Ana Sayfa · Forum · Linkler · Resim Galerisi
Ana Menu
Ana Sayfa
Makaleler
Forum
İrtibat
Linkler
Arama
Ziyaretçi Defteri

ÜYELİK HİZMETLERİ

ÜYE KAYIT
ŞİFREMİ UNUTTUM

Sitenize Ekleyin
Resim Galerisi
Telefonlar
Konuk Yazarlar

ARŞİVLERİMİZ
2003 YILI
2004 YILI
2005-2006 YILI
Ulusal Haberler
Misafir
Kullanıcı Adı

Şifre

Beni HatırlaKayıp Şifre ?
Site Durumu
Kayıtlı Üyeler : 12997
Misafirler : 15
En Yeni Üyemiz : sanane757000

Kayıtlı Üye :
Fakir 4 Gün Gelmedi
Orhan-Bahcivan 81 Gün Gelmedi
CEVAT COSKUN 85 Gün Gelmedi
atlantis 106 Gün Gelmedi
baris dursun 107 Gün Gelmedi
yilmaz akinci 116 Gün Gelmedi
adacala 116 Gün Gelmedi
admin 118 Gün Gelmedi
yilmaz_akinci 119 Gün Gelmedi
dogankaya 119 Gün Gelmedi
Forum Başlıklari
En Yeni Başlık
Ardahan Köyleri ve İ...
hoçvanın genel iradesi
Sitemizi Dostlarınız...
Bize ulaşın..
Haber Arşivimiz
Ardahan Görüntüleri
Ardahan Fotoğrafları
Kürdistan Komşunuz O...
KORKAKLARA MEYDAN OK...
Teşvik Ardahan’a Uğr...
Ardahan da Devlet mi...
İMRALI’DAKİ GÖ...
Ardahan ARDAHAN
APE FEZO’NUN A...
O benim Babam..
En Yoğun Başlıklar
YALÇIN TAŞTAN HAK... [51]
TRT bölücülük mü ... [35]
KAFATASÇILAR-ARD... [34]
COCUK ÖLDÜRMEYİ K... [30]
YAZARLARIMIZIN YO... [28]
YAZICIOĞLU'NU KAY... [24]
DTP'li vekillerde... [21]
Ardahan TV [19]
kürde fırsat verm... [18]
ANADİLİMİZ KÜRTÇE... [18]
23 NISAN IRKCI C... [17]
UGAR TÜRKLRI [16]
Bim Marketlerine ... [16]
KÜRT SORUNU DEĞİL... [15]
ARDAHAN LI OLMAKT... [15]
HİT
reklam
Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş Pinterest'te Fakir adlı kullanıcının profilini ziyaret edin.

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

<
En Son Aktif Forum Başlıkları
Forum Başlık Görüntüleme Cevaplar Son Gönderen
Üyelerin İstek ve Talepleri Ardahan Köyleri ve İlçeleri 1269 0 Fakir
Üyelerin İstek ve Talepleri hoçvanın genel iradesi 990 1 Fakir
Üyelerin İstek ve Talepleri Sitemizi Dostlarınıza Duyurun 816 0 Fakir
Üyelerin İstek ve Talepleri Bize ulaşın.. 699 0 Fakir
Üyelerin İstek ve Talepleri Haber Arşivimiz 1086 0 Fakir
Ardahan'da Referandum Sonuçları
Yazar Fakir


Ardahan'da Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam EdinYazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin
Yazarlarımızı okuyor musunuz?

YAZIYORSAM SEBEBİ VAR
Sadece Feto Mağdurları mı?

Fakir Yılmaz Fetocuların KCK’dan daha tehlikeli olduğunu belirtip, bugün yaşananlara yıllar önce hemde fetocu diye suçlanıp, kapatılan Taraf Gazetesinde ki sür manşet haber ile işaret eden AK Parti Ardahan Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay yeni bir çıkış daha yaparak önemli bir konuya dikkat çekti.
Hemde başkan Erdoğan’ın başkanlığında kurulması beklenen yeni bakanlar kurulunda bakan olarak yer alma ihtimali ola ola..
Hem yeni bakanlar kurulunu kurmaya hazırlanan Başkan Erdoğan’ın hemde 17/25 Aralık Yolsuzluk Operasyonu ardından gelen 15 Temmuz Darbe Girişimi ardından insanları rast gele toplayıp içeri atan hakim, savcı ve diğer yetkililerin dikkatini çeken Atalay 7 Haziran ve 1 Kasım seçimleri ardından sorgusuz, sualsiz içeri atılanlardan bahsetmeden yaptığı son açıklamasının ne kadar samimi olduğu da tartışılır ve ucu açık bir durum..
Ama yine de hiç yoktan iyi bir çıkış denebilecek bu açıklamanın bu ülkede ki insan haklarının ne derece sıkıştığını da ortaya koymaktadır.
Çünkü tüm dünya gibi bu ülkede fetocu diye suçlananların yanı sıra PKK’cı, KCK’cı ve adını sayamadığımız adlarla binlerce insanın hiç bir suçlama yapılıp, iddianame hazırlanmadan hapishanelerde tutulduğunu Başkan Erdoğan’ın yeni listesinde bakan olma ihtimalini de tehlikeye atarak bu önemli açıklamayı yapan AK Parti Ardahan Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay’da biliyor.
Evet sadece mağdur olanların fetocu diye suçlananlar değil aylardır, yıllardır saçma sapan iddialarla içeri atılan, işlerinden edilen, mal varlıklarına el konulanların mağduriyetlerinin sorgulanmadığı bir ülkede yine bir Ardahanlı ortaya çıkıp, cesaretle yaşanan olumsuzluklara dikkat çekmesi bir Ardahanlı olarak beni mutlu etmiştir.
Ve bu Ardahanlının bu açıklamasının kirli havuzda beslenen basın ve medya tarafından değil dünya basınında geniş yer bulmuştur..

**Çok bilmiş sözde ve sonradan tarihçiler..

Belediyesinin önce gelişi güzel ruhsat verip, başta tarihi binaları olmak üzere bir çok tarihi yok ettirdiği ardından da aklı başına gelince balkonları ve katları engellemek için verdiği ruhsatları ‘Sehven yanlışlık oldu’ diyerek yasal olmayan şekilde iptal ettiği Ardahan’ın altında da tarih fışkırmaya devam ediyor.
Her kazma ile başta insan kemikleri olmak üzere bir çok tarihi kalıntının yer yüzüne çıktığı Ardahan’da son günlerde çok bilmiş sözde ve sonradan tarihçi olanlarda türemeye başladı..
En son Rus bir askere ait olduğu ileri sürülen cesedin üzerinde şov yapmaya başlayan bu sözde ve sonradan tarihçilerin bilmediği bir şey var ki oda toprak altında çıkan her kemiğe hemen teşhis koyulamayacağıdır..
Çünkü tıbbın geliştiği bilimin başını alıp gittiği şu dünyada toprak altında çıka her kemiğe ‘Vaayyy Ermeni katliamın da öldürülen dedelerimiz’ diyen sözde ve sonrada tarihçi olanlar şu günlerde gündemde düşmeyen tabuta da yaman sarılmışlar..
Rus general, Ortodoks asker diyerek bir günde teşhis koyanlar yarın rezil olursa şaşmam..

**Esenyurt’ta ki Sahte Rantçı AKP’liler

Ardahan’da olduğu gibi başta bir çok Ardahanlının yaşadığı İstanbul’un Esenyurt ilçesinin de içinde bulunduğu bir çok yerde referandumu kayıp eden AKP’nin bunun nedenini araştırdığı görüyor ve izliyoruz.
16 Nisan Referandumunun sonuçlarını değerlendiren ve kayıp edilen yerde ki nedenleri araştıran AKP ve Başkan Erdoğan’ın önünde ki sonuçlara bakarken bizim gördüğümüzü görüp, görmediklerini, de merak etmiyor değilim. Çünkü bizim önümüzde ki raporda bu kaybın başlıca neden ve sebebinin sahte ve rantçı AKP’lilerin AKP’ye oy kayıp ettirdikleri gerçeği var.
Yani başta çok kültürlü stk’lar olmak üzere sözüm ona kanaat önderi geçinen rantçıların AKP iktidarı sayesinde rantlarına rant kazanırken AKP’ye büyük kapılar verdiğini belirtmekte fayda var..
Çünkü bunların çoğunun mutfaktan gelen AKP’li olmadıkları gibi eskiden sözde solcu, Ecevitçi, Demirelci ülkücü ve en önemli rantçı olduklarını biliyoruz..

**Müdürsüz Bayram..

Vekilin vekili ile idare edilmeye alıştırılan Ardahan’da 23 Nisan etkinliklerine katılan öğrenciler ile ilgili haberi hazırlarken önüme bir rapor düşüyordu.
O Raporda Ardahan’da ki gibi ülkede ki diğer öğrencilerin aileleri gibi mutsuz olduğunu belirtiyordu.
Yani OECD'nin uluslararası öğrenci değerlendirme programı, PISA, "Öğrenci ferahı" araştırmasının sonuçlarını yayınladı. 72 ülkeden 540 bin öğrencinin katıldığı çalışmaya göre, en mutsuz öğrenciler Türkiye'de.
OECD ülkeleri içinde öğrencileri en mutsuz ülke Türkiye olduğu belirtiliyordu.
Halbuki bir bayram hediye edilen öğrencileri olan ülke de çocukların çok mutlu olduğunu, hatta yılda bir Cumhurbaşkanı, Başbakan, Bakan, Vali, Kaymakam ve Belediye Başkanı oluveriyordurlar.
Ama kendilerine yakın sanal gazeteciler ile Ardahan'ı kalkındırdıklarını belirtip, her gün üfleyen siyasileri de takip ederken hala İl Milli Eğitim Müdür olmadığını hatırladım..

**Bu ülke hepimizin tek bir kişinin değil..

Bugün başına gideceğimiz ve oyumuzu kullanacağımız sandıkların içinde sayılacak ve renkleri belli olacak oyların hepimizin içinde olduğu ülkemizin yeni rotasını belirleyecek.
Ki; Bu rotanın 100 yıla yakındır aynı limanda cebeleşen ve yol almak istedikçe önüne çıkan dalga ve tusinamileri de aşıp, aşmayacağını da ortaya koyacağı kesindir.
Çünkü bu gemiyi yani ülkeyi limanda ısrarla aynı limanda tutmak isteyenler ile o limandan ayırıp kendi yollarına doğru yol almak isteyenlerin kavgasının bir sonucu da yarın akşam ve geceye doğru ortaya çıkacak.
Evet mi?, Hayr mı? diye önümüze sunulan iki seçenekle rotasına yön vereceğimiz gemimizin yaşanması muhtemel tartışma yada kavgalar ile su almaması vede batmaması için öyle yada böyle bugüne kadar direnenlerin kazandığını da belirtmekte fayda var..
Fakir Yılmaz Yani onca badireye karşın hala içinde sağ salim durduğumuz ama yaşanan gerginlikler ile kendisini liman da tutan halatının da bir hayli zorlandığı gemi yani ülkemiz, 16 Nisan'ı da aşarak 17 Nisan'a kardeşçe, birlik berberlik için de Evet'e de , Hayır'da saygı göstereceğine olan inancım hala dim dik ayaktadır.
Muhalif koalisyonu yeniden bir araya getiren, Hayır'ın önde olduğu, İktidar ve her zaman ki destekçisi MHP'nin hala umutlu olduğu referandum sonucu ne olursa olsun hepimizin bu ülkenin hepimizin tek bir kişinin olmadığını haykırmalı ve bunu gittiği sandık başında kullanacağı oyu ile de ortaya koymalıdır..
Kısacası; Sisli, puslu bir havaya izin vermeden, yarım yamalak, kör, topalda olsa var olan demokrasiye sahip çıkmaya devam ederek, Evet in de, Hayır ın da bu gemide yaşayanların yansıması olduğunu saygıyla karşılayarak önümüze, geleceğimize hep birlikte yol vermeliyiz.
Yani referandum öncesi söylenenlerin, tartışmaların, kavgaların, hakaretlerin unutulup, el ele vererek haydi güzel bir ülke, tam demokrasiyle idare edilen bir ülke için yeniden, şimdi tam zamanı denmelidir.
fakiryilmaz323@hotmail.com-05354183258

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin
Ardahan Haberleri

2017 İmsakiye Ardahan iftar saatleri sahur ezan vakti

Ardahan Haberleri ARDAHAN 2017 Ramazan İmsakiye'sine göre ilk sahur yapıldı peki ilk iftar saat kaçta açılacak. Ardahan imsak vakitleri ve iftar saatleri Diyanet İşleri Başkanlığı resmi sitende yayınlandı. Ardahan İmsakiye 2017 tam listesine göre bu yıl 17 saati aşkın süre oruç tutulacak. İlk oruçlar en uzunları olacak, 21 Haziran 2017 tarihinden sonra iftar daha erken saatte olmaya başlayacak. En erken iftar doğu illerinde en geç ise batı illerinde yapılacak. Dünya üzerinde en uzun süre 22 saat ile İskandinav ülkeleri oruçlu olacak.
İmsakiye 2017 Ardahan takvimine göre sahur vakitleri ve iftar saatleri şöyle;
Ardahan Haberleri


Ardahan Haberleri

Ardahan'a Müze İstiyoruz..

Ardahan Haberleri 1877-78 Rus işgali döneminde hayatını kaybettiği düşünülen Rus subayının mezarının bulunmasıyla birlikte yeniden müze isteklerini dile getiren Ardahanlılar kendi sınırları içinde ortaya çıkan tarihi kalıntıların başka illerde sergilenmesine tepki gösteriyorlar.

Kentin Karagöl Mahallesi'nde yer alan bir inşaat alanında vatandaşlarca yapılan kazıda, toprak altında tek bir oda şeklinde düzenlenmiş bir mezara ulaşılması ve bu mezar, Rusların 1878 yılında Ardahan'ı işgali sonrasına, Rus bir yüzbaşıya ait." olduğu iddiaları ile müze istemlerini bir kez daha yüksek sesle dillendiren Ardahanlılar son olarak Ardahan Karagöl Mahallesi'nde ortaya çıkan ve bir Rus komutana ait olduğu ileri sürülen mezar ve içinde ki cesedin Ardahan’da yapılacak olan bir müzede sergilenmesini istemekteler.

Bilindiği gibi Rus askere ait olduğu öğrenilen mezarda yapılan incelemede, Rusların 1878'den sonra buraya yerleşmesi göz önünde bulundurularak, mezarın o döneme ait olduğu tespit edilmiş, Tabutun, Rus bir komutana ait olduğu ileri sürülmüştü. Rus askeri, Hristiyan dinine göre gömülü şekilde bulunulmuş, Mezarda kıymetli bir eşya çıkmamış, sadece Rus askere ait olduğu ileri sürülen iskelet ve elbisesi bulunmuştu.
Mezarın bulunmasıyla inşaat alanındaki kazı çalışması da durdurulmuştu.

**Tuğla Mezar mı Korudu?

Ardahan'da inşaat kazısı sırasında bulunan ve Rus Tümgenerale ait olabileceği belirtilen cesedin, çürümemiş olmasında, mezarının ateş tuğladan yapılmasının da etkisi olduğu düşünülüyor.
Haberi ekleme saati:04.49/05/2017
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan Haberleri

Ardahan Başkan’dan Bakan Bekliyor!..

Ardahan Haberleri 16 Nisan’da yapılan Referandumun ardından değişen yönetim sistemi ile gelen başkanlığı hayata geçirmeye hazırlanan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başına geçeceği yeni kabine de bakanlık isteyen Ardahanlılar 3 dönemdir Ardahan Milletvekilliğini yapan Prof. Dr. Orhan Atalay’ın bakan edilmelerini istiyorlar.
Kuruculuğunu yaptığı AK partinin başına geçerek yeni bir bakanlar kurulu oluşturması beklenen Cumhurbaşkanı/Başkan Recep Tayip Erdoğan’ın kuracağı kadroda yer almalarını istedikleri Prof. Dr. Orhan Atalay’ın bakan edilmesi halinde var olan bir çok sorunlarının daha hızlı bir şekilde çözüleceğine inandıklarını belirten Ardahanlılar vilayet olduklarından bu yana iktidardan yana oy kullanan Ardahan’ın bir bakanlığı çoktan hak ettiklerini belirtmekteler.
Haberi ekleme saati: 20.21/2017
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Ardahan'da Referandum Sonuçları

Ardahan Haberleri 68 Bin 864 Oyun bulunduğu Ardahan'da sabah saat 07.00'da başlayan oy kullanımına ilgi büyüktü.
İl Genelinde 328 sandıktan oy kullanmaya başlayan Ardahanlılar akşam saat 16.00'a kadar oy kullandılar.
Göle'de 71, Posof'ta 52, Çıldır'da 44, Hanak'ta 37 ve Damal'da 18 Sandıkta oy kullanmaya giden Ardahanlıların tercihi saat: 17.30'da itibaren belirlenmeye başlanması beklenmektedir.

**Türkiye'de 55 Milyon Ardahan'da 55 Bin Oy Kullanılmış..

Geçtiğimiz son seçim de 55 Bin 820 oyun kullanıldığı Ardahan'da sandık başına giden seçmen sayı oranın %81 olurken bu yılda aynı olması beklenmekte.
Huzur içinde geçen ve tüm seçim alanlarında bir olayın olmadığı Ardahan'da Ardahanlılar güneşli ve sıcak bir pazar gününde sandık başına gittiler.

**Ardahan'da Açılan Sandıklar da..

*Hayır: Önde..

*Evet: Geride..

ARDAHAN MERKEZ: HAYIR: 12 BİN 887 - EVET: 8 BİN 450

GÖLE: EVET: 7 BİN 241 - HAYIR: 5 BİN 974

ÇILDIR: HAYIR: 2 BİN 658 EVET - 2 BİN 625

DAMAL: HAYIR: 3 BİN 84 - EVET: 275

HANAK: HAYIR: 3 BİN 650 - EVET: BİN 650

POSOF:HAYIR: BİN 150 - EVET: 3 Bin 200

16 Nisan'da Oyunu Kullan
Yazar Fakir


Ardahan'da Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam EdinYazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin
Yazarlarımızı okuyor musunuz?

YAZIYORSAM SEBEBİ VAR
Esenyurt'ta Ne Oldu?..

Fakir Yılmaz Ardahan Dernekler Federasyonu Başkanı olmadan önce yıllardır haber ve yorumlarımla yakından ilgilendiğim derneklerin dernekçilik dışında nelerle uğraştığını defalarca yazmış, yorumlamış ve bu konuda hep şikayetçi olan Ardahanlıların görüşlerine ayna olmuştum..
ARDA/FED'e başkan olduktan sonra bu çürümüş sistemin içinde dernekçiliğin kaz gecesi yada birilerinin emrinde olmak değil gerçek anlamda bir Ardahan Lobisi olabileceğini de yaptığım çalışmalarla hem de güçlü bir rant ve çıkar lobisine karşın ortaya koymaya çalıştım..
Epeyde yol aldığımı düşündüğüm bu süreçte Ardahanlılar adına bataklık olduğuna inandığım İstanbul Esenyurt'ta ki diasporaya sağdan, soldan değil tam ortadan bir savaş açtım..
Önce bunu o dönem başkanı Karslı olan KAISİD denen oluşuma müdahale edip, başına bir rdahalının gelmesini sağladım.
Ancak bu Ardahanlı da kısa sürede Esenyurt'ta ki rant ve çıkar çetesi olan küçük bir gruo olan diaspoarının yanında yer alıp, mevcut gidişata uydu.
Ardından İstanbul 3. Bölge Ardahanlılar Derneğinin kurulması için yine bir Ardahanlı ile yola çıktık ve o bölgede ki gençlerin oluşturduğu Ardahanlı Gençler Platformuyla yola çıktık.
Ama burada da devreye giren diaspora 3. Bölge derneğinin öncülüğünü yapan Ardahanlının aleyhine olmadık bir iftiralarla kamuoyu oluşturup, önce gençleri sonrada derneği pasifize edip, iş yapamaz hale sokamadıylarsa da dar bir alanda kalmasına neden oldular.
Ve son olarak benim gerek şahsen gerekirse federasyon başkanı olarak yanından alenen durduğum Veysel Karatay bataklığın tam ortasında yer alan ve orada ki Ardahanlının önünü kesmeye görevlendirilmişler le donatılmış derneğin seçimine müdahale ettim.
Ve Ardahan Derneklerinin tümü ama tümünün kurulduklarından bu yana yapamadıkları, yaşatamadıkları bir kongre süreciyle buranın yönetimin değişmesi için yaklaşık iki ay mücadele edip, diaspoarnın korkmasına, masraf etmesine, çel çocuklarını delege etmelerine ve son anda ekledikleri korsan delegelerle kendilerini 'şimdilik' sağlama alsalar da terlemesine neden olduysakta yıkamadık..
Çünkü Esenyurt'ta ki dernekçilikten olduğu gibi İstanbul ve ülke genelinde ki dernekçilikten hep yakınan Ardahanlı oy kullanmaya gelmediği gibi sanal ortamda zafer naraları atıp, Karatay'ı olduğu gibi Karatay'ı destekleyenleri yanılttı..
Peki bitti mi?
Tabi ki bitmedi..
Çünkü Esenyurt'ta ne oldu?' diye soranlar dahil her Ardahanlının görevi olan tek bir şey var..
O da; Eğer samimi Ardahanlılar Esenyurt'ta ki diaspoarayı durdurmazsa ve bunların birilerine değenekçilik yapmasına göz yumarsa orada hiç bir şey değişmez diyenlere karşın ben tek kalsam da bunlarla uğraşmaya devam edeceğim..
Çünkü Ardahan'ı, Ardahanlıyı seven önce bu bataklıkları kurutmalı diye düşünüyorum..
fakiryilmaz323@hotmail.com-05354183258

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin
Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

LÜTFEN
SANDIK BAŞINA GİTMEDEN ÖNCE 18 MADDEYİ OKUYUN::
Referandum anket sonuçları: Güncel anketlere göre evet mi hayır mı?

Ardahan Haberleri Referanduma çok kısa bir süre kaldı, Türkiye'nin kaderini etkileyecek referandum için nefesler tutuldu. Peki referandum öncesi anket sonuçları neleri gösteriyor? Referandum anket sonuçlarına göre Türkiye evet mi diyecek hayır mı?

1. MADDE NEDİR?

Türkiye Cumhuriyeti Anayasası'nda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi'nin birinci maddesine göre, Anayasa'nın "Yargı yetkisi" başlığında değişikliğe gidilecek. Buna göre, yargı yetkisinin, Türk milleti adına bağımsız mahkemelerce kullanılacağına dair hüküm, "Bağımsız ve tarafsız" mahkemelerce kullanılacağı şeklinde değişecek.

2. MADDE NEDİR?

Teklifin ikinci maddesi milletvekili sayısının 550'den 600'e çıkarılmasını öngörüyordu.

3. MADDE NEDİR?

Teklifin üçüncü maddesi, seçilme yaşını 25'ten 18'e indirilmesini ve askerlikle ilişiği olanların milletvekili adaylığına başvuramamasını öngörüyor.

4. MADDE NEDİR?

Teklifin dördüncü maddesiyle, Anayasanın "TBMM'nin Seçim Dönemi" başlıklı maddesi, "TBMM ve Cumhurbaşkanının Seçim Dönemi" olarak değişiyor.

Teklife göre, TBMM seçimleri 4 yılda değil, 5 yılda bir yapılacak. Cumhurbaşkanı seçimleri de TBMM seçimleri gibi 5 yılda bir olacak ve seçmenler, iki seçim için aynı gün sandığa gidecek. Süresi biten milletvekili yeniden seçilebilecek. Cumhurbaşkanı seçiminde birinci oylamada gerekli çoğunluğun sağlanamaması halinde, belirtilen usule göre ikinci oylama yapılacak.

5. MADDE NEDİR?

Teklifin beşinci maddesiyle, TBMM'nin görevleri ve yetkileri, "kanun koymak, değiştirmek ve kaldırmak, bütçe ve kesin hesap kanun tekliflerini görüşmek ve kabul etmek, para basılmasına ve savaş ilanına karar vermek, milletlerarası antlaşmaların onaylanmasını uygun bulmak, TBMM üye tam sayısının 5'te 3 çoğunluğunun kararı ile genel ve özel af ilanına karar vermek, anayasanın diğer maddelerinde öngörülen yetkileri kullanmak ve görevleri yerine getirmek" olarak sıralanıyor.

Türkiye kritik bir viraja giriyor. Anayasa referandumuna kısa bir süre kalırken son anketler neler gösteriyor? Halkın nabzını tutan firmalar, referandum öncesi anketlerle Türkiye’nin referandumda hangi sonuca daha yakın olduğunu tespit etmeye çalışıyor. İşte referandum anketleri…
EN GÜNCEL ANKET SONUÇLARI
SİYASAL SOSYAL ARAŞTIRMALAR MERKEZİ (SAMER) REFERANDUM ANKETİ
Yurdun doğusu hayır diyor.
Siyasal Sosyal Araştırmalar Merkezi (SAMER), aralarında Diyarbakır, Şanlıurfa Van, Mardin, Kars, Hakkari, Tunceli, Bingöl, Siirt, Şırnak, Muş, Ağrı ve Batman’ın da bulunduğu 16 kentte referandum için yaptığı saha araştırmasının sonuçlarını açıkladı. Araştırma sonuçlarına göre bölgede ‘Hayır’ açık ara önde. Gazete Karınca’da yer alan habere göre, toplam bin 91 kişi ile 15 il merkezinde yüz yüze yapılan anket çalışması, güvenlik gerekçesiyle Şırnak merkezinde yapılamadı. Şırnak'a ilişkin saha çalışması sokağa çıkma yasakları sırasında büyük bölümü yıkılan Cizre ilçesinde gerçekleştirildi.
BÖLGEDE HAYIR ORANI YÜZDE 64.6
Yüzde 95 güven aralığı ve yüzde 3 hata payı gözetilen sonuçlara göre; bölge halkının yüzde 58,2'si referandumda “Hayır” oyu, yüzde 29,5'i “Evet” oyu kullanacağını, yüzde 7,9'u kararsız olduğunu, yüzde 2,3'ü sandığa gitmeyeceğini ve yüzde 2,1'i bu soruya yanıt vermeyeceğini beyan ediyor.
Oy oranlarına göre karasızların oyu dağıtıldığında ise yüzde 64,6 oranında “Hayır”, yüzde 32,75 oranında “Evet” ve yüzde 2,56 oranında ise “Sandığa gitmem” sonuçlarına ulaşıldı.
AKP TABANININ YÜZDE 11’İ HAYIR DİYOR
Araştırma sonuçlarına göre partilere göre oyların dağılımı ise, 1 Kasım 2015'de AKP oy verdiğini belirtenlerin yüzde 79,8'i referandumda “Evet”, yüzde 11,5'i “Hayır” oyu vereceğini, yüzde 6,5'i kararsız olduğunu, yüzde 1,9'u da sandığa gitmeyeceğini beyan ediyor.
Sonuçlara göre HDP seçmenlerinin yüzde 94,8'si “Hayır”, yüzde 0,7'si “Evet” diyeceğini, yüzde 3,9'u “Kararsız” olduğunu, yüzde 0,4'ü “Sandığa gitmeyeceğini” söylüyor.

Ardahan'dan En Son Haberler
Yazar Fakir


Ardahan'da Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam EdinYazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin
Yazarlarımızı okuyor musunuz?

YAZIYORSAM SEBEBİ VAR
Başbakan Hoş Gelmiş..

Fakir Yılmaz Bugün Ardahan’da olacak olan Başbakan Binali Yıldırm’a yönelik ne yazacağımı uzun uzun düşünürken gazetecilik hayatım boyunca Yıldırım gibi başbakan olup, Ardahan’a gelen Başbakanları hatırladım..
Çünkü, ‘Bugün de Ardahan’a Başbakan geliyor, sorunları tek tek sıralamak gerekir’ diyerek ele aldığımız yazılarımı arşivden çıkarıp, yeniden okuyunca bu tür yazıların çokta sonuç vermediği gibi fayda da getirmediğini görüyordum..
En iyisi tepesinde doğal gaz santrali olmasına karşın hala tezek yakan Hanak ilçesinin olduğu gibi Ardahan ve ilçelerinin sorunlarını tek tek yazmaktansa onun anlatacaklarını yazayım..
zaten Türkiye’nin en sakin sınırından dünyaya seslenecek olan Başbakan’ın da benim gibi Ardahan’ın bozuk yol ve alt yapısından değil de Hollanda’ya seslenip, verip, veriştireceğini herkes gibi bende biliyorum..
Ve 1992 Yılında 170 binin üzerinde bir nüfus ile yeniden vilayet olan Ardahan’ın nüfusunun bugün neden 98 binlere düştüğünün de sorgulamayacağını ve Hollanda’yı bırakıp, Almayan’yayı Nazi soyu olduğunu bir kez daha hatırlatacak..
Ve en önemlisi tüm cazibelere karşın neden Ardahan’ın gelişmediğini merak etmeyip, Türkiye’nin kendi dönemlerinde geliştiği için Avrupa’nın kendilerini kıskandığını haykıracak..
Ovada siyaset yapan 10 Binin üzerinde HDP’linin halkın seçtiği milletvekilleriyle birlikte içeri de olduğunu, ‘Hayır’ diyenlerin hain ilan edildiğini unutup, AB’ye hatta Fetoyu vermeyen ABD’ye demokrasi düşmanları olduğunu söyleyecek..
Ha unutmadan vekilin vekili müdür ve idareciler ile idare edilen bir Ardahan’a 14 yıl içinde gönderdikleri paraları da tek tek sıralayacak..
Ve Ardahan’ın İl Milli Eğitim Müdürü olmamasına karşın eğitimde, alt yapıası sıfı sanayide, sınır ticaretine, toprakla örtülü ahırlarda yapılan hayvancılıkta gelişmiş iller arasında iyi yerde olduğunu ve biz gazeteciler gibi mırıldayanların gözünün kör olduğunu uzun uzun anlatacak..
Ve sözlerinin sonunda çoğu çel çocuğunu develet dairelerine doldurmuş olanların hatrı için ‘Ey Ardahanlılar Evet’ deyin diyecek..

**Ardahan Bizden Kurtuluyor..

Orduların savaşmadığı, ancak çetelelerin büyük mücadele verdiği ve yapılan anlaşmalar gereği bir Türkiye'nin, bir Rusya'nın olan Ardahan'ın Vatan Topraklarına Katılışının 96. Yıl Dönümünü kutluyoruz..
Benin ve bazılarının bugün kutlanan günün 'Ardahan'ın Vatan Topraklarına Katılışının Yıl önümü' olduğunu, resmi baskı ve yönlendirmenin etkisiyle toplumun büyük bir bölümün ise 'Ardahan'ın Kurtuluş Günü' olarak değerlendirdiği bugün asıl kurtuluşun ne olduğuna da bakmak gerekir..
Gerçi her 23 Şubat günü aynı şeyleri tekrarlayıp durduğumuz da diğer bir gerçek ama gelin görün ki çğkta değişen bir şey olmamakta..
Çünkü bugün uyandığımda dün beni arayan Göle Muhtarlar eski Dernek Başkanı Yunus Yılmaz'ı aradığımda Göle'de 5 ailenin daha göç etiğini öğrenirken kurtarmaya çalıştığımız Ardahan'da kaça kaç döneminde olduğu gibi insanların kaçmaya devam ettiğini de bir kez daha öğreniyordum..
Yani her yıl 23 Şubat'ta kurtarmaya çalıştığımız Ardahan devam eden göç dolaysıyla her geçen gün adeta biz Ardahanlılardan kurtuluyor..
Ne diyelim Ardahan'ın biz hayırsız Ardahanlılardan kurtulması daha mı hayırlı olacak bilmem ama bugün Ardahan'ın kurtuluş günü deyip, mesaj üzerine mesaj yayınlayanlara bu durumu anlatmak gerek.

**HANGİ BİRLİKTELİĞE ÖNDERLİK EDERLER?

Avcılar Belediye Başkanı Sivas Platformunun Genel Başkanıyken..
Ardahan Damallı İstanbul Bakırköy Belediye Başkanı 'Ardahanlılarla işim yok' deyip, tesadüfen başına geçtiği belediyenin kapısını Ardahanlılara kapatığı şu günlerde Ardahan Dernekler Federasyonuna gelen bir davetiye dikkatimi çekti.
İstanbul'da ki Sivaslıları bir arada tutup, onların güçlü bir lobi olarak her yerde etkili olmasına çaba gösteren Sivaslılar Platformu adı altında ki sivil toplum kuruluşu tarafından ARDA/FED'e gönderilen davet kartını açtığımda Sivaslılar platformu başkanının bırakın Ardahanlıları, Damallı hemşehrilerini bile takmayan Kerimoğlu gibi doktor olan ve yine Kerimoğlu gibi CHP'li olan İstanbul Avcılar Belediye Başkanı Dr. Handan Toprak Benli'miş..
Beni güldüren ve içimi acıtan bu durumu merak edip, İnternette Sivaslılar Platformu diye yazdığımda ise Sivaslı ne kadar ileri gelen varsa bu platform altında bir araya geldikleri ve Toprak gibi İstanbul'un önemli ilçelerinden olan Sancaktepe İlçesinin AK Patili Belediye Başkanı İsmail Erdem'in de bu platformda olduğunu görüyordum.
Ve bizimkilerinin burunlarında kıl aldırmayıp, ortalıkta nasılda Ardahanlıyım deyip gezdiğini ve her birinin kendi başına nasılda büyük adam olduğunu düşündüm Ardahanlı bir belediye başkanı, iki belediye başkan yardımcısı, onca belediye meclis üyesinin olduğu İstanbul'un ortasında bulunan ve 'Güçlü Bir Ardahan Lobisi' kurma çabası içinde olan ARDA/FED'in Genel Merkezinde..
Ne diyelim Arpa Derneğini ziyaret edip, ARDA/FED'e olduğu gibi diğer Ardahan Deneklerine randevu bile vermekten korkanların tesadüfen belediye başkanı olduğu bir İstanbul'da..
fakiryilmaz323@hotmail.com-05354183258

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin
Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Serhat Puan Kayıp Ediyor..

Ardahan Haberleri Bölgesel Amatör Liginde Mücadele eden Serhat Ardahan Spor puan kayıp etmeye devam ediyor.
Ardahanlı olmayan futbolculardan oluşturulan, burunları havada olanlarca şirket gibi yönetilen ve en önemlisi Ardahan kamuoyu desteğinden yoksun bir takım durumunda olan Serhat Ardahan Spor son maçında yediği 2 gol ile 3 önemli puanı kayıp etti.
Gün geçtikçe şampiyonluk yarışında kopan Serhat Ardahan Spor geçtiğimiz hafta sonu karşısına çıktığı lig lideri Iğdır Spor’a 2-0 yenildi.

**Amatör’de 25 Gol Filelerle Buluştu..

Kamuoyu desteğinden yoksun Serhat Ardahan Spor’un Iğdır Aras Spor karşısında yediği 2 gol ile kayıp ettiği 3 altın puan ile umutları iyiden iyiye soldurduğu bir haftayı geride bırakan Ardahan 1. Amatör Futbol Ligi yapılan karşılaşmalar ile devam ett.
Toplan 25 golün filelerle buluştuğu Ardahan 1. Amatör Liginin bu haftaki süprizi bayan başkan ile yoluna devam etmek isteyen Hoçvan Spor’un ligin iddialı takımlarından olan Ardahan Spor ile oynadığı maçta ikinci kez berabere kalıp, 2 puanı kayıp etmesi oldu.
Hoçvanspor’u içinde doğuran Arıspor’un karlar dolaysıyla çöken tesislerinin moral bozukluğunu üzerinden atıp, başladığı hafta da Göle Yağmuroğlu Spor’u 3-2 yenerek üç önemli puanı hanesine yazdırmayı başardı.
Haftanın en çok gol atan takımları olan Göle Senemoğlu Spor, Göle Belediye Spor ve Bağdeşen (Kinzodamal) Spor rakiplerini ezerek yendiler.

AAF LİGİ 14.HAFTA TOPLU SONUÇLAR VE PUAN DURUMU;

Arıspor 3-2 Yağmuroğluspor
Senemoğluspor 6-1 Sulakyurtspor
Bağdaşenspor 5-0 Kalespor
Göle BLD spor 5-1 Senemoğlu Serhat
Hoçvanspor 1-1 Ardahanspor

**U15 LİG ŞAMPİYONU GÖLE BELEDİYESPOR

Öte yandan Ardahan Amatör Futbol U15 Liginde oynanan maçlar sonucunda Lig Şampiyonu GÖLE BELEDİYESPOR oldu.
Haber: Baran Yılmaz
Haberleri ekleme saati: 14.15-14/3/2017
Haber/fotolar: www.kuzeyanadolugazetesi.com

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Kadınlar Gününü Kutladılar..

Ardahan Haberleri Vali İbrahim Özefe'nin "8 Mart Dünya Kadınlar Günü" Mesajı..

Ardahan Valisi İbrahim Özefe, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.
Ardahan Valisi İbrahim Özefe, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.
Vali Özefe mesajında, "Toplumsal yaşamın ayrılmaz bir parçası, fedakarlığın, anne sevgisi ve şefkatin sembolü olan kadınlarımız, nesiller boyu ailesi için, devleti ve milleti için üstün bir cesaret göstererek tüm zorlukların üstesinden gelmişlerdir.
Kadınlarımızın daha iyi eğitim alması, toplumun her alanında hak ettiği saygı ve sevgiyi göstermek için daha fazla çalışmalıyız. Zira kadınlar, çocuklarımızın ilk öğretmeni, yarınlarımızı ve geleceğimizi inşa edecek nesillerimizin yetiştiricileridir.
Yüreklerindeki sevgi ve şefkati hiç bir karşılık beklemeden veren, gelecek nesillerimizi en iyi şekilde yetiştirecek olan annelerimizin ve tüm kadınlarımızın "Dünya Kadınlar Günü"nü kutlar, esenlikler dilerim."

*Başkan'da Kutladı..

Ardahan Belediye Başkanı Faruk Köksoy, '8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Kadınların; Gelecek nesillerin yetiştirilmesinde emek ve katkılarının hiçbir zaman inkar edilemeyeceğini belirten Başkan Köksoy mesajında;
"Kadınlar Milli ve Manevi değerlerin, kültür ve geleneklerin en önemli taşıyıcısıdır. Hayatımızın her anında bizleri onurlandıran, bizleri eğiten, yetiştiren, ihtiyacımız olduğunda desteklerini esirgemeyen, yüreklerindeki sevgi ve şefkati karşılıksız veren fedakar kadınlarımızın hayatımızda ki değerini kelimelerle ifade etmek mümkün değildir".
Bu duygu ve düşüncelerle 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü yürekten kutlarken, başta şehit anneleri olmak üzere, kadın hakları konusunda çalışan ve katkıda bulunan herkese teşekkürlerimi sunarım dedi.
Haberleri ekleme saati: 09.15-08/3/2017
Haber/fotolar: www.kuzeyanadolugazetesi.com

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Ardahan'ı 96. Kez Kurtardık..

Ardahan Haberleri Ardahan'ın düşman işgalinden kurtuluşunun 96'ncı yıl dönümü törenlerle kutlandı. Törende şaha kalkan atlar renkli görüntü oluşturdu.
Valilik önünde düzenlenen törende, Ardahan Vali Vekili Abdurrezzak Canpolat, Ardahan Garnizon Komutanı Tuğgeneral Hasan Kaymaz ve Ardahan Belediye Başkanı Faruk Köksoy, Atatürk Anıtı'na çelenk sundu, saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.
Törenin ardından kutlamalara Kongre Caddesi'ndeki törenle devam edildi. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği törende konuşan Ardahan Belediye Başkanı Köksoy, Ardahan ve bölgenin kurtuluşu için eşsiz bir mücadele verildiğini söyledi. Köksoy, aziz vatanın bölünmez bütünlüğü için verilen mücadelenin tarihi bir mücadele olduğunu vurgulayarak, tüm şehitleri rahmetle ve minnetle andığını ifade etti.
Başkan Köksoy, "Aziz vatanımızın bölünmez bütünlüğü ile muhterem milletimizin birliği, dirliği, huzuru için görev yaparken kandan ve candan beslenen emperyalist devletlerin maşası hain ve bölücü terör örgütleri ile FETÖ, DEAŞ ve DHKP-C gibi taşeron örgütlerin silahlı bombalı saldırı eylemleriyle 15 Temmuz kalkışmasında rahmete kavuşmuş ve istiklal şairimizin 'Gömelim gel seni tarihe desem sığmazsın' dediği gibi tarihe sığmayan şehitlerimizi rahmetle minnetle anıyorum" diye konuştu.
Şiir dinletisi ve halk oyunları gösterisi ile devam eden tören, atlı birliklerin gösterisiyle son buldu.
Kongre Caddesi'ndeki törenin ardından, atlı birliklerin önderliğinde ve mehter takımının çaldığı marşlar eşliğinde, protokol ve çok sayıda vatandaşın katılımı ile Halilefendi Mahallesindeki Yanık Cami Anıtı'na kadar yürüyüş yapıldı. Şehitlikte Ruslar ve Ermeni çeteleri tarafından yakılarak şehit edilen Türkler için dua edildi.
Yürüyüşe katılan atlı birlikler ile mehter takımının çaldığı marşlar vatandaşlar tarafından büyük ilgi gördü.
Haberi ekleme saati: 19.14-23/02/2017
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Serhat için meclise önerge verilmeli!

Ardahan Haberleri Türkiye’nin Kafkasya’ya komşu vilayeti Ardahan’ın adının başına Serhat kelimesinin konulması için bu isimin yasallaşması için Ardahan Milletvekillerine çağrıda bulunan Ardahanlılar Ardahan’ın resmi isminin ‘Serhat Ardahan’ olması için Türkiye Büyük Millet Meclisi yasa önergesi vermelerini istemekteler.

**KAŞARIMIZ, BALIMIZ VE SERHATIMIZA SAHİP ÇIKMALIYIZ..

Konu hakkında Ardahan Milletvekillerine seslenen Ardahanlılar, ‘Serhat’ kelimesi ve anlamının en iyi şekilde yakıştığı Ardahan’ın bu ismi yasal olarak alması için AK Parti ve CHP’li Milletvekillerinin el ele verip, TBMM’sine önerge vermesi gerektiğine dikkat çekmekteler.
Ardahan’ın Kaşarının hem de Ardahan Üniversitesinin katkıları ile Kars adına tescil edildiğine dikkat çeken, Ardahan Balının hala resmiyette Kafkas markasını alamadığını belirten Ardahanlılar Serhat kelimesinin en güzel şekilde yakıştığı Ardahan’ın resmi ismi olması için milletvekillerinin birlikte meclise önerge vermesini istedikleri görüldü.
Haberi ekleme saati: 02.14-17/02/2017
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com

Ardahan'dan En Son Haberler
Yazar Fakir


Ardahan'da Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam EdinYazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin
Yazarlarımızı okuyor musunuz?

YAZIYORSAM SEBEBİ VAR
GAMBİYA DİKTATÖRÜ GİTMEK İSTEMEYİNCE..

Fakir Yılmaz Aslında bugün size nereden estiyse gece yarısı uyanıp, internetten arayıp, vikipedi de bulduğum ve uzun uzun okuyup, incelediğim 24 Milyonluk Kuzey Kore'nin Diktatörünü anlatacaktım..
Babadan kalma bir ülkeyi yöneten bir oğulun devam ettirdiği dikta rejimi ile idare edilen 24 Milyon insanın nasıl, hangi şartlar altında yaşadığını ve bu insanların nasıl olup babadan oğula geçen bir diktanın önüne geçemediğini inceledim.
Ve aslında bir dikta rejimi altında nasıl yaşana bildiğini merak edip, uykudan aniden fırlayıp, dikta bir rejim ile idare edilen ülkeler arasında ilk aklıma gelen Kuzey Kore'yi ve orada yaşananları inceleme, kendimce bir kez daha tanımlama imkanı yakaladım, ülkemde yaşanan diktatör, 'dikta rejimine gidiyoruz' tartışmalarını düşünürken..
Anayasa değişimi için gecesini gündüzüne katan bir iktidarın ve 'Bizde bakan olacağız' hayalleri kurup, ülkeyi dikta rejime doğru götürdükleri ileri sürülenlere koltuk değeneği olanların da benim gibi bir gece yarısı kabus görmüşcesine uyanıp, böyle bir araştırma yapıp, yapmadıklarını da merak ederken halkında yaşananlardan bi haber olduğunu ve benim gibi ekmek derdine düşüp, kendisinin olmazsa da çocuklarının geleceği ile hiçte ilgilenemediğini anlıyordum bir adamın her an her yerde nefesini hissettirdiği Kuzey Kore halkının durumunu bir kez daha görüp, okurken..
Ve birinin diktatör olmak için çabalarken birilerinin nasıl olup ta vatan-millet-sakarya edebiyatları ile uyutulup, 'Böyle olmazsa ülke bölünür' kandırmacısını yuttuğunu da anlıyordum babadan oğula kalan bir dikta ile yönetilmeye devam eden, herkesi düşman ilan edip, milli gelirinin büyük bölümünü silaha yatıran Kuzey Kore'yi incelerken..
Evet bugün Kuzey Kore'yi ve orada ki dikta rejimi anlatmak isterken radyoda dinlediğim bir haber dikkati mi çekti ve dünyayı yine diktatörlerce idare edilen ve bugün darmadağın olan Suriye, Irak ve Ortadoğu da ki dikta rejimi ile yönetildikleri için bugün kan, revan içinde olan çadır ülkelerle farz sayan bizim basının nasıl olupta dünyanın diğer ucunda bulunan ve bölgesinin en küçük ülkesi olan Gambiya ile ilgilendiğini de merak ettim.
Ve gün boyu aklımda kalan bu haberi unutmayıp, bu kez sabah erkenden uykudan uyanır uyanmaz Kuzey Kore gibi Gambiya'yı da inceleme fırsatı buldum..
Ve karşıma çıkan ilk şey yönetim şekli oldu..
Diktatörlük..
Peki ne olmuştu bir çoğumuzun hangi kıta da, ne yiyip, ne içtiğini bilmediğimiz Gambiya'da..
Evet orada da bir diktatör varmış ve yapılan seçimler de yenilmesine karşın iktidar da gitmek istemiyormuş.
Ve çok ilginçtir onunda yönetim rejimi cumhuriyetmiş..
2 Milyonluk nüfus, 2 bin 500 kişilik bir orduya sahip bu ülkede yaşananlarda Kuzey Kore'de yaşananlardan farklı değilmiş..
Yani 12 Mart, 12 Eylül, 15 Temmuz gibi ihtilaller yapılan bizde olduğu gibi 30 yıl önce yapılan ihtilal başa gelip, 30 yıl gitmeyen, gidince de anayasaları başta olmak üzere yönetim anlayışları ile yeni diktalar halka hediye edenlerin ülkesi konumunda ki Gambiya'da er geç yapılan bir gerçek seçim ile yenilen diktatörün gitmek istememesi üzerine komşu ülkelerin müdahalesiyle karşı karşıya gelmiş..
Ve bu yazıyı bitirirken Gambiya diktatörü olan ve sandıktaki yenilgiyi kabul etmeyerek koltuğunu bırakmayan Diktatör Jammeh'e karşı Afrika ülkeleri düğmeye basmış, Gambiya topraklarına girmiştiler..
Yalnızca 2 bin 500 askeri bulunan Gambiya'nın bir dış müdahaleye direnmesi imkansız görünürken burada da ABD'nin elinin olduğunu görüyordum, 'ABD Dışişleri Bakanlığı'ndan kritik bir son dakika açıklaması geldi. Bakanlık, Gambiya'daki krizle ilgili olarak 'Senegal'in askeri müdahalesini destekliyoruz' dedi.' haberini okurken..
Yani işin kısa öyküsüne dönecek olursak, artık; 'Siz kim oluyorsunuz, ben istediğimi yaparım' demekle işlerin yürümediği bir dünyanın olduğunu ama olan da halka oluyordu şu, 'Ben iktidarda kalayım da ne olursa olsun' deyip, her şeyi kendisine göre ayarlamaya çalışanlara da kalmayan dünyada..

**CHP İLE HDP'NİN ANAYASA TİYATROSU!..

Baştan uzatmadan, hemen söyleyeyim..
İkinci turda da 7 maddesi hemde birinci turdan daha rahat ve hızlı geçen Anayasa değişikliği tartışmalarının yalan ve CHP ile HDP'nin figüranlığından öte bir şey değil..
Çünkü onca tartışma ve kürsüyü deviren sözde kavgaların nedeni CHP ile HDP'nin Anayasa Tiyatrosu gereğidir..
Yani zaten engellemeye oyları yetmeyen bu iki partinin, bir adamın denetimine geçtiği ileri sürülen mecliste görüşülen yeni Anayasa görüşmelerine katılmakla zaten değişimden yana oldukları bilinmelidir..
Çünkü meclise gitmezlerse, görüşmelere katılmazlarsa dünya gözün de gayri meşru olacak olan bu değişim kendiliğinden yani CHP ile HDP'nin görüşmelere katılmasıyla meşrulaşıyor..
Yani katılmazlarsa dünya normlarında gayrimeşru bir değişim olacak olan yeni anayasa maddeleri sahada yalandan karşı olan ama arka kapılarda destekleyen CHP ve MHP'nin meclise katılmaları ile meşrulaşıyor..
AKP'nin HDP ile yapmak istediği bu değişimi Kandilin ve Avrupa'nın korkusu dolaysıyla göremeyen HDP'nin bu çok fırsatı MHP'ye kaptırdığını fark etmediği bir süreçte CHP'de tabanının ve toplumun istemlerini görezden gelip, ulusalcı oy kaybından korkup yanlışa düştüğü şu günlerde hala mecliste olmaları gerçekten bir tiyatro oyunundan öte bir şey değil..
Ve bunu gören toplum Nisan'da önümüze gelecek olan referandum sandığına oy atarken CHP ile MHPyi de sandığa gömecek gibi..

**Hayır’a Evet İnadı..

Yarından itibaren ikinci tur görüşmeleri gerçekleşecek olan Anaysa değişikliğinin referanduma doğru gittiği ülkemde halkım hayatını etkileyecek olan gelişmelerden bi habersiz Reina katilinin yakalanmasını alkışlıyor..
Birilerinin koyduğunu bulduğu adli bir gelişmeyi hayatının ve bundan sonra ki yaşamının yönünü belirleyecek olan gelişmeden daha çok önemseyip, arkasında Fenerbahçe, Galatasaray yada Beşiktaş Spor’un durumunu kendi halinden daha çok düşünen halkım büyük ihtimalle Nisan ayının ilk haftasında önüne gelecek olan referandum sandığının başına da içeriğini bilmediği, okumadığı anayasaya evet diyecek gibi.. Çünkü bunu bilinçli yapmaktansa beni de alerji eden ‘Hayır’ cıların başını çeken CHP’nin ve de neden ‘Hayır’ dediği bir türlü anlaşılmayan HDP’nin tutumundan dolay yapacak gibi..
HDP’nin ‘Hayır’ deyip, AKP’nin kendisiyle birlikte yapmayı düşündüğü Anayasa değişikliğini MHP’ye kaptırması, CHP’nin ise bir taraftan kaçak dediği diğer taraftan koşa koşa gittiği saray politikasını görüp, izleyenler ‘Hayır’ diyen CHP’ye inat içeriğini çokta bilmediği anayasa değişikliğine CHP ve HDP’nin inadına ‘Evet’ diyecek gibi..
Çünkü her iki partide anayasa değişikliğine ne diyeceğini tabanına sormadan politika ürettiğini düşünen halkım bunlara inat ‘Evet’ diyeceğim diyor..

Maalesef benim gördüğüm bu..

**Özgürce yazmak..

Ulusal gazetelerin ve televizyonların bile özgürce yazmak ve yayınlamak istediği ancak gerek hükumet, gerekse mahalle baskısı sonucu onca haberi yazamadığı bir ülke de yazılması gerekeni bedelini ödeyerek, çekinmeden yazan, yazdığının altına cesurca imzasını koyan ve yazdıktan sonra ‘ele oldu, bele oldu’ demeden, haberi yada yorumu kaldırmadan, silmeden haberlerinin arkasında duran bir ekibin başında olan bir gazeteci olarak bu gazetemizde, bu köşemizde yazmaya devam edeceğim..
Günlük bir gazete almadan gazete ve gazetecileri ‘Satılık Basın’ suçlamasıyla suçlayan bir topluma rağmen 30 yıla aşkındır kesintisiz gazete çıkaran, yazan bir gazeteci olarak yazmaya, yazdıklarımız yayınlamaya devam edeceğimiz bir süreçte birleşime, bir olmaya ve birlikte diri olmaya da istenen katkıyı sunmaya devam edeceğim..
Benim olsun, tek olsun, bir gözüm olsun onun olmasın diyenlere inan hepimizin olsun, birlikte olsun anlayışıyla bugüne kadar bir çok insanı gazeteci yapan, gazete çıkarmasına destek olan biri olarak bugün yaşanan birlikteliğe de evet diyerek destek olmanın hazzıyla ‘Haydi Hayırlısı’ deyip, yazmaya, gazete çıkarmaya devam ederken, bugüne kadar, bundan sonra da daha özgürce yazacağımız dan kimsenin şüphesi ve korkusu olmasın sakın..

**HDP Genel Başkanı Seçmelidir..

Anayasanın değiştirilmeye çalışıldığı, bir tarafın cumhuriyetin gittiğini, diğer tarafın diktatörlüğün getirilmek istendiğini belirtip, kızılca kıyametler kopardığı şu günlerde dikkatimi çeken önemli bir konuyu tartışmaya açacağım..

Gerçi bu konuyu düşünüp, fikrimi söylemek istediğim HDP’li milletvekillerini arayıp, bir ön görüşme yaptıysam da HDP ve HDP’liler neyi anlatmak istediğimi ve en önemlisi daha fikrimi belirtmeden söyleyeceklerime karşı çıktıklarını da baştan belirteyeyim..
Çünkü benim arayıp, fikrimi açıklayıp, nabız ölçtüğüm HDPli milletvekilleri gibi bazı HDP’liler de hemen ‘Olur mu eş genel başkanlarımız zindanlarda, biz onları satıp, yeni başkanlar seçmeyiz’ diyerek baştan kesip attılar..
Ancak ben bu fikrimden ısrarlıyım..
Ve HDP’nin bir an önce kongreye gidip, yeni eş genel başkanlarını seçmelidirler diyorum..
Çünkü 6 Milyon oyu alan, 7 Haziran’da olduğu gibi bir 6 milyonun da her an oy vereceğini ortaya koyduğu bir partinin genel başkansız olması kadar ilginç bir durum olamaz..
Düşünün bir, ben gazeteciyim görüş almak istiyorum genel başkan yok..
Avrupa görüşmek istiyor genel başkan yok..
Amerika fikir alış/verişinde bulunmak isitiyor genel başkan yok..
Afrika yanında yer almak istiyor muhatap genel başkan yok..
Ortadoğu, Asya, Rusya ne oluyor diyecek genel başkan yok..
Ve yeni genel başkan seçin diyorsunuz hemen olur mu kardeşim hepimiz genel başkansız zaten dercesine suçu kendilerinin çalışmalarını vermedikleri ile suçladıkları basına yüklüyorsunuz..
Olmaz..
Çünkü; ‘Genel Başkanlarımız içeri alabilirsiniz ama biz yeni genel başkanlar seçecek kadar güçlü bir partiyiz, muhatap olarak alın bakın yeni genel başkanımız’ demesi gereken HDP bir an önce büyük kongresini yapmalı tutuklu eş başkanları özgür kalana kadar partiyi genel başkansız bırakmamalıdır diye düşünüyorum..

****Kültürlüler Neden Korkuyor?

Esenyurt’ta ki Ardahan birlikteliğini dağıtmakla görevlilerin işgal ettiği Ardahan Kültür Evi’nin bir çok delegesinin silindiği ve çoğu birilerinin askeri olanların yakınları olan sözde naylon delegelerin yazıldığını ilk olarak yine bu köşede kauoyuna duyurmuştum..

Ve bu yönde başlayan tartışmalara karşın başta o Kültür Evi’ni şimdikilerine teslim eden dernek uzmanı (!) başta olmak üzere kimseden karşı cevap gelmediğini görmekteyiz..
Çünkü süt dökmüş kedi gibi yaptıklarının suç olduğunu bilenler biliyorlar ki kimsenin kendilerine karşı koymayacağını, bu yönde cesaretli kimsenin olmadığını ama hazırlanan şikayet dilekçesi ile bugün yarın savcılığa şikayet edilmeyeceklerini sanırlar..
Ama başta ben olmak üzere bu yönde susmayacak, hakkını en sonuna kadar savunacak olan başta ben olmak üzere bir çok kişi de yaşananın ne olduğunu soruyor ve kamuoyunu tatmin edecek bir cevap bekliyor.
Yeniliyorum sorumu ve soruyorum..
Ey kültürlüler? Nedeb Korkuyorsunuz?
Size soruyorum..
Ardahan Kültür Evi’nin kurucuları, hatta yöneticileri olan delegeleri silip, yerine yeddi sülalenizi yazdınız mı?
Yazdıysanız hangi kararla bunu yaptınız?
Ve hangi yasaya bunu dayandırdınız?
Haydi cevap bekliyoruz..

**DÜN GİBİ BUGÜN..

Iğdır'dan girmiş, İstanbul'da onca insanı öldürüp, Ardahanlıların yoğun şekilde yaşadığı İstanbul Esenyurt'ta yakalanmış Reina'nın katil zanlısı..
Alkış..
Birde Aşk meselesi varmış, eşi kıskanmış ihbar etmiş..
Verin ihbarcının parasını..
Peki 10 Yıl önce ve on yıl öncesindeki failler nasıl aydınlanacak, aydınlatılacak?
Sorma..
Başına iş alırsın yoksa..
Antep, Ankara ve daha niceleri karanlıkta..
Kalmasın..
Ama kalıyor gibi
Dün gibi bugün..
Çünkü;
Hrant'ı katledenlerin kim olduğunu
Hala bir türlü ortaya çıkaramadığımız şu 10 yılda..

**Sıra HDP’yi kurban eden CHP’de..

Beyinciğinde ki Musul ve İŞID masalları bitince artık kimsenin umursayıp, ekranlara çağırmadığı Ardahan Milletvekili gibi muhalefet yapamamakla eleştirilen CHP’nin kendisine göre bir anayasa çıkarmak isteyen AKP’ye karşı mücadelesini izlerken kendi kendime hemde sinirden dudaklarımı yiyerek, saçlarımı yontarak gülümsüyor ve ‘Geçti Borun Pazar’ diyorum..
Çünkü aynı CHP kaçak saray dediği saraya koşa koşa gitmeden önce HDP’lileri ceza evine gönderen vekil dokunulmazlılığını kaldırılmasına katkı sunmuş, ardından yalanız başına kaldığı mecliste MHP’yi de kendisine gont yani destek eden AKP ile baş başa kalmış bir kuzu misali..
Ve yine o CHP değimliydi ki 7 Haziran sonrası kendisini oyalayan AKP’nin hükumet kurma masalına inanıp, ülkeyi 1 Kasım’a götüren..
Ve AKP Anayasasını eleştirmek için dün meclis kürsüsüne çıkıp, benim gibi uzun uzun konuşup, sesi kesilince 30 dakikanın kendisine yetmediğini belirten Baykal değil miydi Erdoğan’ın önünü açan ve yine seçimler ardından partisinden gizli Başkan/Cumhurbaşkanı olmak için Erdoğan ile görüşen..
Bilmem ama bunları yazdığımda benim CHP düşmanlığı ile suçlayan CHP’li kurt postu giymiş yani bir MHP’liden daha çok Kürt denilince şekeri artan sözde dostlarım bana çok kızıyorlar..
Ama Kadıköy’ün ortasında beyni gibi vitrinini yenilemediği köhne dükkanın da ilaç satıp, insanları iyileştireceğini sanan CHP’li gibi ülkeyi AKP’den kurtaracaklarını ileri süren CHP’liler artık yalanız kalmış sarı öküzün durumuna düşmüştür demem gerekir..
Çünkü HDP’yi AKP’ye kurban etmekle en büyük hatayı yapan CHP ve CHP’liler şunu bilmeliler ki sıra onlara geliyor, hemde Nisan’da yapılması hesaplanan Anayasa Referandumu ile..
Çünkü aynı CHP’nin bağırıp, çağırmasına bakmayın ve genel başkanına gönderilen zırhlı aracın bile CHP’yi kurtarmayacağını ben değil, meclis içinde ve dışında yaşananlardan görüp, izliyor ve yeniden ‘geçti borun pazarı ey Ce He Peliler’ diyorum...
fakiryilmaz323@hotmail.com-05354183258

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin
Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

SINAV'DAN ARDA/FED'E EĞİTİM DESTEĞİ..

Ardahan Haberleri Son olarak Ankara'da aralarında Ardahanlı Avukatların da bulunduğu ve 100 bine yakın Avukatın üyesi olduğu Türkiye Barolar Birliğini ziyaret edip, TBB Başkanı Metin Feyzioğlu ile makamında görüşüp, Ardahan'a Baro kurulması konusunu masaya yatıran, ardından Ulaştırma, Haberleşme ve Denizcilik Bakanlığının Haberleşme Genel Müdürlüğüne atanan hemşehrimize hayırlı olsun ziyareti gerçekleştiren ardından da CHP'nin Dışilerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı, Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz'ı ziyaret eden Ardahan Dernekler Federasyonu Başkanı, Gazeteci Fakir Yılmaz bu kez üniversiteye hazırlanan Ardahanlı öğrencilerin üniversite sınavları öncesi hazırlıkları için sahipleri Ardahanlı olan ve ülke genelinde birçok şubesi bulunan SINAV EĞİTİM KURUMLARI ile görüştü.
SINAV EĞİTİM KURUMLARI'nın sahiplerinden Posoflu hemşehrimiz Orhan Özer ile ve SINAV EĞİTİM KURUMLARI'nın Müdürü Bedir Akgüz ile SINAV EĞİTİM KURUMLARI'nde görüşen ARDA/FED Genel Başkanı/Gazeteci Fakir Yılmaz SINAV EĞİTİM KURUMLARI'na ARDA/FED aracılığıyla başvuruda bulunan her Ardahanlı öğrenciye %20 indirim konusunda anlaşma sağladı.
Üniversiteye hazırlanan her Ardahanlı yada üniversiteye hazırlanan her hangi bir öğrencinin öğrencinin ya kendilerini arayarak yada SINAV EĞİTİM KURUMLARI'na ARDA/FED'in adını vererek üniversiteye hazırlık eğitimi boyunca ödeyecekleri miktardan %20 daha az bir ödeme yapabileceklerini açıklayan ARDA/FED Başkanı SINAV EĞİTİM KURUMLARI'nın bu örnek davranışına teşekkür ederek, Ardahanlı öğrencilerin eğitimine karınca kararınca bir katkı sunma yolunu açan SINAV EĞİTİM KURUMLARI'na teşekkür ediyorum' dedi.

**İSO ve İTO'dan da 50 Burs almıştı..

SINAV EĞİTİM KURUMLARI ile yapılan anlaşma gereği bu kuruma başvuran her hangi bir üniversite öğrencisine %20 indirim sağlayan ARDA/FED daha önce de 25'er olmak üzere İstanbul Sanayi Odası ile İstanbul Ticaret Odasından toplam 50 öğrenciye burs almıştı.
Haberi ekleme saati: 21.44 Tarih: 08 Şubat 2017
Haber/Fotolar: www.kuzeyanadolugazetesi.com

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ARDA/FED 23 ŞUBAT FUTBOL TURNUVASI KAYITLARI BAŞLADI..

Ardahan Haberleri Ülke genelinde güçlü bir Ardahan Lobisi oluşturmak, Ardahan Derneklerini başta olmak üzere tüm Ardahanlıları bir araya getirmek için çabalayan ve bu yönde attığı adımlar ile Ardahan'ın olduğu gibi ülke genelinde bulunan Ardahanlılara heyecan getiren Ardahan Dernekler Federasyonu 'Ardahanlılar İstanbul'da Top Koşturuyor' başlığı ile geçtiğimiz yıl başlattığı futbol turnuvasının 2 ncisi için kollar sıvadı.

**ŞAMPİYONLAR ARANIYOR..

Ardahanlıların kaynaşmasını, başta gençler olmak üzere kadınların bir arya gelmesi için çalışmalarına aralıksız devam eden ARDA/FED'in bu yıl 2 ncisini gerçekleştirmeyi hedeflediği 23 Şubat Futbol Turnuvası için kayıtlar alınmaya başlandı.
ARDA/FED Genel Başkan Yardımcısı Yener Bayrakçı'nın başkanlığında organize edilen bu yıl ki futbol turnuvasına Ardahan Dernekleri, Göle, Hanak, Damal, Posof ve Çıldır Derneklerinin yanı sıra bu yönde tek başına organize olup, futbol akımı kuranlar davet edilmekte.
Şampiyon olacak takıma şampiyonluk kupasının yanı sıra 2 bin TL. ödül verileceği öğrenilen turnuva da ikince ve üçüncü gelecekler Bin TL ödül verileceği duyuruldu.
ARDA/FED 23 Şubat Futbol Turnuvasına katılmak isteyenlerin ARDA/FED Genel Başkan Yardımcısı Yener Bayrakçı'yı 05364874841nolu telefondan arayıp, kayıtlarını yapabilirler.
Haberi ekleme saati: 21.17 Tarih: 19 Ocak 2017
Haber/Fotolar: www.kuzeyanadolugazetesi.com

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

AK PARTİ İL BAŞKANININ İSTİFASI MI İSTENDİ?

Ardahan Haberleri Ardahan Genel Sekreterinden sonra AK Parti İl Başkanının da istifaya zorlandığı yönünde ciddi iddiaların ortaya atıldığı bir süreçte aynı zamanda Ardahan Gazeteciler Cemiyeti Başkanlığını yapan Gazeteci Fakir Yılmaz Ankara'da ulaştığı bilgilerde AK Parti Ardahan İl Başkanının bugün, yarın düzenleyeceği bir basın açıklaması ile AK Parti Ardahan İl Başkanlığında istifa edeceğini önemli isimlere teyit ettirdi.

**GENEL MERKEZ 'İSTİFA ET' DEDİ..

Gazeteci Fakir Yılmaz'ın elde ettiği bilgilere göre AK Parti Genel Merkez'in Ardahan AK Parti İl ve İlçe Yönetiminin toplanıp, İl Başkanının istifa dilekçesini vereceği toplantıda bulunmalarını istediği de öğrenildi.
AK Parti Genel Merkezinin istemi üzerine istifa edeceği öğrenilen bu son dakika gelişmesi öncesi aynı Genel Merkezin daha önce ki İl Başkanı Yunus Baydar'ı aradığı ve Baydar'ın yeniden il başkanlığı yapmak isteyip, istemeyeceğini de öğrendiği ancak iki kez milletvekili adayı olan ve seçimlerde sonra bakanlık yardımcılığı isteyen Baydar'ın işlerinin yoğunluğunu öne sürüp, kendisine gelen 'İl Başkanı Ol' teklifini kabul etmediği de alınan bilgiler arasında oldu.
Haberi ekleme saati: 00.16.11Tarih 10/01/2017
Haber/Fotolar: www.kuzeyanadolugazetesi.com

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

BUGÜN GAZETECİLER GÜNÜ MÜ?

Ardahan Haberleri Ceza evinde en çok gazeteci olma unvanını elinde tutan ülkede bugün 10 Ocak Gazeteciler Günü..
Bir çok gazetenin kapatıldığı, televizyonun fişinin çekildiği, derginin kapısının mühürlendiği, kapatılmayan, fişi çekilmeyen, kapısına mühür vurulmayanların yazamadığı, söyleyemeyediği ülke de bugün 10 Ocak Gazeteciler Günü..
HAYIRLI OLSUN..

**Gazeteciler günü hakkında genel bilgi..

1961 yılında gazetecilerin çalışma haklarında önemli iyileştirmeler getiren 212 sayılı Yasa'nın yürürlüğe girmesi üzerine, 9 gazete sahibi, yasayı protesto etmek için 3 gün boyunca gazeteleri yayımlamama kararı aldılar. Bu gelişme karşısında, gazeteciler 10 Ocak 1961 günü haklarına ve basın özgürlüğüne sahip çıkmak amacıyla Sendika binası önünde toplanarak Vilayet'e kadar bir yürüyüş yaptılar. Gazeteciler, patronların boykot kararı karşısında ise Sendika'nın öncülüğünde, BASIN adıyla kendi gazetelerini 11-12-13 Ocak 1961 tarihlerinde yayımladılar.
O tarihten sonra 10 Ocak, "Çalışan Gazeteciler Bayramı" olarak kutlandı. 1971 yılındaki 12 Mart müdahalesinden sonra ise çalışanların hakları ve basın özgürlüğüne getirilen kısıtlamalara tepki olarak 10 Ocak, "bayram" olmaktan çıkarıldı ve "Çalışan Gazeteciler Günü" olarak anılmaya başladı.
Haberi ekleme saati: 00.11.11Tarih 10/01/2017
Haber/Fotolar: www.kuzeyanadolugazetesi.com

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Vali ve Başkandan 10 Ocak Mesajı..

Ardahan Haberleri **Validen Gazeteciler Gününe Mesajlı Mesaj..

Ardahan Valisi İbrahim Özefe, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.

Ardahan Valisi İbrahim Özefe, yaptığı yazılı açıklamayla 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutladı. Vali Özefe açıklamasında, "Doğru, ilkeli ve objektif görev anlayışı ile kamuoyunu ülke ve dünya gerçekleriyle buluşturan basın; toplumu bilgilendirmeye, bilinçlendirmeye, araştırmaya ve doğru bilgiye ulaşmaya yönlendirmektedir. Basın görevini yaparken hukukun evrensel kurallarından ayrılmaması, meslek etiğine uyması, kişi haklarına ve özel hayata özen göstermesi, basının en önemli sorumluluğudur.

Basın, bir insanın topladığı veya ürettiği bilgilerle binlerce, milyonlarca insanı bir noktada birleştiren bir haber ağıdır. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte günümüzde yaşanan hadiselerin en kısa sürede geniş kitlelere ulaşmaya başlaması, basın mensuplarının sorumluluğunu ve basının önemini daha da arttırmıştır.

İlkeli, tarafsız, araştırmacı yazılı ve görsel bir medya, ülkenin demokratik gelişmesine katkı yaptığı gibi, yol gösterici yayınlar da toplumu olumlu yönde etkilemektedir. Bu minvalde zaman gözetmeyen çalışma hayatıyla basın, toplumu bilgilendirerek yazılı ve görsel bilgilerle topluma ışık tutmaktadır. Bu anlamda büyük önem taşımaktadır.

Bu duygu ve düşüncelerle tarafsız ve ilkeli yayın anlayışıyla, bu işe emek ve gönül veren tüm değerli basın mensuplarının "Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutlar, ahirete irtihal etmiş basın çalışanlarını rahmetle anar, tüm basın çalışanlarına sağlık, mutluluk ve başarılar diler, Sevgi ve saygılarımı sunarım."

**Başkan: Basın görevimizi yapmamıza katkı sunuyor..

Ardahan Belediye Başkanımız Faruk Köksoy, “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı.

Başkan Köksoy, mesajında, gazetecilerimizin halkın haber hakkının korunmasında, fikir ve düşünce hayatımızın gelişmesinde, demokrasi ve insan hakları temelinde toplumsal duyarlılık ve sorumluluklarımızın yerine getirilmesinde önemli hizmetleri olduğunu kaydetti.

Özellikle 15 Temmuz hain darbe girişiminde basınımızın verdiği demokrasi dersinin daha güçlü yarınlarımızın göstergesi olduğunu ifade eden, Başkan Köksoy, konuşmasının devamında ise:
"Yazılı ve görsel basınımızın kıymetli çalışanları, toplumsal sorun ve talepleri yöneticilere iletmede ve sorunların giderilmesinde oldukça önemli rol oynamaktadır. Demokrasimiz, kişisel hak ve özgürlüklerimiz kadar şehirlerin sorunların ve yaşanabilir olmaları konusunda toplumsal hafızamız oldukları kadar toplumsal duyarlılığımız olmaktadırlar. Bu önemli görevi ifa eden Basın Mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutlar, her birine sağlıklı ve esenlikler dilerim.”
Haberi ekleme saati: 23.03 Tarih 9/01/2017
Haber/Fotolar: www.kuzeyanadolugazetesi.com

Sayfa 1 - 212 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 > >>
Köşe Yazarları
Copyright © 2003 - 2008 Ardahan kuzeyanadolugazetesi.com
Tel: 0478 - 211 43 31 - 211 45 00
Adres: İnönü Cad. No:50 Ardahan