Ana Sayfa · Forum · Linkler · Resim Galerisi
Ana Menu
Ana Sayfa
Makaleler
Forum
İrtibat
Linkler
Arama
Ziyaretçi Defteri

ÜYELİK HİZMETLERİ

ÜYE KAYIT
ŞİFREMİ UNUTTUM

Sitenize Ekleyin
Resim Galerisi
Telefonlar
Konuk Yazarlar

ARŞİVLERİMİZ
2003 YILI
2004 YILI
2005-2006 YILI
Ulusal Haberler
Misafir
Kullanıcı Adı

Şifre

Beni HatırlaKayıp Şifre ?
Site Durumu
Kayıtlı Üyeler : 12997
Misafirler : 24
En Yeni Üyemiz : sanane757000

Kayıtlı Üye :
Fakir 14 Gün Gelmedi
abdullahank 51 Gün Gelmedi
Orhan-Bahcivan 141 Gün Gelmedi
CEVAT COSKUN 145 Gün Gelmedi
atlantis 166 Gün Gelmedi
baris dursun 167 Gün Gelmedi
yilmaz akinci 176 Gün Gelmedi
adacala 176 Gün Gelmedi
admin 178 Gün Gelmedi
yilmaz_akinci 179 Gün Gelmedi
Forum Başlıklari
En Yeni Başlık
Ardahan Köyleri ve İ...
hoçvanın genel iradesi
Sitemizi Dostlarınız...
Bize ulaşın..
Haber Arşivimiz
Ardahan Görüntüleri
Ardahan Fotoğrafları
Kürdistan Komşunuz O...
KORKAKLARA MEYDAN OK...
Teşvik Ardahan’a Uğr...
Ardahan da Devlet mi...
İMRALI’DAKİ GÖ...
Ardahan ARDAHAN
APE FEZO’NUN A...
O benim Babam..
En Yoğun Başlıklar
YALÇIN TAŞTAN HAK... [51]
TRT bölücülük mü ... [35]
KAFATASÇILAR-ARD... [34]
COCUK ÖLDÜRMEYİ K... [30]
YAZARLARIMIZIN YO... [28]
YAZICIOĞLU'NU KAY... [24]
DTP'li vekillerde... [21]
Ardahan TV [19]
kürde fırsat verm... [18]
ANADİLİMİZ KÜRTÇE... [18]
23 NISAN IRKCI C... [17]
UGAR TÜRKLRI [16]
Bim Marketlerine ... [16]
KÜRT SORUNU DEĞİL... [15]
ARDAHAN LI OLMAKT... [15]
HİT
reklam
Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş Pinterest'te Fakir adlı kullanıcının profilini ziyaret edin.

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

<
Ardahan 1 Kasım Seçimleri
Yazar Fakir


Ardahan'da Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin


Facebook'ta Paylaş
SİTEMİZE REKLAM VERMEK İÇİN;
0. 535 418 32 58 NOLU TELEFONUMUZU ARAYABİLİRSİNİZ..

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yazarlarımızı okuyor musunuz?

YAZIYORSAM SEBEBİ VAR
İkisi de Kürt-2

Fakir Yılmaz Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşAKP’nin Adayı Kürt
CHP’nin Adayı Türk
HDP’nin Adayı Kürt
MHP’nin Adayı Türk
Şu an milletvekili olanların ikisi de Kürt..
Şimdi yine birileri bana kızacak ama seçimler öncesi Ardahan’da siyasi tartışmaların başını bu tartışmalar alıyor.
Ardahan Haber Öyle ki geçen gün CHP’li bir bayanın bilmeden beni çalan telefonu yaklaşık 43 dakika açık kalırken telefonu açık kaldığını unutan bayanın birileri ile aynı tartışmayı yaptığına şahit oluyorduk.
Yani Ardahan’da ki Türk seçmen bir taraftan HDP’nin önünü kesmeye çalışırken, diğer taraftan AKP’nin adayı ve mevcut vekilinin de Kürt olduğunu belirtirken adeta iki arada bir derede kaldıklarını anlatıyordular.
Ve siyasilerin gittikleri yerlerde Türks ise seçmen HDP’nin önünü kesmek için Türk Milliyetçiliğini yapıyor, Kürt ise Kürt Milliyetçiliğini yapıyor hepimiz kardeşiz denen ülkemin sınır ili Ardahan’da..
Tabi benim bu kanayan yarayı dile getirdiğimde kızılca, kıyamet kopar başıma..
Vay sen bölücülük yapıyorsun, vay sen ikisi de Kürt demişsin..
Ya kardeşim ben değil, siz gittiğiniz yerlerde, elinizde demiyor musunuz ya ikisi de Kürt..
Demiyoruz diyen çıksın, açıklasın, yazdırsın, ‘Ben Çıldır’a giderken Kürtler kazanıyor, Göle’ye giderken biz kardeşiz’ demiyorlar mı?
Peki ya 7 Haziran 1. olan HDP’nin şokunu hala yaşamıyor musunuz?
HDP’den kaçarken 'Öcalan ile ben görevlileri görüştürüyorum diyenin kurduğu partinin vekili e adayının da Kürt olduğunu siz seslendirmiyor musunuz?
Haydi demiyoruz deyin..

**Beyaz Toroslar Nerede?

AKP Genel Başkanı ve Geçici Başbakan Ahmet Davutoğlu, Van mitinginde, "AK Parti iktidardan indirilirse buralarda terör çeteleri dolaşacak, beyaz toroslar dolaşacak. Biz buraları faili meçhullere bırakmayacağız" demiş.
İnsanı gülümseten bu açıklamayı dinlerken aklıma yaşadığım bir olay geldi.
Ardahan Haber Çünkü yerli otomobil yapacaklarını belirtenlerin gerçekten çok iddialı olduğunu anlıyor ve deli deli kendi kendime gülümsüyordum.
Yerli otomobili kopyalayan, onu da barış süreci gibi ağzına gözüne bulaştıran AKP’nin genel başkanı ve geçici başbakan sanki yeni toroslar yokmuş gibi, gözaltılar yapılmıyormuş gibi adeta bizle alay edip, tehdit ediyordu.
Ya sormazlar mı kardeş 7 Haziran’dan bu yana o bahsettiğin beyaz toroslar olmazsa da ‘tasarruf ediyoruz’ dedikçe kendinize vede emniyet ile jandarmaya aldığınız onca lüks araçla kaç kişi topladınız?..
Neyse konumuza yaşadığım beyaz toros hikayesine dönelim..
Yıl 90’lı yıllar, ben mesleğimin başlarında, heyecanla haber koşturup, Ardahan’da faili meçhuller dahil yaşadığım şehirde kirli işler dönmesin diye mücadele ediyorum.
Bir gün iş yerimin önüne gelen ve tanıdığım, JİTEM’ci bildiğim 3 kişi benim jandarmaya kadar gelmemi istemiş ve alıp götürüp, rahmetli babamı yan oda da beni de diğer oda da oturtup, sorgulamış ve ‘şimdilik’ çayımızı içtin, git şimdi filler dövüşürken yada sevişirken araya girme’ demiştiler..
Şimdi soruyorum ben hala buradayken bir kurşuna bir oy deyip, beyaz toroslara adam aldıranlar neredeler?..
Tarih oldular.. Biz ise hala varız..

**Orhan Atalay’da Kürt Değil mi?

7 Haziran seçimlerinde HDP’nin Ardahan’da 1. parti olması karşısında şok olan ve hırslarını sanalda kahramanlık yaparak benden çıkaran bir çok kişi şimdi yine harekete geçmiş..
Benim 7 Haziran’da olduğu bu seçimde de ortada olan açık tavrıma rağmen HDP’li olduğumu ve Ardahan Haber adeta HDP adayı benmişim gibi davrandığımı ileri sürüp, başta Kürtler olmak üzere sağduyulu insanların oy verdiği HDP’ye yakın tavrımı Kürt olmama bağlıyorlar..
Benim Kürt olmasına karşın Ardahan’ın sorunları karşısında çokta etkili olmadığını düşündüğüm AKP’nin Kürt, Göleli Milletvekili Atalay’a ve bu ülkede 13 yıldır iktidar olmasına karşın ülkeyi ve Ardahan’ı nereye getirdiği ortada olan AKP’ye karşı verdiğim mücadeleyi görmezden geliyorlar.
Ki bunların çoğu yalandan milliyetçi Türk geçinip, MHP’ye değil Kürt adayı olan, en çok oyu Göle’de alan AKP’ye oy veren sanal Türk kahramanlarıdır..
Evet benim gibi Kürt olan hatta yaptığı açıklamalarla zaman zaman Kürt sorunu ile ilgili Kürt denen HDP’nin milletvekillerinden öte önemli açıklamalar da bulunan Orhan Atayal’a karşı olduğumu düşünüp, Atalay’ın da benim gibi bir Kürt olduğunu unutan sanal kahraman Türk Milliyetçileri HDP’nin kazanmasını istemediklerini belirtirlerken Cumhurbaşkanının da dediği gibi Atalay başta olmak üzere içinde bir çok Kürt olan ve Barış Sürecini başlatıp, ardından beğenmeyen AKP’ye oy vermekten de zevk aldıklarını da belirtiyorlar.
Vallahi ne derseniz deyin ben yazdığım sürece Kürt, Türk demeden bu ülkeye en hayırlı olanın yanında yer almaya devam edeceğim.. Bu benim gibi Kürt olan Atalay mı olur başkası mı bilmem..

**Göle iki dönemi unutacak mı?

Ardahan Haber Çok uzağa gitmeye gerek var mı bilmem ama en son 7 Haziran’da aldığı oyları beğenmeyip, başta Göleliler olmak üzere tüm Ardahan'a küsen milletvekili bu kez yine oy istiyor.
Daha dün kendisine oy vermediğini düşündüklerine bakışını değiştirdiği ileri sürülen ve sözüm ona hatalarını kabul edip, küskünlere bile giden aynı vekil değil mi?
Dün, ‘Baba ne edeyim kazı çalınan da beni arıyor. Herkese cevap mı vereceğim?’ diyerek telefonlara çıkmayan ekil aynı ekil değil mi?
Tüm uyarılara karşı danışmanlarından kopmayan vekil aynı değil mi?
Bugün Göleli kesilip, Göleliden oy istiyorum diyen şahıs başka bir şahıs mı yoksa iki dönemdir Göleli değil, uluslararası vekilim deyip, Afrika’ya kadar gidip, oradakilerin sorunları ile ilgileniyorum diyen aynı kişi değil mi?
Bilmem ama bugün rant kesiminin, ‘Baba işimiz bozuldu’ deyip pompaladığı vekil yine aynı ekil olduğunu Göle’de biliyor bende..
Kaldı ki dün bu vekile kazık atanlarda bugün onun yanında poz vermek için adeta yarışanlar olması ise ayrı bir soru..
Evet bir seçim daha geliyor ve oyunu alan Ankara’ya yine gidecek..
Biz kalacağız baş başa..
Ve kimiz ya kandırıldım, yada 'ne bileydim' deyip dün gibi pişman olmayacak mı? Bilmem ama iki dönemdir Göle-Ardahan yolunu bitiremeyen, hastaneyi hizmete sokamayan, köy yollarını yaptıramayanların süslü ve özür içeren sözleri ne kadar güvenlidir onu Göle ve Ardahanlılar düşünecek..
Nasılsa benim bir beklentim yok hiç inanmadığı ve samimi olmadıklarını bildiklerime..

**Sizi kaç kişi okuyor?

Seçimden seçime ortaya çıkıp, yetmez gibi çok kıymetlenen, ancak seçimden sonra ortadan Ardahan Haber kayıp olanların ‘gazeteci’ diye’ ortalıkta cirit attığı şu günlerde bizim izlediğimiz yolda ki dik duruşumuz birilerine bir hayli batıyor..
Defalarca bizim işimizin ihalecilik, yağcılık, dalkavukluk, yalakalık olmadığını, gerçek anlamda gazetecilik yapmaya gayret ettiğimizi belirtmemize karşı gölgemizden bile korkan çakalların her haberimiz adından birilerine yaranma uğruna kıçlarını onlara kalkan etmesine de şahit olmuyor değiliz..
Ardahan’da okunan gazetelerin bir elin 5 parmağını geçmediğini de bilen bu sözüm ona gazeteci kisvesine bürünen çakal takımı özellikle de milliyetçilik üzerinde bana saldırdıklarını da görüyorum.
Dikkat edin okuyorum demiyorum görüyorum.. Çünkü okumadığı bu çakal takımının yazdıklarını zaman zaman beni seven okurlarım görüp, üzülüyor ve bana bildiriyor..
Yoksa inanın ne onlar okumaya nede haber diye okunmayacak satırlarına baktığım yok..
Neyse zaten sizde baktığınızda en çarpıcı denilecek haberlerini kaç kişi okuduğu ortada olan bu çakal takımının birde yur dışı yurt içi yavşakları var..
Hesini yakından tanıdığım, bir toplantıda rastladığımda ise bana yapmadıkları yağcılıklarınıda bildiğim bu yavşaklara acıdığım en önemli yönü ise benim haberlerimle beslenmeleridir..
Çünkü son olarak Çıldır Belediyesinin levha haberi olmak üzere benim her yaptığım haber yakından takip edip, çürütmeye çalışarak sözüm ona gazetecilik yapanların okunmayan gazete ve sitelerini sanal ortamda paylaşıp, okumadığımı bildiklerinden aracılarla bana ulaştırmaya çalışmaları ise diğer acınacak bir durumdur..
0.535.418 32 58-fakiryilmaz323@hotmail.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?

KADINCA/Selmi Yılmaz
Muhtarlar Ne Yaparlar?

Ardahan Haberi Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşCumhurbaşkanı Erdoğan’ın kaçak değil dediği saraya sık sık çağırdığı köy muhtarları bugünlerde bir hayli gözde inanlar..
Ardahan Haberi Evet Ardahan’dan da muhtarın gidip, gitmediğini bilmediğimiz bir süreçte saray’da başlayıp, başbakan, bakanlar vede en son kaymakamlara kadar herkesin el üzerinde tuttuğu muhtarlar gerçekten ne iş yaparlar?
Bir çıkıp, şu muhtar şu eseri bıraktı diyebilir mi?
Halbuki onlarda ‘Bana oy erin köyün sorunlarını ben çözerim’ demiyorlar mı?
Yani bizlerin sözlerini yerine getiremedikleri için acımasızca eleştirdiği vekiller gibi seçilenler değiller mi?
Saskara köyü muhtarı, Kaptanpaşa mahallesi muhtarı gbi çırpınan bir kaç muhtarı saymasak tanımadığı, kim olduğunu bilmediği benim köyümün muhtarı dahil onca muhtar bu memlekette ne iş yaptığını bilen var mı?
Evet gerçekten ya Cumhurbaşkanı, Başbakan, Vali ve de Kaymakamların şu günlerde baş taçı ettiği köy e mahalle muhtarlarının seçildikten sonra ortada gören var mı?
Var diyenleriniz olacak..
Çünkü kimisi hem muhtar, hem öğrenci servisçisi, hemde dağ satışında bir hayli ortaya çıkıp, görünürler..

**Yine Kadın, Yine Cinayet..

Bir dönem de iş yerimin komşusu olan Zeynep’in öldürüldüğünü duyunca şok olup, yerimde kala kaldım..
Kendisi gibi güzel arkadaşlığına mı, yürekli bir iş kadın oluşuna mı, yoksa erkeklerin göz kırpmadan öldürdüğü onca kadına mı ağlayayım diye düşünürken ikinci şoku tek suçu Zeynep’in aracında olan bir öğrencisini de olayda hayatını kayıp ettiğini öğreniyordum.
Ve bu iki kadını öldüren erkeği de yakından tanıdığım, banka ve diğer resmi kurumlarda sık sık rastladığım, ve ‘Abi senle ben bankada, resmi dairelerde kurtulamayacak mıyız?’ diyerek takıldığım Ersoy’mu diyebiliyordum..
Trafik cinayetlerinde olduğu gibi Kadın cinayetinde dünyada ilk sıralarda olan ülkemin sınır vilayetinde de iki kadın öldürülmüş, adına da hemen bir şeyler konulmuştu..
Yani onca intihar eden kadın, gelin, kızın tartışılmadığı ülkemde olduğu gibi Ardahan’da da iki kadın hunharca öldürülmüşse de arkasında takılan kulplar Gürsoy’un sıktığı kurşunlardan daha beter kurşunlardı..
Ve yine kadın, ve yine cinayet deyip denilen bu olay ve diğerleri yine unutulacak, yine tartışılmayacak, nedenleri tartışılmayacak..

**Baskılar ters tepecek..

AKP’nin hükümet ve devlet imkanlarını kullanıp, 1 Kasım seçimlerinde tek başına iktidar olam hesaplarını yine HDP’nin bozacağını görüyoruz..
Çünkü başta Göle ve Hoçvan vede Ardahan merkezde olmak üzere tüm ülke genelinde yakınan takip edilen baskılara kızan seçmenin büyük bölümünün 1 Kasım’da AKP’ye gerekli cevabını ereceğini dün Göle’de HDP’li vekillerin yaptığı ziyarette bir kez daha gördük.
Büyük bir ilgi ile karşılanan HDP Ardahan Milletvekillerini Dr. Taşkın Aktaş ve Pervin Tunbul’un ziyaretinde Göle geri adım attı sözününde çöpe atıldığını görüyorduk.
Başta Rant kesimi olmak üzere Atalay’ın yüz vermediği, ona yaranmak için bin bir takla atanlar olmak üzere AKP’lilerinde şok olduğu HDP’nin Göle ziyaretin de bizim gördüğümü tek şey baskıların ters tepeceğidir..
Çünkü bunu sadece biz değil, gözaltılara kızdığını öğrendiğimiz Göleli AKP Ardahan Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay’ında anladığını da biliyoruz..
7 Haziran’da Göle’de aldığı 7 Bin 500 oya 2 bin oy daha ekleyeceği, hatta 2’yi zorlayacağı belirtilen HDP’nin Hanak ve kuzey kazalarında da oy arttıran parti gibi görünüyor..

**Korkma Göle Posof ve Çıldır’a Ses Ver..

Seçimlerin yenilenme kararından bu yana bu köşede seçmenin oyunu kullanması için sürekli çağrı yapıyorum.
Çünkü bu seçimde başta Göle’de olmak üzere Ardahan ve ülkede bir sessizlik var..
AKP’nin 7 Haziran’da elinde kaçan tek başına iktidar gücününe rağmen ‘geçici hükümet’ ile elide tuttuğu iktidar gücü ile estirdiği baskı gücü ile seçmeni korkutma, sandık başına getirtmeme hesapları tutmazsa AKP 1 Kasım’da da kayıp edcek gibi..
Çünkü seçmenin sandık başına gitmesi halinde kayıp edecek olanın AKP olacağını tüm anketler, tüm siyasi bilimcilr söylüyor..
Evet, sinmiş, ama bu kez daha kararlı denen Göle başta olmak üzere Posof’un, Çıldır’ın, Hanak’ın, Damal’ın ve Hanak’ın 7 Haziran kararını beğenmeyen ve ülkeyi seçime götüren AKP’ye 1 Kasım’da yeni bir ders vereceği ileri sürülen Ardahanlı seçmenin mutlaka sandık başına gitmesi ve kararını ülkenin barışına, kardeşliğine vereceğine olan inancımla Göle Posof ve Çıldır’a ses ver diyorum..

**Seçmeni taşıyan kazanır..

Ankara katliamının sarstığı ülkem seçime doğru gidiyor. Ve bu seçim sonrası barış gelecek deniyor.
Umarız ki bu seçim hayırlara vesile olur, umarız o çok arzuladığımız barış gelir..
Benim bugün üzerinde duracağım konu ise seçmenin, çok kısa bir süre kalan seçime karşı ilgisizliği ve de duyarsızlığı olacak.
‘Cumhurbaşkanıyım ama benimde gönlümde bir parti yatıyor’ diyerek seçimler öncesi yaptığı açıklama ve toplantılar da en azında 550 milletvekili isteyenlerin ince hesaplarının tutup, tutmayacağını da göreceğimiz 1 Kasım Genel Seçimlerine olağanüstü ilgisiz olduğu görülen seçmenin başına gidip, gitmeyeceğini merak ederken, bunun gerçekleşmemesi halinde en çok hangi partinin bundan zarar göreceğini de düşünmüyor değilim..
Bilemiyorum ama seçim çalışması yapan parti ve adaylarının bir görevi de 1 Kasım’da seçmeni sandığa taşımalarıdır..


Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Ardahan Anketimiz de MHP-HDP Çıkıyor..
CHP 3. – AKP: Sonucu!..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşArdahan’ın ilk haber sitesi, en çok okunan haber portalı internet sitemiz üzerinde yayınlanan ankete katılan okurlarımız 1 Kasım’da oy vermeyi düşündükleri partilerini yansıtmaya deam ediyorlar.
14 Partinin yarışacağı Ardahan’da önde görünen 4 partinin adaylarının isimleri üzerinde yapılan ankete katılan Bin 16 okurumuz 1 Kasım’da başına gidecekleri sandıkta Ardahan’da MHP ve HDP’nin kazanacağını düşünüyorlar.
www.kuzeyanadolugazetesi.com adlı internet haber sitemizin sağ köşesinde bulunan ve bir ay içinde Bin 16 kişinin anketimize katılıp, oy kullandığı görülen ‘11 Kasım Seçimlerinde Kim Milletvekili Olur?’ başlıklı anketimiz de bugüne kadar çıkan sonuç şöyle;
Av. Osman Yıldız ile Gökhan Ağdemir’in Aday olduğu MHP: 418
Dr. Taşkın Aktaş (Milletvekili) ile Pervin Tumbul’un Aday olduğu HDP 235
Büyükelçi Öztürk Yılmaz ile Erdem Uygur’un aday olduğu CHP: 229
Prof. Dr. Orhan Atalay (Milletvekili) ile Yunus Baydar’ın aday olduğu AKP: 134
Haberi ekleme saati: 23-21 -22 Ekim 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Kılıçdaroğlu Ardahan’a Geliyor

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş1 Kasım Genel Seçimleri öncesi Musul’da kaçırılan 101 Türk çalışanının başında bulunan o dönemin konsolosu, şimdi ki Büyükelçi’yi Ardahan’da aday göstererek AKP’ye büyük bir gol atan Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı aday gösterdiği CHP 1. Sıra Adayı Büyükelçi Öztürk Yılmaz’a desyek için Ardahan’da geliyor.
26 Ekim’de Ardahan’da olacağı öğrenilen Kemal Kılıçdaroğlu’nun yanı sıra CHP’nin üst düzey siyasilerinin de Ardahan’da olması bekleniyor.

**BU SIRLARI KONSOLUS MU ERİYOR?

IŞİT tarafından kaçırılan Konsolosu aday gösteen CHP seçimlere kısa bir süre kalırken Irak’ta yaşanan olayların perde arkasını kamuouyunun gözleri önüne dermeye başladı.
Geçtiğimiz gün Ardahan’a gelen CHP İstanbul Milletvekilleri Tekin ve Erdem’in Ardahan’da yaptıkları açıklamalar gündemi meşgul ederken, bu bilgilerin Irak’ta Konsolosluk yapan Büyükeliçi, CHP 1. Sıra Adayı Öztürk Yılmaz’ın verdiği ileri sürülmekte.

**İşte konuyla ilgili son gelişme şöyle;

CHP'li Erdem, Davutoğlu'na "Sarin gazı" iddialarını sordu

CHP'li Erdem'den Başbakan Davutoğlu'na: 'İslami motifli' kaç örgüt vardır

CHP İstanbul Milletvekili Eren Erdem, 2013 yılında Suriye'ye gönderilen sarin gazını Türkiye'den temin eden kişilere açılan ve tek celsede tüm sanıkların serbest bırakıldığı davaya ilişkin Başbakan Davutoğlu'na yazılı soru önergesi verdi.
Eren Erdem'in Başbakan Davutoğlu'nun yazılı olarak yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığı'na sunduğu soru önergesi şöyle:
"Adana Cumhuriyet Başsavcılığı sarin gazı maddelerinin Türkiye'den Suriye'ye gönderildiğine dair 2013 yılında bir iddianame hazırlamış ve bu dava daha sonra kapatılmış ve iddianamede adı geçen kişiler serbest bırakılmıştır. Bu çerçeveden hareketle;
- İddianamede sarin gazı için kimyasal madde temin eden kişilerin serbest bırakıldıktan sonra yurtdışına kaçtıkları iddiası doğru mudur?
- Dönemin Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın bölgedeki Savcı Mehmet Arıkan'a 'Bizim görüşümüz alınmadan 'islami motifli' terör örgütlerine herhangi bir soruşturma açmayın' yönünde talimat verdiği doğru mudur?
- Soruşturma sonrası ilgili Ağır Ceza Mahkemesi'nin davayı tek celsede sonlandırıp sanıkları tahliye etmesinin gerekçesi Bozdağ'dan aldığı bu talimat mıdır?
- Başbakan olduğunuz dönem itibariyle bakanlıklarınıza ve güvenlik birimlerinize ‘islami motifli' terör örgütleri için benzer talimatlarda bulundunuz mu?
- Günümüz itibariyle hakkında soruşturma açılmış ‘islami motifli' kaç örgüt vardır?
- Emniyetin davada adı geçen kişi ve kurumlara operasyon yapmasının engellendiği iddiaları doğru mudur?
- Sanıkların ivedilikle tahliye edilmesinin ardından davada adı geçen kişiler herhangi bir şekilde emniyet birimlerince takip edilmeye devam edilmiş midir?
- Tweet attığı için yargılanan ve haklarında yurtdışına çıkış yasağı konulan onlarca gazeteci varken, kimyasal silah iddiasıyla yargılanan kişilere yurtdışına çıkış yasağı konulmamasını nasıl değerlendiriyorsunuz?"
Haberi ekleme saati: 11.22-21 Ekim 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com
Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin


Gürsel Tekin’e şok..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşKendi köyünden başında bulunduğu partisine oy alamayan Gürsel Tekin CHP Adaylarına destek için geldiği memleketinde 100 kişilik bir grupla karşılandı.
Seçimden seçime Ardahan’a gelen, Ardahan ve Ardahanlıların sorunları ile ilgilenmediğiyle eleştirilen CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin gördüğü bu manzara karşısında beraberinde ki heyetle Ardahan’dan erken ayrılmak zorunda kaldı.
Haberi ekleme saati: 12.24-20 Ekim 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com
Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin


Bayan Adaylarda Sahada

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş1 Kasım’da sandık başına gidecek olan seçmeni ikna çabalarına devam eden siyasi partiler ve adayları kent, kent, ilçe, ilçe, köy köy dolaşmaya devam ediyorlar.

**Kadınlara Ulaşmaya Çalışıyorlar..

1 Kasım öncesi seçmene ulaşmaya çalışan milletvekili adayları başta kadın seçmen olmak üzere herkese ulaşmak için her yolu deniyorlar.

HDP’nin yanı sıra CHP, MHP e AKP’nin yoğun bir şekilde yarıştığı görülen şu günlerde iki bayan milletvekili adayı da sahaya indiler.
9 gerçek anlamda 9’u kağıt üzerinde toplam 14 partinin yarıştığı 1 Kasım Genel Seçimlerin de iki bayan aday da partilerinn 2. sıra milletvekili adayı olarak yarışıyor.
HDP’nin 2. sıra adayı Pervin Tumbul, DSP’nin 2. sıra adayı Birgül Demir sahaya inerek, Ardahan’da 1. sıra adayı olan erkek adaylarının seçim çalışmalarına destek vermeye başladılar.

**HDP YİNE 1. OLACAK..
Seçim çalışmalarını yoğun bir şekilde devam ettiren HDP’nin 2. Sıra Milletvekili Adayı Pervin Tumbul partisinin 7 Kasım’da olduğu gibi 1 Kasım seçimlerinde de 1. parti olacağını, bu kez bir milletvekili değil iki milletvekili çıkaracağını belirtirken Tumbul’un rakibi DSP’nin Kadın adayı Birgül Demir Ardahan’ı olduğu gibi Türkiye’yi kurtaracak olan seçim beyannamesinin DSP olduğunu söyledi.
Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin


Al kömürü, ver oyu!

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş7 Haziran sonuçlarını beğenmeyip, ülkeyi yeniden seçime götüren AK Parti her zaman ki seçim taktiklerinide yeniden uygulamaya başladı.
Oy vermeyeceğini düşündüğü seçmene yapılan devlet yardımlarını elinde tuttuğu ‘geçici^hükümet ile kestiren AKP oy alacağını düşündüğü seçmenin kapısında da çoğu yanmayan kömürleri döküyor.
Seçim çalışmaları için gittiği evlerin önünde Sosyal Yardımlaşma Vakıfları tarafından dağıtılan kömürleri gören CHP Ardahan Milletvekili Adayı Büyükelçi Öztürk Yılmaz konu hakkında yaptığı açıklamada, ‘Çevresinde yerleşim dahi olmayan yol ortasına dahi yardım adı altında bırakılan yanmayan odun kömürleri... Heryer kömür karası memleketimde... Bir elin verdiğini diğer el görmemeli demek var bizim ahlakımızda.’ dedi.
Haber: www.kuzeyanadolugazetesi.com
Haberi ekleme saati: 12.24-12 Ekim 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

CHP Geri mi Dönüyor!

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş1 Kasım’da yenilenecek olan genel seçimler öncesi önemli bir isim ile seçmenin karşısına çıkan Cumhuriyet Halk Partisi Ardahan İl ve İlçe Örgütleri 7 Haziran’da kayıp ettikleri milletvekillini geri almak için büyük bir mücadele veriyor.
Ardahanlı Büyükelçi Öztürk Yılmaz ile Göleli siyasetçi Erdem Uygur’un Erdem Uygur’un aday olduğu 1 Kasım Genel Seçimleri öncesi seçim çalışmalarına hız veren CHP Ardahan İl ve İlçe Örgütleri 7 Haziran’da kayıp ettikleri milletvekillini almak için büyük çaba harcıyorlar.
Ardahanlı seçmenden büyük ilgi toplayan Ardahanlı Büyükelçi Öztürk Yılmaz’ın etrafında birleşen CHP Ardahanlılar Türkiye’nin kurulduğundan bu yana iki kez kayıp ettikleri milletvekillini geri almak için büyük çaba gösteriyorlar.
Konu hakkında bir açıklama yapan CHP Ardahan İl Başkan Yardımcısı Yaşar Daşdemir CHP olarak 1 Kasım Genel Seçmelerini kazanacak parti olacaklarına olan inançlarını her geçen gün arttığını belirttiği açıklamasında CHP 1. Sıra Milletvekili Adayı Büyükelçi Öztürk Yılmaz’ın sağladığı enerji ile Ardahan’da 1. parti olacaklarına inandığını söyledi.
Haberi ekleme saati: 23.13-11 Ekim 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com
Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin


AK PARTİ'NİN KADIN İLÇE BAŞKANI:
DAMAL'A 2. CAMİYİ YAPACAĞIZ..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş1 Kasım Genel Seçimleri öncesi çalışmalarını sürdüren partilerden Adalet ve Kalkınma Partisi Damal İlçesi'nin Kadın İlçe Başkanı Nevriye Derdiyok Damal kent merkezine uzak kalan caminın yerin çarşı içinde olmak üzere Damal'a yeni bir cami yaptıracaklarını belirtti.
Seçim öncesi Ardahan'a gelen eski Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akadağ ile görüşen ve Ardahan'ın Alevi ilçesi Damal'da yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi veren AK Parti Damal İlçe Başkanı Nevriye Derdiyok Ardahanlı Kültür Bakanı Yalçın Topçu ile de yaptıkları görüşmede Damal'a yeni bir cami yapmak için kolları sıvadıklarını belirtti.
1 Kasım öncesi köy köy gezdikleri Damal köylerinde kadın ve çocukların faydalanacağı Kur'an Kurs Merkezleri açmak için köy muhtarlarıylada görüştüklerini belirten Derdiyok kendisinin göre geldiği günden beri Damal'ın dertleri ile yakından ilgilendiğini de belirtti.

**CAMİLER HAFTASI DAMAL'A KUTLANACAK..

Öte yanda içinde bulunduğumuz Camiler Haftasının etkinliklerinin büyük bölümünün Damal'da kutlanacağı alınan diğer habrler arasında oldu.
Haberi ekleme saati: 23.11-11 Ekim 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com

Ankara'da Barışa Bomba!
Yazar Fakir


Ardahan'da Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin


Facebook'ta Paylaş
SİTEMİZE REKLAM VERMEK İÇİN;
0. 535 418 32 58 NOLU TELEFONUMUZU ARAYABİLİRSİNİZ..

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yazarlarımızı okuyor musunuz?

YAZIYORSAM SEBEBİ VAR
Aktaş Nerededir?

Fakir Yılmaz Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşDün burada ‘Aktaş’a Kimse Sahip Çıkmasın’ başlığıyla ele aldığım yazımın Çıldırlı AKP’lileri bir hayli bozduğunu öğreniyorum..
Öyle ki yazımı okuyup, köy köy dolaşan AKP’lilerin cami hoparlörlerine çıkıp, ‘Vallahi Fakir Yılmaz’ın hiç emeği yok. Kapıyı biz açtık’ diye ilan yaptıklarını öğreniyorum..
Yani AKP’lileri minareye çıkarmışım da haberimi yok!
Evet dün bu köşede ele aldığım ‘Aktaş’a kimse sahip çıkmasın’ başlıklı yazımı bugün yenileyerek, altına bir kez daha imza atıyorum..
Çünkü , Çıldırlıların bile unuttuğu bir sırada Ardahan’ın Harziyan köyünde doğup, 42 yaşıma geldiğimde Çıldır’a gidip, orada tam teşekküllü matbaa kurup, Çıldır’ın ilk gazetesini kurup, baş logosuna da ‘Aktaş artık açılmalı’ demiş ve 4 yıl değil, 14 yıldan fazla bu kapının açılması için sürekli çaba göstermiş, konuyu gündemde tutmakla yetinmeyip, bir siyasetçi, bir bürokrat gibi bizaat uğraş verdiğimden dolayı bunu hak ettiğimi düşünüyorum..
Evet bugün minarelere çıkıp, ‘Aktaş’ı biz açtık’ diyenler başta olmak üzere bana ‘Haydi oradan’ diyenlere tek bir soru soracağım..
Ve rica edip, Aktaş Nerede? diye bana tarif etmelerini isteyeceğim..
Çünkü biliyorum ki bugün Aktaş’ın açılışına gidip, orada hava atacakların hepsinin ben bu kapıyı açtım diyecekler..
Ama ilk kez Aktaş’a gittiklerini, Aktaş’ı ilk kez gördüklerini bir ben birde benim gibi bu ile büyük emek verenler iyi bilirler..
Neyse Ardahan’ın vilayet olmasında, Aktaş'ın açılmasıyla kapatılacağı söylenen Posof Türkgözü (Badele) Gümrük Kapısının açılmasında, üniversiteni kurulmasında, doğalgazın gelmesinde emeği olanların Aktaş’ın açılmasında da adı geçmeyeceğini bile bile hayırlı olsun derim..
ardahan haber Siz gidin orada poz verin biz şimdide havaalanı, demir yolunun Ardahan’a gelmesine uğraşalım..Dün burada ‘Aktşa’a Kimse Sahip Çıkmasın’ başlığıyla ele aldığım yazımın Çıldırlı AKP’lileri bir hayli bozduğunu öğreniyorum..
Öyle ki yazımı okuyup, köy köy dolaşan AKP’lilerin cami hoparlörlerine çıkıp, ‘Vallahi Fakir Yılmaz’ın hiç emeği yok. Kapıyı biz açtık’ diye ilan yaptıklarını öğreniyorum..
Yani AKP’lileri minareye çıkarmışım da haberimi yok!
Evet dün bu köşede ele aldığım ‘Aktaş’a kimse sahip çıkmasın’ başlıklı yazımı bugün yenileyerek, altına bir kez daha imza atıyorum..
Çünkü , Çıldırlıların bile unuttuğu bir sırada Ardahan’ın Harziyan köyünde doğup, 42 yaşıma geldiğimde Çıldır’a gidip, orada tam teşekküllü matbaa kurup, Çıldır’ın ilk gazetesini kurup, baş logosuna da ‘Aktaş artık açılmalı’ demiş ve 4 yıl değil, 14 yıldan fazla bu kapının açılması için sürekli çaba göstermiş, konuyu gündemde tutmakla yetinmeyip, bir siyasetçi, bir bürokrat gibi bizaat uğraş verdiğimden dolayı bunu hak ettiğimi düşünüyorum..
Evet bugün minarelere çıkıp, ‘Aktaş’ı biz açtık’ diyenler başta olmak üzere bana ‘Haydi oradan’ diyenlere tek bir soru soracağım..
Ve rica edip, Aktaş Nerede? diye bana tarif etmelerini isteyeceğim..
Çünkü biliyorum ki bugün Aktaş’ın açılışına gidip, orada hava atacakların hepsinin ben bu kapıyı açtım diyecekler..
Ama ilk kez Aktaş’a gittiklerini, Aktaş’ı ilk kez gördüklerini bir ben birde benim gibi bu ile büyük emek verenler iyi bilirler..
Neyse Ardahan’ın vilayet olmasında, Aktaş'ın açılmasıyla kapatılacağı söylenen Posof Türkgözü (Badele) Gümrük Kapısının açılmasında, üniversiteni kurulmasında, doğalgazın gelmesinde emeği olanların Aktaş’ın açılmasında da adı geçmeyeceğini bile bile hayırlı olsun derim..
Siz gidin orada poz verin biz şimdide havaalanı, demir yolunun Ardahan’a gelmesine uğraşalım..
**Aktaş’a Kimse Sahip Çıkmasın..

ardahan haber Açılma aşamasına gelen Çıldır Aktaş Gümrük Kapsının açılacağı kesinleşti gibi..
Gibi diyorum, çünkü 56 yıldır kağıt üzerinde açık görünüp, resmi anlamda hala açılmayan bir kapı var karşımızda..
Evet soya soya kuyruğuna geldiğimiz Çıldır Aktaş Gümrük Kapısı nihayet açılıyor..
Şimdi gelelim Çıldır Aktaş Gümrük Kapısının açılması için kimlerin mücadele verdiğine..
Çünkü bugünlerde birilerinin Aktaş’a bir hayli sahip çıktığını görüyor, izliyoruz..
Aktaş’ın açılması için mücadele verip, gerçek anlamda çaba ortaya koyanların adı geçmezken, alakasız isimlerin şov yaptığını izlerken, toplumun bu kapı için kimin ne kadar mücadele verdiğini de düşünmesini isterim..
Buna neden ise 56 yıldır açıldı, açılacak denilen Çıldır Aktaş Gümrük Kapısı için benim verdiğim mücadelenin kimse tarafından gölgelenemeyeceğidir.
Çünkü Aktaş’ın unutulduğu bir sırada 2 bin nüfuslu Çıldır’a gidip, matbaa kurup, Çıldır’ın ilk gazetesini çıkaran ve o gazetenin logosuna Çıldır Aktaş Artı Açılmalı diyerek Çıldır Gazetemizin hemen her sayısında Aktaş’ı yazıp, gündemde tutan, bu yetmez gibi bu kapı ile yeterince ilgilenmeyen iki Ticaret ve Sanayi Oda Başkanını değiştirten, mevcut başkanı uyutmayıp, zorlayan, kapıdaki gümrük kapılarının yapılması için Türkiye Odalar e Boralar Birliği Başkanının yakasını bırakmayan, makamında ihaleyi yaptıran, arkasında ki Atatürk fotoğrafını indirip, Damal’da ortaya çıkan Atatürk siluetini asan benim..
Yani bugün Aktaş’ı açıyoruz diyenler o kapıyı ben açtırdım, ben..

**Ankara’nın Valisi Yok mu?

Türkiye’de kaç vilayet var?
Ve aynı Türkiye’de kaç vali var?
Başkan olmak isteyen ve en az 550 vekil isteyen Erdoğan’da biliyor ki; Başkanlık siteminde ki gibi seçimle olmazsa da Türkiye’de 81 Vilayet ve 81 Vali var..
Ve Başkanlık sistemine karşı çıkıp, Başkanlıkta ki Eyalet sistemini isteyen Demirtaş’ta biliyor ardahan haber Dün burada ‘Aktşa’a Kimse Sahip Çıkmasın’ başlığıyla ele aldığım yazımın Çıldırlı AKP’lileri bir hayli bozduğunu öğreniyorum..
Öyle ki yazımı okuyup, köy köy dolaşan AKP’lilerin cami hoparlörlerine çıkıp, ‘Vallahi Fakir Yılmaz’ın hiç emeği yok. Kapıyı biz açtık’ diye ilan yaptıklarını öğreniyorum..
Yani AKP’lileri minareye çıkarmışım da haberimi yok!
Evet dün bu köşede ele aldığım ‘Aktaş’a kimse sahip çıkmasın’ başlıklı yazımı bugün yenileyerek, altına bir kez daha imza atıyorum..
Çünkü , Çıldırlıların bile unuttuğu bir sırada Ardahan’ın Harziyan köyünde doğup, 42 yaşıma geldiğimde Çıldır’a gidip, orada tam teşekküllü matbaa kurup, Çıldır’ın ilk gazetesini kurup, baş logosuna da ‘Aktaş artık açılmalı’ demiş ve 4 yıl değil, 14 yıldan fazla bu kapının açılması için sürekli çaba göstermiş, konuyu gündemde tutmakla yetinmeyip, bir siyasetçi, bir bürokrat gibi bizaat uğraş verdiğimden dolayı bunu hak ettiğimi düşünüyorum..
Evet bugün minarelere çıkıp, ‘Aktaş’ı biz açtık’ diyenler başta olmak üzere bana ‘Haydi oradan’ diyenlere tek bir soru soracağIm..
Ve rica edip, Aktaş Nerede? diye bana tarif etmelerini isteyeceĞİm..
Çünkü biliyorum ki bugün Aktaş’ın açılışına gidip, orada hava atacakların hepsinin ben bu kapıyı açtım diyecekler..
Ama ilk kez Aktaş’a gittiklerini, Aktaş’ı ilk kez gördüklerini bir ben birde benim gibi bu ile büyük emek verenler iyi bilirler..
Neyse Ardahan’ın vilayet olmasında, Aktaş'ın açılmasıyla kapatılacağı söylenen Posof Türkgözü (Badele) Gümrük Kapısının açılmasında, üniversiteni kurulmasında, doğalgazın gelmesinde emeği olanların Aktaş’ın açılmasında da adı geçmeyeceğini bile bile hayırlı olsun derim..
Siz gidin orada poz verin..
Bizler de şimdide havaalanı, demir yolunun Ardahan’a gelmesine uğraşalım..

**AKP Ardahan Dağılıyor mu?

16 Gün kalan 1 Kasım Genel Seçimlerinin yapılıp, yapılmayacağının da tartışıldığı şu günlerde ilginç gelişmelerde yaşanmıyor değil.
Başta 7 Haziran Genel Seçimlerin destek başına iktidarı kayıp etmesine karşı geçici başbakan ile hükümet olan AKP’de olmak üzere Ardahan’da iddialı olan CHP’de, MHP’de ve HDP’de yaşananlar, ‘oy hatırı için’ adeta seçimden sonraya bırakılıyor gibi..
CHP’de yaşanan parti içi kaynamanın Büyükelçi Öztürk Yılmaz’ın aday edilmesiyle birlikte durulduğu ama parti içinde ki grupların için için kaynamaya devam etmesine rağmen bunun bir oy kaybına yansımayacağı görülen Ardahan’da en sorunsuz gibi görünen parti iki genç avukatı aday edip, 1 Kasım’da en büyük oyu almayı hedefleyen MHP’nin olduğunu görmekteyiz..
HDP’nin de CHP gibi için için kaynadığının inkar edilemeyeceği şu günlerde asıl büyük çalkantının AKP’de yaşandığı bir gerçektir.
Ardahan merkez de ve kuzey kazalarında istenmemesine karşın yeniden aday edilen Orhan Atalay’ın arkasında ikinci kez 2. sırada yer alan Yunus Baydar’ın yanında bulunanların büyük bölümünün Sezai Altun gibi MHP’ye gittikleri ve bundan önemlisi AKP’nin Ardahan kurucuları olarak bilinenlerin büyük kısmının da AKP’ye oy vermeyeceklerini açıklamaya hazırlandıkları ve bir o kadarının da parti içinde kalıp, AKP’nin duvarı içinde içeriden oluk açtıkları ileri sürülüyor..
Yani AKP Ardahan zorda gibi..

**Ankara’nın Valisi Yok mu?

Ardahan’ın da içinde bulunduğu 81 Vilayetin 81 Valisi var.
Ve bu valiler arasında birde 100 kişiye yakının insanın öldürüldüğü onlarcasının yaralandığı katliamının yaşandığı Ankara’nın da valisi var..
Ve o valinin diğer 80 vali gibi başında bulunduğu vilayetten sorumlu olduğudur..
Peki başta Kılıçdaroğlu olmak üzere ulusal ve yerel basın, medya, sanal ortam ne diye işin zorunu seçip, olmayacak işe amin deyip, suçsuz (!) bakanların istifasını isterler ki?
Ya Ankara’nın güvenliğinden, o insanları koruması gereken güvenlik güçlerinin başında ki Ankara Valisi değil mi?
Ya bu adamın istifası istenmesi gerekirken neden kos koca bakanlardan istifa beklersiniz ki?
İstifa etmezse üç imza ile merkeze çekilmesi gereken pişkin, pişkin ‘Güvenlik zafiyeti yok’ diyen içişler bakanı değil, onun yanında sırıtan Adalet Bakanı hiç değil..
İstifa etmesi gereken ilk isim Ankara Valisidirrrrr..
Hele o bir istifa etsin..
Diğerleri de belki utanır..

**OLUK OLUK KAN AKACAK..

Dün, Ankara'ya doğru yol alırken geçtiğim Rize'de Rizelileri utandıran pankartlara rastlıyordum.
Çünkü bu memlekette bir mafya babası miting hazırlığı yapıyor ve sağa sola astığı paçavarlarıyla milleti mitinge çağırıyor, Rizelileri adeta eziyordu..
Yemek yediğim yerin sahibi, 'memleketin haline bak' diyor, 'mafya babası Rize'de miting yapıyor' diyerek üzüntüsünü belirtiyor.
Gülümsüyorum.
Çünkü Rize'linin üzüntüsünde anlıyorum ki bu memlekette hala sağduyulu insanlar vardı..
Birilerine saraylarda Reis denilerek yönetilen bir ülkede mafya babaları da miting yapsa halkın bunlara er yada geç cevap vereceğine bir kez daha inandım..
Ve bir gün sonra yaşanacakları bilmiyorcasına ağlayan havanın eşiliğinde direksiyonu kırmaya hazırlandığım bir sırada çok güvendiğim 6. hissim beni uyarıyor, 'Ankara'ya gitme, direk geç İstanbul'a' diyordu.
Öylede yaptım..
Ama Ankara-İstanbul ayrımına gelmeden önce Tosya'ya gelip, aracımı çektiğim dinlenme tesisinde yan masada oturanlara sordum, '1 Kasım seçimi ne olur?' diye..
Şivemin doğulu olduğunu anlayan biri bir gece önce Demirtaş'ı izlediğini ve bana duyururcasına nasılda korktuğunu anlatıyordu ve HDP ile MHP'nin baraj altında kalacağını ve AKP'nin tek başına iktidar olacağını söylüyordu..
ardahan haber O bunları konuşurken yanında ki MHP'li olduğunu anladığım şef garson bu ülkenin MHP'ye de, HDP'ye de ihtiyaç duyduğunu ayakkabı kutularında dolarları götürenlerin 1 Kasım'da tarih olacağını dillendiriyordu..
Diğer masada biz dinleyen bir diğeri ise AKP'nin mutlaka tek başına iktidar olacağını savunuyordu..
Bilgisayarımı toplayıp, ayrılırken 4'ünün de telefonunu aldığım sırada tek bir şey dedim onlara.
Bu ülkede 4 kişinin konuşma yaparken bile gerilmesini sağlayanlar utansın deyip oradan ayrılırken aslında bir birimizde yoktu farkımız.. Çünkü sohbetimizin sonunda bir birimizi öperek ayrılıyorduk, ben doğulu onlar ise iç Anadolu da ki vatandaşlar olarak..
Ve Adapazarı'na girdiğimde gelen telefonla bir davet alıyordum, 'otobandan çık yanıma gel' diyordu..
Arayan iki dönemdir AKP'den milletvekili adayı olmak isteyen ama diğerleri gibi onunda listeye girme başarısı gösteremeyen Göleli Cavit Çetin'di..
Diğer adı Sakarya olan Adapazarı'na girerken ilk dikkatimi çeken şey Adapazarlıların da bir hayli gergin olduğu ve adeta patlayacak hazır birer bomba olduğunu hissediyordum, gitmek istediğim adresi sorarken..
Ve gittiğim Cavit Çetin ile birlikte gittiğimiz lokanta da yemek yerken gözlerin bizim üzerinde olduğunu ve arada bir Türkçe/Kürtçe konuşmamızı dikkatle dinlediklerini görüyordum..
Ve oradan da ayrılırken geldiğim Kocaeli'nde acı acı çalan telefonla uyanıyordum.
Arayan amca oğlum Mete Yılmaz 'Sen neredesin şu an. Ankara'da bomba patlamış' diyordu..
Şok olarak yatakta fırlayıp, bilgisayarı açarken karşıma ilk çıkan başlık, 'Oluk oluk kan akacak' oluyordu..
Yani Ankara'da ki barış mitinginde patlayan bombanın etkisini görmeden önce dün geçtiğim Rize'de yapılan mitingin haberinin başlığını görünce Ankara'da patlayan bombanın etkisinin daha büyük olacağını tahmin ediyordum..
Çünkü Reislerin memleketinde düzenlenen Mafya mitingi öncesi yaşananlar adeta ilan edilmişti..
'Oluk oluk kan akacak' denen o miting ardından Ankara'da barışa bomba atılmıştı ve bu yazı biterken 86 insan ölmüş, onca insanda yaralanmıştı..
Yani Suruç'ta başlayıp, bugüne kadar sürdüğü gibi yine kan akmıştı.
Hem de oluk oluk..

**Göle’nin Rantçıları İşbaşında..

ardahan haber Yaklaşan genel seçimler öncesi seçim çalışmalarına devam eden adaylarda en çok zorda olan AKP’li Orhan Atalay’ın iki dönemdir yüz vermediği bazı Göleli siyasetçiler ile bir araya geldiği e adeta özür dilercesine ‘İki kez olmadı, üçüncü kez vallahi’ dediğinin öne sürüldüğü şu günler de siyasetten miladi bitmiş bazı rantçıların da iş başı yaptıklarını gözlemliyoruz..
Göle ve Göleliler değil her gelen krediyi, devlet imkanlarını sülalelerine aktaran bu rantçıların dün kendilerine yüz vermeyen vekile bugün yaranma çalışmaları benim olduğu gibi tüm Gölelilerin dikkatinde kaçmıyor.
Tüm Gölelilerin tanıdığı bu simaların daha dün demediklerini bırakmadıkları Atalay ile bir araya gelme hesaplarının ne kadar samimi olduğunu Atalay’ın kendisi de iyi biliyor desem sanırım Atalay ailesi başta olmak üzere AKP’liler diye bildiklerim bana kızmazlar..
Neyse yeni bir seçime doğru gidilen şu günlere kendilerine yeni yerler bulmak için çabalayanlar ile Atlay’ı baş başa bırakıp, 1 Kasım’da asıl kazanacak olanın halkın olacağını belirtmekte fayda var..
Çünkü Ardahanlı, Göleli, Çıldırlı, Posoflu, Damallı ve Hanaklının bu memlekette iktidar olup, halka bir şey vermeyenleri çok iyi tanıdığını bilen biriyim..
Evet 7 Haziran’a ki halkın tercihini beğenmeyenler 1 Kasım’da ki seçimde umduklarını bulamayacaklarını Göleli rantçılar da iyi biliyor ya neyse..

**Göleliler mi, Posof yada Çıldırlılar mı?

ardahan haber 7 Haziran Genel Seçim sonuçlarını beğenmeyip, ülkeyi yenide seçimlere götüren AKP toplumu olduğu gibi seçmeni de kamplara böldüğünü görmek için şöyle Ardahan ilçelerini gezmeniz ve seçimlerle ilgili sohbet etmeniz yeterli olacaktır.. Çünkü başta Göle ve Hoçvan’ın olmak üzere halkın 7 Haziran’da ki tercihini beğenmeyen ve yeniden seçim isteyen AKP’nin yarattığı ayrışımı görmeniz için Posof’a yada Çıldır’a gitmeniz yeterli olacaktır.. Kendisi de Göleli olan, benim gibi Kürtte olan Atalay’ın iki dönemdir yaptığı milletvekilliği sırasında ki beceriksizliklerini kapatmak için, Posoflulara, Çıldırlılara, ‘Bize oy vermezseniz, Göle ve Hoçvan’ı geçemeyiz’ diyerek aba altına sopa gösteren AKP’lilerin bu tavrına tepki koyan Posoflular, 30 yıla yakındır bir türlü istendiği gibi çalıştırılmayan Türkgözü (Badele) Gümrük Kapısının yanı sıra, 60 yıla yakındır açıldı, açılacak denilen Çıldır Aktaş Gümrük kapısının neden açılmadığını sorması engelleniyor.. Ulgar’a vurulacak denilen tünelde bahsedemeyince, yaklaşan kış öncesi iyiden iyiye soğuyan havalara rağmen 7 yıldır bir türlü bitmeyen Posof yolunu yaptıramayan, Göle yolunu, Çıldır yollarının bitirilmemesini saklamak için Posoflulara, Çıldırlılara birilerini öcü gösteren aynı AKP’liler Göle’de, Hoçvan’da da Kürt sorununu bir HDP’liden daha iyi konuşmaları ise işin diğer acı bir yönüdür..

**DAİŞ’te Satışta..

ardahan haber Rusya’nın şov yaparcasına daldığı Suriye’de yeni bir sürecin başladığın gördüğümüz şu günlerde bir de yeni bir satışa şahit olmaktayız..
Çünkü iktidar da kalmak için her türlü satışı yapanlar bu kez kendilerinin besleyip, büyüttüğü İŞ-İT’i yanı onların söylemi ile DAİŞ’ı da satışa çıkardıklarını da görüyoruz.
Daha önce Ergenkon, Balyoz, Cemaat ardından Barış Masasını satanların DAİŞ dedikleri İş-İT’i de satabileceğini sık sık yazan bir gazeteci olarak bugün yaşananları dün dile getirirken iktidar koltuğuna yapışanların her şeyi yapacağına da dikkat çekmiştim..
Ve o uyarılar arasında ‘Aman aman ne olursa olsun, ne yaparsanız yapın, isterseniz dolarcıkları ayakkabı kutularına doldurun, malı götürün ama adına barış masası dediğiniz masayı yıkmayın, Öcalan’ın kandırmaya kalkışmayın’ da demiş, birilerini bu ülkenin huzuru adına uyarmıştım..
Ama gelin görün ki; bugün İş-İT’i satışa çıkaranlar iktidar hırsı ne benim yazdıklarımın görülmesine ne de benin uyarılarıma benze uyarıların dikkate alınmasına neden olmuştu..
İşte dün özelleştirme adı altında satılan onca fabrika gibi yeni bir satış operasyonun yapıldığı ve Ardahan’da ki cemaat yanlılarının gözaltına alındığı bir ülkede her şeyin satılabileceğini ve bu satışta, ‘Barış Süreci Var, Dikkat Edin’ denilen vali ve kaymakamlarında seçimden hemen sonra dava edilebileceği de düşünülmelidir..

**Türk Oyları: 3, Kürt Oyları: 2

ardahan haber 7 Haziran sonuçlarını beğenmeyip, 25 gün kalan 1 Kasım seçimlerini zorlayanların ince hesaplar içinde olduğunu dün bir kez daha sezerken, Ardahan’da ki oyların bu seçimde nereye kayacağı yönünde uzun uzun hesapların yapıldığına da şahit oluyordum.
Evet, HDP’nin birinci, AKP’nin ikinci, CHP’nin üçüncü, MHP’nin dördüncü olduğu olduğu 7 Haziran seçimleri ardından DSP ve diğer partilerin yanı sıra Ardahan’da yarışacak olan 4 partinin 1 Kasım’da nasıl bir oy alacağı yönünde caddeden, valiliğe kadar hesaplar yapıldığını bir kez daha gördüğüm dün bu oyların kimliklerinin dağılımının hesapları da yapılıyordu..
Yani 57 Bin seçmenin sandığa gitmesi beklenen Ardahan’da ‘Türk oyları mı, Kürt oyları mı galip gelecek?’ diye hesaplarının da 1 Kasım seçimleri öncesi hesaba katıldığını görüyordum.
Kısacası; 57 bin oyun büyük bölümünün üç parti arasında, geriye kalan bölümün de iki parti arasında dağılacağı yönünde ki hesaplar ince elenip, sık dokunuyordu..
Açıkçası birileri oylar arasında da bölücülük yapmış, Kürt ve Türk oylarını hesaplayıp, hangisinin hangisini geçeceğini hesaplıyordu..
Türk oyları üç parti arasında bölenler Kürt oylarını da ikiye bölüyordu..
Ve özellikle Türk oyların ele yada böyle iki Kürt adaya da gideceğinden bir hayli korkuyorlardı..

**Savaş Hali’de Olsa Unutulmaz..

ardahan haber 28 Mermi ile öldürülen PKK’lının cesedini panzerin arkasına bağlayıp, yerden çekenlerin soruşturulacağını belirtip, yaşananın terörle mücadele de olsa insanlığa sığmadığını belirten başbakan gündemi değiştiren Rus Savaş uçaklarının Türk haa sahasına girmesinde de bir hayli kızmış..
Rusya’yı Suriye’ye benzetip, ‘Sahamıza gireni dağıtırız’ diyerek göz dağı veren başbakanın bunu yapamayacağını bilinmesine karşın gündemi birden gölgeleyen bu açıklaması, başta kirli havuz medyası olmak üzere savaş yanlısı basın e medya içinde bulunmaz Hint kumaşıydı..
Çünkü Filistin’de ki İsrail askerlerinin saatlerce gösterip, Güneydoğu illerinde ki savaş halini gölgelemeye çalışan medya ve basın için bu sortiler 8 su tünlük manşet olarak, yerde kanlar içinde, sürülen insanı, insanlı unutturmuştu..
‘Savaş halin bunlar, normal şeyler’ denilip, geçilecek bir şey olmayan bu insanlık dışı vahşeti gölgeleme çabaları da sonuç vermiş ve gözler birden Türk Başbakanının Putine attığı sözüm ona fırçasıyla kapatılmıştı..
Ama o fotoğrafı paylaşan Demirtaş’ın dediği gibi o fotoğraf Türkiye’de çekilmiş ve savaş hali de olsa unutulacak bir fotoğraf değil..

**Direnç kırma hesapları..

ardahan haber 3 Yıldan fazla bir süre devam eden ancak 7 Haziran seçim sonuçlarının beğenilmemesi üzerine bozulan barış süreci ardından başta Güneydoğu’da olmak üzere ülkenin bir çok yerinde istenmeyen görüntüler ard arda gelirken, yaşanan bu gerginlik ardından namlunun gazetecilere de döndüğünü görmekteyiz.
Önce ard arda yasak bölge ilan edilip, virane edilen kentler, sonra DİHA’nin bürosuna baskın, ardından ülkenin en büyük medyasına saldırı ve ünlü bir gazetecinin dövülmesi..
Sonra da daha önce de, yani 90’lı yıllarda Ardahan’ın Göle ilçesinde yapıldığı gibi Şırnak’ta öldürülmüş bir PKK’lının polis panzerin ardından yerde sürüklenmesi, sonra da Diyarbakır’a bir muhabirin kafasına silah dayatmakla devam eden gazetecilere yönelik baskı..
Ve sanki daha da şiddetlenerek devam edecek bir korku filmi..
Burada ki amacın demokrasiyi isteyen, barışını devamı için çabalayanların direncini kırmak olduğu alenen açık..
Ve bu durumun 1 Kasım’a kadar mı, yoksa devam edip, etmeyeceğini bilmediğimiz bir sürece giren ülkede biz gazetecilerin direncini kırmak isteyenler bilsinler ki biz kalemi kırılmayan gazeteciyiz..

**Bu kez doğru demişler..

ardahan haber 7 Haziran’da bağımsız aday olup, aldığı oylar ile siyaset defterini kapatan Ardahan’ın eski milletvekillerinden Saffet Kaya seçimlerden sonra ilk kez konuşmuş ve kayıp edenin kendisi değil, Ardahan olduğunu söylemiş..
Buna benzer bir açıklamayı bana ve Ardahanlılara hatırlatan Kaya’nın partisine 10 bin oy kayıp ettiren Atalay’a verdiği cevapta Ardahanlılar kendisine ayıp etmeyip, 4. kez milletvekili seçseydi bu kez kesin bakan olacağını da belirtmiş..
Üç dönem boyunca milletvekili olup, bakan olamayan Kaya’nın bu serzenişini okuyunca acı acı gülümsedim..
Çünkü ‘Beni seçseydiniz, bu kez kesin bakan olurdum’ diyen aynı Saffet Kaya gibi onun gibi bu yoksul memlekette 3 dönem milletvekili olup, ardından olamayınca ‘Ben değil, Ardahan kayıp etmiştir’ diyen Ensar Öğüt’ü hatırladım..
Yani ikisi de aynı şeyi demiş.
Yani onların kayıp etmesi çokta önemli değil, asıl kayıp eden Ardahan olmuş..
Vağ, vağ..
Yazık olmuş gerçekten..
Ya kardeşim siz Ardahan ile ve bizlerle dalgamı geçiyorsunuz?..
Allah'a bakın ya bu zavallı Ardahan siz milletvekili olduğundan bu yana ne kazanmış ki, ne kayıp etsin..
Kazanan siz olurken, kayıp eden hep Ardahan olmadı mı?

**CHP’liler Adaylarına Sahip Çıkıyor mu?

ardahan haber Kala kala bir aydan az bir zaman kalan 1 Kasım Genel Seçimleri öncesi seçim çalışmalarını yürüten partilerin başında gelen Cumhuriyet Halk Partisi Ardahan İl ver İlçe Örgütleri gelmekte.
Bu partinin dünyaca tanınan ama yerel de yakinen çokta bilinmeyen ve de CHP’nin yerel yetkililerince Ardahanlı seçmene tanıtılması gereken bir isimle seçime gittiğini gördüğümüz bugünlerde CHP’nin Örgütlerinin yeterince çalışıp, çalışmadığına bakmak istiyorum.
Evet, 7 Haziran öncesi bir kaç kez yerle bir edilen ve halada yaralı olan CHP Ardahan İl ve İlçe Örgütleri ve aynı örgütün eskileri, yenileri vede CHP’liyim diyenler CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun bizzat aday ettiği Büyükelçi Öztürk Yılmaz’a gerektiği kadar sahip çıkıyorlar mı?
Bilemiyorum ama benim gördüğüm Ardahanlı CHP’li seçmen, ‘HDP nasıl Ardahan’da 1 parti olur?’ diyerek 7 Haziran seçim sonuçlarını içlerine sindiremeyenler ile hala orta da duran Ardahanlı seçmenin CHP Ardahan yöneticilerinden daha çok istekli..
Çünkü bir çok seçmenin, taraftarın, CHP’nin iktidar olmasını isteyenlerin, ‘ben CHP’liyim, ben CHP yöneticisiyim’ diyenlerden daha çok CHP’nin adayını kanıksayıp, destekledikleri kadar CHP’nin mevcut İl ve İlçe Örgütleri, aynı partinin eski İl ve ilçe yöneticileri çokta çalıştıklarını göremiyorum..
‘Ya baba daha ne istiyorsun, gidip, yanın da poz veriyoruz ya’ diyenlerin olduğunu duyar gibiyim..
Ama bunun yeterli olmadığını kendilerinin de benden daha iyi bildiğini, bildiğim CHP’liler bu tempo ile giderlerse, şu an ‘CHP Ardahan’da Birinci’ havasının 1 Kasım’a doğru dağılmasından korkarım..
Çünkü CHP’liyim diyenlerin, MHP’liyim, ‘Bu kez biz kazanacağız’ diyenler kadar işe yapışmadıklarını görüyorum..
0.535.418 32 58-fakiryilmaz323@hotmail.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?

KADINCA/Selmi Yılmaz
Bu Milletten Bir Şey Olmaz!..

Ardahan Haberi Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşAnkara katliamının sarstığı ülkem seçime doğru gidiyor. Ve bu seçim sonrası barış gelecek deniyor.
Ardahan Haberi Bu ülkenin ana sorunlarından biri de başta şu an bu yazıyı okuyacak kadar toplumsal sorunlara duyarlı sizlerin yani sözüm ona biz toplum önderleri mi, akıllıları mı ne derseniz deyin, aydınları, okumuşları yani yaşananları az çok bilen ama topluma anlatamayanlarız..
Yani peygamberimizin ‘Bu Araplardan Bir Şey Olmaz’ demeyip, inancını ısrarla anlatmaya devam ettiği gibi, yani Atatürk’ten önce veya sonrasın da gelen ve giden tüm liderler gibi inandığımızı dik durup savunamamış, anlatamamış ve bunu yapamayan bizler birde ‘Bu milletten bir şey olmaz’ deyip, işin en kolayına kaçmışız..
Yani, 'Bu millet niye anlamıyor?’ sorusunu soracağınıza önce kendinize bakın..
Bakın ki; o milletin sizden daha akıllı, daha aydın ve daha saf olduğunu görün..
Çünkü o millet siz sözüm ona toplum lideri diye geçinenlerin lider olmadığını biliyor..
Ve savunduğunu da savunamadığı gibi samimi olmadığını görüyor, ona göre de anlatılanları anlamamazlıktan geliyor..

**Ardahan’da ki Kürtler Şanslı..

15 Gün kalan 1 Kasım Genel Seçimleri öncesi çalışmalarını hızlandıran partiler ve adayları seçmeni iknaya çalışırlarken seçmeninde karar vermek için gerek Ardahan’da ki adaylar, gerek ise ülkedeki gündemi yakına takibe almış gibi..
Türk, Kürt, Alevi, Terekeme seçmenin nasıl bir karar alacağını göreceğimiz 1 Kasım öncesi tartışılan diğer önemli bir konuda bu seçimi kazanacak tarafın siyasi yönüdür..
Yani 7 Haziran’da 18 bine yakın oy alıp, Ardahan’da birinci, Türkiye’de 3. parti olan HDP’nin mi yoksa 7 Haziran seçim sonuçlarını beğenmeyip, ülkeyi yenden seçime götüren Göleli Kürt Adayı ile 1 Kasım seçimlerine gidecek olan AKP’mi kazanacak diye tartışan Ardahanlı seçmen 1 Kasım seçimlerinde kazanacak olan tarafın Kürtler olduğunu da tartışmakta..
Çünkü CHP gibi şanslı olan HDP ile AKP’nin adaylarının Kürt olması bu tezi ortaya koyarken, bunun tam tersi de MHP’ye verilecek oylarla bu şansı engellemek olduğunu da belirtiyorlar.

**Diktatör müsünüz? Hangi Gazeteden?..

Ankara katliamı sonrası ilk kez basın ve medyanın karşısına çıkan ve Ankara Valisi başta olmak üzere bakanların istifasına gerek yok anlamına gelen açıklamalar da bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan meslektaşı Finlandiya Cumhurbaşkanı ile birlikte durum değerlendirmesi yaparken bir gazeteci söz istiyor ve soru soruyor..

Hem de öyle bir soru ki Türkiye’de gazeteciyim deyip, soramayacağı soru..
Finlandiyalı gazetecinin ‘Diktatör müsünüz’ sorusu Cumhurbaşkanını kızdırsa da o sakinliği korumaya çalışarak, ‘Hangi gazeteden’ diye bir soru soruyor.
Yani eğer bu gazeteci ülkenin içinde bir gazeteciyse hesabı sorulmalı şeklinde bir soru..
Ama o beklenmeyen soruyu soran gazetecinin Finlandiyalı olduğu öğrenilince istenmeye istenmeye cevap veriyordu..
Yani ‘siz Diktatör müsünüz?’ sorusuna, Türk ise hesabı görülmek üzere! 'Hangi Gazeteden' cevabı geliyordu..

**Seçmeni taşıyan kazanır..

Umarız ki bu seçim hayırlara vesile olur, umarız o çok arzuladığımız barış gelir..
Benim bugün üzerinde duracağım konu ise seçmenin, çok kısa bir süre kalan seçime karşı ilgisizliği ve de duyarsızlığı olacak.
‘Cumhurbaşkanıyım ama benimde gönlümde bir parti yatıyor’ diyerek seçimler öncesi yaptığı açıklama ve toplantılar da en azında 550 milletvekili isteyenlerin ince hesaplarının tutup, tutmayacağını da göreceğimiz 1 Kasım Genel Seçimlerine olağanüstü ilgisiz olduğu görülen seçmenin başına gidip, gitmeyeceğini merak ederken, bunun gerçekleşmemesi halinde en çok hangi partinin bundan zarar göreceğini de düşünmüyor değilim..
Bilemiyorum ama seçim çalışması yapan parti ve adaylarının bir görevi de 1 Kasım’da seçmeni sandığa taşımalarıdır..

**Göle HDP, Posof, Çıldır MHP’mi Diyor..

Ardahan Haberi Kısa bir süre kalan 1 Kasım Genel Seçimleri öncesi kimin seçimi kazanacağı yönünde yoğun bir şekilde tartışan Ardahanlı seçmenin Göle’nin tavır değişmediğinin ve 1 Kasım’da yine HDP diyeceği, başta Posof ve Çıldır olmak üzere Kuzey kazalarının yani Damal, Hanak, Posof ve Çıldır’ın MHP ve CHP diyeceği konusunda sanki hem fikirler..
CHP’nin Büyükelçi Öztürk Yılmaz ile eski günlerine dönüp, birinci parti olacağı yönünde ki kanıları da bir hayli yüksek olduğu görülen Ardahan’da kayıp edecek olanın AKP’nin olacağını da iddia ediyor.
Bilemiyoruz ama AKP’nin bir hayli zorda olduğunu görmek için CHP’ye MHP’ye yüzünü döndüğü açıkça görülen Düz Ardahan olarak bilinen bölgede ki seçmenin düşündüğünü, Posof ve Çıldır’da düşünüyor gibi..
Çünkü AKP’nin Ardahan merkezde olduğu gibi bu Posof, Çıldır ve Hanak’ta da geri saydığını ileri süren Ardahan’da ki seçim hesabı yapanlar bu seçimin en karlısının seçmeni ikna edcek olan adaydır diyor..

**Posof ve Çıldırlılar Bu Haberi İyi Okuyun..

1 Kasım’da yeniden sandığa gidecek olan seçmenin siyasierde beklentisi ne olabilir diye düşündüğüm bir sırada ajanslara düşen bir haber moralimi alt üst etti..
Ardahan Haberi Çünkü bu memleketin bu kadar sahipsiz ve bu memleketi kurtaracağım diye yeniden seçmene gidip, oy isteyenlerin olduğunu bir kez daha, hemde üzülerek hatırlıyordum..
Evet, 1 Kasım seçimleri öncesi kendisi oturup, 2. kez ikinci sırasında yer alan Baydar’ın ekil arkadaşı Orhan Atalay ve tayfasının ‘Oy verin, hizmet gelsin’ dediği şu sıralarda ajanslara düşen bu haberi ben değil, Posoflular, Çıldırlılar iyi okuyup, 1 Kasım’da seçim sandığının başına giderken gerekli cevabını vermeli diye düşünüyorum..
Çünkü ajanslara dşern haberin başlığı aynen şöyleydi..
Ticarette kullanılmayan Posof ve Aktaş, oy vermekte de
kullanılmayacak! gerisini Posof e Çıldırlılar okusun..

**Rusya’nın Suriye’de Ne İşi Var?

Ardahan Haberi Durduk yerde tüm komşularla kavgalı hale gelen ülkenin cumhurbaşkanı çok kızgın..
Buna neden ise Rusya’nın Suriye’ye girmesi ve bir türlü Iş-İT diyemediği DEAŞ’a vurması.
Neymiş efendim Rusya’nın ne hakkı var sınırı olmadığı Suriye’de.
He ya gerçekten onca uzakta olan ABD Malatya’nın üzerinden Suriye’de iken Suriye’nin kulağının dibinde olan Rusya’nın ne işi var ya İslamcı bir yönetim için karıştırdığımız Suriye’de..
Bilemiyoruz ama tamda işler yoluna girmiş, Suriye planları tutacakken Rusya gelip, her şeyi alt üst etti..
Nereden çıktı bu Rusya ya..
Vallahi çok ayıp ediyor..
Haydi sayın Putin kızdırma bizi de çek şu uçaklarını Suriye’de..
Bak biz de uçaklarımızla oraya doğru uçacaktık, besleyip, büyüttüğümüz Deaş’a ayıp olmasın diye Kandil’e gittik.. Sende Ukrayna'ya gitsene..

**Adayların Seçim Vaatleri..

Ardahan Haberi En son HDP’nin seçim vaatlerini açıkladığı 1 Kasım Genel Seçimleri öncesi partilerin adaylarını ne gibi vaatlerinin ne olduğunu soran yok..
Başta iki dönemdir Ardahan Milletvekilliği yapan AK Parti’nin Ardahan Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay’ın olmak üzere CHP’nin, HDP’nin ve MHP adayları seçmenden oy isterlerken bu memleket için ne düşünüyorlar?..
Yani ‘Bana ve partime oy verin’ dediklerin de Ardahan ve Ardahanlılara ne gibi vaatlerde bulunuyorlar?..
Türkiye’nin sınır kenti olan Ardahan’ın bir türlü doğru dürüst çalıştırılamayan Posof Türkgözü (Badele) Gümrük Kapısı ve açıldı açılacak denilip, yıl bitmesine karşı hala açılamayan Çıldır Aktaş Gümrük Kapısı, adayların çoğunu nerede geçtiğini bilmediği Kars-Tiflis-Bakü Demiryolu, BTC/BOTAŞ hattının yanında yapılan Nabucco gaz Hattının bu kente neden katkı sunmadığını ve katkı sunması için ne yapacaklarını seçmene anlatıyorlar mı?
Yoksa biten hayvancılığın yeniden eski günlerine dönmesi için çok gizli projeleri var da bizlerden ve seçmenden mi saklıyorlar?..
Belkide belediye başkanının ‘Göç oldu’ dediği göçü durduracak işsizliğimi çözecekler?.
Bilemiyorum ama kent içi yollarında geçilemeyen, şehirler arası yolları bir türlü bölünüp yapılamayan bir zamanlar güllerin açıldığı Ardahan yollarını yaptıracak planları mı var?
Belkide Sahara’yı delen, Ulgar’ı geçen, Mozoreti Gürcistan’a bağlayan tünelleri yaptırmak için gece gündüz yatamadıklarından dolayı vaatlerini açıklama gereği görmüyorlar..
Evet partilerinin kimsenin doğru dürüst okumadığı sayfalar dolu vaatler sırladığı şu günlerde Ardahan’da aday olan AKP, CHP, HDP, MHP’nin adaylarının vaatleri nelerdir..
Elesine oy veren sayın seçmen sende sor...

**AKP’nin Seçim Vaatleri..

Ardahan Haberi Saadet Partisi, Büyük Birlik Partisi, Demokratik Sol Parti, Vatan Partisinin de seçim vaatlerini açıkladığı şu günlerde 13 yıldır iktidar da bulunan AKP’de 1 Kasım seçimleri öncesi seçim vaatlerin açıkladı..
Sanki; SP, BBP, DSP, Vatan Partisi gibi muhalefetteymiş gibi yeni vaatlerde bulunan AKP’nin Ardahan Belediye Başkanı ile yine 2. sıra adayı olan Yunus Baydar’ın da katıldığı toplantıda bir çok vaatte bulunmuş..
Gören der ki; Ya bu AKP hiç iktidar olamadı, bu vaatleri de çok güzel oy verelim de iktidar olsun da sözlerini yerine getirsin der gibi..
Evet; Büyük Birlik Partisinin kim evsize ona ev, SP’nin gönlünü dinle Saadete gel dediği bir süreçte AKP’de ben demokrasi dahil size her şeyi vereceğim demiş..
Peki 13 yıldır iktidar olup, vermeyen bun vaatler ne kadar inandırıcı?..

**HDP aldı, MHP niye almasın ki?

Ardahan Haberi Bizi tanıyanların gazetecilik ilkeleri içinde tüm partilere eşit davranmaya çalıştığımızı, görüneni olduğu gibi kamuoyuna aktarmaya gayret ettiğimizi ve bu ilkemizle bu kentte yaşananları tüm çıplaklığıyla gazetelerimiz ve de sitelerimiz aracılığıyla gözler önüne serdiğimizi iyi bilirler..
7 Haziran ve önce ki seçimlerde olduğu gibi 1 Kasım Genel Seçimlerinde de bu ilke ile gazetecilik yapmaya çalıştığımız şu günlerde yayınlarımızın biraz CHP ağırlıklı olduğunu bunun yanı sıra siyasi görüşümüze ters olan MHP’yi sık sık gündeme taşıdığımızı ve bununda taraflı yayıma girdiğini ileri sürenlerin olduğunu görmekteyiz..
Ancak bunun bizim değil ülke genelinde olduğu gibi Ardahan’da CHP’nin bir toparlama içinde olduğu, MHP’nin ise özellikle HDP’nin Ardahan’da seçimi almasıyla tabanının zorlamasıyla siyasi sorumluluğunu üstlenmesinden geldiğini bilmelidir.
Şimdi gelelim CHP’nin yanı sıra MHP’yi neden yazdığımıza;
Görünen köyün kılavuz istemediği şu günlerde MHP’lilerin yanı sıra MHP’ye oy vermeyip, HDP’nin Ardahan’da bir milletvekili çıkarmasının getirdiği ezikliğin Ardahan MHP’ye yaradığını ve Ardahan’da ‘HDP alıyorsa, MHP niye almasın’ denildiği içindir MHP’nin gündemde olması..

**Orhan Atalay’da Kürt Değil mi?

Ardahan Haberi Toplumların arasında hiç bir sorun olmazken siyasilerin seçimden seçime ısıttığı milliyetçilik kazanı yine kaynamaya başladı.
Özellikle 7 Haziran Genel Seçimlerin de Ardahan’da 1. parti olan HDP’nin Ardahan’da bir milletvekili seçtirdiğini bunu önlemek için de 1 Kasım seçimlerin de ona göre oy kullanılması gerektiğini ileri sürenler 13 yıldır iktidar olan AK Partinin Milletvekilinin de Kürt olduğunu unutuyorlar.
Başta şu an cumhurbaşkanı olan Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Tek Devlet, Tek Millet, Tek Bayrak’ diyen şimdi ki cumhurbaşkanına karşı çıkıp, bu söylemin başta Kürt kamuoyun da olmak üzere toplumda rahatsızlık verdiğini söyleyebilen AK Parti Ardahan Milletvekilinin hemen hemen her konuşmasında Kürt Sorununu HDP’li bir milletvekillinden daha cesaretle dillendirdiğini bizden çok Ardahanlı, Posof’lu, Çıldırlı olmak üzere herkes iyi biliyor.
Bu nedenle ha HDPi ha AKP..
İkisi de ne fark eder demek gerekmez mi?

**HDP’li Vekilin Diyemediğini Atalay Diyor..

Dün bir kez daha gazetemizin manşetinde yer alan AK Parti Ardahan Milletvekilinin Kürt Sorunu ile ilgili önemli açıklamalarda bulunduğunu görüyorduk. HDP’li bir milletvekilinin diyemediği bir çok şeyi diyebildiği ileri sürülen ve bunu derken sadece kendisi gibi Kürt olan Göle e Hoçvan’da değil, Ahıska Türkü olan Çıldır’da, Posofl'ulara da diyebiliyor..
Yani bu ülkede bir Kürt Sorununun olduğunu ve nedenlerinin Türkiye’nin yönetiminde bulunanların bugüne kadar uyguladıkları yöntemler olduğunu belirtmekten kaçınmayan AK Parti Ardahan Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay hem bir Kürt vatandaş olarak, hem bir öğretim üyesi olarak, hem de bir iktidar milletvekili olarak HDP’li bir milletvekilinin yapamayacağı konuşmaları yapabilen bir milletvekili olduğunu hepimiz iyi bili yoruz.. Zaman zaman ‘Keşke HDP’nin milletvekili olsaydı’ dedirten önemli açıklamalarda bulunan Atalay’ın dünkü başbakana, bugün kü cumhurbaşkanına ‘Tek Devlet, Tek Millet, Tek Bayrak’ deme diyebilen vekildir..


Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin
Yazarlarımızı okuyor musunuz?

GÖLE-ERZURUM SINIRINDA ÇATIŞMA!

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**Erzurum'da 2 şehit!..

Konu hakkında yapılan açıklama şöyle;
Erzurum'un Şenkaya ilçesinde, PKK'ya karşı yürütülen operasyonlar sırasında çıkan çatışmada 2 asker şehit oldu.
Erzurum Valiliğinden alınan bilgiye göre, Jandarma birliklerince bölücü terör örgütü mensuplarına karşı yürütülen operasyonlarda Erzurum Şenkaya ile Ardahan'ın Göle ilçesi sınırı arasında kalan Akşar ve Karıncadüzü mevkileri arasında bir grup teröristle çatışma çıktı.

**Açılan ilk ateşte 2 asker şehit oldu..

Bölgede güvenlik güçleri ile teröristler arasındaki çatışmanın sürdüğü ve bölgeye çok sayıda jandarma özel harekat personelinin sevk edildiği öğrenildi.
Öte yandan, çatışmada şehit olan 2 askerin Erzurum Hava Meydan Komutanlığı'nda düzenlenecek törenle memleketlerine uğurlanacağı bildirildi.
Şehit askerlerden jandarma uzman çavuş Doğan Akgöbek’in Adana’daki ailesine haber verilirken, Erzurum Valisi Ahmet Altıparmak, bölgede operasyonların devam ettiğini söyledi.
Haberi ekleme saati: 16.09-11 Ekim 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ANKARA KATLİAMIN DA
ARDAHANLI BİR KİŞİ DE YAŞAMINI YİTİRDİ!

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşAnkara'da yapılmak istenen Barış Mitinginde patlatılan bombaların Ardahan Hoçvan Korgeli (Sığırprt) köyü bir kişinin de öldürdüğü ileri sürüldü.
100'den fazla insanın öldüğü bir o kadarının yaralandığı katliam da ölenler arasında Ardahanlı Hoçvanlı Cemal Avşar'ın da bulunduğu iddia edildi.

**Göleli Yunus Akıl Yaralı..

Cemal Avşar'ın hayatını kayıp ettiği öğrenilen Ankara'da ki katliamda bir Gölelinin de yaralandığı öğrenildi.
Gazetemizin Ankara'da aldığı ilk haberlerde Göleli Yunus Akıl'ın yaralandığı olay da başka Ardahanlının olup olmadığını araştırmaya devam ediyoruz.
Haberi ekleme saati: 19.55-10 Ekim 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ANKARA'DA Kİ SALDIRIYI KINAMAK İSTEYEN
HDP'LİLERE JOP VE GAZ!

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**HDP Milletvekili Dr. Taşkın Aktaş tartaklandı, eşi dayak yedi..

Ankara'da yaşanan e 80 kişinin üzerinde insanın hayatını kayıp ettiği, onca insanın yaralandığı olay öncesi polis Ardahan, Göle, Kars, ve Iğdır'da bir çok kişiyi gözaltına aldı.
Alınan bilgilere göre sabahın erken saatlerinde yapılan gözaltı operasyonun da 11 HDP'linin gözaltına alındığı öğrenildi.

**GÖZALTI VE BOMBALAMA KINANMAK İSTEYEN HDP'LİLERE ŞİDDET!

Ardahan'da sabah saatlerinde yapılan gözaltılar ardından Ankara'da gelen ve bir çok kişinin öldüğü bombalama ardından yaşananları kınamak için Ardahan HDP İl Binası önünde toplanan ve Ardahan PTT'sinin yanında basın açıklaması yapmak isteyen HDP'lilere gaz sıkıp, saldıran polis araya girmek isteyen HDP Ardahan Milletvekili Dr. Taşkın Aktaş'ı tartaklarken, eşini e bir çok kişiyi joplayarak döverek toplananları dağıttı.
Göle'de gözaltına alınan 11 kişinin yanı sıra eyleme katılan onca insanı da gözaltına alan polisin yaklaşık 50 kişilik HDP'lilere yönelik gösterdiği şiddetin sertliği dikkatlerden kaçmadı.

**ÖĞRENCİLERE DE İZİN YOK!..

Öte yandan dünde dolmuş fiyatlarını kınamak için bir araya gelen Ardahan Üniversitesi öğrencilerine de izin verilmediği dikkat çekti.
Ardahan Belediyesinin önünde toplanan ve dolmuş ücretlerinde yakınan öğrenciler adeta polis ablukasına alındığı dikkatlerden kaçmadı.
Haberi ekleme saati: 14.55-10 Ekim 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

YILIN İLK KARI DAMAL'A!..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşYaklaşık 10 gündür etkisini gösteren soğuk havalar ardından yın ilk karı da yağdı.
Alınan bilgilere göre yılın ilk karı yağdığı Ardahan'ın yüksek kesimleri bembeyaz oldu.
Başta Ardahan'ın Damal ilçesine bağlı köyleri kar altında kaldığı görülürken, yeşil ile barışın buluşması güzel manzaralar ortaya koydu.
Haberi ekleme saati: 14.53-10 Ekim 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Öz Ardahanlılar Otobüs işletmesi
Yollarda

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşKamil Koç’u, Metro’su, Nilüfer’i ve Ulusoy’u aratmayacak donanıma sahip ciddi, hazırlıklar içinde olan Erkan Bozkır, Tuncay Aktürk, Orhan Gür ve Turgut Işık’ın kurmuş olduğu Öz Ardahanlılar Otobüs Firması hizmete girdi.
Ardahan’a yapacakları yatırım hakkında bilgi veren iş adamı hemşerimiz, Erkan Bozkır, ilimize
profesyonel bir kadro ile ciddi, disiplinli, alanında deneyimli, AB standartlarını göz önünde bulunduracak hizmette sınır tanımayan bir anlayış içinde olacaklarını dile getirdiler.

**İnternet ve Televizyonlu otobüsler geliyor..
Ardahan’da kurumsal yapıya sahip bölgenin ciddi anlamda ihtiyaç duyduğu güçlü bir ekiple yola çıkarak, Ardahan’a yeni bir soluk getirmenin hedefinde olduklarını belirten Erkan Bozkır; “Amacımız bu kurumsallığı ve kültürü daha yükseklere çıkartarak bölgenin hak ettiği talepleri karşılayıp, yolculuğu eziyet olmaktan çıkararak zevkli hale getirecek tüm altyapı donanımı elde ederek son model sıfır araçlarla, televizyonlu, internetli müzik, radyo ve açık büfe ikramlarımızla yeni bir hizmet anlayışıyla halka hizmet edeceklerini” ve Güvenli yol olarak da Kars, Susuz ve Hoçvan yolunu tercih ettiklerini ifade ettiler.

**“Doğduğumuz topraklara vefa borcumuzu ödeyeceğiz”
Bozkır; “Doğduğumuz topraklara borcumuzu ödemenin zamanı gelmiştir. Ata dedemiz bu topraklarda yaşamış ve biz bu toprakların kokusuyla metropollerde iş sahibi olduğumuzu hiçbir zaman unutmadığımızı belirtmek istiyoruz. Yatırıma dönüştüreceğimiz bu hizmet anlayışıyla ilimizi cazibeli hale getirmek, ekonomisine katkı sunma hedefindeyiz. Yıllardır baba ocağına gitme arzusu ve hasreti içinde olan gençlerimizi kendi öz topraklarıyla buluşturmak' dedi.
Haberi ekleme saati: 14.50-10 Ekim 2015

Ardahan'da Yeniden Seçimler
Yazar Fakir


Ardahan'da Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin


Facebook'ta Paylaş
SİTEMİZE REKLAM VERMEK İÇİN;
0. 535 418 32 58 NOLU TELEFONUMUZU ARAYABİLİRSİNİZ..

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yazarlarımızı okuyor musunuz?

YAZIYORSAM SEBEBİ VAR
Faşist yönetimden destek alanlar..

Fakir Yılmaz Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşÇocukların bile öldürüldüğü savaşı körüklemek için avuçlarını sıkıp, dişlerini gıcırdayarak, ‘Merak etmeyin Ardahan Haberi bizde 2 binini öldürdük’ diyebilenlerin olduğu ülkem de gazeteci dövülmesi ne kadar önemli ve flaş haber olabilir ki?..
Bilemiyorum ama meslektaşım Ahmet Hakan’ın dövülmesi ardından onca öldürülen, hapislere atılan, büroları basılan, bizim gibi akradite uğrayıp, tazminat ve resmi ilan baskısı altında tutulan gazetecilerin ne akla hizmet ettiğini düşünmedim değil..
Çünkü faşist bir yönetim özlemi içinde olanlara karşı Don Donkişotluk yapmak artık mantıklı gelmediğini bana söyleyen bir arkadaşım kendisi gibi biz gazetecilerin de bunlara teslim olmasını ister gibiydi..
Yani hepimizin birisinin başkan olması için kurulan kirli havuza girip, yüzmemizi, aksine ödülünü aldığım Alevi Metin Göktepe, Kürt yazar Musa Anter gibi yada Ermeni Hrant Dink gibi öldürebileceğimizi yada Ahmet Hakan gibi evimize giderken ölesiye dayak yiyebileceğimizi ima ediyordu, Ahmet Hakan’ın dövüldüğünü öğrenip, ‘beni düşünüp, uyarıp, korumak için koşa koşa yanıma gelen arkadaşım..
Her gün ekranlara çıkıp, biz gazetecilerin de aralarında bulunduğu demokrasi yanlılarına parmak sallayanların tahrik ettiği faşist kafaların bu ülkenin geleceğiyle oynadıklarını fark etmeden yaptıkları saldırıları durduracak olanın yine direnmek olduğunu anlattığım arkadaşıma bir adım geri atıldığı taktirde teslimiyetin yaşanacağını anlatmaya çalışırken aynı arkadaşımın bu yazımın da gittikçe sertleştiğini işaret edip, ‘Yapma’ dediğini görürken gülümsüyordum ve kendisine dönüp, ‘Git bu uyarını bana değil, Ahmet Hakan’ın döven faşolara ve arkasındakilerine anlat. Anlat ki bu ülkeyi onlara teslim etmeyeceğimizi anlasınlar' dedim..

**Basın ve Medya Niye Göremiyor?..

Ardahan Haberi Başta olağanüstü olayların yaşandığı ve hemen her gün yeni bir çatışma ve bir o kadar da ölüm haberinin geldiği Güneydoğu’da yaşananlardan haberiniz var mı?
Evet başta Güney’de olmak üzere ülkenin bir çok yerinde gelen onca acı haberler basın ve medyada ne kadar görülüyor diye baktığımızda ya 1. sayfa da yer almaz yada cumhurbaşkanın, başbakanın hatta meteorolojiden sorumlu bakanın 8 sütun manşetlenmiş alakasız bir açıklamasının gölgesinde okunmaz bir hale sokulup, veriliyor..
Peki, ‘bunun nedeni nedir? diye soracak olunursa buna cevap verecek bir kimseyi bulabilir misiniz?
Bulamazsınız..
Çünkü ne gazete alıp okuyan bir toplum var, nede dizilerden boşanıp, haber, yorum programları izleyen var..
Olan da sesini çıkaramıyor..
Çünkü çıkarılırsa şehit ailelerine dahil isyan edenlere Ak Trollerce denmedik bırakılmıyor.
Ha buna Ak trollerin gücü yetmediği anda ya başkan olmak isteyen ve bu nedenle seçimleri yenileten Cumhurbaşkanın, yada başbakanın ‘Hımmm’ tehditkar açıklamaları devreye girer..
Yetmezse göbekten devlete, hükumete, saraya, banka kredilerine bağlı sözüm ona medya ve basın havuzu taşar..
Korku imparatorluğu kurulmuş, face, twitter, tel mesajları bile alakasız paylaşımlar ile doldurulup, bam başka gündem oluşturulmaya çalışır..
Ve Güney’de başta olmak üzere ülkenin hemen her yerinde analar ağlar, babalar bağırır, barı yanlıları kendisini yırtar medya ve basın yaşananları göremiyor..

**Kardeş kardeşi öldürmemeli..

Ardahan Haberi Yeni bir seçime doğru giden ülkenin güneyinde her gün gelen kara haberlerin siyasi haberlerin gölgesinde kaldığı şu günlerde dün yine çatışma, baskın, saldırı haberleri alıyorduk..
Son olarak iki polisin hayatına mal olan bu çatışmaların nasıl olup duracağı konusunda adeta şaşıran toplumun da gün geçtikçe gerginleşip, bir birine diş bilediğini görmeyenlere en iyi cevabı dün Adana’da şehit olan polisin babasının verdiğini görmekteyiz..
Çünkü kızını Erzurum’da üniversiteye kayıt ettikten sonra görevi başına dönen ve yapılan bir saldırı sonucu şehit olan polis memuru Bircan İlhanlı'nın babasının dediklerini barış yanlısı insanların her gün dediğini demiş, ama onu da dinleyenin olacağından şüpheliyiz..
"BU HÜKÜMETE MESAJ VERSEM NE OLACAK Kİ DİNLEYEN YOK, SORAN YOK" diyen acılı babanın sözleri aynen şöyle; ‘Bir oğlunun Bursa'da astsubay olduğunu, şehit olan oğlunun ise 6 yıldır Adana'da polis olduğunu ifade eden acılı baba, "Kimseye verecek bir mesajım yok hem versem ne olacak ki bu hükumete. Dinleyen yok, soran yok ha
limizi bilen yok. Vatan sağ olsun demekle iş bitmiyor. Vatan bizim vatanımız ama böyle vatan kurtulmaz. Her gün şehit her gün şehit. Allah herkesin çocuğunu korusun" diye konuştu.
İşte hergün yürekler kor düşüren haberlerin ardı arkasının kesilmediği ülkem de son olmasını umduğumuz şehidin babasının ve bu ülkede hep birlikte kardeşçe yaşamak varken kardeşin kardeşi öldürmesine karşı çıkanların açık feryadı bu..
O babanın acısını yüreketen his eden bir baba, bir insan, bir gazeteci olarak bende diyorum ki;
Türkler yaşanan onca acıya karşın 'Bellerini Kırdık' diyerek tehlikeyi görmeyen geçici hükumete artık yeter, Kürtler ise her iki tarafın analarını ağlatan eylemler son vermesi için PKK'ya De Bese demeli.. Bunu derken, bayrağı, sloganları, şovları bir kenara itmeli ve el ele verip, samimice BİZ HALKIZ, BARIŞ İSTİYORUZ demeli..

**Süreç’te AKP Barışa Hazırlanmış..

Ardahan Haberi 34 Gün kalan 1 Kasım Genel Seçimleri öncesi iç çatışmaların yoğun bir şekilde devam ettiği şu günlerde başta Güneydoğu Anadolu da olmak üzere ülkenin bir çok yerinde olağanüstü olaylar yaşanıyor.
Basın ve medyanın bu olayları görmemesi için yapılan tüm baskılara karşın başta sosyal medya da olmak üzere bir çok alanda yaşananlar her an, herkesin gözleri önüne serildiği bugünlerde geçici başbakan dünya liderlerinin Suriye’de ki gelişmeler nedeniyle toplandığı Amerika’da ‘Bellerini kırdık’ dediği bir sırada Tunceli’de bir üst düzey askerin öldürüldüğü haberi geliyor..
Sadece bu mu ki?
Çatışmaların yoğun bir şekilde devam ettiği bölge de gelen haberlere Genelkurmay ve Emniyet’in basın ve medyaya servis ettiği görüntüler düşüyor.
Bu bulu görüntüleri izlediğinizde sanki atari oynanıyormuş gibi görüntülerde ki insan görüntüleri tek tek yere düşürülüyor ve adına da bilmem kaç terörist imha edildi deniyor..
Ve bu görüntülerin ardından bir haber daha düşüyor sözde barış çağrısı yapıp, çatışmalara gaz veren medyanın ekranlarına..
O görüntülerde de bugün Dünya Silahsızlanma Günü olduğunu ve Türkiye’nin dünya üzerinde bulunan 180 ülke içinde en çok silahlanan 7. ülke olduğunu anlatıyordu..
Yani, 'Biz barış süreci diye çabalarken birileri silahlanıyormuş' diye suçlamalar da bulunan AKP iktidarının yönettiği Türkiye dünya ülkeleri arasında en çok silahlanan 7. ülke olduğunu öğreniyoruz..
Yani barış süreci boyunca silahlananların sadece birileri değil, barış süreci adı altında savaşa hazırlanan bir hükumet, bir devlet anlayışının olduğuna da şahit oluyoruz..
Ve barışın geri gelmesi için ard arda çağrıların yapıldığı şu günlerde çocuklarında öldüğüne de şahit olmaya başlıyorduk..

**Atalay Yerli mi?

Cumhurbaşkanı olmasına karşın, yanına aldığı AK Parti Genel Başkanı ile birlikte çıktığı mitingde 550 Ardahan Haberi Milletvekili isteyen Recep Tayyip Erdoğan yine çok tartışılacak bir açıklamada bulundu.
Bayrağını alıp, miting alanına gelen ama giderken de bayrakları çöpe atan, üzerine oturan, yere serip üzerinde şimişka kıran atan severleri bile şaşırtan Erdoğan’ın sözleri aynen şöyleydi..
“Benim bugün buradan, milletimden, ekranları başında bizi izleyenlerden bir ricam olacak. 1 Kasım seçimlerinde Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne hangi partiden olursa olsun fark etmez, 550 yerli, milli, bedeni ve kalbiyle bu ülke için çalışacak milletvekili göndermenizi istiyorum. Şu anda Türkiye’nin tek ihtiyacı budur”
Yani işin kısacası başkan olmak için 7 Haziran Genel Seçimlerinin sonucunda memnun olmayan Erdoğan yeniden seçime götürdüğü ülkede ki seçmenden bu kez 550 milletvekili istiyor ama bununla yetinmeyip, bunların mutlaka yerli olmasını istiyordu..
Yani Türkçesi 550 Milletvekilinin de kendisi gibi Türk olmalıydı..
Çünkü herkesin bu yönde anladığı Erdoğan’ın yerli dediklerinden Ardahan’da da var..
Ve benim gibi Kürtlerin direk Türk demeyip, yerli dediği Türklerden milletvekilleri seçilmesini istemişti..
Gerçi sonradan toparlamaya çalışsa da, gün geçtikçe yerlinin hassı olmaya başlayan Erdoğan’ı başta saf kan yerli olduğunu ileri süren MHP Genel Başkanı Bahçeli olmak üzere anlayan anlamıştı..
Peki sormazlar mı?
Senin iki dönemdir aday ettiğin Orhan Atalay’da yerli midir?
Benim bildiğim değil..
Bilmem ama HDP’nin yerli olmayan adayı ile yarışacak olan da Atalay yerli değil, benim gibi Kürttür bilesin!

**MHP Adayı Av. Osman Nuri Yıldız..

Ardahan Haberi Başta biz olmak üzere bir çok Ardahanlının her seçim öncesi, ‘Ya kardeşim niye yerelden bir aday göstermezler’ deyip duruyor ve dışarıdan gelen, gönderilen adaylara, ‘Çantacı Vekiller’ diyerek sertçe muhalefet ediyorduk.
Haklıydıkta ve sanırım biraz da bunu başarıp, partilerin son iki seçimdir yerelde ki adaylarla seçimlere gitmesini sağladık. gibi..
Yeni bir seçim öncesi Ardahan’da ki adaylara baktığımıza da başta MHP’nin adayı Av. Osman Nuri Yıldız olmak üzere adayların bir çoğunun Ardahan’da yaşadığını, Ardahan’da yaşamayanların ise Ardahan’dan, Ardahanlılardan çokta uzak olmadıklarını görmekteyiz.
Ve en önemlisi çantacı adaylardan kurtardığımız gibi içi kara paralarla dolu olduğu öne sürülen kara çantacılardan da kurtulduk gibi..
Yani 1 Kasım Genel Seçimlerini paralı, kirli ilişkilerden uzak bir seçim olarak değerlendirme fırsatı doğmuş gibi..
Diğer en önemlisi ise 1 Kasım seçimlerinde aday gösterilen adayların hemen hepsinin gerçek diplomalara sahip insanlardan oluşmasıdır..
İşte bu adaylaran biri olan ve dün ilk kez gittiğim MHP Ardahan İl Binasında ziyaret edip, kutladığım Ardahanlı Avukat Osman Nuri Yıldız’dır..
Av. Yıldız’ın benim siyasi düşüncelerimden çokta barışık olmadığım bir partiden aday olmaya karar vermesi onun dünya düşüncesi olarak kabul edip, saygı duyarken MHP’nin de şanslı olduğunu düşündüm..
Çünkü eğitimi dışında hep Ardahan’da yaşayan, kazandığını Ardahan’a yatıran böyle pırıl, pırıl genç bir Avukatın siyaset kararı, hem heycan gelen MHP’ye ve Ardahan’a önemli bir şanstır..

**Baydar Şimdi Ne Yapacak?

Ardahan Haberi Adı , Ardahan siyasetinde geçmesinden bu yana partisi sürekli oy kayıp edip, 7 Haziran Genel seçimlerinde HDP’nin altına düşen Prof. Dr. Orhan Atalay’ı yeniden, üçüncü kez aday edilmesi şaşkınlığını yaşanan AKP ikinci sırasını da değişmedi.
CHP’nin Ardahanlı CHP’lilere büyük bir heycan katan eski Konsolosu, yeni Büyükelçi’yi aday göstermesi karşısında yeni bir isimle seçime gideceği beklenen AKP’nin bu hatayı nasıl olup yaptığına şaşıran AKP’lileri kara kara düşündüren bu listeye birde bu kez kesin 1. sırayı alacağı düşünülen 7 Haziran seçimlerinin 2. sıra adayı Veteriner Hekim Yunus Baydar’ı 1 Kasım seçimlerinde de 2. sırada aday göstermesi karşısında ayrı bir şaşkınlık içine girdiler..
Çünkü geçen seçimde bu sıralama ile seçimi (Baydar’ın olağanüstü çabasıyla) zor bela alan AKP bu seçimde ikinci kez yanılan Baydar’ın ya istifa edeceğini yada 7 Haziran seçimlerin de eki performansıyla çalışmayacağını ve geçen seçimde zor bela aldıkları bir milletvekillini de alamayacaklarını düşünüyorlar.
Haklı gibi de görünüyorlar..
Baydar’ın ne yapacağını bizlerde merak etmiyor değiliz. Çünkü yıllardır milletvekili olma hayali ile AKP’ye cani siperle hizmet eden Baydar’ın bu kezde 2. sıraya laik görülmesi AKP’lileri olduğu gibi kendisini sevenleri de üzmüş vede kırmıştır..
En önemlisi MHP’nin genç, dinamik, Avukat adayı Osman Yıldız’ın daha çok umutlanmasına neden olmuştur..
Evet, bu seçimde de seçilmesi çok zor bir yere konulan AKP’nin değişmez 2. Sıra Milletvekili Adayı Veteriner Hekim 1 Kasım seçimleri öncesi istifa mı edecek, yoksa önceki seçimlerde ki gibi çalışacak mı?
Belki de; Tüm tepki ve bu adamla olmaz denmesine karşın şanslı Atalay nasılsa aday ediliyor, ve nasılsa kazanır diyerek gidip evinde mi oturacak..
0.535.418 32 58-fakiryilmaz323@hotmail.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?

KADINCA/Selmi Yılmaz
Seçimi kim kazanır?..

Ardahan Haberi Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş1- Öztürk Yılmaz
2- Taşkın Aktaş
Ardahan Haberi 3- Orhan Atalay
4- Osman Nuri Yıldız
Bu 4 şıkkın yoğun bir şekilde tartışıldığı Ardahan’da 1 Kasım Genel Seçimlerine kala kala bir ay kaldı..
Ülkede hangi partinin, Ardahan’da hangi adayın kazanacağının tartışıldığı şu günlerde tanab oyları 10 bin olan CHP, AKP ve HDP’nin yanı sıra HDP gibi 7 bin oydan 18 bin oy alacağına inanan 6 bin tabanlı MHP ve Ardahanlı Adayı Avukat Osman Nuri Yıldız’ın da CHP’nin Diplomat Adayı Öztürk Yılmaz, HDP’nin Doktor Adayı Taşkın Aktaş, AKP’nin Profesör Adayı Orhan Atalay kadar şansı olduğunu tartışan Ardahanlılar 10 bin ile 13 bin arasında oy tabanları olan bu 4 parti ve adaylarının 1 Kasım’a kadar bu sayıya en az 4 bin seçmeni ikna edip, üzerine koymalılar diye tartışmakta..
HDP’nin 7 Haziran’da birinci parti olmasını içlerine sindiremeyip, oylarını AKP, MHP ve CHP arasında götürüp, getiren onca seçmenin de olduğunu gördüğümüz Ardahan’da 7 Haziran’da aldığı oyu 1 Kasım da alamayacak olan partinin de HDP olduğunu belirten Ardahanlılar, buna neden ise mevcut HDP vekilinin istenen performansı göstermediğinden yakınmaktalar..

**Gençlere sahip çıkın..

Ardahan Haberi Yaklaşan genel seçimler öncesi olağanüstü bir siyasi gündemin arasında unutulan onca sorunun başında gelen Serhat Ardahan Spor’un yaşadığı ekonomik kriz hala çözülmemiş..
Bugün yarın maçlara çıkacak olan Serhat Ardahan Spor’un bu yıl BAL liginde vereceği mücadelenin nasıl olup, başarıya ulaşacağını sorgulamayanların işi yönetime ve belediye başkanı ile valiye bırakması ne kadar doğrudur?..
Bilmem ama bu gidişle geçen yılın başarısını elde edemeyeceğini düşündüğüm Serhat Ardahan Spor gibi Ardahan’da onca genci yeşil sahalarda tutmaya çalışan Amatör Futbol Kulüpleri de bir o kadar zorda ve parasız..
Ardahan’ı kurtaracaklarını ileri sürüp, kapı kapı gezerek oy isteyen siyasilerin bu kentte ki gençler için ne düşündükleri ve ne gibi bir projeleri olduğunu bilen var mı?
Evet bu kenti kurtarmaya aday siyasilerimiz başta Serhat Ardahan Spor’un ekonomik sorunu olmak üzere bu kentin sorunlarını çözmek için ne gibi bir düşünceleri var?
Bu memleketi kurtarama adına yol çıkanlar oylarına talip olduğunuz gençlerin yaşadığı sorunu sadece belediye başkanı ile valinin sırtına bırakmak ne kadar doğru?

**2 A, İki Y!..

Ardahan Haberi Kasım ayının ilk günü yeniden sandık başına gidecek olan Ardahanlı seçmen 1 Kasım Genel Seçimlerinde 4 parti arasında tercihte bulunacak.. Ve başta partilerin logosuna olmak üzere bu 4 partinin adayının isimleri üzerine ‘EVET’ mührü basacaklar..
Bu 4 Partinin hangileri olduğuna baktığımız da;
AK Parti, CHP, MHP ve HDP olduğunu geriye kalan diğer 10 parti ve adayları da kabul ediyor.
Ve AK Parti’nin Kürt kökenli Göleli Prof. Dr. Orhan Atalay ile, CHP’nin Cumhurbaşkanının hatırlattığı gibi yerli, yani Türk kökenli Diplomat Öztürk Yılmaz ile, HDP’nin Kürt kökenli, Tepesuyu (Gürcübeg) köylü Dr. Taşkın Aktaş ile, MHP’nin ise CHP adayı gibi Düz Ardahan diye adlandırılan yerli köylü Av. Osman Nuri Yıldız ile seçimleri zorlayacaktır..
Yani 1 Kasım’da açılacak olan sandıklarda iki Kürt ile iki Türk’ün şansı var.. Yani önümüzde ki seçim de Kürt olan ama yerli vekil istenen AK Partinin Kürt adayı Atalay ile CHP ve MHP’nin Türk adayları Yılmaz ve Yıldız’ın Atalay gibi Kürt olan HDP’nin adayı Aktaş ile yarıştıkları inkar edilemez..
Şimdi en çok merak edilen soruya, yani 1 Kasım seçimin de sandık başına gidecek olan seçmenlerin oy kullanırken, ‘hangi partiye oy verip, hangi adayı seçecek?’ sorusudur..
Ardahanlı seçmen 7 Haziran’da ki gibi Kürt kökenli olan Prof. Dr. Atalay ile Dr. Aktaş’ı mı, yoksa Türk kökenli Diplomat Yılmaz ile Avukat Yıldız’ı mı?
Bilmem ama Ardahan’ın da ülke genelinde yaşanan gerginlikten bir hayli etkilendiğini hesaba katarsak eğer, 1 Kasım da kullanılacak oyların ya şu an vekil olan Atalay ile Aktaş’a arasında bölüşüleceği yada Yılmaz ile Yıldız’a kayacak gibi görülüyor..
Aynı partilerin ikinci sıra adaylarını yazmaya ve anlatmaya gerek var mı bilmem ama Ardahan’ın iki milletvekilinin ikisinin de aynı parti de olamayacağını bu partilerin ikileri bile kabul ettiğinden dolayı onları anlatmaya gerek yoktur diyorum..

**MHP'NİN YANLIŞ STRATEJİSİ..

AKP'nin 400 Milletvekili rüyasının gerçekleşmediği 7 Haziran seçimleri ardından başta, AKP'nin kurucusu Ardahan Haberi cumhurbaşkanı olmak üzere bir çok çevrenin baskısıyla 1 Kasım'da yapılacak olan genel seçimlerine doğru adım adım giderken, MHP'lilerin ve MHP'li Adayların seçim çalışmalarına göz atmak istiyorum.
Av Osman Nuri Yıldız ve Av. Gökhan Ağdemir adlı iki genç Avukat ile 1 Kasım seçimlerine doğru giden MHP ve MHP'lilerin işe yanlış bir strateji üzerinde gittiklerini görürken, bu stratejinin 7 Haziran'da yapılan ve 4 bin 500 oy alarak 4. parti olan MHP'ye bir katkısının olmayacağını baştan belirtmekte fayda var.
Çünkü Ardahan'ı Iğdır'a benzetip, rakibini HDP sanan MHP'liler ve MHP Adaylarının gerek sosyal ortamda ki paylaşımların da gerek ise seçim çalışmaların da HDP'ye yüklendiklerini görüyor, izliyoruz..
Çünkü Ardahan MHP'lilerin bu strateji ile HDP'ye oy verenleri kırdığı ve keskinleştirdiği gibi AKP'den uzaklaşan ve iki dönemdir aday edilen isme tepki gösterip, ülkeyi yeniden seçime götüren AKP'ye oy vermek istemeyen Kürtleri başta olmak üzere kararsız seçmeni de yeniden düşünmesine neden olmakta.
Halbuki MHP'nin Ardahan'da ki oyları HDP'nin adayı gibi bir Kürt adayla yeniden seçime giden AKP ve CHP'ye giden oylardır.
Yani AKP ve CHP'ye yüklenmesi gereken MHP bir değil, çeyrek oyun kendisine gelmeyeceği HDP'ye yüklenmesi en çok AKP'nin elini rahatlatırken, Cumhurbaşkanının yerli dediği oyları da CHP'ye götürmektedir.
Evet, MHP'nin Ardahan'da oy arttırmasının yolu AKP ve CHP'ye giden seçmeni ikna etmesi, bunu yaparken de özellikle Kürt seçmeni küstürüp, keskinleşitirmeyecek bir stratejiden geçer.
Bilmem anlatabildi mi?

**MHP’liler MHP’ye Oy Verecek mi?

Ardahan Haberi 7 Haziran seçimlerin de HDP’nin ülke genelinde çıkardığı milletvekili sayısını içlerine sindiremeyenlerin büyük bir bölümü de Ardahan daydı..
Ve başta bizi olmak üzere bir çok kişiyi suçlayan ve ‘Ya %10 Barajı tamam da, hele hele Ardahan’da nasıl olur?’ diyerek ilk bir ay boyunca yas tutanlar şimdi ne yapacaklar?
Bilemiyorum ama benim bildiğim tek şey Ardahan’da MHP’li olarak bilinen bir çok ailenin seçimlerde nedense MHP’ye oy vermedikleridir..
Yani bizim bildiğimiz MHP’li MHP’ye oy verse MHP’nin Ardahan’da en az 8 ila 9 bin arasında oyu var Ardahan’da..
Ama gelin görün ki; MHP’liyiz ama partimiz kazanmaz, biz yinede işimize bakalım, ihaleleri alıp, çel çocuğumuz önce Demirel döneminde sonra ANAP daha sonra da AKP’ye oy verelim demekteler..
İnanmıyorsanız Aha 1 Kasım Genel Seçimleri..
Aha meydan.. Ve son yılların en iyi aday denen iki avukat..

**CHP Birinci Parti mi Olacak?

Ardahan Haberi Yeni bir seçim sürecine giren siyasi partiler adaylarını belirleyip, Ardahan’a gönderdiler..
MHP’nin 1. sıra adayı Av. Osman Nuri Yılmaz ve AKP’de yine 2. sıraya laik görülen Veteriner Hekim Veteriner Hekim Yunus Baydar Ardahan’da yaşayan adaylar olurken iki dönemdir Ardahan Milletvekilliği yapmasına karşın toplumdan kopuk bir siyaset izlediğiyle suçlanan Göleli Prof. Dr. Orhan Atalay ve partinin siyaseti ve tabanı ile kan uyuşmazlığı yaşadığı ileri sürülen Doktorun, CHP’nin ülke genelinde ses getiren adayı Büyükelçi Öztürk Yılmaz’ın yarışacağı 1 Kasım seçimlerinde Ardahan’da hangi partinin birinci olacağı tartışılmaya başlandı.
CHP’nin önde olduğu görüldüğü şu günlerde MHP’nin Avukat adaylar ile 1 Kasım seçimleri öncesi yeni bir hareketlilik yaşadığı gözlenmekte. Kısacası; Ardahan’da CHP’nin 1. Parti olacağı kanısının bir hayli önde gibi görünse de AKP’nin gerek devletin imkanlarını elinde tutması, gerek ise son aylarda yaşanan gelişmelerle ne yapacağı kestirilemiyor.


Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

FARUK DEMİR'DE ADAY OLDU..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşYenilenen genel seçimler öncesi adaylarını netleştiren partiler arasında bulunan CHP Ardahanlı bir isimi daha aday etti.
Ardahan eski milletvekillerinden olan Hanaklı Faruk demir CHP'den Milletvekili adayı oldu.
Alınan bilgilere göre CHP'nin Ankara listesinde 18. sırada yer aldığı öğrenilen Faruk Demir'nin yanı sıra Hoçvan Hasköylü Gazeteci Çetin Yılmaz'ın da HDP'nin İstanbul 3. Bölgede 18. sırasın da milletvekili adayı olduğu öğrenildi.
Demir ve Yılmaz'ın yanı sıra Hoç/Fed'in Başkanı Yakup Mavzer İstanbul'da Aday olduğu bilgisi alındı.
Haberi ekleme saat: 14.11-09 Ekiml 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

BİN 400 KİŞİ İŞE ALINACAK
BİN 400 KİŞİ İŞTEN ÇIKARILACAK!..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaşİşsizliğin diz boyu olduğu Ardahan'da seçim öncesi İŞ-KUR silahını çeken iktidar, Bin 400 kişiyi işe alacak.
İş-Kur Ardahan yöneticilerinden alınan bilgilere göre resmi kurumlarda çalıştırılmak üzere Bin 400 kişilik bir projeyi önümüzde ki günlerde hayata geçireceklerini belirttiler.
Sağlık sigortasından başka işe yaramayan ve asgari ücretin altında bir maaşla çalıştırılacak olan Bin 400 kişi için başvuruların alındığı de öğrenilirken, yapılan başvuruların kurumlarda gelecek olan 'İhtiyaç' listesi ardından hayata geçirileceği bilgisi alınırken işe alınacak olan Bin 400 kişinin geçen yıl aynı projede işe alınanların yerine alınacak kişiler olduğu öğrenildi.
Haberi ekleme saat: 13.09-1 Ekim 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ARDAHAN'DA SEÇİME DOĞRU..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**SAĞ OYLAR MHP'YE, SOL OYLAR CHP'YE Mİ?

1 Kasım'da yeniden yapılacak olan genel seçimler öncesi seçim çalışmalarına devam eden partiler ve adayları bayramda da boş durmadılar.
CHP'nin Ardahan'da 1. Sıra adayı Diplomat Öztürk Yılmaz ile büyük bir moral bulduğu görülen Ardahan'da MHP'nin de Av. Osman Nuri Yıldız ve Çıldırlı Av. Gökhan Ağdemir ile başta genç seçmenin desteğiyle olmak üzere büyük bir hareketlilik yaşadığı dikkatlerden kaçmıyor.
AKP'nin 7 Haziran seçimlerinde aday olan Atalay ve Baydar'la birlikte geçtiğimiz gün dağ başında bulunan Yalanız Çam Otelinde verdiği kahvaltı ardından Ardahan kent merkezinde 2. kez düzenleyeceği basınlı kahvaltılı toplantısıyla seçmene ulaşmaya çalıştığı görülen Ardahan'da yeniden 1. parti olma hesapları yapan ve en azında bir milletvekili çıkarmaya çalıştığı görülen HDP'de olağanüstü bir sessizlik yaşanıyor.
DSP'nin aday gösterip, seçim çalışmalarına başlamadığı görülen Ardahan'da CHP, AKP, HDP ve MHP dışında ki diğer partiler kağıt üzerinde gösterdikleri adaylarla seçime gidiyorlar.
AKP'nin kahvaltıda, CHP'nin ise aynı gün yemekli bir toplantı ile basının karşısına çıkacağı Ardahan'da AKP'nin eski havasının olmadığı dikkat çekerken, bu partiye giden sağ oyların gerek AKP'nin aynı isimler ile seçime gitmesi, gerek ise HDP'nin 7 Haziran'da 1. parti oluşu dolaysıyla MHP'ye kayacağı ileri sürülürken, sol, ulusalcı ve kararsızların CHP'de, sosyalist ve Kürt oyların ise HDP'ye gideceği hesaplanıyor.

**ANKETİMİZ DE MHP ÖNDE, CHP VE HDP TAKİPTE..

Ardahan ve 5 İlçesine bağlı köylerde bulunan yaklaşık 60 bin seçmenin oy kullanması beklenen 1 Kasım Genel Seçimleri öncesi hangi partinin, hangi adaylar ile seçimi kazanacağı tartışmalarının yoğun şekilde tartışıldığı Ardahan'ın en okunan www.kuzeyanadolugazetesi.com adlı sitemizde oylama sunulan '1 Kasım Seçimlerinde Kim Milletvekili Olur?' Anketine ilginin bir hayli büyük olduğu görülüyor.
Üç gün önce oylamaya sunulan anketimizde oy kullananların büyük bölümü MHP'nin seçimi kazanacağını düşündükleri dikkat çekerken MHP'yi CHP ve HDP takip ediyor.
Haberi ekleme saat: 13.09-25 Eylül 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Okullar Eğitime Bakımsız Başlıyor..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş2015-2016 Eğitim Öğretim Sezonunun başlayacağı Pazartesi günü öncesi hazırlıklarına devam eden Aileler çocuklarını teslim edecekleri okulların bakımsızlığından şikayetçi.

**25 Bin Öğrenci, 5 Bin Üniversiteli..

30 Bin Öğrencinin, 3 binin üzerinde öğretim görevlisinin hizmet vereceği Ardahan'da başlamak üzere olan 2015-2016 Eğitim/Öğretim Sezonuna hazırlanan okulların sezona hazır olmadığından yakınan öğrenci velileri, gerek kent merkezinde ki gerek ise köylerde ki okul binalarının başta etraflarında ki ihate duvarları olmak üzere bir çok okulun çevre ve iç bakımının yapılmadığını belirtirlerken kışın yaklaştığı şu günlerde Milli Eğitimim sezona hazırlıksız yakalandığını ileri sürmekteler.
İlk ve Orta Öğretime giden 25 Bine yakın öğrencinin yanı sıra 5 bine yakın Üniversite öğrencisinin başlayacağı sezon öncesi hazırlıkların sürdüğü Ardahan'da 3 bine yakın öğretmen, öğretim görevlisi hizmet verecek.
Haberi ekleme saat: 11.43-25 Eylül 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Kabe'nin Yönetimi Tüm İslam Alemine Verilmelidir..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşHac faciası ardında bir makale ele alan Ardahan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Korkmaz Kabe'nin yönetiminin tüm İslam Alemine erilmesi gerektiğine dikkat çekti.

**İşte o makale

Hac´da ki katliama dönüşen izdiham, bütün petrol dolarları İsviçre bankalarına yatıran; yemekten, eğlenmekten, parayla oyun oynamaktan başka bir şey düşünmeyen asalak Arap Şeyhlerinin dünya için nasıl bir postülata dönüştüğünü gösteriyor. Dünyanın, İslamın ve insanlığın hiç bir sorunu ile ilgilenmeyen bu zavallı sürüngen takımı; kutsiyeti giydikleri kafanda, yaptırdıkları gökdelenlerde ve petrol-dolarlarını güvende tutkuğulu sandıkları İsviçre bankalarında görmektedirler; o yüzden bunca servete rağmen insanlığın kanser gibi, HİV virüsü gibi büyük sorunlarının çözümü için yapılan araştırmalara beş kuruş ayırmazlar; o yüzden maddi destek olmadığı için okuyamayan/ araştırma yapamayan milyonlarca müslüman gence destek olmazlar... Oysa ki yeryüzünün maddi kaynakları, bütün insanlığındır; bunca petrol servetinin, bu kadar bakış açısı düşük, bu kadar insani yönü zayıf birilerinin elinde olması haksızlık.
Üstelik İslam aleminin ve tüm insanlığın diriliş muştusu olan Kabe´nin de bu düşük profilli zihniyetin elinde ticari bir metaya dönüştürülme çabası; artık ivedilikle sorgulanması gereken bir sorundur. Kâbe, yalnızca ; İngilizlerin sınırlarını cetvelle çizip üzerine "Kral" diye oturttukları kukla Arap Şeyhlerinin malı/mülkü değil; tüm İslam aleminin ruh kıblesidir. Bu kutsal mekan, tüm İslam aleminin ortak varoluş servetidir; yönetimi de tüm İslam aleminden oluşan bir konsey tarafından yapılmalı ve gelirleri, bilimsel anlamda kurulacak Mükemmeliyet Merkezleri (Center´da Of Excellence)´ne, buralarda yapılacak innovativ projelere ve bilim yapacak üstün zakalı/yetenekli gençlere burs olarak tahsis edilmelidir. Bu durum; islam inancını petro-dolarlarlara çevirerek yabancı bankalara istifleyen, gökdelenlerle biribiriyle itibar yarışına giren bu asalakların; İslamın kutsalı üzerindeki hegomanyalarına son verecek ve Doğu´nun yeniden dirilişine zemin hazırlayacak inkılapları başlatacaktır. Doğu ve özellikle de İslam alemi, artık görsel kandırmacalara, söylemsel illüzyonlara itibar etmemeli ve bu şarlatanlara haddini bildirmelidir.
Yaşlanan ve elbirliği ile yok etmeye çalıştığımız dünyamıza uzayda yeni alternatifler arayan insanlığın yarışına biz de katkı sunmalıyız; yoksa yaşanacak bir dünyamız olmayacak...

Ardahan Üniversitesi Rektörü Pof. Dr. Ramazan KORKMAZ
Haberi ekleme saat: 11.34-25 Eylül 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Su deposunun yanında susuzluktan yandı/ kül oldu..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşArdahan kent merkezinde çıkan yangın sonucu yaklaşık 70 ton ot yanarak, kullanılmaz hale geldi.
Alınan bilgilere göre Ardahan’a su sağlayan ve Ardahan Belediyesine ait su deposunun yanında bulunan Ercan Yıldız’a ait evin önünde bulunan ot yığınlarında çıkan yangın sonucu yanan ot yığınları kullanılmaz hale gelirken, yangının büyümesinde itfaiye yetersizliği nin neden olduğu ileri sürüldü.
Ardahan Belediyesine ait itfaiyenin yetersiz kaldığı görülen yangına Ardahan Valisinin emri üzerine Orman İşletmesine ait itfaiyenin de müdahalede bulunurken, su deposu ile tugayın karşında bulunan evin önünde çıkan ot yangınına olmasına rağmen Tugay’ın itfaiyesinin müdahale etmemesi dikkatlerden kaçmadı.
Haberi ekleme saat: 17.34-24 Eylül 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ARDAHAN'DA BAYRAM..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşArdahan Valiliği tarafından Kurban Bayramı dolayısıyla bayramlaşma töreni düzenlendi.

Bayramlaşma törenine; Vali Ahmet Deniz, Belediye Başkanı Faruk Köksoy, Tugay Komutanı Tuğgeneral Erdem Kargın, Vali Yardımcıları Muharrem Coşgun, Abdurrezzak Canpolat, Jandarma Komutanı Osman Yeşilöz, Emniyet Müdürü Selami Hüner, Rektör Prof. Dr. Ramazan Korkmaz, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri, kurum müdürleri ve vatandaşlar katıldı.
Öğretmen Evi’nde yapılan törende Vali Deniz, protokol ve vatandaşlarla bayramlaştı. Burada ki törenin ardından Vali Deniz, protokol üyeleriyle birlikte Şehit Aileleri Derneği Başkanı Yüksel Küçük’ü ve Gaziler Derneği Başkanı Yener Göğdemir’i evlerinde ziyaret ederek, bayramlarını kutladı. Ziyaretlerini sürdüren Vali Deniz, SYDV tarafından Kore Gazisi İmdat Gündüzhev için yaptırılan evi, bayram hediyesi olarak bugün Gazi Gündüzhev’e teslim etti. Gündüzhev’e yeni evinde mutlu ve huzurlu ömürler geçirmesi temennisinde bulunan Vali Deniz, Gündüzhev’in yeni evinde bir süre beraberindekilerle birlikte sohbet etti.
Vali Deniz daha sonra Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü bünyesinde ki Engelsiz Yaşam ve Rehabilitasyon Merkezi’ni ziyaret etti. Merkezden faydalanan vatandaşlarla yakından ilgilenen Vali Deniz, bayram dolayısıyla çeşitli hediyeler verdi.
Aile ziyaretlerinde de bulunan Vali Deniz, ziyaretleri sırasında karşılaştığı çocukların bayramını kutlayarak çeşitli hediyeler dağıttı.

**Vali Ahmet Deniz, yaklaşan Kurban Bayramı öncesi esnaf ziyaretlerinde bulundu.

Kurban bayramı öncesi şehir merkezinde ve mahalle aralarında çok sayıda esnafı ziyaret eden Vali Deniz, yaklaşan Kurban bayramı dolayısıyla esnafların bayramlarını tebrik etti.
Esnaflarla sohbet ederek, talep ve isteklerini de dinleyen Vali Deniz, “Ardahan, kardeşliğin, sevginin ve hoşgörünün en güzel yaşandığı şehirlerden bir tanesidir. Böylesine kardeşlik ve huzur kokan ilimizde Kurban Bayramı öncesi esnaflarımızın halini hatırını sormak, onların taleplerini ve varsa sorunlarını dinlemek için ziyaretler yapıyoruz. Esnaflarımıza hayırlı kazançlar dilerken, bayram dolayısıyla yaşanan hareketliliğin diğer günler de de devam etmesini temenni ediyorum” dedi.
Ziyaretleri sırasında karşılaştığı vatandaşların bayramını da tebrik eden Vali Deniz, ziyaretlerinin devam edeceğini bildirdi.

**Vali Ahmet Deniz, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) tarafından “Benim de bir evim var” projesi kapsamında yaptırılarak sahiplerine teslim edilen evleri ziyaret etti.

Merkeze bağlı Ölçek köyünde Kurban bayramı öncesi “bayram hediyesi” olarak 2 ayrı aileye teslim edilen evleri ayrı ayrı ziyaret eden Vali Deniz, ailelerle görüşüp, hayırlı olsun dileklerinde bulundu.
Evlerde yaşam süren aile fertleriyle yakından ilgilenen Vali Deniz, evleri bayram hediyesi olarak Kurban bayramına yetiştirdiklerini belirterek, “Vatandaşlarımızın daha iyi şartlarda yaşam sürmelerini sağlamak elbette ki devlet olarak bizim öncelikli görevlerimizdendir. Ardahan merkez de bu yıl ‘Benim de bir evim var’ projesi ile ihtiyaç sahibi 39 vatandaşımıza yeni evler yapıyoruz. Aynı proje ile ayrıca ilçelerimizde de evler yapıyoruz. Bu gün inşaat çalışmaları devam eden evlerden tamamlanan 11 evimizi Kurban Bayramına yetiştirdik ve bayram hediyesi olarak sahiplerine teslim ettik. Bayrama yeni evlerinde mutlu bir şekilde girecek olan vatandaşlarımızın mutluluğu bizim için her şeyden önemlidir. Vatandaşlarımızın yeni evlerinde mutlu ve huzurlu ömürler geçirmelerini temenni ediyorum” dedi.
Ziyaretlerde bulunduğu Ölçek köyünde İl Özel İdaresi’nin yürüttüğü yol ve parke taşı kaplama çalışmalarını da inceleyen Vali Deniz, karşılaştığı çocuklara ise çeşitli hediyeler dağıttı.
Haberi ekleme saat: 17.34-24 Eylül 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

HOÇVANLI GENÇ İNTİHAR ETTİ,
GÖLELİ GENÇ TRAFİK KAZASI KURBANI OLDU!..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşArdahan Merkeze bağlı Dağcı (Tikkoş) köylü Yusuf Morkoç isimli genç girdiği bunalım sonucu kendisini asarak hayata veda etti.
20 Yaşında olduğu öğrenilen gencin aynı köyde toprağa verildiği öğrenildi.

**GÖLELİ GENÇ TRAFİK KAZASI KURBANI..

Öte yandan İstanbul'da yaşanan bir trafik kazası sonucu 34 yaşında olduğu öğrenilen Yusuf Gökçe isimli hayata göz yumdu.
Ardahanlı İşadamı Yakup Süt'ün de kayıldığı cenaze töreni ardından toprağa verilen Gökçe'nin cenaze törenine bir çok Ardahanlının katıldığı dikkat çekti.
Haberi ekleme saat: 17.34-22 Eylül 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

14 Parti 28 Aday yarışacak..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş1 Kasın'da yapılacak olan Genel Seçimlerde Ardahan'da 14 Parti yarışacak.
14 Partinin 28 Milletvekili Adayı ile yarışacağı 1 Kasım Genel Seçimlerinde Ardahan'da yarışacak Partiler ve Adaylarının isimleri sırasıyla şöyle;

*Millet Partisi: Ömer Lütfü Yaman (İktisatçı) Mehmet Uçucu (Esnaf)
*Vatan Partisi: Erdal Ugur (Esnaf) Ercan Kamioğlu (Serbest)
*Cumhuriyet Halk Partisi: Öztürk Yılmaz (Diplomat) Erdem Uygur (Esnaf)
*Halk ve Özgürlükler Partisi: Fevzi Günaydın (Emekli) Aykut Engin (İşçi)
*Saadet Partisi: Mücahit Kaya (Makinacı) Abubekir Akyüz ( Programcı)
*Demokratik Sol Parti: Nesim Bekir (Akademisyen) Birgül Demir (İşçi)
*Demokrat Parti: Mete Gür (Serbest) Yusuf Kaçmaz (Serbest)
*Bağımsız Türkiye Partisi: Mürsel Keskin (M. Müşavir) Murat Kars (Serbers)
*Milliyetçi Hareket Partisi: Osman Nuri Yıldız (Avukat) Gökhan Ağdemir (Avukat)
*Halkın Kurtuluş Partisi: Hasişbe Otal (Ev Kadını) Kamil Dinç (Emekli)
*Halkların Demokratik Partisi: Taşkın Aktaş (Doktor) Pervin Tunbul (Serbest)
*Büyük Birlik Partisi: Galip Bozkurt (İşadamı) Bülent İspir (Serbest)
*Adalet ve Kalkınma Partisi: Orhan Atalay (Öğretim Görevlisi) Yunus Baydar (Vet. Hekimi)
Komünist Partisi: Semih Aköz (İşletmeci) Mehmet Yıldız (Mühendis)
Doğru Yol Partisi: Çertinkaya Ünal (Emekli) Erdoğan Genç (Serbest)
Haberi ekleme saat: 20.03-21 Eylül 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com

1 Kasım seçimlerine doğru..
Yazar Fakir


Ardahan'da Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin


Facebook'ta Paylaş
SİTEMİZE REKLAM VERMEK İÇİN;
0. 535 418 32 58 NOLU TELEFONUMUZU ARAYABİLİRSİNİZ..

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yazarlarımızı okuyor musunuz?

YAZIYORSAM SEBEBİ VAR
Ardahan’ın Yeni Milletvekilleri..

Fakir Yılmaz Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşYeni bir genel seçime doğru giden ülkemin Gürcistan ve Ermenistan’a komşu vilayeti Ardahan’ın 2 yeni milletvekilinin kimler olacağı bugün YSK’ya verilecek olan isimlerle netleşecek gibi.
Ardahan Haberi **DSP’nin de katılmasıyla birlikte 5 partinin yarışacağı görülen Ardahan’da iddialı bulunan partilerin başında gelen ve 400 vekil için ülkeyi yeniden seçime götüren AK Partinin %75 aynı isimle yani şu an hala vekil olan Prof. Dr. Orhan Atalay ile %25 ile Veteriner Hekim Yunus Baydar ile seçime gideceği görülüyor.
Çıldırlı işadamı Hamza Bektemür’ün bu partide 2. sıra adayı için hazır olduğunu gördüğümüz bugünlerde asıl gelişmenin önümüzde ki genel seçimlerde Ardahan’ın iki milletvekillinden birini alması muhtemel CHP’de yaşandığını söyleyebiliriz..
Ancak bu partinin hala çok karışık olduğunu ve bu karışıklığın CHP’ye yine kayıp ettirebileceğini de gözlemlerken, CHP Ardahan’ın bu soruna mutlaka çözüm bulması gerekiyor.
MHP’nin iki avukat ile gittiği Ardahan’da ki genel seçimlerin en önemli partisi HDP’nin bu seçimde de en azında bir milletvekili çıkarıp, çıkarmayacağı 1 Kasım seçimlerinin en çok merak edilecek konusu..
Çünkü geçen seçimlerde ki havanın bu seçimlerde çokta esmediğini gözlemlediğimiz HDP’de en büyük sorun bu partinin siyasetiyle, tabanı ile alakası olmayan bir isimin seçilmesine karşın ortaya koyamadığı performansla ortada duruyor gibi..
Kısacası, AK Parti’nin, CHP’nin, MHP’nin, HDP’nin ve DSP’nin yarışması beklenen Ardahan’da iki milletvekillinin biri sağ, diğerinin sol olacağını söylemek sanırım çok bilmişlik olmaz..

Ardahan Haberi **AK Parti İl Başkanının Raporu..

Yarın akşam 17.00’de milletvekili adayları adaylarının isimlerini Yüksek Seçim Kuruluna verecek olan partilerin genel merkezleri zamanın kısa oluşunu öne sürüp, 1 Kasım Genel Seçimlerinde aday gösterecekleri isimleri, İl ve İlçe Başkanlarına da sorup, son durum değerlendirmesi yaptıklarını Ankara’da aldığımız haberlerden öğreniyoruz.
Başta AK Parti olmak üzere HDP’nin ve diğer partilerin aynı yolu izlediklerini de öğrendiğimiz şu sıralarda özellikle Ardahan AK Parti İl başkanına sorulan soruları merak etmiyor değilim.
Çünkü bu İl başkanının vereceği raporun ne kadar ciddi, ne kadar Ardahan’ı bilen bir rapor olduğunu ona bu yönde soru soranlar biliyorlar mı?
Bilmem ama bana İl başkanının vereceği rapor ne kadar sağlıklı diye sorarlarsa ben karışmam, gidin Ardahan’da çay içtiği Ardahanlılara sorun derim..
Ama bu da zor çünkü başkan öyle toplumun içinde, günde en az 10-15 esnafı ziyaret eden, Nakalanın hangi beldenin eski adının olduğunu, Tibat’ın nereye düştüğünü biliyor mu onuda ben bilmem..
Ancak başkanın vereceği raporun ileri de kendisine rakip olacak birine onay vermeyeceği de kesin gibi..
Evet yarın akşam saat 17.00’da YSK’ya verilecek olan aday isimlerinin açıklanmasına kala kala 24 saat kaldı.
Ve İl ve İlçe Başkanlarına sorarak adaylarını belirlemeye çalışan partilerin başında gelen AKP’nin İl Başkanından alacağı raporla AKP’nin Ardahan’da yaşadığı oy kaybını önleyip, önlemeyeceğini de 1 Kasım’da hep birlikte göreceğiz..
Çünkü kendisi de vekil olmak isteyen AK Parti İl Başkanının vereceği, raporla AKP Genel Merkezi adayları belirleyecek e seçimi kazanmaya çalışacak.
Hayırlı olsun..

Ardahan Haberi **AK Parti Yunus Baydar’la Seçimi Zorlar..

Önümüzde ki cuma günü adaylarını belirleyip, yeni bir seçim için kolları sıvayacak partiler arasında bulunan AK Parti’nin Ardahan’da kimleri aday göstereceğini büyük bir merakla bekleyen Ardahanlılar, Orhan Atalay ismiyle son iki seçimdir oy kaybına uğrayan partinin 1 Kasım Genel Seçimlerinde yeniden eski günlerine dönmesinin tek yolunun Ardahan’da göstereceği adaylarının ikisinin de yeni isimlerden oluşmasından geçtiğine işaret etmekteler.
Ve açık açık bu isimlerin Yunus Baydar ve onun ikinci sırasına alacağı isimler olduğuna dikkat çeken Ardahanlılar AK Parti Genel Merkezinin yanı sıra Saray’ın bu uyarılarını dikkate almasını aksine Ardahan’ın iki milletvekilinin sol tabana da olacağını ve AK Partinin zaten devam eden oy kaybının Ardahan’dan başlayıp, tüm Türkiye’ye ye yayılacağını da belirtmekteler.
AK Partinin en güçlü rakipleri olan CHP’nin tüm dünyaca tanınan, medyanın yakından ilgilendiği Musul’un eski Konsolosu Büyükelçi Öztürk Yılmaz ile, HDP’nin ise son aylarda yaşanan gerginlikler ile iyiden iyiye kenetlenen seçmeni ile yarışacağını unutmamasını isteyen Ardahanlı seçmen başta Göle’de olmak üzere Ardaha merkez de, Posof’ta, Çıldır’da, Hanak’ta hatta CHP’nin kalesi olarak gösterilen Damal’da hatrı sayılır bir taraftarı, dostu, arkadaşı ve geçen seçimde görüldüğü gibi seçmeni bulunan Veteriner Hekim Yunus Baydar’ın 1. sıra adayı edilmesi halinde Ardahan’da en azında bir milletvekillini, ikiyi de zorlayabilecek bir oy alacağına işaret eden Ardahanlılara bende katılıyor gibiyim..

Ardahan Haberi **Bunların hepsi faşist..

Recep Tayyip Erdoğan’ın sırtında attığı FT Cemaatine ait olduğu ileri sürülen yayın organlarına bakarken şekerim artıyor desem inanın..
Çünkü zaman zaman arabada da dinlediğim ve sözde kardeşliğe dem vuran fetonun konuşmalarını düşünürken kendisinin emrinde olan yayın organlarının yayınları bu ülkede değil, sanki okullarının bulunduğu Afrika’nn bilmem hangi ülkesinde haberleri ile dolu..
Yani başta iç çatışmalar olmak üzere bir çok olay ve sorunun yaşandığı bu ülke de sanki hiç bir şey yokmuş gibi Erdoğan’ın paralel dedikten sonra baskı uygulattığı okullarının levhalarının müfettişlerce metrelerle ölçülmesini manşet yapıp, günün haberi olarak televizyonlarında verir ve feto gibi göz yaşları dökerler..
Kürt sorununu gölgelemek için elinden geleni ardına koymayan ve kendisine yapılan saldırıları, ‘Ya bize saldırıyorsunuz da Kürtlere niye saldırmıyorsunuz?’ diyerek eleştiren bu faşist kafalıların niye bu hale düştüğüne bakınca da Allahın büyüklüğü bir kez daha ortaya çıkıyor.
Çünkü Allahın da gördüğü bu faşist kafalıların parelelci olarak suçlanana kadar da hep aynı pis seneryolar peşindeydiler..
Ve gün geldi Allah bunları bunların desteklediği, iktidara gelmesine katkı sunduğu kişi tarafından zulme uğratıp, tar-mar ettirdi..
Allah'ın bunca gazabına karşın hala ders almadıkları görünen ve her satırlarında, her görüntülerinde faşistlik irini akan bu cemaatin diğer bir faşistliği de bizim ‘polisleri içeri atmasaydanız, bugün bunlar yaşanmazdı’ sızlamasıdır..

Ardahan Haberi **Hiçte İyiye gitmiyor..

Yaşanan olayları uzakta izleyen toplumun büyük bir kesiminin fark edemediği ama her an kapısına dayanacak olan büyük sorunun bugün çokta umursamadığı Doğu ve Güneydoğu’da yaşanan çatışmalardır.
Çünkü yeniden başlayan çatışmaların çok ciddi boyutunun görülmediği yada gösterilmek istenmediğini, Cizre’de ve diğer bir çok kentte hala devam eden gerginliklerle anlaşılmaktadır.
Yani 30 yıldan fazladır süren iç çatışmaların artık boyut değiştiğini, yani vur-kaç taktiğini geçip, karşı karşıya çatışmaya dönüştüğünü art arda alınan sokağa çıkma yasakları ile görülse de görülmek istenmiyor ve burada ki amacın hiçte şakaya alınacak tarafının olmadığını ben değil dünya basını söylüyor, anlatıyor, uyarıyor..
İsrail’in Gazze’ye yeniden saldırmasını kınayan Dışişlerinin başta batı ülkelerinden olmak üzere bir çok ülkeden aynı uyarıyı Cizre için aldığını görmek istemeyen toplumun aklının ucuna getirmek istemediği şey gün geçtikçe gerçekleşiyor gibi..
Yani kısacası Doğu ve Güneydoğuda’da ki çatışmaların dağ çatışmalarını geçip, kent içine kaydığı bir gerçek ve bu kayışında yeni bir kopuşa neden olacağından korkulmaktadır biline..

Ardahan Haberi **İnat Ölümleri Son Bulmalı..

Tüm barış çağrılarına karşın kulaklarını tıkayan her iki tarafın toplumu geren adımları yürek yakan ölümlerle devam ediyor..
Üstünlük savaşı ile kardeşin kardeşi vurduğu, toplumların karşı karşıya geldiği şu günlerde yaşanan inatlaşma daha çok ölüm, daha çok göz yaşına neden olmaya devam ederken, kimileri boş koltuklara konuşup, ülkeyi kurtarmaya, kimi ise siyasetin, siyasetçilerin önünü kesen anlamsız çatışma isteğiyle hakları alacağına inat ederken olan polise, askere, kentlere, şehirlere, köylere ve dağdaki insanlara oluyor..
İnsanlar ölüyor, patlayan bombalarla el ve ayakları parçalanan çocuklar can havliyle bağırıyor, analar yüzlerini yırtıyor, babaların yürekleri dağlanıyor kimin umurunda..
Bir oy almadan bakan olanlar konuşup, 6 milyon oyu alanları suçluyor, %60 bloğu kuracağız diyenler susuyor, savaş teskeresine onay veriyor..
Basın ve medya ölümlerle manşet atıp, biz daha çok öldürdük diyor, toplum ortadan bölünüp, Türk, Kürt diyerek bir birine karşı bilevleniyor..
Saraylar, köşkler savaş kararı alıyor, dağlar, tepeler kan ağlıyor..
Ve; ‘İnat hikayeleri son bulsun’ diye yalvaranlar duyulmuyor, görülmüyor..

Ardahan Haberi **Cizre’de Ne oluyor?..

Tüm barış çağrılarına rağmen gün geçtikçe büyüyerek devam eden çatışmaların yarattığı atmosferin içinde kalan toplumun iyiden iyiye gerildiği şu günlerde başta Cizre’de olmak üzere bir çok alanda da dışarı çıkma yasağı, yasak bölge alanı ilan edilmiş durumda..
7 Haziran öncesini aratan üzücü gelişmelerin, yaklaşan 1 Kasım Genel Seçimlerine kadar nasıl bir safhaya, nereye varacağını büyük bir merakla izleyen toplumu tahrik eden gelişmelerle patlama noktasına geldiği şu günlerde 8 gündür sokağa çıkma yasağının uygulandığı Cizre’d büyük bir merak konusu olmuştur..
Dünya’ya kapatılan, bakan ve milletvekillerinin bile sokulmadığı Cizre’de insanların ölülerini bile gömmesine izin verilmediğini ve ölen insanların dondurucularda bekletildiği ileri sürülen şu günlerde tolum Cizre’de ne oluyor sorusuna cevap arıyor..
100 binin üzerinde bir nüfuslu kent adeta İsrail ablukasında bulunan Gazze’nin durumuna sokulması ne kadar doğrudur bilinmez ama korkumuz Cizre’de yaşanan bu durumun gün geçtikçe ülkenin tüm kesimlerini olumsuz yönde etkileyeceği ve bu etkinin Cizrelerin artacağı korkusu hiç ama hiçte hoş bir durum değil..

Ardahan Haberi **Türkler ve Kürtler El Ele Vermelidir..

Yıllardır çözüm bulunamayan sorunun (Kürt sorunun) gün geçtikçe daha da büyüdüğünü gördüğümüz şu günler de iki halk yani kardeş oldukları söylenip, kardeşlik hukukundan uzak işlerin yapıldığı şu günler de Türkler ile Kürtler karşı karşıya getirip, iki halkın yıllardır birlikte yaşadığı ülkeleri Süriyeleştirilmek isteniyor..
Her gün yeni ölüm haberleri ile iyiden iyiye gerilen bu iki halkın öfkesinin patlaması halinde kimsenin önüne geçemeyeceği olayların yaşanacağını günlerdir yaşanan çatışmalar ardından gelen şehit haberleri ile ve son olarak dün gece yaşananlarla yani parti binalarının yakılmasıyla, iş yerlerinin cam pencerelerinin kırılmasıyla bir kez daha görüldü..
Adeta fitiline ateş verilmiş olan birer dinamit haline getirilen bu iki halkın bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da ‘ya sabır’ demesi ve yaşananların her iki tarafı da yakacağını bilinmesi gerektiği günlerden geçmekteyiz..
Çünkü yaşanan gerginliği fırsat bilip, Türkler ile Kürtleri karşı karşıya getirmek isteyenlerin ellerini ovuşturduklarını üzülerek görüp, izlemekteyiz..
Bu nedenle önce hak vermesi istenen Türklerin ardından haklarını isteyen Kürtlerin el ele vermesi gerekiyor..

Ardahan Haberi **Boşuna çırpınmayın, 2’ye Girin..

Türkiye Cumhuriyeti kurulduğundan bu yana ve Ardahan’ın yeniden vilayet olmasından sonra birincisinde İsmet Atalay ile ikincisinde Ensar Öğüt ile Ardahan’da milletvekili kayıp etti.
Ve 1 Kasım’da yeniden yapılacak olan Genel Seçimlerde kimin, kimlerin yeniden aday olacağı tartışılırken, CHP’nin Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bizzat devreye girdi ve kim kulağına fısıldadıysa hiç beklenmedik bir ismi yani Ardahanlı Büyükelçi/Konsolos’u aldı getirdi ve Öztürk Yılmaz’ı Ardahan aday adayı olarak ilan etti.
Yani CHP’nin 1. sıra adayı belli gibi..
Peki 7 Haziran’da seçimi kayıp etmiş bir partinin 1 Kasım da kazanacağının garantisi nasıl olacak diye de sormak gerekmez mi?
Yani darmadağın olmuş bir parti olan CHP’yi medyatik olan Büyükelçi tek başına kurtacak mı?
Bilmem ama Kılıçdaroğlu’nun 1. sıra diye getirip, aday ettiği büyükelçinin yanına güçlü birde 2. kişiyi bulması acildir, zorunludur..
Çünkü 1. sıra için çırpınanların hiç birisinin 2. sırada yer alacağını düşünmüyorum ama Kılıçdaroğlu ‘Boşuna çırpınmayın, 2’ye girin’ diye görev verirse belik o zaman birşeyler olur..
0.535.418 32 58-fakiryilmaz323@hotmail.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?

KADINCA/Selmi Yılmaz
Doktoru aldınız ya Kaymakamı..

Ardahan Haberi Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşCanlı yayın da ‘Senin kızın öldü.. Ne bağırıyon’ deyip kaza geçiren kızın babasını canlı canlı öldüren doktorun Ardahan Haberi **görevde el çektirildiği ülkemde yine bir şey unutuluverdi..
Yada gözden kaçırıldı..
Çünkü bayrağı alıp Ankara’ya koşanlar şehit ailesine canlı yayında ‘Oğlun öldü’ diyen kaymakamı düşünecek vakitleri yoktu..
Medya ve basında kilo metre uzunluğunda ki bayrağın altına girip, şehitler üzerinden atan-millet-sakaryacılar oğlu şehit düşen aileye canlı yayında ‘Oğlun öldü’ deyip, şehit ailesini ikinci kez öldürmesini hemen unutturdu..
Hassas dönem denilerek göz ardı edilen Cizre gibi olaylar toplumun gözünde kaçıranların bu ülkede yaşanan sorunların da bu kaçırmalar dolaysıyla olduğunu da görmezden gelir.. Ha unutmadan doktor bayandı belkide ondan güçleri Kaymakama yetmedi..

Ardahan Haberi **Siz hiç Kürt oldunuz mu?

Tüm barış çağrılarına karşın devam eden çatışmaların ülke genelinde yarattığı sarsıntının en çok Kürtleri etkilediğini algılamayanlar, kimsenin bir şey demediği ve Kürtlerin de, ‘Hepimizin bayrağı’ diyerek sahiplendiği bayrağı alıp Ankara’da meydanlara koşarlarken, ‘kardeşiz’ diyen bunca olumsuzluklar dolaysıyla Kürtlerin yaşadığı depresyonu da hissetmezler..
Çünkü bu ülkenin kendilerinin sanıp, başkasına yaşam hakkı verseler de kendilerinin faydalandığı haklarından Kürtleri yoksun bırakanlar, insani hakları isteyenleri anlamaz, algılayamazlar..
Çünkü konu Kürt ve Kürt sorunu olunca ayakkabı kutucuklarına konulan dolarları, onca kanunsuzluğu, Cizrelerin ambargo altına alınıp, günlerce sokağa çıkmasını, çocukların öldürülmesini, denizde boğulup, balık gibi sahile vuran Suriyeli Kürt bebeleri, halkın seçilmişleri hakkında soruşturmalar açıp, görevden alınmalarını umursamaz, görmezler..
Çünkü onlar kendilerini Kürdün yerine hiç koymazlar ki..

Ardahan Haberi **Gençleri sahada tutsaydık..

Bir çok sorun gibi sporun da can çekiştiği Ardahan’da BAL liginde mücadele eden Serhat Ardahan Spor’un yine unutulduğu şu günler de spor severlerle bir araya gelen Ardahan Gençlik ve Spor Müdürlüğü yetkilileri sporun önemine dikkat çekmişler.
Evet sporun insan sağlığı başta olmak üzere bir çok konu da önemli olduğunu bilmemize karşın yeterince ilgilenmediğimizi de baştan belirtmek gerekir..
Spor sever bir valinin Ardahan için şans olduğu iki sezondur gündem de düşmeyen futbol başta olmak üzere bir çok dalda mücadele veren gençlerimize ne kadar sahip çıktığımızı görmek için yaylalarda bir Kur’an Kursu açan, açtıran siyasilerden, idarecilerden anlamak mümkün derken özellikle futbol başta olmak üzere diğer spor alanlarına ilgi duyan gençlerimize de ne kadar sahip çıktığımızda malum..
Kısacası; Gençleri sahada tutsaydık bugün yaşananlar yaşanır mıydı?..

Ardahan Haberi **İstanbul’da Siyaset’e Destek..

Başta yerel de olmak üzere bir alanda yeterince olmadıkları görülen Ardahanlıların dünyanın bir çok ülkesinden daha büyük İstanbul’da daha aktif siyaset yapması için her Ardahanlının bir birine destek verip, her alanda bir birlerine sahip çıkması gerektiğine inananların başında gelenlerdenim.
İşte bunu ortaya koymak için şurada 3-4 gün kaldı..
Ve bizim bildiğimiz İstanbul’da tek aday olan Ardahanlı İşadamı Hümmet Tatar için başvuruda bulunduğu MHP’ye baskı yapılması gerektiğine inanıyorum.
Başta kaz bileti satmak için iş adamlarının kapılarını kıran Ardahan dernekleri olmak üzere tüm kesimlerin, sağcı, solcu demeksizin İstanbul’da ki tüm Ardahanlıların Hümmet Tatar’ın bir çok Ardahanlının yaşadığı İstanbul 3. Bölgede Milletvekili Adayı gösterilmesi için başta başında Ardahanlı Bülent Karataş’ın bulunduğu İstanbul MHP’ye, MHP Genel Merkezine baskı yapmasını ve ‘Ardahanlı İstiyoruz’ demesini bekliyoruz..

Ardahan Haberi **Kılıç Kadar Olmayan Atalay Nerede?

Sizde dikkat ediyor musunuz bilmem ama Erzurum’da normal bir öğretim üyesiyken Çapanlar ile Saffet Kaya’nın didişmesi sonucu aradan çıkıp, gelip Ardahan’da liste bir olan ve Erdoğan’ın rüzgarı ile iki dönemdir milletvekili olan profesör milletvekilimiz bugünlerde ortada gözükmüyor..
Gerçi daha önceki seçimde de aynı taktiği izleyip, yeniden liste bir olup, 7 Haziran seçimlerinden kıl payı yeniden milletvekili seçildiğini biliyoruz ama yine de insan merak etmiyor değil..
Evet, Taraf gazetesinin Erdoğan’ın ilk 10 isimli akıl kadrosunda olduğunu öne sürdüğü AK Parti Ardahan Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay nerede?
Bir oy alamadan bakan olup, 6 milyon oy alan bakanlara ‘İstifa edin’ diyen Yalçın Topçu kadar olamayan, partinin üst yönetiminde yer alamayan ve Ünsal Kılıç gibi en azında bir poz veremeyen Orhan Atalay nerede? Sanırım yine 1 olup, listeyi alıp, Ardahan’a geldiğinde göreceğiz..

Ardahan Haberi **Göle CHP’ye OY Verir mi?

Tüm barış çağrılarına rağmen gün geçtikçe büyüyerek devam eden çatışmaların yarattığı atmosferin içinde kalan toplumun iyiden iyiye gerildiği şu günlerde başta Cizre’de olmak üzere bir çok alanda da dışarı çıkma yasağı, yasak bölge alanı ilan edilmiş durumda..
7 Haziran öncesini aratan üzücü gelişmelerin, yaklaşan 1 Kasım Genel Seçimlerine kadar nasıl bir safhaya, nereye varacağını büyük bir merakla izleyen toplumu tahrik eden gelişmelerle patlama noktasına geldiği şu günlerde 8 gündür sokağa çıkma yasağının uygulandığı Cizre’d büyük bir merak konusu olmuştur..
Dünya’ya kapatılan, bakan ve milletvekillerinin bile sokulmadığı Cizre’de insanların ölülerini bile gömmesine izin verilmediğini ve ölen insanların dondurucularda bekletildiği ileri sürülen şu günlerde tolum Cizre’de ne oluyor sorusuna cevap arıyor..
100 binin üzerinde bir nüfuslu kent adeta İsrail ablukasında bulunan Gazze’nin durumuna sokulması ne kadar doğrudur bilinmez ama korkumuz Cizre’de yaşanan bu durumun gün geçtikçe ülkenin tüm kesimlerini olumsuz yönde etkileyeceği ve bu etkinin Cizrelerin artacağı korkusu hiç ama hiçte hoş bir durum değil..

Ardahan Haberi **Bırakın Gençler Yarışsın..

CHP’nin büyük bir sürpriz yaparak dünyaca tanınan ama 2. sıra adayının daha kim olduğu bilinmeyen, Ardahanlı Büyükelçi Öztürk Yılmaz’ı, MHP’nin aday aday olan iki Avukat Gökhan Ağdemir ile Av Osman Nuri Yıldız’ı, HDP’nin ful çektiği Hoçvanlı iş adamı Mahir Sural’ı, AKP’nin ise Ardahan kamuoyunun yakından tanıdığı Veteriner Hekim Yunus Bayar’ı aday göstermesi halinde Ardahan’da yarışacak olan milletvekili adaylarının hemen hepsinin aynı yaşıt ve tertemiz yüzler olmasına fırsat verecektir.
Çünkü Ardahan ve Ardahanlı üzerinde palazlanan e hala gölgelerini his ettiren isimlerin artık kenara itilip, yeni yüzler ile karşılaşmak isteyen bir Ardahanlı seçmen bulunmaktadır.
Bu nedenle; Tabana sormayan, halkla ön seçim yapmayan, çaldığım düdük deyip, tavandan halın önüne getirilen adaylardan bıkıldığını parti genel merkezlerinin de anlayıp, gençlerin yarışmasına izin vermelidir..

Ardahan Haberi **İrademe Saldıramazsınız..

Benim de oy verdiğim partiye yapılan saldıranları, 6 milyon seçmenin mühür bastığı logonun yakılıp, yıkılması karşısında ki sessiz direnişe dikkat edilmeli, kardeş denilenlere bir o kadar da saygı gösterilmeli..
Çünkü halkın iradesini ortaya koyduğu partiye saldırı o halkın iradesine saldırıdan öte bir şey değildir..
Ve o halkın sabrını yoklama girişimlerinin bu ülkede onca sorunlar yeni hatta daha büyük sorunlar ekleyeceği unutulmamalıdır..
Vatan-Millet-Sakarya edebiyatı ile insanlara saldırmaya kalkan, onların iradesine hakaret edenler bilmelidir ki sabrında bir yere kadar direnci var.. Ve o direncin kırılması, o önünde eğilinilmesi gereken sabrın taşması halinde bugünlerin aranacağı hepimiz bilmeliyiz, Ve; Ona göre adım atılmalıyız.. Evet, burada yüksek sesle bir daha haykırıyoruz..
Halkın iradesine saldıramazsınız..

Ardahan Haberi **Halk Yürümeli Ama Barış Diyerek..

Dün yaşanan ve resmi açıklamaya göre 16, yerli yabancı ajanslara göre 30’un üzerinde askerin şehit edildiği Dağlıca’nın ardından bu yazıyı ele aldığımız sırada Iğdır’da da büyük bir çatışmanın olduğu ve 10’a yakın polisin şehit olduğu haberleri ile yüreklere ateş düşmeye devam ediyor.
Bir Ardahanlı Uzman Çavuşunda aralarında bulunduğu şehitlerin yürekleri dağladığı şu günlerde bayrakları balkona asmakla, sırtlayıp caddelere dökülmekle ve ortamı daha da geren sloganlarla yada bugün Çıldır’da yapılacağı içi boş yürüyüşler ile değil, Türkü, Kürdü, Lazı, Çerkezi, Ahıskalısı, Terekemesi el ele verip, dev bir barış yürüyüşü yapmalı.
Kardeşin kardeşe kırdırılmasını değil, el ele vermesini sağlayacak güçlü bir ses ile ‘Barış’ diye bağırılmalı..
Bağırılmalı ki; Her gün ateşlerin kor olduğu yüreklere benzin değil, su serpilmeli.. Haydi hep birlikte barış yürüyüşüne..

**Bayrağı alıp gittiler, yere atıp döndüler..

Sözde stk’ların başını çektiği ve Ankara’da gerçekleşen ‘Bayrağı al gel’ yürüyüşü ardından bayrakların yere, çöplerin içine atıldığı görüldü.


Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

GAZETECİLERİ DAĞ BAŞINA ÇAĞIRDILAR..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaşİki dönemdir Ardahan Milletvekilliği yapmasına karşın basın mensupları ile iki kez bir araya gelmeyen AK Parti Ardahan Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay ve kendisi gibi değişmez ikinci sıra adayı Veteriner Hekim Yunus Baydar bugün Ardahan'a gelerek seçim çalışmalarına start verecekler.

**BİZ KATILMAYACAĞIZ..

İki dönemdir milletvekili olmasına karşın seçmenle olduğu gibi gazeteciler ile de kopuk olan ve dik burunlu siyaset yapmakla suçlanan AK Partinin değişmez Ardahan Milletvekili Atalay'ın gazetecileri ayağına çağırırcasına dağ başında düzenleyeceği toplantıya biz katılmayacağız.
Haberi ekleme saati: 12.05-16 Eylül 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Çam Katliamı Kapı’ya Dayandı!

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**Binlerce çam için tek kişilik eylem..

Gençleştirme adı altında çam katliamının sürdüğü Ardahan’da Göle, Hanak, Posof’tan sonra Ardahan v de sınırları içinde bulunan Çamlıçatak (Gölebert ormanlarında da çam kesimi tüm hızıyla devam ediyor.
Ardahan Bal Festivalinin de yapıldığı alanda, ‘Gençleştirme’ adı altında yapılan çam kesimi ile binlerce çam tek tek devrildi.
Yaşanan katliama sesiz kalan Ardahanlıların duyarsızlığına dikkat çekmek isteyen Ardahanlı İşadamlarından Sabahattin Hanoğlu Ardahan Belediyesinin önünde eline aldığı pankart ile ‘Orman Katliamına Son Verin’ dedi.
Bölgede ‘Gençleştirme adı altında adeta çam katliamının yapıldığını öne süren Sabahattin Hanoğlu insanlığın çiğreleri bir iki müteahhit kazansın diye kurban ediliyor’ diyerek yaşanan çam kesimine ve insanların duyarsızlığına tepki gösterdi.
Haberi ekleme saati: 15.12-15 Eylül 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ADAYLAR BELLİ OLDU..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**ADAYLARINI BELİRLEYEN DSP
SEÇİM STARTINI İSTANBUL VE İZMİR DE BAŞLATTI..

**CHP'DE DÜNDAR DEĞİL, UYGUR 2. SIRA..

AK Parti, CHP, HDP ve MHP'nin yarışması beklenen Ardahan'da bir parti daha yarışa katıldı.
Geçmiş seçimlerde olduğu gibi 1 Kasım Seçimlerde de tek başına seçime gidecek olan Demokratik Sol Partisi Ardahan Milletvekili Adayları Belli oldu.

**Siyaset uzmanı Pakır..

İstanbul Ümraniye'de bulunan İRDE SÜRÜCÜ KURSU Sahibi olan ve geçtiğimiz genel ve yerel seçimler de yine DSP'den Milletvekili Adayı olan Ardahan/Göleli Nesim Pakır'ın DSP Ardahan'da Liste 1. Sırada,İzmir'de yaşayan Birgül Demir ise DSP Ardahan'da 2. Sıra Milletvekili Adayı oldukları öğrenildi.
Yıllardır İstanbul'da siyaset yapan ve kendisini tanıyanların 'Siyaset uzmanı hocası' dediği DSP Ardahan 1. Sıra Milletvekili Adayı Nesim Pakır aynı zamanda bir iktisatçı.
Nejdet Kambir'in ayrılıp, CHP'ye geçmesi, Ömer Türkoğlu'nun bu dönem aktif olmayacağı öğrenilen DSP'nin yıllardır partisini ayakta tutmayı başaran ve her seçimde aday gösterme başarısını ortaya koyup, diğer partilerden aşağı kalmayan bir seçim çalışmaları yürüten DSP İl Başkanı Murtafa Morkoç ve bu iki isim ile başta CHP'ye olmak üzere rakip partilere ter döktüreceği şimdiden görülmekte.

**CHP'nin 1. Sırası Belli 2 Kim Olacak?

Bugün akşam saat 17.00'a kadar adaylarının adlarını Yüksek Seçim Kuruluna verecek olan partilerin adaylarının netleşmesiyle resmen startı verilecek olan 1 Kasım Genel Seçimlerine kimlerle gideceği merak edilen partilerin başında CHP ve AK Parti gelmekte.
Irak'ta IŞİT tarafından kaçırılarak 101 gün esir kalan Ardahanlı Konsolos Öztürk Yılmaz'ın Ardahan'da liste birde aday göstereceği net gibi görünürken, 2. sıra adayının Ecz. Yunus Dündar'ın yer alacağı belirtilirken Göleli olduğu öğrenilen Ekrem Uygur isimli bir kişi 'CHP Ardahan 2. Sıra Adayı Oldum' diye sanal ortamda paylaşımda bulunması kafaları karıştırdı.
Konu hakkında görüşlerine başvurduğumuz chp 1. sıra adayı Öztürk Yılmaz haberinin olmadığını belirtirken Göleli olduğu e daha önce İstanbul 2. Bölgede milletvekili aday adayı olan Göle Kalecik köylü olduğunu öğrendiğimiz Erdem Uygur CHP Ardahan'da 2. sıra adayının kendisinin olduğunu kesinleştiğini belirtti.

**AK PARTİ YA ATALAY'LA DEVAM EDECEK,
YADA BAYDAR İLE YENİDEN BAŞLAYACAK..

DSP'nin adaylarını netleştirip, isimlerini YSK'ya verdiği öğrenilen Ardahan'da yarışacak olan partilerin başında gelen AK Parti'nin adaylarının kimler olacağı merak edilmeye devam ederken, bu partinin Çıldırlı İşadamı Hamza Bektemür'ü Atalay'ın 2. sıra adayı yaparak, aynı isimle yani iki dönemdir milletvekili olan Prof. Dr. Orhan Atalay ile devam edebileceği, bunun gerçekleşmemesi halinde Veteriner Hekim Yunus Baydar'la 1 Kasım seçimlerine gitmesi beklemekte.

**MHP AVUKATLARLA BU SEÇİM DE İDDİALI..

7 Haziran Genel Seçimlerinde olağanüstü bir oy kaybına uğrayan MHP'nin adayı olmak için 3 isimin başvuruda bulunduğu bunların ikisi olan Av. Osman Yıldız ve A. Gökhan Ağdemir'in birinci ve ikinci sıra için yarıştıkları öğrenilirken MHP genel Merkezinin 1 Kasım'a bu iki avukat ile seçime gitmek istediği Ankara'da alınan bilgiler oldu.

**HDP'NİN MORALİ BOZUK..

7 Haziran Genel Seçimlerin de Ardahan'ın da içinde bulunduğu bir çok yerde milletvekili çıkaran ve %10 Barajını yıkma psikolojisini yıkan HDP'nin Ardahan'da partinin siyaseti e tabanı ile kan uyuşmazlığı yaşadığı ileri sürülen mevcut milletvekili ile 1 Kasım seçimlerine gideceği gözlenirken, bu partinin de CHP, AK Parti e MHP gibi ikinci sıra adayı konusunda sıkıntı içinde olduğu dikkatlerden kaçmıyor.

**PARTİ GÖREVDEN ATTI, O HALA KENDİSİNİ İL BAŞKANI SANIYOR..

Seçimlere doğru giderken diğer irili, ufaklı partilerinde adaylarını belirlemeye çalıştığı görülen Ardahan'da 7 Haziran Genel Seçimleri sırasında başında bulunduğu partiyi Ensar Öğüt'e sattığı ileri sürülen ve bu nedenle İl Başkanlığı görevinden atılan Kutluhan Akçay gibi isimlerinde yine ortaya çıkıp, kendilerini seçimi alması muhtemel partilere satmaya çalıştıkları dikkat çekiyor.

**SEÇİME KATILACAK PARTİLER BELLİ OLDU..

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından açıklanan, 1 Kasım 2015 tarihinde yapılacak olan Milletvekili Genel Seçimleri’ne katılacak partilerin yer aldığı liste, Resmi Gazete’nin mükerrer sayısında yayımlandı.
Resmi Gazete’nin mükerrer sayısında yayımlanan listeye göre 1 Kasım 2015 Milletvekili Genel Seçimleri’ne katılacak olan partiler şöyle:
Adalet ve Kalkınma Partisi, Anadolu Partisi, Bağımsız Türkiye Partisi, Büyük birlik Patisi, Cumhuriyet Halk Partisi, Demokrat Parti, Demokratik Gelişim Partisi, Demokratik Sol Parti, Doğru Yol Partisi, Emek Partisi, Genç Parti, Hak ve Adalet Partisi, Hak ve Özgürlükler Partisi, Halkın Kurtuluş Partisi, Halkın Yükselişi Partisi, Halkların Demokratik Partisi, İlk Parti, Komünist Parti, Liberal Demokrat Parti, Merkez Parti, Millet Parti, Millet ve Adalet Partisi, Milliyetçi Hareket Partisi, Muhafazakar Yükseliş Partisi, Özgürlük ve Dayanışma Partisi, Saadet Partisi, Toplumsal Uzlaşma Reform ve Kalkınma Partisi, Türkiye Komünist Partisi, Vatan Partisi.
Haberi ekleme saati: 07.12-15 Eylül 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Büyükelçi seçim startını
ARDAFED'te verdi..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş1 Kasım’da yenilenecek olan 7 Haziran Genel Seçimleri öncesi Cumhuriyet Halk Partisi’nde 1. Sıra Milletvekili Adayı olarak gösterilmesine kesin gözle bakılan Ardahanlı Büyükelçi Öztürk Yılmaz Ardahan Gazeteciler Cemiyeti’nin de üyesi olduğu ve Gazeteci Fakir Yılmaz’ın Başkan Yardımcılığını yaptığı Ardahan Dernekler Federasyonunu ziyaret etti.
İlk siyasi konuşmasını ARDAFED’de yapan Büyükelçi Öztürk Yılmaz aday gösterilip, seçildiği takdirde Ardahanlılardan oluşan bir gönüllü danışman ekibi kuracağını ve bu ekiple birlikte Ardahan’ın sorunlarının çözümü için çaba göstereceğini belirtti.
Merkezi İstanbul Şişli’de bulunan ARDAFED’te büyük bir ilgi ile karşılanan Büyükelçi’ye seçilmesi için gerekli desteğin verileceği belirtildi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun isteği üzerine Ardahan'dan CHP Milletvekili A.Adayı olan eski Musul Başkonsolosu Öztürk Yılmaz,merkezi Şişli'de bulunan İstanbul Ardahan Dernekler Federasyonu'nu ziyaret etti.
İstanbul Ardahan Dernekler Federasyonu (ARDA-FED) Başkanı Yeşer Geler Ardahan sorunlarını kısaca anlatarak, Öztürk Yılmaz'dan seçilmesi halinde bu sorunları Ankarada gündeme getirmesini talep etti.Yaşar Geler''CHP Ardahan Milletvekili A.Adayı Öztürk Yılmaz'ı siyasete girme tercihinden dolayı tebrik ediyor başarılar diliyoruz.Bizi ziyaret eden CHP Ardahan Milletvekili A.Adayı Öztürk Yılmaz'ı destekliyor ve arkasındayız.Seçilen milletvekili hemşerilerimizden isteğimiz STK'ları önemsemeleri ve seçildikten sonrada kendilerine ulaşabilmemiz için telefonların her zaman açık olmasını istiyoruz.Ardahan sorunlarını bir dosya halinde sayın Yılmaz'a vereceğim.Bu sorunları meclise taşıyıp gündeme getirmelerini bekliyoruz'' dedi.
CHP Ardahan Milletvekili A. Adayı Öztürk Yılmaz''27 yıllık devlet görevimde STK'ları her zaman önemsemişimdir.Adaylığımı genel başkanımız talep etti bende kabul ettim.Kabul etmemin sebebi Ardahanda aday olup kaybetsem bile memleketime karşı sorumluğumu yerine getirmiş olurum.Ben kazanacağımada kesin eminim.Ardahan'daki sınır kapıların açılmaması sorunu,Doğalgazın ilçelere gitmemesi ve havaalanı gibi sorunlara yerel,ulusal ve küresel olarak bakmamız lazım.Biz yerel sorunlarla uğraşırken çevremizdeki olaylar değişti.Erbil dışında gideceğimiz yer kalmadı.Bunlar sınır ticaretinide etkiliyor.Neden Ardahan Ticaret konferansı düzenlenmiyor çünkü hamaset yapılıyor.Ardahan'a gitiğimde yıllar sonra hiç bişey değişmemiş sadece dükkan isimleri değişmiş.Ben Büyükelçi görevinde dokunulmazlığım vardı milletvekilinin iki misli maaş alıyordum.Ama ben Ardahana hizmeti tercih ettim Musul'a gitme sebebim ile Ardahan'dan aday olma sebebim aynı ben yapamıyacağım şeyleri söylemem.Ben seçilirsem Ardahan dışında yaşayan emeklileri Ardahan'da ev yapmaları için teşvik edeceğim.Ben ilk defa siyasi partiye giriyorum.Ailem babam CHP'li.Benim parayla işim olmaz para siyaseti kirletiyor'' dedi.
Haberi ekleme saati: 11.23-15 Eylül 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

GÖLE'DE GÖZALTI
TUTUKLAMALAR DEVAM EDİYOR..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**5 Bin Oy Alan Göle İl Genel Meclis Üyesi de Tutuklandı..

1 Kasım Genel Seçimleri öncesi BDP'lilere yönelik cadı avı başlatan iktidar politikaları gözaltı ve tutuklamalara devam ediyor.
Geçtiğimiz günlerde yapılan ve 11 kişini gözaltına alınıp, tutuklandığı Ardahan ve Göle'de yeni gözaltılar ve tutuklamalar gerçekleşti.
Aralarında yerel seçimler de 5 bin oya yakın oy alarak HDP'nin Göle'de iki İl Genel Meclisinin seçilmesine vesile olan Veteriner Hekim BDP Göle İl Genel Meclisi Yalçın Altay ile Serkan Altun ve Zarif Hatipoğlu gözaltına alınarak tutuklandılar.
Terör Örgütüne yardım e yataklık yaptıkları iddiasıyla tutuklandıkları öğrenilen Altay, Altun ve Hatipoğlu Ardahan ve Erzurum Cezaevlerine gönderildikleri öğrenildi.
Haberi ekleme saati: 22.11-14 Eylül 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

CHP İL VE İLÇELERİN 2. SIRA KORKUSU!..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**7 Aday Adayı Var..

1 Kasım’da yenilenecek olan genel seçimler öncesi milletvekili adaylarını belirlemeye çalışan partiler arasın da bulunan CHP’de 2. Sıra korkusu yaşanıyor.
Alınan bilgilere göre Ardahanlı Büyükelçi Öztürk Yılmaz’ı 1. Sıra da aday gösterileceğine kesin gözüyle bakılan CHP Ardahan’ın ikinci sıra adayının kim olacağını merak eden CHP Ardahan İl ve İlçe Başkanları 1 Kasım’da yapılacak olan genel seçimlerin de milletvekili aday adayı olan Ecz. Yunus Dündar’ın Büyükelçi Öztürk Yılmaz’ın arkasın da 2. sıra da listeye konulacağı yönünde ki haberlerden bir hayli rahatsız olduğu ve bu isimin listeye alınmaması için çabaladığı öğrenildi.
Buna nede ise Ecz. Dündar’ın şu anki İl ve İlçe Başkanları ile barışık olmadığı ve sıraya girip, aday edilmesi halinde İl ve İlçe Başkanlarını görevden aldıracağı korkusu olduğu ileri sürülüyor.
**Dündar: Dizayn Benim İşim Değil..
Öte yandan konu hakkında görüşlerine başvurduğumuz CHP Ardahan Milletvekili Aday Adayı Ecz. Yunus Dündar kendisinin liste bir için uğraştığını ve örgütler ile ilgili bir düşüncesinin olmadığını söyledi.
Örgütlerin parti tüzüğü gereği işlevine devam ettiğini belirten CHP Ardahan Milletvekili Aday Adayı Ecz. Yunus Dündar kendisinin ne iki için nede örgütler için bir talebinin olmadığını belirterek, gazetemizin gündeme taşıdığı bu iddianın kendisiyle uzaktan yakından ilgisi olmadığını belirtti.
Haberi ekleme saati: 22.11-13 Eylül 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Öğüt Kocaeli’ne
Atalay İstanbul’a mı?

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**ARDAHAN'DA 4 PARTİ YARIŞACAK GİBİ..

46 Gün kalan 1 Kasım Genel Seçimleri öncesi adaylarını belirlemeye çalışan AK Parti ve CHP’nin Ardahan’da yeni adaylar ile seçimlere gideceği öne sürülüyor.
Yaklaşan seçimler öncesi adaylarını belirleyip, cuma günü Yüksek Seçim Kuruluna vermeye hazırlanan partiler arasında bulunan AK Parti ve CHP’nin Ardahan’da yeni yüzler ile seçimlere girecekleri öne sürülürken bunun ilk işareti Ardahanlı Büyükelçi’yi istifa ettirip, partisine katan CHP verirken, AK Parti’nin de mevcut milletvekilinin yerine yeni isimlerle 1 Kasım seçimlerine gideceği ve son iki seçim oy kaybına neden olduğu öne sürülen Prof. Dr. Orhan Atalay’ı Ardahan’da değil İstanbul 3. Bölgede aday göstererek, yerine yeni bir isimi getireceği öne sürülmekte.
Ensar Öğüt’ün Kocaeli’nde aday olmak için başvuruda bulunduğu, Atalay’ın da başvurusunu yaparken ya yine Ardahan yada İstanbul 3. Bölge de aday gösterilmek için dilekçesine not düştüğü alınan bilgiler arasın da oldu.
HDP’nin ise parti tabanı ile kan uyuşmazlığı yaşayan adayla mı yoksa yeni bir isimle mi seçime gidip, gitmeyeceği bilinmiyor.

**2. Sıra Adayları Kimler Olacak?

Yaklaşan Genel Seçimler öncesi Ankara'da kamp kurdukları görülen milletvekili aday adayları ve Ardahan kamuoyunun merak ettiği diğer önemli bir konu da liste birleri belli gibi plan partilerin ikinci sıra adaylarının kimler olacağıdır.
CHP'nin liste biri Büyükelçi Öztürk Yılmaz, AK Parti'nin liste biri Atalay ile Baydar arasında gidip, gelirken, MHP'nin son anda MHP'den aday olan Av. Osman Yıldız ve kendisi gibi Avukat olan Gökhan Ağdemir arasında tercih yapması bekleniyor.
HDP'nin tüm 'Oy kayıp ederi, seçimi alamayı' uyarılarına karşın aynı isimle seçimlere gideceği görülürken bu partinin de AK Parti, CHP ve MHP gibi ikinci sıra sıkıntısı içinde olduğu görülmektedir.
Haberi ekleme saati: 22.11-12 Eylül 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

İSTANBUL'DA ADAY ADAYIMIZ VAR..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**Tatar Yeniden Aday Adayı Oldu..

Geçtiğimiz günlerde Seymen TV'de Fakir Yılmaz'ın konuğu olan Ardahanlı İşadamı MHP'den İstanbul Milletvekili olmak için adaylığa başvurdu.
Sivil toplum örgütlerine yönelik yaptığı desteklerle bilinen genç işadamı Tatar, Türkiyeye genç bir bakış açısı, yeni bir ufuk kazandırmak gerekiyor. Bir MHP gönüllüsü olarak hem ülkem hem de halkım için parlamento çatısı altında çalışmak istiyorum dedi. Tatkar Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı ve Gümrük müşavirliği yapan, Uluslararası alanda Tekstil, lojistik, gümrük müşavirliği ve dış ticaret faaliyetleri yürüten işadamı Hümmet Tatar, Milliyetçi Hareket Partisi İstanbul 3. Bölge Milletvekili Aday adayı oldu.

**“TÜRKİYE’YE YENİ UFUKLAR KAZANDIRMALIYIZ” Tatar, “MHP’ye gönül vermiş biri olarak öne çıkıp halkım için önemli adımlar atıp, kararlar alma vaktinin geldiğine inanıyorum. Artık Türkiye’ye genç bir bakış açısı, yeni bir ufuk kazandırmak gerekiyor. Türkiye dinamik bir yapıya gençlerin sayesinde gelecektir. Bu yüzden de gençlerin önünün açılması gerektiğini düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

**“MHP’YE HALKIN İLGİSİ HER GEÇEN GÜN ARTIYOR” 1 Kasım seçimleri öncesinde MHP’ye ciddi bir yönelim olduğuna dikkat çeken Tatar, MHP’nin oylarını arttıracağına inandığını söyledi. Tatar, “Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin liderliğinde Türkiye’yi bugün yaşadığı sıkıntılardan kurtarmak için yola çıktım. Partimize yönelik halkın ilgisi son dönemde ciddi şekilde artmış durumda. Bu ilginin sandığa da yansıyacağı aşikar’’ diye konuştu.

**GENÇLİK YILLARINDAN BU YANA MHP GÖNÜLLÜSÜ.. 1996 yılından beri MHP’nin birçok bünyesinde bulunduğunu belirten Tatar, “Gençlik yıllarımdan bu yana hem ülkü ocaklarında hem de partimde çalışmalarım, hizmetlerim oldu. MHP’de hiç üst kademelerde görev almadım ama partimin gönüllüsü olarak üzerime düşen ne varsa yerine getirdim. Partimin her zaman yanında oldum” dedi.

**MEMLEKETİNE SIRTINI DÖNMEDİ.. 1976 yılında Ardahan’da doğan Tatar, uzun süreden beri İstanbul’da yaşamasına karşın memleketine de sırtını dönmemiş. Yöresel derneklere verdiği desteklerle bilinen Tatar, Serhat Ardahanspor’un da en büyük destekçileri arasında. Tatar, “Ardahan’daki bütün sivil toplum örgütleriyle, hemşerilerimizin olduğu tüm partilerde her zaman yanlarında durdum, destek oldum. Çok teklif gelmesine karşın sivil tolum örgütlerinde aktif görev almadım ama her zaman yanlarında oldum, bu işin mutfağında çalışan insanlara maddi ve manevi destek olmaya çalıştım” diye konuştu.

**YÖNETTİĞİ FİRMALARDA 1000 KİŞİ ÇALIŞIYOR.. Hem yurt içinde hem de yurt dışında ticari faaliyetleri olan Hümmet Tatar, sahibi olduğu şirketlerde yaklaşık bin kişiye iş istihdamı yaratmış. Bundan sonraki süreçte siyasette de aktif rol almak isteyen Tatar, ticari faaliyetlerini şöyle anlattı: “Ticari faaliyetlerimiz 1998 yılında başladı. Gümrük ile başlayıp, tekstil, depolama ve uluslararası ticaretle iş hayatımıza devam ettik ve bugünkü konumumuza ulaştık. Türkiye’de çok ciddi projelere imza attık. 2010 yılında canlı hayvan ithalatında Urugay’dan ve Estonya’dan süt ineği ve besilik dana getirdik. Şu anda gümrük müşavirliği hizmetini verdiğimiz firmamızda 45 kişilik bir grupla çalışıyoruz. 700 kişinin çalıştığı tekstil firmamızla hem Rusya’ya hem de Avrupa’ya ihracat ve dış ticaret yapıyoruz. Gümrüğe dayalı olarak farklı bir kurumda lojistik yapıyoruz. Orada da depolama ve dağıtım yapıyoruz. Dış ticaret alanında her şeye hâkimiz. Ülkemizde olabildiğince iş istihdamı yaratarak insanlarımıza faydalı olmaya çalışıyoruz.”

HÜMMET TATAR KİMDİR?.. 1976 Ardahan Merkez Akyaka (Kotoskara) köyü doğumlu olan Hümmet Tatar, ilk ve orta öğrenimini Ardahan’da, liseyi ise İstanbul’da okudu. Halen Bulgaristan Haskova Üniversitesi’nde Kamu Yönetimi 3. sınıfta öğrenimini sürdürmekte. İstanbul’da uluslararası ticaret ve gümrük müşavirliği yapmaktadır. Uluslararası alanda tekstil, lojistik, gümrük müşavirliği ve dış ticaret grup şirketlerin yönetim kurulu
başkanı olan Hümmet Tatar, evli ve 2 çocuk babasıdır.
Haberi ekleme saati: 22.11-12 Eylül 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

POSOFLU VURULMUŞ OLARAK BULUNDU!

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**Posoflu Tabancayla Başından Vurulmuş Olarak Bulundu!

Tekirdağ'ın Çorlu İlçesi'nde yaşayan Ardahan Posoflu hemşehrimiz 30 yaşındaki Murat Akyüz, evinde tabancayla başından vurulmuş bulundu.
Tekirdağ'ın Çorlu İlçesi'nde yaşayan Ardahan/Posoflu 30 yaşındaki Murat Akyüz, evinde tabancayla başından vurulmuş bulundu. Akyüz'ün intihar ettiği olasılığı araştırılırken, kesin ölüm sebebinin belirlenmesi için soruşturma başlatıldı.
Olay, Reşadiye Mahallesi Şinasi Kurşun Caddesi 5'inci Sokak üzerinde meydana geldi. İddiaya göre,Ardahan'ın Posof İlçesine bağlı Gulluce (Caborya) köylü Murat Akyüz, eve gelen eşi tarafından salonda kanlar içerisinde yatarken bulundu. Olay yerine gelen sağlık ekipleri başından tabancayla vurulan Akyüz'ün öldüğünü belirledi. Murat Akyüz'ün cesedi, nöbetçi savcı ve polisin incelemesi ardından otopsi için Çorlu Devlet Hastanesi morguna konuldu. Akyüz'ün intihar ettiği olasılığı araştırılırken, kesin ölüm sebebi yapılacak otopsinin ardından belli olacak. Polisin başlattığı soruşturma sürüyor.
Haberi ekleme saati: 22.09-12 Eylül 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

UÇAĞA GİDERLERKEN ATA ÇARPTILAR..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş Başı boş hayvanların cirit attığı ardahan da meydana gelen trafik kazasında özel bir şirkete ait seris aracı kullanılmaz hale geldi.
Alınan bilgilere göre Kars Hava alanından Ardahan'a yolcu getiren bir servis aracı Ardahan merkeze bağlı Çamlıçatak (Gölebert) köyü yakınlarında yol üzerinde bulunan at sürüsüne çarptı.
Kazada ölen yada yaralanan olmazken servis aracı kullanılmaz hale geldi.
Haberi ekleme saati: 23. 44-11 Eylül 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com

Sayfa 4 - 213 < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 > >>
Köşe Yazarları
Copyright © 2003 - 2008 Ardahan kuzeyanadolugazetesi.com
Tel: 0478 - 211 43 31 - 211 45 00
Adres: İnönü Cad. No:50 Ardahan