Ana Sayfa · Forum · Linkler · Resim Galerisi
Ana Menu
Ana Sayfa
Makaleler
Forum
İrtibat
Linkler
Arama
Ziyaretçi Defteri

ÜYELİK HİZMETLERİ

ÜYE KAYIT
ŞİFREMİ UNUTTUM

Sitenize Ekleyin
Resim Galerisi
Telefonlar
Konuk Yazarlar

ARŞİVLERİMİZ
2003 YILI
2004 YILI
2005-2006 YILI
Ulusal Haberler
Misafir
Kullanıcı Adı

Şifre

Beni HatırlaKayıp Şifre ?
Site Durumu
Kayıtlı Üyeler : 12997
Misafirler : 42
En Yeni Üyemiz : sanane757000

Kayıtlı Üye :
Fakir 6 Gün Gelmedi
abdullahank 60 Gün Gelmedi
Orhan-Bahcivan 149 Gün Gelmedi
CEVAT COSKUN 154 Gün Gelmedi
atlantis 175 Gün Gelmedi
baris dursun 176 Gün Gelmedi
yilmaz akinci 185 Gün Gelmedi
adacala 185 Gün Gelmedi
admin 187 Gün Gelmedi
yilmaz_akinci 188 Gün Gelmedi
Forum Başlıklari
En Yeni Başlık
Ardahan Köyleri ve İ...
hoçvanın genel iradesi
Sitemizi Dostlarınız...
Bize ulaşın..
Haber Arşivimiz
Ardahan Görüntüleri
Ardahan Fotoğrafları
Kürdistan Komşunuz O...
KORKAKLARA MEYDAN OK...
Teşvik Ardahan’a Uğr...
Ardahan da Devlet mi...
İMRALI’DAKİ GÖ...
Ardahan ARDAHAN
APE FEZO’NUN A...
O benim Babam..
En Yoğun Başlıklar
YALÇIN TAŞTAN HAK... [51]
TRT bölücülük mü ... [35]
KAFATASÇILAR-ARD... [34]
COCUK ÖLDÜRMEYİ K... [30]
YAZARLARIMIZIN YO... [28]
YAZICIOĞLU'NU KAY... [24]
DTP'li vekillerde... [21]
Ardahan TV [19]
kürde fırsat verm... [18]
ANADİLİMİZ KÜRTÇE... [18]
23 NISAN IRKCI C... [17]
UGAR TÜRKLRI [16]
Bim Marketlerine ... [16]
KÜRT SORUNU DEĞİL... [15]
ARDAHAN LI OLMAKT... [15]
HİT
reklam
Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş Pinterest'te Fakir adlı kullanıcının profilini ziyaret edin.

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

<
Ardahan da Seçimler Sona Erdi..
Yazar Fakir


Ardahan'da Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin


Facebook'ta Paylaş
SİTEMİZE REKLAM VERMEK İÇİN;
0. 535 418 32 58 NOLU TELEFONUMUZU ARAYABİLİRSİNİZ..

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yazarlarımızı okuyor musunuz?

YAZIYORSAM SEBEBİ VAR
Karışmayacağım ne yaparsanız yapın..

Fakir Yılmaz Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşSeçimler öncesi yaşanan çatışma ortamının seçim biter bitmez yeniden alevleneceğini ortaya koyan gelişmeler yaşanıyor.
Ve seçim sonrası barışın geleceğinden umutlanan milyonlar gibi bende şaşkınım.
7 Haziran öncesi buzdolabına konulduğu belirtilen ve onca güvenlik gücü ile gencin ölümüne neden olan barış süreci denen sürecin 1 Kasım sonrası buzdolabında çıkarılacağını bekleyenlerin şu bir iki gün içinde yaşanan gelişmeler karşısında donduğunu görmek gerçekten düşündürücü bir durum..
Yeni hükumetin daha kurulmadan yeniden başlayan iç çatışmaların yanı sıra HDP’nin önünü kestiği ve 7 Haziran seçim sonuçlarını hazmedemeyenlerle ortak hareket ettiği öne sürülen Kandil’in de MHP’nin oylarının yarısını alan AKP’nin zaferiyle sonuçlanan 1 Kasım seçimleri üzerinde 48 saat geçtikten sonra yeniden sert mesajlar vermesi önümüzde ki günlerin hiç te iç açıcı olmayacağını ortaya koymakta..
Hala hükümette olan geçici hükümetin emri ile gerek Güney’de ve ülkenin diğer kentlerinde yeniden çeşitli adlar altına başlatılan operasyonların da yaşandığı şu günlerin hiçte iyi günler olmadığını söylemek gerekir..
Evet, Ardahan'ın da içinde bulunduğu bir çok yerde kayıp ettiği milletvekili sayısı yüzünden zar zor %10 Barajını aşan HDP’nin de yeniden her iki tarafa çağrılar yaparak yaşanacakları görüp, yeniden aracı olmak istediğini duyurması da önümüzdeki günlerde yaşanacakların diğer bir işareti olmakta.
Seçimler öncesi ölüm haberinin gelmediği bölgede sokağa çıkma yasağının ilan edilişi de yaşanacakların diğer önemli gelişmeler olurken, ‘şimdi ne olacak?’ sorusu da şimdiden sorulmaya başlandı.. Bilmem ama ben yaşanacaklara şahsen karışmayacağım..
Çünkü bunun artık bir filler savaşı ve sevişmesi olduğu da anlaşılıyor..

**Ardahan’da Kardeşlik Kazanacak..

Yarın başına gideceğimiz sandıklara atacağımız oylar ile bu ülkenin geleceğini belirleyeceğiz..
7 Haziran seçimlerin de birilerinin 400 milletvekili almadığı için ülkeyi adeta kan gölüne çevirdiğini unutmadan kullanacağımız oyların önemini bilelim..
Onca güvenlik gücünün, gencin ölmesine neden olduğu şu 5 aylık süre içinde barışın, kardeşliğin 400 vekilden daha önemli olduğunu birilerine göstermek gerekir..
Ve bu yönde oy kullanacağına inandığım seçmenin, 1 Kasım seçimlerinde de barıştan, kardeşlikten yana oy kullanacağına inanıyorum..
Ülke de olduğu gibi Ardahan’da da kardeşliğin kazanacağına inandığım 1 Kasım seçimleri öncesi başta Ardahan kent merkezinde olmak üzere Göle’de, Hanak’ta, Posof’ta, Damal’da ve Posof gibi Çıldır’da sandık başına gidecek olan Ardahanlı seçmenin vereceği kararın tüm ülkenin yansıması olacağına da inanıyorum.
İktidarın tüm gücünü kullanan, devletin ve hükümetin imkanlarını bir partinin kazanması için ortaya koyanlara karşı halkın, seçmenin, duyarlı insanların tepkisini ortaya koyacağına inandığım 1 Kasım seçimleri kardeşliğin, barışın kazandığı seçimler olmasını diliyorum..
Bu ülkenin birilerinin değil tüm halkların olduğunu anlamayanların 13 yıldır ortaya koydukları despotlukların son verileceğine inandığım 1 Kasım Genel Seçimlerinin birilerinin kaderinin belirlendiği seçim olmasından öte tüm ülkenin geleceğini ortaya koyacak önemli bir seçim olduğunu bilmek, anlamak ve ona göre oy kullanmak gerektiğine inanıyorum.
Ve bu nedenle diyorum ki 1 Kasım’da başına gideceğimiz sandık başında vereceğimiz kararın hepimizin geleceği olduğu gibi kardeşliğin, barışın kazandığı bir seçim olsun..

**Kandil Nerede?

7 Haziran’da 80 Milletvekili çıkaran HDP’nin başarısını gölgeleyen açıklamalar da bulunan ve başarının HDP’nin değil, kendilerinin olduğunu ilan eden, ardından bombalanan Kandil 1 Kasım Genel Seçimlerinin üzerinde 48 saat geçmesine karşın ortada yok..
Ne oldu yoksa görev tamam mı?!.
Yani HDP’nin Ardahan’ın da içinde bulunduğu 7 Haziran’da 80 milletvekili almasını kendi başarısı olarak gören Kandil 1 Kasım sonrası susmuş olması düşündürücü değil mi?
Bilemiyorum ama 'ovada siyaset yapın denilip, ovadakilerini de içeri tıkayan' zihniyet gibi Kandil’de ovadakilerin başarısını sindiremediği, 7 Haziran sonrası ortaya çıkan manzaradan memnun mu yoksa?
Kim bilir belki de ‘biz istemesek, siz ovadakiler siyaset yapamazsınız diyor’ denilen Kandil’in istediğidir 1 Kasım sonuçları..
Birilerinin, ‘Kandil ile HDP karşıtları bir araya geldi, HDP’yi bitirmek için kolları sıvadı’ iddiasının ne kadar doğru olduğunu Kandil’in 1 Kasım seçimlerinden bu yana içine girdiği suskunlukla anlaşılıyor gibi mi?
Bilemeyiz ama 7 Haziran’dan bu yana geçen 5 ay içinde yaratılan korku imparatorluğu ve 1 Kasım seçim sonuçları Kandil’in 7 Haziran seçimleri ardından ard arda yaptığı açıklamaların payınında olduğunu unutmamak gerekiyor.
Çünkü bir çok taraflar gibi Kandil’in de HDP’nin 7 Haziran başarısını sindirmediği iddia edilmiş, Kandil’in de bu yönde attığı adımla hep şüphe ile karşılanmıştı..
Evet soruyorum burada, ‘7 Haziran seçim sonuçları bizim başarımızdır’ diyen Kandil nerede..
1 Kasım’ın üzerinde 48 saat geçmesine karşın ortalıkta görünmeyen Kandil nerede?
Kim bilir belki de oda hata ettiğini anlamış, halka karşı mahcuptur..

**Bir çay koy ustad..

Yeğen Yayha Demirel’li dönemi.
Papatyalı Anavatan dönemi..
İSKİ’li CHP Dönemi..
DSP-MHP, Anap’llılar Dönemi..
Ve bu dönem..
Hepsi gelir geçer ustad..
Hani yıllarca göndermek için uğraştığımız Saffet Kaya?
Ardahan Haber Hani İsmet Atalay?
Hani Ensar Öğüt?
Hani Kenan Altun?
Yak ateşi, koy çayı yeniden başlıyoruz ustad..
AKP’nin, PKK’nın kestiği yolumuzda kimse alıkoyamaz bizi ustad..
Kayıp ettiğimiz bir şey yok, kayıp edildi sanılanlardan öte..
Yak ateşi, koy çayı yeniden başlıyoruz ustad..
7 Haziran, 1 Kasım bak nede tez geçiyor zaman, soğutma çayı, yak atesi ustad..

**Kimi seçeceğiz?

2 Dönemdir milletvekilliği yapan ama başta kendisini arayan seçmenin telefonlarına çıkmamakla eleştirilen, kendisine ait evi hala Ardahan’da olmayan, danışmanı seçmenle ilgilenmeyen, geçtiğimiz seçimler de oylarını aldığı ama bu seçimde bir çok arkadaşı desteğini çekip, MHP'yi desteklediği Yunus Baydar’ın desteğiyle zor bela yeniden vekil olan, zaman zaman HDP’li bir vekilden daha çok Kürt Sorunu ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulunan, Erdoğan’a, ‘Tek Bayrak, Tek Millet, Tek Devlet Deme’ diyen Profesör Orhan Atalay’ı mı?
Yoksa 20 yıla yakın Ardahan’da doktorluk, sağlık müdürlüğü yapan ve yıllardır Ardahan’da yaşarken, önce CHP’de 2. sıra adayı olup, CHP’nin o dönem en çok oy almasını sağlayan ardından HDP’de milletvekili adayı olup, 7 Haziran’da seçilip, milletvekilliği yapma imkanı verilmeyen Doktor Taşkın Aktaş’ı mı?
Belki de İŞID’in elin de 101 gün esir kaldıktan sonra Ardahanlı olduğunu öğrendiğimiz ve bu seçimler de gelip Ardahan CHP’den Milletvekili adayı olan Öztürk Yılmaz’ı mı?
Yok yok.. Bu kez Aktaş gibi Ardahan’da yaşayan, kazandığını Ardahan’da yatırıma çeviren, bu seçim öncesi en aktif siyaseti yapan ve MHP’liyim diyenin yanı sıra tüm Ardahanlılar dan oy isteyen Avukat Osman Nuri Yıldız’ı mı seçeceğiz.?
Bilemiyorum ama belki de Göle Çardaklı köylü olan ve bu seçimde gelip, Ardahan DSP’den Milletvekili adayı olan Nesim Pakır’ı ya da HDP, AKP, CHP ve MHP gibi çokta aktif çalışmayan diğer 9 partinin adaylarından birini seçeceğiz..
55 Bin seçmenin sandık başına gidip, oy kullanacağı 1 Kasım Genel Seçimleri öncesi hangi parti, hangi adayın kazanacağı Ardahan’da kazanacak olan tek şey olsun.. Adı da Ardahan olsun..

**Özgür Ülkede Özgür Basın Olur!

Benimde muhabirliğini yaptığım Özgür Gündem Gazetesinin onca muhabirinin öldürülüp, yazarlarını hapse atıldığı ve binasının top yükün bombalanmasının üzerinde ne kadar zaman geçti bilmem ama geçen onca zamana karşın bu ülkede değişen bir şeyin olmadığını, tam aksine gün gittikçe kötüye gittiğini görmekteyiz..
Ardahan Haberleri Onlarca meslektaşımızın hapiste olduğu şu günlerde ‘Tüm oyları bana verin, tek başıma iktidar olayım, bu ülkeye özgürlük getireceğim’ diyen geçici iktidar dün iki televizyonun fişini çekip karartıyor..
Başta basın ve medya olmak üzere herkesin üzerinde korku imparatorluğu kuran geçici iktidarın bu son icraatını izlerken, bu ülkenin geleceğinin hiçte iyi olmadığını bir kez daha görüyor, kendime değil suskun topluma üzülerek izliyordum..
Kenan Evren ve diğer diktatörlerin bile yapamadığını yapan bir dönemi yaşayan özgür ülkemin, özgür basın ve medyasının fişi çekiliyor, O, ‘satılık basın’ diye bağıranlar da seyrediyordu..
‘Haydi satılmayan, yavşaklık yapmayan, kirli havuza girmekten direnen basın ve medyaya sahip çıkalım’ diyen kimse yoktu, yaşanan rezaleti izlemekten öte..
Hatta daha ileri gidip, ‘Oh oldu’ diyenlerin de olduğu şu özgür ülke de pazar günü yeniden başına gideceğimiz sandıkta da özgürlük isteyeceğiz..
Korkum o ki; bu özgürlüğün esirlik olduğunu sananların kazandığı bir seçim olacak gibi..
Çünkü herkesi teslim almak için bütün imkanlarını seferber edenlere karşı ‘Sıra bana da gelecek’ diye düşünen bile yoktu, Bugün TV ve Kanaltürk’ün fişleri çekilirken..
Evet yine de direneceğiz, cemaat, kürtçü, türkçü, dinci demeden bağıracağız, ‘Özgür ülke, Özgür Basın’

**Atalay Bu Kez Cevap Verecekmiş..

Yeniden seçilmek için başta Göle’de olmak üzere iki dönemdir küstürdüğü seçmene giderek, ‘Vallahi bu kez iyi bir milletvekili olacağım’ diyen AK Partinin telefonlara çıkmayan Milletvekili Orhan Atalay bir açıklama yapmış..
Ardahan Haberleri Ve demiş ki; Beni bir kez daha seçin, bu kez telefonlara cevap vereceğim’ demiş..
Göle’de Kürt, Posof’ta Dünya, Çıldır’da ülke milletvekili olduğunu söyleyen AK Parti Ardahan Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay’ın bu açıklamasının ne kadar bir sonuç vereceğini 1 Kasım’da hep birlikte göreceğiz..
Ancak şahsen ben Atalay’ın bu açıklamasına inanmıyor ve bir seçmen olarak yeniden kandırıldığımızı hissediyorum..
Çünkü aynı Atalay bu memlekette iki kez milletvekili olmuş, 7 yıldır tanıyorum..
Yani huylunun, huyundan vazgeçeceğine şahsen ben inanmıyorum..
Yani Atalay seçilse bu kez telefonları kapatacak, haydi oradan kardeşim, ben kazı çalınanla mı uğraşacam diyecek..
Yakınlarını i,şe koydurmadığını da iddia eden aynı Atalay’ın başta Ardahan Üniversitesinde olmak üzere devlet kurumlarında kaç akrabasını işe koydurduğunu da ben değil tüm Ardahaniyi biliyor..
Ve bu akrabalarının yanında ne kadar arkadaşı varsa hepsini getirip, müdür eden aynı Atalay değil mi?
Bilemiyorum ama bana sorarsanız Posoflunun da, Çıldırlınında, Hanaklınında, Damalllınında, Gölelininde, Hoçvanlınında benim gibi düşündüğünü düşünüyorum..
Bu nedenle diyorum ki; Atalay köprüyü geçme derdi içindir ve seçilmesi halinde eski Atalay olmaya devam edecektir..
Kısaca Göle’de Göleliyim deyip, Posof’ta Tayyip Erdoğan sevdalılarını iknaya çalışan Orhan Atalay’ın 7 yıl için de değişmeyen huyunun değişeceğine inanmıyorum..

**CHP Selfiye İle Sıkıntıyı Aşar mı?

Seçim mitinglerine Ardahan'da devam eden Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu beklenen ilgiyi göremeyince alandan erken ayrılmak zorunda kaldı.
Ardahan Haberleri Ardahan Şehir Stadyumun yanında düzenlenen ve bin kişiye yakın bir partili gruba hitap eden CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu soğuk ve şiddetli bir hava eşliğinde yapılan mitigini 43 dakikada sona erdirip, bir grup genç CHP'liyle Selfie çekerek Ardahan'dan ayrılmak zorunda kaldı.
Evet dün Ardahan’a gelerek, bir miting yapan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da anlayıp, uğraşmak istemediği için parti binasına dönmeden eski hastane yolu üzerinde kenti terk ettiği Ardahan’da CHP hala iyi durumda ki parti olarak konuşulsa da parti içinde olağanüstü sıkıntıların olduğu da artık saklanamaz durumdadır.
Çünkü ‘Gruplar arası gizli savaş’ her ne kadar yastık altı edilse de gerek, 1. Sıra Adayı Büyükelçi Öztürk Yılmaz gerek ise CHP’nin İl ve İlçe yöneticilerinin hiçte rahat olmadıkları bir gerçektir.
Her gün yeni bir tartışma ve gerginliğin yaşandığı CHP’nin Kılıçdaroğlu ile çektiği selfie’nin de parti içinde yaşanan ‘Sen, Ben’ tartışmalarını kapatamadığı ve her geçen gün kan kayıp ettiğini de dokunmasakta, yakından izliyoruz..
Bunun 1 Kasım’da sandık başına giden CHP’lilere, CHP’ye oy vermeyi düşünenlere ne kadar yansıyacağını da büyük bir merak ile beklerken asıl sorunun bu yaşanan durumun seçim sonuçlarına yansımasıdır..
Yani seçim kayıp ettikten sonra yaşanacaklardır..
Yani bugün yaşananların buz dağının ucu olduğunu ya 1 Kasım’da yada 2 Kasım’da hep birlikte göreceğiz gibi..

**İnadına Ardahan, İnadına Barış..

Ardahan Haberleri Yeni bir seçime doğru gittiğimiz şu günlerde Ardahan’ın da içinde bulunduğu ülkemde hangi partinin, hangi adayın kazanacağının yoğun bir şekilde tartışılırken, benimde derdim Ardahan’ın kazanmasıdır..
Ardahan’lı kazanması içinde Ardahanlının aradığında telefonuna çıkan, onların sorunlarına eğilen, ‘Kardeşim kazı kayıp olan beni arıyor’ demeyen, burnundan kıl aldırmayan vekilleri olmasın diye çabaladığımız bu süreçte zaman zaman hedefte olmuyor değiliz..
Çünkü benim yukarıda ki amacım doğrultusunda ki amaçlarım başta AKP’liler tarafından olmak üzer bir çoklarınca partizanlaştırıldığını görmekteyim..
Benim her seçim öncesi ve seçimler ardından iktidar ile barışık olmadığımı ve siyasilerle hep kavgalı olduğumu da belirtenlerin anlayamadıkları tek şey benim parti ve siyasilerden beklediğim kendimle ilgili değil, Ardahan’ımın da için de bulunduğu ülkemin geleceği, barışı olduğudur.
Ben şahsım bir şey isteseydim, İsmet Atalay ile, Faruk Demir ile, Kenan Altun ile, Saffet Kaya ile, Ensar Öğüt ile, Dr. Taşkın Aktaş ile ve de Orhan Atalay ile en barışık biri olur ve özel sorunum varsa onlara çözdürmeyi de bilirim..
Ama benim derdim beceriksizlerle değil, Ardahan’ın her köşesine eşitçe bakan, insanların telefonlarına cevap veren, onların sorun, sıkıntılarını kendisine dert eden partiler ve milletvekilleridir..
Onun için inadına Ardahan, inadına Barış diyorum..
Öyle ki başta Göle olmak üzere Çıldır’ın, Hanak’ın, Damal’ın, Posof ve Hoçanın da benim dediğimden farklı bir şey demediğini biliyorum..
Bu da Ardahan’da, bu ülkede hep birlikte yaşama inadının içinde olmaktır..

**Orhan Atalay Değişir mi?

Ardahan Haberleri 7 Haziran genel seçimlerinin sonuçlarını beğenmeyip, ülkeyi yeniden seçime götüren AKP’nin Ardahan Milletvekili ve 1 Kasım Milletvekili Adayı Prof. Dr. Orhan Atalay 3 kez milletvekili olmak için başta milletvekili olduğu süre içinde Posof’tan, Hanak’tan, Damal’dan, Çıldır’dan daha çok hizmet ettiği ileri sürülen kendi ilçesi Göle’de olmak üzere gittiği her seçmenle konuşurken adeta hatalarını kabul edercesine, ‘İki kez seçildim. Bu süre için de seçmenin telefonlarına çıkmamak dahil bazı hatalarım oldu. Ama bu kez olmayacağım. Daha iyi milletvekili olacağım.’ dediğini öğreniyoruz.
Yani, ‘2 kez yapamadığı milletvekilliğini 3. kez yapacağım’ dediğini öğreniyoruz.
Yani burnunun da kıl aldırmadığı iki dönem boyunca yaptığı hataları ‘bu kez yapmayacağım.’ dediğini öğreniyoruz.
Yani 7 yıl boyunca milletvekili olduğu sırada telefonlarına çıkmadığı seçmene bu kez cevap vereceğini söylüyormuş..
Ve diğer bir şey daha..
O da diğer seçimlerde takmadığı, ‘Onlarda kim?’ dediği küskün partililer ile sık sık bir araya gelip, özür dilercesine 1 Kasım’da oy istediğini ve kendisine ‘yardımcı olun’ öğreniyoruz..
Evet, 1 Kasım’da yeniden milletvekili olmak için eski ülkücülerden olan Yunus Baydar ile 2. kez oy isteyen AKP Ardahan Milletvekili ve 1 Kasım Adayı Göleli Prof. Dr. Orhan Atalay bu kez değişeceğini belirtip, oy istediği şu günlerde karar aşamasında olan seçmende ‘Acaba doğru mu?’ diyerek düşündüğünü gözlemliyoruz.
Bilmem ama şahsen ben inanmıyorum Orhan Atalay’ın değişeceğine..
Çünkü huylu huyunda vaz geçmez diyen Atalarımız hatırlarken, Atalay’ında köprüyü geçmeye çalıştığını düşünüyorum..
Ondan dolayı Atalay’a oy vermeyeceğim..
0.535.418 32 58-fakiryilmaz323@hotmail.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?

KADINCA/Selmi Yılmaz
Paso Lig Vaadi..

Ardahan Haberi Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşSeçimlere günler kala adeta ortalıktan çekilen bir parti var oda AK Parti..
Ardahan Haberi 4 Dönemdir ‘AKP Bu kadar oyu nasıl alır? diyerek yalandan diz dövenlerin AKP’yi kutlamak için sıraya girdiğini görüp, gülerken asıl gülünecek olanın her olay ardından hükümete istifa çağrısı yapan muhalefet partilerin ‘Başarısızsınız, istifa etmelisiniz’ yönünde ki çağrılara kulak tıkamalarıdır..
CHP’nin Hoçvanlı, Hanaklı, Posoflu, Göleli, Çıldırlı köylünün ne anlama geldiğini bilmediği, ‘paso ligi kaldıracağız’ vaadi ile seçimlere gidip, Ardahan’ın da içinde bulunduğu tüm ülke de aldığı 2 milletvekili ile başarılı olduğunu iddia ettiği, MHP’nin oylarının yarısından fazlasının AKP’ye gidişine karşın hala ‘Vatan-Millet-Sakarya’ edebiyatları ile istifaya direndiği, HDP’nin ise Ankara bombasından korkup, içeriye kapandığını, 7 Haziran’da ki heycanı kayıp ettiği ve 1 Kasım’da dersini aldığını görmezden gelip, nereden geldiği belli olmayan meçhul oylar ile %10’luk barajı zar/zor geçtiği ülkemde paso lig ile iktidar olunmayacağını artık birileri anlamalı ve ona göre bir yol haritası çizmeli..
Çizilmeli ki AKP niye 4 Dönemdir iktidar oluyoru görüp, anlamalı, ‘Paso Ligi Kaldıracağız’ diyerek oy isteyenler..
Evet, şimdi yeniden tartışmaya başladığımız başkanlık sistemi öncesi muhalefetin kendisini mutlaka gözden geçirip, sistemi baştan aşağıya al aşağı etmek isteyenler ile mücadele etmesi gerekiyor..
Aksine mi?
Vala bilmem ama gün geçtikçe alevledirileceğe benzer başkanlık sistemini getirmek isteyenlerin oluşturmaya başladığı algı ile tüm muhalefet paso olacak biline..

**Bakanda seçtirin

Başlığa bakıp, geçici hükumette, ‘Bakan olan Ardahanlı Kültür ve Turizm Bakanımız var ya’ diyeceksiniz..
Biliyorum, bakanımız şu an var ama nerede olduğunu bilmiyorum..
Halbuki kendisine ulaşamadıysakta gerek yakınları aracılığıyla gerekse vali aracılığıyla bakan beyin bu kısa süre içinde yapacağı tek şey kendi köyünün karşısında bulunan Yalanızçam Uğurludağ Kayak Tesisine hokkalı bir bütçe çıkartıp, 5 aylık süresi boyunca Ardahan’a ömür boyu bir tesis, yani Kars Sarıkamış, Erzurum Palandöken yada Bursa Uludağ gibi bir turizm tesisi kazandırmaktı..
Olmadı..
Şimdi 3 dönemdir milletvekili olan Prof. Dr. Orhan Atalay seçtirenler hükümete baskı yaparak, Ardahan’ın da içinde bulunduğu bölgenin bakanının olması için çabalamaktır..
Atalay’ın yanı sıra Ankara’da seçilen ve şu an hala Başbakan’ın Başdanışmanı olan Hanaklı Ertan Aydın’ı da unutmamak gerekir..
Evet 7 Haziran olmadı, 1 Kasım seçimleri ile iktidarı yeniden elde eden AKP’nin 4. dönemi bakanları arasında bir Ardahanlı olması gerekir..
Çünkü onca sorunun telefonla, ziyaretlerle çözülmediğini en iyi bilen AKP’nin mevcut milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay’dır..
Bu bölgenin milletvekili olmanın Ağrı dağının altına girmek olduğunu belirten Atalay yada başka biri, bölgeye yakın bir isimin mutlaka bakan olması gerektiğini yeniden hatırlatırken, seçim kazandık, seçimi aldık diyenlerin de bu konu da bir şeyle yaparak kamuoyu oluşturması gerekir..
Haydi şimdide bakan seçin..

**Haydi bakalım..

Bir seçimi daha geride bıraktığımız şu günlerde yaklaşan kış öncesi var olan sorunların çözümü için birçok söz veren siyasiler oyları alıp, iş başı yaptılar.
Başta 3 dönemdir milletvekili olan Prof. Dr. Orhan Atalay olmak üzere CHP'nin yeni milletvekili Büyükelçi Öztürk Yılmaz'ın bu kentin var olan sorunları konusunda yapacakları çalışmaları beklemeye başlayan toplumun önemli sorunları bulunmakta.
Göçün devam ettiği, işsizliğin di boyu olduğu bir kentin olmayan alt yapısı ve onca diğer sorunlarının çözümü için halk kendisine verilen görevi bir kez daha yaptı ve 1 Kasım'da başına gittiği sandıkta oyunu kullanıp, siyasileri yeniden görevlendirdi.
Şimdi hep birlikte bekleyip, göreceğiz, gerek çözüm bekleyen onca sorun çözülecek mi, seçim öncesi verilen vaatler yerine getirilecek mi?

**Gözünüz Aydın..

7 Haziran’da HDP’nin Ardahan’da 1. parti olup, bir milletvekili çıkarmasını 5 ay boyunca içlerine sindiremeyip, yas tutanların karın ağrısı yine devam ediyor..
Çünkü HDP’siz AKP’nin önünü kesemeyeceğini anlamayan yada anlayıp, Kürt denilince tüm olumsuzlukları, hırsızlıkları, baskıları görmezden gelenler 1 Kasım’ın sonucunu böyle beklemiyordular..
Yani mereği yakarken kendilerinin de yanacağını düşünemiyordular..
Neyse bu ülke de nice iktidarlar gelip geçti diyerek bunun üzerinde fazla durmayacağım..
Çünkü HDP’nin kayıp etmesinde HDP’nin de hatalarının olduğunu da bilenlerdenim..
Gazeteci Fakir Yılmaz’ın ısrarla üzerinde durduğu onca konuyu ‘De bırak sende’ diyerek göz ardı edenlerin 7 Haziran sevincinin de kursakların da kaldığını belirtirken, yine iktidar olan AKP’lileri de kutlamadan geçemeyeceğim..
Çünkü muhalefetin beceriksizliğinden en iyi yaralanan AKP’dir..

**AK Parti Belediyeleri ve Başkanları..

1 Kasım seçimleri öncesi adeta yelkenleri indiren AKP’lilerin yanı sıra AKP’li Belediyelerinde 1 Kasım seçimleri öncesi sözüm ona yaptıkları hizmetleri gibi hiç aktif olmadığını gördük..
Göle’de 3 Dönemdir Belediyeyi elinde tutan AKP’nin hizmetlerine bakmak için Göle’ye, iki dönemdir Ardahan’da Belediyeyi elinde tutan Ardahan Belediyesine, Birer dönemdir Posof ve Çıldır’da ki AKP’li Belediyelerin hizmetlerine bakmak gerekir..
Ve en önemlisi bu 4 Belediyenin başında bulunan 4 AKP’li Belediye Başkanının da bir çok Ardahanlı gibi AKP’nin vekilinden şikayetçi gibi..
Evet iddia ediyorum..
AKP’nin Göle Belediye Başkanı ne kadar Atalay’ın yanında görünse de gölgesinde kurtulmak için çabaladığını, Ardahan Belediye Başkanı gibi Posof ve Çıldır Belediye Başkanları da Atalay’a ısınmadığını bir ben, birde kendileri biliyor desem inanın..

**Gündem olamayan cinayet..

Gazeteciliğin sadece haber yapmak yada oradan buradan topladığı haberlerler 10-15 gazete basıp resmi ilan almak olmadığını bir kez daha anlıyordum, Ardahan’da işlenen ve iki bayanın ölümü ile sonuçlanan kadın cinayetinin ülkede gündem olamayışından..
Evet haberi yapan arkadaşların o haberi veriş şekli ve içeriği boş olunca iki insanın ölümü ulusalda, hatta yerelde bile es geçilip, görülmedi sözüm ona ‘Kadın cinayetlerine son’ denen ülkemde..
Dikkat ediyor musunuz bilmem ama Fakir Yılmaz’ın İstanbul’da oluşu Ardahan’da ki gündemi de etkilediğini ve yaşanan onca olayın gerektiği kadar gündeme taşınamadığı da bir sebep..
Kendisinin Ardahan’da olmamasına karşın Ardahan’da yaşananları ülke gündemine taşıma çabası en son Gürsel Tekin’in haberi ile bir kez daha görülürken, onun İstanbul’da olması Ardahan’da ki cinayetin de 2 gün içinde unutulmasına neden oldu..
Çünkü o yokken haber yapan arkadaşları 2 cinayeti haber olarak vermektense rutin bir olay gibi servis ettiler.. Çünkü iki kadının ölümü de diğer onca sorun gibi çokta önemli değil, vali, kaymakam, müdür, taraflar kızar diyerek..

**İnadına Oyum..

Ve 1 Kasım geldi çattı..
Bakalım 7 Haziran sonuçlarını beğenmeyip, bizleri yeniden 1 Kasım’a yönlendirenler nasıl bir sonuçla karşılaşacaklar?
Ve 1 Kasım’dan sonra yeniden seçim diyecekler mi?
Bilmem ama 1 Kasım’da oyumuzu kullanmak için başına gideceğimiz sandıkta bu kez çokta sonucun değişmeyeceğine inananlardanım..
Yani benim 5 ay önce aldığım karar gibi bu seçimde de inadına aynı partiye oy vereceğime göre Ardahan’da 55 bin, ülkede ki 55 milyon seçmenin de kararında vazgeçmeyeceğiniz düşünüyorum..
Yani inadına aynı parti denileceğini ve inadına 4 partinin mecliste yer alacağını düşünüyorum..
Ve inadına barış, inadına kardeşlik, inadına varız diyeceğim..
Birileri için bir ülkeyi karıştırmadan 1 Kasım’ı da atlatıp, birilerine en iyi dersi vereceğiz..
Yani inadına 7 Haziran sonucu
İnadına 1 Kasım aynısı
İnadına ülkemin huzuru..

**Göle’nin Devrimci Ruhu Rantçılara Yol Vermez..

Ülke de 13, Göle’de 3, Ardahan’da 2, Posof ve Çıldır’a 1 dönemdir iktidar da olan AK Parti’nin Göle yolları gibi Göle Hastanesini bitirememesini gölgelemek ve HDP’nin önünü kesmek için çabalayan Göle merkezde ki rant kesimlerini kimler olduğunu tek tek isim isim listelemek mümkün..
7 Haziran seçimleri öncesi bilinen bu liste dolaysıyla kenara çekilip, susan, hatta HDP’ye oy veren bu rantçıların 1 Kasım öncesi oluşturmaya çalıştığı havanın bilincinde olan kesimler ver de bu rantçıların sömürdüğü Göleli seçmen soruyor..
*TİGEM Ne Oldu?
*Orman İşletmesi Nerede?
*Vekilin dedesinin adını koyduğu İmam Hatip dışında Göle’de devam eden göç ve işsizlik niye hala sürüyor?
Bu sorunların yanı sıra en önemli sor ise Askeri kışlayı kapatıp, özel Timi getirmeye çalışanlara Göle’nin devrimci ruhu izin verecek mi?

**AK Parti Kayıp mı Ediyor?

Nerede oldukları bilinmeyen, adeta yer altına çekilen AK Parti’nin bu durumu karşısında yorumlar yapan rakipleri de şaşkın bir durumda bu durumun nedenini anlamaya çalışıyorlar..
Bizlerinde yakından takip ettiği siyaset arenasında yaşanan bu durumun ya AK Parti’nin bitişi yada AK Partinin yeniden dirilişi olarak algılanabilir mi bilemiyor, anlayamıyoruz..
Ardahan Merkez Alagöz köyünün elektrik parasını ödeyen valilik başta olmak üzere devletin kurumlarının AK Parti İl ve İlçe Teşkilatlarından daha aktif çalıştığına da şahit olduğumuz şu günlerde nerede olduklarını bilemediğimiz AK Parti Milletvekili ve AK Parti İl/İlçe Teşkilatları ya çok rahatlar, yada kayıp ettiklerini anladıkları için kenara çekilmiş durumdalar.. HDP’nin yerini koruduğu söylenen, CHP’nin büyük bir çıkışta olduğu belirtilen Ardahan’da durumu 1 Kasım’da hep birlikte göreceğiz..

**Seçimlerin Gölgesinde Kalanlar..

Yollar çamur..
Ardahan’ın en gözde okulu denen 23 Şubat’a su akmıyor..
Ardahan Haberi Çöpler kar yağışını bekler..
Trafik kaldırımlarda..
Yoksulluk diz boyu..
Göç tüm hızıyla devam ediyor..
Tünellerden haber yok..
Aktaş açıldı ama gelen, giden yok..
Ardahan-Göle, Ardahan-Çıldır, Ardahan Hanak, Damal, Posof yolu aynen duruyor..
Hayvancılık yen meydanın kalın duvarları altında kalmış..
Ve onca say saya bildiğin kadar sorunla baş başa bulunan Ardahan’ın sorunları seçimlerin gölgesinde kaldı..
Haydi bakalım kala kala 4 gün kaldı, belki seçim çözer onca sorunları..

**Barış süreci yeniden başlayacak..

Ardahan Haberi 7 Haziran Genel Seçimleri öncesi barış sürecinin masasını yıktığı ileri sürülen cumhurbaşkanının son günlerde ki yumuşayan dili ve HDP’nin de seçim çalışmalarını yaparken Cumhurbaşkanını hedeflememesi 1 Kasım’dan sonra barış sürecinin devam edeceğini gösterir gibi..
Göle-Şenkaya sınırı arasında bulunduğu ileri sürülen gruplarını hala Türkiye’de tuttuğu ileri sürülen PKK’nın da tek taraflı çatışmasızlık ilan etmesi de 1 Kasım’dan sonra barış sürecinin yeniden başlatılacağını işaret etmektedir.
AKP ile HDP’nin birlikte yürüteceği bu sürece CHP’nin de katkı sunacağı ileri sürülürken, bunun 1 Kasım seçimlerinin hemen ardından başlamasının mutlak olduğuna dikkat çeken siyasi bilimciler PKK’dan sonra IŞİT’i çekemeyecek kadar hassas bir süreçte geçtiğini de belirtmekteler..
AK Parti Ardahan Milletvekilinin de içinde bulunduğu AK Partili Milletvekillerinin de bu sürecin devamında yana olduğunu ve başta Göle’de olmak üzere tüm ülkede bunu anlattıklarını da bilen olarak 1 Kasım’da seçmenin de vereceği kararda barış sürecinden yana olması beklenmektedir..
Çünkü koalisyonu bekleyen partilerde buna işaret etmekteler..

**HDP Aldıysa MHP Niye Almasın?

Ardahan Haberi MHP’nin oylarına göz koyan AKP ve CHP’nin MHP’de oy devşirme hesapları 1 Kasım’da tutar mı bilinmez ama bize göre AKP ve CHP’den de oy aldığını gördüğümüz MHP Ardahan Adayları da, ‘HDP aldıysa MHP’de alabilir.. Yeter ki MHP’liyim diyen, AKP’nin 13 yıllık hizmetinden memnun olmayan, AKP’nin sırlarla dolu bürokratı olduğunu iddia ettikleri Büyükelçiyi alıp, Ardahan’a getiren CHP’nin MHP’den oy devşirmemez’ diyorlar.
Bilemiyoruz ama bu seçimler de iki genç avukat aday ile diğer partilerden daha aktif çalıştığını gördüğümüz MHP’nin Ardahan’da kazanıp, kazanmayacağını hep birlikte göreceğiz..
Ancak bir gerçek ar ki özellikle 7 Haziran’da HDP’nin Ardahan’da 1. Parti olup, bir milletvekili çıkarması özellikle Türk seçmeni üzerinde büyük bir etki bıraktığını kimse inkar edemez..
Yani Türk oyları diye bilinen oyların Kürtlerin çoğunlukta oy verdiği düşünülen HDP’ye karşı bir yer arayışında olduğunu MHP’de, ‘MHP’ye oy vermeyin, yoksa HDP kazanır diyerek seçmenin gözünü korkutmaya çalışan CHP’de iyi biliyor..
PKK ile masaya oturduğu ileri sürülen AKP’nin adayının da Kürt olması Türkleri Kürt seçmene inat MHP’ye yönlendirdiği diğer bir gerçektir..


Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin
ARDAHAN'DA SEÇİM SONUÇLARI

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ARDAHAN'DA AK PARTİ İLE CHP KAZANDI
HDP ESKİ OYUNA DÖNDÜ..

Ardahan da seçim Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş7 Haziran sonuçlarını beğenmeyip, ülkeyi yeniden seçimlere götüren AK Parti Ardahan'da 3. kez milletvekili çıkarırken, HDP 7 Haziran'da aldığı milletvekillini yeniden CHP'ye kaptırdı.
Prof. Dr. Orhan Atalay ile Konsolos Öztürk Yılmaz'ın Ardahan'ın yeni milletvekilleri olduğu 1 Kasım seçimlerinde 5 ay milletvekili olabilen Dr. Taşkın Aktaş 1 Kasım'da aldığı oyu alamayınca kayıp eden taraf olurken, en az 10 bin oy alacağı ileri sürülen MHP yine 5 bin oy alamayınca genç ve heyecanlı Av. Osman Nuri Yıldız umduğunu bulmadı.
Sonuç olarak Ardahan'da 2 Milletvekili Ak Parti ile CHP'nin oldu.

**ARDAHAN HDP’DEN 7 KASIM RÖVANŞINI ALDI..

7 Kasım Genel Seçimlerinde 17 bin 96 oy alarak 1. Parti olan ve siyasi tarihinde ilk kez 1 milletvekili çıkaran HDP 1 Kasım Genel Seçimlerin de 3. parti olarak 7 Kasım’da aldığı oyları yeniden AK Parti ve CHP’ye kaptırdı.
7 Kasım’da 14. 759 oy alarak 2. olup 1 milletvekili çıkaran AK Parti ise 7 Haziran’da HDP’ye kaptırdığı oyları alarak 1 Kasım Genel seçimlerin de 19 Bin 712 oy alarak 1. olurken, 7 Kasım’da 12 Bin 494 oy alarak 3. Olan CHP 1 Kasım’da 15 Bin 850 oy alarak ikinci parti olup, Ardahan’ın iki milletvekilliğini almayı başardı.

**HDP ARDAHAN MERKEZ DE, AKP GÖLE, POSOF VE ÇILDIR’DA,
CHP HANAK VE DAMAL’DA BİRİNCİ, MHP HER YERDE SONUNCU OLDU!

68 Bin 864 seçmenin 55 Bin 820’sinin sandık başına gidip, oy kullandığı Ardahan’da oyların atıldığı 336 sandıkta AK Parti 19 Bin 712 oy alarak il genelinde 1. olurken, 15 bin 850 oy alan CHP 2. Parti oldu.
HDP’nin Ardahan il genelin toplam 12 Bin 111 oy alarak 3. Pati olarak kaldığı Ardahan’da MHP 4 Bin 851 oy ile 4. Parti oldu.
Göleli Prof. Dr. Orhan Atalay’ın 3. Kez milletvekili olduğu Ardahan’da Irak’ta IŞİT tarafından kaçırılıp, 101 gün esir edilen 49 kişiye başkanlık eden Büyükelçi Öztürk Yılmaz yıllar sonra geldiği Ardahan’dan TBMM’sine milletvekili olarak gitti.
HDP’nin Ardahan merkez de aldığı 6 Bin 999 oy ile birinci parti olduğu 1 Kasım Genel Seçimleri nde AK Parti Göle’de 6 Bin 598, Posof’ta 2 Bin 720, Çıldır’da ise 2 Bin 174 oy alarak ilçelerde de 1 parti oldu.
CHP’nin Hanak’ta 2 Bin 983 ve Damal’da 2 Bin 644 alarak bu ilçeler de 1. Parti olurken, MHP Ardahan merkezde olduğu gibi ilçelerde de sonuncu parti oldu.
Haberi ekleme saati: 21.05-01 Kasım 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ARDAHAN'DA SEÇİM SONUÇLARI..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş68 Bin 858 seçmenin bulunduğu Ardahan'da sabah saat 07.00'de başlayan oy kullanını sona erdi.
Oy sayımının devam ettiği Ardahan merkezin yanı sıra Göle, Hanak, Posof, Çıldır ve Damal'da seçinin sakin ve olaysız geçtiği bilgisi alındı.
7 Haziran'da 1. parti olan HDP'nin yanı sıra 2. olan AK Parti, cumhuriyet tarihinde Ardahan'da 2. kez milletvekilliğini kayıp eden CHP'nin ve 1 Kasım seçimlerinde en aktif çalışan MHP'nin yarıştığı Ardahan'da seçmenin son güne kadar renk vermemesi dikkatlerden kaçmadı.
Olaysız sona eren seçimler dolaysıyla alınan olağanüstü güvenlik önlemlerinin yanı sıra gün boyu yağmurlu kar yağışı da dikkat çekti.

**HOÇVAN'DA AYNI SONUÇLAR GELİYOR..

**Seçim sonuçları için bizi takip etmeye devam edin..Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

SEÇİM GÖZLEMCİLERİ ARDAHAN'DA..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşArdahan'da olduğu gibi tüm dünyada merakla beklenen 1 Kasım Seçimlerini izlemek için Ardahan'a gelen Avrupa İnsan Hakları İzleme Komisyonu Üyeleri gazetemiz ziyaret ederek bilgi aldılar.
Aynı zaman da Ardahan Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Olan Gazeteci Fakir Yılmaz'ı ziyaret eden 4 kişilik AB İzleme Komitesi Üyesi gerek seçimlerle ilgili gerek ise basının çalışmaları hakkında bilgi aldılar.
Parlementer Jend Batuu, Davıde Azzı, Dinal Honan ve Jannik Böhm'ün ziyaret ettiği gazetemizde değerlendirmelerde bulunan AB İzlem Komitesi Üyeleri Ardahan ile ilgilide bilgiler alılar.
Haber ekleme saati: 15.40-01 Kasım 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

1 KASIM’A SON 3 GÜN

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş7 Haziran sonucunu beğenmeyenlerin yeniden seçim yaptırdığı Türkiye 1 Kasım Pazar Günü tekrardan sandık başına gidiyor.
7 Haziran’da tek başına iktidar olamayan ancak ‘Geçici Hükumet’ adıyla yaklaşık 5 aydır iktidarı elinde tutan AKP, CHP, HDP ve MHP’nin yanı sıra DSP’nin iddialı bir şekilde seçim çalışması yürüttüğü şu günler de sıra seçmene geldi.
Yaklaşık 55 Bin seçmenin sandık başına gideceği Ardahan’da olduğu gibi tüm ülkede gözler 1 Kasım gecesine dünmüş durumda.
HDP’nin 17 Bin alarak birinci parti olup, bir milletvekili çıkardığı 1 Kasım’da yeniden birinci parti olmayı hedeflediği Ardahan’da AK Parti’de uzun süredir elinde tuttuğu milletvekilliğini CHP’ye kaptırmamak için çalışıyor.
HDP, AKP ve CHP’nin yanı sıra pazar günü yapılacak olan seçimlere iki Avukat ile iddialı giren MHP ise sürpriz yapmaya hazırlanıyor.
DSP ise geç başladığı seçim çalışmalarına karşın başta CHP’ye karşı olmak üzere HDP, CHP ve AKP ile yarışı sürdürme inadına devam ediyor. 14 partini 9’unun sahada olduğu Ardahan’da seçimler kadar seçmenin sandığa gidip, gitmeyeceği de büyük bir merakla yakından izleniyor.


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ULANNNNNN KÜRTLER!

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş2008 Yılında Ardahan’a gelen DTP seçim otobüsünü, ‘Ulannn Kürtler Ananızı A...’ diyerek taşlayanlar 1 Kasım’a kilitlenmiş durumdalar.
7 Haziran’da HDP’nin Ardahan’da 1. Parti olması karşısında şok olup, başta sanal ortamlarda olmak üzere bir çok alanda Kürtlere demediklerini bırakmayanların HDP’nin kayıp etmesi için büyük bir mücadele verdiği görülürken, 1 Kasım akşamı ortaya çıkacak olan sonuçla Ardahan’da bayram etmeyi hedeflemekteler.
Ardahan’ın Türk yurdu olduğunu, HDP’ye yer olmadığını ileri sürüp, HDP’nin kazanmaması için ellerinden geleni yaptıkları dikkat çekerlerken bu grupların oluşturmaya çalıştığı algının Kürt kesiminde büyük rahatsızlık yarattığı dikkatlerden kaçmıyor.

**HDP’nin de AKP’nin Adayları Kürt...

2008 Yılının Kasım ayında Ardahan’a gelen DTP’nin seçim otobüsünü taşlayarak ‘Ulannnn Kürtler A..’ diyerek bağıranların HDP’nin 7 Haziran başarısını gölgelemek için büyük bir çalışma içinde olduğu dikkatlerden kaçmazken aynı grubun barış süreci masasını kuran AKP’nin de Kürt aday ile seçime girdiğine işaret ettikleri görülmekte.
Ardahan’da Türklerin yaşadığını ileri sürüp, başta sanal ortam da olmak üzere bir çok alanda algı operasyonu kampanyaları başlatan bu gruplara karşı tüm demokratik güçlerin karşı koyup kardeşçe yaşanan Ardahan’da bu tür algı operasyonlarına izin verilmeyeceğini belirtmekteler. Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com

Ardahan 1 Kasım Seçimleri
Yazar Fakir


Ardahan'da Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin


Facebook'ta Paylaş
SİTEMİZE REKLAM VERMEK İÇİN;
0. 535 418 32 58 NOLU TELEFONUMUZU ARAYABİLİRSİNİZ..

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yazarlarımızı okuyor musunuz?

YAZIYORSAM SEBEBİ VAR
İkisi de Kürt-2

Fakir Yılmaz Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşAKP’nin Adayı Kürt
CHP’nin Adayı Türk
HDP’nin Adayı Kürt
MHP’nin Adayı Türk
Şu an milletvekili olanların ikisi de Kürt..
Şimdi yine birileri bana kızacak ama seçimler öncesi Ardahan’da siyasi tartışmaların başını bu tartışmalar alıyor.
Ardahan Haber Öyle ki geçen gün CHP’li bir bayanın bilmeden beni çalan telefonu yaklaşık 43 dakika açık kalırken telefonu açık kaldığını unutan bayanın birileri ile aynı tartışmayı yaptığına şahit oluyorduk.
Yani Ardahan’da ki Türk seçmen bir taraftan HDP’nin önünü kesmeye çalışırken, diğer taraftan AKP’nin adayı ve mevcut vekilinin de Kürt olduğunu belirtirken adeta iki arada bir derede kaldıklarını anlatıyordular.
Ve siyasilerin gittikleri yerlerde Türks ise seçmen HDP’nin önünü kesmek için Türk Milliyetçiliğini yapıyor, Kürt ise Kürt Milliyetçiliğini yapıyor hepimiz kardeşiz denen ülkemin sınır ili Ardahan’da..
Tabi benim bu kanayan yarayı dile getirdiğimde kızılca, kıyamet kopar başıma..
Vay sen bölücülük yapıyorsun, vay sen ikisi de Kürt demişsin..
Ya kardeşim ben değil, siz gittiğiniz yerlerde, elinizde demiyor musunuz ya ikisi de Kürt..
Demiyoruz diyen çıksın, açıklasın, yazdırsın, ‘Ben Çıldır’a giderken Kürtler kazanıyor, Göle’ye giderken biz kardeşiz’ demiyorlar mı?
Peki ya 7 Haziran 1. olan HDP’nin şokunu hala yaşamıyor musunuz?
HDP’den kaçarken 'Öcalan ile ben görevlileri görüştürüyorum diyenin kurduğu partinin vekili e adayının da Kürt olduğunu siz seslendirmiyor musunuz?
Haydi demiyoruz deyin..

**Beyaz Toroslar Nerede?

AKP Genel Başkanı ve Geçici Başbakan Ahmet Davutoğlu, Van mitinginde, "AK Parti iktidardan indirilirse buralarda terör çeteleri dolaşacak, beyaz toroslar dolaşacak. Biz buraları faili meçhullere bırakmayacağız" demiş.
İnsanı gülümseten bu açıklamayı dinlerken aklıma yaşadığım bir olay geldi.
Ardahan Haber Çünkü yerli otomobil yapacaklarını belirtenlerin gerçekten çok iddialı olduğunu anlıyor ve deli deli kendi kendime gülümsüyordum.
Yerli otomobili kopyalayan, onu da barış süreci gibi ağzına gözüne bulaştıran AKP’nin genel başkanı ve geçici başbakan sanki yeni toroslar yokmuş gibi, gözaltılar yapılmıyormuş gibi adeta bizle alay edip, tehdit ediyordu.
Ya sormazlar mı kardeş 7 Haziran’dan bu yana o bahsettiğin beyaz toroslar olmazsa da ‘tasarruf ediyoruz’ dedikçe kendinize vede emniyet ile jandarmaya aldığınız onca lüks araçla kaç kişi topladınız?..
Neyse konumuza yaşadığım beyaz toros hikayesine dönelim..
Yıl 90’lı yıllar, ben mesleğimin başlarında, heyecanla haber koşturup, Ardahan’da faili meçhuller dahil yaşadığım şehirde kirli işler dönmesin diye mücadele ediyorum.
Bir gün iş yerimin önüne gelen ve tanıdığım, JİTEM’ci bildiğim 3 kişi benim jandarmaya kadar gelmemi istemiş ve alıp götürüp, rahmetli babamı yan oda da beni de diğer oda da oturtup, sorgulamış ve ‘şimdilik’ çayımızı içtin, git şimdi filler dövüşürken yada sevişirken araya girme’ demiştiler..
Şimdi soruyorum ben hala buradayken bir kurşuna bir oy deyip, beyaz toroslara adam aldıranlar neredeler?..
Tarih oldular.. Biz ise hala varız..

**Orhan Atalay’da Kürt Değil mi?

7 Haziran seçimlerinde HDP’nin Ardahan’da 1. parti olması karşısında şok olan ve hırslarını sanalda kahramanlık yaparak benden çıkaran bir çok kişi şimdi yine harekete geçmiş..
Benim 7 Haziran’da olduğu bu seçimde de ortada olan açık tavrıma rağmen HDP’li olduğumu ve Ardahan Haber adeta HDP adayı benmişim gibi davrandığımı ileri sürüp, başta Kürtler olmak üzere sağduyulu insanların oy verdiği HDP’ye yakın tavrımı Kürt olmama bağlıyorlar..
Benim Kürt olmasına karşın Ardahan’ın sorunları karşısında çokta etkili olmadığını düşündüğüm AKP’nin Kürt, Göleli Milletvekili Atalay’a ve bu ülkede 13 yıldır iktidar olmasına karşın ülkeyi ve Ardahan’ı nereye getirdiği ortada olan AKP’ye karşı verdiğim mücadeleyi görmezden geliyorlar.
Ki bunların çoğu yalandan milliyetçi Türk geçinip, MHP’ye değil Kürt adayı olan, en çok oyu Göle’de alan AKP’ye oy veren sanal Türk kahramanlarıdır..
Evet benim gibi Kürt olan hatta yaptığı açıklamalarla zaman zaman Kürt sorunu ile ilgili Kürt denen HDP’nin milletvekillerinden öte önemli açıklamalar da bulunan Orhan Atayal’a karşı olduğumu düşünüp, Atalay’ın da benim gibi bir Kürt olduğunu unutan sanal kahraman Türk Milliyetçileri HDP’nin kazanmasını istemediklerini belirtirlerken Cumhurbaşkanının da dediği gibi Atalay başta olmak üzere içinde bir çok Kürt olan ve Barış Sürecini başlatıp, ardından beğenmeyen AKP’ye oy vermekten de zevk aldıklarını da belirtiyorlar.
Vallahi ne derseniz deyin ben yazdığım sürece Kürt, Türk demeden bu ülkeye en hayırlı olanın yanında yer almaya devam edeceğim.. Bu benim gibi Kürt olan Atalay mı olur başkası mı bilmem..

**Göle iki dönemi unutacak mı?

Ardahan Haber Çok uzağa gitmeye gerek var mı bilmem ama en son 7 Haziran’da aldığı oyları beğenmeyip, başta Göleliler olmak üzere tüm Ardahan'a küsen milletvekili bu kez yine oy istiyor.
Daha dün kendisine oy vermediğini düşündüklerine bakışını değiştirdiği ileri sürülen ve sözüm ona hatalarını kabul edip, küskünlere bile giden aynı vekil değil mi?
Dün, ‘Baba ne edeyim kazı çalınan da beni arıyor. Herkese cevap mı vereceğim?’ diyerek telefonlara çıkmayan ekil aynı ekil değil mi?
Tüm uyarılara karşı danışmanlarından kopmayan vekil aynı değil mi?
Bugün Göleli kesilip, Göleliden oy istiyorum diyen şahıs başka bir şahıs mı yoksa iki dönemdir Göleli değil, uluslararası vekilim deyip, Afrika’ya kadar gidip, oradakilerin sorunları ile ilgileniyorum diyen aynı kişi değil mi?
Bilmem ama bugün rant kesiminin, ‘Baba işimiz bozuldu’ deyip pompaladığı vekil yine aynı ekil olduğunu Göle’de biliyor bende..
Kaldı ki dün bu vekile kazık atanlarda bugün onun yanında poz vermek için adeta yarışanlar olması ise ayrı bir soru..
Evet bir seçim daha geliyor ve oyunu alan Ankara’ya yine gidecek..
Biz kalacağız baş başa..
Ve kimiz ya kandırıldım, yada 'ne bileydim' deyip dün gibi pişman olmayacak mı? Bilmem ama iki dönemdir Göle-Ardahan yolunu bitiremeyen, hastaneyi hizmete sokamayan, köy yollarını yaptıramayanların süslü ve özür içeren sözleri ne kadar güvenlidir onu Göle ve Ardahanlılar düşünecek..
Nasılsa benim bir beklentim yok hiç inanmadığı ve samimi olmadıklarını bildiklerime..

**Sizi kaç kişi okuyor?

Seçimden seçime ortaya çıkıp, yetmez gibi çok kıymetlenen, ancak seçimden sonra ortadan Ardahan Haber kayıp olanların ‘gazeteci’ diye’ ortalıkta cirit attığı şu günlerde bizim izlediğimiz yolda ki dik duruşumuz birilerine bir hayli batıyor..
Defalarca bizim işimizin ihalecilik, yağcılık, dalkavukluk, yalakalık olmadığını, gerçek anlamda gazetecilik yapmaya gayret ettiğimizi belirtmemize karşı gölgemizden bile korkan çakalların her haberimiz adından birilerine yaranma uğruna kıçlarını onlara kalkan etmesine de şahit olmuyor değiliz..
Ardahan’da okunan gazetelerin bir elin 5 parmağını geçmediğini de bilen bu sözüm ona gazeteci kisvesine bürünen çakal takımı özellikle de milliyetçilik üzerinde bana saldırdıklarını da görüyorum.
Dikkat edin okuyorum demiyorum görüyorum.. Çünkü okumadığı bu çakal takımının yazdıklarını zaman zaman beni seven okurlarım görüp, üzülüyor ve bana bildiriyor..
Yoksa inanın ne onlar okumaya nede haber diye okunmayacak satırlarına baktığım yok..
Neyse zaten sizde baktığınızda en çarpıcı denilecek haberlerini kaç kişi okuduğu ortada olan bu çakal takımının birde yur dışı yurt içi yavşakları var..
Hesini yakından tanıdığım, bir toplantıda rastladığımda ise bana yapmadıkları yağcılıklarınıda bildiğim bu yavşaklara acıdığım en önemli yönü ise benim haberlerimle beslenmeleridir..
Çünkü son olarak Çıldır Belediyesinin levha haberi olmak üzere benim her yaptığım haber yakından takip edip, çürütmeye çalışarak sözüm ona gazetecilik yapanların okunmayan gazete ve sitelerini sanal ortamda paylaşıp, okumadığımı bildiklerinden aracılarla bana ulaştırmaya çalışmaları ise diğer acınacak bir durumdur..
0.535.418 32 58-fakiryilmaz323@hotmail.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?

KADINCA/Selmi Yılmaz
Muhtarlar Ne Yaparlar?

Ardahan Haberi Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşCumhurbaşkanı Erdoğan’ın kaçak değil dediği saraya sık sık çağırdığı köy muhtarları bugünlerde bir hayli gözde inanlar..
Ardahan Haberi Evet Ardahan’dan da muhtarın gidip, gitmediğini bilmediğimiz bir süreçte saray’da başlayıp, başbakan, bakanlar vede en son kaymakamlara kadar herkesin el üzerinde tuttuğu muhtarlar gerçekten ne iş yaparlar?
Bir çıkıp, şu muhtar şu eseri bıraktı diyebilir mi?
Halbuki onlarda ‘Bana oy erin köyün sorunlarını ben çözerim’ demiyorlar mı?
Yani bizlerin sözlerini yerine getiremedikleri için acımasızca eleştirdiği vekiller gibi seçilenler değiller mi?
Saskara köyü muhtarı, Kaptanpaşa mahallesi muhtarı gbi çırpınan bir kaç muhtarı saymasak tanımadığı, kim olduğunu bilmediği benim köyümün muhtarı dahil onca muhtar bu memlekette ne iş yaptığını bilen var mı?
Evet gerçekten ya Cumhurbaşkanı, Başbakan, Vali ve de Kaymakamların şu günlerde baş taçı ettiği köy e mahalle muhtarlarının seçildikten sonra ortada gören var mı?
Var diyenleriniz olacak..
Çünkü kimisi hem muhtar, hem öğrenci servisçisi, hemde dağ satışında bir hayli ortaya çıkıp, görünürler..

**Yine Kadın, Yine Cinayet..

Bir dönem de iş yerimin komşusu olan Zeynep’in öldürüldüğünü duyunca şok olup, yerimde kala kaldım..
Kendisi gibi güzel arkadaşlığına mı, yürekli bir iş kadın oluşuna mı, yoksa erkeklerin göz kırpmadan öldürdüğü onca kadına mı ağlayayım diye düşünürken ikinci şoku tek suçu Zeynep’in aracında olan bir öğrencisini de olayda hayatını kayıp ettiğini öğreniyordum.
Ve bu iki kadını öldüren erkeği de yakından tanıdığım, banka ve diğer resmi kurumlarda sık sık rastladığım, ve ‘Abi senle ben bankada, resmi dairelerde kurtulamayacak mıyız?’ diyerek takıldığım Ersoy’mu diyebiliyordum..
Trafik cinayetlerinde olduğu gibi Kadın cinayetinde dünyada ilk sıralarda olan ülkemin sınır vilayetinde de iki kadın öldürülmüş, adına da hemen bir şeyler konulmuştu..
Yani onca intihar eden kadın, gelin, kızın tartışılmadığı ülkemde olduğu gibi Ardahan’da da iki kadın hunharca öldürülmüşse de arkasında takılan kulplar Gürsoy’un sıktığı kurşunlardan daha beter kurşunlardı..
Ve yine kadın, ve yine cinayet deyip denilen bu olay ve diğerleri yine unutulacak, yine tartışılmayacak, nedenleri tartışılmayacak..

**Baskılar ters tepecek..

AKP’nin hükümet ve devlet imkanlarını kullanıp, 1 Kasım seçimlerinde tek başına iktidar olam hesaplarını yine HDP’nin bozacağını görüyoruz..
Çünkü başta Göle ve Hoçvan vede Ardahan merkezde olmak üzere tüm ülke genelinde yakınan takip edilen baskılara kızan seçmenin büyük bölümünün 1 Kasım’da AKP’ye gerekli cevabını ereceğini dün Göle’de HDP’li vekillerin yaptığı ziyarette bir kez daha gördük.
Büyük bir ilgi ile karşılanan HDP Ardahan Milletvekillerini Dr. Taşkın Aktaş ve Pervin Tunbul’un ziyaretinde Göle geri adım attı sözününde çöpe atıldığını görüyorduk.
Başta Rant kesimi olmak üzere Atalay’ın yüz vermediği, ona yaranmak için bin bir takla atanlar olmak üzere AKP’lilerinde şok olduğu HDP’nin Göle ziyaretin de bizim gördüğümü tek şey baskıların ters tepeceğidir..
Çünkü bunu sadece biz değil, gözaltılara kızdığını öğrendiğimiz Göleli AKP Ardahan Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay’ında anladığını da biliyoruz..
7 Haziran’da Göle’de aldığı 7 Bin 500 oya 2 bin oy daha ekleyeceği, hatta 2’yi zorlayacağı belirtilen HDP’nin Hanak ve kuzey kazalarında da oy arttıran parti gibi görünüyor..

**Korkma Göle Posof ve Çıldır’a Ses Ver..

Seçimlerin yenilenme kararından bu yana bu köşede seçmenin oyunu kullanması için sürekli çağrı yapıyorum.
Çünkü bu seçimde başta Göle’de olmak üzere Ardahan ve ülkede bir sessizlik var..
AKP’nin 7 Haziran’da elinde kaçan tek başına iktidar gücününe rağmen ‘geçici hükümet’ ile elide tuttuğu iktidar gücü ile estirdiği baskı gücü ile seçmeni korkutma, sandık başına getirtmeme hesapları tutmazsa AKP 1 Kasım’da da kayıp edcek gibi..
Çünkü seçmenin sandık başına gitmesi halinde kayıp edecek olanın AKP olacağını tüm anketler, tüm siyasi bilimcilr söylüyor..
Evet, sinmiş, ama bu kez daha kararlı denen Göle başta olmak üzere Posof’un, Çıldır’ın, Hanak’ın, Damal’ın ve Hanak’ın 7 Haziran kararını beğenmeyen ve ülkeyi seçime götüren AKP’ye 1 Kasım’da yeni bir ders vereceği ileri sürülen Ardahanlı seçmenin mutlaka sandık başına gitmesi ve kararını ülkenin barışına, kardeşliğine vereceğine olan inancımla Göle Posof ve Çıldır’a ses ver diyorum..

**Seçmeni taşıyan kazanır..

Ankara katliamının sarstığı ülkem seçime doğru gidiyor. Ve bu seçim sonrası barış gelecek deniyor.
Umarız ki bu seçim hayırlara vesile olur, umarız o çok arzuladığımız barış gelir..
Benim bugün üzerinde duracağım konu ise seçmenin, çok kısa bir süre kalan seçime karşı ilgisizliği ve de duyarsızlığı olacak.
‘Cumhurbaşkanıyım ama benimde gönlümde bir parti yatıyor’ diyerek seçimler öncesi yaptığı açıklama ve toplantılar da en azında 550 milletvekili isteyenlerin ince hesaplarının tutup, tutmayacağını da göreceğimiz 1 Kasım Genel Seçimlerine olağanüstü ilgisiz olduğu görülen seçmenin başına gidip, gitmeyeceğini merak ederken, bunun gerçekleşmemesi halinde en çok hangi partinin bundan zarar göreceğini de düşünmüyor değilim..
Bilemiyorum ama seçim çalışması yapan parti ve adaylarının bir görevi de 1 Kasım’da seçmeni sandığa taşımalarıdır..


Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Ardahan Anketimiz de MHP-HDP Çıkıyor..
CHP 3. – AKP: Sonucu!..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşArdahan’ın ilk haber sitesi, en çok okunan haber portalı internet sitemiz üzerinde yayınlanan ankete katılan okurlarımız 1 Kasım’da oy vermeyi düşündükleri partilerini yansıtmaya deam ediyorlar.
14 Partinin yarışacağı Ardahan’da önde görünen 4 partinin adaylarının isimleri üzerinde yapılan ankete katılan Bin 16 okurumuz 1 Kasım’da başına gidecekleri sandıkta Ardahan’da MHP ve HDP’nin kazanacağını düşünüyorlar.
www.kuzeyanadolugazetesi.com adlı internet haber sitemizin sağ köşesinde bulunan ve bir ay içinde Bin 16 kişinin anketimize katılıp, oy kullandığı görülen ‘11 Kasım Seçimlerinde Kim Milletvekili Olur?’ başlıklı anketimiz de bugüne kadar çıkan sonuç şöyle;
Av. Osman Yıldız ile Gökhan Ağdemir’in Aday olduğu MHP: 418
Dr. Taşkın Aktaş (Milletvekili) ile Pervin Tumbul’un Aday olduğu HDP 235
Büyükelçi Öztürk Yılmaz ile Erdem Uygur’un aday olduğu CHP: 229
Prof. Dr. Orhan Atalay (Milletvekili) ile Yunus Baydar’ın aday olduğu AKP: 134
Haberi ekleme saati: 23-21 -22 Ekim 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Kılıçdaroğlu Ardahan’a Geliyor

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş1 Kasım Genel Seçimleri öncesi Musul’da kaçırılan 101 Türk çalışanının başında bulunan o dönemin konsolosu, şimdi ki Büyükelçi’yi Ardahan’da aday göstererek AKP’ye büyük bir gol atan Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı aday gösterdiği CHP 1. Sıra Adayı Büyükelçi Öztürk Yılmaz’a desyek için Ardahan’da geliyor.
26 Ekim’de Ardahan’da olacağı öğrenilen Kemal Kılıçdaroğlu’nun yanı sıra CHP’nin üst düzey siyasilerinin de Ardahan’da olması bekleniyor.

**BU SIRLARI KONSOLUS MU ERİYOR?

IŞİT tarafından kaçırılan Konsolosu aday gösteen CHP seçimlere kısa bir süre kalırken Irak’ta yaşanan olayların perde arkasını kamuouyunun gözleri önüne dermeye başladı.
Geçtiğimiz gün Ardahan’a gelen CHP İstanbul Milletvekilleri Tekin ve Erdem’in Ardahan’da yaptıkları açıklamalar gündemi meşgul ederken, bu bilgilerin Irak’ta Konsolosluk yapan Büyükeliçi, CHP 1. Sıra Adayı Öztürk Yılmaz’ın verdiği ileri sürülmekte.

**İşte konuyla ilgili son gelişme şöyle;

CHP'li Erdem, Davutoğlu'na "Sarin gazı" iddialarını sordu

CHP'li Erdem'den Başbakan Davutoğlu'na: 'İslami motifli' kaç örgüt vardır

CHP İstanbul Milletvekili Eren Erdem, 2013 yılında Suriye'ye gönderilen sarin gazını Türkiye'den temin eden kişilere açılan ve tek celsede tüm sanıkların serbest bırakıldığı davaya ilişkin Başbakan Davutoğlu'na yazılı soru önergesi verdi.
Eren Erdem'in Başbakan Davutoğlu'nun yazılı olarak yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığı'na sunduğu soru önergesi şöyle:
"Adana Cumhuriyet Başsavcılığı sarin gazı maddelerinin Türkiye'den Suriye'ye gönderildiğine dair 2013 yılında bir iddianame hazırlamış ve bu dava daha sonra kapatılmış ve iddianamede adı geçen kişiler serbest bırakılmıştır. Bu çerçeveden hareketle;
- İddianamede sarin gazı için kimyasal madde temin eden kişilerin serbest bırakıldıktan sonra yurtdışına kaçtıkları iddiası doğru mudur?
- Dönemin Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın bölgedeki Savcı Mehmet Arıkan'a 'Bizim görüşümüz alınmadan 'islami motifli' terör örgütlerine herhangi bir soruşturma açmayın' yönünde talimat verdiği doğru mudur?
- Soruşturma sonrası ilgili Ağır Ceza Mahkemesi'nin davayı tek celsede sonlandırıp sanıkları tahliye etmesinin gerekçesi Bozdağ'dan aldığı bu talimat mıdır?
- Başbakan olduğunuz dönem itibariyle bakanlıklarınıza ve güvenlik birimlerinize ‘islami motifli' terör örgütleri için benzer talimatlarda bulundunuz mu?
- Günümüz itibariyle hakkında soruşturma açılmış ‘islami motifli' kaç örgüt vardır?
- Emniyetin davada adı geçen kişi ve kurumlara operasyon yapmasının engellendiği iddiaları doğru mudur?
- Sanıkların ivedilikle tahliye edilmesinin ardından davada adı geçen kişiler herhangi bir şekilde emniyet birimlerince takip edilmeye devam edilmiş midir?
- Tweet attığı için yargılanan ve haklarında yurtdışına çıkış yasağı konulan onlarca gazeteci varken, kimyasal silah iddiasıyla yargılanan kişilere yurtdışına çıkış yasağı konulmamasını nasıl değerlendiriyorsunuz?"
Haberi ekleme saati: 11.22-21 Ekim 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com
Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin


Gürsel Tekin’e şok..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşKendi köyünden başında bulunduğu partisine oy alamayan Gürsel Tekin CHP Adaylarına destek için geldiği memleketinde 100 kişilik bir grupla karşılandı.
Seçimden seçime Ardahan’a gelen, Ardahan ve Ardahanlıların sorunları ile ilgilenmediğiyle eleştirilen CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin gördüğü bu manzara karşısında beraberinde ki heyetle Ardahan’dan erken ayrılmak zorunda kaldı.
Haberi ekleme saati: 12.24-20 Ekim 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com
Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin


Bayan Adaylarda Sahada

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş1 Kasım’da sandık başına gidecek olan seçmeni ikna çabalarına devam eden siyasi partiler ve adayları kent, kent, ilçe, ilçe, köy köy dolaşmaya devam ediyorlar.

**Kadınlara Ulaşmaya Çalışıyorlar..

1 Kasım öncesi seçmene ulaşmaya çalışan milletvekili adayları başta kadın seçmen olmak üzere herkese ulaşmak için her yolu deniyorlar.

HDP’nin yanı sıra CHP, MHP e AKP’nin yoğun bir şekilde yarıştığı görülen şu günlerde iki bayan milletvekili adayı da sahaya indiler.
9 gerçek anlamda 9’u kağıt üzerinde toplam 14 partinin yarıştığı 1 Kasım Genel Seçimlerin de iki bayan aday da partilerinn 2. sıra milletvekili adayı olarak yarışıyor.
HDP’nin 2. sıra adayı Pervin Tumbul, DSP’nin 2. sıra adayı Birgül Demir sahaya inerek, Ardahan’da 1. sıra adayı olan erkek adaylarının seçim çalışmalarına destek vermeye başladılar.

**HDP YİNE 1. OLACAK..
Seçim çalışmalarını yoğun bir şekilde devam ettiren HDP’nin 2. Sıra Milletvekili Adayı Pervin Tumbul partisinin 7 Kasım’da olduğu gibi 1 Kasım seçimlerinde de 1. parti olacağını, bu kez bir milletvekili değil iki milletvekili çıkaracağını belirtirken Tumbul’un rakibi DSP’nin Kadın adayı Birgül Demir Ardahan’ı olduğu gibi Türkiye’yi kurtaracak olan seçim beyannamesinin DSP olduğunu söyledi.
Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin


Al kömürü, ver oyu!

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş7 Haziran sonuçlarını beğenmeyip, ülkeyi yeniden seçime götüren AK Parti her zaman ki seçim taktiklerinide yeniden uygulamaya başladı.
Oy vermeyeceğini düşündüğü seçmene yapılan devlet yardımlarını elinde tuttuğu ‘geçici^hükümet ile kestiren AKP oy alacağını düşündüğü seçmenin kapısında da çoğu yanmayan kömürleri döküyor.
Seçim çalışmaları için gittiği evlerin önünde Sosyal Yardımlaşma Vakıfları tarafından dağıtılan kömürleri gören CHP Ardahan Milletvekili Adayı Büyükelçi Öztürk Yılmaz konu hakkında yaptığı açıklamada, ‘Çevresinde yerleşim dahi olmayan yol ortasına dahi yardım adı altında bırakılan yanmayan odun kömürleri... Heryer kömür karası memleketimde... Bir elin verdiğini diğer el görmemeli demek var bizim ahlakımızda.’ dedi.
Haber: www.kuzeyanadolugazetesi.com
Haberi ekleme saati: 12.24-12 Ekim 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

CHP Geri mi Dönüyor!

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş1 Kasım’da yenilenecek olan genel seçimler öncesi önemli bir isim ile seçmenin karşısına çıkan Cumhuriyet Halk Partisi Ardahan İl ve İlçe Örgütleri 7 Haziran’da kayıp ettikleri milletvekillini geri almak için büyük bir mücadele veriyor.
Ardahanlı Büyükelçi Öztürk Yılmaz ile Göleli siyasetçi Erdem Uygur’un Erdem Uygur’un aday olduğu 1 Kasım Genel Seçimleri öncesi seçim çalışmalarına hız veren CHP Ardahan İl ve İlçe Örgütleri 7 Haziran’da kayıp ettikleri milletvekillini almak için büyük çaba harcıyorlar.
Ardahanlı seçmenden büyük ilgi toplayan Ardahanlı Büyükelçi Öztürk Yılmaz’ın etrafında birleşen CHP Ardahanlılar Türkiye’nin kurulduğundan bu yana iki kez kayıp ettikleri milletvekillini geri almak için büyük çaba gösteriyorlar.
Konu hakkında bir açıklama yapan CHP Ardahan İl Başkan Yardımcısı Yaşar Daşdemir CHP olarak 1 Kasım Genel Seçmelerini kazanacak parti olacaklarına olan inançlarını her geçen gün arttığını belirttiği açıklamasında CHP 1. Sıra Milletvekili Adayı Büyükelçi Öztürk Yılmaz’ın sağladığı enerji ile Ardahan’da 1. parti olacaklarına inandığını söyledi.
Haberi ekleme saati: 23.13-11 Ekim 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com
Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin


AK PARTİ'NİN KADIN İLÇE BAŞKANI:
DAMAL'A 2. CAMİYİ YAPACAĞIZ..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş1 Kasım Genel Seçimleri öncesi çalışmalarını sürdüren partilerden Adalet ve Kalkınma Partisi Damal İlçesi'nin Kadın İlçe Başkanı Nevriye Derdiyok Damal kent merkezine uzak kalan caminın yerin çarşı içinde olmak üzere Damal'a yeni bir cami yaptıracaklarını belirtti.
Seçim öncesi Ardahan'a gelen eski Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akadağ ile görüşen ve Ardahan'ın Alevi ilçesi Damal'da yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi veren AK Parti Damal İlçe Başkanı Nevriye Derdiyok Ardahanlı Kültür Bakanı Yalçın Topçu ile de yaptıkları görüşmede Damal'a yeni bir cami yapmak için kolları sıvadıklarını belirtti.
1 Kasım öncesi köy köy gezdikleri Damal köylerinde kadın ve çocukların faydalanacağı Kur'an Kurs Merkezleri açmak için köy muhtarlarıylada görüştüklerini belirten Derdiyok kendisinin göre geldiği günden beri Damal'ın dertleri ile yakından ilgilendiğini de belirtti.

**CAMİLER HAFTASI DAMAL'A KUTLANACAK..

Öte yanda içinde bulunduğumuz Camiler Haftasının etkinliklerinin büyük bölümünün Damal'da kutlanacağı alınan diğer habrler arasında oldu.
Haberi ekleme saati: 23.11-11 Ekim 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com

Ankara'da Barışa Bomba!
Yazar Fakir


Ardahan'da Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin


Facebook'ta Paylaş
SİTEMİZE REKLAM VERMEK İÇİN;
0. 535 418 32 58 NOLU TELEFONUMUZU ARAYABİLİRSİNİZ..

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yazarlarımızı okuyor musunuz?

YAZIYORSAM SEBEBİ VAR
Aktaş Nerededir?

Fakir Yılmaz Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşDün burada ‘Aktaş’a Kimse Sahip Çıkmasın’ başlığıyla ele aldığım yazımın Çıldırlı AKP’lileri bir hayli bozduğunu öğreniyorum..
Öyle ki yazımı okuyup, köy köy dolaşan AKP’lilerin cami hoparlörlerine çıkıp, ‘Vallahi Fakir Yılmaz’ın hiç emeği yok. Kapıyı biz açtık’ diye ilan yaptıklarını öğreniyorum..
Yani AKP’lileri minareye çıkarmışım da haberimi yok!
Evet dün bu köşede ele aldığım ‘Aktaş’a kimse sahip çıkmasın’ başlıklı yazımı bugün yenileyerek, altına bir kez daha imza atıyorum..
Çünkü , Çıldırlıların bile unuttuğu bir sırada Ardahan’ın Harziyan köyünde doğup, 42 yaşıma geldiğimde Çıldır’a gidip, orada tam teşekküllü matbaa kurup, Çıldır’ın ilk gazetesini kurup, baş logosuna da ‘Aktaş artık açılmalı’ demiş ve 4 yıl değil, 14 yıldan fazla bu kapının açılması için sürekli çaba göstermiş, konuyu gündemde tutmakla yetinmeyip, bir siyasetçi, bir bürokrat gibi bizaat uğraş verdiğimden dolayı bunu hak ettiğimi düşünüyorum..
Evet bugün minarelere çıkıp, ‘Aktaş’ı biz açtık’ diyenler başta olmak üzere bana ‘Haydi oradan’ diyenlere tek bir soru soracağım..
Ve rica edip, Aktaş Nerede? diye bana tarif etmelerini isteyeceğim..
Çünkü biliyorum ki bugün Aktaş’ın açılışına gidip, orada hava atacakların hepsinin ben bu kapıyı açtım diyecekler..
Ama ilk kez Aktaş’a gittiklerini, Aktaş’ı ilk kez gördüklerini bir ben birde benim gibi bu ile büyük emek verenler iyi bilirler..
Neyse Ardahan’ın vilayet olmasında, Aktaş'ın açılmasıyla kapatılacağı söylenen Posof Türkgözü (Badele) Gümrük Kapısının açılmasında, üniversiteni kurulmasında, doğalgazın gelmesinde emeği olanların Aktaş’ın açılmasında da adı geçmeyeceğini bile bile hayırlı olsun derim..
ardahan haber Siz gidin orada poz verin biz şimdide havaalanı, demir yolunun Ardahan’a gelmesine uğraşalım..Dün burada ‘Aktşa’a Kimse Sahip Çıkmasın’ başlığıyla ele aldığım yazımın Çıldırlı AKP’lileri bir hayli bozduğunu öğreniyorum..
Öyle ki yazımı okuyup, köy köy dolaşan AKP’lilerin cami hoparlörlerine çıkıp, ‘Vallahi Fakir Yılmaz’ın hiç emeği yok. Kapıyı biz açtık’ diye ilan yaptıklarını öğreniyorum..
Yani AKP’lileri minareye çıkarmışım da haberimi yok!
Evet dün bu köşede ele aldığım ‘Aktaş’a kimse sahip çıkmasın’ başlıklı yazımı bugün yenileyerek, altına bir kez daha imza atıyorum..
Çünkü , Çıldırlıların bile unuttuğu bir sırada Ardahan’ın Harziyan köyünde doğup, 42 yaşıma geldiğimde Çıldır’a gidip, orada tam teşekküllü matbaa kurup, Çıldır’ın ilk gazetesini kurup, baş logosuna da ‘Aktaş artık açılmalı’ demiş ve 4 yıl değil, 14 yıldan fazla bu kapının açılması için sürekli çaba göstermiş, konuyu gündemde tutmakla yetinmeyip, bir siyasetçi, bir bürokrat gibi bizaat uğraş verdiğimden dolayı bunu hak ettiğimi düşünüyorum..
Evet bugün minarelere çıkıp, ‘Aktaş’ı biz açtık’ diyenler başta olmak üzere bana ‘Haydi oradan’ diyenlere tek bir soru soracağım..
Ve rica edip, Aktaş Nerede? diye bana tarif etmelerini isteyeceğim..
Çünkü biliyorum ki bugün Aktaş’ın açılışına gidip, orada hava atacakların hepsinin ben bu kapıyı açtım diyecekler..
Ama ilk kez Aktaş’a gittiklerini, Aktaş’ı ilk kez gördüklerini bir ben birde benim gibi bu ile büyük emek verenler iyi bilirler..
Neyse Ardahan’ın vilayet olmasında, Aktaş'ın açılmasıyla kapatılacağı söylenen Posof Türkgözü (Badele) Gümrük Kapısının açılmasında, üniversiteni kurulmasında, doğalgazın gelmesinde emeği olanların Aktaş’ın açılmasında da adı geçmeyeceğini bile bile hayırlı olsun derim..
Siz gidin orada poz verin biz şimdide havaalanı, demir yolunun Ardahan’a gelmesine uğraşalım..
**Aktaş’a Kimse Sahip Çıkmasın..

ardahan haber Açılma aşamasına gelen Çıldır Aktaş Gümrük Kapsının açılacağı kesinleşti gibi..
Gibi diyorum, çünkü 56 yıldır kağıt üzerinde açık görünüp, resmi anlamda hala açılmayan bir kapı var karşımızda..
Evet soya soya kuyruğuna geldiğimiz Çıldır Aktaş Gümrük Kapısı nihayet açılıyor..
Şimdi gelelim Çıldır Aktaş Gümrük Kapısının açılması için kimlerin mücadele verdiğine..
Çünkü bugünlerde birilerinin Aktaş’a bir hayli sahip çıktığını görüyor, izliyoruz..
Aktaş’ın açılması için mücadele verip, gerçek anlamda çaba ortaya koyanların adı geçmezken, alakasız isimlerin şov yaptığını izlerken, toplumun bu kapı için kimin ne kadar mücadele verdiğini de düşünmesini isterim..
Buna neden ise 56 yıldır açıldı, açılacak denilen Çıldır Aktaş Gümrük Kapısı için benim verdiğim mücadelenin kimse tarafından gölgelenemeyeceğidir.
Çünkü Aktaş’ın unutulduğu bir sırada 2 bin nüfuslu Çıldır’a gidip, matbaa kurup, Çıldır’ın ilk gazetesini çıkaran ve o gazetenin logosuna Çıldır Aktaş Artı Açılmalı diyerek Çıldır Gazetemizin hemen her sayısında Aktaş’ı yazıp, gündemde tutan, bu yetmez gibi bu kapı ile yeterince ilgilenmeyen iki Ticaret ve Sanayi Oda Başkanını değiştirten, mevcut başkanı uyutmayıp, zorlayan, kapıdaki gümrük kapılarının yapılması için Türkiye Odalar e Boralar Birliği Başkanının yakasını bırakmayan, makamında ihaleyi yaptıran, arkasında ki Atatürk fotoğrafını indirip, Damal’da ortaya çıkan Atatürk siluetini asan benim..
Yani bugün Aktaş’ı açıyoruz diyenler o kapıyı ben açtırdım, ben..

**Ankara’nın Valisi Yok mu?

Türkiye’de kaç vilayet var?
Ve aynı Türkiye’de kaç vali var?
Başkan olmak isteyen ve en az 550 vekil isteyen Erdoğan’da biliyor ki; Başkanlık siteminde ki gibi seçimle olmazsa da Türkiye’de 81 Vilayet ve 81 Vali var..
Ve Başkanlık sistemine karşı çıkıp, Başkanlıkta ki Eyalet sistemini isteyen Demirtaş’ta biliyor ardahan haber Dün burada ‘Aktşa’a Kimse Sahip Çıkmasın’ başlığıyla ele aldığım yazımın Çıldırlı AKP’lileri bir hayli bozduğunu öğreniyorum..
Öyle ki yazımı okuyup, köy köy dolaşan AKP’lilerin cami hoparlörlerine çıkıp, ‘Vallahi Fakir Yılmaz’ın hiç emeği yok. Kapıyı biz açtık’ diye ilan yaptıklarını öğreniyorum..
Yani AKP’lileri minareye çıkarmışım da haberimi yok!
Evet dün bu köşede ele aldığım ‘Aktaş’a kimse sahip çıkmasın’ başlıklı yazımı bugün yenileyerek, altına bir kez daha imza atıyorum..
Çünkü , Çıldırlıların bile unuttuğu bir sırada Ardahan’ın Harziyan köyünde doğup, 42 yaşıma geldiğimde Çıldır’a gidip, orada tam teşekküllü matbaa kurup, Çıldır’ın ilk gazetesini kurup, baş logosuna da ‘Aktaş artık açılmalı’ demiş ve 4 yıl değil, 14 yıldan fazla bu kapının açılması için sürekli çaba göstermiş, konuyu gündemde tutmakla yetinmeyip, bir siyasetçi, bir bürokrat gibi bizaat uğraş verdiğimden dolayı bunu hak ettiğimi düşünüyorum..
Evet bugün minarelere çıkıp, ‘Aktaş’ı biz açtık’ diyenler başta olmak üzere bana ‘Haydi oradan’ diyenlere tek bir soru soracağIm..
Ve rica edip, Aktaş Nerede? diye bana tarif etmelerini isteyeceĞİm..
Çünkü biliyorum ki bugün Aktaş’ın açılışına gidip, orada hava atacakların hepsinin ben bu kapıyı açtım diyecekler..
Ama ilk kez Aktaş’a gittiklerini, Aktaş’ı ilk kez gördüklerini bir ben birde benim gibi bu ile büyük emek verenler iyi bilirler..
Neyse Ardahan’ın vilayet olmasında, Aktaş'ın açılmasıyla kapatılacağı söylenen Posof Türkgözü (Badele) Gümrük Kapısının açılmasında, üniversiteni kurulmasında, doğalgazın gelmesinde emeği olanların Aktaş’ın açılmasında da adı geçmeyeceğini bile bile hayırlı olsun derim..
Siz gidin orada poz verin..
Bizler de şimdide havaalanı, demir yolunun Ardahan’a gelmesine uğraşalım..

**AKP Ardahan Dağılıyor mu?

16 Gün kalan 1 Kasım Genel Seçimlerinin yapılıp, yapılmayacağının da tartışıldığı şu günlerde ilginç gelişmelerde yaşanmıyor değil.
Başta 7 Haziran Genel Seçimlerin destek başına iktidarı kayıp etmesine karşı geçici başbakan ile hükümet olan AKP’de olmak üzere Ardahan’da iddialı olan CHP’de, MHP’de ve HDP’de yaşananlar, ‘oy hatırı için’ adeta seçimden sonraya bırakılıyor gibi..
CHP’de yaşanan parti içi kaynamanın Büyükelçi Öztürk Yılmaz’ın aday edilmesiyle birlikte durulduğu ama parti içinde ki grupların için için kaynamaya devam etmesine rağmen bunun bir oy kaybına yansımayacağı görülen Ardahan’da en sorunsuz gibi görünen parti iki genç avukatı aday edip, 1 Kasım’da en büyük oyu almayı hedefleyen MHP’nin olduğunu görmekteyiz..
HDP’nin de CHP gibi için için kaynadığının inkar edilemeyeceği şu günlerde asıl büyük çalkantının AKP’de yaşandığı bir gerçektir.
Ardahan merkez de ve kuzey kazalarında istenmemesine karşın yeniden aday edilen Orhan Atalay’ın arkasında ikinci kez 2. sırada yer alan Yunus Baydar’ın yanında bulunanların büyük bölümünün Sezai Altun gibi MHP’ye gittikleri ve bundan önemlisi AKP’nin Ardahan kurucuları olarak bilinenlerin büyük kısmının da AKP’ye oy vermeyeceklerini açıklamaya hazırlandıkları ve bir o kadarının da parti içinde kalıp, AKP’nin duvarı içinde içeriden oluk açtıkları ileri sürülüyor..
Yani AKP Ardahan zorda gibi..

**Ankara’nın Valisi Yok mu?

Ardahan’ın da içinde bulunduğu 81 Vilayetin 81 Valisi var.
Ve bu valiler arasında birde 100 kişiye yakının insanın öldürüldüğü onlarcasının yaralandığı katliamının yaşandığı Ankara’nın da valisi var..
Ve o valinin diğer 80 vali gibi başında bulunduğu vilayetten sorumlu olduğudur..
Peki başta Kılıçdaroğlu olmak üzere ulusal ve yerel basın, medya, sanal ortam ne diye işin zorunu seçip, olmayacak işe amin deyip, suçsuz (!) bakanların istifasını isterler ki?
Ya Ankara’nın güvenliğinden, o insanları koruması gereken güvenlik güçlerinin başında ki Ankara Valisi değil mi?
Ya bu adamın istifası istenmesi gerekirken neden kos koca bakanlardan istifa beklersiniz ki?
İstifa etmezse üç imza ile merkeze çekilmesi gereken pişkin, pişkin ‘Güvenlik zafiyeti yok’ diyen içişler bakanı değil, onun yanında sırıtan Adalet Bakanı hiç değil..
İstifa etmesi gereken ilk isim Ankara Valisidirrrrr..
Hele o bir istifa etsin..
Diğerleri de belki utanır..

**OLUK OLUK KAN AKACAK..

Dün, Ankara'ya doğru yol alırken geçtiğim Rize'de Rizelileri utandıran pankartlara rastlıyordum.
Çünkü bu memlekette bir mafya babası miting hazırlığı yapıyor ve sağa sola astığı paçavarlarıyla milleti mitinge çağırıyor, Rizelileri adeta eziyordu..
Yemek yediğim yerin sahibi, 'memleketin haline bak' diyor, 'mafya babası Rize'de miting yapıyor' diyerek üzüntüsünü belirtiyor.
Gülümsüyorum.
Çünkü Rize'linin üzüntüsünde anlıyorum ki bu memlekette hala sağduyulu insanlar vardı..
Birilerine saraylarda Reis denilerek yönetilen bir ülkede mafya babaları da miting yapsa halkın bunlara er yada geç cevap vereceğine bir kez daha inandım..
Ve bir gün sonra yaşanacakları bilmiyorcasına ağlayan havanın eşiliğinde direksiyonu kırmaya hazırlandığım bir sırada çok güvendiğim 6. hissim beni uyarıyor, 'Ankara'ya gitme, direk geç İstanbul'a' diyordu.
Öylede yaptım..
Ama Ankara-İstanbul ayrımına gelmeden önce Tosya'ya gelip, aracımı çektiğim dinlenme tesisinde yan masada oturanlara sordum, '1 Kasım seçimi ne olur?' diye..
Şivemin doğulu olduğunu anlayan biri bir gece önce Demirtaş'ı izlediğini ve bana duyururcasına nasılda korktuğunu anlatıyordu ve HDP ile MHP'nin baraj altında kalacağını ve AKP'nin tek başına iktidar olacağını söylüyordu..
ardahan haber O bunları konuşurken yanında ki MHP'li olduğunu anladığım şef garson bu ülkenin MHP'ye de, HDP'ye de ihtiyaç duyduğunu ayakkabı kutularında dolarları götürenlerin 1 Kasım'da tarih olacağını dillendiriyordu..
Diğer masada biz dinleyen bir diğeri ise AKP'nin mutlaka tek başına iktidar olacağını savunuyordu..
Bilgisayarımı toplayıp, ayrılırken 4'ünün de telefonunu aldığım sırada tek bir şey dedim onlara.
Bu ülkede 4 kişinin konuşma yaparken bile gerilmesini sağlayanlar utansın deyip oradan ayrılırken aslında bir birimizde yoktu farkımız.. Çünkü sohbetimizin sonunda bir birimizi öperek ayrılıyorduk, ben doğulu onlar ise iç Anadolu da ki vatandaşlar olarak..
Ve Adapazarı'na girdiğimde gelen telefonla bir davet alıyordum, 'otobandan çık yanıma gel' diyordu..
Arayan iki dönemdir AKP'den milletvekili adayı olmak isteyen ama diğerleri gibi onunda listeye girme başarısı gösteremeyen Göleli Cavit Çetin'di..
Diğer adı Sakarya olan Adapazarı'na girerken ilk dikkatimi çeken şey Adapazarlıların da bir hayli gergin olduğu ve adeta patlayacak hazır birer bomba olduğunu hissediyordum, gitmek istediğim adresi sorarken..
Ve gittiğim Cavit Çetin ile birlikte gittiğimiz lokanta da yemek yerken gözlerin bizim üzerinde olduğunu ve arada bir Türkçe/Kürtçe konuşmamızı dikkatle dinlediklerini görüyordum..
Ve oradan da ayrılırken geldiğim Kocaeli'nde acı acı çalan telefonla uyanıyordum.
Arayan amca oğlum Mete Yılmaz 'Sen neredesin şu an. Ankara'da bomba patlamış' diyordu..
Şok olarak yatakta fırlayıp, bilgisayarı açarken karşıma ilk çıkan başlık, 'Oluk oluk kan akacak' oluyordu..
Yani Ankara'da ki barış mitinginde patlayan bombanın etkisini görmeden önce dün geçtiğim Rize'de yapılan mitingin haberinin başlığını görünce Ankara'da patlayan bombanın etkisinin daha büyük olacağını tahmin ediyordum..
Çünkü Reislerin memleketinde düzenlenen Mafya mitingi öncesi yaşananlar adeta ilan edilmişti..
'Oluk oluk kan akacak' denen o miting ardından Ankara'da barışa bomba atılmıştı ve bu yazı biterken 86 insan ölmüş, onca insanda yaralanmıştı..
Yani Suruç'ta başlayıp, bugüne kadar sürdüğü gibi yine kan akmıştı.
Hem de oluk oluk..

**Göle’nin Rantçıları İşbaşında..

ardahan haber Yaklaşan genel seçimler öncesi seçim çalışmalarına devam eden adaylarda en çok zorda olan AKP’li Orhan Atalay’ın iki dönemdir yüz vermediği bazı Göleli siyasetçiler ile bir araya geldiği e adeta özür dilercesine ‘İki kez olmadı, üçüncü kez vallahi’ dediğinin öne sürüldüğü şu günler de siyasetten miladi bitmiş bazı rantçıların da iş başı yaptıklarını gözlemliyoruz..
Göle ve Göleliler değil her gelen krediyi, devlet imkanlarını sülalelerine aktaran bu rantçıların dün kendilerine yüz vermeyen vekile bugün yaranma çalışmaları benim olduğu gibi tüm Gölelilerin dikkatinde kaçmıyor.
Tüm Gölelilerin tanıdığı bu simaların daha dün demediklerini bırakmadıkları Atalay ile bir araya gelme hesaplarının ne kadar samimi olduğunu Atalay’ın kendisi de iyi biliyor desem sanırım Atalay ailesi başta olmak üzere AKP’liler diye bildiklerim bana kızmazlar..
Neyse yeni bir seçime doğru gidilen şu günlere kendilerine yeni yerler bulmak için çabalayanlar ile Atlay’ı baş başa bırakıp, 1 Kasım’da asıl kazanacak olanın halkın olacağını belirtmekte fayda var..
Çünkü Ardahanlı, Göleli, Çıldırlı, Posoflu, Damallı ve Hanaklının bu memlekette iktidar olup, halka bir şey vermeyenleri çok iyi tanıdığını bilen biriyim..
Evet 7 Haziran’a ki halkın tercihini beğenmeyenler 1 Kasım’da ki seçimde umduklarını bulamayacaklarını Göleli rantçılar da iyi biliyor ya neyse..

**Göleliler mi, Posof yada Çıldırlılar mı?

ardahan haber 7 Haziran Genel Seçim sonuçlarını beğenmeyip, ülkeyi yenide seçimlere götüren AKP toplumu olduğu gibi seçmeni de kamplara böldüğünü görmek için şöyle Ardahan ilçelerini gezmeniz ve seçimlerle ilgili sohbet etmeniz yeterli olacaktır.. Çünkü başta Göle ve Hoçvan’ın olmak üzere halkın 7 Haziran’da ki tercihini beğenmeyen ve yeniden seçim isteyen AKP’nin yarattığı ayrışımı görmeniz için Posof’a yada Çıldır’a gitmeniz yeterli olacaktır.. Kendisi de Göleli olan, benim gibi Kürtte olan Atalay’ın iki dönemdir yaptığı milletvekilliği sırasında ki beceriksizliklerini kapatmak için, Posoflulara, Çıldırlılara, ‘Bize oy vermezseniz, Göle ve Hoçvan’ı geçemeyiz’ diyerek aba altına sopa gösteren AKP’lilerin bu tavrına tepki koyan Posoflular, 30 yıla yakındır bir türlü istendiği gibi çalıştırılmayan Türkgözü (Badele) Gümrük Kapısının yanı sıra, 60 yıla yakındır açıldı, açılacak denilen Çıldır Aktaş Gümrük kapısının neden açılmadığını sorması engelleniyor.. Ulgar’a vurulacak denilen tünelde bahsedemeyince, yaklaşan kış öncesi iyiden iyiye soğuyan havalara rağmen 7 yıldır bir türlü bitmeyen Posof yolunu yaptıramayan, Göle yolunu, Çıldır yollarının bitirilmemesini saklamak için Posoflulara, Çıldırlılara birilerini öcü gösteren aynı AKP’liler Göle’de, Hoçvan’da da Kürt sorununu bir HDP’liden daha iyi konuşmaları ise işin diğer acı bir yönüdür..

**DAİŞ’te Satışta..

ardahan haber Rusya’nın şov yaparcasına daldığı Suriye’de yeni bir sürecin başladığın gördüğümüz şu günlerde bir de yeni bir satışa şahit olmaktayız..
Çünkü iktidar da kalmak için her türlü satışı yapanlar bu kez kendilerinin besleyip, büyüttüğü İŞ-İT’i yanı onların söylemi ile DAİŞ’ı da satışa çıkardıklarını da görüyoruz.
Daha önce Ergenkon, Balyoz, Cemaat ardından Barış Masasını satanların DAİŞ dedikleri İş-İT’i de satabileceğini sık sık yazan bir gazeteci olarak bugün yaşananları dün dile getirirken iktidar koltuğuna yapışanların her şeyi yapacağına da dikkat çekmiştim..
Ve o uyarılar arasında ‘Aman aman ne olursa olsun, ne yaparsanız yapın, isterseniz dolarcıkları ayakkabı kutularına doldurun, malı götürün ama adına barış masası dediğiniz masayı yıkmayın, Öcalan’ın kandırmaya kalkışmayın’ da demiş, birilerini bu ülkenin huzuru adına uyarmıştım..
Ama gelin görün ki; bugün İş-İT’i satışa çıkaranlar iktidar hırsı ne benim yazdıklarımın görülmesine ne de benin uyarılarıma benze uyarıların dikkate alınmasına neden olmuştu..
İşte dün özelleştirme adı altında satılan onca fabrika gibi yeni bir satış operasyonun yapıldığı ve Ardahan’da ki cemaat yanlılarının gözaltına alındığı bir ülkede her şeyin satılabileceğini ve bu satışta, ‘Barış Süreci Var, Dikkat Edin’ denilen vali ve kaymakamlarında seçimden hemen sonra dava edilebileceği de düşünülmelidir..

**Türk Oyları: 3, Kürt Oyları: 2

ardahan haber 7 Haziran sonuçlarını beğenmeyip, 25 gün kalan 1 Kasım seçimlerini zorlayanların ince hesaplar içinde olduğunu dün bir kez daha sezerken, Ardahan’da ki oyların bu seçimde nereye kayacağı yönünde uzun uzun hesapların yapıldığına da şahit oluyordum.
Evet, HDP’nin birinci, AKP’nin ikinci, CHP’nin üçüncü, MHP’nin dördüncü olduğu olduğu 7 Haziran seçimleri ardından DSP ve diğer partilerin yanı sıra Ardahan’da yarışacak olan 4 partinin 1 Kasım’da nasıl bir oy alacağı yönünde caddeden, valiliğe kadar hesaplar yapıldığını bir kez daha gördüğüm dün bu oyların kimliklerinin dağılımının hesapları da yapılıyordu..
Yani 57 Bin seçmenin sandığa gitmesi beklenen Ardahan’da ‘Türk oyları mı, Kürt oyları mı galip gelecek?’ diye hesaplarının da 1 Kasım seçimleri öncesi hesaba katıldığını görüyordum.
Kısacası; 57 bin oyun büyük bölümünün üç parti arasında, geriye kalan bölümün de iki parti arasında dağılacağı yönünde ki hesaplar ince elenip, sık dokunuyordu..
Açıkçası birileri oylar arasında da bölücülük yapmış, Kürt ve Türk oylarını hesaplayıp, hangisinin hangisini geçeceğini hesaplıyordu..
Türk oyları üç parti arasında bölenler Kürt oylarını da ikiye bölüyordu..
Ve özellikle Türk oyların ele yada böyle iki Kürt adaya da gideceğinden bir hayli korkuyorlardı..

**Savaş Hali’de Olsa Unutulmaz..

ardahan haber 28 Mermi ile öldürülen PKK’lının cesedini panzerin arkasına bağlayıp, yerden çekenlerin soruşturulacağını belirtip, yaşananın terörle mücadele de olsa insanlığa sığmadığını belirten başbakan gündemi değiştiren Rus Savaş uçaklarının Türk haa sahasına girmesinde de bir hayli kızmış..
Rusya’yı Suriye’ye benzetip, ‘Sahamıza gireni dağıtırız’ diyerek göz dağı veren başbakanın bunu yapamayacağını bilinmesine karşın gündemi birden gölgeleyen bu açıklaması, başta kirli havuz medyası olmak üzere savaş yanlısı basın e medya içinde bulunmaz Hint kumaşıydı..
Çünkü Filistin’de ki İsrail askerlerinin saatlerce gösterip, Güneydoğu illerinde ki savaş halini gölgelemeye çalışan medya ve basın için bu sortiler 8 su tünlük manşet olarak, yerde kanlar içinde, sürülen insanı, insanlı unutturmuştu..
‘Savaş halin bunlar, normal şeyler’ denilip, geçilecek bir şey olmayan bu insanlık dışı vahşeti gölgeleme çabaları da sonuç vermiş ve gözler birden Türk Başbakanının Putine attığı sözüm ona fırçasıyla kapatılmıştı..
Ama o fotoğrafı paylaşan Demirtaş’ın dediği gibi o fotoğraf Türkiye’de çekilmiş ve savaş hali de olsa unutulacak bir fotoğraf değil..

**Direnç kırma hesapları..

ardahan haber 3 Yıldan fazla bir süre devam eden ancak 7 Haziran seçim sonuçlarının beğenilmemesi üzerine bozulan barış süreci ardından başta Güneydoğu’da olmak üzere ülkenin bir çok yerinde istenmeyen görüntüler ard arda gelirken, yaşanan bu gerginlik ardından namlunun gazetecilere de döndüğünü görmekteyiz.
Önce ard arda yasak bölge ilan edilip, virane edilen kentler, sonra DİHA’nin bürosuna baskın, ardından ülkenin en büyük medyasına saldırı ve ünlü bir gazetecinin dövülmesi..
Sonra da daha önce de, yani 90’lı yıllarda Ardahan’ın Göle ilçesinde yapıldığı gibi Şırnak’ta öldürülmüş bir PKK’lının polis panzerin ardından yerde sürüklenmesi, sonra da Diyarbakır’a bir muhabirin kafasına silah dayatmakla devam eden gazetecilere yönelik baskı..
Ve sanki daha da şiddetlenerek devam edecek bir korku filmi..
Burada ki amacın demokrasiyi isteyen, barışını devamı için çabalayanların direncini kırmak olduğu alenen açık..
Ve bu durumun 1 Kasım’a kadar mı, yoksa devam edip, etmeyeceğini bilmediğimiz bir sürece giren ülkede biz gazetecilerin direncini kırmak isteyenler bilsinler ki biz kalemi kırılmayan gazeteciyiz..

**Bu kez doğru demişler..

ardahan haber 7 Haziran’da bağımsız aday olup, aldığı oylar ile siyaset defterini kapatan Ardahan’ın eski milletvekillerinden Saffet Kaya seçimlerden sonra ilk kez konuşmuş ve kayıp edenin kendisi değil, Ardahan olduğunu söylemiş..
Buna benzer bir açıklamayı bana ve Ardahanlılara hatırlatan Kaya’nın partisine 10 bin oy kayıp ettiren Atalay’a verdiği cevapta Ardahanlılar kendisine ayıp etmeyip, 4. kez milletvekili seçseydi bu kez kesin bakan olacağını da belirtmiş..
Üç dönem boyunca milletvekili olup, bakan olamayan Kaya’nın bu serzenişini okuyunca acı acı gülümsedim..
Çünkü ‘Beni seçseydiniz, bu kez kesin bakan olurdum’ diyen aynı Saffet Kaya gibi onun gibi bu yoksul memlekette 3 dönem milletvekili olup, ardından olamayınca ‘Ben değil, Ardahan kayıp etmiştir’ diyen Ensar Öğüt’ü hatırladım..
Yani ikisi de aynı şeyi demiş.
Yani onların kayıp etmesi çokta önemli değil, asıl kayıp eden Ardahan olmuş..
Vağ, vağ..
Yazık olmuş gerçekten..
Ya kardeşim siz Ardahan ile ve bizlerle dalgamı geçiyorsunuz?..
Allah'a bakın ya bu zavallı Ardahan siz milletvekili olduğundan bu yana ne kazanmış ki, ne kayıp etsin..
Kazanan siz olurken, kayıp eden hep Ardahan olmadı mı?

**CHP’liler Adaylarına Sahip Çıkıyor mu?

ardahan haber Kala kala bir aydan az bir zaman kalan 1 Kasım Genel Seçimleri öncesi seçim çalışmalarını yürüten partilerin başında gelen Cumhuriyet Halk Partisi Ardahan İl ver İlçe Örgütleri gelmekte.
Bu partinin dünyaca tanınan ama yerel de yakinen çokta bilinmeyen ve de CHP’nin yerel yetkililerince Ardahanlı seçmene tanıtılması gereken bir isimle seçime gittiğini gördüğümüz bugünlerde CHP’nin Örgütlerinin yeterince çalışıp, çalışmadığına bakmak istiyorum.
Evet, 7 Haziran öncesi bir kaç kez yerle bir edilen ve halada yaralı olan CHP Ardahan İl ve İlçe Örgütleri ve aynı örgütün eskileri, yenileri vede CHP’liyim diyenler CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun bizzat aday ettiği Büyükelçi Öztürk Yılmaz’a gerektiği kadar sahip çıkıyorlar mı?
Bilemiyorum ama benim gördüğüm Ardahanlı CHP’li seçmen, ‘HDP nasıl Ardahan’da 1 parti olur?’ diyerek 7 Haziran seçim sonuçlarını içlerine sindiremeyenler ile hala orta da duran Ardahanlı seçmenin CHP Ardahan yöneticilerinden daha çok istekli..
Çünkü bir çok seçmenin, taraftarın, CHP’nin iktidar olmasını isteyenlerin, ‘ben CHP’liyim, ben CHP yöneticisiyim’ diyenlerden daha çok CHP’nin adayını kanıksayıp, destekledikleri kadar CHP’nin mevcut İl ve İlçe Örgütleri, aynı partinin eski İl ve ilçe yöneticileri çokta çalıştıklarını göremiyorum..
‘Ya baba daha ne istiyorsun, gidip, yanın da poz veriyoruz ya’ diyenlerin olduğunu duyar gibiyim..
Ama bunun yeterli olmadığını kendilerinin de benden daha iyi bildiğini, bildiğim CHP’liler bu tempo ile giderlerse, şu an ‘CHP Ardahan’da Birinci’ havasının 1 Kasım’a doğru dağılmasından korkarım..
Çünkü CHP’liyim diyenlerin, MHP’liyim, ‘Bu kez biz kazanacağız’ diyenler kadar işe yapışmadıklarını görüyorum..
0.535.418 32 58-fakiryilmaz323@hotmail.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?

KADINCA/Selmi Yılmaz
Bu Milletten Bir Şey Olmaz!..

Ardahan Haberi Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşAnkara katliamının sarstığı ülkem seçime doğru gidiyor. Ve bu seçim sonrası barış gelecek deniyor.
Ardahan Haberi Bu ülkenin ana sorunlarından biri de başta şu an bu yazıyı okuyacak kadar toplumsal sorunlara duyarlı sizlerin yani sözüm ona biz toplum önderleri mi, akıllıları mı ne derseniz deyin, aydınları, okumuşları yani yaşananları az çok bilen ama topluma anlatamayanlarız..
Yani peygamberimizin ‘Bu Araplardan Bir Şey Olmaz’ demeyip, inancını ısrarla anlatmaya devam ettiği gibi, yani Atatürk’ten önce veya sonrasın da gelen ve giden tüm liderler gibi inandığımızı dik durup savunamamış, anlatamamış ve bunu yapamayan bizler birde ‘Bu milletten bir şey olmaz’ deyip, işin en kolayına kaçmışız..
Yani, 'Bu millet niye anlamıyor?’ sorusunu soracağınıza önce kendinize bakın..
Bakın ki; o milletin sizden daha akıllı, daha aydın ve daha saf olduğunu görün..
Çünkü o millet siz sözüm ona toplum lideri diye geçinenlerin lider olmadığını biliyor..
Ve savunduğunu da savunamadığı gibi samimi olmadığını görüyor, ona göre de anlatılanları anlamamazlıktan geliyor..

**Ardahan’da ki Kürtler Şanslı..

15 Gün kalan 1 Kasım Genel Seçimleri öncesi çalışmalarını hızlandıran partiler ve adayları seçmeni iknaya çalışırlarken seçmeninde karar vermek için gerek Ardahan’da ki adaylar, gerek ise ülkedeki gündemi yakına takibe almış gibi..
Türk, Kürt, Alevi, Terekeme seçmenin nasıl bir karar alacağını göreceğimiz 1 Kasım öncesi tartışılan diğer önemli bir konuda bu seçimi kazanacak tarafın siyasi yönüdür..
Yani 7 Haziran’da 18 bine yakın oy alıp, Ardahan’da birinci, Türkiye’de 3. parti olan HDP’nin mi yoksa 7 Haziran seçim sonuçlarını beğenmeyip, ülkeyi yenden seçime götüren Göleli Kürt Adayı ile 1 Kasım seçimlerine gidecek olan AKP’mi kazanacak diye tartışan Ardahanlı seçmen 1 Kasım seçimlerinde kazanacak olan tarafın Kürtler olduğunu da tartışmakta..
Çünkü CHP gibi şanslı olan HDP ile AKP’nin adaylarının Kürt olması bu tezi ortaya koyarken, bunun tam tersi de MHP’ye verilecek oylarla bu şansı engellemek olduğunu da belirtiyorlar.

**Diktatör müsünüz? Hangi Gazeteden?..

Ankara katliamı sonrası ilk kez basın ve medyanın karşısına çıkan ve Ankara Valisi başta olmak üzere bakanların istifasına gerek yok anlamına gelen açıklamalar da bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan meslektaşı Finlandiya Cumhurbaşkanı ile birlikte durum değerlendirmesi yaparken bir gazeteci söz istiyor ve soru soruyor..

Hem de öyle bir soru ki Türkiye’de gazeteciyim deyip, soramayacağı soru..
Finlandiyalı gazetecinin ‘Diktatör müsünüz’ sorusu Cumhurbaşkanını kızdırsa da o sakinliği korumaya çalışarak, ‘Hangi gazeteden’ diye bir soru soruyor.
Yani eğer bu gazeteci ülkenin içinde bir gazeteciyse hesabı sorulmalı şeklinde bir soru..
Ama o beklenmeyen soruyu soran gazetecinin Finlandiyalı olduğu öğrenilince istenmeye istenmeye cevap veriyordu..
Yani ‘siz Diktatör müsünüz?’ sorusuna, Türk ise hesabı görülmek üzere! 'Hangi Gazeteden' cevabı geliyordu..

**Seçmeni taşıyan kazanır..

Umarız ki bu seçim hayırlara vesile olur, umarız o çok arzuladığımız barış gelir..
Benim bugün üzerinde duracağım konu ise seçmenin, çok kısa bir süre kalan seçime karşı ilgisizliği ve de duyarsızlığı olacak.
‘Cumhurbaşkanıyım ama benimde gönlümde bir parti yatıyor’ diyerek seçimler öncesi yaptığı açıklama ve toplantılar da en azında 550 milletvekili isteyenlerin ince hesaplarının tutup, tutmayacağını da göreceğimiz 1 Kasım Genel Seçimlerine olağanüstü ilgisiz olduğu görülen seçmenin başına gidip, gitmeyeceğini merak ederken, bunun gerçekleşmemesi halinde en çok hangi partinin bundan zarar göreceğini de düşünmüyor değilim..
Bilemiyorum ama seçim çalışması yapan parti ve adaylarının bir görevi de 1 Kasım’da seçmeni sandığa taşımalarıdır..

**Göle HDP, Posof, Çıldır MHP’mi Diyor..

Ardahan Haberi Kısa bir süre kalan 1 Kasım Genel Seçimleri öncesi kimin seçimi kazanacağı yönünde yoğun bir şekilde tartışan Ardahanlı seçmenin Göle’nin tavır değişmediğinin ve 1 Kasım’da yine HDP diyeceği, başta Posof ve Çıldır olmak üzere Kuzey kazalarının yani Damal, Hanak, Posof ve Çıldır’ın MHP ve CHP diyeceği konusunda sanki hem fikirler..
CHP’nin Büyükelçi Öztürk Yılmaz ile eski günlerine dönüp, birinci parti olacağı yönünde ki kanıları da bir hayli yüksek olduğu görülen Ardahan’da kayıp edecek olanın AKP’nin olacağını da iddia ediyor.
Bilemiyoruz ama AKP’nin bir hayli zorda olduğunu görmek için CHP’ye MHP’ye yüzünü döndüğü açıkça görülen Düz Ardahan olarak bilinen bölgede ki seçmenin düşündüğünü, Posof ve Çıldır’da düşünüyor gibi..
Çünkü AKP’nin Ardahan merkezde olduğu gibi bu Posof, Çıldır ve Hanak’ta da geri saydığını ileri süren Ardahan’da ki seçim hesabı yapanlar bu seçimin en karlısının seçmeni ikna edcek olan adaydır diyor..

**Posof ve Çıldırlılar Bu Haberi İyi Okuyun..

1 Kasım’da yeniden sandığa gidecek olan seçmenin siyasierde beklentisi ne olabilir diye düşündüğüm bir sırada ajanslara düşen bir haber moralimi alt üst etti..
Ardahan Haberi Çünkü bu memleketin bu kadar sahipsiz ve bu memleketi kurtaracağım diye yeniden seçmene gidip, oy isteyenlerin olduğunu bir kez daha, hemde üzülerek hatırlıyordum..
Evet, 1 Kasım seçimleri öncesi kendisi oturup, 2. kez ikinci sırasında yer alan Baydar’ın ekil arkadaşı Orhan Atalay ve tayfasının ‘Oy verin, hizmet gelsin’ dediği şu sıralarda ajanslara düşen bu haberi ben değil, Posoflular, Çıldırlılar iyi okuyup, 1 Kasım’da seçim sandığının başına giderken gerekli cevabını vermeli diye düşünüyorum..
Çünkü ajanslara dşern haberin başlığı aynen şöyleydi..
Ticarette kullanılmayan Posof ve Aktaş, oy vermekte de
kullanılmayacak! gerisini Posof e Çıldırlılar okusun..

**Rusya’nın Suriye’de Ne İşi Var?

Ardahan Haberi Durduk yerde tüm komşularla kavgalı hale gelen ülkenin cumhurbaşkanı çok kızgın..
Buna neden ise Rusya’nın Suriye’ye girmesi ve bir türlü Iş-İT diyemediği DEAŞ’a vurması.
Neymiş efendim Rusya’nın ne hakkı var sınırı olmadığı Suriye’de.
He ya gerçekten onca uzakta olan ABD Malatya’nın üzerinden Suriye’de iken Suriye’nin kulağının dibinde olan Rusya’nın ne işi var ya İslamcı bir yönetim için karıştırdığımız Suriye’de..
Bilemiyoruz ama tamda işler yoluna girmiş, Suriye planları tutacakken Rusya gelip, her şeyi alt üst etti..
Nereden çıktı bu Rusya ya..
Vallahi çok ayıp ediyor..
Haydi sayın Putin kızdırma bizi de çek şu uçaklarını Suriye’de..
Bak biz de uçaklarımızla oraya doğru uçacaktık, besleyip, büyüttüğümüz Deaş’a ayıp olmasın diye Kandil’e gittik.. Sende Ukrayna'ya gitsene..

**Adayların Seçim Vaatleri..

Ardahan Haberi En son HDP’nin seçim vaatlerini açıkladığı 1 Kasım Genel Seçimleri öncesi partilerin adaylarını ne gibi vaatlerinin ne olduğunu soran yok..
Başta iki dönemdir Ardahan Milletvekilliği yapan AK Parti’nin Ardahan Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay’ın olmak üzere CHP’nin, HDP’nin ve MHP adayları seçmenden oy isterlerken bu memleket için ne düşünüyorlar?..
Yani ‘Bana ve partime oy verin’ dediklerin de Ardahan ve Ardahanlılara ne gibi vaatlerde bulunuyorlar?..
Türkiye’nin sınır kenti olan Ardahan’ın bir türlü doğru dürüst çalıştırılamayan Posof Türkgözü (Badele) Gümrük Kapısı ve açıldı açılacak denilip, yıl bitmesine karşı hala açılamayan Çıldır Aktaş Gümrük Kapısı, adayların çoğunu nerede geçtiğini bilmediği Kars-Tiflis-Bakü Demiryolu, BTC/BOTAŞ hattının yanında yapılan Nabucco gaz Hattının bu kente neden katkı sunmadığını ve katkı sunması için ne yapacaklarını seçmene anlatıyorlar mı?
Yoksa biten hayvancılığın yeniden eski günlerine dönmesi için çok gizli projeleri var da bizlerden ve seçmenden mi saklıyorlar?..
Belkide belediye başkanının ‘Göç oldu’ dediği göçü durduracak işsizliğimi çözecekler?.
Bilemiyorum ama kent içi yollarında geçilemeyen, şehirler arası yolları bir türlü bölünüp yapılamayan bir zamanlar güllerin açıldığı Ardahan yollarını yaptıracak planları mı var?
Belkide Sahara’yı delen, Ulgar’ı geçen, Mozoreti Gürcistan’a bağlayan tünelleri yaptırmak için gece gündüz yatamadıklarından dolayı vaatlerini açıklama gereği görmüyorlar..
Evet partilerinin kimsenin doğru dürüst okumadığı sayfalar dolu vaatler sırladığı şu günlerde Ardahan’da aday olan AKP, CHP, HDP, MHP’nin adaylarının vaatleri nelerdir..
Elesine oy veren sayın seçmen sende sor...

**AKP’nin Seçim Vaatleri..

Ardahan Haberi Saadet Partisi, Büyük Birlik Partisi, Demokratik Sol Parti, Vatan Partisinin de seçim vaatlerini açıkladığı şu günlerde 13 yıldır iktidar da bulunan AKP’de 1 Kasım seçimleri öncesi seçim vaatlerin açıkladı..
Sanki; SP, BBP, DSP, Vatan Partisi gibi muhalefetteymiş gibi yeni vaatlerde bulunan AKP’nin Ardahan Belediye Başkanı ile yine 2. sıra adayı olan Yunus Baydar’ın da katıldığı toplantıda bir çok vaatte bulunmuş..
Gören der ki; Ya bu AKP hiç iktidar olamadı, bu vaatleri de çok güzel oy verelim de iktidar olsun da sözlerini yerine getirsin der gibi..
Evet; Büyük Birlik Partisinin kim evsize ona ev, SP’nin gönlünü dinle Saadete gel dediği bir süreçte AKP’de ben demokrasi dahil size her şeyi vereceğim demiş..
Peki 13 yıldır iktidar olup, vermeyen bun vaatler ne kadar inandırıcı?..

**HDP aldı, MHP niye almasın ki?

Ardahan Haberi Bizi tanıyanların gazetecilik ilkeleri içinde tüm partilere eşit davranmaya çalıştığımızı, görüneni olduğu gibi kamuoyuna aktarmaya gayret ettiğimizi ve bu ilkemizle bu kentte yaşananları tüm çıplaklığıyla gazetelerimiz ve de sitelerimiz aracılığıyla gözler önüne serdiğimizi iyi bilirler..
7 Haziran ve önce ki seçimlerde olduğu gibi 1 Kasım Genel Seçimlerinde de bu ilke ile gazetecilik yapmaya çalıştığımız şu günlerde yayınlarımızın biraz CHP ağırlıklı olduğunu bunun yanı sıra siyasi görüşümüze ters olan MHP’yi sık sık gündeme taşıdığımızı ve bununda taraflı yayıma girdiğini ileri sürenlerin olduğunu görmekteyiz..
Ancak bunun bizim değil ülke genelinde olduğu gibi Ardahan’da CHP’nin bir toparlama içinde olduğu, MHP’nin ise özellikle HDP’nin Ardahan’da seçimi almasıyla tabanının zorlamasıyla siyasi sorumluluğunu üstlenmesinden geldiğini bilmelidir.
Şimdi gelelim CHP’nin yanı sıra MHP’yi neden yazdığımıza;
Görünen köyün kılavuz istemediği şu günlerde MHP’lilerin yanı sıra MHP’ye oy vermeyip, HDP’nin Ardahan’da bir milletvekili çıkarmasının getirdiği ezikliğin Ardahan MHP’ye yaradığını ve Ardahan’da ‘HDP alıyorsa, MHP niye almasın’ denildiği içindir MHP’nin gündemde olması..

**Orhan Atalay’da Kürt Değil mi?

Ardahan Haberi Toplumların arasında hiç bir sorun olmazken siyasilerin seçimden seçime ısıttığı milliyetçilik kazanı yine kaynamaya başladı.
Özellikle 7 Haziran Genel Seçimlerin de Ardahan’da 1. parti olan HDP’nin Ardahan’da bir milletvekili seçtirdiğini bunu önlemek için de 1 Kasım seçimlerin de ona göre oy kullanılması gerektiğini ileri sürenler 13 yıldır iktidar olan AK Partinin Milletvekilinin de Kürt olduğunu unutuyorlar.
Başta şu an cumhurbaşkanı olan Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Tek Devlet, Tek Millet, Tek Bayrak’ diyen şimdi ki cumhurbaşkanına karşı çıkıp, bu söylemin başta Kürt kamuoyun da olmak üzere toplumda rahatsızlık verdiğini söyleyebilen AK Parti Ardahan Milletvekilinin hemen hemen her konuşmasında Kürt Sorununu HDP’li bir milletvekillinden daha cesaretle dillendirdiğini bizden çok Ardahanlı, Posof’lu, Çıldırlı olmak üzere herkes iyi biliyor.
Bu nedenle ha HDPi ha AKP..
İkisi de ne fark eder demek gerekmez mi?

**HDP’li Vekilin Diyemediğini Atalay Diyor..

Dün bir kez daha gazetemizin manşetinde yer alan AK Parti Ardahan Milletvekilinin Kürt Sorunu ile ilgili önemli açıklamalarda bulunduğunu görüyorduk. HDP’li bir milletvekilinin diyemediği bir çok şeyi diyebildiği ileri sürülen ve bunu derken sadece kendisi gibi Kürt olan Göle e Hoçvan’da değil, Ahıska Türkü olan Çıldır’da, Posofl'ulara da diyebiliyor..
Yani bu ülkede bir Kürt Sorununun olduğunu ve nedenlerinin Türkiye’nin yönetiminde bulunanların bugüne kadar uyguladıkları yöntemler olduğunu belirtmekten kaçınmayan AK Parti Ardahan Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay hem bir Kürt vatandaş olarak, hem bir öğretim üyesi olarak, hem de bir iktidar milletvekili olarak HDP’li bir milletvekilinin yapamayacağı konuşmaları yapabilen bir milletvekili olduğunu hepimiz iyi bili yoruz.. Zaman zaman ‘Keşke HDP’nin milletvekili olsaydı’ dedirten önemli açıklamalarda bulunan Atalay’ın dünkü başbakana, bugün kü cumhurbaşkanına ‘Tek Devlet, Tek Millet, Tek Bayrak’ deme diyebilen vekildir..


Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin
Yazarlarımızı okuyor musunuz?

GÖLE-ERZURUM SINIRINDA ÇATIŞMA!

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**Erzurum'da 2 şehit!..

Konu hakkında yapılan açıklama şöyle;
Erzurum'un Şenkaya ilçesinde, PKK'ya karşı yürütülen operasyonlar sırasında çıkan çatışmada 2 asker şehit oldu.
Erzurum Valiliğinden alınan bilgiye göre, Jandarma birliklerince bölücü terör örgütü mensuplarına karşı yürütülen operasyonlarda Erzurum Şenkaya ile Ardahan'ın Göle ilçesi sınırı arasında kalan Akşar ve Karıncadüzü mevkileri arasında bir grup teröristle çatışma çıktı.

**Açılan ilk ateşte 2 asker şehit oldu..

Bölgede güvenlik güçleri ile teröristler arasındaki çatışmanın sürdüğü ve bölgeye çok sayıda jandarma özel harekat personelinin sevk edildiği öğrenildi.
Öte yandan, çatışmada şehit olan 2 askerin Erzurum Hava Meydan Komutanlığı'nda düzenlenecek törenle memleketlerine uğurlanacağı bildirildi.
Şehit askerlerden jandarma uzman çavuş Doğan Akgöbek’in Adana’daki ailesine haber verilirken, Erzurum Valisi Ahmet Altıparmak, bölgede operasyonların devam ettiğini söyledi.
Haberi ekleme saati: 16.09-11 Ekim 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ANKARA KATLİAMIN DA
ARDAHANLI BİR KİŞİ DE YAŞAMINI YİTİRDİ!

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşAnkara'da yapılmak istenen Barış Mitinginde patlatılan bombaların Ardahan Hoçvan Korgeli (Sığırprt) köyü bir kişinin de öldürdüğü ileri sürüldü.
100'den fazla insanın öldüğü bir o kadarının yaralandığı katliam da ölenler arasında Ardahanlı Hoçvanlı Cemal Avşar'ın da bulunduğu iddia edildi.

**Göleli Yunus Akıl Yaralı..

Cemal Avşar'ın hayatını kayıp ettiği öğrenilen Ankara'da ki katliamda bir Gölelinin de yaralandığı öğrenildi.
Gazetemizin Ankara'da aldığı ilk haberlerde Göleli Yunus Akıl'ın yaralandığı olay da başka Ardahanlının olup olmadığını araştırmaya devam ediyoruz.
Haberi ekleme saati: 19.55-10 Ekim 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ANKARA'DA Kİ SALDIRIYI KINAMAK İSTEYEN
HDP'LİLERE JOP VE GAZ!

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**HDP Milletvekili Dr. Taşkın Aktaş tartaklandı, eşi dayak yedi..

Ankara'da yaşanan e 80 kişinin üzerinde insanın hayatını kayıp ettiği, onca insanın yaralandığı olay öncesi polis Ardahan, Göle, Kars, ve Iğdır'da bir çok kişiyi gözaltına aldı.
Alınan bilgilere göre sabahın erken saatlerinde yapılan gözaltı operasyonun da 11 HDP'linin gözaltına alındığı öğrenildi.

**GÖZALTI VE BOMBALAMA KINANMAK İSTEYEN HDP'LİLERE ŞİDDET!

Ardahan'da sabah saatlerinde yapılan gözaltılar ardından Ankara'da gelen ve bir çok kişinin öldüğü bombalama ardından yaşananları kınamak için Ardahan HDP İl Binası önünde toplanan ve Ardahan PTT'sinin yanında basın açıklaması yapmak isteyen HDP'lilere gaz sıkıp, saldıran polis araya girmek isteyen HDP Ardahan Milletvekili Dr. Taşkın Aktaş'ı tartaklarken, eşini e bir çok kişiyi joplayarak döverek toplananları dağıttı.
Göle'de gözaltına alınan 11 kişinin yanı sıra eyleme katılan onca insanı da gözaltına alan polisin yaklaşık 50 kişilik HDP'lilere yönelik gösterdiği şiddetin sertliği dikkatlerden kaçmadı.

**ÖĞRENCİLERE DE İZİN YOK!..

Öte yandan dünde dolmuş fiyatlarını kınamak için bir araya gelen Ardahan Üniversitesi öğrencilerine de izin verilmediği dikkat çekti.
Ardahan Belediyesinin önünde toplanan ve dolmuş ücretlerinde yakınan öğrenciler adeta polis ablukasına alındığı dikkatlerden kaçmadı.
Haberi ekleme saati: 14.55-10 Ekim 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

YILIN İLK KARI DAMAL'A!..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşYaklaşık 10 gündür etkisini gösteren soğuk havalar ardından yın ilk karı da yağdı.
Alınan bilgilere göre yılın ilk karı yağdığı Ardahan'ın yüksek kesimleri bembeyaz oldu.
Başta Ardahan'ın Damal ilçesine bağlı köyleri kar altında kaldığı görülürken, yeşil ile barışın buluşması güzel manzaralar ortaya koydu.
Haberi ekleme saati: 14.53-10 Ekim 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Öz Ardahanlılar Otobüs işletmesi
Yollarda

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşKamil Koç’u, Metro’su, Nilüfer’i ve Ulusoy’u aratmayacak donanıma sahip ciddi, hazırlıklar içinde olan Erkan Bozkır, Tuncay Aktürk, Orhan Gür ve Turgut Işık’ın kurmuş olduğu Öz Ardahanlılar Otobüs Firması hizmete girdi.
Ardahan’a yapacakları yatırım hakkında bilgi veren iş adamı hemşerimiz, Erkan Bozkır, ilimize
profesyonel bir kadro ile ciddi, disiplinli, alanında deneyimli, AB standartlarını göz önünde bulunduracak hizmette sınır tanımayan bir anlayış içinde olacaklarını dile getirdiler.

**İnternet ve Televizyonlu otobüsler geliyor..
Ardahan’da kurumsal yapıya sahip bölgenin ciddi anlamda ihtiyaç duyduğu güçlü bir ekiple yola çıkarak, Ardahan’a yeni bir soluk getirmenin hedefinde olduklarını belirten Erkan Bozkır; “Amacımız bu kurumsallığı ve kültürü daha yükseklere çıkartarak bölgenin hak ettiği talepleri karşılayıp, yolculuğu eziyet olmaktan çıkararak zevkli hale getirecek tüm altyapı donanımı elde ederek son model sıfır araçlarla, televizyonlu, internetli müzik, radyo ve açık büfe ikramlarımızla yeni bir hizmet anlayışıyla halka hizmet edeceklerini” ve Güvenli yol olarak da Kars, Susuz ve Hoçvan yolunu tercih ettiklerini ifade ettiler.

**“Doğduğumuz topraklara vefa borcumuzu ödeyeceğiz”
Bozkır; “Doğduğumuz topraklara borcumuzu ödemenin zamanı gelmiştir. Ata dedemiz bu topraklarda yaşamış ve biz bu toprakların kokusuyla metropollerde iş sahibi olduğumuzu hiçbir zaman unutmadığımızı belirtmek istiyoruz. Yatırıma dönüştüreceğimiz bu hizmet anlayışıyla ilimizi cazibeli hale getirmek, ekonomisine katkı sunma hedefindeyiz. Yıllardır baba ocağına gitme arzusu ve hasreti içinde olan gençlerimizi kendi öz topraklarıyla buluşturmak' dedi.
Haberi ekleme saati: 14.50-10 Ekim 2015

Ardahan'da Yeniden Seçimler
Yazar Fakir


Ardahan'da Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin


Facebook'ta Paylaş
SİTEMİZE REKLAM VERMEK İÇİN;
0. 535 418 32 58 NOLU TELEFONUMUZU ARAYABİLİRSİNİZ..

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yazarlarımızı okuyor musunuz?

YAZIYORSAM SEBEBİ VAR
Faşist yönetimden destek alanlar..

Fakir Yılmaz Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşÇocukların bile öldürüldüğü savaşı körüklemek için avuçlarını sıkıp, dişlerini gıcırdayarak, ‘Merak etmeyin Ardahan Haberi bizde 2 binini öldürdük’ diyebilenlerin olduğu ülkem de gazeteci dövülmesi ne kadar önemli ve flaş haber olabilir ki?..
Bilemiyorum ama meslektaşım Ahmet Hakan’ın dövülmesi ardından onca öldürülen, hapislere atılan, büroları basılan, bizim gibi akradite uğrayıp, tazminat ve resmi ilan baskısı altında tutulan gazetecilerin ne akla hizmet ettiğini düşünmedim değil..
Çünkü faşist bir yönetim özlemi içinde olanlara karşı Don Donkişotluk yapmak artık mantıklı gelmediğini bana söyleyen bir arkadaşım kendisi gibi biz gazetecilerin de bunlara teslim olmasını ister gibiydi..
Yani hepimizin birisinin başkan olması için kurulan kirli havuza girip, yüzmemizi, aksine ödülünü aldığım Alevi Metin Göktepe, Kürt yazar Musa Anter gibi yada Ermeni Hrant Dink gibi öldürebileceğimizi yada Ahmet Hakan gibi evimize giderken ölesiye dayak yiyebileceğimizi ima ediyordu, Ahmet Hakan’ın dövüldüğünü öğrenip, ‘beni düşünüp, uyarıp, korumak için koşa koşa yanıma gelen arkadaşım..
Her gün ekranlara çıkıp, biz gazetecilerin de aralarında bulunduğu demokrasi yanlılarına parmak sallayanların tahrik ettiği faşist kafaların bu ülkenin geleceğiyle oynadıklarını fark etmeden yaptıkları saldırıları durduracak olanın yine direnmek olduğunu anlattığım arkadaşıma bir adım geri atıldığı taktirde teslimiyetin yaşanacağını anlatmaya çalışırken aynı arkadaşımın bu yazımın da gittikçe sertleştiğini işaret edip, ‘Yapma’ dediğini görürken gülümsüyordum ve kendisine dönüp, ‘Git bu uyarını bana değil, Ahmet Hakan’ın döven faşolara ve arkasındakilerine anlat. Anlat ki bu ülkeyi onlara teslim etmeyeceğimizi anlasınlar' dedim..

**Basın ve Medya Niye Göremiyor?..

Ardahan Haberi Başta olağanüstü olayların yaşandığı ve hemen her gün yeni bir çatışma ve bir o kadar da ölüm haberinin geldiği Güneydoğu’da yaşananlardan haberiniz var mı?
Evet başta Güney’de olmak üzere ülkenin bir çok yerinde gelen onca acı haberler basın ve medyada ne kadar görülüyor diye baktığımızda ya 1. sayfa da yer almaz yada cumhurbaşkanın, başbakanın hatta meteorolojiden sorumlu bakanın 8 sütun manşetlenmiş alakasız bir açıklamasının gölgesinde okunmaz bir hale sokulup, veriliyor..
Peki, ‘bunun nedeni nedir? diye soracak olunursa buna cevap verecek bir kimseyi bulabilir misiniz?
Bulamazsınız..
Çünkü ne gazete alıp okuyan bir toplum var, nede dizilerden boşanıp, haber, yorum programları izleyen var..
Olan da sesini çıkaramıyor..
Çünkü çıkarılırsa şehit ailelerine dahil isyan edenlere Ak Trollerce denmedik bırakılmıyor.
Ha buna Ak trollerin gücü yetmediği anda ya başkan olmak isteyen ve bu nedenle seçimleri yenileten Cumhurbaşkanın, yada başbakanın ‘Hımmm’ tehditkar açıklamaları devreye girer..
Yetmezse göbekten devlete, hükumete, saraya, banka kredilerine bağlı sözüm ona medya ve basın havuzu taşar..
Korku imparatorluğu kurulmuş, face, twitter, tel mesajları bile alakasız paylaşımlar ile doldurulup, bam başka gündem oluşturulmaya çalışır..
Ve Güney’de başta olmak üzere ülkenin hemen her yerinde analar ağlar, babalar bağırır, barı yanlıları kendisini yırtar medya ve basın yaşananları göremiyor..

**Kardeş kardeşi öldürmemeli..

Ardahan Haberi Yeni bir seçime doğru giden ülkenin güneyinde her gün gelen kara haberlerin siyasi haberlerin gölgesinde kaldığı şu günlerde dün yine çatışma, baskın, saldırı haberleri alıyorduk..
Son olarak iki polisin hayatına mal olan bu çatışmaların nasıl olup duracağı konusunda adeta şaşıran toplumun da gün geçtikçe gerginleşip, bir birine diş bilediğini görmeyenlere en iyi cevabı dün Adana’da şehit olan polisin babasının verdiğini görmekteyiz..
Çünkü kızını Erzurum’da üniversiteye kayıt ettikten sonra görevi başına dönen ve yapılan bir saldırı sonucu şehit olan polis memuru Bircan İlhanlı'nın babasının dediklerini barış yanlısı insanların her gün dediğini demiş, ama onu da dinleyenin olacağından şüpheliyiz..
"BU HÜKÜMETE MESAJ VERSEM NE OLACAK Kİ DİNLEYEN YOK, SORAN YOK" diyen acılı babanın sözleri aynen şöyle; ‘Bir oğlunun Bursa'da astsubay olduğunu, şehit olan oğlunun ise 6 yıldır Adana'da polis olduğunu ifade eden acılı baba, "Kimseye verecek bir mesajım yok hem versem ne olacak ki bu hükumete. Dinleyen yok, soran yok ha
limizi bilen yok. Vatan sağ olsun demekle iş bitmiyor. Vatan bizim vatanımız ama böyle vatan kurtulmaz. Her gün şehit her gün şehit. Allah herkesin çocuğunu korusun" diye konuştu.
İşte hergün yürekler kor düşüren haberlerin ardı arkasının kesilmediği ülkem de son olmasını umduğumuz şehidin babasının ve bu ülkede hep birlikte kardeşçe yaşamak varken kardeşin kardeşi öldürmesine karşı çıkanların açık feryadı bu..
O babanın acısını yüreketen his eden bir baba, bir insan, bir gazeteci olarak bende diyorum ki;
Türkler yaşanan onca acıya karşın 'Bellerini Kırdık' diyerek tehlikeyi görmeyen geçici hükumete artık yeter, Kürtler ise her iki tarafın analarını ağlatan eylemler son vermesi için PKK'ya De Bese demeli.. Bunu derken, bayrağı, sloganları, şovları bir kenara itmeli ve el ele verip, samimice BİZ HALKIZ, BARIŞ İSTİYORUZ demeli..

**Süreç’te AKP Barışa Hazırlanmış..

Ardahan Haberi 34 Gün kalan 1 Kasım Genel Seçimleri öncesi iç çatışmaların yoğun bir şekilde devam ettiği şu günlerde başta Güneydoğu Anadolu da olmak üzere ülkenin bir çok yerinde olağanüstü olaylar yaşanıyor.
Basın ve medyanın bu olayları görmemesi için yapılan tüm baskılara karşın başta sosyal medya da olmak üzere bir çok alanda yaşananlar her an, herkesin gözleri önüne serildiği bugünlerde geçici başbakan dünya liderlerinin Suriye’de ki gelişmeler nedeniyle toplandığı Amerika’da ‘Bellerini kırdık’ dediği bir sırada Tunceli’de bir üst düzey askerin öldürüldüğü haberi geliyor..
Sadece bu mu ki?
Çatışmaların yoğun bir şekilde devam ettiği bölge de gelen haberlere Genelkurmay ve Emniyet’in basın ve medyaya servis ettiği görüntüler düşüyor.
Bu bulu görüntüleri izlediğinizde sanki atari oynanıyormuş gibi görüntülerde ki insan görüntüleri tek tek yere düşürülüyor ve adına da bilmem kaç terörist imha edildi deniyor..
Ve bu görüntülerin ardından bir haber daha düşüyor sözde barış çağrısı yapıp, çatışmalara gaz veren medyanın ekranlarına..
O görüntülerde de bugün Dünya Silahsızlanma Günü olduğunu ve Türkiye’nin dünya üzerinde bulunan 180 ülke içinde en çok silahlanan 7. ülke olduğunu anlatıyordu..
Yani, 'Biz barış süreci diye çabalarken birileri silahlanıyormuş' diye suçlamalar da bulunan AKP iktidarının yönettiği Türkiye dünya ülkeleri arasında en çok silahlanan 7. ülke olduğunu öğreniyoruz..
Yani barış süreci boyunca silahlananların sadece birileri değil, barış süreci adı altında savaşa hazırlanan bir hükumet, bir devlet anlayışının olduğuna da şahit oluyoruz..
Ve barışın geri gelmesi için ard arda çağrıların yapıldığı şu günlerde çocuklarında öldüğüne de şahit olmaya başlıyorduk..

**Atalay Yerli mi?

Cumhurbaşkanı olmasına karşın, yanına aldığı AK Parti Genel Başkanı ile birlikte çıktığı mitingde 550 Ardahan Haberi Milletvekili isteyen Recep Tayyip Erdoğan yine çok tartışılacak bir açıklamada bulundu.
Bayrağını alıp, miting alanına gelen ama giderken de bayrakları çöpe atan, üzerine oturan, yere serip üzerinde şimişka kıran atan severleri bile şaşırtan Erdoğan’ın sözleri aynen şöyleydi..
“Benim bugün buradan, milletimden, ekranları başında bizi izleyenlerden bir ricam olacak. 1 Kasım seçimlerinde Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne hangi partiden olursa olsun fark etmez, 550 yerli, milli, bedeni ve kalbiyle bu ülke için çalışacak milletvekili göndermenizi istiyorum. Şu anda Türkiye’nin tek ihtiyacı budur”
Yani işin kısacası başkan olmak için 7 Haziran Genel Seçimlerinin sonucunda memnun olmayan Erdoğan yeniden seçime götürdüğü ülkede ki seçmenden bu kez 550 milletvekili istiyor ama bununla yetinmeyip, bunların mutlaka yerli olmasını istiyordu..
Yani Türkçesi 550 Milletvekilinin de kendisi gibi Türk olmalıydı..
Çünkü herkesin bu yönde anladığı Erdoğan’ın yerli dediklerinden Ardahan’da da var..
Ve benim gibi Kürtlerin direk Türk demeyip, yerli dediği Türklerden milletvekilleri seçilmesini istemişti..
Gerçi sonradan toparlamaya çalışsa da, gün geçtikçe yerlinin hassı olmaya başlayan Erdoğan’ı başta saf kan yerli olduğunu ileri süren MHP Genel Başkanı Bahçeli olmak üzere anlayan anlamıştı..
Peki sormazlar mı?
Senin iki dönemdir aday ettiğin Orhan Atalay’da yerli midir?
Benim bildiğim değil..
Bilmem ama HDP’nin yerli olmayan adayı ile yarışacak olan da Atalay yerli değil, benim gibi Kürttür bilesin!

**MHP Adayı Av. Osman Nuri Yıldız..

Ardahan Haberi Başta biz olmak üzere bir çok Ardahanlının her seçim öncesi, ‘Ya kardeşim niye yerelden bir aday göstermezler’ deyip duruyor ve dışarıdan gelen, gönderilen adaylara, ‘Çantacı Vekiller’ diyerek sertçe muhalefet ediyorduk.
Haklıydıkta ve sanırım biraz da bunu başarıp, partilerin son iki seçimdir yerelde ki adaylarla seçimlere gitmesini sağladık. gibi..
Yeni bir seçim öncesi Ardahan’da ki adaylara baktığımıza da başta MHP’nin adayı Av. Osman Nuri Yıldız olmak üzere adayların bir çoğunun Ardahan’da yaşadığını, Ardahan’da yaşamayanların ise Ardahan’dan, Ardahanlılardan çokta uzak olmadıklarını görmekteyiz.
Ve en önemlisi çantacı adaylardan kurtardığımız gibi içi kara paralarla dolu olduğu öne sürülen kara çantacılardan da kurtulduk gibi..
Yani 1 Kasım Genel Seçimlerini paralı, kirli ilişkilerden uzak bir seçim olarak değerlendirme fırsatı doğmuş gibi..
Diğer en önemlisi ise 1 Kasım seçimlerinde aday gösterilen adayların hemen hepsinin gerçek diplomalara sahip insanlardan oluşmasıdır..
İşte bu adaylaran biri olan ve dün ilk kez gittiğim MHP Ardahan İl Binasında ziyaret edip, kutladığım Ardahanlı Avukat Osman Nuri Yıldız’dır..
Av. Yıldız’ın benim siyasi düşüncelerimden çokta barışık olmadığım bir partiden aday olmaya karar vermesi onun dünya düşüncesi olarak kabul edip, saygı duyarken MHP’nin de şanslı olduğunu düşündüm..
Çünkü eğitimi dışında hep Ardahan’da yaşayan, kazandığını Ardahan’a yatıran böyle pırıl, pırıl genç bir Avukatın siyaset kararı, hem heycan gelen MHP’ye ve Ardahan’a önemli bir şanstır..

**Baydar Şimdi Ne Yapacak?

Ardahan Haberi Adı , Ardahan siyasetinde geçmesinden bu yana partisi sürekli oy kayıp edip, 7 Haziran Genel seçimlerinde HDP’nin altına düşen Prof. Dr. Orhan Atalay’ı yeniden, üçüncü kez aday edilmesi şaşkınlığını yaşanan AKP ikinci sırasını da değişmedi.
CHP’nin Ardahanlı CHP’lilere büyük bir heycan katan eski Konsolosu, yeni Büyükelçi’yi aday göstermesi karşısında yeni bir isimle seçime gideceği beklenen AKP’nin bu hatayı nasıl olup yaptığına şaşıran AKP’lileri kara kara düşündüren bu listeye birde bu kez kesin 1. sırayı alacağı düşünülen 7 Haziran seçimlerinin 2. sıra adayı Veteriner Hekim Yunus Baydar’ı 1 Kasım seçimlerinde de 2. sırada aday göstermesi karşısında ayrı bir şaşkınlık içine girdiler..
Çünkü geçen seçimde bu sıralama ile seçimi (Baydar’ın olağanüstü çabasıyla) zor bela alan AKP bu seçimde ikinci kez yanılan Baydar’ın ya istifa edeceğini yada 7 Haziran seçimlerin de eki performansıyla çalışmayacağını ve geçen seçimde zor bela aldıkları bir milletvekillini de alamayacaklarını düşünüyorlar.
Haklı gibi de görünüyorlar..
Baydar’ın ne yapacağını bizlerde merak etmiyor değiliz. Çünkü yıllardır milletvekili olma hayali ile AKP’ye cani siperle hizmet eden Baydar’ın bu kezde 2. sıraya laik görülmesi AKP’lileri olduğu gibi kendisini sevenleri de üzmüş vede kırmıştır..
En önemlisi MHP’nin genç, dinamik, Avukat adayı Osman Yıldız’ın daha çok umutlanmasına neden olmuştur..
Evet, bu seçimde de seçilmesi çok zor bir yere konulan AKP’nin değişmez 2. Sıra Milletvekili Adayı Veteriner Hekim 1 Kasım seçimleri öncesi istifa mı edecek, yoksa önceki seçimlerde ki gibi çalışacak mı?
Belki de; Tüm tepki ve bu adamla olmaz denmesine karşın şanslı Atalay nasılsa aday ediliyor, ve nasılsa kazanır diyerek gidip evinde mi oturacak..
0.535.418 32 58-fakiryilmaz323@hotmail.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?

KADINCA/Selmi Yılmaz
Seçimi kim kazanır?..

Ardahan Haberi Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş1- Öztürk Yılmaz
2- Taşkın Aktaş
Ardahan Haberi 3- Orhan Atalay
4- Osman Nuri Yıldız
Bu 4 şıkkın yoğun bir şekilde tartışıldığı Ardahan’da 1 Kasım Genel Seçimlerine kala kala bir ay kaldı..
Ülkede hangi partinin, Ardahan’da hangi adayın kazanacağının tartışıldığı şu günlerde tanab oyları 10 bin olan CHP, AKP ve HDP’nin yanı sıra HDP gibi 7 bin oydan 18 bin oy alacağına inanan 6 bin tabanlı MHP ve Ardahanlı Adayı Avukat Osman Nuri Yıldız’ın da CHP’nin Diplomat Adayı Öztürk Yılmaz, HDP’nin Doktor Adayı Taşkın Aktaş, AKP’nin Profesör Adayı Orhan Atalay kadar şansı olduğunu tartışan Ardahanlılar 10 bin ile 13 bin arasında oy tabanları olan bu 4 parti ve adaylarının 1 Kasım’a kadar bu sayıya en az 4 bin seçmeni ikna edip, üzerine koymalılar diye tartışmakta..
HDP’nin 7 Haziran’da birinci parti olmasını içlerine sindiremeyip, oylarını AKP, MHP ve CHP arasında götürüp, getiren onca seçmenin de olduğunu gördüğümüz Ardahan’da 7 Haziran’da aldığı oyu 1 Kasım da alamayacak olan partinin de HDP olduğunu belirten Ardahanlılar, buna neden ise mevcut HDP vekilinin istenen performansı göstermediğinden yakınmaktalar..

**Gençlere sahip çıkın..

Ardahan Haberi Yaklaşan genel seçimler öncesi olağanüstü bir siyasi gündemin arasında unutulan onca sorunun başında gelen Serhat Ardahan Spor’un yaşadığı ekonomik kriz hala çözülmemiş..
Bugün yarın maçlara çıkacak olan Serhat Ardahan Spor’un bu yıl BAL liginde vereceği mücadelenin nasıl olup, başarıya ulaşacağını sorgulamayanların işi yönetime ve belediye başkanı ile valiye bırakması ne kadar doğrudur?..
Bilmem ama bu gidişle geçen yılın başarısını elde edemeyeceğini düşündüğüm Serhat Ardahan Spor gibi Ardahan’da onca genci yeşil sahalarda tutmaya çalışan Amatör Futbol Kulüpleri de bir o kadar zorda ve parasız..
Ardahan’ı kurtaracaklarını ileri sürüp, kapı kapı gezerek oy isteyen siyasilerin bu kentte ki gençler için ne düşündükleri ve ne gibi bir projeleri olduğunu bilen var mı?
Evet bu kenti kurtarmaya aday siyasilerimiz başta Serhat Ardahan Spor’un ekonomik sorunu olmak üzere bu kentin sorunlarını çözmek için ne gibi bir düşünceleri var?
Bu memleketi kurtarama adına yol çıkanlar oylarına talip olduğunuz gençlerin yaşadığı sorunu sadece belediye başkanı ile valinin sırtına bırakmak ne kadar doğru?

**2 A, İki Y!..

Ardahan Haberi Kasım ayının ilk günü yeniden sandık başına gidecek olan Ardahanlı seçmen 1 Kasım Genel Seçimlerinde 4 parti arasında tercihte bulunacak.. Ve başta partilerin logosuna olmak üzere bu 4 partinin adayının isimleri üzerine ‘EVET’ mührü basacaklar..
Bu 4 Partinin hangileri olduğuna baktığımız da;
AK Parti, CHP, MHP ve HDP olduğunu geriye kalan diğer 10 parti ve adayları da kabul ediyor.
Ve AK Parti’nin Kürt kökenli Göleli Prof. Dr. Orhan Atalay ile, CHP’nin Cumhurbaşkanının hatırlattığı gibi yerli, yani Türk kökenli Diplomat Öztürk Yılmaz ile, HDP’nin Kürt kökenli, Tepesuyu (Gürcübeg) köylü Dr. Taşkın Aktaş ile, MHP’nin ise CHP adayı gibi Düz Ardahan diye adlandırılan yerli köylü Av. Osman Nuri Yıldız ile seçimleri zorlayacaktır..
Yani 1 Kasım’da açılacak olan sandıklarda iki Kürt ile iki Türk’ün şansı var.. Yani önümüzde ki seçim de Kürt olan ama yerli vekil istenen AK Partinin Kürt adayı Atalay ile CHP ve MHP’nin Türk adayları Yılmaz ve Yıldız’ın Atalay gibi Kürt olan HDP’nin adayı Aktaş ile yarıştıkları inkar edilemez..
Şimdi en çok merak edilen soruya, yani 1 Kasım seçimin de sandık başına gidecek olan seçmenlerin oy kullanırken, ‘hangi partiye oy verip, hangi adayı seçecek?’ sorusudur..
Ardahanlı seçmen 7 Haziran’da ki gibi Kürt kökenli olan Prof. Dr. Atalay ile Dr. Aktaş’ı mı, yoksa Türk kökenli Diplomat Yılmaz ile Avukat Yıldız’ı mı?
Bilmem ama Ardahan’ın da ülke genelinde yaşanan gerginlikten bir hayli etkilendiğini hesaba katarsak eğer, 1 Kasım da kullanılacak oyların ya şu an vekil olan Atalay ile Aktaş’a arasında bölüşüleceği yada Yılmaz ile Yıldız’a kayacak gibi görülüyor..
Aynı partilerin ikinci sıra adaylarını yazmaya ve anlatmaya gerek var mı bilmem ama Ardahan’ın iki milletvekilinin ikisinin de aynı parti de olamayacağını bu partilerin ikileri bile kabul ettiğinden dolayı onları anlatmaya gerek yoktur diyorum..

**MHP'NİN YANLIŞ STRATEJİSİ..

AKP'nin 400 Milletvekili rüyasının gerçekleşmediği 7 Haziran seçimleri ardından başta, AKP'nin kurucusu Ardahan Haberi cumhurbaşkanı olmak üzere bir çok çevrenin baskısıyla 1 Kasım'da yapılacak olan genel seçimlerine doğru adım adım giderken, MHP'lilerin ve MHP'li Adayların seçim çalışmalarına göz atmak istiyorum.
Av Osman Nuri Yıldız ve Av. Gökhan Ağdemir adlı iki genç Avukat ile 1 Kasım seçimlerine doğru giden MHP ve MHP'lilerin işe yanlış bir strateji üzerinde gittiklerini görürken, bu stratejinin 7 Haziran'da yapılan ve 4 bin 500 oy alarak 4. parti olan MHP'ye bir katkısının olmayacağını baştan belirtmekte fayda var.
Çünkü Ardahan'ı Iğdır'a benzetip, rakibini HDP sanan MHP'liler ve MHP Adaylarının gerek sosyal ortamda ki paylaşımların da gerek ise seçim çalışmaların da HDP'ye yüklendiklerini görüyor, izliyoruz..
Çünkü Ardahan MHP'lilerin bu strateji ile HDP'ye oy verenleri kırdığı ve keskinleştirdiği gibi AKP'den uzaklaşan ve iki dönemdir aday edilen isme tepki gösterip, ülkeyi yeniden seçime götüren AKP'ye oy vermek istemeyen Kürtleri başta olmak üzere kararsız seçmeni de yeniden düşünmesine neden olmakta.
Halbuki MHP'nin Ardahan'da ki oyları HDP'nin adayı gibi bir Kürt adayla yeniden seçime giden AKP ve CHP'ye giden oylardır.
Yani AKP ve CHP'ye yüklenmesi gereken MHP bir değil, çeyrek oyun kendisine gelmeyeceği HDP'ye yüklenmesi en çok AKP'nin elini rahatlatırken, Cumhurbaşkanının yerli dediği oyları da CHP'ye götürmektedir.
Evet, MHP'nin Ardahan'da oy arttırmasının yolu AKP ve CHP'ye giden seçmeni ikna etmesi, bunu yaparken de özellikle Kürt seçmeni küstürüp, keskinleşitirmeyecek bir stratejiden geçer.
Bilmem anlatabildi mi?

**MHP’liler MHP’ye Oy Verecek mi?

Ardahan Haberi 7 Haziran seçimlerin de HDP’nin ülke genelinde çıkardığı milletvekili sayısını içlerine sindiremeyenlerin büyük bir bölümü de Ardahan daydı..
Ve başta bizi olmak üzere bir çok kişiyi suçlayan ve ‘Ya %10 Barajı tamam da, hele hele Ardahan’da nasıl olur?’ diyerek ilk bir ay boyunca yas tutanlar şimdi ne yapacaklar?
Bilemiyorum ama benim bildiğim tek şey Ardahan’da MHP’li olarak bilinen bir çok ailenin seçimlerde nedense MHP’ye oy vermedikleridir..
Yani bizim bildiğimiz MHP’li MHP’ye oy verse MHP’nin Ardahan’da en az 8 ila 9 bin arasında oyu var Ardahan’da..
Ama gelin görün ki; MHP’liyiz ama partimiz kazanmaz, biz yinede işimize bakalım, ihaleleri alıp, çel çocuğumuz önce Demirel döneminde sonra ANAP daha sonra da AKP’ye oy verelim demekteler..
İnanmıyorsanız Aha 1 Kasım Genel Seçimleri..
Aha meydan.. Ve son yılların en iyi aday denen iki avukat..

**CHP Birinci Parti mi Olacak?

Ardahan Haberi Yeni bir seçim sürecine giren siyasi partiler adaylarını belirleyip, Ardahan’a gönderdiler..
MHP’nin 1. sıra adayı Av. Osman Nuri Yılmaz ve AKP’de yine 2. sıraya laik görülen Veteriner Hekim Veteriner Hekim Yunus Baydar Ardahan’da yaşayan adaylar olurken iki dönemdir Ardahan Milletvekilliği yapmasına karşın toplumdan kopuk bir siyaset izlediğiyle suçlanan Göleli Prof. Dr. Orhan Atalay ve partinin siyaseti ve tabanı ile kan uyuşmazlığı yaşadığı ileri sürülen Doktorun, CHP’nin ülke genelinde ses getiren adayı Büyükelçi Öztürk Yılmaz’ın yarışacağı 1 Kasım seçimlerinde Ardahan’da hangi partinin birinci olacağı tartışılmaya başlandı.
CHP’nin önde olduğu görüldüğü şu günlerde MHP’nin Avukat adaylar ile 1 Kasım seçimleri öncesi yeni bir hareketlilik yaşadığı gözlenmekte. Kısacası; Ardahan’da CHP’nin 1. Parti olacağı kanısının bir hayli önde gibi görünse de AKP’nin gerek devletin imkanlarını elinde tutması, gerek ise son aylarda yaşanan gelişmelerle ne yapacağı kestirilemiyor.


Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

FARUK DEMİR'DE ADAY OLDU..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşYenilenen genel seçimler öncesi adaylarını netleştiren partiler arasında bulunan CHP Ardahanlı bir isimi daha aday etti.
Ardahan eski milletvekillerinden olan Hanaklı Faruk demir CHP'den Milletvekili adayı oldu.
Alınan bilgilere göre CHP'nin Ankara listesinde 18. sırada yer aldığı öğrenilen Faruk Demir'nin yanı sıra Hoçvan Hasköylü Gazeteci Çetin Yılmaz'ın da HDP'nin İstanbul 3. Bölgede 18. sırasın da milletvekili adayı olduğu öğrenildi.
Demir ve Yılmaz'ın yanı sıra Hoç/Fed'in Başkanı Yakup Mavzer İstanbul'da Aday olduğu bilgisi alındı.
Haberi ekleme saat: 14.11-09 Ekiml 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

BİN 400 KİŞİ İŞE ALINACAK
BİN 400 KİŞİ İŞTEN ÇIKARILACAK!..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaşİşsizliğin diz boyu olduğu Ardahan'da seçim öncesi İŞ-KUR silahını çeken iktidar, Bin 400 kişiyi işe alacak.
İş-Kur Ardahan yöneticilerinden alınan bilgilere göre resmi kurumlarda çalıştırılmak üzere Bin 400 kişilik bir projeyi önümüzde ki günlerde hayata geçireceklerini belirttiler.
Sağlık sigortasından başka işe yaramayan ve asgari ücretin altında bir maaşla çalıştırılacak olan Bin 400 kişi için başvuruların alındığı de öğrenilirken, yapılan başvuruların kurumlarda gelecek olan 'İhtiyaç' listesi ardından hayata geçirileceği bilgisi alınırken işe alınacak olan Bin 400 kişinin geçen yıl aynı projede işe alınanların yerine alınacak kişiler olduğu öğrenildi.
Haberi ekleme saat: 13.09-1 Ekim 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ARDAHAN'DA SEÇİME DOĞRU..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**SAĞ OYLAR MHP'YE, SOL OYLAR CHP'YE Mİ?

1 Kasım'da yeniden yapılacak olan genel seçimler öncesi seçim çalışmalarına devam eden partiler ve adayları bayramda da boş durmadılar.
CHP'nin Ardahan'da 1. Sıra adayı Diplomat Öztürk Yılmaz ile büyük bir moral bulduğu görülen Ardahan'da MHP'nin de Av. Osman Nuri Yıldız ve Çıldırlı Av. Gökhan Ağdemir ile başta genç seçmenin desteğiyle olmak üzere büyük bir hareketlilik yaşadığı dikkatlerden kaçmıyor.
AKP'nin 7 Haziran seçimlerinde aday olan Atalay ve Baydar'la birlikte geçtiğimiz gün dağ başında bulunan Yalanız Çam Otelinde verdiği kahvaltı ardından Ardahan kent merkezinde 2. kez düzenleyeceği basınlı kahvaltılı toplantısıyla seçmene ulaşmaya çalıştığı görülen Ardahan'da yeniden 1. parti olma hesapları yapan ve en azında bir milletvekili çıkarmaya çalıştığı görülen HDP'de olağanüstü bir sessizlik yaşanıyor.
DSP'nin aday gösterip, seçim çalışmalarına başlamadığı görülen Ardahan'da CHP, AKP, HDP ve MHP dışında ki diğer partiler kağıt üzerinde gösterdikleri adaylarla seçime gidiyorlar.
AKP'nin kahvaltıda, CHP'nin ise aynı gün yemekli bir toplantı ile basının karşısına çıkacağı Ardahan'da AKP'nin eski havasının olmadığı dikkat çekerken, bu partiye giden sağ oyların gerek AKP'nin aynı isimler ile seçime gitmesi, gerek ise HDP'nin 7 Haziran'da 1. parti oluşu dolaysıyla MHP'ye kayacağı ileri sürülürken, sol, ulusalcı ve kararsızların CHP'de, sosyalist ve Kürt oyların ise HDP'ye gideceği hesaplanıyor.

**ANKETİMİZ DE MHP ÖNDE, CHP VE HDP TAKİPTE..

Ardahan ve 5 İlçesine bağlı köylerde bulunan yaklaşık 60 bin seçmenin oy kullanması beklenen 1 Kasım Genel Seçimleri öncesi hangi partinin, hangi adaylar ile seçimi kazanacağı tartışmalarının yoğun şekilde tartışıldığı Ardahan'ın en okunan www.kuzeyanadolugazetesi.com adlı sitemizde oylama sunulan '1 Kasım Seçimlerinde Kim Milletvekili Olur?' Anketine ilginin bir hayli büyük olduğu görülüyor.
Üç gün önce oylamaya sunulan anketimizde oy kullananların büyük bölümü MHP'nin seçimi kazanacağını düşündükleri dikkat çekerken MHP'yi CHP ve HDP takip ediyor.
Haberi ekleme saat: 13.09-25 Eylül 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Okullar Eğitime Bakımsız Başlıyor..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş2015-2016 Eğitim Öğretim Sezonunun başlayacağı Pazartesi günü öncesi hazırlıklarına devam eden Aileler çocuklarını teslim edecekleri okulların bakımsızlığından şikayetçi.

**25 Bin Öğrenci, 5 Bin Üniversiteli..

30 Bin Öğrencinin, 3 binin üzerinde öğretim görevlisinin hizmet vereceği Ardahan'da başlamak üzere olan 2015-2016 Eğitim/Öğretim Sezonuna hazırlanan okulların sezona hazır olmadığından yakınan öğrenci velileri, gerek kent merkezinde ki gerek ise köylerde ki okul binalarının başta etraflarında ki ihate duvarları olmak üzere bir çok okulun çevre ve iç bakımının yapılmadığını belirtirlerken kışın yaklaştığı şu günlerde Milli Eğitimim sezona hazırlıksız yakalandığını ileri sürmekteler.
İlk ve Orta Öğretime giden 25 Bine yakın öğrencinin yanı sıra 5 bine yakın Üniversite öğrencisinin başlayacağı sezon öncesi hazırlıkların sürdüğü Ardahan'da 3 bine yakın öğretmen, öğretim görevlisi hizmet verecek.
Haberi ekleme saat: 11.43-25 Eylül 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Kabe'nin Yönetimi Tüm İslam Alemine Verilmelidir..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşHac faciası ardında bir makale ele alan Ardahan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Korkmaz Kabe'nin yönetiminin tüm İslam Alemine erilmesi gerektiğine dikkat çekti.

**İşte o makale

Hac´da ki katliama dönüşen izdiham, bütün petrol dolarları İsviçre bankalarına yatıran; yemekten, eğlenmekten, parayla oyun oynamaktan başka bir şey düşünmeyen asalak Arap Şeyhlerinin dünya için nasıl bir postülata dönüştüğünü gösteriyor. Dünyanın, İslamın ve insanlığın hiç bir sorunu ile ilgilenmeyen bu zavallı sürüngen takımı; kutsiyeti giydikleri kafanda, yaptırdıkları gökdelenlerde ve petrol-dolarlarını güvende tutkuğulu sandıkları İsviçre bankalarında görmektedirler; o yüzden bunca servete rağmen insanlığın kanser gibi, HİV virüsü gibi büyük sorunlarının çözümü için yapılan araştırmalara beş kuruş ayırmazlar; o yüzden maddi destek olmadığı için okuyamayan/ araştırma yapamayan milyonlarca müslüman gence destek olmazlar... Oysa ki yeryüzünün maddi kaynakları, bütün insanlığındır; bunca petrol servetinin, bu kadar bakış açısı düşük, bu kadar insani yönü zayıf birilerinin elinde olması haksızlık.
Üstelik İslam aleminin ve tüm insanlığın diriliş muştusu olan Kabe´nin de bu düşük profilli zihniyetin elinde ticari bir metaya dönüştürülme çabası; artık ivedilikle sorgulanması gereken bir sorundur. Kâbe, yalnızca ; İngilizlerin sınırlarını cetvelle çizip üzerine "Kral" diye oturttukları kukla Arap Şeyhlerinin malı/mülkü değil; tüm İslam aleminin ruh kıblesidir. Bu kutsal mekan, tüm İslam aleminin ortak varoluş servetidir; yönetimi de tüm İslam aleminden oluşan bir konsey tarafından yapılmalı ve gelirleri, bilimsel anlamda kurulacak Mükemmeliyet Merkezleri (Center´da Of Excellence)´ne, buralarda yapılacak innovativ projelere ve bilim yapacak üstün zakalı/yetenekli gençlere burs olarak tahsis edilmelidir. Bu durum; islam inancını petro-dolarlarlara çevirerek yabancı bankalara istifleyen, gökdelenlerle biribiriyle itibar yarışına giren bu asalakların; İslamın kutsalı üzerindeki hegomanyalarına son verecek ve Doğu´nun yeniden dirilişine zemin hazırlayacak inkılapları başlatacaktır. Doğu ve özellikle de İslam alemi, artık görsel kandırmacalara, söylemsel illüzyonlara itibar etmemeli ve bu şarlatanlara haddini bildirmelidir.
Yaşlanan ve elbirliği ile yok etmeye çalıştığımız dünyamıza uzayda yeni alternatifler arayan insanlığın yarışına biz de katkı sunmalıyız; yoksa yaşanacak bir dünyamız olmayacak...

Ardahan Üniversitesi Rektörü Pof. Dr. Ramazan KORKMAZ
Haberi ekleme saat: 11.34-25 Eylül 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Su deposunun yanında susuzluktan yandı/ kül oldu..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşArdahan kent merkezinde çıkan yangın sonucu yaklaşık 70 ton ot yanarak, kullanılmaz hale geldi.
Alınan bilgilere göre Ardahan’a su sağlayan ve Ardahan Belediyesine ait su deposunun yanında bulunan Ercan Yıldız’a ait evin önünde bulunan ot yığınlarında çıkan yangın sonucu yanan ot yığınları kullanılmaz hale gelirken, yangının büyümesinde itfaiye yetersizliği nin neden olduğu ileri sürüldü.
Ardahan Belediyesine ait itfaiyenin yetersiz kaldığı görülen yangına Ardahan Valisinin emri üzerine Orman İşletmesine ait itfaiyenin de müdahalede bulunurken, su deposu ile tugayın karşında bulunan evin önünde çıkan ot yangınına olmasına rağmen Tugay’ın itfaiyesinin müdahale etmemesi dikkatlerden kaçmadı.
Haberi ekleme saat: 17.34-24 Eylül 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ARDAHAN'DA BAYRAM..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşArdahan Valiliği tarafından Kurban Bayramı dolayısıyla bayramlaşma töreni düzenlendi.

Bayramlaşma törenine; Vali Ahmet Deniz, Belediye Başkanı Faruk Köksoy, Tugay Komutanı Tuğgeneral Erdem Kargın, Vali Yardımcıları Muharrem Coşgun, Abdurrezzak Canpolat, Jandarma Komutanı Osman Yeşilöz, Emniyet Müdürü Selami Hüner, Rektör Prof. Dr. Ramazan Korkmaz, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri, kurum müdürleri ve vatandaşlar katıldı.
Öğretmen Evi’nde yapılan törende Vali Deniz, protokol ve vatandaşlarla bayramlaştı. Burada ki törenin ardından Vali Deniz, protokol üyeleriyle birlikte Şehit Aileleri Derneği Başkanı Yüksel Küçük’ü ve Gaziler Derneği Başkanı Yener Göğdemir’i evlerinde ziyaret ederek, bayramlarını kutladı. Ziyaretlerini sürdüren Vali Deniz, SYDV tarafından Kore Gazisi İmdat Gündüzhev için yaptırılan evi, bayram hediyesi olarak bugün Gazi Gündüzhev’e teslim etti. Gündüzhev’e yeni evinde mutlu ve huzurlu ömürler geçirmesi temennisinde bulunan Vali Deniz, Gündüzhev’in yeni evinde bir süre beraberindekilerle birlikte sohbet etti.
Vali Deniz daha sonra Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü bünyesinde ki Engelsiz Yaşam ve Rehabilitasyon Merkezi’ni ziyaret etti. Merkezden faydalanan vatandaşlarla yakından ilgilenen Vali Deniz, bayram dolayısıyla çeşitli hediyeler verdi.
Aile ziyaretlerinde de bulunan Vali Deniz, ziyaretleri sırasında karşılaştığı çocukların bayramını kutlayarak çeşitli hediyeler dağıttı.

**Vali Ahmet Deniz, yaklaşan Kurban Bayramı öncesi esnaf ziyaretlerinde bulundu.

Kurban bayramı öncesi şehir merkezinde ve mahalle aralarında çok sayıda esnafı ziyaret eden Vali Deniz, yaklaşan Kurban bayramı dolayısıyla esnafların bayramlarını tebrik etti.
Esnaflarla sohbet ederek, talep ve isteklerini de dinleyen Vali Deniz, “Ardahan, kardeşliğin, sevginin ve hoşgörünün en güzel yaşandığı şehirlerden bir tanesidir. Böylesine kardeşlik ve huzur kokan ilimizde Kurban Bayramı öncesi esnaflarımızın halini hatırını sormak, onların taleplerini ve varsa sorunlarını dinlemek için ziyaretler yapıyoruz. Esnaflarımıza hayırlı kazançlar dilerken, bayram dolayısıyla yaşanan hareketliliğin diğer günler de de devam etmesini temenni ediyorum” dedi.
Ziyaretleri sırasında karşılaştığı vatandaşların bayramını da tebrik eden Vali Deniz, ziyaretlerinin devam edeceğini bildirdi.

**Vali Ahmet Deniz, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) tarafından “Benim de bir evim var” projesi kapsamında yaptırılarak sahiplerine teslim edilen evleri ziyaret etti.

Merkeze bağlı Ölçek köyünde Kurban bayramı öncesi “bayram hediyesi” olarak 2 ayrı aileye teslim edilen evleri ayrı ayrı ziyaret eden Vali Deniz, ailelerle görüşüp, hayırlı olsun dileklerinde bulundu.
Evlerde yaşam süren aile fertleriyle yakından ilgilenen Vali Deniz, evleri bayram hediyesi olarak Kurban bayramına yetiştirdiklerini belirterek, “Vatandaşlarımızın daha iyi şartlarda yaşam sürmelerini sağlamak elbette ki devlet olarak bizim öncelikli görevlerimizdendir. Ardahan merkez de bu yıl ‘Benim de bir evim var’ projesi ile ihtiyaç sahibi 39 vatandaşımıza yeni evler yapıyoruz. Aynı proje ile ayrıca ilçelerimizde de evler yapıyoruz. Bu gün inşaat çalışmaları devam eden evlerden tamamlanan 11 evimizi Kurban Bayramına yetiştirdik ve bayram hediyesi olarak sahiplerine teslim ettik. Bayrama yeni evlerinde mutlu bir şekilde girecek olan vatandaşlarımızın mutluluğu bizim için her şeyden önemlidir. Vatandaşlarımızın yeni evlerinde mutlu ve huzurlu ömürler geçirmelerini temenni ediyorum” dedi.
Ziyaretlerde bulunduğu Ölçek köyünde İl Özel İdaresi’nin yürüttüğü yol ve parke taşı kaplama çalışmalarını da inceleyen Vali Deniz, karşılaştığı çocuklara ise çeşitli hediyeler dağıttı.
Haberi ekleme saat: 17.34-24 Eylül 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

HOÇVANLI GENÇ İNTİHAR ETTİ,
GÖLELİ GENÇ TRAFİK KAZASI KURBANI OLDU!..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşArdahan Merkeze bağlı Dağcı (Tikkoş) köylü Yusuf Morkoç isimli genç girdiği bunalım sonucu kendisini asarak hayata veda etti.
20 Yaşında olduğu öğrenilen gencin aynı köyde toprağa verildiği öğrenildi.

**GÖLELİ GENÇ TRAFİK KAZASI KURBANI..

Öte yandan İstanbul'da yaşanan bir trafik kazası sonucu 34 yaşında olduğu öğrenilen Yusuf Gökçe isimli hayata göz yumdu.
Ardahanlı İşadamı Yakup Süt'ün de kayıldığı cenaze töreni ardından toprağa verilen Gökçe'nin cenaze törenine bir çok Ardahanlının katıldığı dikkat çekti.
Haberi ekleme saat: 17.34-22 Eylül 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

14 Parti 28 Aday yarışacak..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş1 Kasın'da yapılacak olan Genel Seçimlerde Ardahan'da 14 Parti yarışacak.
14 Partinin 28 Milletvekili Adayı ile yarışacağı 1 Kasım Genel Seçimlerinde Ardahan'da yarışacak Partiler ve Adaylarının isimleri sırasıyla şöyle;

*Millet Partisi: Ömer Lütfü Yaman (İktisatçı) Mehmet Uçucu (Esnaf)
*Vatan Partisi: Erdal Ugur (Esnaf) Ercan Kamioğlu (Serbest)
*Cumhuriyet Halk Partisi: Öztürk Yılmaz (Diplomat) Erdem Uygur (Esnaf)
*Halk ve Özgürlükler Partisi: Fevzi Günaydın (Emekli) Aykut Engin (İşçi)
*Saadet Partisi: Mücahit Kaya (Makinacı) Abubekir Akyüz ( Programcı)
*Demokratik Sol Parti: Nesim Bekir (Akademisyen) Birgül Demir (İşçi)
*Demokrat Parti: Mete Gür (Serbest) Yusuf Kaçmaz (Serbest)
*Bağımsız Türkiye Partisi: Mürsel Keskin (M. Müşavir) Murat Kars (Serbers)
*Milliyetçi Hareket Partisi: Osman Nuri Yıldız (Avukat) Gökhan Ağdemir (Avukat)
*Halkın Kurtuluş Partisi: Hasişbe Otal (Ev Kadını) Kamil Dinç (Emekli)
*Halkların Demokratik Partisi: Taşkın Aktaş (Doktor) Pervin Tunbul (Serbest)
*Büyük Birlik Partisi: Galip Bozkurt (İşadamı) Bülent İspir (Serbest)
*Adalet ve Kalkınma Partisi: Orhan Atalay (Öğretim Görevlisi) Yunus Baydar (Vet. Hekimi)
Komünist Partisi: Semih Aköz (İşletmeci) Mehmet Yıldız (Mühendis)
Doğru Yol Partisi: Çertinkaya Ünal (Emekli) Erdoğan Genç (Serbest)
Haberi ekleme saat: 20.03-21 Eylül 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com

Sayfa 4 - 213 < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 > >>
Köşe Yazarları
Copyright © 2003 - 2008 Ardahan kuzeyanadolugazetesi.com
Tel: 0478 - 211 43 31 - 211 45 00
Adres: İnönü Cad. No:50 Ardahan