Ana Sayfa · Forum · Linkler · Resim Galerisi
Ana Menu
Ana Sayfa
Makaleler
Forum
İrtibat
Linkler
Arama
Ziyaretçi Defteri

ÜYELİK HİZMETLERİ

ÜYE KAYIT
ŞİFREMİ UNUTTUM

Sitenize Ekleyin
Resim Galerisi
Telefonlar
Konuk Yazarlar

ARŞİVLERİMİZ
2003 YILI
2004 YILI
2005-2006 YILI
Ulusal Haberler
Misafir
Kullanıcı Adı

Şifre

Beni HatırlaKayıp Şifre ?
Site Durumu
Kayıtlı Üyeler : 12997
Misafirler : 33
En Yeni Üyemiz : sanane757000

Kayıtlı Üye :
Fakir 2 Gün Önce
abdullahank 73 Gün Gelmedi
Orhan-Bahcivan 163 Gün Gelmedi
CEVAT COSKUN 168 Gün Gelmedi
atlantis 189 Gün Gelmedi
baris dursun 189 Gün Gelmedi
yilmaz akinci 198 Gün Gelmedi
adacala 199 Gün Gelmedi
admin 201 Gün Gelmedi
yilmaz_akinci 201 Gün Gelmedi
Forum Başlıklari
En Yeni Başlık
Ardahan Köyleri ve İ...
hoçvanın genel iradesi
Sitemizi Dostlarınız...
Bize ulaşın..
Haber Arşivimiz
Ardahan Görüntüleri
Ardahan Fotoğrafları
Kürdistan Komşunuz O...
KORKAKLARA MEYDAN OK...
Teşvik Ardahan’a Uğr...
Ardahan da Devlet mi...
İMRALI’DAKİ GÖ...
Ardahan ARDAHAN
APE FEZO’NUN A...
O benim Babam..
En Yoğun Başlıklar
YALÇIN TAŞTAN HAK... [51]
TRT bölücülük mü ... [35]
KAFATASÇILAR-ARD... [34]
COCUK ÖLDÜRMEYİ K... [30]
YAZARLARIMIZIN YO... [28]
YAZICIOĞLU'NU KAY... [24]
DTP'li vekillerde... [21]
Ardahan TV [19]
kürde fırsat verm... [18]
ANADİLİMİZ KÜRTÇE... [18]
23 NISAN IRKCI C... [17]
UGAR TÜRKLRI [16]
Bim Marketlerine ... [16]
KÜRT SORUNU DEĞİL... [15]
ARDAHAN LI OLMAKT... [15]
HİT
reklam
Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş Pinterest'te Fakir adlı kullanıcının profilini ziyaret edin.

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

<
Ardahan'da Yeniden Seçimler
Yazar Fakir


Ardahan'da Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin


Facebook'ta Paylaş
SİTEMİZE REKLAM VERMEK İÇİN;
0. 535 418 32 58 NOLU TELEFONUMUZU ARAYABİLİRSİNİZ..

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yazarlarımızı okuyor musunuz?

YAZIYORSAM SEBEBİ VAR
Faşist yönetimden destek alanlar..

Fakir Yılmaz Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşÇocukların bile öldürüldüğü savaşı körüklemek için avuçlarını sıkıp, dişlerini gıcırdayarak, ‘Merak etmeyin Ardahan Haberi bizde 2 binini öldürdük’ diyebilenlerin olduğu ülkem de gazeteci dövülmesi ne kadar önemli ve flaş haber olabilir ki?..
Bilemiyorum ama meslektaşım Ahmet Hakan’ın dövülmesi ardından onca öldürülen, hapislere atılan, büroları basılan, bizim gibi akradite uğrayıp, tazminat ve resmi ilan baskısı altında tutulan gazetecilerin ne akla hizmet ettiğini düşünmedim değil..
Çünkü faşist bir yönetim özlemi içinde olanlara karşı Don Donkişotluk yapmak artık mantıklı gelmediğini bana söyleyen bir arkadaşım kendisi gibi biz gazetecilerin de bunlara teslim olmasını ister gibiydi..
Yani hepimizin birisinin başkan olması için kurulan kirli havuza girip, yüzmemizi, aksine ödülünü aldığım Alevi Metin Göktepe, Kürt yazar Musa Anter gibi yada Ermeni Hrant Dink gibi öldürebileceğimizi yada Ahmet Hakan gibi evimize giderken ölesiye dayak yiyebileceğimizi ima ediyordu, Ahmet Hakan’ın dövüldüğünü öğrenip, ‘beni düşünüp, uyarıp, korumak için koşa koşa yanıma gelen arkadaşım..
Her gün ekranlara çıkıp, biz gazetecilerin de aralarında bulunduğu demokrasi yanlılarına parmak sallayanların tahrik ettiği faşist kafaların bu ülkenin geleceğiyle oynadıklarını fark etmeden yaptıkları saldırıları durduracak olanın yine direnmek olduğunu anlattığım arkadaşıma bir adım geri atıldığı taktirde teslimiyetin yaşanacağını anlatmaya çalışırken aynı arkadaşımın bu yazımın da gittikçe sertleştiğini işaret edip, ‘Yapma’ dediğini görürken gülümsüyordum ve kendisine dönüp, ‘Git bu uyarını bana değil, Ahmet Hakan’ın döven faşolara ve arkasındakilerine anlat. Anlat ki bu ülkeyi onlara teslim etmeyeceğimizi anlasınlar' dedim..

**Basın ve Medya Niye Göremiyor?..

Ardahan Haberi Başta olağanüstü olayların yaşandığı ve hemen her gün yeni bir çatışma ve bir o kadar da ölüm haberinin geldiği Güneydoğu’da yaşananlardan haberiniz var mı?
Evet başta Güney’de olmak üzere ülkenin bir çok yerinde gelen onca acı haberler basın ve medyada ne kadar görülüyor diye baktığımızda ya 1. sayfa da yer almaz yada cumhurbaşkanın, başbakanın hatta meteorolojiden sorumlu bakanın 8 sütun manşetlenmiş alakasız bir açıklamasının gölgesinde okunmaz bir hale sokulup, veriliyor..
Peki, ‘bunun nedeni nedir? diye soracak olunursa buna cevap verecek bir kimseyi bulabilir misiniz?
Bulamazsınız..
Çünkü ne gazete alıp okuyan bir toplum var, nede dizilerden boşanıp, haber, yorum programları izleyen var..
Olan da sesini çıkaramıyor..
Çünkü çıkarılırsa şehit ailelerine dahil isyan edenlere Ak Trollerce denmedik bırakılmıyor.
Ha buna Ak trollerin gücü yetmediği anda ya başkan olmak isteyen ve bu nedenle seçimleri yenileten Cumhurbaşkanın, yada başbakanın ‘Hımmm’ tehditkar açıklamaları devreye girer..
Yetmezse göbekten devlete, hükumete, saraya, banka kredilerine bağlı sözüm ona medya ve basın havuzu taşar..
Korku imparatorluğu kurulmuş, face, twitter, tel mesajları bile alakasız paylaşımlar ile doldurulup, bam başka gündem oluşturulmaya çalışır..
Ve Güney’de başta olmak üzere ülkenin hemen her yerinde analar ağlar, babalar bağırır, barı yanlıları kendisini yırtar medya ve basın yaşananları göremiyor..

**Kardeş kardeşi öldürmemeli..

Ardahan Haberi Yeni bir seçime doğru giden ülkenin güneyinde her gün gelen kara haberlerin siyasi haberlerin gölgesinde kaldığı şu günlerde dün yine çatışma, baskın, saldırı haberleri alıyorduk..
Son olarak iki polisin hayatına mal olan bu çatışmaların nasıl olup duracağı konusunda adeta şaşıran toplumun da gün geçtikçe gerginleşip, bir birine diş bilediğini görmeyenlere en iyi cevabı dün Adana’da şehit olan polisin babasının verdiğini görmekteyiz..
Çünkü kızını Erzurum’da üniversiteye kayıt ettikten sonra görevi başına dönen ve yapılan bir saldırı sonucu şehit olan polis memuru Bircan İlhanlı'nın babasının dediklerini barış yanlısı insanların her gün dediğini demiş, ama onu da dinleyenin olacağından şüpheliyiz..
"BU HÜKÜMETE MESAJ VERSEM NE OLACAK Kİ DİNLEYEN YOK, SORAN YOK" diyen acılı babanın sözleri aynen şöyle; ‘Bir oğlunun Bursa'da astsubay olduğunu, şehit olan oğlunun ise 6 yıldır Adana'da polis olduğunu ifade eden acılı baba, "Kimseye verecek bir mesajım yok hem versem ne olacak ki bu hükumete. Dinleyen yok, soran yok ha
limizi bilen yok. Vatan sağ olsun demekle iş bitmiyor. Vatan bizim vatanımız ama böyle vatan kurtulmaz. Her gün şehit her gün şehit. Allah herkesin çocuğunu korusun" diye konuştu.
İşte hergün yürekler kor düşüren haberlerin ardı arkasının kesilmediği ülkem de son olmasını umduğumuz şehidin babasının ve bu ülkede hep birlikte kardeşçe yaşamak varken kardeşin kardeşi öldürmesine karşı çıkanların açık feryadı bu..
O babanın acısını yüreketen his eden bir baba, bir insan, bir gazeteci olarak bende diyorum ki;
Türkler yaşanan onca acıya karşın 'Bellerini Kırdık' diyerek tehlikeyi görmeyen geçici hükumete artık yeter, Kürtler ise her iki tarafın analarını ağlatan eylemler son vermesi için PKK'ya De Bese demeli.. Bunu derken, bayrağı, sloganları, şovları bir kenara itmeli ve el ele verip, samimice BİZ HALKIZ, BARIŞ İSTİYORUZ demeli..

**Süreç’te AKP Barışa Hazırlanmış..

Ardahan Haberi 34 Gün kalan 1 Kasım Genel Seçimleri öncesi iç çatışmaların yoğun bir şekilde devam ettiği şu günlerde başta Güneydoğu Anadolu da olmak üzere ülkenin bir çok yerinde olağanüstü olaylar yaşanıyor.
Basın ve medyanın bu olayları görmemesi için yapılan tüm baskılara karşın başta sosyal medya da olmak üzere bir çok alanda yaşananlar her an, herkesin gözleri önüne serildiği bugünlerde geçici başbakan dünya liderlerinin Suriye’de ki gelişmeler nedeniyle toplandığı Amerika’da ‘Bellerini kırdık’ dediği bir sırada Tunceli’de bir üst düzey askerin öldürüldüğü haberi geliyor..
Sadece bu mu ki?
Çatışmaların yoğun bir şekilde devam ettiği bölge de gelen haberlere Genelkurmay ve Emniyet’in basın ve medyaya servis ettiği görüntüler düşüyor.
Bu bulu görüntüleri izlediğinizde sanki atari oynanıyormuş gibi görüntülerde ki insan görüntüleri tek tek yere düşürülüyor ve adına da bilmem kaç terörist imha edildi deniyor..
Ve bu görüntülerin ardından bir haber daha düşüyor sözde barış çağrısı yapıp, çatışmalara gaz veren medyanın ekranlarına..
O görüntülerde de bugün Dünya Silahsızlanma Günü olduğunu ve Türkiye’nin dünya üzerinde bulunan 180 ülke içinde en çok silahlanan 7. ülke olduğunu anlatıyordu..
Yani, 'Biz barış süreci diye çabalarken birileri silahlanıyormuş' diye suçlamalar da bulunan AKP iktidarının yönettiği Türkiye dünya ülkeleri arasında en çok silahlanan 7. ülke olduğunu öğreniyoruz..
Yani barış süreci boyunca silahlananların sadece birileri değil, barış süreci adı altında savaşa hazırlanan bir hükumet, bir devlet anlayışının olduğuna da şahit oluyoruz..
Ve barışın geri gelmesi için ard arda çağrıların yapıldığı şu günlerde çocuklarında öldüğüne de şahit olmaya başlıyorduk..

**Atalay Yerli mi?

Cumhurbaşkanı olmasına karşın, yanına aldığı AK Parti Genel Başkanı ile birlikte çıktığı mitingde 550 Ardahan Haberi Milletvekili isteyen Recep Tayyip Erdoğan yine çok tartışılacak bir açıklamada bulundu.
Bayrağını alıp, miting alanına gelen ama giderken de bayrakları çöpe atan, üzerine oturan, yere serip üzerinde şimişka kıran atan severleri bile şaşırtan Erdoğan’ın sözleri aynen şöyleydi..
“Benim bugün buradan, milletimden, ekranları başında bizi izleyenlerden bir ricam olacak. 1 Kasım seçimlerinde Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne hangi partiden olursa olsun fark etmez, 550 yerli, milli, bedeni ve kalbiyle bu ülke için çalışacak milletvekili göndermenizi istiyorum. Şu anda Türkiye’nin tek ihtiyacı budur”
Yani işin kısacası başkan olmak için 7 Haziran Genel Seçimlerinin sonucunda memnun olmayan Erdoğan yeniden seçime götürdüğü ülkede ki seçmenden bu kez 550 milletvekili istiyor ama bununla yetinmeyip, bunların mutlaka yerli olmasını istiyordu..
Yani Türkçesi 550 Milletvekilinin de kendisi gibi Türk olmalıydı..
Çünkü herkesin bu yönde anladığı Erdoğan’ın yerli dediklerinden Ardahan’da da var..
Ve benim gibi Kürtlerin direk Türk demeyip, yerli dediği Türklerden milletvekilleri seçilmesini istemişti..
Gerçi sonradan toparlamaya çalışsa da, gün geçtikçe yerlinin hassı olmaya başlayan Erdoğan’ı başta saf kan yerli olduğunu ileri süren MHP Genel Başkanı Bahçeli olmak üzere anlayan anlamıştı..
Peki sormazlar mı?
Senin iki dönemdir aday ettiğin Orhan Atalay’da yerli midir?
Benim bildiğim değil..
Bilmem ama HDP’nin yerli olmayan adayı ile yarışacak olan da Atalay yerli değil, benim gibi Kürttür bilesin!

**MHP Adayı Av. Osman Nuri Yıldız..

Ardahan Haberi Başta biz olmak üzere bir çok Ardahanlının her seçim öncesi, ‘Ya kardeşim niye yerelden bir aday göstermezler’ deyip duruyor ve dışarıdan gelen, gönderilen adaylara, ‘Çantacı Vekiller’ diyerek sertçe muhalefet ediyorduk.
Haklıydıkta ve sanırım biraz da bunu başarıp, partilerin son iki seçimdir yerelde ki adaylarla seçimlere gitmesini sağladık. gibi..
Yeni bir seçim öncesi Ardahan’da ki adaylara baktığımıza da başta MHP’nin adayı Av. Osman Nuri Yıldız olmak üzere adayların bir çoğunun Ardahan’da yaşadığını, Ardahan’da yaşamayanların ise Ardahan’dan, Ardahanlılardan çokta uzak olmadıklarını görmekteyiz.
Ve en önemlisi çantacı adaylardan kurtardığımız gibi içi kara paralarla dolu olduğu öne sürülen kara çantacılardan da kurtulduk gibi..
Yani 1 Kasım Genel Seçimlerini paralı, kirli ilişkilerden uzak bir seçim olarak değerlendirme fırsatı doğmuş gibi..
Diğer en önemlisi ise 1 Kasım seçimlerinde aday gösterilen adayların hemen hepsinin gerçek diplomalara sahip insanlardan oluşmasıdır..
İşte bu adaylaran biri olan ve dün ilk kez gittiğim MHP Ardahan İl Binasında ziyaret edip, kutladığım Ardahanlı Avukat Osman Nuri Yıldız’dır..
Av. Yıldız’ın benim siyasi düşüncelerimden çokta barışık olmadığım bir partiden aday olmaya karar vermesi onun dünya düşüncesi olarak kabul edip, saygı duyarken MHP’nin de şanslı olduğunu düşündüm..
Çünkü eğitimi dışında hep Ardahan’da yaşayan, kazandığını Ardahan’a yatıran böyle pırıl, pırıl genç bir Avukatın siyaset kararı, hem heycan gelen MHP’ye ve Ardahan’a önemli bir şanstır..

**Baydar Şimdi Ne Yapacak?

Ardahan Haberi Adı , Ardahan siyasetinde geçmesinden bu yana partisi sürekli oy kayıp edip, 7 Haziran Genel seçimlerinde HDP’nin altına düşen Prof. Dr. Orhan Atalay’ı yeniden, üçüncü kez aday edilmesi şaşkınlığını yaşanan AKP ikinci sırasını da değişmedi.
CHP’nin Ardahanlı CHP’lilere büyük bir heycan katan eski Konsolosu, yeni Büyükelçi’yi aday göstermesi karşısında yeni bir isimle seçime gideceği beklenen AKP’nin bu hatayı nasıl olup yaptığına şaşıran AKP’lileri kara kara düşündüren bu listeye birde bu kez kesin 1. sırayı alacağı düşünülen 7 Haziran seçimlerinin 2. sıra adayı Veteriner Hekim Yunus Baydar’ı 1 Kasım seçimlerinde de 2. sırada aday göstermesi karşısında ayrı bir şaşkınlık içine girdiler..
Çünkü geçen seçimde bu sıralama ile seçimi (Baydar’ın olağanüstü çabasıyla) zor bela alan AKP bu seçimde ikinci kez yanılan Baydar’ın ya istifa edeceğini yada 7 Haziran seçimlerin de eki performansıyla çalışmayacağını ve geçen seçimde zor bela aldıkları bir milletvekillini de alamayacaklarını düşünüyorlar.
Haklı gibi de görünüyorlar..
Baydar’ın ne yapacağını bizlerde merak etmiyor değiliz. Çünkü yıllardır milletvekili olma hayali ile AKP’ye cani siperle hizmet eden Baydar’ın bu kezde 2. sıraya laik görülmesi AKP’lileri olduğu gibi kendisini sevenleri de üzmüş vede kırmıştır..
En önemlisi MHP’nin genç, dinamik, Avukat adayı Osman Yıldız’ın daha çok umutlanmasına neden olmuştur..
Evet, bu seçimde de seçilmesi çok zor bir yere konulan AKP’nin değişmez 2. Sıra Milletvekili Adayı Veteriner Hekim 1 Kasım seçimleri öncesi istifa mı edecek, yoksa önceki seçimlerde ki gibi çalışacak mı?
Belki de; Tüm tepki ve bu adamla olmaz denmesine karşın şanslı Atalay nasılsa aday ediliyor, ve nasılsa kazanır diyerek gidip evinde mi oturacak..
0.535.418 32 58-fakiryilmaz323@hotmail.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?

KADINCA/Selmi Yılmaz
Seçimi kim kazanır?..

Ardahan Haberi Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş1- Öztürk Yılmaz
2- Taşkın Aktaş
Ardahan Haberi 3- Orhan Atalay
4- Osman Nuri Yıldız
Bu 4 şıkkın yoğun bir şekilde tartışıldığı Ardahan’da 1 Kasım Genel Seçimlerine kala kala bir ay kaldı..
Ülkede hangi partinin, Ardahan’da hangi adayın kazanacağının tartışıldığı şu günlerde tanab oyları 10 bin olan CHP, AKP ve HDP’nin yanı sıra HDP gibi 7 bin oydan 18 bin oy alacağına inanan 6 bin tabanlı MHP ve Ardahanlı Adayı Avukat Osman Nuri Yıldız’ın da CHP’nin Diplomat Adayı Öztürk Yılmaz, HDP’nin Doktor Adayı Taşkın Aktaş, AKP’nin Profesör Adayı Orhan Atalay kadar şansı olduğunu tartışan Ardahanlılar 10 bin ile 13 bin arasında oy tabanları olan bu 4 parti ve adaylarının 1 Kasım’a kadar bu sayıya en az 4 bin seçmeni ikna edip, üzerine koymalılar diye tartışmakta..
HDP’nin 7 Haziran’da birinci parti olmasını içlerine sindiremeyip, oylarını AKP, MHP ve CHP arasında götürüp, getiren onca seçmenin de olduğunu gördüğümüz Ardahan’da 7 Haziran’da aldığı oyu 1 Kasım da alamayacak olan partinin de HDP olduğunu belirten Ardahanlılar, buna neden ise mevcut HDP vekilinin istenen performansı göstermediğinden yakınmaktalar..

**Gençlere sahip çıkın..

Ardahan Haberi Yaklaşan genel seçimler öncesi olağanüstü bir siyasi gündemin arasında unutulan onca sorunun başında gelen Serhat Ardahan Spor’un yaşadığı ekonomik kriz hala çözülmemiş..
Bugün yarın maçlara çıkacak olan Serhat Ardahan Spor’un bu yıl BAL liginde vereceği mücadelenin nasıl olup, başarıya ulaşacağını sorgulamayanların işi yönetime ve belediye başkanı ile valiye bırakması ne kadar doğrudur?..
Bilmem ama bu gidişle geçen yılın başarısını elde edemeyeceğini düşündüğüm Serhat Ardahan Spor gibi Ardahan’da onca genci yeşil sahalarda tutmaya çalışan Amatör Futbol Kulüpleri de bir o kadar zorda ve parasız..
Ardahan’ı kurtaracaklarını ileri sürüp, kapı kapı gezerek oy isteyen siyasilerin bu kentte ki gençler için ne düşündükleri ve ne gibi bir projeleri olduğunu bilen var mı?
Evet bu kenti kurtarmaya aday siyasilerimiz başta Serhat Ardahan Spor’un ekonomik sorunu olmak üzere bu kentin sorunlarını çözmek için ne gibi bir düşünceleri var?
Bu memleketi kurtarama adına yol çıkanlar oylarına talip olduğunuz gençlerin yaşadığı sorunu sadece belediye başkanı ile valinin sırtına bırakmak ne kadar doğru?

**2 A, İki Y!..

Ardahan Haberi Kasım ayının ilk günü yeniden sandık başına gidecek olan Ardahanlı seçmen 1 Kasım Genel Seçimlerinde 4 parti arasında tercihte bulunacak.. Ve başta partilerin logosuna olmak üzere bu 4 partinin adayının isimleri üzerine ‘EVET’ mührü basacaklar..
Bu 4 Partinin hangileri olduğuna baktığımız da;
AK Parti, CHP, MHP ve HDP olduğunu geriye kalan diğer 10 parti ve adayları da kabul ediyor.
Ve AK Parti’nin Kürt kökenli Göleli Prof. Dr. Orhan Atalay ile, CHP’nin Cumhurbaşkanının hatırlattığı gibi yerli, yani Türk kökenli Diplomat Öztürk Yılmaz ile, HDP’nin Kürt kökenli, Tepesuyu (Gürcübeg) köylü Dr. Taşkın Aktaş ile, MHP’nin ise CHP adayı gibi Düz Ardahan diye adlandırılan yerli köylü Av. Osman Nuri Yıldız ile seçimleri zorlayacaktır..
Yani 1 Kasım’da açılacak olan sandıklarda iki Kürt ile iki Türk’ün şansı var.. Yani önümüzde ki seçim de Kürt olan ama yerli vekil istenen AK Partinin Kürt adayı Atalay ile CHP ve MHP’nin Türk adayları Yılmaz ve Yıldız’ın Atalay gibi Kürt olan HDP’nin adayı Aktaş ile yarıştıkları inkar edilemez..
Şimdi en çok merak edilen soruya, yani 1 Kasım seçimin de sandık başına gidecek olan seçmenlerin oy kullanırken, ‘hangi partiye oy verip, hangi adayı seçecek?’ sorusudur..
Ardahanlı seçmen 7 Haziran’da ki gibi Kürt kökenli olan Prof. Dr. Atalay ile Dr. Aktaş’ı mı, yoksa Türk kökenli Diplomat Yılmaz ile Avukat Yıldız’ı mı?
Bilmem ama Ardahan’ın da ülke genelinde yaşanan gerginlikten bir hayli etkilendiğini hesaba katarsak eğer, 1 Kasım da kullanılacak oyların ya şu an vekil olan Atalay ile Aktaş’a arasında bölüşüleceği yada Yılmaz ile Yıldız’a kayacak gibi görülüyor..
Aynı partilerin ikinci sıra adaylarını yazmaya ve anlatmaya gerek var mı bilmem ama Ardahan’ın iki milletvekilinin ikisinin de aynı parti de olamayacağını bu partilerin ikileri bile kabul ettiğinden dolayı onları anlatmaya gerek yoktur diyorum..

**MHP'NİN YANLIŞ STRATEJİSİ..

AKP'nin 400 Milletvekili rüyasının gerçekleşmediği 7 Haziran seçimleri ardından başta, AKP'nin kurucusu Ardahan Haberi cumhurbaşkanı olmak üzere bir çok çevrenin baskısıyla 1 Kasım'da yapılacak olan genel seçimlerine doğru adım adım giderken, MHP'lilerin ve MHP'li Adayların seçim çalışmalarına göz atmak istiyorum.
Av Osman Nuri Yıldız ve Av. Gökhan Ağdemir adlı iki genç Avukat ile 1 Kasım seçimlerine doğru giden MHP ve MHP'lilerin işe yanlış bir strateji üzerinde gittiklerini görürken, bu stratejinin 7 Haziran'da yapılan ve 4 bin 500 oy alarak 4. parti olan MHP'ye bir katkısının olmayacağını baştan belirtmekte fayda var.
Çünkü Ardahan'ı Iğdır'a benzetip, rakibini HDP sanan MHP'liler ve MHP Adaylarının gerek sosyal ortamda ki paylaşımların da gerek ise seçim çalışmaların da HDP'ye yüklendiklerini görüyor, izliyoruz..
Çünkü Ardahan MHP'lilerin bu strateji ile HDP'ye oy verenleri kırdığı ve keskinleştirdiği gibi AKP'den uzaklaşan ve iki dönemdir aday edilen isme tepki gösterip, ülkeyi yeniden seçime götüren AKP'ye oy vermek istemeyen Kürtleri başta olmak üzere kararsız seçmeni de yeniden düşünmesine neden olmakta.
Halbuki MHP'nin Ardahan'da ki oyları HDP'nin adayı gibi bir Kürt adayla yeniden seçime giden AKP ve CHP'ye giden oylardır.
Yani AKP ve CHP'ye yüklenmesi gereken MHP bir değil, çeyrek oyun kendisine gelmeyeceği HDP'ye yüklenmesi en çok AKP'nin elini rahatlatırken, Cumhurbaşkanının yerli dediği oyları da CHP'ye götürmektedir.
Evet, MHP'nin Ardahan'da oy arttırmasının yolu AKP ve CHP'ye giden seçmeni ikna etmesi, bunu yaparken de özellikle Kürt seçmeni küstürüp, keskinleşitirmeyecek bir stratejiden geçer.
Bilmem anlatabildi mi?

**MHP’liler MHP’ye Oy Verecek mi?

Ardahan Haberi 7 Haziran seçimlerin de HDP’nin ülke genelinde çıkardığı milletvekili sayısını içlerine sindiremeyenlerin büyük bir bölümü de Ardahan daydı..
Ve başta bizi olmak üzere bir çok kişiyi suçlayan ve ‘Ya %10 Barajı tamam da, hele hele Ardahan’da nasıl olur?’ diyerek ilk bir ay boyunca yas tutanlar şimdi ne yapacaklar?
Bilemiyorum ama benim bildiğim tek şey Ardahan’da MHP’li olarak bilinen bir çok ailenin seçimlerde nedense MHP’ye oy vermedikleridir..
Yani bizim bildiğimiz MHP’li MHP’ye oy verse MHP’nin Ardahan’da en az 8 ila 9 bin arasında oyu var Ardahan’da..
Ama gelin görün ki; MHP’liyiz ama partimiz kazanmaz, biz yinede işimize bakalım, ihaleleri alıp, çel çocuğumuz önce Demirel döneminde sonra ANAP daha sonra da AKP’ye oy verelim demekteler..
İnanmıyorsanız Aha 1 Kasım Genel Seçimleri..
Aha meydan.. Ve son yılların en iyi aday denen iki avukat..

**CHP Birinci Parti mi Olacak?

Ardahan Haberi Yeni bir seçim sürecine giren siyasi partiler adaylarını belirleyip, Ardahan’a gönderdiler..
MHP’nin 1. sıra adayı Av. Osman Nuri Yılmaz ve AKP’de yine 2. sıraya laik görülen Veteriner Hekim Veteriner Hekim Yunus Baydar Ardahan’da yaşayan adaylar olurken iki dönemdir Ardahan Milletvekilliği yapmasına karşın toplumdan kopuk bir siyaset izlediğiyle suçlanan Göleli Prof. Dr. Orhan Atalay ve partinin siyaseti ve tabanı ile kan uyuşmazlığı yaşadığı ileri sürülen Doktorun, CHP’nin ülke genelinde ses getiren adayı Büyükelçi Öztürk Yılmaz’ın yarışacağı 1 Kasım seçimlerinde Ardahan’da hangi partinin birinci olacağı tartışılmaya başlandı.
CHP’nin önde olduğu görüldüğü şu günlerde MHP’nin Avukat adaylar ile 1 Kasım seçimleri öncesi yeni bir hareketlilik yaşadığı gözlenmekte. Kısacası; Ardahan’da CHP’nin 1. Parti olacağı kanısının bir hayli önde gibi görünse de AKP’nin gerek devletin imkanlarını elinde tutması, gerek ise son aylarda yaşanan gelişmelerle ne yapacağı kestirilemiyor.


Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

FARUK DEMİR'DE ADAY OLDU..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşYenilenen genel seçimler öncesi adaylarını netleştiren partiler arasında bulunan CHP Ardahanlı bir isimi daha aday etti.
Ardahan eski milletvekillerinden olan Hanaklı Faruk demir CHP'den Milletvekili adayı oldu.
Alınan bilgilere göre CHP'nin Ankara listesinde 18. sırada yer aldığı öğrenilen Faruk Demir'nin yanı sıra Hoçvan Hasköylü Gazeteci Çetin Yılmaz'ın da HDP'nin İstanbul 3. Bölgede 18. sırasın da milletvekili adayı olduğu öğrenildi.
Demir ve Yılmaz'ın yanı sıra Hoç/Fed'in Başkanı Yakup Mavzer İstanbul'da Aday olduğu bilgisi alındı.
Haberi ekleme saat: 14.11-09 Ekiml 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

BİN 400 KİŞİ İŞE ALINACAK
BİN 400 KİŞİ İŞTEN ÇIKARILACAK!..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaşİşsizliğin diz boyu olduğu Ardahan'da seçim öncesi İŞ-KUR silahını çeken iktidar, Bin 400 kişiyi işe alacak.
İş-Kur Ardahan yöneticilerinden alınan bilgilere göre resmi kurumlarda çalıştırılmak üzere Bin 400 kişilik bir projeyi önümüzde ki günlerde hayata geçireceklerini belirttiler.
Sağlık sigortasından başka işe yaramayan ve asgari ücretin altında bir maaşla çalıştırılacak olan Bin 400 kişi için başvuruların alındığı de öğrenilirken, yapılan başvuruların kurumlarda gelecek olan 'İhtiyaç' listesi ardından hayata geçirileceği bilgisi alınırken işe alınacak olan Bin 400 kişinin geçen yıl aynı projede işe alınanların yerine alınacak kişiler olduğu öğrenildi.
Haberi ekleme saat: 13.09-1 Ekim 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ARDAHAN'DA SEÇİME DOĞRU..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**SAĞ OYLAR MHP'YE, SOL OYLAR CHP'YE Mİ?

1 Kasım'da yeniden yapılacak olan genel seçimler öncesi seçim çalışmalarına devam eden partiler ve adayları bayramda da boş durmadılar.
CHP'nin Ardahan'da 1. Sıra adayı Diplomat Öztürk Yılmaz ile büyük bir moral bulduğu görülen Ardahan'da MHP'nin de Av. Osman Nuri Yıldız ve Çıldırlı Av. Gökhan Ağdemir ile başta genç seçmenin desteğiyle olmak üzere büyük bir hareketlilik yaşadığı dikkatlerden kaçmıyor.
AKP'nin 7 Haziran seçimlerinde aday olan Atalay ve Baydar'la birlikte geçtiğimiz gün dağ başında bulunan Yalanız Çam Otelinde verdiği kahvaltı ardından Ardahan kent merkezinde 2. kez düzenleyeceği basınlı kahvaltılı toplantısıyla seçmene ulaşmaya çalıştığı görülen Ardahan'da yeniden 1. parti olma hesapları yapan ve en azında bir milletvekili çıkarmaya çalıştığı görülen HDP'de olağanüstü bir sessizlik yaşanıyor.
DSP'nin aday gösterip, seçim çalışmalarına başlamadığı görülen Ardahan'da CHP, AKP, HDP ve MHP dışında ki diğer partiler kağıt üzerinde gösterdikleri adaylarla seçime gidiyorlar.
AKP'nin kahvaltıda, CHP'nin ise aynı gün yemekli bir toplantı ile basının karşısına çıkacağı Ardahan'da AKP'nin eski havasının olmadığı dikkat çekerken, bu partiye giden sağ oyların gerek AKP'nin aynı isimler ile seçime gitmesi, gerek ise HDP'nin 7 Haziran'da 1. parti oluşu dolaysıyla MHP'ye kayacağı ileri sürülürken, sol, ulusalcı ve kararsızların CHP'de, sosyalist ve Kürt oyların ise HDP'ye gideceği hesaplanıyor.

**ANKETİMİZ DE MHP ÖNDE, CHP VE HDP TAKİPTE..

Ardahan ve 5 İlçesine bağlı köylerde bulunan yaklaşık 60 bin seçmenin oy kullanması beklenen 1 Kasım Genel Seçimleri öncesi hangi partinin, hangi adaylar ile seçimi kazanacağı tartışmalarının yoğun şekilde tartışıldığı Ardahan'ın en okunan www.kuzeyanadolugazetesi.com adlı sitemizde oylama sunulan '1 Kasım Seçimlerinde Kim Milletvekili Olur?' Anketine ilginin bir hayli büyük olduğu görülüyor.
Üç gün önce oylamaya sunulan anketimizde oy kullananların büyük bölümü MHP'nin seçimi kazanacağını düşündükleri dikkat çekerken MHP'yi CHP ve HDP takip ediyor.
Haberi ekleme saat: 13.09-25 Eylül 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Okullar Eğitime Bakımsız Başlıyor..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş2015-2016 Eğitim Öğretim Sezonunun başlayacağı Pazartesi günü öncesi hazırlıklarına devam eden Aileler çocuklarını teslim edecekleri okulların bakımsızlığından şikayetçi.

**25 Bin Öğrenci, 5 Bin Üniversiteli..

30 Bin Öğrencinin, 3 binin üzerinde öğretim görevlisinin hizmet vereceği Ardahan'da başlamak üzere olan 2015-2016 Eğitim/Öğretim Sezonuna hazırlanan okulların sezona hazır olmadığından yakınan öğrenci velileri, gerek kent merkezinde ki gerek ise köylerde ki okul binalarının başta etraflarında ki ihate duvarları olmak üzere bir çok okulun çevre ve iç bakımının yapılmadığını belirtirlerken kışın yaklaştığı şu günlerde Milli Eğitimim sezona hazırlıksız yakalandığını ileri sürmekteler.
İlk ve Orta Öğretime giden 25 Bine yakın öğrencinin yanı sıra 5 bine yakın Üniversite öğrencisinin başlayacağı sezon öncesi hazırlıkların sürdüğü Ardahan'da 3 bine yakın öğretmen, öğretim görevlisi hizmet verecek.
Haberi ekleme saat: 11.43-25 Eylül 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Kabe'nin Yönetimi Tüm İslam Alemine Verilmelidir..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşHac faciası ardında bir makale ele alan Ardahan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Korkmaz Kabe'nin yönetiminin tüm İslam Alemine erilmesi gerektiğine dikkat çekti.

**İşte o makale

Hac´da ki katliama dönüşen izdiham, bütün petrol dolarları İsviçre bankalarına yatıran; yemekten, eğlenmekten, parayla oyun oynamaktan başka bir şey düşünmeyen asalak Arap Şeyhlerinin dünya için nasıl bir postülata dönüştüğünü gösteriyor. Dünyanın, İslamın ve insanlığın hiç bir sorunu ile ilgilenmeyen bu zavallı sürüngen takımı; kutsiyeti giydikleri kafanda, yaptırdıkları gökdelenlerde ve petrol-dolarlarını güvende tutkuğulu sandıkları İsviçre bankalarında görmektedirler; o yüzden bunca servete rağmen insanlığın kanser gibi, HİV virüsü gibi büyük sorunlarının çözümü için yapılan araştırmalara beş kuruş ayırmazlar; o yüzden maddi destek olmadığı için okuyamayan/ araştırma yapamayan milyonlarca müslüman gence destek olmazlar... Oysa ki yeryüzünün maddi kaynakları, bütün insanlığındır; bunca petrol servetinin, bu kadar bakış açısı düşük, bu kadar insani yönü zayıf birilerinin elinde olması haksızlık.
Üstelik İslam aleminin ve tüm insanlığın diriliş muştusu olan Kabe´nin de bu düşük profilli zihniyetin elinde ticari bir metaya dönüştürülme çabası; artık ivedilikle sorgulanması gereken bir sorundur. Kâbe, yalnızca ; İngilizlerin sınırlarını cetvelle çizip üzerine "Kral" diye oturttukları kukla Arap Şeyhlerinin malı/mülkü değil; tüm İslam aleminin ruh kıblesidir. Bu kutsal mekan, tüm İslam aleminin ortak varoluş servetidir; yönetimi de tüm İslam aleminden oluşan bir konsey tarafından yapılmalı ve gelirleri, bilimsel anlamda kurulacak Mükemmeliyet Merkezleri (Center´da Of Excellence)´ne, buralarda yapılacak innovativ projelere ve bilim yapacak üstün zakalı/yetenekli gençlere burs olarak tahsis edilmelidir. Bu durum; islam inancını petro-dolarlarlara çevirerek yabancı bankalara istifleyen, gökdelenlerle biribiriyle itibar yarışına giren bu asalakların; İslamın kutsalı üzerindeki hegomanyalarına son verecek ve Doğu´nun yeniden dirilişine zemin hazırlayacak inkılapları başlatacaktır. Doğu ve özellikle de İslam alemi, artık görsel kandırmacalara, söylemsel illüzyonlara itibar etmemeli ve bu şarlatanlara haddini bildirmelidir.
Yaşlanan ve elbirliği ile yok etmeye çalıştığımız dünyamıza uzayda yeni alternatifler arayan insanlığın yarışına biz de katkı sunmalıyız; yoksa yaşanacak bir dünyamız olmayacak...

Ardahan Üniversitesi Rektörü Pof. Dr. Ramazan KORKMAZ
Haberi ekleme saat: 11.34-25 Eylül 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Su deposunun yanında susuzluktan yandı/ kül oldu..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşArdahan kent merkezinde çıkan yangın sonucu yaklaşık 70 ton ot yanarak, kullanılmaz hale geldi.
Alınan bilgilere göre Ardahan’a su sağlayan ve Ardahan Belediyesine ait su deposunun yanında bulunan Ercan Yıldız’a ait evin önünde bulunan ot yığınlarında çıkan yangın sonucu yanan ot yığınları kullanılmaz hale gelirken, yangının büyümesinde itfaiye yetersizliği nin neden olduğu ileri sürüldü.
Ardahan Belediyesine ait itfaiyenin yetersiz kaldığı görülen yangına Ardahan Valisinin emri üzerine Orman İşletmesine ait itfaiyenin de müdahalede bulunurken, su deposu ile tugayın karşında bulunan evin önünde çıkan ot yangınına olmasına rağmen Tugay’ın itfaiyesinin müdahale etmemesi dikkatlerden kaçmadı.
Haberi ekleme saat: 17.34-24 Eylül 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ARDAHAN'DA BAYRAM..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşArdahan Valiliği tarafından Kurban Bayramı dolayısıyla bayramlaşma töreni düzenlendi.

Bayramlaşma törenine; Vali Ahmet Deniz, Belediye Başkanı Faruk Köksoy, Tugay Komutanı Tuğgeneral Erdem Kargın, Vali Yardımcıları Muharrem Coşgun, Abdurrezzak Canpolat, Jandarma Komutanı Osman Yeşilöz, Emniyet Müdürü Selami Hüner, Rektör Prof. Dr. Ramazan Korkmaz, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri, kurum müdürleri ve vatandaşlar katıldı.
Öğretmen Evi’nde yapılan törende Vali Deniz, protokol ve vatandaşlarla bayramlaştı. Burada ki törenin ardından Vali Deniz, protokol üyeleriyle birlikte Şehit Aileleri Derneği Başkanı Yüksel Küçük’ü ve Gaziler Derneği Başkanı Yener Göğdemir’i evlerinde ziyaret ederek, bayramlarını kutladı. Ziyaretlerini sürdüren Vali Deniz, SYDV tarafından Kore Gazisi İmdat Gündüzhev için yaptırılan evi, bayram hediyesi olarak bugün Gazi Gündüzhev’e teslim etti. Gündüzhev’e yeni evinde mutlu ve huzurlu ömürler geçirmesi temennisinde bulunan Vali Deniz, Gündüzhev’in yeni evinde bir süre beraberindekilerle birlikte sohbet etti.
Vali Deniz daha sonra Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü bünyesinde ki Engelsiz Yaşam ve Rehabilitasyon Merkezi’ni ziyaret etti. Merkezden faydalanan vatandaşlarla yakından ilgilenen Vali Deniz, bayram dolayısıyla çeşitli hediyeler verdi.
Aile ziyaretlerinde de bulunan Vali Deniz, ziyaretleri sırasında karşılaştığı çocukların bayramını kutlayarak çeşitli hediyeler dağıttı.

**Vali Ahmet Deniz, yaklaşan Kurban Bayramı öncesi esnaf ziyaretlerinde bulundu.

Kurban bayramı öncesi şehir merkezinde ve mahalle aralarında çok sayıda esnafı ziyaret eden Vali Deniz, yaklaşan Kurban bayramı dolayısıyla esnafların bayramlarını tebrik etti.
Esnaflarla sohbet ederek, talep ve isteklerini de dinleyen Vali Deniz, “Ardahan, kardeşliğin, sevginin ve hoşgörünün en güzel yaşandığı şehirlerden bir tanesidir. Böylesine kardeşlik ve huzur kokan ilimizde Kurban Bayramı öncesi esnaflarımızın halini hatırını sormak, onların taleplerini ve varsa sorunlarını dinlemek için ziyaretler yapıyoruz. Esnaflarımıza hayırlı kazançlar dilerken, bayram dolayısıyla yaşanan hareketliliğin diğer günler de de devam etmesini temenni ediyorum” dedi.
Ziyaretleri sırasında karşılaştığı vatandaşların bayramını da tebrik eden Vali Deniz, ziyaretlerinin devam edeceğini bildirdi.

**Vali Ahmet Deniz, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) tarafından “Benim de bir evim var” projesi kapsamında yaptırılarak sahiplerine teslim edilen evleri ziyaret etti.

Merkeze bağlı Ölçek köyünde Kurban bayramı öncesi “bayram hediyesi” olarak 2 ayrı aileye teslim edilen evleri ayrı ayrı ziyaret eden Vali Deniz, ailelerle görüşüp, hayırlı olsun dileklerinde bulundu.
Evlerde yaşam süren aile fertleriyle yakından ilgilenen Vali Deniz, evleri bayram hediyesi olarak Kurban bayramına yetiştirdiklerini belirterek, “Vatandaşlarımızın daha iyi şartlarda yaşam sürmelerini sağlamak elbette ki devlet olarak bizim öncelikli görevlerimizdendir. Ardahan merkez de bu yıl ‘Benim de bir evim var’ projesi ile ihtiyaç sahibi 39 vatandaşımıza yeni evler yapıyoruz. Aynı proje ile ayrıca ilçelerimizde de evler yapıyoruz. Bu gün inşaat çalışmaları devam eden evlerden tamamlanan 11 evimizi Kurban Bayramına yetiştirdik ve bayram hediyesi olarak sahiplerine teslim ettik. Bayrama yeni evlerinde mutlu bir şekilde girecek olan vatandaşlarımızın mutluluğu bizim için her şeyden önemlidir. Vatandaşlarımızın yeni evlerinde mutlu ve huzurlu ömürler geçirmelerini temenni ediyorum” dedi.
Ziyaretlerde bulunduğu Ölçek köyünde İl Özel İdaresi’nin yürüttüğü yol ve parke taşı kaplama çalışmalarını da inceleyen Vali Deniz, karşılaştığı çocuklara ise çeşitli hediyeler dağıttı.
Haberi ekleme saat: 17.34-24 Eylül 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

HOÇVANLI GENÇ İNTİHAR ETTİ,
GÖLELİ GENÇ TRAFİK KAZASI KURBANI OLDU!..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşArdahan Merkeze bağlı Dağcı (Tikkoş) köylü Yusuf Morkoç isimli genç girdiği bunalım sonucu kendisini asarak hayata veda etti.
20 Yaşında olduğu öğrenilen gencin aynı köyde toprağa verildiği öğrenildi.

**GÖLELİ GENÇ TRAFİK KAZASI KURBANI..

Öte yandan İstanbul'da yaşanan bir trafik kazası sonucu 34 yaşında olduğu öğrenilen Yusuf Gökçe isimli hayata göz yumdu.
Ardahanlı İşadamı Yakup Süt'ün de kayıldığı cenaze töreni ardından toprağa verilen Gökçe'nin cenaze törenine bir çok Ardahanlının katıldığı dikkat çekti.
Haberi ekleme saat: 17.34-22 Eylül 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

14 Parti 28 Aday yarışacak..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş1 Kasın'da yapılacak olan Genel Seçimlerde Ardahan'da 14 Parti yarışacak.
14 Partinin 28 Milletvekili Adayı ile yarışacağı 1 Kasım Genel Seçimlerinde Ardahan'da yarışacak Partiler ve Adaylarının isimleri sırasıyla şöyle;

*Millet Partisi: Ömer Lütfü Yaman (İktisatçı) Mehmet Uçucu (Esnaf)
*Vatan Partisi: Erdal Ugur (Esnaf) Ercan Kamioğlu (Serbest)
*Cumhuriyet Halk Partisi: Öztürk Yılmaz (Diplomat) Erdem Uygur (Esnaf)
*Halk ve Özgürlükler Partisi: Fevzi Günaydın (Emekli) Aykut Engin (İşçi)
*Saadet Partisi: Mücahit Kaya (Makinacı) Abubekir Akyüz ( Programcı)
*Demokratik Sol Parti: Nesim Bekir (Akademisyen) Birgül Demir (İşçi)
*Demokrat Parti: Mete Gür (Serbest) Yusuf Kaçmaz (Serbest)
*Bağımsız Türkiye Partisi: Mürsel Keskin (M. Müşavir) Murat Kars (Serbers)
*Milliyetçi Hareket Partisi: Osman Nuri Yıldız (Avukat) Gökhan Ağdemir (Avukat)
*Halkın Kurtuluş Partisi: Hasişbe Otal (Ev Kadını) Kamil Dinç (Emekli)
*Halkların Demokratik Partisi: Taşkın Aktaş (Doktor) Pervin Tunbul (Serbest)
*Büyük Birlik Partisi: Galip Bozkurt (İşadamı) Bülent İspir (Serbest)
*Adalet ve Kalkınma Partisi: Orhan Atalay (Öğretim Görevlisi) Yunus Baydar (Vet. Hekimi)
Komünist Partisi: Semih Aköz (İşletmeci) Mehmet Yıldız (Mühendis)
Doğru Yol Partisi: Çertinkaya Ünal (Emekli) Erdoğan Genç (Serbest)
Haberi ekleme saat: 20.03-21 Eylül 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com

1 Kasım seçimlerine doğru..
Yazar Fakir


Ardahan'da Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin


Facebook'ta Paylaş
SİTEMİZE REKLAM VERMEK İÇİN;
0. 535 418 32 58 NOLU TELEFONUMUZU ARAYABİLİRSİNİZ..

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yazarlarımızı okuyor musunuz?

YAZIYORSAM SEBEBİ VAR
Ardahan’ın Yeni Milletvekilleri..

Fakir Yılmaz Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşYeni bir genel seçime doğru giden ülkemin Gürcistan ve Ermenistan’a komşu vilayeti Ardahan’ın 2 yeni milletvekilinin kimler olacağı bugün YSK’ya verilecek olan isimlerle netleşecek gibi.
Ardahan Haberi **DSP’nin de katılmasıyla birlikte 5 partinin yarışacağı görülen Ardahan’da iddialı bulunan partilerin başında gelen ve 400 vekil için ülkeyi yeniden seçime götüren AK Partinin %75 aynı isimle yani şu an hala vekil olan Prof. Dr. Orhan Atalay ile %25 ile Veteriner Hekim Yunus Baydar ile seçime gideceği görülüyor.
Çıldırlı işadamı Hamza Bektemür’ün bu partide 2. sıra adayı için hazır olduğunu gördüğümüz bugünlerde asıl gelişmenin önümüzde ki genel seçimlerde Ardahan’ın iki milletvekillinden birini alması muhtemel CHP’de yaşandığını söyleyebiliriz..
Ancak bu partinin hala çok karışık olduğunu ve bu karışıklığın CHP’ye yine kayıp ettirebileceğini de gözlemlerken, CHP Ardahan’ın bu soruna mutlaka çözüm bulması gerekiyor.
MHP’nin iki avukat ile gittiği Ardahan’da ki genel seçimlerin en önemli partisi HDP’nin bu seçimde de en azında bir milletvekili çıkarıp, çıkarmayacağı 1 Kasım seçimlerinin en çok merak edilecek konusu..
Çünkü geçen seçimlerde ki havanın bu seçimlerde çokta esmediğini gözlemlediğimiz HDP’de en büyük sorun bu partinin siyasetiyle, tabanı ile alakası olmayan bir isimin seçilmesine karşın ortaya koyamadığı performansla ortada duruyor gibi..
Kısacası, AK Parti’nin, CHP’nin, MHP’nin, HDP’nin ve DSP’nin yarışması beklenen Ardahan’da iki milletvekillinin biri sağ, diğerinin sol olacağını söylemek sanırım çok bilmişlik olmaz..

Ardahan Haberi **AK Parti İl Başkanının Raporu..

Yarın akşam 17.00’de milletvekili adayları adaylarının isimlerini Yüksek Seçim Kuruluna verecek olan partilerin genel merkezleri zamanın kısa oluşunu öne sürüp, 1 Kasım Genel Seçimlerinde aday gösterecekleri isimleri, İl ve İlçe Başkanlarına da sorup, son durum değerlendirmesi yaptıklarını Ankara’da aldığımız haberlerden öğreniyoruz.
Başta AK Parti olmak üzere HDP’nin ve diğer partilerin aynı yolu izlediklerini de öğrendiğimiz şu sıralarda özellikle Ardahan AK Parti İl başkanına sorulan soruları merak etmiyor değilim.
Çünkü bu İl başkanının vereceği raporun ne kadar ciddi, ne kadar Ardahan’ı bilen bir rapor olduğunu ona bu yönde soru soranlar biliyorlar mı?
Bilmem ama bana İl başkanının vereceği rapor ne kadar sağlıklı diye sorarlarsa ben karışmam, gidin Ardahan’da çay içtiği Ardahanlılara sorun derim..
Ama bu da zor çünkü başkan öyle toplumun içinde, günde en az 10-15 esnafı ziyaret eden, Nakalanın hangi beldenin eski adının olduğunu, Tibat’ın nereye düştüğünü biliyor mu onuda ben bilmem..
Ancak başkanın vereceği raporun ileri de kendisine rakip olacak birine onay vermeyeceği de kesin gibi..
Evet yarın akşam saat 17.00’da YSK’ya verilecek olan aday isimlerinin açıklanmasına kala kala 24 saat kaldı.
Ve İl ve İlçe Başkanlarına sorarak adaylarını belirlemeye çalışan partilerin başında gelen AKP’nin İl Başkanından alacağı raporla AKP’nin Ardahan’da yaşadığı oy kaybını önleyip, önlemeyeceğini de 1 Kasım’da hep birlikte göreceğiz..
Çünkü kendisi de vekil olmak isteyen AK Parti İl Başkanının vereceği, raporla AKP Genel Merkezi adayları belirleyecek e seçimi kazanmaya çalışacak.
Hayırlı olsun..

Ardahan Haberi **AK Parti Yunus Baydar’la Seçimi Zorlar..

Önümüzde ki cuma günü adaylarını belirleyip, yeni bir seçim için kolları sıvayacak partiler arasında bulunan AK Parti’nin Ardahan’da kimleri aday göstereceğini büyük bir merakla bekleyen Ardahanlılar, Orhan Atalay ismiyle son iki seçimdir oy kaybına uğrayan partinin 1 Kasım Genel Seçimlerinde yeniden eski günlerine dönmesinin tek yolunun Ardahan’da göstereceği adaylarının ikisinin de yeni isimlerden oluşmasından geçtiğine işaret etmekteler.
Ve açık açık bu isimlerin Yunus Baydar ve onun ikinci sırasına alacağı isimler olduğuna dikkat çeken Ardahanlılar AK Parti Genel Merkezinin yanı sıra Saray’ın bu uyarılarını dikkate almasını aksine Ardahan’ın iki milletvekilinin sol tabana da olacağını ve AK Partinin zaten devam eden oy kaybının Ardahan’dan başlayıp, tüm Türkiye’ye ye yayılacağını da belirtmekteler.
AK Partinin en güçlü rakipleri olan CHP’nin tüm dünyaca tanınan, medyanın yakından ilgilendiği Musul’un eski Konsolosu Büyükelçi Öztürk Yılmaz ile, HDP’nin ise son aylarda yaşanan gerginlikler ile iyiden iyiye kenetlenen seçmeni ile yarışacağını unutmamasını isteyen Ardahanlı seçmen başta Göle’de olmak üzere Ardaha merkez de, Posof’ta, Çıldır’da, Hanak’ta hatta CHP’nin kalesi olarak gösterilen Damal’da hatrı sayılır bir taraftarı, dostu, arkadaşı ve geçen seçimde görüldüğü gibi seçmeni bulunan Veteriner Hekim Yunus Baydar’ın 1. sıra adayı edilmesi halinde Ardahan’da en azında bir milletvekillini, ikiyi de zorlayabilecek bir oy alacağına işaret eden Ardahanlılara bende katılıyor gibiyim..

Ardahan Haberi **Bunların hepsi faşist..

Recep Tayyip Erdoğan’ın sırtında attığı FT Cemaatine ait olduğu ileri sürülen yayın organlarına bakarken şekerim artıyor desem inanın..
Çünkü zaman zaman arabada da dinlediğim ve sözde kardeşliğe dem vuran fetonun konuşmalarını düşünürken kendisinin emrinde olan yayın organlarının yayınları bu ülkede değil, sanki okullarının bulunduğu Afrika’nn bilmem hangi ülkesinde haberleri ile dolu..
Yani başta iç çatışmalar olmak üzere bir çok olay ve sorunun yaşandığı bu ülke de sanki hiç bir şey yokmuş gibi Erdoğan’ın paralel dedikten sonra baskı uygulattığı okullarının levhalarının müfettişlerce metrelerle ölçülmesini manşet yapıp, günün haberi olarak televizyonlarında verir ve feto gibi göz yaşları dökerler..
Kürt sorununu gölgelemek için elinden geleni ardına koymayan ve kendisine yapılan saldırıları, ‘Ya bize saldırıyorsunuz da Kürtlere niye saldırmıyorsunuz?’ diyerek eleştiren bu faşist kafalıların niye bu hale düştüğüne bakınca da Allahın büyüklüğü bir kez daha ortaya çıkıyor.
Çünkü Allahın da gördüğü bu faşist kafalıların parelelci olarak suçlanana kadar da hep aynı pis seneryolar peşindeydiler..
Ve gün geldi Allah bunları bunların desteklediği, iktidara gelmesine katkı sunduğu kişi tarafından zulme uğratıp, tar-mar ettirdi..
Allah'ın bunca gazabına karşın hala ders almadıkları görünen ve her satırlarında, her görüntülerinde faşistlik irini akan bu cemaatin diğer bir faşistliği de bizim ‘polisleri içeri atmasaydanız, bugün bunlar yaşanmazdı’ sızlamasıdır..

Ardahan Haberi **Hiçte İyiye gitmiyor..

Yaşanan olayları uzakta izleyen toplumun büyük bir kesiminin fark edemediği ama her an kapısına dayanacak olan büyük sorunun bugün çokta umursamadığı Doğu ve Güneydoğu’da yaşanan çatışmalardır.
Çünkü yeniden başlayan çatışmaların çok ciddi boyutunun görülmediği yada gösterilmek istenmediğini, Cizre’de ve diğer bir çok kentte hala devam eden gerginliklerle anlaşılmaktadır.
Yani 30 yıldan fazladır süren iç çatışmaların artık boyut değiştiğini, yani vur-kaç taktiğini geçip, karşı karşıya çatışmaya dönüştüğünü art arda alınan sokağa çıkma yasakları ile görülse de görülmek istenmiyor ve burada ki amacın hiçte şakaya alınacak tarafının olmadığını ben değil dünya basını söylüyor, anlatıyor, uyarıyor..
İsrail’in Gazze’ye yeniden saldırmasını kınayan Dışişlerinin başta batı ülkelerinden olmak üzere bir çok ülkeden aynı uyarıyı Cizre için aldığını görmek istemeyen toplumun aklının ucuna getirmek istemediği şey gün geçtikçe gerçekleşiyor gibi..
Yani kısacası Doğu ve Güneydoğuda’da ki çatışmaların dağ çatışmalarını geçip, kent içine kaydığı bir gerçek ve bu kayışında yeni bir kopuşa neden olacağından korkulmaktadır biline..

Ardahan Haberi **İnat Ölümleri Son Bulmalı..

Tüm barış çağrılarına karşın kulaklarını tıkayan her iki tarafın toplumu geren adımları yürek yakan ölümlerle devam ediyor..
Üstünlük savaşı ile kardeşin kardeşi vurduğu, toplumların karşı karşıya geldiği şu günlerde yaşanan inatlaşma daha çok ölüm, daha çok göz yaşına neden olmaya devam ederken, kimileri boş koltuklara konuşup, ülkeyi kurtarmaya, kimi ise siyasetin, siyasetçilerin önünü kesen anlamsız çatışma isteğiyle hakları alacağına inat ederken olan polise, askere, kentlere, şehirlere, köylere ve dağdaki insanlara oluyor..
İnsanlar ölüyor, patlayan bombalarla el ve ayakları parçalanan çocuklar can havliyle bağırıyor, analar yüzlerini yırtıyor, babaların yürekleri dağlanıyor kimin umurunda..
Bir oy almadan bakan olanlar konuşup, 6 milyon oyu alanları suçluyor, %60 bloğu kuracağız diyenler susuyor, savaş teskeresine onay veriyor..
Basın ve medya ölümlerle manşet atıp, biz daha çok öldürdük diyor, toplum ortadan bölünüp, Türk, Kürt diyerek bir birine karşı bilevleniyor..
Saraylar, köşkler savaş kararı alıyor, dağlar, tepeler kan ağlıyor..
Ve; ‘İnat hikayeleri son bulsun’ diye yalvaranlar duyulmuyor, görülmüyor..

Ardahan Haberi **Cizre’de Ne oluyor?..

Tüm barış çağrılarına rağmen gün geçtikçe büyüyerek devam eden çatışmaların yarattığı atmosferin içinde kalan toplumun iyiden iyiye gerildiği şu günlerde başta Cizre’de olmak üzere bir çok alanda da dışarı çıkma yasağı, yasak bölge alanı ilan edilmiş durumda..
7 Haziran öncesini aratan üzücü gelişmelerin, yaklaşan 1 Kasım Genel Seçimlerine kadar nasıl bir safhaya, nereye varacağını büyük bir merakla izleyen toplumu tahrik eden gelişmelerle patlama noktasına geldiği şu günlerde 8 gündür sokağa çıkma yasağının uygulandığı Cizre’d büyük bir merak konusu olmuştur..
Dünya’ya kapatılan, bakan ve milletvekillerinin bile sokulmadığı Cizre’de insanların ölülerini bile gömmesine izin verilmediğini ve ölen insanların dondurucularda bekletildiği ileri sürülen şu günlerde tolum Cizre’de ne oluyor sorusuna cevap arıyor..
100 binin üzerinde bir nüfuslu kent adeta İsrail ablukasında bulunan Gazze’nin durumuna sokulması ne kadar doğrudur bilinmez ama korkumuz Cizre’de yaşanan bu durumun gün geçtikçe ülkenin tüm kesimlerini olumsuz yönde etkileyeceği ve bu etkinin Cizrelerin artacağı korkusu hiç ama hiçte hoş bir durum değil..

Ardahan Haberi **Türkler ve Kürtler El Ele Vermelidir..

Yıllardır çözüm bulunamayan sorunun (Kürt sorunun) gün geçtikçe daha da büyüdüğünü gördüğümüz şu günler de iki halk yani kardeş oldukları söylenip, kardeşlik hukukundan uzak işlerin yapıldığı şu günler de Türkler ile Kürtler karşı karşıya getirip, iki halkın yıllardır birlikte yaşadığı ülkeleri Süriyeleştirilmek isteniyor..
Her gün yeni ölüm haberleri ile iyiden iyiye gerilen bu iki halkın öfkesinin patlaması halinde kimsenin önüne geçemeyeceği olayların yaşanacağını günlerdir yaşanan çatışmalar ardından gelen şehit haberleri ile ve son olarak dün gece yaşananlarla yani parti binalarının yakılmasıyla, iş yerlerinin cam pencerelerinin kırılmasıyla bir kez daha görüldü..
Adeta fitiline ateş verilmiş olan birer dinamit haline getirilen bu iki halkın bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da ‘ya sabır’ demesi ve yaşananların her iki tarafı da yakacağını bilinmesi gerektiği günlerden geçmekteyiz..
Çünkü yaşanan gerginliği fırsat bilip, Türkler ile Kürtleri karşı karşıya getirmek isteyenlerin ellerini ovuşturduklarını üzülerek görüp, izlemekteyiz..
Bu nedenle önce hak vermesi istenen Türklerin ardından haklarını isteyen Kürtlerin el ele vermesi gerekiyor..

Ardahan Haberi **Boşuna çırpınmayın, 2’ye Girin..

Türkiye Cumhuriyeti kurulduğundan bu yana ve Ardahan’ın yeniden vilayet olmasından sonra birincisinde İsmet Atalay ile ikincisinde Ensar Öğüt ile Ardahan’da milletvekili kayıp etti.
Ve 1 Kasım’da yeniden yapılacak olan Genel Seçimlerde kimin, kimlerin yeniden aday olacağı tartışılırken, CHP’nin Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bizzat devreye girdi ve kim kulağına fısıldadıysa hiç beklenmedik bir ismi yani Ardahanlı Büyükelçi/Konsolos’u aldı getirdi ve Öztürk Yılmaz’ı Ardahan aday adayı olarak ilan etti.
Yani CHP’nin 1. sıra adayı belli gibi..
Peki 7 Haziran’da seçimi kayıp etmiş bir partinin 1 Kasım da kazanacağının garantisi nasıl olacak diye de sormak gerekmez mi?
Yani darmadağın olmuş bir parti olan CHP’yi medyatik olan Büyükelçi tek başına kurtacak mı?
Bilmem ama Kılıçdaroğlu’nun 1. sıra diye getirip, aday ettiği büyükelçinin yanına güçlü birde 2. kişiyi bulması acildir, zorunludur..
Çünkü 1. sıra için çırpınanların hiç birisinin 2. sırada yer alacağını düşünmüyorum ama Kılıçdaroğlu ‘Boşuna çırpınmayın, 2’ye girin’ diye görev verirse belik o zaman birşeyler olur..
0.535.418 32 58-fakiryilmaz323@hotmail.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?

KADINCA/Selmi Yılmaz
Doktoru aldınız ya Kaymakamı..

Ardahan Haberi Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşCanlı yayın da ‘Senin kızın öldü.. Ne bağırıyon’ deyip kaza geçiren kızın babasını canlı canlı öldüren doktorun Ardahan Haberi **görevde el çektirildiği ülkemde yine bir şey unutuluverdi..
Yada gözden kaçırıldı..
Çünkü bayrağı alıp Ankara’ya koşanlar şehit ailesine canlı yayında ‘Oğlun öldü’ diyen kaymakamı düşünecek vakitleri yoktu..
Medya ve basında kilo metre uzunluğunda ki bayrağın altına girip, şehitler üzerinden atan-millet-sakaryacılar oğlu şehit düşen aileye canlı yayında ‘Oğlun öldü’ deyip, şehit ailesini ikinci kez öldürmesini hemen unutturdu..
Hassas dönem denilerek göz ardı edilen Cizre gibi olaylar toplumun gözünde kaçıranların bu ülkede yaşanan sorunların da bu kaçırmalar dolaysıyla olduğunu da görmezden gelir.. Ha unutmadan doktor bayandı belkide ondan güçleri Kaymakama yetmedi..

Ardahan Haberi **Siz hiç Kürt oldunuz mu?

Tüm barış çağrılarına karşın devam eden çatışmaların ülke genelinde yarattığı sarsıntının en çok Kürtleri etkilediğini algılamayanlar, kimsenin bir şey demediği ve Kürtlerin de, ‘Hepimizin bayrağı’ diyerek sahiplendiği bayrağı alıp Ankara’da meydanlara koşarlarken, ‘kardeşiz’ diyen bunca olumsuzluklar dolaysıyla Kürtlerin yaşadığı depresyonu da hissetmezler..
Çünkü bu ülkenin kendilerinin sanıp, başkasına yaşam hakkı verseler de kendilerinin faydalandığı haklarından Kürtleri yoksun bırakanlar, insani hakları isteyenleri anlamaz, algılayamazlar..
Çünkü konu Kürt ve Kürt sorunu olunca ayakkabı kutucuklarına konulan dolarları, onca kanunsuzluğu, Cizrelerin ambargo altına alınıp, günlerce sokağa çıkmasını, çocukların öldürülmesini, denizde boğulup, balık gibi sahile vuran Suriyeli Kürt bebeleri, halkın seçilmişleri hakkında soruşturmalar açıp, görevden alınmalarını umursamaz, görmezler..
Çünkü onlar kendilerini Kürdün yerine hiç koymazlar ki..

Ardahan Haberi **Gençleri sahada tutsaydık..

Bir çok sorun gibi sporun da can çekiştiği Ardahan’da BAL liginde mücadele eden Serhat Ardahan Spor’un yine unutulduğu şu günler de spor severlerle bir araya gelen Ardahan Gençlik ve Spor Müdürlüğü yetkilileri sporun önemine dikkat çekmişler.
Evet sporun insan sağlığı başta olmak üzere bir çok konu da önemli olduğunu bilmemize karşın yeterince ilgilenmediğimizi de baştan belirtmek gerekir..
Spor sever bir valinin Ardahan için şans olduğu iki sezondur gündem de düşmeyen futbol başta olmak üzere bir çok dalda mücadele veren gençlerimize ne kadar sahip çıktığımızı görmek için yaylalarda bir Kur’an Kursu açan, açtıran siyasilerden, idarecilerden anlamak mümkün derken özellikle futbol başta olmak üzere diğer spor alanlarına ilgi duyan gençlerimize de ne kadar sahip çıktığımızda malum..
Kısacası; Gençleri sahada tutsaydık bugün yaşananlar yaşanır mıydı?..

Ardahan Haberi **İstanbul’da Siyaset’e Destek..

Başta yerel de olmak üzere bir alanda yeterince olmadıkları görülen Ardahanlıların dünyanın bir çok ülkesinden daha büyük İstanbul’da daha aktif siyaset yapması için her Ardahanlının bir birine destek verip, her alanda bir birlerine sahip çıkması gerektiğine inananların başında gelenlerdenim.
İşte bunu ortaya koymak için şurada 3-4 gün kaldı..
Ve bizim bildiğimiz İstanbul’da tek aday olan Ardahanlı İşadamı Hümmet Tatar için başvuruda bulunduğu MHP’ye baskı yapılması gerektiğine inanıyorum.
Başta kaz bileti satmak için iş adamlarının kapılarını kıran Ardahan dernekleri olmak üzere tüm kesimlerin, sağcı, solcu demeksizin İstanbul’da ki tüm Ardahanlıların Hümmet Tatar’ın bir çok Ardahanlının yaşadığı İstanbul 3. Bölgede Milletvekili Adayı gösterilmesi için başta başında Ardahanlı Bülent Karataş’ın bulunduğu İstanbul MHP’ye, MHP Genel Merkezine baskı yapmasını ve ‘Ardahanlı İstiyoruz’ demesini bekliyoruz..

Ardahan Haberi **Kılıç Kadar Olmayan Atalay Nerede?

Sizde dikkat ediyor musunuz bilmem ama Erzurum’da normal bir öğretim üyesiyken Çapanlar ile Saffet Kaya’nın didişmesi sonucu aradan çıkıp, gelip Ardahan’da liste bir olan ve Erdoğan’ın rüzgarı ile iki dönemdir milletvekili olan profesör milletvekilimiz bugünlerde ortada gözükmüyor..
Gerçi daha önceki seçimde de aynı taktiği izleyip, yeniden liste bir olup, 7 Haziran seçimlerinden kıl payı yeniden milletvekili seçildiğini biliyoruz ama yine de insan merak etmiyor değil..
Evet, Taraf gazetesinin Erdoğan’ın ilk 10 isimli akıl kadrosunda olduğunu öne sürdüğü AK Parti Ardahan Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay nerede?
Bir oy alamadan bakan olup, 6 milyon oy alan bakanlara ‘İstifa edin’ diyen Yalçın Topçu kadar olamayan, partinin üst yönetiminde yer alamayan ve Ünsal Kılıç gibi en azında bir poz veremeyen Orhan Atalay nerede? Sanırım yine 1 olup, listeyi alıp, Ardahan’a geldiğinde göreceğiz..

Ardahan Haberi **Göle CHP’ye OY Verir mi?

Tüm barış çağrılarına rağmen gün geçtikçe büyüyerek devam eden çatışmaların yarattığı atmosferin içinde kalan toplumun iyiden iyiye gerildiği şu günlerde başta Cizre’de olmak üzere bir çok alanda da dışarı çıkma yasağı, yasak bölge alanı ilan edilmiş durumda..
7 Haziran öncesini aratan üzücü gelişmelerin, yaklaşan 1 Kasım Genel Seçimlerine kadar nasıl bir safhaya, nereye varacağını büyük bir merakla izleyen toplumu tahrik eden gelişmelerle patlama noktasına geldiği şu günlerde 8 gündür sokağa çıkma yasağının uygulandığı Cizre’d büyük bir merak konusu olmuştur..
Dünya’ya kapatılan, bakan ve milletvekillerinin bile sokulmadığı Cizre’de insanların ölülerini bile gömmesine izin verilmediğini ve ölen insanların dondurucularda bekletildiği ileri sürülen şu günlerde tolum Cizre’de ne oluyor sorusuna cevap arıyor..
100 binin üzerinde bir nüfuslu kent adeta İsrail ablukasında bulunan Gazze’nin durumuna sokulması ne kadar doğrudur bilinmez ama korkumuz Cizre’de yaşanan bu durumun gün geçtikçe ülkenin tüm kesimlerini olumsuz yönde etkileyeceği ve bu etkinin Cizrelerin artacağı korkusu hiç ama hiçte hoş bir durum değil..

Ardahan Haberi **Bırakın Gençler Yarışsın..

CHP’nin büyük bir sürpriz yaparak dünyaca tanınan ama 2. sıra adayının daha kim olduğu bilinmeyen, Ardahanlı Büyükelçi Öztürk Yılmaz’ı, MHP’nin aday aday olan iki Avukat Gökhan Ağdemir ile Av Osman Nuri Yıldız’ı, HDP’nin ful çektiği Hoçvanlı iş adamı Mahir Sural’ı, AKP’nin ise Ardahan kamuoyunun yakından tanıdığı Veteriner Hekim Yunus Bayar’ı aday göstermesi halinde Ardahan’da yarışacak olan milletvekili adaylarının hemen hepsinin aynı yaşıt ve tertemiz yüzler olmasına fırsat verecektir.
Çünkü Ardahan ve Ardahanlı üzerinde palazlanan e hala gölgelerini his ettiren isimlerin artık kenara itilip, yeni yüzler ile karşılaşmak isteyen bir Ardahanlı seçmen bulunmaktadır.
Bu nedenle; Tabana sormayan, halkla ön seçim yapmayan, çaldığım düdük deyip, tavandan halın önüne getirilen adaylardan bıkıldığını parti genel merkezlerinin de anlayıp, gençlerin yarışmasına izin vermelidir..

Ardahan Haberi **İrademe Saldıramazsınız..

Benim de oy verdiğim partiye yapılan saldıranları, 6 milyon seçmenin mühür bastığı logonun yakılıp, yıkılması karşısında ki sessiz direnişe dikkat edilmeli, kardeş denilenlere bir o kadar da saygı gösterilmeli..
Çünkü halkın iradesini ortaya koyduğu partiye saldırı o halkın iradesine saldırıdan öte bir şey değildir..
Ve o halkın sabrını yoklama girişimlerinin bu ülkede onca sorunlar yeni hatta daha büyük sorunlar ekleyeceği unutulmamalıdır..
Vatan-Millet-Sakarya edebiyatı ile insanlara saldırmaya kalkan, onların iradesine hakaret edenler bilmelidir ki sabrında bir yere kadar direnci var.. Ve o direncin kırılması, o önünde eğilinilmesi gereken sabrın taşması halinde bugünlerin aranacağı hepimiz bilmeliyiz, Ve; Ona göre adım atılmalıyız.. Evet, burada yüksek sesle bir daha haykırıyoruz..
Halkın iradesine saldıramazsınız..

Ardahan Haberi **Halk Yürümeli Ama Barış Diyerek..

Dün yaşanan ve resmi açıklamaya göre 16, yerli yabancı ajanslara göre 30’un üzerinde askerin şehit edildiği Dağlıca’nın ardından bu yazıyı ele aldığımız sırada Iğdır’da da büyük bir çatışmanın olduğu ve 10’a yakın polisin şehit olduğu haberleri ile yüreklere ateş düşmeye devam ediyor.
Bir Ardahanlı Uzman Çavuşunda aralarında bulunduğu şehitlerin yürekleri dağladığı şu günlerde bayrakları balkona asmakla, sırtlayıp caddelere dökülmekle ve ortamı daha da geren sloganlarla yada bugün Çıldır’da yapılacağı içi boş yürüyüşler ile değil, Türkü, Kürdü, Lazı, Çerkezi, Ahıskalısı, Terekemesi el ele verip, dev bir barış yürüyüşü yapmalı.
Kardeşin kardeşe kırdırılmasını değil, el ele vermesini sağlayacak güçlü bir ses ile ‘Barış’ diye bağırılmalı..
Bağırılmalı ki; Her gün ateşlerin kor olduğu yüreklere benzin değil, su serpilmeli.. Haydi hep birlikte barış yürüyüşüne..

**Bayrağı alıp gittiler, yere atıp döndüler..

Sözde stk’ların başını çektiği ve Ankara’da gerçekleşen ‘Bayrağı al gel’ yürüyüşü ardından bayrakların yere, çöplerin içine atıldığı görüldü.


Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

GAZETECİLERİ DAĞ BAŞINA ÇAĞIRDILAR..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaşİki dönemdir Ardahan Milletvekilliği yapmasına karşın basın mensupları ile iki kez bir araya gelmeyen AK Parti Ardahan Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay ve kendisi gibi değişmez ikinci sıra adayı Veteriner Hekim Yunus Baydar bugün Ardahan'a gelerek seçim çalışmalarına start verecekler.

**BİZ KATILMAYACAĞIZ..

İki dönemdir milletvekili olmasına karşın seçmenle olduğu gibi gazeteciler ile de kopuk olan ve dik burunlu siyaset yapmakla suçlanan AK Partinin değişmez Ardahan Milletvekili Atalay'ın gazetecileri ayağına çağırırcasına dağ başında düzenleyeceği toplantıya biz katılmayacağız.
Haberi ekleme saati: 12.05-16 Eylül 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Çam Katliamı Kapı’ya Dayandı!

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**Binlerce çam için tek kişilik eylem..

Gençleştirme adı altında çam katliamının sürdüğü Ardahan’da Göle, Hanak, Posof’tan sonra Ardahan v de sınırları içinde bulunan Çamlıçatak (Gölebert ormanlarında da çam kesimi tüm hızıyla devam ediyor.
Ardahan Bal Festivalinin de yapıldığı alanda, ‘Gençleştirme’ adı altında yapılan çam kesimi ile binlerce çam tek tek devrildi.
Yaşanan katliama sesiz kalan Ardahanlıların duyarsızlığına dikkat çekmek isteyen Ardahanlı İşadamlarından Sabahattin Hanoğlu Ardahan Belediyesinin önünde eline aldığı pankart ile ‘Orman Katliamına Son Verin’ dedi.
Bölgede ‘Gençleştirme adı altında adeta çam katliamının yapıldığını öne süren Sabahattin Hanoğlu insanlığın çiğreleri bir iki müteahhit kazansın diye kurban ediliyor’ diyerek yaşanan çam kesimine ve insanların duyarsızlığına tepki gösterdi.
Haberi ekleme saati: 15.12-15 Eylül 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ADAYLAR BELLİ OLDU..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**ADAYLARINI BELİRLEYEN DSP
SEÇİM STARTINI İSTANBUL VE İZMİR DE BAŞLATTI..

**CHP'DE DÜNDAR DEĞİL, UYGUR 2. SIRA..

AK Parti, CHP, HDP ve MHP'nin yarışması beklenen Ardahan'da bir parti daha yarışa katıldı.
Geçmiş seçimlerde olduğu gibi 1 Kasım Seçimlerde de tek başına seçime gidecek olan Demokratik Sol Partisi Ardahan Milletvekili Adayları Belli oldu.

**Siyaset uzmanı Pakır..

İstanbul Ümraniye'de bulunan İRDE SÜRÜCÜ KURSU Sahibi olan ve geçtiğimiz genel ve yerel seçimler de yine DSP'den Milletvekili Adayı olan Ardahan/Göleli Nesim Pakır'ın DSP Ardahan'da Liste 1. Sırada,İzmir'de yaşayan Birgül Demir ise DSP Ardahan'da 2. Sıra Milletvekili Adayı oldukları öğrenildi.
Yıllardır İstanbul'da siyaset yapan ve kendisini tanıyanların 'Siyaset uzmanı hocası' dediği DSP Ardahan 1. Sıra Milletvekili Adayı Nesim Pakır aynı zamanda bir iktisatçı.
Nejdet Kambir'in ayrılıp, CHP'ye geçmesi, Ömer Türkoğlu'nun bu dönem aktif olmayacağı öğrenilen DSP'nin yıllardır partisini ayakta tutmayı başaran ve her seçimde aday gösterme başarısını ortaya koyup, diğer partilerden aşağı kalmayan bir seçim çalışmaları yürüten DSP İl Başkanı Murtafa Morkoç ve bu iki isim ile başta CHP'ye olmak üzere rakip partilere ter döktüreceği şimdiden görülmekte.

**CHP'nin 1. Sırası Belli 2 Kim Olacak?

Bugün akşam saat 17.00'a kadar adaylarının adlarını Yüksek Seçim Kuruluna verecek olan partilerin adaylarının netleşmesiyle resmen startı verilecek olan 1 Kasım Genel Seçimlerine kimlerle gideceği merak edilen partilerin başında CHP ve AK Parti gelmekte.
Irak'ta IŞİT tarafından kaçırılarak 101 gün esir kalan Ardahanlı Konsolos Öztürk Yılmaz'ın Ardahan'da liste birde aday göstereceği net gibi görünürken, 2. sıra adayının Ecz. Yunus Dündar'ın yer alacağı belirtilirken Göleli olduğu öğrenilen Ekrem Uygur isimli bir kişi 'CHP Ardahan 2. Sıra Adayı Oldum' diye sanal ortamda paylaşımda bulunması kafaları karıştırdı.
Konu hakkında görüşlerine başvurduğumuz chp 1. sıra adayı Öztürk Yılmaz haberinin olmadığını belirtirken Göleli olduğu e daha önce İstanbul 2. Bölgede milletvekili aday adayı olan Göle Kalecik köylü olduğunu öğrendiğimiz Erdem Uygur CHP Ardahan'da 2. sıra adayının kendisinin olduğunu kesinleştiğini belirtti.

**AK PARTİ YA ATALAY'LA DEVAM EDECEK,
YADA BAYDAR İLE YENİDEN BAŞLAYACAK..

DSP'nin adaylarını netleştirip, isimlerini YSK'ya verdiği öğrenilen Ardahan'da yarışacak olan partilerin başında gelen AK Parti'nin adaylarının kimler olacağı merak edilmeye devam ederken, bu partinin Çıldırlı İşadamı Hamza Bektemür'ü Atalay'ın 2. sıra adayı yaparak, aynı isimle yani iki dönemdir milletvekili olan Prof. Dr. Orhan Atalay ile devam edebileceği, bunun gerçekleşmemesi halinde Veteriner Hekim Yunus Baydar'la 1 Kasım seçimlerine gitmesi beklemekte.

**MHP AVUKATLARLA BU SEÇİM DE İDDİALI..

7 Haziran Genel Seçimlerinde olağanüstü bir oy kaybına uğrayan MHP'nin adayı olmak için 3 isimin başvuruda bulunduğu bunların ikisi olan Av. Osman Yıldız ve A. Gökhan Ağdemir'in birinci ve ikinci sıra için yarıştıkları öğrenilirken MHP genel Merkezinin 1 Kasım'a bu iki avukat ile seçime gitmek istediği Ankara'da alınan bilgiler oldu.

**HDP'NİN MORALİ BOZUK..

7 Haziran Genel Seçimlerin de Ardahan'ın da içinde bulunduğu bir çok yerde milletvekili çıkaran ve %10 Barajını yıkma psikolojisini yıkan HDP'nin Ardahan'da partinin siyaseti e tabanı ile kan uyuşmazlığı yaşadığı ileri sürülen mevcut milletvekili ile 1 Kasım seçimlerine gideceği gözlenirken, bu partinin de CHP, AK Parti e MHP gibi ikinci sıra adayı konusunda sıkıntı içinde olduğu dikkatlerden kaçmıyor.

**PARTİ GÖREVDEN ATTI, O HALA KENDİSİNİ İL BAŞKANI SANIYOR..

Seçimlere doğru giderken diğer irili, ufaklı partilerinde adaylarını belirlemeye çalıştığı görülen Ardahan'da 7 Haziran Genel Seçimleri sırasında başında bulunduğu partiyi Ensar Öğüt'e sattığı ileri sürülen ve bu nedenle İl Başkanlığı görevinden atılan Kutluhan Akçay gibi isimlerinde yine ortaya çıkıp, kendilerini seçimi alması muhtemel partilere satmaya çalıştıkları dikkat çekiyor.

**SEÇİME KATILACAK PARTİLER BELLİ OLDU..

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından açıklanan, 1 Kasım 2015 tarihinde yapılacak olan Milletvekili Genel Seçimleri’ne katılacak partilerin yer aldığı liste, Resmi Gazete’nin mükerrer sayısında yayımlandı.
Resmi Gazete’nin mükerrer sayısında yayımlanan listeye göre 1 Kasım 2015 Milletvekili Genel Seçimleri’ne katılacak olan partiler şöyle:
Adalet ve Kalkınma Partisi, Anadolu Partisi, Bağımsız Türkiye Partisi, Büyük birlik Patisi, Cumhuriyet Halk Partisi, Demokrat Parti, Demokratik Gelişim Partisi, Demokratik Sol Parti, Doğru Yol Partisi, Emek Partisi, Genç Parti, Hak ve Adalet Partisi, Hak ve Özgürlükler Partisi, Halkın Kurtuluş Partisi, Halkın Yükselişi Partisi, Halkların Demokratik Partisi, İlk Parti, Komünist Parti, Liberal Demokrat Parti, Merkez Parti, Millet Parti, Millet ve Adalet Partisi, Milliyetçi Hareket Partisi, Muhafazakar Yükseliş Partisi, Özgürlük ve Dayanışma Partisi, Saadet Partisi, Toplumsal Uzlaşma Reform ve Kalkınma Partisi, Türkiye Komünist Partisi, Vatan Partisi.
Haberi ekleme saati: 07.12-15 Eylül 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Büyükelçi seçim startını
ARDAFED'te verdi..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş1 Kasım’da yenilenecek olan 7 Haziran Genel Seçimleri öncesi Cumhuriyet Halk Partisi’nde 1. Sıra Milletvekili Adayı olarak gösterilmesine kesin gözle bakılan Ardahanlı Büyükelçi Öztürk Yılmaz Ardahan Gazeteciler Cemiyeti’nin de üyesi olduğu ve Gazeteci Fakir Yılmaz’ın Başkan Yardımcılığını yaptığı Ardahan Dernekler Federasyonunu ziyaret etti.
İlk siyasi konuşmasını ARDAFED’de yapan Büyükelçi Öztürk Yılmaz aday gösterilip, seçildiği takdirde Ardahanlılardan oluşan bir gönüllü danışman ekibi kuracağını ve bu ekiple birlikte Ardahan’ın sorunlarının çözümü için çaba göstereceğini belirtti.
Merkezi İstanbul Şişli’de bulunan ARDAFED’te büyük bir ilgi ile karşılanan Büyükelçi’ye seçilmesi için gerekli desteğin verileceği belirtildi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun isteği üzerine Ardahan'dan CHP Milletvekili A.Adayı olan eski Musul Başkonsolosu Öztürk Yılmaz,merkezi Şişli'de bulunan İstanbul Ardahan Dernekler Federasyonu'nu ziyaret etti.
İstanbul Ardahan Dernekler Federasyonu (ARDA-FED) Başkanı Yeşer Geler Ardahan sorunlarını kısaca anlatarak, Öztürk Yılmaz'dan seçilmesi halinde bu sorunları Ankarada gündeme getirmesini talep etti.Yaşar Geler''CHP Ardahan Milletvekili A.Adayı Öztürk Yılmaz'ı siyasete girme tercihinden dolayı tebrik ediyor başarılar diliyoruz.Bizi ziyaret eden CHP Ardahan Milletvekili A.Adayı Öztürk Yılmaz'ı destekliyor ve arkasındayız.Seçilen milletvekili hemşerilerimizden isteğimiz STK'ları önemsemeleri ve seçildikten sonrada kendilerine ulaşabilmemiz için telefonların her zaman açık olmasını istiyoruz.Ardahan sorunlarını bir dosya halinde sayın Yılmaz'a vereceğim.Bu sorunları meclise taşıyıp gündeme getirmelerini bekliyoruz'' dedi.
CHP Ardahan Milletvekili A. Adayı Öztürk Yılmaz''27 yıllık devlet görevimde STK'ları her zaman önemsemişimdir.Adaylığımı genel başkanımız talep etti bende kabul ettim.Kabul etmemin sebebi Ardahanda aday olup kaybetsem bile memleketime karşı sorumluğumu yerine getirmiş olurum.Ben kazanacağımada kesin eminim.Ardahan'daki sınır kapıların açılmaması sorunu,Doğalgazın ilçelere gitmemesi ve havaalanı gibi sorunlara yerel,ulusal ve küresel olarak bakmamız lazım.Biz yerel sorunlarla uğraşırken çevremizdeki olaylar değişti.Erbil dışında gideceğimiz yer kalmadı.Bunlar sınır ticaretinide etkiliyor.Neden Ardahan Ticaret konferansı düzenlenmiyor çünkü hamaset yapılıyor.Ardahan'a gitiğimde yıllar sonra hiç bişey değişmemiş sadece dükkan isimleri değişmiş.Ben Büyükelçi görevinde dokunulmazlığım vardı milletvekilinin iki misli maaş alıyordum.Ama ben Ardahana hizmeti tercih ettim Musul'a gitme sebebim ile Ardahan'dan aday olma sebebim aynı ben yapamıyacağım şeyleri söylemem.Ben seçilirsem Ardahan dışında yaşayan emeklileri Ardahan'da ev yapmaları için teşvik edeceğim.Ben ilk defa siyasi partiye giriyorum.Ailem babam CHP'li.Benim parayla işim olmaz para siyaseti kirletiyor'' dedi.
Haberi ekleme saati: 11.23-15 Eylül 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

GÖLE'DE GÖZALTI
TUTUKLAMALAR DEVAM EDİYOR..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**5 Bin Oy Alan Göle İl Genel Meclis Üyesi de Tutuklandı..

1 Kasım Genel Seçimleri öncesi BDP'lilere yönelik cadı avı başlatan iktidar politikaları gözaltı ve tutuklamalara devam ediyor.
Geçtiğimiz günlerde yapılan ve 11 kişini gözaltına alınıp, tutuklandığı Ardahan ve Göle'de yeni gözaltılar ve tutuklamalar gerçekleşti.
Aralarında yerel seçimler de 5 bin oya yakın oy alarak HDP'nin Göle'de iki İl Genel Meclisinin seçilmesine vesile olan Veteriner Hekim BDP Göle İl Genel Meclisi Yalçın Altay ile Serkan Altun ve Zarif Hatipoğlu gözaltına alınarak tutuklandılar.
Terör Örgütüne yardım e yataklık yaptıkları iddiasıyla tutuklandıkları öğrenilen Altay, Altun ve Hatipoğlu Ardahan ve Erzurum Cezaevlerine gönderildikleri öğrenildi.
Haberi ekleme saati: 22.11-14 Eylül 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

CHP İL VE İLÇELERİN 2. SIRA KORKUSU!..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**7 Aday Adayı Var..

1 Kasım’da yenilenecek olan genel seçimler öncesi milletvekili adaylarını belirlemeye çalışan partiler arasın da bulunan CHP’de 2. Sıra korkusu yaşanıyor.
Alınan bilgilere göre Ardahanlı Büyükelçi Öztürk Yılmaz’ı 1. Sıra da aday gösterileceğine kesin gözüyle bakılan CHP Ardahan’ın ikinci sıra adayının kim olacağını merak eden CHP Ardahan İl ve İlçe Başkanları 1 Kasım’da yapılacak olan genel seçimlerin de milletvekili aday adayı olan Ecz. Yunus Dündar’ın Büyükelçi Öztürk Yılmaz’ın arkasın da 2. sıra da listeye konulacağı yönünde ki haberlerden bir hayli rahatsız olduğu ve bu isimin listeye alınmaması için çabaladığı öğrenildi.
Buna nede ise Ecz. Dündar’ın şu anki İl ve İlçe Başkanları ile barışık olmadığı ve sıraya girip, aday edilmesi halinde İl ve İlçe Başkanlarını görevden aldıracağı korkusu olduğu ileri sürülüyor.
**Dündar: Dizayn Benim İşim Değil..
Öte yandan konu hakkında görüşlerine başvurduğumuz CHP Ardahan Milletvekili Aday Adayı Ecz. Yunus Dündar kendisinin liste bir için uğraştığını ve örgütler ile ilgili bir düşüncesinin olmadığını söyledi.
Örgütlerin parti tüzüğü gereği işlevine devam ettiğini belirten CHP Ardahan Milletvekili Aday Adayı Ecz. Yunus Dündar kendisinin ne iki için nede örgütler için bir talebinin olmadığını belirterek, gazetemizin gündeme taşıdığı bu iddianın kendisiyle uzaktan yakından ilgisi olmadığını belirtti.
Haberi ekleme saati: 22.11-13 Eylül 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Öğüt Kocaeli’ne
Atalay İstanbul’a mı?

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**ARDAHAN'DA 4 PARTİ YARIŞACAK GİBİ..

46 Gün kalan 1 Kasım Genel Seçimleri öncesi adaylarını belirlemeye çalışan AK Parti ve CHP’nin Ardahan’da yeni adaylar ile seçimlere gideceği öne sürülüyor.
Yaklaşan seçimler öncesi adaylarını belirleyip, cuma günü Yüksek Seçim Kuruluna vermeye hazırlanan partiler arasında bulunan AK Parti ve CHP’nin Ardahan’da yeni yüzler ile seçimlere girecekleri öne sürülürken bunun ilk işareti Ardahanlı Büyükelçi’yi istifa ettirip, partisine katan CHP verirken, AK Parti’nin de mevcut milletvekilinin yerine yeni isimlerle 1 Kasım seçimlerine gideceği ve son iki seçim oy kaybına neden olduğu öne sürülen Prof. Dr. Orhan Atalay’ı Ardahan’da değil İstanbul 3. Bölgede aday göstererek, yerine yeni bir isimi getireceği öne sürülmekte.
Ensar Öğüt’ün Kocaeli’nde aday olmak için başvuruda bulunduğu, Atalay’ın da başvurusunu yaparken ya yine Ardahan yada İstanbul 3. Bölge de aday gösterilmek için dilekçesine not düştüğü alınan bilgiler arasın da oldu.
HDP’nin ise parti tabanı ile kan uyuşmazlığı yaşayan adayla mı yoksa yeni bir isimle mi seçime gidip, gitmeyeceği bilinmiyor.

**2. Sıra Adayları Kimler Olacak?

Yaklaşan Genel Seçimler öncesi Ankara'da kamp kurdukları görülen milletvekili aday adayları ve Ardahan kamuoyunun merak ettiği diğer önemli bir konu da liste birleri belli gibi plan partilerin ikinci sıra adaylarının kimler olacağıdır.
CHP'nin liste biri Büyükelçi Öztürk Yılmaz, AK Parti'nin liste biri Atalay ile Baydar arasında gidip, gelirken, MHP'nin son anda MHP'den aday olan Av. Osman Yıldız ve kendisi gibi Avukat olan Gökhan Ağdemir arasında tercih yapması bekleniyor.
HDP'nin tüm 'Oy kayıp ederi, seçimi alamayı' uyarılarına karşın aynı isimle seçimlere gideceği görülürken bu partinin de AK Parti, CHP ve MHP gibi ikinci sıra sıkıntısı içinde olduğu görülmektedir.
Haberi ekleme saati: 22.11-12 Eylül 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

İSTANBUL'DA ADAY ADAYIMIZ VAR..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**Tatar Yeniden Aday Adayı Oldu..

Geçtiğimiz günlerde Seymen TV'de Fakir Yılmaz'ın konuğu olan Ardahanlı İşadamı MHP'den İstanbul Milletvekili olmak için adaylığa başvurdu.
Sivil toplum örgütlerine yönelik yaptığı desteklerle bilinen genç işadamı Tatar, Türkiyeye genç bir bakış açısı, yeni bir ufuk kazandırmak gerekiyor. Bir MHP gönüllüsü olarak hem ülkem hem de halkım için parlamento çatısı altında çalışmak istiyorum dedi. Tatkar Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı ve Gümrük müşavirliği yapan, Uluslararası alanda Tekstil, lojistik, gümrük müşavirliği ve dış ticaret faaliyetleri yürüten işadamı Hümmet Tatar, Milliyetçi Hareket Partisi İstanbul 3. Bölge Milletvekili Aday adayı oldu.

**“TÜRKİYE’YE YENİ UFUKLAR KAZANDIRMALIYIZ” Tatar, “MHP’ye gönül vermiş biri olarak öne çıkıp halkım için önemli adımlar atıp, kararlar alma vaktinin geldiğine inanıyorum. Artık Türkiye’ye genç bir bakış açısı, yeni bir ufuk kazandırmak gerekiyor. Türkiye dinamik bir yapıya gençlerin sayesinde gelecektir. Bu yüzden de gençlerin önünün açılması gerektiğini düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

**“MHP’YE HALKIN İLGİSİ HER GEÇEN GÜN ARTIYOR” 1 Kasım seçimleri öncesinde MHP’ye ciddi bir yönelim olduğuna dikkat çeken Tatar, MHP’nin oylarını arttıracağına inandığını söyledi. Tatar, “Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin liderliğinde Türkiye’yi bugün yaşadığı sıkıntılardan kurtarmak için yola çıktım. Partimize yönelik halkın ilgisi son dönemde ciddi şekilde artmış durumda. Bu ilginin sandığa da yansıyacağı aşikar’’ diye konuştu.

**GENÇLİK YILLARINDAN BU YANA MHP GÖNÜLLÜSÜ.. 1996 yılından beri MHP’nin birçok bünyesinde bulunduğunu belirten Tatar, “Gençlik yıllarımdan bu yana hem ülkü ocaklarında hem de partimde çalışmalarım, hizmetlerim oldu. MHP’de hiç üst kademelerde görev almadım ama partimin gönüllüsü olarak üzerime düşen ne varsa yerine getirdim. Partimin her zaman yanında oldum” dedi.

**MEMLEKETİNE SIRTINI DÖNMEDİ.. 1976 yılında Ardahan’da doğan Tatar, uzun süreden beri İstanbul’da yaşamasına karşın memleketine de sırtını dönmemiş. Yöresel derneklere verdiği desteklerle bilinen Tatar, Serhat Ardahanspor’un da en büyük destekçileri arasında. Tatar, “Ardahan’daki bütün sivil toplum örgütleriyle, hemşerilerimizin olduğu tüm partilerde her zaman yanlarında durdum, destek oldum. Çok teklif gelmesine karşın sivil tolum örgütlerinde aktif görev almadım ama her zaman yanlarında oldum, bu işin mutfağında çalışan insanlara maddi ve manevi destek olmaya çalıştım” diye konuştu.

**YÖNETTİĞİ FİRMALARDA 1000 KİŞİ ÇALIŞIYOR.. Hem yurt içinde hem de yurt dışında ticari faaliyetleri olan Hümmet Tatar, sahibi olduğu şirketlerde yaklaşık bin kişiye iş istihdamı yaratmış. Bundan sonraki süreçte siyasette de aktif rol almak isteyen Tatar, ticari faaliyetlerini şöyle anlattı: “Ticari faaliyetlerimiz 1998 yılında başladı. Gümrük ile başlayıp, tekstil, depolama ve uluslararası ticaretle iş hayatımıza devam ettik ve bugünkü konumumuza ulaştık. Türkiye’de çok ciddi projelere imza attık. 2010 yılında canlı hayvan ithalatında Urugay’dan ve Estonya’dan süt ineği ve besilik dana getirdik. Şu anda gümrük müşavirliği hizmetini verdiğimiz firmamızda 45 kişilik bir grupla çalışıyoruz. 700 kişinin çalıştığı tekstil firmamızla hem Rusya’ya hem de Avrupa’ya ihracat ve dış ticaret yapıyoruz. Gümrüğe dayalı olarak farklı bir kurumda lojistik yapıyoruz. Orada da depolama ve dağıtım yapıyoruz. Dış ticaret alanında her şeye hâkimiz. Ülkemizde olabildiğince iş istihdamı yaratarak insanlarımıza faydalı olmaya çalışıyoruz.”

HÜMMET TATAR KİMDİR?.. 1976 Ardahan Merkez Akyaka (Kotoskara) köyü doğumlu olan Hümmet Tatar, ilk ve orta öğrenimini Ardahan’da, liseyi ise İstanbul’da okudu. Halen Bulgaristan Haskova Üniversitesi’nde Kamu Yönetimi 3. sınıfta öğrenimini sürdürmekte. İstanbul’da uluslararası ticaret ve gümrük müşavirliği yapmaktadır. Uluslararası alanda tekstil, lojistik, gümrük müşavirliği ve dış ticaret grup şirketlerin yönetim kurulu
başkanı olan Hümmet Tatar, evli ve 2 çocuk babasıdır.
Haberi ekleme saati: 22.11-12 Eylül 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

POSOFLU VURULMUŞ OLARAK BULUNDU!

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**Posoflu Tabancayla Başından Vurulmuş Olarak Bulundu!

Tekirdağ'ın Çorlu İlçesi'nde yaşayan Ardahan Posoflu hemşehrimiz 30 yaşındaki Murat Akyüz, evinde tabancayla başından vurulmuş bulundu.
Tekirdağ'ın Çorlu İlçesi'nde yaşayan Ardahan/Posoflu 30 yaşındaki Murat Akyüz, evinde tabancayla başından vurulmuş bulundu. Akyüz'ün intihar ettiği olasılığı araştırılırken, kesin ölüm sebebinin belirlenmesi için soruşturma başlatıldı.
Olay, Reşadiye Mahallesi Şinasi Kurşun Caddesi 5'inci Sokak üzerinde meydana geldi. İddiaya göre,Ardahan'ın Posof İlçesine bağlı Gulluce (Caborya) köylü Murat Akyüz, eve gelen eşi tarafından salonda kanlar içerisinde yatarken bulundu. Olay yerine gelen sağlık ekipleri başından tabancayla vurulan Akyüz'ün öldüğünü belirledi. Murat Akyüz'ün cesedi, nöbetçi savcı ve polisin incelemesi ardından otopsi için Çorlu Devlet Hastanesi morguna konuldu. Akyüz'ün intihar ettiği olasılığı araştırılırken, kesin ölüm sebebi yapılacak otopsinin ardından belli olacak. Polisin başlattığı soruşturma sürüyor.
Haberi ekleme saati: 22.09-12 Eylül 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

UÇAĞA GİDERLERKEN ATA ÇARPTILAR..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş Başı boş hayvanların cirit attığı ardahan da meydana gelen trafik kazasında özel bir şirkete ait seris aracı kullanılmaz hale geldi.
Alınan bilgilere göre Kars Hava alanından Ardahan'a yolcu getiren bir servis aracı Ardahan merkeze bağlı Çamlıçatak (Gölebert) köyü yakınlarında yol üzerinde bulunan at sürüsüne çarptı.
Kazada ölen yada yaralanan olmazken servis aracı kullanılmaz hale geldi.
Haberi ekleme saati: 23. 44-11 Eylül 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com

Ardahan Mahalli Basın Lideri
Yazar Fakir


Ardahan'da Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin


Facebook'ta Paylaş
SİTEMİZE REKLAM VERMEK İÇİN;
0. 535 418 32 58 NOLU TELEFONUMUZU ARAYABİLİRSİNİZ..

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yazarlarımızı okuyor musunuz?

YAZIYORSAM SEBEBİ VAR
HACI GİT NAMAZIN KIL,
TORUNLARINI SEV, YETER..

Fakir Yılmaz Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşYeni bir seçimin daha gelmesiyle birlikte hareketlenen siyasi arenayı daha yakından his etmek ve bu hislerimi sizlere aktarmak için gittiğim Ankara yolun da onca gelen telefonlara karşın, sakin bir kafa ile düşünme ve üç günlük Ankara izlenimlerimi kendi kendimle değerlendirme fırsatı buldum.
Ve özellikle CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun partisine davet edip, Ardahan'da aday edeceği belirtilen Ardahanlı Büyükelçi yani İŞİT'in ekibiyle birlikte kaçırdığı ve 101 gün esir tuttuğu Öztürk Yılmaz'ın gerek ülke genelinde gerek ise yerel de CHP'ye getirdiği heyecanı uzun uzun değerlendirme fırsatı buldum.
Evet Fox TV'de de yayınlanan manşetimiz de ki gibi CHP ve Kılıçdaroğlu, Tuğrul Türkeş'i içi Ardahan Haber boş bir bakanlık için MHP'den koparan AKP'ye önemli bir gol atmış, yandı, bitti, toz olup darmadağın oldu denen Ardahan CHP'yide yeniden ateşlendirmişti..
Bir çok aday aday da 'İşte bu' dercesine bu kez aday olmamış, adayık için hazırladıkları dosyalarını geri çekip, Genel Başkanlarının kararının yerinde olduğunu
Peki Kılıçdaroğlu bu önemli hamleyi yaparken bu dönem de milletvekili olmak isteyen Ensar Öğüt ve onunla yıllardır baş edemeyen CHP'nin Aday Adayları ne yapmış, ne yapıyorlardı?..
Onu da düşününce karşıma üç dönem Ardahan Milletvekilliği yapan ve bu yöndeki ısrarı dolaysıyla 7 Haziran seçimlerinde kayıp eden Hacı Ensar Öğüt çıkmıştı.
Çünkü Öğüt, Büyükelçi'nin direk olarak Kılıçdaroğlu tarafından aday gösterilmesi karşısında şoke olmuş, önce bir hafta ortadan çekilmiş, ardından kendisine gelerek yeniden, hem de genel başkanının 'adayımdır' diye elinde tutup, CHP'ye getirdiği Öztürk Yılmaz'ı yıpratan gizli toplantıları ard arda yapmaya başlamıştı..
Önce kendisine kalkan olacakları aradı, 'hele gelin bu nasıl iş, isyan bayrağı açalım' deyip, kıyamet koparmak istedi.
Benim, 'Hacı da, Dede de olmaz' yazımı hatırlayarak beni arama cesareti bulamayan Öğüt her seçimde dişe diş yarıştığı aday adayları bile arayıp, Ankara'da ki bürosunda buluşmak istedi.
Ancak benim kadar Öğüt'ü tanıyan aday adayların bir çoğu bu davete gitmedi..
Çünkü biliyordular Öğüt'ün ilk hedefi Kılıçdaroğlu'nun getirip aday ettiği Konsolosu yemek, ardındanda onları..
Bu tutmayınca da bu kez de Saffet Kaya gibi çirkin dedikodulara baş vurmadıysa da sözde Öztürk Yılmaz'ı düşünüyormuş gibi davranıp, bir çok CHP'liyi, hatta Yılmaz'ın yakınlarını aramaya başladı..
Öztürk Yılmaz'ın akrabaları dahil ne kadar CHP'li varsa hepsine 'Ya kardeşim bu Kılıçdaroğlu ne yapıyor? Koskoca Büyükelçi'yi getirmiş Ardahan'da aday gösteriyor. Kazanamaz. Yazıktır.' diyerek Öztürk Yılmaz'ı umutsuzlaştırıp, başka yerde aday edilmesi için genel merkeze baskı yapmasını sağlamak istedi..
Ama bilmiyor ki kendisinin bitirdiği CHP'ye taze bir can, sıcak bir kan gelmiş, tıkandı denen CHP'nin damarları yeniden hareketlenmişti..
Kısacası benimde çok sevdiğim ama yeter seninle bu kadar dediğim Ensar öğüt hala durmuyor ve Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na rağmen CHP'yi karışıtırp, 'Baba yine Öğüt olsun' dedirtme yolunu arıyor..
Benim kendisine tek bir tavsiyem ve diyeceğim olacak 20 yıllık dostluğumuzun hatırına..
Hacı gelsen sen hepimizin bildiği şu Bizans oyunlarını bırak ve yeter de.. Git o güzelim torunlarını sev..
Ama seçimde de gel, 'Öztürk benim evladımın yaşında genç, benim diplomamdan daha sağlam diplomaya sahip, Türkiye'nin olduğu gibi dünyanın tanıdığı Büyükelçi Öztürk Yılmaz'ı size emanet ediyorum' de..
Hatta hiç bekleme ara beni ve diğer arkadaşları da ara bu yönde bir açıklama yap..
Ha bu arada unutmadan söyleyeyim..
Öztürk Yılmaz'ın da bu tür oyunlara, çıkışlara gelip, gerilmemesi gerekir. Ve en önemlisi zaten darmadağın olmuş CHP'de birleştirici bir güç olacağı yönünde sıcak mesajlar vermeli, Öğüt başta olmak üzere tüm CHP'lilere ihtiyacı olduğu da unutulmamalıdır.

**İnsanlığın öldüğü an..

Bugün 1 Eylül..
Yani bir çok hafta gibi bu hafta Dünya Barış Haftasının başlangıcı..
Ardahan Haber Görmek istemiyorum, kaçırıyorum gözlerimi..
Çünkü o fotoğraflarda, sahile vurmuş insanların fotoğrafları..
Daha iyi bir yaşam için sonu belli olmayan çıktıkları yolda deniz de boğulmuş ve birer balık gibi sahile vurmuş..
Ve bu korkunç fotoğraflar nedense medya da ve basında gerekli yeri almıyor, alamıyor..
Yani yaşamak için savaşın pençesinde çocukları ile kaçan insanların boğularak ölüp, sahile vuran cesetleri, güneyde vurularak ölen çocukları ölen insanlığı kimse görmüyor, görmek istemiyor..
..
Çünkü insanlık ölmüş..

**Ardahanlı Farkı Bu İşte..

Ardahan Haber En geç 20 yıl sonra Kafkasya’nın Davosu olacağını belirttiğim Ardahan’ın yetiştirdiği evlatların neler yaptığını, ne başarılara imza attıklarını çok iyi bilen biri olarak yakından takip ettiğim Ardahanlılardan biri olan Öztürk Yılmaz kendisinden bekleneni yine yaptı..
Ve doğup, büyüdüğü, YİBO’sunda okuduğu, Yeni Mahallesinde kaldığı Ardahan’ın adını bir kez daha ülke ve dünya gündemine taşıdı..
Ve en önemi çok önemli bir şey yaptı.
Ve oda, ‘Ya beni AK Parti Büyükelçi yaptı, birleri gibi bende biat edeyim’ demedi.
Yani Ardahanlı olduğunu, farkını ortaya koydu..

**CHP’liler Bu Adamı da Yememeli..

Ardahan Haber Öztürk Yılmaz gibi bir değeri alıp, Ardahanlılara gönderen bizzat CHP Genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu olduğunu her CHP’li bilmeli ve 1 Kasım’da ona göre davranıp, bölmeden, kırmadan, burun kırmadan adayına sahip çıkmalı.
Çünkü Ardahan CHP’nin bugüne kadar bir çok önemli, değerli insanı yediğini çok iyi bilen biriyim ve seçmenim..
Başta, İl ve İlçe Teşkilatları olmak üzere her CHP’linin gelecekte gerçek bakan olacağına inandığım Konsolos, Büyükelçi Öztürk Yılmaz’a sahip çıkıp, Ardahan’a geldiğinde tüm CHP’lilere, hatta diğer Ardahanlı seçmenlere heyecan getirecek güzel bir karşılama hazırlamalı.
Aday adayı olanlar, adaylı düşünenler, bugüne kadar yer bulmayanların diğer bir görevi de 1 Kasım seçimlerinin sadece Ardahan için değil, ülkenin geleceği için çok ama çok önemli olduğunun bilinciyle Öztürk Yılmaz’ın etrafında toplanıp, Genel başkanımızın emanet olan adayımıza hep birlikte sahip çıkıyoruz demeli ve bu yönde birlik beraberlik manzarası vermelidir..

**Barış mı O Biraz Zor..

Ardahan Haber Yani bir gün, bir hafta da olsa tüm dünyanın barış içinde yaşaması için savaşın unutulması gereken bir gün, 1 Eylül..
Peki barış dediğimizde savaşın anlaşıldığı bir dünya d a barışın anlamı kaldı mı ki?
Bilmem sanırım artık barış demek biraz zor..
Çünkü savaşa alışık hale getirilen insanlar artık bir birine düşman gözüyle bakıp, her an patlayıp, büyük bir savaşı başlatmak üzere..
‘Nasıl, nereden biliyon?’ diyecek olursanız, sizlerin de hemen her gün yaşadığına inandığım olaylardan birini hemen anlatayayım..
Geçen gün beni özleyip, görmeye gelen eşimle birlikte Kocaeli’nde gittiğimiz bir AVM’nin önünde oturalım dedik..
Yanımız da oturan ve burnundan solduğunu oturduktan sonra anladığım birine merhaba ettim..
Merhabamı almayan adam rengim de mi, tipimden benden hoşlanmadığını göstermek için direk, ‘bu ülke yanıyor, yandığında da sizler en başta öleceksiniz’ diyordu..
Yani bel fıtğlı eşim yanımda olmazsa bulaşsam savaş kesindi..
Gerisiniz siz düşünün.. Kısacası Alman dazlaklardan beter hale gelmiş, getirilmiş barış beklenen memlekette..

**HDP ile CHP’nin Kararı..

Ardahan Haber Yeni bir seçime doğru giden ülkenin ana muhalefet partisi CHP’nin gerek 7 Haziran öncesinde gerek ise sonrasında ipleri Cumhurbaşkanının elinde alma basiretsizliği gösterdiğini söylersem CHP’liler de kızmaz, hatta ‘Haklısın’ derler mi?
Çünkü 35 gün boyunca kapalı kapılar ardından sürdürülen koalisyon görüşmelerini halktan gizleyip, arkasına kamuoyu desteğini alamayan aynı CHP meclis başkanlığı seçiminde de beceriksiz girişimlerde bulunup, AKP’yi burada da boşa çıkarma becerisini ortaya koyamamış ve ülkenin yeni bir seçime gitmesinin önüne geçememiştir..
Hepsine ‘neyse’ deyip, geçmeye çalıştığımız koalisyon ve iktidar beceriksizliği ardından şimdi de 1 Kasım seçimlerine doğru yol almaya başlayan CHP, HDP gibi bu seçimde adaylarının %99’nu değiştirmeyi düşünmediğini önceden kamuoyuna ilan ediyor..
Yani, ‘seçim var, haydi bir daha’ diye yola çıkacak olan seçmeninin, taraftarının şevkini başta kırıyor..
Hayırlı olsun diyeceğimiz bu gelişme ile hem CHP, hem de HDP kesin 1 Kasım seçimin kazanan (!) ları olacaklar..
Yani sonucu belli olan bir seçime doğru gidiyoruz, içinde başkanlık çıkacak gibi..

**Hacı/Dede Kazanamaz..

Erdoğan’ın başkan olmak için yenilettiği ileri sürülen Haziran seçimleri ardından Kasım seçimlerine hazırlanılan şu günlerde Ardahan’da ki siyaset sahnesi de bir hayi hareketlendi..
Ardahan Haber Gerek Ardahan’da gerek ise Ardahan dışında 1 Kasım Genel Seçimleri için yeniden hazırlanan siyasilerin de kolları sıvadığını görürken bugünlerde pusuya yatanları da izlemiyor değiliz..
Başta Damal’da 15 yıldan fazla belediye başkanlığı yaptıktan sonra kapağı İstanbul kartal Belediyesine atan, burada da Ardahan ve Ardahanlılar ile çok ilgilenmiş gibi gizliden Ardahan’a gelip, nabız yoklayanlar olmak üzere bir çok siyasetçinin nabız yoklamaya başladığı şu günlerde biride birden ortadan kayıp oldu..
Ki bunun kim olduğunu sanırım yazımın başlığından anlamış, ‘Gerçekten ya Hacı nerede?’ diye sizlerde sormuşsunuzdur..
Son olarak karakolluk olan hacının nerede olduğunu bilemiyoruz ama CHP’nin Ardahan’da kayıp etmesine neden olduğunu biliyoruz..
Ve hacının yenilenecek olan genel seçimlerde yine aday olmak için kendisini saklasa da, Ardahan CHP’de artık ne hacı, nede dedelerin istenmediğini de görmekteyiz..

**CHP Ardahan’ı Alır mı?

1 Kasım da yapılacak olan genel seçimlere hazırlanan partilerin başında gelen Cumhuriyet Halk Partisi kurulduğundan bu yana iki kez milletvekili kazanamadığı Ardahan’da yeniden milletvekili Ardahan Haber çıkarıp, çıkarmayacağı da yoğun bir şekilde tartışılmaya başlandı.
Üç kez milletvekili olmasına karşı yeniden milletvekili olmak için CHP’de siyaset yapmaya devam ettiğini gördüğümüz Ensar Öğüt’ün yanı sıra seçimden seçime ortaya çıkıp, ‘Kurtarsa, ben bu memleketi kurtarırım’ diyerek aday adayı olanların yeniden yarışacağını gözlemlediğimiz CHP Ardahan’da seçimi kazanmaktansa, ‘Ben aday olayım’ yarışının olduğunu da görmüyor değiliz.
Evet, eski tas eski hamam sistemiyle yeni bir seçime giden CHP Ardahan’da Sünni, Alevi, Kürt adayı yarışı da bir hayli gün yüzüne çıkmış durumda..
Çünkü Damal’ı ülkenin en yoksul ilçesi yaptıktan sonra kapağı İstanbul Kartal’a atan şahsın bugünlerde Ardahan’a gelerek bu yönde politika izlediğini, onunla yorgan altında yarışıp, açıkta dost görünenlerin de ‘Ya kardeşim sunni oyu daha çok, Alevi adayı ile kayıp ederiz’ dediklerini gördüğümüz CHP Ardahan’ın bu kezde kayıp edeceği de görülüyor..

**Sizin demek istediğinizi hep ben mi diyeceğim?.

-Alo
-Buyurun
-Fakirciğim nasılsın
İyim ama tanıyamadım
-Ya nasıl hatırlamazsın ben falan
-Hım..
-Buyur abi..
Ardahan Haber -Ya Fakirciğim biliyorum İstanbul’dasın bir çay içemedik ama bende İstanbul dışındayım, geldiğimde çay içelim..
-Tamam abi..
-Ya Fakir hep yazıp, duruyon metropollerde ki hemşeri birlikteliğine, siyaset, ticaret yapan, bürokrat olan hemşehrilerimize sahip çıkalım diye..
Doğru diyon da ya şu İstanbul’da bulunan belediye başkanlarımız, belediye mecls üyelerimize ulaşamıyoruz bu nasıl olacak?
Halbu ki sen, ben dahil hepimiz seçimlerde hep deriz siyaset yapan hemşehrilerimize sahip çıkalım..
Ama onlar seçilir seçilmez bizlerle verdikleri bir iki makam fotosunda sonra ortadan kayıp olur, telefonlarımız bile çıkmazlar.. Nasıl olacak?
-Vallahi Bilmem abi ama senin, sizin bahsi geçenlerin yüzüne demek isteyip, gördüğünüzde karşılarında hazır ola geçip, diyemediklerinizi yine bana yazdıracan..
-Aha yazdım sende onlarda mutlu olsun..

**Serhat Ardahan Spor Yıldızlaşacak mı?

Bugün kongreye gidecek ve yeni başkanı ile yeni yönetimini seçecek olan Serhat Ardahan Spor’un geçtiğimiz yıl ortaya koyduğu başarıyı bu yılda sergileyip, sergilenmeyeceği büyük bir Ardahan Haber merakla beklenmektedir.
Ardahan’a güzel bir otel kazandırmaya hazırlanan Çıldırlı İşadamı Kenan Yıldız’ın başına geçmesi büyük bir muhtemel olan Serhat Ardahan Spor’un önünde ki en büyük engelin para olduğu önemli bir gerçektir.
Bu nedenle yenilenecek olan yönetimin hemen hepsinin iş adamlarından oluşması ve bunun yanı sıra bu iş adamlarının sadece parası değil, kendi isimlerinin de toplum tarafından dikkate değer isimlerden oluşması, oluşturulması şarttır..
Futbolu seven bir valinin, spor ve futbolun bir kent için ne kadar önemli olduğunu anlamaya başlayan belediye başkanının da yeniden oluşturulmaya çalışılan Serhat Ardahan Spor için bir fırsat olduğunu bilinmesi ve bu yönde adımlar atılması halinde başarının geleceğine inananlardanım..
Çünkü Ardahan’ı Bölgesel Amatör’de profesyonel lige taşıyacak olan anlayışın birlikten güç doğuracağı bilinmelidir..

**Sayın Vali..

Uzun zamandır Ardahan’da uzak kaldığım şu günlerde sizi ve Ardahan’ı gerek gazeteci arkadaşlarımın haberleri ile gerek ise imajını değiştirdiğiniz valilik sitesinde takip ediyorum..
Ardahan Haber ne kadar orada olmasam ve televizyonculuk deneyişim dolaysıyla çok sevdiğim Ardahan’dan uzak kalsam da bir çok haberi sizden ve orada ki arkadaşlardan önce gerek sitelerimiz de gerek ise gazetelerimizde size ve Ardahan kamuoyuna ulaştırsak ta yeterince rahat değilim..
Çünkü, başta başında bulunduğunuz Valilikte, İl Özel İdare de olmak üzere diğer resmi kurumlarda bin bir zorlukla çıkan evraklar olmak üzere yatırım yapmaya çalışan ve TKDK projelerinden faydalanmak ve bunun için zamanla yarışan yatırımcıların sıkıntıları bir hayli artmış gibi..
Yani gerek yaz tatilini, gerek ise gerçek yada besledikleri kurbanlıklara ot biçmek, arıcılıktan elde ettikleri balları toplamak için yalandan rapor alan bir çok devlet memuru dolaysıyla resmi kurumlarda işlerin yürümediğini haber alıyorum..
Bu konu da gereğini yapacağınıza inanarak selamlar..
0.535.418 32 58-fakiryilmaz323@hotmail.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?

KADINCA/Selmi Yılmaz
Baktı Gitti..

Ardahan Haberi Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşUmutlarımızı yitirmiyor, er geç illahki bir hayırlı çıkıp hala devam eden göçle, işsizlikle mücadele eden Ardahan’a sahip çıkacaktır..
Ardahan Haber Bu siyasi mi olur, yoksa ‘Gel seni bakan yaptım’ denilenlerle mi olur bilmem ama er geç bu Ardahan Kafkasya’nın en gelişmiş kenti olacak.
Ve onu temsil edenlere de Ardahanlı gerekli desteği sunacak..
Ancak yine de belirtmekte fayda var oda bu Ardahan’ın yalandan Ardahanlı olmakla gelişmeyeceğini de bilmek, görmek ede halka anlatmak lazım.. Çünkü Ardahan’da doğup, çekip gittiği kentlerde büyüyenlerden bekleneni bugüne kadar almış değil güzelim Ardahan..
İşte sen en son örneği iki aylığına bakan olup, ilk ziyaretini Ardahan’a gerçekleştiren ve elesine bakıp, giden geçici bakanın açıklaması..
‘Bana oy mu verdiniz de havaalanı istiyorsunuz?’ diyen bir zihniyetle ne Ardahanlı olunur, nede Ardahan kalkınır..

**AK Partinin Adayı Kim Olacak?

Türkiye Genelinde olduğu gibi Ardahan’da da sonuç büyük bir merakla beklenen 1 Kasım Genel Seçimleri öncesi adaylarını netleştirmeye çalışan partiler arasında bulunan CHP’nin rakiplerine büyük bir gol atarak, hiç beklenmeyen bir üst düzey bürokratı siyasete çekmesi ardından ısrarla iktidarı elinde tutmak isteyen AKP’nin adayı da merak ediliyor.
Ardahan Haber MHP’nin aday adaylarının sayısının 5’i bulmadığını öğrendiğimiz bir sırada AK Parti’nin büyük ölçüde olduğu gibi Ardahanı da değiştirmeyeceği kanısı bir hayli hakim görünüyor.
Bilemiyoruz ama bizim izlediğimiz diğer bir önemli gelişme ise bu seçimin yani 1 Kasım Genel Seçimlerinin Ardahan’a adına bir dönemini kapanışı olmasıdır..
Yani siyaseti ayağa düşüren, kirli paralara boğanların yanı sıra her seçimde bir birine kazık atanların dönemini bitirecek gibi..

**CHP Bu Morali Bozmamalı..

IŞİT’in 49 Kişi ile kaçırıp, aylarca esir tuttuğu Türk ekibinin başında olan ve CHP 1 Sırada aday gösterilen Ardahanlı Büyükelçi/Konsolos Öztürk Yılmaz’ın CHP’ye büyük bir moral verdiğini sanırım sizlerde görüp, izlemişsinizdir..
Kurulduğundan bu yana Ardahan’da ikinci kez milletvekili çıkaramayan CHP Ardahan’ın bu morali tutup, daha da yükseltip, yükseltmeyeceğini de göreceğimiz şu günlerde onca sevincin yanında parti içinde mırıldamalarında olduğunu da görmekteyiz.
Çünkü başta Ecz. Yunus Dündar, Sabri Arpaç, Mete Özdemir olmak üzere bir çok aday adayın yarışmayı beklediği Ardahan CHP’ye CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bizzat el koymuş ve 1. sıra adayını o belirlemiş..
Ve partisine büyük bir moral vererek 1 Kasım Genel Seçimlerine start ermiş, ‘Moralinizi yüksek tutun’ diyerek..

STK’lardan Yalçın Topçu’ya Destek..

CHP’nin AK Parti iktidarı döneminde gündemde düşmeyen Ardahanlı Büyükelçi’yi aday göstermesi ile sarsılan siyaset arenasında yaşanan diğer bir gelişmede yine Ardahanlı olan Yalçın Topçu’nun Kültür ve Turizm Bakanı olmasıdır..
Topçu’nın 1 Kasım Genel Seçimlerinde Ardahan’da Milletvekili adayı olup, olmayacağının da yoğun bir şekilde tartışıldığı şu günlerde Ardahan’da bulunan ve başını Ardahanlı İmam Hatipliler Mezunları Derneğinin de bulunduğu 11 Stk’nın Topçu’nun AK Parti’de Milletvekili Adayı olarak gösterilmesini istediğini de öğreniyoruz.
Ardahan’da ki başarısı ortada olan AK Parti Ardahan Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay’ın Şırnak’a gönderilip, ‘Git oradaki başarısızlığın nedenini öğren’ denildiği bir sürede 2 aylık, geçici olarak Kültür ve Turizm Bakanının Ardahan AK Parti’de aday olup olmayacağı belirsizliği diğer aday adayların da önünü kesmiş gibi..

**Ardahan’da Seçimleri ki Kazanır?

Yeni bir seçime doğru gittiğimiz şu günler de yeniden hareketlenen siyaset arenasında yarışan partiler ard arda önemli adımlar atıyor.
Başta Ardahan’da oyları eriyen iktidar Büyük Birlik Partili Yalçın Topçu’yu bakan etmesi, Ardahan Haber ardından da CHP’nin de IŞİD’in kaçırdığı ve dünyanın tartıştığı Ardahanlı Konsolosu aday göstermesi Ardahan’da ki dengeleri değiştirdi..
Çünkü bu seçimin ülkede ki gibi Ardahan’da da bir hayli çekişmeli geçecek gibi..
Çünkü parti ile kan uyuşmazlığı yaşadığı ileri sürülen Dr. Taşkın Aktaş’ı HDP’nin yeniden aday göstereceği söylenen Ardahan’da AK Partinin adayının belirlenmesiyle ne olacağı biraz daha netleşecek gibi..
Evet AKP’nin Bakanı aday etmesi için 11 stk’nın ve bir çok insanın baskısının olduğunu duyduğumuz şu günlerde CHP’nin kesin gibi görünen eski Konsolos, yeni Büyükelçi Öztürk Yılmaz ile, HDP’nin partinin siyasi çizgisi ve tabanı ile kan uyuşmazlığı yaşayan Dr. Taşkın Aktaş ile seçimlere gideceği belirtilirken, bu seçimin 7 Haziran seçimlerinden bir hayli ateşli geçeceğini de baştan belirtelim..
Çünkü önemli bir faktör daha var ki; Oda PKK’nın bölgede ki ard arda yaptığı eylemler ile bir taraftan HDP’ye zarar verdiği, diğer taraftan HDP seçmenini daha da kilitlediğini duyuyor, öğreniyor, gözlemliyoruz..
Şimdilik bunlar yaşarken bu partilerin dışında kalan MHP’nin de AKP e CHP gibi bir hamle yapıp yapmayacağı da büyük bir merakla beklenmektedir..
Çünkü geçtiğimiz seçimde Ardahan’da büyük bir oy kaybı yaşayan MHP’nin gerek HDP’nin Milletvekili çıkarması, gerek ise ülke genelinde kan kaybı yaşadığı yönünde ki söylemleri çürütmek için boş durmayacağını tahmin ediyoruz..
Evet, 1. sıra adaylarını ayarlayan bu partilerin hedefi vurmak için 2. sıra adayları üzerinde büyük bir çalışma yaptığı ve her an yeni ve birler kadar önemli ikilerin de sahaya sürüleceğini biliyor ve bekliyoruz..

**Serhat Ardahan Spor
Kimsenin Babasının Malı Değil.. Ardahanlınındır..

Hala Avukatlar Barosu kurulamayan Ardahan’ın sınır kapıları ile, topraklarında geçen boru hatları ile Ardahan Haber Üniversitesiyle tam bir vilayet olması yönünde verilen mücadeleye kimin ne kadar destek sunduğu ortadayken, ülkemin en kuzeyinde, sınır vilayeti Doğu Anadolu ile Karadeniz’i bir birine bağlayan Ardahan’ın Kafkasların başkenti olacağı yönünde ki inancımız da sürüyor.
Çünkü her ne kadar birileri kendi egolarını tatmin etmek, Ardahan’da kazandığını başka memleketlere götürüp, bir daha arkaya bakmasa da bu kentin güzel geleceğine benim gibi Serhat Ardahan Spor’a taa İstanbullarda sahip çıkmak isteyenlerde inanıyor.
Ardahan’ın gelişip, büyümesi için sporunda şart olduğuna inanların başında gelen İmdat Tatar ve arkadaşları gibi onca Ardahan sevdalısı varken, dün olduğu gibi bugün de moral bozanlar bu inancı kıramayacak.
Çünkü futbolu seven bir valisi, spor’a, kültüre destek veren bir başkanı olan Ardahan’ın artık birde bakanı var..
Ve onlar kadar bu taşın altına elini sokan Eray Kayatürk gibi genç spor severler var..
Gemi az su aldı diye kaçanların yanında Ardahan’ı seven, Ardahan’dan kazandığını Ardahan’a vermek isteyenlerin olduğunu unutanlar Serhat Ardahan Spor’un onların değil, tüm Ardahanlıların olduğunu akıllarına sokmalıdırlar.
Çünkü bu kentte yaşanan her gelişmeye karşı duyarsızlıkları ile tanınanlara karşı bu kentin gelişip, büyümesi için mücadele verenlerin sayısı bir hayli çoktur.. Çünkü onların derdi Ardahan’dır..

**Kayak Tesisi..

Geçicide olsa en az 4 ay görev yapacak olan yeni bakanlar kurulunda bir Ardahanlı bakanın olması Ardahan ve Ardahanlılar için büyük fırsattır..
Ardahan Haber Çünkü yıllardır bu memlekette bakan olacağım deyip, insanları kandıranların bir şey ermediği Ardahan artık kırmızı plakanın uğrayacağı yer haline gelmiştir..
Ardahanlı Yalçın Topçu’nun Kültür ve Turizm Bakanı olması ise ayrı bir şans, ayrı bir fırsattır..
Çünkü onun birileri gibi kindar, gerici dindar, yalancı siyasetçi olmadığını yakınen bilenlerdeniz..
Yoksul bir köyde yoksul bir babanın oğlu olan Yalçın Topçu’nun Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı olduğu dönemin de Ardahan’a geldiğinde Ardahanlı diliyle yaptığı konuşmasının aynısını bakan olduğu ilk gün Kanal A’da çıktığı programda da böbürlenmeden, kibirlenmeden yenilemesi yeni bakanın birileri gibi değil gerçek e samimi söylemleri ile dolu bir Ardahanlı olduğunu gördük.
Ve bu güvenle kendisinin köyünün de bulunduğu alanda yapılan ve 22 yıldır bir türlü tam teşekküllü bir kayak tesisi olamayan Yalanızçam Uğurludağ Kayak Tesisleri başta olmak üzere bu kayak tesisinin üzerinde bulunduğu Yanlızçam-Arhavi yolunun 2-3 ayda bitirilebildiğini ortaya koyma zamanıdır, hem de gecikilmeden..

**Evin danaları..

Dün yayın grubumuzun amiral gazetesi Kuzey Doğu Anadolu’nun manşetine çektiği haberin bu Ardahan Haber kadar ses getireceğini şahsen ben beklemiyordum.
Ama gelin görün ki haber yayınlanır yayınlanmaz onca mail, mesaj ve direk telefonlarla aldığımız destek bizi de şaşırttı..
Çünkü taşı gediğine koyan manşetimizin yerinde vede yazılması gereken bir haber olduğuna dikkat çeken okurlarımız habere konu olan isimlerden bir hayli dertli olduklarını söylüyordular.
Seçimden seçime hemşehri olan, yeri geldiğinde sen Türk, o Kürt, falan sunni, filan Alevi diyerek insanları kampa bölen siyasilerin vatanı-milleti sakarya olmazsada Ardahan’ı kurtaranların seçildikten sonra telefonlarını başta olmak üzere tüm kapıları yüzlerine kapattığını belirten okurlarımız haberi yerinde ama devamını istediklerini arzulamaları gerçekten düşündürcüydü.. Yani evin danalarının öküz olmasının tek yolunun beklemek değil, bu tür eleştirilere ihtiyaç duyduğunu belirtiliyordu..

**Atalay ve Aydın Bakan Olurlar mı?

Partinin siyaseti ile kan uyuşmazlığı yaşadığı ileri sürülen Dr. Taşkın Aktaşın geçicide olsa bakan olamadığı geçici hükümet ile seçime gidecek olan yeni hükümete diğer iki Ardahanlı Ardahan Haber milletvekili yer alırlar mı?
Bilmem ama ikiside profesör olan AKP’li Ardahan Milletvekili Orhan Atalay ile Hanaklı AKP Ankara Milletvekili Ertan Aydın’ın bakan olup olmayacaklarını en geç yarına kadar belli olacak..
Bölgede oy kaybı yaşayan APK’nin bu iki isimden birini bakan yaparak seçmene bir mesaj vereceğinin konuşulduğu şu günlerde umarız ki böyle güzel bir haber alırız..
Çünkü bir süre cumhurbaşkanlığına vekalet eden rahmetli Sırrı Atalay ve Ölçekli Abdulkerim Doğru’dan sonra bölge de bir bakan çıkmadığının ezikliğini Atalay’da, Aydın’da bizlerde yaşamaktayız..
Ve umarım ki bakan olarak geldiği Ardahan’da başbakan olarak dönen Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu geçici de olsa Ardahan’a bir bakan hediye eder mi?
Onu bugün yada yarın göreceğiz..
Umarım bu iki Ardahanlıdan birni bakan eder ve Ardahan’ın olduğu gibi bölgenin de uzun süredir mırıldadığı bakanı olur.
Hayırlısıla ve dört gözle bekliyoruz..

**Sanalın şerefsiz kahramanları..

Gündemin olağanüstü bir hızla değiştiği ve bizlerinde bu toz duman için de en iyi haberi, en iyi Ardahan Haber yorumu vermeye çalıştığımız Ardahan kamuoyunun haberinin olmadığı önemli şeylerde yaşamıyor değiliz..
Anlımızın teri, kendi öz imkanlarımız ve Ardahanlının ‘Hak ediyorsunuz’ diyerek gazete ve sitelerimize verdiği reklamlar ile ayakta kalıp, işimizi yapmaya çalıştığımız bu sahada sanal ortamda türeyen şerefsizlerle mücadele etmek zorunda kalmaktayız..
Ardahanlının desteğini kıskanıp, bu desteği kırmak için uğraşanların sayısında bir hayli artış olduğunu gördüğümüz sanal ortam kahramanlarının ilçelerimizin adlarına kurdukları gruplarda klavye silahşörlüğüne sığınıp, bizleri hedef göstermesi, reklam almamızı kıskanmaları ve hatta tutuklanmamızı, öldürülmemizi istemesi kadar alçakça girişimlerde bulunmaları her ne kadar bizlerin doğru yolda olduğunu ortaya koysa da bir o kadar da germiyor değil..
Çünkü şerefsizliğin kimseye moral vermediği bir gerçektir..
Ha unutmadan;
IP ve adreslerini tespit edip, savcılığa suç duyurusunda bulunacağımız bu şerefsizler he ne kadar bize kızıp, köpürselerde bizsiz ve de sitelerimizsiz olmadığını da biliyoruz..
Çünkü aslında onlarda biliyorlar ki biz şerefsizlik yapmıyor, şereflice işimiz,, gazeteciliğimizi yapıyoruz..

**Arda/Fed Gibi Hoç/Fed’de Kongreye Gitmeli..

Ardahan Haber Yaşanan iç çatışmalar ile yeniden gerilen ve Ardahan’ın da içinde bulunduğu bir çok alanda sıkıyönetimi andıran manzaraların yaşandığı şu günlerde barış çağrılarının yapılması e bu çağrıların başını stk’ların çekmesi gerektiğine işaret edile dursun Ardahan stk’ları yine ortalıkta yoklar..
Ardahan'da kilerini vali ve diğer idarecilerin adeta zorla toplayıp, sahaya sürmeye çalıştığı, cumhurbaşkanının saraya emri-vaki davet ettiği muhtarlara şu günlerde ortalıkta görülmeyenlerin başında gelen Ardahan Federasyonu ile Hoçvan Federasyonu yöneticileridir..
Aralarında benim de üyesi olduğum Ardahan Gazeteciler Cemiyetinin de bulunduğu onca derneği çatısı altında toplayan ARDA/FED ile HOÇ/FED’in yöneticilerinin siyasiler gibi bir birlerine düştükleri, bu nedenle de yazılı da olsa bir barış çağrısı bile yapamadıkları görülen bu iki kurumun yani ARDA/FED ile HOÇ/FED’inde anlaşıp, bir hükümet kurmayan siyasi partiler gibi seçime gitmesi gerekir diye düşünüyorum..


Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ARDAHAN SİYASETİN DE SON DURUM..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**1 Kasım'a yenilenecek olan genel seçimler öncesi hazırlıklarını sürdüren partilerin başında gelen AK Parti, CHP, HDP ve MHP Ardahan Adaylarını belirlemek için yoğun bir şekilde çalışıyor.

**AVUKAT OSMAN YILDIZ MHP'DEN ADAY OLUYOR..

1 Kasım'da yapılacak olan seçimler öncesi aday adaylarını belirlemeye çalışan partiler arasında bulunan Milliyetçi Hareket Partisi'ne ikinci Avukat aday adayı oluyor.
Ardahanlı Avukatlardan olan Osman Nuri Yıldız'ın bugün MHP Genel Merkezine giderek Milletvekili Aday Adayı olacağı öğrenildi.
Av. Osman Nuri Yıldız'ın MHP'de karar kılması Ardahan siyasetinde yeni bir dalgalanma ve hareketlenme getireceği de görülürken, siyasetinde temiz politikacılarla yapılacağını ortaya koymaktadır.

**ADAY ADAYI SAYISI DÜŞTÜ..

7 Haziran'da yapılan genel seçimlere nazaran heyecansız geçeceği şimdiden belli olan 1 Kasım seçimlerine hazırlanan partilere seçmenin olduğu gibi aday adaylarının da ilgisiz olduğu dikkat çekiyor.
AK Parti'de şu an hala milletvekili olan Prof. Dr. Orhan Atalay'ın yeniden milletvekili olmak için başvuruda bulunduğu görülen Ardahan'da geçtiğimiz seçimlerde yine aday aday olan isimlerin büyük bölümünün başvuruda bulunmadıkları dikkat çekti.
AK Parti eski İl başkanlarından olan ve geçtiğimiz 7 Haziran Genel Seçimlerinde 2. sıra milletvekili adayı olan Veteriner Hekim Yunus Baydar'ın 1 Kasım Genel Seçimlerinde de aday olduğu öğrenilirken
CHP'de de ise partiye büyük bir heyecan getiren bir ismi yani IŞİT tarafından kaçırılıp, 101 gün esir tuttuğu eski Konsolos, yeni Büyükelçi Öztürk Yılmaz'ı partiye davet edip, liste 1 olarak aday göstereceği haberleri ardından milletvekilliğine başvuranların bir çoğu adaylık baş vurusundan vazgeçtiği dikkat çekerken Ecz. Yunus Dündar, Ardahan Ankara Vakfı Başkanı Sabri Arpaç, İstanbul'da Mali Müşavirlik yapan Deniz Aydemir'in aday adaylığına başvuru da bulundukları öğrenildi.
MHP'de ise Çıldırlı Avukat Gökhan Ağdemir'in yanı sıra 4 aday adayın başvuruda bulunduğu Ardahan'da HDP'de bir heyecan kaybı yaşandığı dikkatlerden kaçmıyor.
Ertan Hamitoğlu ile Güner Kokart'ın yeniden başvuruda bulunduğu öğrenilen 1 Kasım Genel Seçimleri öncesi yarışa hazırlanan partiler ve adayları Ardahan'ın iki milletvekili için yarışacaklar.

**BİRLER BELLİ GİBİ, İKİLER KİM OLACAK?

69 Bin oyun 65 binin sandığa gitmesi beklenen Ardahan'da en azında bir milletvekili kazanmak için Ardahan Haberleri yarışan AK Parti, CHP, MHP ve HDP'nin birleri şimdiden belli gibi görünürken bu partilerin ikinci sıra aday sıkıntısı yaşadığı da dikkat çeken diğer önemli bir sorun olarak partilerin önünde duruyor gibi.
Buna neden ise gerek seçimlere kısa bir süre oluşu, gerek ise aday olanların hemen hepsinin liste biri istemesi neden olurken özellikle liste bir net gibi olan CHP'nin 2. sıra adayının kim olacağı en çok merak edilen konuların başında geliyor.
AK Parti de ise başta yeniden aday adayı olan Veteriner Hekim Yunus Baydar'ın liste bir olmaması halinde liste iki sıkıntısı yaşayacağı şimdiden belli olurken, aynı durumun parti siyaseti ve seçmeni ile kan uyuşmazlığı yaşadığı öne sürülen HDP'nin şu an milletvekili olan kişiyi yine aday etmesi halinde bu partide gerek ikinci sıra aday konusunda gerek ise alacağı oylar konusun da sıkıntı yaşayacağı ileri sürülmektedir.
MHP'nin liste bir gibi liste ikide de sıkıntıda olan partilerin başında geldiği Ardahan'da bir adayın milletvekili olabilmesi için en az 15 bin oy alması gerekiyor.
4 Partinin yarışması beklenen Ardahan'ın iki milletvekilinin yarışacak olan iki parti arasında paylaşılması beklenmektedir.
Haber ekleme saati: 11.55-02 Eylül 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

KÜRTLERDEN DE OY İSTEYEN BİR MHP'Lİ..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**MHP'NİN ADAYI GENÇ BİR AVUKAT..

1 Kasım'da yapılacak olan Genel Seçimler öncesi hazırlıklarını sürdüren ve adaylarını belirlemeye çalışan partiler arasında bulunan Milliyetçi Hareket Partisi seçimi kazanmak için yeni ve genç bir aday ile seçime gitmeye hazırlanıyor.
Ardahan/Çıldırlı olan Av. Gökhan Ağdemer'in de aralarında bulunduğu 5 aday adayının Ardahan MHP'den Milletvekili Adayı olmak için başvuruda bulunduğu öğrenildi.

**CHP'nin Konsolosuna Karşı MHP'nin Avukat Kozu..

Geçtiğimiz Genel Seçimlerde aldığı oyu üçe katlayarak önemli bir çıkışa imza atacaklarına inandığını belirten Av. Gökhan Ağdemir başta Çıldır ve Posof'ta olmak üzere Ardahan'da ki seçmeni bir Ardahanlı olarak yakından tanıdığını, doğup, büyüdüğü Ardahan'ın sorunlarını iyi bildiğini ve bu sorunların çözüldüğü Ankara'yı da iyi bildiğini belirterek Milletvekili Aday Adayı olduğu MHP Genel Merkezinin kararını beklediğini söyledi.
Z&K Hukuk Bürosun da Avukatlık mesleği yapan Av. Gökhan Ağdemir gazetemizi yaptığı açıklamada Türkiye'nin Gürcistan ve Ermenistan'a komşu olan Ardahan'ın gerek Posof Türkgözü (Badele), gerek ise Çıldır Aktaş Gümrük Kapısı ile, bölgede geçen enerji boru hatları ile, Kars-Tiflis Bakü Demiryolu ile Kafkasya'nın başkenti olması gereken önemli bir Serhat Kenti. Bu kentin Üniversitesiyle, Hayancılığıyla en önemlisi yaratıcı, barışcıl, kardeşçe yaşanılan insan potansiyeli ile neden hep geri gidiyor, niye hep göç veriyor. Bunu masaya yatırmak, bunun anlatmak ve bunların çözümü için MHP'de aday adayıyım. Eğer partim izn verir, aday ederse ilk işim Kürt kardeşlerimi tek tek ziyaret edip, onların da oylarına talip olduğumu anlatmak, birlikte yaşamanın, kardeşliğini önemini onlarla konuşmak isterim.' dedi.
Haber ekleme saati: 23.11-01 Eylül 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Ardahan’ın Yıllardır
Bir Türlü Bitmeyen Bu İki Projesine
Bakan Bakacak mı?

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**Ardahanlılar Ardahanlı Bakandan Ardahan İçin Çok Önemli İki Projeye El Atmasını Bekliyorlar..

Ardahanlıların 1 Kasım’da yeniden yapılacak olan Genel Seçimler öncesi kurulan Geçici Hükümete görev verilen Ardahanlı Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu’dan beklentiler büyük.
Başta Bakan’ın da köyünün de üzerinde bulunan ve 25 yıla yakındır bir türlü bitirilip, hizmete sunulmayan Ardahan-Ardanuç Yolu ve yine Bakanın köyünün hemen karşısında bulunan Yalnızçam Uğurulu Dağ Kayak Tesislerinin tam teşekkül bitirilip, hizmete sunulması olmak üzere yıllardır çözüm bekleyen sorunlara neşter vurulmasını bekliyorlar.

Ardahan Haberleri **Yalama oldular!..

Birilerinin kendi saraylarını korumak için, birilerinin yıllardır oturdukları koltukları kollamak için ülkeyi yeni bir seçime doğru sevk ederken, birileri de her seçim de olduğu gibi önümüzde ki 1 Kasım 2015 Genel Seçimlerinde yeniden ‘Bende adayım’ deyip, ortaya çıkmaya devam ediyor. Her seçim öncesi ortaya çıkıp, memleket sevdalısı kesilip, aday olduklarını açıkladıktan sonra partilerin kapılarında yatıp, kalkan ama bir türlü aday edilmeyenlerin yeniden aday adayı oldukları görülürken, toplum bu tiplere, ‘Artık yalama oldular, yine adayız diyorlar’ diyerek tepki göstermekte.

Ardahan Haberleri **Muhtarlar yetmedi Umut Kelle Avcıların da!

Milli İstihbarat, Polis, Jandarma, Muhtar ile yetinmeyen hükümet yeni bir uygulama başlatarak, ihbarcılığı tetikleyecek paralı kelle avcıları yaratmanın peşinde.
"Suçluların yakalanmasına yardımcı olana, suça iştirak etmemiş olmak kaydıyla, 200 bin lirada kadar ödül verilecek."
Ödüllendirilecek kişinin; geçici köy korucuları hariç kolluk, askeri personel veya terörle mücadele ile görevli kamu personeli olmaması, gerekiyor.
Haber ekleme saati: 23.11-31 Ağustos 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Ardahanlı Konsolos
Ardahan CHP’de
Milletvekili Aday Adayı Oluyor!..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**AKP'NİN BAKAN KOZUNA, CHP'DEN BÜYÜKELÇİ HAMLESİ!..

IŞİD’in kaçırdığı Ardahanlı Konsolos Büyük Elçilik görevinden istifa ederek, siyasete giriyor.
Cumhuriyet Halk Partisinden Ardahan Milletvekili Aday Adayı olacağı öğrenilen Öztürk Yılmaz’ın Cuma günü CHP’ye katılıp, Ardahan’da Milletvekil, Aday Adayı olacağı gazetemi z tarafından bizzat kendisi tarafından teyit edildi.

**IŞİD TARAFINDAN KAÇIRILIMIŞTI..

Bilindiği gibi 2014 yılının Haziran ayında Irak’ta konsolos iken Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) tarafından basılan ve kaçırılan 49 kişiden biri olan Türkiye’nin Ardahanlı Musul Başkonsolosu Öztürk Yılmaz bir o kadar önemli operasyonla kurtarılmıştı.
Öztürk daha sonra en son kararname ile Tacikistan’a Büyükelçi olarak atanmıştı. Öztürk Yılmaz’ın CHP Genel Merkezinde aldığı çağrı üzerine yeni başladığı görevinden istifa ederek, CHP’den Ardahan Milletvekili Aday Adayı olduğu bilgisi alındı.

**AK Parti'nin Bakan Hamlesine Karşı mı?

Sürpriz denecek bir gelişme ile CHP Genel Merkezinde aldığı teklif üzerine görevinden istifa ederek, CHP'den Ardahan Milletvekili Aday Adayı olan Ardahanlı Büyükelçi Öztürk Yılmaz'ın siyasete davet edilmesinin birinci nedeninin 1 Kasım seçimlerine giden AKP'nin Ardahanlı bir ismi Yalçın Topçu'yu Kültür ve Turizmi Bakanı olarak görevlendirmesine karşı önemli bir hamlesi olarak değerlendirildi.
Haber ekleme saati: 23.09-31 Ağustos 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

CHP İl Başkanı Kaçırıldı mı?

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş1 Kasım’da yapılacak olan Genel Seçimler öncesi seçim çalışmalarına yeniden başlayan partiler arasında bulunan Cumhuriyet Halk Partisi’nde yine tartışılacak gelişmeler yaşanıyor.
İki yeni aday ile yol çıkılması halinde Ardahan’ın iki millvetekilini zorlayacak denilen CHP Ardahan İl Başkanı seçim startının erildiği şu günlerde ‘Hastayım’ diyerek görevini Yaşar Daşdmir’e bırakması partililer arasında tepkiye neden olurken, bunun tamda seçim döneminde yapılmasının partiye büyük zarar vereceğine dikkat çekiliyor.
7 Haziran Genel Seçimleri öncesi partinin Ardahan İl ve İlçe Örgütleri arasında yaşanan çalkantılar dolaysıyla seçim i kayıp ettiklerini belirten Ardahan CHP’liler CHP Ardahan İl Başkanı Fevzi Uygur’un hastalığından ziyade parti içinde oynanan Bizans oyunlarına dayanamadığı için görevi il başkan yardımcısına bırakmak zorunda bırakıldığı ileri sürülüyor.
Haber ekleme saati: 14.12-30 Ağustos 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Posof’a Dev Kepçe..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşArdahan’ın Gürcistan’a komşu ilçesi Posof Belediyesi araç parkına yeni bir araç daha kattı.
Cahit Ulgar’ın Belediye Başkanı olduktan sonra kısa sürede araç parkını yenileyen sınır ilçesi Posof’a yeni bir kepçe alındı.
Belden kırma olarak adlandırılan dev kepçeyi Posof’a kazandıran AK Partili Cahit Başkan Ulgar yaptığı açıklama da ‘Çok şükür hizmet için geldik bu görevi yapmak için gereken araçları sağlamak için çıktığımız yoldan elimiz boş dönmüyoruz.’ dedi.
Haber ekleme saati: 07.22-30 Ağustos 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

CHP Eski İstemiyor..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**Ecz. Yunus Dündar: Her Zaman Partimin Emrinde Oldum, Olmaya da Devam edeceğim..

Bir Kasım’da yapılacak olan Genel Seçimler öncesi CHP Genel Merkezini uyaran Ardahan CHP’liler CHP’nin Ardahan’da başarılı olması için eskilerle değil yeni isimler ile seçime gidilmesi gerektiğine dikkat çekiyorlar.
Ensar Öğüt ile kayıp edilen seçimin yeni bir yüzle yenden alınacağına dikkat çeken Ardahanlı CHP’lier başta Eczacı Yunus Dündar, Yeminli Mali Müşavir ve Ardahan Ankara Vakfı Başkanı Sabri Arpaç gibi isimlerin üzerinde odaklanılması, bunun yanı sıra partiye hareket getirecek olan Mali Müşavir Deniz Aydemir, başta Damal olmak üzere kuzey kazalarının adı üzerinde durduğu görülen Mutlu Kerimoğlu gibi isimlerin göz ardı edilmemesini istemekteler.
Cumhuriyet Halk Partisi’nin Ardahan’da seçim kayıp etmesine neden olan İsmet Atalay gibi Ensar Öğüt’lerin da artık kenara çıkıp, yeni adaylara yol vermesini isteyen Ardahanlı CHP’liler CHP Ardahan’da kayıp etmek istemiyorsa tabanın sesini dinlemesinin de mutlak olduğunu belirtmekteler.

**Ecz. Yunus Dündar: Her Zaman Partimin Emrinde Oldum,
Olmaya da Devam edeceğim

Yeni bir seçime doğru giden ülkenin geleceğini karanlığa ve savaş sürükleyenlere teslim edilmeyeceğine inandığını açıklayan Ardahanlı Eczacı, CHP Ardahan eski İl başkan Yardımcısı Ecz. Yunus Dündar 1 Kasım’da yapılacak olan genel seçimlerde yenide aday olup, olmayacağı yönünde ki sorumuza ben ömrüm boyunca partimin emrinde oldum, olmaya da devam edeceğim. Partim bana hangi görevi verirse o görevi yapmaya hazırım.’ dedi.
CHP’nin 1 Kasım’da yapılacak olan Genel Seçimlerde tek başına iktidar olacağına olan inancıyla partisinin seçim çalışmalarında yer alacağını söyleyen Ecz. yunus Dündar gün bugündür. Gün ülkenin aydınlık geleceğidir.’ dedi.
Haber ekleme saati: 14.53-29 Ağustos 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

BİLET KALMADI, KURBANLIK ALIR MISINIZ?

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşÜlkede yaşanan onca sorun ve sıkıntılar karşısında ortalıkta görünmeyen dernek başkan e yöneticileri yaklaşan kurban bayramı öncesi yenide ortaya çıkmaya başladılar. Hemde kaz bileti satmak için değil, besiye aldıkları kurbanlarını satmak için..
Başta Ardahan'a Havaalanı, Ardahan Simgesi olan Kura Nehrinin suyunun çalınıp, doğanın düşmanı HES Barajları aracılığıyla Artvin'e akıtılmak istenmesi, hala açılmayan Çıldır Aktaş Gümrük Kapısı, eğitim, göç, işsizlik olmak üzere hiç bir sorunla ilgilenmediklerinden eleştirilen dernek başkanları kışın kaz bileti satışından sonra şimdide kurban satışına başladılar.
Başında bulundukları derneklerin internet ve kendilerine özel sanal sayfalarında kendilerine ait kurbanları satışa sunan dernek başkanlarına tepki yağarken, dernek başkanlarının dernekleri kendi çıkarları doğrultusunda kullandıkları bir kez daha ortaya çıkmış oldu.
Haber ekleme saati: 14.44-29 Ağustos 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ALTI BOYNUZLU KUZU..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşArdahan’ın Hanak ilçesine bağlı Çayağzı (ORAĞAZ) yaylasında bulunan yaklaşık 1 buçuk aylık kuzu ilginç özelliğiyle dikkat çekiyor.
Iğdırlı yaylacılara ait olan 6 boynuzlu kuzu daha şimdiden boynuzlarının ünü sayesinde yaylada adını duyurmuş durumda.

**"3-4 TANE OLSA HER NEYSE 6 TANE BOYNUZU VAR"
Kuzunun sahibi ve çobanı Adem Yağcı, kuzusunun 6 boynuzlu olduğunu ve bunu da sonradan fark ettiklerini söyledi. Yağcı, şunları kaydetti: "Evet bu kuzu 6 boynuzludur şimdilik. Bunu en son fark ettim. Körpe kuzudur zaten, yeni doğmuş. Bunu satmak istemiyorum. Bunu özel olarak beslemek istiyorum. Gerçekten tuhaf bir şey. Allah’ın bir vergisi. İlk gördüğümde ‘Subhanallah’ dedim. 3 tane olsa 4 tane olsa her neyse ama bunun 6 tane boynuzu var. Çok ilginç geliyor. Özellikle halkımızın görmesini istiyorum."

**TALİBİ ÇOK..
Kuzusunun çok taliplisi olduğunu vurgulayan Yağcı sözlerine şöyle devam etti: "Kuzunun çok taliplisi oldu. Özellikle rengini çok beğendiler. Çok beğendiler, çok istediler biz vermedik. Tabi boynuzlarından dolayı da taliplisi de oldu. Diyorlar ki, 'Koç’a bırakacağız’. Biz de diyoruz ki ‘Kapımızda kalsın, Allah’ın bir vergisidir. Ayda yılda bir kere olur böyle bir şey."
Haber ekleme saati: 14.41-29 Ağustos 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com

Gazeteci Fakir Yılmaz Seymen TV'de
Yazar Fakir


Ardahan'da Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin


Facebook'ta Paylaş
SİTEMİZE REKLAM VERMEK İÇİN;
0. 535 418 32 58 NOLU TELEFONUMUZU ARAYABİLİRSİNİZ..

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yazarlarımızı okuyor musunuz?

YAZIYORSAM SEBEBİ VAR
Sizin hiç kardeşiniz öldü mü?

Fakir Yılmaz Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşFuat Avni, son çatışmalarda şehit olan Yüzbaşı Ali Alkan’ın tabutunun başında, “Buranın vatan evladı, 32 yaşında, daha vatanına, sevdiklerine doymadı, dünyaya doymadı, bunun katili kim? Bunun Ardahan Haberleri sebebi kim? Şu güne kadar ‘çözüm’ diyenler neden şimdi ‘sonuna kadar savaş diyor’ diyerek göz yaşları içinde bağıran ağabeyi Yarbay Mehmet Alkan hakkında “gizli inceleme başlatılacağını, Yarbay’ın DHKP/C’li akrabalarının bulunacağını ve özellikle sosyal medyada ‘zaten Alevi’ymiş denilerek” propaganda yürütüleceğini iddia etmiş..
Yani Yüzbaşı kardeşi öldürülen, canının yarısını kayıp eden Yarbay’ın oyun bozan bu çıkışına birilerinin çok kızdığını ve yarbay’a bedel ödeteceğini ileri sürüyor..
Peki Yarbay haksız mıydı?
Aslında soruyu değiştirmek ve ‘Sizin hiç kardeşiniz öldü mü?’ diye sormak gerekir..
Sizi bilmem ama ben kardeş acısı ne olduğunu bilenlerdenim..
Çünkü bende Yarbay gibi küçük kardeşimi hemde gencecikken kayıp etmiş ve kardeş acısının ne olduğunu bilenlerdenim..
Acıyı bilmeyenler acıyı da his etmezler..

**Haberin var mı ki?

Bir arkadaşım aramış, ‘Site de ve gazeteler de eskisi gibi heyecan veren haberler yok’ diye sitem ediyor..
Önce kendimden şüphe edip, daha az önce güncellediğim sitelerimizi gözden geçiriyor, ardından ‘Nası yani?’ diyorum.
Ardahan Haberleri Sitelerimizde ve gazetelerimiz de bir heyecan düşüklüğü olduğunu belirten arkadaşa soruyorum, Seymen TV’de ki programımı hiç izledin mi?
Zaman bulamadım diyor..
Peki 26 yıldır her gün ama her gün kesintisiz yazdığımız yorumlarımızı okudun mu?
Bir çokları gibi haberlerimizin başlığını facedeki paylaşımlardan başlıklara göz atıp geçtim diyor..
Ya reklam vermek için hiç bir adres verdin mi yada senin gibi beleş haber okuyanlar bir güne bir gün kendiliğinden bizleri arayıp, ‘Gel reklam vereyim mi? dedi mi? Susuyor..
Ya seçimden seçime biz gazetecilere ‘Usta gazeteci’ diye gaz verip kazansa burnundan kıl aldırmayan, kayıp etse bizleri ilk suçlu ilan eden siyasiler gibi idarecilerin kendi fotoğraflarının olmadığı gazete ve sitelere hiç bakmadığından haberin var mı dedim..
O zaman haksızlık etme dedim..

**Kaosu Barış Dili Çözer..

Ülkenin yeniden Ardahan Haberleri iç çatışmalar yaşadığı, doların yükselişte olduğu şu günlerde siyasilerin ortamı geren açıklamalarından bir düşüşün olduğunun farkında mısınız?
Umarım yanılmıyor, umarım benin düşündüğümü sizlerde düşünüyorsunuzdur..
Evet, evet sanki yeniden 20-25 gün öncesine, ani 3 yıl boyunca kara bir haberin gelmediği günlere döneceğiz gibi.. Ortam ve hislerim onu der gibi..
Yaşanan kaosun barış diliyle çözüleceğine artık iyiden iyiye anlayan ve her gelen kara haber ardından tepki alan siyasilerin geçte olsa yeniden akli selim davranmaları ve yükselen tansiyonu al aşağı eden açıklamalarda bulunması benim olduğu gibi toplumun büyük bir kesiminin isteği ve arzusudur..
Çünkü barıştan başka şansın olmadığını, kardeşlik hukukunun gençleri öldürtmekle değil, onların yaşamasına, yüreklerine kor düşen anaların ağlamamasına bağlı olduğunu siyasilerde biliyorlar.. Haydi o zaman yeniden bir daha devrilen masaya, buzluğa alındı denilen sürece dönelim, seçimi de öyle yapalım..

**78 Milyon..

Siyasilerin sık sık kullandığı ve benim de içinde bulunduğum ülke nüfusunu anlatan o ünlü Ardahan Haberleri sözcükleri arasında adeta sakız olan ‘78 Milyon hep bir, 78 Milyon hep eşit, 78 Milyon istemez’ sözleri sizce ne kadar inandırıcı?
Bilmem ama ben bu sözcük kullanılırken çok rahatsız oluyorum.
Çünkü benim de içinde bulunduğum 78 Milyonun 77 Milyon 999’nun hiçte öyle düşünmediğini kendimden biliyorum..
Başta o sözcüğü kullananın beni hesaba katması kadar saçma bir şey yok..
Çünkü kendi fikrini belirtirken beni de katması açıkça bir yalandır.
Neymiş 78 Milyon da aynı düşünüyor, 78 Milyonda istemiyor, 78 Milyonda aynıdır..
Ya bırakın bu yalanları..
Çünkü sizin 78 Milyon aynı düşünüyor dediğiniz insanların %50’sını siz bölüp kendinizden sayanlarsınız..
Çünkü 78 Milyonunun 17-28’i dolar milyoneri olduğu için geriye kalan 68 milyonun açlık sınırında olduğunu bilenlerdenim..
Çünkü 78 Milyonun 6 Milyonu PKK’nın siyasi uzantısı dediğiniz partinin çizgizine oy verip, sizin gibi düşünmeyenlerdir..
Çünkü 78 Milyonun 12-13 Milyonu sizin gerici olduğunu düşünüp, ‘biz laikçiyiz’ deyip Atatürtk’ün kurduğu partiye oy veriyor..
Çünkü 78 Milyonun 7-9 Milyonu sizin ülkeyi bölmek için BOB ortaklığı yaptığınızı ileri sürüp, ‘ben sizden daha iyi milliyetçiyim’ diyor..
Çünkü sizin beraberler dediğiniz insanların içinde bulunan bir çok iş adamı sizin beslediğiniz işadamları gibi sorgusuz sualsiz ihale alamıyor..
Çünkü, ‘bizim gibi düşünüyor’ dediğiniz 78 Milyonun içinde bulunanların 70 Milyonu savaş demiyor, barış diyor ama siz onları bile dinlemiyorsunuz..
Çünkü sizin 78 milyonu hep berber dediğiniz bu ülkenin insanlarının büyük bölümü sizin kurmak istediğiniz diktatörlük sistemini istemiyor..
Çünkü sizin el ele, beraber dediğiniz 78 Milyon insan sorunların çözümü için sizden ayrı düşünüyor..
Çünkü siz yalan söylüyorsunuz..

**Başka ne olabilir ki?

24 Saat için 12 si güvenlik gücü olmak üzere 50 ölüm..
Ardahan Haber Savaş değil de nedir?
Bilmem ama benim bildiğim, okuduğum, gördüğüm kadarıyla ancak savaşlarda bir gün tam dolmadan 50’nin üzerinde insan ölür.. Bir iki terörist denilerek üzeri kapatılmak istenen ülkenin birinci gündemi olan Kürt sorununu ‘barışla çözün’ çağrılarına savaşla cevap verenlerin ölümlerine neden olduğu halk çocukları ard arda toprağa düşerken, anaların yüreğini ateş yakarken birileri hala saraylarda topladığı hazır kıta muhtarlara fıkra anlatıyorsa bu ülke de barışı istemekte zor bir şey..
Çünkü barışın savaş olmadığı ve kayıpların yaşanacağını bilmelerine karşın bir oy uğruna bu halkın çocuklarına değil, Rabiyalara göz yaşı dökenleri hala anlamamışlar var..
Ve açıkça suç işlenmesine karşın 7 Haziran sonuçlarını içlerine sindirmeyenler var..
Ve ötesi kendilerinden başkalarına oy verenleri eli kanlı ilan edenlerin olduğu bir ülkede başka ne beklenir ki
0.535.418 32 58-fakiryilmaz323@hotmail.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?

KADINCA/Selmi Yılmaz
AK Parti-HDP Hükümeti mi Geliyor?

Ardahan Haberi Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşSizde dikkat ediyor-musunuz bilemiyorum ama 1 Kasım da olacak denilen genel seçimin olmaya bilineceği yoğun bir şekilde tartışılıyor..
Ve Devlet Bahçeli gibi olmazsa da bizimde olabilir, olmalı dediğimiz AK Parti-HDP Hükümeti geliyor gibi..
Ardahan Haber Başkan olmak için yeni bir seçimi zorlayan cumhurbaşkanının kurdurmadığı ileri sürülen AKP-CHP yada AKP-MHP hükümetleri ve hükümet tartışmaları arasında yeniden başlayan iç çatışmalar nedeniyle olağanüstü şekilde tepki aldığı şu günlerde yenileneceği ileri sürülen seçimin ele yada bele 1 Kasım da yapılamayacağı ve nayasa gereği kurulacak olan AK Parti-HDP Hükümeti ile en az bir yıl bu hükümetin ülkeyi idare edeceğinin tartışıldığı şu günlerde erken seçimi istemeyenlerin diğer bir tarafı da iş adamları olduğunu da çoğumuz görmezden gelmekteyiz..
Bilmem ama sanırım biz bu tartışmalı seçimi uzun bir süre dahan tartışmaya devam edeceğiz gibi..

**Sizi soyup sokağa atmayacaklar mı sanırsınız?

Gün geçtikçe daha da netleşen yeni bir seçim öncesi siyasi arenada da hareketlilik başladı..
Mevcut milletvekillerinin yanı sıra milletvekili olmak isteyenlerinde kolları sıvadığını Ardahan Haber gördüğümüz şu günlerde Ardahan’da kimlerin bu yarışa katılacağı da tartışılmaya başladı.
Geçtiğimiz seçimde 2 milletvekilli çıkaracağını belirtip, zor bela birine kabul olan AKP’nin yanı sıra Ardahan’da ilk kez milletvekili çıkaran ama çıkardığı vekilin parti politikaları ile kan uyuşmazlığı yaşadığı ileri sürülen HDP’nin, ülkenin kuruluşundan bu yana ilk kez Ardahan’da milletvekili çıkaramayan CHP’nin yanı sıra ben Ardahan’da daha siyaset yapmayacağım deyip, bugünlerde eski, yeni fotoğraflarını bol bol paylaşanların yeniden aday olabileceği konuşulan Ardahan’da Ardahan e Ardahanlıların sorunlarına ciddi anlamda eğilecek olan siyasilere, milletvekillerine ihtiyaç duyulduğu da görülen diğer bir gerçek..

**Serhatlı Gençlere Sahip Çıkmak..

Ülkemin toprağa düşen gençlere ağıtlar yaktığı şu günlerde onca sorunda yaşanan çatışmaların gölgesinde kalıbı unutulmuş halde..
Ardahan Haber İşte bunlardan biri Ardahan’da ki 3. Lig adayı Serhat Ardahan Spor Takımıdır..
Gençlere dağlara değil ovaya inmelerini tasfiye edip, onlara imkan sağlamayı düşünmeyen zihniyetin bir türlü kırılamayan savaş anlayışlarına dur diyecek, kardeşiliği, sağlığı, sporu aşılayacak futbolun Ardahan’da da gelişip büyümedi için başta iş adamlarına olmak üzer herkese görev düşmüyor mu?
Ve bunu gençlerimiz sahip çıkarak yapamaz mıyız?
İşte bunun için Serhat Ardahan Spor fırsat değil mi?
Haydi o zaman İmdat Tatar’ın, Kenan Yıldız’ın çağrılarına kulak açıp, Serhat’a, Ardahan’a sahip çıkalım mı?..
Hem de gecikmeden..


Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Ardahan Milletvekilleri
Bakan Olurlar mı?

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşCumhurbaşkanının bugün yeniden görevlendirmesini beklediği Davutoğlu’nun kuracağı seçim hükümetinin bakanları arasında Ardahan’ın iki milletvekillerinin olup olmayacağı merakla beklenmektedir.
Biri Profesör, diğeri Doktor olan Ardahan milletvekillerinin seçim hükümetinde yer almaları haline en az 3 ay bakan olarak hizmet verecekler.
AK Parti Ardahan Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay ve HDP Ardahan Milletvekili Dr. Taşkın Aktaş’ın Davutoğlu tarafından göreve davet edilip, edilmeyecekleri büyük bir merakla beklenmektedir.

**SEÇİM OLURSA KİMLER ADAY OLABİLİR?..

Öte yandan yapılması muhtemel bir erken seçimde partilerin mevcut isimlerle mi yoksa yeni simler ile mi seçime gidip, gitmeyecekleri merak edilen diğer önemli bir konu.
Aday kabulü yapılması halinde Ardahan'da kimlerin aday aday olabileceği tartışılan partilerin başın da gelen AKP'nin şu anki milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay'ın yanı sıra geçtiğimiz seçimde aday olanların büyük bölümünün yeniden adaylık yarışına katılmaları beklenmektedir.
Ardahan'da ilk kez milletvekili çıkaran HDP'nin mevcut milletvekili ile mi yoksa yeni bir isimle mi erken seçime gidip, gitmeyeceği merak edilen partiler arasında geçerken yeni aday adayı kabulü halinde şu an milletvekili olan e HDP ile kan uyuşmazlığıyla yaşadığı ileri sürülen Dr. Aktaş'ın işinin zor olduğu ve yeniden aday gösterilmeyebileceği ileri sürülürken yerine Av. A. Yavuz Yılmaz, Av. Yaşar Kaya, Ecz. Pamuk Avşar, Gazeteci Fakir Yılmaz, eski İl Genel Meclis Üyesi Ömer Yılmaz, İşadamı Ertan Hamitoğulları ve Mahir Sural'ın yerelde, Dr. Gürbüz Çapan, Av Alpay Hoş yada Pınar Aydınlar ve Aktaş'ın seçilmesinde payı olduğu ileri sürülen 2. sıra Arzu Muco gibi isimlerinde HDP Genel Merkezinin tercihleri olabilecekleri de ileri sürülmektedir.

**Çöp Kamyonu Başkanı CHP'de Nabız Yokluyor..

AK Parti'de mevcut milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay'ın en güçlü adayı olduğu görülen olası bir erken seçimde CHP'de de hareketli günlerin yaşandığı görülmektedir.
Ensar Öğüt'ün genel merkezin, Mutlu Kerimoğlu ve Ecz. Yunus Dündar'ın ise hem yerel de hemde genelde yapılan tercihleri arasında yine ilk sıralarda olduğu dikkat çeken CHP'de aday olmak için birilerinin de şimdiden nabız yoklamaya başladıkları görülmekte.
Bunların başında Damal'ı Türkiye'nin en yoksul ilçesi yaptıktan sonra ithal edilip, İstanbul'da bilmediği bir semtinde belediye meclis üyesi olan ve burada da aldığı belediye araçlarının bakım yetkisiyle Çöp Kamyonu Başkanı olabilenlerin de içinde bulunduğu bir çok kişi 'CHP'de 1. Sıra Adayı Olabilir miyim' diyerek nabız yokladığı dikkatlerden kaçmıyor.

**HDP MHP'nin Şansını Arttır mı?

Şu an MHP İstanbul İl başkan Yardımcısı olan Kurtuluş Bozkır'ın adının yanı sıra Ardahan'ın sevilen Avukatlarından olan Av Osman Nuri Yıldız, Mali Müşavir Ömer Türkoğlu, Petrol Mühendisi Murat Yılmaz ve Maii Müşavir Rıfat Çuha'nın adlarının geçtiği MHP Ardahan'da, HDP'nin Ardahan'da bir milletvekili çıkarmasının getireceği kutuplaşma ile büyük bir çıkış bekleniyor.
Haberi ekleme saati: 17.43-22 Ağustos 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ARDAHAN'DAN EN SON HABERLER..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**Sabıkalı olanları da denetledi mi?

**Sayıştay Denetçisi Akyol ARܒlü İdareciler İle Bir Araya Geldi..

Yolsuzluk ve usulsüzlükten yargılanmış, hatta hapis cezası almış olanlarında üst yönetimine getirildiği ileri sürülen Ardahan Üniversitesi Sayıştay yetkililerince denetlenip, bilgilendirildi.
Sayıştay’ın yıl içerisinde rutin olarak gerçekleştirdiği denetimlerin ikinci kısmı Ardahan üniversitesi (ARÜ)’nde yapıldı. Denetimlerin ardından Sayıştay Baş Denetçisi Yunus Akyol ARܒlü idari amirler ile bir araya geldi.
13 Ağustos 2015 Perşembe günü saat 15.00’da İnsani Bilimler ve Edebiyat Fakültesi Kırmızı Salonda gerçekleştirilen bilgilendirme toplantısında Sayıştay Baş Denetçisi Yunus Akyol ARÜ Genel Sekreteri Ercan Gültürk başta olmak üzere daire başkanlarına, fakülte, yüksekokul ve meslek yüksekokulu sekreterlerine denetim sonrasında ortaya çıkan konular hakkında bilgi verdi. Toplantının açılışında kısa bir konuşma yapan ARÜ Genel Sekreteri Ercan Gültürk, “Öncelikle bu çatı altında bizlerle olduğu için değerli Sayıştay denetçimize çok teşekkür ediyorum. Bilgiyi her zaman paylaşmaktan yana bir ortamda olduğumuz için bilgiyi paylaşmak değerlidir.” dedi. Genel Sekreter Gültürk, daha sonra sözü Sayıştay denetçisi Yunus Akyol’a bıraktı.
Sayıştay Denetçisi Yunus Akyol kamu ihaleleri ve değişen 5018 sayılı kanun başta olmak üzere çeşitli konular hakkında bilgi verdi. Yunus Akyol, “Daha önceki yıllarda kamu kurum ve kuruluşlarının 1 önceki yılla ilgili denetimi gerçekleştiriliyordu. Bu denetimler, işler gerçekleştikten sonra yapıldığı için zararın önüne geçilemiyordu. Bu uygulama değişerek artık denetimler cari yıl içerisinde gerçekleştiriliyor.” dedi. Ayrıca Akyol denetimler sırasında karşılaştıkları konularla ilgili Ardahan Üniversitesi idari amirlerini bilgilendirdi. Toplantının sonunda Sayıştay denetçisi idarecilerden gelen soruları yanıtladı.

Ardahan Haberleri **Köprülü Belediyesi İçme Suyu Projesinin İhalesi Yapılarak, Yer Tespiti Yapıldı..

Köprülü Beldesi'nde devam eden içme suyu sıkıntısı İLBANK Genel Müdürlüğü tarafından yapılan ihalenin tamamlanmasıyla çözülüyor.
Müteahhit firma temsilcisi, İlbank yetkilileri ve Göle İlçe Kaymakamı ve Köprülü Belediye Başkan V. Zafer OKTAY beraberce yer teslimini yaparak çalışmalara başlanıldı.Köprülü (Koreveng) merkez ve bağlı üç mahallenin (Dedeşen, Kuzupınarı, Durançam ve merkez mahalle) içme suyu hattının revize edileceği çalışmalarla daha önce ihale edilen ancak yarım kalan içme suyu çalışmaları bu sayede tamamlanarak, beldenin içme suyu sıkıntısı tamamen çözülecektir. Çalışmalar dahilinde su deposu yapımı, terfi hattı çekilmesi, kaptaj yapılması gibi işler yapılacak olup, toplam ihale bedelinin % 50’si hibe olarak İLBANK Genel Müdürlüğü tarafından Köprülü beldesi'ne sağlanmıştır. Köprülü beldesi'ne ve bağlı mahallelerine hayırlı uğurlu olsun.

Ardahan Haberleri **Çıldır Kaymakamı Tamer Kılıç’tan Köy Ziyaretleri

Çıldır Kaymakamı Tamer KILIÇ, Akdarı, Sabaholdu, Baltalı Köylerini ziyaret ederek yapılan hizmetleri yerinde gözlemledi. Köylülerin sıkıntıları dinleyen KILIÇ, bu tür ziyaretlere devam ederek tüm vatandaşların sorunlarıyla yakından ilgileneceklerini söyledi.

Ardahan Haberleri **Göle’de Yaz Kuran Kursları Yıl Sonu Programı Yapıldı

Göle İlçe Müftülüğü’nce düzenlenen Yaz Kuran Kurslarının tamamlanmasıyla birlikte kapanış programı düzenlendi.
Belediye sinema salonunda düzenlenen programa Göle İlçe Kaymakamı Zafer OKTAY, Göle Belediye Başkanı Akın İSMAİLOĞLU, İlçe Jandarma Komutanı Serdar SENGER, Göle İlçe Müftüsü Sami TÜRKEL, daire amirleri, il genel meclis üyesi Yaşar YILDIRIM, siyasi parti ilçe başkanları, esnaflar, sivil toplum kuruluş temsilcileri, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı. Programda öğrenciler tarafından Kur’an tilaveti, ilahilerin okunması, tiyatro gösterileri, hadis-i şeriflerin ve veda hutbesinin okunması gibi programlar öğrenciler tarafından gerçekleştirildi.

Ardahan Haberleri **KERMELER KESİLMEYE BAŞLADI..

Hayvancılık yaparak geçimlerini sağlayanların uzun kış gecelerinde yakacak olarak kullandıkları hayvan gübrelerinden oluşan yakacaklar da hazırlanmaya başladı.
Bir kış boyunca içeride, ahırlarda elde ettikleri gübreleri dışarıda güneşte kurutan Ardahanlılar adını basma koydukları tezek sahalarını da kesmeye başlayıp, biriktirmeye başladıkları görülüyor.

Ardahan Haberleri **Bal Zamlandı..

Ardahan Arıcılar Birliği Başkanı İlhan Evliyaoğlu, kentte üretilen balın taban fiyatını 50 lira olarak belirlediklerini bildirdi.
Evliyaoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Ardahan'da bal sağım işleminin sona eridiğini, bundan sonra kendileri için bal satışlarının öncelikli olacağını belirtti.
Birlik olarak balın taban fiyatını 50 lira olarak belirlediklerini vurgulayan Evliyaoğlu, "Bu sezon tüketim açısından gayet kaliteli bir bal üretimi sağladık. En güvenilir bal bizim, bunu rahatlıkla söyleyebilirim. Tüketiciler, bal konusunda her türlü bilgiyi bizimle irtibata geçerek öğrenebilirler. Ardahan'da bitki örtüsü doğaldır, gübre kullanılamaz. Meyve ağacı olmadığı için sadece çiçek balı üretilir" dedi.
Evliyaoğlu, Ardahan'da tüketilecek balın sadece gıda amaçlı değil çiçek balı olması nedeniyle ilaç olarak da kullanılabileceğini sözlerine ekledi.

*Bal geldi, patent gelmedi!

Bal sağımının devam ettiği Ardahan’da her yıl alınacak denilen organik bal patenti bu yılda alınamadı.
Son olarak Ardahan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Korkmaz’ın konu hakkında açıklama ile alınacağı belirtilen ancak bu yılda alınamayan Organik Bal Patenti ile ilgili son durumun da ne olduğu bilinmiyor.
İşte Rektör Ramazan Korkmaz’ın geçtiğimiz yıl Tarım TV’ye yaptığı o açıklaması;
Ardahan Valiliği, Ardahan Üniversitesi ve Ardahan Arı Yetiştiricileri Birliği iş birliğiyle başlatılan çalışmayla Kafkas arı ırkı tarafından üretilen organik balın patenti alınacak.
Ardahan Valiliği, Ardahan Üniversitesi (ARÜ) ve Ardahan Arıcılar Birliği iş birliğiyle başlatılan çalışmayla Kafkas arı ırkı tarafından üretilen kente ait organik balın patenti alınacak.
ARÜ Rektörü Prof. Dr. Ramazan Korkmaz, Ardahan, Kafkas arı ırkının gen merkezi olarak kabul edildiği belirterek, doğal ve organik bal üretimi sağlamak ve onu dünyayla paylaşmak için üniversitede Arıcılık Programı açtıklarını vurguladı.
Ardahan balının patenti konusunda çalışmalara başladıklarını anlatan Korkmaz, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) aşamasından geçip, balın patentini oluşturma yolunda ilerlediklerini söyledi.
Korkmaz, “Sayın Valimiz Ahmet Deniz'in bu konuda büyük katkıları var. İlimizde Arıcılık Araştırma Enstitüsü bulunuyor. Ardahan Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı İlhan Evliyaoğlu da çalışmalara yoğun katkı sağlıyor. Bütün kent, topyekun olarak bu işin üstüne gidiyoruz. Ardahan'ın geleceği bunu bağlı. Kafkas arı ırkını korumak, üretimle bu ırkı farklı illere yaymak istiyoruz. Kafkas ırkı uzun diliyle pek çok endemik bitkinin önemli nektarını çekip, bunu bala dönüştürebiliyor. Yaklaşık 2 yıl sonra bu balın patentini alacağız" diye konuştu.
ARÜ Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Arıcılık Programı Öğretim Görevlisi Kemal Yazıcı da programımızda öğrencilerimize uygulamalı arıcılık eğitimi verdiklerini kaydetti.
"Ana arı üretimi", "organik bal üretimi", "arı ürünleri" konusunda eğitimler verdiklerini ifade eden Yazıcı, programı bitiren öğrencilerin rahatlıkla kendi işletmelerini kurup, arıcılık yapabileceğini söyledi.
Ardahan ve Artvin’in Kafkas arısının Türkiye'deki gen merkezi olduğunu ve Ardahan’ın dünyada ekonomik değeri olan 4 önemli arı ırkından birine gen merkezliği yaptığını vurgulayan Korkmaz, “Ardahan'da üretilen bal kalitelidir. İlimizin doğasının çiçek türünün zengin olması, kimyasal kirliliğin olmaması ve balın Kafkas arısı tarafından yapılması balın kalitesini artırıyor. Kafkas arısı, 7.2 milimetreyle dünyanın en uzun diline sahip arıdır. Bu da daha fazla bitkiden nektar toplamasını sağlıyor. Bu arı, çiçekteki şeker oranı yüzde 10-11 olunca nektarı toplayabiliyor. Bu oran diğer arılarda yüzde 18'dir. Kafkas arısı, diğer arılara göre daha fazla çiçekten nektar toplar" ifadelerini kullandı.
Üniversitenin 35 kovanının bulunduğunu ve öğrencilere uygulamalı arıcılık eğitimi verdiklerini ifade eden Korkmaz, arılara güz bakımı yaptıklarını ve kışlatmaya hazırladıklarını sözlerine ekledi.

Ardahan Haberleri **Başkan Dönüşümle İlgili AKP’liler Bilgi Verdi..

Ardahan’da başlayan Kentsel Dönüşüm Projesini yerinde inceleyen AKP’liler yapılacağı ileri sürülen bir erken seçim öncesi yeniden bir arada poz verdiler.
AK Parti Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay, Belediye Başkanı Faruk Köksoy; Ardahan AK Parti İl Başkanı Yusuf Demirci, 25. Dönem AK Parti Ardahan Milletvekili adayı Yunus Baydar, Göle Belediye Başkanı Akın İsmailoğlu ve partililerle Şehir merkezine bağlı Yenimahalle’de inşaat çalışmasına başlanan 1. Etap Kentsel dönüşüm alanını yerinde incelediler. Gezi sonrası Başkan Köksoy; 1. Etap Kentsel dönüşüm Proje detayları hakkında bilgi verdi.
Projenin Detayları: 2009 Yılında Kentsel dönüşüm alanları belirlenip 3 boyutlu Matematiksel model çalışmaları ve Fizibilite raporları hazırlanması için ihale edilip görüşmelere başlanmıştır.
Fizibilite raporlarına göre hak sahipleriyle görüşmelere başlanmış olup daire karşılığında muvafakat imzalanmıştır.
2013 Yılında ise muvafakat senetlerine göre tapu devir işlemleri başlatılmıştır. Toplam hak sahiplerine (113) Konut verilecektir.
Yaklaşık (153) hak sahibi olup( 41) adet parsel bulunmaktadır, 13 kişiyle ise acele kamulaştırma davası açılmış olup tapuları kamulaştırılmıştır.
6 Temmuz 2015 tarihinde 314 konut, 1 adet Camii ve Aile sosyal tesisi yapılması için ihalesine çıkılmış olup yer teslimi 04-08-2015 tarihinde yapılmıştır. İhale bedeli ise 33.690, 000 TL+KDV dir. İşin bitim tarihi ise 14-05-2017 yılında olacaktır, hayırlı olsun dedi.

Ardahan Haberleri **Hayan Pazarı Belediyenin Oldu..

Ardahan İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ve Ardahan Belediye Başkanlığı arasında Ardahan-Kars-Artvin Kalkınma projesi (AKAK) kapsamında 18.01.2012 tarihinde yapım protokolü imzalanan 33.000- metrekare alanda 3.200- büyükbaş, 1.000 – küçük baş kapasiteli Ardahan Hayvan Pazarı 2013 yılında yapımına başlanmış olup 16.08.2015 itibari ile hizmete açılmıştır.
Bahsi gecen inşaat alanı hizmet vermeye hazır hale geldiğinden; Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın 18.08.2015 tarih ve 1284 sayılı yazısına istinaden Ardahan Belediyesi’ne devri yapılmıştır. Devir teslim tutanağı Belediye Başkanımız Faruk Köksoy; Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Mustafa Tanı; tarafından imzalandı.

Ardahan Haberleri **Yeni HEM Hazır..

Vali Ahmet Deniz, Halk Eğitim Merkezi’nin yeni binasında incelemelerde bulundu.
Halk Eğitim Merkezi Müdürü Nesrin Yörükoğlu ile birlikte yeni Halk Eğitim Merkezi binasını gezen Vali Deniz, inşaatı bitmek üzere olan binada incelemelerde bulundu.
Binada çalışma yürüten müteahhit firma yetkilileriyle görüşen Vali Deniz, gördüğü eksiklikler konusunda müteahhit firma yetkilisini uyararak, eksikliklerin biran önce giderilmesini ve binanın hizmete açılmasını istedi.

Ardahan Haberleri Yaylalar erken inecek..

Son günlerde yaşanan olaylar üzerine Savaş hali ve olağanüstü güvenlik politikalarının yeniden devreye sokulduğu şu günlerde yasaklarda ard arda gelmeye başladı.
Geçtiğimiz günlerde uygulamaya konulan ‘Askeri Yasak Bölge’ kararı ardından şimdi de yaylalardan erken inin emri verildi.
Alınan bilgilere göre Ardahan Valiliğince tüm köy muhtarlarına gönderilen yazıda güvenlik önlemleri çerçevesinde kent merkezlerine uzak, yüksek alanlarda bulunan yaylacıların en kısa sürede köylere inmesi zorunludur denildiği belirtildi.

**Yaylalardan inin emri..

Askeri yasak bölge ilan edilen bölge başta olmak üzere bölgede bulunan köylülerin bir an önce yaylalardan inmesi için muhtarlıklar aracılığıyla uyarı aldıkları bilgisi alındı.

Ardahan Haberleri **Salla az kaldı..

Hayvancılık yaparak geçimlerini sağlayan Ardahanlılar aylardır bulundukları meralarda bulunan ürünlerini biçip, toplamaya devam ediyorlar. Ardahanlı çiftçiler ürünlerinin son kalanlarını da el birliği içinde toplamaya çalışıyorlar. Irgatların ard arda dizilip, birlikte tırpan sallamaya devam ettiği Ardahan’da bir yandan da toplanan ürünler bir taraftan balya yapılıyor, diğer taraftan ev ve ahırların önüne yığılıyor.

**DİRGEN SELFİE ÇUBUĞU..

Atadan deden kalma yöntemlerin yanı sıra teknolojinin imkanlarından da faydalanan Ardahanlı çiftçiler yoğun bir tempo ile çalıştıkları araziler de diğer yandan da çalışmalarını cep telefonlarının aracılığıyla anılaştırıp, sanal ortamda paylaşmayı unutmuyorlar.

Ardahan Haberleri **Çıldır ve Aktaş Gölü Pelikanlara Ev Sahipliği Yapıyor..

Kars ve Ardahan sınırları içerisinde bulunan Çıldır Gölü ile Ardahan'ın Çıldır İlçesi'nde bulunan Aktaş Gölü, pelikanlara ev sahipliği yapıyor.
Çıldır Gölü'ne göç eden kuşlar kervanına katılan pelikanların sayısında artış görülürken, Aktaş Gölü ise adeta pelikanların yuvası olmuş. Çıldır'a bağlı Kenarbel Köyü'nde sınırları içerisinde bulunan Aktaş Gölü'nde pelikanalar köylülerle iç içe yaşıyor. Son günlerde Çıldır ve Aktaş Göllerinde bulunan pelikanlar vatandaşların da ilgi odağı oldu.
Çıldır Gölü'nü ziyaret eden vatandaşlar pelikanlara ekmek atıyor, cep telefonlarıyla selifie yapıyor. İnsanlara alışan pelikanlar, yabani ördek, martı ve diğer su kuşlarıyla ile birlikte yaşıyor. Birlikte avlanıyor.

Ardahan Haberleri **Damal’a yeni kaymakam..

Son kararname ile Damal kaymakamlığına atanan Vedat Yılmaz Damal’a gelerek yeni görevine başladı.
Çankırı Kurşunlu Kaymakamı olarak görev yapmakta iken 28.06.2015 tarih ve 2015/398 sayılı müşterek kararname ile Damal Kaymakamlığına atanan Vedat Yılmaz, 05.08.2015 tarihinde görevine başladı.
Kurum Müdürleri ve Muhtarlar tarafından karşılanan Kaymakam Yılmaz, karşılamanın ardından misafirlerini makamında kabul etti. Kaymakam Yılmaz’ı Damal Belediye Başkanı Ergin Önal, Daire müdürleri, Muhtarlar ve vatandaşlar ziyaret ederek başarılar dilediler. Damal İlçesinin devam eden proje ve yatırımlarını inceleyen kaymakam Yılmaz, İlçeye çabuk alıştı.

*Damal Kaymakamı Vedat Yılmaz’ı tanıyalım…

1983 Adana doğumlu olup; İlk ve orta öğrenimini Adana’da tamamlamıştır. Ardından Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünü 2006 yılında bitirmiştir. Kısa dönem askerlik hizmetinin ardından T.C. Başbakanlık İdareyi Geliştirme Başkanlığı (Uzman Yrd.) ve T.C. Sayıştay Başkanlığı (Denetçi Yrd.) görevinde bulunmuştur. 2009 yılında Mülki İdare mesleğine intisap etmiş; Sırasıyla Perşembe ve Tufanbeyli ilçelerinde Kaymakam vekilliği görevlerinde bulunmuştur. 2012-2015 yılları arasında Kurşunlu Kaymakamlığına müteakip; 28.06.2015 tarih ve 2015/398 sayılı müşterek kararname ile Damal Kaymakamlığına atanan Vedat Yılmaz evli olup 2 çocuk babasıdır.

Ardahan Haberleri **ÖĞÜT: HAYVANCILIK POLİTİKASI DEĞİŞMELİ..

Özel bir TV kanalının programına konuk olan CHP Yüksel Disiplin kurulu Üyesi ve 22.23.24 dönem Ardahan eski Milletvekili Ensar Öğüt; İthal etçiler piyasayı yükseltti. diyerek TV canlı yayınında ithal etçilerin piyasayı yükselttiğini, et ve hayvancılık alanında yaşanan sıkıntının çözüm yolunun mera hayvancılığında olduğunu ifade etti. Öğüt, Ardahan’ın acil çözüm bekleyen sorunlarını da sıraladı.

**HAYVANCILIK POLİTİKASI DEĞİŞMELİ..
Ensar Öğüt, acil olarak bir devlet tarım ve hayvancılık politikasına ihtiyaç olduğunu aksi halde ülke köylüsünün ve insanların para kazanmak isteyen ithal tüccarların elinde oyuncak olmaya devam edeceğini söyledi. Öğüt buna son dönem 40 liraya ulaşan et fiyatlar ile oynamasını örnek gösterdi.

**ET SPAKÜLATÖRLERİ VAR..
Ensar Öğüt konuşmasında, “Kars Ardahan’da 25 lira, batı kentlerinde 40 tl. Açıkçası eti spekülatörler artırıyor. Neden ucuz et propagandası ile ithal hayvan ve etin önünü açmak. Geçmişte bölgemizde et 17 lira idi Şimdi 23-25 lira. Neden böyle oldu? Mazot, yem ve gübre pahalılığından. Pahalı değil. Çünkü, girdiler çok arttı. Oysa, kentlerde 40 tl’ye ulaştı. Nedeni fiyatlarla ithal ete yol açmak için bilinci oynama. Et ticareti yapanları Ardahan ve Kars hayvan pazarına davet ediyorum. Gelin, kaliteli, ve ucuz et vereceğiz.”dedi.

**TÜRKİYE’Yİ BESLEMEYE TALİBİZ..
Ensar Öğüt, çeşitli ülkelerden Avrupa ülkelerinden karkas et geliyor. Dondurulmuş karkas et bozuk ettir. Avusturalya’dan üç aya hayvan getirildi. Geçmişte biz hayvancılıkta Rusya ve Yunanistan’ı besliyorduk.Hayvan ihraç ediyorduk. Aynı yaylalar, çayırlar ve meralar duruyor. Yayla ve meraların yüzde 34 Anadolu’da ama boş.Doğru tarım ve hayvancılık projeleri ile Kars, Ardahan ve Iğdır yaylalarından Türkiye’yi besleriz”

**ÇÖZÜM NEREDE?
Ögüt şöyle devam etti: “Mera hayvancılığı hem sağlıklı hem ucuzdur. Benim etim ilaç. 0mega 3 kırmızı ette var. Tabii meradaki hayvanlarda var. Bir derinde yaşayan balıklarda birde bizim yaylalarda. Bizim bölgemizin, Sivas’tan öte bölgenin kalkınabilmesi için devlet politikasını değiştirecek, ev ve ahırlar yıkılacak. Yeni sistem ve modern hale getirilecek. Hayvan üreticilerine Simental cinsi inek verilecek. 5 yıllığına. Danası senin anası benim. Mevcut hükümetler döneminde 1000 milyar dolar et ürünlerine ödemiş. Bunun 50 milyar doları ile hayvancılık mükemmel durum gelirdi.”

**KURBAN BAYRAMI VE KÖPRÜ YASAĞI..
Kurban bayramının yaklaşması ve her yıl yaşanan köprüden hayvan geçirmeme yasaklarına da değinerek “Kurban bayramı geliyor ve üç beş hayvan satacak geliri olacak ve geçinecek. Hayvanlar İstanbul’a ama köprüden geçiremiyor. Çünkü, Avrupa’dan gelen hayvanları satacak ve birilerini zengin olacak”dedi.

**ETİ GÖTÜRDÜM, İTHALATI DURDURDUM..
Sık sık tartışma konusu olan ama Anadolu köylüsü tarafından eylemleri desteklenen Ensar Öğüt, geçmişte TBMM’ye boğa, koyun, et ve iskelet getirerek mesaj vermesine ilişkin açıklamalarda da bulunarak, “Köylüyü bitirecek olan ithal hayvan dursun, ithal et dursun. Boğa, koyun işte unun için meclise götürdük. Eti götürdüm, ithalatı durdurdum. Tezeği meclise götürdüm Anadolu köy okullarına tezek yerine kömür ve kaloriferin gelmesini sağladım”diye konuştu.

**MİLLETVEKİLİ DEĞİLİM AMA YİNE EYLEM YAPACAĞIM..
Öğüt konuşmasını şöyle sürdürdü: “TBMM’ye tezek götürdüm. Anlamadan bazıları bizi rezil ettiniz dediler. Oysa bizim gerçeğimiz ve gözlerimizi kapayamazdık. Düşünün, İran ve Azerbaycan’dan iki doğalgaz hattı Ardahan’dan geçiyor. Yunanistan’a gidiyor ama hala benim ilçelerimde yok. Okullarda çocuklarımız her sabah kolunun altında getirdiği tezeklerle ısınıyordu. 962 ‘de kanun çıkmış, okulların ısınması Köy bütçesinden karşılanır diye. Köyde ne var ? Tezek. Yavrularımız yıllarca eziyet çekti. O zaman 2 tane kanun teklifi verdim. Tezek hikayesi budur. Bütçeye 15 trilyon koydurdum. O günden bugüne kömür yanıyor okullarda. Kötü mü yaptık? Hala sorun var”diye konuştu.

**DEVLET GÖREVİNİ YETERİNCE YAPMIYOR..
Ensar öğüt, Ardahan’ın yol hikayelerinin yılan hikayesine dönüştüğünü de vurgulayıp, “Ardahan ve Kars’ın Kafkasya’ya açılan yolları var. Posof kapısı var. Yol toz duman içinde ve 4-5 yıldır devam ediyor. Para , ödenek gönderilmiyor. Tunel projesi yapılacak ama acil olan yolu yapılsın. Göle ve Ardahan arasındaki yolun yapılması lazım, çok kaza oluyor. Her ay insan ölüyor. Çıldır Ardahan arası yol…Kars Ardahan arası 15 yıldır hala tamamlanamadı. Devlet ana değil, analık yapıyor. Kış 8 ay sürüyor yaz 4 ay. O zaman ödeneğini zamanında gönder. Ardahan Ardanuç yolu var, yıllardır devam ediyor. Çıldır Aktaş kapı için 10 yıl mücadele verdim. Bu yıl sonuna kadar açılacak. Çok emek verdik. Azerbaycan’a ile 2 saatte ulaşacağız. Kars Tiflis demiryolu biraz ağır gidiyor. Burada lojistik tesisler yapılması lazım. Bunların bitmesi için, takip etmek lazım”diye konuştu.
Öğüt, yanlışlar yüzünden ilçelerde mağduriyetler yaşandığına da dikkat çekerek, Göle’de orman işletmesi, Çıldır’da adliye ve Damal’da askerinin kapatılmasını örnek gösterdi.

Ardahan Haberleri **KAZIN DA SAHTESİ ÇIKTI!

**TİCARETE DÖKTÜKLERİ KAZ 'LAR HASTALIKLI ÇIKTILAR.

Yaklaşan kış öncesi kaz yetiştiren Ardahanlılar sahte kaz yetiştiricilerine dikkat çekiyorlar.

Alınan bilgilere göre Ardahan'ın Çıldır ilçesinde kaz hastalığı ve de kaz ölümleri gün geçtikçe artmaya başladı. İl dışından gelen vede tanesini 50 TL den alıp daha sonra gelir kaynaklı 100-120 TL den satan kaz bakıcıları aldıkları kazların öldüğünü söylerken hastalıklı kazları satanları mahkemeye vereceklerini söylediler . Her yaz köylerine kaz almak için gelen İstanbullular bu sefer hüsrana uğradıklarını söylediler.

Ardahan Haberleri **HES Kapılarına dayanınca anladılar!

Ardahanın Çıldır İlçesine Bağlı Kaşlıkaya Köyünde Yaşayan Vatandaşlara Gece evlerinde Uyku Haram Oldu.
Çıldır da Yapılan Kayabeyi Barajında Su Tutulması Gerçekleşti ve Kaşlıkaya Köyünün de Arazisini Kaplayan Baraj gölü oluştuktan sonra köyde değişik durumların yaşanmasına ve halkı paniğe sürükleyen olayların oluşmasına neden oldu.
Özellikle gece saatlerinde halk evinde uyuyamaz bir duruma geldi.Gece evlerin altından gelen sesler ve sallanmalar koca bir köy suyamı gömülecek korkusu halkı sararken yetkililerin sessiz kalması düşündürücü bir olay daha önce de gazetemize konu olan Kaşlıkaya köyündeki Baraj gölü ile ilgili haber de Özellikle Ardahan Valisinin yerinde incelemesi ve aynı zamanda bu konuda bir açıklaması istenmesine rağmen bu güne kadar Ardahan daki Çıldır İlçesindeki Tüm Yetkililerin sessiz kalması yine Kayabeyi Barajını Yapan firmanında bu konuda sessizliği iyice tedirginliği artırdığı gibi bir nevi vurdum duymazlık yaşandığı İlde bu kadar insanın Birgün suya gömülerek ölmesimi beklendiğide akıllara gelmektedir.

*Akılları Başlarına Yeni Geldi!!!
Tüm ülkede HES barajlarına karşı eylemler yapılırken, sadece Ardahan’da olaysız ve eylemsiz HES barajlarının yapımına izin verildi.
Doğayı tahrip eden, ekolojiyi bozan bu barajlar, Ardahan’da yapılırken; Ardahanlı uyanık vatandaşlar “oğlumuzu bu HES barajların da, güvenlikçi veya amele olarak orada çalışır. İş imkanı bulur” diye ses çıkarmayanlar. Bugün evlerimiz sular altında kalacak diye bazı gazetelere demeç vermişler…
Ardahan’ın Çıldır İlçesine Bağlı Kaşlıkaya Köyünde yaşayan vatandaşlar barajların su tutmasıyla beraber panikledikleri görülürken; gece evlerin altından gelen sesler ve sarsıntılar meydana geldiğini iddia ediyorlar.
Baraj yapılırken onay veren köylüler bu defa “koca bir köy suyamı gömülecek” demeye başlarken; biz gazeteciler baraj yapılmadan önce başınıza gelecekleri söylemiştik ve gazetecileri ihanetçi olarak lanse etmiştiniz… evet iş işden geçmişte olsa yine seslerinizi duyuracağız… hiç olmazsa tahrip ettikleri doğayı bozdukları gibi yeniden yapmaları için durmadan uyarmaya devam edeceğiz… oğlumuzu işe alın diye değil bilginize…

Ardahan Haberleri **ÇAMLIÇATAK FESTİVAL VE PİKNİK ALANI ÇÖPTEN GÖRÜNMÜYOR..

Değerli Ardahanlılar, sizin de bildiğiniz gibi bu sene “Ardahan Kültür ve Bal Festivali” çeşitli bahanelerle iptal edilmişti. Her yıl gurbetçi hemşerilerimiz doğup büyüdüğü-baba ocağına-memleketine kısa süreli veya yaz tatilini yada yaz mevsimini geçirmek için geliyor, hasret gideriyor, memleketini gezip dolaşıyor, eski günleri yad ediyor.
Bu sene şehrimize gelen gurbetçi hemşerilerimizin sayısı, geçmiş yıllara göre daha fazla olduğu görülürken, hemşerilerimizin piknik yapmak için gittiği ‘Çamlıçatak festival alanı’ ilgisizlik yüzünden adeta çöplüğe dönmüş durumda… Bu durum, misafirler ve gurbetçi hemşerilerimize karşı, Ardahan da yaşayan insanları mahcup ediyor.
Benimde sürekli misafirlerimle gittiğim yer olan Çamlıçatak festival ve piknik alanı, Ardahan Belediyesinin ilgisizliği nedeniyle çöplerle kaplanmış ve çöp bidonları boşaltılmadığı için vatandaş da çöplerini ya çöp kovalarının yanına bırakıyor yada bir ağacın altına atıyor. Gördüğümüz kadarıyla ailesiyle gelen hemşerilerimiz piknik sonrasında çöplerini toplayıp bir kenara veya çöp kovalarına bırakırken, akşam saatlerinde gelen gençler de eğlencelerini yaptıktan sonra çöplerini olduğu gibi piknik yaptığı yere bırakıyor.
Diğer yandan, Ardahan’ın her yerinde su olmasına rağmen, piknik alanında suyun ve tuvaletin olmaması da misafirleri zor duruma düşürüyor, kimi misafirler araçla şehir merkezine tuvalet ihtiyacını karşılamak için gidip geldikleri görülürken, gençler ve çocukların da tuvalet ihtiyaçlarını sağa sola yapması utanç verici bir durum olduğunu söyleyebiliriz.
Oysa İŞ-KUR dan alınan iki elaman festival alanında bütün ihtiyaçları karşılayabilir. Bu iki kişi de bu işten ekmek yiyebilir. Yılda sadece iki gün (festival günü) su verilen bu alanın da suyu verilmesi büyük bir maliyet olmayacağını sizlerde tahmin edebilirsiniz… En kötüsü de tuvalet ihtiyacının giderilmesi hem yerel yönetimler açısından hem de biz Ardahanlı misafirperver hemşerilerimiz açısından çok güzel olur diye düşünüyoruz.
Bu anlamda yerel yönetimlerin bir an önce uyarılması, ve yıllardır unutulan uygulanmayan insan odaklı projelerin ve hizmetlerin artık hayata geçirilmesini bekliyoruz… Şehrimizi siyasi ve bürokratları ile STK’ların bu konunun üzerinde durmasını ve bir an önce bu zaruri ihtiyaçların yaz bitmeden karşılanmasını ümit ediyoruz.
Haberi ekleme saati: 14.35-21 Ağustos 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ARDAHAN'DA YİNE ENERJİ KESİNTİSİ..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşArdahan İli Enerji Kesintisi..

Ardahan İl Koordinatörlüğü sorumluluk sahasında EBD Enerji Üretim ve Ticaret A.Ş tarafından 154 kV 795 MCM Kotanlı HES TM – Köroğlu HES TM Enerji İletim Hattı’nın tel çekim çalışmaları yapılacağından 22.23 /08/2015 tarihlerinde 06:00-18:00 saatleri arasında elektrik kesintisi yapılacaktır Kesintiden etkilenecek bölgeler: 1- Ortageçit köyü 2- Kartalpınar köyü 3- BOTAŞ vana istasyonu 4- Şahinbey TRT istasyonu
Haberi ekleme saati: 14.23-21 Ağustos 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ARDAFED’E ÜNLÜ ADAY

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşMerkezi İstanbul Şişli’de bulunan Ardahan Federasyonunun başkanlığına talip olduklarını açıklayanlar artıyor.
Genel seçimlerein yenileneceği ilan edilen şu günlerde Mali Müşavir Tuncer Dağ’ın ‘Ben hazırım’ açıklaması ardından gazetemizi arayarak ARDAFED’e başkan olmak için kendisininde hazır olduğunu açıklayan Ardahan Eğitim ve Kültür Derneği Başkanı Lojistikçi Celil Ünlü ‘Yapılması muhtemel bir erken kongre öncesi Ardahan Federasyonuna en iyi başkanlık edeceğime inanıyorum.’ dedi.
Tunce Dağ’ın dernekçilik e siil toplumlarda ki rolünü bilen bir olarak kendisinin de ARDAFED’e başkan olmak için hazır beklemesinin bir kazanç olduğunu belirten Celil Ünlü ‘siyasete olduğu gibi STK’larda da gençlerin önünün açılmasından yana olduğunu bu nedenle bende varım’ dedi.
Kendi derneğimizde yaptıklarımız ARDAFED’de yapacaklarımızın garantisi olduğunu da belirten Celil Ünlü oluşturulacak olan geniş kapsamlı bir birliktelikle tek aday, tek yönetim çıkarılmasından yana açıkladı.

**Dağ ‘Hazırım’ demişti..

Ardahan Eğitim ve Kültür Derneği Başkanı Celil Ünlünün de adaylığını açıkladığı Ardahan Federasyonu başkanlığına aday olacağını sinyalini veren Mali Müşavir Tuncer Dağ daha önce yaptığı açıklamada ‘Eğer geniş kapsamlı bir konsensüs sağlanırsa, tek aday olarak ARAFED’e başkan adayım’ demişti.

**Önümüzde ki hafta Gazeteci’nin Konuğu Olacak..

‘ARAFED’e başkan olmak için hazırım’ diyen Tuncer Dağ önümüzde ki hafta Gazeteci Fakir Yılmaz’ın Seymen TV’de sunduğu programa konuk olacak. Dağ’ın bu programda önemli açıklamalarda bulunması bekleniyor.

**Sessizliği bürünmüş..

En son iki ay önce bir araya gelen Ardahan Federasyonun bu toplantıda olağanüstü kongre kararı almak istemiş, ancak bu kararın ikinci bir toplantıda yeniden görüşülmek için ertelendiği bilinen ARDAFED İstanbul’da ki diğer Ardahan STK’ları gibi sessizliğe bürünmüş.
Haberi ekleme saati: 13.09-21 Ağustos 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ÖLÜME UÇTULAR..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**KIŞIN GELDİĞİNİN İLK BELİRTİSİ..

Milyonlarca söğüt kelebeği ölüme uçtu
ARDAHAN'da her yıl Ağustos ayında milyonlarca beyaz kelebek bir araya gelerek köprü ışıkları altında önce dans ettikten sonra ışıkta toplu halde ölüyor.
'Beyaz söğüt' kelebekleri diye adlandırılan kelebekler Kongre Caddesinde'nde sokak lambaların ışıklarını sardı. Milyonlarca kelebek, ışıkların çevresinde dakikalarca uçuştuktan sonra yolun üzerine düşerek ölmeye başladı. Yoldan geçen araç sürücüleri şaşkın bakışları arasında ölüme uçan kelebeklerin görüntüsünü büyük bir merakla izlediler. Bazı kişiler bunu cep telefonları ile görüntüledi. Ölen kelebeklerin adeta kar görüntüsü oluşturduğunu söyleyen vatandaşlardan Osman Yıldız, "Ağustos ayının sonlarına doğru bu doğa olayı her zaman yaşanıyor. Bunun neden olduğu hala belirlenemedi. Ölü kelebekler, yol üzerinde bembeyaz bir görüntü oluşturdu. Sanki kar yağmış gibi görünüyor" diye konuştu.
Haberi ekleme saati: 21.09-20 Ağustos 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

GAZETECİ'NİN BU HAFTA Kİ
KONUĞU HALİT KARAHAN İDİ

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşGazeteci Fakir Yılmaz'ın hazırlayıp, sunduğu ve Seymen TV'de yayınlanan 'Fakir Yılmaz İle İş Dünyası' adlı teleziyon programının bu akşamki konuğu bir CEO'su Murathan Pul Civata Firmasının Yönetimi Kurulu Başkanı, Çıldırlı İşadamı Halit Karahan oldu.
İşadamlarının yanı sıra siyasetçilerin konuk olduğu 'Fakir Yılmaz İle İş Dünyası' adlı programın konuğu olacak olan Halit Karahan aynı zaman da merkezi İstanbul'da bulunan Çıldır Holding'in CEO'su.ydu.

**Sizi Seymen TV Ekranlarına Davet Ediyoruz..

Gazetecilik mesleğinin yanı sıra televizyonculuk hayatına da adım atan Ardahanlı Gazeteci Fakir Yılmaz tarafından hazırlanıp, sunulan 'Fakir Yılmaz İle İş Dünyası' program her cumartesi günleri saat 20.00'da Yönetim Kurulu Başkanlığını Ufuk Yılmazoğlu'nun yaptığı Seymen TV'de yayınlanıyor.
Tüm okurlarını 22 Ağustos 2014 Cumartesi günü saat 20.00'da yayınlanacak olan 'Fakir Yılmaz İle İş Dünyası' adlı iş dünyası, siyaset adlı programı izlemeye davet eden Gazeteci Fakir Yılmaz iş adamlarını konuk ettiği programında bölge işadamlarının görüşlerini tüm dünya ile paylaşmaya çalıştıklarını söyledi.
Haberi ekleme saati: 11.24-19 Ağustos 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Siliopi Değil, Çıldır!

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşArdahan’ın Gürcistan e Ermenistan’ komşu ilçesi Çıldır Belediyesine ait depoda ki görüntüler savaş hali yaşamış bir yeri andırıyor.
Geçtiğimiz gün yaşanan çatışmalarda yıkılmadık iş yeri, yakılmadık aracın kalmadığı Silopi’de ki görüntüleri andıran manzaralarla dolu Çıldır Belediyesinde ki depoda en dikkat çekici fotoğraf ise kardeş belediyelerden alınan hurda araçların kısa sürede kullanılmaz hale gelip, çöpet atıldığını ortaya koyan Çıldır Belediyesine ait yolcu otobüsü oldu.
Haberi ekleme saati: 14.24-18 Ağustos 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com

Sayfa 5 - 213 < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 > >>
Köşe Yazarları
Copyright © 2003 - 2008 Ardahan kuzeyanadolugazetesi.com
Tel: 0478 - 211 43 31 - 211 45 00
Adres: İnönü Cad. No:50 Ardahan