Ana Sayfa · Forum · Linkler · Resim Galerisi
Ana Menu
Ana Sayfa
Makaleler
Forum
İrtibat
Linkler
Arama
Ziyaretçi Defteri

ÜYELİK HİZMETLERİ

ÜYE KAYIT
ŞİFREMİ UNUTTUM

Sitenize Ekleyin
Resim Galerisi
Telefonlar
Konuk Yazarlar

ARŞİVLERİMİZ
2003 YILI
2004 YILI
2005-2006 YILI
Ulusal Haberler
Misafir
Kullanıcı Adı

Şifre

Beni HatırlaKayıp Şifre ?
Site Durumu
Kayıtlı Üyeler : 12997
Misafirler : 32
En Yeni Üyemiz : sanane757000

Kayıtlı Üye :
Fakir 2 Gün Önce
abdullahank 73 Gün Gelmedi
Orhan-Bahcivan 163 Gün Gelmedi
CEVAT COSKUN 168 Gün Gelmedi
atlantis 189 Gün Gelmedi
baris dursun 189 Gün Gelmedi
yilmaz akinci 198 Gün Gelmedi
adacala 199 Gün Gelmedi
admin 201 Gün Gelmedi
yilmaz_akinci 201 Gün Gelmedi
Forum Başlıklari
En Yeni Başlık
Ardahan Köyleri ve İ...
hoçvanın genel iradesi
Sitemizi Dostlarınız...
Bize ulaşın..
Haber Arşivimiz
Ardahan Görüntüleri
Ardahan Fotoğrafları
Kürdistan Komşunuz O...
KORKAKLARA MEYDAN OK...
Teşvik Ardahan’a Uğr...
Ardahan da Devlet mi...
İMRALI’DAKİ GÖ...
Ardahan ARDAHAN
APE FEZO’NUN A...
O benim Babam..
En Yoğun Başlıklar
YALÇIN TAŞTAN HAK... [51]
TRT bölücülük mü ... [35]
KAFATASÇILAR-ARD... [34]
COCUK ÖLDÜRMEYİ K... [30]
YAZARLARIMIZIN YO... [28]
YAZICIOĞLU'NU KAY... [24]
DTP'li vekillerde... [21]
Ardahan TV [19]
kürde fırsat verm... [18]
ANADİLİMİZ KÜRTÇE... [18]
23 NISAN IRKCI C... [17]
UGAR TÜRKLRI [16]
Bim Marketlerine ... [16]
KÜRT SORUNU DEĞİL... [15]
ARDAHAN LI OLMAKT... [15]
HİT
reklam
Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş Pinterest'te Fakir adlı kullanıcının profilini ziyaret edin.

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

<
Erdahan, Ardahan, ARDAHAN
Yazar Fakir


Ardahan'da Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin


Facebook'ta Paylaş
SİTEMİZE REKLAM VERMEK İÇİN;
0. 535 418 32 58 NOLU TELEFONUMUZU ARAYABİLİRSİNİZ..

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yazarlarımızı okuyor musunuz?

YAZIYORSAM SEBEBİ VAR
ÖCALAN DURDURUR..

Fakir Yılmaz Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşDüşük hükumetin çoğu milletvekili olmayanlarla birlikte aldığı kararlarla yeniden başlayan iç çatışmaların nereye varacağını büyük bir merakla bekleyen kamuoyu son anda ülkede ki tüm programlarını iptal ederek, Brüksel'e gitmesiyle yeniden gözlerini üzerine çeviren HDP Genel Fakir Yılmaz Başkanı Selahattin Demirtaş'ın dönüşün de nasıl bir açıklama yapacağını bekliyor.
Son bir haftadır, 'birilerinin bu işin öyle diş göstermekle, şakaya gelecek bir iş olmadığını anlayıp' geren, bölen, vurduran, çatıştıran açıklama yapmaması ve konuşmaması ile birlikte temposu düşen çatışmaların son bulması için tarafların yeniden masaya dönmesini isteyen kamuoyunun bu istenmeyen çatışmaları bitirecek olanın 4 aydır tecrit altında tutulup, kimseyle görüştürülmeyen Öcalan olduğunu da biliyor.
Düşük hükümetin, sarayın, askerin, polisin de bildiği bu duruma inanan diğer bir tarafta orantısız güç kullanıp, dağların, taşların ve sınır ötesinin bombalanmasına tepki gösteren Rusya'dan sonra ABD'de biliyor ve barışın İmralı da olduğuna işaret ediyorlar..
Arap Birliğinin topluca imza altına aldığı kararı da görmezden gelip, es geçenler bu işin hiçte öyle bir mahalle kavgası olmadığını, ulusal sorundan çıkıp uluslararası sorunu olduğu da görülüp, kabul edilmeli..
Ve bu güzelim ülkeyi üzen, ağlatan, yoran bu önemli sorunun muhatabının birinci aktörünün birilerinin oy korkusuyla ikide bir zırt, pırt tecrit altına alıp, kimseyle görüştürülmeyen Öcalan'dır...
Yapılan barış çağrılarına karşın, 'Kime ne ben savaşacağım, nasılsa ölen benim oğlum, çocuğum değil..?' dercesine barış yanlısı kamuoyuna rağmen ısrarla savaş diyenlerin de bildiği bu gerçeğin havuz medyasının kirli manşetleri bile saklanamayacağı artık aşikardır..
İşte ondan geldiği söylenen ve tüm taraflara kızdığı belirtilen en son açıklaması bile iyiden iyiye alevlenen çatışmaları en alt seviyeye yetti bile..
Yani kısacası toplumun %99'nun istemediği iç çatışmaları yani herkesi geren, anaların yüreğine ateş düşüren olaylara son verecek olan tek bir isim var..
Oda Barış masasının yıkanlara çok kızdığı öğrenilen Kürt sorununun baş aktörü olan ve daha dün bir çok devlet görevlisi, eski siyasiler, önemli isimlerin serbest bırakılmasını istedikleri İmralı'da ki Öcalandır..

**Hep biz mi diyeceğiz?

Fakir Yılmaz Anaların yeniden ağladığı, zaten yaralı olan yüreklerin yeniden dağlandığı şu günler de Ardahan STK’ları yine ortada yoklar..
Bir basın açıklaması yapmaktan aciz Ardahan stk’larının her olay karşısında sus-pus olmasını bir türlü çözemezken, bunlardan bir olan Ardahan Kültür Evi’nin de bu yönde atılan barış adımına karşı çıktığını duyup, öğreniyoruz..
Zavallıların ve birilerinin adamı olanların yönettiği Ardahan stk’larının başında gelen İstanbul’da ki Ardahan Kültür Evi’nin barış çağrısı yapalım’ teklifine karşı çıkıp, ‘Bizi bu işlere karıştırmayın’ demesi ne kadar aptalca ise benim de içinde bulunduğum Ardahan Federasyonu ile diğer dernek ve stk’ların susması da bir o kadar salakça..
Evet ülkenin ağladığı şu günlerde nerede oldukları bilinmeyen, cumhurbaşkanı, başbakan ve muhalefetin diğer stk’lar ile görüştüğü bir sırada Ardahan stk’ları yine ortada yok..
Kaz gecesi olsa, bilet satışı olsa kravatları takıp, salonları dolduran bu dernekler sadece kaz gecesinde mi Ardahan’ı, ülkeyi hatırlayacaklar?
Bilemiyoruz ama yıllardır bu bir türlü kalıptan çıkamayan ve gün geçtikçe ciddiyetliklerini kayıp eden Ardahan stk’larına bir kez daha sesleniyoruz..
Heyyyyyy.. Ülke ateşte, bir kaşık suyunuzda mı yok?

**Biraz sussanız olmaz mı?

Fakir Yılmaz ‘Olağanüstü günlerin yaşandığı şu günlerde durmadan konuşan siyasiler zaten gergin olan ortamı iyiden iyiye gerip, toplumlar arasındaki kardeşlik bağını neredeyse koparacak hale getirdiler.
Cumhurbaşkanının, Başbakanın, muhalefet liderlerinin toplumu geren, öteleyen her konuşması ardından yaşanan çatışmaların zaten bıçak sırtında olan toplumu iyiden iyiye gererken bu gerilmeye çanak tutan ulusal basın ve medyanın savaş çığırtkanlığı da alıp başını gitmiş bir ülkede sağduyunun nasıl olup sağlanacağı da bilinemiyor.
Toplumsal gerginliği yumuşatacak adımlara ihtiyaç duyulduğu şu günlerde herkesin biraz susup, yaşanması muhtemel yeni gerginlikleri önleyeceğini, önlediğini şu bir kaç gündür susan cumhurbaşkanı ile başbakanın konuşmamalarından daha iyi anlıyor, hissediyoruz..
Yeni hükumetin kurulması gerektiğini görmezden gelip, 45 günün dolmak üzere olduğunun da gölgeleyen toplumu geren siyasi konuşmalara son vereceklerin başında gelen ilk siyasi ise yaptığı sözde açıklamasıyla 6 milyon seçmene hakaret eden Bahçeli ve Bahçeli ile ağız dalaşına giren ve tamda AKP’nin istediği atmosferin oluşmasına neden olan Demirtaş’tır..
Kısacası biraz susarmısınızzzz...

**Korkaklarla Barış Olmaz..

Bu ülke kurulduğundan bu yana ceberut yönetimlerin halkı zap-raplarla baskı altına alma geleneğinin kendisini yeniden gösterdiği şu günlerde ilginç durumlarda yaşanmıyor değil..
Fakir Yılmaz ‘Çünkü ceberut anlayışın tüm gücü ile saldırıya geçtiği şu günlerde tek başına iktidarı elinde kaçıran AKP’nin devletin tankını, topunu, yetmedi her kalkışlarında 300 milyarı dağa taşa saçıp, geri dönen F/16’ları arkasına alıp, barış, barış diye haykıran halka rağmen yine saldırya geçmiş durumda..
88 yıllık anlayışın bugünkü temsilcisi AKP’nin bunlarla yetinmeyip, her ölen askerin cenazelerin de ‘şehitler ölmez, vatan bölünmez’ politikasıyla ayakta kalabilen havuz medyası ve de MHP’yi de koltuk değeneği yapıp, kendisini tek başına iktidarda düşüren HDP’ye yüklenmesi sağduyulu AK Partililerinde içinde olduğu kamuoyunun büyük bölümünün dikkatini ve de tepkisini çekmektedir..
Tüm dünya alemin barış masasının 7 Haziran sonrası başkan olamayan şahıs tarafından yıkıldığını anlayıp, yeniden yaşanan çatışmalara tepki koyduğu son olaylar karşısında tek başına direnişe geçen HDP bir taraftan ceberut anlayışla, diğer taraftan Kandilin şahinleri ile mücadele ettiğini de görmüyor değiliz..
Ve başta Selahattin Demirtaş olmak üzere bir çok kişi aslanlar gibi bu saldırılara, gözaltılara, tutuklamalara karşı dik durduğu şu günlerde Ardahan’da önüme gelen bir haber ve fotoğraf ile şok oluyorum..
Çünkü bunca saldırı ve baskıya rağmen 18 bin oy verilen HDP’nin doktor milletvekilinin ve onu CHP’den alıp, getiren İl yönetiminin gözaltına alınan bir partilinin eli kelepçeli olarak iş yerine getirilmesi sırasında polisleri görüp, parti binasına sığındıkları, hatta parti binasını üzerilerine kapattıklarını öğreniyor, bana gelen görüntü ve fotoğraflarla yaşanan bu zavallılık teyit oluyordu..
Evet, aynen böyle bir durumun geliştiği Ardahan’da yaşanan bu durum gösteriyor ki barış korkaklarla olmaz.. Çünkü barış yürek işidir..

**Savaş Kolay, Barış Zor..

Fakir Yılmaz ‘Dünyayı olamazsa da savaşları durduran diye biri yok mu?’ diye bağırdığımız şu günlerde yürekler yine dağlanıyor, analar yine ağlıyor..
Her sabah kalktığımızda kara bir haber almamak için ajanlara bakmaktan korktuğumuz şu günlerde neredeyse saat başı yeni bir çatışma, yeni bir ölüm haberi alıyor ve yaşananlar karşısında ne yapacağımız şaşırıp, kala kalıyoruz..
Silahlar patladıkça, bombalar atıldıkça yürekten yandığımız bugünlerde kimi birilerine diş gösteriyor, kimi bizlere olduğu gibi barış yanlılarına ana avrat gidiyor, kimi ise sabah cenazede akşam denizde milliyetçilik edaları ile yazdıklarımıza kızıp, haber ve yorumlarımıza düm düz gidiyorlar.
Ama hiç bir kimse sanki barıştan yana değil, savaş yanlısı kimi ise dişe diş, kana kan diyor..
Cumhurbaşkanı, Başbakan e Havuz medyanın gazını alan sanal ortam üzerinde ki kabadayılar gibi Genelkurmay’a ‘Al beni askere’ derken, ötekiler gözlerini dört açmış, gelecek olan yeni şehit haberlerini bekliyor, sanki ‘Bak biz dememişmiydik, barış süreci fasa fiso’ demek için..
Ama barıştan yana, barışı işaret edenlerin çoğunluğunun yanında ne yapsalar etkilerini göstermeyenlerin bu olumsuz hava ede beyhude çırpınışları olarak değerlendirirken, beni de içine katıp, bir taraftan insanlara hakaret edip, diğer taraftan ‘Bi bomba atarak, tank sürerek, masaları yıkarak 78 milyon insanı temsi ediyoruz’ diyenlere şaşıp kalmaktayım.
Ya öte taraf, ya ‘savunmadayız’ deyip, siyasi kanadın elini ayağını bağlayan toplum nelinde destek görmeyen adımlar atanlar, yaptıkları eylemi önce üstlenip, sonrada canlar geri geliyormuş gibi ‘Pardon biz yapmadık, bizi dinlemeyenler yaptı’ diyenler..
Onlara ne demek gerek?
Bilemiyorum ama kolayı yani savaşı seçip, inanları karşı karşıya getirenlerin, güvercinlerin kanadını kıranların bir türlü barış diyemedikleri bir ülkede gün geçtikçe zor bir sürece doğruyu gidiyoruz biline..

**HDP Milletvekil Olmak..

Son seçimlerde Ardahan’da da bir milletvekili çıkaran HDP’nin kapatılmak istenmesi, eş genel başkanlarının ve Fakir Yılmaz bir çok idarecisinin tutuklanma tehdidi ile karşı karşıya kalıp, yerden yere vurulması karşısında sus/pus olanların başında gelenlerin HDP’nin baraj hatırı için seçilen milletvekilleri ve onları getirip listelere koyan İl ve İlçe teşkilatları olduğunu fark ediyor musunuz?
Bilemiyorum ama genel sorunlar karşısında olduğu gibi yerel sorunları da gündeme getirmeyip, bunun adına da ‘parti disiplini’ koyanların başında gelen HDP’lilerin başını Ardahan’da ki, Esenyurt’ta ki, Gebze’de ki bunlara benzer diğer bölgelerde ki HDP’lilerdir..
Bir Alevi derneği kadar basında, medyada, alanda gözükmeyenlerin seçimden seçim siyaset yaptığı, siyasetçi olduğu bir HDP’linin ya İmralı da, ya Kandil’de gelen bir uyarı ile yada birilerinin ölümü üzerinde siyaset yapması partinin lokomotifleri olarak bilinenleri yalınız bıraktığını belirtsem, kendilerinin hain ve ajanlıklarını saklamak için bize ihanetçi diyeceklerini de biliyorum..
Ama Ardahan’ın normal bir sorununu gündeme getirmekten aciz olanlardan ulusal bir siyaset beklemek saflık olduğunu da biliyorum..

**Barışta mı da diyemezsiniz?

Fakir Yılmaz Sanırım sizlerde dikkat ediyor ve benim gibi merak ediyorsunuzdur ülkeyi yeniden ağlatan çatışmaların sürdüğü şu günlerde başta Ardahan’ın olmak üzere tüm stk’ların sus-pus olduğunu..
İki ay önce yapılan seçimler ve bu seçimlerde tek başına iktidarı kayıp etmesine rağmen hala hükumet olanların 7 Haziran Genel Seçimleri ardından kayıp ettikleri sağduyu ardından yaşanan çatışmalar karşısında suskunluklarını sürdüren stk’ların neden ayağa kalkmadığını merak ederken, başta Hoç/Fed olmak üzere Ardahan stk’larının nerede olduğunu da sormaktayız..
Önce Askeri, ardından Cemaati susturan şimdi de iktidarı elinde tutmaya devam etmek için HDP’yi susturmak isteyen bir anlayış karşısında insanlar niye susar, stk’lar neden konuşmaz?
CHP’nin AKP ile koalisyon hayallerine dalıp, günlerdir akan kanı, AKP ve MHP’nin anlayış koalisyonu ile kabul görmeyeceğini bilmesine karşı barış yönünde attığı etkisiz adımları, AKP’nin savaş dili siyasetini, MHP’nin savaş siyasetini, PKK’nin bu savaşa anlamsız saldırıları ile benzin dökmesine karşı neden susuluyor.. Yani kısacası barışta mı diyemiyorsunuz?v

**Bayrağın günahı yok..

Fakir Yılmaz HDP Eş Genel Başkanı, son gelişmelere ilişkin açıklamalarda bulunmuş ve MHP liderinin 'HDP kapatılsın' çağrısına da yanıt vermiş..
HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, "Bizim kaybedecek Saraylarımız, kırmızı plakalarımız, makamlarımız yok. Üryan geldik üryan gideceğiz" Birileri "HDP'yi kapatın" çağrısı yapmış.. "Partileri halk açar halk kapatır. Faşizan bir politika hayata geçirilmeye çalışılıyor. AKP'ye şakşakçılık yapan, koltuk değnekçiliği yapan politikalar sorgulanmalıdır," dedikten sonra "Evlatlarımızı sizin pisliklerinizi örtsünler diye hedef yaptırmayacağız. Bizim kaybetmekten korkumuz yok. Bizim kaybedecek saraylarımız, makamlarımız, kırmızı plakalarımız yok. Üryan geldik üryan gideceğiz.
"Cenazelerin üzerine örttüğünüz bayrak sizin günahlarınızı örtmez. Türkiye toplumunun içi rahat olsun; HDP var, HDP görevinin başındadır.
"Kendilerini Türkiye'nin sahibi bizi de vatan haini gibi gösterenler dönüp yaptıklarına baksınlar.’ demiş..
Bence de en güzelini demiş..
Çünkü o şanlı bayrağın sadece cenazelerin üzerine örtülmediğini, bu ülkede vergi vermeden senden, benden daha vatansever kesilenlerin olduğunu da çok iyi bilenlerdenim..
0.535.418 32 58-fakiryilmaz323@hotmail.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?

KADINCA/Selmi Yılmaz
Gülcemal Fidan Diye Biri..

Ardahan Haberi Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşBir köy öğretmeni iken Ardahanîn gelişip, büyümesi için mücadele verenlerin yeniden vilayet ettiği Ardahan Haberi Ardahan’ın ilçesi olan Damal’da Kerimoğlu sülalesinin öneri ve desteğiyle önce belediye başkanı olan ardından uzun yıllar bu koltuğu kimseye bırakmayan ve son olarak en son yerel seçimlerde parti genel merkeziyle girdiği kafa kol ilişkileri ile hiç alakası ve akrabası bile olmayan İstanbul’un Kartal İlçesine ithal edilip, CHP’nin oy deposu olarak bilinen burada önce belediye meclis üyesi, ardından aralarında çöp arabalarınında bulunduğu Kartal Belediyesinin Araçlarından Sorumlu Başkan Yardımcısı koltuğuna oturan Gülcemal Fidan nerelerde?
Göreniniz, duyanınız var mı?
İstanbul başta olmak üzere bir çok batı kentinde bulunan hemşehrilerimizden medet bekleyip, kapı kapı gelen yoksul insanlarımızın başını çeken Damalllıları telefonla bile ulaşmadıklarını belirtilen Gülcemal Fidan’ın neden kendisini sakladığını, niye Ardahan’a, Ardahanlılara soğuduğunu ve en önemlisi bir zamanlar başında bulunduğu Türkiye’nin en yoksul ilçesi Damal’a el atmadığı merak konusudur?

**Barışa şans tanıyın..

Ardahan Haberi 30 Günde 22 güvenik gücü elamanı, bir o kadar PKK’lını öldüğü, bir o kadar ekonomik zararların yaşandığı son çatışmalarda kim neyi kazandı, kan ve göz yaşından öte..
Toplum germekten, ikiye bölmekten öteye bir şeye yaramayan ve ülkeyi diğer ülkeler karşısında zayıflatmaktan öteye geçmeyen açıklama e eylemler sonucu meydana gelen bu olayları yaratan sorunları devrildiği ileri sürülen masada konuşmaya devam etsek olmaz mı?
Gelin bir kez daha deneyelim, bir birimizi öldürüp, üzmektense bir birimizle konuşup, kimin ne istediğini açıkça tartışalım, yapılacakları, yapılmayacakları tartışalım, hatta halka soralım..
Ama bir birimiz üzen şeyleri yapmayalım.
Öldürmekle yakmakla, birbirimize hakaret etmekle bir şey olmayacağını artık anlayalım..
Kardeş olduğumuzu bir kez daha hatırlayalım..
Bunu yapmak için hala şansımızın olduğunu her iki tarafın savaş politikalarına destek vermeyen toplumun sabrını zorlamayalım..
Gelin bir kez daha yıkıldı denen masaya..
Gelin barışa bir kez daha şans tanıyalım..

** Çiyayé Qisir’in Suyu Niye Boş Akar?

Ardahan Haberi Posof’un alabalıklarını, Hanak’ın arılarını, Çıldır’ın meyve bahçelerini yok eden HES’eri yaparken 'yatırım' diyen anlayış, 22 Kürt köyünün bulunduğu Hoçvan bölgesinde ki suları insan ve hayvanlara neden çok görür anlamış değilim..
Ardahan’ın en büyük dağı olmasına karşı nedense bu büyüklüğünden de bahsedilmeyen ve Ermenistan’a komşu Çıldır’a da su sağlayan Kısır (Çiyayé Qisir) dağında ki suyun dünyanın oluşumundan bu yana boş aktığını görmeyenlerin şimdide Zozan deresinin suyu için köyleri, insanları karşı karşıya getiriyor..
Halbuki yıllardır boş akan Kısır dağının suyunun değil 3 köyün, tüm Hoçvan'ın olduğu gibi benim de köyüm olan Büyük ve Küçük Sütlüce köylerine hatta Ardahan’ın bir bölümüne su sağlayacak güçte olduğunu bir türlü anlatamadık gitti..
3.197 m ile Ardahan’ın en yüksek dağı olan ve Çıldır gölünün oluşumuna da katkı sunduğu belirtilen bu dev su kaynağının insanlara ve hayvanlara sağlamak için hazırlanan ‘Sütlüce Su Projesi’ neden bir türlü tozlu raflardan inmez acaba.. Yoksa yarın bir HES’e verilmek için mi bekletiliyor..

**Ülkü Ocakları Başkanı Haklı mı?

Çatışmaların devam ettiği, evlere ateş düştüğü şu günlerde ikiye ayrılmış olan toplumun sanal ortamda başlatığı savaş alıp, başını giderken yaşanan bu duruma farklı bir yönde bakan Ardahan Ülkü Ocakları Başkanı Ercan Ülker imzalı bir açıklama düşüyor ajanslara..
Ardahan Haberi Bakalım ne demiş Ülker;
'Ardahan Ülkü Ocakları Başkanı Ercan Ürker, "Sabah şehit haberiyle sarsıldıklarını iddia edenler akşam pikniklerde denizlerde poz vererek saçma sapan paylaşımlar ile sanki hiç bir şey olmamış gibi davranıyorlar." diyerek sosyal paylaşımlara tepki gösterdi.
Ürker, son günlerde meydana gelen üzücü olaylar sonucunda milliyetçi gözüken bazı kesimlerin bu olaylara verdiği tepkileri şaşkınlıkla izlediğini ifade ederek, "Sabah şehit haberiyle sarsıldıklarını iddia edenler akşam pikniklerde denizlerde poz vererek saçma sapan paylaşımlarla sanki hiç bir şey olmamış, sanki sabah o kadar asker, polis ölmemiş gibi davranıyorlar. Ne acıdır ki insanlarda artık bu tür olaylara alışmış, bu kadar masum insanımız ölürken bir çok kesimin bunu normalmiş gibi karşılaması ise bizi hayretler içinde bırakıyor . Kişisel paylaşımlar haricinde toplumdan en ufak bir tepki yok." şeklinde konuştu.’
Evet aynen böyle demiş Ardahan Ülkü Ocakları Başkanı Ercan Ülker..
Sizce haklı mı?
Bence haklı..
Çünkü Ülker’in dikkat çektiği bu konunun başka bir versiyonunu da biz gazetecilere yönelik yaşanıyor.
Çünkü her çatışma ortamında yaptığımız haber ve yorumlarımız dan memnun olmayıp, sahte mail adreslerinde bizlere demediklerini bırakmayanları satır ve söylemlerinde tanırken, aynı kişilerin klavye kabadayılığı sonrası yaptıkları rezilliklerine de Ardahan Ülkü Ocakları Başkanı Ercan Ürker’in dikkat çektiği sanalda görüyoruz.

**Bu savaşı kim durduracak?

Şimdi birileri çıkıp, ‘Ne savaşı kardeşim’ deyip yine bağırıp, çağıracak ama Şimdi birileri çıkıp, ‘Ne savaşı kardeşim’ deyip yine bağırıp, çağıracak ama biz onlar gibi davranmayıp gerçekleri yazmaya devam edeceğiz.
Barış süreci için kurulan masanın kim yada kimler tarafından yıkıldığının da çokça sorulduğu şu Ardahan Haberi günlerde kabaran milliyetçi duygularla değil, sağduyu ile hareket etmemiz gerektiğinin de altını önemle çizmek gerekir..
Çünkü her gün gelen şehit haberleri ile yüreklerimiz dağlandığını ben insanım, diyen herkes ama herkes bilmeli ve bunun önüne geçmek için karınca kararınca bu savaşı durdurmak için çaba göstermeli..
Çünkü bu savaş gibi hiç bir savaş ve çatışmanın sonun hayırlı olmadığını şöyle geriye dönüp baktığımızda daha iyi anlarız..
Kardeşin, kardeşi öldürdüğü şu kara günlerde hepimizin yeniden alevlenen bu ateşe su taşımamız gerekmektedir..
Ev yakan, yürek parçalatan, anaları, eşleri ağlatan bu savaşın birbirimize zarar ermekten, düşmanları sevindirmekten öteye bir şey kazandırmayacağını anlatmak ve bu yönde yüksek sesle haykırıp, savaş değil, barış, barış demeliyiz.. iz onlar gibi davranmayıp gerçekleri yazmaya devam edeceğiz.
Barış süreci için kurulan masanın kim yada kimler tarafından yıkıldığının da çokça sorulduğu şu günlerde kabaran milliyetçi duygularla değil, sağduyu ile hareket etmemiz gerektiğinin de altını önemle çizmek gerekir..
Çünkü her gün gelen şehit haberleri ile yüreklerimiz dağlandığını ben insanım, diyen herkes ama herkes bilmeli ve bunun önüne geçmek için karınca kararınca bu savaşı durdurmak için çaba göstermeli..
Çünkü bu savaş gibi hiç bir savaş ve çatışmanın sonun hayırlı olmadığını şöyle geriye dönüp baktığımızda daha iyi anlarız..
Kardeşin, kardeşi öldürdüğü şu kara günlerde hepimizin yeniden alevlenen bu ateşe su taşımamız gerekmektedir..
Ev yakan, yürek parçalatan, anaları, eşleri ağlatan bu savaşın birbirimize zarar ermekten, düşmanları sevindirmekten öteye bir şey kazandırmayacağını anlatmak ve bu yönde yüksek sesle haykırıp, savaş değil, barış, barış demeliyiz..

**ATSO Başkanı Cevap Verecek mi?

Benimde üyesi Ardahan Haberi olduğum ve tüm üyeleri gibi esnaf olan tüm insanların ne işe yaradığını bir türlü anlamadığı ama vergi dairesinden daha çok aidat toplayan odaların başından gelen Ticaret ve Sanayi Odalarından biri olan Ardahan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanına bir soru soran yayın grubumuzun amiral gazetesi Kuzey Doğu Anadolu gazetesi gibi bende merak ettim, Ardahan ATSO Başkanı Çetin Demirci geçen yıl ve diğer yıllarda ne kadar vergi vermiş..
Ardahan kamuoyununda merak ettiği bu sorunun muhatabı olan Demirci’nin ATSO üyelerinin sorunları karşısında bu soruya da cevap vermeyebilir..
Bu onun tabi hakkı..
Ama bizlerin icralık olup, zor bela ödediği ATSO’nun aidatlarının başında olan ve kamuya hesap vermesi gereken bir koltukta oturan ATSO’nunn Başkanı Çetin Demirci’nin en son gittiği Yunanistan’da döner dönmez düzenlediği, ‘En çok vergiyi verenler’ töreni ardından bu yönde sorulan bir açıklama yapacağına şahsen ben inanıyorum..
Ya siz?

****Önce Hitler, Sonra da Humeyni Yapmıştı..

Dünkü yazımı biraz daha açmak ve son günlerde yaşananlara birde bu gözle bakılmasını isteyeceğim..
Ardahan Haberi Evet dün ‘Sıra CHP’de’ başlıklı yazımızda birilerinin iktidarı elinde tutmak ve gerçek amacına ulaşmak için izlediği yolu üstü kapalı anlatmaya çalışmıştım..
Gerçi, ‘Dinleyen mi ki var deyip, anlatsan ne olur, anlatmasan ne olur ki?’ diyenleriniz olacak ama bizlerin yıllardır olduğu gibi bugün de anlatmaya, yazmaya devam edeceğim..
Evet, dünyayı kana bulayıp, milyonlarca insanın ölmesine neden olan ırkçı Hitler, ardından da komünistlerle, solcu, sağcılarla dini söylem afyonu ile uyutan bir dünya gören bu dünyada hala aynı anlayışın devam ettiğini tez unutan bizler sonradan terörist ilan edilen ama ondan önce bugün ki gibi dolmabahçe de birileri ile görüşen zamanın genelkurmay başkanı, ardından onları iktidara taşıyıp, sonradan paralelci ilan edilenler ve İmralı, Kandil, HDP ile kurulan dirsek teması e bugün akan onca kana rağmen hayalini kurduğu koalisyonun hatırı için sus-pus olan CHP ile görüşmeler..
Anlatabiliyor muyum?
Hayır biz size yani Kürtlere demiştik diyen CHP’lileri duyar gibiyim..
Hatta, ‘Oh oluyor size’ diyenlerin de duymuyor değilim..
İşte böyle bir süreçte geçen ülkemde birileri ısrarla savaşı pompalarken, birilerinin de iktidarlarının devamını sağlıyor.
Çünkü Hitler döneminde de, Humeyni döneminde de hep böyle olmuştu..
İşte bakın dün kardeş dediklerine bugün dağa çıkın anlamına gelen açıklamalar yapanların da amacı odur..
Yani bugünlerde dikkat edilecek olan en önemli konu dün Gezi de olduğu gibi bugünde bana ne demenin zamanı değil..
Yoksa geç olacak gibi..


Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

GAZETECİ'NİN KONUĞU OLAN
EKONOMİST/ÜSTDÜZEY BÜROKRAT SALİH ALTUN:
Herkes kendi devrimini gerçekleştirmeli..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşGAZETECİ Fakir Yılmaz'ın hazırlayıp, sunduğu ve Seymen TV'de her cumartesi günleri yayınlanan 'Fakir Yılmaz İle İş Dünyası' adlı canlı programa katılan Ardahanlı Bitlis Vali Yardımcısı Salih Altun son günlerde yaşanan olaylarla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.
facebook ve YouTube de de izlenebilecek olan yayına katılan Salih Altun ikisi de Ardahan'ın sınırları içinde bulunan sınır kapılarının önemine de dikkat çekti.
Güçlü bir Türkiye'nin bazı ülkeleri rahatsız ettiğini belirten Ardahanlı Bitlis Vali Yardımcısı yaşanan olayların altında yatan asıl meselenin ekonomi olduğunu söyledi.
Türkiye'nin Posof Türkgözü, Çıldır Aktaş Gümrük Kapısı gibi önemli stratejik gümrük kapılarına sahip olduğunu bununda bölgedeki yani Ortadoğu ve Kafkasya'nın ekonominin can damarını oluşturduğunu belirten Ekonomist/Üst düzey Bürokrat Salih Altun birileri ekonominin bu önemli damarları olan gümrük kapılarından sağlanan ekonominin Türkiye'nin ekonomisine yansımaması için bin bir çeşit oyunlara başvurduğunu ve taşeronları aracılığı ile gümrük kapılarının bulunduğu alanlarda huzursuzluk çıkarıp, ekonomik kan dolaşımını kesmeye gayret ettiğini belirtti.
Seymen TV'de yayınlanan bir saatlik canlı yayında Gazeteci Fakir Yılmaz'ın soruların yanıtlayan Ardahanlı Bitlis Vali Yardımcısı Salih Altun 'bu nedenle ülkemizi karıştırmak isteyenlerin oyununa gelmemek ve kardeşin kardeşi öldürmeden önce oynanan kirli, karanlık oyunlara kafa yorup, önce kendi devrimlerini yaparak ülkenin ekonomik , sosyal olarak gelişmesi için gerekli katkıyı sunması gerekir.' dedi.
Türk Devletinin bölgede önemli bir stratejik ülke olduğunun unutulmamasını isteyen Altun devletin oynanan oyunlara karşın gerekli önlemi aldığını, alacağını bu önlemlerin ana temasının bu ülkede yaşayan herkesin ekonomik özgürlüğünü, sosyal yaşamını garanti altına almak olduğuna dikkat çekerken her bireyinde kendi ekonomisini koruma altına almasının yolununda kapitalist sistemin oyunlarına gelmemesinden geçtiğine işaret etti.
Bölgede ki hayvancılığın yanı sıra arıcılığın göç edilen kentlerde ki geçim çabasından daha karlı olduğuna da dikkat çeken Ardahanlı Bitlis Vali Yardımcısı Salih Altun ben inanıyorum ki doğduğumuz topraklarda doymak daha karlı, daha sağlıklı ve daha huzurlu bir yaşam şeklidir. Deletin verdiği destekler ve gösterdiği yollardan faydalanan herkesin göç etmesine gerek kalmayacak. Bunun için öncelikle kendi devrimimiz gerçekleştirmeliyiz.' dedi.

**Kısa sürede büyük ilgi gördü..

Aynı zaman da Ardahan gazeteciler Cemiyeti Başkanı olan Gazeteci Fakir Yılmaz’ın Ardahan’a televizyon kazandırma çabası bu kez ulusal bazda uyduda yayınlanan özel bir teleziyon kanalında yer buldu.
Aynı zaman da Ardahanlı olan Çıldırlı Ozan Yener Yılmazoğlu’nun oğlu olan Ufuk Yılmazoğlu’nun yönetim kurulu başkanlığını yaptığı Seymen TV’de, ‘Fakir Yılmaz İle İş Dnyası’ adlı bir program hazırlayıp sunan Gazeteci Fakir Yılmaz’ın 5 hafta önce başladığı teleziyonculuk girişimi usta gazeteciliği ile buluşunnca kısa sürede bütük ilgi görmeye başladı.
Her hafta değişik br konuk ile beyaz camın konuğu olan e başta Arahan’ın olmak üzere ülkenin yanı sıra dünyada ki ekonomik ve sosyal konuları tartışan Gazeteci Fakir Yılmaz bugüne kadar KAISİAD Başkanı, Hoçanlı İşadamı Orhan Gökçe’yi, CHP Ardahan eski Milletvekili Ensar Öğüt’ü, İstanbul Sancaktepe Belediye Meclis Başkan Vekili Turgay Akpınar’ı, Ardahanlı İşadamı e Ardahan Eğitim ve Kültür Derneği Başkanı Celil Ünlü’yü konuk etti.
Ardahanlı Ekonomist e Üst düzey Bürokrat Salih Altun’u da konuk eden Gazeteci Fakir Yılmaz’ın önümüzde ki haftalarda da önemli konuklarla tv izleyicileri ile buluşmaya devem edeceği öğrenildi.
Haberi ekleme saati: 22.09-09 Ağustos 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ARDAHAN'IN MEYVE BAHÇELERİ DEĞERLENDİRİLEMİYOR..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşBaşta Posof ve Çıldır ilçelerinde olmak üzere çeşitli alanlarında meyve ve sebze yetişen Ardahan'da meyve bahçeleri ilgisizlikten yok olmaya ile baş başa.
Posof ve Çıldır'da bulunan onca meyve ağacının yeterli ilgi görmemesi dolaysıyla yok olduğuna dikkat çekilirken valilik, kaymakamlıklar emrinde bulunan İl ve İlçe Tarım Müdürlüklerinin bu yönde gözle görülür bir çalışmaması da yok.
Çıldır Akkiraz köyünde ki meyve bahçeleri gibi onca meyve bahçesinin ilgi beklediği belirtilen Ardahan'da ülkenin diğer yerlerinden daha pahalıya meyve ve sebze tüketen Ardahan'da bulunan bu hazinelere sahip çıkılması istenmektedir.
Ardahan Üniversitesinin de bu yönde projeler üretmesi istenen Ardahan'da gerekli ilginin gösterilmesi halinde 102 bin nüfuslu Ardahan'ın meye ve sebze ihtiyacının bu iki ilçe sınırı içinde bulunan meyve ağaçlarından sağlanacağına dikkat çekilirken, Hanak ve Posof'ta ki Bal Ardahan Haberleri Ormanlarının da diğer meye bahçeleri gibi ilgisizlikte beklenen ürünü vermediğine de işaret edilmektedir.
Köylülerin atadan, dededen kalma yöntemler ile bakımlarını yaparak tamamen organik olan meyve ve sebzelerden kışlık ihtiyaçlarını giderdiği gözlenen Ardahan'da bu yönde oluşturulacak proje ve çalışmalar ile yeni bir iş sahasının açılabileceği gibi tüketicinin de organik meyve ve sebze yemesi sağlanacağına dikkat çekilmektedir.

**MERSİN DEĞİL, BADELE..

Meyve ve Sebze bahçelerinin yeterince değerlendirilmediği belirtilen Ardahan'ın Gürcistan'a sınır olan Türkgözü (Badele) köyünde kurduğu sera ile her türlü meye ve sebze yetiştiren Binali Kaynar isimli köylü Kivi'den, Üzüme kadar her meyvenin yetişebileceğini bir kez daha orataya koydu.
Posof'un Türkgözü (Badele) köyünde hobi olarak bahçe, bostan ve sera işleriyle uğraşarak örnek tarım yapan Binali Kaynar, bahçesinde kivi ağacından türlü kiraz, dut, armut, erik ağaçlarına, bostan ve serasında böğürtlenden domatese, bibere, salatasına kadar kendi yetiştiriyor.
Haberi ekleme saati: 11.31-08 Ağustos 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ALT YAPISI OLMAYAN KÖYLERE
ÜST YAPI!

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş234 Köyü, 5 İlçesi bulunan Ardahan'da alt yapıları tamamlanmadan yapılan üst yapıların milyonları çöpe atmaktan öte bir şey olmadığına dikkat çekilmekte.
Başta köylerde olmak üzere bir alana milyonlar harcanarak döşenen kaldırımların kısa sürede bozulmasının ana nedeninin, köylerin %99'nun alt yapısı olmadan üste atılan kaldırımlar olduğuna dikkat çeken Ardahanlı köylüler, hayvanların ayakları altında kısa sürede çamurun içinde kayıp olan kaldırım taşlarını döşemeden önce kanalizasyon ve yağmur kanallarını yapılmasının en doğrusu olacağını belirtmekteler.
Köyler ayrıca sadece köy meydanlarına yönelik yapılan bu çalışmanın ara sokaklardan gelen kanalizasyon, ahır suları ile oluşan çamurların altında kaldığına dikkat çekerlerken, bu yönde yaptıkları uyarıların dikkate alınmaması dolaysıyla bugüne kadar yapılan çalışmaların sonuç vermediğini belirtmekteler.
Haberi ekleme saati: 09.45-08 Ağustos 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

TÜP PATLADI,
BİR ASKER YARALANDI!..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşArdahan merkeze bağil Hoçvan Hacıali köyünde meydana gelen patlamada bir ev çökerek kullanılmaz hale geldi.
Alınan bilgilere göre dün akşam Zeki Gökdemir'e ait evde bulunan LPG tüpünün gaz kaçırması ardından patladı. Tüpün patlaması ile yerle bir hale gelen evin kullanılmaz hale geldiği ama şans eseri kimsenin ölmediği, yaralanmadığı öğrenilirken, çıkan yangının köylülerce söndürüldüğü öğrenildi.
İtfaiye ve Jandarmaya haber verilmesine rağmen kimsenin köye gelmediğinden yakınan Hacıali köylüleri ilgililerin ilgisizliğinden şikayetçi oldular.

**Asker yaralandı..

Öte yandan Ardahan merkezde vatani görevlerini yapan iki askerin şaklaması sonucu bir askerin yaralandığı öğrenildi.
Alınan bilgilere göre 25 nci Mekanizme Tugay Komutanlığında görevli olan askerlerin aralarında şakalaştıkları sırada ellerinde ki silahın açılması ardından yaralandığı ve Erzurum'a sevk edildiği bilgisi alındı.
Haberi ekleme saati: 09.45-07 Ağustos 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

TAHRİK ETME BAŞKAN
Bayrak sadece senin babanın değil!

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşGerginliğin had safada olduğu şu günlerde adr arda yapılan çağrılara ses verilmesi istenirken bazı tahrikçiler de yaşanan bu olumsuz tablodan kaymaklamanın peşinde olması tepkilere neden oluyor.
Bayrak ile ilgili hiç bir gündemin olmadığı bir süreçte adeta zorla esnafa bayrak astırmaya kalkan Ardahan Ülkü Ocaklarına ilk tepki Ardahan Belediye Başkanından geldi.
Belediye Başkanını ziyaret edip, bayrak asma kampanyasına davet eden Ardahan Ülkü Ocakları Başkanına, ‘Sağduyulu ve dikkat etmemiz gerekir. Ülke hassas bir süreçte geçiyor’ diyen Başkan Fauk Köksoy, ‘bu ülkenin bayrağına herkesin saygısı var. Başımızda taşıdığımız bayrağı siyasi konulara malzeme yapmamak en iyisi’ dedi.
Öte yandan Ardahan esnafınında ortamı geren davranışların Ardahan’a olduğu gibi ülkeye zarar vereceğini belirterek Ülkü Ocağının durup, durduk yerde işlere kalkışmasının toplum ayrışmaktan öte bir şey olmadığına dikkat çektiler.
Bayrağın kimsinin babasının olmadığını bu ülkede yaşayan herkesin olduğuna dikkat çeken Ardahanlılar sağduyuya ihtiyaç duyulduğu bir zaman da bu tür çıkışların faydasının kimseye fayda getirmeyeceğine işaret ettiler.


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Atalay: Savaşmayın, Selamlaşın!

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşSon günlerde meydana gelen olaylar hakkında nihayet bir açıklama yapan AK Parti Ardahan Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay ele aldığı açıklamasında sorunların selamlaşarak çözüleceğine işaret etti.
İlçesi Göle’de yaşanan ve barış sürecinin bozulmasına neden olduğu ileri sürülen bir kişinin ölümüne iki kişinin yaralanmasına hiç dokunmadığı görülen AK Partili Milletvekilinin açıklamasını aynen yayınlıyor, yorumunu kamuoyuna bırakıyoruz.

**Basiret Çağrısı

Son günlerde ülkemizde ama özellikle de bölgemizde huzura, barışa, kardeşliğe, refaha ve kısaca tüm güzellikleriyle HAYAT'A kastı amaçlayan müessif gelişmeler, akıl, vicdan ve basiret ehli her insanımızı tedirgin etmiştir.
Son iki asırdır huzura muhtaç coğrafyamızda özellikle son on küsur yıldır 'kan kaybını' önlemeye dönük köklü iyileşmelerin tam da müşahhas bir hakikate iyice dönüşmeye başladığı, dağlarında barut yerine elvan çiçekler kokladığımız bu günlerde adeta baharı kışa çeviren bir ani iklim değişikliğiyle karşı karşıya kaldık. Ve herkes birbirine 'NELER OLUYOR? NE OLACAK? Diye sormaya başladı.
Emin olun ki, bu sorunun doğru cevabı için sadece son bir yüzyıl içinde yaşanmışları bilmemiz yeterli olacaktır. Üstelik böyle bir bilgiye acil ihtiyacımız da vardır. Çünkü olan-bitenlerin asıl kaynağını görmek ve gerçek faillerini tanımak bize aynı zamanda hepimizin beraberce kurtuluşu için ihtiyaç duyduğumuz iksirimsi bir bilinç de kazandıracaktır.
Bu toprakların altındaki hazinelere konmayı kendi siyasi ve askeri hatt-ı harekâtı olarak belirlemiş güçlerin süfli amaçları için haliyle yapmaları gereken ilk şeyin bu topraklar üstünde yüzlerce hatta binlerce yıl boyunca birlikte yaşamış toplulukların birini diğerine düşman kılarak onları bir arada tutan asıl düğümü çözmek olacağı açıktır. Bizim ise kesin olarak bilmemiz ve inanmamız gereken hakikat, uzun sömürgecilik tarihleri nedeniyle habis hedefleri için din, dil, mezhep, fikir, siyaset ve benzeri sebeplerden hangisini nerede ne zaman kullanacaklarına dair zengin bir arşive sahip olan dev(let)lerin bizler için 'baldıran zehrini gizleyen altın tas' misali adına 'milliyetçilik' denilen bir bandaja sardıkları 'çok kötü bir niyet' taşıdıklarıdır.
İster daha dün 'din' görünümlü bir milliyetçilik aşkına duçar olan gerek Balkan ve gerekse Doğu Hıristiyan toplumlarını veya 'dil' mahreçli bir milliyetçilik ülküsüne kanıp kendi köküne hançer saplayan Arap toplumlarının bugün yaşadıklarını matematiksel bir kesinlikle sunan veriler üzerinden okuduğumuzda milliyetçiliklerin özellikle de bu topraklar üzerinde yaşayanların mutluluklarını her geçen gün biraz daha nasıl azalttığını açıkça göreceğiz. İşte o zaman bu hastalığın bizi bize kardeş değil, düşman ettiğini, her birimizi yekdiğerinin kurduna dönüştürdüğünü, her birimizin canını, malını, ırzını yekdiğerine haram değil helal kıldığını daha iyi idrak etmiş olacağız. Çünkü ayrılık-gayrılık davasına, sen-ben kavgasına teslim olmuşları bekleyen kader sadece dizlerini dövüp ağıt yakmaktır.
Peki, farklı kanallardan gelen suları birleştirmek suretiyle birlikte akan coşkun bir nehre dönüşme derecesine yükselmek var iken, öylesi bir nehrin sularını ayrıştırarak peş peşe dökülen damlalar derekesine düşmenin hangi haklı gerekçeleri olabilir?
7 yıl, 30 yıl, 100 yıl savaşlarının ardından milyonlarca insanın hayatına mal olmuş iki dünya savaşından sonra hem de aykırı onca özler taşıyan damlaları birleştiren Avrupa deryası tecrübesi ile daha dün bir okyanus iken bugün adeta kokuşmuş göletlere dönmüş; bilgiye, ekmeğe ve özgürlüğe hasret Asya ve Afrika kıtalarında cereyan eden havadisten hiç mi ibret almayacağız? Allah aşkına söyleyin! Gün geçmez ki, yüzlerce dilhûn manzaralar seyrettiğimiz Afganistan, Irak, Yemen, Suriye ve Mısır gibi ülkelerden hangisi bugün kim veya kimler için, hangi ırk, etnik, din ve mezhep ehli için bir gülşendir? Yoksa o yerleri canlı cansız tüm varlıklarıyla hem de gelecekleriyle birlikte cayır cayır yakan, arşı kaplamış o kapkara dumanlarıyla, fıtratı bozulmamış her canlıyı hüzün ve kedere boğan zalim bir cehennem değil midir görülen?
Tüm bunlar ortada dağlar misali duruyor iken, tam da bu oyunun senaristlerinin arzularına uygun şekilde davranıp, faturayı hemen birbirimize kesmeye acele etmekle hikmet ve basiretten nasıl da uzaklaştığımızı görmüyor muyuz? Yoksa ateşin yakıcı olduğuna inanmak için o narın illa bize de dokunması mı gerek?
Öyle ise gelin, birbirlerinin kurdu olma zorluğuna değil birbirimizin kardeşleri olma kolaylığına irade koyalım. Ve hep birlikte bu uğursuz geceyi neşe ve ümit ışıltılarıyla dolu bir sabaha evirelim. Bunu başarmak elbette ki mümkün ama hep birlikte...
Bu oyunu bozmaya niyet ederek güne başlamak için yapmamız gereken çok kolay bir iş vardır; saflarımızı sıklaştırmak, selamlaşmak ve selamı aramızda yaymak.
Bilelim ki, selam; ahirette cennetin dünyada da barışın kilidini çözen yegâne anahtardır.
Yüce Allah'ın selamı hepimizin üzerine olsun.
Prof. Dr. Orhan Atalay
Haberi ekleme saati: 11.23-06 Ağustos 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ÖĞÜT: YOL İÇİN DEVREDE

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşArdahan'ın Göle ilçesi ile Erzurum'un Şenkaya-Oltu ilçesi güzergahına ulaşımın sağlanan karayolunun yanan araçlar nedeniyle ulaşıma kapalı olması bölge halkını mağdur ederken, CHP Yüksek Disiplin Kurulu üyesi ve Ardahan 22.23.24 Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt, yetkililerden aldığı bilgiye göre, bu akşam yolun ulaşıma açılacağını söyledi.
AKŞAMA AÇILACAK
Yolun kapalı olmasının ardından gerek siyasi partilerin gerek ticari kuruluşların, gerek muhtarların gerekse de vatandaşların sürekli olarak bilgi almak için kendisini aradıklarını ifade eden Ensar Öğüt, aşama aşama tüm yetkililerle temas halinde olduğunu, gerek diğer yetkiler gerekse Göle Kaymakamından aldığı bilgi doğrultusunda, temizlik çalışmalarının tamamlanmak üzere olduğunu, yolun her an, en fazlada akşama ulaşıma açılacağının öğrenildiğini söyledi.
Haberi ekleme saati: 21.34-05 Ağustos 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Ak, Kara, Ege, Marmara Değil,
Turizime Açılmayan Çıldır Gölü..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşSıcak havaların iyiden iyiye kendisini hissettirdiği şu günlerde bir çok kişi serinlenmek için denizin bulunduğu sahillere kendisi atarken Ardahanlılar da göl ve derelerde serinliyorlar.
Başta an gölünden sonra Doğu Anadolu Bölgesinin en büyük gölü olan Çıldır Gölünde olmak üzere bir çok su kaynağına sahip Ardahan'da bugüne kadar geliştirilemeyen göl turizmine karşın yüzmeyi unutmayan Ardahanlılar etrafına ince kom serpilip, sahil edilmeyi beklen Çıldır Gölünde yüzerek serinliyorlar.

**ONCA GÖL VE AKARSU TURİZME DEĞİL,
HES'LERE HİZMET ETTİRİLİYOR..

Bunaltıcı havaların etkisini sürdürdüğü Ardahan'da Çıldır gölünde ve diğer göl, derelerde serinlenmeye çalışan Ardahanlılar bunca doğal güzelliğin olduğu Ardahan'da başta Çıldır Gölü'nün olmak üzere Çıldır Aktaş Gölü, Posof ilçesinde ki Göllerin, Kura Nehrinin ve de diğer akar suların turizme katkı sunacak sahalara kavuşturulmasını istiyorlar.

Arpaçay HES'in yıllardı suyundan faydalandığı Çıldır Gölü'nün etrafına dökülecek 100 kum kamyonu ile tüm Ardahan'ın faydalanacağı bir sahile kavuşacağına dikkat çeken Ardahanlılar içilecek temizlikte olan Ardahan'ın Göl ve Akarsularının turizme yönelik çalışmalar ile ilin ekonomisine de katkı sunacağına da dikkat çekmekteler.

**ARDAHANDA Kİ GÖL VE DERELER..

ÇILDIR GÖLÜ : Doğu Anadolu’nun bölgesinin Van Gölünden sonra en büyük gölüdür. 115 km2 olan bu göl, Kısır dağı ile Akbaba Dağı arasında yer almaktadır.
Kuzey-Batı yönünde uzanan Singer sırtları Çıldır Gölü ile Çıldır Ovasını birbirinden ayırır. Bu halde göl her tarafından kendisine doğru dikilen yüksek dağlarla çevrilmiştir. Bu bakımdan gölün Çıldır tarafı daha düzlüktür. Bu taraftaki kıyılarda ince ince düzlükler ve kumlu plajlar vardır.
Göl; kar suları, kaynaklar ve her iki dağdan inen küçük çaylarla beslenmekte olup, suları tatlıdır. Göl güneye doğru gitgide daralır. Kamervan Adasından sonra dar Zavot Boğazından ötede küçük bir genişleme daha yapar burasına Küçük Göl de denir. Gölün fazla suları belirli bir akıntı ile bu boğaza doğru toplanır ve buradan sonra hızlı bir akışla ve Telek Suyu adıyla gölden çıkarak Kars Çayına doğru akar. En fazla akış yazın olur (10-15 m3.), yaz sonlarına doğru ise akış çok azalır, saniyede 3 m3'e kadar düşer. Rakımı 1950 m olan Çıldır Gölünün yüzeyi kış aylarında buzla kaplanmaktadır.
Gölün kuzeydoğu kıyısına yakın bir yerinde, bir dönüm kadar genişliğinde Akçakale veya Kuşadası olarak adlandırılan ve bir yarımadanın kopmasından ortaya çıkan küçük bir ada bulunmaktadır. Bu ada üzerinde çeşitli kuş türleri barınır: Karabatak, Balıkçıl, Tulumboğaz ve martı bunların en önemlileridir. Bu kuşlar kışın Karadeniz’e göç ederler.
Çıldır gölü balık açısından oldukça zengindir. Kıyılarda ki dere ağızlarında alabalık bulunur. Gölde en çok bulunan balık türü sazan balığıdır. Gölde tatlı su Kefalı de vardır.
Hanak Suyu
Komer köyünden başlayıp Cot suyu ile birleştiği yerde biter
Kayınlık Deresi
Balçeşme köyünün 1 km mansabından başlayıp Fatmaçayır deresinin birleştiği yerde biter
Kür Çayı
Tellioğlu köyünün 1 km mansabından başlayıp Fatmaçayır deresinin birleştiği yerde biter
Kura Nehri
Çatalköprü köyünün 7 km güneybatısından başlayıp ülke dışına çıkar
Posof Deresi
Posof ilçesinden başlayarak Ülke dışına çıkar
Türkmen Deresi
Gedik Köyünün 1,5 km kuzeyinden başlar ve Göle’nin Sormi deresi 3 km kuzeyinde biter
AKTAŞ (HOZAPİN) GÖLÜ : Çıldır ovasının kuzeybatı kesiminde 22 km2’ kadar bir alan kaplayan Aktaş (Karsak, Hozapin) gölünün yarısı ülke sınırları içerisindedir. Yüksekliği 1794 Ardahan Haberleri m. olan göl kapalı bir havza halindedir ve alanı gitgide daralmaktadır. Gölün suları sodalıdır. Gölde devamlı hareket halinde bulunan 12 adacık vardır. İlkbaharda göl yatağından taşan sular bir akıntı oluşturur ve bu akıntıya Zigaristav deresi denir.
AYI GÖLÜ : Arsiyan Dağı ile Cin Dağı arsında yer alıp 0,5 km2 kadar bir alana sahiptir. Göl kenarından çok sayıda küçük kaynak çıkmakta ve bu sular gölü beslemektedir. Gölden taşan suların oluşturduğu ve Hanak ilçemize doğru Cin dağının diplerini izleyerek akan Ayı deresinden yaz aylarında yöre halkı hayvan sulamada faydalanmaktadır.
KARAGÖL (VAKLA) GÖLÜ : Arsiyan Dağının Posof tarafında Baykent (Vakla veya Vahla) ve Alabalık (Sayho) Köyleri yakınlarında bulunmaktadır. Düz bir alanda yer alan gölün çevresi çimenlik olup Alabalığı boldur. Gölden çıkan küçük bir dere Posof ilçemize doğru iner.
BALIK GÖLÜ : Posof İlçemiz sınırlarında Kanlıdağ'ın kuzey tarafında bulunur. Küçük bir alanı kaplayan gölde Alabalık ve Kunduz bulunur.
KANLIGÖL : Posof İlçemiz Eminbey (Cilvana) köyünün batısında ( ) Zendar ve Civantel ( ) köyleri arasında sekiz dekar (8.000 m2) kadar bir alanı kaplamaktadır. Göl suları derin olup, kenarları sazlık ve bataklıktır. Gölde sazan balığı bulunmaktadır.
AYAZGÖLÜ : Posof İlçemizde Eminbey (Cilvana) köyünün hemen doğusunda 10 dekar genişliğinde küçük bir düzlüğün ortasında ve 20-30 m. derinliktedir. Gölde balık bulunmamaktadır.
SAĞRININ GÖLLERİ : Posof merkezinin 6 km. kadar doğusunda Sağrı ile Al köyü yakınlarında birbirine yakın olan Sülüklü ve Kamışlık göllerinin genel ismine Sağrının gölleri denir.
DAVAR GÖLÜ : Posof İlçemizin batısında Hırkat dağının kuzey tarafında 3 dekar genişliğindedir. Gölde balık bulunmamaktadır.
ARİLE (BALIK) GÖLÜ : Posof ilçemizin doğusunda, Gürcistan sınırına yakın Süngülü (Arale) köyünün yanında sekiz dönüm kadar genişliğindedir. Gölde Alabalık boldur. Gölün kenarları çıplak ve kumludur.
Haberi ekleme saati: 16.22-03 Ağustos 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com

Ardahan Yaz Etkinlikleri İptal
Yazar Fakir


Ardahan'da Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin


Facebook'ta Paylaş

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin
SİTEMİZE REKLAM VERMEK İÇİN;
0. 535 418 32 58 NOLU TELEFONUMUZU ARAYABİLİRSİNİZ..

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yazarlarımızı okuyor musunuz?

YAZIYORSAM SEBEBİ VAR
Al İncirliği, Ver Kürtleri..

Fakir Yılmaz Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşGöle’de patlayan silahlarla birlikte bozulan ve gün geçtikçde darmadağın olmaya devam eden barış Ardahan Hbaer sürecinin devam ettiğini ileri sürüp, ‘IŞID’e yönelik operasyon yapıyorum’ deyip, olası bir erken seçim öncesi Kürtleri toplamaya başlayan geçici hükümetin diğer bir yandan da olağanüstü bir savunma içinde olduğunu görmekteyiz..
Suçlunun yalanını ve suçunu saklamak için yalan üzerine yalan ettiği bilinen bir dünyada neredeyse adı sanı duyulmayan ülke başkanlarını bile arayıp, daha dün ‘Sen kimsin’ deyip hakaretler yağdırdıkları dış basınlara kırık İngilizceleriyle sözüm ona demeç verenleri bu paniğinin altında yatanın ellerinde giden iktidarı tutabilme paniği olduğu da nasıl belli oluyor.
Evet 7 Haziran’dan bu yana ellerinde alınan iktidar mührüne rağmen hala hükümet olanlar panik içinde..
Çünkü kurulacak bir koalisyonla eskisi gibi rahat olmayacaklarını iyi bilenlerin bir oy uğruna yapamayacakları şey olmayacağını bir kez dahan anladığımız şu günlerde asıl meslenin ABD’ye yeniden açılan İncirliğin tartışılmasını engellemek, gölgelemek için ‘Al İncirliği ver Kürtleri’ oyununun olduğunu da görmek gerekir..

**Yerel muhalefet nerede?

Ardahan Hbaer Ülke genelinde yaşanan hızlı gündemin baş dönderdiği şu günlerde Ardahan’da falan parti yada filan stk, veya da şu ileri gelen böyle dedi diye bir açıklama, bir demeç, bir haber gören var mı?
Oturdukları koltuklarda pala bıyıklarıyla devrimcilik yapan, çenelerine kadar uzamasına izin verdikleri bıyıkları ile sağcılık yapanlar, dudak üstü kestirdikleri bıyıklar ile hükumete yalakalık yapma yarışı içinde olanlar bu memlekette hiç mi söylenecek bir şey yok..
Bakın en son haber zaten yerde olan sağlıkta yaşanan hemşire sıkıntısı varmış, Sağlık-Sen ve diğer SENler nerede acaba?
Peki ya 18 bin oy alarak Ardahan’ın iki milletvekillinden birini alan HDP’nin İl ve İlçe başkanları illaki bir çatışma yada gerginlikte mi ortaya çıkacaklar?
Ya AKP ile kuracağı koalisyonun hatırı için barış sürecinin bombalanmasına göz yuman CHP’nin Ardahan İl ve İlçe teşkilatları nereye gittiler? Yeni bir seçimimi bekliyorlar, bir birlerini yemekten, seçim kayıp etmeyi mi beklerler?..
MHP’yi sormuyorum.. Çünkü İl başkanı, İlçe Başkanları kimdiri ben bile unuttum..
Kısacası yerel muhalefet var mı ya..

**Atalay tamam da Aktaş niye susuyor?

Ardahan Hbaer Her geçen gün şiddetlenen ve 2 yıldır devam eden barış sürecini bozan ilk olaylardan biri olan Göle’de ki olayın hala aydınlatılmaması dikkat çekerken, bu bölgenin iki milletvekilininde de ses çıkmaması ise dikkat çeken diğer bir önemli olay..
Çünkü başta kendisi de Göleli olan AK Partili Ardahan Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay olmak üzere HDP’nin Ardahan Milletvekili Dr. Taşkın Aktaş’ta yaşanan olay ile ilgili yeterli bir açıklama yapmadıklarını görmekteyiz..
Tamam Atalay 7 Haziran’da iktidarı elinde kaçırmasına rağmen hala hükümet olan AKP’nin milletvekili, onun çokta ‘niye yaptız, neden ettiz?’ deme şansı olmayabilir ve kendi iktidarı hatırı için, kurulması muhtemel bir koalisyonda belki bakan olurum diye düşünüp, susabilir.. Bu normal..
Peki HDP’nin Milletvekili Dr. Taşkın Aktaş ne diye susar ve olay öncesi vede sonrası ortaya atılan iddiaların üzerine neden gitmez?
Evet soruyorum, AK Partili Göle Belediye Başkanının kardeşine çam getirdiği ileri sürülen araç neden hala orada, üzerinde gerçekten çam var mı?
Aktaş bu iddiaları ve yaşananları neden Davutoğlu HDP Genel Merkezine gelirken başbakana anlatmak için genel merkezdeki görüşmeye niye katılmadı?
Önerge verdikle bitmez bu iş..

**Gün kavga günü değil..

20 Yıla aşkındır ısrarla üzerinde durduğumuz ve ülkenin gittikçe İranlaştığını anlatmaya çalıştığımız bir sürece Ardahan Hbaer giren ülkede ard arda yaşanan gelişmeler zaten diken üzerinde duran toplumu iyiden iyiye germeye devam ediyor..
Çatışmaların yeniden başladığı, birilerinin kana kan, dişe diş diyerek birbirlerine meydan okuduğu bir süreçte İş-İt’in namlusunu Türkiye’ye çevirmesiyle artan tansiyonların her an bu ülkeyi felç edeceğinden çekinen toplumun sağduyuya ihtiyaç duyduğunu bilmek gerekir..
Başta Göle’de patlayan silahlar ardından barış sürecini bitirdiğini açıklayan PKK olmak üzere bu örgüte bağlı kolları olmak üzere herkesin savaş değ il, barış demesi gerektiğini bir kez daha hatırlatırken, hükumette bulunan parti AKP’nin de bir an önce diğer partiler ile yeniden, hızla bir araya gelerek hemen koalisyonu kurması gerektiğine işaret edilirken, her an yaşanacak yeni olayların zaten pamuk ipliği ile bağlı olan iç barışı zedeleyeceğini de unutmamak gerekir..
Bu yazıyı yazdığım sırada başta şu an bulunduğum İstanbul’da olmak üzere bir çok yerde operasyon yaptığını açıklayan yetkililerin bunun yanında toplumun gerginliğini giderecek açıklamalar yapması daha etkili olacağını da bilinmelidir..

**Kana Kan Değil..

Ardahan'ın Göle ilçesinde patlayan silahlar ile bozulduğu ileri sürülen barış sürecinin her geçen gün şiddetini arttırarak devam ettiren olayların gölgesinde kaldığının farkında mısınız?
Yumrukların yeniden sıkıldığı, insan bedenlerinin ard arda yere serildiği şu günlerde yeniden Ardahan Hbaer gerilen ortamın nasıl olup, 3 yıldır devam eden ve kamuoyunun büyük destek verdiği sürece dönebiliri tartışmadan bir birlerine karşı sert açıklama ve eylemler de bulunanlarında farkında olmadığını görürken, bu gelişmelerin, yani kardeşin, kardeşi öldürmesinin kimlerin ekmeğine yağ süreri de sormak gerek..
Önce Irak, ardından Libya, sonra Suriye, Ukrayna ve diğer Ortadoğu ülkelerinin kan, revan içinde olması karşısında hangi dünya ülkesi 'vağ vağ' deyip, diz dövdüğünde sorması gerekenlerin ülkenin çekilmek istenen kan çukuruna girmemesi için el ele vermesi gerekmez mi?
Bilmem ama Suruç'ta yaşanan alçakça olayın ardından yataklarında ölü bulunan iki polisin 'Kana kan' denilerek öldürülmesi de bir o kadar kınanıp, ret edilmesi gereken değil mi?
Evet, kanın kanla yıkanmayacağını bilmelerine karşın kana kan, dişe diş diyerek o kan çukuruna yol almak kadar tehlikeli ne olabilir ki bu güzelim ülkem için?

**HDP Erken Seçim Demeli..

Son olarak 31 fidanın alçakça katlediliği bir ülkenin basını, medyası, sanal ortamının da Ardahan Hbaer birilerinin iktidarının devamı için kullanılan İş-İT’i savunmaya kalkışması kadar alçaklaşması gerçekten tüyler ürpetici bir durum..
İnsanların o kadar alçaklaşacağını, ‘Sizinkiler yaparken iyide bizimkilerin yapması kötü mü?’ diyecek kadar alçaklaşması karşısında ne diyeceğimizi bilmezken, her olumsuz olayın getirilip HDP’nin boynuna asılması da bir o kadar alçakça değil mi?
Bilemiyorum ama bu alçaklıklara karşı direnenlerin daha sabırlı, daha barışçıl olması, bu ülkenin çekilmek istenen kan çukurunu yeni çiçeklerin yeşerdiği toprakla örtmesi gerektiğini hemen söylemek isterim..
Çünkü birilerinin kandan beslendiğini daha iyi anladığımız şu günlerde daha çok sağduyulu adımlara ihtiyaç duyulmakta olduğunu bilmeliyiz..
Ki bunu bilmesi gerekenin başında gelen ise 6 milyona yakın oy almasına karşın birilerinin midesine oturan HDP gelmektedir..
Tahrik edilmeye çalışılan HDP’nin 7 Haziran’dan bu yana yürüttüğü sağduyulu politikaya devam etmesi ve çekilmek istenen kavga ortamında uzak durması bu ülkenin güzel geleceği için şarttır..
Bu nedenle; son günlerde ard arda yaşanan olayları fırsat bilip, HDP’ye ve ona oy verenlere yönelik yapılan alçakça saldırılara karşı dik dururken, çok daha dikkatli olunmalıdır..
Ve 3 aydır beleşten iktidarı elinde tutanlara karşı ‘Haydi, hodri meydan’ demesi gereken partinin HDP’dir ve erken seçimi başkan değil, HDP istemelidir..

**Kim öldürdü bu çocukları?

Ardahan Hbaer Ülke de iktidar olduklarını ileri sürenlerin her ölümün ardından başkalarını suçlayıp, kendilerini temize çıkarma çalışmaları dün Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde patlayan kahpe bombanın ardından yine suçlu arıyordular..
Sanki ben bu ülkede yaşayan insanların hayatında sorumlu hükümetmişim gibi açıklamalarda bulunan başbakanın ‘Ya bu çocuklar öldürüldü üzüldüm. Ama ya Adıyaman’da ki şehidimiz için niye üzülmüyorsun-uz?’ dercesine herkesi kendisine benzemeye davet ediyordu..
Ki çoğuda ona benzemeye, 31 gencin öldürülmesini gölgelemek için hiç gündemde yokken Adıyaman’da yaşandığı ileri sürülen çatışmada ölen Askerin boy boy fotoğraflarını 31 gencin cesedinin üzerine seriyordular..
Sanki o askerin ölmesine üzülmeyenler varmış, sanki o askerin, onca güvenlik gücün hesabı görüldü denmek istercesine..
Bu bakışın olduğu, bu kin ve nefretin pompalandığı ülkemin Suriye, Irak olabileceği tehdidini de yayanların asıl korkusu onca çocuğun katillerinin bulunmak istenmesi, bu çocukları öldürenlerin ortaya çıkarılmasını isteyenleri zan altında bırakmak olduğunu da anlamıyor değiliz..
Ama şu unutulmamalı ki kan kanla değil, kan nefret pompalamakla değil, kan kin gütmekle değil, kan katilleri ortaya çıkaran, onca insanı koruyamayanları görevlerinde alanları ortaya çıkarmakla durdurulur..
Peki bunu kim yapmalı?

**Bayram mı, Savaş mı?

Fakir Yılmaz Bir ramazan ayını daha zor bela geri de bırakırken, bu ayın bitimi ile gelen bayramı mana ederek tatile gidenlerin gerek tatil gidişlerinde, gerek ise tatil dönüşlerinde yaşadıkları trafik kazaları ile hepimiz şok etti.
Çünkü bu yazıyı yazarken 4 günlük bayram tatili boyunca 80’e yakın insanın ülkenin çeşitli yerlerinde meydana gelen trafik kazalarında hayatlarını kayıp ettiğini öğreniyorduk..
Ardahan’ın Çıldır ilçesinde meydana gelen ve bir Hanaklının hayatını kayıp ettiği kaza gibi duyulan ile duyulmayan kazalar ile bir hafta içinde en az 100 insanın öldüğü bir ülkede yaşıyoruz..
Bir o kadarının sıcaklardan bunalıp, girdiği deniz ve derelerde boğulduğu ülkemde ‘yol yaptım’ diye övünenlerin bu kadar insanın neden öldüğü, bu ölümlerin önüne nasıl geçilebileceğini hiç mi araştırmaz, önlem almazlar ki..
Çünkü onların derdi Cudi’de bir haftadır süren orman yangını gibi bu işlerle ilgilenecek vakitleri yok..
Zaten zor bela ramazanı bitirdiler, akılları ancak yerine gelir?
Evet, ‘bayram mı, savaş mı?’ sorusunu sorduran bu gelişmenin aslında bu ülkede günü birlik yaşanan rutin olaylardan biri olduğunu, trafik kazalarında dünya birincisi olduğumuzu ortaya koyan istatistiklerdir..
Gerçi yollar gibi hayvancılığın da geliştiği ileri sürülen ülkemde dünyanın en pahalı sütünün de bu ülke de satıldığını da bilip, bilmediğimizi merak ederken, bu bayram da savaşa gittik sanki..
0.535.418 32 58-fakiryilmaz323@hotmail.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?

KADINCA/Selmi Yılmaz
Binbaşıyı öldürenler..

Ardahan Haberi Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşHer gün yeni bir hatta bir kaç üzücü olay duyduğumuz şu günlerde en son kara haber Muş’tan geldi.
Muş'un Malazgirt Garnizon Komutanı Jandarma Binbaşı Arslan Kulaksız ailesinin gözü önünde uğradığı silahlı saldırıda öldürülmesi ile devam eden olayların nereye gideceğini kimse kestiremiyor.
Ardahan Haberi Eşi ve çocukları gözü önünde öldürülen binbaşıyı vuranların kimler, ne amaçla bu çirkin, bir o kadar lanetlenecek olan cinayeti işlerlerken, kime hizmet ediyordular.
twwittir da fuat avni olarak yer alanın günler öncesi attığı twitlerin tek tek gerçekleşmeye başladığı bu ülkede kimler, nasıl bir karanlık oyunun peşindeler?..
Binbaşıdan önce ellerinde öldürülen polisleri, başçavuşları kim neden, ne amaçla öldürdü?
Ne isteniyor bu insanlardan, bu ülkeden?
Buna kimler sebep oldu.. Burada ki amaç bir insanın ölümü ile devşirilecek olan bir oy sevdası mıdır?
Allah aşkına nedir oynana bu karanlık filim..
Perdenin arkasında kim, kimler var?
Peki durup, dururken dağ taşı bombalar nereden çıktı?
Çoğu Kürt Alevi olan 32 genci Suruç’ta kim yere serdirdi?
İncirlik kime açıldı?
IŞID’e vurmak için havalanan uçaklar niye güzergah değişiyor?
Anlayamıyoruz..
Ne oluyor?
Kim binbaşıyı öldürdü, kim?

**Gelin yürüyüşe çıkalım..

Ardahan Haberi Yeniden kan ve göz yaşına şahit olduğumuz şu günlerde iyiden iyiye gerilen toplumun patlamasından korkan siyasilerin yatıştırıcı olmayan açıklamaları da ard arda gelmeye devam ediyor.
Bir taraftan F/16’lara gaz veren, diğer taraftan ‘Aman sağduyu’ diyen siyasilerin durup, durduk yerde bir oy uğruna bu toplumu gererlerken, o toplumun fertlerinden sağ duyulu olmalarını istemesi gerçekte acı verici bir durum değil mi?
‘Bu ülke hepimizin’ deyip, kendisinden başkasına yaşama hakkı vermek istemeyenlerin iktidarda olduğu bir ülkede akan kan ve göz yaşının durması için toplumun kendisi, yani bir partinin, bir siyasi görüşün değil, tüm halkların, sağcı, solcu herkesin kol kola girip, ‘Bu ülke hepimizin’ diyerek alanlara çıkması vede ‘savaşı değil, barışı istiyoruz’ demesi gerekmez mi?
Gelin tatili yarı keselim, twit ve facelerde tahrik eden mesajlar değil gerçek anlamda sağduyuya çağrı yapan mesajlar atalım ve Fransa'da ki gibi büyük bir barış yürüyüşü düzenleyelim..
Her türlü terörün lanetlendiği bu yürüyüş için İzmir'den, Ardahan’a, Edirne’den Çukurova’ya kadar ülke genelinde bir barış yürüyüşü yapalım..
Işıd’ı, PKK’yı diğer örgütlere tepki koyarken devletin başında olup, savaştan başka bir şey konuşmayan iktidarı, muhalefeti de uyaralım..
Gelin gerçek anlamda bu ülke hepimizin deyip, MHP’li, CHP’li, HDP’li, Dinci, Solcu, Sağcı demeden kol kola girip, ellerin birleştiği, omuzların yan yana geldiği de bir yürüyüşe çıkalım..

**Ardahan Televizyonu..

Bir çok konu da olduğu gibi ulusal yada yerel bir televizyonu olmayan Ardahan’ı ülke ve dünya gündemine Ardahan Haberi taşıma çabası içinde olan GAZTECİ Fakir Yılmaz’ın yine Ardahanlı olan Yener Yılmazoğlu’nun oğlu olan Ufuk Yılmazoğlu ile el ele vermesi çok ama çok önemsenmelidir..
Çünkü medyanın bu kadar güçlü olduğu Ardahanlı bir dünyada bir gazeteci ile bir televizyoncunun bu yöndeki çabaları çok ama çok değerli bir harekettir..
Bu nedenle; başta Ardahanlı İş adamları olmak üzere Ardahanlı siyasiler, Ardahanlı yöneticiler, Ardahan STK’ları bu adıma destek vermeli, Ardahan’ın sesi, kulağı, gözü olmaya çalışan ve bunu medyaya taşımak isteyen iki Ardahanlıya omuz vermelidir..
İşte Seymen TV ve Fakir Yılmaz ile Ufuk Yılmazoğlu’nun bu çabası da buna fırsat, imkandır..

**Savcılara düşen görev..

Ülkede yeniden kan ve göz yaşına neden olan olayların her geçen gün biraz daha arttığı şu günlerde Türkiye Cumhuriyeti Savcılarına büyük görevler düşüyor..
Çünkü insanların sığındığı Adaletin temsilcileri savcıların hala ar olduğuna olan inancımızla bu ülkede yaşanan olayların üzerine hemen gidecek ve o yaşanan olayı en kısa sürede orata ya çıkarıp, kamuoyunu rahatlatan soruşturma yetkileri savcıların elindedir..
İşte bunun en son örneği Ardahan’ın Göle ilçesinde başlayıp, yurt geneline sıçrayan ve yeni çatışmalara neden olan gizemli olaylardır..
Evet birilerinin oynamak istediği karanlık oyunları en yetkili olan savcılar çözmelidir..
Yani Göle’de ki olayın, Kurbani Morkoç’un ölümüne iki kişinin yaralanmasına neden olan olayın başlangıcı ve bitişini aydınlatacak ve sonucunu kamuoyuna, soruşturma dosyasını hakimlere Ardahan Haberi teslim edecek olan savcılardır..
Çünkü Göle’de yaşanan ve ülke geneline sıçrayan olayların başlangıcın da kaçak orman kesimi, insan katliamı öncesi ağaç katliamı olduğu ileri sürülmektedir..
Ve buna neden olan ise şu an hala Göle Belediye Başkanı Akın İsmailoğlu’nun kardeşinin hızarına getirildiği çamlar olduğu iddialarıdır..
Bölgeyi iyi tanıyan iki gazetecinin bu yöndeki ısrarlı iddiası araştırılmalı, PKK’lılarca tartaklandığı ileri sürülen belediye çalışanları sorgulanmaldırlar..

**Ne demişti gazeteci?

Ardahan’ın Göle ilçesinde yaşanan ve bir kişinin ölümü ile sonuçlanan olay ardından ‘Barış süreci Ardahan’da mı bozulacak?’ diye yazan Gazeteci Fakir Yılmaz’ın dikkat çektiği olaylar gün geçtikçe artmaya devam ediyor.
Ve son olarak Şanlıurfa Suruç’ta yaşanan ve 32 fidanın katledildiği olay ile devam eden Ardahan Haberi huzursuzluk PKK’nın yollara inmesiyle sürüyor..
Gün geçtikçe artan olayların yeni gerginliklere neden olacağını ve bu olayların etrafı ateş çemberi ile sarılmış ülkenin geneline sıçrayacağından korkanların bir taraftan sözde sağduyu çağrısı yaparlarken diğer taraftan da alttan alta yanan ateşe benzin serpen açıklamaları da önümüzde ki günlerin daha sıcak ve ateşli olacağını ortaya koymaktadır.
Seçimlerden bu yana bir türlü kurulmayan yeni hükümetin kurulup, kurulmayacağını, erken seçimin olup olmayacağı tartışmaları arasında devam eden olayların daha çok büyümemesi için ‘düşmüş hükümet’in çabası yeterli olur mu bilinmez ama sanırım bu gidiş iyi bir gidiş değil..
Evet gazetecinin dediği gibi sanırım barış süreci ve ülke zor günler yaşıyor..
Ve bu zor günleri aşacak olan yine biz yani halklarız..
Çünkü yanan ateşin Rezzaların paraları ile ülkeyi, ekonomiyi yürüttüklerini sananları değil, halkın çocuklarını yaktığı bilinmelidir..
Ve Savaş değil, barışı istemeliyiz..

**Ardahan Belediyesi Yapacak mı?

Adeta etimizi dişimize takarak ‘Analar ağlamasın, göz yaşları dökülmesin’ diyerek yeniden barış çağrısı yaptığımız bir süreçte Çıldır Belediye Başkanının verdiği bir kararın haberini alıyoruz..
Ardahan Haberi Ardahan’ın Göle ilçesinde başlayıp, gün geçtikçe ülke geneline yayılan gerginliğin Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde gelen kara haber ile devam ederken, güzel ve alkışlanacak bir haber Ardahan’ın Gürcistan ve Ermenistan’a komşu ilçesi Belediye Başkanı K. Yakup Azizoğlu’nun ilçesinde yapılacak olan tüm yaz etkinliklerinin iptal edildiğini duyuruyordu..
Gerek Göle’de, gerek ise Şanlıurfa ve Adıyaman’da meydana gelen ölümlerin üzerinde saz çalıp, oynayamayacaklarını belirten e tüm hazırlıkları biten Çıldır Festivallerinin iptal edildiğini duyuran Çıldır Belediye Başkanı Kemal Yakup Azizoğlu’nun bu kararı diğer başkan ve komitelerce dikkate alınacak mı bilinmez ama gerek ramazan ayının, gerek ise ekonomik sıkıntılar içinde ki gurbetçinin gelememesi ve biçin döneminin başlaması dolaysıyla bu yıl zaten ilgisiz kaldıkları görülen yaz etkinliklerinin biride bu hafta sonu Bülbilan’da, bu etkinliğin ardından Ardahan’da gerçekleşecek..
Bilemiyorum ama Kamber Morkoç’a ağıtlar devam ederken şenlik yapan Hoçvanlıların yapamadığını Bülbilan Derneği ve Ardahan Belediye Başkanı da yapar mı bilinmez..

**Ne İsa’ya, Ne de Musa’ya..

Basın özgürlüğünde her geçen gün biraz daha kötüleşen anlayışın hüküm sürdüğü bir ülke de ‘gazetecilik yapmak kadar ne zor olabilir?’ diye sorulursa bunun cevabını, Göle’de yaşanan olaylar ardından yaşadıklarımız yeter, artar bile deriz..
Çünkü her yazdığınıza, her haberinize karışan bir anlayışın genelden yerele kadar tüm etkisiyle Ardahan Haberi hüküm sürdüğünü biz gazeteciler değil, o baskıları yapan ulusal ve yerel idareciler daha iyi biliyorlar..
Kendi yazdırdıklarının doğru, bizim yazdıklarımızın yalan ve yanlış, hatta halkı ayaklandırma olarak algılayıp, paniklenenlerin aslında görmek istemedikleri gerçeklerden korktuklarını da bilen biz gazetecilerin diğer bir derdi de yazdıklarımızla yöneticilere yaranamadığımız gibi konuya muhatap olan tarafa da yaranamıyoruz..
Çünkü herkes kendisinin görmek istediğini göremeyince kızdığını da bilenlerdeniz..
Evet geçtiğimiz günlerde yaşanan ve bir kişinin taranan minibüsün içinde öldüğü, iki kişinin yaralandığı olayda bir kez daha gördük ki biz baş belalılar ne isaya, nede musaya yaranıyoruz..
Aslında bu durum gazetecilik yaptığımızı da ortaya koymakta..
Yani ne isyaya yaranma, ne de musaya yaranma hesabı içinde olmadığımızı ortaya koyan bu gelişmelere baktığımızda birilerinin yalanları ile kandırdıkları toplumun bir şeyleri bilmemesi için uğraştıklarını, bizlerin de yazdıklarımızla isaya değil, musaya değil o kendisinden bir şeyler saklanan topluma yönelik yazdığımı ortaya koymaktadır..
Baskıları arttırıp, daha özgür bir ülke yarattıklarını sananların bugün yaşananların nedeninin gerçekleri saklama hatası olduğunu bir türlü anlamamaları ise işi acı veren diğer bir gerçek yanı.. Ne diyelim ki İsa’da, Musa’da olacak, gazeteci, gazetelerde olacak..


Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin


ÇATIŞMA ARDAHAN SINIRINDA..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşHer geçen gün artarak devam eden iç çatışmalar Ardahan sınırına dayandı. Göle'de bir minibüsün taranmasıyla başlayan ve tüm çağrılara rağmen durmayan iç çatışmaların devam ettiği şu günlerde Göle'den Askeri birliğine giden Göleli bir askere saldırı düzenledi.
Ardahan Göleli Astsubaya Silahlı Saldırı Erzurum'un Horasan İlçesinde Göle İlçesine Bağlı Büyük Altunbulak Köyü nüfusuna kayıtlı Olan Astsubay Üstçavuş Nazım Altun birliğine Giderken PKK'lılar tarafından silahlı Saldırıya uğradı Evli 3 aylık bir kızı olan Astsubay Üstçavuş Nazım Altun ambulansı ile Horasan Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.
Haberi ekleme saati: 19.11-29 Temmuz 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Başkan sen kaç TL. vergi ödedin?

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşArdahan’da en çok vergi veren ilk 100 kişi arasında bulunanlara, ihracatçılar ve girişimcilere düzenlenen bir tören ile ödüllendirildiler.
Kuyumcu ve muhasebeci olarak tanınan
Çetin Demirci’nin başkanı olduğu Ardahan Ticaret ve Sanayi Odasınca düzenlenen törende en çok merak edilen Ardahan’da en çok altın satan firma olarak bilinen Demirci’nin ailesine ait Doğu Kuyucusun ne kadar vergi verdiği oldu..
Ardahan'a değer katanlar vergi ödül törenine Ardahan Valisi Ahmet Deniz, Belediye Başkanı Faruk Köksoy, Defterdar Vekili, KOSGEB Kars ve Ardahan İl müdürleri, İŞKUR İl Müdürü, ATSO Meclisi, İş adamları ve Girişimci gençlerin katılımı ile ATSO binasında gerçekleşti.
Ardahan Valisi Ahmet Deniz’de yaptığı konuşmada, iş adamlarının güvenli bölgeleri tercih ettiğine dikkat çekerek, ’’Gerçek anlamda girişimci yoksa üretim yapmak mümkün değil. Artık çağımızın gereği olarak sadece üretmek yetmiyor, ne ürettiğimiz, ne kadar ürettiğimizden ziyade katma değeri yüksek ürünleri üretmekve pazarlayabilmek önemlidir. Türkiye son yıllarda ihracatta büyük bir yükseliş sergilemekte ve geçen yıl 158 milyar dolar ihracat yapmış bir ülke konumuna geldi.
Ardahan’a değer katanlar ödül töreninde Konuşan Başkan Köksoy; konuşmasında İlimiz sorunları olan bir ildir, Dünyada ve Türkiye’nin diğer illeriyle mukayese edildiğinde hiçbir zaman sorunlar bitmez çünkü gelişme, mücadele ve yarışma devam ediyor. İlimizin soğuk savaş döneminde travmatik göçle ile birlikte biraz daha sorunları birikmiş bu sorunlar başta hükümetimizin yatırımları ve mülki idarenin gayreti, yerel yönetimler in mücadelesi ve ilimizde görev yapan ticaret odası gibi, önemli kamu yararına faaliyet yürüten STK lar ve diğer kurumlarımızın faaliyetleriyle önemli ölçüde mesafe kat edildi. Ancak bu mesafelerin hızla kapanması için koordineli ve samimi çalışmakta çok önemli. Çok şükür ki bu konuda kurumlarımız Ardahan’ın önünün açılması için mücadelenin samimi savaşını verdiler. Bizde yerel yönetim olarak aynı savaşın içerisindeyiz. Elbette ki en kıymetli olan Ardahan’da kendi imkânlarıyla değerli hemşerilerimizin, girişimcilerin Ardahan’daki yatırım ve faaliyetleri çok önemlidir. Ama biz bunların önünü açmak için bu savaşın ve mücadelenin içinde olduğumuzu vurgulamak istedim, dedi.
Açılış Konuşmsı yapan ATSO Başkanı Çetin Demirci; Umuyorum ki girişimcilerimiz sayesinde zaman içinde ülkemizde ve Ardahan’da, nitelikli ve sofistike ürün geliştirebilme kapasitemiz derece derece yükselerek; ihracat gelirlerimiz, eğitim ve kalkınmışlık düzeyimiz, girişimcilik ve dünya pazarlarında rekabet edebilme gücümüz daha da artar ve dünya pazarlarında hak ettiğimiz yere geliriz, dedi.
Vali Ahmet Deniz, Belediye Başkanı Faruk Köksoy, ve Defterdar Vekili Ali Er, açılış konuşmaları yaparak plaket törenini geçildi.
Gelir ve Kurumlar Vergisi Vergi Rekortmenlerine, İhracatçılara, 40. yıl ve üzeri kayıtlı olan üyelere ve Girişimcilik Kurusu başarıyla tamamlayan Girişimcilere Sertifikaları verildi.
Haberi ekleme saati: 10.06-28 Temmuz 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Baydar seçimlere hazırlanıyor..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş‘7 Haziran Genel Seçimlerinde birinci sıra adayı gösterilseydi, HDP Ardahan’da kazanamazdı’ denilen Veteriner Hekim Yunus Baydar kaldığı yerden yeniden yola çıktı.
Olası bir erken seçim öncesi siyasi çalışmalarını hızlandırdığı görülen AK Parti eski İl Başkanlarından Yunus Baydar çevresine de ‘yarın seçim yapılacakmış gibi çalışın’ dediği de öğrenildi.
Ardahan’da sevilen bir sima olan Veteriner Hekim Yunus Baydar’ın yapılacak olan bir seçimde aday gösterilmesi halinde partisinin önceki seçimlerde aldığı oyları yeniden alacağına da işaret eden Ardahanlılar AK Parti 7 Haziran seçimlerinde ki yanlışının bedelini ödediğini de belirtmekteler.
Haberi ekleme saati: 12.09-27 Temmuz 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Bir yıldır baş hekimi olmayan hastahanede
Hemşire Sıkıntısı!

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşTam kadrosu olması halinde en az 80 hemşirenin çalışacağı Ardahan Devlet Hastanesinde hemşire sıkıntısı had safa da.
Eksik bir kadro ile Ardahanlılara hizmet vermeye çalışan Ardahan Devlet Hastanesinde şu an görev yapan 28 hemşirenin olduğu, bunların 12’sinin de hamilelik ve diğer nedenler ile izne çıktığını geriye kalanların gece gündüz çalıştırılarak hizmet verilmeye çalışıldığı ileri sürüldü.

**Başhekim de yok..

Yeterli hemşirenin olmadığı bu nedenle doğru dürüst hizmet verilmediği ileri sürülen Ardahan Devlet Hastanesin de yaklaşık bir yıldır başhekimde olmadığı alınan diğer haberler arasında olurken, hemşire ve başhekimi olmayan Ardahan Devlet Hastanesinde hemşire dışında bir çok dalda da personel sıkıntısı yaşadığı da belirtilmektedir.
Yıllardır uzman doktor sıkıntısının yaşandığı Ardahan’da bugünlerde hemşire sıkıntısı da yaşanıyor. 60 hemşire ve ebenin tayininin çıkması Devlet Hastanesinde sağlık hizmetlerinde aksamalar yaşanıyor
Boş yatak olmasına rağmen hemşire olmadığı için çok acil durumların dışında yatılı olarak hasta kabulüne izin verilemiyor. Vatandaşlar doktor sıkıntısından sonra şimdide hemşire eksiğini tamamlanması için yetkililerden yardım bekliyor.
Haberi ekleme saati: 20.11-26 Temmuz 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ARDAHAN BOŞALMAYA DEVAM EDİYOR..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**Türkiye nüfusu 5 yılda 5 milyon arttı..

TÜİK verilerine göre, Türkiye nüfusu beş yılda 5 milyon 134 bin 592 kişi arttı. Artışın en fazla kaydedildiği il Antalya olurken, nüfusu en fazla azalan şehir ise Yozgat oldu
Nüfus kayıt sistemine göre son beş yılda 67 ilin nüfusu artarken, 14 ilin nüfusu geriledi. 81 il içinde oransal olarak en fazla Antalya'nın nüfusu arttı, nüfusu en fazla azalan şehir ise Yozgat oldu. Türkiye'de her 100 kişiden yaklaşık 19'unun yaşadığı İstanbul, sayısal olarak nüfus artışında ilk sırayı yine korudu. İstanbul'un nüfusuna beş yılda günlük yaklaşık 801 kişi daha eklendi.
Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre, 2009 yılında 72 milyon 561 bin 312 kişi olarak belirlenen Türkiye nüfusu, beş yılda 5 milyon 134 bin 592 kişi arttı. Oransal olarak bakıldığında nüfus beş yılda yüzde 7,07 artış gösterdi.

**ARDAHAN GÖÇ ETTİ, ANTALYA GÖÇ ALDI
Söz konusu dönemde oransal olarak nüfusu en fazla artan kent yüzde 15,77 ile Antalya oldu. 2009 yılında 1 milyon 919 bin 729 kişi olarak tespit edilen Antalya'nın nüfusu, beş yılda özellikle göç nedeniyle yüzde 15,77 artarak 2 milyon 222 bin 562 kişiye ulaştı. Antalya'yı yüzde 15,75 ile Tekirdağ, yüzde 14,37 ile Urfa ve yüzde 14,25 ile Antep, yüzde 13,60 ile Şırnak ve yüzde 13,16 ile Kocaeli takip etti.
Türkiye'nin en kalabalık kenti İstanbul, oransal nüfus artışında 11'inci, başkent Ankara ise 12'inci sırada yer aldı. Sayısal olarak ise beş yılda en fazla İstanbul'un nüfusu arttı. Türkiye'nin toplam nüfusunun yüzde 18,50'sini barındıran İstanbul'un nüfusuna, 5 yılda 1 milyon 461 bin 860 kişi eklendi. Bu rakam İstanbul'un nüfusunun her gün İstanbul'un nüfusuna yaklaşık 801 kişinin eklendiği anlamına geliyor. Sayısal artışta ikinci sırada yer alan Ankara'nın nüfusu 499 bin 270 kişi, üçüncü sırada yer alan Antalya'nın nüfusu 302 bin 833 kişi, İzmir'in nüfusu da 244 bin 764 kişi arttı.

**ARDAHAN'IN DA ARALARINDA BULUNDUĞU 14 İL 'AZALDI'
Son beş yılda 14 şehrin nüfusunda ise gerileme kaydedildi. Amasya, Çankırı, Çorum, Erzurum, Isparta, Kars, Kırşehir, Kütahya, Sivas, Tokat, Yozgat, Zonguldak, Kırıkkale ve Ardahan'ın nüfusu azaldı. En fazla nüfusu azalan şehir yüzde 11,24 ile Yozgat oldu. 2009 yılında 487 bin 365 kişi olan Yozgat'ın nüfusu, 2014 yılında 432 bin 560 kişiye düştü. Yozgat'ı yüzde 6,80 azalış ile Ardahan, yüzde 4,24 azalış ile Tokat, yüzde 3,46 azalış ile Kırıkkale ve yüzde 3,39 azalış ile Zonguldak izledi.
Haberi ekleme saati: 19.47-26 Temmuz 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Çıldır'a Sınır Ülke de Çatışma!

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşArdahan'ın Göle ilçesinde bir kişinin ölümü, 2 kişinin yaralanması ardından ülke genelinde yaşaşan gerginlik ve barış sürecini bozan bombalamalar ardından şimdi de Ardahan'ın sınırında çatışma haberi geldi.
Ardahan'ın Çıldır ilçesine ve Kars'a sınırı olan Ermenistan komşusu Azerbaycan ile yine çatışmaya girdi.
Alına bilgilere göre Azerbaycan sınırında çıkan çatışmada 5 Ermenistan, 1 de Azerbaycan askeri hayatını kaybetti.
Ermenistan-Azerbaycan cephe hattında çıkan çatışmada Ermenistan 5, Azerbaycan 1 askerini kaybetti.

**ERMENİSTAN ASKERLERİ ATEŞ AÇTI..
Azerbaycan Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, dün, gün boyu ve gece cephe hattının Goranboy, Terter, Ağdam, Fuzuli ve Gedebey bölgelerinde Ermenistan askerleri Azerbaycan mevzilerine çeşitli çaplı silahlardan ateş ederek provokasyon girişiminde bulundu.

**AZERBAYCAN'DAN CEVAP GECİKMEDİ..
Ermenistan askerlerinin cevap ateşiyle geri püskürtüldüğü ve geri çekilirken en az beş askerlerini kaybettikleri belirtildi.

6 Asker Öldü..
Çatışmada, 5 Ermeni askerin Azerbaycan ordusundan ise Eldar Feteliyev isimli bir Azeri askerin öldüğü bildirildi.
Haberi ekleme saati: 17.14-25 Temmuz 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

BAŞKAN BÖLDÜ KUTLADI!..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**BELEDİYE BAŞKANI KÖKSOY KENDİSİNİ ELEŞTİRMEYEN YANDAŞ BASININ BAYRAMINI KUTLADI!

24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı dolayısıyla birçok kamu kurum ve üst düzey yöneticileri birer mesaj yayınlayarak gazetecilerin basın bayramını kutladı.
Bunlardan biride Ardahan AKP Belediye Başkanı Faruk Köksoy’du. Köksoy mesajında şu ifadelere yer vermiş; “Türk Basının ‘da sansürün kaldırışının 107. Yıl dönümünde basınımızın zor şartlarda kamu adına gerçekleri araştırarak doğru haberleri olduğu gibi iftira ve hakaret içermeden, halkımızı aydınlatarak bilgilendirmesi çok değerli takdire şayan bir görevdir” demiş,
Yukarıdaki mesajından da anlaşılacağı gibi başkan, basın mensuplarını ikiye ayırmış, birincisi araştıran doğru haber yazan, ikincisi ise iftira atan ve hakaret eden basın mensuplarıdır. Başkana göre Başkanın basın bayramını kutladığı gazeteciler; kendisinin hatası olsa bile eleştirmeyen, Başkanı yere göğe sığdıramayan, her attığı adımı habere çevirip övgüler yağdıran, ihaleleri il dışında olanlara vermiş olsa bile ses çıkarmayan, hibe yoluyla gelen paraları doğru düzgün kullanamadığı halde ve bu paralarla yapılan üç beş yatırımı belediye yapmış gibi gösterip Ardahan Belediyesi yaptı diyen, Belediyenin halkımızdan aldığı paraların nerelerde kullanıldığını sormayan, sorgulamayan veya ilgisiz alakasız kalan, istediği kişiyi seçim yatırımı olsun diye işe alan kadro veren, istediği kişinin ekmeğiyle oynayan işten atan, ama bunları bildikleri halde üç maymunu oynayan gazeteciler vb. örnekleri daha da çoğaltabiliriz… İşte bu basın mensuplarının bayramını kutlarken, Haberleri olduğu gibi yazan, iftira atmayan (Başkana göre iftiracı olan) Şehrinin gelişimi ve dönüşümü için halkı bilinçlendiren, yol gösteren, yalakalık ve yağcılık yapmayan, para ile haber yapmayan, birilerine para karşılığı internet haber sitesini ve yerel gazetesini kullandırmayan, halktan ve ezilenden yana olan vb. gazetecilerin de Basın bayramını kutlamadığı verdiği mesajdan apaçık belli oluyor.
Başkanın mesajını biz iki guruba ayırmamızın nedeni aşağıda yazdığım nedenlere dayanarak yukarıdaki açıklamayı yaptık. Aşağıdaki yazdığımız nedenleri okuduğunuzda Belediye Başkanının kendine göre iftira atan gazeteciler pozisyonuna girdiğimizi göreceksiniz,
Örneğin, bizi takip eden okurlarımızın da bildiği gibi, daha önce hibe yoluyla belediyenin ihalesini yaptığı Cumhurbaşkanı Abdullah Gül Parkı ile ilgili, “ Cumhurbaşkanı Abdullah Gül Parkı Kaderine mi Terkedildi” başlıklı bir haber paylaşmıştık. Bu haberde olan her şeyin doğruluğunu fotoğraflarla ispatlamamıza rağmen, yani parkta olan fıskiyeli havuzun çalışmadığını çevre düzenlemesinin olmadığını vb. sorunları dile getirmiştik… Başkan bu haberi ve eleştirileri kabul etmeyip, bizi telefonla aramıştı… Buna benzer birçok olay yaşandı. Bu durumda bizler olayları olduğu gibi aktardığımız için bizler iftira atan gazeteciler pozisyonuna girdik ve başkan bizim günümüzü kutlamamış sayıldı.
Diğer bir konu ise Başkan basın özgürlüğünden bahsetmiş, sanırım kendisi gündemi iyi takip edemiyor, ya da basın danışmanları yeterince bilgilendiremiyor olsa gerek, Türkiye’nin 180 ülke arasında son 10 yıla göre 56 sıra gerileyerek Gambiya ve Irak ülkelerin arasında yani 154. Sırada olduğumuzun da farkında değil. Bu durumda ve iddianameleri olmadığı halde tutuklanan gazetecilerinde olduğunu düşünürsek Türkiye de basın özgürlüğünden söz etmek mümkün değil.
Bu durumda Belediye Başkanı kendisini eleştirmeyen yandaş medyanın basın bayramını kutlamış dersek yanlış olmaz…
Fakir Yılmaz-Ardahan Gazeteciler Cemiyeti Başkanı


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

GAZETECİ'NİN KONUĞU
MECLİS BAŞKAN VEKİLİ OLACAK..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşAynı zaman da Ardahan Gazeteciler Cemiyeti Başkanı olan Ardahanlı Gazeteci Fakir Yılmaz'ın hazırlayıp, sunduğu, 'Fakir Yılmaz İle İş Dünyası' adlı programın bu haftaki konuğu aynı zaman da Ardahanlı olan İstanbul Sancaktepe Belediye Meclisi Başkan Vekili Turgay Akpınar olacak.
Sancaktepe Belediyesi Meclis Üyesi, İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi Üyesi, AK Yapı İnşaat'ın Yönetim Kurulu Başkanı Turgay Akpıanr'ı konuk edecek olan Gazeteci Fakir Yılmaz Akpınar ile iş dünyasının yanı sıra ülke genelinde yaşanan son gelişmeleri tartışacak.

**Büyük İlgi Gördü..

Yönetimi Kurulu Başkanlığını Ardahanlı Ozanlardan Yener Yılmazoğlu'nun oğlu Ufuk Yılmazoğlu'nun yaptığı Seymen TV'de her cumartesi günleri saat 21.00'da yayınlanan ve bu hafta İstanbul Sancaktepe Belediye Meclisi Başkan Vekili Turgay Akpınar'ın konuk olacağı 'Fakir Yılmaz İle İş Dünyası' adılı program gerek bölgede, gerek ise ülke genelinde büyük ilgi gördü.
Bu hafta 3. kez yayınlanacak ve geçtiğimiz iki programında Kars-Ardahan-Iğdır Sanayiciler ve İşadamları Derneği Başkanı Orhan Gökçe ile Ardahan eski Milletvekillerinden Ensar Öğüt'ün konuk olduğu 'Fakir Yılmaz İle İş Dünyası' programı izlemek için tv kanalınızda Seymen TV'yi zaplamanız yeterli olacak.
Aynı zaman da www.seymentv.net adlı internet sitesinde yayın yapan Seymen TV uyduda yayın yapan etkili bir ulusal kanal olarak bilinmektedir.


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

BÜLBİLAN'DA KAVGA!..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşÖnümüzde ki hafta yayla şenliğinin yapılıp, yapılmayacağı merakla beklenen Ardahan'ın Bülbilan Yaylasında kavga..
İzinsiz Alkol satışının yapıldığı yaylada her gün yaşanan kavgalara bir yenisi daha eklendi.
lınan bilgilere göre iki aile arasında meydana gelen kavgada bir çok kişi yaralanırken, olaya müdahale eden jandarmanın tarafları ayırmakta bir hayli zorlandığı öğrenildi.
Göz altına alınan şahısların neden kavga ettikleri ise öğrenilemedi.

**HDP'DEN BASIN AÇIKLAMASI..

Öte yanda dün yaşanan ve 31 bir gencin ölümü, bir çok kişinin yaralanmasına neden olan olay Ardahan'da düzenlenen bir basın açıklaması ile kınandı.
HDP Ardahan Milletvekili Dr. Taşkın Aktaş'ın okuduğu mesajda Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde yaşanan olay şiddetle kınandı.


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ÇILDIR FESTİVALİ DE İPTAL EDİLDİ!..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**AZİZOĞLU'NDAN ALKIŞLANACAK KARAR..

Ardahan'da her yıl gerçekleşen yaz şenlikleri ülke genelinde ard arda gelen kara haberler ardından iptal edilmeye başlandı.
Geçtiğimiz gün yaşanan ve bir kişinin ölümü, iki kişinin yaralanması ile sonuçlanan olay ardından iptal edilen Göle Kaşar Festiali ardından bugünde Çıldır Festivali iptal edildi.
Konuyla ilgili bir açıklama yapan Çıldır Belediye Başkanı Kemal Yakup Azizoğlu Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde yaşanan katliam dolaysıyla ilçede ki tüm yaz etkinliklerini iptal ettiklerini açıkladı.
Onca genç yerde yatarken, bi davul zurna çalamayız diyen başkan Azizoğlunun yaptığı resmi açıklama ise şöyle;

**ÇILDIR BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN DUYURU..
Daha önce organize ettiğimiz 16. Uluslararası Çıldır Göl Festivali ve Aşıkşenlik Paneli , Şanlıurfa İli Suruç İlçesindeki hain saldırıdan dolayı tüm Türkiye'deki etkinlikler iptal edildiğinden, İlçemizdeki festivalde iptal edilmiştir.
Tüm Halkımıza Duyurulur...

**Göle Festivali de yapılmayacak.. Bülbilan Hopalılara Devir Edildi..

Çıldır festivalinin iptal edilmesinin çok anlamlı ve doğru bir karar olduğunu belirten Ardahanlılar, aynı kararın hafta sonu yapılacağı ilan edilen Bülbilan Yayla Şenliği ve Ardahan Bal Festivali'ninde de alınmasını isterlerken, Göle Belediyesinin 'Alt yapı çalışmaları var' diyerek ileri ki bir tarihte yapacağını duyurduğu festivalin tamamen iptal edildiğini duyurması beklenmektedir.

**Hoçvan Yayla Şenliğine Tepkiler Var!..

Öte yandan geçtiğimiz gün yaşanan çatışma ardından HDP'li birinin ölmesi 2 kişinin yaralanmasına neden olan olay ardından partili Kamber Morkoç'un ölümünü es geçip, yayla şenliğini iptal etmeyen komiteye ve HDP'ye tepki var.
Yas tutulduğu bir sırada bu şenliği yapanların samimiyetinin tartışma konusu olduğuna dikkat çeken Ardahanlılar hiç bir şey yokmuşcasına iptal edilmeyen ve yapılan Hoçvan Yayla Şenliğine tepki gösterdiler.

**Ardahan Gazeteciler Cemiyeti Suruç’ta meydana gelen bombalı saldırıyı kınadı.

Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde meydana gelen bombalı saldırı sonrası Ardahan Gazeteciler Cemiyeti yazılı bir açıklama yaparak olayı kınadı. Başkan Yardımcısı Özkan Karakaya, cemiyet adına yaptığı açıklamada, terörün her türlüsünü kınadıklarını, terör örgütlerinin huzuru bozmak adına yaptığı hiçbir eylemin başarıya ulaşamayacağını söyledi.
Karakaya açıklamasını şu sözlerle sürdürdü;
“Şanlıurfa ilimizin Suruç ilçesinde yaşanan kanlı saldırı bütün milletimize büyük acı yaşatmıştır. Ülkemizde bu güne kadar yaşanan bütün terör eylemlerinde olduğu gibi, bu kanlı eylem de de gördük ki terörün dili, dini ve ırkı yoktur. Terör örgütleri, hangi dili, hangi ırkı ve hangi mezhebi kullanarak eylem gerçekleştirirse gerçekleştirsin, bunun karşısında millet olarak dik durmalı ve bu kanlı eylemlere fırsat vermemeliyiz. Ülke olarak zorlu bir süreçten geçtiğimiz şu günlerde, Suruç’ta gerçekleştirilen bu eylem, belli bir zümreyi hedef almadığı, ülkemizi karmaşaya, korkuya ve şiddete itme politikası olarak ortaya çıktığı apaçık ortadadır. Yaşanan kanlı saldırıda hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet dilerken, yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar diliyorum.”

*BAŞKAN KÖKSOY SURUÇ VE ADIYAMAN-DAKİ TÖRÖR SALDIRILARINI KINADI..

Ardahan Belediye Başkanı Faruk Köksoy; Şanlıurfa’nın Suruç ilçesindedeki terör saldırısıyla ilgili yaptığı açıklamada. Suruçdaki saldırı Milletimize, Devletimize, Birliğimize ve Halkımıza yönelik Uluslararası bağlantısı olan derin bir Provokasyon olduğuna İnanıyor, nefretle kınıyorum saldırıda ölen vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar dileyen Başkan Köksoy; Adıyaman'da Birliğimizi, huzurumuzu, güvenliğimizi sağlayan güvenlik küvetlerimize Yapılan Hain saldırıyı da lanetle kınıyorum. Şehidimize Allah’tan rahmet Ailesine ve yakınlarına sabır, yaralı iki Askerimize acil şifalar diliyorum, dedi.


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Bulundu ama ölü..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşArdahan'ın Göle ilçesinde dereye giren ardından kayıp olan genç ölü bulundu.
Geçtiğimiz günlerde meydana gelen olaylar ile bir anda ülke gündeminin ilk sıralarına yerleşen Ardahan'ın Göle ilçesinde bu kez bir kişi düştüğü dere de kayıp oldu.
Alınan bilgilere göre Ardahan'ın Göle ilçesine bağlı Yeniköy'e oturan 18 yaşında ki Ülker Aydemir serinlemek için girdiği derede kayıp oldu.
Köylüler ve Afad Ardahan ekibinin iki gün boyunca aradığı Ülker Aydemir'in cansız bedeni bulunarak, Adli Tıp'a gönderildi.

**BİÇERİN ALTINDA KALIP, GÖZÜNÜ KAYIP ETTİ..

Diğer taraftan dün meydana gelen ve bir kişinin ağır yaralandığı olayda bir kişi kaldığı biçerin altında kalarak bir gözünü kayıp etti.
Alınan bilgilere göre Ardahan merkeze bağlı Ardıçdere (Torosğev) köylü Akın Aktaş çayırını biçtiği biçer devrilince biçerin altında kaldı.
Biçerin altında kalan Aktaş'ın biçerin çalışan bıçakları tarafından ağır yarlı olarak Ardahan Devlet Hastanesine kaldırıldığı öğrenilirken, yaşanan kazada bir gözünü kayıp eden Aktaş'ın ucudunda aldığı yaralar dolaysıyla helekooter ile Erzurum'a sevk edildiği öğrenildi.

**Bir günde 3 kaza..

Öte yandan dün meydana gelen trafik kazalarında bir çok kişi yaralanırken, onca araçta kullanılmaz hale geldi.
Alınan bilgilere göre Arahna-Çamlıçatak (Gölebert) yakınlarında ve Ardahan-Tepeler yolunda meydana gelen 3 trafik kazasında bir çok kişinin yaralandığı öğrenilirke

Gazeteci Fakir Yılmaz Seymen TV'de
Yazar Fakir


Ardahan'da Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin


Facebook'ta Paylaş

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin
SİTEMİZE REKLAM VERMEK İÇİN;
0. 535 418 32 58 NOLU TELEFONUMUZU ARAYABİLİRSİNİZ..

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yazarlarımızı okuyor musunuz?

YAZIYORSAM SEBEBİ VAR
Festivalleri Yapacak mısınız?

Fakir Yılmaz Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşKardeşinin belediyenin aracı ile orman da ağaç kesimi yaptırdığı ve olayların bu nedenle çıktığı ileri sürülen Ardahan’ın Göle ilçesinin AK Partili Belediye Başkanı gibi İstanbul’da masa başlarında komiteler yaparak, yıllardır Göle’ye ve festivale gelmeyen iş adamlarından haraç gibi sözde destek bağışları toplatan Dernek’te sessiz sedasız..
Ardahan'da çatışma Kimin, nasıl taradığı bir türlü netleşmeyen ama bir insanın öldüğü, birisi ağır 2 kişinin yaralandığı Göle’de ki olaylar karşısında en azında bir başsağlığı mesajı bile yayınlamayı akıllarına getirmeyen Göle İstanbul ve Ankara Dernekleri festivali yapacaklar mı?
Bilemiyoruz ama bu istenmeyen olaylar sonrası pusuya yattığını gözlemlediğimiz İstanbul ve Ankara Dernekleri gibi yine 20 Temmuz da bölgede festival yapacağını ilan eden ama bin bir baskılar ile yeniden belediye olan ‘Köprülü Beldesinde niye belediye başkanı seçimi yapılmıyor? u soramayan Ardahan Göle Köprülü yani Goreveng Derneği bu kadar olayın yaşandığı bir zaman da yeni bir karar alıp, bir açıklama yapacak mı?
Belki de; ‘olaylar bizi ilgilendirmez biz halk festivali yapacağız’ diyorlardır.. Göle Dernekleri gibi Hoçvan Dernekleri, 3 Bin metre yükseklikte bulunan Bübilan’da şenlik yapacaklar ne diyor..
Onlarda bu gerginliği göz ardı edip, festival, şenliklerine devam edecekler mi? Bilemiyoruz ama derneklere ulaşamayanlar bize soruyorlar..
Festivaller yapılacak mı?

**Orhan Atalay’ın Twitleri..

Ardahan'da çatışma Barış sürecinin bozulabileceğine dikkat çekilen şu günlerde konuşması, savaş değil, barış demesi gerekenlerin konuşmadıklarına da şahit olmaktayız..
Bunların başında gelen ise 7 Haziran sonuçlarından hiçte memnun olmayan ve ülkeyi havuz medya aracılığıyla iyice gererek yeni bir seçime götürmek istediği ileri sürülen başkan, pardon cumhurbaşkanı Erdoğan..
İkincisi; 3 aydır tecrit altında tutulan Öcalan..
Bir diğeri de ilçesinde olaylar çıkan, bir insanın öldüğü Göleli AK Parti Ardahan Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay’dır..
Öcalan’ın yıllardır bir adada tecrit altında tutulduğunu ve konuşturulmadığını asıl sancının da yani şu son bir kaç gündür yaşanan olaylarında bunun yüzünden olduğunu kabul etmek gerekir..
Böyle giderse de daha çok gerginlik olacağından korkarken, barış sürecinin yanı sıra koalisyonun kurulması aşamasında da mutlaka Öcalan’ın konuşturulup, görüşünün alınması gerektiğini düşünüyorum..
Çünkü sorun KCK, PKK, Bölgede ki Güvenlik Güçleri değil, Öcalan’ın konuşmasına izin vermeyen çok konuşan hükümetin anlaşılmaz tavrıdır..
Yani barış süreci de, koalisyonda bu yönde atılacak olan tavra bağlıdır..
Bu arada onca olay yaşanırken twitterında paylaştığı mesajlarla sanki Ortadoğuda bir ülkenin milletvekiliymiş gibi Göle’de, bölgede, ülkede yaşananlar karşısında susmak doğru mudur?
Neyse en iyisi bende twitterımda bir şey paylaşayım, belki anlatmak istediğim daha iyi anlaşılır diyerek..
Hakkı söylemeyen, haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır..


**BARIŞ SÜRECİ ARDAHAN'DA MI BOZULACAK?

77 Haziran'da ortaya çıkan tablo sonucu tek başına iktidarı elinde kaçıran AK Parti'nin ve onun zihniyetini tArdahan'da çatışma aşıyanların iktidarın ellerinden kaçırması şokunu hala atlatamadıklarını gördüğümüz bir süreçte AKP zihniyetinin sahiplerinin Serhat bölgesi olarak adlandırılan Ardahan'ı Kars'ı ve Iğdır'ı HDP'ye kaptırmasına da bir hayli kahrolduklarını devam eden tartışma ve son günlerde yaşanan olaylar ile daha iyi görülüyor.
Evet 7 Haziran'dan bu yana oluşturulmaya çalışılan ortama adeta kıvılcım olan Göle'de ki olaylar bölgeyi olduğu gibi bu bölgede yaşayan herkesi gerdiğini kabul etmek gerekirken, bu gerginliğe devletten maaş alan ajan pardon sözüm ona ajansların yaptığı haber tetikçiliğinin de eklenmeye başladığını görüyoruz.
Ve sanırım birilerinin üç yıldır süren ve toplum büyük bir kesimi tarafından desteklenen barış sürecini bitirmek için bölgeyi yani Serhat'ı kendilerine alan olarak belirlediklerini de izlemekteyiz.
Çıkarılmak istenen çatışma ateşinin kısa sürede ülke geneline sıçrayacağını düşünmeyenlerin bu bedelin altında kalkıp, kalkamayacaklarını da sormak, sorgulamak gerekir derken, bölgedeki güvenlik güçleri, idareciler, siyasiler ve de PKK'nın çok ama çok dikkatli olması da gerekiyor.
Çünkü dipten dibe gelen ekonomik krizin de tetikleyeceği bir iç çatışmanın daha öncekiler gibi olmayacağını da herkes iyi bilmeli..
Yani merek yanarsa fareye de bir şey kalmayacağını, gemi delinirse batacağını herkes ama herkes bilmeli ve tüm taraflar sağduyulu davranmalı.
Havaların bir hayli sıcak olduğu şu günlerde ortamın da ısınmasıyla çıkacak yangına ne PKK'lılarca kesildiği ileri sürülen Göle'nin suyu, nede o suyu bir türlü Göle'ye doğru dürüst getiremeyen siyasilere yetmeyeceğini baştan belirtelim.
Bu arada yaşanan gelişmeleri fırsat bilip, bunu HDP'ye verilen oylara bağlayan faşistlerin de sanal ortanda verdiği gazında bugün olmaz ise yarın onlara da sıçrayacağını da belirtmekten fayda var..
Çünkü o sanal ortam da verilen gazın bildiğiniz gaz değil, çok yanıcı olan ve hemen alevlenen gaz yağı olduğunu da bilmekte fayda var..

**Kültür Evi mi, Kadıoğlu Evi mi?

Ardahan'da çatışma Merkezi bir çok Ardahanlının yaşadığı İstanbul Esenyurt’ta bulunan ve gerçek adı İstanbul Ardahan Derneği kod adı Kültür Evi olduğundan beri tartışılmaya devam ediyor.
Göleli Barış Yıldrım ve arkadaşları tarafından kurulan ve kısa sürede Göleli Mali Müşavir Tuncer Dağ’a teslim edilen, Dağ’ında küçükken alıp, büyüttüğü Ardahan Kültür Evi’nin şimdi ki başkanı da Göleli Efrail Çiftçi..
Yani Ardahan siyasetinde olduğu gibi stk’larından da etkili olan Gölelilerin başında hiç eksik olmadığı Ardahan Kültür Evi’nin baş köşesine asılan bir fotoğrafla artık resmen Kadıoğlu Evi olması tepkiler neden olurken bu tepkiler Kadıoğlu’ndan nemalananların ekonomik gücü dolaysıyla da çokta etkili olamıyor..
Çünkü Kültür Evi’nde olduğu gibi Esenyurt Belediyesinden de bir çok Göleli meclis üyesi, bu meclis üyelerinin yol açmasıyla faydalanan bir çok iş adamı bulunmakta..
Kısacası Tuncer Dağ’ın kendisine ait face sayfasında ki tepkilerin çok etkili olamadığı gibi Dağ’ın soy adı gibi bu konu da Dağ gibi dik durmaması ve Kültür Evi’ni Kadıoğlu Evi yapan sözde solcu, demokratlara teslim edişi bu sözde kültür ama küçük bir zümrenin evini Kadıoğlu Evi yapmıştır..

**Ardahan’ı Medyaya Taşımak..

Ardahan'da çatışma 27 Yıla yaklaşan gazetecilik mesleğimin büyük bölümünü Ardahan’ın sorun ve sıkıntılarını gündeme taşıyıp, tanıtımına katkı sunmak için harcarken şimdi de yine bu yönde yeni bir yola çıkmaktayım..
81 Vilayet içinde televizyonu olmayan iller arasında bulunan Ardahanın ilk internet televizyonun kuran, facebook ve twittirda Ardahan’da yaşananları tüm dünyaya aktarma gayreti içinde bulunan biri olarak şimdide televizyon programcılığına soyunuyorum..
Benim gibi Ardahanlı olan Çıldırlı Aşık/Ozan Yener Yılmazoğlu’nun oğlu Ufuk Yılmazoğlu’nun Yönetimi Kurulu Başkanlığını yaptığı Seymen Televizyonun da iş adamları ile yapacağım, ‘Fakir Yılmaz İle İş Dünyası’ adlı ilk programımı cumartesiden itibaren yayın hayatına başlayacak.
Allah utandırmasın diyerek çıkacağımız bu yolda bugüne kadar yazılı olarak az çok tanıtmaya çalıştığım, başarılarına katkı sunmaya çalıştığım iş adamlarını alacağım programımda gerek yerel de gerek ise ulusalda yaşanan sorun ve sıkıntılara da dem vurup, başta bölge iş adamlarımız olmak üzere tüm iş adamlarımızı canlı yayında tanıtmaya çalışacağım.

**Ekonomi mi, Siyaset mi?

Ardahan'da çatışma Cumartesi gününden itibaren SEYMEN adlı televizyon kanalında da üzerinde duracağımız ekonominin siyasete ne kadar bağlı olduğunu koalisyon tartışmalarının devam ettiği şu günlerde daha iyi anlıyoruz..
7 Haziran’dan bu yana yok hükmünde bir hükümetin idare ettiği ülkede ki ekonominin gün geçtikçe duraklamasını umursamayıp, hükümeti kurma görevini hala muhataplarına vermeyenlerin tuzu kuru olduğunu gören seçmen ve vatandaşların ‘Ne olacak nasılsa ayakkabı kutuları dolduruldu’ şeklinde mırıldayıp, bir türlü başlamayan koalisyon görüşmeleri dolaysıyla saraydakilere yönelik tepkilerine de şahit olduğumuz şu günlerde siyasetin ekonomi başta olmak üzere ne kadar olmazsa olmaz olduğunu da anlamak gerekir..
Komşularımız Irak ve Suriye’de yürütülemeyen yanlış siyaset yüzünden her iki ülkenin de yıllardır kan revan içinde olmasının bu ülkelerde ki insan hakları, eşitlik, demokrasinin yanında ekonomide ki sarsıntılar sonucu olduğunu da görmenin faydalı olacağının altını da çizerken, diğer bir komşu olan Yunanistan’da siyasetinde yaşanan depremin sarsıntılarla atlatılmasına vesile olduğunu da es geçmemek gerekir.
Çünkü siyaset ile ekonominin terazinin dengesi olduğu biliniyor..

**Muharrem Yıldız’ı İhraç Edenler..

Ardahan'da çatışma Bugün ekonomik sorunlar dolaysıyla BAL ligine çıkıp, çıkmayacağı tartışılan Serhat Ardahan Spor’un kıl payı ile kaçırdığı BAL ligine gidememesine vesile olduğu ileri sürülen Kars Spor’un Kulüp Başkanı Muharrem Yıldız’ın partisi MHP’de hem de MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin imzasıyla ihraç edildiğini öğreniyoruz.
Nedeni ise 7 Haziran’da yapılan seçimler öncesi 2. sırada aday gösterilmesine tepki olarak istifa etmesi.
HDP’nin 2 milletvekili kazandığı Kars’ta Muharrem Yıldız’ı 2. sıra milletvekilliğine koyan ve o anda kayıp ettiğini anlamayan Bahçeli’nin HDP’nin Kars ve Türkiye’de ki başarısına kızıp, hırsını Yıldız’dan çıkarmasına anlam vermekte zorlanıyorum.
Çünkü benim tanıdığı Muharrem Yıldız her seçimde başarısız olan Devlet Bahçeli’den de daha çok MHP’li, daha çok partili..
Ama suyun başında olan ve yıllardır hep kayıp eden Bahçeli birilerine fatura kesmeyi kendisine alışkanlık haline getirmiş..
Sonuç mu? Bilmem ama benim Bahçeli’den ve diğer parti liderlerinden beklediğim diğer bir konu da başta kendilerine olmak üzere 7 Haziran’da başarısız olan diğer isim vede teşkilatlara da bir fatura kesecekler mi?

**Hoç/Fed Öcalan’a Sahip Çıkmadı mı?..

Geçtiğimiz yıl yapılan Hoçvan Yayla Şenliğinin mahkemelik olduğunu ilk olarak bizden duyan Hoçvan kamuoyu, ‘Kürt Sorunununu çözüyorum’ diyerek 3 yıldır devam eden ama çokta bir ileri Ardahan'da çatışma gitmeyen Barış Sürecin de ciddi adımlar atmayan AKP hükümetine tepki gösterirlerken aldıkları diğer yeni bir haber ile ikinci bir şoku daha yaşadılar.
Hükümetin samimiyetsizliğine inanan ve çokta bir şey beklemeyen Hoçvanlıları asıl şok eden ise son seçim de HDP’den Milletvekili Aday Adayı da olan BDP’nin eski Esenyurt Belediye Meclis Üyesi olan Hoç/Fed’in Başkanı Yakup Mavzer ve Hoç/Fed yönetimi geçtiğimiz yıl şenlik alanına asılan Öcalan’ın posterlerinin kendilerinin inisiyatifi dışında alanda dalgalandırıldığını, yani suçun kendilerinin değil, partinin ve partinin organize ettiği Hoçvanlı gençlerden olduğunu belirttikleri ve bu yönde ifade verdiklerinin ileri sürülmesidir.
Yani Öcalan’ın gölgesinde siyaset, ticaret yaptıkları ileri sürülenlerin yeri geldiğinde Öcalan’ı, PKK’yı, partiyi satanlar gibi Hoç/Fed yöneticileri de sıvışmaya çalıştıkları ileri sürülüyor..
Yani, ‘biz yapmadık, onlar, hatta o teröristler yaptı’ anlamına gelen ifadeler verdikleri ileri sürülen Hoç/Fed’in ifadelerinin kayıtlarını merak ediyorlar.
0.535.418 32 58-fakiryilmaz323@hotmail.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?

KADINCA/Selmi Yılmaz
HDP’nin adımı, AKP’nin Hükümet Kurma Süreci..

Ardahan Haberi Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşGöle’de meydan gelen olayların bir anda gerdiği gündemin diğer önemli bir ayağı da 7 Haziran’dan bu yana süren hükümet sürecinin nasıl bir son ile sonuçlanacağıdır..
Cumhurbaşkanından yetkiyi alan ve diğer partilerin kapısını çalan AK Parti Genel Başkanı Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’nun önce CHP’nin, ardından MHP’nin bugünde KCK’ya silah bırakma çağrısı yapan HDP’yi ziyaret edecek.
Birinci turda bir şeyin çıkmayacağını bilen Davutoğlu’nun bu turu bitirdikten sonra yeniden Ardahan Haberi Kılıçdaroğlu, Bahçeli’yi ziyaret edip, hükümet kurma çalışmasını bir koalisyonla sonuçlandırma isteğinde olduğuna çokta inanılmayan bir süreçte soğukkanlı olarak gelişmeleri izleyen HDP’nin eş başkanın Demirtaş’ın oynanan satrançta önemli bir hamle atarak ‘Aha KCK’ya silah bırak diyorum’ demesi bugün kendisini ziyaret edecek olan AKP’nin elinde ki bir kozu daha almış oldu..
Çünkü HDP’ye elesine gideceğini açıklayan Davutoğlu ve AKP’liler bu görüşme ardından, ‘Biz HDP’nin KCK’ya silah bırakma çağrısını yap dedik ama yapmadılar’ manasının önü kesilmiş, HDP koalisyon hükümeti kurmadan seçime gitme hesaplarını alt üst etmiştir.
Türk toplumu gibi Kürt toplumunun da yakından izlediği bu süreçte üste çıkma hesapları peşinde olan AKP’nin hala elinde tuttuğu hükümet gücü ile bir taraftan Ardahan’da ki gibi kışkırtma hareketleri yapıp, diğer taraftan da ‘Ya ne ettiysek koalisyon kurmadılar’ hesaplarını bozan HDP’nin 80 milletvekilline karşı dışlanmak isteyişi de olası bir erken seçimde HDP’nin en büyük kozu olacağı da şimdiden görülmekte.
Bunu gören AKP’de yeniden yanlış adımlar atmamak için başka bir yol izlemeye başlayacağı, bu yolun da aylardır tecrit uyguladığı İmralıda geçtiğini ve HDP’siz siyaset, hata iktidar olamayacağını anlıyor gibi..

**Paket Haberi Servis Etmek Sizi Kurtaracak mı?

Ardahan’ın Göle ilçesinde meydana gelen ve bir kişinin ölümü ile sonuçlanan olayların dipten dibe geldiği ileri sürülen bir iç çatışmanın ilk alevi mi bilinmez ama bölgenin bir hayli gerginleştiğini görmek mümkün..
Ardahan Haberi Önce belediyenin aracına el konulduğu haberi, ardından çatışma haberi, sonrada minibüs taranıp, bir insanın ölümü haberi..
Ve sonra haberi karalama, kapatma, yaralama, yönlendirme haberi..
Evet dün Ardahan’ın Göle ilçesinde silahlar patlamış, köylüler yaralanmış, bunlardan biri yani 70 yaşında ki Kamber Morkoç kimden, kimlerden geldiği tartışılan kurşunlarla hayata veda etmişti.
İşte tamda bu esnada devreye giren ajanlar pardon ajanslar Ardahan’da ki kollarının yalan dolanları ile kamuoyuna yalan haberleri pompalamaya başlamış, neredeyse köylüler kendi kendilerini kurşunlayıp, olay çıkardıklarını yazmaya başlamış, hazır, paket haberlerini servis etmeye başlamıştılar.
Burası Ardahan dedirten bu gelişmelere karşı tek başımıza verdiğimiz mücadelede yine birinci çıkarken, bu kez de havuz medyası devreye girmiş, Ardahan’da yaşanan ve bir insanın ölümü tartışılmadan, adeta dalga geçercesine olayı ajanların yalanlarıyla gölgelemeye çalışmaktaydılar..
Bu ülkede yaşanan gerçekleri gölgeleye gölgeleye bu sorunların yaşadığını anlamayanları bu yalanlar kurtaracak mı bilmem ama bu ülkeyi, bu bölgeyi bir hayli zora sokacağı bir gerçektir.

**İç Savaş Provası mı?

Dün ajanslara düşen bir haber belki çok dikkate alınmadı, yada es geçilerek, gölgelenmek istendi..
Ardahan Haberi Çünkü o haber de adını ilk kez duymaya başladığımız, THP’nin yani Turancı Hareket adlı platformun başkanı Hasan Kocabey katıldığı bir TV programında "Suriye'nin kuzeyinde Kürt devleti kurulursa gerekirse silahlanıp bölgeye gidiyoruz deriz." derken kimlere mesaj verdiği merak ediliyordu.
Bu haberin hemen ardından İzmir polisinin geçen hafta terör örgütü IŞİD üyesi oldukları iddiasıyla düzenlediği operasyon sonunda çıkarıldıkları mahkemece tutuklanan 7 kişiden 2'sinin AKP üyesi olduğu ortaya çıkması akıllara birilerinin ‘Her an olabilecek bir çatışma öncesi yeni bir karşı örgüt, yeni bir silahlı grup mu hazırlıyor?’ sorusunu akıllara getiriyordu..
Çünkü balık hafızalı beynimizin unutuverdiği diğer bir konuyu da akıllara getiriyordu..
Çünkü bu gelişmeler Erdoğan’ın başbakan iken, ‘Bizde mi gençleri sokağa çağıralım’ söylemi ile ne kadar pekiştiğini de merak ettirirken, yine aynı Erdoğan’ın ‘Çoğu Kafkasya ve diğer ülkelerde getirilecek olan paralı asker ordusu da kurulabilir’ demecini de hatırlatıyordu.

**Ardahan mı, Öğüt mü Kayıp Etti?

Son seçimlerde beklenen oyu alan ama Saffet Kaya ve MHP’nin AKP’den beklenen oyu alamadığı için yeniden milletvekili seçilemeyen Ensar Öğüt’ün seçimden sonra ikinci Ardahan Haberi açıklamasını görünce Öğüt’ün mü, Ardahan’ın mı kayıp ettiğini kendi kendime sordum..
Çünkü seçimler sonrası bir açıklama yapan Öğüt, ‘Ben değil, Ardahan kayıp etmiştir’ demiş ve sonra da ortada kayıp olmuştu..
Evet CHP’nin hacı milletvekili Ardahan eski milletvekili demeye başladığımız Ensar Öğüt bu seçimleri kayıp ederken kendisinin de hatalarının olduğunu kabul edip, bunları telefi etmesi gerekir diye düşünürken asıl kayıp edenin gerçekten Ardahan olduğunu da belirtmek gerek..
Neden mi?
Bakın üç dönem milletvekili olup, ama iktidar olamayan Ensar Öğüt’ün her açıklamasında Ardahan ve Ardahan’ın sorunları vardı..
Ardahan’ı ve sorunlarını gündeme taşımakta usta olan Ensar Öğüt Ardahan adına bir kayıptır ondan..
İşte size son bir aydır yaşanan sessizliği yine bölgenin sorunları ile ilgili açıklamasıyla bozan Ensar Öğüt’ten sonra AKP’li, HDP’li ekilin gerek kurulup, kurulmayacağı merak edilen koalisyonla ilgili, gerek ise bir yılı daha kayıp eden Ardahan ile ilgili bir şey
diyorlar mı?
Yok..
Çünkü ortada kayıplar..
Buda Öğüt’ün dediği gibi Ardahan’ın kaybıdır..

*Hükümetin değil, Devletin..

Ardahan Haberi 7 Haziran Genel Seçimlerinin üzerinde tamı tamına bir ay 2 gün geçti.
Yeni bir hükümetin kurulması için devam eden bu süreçte ötelenen bir çok sorun ve sıkıntıda her geçen gün biraz daha büyüyor, artıyor, sıkıntı yapmaya devam ediyor.
İşte en son örnek gittiğini kamu kurumunda kimseyi görememeniz.
Benimde işlerim gereği gün boyu sık sık gittiğim devlet dairelerinde yaşanan duraklama vatandaşı canında bezdirmeye başladı.
Deletin memuru olan, devleti oluşturan vatandaşa hizmet için vatandaşı verdiği vergiyle maaş alan kamu görevlilerinin 7 Haziran’da ortaya çıkan tablo ardından adeta yelkenleri indirip, durduğunu görürken bu memurların hükümetin değil, devletin memuru olduğunu, devletinde devamlılık istediğini hatırlatmak gerekir..


Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

GERGİNLİĞE BAYRAM YUMUŞAMASI!..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**Vali-Milletvekili-Başkan Bayram da Buluştular..

Geçtiğimiz günlerde Ardahan'ın Göle ilçesin de yaşanan ve bir kişinin ölümü ile gerginleşen Devlet-İktidar-Muhalefet ilişkileri Ramazan Bayramı dolaysıyla yerini yumuşamaya bıraktı.
Bayram kutlaması dolaysıyla bir araya gelen Ardahan Valisi Ahmet Deniz, Ardahan HDP Milletvekili Dr. Taşkın Aktaş ve AK Partili Ardahan Belediye Başkanı Faruk Köksoy Ardahanlıları bayramını kutladılar.
Ardahan Kongre Binasında bir araya gelen Ardahanlı bürokrat ve siyasiler samimi br hafa içinde geçen bayramlaşma esnasında samimi bir hava ardından Ardahan'ın sorunlarını tartışmayı unutmadılar.
Tarihi Kongre Binası’nda yapılan Bayramlaşma törenine, Vali Ahmet Deniz, HDP Ardahan Milletvekili Taşkın Aktaş,Tugay Komutanı Tuğgeneral Erdem Kargın, Belediye Başkanı Faruk Köksoy, Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri, kurum müdürleri ve vatandaşlar katıldı. Tarihi Kongre Binasındaki Bayramlaşmanın ardından İl merkezinde ki Gazi ve Şehit evleri ziyaret edilerek Bayramları kutlandı.
Öte yandan güzel bir hava eşliğinde bayramın birinci gününe mezarlıkları ziyaret ederek güne başlayan Ardahanlılar dost ve akrabaları ziyaret etmeyi unutmadılar.

**KADINLARDA ARAŞTIRACAK..

Diğer taraftan Ardahan'da içerisinde sivil yurttaşların bulunduğu minibüsün taranması sonucu yaşananları incelemek amacıyla bölgeye gidiyor.
Kadın Özgürlük Meclisi, yaptığı yazılı açıklamada 12 Temmuz'da Ardahan'ın Göle ilçesinde minibüsün taranması sonucu bir kişinin yaşamını yitirdiği ve biri ağır iki kişinin yaralanmasıyla sonuçlanan olayları yerinde takip etmek, incelemek ve olayın tanıklarıyla görüşerek yaşananları raporlamak amacıyla bölgeye gideceğini duyurdu.
Aralarında İmralı Heyeti, Türk Tabipler Birliği (TTB), Kongreya Jınen Azad (KJA), Halkların Demokratik Kongresi (HDK), Barış İçin Kadın Girişimi (BİKG), İnsan Hakları Ortak Platformu (İHOP), Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) ve Özgürlükçü Hukukçular Derneği'nden (ÖHD) kadınların olduğu Kadın Özgürlük Meclisi, Ardahan'a giderek yapacağı inceleme ve izlenimlerini kamuoyu ile paylaşacak.

Kadın Özgürlük Meclisi heyetinde, Ceylan Bağrıyanık, Feray Salman, Ayşe Berktay, Ayla Akat Ata, Şaziye Köse ve Elif Kaya bulunuyor.
Haberi ekleme saati: 19.28-17 Temmuz 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

GÖLE FESTİVALİ YAPILMIYOR..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşGeçtiğimiz günlerde meydana gelen olaylar ardından bugünde Göle ilçe merkezinde geçen derede bir gencin cesedinin bulunduğu Göle'de yapılması beklenen Göle Ulusal Kaşar Festivali alt yaı eksikliği öen sürülerek ileri bir tarihe ertelendiği duyuruldu.
Konu hakkında alınan bilgilere göre Ardahan'ın Göle İlçesinin AK Partili Belediye Başkanı Akın İsmailoğlu yaptığı açıklamada bu yıl 20. gerçekleşmesi beklenen Göle Ulusal Kaşar Festivali'nin ilçe de yapılan alt yapı çalışmaları dolaysıyla belirlenen tarihte yapılmayacağı ve festivalin tarihi belli olmayan ileri ki bir tarihe ertelendiğini belirttiği öğrenildi.

**DERNEK BİZ YAPACAĞIZ DEMİŞTİ..

Ard arda yaşanan olaylar nedeniyle gerek yerel de gerek ise ulusal da gündemde düşmeyen Ardahanı Göle ilçesinde her yıl yapılan Göle Ulusal Kaşar Festivalinin alt yapı çalışmaları dolaysıyla ileri ki bir tarihe ertelendiği haberleri alınırken, festivali kendilerinin yapacağını, hatta bu yönde komite kurup, para topladığı ileri sürülen İstanbul Göle Derneği ise Göle'de yaişanan olaylarda ki gibi başkanın açıklaması karşısında suskunluğa büründü.

**Goreevng yapacak..

Göle Ulusal Kaşar Festialinin yapılmayacağı haberleri ardından bu ilçeye bağlanan ve yeniden belediye olmasına karşın hala seçim yapılmayan Köprülü Beldesi yani Goreveng'te ki yayla şenliğinin ise ertlenmeyeceği ve 20 Temmuz da gerçekleşeceği öğrenildi.

**Çıldır Festivalini 50 Bin TL.'ye Burhan Yıldırım Üstlendi..

Öte yandan 1 Ağustos'ya yapılacağı öğrenilen Çıldır Göl Festivali ve Aşık Şenlik'i Anma Programının Çıldırlı organizesini Çıldırlı sanatçı Burhan Yıldırım'ın 50 Bin TL: karşılığında üstlendiği öğrenilirken bu yıl 16. gerçekleşecek olan festivalin içeriğinde neler olduğu, hangi sanatçının olduğu, ne gibi bir etkinlik yapılacağı konusunda bilgi alınmadı.

Ardahan Haberleri **Hoçvan Yayla Şenliğinin Programı Belli Oldu..

Bayramın 2. günü başlayacak olan 11. Hoçvan Yayla Şenliğinin programı da belli oldu.
Bu yıl kadınların organizesini üstlendiği 11. Hoçvan Yayla Şenliği ile ilgili yapılan açıklama şöyle;

HALKIMIZA DAVET: Mezopotamya Xoçvan Ekoloji ve Kültür Derneği Kadın Meclisi olarak, Xoçvan’ da başlatmış olduğumuz “Kadınlar yeni yaşamı inşaa ediyor “ şiyarı ile bu yılki çalışmalarımızı kadın öncülüğünde yürütmekle beraber, Rojava ve Kobane direniş ruhu perspektifiyle, 2015’ i Xoçvan kadın yılı olarak ilan ediyoruz. Ve çalışmalarımızı kadınların mücadele ruhuyla her geçen gün daha da büyüyeceği, örgütleneceği alanlarda buluşmaya ve dayanışmaya başta kadınları, gençleri ve tüm halkımızı davet ediyoruz.

PROGRAM
17 TEMMUZ CUMA: Sabah saat 07.00 da Hasköy Meydanda buluşularak, konvoyla sırasıyla Mucuc, Tikoş, Haciali, Omerağa, Kellık, ve Hasköy’ deki şehitlik ziyaretleri gerçekleştirilecek.
18 TEMMUZ C.TESİ:
Açılış
Xoçvan ve Ekoloji Paneli
ANMA İÇİN: Konuşmacılar: YakayDer,Ardahan Mv. Taşkın Aktaş, Kars Mv. Şafak Özanlı,, Şehitler için mevlüt ve anma

19 TEMMUZ PAZAR : Maraton (koşu), Kadın Programı, Kadın ve Dil Paneli, Hozan Kawa, Maraton ödül töreni, Kars Mv. Ayhan Bilgen’ in konuşması, Dengbej Berçem, Dengbej Toso, Selçuk Yıldız, Remzi Demirbaş, Dengbej Yakup

Ardahan Haberleri **BAŞKAN KERİMOĞLU ARDAHAN FESTİVALİNDEYDİ..

Bu yıl Ardahan'da ilk yaz şenliği olarak gerçekleşen ve Damal Belediyesi tarafından bu yıl 19. Atatürk'ün İzinde ve Gölgesinde Damal festivali etkinlikleri kapsamında en güzel boğa, inek ve buzağı yarışmaları yapıldı.
Ardahan dışından da gelen çok sayıda vatandaşın katıldığı şenliklere bu sene ilgi büyüktü.
Festivale maddi ve manevi destek sunan ,Bakırköy Belediye Başkanı Dr.Bülent Kerimoğlu, Başkan Yardımcıları Emrah Topkaya ,Taner Öğünç katılanlar arasındaydı.

**ATATÜRK SİLUETİNİ İZLEMEK İÇİN SEYİR TERASI YAPILDI
Atatürk sülietinin rahatça izlenebilmesi için bu yıl seyir terasları yapıldı. Atatürk Sülietini Koruma ve Yaşatma Derneği Başkanı CHP eski milletvekili Ensar Öğüt, Atatürk sülietini her yıl izlemeye geldiğini belirterek, "Burada süliet aslında, 'Türkiye'nin her yerine adaletin ve kalkınmanın gitmesini istiyorum. Cumhuriyete sahip çıkın, Ülkemizin bütünlüğüne sahip çıkın, her yere refah ve huzuru götürün' mesajı veriyor. Yeryüzünde hiçbir lidere bu mucize nasip olmamıştır. Böyle bir tablonun yaşatılması ve buraya turistin gelmesi için sosyal tesisler yaptık. Bugünde hava bulutluydu. Davetliler görünmez diyerek gitti. Anca hava aniden açtı ve mucize göründü" dedi.
Damal Belediye Başkanı Ergin Önal ise bu yıl 19'ncusu düzenlenen Atatürk'ün İzinde ve Gölgesinde Damal Şenliklerine ilk kez bu kadar yoğun bir katılım olduğunu belirterek, "Hava muhalefeti bizi yanıltınca Atatürk Sülietini izleme programımızı iptal etmek zorunda kaldık. Bulutlar dağılıp ortaya çıkınca biz de şaşırdık" diye konuştu.

**'SÜLİET GÖRÜNMEZ' DİYE DAĞILDILAR
Havanın tamamen kapalı olması nedeniyle toplanan kalabalık, protokol ve basın mensupları, 'süliet görünmez' diyerek büyük bir üzüntü içinde dağıldı. Ancak bir süre sonra bulutlar dağıldı ve mucize bir kez daha kendini gösterdi.

**SİLUET NASIL ORTAYA ÇIKTI?
Atatürk sülieti ilk olarak 1954'te Yukarı Gündeş köyünde çobanlık yapan Adıgüzel Kırmızıgül tarafından fark edildi. Siluetin, 1975 yılında gazeteci Erdoğan Kumru tarafından çekilen fotoğrafları Genelkurmay Başkanlığı'na gönderildi. Damal İlçesi'nde 1995'ten beri her yıl Temmuz ayı içinde 'Atatürk'ün İzinde ve Gölgesinde Damal Şenlikleri' düzenleniyor.
Haberi ekleme saati: 21.33-15 Temmuz 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

SEYMEN TV'DE YAYIN YAPAN
GAZETECİNİN BU HAFTA Kİ KONUĞU
ENSAR ÖĞÜT OLACAK..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşGGazeteci Fakir Yılmaz'ın hazırlayıp sunduğı 'Fakir Yılmaz İle İş Dünyası' adlı programın bu hafta ki konuğu CHP eski Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt olacak.
Geçtiğimiz hafta Seymen TV'de yayında başlayan ve Gazeteci Fakir Yılmaz'ın hazırlayıp, sunduğu 'Fakir Yılmaz İle İş Dünyası' adlı programı uyduda, internette 24 saat yayın yapan SEYMEN TV'de izleyebilirsiniz.
Geçtiğimiz hafta Kars-Ardahan-Iğdır İşadamları ve Sanayiciler Derneğinin Başkanı Orhan Gökçe'yi konuk eden ve büyük bir ilgi ile izlenen 'Fakir Yılmaz İle İş Dünyası' adlı program her cumartesi günleri saat 21.00'da canlı olarak ekranlara geliyor.

**YEREL GAZETELER ÇIKMAYACAK..

Ardahan'da yayınlanan yerel gazeteler bayram tatil boyunca çıkmayacak.
Çoğu günlük olarak yayınlanan yerel gazetelerin bayram tatilinin bitimi ardında yeniden yayınlanıp, okurları ile buluşacaklar.

Ardahan Haberleri **ARDAHANLILARIN DENİZİ DE ÇERMİKLER!..

Ardahan’da hava sıcaklıklarının artmasıyla birlikte kent merkezinde yaşayan vatandaşlar da serinlemek amacıyla çeşitli yollara başvuruyorlar.
Ramazan ayında sıcaklığın mevsim normallerinin üzerinde seyrettiği Ardahan’da sıcaklardan bunalan vatandaşlar, Ardahan’a 3 kilometre mesafede olan Sugöze soğuk kaplıca çermiğinde serinlemeye çalışıyorlar.
Serinlemeye gelen vatandaşlardan Samet Müke, havalar çok sıcak olduğu için biraz olsun serinlemek için kaplıca çermiğine geldiklerini söyledi.
Müke, "Havalar çok sıcak ve bunaltıcı, Ardahan gibi bir yerde deniz yok ve deniz olmadığı içinde bizde soğuk kaplıca çermiğinde serinlemeye çalışıyoruz." dedi.
Sıcaklardan sağlık sorunları olan insanların daha fazla etkilendiğini belirten uzmanlar ise yaşlı, tansiyon, kalp hastası, şeker gibi hastalıkları olan kişilerin mecbur kalmadıkça güneşin etkili olduğu saatlerde dışarı çıkmamasını öneriyor. Ayrıca sıcaklardan çocukların daha çabuk etkilendiğini belirten uzmanlar, sıcak havalarda çocukların sıvı alımlarının arttırılmasını öneriyor.

Ardahan Haberleri **ORHAN: ORHAN ADAY GÖSTERİLDİĞİ İÇİN KAYIP ETTİ!..

Ak Parti 24. Dönem Ardahan Milletvekili adayı ve 25. Dönem aday adayı işadamı Orhan Gökdemir, 7 Haziran Genel seçimleri öncesi yeniden aday gösterilen Orhan Atalay'ın AK Partinin oylarının düşmesine neden olduğunu ileri sürdü.
Türkiye'nin 2023 hedefine ulaşması için Ak Parti iktidarına ihtiyacı olduğunu söyleyen Gökdemir, "13 yıl boyunca başarıyla ülke yönetiminde yer alan partimiz son genel seçimlerde yine birinci parti olmuştur. Seçim sonucu partimizi tek başına iktidara getirmeye yetmese de kurulacak bir koalisyon hükümetinin büyük ortağı olacaktır. seçim sonuçları üzerine partimizin genel merkezi ve siyasi çevreler mutlaka çıkan bu sonuçları değerledirmişlerdir. Ve seçmenin verdiği mesajı almışlardır." dedi.
Ak Partinin Ardahan'da alabileceği en düşük oy seviyesini 7 Haziran genel seçimlerinde aldığının altın çizen Gökdemir, "Kurulduktan sonra ilk genel seçimlerde iktidar olan ve girdiği tüm yerel-genel ve referandumları kazanan partimiz son genel seçimlerde birinci parti çıkmasına rağmen bir önceki seçimlere göre oy kaybı yaşamış ve iktidar olma şansını da yakalayamamıştır.
Bunun birçok nedeni bulunmaktadır. Biz siyasetçiler önce halkımızın bize verdiği mesajı iyi anlayıp, halkın istek ve talepleri doğrultusunda politikalarımızda bazı değişikliklere gitmeliyiz. Ardahan'da girdiği her seçimde birinci parti olan Ak Parti bu dönem bu başarı grafiğini yakalayamamasındaki nedenlerin başında ise aday belirlemede yapılan yanlışlıklar ve isabetsiz kararlar neden olmuştur. Bu eksikliklerin gelecekte tekrarlanmaması durumunda partimiz Ardahan'da eski başarı grafiğini yeniden yakalayacaktır." ifadelerini kullandı.
Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin aritmetiksel olarak şuan çalışma durumunun olmadığını belirten Gökdemir, "Koalisyonlar ülkeler için her zaman kabus demektir. Bugün Avrupada bazı ülkeler koalisyonu yasaklamıştır. Bunun sebebi istikrar ortamının bozulması endişesinden kaynaklanmaktadır. Seçimin birinci partisi aynı zamanda iktidar partisidir.
Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın hükümeti kurmak için siyasi liderlere görev vermesinden sonra kurulacak bir koalisyon hükümetinin uzun ömürlü bir hükümet olacağı kanısında değilim. Meclisteki milletvekili aritmetği bunun olmayacağını zaten gösteriyor. Birbirine zıt iki parti MHP ve HDP'nin hiçbir şekilde bir arada olamayacağı gibi CHP'nin de Ak Parti dışında diğer partilerle hükümet kurma şansı bulunmuyor. Bu nedenle bu yıl içinde genel seçimlerin yeniden yapılarak ülkeyi koalisyon çıkmazından kurtarmak için erken seçim seçeneğinin önümüzde olduğu gerçeği mevcuttur." dedi.
Başkanlık sistemi ile ilgili sorulara da cevap veren Orhan Gökdemir, "Başkanlık sistemi, ağız birliği yapmış muhalefet partililerin söylediği gibi diktatörlük olmadığını 7 Haziran seçim sonuçları bize göstermiştir. Çünkü seçimle gelen hiç bir lider ve partisi demokratik bir ülkede diktatör olamaz. Olan tek gerçek ülkeyi hükümetsiz bırakmak ve ekonominin bozulması olur. Benimde mensubu olduğu Müstakil İş Adamları Derneği (MÜSİAD) üyeleri bugün önünü görmediği için yatırımlarına devam edemiyor. İşadamı ve yatırımcı her şeyden önce istikrar ister. İstikrarda güçlü hükümetlerin olmasından geçer" dedi.
Haberi ekleme saati: 11.08-14 Temmuz 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

CUMHURBAŞKANI
ABDULLAH GÜL PARKI
KADERİNE Mİ TERK EDİLDİ?

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşAKP Belediyesinin Ardahan da hibe yoluyla yaptığı birkaç yatırımdan biri olan Gül Parkı bakıma muhtaç bırakıldı.
Özel sektör ve sivil toplum kuruluşları arasında koordinasyon ve işbirliğini geliştirerek kalkınmaya yön veren kurum olan ‘Serhat Kalkınma Ajansı’ (SERKA) Tarafından, Ardahan Belediyesine hibe yoluyla verdiği paralarla yapılan Kura Nehrinin kenarında ‘Cumhurbaşkanı Abdullah Gül Parkı’ 2012 de yapımına başlanıldı.
Gül Parkı’nın başlangıç tarihi olan 13.07.2012 de çalışmalar başlamış, ancak bitiş tarihi olan 30.06.2013 de bitirilmesi gerekirken park halen tamamlanmamıştır. Bakımsızlık yüzünden ve Ardahan Belediyesinin parkta yapması gereken çalışmaları yapmadığı için parkın içinde olan fıskiyeli havuz çalışamaz hale geldi. Bilindiği gibi parkın projesinde olan; Yaklaşık 40.000m².lik bir alanda yürüyüş yolları, kamelyalar, büfesi, çocuk parkları, havuz ve akar deresi bulunan aydınlatmalı her kesime hitap edecek şekilde rekreatif yeşil alanlarıyla birlikte tamamlanması gerekirken, henüz bu projede yer alan büfe yapılmamış, yapılan kamelyalar , çocuk parkı ve havuz ise, bakımsızlık yüzünden çürümeye yüz tutmuştur. Yine yürüyüş yolları ile bisiklet yolunun 3,5 km uzunluğunda olacağı, Ardahan otogarından başlayıp Kür Kale parkı ile Kırkpınar parkına kadar devam edeceği şeklinde söylenmişti, Ancak bisiklet yolu yapılmadığı gibi Kura Nehri kenarında doğal taş ile yapılan yolun nizami bir şekilde yapılmaması ve yolun yürümeye uygun olmaması nedeniyle vatandaşların yürümekte güçlük çektiği de gözlerden kaçmıyor.
Ardahan Belediye Başkanı Faruk Köksoy’un hibe yoluyla şehir merkezinde sadece hibe paralarını yönlendirmek ve projelerin yapılması için ihaleye verdiği park ve diğer yatırımlar, ya aslına uygun yapılmıyor, ya da planlanan tarihler arasında yapılmıyor. Başkan Köksoy’un her oturumda ve siyasi arenalarda hibe yoluyla yapılan yatırımları Belediye tarafından yapılmıştır gibi söylemleri devam ederken, hibe kurumlarının tabelaları da parkların ve diğer yatırımların girişlerinden kaldırıldığı da dikkatlerden kaçmıyor.
Haberi ekleme saati: 15.08-13 Temmuz 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

DEMİRTAŞ YAŞANANLAR YAZILDIĞI GİBİ DEĞİL!

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**Ardahan'ın Göle İlçesinde yaşananlarla ilgili bir açıklama yapan HDP Eş Genel başkanı Selehattin Demirtaş, şunları kaydetti:

"KCK'nın yaptığı açıklamadan da biz şunu anladık yani tümüyle bir ateşkesin bitmesi durumundan söz etmiyorlar. O açıklamada anladığımız kadarıyla ama ateşkes karşılıklı olmalıdır ve ateşkesi ihlal eden askeri baraj, askeri yol yapımlarının durması gerektiği, durmazsa buna karşı misilleme yapacakları' gibi okuduk. Tümüyle ateşkesin sonlandığı ve artık bundan sonra ateşkese uymayacakları bir açıklama olarak okumadık. Ama yine de bütün gelişmeler kaygı verici. Ardahan'da Göre'de yaşananlar çok kaygı verici" dedi.
Ben orada hayatını kaybeden 70 yaşındaki Kamber Morkoç amcamıza Allah'tan rahmet diliyorum, bütün yakınlarına başsağlığı dileklerimi iletiyorum. Partimiz adına orada yaralananlara geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Ama yaygın medyanın yazdığı gibi olayın öyle gelişmediğini biliyoruz. Merkez Yürütme Kurulu'nda da değerlendireceğiz. Ama ateşin askerler tarafından açıldığına dair ortada ciddi bulgular var."

**CHP ve ESOBB Başkanı Tasvip Etmiyoruz..

Öte yandan bir açıklama yapan Ardahan Esnaf e Sanatkarlar Odalar Birliği Başkanı Yılmaz Özer yaşananları tasvip etmediklerini, 3 yıldır devam eden sürecin devam etmesi için tarafların daha çok sağduyulu olması gerektiğine dikkat çekti.
CHP Ardahan Merkez İlçe Başkanı Sinan Onayında Özer'in açıklamasına benze bir açıklama yaparken barışın savaştan daha iyi olduğunu son üç yıldır devam eden süreçte daha iyi görüldüğünü söyledi.

**Ardahan İl Derneği Genel Başkanı TAZİYE
Yaşanan olaylara karşı sesizliğe bürünen Göleli AK Parti Ardahan Milletvekili, Göle Dernekleri, Göle STK'ları ve diğer Ardahan stkları, Hoç/Fed'e karşın ilk taziye mesajı Merkezi İstanbul Kartal'da bulunan Ardahan İl Derneğinden geldi.

Ahmet Demirbaş'ın başkanlığını yaptığı derneğin olaylar ardından yayınlanan taziye mesajı şöyle;

09-12 Temmuz 2015 tarihlerinde İlimiz Göle ilçesi sınırlarında meydana gelen olaylarda yaşanan olumsuzluklar Ardahan halkını, Derneğimizi ve üyelerimizi derinden üzmüştür.Hayatını kaybeden Kamber Morkoç'a Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.Yaralılarımıza da geçmiş olsun diyoruz.

Ayrıca bölgemizde, bir daha böyle bir olayın yaşanmamasını diliyoruz
13 Temmuz 2015
İSTANBUL ARDAHAN İL DERNEĞİ YÖNETİM KURULU ve BİRİM BAŞKANLARI
Adına
Ahmet Demirbaş
Ardahan İl Derneği Genel Başkanı
Haberi ekleme saati: 14.03-13 Temmuz 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

GAZETECİ CANLI YAYINDAYDI..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**KAISİAD Başkanı 'Fakir Yılmaz İle İş Dünyası' nın konuğuydu..
27 Yıla yaklaşan gazetecilik hayatına canlı yayın programcılığını da ekleyen Gazeteci Fakir Yılmaz'ın hazırlayıp, sunduğu 'Fakir Yılmaz İle İş Dünyası' adılı programa ilgi büyüktü.
Her cumartesi günleri yayınlanacak olan 'Fakir Yılmaz İle İş Dünyası' nın ilk programına katılan Kars-Ardahan-Iğdır İş Adamaları ve Sanayiciler Derneği Başkanı Orhan Gökçe'nin canlı katıldığı programa Ardahan Esnaf ve Sanatkarla Odası Başkanı İsmail Kahya'da telefonla katıldı.

**İlk programa tam puan..

Gazetecilikte ortaya koyduğu performansıyla tanınan Gazeteci Fakir Yılmaz'ın televizyonculukta da ortaya koyduğu performans izleyicileri tarafından ilgiyle karşılanırken, ilk programı tam puan aldı.
Bölgede ki, ülkedeki ekonomik sorunların tartışıldığı programda KAISİAD'ın çalışmaları hakkında bilgi eren KAISİAD Başkanı Ardahan Hoçvanlı İşadamı Orhan Gökçe amaçlarının bölgede ki iş adamlarını geniş çaplı bir çatı altında bir araya getirmek ve bu birliktelikle oluşacak olan güçlü lobi ile bölgeye yönelik ciddi adımlar atmak olduğunu söyledi.
Yönetim kurulu başkanlığını Ardahanlı Aşı ve Ozanlardan olan Yener Yılmazoğlu'nu oğlu Ufuk Yılmazoğlu'nun yaptığı Seymen TV'de her cumartesi günleri saat 21.00'da yayınlanmaya deam edecek.
Haberi ekleme saati: 14.47-12 Temmuz 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

VALİLİK DÜNKÜ HABERİMİZİ DOĞRULADI..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşÖte yandan dün ilk olarak sitemiz tarafından kamuoyuna duyurulan ve bir grup PKK'lının Göle ilçesinin suyunu kesip, Göle Belediyesine ait araca el koyduğu haberimiz Ardahan Valiliğince de teyit edildi.
24 Saat önce yayınladığımız ve 'gazeteciyim' diye geçinenlerin cesaret edip yayınlayamadığı haberimizle ilgi Ardahan Valiliğince yapılan resmi açıklama şöyle;

**BASIN AÇIKLAMASI

Göle Belediyesinin içmesuyu kaynaklarının bir kısmı Erzurum ili Şenkaya ilçesi İnceçayır mevkiinde ormanlık alanda bulunmaktadır. 09.07.2015 günü öğle saatlerinde su kesintisini gidermek için bölgeye giden Belediye ekiplerine bir grup bölücü terör örgütü mensuplarınca müdahale edilmiş, su kesintisini kendilerinin yaptıklarını beyan ederek arızanın giderilmesini engellemişlerdir. Belediye personeli serbest bırakılmış ancak araca el konulmuştur. Olayın öğrenilmesiyle birlikte Erzurum Valiliğiyle irtibata geçilmiş ve güvenlik güçlerince operasyon başlatılmıştır.
Kamuoyuna duyurulur.
ARDAHAN VALİLİĞİ

Öte yandan konuyla ilgili yeni bir açıklama daha yapan Ardahan Valisi Ahmet Deniz bölgede operasyonlar sürdüğünü ancak her hangi bir çatışmanın olmadığını belirtti.

*BELEDİYENİN ARACINA EL KOYMUŞ, BELEDİYE BAŞKANINI İSTEMİŞTİLER..

Aynı zaman da AK Parti Ardahan Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay'ın ilçesi olan Ardahan'ın Göle ilçesinin suyunu karşılayan ana şebekesinin arızasını gidermeye giden Göle Belediyesi çalışanları Göle Belediyesine ait araçla su şebekesinin ana merkezi olan Ağ Yol/Şeref Yayla Mıntıkasında ki bölgeye gittiklerinde yanlarına gelen bir grup PKK'lının araca el koyarak, belediye çalışanlarını Göle'ye yaya olarak gönderdikleri öğrenilmiş.

**Başkanınız gelsin alsın..

İlk olarak sitemiz de gündeme gelen ve yaşan olay ardından yaya olarak Göle'ye gelen ve durumu başkanlarına anlatan belediye çalışanları, araca el koyan grubun kendilerine, 'Siz gidin belediye başkanınız gelsin aracı alsın' dedikleri öğrenilirken, işçiler su şebekesinin de bozulmadığı PKK'lılar tarafından kesildiğini AK Partili Göle Belediye Başkanına aktardıkları öğrenildi.

**Başkan Doğruladı..

Olay ardından görüştüğümüz Göle Belediye Başkanı Akın İsmailoğlu yaşanan olayı doğrularken, konuyla ilgilendiklerini söyledi.
Haberi ekleme saati: 11.20-11 Temmuz 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

MUHTARDAN İLGİNÇ DUYURU
ÇARŞI DA ŞEY EDECEĞİMİZ BİR TUVALET YOK!

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**Tuvalet için imza kampanyası..

Ardahan Belediyesi binasının da sınırları içinde bulunduğu Kaptanpaşa Mahalle Muhtarı Efrail Yıldız ilan ettiği duyuru ile belediyeyi yerden yere vurdu.
AK Partili belediyenin çalışmamasından yakınan muhtar Yıldır sanal ortamda yaptığı duyuruda belediyenin kendi basın ekibi aracılığıyla kamuoyuna erdiği pozlarla çalıştığını ima etse de Ardahan kent merkezinde yaşanan bir çok sorun karşısında duyarsız kaldığını belirterek, kendi facebook sayfasında yaptığı duyuruda belediyeyi yerden yere vururken, kent merkezinde büyük bir ihtiyaç olan ve bugüne kadar yapılmayan tuvalet için bir imza kampanyası başlattığını söyledi.
Belediyenin muhtarlıklara yer vereceği, taksi duraklarını modernleştireceği, kenti park ve bahçelere boğacağı sözlerini yerine getiremediği gibi kent merkezinde bir wc bile yapmadığından yakınan Ardahan Kaptan Paşa Mahalle Muhtarı Efrail Yıldız kendisine ait facebook sayfasında şu duyuruyu yaptı.

**DUYURU: Ardahan ilinde ailemiz ve çocuklarımızla parklara ve yürüyüşlere gidemiyoruz. Ne yazık ki çocuklarımızın ihtiyaçlarını gidereceğimiz bir değil. Ardahan merkezde hiç tuvalet yok hadi biz Ardahanlıyız alışmışız kahvelere götürmeye çocuklarımızı.. Peki Ardahan'a gelen yabancı insanlar ve kafileler nereye yaparlar? Merkezde en kısa zamanda tuvaletler yapılması için imza kampanyası başlatılmıştır .(utanılarak ) Kaptanpaşa. Mah. Muhtarlığı.

Ardahan
Yazar Fakir


Ardahan'da Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin


Facebook'ta Paylaş

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin
SİTEMİZE REKLAM VERMEK İÇİN;
0. 535 418 32 58 NOLU TELEFONUMUZU ARAYABİLİRSİNİZ..

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yazarlarımızı okuyor musunuz?

YAZIYORSAM SEBEBİ VAR
AKP-HDP İktidarı..

Fakir Yılmaz Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşYine tecrit altına alınıp, kimseyle görüştürülmeyen Abdullah Öcalan’ın seçim sonuçları ile ilgili ne Fakir Yılmaz diyeceğinin bilinmediği şu günlerde yeni hükumeti kurmak için cumhurbaşkanından yetki alması beklenen Davutoğlu’nun ziyaret edeceği partiler arasında bulunan 80 Milletvekilline sahip HDP’nin nasıl bir tavır alacağı en çok merak edilen konuların başından geliyor..
CHP’nin maddeler sıralayıp, MHP’nin kırmızı çizgiler deyip önceden önünü kestiği koalisyon görüşmeleri öncesi kırmızı çizgisi Barış Süreci görüşmelerinin devamı olan HDP ile bir koalisyon kurulup, kurulmayacağının da tartışılırken bunun mümkünlüğü de en çok konuşulan, hesaplanan planların başından gelmekte.
AK Partinin ‘En çok milletvekili bizde’ diyerek önemli bakanlıklar başta olmak üzere iki parti arasında dağıtımı yapılacak olan bakanlıkların hemen hepsinin kendisinde kalmasını istemesi de HDP ile kurulabilecek bir koalisyon hükumeti kadar zor olduğu bir sürece giren siyasi arenada diğer bir aktör de son günlerde susan, konuşa da seçimler öncesi ortaya koyduğu agresifliği bırakan Cumhurbaşkanı Erdoğan olduğu da bilinmelidir..

**KAI ya adını, yada kendisini değiştirmeli..

Fakir Yılmaz Merkezi İstanbul'da bulunan ve sözüm ona Karslı, Ardahanlı ve Iğdırlı İş adamlarının içinde olduğu söylenen ama parası bol olan bir küçük zümrenin olan Kars-Ardahan-Iğdır Vakfının durumu gün geçtikçe kötüleştiğini gör (Meyen) en vakıf yöneticiler kendi aralarına pas oynayan çocuklar sırayla başkan olmaya devam ediyor.
Son olarak Sabri Yiğit'i KAI Başkanlığına getiren KAI'nın verdiği iftar yemeğinde bir kez daha görüldü ki KAI bitme noktasına gelmiş ve can çekişiyor.
Bunun nedeni nedir diye baktığınızda karşımıza ilk olarak KAI'nın yönetiminin yönettiği KAI'de ki sekretarya olduğunu görmek mümkün..
Çünkü burasının üç serhat vilayetinin vakfı olduğunu bilmeyen, hatta bölgeyi tanımayan, kimseyi aramayan, birilerini ayıran, birilerine zenci muamelesi yapan, basından kopuk sekretarya ile KAI'nın daha ileri gidemeyeceğini verdikleri iftara karşı yaşanan ilgisizlikte de görmeyen KAI yöneticilerinin aralarında ki pasın bir türlü gol olmamasını anladıklarında KAI diye bir şeyin kalmayacağını anlayacaklar..
Ve en önemlisi KAI'nın sadece Kars ile anılması ve Ardahanlı, Iğdırlı iş adamlarına üstten bakılmasına Ardahan ve Iğdır'ın Kars'tan ayrılmasına neden olan gelişmeyi KAI'de de yaşatacağı da görülmeli..
Yani zaten parmakla sayılacak kadar az olan Ardahanlı, Iğdırlının daha çok önemsenmesi yada Kars adıyla eşit görülmesi gerekiyor.
Yada KAI'nın adı değişmeli ve Kars Vakfı olmalı..
Çünkü her şeyin para, her şeyin zengin adam olmadığını asıl olanın insanlık ilişkileri olduğunu anlayıp, bu işin böyle gitmediğini toplasan 10-15 kişi kalan KAI yöneticileri de anlamalıdırlar..

**Bahçeli değil, Baykal..

Fakir Yılmaz 7 Haziran’da yapılan genel seçimler ardından ortaya çıkan tablo ile bir hayli iştahlanan ancak meclis başkanı seçimi ardından ilk golü yiyen muhalefetin bir birine düşüp, asıl gündemi görmediği şu günlerde AKP’de hükumette ki 13 yılını tamamlama keyfini sürdürüyor..
Çünkü seçimler ardından bir hayli morali bozulan AK Parti’nin badem bıyıklı bürokratlarının da içinde bulunduğu tüm ekibi meclis seçimi ile yeniden moral buldu..
Ve en önemlisi hala da hükumetler ve böyle giderse hükumet olmaya da devam edecekler gibi..
Peki, buna kim neden oldu?
TBMM’nin başkanlık seçiminde AK Parti’nin yada CHP’nin adayına oy vermeyip, AK Parti’nin muhalefete gol atmasına vesile olan MHP Lideri Devlet Bahçeli mi?
Yoksa seçimlerin hemen akabinde koşa koşa Cumhurbaşkanının yanına gidip, CHP’yi zorda bırakan ve yeniden gündeme gelmenin telaşı ve de kibirliği içinde hata üzerine hata yapan Deniz Baykal mı?
Bana soracak olursanız ve benim ne düşündüğümü merak ediyorsanız ben derim ki; Hata Bahçeli’de değil, Bahçel’nin olduğu gibi Kılıçdaroğlu’nun bir araya gelmesine neden olan Deniz Baykal e onun hırsıdır.
Yani Bahçeli’ye değil, Baykal’a kızın..

**Ardahan’ın Alevi Milletvekili..

Bugün 2 Temmuz..
Bugün 22 yıl önce 33 aydının gericiler tarafından Sivas’ta bir otele sıkıştırılıp, diri diri yakıldığı gün..
Bugün toplam 35 kişinin yakılarak katledildiği kara günün günü..
Ve bugün Sivaslı biri milletin yakılarak öldürülmesinin önüne geçemeyen meclisin başına geçti..
Fakir Yılmaz Hemde savaş hükumeti kuracakları ileri sürülen iki siyasi partinin vekillerinin desteğiyle..
İlginç tesadüf değil mi?
Bugün Sivas katliamının yıl dönümü,
Bugün TBMM’sinin başına bir Sivaslı getiriliyor..
Hemde savaş hükumeti kuracakları ileri sürülenlerce..
Bu arada tüm yurt geneline anılan Sivas katliamının bir ilçesi tam, bir diğer ilçesinin yarısı Alevi olan Ardahan’da neden gündeme gelmez, niye tartışılmaz ve bir iki hazır kalıp açıklama ve sözle geçirilir?
Ve Damal’ın tümünün Alevi, Hanak'ın yarısını Alevi, Göle’nin 4-5 köyü Alevi olan Ardahan’ın 4 caddesine 7 mahallesinde niye Alevi olan birinin dükkanı yok, niye iki alenin üç etmediği merak edilmeli..
Sizce neden?
Meclis başkanlığını AKP’ye kaptıran CHP’nin bir Alevi vekil adayı koyup, cesaretlendirmediği için mi?

**Seçimi zorlamak..

Dünya'nın olağanüstü bir tempo ile döndüğü, ekonomik geleceğin nasıl olacağının büyük bir Fakir Yılmaz merakla beklendiği, sınırlarımızda yaşananların korkusunun her geçen gün daha da arttığı bir süreçte yapılan genel seçimler ardından kurulması beklenen yeni hükumetten hala bir iz yok..
Son olarak dün yapılan ve MHP Genel Başkanının gündemi alt üst eden açıklamaları ile devam eden meclis başkanlığı seçiminin akabinde netleşmesi beklenen siyaset sahnesinde ki toz/ bulutun yakın gelecekte, yani ufukta yeni bir seçimin daha olacağına işaret etmekte. Ve bu toz dumanın saraydan gelen baskı yüzünden olduğu her geçen gün biraz daha gerçeklik kazanırken, en az iki yıl mecliste bulunup, en azından özlük haklarını almak isteyen milletvekillerinin saraydan gelen toz, dumanda kalıp, kalmayacakları da merak ediliyor.
Vekillerin nasıl bir yol izleyeceğini merak eden millet ise bir an önce kurulmasını istediği hükumetin yaklaşan, hatta şu an tüm piyasaları saran ekonomik krizden nasıl olupta en az zararla çıkmayı hesapladığını da görmekteyiz..
Ancak asıl önemli olanın ise gün geçtikçe yeni bir seçimin gerekliliğinin sıkça konuşulmaya başladığı, bununda yeni krizler olacağı da belirtilmektedir..

**3. Dünya Harbi mi Çıktı?

Seçimlerde tek başına hükumeti elinde kaçıranların oluşturmaya çalıştığı algıya baktığınıza da sanki 3. dünya harbine gidiyormuşuz gibi bir atmosferle karşılaşıyoruz..
Fakir Yılmaz Başta yandaş ve bu yandaş’a kardaş olan basın ve medya olmak üzere Aktrollerin sanal ortamda oluşturmaya çalıştığı bu karamsar havanın 400 vekil alıp, başkanlık yolunu açmaya çalışan ve onun tayfasına yaradığını da gözlemlediğimiz şu günlerde asıl hesabın, 7 Haziran’da kendilerini tek başına iktidar etmeyen seçmeni umutsuzluğa itip, bu umutsuzluk üzerinde yapılacak olan bir erken seçimle yeniden tek başına iktidar olma hesapları olduğunu görmekte mümkün..
Çünkü bir taraftan savaş tam tamları çalanların diğer tarafta çaldıklarını saklamaya çalıştığını ve çalmaya devam etmek için tek başlarına iktidar olmaya aday olduğunu tüm dünya biliyor..
Evet ellerine aldıkları savaş tam tamları ile kulakları sağır edercesine savaş çığlıkları atanların bu oyunu tutar mı bilmem ama halkın savaştan yana olmadığını 3 yıla yaklaşan barış sürecine verdikleri tam destekle görmek mümkün..
Bu ülkenin sadece birilerinin değil, onlar hariç 74 Milyon kişinin olduğu ve bu milyonların savaş istemediğini göstermek için gerekirse Yunanistan hükumetinin yaptığı gibi referanduma gidilmeli..
Ve savaş’ta barışta halka sorulmalı..
Ha bunlar yetmiyorsa gerçek gündemi saklamak için erken seçim tartışmalarıyla yetinmeyenlerin şimdi oynadıkları savaş oyunu gerekirse erken ve yeni bir seçimle bozulmalı ve herkesin bu yönde tavır alması sağlanmalıdır..
Aksine mi şehzadelerin değil, Mehmetçiklerin BOP planına kurban verileceği bilinmeli ve buna göre adımlar atılmalıdır..

**Seçim mi, Savaş mı?

Başkan olmak isterken cumhurbaşkanı kalmaya devam eden Recep Tayyip Erdoğan’ın gün geçtikçe arttığı siyasi tansiyonun önümüzde ki Meclis Başkanı ve hükümet görüşmeleri ardından nasıl bir yol izleyeceğini herkes merakla bekliyor.
Bu gidişle ülkeyi bir erken seçim beklediğini söyleyenlerin sayısının hiçte az olmadığı Fakir Yılmaz görülürken, ekonominin önünün açılması için bir an önce kurulması istenen hükümetin Erdoğan’ın kullandığı sert dille biraz zor kurulacağını ortaya koymaktadır.
Ülkenin bir iki ay için yeni bir genel seçime gidebileceği tahminini yürütenlerin bu haftadan sonra yaşanacak olan koalisyon trafiği ardından AKP-CHP, olmaz ise AKP-MHP, daha da olmadı HDP destekli bir AKP’li azınlık hükümeti ile kör topal olarak kurulacak hükumetlerinde çare olmayacağını ve ülkeyi bir erken seçim beklediğine işaret etmekteler.
Bir yandan seçimi tartışan kamuoyu diğer taraftan da savaşı konuşmaya başladığı şu günlerde bunun nedenin de Erdoğan’ın kullandığı sert dili olduğunu da belirtmekteler..
Seçim tartışmalarını geride bırakmadan koalisyon hükumeti kurmaya çalışan siyasilerin de basın aracılığı ile bir birlerine yüklendiği bir sırada Kobani’de ve diğer sınır kapılarından meydana gelen yeni olaylar bölgede yaşanan askeri hareketlilik seçimden önce savaşı başlatır mı sorularını da sordurmaya başladı.
Ekonominin tıkandığı bir sırada bu iki önemli faktörü yürütecek olan siyasilerin atacağı adımlara cumhurbaşkanının nasıl yardımcı olacağını da merak eden kamuoyunun diğer bir bölümü de Erdoğan’ın ortaya koyacağı tutum ve tavırları ile başta AK Partiyi olmak üzere diğer partileri bir erken seçime iteceği ve buradan, ‘Bakın ben size demiştim. Başkanlığı vermeseniz bu ülkeye rahat yok’ diyeceği de en çok konuşulanlardan..

**Atalay ile 2. Dönem..

Kos koca 4 yılı birlikte geçirdiğimiz profesör milletvekili Orhan Atalay ile 2. döneme girdik..
Birinci dönemde kendince bir çok önemli işe imza attığını, ama başta bizlerin olmak üzere Ardahanlıların bunu anlamadığından yakınan profesör milletvekilimizin ikinci döneminin daha verimli olacağına inanıyorum..
Fakir Yılmaz Çünkü belki kendisinin dediği gibi biz onu tanıyıp, anlayamadık, belkide bizim başta dayısı danışmanı olmak üzere kendisinin yanlışlarının Ardahan’a ağır bedeller ödettiğini anlatamadık.
Neyse son açıklamasında ki bir düne, birde bugüne bakın sözlerine bizde zaman verip, dünü bir kenara bırakıp, bugüne bakacağız..
Ve kendisinin rahat çalışması için elimizden geleni yaparak, kabul ederse Ardahan adına yardımcı olmaya çalışacağız..
Çünkü Atalay’da önce nicelerinin kurtarmaya aday olduğu Ardahan’ın yoksulluktan, işsizlikten, devam eden göçten, iki gümrük kapısı olmasına karşın ithalat, ihracatın yapılamadığından, hayvancılığın 5 metre toprakla örtülü ahırlardan yapılmasından hala kurtulamadığını ve bizlerin derdi de bunları yazarak gündeme taşımak olduğunu bilenlerdeniz..
Bu nedenle kurulması muhtemel hükümetler de önemli bir alanda yer alacağına inandığımız Prof. Dr. Orhan Atalay’ın 2. dönemine kendimizce yardımcı olmaya çalışacağız.
Kabul eder mi bilmem ama biz bunu yaparken ‘vekildir, lazım olur anlayışını taşımadığımızı, birileri gibi hıngal yediremediğimizi, hakkımıza hakkımızı istediğimizi’ kendisi bizden daha iyi biliyordur..
Evet işin kısacası Ardahan’ın gelişmesi, kalkınması için hep yardımcı olmaya çalıştığımız ama porfesö başta olmak üzere kimsenin bizi anlamadığı bir süreç daha başlıyor..
Bu sürecin Atalay’ın süreci olması, bizimde güzel çalışmaları için onun yanında yer alan olmaya adayız..

**Soru sorulacak ki?

Dün yoksul Ardahan’a gelerek, zengin sporu olarak bilinen Golf için yapılan sahayı açan Dış işleri Bakanının 55 yıldır açılması beklenen Çıldır Aktaş Gümrük Kapısı için ne diyeceğini gün boyun merak ettim..
Çünkü bakanın geldiği sırada ben Ardahan’da değildim ve Kocaeli'ni ekonomik olarak uçuran etkenlerin başında gelen gümrüklerden gelen mallarla, tırlarla dolu Derince limanındaydım..
Fakir Yılmaz Ve her iki telefonumla Ardahan’da ki arkadaşları arayıp, durdum..
Bakan bu yönde yani uğrunda Çıldır Gazetesi isimli bir gazete kurup, zor günler yaşamamıza neden olan Aktaş Gümrük kapısının açılıp, açılmayacağı yönünde ‘bir şey dedi mi?’ diye soruyu sorduklarımdan olumlu bir cevap alamadım..
Yani bakandan önce Gürcü Valinin ziyaretinde olduğu gibi bu ziyarette de Aktaş diye bir kelime geçmemişti..
Ve başta DSP’den seçilip, ‘Hizmet getireceğim’ diyerek AKP’ye geçen Çıldır Belediye Başkanı olmak üzere kimse bakana bu yönde bir soru sormadığını öğreniyordum..
Gerçi morallerinin bir hayli bozuk olduğunu öğrendiğim bakan ve kendisini karşılayan AKP’lilere böyle bir soruyu sormakta zor ama gazeteci, siyasetçi, oynamayı bilmediği ileri sürülen golfun Ardahan Federasyonu temsilcisi yani atso başkanı, hatta Çıldırlı olan Rektör bey bu soruyu sormalıydı..
Sormalıydı ki biz ve Çıldırlılar ile tüm Ardahanlılar de bakan beyin ne dediğini öğrenirdik..
Ama soru soran olmadığı için bakan beyde bakanlığıyla uzaktan yakından uzak ilgisi, alakası olmayan Dışişleri Bakanlığına bakanlık yapan bakan beyde Aktaş diye bir kelime kullanmamış..
Çünkü Kafkaslara iki gümrük kapısı olan yoksul Ardahan’a Aktaş, Türkgözü adlı gümrük kapısı açılıp, açılmışta ne olmuş ki, Zengini olmasa da bürokratı, sosyetesi golf oynaması daha önemli..

**AK Parti Ne Yapacak?

7 Haziran Genel Seçimleri ardından yaşanan koalisyon tartışmalarının gölgesinde kalan partilerin İl ve İlçe Teşkilatlarının başarısızlığının sancıları her geçen gün biraz daha ağırlaşıyor.
Fakir Yılmaz Başta CHP Ardahan’da olmak üzere tüm ülke de masaya yatırılmayı beklenen teşkilatların biri de Ardahan’da zor bela bir milletvekilli çıkarabilen ve önümüzde ki yerel seçimlerde Ardahan’ı olduğu gibi Göle’de belediyeyi kayıp edebileceği ileri sürülen AK Parti’dir..
Çünkü bu yönde çekilen sancının en büyüğünün CHP’de olduğu basına ve akabinde kamuoyuna yansısa da sancının en büyüğünün AK Parti Ardahan İl ve İlçe Teşkilatlarında yaşandığını her AK Partiliyim diyen benden daha iyi biliyor.
Evet, 7 Haziran’ seçimi öncesinden bugüne kadar yapılan her seçimde oyları azaltan Ardahan İl ve İlçe Teşkilatları da masaya yatırılacak mı?
Mevcut İl ve İlçe Teşkilatları 7 Haziran Genel Seçimleri ardından yasa boğulup ortalıkta gözükmediği AK Parti Ardahan’da ki bu sessizlik dipten dalga dalga gelen tipinin ön fırtınası mı?
Bilmem ama 2. sıra adayı, eski İl Başkanı Veteriner Hekim Yunus Baydar’ın Damızlık Birliği başkanlığı hatırı aldığı 10 bin oyda hiç bir katkısı olmadığı ileri sürülen AK Parti Ardahan İl e İlçe Teşkilatlarına hesap sorulup, sorulmayacağını merak eden Ardahan AK Partililer şu an ki teşkilatların kongreyi beklemeden görevlerini ehli ellere bırakmalarından yana olduğunu gözlemliyoruz.
Ama bu gözlemin gerçekleşmesi için birilerinin biat kültürünü bir yana bırakıp, yaşanan başarısızlığa baş kaldırması gerektiğini de duymuyor değiliz..
Kısacası CHP Ardahan’da olduğu gibi AK Parti Ardahan’da da sancının bir hayli büyük olduğunu ve bu ağrının her geçen gün sancıya döndüğü de görülmekte..

**Orhan Kime Sitem Etmiş?

‘Emeksiz lokma nasıl oluyor ben şimdi daha somut olarak öğrendim insanlar çalışır ihaleciler yiyer insanlar canlarını feda eder başını soğuk bir o kadarda sert taşlara koyar birileri mevki makam sahibi olur bazıları da senin yanında görünür sen bir yeşil kart bile alamazken onların Fakir Yılmaz çocukları kardeşleri düzenin her türlü nimetlerinden faydalanır bu da böyle bir çelişki..’
Bu satırlar seçimler öncesi olduğu gibi seçimler sonrası bir hayli hareketli olan sanal ortamda yer alan Marangoz DTK’lı Orhan’a ait..
Ardahan sanayisinin rekli simalarından da olan Orhan’ın 22 Haziran’da ele alıp, faceboook sayfasında ele aldığı bu sitemin görünce seçim öncesi partiler için de yaşanan tartışmaları hatırladım..
Bir çok tartışmanın kamuoyuna yansımadığı o süreçte seçimin hatırı için kendilerini zar, zor tutanların başında gelen Orhan’ın bu siteminin tamda milletvekillerinin yemin edeceği bir gün öncesinde dile getirilmesi mesaj kadar önemli bir mesajdı..
Çünkü AK Parti’de olduğu gibi, CHP’de, MHP’de e Orhan’ın d aiçin de bulunduğu HDP’yi destekleyen DTK’da da bir çok sorun ve sıkıntı olduğunu bilenlerdenim..
Buna örnek olarak AK Partili Belediye Başkanının, ‘Yunus Bayar olmasaydı bir milletvekillini de kazanamazdık’ demesi, CHP’li Ensar Öğüt’ün milletvekilliğini kayıp ettiği seçimler sonrası ‘tek başıma ancak bu kadar oy alabildim. Ne kadar hain arsa bana ve partiye vardı’ sitemi, MHP eski İl Başkanı Levent Pevhlian’ın seçimlerden hemen sonra yine facede partililere, parti yönetimine ve adaya demediğini bırakmayan mesajı gibi Orhan’ın da ‘Emeksiz lokma nasıl oluyor ben şimdi daha somut olarak öğrendim insanlar çalışır ihaleciler yiyer insanlar canlarını feda eder başını soğuk bir o kadarda sert taşlara koyar birileri mevki makam sahibi olur bazıları da senin yanında görünür sen bir yeşil kart bile alamazken onların çocukları kardeşleri düzenin her türlü nimetlerinden faydalanır bu da böyle bir çelişki’ mesajında parti içlerinde bir hayli sıkıntıların olduğunu ortaya koymaktaydı..
0.535.418 32 58-fakiryilmaz323@hotmail.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?

KADINCA/Selmi Yılmaz
Seçimi unutun, hükumet kurulacak..Seçimi unutun, hükümet kurulacak..

Ardahan Haberi Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşGünlerdir tartışılan ve önümüzde ki haftadan itibaren kurulmasına çalışılacak olan yeni hükumet ile ilgili kimsenin tereddütü olmasın..
Çünkü şu an hala iktidar olan AK Parti gibi muhalefetinde yeni bir seçime gidecek ne hali, ne de Ardahan Haberi ‘takadı var..
Kaldı ki daha yeni meclisle tanışan milletvekillerinin de bu yönde hiç istekli olmadığını gerek bizim Ardahan’ın HDP’li vekilinin suskunluğundan, gerek ise AK Partinin vekilinden yine ses seda çıkmamasından da anlaşılmıyor mu ‘Bu ülkenin kısa sürede yeni bir seçim’e gitmeyeceği..
Evet, önce seçimi ardından ramazanı, sonrasından yaz tatilini mana edip işler durdu diye ağlayan sayın esnaf, keşke tek başına bir iktidar olsaydı diye dertlenen, ne olacak bu memleketin hali diye panikleyenler, hatta Tayyip ülkeyi savaşa sokacak diye korkanlar rahat olun bu ülke de kısa bir sürede seçim, meçim olmaz.
Herkes işine baksın, işinin başına dönsün..
Bu kanaatimin dayandığı diğer bir önemli konu ise yurt içinde ki paniğin yurt dışında yani başta ABD’de olmak üzere kimsede de olmamasındandır.
Bu nedenle rahat olun..

**Savaş Hükumeti..

Ardahan Haberi ‘Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz’ın TBMM Başkanı seçilmesinden sonra AKP-MHP koalisyonunun kurulması yönünde önemli gelişmeler yaşandı.
Her iki partiden 4 isim gayri resmi olarak görüşmeleri yürütmekle görevlendirildi. Kulislerde, AKP ve MHP’nin Suriye sınırına dönük olası askeri harekat için “savaş hükumeti” kuracağı iddia edildi.
Her iki parti de, görüşmelerin yapıldığını inkar etse de Ankara kulislerinde koalisyonun yüzde 90 tamamlandığı konuşuluyor. Suriye’ye NATO destekli olası askeri harekat nedeniyle “çözüm” sürecinin kendiliğinden sona ereceği ve bu konuda MHP’ye “güvence” verildiği iddialar arasında.’
Basına en son yansıyan koalisyon hükumeti ile ilgili haber ve yorumlar aynen böyle..
Buna baktığınız da ülke yeni bir sağ hükumetine hazırlandığını da görmek mümkün..
Ve sol tarafın dışlanacağı dır..
Peki bunlar yaşanırken başta HDP olmak üzere diğer taraf nal mı toplayacak?
Sanmıyorum..
Çünkü sol bu ülkenin dışlanamayacağını, kurulacağı ileri sürülen ‘Savaş hükumet’ projesi ardından hep birlikte göreceğiz..

**Ambulans Şoförleri Kimler Oldu?

Ardahan Haberi Seçim, meclis başkanlığı, koalisyon, ramazan, iftar yemekleri gündemi ile gerçek gündemi unutulan ülkem gibi Ardahan’da da kayıp bir gündem var..
Seçimleri kayıp eden parti başkanlarının hala iş başında olduğu, iktidar gibi, muhalefetin kapıları kilitleyip, yeni bir seçim beklediği Ardahan’da bazılarının işi de tıkırında gidiyor..
Çünkü son yapılan Ambulans Şoförü mülakatında iki siyasinin yeğenine iş bulma da bir hayli maharetli olduklarını görürken, başta Çıldır Aktaş Gümrük kapısı olmak üzere bir çok sorunun seçimlerde olduğu gibi seçimlerden sonrada yerinde durduğuna şahit olamkatayız.
Ardahan’da diğer bir önemli sorun ise muhalefetin seçimden seçime konuştuktan sonra ortalıkta kayıp olmalarıdır.
Evet onca partinin demediğini bırakmadığı AK Parti’nin hala hükumeti devam ettirip, işleri kendi çıkarları doğrultusunda devam ettirirken muhalefet partileri neden kayıp olup, ortalıkta gözükmezler?
Bilmeyiz ama ülke de olduğu gibi Sivas Katliamını anmayı düşünmeyenler ülke de olduğu gibi Ardahan’da gündeme getirmeli deriz..

**Bu seçimi Baykal kayıp etmiştir..

Ardahan Haberi 7 Haziran öncesi ortaya çıkan kasetler nedeniyle aktif siyaseti bırakmadan CHP’nin Genel Başkanlığını bırakan ve 7 Haziran Genel Seçimleri ardından koşa koşa kaset işinde eli olduğu ileri sürülen Erdoğan’a koşan Baykal siyaset bırakmalı, CHP’nin önünü açmalıdır.
Çünkü dünkü meclis başkanlığı seçimini kayıp eden o olmuştur.
Evet, Kılıçdaroğlu’nun güzel bir hamle yaparak, TBMM’si Başkanlığına Baykal aday gösterdiği bundan ders alıp, artık kenara çekilmelidir.
Nasıl mı? Bakın, Baykal CHP’nin Genel Başkanı olmadığını unutup, seçimlerden sonra koşa koşa yanına gittiği Erdoğan’a gitmekle Kılıçdaroğlu’nun gücünü kırmış, Kılıçdaroğlu’da bunu hissettirmeden ‘Öyle mi? diyerek Baykal’ı yem olarak ortaya atmış ve bir taraftan da MHP’ye yüklenerek Baykal’ın ‘bana oy verirler’ diye düşündüğü MHP’nin oylarının önünü kesmiştir..
Böylece de hem Erdoğan-Baykal dostluğuna, hem de kendisin dinlemeden Erdoğan’a koşan Baykal’ın oyununu bozmuştur.
Çünkü Baykal kendisini hala CHP Genel başkanı sadığı için CHP’de istenen koalisyon ve değişim ağır yürümekte.
Şimdi istenen değişimin hızlanması zamanı..

**Hırs, Kin, Nefret, Savaş Filimi..

Ardahan Haberi 7 Haziran seçimleri öncesi bir siyasi parti genel başkanı gibi davranıp, ‘400 milletvekili verin, beni başkan edin’ diyerek üstü kapalı eski partisine eş başkanlık eden Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın seçimlerde ders almadığını görmekteyiz..
Çünkü en son dün mecliste ki meclis başkanlığı seçimini gölgelemek için Kandil’e yönelik operasyon yapıldığı haberlerinin saray menşeli olduğu ileri sürülürken, burada ki amacın meclis gerip, vekilleri yeni bir seçime zorlamak olduğu yönünde ki görüşleri tamamlıyor gibi..
Evet birilerini gaz verişiyle, hatta daha ileri gidip, ‘Ya şu yıllardır savaşa girmeyen askeri bir deneyelim’ diyerek ülkeyi Ortadoğu bataklığına sokmak istediği ileri sürülen Cumhurbaşkanının artık biraz durulup, en önemlisi Hırs, Kin, Nefret ve Savaş filmini oynamaya bırakıp, işi partisini emanet ettiği Davutoğlu’na, onunla koalisyona hazır gibi görünen Kılıçdaroğlu’na, seçimlerden bu yana ne dediği, ne yapmak istediği anlaşılmayan Bahçeli’ye, her türlü provokatif çıkışlara karşın soğukkanlılığını koruyan Demirtaş’a bırakmalı..
Çünkü 7 Haziran’da halk onlara işi bıraktı..

**Orada ülke kuran mı var?

7 Haziran’da sonra başkan olamayan ama hala başkan gibi davranmaya devam eden Cumhurbaşkanı, Kinzodamal'ın muhtarının da katıldığı toplantıda yüksek sesle bağırıyor ve meydan okuyor..
‘Neye mal olursa olsun orada yeni bir ülke kurdurmayız’ diye yüksek sesle bağıran başka, pardon başkan olamayıp, cumhurbaşkanı kalan Recep Tayyip Erdoğan’ın orası dediği neresi acaba?
Ardahan Haberi Durup durduk yerde karışan ve bu karışıklığa kendisinin de katkı sunduğu ileri sürülen Suriye mi?
Kobani mi?
Neresi orası?
Ya ben bu sorunun cevabını beklerken birden başka bir konuya takılı veriyorum..
Oda başkan yani cumhurbaşkanının ‘Orada ülke kurdurmaya izin vermeyiz’ diye bağırdığı bir sırada Ankara’ya gelen uzun adamı karşılayan hükümet ve devlet yetkililerinin adeta hazır ola geçişiydi..
Yani BOBun başının dış işleri bakanı Ankara’ya gelmişti.
Ve nedense niye geldiğini yandaş yada kardaş basın bile açıkça yazmamıştı..
Sizce niye gelmişti?
Olmaya ki BOB’un eş başkanı benim diyeni ziyaret edip, ‘Sen ne diyon ya’ mı demişti?

**Tayyip Erdoğan’a Kızarken..

7 Haziran seçimleri öncesi ve sonrası yaşanan tartışmaların başında gelen cumhurbaşkanı olmasına karşın aktif siyasette elini çekmemekle eleştirilen Cumhurbaşkanı Erdoğan son olarak verdiği iftar ile gündemde..
Hemen her gün sağından, solundan kroşeler yiyen Erdoğan’ın ‘Hala ayaktayım’ demesi ile gün geçtikçe Erdoğan’a karşı olan cephenin genişlediği ve bu cephenin ülkenin iç ve dışında Ardahan Haberi yaşanan gelişmeleri unutturan gölgelemesi yüzünden ciddi sorunların daha da büyüdüğünü görmekteyiz..
Başta ekonomide yaşanan duraklama olmak üzere Güney sınırında e Ortadoğu da yaşanan gelişmeler, Türkiye’nin Avrupa Birliğine adapte olması gibi bir çok ana sorunun önünü tıkadığına şahit olduğumuz ‘Muhalefetin Erdoğan Kızgınlığı’ nın her geçen gün hepimize olumsuz olarak yansıdığını da unutmamak gerekir..
Evet, bunları yazarken Erdoğan doğru yapıyor, onun dediği her şey doğru demiyoruz ama Erdoğan kızgınlığın altına varaklı bardaklarda orucunu açan Cumhurbaşkanına değil, tüm topluma ve ülkeye zarar veriyor diyoruz..

**45 Gün Beklenmeyecek Gibi..

7 Haziran’dan bu yana süre gelen koalisyon tartışmalarının ciddi olarak tartışılacağı meclis bugün resmen yeni döneme merhaba diyecek.
Ardahan Haberi Ardahan’ın iki milletvekilinin de yemini ederek yeni döneme merhaba diyecekleri mecliste tartışılmaya başlanacak olan koalisyonun AK Parti-CHP mi, AK Parti-MHP mi, AK Parti HDP mi?
Yoksa bunların dışında başka bir oluşum sonucu bir koalisyon olur mu bilinmez ama 25. Dönem için bugün yapılacak olan yemin töreni ile yeni tartışmalar yeni hükumete doğru start verilecek.
Evet yeni hükumet için ilk adımın atılacağı bugün HDP’de ilk meclis başkan adayını ilan etti..
MHP’nin kendi milletvekili sayısı kadar 80 milletvekiliyle sahip HDP’ye yönelik yeni adımına da şahit olduğumuzu şu günlerde yeni hükumetle de yakında tanışacağız gibi..
Çünkü 45 gün beklemeyecekler gibi..


Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

KERİMOĞLU’NA MOBİL DİNLEME Mİ?

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaşİstanbul Bakırköy Özgürlük Meydanına çekilen ve AK Partili İstanbul Büyükşehir Belediyesine ait olan Ücretsiz Gezici İnternet Otobüsü’nün belediyenin binasının dibine kadar park edilmesi başta belediye çalışanlarını olmak üzere bölgede ki tüm insanları tedirgin etmekte.
Cumhurbaşkanı, Başbakan Bakanların bile dinlenildiği ileri sürülen şu günlerde İstanbul’un gözde semtleri arasına bulunan ve başkanlığını CHP’li, Ardahan Damallı Dr. Bülent Kerimoğlu’nun yaptığı Bakırköy Belediyesinin yanı başına konulan Mobil İnternet Otobüsü belediye binasının içinde bulunan herkesin ‘Acaba Dinleniliyor muyuz?’ sorusuna muhatap bırakıyor.
Buna neden ise dışarıdan içeri girmeden duvar ötesinde birilerini dinlemeye yarayan cihazların kullanıldığı ileri sürülen ülkede mesafesi 15 kilo metreyi bulan dışarıdan dinleme cihazlarından donatıldığı ileri sürülen İstanbul Büyükşehir Belediyesinin Mobil İnternet Otobüsü..
Belediye ve çevresinde yapılan tüm telefon görüşmelerinin yankı yapması bu araç ile bölgedeki tüm telefonlar dinleniyor intibasını yaratırken, bu aracın ve buna benzer araçların neden hep CHP’li belediyelerin yakınlarına çekildiği de merak edilmekte.
Konu hakkında görüşlerini açıklan adının açıklanmasını istemeyen bir belediye görevlisi ‘artık herkesin cebinde olan, ev ve iş yerinde bulunan ve istendiğinde yarım kilo etmeyen ADLS’lerle bağlanılan interneti 50 kişilik dev bir otobüsle hizmete sunduklarını ileri sürenlerin isteseler Bakırköy Özgürlük meydanının duvarının üzerine bir iki adet ADSL koyacaklarken koskoca otobüsü meydanın orasına çekmelerine başka anlam vermiyorum’ dedi.

**LAZERLİ UZAKTAN DİNLEME CİHAZI
15 Km. MESAFEYİ DİNLEYEBİLİYOR..

Bir gizli gözetim gerektiğinde ve bununla birlikte, operatör, bir verici yerleştirmek için hedef oda girmek için mümkün olmadığında devreye sokulan ve dışarıdan içeri girmeden istediğiniz odayı dinlemek Lazerli Uzaktan Dinleme cihazıyla mümkündür. 15 km ye kadar mesafesi olan bu cihazla herhangi bir odada konuşulanları rahatlıkla dinleyebilir saatlerce kaydedebilirsiniz.
Haberi ekleme saati: 16.55-06 Temmuz 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

İşadamları
Gazeteci'ye konuk olacaklar..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş27 Yıla yaklaşan gazetecilik hayatında ortaya koyduğu performansıyla büyük bir okur kitlesi olan Gazeteci Fakir Yılmaz başarılı gazeteciliğine televizyon yayıncılığını da ekliyor. Yönetim Kurulu Başkanlığı Ardahan Çıldırlı İşadamı Ufuk Yılmazoğlu'nun yaptığı Seymen TV'de, 'GAZETECİ FAKİR YILMAZ İLE İŞ DÜNYASI' adlı bir program yapacak olan Gazeteci her cumartesi günleri ekranlarda olacak.
Haberi ekleme saati: 23.05-01 Temmuz 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Iğdırlının yeni yurdu POSOF

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**Birilerinin terk ettiği topraklara
onlar sahip çıkıyor..

Hızla devam eden göç dolaysıyla adeta insansız hale gelen Ardahana’ın Gürcistan'a komşu ilçesi Posof ilçesine yerleşmeye başlayan Iğdırlılar göçerler bölgeye yeni bir hareketlilik getirdi.
Hayvancılık yaparak geçimlerini sağlayan Iğdırlıların yeni yerleşim alanı olarak hedefe koyduğu Posof’un en çekici yönü binlerce hektar yeşilim arazisinin havancılık için çok önemli bir kaynak olması gösteriliyor.

**Çocuk sayısı da artmaya başladı..

Yaşanan göç dolaysıyla adeta boşalan Ardahan’dan sonra Posof’a yerleşmeye başlayan Iğdırlılar bölgeye getirdikleri hareketlilik her alanda kendisini göstermeye başladı.
Göç eden Posofluların işlemediği yem yeşil arazilere götürdükleri hayvanları ile bölgeyi yeniden şenlendiren Iğdırlılar yaşlı nüfusu dolaysıyla çocuk doğumu gerçekleşmeyen bölgede ki bu yönde ki düşüşün de önüne geçmeye başladı.
Posof hastanesi kayıtlarına bakıldığında son 6 ay için de çocuk doğumu sayısında artış gözlenen Posof’ta bu hareketliliğe neden olan en önemli faktör bölgeye yerleşmeye başlayan Iğdırlı ailelerin çok çocuk istemlerinin etkili olduğu belirtildi.
Son bir ay için de 11 Iğdırlı bebeğin dünyaya geldiği Posof hastanesindeki bu hareketlilik Posof yaylarında ard arda açılan Iğdırlı göçerlerin çadır sayısında da açıkça görülmekte.

**Sanal ortam da Kürtlere saldırı..
Iğdırlı sayısının bölgede artması göç dolaysıyla boşalan Posof’a canlılık getirdiği şu günlerde bu hareketlilikten rahatsız olan kafatasçıları sanal ortamda ‘Kürtler bölgeyi istila ediyor’ yorumları ile kendisini gösterirken, Posof’u terk edip, Posof’a olduğu gibi ülke sorunlarının çözümünde ortada gözükmeyen ve her sıkıştıklarında kaçanlar olduğunu belirten Posoflular, bu tür faşist düşüncelerin toplumlar arasında ki uçurumu daha da büyütmek olduğunu, ancak Iğdırlıyı gönlüne basan Posof’ta ki Posoflunun onlar gibi düşünmediğini belirttikleri görülmekte.

**HDP İlçe Binası Açıyor..
Öte yandan 7 Haziran Genel Seçimlerinde Ardahan’a da 1. parti olup, 18 bin oy ile bir milletvekilliği kazanan Göle, Hanak ve Damal’dan sonra Posof’ta da ilçe teşkilatı kurmaya hazırlandığı alınan diğer bilgiler arasında oldu.
Haberi ekleme saati: 14.09-30 Haziran 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ÇILDIRLI GENÇ DENİZDE BOĞULDU..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşArdahan'ın Çıldır İlçesine bağlı Aşıkşenlik (Suğara) köylü Muhammet Kalaçay serinlemek için girdiği denizde boğularak hayata göz yumdu.
Alınan bilgilere göre Şile'de Muhammet Kalaçay (20) girdiği denizde kayboldu. Muhammet Kalaçay, arkadaşlarıyla Gebze'den, denize girmek için Şile Ağva Mahallesi Kurfallı Plajı'na geldi.
Saat 10.00 sıralarında Kalaçay'ın da aralarında bulunduğu 3 kişi denize girdi. Kalaçay kısa sürede dalgalar arasında kayboldu. Kalaçay'ın boğulma tehlikesi geçiren iki arkadaşı ise kendi imkanlarıyla denizden çıktı. Kalaçay'ın denizden çıkmadığını fark eden arkadaşları durumu hemen jandarma ve 112'ye haber verdi.
Cankurtaran ekibinin olay yerinde Kalaçay'ı arama çalışmaları sürüyor.

**TOPRAĞA VERİLDİ..

Kocaeli'ne bağlı Gebze ilçesinde Arapçeşme eski Spor Kulübü Başkanı olan Çıldır Aşıkşenlikli Feramuz Kalaçay'ın oğlu olduğu öğrenilen ve aynı zamanda sporcu olan genç Muhammet Kalaçay Gebze'de toprağa verildi.

Ardahan Haberleri **İSMET KOÇ TOPRAĞA VERİLDİ..

Öte yandan beklenmedik bir anda geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kayıp eden Ardahan Meşedibi (Morofga) köylü İsmet Koç ailesinin yaşadığı İstanbul Esenyurt'ta yoğun bir katılımla toprağa verildi.
7 Haziran Genel Seçimleri öncesi HDP'den milletvekili aday adayı olan İsmet Koç (41) un cenaze törenine HDP Ardahan Milletvekili Dr. Taşkın Aktaş, Ardahan Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Fakir Yılmaz ve bir çok Ardahanlının yanı sıra dost, akrabası katıldığı görüldü.
Haberi ekleme saati: 11.53-29 Haziran 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Atalay: Bir Dün’e, Bir de Bugüne Bakın

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş7 Haziran Genel Seçimleri ardından ikinci kez Ardahan Milletvekilliğine seçilen Prof. Dr. Orhan Atalay teşekkür ziyaretlerine devam ediyor.
Geçtiğimiz günlerde Türkiye Büyük Millet Mecilisin de yapılan yemin töreninde yemin ederek ikinci kez milletvekilliği dönemine start veren AK Parti Ardahan Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay ilk işi seçmene teşekkür oldu.
Ardahan’a gelerek, vatandaşlarla buluşan Atalay burada yaptığı açıklamada geçmiş dönemde yaşananlar ile bugün yaşananlara yönelik üztü kapalı bir açıklamada yaptı.
İşte AK Parti Ardahan Milletekili Prof. Dr. Orhan Atalay’ın o açıklaması;

SUÇLARINI GİZLEYEN EN BÜYÜK USTALIKLARI MAZLUMLARIN İÇİNDEN KARŞILARINA ÇIKAN HER ONURLU DİK DURUŞU KENDİ NEZDİNDE BİR ''NEFRET OBJESİNE'' DÖNÜŞTÜRME SANATIDIR.
Asırlardır mazlumların kanlarını emen vampirlerin, suçlarını gizleyen en büyük ustalıkları mazlumların içinden karşılarına çıkan her onurlu dik duruşu bizzat onlar nezdinde bir 'nefret objesine' dönüştürme sanatıdır. Kanaatimce kanları emilen mazlumların affına imkan olmayan en büyük günahları ise asırlardır şakır şakır çalışan bu çarkın farkına bir türlü varamamış olmalarıdır. Böyle olmasaydı insanlığın yüz binlerce yıl sonunda ulaştığı en büyük kazanımları olan halkın özgür iradi seçimlerine idam elbisesi giydiren 'köle zalimler' efendilerinin günahkar başkentlerinde kırmızı halılarla karşılanırken, bu küresel sömürge çarkına karşı yükselen her soylu itiraz için aynı başkentlerin medyası tarafından 'diktatör' manşetli elbiseler dikilir miydi? Bunu derinliğine idrak etmek için bir gözümüzle bir asırlık DÜN'E, diğer gözümüzle de BU GÜN'E bir göz atmanın yeterli olacağını düşünüyorum.
Orhan Atalay
Haberi ekleme saati: 17.04-27 Haziran 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

DÜNYA'DA Kİ ÇOCUKLARI
SEVİNDİREN ARDAHANLI İŞADAMI
Özdemir Aydın

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşArdahan'ın içme suyunu karşılayan Gunzut (Çataldere) köylü bir ailenin çocuğu olan SELAY OYUNCAK HEDİYELİK EŞYA İMALAT PAZARLAMA SAN. E TİC. LTD. ŞTİ. adlı oyuncak fabrikasının sahibi Özdemir Aydın başta Türkiye olmak üzere dünyanın bir çok ülkesinde ki çocukları sevindiriyor.
1992 yılında kurulmuş olup, 1997 yılında Selay Oyuncak Hediyelik Eşya İmalat Pazarlama Sanayi ve Tic. Ltd. Şti bugün başta İstanbul olmak üzere dünyanın bir çok ünlü kentinde yaşayan çocuklara oyuncak bebek üretiyor.
Genç yaşına karşın kurduğu oyuncak fabrikası ile kısa sürede sektöründe marka olan Özdemir Aydın, Selay Oyuncak Hediyelik Eşya İmalat Pazarlama Sanayi ve Tic. Ltd. Şti 'nin yanı sıra JAJO STORE adlı marka ile de dünyanın bir çok ülkesinin yanı sıra ünlü firmalarına da Peluş Oyuncak üretimi yapıyor.

**ÇİNLİLERİN İŞGALİNİ ENGELLEYEN İŞ ADAMI..

İstanbul Arnavutköy İlçesinde ki fabrikasında üretimini gerçekleştirdiği binlerce peluş oyuncaklar ile ülke genelinde olduğu gibi dünya genelinde de marka konumun da olan Selay Oyuncak Hediyelik Eşya İmalat Pazarlama Sanayi ve Tic. Ltd. Şti bir çok alanda dünya piyasalarını alt üst eden Çin'li bebek üreticileri ile de JAJO Peluş markasıyla başa başa yarışıyor.
Çinlilerin oyuncak bebek piyasasını ele geçirme planlarını fabrikasında üretimini yaptığı ürünlerin kalitesi ile bozan Selay ve JAJO markaları ülkenin ve dünyanın bir çok ünlü firmalarına da oyuncak sağlıyor.
10.000 m2 kapalı alanda üretim yapmakta olan Selay Oyuncak Hediyelik Eşya İmalat Pazarlama Sanayi ve Tic. Ltd. Şti 'nin yanı sıra JAJO STORE Fabrikası bir çok kişiye de iş sağladığı gibi bu piyasaya da ki irili, ufaklı iş sahasına da imkan sağlıyor.

Ardahan Haberleri **HER ALANDA GÜVEN VE KALİTE..

GAZETECİ Fakir Yılmaz'ın 'Ardahanlı İşadamları Konuşuyor, Gazeteci Yazıyor' randevularının konuğu olan Ardahanlı İşadamı Özdemir Aydın bugün başında bulunduğu fabrikanın sağladığı başarıyı Güven ve Kalite anlayışına bağladı.
Dünyanın artık bu iki anlayış üzerinde yürüdüğüne dikkat çeken Ardahanlı İşadamı Özdemir Aydın oluşturulmak istenen Ardahanlılar Birlikteliğinin de bu iki önemli faktörden geçtiğinin unutulmamasını istedi.
Bir Ardahanlı olarak oluşturmak istenen birlikteliğe her zaman hazır olduğunu da belirten Selay Oyuncak Hediyelik Eşya İmalat Pazarlama Sanayi ve Tic. Ltd. Şti 'nin yanı sıra JAJO STORE markalarının sahibi Özdemir Aydın başta İstanbul'da olmak üzere tüm ülkede bu yönde bir an önce varılması gereken adımın bir an öce gerçekleşmesini umduğunu da söyledi.
Siyasi kojektöre de değinen Aydın, 7 Haziran Genel Seçimleri ardından seçmenin verdiği mesajın siyasilerce iyi değerlendirilmesi gerektiğine de işaret ederken iş sahasının bir an önce kurulacak olan hükümeti beklediğini de sözlerine ekledi.
Haberi ekleme saati: 12.33-26 Haziran 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com

Sayfa 6 - 213 < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 > >>
Köşe Yazarları
Copyright © 2003 - 2008 Ardahan kuzeyanadolugazetesi.com
Tel: 0478 - 211 43 31 - 211 45 00
Adres: İnönü Cad. No:50 Ardahan