Ana Sayfa · Forum · Linkler · Resim Galerisi
Ana Menu
Ana Sayfa
Makaleler
Forum
İrtibat
Linkler
Arama
Ziyaretçi Defteri

ÜYELİK HİZMETLERİ

ÜYE KAYIT
ŞİFREMİ UNUTTUM

Sitenize Ekleyin
Resim Galerisi
Telefonlar
Konuk Yazarlar

ARŞİVLERİMİZ
2003 YILI
2004 YILI
2005-2006 YILI
Ulusal Haberler
Misafir
Kullanıcı Adı

Şifre

Beni HatırlaKayıp Şifre ?
Site Durumu
Kayıtlı Üyeler : 12997
Misafirler : 43
En Yeni Üyemiz : sanane757000

Kayıtlı Üye :
Fakir 13 Gün Gelmedi
abdullahank 51 Gün Gelmedi
Orhan-Bahcivan 140 Gün Gelmedi
CEVAT COSKUN 145 Gün Gelmedi
atlantis 166 Gün Gelmedi
baris dursun 166 Gün Gelmedi
yilmaz akinci 175 Gün Gelmedi
adacala 176 Gün Gelmedi
admin 178 Gün Gelmedi
yilmaz_akinci 179 Gün Gelmedi
Forum Başlıklari
En Yeni Başlık
Ardahan Köyleri ve İ...
hoçvanın genel iradesi
Sitemizi Dostlarınız...
Bize ulaşın..
Haber Arşivimiz
Ardahan Görüntüleri
Ardahan Fotoğrafları
Kürdistan Komşunuz O...
KORKAKLARA MEYDAN OK...
Teşvik Ardahan’a Uğr...
Ardahan da Devlet mi...
İMRALI’DAKİ GÖ...
Ardahan ARDAHAN
APE FEZO’NUN A...
O benim Babam..
En Yoğun Başlıklar
YALÇIN TAŞTAN HAK... [51]
TRT bölücülük mü ... [35]
KAFATASÇILAR-ARD... [34]
COCUK ÖLDÜRMEYİ K... [30]
YAZARLARIMIZIN YO... [28]
YAZICIOĞLU'NU KAY... [24]
DTP'li vekillerde... [21]
Ardahan TV [19]
kürde fırsat verm... [18]
ANADİLİMİZ KÜRTÇE... [18]
23 NISAN IRKCI C... [17]
UGAR TÜRKLRI [16]
Bim Marketlerine ... [16]
KÜRT SORUNU DEĞİL... [15]
ARDAHAN LI OLMAKT... [15]
HİT
reklam
Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş Pinterest'te Fakir adlı kullanıcının profilini ziyaret edin.

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

<
Ardahan
Yazar Fakir


Ardahan'da Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin


Facebook'ta Paylaş

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin
SİTEMİZE REKLAM VERMEK İÇİN;
0. 535 418 32 58 NOLU TELEFONUMUZU ARAYABİLİRSİNİZ..

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yazarlarımızı okuyor musunuz?

YAZIYORSAM SEBEBİ VAR
AKP-HDP İktidarı..

Fakir Yılmaz Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşYine tecrit altına alınıp, kimseyle görüştürülmeyen Abdullah Öcalan’ın seçim sonuçları ile ilgili ne Fakir Yılmaz diyeceğinin bilinmediği şu günlerde yeni hükumeti kurmak için cumhurbaşkanından yetki alması beklenen Davutoğlu’nun ziyaret edeceği partiler arasında bulunan 80 Milletvekilline sahip HDP’nin nasıl bir tavır alacağı en çok merak edilen konuların başından geliyor..
CHP’nin maddeler sıralayıp, MHP’nin kırmızı çizgiler deyip önceden önünü kestiği koalisyon görüşmeleri öncesi kırmızı çizgisi Barış Süreci görüşmelerinin devamı olan HDP ile bir koalisyon kurulup, kurulmayacağının da tartışılırken bunun mümkünlüğü de en çok konuşulan, hesaplanan planların başından gelmekte.
AK Partinin ‘En çok milletvekili bizde’ diyerek önemli bakanlıklar başta olmak üzere iki parti arasında dağıtımı yapılacak olan bakanlıkların hemen hepsinin kendisinde kalmasını istemesi de HDP ile kurulabilecek bir koalisyon hükumeti kadar zor olduğu bir sürece giren siyasi arenada diğer bir aktör de son günlerde susan, konuşa da seçimler öncesi ortaya koyduğu agresifliği bırakan Cumhurbaşkanı Erdoğan olduğu da bilinmelidir..

**KAI ya adını, yada kendisini değiştirmeli..

Fakir Yılmaz Merkezi İstanbul'da bulunan ve sözüm ona Karslı, Ardahanlı ve Iğdırlı İş adamlarının içinde olduğu söylenen ama parası bol olan bir küçük zümrenin olan Kars-Ardahan-Iğdır Vakfının durumu gün geçtikçe kötüleştiğini gör (Meyen) en vakıf yöneticiler kendi aralarına pas oynayan çocuklar sırayla başkan olmaya devam ediyor.
Son olarak Sabri Yiğit'i KAI Başkanlığına getiren KAI'nın verdiği iftar yemeğinde bir kez daha görüldü ki KAI bitme noktasına gelmiş ve can çekişiyor.
Bunun nedeni nedir diye baktığınızda karşımıza ilk olarak KAI'nın yönetiminin yönettiği KAI'de ki sekretarya olduğunu görmek mümkün..
Çünkü burasının üç serhat vilayetinin vakfı olduğunu bilmeyen, hatta bölgeyi tanımayan, kimseyi aramayan, birilerini ayıran, birilerine zenci muamelesi yapan, basından kopuk sekretarya ile KAI'nın daha ileri gidemeyeceğini verdikleri iftara karşı yaşanan ilgisizlikte de görmeyen KAI yöneticilerinin aralarında ki pasın bir türlü gol olmamasını anladıklarında KAI diye bir şeyin kalmayacağını anlayacaklar..
Ve en önemlisi KAI'nın sadece Kars ile anılması ve Ardahanlı, Iğdırlı iş adamlarına üstten bakılmasına Ardahan ve Iğdır'ın Kars'tan ayrılmasına neden olan gelişmeyi KAI'de de yaşatacağı da görülmeli..
Yani zaten parmakla sayılacak kadar az olan Ardahanlı, Iğdırlının daha çok önemsenmesi yada Kars adıyla eşit görülmesi gerekiyor.
Yada KAI'nın adı değişmeli ve Kars Vakfı olmalı..
Çünkü her şeyin para, her şeyin zengin adam olmadığını asıl olanın insanlık ilişkileri olduğunu anlayıp, bu işin böyle gitmediğini toplasan 10-15 kişi kalan KAI yöneticileri de anlamalıdırlar..

**Bahçeli değil, Baykal..

Fakir Yılmaz 7 Haziran’da yapılan genel seçimler ardından ortaya çıkan tablo ile bir hayli iştahlanan ancak meclis başkanı seçimi ardından ilk golü yiyen muhalefetin bir birine düşüp, asıl gündemi görmediği şu günlerde AKP’de hükumette ki 13 yılını tamamlama keyfini sürdürüyor..
Çünkü seçimler ardından bir hayli morali bozulan AK Parti’nin badem bıyıklı bürokratlarının da içinde bulunduğu tüm ekibi meclis seçimi ile yeniden moral buldu..
Ve en önemlisi hala da hükumetler ve böyle giderse hükumet olmaya da devam edecekler gibi..
Peki, buna kim neden oldu?
TBMM’nin başkanlık seçiminde AK Parti’nin yada CHP’nin adayına oy vermeyip, AK Parti’nin muhalefete gol atmasına vesile olan MHP Lideri Devlet Bahçeli mi?
Yoksa seçimlerin hemen akabinde koşa koşa Cumhurbaşkanının yanına gidip, CHP’yi zorda bırakan ve yeniden gündeme gelmenin telaşı ve de kibirliği içinde hata üzerine hata yapan Deniz Baykal mı?
Bana soracak olursanız ve benim ne düşündüğümü merak ediyorsanız ben derim ki; Hata Bahçeli’de değil, Bahçel’nin olduğu gibi Kılıçdaroğlu’nun bir araya gelmesine neden olan Deniz Baykal e onun hırsıdır.
Yani Bahçeli’ye değil, Baykal’a kızın..

**Ardahan’ın Alevi Milletvekili..

Bugün 2 Temmuz..
Bugün 22 yıl önce 33 aydının gericiler tarafından Sivas’ta bir otele sıkıştırılıp, diri diri yakıldığı gün..
Bugün toplam 35 kişinin yakılarak katledildiği kara günün günü..
Ve bugün Sivaslı biri milletin yakılarak öldürülmesinin önüne geçemeyen meclisin başına geçti..
Fakir Yılmaz Hemde savaş hükumeti kuracakları ileri sürülen iki siyasi partinin vekillerinin desteğiyle..
İlginç tesadüf değil mi?
Bugün Sivas katliamının yıl dönümü,
Bugün TBMM’sinin başına bir Sivaslı getiriliyor..
Hemde savaş hükumeti kuracakları ileri sürülenlerce..
Bu arada tüm yurt geneline anılan Sivas katliamının bir ilçesi tam, bir diğer ilçesinin yarısı Alevi olan Ardahan’da neden gündeme gelmez, niye tartışılmaz ve bir iki hazır kalıp açıklama ve sözle geçirilir?
Ve Damal’ın tümünün Alevi, Hanak'ın yarısını Alevi, Göle’nin 4-5 köyü Alevi olan Ardahan’ın 4 caddesine 7 mahallesinde niye Alevi olan birinin dükkanı yok, niye iki alenin üç etmediği merak edilmeli..
Sizce neden?
Meclis başkanlığını AKP’ye kaptıran CHP’nin bir Alevi vekil adayı koyup, cesaretlendirmediği için mi?

**Seçimi zorlamak..

Dünya'nın olağanüstü bir tempo ile döndüğü, ekonomik geleceğin nasıl olacağının büyük bir Fakir Yılmaz merakla beklendiği, sınırlarımızda yaşananların korkusunun her geçen gün daha da arttığı bir süreçte yapılan genel seçimler ardından kurulması beklenen yeni hükumetten hala bir iz yok..
Son olarak dün yapılan ve MHP Genel Başkanının gündemi alt üst eden açıklamaları ile devam eden meclis başkanlığı seçiminin akabinde netleşmesi beklenen siyaset sahnesinde ki toz/ bulutun yakın gelecekte, yani ufukta yeni bir seçimin daha olacağına işaret etmekte. Ve bu toz dumanın saraydan gelen baskı yüzünden olduğu her geçen gün biraz daha gerçeklik kazanırken, en az iki yıl mecliste bulunup, en azından özlük haklarını almak isteyen milletvekillerinin saraydan gelen toz, dumanda kalıp, kalmayacakları da merak ediliyor.
Vekillerin nasıl bir yol izleyeceğini merak eden millet ise bir an önce kurulmasını istediği hükumetin yaklaşan, hatta şu an tüm piyasaları saran ekonomik krizden nasıl olupta en az zararla çıkmayı hesapladığını da görmekteyiz..
Ancak asıl önemli olanın ise gün geçtikçe yeni bir seçimin gerekliliğinin sıkça konuşulmaya başladığı, bununda yeni krizler olacağı da belirtilmektedir..

**3. Dünya Harbi mi Çıktı?

Seçimlerde tek başına hükumeti elinde kaçıranların oluşturmaya çalıştığı algıya baktığınıza da sanki 3. dünya harbine gidiyormuşuz gibi bir atmosferle karşılaşıyoruz..
Fakir Yılmaz Başta yandaş ve bu yandaş’a kardaş olan basın ve medya olmak üzere Aktrollerin sanal ortamda oluşturmaya çalıştığı bu karamsar havanın 400 vekil alıp, başkanlık yolunu açmaya çalışan ve onun tayfasına yaradığını da gözlemlediğimiz şu günlerde asıl hesabın, 7 Haziran’da kendilerini tek başına iktidar etmeyen seçmeni umutsuzluğa itip, bu umutsuzluk üzerinde yapılacak olan bir erken seçimle yeniden tek başına iktidar olma hesapları olduğunu görmekte mümkün..
Çünkü bir taraftan savaş tam tamları çalanların diğer tarafta çaldıklarını saklamaya çalıştığını ve çalmaya devam etmek için tek başlarına iktidar olmaya aday olduğunu tüm dünya biliyor..
Evet ellerine aldıkları savaş tam tamları ile kulakları sağır edercesine savaş çığlıkları atanların bu oyunu tutar mı bilmem ama halkın savaştan yana olmadığını 3 yıla yaklaşan barış sürecine verdikleri tam destekle görmek mümkün..
Bu ülkenin sadece birilerinin değil, onlar hariç 74 Milyon kişinin olduğu ve bu milyonların savaş istemediğini göstermek için gerekirse Yunanistan hükumetinin yaptığı gibi referanduma gidilmeli..
Ve savaş’ta barışta halka sorulmalı..
Ha bunlar yetmiyorsa gerçek gündemi saklamak için erken seçim tartışmalarıyla yetinmeyenlerin şimdi oynadıkları savaş oyunu gerekirse erken ve yeni bir seçimle bozulmalı ve herkesin bu yönde tavır alması sağlanmalıdır..
Aksine mi şehzadelerin değil, Mehmetçiklerin BOP planına kurban verileceği bilinmeli ve buna göre adımlar atılmalıdır..

**Seçim mi, Savaş mı?

Başkan olmak isterken cumhurbaşkanı kalmaya devam eden Recep Tayyip Erdoğan’ın gün geçtikçe arttığı siyasi tansiyonun önümüzde ki Meclis Başkanı ve hükümet görüşmeleri ardından nasıl bir yol izleyeceğini herkes merakla bekliyor.
Bu gidişle ülkeyi bir erken seçim beklediğini söyleyenlerin sayısının hiçte az olmadığı Fakir Yılmaz görülürken, ekonominin önünün açılması için bir an önce kurulması istenen hükümetin Erdoğan’ın kullandığı sert dille biraz zor kurulacağını ortaya koymaktadır.
Ülkenin bir iki ay için yeni bir genel seçime gidebileceği tahminini yürütenlerin bu haftadan sonra yaşanacak olan koalisyon trafiği ardından AKP-CHP, olmaz ise AKP-MHP, daha da olmadı HDP destekli bir AKP’li azınlık hükümeti ile kör topal olarak kurulacak hükumetlerinde çare olmayacağını ve ülkeyi bir erken seçim beklediğine işaret etmekteler.
Bir yandan seçimi tartışan kamuoyu diğer taraftan da savaşı konuşmaya başladığı şu günlerde bunun nedenin de Erdoğan’ın kullandığı sert dili olduğunu da belirtmekteler..
Seçim tartışmalarını geride bırakmadan koalisyon hükumeti kurmaya çalışan siyasilerin de basın aracılığı ile bir birlerine yüklendiği bir sırada Kobani’de ve diğer sınır kapılarından meydana gelen yeni olaylar bölgede yaşanan askeri hareketlilik seçimden önce savaşı başlatır mı sorularını da sordurmaya başladı.
Ekonominin tıkandığı bir sırada bu iki önemli faktörü yürütecek olan siyasilerin atacağı adımlara cumhurbaşkanının nasıl yardımcı olacağını da merak eden kamuoyunun diğer bir bölümü de Erdoğan’ın ortaya koyacağı tutum ve tavırları ile başta AK Partiyi olmak üzere diğer partileri bir erken seçime iteceği ve buradan, ‘Bakın ben size demiştim. Başkanlığı vermeseniz bu ülkeye rahat yok’ diyeceği de en çok konuşulanlardan..

**Atalay ile 2. Dönem..

Kos koca 4 yılı birlikte geçirdiğimiz profesör milletvekili Orhan Atalay ile 2. döneme girdik..
Birinci dönemde kendince bir çok önemli işe imza attığını, ama başta bizlerin olmak üzere Ardahanlıların bunu anlamadığından yakınan profesör milletvekilimizin ikinci döneminin daha verimli olacağına inanıyorum..
Fakir Yılmaz Çünkü belki kendisinin dediği gibi biz onu tanıyıp, anlayamadık, belkide bizim başta dayısı danışmanı olmak üzere kendisinin yanlışlarının Ardahan’a ağır bedeller ödettiğini anlatamadık.
Neyse son açıklamasında ki bir düne, birde bugüne bakın sözlerine bizde zaman verip, dünü bir kenara bırakıp, bugüne bakacağız..
Ve kendisinin rahat çalışması için elimizden geleni yaparak, kabul ederse Ardahan adına yardımcı olmaya çalışacağız..
Çünkü Atalay’da önce nicelerinin kurtarmaya aday olduğu Ardahan’ın yoksulluktan, işsizlikten, devam eden göçten, iki gümrük kapısı olmasına karşın ithalat, ihracatın yapılamadığından, hayvancılığın 5 metre toprakla örtülü ahırlardan yapılmasından hala kurtulamadığını ve bizlerin derdi de bunları yazarak gündeme taşımak olduğunu bilenlerdeniz..
Bu nedenle kurulması muhtemel hükümetler de önemli bir alanda yer alacağına inandığımız Prof. Dr. Orhan Atalay’ın 2. dönemine kendimizce yardımcı olmaya çalışacağız.
Kabul eder mi bilmem ama biz bunu yaparken ‘vekildir, lazım olur anlayışını taşımadığımızı, birileri gibi hıngal yediremediğimizi, hakkımıza hakkımızı istediğimizi’ kendisi bizden daha iyi biliyordur..
Evet işin kısacası Ardahan’ın gelişmesi, kalkınması için hep yardımcı olmaya çalıştığımız ama porfesö başta olmak üzere kimsenin bizi anlamadığı bir süreç daha başlıyor..
Bu sürecin Atalay’ın süreci olması, bizimde güzel çalışmaları için onun yanında yer alan olmaya adayız..

**Soru sorulacak ki?

Dün yoksul Ardahan’a gelerek, zengin sporu olarak bilinen Golf için yapılan sahayı açan Dış işleri Bakanının 55 yıldır açılması beklenen Çıldır Aktaş Gümrük Kapısı için ne diyeceğini gün boyun merak ettim..
Çünkü bakanın geldiği sırada ben Ardahan’da değildim ve Kocaeli'ni ekonomik olarak uçuran etkenlerin başında gelen gümrüklerden gelen mallarla, tırlarla dolu Derince limanındaydım..
Fakir Yılmaz Ve her iki telefonumla Ardahan’da ki arkadaşları arayıp, durdum..
Bakan bu yönde yani uğrunda Çıldır Gazetesi isimli bir gazete kurup, zor günler yaşamamıza neden olan Aktaş Gümrük kapısının açılıp, açılmayacağı yönünde ‘bir şey dedi mi?’ diye soruyu sorduklarımdan olumlu bir cevap alamadım..
Yani bakandan önce Gürcü Valinin ziyaretinde olduğu gibi bu ziyarette de Aktaş diye bir kelime geçmemişti..
Ve başta DSP’den seçilip, ‘Hizmet getireceğim’ diyerek AKP’ye geçen Çıldır Belediye Başkanı olmak üzere kimse bakana bu yönde bir soru sormadığını öğreniyordum..
Gerçi morallerinin bir hayli bozuk olduğunu öğrendiğim bakan ve kendisini karşılayan AKP’lilere böyle bir soruyu sormakta zor ama gazeteci, siyasetçi, oynamayı bilmediği ileri sürülen golfun Ardahan Federasyonu temsilcisi yani atso başkanı, hatta Çıldırlı olan Rektör bey bu soruyu sormalıydı..
Sormalıydı ki biz ve Çıldırlılar ile tüm Ardahanlılar de bakan beyin ne dediğini öğrenirdik..
Ama soru soran olmadığı için bakan beyde bakanlığıyla uzaktan yakından uzak ilgisi, alakası olmayan Dışişleri Bakanlığına bakanlık yapan bakan beyde Aktaş diye bir kelime kullanmamış..
Çünkü Kafkaslara iki gümrük kapısı olan yoksul Ardahan’a Aktaş, Türkgözü adlı gümrük kapısı açılıp, açılmışta ne olmuş ki, Zengini olmasa da bürokratı, sosyetesi golf oynaması daha önemli..

**AK Parti Ne Yapacak?

7 Haziran Genel Seçimleri ardından yaşanan koalisyon tartışmalarının gölgesinde kalan partilerin İl ve İlçe Teşkilatlarının başarısızlığının sancıları her geçen gün biraz daha ağırlaşıyor.
Fakir Yılmaz Başta CHP Ardahan’da olmak üzere tüm ülke de masaya yatırılmayı beklenen teşkilatların biri de Ardahan’da zor bela bir milletvekilli çıkarabilen ve önümüzde ki yerel seçimlerde Ardahan’ı olduğu gibi Göle’de belediyeyi kayıp edebileceği ileri sürülen AK Parti’dir..
Çünkü bu yönde çekilen sancının en büyüğünün CHP’de olduğu basına ve akabinde kamuoyuna yansısa da sancının en büyüğünün AK Parti Ardahan İl ve İlçe Teşkilatlarında yaşandığını her AK Partiliyim diyen benden daha iyi biliyor.
Evet, 7 Haziran’ seçimi öncesinden bugüne kadar yapılan her seçimde oyları azaltan Ardahan İl ve İlçe Teşkilatları da masaya yatırılacak mı?
Mevcut İl ve İlçe Teşkilatları 7 Haziran Genel Seçimleri ardından yasa boğulup ortalıkta gözükmediği AK Parti Ardahan’da ki bu sessizlik dipten dalga dalga gelen tipinin ön fırtınası mı?
Bilmem ama 2. sıra adayı, eski İl Başkanı Veteriner Hekim Yunus Baydar’ın Damızlık Birliği başkanlığı hatırı aldığı 10 bin oyda hiç bir katkısı olmadığı ileri sürülen AK Parti Ardahan İl e İlçe Teşkilatlarına hesap sorulup, sorulmayacağını merak eden Ardahan AK Partililer şu an ki teşkilatların kongreyi beklemeden görevlerini ehli ellere bırakmalarından yana olduğunu gözlemliyoruz.
Ama bu gözlemin gerçekleşmesi için birilerinin biat kültürünü bir yana bırakıp, yaşanan başarısızlığa baş kaldırması gerektiğini de duymuyor değiliz..
Kısacası CHP Ardahan’da olduğu gibi AK Parti Ardahan’da da sancının bir hayli büyük olduğunu ve bu ağrının her geçen gün sancıya döndüğü de görülmekte..

**Orhan Kime Sitem Etmiş?

‘Emeksiz lokma nasıl oluyor ben şimdi daha somut olarak öğrendim insanlar çalışır ihaleciler yiyer insanlar canlarını feda eder başını soğuk bir o kadarda sert taşlara koyar birileri mevki makam sahibi olur bazıları da senin yanında görünür sen bir yeşil kart bile alamazken onların Fakir Yılmaz çocukları kardeşleri düzenin her türlü nimetlerinden faydalanır bu da böyle bir çelişki..’
Bu satırlar seçimler öncesi olduğu gibi seçimler sonrası bir hayli hareketli olan sanal ortamda yer alan Marangoz DTK’lı Orhan’a ait..
Ardahan sanayisinin rekli simalarından da olan Orhan’ın 22 Haziran’da ele alıp, faceboook sayfasında ele aldığı bu sitemin görünce seçim öncesi partiler için de yaşanan tartışmaları hatırladım..
Bir çok tartışmanın kamuoyuna yansımadığı o süreçte seçimin hatırı için kendilerini zar, zor tutanların başında gelen Orhan’ın bu siteminin tamda milletvekillerinin yemin edeceği bir gün öncesinde dile getirilmesi mesaj kadar önemli bir mesajdı..
Çünkü AK Parti’de olduğu gibi, CHP’de, MHP’de e Orhan’ın d aiçin de bulunduğu HDP’yi destekleyen DTK’da da bir çok sorun ve sıkıntı olduğunu bilenlerdenim..
Buna örnek olarak AK Partili Belediye Başkanının, ‘Yunus Bayar olmasaydı bir milletvekillini de kazanamazdık’ demesi, CHP’li Ensar Öğüt’ün milletvekilliğini kayıp ettiği seçimler sonrası ‘tek başıma ancak bu kadar oy alabildim. Ne kadar hain arsa bana ve partiye vardı’ sitemi, MHP eski İl Başkanı Levent Pevhlian’ın seçimlerden hemen sonra yine facede partililere, parti yönetimine ve adaya demediğini bırakmayan mesajı gibi Orhan’ın da ‘Emeksiz lokma nasıl oluyor ben şimdi daha somut olarak öğrendim insanlar çalışır ihaleciler yiyer insanlar canlarını feda eder başını soğuk bir o kadarda sert taşlara koyar birileri mevki makam sahibi olur bazıları da senin yanında görünür sen bir yeşil kart bile alamazken onların çocukları kardeşleri düzenin her türlü nimetlerinden faydalanır bu da böyle bir çelişki’ mesajında parti içlerinde bir hayli sıkıntıların olduğunu ortaya koymaktaydı..
0.535.418 32 58-fakiryilmaz323@hotmail.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?

KADINCA/Selmi Yılmaz
Seçimi unutun, hükumet kurulacak..Seçimi unutun, hükümet kurulacak..

Ardahan Haberi Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşGünlerdir tartışılan ve önümüzde ki haftadan itibaren kurulmasına çalışılacak olan yeni hükumet ile ilgili kimsenin tereddütü olmasın..
Çünkü şu an hala iktidar olan AK Parti gibi muhalefetinde yeni bir seçime gidecek ne hali, ne de Ardahan Haberi ‘takadı var..
Kaldı ki daha yeni meclisle tanışan milletvekillerinin de bu yönde hiç istekli olmadığını gerek bizim Ardahan’ın HDP’li vekilinin suskunluğundan, gerek ise AK Partinin vekilinden yine ses seda çıkmamasından da anlaşılmıyor mu ‘Bu ülkenin kısa sürede yeni bir seçim’e gitmeyeceği..
Evet, önce seçimi ardından ramazanı, sonrasından yaz tatilini mana edip işler durdu diye ağlayan sayın esnaf, keşke tek başına bir iktidar olsaydı diye dertlenen, ne olacak bu memleketin hali diye panikleyenler, hatta Tayyip ülkeyi savaşa sokacak diye korkanlar rahat olun bu ülke de kısa bir sürede seçim, meçim olmaz.
Herkes işine baksın, işinin başına dönsün..
Bu kanaatimin dayandığı diğer bir önemli konu ise yurt içinde ki paniğin yurt dışında yani başta ABD’de olmak üzere kimsede de olmamasındandır.
Bu nedenle rahat olun..

**Savaş Hükumeti..

Ardahan Haberi ‘Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz’ın TBMM Başkanı seçilmesinden sonra AKP-MHP koalisyonunun kurulması yönünde önemli gelişmeler yaşandı.
Her iki partiden 4 isim gayri resmi olarak görüşmeleri yürütmekle görevlendirildi. Kulislerde, AKP ve MHP’nin Suriye sınırına dönük olası askeri harekat için “savaş hükumeti” kuracağı iddia edildi.
Her iki parti de, görüşmelerin yapıldığını inkar etse de Ankara kulislerinde koalisyonun yüzde 90 tamamlandığı konuşuluyor. Suriye’ye NATO destekli olası askeri harekat nedeniyle “çözüm” sürecinin kendiliğinden sona ereceği ve bu konuda MHP’ye “güvence” verildiği iddialar arasında.’
Basına en son yansıyan koalisyon hükumeti ile ilgili haber ve yorumlar aynen böyle..
Buna baktığınız da ülke yeni bir sağ hükumetine hazırlandığını da görmek mümkün..
Ve sol tarafın dışlanacağı dır..
Peki bunlar yaşanırken başta HDP olmak üzere diğer taraf nal mı toplayacak?
Sanmıyorum..
Çünkü sol bu ülkenin dışlanamayacağını, kurulacağı ileri sürülen ‘Savaş hükumet’ projesi ardından hep birlikte göreceğiz..

**Ambulans Şoförleri Kimler Oldu?

Ardahan Haberi Seçim, meclis başkanlığı, koalisyon, ramazan, iftar yemekleri gündemi ile gerçek gündemi unutulan ülkem gibi Ardahan’da da kayıp bir gündem var..
Seçimleri kayıp eden parti başkanlarının hala iş başında olduğu, iktidar gibi, muhalefetin kapıları kilitleyip, yeni bir seçim beklediği Ardahan’da bazılarının işi de tıkırında gidiyor..
Çünkü son yapılan Ambulans Şoförü mülakatında iki siyasinin yeğenine iş bulma da bir hayli maharetli olduklarını görürken, başta Çıldır Aktaş Gümrük kapısı olmak üzere bir çok sorunun seçimlerde olduğu gibi seçimlerden sonrada yerinde durduğuna şahit olamkatayız.
Ardahan’da diğer bir önemli sorun ise muhalefetin seçimden seçime konuştuktan sonra ortalıkta kayıp olmalarıdır.
Evet onca partinin demediğini bırakmadığı AK Parti’nin hala hükumeti devam ettirip, işleri kendi çıkarları doğrultusunda devam ettirirken muhalefet partileri neden kayıp olup, ortalıkta gözükmezler?
Bilmeyiz ama ülke de olduğu gibi Sivas Katliamını anmayı düşünmeyenler ülke de olduğu gibi Ardahan’da gündeme getirmeli deriz..

**Bu seçimi Baykal kayıp etmiştir..

Ardahan Haberi 7 Haziran öncesi ortaya çıkan kasetler nedeniyle aktif siyaseti bırakmadan CHP’nin Genel Başkanlığını bırakan ve 7 Haziran Genel Seçimleri ardından koşa koşa kaset işinde eli olduğu ileri sürülen Erdoğan’a koşan Baykal siyaset bırakmalı, CHP’nin önünü açmalıdır.
Çünkü dünkü meclis başkanlığı seçimini kayıp eden o olmuştur.
Evet, Kılıçdaroğlu’nun güzel bir hamle yaparak, TBMM’si Başkanlığına Baykal aday gösterdiği bundan ders alıp, artık kenara çekilmelidir.
Nasıl mı? Bakın, Baykal CHP’nin Genel Başkanı olmadığını unutup, seçimlerden sonra koşa koşa yanına gittiği Erdoğan’a gitmekle Kılıçdaroğlu’nun gücünü kırmış, Kılıçdaroğlu’da bunu hissettirmeden ‘Öyle mi? diyerek Baykal’ı yem olarak ortaya atmış ve bir taraftan da MHP’ye yüklenerek Baykal’ın ‘bana oy verirler’ diye düşündüğü MHP’nin oylarının önünü kesmiştir..
Böylece de hem Erdoğan-Baykal dostluğuna, hem de kendisin dinlemeden Erdoğan’a koşan Baykal’ın oyununu bozmuştur.
Çünkü Baykal kendisini hala CHP Genel başkanı sadığı için CHP’de istenen koalisyon ve değişim ağır yürümekte.
Şimdi istenen değişimin hızlanması zamanı..

**Hırs, Kin, Nefret, Savaş Filimi..

Ardahan Haberi 7 Haziran seçimleri öncesi bir siyasi parti genel başkanı gibi davranıp, ‘400 milletvekili verin, beni başkan edin’ diyerek üstü kapalı eski partisine eş başkanlık eden Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın seçimlerde ders almadığını görmekteyiz..
Çünkü en son dün mecliste ki meclis başkanlığı seçimini gölgelemek için Kandil’e yönelik operasyon yapıldığı haberlerinin saray menşeli olduğu ileri sürülürken, burada ki amacın meclis gerip, vekilleri yeni bir seçime zorlamak olduğu yönünde ki görüşleri tamamlıyor gibi..
Evet birilerini gaz verişiyle, hatta daha ileri gidip, ‘Ya şu yıllardır savaşa girmeyen askeri bir deneyelim’ diyerek ülkeyi Ortadoğu bataklığına sokmak istediği ileri sürülen Cumhurbaşkanının artık biraz durulup, en önemlisi Hırs, Kin, Nefret ve Savaş filmini oynamaya bırakıp, işi partisini emanet ettiği Davutoğlu’na, onunla koalisyona hazır gibi görünen Kılıçdaroğlu’na, seçimlerden bu yana ne dediği, ne yapmak istediği anlaşılmayan Bahçeli’ye, her türlü provokatif çıkışlara karşın soğukkanlılığını koruyan Demirtaş’a bırakmalı..
Çünkü 7 Haziran’da halk onlara işi bıraktı..

**Orada ülke kuran mı var?

7 Haziran’da sonra başkan olamayan ama hala başkan gibi davranmaya devam eden Cumhurbaşkanı, Kinzodamal'ın muhtarının da katıldığı toplantıda yüksek sesle bağırıyor ve meydan okuyor..
‘Neye mal olursa olsun orada yeni bir ülke kurdurmayız’ diye yüksek sesle bağıran başka, pardon başkan olamayıp, cumhurbaşkanı kalan Recep Tayyip Erdoğan’ın orası dediği neresi acaba?
Ardahan Haberi Durup durduk yerde karışan ve bu karışıklığa kendisinin de katkı sunduğu ileri sürülen Suriye mi?
Kobani mi?
Neresi orası?
Ya ben bu sorunun cevabını beklerken birden başka bir konuya takılı veriyorum..
Oda başkan yani cumhurbaşkanının ‘Orada ülke kurdurmaya izin vermeyiz’ diye bağırdığı bir sırada Ankara’ya gelen uzun adamı karşılayan hükümet ve devlet yetkililerinin adeta hazır ola geçişiydi..
Yani BOBun başının dış işleri bakanı Ankara’ya gelmişti.
Ve nedense niye geldiğini yandaş yada kardaş basın bile açıkça yazmamıştı..
Sizce niye gelmişti?
Olmaya ki BOB’un eş başkanı benim diyeni ziyaret edip, ‘Sen ne diyon ya’ mı demişti?

**Tayyip Erdoğan’a Kızarken..

7 Haziran seçimleri öncesi ve sonrası yaşanan tartışmaların başında gelen cumhurbaşkanı olmasına karşın aktif siyasette elini çekmemekle eleştirilen Cumhurbaşkanı Erdoğan son olarak verdiği iftar ile gündemde..
Hemen her gün sağından, solundan kroşeler yiyen Erdoğan’ın ‘Hala ayaktayım’ demesi ile gün geçtikçe Erdoğan’a karşı olan cephenin genişlediği ve bu cephenin ülkenin iç ve dışında Ardahan Haberi yaşanan gelişmeleri unutturan gölgelemesi yüzünden ciddi sorunların daha da büyüdüğünü görmekteyiz..
Başta ekonomide yaşanan duraklama olmak üzere Güney sınırında e Ortadoğu da yaşanan gelişmeler, Türkiye’nin Avrupa Birliğine adapte olması gibi bir çok ana sorunun önünü tıkadığına şahit olduğumuz ‘Muhalefetin Erdoğan Kızgınlığı’ nın her geçen gün hepimize olumsuz olarak yansıdığını da unutmamak gerekir..
Evet, bunları yazarken Erdoğan doğru yapıyor, onun dediği her şey doğru demiyoruz ama Erdoğan kızgınlığın altına varaklı bardaklarda orucunu açan Cumhurbaşkanına değil, tüm topluma ve ülkeye zarar veriyor diyoruz..

**45 Gün Beklenmeyecek Gibi..

7 Haziran’dan bu yana süre gelen koalisyon tartışmalarının ciddi olarak tartışılacağı meclis bugün resmen yeni döneme merhaba diyecek.
Ardahan Haberi Ardahan’ın iki milletvekilinin de yemini ederek yeni döneme merhaba diyecekleri mecliste tartışılmaya başlanacak olan koalisyonun AK Parti-CHP mi, AK Parti-MHP mi, AK Parti HDP mi?
Yoksa bunların dışında başka bir oluşum sonucu bir koalisyon olur mu bilinmez ama 25. Dönem için bugün yapılacak olan yemin töreni ile yeni tartışmalar yeni hükumete doğru start verilecek.
Evet yeni hükumet için ilk adımın atılacağı bugün HDP’de ilk meclis başkan adayını ilan etti..
MHP’nin kendi milletvekili sayısı kadar 80 milletvekiliyle sahip HDP’ye yönelik yeni adımına da şahit olduğumuzu şu günlerde yeni hükumetle de yakında tanışacağız gibi..
Çünkü 45 gün beklemeyecekler gibi..


Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

KERİMOĞLU’NA MOBİL DİNLEME Mİ?

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaşİstanbul Bakırköy Özgürlük Meydanına çekilen ve AK Partili İstanbul Büyükşehir Belediyesine ait olan Ücretsiz Gezici İnternet Otobüsü’nün belediyenin binasının dibine kadar park edilmesi başta belediye çalışanlarını olmak üzere bölgede ki tüm insanları tedirgin etmekte.
Cumhurbaşkanı, Başbakan Bakanların bile dinlenildiği ileri sürülen şu günlerde İstanbul’un gözde semtleri arasına bulunan ve başkanlığını CHP’li, Ardahan Damallı Dr. Bülent Kerimoğlu’nun yaptığı Bakırköy Belediyesinin yanı başına konulan Mobil İnternet Otobüsü belediye binasının içinde bulunan herkesin ‘Acaba Dinleniliyor muyuz?’ sorusuna muhatap bırakıyor.
Buna neden ise dışarıdan içeri girmeden duvar ötesinde birilerini dinlemeye yarayan cihazların kullanıldığı ileri sürülen ülkede mesafesi 15 kilo metreyi bulan dışarıdan dinleme cihazlarından donatıldığı ileri sürülen İstanbul Büyükşehir Belediyesinin Mobil İnternet Otobüsü..
Belediye ve çevresinde yapılan tüm telefon görüşmelerinin yankı yapması bu araç ile bölgedeki tüm telefonlar dinleniyor intibasını yaratırken, bu aracın ve buna benzer araçların neden hep CHP’li belediyelerin yakınlarına çekildiği de merak edilmekte.
Konu hakkında görüşlerini açıklan adının açıklanmasını istemeyen bir belediye görevlisi ‘artık herkesin cebinde olan, ev ve iş yerinde bulunan ve istendiğinde yarım kilo etmeyen ADLS’lerle bağlanılan interneti 50 kişilik dev bir otobüsle hizmete sunduklarını ileri sürenlerin isteseler Bakırköy Özgürlük meydanının duvarının üzerine bir iki adet ADSL koyacaklarken koskoca otobüsü meydanın orasına çekmelerine başka anlam vermiyorum’ dedi.

**LAZERLİ UZAKTAN DİNLEME CİHAZI
15 Km. MESAFEYİ DİNLEYEBİLİYOR..

Bir gizli gözetim gerektiğinde ve bununla birlikte, operatör, bir verici yerleştirmek için hedef oda girmek için mümkün olmadığında devreye sokulan ve dışarıdan içeri girmeden istediğiniz odayı dinlemek Lazerli Uzaktan Dinleme cihazıyla mümkündür. 15 km ye kadar mesafesi olan bu cihazla herhangi bir odada konuşulanları rahatlıkla dinleyebilir saatlerce kaydedebilirsiniz.
Haberi ekleme saati: 16.55-06 Temmuz 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

İşadamları
Gazeteci'ye konuk olacaklar..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş27 Yıla yaklaşan gazetecilik hayatında ortaya koyduğu performansıyla büyük bir okur kitlesi olan Gazeteci Fakir Yılmaz başarılı gazeteciliğine televizyon yayıncılığını da ekliyor. Yönetim Kurulu Başkanlığı Ardahan Çıldırlı İşadamı Ufuk Yılmazoğlu'nun yaptığı Seymen TV'de, 'GAZETECİ FAKİR YILMAZ İLE İŞ DÜNYASI' adlı bir program yapacak olan Gazeteci her cumartesi günleri ekranlarda olacak.
Haberi ekleme saati: 23.05-01 Temmuz 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Iğdırlının yeni yurdu POSOF

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**Birilerinin terk ettiği topraklara
onlar sahip çıkıyor..

Hızla devam eden göç dolaysıyla adeta insansız hale gelen Ardahana’ın Gürcistan'a komşu ilçesi Posof ilçesine yerleşmeye başlayan Iğdırlılar göçerler bölgeye yeni bir hareketlilik getirdi.
Hayvancılık yaparak geçimlerini sağlayan Iğdırlıların yeni yerleşim alanı olarak hedefe koyduğu Posof’un en çekici yönü binlerce hektar yeşilim arazisinin havancılık için çok önemli bir kaynak olması gösteriliyor.

**Çocuk sayısı da artmaya başladı..

Yaşanan göç dolaysıyla adeta boşalan Ardahan’dan sonra Posof’a yerleşmeye başlayan Iğdırlılar bölgeye getirdikleri hareketlilik her alanda kendisini göstermeye başladı.
Göç eden Posofluların işlemediği yem yeşil arazilere götürdükleri hayvanları ile bölgeyi yeniden şenlendiren Iğdırlılar yaşlı nüfusu dolaysıyla çocuk doğumu gerçekleşmeyen bölgede ki bu yönde ki düşüşün de önüne geçmeye başladı.
Posof hastanesi kayıtlarına bakıldığında son 6 ay için de çocuk doğumu sayısında artış gözlenen Posof’ta bu hareketliliğe neden olan en önemli faktör bölgeye yerleşmeye başlayan Iğdırlı ailelerin çok çocuk istemlerinin etkili olduğu belirtildi.
Son bir ay için de 11 Iğdırlı bebeğin dünyaya geldiği Posof hastanesindeki bu hareketlilik Posof yaylarında ard arda açılan Iğdırlı göçerlerin çadır sayısında da açıkça görülmekte.

**Sanal ortam da Kürtlere saldırı..
Iğdırlı sayısının bölgede artması göç dolaysıyla boşalan Posof’a canlılık getirdiği şu günlerde bu hareketlilikten rahatsız olan kafatasçıları sanal ortamda ‘Kürtler bölgeyi istila ediyor’ yorumları ile kendisini gösterirken, Posof’u terk edip, Posof’a olduğu gibi ülke sorunlarının çözümünde ortada gözükmeyen ve her sıkıştıklarında kaçanlar olduğunu belirten Posoflular, bu tür faşist düşüncelerin toplumlar arasında ki uçurumu daha da büyütmek olduğunu, ancak Iğdırlıyı gönlüne basan Posof’ta ki Posoflunun onlar gibi düşünmediğini belirttikleri görülmekte.

**HDP İlçe Binası Açıyor..
Öte yandan 7 Haziran Genel Seçimlerinde Ardahan’a da 1. parti olup, 18 bin oy ile bir milletvekilliği kazanan Göle, Hanak ve Damal’dan sonra Posof’ta da ilçe teşkilatı kurmaya hazırlandığı alınan diğer bilgiler arasında oldu.
Haberi ekleme saati: 14.09-30 Haziran 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ÇILDIRLI GENÇ DENİZDE BOĞULDU..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşArdahan'ın Çıldır İlçesine bağlı Aşıkşenlik (Suğara) köylü Muhammet Kalaçay serinlemek için girdiği denizde boğularak hayata göz yumdu.
Alınan bilgilere göre Şile'de Muhammet Kalaçay (20) girdiği denizde kayboldu. Muhammet Kalaçay, arkadaşlarıyla Gebze'den, denize girmek için Şile Ağva Mahallesi Kurfallı Plajı'na geldi.
Saat 10.00 sıralarında Kalaçay'ın da aralarında bulunduğu 3 kişi denize girdi. Kalaçay kısa sürede dalgalar arasında kayboldu. Kalaçay'ın boğulma tehlikesi geçiren iki arkadaşı ise kendi imkanlarıyla denizden çıktı. Kalaçay'ın denizden çıkmadığını fark eden arkadaşları durumu hemen jandarma ve 112'ye haber verdi.
Cankurtaran ekibinin olay yerinde Kalaçay'ı arama çalışmaları sürüyor.

**TOPRAĞA VERİLDİ..

Kocaeli'ne bağlı Gebze ilçesinde Arapçeşme eski Spor Kulübü Başkanı olan Çıldır Aşıkşenlikli Feramuz Kalaçay'ın oğlu olduğu öğrenilen ve aynı zamanda sporcu olan genç Muhammet Kalaçay Gebze'de toprağa verildi.

Ardahan Haberleri **İSMET KOÇ TOPRAĞA VERİLDİ..

Öte yandan beklenmedik bir anda geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kayıp eden Ardahan Meşedibi (Morofga) köylü İsmet Koç ailesinin yaşadığı İstanbul Esenyurt'ta yoğun bir katılımla toprağa verildi.
7 Haziran Genel Seçimleri öncesi HDP'den milletvekili aday adayı olan İsmet Koç (41) un cenaze törenine HDP Ardahan Milletvekili Dr. Taşkın Aktaş, Ardahan Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Fakir Yılmaz ve bir çok Ardahanlının yanı sıra dost, akrabası katıldığı görüldü.
Haberi ekleme saati: 11.53-29 Haziran 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Atalay: Bir Dün’e, Bir de Bugüne Bakın

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş7 Haziran Genel Seçimleri ardından ikinci kez Ardahan Milletvekilliğine seçilen Prof. Dr. Orhan Atalay teşekkür ziyaretlerine devam ediyor.
Geçtiğimiz günlerde Türkiye Büyük Millet Mecilisin de yapılan yemin töreninde yemin ederek ikinci kez milletvekilliği dönemine start veren AK Parti Ardahan Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay ilk işi seçmene teşekkür oldu.
Ardahan’a gelerek, vatandaşlarla buluşan Atalay burada yaptığı açıklamada geçmiş dönemde yaşananlar ile bugün yaşananlara yönelik üztü kapalı bir açıklamada yaptı.
İşte AK Parti Ardahan Milletekili Prof. Dr. Orhan Atalay’ın o açıklaması;

SUÇLARINI GİZLEYEN EN BÜYÜK USTALIKLARI MAZLUMLARIN İÇİNDEN KARŞILARINA ÇIKAN HER ONURLU DİK DURUŞU KENDİ NEZDİNDE BİR ''NEFRET OBJESİNE'' DÖNÜŞTÜRME SANATIDIR.
Asırlardır mazlumların kanlarını emen vampirlerin, suçlarını gizleyen en büyük ustalıkları mazlumların içinden karşılarına çıkan her onurlu dik duruşu bizzat onlar nezdinde bir 'nefret objesine' dönüştürme sanatıdır. Kanaatimce kanları emilen mazlumların affına imkan olmayan en büyük günahları ise asırlardır şakır şakır çalışan bu çarkın farkına bir türlü varamamış olmalarıdır. Böyle olmasaydı insanlığın yüz binlerce yıl sonunda ulaştığı en büyük kazanımları olan halkın özgür iradi seçimlerine idam elbisesi giydiren 'köle zalimler' efendilerinin günahkar başkentlerinde kırmızı halılarla karşılanırken, bu küresel sömürge çarkına karşı yükselen her soylu itiraz için aynı başkentlerin medyası tarafından 'diktatör' manşetli elbiseler dikilir miydi? Bunu derinliğine idrak etmek için bir gözümüzle bir asırlık DÜN'E, diğer gözümüzle de BU GÜN'E bir göz atmanın yeterli olacağını düşünüyorum.
Orhan Atalay
Haberi ekleme saati: 17.04-27 Haziran 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

DÜNYA'DA Kİ ÇOCUKLARI
SEVİNDİREN ARDAHANLI İŞADAMI
Özdemir Aydın

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşArdahan'ın içme suyunu karşılayan Gunzut (Çataldere) köylü bir ailenin çocuğu olan SELAY OYUNCAK HEDİYELİK EŞYA İMALAT PAZARLAMA SAN. E TİC. LTD. ŞTİ. adlı oyuncak fabrikasının sahibi Özdemir Aydın başta Türkiye olmak üzere dünyanın bir çok ülkesinde ki çocukları sevindiriyor.
1992 yılında kurulmuş olup, 1997 yılında Selay Oyuncak Hediyelik Eşya İmalat Pazarlama Sanayi ve Tic. Ltd. Şti bugün başta İstanbul olmak üzere dünyanın bir çok ünlü kentinde yaşayan çocuklara oyuncak bebek üretiyor.
Genç yaşına karşın kurduğu oyuncak fabrikası ile kısa sürede sektöründe marka olan Özdemir Aydın, Selay Oyuncak Hediyelik Eşya İmalat Pazarlama Sanayi ve Tic. Ltd. Şti 'nin yanı sıra JAJO STORE adlı marka ile de dünyanın bir çok ülkesinin yanı sıra ünlü firmalarına da Peluş Oyuncak üretimi yapıyor.

**ÇİNLİLERİN İŞGALİNİ ENGELLEYEN İŞ ADAMI..

İstanbul Arnavutköy İlçesinde ki fabrikasında üretimini gerçekleştirdiği binlerce peluş oyuncaklar ile ülke genelinde olduğu gibi dünya genelinde de marka konumun da olan Selay Oyuncak Hediyelik Eşya İmalat Pazarlama Sanayi ve Tic. Ltd. Şti bir çok alanda dünya piyasalarını alt üst eden Çin'li bebek üreticileri ile de JAJO Peluş markasıyla başa başa yarışıyor.
Çinlilerin oyuncak bebek piyasasını ele geçirme planlarını fabrikasında üretimini yaptığı ürünlerin kalitesi ile bozan Selay ve JAJO markaları ülkenin ve dünyanın bir çok ünlü firmalarına da oyuncak sağlıyor.
10.000 m2 kapalı alanda üretim yapmakta olan Selay Oyuncak Hediyelik Eşya İmalat Pazarlama Sanayi ve Tic. Ltd. Şti 'nin yanı sıra JAJO STORE Fabrikası bir çok kişiye de iş sağladığı gibi bu piyasaya da ki irili, ufaklı iş sahasına da imkan sağlıyor.

Ardahan Haberleri **HER ALANDA GÜVEN VE KALİTE..

GAZETECİ Fakir Yılmaz'ın 'Ardahanlı İşadamları Konuşuyor, Gazeteci Yazıyor' randevularının konuğu olan Ardahanlı İşadamı Özdemir Aydın bugün başında bulunduğu fabrikanın sağladığı başarıyı Güven ve Kalite anlayışına bağladı.
Dünyanın artık bu iki anlayış üzerinde yürüdüğüne dikkat çeken Ardahanlı İşadamı Özdemir Aydın oluşturulmak istenen Ardahanlılar Birlikteliğinin de bu iki önemli faktörden geçtiğinin unutulmamasını istedi.
Bir Ardahanlı olarak oluşturmak istenen birlikteliğe her zaman hazır olduğunu da belirten Selay Oyuncak Hediyelik Eşya İmalat Pazarlama Sanayi ve Tic. Ltd. Şti 'nin yanı sıra JAJO STORE markalarının sahibi Özdemir Aydın başta İstanbul'da olmak üzere tüm ülkede bu yönde bir an önce varılması gereken adımın bir an öce gerçekleşmesini umduğunu da söyledi.
Siyasi kojektöre de değinen Aydın, 7 Haziran Genel Seçimleri ardından seçmenin verdiği mesajın siyasilerce iyi değerlendirilmesi gerektiğine de işaret ederken iş sahasının bir an önce kurulacak olan hükümeti beklediğini de sözlerine ekledi.
Haberi ekleme saati: 12.33-26 Haziran 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com

Ardahan Haber
Yazar Fakir


Ardahan'da Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin


Facebook'ta Paylaş

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin
SİTEMİZE REKLAM VERMEK İÇİN;
0. 535 418 32 58 NOLU TELEFONUMUZU ARAYABİLİRSİNİZ..

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yazarlarımızı okuyor musunuz?

KADINCA/Selmi Yılmaz
Serka Önergesi..

Ardahan Haberi Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşArdahan, Ağrı, Iğdır ve Kars İllerinin bir araya getirilip, birlikte kalkınmaları için kurulduğu ileri sürülen Serhat Fakir Yılmaz İlleri Kalkınma Ajans yani diğer adıyla Serka olan kuruluşun ne yaptığı yönünde sıkça eleştirilerin yapıldığı şu günlerde HDP’li Belediye Başkanı ile Ağrı Valisi arasında yaşanan tartışma ulusal basının aracılığı ile tüm Türkiye’nin gündemine düştü.
Bölgeyi tanıtacağı, kalkındıracağı ileri sürülen ve kendisine bu yönde ayrılan de bütçeyi nereye, nasıl harcadığı bilinmeyen Serka bu haberle amacına ulaştı sanırım..
Çünkü iyi de olmazsa kötü yönüyle Serka’nın adını bir çok kişi duymuş oldu..
Evet Serka yine yaptı yapacağını ve dışladığı belediyeler ile ortaklaşa yürüttüğü projeleri kendisi yapmış gibi sundu ve Ağrı Belediye Başkanından gerekli fırçayı yiyip, yerine oturdu..
alinin her ne kadar durumu kurtarmaya çalışması da Seka’nın kötü geleceğine çare olmadı desem doğru olur..
Ama bunun biraz zor olacağını da bilen biri olarak buradan başta HDP’nin çiçeği burnunda Milletvekili Dr. Taşkın Aktaş’a olmak üzere Ardahan ve KAI Milletvekillerine ‘Bu Serka’ya ayrılan ödenekler nereye gidiyor?’ diyerek TBMM’sine bir soru önergesi verilmesi gerekir diye düşünüyorum..

*Federasyon mu, Kültür Evi mi?

Ardahan’ın onca sorunun çözümünde rol oynaması gerekirken, kendi kabuklarından dışarı çıkamadıkları ile Fakir Yılmaz eleştirilen Ardahan STK’larının başında gelen ve Ardahan’ın İstanbul lobisini oluşturan Ardahan Federasyonu ve buna bağlı Ardahan Derneklerinin yaşadıkları çıkmazı ne zaman aşacakları bilinmezken, bu yönde atılan adımların yılardır buraları ellerinde tutanların engellendiğini de görmüyor değiliz..
Evet, başkanı ve mevcut yönetiminin nasıl, kimin isteği ile oluşturulduğu bilenen Ardahan Kültür Evi’nin Esenyurt’tan dışarı çıkamaması ve Esenyurt’ta ki Ardahanlıları seçimden seçime birilerine pazarlamaktan öteye gitmemesini saklamak için iki de bir yön değiştiren eleştirilerin başta Ardahan Federasyonuna olmak üzere başka yönlere yöneldiğini de görmekteyiz..
Bunu yapanların asıl hesabının kendilerine rakip gördükleri federasyonu ve diğerlerini pasifize etmek olduğu da bilinmelidir..

**Duraklama dönemi yaşanmasın..

Genel seçimler ardından yapılan koalisyon hesapları önümüzde ki haftadan itibaren yapılacak Fakir Yılmaz olan milletvekili yeminleri ardından daha da hızlanacak.. Ardahan’ın iki milletvekilinin de aralarında bulunduğu 550 Milletvekilinin yemin töreni ardından resmen başlayacakları vekillik görevlerinin millete hizmet getirmek olduğunu unutmamaları ve hızla sorunların üzerine gitmeleridir.. Bunun yolu da bir an önce kurulacak olan hükumet ile hizmet yolunun yol güzergahının çizilmesidir.. Başta Ardahan’ın olmak üzere etrafı ateş çemberi haline dönmüş olan ülkenin sorunlarının üzerine hızla gidecek bir ekip, bir anlayışın bir an önce harekete geçmesi gerektiğini durağanlaşan ve her an patlayacağı ileri sürülen ekonomini de, ülke içi ve dışında ki sorunlar için acilyet taşıdığını anlaması gereken milletvekilleri pazartesinden itibaren kolları sıvamalılar.. Biri AK Partili diğere HDP’li olan Ardahan’ın iki milletvekilinin de bu acilyete katkı sunmaları için ellerinden geleni yaptıklarına şahit olmak istediğimiz bu önemli süreçte en büyük görevin Ardahan’da oy kaybına uğrasa da partisi iktidar olacak koalisyonun en büyük partisi olan AK Parti Ardahan Milletvekili Prof. Dr Orhan Atalay’a düştüğünü de hatırlatmak isterim.. HDP’li Dr. Taşkn Aktaş’ın kendisini kenara çekmeden ‘Önce Ardahan, Ülkem’ diyerek Atalay’a, kurulacak olan bir hükumete gerekli desteği verip, sorunların çözümüne uğraşmalıdırlar..

**Gurbetçi Çadırı..

Ramazan ayının başlamasıyla birlikte bir çok belediye, kaymakamlık, hatta valilik kentlerin müsait yerlerinde ramazan çadırları kurduğunu bilen Ardahan Belediyesi bu uygulamayı yapmaktan niye geri kalıyor?
Bilemiyorum ama bizlerin her yaz hatırlattığı ‘Gurbetçi Çadırı’ adı altında kentin ortasında Fakir Yılmaz bulunan parka ya ‘Ramazan Çadırı’ adın da da yada ‘Gurbetçi Çadırı’ adında kente gelen misafirleri karşılayan bir konaklama yerinin olması gerektiğine inanıyoruz.
Çünkü yayla turizminin gelişmeye başladığı, gurbetçilerin yaz tatilini doğdukları topraklarda geçirdiği, festival ve şenlikler için gelmeye başladığı yaz aylarında onları karşılayan bir güler yüzün şart olduğunu biliyoruz.
Ardahan Valisinin Ardahan Kalesine kuracağını belirttiği Kıl Çadırı projesinin de ne olduğunu merak ederken, belediyenin, valiliğin, kaymakamlıkların bu yönde adım atıp, yaz aylarında Ardahan’a gelenleri arttırmak için bu yönde girişimde bulunacaklarına eminim.
Evet, Posof Kaymakamlığının başlattığı ‘Evlere iftar yemeği’ bunun güzel bir örneğidir.
Kaymakam beye teşekkür ederken, Ardahan, Hanak, Damal, Çıldır ve Göle Belediyelerinin de bu önerimizi dikkate alıp, ‘Gurbetçi Çadırı’ veya başka bir adla Ardahan ve ilçelerine gelen misafirleri karşılamalı diye düşünüyorum..
Çünkü Ardahan’ın dışarıdan gelen ve güler yüzle karşılanacak misafirlere, yerli, yabancı turistlere ihtiyacı var..

**Aktaş bir daha ki seçime mi?!.

Yazmasak unutulan onca sorunun başında gelen Çıldır Aktaş Gümrük Kapısının açılması hikayesi artık gına getirmeye başladı..
Fakir Yılmaz Çünkü bizlerin gidip, gazete açtığımız ve her sayımızda açılması gerektiği yönünde ki haber ve yorumların oluşturduğu kamuoyu ile 52 yıl sonra da olsa gümrük kapıları yapılmaya başlanan Ardahan’ın Gürcistan ve Ermenistan’a komşu ilçesi Çıldır Aktaş Gümrük Kapısının bu yıl açılacağı yönünde ki umutlar bir hayli artmışken, 2015 yılı da bitmesine rağmen hala açılmadı..
Mayıs ayında, Cumhurbaşkanı geldiğinde açılacak denilip bir seçimi daha geride bırakan Aktaş’ın yine açılmaması kadar, bu konuda duyarlı olması, kamuoyu oluşturması gereken başta Çıldırlılar olmak üzere kimseden ses çıkmaması da bir o kadar acı bir durum..
Seçimlerde HDP’nin en çok oyu alıp, Ardahan’da bir milletvekili çıkarmasına gösterilen tepki kadar Aktaş’ın açılmamasına kafa yorup, tepki göstermeyen faşist, örümcek beyinlilerin bile oralı olmadığı bu durum karşısında kimin, kimlerin ilgilenmesiyle çözüleceğini de anlamış değiliz..
Çünkü hala devam eden göçün, her geçen gün artan işsizliğin çözümü için önemli bir çözüm kapısı olduğu anlaşılmayan Çıldır Aktaş Gümrük Kapısı için Çıldırlı bir aşık bile bir türkü söylemediğini bilenlerdeniz..
Evet bir seçimin daha gelip, geçtiği şu günlerde bitmek üzere olan 2015 yılının 7. ayındayız ve Aktaş hala açılmadı..

**Görev devri..

7 Haziran’da yapılan seçimler ardından ortya çıkan tabloda ülkenin koalisyon hükumetine hazırlandığını gördüğümüz şu günlerde İstanbul’da bulunan GAZETECİ’den bir haber alıyoruz..
Fakir Yılmaz Ki bu haberin İstanbul Esenyurt’ta bulunan ve yönetiminin birilerince idare edildiği ileri sürülen Ardahan Kültür Evi ile ilgili mi diye baktığımızda tam tersi, bu derneğin de çatısı altında bulunduğu Ardahan Federasyonun çalkalandığını görüyorduk..
GAZETECİ Fakir Yılmaz’ın da başkan yardımcısı olduğu Ardahan federasyonun Kongreye gideceği yönünde ki haberi görünce bu federasyon yönetiminin de bir koalisyon sonucu kurulduğunuda hatırlıyordum..
Çünkü Güven Doğruyol’un dönemini sona erdiren Arda/Fed’in bir önceki kongresinde GAZETECİ Fakir Yılmaz, Mahmut Şenel e şu an başkan olan Yaşar Geler ayrı ayrı liste çıkarmış, Tuncer Dağ ve diğer Ardahanlı ileri gelenler bu listeleri bir araya getirmiş, Yaşar Geler başkanlığında dönüşümlü bir başkanlık kararı alınmış ve kongre öyle sona ermişti..
Evet, biraz erken de olsa Yaşar Geler’in havlu attığını görüyor ve federasyonu kongreye götürmeye çalıştığını gördüğümüz şu günlerde yapılacak tek şeyin çok zor olan olağanüstü kongre kararını almaktansa görevi teslim etmektir..
Çünkü yapılan anlaşmada zaten var olan dönüşümlü başkanlığı yapacak olanlar zaten varken, kongreye ne gerek var..

**Ardahan’ı da Kapatacaklar..

Seçim sloganları arasında bulunan Göle TİGEM ile kapatılmaya başlayan onca yatırıma okullar eklenmeye devam ediyor.
Fakir Yılmaz TİGEM’den sonra eski adıyla Kars-Et bugün kü adıyla Ardahan-Et, Askeri Birlikler, Ceza Evleri, Orman Müdürlükleri, Adliyeler, Beldeler tek tek kapatıldı..
Beklenen yatırımlar olmayınca, devam eden göç hala devam edince boşalan köyler, ilçeler, kentlerde ki resmi kurumlarda kapatılmaya devam ediyor.
Devlete ait onca kurumun arasına Ardahan’ın sınır ilçesi Posof’ta ki Aşıkzülali okulu da eklendi.
Suskap okulunun öncesinde Ardahan merkez de ki Askeri birliklerin sesiz sedasız küçültülüp, 25. Tugay Komutan Yardımcılığının Ardahan’ın vilayetliği gibi Artvin’e kaydırıldığını anlamayan, havaalanına karşı çıkan zihniyetin seçimler de HDP’nin 1. Parti çıkıp, bir milletvekili kazanmasını göç olgusuna bağlamaları ise işin diğer acı verici bir yönü olmakta..
Çünkü 100 yıldır iktidar da olan bu zihniyetin yani yatırım yapmayan, olanları kapatan zihniyetin boşa çıktığını görüp, HDP gibi daha inandırıcı ve yeni siyasi arayışlara yöneldiğini anlamayanlar seçimden seçime gittikleri Posof Aşıkzülali köyünün o güzeli okulunu da kapatmakta geri kalmamıştırlar.
Evet, Çıldır Aktaş’ı açacaklarını belirtip, her geçen gün biraz daha kapatılan Posof Türkgözü (Badele) Gümrük kapısı gibi yatırımları, Ardahan’a da kapatmaya devam..

**Ardahan Kültür Evi Kongresi..

Genel seçimlerin gölgesinde klan onca sorun ve konu arasında bulunan ve kimin idare ettiği Fakir Yılmaz belli olmayan İstanbul Esenyurt’ta ki Ardahan Kültür Evi’nin kongreye yani seçime gitmesi gerektiğini hatırlatmakta fayda var..
Çünkü gerçek adı İstanbul Ardahan Derneği olan bu derneğin Ardahanlıların olmaktansa birilerini siyaset yaptığı tiyatro alanına dönüştüğünü mevcut yöneticilerinden bir çoğununda katıldığı konudur..
Evet Ardahan’ın üç, dört katı nüfusa sahip bir Ardahanlı nüfusun yaşadığı Esenyurt’ta ki Ardahan Kültür Evi ile ilgilenmek ve birilerinin tiyatrosu haline getirilen bu önemli kurumu gerçek anlamda Ardahanlılar kazandırmak gerektiğini söyleyip, öne çıkamayanlar dahil herkes cesaretlenmeli ve bu kurumu kongreye götürülmeli..
Çünkü Ardahanlıların olmaktansa Ardahan adını birlerine pazarlamaktan öteye geçmeyen bu derneğin bölgede ki tüm Ardahanlılara olduğu gibi tüm siyasi görüşlere kapısını açmalı ve en önemlisi Ardahan’ın adını falanın oğlunun, filanın oğlunun siyasi rantı haline getirmenin önüne geçilmelidir..
Bunun içinde öncelikle Esenyurt’ta yaşayan Ardahanlılar, Ardahanlı aydınlar, Ardahanlı iş adamları ve ben Ardahanlıyım diyerek siyaset yapanlar ‘Evet, Ardahan Kültür Evi Kongreye Gitmeli ve Buranın Birilerini Tiyatro Çevirdiği Alan Olmadığı, Ardahanlıların Olduğunu Ortaya Koymalıdır’
Bunun yolu da kongredir..

**CHP’de Kimler İhraç Edilecek?

Fakir Yılmaz Seçimler sonrası sessizliğe bürünen partilerin başında gelen Cumhuriyet Halk Partisi İl ve İlçe Teşkilatlarının alttan alta kaynadığını görmekteyiz..
Seçim kaybının nedenlerini, sebeplerini bir birine suç atarak arayan CHP’lilerin diğer bir hesabının da ihraç mekanizmasını harekete geçirmek olduğunu duyuyoruz..
Başta CHP Disiplin Kurulu Üyesi olan ve 7 Haziran Genel Seçimlerinde kayıp eden Ensar Öğüt olmak üzere bir çok CHP’linin yerel seçimler öncesi genel seçimler de partiye üye olup, partiye gelmeyen, çalışmayan, oy vermediklerini düşündüklerini partiden ihraç etmeyi ve bu uygulamayı önümüzdeki günlerde hayata geçireceklerini durmaktayız..
Bunların kimler olduğunu tespitine başladıklarını da öğrendiğimiz CHP’lilerin kamuoyunda CHP’li geçinip, CHP’ye oy vermeyenleri partiden atıp, yeni üyeler ile güçlü bir CHP oluşturmayı hedeflediklerini de öğrenirken, bunun nasıl olacağını bekleyeceğiz.


Yazarlarımızı okuyor musunuz?

YAZIYORSAM SEBEBİ VAR
Kurtuluş Bozkır’a Sohbet

Fakir Yılmaz Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşHer seçim dönemi sonrası vekilliğin başkasına, küfür ve hakaret dolu mesajların benim olduğu Ardahan’da Ardahan Hbaerleri HDP’nin bir milletvekili çıkarması yetmezmiş gibi, birde birinci parti olması birilerini bir hayli üzmüş, hatta kızdırmış.
Öyle ki sanki ben 18 bin oyun HDP’ye verilmesini sağlamış, hatta bu oyları bizzat ben tek tek sandıklara atmışım gibi tüm hırslarını bana yönelik hakaret, tehdit dolu mesajlar atanları görmekteyim..
7 Haziran Genel Seçimlerinin sonuçlarının demokratik ortamda oylarını kullanan halkın tercihi olduğunu anlamayan bu salağana, kafatasçı, sanal ortam kahramanlarının tartışmaya devam ederlerken diğer taraftan da kendileri bizzat, yada yandan, kenardan yakınları aracılığıyla HDP’nin Ardahan Milletvekillini telefonla arayıp kutladıklarını da bilen biri olarak bu tür salakça kızgınlıkları es geçip, işime bakarken dün MHP İstanbul İl Başkan Yardımcılarından olan Kurtuluş Bozkır ile bir telefon görüşmesi yaptım..
7 Haziran Genel Seçimlerinin sonuçlarının halkın tercihi olduğunu ve buna karşı ortaya koyulacak olan tek yolun saygı olduğunu belirten Bozkır HDP ile MHP’nin neden bir araya gelemeyeceğini de gayet nazik ve kendince haklı sebepler dolaysıyla uzun uzun anlattı..
HDP Ardahan Milletvekili Dr. Taşkın Aktaş ile Ardahan İl Sağlık Müdür iken kendisinin de bir süre birlikte çalıştığının altını da çizen MHP İstanbul İl Başkan Yardımcısı Kurtuluş Bozkır’ın bir MHP’li olarak seçim sonuçlarına karşı ortaya konulması gereken saygıyı anlatırken, ‘HDP’nin ve diğer partilerin aldığı oyları eleştirirken suçun biraz da nedenlerine bakmaya ve bu nedenlerin başında partilerin yereli dinlemeden merkezden aday göstermesinin olduğunu görmek gerekiyor’ diyordu.
Bence de Kurtuluş Bozkır’ın bu görüşü haklı ve kızmadan, bağırmadan tahlil edilmesi gereken bir görüştür.
Çünkü sonucu iyi tahlil etmek gerekir..
Peki sizce de öyle değil mi?

**MHP'nin Çıkışı.

Koalisyon için asıl maratonun Salı günü yemin ederek, resmen görevlerine başlayacak olan milletvekillerinin mecliste yapacakları kulislere başlayacağını bilen yada bilmeyenlerin 7 Haziran’an bu yana ortaya attıkları koalisyon formülleri bir koalisyonda birleşemedi gitti..
Bana göre AK Parti önderliğinde bir koalisyonun ufukta göründüğü ve bu koalisyonun en az bir, en çok iki yıl yürüyeceği tahminlerinin daha isabetli tahmin olduğunun görüldüğü şu günlerde en MHP ardahan dikkat çekici durum MHP’nin çıkışlarıdır..
Yılların partisi olmasına karşın hiç bir zaman iktidar olacak kadar bir güç alamayan bu partinin kendisiyle aynı milletvekili sayısını alan HDP’ye karşı ortaya koyduğu tahammülsüzlük ve saygısızlıktır.
MHP ve buna benzer anlayışların Kürt kelimesi duyduklarından ortaya koydukları nefretin aynısının Ulusalcı adı konulanlardan da olduğunu hatırlatırken, bunun kendilerine kar değil nefret ve kini kazandırdığını da söylemek gerek..
Çünkü, arsız, hırsızla, Işid gibi katillerle bir araya gelebileceklerini ima edip, kardeş denen çoğunluğu Kürtlerin oy verdiği HDP ile bir araya gelmem demek Kürtlerin nefretini kazanmaktan öte bir şey değil..
Bunu kazanç sanıp, kendilerini kurtuluş savaşında hiç bir etkinliği olmayan yani kurtuluş bayramı bile kutlamayan orta Anadolu'da ki bir kaç vilayete hapis edenler bu ülkenin siyasi partisiyiz diyemezler..
Halbuki daha dün ilk kez parti olarak meclise girip, Yunanın denize döküldüğü ileri sürülen İzmir’den bile milletvekili çıkaran HDP’nin bu milletin partisi, bu ülkenin insanlarının oy verdiği parti olduğunu görüp, onuna kurulacak olan diyaloğun bu ülkeye barışı, kardeşliği getireceğini bilmek ben değil, bizi güçlendirir..

**Babasız kalmak..

Yetim bir baba olarak babalar günü nasıl bir yazı yazacağımı düşünüp, bir taraftan da internette sörf yaparken, daha dün yanımda olan babamın değerini anlamadığımı bir kez daha anlıyordum..
Fevzi Yılmaz Ve babalar ile ilgili her yazıyı düğümlenen boğazım, nemlenen göz yaşlarım eşliğinde okudukça yazılanların tümünün bizlerin babamızla birlikte olduğu günlerin, o güzelim anların değerini ne kadar hoyratça harcadığımızı bir kez daha anladım..
Çünkü şu an baba da, hatta dede de olsam bir çocuk, bir yetim olarak hep babaya ihtiyaç duyduğumu anlıyordum, yaşadığım onca sorun ve sıkıntıyı aşmaya çalışırken..
Babasızlığın zorluğu ve sıkıntısı içinde ‘keşke şu an, şu sorunu aşmak için başvuracağım babam olsaydı’ dediğim o anlarda yaşadığım hisleri anlatamam..
Babasız kalanların beni daha iyi anlayacağı o anların hiç yaşanmasını istemediğim çocuklarında babasızlığı tadana kadar babanın, ananın değerini iyi bilmeleri ve her adımlarını ona göre atamaları gerektiğini de hatırlatmadan geçemeyeceğim..
Çünkü bugün babasız kalan biri olarak babasız kalmanın zorluklarını anlatmak için ele aldığım bu yazının bile çok zor, bir o kadar da hüzünlü olduğunu bilmelerini iste rim.
Evet, ‘dünya üzerime gelse umurum da değil, nasıl olsa babam var’ diyerek umursamadan geçirdiğimiz o güzelim babalı yıllar bittiğinde ancak anladığımız babasızlığı yaşamadan önce baba ile olan yılları en güzel şekilde yaşamak, onun değerini anlamak, onunla olan her anı en güzel, en saygılı şekilde geçirmek gerek.. Babasız kaldığınızda baba dememek için..

**DEMİREL..

Kuruluşundan bu yana uzun yıllar sağcı siyasetçilerin idare ettiği ülkemde sağken haklarında denmeyenin bırakılmadığı siyasiler ölünce bir hayli değer kazandıklarına bir kez daha şahit oluyoruz. ‘Çoban Fakir Yılmaz Sulo’ lakaplı Süleyman Demirel’in ölümü haberi ardından günlerdir ekranlarda, gazetelerde şapkası havada, gülen yüzlü Demirel’i görüp, izliyoruz..
Bir değil iki çağı, yani neredeyse 100 yılı devirmek üzere hayata göz yuman Süleyman Demirel’in solculara neler ettiğini bilen solcular, o yapılanları sanki bilmezlermiş gibi solcu görünen belediyelerin bile bayrakları yarıya indirdiği şu günlerde kimi gerçek anlam da, kimi ise timsah göz yaşları ile yaman ağlıyor..
Her askeri darbe de ya müze edileceği ilan edilen Güniz sokağa, yada oradan daha rahat bir yere gönderilip, solcuları işkencehanelere, zindanlara dolduranların da yas tutuğu şu günlerde Demirel’in yaşının yarısını iktidar da geçirdiği sürede bu ülkeye erdiği zararlarda masaya yatırılıp, tartışılırken, özellikle ekranların hiç bu yönüne değinmediğini de görmekteyiz..
Yaşanan olumsuzluklara, ‘Dün dündür’ diyerek acı gerçeklerin kendi koltuğundan daha önemli olmadığını ima eden Süleyman Demirel’in ve onun zihniyet sağın ülkede nice derin yaralar açtığını, başta kontrgerilla, faali meçhul cinayetler olmak üzere yeğeninin yolsuzlukları, Çağlarların bankaları boşaltılmasın da görmeyenlerin bugün döktükleri göz yaşları ile gerçek babalarının öldüğünü de ortaya koymaktalar.
Evet, her insanın sonu olan ölümü tadan Demirel’de öldü..
Evren’de bir süre önce ölmüştü..
Ama onların savunduğu zihniyet bu ülke de hala iktidar, hala yönetimde..

**AKP/HDP Koalisyonu..

Kimlerin koalisyon kuracağının yoğun bir şekilde tartışıldığı şu günlerde %10 barajı yıkıp, 80 Milletvekili ile meclise giren HDP’nin hükumet ortağı olup, olmayacağı da merak edilen diğer bir konu..
Fakir Yılmaz Öcalan’a yine tecrit uygulandığı , kimseyle görüştürülmediği, seçim değerlendirilmesi alınmadığı bu süreçte Kandil’de gelen mesaj gündemi sarsan diğer bir tartışma konusu oldu.
Kandil’in HDP’nin hükumete girme yolunu kesmeye çalışması, devletin seçim sürecinden bu yana kimseyle görüştürülmediği Öcalan’ın yerine konuşmasında neden olurken Öcalan’ın vereceği mesajın önemini daha da arttırıyor..
Çünkü Kandil ve HDP’nin Öcalan’ı aşamayacağı devlette, dağda ki çobanda, HDP’ye oy verdikleri için neredeyse topluca bir stadyuma alınıp, asılmak istenen Çıldır, Posof, Hanak, Damal, Göle ve Ardahan merkez de ki 18 bin kişi ile İstanbul Bebek, Etiler semtlerinde yaşayanlarda iyi biliyorlar..
Öcalan’ın görüşü alınmaması ve tecridin devam etmesi halinde kurulacak olan bir koalisyonun yeni bir sancıya, hatta çatışmalara neden olacağını da bilenlerin bu anlamsız inatlarından vaz geçip, seçimi büyük bir başarı ile geçen HDP’lilere Öcalan ile görüşme izini vermeli ve de Öcalan'ın görüşünü alınıp, ona göre adım atmalı diye düşünüyorum..
Bu yapıldığı takdirde kurulacak olan koalisyonun muhalefete hazırlandığı görülen MHP Lideri Bahçeli’nin önerisi olan AKP/HDP Koalisyonuna yol açabileceğini de düşünen biri olarak bende AKP/HDP Koalisyonuna sıcak bakanlardanım diyorum.
Çünkü dün konuşan başbakanın da buna hazır olduğunu, ‘Neden olmasın?’ sorusuna cevap aradığını hissediyorum..

**Ülke hükumetsiz kalmaz..

7 Haziran Genel Seçimleri ardından ortaya çıkan tablo koalisyonu işret edince tartışmalarda bu yöne yöneldi.
Nereye gitseniz koalisyonun olup, olmayacağını sorup, tartışanların en büyük korkusu bu sürecin uzaması ve bu uzatmada başta ekonomi olmak üzere tüm ülkenin etkilenmesi olduğunu Fakir Yılmaz görmekteyiz..
Bize de bu yönde sorulan ilk cevabım, ‘rahat olun, he ne kadar birileri, ‘Bak biz demiştik’ demek için engeller koymak istese de bu ülke hükumetsiz kalmaz. Ama öncelikle iki yıl boyunca erken seçim olmaz. Bunu ‘Ne olacak, erken seçim olur mu?’ sorusunu soranlar iyi bilmeli..
İki yıldan önce seçimin olmayacağını nereden biliyorsun?’ diye soracaklar olursa onlara, ‘yeni milletvekili olanların’ en az iki yıl milletvekilliği yapma şartının olduğunu, bunun da başta erken, ömür boyu emeklilik dahil milletvekili özlük haklarını kazanmasıdır.
Bu nedenle iki yıl erken seçimi tartışmayın derim.
Gelelim koalisyona, gelelim kimlerin hükumet kurabileceğine..
7 Haziran’da ortaya çıkan tablonun koalisyona zorlandığı siyasi partilerin bugün, yarın bir araya geleceği ve bu gelişin ardından seçim boyunca yaşanan kırgınlıkların, küskünlüklerin de tartışılıp, konuşulacağı ve tartışılıp, konuşulduğu için yumuşama olacağına inanıyorum..
Ki bunu şimdiden gayet alttan alan ve diğer parti liderlerine yumuşak mesajlar yollayan Başbakan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’nun konuşmalarında, mesajlarında görmek mümkün..
‘Kimler hükumet kurmalı?’ sorusunun cevabına gelince de bunu bugün yarın yapılacak olan ‘Milletvekili yemini’ ardından cevaplasak daha doğru olacak.
Çünkü bu ülkenin hükumetsiz kalmayacağını hep birlikte göreceğiz..

**Senem’in Kamuflajı..

Azeriler bölgede göç etti diye seçimleri kayıp edip, bölgeyi HDP’ye kaptırdıklarını ileri süren Çıldırlı Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Nüsret Senem’in açıklamasını okuyunca kendi kendime güldüm..
Fakir Yılmaz Çünkü Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Av. Nüsret Senem hem haklıydı, hem de haksız, birde uzmanca bir gerçeği GÖÇ kamuflajıyla saklamak isterken itiraf ediyordu..
Devletin kendilerine sunduğu olağanüstü imkanlar, devasa meralarla, düz ovalarda hayvancılık yapıp, kazandıklarını önce Kars’ın, Ardahan’ın, Iğdır’ın merkezlerine ardından buralarla da yetinmeyip, İstanbul başta olmak üzere batı kentlerine yatırıma çevirdiklerini saklayan Çıldırlı Nüsret Senem Azerilerin ekonomik, yani yoksulluk nedeniyle göç ettiğini, bu nedenle bölgenin Kürtlere kaldığını ve Ardahan’da 150 oy alan partisi ile diğer partilerin seçimi bu nedenle kazanamayıp, bölgeyi HDP’ye kaptırdığını ileri sürüyordu..
Halbu ki Azerilerin en yoksulunun dağ köyler olarak bilinen köylerden yaşayan Kürtlerden daha zengin olduklarını, kendisi de Çıldır’a göç eden Göleli bir Kürt ailesinin ferdi olarak iyi biliyordu..
Senem’in sakladığı diğer bir şey ise Ardahan’da Azeri aile diye bir ailenin yok denecek kadar az olduğunu, olanların da Azerilerin ‘onlar bizden değil’dediği, bir de benim eşim olan Terekemeler olduğunu ve bunların da Senem gibi düşünmeyip, Kürtlerle kardeşce yaşadığıydı..

**Ardahan'da Eğitim/Öğretim..

7 Haziran Genel Seçimleri ardından gerek ülke genelinde gerek ise Ardahan’da ortaya çıkan tablonun nedenini kendilerince araştırıp, suçlu avına çıkan bir çok kimsenin benim de için de Fakir Yılmaz bulunduğum bir çok kişiyi suçlu ilan edip, sanal ortamda kurdukları idam sehpaları ile biz hainleri (!) asmaya çalıştıklarını görüyor, gözlemliyoruz.
‘-Efendim Türk yurdu olan Ardahan’da Kürtler nasıl milletvekili çıkarır?’ şeklinde salakça ve saçma tezler öne sürüp, buna neden olanları hain ilan edenlerin asıl bölücü olduklarını ortaya koyarlarken, benim, ‘Seçilenlerin ikisi de Kürt’ başlıklı haberime de bir hayli ateş püskürmekteler.
‘Ya senin Kürdün ile benim Kürdüm diye bir şey mi var kardeşim’ dedirten bu tartışmaları izlerken benim, HDP’nin Milletvekilininde, AK Parti Milletvekilinin de Kürt kökenli oluğuna da yaman yazmama kızarlar..
Peki sormazlar mı, ‘Sen niye HDP’nin Kürdüne kızar, HDP’ye oy vereni hain, verdireni ise katli vaciptir dersin?..
Yoksa senin oy verdiğin AKP’nin adayının da Kürt olduğunu görmez, ‘O Kürt HDP’li değilse benim siyasetçim midir’ dersin?
Bilemem ama HDP’nin ülke ve Ardahan genelinde elde ettiği başarıyı içlerine sindiremeyenlerin saldırmayı bırakıp, kardeşçe yaşanacağını anlayıp, demokrasiye karşı saygılı olmaları gerekir derim..
Çünkü o kızanlar dahil bu ülke de birlikte yaşayan herkes kardeştir..
0.535.418 32 58-fakiryilmaz323@hotmail.com


Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

CHP’de 40 Kişilik İhraç Listesi!

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş7 Haziran Genel Seçimlerinde önemli bir kalesini yani milletvekilliğini de kayıp eden Cumhuriyet Halk Partisinde sular durulmuyor.
Disiplin Kurul Üyesi olan Ensar Öğüt’ün Haziran seçimlerinde milletvekilliğini kayıp etmesini parti içinde ki hainlere bağlayıp, genel merkeze bu yönde rapor verdiği ve bu raporda olan isim sayının 40 kişi olduğu ileri sürüldü.
Gazetemizin konu hakkında yaptığı araştırmada kongreler hazırlanan CHP Ardahan’ın önümüzde ki günlerde bir hayli karışacağını gözlemledi.
CHP’ye yakın kulislerden alınan bilgilere göre Öğüt’ün hazırladığı ve partiden ihraçlarını istediği 40 kişilik listenin CHP Genel Merkezi tarafından incelemeye alındığı ve bunların önümüzde ki günlerde partiden her an atılacağı da alınan diğer bilgiler arasında oldu.

**Faruk Demir, Yunus Dündar Başta..

Partiye ihanet ettikleri e hainler olarak ilan edilerek ihraç edilecek listenin başında CHP eski Milletvekillerinden Faruk Demir, her seçim döneminde milletvekil adayı olup, aday olamayınca başka partilere çalıştığı ileri sürülen Eczacı Yunus Dündar gibi isimlerin geldiği de ileri sürülen CHP’de ki gelişmeleri sorduğumuz CHP Merkez İlçe Başkanı Sinan Onay yaptığı açıklamada Ardahan bazında böyle bir çalışmanın olmadığını, ancak genel merkez düzeyine bir çalışmanın olduğunu kendilerininde duyduğunu belirtirken, partisinin kongre sürecine girdiği şu günlerde böyle bir girişimde bulunmayacağına inandığını söyledi.
Haberi ekleme saati: 10.46-24 Haziran 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

KAISİAD BÖLGE İŞ ADAMLARINI TOPLAYACAK

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşMerkezi İstanbul’da bulunan ve Başkanlığını Ardahan Hoçvanlı İş Adamı Orhan Gökçe’nin yaptığı Kars-Ardahan-Iğdırlı İş Adamları ve Sanayiciler önümüzde ki günlerde düzenlenecek olan iftar yemeğinde bir araya gelecekler.
Konu hakkında bir açıklama yapan KAISİAD Başkanı Orhan Gökçe başkanlığını üstlendiği KAISİAD’ın bölgeye yönelik projelerini hayata geçirmek için aralıksız olarak çalışmalarına devam ettiğini belirtti.
Üye kaydının sür'atle devam ettiğini de açıklayan Gökçe önümüzde ki günlerde düzenleyecekleri iftar yemeğiyle KAISİAD’ın yeni üyelerinin yanı sıra bir çok iş adamını bir araya getirerek, çalışmaları hakkında kamuoyuna bilgi vereceklerini de söyledi.

**ESENYURT’TA ŞUBE AÇIYOR..

Yeni üyeleri ile her geçen gün artan iş adamı topluluğuyla Karslı, Ardahanlı ve Iğdırlı iş adamlarını bir araya getirmeyi hedeflerinin arasına alan KAISİAD’ın İstanbul Şişli merkezinin yanı Esenyurt’ta da bir şube açmaya hazırlandıklarını belirten KAISİAD Başkanı Orhan Gökçe Esenyurt’ta açılışına hazırlandıkları şubeleriyle İstanbul 3. Bölgede ki KAI’li iş adamlarını da KAISİAD’ın çatısı altında bir araya getireceklerini belirtti.

**AVRUPA YAKASI ARDAHANLILAR DERNEĞİ..

Öte yandan İstanbul’da yeni bir Ardahan Derneğinin kurulduğu öğrenildi.
Bir çok Ardahanlının yaşadığı İstanbul’da ki Ardahanlılar bir araya getirme amacıyla kurulan dernekler arasına katılan İstanbul Avrupa Ardahan Derneği ile Ardahan İl Derneği sayısı da 6’ya çıkmış oldu.
Başkan Suat Korkmaz başkanlığında bir araya gelen Avrupa Arahanlılar Derneği şu isimlerden oluştu.
Başkan Vekili Akın Bozkaya, Yavuz Uzunkaya Naşkan Vekili, Orhan Gözcü Başkan Yardımcısı, Alican Demir Başkan Yardımcısı, Zafer Vural Başkan Yardımcısı, Mustafa Darboğaz Başkan Yardımcısı, Atif Gökçe Sekreter, Oğuz Uzunkaya Sayman, Bolkan Kaya, Şentürk Şamdanlı, Şakir Cimşit, Abdulah Şen, Murat Yucak, Nurettin Çukuçayır, Talip Kaya, Tuncer Gökçe, Hamza Öztürk, Taner Gökçe, Gökmen Karakaş, Oktay Şamdanlı, Nazım Uzunkaya, Yakup Beştaş, Adnan Kaya, Şener Balcı, Durmuş Altuntaş, Avşar Işık, Fakir Yılmaz ve Erkan Aslan

**SENEMOĞLULARı ANADOLU YAKASINDA BİR ARAYA GELİYOR..

KAISİAD’ın iş adamlarını bir araya getirmeye hazırlandığı, yeni bir Ardahan Derneğinin kurulduğu İstanbul’da bulunan dernekler arasında bulunan Göle Senemoğlu Derneği de İstanbul Anadolu yakasında ki köylüleri bir araya getirme çalışmalarına hız verdiği öğrenildi.
Konu hakkında br açıklama yapan Göle Senemoğlu Sosyal Yardımlaşma Derneği Başkanı Yılmaz Yeni yaptığı açıklamada Göle’nin en büyük köylerinden olan Senemoğlu köylülerinin Ardahan ve Göle’de olduğu gibi İstanbul’da da bir araya gelip, el birliği içinde var olan sorunların üzerine gitmesi için çabaladıklarını, bu çerçevede İstanbul Avrupa yakasında olduğu gibi Anadolu yakasında da güçlü bir lobi çalışması yürüttüklerini söyledi.
Haberi ekleme saati: 10.34-23 Haziran 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Birileri Belediye Hesabı Yapıyor

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşGenel seçimler sonrası sessizliği bürünen Ardahan siyaseti ortaya atılan yeni bir iddia ile çalkalanıyor.
Alınan bilgilere göre başta büyük bir oy kaybına uğrayıp, bir milletvekilliğini zor alabilen AK Partinin inişe geçtiğini ve önümüzde ki yerel seçimleri de kayıp edebileceğini hesap edenlerin bugünlerde hummalı bir çalışma yürüttüğü ve hedeflerinin belediye olduğu ileri sürüldü.

**CHP Bu Düşünce İle Üye Topluyor..

AK Prti’nin Genel Seçimlerde aldığı olumsuz sonuç karşısında ümitlenen bazı siyasilerin 7 Haziran Genel Seçimlerinin hemen akabinde haretket geçip, yerel seçimlere yönelik çok gizli bir çalışma yürüttüğü ileri sürülen Ardahan’da CHP’nin de hızlı bir üye kaydı yaptığı öğrenildi.
CHP’nin yeni üyeler ile birlikte gideceği kongrede yenileyeceği İl ve İlçe yönetimleri ile yerel seçimlere yönelik hummalı bir çalışma yürüttüğü ileri sürülen şu günlerde Ardahan’da ilk kez birinci parti olup, bir milletvekili çıkaran HDP’nin de yerel seçimlere yönelik yeni bir seçim stratejisi hazırladığı da alınan bilgiler arasında oldu.

**Bütünşehir Köylü Seçmeni Değerlendiriyor..

Genel seçimler ardından yerel seçimlere yönelik çalışmalar yürütüğü öğrenilen Ardahan’da ki siyasi partiler ve belediyeyi kendilerine hedef edenlerin diğer bir çalışması da önümüzde ki yerel seçimlerde Bütünşehir sistemi ile seçimlere girecek olan seçmene yönelik hazırlıkları olması dikkatlerden kaçmıyor.
Yabancı seçmenin dengeleri alt üst ettiği Ardahan’da ki seçmen profilosunun Bütünşehir sistemi ile daha geniş bir seçmen alanına dağılacağını düşünen partilerin yerel seçimler öncesi köylü seçmene de belediyenin önemini anlattıkları da dikkat çeken diğer önemli bir gelişme olarak Ardahan siyaset alanın da konuşulan konular arasında yer alıyor.

**Duraklama dönemi yaşayacak korkusu..

Öte yandan genel seçimler ardından ortaya çıkan tablonun Ardahan’ı olumsuz yönde etkileyeceğini ileri sürenlerin sayısının hiç az olmadığı görülürken, bunun nedenin devam eden ve projelendirilmiş bir çok yatırımın devam eden koalisyon tartışmaları gölgesinde kalıp, 2015 yılında gerçekleşemeyeceği olduğu görülmekte.
7 Haziran Genel Seçimleri ardından iktidarı kayıp edecek derecede oy kaybına uğrayan AK Parti döneminde devam eden yatırımların başta ödenek sorunu olmak üzere bir çok siyasi ve bürokratik engellere takılacağını ileri süren Ardahanlılar kent ve köy yollarının, devam eden kamu inşaatlarının bu sürece takılacağını ileri sürmekteler.

**Yemin ettiler..

Öte yandan 7 Haziran Genel Seçimleri ardından Ardahan Milletvekilleri TBMM’sin de yemin ederek resmen görevlerine başladılar.
Haberi ekleme saati: 07.48-23 Haziran 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Kayıp oldular..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**BİR DÖNEMİN BİTİŞ Mİ?

Son genel seçimler öncesi gündeminde hiç düşmeyen iki isimden haber alınamıyor.
Yıllarca Ardahan Milletvekilliğini yapan Ensar Öğüt ile Saffet Kaya’nın 7 Haziran Genel seçimleri ardından ortada kayıp oldukları dikkat çekti.
Yıllarca Ardahan’ın gündeminde düşmeyen Öğüt e Kaya ikilisinin nerede oldukları bilinmezken, her iki isimin 7 Haziran’da da kendilerine oy vermeyen Ardahanlılara bir hayli kırgın oldukları ileri sürüldü.
Haberi ekleme saati: 05.00-23 Haziran 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Bugün yemin ettiler..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş7 Haziran Genel Seçimlerinde Ardahan’ın yeni milletvekilleri olarak seçilen HDP Ardahan Milletvekili Dr. Taşkın Aktaş ile AK Parti Ardahan Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay dün TBMM'sin de yapılan tören de yemin ederek, 4 yıllık milletvekili görevlerine resmen başladılar.
Haberi ekleme saati: 04.12-23 Haziran 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

DERNEK BAŞKANLIĞINDAN
ÖĞRETİM ÜYELİĞİNE..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**ARDAHAN ÜNİVERSİTESİNİN BİR ÇOK ARDAHANLIYI ÜNİVERSİTEYE KABUL ETMEDİĞİ İLERİ SÜRÜLE DURSUN..

Kurduğu Ardahan Yatılı Bölge İlköğretim Okulu Derneği ile adının kamuoyuna duyuran Ardahanlı İşadamı ve STK'cı Celil Ünlü başta ODTÜ ve Marmara Üniversitesin de olmak üzere bir çok üniversitede ders ermeye başladı.
Geçtiğimiz gün toplanan Ardahan Federasyonu yönetim kurulu başkanlığına da aday olduğunu açıklayan Ardahan Eğitim ve Kültür Derneğinin Kurucu Başkanı Celil Ünlü Marmara Üniversitesinde verdiği seminer ardından ODTÜ'de yapılan mezuniyet törenine de konuşmacı olarak katıldı.

Ardahan Haberleri **REKTÖR CNN'NİN KONUĞUYDU..

Öte yandan Ardahan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Korkmaz CNN Tütk'ün konuğuydu.
CNN Türk'te yayınlanan 'Eğitim ve Başarı' adılı programın konuğu olan Ardahan Üniversitesi Canlı yayın konuğu olan Rektörü Ramazan Korkmaz 'Kafkasya'nın Yüzleri' başlıklı konuşmasında başında bulunduğu üniversitenin çalışmaları hakkında bilgi erdi.

**CELİL ÜNLÜ KİMDİR?
Geleneksel 6. Kariyer Günleri etkinliğimize katılacak olan davetlilerimizden
Celil ÜNLÜ Özgeçmişi:
Branşlar: Satış Pazarlama & Halkla İlişkiler –Kurum içi Satış ve Marka Eğitimcisi – Sivil Toplum Kuruluş Örgütleri Yöneticiliği ve Denetimci.
25.10.1980 yılında Ardahan Göle İlçesininMeşedibi Köyün ’de doğdu.
• İlk Okulu ; Meşedibiköyü İlk Öğretim Okulunda , Orta Okulu ; Ardahan Yatılı İlk Öğretim Bölge Okulunda ( YİBO ) , Liseyi ; Ardahan Lisesinde, Üniversiteyi ; Eskişehir Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Halka İlişkiler bölümünü okudu.
• 1998 – 2009 Express Kargo &FedEx ‘ de Sırası ile Bilgi İşlem Şefi, Finans Müdür Yardımcılığı, Türkiye Satış Destek Müdürü, Türkiye Satış ve Pazarlama Müdürlüğü, Kargo ve Lojistik Denetim Müdürlüğü ve Kargo Lojistik Eğitim Müdürü Olarak Görev Yaptı.
• 2009 -2014 Aras Holding – Fillo Lojistik Türkiye Satış ve Pazarlama Müdürlüğü dışında Denetim ve Eğitimci Görevini Yürüttü.
• 2012 – 2013 Türkiye de bulunan 600 YİBO ( Yatılı İlk Öğretim Bölge Okulu ) içinde ilk YİBO Derneğinin kurucusu ve Başkanlığı görevinin yürütülmesi,
• 2013 – 2014 Ardahan Eğitim ve Kültür Derneğinin Kurucu Başkanlığı ve halen de Başkanlığını yürütmekte.
• 2013 Yıllında Ardahan Eğitim ve Kültür Derneği Doğu Anadolu ve Güney Doğu Anadolu Bölgesi En İyi Dernek Ödülünü Almıştır.
• 2013 Yıllına Anadolu Lojistiği Şirketler Grubunu Kurarak Yönetim Kurulu Başkanlığı Görevini Üstlenmiştir.
PROFESYONEL GELİŞİMLER
• KalDer Toplam Kalite Yönetimi EFQM Mükemmelik Modeli
• 7 Saniye de Etkileme 7 Dakika da Evet Dedirtme Sanatı
• ‘’ISO 9001 : 2008 Kalite Yönetim Sistemi İç Denetici ‘’
• KalDer Süreç Yönetimi ve İyileştirilmesi ( Kİ )
• Modern Satış Teknikerleri - Tüyap Fuarcılık
• (Nev Dil Yabancı Dil Eğitim Mrk.) İngilizce Kursu
• Yüz Yüze Müşteri İlişkileri- CNR Fuarcılık
• Müşteri Şikâyetleri ve Halkla İlişkiler Yönetimi - Express FedEx Şirketleri Grubu
• Etkili Satıcılık Uygulamaları - Express FedEx Şirketleri Grubu
• Operasyon Planlama Ve Lojistik eğitimi - Lojitek
• Türkiye’deki Sivil Toplum Kuruluş Örgütleri İle İlgili Süreç Eğitimleri
Haberi ekleme saati: 04.09-22 Haziran 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

YAYLA SEZONU BAŞLADI..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**Gurbetçiler Ata/Dede Topraklarında, Öğrenciler Boya da!..

Havaların iyiden iyiye ısınmaya başladığı, okulların tatile girdiği şu günlerde gurbett bulunan hemşehrilerimizden Ata/Dede yurdu olan Ardahan ve İlçelerine hucum etmeye başladılar.
Başta Hamza Şair gibi işadamları olmak üzere bir çok gurbetçinin tatilini geçirmek için geldiği Ardahan ve ilçelerinde olağanüstü bir hareketlik göze çarpıyor.
Okulların ve Üniversitenin tatile girmesiyle birlikte kent merkezlerinin boşaldığı görülen Ardahan'ın köylerini dolduran gurbetçiler köylü yakınlarının çıkmayadeam ettiği yaylalara çıkmayı da ihmal etmiyorlar.

**TATİLE DEĞİL BOYAYA..

Öte yandan bir çok öğrencinin tatil için başka kentlere gittiği görülen Ardahan'da kalan yoksul çocuklarında omuzlarına attıkları boya sandıkları ile çarşı merkezlerini dolaşıp, ayakkabı boyacılığı yaparak, ailelerinin geçimlerine katkı sunup, harçlıklarını çıkarmaya çalıştıkları görülmekte.
Haberi ekleme saati: 17.50-19 Haziran 2015
Haber/Foto: wwww.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Eğitim de Başarının Yolu Okul Kapatmak!

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşEğitim/Öğretim sezonunu ile birlikte bir çok köy okulunu da kapatan Ardahan İl Milli Eğitim Müdürlüğü aynı zaman da 6 köye hizmet veren Posof Aşıkzülali (suskap) köyünde ki okulu da kapattı.
Taşımalı Eğitim adı altında öğrencilerin kontrolsüz, takipsiz minibüslere doldurulup, köylere kilo metrelerce uzaklıkta ki kent merkezlerinde ki okullara getirilip, eğitildiği Ardahan’da adeta bir eğitim kampüsü konumunda ki bir okul daha 2014/2015 Eğitim/Öğretim sezonunun bitmesiyle birlikte alınan bir kararla kapatılırken, okullarının kapatılmasına tepki koyan Aşıkzülali köylüleri okullarının kapatılmasının altında yatan asıl nedenin az öğrenci sorunu değil, Posof merkez de açılan İmam Hatip Okuluna öğrenci bulmak olduğunu ileri sürdüler.


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Başarısızlıklarını GÖÇ ile Gölgeledi!

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş7 Haziran’da yapılan Genel Seçimlerinde Ardahan’da 150 oy alan Vatan Partisinin Ardahanlı Genel Başkan Yardımcısı Nüsret Senem başarısız olmalarının nedenini hala devam eden göç olgusuna bağladı.
Ardahanlı 57 Bin 809 seçmenin 150’sinden ancak oy alabilen Vatan Partisinin Genel Başkan Yardımcısı Nüsret Senem Ardahan’ın da içinde bulunduğu bölge de HDP’nin yüksek oy almasının nedeninin ekonomik sorunlar nedeniyle bölgeden göç eden ve bu nedenle azalan Azeri Türklerin yerini Kürt seçmenin aldığını ileri sürdü.
**'Azeri Türkleri Kars, Iğdır ve Ardahan gibi kentlerden hızla göç ediyor''

7 Haziran seçimlerinde, en şaşırtıcı sonuçlar Kars, Ardahan ve Iğdır gibi serhat illerinden geldi. Bu illerde, önceki seçimlerin aksine HDP birinci parti oldu. Sonucu değerlendiren Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Nusret Senem, bölgedeki Azeri Türklerinin etnik ve ekonomik nedenlerle hızla göç ettiğini söyledi.
Türkiye'nin doğu sınırında bulunan illerin demografik yapısı hızla değişiyor.
Bunun en önemli göstergelerinden biri 7 Haziran seçimleri oldu. Iğdır, Kars ve Ardahan gibi illerde HDP oylarını şaşırtıcı bir şekilde artırdı.
Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Nusret Senem sonucu Ulusal Kanal yayınında değerlendirdi. Senem, serhat illerinde demografik yapısının değiştiğini belirtti. Senem, Azeri Türklerinin bölgeden hızla göç ettiğini söyledi.
Seçim süreci boyunca Doğu Anadolu bölgesinde bulunduğunu hatırlatan Senem, ‘göçe etnik meselelerin neden olduğunu vurguladı. Göçün diğer nedenleri ise ekonomik sıkıntılar.’ dedi.

**HALBUKİ YEĞENİ DE HDP’YE ÇALIŞIP, OY VERMİŞTİ..

Ancak Senem’in bu tezini 7 Haziran seçimlerin de HDP’ye çalışıp, oy veren Terekeme yakını, yani yeğini de HDP’de yer almıştı.

Ve seçimler sona erdi..
Yazar Fakir


Ardahan'da Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin


Facebook'ta Paylaş

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin
SİTEMİZE REKLAM VERMEK İÇİN;
0. 535 418 32 58 NOLU TELEFONUMUZU ARAYABİLİRSİNİZ..

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yazarlarımızı okuyor musunuz?

YAZIYORSAM SEBEBİ VAR
Koltuk sevdası..

Fakir Yılmaz Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşBizi de bir hayli yoran bir seçimi daha geride bıraktığımız şu günlerde irili, ufaklı onca seçimin devam ettiğini de unutmamak gerekir..İşte genel seçimlerinin hemen ardından koalisyon seçimi, seçeneği tartışmaları ülkenin birinci gündemi olarak karşımızda duruyor..
Mevcut iktidarın koltuğu bırakmak istememesi, yıllarıdır koltuk yüzü görmemiş olan muhalefetin koltuk sevdası ile devam eden seçim ve seçilme telaşları tüm ülkede olduğu gibi Ardahan’da devam ediyor.
Alın size Ardahan Tüm Emekliler Derneğinin Kongre Süreci ve seçimi..
Naif Çoban’ın kurucu başkanlığını yaptığı bu derneğin seçime gideceğini ve Celal Avşar’ın da aday olacağını duyurmamız ardından yaşananlar koltuk sevdasını bir kez daha gözler önüne serdi..
Çünkü daha yeni olan bu derneğin başkanı olan Naif Çoban’ın ‘Ya kardeşim derneği ben kurdum. Hele biraz devam edem’ savunmasıyla derneğin delege listesini, Ardahan Haberi ‘Bende adayım’ diyen en yakın arkadaşı Celal Avşar’a ve bizlere, yani kamuoyuna vermek istememesinden anlıyoruz..
Evet, yeni bir seçimde çıkan, koalisyon olur mu, olacak mı tartışmaları gölgesin de kalan onca irili, ufaklı seçimlerin bir diğeri de merkezi İstanbul Esenyurt’ta bulunan ve başkan ile yönetiminin bir an önce seçime gitmesi gereken Ardahan Kültür Evi’dir..
Çünkü bu derneğin koltuğuna da birileri, birilerini 404’ü ile yapıştırılmış..

**CHP Koalisyona..

Seçimlerden hemen sonra daha önce Dolmabahçe’de bir araya geldiği Baykal’la görüşüp, yeniden kendisini gündeme sokan Recep Tayyip Erdoğan’ın kapalı kapılar ardından neler dediği yönünde ki merakların giderilmeye çağrıldığı şu günlerde CHP’nin kapısına gelen şansı geri itmemesi için bir çağrıda bulunmak istiyorum..
Çünkü 7 Haziran 2015 Genel Seçimlerinin yıllardır doğru dürüst iktidar olamayan CHP’nin son şansı olabilir..
Evet başta barış süreci olmak üzere bin bir sorunun çözüm beklediği şu günlerde HDP destekli bir CHP’nin AKP ile mutlaka koalisyon kurmalı ve başta vaatlerini olmak üzere toplumun beklentilerinin yerine gelmesi için mücadele vermelidir.
MHP’li bir koalisyonun bu ülkenin sağ görüşlülerce idare edilmesi demek olduğunu da anlaması gereken CHP’nin yarı da olsa hükumetin solcu olmasalar da demokratlarca idare edilebileceğini ortaya koymalıdırlar..
Koymalıdır ki önümüzde ki bir seçim de sol iktidara da kapıyı aralamalıdır..
Ha unutmadan..
Bunu yaparken de Baykal gibi Erdoğan’ı sarayda çıkarmamalıdır..

**Gündeme Dönülmeli..

İktidar partisinin iktidarı kayıp ettiği bir seçimi geri de bırakan ülkem bir an önce gerçek gündemine dönmeli..
Dönmeli ki; Bıçak sırtında olan ekonomi yara almamalı..
Dönmeli ki; Milyonları bulan işsizliğe çare bulmalı..
Ardahan Haberi Dönmeli ki; 3 Yıldır bir ananın ağlamadığı Barış Süreci devam etmeli..
Dönmeli ki; Hizmet bekleyen vatandaşın yolu, suyu artık yapılıp, gelmeli..
Dönmeli ki; Komşu ülkeler ile bir an önce barış sağlanmalı..
Dönmeli ki; Taşeron denilen milyonlarca kölelerin sorunu çözülmeli..
Dönmeli ki; Darmadağın edilen hukukun, gug yapıldığı ülkeme herkesin güvendiği Adalet gelmeli..
Dönmeli ki; Yarım kalan, devam eden, beklenen yatırımlar gerçekleşsin..
Dönmeli ki; Zarraflar, Ayakkabı Kutularında ki Dolarların hesabı sorulsun..
Dönmeli ki; Adına Havuz Medyası denilen, onlara haber diye çamur taşıyan Ajanslarda ki Ajanlar bir an önce dağıtılmalı..
Dönülmeli ki; Olmaz denilen koalisyonla da bu ülkenin en güzel şekilde yönetileceği de ortaya konulmalı..

**Altınıza etmeyin..

Ardahan Haberi Pazar günü yapılan genel seçimler ardından HDP’nin Ardahan’da birinci parti olmasının şokunu yaşayan bazı kafatasçıların sanal ortam da ki yorumlarını gördükçe şaşırmıyor değilim..
Öyle ki bazı kafatasçı, örümcek beyinlilerin Posof’u Artvin’e, bazı faşistlerin de Çıldır’ı Gürcistan’a bağlayalım kampanyaları başlattığını da görüyoruz..
Kimilerinin ise direk bana ana avrat gittiğini ve benim bunlara neden olduğumu belirtip, beni kendileri gibi faşist, Işidçilere hedef gösteriyorlar..
Artvin’in sol orijinli, Gürcistan'ın Komünist kökenli olduğunu bile bilmeyen bu altına eden faişst, kafatasçı, örümcek kafalıların unuttuğu tek şey ise yaşanacak tatsız bir olayda yine HDP’liler, yine benim karşı çıkacağımdır..
Demokrasiyi faşist bir düşünce olarak algılayan bu korkak ve yavşakların bir çoğunun da kaça kaç dönemi olarak bilinen zamanlarda ki ata/dedeleri gibi bu toprakları terk edenlerin olması da ayrı bir gülünç durum..
Neyse sıra da yerel yönetimler var diyem de iyice altlarına etsinler..

**Ve bitti..?

Ardahan Haberi Gazetecilik hayatımda bu kadar stresli bir seçim geçirmedim desem inanın..
Çünkü başta barış süreci, seçim barajı olmak üzere bu seçimde barajdan daha zor bir Recep Tayyip Erdoğan vardı.
Ve; İnan sana karşı art niyetli değilim, ama toplumdan kopma, seçmeninle ol, sorunlarla daha yakından ilgilen, seni halktan koparan o dayıları kov’ dediğimiz bir de milletvekilimiz vardı..
İşte bu nedenle şahsen ben çok stresli bir seçim geçirdim desem inanın..
Ve ülkede onca üzücü olaya rağmen, ‘Ardahan’da kazasız, belasız bitti..’ dediğimiz bir seçimi, yani 2015 Genel Seçimlerini nihayet geride bıraktık..
Sonuç olarak; HDP’nin bir milletvekili kazandığı Ardahan’ın olduğu gibi ülke genelinde çokça istenen barışın devamı için elinde geleni yapacağına olan inancımla seçimde bir kez daha birinci çıkan AK Parti’nin de paniklenmeden, şaşırmadan yola devam diyecek ve gerginliği, o olağan üstü stresi bitirecek diye sevinmek isterim..
0.535.418 32 58-fakiryilmaz323@hotmail.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?

KADINCA/Selmi Yılmaz
CHP’de Kimler İhraç Edilecek?

Ardahan Haberi Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşSeçimler sonrası ses sizliğe bürünen partilerin başında gelen Cumhuriyet Halk Partisi İl ve İlçe Teşkilatlarının alttan alta kaynadığını görmekteyiz..
Seçim kaybının nedenlerini, sebeplerini bir birine suç atarak arayan CHP’lilerin diğer bir hesabının da ihraç mekanizmasını harekete geçirmek olduğunu duyuyoruz..
Başta CHP Disiplin Kurulu Üyesi olan ve 7 Haziran Genel Seçimlerinde kayıp eden Ensar Öğüt olmak üzere bir çok CHP’linin yerel seçimler öncesi genel seçimler de partiye üye olup, partiye gelmeyen, çalışmayan, oy vermediklerini düşündüklerini partiden ihraç etmeyi ve bu uygulamayı önümüzdeki günlerde hayata geçireceklerini durmaktayız..
Bunların kimler olduğunu tespitine başladıklarını da öğrendiğimiz CHP’lilerin kamuoyunda CHP’li geçinip, CHP’ye oy vermeyenleri partiden atıp, yeni üyeler ile güçlü bir CHP oluşturmayı hedeflediklerini de öğrenirken, bunun nasıl olacağını bekleyeceğiz.

**Suçlu Aranıyor..

Genel seçimlerin ardından sudan çıkmış tavuk misali şaşkın olan bir çok siyasi ve seçmen seçimin getirdiği yoğunluk ve stres ardından suçluların peşine Ardahan Haberi düştüğünü görüyoruz..
Başta 2 Milletvekili çıkaracağını belirtip, 2. olan AK Partililer olmak üzere CHP’liler, MHP’liler ve diğerleri bu kaybın nedeni ve suçlu kim diye sorarken, tarihinde ilk zaferini alan HDP’nin de az oy almaktan ve iki milletvekili çıkaramamaktan yakındığını duymaktayız..
Evet herkesin bir suçlu aradığı 7 Haziran Genel Seçimleri ardından, ‘suçlu kim?’ arayışı içinde olan siyasiler gibi bazı seçmen ve kitlelerinde suçlu aradıklarını da görmüyor değiliz..
Kendilerinin ne yaptığı, nerede olduğu bilinen bu kitlenin de suçluyu ararken seçimi kazananlara karşı ortaya koyduğu saygısızlıklarıyla da tepki çekmekteler..
Bizlere de saldırıp, bu sonuçta suçlu olarak gösteren bu çevrelerin, öncelikle seçim öncesi yataktan kaldırılıp il başkanı yaptırılan, ‘sen olmadın, o olmadı, diğeri hiç olmadı’ denilip, MHP’de ki gibi köyden getirilip il başkanı yaptırılan ve en önemlisi seçmeni tanımayan, seçim çalışmasının nasıl yapıldığından bi habersiz olanlarla seçime gidenleri tutup, yargılamalı, istifaya davet etmeleri gerekmiyor mu?
Bilmem ama bugünlerde bir hayli suçlu arayanın olduğunu bilmenizi ve o suçlunun her an sizin olduğunun ilan edilmesinden korkun derim..

**CHP’dekiler hala orada mı?

Evet bir seçimi daha geride bırakan ülkemde şimdi de koalisyon tartışmaları başladı..
Ardahan Haberi Evet, seçmen görevini yaptı sıra HDP’nin büyük bir zaferle dünyanın hiç bir ülkesinde olmayan %10 Barajı yıkıp girdiği mecliste..
Asıl olaya yani Ardahan’da ki CHP’nin haline bakalım..
Bu yenilgiden kim sorumlu?
Israrla yeniden milletvekili olmak isteyen Ensar Öğüt mü?
Seçimlere ramak kala köyden getirilip, İl Başkanı yaptırılan Fevzi Uygur mu?
Yoksa Merkez İlçe Başkanlarından mı?
Belki de seçimden seçime ortaya çıkıp, ‘Bende adayım’ deyip, olamayınca pozları CHP’nin yanında veren, oyları ise başka partiye verenler mi?
Belki de CHP’yi sık sık eleştiren bizler?!Evet suçlu kim?
Bu partiye küsüp, kenarda duranlar mı?
Alakasız adamların il ve ilçe örgütlerinde yer alması mı?
Yıllardır aynı ailelerin fertlerinin CHP’li görünüp, başka partilere oy vermesi mi?
Bilemiyroum..
Ama bu soruların aynısını MHP’ye de sorup CHP’nin, CHP’liyim deyip ortalıkta gezenlere birileri hesap sormalı diye düşünüyorum..
Bunlardan önce de İl ve İlçe Başkanlarının istifayı düşünüp, düşünmediklerini sormak istiyorum..
Evet hey siz CHP’liler hala orada mısınız?
Ya siz MHP’liler?

**Zafer Halkların Zaferidir..

Ardahan’da verdiğimiz mücadelemizin en son örneği 7 Haziran 2015 Genel Seçimlerinin sonucudur.
Ardahan Vilayet olsun derken inanmayanlar, Ardahan’ı Gümrük kapıları açılmalıdır Ardahan Haberi derken olmaz diyenlerin, fakülte değil, üniversitemiz olsun dediğimizde hayaldir bu işler deyip geçiştirenler havaalanı isteğimize de karşı çıkmıştı..
Ve bu memlekette Kürtler, HDP kazanamaz diyenlere inat bu Ardahan’ın bu ülkenin aynası olduğunu anlattıkça birilerinin ağızlarında salya akıyor, örümcek beyinlerine kan fırlıyordu..
İşte biz bunun yanlış olduğunu, Kürtler ile Türklerin birlikte yaşayabileceğini ve Kürtlerin de Türkler kadar hakkı oduğunu savunmanın ödülüdür 7 Haziran 2015 Genel Seçimlerinin sonuçları..
Halkların zaferi olarak tarih yazan halklar Ardahan’da olduğu gibi ülke genelinde birilerine gereken sinyal vermiştir..
Savaştan, çatışmadan, kavgadan, gerginlikten yana olduğunu ortaya koyan halklar siyasilere ve halkların kaynaşmasına izin vermeyenlere yeni bir şans vermiş olan halklar Serhat Ardahan’da tüm ülkeye verdiği mesajın alınması umuduyla Dr. Taşkın Aktaş’a, ikinci kez seçilen Profesör Doktor Orhan Atalay’a başarılar diliyoruz.
Ve diyoruz ki; Gelin yeniden, birlikte, bu ülkenin, bu güzelim sınır kenti Ardahan’ın güzel geleceği için el ele verelim, ülkeme, Ardahan’a bir şans daha tanıyalım..


Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Kuş Gribi Ardahan’da mı?

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşBatı illerinde yaşanan ve milyonlarca tavuğun telef olmasına neden olan Kuş Gribin Ardahan’da da olabileceğini ileri süren Ardahanlı köylüler köylerde tavuk ölümlerinin olağanüstü bir şekilde arttığına dikkat çekiyorlar.
İl Tarım Müdürlüğünün konuyla ilgili geniş çaplı bir araştırma yapması gerektiğine dikkat çeken Ardahanlı köylüler önüne geçilmeyen tavuk ölümünün köylerde tavuk bırakmadığını belirtmekteler.
Haberi ekleme saati: 23.45-10 Haziran 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetes.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ARDAHAN'A SU YOK..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**SULAR 3 GÜN BOYU AKMAYACAK..

Ardahan'ın tarihi simgelerinden olan Tarihi Rus Köprüsü restorasyona alındı.
Alınan bilgilere göre Ardahan'ın simgelerinden olan demi köprünün üzerinde geçen Ardahan Şehir Suyu boruları sökülerek, altına alınacak ve köprü çevreye kazandırılacak.
Çalışmalar dolaysıyla Ardahan'da üç gün su kesintisi olacağını duyuran Ardahan Belediyesi kentin geneline 3 gün boyunca içme suyu verilemeyeceğini ve vatandaşların bu yönde tedbir almaları istendi.
Öte yandan Ardahan Belediyesinin projeleri arasında yer alan tarihi köprü restorasyon projesi çalışmaları devam ediyor.
Belediyemizin çalışmaları kapsamında yapılan tarihi köprü restorasyon projesinde, köprü üzerinde yer alan su ve atık su boruları yatay geçiş ile su altına alınıyor. Tarihi köprünün restorasyonu tamamlandıktan sonra, köprü üzerinde yaya geçişi, oturma alanları yürüyüş alanları ve ışıklandırması tamamlanarak hizmete girecek.
Haberi ekleme saati: 23.23-10 Haziran 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetes.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Suçlu Ayakkabı Kutuları..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş13 Yıllık iktidarı sonlandıran 7 Haziran 2015 Genel seçimlerinde iktidarın ders aldığını belirten Ardahanlılar, 17 ve 25 Aralık’ta ortaya çıkarılan yolsuzlukların AK Parti’yi bitiren en önemli faktör olduğunu belirtmekteler.
Seçimlerden hemen sonra yapılan kritiklere elinde ki ayakkabı kutuları ile katılan bir Ardahanlı gazetecilere seslenerek, ‘çekin, çekin bu suçluları’ demesi dikkatlerden kaçmadı.

**var, dolar yok..

Elindeki boş ayakkabı kutularını gösteren vatandaş, gazetecileri fotoğraflamasını istediği boş ayakkabı kutuların da dolar olmadığını, kutuları kışlık yakacak olarak topladığını belirtirken Zarafların, Bakanların cukkaladığı dolarların hesaplarının sorulmasını beklediğini de belirtmeden edemedi.

Ardahan Federasyonun 2 Ası Seçimi Değerlendirdi..
Merkezi İstanbul Şişli de bulunan ve bir çok Ardahan Derneğinin çatısı altında bir araya geldiği Ardahan Federasyonun iki önemli ismi genel seçimleri değerlendirdi.
ARDA/FED’in Başkan Vekili, Ardahan Bağdeşen köylü İşadamı, Perminsan Şirketleri Grubunun Sahibi Mahmut Şenel Ardahan’a gelerek, bir dizi görüşmelerde bulundu.
Aynı zaman da Ardahan Gazeteciler Cemiyeti Başkanı olan Ardahan Federasyonu Başkan Yardımcısı Gazeteci Fakir Yılmaz’ı gazetemizde ziyaret eden Ardahan Federasyonu Başkan Vekili Mahmut Şenel genel seçimler de ortaya çıkan tablonun halkın istemi olduğunu, bu tabloya herkesin saygılı olması gerektiğini belirtti.
Haberi ekleme saati: 23.11-10 Haziran 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetes.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

AYNI YOLDA 2. KAZA!

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**6 YARALI

Son bir ay içinde meydana gelen ve bir çok kişinin ölümüne, bir o kadarının yaralandığı trafik kazalarına bir yenisi eklendi.
Ardahan’ın Çıldır ilçesinde iki Otomobilin çarpışması sonucu meydana gelen trafik kazasında 6 kişi yaralandı.
Edinilen bilgiye göre, Çıldır-Kars Çevre yolunda meydana gelen kazada iki otomobil kafa kafaya çarpıştı. Kazada biri çocuk olmak üzere 6 kişi yaralandı. Çevreden kazayı fark eden vatandaşların 112 acil servisine haber vermelerinin ardından olay yerine gelen Çıldır ve Ardahan 112 acil servis görevlileri yaralılara müdahale etmek için Çıldır sağlık ocağına götürdü. Burada yapılan ilk müdahalenin ardından yaralılar Ambulanslarla Ardahan Devlet Hastanesine sevk edildi.

**Bülbilan'da 2, Hoçvan'da 6, Göle'de 2 Kişi, Çıldır'da 1 Kişi Hayatını Kayıp Etti..
MICIR ASFALT KAZALARA DAVET ÇIKARIYOR..

Yıllardır yapılmayı bekleyen Ardahan yollarında son bir ay içinde meydana gelen trafik kazalarında bir çok kişi hayatını kayıp ederken bu kazaların büyük bölümünün yıllardır yapılmayan bozuk yollara geçici önlem olarak atılan mıcırlı asfalt olduğu Ardahan Haberleri görülüyor.
Son olarak yine Çıldır yolunda yaşanan ve bir kişinin ölümüne neden olan trafik kazası öncesi 3 bayanın yaralanmasına neden olan yolun mıcırlı olmasının neden olduğu öğrenilirken, dün meydana gelen ve 6 kişinin yaralandığı kazanın da aynı nedenle meydana geldiği öğrenildi.
Öte yandan geçtiğimiz gün Ardahan-Göle yolunda meydana gelen trafik kazasında ölenlerin sayısının 2'ye çıktığı öğrenildi.

**Başkan deģil, Arabası kaza yaptı!

Son olarak Ardahan-Çıldır yolun da meydana gelen ve 6 kişini yaralandığı kaza öncesi Ardahan merkezde de bir trafik kazası vak'ası yaşandı.
Alınan bilgilere göre Ardahan Belediye Başkanlığın ait makam aracı ile bir vatandaşın aracı çarpıştı.
Ölü ve yaralının olmadığı trafik kazasında başkanın aracının kullanılmaz hala geldiği görüldü.

**POSOF'TA DA TRAKTÖR KAZASI..

Ardahan’ın Posof ilçesine bağlı Balgöze Köyünde İmamlık yapan Vatan Akbulut kaza geçirdi.
İş-Kur kapsamında Balgöze Köyünde İmamlık yapan Vatan Akbulut, ailesine ait traktörle dağda hayvanlarını aramaya giderken bozuk yol nedeniyle traktör ters döndü. Traktörün altında saatlerce kalan ve yardım bekleyen 19 yaşındaki İmam Vatan Akbulut’un yardım sesine dağda bulunan çobanlar ulaştı. Olay yerine çağrılan 112 Acil, kazanın yaşandığı alana 1 Km kalarak sedyeyle ve köy halkının yardımıyla kol ve bacaklarında kırık olduğu öğrenilen İmam Vatan Akbultu’u Posof Devlet Hastanesine kaldırdılar.
Haberi ekleme saati: 23.05-10 Haziran 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetes.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yayla Sezonu Başlıyor..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşGenel seçimlerin sonuçlanmasını bekleyen Ardahanlılar 7 Haziran’da başına gittikleri oylarını kullanır, kullanmaz yayla hazırlığına başladı.
Nüfusunun büyük bölümünün hayvancılık yaparak geçimini sağladığı Ardahanlılar bin bir emek ile yetiştirdikleri hayvanları birlikte 4 ay boyunca yaz boyu kaldıkları yaylalar çıkış için start verdiler.

**VALİ DENİZ'İN ATLI GEZİSİ..

Yayla hazırlığına devam eden Ardahan’ın Valisi Ahmet Deniz, bahar mevsimiyle birlikte rengârenk çiçekler ve alabildiğince yeşille kaplanan Yalnızçam Uğurludağ’da atla gezinti yaptı.
Çam ormanlarıyla kaplı olan Yalnızçam’da bindiği at ile gezinti yapan Vali Deniz, gezdiği bölgelerde ki doğal güzellikleri fotoğrafladı. Ardahan’ın eşsiz bir doğaya sahip olduğunu söyleyen Vali Deniz, “Ardahan kış mevsiminde olduğu gibi yaz mevsiminde de eşsiz bir güzellik taşıyor. Burada, yeşil ve doğa harika. Ata binmek, at ile gezinti yapmak keyif verici. Rengârenk çiçeklerle dolu bu doğayı yaşamak için herkesi Ardahan’a davet ediyorum” dedi.
Haberi ekleme saati: 11-09 Haziran 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetes.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Saffet Kaya Siyasette Çekildi!

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşYaklaşık 4 ay süren 7 Haziran 2015 Genel Seçimlerinin an an takip edip, an an okurlarına duyuran GAZETECİ ve ekibi, pazar günü gerçekleşen oy kullanımı ardından son noktayı koydu.

Sandıkların açılmasıyla birlikte ve seçim yasaklarının kalkması ardından Ardahan’da ki oy sayımını en kısa sürede okurlarına duyuran tek ekip olan çalışanlarımız Ardahan’da sonuçları en kısa sürede veren ekip oldu.

**Mücadelemiz Halkların ve Kardeşliğin Barışı İçindir..

Aynı zaman da Ardahan Gazeteciler Cemiyeti Başkanı olan Gazeteci Fakir Yılmaz’ın başında bulunduğu ekibimizin Ardahan merkez ve ilçelerde an an aldığı bilgileri en kısa sürede okurlarına duyuran başarısıyla yine gazeteciliği ortaya koyduk.
Seçimler ardından bir açıklama yapan Gazeteci Fakir Yılmaz kazananın halklar olduğunu, kendilerinin de bu yönde mücadele vermekten öte bir şey yapmadıklarını, kazananın güzelim ülkemiz ve Ardahan’ı olduğunu belirtti.
Seçim süreci boyunca olağanüstü bir tempo ile çalıştıklarını, amaçlarının sadece yaşanan gelişmeleri haber olarak vermek olduğunu belirten Yılmaz ‘bu süreçte haber ve yorumlarımıza tepki koyanların da bu ülkenin barışı için mücadele ettiğimiz anlamalarını bekliyoruz.’ dedi.

Ardahan Haberleri **O KAYIP ETMEMİŞ!..

Üç dönemdir Ardahan'ı temsil eden Meclisin renkli isimlerinden Ensar Öğüt, seçimleri kaybetmesiyle ilgili "Ben kaybetmedim, Ardahan kaybetti" diyerek sitem etti.
Ardahan'ı 3 dönemdir TBMM'de temsil eden CHP'li Ensar Öğüt, bu seçimde kazanamadı. Ensar Öğüt, "Ben kaybetmedim, Ardahan kaybetti. Arayanlar 'Çiftçi öksüz kaldı' diye üzüntülerini dile getiriyor." dedi.

**1905 SORU ÖNERGESİ VERMİŞTİ
CHP'nin Ardahan'dan birinci sırada aday gösterdiği Ensar Öğüt, resmi olmayan sonuçlara göre Meclise giremedi. Ardahan'ı Orhan Atalay (AK Parti), Taşkın Aktaş'ın (HDP) temsil etme yetkisini seçmenin verdiğine işaret eden Öğüt, Mecliste 22, 23 ve 24'üncü dönemlerde görev yaptığını anımsattı. 2002 yılından beri sadece Ardahan'ın değil, Kars ve Erzurum'un da sorunlarını TBMM'de dile getirdiğine işaret eden Öğüt, verdiği 1905 soru önergesi ile rekor kırdığını belirtti.

Ardahan Haberleri **MHP Adayı Ulutaş: Hakkımı Helal Etmiyorum..

HDP'nin bir milletvekili, AK Partinin bir milletvekillini kazandığı Ardahan'da beklenmedik bir yenilgi alan MHP Ardahan Milletvekili Adayı Bülent Ulutaş yaptığı açıklamada, kendisine oy veren, seçim boyunca kendisiyle çalışanlara teşekkür ederken, Ardahan siyasetini kirli paraları ile boğanlara ve seçime bir gün kala Ardahan'a gelen Cumhurbaşkanına tepki gösterdi.
Ardahan'da ki oyları kirli paraları ile alacaklarını sananlar bu seçimde halktan ve seçmenden sille yediğini belirten MHP Ardahan Milletvekili Adayı Bülent Ulutaş herkesin cumhurbaşkanı olması beklenen ancak seçim boyunca AKP'lilerin cumhurbaşkanı olduğunu ortaya koyan ve bir gün önce Ardahan'a gelerek AKP'ye oy isteyen cumhurbaşkanı kınıyorum dedi.
'Erdoğan'a hakkımı helal etmiyorum' diyen Bülent Ulutaş seçim boyunca verdiğimiz çabaları devletin imkanları ile geldiği Ardahan'da yok sayan ve seçime müdahale eder bir miting yapan Erdoğan'ı ve Ardahan siyasetini kirli paraları ile teslim alacaklarını sananları şiddetle kınıyorum' dedi.

Ardahan Haberleri **Saffet Kaya: Ardahan'da siyaset yapmaya nokta koydum..

Üç dönem Ardahan Milletvekilliği yaptıktan sonra geçtiğimiz hafta sonu yapılan 2015 Genel Seçimlerine Bağımsız Milletvekili Saffet Kaya artık Ardahan'da siyaset yapmayacağını açıkladı.

Saffet Kaya kendiisine ait 'Saffet Kaya Destekçileri' adlı facebook sayfasında yapığı açıklamada şöyle dedi; 'Şereflice demokratik hakkımızı kullandık.
Bize gönül veren dostlarıma minnettarım.
Ardahan'daki siyasi hayatımı sonlandırdığımı bildiriyorum.
Gönül dostlarımız her zaman başımın tacı idi her zaman başımın tacı olacaktır. Tekrar tekrar teşekkür ederim.
Emeği gecen her kese şükranlarımı sunarım.
Hanım kardeşlerime, genç kardeşlerime ve tüm gönül dostlarımıza teşekkür ederim.' dedi.
Haberi ekleme saati: 18.07-08 Haziran 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetes.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Hani Biz Kardeştik?

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşHDP Kazandı Diye Birileri Nine Yas Tutar?

Pazar günü yapılan ve HDP’nin birinci parti olduğu Ardahan’da bir tarafta sevinç diğer tarafta yas var.
HDP’lilerin yıllar sonra kazandıkları olağanüstü başarılarını en medeni şekilde kutladıkları şu günlerde birilerinin adeta evlerinde cenaze varmış gibi yas içinde olduğu dikkat çekiyor.
Başta sanal ortamlarda olmak üzere bir çok yerde kara bağladıkları görülenlerin bu davranışları ile kardeşlik hukukuna zarar verdiklerini anlamadan ortaya koydukları tavırları ile kayıp ettiklerine yeni kayıplar eklediklerini fark etmemeleri ise yaşananları diğer acı bir yönü olarak görülmekte.
Ardahan’ın nasıl olup seçimleri HDP’ye, Kürtlere kaptırıldığını sorup, karalar bağlayanları ya bilerek, yada bilmeyerek bu toplumun kardeşliğine zarar verdikleri görülürken bunların yanında sağduyulu bir çok insanının oluşu bu anlamsız tepkiler ile kırılanlara morla verdiği de görülen diğer önemli bir etken.
Haberi ekleme saati: 11.36-08 Haziran 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetes.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Ardahan'da Kardeşlik Kazandı..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**Ardahan'ın 2 Milletvekili de Kürt!..

Toplam 69 Bin 546 seçmenin bulunduğu Ardahan'da 2 Milletvekilinin birini HDP, diğerini AK Parti kazandı. Dr. Taşkın Aktaş'ın HDP'nin, Prof. Dr. Orhan Atalay'ın AK Parti'nin Milletvekilleri olarak Ardahan'ı TBMM'sinde temsil edecekler.

**MHP ve Saffet Kaya Bekleneni Alamadılar..

Yaklaşık 4 ayını seçim gündemi ile geçiren Türkiye gibi Ardahan'da da huzur için de yapılan 7 Haziran Genel Seçimlerinin sonucunda Ardahan'ın yeni milletvekilleri belli oldu.
16 bin 416 oy alarak, Türkiye'nin sınır kenti Serhat Ardahan'dan ilk kez hemde %10 gibi barajı yıkarak bir milletvekili kazanan HDP Dr. Taşkın Aktaş'ı meclise gönderdi.
Geçtiğimiz genel seçimlere nazaran 8 bin 500 oy kayıp eden AK Parti 14 Bin 655 oy alarak Prof. Dr. Orhan Atalay'ı ikinci kez meclise gönderdiği Ardahan'da 3. Dönemdir Ardahan Milletekilliğini yapan Ensar Öğüt ve partisi CHP 12 Bin 441 oy alarak üçüncü parti oldu.

MHP'nin 4 Bin 620 oy alan Bağımsız Milletvekili Saffet Kaya'dan daha az oy alması AK Parti'ye yeniden seçimi kazandırırken, 4 Bin 392 oy alan Bülent Ulutaş'lı MHP Ardahan'da en çok oy kayıp eden parti oldu.

**Türkler HDP'ye Oy Verdi..

Ardahan Merkezde 7 Bin 500 ün üzerinde oy alan HDP'nin bu seçimlerde milletvekili kazanmasına en büyük katkıyı duyarlı Türk ve Kürt seçmenler yaptı.

HDP'nin Türkiye'de olduğu gibi Ardahan'dan da 4 Bine yakın emanet oy aldığı görülürken, Göle'de ki oylarına yaklaşık 4 bin 500 oy eklediği görüldü.

Göle'de 7 Bin 9 oy alan HDP kuzey kazaları olarak bilinen Posof, Hanak, Damal ve Çıldır'da da toplam Bin 500 oy aldığı dikkat çekti.

**Biri Doktor, Diğeri Profesör..

Ardahan'ın Kürt kökenli iki yeni milletvekili Dr. Taşkın Aktaş ve Prof. Dr. Orhan Atalay'ın Ardahan'ın sorunları konusunda daha duyarlı olması beklenirken, biz de gazete olarak bu iki milletvekillini tüm Ardahan halkı adına yakından takip edeceğiz.

**Huzur İçinde Bitti, Kazanan Kardeşlikti..

Dün yapılan genel seçimle birlikte yerini sakin bir havaya bırakan 2015 Genel Seçimleri öncesi ülke genelinde yaşanan onca olayın hiç biri Ardahan’da yaşanmaması seçimin en dikkat çekici yönüydü.
HDP’nin birinci parti olduğu, CHP’nin kayıp ettiği Ardahan’da iktidar partisi büyük bir oy kaybına uğramasına karşın yine kazanan taraf oldu.
İktdar partisi AK Parti’nin Ardahan’ın iki milletvekillinden birini kıl payı alması Ardahanlıların iktidara yeni bir şans vermesi olarak değerlendirildi.

**Seçim Sonuçları Sitemiz ve Gazetelerimizde Okunur..

Ardahan’da yaşananları anında günü birlik okurlarına duyuran internet sitemiz yine Ardahan’da ki seçim sonuçlarını an an ve en hızlı şekilde okuruna veren internet sitesi oldu.
Dün sandıkların açılmasıyla birlikte Ardahan’da ki seçim gündemini okuruna aktarmaya başlayan sitemiz yasakların sonlanmasıyla birlikte Ardahan’da ki sonuçları da köy kö, ilçe ilçe okuruna ulaştırdı.
Haberi ekleme saati: 22.09-07 Haziran 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetes.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Ardahan'da Sandıkları Açılmaya Başladı..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**Oy sayımı Devam Ediyor..

**Sayımlar Sonuçlandı:
Hanak:
CHP: 2 Bin 373
AKP: Bin 499
Bağımsız: 651
HDP: 537

Posof:
2 Bin 279
CHP: 830
MHP: 470
HDP: 296
Bağımsız: 355

Çıldır:
CHP: Bin 845
AKP: Bin 578
MHP: 721
Bağımsız: 809
HDP: 188

Damal:
CHP:
2 Bin 658
HDP: 293
AKP: 210
Bağımsız: 149
MHP: 48

Göle:
HDP: 6 Bin 746
AKP: 4 Bin 549
CHP Bin 408
MHP 427
SP: 155
Bağımsız: 448
DSP: 44

**İLK SONUÇLAR..

Ardahan Merkez Hasköy:
AKP: 125
CHP: 39
HDP: 4
MHP: 15

Ardahan 23 Şubat:

1118 Nolu Sandık:
HDP: 114
CHP: 77
AKP: 67
MHP: 22
BTP: 4

1020 Nolu Sandık:
AKP: 79
CHP: 70
HDP: 52
MHP: 34

1020 Nolu Sandık:
AKP: 79
CHP:70
HDP:52
MHP:34

1024 Nolu Sandık:
AKP: 61
CHP:70
HDP:53
MHP:50

1023 Nolu Sandık:
HDP: 81
CHP:62
AKP: 46
MHP: 32
1019 Nolu Sandık
AKP: 79
CHP: 71
HDP 69
MHP: 58

1020 Sandık:
HDP: 75
CHP: 86
AKP: 67
MHP: 44

1018 Nolu Sandık:
HDP: 114
CHP: 77
AKP: 67
MHP: 22

Posof Aşıkzülali:
CHP: 45
AKP: 15
SP: 17
Bağımsız: 17
HDP: 7
Boş: 6

Ardahan Çağlayık:
HDP: 170
CHP: 3
MHP: 4
AKP: 0
DSP: 1

Ardahan Kartalpınar

Yaylacık: 67

Ardahan Küçük Sütlüce
HDP: 100
AKP: 52
CHP: 10
MHP: 22

Büyüksütlüce
HDP: 23

Binbaşar:
HDP: 198
AKP: 6
CHP: 2

Hoçvan Hasköy:
HDP: 451

**Ardahan Altaş:
HDP: 52
CHP: 13
MHP: 9
AKP: 6
Kominist Parti: 1
AÖP: 1

Posof Merkez:
CHP: 294
AKP: 405
HDP: 49
MHP: 130
Saffet 58

Posof Çakırkoç /Sağrel
AKP: 59
MHP: 24
CHP:11
HDP:!

ÇILDIR İLÇESİ 2015 YILI SEÇİM SONUÇLARI TOPLAM
CHP Bin 848
AKP: Bin 547
MHP: 716
HDP: 122

Ardahan Tepeler:
AK Parti: 66
CHP: 22
HDP: 11
MHP: 32
SP: 1
VP: 1
BTP: 1
MP: 1
DP: 1
Halilefendi: 1010
HDP: 119
AKP: 44
CHP: 24
MHP: 23
DP: 1
VP: 1
BTP: 2

Ardahan Çetinsu:
Bağımsız: 124
AKP: 58
MHP: 13
CHP: 12
HDP: 5

Ardahan Ömerağa:
HDP: 93
AKP: 2
CHP: 4
MHP: 2
İptal: 1
Bağımsız: 2

Göle Senemoğlu:
HDP: 480
AKP: 105

Ardahan Beşiktaş:
HDP: 259
AKP: 1
CHP: 1
Bağımsız: 1
SP: 1

Ardahan Nebioğlu:
HDP: 261
AKP: 17
CHP: 12

Ardahan Dağcı:
HDP: 290
AKP: 40

Ardahan Tunçoğlu:
HDP: 586
AKP: 3
CHP: 2
MHP: 2
Bağımsız: 1

Ardahan Morofka:
Kullaılan Oy: 280
HDP: 240
AKP: 25
İptal: 15

Ardahan 1002 Nolu Sandık:
HDP. 142
AKP: 37
CHP: 15
Bağımsız: 7
MHP: 10

Ardahan Halitpaşa 1033 Nolu Sandık
CHP: 94
AKP: 64
MHP: 46
Bağımsız: 39
HDP: 36

Göle 1001 Nolu Sandık
HDP: 122
AKP: 78

Ardahan Merkez 1003
HDP: 123
AKP: 40
CHP: 48
Bağımsız: 7
MHP. 8

Çıldır Göle Bakan: 57

Göle Dengelli:
HDP: 44
AKP: 55
CHP: 19

Çıldır merkez:
AKP: 1166
CHP: 1450
MHP: 400
HDP: 156

Ardahan Dedegül:
Kullanılan oy: 113
HDP: 8
AKP: 20
CHP: 24
MHP: 13
Bağımsız: 34

Göle: 1003
AKP: 92
HDP: 93

HDP: 142
AKP: 37
CHP: 15
Bağımsız: 7
MHP: 10

Ardahan Tazeköy:
HDP: 231
AKP: 22
SP: 3
Geçersiz: 5

Göle Yağmuroğlu
HDP: 80
AKP: 60
CHP: 15

Göel Kalecik:
HDP: 62
AKP: 15
CHP: 150

Göle Yiğitkonağı:
HDP: 30
AKP: 40
CHP: 40

Göle Dedeşen:
HDP: 11
AKP: 150

Göle Günorta:
HDP: 150
AKP: 30

Göle Eski Demikapı:
HDP: 154
AKP: 38

Göle Yeni Demirkapı:
HDP: 37
AKP: 40
CHP: 40

Göle Çobanköy:
HDP: 202
AKP: 48

**Göle Karlıyazı:
HDP: 200
AKP: 38

Göle Yanaltlı:
HDP: 202
AKP: 32

Göle 1002
HDP: 100
AKP: 78

Göle 1009 Nolu Sandık:
AKP: 82
HDP: 81

Göle: 1010 Nolu Sandık
AKP: 101
HDP: 92

Göle Karatavuk:
HDP: 140
AKP: 99
CHP: 5
Bağımsız: 4

Ardahan Taşlıdere Bangis
HDP: 259
AKP: 11
SP: 6

Ardahan Otbiçen:
HDP: 133
AKP: 1
Bağımsız:4
İptal: 1

Göle Kuytyca:
HDP: 454
AK Parti 45

Göle Yağmuoğlu:
HDP: 82
AKP: 57

Ardahan 1001:
HDP:126
AKP: 40
CHP:18
Bağımsız:18
MHP:22

**Göle Kuytuca:
HDP: 454
AK Parti

*Ardahan Cezaevi;
Kullanılan oy sayısı: 13
MHP: 1
HDP: 6
CHP: 4
AK Parti: 2

*Aşağı Kurtoğlu

Kullanılan Oy
HDP 122
AK Parti: 2

*Tepesu

*149 Kullanılan Oy
HDP: 118
AK Parti: 15
CHP: 6
MHP:1
Bağımsız:2
DP: 1
Hak Parti: 1
Yurt Parti: 1
BTP: 2

*Kıraçköy
Kullanılan oy: 19
HDP: 8
SP:1
CHP: 7
AKP: 1
Bağımsız: 2

*Gürçayır Mah:
HDP: 37
AKP: 17
CHP: 27
MHP: 23
Bağımsız: 7

*Gölgeli:
126

*Çalabaş:
Kullanılan: 193
HDP: 183
AKP: 3
CHP:1
MHP:1
Bağımsız:!
Diğerleri: 4

**Damal Tepeköy:
Kullanılan Oy: 90
CHP: 71
HDP: 15
Bağımsız: 1
MHP: 2
AKP: 1

Göle Büyükaltunbulak:
HDP: 97
CHP: 48
AKP: 28
Bağımsız: 5

*Hoçvan Çobanlı
Kullanılan OY: 91
HDP: 87
CHP: 2
AKP: 2

*Samanbeyli:
Kullanılan Oy: 262
HDP: 257
AKP: 2
Bağımsız:2

Çıldır Akçakale:
AKP: 19
Bağımsız: 16
MHP: 8
CHP: 57

69 Bin 546 Seçmeni bulunan Ardahan'da oy sandıkları açılmaya başladı..

Aylardır kimin, hangi partinin kazanacağının büyük bir merakla beklendiği ülkede olduğu gibi Ardahan'da da oy verme işlemi sona erdi.
Oy sayımına başlayan sandık başkanları ve müşahitler kullanılan oyların kimlere, hangi partiye verildiğini saymaya başladılar.

***GAZETECİ'DEN SONUÇLARI ALABİLİRSİNİZ..

Binlerce okuru bulunan sitemiz aracılığıyla seçimi takip edebilirsiniz..

Gelen sonuçlar az sonra..


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Engeller oy kullanmaya engel olamadı!

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşSabahın erken saatlerinden itibaren sandık başına giden Ardahanlılar yoğun bir şekilde sandığa gidiyor.
Özürlüler dahil Kent merkezinde olduğu gibi ilçelerinde ve köylerinde huzur içinde kullanılmaya devam ettiği Ardahan'da sandık başına gitmesi beklenen seçmen sayısının 50 ila 55 bin olması bekleniyor.
Ardahan merkez de partilerin olağanüstü bir şekilde sandıklar sahip çıktığı görülürken, güvenlik güçlerinin oy kullanılan sandıklarda uzak durup, güvenliği aldıkları görüldü.
Ardahan merkezde uygulanan seçim yasaklarının köylerde geçerli olmadığı, partilerin ve adayların afiş ve bayraklarının sökülmediği görülürken, seçimin kent merkezinde olduğu gibi köylerde de huzur içinde geçtiği alınan haberler arasında oldu.
Ardahan Seçim Sonuçları Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından seçim yasağının sona ermesinin ardından sitemizde takip edebilirsiniz.
Ardahan'da ki oy sayısı ise şöyle;
Merkez: 26 Bin 980 Oy
Göle: 18 Bin 209 Oy
Hanak: 6 Bin 980 Oy
Çıldır: 6 Bin 900 Oy
Posof: 5 Bin 477 Oy
Damal: 4 bin 100 Oy
Toplam: 69 Bin 546
Genel Bilgiler; - Bu seçimlerde Milletvekili Seçimi Kanunu'nun 33. maddesi gereğince %10 barajı uygulanmaktadır.
25. Dönem Milletvekili seçimlerine katılacak siyasi partilere buradan ulaşabilirsiniz. Adıyaman, Ağrı, Gümüşhane, Hakkari, Ardahan, Malatya, Kahramanmaraş, Mardin, Muş, Ordu, Rize, Siirt, Sivas, Trabzon, Artvin, Bingöl, Bitlis, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Gaziantep, Giresun, Tunceli, Şanlıurfa, Van, Bayburt, Batman, Şırnak, Ardahan, Iğdır ve Kilis İllerinde oy vermenin başlangıç ve bitiş saatleri 07.00 - 16.00 arasında bu illerimizin dışında kalan illerde oy vermenin başlangıç ve bitiş saatleri 08.00 - 17.00 arasında olacağı tahmin edilmektedir.

Seçimlere Adım Adım Ardahan
Yazar Fakir


Ardahan'da Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin


Facebook'ta Paylaş

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin
SİTEMİZE REKLAM VERMEK İÇİN;
0. 535 418 32 58 NOLU TELEFONUMUZU ARAYABİLİRSİNİZ..

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yazarlarımızı okuyor musunuz?

YAZIYORSAM SEBEBİ VAR
Sevgi nasıl nefrete dönüşür?

Fakir Yılmaz Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşHDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş’ın, ‘Yeni yada eski tüm sevgililerinizi de arayın bir oy isteyin’ çağrısını nasıl olupta değerlendirebilirim’ diye kara kara Fakir Yılmaz düşünürken, Diyarbakır’da gelen haberle adeta kalbimden vuruluyordum..
Çünkü sevgilileri hatırlatan Demirtaş’ın Diyarbakır’da yapacağı mitingin alçaklarca bombalandığını ve bu yazıyı yazarken ölü sayısının 4’ü bulduğunu öğreniyordum..
Ve nefes almak için klavyeyi bırakıp, dışarı çıktığımda yüzüme vuran serin hava ile kendime geliyordum ki PTT’nin duvarına, beldesi kapatılan ama hele ‘biz onun torunlarıyız’ denilen Çıldırlı Aşıkşenliğin söylediği ileri sürülen sözünün abartılan bir afişle asıldığını görüyordum..
Ve sevginin nasıl nefrete dönüştürüldüğünü bir kez dana anlıyor ve hanım kızsa da, benim de bir çağrı yapıp, benden şu an nefret duysalar da ilkokuldan evliliğe kadar merhabalaştığım ve adına sevgili denilenlerden bir oy istemeliydim diyordum..
Çünkü sevgi nefrete dönüştürülse de de yine de bir umut olduğunu biliyordum..

**Başkan Hoş Geldin..

Cumhurbaşkanlığı gibi tarafsız, herkesin cumhurbaşkanı gibi bir ulvi makamda olan sayın başkan, Sayın Erdoğan Serhat Ardahan’a hoş geldin..
Fakir Yılmaz Sayın Başkan biliyorum, her ne kadar tarafsızım deseniz de gönlünüzde bir aslanın yattığını ve o aslana oy vereceğinizi iyi biliyorum..
Sizin oyunuz kadar benim oyumun da değerli olduğunu bilmenizi ve benim sizin oyunuza olduğu gibi sizin de benim oyuma saygı göstereceğini de iyi biliyorum..
Bu nedenle; pazar günü hep birlikte, barış ve kardeşliğin devamı için başına gideceğimiz sandığa yönelik ne bir müdahalemiz, ne de bir yönlendirmemize gerek yok..
Sizin gibi benim ve seçmenin gönlünde yatan Aslan’ı sandıkta uyandırmak üzere sandıkta çıkacak sonuca hepimiz saygılı olup, bu sandıklar da çıkacak oyların ülkemizin kardeşlik bağına yeni bir güç vermesi dileğiyle memleketime hoş geldiniz..
0.535.418 32 58-fakiryilmaz323@hotmail.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?

KADINCA/Selmi Yılmaz
İnadına barış..

Ardahan Haberi Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşBarışı istemek, barışı beklemek ve barışı hediye etmek o kadar kötü bir şey mi?
Hayır değil..
Çünkü barış güzeldir..
Barış kardeşliktir..
Bu nedenle inadına barış diyelim..

Ardahan Haberi **Cumhurbaşkanı ve Zana..

Bugün Leyla Zana’nın yarın Cumhurbaşkanının Ardahan’da olacaklar..
Ve ikisi de pazar günü yapılacak olan seçimler için mesajlar verecekler..
Bu iki önemli isimin vereceği mesajlar çok ama çok önemseniyor..
Bende Ardahan’ı ziyaret edecek olan iki önemli isimin bir araya geldiği 30 Haziran 2012 Cumartesi günü bir araya gelip verdikleri mesajları hatırladım ve baktım o gün ne gibi bir mesaj vermişler..
Ve ikisinin de barışçıl mesajlar verdiğini ve o gün bugün ülkemde çok istenen barışın devam ettiğini hatırladım..
Umarım bugün Göle ve Ardahan’da ardından Hoçvan’da olacak Leyla Zana, yarın Ardahan’da olacak olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan aynı mesajları verir ve barış süreci hepimiz için derler..


Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

3 BAYAN KAZA KURBANI..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**Engelli Merkezi Müdiresi, ATSO Başkanının Eşi ve Bir Öğretmen Hastanelik Oldu..

Alınan bilgilere göre Ardahan Ticaret Odası Başkanı Çetin Demirci Meltem Demirci, Ardahan Engelsiz Yaşam Merkezi Müdürü Helen Diğer ve Serhat Aslangörür'ün eşi Öğretmen Nesrin Aslangörür yemek için gittikleri Laşte'ten Ardahan'a dönerlerken aracın şarampole yuvarlanması sonucu ağır yaralandılar.
Ardahan Devlet Hastanesine kaldırılan yaralı bayanların ikisinin ağır yaralı olduğu bilgisi alındı.
Haberi ekleme saati: 13.59-07 Haziran 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Kahpe Bomba Bile Zafer
İşaretini Unutturamadı!

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**Bir Halk Ölüm de Olsa Barışa ve Zafer İnanmışsa Ölüm Bile Boştur..

Dün Diyarbakır’da HDP mitinginde yaşanan patlama sonucu ağır yaralanan HDP’linin kanlar içinde olmasına rağmen yine de zafer işareti yapması tüm dünya haber ajanslarınca günün fotoğrafı olarak servis edildi.
Bir çok kişinin yaralanmasına, bir çok insanın ölümüne neden olan olay ardından halkı sağduyuya davet eden HDP eş Başkanı Sellahattin Demirtaş’ta ‘Sabır edin, zafer yakındır’ diyerek, seçimler öncesi iyiden iyiye gerilen toplumu sağduya davet etti.
Haberi ekleme saati: 13.53-07 Haziran 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ERDOĞAN ARDAHAN'DA
BEKLEDİĞİNİ BULAMADI!

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**Saffet Kaya O Kadar Güçlü mü kü?..

Genel seçimler öncesi geldiği Ardahan'da üstü kapalı olarak AK Parti'ye oy istemeye devam eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kendisini dinlemek için toplanan kitleye, 'Bağımsıza oy vermeyin' demesi dikkatlerden kaçmadı.
Ardahan'a gelerek yaklaşık 2 bin kişilik bir kitleye seslenen Cumhurbaşkanının Erdoğan'ın önce CHP'ye, ardından HDP'ye daha sonra Ardahan Bağımsız Milletvekili Saffet Kaya'ya yüklenen Erdoğan'ın moralinin hiçte iyi olmadığı dikkatlerden kaçmadı.

**Göle ve Hoçvan'dan Çok Kimse Yoktu..

Olağanüstü bir güvenlik çemberi için de geldiği Ardahan'da üstü kapalı olarak iktidara oy verilmesi gerektiğine işaret eden Recep Tayyip Erdoğan'ın diğer bir tepkisi de Diyarbakır mitinginde yaşanan olaylar ardından aradığı HDP Genel Başkanının telefonuna çıkmaması idi.
Ardahanlıların çok istediği Havalanından hiç bahsetmeyen ve 'Ben insanlık görevimi yaptım, aradım, ama telefona çıkmadı' diyen Erdoğan başta kendisinin döneminde olmak üzere mevcut iktidar döneminde Ardahan'a bir çok yatırımın olduğunu da belirtip, bu yatırımları tek tek sıraladığı görüldü.

**Oda Havalanından Bahsetmedi..

İlk kez eşiyle saha da görülen AK Parti Ardahan Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay'ın da Erdoğan gibi bir hayli moralsiz olduğu görülen Erdoğan'ın mitinginin de bir hayli coşkusuz olması ve başta Göle'den, Hoçvan'dan çok kimsenin gelmediği de dikkatlerden kaçmadı.
Ardahan Belediyesini ziyaret ettikten sonra Ardahan'dan ayrılan Erdoğan Ardahan'dan Ağrı'ya geçti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ardahan'da yaptığı konuşmada dün HDP'nin Diyarbakır mitinginde meydana gelen patlamayla ilgili ''Diyarbakır'da olanlar bir partiye yönelik değil, seçimlere gölge düşürmek için provokatif bir eylem'' dedi. HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş'ı aradığını da belirten Erdoğan, ''Dün akşam kendisini aradım, telefonuma çıkmıyor. Neden çıkmıyorsun. Ben insani görevimi yaptım'' ifadelerini kullandı.

**İşte Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

Bundan 10 yıl önce Ardahan'da üniversite olacak dense inanır mıydınız? Şimdi üniversitesinin 4 bin öğrencisi var.
Kuru ısıkı atıyorlar, ne dedikleri belli değil. Bunlara 5 koyun verin kaybedip gelirler
Dünyada 9 ayrı ülkede 500 bin Ahıskalı var Ukrayna'dan 677 aileyi Türkiye'ye getirdik

**SEN KİMSİN TERBİYESİZ... HADDİNİ BİL
Bir dış basın şunları yazmış; Tam batılaşmamış yoksul Müslümanların kendilerini yönetmelerine izin verilemez
Sen kimsin terbiyesiz... Haddini bil! Siz kim bu yetkiyi verdi.
Türkiye artık mandaların egemen olduğu bir Türkiye değil. O tarih oldu.
BUNLAR KUDURDU
Yine bir Alman gazetesi. 3. havalimanın açtık ya bunlar kudurdu.

**HALA UÇUYOR..
Kuru sıkı atmakla olmuyor. Gelmiş Kars’a konuşuyor Kılıçdaroğlu
Et Balık Kurumu'nu kaldıracağız, Et Süt Kurumu yapacağız diyor
Yahu biz zaten onu başbakanlık dönemimde yaptık. Hala uçuyor
Bunlar geriden geliyor, bunlar nal topluyor nal. Bunlardan yönetici olmaz

ŞİMDİ BANA KİN KUSUYOR
Hem York Times denilen gazete Sultan Abdülhamit’e saldırdı, Menderes’e saldırıyor, Özal’a kin kusuyordu
Şimdi aynı gazete bana kin kusuyor. Bu isimler arasında vatana ihanet eden bir isim var mı?
Birileri soydu soğan çevirdi, biz eser yaptık.

**MAALESEF YAHUDİ SERMAYESİ..
Bunların patronları belli. Maalesef Yahudi sermayesi
Bir başka dergi de eş başkanların partisine destek vermekten bahsediyor
Bunların hiçbirinin derdi şahsım değil, benim üzerimden Türkiye’yi hedef alıyorlar

**KIZLARIM ÜNİVERSİTE OKUYAMADI..
Bu milleti ayakta tutan inancıdır, kültürüdür. Milletimizin değerleri olan kurumlara saldırıyorlar
Terör örgütünü arkasına alan parti Diyanet’i kaldıracağım diyor. Diğeri imam hatibi kaldıracağım diyor
Kayseri’ye gitti ben demedim diyor. Seçim beyannamen ortada
Biz çok zora girdik, kızlarım üniversite okuyamadı. Ben imam hatip mezunuyum
Bu millet inançlı ya. Neden rahatsız oluyorsunuz
Birileri geçmişte siyasal Türkçülük yapıyordu, şimdi bir de siyasal Kürtçülük yapanlar çıktı. Biz insanı yaradandan dolayı severiz

DİYARBAKIR'DA OLANLAR SEÇİMLERE GÖLGE DÜŞÜRMEK İÇİN PROVOKATİF BİR EYLEM
Dün Diyarbakır’da olanlar… Bunlar herhangi bir partiye yönelik değil
Seçimlere gölge düşürmek için provokatif bir eylem
Ölenlere rahmet diliyorum, yakınlarına sabırlar diliyorum

**DÜN AKŞAM ARADIM, TELEFONUMA ÇIKMIYOR..
Dün akşam kendisini aradım, telefonuma çıkmıyor. Neden çıkmıyorsun
Bu kadar uzaklar işte. Ben insani görevimi yaptım o kadar
Cumhurbaşkanlığı makamından da açıklama yapıldı
ATV, A haber ortak yayınında da açıklamamı yaptım görevimi bitirdim

**MİLLET 'BARAJI AŞSIN' DERSE AŞAR, DEMEZSE AŞMAZ..
Bu tezgahın merkezinde de terör örgütü yer alıyor
Millet ne derse o olacak, millet barajı aşsın derse aşar, demezse aşmaz
Bu kadar basit

**'SİLAHLARINIZI BIRAKIN' DEDİK..
Biz bunlara dedik ki silahlarınızı bırakın. Yurt dışına gidecekseniz gidin kalacaksınız silahsız
Müslüman aynı delikten iki kere ısırılmaz. Bu millet CHP ile yaşadı bunu. Menderes’i ipe götürdüler

**KÜÇÜK İMAMLAR DA KAÇIYOR..
Dün bir TV programında kimler ona yardım ediyor ortaya çıktı. 1999’da Türkiye’yi kaçtı gitti
Şimdi küçük imamlar da kaçıyor. Ne olacak Mekke, Medine varken Pensilvanya’yı seçersen küçük imamlar da kaçıyor.
Haberi ekleme saati: 13.45-07 Haziran 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Diyanet Bu İşe Ne Diyecek?
Erdoğan Caminin Panosunda..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşYarın Ardahan'a gelecek olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın miting alanının doldurmak için harekete geçen resmi kurumlar engel ve kural tanımıyor.

**Tarihi Caminin Panosuna Cumhurbaşkanının Posteri!

7 Haziran'da yapılacak olan Genel seçimlere bir gün kala Ardahan'da gelecek olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın halka sesleneceği alanı doldurmak için harekete geçen devletin tüm kurumları hızlarını alamayıp, Erdoğan'ın posterini Posof'ta ji tarihi caminin panosuna astılar.
Resmi kurumların alarmda olduğu görülen, STK yöneticileri dahil, köy muhtarlarını, kamu çalışanlarını alarma geçiren Valilik, Kaymakamlıklara İl ve İlçe müftülükleri de katıldı.
Son olarak İl ve İlçelerde görev yapan İmamları Ardahan Kayak Evi'nde toplayıp, seçim çalışmalarına katan AK Parti İktidarı ve devlet kurumları ile belediyeler kent genelinde alarma geçmiş durumda.
Başbakan'dan sonra yeniden bozuk yolları yamalayan, kaldırım taşlarını boyayan, çöpleri toplayıp, ağaçları budayan belediyeler ve resmi kurumlar binalara bayrak ve afişleri asmayı da unutmadılar.
Haberi ekleme saati: 13.32-07 Haziran 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ARDAHAN'DAN EN SON HABERLER..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**Aktaş’ın yoluna Asfalt..

Açıldığında Türkiye’nin Kafkaslara açılan 3. Gümrük Kapısı Olacak olan Çıldır Aktaş Gümrük Kapısına giden yol niyahet asfaltlanmaya başladı.
Yıllardır inşaatı süren Ardahan-Çıldır yolu asfaltlanma aşamasına geldi.
Yolu yapan firmanın son günlerde atağa geçip, yıllardır yapılması beklenen yolu asfaltlamaya başlaması başta Çıldır-Ardahan arasında yolcu taşıyan yolcu minibüsü sahiplerini olmak üzere tüm Ardahanlılar memnu etti.
Ardahan’ın Gürcistan ve Ermenistan’a komşu sınır ilçesine giden yolun asfaltlanıp, bitmesini yıllardır dört gözle beklediklerini belirten Ardahanlılar, ‘ Yıllardır bir çok kazaya, insan ölümüne neden olan bu yolun bu yolun sadece rahat bir yolculuk için değil, Ardahan’ın Kafkaslara açılan kapısının Ardahan’a getireceği ekonomik canlılığın işaretidir.’dediler.

**Posof Güneş ve Rüzgarla Enerjiye Kavuşacak..

Azerbaycan’dan getirilip, Gürcistan üzerinden Türkiye’ye ulaşan Doğalgazın giriş kapısı olan Posof’ta alternatif enerji arayışları var.
Konu hakkında gazetemize bilgi veren Posof Belediye Başkanı Cahit Ulgar hazırladıkları iki proje ile Posof’un alternatif enerjiye kavuşturacağını söyledi.
Hazırladıkları Güneş ve Rüzgar Enerjisi Projesiyle Posof’un enerji ihtiyacını gidereceklerini belirten Posof Belediye Başkanı Cahit Ulgar AB ve Hibe kaynaklarında destek aldıkları takdirde projelerini en kısa sürede hayata geçirmeyi hedeflediklerini de sözlerine ekledi.

**Aydınlar: Yarınlarımız Aydın Olacak..

Ardahan’da ki seçim çalışmaları için Ardahan’a gelen HDP İzmir Milletvekili Adayı Pınar Aydınlar Türkiye’nin geleceğinin aydın olduğunu belirtti.
HDP Ardahan Milletvekili Adayı Dr. Taşkın Aktaş ile birlikte gazetemizi ziyaret ederek, seçim çalışmaları hakkında bilgi veren HDP İzmir Milletvekili Adayı partisinin Ardahan’da olduğu gibi İzmir ve Ege’de de büyük bir çıkış yapacağına inandığını belirtti.
HDP Ardahan Milletvekili Adayı Dr. Taşkın Aktaş’ı desteklemek için Ardahan’a geldiğini belirtti.
DBP Eş Başkanı Kamuran Yüksel’in de seçim çalışmaları için Ardahan’da olduğunu belirten HDP İzmir Milletvekili Pınar Aydınlar parti olarak Serhat’ı çok önemsediklerini bu nedenle burada olduklarını belirttiği açıklamasında Dr. Taşkın Aktaş’ın gerek Ardahan için gerek HDP için çok önemli bir kazanıp olduğunu da sözlerine ekledi.
HDP’nin Damal’da, Hanak’ta, Çıldır’da, Posof’ta ve Göle’de olduğu gibi Ardahan merkezde alacağı oylar ile Ardahan’da birinci parti olacağını da belirtti.

**Öğüt Gazetemizi ve HDP’yi Ziyaret Etti..

Esnaf ziyaret yapan CHP Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt gazetemizi ve HDP’yi de ziyaret etti.
Herkesten bir oy isteyen Ensar Öğüt Ardahan Milletvekilliği yaptığı süre içinde Ardahanlının tüm sorunlarını meclise ve ülke gündemine taşıdığını söyledi.
CHP’nin iktidar olacağına inandığını da belirten CHP Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt AK Parti iktidarının sonun geldiğini de sözlerine ekledi.

**Her esnafın kapısından girdi ve onlara böyle seslendi
“İKTİDARIMIZ İÇİN DESTEK VERİN ANKARA’YI ARDAHAN’A TAŞIYALIM”

CHP Ardahan Milletvekili ve Milletvekili Adayı Ensar Öğüt ile diğer milletvekili adayı Sezgin Kaya, seçime beş gün kala hem çevre ilçe köylerdeki hem de Ardahan merkezdeki çalışma temposunu artırdı. Bugüne kadar ulaşmadığı köy ve insan bırakmayan Öğüt ve ekibi, daha önce tamamını ziyaret ettiği Ardahan esnafını bu kez yeniden baştan başa ziyaret ederek, adeta gövde gösterisi yaptı.
İki de iki istedi
İl ve ilçe örgütlerinin ve partililerinde eşlik ettiği müthiş bir kalabalık ile çarşı esnafını ziyaret eden ve elini sıkmadığı esnaf bırakmayan Ensar Öğüt ve ekibine, esnafında büyük ilgi gösterdiği görüldü. Siyasi görüşüne bakamdan her esnafın işyerine giren Öğüt, CHP iktidar imkanı yakalandığını, Ardahan için ne yapılması gerekirse kendilerinin hemen kollarını sıvayacağını ifade ederek, iki de iki milletvekili istedi.
Ardahan için bu fırsatı değerlendirin
Ardahan’ın kaderini değiştirecek projelere imza atmak için tüm hazırlıkları yaptığını, Genel başkan Kemal Kılıçdaroğlu’dan bunun sözünü aldığını dile getiren Ensar Öğüt, “Mazot 1.5 Tl olunca, emeklilerimize iki maaş ikramiye verilince, asgari ücret 1500 Tl olunca elbette tüm ülkedeki insanlarımız gibi Ardahan halkı da yararlanacak. Ancak, Ardahan için yapılacaklar çok daha önemli. Çiftçi, tarım ve hayvancılık için bölgemizin yüzünün güldürülmesi, cebinin para görmesidir. Gençlerin iş bulabilmesi, hala yaşanan yol, su ve elektrik sıkıntılarının son bulmasıdır. Havaalanın yapılması, köylerin yaşanabilir evlere kavuşmasıdır”dedi.
Destek ver Ardahan hakkını alsın
Ardahan’ın devlet için adeta unutulmuş ve sadece haritada bir yer olduğunu, tam anlamıyla mahrumiyet bölgesi durumuna düşürüldüğünü anlatan ve kendisinin tüm gücüyle parlamento ve sokakta Ardahan’a sahip çıkmasına rağmen muhalefette olduğu için sonuca tam anlamıyla gidemediğini vurgulayan Öğüt, şimdi iktidar imkanı doğdu. Ardahanlı herkes tıpkı ben nasıl ki herkese sahip çıktım herkeste siyasi görüşü ne olursa olsun bize destek versin ki iktidar olup Ankara’yı Ardahan’a taşıyalım. Ardahan ülkenin gündemine otursun ve hakkını alsın”dedi..

**SP Adayı Gazetemizi Ziyaret Etti..

Seçim çalışmalarına devam eden Saadet Partisi Ardahan Milletvekili Adayı Göleli İşadamı Hakan Çapan gazetemizi ziyaret ederek seçim çalışmaları hakkında bilgi verdi.
Ardahan’da sürpriz yapacaklarını belirten SP Ardahan Milletvekili Adayı Hakan Çapan partisinin de ülke barajını aşacağına da inandığını söyledi.
Ardahanlı seçmenin iktidara gerekli dersi vereceğine inandığını belirten SP Ardahan Milletvekili Adayı Hakan Çapan, Orhan Atalay’ın Göle’ye olduğu gibi Ardahan’a, Posof’a, Hanak’a, Damal’a ve Çıldır’a hiç bir katkısının olmadığını belirtti.

**ARDA/FED: HDP'NİN MECLİSTE OLMASI GEREKİR..

Siyasi partilerin İstanbul Ardahan Dernekler Federasyonu (ARDAFED) ziyaretleri devam ediyor.
HDP İstanbul 2. Bölge Milletvekili adayı ve HDP MYK üyesi Filiz Kerestecioğlu, Ardahan Sulakyurt'lu hemşerimiz HDP İstanbul 1. Bölge milletvekili adayı Serpil Kemalbay ve HDP Şişli ilçe eş Başkanları Mahmut Çanlı, Hünal Altun ile ilçe yönetimi perşembe günü İstanbul Ardahan Dernekler Federasyonu'nu ziyaret ettiler.Toplantıya ARDAFED Başkanı Yaşar Geler, Başkan vekili Mahmut Şenel,Kadın Kolları Başkanı Julide Kaya ve diğer yöneticiler katıldı.
İstanbul Ardahan Dernekler Federasyonu Başkan Yaşar Geler ''Biz hangi partiden hemşerimiz aday gösterilmişse hepsinide destekliyoruz.Gelişen seçim süreci HDP lehine gelişiyor.Herkesin temsil edildiği bir meclisten yanayız.Sivil toplum kuruluşu olarak ziyaretimize gelen siyasi partileri önemsiyoruz.Hemşerilerimize yer veren partilere daha yakınız '' dedi.
HDP İstanbul 2. Bölge Milletvekili adayı ve HDP MYK üyesi Filiz Kerestecioğlu,''30 yıldır kadın haklarını avukat olarak savunuyorum.İnsanların kendini ifade edebileceği bir partiyiz.HDP olarak tüm kesimleri temsil etmeye çalışıyoruz.Sandık güvenliği için çeşitli önlemler aldık.Artık bu kötü gidişe dur demek için barajları yıkıp geliyoruz'' dedi.
HDP İstanbul 1. Bölge milletvekili adayı Serpil Kemalbay '' Uzun yıllardır sosyalist hareket içinde mücadele ediyorum.Türkiye'de HDP'ye çok ihtiyaç var.Saha çalışmalarında çok olumlu görüşler alıyoruz.7 Haziranda bir bayram yaşayacağız.İki kulvarda partimize saldırıyorlar.Halkımız bu saldırıları boşa çıkarıyor.7 Haziranda herkes kaderini değiştirecek.Bizler meclise gittiğimizde halk ile köprü olacağız.HDP ezilenlerin partisidir'' dedi.

**DBP Eş Genel Başkanı Kamuran Yüksek ve Pınar Aydınlar Ardahan’da..

Ardahan’da seçim çalışmaları HDP İzmir milletvekili adayı Pınar Aydınlar ve DBP Eş Genel Başkanı Kamuran Yüksek’in esnaf ziyareti ve halkla buluşmasıyla devam etti. Hanak ve Damal ilçelerinde yapılan ziyaretlerde halk adaylara büyük ilgi gösterdi. İzmir adayı Aydınlar, yeni bir yaşam için herkesten söz aldı. Ardahan adayı Arzu Moco da 8 Haziran’da HDP’nin zaferine tüm halkların ortak olmaya çağırarak, HDP’ye oy vermelerini istedi. Aydınlar ve Moco daha sonra köy ziyaretlerinde bulunarak HDP’nin barajları yıkması için destek istedi.
Kamuran Yüksek de Göle ilçesinde esnaf ziyaretlerinde bulundu. Seçmenlere “Seçime hazır mısınız?” sorusunu yönelten Yüksek, HDP’nin barajı geçmesinin süreç için çok önemli olduğunu vurguladı. Esnaf ve yurttaşlarla iş olanaklarıyla ilgili sohbet eden Yüksek, HDP’nin seçimi kazanmasının ardından emekçi ve işçinin hak mücadelesinin HDP vekilleriyle verileceğini söyledi. HDP’ye tüm halkların destek vermesi gerektiğini belirten Yüksek, “Yeni bir şey yaratmak lazım. HDP mecliste olmalı ki memlekete huzur gelsin. Tüm adaylarımız halkları temsil edebilecek nitelikteler. Sizin desteklerinizle mecliste olacaklar” diyerek, destek istedi.
Ardahan HDP adayı Taşkın Aktaş da HDP’nin farklı kimlikleri bir çatı altında buluşturma amacı güttüğünü belirterek, “Sizlerin destekleri ile seçileceğiz” dedi.

**HABERTÜRK: ARDAHAN’DA MUHALEFET YARIŞI..

Habertürk Gazetesi Yazarlarından Muharrerm Sarıkaya yaptığı yorumunda Ardahan'da CHP iler HDP'nin yarıştığını ileri sürdü.

İki milletvekili çıkaran ilde AK Parti bir milletvekilliğini garantilemiş gözüküyor. İkinci milletvekilliği içinse CHP ve HDP çekişiyor, her ikisine de eşit şans tanınıyor. CHP’nin avantajı yine aday gösterilen milletvekili Ensar Öğüt’ün popülaritesinin yüksekliği. Ancak CHP’nin yerel yöneticilerinin ‘Fazla popüler olma çabası toplumsal tabanla bütünleşmiyor’ eleştirileri de dezavantajı.

***Bir Mayıs Daha Gitti, Aktaş Yine Açılmadı..

53 Yıldır açılması beklenen ve her seçim öncesi ‘Mayıs ayında açılacak’ denilen Çıldır Aktaş Gümrük Kapısı geride kalan 2015 Mayıs ayında da açılmadı.
Göle’de Orman İşletmesi ve TİGEM’de Açılmadı!

Çıldır Aktaş Gümrük Kapısının açılmamasına tepki gösteren Ardahanlılar başta Ardahan Organize Sanayi olmak üzere, kapatılan Göle Orman İşletmesi, TİGEM’in açılmamasına da tepki göstermekteler. AK Parti döneminde kapatılan Çıldır Adliyesi gibi Göle, Hanak, Damal Cezaevleri, Askeri Şubeler, Ortakent ve Aşıkşenlik Beldelerinin kapatılmasının hızla devam eden göçü daha hızlandırdığını belirten Ardahanlılar verilen sözlerin bugüne kadar yerine gelmediğinde yakındılar.
13 Yıldır iktidar olan AK Parti’nin önce Hanak Ortakent (Büyük Nakala) Belde Belediyesini, ardından Göle Köprülü (Gorevng) Beldesi Belediyesini, sonra da Çıldır Aşıkşenlik (Suğara) Belediyesini kapatan, daha sonra ilçe cezaevlerini, askeri şubelerini, Ardahan Kan Merkezini kapatırken, Posof Türkgözü Gümrük Kapısında açılacağını seçim tahütnamesine koymasına karşı Sınır Ticaret Merkezini kurmadığından yakınan Ardahanlılar Göle Orman İşletmesi ve TİGEM’in hala açılmadığını ve bu yönde verilen sözlerin yerine gelmediğini belirtmekteler.

**Göle’de Orman İşletmesi ve TİGEM’de Açılmadı!

Türkiye’nin Gürcistan ve Ermenistan’a komşu olan Ardahan’ın Çıldır ilçesi sınırında ki Aktaş Gümrük Kapısı yine açılmadı.
Hükümetin 13 yıldır her yıl ‘Mayıs ayında açılacak’ dediği Çıldır Aktaş Gümrük Kapısının 2015 Mayıs’ında da açılmaması Çıldırlıların olduğu Ardahanlıların da tepkisine neden oldu.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Ardahan’a gelirken başta Aktaş Gümrük Kapısı olmak üzere 13 yıldır beklenen hizmetlerin neden hala gerçekleşmediğini yetkililere sorup, sormayacağın da merak edildiği Ardahan’da Aktaş gibi bir çok yatırımın bu yılda gerçekleşmeyeceği görülmektedir.

**ON BİN OY ONLARA..

Kısa bir süre kalan genel seçimler öncesi hangi partinin ve adayının nerede nasıl oy alacağını hesaplayan seçim uzmanları Ardahan'ı 70 bin üzerinde olan oyunu dağıtmaya devam ediyor.

***ON BİN OY ONLARA..

Ardahan merkezde 25 bin 177, Göle'de 19 bin 386, Çıldır'da 7 bin 607, Hanak'ta 7 bin 226, Posof' ta 6 bin 639 ve Damal'da 4 bin 398 oyu günü birlik parti ve adaylarına dağıtan Ardahan'daki seçim uzmanları toplam 70 bin 733 olan Ardahan oyunun 10 binini potaya koymadıkları DSP, Vatan Partisi, Saadet Partisi ve diğer küçük partilere dağıttığı görülmektedir.
10 bin oyu irili ufaklı partilere ayıran Ardahan'daki seçim uzmanları 10 bin oyunda sandığa gelmeyeceğini hesaplara katarak geriye kalan 50 bin oyu 4 partiye ve bağımsız adaya ayrılmış görülüyor.
Ak partinin Göle merkez ve Posof ta beklediği oyu alması halinde Ardahan ın 2 milletvekillinden birini, CHP’nin Damal, Hanak ve Ardahan merkezde, HDP’nin ise Ardahan, Hoçvan, Göle ve Hanak ve Damal'dan alacağı oy hesapları tutarsa bir milletvekillini hesaplayan Ardahan’da ki seçim uzmanları, bağımsız adayında seçimi zorladığını tahminleri arasına koydukları görülmektedir.
50 bin oyu 5’e bölen Ardahanda ki seçim uzmanları seçime kısa bir süre kaldığı şu günlerde HDP’yi en şanslı, şu an mevcutta milletvekilleri olan CHP ve AKP’yi de şanslı gördükleri , MHP’ye ise 7 ila 8 bin arasında oy verdiği gözlemlenmektedir.
Ardahan bağımsız milletvekili adayı Saffet Kaya nın 2015 genel seçimlerinin tahminlerini alt üst ettiğini ve seçimi kazanacak olan adayların arasında en güçlü isim olduğunu da göz ardı etmiyorlar.

**DSP GÜRCİSTAN'A DAYANDI..

Genel seçimler öncesi seçim çalışmalarına ara vermeden devam eden Demokratik Sol Parti Ardahan Milletvekili Adayı Mali Müşavir Ömer Türkoğlu başta kendi ilçesi olan Posof’ta olmak üzere Ardahan İl genelinde seçmeni dolaşmaya devam ediyor.
Seçimlerde süpriz yapacaklarını belirten Demokratik Sol Parti Ardahan Milletvekili Adayı Mali Müşavir Ömer Türkoğlu başta CHP olmak üzere diğer partilerin 2015 Genel Seçimlerinde seçmenden ders alacak
partiler olacağını söyledi.
Son seçmen gezisinde Gürcistan'a komşu Türkgözü (Badele) köyüne giden, buradan da Türkgözü (Badele) Gümrük Kapısında çalışanlara uğrayan Demokratik Sol Parti Ardahan Milletvekili Adayı Mali Müşavir Ömer Türkoğlu seçimde 10 binde az oy almayacağını belirtti.

**Çıldır Saffet Kaya Diyor..

ARDAHAN BAĞIMSIZ MİLLETVEKİLİ SAFFET KAYA ÇILDIR’DA MİTİNG GİBİ TOPLANTI YAPTI..

Yaklaşan Genel Seçimlerin artık son virajına girildiği bu günlerde ortaya koyarken Ardahan Bağımsız Milletvekili Adayı Saffet Kaya her gittiği ilçede, köyde yoğun ilgiyile karşılanmaya devam ediyor.
Çıldır’da halkın yoğun ilgisiyle karşılanınca adeta miting yaptı.
Çıldır mitinginde bir konuşma yapan Saffet Kaya şunları söyledi;
Ardahan’a ve İlçelerine benim dönemimde kazandırdığım projelerin başka illere gitmesinin hesabını her zaman, her yerde soracağım ve bu projelerin neden başka illere gittiğini birilerinin çıkıp bu halka anlatması gerektiğini sizlerin huzurunda birdaha tekrarlıyorum. Benim kimseyle hesabım yok.. Keşke Ardahan benden başarılı insanlar çıkarabilse, bende bu gün gelip o başarılı insanlara çalışsaydım.. Çünkü bizim başarısızlığa tahammülümüz yok. başarısızlık tüm Ardahan’a zarar vermektedir.
Çıldır Aktaş Sınır Kapısına ben yaklaşık 15 yıldır açılması için uğraşan biriyim. Birileri şimdi çıkmış sahiplenip, buradan siyasi rant elde etmeye çalışıyorlar. Hani Mayıs ayında açılacaktı. Çıkıp bu yönde gazetelere konuşanlar ne oldu, neden açılmıyor? Sizler bunun hesabını 7 Haziran’da sormayacak mısınız?
Çıldır Aktaş Sınır kapısının açılması tamamen Türkiye ile Ermenistan ve Azerbaycan arasında bir sorundur. Bu sorun aşılmadan bu kapı açılması şimdilik zordur. İnşallah Ardahan’da Üniversite bize nasip olduğu gibi bu kapının açılması da bize nasip olacaktır.
Ben kendi Dönemimde Bu Memlekete 27 Bakan getirdim ve her getirdiğim bakanı bir projenin gerçekleşmesi için gecemi gündüzüme kattım.. Ama ne yazık ki aldığımız projelerimiz elimizden gitti. Bunu sizlerin hepsi yani tüm Ardahanlılar Çıldırlılar bilmektedir.
Sizler Gümrük Atrepollerinin Çıldır’a konulacak projesinin nerelere gittiği hesabını neden sormuyorsunuz?
Bu Gümrük Antrpolleri Yaklaşık 50 Milyon Dolarlık bir yatırımdı. Bu yatırım Çıldır’a konulsaydı kaç kişi buradan ekmek yiyecekti? Biz bunların hesabını yaparak, bu projenin Çıldır’a konması için çalıştık. Ama ne yazık ki talihsiz dönemde elimizden gitti.’ dedi.

Sayfa 6 - 213 < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 > >>
Köşe Yazarları
Copyright © 2003 - 2008 Ardahan kuzeyanadolugazetesi.com
Tel: 0478 - 211 43 31 - 211 45 00
Adres: İnönü Cad. No:50 Ardahan