Ana Sayfa · Forum · Linkler · Resim Galerisi
Ana Menu
Ana Sayfa
Makaleler
Forum
İrtibat
Linkler
Arama
Ziyaretçi Defteri

ÜYELİK HİZMETLERİ

ÜYE KAYIT
ŞİFREMİ UNUTTUM

Sitenize Ekleyin
Resim Galerisi
Telefonlar
Konuk Yazarlar

ARŞİVLERİMİZ
2003 YILI
2004 YILI
2005-2006 YILI
Ulusal Haberler
Misafir
Kullanıcı Adı

Şifre

Beni HatırlaKayıp Şifre ?
Site Durumu
Kayıtlı Üyeler : 12997
Misafirler : 33
En Yeni Üyemiz : sanane757000

Kayıtlı Üye :
Fakir 2 Gün Önce
abdullahank 73 Gün Gelmedi
Orhan-Bahcivan 163 Gün Gelmedi
CEVAT COSKUN 168 Gün Gelmedi
atlantis 189 Gün Gelmedi
baris dursun 189 Gün Gelmedi
yilmaz akinci 198 Gün Gelmedi
adacala 199 Gün Gelmedi
admin 201 Gün Gelmedi
yilmaz_akinci 201 Gün Gelmedi
Forum Başlıklari
En Yeni Başlık
Ardahan Köyleri ve İ...
hoçvanın genel iradesi
Sitemizi Dostlarınız...
Bize ulaşın..
Haber Arşivimiz
Ardahan Görüntüleri
Ardahan Fotoğrafları
Kürdistan Komşunuz O...
KORKAKLARA MEYDAN OK...
Teşvik Ardahan’a Uğr...
Ardahan da Devlet mi...
İMRALI’DAKİ GÖ...
Ardahan ARDAHAN
APE FEZO’NUN A...
O benim Babam..
En Yoğun Başlıklar
YALÇIN TAŞTAN HAK... [51]
TRT bölücülük mü ... [35]
KAFATASÇILAR-ARD... [34]
COCUK ÖLDÜRMEYİ K... [30]
YAZARLARIMIZIN YO... [28]
YAZICIOĞLU'NU KAY... [24]
DTP'li vekillerde... [21]
Ardahan TV [19]
kürde fırsat verm... [18]
ANADİLİMİZ KÜRTÇE... [18]
23 NISAN IRKCI C... [17]
UGAR TÜRKLRI [16]
Bim Marketlerine ... [16]
KÜRT SORUNU DEĞİL... [15]
ARDAHAN LI OLMAKT... [15]
HİT
reklam
Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş Pinterest'te Fakir adlı kullanıcının profilini ziyaret edin.

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

<
Ve seçimler sona erdi..
Yazar Fakir


Ardahan'da Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin


Facebook'ta Paylaş

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin
SİTEMİZE REKLAM VERMEK İÇİN;
0. 535 418 32 58 NOLU TELEFONUMUZU ARAYABİLİRSİNİZ..

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yazarlarımızı okuyor musunuz?

YAZIYORSAM SEBEBİ VAR
Koltuk sevdası..

Fakir Yılmaz Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşBizi de bir hayli yoran bir seçimi daha geride bıraktığımız şu günlerde irili, ufaklı onca seçimin devam ettiğini de unutmamak gerekir..İşte genel seçimlerinin hemen ardından koalisyon seçimi, seçeneği tartışmaları ülkenin birinci gündemi olarak karşımızda duruyor..
Mevcut iktidarın koltuğu bırakmak istememesi, yıllarıdır koltuk yüzü görmemiş olan muhalefetin koltuk sevdası ile devam eden seçim ve seçilme telaşları tüm ülkede olduğu gibi Ardahan’da devam ediyor.
Alın size Ardahan Tüm Emekliler Derneğinin Kongre Süreci ve seçimi..
Naif Çoban’ın kurucu başkanlığını yaptığı bu derneğin seçime gideceğini ve Celal Avşar’ın da aday olacağını duyurmamız ardından yaşananlar koltuk sevdasını bir kez daha gözler önüne serdi..
Çünkü daha yeni olan bu derneğin başkanı olan Naif Çoban’ın ‘Ya kardeşim derneği ben kurdum. Hele biraz devam edem’ savunmasıyla derneğin delege listesini, Ardahan Haberi ‘Bende adayım’ diyen en yakın arkadaşı Celal Avşar’a ve bizlere, yani kamuoyuna vermek istememesinden anlıyoruz..
Evet, yeni bir seçimde çıkan, koalisyon olur mu, olacak mı tartışmaları gölgesin de kalan onca irili, ufaklı seçimlerin bir diğeri de merkezi İstanbul Esenyurt’ta bulunan ve başkan ile yönetiminin bir an önce seçime gitmesi gereken Ardahan Kültür Evi’dir..
Çünkü bu derneğin koltuğuna da birileri, birilerini 404’ü ile yapıştırılmış..

**CHP Koalisyona..

Seçimlerden hemen sonra daha önce Dolmabahçe’de bir araya geldiği Baykal’la görüşüp, yeniden kendisini gündeme sokan Recep Tayyip Erdoğan’ın kapalı kapılar ardından neler dediği yönünde ki merakların giderilmeye çağrıldığı şu günlerde CHP’nin kapısına gelen şansı geri itmemesi için bir çağrıda bulunmak istiyorum..
Çünkü 7 Haziran 2015 Genel Seçimlerinin yıllardır doğru dürüst iktidar olamayan CHP’nin son şansı olabilir..
Evet başta barış süreci olmak üzere bin bir sorunun çözüm beklediği şu günlerde HDP destekli bir CHP’nin AKP ile mutlaka koalisyon kurmalı ve başta vaatlerini olmak üzere toplumun beklentilerinin yerine gelmesi için mücadele vermelidir.
MHP’li bir koalisyonun bu ülkenin sağ görüşlülerce idare edilmesi demek olduğunu da anlaması gereken CHP’nin yarı da olsa hükumetin solcu olmasalar da demokratlarca idare edilebileceğini ortaya koymalıdırlar..
Koymalıdır ki önümüzde ki bir seçim de sol iktidara da kapıyı aralamalıdır..
Ha unutmadan..
Bunu yaparken de Baykal gibi Erdoğan’ı sarayda çıkarmamalıdır..

**Gündeme Dönülmeli..

İktidar partisinin iktidarı kayıp ettiği bir seçimi geri de bırakan ülkem bir an önce gerçek gündemine dönmeli..
Dönmeli ki; Bıçak sırtında olan ekonomi yara almamalı..
Dönmeli ki; Milyonları bulan işsizliğe çare bulmalı..
Ardahan Haberi Dönmeli ki; 3 Yıldır bir ananın ağlamadığı Barış Süreci devam etmeli..
Dönmeli ki; Hizmet bekleyen vatandaşın yolu, suyu artık yapılıp, gelmeli..
Dönmeli ki; Komşu ülkeler ile bir an önce barış sağlanmalı..
Dönmeli ki; Taşeron denilen milyonlarca kölelerin sorunu çözülmeli..
Dönmeli ki; Darmadağın edilen hukukun, gug yapıldığı ülkeme herkesin güvendiği Adalet gelmeli..
Dönmeli ki; Yarım kalan, devam eden, beklenen yatırımlar gerçekleşsin..
Dönmeli ki; Zarraflar, Ayakkabı Kutularında ki Dolarların hesabı sorulsun..
Dönmeli ki; Adına Havuz Medyası denilen, onlara haber diye çamur taşıyan Ajanslarda ki Ajanlar bir an önce dağıtılmalı..
Dönülmeli ki; Olmaz denilen koalisyonla da bu ülkenin en güzel şekilde yönetileceği de ortaya konulmalı..

**Altınıza etmeyin..

Ardahan Haberi Pazar günü yapılan genel seçimler ardından HDP’nin Ardahan’da birinci parti olmasının şokunu yaşayan bazı kafatasçıların sanal ortam da ki yorumlarını gördükçe şaşırmıyor değilim..
Öyle ki bazı kafatasçı, örümcek beyinlilerin Posof’u Artvin’e, bazı faşistlerin de Çıldır’ı Gürcistan’a bağlayalım kampanyaları başlattığını da görüyoruz..
Kimilerinin ise direk bana ana avrat gittiğini ve benim bunlara neden olduğumu belirtip, beni kendileri gibi faşist, Işidçilere hedef gösteriyorlar..
Artvin’in sol orijinli, Gürcistan'ın Komünist kökenli olduğunu bile bilmeyen bu altına eden faişst, kafatasçı, örümcek kafalıların unuttuğu tek şey ise yaşanacak tatsız bir olayda yine HDP’liler, yine benim karşı çıkacağımdır..
Demokrasiyi faşist bir düşünce olarak algılayan bu korkak ve yavşakların bir çoğunun da kaça kaç dönemi olarak bilinen zamanlarda ki ata/dedeleri gibi bu toprakları terk edenlerin olması da ayrı bir gülünç durum..
Neyse sıra da yerel yönetimler var diyem de iyice altlarına etsinler..

**Ve bitti..?

Ardahan Haberi Gazetecilik hayatımda bu kadar stresli bir seçim geçirmedim desem inanın..
Çünkü başta barış süreci, seçim barajı olmak üzere bu seçimde barajdan daha zor bir Recep Tayyip Erdoğan vardı.
Ve; İnan sana karşı art niyetli değilim, ama toplumdan kopma, seçmeninle ol, sorunlarla daha yakından ilgilen, seni halktan koparan o dayıları kov’ dediğimiz bir de milletvekilimiz vardı..
İşte bu nedenle şahsen ben çok stresli bir seçim geçirdim desem inanın..
Ve ülkede onca üzücü olaya rağmen, ‘Ardahan’da kazasız, belasız bitti..’ dediğimiz bir seçimi, yani 2015 Genel Seçimlerini nihayet geride bıraktık..
Sonuç olarak; HDP’nin bir milletvekili kazandığı Ardahan’ın olduğu gibi ülke genelinde çokça istenen barışın devamı için elinde geleni yapacağına olan inancımla seçimde bir kez daha birinci çıkan AK Parti’nin de paniklenmeden, şaşırmadan yola devam diyecek ve gerginliği, o olağan üstü stresi bitirecek diye sevinmek isterim..
0.535.418 32 58-fakiryilmaz323@hotmail.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?

KADINCA/Selmi Yılmaz
CHP’de Kimler İhraç Edilecek?

Ardahan Haberi Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşSeçimler sonrası ses sizliğe bürünen partilerin başında gelen Cumhuriyet Halk Partisi İl ve İlçe Teşkilatlarının alttan alta kaynadığını görmekteyiz..
Seçim kaybının nedenlerini, sebeplerini bir birine suç atarak arayan CHP’lilerin diğer bir hesabının da ihraç mekanizmasını harekete geçirmek olduğunu duyuyoruz..
Başta CHP Disiplin Kurulu Üyesi olan ve 7 Haziran Genel Seçimlerinde kayıp eden Ensar Öğüt olmak üzere bir çok CHP’linin yerel seçimler öncesi genel seçimler de partiye üye olup, partiye gelmeyen, çalışmayan, oy vermediklerini düşündüklerini partiden ihraç etmeyi ve bu uygulamayı önümüzdeki günlerde hayata geçireceklerini durmaktayız..
Bunların kimler olduğunu tespitine başladıklarını da öğrendiğimiz CHP’lilerin kamuoyunda CHP’li geçinip, CHP’ye oy vermeyenleri partiden atıp, yeni üyeler ile güçlü bir CHP oluşturmayı hedeflediklerini de öğrenirken, bunun nasıl olacağını bekleyeceğiz.

**Suçlu Aranıyor..

Genel seçimlerin ardından sudan çıkmış tavuk misali şaşkın olan bir çok siyasi ve seçmen seçimin getirdiği yoğunluk ve stres ardından suçluların peşine Ardahan Haberi düştüğünü görüyoruz..
Başta 2 Milletvekili çıkaracağını belirtip, 2. olan AK Partililer olmak üzere CHP’liler, MHP’liler ve diğerleri bu kaybın nedeni ve suçlu kim diye sorarken, tarihinde ilk zaferini alan HDP’nin de az oy almaktan ve iki milletvekili çıkaramamaktan yakındığını duymaktayız..
Evet herkesin bir suçlu aradığı 7 Haziran Genel Seçimleri ardından, ‘suçlu kim?’ arayışı içinde olan siyasiler gibi bazı seçmen ve kitlelerinde suçlu aradıklarını da görmüyor değiliz..
Kendilerinin ne yaptığı, nerede olduğu bilinen bu kitlenin de suçluyu ararken seçimi kazananlara karşı ortaya koyduğu saygısızlıklarıyla da tepki çekmekteler..
Bizlere de saldırıp, bu sonuçta suçlu olarak gösteren bu çevrelerin, öncelikle seçim öncesi yataktan kaldırılıp il başkanı yaptırılan, ‘sen olmadın, o olmadı, diğeri hiç olmadı’ denilip, MHP’de ki gibi köyden getirilip il başkanı yaptırılan ve en önemlisi seçmeni tanımayan, seçim çalışmasının nasıl yapıldığından bi habersiz olanlarla seçime gidenleri tutup, yargılamalı, istifaya davet etmeleri gerekmiyor mu?
Bilmem ama bugünlerde bir hayli suçlu arayanın olduğunu bilmenizi ve o suçlunun her an sizin olduğunun ilan edilmesinden korkun derim..

**CHP’dekiler hala orada mı?

Evet bir seçimi daha geride bırakan ülkemde şimdi de koalisyon tartışmaları başladı..
Ardahan Haberi Evet, seçmen görevini yaptı sıra HDP’nin büyük bir zaferle dünyanın hiç bir ülkesinde olmayan %10 Barajı yıkıp girdiği mecliste..
Asıl olaya yani Ardahan’da ki CHP’nin haline bakalım..
Bu yenilgiden kim sorumlu?
Israrla yeniden milletvekili olmak isteyen Ensar Öğüt mü?
Seçimlere ramak kala köyden getirilip, İl Başkanı yaptırılan Fevzi Uygur mu?
Yoksa Merkez İlçe Başkanlarından mı?
Belki de seçimden seçime ortaya çıkıp, ‘Bende adayım’ deyip, olamayınca pozları CHP’nin yanında veren, oyları ise başka partiye verenler mi?
Belki de CHP’yi sık sık eleştiren bizler?!Evet suçlu kim?
Bu partiye küsüp, kenarda duranlar mı?
Alakasız adamların il ve ilçe örgütlerinde yer alması mı?
Yıllardır aynı ailelerin fertlerinin CHP’li görünüp, başka partilere oy vermesi mi?
Bilemiyroum..
Ama bu soruların aynısını MHP’ye de sorup CHP’nin, CHP’liyim deyip ortalıkta gezenlere birileri hesap sormalı diye düşünüyorum..
Bunlardan önce de İl ve İlçe Başkanlarının istifayı düşünüp, düşünmediklerini sormak istiyorum..
Evet hey siz CHP’liler hala orada mısınız?
Ya siz MHP’liler?

**Zafer Halkların Zaferidir..

Ardahan’da verdiğimiz mücadelemizin en son örneği 7 Haziran 2015 Genel Seçimlerinin sonucudur.
Ardahan Vilayet olsun derken inanmayanlar, Ardahan’ı Gümrük kapıları açılmalıdır Ardahan Haberi derken olmaz diyenlerin, fakülte değil, üniversitemiz olsun dediğimizde hayaldir bu işler deyip geçiştirenler havaalanı isteğimize de karşı çıkmıştı..
Ve bu memlekette Kürtler, HDP kazanamaz diyenlere inat bu Ardahan’ın bu ülkenin aynası olduğunu anlattıkça birilerinin ağızlarında salya akıyor, örümcek beyinlerine kan fırlıyordu..
İşte biz bunun yanlış olduğunu, Kürtler ile Türklerin birlikte yaşayabileceğini ve Kürtlerin de Türkler kadar hakkı oduğunu savunmanın ödülüdür 7 Haziran 2015 Genel Seçimlerinin sonuçları..
Halkların zaferi olarak tarih yazan halklar Ardahan’da olduğu gibi ülke genelinde birilerine gereken sinyal vermiştir..
Savaştan, çatışmadan, kavgadan, gerginlikten yana olduğunu ortaya koyan halklar siyasilere ve halkların kaynaşmasına izin vermeyenlere yeni bir şans vermiş olan halklar Serhat Ardahan’da tüm ülkeye verdiği mesajın alınması umuduyla Dr. Taşkın Aktaş’a, ikinci kez seçilen Profesör Doktor Orhan Atalay’a başarılar diliyoruz.
Ve diyoruz ki; Gelin yeniden, birlikte, bu ülkenin, bu güzelim sınır kenti Ardahan’ın güzel geleceği için el ele verelim, ülkeme, Ardahan’a bir şans daha tanıyalım..


Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Kuş Gribi Ardahan’da mı?

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşBatı illerinde yaşanan ve milyonlarca tavuğun telef olmasına neden olan Kuş Gribin Ardahan’da da olabileceğini ileri süren Ardahanlı köylüler köylerde tavuk ölümlerinin olağanüstü bir şekilde arttığına dikkat çekiyorlar.
İl Tarım Müdürlüğünün konuyla ilgili geniş çaplı bir araştırma yapması gerektiğine dikkat çeken Ardahanlı köylüler önüne geçilmeyen tavuk ölümünün köylerde tavuk bırakmadığını belirtmekteler.
Haberi ekleme saati: 23.45-10 Haziran 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetes.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ARDAHAN'A SU YOK..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**SULAR 3 GÜN BOYU AKMAYACAK..

Ardahan'ın tarihi simgelerinden olan Tarihi Rus Köprüsü restorasyona alındı.
Alınan bilgilere göre Ardahan'ın simgelerinden olan demi köprünün üzerinde geçen Ardahan Şehir Suyu boruları sökülerek, altına alınacak ve köprü çevreye kazandırılacak.
Çalışmalar dolaysıyla Ardahan'da üç gün su kesintisi olacağını duyuran Ardahan Belediyesi kentin geneline 3 gün boyunca içme suyu verilemeyeceğini ve vatandaşların bu yönde tedbir almaları istendi.
Öte yandan Ardahan Belediyesinin projeleri arasında yer alan tarihi köprü restorasyon projesi çalışmaları devam ediyor.
Belediyemizin çalışmaları kapsamında yapılan tarihi köprü restorasyon projesinde, köprü üzerinde yer alan su ve atık su boruları yatay geçiş ile su altına alınıyor. Tarihi köprünün restorasyonu tamamlandıktan sonra, köprü üzerinde yaya geçişi, oturma alanları yürüyüş alanları ve ışıklandırması tamamlanarak hizmete girecek.
Haberi ekleme saati: 23.23-10 Haziran 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetes.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Suçlu Ayakkabı Kutuları..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş13 Yıllık iktidarı sonlandıran 7 Haziran 2015 Genel seçimlerinde iktidarın ders aldığını belirten Ardahanlılar, 17 ve 25 Aralık’ta ortaya çıkarılan yolsuzlukların AK Parti’yi bitiren en önemli faktör olduğunu belirtmekteler.
Seçimlerden hemen sonra yapılan kritiklere elinde ki ayakkabı kutuları ile katılan bir Ardahanlı gazetecilere seslenerek, ‘çekin, çekin bu suçluları’ demesi dikkatlerden kaçmadı.

**var, dolar yok..

Elindeki boş ayakkabı kutularını gösteren vatandaş, gazetecileri fotoğraflamasını istediği boş ayakkabı kutuların da dolar olmadığını, kutuları kışlık yakacak olarak topladığını belirtirken Zarafların, Bakanların cukkaladığı dolarların hesaplarının sorulmasını beklediğini de belirtmeden edemedi.

Ardahan Federasyonun 2 Ası Seçimi Değerlendirdi..
Merkezi İstanbul Şişli de bulunan ve bir çok Ardahan Derneğinin çatısı altında bir araya geldiği Ardahan Federasyonun iki önemli ismi genel seçimleri değerlendirdi.
ARDA/FED’in Başkan Vekili, Ardahan Bağdeşen köylü İşadamı, Perminsan Şirketleri Grubunun Sahibi Mahmut Şenel Ardahan’a gelerek, bir dizi görüşmelerde bulundu.
Aynı zaman da Ardahan Gazeteciler Cemiyeti Başkanı olan Ardahan Federasyonu Başkan Yardımcısı Gazeteci Fakir Yılmaz’ı gazetemizde ziyaret eden Ardahan Federasyonu Başkan Vekili Mahmut Şenel genel seçimler de ortaya çıkan tablonun halkın istemi olduğunu, bu tabloya herkesin saygılı olması gerektiğini belirtti.
Haberi ekleme saati: 23.11-10 Haziran 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetes.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

AYNI YOLDA 2. KAZA!

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**6 YARALI

Son bir ay içinde meydana gelen ve bir çok kişinin ölümüne, bir o kadarının yaralandığı trafik kazalarına bir yenisi eklendi.
Ardahan’ın Çıldır ilçesinde iki Otomobilin çarpışması sonucu meydana gelen trafik kazasında 6 kişi yaralandı.
Edinilen bilgiye göre, Çıldır-Kars Çevre yolunda meydana gelen kazada iki otomobil kafa kafaya çarpıştı. Kazada biri çocuk olmak üzere 6 kişi yaralandı. Çevreden kazayı fark eden vatandaşların 112 acil servisine haber vermelerinin ardından olay yerine gelen Çıldır ve Ardahan 112 acil servis görevlileri yaralılara müdahale etmek için Çıldır sağlık ocağına götürdü. Burada yapılan ilk müdahalenin ardından yaralılar Ambulanslarla Ardahan Devlet Hastanesine sevk edildi.

**Bülbilan'da 2, Hoçvan'da 6, Göle'de 2 Kişi, Çıldır'da 1 Kişi Hayatını Kayıp Etti..
MICIR ASFALT KAZALARA DAVET ÇIKARIYOR..

Yıllardır yapılmayı bekleyen Ardahan yollarında son bir ay içinde meydana gelen trafik kazalarında bir çok kişi hayatını kayıp ederken bu kazaların büyük bölümünün yıllardır yapılmayan bozuk yollara geçici önlem olarak atılan mıcırlı asfalt olduğu Ardahan Haberleri görülüyor.
Son olarak yine Çıldır yolunda yaşanan ve bir kişinin ölümüne neden olan trafik kazası öncesi 3 bayanın yaralanmasına neden olan yolun mıcırlı olmasının neden olduğu öğrenilirken, dün meydana gelen ve 6 kişinin yaralandığı kazanın da aynı nedenle meydana geldiği öğrenildi.
Öte yandan geçtiğimiz gün Ardahan-Göle yolunda meydana gelen trafik kazasında ölenlerin sayısının 2'ye çıktığı öğrenildi.

**Başkan deģil, Arabası kaza yaptı!

Son olarak Ardahan-Çıldır yolun da meydana gelen ve 6 kişini yaralandığı kaza öncesi Ardahan merkezde de bir trafik kazası vak'ası yaşandı.
Alınan bilgilere göre Ardahan Belediye Başkanlığın ait makam aracı ile bir vatandaşın aracı çarpıştı.
Ölü ve yaralının olmadığı trafik kazasında başkanın aracının kullanılmaz hala geldiği görüldü.

**POSOF'TA DA TRAKTÖR KAZASI..

Ardahan’ın Posof ilçesine bağlı Balgöze Köyünde İmamlık yapan Vatan Akbulut kaza geçirdi.
İş-Kur kapsamında Balgöze Köyünde İmamlık yapan Vatan Akbulut, ailesine ait traktörle dağda hayvanlarını aramaya giderken bozuk yol nedeniyle traktör ters döndü. Traktörün altında saatlerce kalan ve yardım bekleyen 19 yaşındaki İmam Vatan Akbulut’un yardım sesine dağda bulunan çobanlar ulaştı. Olay yerine çağrılan 112 Acil, kazanın yaşandığı alana 1 Km kalarak sedyeyle ve köy halkının yardımıyla kol ve bacaklarında kırık olduğu öğrenilen İmam Vatan Akbultu’u Posof Devlet Hastanesine kaldırdılar.
Haberi ekleme saati: 23.05-10 Haziran 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetes.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yayla Sezonu Başlıyor..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşGenel seçimlerin sonuçlanmasını bekleyen Ardahanlılar 7 Haziran’da başına gittikleri oylarını kullanır, kullanmaz yayla hazırlığına başladı.
Nüfusunun büyük bölümünün hayvancılık yaparak geçimini sağladığı Ardahanlılar bin bir emek ile yetiştirdikleri hayvanları birlikte 4 ay boyunca yaz boyu kaldıkları yaylalar çıkış için start verdiler.

**VALİ DENİZ'İN ATLI GEZİSİ..

Yayla hazırlığına devam eden Ardahan’ın Valisi Ahmet Deniz, bahar mevsimiyle birlikte rengârenk çiçekler ve alabildiğince yeşille kaplanan Yalnızçam Uğurludağ’da atla gezinti yaptı.
Çam ormanlarıyla kaplı olan Yalnızçam’da bindiği at ile gezinti yapan Vali Deniz, gezdiği bölgelerde ki doğal güzellikleri fotoğrafladı. Ardahan’ın eşsiz bir doğaya sahip olduğunu söyleyen Vali Deniz, “Ardahan kış mevsiminde olduğu gibi yaz mevsiminde de eşsiz bir güzellik taşıyor. Burada, yeşil ve doğa harika. Ata binmek, at ile gezinti yapmak keyif verici. Rengârenk çiçeklerle dolu bu doğayı yaşamak için herkesi Ardahan’a davet ediyorum” dedi.
Haberi ekleme saati: 11-09 Haziran 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetes.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Saffet Kaya Siyasette Çekildi!

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşYaklaşık 4 ay süren 7 Haziran 2015 Genel Seçimlerinin an an takip edip, an an okurlarına duyuran GAZETECİ ve ekibi, pazar günü gerçekleşen oy kullanımı ardından son noktayı koydu.

Sandıkların açılmasıyla birlikte ve seçim yasaklarının kalkması ardından Ardahan’da ki oy sayımını en kısa sürede okurlarına duyuran tek ekip olan çalışanlarımız Ardahan’da sonuçları en kısa sürede veren ekip oldu.

**Mücadelemiz Halkların ve Kardeşliğin Barışı İçindir..

Aynı zaman da Ardahan Gazeteciler Cemiyeti Başkanı olan Gazeteci Fakir Yılmaz’ın başında bulunduğu ekibimizin Ardahan merkez ve ilçelerde an an aldığı bilgileri en kısa sürede okurlarına duyuran başarısıyla yine gazeteciliği ortaya koyduk.
Seçimler ardından bir açıklama yapan Gazeteci Fakir Yılmaz kazananın halklar olduğunu, kendilerinin de bu yönde mücadele vermekten öte bir şey yapmadıklarını, kazananın güzelim ülkemiz ve Ardahan’ı olduğunu belirtti.
Seçim süreci boyunca olağanüstü bir tempo ile çalıştıklarını, amaçlarının sadece yaşanan gelişmeleri haber olarak vermek olduğunu belirten Yılmaz ‘bu süreçte haber ve yorumlarımıza tepki koyanların da bu ülkenin barışı için mücadele ettiğimiz anlamalarını bekliyoruz.’ dedi.

Ardahan Haberleri **O KAYIP ETMEMİŞ!..

Üç dönemdir Ardahan'ı temsil eden Meclisin renkli isimlerinden Ensar Öğüt, seçimleri kaybetmesiyle ilgili "Ben kaybetmedim, Ardahan kaybetti" diyerek sitem etti.
Ardahan'ı 3 dönemdir TBMM'de temsil eden CHP'li Ensar Öğüt, bu seçimde kazanamadı. Ensar Öğüt, "Ben kaybetmedim, Ardahan kaybetti. Arayanlar 'Çiftçi öksüz kaldı' diye üzüntülerini dile getiriyor." dedi.

**1905 SORU ÖNERGESİ VERMİŞTİ
CHP'nin Ardahan'dan birinci sırada aday gösterdiği Ensar Öğüt, resmi olmayan sonuçlara göre Meclise giremedi. Ardahan'ı Orhan Atalay (AK Parti), Taşkın Aktaş'ın (HDP) temsil etme yetkisini seçmenin verdiğine işaret eden Öğüt, Mecliste 22, 23 ve 24'üncü dönemlerde görev yaptığını anımsattı. 2002 yılından beri sadece Ardahan'ın değil, Kars ve Erzurum'un da sorunlarını TBMM'de dile getirdiğine işaret eden Öğüt, verdiği 1905 soru önergesi ile rekor kırdığını belirtti.

Ardahan Haberleri **MHP Adayı Ulutaş: Hakkımı Helal Etmiyorum..

HDP'nin bir milletvekili, AK Partinin bir milletvekillini kazandığı Ardahan'da beklenmedik bir yenilgi alan MHP Ardahan Milletvekili Adayı Bülent Ulutaş yaptığı açıklamada, kendisine oy veren, seçim boyunca kendisiyle çalışanlara teşekkür ederken, Ardahan siyasetini kirli paraları ile boğanlara ve seçime bir gün kala Ardahan'a gelen Cumhurbaşkanına tepki gösterdi.
Ardahan'da ki oyları kirli paraları ile alacaklarını sananlar bu seçimde halktan ve seçmenden sille yediğini belirten MHP Ardahan Milletvekili Adayı Bülent Ulutaş herkesin cumhurbaşkanı olması beklenen ancak seçim boyunca AKP'lilerin cumhurbaşkanı olduğunu ortaya koyan ve bir gün önce Ardahan'a gelerek AKP'ye oy isteyen cumhurbaşkanı kınıyorum dedi.
'Erdoğan'a hakkımı helal etmiyorum' diyen Bülent Ulutaş seçim boyunca verdiğimiz çabaları devletin imkanları ile geldiği Ardahan'da yok sayan ve seçime müdahale eder bir miting yapan Erdoğan'ı ve Ardahan siyasetini kirli paraları ile teslim alacaklarını sananları şiddetle kınıyorum' dedi.

Ardahan Haberleri **Saffet Kaya: Ardahan'da siyaset yapmaya nokta koydum..

Üç dönem Ardahan Milletvekilliği yaptıktan sonra geçtiğimiz hafta sonu yapılan 2015 Genel Seçimlerine Bağımsız Milletvekili Saffet Kaya artık Ardahan'da siyaset yapmayacağını açıkladı.

Saffet Kaya kendiisine ait 'Saffet Kaya Destekçileri' adlı facebook sayfasında yapığı açıklamada şöyle dedi; 'Şereflice demokratik hakkımızı kullandık.
Bize gönül veren dostlarıma minnettarım.
Ardahan'daki siyasi hayatımı sonlandırdığımı bildiriyorum.
Gönül dostlarımız her zaman başımın tacı idi her zaman başımın tacı olacaktır. Tekrar tekrar teşekkür ederim.
Emeği gecen her kese şükranlarımı sunarım.
Hanım kardeşlerime, genç kardeşlerime ve tüm gönül dostlarımıza teşekkür ederim.' dedi.
Haberi ekleme saati: 18.07-08 Haziran 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetes.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Hani Biz Kardeştik?

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşHDP Kazandı Diye Birileri Nine Yas Tutar?

Pazar günü yapılan ve HDP’nin birinci parti olduğu Ardahan’da bir tarafta sevinç diğer tarafta yas var.
HDP’lilerin yıllar sonra kazandıkları olağanüstü başarılarını en medeni şekilde kutladıkları şu günlerde birilerinin adeta evlerinde cenaze varmış gibi yas içinde olduğu dikkat çekiyor.
Başta sanal ortamlarda olmak üzere bir çok yerde kara bağladıkları görülenlerin bu davranışları ile kardeşlik hukukuna zarar verdiklerini anlamadan ortaya koydukları tavırları ile kayıp ettiklerine yeni kayıplar eklediklerini fark etmemeleri ise yaşananları diğer acı bir yönü olarak görülmekte.
Ardahan’ın nasıl olup seçimleri HDP’ye, Kürtlere kaptırıldığını sorup, karalar bağlayanları ya bilerek, yada bilmeyerek bu toplumun kardeşliğine zarar verdikleri görülürken bunların yanında sağduyulu bir çok insanının oluşu bu anlamsız tepkiler ile kırılanlara morla verdiği de görülen diğer önemli bir etken.
Haberi ekleme saati: 11.36-08 Haziran 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetes.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Ardahan'da Kardeşlik Kazandı..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**Ardahan'ın 2 Milletvekili de Kürt!..

Toplam 69 Bin 546 seçmenin bulunduğu Ardahan'da 2 Milletvekilinin birini HDP, diğerini AK Parti kazandı. Dr. Taşkın Aktaş'ın HDP'nin, Prof. Dr. Orhan Atalay'ın AK Parti'nin Milletvekilleri olarak Ardahan'ı TBMM'sinde temsil edecekler.

**MHP ve Saffet Kaya Bekleneni Alamadılar..

Yaklaşık 4 ayını seçim gündemi ile geçiren Türkiye gibi Ardahan'da da huzur için de yapılan 7 Haziran Genel Seçimlerinin sonucunda Ardahan'ın yeni milletvekilleri belli oldu.
16 bin 416 oy alarak, Türkiye'nin sınır kenti Serhat Ardahan'dan ilk kez hemde %10 gibi barajı yıkarak bir milletvekili kazanan HDP Dr. Taşkın Aktaş'ı meclise gönderdi.
Geçtiğimiz genel seçimlere nazaran 8 bin 500 oy kayıp eden AK Parti 14 Bin 655 oy alarak Prof. Dr. Orhan Atalay'ı ikinci kez meclise gönderdiği Ardahan'da 3. Dönemdir Ardahan Milletekilliğini yapan Ensar Öğüt ve partisi CHP 12 Bin 441 oy alarak üçüncü parti oldu.

MHP'nin 4 Bin 620 oy alan Bağımsız Milletvekili Saffet Kaya'dan daha az oy alması AK Parti'ye yeniden seçimi kazandırırken, 4 Bin 392 oy alan Bülent Ulutaş'lı MHP Ardahan'da en çok oy kayıp eden parti oldu.

**Türkler HDP'ye Oy Verdi..

Ardahan Merkezde 7 Bin 500 ün üzerinde oy alan HDP'nin bu seçimlerde milletvekili kazanmasına en büyük katkıyı duyarlı Türk ve Kürt seçmenler yaptı.

HDP'nin Türkiye'de olduğu gibi Ardahan'dan da 4 Bine yakın emanet oy aldığı görülürken, Göle'de ki oylarına yaklaşık 4 bin 500 oy eklediği görüldü.

Göle'de 7 Bin 9 oy alan HDP kuzey kazaları olarak bilinen Posof, Hanak, Damal ve Çıldır'da da toplam Bin 500 oy aldığı dikkat çekti.

**Biri Doktor, Diğeri Profesör..

Ardahan'ın Kürt kökenli iki yeni milletvekili Dr. Taşkın Aktaş ve Prof. Dr. Orhan Atalay'ın Ardahan'ın sorunları konusunda daha duyarlı olması beklenirken, biz de gazete olarak bu iki milletvekillini tüm Ardahan halkı adına yakından takip edeceğiz.

**Huzur İçinde Bitti, Kazanan Kardeşlikti..

Dün yapılan genel seçimle birlikte yerini sakin bir havaya bırakan 2015 Genel Seçimleri öncesi ülke genelinde yaşanan onca olayın hiç biri Ardahan’da yaşanmaması seçimin en dikkat çekici yönüydü.
HDP’nin birinci parti olduğu, CHP’nin kayıp ettiği Ardahan’da iktidar partisi büyük bir oy kaybına uğramasına karşın yine kazanan taraf oldu.
İktdar partisi AK Parti’nin Ardahan’ın iki milletvekillinden birini kıl payı alması Ardahanlıların iktidara yeni bir şans vermesi olarak değerlendirildi.

**Seçim Sonuçları Sitemiz ve Gazetelerimizde Okunur..

Ardahan’da yaşananları anında günü birlik okurlarına duyuran internet sitemiz yine Ardahan’da ki seçim sonuçlarını an an ve en hızlı şekilde okuruna veren internet sitesi oldu.
Dün sandıkların açılmasıyla birlikte Ardahan’da ki seçim gündemini okuruna aktarmaya başlayan sitemiz yasakların sonlanmasıyla birlikte Ardahan’da ki sonuçları da köy kö, ilçe ilçe okuruna ulaştırdı.
Haberi ekleme saati: 22.09-07 Haziran 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetes.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Ardahan'da Sandıkları Açılmaya Başladı..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**Oy sayımı Devam Ediyor..

**Sayımlar Sonuçlandı:
Hanak:
CHP: 2 Bin 373
AKP: Bin 499
Bağımsız: 651
HDP: 537

Posof:
2 Bin 279
CHP: 830
MHP: 470
HDP: 296
Bağımsız: 355

Çıldır:
CHP: Bin 845
AKP: Bin 578
MHP: 721
Bağımsız: 809
HDP: 188

Damal:
CHP:
2 Bin 658
HDP: 293
AKP: 210
Bağımsız: 149
MHP: 48

Göle:
HDP: 6 Bin 746
AKP: 4 Bin 549
CHP Bin 408
MHP 427
SP: 155
Bağımsız: 448
DSP: 44

**İLK SONUÇLAR..

Ardahan Merkez Hasköy:
AKP: 125
CHP: 39
HDP: 4
MHP: 15

Ardahan 23 Şubat:

1118 Nolu Sandık:
HDP: 114
CHP: 77
AKP: 67
MHP: 22
BTP: 4

1020 Nolu Sandık:
AKP: 79
CHP: 70
HDP: 52
MHP: 34

1020 Nolu Sandık:
AKP: 79
CHP:70
HDP:52
MHP:34

1024 Nolu Sandık:
AKP: 61
CHP:70
HDP:53
MHP:50

1023 Nolu Sandık:
HDP: 81
CHP:62
AKP: 46
MHP: 32
1019 Nolu Sandık
AKP: 79
CHP: 71
HDP 69
MHP: 58

1020 Sandık:
HDP: 75
CHP: 86
AKP: 67
MHP: 44

1018 Nolu Sandık:
HDP: 114
CHP: 77
AKP: 67
MHP: 22

Posof Aşıkzülali:
CHP: 45
AKP: 15
SP: 17
Bağımsız: 17
HDP: 7
Boş: 6

Ardahan Çağlayık:
HDP: 170
CHP: 3
MHP: 4
AKP: 0
DSP: 1

Ardahan Kartalpınar

Yaylacık: 67

Ardahan Küçük Sütlüce
HDP: 100
AKP: 52
CHP: 10
MHP: 22

Büyüksütlüce
HDP: 23

Binbaşar:
HDP: 198
AKP: 6
CHP: 2

Hoçvan Hasköy:
HDP: 451

**Ardahan Altaş:
HDP: 52
CHP: 13
MHP: 9
AKP: 6
Kominist Parti: 1
AÖP: 1

Posof Merkez:
CHP: 294
AKP: 405
HDP: 49
MHP: 130
Saffet 58

Posof Çakırkoç /Sağrel
AKP: 59
MHP: 24
CHP:11
HDP:!

ÇILDIR İLÇESİ 2015 YILI SEÇİM SONUÇLARI TOPLAM
CHP Bin 848
AKP: Bin 547
MHP: 716
HDP: 122

Ardahan Tepeler:
AK Parti: 66
CHP: 22
HDP: 11
MHP: 32
SP: 1
VP: 1
BTP: 1
MP: 1
DP: 1
Halilefendi: 1010
HDP: 119
AKP: 44
CHP: 24
MHP: 23
DP: 1
VP: 1
BTP: 2

Ardahan Çetinsu:
Bağımsız: 124
AKP: 58
MHP: 13
CHP: 12
HDP: 5

Ardahan Ömerağa:
HDP: 93
AKP: 2
CHP: 4
MHP: 2
İptal: 1
Bağımsız: 2

Göle Senemoğlu:
HDP: 480
AKP: 105

Ardahan Beşiktaş:
HDP: 259
AKP: 1
CHP: 1
Bağımsız: 1
SP: 1

Ardahan Nebioğlu:
HDP: 261
AKP: 17
CHP: 12

Ardahan Dağcı:
HDP: 290
AKP: 40

Ardahan Tunçoğlu:
HDP: 586
AKP: 3
CHP: 2
MHP: 2
Bağımsız: 1

Ardahan Morofka:
Kullaılan Oy: 280
HDP: 240
AKP: 25
İptal: 15

Ardahan 1002 Nolu Sandık:
HDP. 142
AKP: 37
CHP: 15
Bağımsız: 7
MHP: 10

Ardahan Halitpaşa 1033 Nolu Sandık
CHP: 94
AKP: 64
MHP: 46
Bağımsız: 39
HDP: 36

Göle 1001 Nolu Sandık
HDP: 122
AKP: 78

Ardahan Merkez 1003
HDP: 123
AKP: 40
CHP: 48
Bağımsız: 7
MHP. 8

Çıldır Göle Bakan: 57

Göle Dengelli:
HDP: 44
AKP: 55
CHP: 19

Çıldır merkez:
AKP: 1166
CHP: 1450
MHP: 400
HDP: 156

Ardahan Dedegül:
Kullanılan oy: 113
HDP: 8
AKP: 20
CHP: 24
MHP: 13
Bağımsız: 34

Göle: 1003
AKP: 92
HDP: 93

HDP: 142
AKP: 37
CHP: 15
Bağımsız: 7
MHP: 10

Ardahan Tazeköy:
HDP: 231
AKP: 22
SP: 3
Geçersiz: 5

Göle Yağmuroğlu
HDP: 80
AKP: 60
CHP: 15

Göel Kalecik:
HDP: 62
AKP: 15
CHP: 150

Göle Yiğitkonağı:
HDP: 30
AKP: 40
CHP: 40

Göle Dedeşen:
HDP: 11
AKP: 150

Göle Günorta:
HDP: 150
AKP: 30

Göle Eski Demikapı:
HDP: 154
AKP: 38

Göle Yeni Demirkapı:
HDP: 37
AKP: 40
CHP: 40

Göle Çobanköy:
HDP: 202
AKP: 48

**Göle Karlıyazı:
HDP: 200
AKP: 38

Göle Yanaltlı:
HDP: 202
AKP: 32

Göle 1002
HDP: 100
AKP: 78

Göle 1009 Nolu Sandık:
AKP: 82
HDP: 81

Göle: 1010 Nolu Sandık
AKP: 101
HDP: 92

Göle Karatavuk:
HDP: 140
AKP: 99
CHP: 5
Bağımsız: 4

Ardahan Taşlıdere Bangis
HDP: 259
AKP: 11
SP: 6

Ardahan Otbiçen:
HDP: 133
AKP: 1
Bağımsız:4
İptal: 1

Göle Kuytyca:
HDP: 454
AK Parti 45

Göle Yağmuoğlu:
HDP: 82
AKP: 57

Ardahan 1001:
HDP:126
AKP: 40
CHP:18
Bağımsız:18
MHP:22

**Göle Kuytuca:
HDP: 454
AK Parti

*Ardahan Cezaevi;
Kullanılan oy sayısı: 13
MHP: 1
HDP: 6
CHP: 4
AK Parti: 2

*Aşağı Kurtoğlu

Kullanılan Oy
HDP 122
AK Parti: 2

*Tepesu

*149 Kullanılan Oy
HDP: 118
AK Parti: 15
CHP: 6
MHP:1
Bağımsız:2
DP: 1
Hak Parti: 1
Yurt Parti: 1
BTP: 2

*Kıraçköy
Kullanılan oy: 19
HDP: 8
SP:1
CHP: 7
AKP: 1
Bağımsız: 2

*Gürçayır Mah:
HDP: 37
AKP: 17
CHP: 27
MHP: 23
Bağımsız: 7

*Gölgeli:
126

*Çalabaş:
Kullanılan: 193
HDP: 183
AKP: 3
CHP:1
MHP:1
Bağımsız:!
Diğerleri: 4

**Damal Tepeköy:
Kullanılan Oy: 90
CHP: 71
HDP: 15
Bağımsız: 1
MHP: 2
AKP: 1

Göle Büyükaltunbulak:
HDP: 97
CHP: 48
AKP: 28
Bağımsız: 5

*Hoçvan Çobanlı
Kullanılan OY: 91
HDP: 87
CHP: 2
AKP: 2

*Samanbeyli:
Kullanılan Oy: 262
HDP: 257
AKP: 2
Bağımsız:2

Çıldır Akçakale:
AKP: 19
Bağımsız: 16
MHP: 8
CHP: 57

69 Bin 546 Seçmeni bulunan Ardahan'da oy sandıkları açılmaya başladı..

Aylardır kimin, hangi partinin kazanacağının büyük bir merakla beklendiği ülkede olduğu gibi Ardahan'da da oy verme işlemi sona erdi.
Oy sayımına başlayan sandık başkanları ve müşahitler kullanılan oyların kimlere, hangi partiye verildiğini saymaya başladılar.

***GAZETECİ'DEN SONUÇLARI ALABİLİRSİNİZ..

Binlerce okuru bulunan sitemiz aracılığıyla seçimi takip edebilirsiniz..

Gelen sonuçlar az sonra..


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Engeller oy kullanmaya engel olamadı!

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşSabahın erken saatlerinden itibaren sandık başına giden Ardahanlılar yoğun bir şekilde sandığa gidiyor.
Özürlüler dahil Kent merkezinde olduğu gibi ilçelerinde ve köylerinde huzur içinde kullanılmaya devam ettiği Ardahan'da sandık başına gitmesi beklenen seçmen sayısının 50 ila 55 bin olması bekleniyor.
Ardahan merkez de partilerin olağanüstü bir şekilde sandıklar sahip çıktığı görülürken, güvenlik güçlerinin oy kullanılan sandıklarda uzak durup, güvenliği aldıkları görüldü.
Ardahan merkezde uygulanan seçim yasaklarının köylerde geçerli olmadığı, partilerin ve adayların afiş ve bayraklarının sökülmediği görülürken, seçimin kent merkezinde olduğu gibi köylerde de huzur içinde geçtiği alınan haberler arasında oldu.
Ardahan Seçim Sonuçları Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından seçim yasağının sona ermesinin ardından sitemizde takip edebilirsiniz.
Ardahan'da ki oy sayısı ise şöyle;
Merkez: 26 Bin 980 Oy
Göle: 18 Bin 209 Oy
Hanak: 6 Bin 980 Oy
Çıldır: 6 Bin 900 Oy
Posof: 5 Bin 477 Oy
Damal: 4 bin 100 Oy
Toplam: 69 Bin 546
Genel Bilgiler; - Bu seçimlerde Milletvekili Seçimi Kanunu'nun 33. maddesi gereğince %10 barajı uygulanmaktadır.
25. Dönem Milletvekili seçimlerine katılacak siyasi partilere buradan ulaşabilirsiniz. Adıyaman, Ağrı, Gümüşhane, Hakkari, Ardahan, Malatya, Kahramanmaraş, Mardin, Muş, Ordu, Rize, Siirt, Sivas, Trabzon, Artvin, Bingöl, Bitlis, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Gaziantep, Giresun, Tunceli, Şanlıurfa, Van, Bayburt, Batman, Şırnak, Ardahan, Iğdır ve Kilis İllerinde oy vermenin başlangıç ve bitiş saatleri 07.00 - 16.00 arasında bu illerimizin dışında kalan illerde oy vermenin başlangıç ve bitiş saatleri 08.00 - 17.00 arasında olacağı tahmin edilmektedir.

Seçimlere Adım Adım Ardahan
Yazar Fakir


Ardahan'da Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin


Facebook'ta Paylaş

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin
SİTEMİZE REKLAM VERMEK İÇİN;
0. 535 418 32 58 NOLU TELEFONUMUZU ARAYABİLİRSİNİZ..

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yazarlarımızı okuyor musunuz?

YAZIYORSAM SEBEBİ VAR
Sevgi nasıl nefrete dönüşür?

Fakir Yılmaz Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşHDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş’ın, ‘Yeni yada eski tüm sevgililerinizi de arayın bir oy isteyin’ çağrısını nasıl olupta değerlendirebilirim’ diye kara kara Fakir Yılmaz düşünürken, Diyarbakır’da gelen haberle adeta kalbimden vuruluyordum..
Çünkü sevgilileri hatırlatan Demirtaş’ın Diyarbakır’da yapacağı mitingin alçaklarca bombalandığını ve bu yazıyı yazarken ölü sayısının 4’ü bulduğunu öğreniyordum..
Ve nefes almak için klavyeyi bırakıp, dışarı çıktığımda yüzüme vuran serin hava ile kendime geliyordum ki PTT’nin duvarına, beldesi kapatılan ama hele ‘biz onun torunlarıyız’ denilen Çıldırlı Aşıkşenliğin söylediği ileri sürülen sözünün abartılan bir afişle asıldığını görüyordum..
Ve sevginin nasıl nefrete dönüştürüldüğünü bir kez dana anlıyor ve hanım kızsa da, benim de bir çağrı yapıp, benden şu an nefret duysalar da ilkokuldan evliliğe kadar merhabalaştığım ve adına sevgili denilenlerden bir oy istemeliydim diyordum..
Çünkü sevgi nefrete dönüştürülse de de yine de bir umut olduğunu biliyordum..

**Başkan Hoş Geldin..

Cumhurbaşkanlığı gibi tarafsız, herkesin cumhurbaşkanı gibi bir ulvi makamda olan sayın başkan, Sayın Erdoğan Serhat Ardahan’a hoş geldin..
Fakir Yılmaz Sayın Başkan biliyorum, her ne kadar tarafsızım deseniz de gönlünüzde bir aslanın yattığını ve o aslana oy vereceğinizi iyi biliyorum..
Sizin oyunuz kadar benim oyumun da değerli olduğunu bilmenizi ve benim sizin oyunuza olduğu gibi sizin de benim oyuma saygı göstereceğini de iyi biliyorum..
Bu nedenle; pazar günü hep birlikte, barış ve kardeşliğin devamı için başına gideceğimiz sandığa yönelik ne bir müdahalemiz, ne de bir yönlendirmemize gerek yok..
Sizin gibi benim ve seçmenin gönlünde yatan Aslan’ı sandıkta uyandırmak üzere sandıkta çıkacak sonuca hepimiz saygılı olup, bu sandıklar da çıkacak oyların ülkemizin kardeşlik bağına yeni bir güç vermesi dileğiyle memleketime hoş geldiniz..
0.535.418 32 58-fakiryilmaz323@hotmail.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?

KADINCA/Selmi Yılmaz
İnadına barış..

Ardahan Haberi Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşBarışı istemek, barışı beklemek ve barışı hediye etmek o kadar kötü bir şey mi?
Hayır değil..
Çünkü barış güzeldir..
Barış kardeşliktir..
Bu nedenle inadına barış diyelim..

Ardahan Haberi **Cumhurbaşkanı ve Zana..

Bugün Leyla Zana’nın yarın Cumhurbaşkanının Ardahan’da olacaklar..
Ve ikisi de pazar günü yapılacak olan seçimler için mesajlar verecekler..
Bu iki önemli isimin vereceği mesajlar çok ama çok önemseniyor..
Bende Ardahan’ı ziyaret edecek olan iki önemli isimin bir araya geldiği 30 Haziran 2012 Cumartesi günü bir araya gelip verdikleri mesajları hatırladım ve baktım o gün ne gibi bir mesaj vermişler..
Ve ikisinin de barışçıl mesajlar verdiğini ve o gün bugün ülkemde çok istenen barışın devam ettiğini hatırladım..
Umarım bugün Göle ve Ardahan’da ardından Hoçvan’da olacak Leyla Zana, yarın Ardahan’da olacak olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan aynı mesajları verir ve barış süreci hepimiz için derler..


Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

3 BAYAN KAZA KURBANI..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**Engelli Merkezi Müdiresi, ATSO Başkanının Eşi ve Bir Öğretmen Hastanelik Oldu..

Alınan bilgilere göre Ardahan Ticaret Odası Başkanı Çetin Demirci Meltem Demirci, Ardahan Engelsiz Yaşam Merkezi Müdürü Helen Diğer ve Serhat Aslangörür'ün eşi Öğretmen Nesrin Aslangörür yemek için gittikleri Laşte'ten Ardahan'a dönerlerken aracın şarampole yuvarlanması sonucu ağır yaralandılar.
Ardahan Devlet Hastanesine kaldırılan yaralı bayanların ikisinin ağır yaralı olduğu bilgisi alındı.
Haberi ekleme saati: 13.59-07 Haziran 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Kahpe Bomba Bile Zafer
İşaretini Unutturamadı!

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**Bir Halk Ölüm de Olsa Barışa ve Zafer İnanmışsa Ölüm Bile Boştur..

Dün Diyarbakır’da HDP mitinginde yaşanan patlama sonucu ağır yaralanan HDP’linin kanlar içinde olmasına rağmen yine de zafer işareti yapması tüm dünya haber ajanslarınca günün fotoğrafı olarak servis edildi.
Bir çok kişinin yaralanmasına, bir çok insanın ölümüne neden olan olay ardından halkı sağduyuya davet eden HDP eş Başkanı Sellahattin Demirtaş’ta ‘Sabır edin, zafer yakındır’ diyerek, seçimler öncesi iyiden iyiye gerilen toplumu sağduya davet etti.
Haberi ekleme saati: 13.53-07 Haziran 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ERDOĞAN ARDAHAN'DA
BEKLEDİĞİNİ BULAMADI!

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**Saffet Kaya O Kadar Güçlü mü kü?..

Genel seçimler öncesi geldiği Ardahan'da üstü kapalı olarak AK Parti'ye oy istemeye devam eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kendisini dinlemek için toplanan kitleye, 'Bağımsıza oy vermeyin' demesi dikkatlerden kaçmadı.
Ardahan'a gelerek yaklaşık 2 bin kişilik bir kitleye seslenen Cumhurbaşkanının Erdoğan'ın önce CHP'ye, ardından HDP'ye daha sonra Ardahan Bağımsız Milletvekili Saffet Kaya'ya yüklenen Erdoğan'ın moralinin hiçte iyi olmadığı dikkatlerden kaçmadı.

**Göle ve Hoçvan'dan Çok Kimse Yoktu..

Olağanüstü bir güvenlik çemberi için de geldiği Ardahan'da üstü kapalı olarak iktidara oy verilmesi gerektiğine işaret eden Recep Tayyip Erdoğan'ın diğer bir tepkisi de Diyarbakır mitinginde yaşanan olaylar ardından aradığı HDP Genel Başkanının telefonuna çıkmaması idi.
Ardahanlıların çok istediği Havalanından hiç bahsetmeyen ve 'Ben insanlık görevimi yaptım, aradım, ama telefona çıkmadı' diyen Erdoğan başta kendisinin döneminde olmak üzere mevcut iktidar döneminde Ardahan'a bir çok yatırımın olduğunu da belirtip, bu yatırımları tek tek sıraladığı görüldü.

**Oda Havalanından Bahsetmedi..

İlk kez eşiyle saha da görülen AK Parti Ardahan Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay'ın da Erdoğan gibi bir hayli moralsiz olduğu görülen Erdoğan'ın mitinginin de bir hayli coşkusuz olması ve başta Göle'den, Hoçvan'dan çok kimsenin gelmediği de dikkatlerden kaçmadı.
Ardahan Belediyesini ziyaret ettikten sonra Ardahan'dan ayrılan Erdoğan Ardahan'dan Ağrı'ya geçti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ardahan'da yaptığı konuşmada dün HDP'nin Diyarbakır mitinginde meydana gelen patlamayla ilgili ''Diyarbakır'da olanlar bir partiye yönelik değil, seçimlere gölge düşürmek için provokatif bir eylem'' dedi. HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş'ı aradığını da belirten Erdoğan, ''Dün akşam kendisini aradım, telefonuma çıkmıyor. Neden çıkmıyorsun. Ben insani görevimi yaptım'' ifadelerini kullandı.

**İşte Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

Bundan 10 yıl önce Ardahan'da üniversite olacak dense inanır mıydınız? Şimdi üniversitesinin 4 bin öğrencisi var.
Kuru ısıkı atıyorlar, ne dedikleri belli değil. Bunlara 5 koyun verin kaybedip gelirler
Dünyada 9 ayrı ülkede 500 bin Ahıskalı var Ukrayna'dan 677 aileyi Türkiye'ye getirdik

**SEN KİMSİN TERBİYESİZ... HADDİNİ BİL
Bir dış basın şunları yazmış; Tam batılaşmamış yoksul Müslümanların kendilerini yönetmelerine izin verilemez
Sen kimsin terbiyesiz... Haddini bil! Siz kim bu yetkiyi verdi.
Türkiye artık mandaların egemen olduğu bir Türkiye değil. O tarih oldu.
BUNLAR KUDURDU
Yine bir Alman gazetesi. 3. havalimanın açtık ya bunlar kudurdu.

**HALA UÇUYOR..
Kuru sıkı atmakla olmuyor. Gelmiş Kars’a konuşuyor Kılıçdaroğlu
Et Balık Kurumu'nu kaldıracağız, Et Süt Kurumu yapacağız diyor
Yahu biz zaten onu başbakanlık dönemimde yaptık. Hala uçuyor
Bunlar geriden geliyor, bunlar nal topluyor nal. Bunlardan yönetici olmaz

ŞİMDİ BANA KİN KUSUYOR
Hem York Times denilen gazete Sultan Abdülhamit’e saldırdı, Menderes’e saldırıyor, Özal’a kin kusuyordu
Şimdi aynı gazete bana kin kusuyor. Bu isimler arasında vatana ihanet eden bir isim var mı?
Birileri soydu soğan çevirdi, biz eser yaptık.

**MAALESEF YAHUDİ SERMAYESİ..
Bunların patronları belli. Maalesef Yahudi sermayesi
Bir başka dergi de eş başkanların partisine destek vermekten bahsediyor
Bunların hiçbirinin derdi şahsım değil, benim üzerimden Türkiye’yi hedef alıyorlar

**KIZLARIM ÜNİVERSİTE OKUYAMADI..
Bu milleti ayakta tutan inancıdır, kültürüdür. Milletimizin değerleri olan kurumlara saldırıyorlar
Terör örgütünü arkasına alan parti Diyanet’i kaldıracağım diyor. Diğeri imam hatibi kaldıracağım diyor
Kayseri’ye gitti ben demedim diyor. Seçim beyannamen ortada
Biz çok zora girdik, kızlarım üniversite okuyamadı. Ben imam hatip mezunuyum
Bu millet inançlı ya. Neden rahatsız oluyorsunuz
Birileri geçmişte siyasal Türkçülük yapıyordu, şimdi bir de siyasal Kürtçülük yapanlar çıktı. Biz insanı yaradandan dolayı severiz

DİYARBAKIR'DA OLANLAR SEÇİMLERE GÖLGE DÜŞÜRMEK İÇİN PROVOKATİF BİR EYLEM
Dün Diyarbakır’da olanlar… Bunlar herhangi bir partiye yönelik değil
Seçimlere gölge düşürmek için provokatif bir eylem
Ölenlere rahmet diliyorum, yakınlarına sabırlar diliyorum

**DÜN AKŞAM ARADIM, TELEFONUMA ÇIKMIYOR..
Dün akşam kendisini aradım, telefonuma çıkmıyor. Neden çıkmıyorsun
Bu kadar uzaklar işte. Ben insani görevimi yaptım o kadar
Cumhurbaşkanlığı makamından da açıklama yapıldı
ATV, A haber ortak yayınında da açıklamamı yaptım görevimi bitirdim

**MİLLET 'BARAJI AŞSIN' DERSE AŞAR, DEMEZSE AŞMAZ..
Bu tezgahın merkezinde de terör örgütü yer alıyor
Millet ne derse o olacak, millet barajı aşsın derse aşar, demezse aşmaz
Bu kadar basit

**'SİLAHLARINIZI BIRAKIN' DEDİK..
Biz bunlara dedik ki silahlarınızı bırakın. Yurt dışına gidecekseniz gidin kalacaksınız silahsız
Müslüman aynı delikten iki kere ısırılmaz. Bu millet CHP ile yaşadı bunu. Menderes’i ipe götürdüler

**KÜÇÜK İMAMLAR DA KAÇIYOR..
Dün bir TV programında kimler ona yardım ediyor ortaya çıktı. 1999’da Türkiye’yi kaçtı gitti
Şimdi küçük imamlar da kaçıyor. Ne olacak Mekke, Medine varken Pensilvanya’yı seçersen küçük imamlar da kaçıyor.
Haberi ekleme saati: 13.45-07 Haziran 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Diyanet Bu İşe Ne Diyecek?
Erdoğan Caminin Panosunda..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşYarın Ardahan'a gelecek olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın miting alanının doldurmak için harekete geçen resmi kurumlar engel ve kural tanımıyor.

**Tarihi Caminin Panosuna Cumhurbaşkanının Posteri!

7 Haziran'da yapılacak olan Genel seçimlere bir gün kala Ardahan'da gelecek olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın halka sesleneceği alanı doldurmak için harekete geçen devletin tüm kurumları hızlarını alamayıp, Erdoğan'ın posterini Posof'ta ji tarihi caminin panosuna astılar.
Resmi kurumların alarmda olduğu görülen, STK yöneticileri dahil, köy muhtarlarını, kamu çalışanlarını alarma geçiren Valilik, Kaymakamlıklara İl ve İlçe müftülükleri de katıldı.
Son olarak İl ve İlçelerde görev yapan İmamları Ardahan Kayak Evi'nde toplayıp, seçim çalışmalarına katan AK Parti İktidarı ve devlet kurumları ile belediyeler kent genelinde alarma geçmiş durumda.
Başbakan'dan sonra yeniden bozuk yolları yamalayan, kaldırım taşlarını boyayan, çöpleri toplayıp, ağaçları budayan belediyeler ve resmi kurumlar binalara bayrak ve afişleri asmayı da unutmadılar.
Haberi ekleme saati: 13.32-07 Haziran 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ARDAHAN'DAN EN SON HABERLER..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**Aktaş’ın yoluna Asfalt..

Açıldığında Türkiye’nin Kafkaslara açılan 3. Gümrük Kapısı Olacak olan Çıldır Aktaş Gümrük Kapısına giden yol niyahet asfaltlanmaya başladı.
Yıllardır inşaatı süren Ardahan-Çıldır yolu asfaltlanma aşamasına geldi.
Yolu yapan firmanın son günlerde atağa geçip, yıllardır yapılması beklenen yolu asfaltlamaya başlaması başta Çıldır-Ardahan arasında yolcu taşıyan yolcu minibüsü sahiplerini olmak üzere tüm Ardahanlılar memnu etti.
Ardahan’ın Gürcistan ve Ermenistan’a komşu sınır ilçesine giden yolun asfaltlanıp, bitmesini yıllardır dört gözle beklediklerini belirten Ardahanlılar, ‘ Yıllardır bir çok kazaya, insan ölümüne neden olan bu yolun bu yolun sadece rahat bir yolculuk için değil, Ardahan’ın Kafkaslara açılan kapısının Ardahan’a getireceği ekonomik canlılığın işaretidir.’dediler.

**Posof Güneş ve Rüzgarla Enerjiye Kavuşacak..

Azerbaycan’dan getirilip, Gürcistan üzerinden Türkiye’ye ulaşan Doğalgazın giriş kapısı olan Posof’ta alternatif enerji arayışları var.
Konu hakkında gazetemize bilgi veren Posof Belediye Başkanı Cahit Ulgar hazırladıkları iki proje ile Posof’un alternatif enerjiye kavuşturacağını söyledi.
Hazırladıkları Güneş ve Rüzgar Enerjisi Projesiyle Posof’un enerji ihtiyacını gidereceklerini belirten Posof Belediye Başkanı Cahit Ulgar AB ve Hibe kaynaklarında destek aldıkları takdirde projelerini en kısa sürede hayata geçirmeyi hedeflediklerini de sözlerine ekledi.

**Aydınlar: Yarınlarımız Aydın Olacak..

Ardahan’da ki seçim çalışmaları için Ardahan’a gelen HDP İzmir Milletvekili Adayı Pınar Aydınlar Türkiye’nin geleceğinin aydın olduğunu belirtti.
HDP Ardahan Milletvekili Adayı Dr. Taşkın Aktaş ile birlikte gazetemizi ziyaret ederek, seçim çalışmaları hakkında bilgi veren HDP İzmir Milletvekili Adayı partisinin Ardahan’da olduğu gibi İzmir ve Ege’de de büyük bir çıkış yapacağına inandığını belirtti.
HDP Ardahan Milletvekili Adayı Dr. Taşkın Aktaş’ı desteklemek için Ardahan’a geldiğini belirtti.
DBP Eş Başkanı Kamuran Yüksel’in de seçim çalışmaları için Ardahan’da olduğunu belirten HDP İzmir Milletvekili Pınar Aydınlar parti olarak Serhat’ı çok önemsediklerini bu nedenle burada olduklarını belirttiği açıklamasında Dr. Taşkın Aktaş’ın gerek Ardahan için gerek HDP için çok önemli bir kazanıp olduğunu da sözlerine ekledi.
HDP’nin Damal’da, Hanak’ta, Çıldır’da, Posof’ta ve Göle’de olduğu gibi Ardahan merkezde alacağı oylar ile Ardahan’da birinci parti olacağını da belirtti.

**Öğüt Gazetemizi ve HDP’yi Ziyaret Etti..

Esnaf ziyaret yapan CHP Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt gazetemizi ve HDP’yi de ziyaret etti.
Herkesten bir oy isteyen Ensar Öğüt Ardahan Milletvekilliği yaptığı süre içinde Ardahanlının tüm sorunlarını meclise ve ülke gündemine taşıdığını söyledi.
CHP’nin iktidar olacağına inandığını da belirten CHP Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt AK Parti iktidarının sonun geldiğini de sözlerine ekledi.

**Her esnafın kapısından girdi ve onlara böyle seslendi
“İKTİDARIMIZ İÇİN DESTEK VERİN ANKARA’YI ARDAHAN’A TAŞIYALIM”

CHP Ardahan Milletvekili ve Milletvekili Adayı Ensar Öğüt ile diğer milletvekili adayı Sezgin Kaya, seçime beş gün kala hem çevre ilçe köylerdeki hem de Ardahan merkezdeki çalışma temposunu artırdı. Bugüne kadar ulaşmadığı köy ve insan bırakmayan Öğüt ve ekibi, daha önce tamamını ziyaret ettiği Ardahan esnafını bu kez yeniden baştan başa ziyaret ederek, adeta gövde gösterisi yaptı.
İki de iki istedi
İl ve ilçe örgütlerinin ve partililerinde eşlik ettiği müthiş bir kalabalık ile çarşı esnafını ziyaret eden ve elini sıkmadığı esnaf bırakmayan Ensar Öğüt ve ekibine, esnafında büyük ilgi gösterdiği görüldü. Siyasi görüşüne bakamdan her esnafın işyerine giren Öğüt, CHP iktidar imkanı yakalandığını, Ardahan için ne yapılması gerekirse kendilerinin hemen kollarını sıvayacağını ifade ederek, iki de iki milletvekili istedi.
Ardahan için bu fırsatı değerlendirin
Ardahan’ın kaderini değiştirecek projelere imza atmak için tüm hazırlıkları yaptığını, Genel başkan Kemal Kılıçdaroğlu’dan bunun sözünü aldığını dile getiren Ensar Öğüt, “Mazot 1.5 Tl olunca, emeklilerimize iki maaş ikramiye verilince, asgari ücret 1500 Tl olunca elbette tüm ülkedeki insanlarımız gibi Ardahan halkı da yararlanacak. Ancak, Ardahan için yapılacaklar çok daha önemli. Çiftçi, tarım ve hayvancılık için bölgemizin yüzünün güldürülmesi, cebinin para görmesidir. Gençlerin iş bulabilmesi, hala yaşanan yol, su ve elektrik sıkıntılarının son bulmasıdır. Havaalanın yapılması, köylerin yaşanabilir evlere kavuşmasıdır”dedi.
Destek ver Ardahan hakkını alsın
Ardahan’ın devlet için adeta unutulmuş ve sadece haritada bir yer olduğunu, tam anlamıyla mahrumiyet bölgesi durumuna düşürüldüğünü anlatan ve kendisinin tüm gücüyle parlamento ve sokakta Ardahan’a sahip çıkmasına rağmen muhalefette olduğu için sonuca tam anlamıyla gidemediğini vurgulayan Öğüt, şimdi iktidar imkanı doğdu. Ardahanlı herkes tıpkı ben nasıl ki herkese sahip çıktım herkeste siyasi görüşü ne olursa olsun bize destek versin ki iktidar olup Ankara’yı Ardahan’a taşıyalım. Ardahan ülkenin gündemine otursun ve hakkını alsın”dedi..

**SP Adayı Gazetemizi Ziyaret Etti..

Seçim çalışmalarına devam eden Saadet Partisi Ardahan Milletvekili Adayı Göleli İşadamı Hakan Çapan gazetemizi ziyaret ederek seçim çalışmaları hakkında bilgi verdi.
Ardahan’da sürpriz yapacaklarını belirten SP Ardahan Milletvekili Adayı Hakan Çapan partisinin de ülke barajını aşacağına da inandığını söyledi.
Ardahanlı seçmenin iktidara gerekli dersi vereceğine inandığını belirten SP Ardahan Milletvekili Adayı Hakan Çapan, Orhan Atalay’ın Göle’ye olduğu gibi Ardahan’a, Posof’a, Hanak’a, Damal’a ve Çıldır’a hiç bir katkısının olmadığını belirtti.

**ARDA/FED: HDP'NİN MECLİSTE OLMASI GEREKİR..

Siyasi partilerin İstanbul Ardahan Dernekler Federasyonu (ARDAFED) ziyaretleri devam ediyor.
HDP İstanbul 2. Bölge Milletvekili adayı ve HDP MYK üyesi Filiz Kerestecioğlu, Ardahan Sulakyurt'lu hemşerimiz HDP İstanbul 1. Bölge milletvekili adayı Serpil Kemalbay ve HDP Şişli ilçe eş Başkanları Mahmut Çanlı, Hünal Altun ile ilçe yönetimi perşembe günü İstanbul Ardahan Dernekler Federasyonu'nu ziyaret ettiler.Toplantıya ARDAFED Başkanı Yaşar Geler, Başkan vekili Mahmut Şenel,Kadın Kolları Başkanı Julide Kaya ve diğer yöneticiler katıldı.
İstanbul Ardahan Dernekler Federasyonu Başkan Yaşar Geler ''Biz hangi partiden hemşerimiz aday gösterilmişse hepsinide destekliyoruz.Gelişen seçim süreci HDP lehine gelişiyor.Herkesin temsil edildiği bir meclisten yanayız.Sivil toplum kuruluşu olarak ziyaretimize gelen siyasi partileri önemsiyoruz.Hemşerilerimize yer veren partilere daha yakınız '' dedi.
HDP İstanbul 2. Bölge Milletvekili adayı ve HDP MYK üyesi Filiz Kerestecioğlu,''30 yıldır kadın haklarını avukat olarak savunuyorum.İnsanların kendini ifade edebileceği bir partiyiz.HDP olarak tüm kesimleri temsil etmeye çalışıyoruz.Sandık güvenliği için çeşitli önlemler aldık.Artık bu kötü gidişe dur demek için barajları yıkıp geliyoruz'' dedi.
HDP İstanbul 1. Bölge milletvekili adayı Serpil Kemalbay '' Uzun yıllardır sosyalist hareket içinde mücadele ediyorum.Türkiye'de HDP'ye çok ihtiyaç var.Saha çalışmalarında çok olumlu görüşler alıyoruz.7 Haziranda bir bayram yaşayacağız.İki kulvarda partimize saldırıyorlar.Halkımız bu saldırıları boşa çıkarıyor.7 Haziranda herkes kaderini değiştirecek.Bizler meclise gittiğimizde halk ile köprü olacağız.HDP ezilenlerin partisidir'' dedi.

**DBP Eş Genel Başkanı Kamuran Yüksek ve Pınar Aydınlar Ardahan’da..

Ardahan’da seçim çalışmaları HDP İzmir milletvekili adayı Pınar Aydınlar ve DBP Eş Genel Başkanı Kamuran Yüksek’in esnaf ziyareti ve halkla buluşmasıyla devam etti. Hanak ve Damal ilçelerinde yapılan ziyaretlerde halk adaylara büyük ilgi gösterdi. İzmir adayı Aydınlar, yeni bir yaşam için herkesten söz aldı. Ardahan adayı Arzu Moco da 8 Haziran’da HDP’nin zaferine tüm halkların ortak olmaya çağırarak, HDP’ye oy vermelerini istedi. Aydınlar ve Moco daha sonra köy ziyaretlerinde bulunarak HDP’nin barajları yıkması için destek istedi.
Kamuran Yüksek de Göle ilçesinde esnaf ziyaretlerinde bulundu. Seçmenlere “Seçime hazır mısınız?” sorusunu yönelten Yüksek, HDP’nin barajı geçmesinin süreç için çok önemli olduğunu vurguladı. Esnaf ve yurttaşlarla iş olanaklarıyla ilgili sohbet eden Yüksek, HDP’nin seçimi kazanmasının ardından emekçi ve işçinin hak mücadelesinin HDP vekilleriyle verileceğini söyledi. HDP’ye tüm halkların destek vermesi gerektiğini belirten Yüksek, “Yeni bir şey yaratmak lazım. HDP mecliste olmalı ki memlekete huzur gelsin. Tüm adaylarımız halkları temsil edebilecek nitelikteler. Sizin desteklerinizle mecliste olacaklar” diyerek, destek istedi.
Ardahan HDP adayı Taşkın Aktaş da HDP’nin farklı kimlikleri bir çatı altında buluşturma amacı güttüğünü belirterek, “Sizlerin destekleri ile seçileceğiz” dedi.

**HABERTÜRK: ARDAHAN’DA MUHALEFET YARIŞI..

Habertürk Gazetesi Yazarlarından Muharrerm Sarıkaya yaptığı yorumunda Ardahan'da CHP iler HDP'nin yarıştığını ileri sürdü.

İki milletvekili çıkaran ilde AK Parti bir milletvekilliğini garantilemiş gözüküyor. İkinci milletvekilliği içinse CHP ve HDP çekişiyor, her ikisine de eşit şans tanınıyor. CHP’nin avantajı yine aday gösterilen milletvekili Ensar Öğüt’ün popülaritesinin yüksekliği. Ancak CHP’nin yerel yöneticilerinin ‘Fazla popüler olma çabası toplumsal tabanla bütünleşmiyor’ eleştirileri de dezavantajı.

***Bir Mayıs Daha Gitti, Aktaş Yine Açılmadı..

53 Yıldır açılması beklenen ve her seçim öncesi ‘Mayıs ayında açılacak’ denilen Çıldır Aktaş Gümrük Kapısı geride kalan 2015 Mayıs ayında da açılmadı.
Göle’de Orman İşletmesi ve TİGEM’de Açılmadı!

Çıldır Aktaş Gümrük Kapısının açılmamasına tepki gösteren Ardahanlılar başta Ardahan Organize Sanayi olmak üzere, kapatılan Göle Orman İşletmesi, TİGEM’in açılmamasına da tepki göstermekteler. AK Parti döneminde kapatılan Çıldır Adliyesi gibi Göle, Hanak, Damal Cezaevleri, Askeri Şubeler, Ortakent ve Aşıkşenlik Beldelerinin kapatılmasının hızla devam eden göçü daha hızlandırdığını belirten Ardahanlılar verilen sözlerin bugüne kadar yerine gelmediğinde yakındılar.
13 Yıldır iktidar olan AK Parti’nin önce Hanak Ortakent (Büyük Nakala) Belde Belediyesini, ardından Göle Köprülü (Gorevng) Beldesi Belediyesini, sonra da Çıldır Aşıkşenlik (Suğara) Belediyesini kapatan, daha sonra ilçe cezaevlerini, askeri şubelerini, Ardahan Kan Merkezini kapatırken, Posof Türkgözü Gümrük Kapısında açılacağını seçim tahütnamesine koymasına karşı Sınır Ticaret Merkezini kurmadığından yakınan Ardahanlılar Göle Orman İşletmesi ve TİGEM’in hala açılmadığını ve bu yönde verilen sözlerin yerine gelmediğini belirtmekteler.

**Göle’de Orman İşletmesi ve TİGEM’de Açılmadı!

Türkiye’nin Gürcistan ve Ermenistan’a komşu olan Ardahan’ın Çıldır ilçesi sınırında ki Aktaş Gümrük Kapısı yine açılmadı.
Hükümetin 13 yıldır her yıl ‘Mayıs ayında açılacak’ dediği Çıldır Aktaş Gümrük Kapısının 2015 Mayıs’ında da açılmaması Çıldırlıların olduğu Ardahanlıların da tepkisine neden oldu.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Ardahan’a gelirken başta Aktaş Gümrük Kapısı olmak üzere 13 yıldır beklenen hizmetlerin neden hala gerçekleşmediğini yetkililere sorup, sormayacağın da merak edildiği Ardahan’da Aktaş gibi bir çok yatırımın bu yılda gerçekleşmeyeceği görülmektedir.

**ON BİN OY ONLARA..

Kısa bir süre kalan genel seçimler öncesi hangi partinin ve adayının nerede nasıl oy alacağını hesaplayan seçim uzmanları Ardahan'ı 70 bin üzerinde olan oyunu dağıtmaya devam ediyor.

***ON BİN OY ONLARA..

Ardahan merkezde 25 bin 177, Göle'de 19 bin 386, Çıldır'da 7 bin 607, Hanak'ta 7 bin 226, Posof' ta 6 bin 639 ve Damal'da 4 bin 398 oyu günü birlik parti ve adaylarına dağıtan Ardahan'daki seçim uzmanları toplam 70 bin 733 olan Ardahan oyunun 10 binini potaya koymadıkları DSP, Vatan Partisi, Saadet Partisi ve diğer küçük partilere dağıttığı görülmektedir.
10 bin oyu irili ufaklı partilere ayıran Ardahan'daki seçim uzmanları 10 bin oyunda sandığa gelmeyeceğini hesaplara katarak geriye kalan 50 bin oyu 4 partiye ve bağımsız adaya ayrılmış görülüyor.
Ak partinin Göle merkez ve Posof ta beklediği oyu alması halinde Ardahan ın 2 milletvekillinden birini, CHP’nin Damal, Hanak ve Ardahan merkezde, HDP’nin ise Ardahan, Hoçvan, Göle ve Hanak ve Damal'dan alacağı oy hesapları tutarsa bir milletvekillini hesaplayan Ardahan’da ki seçim uzmanları, bağımsız adayında seçimi zorladığını tahminleri arasına koydukları görülmektedir.
50 bin oyu 5’e bölen Ardahanda ki seçim uzmanları seçime kısa bir süre kaldığı şu günlerde HDP’yi en şanslı, şu an mevcutta milletvekilleri olan CHP ve AKP’yi de şanslı gördükleri , MHP’ye ise 7 ila 8 bin arasında oy verdiği gözlemlenmektedir.
Ardahan bağımsız milletvekili adayı Saffet Kaya nın 2015 genel seçimlerinin tahminlerini alt üst ettiğini ve seçimi kazanacak olan adayların arasında en güçlü isim olduğunu da göz ardı etmiyorlar.

**DSP GÜRCİSTAN'A DAYANDI..

Genel seçimler öncesi seçim çalışmalarına ara vermeden devam eden Demokratik Sol Parti Ardahan Milletvekili Adayı Mali Müşavir Ömer Türkoğlu başta kendi ilçesi olan Posof’ta olmak üzere Ardahan İl genelinde seçmeni dolaşmaya devam ediyor.
Seçimlerde süpriz yapacaklarını belirten Demokratik Sol Parti Ardahan Milletvekili Adayı Mali Müşavir Ömer Türkoğlu başta CHP olmak üzere diğer partilerin 2015 Genel Seçimlerinde seçmenden ders alacak
partiler olacağını söyledi.
Son seçmen gezisinde Gürcistan'a komşu Türkgözü (Badele) köyüne giden, buradan da Türkgözü (Badele) Gümrük Kapısında çalışanlara uğrayan Demokratik Sol Parti Ardahan Milletvekili Adayı Mali Müşavir Ömer Türkoğlu seçimde 10 binde az oy almayacağını belirtti.

**Çıldır Saffet Kaya Diyor..

ARDAHAN BAĞIMSIZ MİLLETVEKİLİ SAFFET KAYA ÇILDIR’DA MİTİNG GİBİ TOPLANTI YAPTI..

Yaklaşan Genel Seçimlerin artık son virajına girildiği bu günlerde ortaya koyarken Ardahan Bağımsız Milletvekili Adayı Saffet Kaya her gittiği ilçede, köyde yoğun ilgiyile karşılanmaya devam ediyor.
Çıldır’da halkın yoğun ilgisiyle karşılanınca adeta miting yaptı.
Çıldır mitinginde bir konuşma yapan Saffet Kaya şunları söyledi;
Ardahan’a ve İlçelerine benim dönemimde kazandırdığım projelerin başka illere gitmesinin hesabını her zaman, her yerde soracağım ve bu projelerin neden başka illere gittiğini birilerinin çıkıp bu halka anlatması gerektiğini sizlerin huzurunda birdaha tekrarlıyorum. Benim kimseyle hesabım yok.. Keşke Ardahan benden başarılı insanlar çıkarabilse, bende bu gün gelip o başarılı insanlara çalışsaydım.. Çünkü bizim başarısızlığa tahammülümüz yok. başarısızlık tüm Ardahan’a zarar vermektedir.
Çıldır Aktaş Sınır Kapısına ben yaklaşık 15 yıldır açılması için uğraşan biriyim. Birileri şimdi çıkmış sahiplenip, buradan siyasi rant elde etmeye çalışıyorlar. Hani Mayıs ayında açılacaktı. Çıkıp bu yönde gazetelere konuşanlar ne oldu, neden açılmıyor? Sizler bunun hesabını 7 Haziran’da sormayacak mısınız?
Çıldır Aktaş Sınır kapısının açılması tamamen Türkiye ile Ermenistan ve Azerbaycan arasında bir sorundur. Bu sorun aşılmadan bu kapı açılması şimdilik zordur. İnşallah Ardahan’da Üniversite bize nasip olduğu gibi bu kapının açılması da bize nasip olacaktır.
Ben kendi Dönemimde Bu Memlekete 27 Bakan getirdim ve her getirdiğim bakanı bir projenin gerçekleşmesi için gecemi gündüzüme kattım.. Ama ne yazık ki aldığımız projelerimiz elimizden gitti. Bunu sizlerin hepsi yani tüm Ardahanlılar Çıldırlılar bilmektedir.
Sizler Gümrük Atrepollerinin Çıldır’a konulacak projesinin nerelere gittiği hesabını neden sormuyorsunuz?
Bu Gümrük Antrpolleri Yaklaşık 50 Milyon Dolarlık bir yatırımdı. Bu yatırım Çıldır’a konulsaydı kaç kişi buradan ekmek yiyecekti? Biz bunların hesabını yaparak, bu projenin Çıldır’a konması için çalıştık. Ama ne yazık ki talihsiz dönemde elimizden gitti.’ dedi.

Seçimlere Bir Hafta
Yazar Fakir


Ardahan'da Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin


Facebook'ta Paylaş

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin
SİTEMİZE REKLAM VERMEK İÇİN;
0. 535 418 32 58 NOLU TELEFONUMUZU ARAYABİLİRSİNİZ..

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yazarlarımızı okuyor musunuz?

YAZIYORSAM SEBEBİ VAR
AK Parti Posof’a Ne Verdi?

Fakir Yılmaz Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşYeniden milletvekili olmak için çırpınan Orhan Atalay’ın Göle’de Kürtçe türkü söyleyip, Posof’ta ‘Tayyip Ardahan Havadis Erdoğan’ın adayıyım’ kazanması hayal olan 2. sıra adayı ‘Yunus Baydar Posoflu’ dediği bir süreçte benim de Posoflulara bir sorum olacak..
Atalay 4 Yıl boyunca Posof’a ne yaptı?
4 yıldır bozuk olan Posof yolunu mu yaptı?
Türkgözü Gümrük Kapısını mı çalıştırdı?
Ilgar’a tünel mi yaptı?
Posoflu bir kaç kişiyi işe mi koydu?
AK Parti HES’leri Posof’un kalbine yerleştirirken Posofluların derelerini kuruturken, Posof’un içinde geçen doğal gazı Posoflulara mı verdi?
Bilemiyorum ama göçün tüm hızıyla devam ettiği Posof’ta kalan bir kaç yaşlıya maaş vermekten öte AK Parti Posoflulara ne yapmış?
Yoksa Hastanesine doktormu verdi ki Posoflu AKP’ye oy versin..

**Yarım Oy Barajı Yıkacak..

Ardahan Havadis Türkiye Partisi olması gerektiğine dikkat çekildikten sonra tüm Türkiye halkları ile buluşan ve çoğu kadın olmak üzere her kesimden aday gösteren HDP’nin önüne konulan barajın yıkılması için birinci görevin Kürtlerin olduğunu öne süren Türklere ve kararsızlara sesleniyorum..
Eğer siz bu ülkenin önünü açmak, eğer siz, ‘bu ülkede ki Kürtlerle kardeşiz’ diyor ve gereğini yapmıyorsanız 2015 Genel Seçiminin tüm yükünü Kürtlere ve dünya da eşi benzeri olmayan %10 seçim barajını yıkmaya çalışan HDP’nin üzerine atamazsınız..
Çünkü yıkılmaya çalışılan %10 seçim barajını yıkmaya ne Kürtlerin, nede sağduyulu Türklerin, seçmenin gücü yetmez..
Bu nedenle; MHP’ye, CHP’ye, hatta AK Parti’ye verilen bir oy bir millet
ekili seçeceğini, ama %10 barajını yıkmak için verildiğinde 60-70 millet
vekili olacağını anlamak ve gereğini yapmak gerekir.
Çünkü yarım oyun barajı ancak yıkacağını her seçmen iyi bilinmelidir..

**Kürtler Meclis Dışında mı Kalacaksınız?

‘Siz bakmayın, Kürtler bağırır, çağırır ama kendilerine oy vermezler.. Yine gidip başka partiye oy Ardahan Havadis verirler.. Hatta satılırlar’ diyerek aşağılanan Kürtler sizi meclisin dışında mı kalacaksınız?
Evet, evet.. ‘Siz bakmayın, Kürtler bağırır, çağırır ama kendilerine oy vermezler.. Yine gidip başka partiye oy verirler.. Hata satılırlar’ siz Kürtlere diyorum..
‘Dağda değil, ovada siyaset yapın’ denilip, ovaya bırakılmayan Kürtler, Meclisin dışında bırakılmak istenen Kürtler size diyorum..
Siz hala bir başka yere oy vermeyi mi düşünüyorsunuz?
‘Kardeşiz’ deyip, meclise almak istemeyenlerin seçimden sonra başınıza gülüp, ‘Bak demiştik, Kürtler kendilerine oy vermez, bağırır, çağırır ama sandığa gidince oyu kendisine vermekten aciz kalırlar’ mı dedirteceksiniz?.
Bilmem ama Türkiye Partisi olun deyip, ama bu ülkenin partisini meclise sokmak istemeyenler ile Kürtler 7 Haziran da sandık başına gidiyorlar..
Bakalım.. Kürtler mi, onları meclise sokulmak istemeyenler mi kazanacak..

**Yarım Oy Barajı Yıkacak..

Türkiye Partisi olması gerektiğine dikkat çekildikten sonra tüm Türkiye halkları ile buluşan ve Ardahan Havadis çoğu kadın olmak üzere her kesimden aday gösteren HDP’nin önüne konulan barajın yıkılması için
birinci görevin Kürtlerin olduğunu öne süren Türklere ve kararsızlara sesleniyorum..
Eğer siz bu ülkenin önünü açmak, eğer siz, ‘bu ülkede ki Kürtlerle kardeşiz’ diyor ve gereğini yapmıyorsanız 2015 Genel Seçiminin tüm yükünü Kürtlere ve dünya da eşi benzeri olmayan %10 seçim barajını yıkmaya çalışan HDP’nin üzerine atamazsınız..
Çünkü yıkılmaya çalışılan %10 seçim barajını yıkmaya ne Kürtlerin, nede sağduyulu Türklerin, seçmenin gücü yetmez..
Bu nedenle; MHP’ye, CHP’ye, hatta AK Parti’ye verilen bir oy bir millet
ekili seçeceğini, ama %10 barajını yıkmak için verildiğinde 60-70 millet
vekili olacağını anlamak ve gereğini yapmak gerekir.
Çünkü yarım oyun barajı ancak yıkacağını her seçmen iyi bilinmelidir..

**Katli Vaciptir..

Ardahan Havadis Her söylediği kısa bir süre sonra çürütülen Başkan Recep Tayyip Erdoğan yine çok kızmış ve yine bir gazetecinin hemen, hemde casusluktan tutuklanması için bağımsız savcılığa şikayet etmiş.. İşte başkanın son açıklaması;
MİT TIR'LARI KONUSU, "BU HABERİ YAPAN KİŞİ BUNUN BEDELİNİ AĞIR ÖDER" Bu olay Bayırbucak Türkmenleri ile alakalı bir konu. İnsani yardım konusunda şuanda Bayırbucak Türkmenlerine yardım ediyorlar bu söylenmiştir. MİT'e yönelik atılan o iftiralar bir ajan bir casusluk faaliyetidir ve bu gazete de bunların arasına girmiştir. Bununla ilgili ben avukatlarıma talimatı verdim ve davayı anında açtım. Burada hakikaten samimi dürüst olan, onlara verdiğimiz eğitimi çok samimi olarak açıklarlar. Bu haberi yapan kişi bunun bedelini ağır ödeyecek öyle bırakmam onu.’ diyerek en son olarak Gazeteci Can Dündar’ı hedef gösteren başkanın başkanlığı 7 Haziran’da yapılacak olan seçimler ile resmen teyit edilirse Can Dündar ve içlerinde başımın da bir çok kişinin aynı gün başı kesilecek gibi..
0.535.418 32 58-fakiryilmaz323@hotmail.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?

KADINCA/Selmi Yılmaz
HDP Türkiye Partisidir..

Ardahan Haberi Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşPazar günü yapılacak olan genel seçimler öncesi yoğun bir tempo ile çalışan partiler ve adayları en çok Ardahan Haberi oyun almaya çalıştıklarını izlemeye, görmeye, yazmaya devam ediyoruz.
Bu seçimin iktidar partisi ile HDP arasında olduğunu herkesin kabul ettiği bir süreçte HDP’nin Türkiye partisi olma istemi de her geçen gün biraz daha kabul görüyor.
Ardahanlı seçmenin büyük bölümünün de HDP’nin Türkiye Partisi olacağına inandığını da gördüğümüz şu günlerde HDP’nin de bu yönde attığı adımlarda çok ama çok önemsenmelidir.
Dünyada ki tüm ülkeler de olmayan %10 barajını aşmak isteyen bunun içinde seçmenden gerekli desteği veren toplumun büyük kesimi HDP’yi Türkiye Partisi etme isteğini de açıkça görüyoruz.
Bu nedenledir ki; AK Parti’ye, CHP’ye, MHP’ye ve diğer partilere oy verenlerde HDP’yi baraj üstüne çıkarma isteği en doruktadır..
İşte seçimlere çok kısa bir süre kaldığı şu günlerde ülkenin partisi olmak isteyen HDP’ye her duyarlı seçmen destek vermelidir diye düşünüyoruz.
Haydi o zaman bu ülkenin güzel geleceği için AK Parti, CHP, MHP ve HDP’nin olduğu bir meclis için hep el ele verelim..
Verelim ki güzel günler ülkenin olsun..

**Saffet Kaya Partisi..

Ardahan Haberi Kısa bir süre kalan genel seçimler öncesi yoğun bir tempo ile çalışan adayların başında gelen Ardahan Bağımsız Milletvekili Adayı Saffet Kaya mevcut partilerin adayları ile değil, partilerin genel merkezi ile yarışıyor desek inanın..
Çünkü adeta bir parti kurup, seçim çalışmalarını yürüten Saffet Kaya’nın Ardahan’da ki seçim tahminlerini de alt üst ettiğini, bu nedenle biz dahil kimsenin seçim sonucunu tahmin etmekte bir hayli zorlandığını da belirtmekte fayda var..
Evet, 8 Haziran yani bu hafta sonu yapılacak olan genel seçimlere Ardahan bağımsız Milletvekili Adayı Saffet Kaya Ardahan’da ki siyasi dengeleri alt üst etmiş durumda..
Çünkü Kaya’nın başta Ardahan merkezde olmak üzere Göle’de, Hanak’ta, Damal’da, Posof’ta ve Çıldır’da büyük bir çıkış yakaladığı ve bu çıkış ile rakipleri olan partilerinde hesaplarını alt üst ettiğini belirten Ardahan’da ki seçim uzmanları Saffet Kaya’nın 4. kez milletvekili olma isteminin olağanüstü bir istem olduğunu belirtmekteler.
Saffet Kaya Partisinin 8 Haziran da ne yapacağı ve Ardahan’da ki seçimlerin sonucunu da belirleyecek isim olduğunu kabul etmek gerekir..
Kısacası; Ardahan’da seçimi belirleyecek olan isim ve parti Saffet Kaya Partisi.
Durun bakalım bir kaç gün kaldı..

**Ardahan’da son durum..

Ardahan Haberi Kentin genel nabzını tutmaya çalıştığımız şu günlerde seçim yoğunluğu içinde bir çok habere konu sorunu ya rutin, yada hiç görmeden geçtiğimizin farkındayız..
Gerçi sadece bizim değil, tüm ülkenin birinci gündemi seçim olduğunu bilsekte siyasi ve idarecilerinde başta bozuk yollar olmak üzere kent genelinde yaşanan sorunları ötelediğini ve her şeyi seçime endekslediğini de görmüyor değiliz..
Evet gündem seçim..
Gündem Ardahan’ın yeni iki milletvekilinin kim olacağı..
İki milletvekilinin birini AK Parti’mi?
Yoksa CHP’mi?
Belki de HDP’nin olacağının hesaplayıp durduğumuz şu günler de 4. kez milletvekili olabileceği ileri sürülen Saffet Kaya’nın yoğun bir şekilde tartışılmaya devam ediyor..
HDP’nin yaklaşık 3 aydır önde olduğu ama bu öndeliği sandığa taşıyıp, taşıyamayacağı da çok tartışılan Ardahan’da AK Parti’nin ülke genelinde olduğu gibi Ardahan’da kan kayıp ettiği, CHP’nin ise AK Parti’den daha zorda olduğu buna neden olan ise Saffet Kaya’nın alacağı oyların olduğunu da görmekte, izlemekteyiz..
Evet Ardahan’da MHP’nin alacağı oyları da unutmadan sonucu bizler değil, 7 Haziran’da ki sandık ortaya koyacak gibi..

**Ne oldu yoruldunuz mu?

Seçimlere son bir kaç gün kaldığı şu günlerde başta iktidar partisi AK Parti olmak üzere, CHP, HDP, MHP, Bağımsız Aday, ve diğer partilerde yorgunluk belirtileri görülmeye başladı.
Ardahan Haberi Adeta, ‘Bizden bu kadar artık ne olacaksa olsun’ denilerek yarışını şimdiden terk edildiğini gözlemlediğimiz geçtiğimiz hafta Saffet Kaya’nın çıkış yaparken, bu seçimlerin galibi olacağı şimdiden ileri sürülen partilerin ve adaylarının ortalıkta görülmedikleri, sorduğumuzda ise ‘Yok canım, çalışıyoruz, köylerdeyiz’ diyerek savunma yapıyorlar.
Ama gözle görülür bir yorgunluk yaşayan partiler ve adaylarının aylardır yaptıkları çalışmaların özellikle de adayları bir hayli hırpalandığı ve ‘Şu seçim bitse de, kurtulsak’ dediklerini his eder gibiyiz..
Ve en önemlisi gözden kaçan diğer bir önemli konu da partilerin ve adaylarının kendi başlarına miting yapma cesaretinde bulunamadıkları dikkatlerden kaçmıyor.
Evet, başta yeniden milletvekili seçilecek kadar oy alacağını ileri süren Saffet Kaya olmak üzere iktidarım, en güçlüyüm diyen AK Parti, AK Parti’nin en güçlü rakibiyim, yeniden milletvekili seçileceğiz’ diyen CHP ve diğerleri neden tek başlarına miting yapa
mazlar.. Sizce kendilerine güvenleri mi yok?


Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ARDAHAN'DAN EN SON HABERLER..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**ORHAN ATALAY'IN EŞİ NEREDE?
Genel seçimlere çok kısa bir sürenin kaldığı şu günlerde partiler ve adayları yoğun bir tempo ile çalışırken, bazı partilerde yaşanan huzursuzluklarda gün yüzüne çıkmaya başladı.

**Seçimin Kaderini Kadınlar Belirleyecek..

Genel seçimler öncesi son viraja giren partiler ve adayları kadın seçmeni etkilemek için başta partilerinin kadın kollarını olmak üzere tüm argümanlarını harekete geçirdiler.

**KADINLAR EŞLERİNİ DİNLEMEYECEK KORKUSU!

70 Binin üzerinde seçmeni bulunan Ardahan’ın kadın seçmeninin erkeklerden daha fazla olduğunu tespit eden partiler son haftada kadın seçmene yönelik çalışmalar başlattılar.
Partilerin yanı sıra erkek seçmeninde kadınların kendilerini dinlemeyeceğinden korktuğu görülen Ardahan’da kadın seçmenin erkekleri dinlemediği de ileri sürülüyor.

**BAYDAR'IN EŞİ SAHADA, ATALAY'IN EŞİ ANKARA'DA..

Yaklaşan genel seçimler öncesi kadınların kullanacağı oyları etkilemeye çalışan partiler ve adayları kadın kollarınıda harekete geçirdiği görülürken, kadın oylarını kendisinde sayan AK Parti'nin adayı Orhan Atalay'ın eşi ve çocuklarının ortalıkta gözükmezlerken, aynı partinin 2. sıra adayı Veteriner Hekim Yunus Baydar'ın eşinin yanı sıra CHP Adayı Ensar Öğüt'ün, Ardahan Bağımsız Milletvekili Saffet Kaya'nın, HDP'nin Doktor Adayı Taşkın Aktaş'ın eşinin eşlerinin seçimi kazanması için büyük bir çaba harcadığı dikkatlerden kaçmıyor.

**ÖĞÜT, “İKTİDAR HAZIRLIĞI YAPIYORUZ”

CHP Ardahan milletvekili ve Milletvekili Adayı Ensar Öğüt, diğer aday hukukçu Sezgin Kaya, İl başkanı Fevzi Uygur, Yönetim kurulu üyeleri ve partililerle birlikte Ardahan merkez esnafını kapı kapı gezip onları dinlediler.
Her zamanki gibi esnafların yoğun ilgisi ile karşılanan Öğüt ve beraberindekiler, uğramadığı esnaf bırakmazken, bir taraftan esnafın sıkıntılarını dinlediler bir taraftan da CHP iktidarında gerek Ardahan için gerekse esnaflar için yapılacak hizmetleri ve önlemleri anlattılar.
Çok sayıda proje hazırlığı içinde olduklarını ve Ardahan için yeni bir dönemi açacaklarını dile getiren Ensar Öğüt, CHP iktidarında Esnaf ve sanatkarlara faizsiz kredi kolaylığı sağlanacağını, 40 dereceye kadar ağır kış ve iklim koşullarında siftah yapmadan dükkan kapatan esnafımıza vergi kolaylıklarının sağlanacağını söyledi.
Ardahan’ın geçim kaynağı olan hayvancılığın gelişmesi için çiftçilerin borcunun silinmesi, kredi kolaylığı sağlanması ve aile işletmeciliğinin gelişmesi için köylerdeki ev ve ahırların yeniden yapılarak modern hale getirilmesi…
Öğüt, iktidarlarında yapılacak ilk işlerden birinin Ardahan’a Hava Limanın yapılması olacağını, bunun da uluslararası bir Hava Limanına dönüştürüleceğini de ifade eden Öğüt, Ardahan’ın geçim kaynağı olan hayvancılığın gelişmesi için çiftçilerin ve borcunun silineceğini, kredi kolaylığı sağlanacağını, köylerdeki ev ve ahırların yeniden yapılarak modern hale getirileceğini de vurguladı.
Genç nüfusu Ardahan'da tutmak için KİT ve Özel Sektör tarafından üretim tesislerinin açılacağını, gençlere iş bulunacağını da dile getiren Öğüt, ithal hayvan ve ithal et getirilip, köylü ve çiftçiye darbe vurulmayacağını, çiftçiye destek ve teşvik program ve projeler uygulanacağını söyledi.
Öğüt ve beraberindekiler esnafların isteklerini de not aldılar. Esnaflar pahalılıktan, vatandaşta para olmamasından ve iş yapamamaktan şikayetçi oldukları görüldü. Öğüt, seçim sonrası yine ziyarete geleceklerini vurguladı.

**BELEDİYE BAŞKANI KÖKSOY: 2 ALSAK İYİ OLACAK AMA BİR ZOR ALACAĞIZ GİBİ..

7 Haziran'da yapılacak olan genel seçimlere çok kısa bir süre kalırken partiler ve adayları da iyiden iyiye gerilmeye başladı.
AK Parti, CHP, HDP, MHP ve Bağımsız Milletvekili Adayı Saffet Kaya'nın kıran kırana bir seçim yarışı içinde oldukları görülen Ardahan'da milletvekili olduğu süre boyunca seçmenin telefonlarına çıkmamakla eleştirilen, kendi ilçesini Ardahan'a bağlayan kara yolu gibi köy yollarını yaptıramadığıyla suçlanan AK Parti Ardahan Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay'ın kan kaybı yaşamaya devam ederken, en güçlü rakipleri olan CHP Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt, HDP Ardahan Milletvekili Adayı Dr. Taşkın Aktaş ve Ardahan Bağımsız Milletvekili Adayı Saffet Kaya ile MHP Adayı Bülent Ulutaş mevcut oylarını yükseltme derdine düşmüşler.

**BAYDAR RAHATSIZ!..

Yaklaşan genel seçimler öncesi bir hayli zorda olan AK Part'nin Ardahan Belediye Başkanı Faruk Köksoy özel bir sohbette, 'Bana soracak olursanız hizmet için AK Parti Ardahan'da iki milletvekilinide almalı, ama gelin görün ki biri bile zor alacağız' dediği öğrenilirken, AK Parti 2. Sıra Adayı Veteriner Hekim Yunus Baydar'ın başta AK parti İlçe Başkanınından olmak üzere AK Parti'nin İl ve İlçe yönetimlerinden beklediği çalışmayı görmediği ve buna çok kızdığı bilgileri alındı.

**CHP'DE GÖSTERMELİK BİRLİKTELİK Mİ?

AK Parti'nin ülke genelinde olduğu gibi Ardahan'da da kan kaybı yaşadığı görüldüğü şu günlerde özellikle merkezde görülmeyen CHP'de bir toparlamanın olduğu ama bu toparlamanın ne kadar ciddi olduğu yönünde şüphelerin olduğu görülmekte.
Başta Mete Özdemir ve Serhat Aslangörür gibi CHP'liler olmak üzere bir çok isimin küskünlüğü bir kenara bırakıp, Öğüt ile birlikte görülüp, esnaf ziyaretine çıktığı görülen Ardahan'da bu manzaranın ne kadar ciddi, ne kadar göstermelik olduğu 7 Haziran akşamı sandıklarda çıkacak oylar iel görülecek gibi.

**HOÇ/FED KENDİSİNİ GÖSTERİP, GİTTİ..

AK Parti'nin vatandaş ve seçmenle diyalog kuramadığıyla eleştirilen Orhan Atalay'ı 2. kez 1. sıra adayı göstermesi, CHP'nin Ensar Öğüt'ü 4. kez aday etmesi nedeniyle eski oyları alamayacağı konuşulan Ardahan'da seçimlere kısa bir süre kalmasına karşın en iddialı parti olarak gösterilen Halkların Demokratik Partisinin bu iddiasını seçim sandığına götürüp, oya çevirip, çevermeyeceğinin yoğun bir şekilde tartışılmaktadır.
Başta Hoçvan ve Göle'de alacağı oylara Hanak ve Damal'da gelecek oyları ekleyip, Posof ve Çıldır oyları ile bir milletvekili çıkarmayı hedefleyen HDP'nin İl ve İlçe Teşkilatlarının olağanüstü çabası diğer partilerin teşkilatları tarafından da takdirle karşılandığı görülürken, HDP'nin CHP gibi Ardahan dışından yeterli desteği göremediği dikkatlerden kaçmıyor.
Son olarak Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu eski Başkanı ve HDP İstanbul Milletekili Adayı Turgut Öker, İstanbul Sultangazi Cem Evi Başkanı Zeynel Odabaş, Damallı HDP Ardahan Millvetekili Aday Adayı Güven Kokart'ın Ardahan'a gelerek seçim çalışmalarına katıldığı HDP'nin başta İstanbul'da bulunan Hoç/Fed'den olmak üzere bu partiye yakın siyasilerden gerekli desteği görmediği dikkatlerden kaçmazken, Hoç/Fed Başkanı ve bir kaç yöneticisinin HDP eş Başkanı Figen Yüksekdağ'ın ziyaretinde Ardahan'a gelip, görünüp ortadan kayıp oldukları görüldü.

**Demokrat Parti İl Başkanından, Genel Başkanına Yaylım Ateşi..

Milliyetçi Hareket Partisinin Ardahan'da taban olarak saydığı 5 bin ila 6 bin oyunu bu seçimde 10 binin üzerine çıkarmayı hedeflediği ancak yetersiz bir seçim çalışması dolaysıyla kamuoyuna 'MHP bir milletvekili alacak' dedirtemediği gözlenen Ardahan'da adayları saha da görülmeyen Demokrat Parti İl Başkanı Kutluhan Aktaş kendisine ait facebokk sayfasında DP Genel Başkanı Gültekin Uysal'a ateş püskürttüğü görüldü.
'DEMOKRAT PARTİSİ KURUÇUSU VE LİDERİ ,ADNAN MENDERES PARTİNİ ŞEBEKELER VE HIRSIZLAR İÇİNİ BOŞALTIYORLAR.FORMAT ÜZERİNDEN ADAYLAR KOYMUŞLAR BİTİRMEK İÇİN ELLERİNDEN GELENİ YAPIYORLAR SEÇİM ATMOSFERİNDE TATİL YAPIYORLAR .YALAN YANLIŞ ADAYLARLA YANLIŞ BÖLGELERDE GÖSTERMELİK İŞLERLE BU PARTİYİ BU COÇUK HİÇ BİR YERE TAŞIYAMAZ ,GÜLTEKİN UYSALLA OLAÇAK BİR İŞ DEYİL .70 YAŞ ÜZERİ İNSANLARLA PARTİYİ DİBE VURMUŞLAR.' diyerek, 'Bu partiyi bu çocuk bir yere taşıyamaz' genel başkanını yeterli görmediğini kamuoyuna ilan etti.

**HERKES SEÇİLMİŞ, ANKARA'DA EV BAKTIRIYOR!

10 Bin oyu zorladığı görülen MHP'lilerin '17 bin oy alacağız' dediği, ülke genelinde olduğu gibi Ardahan'da puan kayıp eden AK Parti'nin geçen seçimden daha çok oy alacağını iddia ettiği, CHP'lilerin 'En rahat biziz, ikiyi çıkaracağı' dediği, Saffet Kaya'nın yeniden milletvekili olacağını belirttiği görülen şu günlerde Ardahanlılar, 'bazı adayların 7 Haziran'dan önce kendisini milletvekili görüp, şimdiden Ankara'da ev baktırıyor' diyerek adayları gülümseyerek izlediği de görülmekte.

**DSP'DE UMUTLU..

HDP, AK Parti, CHP, MHP ve Bağımsız Aday Saffet Kaya kadar yoğun bir tempo ile çalışan partilerin arasında başta gelen diğer bir partide Demokratik Sol Parti ve adayı Mali Müşair Ömer Türkoğlu'da bir hayli umutlu olması dikkatlerden kaçmıyor.
DSP gibi Vatan Partisinin de yoğun bir şekilde yürüttüğü seçim çalışmalarının devam ettiği Ardahan'da son bir haftadır gözle görülür bir çıkış yapan Ardahan eski Milletvekili Saffet Kaya'nın sağda çıkışını devam ettiği, HDP'nin ise iki aydır 'HDP Ardahan'da birinci' imajını sürdürdüğü de görülmeye devam ediyor.

**KAÇAN ALEVİ OYLARI TENCERE/TABAKLA TOPLANMAK İSTENİYOR?

Öte yandan özellikle CHP'nin kuzey kazaları ve yıllarca oyunu alıp, bir şey vermediği Alevilerin HDP'ye gideceği ileri sürülen oyları için atağa geçtiği, bu atağın başında gelen ise İstanbul Bakırköy Belediyesince bölgede bulunan Cem Evlerine dağıtılan tencere, tabak dağıtımı olduğu dikkatlerden kaçmıyor.
Damallı İstanbul Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu'nun Alevi oylarını etkilemek için harekete geçip, elinde bulundurduğu belediyenin imkanları ile Damal e Hanak'ta ki Cem Evlerinin ihtiyaçları olan tencere, tabak, sandalye, masalar getirip, dağıttığı, bununla yetinmeyip, bölge muhtarları ile bir araya gelip, toplantı yapacağı öğrenildi.
Tüm bunlara karşı her seçimde oylarını alıp, unutulan Alevilerin yöneldikleri HDP'den az geçmedikleri de alınan diğer haberler arasında oldu.

**Seni Baydar’da Kurtaramayacak! Bitişin Fotoğrafı!

Seçim çalışmaları için gittiği köylerde sıkça eleştirilen AK Partili Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay köylülerin tepkisine dayanamayan başını iki elinin arasına alıp, kara kara düşünmesi dikkat çekti..
‘Kazı çalınan beni arıyor’ diyerek seçmenin telefonlarına cevap vermediğiyle eleştiren AK Partinin profesör milletvekili Orhan Atalay bir hayli zorda.
7 Haziran’da yapılacak olan Genel Seçimleri dolaysıyla seçim çalışmaları için gittiği köylerde seçmenin eleştirilerine dayanamayan AK Parti Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay gelen eleştiriler karşısında ne yapacağını şaşırmış durumda.
Partisinin ülke genelinde oy kaybının daha fazlasının gittiği Ardahan köylerinde de yaşadığına şahit olan Atalay’ın en çok eleştirildiği yönü, bozuk köy yolları, telefonlara cevap vermemesi olurken, Atalay’ın başta Hanak ilçesinde olmak üzere Ardahan kuzey kazaları olan Çıldır, Damal ve Posof’ta yoğun bir şekilde eleştirildiği dikkatlerden kaçmıyor.

**GÖLE’DE DE DURUM FARKLI DEĞİL..

Geçtiğimi seçimlerde aldığı oyun yarısını alamayacağı konuşulan Orhan Atalay’ın kuzey kazalarında aldığı tepkilerin aynısını Ardahan merkezde ve Göle’de de aldığı görülürken, AK Patinin en çok oy kaybının Göle’de olacağı da öne sürülüyor.

**SAFFET KAYA ATALAY’DAN DAHA ÇOK OY ALACAK..

Kısa bir süre kalan genel seçimler öncesi olağanüstü bir oy kaybı yaşadığı görülen AK Partinin oylarının büyük bölümünün Ardahan Bağımsız Milletvekili Saffet Kaya’ya ve HDP’ye yöneldiği gözle görülürken, 2. Sıra Adayı Yunus Baydar’ı ikna etmek için ‘2’yi alacağı’ diye Atalay’ın kendi durumunun tehlikede olduğu da ileri sürülen iddialar arasında görülmektedir.

**AK PARTİ’DE Kİ EMANET OYLAR PARTİLERİNE GELDİ..

Öte yandan 3 dönemdir AK Parti’ye verilen oyların büyük bölümünün partilerine geri döndüğü bu partilerin başında gelenlerin MHP ve HDP olduğu dikkatlerden kaçmıyor.

**İMAMLAR O... CEMAAT NE YAPAR

****Dağ'da Siyasi Piknik..
Genel seçimlere kısa bir süre kaldığı şu günlerde son kozlarını ortaya koyan partilerden olan iktidar partisi AK Parti Yanlızçam Uğurludağ Kayak Tesislerinde cami imamları ile bir araya geldi. Ülke genelinde olduğu gibi Ardahan'da da zor da olduğu görülen iktidar partisi AK Parti ve Milletvekili Adaylarının cami imamlarından yardım istedikleri ileri sürülüyor..

**CAMİLER AK PARTİ'NİN, CEM EVLERİ CHP'NİN Mİ?

Seçimler öncesi tüm argümanlarını ortaya koyan partilerin başında gelen AK Parti'nin iktidarın gücünü kullanıp, camiler dalih tüm kamu dairelerini siyasi alana çevirdiği dikkat çekerken, CHP'nin de Cem Evlerinin eksiklerini tamamlayarak yıllardır oyunu alıp, bir şey vermediği Alevileri iknaya çalıştığı görülmektedir.

**MHP VE HDP EN DİRENÇLİ PARTİ..

Bu seçimlere bağımsız milletvekili olarak katılan Saffet Kaya'nın son bir hafadır çıkışta olduğu gözlenen Ardahan'da en dirençli partilerin Milliyetçi Hareket Partisi ile Halkların Demokrat Partisi'nin olduğu görülmektedir.
MHP'nin üç dönemdir AK Parti'ye emanet olarak verdiği oyları bu seçimde alacağı tartışılan Ardahan'da 10 bini geçip, rakiplerini zorladığı görülürken seçimlere bir hafta kalmasına karşın haline 'HDP Arahan'da 1. Parti' dedirtmeye devan eden HDP'nin Ardahan'da seçimlere asılan en dirençli parti olarak değerlendirilmekte.

**TÜRK VE TEPKİ OYLARI SAFFET KAYA'YA!.

AK Parti'nin 4 yıl boyunca halkın telefonlarına cevap vermemesi, 'Ya kazı çalınan beni arıyor' diyerek sorunlarla ilgilenmemesi ardından yeniden istenen adam olan Ardahan Bağımsız Milletvekili Adayı Saffet Kaya'nın başta Posof'ta olmak üzere Ardahan İl genelinde yükselişe geçtiği dikkat çekerken Saffet Kaya'nın Ardahan'da ki seçimleri belirleyecek isim olmaya devam ediyor.

**AK Parti'nin Filmi Bitti!.. THE END! (Son)

Resmiyette bakan olmayan, ama fiiliyatta bakan olan içişleri bakanı Efkan Ala ile Hayati Yazıcı'nın seçim çalışmaları ,için geldiği Ardahan'da ilgi görmeyince al acele Göle'ye gittiler. Göle'de de çarşıda ilgi görmedikleri için daha filim gösterimine başlamayan sinema da bir toplantıya katılan Efkan Ala'yı dinlemeye gelenler yeni sinemanın koltuklarını dolduramadılar.

**ARDAHAN'DA EL VERMEK İSTEMEYENLER DÜKKANLARI KAPATII!

Ülke genelinde olduğu gibi Ardahan'da da oy kaybına uğradığı gözle görülen AK Partinin iki kurmayı Ardahan'daydılar.
AK Parti'nin iki bakanını Ardahan'a getirerek, seçim çalışmalarına katan Ardahan AK Parti bakanların gelişinde 50-60 kişi toplayamadıkları dikkat çekerken, Ardahan'a gelip, esnaf ziyaretine çıkan bakanlarla merhabalaşmak istemeyen esnafın iş yerlerini kapattıkları dikkatlerden kaçmazken, bazı esnafların da bakanlara el uzatmadıkları görüldü.

**HDP'nin Göle'de Hedefi 7 Bin!

Ardahan Merkez de 25 Bin 177, Göle'de 19 bin 386 Bin, Çıldır'da 7 Bin 607, Posof'ta 6 Bin 639 ve Damal'da 4 Bin 698 oyun bulunduğu Ardahan'da AK Parti'nin en güçlü rakibi olan HDP'nin Göle'de en az 7 bin oyu alarak Ardahan genelinde alacağı diğer oylar ile en az bir milletvekili çıkarmayı hedefliyor.
Göle'de olduğu gibi Ardahan merkezde ve diğer ilçelerde olağanüstü bir oy kaybına uğrayan AK Parti'nin Göle Sinamasında yanlız kaldığı gibi il genelinde de yanlız kalmasının diğer bir nedeni de 7 Haziran Genel Seçimlerine Ardahan Bağımsız Milletvekili Saffet Kaya olmakta.

Kaya'nın bir parti kadar oy alabileceği tahminleri gerçekleşirse AK Parti Ardahan'da seçimi 4. parti olarak kalabileceği de ileri sürülmektedir.

**MHP 10 Bini Geçti..

HDP ve Saffet Kaya'nın alacağı oylarla büyük bir oy kaybına uğrayan AK Parti'nin diğer güçlü bir rakibide, Çıldır ve Posof'ta başta olmak üzere Ardahan merkezde aldığı oylarla 10 bini zorlaydığı ileri sürülen MHP olduğu görülüyor.
MHP'lilerin MHP'ye oy vermesi halinde MHP'nin Ardahan'da en çok oyu alan partiler arasında yer alacağını belirten MHP Ardahan Milletvekili Adayı Bülent Ulutaş 7 Haziran'da Ardahan'da kazanacak olan partini MHP olacağını belirterek, seçmen ziyaretlerine devam ettiği görülüyor.

*Ulutaş, MHP Dengeleri Değiştirdi..

Genel seçimler öncesi çalışmalarına devam eden partilerin başında gelen Milliyetçi Hareket Partisi Milletvekili Adayı Bülent Ulutaş MHP'lileri MHP'ye oy vermeye davet etti..
Milliyetçi Harekât Partisi Ardahan Milletvekili adayı Bülent Ulutaş, MHP'nin Ardahan'da siyasi dengeleri değiştirdiğini söyledi.
MHP Ardahan Milletvekili adayı Bülent Ulutaş, seçim süreciyle ilgili açıklamalarda bulundu. Ulutaş, 7 Haziran seçimlerine 10 Gün kaldı, Ardahan'da dengeler değişti ve MHP Ardahan'da dengeleri değiştirdi dedi.
Ulutaş, Milliyetçi Hareket Partisinin Ardahan'da şu anda başa güreştiğini iddia ederek, ''Yaptığımız çalışmalarda esnafından köylüsüne gördüğümüz ilgi gerçekten çok iyi ve olumlu tepkiler alıyoruz. MHP şu anda başa güreşiyor ve hiç ummadığımız yerlerden oy alacağız. Biz seçim sürecinde seçmenlerimize kendimizi anlatıyoruz ve bugüne kadar seçilen Saffet Kaya, Ensar Öğüt ve Orhan Atalay'ın ne yaptıkları belli. CHP Milletvekili Ensar Öğüt ve AKP Milletvekili Orhan Atalay'a seçmenden büyük tepki var ve bu tepkinin çoğunluğu MHP'ye yönelmiş durumda. İnsanlar yalnızca seçimi düşünmüyorlar, ayrıca ülkenin geleceğini de düşünüyorlar. Ülkenin geleceği için halkımızın Milliyetçi Hareket Partisine oy vereceğini düşünüyorum. MHP'ye büyük bir kayma var? Posof'da, Çıldır'da ve Ardahan'ın içinden alacağımız oy herkesi şaşırtacak.'' Şeklinde konuştu.
Ardahan'da paraya dayalı siyasetin terk edilmesi gerektiğini söyleyen Ulutaş, ''Ardahan'da çirkin siyaseti bırakalım, para'ya dayalı siyaseti bırakalım. İnsanları satın almaya çalışıyorlar, insanımıza para teklif ediyorlar. AKP'nin burada yaptığı siyasette şudur, memurları ve muhtarları tehdit ediyorlar. Muhtarlara hizmet vermeyiz diye tehdit ediyorlar? Bugüne kadar Ardahan'da hangi köye hizmet gitmiş ki bundan sonra bu hizmeti verecekler.'' dedi.
Ardahan'da CHP, AKP ve bağımsız adayın MHP'ye saldırdığını söyleyen Ulutaş, ''Ardahan'da CHP, AKP ve bağımsız aday da MHP'ye saldırmaya başladı. Sebebi ise, Milliyetçi Hareket Partisinin yükselişini gördüler. Biz Ardahan'da birinci parti olacağız, onun içinde Ardahan'dan ve Ardahanlıdan oy istiyorum. Çocukların geleceği için, gençlerin geleceği için, huzurlu bir kent için, huzurlu ilçeler için ben Ardahan'dan oy istiyorum Biz teröre de karşıyız, huzursuzluğa da karşıyız ve onun için Ardahan'dan oy istiyoruz. '' şeklinde konuştu.

Ardahan Haberleri **AK PARTİ KURMAYI ARDAHAN’ DAYDI..

Genel seçim çalışmaları kapsamında Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayatı Yazıcı, Eski İçişleri Bakanı ve Erzurum AK Parti Milletvekili adayı Efkan Ala, Ardahan milletvekili Adayları Orhan Atalay, Yunus Baydar, Belediye Başkanı Faruk Köksoy, İl Başkanı Yusuf Demirci ve çok sayıda Partililer, Seçim çalışmaları kapsamında Ardahan Şehir merkezinde esnafları ziyaret ettiler.
Ziyaret sonrası Basına açıklama yapan,Eski İçişleri Bakanı ve Erzurum AK Parti Milletvekili adayı Efkan Ala: Vatandaşlarımızla seçim değerlendirmesi yaptık ve onları ziyaret ettik, bir arada olduk. Hem Ülkemizin geldiği noktayı hem de hedeflerimizi bir araya getirip tartıştık, konuştuk. Seçim atmosferi, gayet güzel bir ortam var. İnsanlar önümüzdeki dönemin daha iyi olacağına inançlarını yinelediler. Bunu istikrara olan güvenini ortaya koyuyorlar. İstikrarın Türkiye’ye kazandırdıklarını çok iyi biliyoruz, yaşıyoruz. Şimdi burada Üniversitemiz var, 5 bine yakın öğrencimiz var, bölünmüş yollarımız, potansiyel hayvancılık bunu daha da geliştireceğiz, geliştirmek için bütünleşmiş bir sistem oluşturacağız, havza bazında çalışmalar yapıyoruz. Türkiye’nin hedefleriyle Ardahan’ın hedeflerini buluşturup yolumuza devam ediyoruz,dedi.

Ardahan Haberleri **Ardahan'ı Soyan Hırsızlar Yakalandı..

**VAN'DAN GELMİŞLER..

Ardahan'da yaşanan hırsızlıklar üzerine harekete geçen Ardahan İl Emniyet Müdürlüğü Asayis Büro Ekipleri Van'dan gelip, Ardahan'ı soyan hırsızları yakaladı.
Van'dan gelip, Ardahan ve Göle'de 2 evi, 2 iş yerini ve 3 aracı soyan hırsızların başta an'da olmak zere bir yerde hırsızlık yaptıkları da belirlendi.
İthal hırsızları kısa sürede yakalayan Asayiş Büro ekiplerinin başarısı Ardahanlılara rahat bir nefes aldırırken Adliyeye çıkarılan hırsızların çıkarıldıkları mahkemece tutuklanıp, Ardahan Kapalı Ceza Evine konuldukları da öğrenildi.
Son günlerde yaşanan hırsızlıklara son noktayı Ardahan İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Bürosu ekipleri koydu..


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Kayıp ettiklerini anlayınca
ERDOĞAN'A SIĞINDILAR!

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**KAYIP EDİYORUZ, GEL KURTAR BİZİ..

Alınan bilgilere göre Kars'a gelen Cumhurbaşkanına giden Ardahan AK Parti teşkilatlarının ısrarı üzerine seçime bir gün kala Ardahan'a gelecek olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için hazırlıklar başladı.

**Nereyi açacak?

Cumartesi günü Ardahan'da olacağı öğrenilen Erdoğan'ın Ardahan'da hangi açılışı yapacağı merakla beklenirken, AK Parti İl Teşkilatı ve Valiliğin Cumhurbaşkanının açacağı yatırımları sırlamak için çalışma başlattığı bilgileri de alındı.

**GAZETECİYİ BİZZAT ŞİKAYET ETTİ!..

Ardahan'a gelme hazırlığı yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Can Dündar hakkında, genel yayın yönetmeni olduğu Cumhuriyet gazetesinde geçen yıl Hatay ve Adana'da, MİT'e ait yardım tırlarının durdurulmasıyla ilgili, "gerçeğe aykırı bazı görüntü ve bilgiye yer verdiği" gerekçesiyle bireysel suç duyurusunda bulundu.
Haberi ekleme saati: 17.55-02 Haziran 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Adaylar oy, Seçmen su derdinde!

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşYıllardır başta içme suyu olmak üzere bir çok sorununun çözümünü bekleyen Ardahanlı vatandaşlar bugünlerde köylerine gelen siyasi parti ve adaylarına ateş püskürüyorlar.
Başta iktidar partisi milletvekili Orhan Atalay’ın ilçesine bağlı köylerde olmak üzere bir çok köyde hala içme suyu sorunu yaşayan Ardahanlı köylüler su ihtiyaçlarını eşeklerin sırtında karşılıyorlar.
2015 Yılının 6. ayına giren Türkiye’de hala 1920 manzaralarının yaşandığının göstergesi olan bu manzaranın ne zaman biteceğini soran Ardahanlı köylüler kendilerinden oy isteyen siyasilere merkeplerin sırtına attıkları su bidonlarını göstererek, ‘hani verdiğiniz sözler?’! diyerek tepkilerini ortaya koymaktalar.
Haberi ekleme saati: 21.17-01 Haziran 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ARDAHAN'DAN EN SON HABERLER..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**Elektrikleri seçime kadar kesmeyin..

Genel seçimler öncesi devletin ve belediyelerin imkânlarından yararlanıp seçim çalışması yaptığı ileri sürülen iktidar partisinin Aras Edaş elektrik işlerine seçimlere kadar elektrikleri kesmeyin emri verdiği ileri sürüldü.

Ardahan Haberleri **Dondurma sezonu başladı..

Havaların yavaş yavaş ısınmaya başladığı Ardahan da dondurma sezonu da başladı.
Başta çocuklar olmak üzere büyüklerinde zevkle tükettiği dondurma üretimine başlayan pastahane ve kafelerin yanı sıra gıda maddesi yapan iş yerlerinin de dondurma satışına başladığı gözlendi.

Ardahan Haberleri **Küçük Gelin Sayısında Artış!

Okulların kapanmasına kısa bir süre kaldığı şu günlerde küçük gelin sayısında artış olduğu gözlendi. Alınan bilgilere göre son bir ay içinde birçok kız öğrencinin evlenmek amacıyla kaçırılıp okullarından alındığı ileri sürülürken ailelerin ve yetkililerin bu konuda gerekli tedbirleri alması isteniyor.
Başta Göle'de olmak üzere Ardahan merkezde ve ilçelerde evlenmek amacıyla kaçan 'Küçük Gelinler' sayının 30’a ulaştığı öğrenildi.

Ardahan Haberleri **Esrar Eroin aspirin gibi satılıyor..

Türkiye genelinde 10 yaşa kadar indiği söylenen esrar ve eroinin Ardahan’da da tüketiminin arttığı öne sürülüyor.
Alınan bilgilere göre adeta en kolay bulunan ilaç olarak gösterilen aspirin gibi elden ele dolaştığı iddia edilen esrar ve eroinin özellikle gençler arasında büyük rağbet gördüğü ve bunu fırsat bilen satıcılarında Ardahan da cirit attığı öne sürülmektedir.

Ardahan Haberleri **Ardahan da kalp krizi geçirmeyin..

Sağlık camiasında devrim yaptığını ileri süren ancak göle devlet hastanesini beş yıldır bitiremeyen iktidar, doktor gönderdiği Ardahan Devlet Hastanesine tıbbi malzeme almıyor.
Tırnağı kırılanın Kars ya da Erzurum’a sevk edildiği Ardahan Devlet Hastanesinde anjiyo makinesinin olmadığı bu nedenle anında müdahale edilmesi gereken kalp krizi vak'alarında hayatlarını kaybedenlerin sayısında artış olduğu ileri sürülüyor.
Anjiyo cihazı gibi birçok tıbbi cihazında olmadığı Ardahan Devlet Hastanesinde Doktor sıkıntısının da olduğu alınan bilgiler arasında.

Ardahan Haberleri **Osman Kamacı Amcasını kaybetti..

Öte yandan İstanbul Kadıköy'de bulunan İmza Pastanesinin sahibi Ardahanlı iş adamı Osman Kamacının amcası olan Ziya Kamacı(87) hayata gözlerini yumdu.
Alınan bilgilere göre uzun süredir tedavi gördüğü hastanede hayatına göz yuman Ziya Kamacı, köyü olan Meşedibi (Morofka) ‘da defnedildiği öğrenildi.

Ardahan Haberleri **CHP’de yine istifa..

Milletvekili adaylarının belirlenmesi sırasında iki il başkanı değiştiren ve birçok yöneticisi istifa eden CHP’de yeni bir istifa daha yaşandı.
Alınan bilgilere göre CHP merkez ilçe sekreteri Turan Sural’ın seçimlere on gün kala partisinden ve görevinden istifa ettiği öğrenildi.

Ardahan Haberleri **Saadet Partisi Miting Yapamadı..

7 Haziranda yapılacak olan genel seçimler öncesi son kozlarını oynayan siyasi partilerden olan Saadet Partisi Ardahan mitingini yapamadı.
Alınan bilgilere göre geçtiğimiz gün Göle de çok az bir katılımla miting yapan Saadet Partisi Ardahan’da da miting yapmak için başvuruda bulunduğu ama kendisine verilen alanı beğenmediği için miting yapmaktan vazgeçtiği öğrenildi.
Alınan bilgilere göre CHP, Ak Parti ve HDP’nin miting yaptığı alanda yer isteyen Saadet Partisine PTT önü değil Ardahan şehir stadyumu yanı verilince mitingin iptal edildiği bilgisi alındı.

Ardahan Haberleri **Kurdelesini Kestiği Hayvan Pazarının Açılışını Eleştirdi..

Saadet Partisi Ardahan Milletvekili adayı Hakan Çapan, Ak Parti hükumeti döneminde Atatürk Mahallesinde yaptırılan Entegre Hayvan Pazarı'nın seçime kısa süre önce açılmasına tepki gösterdi. Geçtiğimiz gün açılışına katılarak kurdelesini kesen Hakan Çapan yaptığı açıklamada; ''Ey Milletvekilliğinin M'sinden anlamayan talihsiz popülist Prof. Ardahan'a bir darbe daha vurdun. Sebebi ise; hiçbir şeyden anlamıyor olmandır. Dün kurdelesini kestiğin Ardahan Canlı Hayvan Pazarı'nın yer tespiti tam bir skandal. Cahillik işte böyle bir şey, o konumun cezası ve faturası Ardahan'a çok pahalıya patlayacak. 5 yıldır inşası devam ettiği söylenen bu hayvan pazarı seçime sadece 13 kala mı açılır? İnsan biraz dürüst olur dürüst! İnşa ettirdiğiniz o Canlı Hayvan Pazarını kaç paraya mal ettiniz? Kurdeleyi kesmeden önce neden açıklamadın?' diyerek sert tepkilerini dile getirdi.

Ardahan Haberleri **Turgut Öker'den Alevilere Çağrı..

HDP Ardahan'daki seçim çalışmaları ise Hanak ve Damal ilçelerinde esnaf ve köy ziyaretleriyle sürdü. HDP Ardahan Milletvekili Adayları Arzu Moco ve Taşkın Aktaş'a ziyaretlerinde Avrupa Alevi Konfederasyon Başkanı ve HDP İstanbul Milletvekili Adayı Turgut Öker de eşlik etti.

CHP'li Damal Belediye Başkanının da bulunduğu heyetle birlikte gidilen Burmadere, Dereköy, Otağlı, Tepeköy, Seyitören, Yukarı Gündeş, Fayatlı, İncedere ve Koyunpınar köylerinde, köy sakinlerinin ilgisi ile karşılaşan adaylar, burada yaptıkları konuşmalarda HDP'nin Türkiye'ye yüzyılda gelen bir şans olduğunu vurguladı.

**'HDP barajı geçerse Türkiye'de herkes mutlu olacak'

Öker, yaptığı konuşmalarında Alevi canların artık HDP ile bir olması gerektiğini dile getirdi. AKP ve CHP politikalarının miadını doldurduğunu ifade eden Öker, "AKP, Yezid'ini alaşağı edecek tek parti HDP'dir. CHP'nin oyunu 5 nokta arttırması Türkiye'nin kaderini değiştirmeyecek, ama HDP barajı geçerse Türkiye'de herkes mutlu olacak" dedi. Yıllardır Avrupa'da Aleviler için mücadele verdiğini ve HDP ile halk iktidarının kurulacağının altını çizen Öker, "Aleviler olarak bizi yok sayan zihniyet siyasettir. Madımak'ı yakanlar, zorunlu din derslerini uygulayan, Berkin Elvan'ı öldürenler de siyaset. Onun için artık Alevilerin siyasette kendi temsiliyetleri olmalıdır" diye konuştu.
Milletvekili adaylardan Arzu Moco da konuşmasında Pir Sultanların, Hallacı Mansurların, Nesimiler ile aynı yolda yürümekten onur duyduğunu dile getirerek, "Bir Alevi değilim ancak başta Aleviler olarak bütün halkların özgürlüğü için mücadele eden bir kızınız olarak kabul edin" ifadelerini kullandı.
Damal ve Hanak ilçelerinin, Alevi kimliğinden ötürü geliştirilmediği üzerinde duran Taşkın Aktaş ise "Biz ezilenleriz, birlikte olursak, demokratik çoğunluk olursak başarırız" dedi.
Haberi ekleme saati: 21.11-01 Haziran 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

LEYLA ZANA
ARDAHAN'A GELİYOR..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşHafta sonu yapılacak olan genel seçimler öncesi son kozlarını ortaya koymaya hazırlanan partilerden Halkların Demokrasi Partisi Diyarbakır HDP Milletvekili Leyla Zana ile seçim çalışmalarına son verecek.
HDP Diyarbakır Milletvekili ve Ağrı Milletvekili Adayımız Leyla Zana'nın Ardahan ziyaretinde partisinin seçim çalışmalarına destek amaçlı 5 Haziran Cuma günü sırasıyla Göle, Hoçvan ve Ardahan'ı ziyaret edeceği öğrenildi.

**Atalay Cuma Günü Altın Vuruşu Yapacak!..

HDP'nin yaklaşık 4 aydır sürdürdüğü seçim çalışmalarını Ardahan'ı ziyaret edecek olan Leyla Zana ile sonlandırmayı hedeflediği Ardahan'da AK Parti'nin de Göle'de yapacağı mitingle seçi çalışmalarını sonlandıracağı bilgisi alındı.
Başta, Göle'de olmak üzere Ardahan genelinde bir hayli zorda olduğu öğrenilen Orhan Atalay'ın Altın Vuruşu yaparak Göle'de kayıp ettiği oyları geri almaya çalışacak.

**Ardahan Üniversitesinde Kavga..

Ardahan Üniversitesinde iki grup öğrenci arasında yaşanan kavgada bazı öğrenciler yaralandı.
Alınan bilgilere göre Ardahan Üniversitesi kampüsünde bir grup öğrenci diğer bir grup öğrencilere hakarette bulunması üzerine kavga çıktı.
Taş ve sopaların kullanıldığı saldırı nedeniyle kampüse polisler girdi. Saldırıda 4 öğrenci yaralanırken, saldırgan gruptan da yaralıların olduğu öğrenildi. Yaralılar okula gelen ambulansla hastaneye götürüldü.
Haberi ekleme saati: 21.06-01 Haziran 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

AK PARTİ DE KESENİN AĞZINI AÇTI..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşKısa bir süre kalan genel seçimler öncesi yoğun bir tempo ile çalışan partiler ve adayları kesenin ağzını açtı. Diğer parti ver adayları gibi iktidar partisi AK Partinin de kesenin ağzını açtığı görülürken, partiye gerek genel merkezden, gerek ise başka hesaplardan 400 bin TL.'nin üzerinde para geldiği ileri sürülüyor.

**Eli arkada oy istedi..

Dün partilileriyle birlikte Ardahan esnafını ziyaret eden Orhan Atalay’ın ‘Sorunların hepsini çözmüş edasıyla’ rahat tavırtları dikkatlerden kaçmadı.

**PARTİNİN İKİ HESABIMI VAR!

Para geldiği ileri sürülen AK Partinin bu parayı iki hesaba ayırdığı bu hesaplardan birinin İl yönetiminde görev alan birinin hesabına, diğerinin ise partini hesabına geldiği de iddia edildi.
Haberi ekleme saati: 20.58-01 Haziran 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

HİZMET GETİREN
VEKİLİN YOLU HİZMETTEN YOKSUN!

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşBu yol AK Parti Milletvekilinin ilçesi olan Göle-Ardahan kara yolu!
AK Parti Milletvekilinin ilçesi olan Göle 4 yıldır yol sorunu yaşıyor.Göle-Ardahan Karayolu 4 yıldır bitirilmiyor. Yılan hikayesine dönen 45 Km’lik yolda çalışmalar bu yılda başlamadı ve şimdi yama işi başladı.''Birileri(Konuşur) eleştirir,AK Partililer(yapar) söver'' bu haberle birlikte ortaya çıkacak gibi.Umarız bu haberi okuyanlar başını önüne eğip,nereye gidiyoruz diye düşünmeye başlar.Ardahan-Göle yolunun direkt Erzurum'a bağlı bir yol olduğunu da hatırlatmamız lazım.Bazı Gazetelerde Savcıları göreve çağırmış bakalım sonuç ne olacak.
Bir türlü bitmek bilmeyen Ardahan Göle kara yolu vatandaşı canından bezdirdi. Yapımına 3 yıl önce başlanan Ardahan Göle arası bölünmüş yol çalışmaları bir türlü bitmek bilmiyor. Yapımına üç yıl önce başlanan Ardahan Göle arası bölünmüş yol çalışmasına nazar mı değdi bilinmez ama işi alan yüklenici firma işin daha başında iflas ederek çalışmaları yarım bırakmak zorunda kaldı. Hal böyle olunca da yol yarım yamalak stabile bir şekilde kaldı.
Vatandaşın isyanı ve şikayetleri üzerine geçtiğimiz sonbaharda geçici bir asfalt atılsa da yazın gelmesiyle birlikte yol bozulup köstebek yuvasına döndü. 45km'lik yolu bir saate yakın bir zamanda gitmek zorunda kalan sürücülerin tepkisi çığ gibi yükselerek artmaya devam edince yaklaşan genel seçimlerle iktidar partisi AKP yetkilileri zor durumda kalıp yola yama çalışması başlattılar.
Bölünmüş yol çalışmasının olmadığı yola yama atarak durumu kurtarmaya çalışan yetkililere vatandaşın tepkileri de giderek artmaya devam ediyor. Ne zaman biteceği belli olmayan Göle Devlet Hastanesi inşaatı gibi, Ardahan Göle arası bölünmüş yol çalışmasının da bir türlü bitirilememesi ve ihaleyi alan yüklenici firmaların iflas etmesi akıllarda çeşitli soru işaretlerini de beraberinde getirdi. İşi alan firmalar işin ehlini değildi yoksa yetersiz miydiler. Eğer bu firmalar yetersiz ve işin ehli olmayan firmalardaysa bu işler neden bu firmalara ihale edildi ihale komisyonu üyeleri bu işleri nasıl bu firmalara verdiler.

**Vatandaşın suçu ne?.

Vatandaş tepkisini dile getirerek zaten zor bir coğrafyada yaşıyoruz altı ay kışın kar altında hayat mücadelesi veriyoruz bir de devlet bizim yaşam standartlarımızı bu kadar düşürünce göç kaçınılmaz oluyor” diyerek memleketten göç etme bahanesini haklı gerekçelere dayandırıyor.
Haberi ekleme saati: 20.57-01 Haziran 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com

Oyunu Kullan Ardahan
Yazar Fakir


Ardahan'da Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin


Facebook'ta Paylaş

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin
SİTEMİZE REKLAM VERMEK İÇİN;
0. 535 418 32 58 NOLU TELEFONUMUZU ARAYABİLİRSİNİZ..

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yazarlarımızı okuyor musunuz?

YAZIYORSAM SEBEBİ VAR
Seni Baydar’da Kurtaramayacak!

Fakir Yılmaz Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşHDP’nin 2015 Genel Seçim çalışmalarına damgasını vuran ‘Seni başkan yaptırmayacağız’ sözünün diğer bir versiyonu da Ardahan’da AK Partinin milletvekilline söylendiğinden haberiniz var mı?
Evet, HDP’nin başkan olmak isteyen tarafsız cumhurbaşkanı (!) Erdoğan’a, ‘seni başkan yaptırmayacağız’ sözünün diğer bir söylemi de Ardahan’da AK Parti ardahan Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay’a söyleniyor.
Gittiği köylerde oy istediği seçmenin yoğun eleştirilerine maruz kalan Orhan Atalay’ın 4 yıl boyunca telefonlarına cevap vermediği, ‘Kazı çalınan beni arıyor’ tepkisi bugün kendisine yönelen en büyük tepki olduğunu görürken, oy istediği seçmenin, ‘Seni Baydar’da kurtaramayacak’ demesi gerçekten de düşündürücü bir durumdur..
Çünkü 4 yıl boyunca kendisinden beklenen hizmetleri alamayan Ardahan seçmeni ‘Orhan Atalay'ın 7 Haziran’da alacağı oyların büyük bölümünü 2. sıra adayı Veteriner Hekim Yunus Baydar’ın sayesinde alacak’ diyor..
Buna neden ise başta Posof’ta olmak üzere, Hanak’ta, Çıldır’da oy isteyeceği seçmen bulamayan Atalay’ın seçilmesi hayal olan Baydar’ı 2. sıra aday etmesi ve onun sayesinde kuzey kazaları denilen Hanak’a, Damal’a, Çıldır’a, ve Posof’a girdiğini belirtiyor, 4 yıl boyunca telefonlarına çıkmadığı, köylerine gitmediği, yollarını yapmadığı Orhan Atalay’a bir hayli tepkili olan Ardahanlı seçmen..
‘Seni Baydar’da kurtaramayacak’ diyerek, bu gidişle 3. parti olacağı ileri sürülen Prof. Orhan Atalay’a tepkisini ortaya koyan Ardahanlı seçmenin diğer bir şikayeti de Atalay’ın vekil olduğu süre boyunca kendisine danışman ettiği dayısıdır..
Evet, vekil olduğu süre içinde sağ yakınlarına iş bulan, ölü yakınlarının isimlerini tabelalara astıran Atalay bir hayli zorda vesselam..

**Kadın Seçmen..

Onca erkek adayın arasında tek bir kadın adayın HDP 2. sıra adayı olduğunu bilen Ardahanlı kadın seçmenin, 7 Haziran’da yapılacak olan seçimlerde ardahan vereceği kararın ülke de olduğu gibi Ardahan’da da seçimin kaderini belirleyecek gibi..
Kimi köylerde kadınların eşlerini, kızlar ise babalarını dinlemediği ve ‘Benim oyuma karışma’ dediğini de duyduğumuz şu günlerde kadın kolları olmayan partilerin kadın seçmene gözü gibi bakan partilere karşı nasıl bir önlem alacağı merak etmekteyiz..

**MHP’liler MHP’ye Oy Veriyor mu?

Efendim ‘Kürtler kendilerine oy verirse barajı HDP barajı aşar’ diyerek başlayan seçim sohbetlerine adeta deliriyorum desem inanın..
ardahan Çünkü, bu tip söylemlerde bulunanların hem samimi olmadıklarını, hem de ‘HDP Türkiye Partisi olmalı’ deyip, öte yandan HDP’yi sadece Kürtlerin partisi olarak değerlendirmeleridir..
Evet bende diyorum ki; Bu memlekette MHP’li geçinip, MHP’ye oy vermeyenler MHP’ye oy verirse MHP Ardahan’da olduğu gibi tüm Türkiye’de iktidar olamazsa da CHP’nin yerine geçmez mi?
İşte bir yandan Kürtleri HDP’leştirip, ‘ya Kürtler kendisine verse, keşke Türkiye Partisi olsanız, Öcalan olmazsa, PKK olmazsa’ deyip, bir taraftan da kendilerine bile oy vermeyenler bu ülkede seçmen..

**Barajın Hatırı İçin..

ardahan On gün kalan genel seçimler öncesi en çok tartışılan siyasi konuların başında gelen HDP’nin Seçim Barajını aşıp aşamayacağıdır.
Dünya’nın hiç bir ülkesinde olmayan %10 Seçim Barajını aşıp aşmayacağının yoğun bir şekilde tartışıldığı Ardahan ve ülke de benim tek diyeceğim şudur..
Başta Türkler olmak üzere şu an başka partilerde bulunan Kürtler ve iktidardan rahatsız olanların HDP’ye tam değil, yarım oy vermesidir..
Aksine mi barajı zorlayanları zorda ve yanlız bırakmaktır..
0.535.418 32 58-fakiryilmaz323@hotmail.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?

KADINCA/Selmi Yılmaz
Ülke barışı için sizde bir oy kullanın..

Ardahan Haberi Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş'Dağda değil, ovada siyaset yapın' denilenlerin meclise girmemesi için önlerine konulan %10 Barajı aşmaya çalıştığı ülkemde önümüzde ki pazar günü seçim var..
Ben dahil, milyonlarca insanın başına gideceği ve vicdanı ile oyu arasında kalacağı sandıklarda nasıl bir sonuç çıkacağının tartışıldığı şu günlerde en çok konuşulanların başında gelen diğer önemli bir konu da başlatılan barış sürecinin devam edip, Ardahan Haberi etmeyeceğidir..
Ve bu barışın 7 Haziran Genel Seçimleri ardından devamı için kimin hangi safta, nerede yer aldığı konuşulup, tartışılmaktadır.
Şu an hükumet olan AK Parti’nin ‘Ben başlattım’ dediği barış sürecinin muhatabı olan HDP’nin meclise girmesiyle devam edeceği yönünde kanı belirtenlerin hala çoklukta olması umutları arttırırken, buna karşı çıkıp, HDP’yi meclise sokmamak için devletin imkanları dahil tüm güçleri harekete geçirenler de hiç az değil..
İşte burada biz seçmenlere çok büyük görev düşüyor ve 7 Haziran’da başına gideceğimiz sandığın başında barışın devamı, ülkenin huzuru için gerekeni yapmalıyız diye düşünmekteyim..
Bu nedenle; kardeşimin düğünü olmasına karşın Ardahan’da ayrılmayıp, 7 Haziran’da önüme konulacak olan seçim sandığını bekliyor ve barışa devam diyeceğim..

**Alevilere açık mektup..

HDP Ardahan Adaylarına destek için Ardahan’a gelen Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu eski başkanı ve HDP İstanbul Milletvekili Turgut Öker’in ve onun gibi düşünen binlerce Alevinin önümüzdeki genel seçimlerde ortaya koydukları tavır ülkede ki tüm devrimci, demokrat, sağduyulu insanların bir araya gelmesine büyük katkı sunmuştur.
Avrupa’da esip, Ardahan’a kadar uzanan bu rüzgarın 7 Haziran’da sandıklara yansıyacağını görürken, bu ülkede ki tüm ezilmiş, mazlum halkların birlikteliğine yeniden inanç getirdim..
Ve gerek haber için, gerek ise özel ziyaretlerimde gittiğim Damal’ı, Hanak’ı, Göle’de ki Alevileri hatırladım..
Ardahan Haberi Damal’ın değil Ardahan’ın, ülkenin en yoksul ilçesi olduğunu, Hanak’ın yarısının Alevi olmasına karşı inkar politikalarının kurban olduğunu hatırlarken, burada ki Alevilere bir açık mektup yazma gereği duydum..
Çünkü Avrupa’da ki Aleviler gibi Ardahan’da ki Alevilerinde yıllarca birilerince, ‘oy deposu’ olarak görüldüğünü bilen biri olarak Alevilerin ilk kez değil, her dönem ortaya koyduğu kardeşlik hukukuyla adeta ayağa kalktıklarını görmenin huzuru ile ele almaya başladığım mektubuma başlamadan önce gazetemizi ziyaret eden Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu eski başkanı ve HDP İstanbul Milletvekili Turgut Öker’in HDP’den aday olma süreci ile ilgili açıklamasına göz attım.
Öker’in açıklamasını okuduktan sonra benim mektup yazmama gerek kalmadığını, çünkü benim yazacaklarımı zaten Öker’in özetlediğini görüyordum.

**İşte Öker’in o açıklaması..

HDP’den aday olduktan sonra yaptığı açıklamasında; HDP’nin Türkiye’deki seçimlerde Avrupa'daki Alevi temsilcilerden bir kişiye kontenjan aday sözünün verildiğini belirterek, "HDP ile Aleviler olarak ittifak yapılmasını doğru buluyorum. Erdoğan Alevilerin baş düşmanıdır. Siyasette ittifaklar yapılır. Bunun tarihte örnekleri var. Son üç yılda Aleviler olarak Avrupa Demokratik Güç Birliği oluşumuna öncüğlük ettik kurum olarak. Asgari konularda ortalığa inanıyorum. Gezi olayları bu süreci ve ortaklığı doğruladı. İŞİD terör örgütüne karşı kimin büyük mücadele verdiği ortada" demişti. Aleviler olarak politik mücadelelerini parlamentoda sürdürmek istediklerini de söyleyen Öker "Biz bugüne kadar parlamento dışında hep mazlum halkların mücadelelerini savunduk. Bundan sonra da mücadelemizi parlamentoda sürdürmek istiyoruz"

**Kimse İşe Girmeyecekse Aktaş Niye Açılıyor?

Biri petrol, ikisi doğalgaz boru hattı olmak üzere 3 önemli enerji hattının geçtiği Ardahan’da kaç kişi BTC, Botaş ve Nabucco’da iş buldu?
Peki başta Posof’ta, Çıldır’da, Hanak’ta olmak üzere bölgede yapılan HES Barajlarında kaç Ardahanlı çalıştı, kaçı şu an kadrolu elaman olarak ekmek kazanıyor?..
Ardahan’ın güzel doğasını alt üst eden ve iktidar tarafından ‘yatırım’ olarak yutturulan bu yatırımların yanında Ardahan’da yapılan onca inşaatta kaç Ardahanlı müteahhit var?
Ardahan Haberi Ya onca İş-Kurlu kimlerden oluşuyor?
Bilmem ama AK partili Vekilin bir çok akrabasına iş bulduğu, AK partili Belediyelerin partilileri Bankamatik memuru yaptığı iddia edilen Ardahan’da gerek devlet, gerek ise özel sektörde iş bulan kaç Ardahanlı işsiz var?
İşte en son örneği de 55 yıldır açıldı, açılacak denilip, bu yılda hala açılmayan Çıldır Aktaş Gümrük Kapısına niye bekçide olsa bir Ardahanlı işe alınmaz..
Evet soruyoruz başta bizim gazetelerimiz olmak üzere bir çok Ardahanlının, Çıldırlının açılması için büyük mücadele verdiği Çıldır Aktaş’a neden kurum içinde elamanlar atanıyor?
Niye kadro açılıp, 20-30 Ardahanlıya iş sağlanmıyor?
Bunun cevabını kim verecek?
Şu an yeniden oy için kapı kapı gezen AK Partili Milletvekili mi?
Yoksa bunları yazarak iktidarı, vekili rahatsız eden bizler mi?
Yoksa yeniden AK parti’ye, Orhan Atalay’a oy vermek üzere olan, çocukları işiz Çıldırlılar mı?
Bilmem ama Ardahanlı gibi Hanaklı, Damallı, Posoflu, Göleli ve Aktaş’ı son umut gören Çıldırlılar birilerine hesap sormalı diye düşünüyorum, tabi anlayan olursa..

**HDP Emin, Ama Ağır Adımlarla Yol Alıyor..

Dünyada eşi benzeri olmayan bir seçim barajına karşın, 7 Haziran’da yapılacak olan Genel Seçimlere parti olarak katılma kararı alan Halkların Demokratik Partisi HDP’nin bu barajı yıkıp, yıkmayacağı 7 Haziran seçimleri öncesi tartışılan siyasi konuların en başında gelen konu..
Evet, ‘HDP 7 Haziran’da yapılacak olan genel seçimler de bu büyük barajı yıkacak mı?’ sorusuna cevap arayanların bir hayli çok olduğu şu günlerde başta, bu soruyu soranlar olmak üzere bu ülkede demokrasi mücadelesi veren herkesin HDP’ye bir oy Ardahan Haberi vermesi gerektiği de konuşulup, tartışılan bir süreçte bu yönde bize sorulduğunda HDP’nin emin, ama ağır adımlarla yol aldığını rahatlıkla söyle biliriz.
Çünkü %10’u hafif bir engel görmek yanlış ve buna göre adım atmak gerektiğini HDP’nin eş başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ’da söylüyor..
Bu nedenle bu emin ama ağır adımlar ile alınan bu yoda ki taşları kaldırmak bu ülkenin geleceğini düşünen herkese düşmektedir..
Çünkü iktidarın tüm gücü ile yüklendiği HDP’nin bu barajı aşması demek bu ülkede yaşayanların istediği demokrasi barajını aşmak demek olduğunu herkes anlamalı, bilmeli ve buna göre oyunu kullanmalıdır..
İşte burada ben HDP’liyim diyen, HDP’den aday olan, HDP’nin bu ülkenin meclisinde olması gerektiğini konuşan her kes ama herkes 7 Haziran’a kadar direnmeli, uyumamalı..
Çünkü %10 Baraj yetmez gibi devletin tüm imkanlarını seferber ederek, HDP’ye yüklenen bir iktidar, başkan olmak isteyen biri yetmez gibi onca medya ve gazete engeli olduğunu, bunlar yetmez gibi sahte anket şirketleri var bu ülke de, bu seçim de..


Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Ülke’de Selo,
Ardahan’da Doktor!..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşÖnümüzde ki hafta sonu yapılacak olan genel seçimler öncesi en çok ilgi toplayan lider HDP Genel Başkanı Selahhattin Demirtaş olurken, Ardahan’da da Demirtaş’ın genel başkanlığını yaptığı HDP Ardahan Milletvekili Adayı Doktor Taşkın Aktaş olduğu dikkatlerden kaçmıyor.
7 Haziran’da yapılacak olan Genel Seçimler öncesi en çok oyu alacak olan genel başkan ve milletvekili kimlerin olduğu yönünde yapılan açıklamalarda ülkede HDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Ardahan’da ise HDP’nin Milletvekili Adayı ve Ardahan Milletvekili olacağı ileri sürülen Dr. Taşkın Aktaş olduğu belirtilmektedir.

Ardahan Haberleri **Tek Kadın Adayı HDP’de..

Ülke genelinde olduğu gibi Ardahan’da da kadınları unutmayan ve iki adayından birini kadınlara ayıran HDP Ardahan’da da 2. Sıra adayı Arzu Moco ile 7 Haziran genel seçimlerine gidiyor.
HDP Ardahan Milletvekili Adayı Arzu Moco, HDP Milletvekili Mülkiye Birtane ile birlikte, Göle ilçesine bağlı Kuytuca ve Toptaş köylerini ziyaret ederek, destek istedi. Kuytuca köy meydanında yapılan toplantıda konuşan Birtane, Göle ilçesinin HDP'ye sahip çıkacağını dile getirerek, "Diğer sistem partilerinin sizlerin iradesini hiçe saymasına izin vermeyin. Kobanê'de DAİŞ çetelerinin yaptıklarını gördünüz. AKP'nin nasıl yardım ettiğini de gördünüz. Türkiye'nin her yerinden HDP'ye çok büyük bir destek ve ilgi var. Bu yüzden artık Türkiye'de ve Kürdistan'da yaşayan tüm halklar 8 Haziran'da Meclis'te buluşalım" dedi.
HDP adayı Arzu Moco ise 7 Haziran'ın tarihi bir önemi olduğunu dile getirerek, "AKP bizim yüzde on barajını geçmememiz için her gün yeni saldırılarda bulunuyor. Çok gizli çalışmalarla halkların iradesini engellemeye çalışıyor. HDP'den korkuyor. Biz yüzde on barajını geçeceğiz ve daha özgür yarınlara hep birlikte evet diyeceğiz" diye konuştu.
Haberi ekleme saati: 20.01-31 Mayıs 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ÇILDIR YOLUNDA KAZA

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**Bozuk ve yapılmayan yollar ölüm kusuyor..

Geçtiğimiz günlerde yaşanan ve 8 kişinin ölümüne neden olan trafik kazaları ile gündemde düşmeyen Ardahan karayolların da devam eden kazalar can ve mal kaybına neden olmaya devam ediyor. Uzun yıllardır bir türlü yapılmayan Ardahan-Çıldır yolunda meydana gelen trafik kazasında iki araç kafa kafaya çarpıştı.
**İkisi Ağır, 5 Kişi Yaralandı..
Alınan ilk bilgilerde Ardahan Çıldır yolunda meydana gelen trafik kazsında ikisi ağır olmak üzere 5 kişi yaralandı.
İki aracın kafa kafaya çarpıştığı kazada iki araçta kullanılmaz hale gelirken, yaralananların Ardahan Devlet Hastanesine kaldırıldıkları bilgisi alındı.
Haberi ekleme saati: 14.22-30 Mayıs 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Ardahan ve Göle'de
YENİ HIRSIZLIKLAR!..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşSon günlerde yaşanan hırsızlıklara yenileri eklendi.
Alınan bilgilere göre geçtiğimiz gün yaşanan ve bir telefon bayisinin soyulduğu Ardahan'da bu kez 2 ev soyuldu.

**ARDAHAN!I HIRSIZLAR BASTI!..

Ardahan Halilefendi Mahallesin de gündüz vakti soyuldukları öğrenilen evlere giren hırsızların aralarında bir çocuk kumbarasının da bulunduğu bir çok eşyayı çalarlarken, aynı mahalde bir aracında camı kırılarak soyulduğu bilgisi alındı.
Ardahan'da olduğu gibi Göle'de de bir ev soyan hırsızların beyaz bir araçla ortalıkta dolaştıkları alınan diğer bilgiler arasında olurken, evi Berkant Ezer isimli vatandaş komşusunu da soyan hırsızların çocuğunun kumbarasını çaldığını belirtti.
Halilefendi Mahallesinde Mobesa kameraları olmadığından da yakınan Berkant Ezer gibi Göle de evi soyulan vatandaşta yaşadıkları olayı anlatmak için gittikleri emniyetin duyarsızlığından yakındıkları görüldü.

**EMNİYETİN DEĞİL, ESNAFIN MOBESALARI KAPALI!..

Başta hırsızlıklar olmak üzere Ardahan'da yaşanan olayların aydınlatılmasında büyük rol oynayan Mobesaların çalışmadığı yönünde açıklamada bulunan yetkililer, çalışmayanların Mobesalar değil, esnafın iş yerlerinin içine ve dışına koyduğu kameraların çalışmadığını belirttiler.
Konuyla ilgili bir açıklama yapan Ardahan Valiliği yetkilileri son olarak Ardahan Kaptanpaşa Mahallesi Mareşal Fevzi Çakmak Caddesi üzerinde bulun bir iş yerinin soyulması ardından yapılan incelemeler de İl Emniyet Müdürlüğü tarafından kontrol edilen Mobesaların çalıştığı, ama gerek soyulan iş yerinin, gerek ise soyulan iş yerinin etrafında bulunan komşu iş yerlerinin dış kameralarının çalışmadığının tespit edildiği, bu durumunda olayın ve olayların aydınlatılmasında zaman kaybına neden olduğunu açıkladılar.
Yetkililer gerek en son olay, gerek ise geçmişte yaşanan istenmeyen olaylarım anında aydınlatıldığı, bu iş yerlerinde mobesalar kurulduktan sonra Ardahan İl Merkezine de yaşanan ilk olay olduğunu da belirttiler.
Failletinin en kısa sürede yakalanacağını da belirten yetkililer, Ardahan'ın huzuru için 24 saat görevde olan güvenlik güçlerine esnaf başta olmak üzere herkesin yardım etmesini de istediler.
Haberi ekleme saati: 11.25-29 Mayıs 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ARDAHAN SİYASETİNDE EN SON HABERLER..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**ÖLÜDE DİRİDE ÇOK DEĞERLİ!..

Genel Seçimler öncesi tüm argümanlarıyla yoğun bir şekilde çalışan partiler ve adayları seçmene ulaşmak için tüm fırsatları en iyi şekilde değerlendiriyor.
Başta düğünler olmak üzere, cenaze törenlerini de yakın takibe aldıkları görülen siyasilerin Ardahan’ı karış karış gezdiği şu günlerde seçmenin ve vatandaşların bir hayli değere bindiği de dikkatlerden kaçmıyor.
Seçimlere kısa bir süre kaldığı şu günlerde seçmeni dolaşmaya devam eden adaylar vaatleriyle de seçmende oy istiyorlar.

Ardahan Haberleri **ATALAY YER ALTINDAKİLERE HİZMET EDİYOR!

Yaklaşan Genel Seçimler öncesi çalışmalarına aralıksız devam eden partiler ve milletvekili adayları kent merkezlerinden ziyade ilçe ve köylerde ki seçmene ulaşmaya çalıştıkları görülüyor.
Çalışmalarını sanal ortamda kamuoyuna aktaran milletvekili adaylarından Ardahan bağımsız Milletvekili Saffet Kaya'nın bir parti adayından daha çok çalıştığı dikkatlerden kaçmadığı görülen seçilme yarışında CHP'nin Adayı, Ardahan'ın eski Milletvekili Ensar Öğüt'ün partisinde ki ilk günlerde ki dağınıklığı toparlamaya başladığı ve başta Ardahan merkezde olmak üzere Posof, Hanak, Damal'da yeni bir çıkış yakaladığı görülmekte.

Ardahan Haberleri **HDP Adayı İddialı..

Saffet Kaya ve Ensar Öğüt'ün 4. kez milletvekili olma çabalarının ortaya koydukları olağanüstü çalışma temposuyla ortaya koydukları görülen şu günlerde kendileri ile yarışan HDP'nin Doktor Adayı Taşkın Aktaş'ın da iddiasını sürdürdüğü görülmektedir.
Aktaş'ın Göle, Ardahan Merkez ve Hoçvan'da alacağı oylara Hanak ve Damal'dan almayı düşündüğü oylar ile Kaya ve Öğüt kadar oy alacağının konuşulduğu Ardahan'da HDP'nin ülke genelinde olduğu gibi Ardahan'da da alacağı oylarla AK Partinin önünü kestiği söylemlerinin desteğiyle de oyunu bir hayli arttırdığı da konuşulmaktadır.

Ardahan Haberleri **AK PARTİ PANİKTE!..

4 Yıl boyunca seçmenle ve partisinin tabanından yoksun bir siyaset yürüttüğü e bu nedenle bir hayli zorlandığı ileri sürülen AK Parti'nin profesör milletvekili adayı Orhan Atalay'ın, Saffet Kaya, HDP ve Saddet Partisinin kendisinden aldığı oyları tutmaya çalıştığı görülen şu günlerde en zorda olan aday olduğu dikkatlerden kaçmıyor.

Seçim çalışmaları sırasın da yaptığı konuşmalarda yer yüzünde kilerinden daha çok bu atan için hayatlarını kayıp edenler için çalıştığını belirten AK Parti Ardahan Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay'ın Göle'de başka bir dilde, Posof'ta bir başka dilde konuşması ise seçmenin dikkatlerinden kaçmazken, Kaya, Öğüt, Aktaş ve Atalay ile yarışan DSP Adayı Mali Müşavir Ömer Türkoğlu'nun da yarışı bırakmadığı görülmektedir.

Ardahan Haberleri **MHP NEREDE?..

MHP ve Milletvekili Adaylarının Saadet Partisi ile Vatan Partisi Adayları gibi ortalıkta görülmedikleri de dikkat çeken Ardahan'da seçimi zorladıkları ileri sürülen milletvekili adaylarının başında gelen adayların başında gelen son günlerde yükselişte olduğu gözle görülen Ardahan Bağımsız Milletvekili Saffet Kaya, partisinde ki dağınıklığı toparlamaya başladığı dikkat çeken Ensar Öğüt, %10 Barajı geçeceği her geçen gün biraz daha netleşen HDP'nin Ardahan Adayı Dr. Taşkın Aktaş olduğu görülürken, ülke genelinde olduğu gibi Ardahan genelinde de oy kaybı yaşayacağı belirtilen AK Parti'nin adayı Prof. Dr. Orhan Atalay'ın panik içinde milletvekili olduğu süre içinde en çok yatırım yaptırdığı ileri sürülen ilçesi Göle'de dışarı çıkmadığı dikkatlerden kaçmıyor.

Ardahan Haberleri **Saffet Kaya Hesapları Dengeleri Alt Üst Etti!

Seçimi zorladığı görülen Ardahan bağımsız Milletvekili Saffet Kaya’nın Ardahan Merkez de ve Göle’de yaptığı çıkış diğer parti ve siyasilerin hesaplarını alt üst etmiş gibi.
Kazanacak adaylar arasında ilk sıralarda gösterilen Saffet Kaya’nın Posof, Hanak ve Çıldır’da da beklediği oyu alması halinde 4. kez seçileceği ileri sürülürken, Kaya’nın en güçlü rakibi olarak gösterilen AK Parti Ardahan Milletvekilinin başta Göle’de olmak üzere Ardahan’da bir hayli zorda olduğu görülmektedir.
Atalay’ın Göle’de 3 bin oy almasının büyük başarı olacağını belirten kamuoyu Atalay’ın 4 yıl boyunca telefonuna çıkmadığı seçmenden büyük bir ders alacağı da ileri sürülüyor.

Ardahan Haberleri **Göle Atalay’a Sahip Çıkıyorsa,
Çıldır’da Öğüt’üne Sahip Çıkar..

Kısa bir süre kalan genel seçimler öncesi seçimi zorlayan partilerin başında gelen CHP’nin Ardahan’da yeniden bir milletvekili çıkaracağı beklentisi devam ederken, Öğüt’ün başta Çıldır’da olmak üzere Ardahan il genelinde gördüğü ilginin gün geçtikçe daha da netleşmeye başladığı görülmekte.

Ardahan Haberleri **Saffet Kaya Ardahan da Parti Kurdu..

Ardahan dan Bağımsız Milletvekili Adayı Olan Saffet Kaya Ardahan da Oluşturduğu organizasyon bir parti gibi çalışıyor. Yaklaşık 15 gündür Ardahan da Gece gündüz çalışmalarını sürdüren Saffet Kaya Ardahan da bir parti gibi oluşturduğu Kadın Kolları Gençlik, Kolları Ardahan da İlçelerde ve köylerde ev ev dolaşarak çalışmalarını sürdürüyor.
Diğer taraftan Büyükşehirlerden Ankara, İstanbul ,Bursa ve İzmir’den yaklaşık 1000 kişiye yakın bir gönüllü grubu Ardahan gelerek İlçelerde ve Köylerde Saffet Kaya ya oy verilmesi ve seçimi kazanması için 7 Hazirana kadar çalışmalar sürdürecekleri belirtildi.
Saffet Kaya ve ekibi ise köy köy gezerek halk la buluşmaları devam ettiği ve nereye gidiyorsa sevgi seliyle karşılanan Saffet Kaya’nın Milletvekili seçilmesine Artık kesin gözüyle bakıldığı Ardahan da kamuoyu yoklamasında ise Kaya’nın oy oranı %50 nin üzerinde seyir ettiği görüldü. Yaklaşık 5000 kişyile yapılan Ankette halkın ezici çoğunluğu Saffet Kaya diyor,
Seçimlere kısa bir zaman kala genel seçimler öncesi aralıksız çalışan partiler ve adaylar gitmedik köy, dokunmadıkları insan bırakmıyorlar. Sol kesimin ağırlık olarak HDP Taşkın AKTAŞ, Sağ kesimin İse Bağımsız Aday Saffet Kaya dediği Ardahan'da CHP ile AK Parti'nin işinin bir hayli zor olduğu artık kaçınılmaz gözüküyor.

**İŞTE ANKET SONUCU

SAFET KAYA Bağımsız 46.34
TAŞKIN AKTAŞ HDP 24.39
ENSAR ÖĞÜT CHP 12.20
BÜLENT ULUTAŞ MHP 9.76
ORHAN ATALAY Ak Parti 4.88
HAKAN ÇAPAN SP 2.44

Ardahan Haberleri **CHP Milletvekili Adayları Çıldır İlçe başkanlığını ziyaret etti..

Cumhuriyet Halk Partisi ilçe teşkilat binasında partililerle bir araya gelen Öğüt ve Kaya 7 Haziran Genel Seçimleri için destek istedi.
İlçe teşkilat binasında 15 yıllık vekillik sürecinde Türkiye Büyük Millet Meclisinde ki konuşmaları partililerine dinleten Öğüt” Ardahan’ın sorunları sürekli meclise taşıdım. Şimdi sizlerin desteğiyle kürsüdeki yerimi tekrar alarak sorunları anlatacağım” dedi. Öğüt daha sonra kendisini dinleyen partililerle tokalaşarak Çıldır’dan ayrıldı.

Ardahan Haberleri **KURA YEŞİLLENDİRİLMEYE DEVAM EDİYOR..

Belediye Başkanı Faruk Köksoy, her yıl olduğu gibi bu Yılda Belediye personeli ile fidan dikti.
Ardahan Belediyesinin tüm personelinin katıldığı fidan dikim etkinliği, Belediyemizin şehrimize kazandırmış olduğu Kür Kale Parkında gerçekleşti. Bugün saat 08.30’da başlayan fidan dikim çalışması Saat14.00’a kadar devam etti. Çalışmaları gören duyarlı vatandaşlarımız da çalışmalara katılarak fidan dikimine katıldılar.
Başkan Köksoy, Etkinlikle ilgili yaptığı açıklamada. Personellerimizle Şehir içinde oluşturduğumuz yeşil alan ve parklara, her Mayıs ayında yaptığımız gibi fidan dikim faaliyetine devam ediyoruz. Burada temel amacımız dikilen fidanların önce Belediyenin tüm personeliyle parkları sahiplenmesi.
Aynı zamanda bir fidan dikmenin maddi manevi faydasını herkes biliyor Hadisi-i Şerifte ’de geçiyor kıyametin kopacağını bilseniz elinizdeki fidanı dikiniz.
Bütün bu büyük sözlerin ve toprağın yeşil alanların ihtiyacı çerçevesinde Belediye personellerimizle Mayıs ayında oluşturduğumuz yeşil alanlara fidan dikimine devam ediyoruz Halkımızda iştirak ediyor, diyen Başkan Köksoy, Çocuklarımız, gençlerimiz her yaştan insanlarımız fidan dikimine yardım ediyor. Bir fidan diken asla hiçbir şeyi tahrip etmez ve hiçbir insana yan gözle bakmaz, yanlış bir yaklaşım içerisinde olmaz. Fidanı dikip yetiştirmek ve korumak gerekir. Bütün bu olumlu faaliyetleri gerçekleştirmek çocuklara ve gelecek nesillere çok büyük kazanım ve iyi bir miras bıraktığı açıktır. Bu faaliyetimize gelip destek veren Belediye Meclis üyelerimiz, personelimiz, müdürlerimiz, vatandaşlarımız herkese çok teşekkür ediyorum her sene devam edecek. Şehrimize hayırlı olsun' dedi.
Haberi ekleme saati: 23.05-28 Mayıs 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Orada bir dev yatırım yapılıyor
Ama ne gelen var, ne ilgilenen!

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşArdahan'a bağlı Hanak İlçesinde yapımı devam eden 'REŞİD CAN KARADEMİR AKDENİZ BESİ ÇİFTLİĞİ' tüm engellere ve göremediği desteklere karşın tamamlanmaya çalışılıyor.

**AH BİR DE YOLU OLSA!..

Bittiğinde bölgenin en büyük hayvan besi merkezi olacak olan AKDENİZ BESİ ÇİFTLİĞİ yapımı tüm hızla devam ediyor.
Hanak ilçesine bağlı Yamçılı (Macivet) köyün de yapılan ve bittiğinde 3.5 Milyon Eoru'ya mal olacak olan dev besi ahırının en büyük engeli yol ve siyasilerın ve de yetkililerin ilgisizliği..
Bölgeye yapılan yatırımlar arasında elle gösterilecek büyük bir bütçeye sahip yatırımın bir an önce bitmesi için verilen mücadelenin önünde ki en büyük engellin yol sorunu olduğunu belirten yatırımcı kuruluşun yetkilileri, 'bölgeye yatırım yapın' diye çağrı yapan siyasilerin , ilgililerin, bürokratların bu kadar büyük yatırıma yardımcı olmadıkları gibi bir yıla yakındır yaşanan yol sorununa çare bulamadıklarından yakındıkları dikkatlerden kaçmıyor.
Bittiğin de bölge hayvancılığına büyük katkı sağlaması beklenen AKDENİZ BESİ ÇİFTLİĞİ'nin inşaatını üstlenen aynı zaman da Bursa İnegöl Posoflular Dernek Başkanı olan Murat Ekici yaptığı açıklamada yapımını üstlendikleri bu dev yatırımı bitirmek için firma olarak yoğun bir mücadele verdiklerini ancak başta yol sorunu olmak üzere bir çok sorunla baş başa kaldıklarını belirtti.
Bittiğin de, Kapalı 250. açık 250 olmak üzere toplam 500 hayvanın besiye alınacak olan bu yatırımın bir an önce bitmesi için öncelikle Ardahan Valisinin, Hanak Kaymakamlığının olmak üzere tüm resmi kurumların, siyasilerin, yerel idarecilerin manevi desteğine ihtiyaç duyduklarını belirte Şeref İnşaat'ın sahiplerinden Özgür Ekici yol sorunu için İl Özel İdarenin, Hanak kaymakamlığının desteğine ihtiyaç duyduklarının, bu sorunun çözülmesi için bölgeye getirilen inşaat malzemesinin daha hızlı geleceği gibi bölge hayvancılığına büyük katkı sunacağına inandığımız bu güzelim dev yatırımda erken bitecektir.' dedi.
Haberi ekleme saati: 23.01-27 Mayıs 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

GAZETECİ

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşArdahanlı, Ege Üniversitesi Öğretim Üyelerinden Öğ.Gör.Müjgan EMİNOĞLU ele aldığı son yazısında GAZETECİ Fakir Yılmaz'ın gazeteciliğini yorumladı.. Sitemizi ve gazetelerimizi yakından takip eden okurlarımızdan olan Öğretim üyesinden aldığımız övgü dolu bu güzel yazısı için kendisine teşekkür ediyor, başta GAZETECİ Fakir Yılmaz adına olmak üzere tüm ekibimiz olarak hocamızın bu övgülerini hak etmeye devam etme sözü veriyoruz...

**Gazeteci

Gazeteci, haber ve bilgi kaynağına çabuk ulaşmak ve bu kaynaklardan edindiği bilgi ve haberleri okurlara sunma işini üstlenmiştir.
Gazetecinin bu görevini yapabilmesi için ,haber olaya, olguya, belgeye ve bilgiye dayalı yazılar yazması gerekir. Bunun için de gazetecinin güvenilir kişi olması zorunludur. Gerektiğinde hükümetlere ve güç odaklarına karşı savaşmayı göze alan insan, gazetecidir.
Gazetecilik kulaktan dolma bilgilerle yapılmaz. Şantaj, karalama, kirletme, yalan haber, yıpratma gibi unsurları içermez. Gazeteci kanunlara saygılı, ahlaklı, namuslu, dürüst, çalışkan kişilerdir.
Bu bağlamda yerel bir gazeteci
FAKİR YILMAZ
Her hangi bir fakültenin gazetecilik bölümünden mezun olmayan tamamen alaylı yetişen ve yıllarını gazeteciliğe vermiş deneyim ve tecrübelerini en etkili ve verimli bir şekilde kullanan Yerel gazetecilik yapan Fakir yılmaz ı gecen yıl matbaasında ziyaret ettiğimde , kıt imkânlarına karşın aşırı özveri ve çabasıyla halkı heyecanlandırma ve bilinçlendirmede önemli işlevler üstlendiğini gördüm ve hayrette düştüm…
Gözlemlerim sonucu Yerel yöneticilere ve halkla çok yakın ilişki içinde bulunduğundan demokrasi kültürümüzün de ilk basamaklarını oluşturduğunu düşünmeden edemedim.. , Bu alanda da çok önemli katkılarının her kes tarafından çok iyi bilindiğini ve taktir edilmesi gerektiğini yerel halkımıza salık veriyorum…
Fakir Yılmaz’ın yazılarını okuduğumda ; okuyucularına daha yakın ve sıcak geldiğini hissettim. Çünkü tüm haberler, olaylar tanıdık çevremizle ilgili. Galiba İnsanın kendinden söz edilme doyumunu yerel basın daha kolay karşılayabilir.
Ulusal basının birkaç satırda geçtiği yöresel haberlere Fakir Yılmaz’ın yazıların da, en ince ayrıntısına kadar ulaşabildiğimizi gördüm...
Galiba bu bağlamda yerel basının ulusal basın karşısında bir üstünlüğü su götürmez bir gerçek..
Fakir Yılmaz’ın yazılarının okurunu ilgilendiren tüm olayları doğrudan ilettiğine şahit oldum. Bu tutumu ile gereksiz haberlerle sayfa dolduran basından üstün olduğu kanısındayım….
Son olarak Fakir Yılmaz’ın yazılarının hedef kitlesini çok iyi tanıdığını ve analızini yaptığını düşünüyorum; çünkü tüm kitle iletişim araçlarını çok iyi kullanmakta. Özellikle sosyal medya iletişimi
TEBRİKLER VE BAŞARILAR
KALEMİNİZ UZUN ÖMÜRLÜ OLSUN…..
Saygılarımla …
Öğ.Gör.Müjgan EMİNOĞLU/mujgande@gmail.com
Haberi ekleme saati: 23.00-27 Mayıs 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ARDAHAN'DAN EN SON HABERLER..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**Gökyüzündeki ışıklar neyin nesi?

Geçtiğimiz gün yağan yağmur ardından açan gök yüzünde görülen ışıklar Ardahan’da heyecana neden oldu.
Yağmurun sona ermesiyle birlikte açan gökyüzünde görülen parlaklıkları gören Ardahanlılar fotoğraf makinalarına ve cep telefonlarına sarıldılar.
Gök yüzünde görülen ve Ufolara benzeyen görüntülerin fotoğrafını çeken Ardahanlılar gök yüzünde görülen ve Ufo’ya benzeyen ışıkları sanal ortamda paylaşıp, ‘Ufolar Ardahan’da’ notunu eklemeyi unutmadılar.

Ardahan Haberleri **Ardahan'da Yunus Emre Anadolu Lisesi tarafından Tasavvuf Halk Şairi ve Türk İslam Düşünürü Yunus Emre'yi anma programı düzenlendi.
Gençlik Merkezi'nde gerçekleştirilen programda ünlü şairin hayatını, edebi ve sanatsal yönünü anlatan okul müdürü Osman Erdem öncülüğünde sahne alan öğretmen ve öğrenciler, Yunus Emre'nin herkesçe bilinen şiirlerini seslendirdi. Katılımın yoğun olduğu program büyük beğeni topladı.
Programa Vali Ahmet Deniz ve eşi Olcay Deniz, Milli Eğitim Müdürü Tevfik Fikret Eteker, kurum müdürleri, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı. Program sonunda Vali Deniz ve eşi Olcay Deniz, Yunus Emre Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencilerini tebrik ederek, hatıra fotoğrafı çektirdi.

Ardahan Haberleri **ARÜ VE TODAİ İŞBİRLİĞİ İLE YEREL YÖNETİMLER EĞİTİMİ..

Ardahan Üniversitesi (ARÜ) ve Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü (TODAİE) iş birliği ile yerel yönetimler personellerine yönelik eğitim programı düzenlendi. "Yerel Yönetimler Personelinin Hizmet Kapasitesinin Artırılması Eğitim Projesi" isimli program 25 Mayıs 2015 Pazartesi günü yapılan açış konuşmaları ile başladı. Program 25-29 mayıs 2015 tarihleri arasında 5 gün boyunca devam edecek. Ardahan, Kars ve Iğdır'da görevli kamu personellerinin katıldığı program sonunda katılımcılara birer sertifika takdim edilecek.
ARÜ Korkut Ata Konferans Salonu'nda Saat 9.30'dan itibaren gerçekleştirilen açılışa Ardahan Valisi Ahmet Deniz, ARÜ Rektörü Prof. Dr. Ramazan Korkmaz, TODAİE Genel Müdürü Prof. Dr. Onur Ender Aslan, Ardahan Vali Yardımcıları Deniz Pişkin ile Muharrem Coşgun, ARÜ Rektör Yardımcıları Prof. Dr. M. Hanefi Palabıyık ile Prof. Dr. Gürkan Doğan, TODAİE Genel Müdür Yardımcısı Prof. Dr. Aslı Akay, ARÜ Genel Sekreteri Ercan Gültürk ile Ardahan, Kars ve Iğdır'dan kamu görevlileri katıldı.

"Işık Doğudan Yükselir."
Programın ilk açış konuşması TODAİE Genel Müdürü Prof. Dr. Onur Ender Aslan tarafından yapıldı. Prof. Dr. Aslan, TODAİE'nin yapısı ve işleyişi hakkında bilgiler verdikten sonra, "TODAİE ve Ardahan Üniversitesi işbirliği ile düzenlenen ve Türkiye'de ilk olan 'Yerel Yönetimler Personeli Yerinde Eğitim Projesi' Kalkınma Bakanlığı desteğiyle bu yıl başlamıştır. Ve biz de Türkiye'nin en doğusundan başladık. Işık doğudan yükselir. Üç ilimizin yerel yönetim personelini toplayarak, yani Ardahan, Kars, Iğdır personelini Ardahan'da topladık. Türkiye'de yerel yönetimlerin eğitimine en doğudan başladık. En batıya doğru gideceğiz." dedi.
TODAİE'nin gerçekleştirilen eğitim programını ilk defa uygulamaya başladığını belirten Prof. Dr. Aslan, "TODAİE'nin 63 yıllık tarihinde yerinden yerel yönetim ve il özel idaresi personeli eğitim semineri ilk defa oluyor. Artık bu yerinde eğitimi düzenli bir şekilde Türkiye'de belirli illeri merkez seçerek başladık. Bu sene özellikle Kalkınma Bakanlığı'nın finansman desteği bizim için önümüzü açıcı oldu. Bu eğitim için belediyelerden diğer kurumlardan herhangi bir bedel talep etmiyoruz. Her şeyi Kalkınma Bakanlığı, TODAİE ve Ardahan üniversitesi katkılarıyla elde edilmiştir." diye konuştu.
Prof. Dr. Korkmaz: "Modern Çağımızda İnsanı Sadece Sevmek Yetmiyor, Onu Yetiştirmek De Gerekiyor."
Toplumların gelişebilmeleri için eğitimin önemine dikkat çeken ARÜ Rektörü Prof. Dr. Ramazan Korkmaz, "Sait Faik her şey insanı sevmekle başlar diyor. Modern çağımızda insanı sadece sevmek yetmiyor, onu yetiştirmekte gerekiyor. Modern toplumlar iyi insanlar yetiştirdikleri zaman gelecekleri daha emin ve sağlam oluyor, önleri açılıyor. Dünyaya baktığımız zaman dünyaya yön veren insanlar çok iyi insan kapasitesine sahip olan ülkelerin olduğunu görüyoruz. Amerika'nın arkasında bir Harward, Rice, Emarti var. Fransa'nın Sorbon var. İngiltere'nin Oxford var. Bütün bu kurumların dünyayı okuduğunu dünyayla ilgili hükümetlerine-devletlerine kapı açtıklarını, dünyaya yön verdiklerini görüyoruz. Dolayısıyla insanı sevmek ve onu en iyi şekilde yetiştirmek gerekiyor." diye konuştu.
"Bütün Yatırımımızı İnsana Yaptık."
TODAİE'nin son yıllarda çok büyük ve önemli projeleri gerçekleştirdiğine vurgu yapan Rektör Prof. Dr. Korkmaz, Türkiye'de yerel yönetimlerdeki hizmet kalitesinin artmasındaki önemine dikkat çekerek, "Biz bütün yatırımımızı insana yaptık. Şu an dünyanın herhangi en büyük ülkesini yönetecek kadar iyi donanımlı yetişmiş insanımız var. O insanlar bizim gerçek servetimiz, gerçek hazinemizdir. O insanlar bu Türkiye'yi yönetiyorlar ve devam ediyoruz. İşte TODAİE'nin modern bir Enderun olması bu vizyonu daha genişleten sınır ötesine bizim bakış açımızı çeken dikkatleri çeken bir anlayıştır. Bu anlayış bugün burada yerel yönetimlerle bizlerle buluşuyor. Kars, Ardahan, Iğdır'dan gelen saygıdeğer katılımcılara başarılar diliyorum." dedi. Rektör Prof. Dr. Korkmaz'a konuşmasından dolayı teşekkür plaketi TODAİE Genel Müdürü Prof. Dr. Onur Ender Aslan tarafından takdim edildi.
Programın son açış konuşması Ardahan Valisi Ahmet Deniz tarafından yapıldı. Ülkelerin gelişmelerinde eğitimin önemine dikkat çeken Vali Deniz, "Dünyada son 50 yılda çok büyük bir değişim ve gelişim süreci yaşanıyor. Bu Değişim ve gelişim sürecine ayak uyduramıyorsanız esameniz okunmuyor. Hayata ayak uydurabilmek için eğitimli olmak, donanımlı olmak çok çok önemli. Ülkeler arasında ciddi, acımasız bir rekabet var. İyi üreten, kaliteli üreten diğerlerini geçiyor. Ama üretmiyorsunuz, insanınızı iyi eğitmiyorsanız, yetiştirmiyorsanız sıkıntı oluyor. TODAİE'nin bu yaptığı bu anlamda çok önemlidir. Her yaptığımız işi iyi yapmak zorundayız. Bunu yaptığımız sürece ülkemiz kalkınacak. Biz İnsanımızı iyi eğiteceğiz. Bu güzel organizasyonun ilimizde gerçekleşmesinden çok memnunum." dedi. Vali Deniz'e konuşmasından dolayı teşekkür plaketi TODAİE Genel Müdürü Onur Ender Aslan tarafından takdim edildi.
Açış konuşmalarının tamamlanmasının ardından program eş zamanlı olarak dört salonda gerçekleştirilen eğitimler ile devam etti. 5 gün sürecek olan eğitimler 29 Mayıs 2015 Cuma günü tamamlanacak.

Ardahan Haberleri **Yeni Taksi Durağına Tepki..

Taksici esnafının her gecen gün durumlarının daha da kötüye gittiği bu günlerde, belediye encümenlerinin önerisi olan taksi plaka satışı ve durak açma isteği ilçede ki taksicilerin tepkisine neden oldu.
Yolların içler acısı halı nedeniyle sanayiden çıkamayan taksiciler, birde her gün mazot ve benzine gelen zamlarla perişan durumda olan taksi esnafına; belediyeden gelen haber ile kontak kapatma durumuna geleceğiz, bizler şimdiden kontak kapatalım deyip; eyleme gittiler.
Göle belediye sokağını trafiğe kapatan taksiciler, Göle belediye encümenleri tarafından önerilen oltu caddesine üçüncü taksi durağı açalım; Önerisine karşı, Göle Merkez taksi şoförleri, belediye önünde kontak kapatıp eylem yaptılar.
Göle Merkez Taksicilerinden Bülent Durak ve Yunus Gültekin, “biz taksiciler olarak göle
belediyesinde maahtap bulamamaktayız, bu sorunumuzu kiminle görüşeceğimizi açıkçası tam olarak bilmiyoruz, Milletvekili Orhan Atalay, Göle Belediye Başkanı Akın İsmailoğlu gelmeden eylemimizi sonlandırmayacağız”dediler.
Göle ilçe emniyet yetkilileri eylem yerinde önlem alarak eylemcilerin kapattığı yolun bir tarafını trafiğe açarak normalle dönderdiler.
Taksici esnaflarından Bülent Durak, “Göle belediye başkanı encümen olmuş, encümenlerde göle belediye başkanı, tam olarak hangi başkanla görüşeceğimize esnaf olarak şaşırdık. Millet vekili Orhan Atalay ile görüşmek için iki gündür bekliyoruz. Göle’de 20 taksici olarak maliyeye, Bağ-kura borçlarımızı ödeyemez durumdayız. 10 bin nüfusu yarı yarıya düşürdüler. Taksiler iş yapıyorsa, göle belediyesine biz taksilerimizi satalım. Bir üçüncü durağın açılması Göle de felaket olur. Göle Belediyesi aç mı kaldı. Taksi plakası satarak araç gereç alacağına başka kaynaklar yaratsınlar” dedi.
Taksici eylemcilerin, durak ve plaka satışına karşı durdukları eylemde, telefonla Belediye Başkanı Akın İsmailoğlu’na ulaşan eylemciler, yeni yapılacak durak ve plaka satışının olmayacağı müjdesini aldıktan sonra eylemi bitirdiler.

Ardahan Haberleri **GÖLE 100.YIL LİSESİ MEZUNLARI ULUDAĞ’DA BULUŞTULAR..

Göle 100.Yıl Lisesi 80 ve 90 yılı mezunları ikincisini düzenledikleri mezuniyet buluşmasını Bursa Uludağ eteklerinde gerçekleştirdiler.
Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde yaşayan Göle 100.Yıl Lisesi mezunları geleneksel olarak bir araya gelmek ve birlik beraberlik adına Uludağ’da yemekli ve eğlenceli toplantıda bir araya geldiler.Toplantıda geçmiş dönemde görev yapan öğretmenlerinde bulunduğu yemekli toplantıda 80 ve 90 yılları arasında ki mezunlar bir araya geldiler.Mezunlardan Dursun Karakoç, Cihan Karakoç, Şerafettin Atalay, Korkmaz Yılmaz (öğretmen) Matematikçi Haydar Kaya ve eşi.Beyhan Atalay ve eşleri,İrfan Tepeköy gibi isimler katıldılar.Organize eden Necattin Doğan,Salih Şenol ve Süleyman Çiftçi ; “Bu tür organizasyonları geleneksel hale getirmeyi düşünüyoruz.Geçen yıl İstanbul’da bu yıl ise Bursa’da gerçekleştirdik.Amacımız tanışma ve birlikteliği sağlamaktır.”dediler.
Açık alanda yöresel oyunlar oynandı ve eğlence akşama kadar devam etti.

Ardahan Haberleri **ARDAHAN’IN GURURU, DÜNYA BİRİNCİSİ NAZ ARICI..

Ardahan’ın önemli değerlerinden olan Kazım Arıcı’nın torunu Naz Arıcı hem ülkemizi hem de Ardahan’ı başarısıyla sevindirdi.
Elektrik-Elektronik Mühendisi olan Naz Arıcı, hobi olarak başladığı artistik buz pateninde dünya birinciliğine giden başarı öyküsünün kahramanı olmayı başardı. Dünya ve ülke basınında önemli yankı toplayan bu başarının sevincine Ardahanlılar da dahil oldu.
Almanya’nın Oberstdorf kentinde düzenlenen International Skating Union (ISU) faaliyet programında bulunan Uluslararası Yetişkinler Artistik Buz Pateni Yarışması’nda (International Adult Figure Skating Competition) ülkemizi temsilen, Bronze Ladies I Free Skating kategorisinde yarışan Milli Sporcumuz Naz Arıcı, 15 ülkeden (Türkiye, Amerika, Rusya, İngiltere, İtalya, Fransa, Almanya, Kanada, Norveç, Finlandiya, İsviçre, Çek Cumhuriyeti, Avustralya, Meksika, Estonya) 35 sporcunun katıldığı yarışmada 1 inci olarak Türkiye’ye altın madalya kazandırdı.
Türk spor tarihinde Türkiye’den ilk defa bu yarışmaya katılım oldu ve birincilik alındı. Ardahan yerel basını olarak kendilerini arayarak başarılarının devamını dileme ve bizleri de sevindirdiğini söyleme şansımız oldu.
ARICI, “Antrenörlerim Timuçin ÖZBÜKÜCÜ ve Duygu SALUR’la birlikte çok sıkı ve disiplinli çalıştık. Ülkeme bu birinciliği kazandırdığım için çok mutluyum. Bu başarımızla iddialı ülkeleri geride bırakmış olduk. 2011 yılında hobi amaçlı başladığım artistik buz pateninde hocalarım Uluslararası Teknik Uzman ve eski milli sporcu ve eski milli takım antrenörü Timuçin ÖZBÜKÜCÜ ve Uluslararası Teknik Uzman ve 2001 Balkan Şampiyonu Duygu SALUR sayesinde kendimi geliştirerek 18 Mayıs 2015’te yapılan ISU takviminde yer alan Uluslararası Yetişkinler Artistik Buz Pateni Yarışması’na katıldım. Türkiye’de ilk defa bir yetişkin buz patenci bu yarışmaya katılmıştır. Benim ilk yarışmam ve ülkeme birincilik kazandırdım. Bu, Türk Buz Pateni tarihinde bir ilk olmuştur.” dedi.
Adult Skating, Uluslararası Buz Pateni Federasyonun almış olduğu bir kararla belirli bir yaşa gelmiş, 28-78 yaş arası sonradan bu spora gönül vermiş, başlamış ve emek vermiş yetişkinlerin katıldığı bir yarışmadır. Dünyada büyük ilgi gören bu yarışma, yaş aralıklarına ve seviyelere göre sınıflara ayrılır. Hocalarım ve ben bu dalın Türkiye’de de açılmasına öncülük etmiş olacağız. Dolayısıyla eskiden sporcu olup pateni bırakmış veya hiç paten yapmamış, bu sporla uğraşma hayali olan 28-78 yaş arası yetişkinleri ayrı ayrı kategorilerde yarışmalar düzenleyerek, Türk sporuna kazandıracağız. Türkiye Buz Pateni Federasyonunun kararıyla daha ileri aşamalarda bu yarışmayı Türkiye’de yaparak diğer milletlerden yetişkin patencileri Türkiye’ye davet edeceğiz. Dolayısıyla Federasyonum, antrenörlerim ve ben, Türk Spor Tarihi’ne ve Türkiye’nin yurt dışında da bu sporda tanınmasına katkıda bulunmuş olacağız dedi.
Naz Arıcı, Ardahan’da bulunan akrabalarına ve bütün Ardahanlılara da selam yollamayı unutmadı.
Haberi ekleme saati: 22.23-27 Mayıs 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com

Sayfa 7 - 213 < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 > >>
Köşe Yazarları
Copyright © 2003 - 2008 Ardahan kuzeyanadolugazetesi.com
Tel: 0478 - 211 43 31 - 211 45 00
Adres: İnönü Cad. No:50 Ardahan