Ana Sayfa · Forum · Linkler · Resim Galerisi
Ana Menu
Ana Sayfa
Makaleler
Forum
İrtibat
Linkler
Arama
Ziyaretçi Defteri

ÜYELİK HİZMETLERİ

ÜYE KAYIT
ŞİFREMİ UNUTTUM

Sitenize Ekleyin
Resim Galerisi
Telefonlar
Konuk Yazarlar

ARŞİVLERİMİZ
2003 YILI
2004 YILI
2005-2006 YILI
Ulusal Haberler
Misafir
Kullanıcı Adı

Şifre

Beni HatırlaKayıp Şifre ?
Site Durumu
Kayıtlı Üyeler : 12997
Misafirler : 37
En Yeni Üyemiz : sanane757000

Kayıtlı Üye :
Fakir 6 Gün Gelmedi
abdullahank 60 Gün Gelmedi
Orhan-Bahcivan 149 Gün Gelmedi
CEVAT COSKUN 154 Gün Gelmedi
atlantis 175 Gün Gelmedi
baris dursun 176 Gün Gelmedi
yilmaz akinci 185 Gün Gelmedi
adacala 185 Gün Gelmedi
admin 187 Gün Gelmedi
yilmaz_akinci 188 Gün Gelmedi
Forum Başlıklari
En Yeni Başlık
Ardahan Köyleri ve İ...
hoçvanın genel iradesi
Sitemizi Dostlarınız...
Bize ulaşın..
Haber Arşivimiz
Ardahan Görüntüleri
Ardahan Fotoğrafları
Kürdistan Komşunuz O...
KORKAKLARA MEYDAN OK...
Teşvik Ardahan’a Uğr...
Ardahan da Devlet mi...
İMRALI’DAKİ GÖ...
Ardahan ARDAHAN
APE FEZO’NUN A...
O benim Babam..
En Yoğun Başlıklar
YALÇIN TAŞTAN HAK... [51]
TRT bölücülük mü ... [35]
KAFATASÇILAR-ARD... [34]
COCUK ÖLDÜRMEYİ K... [30]
YAZARLARIMIZIN YO... [28]
YAZICIOĞLU'NU KAY... [24]
DTP'li vekillerde... [21]
Ardahan TV [19]
kürde fırsat verm... [18]
ANADİLİMİZ KÜRTÇE... [18]
23 NISAN IRKCI C... [17]
UGAR TÜRKLRI [16]
Bim Marketlerine ... [16]
KÜRT SORUNU DEĞİL... [15]
ARDAHAN LI OLMAKT... [15]
HİT
reklam
Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş Pinterest'te Fakir adlı kullanıcının profilini ziyaret edin.

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

<
Seçimlere Bir Hafta
Yazar Fakir


Ardahan'da Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin


Facebook'ta Paylaş

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin
SİTEMİZE REKLAM VERMEK İÇİN;
0. 535 418 32 58 NOLU TELEFONUMUZU ARAYABİLİRSİNİZ..

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yazarlarımızı okuyor musunuz?

YAZIYORSAM SEBEBİ VAR
AK Parti Posof’a Ne Verdi?

Fakir Yılmaz Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşYeniden milletvekili olmak için çırpınan Orhan Atalay’ın Göle’de Kürtçe türkü söyleyip, Posof’ta ‘Tayyip Ardahan Havadis Erdoğan’ın adayıyım’ kazanması hayal olan 2. sıra adayı ‘Yunus Baydar Posoflu’ dediği bir süreçte benim de Posoflulara bir sorum olacak..
Atalay 4 Yıl boyunca Posof’a ne yaptı?
4 yıldır bozuk olan Posof yolunu mu yaptı?
Türkgözü Gümrük Kapısını mı çalıştırdı?
Ilgar’a tünel mi yaptı?
Posoflu bir kaç kişiyi işe mi koydu?
AK Parti HES’leri Posof’un kalbine yerleştirirken Posofluların derelerini kuruturken, Posof’un içinde geçen doğal gazı Posoflulara mı verdi?
Bilemiyorum ama göçün tüm hızıyla devam ettiği Posof’ta kalan bir kaç yaşlıya maaş vermekten öte AK Parti Posoflulara ne yapmış?
Yoksa Hastanesine doktormu verdi ki Posoflu AKP’ye oy versin..

**Yarım Oy Barajı Yıkacak..

Ardahan Havadis Türkiye Partisi olması gerektiğine dikkat çekildikten sonra tüm Türkiye halkları ile buluşan ve çoğu kadın olmak üzere her kesimden aday gösteren HDP’nin önüne konulan barajın yıkılması için birinci görevin Kürtlerin olduğunu öne süren Türklere ve kararsızlara sesleniyorum..
Eğer siz bu ülkenin önünü açmak, eğer siz, ‘bu ülkede ki Kürtlerle kardeşiz’ diyor ve gereğini yapmıyorsanız 2015 Genel Seçiminin tüm yükünü Kürtlere ve dünya da eşi benzeri olmayan %10 seçim barajını yıkmaya çalışan HDP’nin üzerine atamazsınız..
Çünkü yıkılmaya çalışılan %10 seçim barajını yıkmaya ne Kürtlerin, nede sağduyulu Türklerin, seçmenin gücü yetmez..
Bu nedenle; MHP’ye, CHP’ye, hatta AK Parti’ye verilen bir oy bir millet
ekili seçeceğini, ama %10 barajını yıkmak için verildiğinde 60-70 millet
vekili olacağını anlamak ve gereğini yapmak gerekir.
Çünkü yarım oyun barajı ancak yıkacağını her seçmen iyi bilinmelidir..

**Kürtler Meclis Dışında mı Kalacaksınız?

‘Siz bakmayın, Kürtler bağırır, çağırır ama kendilerine oy vermezler.. Yine gidip başka partiye oy Ardahan Havadis verirler.. Hatta satılırlar’ diyerek aşağılanan Kürtler sizi meclisin dışında mı kalacaksınız?
Evet, evet.. ‘Siz bakmayın, Kürtler bağırır, çağırır ama kendilerine oy vermezler.. Yine gidip başka partiye oy verirler.. Hata satılırlar’ siz Kürtlere diyorum..
‘Dağda değil, ovada siyaset yapın’ denilip, ovaya bırakılmayan Kürtler, Meclisin dışında bırakılmak istenen Kürtler size diyorum..
Siz hala bir başka yere oy vermeyi mi düşünüyorsunuz?
‘Kardeşiz’ deyip, meclise almak istemeyenlerin seçimden sonra başınıza gülüp, ‘Bak demiştik, Kürtler kendilerine oy vermez, bağırır, çağırır ama sandığa gidince oyu kendisine vermekten aciz kalırlar’ mı dedirteceksiniz?.
Bilmem ama Türkiye Partisi olun deyip, ama bu ülkenin partisini meclise sokmak istemeyenler ile Kürtler 7 Haziran da sandık başına gidiyorlar..
Bakalım.. Kürtler mi, onları meclise sokulmak istemeyenler mi kazanacak..

**Yarım Oy Barajı Yıkacak..

Türkiye Partisi olması gerektiğine dikkat çekildikten sonra tüm Türkiye halkları ile buluşan ve Ardahan Havadis çoğu kadın olmak üzere her kesimden aday gösteren HDP’nin önüne konulan barajın yıkılması için
birinci görevin Kürtlerin olduğunu öne süren Türklere ve kararsızlara sesleniyorum..
Eğer siz bu ülkenin önünü açmak, eğer siz, ‘bu ülkede ki Kürtlerle kardeşiz’ diyor ve gereğini yapmıyorsanız 2015 Genel Seçiminin tüm yükünü Kürtlere ve dünya da eşi benzeri olmayan %10 seçim barajını yıkmaya çalışan HDP’nin üzerine atamazsınız..
Çünkü yıkılmaya çalışılan %10 seçim barajını yıkmaya ne Kürtlerin, nede sağduyulu Türklerin, seçmenin gücü yetmez..
Bu nedenle; MHP’ye, CHP’ye, hatta AK Parti’ye verilen bir oy bir millet
ekili seçeceğini, ama %10 barajını yıkmak için verildiğinde 60-70 millet
vekili olacağını anlamak ve gereğini yapmak gerekir.
Çünkü yarım oyun barajı ancak yıkacağını her seçmen iyi bilinmelidir..

**Katli Vaciptir..

Ardahan Havadis Her söylediği kısa bir süre sonra çürütülen Başkan Recep Tayyip Erdoğan yine çok kızmış ve yine bir gazetecinin hemen, hemde casusluktan tutuklanması için bağımsız savcılığa şikayet etmiş.. İşte başkanın son açıklaması;
MİT TIR'LARI KONUSU, "BU HABERİ YAPAN KİŞİ BUNUN BEDELİNİ AĞIR ÖDER" Bu olay Bayırbucak Türkmenleri ile alakalı bir konu. İnsani yardım konusunda şuanda Bayırbucak Türkmenlerine yardım ediyorlar bu söylenmiştir. MİT'e yönelik atılan o iftiralar bir ajan bir casusluk faaliyetidir ve bu gazete de bunların arasına girmiştir. Bununla ilgili ben avukatlarıma talimatı verdim ve davayı anında açtım. Burada hakikaten samimi dürüst olan, onlara verdiğimiz eğitimi çok samimi olarak açıklarlar. Bu haberi yapan kişi bunun bedelini ağır ödeyecek öyle bırakmam onu.’ diyerek en son olarak Gazeteci Can Dündar’ı hedef gösteren başkanın başkanlığı 7 Haziran’da yapılacak olan seçimler ile resmen teyit edilirse Can Dündar ve içlerinde başımın da bir çok kişinin aynı gün başı kesilecek gibi..
0.535.418 32 58-fakiryilmaz323@hotmail.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?

KADINCA/Selmi Yılmaz
HDP Türkiye Partisidir..

Ardahan Haberi Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşPazar günü yapılacak olan genel seçimler öncesi yoğun bir tempo ile çalışan partiler ve adayları en çok Ardahan Haberi oyun almaya çalıştıklarını izlemeye, görmeye, yazmaya devam ediyoruz.
Bu seçimin iktidar partisi ile HDP arasında olduğunu herkesin kabul ettiği bir süreçte HDP’nin Türkiye partisi olma istemi de her geçen gün biraz daha kabul görüyor.
Ardahanlı seçmenin büyük bölümünün de HDP’nin Türkiye Partisi olacağına inandığını da gördüğümüz şu günlerde HDP’nin de bu yönde attığı adımlarda çok ama çok önemsenmelidir.
Dünyada ki tüm ülkeler de olmayan %10 barajını aşmak isteyen bunun içinde seçmenden gerekli desteği veren toplumun büyük kesimi HDP’yi Türkiye Partisi etme isteğini de açıkça görüyoruz.
Bu nedenledir ki; AK Parti’ye, CHP’ye, MHP’ye ve diğer partilere oy verenlerde HDP’yi baraj üstüne çıkarma isteği en doruktadır..
İşte seçimlere çok kısa bir süre kaldığı şu günlerde ülkenin partisi olmak isteyen HDP’ye her duyarlı seçmen destek vermelidir diye düşünüyoruz.
Haydi o zaman bu ülkenin güzel geleceği için AK Parti, CHP, MHP ve HDP’nin olduğu bir meclis için hep el ele verelim..
Verelim ki güzel günler ülkenin olsun..

**Saffet Kaya Partisi..

Ardahan Haberi Kısa bir süre kalan genel seçimler öncesi yoğun bir tempo ile çalışan adayların başında gelen Ardahan Bağımsız Milletvekili Adayı Saffet Kaya mevcut partilerin adayları ile değil, partilerin genel merkezi ile yarışıyor desek inanın..
Çünkü adeta bir parti kurup, seçim çalışmalarını yürüten Saffet Kaya’nın Ardahan’da ki seçim tahminlerini de alt üst ettiğini, bu nedenle biz dahil kimsenin seçim sonucunu tahmin etmekte bir hayli zorlandığını da belirtmekte fayda var..
Evet, 8 Haziran yani bu hafta sonu yapılacak olan genel seçimlere Ardahan bağımsız Milletvekili Adayı Saffet Kaya Ardahan’da ki siyasi dengeleri alt üst etmiş durumda..
Çünkü Kaya’nın başta Ardahan merkezde olmak üzere Göle’de, Hanak’ta, Damal’da, Posof’ta ve Çıldır’da büyük bir çıkış yakaladığı ve bu çıkış ile rakipleri olan partilerinde hesaplarını alt üst ettiğini belirten Ardahan’da ki seçim uzmanları Saffet Kaya’nın 4. kez milletvekili olma isteminin olağanüstü bir istem olduğunu belirtmekteler.
Saffet Kaya Partisinin 8 Haziran da ne yapacağı ve Ardahan’da ki seçimlerin sonucunu da belirleyecek isim olduğunu kabul etmek gerekir..
Kısacası; Ardahan’da seçimi belirleyecek olan isim ve parti Saffet Kaya Partisi.
Durun bakalım bir kaç gün kaldı..

**Ardahan’da son durum..

Ardahan Haberi Kentin genel nabzını tutmaya çalıştığımız şu günlerde seçim yoğunluğu içinde bir çok habere konu sorunu ya rutin, yada hiç görmeden geçtiğimizin farkındayız..
Gerçi sadece bizim değil, tüm ülkenin birinci gündemi seçim olduğunu bilsekte siyasi ve idarecilerinde başta bozuk yollar olmak üzere kent genelinde yaşanan sorunları ötelediğini ve her şeyi seçime endekslediğini de görmüyor değiliz..
Evet gündem seçim..
Gündem Ardahan’ın yeni iki milletvekilinin kim olacağı..
İki milletvekilinin birini AK Parti’mi?
Yoksa CHP’mi?
Belki de HDP’nin olacağının hesaplayıp durduğumuz şu günler de 4. kez milletvekili olabileceği ileri sürülen Saffet Kaya’nın yoğun bir şekilde tartışılmaya devam ediyor..
HDP’nin yaklaşık 3 aydır önde olduğu ama bu öndeliği sandığa taşıyıp, taşıyamayacağı da çok tartışılan Ardahan’da AK Parti’nin ülke genelinde olduğu gibi Ardahan’da kan kayıp ettiği, CHP’nin ise AK Parti’den daha zorda olduğu buna neden olan ise Saffet Kaya’nın alacağı oyların olduğunu da görmekte, izlemekteyiz..
Evet Ardahan’da MHP’nin alacağı oyları da unutmadan sonucu bizler değil, 7 Haziran’da ki sandık ortaya koyacak gibi..

**Ne oldu yoruldunuz mu?

Seçimlere son bir kaç gün kaldığı şu günlerde başta iktidar partisi AK Parti olmak üzere, CHP, HDP, MHP, Bağımsız Aday, ve diğer partilerde yorgunluk belirtileri görülmeye başladı.
Ardahan Haberi Adeta, ‘Bizden bu kadar artık ne olacaksa olsun’ denilerek yarışını şimdiden terk edildiğini gözlemlediğimiz geçtiğimiz hafta Saffet Kaya’nın çıkış yaparken, bu seçimlerin galibi olacağı şimdiden ileri sürülen partilerin ve adaylarının ortalıkta görülmedikleri, sorduğumuzda ise ‘Yok canım, çalışıyoruz, köylerdeyiz’ diyerek savunma yapıyorlar.
Ama gözle görülür bir yorgunluk yaşayan partiler ve adaylarının aylardır yaptıkları çalışmaların özellikle de adayları bir hayli hırpalandığı ve ‘Şu seçim bitse de, kurtulsak’ dediklerini his eder gibiyiz..
Ve en önemlisi gözden kaçan diğer bir önemli konu da partilerin ve adaylarının kendi başlarına miting yapma cesaretinde bulunamadıkları dikkatlerden kaçmıyor.
Evet, başta yeniden milletvekili seçilecek kadar oy alacağını ileri süren Saffet Kaya olmak üzere iktidarım, en güçlüyüm diyen AK Parti, AK Parti’nin en güçlü rakibiyim, yeniden milletvekili seçileceğiz’ diyen CHP ve diğerleri neden tek başlarına miting yapa
mazlar.. Sizce kendilerine güvenleri mi yok?


Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ARDAHAN'DAN EN SON HABERLER..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**ORHAN ATALAY'IN EŞİ NEREDE?
Genel seçimlere çok kısa bir sürenin kaldığı şu günlerde partiler ve adayları yoğun bir tempo ile çalışırken, bazı partilerde yaşanan huzursuzluklarda gün yüzüne çıkmaya başladı.

**Seçimin Kaderini Kadınlar Belirleyecek..

Genel seçimler öncesi son viraja giren partiler ve adayları kadın seçmeni etkilemek için başta partilerinin kadın kollarını olmak üzere tüm argümanlarını harekete geçirdiler.

**KADINLAR EŞLERİNİ DİNLEMEYECEK KORKUSU!

70 Binin üzerinde seçmeni bulunan Ardahan’ın kadın seçmeninin erkeklerden daha fazla olduğunu tespit eden partiler son haftada kadın seçmene yönelik çalışmalar başlattılar.
Partilerin yanı sıra erkek seçmeninde kadınların kendilerini dinlemeyeceğinden korktuğu görülen Ardahan’da kadın seçmenin erkekleri dinlemediği de ileri sürülüyor.

**BAYDAR'IN EŞİ SAHADA, ATALAY'IN EŞİ ANKARA'DA..

Yaklaşan genel seçimler öncesi kadınların kullanacağı oyları etkilemeye çalışan partiler ve adayları kadın kollarınıda harekete geçirdiği görülürken, kadın oylarını kendisinde sayan AK Parti'nin adayı Orhan Atalay'ın eşi ve çocuklarının ortalıkta gözükmezlerken, aynı partinin 2. sıra adayı Veteriner Hekim Yunus Baydar'ın eşinin yanı sıra CHP Adayı Ensar Öğüt'ün, Ardahan Bağımsız Milletvekili Saffet Kaya'nın, HDP'nin Doktor Adayı Taşkın Aktaş'ın eşinin eşlerinin seçimi kazanması için büyük bir çaba harcadığı dikkatlerden kaçmıyor.

**ÖĞÜT, “İKTİDAR HAZIRLIĞI YAPIYORUZ”

CHP Ardahan milletvekili ve Milletvekili Adayı Ensar Öğüt, diğer aday hukukçu Sezgin Kaya, İl başkanı Fevzi Uygur, Yönetim kurulu üyeleri ve partililerle birlikte Ardahan merkez esnafını kapı kapı gezip onları dinlediler.
Her zamanki gibi esnafların yoğun ilgisi ile karşılanan Öğüt ve beraberindekiler, uğramadığı esnaf bırakmazken, bir taraftan esnafın sıkıntılarını dinlediler bir taraftan da CHP iktidarında gerek Ardahan için gerekse esnaflar için yapılacak hizmetleri ve önlemleri anlattılar.
Çok sayıda proje hazırlığı içinde olduklarını ve Ardahan için yeni bir dönemi açacaklarını dile getiren Ensar Öğüt, CHP iktidarında Esnaf ve sanatkarlara faizsiz kredi kolaylığı sağlanacağını, 40 dereceye kadar ağır kış ve iklim koşullarında siftah yapmadan dükkan kapatan esnafımıza vergi kolaylıklarının sağlanacağını söyledi.
Ardahan’ın geçim kaynağı olan hayvancılığın gelişmesi için çiftçilerin borcunun silinmesi, kredi kolaylığı sağlanması ve aile işletmeciliğinin gelişmesi için köylerdeki ev ve ahırların yeniden yapılarak modern hale getirilmesi…
Öğüt, iktidarlarında yapılacak ilk işlerden birinin Ardahan’a Hava Limanın yapılması olacağını, bunun da uluslararası bir Hava Limanına dönüştürüleceğini de ifade eden Öğüt, Ardahan’ın geçim kaynağı olan hayvancılığın gelişmesi için çiftçilerin ve borcunun silineceğini, kredi kolaylığı sağlanacağını, köylerdeki ev ve ahırların yeniden yapılarak modern hale getirileceğini de vurguladı.
Genç nüfusu Ardahan'da tutmak için KİT ve Özel Sektör tarafından üretim tesislerinin açılacağını, gençlere iş bulunacağını da dile getiren Öğüt, ithal hayvan ve ithal et getirilip, köylü ve çiftçiye darbe vurulmayacağını, çiftçiye destek ve teşvik program ve projeler uygulanacağını söyledi.
Öğüt ve beraberindekiler esnafların isteklerini de not aldılar. Esnaflar pahalılıktan, vatandaşta para olmamasından ve iş yapamamaktan şikayetçi oldukları görüldü. Öğüt, seçim sonrası yine ziyarete geleceklerini vurguladı.

**BELEDİYE BAŞKANI KÖKSOY: 2 ALSAK İYİ OLACAK AMA BİR ZOR ALACAĞIZ GİBİ..

7 Haziran'da yapılacak olan genel seçimlere çok kısa bir süre kalırken partiler ve adayları da iyiden iyiye gerilmeye başladı.
AK Parti, CHP, HDP, MHP ve Bağımsız Milletvekili Adayı Saffet Kaya'nın kıran kırana bir seçim yarışı içinde oldukları görülen Ardahan'da milletvekili olduğu süre boyunca seçmenin telefonlarına çıkmamakla eleştirilen, kendi ilçesini Ardahan'a bağlayan kara yolu gibi köy yollarını yaptıramadığıyla suçlanan AK Parti Ardahan Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay'ın kan kaybı yaşamaya devam ederken, en güçlü rakipleri olan CHP Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt, HDP Ardahan Milletvekili Adayı Dr. Taşkın Aktaş ve Ardahan Bağımsız Milletvekili Adayı Saffet Kaya ile MHP Adayı Bülent Ulutaş mevcut oylarını yükseltme derdine düşmüşler.

**BAYDAR RAHATSIZ!..

Yaklaşan genel seçimler öncesi bir hayli zorda olan AK Part'nin Ardahan Belediye Başkanı Faruk Köksoy özel bir sohbette, 'Bana soracak olursanız hizmet için AK Parti Ardahan'da iki milletvekilinide almalı, ama gelin görün ki biri bile zor alacağız' dediği öğrenilirken, AK Parti 2. Sıra Adayı Veteriner Hekim Yunus Baydar'ın başta AK parti İlçe Başkanınından olmak üzere AK Parti'nin İl ve İlçe yönetimlerinden beklediği çalışmayı görmediği ve buna çok kızdığı bilgileri alındı.

**CHP'DE GÖSTERMELİK BİRLİKTELİK Mİ?

AK Parti'nin ülke genelinde olduğu gibi Ardahan'da da kan kaybı yaşadığı görüldüğü şu günlerde özellikle merkezde görülmeyen CHP'de bir toparlamanın olduğu ama bu toparlamanın ne kadar ciddi olduğu yönünde şüphelerin olduğu görülmekte.
Başta Mete Özdemir ve Serhat Aslangörür gibi CHP'liler olmak üzere bir çok isimin küskünlüğü bir kenara bırakıp, Öğüt ile birlikte görülüp, esnaf ziyaretine çıktığı görülen Ardahan'da bu manzaranın ne kadar ciddi, ne kadar göstermelik olduğu 7 Haziran akşamı sandıklarda çıkacak oylar iel görülecek gibi.

**HOÇ/FED KENDİSİNİ GÖSTERİP, GİTTİ..

AK Parti'nin vatandaş ve seçmenle diyalog kuramadığıyla eleştirilen Orhan Atalay'ı 2. kez 1. sıra adayı göstermesi, CHP'nin Ensar Öğüt'ü 4. kez aday etmesi nedeniyle eski oyları alamayacağı konuşulan Ardahan'da seçimlere kısa bir süre kalmasına karşın en iddialı parti olarak gösterilen Halkların Demokratik Partisinin bu iddiasını seçim sandığına götürüp, oya çevirip, çevermeyeceğinin yoğun bir şekilde tartışılmaktadır.
Başta Hoçvan ve Göle'de alacağı oylara Hanak ve Damal'da gelecek oyları ekleyip, Posof ve Çıldır oyları ile bir milletvekili çıkarmayı hedefleyen HDP'nin İl ve İlçe Teşkilatlarının olağanüstü çabası diğer partilerin teşkilatları tarafından da takdirle karşılandığı görülürken, HDP'nin CHP gibi Ardahan dışından yeterli desteği göremediği dikkatlerden kaçmıyor.
Son olarak Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu eski Başkanı ve HDP İstanbul Milletekili Adayı Turgut Öker, İstanbul Sultangazi Cem Evi Başkanı Zeynel Odabaş, Damallı HDP Ardahan Millvetekili Aday Adayı Güven Kokart'ın Ardahan'a gelerek seçim çalışmalarına katıldığı HDP'nin başta İstanbul'da bulunan Hoç/Fed'den olmak üzere bu partiye yakın siyasilerden gerekli desteği görmediği dikkatlerden kaçmazken, Hoç/Fed Başkanı ve bir kaç yöneticisinin HDP eş Başkanı Figen Yüksekdağ'ın ziyaretinde Ardahan'a gelip, görünüp ortadan kayıp oldukları görüldü.

**Demokrat Parti İl Başkanından, Genel Başkanına Yaylım Ateşi..

Milliyetçi Hareket Partisinin Ardahan'da taban olarak saydığı 5 bin ila 6 bin oyunu bu seçimde 10 binin üzerine çıkarmayı hedeflediği ancak yetersiz bir seçim çalışması dolaysıyla kamuoyuna 'MHP bir milletvekili alacak' dedirtemediği gözlenen Ardahan'da adayları saha da görülmeyen Demokrat Parti İl Başkanı Kutluhan Aktaş kendisine ait facebokk sayfasında DP Genel Başkanı Gültekin Uysal'a ateş püskürttüğü görüldü.
'DEMOKRAT PARTİSİ KURUÇUSU VE LİDERİ ,ADNAN MENDERES PARTİNİ ŞEBEKELER VE HIRSIZLAR İÇİNİ BOŞALTIYORLAR.FORMAT ÜZERİNDEN ADAYLAR KOYMUŞLAR BİTİRMEK İÇİN ELLERİNDEN GELENİ YAPIYORLAR SEÇİM ATMOSFERİNDE TATİL YAPIYORLAR .YALAN YANLIŞ ADAYLARLA YANLIŞ BÖLGELERDE GÖSTERMELİK İŞLERLE BU PARTİYİ BU COÇUK HİÇ BİR YERE TAŞIYAMAZ ,GÜLTEKİN UYSALLA OLAÇAK BİR İŞ DEYİL .70 YAŞ ÜZERİ İNSANLARLA PARTİYİ DİBE VURMUŞLAR.' diyerek, 'Bu partiyi bu çocuk bir yere taşıyamaz' genel başkanını yeterli görmediğini kamuoyuna ilan etti.

**HERKES SEÇİLMİŞ, ANKARA'DA EV BAKTIRIYOR!

10 Bin oyu zorladığı görülen MHP'lilerin '17 bin oy alacağız' dediği, ülke genelinde olduğu gibi Ardahan'da puan kayıp eden AK Parti'nin geçen seçimden daha çok oy alacağını iddia ettiği, CHP'lilerin 'En rahat biziz, ikiyi çıkaracağı' dediği, Saffet Kaya'nın yeniden milletvekili olacağını belirttiği görülen şu günlerde Ardahanlılar, 'bazı adayların 7 Haziran'dan önce kendisini milletvekili görüp, şimdiden Ankara'da ev baktırıyor' diyerek adayları gülümseyerek izlediği de görülmekte.

**DSP'DE UMUTLU..

HDP, AK Parti, CHP, MHP ve Bağımsız Aday Saffet Kaya kadar yoğun bir tempo ile çalışan partilerin arasında başta gelen diğer bir partide Demokratik Sol Parti ve adayı Mali Müşair Ömer Türkoğlu'da bir hayli umutlu olması dikkatlerden kaçmıyor.
DSP gibi Vatan Partisinin de yoğun bir şekilde yürüttüğü seçim çalışmalarının devam ettiği Ardahan'da son bir haftadır gözle görülür bir çıkış yapan Ardahan eski Milletvekili Saffet Kaya'nın sağda çıkışını devam ettiği, HDP'nin ise iki aydır 'HDP Ardahan'da birinci' imajını sürdürdüğü de görülmeye devam ediyor.

**KAÇAN ALEVİ OYLARI TENCERE/TABAKLA TOPLANMAK İSTENİYOR?

Öte yandan özellikle CHP'nin kuzey kazaları ve yıllarca oyunu alıp, bir şey vermediği Alevilerin HDP'ye gideceği ileri sürülen oyları için atağa geçtiği, bu atağın başında gelen ise İstanbul Bakırköy Belediyesince bölgede bulunan Cem Evlerine dağıtılan tencere, tabak dağıtımı olduğu dikkatlerden kaçmıyor.
Damallı İstanbul Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu'nun Alevi oylarını etkilemek için harekete geçip, elinde bulundurduğu belediyenin imkanları ile Damal e Hanak'ta ki Cem Evlerinin ihtiyaçları olan tencere, tabak, sandalye, masalar getirip, dağıttığı, bununla yetinmeyip, bölge muhtarları ile bir araya gelip, toplantı yapacağı öğrenildi.
Tüm bunlara karşı her seçimde oylarını alıp, unutulan Alevilerin yöneldikleri HDP'den az geçmedikleri de alınan diğer haberler arasında oldu.

**Seni Baydar’da Kurtaramayacak! Bitişin Fotoğrafı!

Seçim çalışmaları için gittiği köylerde sıkça eleştirilen AK Partili Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay köylülerin tepkisine dayanamayan başını iki elinin arasına alıp, kara kara düşünmesi dikkat çekti..
‘Kazı çalınan beni arıyor’ diyerek seçmenin telefonlarına cevap vermediğiyle eleştiren AK Partinin profesör milletvekili Orhan Atalay bir hayli zorda.
7 Haziran’da yapılacak olan Genel Seçimleri dolaysıyla seçim çalışmaları için gittiği köylerde seçmenin eleştirilerine dayanamayan AK Parti Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay gelen eleştiriler karşısında ne yapacağını şaşırmış durumda.
Partisinin ülke genelinde oy kaybının daha fazlasının gittiği Ardahan köylerinde de yaşadığına şahit olan Atalay’ın en çok eleştirildiği yönü, bozuk köy yolları, telefonlara cevap vermemesi olurken, Atalay’ın başta Hanak ilçesinde olmak üzere Ardahan kuzey kazaları olan Çıldır, Damal ve Posof’ta yoğun bir şekilde eleştirildiği dikkatlerden kaçmıyor.

**GÖLE’DE DE DURUM FARKLI DEĞİL..

Geçtiğimi seçimlerde aldığı oyun yarısını alamayacağı konuşulan Orhan Atalay’ın kuzey kazalarında aldığı tepkilerin aynısını Ardahan merkezde ve Göle’de de aldığı görülürken, AK Patinin en çok oy kaybının Göle’de olacağı da öne sürülüyor.

**SAFFET KAYA ATALAY’DAN DAHA ÇOK OY ALACAK..

Kısa bir süre kalan genel seçimler öncesi olağanüstü bir oy kaybı yaşadığı görülen AK Partinin oylarının büyük bölümünün Ardahan Bağımsız Milletvekili Saffet Kaya’ya ve HDP’ye yöneldiği gözle görülürken, 2. Sıra Adayı Yunus Baydar’ı ikna etmek için ‘2’yi alacağı’ diye Atalay’ın kendi durumunun tehlikede olduğu da ileri sürülen iddialar arasında görülmektedir.

**AK PARTİ’DE Kİ EMANET OYLAR PARTİLERİNE GELDİ..

Öte yandan 3 dönemdir AK Parti’ye verilen oyların büyük bölümünün partilerine geri döndüğü bu partilerin başında gelenlerin MHP ve HDP olduğu dikkatlerden kaçmıyor.

**İMAMLAR O... CEMAAT NE YAPAR

****Dağ'da Siyasi Piknik..
Genel seçimlere kısa bir süre kaldığı şu günlerde son kozlarını ortaya koyan partilerden olan iktidar partisi AK Parti Yanlızçam Uğurludağ Kayak Tesislerinde cami imamları ile bir araya geldi. Ülke genelinde olduğu gibi Ardahan'da da zor da olduğu görülen iktidar partisi AK Parti ve Milletvekili Adaylarının cami imamlarından yardım istedikleri ileri sürülüyor..

**CAMİLER AK PARTİ'NİN, CEM EVLERİ CHP'NİN Mİ?

Seçimler öncesi tüm argümanlarını ortaya koyan partilerin başında gelen AK Parti'nin iktidarın gücünü kullanıp, camiler dalih tüm kamu dairelerini siyasi alana çevirdiği dikkat çekerken, CHP'nin de Cem Evlerinin eksiklerini tamamlayarak yıllardır oyunu alıp, bir şey vermediği Alevileri iknaya çalıştığı görülmektedir.

**MHP VE HDP EN DİRENÇLİ PARTİ..

Bu seçimlere bağımsız milletvekili olarak katılan Saffet Kaya'nın son bir hafadır çıkışta olduğu gözlenen Ardahan'da en dirençli partilerin Milliyetçi Hareket Partisi ile Halkların Demokrat Partisi'nin olduğu görülmektedir.
MHP'nin üç dönemdir AK Parti'ye emanet olarak verdiği oyları bu seçimde alacağı tartışılan Ardahan'da 10 bini geçip, rakiplerini zorladığı görülürken seçimlere bir hafta kalmasına karşın haline 'HDP Arahan'da 1. Parti' dedirtmeye devan eden HDP'nin Ardahan'da seçimlere asılan en dirençli parti olarak değerlendirilmekte.

**TÜRK VE TEPKİ OYLARI SAFFET KAYA'YA!.

AK Parti'nin 4 yıl boyunca halkın telefonlarına cevap vermemesi, 'Ya kazı çalınan beni arıyor' diyerek sorunlarla ilgilenmemesi ardından yeniden istenen adam olan Ardahan Bağımsız Milletvekili Adayı Saffet Kaya'nın başta Posof'ta olmak üzere Ardahan İl genelinde yükselişe geçtiği dikkat çekerken Saffet Kaya'nın Ardahan'da ki seçimleri belirleyecek isim olmaya devam ediyor.

**AK Parti'nin Filmi Bitti!.. THE END! (Son)

Resmiyette bakan olmayan, ama fiiliyatta bakan olan içişleri bakanı Efkan Ala ile Hayati Yazıcı'nın seçim çalışmaları ,için geldiği Ardahan'da ilgi görmeyince al acele Göle'ye gittiler. Göle'de de çarşıda ilgi görmedikleri için daha filim gösterimine başlamayan sinema da bir toplantıya katılan Efkan Ala'yı dinlemeye gelenler yeni sinemanın koltuklarını dolduramadılar.

**ARDAHAN'DA EL VERMEK İSTEMEYENLER DÜKKANLARI KAPATII!

Ülke genelinde olduğu gibi Ardahan'da da oy kaybına uğradığı gözle görülen AK Partinin iki kurmayı Ardahan'daydılar.
AK Parti'nin iki bakanını Ardahan'a getirerek, seçim çalışmalarına katan Ardahan AK Parti bakanların gelişinde 50-60 kişi toplayamadıkları dikkat çekerken, Ardahan'a gelip, esnaf ziyaretine çıkan bakanlarla merhabalaşmak istemeyen esnafın iş yerlerini kapattıkları dikkatlerden kaçmazken, bazı esnafların da bakanlara el uzatmadıkları görüldü.

**HDP'nin Göle'de Hedefi 7 Bin!

Ardahan Merkez de 25 Bin 177, Göle'de 19 bin 386 Bin, Çıldır'da 7 Bin 607, Posof'ta 6 Bin 639 ve Damal'da 4 Bin 698 oyun bulunduğu Ardahan'da AK Parti'nin en güçlü rakibi olan HDP'nin Göle'de en az 7 bin oyu alarak Ardahan genelinde alacağı diğer oylar ile en az bir milletvekili çıkarmayı hedefliyor.
Göle'de olduğu gibi Ardahan merkezde ve diğer ilçelerde olağanüstü bir oy kaybına uğrayan AK Parti'nin Göle Sinamasında yanlız kaldığı gibi il genelinde de yanlız kalmasının diğer bir nedeni de 7 Haziran Genel Seçimlerine Ardahan Bağımsız Milletvekili Saffet Kaya olmakta.

Kaya'nın bir parti kadar oy alabileceği tahminleri gerçekleşirse AK Parti Ardahan'da seçimi 4. parti olarak kalabileceği de ileri sürülmektedir.

**MHP 10 Bini Geçti..

HDP ve Saffet Kaya'nın alacağı oylarla büyük bir oy kaybına uğrayan AK Parti'nin diğer güçlü bir rakibide, Çıldır ve Posof'ta başta olmak üzere Ardahan merkezde aldığı oylarla 10 bini zorlaydığı ileri sürülen MHP olduğu görülüyor.
MHP'lilerin MHP'ye oy vermesi halinde MHP'nin Ardahan'da en çok oyu alan partiler arasında yer alacağını belirten MHP Ardahan Milletvekili Adayı Bülent Ulutaş 7 Haziran'da Ardahan'da kazanacak olan partini MHP olacağını belirterek, seçmen ziyaretlerine devam ettiği görülüyor.

*Ulutaş, MHP Dengeleri Değiştirdi..

Genel seçimler öncesi çalışmalarına devam eden partilerin başında gelen Milliyetçi Hareket Partisi Milletvekili Adayı Bülent Ulutaş MHP'lileri MHP'ye oy vermeye davet etti..
Milliyetçi Harekât Partisi Ardahan Milletvekili adayı Bülent Ulutaş, MHP'nin Ardahan'da siyasi dengeleri değiştirdiğini söyledi.
MHP Ardahan Milletvekili adayı Bülent Ulutaş, seçim süreciyle ilgili açıklamalarda bulundu. Ulutaş, 7 Haziran seçimlerine 10 Gün kaldı, Ardahan'da dengeler değişti ve MHP Ardahan'da dengeleri değiştirdi dedi.
Ulutaş, Milliyetçi Hareket Partisinin Ardahan'da şu anda başa güreştiğini iddia ederek, ''Yaptığımız çalışmalarda esnafından köylüsüne gördüğümüz ilgi gerçekten çok iyi ve olumlu tepkiler alıyoruz. MHP şu anda başa güreşiyor ve hiç ummadığımız yerlerden oy alacağız. Biz seçim sürecinde seçmenlerimize kendimizi anlatıyoruz ve bugüne kadar seçilen Saffet Kaya, Ensar Öğüt ve Orhan Atalay'ın ne yaptıkları belli. CHP Milletvekili Ensar Öğüt ve AKP Milletvekili Orhan Atalay'a seçmenden büyük tepki var ve bu tepkinin çoğunluğu MHP'ye yönelmiş durumda. İnsanlar yalnızca seçimi düşünmüyorlar, ayrıca ülkenin geleceğini de düşünüyorlar. Ülkenin geleceği için halkımızın Milliyetçi Hareket Partisine oy vereceğini düşünüyorum. MHP'ye büyük bir kayma var? Posof'da, Çıldır'da ve Ardahan'ın içinden alacağımız oy herkesi şaşırtacak.'' Şeklinde konuştu.
Ardahan'da paraya dayalı siyasetin terk edilmesi gerektiğini söyleyen Ulutaş, ''Ardahan'da çirkin siyaseti bırakalım, para'ya dayalı siyaseti bırakalım. İnsanları satın almaya çalışıyorlar, insanımıza para teklif ediyorlar. AKP'nin burada yaptığı siyasette şudur, memurları ve muhtarları tehdit ediyorlar. Muhtarlara hizmet vermeyiz diye tehdit ediyorlar? Bugüne kadar Ardahan'da hangi köye hizmet gitmiş ki bundan sonra bu hizmeti verecekler.'' dedi.
Ardahan'da CHP, AKP ve bağımsız adayın MHP'ye saldırdığını söyleyen Ulutaş, ''Ardahan'da CHP, AKP ve bağımsız aday da MHP'ye saldırmaya başladı. Sebebi ise, Milliyetçi Hareket Partisinin yükselişini gördüler. Biz Ardahan'da birinci parti olacağız, onun içinde Ardahan'dan ve Ardahanlıdan oy istiyorum. Çocukların geleceği için, gençlerin geleceği için, huzurlu bir kent için, huzurlu ilçeler için ben Ardahan'dan oy istiyorum Biz teröre de karşıyız, huzursuzluğa da karşıyız ve onun için Ardahan'dan oy istiyoruz. '' şeklinde konuştu.

Ardahan Haberleri **AK PARTİ KURMAYI ARDAHAN’ DAYDI..

Genel seçim çalışmaları kapsamında Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayatı Yazıcı, Eski İçişleri Bakanı ve Erzurum AK Parti Milletvekili adayı Efkan Ala, Ardahan milletvekili Adayları Orhan Atalay, Yunus Baydar, Belediye Başkanı Faruk Köksoy, İl Başkanı Yusuf Demirci ve çok sayıda Partililer, Seçim çalışmaları kapsamında Ardahan Şehir merkezinde esnafları ziyaret ettiler.
Ziyaret sonrası Basına açıklama yapan,Eski İçişleri Bakanı ve Erzurum AK Parti Milletvekili adayı Efkan Ala: Vatandaşlarımızla seçim değerlendirmesi yaptık ve onları ziyaret ettik, bir arada olduk. Hem Ülkemizin geldiği noktayı hem de hedeflerimizi bir araya getirip tartıştık, konuştuk. Seçim atmosferi, gayet güzel bir ortam var. İnsanlar önümüzdeki dönemin daha iyi olacağına inançlarını yinelediler. Bunu istikrara olan güvenini ortaya koyuyorlar. İstikrarın Türkiye’ye kazandırdıklarını çok iyi biliyoruz, yaşıyoruz. Şimdi burada Üniversitemiz var, 5 bine yakın öğrencimiz var, bölünmüş yollarımız, potansiyel hayvancılık bunu daha da geliştireceğiz, geliştirmek için bütünleşmiş bir sistem oluşturacağız, havza bazında çalışmalar yapıyoruz. Türkiye’nin hedefleriyle Ardahan’ın hedeflerini buluşturup yolumuza devam ediyoruz,dedi.

Ardahan Haberleri **Ardahan'ı Soyan Hırsızlar Yakalandı..

**VAN'DAN GELMİŞLER..

Ardahan'da yaşanan hırsızlıklar üzerine harekete geçen Ardahan İl Emniyet Müdürlüğü Asayis Büro Ekipleri Van'dan gelip, Ardahan'ı soyan hırsızları yakaladı.
Van'dan gelip, Ardahan ve Göle'de 2 evi, 2 iş yerini ve 3 aracı soyan hırsızların başta an'da olmak zere bir yerde hırsızlık yaptıkları da belirlendi.
İthal hırsızları kısa sürede yakalayan Asayiş Büro ekiplerinin başarısı Ardahanlılara rahat bir nefes aldırırken Adliyeye çıkarılan hırsızların çıkarıldıkları mahkemece tutuklanıp, Ardahan Kapalı Ceza Evine konuldukları da öğrenildi.
Son günlerde yaşanan hırsızlıklara son noktayı Ardahan İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Bürosu ekipleri koydu..


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Kayıp ettiklerini anlayınca
ERDOĞAN'A SIĞINDILAR!

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**KAYIP EDİYORUZ, GEL KURTAR BİZİ..

Alınan bilgilere göre Kars'a gelen Cumhurbaşkanına giden Ardahan AK Parti teşkilatlarının ısrarı üzerine seçime bir gün kala Ardahan'a gelecek olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için hazırlıklar başladı.

**Nereyi açacak?

Cumartesi günü Ardahan'da olacağı öğrenilen Erdoğan'ın Ardahan'da hangi açılışı yapacağı merakla beklenirken, AK Parti İl Teşkilatı ve Valiliğin Cumhurbaşkanının açacağı yatırımları sırlamak için çalışma başlattığı bilgileri de alındı.

**GAZETECİYİ BİZZAT ŞİKAYET ETTİ!..

Ardahan'a gelme hazırlığı yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Can Dündar hakkında, genel yayın yönetmeni olduğu Cumhuriyet gazetesinde geçen yıl Hatay ve Adana'da, MİT'e ait yardım tırlarının durdurulmasıyla ilgili, "gerçeğe aykırı bazı görüntü ve bilgiye yer verdiği" gerekçesiyle bireysel suç duyurusunda bulundu.
Haberi ekleme saati: 17.55-02 Haziran 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Adaylar oy, Seçmen su derdinde!

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşYıllardır başta içme suyu olmak üzere bir çok sorununun çözümünü bekleyen Ardahanlı vatandaşlar bugünlerde köylerine gelen siyasi parti ve adaylarına ateş püskürüyorlar.
Başta iktidar partisi milletvekili Orhan Atalay’ın ilçesine bağlı köylerde olmak üzere bir çok köyde hala içme suyu sorunu yaşayan Ardahanlı köylüler su ihtiyaçlarını eşeklerin sırtında karşılıyorlar.
2015 Yılının 6. ayına giren Türkiye’de hala 1920 manzaralarının yaşandığının göstergesi olan bu manzaranın ne zaman biteceğini soran Ardahanlı köylüler kendilerinden oy isteyen siyasilere merkeplerin sırtına attıkları su bidonlarını göstererek, ‘hani verdiğiniz sözler?’! diyerek tepkilerini ortaya koymaktalar.
Haberi ekleme saati: 21.17-01 Haziran 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ARDAHAN'DAN EN SON HABERLER..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**Elektrikleri seçime kadar kesmeyin..

Genel seçimler öncesi devletin ve belediyelerin imkânlarından yararlanıp seçim çalışması yaptığı ileri sürülen iktidar partisinin Aras Edaş elektrik işlerine seçimlere kadar elektrikleri kesmeyin emri verdiği ileri sürüldü.

Ardahan Haberleri **Dondurma sezonu başladı..

Havaların yavaş yavaş ısınmaya başladığı Ardahan da dondurma sezonu da başladı.
Başta çocuklar olmak üzere büyüklerinde zevkle tükettiği dondurma üretimine başlayan pastahane ve kafelerin yanı sıra gıda maddesi yapan iş yerlerinin de dondurma satışına başladığı gözlendi.

Ardahan Haberleri **Küçük Gelin Sayısında Artış!

Okulların kapanmasına kısa bir süre kaldığı şu günlerde küçük gelin sayısında artış olduğu gözlendi. Alınan bilgilere göre son bir ay içinde birçok kız öğrencinin evlenmek amacıyla kaçırılıp okullarından alındığı ileri sürülürken ailelerin ve yetkililerin bu konuda gerekli tedbirleri alması isteniyor.
Başta Göle'de olmak üzere Ardahan merkezde ve ilçelerde evlenmek amacıyla kaçan 'Küçük Gelinler' sayının 30’a ulaştığı öğrenildi.

Ardahan Haberleri **Esrar Eroin aspirin gibi satılıyor..

Türkiye genelinde 10 yaşa kadar indiği söylenen esrar ve eroinin Ardahan’da da tüketiminin arttığı öne sürülüyor.
Alınan bilgilere göre adeta en kolay bulunan ilaç olarak gösterilen aspirin gibi elden ele dolaştığı iddia edilen esrar ve eroinin özellikle gençler arasında büyük rağbet gördüğü ve bunu fırsat bilen satıcılarında Ardahan da cirit attığı öne sürülmektedir.

Ardahan Haberleri **Ardahan da kalp krizi geçirmeyin..

Sağlık camiasında devrim yaptığını ileri süren ancak göle devlet hastanesini beş yıldır bitiremeyen iktidar, doktor gönderdiği Ardahan Devlet Hastanesine tıbbi malzeme almıyor.
Tırnağı kırılanın Kars ya da Erzurum’a sevk edildiği Ardahan Devlet Hastanesinde anjiyo makinesinin olmadığı bu nedenle anında müdahale edilmesi gereken kalp krizi vak'alarında hayatlarını kaybedenlerin sayısında artış olduğu ileri sürülüyor.
Anjiyo cihazı gibi birçok tıbbi cihazında olmadığı Ardahan Devlet Hastanesinde Doktor sıkıntısının da olduğu alınan bilgiler arasında.

Ardahan Haberleri **Osman Kamacı Amcasını kaybetti..

Öte yandan İstanbul Kadıköy'de bulunan İmza Pastanesinin sahibi Ardahanlı iş adamı Osman Kamacının amcası olan Ziya Kamacı(87) hayata gözlerini yumdu.
Alınan bilgilere göre uzun süredir tedavi gördüğü hastanede hayatına göz yuman Ziya Kamacı, köyü olan Meşedibi (Morofka) ‘da defnedildiği öğrenildi.

Ardahan Haberleri **CHP’de yine istifa..

Milletvekili adaylarının belirlenmesi sırasında iki il başkanı değiştiren ve birçok yöneticisi istifa eden CHP’de yeni bir istifa daha yaşandı.
Alınan bilgilere göre CHP merkez ilçe sekreteri Turan Sural’ın seçimlere on gün kala partisinden ve görevinden istifa ettiği öğrenildi.

Ardahan Haberleri **Saadet Partisi Miting Yapamadı..

7 Haziranda yapılacak olan genel seçimler öncesi son kozlarını oynayan siyasi partilerden olan Saadet Partisi Ardahan mitingini yapamadı.
Alınan bilgilere göre geçtiğimiz gün Göle de çok az bir katılımla miting yapan Saadet Partisi Ardahan’da da miting yapmak için başvuruda bulunduğu ama kendisine verilen alanı beğenmediği için miting yapmaktan vazgeçtiği öğrenildi.
Alınan bilgilere göre CHP, Ak Parti ve HDP’nin miting yaptığı alanda yer isteyen Saadet Partisine PTT önü değil Ardahan şehir stadyumu yanı verilince mitingin iptal edildiği bilgisi alındı.

Ardahan Haberleri **Kurdelesini Kestiği Hayvan Pazarının Açılışını Eleştirdi..

Saadet Partisi Ardahan Milletvekili adayı Hakan Çapan, Ak Parti hükumeti döneminde Atatürk Mahallesinde yaptırılan Entegre Hayvan Pazarı'nın seçime kısa süre önce açılmasına tepki gösterdi. Geçtiğimiz gün açılışına katılarak kurdelesini kesen Hakan Çapan yaptığı açıklamada; ''Ey Milletvekilliğinin M'sinden anlamayan talihsiz popülist Prof. Ardahan'a bir darbe daha vurdun. Sebebi ise; hiçbir şeyden anlamıyor olmandır. Dün kurdelesini kestiğin Ardahan Canlı Hayvan Pazarı'nın yer tespiti tam bir skandal. Cahillik işte böyle bir şey, o konumun cezası ve faturası Ardahan'a çok pahalıya patlayacak. 5 yıldır inşası devam ettiği söylenen bu hayvan pazarı seçime sadece 13 kala mı açılır? İnsan biraz dürüst olur dürüst! İnşa ettirdiğiniz o Canlı Hayvan Pazarını kaç paraya mal ettiniz? Kurdeleyi kesmeden önce neden açıklamadın?' diyerek sert tepkilerini dile getirdi.

Ardahan Haberleri **Turgut Öker'den Alevilere Çağrı..

HDP Ardahan'daki seçim çalışmaları ise Hanak ve Damal ilçelerinde esnaf ve köy ziyaretleriyle sürdü. HDP Ardahan Milletvekili Adayları Arzu Moco ve Taşkın Aktaş'a ziyaretlerinde Avrupa Alevi Konfederasyon Başkanı ve HDP İstanbul Milletvekili Adayı Turgut Öker de eşlik etti.

CHP'li Damal Belediye Başkanının da bulunduğu heyetle birlikte gidilen Burmadere, Dereköy, Otağlı, Tepeköy, Seyitören, Yukarı Gündeş, Fayatlı, İncedere ve Koyunpınar köylerinde, köy sakinlerinin ilgisi ile karşılaşan adaylar, burada yaptıkları konuşmalarda HDP'nin Türkiye'ye yüzyılda gelen bir şans olduğunu vurguladı.

**'HDP barajı geçerse Türkiye'de herkes mutlu olacak'

Öker, yaptığı konuşmalarında Alevi canların artık HDP ile bir olması gerektiğini dile getirdi. AKP ve CHP politikalarının miadını doldurduğunu ifade eden Öker, "AKP, Yezid'ini alaşağı edecek tek parti HDP'dir. CHP'nin oyunu 5 nokta arttırması Türkiye'nin kaderini değiştirmeyecek, ama HDP barajı geçerse Türkiye'de herkes mutlu olacak" dedi. Yıllardır Avrupa'da Aleviler için mücadele verdiğini ve HDP ile halk iktidarının kurulacağının altını çizen Öker, "Aleviler olarak bizi yok sayan zihniyet siyasettir. Madımak'ı yakanlar, zorunlu din derslerini uygulayan, Berkin Elvan'ı öldürenler de siyaset. Onun için artık Alevilerin siyasette kendi temsiliyetleri olmalıdır" diye konuştu.
Milletvekili adaylardan Arzu Moco da konuşmasında Pir Sultanların, Hallacı Mansurların, Nesimiler ile aynı yolda yürümekten onur duyduğunu dile getirerek, "Bir Alevi değilim ancak başta Aleviler olarak bütün halkların özgürlüğü için mücadele eden bir kızınız olarak kabul edin" ifadelerini kullandı.
Damal ve Hanak ilçelerinin, Alevi kimliğinden ötürü geliştirilmediği üzerinde duran Taşkın Aktaş ise "Biz ezilenleriz, birlikte olursak, demokratik çoğunluk olursak başarırız" dedi.
Haberi ekleme saati: 21.11-01 Haziran 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

LEYLA ZANA
ARDAHAN'A GELİYOR..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşHafta sonu yapılacak olan genel seçimler öncesi son kozlarını ortaya koymaya hazırlanan partilerden Halkların Demokrasi Partisi Diyarbakır HDP Milletvekili Leyla Zana ile seçim çalışmalarına son verecek.
HDP Diyarbakır Milletvekili ve Ağrı Milletvekili Adayımız Leyla Zana'nın Ardahan ziyaretinde partisinin seçim çalışmalarına destek amaçlı 5 Haziran Cuma günü sırasıyla Göle, Hoçvan ve Ardahan'ı ziyaret edeceği öğrenildi.

**Atalay Cuma Günü Altın Vuruşu Yapacak!..

HDP'nin yaklaşık 4 aydır sürdürdüğü seçim çalışmalarını Ardahan'ı ziyaret edecek olan Leyla Zana ile sonlandırmayı hedeflediği Ardahan'da AK Parti'nin de Göle'de yapacağı mitingle seçi çalışmalarını sonlandıracağı bilgisi alındı.
Başta, Göle'de olmak üzere Ardahan genelinde bir hayli zorda olduğu öğrenilen Orhan Atalay'ın Altın Vuruşu yaparak Göle'de kayıp ettiği oyları geri almaya çalışacak.

**Ardahan Üniversitesinde Kavga..

Ardahan Üniversitesinde iki grup öğrenci arasında yaşanan kavgada bazı öğrenciler yaralandı.
Alınan bilgilere göre Ardahan Üniversitesi kampüsünde bir grup öğrenci diğer bir grup öğrencilere hakarette bulunması üzerine kavga çıktı.
Taş ve sopaların kullanıldığı saldırı nedeniyle kampüse polisler girdi. Saldırıda 4 öğrenci yaralanırken, saldırgan gruptan da yaralıların olduğu öğrenildi. Yaralılar okula gelen ambulansla hastaneye götürüldü.
Haberi ekleme saati: 21.06-01 Haziran 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

AK PARTİ DE KESENİN AĞZINI AÇTI..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşKısa bir süre kalan genel seçimler öncesi yoğun bir tempo ile çalışan partiler ve adayları kesenin ağzını açtı. Diğer parti ver adayları gibi iktidar partisi AK Partinin de kesenin ağzını açtığı görülürken, partiye gerek genel merkezden, gerek ise başka hesaplardan 400 bin TL.'nin üzerinde para geldiği ileri sürülüyor.

**Eli arkada oy istedi..

Dün partilileriyle birlikte Ardahan esnafını ziyaret eden Orhan Atalay’ın ‘Sorunların hepsini çözmüş edasıyla’ rahat tavırtları dikkatlerden kaçmadı.

**PARTİNİN İKİ HESABIMI VAR!

Para geldiği ileri sürülen AK Partinin bu parayı iki hesaba ayırdığı bu hesaplardan birinin İl yönetiminde görev alan birinin hesabına, diğerinin ise partini hesabına geldiği de iddia edildi.
Haberi ekleme saati: 20.58-01 Haziran 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

HİZMET GETİREN
VEKİLİN YOLU HİZMETTEN YOKSUN!

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşBu yol AK Parti Milletvekilinin ilçesi olan Göle-Ardahan kara yolu!
AK Parti Milletvekilinin ilçesi olan Göle 4 yıldır yol sorunu yaşıyor.Göle-Ardahan Karayolu 4 yıldır bitirilmiyor. Yılan hikayesine dönen 45 Km’lik yolda çalışmalar bu yılda başlamadı ve şimdi yama işi başladı.''Birileri(Konuşur) eleştirir,AK Partililer(yapar) söver'' bu haberle birlikte ortaya çıkacak gibi.Umarız bu haberi okuyanlar başını önüne eğip,nereye gidiyoruz diye düşünmeye başlar.Ardahan-Göle yolunun direkt Erzurum'a bağlı bir yol olduğunu da hatırlatmamız lazım.Bazı Gazetelerde Savcıları göreve çağırmış bakalım sonuç ne olacak.
Bir türlü bitmek bilmeyen Ardahan Göle kara yolu vatandaşı canından bezdirdi. Yapımına 3 yıl önce başlanan Ardahan Göle arası bölünmüş yol çalışmaları bir türlü bitmek bilmiyor. Yapımına üç yıl önce başlanan Ardahan Göle arası bölünmüş yol çalışmasına nazar mı değdi bilinmez ama işi alan yüklenici firma işin daha başında iflas ederek çalışmaları yarım bırakmak zorunda kaldı. Hal böyle olunca da yol yarım yamalak stabile bir şekilde kaldı.
Vatandaşın isyanı ve şikayetleri üzerine geçtiğimiz sonbaharda geçici bir asfalt atılsa da yazın gelmesiyle birlikte yol bozulup köstebek yuvasına döndü. 45km'lik yolu bir saate yakın bir zamanda gitmek zorunda kalan sürücülerin tepkisi çığ gibi yükselerek artmaya devam edince yaklaşan genel seçimlerle iktidar partisi AKP yetkilileri zor durumda kalıp yola yama çalışması başlattılar.
Bölünmüş yol çalışmasının olmadığı yola yama atarak durumu kurtarmaya çalışan yetkililere vatandaşın tepkileri de giderek artmaya devam ediyor. Ne zaman biteceği belli olmayan Göle Devlet Hastanesi inşaatı gibi, Ardahan Göle arası bölünmüş yol çalışmasının da bir türlü bitirilememesi ve ihaleyi alan yüklenici firmaların iflas etmesi akıllarda çeşitli soru işaretlerini de beraberinde getirdi. İşi alan firmalar işin ehlini değildi yoksa yetersiz miydiler. Eğer bu firmalar yetersiz ve işin ehli olmayan firmalardaysa bu işler neden bu firmalara ihale edildi ihale komisyonu üyeleri bu işleri nasıl bu firmalara verdiler.

**Vatandaşın suçu ne?.

Vatandaş tepkisini dile getirerek zaten zor bir coğrafyada yaşıyoruz altı ay kışın kar altında hayat mücadelesi veriyoruz bir de devlet bizim yaşam standartlarımızı bu kadar düşürünce göç kaçınılmaz oluyor” diyerek memleketten göç etme bahanesini haklı gerekçelere dayandırıyor.
Haberi ekleme saati: 20.57-01 Haziran 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com

Oyunu Kullan Ardahan
Yazar Fakir


Ardahan'da Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin


Facebook'ta Paylaş

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin
SİTEMİZE REKLAM VERMEK İÇİN;
0. 535 418 32 58 NOLU TELEFONUMUZU ARAYABİLİRSİNİZ..

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yazarlarımızı okuyor musunuz?

YAZIYORSAM SEBEBİ VAR
Seni Baydar’da Kurtaramayacak!

Fakir Yılmaz Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşHDP’nin 2015 Genel Seçim çalışmalarına damgasını vuran ‘Seni başkan yaptırmayacağız’ sözünün diğer bir versiyonu da Ardahan’da AK Partinin milletvekilline söylendiğinden haberiniz var mı?
Evet, HDP’nin başkan olmak isteyen tarafsız cumhurbaşkanı (!) Erdoğan’a, ‘seni başkan yaptırmayacağız’ sözünün diğer bir söylemi de Ardahan’da AK Parti ardahan Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay’a söyleniyor.
Gittiği köylerde oy istediği seçmenin yoğun eleştirilerine maruz kalan Orhan Atalay’ın 4 yıl boyunca telefonlarına cevap vermediği, ‘Kazı çalınan beni arıyor’ tepkisi bugün kendisine yönelen en büyük tepki olduğunu görürken, oy istediği seçmenin, ‘Seni Baydar’da kurtaramayacak’ demesi gerçekten de düşündürücü bir durumdur..
Çünkü 4 yıl boyunca kendisinden beklenen hizmetleri alamayan Ardahan seçmeni ‘Orhan Atalay'ın 7 Haziran’da alacağı oyların büyük bölümünü 2. sıra adayı Veteriner Hekim Yunus Baydar’ın sayesinde alacak’ diyor..
Buna neden ise başta Posof’ta olmak üzere, Hanak’ta, Çıldır’da oy isteyeceği seçmen bulamayan Atalay’ın seçilmesi hayal olan Baydar’ı 2. sıra aday etmesi ve onun sayesinde kuzey kazaları denilen Hanak’a, Damal’a, Çıldır’a, ve Posof’a girdiğini belirtiyor, 4 yıl boyunca telefonlarına çıkmadığı, köylerine gitmediği, yollarını yapmadığı Orhan Atalay’a bir hayli tepkili olan Ardahanlı seçmen..
‘Seni Baydar’da kurtaramayacak’ diyerek, bu gidişle 3. parti olacağı ileri sürülen Prof. Orhan Atalay’a tepkisini ortaya koyan Ardahanlı seçmenin diğer bir şikayeti de Atalay’ın vekil olduğu süre boyunca kendisine danışman ettiği dayısıdır..
Evet, vekil olduğu süre içinde sağ yakınlarına iş bulan, ölü yakınlarının isimlerini tabelalara astıran Atalay bir hayli zorda vesselam..

**Kadın Seçmen..

Onca erkek adayın arasında tek bir kadın adayın HDP 2. sıra adayı olduğunu bilen Ardahanlı kadın seçmenin, 7 Haziran’da yapılacak olan seçimlerde ardahan vereceği kararın ülke de olduğu gibi Ardahan’da da seçimin kaderini belirleyecek gibi..
Kimi köylerde kadınların eşlerini, kızlar ise babalarını dinlemediği ve ‘Benim oyuma karışma’ dediğini de duyduğumuz şu günlerde kadın kolları olmayan partilerin kadın seçmene gözü gibi bakan partilere karşı nasıl bir önlem alacağı merak etmekteyiz..

**MHP’liler MHP’ye Oy Veriyor mu?

Efendim ‘Kürtler kendilerine oy verirse barajı HDP barajı aşar’ diyerek başlayan seçim sohbetlerine adeta deliriyorum desem inanın..
ardahan Çünkü, bu tip söylemlerde bulunanların hem samimi olmadıklarını, hem de ‘HDP Türkiye Partisi olmalı’ deyip, öte yandan HDP’yi sadece Kürtlerin partisi olarak değerlendirmeleridir..
Evet bende diyorum ki; Bu memlekette MHP’li geçinip, MHP’ye oy vermeyenler MHP’ye oy verirse MHP Ardahan’da olduğu gibi tüm Türkiye’de iktidar olamazsa da CHP’nin yerine geçmez mi?
İşte bir yandan Kürtleri HDP’leştirip, ‘ya Kürtler kendisine verse, keşke Türkiye Partisi olsanız, Öcalan olmazsa, PKK olmazsa’ deyip, bir taraftan da kendilerine bile oy vermeyenler bu ülkede seçmen..

**Barajın Hatırı İçin..

ardahan On gün kalan genel seçimler öncesi en çok tartışılan siyasi konuların başında gelen HDP’nin Seçim Barajını aşıp aşamayacağıdır.
Dünya’nın hiç bir ülkesinde olmayan %10 Seçim Barajını aşıp aşmayacağının yoğun bir şekilde tartışıldığı Ardahan ve ülke de benim tek diyeceğim şudur..
Başta Türkler olmak üzere şu an başka partilerde bulunan Kürtler ve iktidardan rahatsız olanların HDP’ye tam değil, yarım oy vermesidir..
Aksine mi barajı zorlayanları zorda ve yanlız bırakmaktır..
0.535.418 32 58-fakiryilmaz323@hotmail.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?

KADINCA/Selmi Yılmaz
Ülke barışı için sizde bir oy kullanın..

Ardahan Haberi Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş'Dağda değil, ovada siyaset yapın' denilenlerin meclise girmemesi için önlerine konulan %10 Barajı aşmaya çalıştığı ülkemde önümüzde ki pazar günü seçim var..
Ben dahil, milyonlarca insanın başına gideceği ve vicdanı ile oyu arasında kalacağı sandıklarda nasıl bir sonuç çıkacağının tartışıldığı şu günlerde en çok konuşulanların başında gelen diğer önemli bir konu da başlatılan barış sürecinin devam edip, Ardahan Haberi etmeyeceğidir..
Ve bu barışın 7 Haziran Genel Seçimleri ardından devamı için kimin hangi safta, nerede yer aldığı konuşulup, tartışılmaktadır.
Şu an hükumet olan AK Parti’nin ‘Ben başlattım’ dediği barış sürecinin muhatabı olan HDP’nin meclise girmesiyle devam edeceği yönünde kanı belirtenlerin hala çoklukta olması umutları arttırırken, buna karşı çıkıp, HDP’yi meclise sokmamak için devletin imkanları dahil tüm güçleri harekete geçirenler de hiç az değil..
İşte burada biz seçmenlere çok büyük görev düşüyor ve 7 Haziran’da başına gideceğimiz sandığın başında barışın devamı, ülkenin huzuru için gerekeni yapmalıyız diye düşünmekteyim..
Bu nedenle; kardeşimin düğünü olmasına karşın Ardahan’da ayrılmayıp, 7 Haziran’da önüme konulacak olan seçim sandığını bekliyor ve barışa devam diyeceğim..

**Alevilere açık mektup..

HDP Ardahan Adaylarına destek için Ardahan’a gelen Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu eski başkanı ve HDP İstanbul Milletvekili Turgut Öker’in ve onun gibi düşünen binlerce Alevinin önümüzdeki genel seçimlerde ortaya koydukları tavır ülkede ki tüm devrimci, demokrat, sağduyulu insanların bir araya gelmesine büyük katkı sunmuştur.
Avrupa’da esip, Ardahan’a kadar uzanan bu rüzgarın 7 Haziran’da sandıklara yansıyacağını görürken, bu ülkede ki tüm ezilmiş, mazlum halkların birlikteliğine yeniden inanç getirdim..
Ve gerek haber için, gerek ise özel ziyaretlerimde gittiğim Damal’ı, Hanak’ı, Göle’de ki Alevileri hatırladım..
Ardahan Haberi Damal’ın değil Ardahan’ın, ülkenin en yoksul ilçesi olduğunu, Hanak’ın yarısının Alevi olmasına karşı inkar politikalarının kurban olduğunu hatırlarken, burada ki Alevilere bir açık mektup yazma gereği duydum..
Çünkü Avrupa’da ki Aleviler gibi Ardahan’da ki Alevilerinde yıllarca birilerince, ‘oy deposu’ olarak görüldüğünü bilen biri olarak Alevilerin ilk kez değil, her dönem ortaya koyduğu kardeşlik hukukuyla adeta ayağa kalktıklarını görmenin huzuru ile ele almaya başladığım mektubuma başlamadan önce gazetemizi ziyaret eden Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu eski başkanı ve HDP İstanbul Milletvekili Turgut Öker’in HDP’den aday olma süreci ile ilgili açıklamasına göz attım.
Öker’in açıklamasını okuduktan sonra benim mektup yazmama gerek kalmadığını, çünkü benim yazacaklarımı zaten Öker’in özetlediğini görüyordum.

**İşte Öker’in o açıklaması..

HDP’den aday olduktan sonra yaptığı açıklamasında; HDP’nin Türkiye’deki seçimlerde Avrupa'daki Alevi temsilcilerden bir kişiye kontenjan aday sözünün verildiğini belirterek, "HDP ile Aleviler olarak ittifak yapılmasını doğru buluyorum. Erdoğan Alevilerin baş düşmanıdır. Siyasette ittifaklar yapılır. Bunun tarihte örnekleri var. Son üç yılda Aleviler olarak Avrupa Demokratik Güç Birliği oluşumuna öncüğlük ettik kurum olarak. Asgari konularda ortalığa inanıyorum. Gezi olayları bu süreci ve ortaklığı doğruladı. İŞİD terör örgütüne karşı kimin büyük mücadele verdiği ortada" demişti. Aleviler olarak politik mücadelelerini parlamentoda sürdürmek istediklerini de söyleyen Öker "Biz bugüne kadar parlamento dışında hep mazlum halkların mücadelelerini savunduk. Bundan sonra da mücadelemizi parlamentoda sürdürmek istiyoruz"

**Kimse İşe Girmeyecekse Aktaş Niye Açılıyor?

Biri petrol, ikisi doğalgaz boru hattı olmak üzere 3 önemli enerji hattının geçtiği Ardahan’da kaç kişi BTC, Botaş ve Nabucco’da iş buldu?
Peki başta Posof’ta, Çıldır’da, Hanak’ta olmak üzere bölgede yapılan HES Barajlarında kaç Ardahanlı çalıştı, kaçı şu an kadrolu elaman olarak ekmek kazanıyor?..
Ardahan’ın güzel doğasını alt üst eden ve iktidar tarafından ‘yatırım’ olarak yutturulan bu yatırımların yanında Ardahan’da yapılan onca inşaatta kaç Ardahanlı müteahhit var?
Ardahan Haberi Ya onca İş-Kurlu kimlerden oluşuyor?
Bilmem ama AK partili Vekilin bir çok akrabasına iş bulduğu, AK partili Belediyelerin partilileri Bankamatik memuru yaptığı iddia edilen Ardahan’da gerek devlet, gerek ise özel sektörde iş bulan kaç Ardahanlı işsiz var?
İşte en son örneği de 55 yıldır açıldı, açılacak denilip, bu yılda hala açılmayan Çıldır Aktaş Gümrük Kapısına niye bekçide olsa bir Ardahanlı işe alınmaz..
Evet soruyoruz başta bizim gazetelerimiz olmak üzere bir çok Ardahanlının, Çıldırlının açılması için büyük mücadele verdiği Çıldır Aktaş’a neden kurum içinde elamanlar atanıyor?
Niye kadro açılıp, 20-30 Ardahanlıya iş sağlanmıyor?
Bunun cevabını kim verecek?
Şu an yeniden oy için kapı kapı gezen AK Partili Milletvekili mi?
Yoksa bunları yazarak iktidarı, vekili rahatsız eden bizler mi?
Yoksa yeniden AK parti’ye, Orhan Atalay’a oy vermek üzere olan, çocukları işiz Çıldırlılar mı?
Bilmem ama Ardahanlı gibi Hanaklı, Damallı, Posoflu, Göleli ve Aktaş’ı son umut gören Çıldırlılar birilerine hesap sormalı diye düşünüyorum, tabi anlayan olursa..

**HDP Emin, Ama Ağır Adımlarla Yol Alıyor..

Dünyada eşi benzeri olmayan bir seçim barajına karşın, 7 Haziran’da yapılacak olan Genel Seçimlere parti olarak katılma kararı alan Halkların Demokratik Partisi HDP’nin bu barajı yıkıp, yıkmayacağı 7 Haziran seçimleri öncesi tartışılan siyasi konuların en başında gelen konu..
Evet, ‘HDP 7 Haziran’da yapılacak olan genel seçimler de bu büyük barajı yıkacak mı?’ sorusuna cevap arayanların bir hayli çok olduğu şu günlerde başta, bu soruyu soranlar olmak üzere bu ülkede demokrasi mücadelesi veren herkesin HDP’ye bir oy Ardahan Haberi vermesi gerektiği de konuşulup, tartışılan bir süreçte bu yönde bize sorulduğunda HDP’nin emin, ama ağır adımlarla yol aldığını rahatlıkla söyle biliriz.
Çünkü %10’u hafif bir engel görmek yanlış ve buna göre adım atmak gerektiğini HDP’nin eş başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ’da söylüyor..
Bu nedenle bu emin ama ağır adımlar ile alınan bu yoda ki taşları kaldırmak bu ülkenin geleceğini düşünen herkese düşmektedir..
Çünkü iktidarın tüm gücü ile yüklendiği HDP’nin bu barajı aşması demek bu ülkede yaşayanların istediği demokrasi barajını aşmak demek olduğunu herkes anlamalı, bilmeli ve buna göre oyunu kullanmalıdır..
İşte burada ben HDP’liyim diyen, HDP’den aday olan, HDP’nin bu ülkenin meclisinde olması gerektiğini konuşan her kes ama herkes 7 Haziran’a kadar direnmeli, uyumamalı..
Çünkü %10 Baraj yetmez gibi devletin tüm imkanlarını seferber ederek, HDP’ye yüklenen bir iktidar, başkan olmak isteyen biri yetmez gibi onca medya ve gazete engeli olduğunu, bunlar yetmez gibi sahte anket şirketleri var bu ülke de, bu seçim de..


Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Ülke’de Selo,
Ardahan’da Doktor!..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşÖnümüzde ki hafta sonu yapılacak olan genel seçimler öncesi en çok ilgi toplayan lider HDP Genel Başkanı Selahhattin Demirtaş olurken, Ardahan’da da Demirtaş’ın genel başkanlığını yaptığı HDP Ardahan Milletvekili Adayı Doktor Taşkın Aktaş olduğu dikkatlerden kaçmıyor.
7 Haziran’da yapılacak olan Genel Seçimler öncesi en çok oyu alacak olan genel başkan ve milletvekili kimlerin olduğu yönünde yapılan açıklamalarda ülkede HDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Ardahan’da ise HDP’nin Milletvekili Adayı ve Ardahan Milletvekili olacağı ileri sürülen Dr. Taşkın Aktaş olduğu belirtilmektedir.

Ardahan Haberleri **Tek Kadın Adayı HDP’de..

Ülke genelinde olduğu gibi Ardahan’da da kadınları unutmayan ve iki adayından birini kadınlara ayıran HDP Ardahan’da da 2. Sıra adayı Arzu Moco ile 7 Haziran genel seçimlerine gidiyor.
HDP Ardahan Milletvekili Adayı Arzu Moco, HDP Milletvekili Mülkiye Birtane ile birlikte, Göle ilçesine bağlı Kuytuca ve Toptaş köylerini ziyaret ederek, destek istedi. Kuytuca köy meydanında yapılan toplantıda konuşan Birtane, Göle ilçesinin HDP'ye sahip çıkacağını dile getirerek, "Diğer sistem partilerinin sizlerin iradesini hiçe saymasına izin vermeyin. Kobanê'de DAİŞ çetelerinin yaptıklarını gördünüz. AKP'nin nasıl yardım ettiğini de gördünüz. Türkiye'nin her yerinden HDP'ye çok büyük bir destek ve ilgi var. Bu yüzden artık Türkiye'de ve Kürdistan'da yaşayan tüm halklar 8 Haziran'da Meclis'te buluşalım" dedi.
HDP adayı Arzu Moco ise 7 Haziran'ın tarihi bir önemi olduğunu dile getirerek, "AKP bizim yüzde on barajını geçmememiz için her gün yeni saldırılarda bulunuyor. Çok gizli çalışmalarla halkların iradesini engellemeye çalışıyor. HDP'den korkuyor. Biz yüzde on barajını geçeceğiz ve daha özgür yarınlara hep birlikte evet diyeceğiz" diye konuştu.
Haberi ekleme saati: 20.01-31 Mayıs 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ÇILDIR YOLUNDA KAZA

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**Bozuk ve yapılmayan yollar ölüm kusuyor..

Geçtiğimiz günlerde yaşanan ve 8 kişinin ölümüne neden olan trafik kazaları ile gündemde düşmeyen Ardahan karayolların da devam eden kazalar can ve mal kaybına neden olmaya devam ediyor. Uzun yıllardır bir türlü yapılmayan Ardahan-Çıldır yolunda meydana gelen trafik kazasında iki araç kafa kafaya çarpıştı.
**İkisi Ağır, 5 Kişi Yaralandı..
Alınan ilk bilgilerde Ardahan Çıldır yolunda meydana gelen trafik kazsında ikisi ağır olmak üzere 5 kişi yaralandı.
İki aracın kafa kafaya çarpıştığı kazada iki araçta kullanılmaz hale gelirken, yaralananların Ardahan Devlet Hastanesine kaldırıldıkları bilgisi alındı.
Haberi ekleme saati: 14.22-30 Mayıs 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Ardahan ve Göle'de
YENİ HIRSIZLIKLAR!..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşSon günlerde yaşanan hırsızlıklara yenileri eklendi.
Alınan bilgilere göre geçtiğimiz gün yaşanan ve bir telefon bayisinin soyulduğu Ardahan'da bu kez 2 ev soyuldu.

**ARDAHAN!I HIRSIZLAR BASTI!..

Ardahan Halilefendi Mahallesin de gündüz vakti soyuldukları öğrenilen evlere giren hırsızların aralarında bir çocuk kumbarasının da bulunduğu bir çok eşyayı çalarlarken, aynı mahalde bir aracında camı kırılarak soyulduğu bilgisi alındı.
Ardahan'da olduğu gibi Göle'de de bir ev soyan hırsızların beyaz bir araçla ortalıkta dolaştıkları alınan diğer bilgiler arasında olurken, evi Berkant Ezer isimli vatandaş komşusunu da soyan hırsızların çocuğunun kumbarasını çaldığını belirtti.
Halilefendi Mahallesinde Mobesa kameraları olmadığından da yakınan Berkant Ezer gibi Göle de evi soyulan vatandaşta yaşadıkları olayı anlatmak için gittikleri emniyetin duyarsızlığından yakındıkları görüldü.

**EMNİYETİN DEĞİL, ESNAFIN MOBESALARI KAPALI!..

Başta hırsızlıklar olmak üzere Ardahan'da yaşanan olayların aydınlatılmasında büyük rol oynayan Mobesaların çalışmadığı yönünde açıklamada bulunan yetkililer, çalışmayanların Mobesalar değil, esnafın iş yerlerinin içine ve dışına koyduğu kameraların çalışmadığını belirttiler.
Konuyla ilgili bir açıklama yapan Ardahan Valiliği yetkilileri son olarak Ardahan Kaptanpaşa Mahallesi Mareşal Fevzi Çakmak Caddesi üzerinde bulun bir iş yerinin soyulması ardından yapılan incelemeler de İl Emniyet Müdürlüğü tarafından kontrol edilen Mobesaların çalıştığı, ama gerek soyulan iş yerinin, gerek ise soyulan iş yerinin etrafında bulunan komşu iş yerlerinin dış kameralarının çalışmadığının tespit edildiği, bu durumunda olayın ve olayların aydınlatılmasında zaman kaybına neden olduğunu açıkladılar.
Yetkililer gerek en son olay, gerek ise geçmişte yaşanan istenmeyen olaylarım anında aydınlatıldığı, bu iş yerlerinde mobesalar kurulduktan sonra Ardahan İl Merkezine de yaşanan ilk olay olduğunu da belirttiler.
Failletinin en kısa sürede yakalanacağını da belirten yetkililer, Ardahan'ın huzuru için 24 saat görevde olan güvenlik güçlerine esnaf başta olmak üzere herkesin yardım etmesini de istediler.
Haberi ekleme saati: 11.25-29 Mayıs 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ARDAHAN SİYASETİNDE EN SON HABERLER..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**ÖLÜDE DİRİDE ÇOK DEĞERLİ!..

Genel Seçimler öncesi tüm argümanlarıyla yoğun bir şekilde çalışan partiler ve adayları seçmene ulaşmak için tüm fırsatları en iyi şekilde değerlendiriyor.
Başta düğünler olmak üzere, cenaze törenlerini de yakın takibe aldıkları görülen siyasilerin Ardahan’ı karış karış gezdiği şu günlerde seçmenin ve vatandaşların bir hayli değere bindiği de dikkatlerden kaçmıyor.
Seçimlere kısa bir süre kaldığı şu günlerde seçmeni dolaşmaya devam eden adaylar vaatleriyle de seçmende oy istiyorlar.

Ardahan Haberleri **ATALAY YER ALTINDAKİLERE HİZMET EDİYOR!

Yaklaşan Genel Seçimler öncesi çalışmalarına aralıksız devam eden partiler ve milletvekili adayları kent merkezlerinden ziyade ilçe ve köylerde ki seçmene ulaşmaya çalıştıkları görülüyor.
Çalışmalarını sanal ortamda kamuoyuna aktaran milletvekili adaylarından Ardahan bağımsız Milletvekili Saffet Kaya'nın bir parti adayından daha çok çalıştığı dikkatlerden kaçmadığı görülen seçilme yarışında CHP'nin Adayı, Ardahan'ın eski Milletvekili Ensar Öğüt'ün partisinde ki ilk günlerde ki dağınıklığı toparlamaya başladığı ve başta Ardahan merkezde olmak üzere Posof, Hanak, Damal'da yeni bir çıkış yakaladığı görülmekte.

Ardahan Haberleri **HDP Adayı İddialı..

Saffet Kaya ve Ensar Öğüt'ün 4. kez milletvekili olma çabalarının ortaya koydukları olağanüstü çalışma temposuyla ortaya koydukları görülen şu günlerde kendileri ile yarışan HDP'nin Doktor Adayı Taşkın Aktaş'ın da iddiasını sürdürdüğü görülmektedir.
Aktaş'ın Göle, Ardahan Merkez ve Hoçvan'da alacağı oylara Hanak ve Damal'dan almayı düşündüğü oylar ile Kaya ve Öğüt kadar oy alacağının konuşulduğu Ardahan'da HDP'nin ülke genelinde olduğu gibi Ardahan'da da alacağı oylarla AK Partinin önünü kestiği söylemlerinin desteğiyle de oyunu bir hayli arttırdığı da konuşulmaktadır.

Ardahan Haberleri **AK PARTİ PANİKTE!..

4 Yıl boyunca seçmenle ve partisinin tabanından yoksun bir siyaset yürüttüğü e bu nedenle bir hayli zorlandığı ileri sürülen AK Parti'nin profesör milletvekili adayı Orhan Atalay'ın, Saffet Kaya, HDP ve Saddet Partisinin kendisinden aldığı oyları tutmaya çalıştığı görülen şu günlerde en zorda olan aday olduğu dikkatlerden kaçmıyor.

Seçim çalışmaları sırasın da yaptığı konuşmalarda yer yüzünde kilerinden daha çok bu atan için hayatlarını kayıp edenler için çalıştığını belirten AK Parti Ardahan Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay'ın Göle'de başka bir dilde, Posof'ta bir başka dilde konuşması ise seçmenin dikkatlerinden kaçmazken, Kaya, Öğüt, Aktaş ve Atalay ile yarışan DSP Adayı Mali Müşavir Ömer Türkoğlu'nun da yarışı bırakmadığı görülmektedir.

Ardahan Haberleri **MHP NEREDE?..

MHP ve Milletvekili Adaylarının Saadet Partisi ile Vatan Partisi Adayları gibi ortalıkta görülmedikleri de dikkat çeken Ardahan'da seçimi zorladıkları ileri sürülen milletvekili adaylarının başında gelen adayların başında gelen son günlerde yükselişte olduğu gözle görülen Ardahan Bağımsız Milletvekili Saffet Kaya, partisinde ki dağınıklığı toparlamaya başladığı dikkat çeken Ensar Öğüt, %10 Barajı geçeceği her geçen gün biraz daha netleşen HDP'nin Ardahan Adayı Dr. Taşkın Aktaş olduğu görülürken, ülke genelinde olduğu gibi Ardahan genelinde de oy kaybı yaşayacağı belirtilen AK Parti'nin adayı Prof. Dr. Orhan Atalay'ın panik içinde milletvekili olduğu süre içinde en çok yatırım yaptırdığı ileri sürülen ilçesi Göle'de dışarı çıkmadığı dikkatlerden kaçmıyor.

Ardahan Haberleri **Saffet Kaya Hesapları Dengeleri Alt Üst Etti!

Seçimi zorladığı görülen Ardahan bağımsız Milletvekili Saffet Kaya’nın Ardahan Merkez de ve Göle’de yaptığı çıkış diğer parti ve siyasilerin hesaplarını alt üst etmiş gibi.
Kazanacak adaylar arasında ilk sıralarda gösterilen Saffet Kaya’nın Posof, Hanak ve Çıldır’da da beklediği oyu alması halinde 4. kez seçileceği ileri sürülürken, Kaya’nın en güçlü rakibi olarak gösterilen AK Parti Ardahan Milletvekilinin başta Göle’de olmak üzere Ardahan’da bir hayli zorda olduğu görülmektedir.
Atalay’ın Göle’de 3 bin oy almasının büyük başarı olacağını belirten kamuoyu Atalay’ın 4 yıl boyunca telefonuna çıkmadığı seçmenden büyük bir ders alacağı da ileri sürülüyor.

Ardahan Haberleri **Göle Atalay’a Sahip Çıkıyorsa,
Çıldır’da Öğüt’üne Sahip Çıkar..

Kısa bir süre kalan genel seçimler öncesi seçimi zorlayan partilerin başında gelen CHP’nin Ardahan’da yeniden bir milletvekili çıkaracağı beklentisi devam ederken, Öğüt’ün başta Çıldır’da olmak üzere Ardahan il genelinde gördüğü ilginin gün geçtikçe daha da netleşmeye başladığı görülmekte.

Ardahan Haberleri **Saffet Kaya Ardahan da Parti Kurdu..

Ardahan dan Bağımsız Milletvekili Adayı Olan Saffet Kaya Ardahan da Oluşturduğu organizasyon bir parti gibi çalışıyor. Yaklaşık 15 gündür Ardahan da Gece gündüz çalışmalarını sürdüren Saffet Kaya Ardahan da bir parti gibi oluşturduğu Kadın Kolları Gençlik, Kolları Ardahan da İlçelerde ve köylerde ev ev dolaşarak çalışmalarını sürdürüyor.
Diğer taraftan Büyükşehirlerden Ankara, İstanbul ,Bursa ve İzmir’den yaklaşık 1000 kişiye yakın bir gönüllü grubu Ardahan gelerek İlçelerde ve Köylerde Saffet Kaya ya oy verilmesi ve seçimi kazanması için 7 Hazirana kadar çalışmalar sürdürecekleri belirtildi.
Saffet Kaya ve ekibi ise köy köy gezerek halk la buluşmaları devam ettiği ve nereye gidiyorsa sevgi seliyle karşılanan Saffet Kaya’nın Milletvekili seçilmesine Artık kesin gözüyle bakıldığı Ardahan da kamuoyu yoklamasında ise Kaya’nın oy oranı %50 nin üzerinde seyir ettiği görüldü. Yaklaşık 5000 kişyile yapılan Ankette halkın ezici çoğunluğu Saffet Kaya diyor,
Seçimlere kısa bir zaman kala genel seçimler öncesi aralıksız çalışan partiler ve adaylar gitmedik köy, dokunmadıkları insan bırakmıyorlar. Sol kesimin ağırlık olarak HDP Taşkın AKTAŞ, Sağ kesimin İse Bağımsız Aday Saffet Kaya dediği Ardahan'da CHP ile AK Parti'nin işinin bir hayli zor olduğu artık kaçınılmaz gözüküyor.

**İŞTE ANKET SONUCU

SAFET KAYA Bağımsız 46.34
TAŞKIN AKTAŞ HDP 24.39
ENSAR ÖĞÜT CHP 12.20
BÜLENT ULUTAŞ MHP 9.76
ORHAN ATALAY Ak Parti 4.88
HAKAN ÇAPAN SP 2.44

Ardahan Haberleri **CHP Milletvekili Adayları Çıldır İlçe başkanlığını ziyaret etti..

Cumhuriyet Halk Partisi ilçe teşkilat binasında partililerle bir araya gelen Öğüt ve Kaya 7 Haziran Genel Seçimleri için destek istedi.
İlçe teşkilat binasında 15 yıllık vekillik sürecinde Türkiye Büyük Millet Meclisinde ki konuşmaları partililerine dinleten Öğüt” Ardahan’ın sorunları sürekli meclise taşıdım. Şimdi sizlerin desteğiyle kürsüdeki yerimi tekrar alarak sorunları anlatacağım” dedi. Öğüt daha sonra kendisini dinleyen partililerle tokalaşarak Çıldır’dan ayrıldı.

Ardahan Haberleri **KURA YEŞİLLENDİRİLMEYE DEVAM EDİYOR..

Belediye Başkanı Faruk Köksoy, her yıl olduğu gibi bu Yılda Belediye personeli ile fidan dikti.
Ardahan Belediyesinin tüm personelinin katıldığı fidan dikim etkinliği, Belediyemizin şehrimize kazandırmış olduğu Kür Kale Parkında gerçekleşti. Bugün saat 08.30’da başlayan fidan dikim çalışması Saat14.00’a kadar devam etti. Çalışmaları gören duyarlı vatandaşlarımız da çalışmalara katılarak fidan dikimine katıldılar.
Başkan Köksoy, Etkinlikle ilgili yaptığı açıklamada. Personellerimizle Şehir içinde oluşturduğumuz yeşil alan ve parklara, her Mayıs ayında yaptığımız gibi fidan dikim faaliyetine devam ediyoruz. Burada temel amacımız dikilen fidanların önce Belediyenin tüm personeliyle parkları sahiplenmesi.
Aynı zamanda bir fidan dikmenin maddi manevi faydasını herkes biliyor Hadisi-i Şerifte ’de geçiyor kıyametin kopacağını bilseniz elinizdeki fidanı dikiniz.
Bütün bu büyük sözlerin ve toprağın yeşil alanların ihtiyacı çerçevesinde Belediye personellerimizle Mayıs ayında oluşturduğumuz yeşil alanlara fidan dikimine devam ediyoruz Halkımızda iştirak ediyor, diyen Başkan Köksoy, Çocuklarımız, gençlerimiz her yaştan insanlarımız fidan dikimine yardım ediyor. Bir fidan diken asla hiçbir şeyi tahrip etmez ve hiçbir insana yan gözle bakmaz, yanlış bir yaklaşım içerisinde olmaz. Fidanı dikip yetiştirmek ve korumak gerekir. Bütün bu olumlu faaliyetleri gerçekleştirmek çocuklara ve gelecek nesillere çok büyük kazanım ve iyi bir miras bıraktığı açıktır. Bu faaliyetimize gelip destek veren Belediye Meclis üyelerimiz, personelimiz, müdürlerimiz, vatandaşlarımız herkese çok teşekkür ediyorum her sene devam edecek. Şehrimize hayırlı olsun' dedi.
Haberi ekleme saati: 23.05-28 Mayıs 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Orada bir dev yatırım yapılıyor
Ama ne gelen var, ne ilgilenen!

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşArdahan'a bağlı Hanak İlçesinde yapımı devam eden 'REŞİD CAN KARADEMİR AKDENİZ BESİ ÇİFTLİĞİ' tüm engellere ve göremediği desteklere karşın tamamlanmaya çalışılıyor.

**AH BİR DE YOLU OLSA!..

Bittiğinde bölgenin en büyük hayvan besi merkezi olacak olan AKDENİZ BESİ ÇİFTLİĞİ yapımı tüm hızla devam ediyor.
Hanak ilçesine bağlı Yamçılı (Macivet) köyün de yapılan ve bittiğinde 3.5 Milyon Eoru'ya mal olacak olan dev besi ahırının en büyük engeli yol ve siyasilerın ve de yetkililerin ilgisizliği..
Bölgeye yapılan yatırımlar arasında elle gösterilecek büyük bir bütçeye sahip yatırımın bir an önce bitmesi için verilen mücadelenin önünde ki en büyük engellin yol sorunu olduğunu belirten yatırımcı kuruluşun yetkilileri, 'bölgeye yatırım yapın' diye çağrı yapan siyasilerin , ilgililerin, bürokratların bu kadar büyük yatırıma yardımcı olmadıkları gibi bir yıla yakındır yaşanan yol sorununa çare bulamadıklarından yakındıkları dikkatlerden kaçmıyor.
Bittiğin de bölge hayvancılığına büyük katkı sağlaması beklenen AKDENİZ BESİ ÇİFTLİĞİ'nin inşaatını üstlenen aynı zaman da Bursa İnegöl Posoflular Dernek Başkanı olan Murat Ekici yaptığı açıklamada yapımını üstlendikleri bu dev yatırımı bitirmek için firma olarak yoğun bir mücadele verdiklerini ancak başta yol sorunu olmak üzere bir çok sorunla baş başa kaldıklarını belirtti.
Bittiğin de, Kapalı 250. açık 250 olmak üzere toplam 500 hayvanın besiye alınacak olan bu yatırımın bir an önce bitmesi için öncelikle Ardahan Valisinin, Hanak Kaymakamlığının olmak üzere tüm resmi kurumların, siyasilerin, yerel idarecilerin manevi desteğine ihtiyaç duyduklarını belirte Şeref İnşaat'ın sahiplerinden Özgür Ekici yol sorunu için İl Özel İdarenin, Hanak kaymakamlığının desteğine ihtiyaç duyduklarının, bu sorunun çözülmesi için bölgeye getirilen inşaat malzemesinin daha hızlı geleceği gibi bölge hayvancılığına büyük katkı sunacağına inandığımız bu güzelim dev yatırımda erken bitecektir.' dedi.
Haberi ekleme saati: 23.01-27 Mayıs 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

GAZETECİ

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşArdahanlı, Ege Üniversitesi Öğretim Üyelerinden Öğ.Gör.Müjgan EMİNOĞLU ele aldığı son yazısında GAZETECİ Fakir Yılmaz'ın gazeteciliğini yorumladı.. Sitemizi ve gazetelerimizi yakından takip eden okurlarımızdan olan Öğretim üyesinden aldığımız övgü dolu bu güzel yazısı için kendisine teşekkür ediyor, başta GAZETECİ Fakir Yılmaz adına olmak üzere tüm ekibimiz olarak hocamızın bu övgülerini hak etmeye devam etme sözü veriyoruz...

**Gazeteci

Gazeteci, haber ve bilgi kaynağına çabuk ulaşmak ve bu kaynaklardan edindiği bilgi ve haberleri okurlara sunma işini üstlenmiştir.
Gazetecinin bu görevini yapabilmesi için ,haber olaya, olguya, belgeye ve bilgiye dayalı yazılar yazması gerekir. Bunun için de gazetecinin güvenilir kişi olması zorunludur. Gerektiğinde hükümetlere ve güç odaklarına karşı savaşmayı göze alan insan, gazetecidir.
Gazetecilik kulaktan dolma bilgilerle yapılmaz. Şantaj, karalama, kirletme, yalan haber, yıpratma gibi unsurları içermez. Gazeteci kanunlara saygılı, ahlaklı, namuslu, dürüst, çalışkan kişilerdir.
Bu bağlamda yerel bir gazeteci
FAKİR YILMAZ
Her hangi bir fakültenin gazetecilik bölümünden mezun olmayan tamamen alaylı yetişen ve yıllarını gazeteciliğe vermiş deneyim ve tecrübelerini en etkili ve verimli bir şekilde kullanan Yerel gazetecilik yapan Fakir yılmaz ı gecen yıl matbaasında ziyaret ettiğimde , kıt imkânlarına karşın aşırı özveri ve çabasıyla halkı heyecanlandırma ve bilinçlendirmede önemli işlevler üstlendiğini gördüm ve hayrette düştüm…
Gözlemlerim sonucu Yerel yöneticilere ve halkla çok yakın ilişki içinde bulunduğundan demokrasi kültürümüzün de ilk basamaklarını oluşturduğunu düşünmeden edemedim.. , Bu alanda da çok önemli katkılarının her kes tarafından çok iyi bilindiğini ve taktir edilmesi gerektiğini yerel halkımıza salık veriyorum…
Fakir Yılmaz’ın yazılarını okuduğumda ; okuyucularına daha yakın ve sıcak geldiğini hissettim. Çünkü tüm haberler, olaylar tanıdık çevremizle ilgili. Galiba İnsanın kendinden söz edilme doyumunu yerel basın daha kolay karşılayabilir.
Ulusal basının birkaç satırda geçtiği yöresel haberlere Fakir Yılmaz’ın yazıların da, en ince ayrıntısına kadar ulaşabildiğimizi gördüm...
Galiba bu bağlamda yerel basının ulusal basın karşısında bir üstünlüğü su götürmez bir gerçek..
Fakir Yılmaz’ın yazılarının okurunu ilgilendiren tüm olayları doğrudan ilettiğine şahit oldum. Bu tutumu ile gereksiz haberlerle sayfa dolduran basından üstün olduğu kanısındayım….
Son olarak Fakir Yılmaz’ın yazılarının hedef kitlesini çok iyi tanıdığını ve analızini yaptığını düşünüyorum; çünkü tüm kitle iletişim araçlarını çok iyi kullanmakta. Özellikle sosyal medya iletişimi
TEBRİKLER VE BAŞARILAR
KALEMİNİZ UZUN ÖMÜRLÜ OLSUN…..
Saygılarımla …
Öğ.Gör.Müjgan EMİNOĞLU/mujgande@gmail.com
Haberi ekleme saati: 23.00-27 Mayıs 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ARDAHAN'DAN EN SON HABERLER..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**Gökyüzündeki ışıklar neyin nesi?

Geçtiğimiz gün yağan yağmur ardından açan gök yüzünde görülen ışıklar Ardahan’da heyecana neden oldu.
Yağmurun sona ermesiyle birlikte açan gökyüzünde görülen parlaklıkları gören Ardahanlılar fotoğraf makinalarına ve cep telefonlarına sarıldılar.
Gök yüzünde görülen ve Ufolara benzeyen görüntülerin fotoğrafını çeken Ardahanlılar gök yüzünde görülen ve Ufo’ya benzeyen ışıkları sanal ortamda paylaşıp, ‘Ufolar Ardahan’da’ notunu eklemeyi unutmadılar.

Ardahan Haberleri **Ardahan'da Yunus Emre Anadolu Lisesi tarafından Tasavvuf Halk Şairi ve Türk İslam Düşünürü Yunus Emre'yi anma programı düzenlendi.
Gençlik Merkezi'nde gerçekleştirilen programda ünlü şairin hayatını, edebi ve sanatsal yönünü anlatan okul müdürü Osman Erdem öncülüğünde sahne alan öğretmen ve öğrenciler, Yunus Emre'nin herkesçe bilinen şiirlerini seslendirdi. Katılımın yoğun olduğu program büyük beğeni topladı.
Programa Vali Ahmet Deniz ve eşi Olcay Deniz, Milli Eğitim Müdürü Tevfik Fikret Eteker, kurum müdürleri, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı. Program sonunda Vali Deniz ve eşi Olcay Deniz, Yunus Emre Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencilerini tebrik ederek, hatıra fotoğrafı çektirdi.

Ardahan Haberleri **ARÜ VE TODAİ İŞBİRLİĞİ İLE YEREL YÖNETİMLER EĞİTİMİ..

Ardahan Üniversitesi (ARÜ) ve Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü (TODAİE) iş birliği ile yerel yönetimler personellerine yönelik eğitim programı düzenlendi. "Yerel Yönetimler Personelinin Hizmet Kapasitesinin Artırılması Eğitim Projesi" isimli program 25 Mayıs 2015 Pazartesi günü yapılan açış konuşmaları ile başladı. Program 25-29 mayıs 2015 tarihleri arasında 5 gün boyunca devam edecek. Ardahan, Kars ve Iğdır'da görevli kamu personellerinin katıldığı program sonunda katılımcılara birer sertifika takdim edilecek.
ARÜ Korkut Ata Konferans Salonu'nda Saat 9.30'dan itibaren gerçekleştirilen açılışa Ardahan Valisi Ahmet Deniz, ARÜ Rektörü Prof. Dr. Ramazan Korkmaz, TODAİE Genel Müdürü Prof. Dr. Onur Ender Aslan, Ardahan Vali Yardımcıları Deniz Pişkin ile Muharrem Coşgun, ARÜ Rektör Yardımcıları Prof. Dr. M. Hanefi Palabıyık ile Prof. Dr. Gürkan Doğan, TODAİE Genel Müdür Yardımcısı Prof. Dr. Aslı Akay, ARÜ Genel Sekreteri Ercan Gültürk ile Ardahan, Kars ve Iğdır'dan kamu görevlileri katıldı.

"Işık Doğudan Yükselir."
Programın ilk açış konuşması TODAİE Genel Müdürü Prof. Dr. Onur Ender Aslan tarafından yapıldı. Prof. Dr. Aslan, TODAİE'nin yapısı ve işleyişi hakkında bilgiler verdikten sonra, "TODAİE ve Ardahan Üniversitesi işbirliği ile düzenlenen ve Türkiye'de ilk olan 'Yerel Yönetimler Personeli Yerinde Eğitim Projesi' Kalkınma Bakanlığı desteğiyle bu yıl başlamıştır. Ve biz de Türkiye'nin en doğusundan başladık. Işık doğudan yükselir. Üç ilimizin yerel yönetim personelini toplayarak, yani Ardahan, Kars, Iğdır personelini Ardahan'da topladık. Türkiye'de yerel yönetimlerin eğitimine en doğudan başladık. En batıya doğru gideceğiz." dedi.
TODAİE'nin gerçekleştirilen eğitim programını ilk defa uygulamaya başladığını belirten Prof. Dr. Aslan, "TODAİE'nin 63 yıllık tarihinde yerinden yerel yönetim ve il özel idaresi personeli eğitim semineri ilk defa oluyor. Artık bu yerinde eğitimi düzenli bir şekilde Türkiye'de belirli illeri merkez seçerek başladık. Bu sene özellikle Kalkınma Bakanlığı'nın finansman desteği bizim için önümüzü açıcı oldu. Bu eğitim için belediyelerden diğer kurumlardan herhangi bir bedel talep etmiyoruz. Her şeyi Kalkınma Bakanlığı, TODAİE ve Ardahan üniversitesi katkılarıyla elde edilmiştir." diye konuştu.
Prof. Dr. Korkmaz: "Modern Çağımızda İnsanı Sadece Sevmek Yetmiyor, Onu Yetiştirmek De Gerekiyor."
Toplumların gelişebilmeleri için eğitimin önemine dikkat çeken ARÜ Rektörü Prof. Dr. Ramazan Korkmaz, "Sait Faik her şey insanı sevmekle başlar diyor. Modern çağımızda insanı sadece sevmek yetmiyor, onu yetiştirmekte gerekiyor. Modern toplumlar iyi insanlar yetiştirdikleri zaman gelecekleri daha emin ve sağlam oluyor, önleri açılıyor. Dünyaya baktığımız zaman dünyaya yön veren insanlar çok iyi insan kapasitesine sahip olan ülkelerin olduğunu görüyoruz. Amerika'nın arkasında bir Harward, Rice, Emarti var. Fransa'nın Sorbon var. İngiltere'nin Oxford var. Bütün bu kurumların dünyayı okuduğunu dünyayla ilgili hükümetlerine-devletlerine kapı açtıklarını, dünyaya yön verdiklerini görüyoruz. Dolayısıyla insanı sevmek ve onu en iyi şekilde yetiştirmek gerekiyor." diye konuştu.
"Bütün Yatırımımızı İnsana Yaptık."
TODAİE'nin son yıllarda çok büyük ve önemli projeleri gerçekleştirdiğine vurgu yapan Rektör Prof. Dr. Korkmaz, Türkiye'de yerel yönetimlerdeki hizmet kalitesinin artmasındaki önemine dikkat çekerek, "Biz bütün yatırımımızı insana yaptık. Şu an dünyanın herhangi en büyük ülkesini yönetecek kadar iyi donanımlı yetişmiş insanımız var. O insanlar bizim gerçek servetimiz, gerçek hazinemizdir. O insanlar bu Türkiye'yi yönetiyorlar ve devam ediyoruz. İşte TODAİE'nin modern bir Enderun olması bu vizyonu daha genişleten sınır ötesine bizim bakış açımızı çeken dikkatleri çeken bir anlayıştır. Bu anlayış bugün burada yerel yönetimlerle bizlerle buluşuyor. Kars, Ardahan, Iğdır'dan gelen saygıdeğer katılımcılara başarılar diliyorum." dedi. Rektör Prof. Dr. Korkmaz'a konuşmasından dolayı teşekkür plaketi TODAİE Genel Müdürü Prof. Dr. Onur Ender Aslan tarafından takdim edildi.
Programın son açış konuşması Ardahan Valisi Ahmet Deniz tarafından yapıldı. Ülkelerin gelişmelerinde eğitimin önemine dikkat çeken Vali Deniz, "Dünyada son 50 yılda çok büyük bir değişim ve gelişim süreci yaşanıyor. Bu Değişim ve gelişim sürecine ayak uyduramıyorsanız esameniz okunmuyor. Hayata ayak uydurabilmek için eğitimli olmak, donanımlı olmak çok çok önemli. Ülkeler arasında ciddi, acımasız bir rekabet var. İyi üreten, kaliteli üreten diğerlerini geçiyor. Ama üretmiyorsunuz, insanınızı iyi eğitmiyorsanız, yetiştirmiyorsanız sıkıntı oluyor. TODAİE'nin bu yaptığı bu anlamda çok önemlidir. Her yaptığımız işi iyi yapmak zorundayız. Bunu yaptığımız sürece ülkemiz kalkınacak. Biz İnsanımızı iyi eğiteceğiz. Bu güzel organizasyonun ilimizde gerçekleşmesinden çok memnunum." dedi. Vali Deniz'e konuşmasından dolayı teşekkür plaketi TODAİE Genel Müdürü Onur Ender Aslan tarafından takdim edildi.
Açış konuşmalarının tamamlanmasının ardından program eş zamanlı olarak dört salonda gerçekleştirilen eğitimler ile devam etti. 5 gün sürecek olan eğitimler 29 Mayıs 2015 Cuma günü tamamlanacak.

Ardahan Haberleri **Yeni Taksi Durağına Tepki..

Taksici esnafının her gecen gün durumlarının daha da kötüye gittiği bu günlerde, belediye encümenlerinin önerisi olan taksi plaka satışı ve durak açma isteği ilçede ki taksicilerin tepkisine neden oldu.
Yolların içler acısı halı nedeniyle sanayiden çıkamayan taksiciler, birde her gün mazot ve benzine gelen zamlarla perişan durumda olan taksi esnafına; belediyeden gelen haber ile kontak kapatma durumuna geleceğiz, bizler şimdiden kontak kapatalım deyip; eyleme gittiler.
Göle belediye sokağını trafiğe kapatan taksiciler, Göle belediye encümenleri tarafından önerilen oltu caddesine üçüncü taksi durağı açalım; Önerisine karşı, Göle Merkez taksi şoförleri, belediye önünde kontak kapatıp eylem yaptılar.
Göle Merkez Taksicilerinden Bülent Durak ve Yunus Gültekin, “biz taksiciler olarak göle
belediyesinde maahtap bulamamaktayız, bu sorunumuzu kiminle görüşeceğimizi açıkçası tam olarak bilmiyoruz, Milletvekili Orhan Atalay, Göle Belediye Başkanı Akın İsmailoğlu gelmeden eylemimizi sonlandırmayacağız”dediler.
Göle ilçe emniyet yetkilileri eylem yerinde önlem alarak eylemcilerin kapattığı yolun bir tarafını trafiğe açarak normalle dönderdiler.
Taksici esnaflarından Bülent Durak, “Göle belediye başkanı encümen olmuş, encümenlerde göle belediye başkanı, tam olarak hangi başkanla görüşeceğimize esnaf olarak şaşırdık. Millet vekili Orhan Atalay ile görüşmek için iki gündür bekliyoruz. Göle’de 20 taksici olarak maliyeye, Bağ-kura borçlarımızı ödeyemez durumdayız. 10 bin nüfusu yarı yarıya düşürdüler. Taksiler iş yapıyorsa, göle belediyesine biz taksilerimizi satalım. Bir üçüncü durağın açılması Göle de felaket olur. Göle Belediyesi aç mı kaldı. Taksi plakası satarak araç gereç alacağına başka kaynaklar yaratsınlar” dedi.
Taksici eylemcilerin, durak ve plaka satışına karşı durdukları eylemde, telefonla Belediye Başkanı Akın İsmailoğlu’na ulaşan eylemciler, yeni yapılacak durak ve plaka satışının olmayacağı müjdesini aldıktan sonra eylemi bitirdiler.

Ardahan Haberleri **GÖLE 100.YIL LİSESİ MEZUNLARI ULUDAĞ’DA BULUŞTULAR..

Göle 100.Yıl Lisesi 80 ve 90 yılı mezunları ikincisini düzenledikleri mezuniyet buluşmasını Bursa Uludağ eteklerinde gerçekleştirdiler.
Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde yaşayan Göle 100.Yıl Lisesi mezunları geleneksel olarak bir araya gelmek ve birlik beraberlik adına Uludağ’da yemekli ve eğlenceli toplantıda bir araya geldiler.Toplantıda geçmiş dönemde görev yapan öğretmenlerinde bulunduğu yemekli toplantıda 80 ve 90 yılları arasında ki mezunlar bir araya geldiler.Mezunlardan Dursun Karakoç, Cihan Karakoç, Şerafettin Atalay, Korkmaz Yılmaz (öğretmen) Matematikçi Haydar Kaya ve eşi.Beyhan Atalay ve eşleri,İrfan Tepeköy gibi isimler katıldılar.Organize eden Necattin Doğan,Salih Şenol ve Süleyman Çiftçi ; “Bu tür organizasyonları geleneksel hale getirmeyi düşünüyoruz.Geçen yıl İstanbul’da bu yıl ise Bursa’da gerçekleştirdik.Amacımız tanışma ve birlikteliği sağlamaktır.”dediler.
Açık alanda yöresel oyunlar oynandı ve eğlence akşama kadar devam etti.

Ardahan Haberleri **ARDAHAN’IN GURURU, DÜNYA BİRİNCİSİ NAZ ARICI..

Ardahan’ın önemli değerlerinden olan Kazım Arıcı’nın torunu Naz Arıcı hem ülkemizi hem de Ardahan’ı başarısıyla sevindirdi.
Elektrik-Elektronik Mühendisi olan Naz Arıcı, hobi olarak başladığı artistik buz pateninde dünya birinciliğine giden başarı öyküsünün kahramanı olmayı başardı. Dünya ve ülke basınında önemli yankı toplayan bu başarının sevincine Ardahanlılar da dahil oldu.
Almanya’nın Oberstdorf kentinde düzenlenen International Skating Union (ISU) faaliyet programında bulunan Uluslararası Yetişkinler Artistik Buz Pateni Yarışması’nda (International Adult Figure Skating Competition) ülkemizi temsilen, Bronze Ladies I Free Skating kategorisinde yarışan Milli Sporcumuz Naz Arıcı, 15 ülkeden (Türkiye, Amerika, Rusya, İngiltere, İtalya, Fransa, Almanya, Kanada, Norveç, Finlandiya, İsviçre, Çek Cumhuriyeti, Avustralya, Meksika, Estonya) 35 sporcunun katıldığı yarışmada 1 inci olarak Türkiye’ye altın madalya kazandırdı.
Türk spor tarihinde Türkiye’den ilk defa bu yarışmaya katılım oldu ve birincilik alındı. Ardahan yerel basını olarak kendilerini arayarak başarılarının devamını dileme ve bizleri de sevindirdiğini söyleme şansımız oldu.
ARICI, “Antrenörlerim Timuçin ÖZBÜKÜCÜ ve Duygu SALUR’la birlikte çok sıkı ve disiplinli çalıştık. Ülkeme bu birinciliği kazandırdığım için çok mutluyum. Bu başarımızla iddialı ülkeleri geride bırakmış olduk. 2011 yılında hobi amaçlı başladığım artistik buz pateninde hocalarım Uluslararası Teknik Uzman ve eski milli sporcu ve eski milli takım antrenörü Timuçin ÖZBÜKÜCÜ ve Uluslararası Teknik Uzman ve 2001 Balkan Şampiyonu Duygu SALUR sayesinde kendimi geliştirerek 18 Mayıs 2015’te yapılan ISU takviminde yer alan Uluslararası Yetişkinler Artistik Buz Pateni Yarışması’na katıldım. Türkiye’de ilk defa bir yetişkin buz patenci bu yarışmaya katılmıştır. Benim ilk yarışmam ve ülkeme birincilik kazandırdım. Bu, Türk Buz Pateni tarihinde bir ilk olmuştur.” dedi.
Adult Skating, Uluslararası Buz Pateni Federasyonun almış olduğu bir kararla belirli bir yaşa gelmiş, 28-78 yaş arası sonradan bu spora gönül vermiş, başlamış ve emek vermiş yetişkinlerin katıldığı bir yarışmadır. Dünyada büyük ilgi gören bu yarışma, yaş aralıklarına ve seviyelere göre sınıflara ayrılır. Hocalarım ve ben bu dalın Türkiye’de de açılmasına öncülük etmiş olacağız. Dolayısıyla eskiden sporcu olup pateni bırakmış veya hiç paten yapmamış, bu sporla uğraşma hayali olan 28-78 yaş arası yetişkinleri ayrı ayrı kategorilerde yarışmalar düzenleyerek, Türk sporuna kazandıracağız. Türkiye Buz Pateni Federasyonunun kararıyla daha ileri aşamalarda bu yarışmayı Türkiye’de yaparak diğer milletlerden yetişkin patencileri Türkiye’ye davet edeceğiz. Dolayısıyla Federasyonum, antrenörlerim ve ben, Türk Spor Tarihi’ne ve Türkiye’nin yurt dışında da bu sporda tanınmasına katkıda bulunmuş olacağız dedi.
Naz Arıcı, Ardahan’da bulunan akrabalarına ve bütün Ardahanlılara da selam yollamayı unutmadı.
Haberi ekleme saati: 22.23-27 Mayıs 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com

Seçimler Başa Baş..
Yazar Fakir


Ardahan'da Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin


Facebook'ta Paylaş

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin
SİTEMİZE REKLAM VERMEK İÇİN;
0. 535 418 32 58 NOLU TELEFONUMUZU ARAYABİLİRSİNİZ..

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yazarlarımızı okuyor musunuz?

YAZIYORSAM SEBEBİ VAR
Siyasette Bıkmak..

Fakir Yılmaz Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşDün beni İstanbul’da arayan DoğanYücel isimli arkadaşım son iki aydan fazladır yayınladığımız haberlerimizin çoğunluğunun siyaset olmasının artık bıkkınlık getirdiğini belirtiyordu..
Doğan’ın bu yöndeki şikayetini dinlerken 7 Haziran’da sandık başına gitmesini beklediğimiz seçmenin psikolojisini de düşünmedim değil..
Çünkü sadece bir biz değil, tüm basın seçime kilitlenmişken Doğan’ın bu yöndeki bıkkınlığı beni korkuttu..
Evet kısa bir süre kalan 7 Haziran 2015 Genel Seçimlerinde karar verecek olan seçmenin psikolojisini ortaya koyan dünkü telefon bir şeyi gösterir gibiydi. Oda 7 Haziran’da demokrasi adına sandık başına gitmesi istenen seçmenin değil seçimle, seçim haberleri ile bile ilgilenmediğini ortaya koyar gibiydi..
Partilerin seçmeni sandığa götürme konusun ne gibi bir çalışma yaptığını da
sorgulamak gerektiğini ortaya koyan Çıldırlı Doğan’ın dünkü, ‘Abi seçim haberlerinden bıktık’ şeklinde ki telefonu bir şeyi daha, seçmenin yada vatandaşın baskıcı yönlendirmeye de tepki gösterdiğinide ortaya koymaktaydı..
Bunun en bariz örneği Doğan Yücel’in telefonunun geldiği günün akşamı Ardahan’a gelen Demokratik Sol Parti Genel başkan Yardımcısı Muammer Aydın’ın yemekli basın toplantısına katılan basın mensuplarından ikisinin bile ‘Ya kardeşim çalıyorlarsa, yapıyorlar da’ savunmasıydı..
İşte bir günde iki örneğini gördüğüm seçmenin duyarsızlığı karşısında mücadele edenlerin işinin bir hayli zor olduğunu ortaya koysada yine de bu duyarsız kesimden daha duyarlı bir seçmen kesimi olduğuna olan inancım hala sürüyor, sizinde sürsün diyerek..

**Yine mi oy vereceksin!

7 Haziran Genel Seçimlere kısa bir süre kaldığı şu günlerde 4 yıl boyunca beklenen hizmeti alamadıklarından yakınanların başında kuzey kazaları olarak bilinen Çıldır, Hanak, Damal, Posoflular gelmekteydi..
Hatta çoğu Çıldırlı, Damallı, Hanaklının ‘4 yıldır vekilin yüzünü göremedik’ yönündeki isyanlarının bu seçimlerde nasıl bir sonuç vereceğini 7 Haziran akşamı, 8 Haziran sabahı hep birlikte göreceğiz.
Evet, yeni bir seçimin daha yaklaştığı şu günlerde bunca sitem ve isyana karşın seçmen birilerine yine mi oy verecek, göreceğiz..

**Anket yalancıları..

FOX TV’de her hafta içi yayınlanan ‘Çalar Saat’ adılı haber ekibinin hazırlayıp, sunan Gazeteci meslektaşım İsmail Küçükkaya ile ekibinin güzelim Ardahan’ı tüm dünyaya ulaştırması gerçekten tarihi bir gündü..
Tüm Türkiye’de olduğu gibi Ardahan’da da büyük bir merakla beklenen genel seçimlerin sonuçlarını önceden öğrenmek isteyenlerin yakından takip ettiği anket şirketlerinin ard arda yayınladığı sonuçların ne kadar Ardahan Haberleri doğru ne kadar eğri olduğunu anlamaktan bir hayli zorlanıyoruz..
Çünkü bugün başka, yarın başka sonuçlarla gündeme gelen anket şirketlerinin kafa karıştıran sonuçlarına baktığınız da hiç birinin diğerini tutmadığını görmek mümkün.
Ve en önemlisi bu anket şirketlerinin nerede, nasıl, kimlerle bu sonuçları aldığını da sormadan edemiyorum..
Çünkü bir seçmen olarak bende sizler gibi bugüne kadar birine rastlamadım desem inanın.
Ama hemen her gün yeni bir anket sonucu yayınlanırken, ‘bu kadar kişi ile, şu kadar seçmenle görüştük’ diyen bu şirketlerin 4 ana caddesi olan Ardahan’da hiç dolaştıklarına şahit olmadım..
Seçmeni, gündemi, hata ekonomiyi etkilemek için yayınlanan onca sonucun kaçının tuttuğunu araştırdığımda ise bunların çoğunun havadan atarak sonuç belirlediği ve bir çoğunun da iktidar kim ise ona yönelik sonuçlar yayınladığını gördüm..
Sonuç mu?
Ben bir gazeteci, toplumun içinde biri, 7 Haziran’da oy kullanacak seçmen olarak Anket yalancılarının sık sık yayınladığı sonuçların 7 Haziran’ın sonucunu veremeyeceğine inandım..

**Basının İşbirliği..

Gerçek demokrasi de 4. kuvvet olarak adlandırılan ama Türkiye gibi ülkelerde başta iktidarın olmak üzere birilerinin borazanlığını yapmaktan öteye gitmeyen Ardahan Haberleri basın bugünlerde bir hayli zorda..
Çünkü bu ülkeye özgürlük getirdiğini söyleyip, kendisini eleştireni yalaka ve havuz basın aracılığı ile baskı altına almış bir iktidar, bir de başkan var..
Ve o zorda olan basının var olan direncini daha da arttırmak için güç birliği yapmalı, zaman, stv gibi yalandan ‘Özgür Basın, Özgür Medya’ diye bağırmadan samimice, el ele vermelidir..
Bunun yapılabileceğini ve başta ulusal basın, muhalefet olmak üzere çoğumuzun çokta önemini bilmediği yerel basını ekranlarına taşıyan bugün Ardahan’da olan FOX TV ve ‘Çalar Saat’ programın yönetmeni, yapımcısı, sunucusu ve İl, İl dolaşan ekibi ortaya koymuştur..
Ulusal ile Yerel Basını buluşturan, bunun akabinde sırçalı köşklerde değil, yerelde, yerinde haber sunan FOX TV ve İsmail Küçükkaya’nın sunduğu ‘ÇALAR SAAT’ adlı haber programı istenirse ulusal ve yerel basının işbirliği yapabileceğini ve halk adına daha da güçlü olacağını ortaya koyarken, birileri halen bu güzelliği görmemesi acı verici değil mi?
Ülke genelinde olduğu gibi Ardahan’da da yaşanan bu sorunun iki kalıbı, bir top kağıdı tasarruf sananlar bilsinler ki basının iş birliği öyle değil, gönülden, meslektaşın yanında yer almaktan geçer.
Çünkü iki gazetenin birleşmesi ile hem kendini, hemde meslektaşlarını batırma hesaplarını fırsat bilenler şunu bilmeli..
Bu iş, yani gazetecilik samimi birleşmeler ve ekonomik özgürlüğün yanında, FOX TV ekibi gibi gönülden yapılandır..

**Hürriyet’in Hürriyeti..

Bugün bizim de gazetemizde yer alan Hürriyet Gazetesinin Başkan Erdoğan’a yönelik ele aldığı açık mektubu okurken içim acıdı desem inanın..
Çünkü bir gazeteci bir gazetenin devletin imkanlarını elinde tutan iktidarın, gücün karşısında nasıl bir durumda olduğunu en iyi anlayandır..
Ardahan Haberleri Hürriyetin, ‘SAYIN CUMHURBAŞKANI’NA SESLENİYORUZ’ başlıklı Başkan Erdoğan’a yönelik ele aldığı açık mektubu okurken en çokta son satırları beni derinden etkiledi..
Çünkü resmi bir evrakı yazarken devletin 50 A 4 kağıdını harcayanların haber ve yorumlarımızdan rahatsız olup, bize yönelik, ‘Nokta virgülü koyamamışsınız, yada daha önce yaptığınız habere benzer haberi yine yazmışsınız’ diyerek baskı uyguladığı memleketin en ücra köşesinde ki gazete ile tüm dünyanın yakından bilip, okuduğu gazete aynı sıkıntılarla karşı karşıya olan bir ülkede gazetecilik yaptığımızı bir kez daha anladım..
Delik deşik edilen, hatta Başkan Erdoğan’ın başkan olduğunu unutup, bir parti lideri gibi mitinglere çıktığı şu günlerde artık dinlenilmeyen Anayasa’ya konulan, ‘Basın Hürdür, Sansür Edilemez’ lafının ne kadar özgür olduğunu da ortaya koyan Hürriyet Gazetesinin hiçte Hürriyet’te olmadığını gördüğümüz açık mektup ardından hem başkandan, hem de başbakandan gelen zılgıtlarda acı veren diğer acı bir olay..
Evet, ‘Sayın Cumhurbaşkanı... Eğer kastınız, Anayasa’nın güvencesi altında olan basın özgürlüğü, ifade özgürlüğü, eleştiri özgürlüğü gibi haklarımızı kullanmaktan korkmak ise... Bu özgürlükleri hiç korkmadan savunacağımızı bilmelisiniz.’ diye biten Hürriyet Gazetesi’nin dünkü başkana açık mektubu biz gazetecilerin yaşadığı hali anlatmaya yeter, artar bile..

**Parayla yapılır mıydı?

Dün olağanüstü performans ile Ardahan’ın tanıtımını yaparak, doğru dürüst tanınmayan bilinmeyen ülkemin 75 plakalı, Gürcistan ve Ermenistan’a komşu Serhat kenti Ardahan’ı dünyaya aktaran FOX TV’nin Ardahan Kalesinde 3,5 saat boyunca Ardahan Haberleri sunduğu haber programı boyunca gözlerim birilerini arayıp, göremezse de iyi ki Doğan Şentürkler, İsmail Küçükkayalar var diyordum..
Çünkü bizimde tuzumuzun olduğuna inandığım o programı yapmaya kalksanız gerek maddi, gerek ise manevi gücü bulmayanların kaleye kadar gelip, ben bu kentin 'şehr’i eminiyim, memleketime hoş geldiniz' diyemeyenlerin bu şehr’in emini ve de iktidarın vekili olduğunu biliyordum..
Evet dün benden çok Ardahan’ı sevdiğine canı gönülden inandığım Ardahan’ın Orman Mühendisi Belediye Başkanını, İlahiyat Profesörü olan Ardahan Milletvekillini, hatta Ardahan’da ben az bir milletvekili çıkaracağı söylenen e bugün yapacağı miting ile bir oy daha fazla alma hesapları yapan HDP’nin milletvekili adaylarını gözüm aradı..
Hatta, Posof, Damal, Çıldır, Göle Belediye Başkanlarını da..
Neden mi? Çünkü Ardahan Kalesinde istense de parayla yapılamayacak bir Ardahan tanıtımı vardı, ama onlar nedense yoktular..

**Basının İşbirliği..

Gerçek demokrasi de 4. kuvvet olarak adlandırılan ama Türkiye gibi ülkelerde başta iktidarın olmak üzere birilerinin borazanlığını yapmaktan öteye gitmeyen basın bugünlerde bir hayli zorda..
Çünkü bu ülkeye özgürlük getirdiğini söyleyip, kendisini eleştireni yalaka ve havuz Ardahan Haberleri basın aracılığı ile baskı altına almış bir iktidar, bir de başkan var..
Ve o zorda olan basının var olan direncini daha da arttırmak için güç birliği yapmalı, zaman, st gibi yalandan ‘Özgür Basın, Özgür Medya’ diye bağırmadan samimice, el ele vermelidir..
Bunun yapılabileceğini ve başta ulusal basın, muhalefet olmak üzere çoğumuzun çokta önemini bilmediği yerel basını ekranlarına taşıyan bugün Ardahan’da olan FOX TV ve ‘Çalar Saat’ programın yönetmeni, yapımcısı, sunucusu ve İl, İl dolaşan ekibi ortaya koymuştur..
Ulusal ile Yerel Basını buluşturan, bunun akabinde sırçalı köşklerde değil, yerelde, yerinde haber sunan FOX TV ve İsmail Küçükkaya’nın sunduğu ‘ÇALAR SAAT’ adlı haber programı istenirse ulusal ve yerel basının işbirliği yapabileceğini ve halk adına daha da güçlü olacağını ortaya koyarken, birileri halen bu güzelliği görmemesi acı verici değil mi?
Ülke genelinde olduğu gibi Ardahan’da da yaşanan bu sorunun iki kalıbı, bir top kağıdı tasarruf sananlar bilsinler ki basının iş birliği öyle değil, gönülden, meslektaşın yanında yer almaktan geçer.
Çünkü iki gazetenin birleşmesi ile hem kendini, hemde meslektaşlarını batırma hesaplarını fırsat bilenler şunu bilmeli..
Bu iş, yani gazetecilik samimi birleşmeler ve ekonomik özgürlüğün yanında, FOX TV ekibi gibi gönülden yapılandır..
0.535.418 32 58-fakiryilmaz323@hotmail.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?

KADINCA/Selmi Yılmaz
Bir kentin kurumsallaşması..

Ardahan Haberi Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşHala Barosu kurulamayan bir kent olan Ardahan’ın, Kafkaslara açılan iki gümrük kapısına sahip olmasına rağmen ithalatçı, ihracatçısının olmasını beklemek ne kadar doğru olur..
1992 Yılında yeniden vilayet olmasına karşın hala kasaba görünümünde Ardahan Haberleri kurtulamayan Ardahan’da yapılan yatırımların bu kentin kurumsallaşmasına ne kadar katkı sunduğu da bilinmiyor..
Çünkü yep yeni binaların ard arda açıldığı Ardahan’da bir çok kurumun vekilin vekili ile idare edildiğini de biliyoruz..
İki gümrük kapısı olmasına karşın, petrol ve doğalgaz boru hatlarının geçmesine rağmen, Çin'den başlayıp Kafkaslara uzanan tren yolunun yapılmasına karşın önemi bir türlü anlatılamayan ve ‘Havaalanına ne gerek var?’ denilip, kara yollarının yapılmadığı Ardahan’ın artık kurumsallaşması Avukatlar Barosuyla diğer stk’ları ile, belediye ve kamu kurumları ile en azında komşu vilayet Artvin kadar kendisinden bahsettirmesi gerekmez mı?
Bilmem ama Ardahanlılardan habersiz, adeta gizli etkinlikler yapan bir üniversitesi olan Ardahan’ın artık kurumsallaşması gerektiğini ard arda açılan yatırımlar arasında bulun Ardahan’ın yeni hayvan meydanında oluşturulmaya çalışılan Ardahan Hayvan Borsası da önemsenmeli, dikkate alınmalıdır..
Hayvan Borsasının bu kentin hayvancılığına büyük katkı sunacağını belirten Ardahan Belediye Başkanı Faruk Köksoy başta olmak üzere Ardahan’ın yerel ve genel tüm dinamiklerinin bu kentin kurumsallaşması için vereceği mücadeleye sözüm ona aydın, ama para kazanıp, iki daire daha alayım yarışında toplumsal sorunlara ilgisiz kalanlarda el atmalı ve bu kentin küçük ama her kurumu ile kurumsallaşan bir kent olmasına katkı sunmalıdırlar.

**Yol Medeniyettir..

Türkiye’nin, Gürcistan ve Ermenistan gibi iki önemli ülkeye komşu Ardahan’ın hala Ardahan Haberleri çağ dışı kalan görünümünü ortaya koyan kent içi, kent dışı, köy ve belde yollarının olağanüstü bozuk oluşunu gerek yerel de gerek ise ulusalda gündeme getirmemizin ısrarı gerek vali beyin ilgisi, gerek ise seçimler dolaysıyla o çamurlu yollara bata çıka köylere gidip, gelen siyasilerin yüzü hürmetine sanırım sonuç vermeye başladı gibi..
Ardahan Valiliğine atanmasından bu yana yaptığı çalışmalar ile Ardahanlıların gönlüne taht kurmayı başaran Ardahan Valisinin gündeme getirilen konulara duyarlı olması ve çözümü için elinden geleni yapması bu durumdan önemli bir rol alırken, Ardahan Kotoskara köylü olan olan Genel Sekreteri Hakkı Özgür’ün hakkını da yememek gerekir..
Çünkü gerek valinin, gerek ise genel sekreterin ellerinde ki yok imkanlara rağmen Mars gezegeninin yüzeyini andıran yolları yapma çabası bu Ardahan’ın da medeniyete giden yoldan yol alma çabasıdır..

**Ardahan’ı Tanıtmak Böyle Olur..

Aynı zaman da Ardahan Gazeteciler Cemiyeti Başkanı olan eşim Gazeteci Fakir Yılmaz’ın İstanbul ziyaretlerinin bir sonucunu daha gördük.
Ardahan Haberleri Türkiye’nin önemli ulusal kanallarından olan Fox Tv’nin Ardahan’da program yapmasının alt yapısında bulunan Fakir Yılmaz’ın Ardahan’ı tanıtma çabasına başta Ardahanlı olan Fox TV’nin Genel Yayın Yönetmeni Doğan Şentürk’ün Ardahan’ın tanınmasında katkısı gerçekten önemli bir katkıydı..
Evet, 1992 yılında vilayet olmasına karşın hala Kars’ın ilçesi sanılan, ama Kafkaslara açılan çok önemli bir vilayet olan Ardahan’ın tanıtılmasına büyük katkı sunan Çalar Saatte ve ekibine teşekkür ediyoruz.
İsmail Küçükkaya’nın İl İl dolaşarak sorunları yerinde görme çabası sonucu Ardahan’ın da tanıtılması kadar önemli şey ne olabilir ki..
İşte bu tanıtımın alt yapısını oluşturan Gazeteci Fakir Yılmaz ile Fox Genel Yayın Yönetmeni Doğan Şentürk’e de teşekkür etmek gerekir..
Çünkü ikisinin de Ardahan sevdası Ardahan’ın tanınmasına büyük bir katkı sunmuş, Türkiye’nin Kafakaslara komşu olan Ardahan’ı tüm dünyaya tanıtmıştır..
Evet FOX TV Ardahan’da ve bugün Ardahan kalesinde 3,5 saat Ardahan’ı ekranlara taşıyacak..
Bunun en iyi şekilde değerlendirilmesi umuduyla FOX TV’ye, Çalar Saat adlı programının İsmail Kahraman’a hoş geldiniz diyoruz..


Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

HOÇVAN'DA ÇATIŞMA!

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**Bir kadın ağır yaralı..
Alınan ilk bilgilere göre dün gece yaşanan ve iki aile arasında meydana gelen tartışma kavgaya dönüştü.
Yaşanan kavgada silahlar konuşunca bir kadın ağır yaralı olarak Ardahan Devlet Hastanesine kaldırıldı.
Y.G isimi kadının ağır yaralandığı kavgada köy muhtarının da göz altına alındığı öğrenildi.
Haberi ekleme saati: 23.11-26 Mayıs 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Kayıp Ardahan’dan Başlıyor..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşYaklaşan seçimler öncesi hangi parti, hangi adayın önde olduğu yönünde ki araştırmalarda iktidar partisinin tüm ülkede olduğu gibi Ardahan’da da kan kaybı yaşadığı görülüyor.
Gerek Orhan Atalay’ın 4 boyunca seçmenle beklenen diyaloğu kuramaması, gerek ise iktidar ve cumhurbaşkanın kamuoyunu olumsuz yönde ki çıkışları nedeniyle kan kaybı yaşadığı dikkat çeken iktidarın başta Göle’de olmak üzere Ardahan genelinde beklediği oyu alamayacağı, sağ oyların Saffet Kaya’ya, sol oyların ise HDP’ye kaydığı dikkat çekiyor.

**Durum 1-1 Ama Kim?

70 Binin üzerinde oyu bulunan Ardahan’da seçim yarışı adeta nefes nefese devam ediyor.
Son 10 güne giren partiler ve adaylarının olağanüstü bir tempo ile çalışmaya devam ettikleri görülen Ardahan’da yapılan araştırmalarda iktidar partisi AK Parti, muhalefet partileri CHP ve HDP’nin başa baş, dişle diş bir yarış içinde oldukları görülürken, bu üç parti ve adaylarını tek başına zorlayan Bağımsız Milletvekili Saffet Kaya’nın da iddiasına devam ediyor.
AK Parti, CHP, HDP ve Saffet Kaya’nın baş başa, dişe diş sürdürdüğü yarışı terk etmeyen MHP’nin de çıkışa geçtiği görülen Ardahan’da yarışın şimdilik 1-1 olduğu, ama bunların kimler olduğu daha netleşmemiş gibi görülüyor.
İktidar partisi AK Parti’nin ülke genelinde ki kan kaybının Ardahan’da da açık gözle görüldüğü şu günlerde CHP’nin merkezde bir hayli zayıf, HDP’nin ise son 10 güne girilmesine karşı Ardahan’da birinci parti olarak gösterildiği dikkat çekerken, Ardahan’da ki seçim kanısının, ‘Bir HDP, Bir de Saffet Kaya’ olması dikkat çekerken, bu kanının iki aydır aynı yerde durması Ardahan’da ki tahminleri de alt üst etmiş durumda.
Başta Göle ve Posof’un alacağı tavrın seçimlerin gidişatını etkileyecek olan birinci faktör olduğu da belirtilenlerin başında gelmekte.
Haberi ekleme saati: 06.08-26 Mayıs 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yol ortasına Beton Santralı!

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**Organize santrali niye yapılmıştı?

Yayla ve meraları taş ocaklarına açan, dereleri HES'lere n iktidar yol ortasında Beton Santrali kurduruyor..
Hiç bir yatırımın yönlendirilmediği Ardahan Organize Sanayi boş beklerken, Ardahan Göle yolunun ortasına Beton Santrali yapılmasına izin verildi.
Yeni TOKİ’lerin ve Ardahan Göle yolu üzerinde yapıldığı görülen bu beton santraline kimin nasıl izin verildiğini merak eden Ardahanlılar başta Karayolları olmak üzere yetkililerin TOKİ Konutlarının dibinde kurulmasına izin verilen Ardahan-Göle yolunun ortasına yapılan bu Beton Santraline nasıl ve hangi kanuna dayanarak izin verdiklerini sorup, cevap bekliyor.
Haberi ekleme saati: 05.55-26 Mayıs 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

AKTAŞ'A İŞSİZLER DEĞİL,
KURUM İÇİNDEKİLER ALINACAK!..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşSitelerimiz ve gazetelerimizin ısrarla gündemde tutması ardından gümrük kapılarının yapımının hızla devam ettiği ve yapımı tamamlanmak üzere olan Çıldır-Aktaş Gümrük Kapısı için personel atama döneminin başladığını bildirdi.
Bakanlık tarafından yapılan açıklamada, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'nın, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından "yap-işlet-devret" modeli ile yapılan Çıldır-Aktaş Gümrük Kapısı için kurum içinde talepleri almaya başladığını açıkladılar.
Yaklaşık 20 idari kadro için bakanlığın kendi içinde resmi yazışma başlattığını belirten yetkililer şöyle konuştu:
"Kapı çalışmalarında artık sona gelindi. Bu nedenle çalışmaları daha da hızlandırmak istiyoruz. Taleplerimiz ve çalışmalarımız sonuç verdi ve personel atama dönemi işlemleri başladı. Gümrük müdürü, gümrük müdür yardımcısı, bölge amiri, şef, kısım amiri, muayene memuru, muhafaza memuru gibi kadrolar için personel ataması planlanıyor. Yaklaşık 20 kadro için böyle bir çalışma söz konusu. Şükürler olsun bugün gelinen nokta bizi gururlandırıyor. Yıllardır Çıldır'ın, Ardahan'ın rüyasıydı bu kapı. Bu kapı ile artık rüyamız gerçek oluyor. Artık Aktaş ile Kafkasya'ya ve Asya'ya açılacağız."
Yetkililr, Aktaş Gümrük Kapısına alınacak olan elamanların 'Aktaş açılıyor, iş bulacağız' diyerek umutlanan Ardahan'da ki işsizlerin değil, kurum içi taleplerinin, bakanlık bünyesindeki çalışanlarla olacağını sözlerine ekledi.
Haberi ekleme saati: 14.47-25 Mayıs 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ARDAHAN'A HAYVAN BORSASI..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşArdahan Belediyesi’nin Atatürk Mahallesi’nde yaptırdığı Entegre Hayvan Pazarı, düzenlenen törenle hizmete açıldı.
Doğu Anadolu Projesi (DAP) kapsamında 33 bin metrekare alan üzerinde inşa edilen, elektronik hayvan borsası, kapalı ve açık ahırlara sahip olan Hayvan Pazarının hizmete açılması nedeniyle tören düzenlendi. Törene Vali Ahmet Deniz, Ardahan Milletvekilleri Orhan Atalay, Ensar Öğüt, Belediye Başkanı Faruk Köksoy, İl Emniyet Müdürü Selami Hüner, İl, Vali Yardımcıları, ilçe kaymakamları, Ak Parti Ardahan İl Başkanı Yusuf Demirci, ilçe Belediye Başkanları, kurum müdürleri ve vatandaşlar katıldı.
Haberi ekleme saati: 14.44-25 Mayıs 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

SİYASİLER ÇOCUKLARA EĞLENCE OLDULAR..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş7 Haziran’da yapılacak olan genel seçimler öncesi aralıksız çalışmalarına devam eden siyasilerin köy köy gezip oy istediği Ardahan’da seçim argümanları çocukların eğlencesi oldu.
Başta Ardahan Bağımsız Milletvekili Saffet Kaya ile AK Parti Ardahan Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay olmak üzere diğer tüm parti ve adaylarının bıkmadan usanmadan seçmeni dolaştığı şu günler de adayların kendilerini tanıtmak için kiraladıkları araçlar, bastırdıkları afiş, broşür, atkı, şal, anahtarlıklar bol bol dağıtılırken adayların köy ziyaretleri çocuklar için kısa bir süreliğine de eğlence alanı olduğu dikkatlerden kaçmıyor. Adayların yüksek sesli seçim araçları ile girdiği köylerde oy istediği büyükler ile konuşurlarken, küçüklerde onların dağıttığı afiş ve broşürlerle eğlenmeyi ihmal etmiyorlar.
Haberi ekleme saati: 13.09-24 Mayıs 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

SAFFET KAYA ÇIKIŞTA,
ENSAR ÖĞÜT TOPARLIYOR,
TAŞKIN AKTAŞ İDDİASINI SÜRDÜRÜYOR,
ATALAY YER ALTINDAKİLERE HİZMET EDİYOR!

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**ARDAHAN SİYASETİNDE EN SON HABERLER..

**ATALAY YER ALTINDAKİLERE HİZMET EDİYOR!

Yaklaşan Genel Seçimler öncesi çalışmalarına aralıksız devam eden partiler ve milletvekili adayları kent merkezlerinden ziyade ilçe ve köylerde ki seçmene ulaşmaya çalıştıkları görülüyor.
Çalışmalarını sanal ortamda kamuoyuna aktaran milletvekili adaylarından Ardahan bağımsız Milletvekili Saffet Kaya'nın bir parti adayından daha çok çalıştığı dikkatlerden kaçmadığı görülen seçilme yarışında CHP'nin Adayı, Ardahan'ın eski Milletvekili Ensar Öğüt'ün partisinde ki ilk günlerde ki dağınıklığı toparlamaya başladığı ve başta Ardahan merkezde olmak üzere Posof, Hanak, Damal'da yeni bir çıkış yakaladığı görülmekte.

**HDP Adayı İddialı..

Saffet Kaya ve Ensar Öğüt'ün 4. kez milletvekili olma çabalarının ortaya koydukları olağanüstü çalışma temposuyla ortaya koydukları görülen şu günlerde kendileri ile yarışan HDP'nin Doktor Adayı Taşkın Aktaş'ın da iddiasını sürdürdüğü görülmektedir.
Aktaş'ın Göle, Ardahan Merkez ve Hoçvan'da alacağı oylara Hanak ve Damal'dan almayı düşündüğü oylar ile Kaya ve Öğüt kadar oy alacağının konuşulduğu Ardahan'da HDP'nin ülke genelinde olduğu gibi Ardahan'da da alacağı oylarla AK Partinin önünü kestiği söylemlerinin desteğiyle de oyunu bir hayli arttırdığı da konuşulmaktadır.

**AK PARTİ PANİKTE!..

4 Yıl boyunca seçmenle ve partisinin tabanından yoksun bir siyaset yürüttüğü e bu nedenle bir hayli zorlandığı ileri sürülen AK Parti'nin profesör milletvekili adayı Orhan Atalay'ın, Saffet Kaya, HDP ve Saddet Partisinin kendisinden aldığı oyları tutmaya çalıştığı görülen şu günlerde en zorda olan aday olduğu dikkatlerden kaçmıyor.

Seçim çalışmaları sırasın da yaptığı konuşmalarda yer yüzünde kilerinden daha çok bu atan için hayatlarını kayıp edenler için çalıştığını belirten AK Parti Ardahan Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay'ın Göle'de başka bir dilde, Posof'ta bir başka dilde konuşması ise seçmenin dikkatlerinden kaçmazken, Kaya, Öğüt, Aktaş ve Atalay ile yarışan DSP Adayı Mali Müşavir Ömer Türkoğlu'nun da yarışı bırakmadığı görülmektedir.

**MHP NEREDE?..

MHP ve Milletvekili Adaylarının Saadet Partisi ile Vatan Partisi Adayları gibi ortalıkta görülmedikleri de dikkat çeken Ardahan'da seçimi zorladıkları ileri sürülen milletvekili adaylarının başında gelen adayların başında gelen son günlerde yükselişte olduğu gözle görülen Ardahan Bağımsız Milletvekili Saffet Kaya, partisinde ki dağınıklığı toparlamaya başladığı dikkat çeken Ensar Öğüt, %10 Barajı geçeceği her geçen gün biraz daha netleşen HDP'nin Ardahan Adayı Dr. Taşkın Aktaş olduğu görülürken, ülke genelinde olduğu gibi Ardahan genelinde de oy kaybı yaşayacağı belirtilen AK Parti'nin adayı Prof. Dr. Orhan Atalay'ın panik içinde milletvekili olduğu süre içinde en çok yatırım yaptırdığı ileri sürülen ilçesi Göle'de dışarı çıkmadığı dikkatlerden kaçmıyor.
Haberi ekleme saati: 11.56-23 Mayıs 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetes.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Orada bir dev yatırım yapılıyor,
ne gelen var, ne ilgilenen!

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşArdahan'a bağlı Hanak İlçesinde yapımı devam eden 'REŞİD CAN KARADEMİR AKDENİZ BESİ ÇİFTLİĞİ' tüm engellere ve göremediği desteklere karşın tamamlanmaya çalışılıyor.

**AH BİR DE YOLU OLSA!..

Bittiğinde bölgenin en büyük hayvan besi merkezi olacak olan AKDENİZ BESİ ÇİFTLİĞİ yapımı tüm hızla devam ediyor.
Hanak ilçesine bağlı Yamçılı (Macivet) köyün de yapılan ve bittiğinde 3.5 Milyon Eoru'ya mal olacak olan dev besi ahırının en büyük engeli yol ve siyasilerın ve de yetkililerin ilgisizliği..
Bölgeye yapılan yatırımlar arasında elle gösterilecek büyük bir bütçeye sahip yatırımın bir an önce bitmesi için verilen mücadelenin önünde ki en büyük engellin yol sorunu olduğunu belirten yatırımcı kuruluşun yetkilileri, 'bölgeye yatırım yapın' diye çağrı yapan siyasilerin , ilgililerin, bürokratların bu kadar büyük yatırıma yardımcı olmadıkları gibi bir yıla yakındır yaşanan yol sorununa çare bulamadıklarından yakındıkları dikkatlerden kaçmıyor.
Bittiğin de bölge hayvancılığına büyük katkı sağlaması beklenen AKDENİZ BESİ ÇİFTLİĞİ'nin inşaatını üstlenen aynı zaman da Bursa İnegöl Posoflular Dernek Başkanı olan Murat Ekici yaptığı açıklamada yapımını üstlendikleri bu dev yatırımı bitirmek için firma olarak yoğun bir mücadele verdiklerini ancak başta yol sorunu olmak üzere bir çok sorunla baş başa kaldıklarını belirtti.
Bittiğin de, Kapalı 250. açık 250 olmak üzere toplam 500 hayvanın besiye alınacak olan bu yatırımın bir an önce bitmesi için öncelikle Ardahan Valisinin, Hanak Kaymakamlığının olmak üzere tüm resmi kurumların, siyasilerin, yerel idarecilerin manevi desteğine ihtiyaç duyduklarını belirte Şeref İnşaat'ın sahiplerinden Özgür Ekici yol sorunu için İl Özel İdarenin, Hanak kaymakamlığının desteğine ihtiyaç duyduklarının, bu sorunun çözülmesi için bölgeye getirilen inşaat malzemesinin daha hızlı geleceği gibi bölge hayvancılığına büyük katkı sunacağına inandığımız bu güzelim dev yatırımda erken bitecektir.' dedi.
Haberi ekleme saati: 18.39-23 Mayıs 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetes.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ATATÜRK OTURULARAK İZLENECEK..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşARDAHAN'ın Alevi İlçesi Damal’ın Ata Mahallesi Karadağ sırtlarında ortaya çıkan doğal Atatürk silueti artık oturularak izlene bilinecek.
Ardahan’ın Alevi İlçesi Damal İlçesinde Mustafa Kemal Atatürk’ün her yıl 20 Haziran- 15 Temmuz tarihleri arasında Karadağ sırtlarına vuran silueti, bu yıl bölgede yapılan seyir alanında izlenebilecek.
Atatürk’ün Siluetini Koruma ve Yaşatma Derneği tarafından yaptırılan 150 kişilik Silueti İzleme Platformunun temeli atıldı.
Damal Belediye Başkanı Ergin Önal ve Damal Dernekler Federasyonu Başkanı Cem Aynalı’nın da aralarında bulunduğu grubun temel attığı platformu 20 Haziran’a kadar hazır hale getirilecek.
Haberi ekleme saati: 18.39-23 Mayıs 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetes.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

BORSA AÇILIYOR!..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**Hanoğlu Borsa Başkanlığına Adayım..

Ardahan Belediyesi tarafından Ardahan çevre yolu üzerine çıkarılan Hayvan Meydanı Borsaya çevrildi.
Yapılacak olan açılış ile hizmete girecek olan ve 4000 Büyük Baş, 1000 Küçük Baş hayvan kapasiteli entegre ve fonksiyonel hayvan borsasının alt yapısının tamamlandı.
Dünya Bankası-IFAD (AKAK PROJESİ) desteğiyle yapılan Ardahan Hayvan Borsası tam teşekküllü fonksiyonel ve entegre bir hayvan borsası olmaya aday.
Entegre ve fonksiyonel bir proje olan Ardahan hayvan pazarı projesi içerisinde açık-kapalı ahırlar, padoklar, sosyal tesis, karantina bölümü, hayvan hastanesi, kantar ve rampalar ile kesimhane ve gübre havuzları gibi her türlü alt yapısının yer alacağı bu tesis sektörün lokomotifi olacaktır. Alan: 33.000 m², İhale bedeli 4.750.000 TL. oduğu bildirilirken, açılış öncesi yapılan duyuruda, 'ARDAHAN BELEDİYESİ CANLI HAYVAN PAZARI AÇILIŞ TÖRENİNE TÜM HALKIMIZ DAVETLİDİR. 24/05/2015 PAZAR SAAT: 10:30' denildi.

**HANOĞLU: BORSA BAŞKANLIĞINA ADAYIM..

Bölgenin birinci gelir kaynağı olan hayvancılığın daha modern tesislerde yapılması ve bin bir emek harcanarak, yetiştirilen hayvanların değerinde satılması için Ardahan Belediyesi tarafından hazırlanan proje ile gerçekleştirilen Ardahan Hayvan Borsasının Ardahan'a hayırlı olmasını dileyen Ardahanlı İşadamlarından ve Hayvan Tüccarlarından Hayrettin Hanoğlu oluşturulacak olan Hayvan Borsasının daha iyi bir hizmet vermesi için kendilerine düşeni en iyi şekilde yapacaklarını, bunu yapmak içinde Ardahan Hayvan Borsası Başkanlığına Aday olduğunu açıkladı.
Haberi ekleme saati: 18.33-23 Mayıs 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetes.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ARDAHAN'DA İKİ AÇILIŞ..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşArdahan İl Özel İdaresi tarafından Yalnızçam Uğurludağ Kayak Merkezi’nde yaptırılan “Yalnızçam Oteli” düzenlenen törenle hizmete açıldı.
Otelin hizmete açılması nedeniyle otel bahçesinde tören düzenlendi. Törene Vali Ahmet Deniz, Belediye Başkanı Faruk Köksoy, Rektör Prof. Dr. Ramazan Korkmaz, İl Emniyet Müdürü Selami Hüner, İl Jandarma Komutanı Osman Yeşilöz, Özel İdare Genel Sekreteri Hakkı Özgür, Vali yardımcıları, ilçe kaymakamları, ilçe belediye başkanları, kurum müdürleri ve vatandaşlar katıldı.
Açılış törenin de konuşan Vali Deniz, “Bakanlar Kurulu kararı ile turizm alanı ilan edilen Yalnızçam Kayak Merkezi’miz yaz ve kış turizmi açısından büyük öneme sahiptir. Bugün açılışını yapacağımız turistik konaklama otelimiz ile Ardahan’da kırsal turizmi canlandırmak arzusundayız. Burası devlet yatırımlarının yanında özel yatırımcıların gelmesiyle birlikte daha da gelişecektir. Tarım ve hayvancılığın yanında ilimiz, turizm alanında da gelişecek ve birkaç yıl sonra ilin büyümesinde turizm faaliyetleri önemli rol oynayacak” dedi.
Vali Deniz’in konuşmasının ardından Yalnızçam Oteli, açılış kurdelesi kesilerek hizmete girdi. Açılışın ardından Vali Deniz ve katılımcılar oteli gezdiler.

**Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK)’nın yeni binası düzenlenen törenle hizmete açıldı.

SGK binasının hizmete açılması nedeniyle binanın bahçesinde tören düzenlendi. Törene Vali Ahmet Deniz, Ardahan Milletvekili, Belediye Başkanı Faruk Köksoy, Cumhuriyet Başsavcısı Recai Bilgin, İl Emniyet Müdürü Selami Hüner, İl Jandarma Komutanı Osman Yeşilöz, Vali Yardımcıları, ilçe kaymakamları, ilçe belediye başkanları, kurum müdürleri ve vatandaşlar katıldı.
Törende konuşan Vali Deniz, “Kamu hizmetlerinde önemli olan hizmetin vatandaşa etkin bir şekilde sunulmasıdır. Türkiye’de son yıllarda çok güzel binalar, tesisler yapılıyor. Bu yapılar sayesinde vatandaşlarımıza ulaştırılan hizmetin kalitesi artıyor ve vatandaşlarımız bu kamu hizmetlerinden daha rahat bir şekilde faydalanıyor. Bugün açılışını yaptığımız SGK binamızın Ardahan için hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
Konuşmaların ardından SGK hizmet binası, açılış kurdelesi kesilerek hizmete girdi.
Haberi ekleme saati: 18.33-23 Mayıs 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetes.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

7 Haziran Öncesi Başa Baş!

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşYaklaşan genel seçimler öncesi başa baş bir yarışın sürdüğü Ardahan’da iktidar partisi tüm yurtta olduğu gibi Ardahan’da da puan kayıp ediyor..
72 Bin oyun 58 binin sandığa gitmesi beklenen Ardahan’da yarış tüm hızıyla sürerken AK Parti, CHP, HDP, MHP ve Bağımsız Aday başa baş, adeta dişe diş bir mücadele veriyor.
Adayların bir oy fazla almak için büyük bir mücadele verdiği Ardahan’da yapılan hesaplar ve tahminlere göre yarışı önde götüren AK Parti, CHP, HDP, MHP ve Bağımsız Adayı Saffet Kaya’nın oy oranları 10 bin ile 14 bin arasında gidip geliyor.
DSP, Vatan Partisi, Saadet Partisi gibi partilerin de yarıştığı Ardahan’da merkezden sonra en çok oyu bulunan Göle’de, Ardahan Merkezde, Posof’ta yüksek oy alacağı ileri sürülen AK Parti, nefesini her üzerinde hissettiği HDP’nin Göle’de 7 bin oy alması halinde zora gireceği, bunun yanı sıra Saddet Partisi ve Bağımsızın da bu ilçede alacağı ileri sürülen oyları gerçekten alması halinde seçimi kayıp eden parti, AK Parti olacağı, CHP’nin ise HDP ile başa baş verdiği mücadelesinde HDP’nin Hanak ve Damal’da beklenen oyu alması halinde AKP gibi zorda kalacağı ileri sürülüyor.
MHP’nin Göle’de, Ardahan Merkezdeki oylarını kaptırmak istemediği Saffet Kaya ile yarıştığı, ancak Kaya’nın Göle, Çıldır ve Posof’ta alacağı söylenen oylara Göle ve Hanak’ta aldığı oyları ekleyince HDP gibi AKP’nin kabusu haline geldiği görülüyor.
Haberi ekleme saati: 18.12-23 Mayıs 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetes.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Danslarla 19 Mayıs..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşTüm yurtta olduğu gibi Ardahan’da da çeşitli etkinliklerle kutlanan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın 96’ncı yıl dönümü, öğrencilerin büyük ilgi gören dans gösterileri ile kutlandı.
Ardahan’da ki kutlama programlarına, Ardahan Valisi ile Belediye Başkanı katılmazlarken Vali Vekili Deniz Pişkin, Belediye Başkan Vekili Akın Günal, Tugay Komutanı Tuğgeneral Erdem Kargın, Vali Yardımcısı Muharrem Coşgun, İl Emniyet Müdürü Selami Hüner, İl Jandarma Komutanı Osman Yeşilöz, kurum müdürleri, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Kutlamalar, Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü çelenginin Atatürk Anıtına bırakılmasıyla başladı. Daha sonra Şehir stadyumunda toplanan protokol, öğrenciler ve vatandaşlar, kutlama programının yapılacağı Ardahan Kalesi’ne kadar yürüyüş yaptı.
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Utku Ata Nesiboğlu’nun açılış konuşmasını yapmasının ardından bayraklarla süslenen Ardahan Kalesi’nde gerçekleştirilen kutlama programları renkli görüntülere sahne oldu. Öğrencilerin şiir okuduğu programda Ardahan Üniversitesi Kültür ve Sanat Topluluğu öğrencileri tarafından dans gösterileri yapıldı. Halk Oyunları ve Kafkas Halk Dansları gösterilerinin sunulduğu törende, Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü bünyesinde ki okçuluk kulübü sporcuları ise gösteri yaptı. Tören sonunda çeşitli yarışma ve müsabakalarda dereceye giren öğrencilere protokol üyeleri tarafından hediye verildi.
Haberi ekleme saati: 16.22-22 Mayıs 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetes.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Vali yollar için yollarda..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşKendi sorumluluğu alanında bulunan köy yollarını inceleyip, yaptıran Ardahan Valisi Ahmet Deniz tüm gücünü kış boyu bozulan yollara verdi..
Vali Ahmet Deniz, merkeze bağlı köy yolları ile Hanak ilçesine bağlı gurup köylerinde İl Özel İdaresi’nin yol yapım çalışmalarını denetledi. Gittiği köylerde vatandaşlarla sohbet edip, taziye ziyaretlerinde bulunan Vali Deniz, karşılaştığı çocuklara hediye verdi.
Vali Deniz, Özel İdare’nin merkeze bağlı Bayramoğlu köyünde başlattığı yol yapım çalışmalarını görmek için Özel İdare Genel Sekreteri Hakkı Özgür ile birlikte Bayramoğlu köyüne gitti. Yapılan çalışmaları yerinde gören Vali Deniz, ekiplerle görüşerek çalışmaların gidişatı hakkında bilgi aldı. Vali Deniz, köy içerisinde taziye ziyaretlerinde de bulundu.
Bayramoğlu köyünde ki incelemelerinin ardından Vali Deniz, Hanak ilçesine bağlı Ortakent, Geç ve Arıkonak köylerine ulaşımı sağlayan gurup yollarında yürütülen sıcak asfalt altyapı çalışmalarını denetledi. Ortakent köyünde bir çay ocağında vatandaşlarla birlikte çay içen Vali Deniz, vatandaşların kendisine ilettiği sorun ve talepleri dinledi.
Vali Deniz, daha sonra merkeze bağlı Edegül-Dedegül gurup köy yollarına giderek, ikinci kat asfalt öncesi yapılan hazırlık çalışmasını denetledi.
Geçtiği güzergahlarda ki köylerde vatandaşlarla görüşen Vali Deniz, karşılaştığı çocuklara çeşitli hediyeler dağıttı.
Haberi ekleme saati: 16.21-22 Mayıs 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetes.com

Seçime Az Kaldı
Yazar Fakir


Ardahan'da Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin


Facebook'ta Paylaş

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin
SİTEMİZE REKLAM VERMEK İÇİN;
0. 535 418 32 58 NOLU TELEFONUMUZU ARAYABİLİRSİNİZ..

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yazarlarımızı okuyor musunuz?

YAZIYORSAM SEBEBİ VAR
Gazeteci Gördüğünü Yazar..

Fakir Yılmaz Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşKısa bir süre kalan genel seçimler öncesi gerek Ardahan’da, gerek ise ülke genelinde kimlerin kazanacağı yönünde tartışmaların yoğun bir şekilde tartışıldığı şu günlerde siyasiler kadar yakın markaja alınan biz gazetecilerin yazıp, yorumlayıp, söyledikleri de çok önemseniyor..
Çünkü halkın, kamuoyunun gözü, ağzı ve kulağı olan gazetecilerin söyleyeceği, yazacağı, yorumlayacağı şeylerin etkisinin çeper diplerinde yapılan dedikodulardan daha etkili olduğunu bilen okur bizleri adım adım izliyor desek yanlış olmaz..
Evet biz gazetecilerin de bir hayli tartışıldığı şu günlerde ele aldığımız haber ve yorumlar nedeniyle bizlerde siyasiler kadar gerginiz..
Buna neden ise günün 24 saati üzerinizde olan gözlerin size yaptığı övgülerin yanı sıra eleştiler de psikolojimizi yakından etkiliyor..
Çünkü birini yazdığınızda diğerini çevresinin tepki gösterdiği, diğerini yazdığınızda ise ötekinin çevresinin gazeteciye küstüğünü görmekteyiz..
Dengeyi tutma uğruna her partiye, her siyasiye yer vermeye çalıştığımız bir süreçte kimi bizi bir partiyi yada bir adayı tuttuğumuzu, kimi ise yazdıklarımızı yeterli görmediğine şahit olmaktayız..
Gazetecinin ne İsa’ya, ne de Musa’ya yaranamadığı şu günlerde bizleri bir partinin, bir adayın destekçisi olarak görmesi ise psikolojimizi etkilen konuların en başında gelmektedir..
Çünkü biz gazetecilerin gördüğünü yazdığını, yorumladığını anlamak istemeyenler kendileri gibi gözümüzü kapatmamızı, kulağımızı tıkatmamızı, ağzımızı bantlamamızı istiyorlar..
Ama gazetecini gördüğünü yazmakta geri kalmayacağını anlamazlar..

**Zebaniler Pusuda..

Geçtiğimiz gün ele aldığım ve hükumet ile cumhurbaşkanının topluma, bunlardan güç alan bazı şarapçı ve sersemlerin de bana yönelik tehdit ve şantajda bulunduğunu yazman ve bu yazımda bunları öpeceğimi belirtmem ardından kendilerini öpmemden korkanların sayısında bir hayli artış olduğunu gördüm..
30 Yıla yaklaşan gazetecilik hayatımda ne badireler aştığımı bilmeyen bu salağana takımının ellerine aldıkları emanet cep telefonları ile birilerinin avukatlığına, bana yönelik ise zebaniliğe soyunduklarını görüyorum..
Neymiş efendim ben, yani GAZETECİ yazı, yorum ve haberleriyle kendilerini besleyenlerin kuyruklarına çok sert basıyormuşum..
Ve bugün yarın zebanilerin bana hesap soracağının yazıp, mesaj atmaları karşısında gülümserken, bu salağana takımının hepsinin seçimden sonra sudan çıkmış balığa döneceklerini de biliyorum..
Çünkü benin kuyruklarına basıp, acıttıklarımın seçilmesi halinde arkalarına bakmadan gidecekleri Ankara’da ilk önce bu yalaka takımından kurtulduklarına şükür edip, yüzlerine tüküreceğini de bilen biriyim..
Bunun yanı sıra bu kişilerin desteklediği, onlar için önüme yattığı aynı kişilerin desteklediklerinin seçilememesi halinde de kendilerini yanlarında barındıramayıp, kovacağını da biliyorum..
Çünkü bu yaşıma gelirken nice yalaka, nice başkaları için önüme kendilerini atanı iyi bilirim..
Neyse son gelen bir mesajda ise cehennem zebanilerinin beni karşılamaya hazırlandığını ileri süren ve sanırım soy ismiyle Çıldırlı olanda bir müjde verem.. O savunduğu bu ayda Aktaş’ı açamıyor haberin ola..
0.535.418 32 58-fakiryilmaz323@hotmail.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?

KADINCA/Selmi Yılmaz
Yol Medeniyettir..

Ardahan Haberi Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşTürkiye’nin, Gürcistan ve Ermenistan gibi iki önemli ülkeye komşu Ardahan’ın hala çağ dışı kalan görünümünü ortaya koyan kent içi, kent dışı, köy ve belde yollarının olağanüstü bozuk oluşunu gerek yerel de gerek ise ulusalda gündeme getirmemizin ısrarı gerek vali beyin ilgisi, gerek ise seçimler dolaysıyla o çamurlu yollara bata çıka köylere gidip, gelen siyasilerin yüzü hürmetine sanırım sonuç vermeye başladı gibi..
Ardahan Valiliğine atanmasından bu yana yaptığı çalışmalar ile Ardahanlıların gönlüne taht kurmayı başaran Ardahan Valisinin gündeme getirilen konulara duyarlı olması ve çözümü için elinden geleni yapması bu durumdan önemli bir rol alırken, Ardahan Kotoskara köylü olan olan Genel Sekreteri Hakkı Özgür’ün hakkını da yememek gerekir..
Çünkü gerek valinin, gerek ise genel sekreterin ellerinde ki yok imkanlara rağmen Mars gezegeninin yüzeyini andıran yolları yapma çabası bu Ardahan’ın da medeniyete giden yoldan yol alma çabasıdır..

**Kadro kimde?..

Seçimlere üç hafta kaldığı şu günlerde kimim hangi partinin, hangi adayın yanında olduğu da netleşmeye başladı gibi..
Ardahan’da en canlı ve de hareketli parti olan HDP’nin olduğu, bürosu en hareketli olan adayın da Saffet Kaya’nın Atatürk caddesinde ki bürosu görülüyor.
AK Parti ile CHP İl Binalarının saat 19.00’da kapandığını da gözlemlediğimiz şu günlerde Saffet Kaya’nın yanında yer alan kadroda en dikkat çekici kadro olarak dikkat çekiyor.. Kısacası Atalay’ın çocuklarla, Aktaş’ın kadın olan 2. adayla, Öğüt’ün küs olan ve hala ağlayan eskilerle yol almaya çalıştığı şu günlerde kadrolarda güçlüyü göstermekte..


Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Fox TV Ardahan’ı Tüm Dünyaya Taşıyacak..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşTürkiye’nin önemli televizyon kanallarından olan FOX TV Ardahan’a geliyor.
Genel Yayın Yönetmenliğini Ardahanlı Doğan Şentürk’ün yaptığı FOX TV hafta içi her sabah sunduğu ve Gazeteci İsmail Küçükkaya’nın sunduğu ‘Çalar Saat’ adlı programını perşembe günü Ardahan’da sunacak.
Ardahan Kalesin de gerçekleşek olan ve büyük bir ilgi ile izlenen haber programları arasında olan ‘Çalar Saat’ programı aracılığı ile Ardahan tüm dünyaya aktarılacak. Haberi ekleme saati: 12.11-18 Mayıs 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Saffet Kaya: Ardahan'ın
Saffet Kaya"sı Var!

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşArdahan’da seçimi alacak adaylar arasında gösterilen Ardahan Bağımsız Milletvekili Saffet Kaya ilçe ve köylerden sonra Ardahan kent merkezini dolaşarak, seçmenle bir bir görüştü.
Gazetemiz bürosunu da ziyaret ederek, seçim çalışmaları hakkında bilgi veren Ardahan Bağımsız Milletvekili Saffet Kaya ‘Onların iktidarı, devlet gücü varsa Ardahan’ın Saffet Kaya’sı Var’ dedi.
Seçimi kesinlikle kazananın kendisi olduğunu da belirten Saffet Kaya 7 Haziran’da tüm ülke görecek ki bu halk, bu seçmen hizmet edene, halkın yanında olana oy verecek. Ve seçimi kazanacak olan Saffet Kaya’dır’ dedi.
Haberi ekleme saati: 11.58-18 Mayıs 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

81 Vilayetin TYSD Başkanı
Ardahan'da Buluşacak..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşTürkiye Yardım Sevenler Derneği Ardahan Şubesi Haziran ayında Türkiye’yi Ardahan’da ağırlayacak.
Konu hakkında gazetemize bilgi veren Türkiye Yardım Sevenler Derneği Ardahan Şubesi Alime Aydemir 03 Haziran 2015 Günü Ankara Türkiye Yardım Sevenler Genel Merkezinin iki yılda bir bölge toplantıları düzenlediğini, bu yılki toplantıyı da Ardahan’da gerçekleştireceğini söyledi.
TYSD’nin 81 Vilayet Başkanının için de bulunduğu 300 kişinin Haziran ayını ilk haftasında Ardahan’da olacağını belirtti.
Ardahan’a bir çok yurt ve öğrenci yardımı yapan bu heyetin Ardahan ziyaretini çok önemsediklerini belirten TYSD’nin Ardahan Şube Temsilcisi Alime Aydemir tüm Ardahanlıların bu önemli ziyareti yapacak olan misafirleri en iyi şekilde karşılamaya davet etti.
Haberi ekleme saati: 11.42-17 Mayıs 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

HDP Ahıskalıları da Getirecek!

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşKısa bir süre kalan genel seçimler öncesi yoğun bir şekilde çalışmalarını sürdüren partilerin başında gelen Halkların Demokratik Partisi AK Parti ve CHP ile başa başa bir seçim götürdüğü görülürken, HDP’nin Ardahan’da milletvekili çıkarması halinde yeniden vatan topraklarına getirilmeye çalışılan Ahıskalıların Ardahan’a gelişi hızlandırılacak.
Serhat olarak bilinen Ardahan’ın seçmen dengesinin HDP’ye yönelmesi karşısında devletin yeni önlemler aldığı ve bu dengelerin başında sürgünde olan Ahıskalıların Ardahan’a yerleştirilmesi ve oy dengesinin eşitlendirilmesi olarak düşünüldüğü dikkat çekiyor.
Haberi ekleme saati: 11.37-17 Mayıs 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

İKTİDARA OY VER HİZMET GELSİN!
Lağımın içinde içme suyu..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**13 yıl içinde 100 yılık yatırım yaptıklarını iddia edenler Ardahan merkeze bağlı köyü Kazlı (Pishazgom) köyüne oy istemeye gittiler mi?

**İçme suyu lağımın içinde gelir..

Yeni bir seçim için yeniden köylere giden siyasiler alt yapıları olmayan köylerden oy istemeye devam ediyorlar.
Başta Ardahan merkeze bağlı köylerin olmak üzere bir çok köy yolunun, alt yapısının olmadığı Ardahan’ın köylerinden olan Kazlıköyliler lağım çukuru içinde köylerine gelen suyu içiyorlar.
Alt yapıları sıfır olan Ardahan’ın köylerinin sorunlarını çözeceklerinin belirten siyasilerin her seçimde aynı sözleri söyleyip, oyları aldıktan sonra kendilerini unuttuğunu belirten Ardahanlı köylüler ise gelen her siyasiye ‘Ağam sen, Paşam’ sen demeleri ise yaşanan acı durumun diğer bir ilginç yönü.

**OY İSTEYENLERE SİZ NE DİYORSUNUZ?

Köylerinin olduğu gibi Ardahan’ın merkezinin de çamur içinde olduğu şu günlerde çamur içinde ki yollardan alt yapısı olmayan köylerine kendilerinden oy istemeye gelen siyasilere hiç bir şey dememesi ise seçimin dikkat çeken diğer bir gerçeği.

Ardahan Haberleri **Çekil önümde ben değil, hizmet etmeyenler özürlü!..

Seçim çalışmalarını Göle sokaklarında devam ettiren AK Parti Ardahan Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay oy istediği vatandaştan ‘4 yıl boyunca ne yaptın ki?’ cevabı alması dikkatlerden kaçmıyor.
Seçim öncesi bir hayli zor durum da olduğu ileri sürülen Orhan Atalay’ın son olarak Göle merkezde karşılaştığı özürlü bir vatandaştan da sitem duydu.
Yolları bozuk Göle’de Özürlü aracı ile gezmekten zorlandığını belirten Göleli Özürlü Vatandaş, ana yollar gibi ara yollar ve kurum girişlerinin özürlü olduğunu belirterek vatandaşa hizmet edilmediğinden yakındı.

**Vatandaş sırtını dönüyor..

Bir daha seçilmek için Göle’de kamp kurduğu görülen Orhan Atalay’ın danışmanlığını devlet memuru olan yakınlarının yaptığı görülürken, Atalay’ın seçim çalışmaları sırasında gittiği cenaze ve düğünlerde de vatandaşın ilgisizliği ile karşılaştığı da ileri sürülmekte.

Ardahan Haberleri **Saadet Partisi Startı Göle’de Verdi..

Saadet Partisi, seçim startını Göle’de vererek daha sonra uzun konvoyla Ardahan’a geldi. Ardahan’da şehir turu atan Saadet Partisi milletvekili adayları vatandaşları selamladıktan sonra parti binasında gazetecilere Saadet Partisi’nin çalışmaları hakkında bilgilendirmelerde bulundular. Burada partinin seçim beyannamesi hakkında önemli açıklamalarda bulunan Milletvekili adayı Çapan, gerçek mutluluğun Saadette olduğunu söyledi.
Saadet Partisi Ardahan Milletvekili Adayı Hakan Çapan Karagöl Mahallesinde bulunan Haber Merkezini ziyaret etti. Seçim çalışmalarıyla ilgili açıklamalarda bulunan Çapan, Ardahan’da 12 miting düzenleyeceklerini ifade ederek, AK Parti’nin iktidarına son vereceklerini söyledi. AK Parti iktidarının Türkiye’ye zarar verdiğini, varlığının ülkeyi istikrarsızlığa sürüklediğini ileri süren Çapan, “Ülkenin huzura gelmesi için AK Parti bir an evvel gitmeli “dedi. Çapan açıklamasında şunları kaydetti: “Türkiye’de eğitim sistemi çökmüş durumda. Tarım politikaları iflas etmiş durumda. Ekonomik bu çöküş Saadet Partisi’nin iktidarıyla son bulacak. Ardahan’da stajyer öğretmenlerle 30 yıldır eğitim veriliyor. Neslimiz istikbalimiz köreldi. Saadet Partisi olarak bu durma el koyacağız. Eğitimi düzlüğe çıkaracağız. Saadet Partisi geçmişte başarısını ispatlamış bir parti. Saadet olarak seçim vaatlerimizi arasında asgari ücretlinin maaşı 1.500 Bin TL olacak. Saadet Partisi olarak iktidara gelir gelmez, emekliye yüzde yüz zam vereceğiz. Tüm kamu çalışanlarına yüzde elli zam verip, asgari ücretlinin maaşından vergi alınmayacak. Beşikten mezara kadar her kese sağlık güvencesi hizmeti vereceğiz. Vatandaşlarımıza Doktor ve ilaç zulmünü ortadan kaldıracağız. Bunun kaynağı nerede bulacaksınız diye soranlara sadece yolsuzluğun israfın önüne geçerek bunu gerçekleştirecek. Geçmişte herhangi bir şaibeye karışmamış geçmişimiz temiz pırıl pırıl bir partidir.
Ardahan’da seçim programı olarak 12 miting yapacaklarını anlatan Çapan, “İl ve bütün ilçelerde mitingler gerçekleştire­ceğiz. Ardahan’da en çok miting yapacak parti olacağız. Ayrıca hep sahada olacağız. Bizim stratejimiz bu. Ne kadar çok insana ulaşırsak o kadar partimiz açısından iyi. Saadet partisiyle bu ülkeyi huzura kavuşturacağız. Türkiye şuan bir kaos var. Kutuplaşma had safhada. Parti olarak bunları halka anlatıp, saadetin iktidarında bunları bitireceğiz. Bize göre AK Parti’nin artık gönderilmesi gerekiyor. Varlığı bu ülkeye istikrarsızlık getiriyor. Konuştukça dolar yükseliyor. Konuştukça ekonomi bozuluyor. Ülkenin huzura gelmesi için AK Parti’nin bir an evvel gitmesi lazım. Saadet Partisi’yle inşallah Türkiye’nin başına geleceğiz” diye konuştu.
Türkiye’de yüzde 60 mütedeyyin muhafazakar bir seçmen olduğunu kaydeden Çapan, “Yüzde 40 diğer sol seçmen var. Şuan seçmenler Ak Parti’den kopuyor. Olup biten her şey ortada. Hırsızlığını yolsuzluğunu talanını artık herkes biliyor. Halk her şeyin farkında. Yaptığımız anketlerde milli ittifak olarak oyumuz yüzde 13 civarında. Herkes görecek ki bu seçimlerde sürpriz parti Saadet olacak. Bunun böyle hep beraber göreceğiz. Yani insanlar bu parti barajı aşamıyor, boşuna oy vermeyelim gibi bir düşünceye kapılmamalı. Ak Parti’ye oy veren insanlar partiden koptuğunda CHP’ye oy vermiyor, HDP’ye oy vermiyor, MHP’ye oy vermiyor. Geleceği güvenli liman olarak Saadet Partisi olarak görüyor. Saadet iktidarında Ardahan tarım ve hayvancılıkta organik merkez olacak“ açıklamasında bulundu

Ardahan Haberleri **Saffet Kaya ya Damal da Yoğun İlgi..

Ardahan Bağımsız Milletvekili Adayı Saffet Kaya ya Damal İlçesinde Yoğun ilgi..Ardahan Bağımsız Milletvekili Adayı Saffet Kaya Beraberindekilerle birlikte Geldiği Damal İlçesinde Yoğun ilgiyle karşılandı Buradaki sevgi selini gören kaya Miting havasında halka hitap etti ,
Kaya sevgili Damallılar Ben siyaset hayatımda hiç bir zaman ayrım yapmadım öteki demedim benim için sadece Ardahan ve Ardahanlı olduğunu hepiniz bilirsiniz biz memleket sevdalısıyız bizim memleketimizi nasıl kalkındırırız bunu hedefledik bizim anlayışımız hizmet anlayışı olmuştur biz siyasi hayatımızda din dil ırk mezhep ayrımını her zaman elimizin tersiyle iterek siyaset yaptık.
Bizim için Ardahan ın bütünlüğü birliği kardeşliği ve Türkiye'nin kardeşliği her şeyin önündedir bu anlayışla siyaset yapmaktayız bu gün bu sevgili dostlarımın tarafımıza göstermiş olduğu bu sıcak ilgi bizleri çok memnun etmiştir.
Benim sizlerden beklediğim 7 Haziranda sandık başına gittiğinizde halka rağmen siyaset yapanlara haddini sandıkta bildirmektir Halka rağmen siyaset yapmaya kalkanların bu Ardahan halkından eminim ki dersini alacaktır dedi daha sonra halkla sohbet eden kaya Hanak İlçesinde Taziye ziyaretine gitmek için ilçeden ayrıldı. Gün içinde ise Ardahan esnafını ziyaret eden kaya burada da yoğun ilgiyle karşılandığı gözden kaçmadı.
Haberi ekleme saati: 17.23-16 Mayıs 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

TUTUKLANDILAR...

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**ÖĞRENCİLERİN ÖĞRETMENİ FARK ETMİŞ..

Bir İhbarı değerlendiren Ardahan İl Emniyet Müdürlüğü yaptığı operasyonla küçük kızlara sarkıntılık yaptıkları iddiasıyla geçtiğimiz günlerde göz altına alınan 5 kişinin tutuklanarak Ardahan Kapalı Cezaevine konuldukları öğrenildi.
Bilindiği gibi Ardahan İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ve Ahlak Büro ekiplerinin “küçük yaşta çocukların istismar edildiği” yönünde aldığı istihbarat doğrultusunda 5 kişiyi gözaltına almıştılar.
İddiaya göre Ardahan’da küçük yaşta çocuklara cinsel istismarda bulunulduğu yönünde bilgi alan Ahlak Büro ile KOM Şube ekipleri, aralarında emekli bir öğretmen, Ardahan Küçük Sanayi Sitesinde oto tamirciliği ve kerestecilik yapan şahıslarında bulunduğu 5 kişiyi takibe almış, bu kişilerin öğrenci oldukları öğrenilen küçük yaşta çocukların kandırılarak istismar ettikleri ve hürriyetinden yoksun bırakıldığını tespit eden polis, olaya adı karışan 5 şahsı gözaltına almıştı.
Öte yandan olayın öğrenci olan iki kızın sınıf öğretmeninin kız öğrencilerin bolca para harcamalarını fark etmesi üzerine ortaya çıkarıldığı alınan diğer bilgiler arasın da oldu.
Haberi ekleme saati: 17.11-16 Mayıs 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Seçimden sonra kapı dışarı..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş7 Haziran öncesi tüm İş-Kur çalışanlarını kendisine emir askeri yapan iktidar partisi Adalet ve Kalkınma Partisi seçimlerden hemen sonra tüm İş-Kur çalışanlarını kapı dışarı edeceği ve işten çıkaracaklarının yerine AK Parti’ye yakın isimleri alacağı ileri sürüldü.
Gazetemizin konuyla ilgili yaptığı araştırmada AK Partinin yeni İl Başkanı ve yönetiminin 7 Haziran genel seçimleri sonrası işe aldıracaklarının listesini oluşturduğu ve bu liste ile işsiz olan AK Partililerin çocuklarına seçim vaadi verdikleri öğrenilirken, iş alınacaklara yer açmak için şu an kendi seçim çalışmalarında kullandıkları İş-Kur işçilerini de kapı dışarı edeceği yönünde güçlü bilgiler aldı.

**EMİR KULU OLMAKTA FAYDA ETMEYECEK..
Bir çok konuyu seçimler sonrasına ötelediği de öğrenilen araştırmamız da AK Partinin yeni yönetimine yaranmak isteyenlerinde işten atılacağı gibi partiye yakın görünenlerle de ilişkinin kesileceği bilgisine ulaşıldı.
İl ve İlçe Yönetiminde bir çok kişinin de partiden AK Partiye üyelikleri gözden geçirilip, partiden ihraç edileceği yönünde bilgilere ulaşan gazetemiz seçim döneminde yüzüne gülünen bir çok kişinin yönetime yaranma ve emir kulu olma çabasının da bunun önüne geçmeyeceğini da AK Parti Ardahan İl ve İlçe yöneticilerine yakın isimlerden bizzat aldığı bilgiler ile teyit etti.

**VEKİLİN CEBİNDE DE KIRMIZI LİSTE VAR..
Öte yandan AK Partinin kuruluşundan bu yana alacağı en az oy ile seçilme hesapları yapan AK Parti Ardahan Milletvekilinin de kendisine göre bir kırmızı liste oluşturduğu ve kırmızı kalemle not alınan bu listenin başında gelenlerin İl ve İlçe yöneticilerinin yanı sıra AK Partili 4 Belediyesinin kendisine yönelik hal e davranışları not ettiği de ileri sürüldü.
Yeniden seçilmesi halinde başta 2. Sıra adayı Yunus Baydar’a yakın isimleri olmak üzere bir çok kişinin partiden uzaklaştırılması için ve mevcut yönetimim dizaynı için çalışacağı da iddia edildi.
Kamu kurumlarında büyük bir kıyıma da gideceği ile sürülen AK Parti Milletvekilinin 7 Haziran’da partisinin iktidar olması halinde AK Partinin Ardahan’da ki tüm iplerini eline geçirme planları içinde olduğu da alınan diğer bilgiler arasında oldu.
Haberi ekleme saati: 15.06-16 Mayıs 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Bir Sigara 7 Bin TL.’ye Mal Oldu!.

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşKapalı alanlarda sigara içilmesinin yasaklandığını unutan Çıldırlı kahvehane işletmecisi yapılan kontrol sorası kendisine kesilen 7 bin liralık ceza karşısında şok oldu..

Ardahan’ın Gürcistan ve Ermenistan’a komşu olan Çıldır ilçesinde kahvehanecilik yapan Engin Aygün isimli esnafa yapılan uygulama ardından Çıldır İlçe Kaymakamlığınca 7 Bin TL.’lik para cezası kesildi.
Gelen ceza karşısında şok olan Engin Aygün isimli Çıldırlı esnaf cezayı ödeyemeyecek sıkınıtıda olduğunu belirtirken, çare için nereye gittiyse çare bulamadı.
Gazetemize gelerek kendisine kesilen para cezasının ödeyecek maddi imkanı olmadığını açıklayan Çıldırlı esnaf Engin Aygün, Çıldır Kaymakamının kendisinin durumunu bilmesine karşın bu kadar yükse cezayı kesmesine anlam veremediğini, iş yerin de yapılan kontrolde sadece bi sigara izmarit, bulunduğunu ileri sürdü.
Haberi ekleme saati: 14.39-16 Mayıs 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yollar gibi levhaları da bozuk..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşBaharın gelmesiyle birlikte eriyen kar sularının katkısıyla da iyiden iyiye bozulan Ardahan yollarını gösteren ‘Yol Levhaları’ da bozuk ve kullanılmaz halde olduğu ortaya çıktı.
Başbakanın gelişi ve bölgede yaşanan trafik kazaları sonucu cenazelere katılanlar görmesin diye yamalanan yolların başbakanın gidişi ve trafik kazalarında ölenlerin toprağa verilmesiyle yarım yamalak bırakıldığı görülen Ardahanda bozuk yolların başında bulunan ‘Yol Levhaları da’ bozuk olduğu görülüyor.
Belediye Başkanının ‘bu yılda sabır edin’ diyerek Ardahanlıların tepki gösterdiği yolların ne zaman yapılacağını soran Ardahanlılar kent içi yolları gibi köy yollarının da olağanüstü bir şekilde bozuk olduğuna dikkat çekerken, Belediye gibi Köylere Hizmet Götüren İl Özel İdare Genel Sekreterliği ile Karayollarının da köylerin ve şehirlerarası yolları bozuk yollar yapmada zorlandığını belirtmekteler.
Haberi ekleme saati: 14.33-16 Mayıs 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Tarihi Kayıp Ardahan’ın
Tarihi Fotoğraflar Ortaya Çıktı..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş‘Kura Çözüldü’ adlı kitabıyla Ardahanve Bölgede yaşanan Ermeni olaylarına bir başka gözle bakan ve yaşanan gerçeklerin diğer bir yüzünü belgeleyen Yazar Kenan Karabağ bu kez Ardahan’da yaşayan Malakan ve Karapapakların fotoğraflarını gün yüzüne çıkardı.
Kendisi de Ardahan merkeze bağlı Sulakyurt (Sarzep) köylü olan Yazar Kenan Karabağ’ın kendi facebook sayfasında yayınladığı tarihi fotoğraflarla tarihi kayıp Ardahan’ın tarihine bir ışık daha tuttu.
1910, 1911 ve 1912 Yıllarında Ardahan’ın Sarzep köyünde çekilmiş olan fotoğraflarla ‘Bir zamanlar Ardahan’ diyerek Ardahan’ın tarihini ortaya koyan Ardahanlı yazarın bu yönde ki çalışmaları takdirle karşılanırken, ilk kez gün yüzüne çıkan bu fotoğraflarla Ardahan’ın tarihi adeta yenide yazılmaya başlandı.
Haberi ekleme saati: 14.27-16 Mayıs 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Nakala Köylüler, Suğaralılar
MHP Tüm Belde Belediyelerini Açacak!

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşMHP İktidara gelirse yada 7 Haziran Genel Seçimleri sonrası ortaya çıkacak olan konjektörde iktidar ortağı olursa araların da Ardahan ‘ın Hanak İlçesine bağlı Ortakent (Nakala) ve Çıldır’ın Aşıkşenlik (Suğara) Belediyelerini yenide açacak.
Konu hakkında bir açıklama yapan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, MHP iktidarının ilk ayında kapatılan tüm belde belediyelerini tekrar açacaklarını söyledi. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, MHP iktidarının ilk ayında kapatılan tüm belde belediyelerini tekrar açacaklarını söyledi. Bir takım açılış ve ziyaretlerde bulunmak için Samsun’a gelen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Samsun’daki ilçe ziyaretlerinin ardından Ondokuzmayıs İlçesindeki Seçim Koordinasyon Merkezi’ni de ziyaret etti.Ziyarette Devlet Bahçeli partililerin yoğun coşkusuyla karşılaştı. Ziyaret sonrası konuşan Bahçeli, “Dün 16 büyükşehir vardı. Bugün de 14 ilave oldu, toplam büyükşehir belediyesi 30’a çıktı. Bu yasa değişikliği Türkiye’de belediyecilik hizmetlerini daha geniş kapsamlı bir alana yayarak uygulamaya geçildi. Bu uygulamanın sonucu nasıl olacak bu tam olarak kestiremiyoruz. Ama bir uygulama dönemi 30 Mart’tan sonra 5 yıl süre içerisinde görüldüğünde ne kadar faydalı olduğunu değerlendirme sahibi olacağız” dedi.Kapatılan belde belediyelerini tekrar açacaklarını belirten Bahçeli, “Samsun ilinin mülki idaresinin sınırları aynı zamanda büyükşehirin de sınırları olmaktadır. Dolayısıyla çok geniş bir alanı kapsıyor. Köy, mahalle, belde, ilçelerin hepsi büyükşehir sınırları içerisinde oldu. Bunun yanında bazı yerlerde ise nüfus azlığından dolayı beldelerin kapatıldığına şahit oluyoruz. MHP bu beldelerin kapatılmasını doğru bulmamıştır. Çünkü köyden şehir hayatına dönüşümün önemlidir. Başlangıcı olan belde belediyeleri uygulamalarda oldukça başarılı olmuştur. Köy hayatından şehir hayatına dönüşmenin bir örneğini vermiştir. Dolayısıyla kasabalarımız gelişmiştir. İnsanlarımızın alt yapıdan tutun da imara kadar birçok ihtiyaçlarını karşılayabilecek fırsat doğmuştur. Bunu şimdi kaldırmak nüfus azaldığı için bunları tasfiye ediyoruz demek doğru olmamıştır. MHP iktidara nasip olduğu takdirde ilk ayının içerisinde yapacağı işlerden bir tanesi bu kırılmayı ortadan kaldırıp, kapatılan ne kadar belde belediyesi varsa hepsini açacağız” diye konuştu.
Haberi ekleme saati: 14.24-16 Mayıs 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com

Sayfa 7 - 213 < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 > >>
Köşe Yazarları
Copyright © 2003 - 2008 Ardahan kuzeyanadolugazetesi.com
Tel: 0478 - 211 43 31 - 211 45 00
Adres: İnönü Cad. No:50 Ardahan