Ana Sayfa · Forum · Linkler · Resim Galerisi
Ana Menu
Ana Sayfa
Makaleler
Forum
İrtibat
Linkler
Arama
Ziyaretçi Defteri

ÜYELİK HİZMETLERİ

ÜYE KAYIT
ŞİFREMİ UNUTTUM

Sitenize Ekleyin
Resim Galerisi
Telefonlar
Konuk Yazarlar

ARŞİVLERİMİZ
2003 YILI
2004 YILI
2005-2006 YILI
Ulusal Haberler
Misafir
Kullanıcı Adı

Şifre

Beni HatırlaKayıp Şifre ?
Site Durumu
Kayıtlı Üyeler : 12997
Misafirler : 18
En Yeni Üyemiz : sanane757000

Kayıtlı Üye :
Fakir 38 Gün Gelmedi
abdullahank 190 Gün Gelmedi
Orhan-Bahcivan 279 Gün Gelmedi
CEVAT COSKUN 284 Gün Gelmedi
atlantis 305 Gün Gelmedi
baris dursun 305 Gün Gelmedi
yilmaz akinci 314 Gün Gelmedi
adacala 315 Gün Gelmedi
admin 317 Gün Gelmedi
yilmaz_akinci 317 Gün Gelmedi
Forum Başlıklari
En Yeni Başlık
Ardahan Köyleri ve İ...
hoçvanın genel iradesi
Sitemizi Dostlarınız...
Bize ulaşın..
Haber Arşivimiz
Ardahan Görüntüleri
Ardahan Fotoğrafları
Kürdistan Komşunuz O...
KORKAKLARA MEYDAN OK...
Teşvik Ardahan’a Uğr...
Ardahan da Devlet mi...
İMRALI’DAKİ GÖ...
Ardahan ARDAHAN
APE FEZO’NUN A...
O benim Babam..
En Yoğun Başlıklar
YALÇIN TAŞTAN HAK... [51]
TRT bölücülük mü ... [35]
KAFATASÇILAR-ARD... [34]
COCUK ÖLDÜRMEYİ K... [30]
YAZARLARIMIZIN YO... [28]
YAZICIOĞLU'NU KAY... [24]
DTP'li vekillerde... [21]
Ardahan TV [19]
kürde fırsat verm... [18]
ANADİLİMİZ KÜRTÇE... [18]
23 NISAN IRKCI C... [17]
UGAR TÜRKLRI [16]
Bim Marketlerine ... [16]
KÜRT SORUNU DEĞİL... [15]
ARDAHAN LI OLMAKT... [15]
HİT
reklam
Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş Pinterest'te Fakir adlı kullanıcının profilini ziyaret edin.

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

<
Ardahan Haber
Yazar Fakir


Ardahan'da Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin


Facebook'ta Paylaş

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin
SİTEMİZE REKLAM VERMEK İÇİN;
0. 535 418 32 58 NOLU TELEFONUMUZU ARAYABİLİRSİNİZ..

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yazarlarımızı okuyor musunuz?

KADINCA/Selmi Yılmaz
Serka Önergesi..

Ardahan Haberi Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşArdahan, Ağrı, Iğdır ve Kars İllerinin bir araya getirilip, birlikte kalkınmaları için kurulduğu ileri sürülen Serhat Fakir Yılmaz İlleri Kalkınma Ajans yani diğer adıyla Serka olan kuruluşun ne yaptığı yönünde sıkça eleştirilerin yapıldığı şu günlerde HDP’li Belediye Başkanı ile Ağrı Valisi arasında yaşanan tartışma ulusal basının aracılığı ile tüm Türkiye’nin gündemine düştü.
Bölgeyi tanıtacağı, kalkındıracağı ileri sürülen ve kendisine bu yönde ayrılan de bütçeyi nereye, nasıl harcadığı bilinmeyen Serka bu haberle amacına ulaştı sanırım..
Çünkü iyi de olmazsa kötü yönüyle Serka’nın adını bir çok kişi duymuş oldu..
Evet Serka yine yaptı yapacağını ve dışladığı belediyeler ile ortaklaşa yürüttüğü projeleri kendisi yapmış gibi sundu ve Ağrı Belediye Başkanından gerekli fırçayı yiyip, yerine oturdu..
alinin her ne kadar durumu kurtarmaya çalışması da Seka’nın kötü geleceğine çare olmadı desem doğru olur..
Ama bunun biraz zor olacağını da bilen biri olarak buradan başta HDP’nin çiçeği burnunda Milletvekili Dr. Taşkın Aktaş’a olmak üzere Ardahan ve KAI Milletvekillerine ‘Bu Serka’ya ayrılan ödenekler nereye gidiyor?’ diyerek TBMM’sine bir soru önergesi verilmesi gerekir diye düşünüyorum..

*Federasyon mu, Kültür Evi mi?

Ardahan’ın onca sorunun çözümünde rol oynaması gerekirken, kendi kabuklarından dışarı çıkamadıkları ile Fakir Yılmaz eleştirilen Ardahan STK’larının başında gelen ve Ardahan’ın İstanbul lobisini oluşturan Ardahan Federasyonu ve buna bağlı Ardahan Derneklerinin yaşadıkları çıkmazı ne zaman aşacakları bilinmezken, bu yönde atılan adımların yılardır buraları ellerinde tutanların engellendiğini de görmüyor değiliz..
Evet, başkanı ve mevcut yönetiminin nasıl, kimin isteği ile oluşturulduğu bilenen Ardahan Kültür Evi’nin Esenyurt’tan dışarı çıkamaması ve Esenyurt’ta ki Ardahanlıları seçimden seçime birilerine pazarlamaktan öteye gitmemesini saklamak için iki de bir yön değiştiren eleştirilerin başta Ardahan Federasyonuna olmak üzere başka yönlere yöneldiğini de görmekteyiz..
Bunu yapanların asıl hesabının kendilerine rakip gördükleri federasyonu ve diğerlerini pasifize etmek olduğu da bilinmelidir..

**Duraklama dönemi yaşanmasın..

Genel seçimler ardından yapılan koalisyon hesapları önümüzde ki haftadan itibaren yapılacak Fakir Yılmaz olan milletvekili yeminleri ardından daha da hızlanacak.. Ardahan’ın iki milletvekilinin de aralarında bulunduğu 550 Milletvekilinin yemin töreni ardından resmen başlayacakları vekillik görevlerinin millete hizmet getirmek olduğunu unutmamaları ve hızla sorunların üzerine gitmeleridir.. Bunun yolu da bir an önce kurulacak olan hükumet ile hizmet yolunun yol güzergahının çizilmesidir.. Başta Ardahan’ın olmak üzere etrafı ateş çemberi haline dönmüş olan ülkenin sorunlarının üzerine hızla gidecek bir ekip, bir anlayışın bir an önce harekete geçmesi gerektiğini durağanlaşan ve her an patlayacağı ileri sürülen ekonomini de, ülke içi ve dışında ki sorunlar için acilyet taşıdığını anlaması gereken milletvekilleri pazartesinden itibaren kolları sıvamalılar.. Biri AK Partili diğere HDP’li olan Ardahan’ın iki milletvekilinin de bu acilyete katkı sunmaları için ellerinden geleni yaptıklarına şahit olmak istediğimiz bu önemli süreçte en büyük görevin Ardahan’da oy kaybına uğrasa da partisi iktidar olacak koalisyonun en büyük partisi olan AK Parti Ardahan Milletvekili Prof. Dr Orhan Atalay’a düştüğünü de hatırlatmak isterim.. HDP’li Dr. Taşkn Aktaş’ın kendisini kenara çekmeden ‘Önce Ardahan, Ülkem’ diyerek Atalay’a, kurulacak olan bir hükumete gerekli desteği verip, sorunların çözümüne uğraşmalıdırlar..

**Gurbetçi Çadırı..

Ramazan ayının başlamasıyla birlikte bir çok belediye, kaymakamlık, hatta valilik kentlerin müsait yerlerinde ramazan çadırları kurduğunu bilen Ardahan Belediyesi bu uygulamayı yapmaktan niye geri kalıyor?
Bilemiyorum ama bizlerin her yaz hatırlattığı ‘Gurbetçi Çadırı’ adı altında kentin ortasında Fakir Yılmaz bulunan parka ya ‘Ramazan Çadırı’ adın da da yada ‘Gurbetçi Çadırı’ adında kente gelen misafirleri karşılayan bir konaklama yerinin olması gerektiğine inanıyoruz.
Çünkü yayla turizminin gelişmeye başladığı, gurbetçilerin yaz tatilini doğdukları topraklarda geçirdiği, festival ve şenlikler için gelmeye başladığı yaz aylarında onları karşılayan bir güler yüzün şart olduğunu biliyoruz.
Ardahan Valisinin Ardahan Kalesine kuracağını belirttiği Kıl Çadırı projesinin de ne olduğunu merak ederken, belediyenin, valiliğin, kaymakamlıkların bu yönde adım atıp, yaz aylarında Ardahan’a gelenleri arttırmak için bu yönde girişimde bulunacaklarına eminim.
Evet, Posof Kaymakamlığının başlattığı ‘Evlere iftar yemeği’ bunun güzel bir örneğidir.
Kaymakam beye teşekkür ederken, Ardahan, Hanak, Damal, Çıldır ve Göle Belediyelerinin de bu önerimizi dikkate alıp, ‘Gurbetçi Çadırı’ veya başka bir adla Ardahan ve ilçelerine gelen misafirleri karşılamalı diye düşünüyorum..
Çünkü Ardahan’ın dışarıdan gelen ve güler yüzle karşılanacak misafirlere, yerli, yabancı turistlere ihtiyacı var..

**Aktaş bir daha ki seçime mi?!.

Yazmasak unutulan onca sorunun başında gelen Çıldır Aktaş Gümrük Kapısının açılması hikayesi artık gına getirmeye başladı..
Fakir Yılmaz Çünkü bizlerin gidip, gazete açtığımız ve her sayımızda açılması gerektiği yönünde ki haber ve yorumların oluşturduğu kamuoyu ile 52 yıl sonra da olsa gümrük kapıları yapılmaya başlanan Ardahan’ın Gürcistan ve Ermenistan’a komşu ilçesi Çıldır Aktaş Gümrük Kapısının bu yıl açılacağı yönünde ki umutlar bir hayli artmışken, 2015 yılı da bitmesine rağmen hala açılmadı..
Mayıs ayında, Cumhurbaşkanı geldiğinde açılacak denilip bir seçimi daha geride bırakan Aktaş’ın yine açılmaması kadar, bu konuda duyarlı olması, kamuoyu oluşturması gereken başta Çıldırlılar olmak üzere kimseden ses çıkmaması da bir o kadar acı bir durum..
Seçimlerde HDP’nin en çok oyu alıp, Ardahan’da bir milletvekili çıkarmasına gösterilen tepki kadar Aktaş’ın açılmamasına kafa yorup, tepki göstermeyen faşist, örümcek beyinlilerin bile oralı olmadığı bu durum karşısında kimin, kimlerin ilgilenmesiyle çözüleceğini de anlamış değiliz..
Çünkü hala devam eden göçün, her geçen gün artan işsizliğin çözümü için önemli bir çözüm kapısı olduğu anlaşılmayan Çıldır Aktaş Gümrük Kapısı için Çıldırlı bir aşık bile bir türkü söylemediğini bilenlerdeniz..
Evet bir seçimin daha gelip, geçtiği şu günlerde bitmek üzere olan 2015 yılının 7. ayındayız ve Aktaş hala açılmadı..

**Görev devri..

7 Haziran’da yapılan seçimler ardından ortya çıkan tabloda ülkenin koalisyon hükumetine hazırlandığını gördüğümüz şu günlerde İstanbul’da bulunan GAZETECİ’den bir haber alıyoruz..
Fakir Yılmaz Ki bu haberin İstanbul Esenyurt’ta bulunan ve yönetiminin birilerince idare edildiği ileri sürülen Ardahan Kültür Evi ile ilgili mi diye baktığımızda tam tersi, bu derneğin de çatısı altında bulunduğu Ardahan Federasyonun çalkalandığını görüyorduk..
GAZETECİ Fakir Yılmaz’ın da başkan yardımcısı olduğu Ardahan federasyonun Kongreye gideceği yönünde ki haberi görünce bu federasyon yönetiminin de bir koalisyon sonucu kurulduğunuda hatırlıyordum..
Çünkü Güven Doğruyol’un dönemini sona erdiren Arda/Fed’in bir önceki kongresinde GAZETECİ Fakir Yılmaz, Mahmut Şenel e şu an başkan olan Yaşar Geler ayrı ayrı liste çıkarmış, Tuncer Dağ ve diğer Ardahanlı ileri gelenler bu listeleri bir araya getirmiş, Yaşar Geler başkanlığında dönüşümlü bir başkanlık kararı alınmış ve kongre öyle sona ermişti..
Evet, biraz erken de olsa Yaşar Geler’in havlu attığını görüyor ve federasyonu kongreye götürmeye çalıştığını gördüğümüz şu günlerde yapılacak tek şeyin çok zor olan olağanüstü kongre kararını almaktansa görevi teslim etmektir..
Çünkü yapılan anlaşmada zaten var olan dönüşümlü başkanlığı yapacak olanlar zaten varken, kongreye ne gerek var..

**Ardahan’ı da Kapatacaklar..

Seçim sloganları arasında bulunan Göle TİGEM ile kapatılmaya başlayan onca yatırıma okullar eklenmeye devam ediyor.
Fakir Yılmaz TİGEM’den sonra eski adıyla Kars-Et bugün kü adıyla Ardahan-Et, Askeri Birlikler, Ceza Evleri, Orman Müdürlükleri, Adliyeler, Beldeler tek tek kapatıldı..
Beklenen yatırımlar olmayınca, devam eden göç hala devam edince boşalan köyler, ilçeler, kentlerde ki resmi kurumlarda kapatılmaya devam ediyor.
Devlete ait onca kurumun arasına Ardahan’ın sınır ilçesi Posof’ta ki Aşıkzülali okulu da eklendi.
Suskap okulunun öncesinde Ardahan merkez de ki Askeri birliklerin sesiz sedasız küçültülüp, 25. Tugay Komutan Yardımcılığının Ardahan’ın vilayetliği gibi Artvin’e kaydırıldığını anlamayan, havaalanına karşı çıkan zihniyetin seçimler de HDP’nin 1. Parti çıkıp, bir milletvekili kazanmasını göç olgusuna bağlamaları ise işin diğer acı verici bir yönü olmakta..
Çünkü 100 yıldır iktidar da olan bu zihniyetin yani yatırım yapmayan, olanları kapatan zihniyetin boşa çıktığını görüp, HDP gibi daha inandırıcı ve yeni siyasi arayışlara yöneldiğini anlamayanlar seçimden seçime gittikleri Posof Aşıkzülali köyünün o güzeli okulunu da kapatmakta geri kalmamıştırlar.
Evet, Çıldır Aktaş’ı açacaklarını belirtip, her geçen gün biraz daha kapatılan Posof Türkgözü (Badele) Gümrük kapısı gibi yatırımları, Ardahan’a da kapatmaya devam..

**Ardahan Kültür Evi Kongresi..

Genel seçimlerin gölgesinde klan onca sorun ve konu arasında bulunan ve kimin idare ettiği Fakir Yılmaz belli olmayan İstanbul Esenyurt’ta ki Ardahan Kültür Evi’nin kongreye yani seçime gitmesi gerektiğini hatırlatmakta fayda var..
Çünkü gerçek adı İstanbul Ardahan Derneği olan bu derneğin Ardahanlıların olmaktansa birilerini siyaset yaptığı tiyatro alanına dönüştüğünü mevcut yöneticilerinden bir çoğununda katıldığı konudur..
Evet Ardahan’ın üç, dört katı nüfusa sahip bir Ardahanlı nüfusun yaşadığı Esenyurt’ta ki Ardahan Kültür Evi ile ilgilenmek ve birilerinin tiyatrosu haline getirilen bu önemli kurumu gerçek anlamda Ardahanlılar kazandırmak gerektiğini söyleyip, öne çıkamayanlar dahil herkes cesaretlenmeli ve bu kurumu kongreye götürülmeli..
Çünkü Ardahanlıların olmaktansa Ardahan adını birlerine pazarlamaktan öteye geçmeyen bu derneğin bölgede ki tüm Ardahanlılara olduğu gibi tüm siyasi görüşlere kapısını açmalı ve en önemlisi Ardahan’ın adını falanın oğlunun, filanın oğlunun siyasi rantı haline getirmenin önüne geçilmelidir..
Bunun içinde öncelikle Esenyurt’ta yaşayan Ardahanlılar, Ardahanlı aydınlar, Ardahanlı iş adamları ve ben Ardahanlıyım diyerek siyaset yapanlar ‘Evet, Ardahan Kültür Evi Kongreye Gitmeli ve Buranın Birilerini Tiyatro Çevirdiği Alan Olmadığı, Ardahanlıların Olduğunu Ortaya Koymalıdır’
Bunun yolu da kongredir..

**CHP’de Kimler İhraç Edilecek?

Fakir Yılmaz Seçimler sonrası sessizliğe bürünen partilerin başında gelen Cumhuriyet Halk Partisi İl ve İlçe Teşkilatlarının alttan alta kaynadığını görmekteyiz..
Seçim kaybının nedenlerini, sebeplerini bir birine suç atarak arayan CHP’lilerin diğer bir hesabının da ihraç mekanizmasını harekete geçirmek olduğunu duyuyoruz..
Başta CHP Disiplin Kurulu Üyesi olan ve 7 Haziran Genel Seçimlerinde kayıp eden Ensar Öğüt olmak üzere bir çok CHP’linin yerel seçimler öncesi genel seçimler de partiye üye olup, partiye gelmeyen, çalışmayan, oy vermediklerini düşündüklerini partiden ihraç etmeyi ve bu uygulamayı önümüzdeki günlerde hayata geçireceklerini durmaktayız..
Bunların kimler olduğunu tespitine başladıklarını da öğrendiğimiz CHP’lilerin kamuoyunda CHP’li geçinip, CHP’ye oy vermeyenleri partiden atıp, yeni üyeler ile güçlü bir CHP oluşturmayı hedeflediklerini de öğrenirken, bunun nasıl olacağını bekleyeceğiz.


Yazarlarımızı okuyor musunuz?

YAZIYORSAM SEBEBİ VAR
Kurtuluş Bozkır’a Sohbet

Fakir Yılmaz Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşHer seçim dönemi sonrası vekilliğin başkasına, küfür ve hakaret dolu mesajların benim olduğu Ardahan’da Ardahan Hbaerleri HDP’nin bir milletvekili çıkarması yetmezmiş gibi, birde birinci parti olması birilerini bir hayli üzmüş, hatta kızdırmış.
Öyle ki sanki ben 18 bin oyun HDP’ye verilmesini sağlamış, hatta bu oyları bizzat ben tek tek sandıklara atmışım gibi tüm hırslarını bana yönelik hakaret, tehdit dolu mesajlar atanları görmekteyim..
7 Haziran Genel Seçimlerinin sonuçlarının demokratik ortamda oylarını kullanan halkın tercihi olduğunu anlamayan bu salağana, kafatasçı, sanal ortam kahramanlarının tartışmaya devam ederlerken diğer taraftan da kendileri bizzat, yada yandan, kenardan yakınları aracılığıyla HDP’nin Ardahan Milletvekillini telefonla arayıp kutladıklarını da bilen biri olarak bu tür salakça kızgınlıkları es geçip, işime bakarken dün MHP İstanbul İl Başkan Yardımcılarından olan Kurtuluş Bozkır ile bir telefon görüşmesi yaptım..
7 Haziran Genel Seçimlerinin sonuçlarının halkın tercihi olduğunu ve buna karşı ortaya koyulacak olan tek yolun saygı olduğunu belirten Bozkır HDP ile MHP’nin neden bir araya gelemeyeceğini de gayet nazik ve kendince haklı sebepler dolaysıyla uzun uzun anlattı..
HDP Ardahan Milletvekili Dr. Taşkın Aktaş ile Ardahan İl Sağlık Müdür iken kendisinin de bir süre birlikte çalıştığının altını da çizen MHP İstanbul İl Başkan Yardımcısı Kurtuluş Bozkır’ın bir MHP’li olarak seçim sonuçlarına karşı ortaya konulması gereken saygıyı anlatırken, ‘HDP’nin ve diğer partilerin aldığı oyları eleştirirken suçun biraz da nedenlerine bakmaya ve bu nedenlerin başında partilerin yereli dinlemeden merkezden aday göstermesinin olduğunu görmek gerekiyor’ diyordu.
Bence de Kurtuluş Bozkır’ın bu görüşü haklı ve kızmadan, bağırmadan tahlil edilmesi gereken bir görüştür.
Çünkü sonucu iyi tahlil etmek gerekir..
Peki sizce de öyle değil mi?

**MHP'nin Çıkışı.

Koalisyon için asıl maratonun Salı günü yemin ederek, resmen görevlerine başlayacak olan milletvekillerinin mecliste yapacakları kulislere başlayacağını bilen yada bilmeyenlerin 7 Haziran’an bu yana ortaya attıkları koalisyon formülleri bir koalisyonda birleşemedi gitti..
Bana göre AK Parti önderliğinde bir koalisyonun ufukta göründüğü ve bu koalisyonun en az bir, en çok iki yıl yürüyeceği tahminlerinin daha isabetli tahmin olduğunun görüldüğü şu günlerde en MHP ardahan dikkat çekici durum MHP’nin çıkışlarıdır..
Yılların partisi olmasına karşın hiç bir zaman iktidar olacak kadar bir güç alamayan bu partinin kendisiyle aynı milletvekili sayısını alan HDP’ye karşı ortaya koyduğu tahammülsüzlük ve saygısızlıktır.
MHP ve buna benzer anlayışların Kürt kelimesi duyduklarından ortaya koydukları nefretin aynısının Ulusalcı adı konulanlardan da olduğunu hatırlatırken, bunun kendilerine kar değil nefret ve kini kazandırdığını da söylemek gerek..
Çünkü, arsız, hırsızla, Işid gibi katillerle bir araya gelebileceklerini ima edip, kardeş denen çoğunluğu Kürtlerin oy verdiği HDP ile bir araya gelmem demek Kürtlerin nefretini kazanmaktan öte bir şey değil..
Bunu kazanç sanıp, kendilerini kurtuluş savaşında hiç bir etkinliği olmayan yani kurtuluş bayramı bile kutlamayan orta Anadolu'da ki bir kaç vilayete hapis edenler bu ülkenin siyasi partisiyiz diyemezler..
Halbuki daha dün ilk kez parti olarak meclise girip, Yunanın denize döküldüğü ileri sürülen İzmir’den bile milletvekili çıkaran HDP’nin bu milletin partisi, bu ülkenin insanlarının oy verdiği parti olduğunu görüp, onuna kurulacak olan diyaloğun bu ülkeye barışı, kardeşliği getireceğini bilmek ben değil, bizi güçlendirir..

**Babasız kalmak..

Yetim bir baba olarak babalar günü nasıl bir yazı yazacağımı düşünüp, bir taraftan da internette sörf yaparken, daha dün yanımda olan babamın değerini anlamadığımı bir kez daha anlıyordum..
Fevzi Yılmaz Ve babalar ile ilgili her yazıyı düğümlenen boğazım, nemlenen göz yaşlarım eşliğinde okudukça yazılanların tümünün bizlerin babamızla birlikte olduğu günlerin, o güzelim anların değerini ne kadar hoyratça harcadığımızı bir kez daha anladım..
Çünkü şu an baba da, hatta dede de olsam bir çocuk, bir yetim olarak hep babaya ihtiyaç duyduğumu anlıyordum, yaşadığım onca sorun ve sıkıntıyı aşmaya çalışırken..
Babasızlığın zorluğu ve sıkıntısı içinde ‘keşke şu an, şu sorunu aşmak için başvuracağım babam olsaydı’ dediğim o anlarda yaşadığım hisleri anlatamam..
Babasız kalanların beni daha iyi anlayacağı o anların hiç yaşanmasını istemediğim çocuklarında babasızlığı tadana kadar babanın, ananın değerini iyi bilmeleri ve her adımlarını ona göre atamaları gerektiğini de hatırlatmadan geçemeyeceğim..
Çünkü bugün babasız kalan biri olarak babasız kalmanın zorluklarını anlatmak için ele aldığım bu yazının bile çok zor, bir o kadar da hüzünlü olduğunu bilmelerini iste rim.
Evet, ‘dünya üzerime gelse umurum da değil, nasıl olsa babam var’ diyerek umursamadan geçirdiğimiz o güzelim babalı yıllar bittiğinde ancak anladığımız babasızlığı yaşamadan önce baba ile olan yılları en güzel şekilde yaşamak, onun değerini anlamak, onunla olan her anı en güzel, en saygılı şekilde geçirmek gerek.. Babasız kaldığınızda baba dememek için..

**DEMİREL..

Kuruluşundan bu yana uzun yıllar sağcı siyasetçilerin idare ettiği ülkemde sağken haklarında denmeyenin bırakılmadığı siyasiler ölünce bir hayli değer kazandıklarına bir kez daha şahit oluyoruz. ‘Çoban Fakir Yılmaz Sulo’ lakaplı Süleyman Demirel’in ölümü haberi ardından günlerdir ekranlarda, gazetelerde şapkası havada, gülen yüzlü Demirel’i görüp, izliyoruz..
Bir değil iki çağı, yani neredeyse 100 yılı devirmek üzere hayata göz yuman Süleyman Demirel’in solculara neler ettiğini bilen solcular, o yapılanları sanki bilmezlermiş gibi solcu görünen belediyelerin bile bayrakları yarıya indirdiği şu günlerde kimi gerçek anlam da, kimi ise timsah göz yaşları ile yaman ağlıyor..
Her askeri darbe de ya müze edileceği ilan edilen Güniz sokağa, yada oradan daha rahat bir yere gönderilip, solcuları işkencehanelere, zindanlara dolduranların da yas tutuğu şu günlerde Demirel’in yaşının yarısını iktidar da geçirdiği sürede bu ülkeye erdiği zararlarda masaya yatırılıp, tartışılırken, özellikle ekranların hiç bu yönüne değinmediğini de görmekteyiz..
Yaşanan olumsuzluklara, ‘Dün dündür’ diyerek acı gerçeklerin kendi koltuğundan daha önemli olmadığını ima eden Süleyman Demirel’in ve onun zihniyet sağın ülkede nice derin yaralar açtığını, başta kontrgerilla, faali meçhul cinayetler olmak üzere yeğeninin yolsuzlukları, Çağlarların bankaları boşaltılmasın da görmeyenlerin bugün döktükleri göz yaşları ile gerçek babalarının öldüğünü de ortaya koymaktalar.
Evet, her insanın sonu olan ölümü tadan Demirel’de öldü..
Evren’de bir süre önce ölmüştü..
Ama onların savunduğu zihniyet bu ülke de hala iktidar, hala yönetimde..

**AKP/HDP Koalisyonu..

Kimlerin koalisyon kuracağının yoğun bir şekilde tartışıldığı şu günlerde %10 barajı yıkıp, 80 Milletvekili ile meclise giren HDP’nin hükumet ortağı olup, olmayacağı da merak edilen diğer bir konu..
Fakir Yılmaz Öcalan’a yine tecrit uygulandığı , kimseyle görüştürülmediği, seçim değerlendirilmesi alınmadığı bu süreçte Kandil’de gelen mesaj gündemi sarsan diğer bir tartışma konusu oldu.
Kandil’in HDP’nin hükumete girme yolunu kesmeye çalışması, devletin seçim sürecinden bu yana kimseyle görüştürülmediği Öcalan’ın yerine konuşmasında neden olurken Öcalan’ın vereceği mesajın önemini daha da arttırıyor..
Çünkü Kandil ve HDP’nin Öcalan’ı aşamayacağı devlette, dağda ki çobanda, HDP’ye oy verdikleri için neredeyse topluca bir stadyuma alınıp, asılmak istenen Çıldır, Posof, Hanak, Damal, Göle ve Ardahan merkez de ki 18 bin kişi ile İstanbul Bebek, Etiler semtlerinde yaşayanlarda iyi biliyorlar..
Öcalan’ın görüşü alınmaması ve tecridin devam etmesi halinde kurulacak olan bir koalisyonun yeni bir sancıya, hatta çatışmalara neden olacağını da bilenlerin bu anlamsız inatlarından vaz geçip, seçimi büyük bir başarı ile geçen HDP’lilere Öcalan ile görüşme izini vermeli ve de Öcalan'ın görüşünü alınıp, ona göre adım atmalı diye düşünüyorum..
Bu yapıldığı takdirde kurulacak olan koalisyonun muhalefete hazırlandığı görülen MHP Lideri Bahçeli’nin önerisi olan AKP/HDP Koalisyonuna yol açabileceğini de düşünen biri olarak bende AKP/HDP Koalisyonuna sıcak bakanlardanım diyorum.
Çünkü dün konuşan başbakanın da buna hazır olduğunu, ‘Neden olmasın?’ sorusuna cevap aradığını hissediyorum..

**Ülke hükumetsiz kalmaz..

7 Haziran Genel Seçimleri ardından ortaya çıkan tablo koalisyonu işret edince tartışmalarda bu yöne yöneldi.
Nereye gitseniz koalisyonun olup, olmayacağını sorup, tartışanların en büyük korkusu bu sürecin uzaması ve bu uzatmada başta ekonomi olmak üzere tüm ülkenin etkilenmesi olduğunu Fakir Yılmaz görmekteyiz..
Bize de bu yönde sorulan ilk cevabım, ‘rahat olun, he ne kadar birileri, ‘Bak biz demiştik’ demek için engeller koymak istese de bu ülke hükumetsiz kalmaz. Ama öncelikle iki yıl boyunca erken seçim olmaz. Bunu ‘Ne olacak, erken seçim olur mu?’ sorusunu soranlar iyi bilmeli..
İki yıldan önce seçimin olmayacağını nereden biliyorsun?’ diye soracaklar olursa onlara, ‘yeni milletvekili olanların’ en az iki yıl milletvekilliği yapma şartının olduğunu, bunun da başta erken, ömür boyu emeklilik dahil milletvekili özlük haklarını kazanmasıdır.
Bu nedenle iki yıl erken seçimi tartışmayın derim.
Gelelim koalisyona, gelelim kimlerin hükumet kurabileceğine..
7 Haziran’da ortaya çıkan tablonun koalisyona zorlandığı siyasi partilerin bugün, yarın bir araya geleceği ve bu gelişin ardından seçim boyunca yaşanan kırgınlıkların, küskünlüklerin de tartışılıp, konuşulacağı ve tartışılıp, konuşulduğu için yumuşama olacağına inanıyorum..
Ki bunu şimdiden gayet alttan alan ve diğer parti liderlerine yumuşak mesajlar yollayan Başbakan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’nun konuşmalarında, mesajlarında görmek mümkün..
‘Kimler hükumet kurmalı?’ sorusunun cevabına gelince de bunu bugün yarın yapılacak olan ‘Milletvekili yemini’ ardından cevaplasak daha doğru olacak.
Çünkü bu ülkenin hükumetsiz kalmayacağını hep birlikte göreceğiz..

**Senem’in Kamuflajı..

Azeriler bölgede göç etti diye seçimleri kayıp edip, bölgeyi HDP’ye kaptırdıklarını ileri süren Çıldırlı Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Nüsret Senem’in açıklamasını okuyunca kendi kendime güldüm..
Fakir Yılmaz Çünkü Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Av. Nüsret Senem hem haklıydı, hem de haksız, birde uzmanca bir gerçeği GÖÇ kamuflajıyla saklamak isterken itiraf ediyordu..
Devletin kendilerine sunduğu olağanüstü imkanlar, devasa meralarla, düz ovalarda hayvancılık yapıp, kazandıklarını önce Kars’ın, Ardahan’ın, Iğdır’ın merkezlerine ardından buralarla da yetinmeyip, İstanbul başta olmak üzere batı kentlerine yatırıma çevirdiklerini saklayan Çıldırlı Nüsret Senem Azerilerin ekonomik, yani yoksulluk nedeniyle göç ettiğini, bu nedenle bölgenin Kürtlere kaldığını ve Ardahan’da 150 oy alan partisi ile diğer partilerin seçimi bu nedenle kazanamayıp, bölgeyi HDP’ye kaptırdığını ileri sürüyordu..
Halbu ki Azerilerin en yoksulunun dağ köyler olarak bilinen köylerden yaşayan Kürtlerden daha zengin olduklarını, kendisi de Çıldır’a göç eden Göleli bir Kürt ailesinin ferdi olarak iyi biliyordu..
Senem’in sakladığı diğer bir şey ise Ardahan’da Azeri aile diye bir ailenin yok denecek kadar az olduğunu, olanların da Azerilerin ‘onlar bizden değil’dediği, bir de benim eşim olan Terekemeler olduğunu ve bunların da Senem gibi düşünmeyip, Kürtlerle kardeşce yaşadığıydı..

**Ardahan'da Eğitim/Öğretim..

7 Haziran Genel Seçimleri ardından gerek ülke genelinde gerek ise Ardahan’da ortaya çıkan tablonun nedenini kendilerince araştırıp, suçlu avına çıkan bir çok kimsenin benim de için de Fakir Yılmaz bulunduğum bir çok kişiyi suçlu ilan edip, sanal ortamda kurdukları idam sehpaları ile biz hainleri (!) asmaya çalıştıklarını görüyor, gözlemliyoruz.
‘-Efendim Türk yurdu olan Ardahan’da Kürtler nasıl milletvekili çıkarır?’ şeklinde salakça ve saçma tezler öne sürüp, buna neden olanları hain ilan edenlerin asıl bölücü olduklarını ortaya koyarlarken, benim, ‘Seçilenlerin ikisi de Kürt’ başlıklı haberime de bir hayli ateş püskürmekteler.
‘Ya senin Kürdün ile benim Kürdüm diye bir şey mi var kardeşim’ dedirten bu tartışmaları izlerken benim, HDP’nin Milletvekilininde, AK Parti Milletvekilinin de Kürt kökenli oluğuna da yaman yazmama kızarlar..
Peki sormazlar mı, ‘Sen niye HDP’nin Kürdüne kızar, HDP’ye oy vereni hain, verdireni ise katli vaciptir dersin?..
Yoksa senin oy verdiğin AKP’nin adayının da Kürt olduğunu görmez, ‘O Kürt HDP’li değilse benim siyasetçim midir’ dersin?
Bilemem ama HDP’nin ülke ve Ardahan genelinde elde ettiği başarıyı içlerine sindiremeyenlerin saldırmayı bırakıp, kardeşçe yaşanacağını anlayıp, demokrasiye karşı saygılı olmaları gerekir derim..
Çünkü o kızanlar dahil bu ülke de birlikte yaşayan herkes kardeştir..
0.535.418 32 58-fakiryilmaz323@hotmail.com


Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

CHP’de 40 Kişilik İhraç Listesi!

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş7 Haziran Genel Seçimlerinde önemli bir kalesini yani milletvekilliğini de kayıp eden Cumhuriyet Halk Partisinde sular durulmuyor.
Disiplin Kurul Üyesi olan Ensar Öğüt’ün Haziran seçimlerinde milletvekilliğini kayıp etmesini parti içinde ki hainlere bağlayıp, genel merkeze bu yönde rapor verdiği ve bu raporda olan isim sayının 40 kişi olduğu ileri sürüldü.
Gazetemizin konu hakkında yaptığı araştırmada kongreler hazırlanan CHP Ardahan’ın önümüzde ki günlerde bir hayli karışacağını gözlemledi.
CHP’ye yakın kulislerden alınan bilgilere göre Öğüt’ün hazırladığı ve partiden ihraçlarını istediği 40 kişilik listenin CHP Genel Merkezi tarafından incelemeye alındığı ve bunların önümüzde ki günlerde partiden her an atılacağı da alınan diğer bilgiler arasında oldu.

**Faruk Demir, Yunus Dündar Başta..

Partiye ihanet ettikleri e hainler olarak ilan edilerek ihraç edilecek listenin başında CHP eski Milletvekillerinden Faruk Demir, her seçim döneminde milletvekil adayı olup, aday olamayınca başka partilere çalıştığı ileri sürülen Eczacı Yunus Dündar gibi isimlerin geldiği de ileri sürülen CHP’de ki gelişmeleri sorduğumuz CHP Merkez İlçe Başkanı Sinan Onay yaptığı açıklamada Ardahan bazında böyle bir çalışmanın olmadığını, ancak genel merkez düzeyine bir çalışmanın olduğunu kendilerininde duyduğunu belirtirken, partisinin kongre sürecine girdiği şu günlerde böyle bir girişimde bulunmayacağına inandığını söyledi.
Haberi ekleme saati: 10.46-24 Haziran 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

KAISİAD BÖLGE İŞ ADAMLARINI TOPLAYACAK

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşMerkezi İstanbul’da bulunan ve Başkanlığını Ardahan Hoçvanlı İş Adamı Orhan Gökçe’nin yaptığı Kars-Ardahan-Iğdırlı İş Adamları ve Sanayiciler önümüzde ki günlerde düzenlenecek olan iftar yemeğinde bir araya gelecekler.
Konu hakkında bir açıklama yapan KAISİAD Başkanı Orhan Gökçe başkanlığını üstlendiği KAISİAD’ın bölgeye yönelik projelerini hayata geçirmek için aralıksız olarak çalışmalarına devam ettiğini belirtti.
Üye kaydının sür'atle devam ettiğini de açıklayan Gökçe önümüzde ki günlerde düzenleyecekleri iftar yemeğiyle KAISİAD’ın yeni üyelerinin yanı sıra bir çok iş adamını bir araya getirerek, çalışmaları hakkında kamuoyuna bilgi vereceklerini de söyledi.

**ESENYURT’TA ŞUBE AÇIYOR..

Yeni üyeleri ile her geçen gün artan iş adamı topluluğuyla Karslı, Ardahanlı ve Iğdırlı iş adamlarını bir araya getirmeyi hedeflerinin arasına alan KAISİAD’ın İstanbul Şişli merkezinin yanı Esenyurt’ta da bir şube açmaya hazırlandıklarını belirten KAISİAD Başkanı Orhan Gökçe Esenyurt’ta açılışına hazırlandıkları şubeleriyle İstanbul 3. Bölgede ki KAI’li iş adamlarını da KAISİAD’ın çatısı altında bir araya getireceklerini belirtti.

**AVRUPA YAKASI ARDAHANLILAR DERNEĞİ..

Öte yandan İstanbul’da yeni bir Ardahan Derneğinin kurulduğu öğrenildi.
Bir çok Ardahanlının yaşadığı İstanbul’da ki Ardahanlılar bir araya getirme amacıyla kurulan dernekler arasına katılan İstanbul Avrupa Ardahan Derneği ile Ardahan İl Derneği sayısı da 6’ya çıkmış oldu.
Başkan Suat Korkmaz başkanlığında bir araya gelen Avrupa Arahanlılar Derneği şu isimlerden oluştu.
Başkan Vekili Akın Bozkaya, Yavuz Uzunkaya Naşkan Vekili, Orhan Gözcü Başkan Yardımcısı, Alican Demir Başkan Yardımcısı, Zafer Vural Başkan Yardımcısı, Mustafa Darboğaz Başkan Yardımcısı, Atif Gökçe Sekreter, Oğuz Uzunkaya Sayman, Bolkan Kaya, Şentürk Şamdanlı, Şakir Cimşit, Abdulah Şen, Murat Yucak, Nurettin Çukuçayır, Talip Kaya, Tuncer Gökçe, Hamza Öztürk, Taner Gökçe, Gökmen Karakaş, Oktay Şamdanlı, Nazım Uzunkaya, Yakup Beştaş, Adnan Kaya, Şener Balcı, Durmuş Altuntaş, Avşar Işık, Fakir Yılmaz ve Erkan Aslan

**SENEMOĞLULARı ANADOLU YAKASINDA BİR ARAYA GELİYOR..

KAISİAD’ın iş adamlarını bir araya getirmeye hazırlandığı, yeni bir Ardahan Derneğinin kurulduğu İstanbul’da bulunan dernekler arasında bulunan Göle Senemoğlu Derneği de İstanbul Anadolu yakasında ki köylüleri bir araya getirme çalışmalarına hız verdiği öğrenildi.
Konu hakkında br açıklama yapan Göle Senemoğlu Sosyal Yardımlaşma Derneği Başkanı Yılmaz Yeni yaptığı açıklamada Göle’nin en büyük köylerinden olan Senemoğlu köylülerinin Ardahan ve Göle’de olduğu gibi İstanbul’da da bir araya gelip, el birliği içinde var olan sorunların üzerine gitmesi için çabaladıklarını, bu çerçevede İstanbul Avrupa yakasında olduğu gibi Anadolu yakasında da güçlü bir lobi çalışması yürüttüklerini söyledi.
Haberi ekleme saati: 10.34-23 Haziran 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Birileri Belediye Hesabı Yapıyor

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşGenel seçimler sonrası sessizliği bürünen Ardahan siyaseti ortaya atılan yeni bir iddia ile çalkalanıyor.
Alınan bilgilere göre başta büyük bir oy kaybına uğrayıp, bir milletvekilliğini zor alabilen AK Partinin inişe geçtiğini ve önümüzde ki yerel seçimleri de kayıp edebileceğini hesap edenlerin bugünlerde hummalı bir çalışma yürüttüğü ve hedeflerinin belediye olduğu ileri sürüldü.

**CHP Bu Düşünce İle Üye Topluyor..

AK Prti’nin Genel Seçimlerde aldığı olumsuz sonuç karşısında ümitlenen bazı siyasilerin 7 Haziran Genel Seçimlerinin hemen akabinde haretket geçip, yerel seçimlere yönelik çok gizli bir çalışma yürüttüğü ileri sürülen Ardahan’da CHP’nin de hızlı bir üye kaydı yaptığı öğrenildi.
CHP’nin yeni üyeler ile birlikte gideceği kongrede yenileyeceği İl ve İlçe yönetimleri ile yerel seçimlere yönelik hummalı bir çalışma yürüttüğü ileri sürülen şu günlerde Ardahan’da ilk kez birinci parti olup, bir milletvekili çıkaran HDP’nin de yerel seçimlere yönelik yeni bir seçim stratejisi hazırladığı da alınan bilgiler arasında oldu.

**Bütünşehir Köylü Seçmeni Değerlendiriyor..

Genel seçimler ardından yerel seçimlere yönelik çalışmalar yürütüğü öğrenilen Ardahan’da ki siyasi partiler ve belediyeyi kendilerine hedef edenlerin diğer bir çalışması da önümüzde ki yerel seçimlerde Bütünşehir sistemi ile seçimlere girecek olan seçmene yönelik hazırlıkları olması dikkatlerden kaçmıyor.
Yabancı seçmenin dengeleri alt üst ettiği Ardahan’da ki seçmen profilosunun Bütünşehir sistemi ile daha geniş bir seçmen alanına dağılacağını düşünen partilerin yerel seçimler öncesi köylü seçmene de belediyenin önemini anlattıkları da dikkat çeken diğer önemli bir gelişme olarak Ardahan siyaset alanın da konuşulan konular arasında yer alıyor.

**Duraklama dönemi yaşayacak korkusu..

Öte yandan genel seçimler ardından ortaya çıkan tablonun Ardahan’ı olumsuz yönde etkileyeceğini ileri sürenlerin sayısının hiç az olmadığı görülürken, bunun nedenin devam eden ve projelendirilmiş bir çok yatırımın devam eden koalisyon tartışmaları gölgesinde kalıp, 2015 yılında gerçekleşemeyeceği olduğu görülmekte.
7 Haziran Genel Seçimleri ardından iktidarı kayıp edecek derecede oy kaybına uğrayan AK Parti döneminde devam eden yatırımların başta ödenek sorunu olmak üzere bir çok siyasi ve bürokratik engellere takılacağını ileri süren Ardahanlılar kent ve köy yollarının, devam eden kamu inşaatlarının bu sürece takılacağını ileri sürmekteler.

**Yemin ettiler..

Öte yandan 7 Haziran Genel Seçimleri ardından Ardahan Milletvekilleri TBMM’sin de yemin ederek resmen görevlerine başladılar.
Haberi ekleme saati: 07.48-23 Haziran 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Kayıp oldular..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**BİR DÖNEMİN BİTİŞ Mİ?

Son genel seçimler öncesi gündeminde hiç düşmeyen iki isimden haber alınamıyor.
Yıllarca Ardahan Milletvekilliğini yapan Ensar Öğüt ile Saffet Kaya’nın 7 Haziran Genel seçimleri ardından ortada kayıp oldukları dikkat çekti.
Yıllarca Ardahan’ın gündeminde düşmeyen Öğüt e Kaya ikilisinin nerede oldukları bilinmezken, her iki isimin 7 Haziran’da da kendilerine oy vermeyen Ardahanlılara bir hayli kırgın oldukları ileri sürüldü.
Haberi ekleme saati: 05.00-23 Haziran 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Bugün yemin ettiler..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş7 Haziran Genel Seçimlerinde Ardahan’ın yeni milletvekilleri olarak seçilen HDP Ardahan Milletvekili Dr. Taşkın Aktaş ile AK Parti Ardahan Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay dün TBMM'sin de yapılan tören de yemin ederek, 4 yıllık milletvekili görevlerine resmen başladılar.
Haberi ekleme saati: 04.12-23 Haziran 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

DERNEK BAŞKANLIĞINDAN
ÖĞRETİM ÜYELİĞİNE..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**ARDAHAN ÜNİVERSİTESİNİN BİR ÇOK ARDAHANLIYI ÜNİVERSİTEYE KABUL ETMEDİĞİ İLERİ SÜRÜLE DURSUN..

Kurduğu Ardahan Yatılı Bölge İlköğretim Okulu Derneği ile adının kamuoyuna duyuran Ardahanlı İşadamı ve STK'cı Celil Ünlü başta ODTÜ ve Marmara Üniversitesin de olmak üzere bir çok üniversitede ders ermeye başladı.
Geçtiğimiz gün toplanan Ardahan Federasyonu yönetim kurulu başkanlığına da aday olduğunu açıklayan Ardahan Eğitim ve Kültür Derneğinin Kurucu Başkanı Celil Ünlü Marmara Üniversitesinde verdiği seminer ardından ODTÜ'de yapılan mezuniyet törenine de konuşmacı olarak katıldı.

Ardahan Haberleri **REKTÖR CNN'NİN KONUĞUYDU..

Öte yandan Ardahan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Korkmaz CNN Tütk'ün konuğuydu.
CNN Türk'te yayınlanan 'Eğitim ve Başarı' adılı programın konuğu olan Ardahan Üniversitesi Canlı yayın konuğu olan Rektörü Ramazan Korkmaz 'Kafkasya'nın Yüzleri' başlıklı konuşmasında başında bulunduğu üniversitenin çalışmaları hakkında bilgi erdi.

**CELİL ÜNLÜ KİMDİR?
Geleneksel 6. Kariyer Günleri etkinliğimize katılacak olan davetlilerimizden
Celil ÜNLÜ Özgeçmişi:
Branşlar: Satış Pazarlama & Halkla İlişkiler –Kurum içi Satış ve Marka Eğitimcisi – Sivil Toplum Kuruluş Örgütleri Yöneticiliği ve Denetimci.
25.10.1980 yılında Ardahan Göle İlçesininMeşedibi Köyün ’de doğdu.
• İlk Okulu ; Meşedibiköyü İlk Öğretim Okulunda , Orta Okulu ; Ardahan Yatılı İlk Öğretim Bölge Okulunda ( YİBO ) , Liseyi ; Ardahan Lisesinde, Üniversiteyi ; Eskişehir Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Halka İlişkiler bölümünü okudu.
• 1998 – 2009 Express Kargo &FedEx ‘ de Sırası ile Bilgi İşlem Şefi, Finans Müdür Yardımcılığı, Türkiye Satış Destek Müdürü, Türkiye Satış ve Pazarlama Müdürlüğü, Kargo ve Lojistik Denetim Müdürlüğü ve Kargo Lojistik Eğitim Müdürü Olarak Görev Yaptı.
• 2009 -2014 Aras Holding – Fillo Lojistik Türkiye Satış ve Pazarlama Müdürlüğü dışında Denetim ve Eğitimci Görevini Yürüttü.
• 2012 – 2013 Türkiye de bulunan 600 YİBO ( Yatılı İlk Öğretim Bölge Okulu ) içinde ilk YİBO Derneğinin kurucusu ve Başkanlığı görevinin yürütülmesi,
• 2013 – 2014 Ardahan Eğitim ve Kültür Derneğinin Kurucu Başkanlığı ve halen de Başkanlığını yürütmekte.
• 2013 Yıllında Ardahan Eğitim ve Kültür Derneği Doğu Anadolu ve Güney Doğu Anadolu Bölgesi En İyi Dernek Ödülünü Almıştır.
• 2013 Yıllına Anadolu Lojistiği Şirketler Grubunu Kurarak Yönetim Kurulu Başkanlığı Görevini Üstlenmiştir.
PROFESYONEL GELİŞİMLER
• KalDer Toplam Kalite Yönetimi EFQM Mükemmelik Modeli
• 7 Saniye de Etkileme 7 Dakika da Evet Dedirtme Sanatı
• ‘’ISO 9001 : 2008 Kalite Yönetim Sistemi İç Denetici ‘’
• KalDer Süreç Yönetimi ve İyileştirilmesi ( Kİ )
• Modern Satış Teknikerleri - Tüyap Fuarcılık
• (Nev Dil Yabancı Dil Eğitim Mrk.) İngilizce Kursu
• Yüz Yüze Müşteri İlişkileri- CNR Fuarcılık
• Müşteri Şikâyetleri ve Halkla İlişkiler Yönetimi - Express FedEx Şirketleri Grubu
• Etkili Satıcılık Uygulamaları - Express FedEx Şirketleri Grubu
• Operasyon Planlama Ve Lojistik eğitimi - Lojitek
• Türkiye’deki Sivil Toplum Kuruluş Örgütleri İle İlgili Süreç Eğitimleri
Haberi ekleme saati: 04.09-22 Haziran 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

YAYLA SEZONU BAŞLADI..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**Gurbetçiler Ata/Dede Topraklarında, Öğrenciler Boya da!..

Havaların iyiden iyiye ısınmaya başladığı, okulların tatile girdiği şu günlerde gurbett bulunan hemşehrilerimizden Ata/Dede yurdu olan Ardahan ve İlçelerine hucum etmeye başladılar.
Başta Hamza Şair gibi işadamları olmak üzere bir çok gurbetçinin tatilini geçirmek için geldiği Ardahan ve ilçelerinde olağanüstü bir hareketlik göze çarpıyor.
Okulların ve Üniversitenin tatile girmesiyle birlikte kent merkezlerinin boşaldığı görülen Ardahan'ın köylerini dolduran gurbetçiler köylü yakınlarının çıkmayadeam ettiği yaylalara çıkmayı da ihmal etmiyorlar.

**TATİLE DEĞİL BOYAYA..

Öte yandan bir çok öğrencinin tatil için başka kentlere gittiği görülen Ardahan'da kalan yoksul çocuklarında omuzlarına attıkları boya sandıkları ile çarşı merkezlerini dolaşıp, ayakkabı boyacılığı yaparak, ailelerinin geçimlerine katkı sunup, harçlıklarını çıkarmaya çalıştıkları görülmekte.
Haberi ekleme saati: 17.50-19 Haziran 2015
Haber/Foto: wwww.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Eğitim de Başarının Yolu Okul Kapatmak!

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşEğitim/Öğretim sezonunu ile birlikte bir çok köy okulunu da kapatan Ardahan İl Milli Eğitim Müdürlüğü aynı zaman da 6 köye hizmet veren Posof Aşıkzülali (suskap) köyünde ki okulu da kapattı.
Taşımalı Eğitim adı altında öğrencilerin kontrolsüz, takipsiz minibüslere doldurulup, köylere kilo metrelerce uzaklıkta ki kent merkezlerinde ki okullara getirilip, eğitildiği Ardahan’da adeta bir eğitim kampüsü konumunda ki bir okul daha 2014/2015 Eğitim/Öğretim sezonunun bitmesiyle birlikte alınan bir kararla kapatılırken, okullarının kapatılmasına tepki koyan Aşıkzülali köylüleri okullarının kapatılmasının altında yatan asıl nedenin az öğrenci sorunu değil, Posof merkez de açılan İmam Hatip Okuluna öğrenci bulmak olduğunu ileri sürdüler.


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Başarısızlıklarını GÖÇ ile Gölgeledi!

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş7 Haziran’da yapılan Genel Seçimlerinde Ardahan’da 150 oy alan Vatan Partisinin Ardahanlı Genel Başkan Yardımcısı Nüsret Senem başarısız olmalarının nedenini hala devam eden göç olgusuna bağladı.
Ardahanlı 57 Bin 809 seçmenin 150’sinden ancak oy alabilen Vatan Partisinin Genel Başkan Yardımcısı Nüsret Senem Ardahan’ın da içinde bulunduğu bölge de HDP’nin yüksek oy almasının nedeninin ekonomik sorunlar nedeniyle bölgeden göç eden ve bu nedenle azalan Azeri Türklerin yerini Kürt seçmenin aldığını ileri sürdü.
**'Azeri Türkleri Kars, Iğdır ve Ardahan gibi kentlerden hızla göç ediyor''

7 Haziran seçimlerinde, en şaşırtıcı sonuçlar Kars, Ardahan ve Iğdır gibi serhat illerinden geldi. Bu illerde, önceki seçimlerin aksine HDP birinci parti oldu. Sonucu değerlendiren Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Nusret Senem, bölgedeki Azeri Türklerinin etnik ve ekonomik nedenlerle hızla göç ettiğini söyledi.
Türkiye'nin doğu sınırında bulunan illerin demografik yapısı hızla değişiyor.
Bunun en önemli göstergelerinden biri 7 Haziran seçimleri oldu. Iğdır, Kars ve Ardahan gibi illerde HDP oylarını şaşırtıcı bir şekilde artırdı.
Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Nusret Senem sonucu Ulusal Kanal yayınında değerlendirdi. Senem, serhat illerinde demografik yapısının değiştiğini belirtti. Senem, Azeri Türklerinin bölgeden hızla göç ettiğini söyledi.
Seçim süreci boyunca Doğu Anadolu bölgesinde bulunduğunu hatırlatan Senem, ‘göçe etnik meselelerin neden olduğunu vurguladı. Göçün diğer nedenleri ise ekonomik sıkıntılar.’ dedi.

**HALBUKİ YEĞENİ DE HDP’YE ÇALIŞIP, OY VERMİŞTİ..

Ancak Senem’in bu tezini 7 Haziran seçimlerin de HDP’ye çalışıp, oy veren Terekeme yakını, yani yeğini de HDP’de yer almıştı.

Ve seçimler sona erdi..
Yazar Fakir


Ardahan'da Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin


Facebook'ta Paylaş

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin
SİTEMİZE REKLAM VERMEK İÇİN;
0. 535 418 32 58 NOLU TELEFONUMUZU ARAYABİLİRSİNİZ..

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yazarlarımızı okuyor musunuz?

YAZIYORSAM SEBEBİ VAR
Koltuk sevdası..

Fakir Yılmaz Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşBizi de bir hayli yoran bir seçimi daha geride bıraktığımız şu günlerde irili, ufaklı onca seçimin devam ettiğini de unutmamak gerekir..İşte genel seçimlerinin hemen ardından koalisyon seçimi, seçeneği tartışmaları ülkenin birinci gündemi olarak karşımızda duruyor..
Mevcut iktidarın koltuğu bırakmak istememesi, yıllarıdır koltuk yüzü görmemiş olan muhalefetin koltuk sevdası ile devam eden seçim ve seçilme telaşları tüm ülkede olduğu gibi Ardahan’da devam ediyor.
Alın size Ardahan Tüm Emekliler Derneğinin Kongre Süreci ve seçimi..
Naif Çoban’ın kurucu başkanlığını yaptığı bu derneğin seçime gideceğini ve Celal Avşar’ın da aday olacağını duyurmamız ardından yaşananlar koltuk sevdasını bir kez daha gözler önüne serdi..
Çünkü daha yeni olan bu derneğin başkanı olan Naif Çoban’ın ‘Ya kardeşim derneği ben kurdum. Hele biraz devam edem’ savunmasıyla derneğin delege listesini, Ardahan Haberi ‘Bende adayım’ diyen en yakın arkadaşı Celal Avşar’a ve bizlere, yani kamuoyuna vermek istememesinden anlıyoruz..
Evet, yeni bir seçimde çıkan, koalisyon olur mu, olacak mı tartışmaları gölgesin de kalan onca irili, ufaklı seçimlerin bir diğeri de merkezi İstanbul Esenyurt’ta bulunan ve başkan ile yönetiminin bir an önce seçime gitmesi gereken Ardahan Kültür Evi’dir..
Çünkü bu derneğin koltuğuna da birileri, birilerini 404’ü ile yapıştırılmış..

**CHP Koalisyona..

Seçimlerden hemen sonra daha önce Dolmabahçe’de bir araya geldiği Baykal’la görüşüp, yeniden kendisini gündeme sokan Recep Tayyip Erdoğan’ın kapalı kapılar ardından neler dediği yönünde ki merakların giderilmeye çağrıldığı şu günlerde CHP’nin kapısına gelen şansı geri itmemesi için bir çağrıda bulunmak istiyorum..
Çünkü 7 Haziran 2015 Genel Seçimlerinin yıllardır doğru dürüst iktidar olamayan CHP’nin son şansı olabilir..
Evet başta barış süreci olmak üzere bin bir sorunun çözüm beklediği şu günlerde HDP destekli bir CHP’nin AKP ile mutlaka koalisyon kurmalı ve başta vaatlerini olmak üzere toplumun beklentilerinin yerine gelmesi için mücadele vermelidir.
MHP’li bir koalisyonun bu ülkenin sağ görüşlülerce idare edilmesi demek olduğunu da anlaması gereken CHP’nin yarı da olsa hükumetin solcu olmasalar da demokratlarca idare edilebileceğini ortaya koymalıdırlar..
Koymalıdır ki önümüzde ki bir seçim de sol iktidara da kapıyı aralamalıdır..
Ha unutmadan..
Bunu yaparken de Baykal gibi Erdoğan’ı sarayda çıkarmamalıdır..

**Gündeme Dönülmeli..

İktidar partisinin iktidarı kayıp ettiği bir seçimi geri de bırakan ülkem bir an önce gerçek gündemine dönmeli..
Dönmeli ki; Bıçak sırtında olan ekonomi yara almamalı..
Dönmeli ki; Milyonları bulan işsizliğe çare bulmalı..
Ardahan Haberi Dönmeli ki; 3 Yıldır bir ananın ağlamadığı Barış Süreci devam etmeli..
Dönmeli ki; Hizmet bekleyen vatandaşın yolu, suyu artık yapılıp, gelmeli..
Dönmeli ki; Komşu ülkeler ile bir an önce barış sağlanmalı..
Dönmeli ki; Taşeron denilen milyonlarca kölelerin sorunu çözülmeli..
Dönmeli ki; Darmadağın edilen hukukun, gug yapıldığı ülkeme herkesin güvendiği Adalet gelmeli..
Dönmeli ki; Yarım kalan, devam eden, beklenen yatırımlar gerçekleşsin..
Dönmeli ki; Zarraflar, Ayakkabı Kutularında ki Dolarların hesabı sorulsun..
Dönmeli ki; Adına Havuz Medyası denilen, onlara haber diye çamur taşıyan Ajanslarda ki Ajanlar bir an önce dağıtılmalı..
Dönülmeli ki; Olmaz denilen koalisyonla da bu ülkenin en güzel şekilde yönetileceği de ortaya konulmalı..

**Altınıza etmeyin..

Ardahan Haberi Pazar günü yapılan genel seçimler ardından HDP’nin Ardahan’da birinci parti olmasının şokunu yaşayan bazı kafatasçıların sanal ortam da ki yorumlarını gördükçe şaşırmıyor değilim..
Öyle ki bazı kafatasçı, örümcek beyinlilerin Posof’u Artvin’e, bazı faşistlerin de Çıldır’ı Gürcistan’a bağlayalım kampanyaları başlattığını da görüyoruz..
Kimilerinin ise direk bana ana avrat gittiğini ve benim bunlara neden olduğumu belirtip, beni kendileri gibi faşist, Işidçilere hedef gösteriyorlar..
Artvin’in sol orijinli, Gürcistan'ın Komünist kökenli olduğunu bile bilmeyen bu altına eden faişst, kafatasçı, örümcek kafalıların unuttuğu tek şey ise yaşanacak tatsız bir olayda yine HDP’liler, yine benim karşı çıkacağımdır..
Demokrasiyi faşist bir düşünce olarak algılayan bu korkak ve yavşakların bir çoğunun da kaça kaç dönemi olarak bilinen zamanlarda ki ata/dedeleri gibi bu toprakları terk edenlerin olması da ayrı bir gülünç durum..
Neyse sıra da yerel yönetimler var diyem de iyice altlarına etsinler..

**Ve bitti..?

Ardahan Haberi Gazetecilik hayatımda bu kadar stresli bir seçim geçirmedim desem inanın..
Çünkü başta barış süreci, seçim barajı olmak üzere bu seçimde barajdan daha zor bir Recep Tayyip Erdoğan vardı.
Ve; İnan sana karşı art niyetli değilim, ama toplumdan kopma, seçmeninle ol, sorunlarla daha yakından ilgilen, seni halktan koparan o dayıları kov’ dediğimiz bir de milletvekilimiz vardı..
İşte bu nedenle şahsen ben çok stresli bir seçim geçirdim desem inanın..
Ve ülkede onca üzücü olaya rağmen, ‘Ardahan’da kazasız, belasız bitti..’ dediğimiz bir seçimi, yani 2015 Genel Seçimlerini nihayet geride bıraktık..
Sonuç olarak; HDP’nin bir milletvekili kazandığı Ardahan’ın olduğu gibi ülke genelinde çokça istenen barışın devamı için elinde geleni yapacağına olan inancımla seçimde bir kez daha birinci çıkan AK Parti’nin de paniklenmeden, şaşırmadan yola devam diyecek ve gerginliği, o olağan üstü stresi bitirecek diye sevinmek isterim..
0.535.418 32 58-fakiryilmaz323@hotmail.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?

KADINCA/Selmi Yılmaz
CHP’de Kimler İhraç Edilecek?

Ardahan Haberi Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşSeçimler sonrası ses sizliğe bürünen partilerin başında gelen Cumhuriyet Halk Partisi İl ve İlçe Teşkilatlarının alttan alta kaynadığını görmekteyiz..
Seçim kaybının nedenlerini, sebeplerini bir birine suç atarak arayan CHP’lilerin diğer bir hesabının da ihraç mekanizmasını harekete geçirmek olduğunu duyuyoruz..
Başta CHP Disiplin Kurulu Üyesi olan ve 7 Haziran Genel Seçimlerinde kayıp eden Ensar Öğüt olmak üzere bir çok CHP’linin yerel seçimler öncesi genel seçimler de partiye üye olup, partiye gelmeyen, çalışmayan, oy vermediklerini düşündüklerini partiden ihraç etmeyi ve bu uygulamayı önümüzdeki günlerde hayata geçireceklerini durmaktayız..
Bunların kimler olduğunu tespitine başladıklarını da öğrendiğimiz CHP’lilerin kamuoyunda CHP’li geçinip, CHP’ye oy vermeyenleri partiden atıp, yeni üyeler ile güçlü bir CHP oluşturmayı hedeflediklerini de öğrenirken, bunun nasıl olacağını bekleyeceğiz.

**Suçlu Aranıyor..

Genel seçimlerin ardından sudan çıkmış tavuk misali şaşkın olan bir çok siyasi ve seçmen seçimin getirdiği yoğunluk ve stres ardından suçluların peşine Ardahan Haberi düştüğünü görüyoruz..
Başta 2 Milletvekili çıkaracağını belirtip, 2. olan AK Partililer olmak üzere CHP’liler, MHP’liler ve diğerleri bu kaybın nedeni ve suçlu kim diye sorarken, tarihinde ilk zaferini alan HDP’nin de az oy almaktan ve iki milletvekili çıkaramamaktan yakındığını duymaktayız..
Evet herkesin bir suçlu aradığı 7 Haziran Genel Seçimleri ardından, ‘suçlu kim?’ arayışı içinde olan siyasiler gibi bazı seçmen ve kitlelerinde suçlu aradıklarını da görmüyor değiliz..
Kendilerinin ne yaptığı, nerede olduğu bilinen bu kitlenin de suçluyu ararken seçimi kazananlara karşı ortaya koyduğu saygısızlıklarıyla da tepki çekmekteler..
Bizlere de saldırıp, bu sonuçta suçlu olarak gösteren bu çevrelerin, öncelikle seçim öncesi yataktan kaldırılıp il başkanı yaptırılan, ‘sen olmadın, o olmadı, diğeri hiç olmadı’ denilip, MHP’de ki gibi köyden getirilip il başkanı yaptırılan ve en önemlisi seçmeni tanımayan, seçim çalışmasının nasıl yapıldığından bi habersiz olanlarla seçime gidenleri tutup, yargılamalı, istifaya davet etmeleri gerekmiyor mu?
Bilmem ama bugünlerde bir hayli suçlu arayanın olduğunu bilmenizi ve o suçlunun her an sizin olduğunun ilan edilmesinden korkun derim..

**CHP’dekiler hala orada mı?

Evet bir seçimi daha geride bırakan ülkemde şimdi de koalisyon tartışmaları başladı..
Ardahan Haberi Evet, seçmen görevini yaptı sıra HDP’nin büyük bir zaferle dünyanın hiç bir ülkesinde olmayan %10 Barajı yıkıp girdiği mecliste..
Asıl olaya yani Ardahan’da ki CHP’nin haline bakalım..
Bu yenilgiden kim sorumlu?
Israrla yeniden milletvekili olmak isteyen Ensar Öğüt mü?
Seçimlere ramak kala köyden getirilip, İl Başkanı yaptırılan Fevzi Uygur mu?
Yoksa Merkez İlçe Başkanlarından mı?
Belki de seçimden seçime ortaya çıkıp, ‘Bende adayım’ deyip, olamayınca pozları CHP’nin yanında veren, oyları ise başka partiye verenler mi?
Belki de CHP’yi sık sık eleştiren bizler?!Evet suçlu kim?
Bu partiye küsüp, kenarda duranlar mı?
Alakasız adamların il ve ilçe örgütlerinde yer alması mı?
Yıllardır aynı ailelerin fertlerinin CHP’li görünüp, başka partilere oy vermesi mi?
Bilemiyroum..
Ama bu soruların aynısını MHP’ye de sorup CHP’nin, CHP’liyim deyip ortalıkta gezenlere birileri hesap sormalı diye düşünüyorum..
Bunlardan önce de İl ve İlçe Başkanlarının istifayı düşünüp, düşünmediklerini sormak istiyorum..
Evet hey siz CHP’liler hala orada mısınız?
Ya siz MHP’liler?

**Zafer Halkların Zaferidir..

Ardahan’da verdiğimiz mücadelemizin en son örneği 7 Haziran 2015 Genel Seçimlerinin sonucudur.
Ardahan Vilayet olsun derken inanmayanlar, Ardahan’ı Gümrük kapıları açılmalıdır Ardahan Haberi derken olmaz diyenlerin, fakülte değil, üniversitemiz olsun dediğimizde hayaldir bu işler deyip geçiştirenler havaalanı isteğimize de karşı çıkmıştı..
Ve bu memlekette Kürtler, HDP kazanamaz diyenlere inat bu Ardahan’ın bu ülkenin aynası olduğunu anlattıkça birilerinin ağızlarında salya akıyor, örümcek beyinlerine kan fırlıyordu..
İşte biz bunun yanlış olduğunu, Kürtler ile Türklerin birlikte yaşayabileceğini ve Kürtlerin de Türkler kadar hakkı oduğunu savunmanın ödülüdür 7 Haziran 2015 Genel Seçimlerinin sonuçları..
Halkların zaferi olarak tarih yazan halklar Ardahan’da olduğu gibi ülke genelinde birilerine gereken sinyal vermiştir..
Savaştan, çatışmadan, kavgadan, gerginlikten yana olduğunu ortaya koyan halklar siyasilere ve halkların kaynaşmasına izin vermeyenlere yeni bir şans vermiş olan halklar Serhat Ardahan’da tüm ülkeye verdiği mesajın alınması umuduyla Dr. Taşkın Aktaş’a, ikinci kez seçilen Profesör Doktor Orhan Atalay’a başarılar diliyoruz.
Ve diyoruz ki; Gelin yeniden, birlikte, bu ülkenin, bu güzelim sınır kenti Ardahan’ın güzel geleceği için el ele verelim, ülkeme, Ardahan’a bir şans daha tanıyalım..


Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Kuş Gribi Ardahan’da mı?

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşBatı illerinde yaşanan ve milyonlarca tavuğun telef olmasına neden olan Kuş Gribin Ardahan’da da olabileceğini ileri süren Ardahanlı köylüler köylerde tavuk ölümlerinin olağanüstü bir şekilde arttığına dikkat çekiyorlar.
İl Tarım Müdürlüğünün konuyla ilgili geniş çaplı bir araştırma yapması gerektiğine dikkat çeken Ardahanlı köylüler önüne geçilmeyen tavuk ölümünün köylerde tavuk bırakmadığını belirtmekteler.
Haberi ekleme saati: 23.45-10 Haziran 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetes.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ARDAHAN'A SU YOK..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**SULAR 3 GÜN BOYU AKMAYACAK..

Ardahan'ın tarihi simgelerinden olan Tarihi Rus Köprüsü restorasyona alındı.
Alınan bilgilere göre Ardahan'ın simgelerinden olan demi köprünün üzerinde geçen Ardahan Şehir Suyu boruları sökülerek, altına alınacak ve köprü çevreye kazandırılacak.
Çalışmalar dolaysıyla Ardahan'da üç gün su kesintisi olacağını duyuran Ardahan Belediyesi kentin geneline 3 gün boyunca içme suyu verilemeyeceğini ve vatandaşların bu yönde tedbir almaları istendi.
Öte yandan Ardahan Belediyesinin projeleri arasında yer alan tarihi köprü restorasyon projesi çalışmaları devam ediyor.
Belediyemizin çalışmaları kapsamında yapılan tarihi köprü restorasyon projesinde, köprü üzerinde yer alan su ve atık su boruları yatay geçiş ile su altına alınıyor. Tarihi köprünün restorasyonu tamamlandıktan sonra, köprü üzerinde yaya geçişi, oturma alanları yürüyüş alanları ve ışıklandırması tamamlanarak hizmete girecek.
Haberi ekleme saati: 23.23-10 Haziran 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetes.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Suçlu Ayakkabı Kutuları..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş13 Yıllık iktidarı sonlandıran 7 Haziran 2015 Genel seçimlerinde iktidarın ders aldığını belirten Ardahanlılar, 17 ve 25 Aralık’ta ortaya çıkarılan yolsuzlukların AK Parti’yi bitiren en önemli faktör olduğunu belirtmekteler.
Seçimlerden hemen sonra yapılan kritiklere elinde ki ayakkabı kutuları ile katılan bir Ardahanlı gazetecilere seslenerek, ‘çekin, çekin bu suçluları’ demesi dikkatlerden kaçmadı.

**var, dolar yok..

Elindeki boş ayakkabı kutularını gösteren vatandaş, gazetecileri fotoğraflamasını istediği boş ayakkabı kutuların da dolar olmadığını, kutuları kışlık yakacak olarak topladığını belirtirken Zarafların, Bakanların cukkaladığı dolarların hesaplarının sorulmasını beklediğini de belirtmeden edemedi.

Ardahan Federasyonun 2 Ası Seçimi Değerlendirdi..
Merkezi İstanbul Şişli de bulunan ve bir çok Ardahan Derneğinin çatısı altında bir araya geldiği Ardahan Federasyonun iki önemli ismi genel seçimleri değerlendirdi.
ARDA/FED’in Başkan Vekili, Ardahan Bağdeşen köylü İşadamı, Perminsan Şirketleri Grubunun Sahibi Mahmut Şenel Ardahan’a gelerek, bir dizi görüşmelerde bulundu.
Aynı zaman da Ardahan Gazeteciler Cemiyeti Başkanı olan Ardahan Federasyonu Başkan Yardımcısı Gazeteci Fakir Yılmaz’ı gazetemizde ziyaret eden Ardahan Federasyonu Başkan Vekili Mahmut Şenel genel seçimler de ortaya çıkan tablonun halkın istemi olduğunu, bu tabloya herkesin saygılı olması gerektiğini belirtti.
Haberi ekleme saati: 23.11-10 Haziran 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetes.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

AYNI YOLDA 2. KAZA!

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**6 YARALI

Son bir ay içinde meydana gelen ve bir çok kişinin ölümüne, bir o kadarının yaralandığı trafik kazalarına bir yenisi eklendi.
Ardahan’ın Çıldır ilçesinde iki Otomobilin çarpışması sonucu meydana gelen trafik kazasında 6 kişi yaralandı.
Edinilen bilgiye göre, Çıldır-Kars Çevre yolunda meydana gelen kazada iki otomobil kafa kafaya çarpıştı. Kazada biri çocuk olmak üzere 6 kişi yaralandı. Çevreden kazayı fark eden vatandaşların 112 acil servisine haber vermelerinin ardından olay yerine gelen Çıldır ve Ardahan 112 acil servis görevlileri yaralılara müdahale etmek için Çıldır sağlık ocağına götürdü. Burada yapılan ilk müdahalenin ardından yaralılar Ambulanslarla Ardahan Devlet Hastanesine sevk edildi.

**Bülbilan'da 2, Hoçvan'da 6, Göle'de 2 Kişi, Çıldır'da 1 Kişi Hayatını Kayıp Etti..
MICIR ASFALT KAZALARA DAVET ÇIKARIYOR..

Yıllardır yapılmayı bekleyen Ardahan yollarında son bir ay içinde meydana gelen trafik kazalarında bir çok kişi hayatını kayıp ederken bu kazaların büyük bölümünün yıllardır yapılmayan bozuk yollara geçici önlem olarak atılan mıcırlı asfalt olduğu Ardahan Haberleri görülüyor.
Son olarak yine Çıldır yolunda yaşanan ve bir kişinin ölümüne neden olan trafik kazası öncesi 3 bayanın yaralanmasına neden olan yolun mıcırlı olmasının neden olduğu öğrenilirken, dün meydana gelen ve 6 kişinin yaralandığı kazanın da aynı nedenle meydana geldiği öğrenildi.
Öte yandan geçtiğimiz gün Ardahan-Göle yolunda meydana gelen trafik kazasında ölenlerin sayısının 2'ye çıktığı öğrenildi.

**Başkan deģil, Arabası kaza yaptı!

Son olarak Ardahan-Çıldır yolun da meydana gelen ve 6 kişini yaralandığı kaza öncesi Ardahan merkezde de bir trafik kazası vak'ası yaşandı.
Alınan bilgilere göre Ardahan Belediye Başkanlığın ait makam aracı ile bir vatandaşın aracı çarpıştı.
Ölü ve yaralının olmadığı trafik kazasında başkanın aracının kullanılmaz hala geldiği görüldü.

**POSOF'TA DA TRAKTÖR KAZASI..

Ardahan’ın Posof ilçesine bağlı Balgöze Köyünde İmamlık yapan Vatan Akbulut kaza geçirdi.
İş-Kur kapsamında Balgöze Köyünde İmamlık yapan Vatan Akbulut, ailesine ait traktörle dağda hayvanlarını aramaya giderken bozuk yol nedeniyle traktör ters döndü. Traktörün altında saatlerce kalan ve yardım bekleyen 19 yaşındaki İmam Vatan Akbulut’un yardım sesine dağda bulunan çobanlar ulaştı. Olay yerine çağrılan 112 Acil, kazanın yaşandığı alana 1 Km kalarak sedyeyle ve köy halkının yardımıyla kol ve bacaklarında kırık olduğu öğrenilen İmam Vatan Akbultu’u Posof Devlet Hastanesine kaldırdılar.
Haberi ekleme saati: 23.05-10 Haziran 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetes.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yayla Sezonu Başlıyor..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşGenel seçimlerin sonuçlanmasını bekleyen Ardahanlılar 7 Haziran’da başına gittikleri oylarını kullanır, kullanmaz yayla hazırlığına başladı.
Nüfusunun büyük bölümünün hayvancılık yaparak geçimini sağladığı Ardahanlılar bin bir emek ile yetiştirdikleri hayvanları birlikte 4 ay boyunca yaz boyu kaldıkları yaylalar çıkış için start verdiler.

**VALİ DENİZ'İN ATLI GEZİSİ..

Yayla hazırlığına devam eden Ardahan’ın Valisi Ahmet Deniz, bahar mevsimiyle birlikte rengârenk çiçekler ve alabildiğince yeşille kaplanan Yalnızçam Uğurludağ’da atla gezinti yaptı.
Çam ormanlarıyla kaplı olan Yalnızçam’da bindiği at ile gezinti yapan Vali Deniz, gezdiği bölgelerde ki doğal güzellikleri fotoğrafladı. Ardahan’ın eşsiz bir doğaya sahip olduğunu söyleyen Vali Deniz, “Ardahan kış mevsiminde olduğu gibi yaz mevsiminde de eşsiz bir güzellik taşıyor. Burada, yeşil ve doğa harika. Ata binmek, at ile gezinti yapmak keyif verici. Rengârenk çiçeklerle dolu bu doğayı yaşamak için herkesi Ardahan’a davet ediyorum” dedi.
Haberi ekleme saati: 11-09 Haziran 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetes.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Saffet Kaya Siyasette Çekildi!

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşYaklaşık 4 ay süren 7 Haziran 2015 Genel Seçimlerinin an an takip edip, an an okurlarına duyuran GAZETECİ ve ekibi, pazar günü gerçekleşen oy kullanımı ardından son noktayı koydu.

Sandıkların açılmasıyla birlikte ve seçim yasaklarının kalkması ardından Ardahan’da ki oy sayımını en kısa sürede okurlarına duyuran tek ekip olan çalışanlarımız Ardahan’da sonuçları en kısa sürede veren ekip oldu.

**Mücadelemiz Halkların ve Kardeşliğin Barışı İçindir..

Aynı zaman da Ardahan Gazeteciler Cemiyeti Başkanı olan Gazeteci Fakir Yılmaz’ın başında bulunduğu ekibimizin Ardahan merkez ve ilçelerde an an aldığı bilgileri en kısa sürede okurlarına duyuran başarısıyla yine gazeteciliği ortaya koyduk.
Seçimler ardından bir açıklama yapan Gazeteci Fakir Yılmaz kazananın halklar olduğunu, kendilerinin de bu yönde mücadele vermekten öte bir şey yapmadıklarını, kazananın güzelim ülkemiz ve Ardahan’ı olduğunu belirtti.
Seçim süreci boyunca olağanüstü bir tempo ile çalıştıklarını, amaçlarının sadece yaşanan gelişmeleri haber olarak vermek olduğunu belirten Yılmaz ‘bu süreçte haber ve yorumlarımıza tepki koyanların da bu ülkenin barışı için mücadele ettiğimiz anlamalarını bekliyoruz.’ dedi.

Ardahan Haberleri **O KAYIP ETMEMİŞ!..

Üç dönemdir Ardahan'ı temsil eden Meclisin renkli isimlerinden Ensar Öğüt, seçimleri kaybetmesiyle ilgili "Ben kaybetmedim, Ardahan kaybetti" diyerek sitem etti.
Ardahan'ı 3 dönemdir TBMM'de temsil eden CHP'li Ensar Öğüt, bu seçimde kazanamadı. Ensar Öğüt, "Ben kaybetmedim, Ardahan kaybetti. Arayanlar 'Çiftçi öksüz kaldı' diye üzüntülerini dile getiriyor." dedi.

**1905 SORU ÖNERGESİ VERMİŞTİ
CHP'nin Ardahan'dan birinci sırada aday gösterdiği Ensar Öğüt, resmi olmayan sonuçlara göre Meclise giremedi. Ardahan'ı Orhan Atalay (AK Parti), Taşkın Aktaş'ın (HDP) temsil etme yetkisini seçmenin verdiğine işaret eden Öğüt, Mecliste 22, 23 ve 24'üncü dönemlerde görev yaptığını anımsattı. 2002 yılından beri sadece Ardahan'ın değil, Kars ve Erzurum'un da sorunlarını TBMM'de dile getirdiğine işaret eden Öğüt, verdiği 1905 soru önergesi ile rekor kırdığını belirtti.

Ardahan Haberleri **MHP Adayı Ulutaş: Hakkımı Helal Etmiyorum..

HDP'nin bir milletvekili, AK Partinin bir milletvekillini kazandığı Ardahan'da beklenmedik bir yenilgi alan MHP Ardahan Milletvekili Adayı Bülent Ulutaş yaptığı açıklamada, kendisine oy veren, seçim boyunca kendisiyle çalışanlara teşekkür ederken, Ardahan siyasetini kirli paraları ile boğanlara ve seçime bir gün kala Ardahan'a gelen Cumhurbaşkanına tepki gösterdi.
Ardahan'da ki oyları kirli paraları ile alacaklarını sananlar bu seçimde halktan ve seçmenden sille yediğini belirten MHP Ardahan Milletvekili Adayı Bülent Ulutaş herkesin cumhurbaşkanı olması beklenen ancak seçim boyunca AKP'lilerin cumhurbaşkanı olduğunu ortaya koyan ve bir gün önce Ardahan'a gelerek AKP'ye oy isteyen cumhurbaşkanı kınıyorum dedi.
'Erdoğan'a hakkımı helal etmiyorum' diyen Bülent Ulutaş seçim boyunca verdiğimiz çabaları devletin imkanları ile geldiği Ardahan'da yok sayan ve seçime müdahale eder bir miting yapan Erdoğan'ı ve Ardahan siyasetini kirli paraları ile teslim alacaklarını sananları şiddetle kınıyorum' dedi.

Ardahan Haberleri **Saffet Kaya: Ardahan'da siyaset yapmaya nokta koydum..

Üç dönem Ardahan Milletvekilliği yaptıktan sonra geçtiğimiz hafta sonu yapılan 2015 Genel Seçimlerine Bağımsız Milletvekili Saffet Kaya artık Ardahan'da siyaset yapmayacağını açıkladı.

Saffet Kaya kendiisine ait 'Saffet Kaya Destekçileri' adlı facebook sayfasında yapığı açıklamada şöyle dedi; 'Şereflice demokratik hakkımızı kullandık.
Bize gönül veren dostlarıma minnettarım.
Ardahan'daki siyasi hayatımı sonlandırdığımı bildiriyorum.
Gönül dostlarımız her zaman başımın tacı idi her zaman başımın tacı olacaktır. Tekrar tekrar teşekkür ederim.
Emeği gecen her kese şükranlarımı sunarım.
Hanım kardeşlerime, genç kardeşlerime ve tüm gönül dostlarımıza teşekkür ederim.' dedi.
Haberi ekleme saati: 18.07-08 Haziran 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetes.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Hani Biz Kardeştik?

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşHDP Kazandı Diye Birileri Nine Yas Tutar?

Pazar günü yapılan ve HDP’nin birinci parti olduğu Ardahan’da bir tarafta sevinç diğer tarafta yas var.
HDP’lilerin yıllar sonra kazandıkları olağanüstü başarılarını en medeni şekilde kutladıkları şu günlerde birilerinin adeta evlerinde cenaze varmış gibi yas içinde olduğu dikkat çekiyor.
Başta sanal ortamlarda olmak üzere bir çok yerde kara bağladıkları görülenlerin bu davranışları ile kardeşlik hukukuna zarar verdiklerini anlamadan ortaya koydukları tavırları ile kayıp ettiklerine yeni kayıplar eklediklerini fark etmemeleri ise yaşananları diğer acı bir yönü olarak görülmekte.
Ardahan’ın nasıl olup seçimleri HDP’ye, Kürtlere kaptırıldığını sorup, karalar bağlayanları ya bilerek, yada bilmeyerek bu toplumun kardeşliğine zarar verdikleri görülürken bunların yanında sağduyulu bir çok insanının oluşu bu anlamsız tepkiler ile kırılanlara morla verdiği de görülen diğer önemli bir etken.
Haberi ekleme saati: 11.36-08 Haziran 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetes.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Ardahan'da Kardeşlik Kazandı..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**Ardahan'ın 2 Milletvekili de Kürt!..

Toplam 69 Bin 546 seçmenin bulunduğu Ardahan'da 2 Milletvekilinin birini HDP, diğerini AK Parti kazandı. Dr. Taşkın Aktaş'ın HDP'nin, Prof. Dr. Orhan Atalay'ın AK Parti'nin Milletvekilleri olarak Ardahan'ı TBMM'sinde temsil edecekler.

**MHP ve Saffet Kaya Bekleneni Alamadılar..

Yaklaşık 4 ayını seçim gündemi ile geçiren Türkiye gibi Ardahan'da da huzur için de yapılan 7 Haziran Genel Seçimlerinin sonucunda Ardahan'ın yeni milletvekilleri belli oldu.
16 bin 416 oy alarak, Türkiye'nin sınır kenti Serhat Ardahan'dan ilk kez hemde %10 gibi barajı yıkarak bir milletvekili kazanan HDP Dr. Taşkın Aktaş'ı meclise gönderdi.
Geçtiğimiz genel seçimlere nazaran 8 bin 500 oy kayıp eden AK Parti 14 Bin 655 oy alarak Prof. Dr. Orhan Atalay'ı ikinci kez meclise gönderdiği Ardahan'da 3. Dönemdir Ardahan Milletekilliğini yapan Ensar Öğüt ve partisi CHP 12 Bin 441 oy alarak üçüncü parti oldu.

MHP'nin 4 Bin 620 oy alan Bağımsız Milletvekili Saffet Kaya'dan daha az oy alması AK Parti'ye yeniden seçimi kazandırırken, 4 Bin 392 oy alan Bülent Ulutaş'lı MHP Ardahan'da en çok oy kayıp eden parti oldu.

**Türkler HDP'ye Oy Verdi..

Ardahan Merkezde 7 Bin 500 ün üzerinde oy alan HDP'nin bu seçimlerde milletvekili kazanmasına en büyük katkıyı duyarlı Türk ve Kürt seçmenler yaptı.

HDP'nin Türkiye'de olduğu gibi Ardahan'dan da 4 Bine yakın emanet oy aldığı görülürken, Göle'de ki oylarına yaklaşık 4 bin 500 oy eklediği görüldü.

Göle'de 7 Bin 9 oy alan HDP kuzey kazaları olarak bilinen Posof, Hanak, Damal ve Çıldır'da da toplam Bin 500 oy aldığı dikkat çekti.

**Biri Doktor, Diğeri Profesör..

Ardahan'ın Kürt kökenli iki yeni milletvekili Dr. Taşkın Aktaş ve Prof. Dr. Orhan Atalay'ın Ardahan'ın sorunları konusunda daha duyarlı olması beklenirken, biz de gazete olarak bu iki milletvekillini tüm Ardahan halkı adına yakından takip edeceğiz.

**Huzur İçinde Bitti, Kazanan Kardeşlikti..

Dün yapılan genel seçimle birlikte yerini sakin bir havaya bırakan 2015 Genel Seçimleri öncesi ülke genelinde yaşanan onca olayın hiç biri Ardahan’da yaşanmaması seçimin en dikkat çekici yönüydü.
HDP’nin birinci parti olduğu, CHP’nin kayıp ettiği Ardahan’da iktidar partisi büyük bir oy kaybına uğramasına karşın yine kazanan taraf oldu.
İktdar partisi AK Parti’nin Ardahan’ın iki milletvekillinden birini kıl payı alması Ardahanlıların iktidara yeni bir şans vermesi olarak değerlendirildi.

**Seçim Sonuçları Sitemiz ve Gazetelerimizde Okunur..

Ardahan’da yaşananları anında günü birlik okurlarına duyuran internet sitemiz yine Ardahan’da ki seçim sonuçlarını an an ve en hızlı şekilde okuruna veren internet sitesi oldu.
Dün sandıkların açılmasıyla birlikte Ardahan’da ki seçim gündemini okuruna aktarmaya başlayan sitemiz yasakların sonlanmasıyla birlikte Ardahan’da ki sonuçları da köy kö, ilçe ilçe okuruna ulaştırdı.
Haberi ekleme saati: 22.09-07 Haziran 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetes.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Ardahan'da Sandıkları Açılmaya Başladı..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**Oy sayımı Devam Ediyor..

**Sayımlar Sonuçlandı:
Hanak:
CHP: 2 Bin 373
AKP: Bin 499
Bağımsız: 651
HDP: 537

Posof:
2 Bin 279
CHP: 830
MHP: 470
HDP: 296
Bağımsız: 355

Çıldır:
CHP: Bin 845
AKP: Bin 578
MHP: 721
Bağımsız: 809
HDP: 188

Damal:
CHP:
2 Bin 658
HDP: 293
AKP: 210
Bağımsız: 149
MHP: 48

Göle:
HDP: 6 Bin 746
AKP: 4 Bin 549
CHP Bin 408
MHP 427
SP: 155
Bağımsız: 448
DSP: 44

**İLK SONUÇLAR..

Ardahan Merkez Hasköy:
AKP: 125
CHP: 39
HDP: 4
MHP: 15

Ardahan 23 Şubat:

1118 Nolu Sandık:
HDP: 114
CHP: 77
AKP: 67
MHP: 22
BTP: 4

1020 Nolu Sandık:
AKP: 79
CHP: 70
HDP: 52
MHP: 34

1020 Nolu Sandık:
AKP: 79
CHP:70
HDP:52
MHP:34

1024 Nolu Sandık:
AKP: 61
CHP:70
HDP:53
MHP:50

1023 Nolu Sandık:
HDP: 81
CHP:62
AKP: 46
MHP: 32
1019 Nolu Sandık
AKP: 79
CHP: 71
HDP 69
MHP: 58

1020 Sandık:
HDP: 75
CHP: 86
AKP: 67
MHP: 44

1018 Nolu Sandık:
HDP: 114
CHP: 77
AKP: 67
MHP: 22

Posof Aşıkzülali:
CHP: 45
AKP: 15
SP: 17
Bağımsız: 17
HDP: 7
Boş: 6

Ardahan Çağlayık:
HDP: 170
CHP: 3
MHP: 4
AKP: 0
DSP: 1

Ardahan Kartalpınar

Yaylacık: 67

Ardahan Küçük Sütlüce
HDP: 100
AKP: 52
CHP: 10
MHP: 22

Büyüksütlüce
HDP: 23

Binbaşar:
HDP: 198
AKP: 6
CHP: 2

Hoçvan Hasköy:
HDP: 451

**Ardahan Altaş:
HDP: 52
CHP: 13
MHP: 9
AKP: 6
Kominist Parti: 1
AÖP: 1

Posof Merkez:
CHP: 294
AKP: 405
HDP: 49
MHP: 130
Saffet 58

Posof Çakırkoç /Sağrel
AKP: 59
MHP: 24
CHP:11
HDP:!

ÇILDIR İLÇESİ 2015 YILI SEÇİM SONUÇLARI TOPLAM
CHP Bin 848
AKP: Bin 547
MHP: 716
HDP: 122

Ardahan Tepeler:
AK Parti: 66
CHP: 22
HDP: 11
MHP: 32
SP: 1
VP: 1
BTP: 1
MP: 1
DP: 1
Halilefendi: 1010
HDP: 119
AKP: 44
CHP: 24
MHP: 23
DP: 1
VP: 1
BTP: 2

Ardahan Çetinsu:
Bağımsız: 124
AKP: 58
MHP: 13
CHP: 12
HDP: 5

Ardahan Ömerağa:
HDP: 93
AKP: 2
CHP: 4
MHP: 2
İptal: 1
Bağımsız: 2

Göle Senemoğlu:
HDP: 480
AKP: 105

Ardahan Beşiktaş:
HDP: 259
AKP: 1
CHP: 1
Bağımsız: 1
SP: 1

Ardahan Nebioğlu:
HDP: 261
AKP: 17
CHP: 12

Ardahan Dağcı:
HDP: 290
AKP: 40

Ardahan Tunçoğlu:
HDP: 586
AKP: 3
CHP: 2
MHP: 2
Bağımsız: 1

Ardahan Morofka:
Kullaılan Oy: 280
HDP: 240
AKP: 25
İptal: 15

Ardahan 1002 Nolu Sandık:
HDP. 142
AKP: 37
CHP: 15
Bağımsız: 7
MHP: 10

Ardahan Halitpaşa 1033 Nolu Sandık
CHP: 94
AKP: 64
MHP: 46
Bağımsız: 39
HDP: 36

Göle 1001 Nolu Sandık
HDP: 122
AKP: 78

Ardahan Merkez 1003
HDP: 123
AKP: 40
CHP: 48
Bağımsız: 7
MHP. 8

Çıldır Göle Bakan: 57

Göle Dengelli:
HDP: 44
AKP: 55
CHP: 19

Çıldır merkez:
AKP: 1166
CHP: 1450
MHP: 400
HDP: 156

Ardahan Dedegül:
Kullanılan oy: 113
HDP: 8
AKP: 20
CHP: 24
MHP: 13
Bağımsız: 34

Göle: 1003
AKP: 92
HDP: 93

HDP: 142
AKP: 37
CHP: 15
Bağımsız: 7
MHP: 10

Ardahan Tazeköy:
HDP: 231
AKP: 22
SP: 3
Geçersiz: 5

Göle Yağmuroğlu
HDP: 80
AKP: 60
CHP: 15

Göel Kalecik:
HDP: 62
AKP: 15
CHP: 150

Göle Yiğitkonağı:
HDP: 30
AKP: 40
CHP: 40

Göle Dedeşen:
HDP: 11
AKP: 150

Göle Günorta:
HDP: 150
AKP: 30

Göle Eski Demikapı:
HDP: 154
AKP: 38

Göle Yeni Demirkapı:
HDP: 37
AKP: 40
CHP: 40

Göle Çobanköy:
HDP: 202
AKP: 48

**Göle Karlıyazı:
HDP: 200
AKP: 38

Göle Yanaltlı:
HDP: 202
AKP: 32

Göle 1002
HDP: 100
AKP: 78

Göle 1009 Nolu Sandık:
AKP: 82
HDP: 81

Göle: 1010 Nolu Sandık
AKP: 101
HDP: 92

Göle Karatavuk:
HDP: 140
AKP: 99
CHP: 5
Bağımsız: 4

Ardahan Taşlıdere Bangis
HDP: 259
AKP: 11
SP: 6

Ardahan Otbiçen:
HDP: 133
AKP: 1
Bağımsız:4
İptal: 1

Göle Kuytyca:
HDP: 454
AK Parti 45

Göle Yağmuoğlu:
HDP: 82
AKP: 57

Ardahan 1001:
HDP:126
AKP: 40
CHP:18
Bağımsız:18
MHP:22

**Göle Kuytuca:
HDP: 454
AK Parti

*Ardahan Cezaevi;
Kullanılan oy sayısı: 13
MHP: 1
HDP: 6
CHP: 4
AK Parti: 2

*Aşağı Kurtoğlu

Kullanılan Oy
HDP 122
AK Parti: 2

*Tepesu

*149 Kullanılan Oy
HDP: 118
AK Parti: 15
CHP: 6
MHP:1
Bağımsız:2
DP: 1
Hak Parti: 1
Yurt Parti: 1
BTP: 2

*Kıraçköy
Kullanılan oy: 19
HDP: 8
SP:1
CHP: 7
AKP: 1
Bağımsız: 2

*Gürçayır Mah:
HDP: 37
AKP: 17
CHP: 27
MHP: 23
Bağımsız: 7

*Gölgeli:
126

*Çalabaş:
Kullanılan: 193
HDP: 183
AKP: 3
CHP:1
MHP:1
Bağımsız:!
Diğerleri: 4

**Damal Tepeköy:
Kullanılan Oy: 90
CHP: 71
HDP: 15
Bağımsız: 1
MHP: 2
AKP: 1

Göle Büyükaltunbulak:
HDP: 97
CHP: 48
AKP: 28
Bağımsız: 5

*Hoçvan Çobanlı
Kullanılan OY: 91
HDP: 87
CHP: 2
AKP: 2

*Samanbeyli:
Kullanılan Oy: 262
HDP: 257
AKP: 2
Bağımsız:2

Çıldır Akçakale:
AKP: 19
Bağımsız: 16
MHP: 8
CHP: 57

69 Bin 546 Seçmeni bulunan Ardahan'da oy sandıkları açılmaya başladı..

Aylardır kimin, hangi partinin kazanacağının büyük bir merakla beklendiği ülkede olduğu gibi Ardahan'da da oy verme işlemi sona erdi.
Oy sayımına başlayan sandık başkanları ve müşahitler kullanılan oyların kimlere, hangi partiye verildiğini saymaya başladılar.

***GAZETECİ'DEN SONUÇLARI ALABİLİRSİNİZ..

Binlerce okuru bulunan sitemiz aracılığıyla seçimi takip edebilirsiniz..

Gelen sonuçlar az sonra..


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Engeller oy kullanmaya engel olamadı!

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşSabahın erken saatlerinden itibaren sandık başına giden Ardahanlılar yoğun bir şekilde sandığa gidiyor.
Özürlüler dahil Kent merkezinde olduğu gibi ilçelerinde ve köylerinde huzur içinde kullanılmaya devam ettiği Ardahan'da sandık başına gitmesi beklenen seçmen sayısının 50 ila 55 bin olması bekleniyor.
Ardahan merkez de partilerin olağanüstü bir şekilde sandıklar sahip çıktığı görülürken, güvenlik güçlerinin oy kullanılan sandıklarda uzak durup, güvenliği aldıkları görüldü.
Ardahan merkezde uygulanan seçim yasaklarının köylerde geçerli olmadığı, partilerin ve adayların afiş ve bayraklarının sökülmediği görülürken, seçimin kent merkezinde olduğu gibi köylerde de huzur içinde geçtiği alınan haberler arasında oldu.
Ardahan Seçim Sonuçları Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından seçim yasağının sona ermesinin ardından sitemizde takip edebilirsiniz.
Ardahan'da ki oy sayısı ise şöyle;
Merkez: 26 Bin 980 Oy
Göle: 18 Bin 209 Oy
Hanak: 6 Bin 980 Oy
Çıldır: 6 Bin 900 Oy
Posof: 5 Bin 477 Oy
Damal: 4 bin 100 Oy
Toplam: 69 Bin 546
Genel Bilgiler; - Bu seçimlerde Milletvekili Seçimi Kanunu'nun 33. maddesi gereğince %10 barajı uygulanmaktadır.
25. Dönem Milletvekili seçimlerine katılacak siyasi partilere buradan ulaşabilirsiniz. Adıyaman, Ağrı, Gümüşhane, Hakkari, Ardahan, Malatya, Kahramanmaraş, Mardin, Muş, Ordu, Rize, Siirt, Sivas, Trabzon, Artvin, Bingöl, Bitlis, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Gaziantep, Giresun, Tunceli, Şanlıurfa, Van, Bayburt, Batman, Şırnak, Ardahan, Iğdır ve Kilis İllerinde oy vermenin başlangıç ve bitiş saatleri 07.00 - 16.00 arasında bu illerimizin dışında kalan illerde oy vermenin başlangıç ve bitiş saatleri 08.00 - 17.00 arasında olacağı tahmin edilmektedir.

Seçimlere Adım Adım Ardahan
Yazar Fakir


Ardahan'da Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin


Facebook'ta Paylaş

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin
SİTEMİZE REKLAM VERMEK İÇİN;
0. 535 418 32 58 NOLU TELEFONUMUZU ARAYABİLİRSİNİZ..

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yazarlarımızı okuyor musunuz?

YAZIYORSAM SEBEBİ VAR
Sevgi nasıl nefrete dönüşür?

Fakir Yılmaz Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşHDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş’ın, ‘Yeni yada eski tüm sevgililerinizi de arayın bir oy isteyin’ çağrısını nasıl olupta değerlendirebilirim’ diye kara kara Fakir Yılmaz düşünürken, Diyarbakır’da gelen haberle adeta kalbimden vuruluyordum..
Çünkü sevgilileri hatırlatan Demirtaş’ın Diyarbakır’da yapacağı mitingin alçaklarca bombalandığını ve bu yazıyı yazarken ölü sayısının 4’ü bulduğunu öğreniyordum..
Ve nefes almak için klavyeyi bırakıp, dışarı çıktığımda yüzüme vuran serin hava ile kendime geliyordum ki PTT’nin duvarına, beldesi kapatılan ama hele ‘biz onun torunlarıyız’ denilen Çıldırlı Aşıkşenliğin söylediği ileri sürülen sözünün abartılan bir afişle asıldığını görüyordum..
Ve sevginin nasıl nefrete dönüştürüldüğünü bir kez dana anlıyor ve hanım kızsa da, benim de bir çağrı yapıp, benden şu an nefret duysalar da ilkokuldan evliliğe kadar merhabalaştığım ve adına sevgili denilenlerden bir oy istemeliydim diyordum..
Çünkü sevgi nefrete dönüştürülse de de yine de bir umut olduğunu biliyordum..

**Başkan Hoş Geldin..

Cumhurbaşkanlığı gibi tarafsız, herkesin cumhurbaşkanı gibi bir ulvi makamda olan sayın başkan, Sayın Erdoğan Serhat Ardahan’a hoş geldin..
Fakir Yılmaz Sayın Başkan biliyorum, her ne kadar tarafsızım deseniz de gönlünüzde bir aslanın yattığını ve o aslana oy vereceğinizi iyi biliyorum..
Sizin oyunuz kadar benim oyumun da değerli olduğunu bilmenizi ve benim sizin oyunuza olduğu gibi sizin de benim oyuma saygı göstereceğini de iyi biliyorum..
Bu nedenle; pazar günü hep birlikte, barış ve kardeşliğin devamı için başına gideceğimiz sandığa yönelik ne bir müdahalemiz, ne de bir yönlendirmemize gerek yok..
Sizin gibi benim ve seçmenin gönlünde yatan Aslan’ı sandıkta uyandırmak üzere sandıkta çıkacak sonuca hepimiz saygılı olup, bu sandıklar da çıkacak oyların ülkemizin kardeşlik bağına yeni bir güç vermesi dileğiyle memleketime hoş geldiniz..
0.535.418 32 58-fakiryilmaz323@hotmail.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?

KADINCA/Selmi Yılmaz
İnadına barış..

Ardahan Haberi Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşBarışı istemek, barışı beklemek ve barışı hediye etmek o kadar kötü bir şey mi?
Hayır değil..
Çünkü barış güzeldir..
Barış kardeşliktir..
Bu nedenle inadına barış diyelim..

Ardahan Haberi **Cumhurbaşkanı ve Zana..

Bugün Leyla Zana’nın yarın Cumhurbaşkanının Ardahan’da olacaklar..
Ve ikisi de pazar günü yapılacak olan seçimler için mesajlar verecekler..
Bu iki önemli isimin vereceği mesajlar çok ama çok önemseniyor..
Bende Ardahan’ı ziyaret edecek olan iki önemli isimin bir araya geldiği 30 Haziran 2012 Cumartesi günü bir araya gelip verdikleri mesajları hatırladım ve baktım o gün ne gibi bir mesaj vermişler..
Ve ikisinin de barışçıl mesajlar verdiğini ve o gün bugün ülkemde çok istenen barışın devam ettiğini hatırladım..
Umarım bugün Göle ve Ardahan’da ardından Hoçvan’da olacak Leyla Zana, yarın Ardahan’da olacak olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan aynı mesajları verir ve barış süreci hepimiz için derler..


Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

3 BAYAN KAZA KURBANI..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**Engelli Merkezi Müdiresi, ATSO Başkanının Eşi ve Bir Öğretmen Hastanelik Oldu..

Alınan bilgilere göre Ardahan Ticaret Odası Başkanı Çetin Demirci Meltem Demirci, Ardahan Engelsiz Yaşam Merkezi Müdürü Helen Diğer ve Serhat Aslangörür'ün eşi Öğretmen Nesrin Aslangörür yemek için gittikleri Laşte'ten Ardahan'a dönerlerken aracın şarampole yuvarlanması sonucu ağır yaralandılar.
Ardahan Devlet Hastanesine kaldırılan yaralı bayanların ikisinin ağır yaralı olduğu bilgisi alındı.
Haberi ekleme saati: 13.59-07 Haziran 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Kahpe Bomba Bile Zafer
İşaretini Unutturamadı!

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**Bir Halk Ölüm de Olsa Barışa ve Zafer İnanmışsa Ölüm Bile Boştur..

Dün Diyarbakır’da HDP mitinginde yaşanan patlama sonucu ağır yaralanan HDP’linin kanlar içinde olmasına rağmen yine de zafer işareti yapması tüm dünya haber ajanslarınca günün fotoğrafı olarak servis edildi.
Bir çok kişinin yaralanmasına, bir çok insanın ölümüne neden olan olay ardından halkı sağduyuya davet eden HDP eş Başkanı Sellahattin Demirtaş’ta ‘Sabır edin, zafer yakındır’ diyerek, seçimler öncesi iyiden iyiye gerilen toplumu sağduya davet etti.
Haberi ekleme saati: 13.53-07 Haziran 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ERDOĞAN ARDAHAN'DA
BEKLEDİĞİNİ BULAMADI!

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**Saffet Kaya O Kadar Güçlü mü kü?..

Genel seçimler öncesi geldiği Ardahan'da üstü kapalı olarak AK Parti'ye oy istemeye devam eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kendisini dinlemek için toplanan kitleye, 'Bağımsıza oy vermeyin' demesi dikkatlerden kaçmadı.
Ardahan'a gelerek yaklaşık 2 bin kişilik bir kitleye seslenen Cumhurbaşkanının Erdoğan'ın önce CHP'ye, ardından HDP'ye daha sonra Ardahan Bağımsız Milletvekili Saffet Kaya'ya yüklenen Erdoğan'ın moralinin hiçte iyi olmadığı dikkatlerden kaçmadı.

**Göle ve Hoçvan'dan Çok Kimse Yoktu..

Olağanüstü bir güvenlik çemberi için de geldiği Ardahan'da üstü kapalı olarak iktidara oy verilmesi gerektiğine işaret eden Recep Tayyip Erdoğan'ın diğer bir tepkisi de Diyarbakır mitinginde yaşanan olaylar ardından aradığı HDP Genel Başkanının telefonuna çıkmaması idi.
Ardahanlıların çok istediği Havalanından hiç bahsetmeyen ve 'Ben insanlık görevimi yaptım, aradım, ama telefona çıkmadı' diyen Erdoğan başta kendisinin döneminde olmak üzere mevcut iktidar döneminde Ardahan'a bir çok yatırımın olduğunu da belirtip, bu yatırımları tek tek sıraladığı görüldü.

**Oda Havalanından Bahsetmedi..

İlk kez eşiyle saha da görülen AK Parti Ardahan Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay'ın da Erdoğan gibi bir hayli moralsiz olduğu görülen Erdoğan'ın mitinginin de bir hayli coşkusuz olması ve başta Göle'den, Hoçvan'dan çok kimsenin gelmediği de dikkatlerden kaçmadı.
Ardahan Belediyesini ziyaret ettikten sonra Ardahan'dan ayrılan Erdoğan Ardahan'dan Ağrı'ya geçti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ardahan'da yaptığı konuşmada dün HDP'nin Diyarbakır mitinginde meydana gelen patlamayla ilgili ''Diyarbakır'da olanlar bir partiye yönelik değil, seçimlere gölge düşürmek için provokatif bir eylem'' dedi. HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş'ı aradığını da belirten Erdoğan, ''Dün akşam kendisini aradım, telefonuma çıkmıyor. Neden çıkmıyorsun. Ben insani görevimi yaptım'' ifadelerini kullandı.

**İşte Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

Bundan 10 yıl önce Ardahan'da üniversite olacak dense inanır mıydınız? Şimdi üniversitesinin 4 bin öğrencisi var.
Kuru ısıkı atıyorlar, ne dedikleri belli değil. Bunlara 5 koyun verin kaybedip gelirler
Dünyada 9 ayrı ülkede 500 bin Ahıskalı var Ukrayna'dan 677 aileyi Türkiye'ye getirdik

**SEN KİMSİN TERBİYESİZ... HADDİNİ BİL
Bir dış basın şunları yazmış; Tam batılaşmamış yoksul Müslümanların kendilerini yönetmelerine izin verilemez
Sen kimsin terbiyesiz... Haddini bil! Siz kim bu yetkiyi verdi.
Türkiye artık mandaların egemen olduğu bir Türkiye değil. O tarih oldu.
BUNLAR KUDURDU
Yine bir Alman gazetesi. 3. havalimanın açtık ya bunlar kudurdu.

**HALA UÇUYOR..
Kuru sıkı atmakla olmuyor. Gelmiş Kars’a konuşuyor Kılıçdaroğlu
Et Balık Kurumu'nu kaldıracağız, Et Süt Kurumu yapacağız diyor
Yahu biz zaten onu başbakanlık dönemimde yaptık. Hala uçuyor
Bunlar geriden geliyor, bunlar nal topluyor nal. Bunlardan yönetici olmaz

ŞİMDİ BANA KİN KUSUYOR
Hem York Times denilen gazete Sultan Abdülhamit’e saldırdı, Menderes’e saldırıyor, Özal’a kin kusuyordu
Şimdi aynı gazete bana kin kusuyor. Bu isimler arasında vatana ihanet eden bir isim var mı?
Birileri soydu soğan çevirdi, biz eser yaptık.

**MAALESEF YAHUDİ SERMAYESİ..
Bunların patronları belli. Maalesef Yahudi sermayesi
Bir başka dergi de eş başkanların partisine destek vermekten bahsediyor
Bunların hiçbirinin derdi şahsım değil, benim üzerimden Türkiye’yi hedef alıyorlar

**KIZLARIM ÜNİVERSİTE OKUYAMADI..
Bu milleti ayakta tutan inancıdır, kültürüdür. Milletimizin değerleri olan kurumlara saldırıyorlar
Terör örgütünü arkasına alan parti Diyanet’i kaldıracağım diyor. Diğeri imam hatibi kaldıracağım diyor
Kayseri’ye gitti ben demedim diyor. Seçim beyannamen ortada
Biz çok zora girdik, kızlarım üniversite okuyamadı. Ben imam hatip mezunuyum
Bu millet inançlı ya. Neden rahatsız oluyorsunuz
Birileri geçmişte siyasal Türkçülük yapıyordu, şimdi bir de siyasal Kürtçülük yapanlar çıktı. Biz insanı yaradandan dolayı severiz

DİYARBAKIR'DA OLANLAR SEÇİMLERE GÖLGE DÜŞÜRMEK İÇİN PROVOKATİF BİR EYLEM
Dün Diyarbakır’da olanlar… Bunlar herhangi bir partiye yönelik değil
Seçimlere gölge düşürmek için provokatif bir eylem
Ölenlere rahmet diliyorum, yakınlarına sabırlar diliyorum

**DÜN AKŞAM ARADIM, TELEFONUMA ÇIKMIYOR..
Dün akşam kendisini aradım, telefonuma çıkmıyor. Neden çıkmıyorsun
Bu kadar uzaklar işte. Ben insani görevimi yaptım o kadar
Cumhurbaşkanlığı makamından da açıklama yapıldı
ATV, A haber ortak yayınında da açıklamamı yaptım görevimi bitirdim

**MİLLET 'BARAJI AŞSIN' DERSE AŞAR, DEMEZSE AŞMAZ..
Bu tezgahın merkezinde de terör örgütü yer alıyor
Millet ne derse o olacak, millet barajı aşsın derse aşar, demezse aşmaz
Bu kadar basit

**'SİLAHLARINIZI BIRAKIN' DEDİK..
Biz bunlara dedik ki silahlarınızı bırakın. Yurt dışına gidecekseniz gidin kalacaksınız silahsız
Müslüman aynı delikten iki kere ısırılmaz. Bu millet CHP ile yaşadı bunu. Menderes’i ipe götürdüler

**KÜÇÜK İMAMLAR DA KAÇIYOR..
Dün bir TV programında kimler ona yardım ediyor ortaya çıktı. 1999’da Türkiye’yi kaçtı gitti
Şimdi küçük imamlar da kaçıyor. Ne olacak Mekke, Medine varken Pensilvanya’yı seçersen küçük imamlar da kaçıyor.
Haberi ekleme saati: 13.45-07 Haziran 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Diyanet Bu İşe Ne Diyecek?
Erdoğan Caminin Panosunda..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşYarın Ardahan'a gelecek olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın miting alanının doldurmak için harekete geçen resmi kurumlar engel ve kural tanımıyor.

**Tarihi Caminin Panosuna Cumhurbaşkanının Posteri!

7 Haziran'da yapılacak olan Genel seçimlere bir gün kala Ardahan'da gelecek olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın halka sesleneceği alanı doldurmak için harekete geçen devletin tüm kurumları hızlarını alamayıp, Erdoğan'ın posterini Posof'ta ji tarihi caminin panosuna astılar.
Resmi kurumların alarmda olduğu görülen, STK yöneticileri dahil, köy muhtarlarını, kamu çalışanlarını alarma geçiren Valilik, Kaymakamlıklara İl ve İlçe müftülükleri de katıldı.
Son olarak İl ve İlçelerde görev yapan İmamları Ardahan Kayak Evi'nde toplayıp, seçim çalışmalarına katan AK Parti İktidarı ve devlet kurumları ile belediyeler kent genelinde alarma geçmiş durumda.
Başbakan'dan sonra yeniden bozuk yolları yamalayan, kaldırım taşlarını boyayan, çöpleri toplayıp, ağaçları budayan belediyeler ve resmi kurumlar binalara bayrak ve afişleri asmayı da unutmadılar.
Haberi ekleme saati: 13.32-07 Haziran 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ARDAHAN'DAN EN SON HABERLER..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**Aktaş’ın yoluna Asfalt..

Açıldığında Türkiye’nin Kafkaslara açılan 3. Gümrük Kapısı Olacak olan Çıldır Aktaş Gümrük Kapısına giden yol niyahet asfaltlanmaya başladı.
Yıllardır inşaatı süren Ardahan-Çıldır yolu asfaltlanma aşamasına geldi.
Yolu yapan firmanın son günlerde atağa geçip, yıllardır yapılması beklenen yolu asfaltlamaya başlaması başta Çıldır-Ardahan arasında yolcu taşıyan yolcu minibüsü sahiplerini olmak üzere tüm Ardahanlılar memnu etti.
Ardahan’ın Gürcistan ve Ermenistan’a komşu sınır ilçesine giden yolun asfaltlanıp, bitmesini yıllardır dört gözle beklediklerini belirten Ardahanlılar, ‘ Yıllardır bir çok kazaya, insan ölümüne neden olan bu yolun bu yolun sadece rahat bir yolculuk için değil, Ardahan’ın Kafkaslara açılan kapısının Ardahan’a getireceği ekonomik canlılığın işaretidir.’dediler.

**Posof Güneş ve Rüzgarla Enerjiye Kavuşacak..

Azerbaycan’dan getirilip, Gürcistan üzerinden Türkiye’ye ulaşan Doğalgazın giriş kapısı olan Posof’ta alternatif enerji arayışları var.
Konu hakkında gazetemize bilgi veren Posof Belediye Başkanı Cahit Ulgar hazırladıkları iki proje ile Posof’un alternatif enerjiye kavuşturacağını söyledi.
Hazırladıkları Güneş ve Rüzgar Enerjisi Projesiyle Posof’un enerji ihtiyacını gidereceklerini belirten Posof Belediye Başkanı Cahit Ulgar AB ve Hibe kaynaklarında destek aldıkları takdirde projelerini en kısa sürede hayata geçirmeyi hedeflediklerini de sözlerine ekledi.

**Aydınlar: Yarınlarımız Aydın Olacak..

Ardahan’da ki seçim çalışmaları için Ardahan’a gelen HDP İzmir Milletvekili Adayı Pınar Aydınlar Türkiye’nin geleceğinin aydın olduğunu belirtti.
HDP Ardahan Milletvekili Adayı Dr. Taşkın Aktaş ile birlikte gazetemizi ziyaret ederek, seçim çalışmaları hakkında bilgi veren HDP İzmir Milletvekili Adayı partisinin Ardahan’da olduğu gibi İzmir ve Ege’de de büyük bir çıkış yapacağına inandığını belirtti.
HDP Ardahan Milletvekili Adayı Dr. Taşkın Aktaş’ı desteklemek için Ardahan’a geldiğini belirtti.
DBP Eş Başkanı Kamuran Yüksel’in de seçim çalışmaları için Ardahan’da olduğunu belirten HDP İzmir Milletvekili Pınar Aydınlar parti olarak Serhat’ı çok önemsediklerini bu nedenle burada olduklarını belirttiği açıklamasında Dr. Taşkın Aktaş’ın gerek Ardahan için gerek HDP için çok önemli bir kazanıp olduğunu da sözlerine ekledi.
HDP’nin Damal’da, Hanak’ta, Çıldır’da, Posof’ta ve Göle’de olduğu gibi Ardahan merkezde alacağı oylar ile Ardahan’da birinci parti olacağını da belirtti.

**Öğüt Gazetemizi ve HDP’yi Ziyaret Etti..

Esnaf ziyaret yapan CHP Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt gazetemizi ve HDP’yi de ziyaret etti.
Herkesten bir oy isteyen Ensar Öğüt Ardahan Milletvekilliği yaptığı süre içinde Ardahanlının tüm sorunlarını meclise ve ülke gündemine taşıdığını söyledi.
CHP’nin iktidar olacağına inandığını da belirten CHP Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt AK Parti iktidarının sonun geldiğini de sözlerine ekledi.

**Her esnafın kapısından girdi ve onlara böyle seslendi
“İKTİDARIMIZ İÇİN DESTEK VERİN ANKARA’YI ARDAHAN’A TAŞIYALIM”

CHP Ardahan Milletvekili ve Milletvekili Adayı Ensar Öğüt ile diğer milletvekili adayı Sezgin Kaya, seçime beş gün kala hem çevre ilçe köylerdeki hem de Ardahan merkezdeki çalışma temposunu artırdı. Bugüne kadar ulaşmadığı köy ve insan bırakmayan Öğüt ve ekibi, daha önce tamamını ziyaret ettiği Ardahan esnafını bu kez yeniden baştan başa ziyaret ederek, adeta gövde gösterisi yaptı.
İki de iki istedi
İl ve ilçe örgütlerinin ve partililerinde eşlik ettiği müthiş bir kalabalık ile çarşı esnafını ziyaret eden ve elini sıkmadığı esnaf bırakmayan Ensar Öğüt ve ekibine, esnafında büyük ilgi gösterdiği görüldü. Siyasi görüşüne bakamdan her esnafın işyerine giren Öğüt, CHP iktidar imkanı yakalandığını, Ardahan için ne yapılması gerekirse kendilerinin hemen kollarını sıvayacağını ifade ederek, iki de iki milletvekili istedi.
Ardahan için bu fırsatı değerlendirin
Ardahan’ın kaderini değiştirecek projelere imza atmak için tüm hazırlıkları yaptığını, Genel başkan Kemal Kılıçdaroğlu’dan bunun sözünü aldığını dile getiren Ensar Öğüt, “Mazot 1.5 Tl olunca, emeklilerimize iki maaş ikramiye verilince, asgari ücret 1500 Tl olunca elbette tüm ülkedeki insanlarımız gibi Ardahan halkı da yararlanacak. Ancak, Ardahan için yapılacaklar çok daha önemli. Çiftçi, tarım ve hayvancılık için bölgemizin yüzünün güldürülmesi, cebinin para görmesidir. Gençlerin iş bulabilmesi, hala yaşanan yol, su ve elektrik sıkıntılarının son bulmasıdır. Havaalanın yapılması, köylerin yaşanabilir evlere kavuşmasıdır”dedi.
Destek ver Ardahan hakkını alsın
Ardahan’ın devlet için adeta unutulmuş ve sadece haritada bir yer olduğunu, tam anlamıyla mahrumiyet bölgesi durumuna düşürüldüğünü anlatan ve kendisinin tüm gücüyle parlamento ve sokakta Ardahan’a sahip çıkmasına rağmen muhalefette olduğu için sonuca tam anlamıyla gidemediğini vurgulayan Öğüt, şimdi iktidar imkanı doğdu. Ardahanlı herkes tıpkı ben nasıl ki herkese sahip çıktım herkeste siyasi görüşü ne olursa olsun bize destek versin ki iktidar olup Ankara’yı Ardahan’a taşıyalım. Ardahan ülkenin gündemine otursun ve hakkını alsın”dedi..

**SP Adayı Gazetemizi Ziyaret Etti..

Seçim çalışmalarına devam eden Saadet Partisi Ardahan Milletvekili Adayı Göleli İşadamı Hakan Çapan gazetemizi ziyaret ederek seçim çalışmaları hakkında bilgi verdi.
Ardahan’da sürpriz yapacaklarını belirten SP Ardahan Milletvekili Adayı Hakan Çapan partisinin de ülke barajını aşacağına da inandığını söyledi.
Ardahanlı seçmenin iktidara gerekli dersi vereceğine inandığını belirten SP Ardahan Milletvekili Adayı Hakan Çapan, Orhan Atalay’ın Göle’ye olduğu gibi Ardahan’a, Posof’a, Hanak’a, Damal’a ve Çıldır’a hiç bir katkısının olmadığını belirtti.

**ARDA/FED: HDP'NİN MECLİSTE OLMASI GEREKİR..

Siyasi partilerin İstanbul Ardahan Dernekler Federasyonu (ARDAFED) ziyaretleri devam ediyor.
HDP İstanbul 2. Bölge Milletvekili adayı ve HDP MYK üyesi Filiz Kerestecioğlu, Ardahan Sulakyurt'lu hemşerimiz HDP İstanbul 1. Bölge milletvekili adayı Serpil Kemalbay ve HDP Şişli ilçe eş Başkanları Mahmut Çanlı, Hünal Altun ile ilçe yönetimi perşembe günü İstanbul Ardahan Dernekler Federasyonu'nu ziyaret ettiler.Toplantıya ARDAFED Başkanı Yaşar Geler, Başkan vekili Mahmut Şenel,Kadın Kolları Başkanı Julide Kaya ve diğer yöneticiler katıldı.
İstanbul Ardahan Dernekler Federasyonu Başkan Yaşar Geler ''Biz hangi partiden hemşerimiz aday gösterilmişse hepsinide destekliyoruz.Gelişen seçim süreci HDP lehine gelişiyor.Herkesin temsil edildiği bir meclisten yanayız.Sivil toplum kuruluşu olarak ziyaretimize gelen siyasi partileri önemsiyoruz.Hemşerilerimize yer veren partilere daha yakınız '' dedi.
HDP İstanbul 2. Bölge Milletvekili adayı ve HDP MYK üyesi Filiz Kerestecioğlu,''30 yıldır kadın haklarını avukat olarak savunuyorum.İnsanların kendini ifade edebileceği bir partiyiz.HDP olarak tüm kesimleri temsil etmeye çalışıyoruz.Sandık güvenliği için çeşitli önlemler aldık.Artık bu kötü gidişe dur demek için barajları yıkıp geliyoruz'' dedi.
HDP İstanbul 1. Bölge milletvekili adayı Serpil Kemalbay '' Uzun yıllardır sosyalist hareket içinde mücadele ediyorum.Türkiye'de HDP'ye çok ihtiyaç var.Saha çalışmalarında çok olumlu görüşler alıyoruz.7 Haziranda bir bayram yaşayacağız.İki kulvarda partimize saldırıyorlar.Halkımız bu saldırıları boşa çıkarıyor.7 Haziranda herkes kaderini değiştirecek.Bizler meclise gittiğimizde halk ile köprü olacağız.HDP ezilenlerin partisidir'' dedi.

**DBP Eş Genel Başkanı Kamuran Yüksek ve Pınar Aydınlar Ardahan’da..

Ardahan’da seçim çalışmaları HDP İzmir milletvekili adayı Pınar Aydınlar ve DBP Eş Genel Başkanı Kamuran Yüksek’in esnaf ziyareti ve halkla buluşmasıyla devam etti. Hanak ve Damal ilçelerinde yapılan ziyaretlerde halk adaylara büyük ilgi gösterdi. İzmir adayı Aydınlar, yeni bir yaşam için herkesten söz aldı. Ardahan adayı Arzu Moco da 8 Haziran’da HDP’nin zaferine tüm halkların ortak olmaya çağırarak, HDP’ye oy vermelerini istedi. Aydınlar ve Moco daha sonra köy ziyaretlerinde bulunarak HDP’nin barajları yıkması için destek istedi.
Kamuran Yüksek de Göle ilçesinde esnaf ziyaretlerinde bulundu. Seçmenlere “Seçime hazır mısınız?” sorusunu yönelten Yüksek, HDP’nin barajı geçmesinin süreç için çok önemli olduğunu vurguladı. Esnaf ve yurttaşlarla iş olanaklarıyla ilgili sohbet eden Yüksek, HDP’nin seçimi kazanmasının ardından emekçi ve işçinin hak mücadelesinin HDP vekilleriyle verileceğini söyledi. HDP’ye tüm halkların destek vermesi gerektiğini belirten Yüksek, “Yeni bir şey yaratmak lazım. HDP mecliste olmalı ki memlekete huzur gelsin. Tüm adaylarımız halkları temsil edebilecek nitelikteler. Sizin desteklerinizle mecliste olacaklar” diyerek, destek istedi.
Ardahan HDP adayı Taşkın Aktaş da HDP’nin farklı kimlikleri bir çatı altında buluşturma amacı güttüğünü belirterek, “Sizlerin destekleri ile seçileceğiz” dedi.

**HABERTÜRK: ARDAHAN’DA MUHALEFET YARIŞI..

Habertürk Gazetesi Yazarlarından Muharrerm Sarıkaya yaptığı yorumunda Ardahan'da CHP iler HDP'nin yarıştığını ileri sürdü.

İki milletvekili çıkaran ilde AK Parti bir milletvekilliğini garantilemiş gözüküyor. İkinci milletvekilliği içinse CHP ve HDP çekişiyor, her ikisine de eşit şans tanınıyor. CHP’nin avantajı yine aday gösterilen milletvekili Ensar Öğüt’ün popülaritesinin yüksekliği. Ancak CHP’nin yerel yöneticilerinin ‘Fazla popüler olma çabası toplumsal tabanla bütünleşmiyor’ eleştirileri de dezavantajı.

***Bir Mayıs Daha Gitti, Aktaş Yine Açılmadı..

53 Yıldır açılması beklenen ve her seçim öncesi ‘Mayıs ayında açılacak’ denilen Çıldır Aktaş Gümrük Kapısı geride kalan 2015 Mayıs ayında da açılmadı.
Göle’de Orman İşletmesi ve TİGEM’de Açılmadı!

Çıldır Aktaş Gümrük Kapısının açılmamasına tepki gösteren Ardahanlılar başta Ardahan Organize Sanayi olmak üzere, kapatılan Göle Orman İşletmesi, TİGEM’in açılmamasına da tepki göstermekteler. AK Parti döneminde kapatılan Çıldır Adliyesi gibi Göle, Hanak, Damal Cezaevleri, Askeri Şubeler, Ortakent ve Aşıkşenlik Beldelerinin kapatılmasının hızla devam eden göçü daha hızlandırdığını belirten Ardahanlılar verilen sözlerin bugüne kadar yerine gelmediğinde yakındılar.
13 Yıldır iktidar olan AK Parti’nin önce Hanak Ortakent (Büyük Nakala) Belde Belediyesini, ardından Göle Köprülü (Gorevng) Beldesi Belediyesini, sonra da Çıldır Aşıkşenlik (Suğara) Belediyesini kapatan, daha sonra ilçe cezaevlerini, askeri şubelerini, Ardahan Kan Merkezini kapatırken, Posof Türkgözü Gümrük Kapısında açılacağını seçim tahütnamesine koymasına karşı Sınır Ticaret Merkezini kurmadığından yakınan Ardahanlılar Göle Orman İşletmesi ve TİGEM’in hala açılmadığını ve bu yönde verilen sözlerin yerine gelmediğini belirtmekteler.

**Göle’de Orman İşletmesi ve TİGEM’de Açılmadı!

Türkiye’nin Gürcistan ve Ermenistan’a komşu olan Ardahan’ın Çıldır ilçesi sınırında ki Aktaş Gümrük Kapısı yine açılmadı.
Hükümetin 13 yıldır her yıl ‘Mayıs ayında açılacak’ dediği Çıldır Aktaş Gümrük Kapısının 2015 Mayıs’ında da açılmaması Çıldırlıların olduğu Ardahanlıların da tepkisine neden oldu.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Ardahan’a gelirken başta Aktaş Gümrük Kapısı olmak üzere 13 yıldır beklenen hizmetlerin neden hala gerçekleşmediğini yetkililere sorup, sormayacağın da merak edildiği Ardahan’da Aktaş gibi bir çok yatırımın bu yılda gerçekleşmeyeceği görülmektedir.

**ON BİN OY ONLARA..

Kısa bir süre kalan genel seçimler öncesi hangi partinin ve adayının nerede nasıl oy alacağını hesaplayan seçim uzmanları Ardahan'ı 70 bin üzerinde olan oyunu dağıtmaya devam ediyor.

***ON BİN OY ONLARA..

Ardahan merkezde 25 bin 177, Göle'de 19 bin 386, Çıldır'da 7 bin 607, Hanak'ta 7 bin 226, Posof' ta 6 bin 639 ve Damal'da 4 bin 398 oyu günü birlik parti ve adaylarına dağıtan Ardahan'daki seçim uzmanları toplam 70 bin 733 olan Ardahan oyunun 10 binini potaya koymadıkları DSP, Vatan Partisi, Saadet Partisi ve diğer küçük partilere dağıttığı görülmektedir.
10 bin oyu irili ufaklı partilere ayıran Ardahan'daki seçim uzmanları 10 bin oyunda sandığa gelmeyeceğini hesaplara katarak geriye kalan 50 bin oyu 4 partiye ve bağımsız adaya ayrılmış görülüyor.
Ak partinin Göle merkez ve Posof ta beklediği oyu alması halinde Ardahan ın 2 milletvekillinden birini, CHP’nin Damal, Hanak ve Ardahan merkezde, HDP’nin ise Ardahan, Hoçvan, Göle ve Hanak ve Damal'dan alacağı oy hesapları tutarsa bir milletvekillini hesaplayan Ardahan’da ki seçim uzmanları, bağımsız adayında seçimi zorladığını tahminleri arasına koydukları görülmektedir.
50 bin oyu 5’e bölen Ardahanda ki seçim uzmanları seçime kısa bir süre kaldığı şu günlerde HDP’yi en şanslı, şu an mevcutta milletvekilleri olan CHP ve AKP’yi de şanslı gördükleri , MHP’ye ise 7 ila 8 bin arasında oy verdiği gözlemlenmektedir.
Ardahan bağımsız milletvekili adayı Saffet Kaya nın 2015 genel seçimlerinin tahminlerini alt üst ettiğini ve seçimi kazanacak olan adayların arasında en güçlü isim olduğunu da göz ardı etmiyorlar.

**DSP GÜRCİSTAN'A DAYANDI..

Genel seçimler öncesi seçim çalışmalarına ara vermeden devam eden Demokratik Sol Parti Ardahan Milletvekili Adayı Mali Müşavir Ömer Türkoğlu başta kendi ilçesi olan Posof’ta olmak üzere Ardahan İl genelinde seçmeni dolaşmaya devam ediyor.
Seçimlerde süpriz yapacaklarını belirten Demokratik Sol Parti Ardahan Milletvekili Adayı Mali Müşavir Ömer Türkoğlu başta CHP olmak üzere diğer partilerin 2015 Genel Seçimlerinde seçmenden ders alacak
partiler olacağını söyledi.
Son seçmen gezisinde Gürcistan'a komşu Türkgözü (Badele) köyüne giden, buradan da Türkgözü (Badele) Gümrük Kapısında çalışanlara uğrayan Demokratik Sol Parti Ardahan Milletvekili Adayı Mali Müşavir Ömer Türkoğlu seçimde 10 binde az oy almayacağını belirtti.

**Çıldır Saffet Kaya Diyor..

ARDAHAN BAĞIMSIZ MİLLETVEKİLİ SAFFET KAYA ÇILDIR’DA MİTİNG GİBİ TOPLANTI YAPTI..

Yaklaşan Genel Seçimlerin artık son virajına girildiği bu günlerde ortaya koyarken Ardahan Bağımsız Milletvekili Adayı Saffet Kaya her gittiği ilçede, köyde yoğun ilgiyile karşılanmaya devam ediyor.
Çıldır’da halkın yoğun ilgisiyle karşılanınca adeta miting yaptı.
Çıldır mitinginde bir konuşma yapan Saffet Kaya şunları söyledi;
Ardahan’a ve İlçelerine benim dönemimde kazandırdığım projelerin başka illere gitmesinin hesabını her zaman, her yerde soracağım ve bu projelerin neden başka illere gittiğini birilerinin çıkıp bu halka anlatması gerektiğini sizlerin huzurunda birdaha tekrarlıyorum. Benim kimseyle hesabım yok.. Keşke Ardahan benden başarılı insanlar çıkarabilse, bende bu gün gelip o başarılı insanlara çalışsaydım.. Çünkü bizim başarısızlığa tahammülümüz yok. başarısızlık tüm Ardahan’a zarar vermektedir.
Çıldır Aktaş Sınır Kapısına ben yaklaşık 15 yıldır açılması için uğraşan biriyim. Birileri şimdi çıkmış sahiplenip, buradan siyasi rant elde etmeye çalışıyorlar. Hani Mayıs ayında açılacaktı. Çıkıp bu yönde gazetelere konuşanlar ne oldu, neden açılmıyor? Sizler bunun hesabını 7 Haziran’da sormayacak mısınız?
Çıldır Aktaş Sınır kapısının açılması tamamen Türkiye ile Ermenistan ve Azerbaycan arasında bir sorundur. Bu sorun aşılmadan bu kapı açılması şimdilik zordur. İnşallah Ardahan’da Üniversite bize nasip olduğu gibi bu kapının açılması da bize nasip olacaktır.
Ben kendi Dönemimde Bu Memlekete 27 Bakan getirdim ve her getirdiğim bakanı bir projenin gerçekleşmesi için gecemi gündüzüme kattım.. Ama ne yazık ki aldığımız projelerimiz elimizden gitti. Bunu sizlerin hepsi yani tüm Ardahanlılar Çıldırlılar bilmektedir.
Sizler Gümrük Atrepollerinin Çıldır’a konulacak projesinin nerelere gittiği hesabını neden sormuyorsunuz?
Bu Gümrük Antrpolleri Yaklaşık 50 Milyon Dolarlık bir yatırımdı. Bu yatırım Çıldır’a konulsaydı kaç kişi buradan ekmek yiyecekti? Biz bunların hesabını yaparak, bu projenin Çıldır’a konması için çalıştık. Ama ne yazık ki talihsiz dönemde elimizden gitti.’ dedi.

Seçimlere Bir Hafta
Yazar Fakir


Ardahan'da Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin


Facebook'ta Paylaş

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin
SİTEMİZE REKLAM VERMEK İÇİN;
0. 535 418 32 58 NOLU TELEFONUMUZU ARAYABİLİRSİNİZ..

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yazarlarımızı okuyor musunuz?

YAZIYORSAM SEBEBİ VAR
AK Parti Posof’a Ne Verdi?

Fakir Yılmaz Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşYeniden milletvekili olmak için çırpınan Orhan Atalay’ın Göle’de Kürtçe türkü söyleyip, Posof’ta ‘Tayyip Ardahan Havadis Erdoğan’ın adayıyım’ kazanması hayal olan 2. sıra adayı ‘Yunus Baydar Posoflu’ dediği bir süreçte benim de Posoflulara bir sorum olacak..
Atalay 4 Yıl boyunca Posof’a ne yaptı?
4 yıldır bozuk olan Posof yolunu mu yaptı?
Türkgözü Gümrük Kapısını mı çalıştırdı?
Ilgar’a tünel mi yaptı?
Posoflu bir kaç kişiyi işe mi koydu?
AK Parti HES’leri Posof’un kalbine yerleştirirken Posofluların derelerini kuruturken, Posof’un içinde geçen doğal gazı Posoflulara mı verdi?
Bilemiyorum ama göçün tüm hızıyla devam ettiği Posof’ta kalan bir kaç yaşlıya maaş vermekten öte AK Parti Posoflulara ne yapmış?
Yoksa Hastanesine doktormu verdi ki Posoflu AKP’ye oy versin..

**Yarım Oy Barajı Yıkacak..

Ardahan Havadis Türkiye Partisi olması gerektiğine dikkat çekildikten sonra tüm Türkiye halkları ile buluşan ve çoğu kadın olmak üzere her kesimden aday gösteren HDP’nin önüne konulan barajın yıkılması için birinci görevin Kürtlerin olduğunu öne süren Türklere ve kararsızlara sesleniyorum..
Eğer siz bu ülkenin önünü açmak, eğer siz, ‘bu ülkede ki Kürtlerle kardeşiz’ diyor ve gereğini yapmıyorsanız 2015 Genel Seçiminin tüm yükünü Kürtlere ve dünya da eşi benzeri olmayan %10 seçim barajını yıkmaya çalışan HDP’nin üzerine atamazsınız..
Çünkü yıkılmaya çalışılan %10 seçim barajını yıkmaya ne Kürtlerin, nede sağduyulu Türklerin, seçmenin gücü yetmez..
Bu nedenle; MHP’ye, CHP’ye, hatta AK Parti’ye verilen bir oy bir millet
ekili seçeceğini, ama %10 barajını yıkmak için verildiğinde 60-70 millet
vekili olacağını anlamak ve gereğini yapmak gerekir.
Çünkü yarım oyun barajı ancak yıkacağını her seçmen iyi bilinmelidir..

**Kürtler Meclis Dışında mı Kalacaksınız?

‘Siz bakmayın, Kürtler bağırır, çağırır ama kendilerine oy vermezler.. Yine gidip başka partiye oy Ardahan Havadis verirler.. Hatta satılırlar’ diyerek aşağılanan Kürtler sizi meclisin dışında mı kalacaksınız?
Evet, evet.. ‘Siz bakmayın, Kürtler bağırır, çağırır ama kendilerine oy vermezler.. Yine gidip başka partiye oy verirler.. Hata satılırlar’ siz Kürtlere diyorum..
‘Dağda değil, ovada siyaset yapın’ denilip, ovaya bırakılmayan Kürtler, Meclisin dışında bırakılmak istenen Kürtler size diyorum..
Siz hala bir başka yere oy vermeyi mi düşünüyorsunuz?
‘Kardeşiz’ deyip, meclise almak istemeyenlerin seçimden sonra başınıza gülüp, ‘Bak demiştik, Kürtler kendilerine oy vermez, bağırır, çağırır ama sandığa gidince oyu kendisine vermekten aciz kalırlar’ mı dedirteceksiniz?.
Bilmem ama Türkiye Partisi olun deyip, ama bu ülkenin partisini meclise sokmak istemeyenler ile Kürtler 7 Haziran da sandık başına gidiyorlar..
Bakalım.. Kürtler mi, onları meclise sokulmak istemeyenler mi kazanacak..

**Yarım Oy Barajı Yıkacak..

Türkiye Partisi olması gerektiğine dikkat çekildikten sonra tüm Türkiye halkları ile buluşan ve Ardahan Havadis çoğu kadın olmak üzere her kesimden aday gösteren HDP’nin önüne konulan barajın yıkılması için
birinci görevin Kürtlerin olduğunu öne süren Türklere ve kararsızlara sesleniyorum..
Eğer siz bu ülkenin önünü açmak, eğer siz, ‘bu ülkede ki Kürtlerle kardeşiz’ diyor ve gereğini yapmıyorsanız 2015 Genel Seçiminin tüm yükünü Kürtlere ve dünya da eşi benzeri olmayan %10 seçim barajını yıkmaya çalışan HDP’nin üzerine atamazsınız..
Çünkü yıkılmaya çalışılan %10 seçim barajını yıkmaya ne Kürtlerin, nede sağduyulu Türklerin, seçmenin gücü yetmez..
Bu nedenle; MHP’ye, CHP’ye, hatta AK Parti’ye verilen bir oy bir millet
ekili seçeceğini, ama %10 barajını yıkmak için verildiğinde 60-70 millet
vekili olacağını anlamak ve gereğini yapmak gerekir.
Çünkü yarım oyun barajı ancak yıkacağını her seçmen iyi bilinmelidir..

**Katli Vaciptir..

Ardahan Havadis Her söylediği kısa bir süre sonra çürütülen Başkan Recep Tayyip Erdoğan yine çok kızmış ve yine bir gazetecinin hemen, hemde casusluktan tutuklanması için bağımsız savcılığa şikayet etmiş.. İşte başkanın son açıklaması;
MİT TIR'LARI KONUSU, "BU HABERİ YAPAN KİŞİ BUNUN BEDELİNİ AĞIR ÖDER" Bu olay Bayırbucak Türkmenleri ile alakalı bir konu. İnsani yardım konusunda şuanda Bayırbucak Türkmenlerine yardım ediyorlar bu söylenmiştir. MİT'e yönelik atılan o iftiralar bir ajan bir casusluk faaliyetidir ve bu gazete de bunların arasına girmiştir. Bununla ilgili ben avukatlarıma talimatı verdim ve davayı anında açtım. Burada hakikaten samimi dürüst olan, onlara verdiğimiz eğitimi çok samimi olarak açıklarlar. Bu haberi yapan kişi bunun bedelini ağır ödeyecek öyle bırakmam onu.’ diyerek en son olarak Gazeteci Can Dündar’ı hedef gösteren başkanın başkanlığı 7 Haziran’da yapılacak olan seçimler ile resmen teyit edilirse Can Dündar ve içlerinde başımın da bir çok kişinin aynı gün başı kesilecek gibi..
0.535.418 32 58-fakiryilmaz323@hotmail.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?

KADINCA/Selmi Yılmaz
HDP Türkiye Partisidir..

Ardahan Haberi Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşPazar günü yapılacak olan genel seçimler öncesi yoğun bir tempo ile çalışan partiler ve adayları en çok Ardahan Haberi oyun almaya çalıştıklarını izlemeye, görmeye, yazmaya devam ediyoruz.
Bu seçimin iktidar partisi ile HDP arasında olduğunu herkesin kabul ettiği bir süreçte HDP’nin Türkiye partisi olma istemi de her geçen gün biraz daha kabul görüyor.
Ardahanlı seçmenin büyük bölümünün de HDP’nin Türkiye Partisi olacağına inandığını da gördüğümüz şu günlerde HDP’nin de bu yönde attığı adımlarda çok ama çok önemsenmelidir.
Dünyada ki tüm ülkeler de olmayan %10 barajını aşmak isteyen bunun içinde seçmenden gerekli desteği veren toplumun büyük kesimi HDP’yi Türkiye Partisi etme isteğini de açıkça görüyoruz.
Bu nedenledir ki; AK Parti’ye, CHP’ye, MHP’ye ve diğer partilere oy verenlerde HDP’yi baraj üstüne çıkarma isteği en doruktadır..
İşte seçimlere çok kısa bir süre kaldığı şu günlerde ülkenin partisi olmak isteyen HDP’ye her duyarlı seçmen destek vermelidir diye düşünüyoruz.
Haydi o zaman bu ülkenin güzel geleceği için AK Parti, CHP, MHP ve HDP’nin olduğu bir meclis için hep el ele verelim..
Verelim ki güzel günler ülkenin olsun..

**Saffet Kaya Partisi..

Ardahan Haberi Kısa bir süre kalan genel seçimler öncesi yoğun bir tempo ile çalışan adayların başında gelen Ardahan Bağımsız Milletvekili Adayı Saffet Kaya mevcut partilerin adayları ile değil, partilerin genel merkezi ile yarışıyor desek inanın..
Çünkü adeta bir parti kurup, seçim çalışmalarını yürüten Saffet Kaya’nın Ardahan’da ki seçim tahminlerini de alt üst ettiğini, bu nedenle biz dahil kimsenin seçim sonucunu tahmin etmekte bir hayli zorlandığını da belirtmekte fayda var..
Evet, 8 Haziran yani bu hafta sonu yapılacak olan genel seçimlere Ardahan bağımsız Milletvekili Adayı Saffet Kaya Ardahan’da ki siyasi dengeleri alt üst etmiş durumda..
Çünkü Kaya’nın başta Ardahan merkezde olmak üzere Göle’de, Hanak’ta, Damal’da, Posof’ta ve Çıldır’da büyük bir çıkış yakaladığı ve bu çıkış ile rakipleri olan partilerinde hesaplarını alt üst ettiğini belirten Ardahan’da ki seçim uzmanları Saffet Kaya’nın 4. kez milletvekili olma isteminin olağanüstü bir istem olduğunu belirtmekteler.
Saffet Kaya Partisinin 8 Haziran da ne yapacağı ve Ardahan’da ki seçimlerin sonucunu da belirleyecek isim olduğunu kabul etmek gerekir..
Kısacası; Ardahan’da seçimi belirleyecek olan isim ve parti Saffet Kaya Partisi.
Durun bakalım bir kaç gün kaldı..

**Ardahan’da son durum..

Ardahan Haberi Kentin genel nabzını tutmaya çalıştığımız şu günlerde seçim yoğunluğu içinde bir çok habere konu sorunu ya rutin, yada hiç görmeden geçtiğimizin farkındayız..
Gerçi sadece bizim değil, tüm ülkenin birinci gündemi seçim olduğunu bilsekte siyasi ve idarecilerinde başta bozuk yollar olmak üzere kent genelinde yaşanan sorunları ötelediğini ve her şeyi seçime endekslediğini de görmüyor değiliz..
Evet gündem seçim..
Gündem Ardahan’ın yeni iki milletvekilinin kim olacağı..
İki milletvekilinin birini AK Parti’mi?
Yoksa CHP’mi?
Belki de HDP’nin olacağının hesaplayıp durduğumuz şu günler de 4. kez milletvekili olabileceği ileri sürülen Saffet Kaya’nın yoğun bir şekilde tartışılmaya devam ediyor..
HDP’nin yaklaşık 3 aydır önde olduğu ama bu öndeliği sandığa taşıyıp, taşıyamayacağı da çok tartışılan Ardahan’da AK Parti’nin ülke genelinde olduğu gibi Ardahan’da kan kayıp ettiği, CHP’nin ise AK Parti’den daha zorda olduğu buna neden olan ise Saffet Kaya’nın alacağı oyların olduğunu da görmekte, izlemekteyiz..
Evet Ardahan’da MHP’nin alacağı oyları da unutmadan sonucu bizler değil, 7 Haziran’da ki sandık ortaya koyacak gibi..

**Ne oldu yoruldunuz mu?

Seçimlere son bir kaç gün kaldığı şu günlerde başta iktidar partisi AK Parti olmak üzere, CHP, HDP, MHP, Bağımsız Aday, ve diğer partilerde yorgunluk belirtileri görülmeye başladı.
Ardahan Haberi Adeta, ‘Bizden bu kadar artık ne olacaksa olsun’ denilerek yarışını şimdiden terk edildiğini gözlemlediğimiz geçtiğimiz hafta Saffet Kaya’nın çıkış yaparken, bu seçimlerin galibi olacağı şimdiden ileri sürülen partilerin ve adaylarının ortalıkta görülmedikleri, sorduğumuzda ise ‘Yok canım, çalışıyoruz, köylerdeyiz’ diyerek savunma yapıyorlar.
Ama gözle görülür bir yorgunluk yaşayan partiler ve adaylarının aylardır yaptıkları çalışmaların özellikle de adayları bir hayli hırpalandığı ve ‘Şu seçim bitse de, kurtulsak’ dediklerini his eder gibiyiz..
Ve en önemlisi gözden kaçan diğer bir önemli konu da partilerin ve adaylarının kendi başlarına miting yapma cesaretinde bulunamadıkları dikkatlerden kaçmıyor.
Evet, başta yeniden milletvekili seçilecek kadar oy alacağını ileri süren Saffet Kaya olmak üzere iktidarım, en güçlüyüm diyen AK Parti, AK Parti’nin en güçlü rakibiyim, yeniden milletvekili seçileceğiz’ diyen CHP ve diğerleri neden tek başlarına miting yapa
mazlar.. Sizce kendilerine güvenleri mi yok?


Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ARDAHAN'DAN EN SON HABERLER..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**ORHAN ATALAY'IN EŞİ NEREDE?
Genel seçimlere çok kısa bir sürenin kaldığı şu günlerde partiler ve adayları yoğun bir tempo ile çalışırken, bazı partilerde yaşanan huzursuzluklarda gün yüzüne çıkmaya başladı.

**Seçimin Kaderini Kadınlar Belirleyecek..

Genel seçimler öncesi son viraja giren partiler ve adayları kadın seçmeni etkilemek için başta partilerinin kadın kollarını olmak üzere tüm argümanlarını harekete geçirdiler.

**KADINLAR EŞLERİNİ DİNLEMEYECEK KORKUSU!

70 Binin üzerinde seçmeni bulunan Ardahan’ın kadın seçmeninin erkeklerden daha fazla olduğunu tespit eden partiler son haftada kadın seçmene yönelik çalışmalar başlattılar.
Partilerin yanı sıra erkek seçmeninde kadınların kendilerini dinlemeyeceğinden korktuğu görülen Ardahan’da kadın seçmenin erkekleri dinlemediği de ileri sürülüyor.

**BAYDAR'IN EŞİ SAHADA, ATALAY'IN EŞİ ANKARA'DA..

Yaklaşan genel seçimler öncesi kadınların kullanacağı oyları etkilemeye çalışan partiler ve adayları kadın kollarınıda harekete geçirdiği görülürken, kadın oylarını kendisinde sayan AK Parti'nin adayı Orhan Atalay'ın eşi ve çocuklarının ortalıkta gözükmezlerken, aynı partinin 2. sıra adayı Veteriner Hekim Yunus Baydar'ın eşinin yanı sıra CHP Adayı Ensar Öğüt'ün, Ardahan Bağımsız Milletvekili Saffet Kaya'nın, HDP'nin Doktor Adayı Taşkın Aktaş'ın eşinin eşlerinin seçimi kazanması için büyük bir çaba harcadığı dikkatlerden kaçmıyor.

**ÖĞÜT, “İKTİDAR HAZIRLIĞI YAPIYORUZ”

CHP Ardahan milletvekili ve Milletvekili Adayı Ensar Öğüt, diğer aday hukukçu Sezgin Kaya, İl başkanı Fevzi Uygur, Yönetim kurulu üyeleri ve partililerle birlikte Ardahan merkez esnafını kapı kapı gezip onları dinlediler.
Her zamanki gibi esnafların yoğun ilgisi ile karşılanan Öğüt ve beraberindekiler, uğramadığı esnaf bırakmazken, bir taraftan esnafın sıkıntılarını dinlediler bir taraftan da CHP iktidarında gerek Ardahan için gerekse esnaflar için yapılacak hizmetleri ve önlemleri anlattılar.
Çok sayıda proje hazırlığı içinde olduklarını ve Ardahan için yeni bir dönemi açacaklarını dile getiren Ensar Öğüt, CHP iktidarında Esnaf ve sanatkarlara faizsiz kredi kolaylığı sağlanacağını, 40 dereceye kadar ağır kış ve iklim koşullarında siftah yapmadan dükkan kapatan esnafımıza vergi kolaylıklarının sağlanacağını söyledi.
Ardahan’ın geçim kaynağı olan hayvancılığın gelişmesi için çiftçilerin borcunun silinmesi, kredi kolaylığı sağlanması ve aile işletmeciliğinin gelişmesi için köylerdeki ev ve ahırların yeniden yapılarak modern hale getirilmesi…
Öğüt, iktidarlarında yapılacak ilk işlerden birinin Ardahan’a Hava Limanın yapılması olacağını, bunun da uluslararası bir Hava Limanına dönüştürüleceğini de ifade eden Öğüt, Ardahan’ın geçim kaynağı olan hayvancılığın gelişmesi için çiftçilerin ve borcunun silineceğini, kredi kolaylığı sağlanacağını, köylerdeki ev ve ahırların yeniden yapılarak modern hale getirileceğini de vurguladı.
Genç nüfusu Ardahan'da tutmak için KİT ve Özel Sektör tarafından üretim tesislerinin açılacağını, gençlere iş bulunacağını da dile getiren Öğüt, ithal hayvan ve ithal et getirilip, köylü ve çiftçiye darbe vurulmayacağını, çiftçiye destek ve teşvik program ve projeler uygulanacağını söyledi.
Öğüt ve beraberindekiler esnafların isteklerini de not aldılar. Esnaflar pahalılıktan, vatandaşta para olmamasından ve iş yapamamaktan şikayetçi oldukları görüldü. Öğüt, seçim sonrası yine ziyarete geleceklerini vurguladı.

**BELEDİYE BAŞKANI KÖKSOY: 2 ALSAK İYİ OLACAK AMA BİR ZOR ALACAĞIZ GİBİ..

7 Haziran'da yapılacak olan genel seçimlere çok kısa bir süre kalırken partiler ve adayları da iyiden iyiye gerilmeye başladı.
AK Parti, CHP, HDP, MHP ve Bağımsız Milletvekili Adayı Saffet Kaya'nın kıran kırana bir seçim yarışı içinde oldukları görülen Ardahan'da milletvekili olduğu süre boyunca seçmenin telefonlarına çıkmamakla eleştirilen, kendi ilçesini Ardahan'a bağlayan kara yolu gibi köy yollarını yaptıramadığıyla suçlanan AK Parti Ardahan Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay'ın kan kaybı yaşamaya devam ederken, en güçlü rakipleri olan CHP Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt, HDP Ardahan Milletvekili Adayı Dr. Taşkın Aktaş ve Ardahan Bağımsız Milletvekili Adayı Saffet Kaya ile MHP Adayı Bülent Ulutaş mevcut oylarını yükseltme derdine düşmüşler.

**BAYDAR RAHATSIZ!..

Yaklaşan genel seçimler öncesi bir hayli zorda olan AK Part'nin Ardahan Belediye Başkanı Faruk Köksoy özel bir sohbette, 'Bana soracak olursanız hizmet için AK Parti Ardahan'da iki milletvekilinide almalı, ama gelin görün ki biri bile zor alacağız' dediği öğrenilirken, AK Parti 2. Sıra Adayı Veteriner Hekim Yunus Baydar'ın başta AK parti İlçe Başkanınından olmak üzere AK Parti'nin İl ve İlçe yönetimlerinden beklediği çalışmayı görmediği ve buna çok kızdığı bilgileri alındı.

**CHP'DE GÖSTERMELİK BİRLİKTELİK Mİ?

AK Parti'nin ülke genelinde olduğu gibi Ardahan'da da kan kaybı yaşadığı görüldüğü şu günlerde özellikle merkezde görülmeyen CHP'de bir toparlamanın olduğu ama bu toparlamanın ne kadar ciddi olduğu yönünde şüphelerin olduğu görülmekte.
Başta Mete Özdemir ve Serhat Aslangörür gibi CHP'liler olmak üzere bir çok isimin küskünlüğü bir kenara bırakıp, Öğüt ile birlikte görülüp, esnaf ziyaretine çıktığı görülen Ardahan'da bu manzaranın ne kadar ciddi, ne kadar göstermelik olduğu 7 Haziran akşamı sandıklarda çıkacak oylar iel görülecek gibi.

**HOÇ/FED KENDİSİNİ GÖSTERİP, GİTTİ..

AK Parti'nin vatandaş ve seçmenle diyalog kuramadığıyla eleştirilen Orhan Atalay'ı 2. kez 1. sıra adayı göstermesi, CHP'nin Ensar Öğüt'ü 4. kez aday etmesi nedeniyle eski oyları alamayacağı konuşulan Ardahan'da seçimlere kısa bir süre kalmasına karşın en iddialı parti olarak gösterilen Halkların Demokratik Partisinin bu iddiasını seçim sandığına götürüp, oya çevirip, çevermeyeceğinin yoğun bir şekilde tartışılmaktadır.
Başta Hoçvan ve Göle'de alacağı oylara Hanak ve Damal'da gelecek oyları ekleyip, Posof ve Çıldır oyları ile bir milletvekili çıkarmayı hedefleyen HDP'nin İl ve İlçe Teşkilatlarının olağanüstü çabası diğer partilerin teşkilatları tarafından da takdirle karşılandığı görülürken, HDP'nin CHP gibi Ardahan dışından yeterli desteği göremediği dikkatlerden kaçmıyor.
Son olarak Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu eski Başkanı ve HDP İstanbul Milletekili Adayı Turgut Öker, İstanbul Sultangazi Cem Evi Başkanı Zeynel Odabaş, Damallı HDP Ardahan Millvetekili Aday Adayı Güven Kokart'ın Ardahan'a gelerek seçim çalışmalarına katıldığı HDP'nin başta İstanbul'da bulunan Hoç/Fed'den olmak üzere bu partiye yakın siyasilerden gerekli desteği görmediği dikkatlerden kaçmazken, Hoç/Fed Başkanı ve bir kaç yöneticisinin HDP eş Başkanı Figen Yüksekdağ'ın ziyaretinde Ardahan'a gelip, görünüp ortadan kayıp oldukları görüldü.

**Demokrat Parti İl Başkanından, Genel Başkanına Yaylım Ateşi..

Milliyetçi Hareket Partisinin Ardahan'da taban olarak saydığı 5 bin ila 6 bin oyunu bu seçimde 10 binin üzerine çıkarmayı hedeflediği ancak yetersiz bir seçim çalışması dolaysıyla kamuoyuna 'MHP bir milletvekili alacak' dedirtemediği gözlenen Ardahan'da adayları saha da görülmeyen Demokrat Parti İl Başkanı Kutluhan Aktaş kendisine ait facebokk sayfasında DP Genel Başkanı Gültekin Uysal'a ateş püskürttüğü görüldü.
'DEMOKRAT PARTİSİ KURUÇUSU VE LİDERİ ,ADNAN MENDERES PARTİNİ ŞEBEKELER VE HIRSIZLAR İÇİNİ BOŞALTIYORLAR.FORMAT ÜZERİNDEN ADAYLAR KOYMUŞLAR BİTİRMEK İÇİN ELLERİNDEN GELENİ YAPIYORLAR SEÇİM ATMOSFERİNDE TATİL YAPIYORLAR .YALAN YANLIŞ ADAYLARLA YANLIŞ BÖLGELERDE GÖSTERMELİK İŞLERLE BU PARTİYİ BU COÇUK HİÇ BİR YERE TAŞIYAMAZ ,GÜLTEKİN UYSALLA OLAÇAK BİR İŞ DEYİL .70 YAŞ ÜZERİ İNSANLARLA PARTİYİ DİBE VURMUŞLAR.' diyerek, 'Bu partiyi bu çocuk bir yere taşıyamaz' genel başkanını yeterli görmediğini kamuoyuna ilan etti.

**HERKES SEÇİLMİŞ, ANKARA'DA EV BAKTIRIYOR!

10 Bin oyu zorladığı görülen MHP'lilerin '17 bin oy alacağız' dediği, ülke genelinde olduğu gibi Ardahan'da puan kayıp eden AK Parti'nin geçen seçimden daha çok oy alacağını iddia ettiği, CHP'lilerin 'En rahat biziz, ikiyi çıkaracağı' dediği, Saffet Kaya'nın yeniden milletvekili olacağını belirttiği görülen şu günlerde Ardahanlılar, 'bazı adayların 7 Haziran'dan önce kendisini milletvekili görüp, şimdiden Ankara'da ev baktırıyor' diyerek adayları gülümseyerek izlediği de görülmekte.

**DSP'DE UMUTLU..

HDP, AK Parti, CHP, MHP ve Bağımsız Aday Saffet Kaya kadar yoğun bir tempo ile çalışan partilerin arasında başta gelen diğer bir partide Demokratik Sol Parti ve adayı Mali Müşair Ömer Türkoğlu'da bir hayli umutlu olması dikkatlerden kaçmıyor.
DSP gibi Vatan Partisinin de yoğun bir şekilde yürüttüğü seçim çalışmalarının devam ettiği Ardahan'da son bir haftadır gözle görülür bir çıkış yapan Ardahan eski Milletvekili Saffet Kaya'nın sağda çıkışını devam ettiği, HDP'nin ise iki aydır 'HDP Ardahan'da birinci' imajını sürdürdüğü de görülmeye devam ediyor.

**KAÇAN ALEVİ OYLARI TENCERE/TABAKLA TOPLANMAK İSTENİYOR?

Öte yandan özellikle CHP'nin kuzey kazaları ve yıllarca oyunu alıp, bir şey vermediği Alevilerin HDP'ye gideceği ileri sürülen oyları için atağa geçtiği, bu atağın başında gelen ise İstanbul Bakırköy Belediyesince bölgede bulunan Cem Evlerine dağıtılan tencere, tabak dağıtımı olduğu dikkatlerden kaçmıyor.
Damallı İstanbul Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu'nun Alevi oylarını etkilemek için harekete geçip, elinde bulundurduğu belediyenin imkanları ile Damal e Hanak'ta ki Cem Evlerinin ihtiyaçları olan tencere, tabak, sandalye, masalar getirip, dağıttığı, bununla yetinmeyip, bölge muhtarları ile bir araya gelip, toplantı yapacağı öğrenildi.
Tüm bunlara karşı her seçimde oylarını alıp, unutulan Alevilerin yöneldikleri HDP'den az geçmedikleri de alınan diğer haberler arasında oldu.

**Seni Baydar’da Kurtaramayacak! Bitişin Fotoğrafı!

Seçim çalışmaları için gittiği köylerde sıkça eleştirilen AK Partili Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay köylülerin tepkisine dayanamayan başını iki elinin arasına alıp, kara kara düşünmesi dikkat çekti..
‘Kazı çalınan beni arıyor’ diyerek seçmenin telefonlarına cevap vermediğiyle eleştiren AK Partinin profesör milletvekili Orhan Atalay bir hayli zorda.
7 Haziran’da yapılacak olan Genel Seçimleri dolaysıyla seçim çalışmaları için gittiği köylerde seçmenin eleştirilerine dayanamayan AK Parti Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay gelen eleştiriler karşısında ne yapacağını şaşırmış durumda.
Partisinin ülke genelinde oy kaybının daha fazlasının gittiği Ardahan köylerinde de yaşadığına şahit olan Atalay’ın en çok eleştirildiği yönü, bozuk köy yolları, telefonlara cevap vermemesi olurken, Atalay’ın başta Hanak ilçesinde olmak üzere Ardahan kuzey kazaları olan Çıldır, Damal ve Posof’ta yoğun bir şekilde eleştirildiği dikkatlerden kaçmıyor.

**GÖLE’DE DE DURUM FARKLI DEĞİL..

Geçtiğimi seçimlerde aldığı oyun yarısını alamayacağı konuşulan Orhan Atalay’ın kuzey kazalarında aldığı tepkilerin aynısını Ardahan merkezde ve Göle’de de aldığı görülürken, AK Patinin en çok oy kaybının Göle’de olacağı da öne sürülüyor.

**SAFFET KAYA ATALAY’DAN DAHA ÇOK OY ALACAK..

Kısa bir süre kalan genel seçimler öncesi olağanüstü bir oy kaybı yaşadığı görülen AK Partinin oylarının büyük bölümünün Ardahan Bağımsız Milletvekili Saffet Kaya’ya ve HDP’ye yöneldiği gözle görülürken, 2. Sıra Adayı Yunus Baydar’ı ikna etmek için ‘2’yi alacağı’ diye Atalay’ın kendi durumunun tehlikede olduğu da ileri sürülen iddialar arasında görülmektedir.

**AK PARTİ’DE Kİ EMANET OYLAR PARTİLERİNE GELDİ..

Öte yandan 3 dönemdir AK Parti’ye verilen oyların büyük bölümünün partilerine geri döndüğü bu partilerin başında gelenlerin MHP ve HDP olduğu dikkatlerden kaçmıyor.

**İMAMLAR O... CEMAAT NE YAPAR

****Dağ'da Siyasi Piknik..
Genel seçimlere kısa bir süre kaldığı şu günlerde son kozlarını ortaya koyan partilerden olan iktidar partisi AK Parti Yanlızçam Uğurludağ Kayak Tesislerinde cami imamları ile bir araya geldi. Ülke genelinde olduğu gibi Ardahan'da da zor da olduğu görülen iktidar partisi AK Parti ve Milletvekili Adaylarının cami imamlarından yardım istedikleri ileri sürülüyor..

**CAMİLER AK PARTİ'NİN, CEM EVLERİ CHP'NİN Mİ?

Seçimler öncesi tüm argümanlarını ortaya koyan partilerin başında gelen AK Parti'nin iktidarın gücünü kullanıp, camiler dalih tüm kamu dairelerini siyasi alana çevirdiği dikkat çekerken, CHP'nin de Cem Evlerinin eksiklerini tamamlayarak yıllardır oyunu alıp, bir şey vermediği Alevileri iknaya çalıştığı görülmektedir.

**MHP VE HDP EN DİRENÇLİ PARTİ..

Bu seçimlere bağımsız milletvekili olarak katılan Saffet Kaya'nın son bir hafadır çıkışta olduğu gözlenen Ardahan'da en dirençli partilerin Milliyetçi Hareket Partisi ile Halkların Demokrat Partisi'nin olduğu görülmektedir.
MHP'nin üç dönemdir AK Parti'ye emanet olarak verdiği oyları bu seçimde alacağı tartışılan Ardahan'da 10 bini geçip, rakiplerini zorladığı görülürken seçimlere bir hafta kalmasına karşın haline 'HDP Arahan'da 1. Parti' dedirtmeye devan eden HDP'nin Ardahan'da seçimlere asılan en dirençli parti olarak değerlendirilmekte.

**TÜRK VE TEPKİ OYLARI SAFFET KAYA'YA!.

AK Parti'nin 4 yıl boyunca halkın telefonlarına cevap vermemesi, 'Ya kazı çalınan beni arıyor' diyerek sorunlarla ilgilenmemesi ardından yeniden istenen adam olan Ardahan Bağımsız Milletvekili Adayı Saffet Kaya'nın başta Posof'ta olmak üzere Ardahan İl genelinde yükselişe geçtiği dikkat çekerken Saffet Kaya'nın Ardahan'da ki seçimleri belirleyecek isim olmaya devam ediyor.

**AK Parti'nin Filmi Bitti!.. THE END! (Son)

Resmiyette bakan olmayan, ama fiiliyatta bakan olan içişleri bakanı Efkan Ala ile Hayati Yazıcı'nın seçim çalışmaları ,için geldiği Ardahan'da ilgi görmeyince al acele Göle'ye gittiler. Göle'de de çarşıda ilgi görmedikleri için daha filim gösterimine başlamayan sinema da bir toplantıya katılan Efkan Ala'yı dinlemeye gelenler yeni sinemanın koltuklarını dolduramadılar.

**ARDAHAN'DA EL VERMEK İSTEMEYENLER DÜKKANLARI KAPATII!

Ülke genelinde olduğu gibi Ardahan'da da oy kaybına uğradığı gözle görülen AK Partinin iki kurmayı Ardahan'daydılar.
AK Parti'nin iki bakanını Ardahan'a getirerek, seçim çalışmalarına katan Ardahan AK Parti bakanların gelişinde 50-60 kişi toplayamadıkları dikkat çekerken, Ardahan'a gelip, esnaf ziyaretine çıkan bakanlarla merhabalaşmak istemeyen esnafın iş yerlerini kapattıkları dikkatlerden kaçmazken, bazı esnafların da bakanlara el uzatmadıkları görüldü.

**HDP'nin Göle'de Hedefi 7 Bin!

Ardahan Merkez de 25 Bin 177, Göle'de 19 bin 386 Bin, Çıldır'da 7 Bin 607, Posof'ta 6 Bin 639 ve Damal'da 4 Bin 698 oyun bulunduğu Ardahan'da AK Parti'nin en güçlü rakibi olan HDP'nin Göle'de en az 7 bin oyu alarak Ardahan genelinde alacağı diğer oylar ile en az bir milletvekili çıkarmayı hedefliyor.
Göle'de olduğu gibi Ardahan merkezde ve diğer ilçelerde olağanüstü bir oy kaybına uğrayan AK Parti'nin Göle Sinamasında yanlız kaldığı gibi il genelinde de yanlız kalmasının diğer bir nedeni de 7 Haziran Genel Seçimlerine Ardahan Bağımsız Milletvekili Saffet Kaya olmakta.

Kaya'nın bir parti kadar oy alabileceği tahminleri gerçekleşirse AK Parti Ardahan'da seçimi 4. parti olarak kalabileceği de ileri sürülmektedir.

**MHP 10 Bini Geçti..

HDP ve Saffet Kaya'nın alacağı oylarla büyük bir oy kaybına uğrayan AK Parti'nin diğer güçlü bir rakibide, Çıldır ve Posof'ta başta olmak üzere Ardahan merkezde aldığı oylarla 10 bini zorlaydığı ileri sürülen MHP olduğu görülüyor.
MHP'lilerin MHP'ye oy vermesi halinde MHP'nin Ardahan'da en çok oyu alan partiler arasında yer alacağını belirten MHP Ardahan Milletvekili Adayı Bülent Ulutaş 7 Haziran'da Ardahan'da kazanacak olan partini MHP olacağını belirterek, seçmen ziyaretlerine devam ettiği görülüyor.

*Ulutaş, MHP Dengeleri Değiştirdi..

Genel seçimler öncesi çalışmalarına devam eden partilerin başında gelen Milliyetçi Hareket Partisi Milletvekili Adayı Bülent Ulutaş MHP'lileri MHP'ye oy vermeye davet etti..
Milliyetçi Harekât Partisi Ardahan Milletvekili adayı Bülent Ulutaş, MHP'nin Ardahan'da siyasi dengeleri değiştirdiğini söyledi.
MHP Ardahan Milletvekili adayı Bülent Ulutaş, seçim süreciyle ilgili açıklamalarda bulundu. Ulutaş, 7 Haziran seçimlerine 10 Gün kaldı, Ardahan'da dengeler değişti ve MHP Ardahan'da dengeleri değiştirdi dedi.
Ulutaş, Milliyetçi Hareket Partisinin Ardahan'da şu anda başa güreştiğini iddia ederek, ''Yaptığımız çalışmalarda esnafından köylüsüne gördüğümüz ilgi gerçekten çok iyi ve olumlu tepkiler alıyoruz. MHP şu anda başa güreşiyor ve hiç ummadığımız yerlerden oy alacağız. Biz seçim sürecinde seçmenlerimize kendimizi anlatıyoruz ve bugüne kadar seçilen Saffet Kaya, Ensar Öğüt ve Orhan Atalay'ın ne yaptıkları belli. CHP Milletvekili Ensar Öğüt ve AKP Milletvekili Orhan Atalay'a seçmenden büyük tepki var ve bu tepkinin çoğunluğu MHP'ye yönelmiş durumda. İnsanlar yalnızca seçimi düşünmüyorlar, ayrıca ülkenin geleceğini de düşünüyorlar. Ülkenin geleceği için halkımızın Milliyetçi Hareket Partisine oy vereceğini düşünüyorum. MHP'ye büyük bir kayma var? Posof'da, Çıldır'da ve Ardahan'ın içinden alacağımız oy herkesi şaşırtacak.'' Şeklinde konuştu.
Ardahan'da paraya dayalı siyasetin terk edilmesi gerektiğini söyleyen Ulutaş, ''Ardahan'da çirkin siyaseti bırakalım, para'ya dayalı siyaseti bırakalım. İnsanları satın almaya çalışıyorlar, insanımıza para teklif ediyorlar. AKP'nin burada yaptığı siyasette şudur, memurları ve muhtarları tehdit ediyorlar. Muhtarlara hizmet vermeyiz diye tehdit ediyorlar? Bugüne kadar Ardahan'da hangi köye hizmet gitmiş ki bundan sonra bu hizmeti verecekler.'' dedi.
Ardahan'da CHP, AKP ve bağımsız adayın MHP'ye saldırdığını söyleyen Ulutaş, ''Ardahan'da CHP, AKP ve bağımsız aday da MHP'ye saldırmaya başladı. Sebebi ise, Milliyetçi Hareket Partisinin yükselişini gördüler. Biz Ardahan'da birinci parti olacağız, onun içinde Ardahan'dan ve Ardahanlıdan oy istiyorum. Çocukların geleceği için, gençlerin geleceği için, huzurlu bir kent için, huzurlu ilçeler için ben Ardahan'dan oy istiyorum Biz teröre de karşıyız, huzursuzluğa da karşıyız ve onun için Ardahan'dan oy istiyoruz. '' şeklinde konuştu.

Ardahan Haberleri **AK PARTİ KURMAYI ARDAHAN’ DAYDI..

Genel seçim çalışmaları kapsamında Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayatı Yazıcı, Eski İçişleri Bakanı ve Erzurum AK Parti Milletvekili adayı Efkan Ala, Ardahan milletvekili Adayları Orhan Atalay, Yunus Baydar, Belediye Başkanı Faruk Köksoy, İl Başkanı Yusuf Demirci ve çok sayıda Partililer, Seçim çalışmaları kapsamında Ardahan Şehir merkezinde esnafları ziyaret ettiler.
Ziyaret sonrası Basına açıklama yapan,Eski İçişleri Bakanı ve Erzurum AK Parti Milletvekili adayı Efkan Ala: Vatandaşlarımızla seçim değerlendirmesi yaptık ve onları ziyaret ettik, bir arada olduk. Hem Ülkemizin geldiği noktayı hem de hedeflerimizi bir araya getirip tartıştık, konuştuk. Seçim atmosferi, gayet güzel bir ortam var. İnsanlar önümüzdeki dönemin daha iyi olacağına inançlarını yinelediler. Bunu istikrara olan güvenini ortaya koyuyorlar. İstikrarın Türkiye’ye kazandırdıklarını çok iyi biliyoruz, yaşıyoruz. Şimdi burada Üniversitemiz var, 5 bine yakın öğrencimiz var, bölünmüş yollarımız, potansiyel hayvancılık bunu daha da geliştireceğiz, geliştirmek için bütünleşmiş bir sistem oluşturacağız, havza bazında çalışmalar yapıyoruz. Türkiye’nin hedefleriyle Ardahan’ın hedeflerini buluşturup yolumuza devam ediyoruz,dedi.

Ardahan Haberleri **Ardahan'ı Soyan Hırsızlar Yakalandı..

**VAN'DAN GELMİŞLER..

Ardahan'da yaşanan hırsızlıklar üzerine harekete geçen Ardahan İl Emniyet Müdürlüğü Asayis Büro Ekipleri Van'dan gelip, Ardahan'ı soyan hırsızları yakaladı.
Van'dan gelip, Ardahan ve Göle'de 2 evi, 2 iş yerini ve 3 aracı soyan hırsızların başta an'da olmak zere bir yerde hırsızlık yaptıkları da belirlendi.
İthal hırsızları kısa sürede yakalayan Asayiş Büro ekiplerinin başarısı Ardahanlılara rahat bir nefes aldırırken Adliyeye çıkarılan hırsızların çıkarıldıkları mahkemece tutuklanıp, Ardahan Kapalı Ceza Evine konuldukları da öğrenildi.
Son günlerde yaşanan hırsızlıklara son noktayı Ardahan İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Bürosu ekipleri koydu..


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Kayıp ettiklerini anlayınca
ERDOĞAN'A SIĞINDILAR!

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**KAYIP EDİYORUZ, GEL KURTAR BİZİ..

Alınan bilgilere göre Kars'a gelen Cumhurbaşkanına giden Ardahan AK Parti teşkilatlarının ısrarı üzerine seçime bir gün kala Ardahan'a gelecek olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için hazırlıklar başladı.

**Nereyi açacak?

Cumartesi günü Ardahan'da olacağı öğrenilen Erdoğan'ın Ardahan'da hangi açılışı yapacağı merakla beklenirken, AK Parti İl Teşkilatı ve Valiliğin Cumhurbaşkanının açacağı yatırımları sırlamak için çalışma başlattığı bilgileri de alındı.

**GAZETECİYİ BİZZAT ŞİKAYET ETTİ!..

Ardahan'a gelme hazırlığı yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Can Dündar hakkında, genel yayın yönetmeni olduğu Cumhuriyet gazetesinde geçen yıl Hatay ve Adana'da, MİT'e ait yardım tırlarının durdurulmasıyla ilgili, "gerçeğe aykırı bazı görüntü ve bilgiye yer verdiği" gerekçesiyle bireysel suç duyurusunda bulundu.
Haberi ekleme saati: 17.55-02 Haziran 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Adaylar oy, Seçmen su derdinde!

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşYıllardır başta içme suyu olmak üzere bir çok sorununun çözümünü bekleyen Ardahanlı vatandaşlar bugünlerde köylerine gelen siyasi parti ve adaylarına ateş püskürüyorlar.
Başta iktidar partisi milletvekili Orhan Atalay’ın ilçesine bağlı köylerde olmak üzere bir çok köyde hala içme suyu sorunu yaşayan Ardahanlı köylüler su ihtiyaçlarını eşeklerin sırtında karşılıyorlar.
2015 Yılının 6. ayına giren Türkiye’de hala 1920 manzaralarının yaşandığının göstergesi olan bu manzaranın ne zaman biteceğini soran Ardahanlı köylüler kendilerinden oy isteyen siyasilere merkeplerin sırtına attıkları su bidonlarını göstererek, ‘hani verdiğiniz sözler?’! diyerek tepkilerini ortaya koymaktalar.
Haberi ekleme saati: 21.17-01 Haziran 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ARDAHAN'DAN EN SON HABERLER..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**Elektrikleri seçime kadar kesmeyin..

Genel seçimler öncesi devletin ve belediyelerin imkânlarından yararlanıp seçim çalışması yaptığı ileri sürülen iktidar partisinin Aras Edaş elektrik işlerine seçimlere kadar elektrikleri kesmeyin emri verdiği ileri sürüldü.

Ardahan Haberleri **Dondurma sezonu başladı..

Havaların yavaş yavaş ısınmaya başladığı Ardahan da dondurma sezonu da başladı.
Başta çocuklar olmak üzere büyüklerinde zevkle tükettiği dondurma üretimine başlayan pastahane ve kafelerin yanı sıra gıda maddesi yapan iş yerlerinin de dondurma satışına başladığı gözlendi.

Ardahan Haberleri **Küçük Gelin Sayısında Artış!

Okulların kapanmasına kısa bir süre kaldığı şu günlerde küçük gelin sayısında artış olduğu gözlendi. Alınan bilgilere göre son bir ay içinde birçok kız öğrencinin evlenmek amacıyla kaçırılıp okullarından alındığı ileri sürülürken ailelerin ve yetkililerin bu konuda gerekli tedbirleri alması isteniyor.
Başta Göle'de olmak üzere Ardahan merkezde ve ilçelerde evlenmek amacıyla kaçan 'Küçük Gelinler' sayının 30’a ulaştığı öğrenildi.

Ardahan Haberleri **Esrar Eroin aspirin gibi satılıyor..

Türkiye genelinde 10 yaşa kadar indiği söylenen esrar ve eroinin Ardahan’da da tüketiminin arttığı öne sürülüyor.
Alınan bilgilere göre adeta en kolay bulunan ilaç olarak gösterilen aspirin gibi elden ele dolaştığı iddia edilen esrar ve eroinin özellikle gençler arasında büyük rağbet gördüğü ve bunu fırsat bilen satıcılarında Ardahan da cirit attığı öne sürülmektedir.

Ardahan Haberleri **Ardahan da kalp krizi geçirmeyin..

Sağlık camiasında devrim yaptığını ileri süren ancak göle devlet hastanesini beş yıldır bitiremeyen iktidar, doktor gönderdiği Ardahan Devlet Hastanesine tıbbi malzeme almıyor.
Tırnağı kırılanın Kars ya da Erzurum’a sevk edildiği Ardahan Devlet Hastanesinde anjiyo makinesinin olmadığı bu nedenle anında müdahale edilmesi gereken kalp krizi vak'alarında hayatlarını kaybedenlerin sayısında artış olduğu ileri sürülüyor.
Anjiyo cihazı gibi birçok tıbbi cihazında olmadığı Ardahan Devlet Hastanesinde Doktor sıkıntısının da olduğu alınan bilgiler arasında.

Ardahan Haberleri **Osman Kamacı Amcasını kaybetti..

Öte yandan İstanbul Kadıköy'de bulunan İmza Pastanesinin sahibi Ardahanlı iş adamı Osman Kamacının amcası olan Ziya Kamacı(87) hayata gözlerini yumdu.
Alınan bilgilere göre uzun süredir tedavi gördüğü hastanede hayatına göz yuman Ziya Kamacı, köyü olan Meşedibi (Morofka) ‘da defnedildiği öğrenildi.

Ardahan Haberleri **CHP’de yine istifa..

Milletvekili adaylarının belirlenmesi sırasında iki il başkanı değiştiren ve birçok yöneticisi istifa eden CHP’de yeni bir istifa daha yaşandı.
Alınan bilgilere göre CHP merkez ilçe sekreteri Turan Sural’ın seçimlere on gün kala partisinden ve görevinden istifa ettiği öğrenildi.

Ardahan Haberleri **Saadet Partisi Miting Yapamadı..

7 Haziranda yapılacak olan genel seçimler öncesi son kozlarını oynayan siyasi partilerden olan Saadet Partisi Ardahan mitingini yapamadı.
Alınan bilgilere göre geçtiğimiz gün Göle de çok az bir katılımla miting yapan Saadet Partisi Ardahan’da da miting yapmak için başvuruda bulunduğu ama kendisine verilen alanı beğenmediği için miting yapmaktan vazgeçtiği öğrenildi.
Alınan bilgilere göre CHP, Ak Parti ve HDP’nin miting yaptığı alanda yer isteyen Saadet Partisine PTT önü değil Ardahan şehir stadyumu yanı verilince mitingin iptal edildiği bilgisi alındı.

Ardahan Haberleri **Kurdelesini Kestiği Hayvan Pazarının Açılışını Eleştirdi..

Saadet Partisi Ardahan Milletvekili adayı Hakan Çapan, Ak Parti hükumeti döneminde Atatürk Mahallesinde yaptırılan Entegre Hayvan Pazarı'nın seçime kısa süre önce açılmasına tepki gösterdi. Geçtiğimiz gün açılışına katılarak kurdelesini kesen Hakan Çapan yaptığı açıklamada; ''Ey Milletvekilliğinin M'sinden anlamayan talihsiz popülist Prof. Ardahan'a bir darbe daha vurdun. Sebebi ise; hiçbir şeyden anlamıyor olmandır. Dün kurdelesini kestiğin Ardahan Canlı Hayvan Pazarı'nın yer tespiti tam bir skandal. Cahillik işte böyle bir şey, o konumun cezası ve faturası Ardahan'a çok pahalıya patlayacak. 5 yıldır inşası devam ettiği söylenen bu hayvan pazarı seçime sadece 13 kala mı açılır? İnsan biraz dürüst olur dürüst! İnşa ettirdiğiniz o Canlı Hayvan Pazarını kaç paraya mal ettiniz? Kurdeleyi kesmeden önce neden açıklamadın?' diyerek sert tepkilerini dile getirdi.

Ardahan Haberleri **Turgut Öker'den Alevilere Çağrı..

HDP Ardahan'daki seçim çalışmaları ise Hanak ve Damal ilçelerinde esnaf ve köy ziyaretleriyle sürdü. HDP Ardahan Milletvekili Adayları Arzu Moco ve Taşkın Aktaş'a ziyaretlerinde Avrupa Alevi Konfederasyon Başkanı ve HDP İstanbul Milletvekili Adayı Turgut Öker de eşlik etti.

CHP'li Damal Belediye Başkanının da bulunduğu heyetle birlikte gidilen Burmadere, Dereköy, Otağlı, Tepeköy, Seyitören, Yukarı Gündeş, Fayatlı, İncedere ve Koyunpınar köylerinde, köy sakinlerinin ilgisi ile karşılaşan adaylar, burada yaptıkları konuşmalarda HDP'nin Türkiye'ye yüzyılda gelen bir şans olduğunu vurguladı.

**'HDP barajı geçerse Türkiye'de herkes mutlu olacak'

Öker, yaptığı konuşmalarında Alevi canların artık HDP ile bir olması gerektiğini dile getirdi. AKP ve CHP politikalarının miadını doldurduğunu ifade eden Öker, "AKP, Yezid'ini alaşağı edecek tek parti HDP'dir. CHP'nin oyunu 5 nokta arttırması Türkiye'nin kaderini değiştirmeyecek, ama HDP barajı geçerse Türkiye'de herkes mutlu olacak" dedi. Yıllardır Avrupa'da Aleviler için mücadele verdiğini ve HDP ile halk iktidarının kurulacağının altını çizen Öker, "Aleviler olarak bizi yok sayan zihniyet siyasettir. Madımak'ı yakanlar, zorunlu din derslerini uygulayan, Berkin Elvan'ı öldürenler de siyaset. Onun için artık Alevilerin siyasette kendi temsiliyetleri olmalıdır" diye konuştu.
Milletvekili adaylardan Arzu Moco da konuşmasında Pir Sultanların, Hallacı Mansurların, Nesimiler ile aynı yolda yürümekten onur duyduğunu dile getirerek, "Bir Alevi değilim ancak başta Aleviler olarak bütün halkların özgürlüğü için mücadele eden bir kızınız olarak kabul edin" ifadelerini kullandı.
Damal ve Hanak ilçelerinin, Alevi kimliğinden ötürü geliştirilmediği üzerinde duran Taşkın Aktaş ise "Biz ezilenleriz, birlikte olursak, demokratik çoğunluk olursak başarırız" dedi.
Haberi ekleme saati: 21.11-01 Haziran 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

LEYLA ZANA
ARDAHAN'A GELİYOR..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşHafta sonu yapılacak olan genel seçimler öncesi son kozlarını ortaya koymaya hazırlanan partilerden Halkların Demokrasi Partisi Diyarbakır HDP Milletvekili Leyla Zana ile seçim çalışmalarına son verecek.
HDP Diyarbakır Milletvekili ve Ağrı Milletvekili Adayımız Leyla Zana'nın Ardahan ziyaretinde partisinin seçim çalışmalarına destek amaçlı 5 Haziran Cuma günü sırasıyla Göle, Hoçvan ve Ardahan'ı ziyaret edeceği öğrenildi.

**Atalay Cuma Günü Altın Vuruşu Yapacak!..

HDP'nin yaklaşık 4 aydır sürdürdüğü seçim çalışmalarını Ardahan'ı ziyaret edecek olan Leyla Zana ile sonlandırmayı hedeflediği Ardahan'da AK Parti'nin de Göle'de yapacağı mitingle seçi çalışmalarını sonlandıracağı bilgisi alındı.
Başta, Göle'de olmak üzere Ardahan genelinde bir hayli zorda olduğu öğrenilen Orhan Atalay'ın Altın Vuruşu yaparak Göle'de kayıp ettiği oyları geri almaya çalışacak.

**Ardahan Üniversitesinde Kavga..

Ardahan Üniversitesinde iki grup öğrenci arasında yaşanan kavgada bazı öğrenciler yaralandı.
Alınan bilgilere göre Ardahan Üniversitesi kampüsünde bir grup öğrenci diğer bir grup öğrencilere hakarette bulunması üzerine kavga çıktı.
Taş ve sopaların kullanıldığı saldırı nedeniyle kampüse polisler girdi. Saldırıda 4 öğrenci yaralanırken, saldırgan gruptan da yaralıların olduğu öğrenildi. Yaralılar okula gelen ambulansla hastaneye götürüldü.
Haberi ekleme saati: 21.06-01 Haziran 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

AK PARTİ DE KESENİN AĞZINI AÇTI..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşKısa bir süre kalan genel seçimler öncesi yoğun bir tempo ile çalışan partiler ve adayları kesenin ağzını açtı. Diğer parti ver adayları gibi iktidar partisi AK Partinin de kesenin ağzını açtığı görülürken, partiye gerek genel merkezden, gerek ise başka hesaplardan 400 bin TL.'nin üzerinde para geldiği ileri sürülüyor.

**Eli arkada oy istedi..

Dün partilileriyle birlikte Ardahan esnafını ziyaret eden Orhan Atalay’ın ‘Sorunların hepsini çözmüş edasıyla’ rahat tavırtları dikkatlerden kaçmadı.

**PARTİNİN İKİ HESABIMI VAR!

Para geldiği ileri sürülen AK Partinin bu parayı iki hesaba ayırdığı bu hesaplardan birinin İl yönetiminde görev alan birinin hesabına, diğerinin ise partini hesabına geldiği de iddia edildi.
Haberi ekleme saati: 20.58-01 Haziran 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

HİZMET GETİREN
VEKİLİN YOLU HİZMETTEN YOKSUN!

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşBu yol AK Parti Milletvekilinin ilçesi olan Göle-Ardahan kara yolu!
AK Parti Milletvekilinin ilçesi olan Göle 4 yıldır yol sorunu yaşıyor.Göle-Ardahan Karayolu 4 yıldır bitirilmiyor. Yılan hikayesine dönen 45 Km’lik yolda çalışmalar bu yılda başlamadı ve şimdi yama işi başladı.''Birileri(Konuşur) eleştirir,AK Partililer(yapar) söver'' bu haberle birlikte ortaya çıkacak gibi.Umarız bu haberi okuyanlar başını önüne eğip,nereye gidiyoruz diye düşünmeye başlar.Ardahan-Göle yolunun direkt Erzurum'a bağlı bir yol olduğunu da hatırlatmamız lazım.Bazı Gazetelerde Savcıları göreve çağırmış bakalım sonuç ne olacak.
Bir türlü bitmek bilmeyen Ardahan Göle kara yolu vatandaşı canından bezdirdi. Yapımına 3 yıl önce başlanan Ardahan Göle arası bölünmüş yol çalışmaları bir türlü bitmek bilmiyor. Yapımına üç yıl önce başlanan Ardahan Göle arası bölünmüş yol çalışmasına nazar mı değdi bilinmez ama işi alan yüklenici firma işin daha başında iflas ederek çalışmaları yarım bırakmak zorunda kaldı. Hal böyle olunca da yol yarım yamalak stabile bir şekilde kaldı.
Vatandaşın isyanı ve şikayetleri üzerine geçtiğimiz sonbaharda geçici bir asfalt atılsa da yazın gelmesiyle birlikte yol bozulup köstebek yuvasına döndü. 45km'lik yolu bir saate yakın bir zamanda gitmek zorunda kalan sürücülerin tepkisi çığ gibi yükselerek artmaya devam edince yaklaşan genel seçimlerle iktidar partisi AKP yetkilileri zor durumda kalıp yola yama çalışması başlattılar.
Bölünmüş yol çalışmasının olmadığı yola yama atarak durumu kurtarmaya çalışan yetkililere vatandaşın tepkileri de giderek artmaya devam ediyor. Ne zaman biteceği belli olmayan Göle Devlet Hastanesi inşaatı gibi, Ardahan Göle arası bölünmüş yol çalışmasının da bir türlü bitirilememesi ve ihaleyi alan yüklenici firmaların iflas etmesi akıllarda çeşitli soru işaretlerini de beraberinde getirdi. İşi alan firmalar işin ehlini değildi yoksa yetersiz miydiler. Eğer bu firmalar yetersiz ve işin ehli olmayan firmalardaysa bu işler neden bu firmalara ihale edildi ihale komisyonu üyeleri bu işleri nasıl bu firmalara verdiler.

**Vatandaşın suçu ne?.

Vatandaş tepkisini dile getirerek zaten zor bir coğrafyada yaşıyoruz altı ay kışın kar altında hayat mücadelesi veriyoruz bir de devlet bizim yaşam standartlarımızı bu kadar düşürünce göç kaçınılmaz oluyor” diyerek memleketten göç etme bahanesini haklı gerekçelere dayandırıyor.
Haberi ekleme saati: 20.57-01 Haziran 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com

Sayfa 8 - 214 < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 > >>
Köşe Yazarları
Copyright © 2003 - 2008 Ardahan kuzeyanadolugazetesi.com
Tel: 0478 - 211 43 31 - 211 45 00
Adres: İnönü Cad. No:50 Ardahan