Ana Sayfa · Forum · Linkler · Resim Galerisi
Ana Menu
Ana Sayfa
Makaleler
Forum
İrtibat
Linkler
Arama
Ziyaretçi Defteri

ÜYELİK HİZMETLERİ

ÜYE KAYIT
ŞİFREMİ UNUTTUM

Sitenize Ekleyin
Resim Galerisi
Telefonlar
Konuk Yazarlar

ARŞİVLERİMİZ
2003 YILI
2004 YILI
2005-2006 YILI
Ulusal Haberler
Misafir
Kullanıcı Adı

Şifre

Beni HatırlaKayıp Şifre ?
Site Durumu
Kayıtlı Üyeler : 12997
Misafirler : 46
En Yeni Üyemiz : sanane757000

Kayıtlı Üye :
Fakir 13 Gün Gelmedi
abdullahank 51 Gün Gelmedi
Orhan-Bahcivan 140 Gün Gelmedi
CEVAT COSKUN 145 Gün Gelmedi
atlantis 166 Gün Gelmedi
baris dursun 166 Gün Gelmedi
yilmaz akinci 175 Gün Gelmedi
adacala 176 Gün Gelmedi
admin 178 Gün Gelmedi
yilmaz_akinci 179 Gün Gelmedi
Forum Başlıklari
En Yeni Başlık
Ardahan Köyleri ve İ...
hoçvanın genel iradesi
Sitemizi Dostlarınız...
Bize ulaşın..
Haber Arşivimiz
Ardahan Görüntüleri
Ardahan Fotoğrafları
Kürdistan Komşunuz O...
KORKAKLARA MEYDAN OK...
Teşvik Ardahan’a Uğr...
Ardahan da Devlet mi...
İMRALI’DAKİ GÖ...
Ardahan ARDAHAN
APE FEZO’NUN A...
O benim Babam..
En Yoğun Başlıklar
YALÇIN TAŞTAN HAK... [51]
TRT bölücülük mü ... [35]
KAFATASÇILAR-ARD... [34]
COCUK ÖLDÜRMEYİ K... [30]
YAZARLARIMIZIN YO... [28]
YAZICIOĞLU'NU KAY... [24]
DTP'li vekillerde... [21]
Ardahan TV [19]
kürde fırsat verm... [18]
ANADİLİMİZ KÜRTÇE... [18]
23 NISAN IRKCI C... [17]
UGAR TÜRKLRI [16]
Bim Marketlerine ... [16]
KÜRT SORUNU DEĞİL... [15]
ARDAHAN LI OLMAKT... [15]
HİT
reklam
Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş Pinterest'te Fakir adlı kullanıcının profilini ziyaret edin.

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

<
Ardahan Haberlerine Hoş Geldiniz..
Yazar Fakir


Ardahan'da Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin


Facebook'ta Paylaş

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin
SİTEMİZE REKLAM VERMEK İÇİN;
0. 535 418 32 58 NOLU TELEFONUMUZU ARAYABİLİRSİNİZ..

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yazarlarımızı okuyor musunuz?

YAZIYORSAM SEBEBİ VAR
Suçlu yollar ve yapmayanlar..

Fakir Yılmaz Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşSon bir haftadır ard arda yaşanan trafik kazaları sonucu ikisi çocuk olmak üzere toplam 9 insanın ölümüne 20 kişiye yakın insanın yaralanmasına neden olan trafik kazaları ile yasa boğulan Ardahan’da ard arda kaldırılan cenazeler Ardahan Haber için düzenlenen törenlerin başını, o bozuk yollarda ölen insanların hayatlarından sorumlu siyasiler çekiyor..
Damal’da meydana gelen ve bir traktörün devrilip, bir kişinin yaralanması ile başlayıp, Göle’de 13 yaşında ki bir kızın ölümü ile devam eden trafik kazalarına neden olan birinci neden bozuk yollar olurken, bu yolların yapılmasından sorumlu olan siyasiler cenazelerde timsah göz yaşı döküyorlar..
46 yaşına gelen benim, ‘25 yıldır neden bitirilmiyor’ diyerek, en az 20 bin defa yazdığım Bilbilan yaylası yolu, yani Ardahan-Ardanuç yolunu yaptırmayanlar bugün yaklaşan genel seçimler öncesi bir oy için yalandan cenazeler gidip, başı tutan siyasilerdir..
Son olarak Ardahan-Kars yolu üzerinde meydana gelen ve biri benim akrabam olan 6 Hoçvanlının ölümüne neden olan yine yıllardır bir türlü bölünüp, bitirilemeyen Ardahan- Kars yoludur..
Evet, son 9 gün içinde 10 insanın hayatına neden olan yollar ve bu yolları yıllardır yıllardır yaptırmayanlar suçludur..
Ardahan’ın içinde ki yolları gibi ilçe ve köylerinin yolları da bozuk..
Ardahan’ı diğer şehirlere bağlayan yolar bozuk..
Ardahan’ı Kafkaslara bağlayan yollar bozuk..
Ve bu yollarda bulunan çukurlardan kaçanlar ölmeye devam ediyor..
Bu yolları yaptırmaktan sorum olanlar ise bu yollara ölenlerin cenazelerinde saf başını alıp, timsah göz yaşlarını döken siyasilerdir..

**Ardahan’da Seçim..

4 Yıl boyunca toplumun içine çıkmayan birinin yine oy istediği bir seçime doğru giderken Ardahan’ın iki milletvekilinin kim olacağı yönünde tartışmaların devam ettiği Ardahan’da son duruma baktığımız da bu seçimde bağımsız aday olan Saffet Kaya’nın diğer aday ve partilerden daha azimli olduğunu görüyoruz..
Şu an, yani seçimlere 26 gün kalırken hala birinci parti olduğu ileri sürülen, konuşulan, tartışılan HDP’nin adaylarınında Kaya’da aşağı kalmadığını gördüğümüz Ardahan Haber 4 Yıl boyunca milletin telefonlarına çıkmayan, dayısı danışmanı ile sorunları çözmekte aciz kalan AK Parti’nin 1. sıra adayının Göle’de dışarı çıkamadığını da gördüğümüz şu günlerde hiç bir umudu yokken Atalay’ın ikinci kez milletvekili olması için çabalayan Yunus Baydar’ın bi çare çırpınışları Saadet Partisinin adayının alacağı oyları geçmeyeceğini de gördüğümüz Ardahan’da MHP Adayı Bülent Ulutaş’ın Posof’ta medet bekleyen AKP’nin şevkini iyiden iyiye kırdığını da görmekteyiz..
Öğüt’ün kadınlar gününde gelecek seçimlerde bir bayan aday sözünün CHP’de ki dağılmayı ve de sönmeyi toparlayamadığını da gördüğümüz Ardahan’da seçimin hala kapalı hava gibi olduğunu da söyleyelim..

**Cuntacı ölmüş..

Aslında bugünkü yazımı bizleri, en moralsiz anlarda güldürmeyi başaran sanatçılardan olan ve geçtiğimiz gün hayata göz yuman Zeki Alasya’ya ayıracaktım.
Ve onun insan sevgisinin yanı sıra tüm baskılara karşın, devrimci kişiliğine dem vuracaktım..
Ardahan Haber Ama benim Zeki Alasya ile kader arkadaşı Metin Akpınar’ın filmlerini zevkle izlediğim yıllarda, yani çocukluğumda bana ve aileme acılar yaşatan Cuntacı Kenan Evren’in de öldüğünü öğrenince Alasya ile ilgili sizi de gülümsetecek olan anılarımı bir an unuttum ve Evrenli yıllarda yaşadığım acılı günlerin anısına yenildim..
Çocuktum o dönem Karaoğlan denen Ecevit’in partisin de siyaset yapan babamın gözlerimin önünde hem de dipçiklerle götürülüşünü hatırladım Kırbayır’ı kayıp ettiren cuntacının öldüğünü duyunca..
Babamı alıp, Afyon süren anlayışın baş mimarı Orgeneral Kenan Evren’in ölürken general değil, bir er olarak öbür dünyaya yolcu edildiğini hatırlayınca biraz olsun nefes alsam da 12 Eylül de şu an Tugay Komutanın evinin bulunduğu yerin hemen önünde bulunan o taş bina da göz altına alınan babamın küçük camdan bana haykırışını hatırladım..
Tugay komutanının o evi, yani lojmanına giden yolun üzerine bulunan harabe geçici karakolu neden yıktırmadığını da merak ederken, hala üzerin de nöbet tutan asker gibi o zaman ki nöbetçinin babasına ulaşmak isteyen biz kardeşlere yönelttiği namluyu hatırlıyordum..
Ve cuntacı ölmüş haberini alırken, umursamayıp o acı günlerde bizleri gülümseten Zeki Alasya’ta rahmet diledim..

**Türkgözü Kapanacak..

Tüm ülke de olduğu gibi Ardahan’da da sonucu merak edilen, ‘7 Haziran Genel Seçimlerinin sonucunda hangi parti, hangi aday kazanacak’ diye bakıldığın da mevcut iktidarın oy kayıp edeceği artık iktidar yandaşlarınca da kabul edilmekte..
Ardahan Haber 2015 Genel Seçimlerinin bir koalisyonla sonuçlanıp, sonuçlanmayacağının da merakla tartışılırken bu seçimlerin Ardahan’a getirisi ve de götürüsünü de masaya yatırmak gerekir..
Çünkü 13 yıllık AK Parti iktidarın da Ardahan merkez, Posof, Çıldır ve Göle’de,‘İktidar olsun, hizmet gelsin’ diyerek bir değil Ardahan’da 2 kez, Göle’de 3 kez, Posof’ta bir kez AK Parti’ye oy verilmiş, ama o gelecek denilen ‘Hizmet’ in gelmediğini ben değil, bu yazıyı okuyanlar benden daha iyi biliyorlar..
Örnek mi?
DYP-SHP Döneminde açılan ANAP dönemine kadar motorin ticareti yapılan Posof’un Türkgözü (Badele) Gümrük kapısı AK Parti döneminde nasıl çalıştı, kaç kişi gelip, geçti, hangi ithalat, ihraccat yapıl dı? diye sorulsa bir AK partili çıkıp bu yönde çok iyi şeyler oldu diyebilir mi?
Bilmem ama 5 yıldır bitiremeyen Ardahan, Hanak, Damal ve Posof yolu gibi Türkgözü Gümrük kapısı da bitmiş ve hiç bir ticari çalışma olmamıştır..
Ve en kötüsü Çıldır Aktaş Gümrük Kapısını açmaya hazırlanan ve Posof Türkgözü Gümrük Kapısında ki çalışanları Aktaş’a çekecek olan AK Parti hükumeti Posof Türkgözü Gümrük Kapısını tamamen kapatacak gibi..

**Bülent Ulutaş..

Dün gazetemiz bürosunu ziyaret ederek, bizden de oy isteyen Milliyetçi Hareket Ardahan Haber Partisi Ardahan Milletvekili Adayı Bülent Ulutaş ve berberinde ki heyeti bir hayli iddialı olduklarını gördüm..
Biz basın mensupları dahil bir çok kişinin görmezden geldiği ileri sürülen MHP’nin 7 Haziran’da alacağı oylarla Ardahan’da en az bir milletvekili çıkaracağını iddia eden MHP Adayı Bülent Ulutaş ‘Her evden, her aileden bir oy istiyorum’ adlı kampanyasına başta samimim MHP’iler olmak üzere her Ardahanlının destek vermesini istiyordu.
AKP’nin Ardahan’da olduğu gibi ülke genelinde en çok oy kayıp eden parti olacağını da belirten MHP Ardahan Milletvekili Adayı Bülent Ulutaş AKP’nin seçim öncesi devletin tüm imkanlarını da kullanarak oluşturmaya çalıştığı ‘birinciyiz’ algısının 7 Haziran gecesi çöktüğünü hep birlikte göreceği derken, Ardahanlı MHP’lilerin MHP’li olduklarını unutmadan seçim çalışmalarına açık alanda destek vermesi gerektiğini de belirtiyordu..
Ulutaş’ın bura da kimlere mesaj verdiğini sanırım benim gibi MHP’li olup, MHP’de görünmek istemeyenler de anlıyordurlar..
Aynı sorunun HDP’de de olduğunu gören bir gazeteci olarak MHP Ardahan Milletvekili Adayı Bülent Ulutaş’ın verdiği mesajın algılanması halin de MHP’nin de, HDP’nin de Ardahan’da beklenmedik bir yükseklikte oy alacağına bende inanıyorum..
Çünkü dışarı da durup, ‘Biz kazanacağız’ demek en kolay yol..
0.535.418 32 58-fakiryilmaz323@hotmail.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?

KADINCA/Selmi Yılmaz
Koma Girenler..

Ardahan Haberi Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşBaşbakan’ın Ardahan’a gelişi sırasında bana ve eşime karşı uygulanan Akradite uygulaması ulusal basında tartışılmaya devam ediyor..
Onur belgesi olarak alıp, matbaamıza astığımız Akradite uygulaması en son olarak Kanaltürk’te gündeme gelirken, bizimle ilgili haberimizin Danıştay'da’da gazetecilere karşı uygulanan Akradite uygulamasıyla birlikte bir kez daha gündeme gelmesi bizim ne kadar işimizi doğru yaptığımızı bir kez daha ortaya koymuştur..
Bugün AKP yarın HDP yada MHP hangisi olursa olsun biz halkın sorunlarını, gerçekleri yazmaya, gündeme getirmeye devam edeceğiz.. Çünkü biz birilerinin borazanı değil, halkı gözü, dili ve kulağıyız..
Bu arada yereldekiler gibi ulusalda ki bazı gazete ve ajanslarda havuz medya gibi yaşananları görmezden gelmeye devam ettiğini de görmedik değil..
Başta Zaman Gazetesi olmak üzere CİHAN gibi diğer Ajansların bize karşı uygulanan Akraditeyi görmezden gelmesi DHA, AA ve diğerlerinden farkının olmadığını ortaya koydu..
Bize Akradite uygulanmasını görmezden gelip, o alana koymayanların bunların hepsini toplayıp, PTT’nin yanına kurdukları derme çatma bir alana koyması koyunların koma koyulmasından ne farkı vardı acaba, onuda merak etmiyor değilim..

**AK Partili Kadınlar,
Ardahanlı Kadınlara Ne Verdiler?

Her seçim dönemi boyunlarına taktıkları AK Partinin fularları ile kapı kapı dolaşıp, oy isteyen AK kadınlar bugünlerde yine saha da..
CHP’li, MHP'li, HDP’lie ve diğer partilerin kadın gruplarının nerede olduğunu da merak eden bir kadın olarak AK kadınların her seçimde kapılarına gittiği kadınlara ne verdiğini de merak etmiyor değilim..
Evet gerçekten bu AK kadınlar biz kadınlardan oy isterlerken biz Ardahanlı kadınlara ne verdiler?
Ardahan Haberi Kendi kızlarını, eniştelerini, çel çocuklarını işe koydurmaktan öte ne yaptılar?
Ve en önemlisi bu kapı kapı gezen AK kadınların hemen hepsi belediyelerden, valilik ve diğer kurumlardan geçici işçi adı altında hepsi ama hepsi maaş almıyorlar mı?
Hem de işe gitmeden bankamatik’ten maaşlarını çekmiyorlar mı?
Bilemiyorum ama bu AK kadınlara bir kadın çıkıp, ‘He güzelde bişr değil, iki değil, üç değil kaç kez oy verdiğiniz parti bize değil, hep size imkan sundu’ diyecek mi?
İnanmıyorum ama AK kadınlar yine sahnede hemde boyunlarına taktıkları AK Parti fularlarıyla..
Çünkü seçimim kazanmaları gerekir ki, gitmedikleri işlerde paralarını almaya devam etsinler..
Çel çocukları İş/Kur başta olmak üzere devletin imkanlarından faydalansınlar..
Çünkü AK kadınlar ne etse helaldir..

**Ardahan’da son durum..

Otuz gün kalan genel seçimler öncesi iyiden iyiye seçim gündemine kilitlenen Ardahan ve ülke gündemine baktığımız da Ardahan’da ki parti ve adaylarının yüksek Ardahan Haberi sesli seçim araçları ile, ülke de ise medya ve basın aracılığı ile seçmeni etkilemeye çalıştığını görüyoruz..
AK Parti adayının Göle’nin dışına çıkamadığı, CHP adayının seçim çalışmasını yarı kesip, Ankara’ya gittiğini, ikinci sıra adaylarının ortalıkta görünmediği Ardahan’da seçmenin de seçilmek isteyenlerle çokta ilgilenmediğini görmekteyiz..
MHP ve HDP adaylarının kendi seçim bölgeleri dışın da çalışmalarına ağırlık verdiğini, Bağımsız Aday Saffet Kaya’nın da gerek bizzat, gerek ise telefonla ulaştığı Ardahan seçmenin de oy isterken Kaya dahil, tüm adayların seçilmeleri halinde Ardahan’a hizmet konusun da neleri yapacakları konusunda bir vaatte bulunmadığı, bu konuda bir afiş, broşür bile bastıramadıklarını da görmekteyiz..
Her adayın 5 ila 10 bin bandında olduğunu da gördüğümüz Ardahan’da DSP, Vatan Partisi, SP’nin de arada bir sahaya çıkıp kayıp olduklarında da şahit olmaktayız..
Sonuç olarak, ‘kim kazanır?’ sorusunu soracağınızı bildiğim için ‘Ardahan’da son durumun hiçte net olmadığını’ söyleyeceğim..


Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ARDAHAN KARS YOLUNDA BÜYÜK KAZA..
7 ÖLÜ, 17 YARALI!..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**Ölü ve Yaralılar Var!.

Göle ve Ardahan'da meydana gelen ve 3 kişinin ölümü ardından bugün de Ardahan-Kars yolunda büyük bir trafik kazası meydana geldi.

*BİR ÇOK ÖLÜ VE YARALI VAR!..

Alınan ilk bilgilere göre biri Hoçvan Bayramoğlu köylü Koç ailesi fertlerini taşıyan 75 AC 980 plaklı Ardahan, diğeri ise 25 FR 520 plakalı Erzurum aracı olan iki taksinin kafa kafaya çarpışması sonucu meydana gelen trafik kazasın da 2 Bayan, 4 erkek ve bir çocuğunun toplam 7 kişinin hayatını kayıp ettiği, öte yandan kaza geçiren araçlara çarpmamak için Susuzlu öğrenciler taşıyan bir minibüsünde şarampole yuvarlandığı ve bir çok kişinin yaralandığı öğrenildi.
Ölenlerin isimleri şöyle; Eylem Şit, Emirhan Şit, Naciye Şit, Mikail Şit, Nejdet Koç, Hanife Koç ve Coşkun Koç

**BAĞDEŞENLİLER TOPRAĞA VERİLDİ..

Öte yandan geçtiğimiz gün Ardahan Bilbilian Yaylasından Ardahan Merkeze bağlı Bağdeşen (Kinzodamal) köyüne gelirken araçlarının şarampole yuvarlanması sonucu hayatlarını kayıp eden Öztürk Ağdaş ile Salih Bozkurt köyde düzenlenen cenaze töreni ardından toprağa verildi.
Haberi ekleme saat: 17.11-12 Mayıs 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

BİR TARAFTA DEVLET,
DİĞER TARAFTA SAFFET..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**ARDAHAN SİYASETİ DE EN SON DURUM.. Kısa bir zaman kalan genel seçimler öncesi aralıksız çalışan partiler ve adaylar gitmedik köy, dokunmadıkları insan bırakmıyorlar. Sol yakanın HDP, sağ tarafın Bağımsız Aday Saffet Kaya dediği Ardahan'da CHP ile AK Parti'nin işinin bir hayli zor gibi görünüyor..

**CHP KAN KAYIP EDİYOR,

AK PARTİ ARDAHAN'DA SEÇİMİ KAYIP EDECEK GİBİ..
7 Haziran'da yapılacak olan genel seçimler öncesi yoğun bir şekilde çalışan partiler ve adaylarının köy köy dolaştığı şu günlerde en çok konuşulan iki aday var.
HDP'nin Milletvekili Adayı Dr. Taşkın Aktaş'ın 2. sıra bayan Arzu Moco adayı ile il genelinde büyük bir ilgi ile karşılandığı görülen Ardahan'da önümüzde ki seçimler de bağımsız milletvekili adayı olan Saffet Kaya'ya da büyük ilgini görüldüğü dikkatlerden kaçmıyor.
CHP ve AK Parti'nin Milletvekili Adaylarının saha da görünmediği görülen Ardahan'da 2. sıra adaylarının hiç birisinin çalışmadığı da dikkat çekerken, bu adaylardan Yunus Baydar'ın çırpınışlarının da Orhan Atalay'ın kayıp ettiği puanları geri getirmeye yaranamıyor.
4 yıllık başarısız bir vekillik sergilediği ileri sürülen Atalay'ın Göle'de çıkamadığı dikkat çekiyor.
Solda, Dr. Taşkın Akaş'ın, sağda ise Saffet Kaya'nın en çok konuşulan milletvekili adayı oldukları da dikkatlerden kaçmayan Ardahan'da DSP'nin de atağa geçtiği ve ilk seçim gezisini Posof kökenli DSP Milletvekili Adayı olan Mali Müşavir Ömer Türkoğlu'nun memleketi olan Posof'a yaptığı görüldü.
Göle'de HDP, AK Parti, Saffet Kaya, Saadet Partisi, Ardahan merkez de Saffet Kaya, HDP, AK Parti, Çıldır'da CHP, MHP, AK Parti, HDP, Saffet Kaya, Hanak'ta CHP, HDP, Saffet Kaya, Damal'da CHP, HDP, Posof'ta AK Parti, MHP ve Saffet Kaya'nın konuşulduğu görülürken, düz Ardahan olarak bilinen alanda MHP, Saffet Kaya, AK Parti ve sepme olarakta HDP'nin adayı Dr. Taşkın Aktaş'ın konuşulduğu Ardahan'da 21 köyün bulunduğu Hoçvan'ın Göle'nin yarısı gibi tümünün HDP'ye kilitlendiği görülüyor.
Haberi ekleme saat: 20.29-10 Mayıs 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Mezar Eylemcileri
Beraat Ettiler..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşArdahan'ın Göle İlçesin de bulunan ve bittiğin de PKK'lıların mezarı olacağı ileri sürülen mezarın yıkımına karşı çıkan eylemcilerin tümü berat etti..
Ardahan'ın Göle İlçesine bağlı Senemoğlu köyü yakınlarında yaptırılan mezarlığın yıkımı sırasında eylem yapanların tümü beraat etti.
Alınan bilgilere göre geçtiğimiz yılın sonun da Ardahan Valiliği tarafından yıktırılan mezarlığın yıkımı esnasında eylem yapan 30 kişinin yapılan yargıla ardından beraat ettikleri öğrenildi.
Bilindiği gibi Ardahan’ın Göle ilçesine bağlı Senemoğlu köyünde, çatışmalarda öldürülen PKK ’lıların gömüldüğü, “Şehit Ahmet Güler Şehitliği” adı verilen mezarlık 11 Aralık 2014’te valilik tarafından yıkılmıştı.
Bu yıkımı protesto etmek üzere Demokratik Bölgeler Partisi İl Başkanlığı ve Ardahan Demokratik Yurtsever Öğrenci Derneği, Facebook üzerinden eylem çağrısı yapmıştı.
Adli kontrol kararıyla serbest bırakılan 20 kişiye; “silahlı örgüte üyelik, silahlı örgüt propagandası, kamu malına zarar, kamu görevlisine direnme ve 2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu’na muhalefet” iddiasıyla toplam 30 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açılmış, iddianamede, PKK’lıların gömüldüğü bölge için, “Sözde şehitlik” ifadesi kullanılırken, şüphelilerin “örgüt bütünlüğü ve eylem birliği içerisinde hareket ettikleri, eylemleri belli bir plan ve örgütün amaçların doğrultusunda gerçekleştirdikleri, şüphelilerin örgüt üyesi olduklarının değerlendirildiği” savunulmuş, Ardahan Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açılmıştı.
Haberi ekleme saat: 20.23-10 Mayıs 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Ardahan Üniversitesi
Rektörü Aşk Yaşıyor!..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşHer geçen gün büyüyen ve Kafkasya’da saygınlığını arttıran Ardahan Üniversitesinin aşkı olduğunu belirten ARÜ Rektörü, ‘Ardahan Üniversitesi Benim Aşkımdır’ dedi.

**KÜRTÇE EĞİTİM VERECEK..
Her geçen gün Ardahan’ın simgesi konumuna gelen Ardahan Üniversitesi’nin Kürtçe eğitim de vereceğini belirten Ardahan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Korkmaz bu yönde çalışmalarının deVam ettiğini açıkladı.

**KAMPÜS ALANI BİR SİMGE OLACAK..
Başta yeni fakülte binaları olmak üzere inşaatları devam eden öğrenci yurtlarıyla bölgenin simge yerleşim alanı olmaya aday olan Ardahan Üniversitesinin Kafkasya'nın güneşi olmaya aday olduğunu belirten Ardahan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Korkmaz bugün 4 bin öğrencisi, bine yakın çalışanı olan üniversitenin aşkı olduğunu söyledi.
Üniversitenin rektörlüğüne atandığı ilk günde bugüne yaşadıklarını ‘İşte benim aşkım’ adlı bir dosyada topladığını belirten Rektör Prof. Dr. Korkmaz, ‘bir gün bu dosyayı gören eşinin panik içinde ‘Kim bu aşkın?’ diyerek dosyayı açtığında karşısına Ardahan Üniversitesinin binaları, çalışmaların çıkınca mahcup olmuştu’ diyerek başında bulunduğu üniversiteye verdiği öneme dikkat çekti.

**Siyaset Üniversiteye Giremedi..
Başında bulunduğu üniversiteye siyaseti bulaştırmamak için büyük mücadele verdiğini de belirten Rektör Prof. Dr. Ramazan Korkmaz seçimlerle ilgili de ‘Umarım hayırlı bir sonuç çıkar’ dedi.
Haberi ekleme saat: 19.59-10 Mayıs 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

CHP: 1 - AKP: 0

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**HDP Bir, Saffet Bir
MİTİNG YARIŞINI CHP KAZANDI..

Bir gün ara ile Ardahan’a gelen CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ile Başbakan’ın mitinglerini değerlendiren Ardahanlılar, CHP’nin mitinginin gönüllülerden oluştuğunu, AKP’nin mitinginin ise ‘Hazır Kıta’ izleyicilerce doldurulduğunu belirterek, miting yarışını CHP’nin kazandığını belirttiler.

HAVAALANINI AĞZINA ALMADI!..

Dün Ardahan’a gelerek çoğu dışarıdan getirilmiş olan topluluğa seslenen AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ardahanlıların beklediği müjdeleri vermedi.
Helikopter ile Ardahan’a gelen, ama Ardahanlıların çok istediği Havaalnından bahsetmeyen Başbakan tüm imkanların seferber edildiği alandan coşku gelmeyince konuşmasını kısa keserek, Kars’a gitti.

**YAZ GAZETECİ
HDP Bir, Saffet Bir..

7 Haziran’da yapılacak olan genel seçimler öncesi kimin kazanacağı konusun da tahminlerde bulunan Ardahanlıların en çok konuştuğu siyasiler HDP adayı ile Bağımsız Milletvekili Saffet Kaya olması dikkatlerden kaçmıyor..
Haberi ekleme saat: 19.54-10 Mayıs 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Bilbülan Dönüşü 2 Ölü!..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**BACANAKLARIN ACI KADERİ!..

**Trafik Haftasında 3 Kaza, 3 Ölü!

Trafik canavarına dikkat çekmek için 2 ve 10 Mayıs günleri arasında düzenlenen Trafik Haftasın da yaşanan 3 kaza da birİ küçük kız çocuğu olmak üzere 3 kişi hayatını kayıp ederken, bir kişi de yaralandı.
Trafik haftasının ilk günün de Ardahan’ın Damal ilçesinde meydana gelen kaza da devrilen traktörün altında kalan bir kişi yaralanırken, bu kazanın hemen ikinci günün de yine Ardahan’ın Göle ilçesinde minibüsün çarptığı 13 yaşında ki Sıla Gültekin hayata doyamadan trafik canavarına kurban oldu.

**BİLBİLAN YAYLASINDA DÖREKEN
ŞARAMPOLE YUVARLANANAN BACANAKLARIN ACI KADERİ..

Trafiğe dikkat çekmek için düzenlenen Trafik Haftasında Ardahan’ın Damal ve Göle ilçelerinde yaşanan trafik kazalarının hemen akabinde dün akşam saatlerinde yaşanan 3. trafik kazasında 2 kişi öldü.
Alınan bilgilere göre dün akşam saatlerinde Bilbilan yaylasından Ardahan merkeze bağlı Bağdeşen (Kinzodamal) köyüne gelen Salih Bozkurt (33) ve Öztürk Ağdaş (34) isimli iki kişi virajı alamayan araçla birlikte uçuruma yuvarlandı.
Kaza sonucu ağır yaralanan ve aynı kız kardeşlerin eşleri olan bacanaklar oldukları öğrenilen Öztürk Ağdaş ve Salih Bozkurt'un ağır yaralı olarak kaldırıldıkları Ardahan Devlet Hastanesinde tüm müdahalelere karşın hayata göz yumdukları öğrenildi.

**Göle'de Yastaydı..

Öte yandan geçtiğimiz gün iki Göleli gencini kazada kaybeden, dün bir talihsiz kazada lise öğrencisi kızımızı toprağa verirken, İl genel meclis üyesi Yaşar Yıldırımın amcasını kaybeden Göle bu gün de Atalay ve Budak ailesin yeğeni Tombay Budağı toprağa verdi.CHP eski Milletvekili ve CHP Genel Saymanı İsmet Atalay'ın kız kardeşinin oğlu olan Tonbay Budak; Nijarya da otelde geçirdiği kalp kirizi sonucu yaşamını yitirmişti. Avrupa ve Afrika ülkelerinden Ardan ve serhat bölgemize gezi turlayan Tombay Budak; bugün halkın yoğun ilgisi ile toprağa verildi.CHP eski Millet vekili İsmet Atalay ve Sadrettin Atalay'ın da Ankara dan gelerek katıldığı cenaze töreninde acı bir hüznün genç yaşta zamansız giden Tombay Budak'ın toprağa verilmesi oldu.Halkın yoğun ilgi gösterdiği cenaze Okçu köyü mezarlığın da toprağa verildi.
Haberi ekleme saat: 19.54-10 Mayıs 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Orhan Atalay 4 Yıl İçin de Ne Yaptı?

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**Göle Orman İşletmesini Açtı mı? HAYIR!
**Tigem’i açtı mı? HAYIR!
**Göle Hastanesini Açtı mı? HAYIR!
**Göle-Ardahan Yolunu Bitirdi mi? HAYIR!
**4 Yıl Milletvekili Olduğu Sırada Telefonlara Cevap Verdi mi? HAYIR!
**Göle’nin Köy yollarını yaptı mı? HAYIR!

4 Yıllık Milletvekili görevi sırasın da ‘Ya kazı çalınan beni arıyor’ diyerek kendisini arayan vatandaşın telefonlarına çıkmamakla eleştirilen AK Parti Ardahan Milletvekili Prof.Dr. Orhan Atalay zor günler yaşıyor.
Seçim çalışmaları için gittiği köyler de adeta sorguya tutulan Atalay’ın vatandaşa cevap vermekten bir hayli zorlandığı dikkat çekerken, Atalay’ın yeniden seçilmesi halinde aynı tutum ve davranışı sergileyeceğini düşünen seçmen, ‘Atalay’a oy yok’ diyor.
Haberi ekleme saat: 21.12-09 Mayıs 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Fotoğraf Makinası Silah,
Kalemse Kurşun Değil!.

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**Gazeteci Fakir Yılmaz ve Selmi Yılmaz’a uygulanan Akredite uygulamasının AKP’nin bu ülkede yaşanan gerçekleri saklama çabası olduğunu belirten MHP Ardahan Milletvekili Adayı Bülent Ulutaş, ‘özgürlükleri getirdik diyerek böbürlenen AKP’nin diktatör zihniyetini basına uyguladığı baskıyla da ortaya koyduğunu söyledi.

Gün geçtikçe despotlaşan iktidarın gerçeklerin görülüp, yazılmasından rahatsz olduğunu ileri süren Milliyetçi Hareket Partisi Ardahan Milletvekili Adayı Bülent Ulutaş Ardahanlı Gazetecilerin fiyasko ile sonuçlanan AK Pati Mitinginin alanına sokulmamasını şiddetle kınadığını belirtti.
30 gün kalan seçimler öncesi çalışmalarına devam eden ve Ardahan’da olduğu gibi ülke genelinde seçimi kazanacak parti olacaklarına inandığını belirten MHP Ardahan Milletvekili Adayı Bülent Ulutaş gazetemizi ziyaret ederek geçmiş olsun dileğinde bulundu.
‘Fotoğraf makinasının silah, kalemin ise kurşun’ olmadığını AKP’nin anlaması e bilmesi gerektiğine dikkat çeken MHP Ardahan Milletvekili Adayı Bülent Ulutaş, gazetemiz sahibi Selmi Yılmaz ile aynı zaman da Ardahan Gazeteciler Cemiyeti Başkanı olan Gazeteci Fakir Yılmaz’a AKP mitinginde Akradite uygulamasını şiddetle kınadığını belirtti.
Beraberinde MHP Ardahan İl Başkanı Taşkın Polat, MHP eski İl Başkanı Levent Pehlivan, Ülkü Ocakları Ardahan İl Başkanı Ercan Ürker ve bir çok partili ile gazetemizi ziyaret eden ve özgür basının yanında olduklarını belirten MHP Ardahan Milletvekili Adayı Bülent Ulutaş 7 Haziran’da iktidarına son erilecek olan AKP’nin artık kendinden bile korktuğunu, çünkü AKP’nin gidiş gününün artık geldiğini kendilerinin de anladığını da belirtti.

**Adaylar Kaçtı mı?!

30 Gün kalan 2015 Genel Seçimleri öncesi seçim çalışmaları yürüten Milletvekili Adayları seçmenlerin para talepleri dolaysıyla sahadan geri çekildikleri ileri sürüldü.
Başta AK Parti ve CHP Adayların olmak üzere bir çok milletvekil adayının seçimlere kısa bir süre kalmasına karşın saha da görülmemesi, ‘Seçmen kendilerinden para istediği için sahada kaçıyorlar’ şeklinde yorumlanırken, adayların bazılarının da ‘Para ver sana oy vereceğim’ diyerek kendilerini baskı altına alan seçmenden bıktıklarını yakın çevrelerine anlattıkları ileri sürülüyor.
Haberi ekleme saat: 11.59-08 Mayıs 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

SAFFET KAYA SEÇİMİ ZORLUYOR..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**SAFFET KAYA: MİTİNGLERİ FİYASKOYLA SONUÇLANANLAR SUÇLU ARAMASINLAR..

AK Parti’nin dünkü mitinginin fiyasko ile sonuçlandığını belirten Ardahan Bağımsız Milletvekili Adayı Saffet Kaya ‘Gazeteciler arasında ayrım yapılıp, Akredite uygulaması yapanların bittiklerini ortaya koymuşturlar.’ dedi.
AK Parti’yi bitirenlerin, gazetecilere, halka, ‘niye bu kadar önlem aldınız?’ diyerek emniyete kızacaklarına kendilerine ve çevrelerine baksınlar. 4 yıldır beklenen ama beceriksizlilerini, yapmadıkları hizmetlerin hesaplarını versinler’ diyen Ardahan Bağımsız Milletvekili Adayı Saffet Kaya seçimlerde zaferle çıkacağını bir kez daha yeniledi.

**SAFFET KAYA: BAŞBAKANLIK VERSENİZ DE YOLUMDAN DÖNMEM..
7 Haziran 2015’te yapılacak Genel Seçimlerde Bağımsız olarak Ardahan Milletvekilliğine hazırlanan 23. Dönem Milletvekili Saffet Kaya, CHP Lideri Kılıçdaroğlu ve Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun ziyareti öncesi gazetecilere açıklamalarda bulundu.

**ARDAHAN’ÎN DA SAFFET KAYA'SI VAR..
İki liderin Ardahan ziyaretini değerlendiren Kaya: “Hiç ihtiyacımız yok bir anda Ardahan gündeme oldu. Ama bir şeyi unutuyorlar. Rize’nin Tayyip Erdoan’ı varsa Ardahan’ın da Saffet Kaya’sı var. Elazığlıların Mehmet Ağar’ı varsa Ardahanlıların Saffet Kayası var. Antalya’nın Deniz Baykal’ı varsa Ardahan’ın Saffet Kaya’sı var. Eğer burada birileri siyaset yapmak istiyorsa Saffet Kaya’nın icazetini almadan yapamazlar. Geçmişte bizler hangi partiden olurlarsa olunsunlar kimseyi ötekileştirmeden birlik içinde yürüttük.

**BU HALK GÜDÜLECEK BİR HALK DEĞİL..
Yine birlik olarak içinde olacağız. Oy versin vermesin hep birlikte olacağız ama artık bize oy vermeyen kalmayacak. Bu seçim diğer seçimler gibi değil, tarihi bir seçim, tepedekiler halkı kuzu gibi görüyorlar. Bu halk güdülecek bir halk değil. Şerefli bir halktır” ifadesini kullanarak sözlerini şöyle sürdürdü:

**AK PARTİ VE CHP SEÇİM MAĞLUP OLACAK..
“İstenmeyen adayları getirip halkın başına musallat edenler, bu halkın iradesi karşısında mağlup olacaklar. Bu sözüm Cumhuriyet Halk Partisi ve Ak Parti içindir. Eğer halk istemiyorsa, beni aday yapın demek onursuzca bir davranıştır. Halk bana karşı kaşlarını çatarsa, Saffet Kaya’yı milletvekili görmek istemiyoruz havası gelse bana hiçbir güç milletvekilliği yaptıramaz. Bağımsız aday olmamızın sebebi şudur, 2011 deki gibi son dakikayı bekleyip de yanlışlık olmasın dedik.

İKTİDARDAN, VERGİDEN VE MALİYEDEN KORKMUYORUM, ANLIM AÇIK
Bizler dik durduk, birileri iktidardan korkar bağımsız aday olmaz diyordular. Ama biz dedik ki, iktidar bizden korksun biz niye iktidardan korkacağız ki. İktidar olmak birilerinin başında boza pişirmek değildir. İktidar olmak adil olmaktır.

**İKTİDARI ADİL OLMAYA DAVET EDİYORUM..
Eşit davranmaktır, herkesi kucaklamaktır. Eğer bir yerde yangın varsa ona benzin dökmek değildir. Ona su dökmektir. İktidar olarak çalışanı, memuru korkutursanız, aşarım keserim derseniz, maliyeyi gönderirim derseniz, böyle bir anlayışsı kabul edebilmek mümkün değildir. İktidar herkesi kucaklayan, kerim devlet olmanın niteliklerini ortaya koymakla gelir.

**BU CAN BU BEDENDE OLDUĞU MÜDDETÇE SAFFET KAYA YOLUNA BAĞIMSIZ DEVAM EDECEKTİR..
Asılsız haberleri bir yerlere uçuruyorlar, astarı asaleti olmayan haberler, neymiş, son on beş gün kala, Saffet Kaya adaylıktan çekilecekmiş. Arkadaşlar bu can bu bedende olduğu sürece, Allah’tan başka hiçbir güç bu inandığımız hak yolunda bizi geri adım attıramaz. Biz siyasi hayatımızda Devletin bir liralık işiyle işimiz olmadı. Birileri gibi çilimizin çoğumuzun hakkını ailemizin hakkını buradakilerle paylaşmaktan şeref duyduk onur duyduk.

**SEÇİM KORKUSU BİRİLERİNE KABUS RÜYASI OLDU..
Birileri diyormuş ya seçimden sonra defterlerine el konulacakmış, çekilecekmiş, siz eğer bunu rüyanızda görüyorsanız kalkın bir abdest alın. Salâvatınızı getirin, ondan sonra konuşun.

**UYANIN KALKIN ABDEST ALIN, İKİ REKAT NAMAZ KILIN..
Biz hayatımızı tertemiz sayfalarla yaşadık, eğer birileri hodri meydan diyorsa, buyurun hodri meydan gelin görün. Birileri herhalde sanal âlemde rüya görüyor 2 – 0 yapacağız diyorlarmış. Söylediklerine kendileri de inanmıyorlar. 0 ile 0’in toplamı, sıfır olur.

**PARTİ BİNALARI BOŞ DURUYOR, HALK UMUDUNU KESTİ..
Göreceğiz az bir zaman kaldı. Hadi gidelim onların parti binalarına bugün Pazar, en az günümüz bizim bugün, eğer 3 – 5 kişiyi geçerse ben hiçbir şey bilmiyorum. Orda particilik bağıyla gelenler var. Burada gönülden bağlanarak gelen var. Bu farkı da kıyaslamak mümkün değil. Birileri buraya can koyuyor, gönül koyuyor, beden koyuyor. Diğerleri ise yönetimdedir diye 3-5 kişi gidiyor, sözüm ona siyaset yapıyor.
Biz geldik siyaset renklendi, hayat kazandı. Eğer biz olmasaydık bu şerefli halk kime oy verecekti. Çoğu da sandığa gitmeyerek oy kullanmayacaktı. Kaya’da parti purti yok, halk var. O nedenle partiden üstün olduğumuzdan halk diyor ki, size yapılan bu haksızlık, bu mağduriyeti gidermek bizim boynumuzun borcudur.
Ardahan halkının meclise bağımsız göndereceği vekil sayesinde tüm ülkenin gündemi de Ardahan olacaktır. Eğer seçilirsem hangi partiye geçer diye kafalarda sorular var. Saffet Kaya halkın istemediği hiçbir yere geçmez. Halk ne derse Kaya orda olacaktır.

**BANA BAŞBAKANLIK VERSENİZ DE YOLUMDAN DÖNMEM..
Birileri yüksek mevkilerde makam mevki gibi yer vermek istiyor, ben dedim ki asla ve asla bu bağımsızlık yolunda beni hiç kimse döndüremez. Bana başbakanlık verseler bile dönmem, pilavdan dönenin kaşığı kırılsın. Bunu listeyi yapmadan önce düşünecektiler. Birkaç gün önce anketörler araştırma yaptılar.

**ANKETLER ORTADA, SİZİ BAŞBAKANDA KURTARMAYACAK..
Saffet Kaya bağımsızdan %72 çıktı. Ak Parti %11, CHP %11 bu kadar dibe vurmuşlar. Şimdi elleri ayakları titriyor. Saffet Kaya’yı bağımsızdan nasıl çekeriz. Allah’tan başka kimsenin gücü yetmez ne bakanlık nede başbakanlık Saffet Kaya’yı bağımsızlık yolunda döndüremez.

**ARDAHAN TARİH YAZMAYA HAZIRLANIYOR..
Ardahan bir destan, bir tarih yazıyor. Kendi canına kendi evladına, kardeşine sahip çıkıyor. Sahip çıkarken de şeref meselesi haline getirmiş, bizde halkın iradesine sahip çıkmayı şeref meselesi haline getirdik, bu memleketin kaderini hiç kimsenin istismar etmesine izin vermeden yolumuza devam edeceğiz.
Genel başkanın, bir başbakanın Ardahan’a gelmesi bir şanstır. Hoş geldiler sefa getirdiler. Başbakan benim 20 yıllık dostum arkadaşım, gelirse mutlu oluruz, hatta Ardahan’a hizmet konusunda vaatte bulunursa çok mutlu oluruz. Ama şunu herkes bilsin ki elbet buraya 10-20 defa da gelseler de burada Saffet Kaya var”
Haberi ekleme saat: 11.57-08 Mayıs 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Samanlık Cami Satılık!..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşRecep Erçin / Özel Haber
ARDAHAN’da üzerinde cami bulunan bir arsa satılığa çıkarıldı. Ardahan Sulh Hukuk Mahkemesi’nin 28 Kasım 2014 tarihli kararına göre; Ardahan’ın Merkez Halilefendi Mahallesi’nde bulunan 409.50 metrekarelik arsanın tamamı, üzerindeki tek katlı kagir camiyle birlikte 52 bin 97 lira 50 kuruşa satılacak. 18 Nisan’da Basın İlan Kurumu tarafından yayımlanan ilana göre tarihi Müderris İbrahim Efendi Camisi’nin de bulunduğu arsa için ilk satış 29 Mayıs 2015’te Ardahan İcra Müdürlüğü Odası’nda gerçekleştirilecek.

**150 YILLIK TARİH..

İlana göre taşınmazın 7/8 payı Vakıflar Müdürlüğü’ne, 1/8 payı da bir şahsa ait. 138.58 metrekarelik alan üzerine kurulu, çatısız, 150 yıllık olduğu belirtilen tek katlı cami, yığma kagir bina sınıfında. Duvarları taş olan caminin üzeri ahşap ve toprak kaplı. Toplam arsa ve caminin satış değeri 52 bin 97 lira 50 kuruşken, sadece caminin bedeli ise 24 bin 251 lira 50 kuruş olarak belirlenmiş. Yüzde 75 yıpranmış olan cami kullanılamaz halde. Arsanın imar durumu ise 2 katlı yapıya uygun...
İCRALIK OLMUŞLAR
www.icraburada.com yetkililerinden edindiğimiz bilgiye göre, arsanın 8’de 1’lik hissesi Gülser Ç.’ye, kalan kısım Vakıflar Müdürlüğü’ne ait. İcra Müdürlüğü, Vakıflar Müdürlüğü’nün hisse sahibi olan ve Kocaeli’nde bulunan Gülser Ç.’ye hisse tutarını teklif ettiğini belirtiyor ancak hissedar hissesini satmıyor veya sessiz kalıyor. Bunun üzerine ortaklığın giderilmesi için Sulh Hukuk Mahkemesi’ne izale-i şüyu davası açılarak icralık oluyorlar. Edindiğimiz bilgilere göre, açık artırma suretiyle yapılacak ihaleye Vakıflar Müdürlüğü katılacak ve en yüksek rakamla taşınmazı satın alacak.
Halilefendi Mahallesi Muhtarı Kemal Kahya, cami ile ilgili daha önce restorasyon kararı alındığını ve çalışmaların yapıldığını söyledi.
Haberi ekleme saat: 11.54-08 Mayıs 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Bir ölü, Bir yaralı..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşArdahan'ın Göle ve Damal İlçelerinde Meydana felen trafik kazalarında bir kişi ölürken, bir kişi de yaralandı.
Göle-Kars Karayolu 3. Km Okçu köyü mevkiinde karşıdan karşıya geçmek isteyen 13 yaşındaki kız çocuğu Sıla Gültekin'e araç çarptı.
Yaşanan feci kazada ağır yaralanan Sıla Gültekin'e olay yerinde yapılan ilk müdahalenin ardından Göle Devlet Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındı. Gültekin'e burada yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.
Olay ile ilgili soruşturma başlatan Göle İlçe Emniyet Amirliği, kaza yapan 75 M 0330 Plakalı şahısa ait olan araç şöförünü göz altına aldı. Kazaya karışan araç şoförü, yarın ifadesi alınmak için savcılığa çıkartılacak.

**KÖYLÜLER ÜST GEÇİT İSTİYOR..

Göle Kars Karayolu üzerinde bu tür kazaların sürekli yaşandığına dikkat çeken Okçu Köyü sakinleri, okulların da bu güzergahta olması nedeniyle öğrencilerin her zaman tehlikeyle karşı karşıya kaldığını ve yetkililerin bu soruna çözüm bulmak için üst geçit yapmasını istediler.

**DAMAL'DA TRAKTÖR DEVRİLDİ..

Öte yandam Ardahan'ın Damal ilçesine bağlı Tepe köyünde diğer bir trafik kazası meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Beyhan Alban (45) idaresindeki 75 AB 518 plakalı traktör, Otağlı köyünden Damal ilçesine giderken Tepe köyü mevkiinde seyir halindeyken keskin virajı alamayan sürücünün direksiyon hâkimiyetini kaybetmesi sonucu devrildi. Kazada devrilen traktörün altında kalarak yaralanan sürücü Beyhan Alban Ardahan Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı.
Haberi ekleme saat: 15.33-07 Mayıs 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com

Seçim Ardahan Haber
Yazar Fakir


Ardahan'da Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin


Facebook'ta Paylaş

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin
SİTEMİZE REKLAM VERMEK İÇİN;
0. 535 418 32 58 NOLU TELEFONUMUZU ARAYABİLİRSİNİZ..

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yazarlarımızı okuyor musunuz?

YAZIYORSAM SEBEBİ VAR
Herkes şikayetçi ama..

Fakir Yılmaz Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşDört yıl boyunca vatandaşın telefonuna çıkmayan birinin yeniden seçilmek için seçmenleri dolaştığı bir Ardahan’da seçimi kimin kazanacağını tartışmaktansa bu 4 yıldır ‘Ya kardeşim kazı çalınan beni arıyor’ diyen adam bir şey demediğini görmekteyiz..
Dayısını danışman, yeğenini şoför, akrabalarını başta Göle Belediyesi olmak üzere kurumlara koyan bu vatandaşın seçmenden hala yüz bulması bu adamın suçu değil, o sahtekar seçmenin suçu olduğu söylersem sanırım sahte-karlarda bana akradite uygular..
Ama doğruyu söylenin 9 köyde kovalandığı bir ülkede 10. köyün Ardahan olduğunu bilmeyenler benim doğruları yazmaktan alı koyamayacaklarını artık anlamlılar..
Evet, Ardahan’a gelen yatırımları yıllardır bitirtemeyen, Ardahan-Göle yolu gibi Ardahan-Çıldır, Ardahan Hanak, Damal ve Posof yolunu görmeyen sadece bu aday değil, Ardahanlılardır..
Ya bu adam hala gelip sizden oy istiyorsa ve siz ‘Haydi oradan’ demiyorsanız adamın suçu ne?
Kısacası herkes şikayetçi olduğu bu adama artık ben kızmayacağım..

**Faşizme direneceğiz..

Posof Türkgözü (Badele) ve Çıldır Aktaş isimli 2 gümrük kapısı bulunan, çiçeklerle dolu meralarıyla ülkenin hayvancılık merkezi olarak adlandırılan, Kafkas Bugün Üç Fidan Deniz Gezmiş, Mahir Çayan ve Hüseyin İnan’ın ölümsüzleştiği gün..
Ardahan Ve bu üç fidanın hayatları pahasına karşısında direndiği faşizm dün olduğu bugün de karşımızda..
Dün Ardahan’a gelen Başbakan’ı izlemek için gittiğimiz miting alanının kapısında karşımıza çıkan yeni bir faşist uygulama ile direncimizi kırma hesapları yapanlar bir kez daha yanılmış ve faşizme karşı mutlaka direnmemiz gerektiğini bizlere bir kez daha hatırlatmıştır..
Seçmenin kendisine verdiği gücü küçük beyinciklerinin arkasında ki faşist düşünceyi hayata geçirmek için kullanmak isteyenlerin mitinglerine getirdiği hazır kıtalarla toplumu yeniden etkilemek ve yeniden iktidarın gücünü arkalarına almak için gerçekleri yazanları, faşizme karşı direnenleri akredite uygulamasıyla durduracaklarını sananlar yanıldıklarını er yada geç anlayacakları gibi hesabını da vereceklerdir..
Gerçekleri yazıp, anlattığımız için onca engelle yetinmeyip, akreditlerle direncimizi kırmayı düşünenler bilsinler ki; Siz ne yaparsanız yapın biz üç fidan, Deniz Gezmiş, Mahir Çayan ve Yusuf Hüseyin İnan gibi ölümüne faşizme direnmeye devam edeceğiz..

**Başbakan’a Açık Mektup-2

Dün Ardahan’a gelerek, Ardahan’ın sorunlarından ziyade seçim beyannamesini yeniden anlatan CHP Genel Başkanının yerine göz koyduğu Başbakan Prof. Dr. Ardahan Ahmet Davutoğlu bugün Ardahan’da..
Başbakan’a yönelik bir önce ki açık mektubumdan sonra bugün ne yazayım diye düşünürken, başbakan için yollara düşen başkanın yani cumhurbaşkanın Batman’da seçmenin bazılarının iktidardan bir şeyler isterlerken yedikleri, ‘Nankörlük yapmayın’ fırçası aklıma geldi..
Ve gazete yönetimi olarak başbakanı kızdırmamak için bu kez Ardahan’ın sorunlarını sıralamaktansa en iyisi başbakanı görmezden gelip, rutin haberlerle işi geçiştirme kararı aldık..
Çünkü bu ülke de basın özgürlüğünün dünya ülkeleri arasında 146. olduğunu sanırım başbakan da, başbakana oy veren de, sözüm ona muhalefette bilmiyor..
Bu nedenle; ‘Başbakan’a Açık Mektup-1’ başlığı ile açtığımız Ardahan dosyasını biz değil, 7 Haziran’da sandık başına gidecek olan seçmenin yazmasını ve başbakana, iktidarına okumasını istedik..
Sizce doğru mu, yanlış mı yaptık?
0.535.418 32 58-fakiryilmaz323@hotmail.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?

KADINCA/Selmi Yılmaz
HDP ve Saffet Kaya fırsattır..

Ardahan Haberi Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşDün Ardahan’a gelen başbakanı izlemek için bizlere verilecek olan basın kartlarını almak için gittiğimiz miting alanının girişin de başbakanlık tarafından akradite edildiğimizi öğrendik.
Ardahan Haberi Her seçim dönemi öncesi kızılca kıyametler koparıp, ‘Vay efendim parti genel merkezleri neden Ardahan’da yaşayan, Ardahanlı ile aynı havayı telaffuz eden birini aday etmez. Yok efendim çantacılar gelip milletvekili oluyor’ kızan Ardahan seçmeni bu seçimler de size bir şans doğmadı mı?
Alın bakın ve tepkiniz koyun..
Ve Ardahan’da olduğu gibi ülke genelinde ortaya koyacağınız tepki ile örnek olun..
Örnek mi?
AK Partinin yalandan ön teamül, yok anket, yok alt, üst kurul deyip, aynı adamı yani telefonlarımıza çıkmıyor dediğiniz adamı yeniden aday etti mi? Etti..
Peki siz dün bu adama bağırıp, çağırmıyor muydunuz? Evet..
İşte size fırsat sağda olanlar, iktidara tepki koyanlar Saffet Kaya sizin için bir fırsat değil mi?
Seçilse yine gönlünüzde ki siyasi oluşumda yer almayacak mı?
Peki ya sol kanata ne demek gerek?
Yok efendim 2 değil üç, beş değil 10 kez aynı adam dediğinize tepki için Dr. Taşkın Aktaş size altın tepside sunulmuş bir aday değil mi?
Bilmem ama gerçekçi olmak ve dediğinizin arkasında durmak için tarihi fırsat derim..

**Paniklenenler..

Yani başbakanlık bizi istememiş, ‘siz bize yalakalık yapmadığınız için miting alanına giremezsiniz’ demişti..
Bu haberi alıp, miting alanının kapısından iş yerimize Ardahan’ı turlayarak zor bela gelirken, başbakanlığın bizi alana almamasının nedenini daha iyi anlıyorduk..
Çünkü Ardahanlılar gibi bizde alınan olağanüstü önlemlerden şikayetçi olmuş, yapılmayan hizmetleri yazıp, durmuştuk..
İktidara yalakalık yapmayıp, Ardahan’da yaşananları gerek yazılı, gerek ise görüntülü tüm dünyaya duyurup, ‘Hizmet ettik, çok çalıştık’ diyenlerin yüzüne gerçekleri vurmuştuk..
Ve bir gün öncesinde zaten dediğimizi demiş, ‘Ne sen bizi, nede biz seni görelim’ diyerek başkasına başkanlık isteyen başbakana kafa tutmuştuk..
Öyle de oldu..
O bizi miting alanına aldırmadı, Biz de onun ve onun ekibinin yapmadığı hizmetleri an ve an Ardahanlılara, tüm dünyaya anlatmaya devam ettik..
Öylede işimizi, gazeteciliğimizi tüm engellemelere rağmen yazmaya devam edeceğiz..

**Huzurlu Bir Seçim İstiyoruz..

Başkan Erdoğan’ın bir parti li deri gibi yollara düşüp, 400 milletvekili istediği AK Parti, seçim vaadi azda olsa tutan CHP, tüm tahriklere karşın olgun bir Ardahan Haberi siyaset yürüten HDP ve Ardahan’da ortada gözükmeyen MHP’nin yarıştığı Ardahan’da şimdiye kadar huzur için de devam eden seçim çalışmalarının tüm Türkiye’ye örnek olmasını umuyoruz..
Umuyoruz ama korkumuzda yok değil..
Çünkü Başkan Erdoğan ve bugün Ardahan’da olacak olan Davutoğlu’nun mitinglerde yaptığı sert konuşmaların toplumu gerdiğini üzülerek izliyoruz..
Erdoğan ve Davutoğlu’nun toplumu geren konuşmaları ardından batı kentlerinde saldırıya uğrayan HDP’nin, HDP’lilerin nereye kadar sabır edeceğinden korkuyorum..
HDP gibi MHP’nin de gerginlikten uzak bir siyaset izlediği 2015 Genel Seçimlerinin kavgasız, gürültüsüz geçmesini umarken, bundan en büyük sorumlu olan ve ‘devletin parasıyla çatır çatır miting yapar, tarafsız olmam gerekirken 400 Milletvekili isterim’ diyen Başkan Erdoğan’a ve partisini emanet ettiği Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’na düşüyor..
Çünkü 30 gün gibi bir kısa süre bu ülkenin barışa, kardeşliğe ihtiyaç duyduğu unutulmamalı..


Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

MHP Adayı Basma Kesti..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş7 Haziran’da yapılacak olan genel seçimleri öncesi yeniden Ardahan Milletvekili Adayı olan Sağlıkçı Bülent Ulutaş gittiği bir köyde basma kesti.
MHP’den yeniden Ardahan Milletvekili Adayı olan Bülent Ulutaş seçim çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.
Gittiği köyler de vatandaşın yakın ilgisini gören Ulutaş sempati toplayan davranışlarıyla da puan topluyor.
Bölge insanın yüz yıllardır ısındığı tezeklerini elde ettikleri basma da kerme keserek, gittiği köylüye yardım eden Ulutaş, Ardahan’a doğalgaz getirdim diyenler birde şu köylere gidip, baksınlar, yolları bozuk, göç nedeniyle boşanan köylerde vatandaşın hala hayan gübresini kurutarak ısındığını görsünler dedi.
Haberi ekleme saat: 21.09-06 Mayıs 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Aktaş: Hedefimiz Bir Değil, İki..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş7 Haziran’da yapılacak olan genel seçimler öncesi çalışmalarına aralıksız devam eden Halkların Demokratik Partisi Ardahan Milletvekili Adayı Dr. Taşkın Aktaş partisine ve adayları olan kendilerine halktan ve de seçmenden büyük bir ilginin olduğunu gözlemlediklerini, bunun da seçimlerde sandığa en güzel şekilde yansıyacağını inandığını söyledi.

**HEDEFİMİZ İKİ..

Aynı zaman da Ardahan Gazeteciler Cemiyeti Başkanı olan gazetemiz Yazı İşleri Müdürü Fakir Yılmaz ile görüşen HDP Ardahan Milletvekili Adayı Dr. Taşkın Aktaş yoğun bir şekilde çalıştıklarını belirttiği açıklamasın da başta Posof, Hanak, Damal ve Çıldır’da olmak üzere Ardahan Mrkez, Hoçvan ve Göle’de büyük bir oy patlaması olacağını ve bu oylarla Ardahan’da iki milletvekiliyi kazanan parti olacaklarını söyledi.
HDP Ardahan İl Başkanı Ergün Koç’un da bulunduğu ziyarette Ardahan’da ki gibi ülke genelinde ki seçim yarışı eşitsizliğinden de bahsedildi.

**BAŞBAKAN İÇİN DEVLET İMKANLARI SEFERBER EDİLDİ..

31 Gün kalan genel seçimler öncesi partililerden ve halktan aldıkları desteklerle seçim çalışması yürüttüklerini belirten HDP Ardahan İl Başkanı Ergün Koç, geçtiğimiz gün Ardahan’a gelen e fiyasko ile sonuçlanan Başbakan için alarma geçirilen devlet imkanlarının yanında resmi kurumlarda çalışan geçici işçilerin, yardım alan ailelerin bile tehdit ve zorla miting alanına sokulduğunu ileri sürdü.
Tüm bunlara karşın Ardahan ve ülke genelinde kazanacak olan partinin HDP olacağına her geçem gün biraz daha inandıklarını belirten HDP Ardahan Milletvekili Adayı Dr. Taşkın Aktaş ve HDP Ardahan İl başkanı Ergün Koç 7 Haziran Genel Seçimlerinin galibinin Halkların Demokratik Partisi olacağına inandıklarını söylediler.
Haberi ekleme saat: 20.42-06 Mayıs 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Hırslarını Emniyet’ten Çıkardılar..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşArdahan’a gelişinin 2 Milyonun üzerinde masrafa mal olduğu öne sürülen Başbakanın Ardahan miting alanının boş kalması AK Partilileri kızdırdı.
Alınan bilgilere göre geçtiğimiz gün Ardahan’a gelen ve 2 bin 700 kişiye hitap ettiği öğrenilen Başbakanın konuşma yaptığı miting alanının boş kalması üzerine AK Partinin Milletvekilleri Adaylarının İl Emniyet Müdürlüğünün aldığı olağanüstü güvenlikler dolaysıyla emniyet yetkililerine çıkıştıkları öğrenildi.

**En az bin oy kayıp ettiler..

Başbakanın Ardahan’a gelişi öncesi alınan abartılı olağanüstü tepkilere Ardahanlılar gibi kızıp, hırslarını emniyet çalışanlarından aldıkları öğrenilen AK Partililerin vatandaşın büyük tepki gösterdiği olağanüstü önlemlerin AK Partili Milletvekili Adaylarını olduğu gibi bir çok insanı kızdırdığı da görülürken, bu önlemlere kızan vatandaşların bir çoğunun AK Partiye oy vermeme kararı aldığı da ileri sürüldü. Haberi ekleme saat: 20.33-06 Mayıs 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ARDAHAN'DAN EN SON HABERLER..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**Tepkiler Çığ Gibi..

Ardahan’ın iki günlük gazetesini çıkaran, bir çok kişiye iş imkanı sağlayan bölgenin tek bayan gazetecisi Selmi Yılmaz Akredite ve diğer tüm engellemelere karşın doğruları yazmaya devam edeceğiz’ dedi.
Geçtiğimiz gün Ardahan’a gelen Başbakanı izlemelerine izin verilmeyen Gazetemiz Sahibi Selmi Yılmaz ve Ardahan Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Fakir Yılmaz’a uygulanan Akradite uygulamasına tepkiler sürüyor.
Gazetecilere karşı ortaya konulan bu uygulamanın cunta döneminde bile yaşanmadığına dikkat çeken Ardahan Gazeteciler Cemiyeti konunun aydınlatılması için Başbakanlığa, Basın Konseyine birer mektup yazarak olayı kınarken, gazetemizi arayan bir çok siyasi, stk temsilcisi ve bürokrat yapılanın bir faşist devlette bile yaşanmadığına dikkat çektiler. Türk-İş Sendikası Ardahan Şubesi Temsilcisi Sırrı Atalay Cantürk, Ardahan Bağımsız Milletvekili Adayı Saffet Kaya, AK Parti Milletvekili Aday Adaylarından Abdulah Topçu başta olmak üzere bir çok siyasi ve Stk yetkilisinin yanı sıra Ardahan’da görev yapan üst düzey bürokrat yaşananı kınayarak, üzüntülerini dile getirdiler.

Ardahan Haberleri **Ağababaları Gitti, Çil Yavrusu Gibi Dağıldılar!

7 Haziran’da yapılacak olan Genel Seçimlerin de ‘Ardahan’da milletvekili çıkaramaz’ denilen AK Partililer panik içinde.
13 yıllık iktidarının sonuna gelindiği ileri sürülen AK Partinin Ardahan’da yaşadığı kan kaybını önlemek için başbakanın Ardahan’a getirilmesi dahil bir çok çıkışının sonuç vermediğini belirten Ardahanlılar, 4 yıl boyunca vatandaşın telefonlarına çıkmayan, Ardahan’ın sorunlarına eğilmeyen, kendi yakınlarına iş bulmaktan öteye gitmeyen Ardahanlı AK Partinin darma dağın olduğunu belirtiyorlar.
Ardahanlılar, ‘Toparlanmak için Ağababaları olan Başbakanı büyük güvenlik önlemleri arasında Ardahan’a getiren AK Partililer Başbakan’ın gitmesi ardından yeniden dağıldığını ve panik içinde olduklarını belirterek, 7 Haziran’da AK Parti’ye oy yok’ diyerek tepkilerini ortaya koydukları dikkat çekti.

Ardahan Haberleri **VALİ AKTAŞ GÜMRÜK KAPISINDAYDI..

Ardahan Belediye Başkanı Faruk Köksoy, Çıldır Kaymakamı Tamer Kılıç ve ATSO Başkanı Çetin Demirci ile birlikte Aktaş Sınır Kapısı’na giden Vali Deniz, sınır kapısında ki bina ve tesisleri gezerek, gümrük yetkilileri ve inşaatı yapan yüklenici firma sorumlularından bilgi aldı.
Sınır kapısında ki inşaat çalışmalarının tamamlanma aşamasına geldiğini ve akabinde en kısa sürede açılacağını söyleyen Vali Deniz, “Aktaş Sınır Kapısı ilimiz ve ülkemiz açısından son derece önemlidir. Bu kapı sayesinde Kafkasya ve Orta Asya’ya çok daha hızlı ulaşılacak bir karayolu koridoru açılmış olacaktır. Ülkemizin büyüklüğüne yaraşır, modern bir kapının açılmasında emeği olan herkese teşekkür ediyorum” dedi.
Vali Deniz, Aktaş Sınır Kapısı’nda ki incelemelerinin ardından Milletvekili Orhan Atalay ve Belediye Başkanı Faruk Köksoy ile birlikte Ardahan Belediyesi’nin DAP projesi kapsamında Atatürk Mahallesi’nde yaptırdığı entegre hayvan pazarı inşaatını gezdi. 33 bin metrekare alan üzerinde inşa edilen, elektronik hayvan borsası, kapalı ve açık ahırlara sahip modern hayvan pazarının inşaat çalışmalarında sona gelindiği ve Mayıs ayı içerisinde açılacağı belirtildi.

Ardahan Haberleri **Üniversitede kendin çal, kendin oyna konferansları devam ediyor..

Ardahan Üniversitesi (ARÜ), Ardahanlılardan kopuk etkinliklerine devam ediyor.
ARÜ ve Genç Gelecek Kulübü’nün işbirliği ile İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi Öğretim Üyeleri Prof. Dr. Hayrettin Usul ile Doç. Dr. Akif Tabak’ın konuşmacı olarak yer aldığı “Türk Ticaret Kanunu’nda Muhasebe Denetimi” isimli bir konferans düzenlendi.
4 Mayıs 2015 Pazartesi günü İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) Konferans Salonu’nda düzenlenen konferansa Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Gürkan Doğan, İİBF Dekanı Prof. Dr. Hakkı Büyükbaş, İİBF Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. İhsan Kurtbaş, akademisyenler ve çok sayıda öğrenci katılırken, bu etkinliğe de Ardahanlıların davet edilmediği ve hiç bir Ardahanlının katılmadığı dikkat çekti.

Ardahan Haberleri **Posof’ta Trafik Haftası Etkinliği..

Trafik haftası münasebetiyle Ardahan’ın Gürcistan’a komşu Posof İlçesinde Trafik Haftası dolaysıyla bir etkinlik düzenlendi.
Posof Halitpaşa Yatılı İlköğretim Bölge Okulu konferans salonunda program düzelendi.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan programda, trafik ve ilk yardım hakkında hazırlanan slayt sunumu ve video gösterimi yapıldı.
Posof Kaymakamı Ufuk Özen Alibeyoğlu, Garnizon Komutanı İsmail Türel, İlçe Emniyet Müdürü Cevdet ALTUN, Kurum amirleri ve muhtarlar katıldı. Trafik Haftası dolayısıyla düzenlenen şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesi ile program sona erdi.

**Posof Derneğinden Anlamlı Çalışma..

Merkezi İstanbul’da bulunan Ardahan Dernekleri arasın da yer alan Posof Derneğinden örnek davranış.
Üniversite öğrencilerine yönelik burs desteği için Posoflu iş adamlarından toplanan bağışları öğrencilerin hesabına yatıran İstanbul’da ki Posof İlçesi Derneği konu hakkında yaptığı açıklamada şunları söyledi.
D U Y U R U....BURS BİLGİLENDİRME....
85.kişi Posoflu.Üniversite Öğrencimizin MAYIS/2015 dönemi burs ödemelerini toplam 8.500,00-TL banka hesaplarına havalesini gerçekleştirdik. Bize desteklerini esirgemeyen değerli iş adamlarımıza sonsuz teşekkürler. Her şey EĞİTİM için, Her şey POSOF için...
YÖNETİM KURULU

Ardahan Haberleri **ÜNİVERSİTEDE RUSÇA..

Ardahan Üniversitesi İnsani Bilimler ve Edebiyat Fakültesi Dekanlığı tarafından bir etkinlik daha düzenlendi.
Ünlü beş Rus şairin hayatlarına ve eserlerine dair bilgilerin verildiği programda ayrıca öğrenciler tarafından Rusça olarak şiirler seslendirildi. 29 Nisan 2015 Çarşamba günü İBEF Kırmızı Salon’da gerçekleştirilen programda Doç. Dr. Olena Karpenlo ile Doç. Dr. Ranetta Gafarova konuşmacı olarak yer aldı. 14.00’dan itibaren başlayan programa İBEF Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Mitat Durmuş, Doç. Dr. Ahmet Ali Arslan, Doç. Dr. Mustafa Karabıyıkoğlu, Doç. Dr. Tamılla Aliyeva, Yrd. Doç. Dr. Ahmet İçli, akademisyenler ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Ardahan Haberleri **İL ÖZEL İDARE SEZONU SARZEPTE AÇIYOR..

Ardahan merkezin olduğu gibi ilçe ve köylerinin olağanüstü bozuk yollarından sorumlu diğer bir kurum olan Ardahan İl Özel İdare Sekreterliği bugün düzenlenecek olan bir törenle 'Yaz Sezonunu' açıyor.
Ardahan Merkeze bağlı Sulakyurt (Sarzep) köyünde düzenlenecek olan törene Ardahan Valisi ve Özel İdare Genel Sekreterinin de katılacağı öğrenildi.

Ardahan Haberleri **Cumhurbaşkanı ve eşi için fidan dikilecek..

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın öncülüğünde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından Gönül Elçileri Projesi kapsamında başlatılan orman kampanyası çerçevesinde bugün Ardahan'da bir fidan dikim töreni düzenlenecek.
Ardahan-Kars yolu, Ardahan Üniversitesi karşısında ki fidanlık alanda düzenlenecek olan fidan dikimi için bir tören düzenlenecek.
Törene telekonferans ile katılması beklenen Erdoğan ve eşi adına dikilecek olan fidan dikimi ile bölgede yeni bir orman alanı oluşturulacak.

Ardahan Haberleri **FOX GELİŞİNİ ERTELEDİ..

İsmail Küçükkaya'nın FOX TV'de her sabah yayınladığı 'Çalar Saat' programının Ardahan versiyonu ertelendi.
Alınan bilgilere göre yarın Ardahan'da olması beklenen FOX TV'nin Çalar Saat adlı ekibin Ardahan programını önümüzde ki günlere ertelediği öğrenilirken, Ardahan'da yapılacak olan programa Göleli siyasetçi CHP Genel başkanı Gürsel Tekin'in de katılması da bekleniyor.
Haberi ekleme saat: 20.22-06 Mayıs 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

BORÇ YÜZÜNDEN İNTİHARA KALKIŞTI,
GÖLELİ ÖLÜ BULUNDU!..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşArdahan'da kamu görevlisi bir kişi çalışan içine girdiği borç batağı dolaysıyla bunalıma kalkarak intihara kalkıştı.
Alınan bilgilere göre borçlanıp, tefecilerin eline düştüğü ileri sürülen Ardahan kamu görelisinin girdiği borç batağı dolaysıyla bunalıma girip, ormanlık alanda intihara kalkıştığı ve son anda fark edilip, kurtarıldığı öğrenildi.

**GÖLELİ NİJARYA DA KALP KRİZİ SONUCU HAYATINI KAYIP ETTİ..

Öte yandan Göleli olduğu öğrenilen Tanbay Budak isimli Türkiye'nin Nijerya Büyükelçiliği çalışanının kaldığı odada ölü olarak bulundu.
Kalp krizi sonucu hayatını kayıp ettiği ileri sürülen Budak'ın ölümü ile ilgili soruşturma başlatıldı.
Haberi ekleme saat: 20.06-06 Mayıs 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

BAŞBAKAN HAVAALANINDAN BAHSETMEDİ!..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**Davutoğlu 4 Bin Kişiye Seslendi..

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'ndan bir gün sonra Ardahan'a gelen Başbakan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu AK Parti iktidarının çalışmalarını anlattı.

***2 BİN KİŞİ DIŞARIDAN..

Bir saatlik gecikme ile Ardahan'a gelen Başbakan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu soğuk ve rüzgarlı bir havanın eşliğinde İnönü Caddesi ve Kongre Caddesi birleşiminde kurulan miting alanına geldi.
Berberinde Ardahan'a komşu olan Artvinli İstanbul Büyük şehir Belediye Başkanı Kadir Toptaş ve Ardahanlı olan Başdanışmanı Prof. Dr. Ertan Aydın'ın da Ardahan'a geldiği başbakandan önce AK Parti İl Başkanı, AK Partili Ardahan Belediye Başkanı ve 4 yıl boyunca Ardahanlı seçmenin telefonuna çıkmadığıyla eleştirilen AK parti Ardahan Milletvekili ve AK Parti Ardahan 2. Sıra Milletvekili Adayı Veteriner Hekim Yunus Baydar kürsüye çıkarak birer konuşma yaptıktan sonra miting alanında toplananları selamladılar.
300 Otobüsün dışarıdan taşıdığı yaklaşık 2 bin kişinin de bulunduğu 4 bine yakın kişiye seslenen AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu Ardahan'ın hayvancılıkta bir üs haline getirileceğini belirtti.
Konuşmasının özünde hayvancılığa değinen başbakanın konuşmasını kısa tutması dikkatlerden kaçmadı.

**HAVAALANINI AĞZINA ALMADI..

Yapıldı, yapılacak denilen ama hala projeleri bile hala ortada olmayan tünellerin yapılacağını bahseden Başbakanın Ardahan Havaalanından hiç bahsetmemesi dikkat çekti.

30 Dakikalık bir konuşma ardından mitingi bitiren başbakan adaylarını tanıttıktan sonra Ardahan'dan ayrıldı.

**BİR MİLYONLUK HARCAMA YAPILDI..

Ardahan'a gelmeden önce il genelinde olağanüstü bir güvenlik önleminin alındığı dikkat çekilen Ardahan'da başbakan'ın Ardahan'a gelişinden gidişine kadar 1 Milyon TL.'den fazla bir harcama yapıldığı ileri sürüldü.
Haberi ekleme saat: 14.48-05 Mayıs 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Ardahan'da da Gazetecilere Akredite Uygulaması..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**CEMİYET BAŞKANINA AKREDİTE!

Ardahan'a gelecek olan Başbakan'ı izlemek için miting alanına girmek isteyen Ardahan Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Fakir Yılmaz'a ve Ardahan'da günlük olarak yayınlanan Kuzey Doğu Anadolu, Son Vilayet isimli gazetelerin sahibi Selmi Yılmaz'a Akradite uygulaması yapıldı.

**BAŞBAKANLIK İZİN VERMEDİ!

Alınan bilgilere göre seçim çalışmaları için Ardahan'a gelecek olan Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun miting yapacağı alana girmek isteyen Ardahan Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Fakir Yılmaz ve aynı zaman da Yılmaz'ın eşi olan Kuzey Doğu Anadolu Gazetesi ve Son Vilayet Gazetesi Sahibi Selmi Yılmaz'a Akredite uygulandığı ve başbakanı izleme izni çıkmadığı ortaya çıktı.
Konu hakkında Ardahan Valiliği ile görüşen Gazeteci Fakir Yılmaz Başbakanlığın kendilerine Akredite uyguladığını ve başbakanı izleme izni verilmediğini Ardahan Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğünün açıklamasıyla öğrendi.

**Bize Gururdur..

Miting alanı kapısında geri dönmek zorunda kalan gazeteciler Başbakanlığın kendilerine ve çalışanlarına karşı uyguladığı bu uygulamanın, 'Türkiye de basın özgürlüğü var' diyenleri yalanladığını bir kez daha ortaya koyduğunu belirtirken, yaşanan bu durum karşısında bir açıklama yapan Ardahan Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Fakir Yılmaz iktidarın kendilerine muhalefet edenlere bakışını ortaya koyan bu uygulaması karşısında gurur duyduğunu, çünkü bu uygulamanın kendilerini doğru yolda, iktidar yalakası değil, halkın yanında olduğunu ortaya koymuştur.'dedi.
Yılmaz; 'Başbakanın ve hükumetinin basına karşı bu uygulamasını kınamıyor, aksine gurur duyurum. Çünkü devletin tüm imkanlarını elinde tutan iktidara karşı dik duranların da olduğunu gördük. Biz halkımızın yanında, onlardan aldığımız akredite ile gazeteciliğe devam edip, doğruları yazmaya devam edeceğiz.' dedi.
Haberi ekleme saat: 11.36-05 Mayıs 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Ardahan'da yollara
Davutoğlu yaması!

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşBaşbakan Ahmet Davutoğlu’nun yarın Ardahan’da düzenleyeceği seçim mitingi nedeniyle AKP’li belediye yıllardır tek bir çalışma yapmadığı şehir yollarında çareyi yama yapmakta buldu.
Yarın Ardahan’a gidecek olan Başbakan Ahmet Davutoğlu için bugüne kadar herhangi bir çalışma yapılmayan şehir yolları yamanmaya başlandı. Köstebek yuvasına dönen merkezdeki yollar için iki dönemdir yönetimden olan AKP’li belediye, Kars Caddesi’nde Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun katılacağı seçim mitingi için Ardahan’da yol yapım araçları ile yollara yama yaptı. Kars Caddesi’nde bir mağazada çalışan Yusuf Çetin adlı yurttaş, başbakanın gelmesi nedeniyle yollara yama asfalt dökülmesini eleştirdi. Yol çalışmalarının seçimlerden önce yapılması gerektiğini dile getiren Çetin, “En azından siyaset için değil de insanlar için yapmış olurlardı. Bir ay önce yapmış olsalardı samimi olurlardı. AKP hükümeti boş, yani inanmıyorum artık. Bu saatten sonra Allah’ın izniyle de HDP burada iki vekili de çıkarır, iş biter. Dileğimiz bu yönde” diye konuştu.
‘Asfaltı Almanlar yamasını Türkler buldu’
Siyasetçilerin insanların beyniyle ve düşünceleriyle dalga geçildiğini ifade eden İsmail Canbaz adlı yurttaş ise “İmkan oldukça sayın başbakanımız ve Cumhurbaşkanımızı ayda bir kere Ardahan’a davet ediyorum. Burada da insanlar yaşıyor insanların beyinleriyle, özgürlükleriyle dalga geçiyorlar. Yol diye bir şey yok ki. Milattan önceki yayla yollarının aynısı. Almanlar mı İngilizler mi söylemişti? ‘Asfaltı biz bulduk, Türkler yamasını buldu’ diye. Halen aynı zihniyet devam ediyor” ifadelerini kullandı.
‘Hırsızlıkları gibi yollara da yama yapıyorlar’
Ardahan’daki yol çukurlarının kapatılmasını, AKP hükümetinin hırsızlıklarını kapatma politikasına benzeten esnaf İrfan Morkoç ise, “Artık yamayla kapatmaya çalışıyorlar hırsızlıklarını. Bu kadar emniyet alınmış Ardahan gibi bir yere, bu kadar güvenlik niye? Hırsızlık yaptılar ondan mı korkuyorlar? Temiz ve güzel bir siyasetin olması için bence Demirtaş. Bu ülkenin tek kurtuluşu biziz. Selahattin Demirtaş’tır. Bizim kanaatimiz bu” diye belirtti.
Haberi ekleme saat: 17.58-04 Mayıs 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

MİTİNG CHP'NİN MORALİNİ BOZDU..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**KILIÇDAROĞLU ARDAHAN'DAYDI..

Ardahan'a gelerek seçmene seslenen Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu seçim vaatlerini yeniledi.
Soğuk ve Yağmurlu bir hava altında CHP'li Ardahanlılara seslenen Kemal Kılıçdaroğlu seçim vaatleriyle ilgili kaynaklar için iktidara yandaş iş adamlarına verilen hortumlarını keserek sağlayacağını belirtti.

**3 BİN KİŞİYE SESLENDİ..

İki saatlik gecikme ile Ardahan'a gelen CHP Genel Başkanı Ardahan Kongre Caddesine düzenlenen miting alanında toplanan yaklaşık 3 bin kişiye seslendi.
Yayın grubumuzun amiral gazetesi Kuzey Doğu Anadolu Gazetesini tutarak yoğun güvenlik önlemleri alınan alana Kılıçdaroğlu'na sevgi gösterileri vardı.
Küskünler diye bilinenlerin de alanda olduğu dikkat çektiği CHP'nin Ardahan Mitingine CHP'nin Ardahan asları olarak bilinen İstanbul Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu, Ardahan eski milletvekili Faruk Demir, CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, CHP Kars Milletvekili Adayları gibi isimler vardı.

**Ardahan Merkezden Posof'tan, Göle'den Çok Kişi Yoktu..

Damallıların yoğun şekilde katıldığı görünen CHP'nin Ardahan mitingine Ardahan merkezden olduğu gibi Posof'tan ve Göle'den çok kişinin katılmadığı dikkat çekerken Ardahan'a geç gelen Kılıçdaroğlu'nun mitingi erken bitirerek Damal'a geçerek, burada yapılacak olan Atatürk'ün Siluetini İzleme Platformunun temelini attı.
Haberi ekleme saat: 13.23-03 Mayıs 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Devlet ve Belediyeler Hizmette..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşGenel seçimler öncesi çalışmalarına devam eden iktidar partisi Adalet ve Kalkınma Partisinin devletin olduğu gibi belediyenin imkanlarını da harekete geçirdiği dikkat çekiyor.
Başta HDP olmak üzere diğer partilerin yok imkanlar için de zor bela seçim çalışmalarını yürütmeye çalıştığı Ardahan’da devletin tüm imkanlarını kendi siyasi çalışmalarına seferber eden AK Parti elinde ki belediyelerin imkanlarını da kullanmaktan geri kalmıyor.
AK Partili Ardahan, Posof, Göle ve Çıldır Belediyelerinin imkanlarını seçim çalışmalarına dahil eden AK Parti Ardahan İl ve İlçe Teşkilatları belediyelerin maddi ve manevi imkanlarının yanı sıra elamanlarını da kullandığı görülüyor.
Ardahan Belediyesinin Basın Müdürlüğünde çalışan elemanlarını AK Parti’nin toplantılarına, seçim gezilerine katan ve onların yaptığı çekim ve haberleri ile seçim propagandası yaptığı görülen AK Parti’nin halkın vergileri ile maaşları ödenen belediye çalışanlarını kendi seçim çalışmalarında kullanması tepkilere neden oluyor.

**HACI’NIN MAAŞINI KİM VERİYOR?

Ardahan Belediyesinin belediyenin Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğünün çalışanı Hacı Yıldız’ı başta olmak üzere diğer belediye çalışanlarını kendi seçim çalışmalarında çalıştırdığı dikkat çekerken, bunun açık ispatı geçtiğimiz gün Göle’de yapılan AK Parti Milletvekili Adaylarının seçim çalışmalarını belediyenin kamerasıyla, fotoğraf makinasıyla, bilgisayarı ile görüntüleyip, servis ettiği dikkat çekti.
Başbakan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’nun Ardahan ziyareti öncesi Valilik, Kaymakamlıklar ve İl Özel İdare Birimlerinin de yoğun bir tempo ile çalıştığı gözlenen Ardahan’da seçimin eşit şartlarda yapılmadığı da ileri sürülüyor.
Haberi ekleme saat: 07.49-03 Mayıs 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Başbakan geliyor, Başkan Gelmiyor..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**Bariyerler yere çakılacak!

1 Mayıs ve Başbakanın gelmesiyle birlikte güvenlik önlemleri konusunda nelerin yapılacağı yönünde toplantı üzerine toplantı yapan yetkililer, 1 Mayıs eyleminin yapılacağı, Başbakanın miting yapacağı alanın etrafında kuş uçurtmamaya karar kıldı. Son bir haftadır olağanüstü hale geçen güvenlik güçleri 1 Mayıs’ta ve Başbakanın Ardahan’a gelecek olan Başbakan için düzenlenecek alanın etrafında ki bariyerleri yere çakılacak.
Genel seçimler öncesi iyiden iyiye hareketlenen meydanlara inen liderlerden AK Parti Genel Başkanı, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Ardahan’a gelişi netleşirken, Çıldır Aktaş Gümrük Kapısını açmaya geleceği söylenen Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın gelişinin şimdilik gerçekleşmeyeceği öğrenildi.

**KILIÇDAROĞLU GELİYOR..

1 Mayıs öncesi hareketlenen meydanlara inen liderlerden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Ardahan programı netleşirken, 22 Mayıs’ta da HDP Eş Genel Başkan’ı Figen Yüksekdağ Ardahan’a geliyor.
Haberi ekleme saat: 07.37-03 Mayıs 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

BİZ YAZDIK, YOLLAR ASFALLANDI..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**Yağmur atlında da olsa yine şükür!

Başta yayın grubumuzun Amiral Gemisi Kuzey Doğu Anadolu Gazetesinde olmak üzere diğer yayın organlarımızda gündemde düşürmediğimiz Ardahan yolları nihayet yapılmaya başlandı.
Gazetelerimi ve internet sitelerimizin ısrarla üzerinde durduğu yol sorununa el atmaya başlayan belediye ve İl Özel İdare kent içinde ki olağanüstü bozuk yolları yamalayarak yapmaya başladı.
Yağmurlu bir günde yapılan asfalt yamasının kısa sürede ara ara bozulduğu görülse de Ardahanlılar buna da şükür dedikleri görüldü.
Gazetelerimizin ısrarlı yayınları ve 5 Mayıs'ta Ardahan'a gelecek olan Başbakan'ın ziyareti öncesi yamalanmaya başlayan ana yollar gibi ara yolların da yapılmasını isteyen Ardahanlılar bize teşekkür ederken, Ardahan Belediyesi de konu hakkında bir açıklama yaparken, Ardahan Belediyesi yetkilileri ise yolların olağanüstü bozuk olduğunu kış şartlarına bağladı.

**İşte o açıklama;

Ardahan Belediyesi, alt yapı çalışmaları ve ağır kış şartlarından dolayı bozulan şehir merkezindeki cadde ve sokaklara, sıcak asfalt karışımı düzeltme yapılarak asfalt yapımı için hazırlıyor. Birkaç gündür havaların iyi gitmesi nedeniyle kent merkezindeki ana cadde ve sokaklarda başlatılan asfalt ve yama çalışmaları tüm hızıyla sürerken, kış dolayısıyla bozulan yolların da bakımı yapılıyor. Şehir merkezinin tamamındaki yollar aşınma tabakasına hazır hale getirilerek, sıcak asfalt yapımına devam edilecek.
Haberi ekleme saat: 07.33-03 Mayıs 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ANKETİMİZE OY KULLANDINIZ MI?

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**SİTEMİZ ANKETLERİ BÜYÜK İLGİ GÖRÜYOR..

Ardahan'ın en çok okunan internet sitesi ve yerel gazetelerini hazırlayan ekibin hazırladığı anketlere okurlarımızdan büyük ilgi var.
Günlük 17 ila 25 bin okurun ziyaret ettiği sitemiz tarafından başlatılan ve oylayanın bir kez oylayabildiği 'Ardahan Milletvekili Kim Olsun?' başlıklı anketimize sizde katılın
Siz de sitemizin sağında bulunan ANKET linkini tıklayarak görüşünüzü, düşüncesnizi paylaşabilirsiniz..
Haberi ekleme saat: 07.23-03 Mayıs 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ERMENİLER GİDERKEN ÖLMÜŞLER

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşArdahan Üniversitesinden Tarihi Buluş ERMENİLER KENDİLERİ GİTMEK İSTERLERKEN ÖLMÜŞLER! Ardahan’ın da için de bulunduğu bölgede 100 yıl önce yaşanan olaylar hakkında sözde araştırma yapan Ardahan Üniversitesi Ermenilerin bu bölgeden sıkılıp, gitmek isterlerken kendi kendilerine kırıldığını ileri sürdü. Tarihi (!) bir araştırma olarak Nobel Ödülüne laik araştırma ile ilgili haber şöyle;

Son günlerde uluslar arası alanda yer edinmeye başlayan 1915 olaylarına ilişkin Ardahan Üniversitesi’nde ‘Osmanlı Tarihi Bağlamında Ermeni Sorunu’ isimli bir konferans düzenlendi.
Yrd. Doç. Dr. Levent Küçük tarafından verilen konferans 24 nisan 2015 tarihi Cuma günü İBEF Kırmızı Salon’da gerçekleştirildi. saat 14.00’dan itibaren başlayan konferansa ARÜ öğretim üyeleri Prof. Dr. Roin Kavrelişvili, Prof. Dr. Suleyman Turduyevic Kayıpov, Yrd. Doç. Dr. Suat Vural, Yrd. Doç. Dr. Mayrambek Orozobayev, çok sayıda akademik ve idari personel ile öğrenci katıldı.
Küçük; “ Ermeniler 11. Yüzyıldan İtibaren Bölgeyi Kendi İstekleri ile Terk Etmeye Başlamışlardır”
Yrd. Doç. Dr. Levent Küçük konuşmasına, Ermeni sorununa nesnel bir şekilde ışık tutmayı amaçladığını belirterek başladı. Ermeni sorununa iki açıdan bakılması gerektiğini belirten Küçük, dış açının büyük devletlerin Türkiye’yi zayıflatarak ekonomik açıdan sömürgeleştirmeyi amaçladıklarını ifade etti. meselenin iç açısını ise Küçük, Ermeni burjuvazisinin sorunu kendi çıkarları doğrultusunda kullanması olduğuna dikkat çekti. Uzun yıllar Ermenilerin Güney Doğu Anadolu bölgesinde yaşadıklarını belirten Küçük sözlerine şöyle devam etti; “ Ermeniler 11. yüzyıldan itibaren bu bölgeyi terk etmeye başlıyorlar. Yani anlatıldığı gibi, Türklere ya da bölgedeki Müslüman devletlere yafta olarak yapıştırıldığı gibi 19. yüzyılda Türklerin bir deformasyon hareketi ile atılmadılar. 11. Yüzyıldan itibaren bölgedeki varlıklarını kendi istekleri ile ve ya bir takım coğrafyanın ekonomik ve sosyal problemleri yüzünden terk etmeye başladılar.” Küçük konuşmasının devamında ise Ermeniler’in bölgeyi terk etme nedenleri arasında ekonomik nedenler ve iklim koşulları olduğunu ifade etti.
Küçük konuşmasına elde ettiği sayısal veriler üzerinden devam etti. Bitlis ve Van bölgelerinde batılı araştırmacıların yaptığı araştırmalardan veriler sunan Küçük sözlerine şöyle devam etti; “ Türkler’in ya da Müslüman olan devletlerin değil, batılı araştırmacıların yaptıkları bir takım araştırmalar da Bitlis’in Hıristiyan ve Müslüman nüfus dengesinde Bitlis nüfusunun % 27’si Ermeni olarak hesaplanmış. Van nüfusunun % 25 ‘i hesaplanmış. Bu nüfuslar yine karşılarındaki Müslüman kitleyi ise ayrıştırarak, bölüştürerek sanki orası kozmopolit bir yapı, daha çok Müslümanlar’ın azınlık olarak bulunduğu ama gayrimüslim unsurların işte Kerdanilerin, Dasturilerin bile bu coğrafya da Türkler’den daha fazla olduğu tezine inandırılmaya çalışıldığı bir dönem oluyor. Batılı araştırmacılar bu nüfus dengelerini bu şekilde oynayarak, üzerlerinde bir takım kelime oyunları yaparak bölgede ki Ermeni nüfus varlığını yüksek gösterme gayreti içerisindedirler.” Ayrıca Küçük, Osmanlı sınırları içerisinde hiçbir zaman Müslüman nüfusun gayrimüslim nüfustan az olduğu bir bölgenin olmadığını ifade etti.
Haberi ekleme saat: 07.17-03 Mayıs 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com

Ardahan'ın En Çok Okunan Haber Sitesi
Yazar Fakir


Ardahan'da Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin


Facebook'ta Paylaş

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin
SİTEMİZE REKLAM VERMEK İÇİN;
0. 535 418 32 58 NOLU TELEFONUMUZU ARAYABİLİRSİNİZ..

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yazarlarımızı okuyor musunuz?

YAZIYORSAM SEBEBİ VAR
Liderler Yoksul Ardahan’da..

Fakir Yılmaz Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşPosof Türkgözü (Badele) ve Çıldır Aktaş isimli 2 gümrük kapısı bulunan, çiçeklerle dolu meralarıyla ülkenin hayvancılık merkezi olarak adlandırılan, Kafkas Ardahan Haber Arı Irkının Gen Merkezi ilan edilen ama işsizliğin diz boyu olduğu, göçün hızla devam ettiği Ardahan’a bugün ve yarın iki önemli lider geliyor..
Biri CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, diğer İktidar Partisi Genel Başkanı ve Başbakan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu..
Türkiye'nin Kafkaslara açılan kapısı, Doğu Anadolu Bölgesini Karadeniz’e bağlayan geçiş yolu Ardahan’a gelen liderler yaya gezecekler mi bilmem ama olur ya gezdiklerinde bir zamanlar güller açan Ardahan yollarının adeta Marsın yüzeyine döndüğünü, insanların hala , toprak evlerde oturdukları, tahta wc’lerde ihtiyaçlarını giderdiğini göreceklerdir..
Ve en önemlisi yıl 2015 olmasına rağmen alt yapısının hala olmayan ilçeleri, köyleri olduğuna şahit olacaklar.. Ki Ardahan’ın 7 Mahallesinin 5’nin de aynı durumda ve çamur içinde olduğunu görecekler..
Evet, liderler bugün ve yarın ülkenin Serhat kenti Ardahan’da..
Yoksul Ardahan’da onlardan hizmet bekler.. Ha bugün, ha yarın diyerek..

**Başbakan’a Açık Mektup -1

**Sayın Başbakan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu..

Öncelikle başbakan olmadan önce başbakan ve partinizin genel başkanı olacağınızı yolunda aldığınız telefon ile öğrendiğiniz Ardahan’a hoş geldiniz..

**Sayın Başbakan..

Bir gazeteci olarak memleketine hizmet eden tüm iktidarlara olduğu gibi sizin partiniz iktidarına ve sizlere defalarca teşekkür eden bir gazeteci olarak iktidarın gücünü arkamıza almak için zaman zaman ele aldığım yazılarımda belirttiğim gibi bu yazımda da AK Parti iktidarı başta olmak üzere, hiç bir iktidarın ‘Ardahan’a yada Aydın’a hizmet etmeyin’ demeyeceğini ve iktidar sorumluluğu içinde AK Partinin da bu memlekete, bu ülkeye bir çok hizmetinin olduğunun bilincinde olan bir gazeteci, bir Ardahanlı, seçmenim..
Ardahan Haber Çünkü partiliniz olmasam da, sizin bir çok düşüncelerinize katılmasam da yaptığınız hizmetleri ‘Yiğidi öldür, hakkını ver’ diyenlerdenim ve yazanlardanım..

**Sayın Başbakan..

Sizin 13 Yıllık iktidarınız da, 'Ardahan’ın durumu nedir?' diye soracak olursanız eğer, Ankara yani sizin başında bulunduğunuz iktidar nimetlerinin Ardahan’a yansımadığını söyle bilirim..
İnanmazsanız miting yapacağını caddenin hemen arkasına bulunan mahalleye, bir sokağa girmeniz yeterlidir..
Çünkü sizin gönderdiğiniz kaynakların gerek milletvekilince, gerek ise yerel idarecilerce halka yansıtılmadığını Ardahan’ın kent içi yollarına, mahalle, köy içlerinin çamurlarında anlayacağınızı ve ‘Ya bu kadar para, bu kadar kaynak gönderilen Ardahan’ın bu hali nedir?’ diye soracağınıza inanıyorum..

**Sayın Başbakan..

Kafkaslara açılan iki gümrük kapısı olan, doğunun ve Kafkasya'nın Karadeniz'e açılan kapısı olan Ardahan'ın 1992 yılında 175 bin nüfusla vilayet olan Ardahan’da neden hala göçün devam ettiğini ve nüfusunun neden 102 Bine kadar düştüğünü de sormanızı bekleyen bir seçmen olarak 4 Belediyesi partinizin olan, İl Genel Meclisinin iktidarın olan, bir milletvekilinin sizin olan Ardahan'ın bu içler halini muhalefete değil, mitingde size her şeyin toz pembe olduğunu anlatacaklara sormanızı beklerim..
Ve en önemlisi en son seçim de 22 bin alan partinizin bu seçimde bir vekilliği almaktan neden zorlanacağını, hatta kayıp edebileceğini de..

**Türkler HDP’ye Oy Vermezse, AK Parti’nin 400 Milletvekili Var..

%10 Seçim Barajını çatlatan ama geçip, geçmediği hala tartışılan Halkın Demokratik Partisi bu ülke de ki iktidar karşısında en ciddi ve en güçlü muhalefet partisi olduğunu söyleyen Türkler, HDP’ye oy verecekler mi?
Yoksa AK Parti’ye oy veren Kürtlerin AK Parti’ye oy vermemesi için mi, ‘HDP Barajı aşıyor’ diyorlar?
Yada gerçekten HDP’nin barajı geçmesini istiyorlar ve HDP’ye oy da verecekler..
Ardahan Haber Siz hangisine inanırsınız?
Bana soracak olursanız HDP’nin Türkiye partisi olmasını isteyen ama oy verme de hala tereddüt geçiren bir Türk seçmeni var karşımızda..
Ve en önemlisi solcu geçinip, samimi anlam da solculuk yapan HDP’nin yanında durmayan bir Türk kesimi var..
Çünkü HDP’nin Türkiye partisi olmasını isteyen Türkler hala HDP’nin yanında yer almamış, yanda durduğunu görüyor, gözlemliyoruz..
'Yok ya sen yanlış düşünüyorsun' diyenlere bölgenin en büyük solcularından Dr. Gürbüz Çapan nerede?
Ya onun tayfası?..
Peki Ardahan’da ki Türk solcuları nerede?
Efendim ben CHP’ye küstüm, bu kez oy vermeyeceğim diyenler HDP’ye mi geldiler? Seçim bürosunu mu ziyaret ettiler?
Bilmem belkide ben yaşlandım, gözlerim görmüyor..
Ve o hayatlarında bir kitap, bir köşe yazısı okumayıp, entel gözlükleri takanlar gibi benim de 4 numara gözlük takmam gerek..
Kürtleri AK parti’ye oy vermekle suçlayan, hatta aşağılayan Türk solcuları, Alevi kardeşlerimiz HDP’nin yanında mı ki AK Parti 400 milletvekili almasın..
Ya siz hele AK parti’ye oy vermeyin, biz de bakarız diyenlerin 8 Haziran’da Kürtleri kandırmadıklarını gördüklerinde kendilerini değil, biz Kürtleri suçlayacaklarını bilen biri olarak şimdiden söylüyorum..
Ey Türk Solcular!
Ey AK Parti gitsin diyen Türkler!
Eğer siz HDP’ye oy vermeseniz ve eğer siz artırsa arttırsa 15-20 milletvekili alacak olan CHP’ye, MHP'ye, DSP’ye, Vatan partisine oy verirseniz, AK Parti iktidarından değil kurtulmak, 400 Milletvekil alacak olan AK Parti’ye boynunuzu uzatmaya hazır olun..

**AK Parti Nasıl 2 Alır?

Genel seçimler öncesi Ardahan’ın iki milletvekilinin en az birini almak isteyen partilerin başında gelen ve ‘2 Milletvekillini de iktidara verin, Ardahan’a hizmet gelsin’ diyen AK Parti gelmekte..
Peki, bana soracak olursanız bu seçimde 2. sırada bir milletvekili çıkaracağı net olan AK Parti nasıl iki milletvekili çıkaracak?
Ardahan Haber Çıkarır mı diyecek olursanız eğer aşağıda saydıklarımı yapılırsa bu ihtimal yükselir derim..
Çünkü bu partinin 2. sırasında bulunan Veteriner Hekim Yunus Baydar mecliste olacak en iyi adaylarda biri..
Bunun için eğer Baydar meclise taşınmak isteniyorsa birinci görev bu partinin birinci sırasında bulunan Atalay’a düşüyor.
Atalay ilçesi Göle’de 10 Bin oy alırsa, partisi ile Saffet Kaya arasında kaldığı ileri sürülen Belediye Başkanı Faruk Köksoy bu seçimi kendi seçimi sayıp, işe asılırsa, İl ve İlçe yöneticileri de başkan gibi soğuk kalmazsa Ardahan merkez den 8 bin oy alını eder 18 bin..
Çıldır’da 3 bin, Hanak’ta 2 bin, Posof’ta 4 bin oy alınması için samimi bir çalışma ortaya konulursa bu parti biri değil ikiyi alır..
Kısacası; Atalay, Köksoy e diğerleri Yunus Baydar’a mecliste olacak deyip, Baydar’ı omuzlaması gerekir..

Ardahan Haber **HDP Barajı Geçmezse..

Her geçen gün biraz daha yaklaşan genel seçimler öncesi tartışılan konuların başında gelen diğer bir konuda HDP’nin Barajı aşıp aşamayacağıdır..
Evet, Kürtlerin yoğunlukla desteklediği 7. parti olan HDP’nin bu seçimlere bağımsız adaylarla değil, dünyada örneği olmayan bir yükseklikte olan %10 seçim barajına rağmen parti olarak seçimlere katılma kararı alması ile başlayan, ‘HDP Barajı Geçer mi?’ tartışması devam ede dursun, HDP’nin barajı geçememesi halin de seçimin hemen ardında yaşanacaklar da en çok tartışılan konuların başında gelmekte..
HDP Barajı geçerse hem 400 milletvekili alıp, anayasa başta olmak üzere bir çok şeyi değiştirecek denilen AK Parti’nin bu sevincini kursağında bırakacak, hem de 400 Milletvekili ile tek başına bu ülke de iktidarda öte işler yapmaya kalkışacakların önüne geçip, dur diyecek diye düşünen kesim HDP’yi umut görüp, Türkiye Partisi olmasına da yardımcı olacak ve oy verecek gibi görünse de bu tam net değil..
Bunu HDP’lilerde kabul ediyor ve barajı daha yıkamadıklarını ama çatlatmaya başladıklarını belirtiyorlar..
Peki HDP Barajı geçemezse ne olur sorusudur?
İşte bu soru herkesçe merak edilen en önemli sorudur.
Son anketlere göre %9.9 ila % 10.5 bandında olduğu ileri sürülen HDP’nin barajı geçmemesi halinde ne olacağı konusunda ortaya atılan senaryoların başında gelenin ortalığın karışacağı, cadde ve sokak eylemlerinin başlayacağı yönünde..
Tam tersi ise HDP’nin Diyarbakır'a çekilip, kendi meclisini açmaya kalkışacağı..
Ve ardından ülkede yeni tartışmaların başlayıp, ya barajın geri çekildiği yeni bir seçime gidileceği yada kıyamet.
Ben bunların hiç birisine katılmadığım gibi daha kötüsünden korkuyorum..
Efendim HDP Barajı geçecek, geçmeyecek diyenlerin ortaya attığı senaryolar dedik ya bende bir senaryo burada yazıp, ortaya atacağım..
Çünkü benim yazdığım bir çok senaryonun filim olarak kalmadığını, 47’ye doğru giden yaşım boyunca yazıp arşive kaldırdığım yazılarıma baktığımda görüyorum..
Evet, HDP %10 Barajı geçmese ne olur?
Bakın anlatam..
7 Haziran’da seçim yapılır..
400 Milletvekilili AK Parti korkudan 8 Haziran gecesi emir verir ve HDP’lilere taktığı kulp ile HDP’nin önde gelenlerini toplar ve Halk İradesi der..
0.535.418 32 58-fakiryilmaz323@hotmail.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?

KADINCA/Selmi Yılmaz
Bağları daha da güçlendireceğiz..

Ardahan Haberi Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşTürklerin bir türlü anlamak istemediği Öcalan'ın Kürt politikası ve Kürt sorununun üzerin de ki gücünün bir kez görüldüğü Kobani eylemlerine, 'başkaldırı' deyip, yeni yasaklar getirmeye hazırlanan hükümetin unuttuğu tek şey Çiller döneminde olduğu gibi bunca antidemokratik yasalara karşın Kürtlerin bir türlü susturulamadığıdır..
Ve en önemlisi İmralı'da bulunan Öcalan ne düşünüyorsa dağda ki Kürt, Ovada ki Kürt'te onu düşünüyor..
Ve bu düşüncenin içinde bölünmek değil, birlikte demokrasisi tam oturmuş, gerçek anlamda insan hakları, eşitlik, hak, hukuk ve dili verilmiş insanların birlikte yaşadığı bir ülke isteğidir.
Ardahan Haberi Ve bu istek Kobani eylemlerinde ve o eylemlerin durdurulmasından da bir kez daha ortaya çıkmıştır..
İsterseniz anlayın, isterseniz anlamayın yada kabul edin, etmeyin ama bu ülkenin Suriye, Irak olmaması için mücadele verenlerin başında Öcalan gelmektedir..
Ama bunu anlamayanlar, 'daha çok özgürlük, daha çok demokrasi' diyenleri terörüze edip, yasakçı zihniyetin eseri olarak yeni yasalar çıkarmaya hazırlanıyorlarmış.
Hatta şimdiden insanları, öğrencileri, siyasileri tutukluyorlarmış..
Hatta Ardahan'ın ayazından korunmak için yüzünü, gözünü kapatanlar bile, 'Doğa'ya, Kış'a, Zemheri'ye İsyan' denilerek 'Terörist' diye gözaltına alınabileceklermiş..
Çoğu zaten var olan onca yasaya yeni yasalar eklemekten öteye bir işe yarayacağına inanmadığım bu tür girişimler içinde olanların neden bir de barışı düşünmedikleri de soru işaretidir..
Ama bana soracak olunursa ve yeniden oluşturulmaya çalışılan Akil Adamlar Heyetine beni de alıp, 'Sen ne diyorsun? diye cevap beklenecekse tek diyeceğim şey, 'Bırakın şu işe yaramayan yasakçı zihniyetleri der, bu zihniyetin panzehri olan 'daha çok demokrasi, daha çok insan hakları' der ve Öcalan'ın elini rahatlatacak girişimler için adımlar atar, hatta ABD ve çetesinin elinde ki kozları almak için Kürtlerle tarihi barış adı altında bir genel af ilan ederim..
Çünkü son Kobani olayları bir kez daha gösterdi ki pamuk ipliği ile bağlı olan Türk-Kürt kardeşliğinin güçlenmeye, yeni bağlara ihtiyaç duymaktadır..

**İnce Hesaplar..

Ardahan Haberi Başbakan geliyor diye Marsın yüzeyine dönen yolları yaptırmaya başlayan Ardahan Belediye Başkanı Faruk Köksoy’un hangi tarafta olduğunu soran gazetemiz manşetine bugüne kadar cevap gelmiş değil..
Nedendir bilmeyiz ama başkan gibi mevcut milletvekilinin de il başkanı gibi ince hesaplar içinde olduğu AKP’nin yanında diğer partilerde de ince hesapların bugünlerde bir hayli sık dokunduğunu da da şahit olmuyoruz değil..
HDP’nin mevcut il başkanının bugüne kadar aday gösterdiği adayların kendisinin aday olduğu dönem de aldığı oydan fazla oy alamaması hesapları, CHP’nin AKP; HDP; MHP, Saffet çatışırken arada iki çıkarma hesaplarının hepsi ince hesaplar değil mi?


Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Başbakan Davutoğlu İçin
ARDAHAN'DA OLAĞANÜSTÜ HAL!..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş5 Mayıs'ta Ardahan'da olacak olan Başbakan için olağanüstü durum ilan eden güvenlik güçleri başbakanın Ardahan'a gireceği güzergahı ve miting yapacağı alanı ablukaya aldı. Başta İnönü caddesinde olmak üzere Ardahan il genelinde olağanüstü bir önlem aldığı gözlenen Ardahan İl Emniyet Müdürlüğüne Başbakanlığa bağlı Özel Güvenlik Birimleri ve Çere İllerden de takviye polis desteği yapıldığı dikkat çekti.

**ARDAHAN EMNİYETİNE GÜVENMEDİ, KENDİ POLİSLERİNİ GÖNDERDİ..

4 Mayıs'ta CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, 5 Mayıs'ta ise Başbakan Prof. Ahmet Davutoğlu'nun geleceği Ardahan'da adeta Olağanüstü Hal İlan edildi.
Başbakanlığa bağlı emniyet ekipleri ile Ankara'da gelen bir çok bürokratın adeta idareyi ele aldığı dikkat çekilen Ardahan'da Ardahan Belediyesinin, Ardahan PTT'sinin, Ardahan Öüğetmen Evi'nn ve Gazetelerimizin basıldığı Matbaanın üzerinde bulunduğu İnönü caddesin de kuş uçurtmayan emniyet güçleri bu caddede ve Kongre caddesinde de park yasağı da uygulamaya başlattı.
Yapılan çalışmaları AK Parti İl Başkanı ile paylaştıkları da görülen Güvenlik Güçleri 5 Mayıs'ta Ardahan'da olacak olan Başbakan ve AK Parti Genel Başkanı Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu'nun görmesi için Ardahan'ın sorunlarının yazılacak olan pankartlara da izin vermeyecek.
Haberi ekleme saati: 14.22-02 Mayıs 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

MHP BU KEZ BİR HAYLİ İDDİALI..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş7 Haziran Genel Seçimleri öncesi Ardahan'da seçim çalışmalarına devam eden partilerin başında gelen Milliyetçi Hareket Partisi Milletvekil Adayları Bülent Ulutaş ile Ömer Tekoğulları Düz Ardahan olarak bilinen alan da seçmenle buluştular.
Başta, MHP kökenli 2. Sıra Milletvekili Adayı Yunus Baydar'lı AK Parti olmak üzere Bağımsız Milletvekili Adayı Saffet Kaya'nın MHP'nin oylarına göz diktiğini belirten MHP Ardahan Milletvekili Adayları buna izin vermeyeceklerini, MHP'nin Ardahan'da en çok oyu alan parti olacağını ileri sürdüler.
Ardahan Merkeze bağlı Çataldere (Gunzut), Yokuşdibi (Lori), Sarıyamaç (Sırazgom) ve Yanlızçam (Gölebert) köylerine seçim çalışmalarını sürdüren MHP Ardahan Milletvekili Adayları Ardahan Merkez de, Posof, Çıldır ve Hanak'ta başta olmak üzere İl genelinde oy patlması yapacaklarını belirterek, Ardahan'da milletvekili çıkaracaklarına inandıklarını söylediler.

**ULUTAŞ: ARDAHAN'I BİRLİKTE DEĞİŞTİRECEĞİZ..

'Bizim gücümüz kiralık araçlardan, paralı askerlerden, kömürden makarnadan değil, gönül birliğimizden gelir. Bizim kalbimiz memleket, bayrak ve hizmet diye çarpar. Ben memleketimi boş vaatlerden, tutulmayan sözlerden arındırmak için yüreğimi ortaya koyarak çıktım bu yola. Yıllardır çalıştım, inceledim, dinledim, Ardahanlı hemşehrilerimin dertlerine, çilelerine ortak oldum. Yol sorunu çözülmemiş, turizmi gelişmemiş, göçe zorlanmış, hayvanları elinde kalmış. Yanlış uygulamalara kurban giden Ardahanlıların bu mağduriyetlerini artık vicdanım kaldırmıyor.
Yaşam kalitemizi düşüren bu anlayışı kınıyorum, Ardahanı çağdaş bir kent olmaktan uzaklaştıran bu zihniyete daha fazla göz yumamıyorum. Ardahan'ın her geçen gün artan sorunlarını görüyorum, kokluyorum, yaşıyorum, utanıyorum. Yoksulluk kader değil, dayatma olmuş. Ardahan için verilen bütçenin %100'ü Ardahan için harcansa parlayan bir inci olur güzelim memleketimiz. 7 Haziranı tüm bu dayatma ve aldatmalara son vermek için dört gözle bekliyorum. Şimdi tüm Ardahan'ın güveniyle ve hepinizin desteğiyle geliyorum. 7 Hazirandan itibaren değişime sizinle birlikte bende evet diyorum. Ardahan'ı birlikte değiştireceğiz. Çünkü biz daha güzel bir Ardahan için yürüyoruz.' diyen Ardahan Milletvekili Adayı Bülent Ulutaş tüm Ardahanlılara MHP'ye oy vermeye davet etti.
Haberi ekleme saati: 14.09-02 Mayıs 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

SİZ MİSİNİZ BU YOLLARI YAPTIRMAYAN?..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**Çamur siyasete izin vermiyor..

Memleketi kurtaracağını ileri sürüp, yıllarca seçilmelerine karşı var olan sorunlara çözüm bulmayan siyasiler bugün bir türlü yaptıramadıkları yollarda, kent ve köy içlerinde ki çamurlarla boğuşuyorlar.
Kent içi yolları gibi köy içi yollarının bataklığa döndüğü şu günlerde kapı kapı gezerek, oy isteyen siyasilerin işi bir hayli zor.
Çünkü çamurdan geçip, seçmene giden siyasilere ilk soru, ‘Geldiğiniz yolları niye yaptırmadınız?’ sorusu olmakta.

**Seçim stresi hastanelik etti..

Demokratik Sol Parti Ardahan Millvetekili Adayı, Mali Müşavir Ömer Türkoğlu seçim stresine gelemedi.

Geçtiğimiz gün aday tanıtımı için Ankara’dan Ardahan’a dönenen DSP Ardahan Milletvekili Adayı Türkoğlu’nun aldığı soğuk ve yaşadığı seçim stresi dolaysıyla hastanelik olduğu öğrenildi.

**17 BİN OY ALACAĞIM..

Baş ağrısı dolaysıyla Ardahan Delet Hastanesine kaldırıldığı öğrenilen DSP Ardahan Milletvekili Ömer Türkoğlu’nun sağlık durumunun iyi olduğu öğrenilirken, Türkoğlu’nun kendisini arayan dost ve arkadaşlarına serum aldığı yatakta da siyaset yaptığı dikkatlerden kaçmadı.
DSP’nin Ardahan’da 17 Bin oy alarak bir milletvekili hak edeceğini belirten DSP Ardahan Milletvekili Adayı Mali Müşavir Ömer Türkoğlu DSP’nin de ülke de iktidar olacağına inandığını da belirtti.
Haberi ekleme saati: 11.01-01 Mayıs 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Saffet’in Partisi PARA!..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**Yalnız mı Kaldı?

Parasal gücü ile 7 Haziran’da yapılacak olan Genel Seçimleri zorlayacağı ileri sürülen Ardahan Bağımsız Milletvekili Adayı Saffet Kaya’nın bu gücüne karşı gün geçtikçe yanlı kalmaya başladığı da dikkat çeken seçim ayrıntıları arasında.
3 Dönem Ardahan Milletvekilliği yapmasına karşın yeniden milletvekili olmak için 7 Haziran 2015 Genel Seçimlerine bağımsız milletvekili adayı olan Ardahan’ın 21., 22., ve 23. Dönem Milletvekili Saffet Kaya parasal gücüne inanıyor.
Diğer adaylara nazaran ekonomik durumu en iyi olan Saffet Kaya’nın bağımsız olarak girdiği genel seçimlerde bu gücüne de inandığı görülüyor.
Seçim propagandası için hiç bir masraftan kaçmayan Ardahan Bağımsız Milletvekili Adayı Saffet Kaya Ardahan merkez başta olmak üzere açtığı seçim bürolarıyla, kiraladığı seçim otobüsleri ile ekonomik gücünü ortaya koymakta.

**Şirketlerine inceleme iddiası..

4. Kez Ardahan Milletvekili olmak için Bağımsız Milletvekili Adayı olan Saffet Kaya’nın yeniden seçilmek için büyük mücadele verdiği görülen Ardahan’da AK Parti, CHP, MHP ve HDP ile yarışan Saffet Kaya’nın seçimi bir parti kadar zorladığı dikkatlerden kaçmazken Kaya’ya ait şirketlerinin Vergi Dairesi ve SGK Müfettişleri tarafından incelemeye alındığı ileri sürüldü.
Haberi ekleme saati: 14.22-30 Nisan 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

AKTAŞ AÇILACAK,
TÜRKGÖZÜ KAPANACAK!..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşMayıs ayında açılacağı söylenen Çıldır Aktaş Gümrük Kapısı'nın açılışı yine tehlikeye girdi.
Alınan bilgilere göre Mayıs ayında açılacağı söylenen Çıldır Aktaş Gümrük Kapısının inşaatının bitmediği ve açılışı tarihine yetişmeyeceği bilgisi alınırken, Aktaş'ın seçimlerde sonra Haziran ayının sonlarında açılıp, hizmete girebileceği bilgisi alındı.

**AKTAŞ AÇILIYOR, TÜRKGÖZÜ KAPANIYOR?

Türkiye'nin Kafkaslara açılan 3. Gümrük Kapısı olacak olan Çıldır Aktaş'ın açılmasıyla zaten açıldığından bugüne kadar doğru dürüst çalışmayan Posof Türkgözü (Badele) Gümrük Kapısının iyiden iyiye gözden düşüp, zaman içinde kapanacağı da ileri sürülüyor.
Haberi ekleme saati: 14.22-30 Nisan 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

CENGİZ ÇAPAN:
OYLARIMIZ SAADET PARTİSİNE..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş7 Haziran'da yapılacak olan Genel Seçimler öncesi kimin hangi partiye oy vereceğinin tartışıldığı şu günler de nerede yer alacağı merak edilen AK parti Göle eski İlçe Başkanı Cengiz Çapan'dan önemli açıklamalar.
AK Parti'nin kendisi döneminde alacağı oyu alamayacağına inandığını belirten Göleli İşadamı Cengiz Çapan kardeşinin Saadet Partisi'nde Ardahan Milletvekili Adayı, bu nedenle biz Saadet Partisine oy vereceğiz. Göle'de olduğu gibi Ardahan'da iktidarın geçmişte alacağı oyu alamayacağına inanıyorum' dedi.

**Adaylar Saha da..

HDP'nin Milletvekili çıkaracağı yönünde tahminlerin bir hayli yüksek olduğu görünen Ardahan'da partiler ve adayları da sahada..
Bir oy almak için yoğun bir tempo ile çalıştıkları görülen partiler ve adaylara eskisi gibi ilginin olmadığı da görülüyor.
Haberi ekleme saati: 13.39-30 Nisan 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

POLİSLE DEĞİL,
BİRBİRLERİYLE KAVGA ETTİLER!

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**Bugün, 1 Mayıs İşçi ve Emekçiler Bayramı..
Bugün işçi ve emekçiler tarafından dünya çapında kutlanan, birlik, dayanışma ve haksızlıklarla mücadele günü..
1 Mayıs öncesi alanlara inmeye hazırlanan işçilerden Ardahan Belediyesi işçileri bir birleri il kavga ettiler.
Alınan bilgilere göre Ardahan Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğünde çalışan bir grup işçi dinlenmek için toplandıkları Ardahan Belediyesi binası altında otururlarken bir işçi rahatsızlanarak bayıldı.
Ambulansın çağrıldığı ve rahatsızlanan işçinin Ambulansa bindirildiği sıra da bilinmeyen bir nedenle iki işçi tartışınca kavga çıktı.
Çıkan kavgaya diğer işçiler de karışınca kava büyüdü. Polis gelmeden diğer işçilerin araya girmesiyle kavga dona erdi.

**Ardahan'da da önlem..

Öte yandan başta İstanbul Taksim de olmak üzere bir çok yerde yasaklanan 1 Mayıs dolaysıyla alınan önlemlerin biri de Ardahan'da alındı.
Dünden itibaren olağanüstü önlem alan Ardahan İl Emniyet Müdürlüğü 1 Mayıs'ın yapılacağı alanın etrafında büyük önlem aldığı görüldü.
Haberi ekleme saati: 13.33-30 Nisan 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Gökmen Çapan Arkada Saffet’le..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşÜç dönem Ardahan Milletvekilliğini yapan Saffet Kaya seçim çalışmalarına arka kapılarda yaptığı görüşmelerde devam ediyor.

**GAZETECİLERDEN GÖZ YAŞARTAN SİYASETÇİ AŞKI!..

AK Parti, CHP, HDP ve MHP’nin milletvekili çıkarması iddiasında olduğu Ardahan’da bağımsız milletvekili adayı olan SafTet Kaya partilere ve onların adaylarına karşın seçimi kendisinin kazanacağı iddiasını arka kapılarda yaptığı görüşmeler de yaptığı sohbetlerde anlatmaya devam ediyor.
Son olarak gittiği bir gazete bürosunda Gökmen Çapan ile görüştüğü fotoğraflanan Saffet Kaya’nın Başkan Tayyip Erdoğan’ın paralel yapı olarak değerlendirdiği grubun adayı olduğu da ileri sürülüyor.

**Iğdırlılardan Nusret Koyuncu’ya Tepki..

Akrabası Hakan Çapan’ın Saadet Partisinden aday olmasına karşın Saffet Kaya’ ile arka kapılar da görüşen Gökmen Çapan’ın yanı sıra AK Parti eski İl Başkanı Nusret Koyuncu’nun da Saffet Kaya’nın yanında olduğu dikkatlerden kaçmıyor.
Koyuncu’nun yıllarca Kürt oylarını başka partilere taşıdığını ileri süren Iğdırlı akrabaları, ‘Koyuncu yanlış üzerine yanlış yapıyor. Dün oylarımızı başka partilere verdiren Koyuncu şimdi de kendi egosunu tatmin etmek için başkalarının kuyruğuna takılmış. İmam efendinin bu yaptıkları yanlıştır. Emekli İmam efendinin çatıda düşüp kırdığı ayağının tedaisiyle uğraşması daha hayırlı olacaktır’ diyerek tepki gösterdikleri dikkat çekiyorlar.

**BU NE SEVGİ KARDEŞİM?..

Gökmen Çapan arka kapılarda, Nusre Koyuncu’nun ön kapılarda görüştüğü şu günlerde gazeteciler de saflarını belirlemeye başladıkları görülüyor.
Aynı zaman da Saadet Partisi Ardahan İl Başkan Yardımcısı olan Özkan Karakaya’nın gazetesini ziyaret eden Saffet Kaya’ya büyük bir özlemle sarılıp, adet göz yaşı döktüğü meslektaşlarınca fotoğraflandığı şu günlerde yılların gazeteci Kasım Tırpancı’nın da yaşına rağmen hiç vazgeçmediği iktidara yakın siyasilere ve adaylarına olan aşkı iktidar da olan adayların kollarına girerek ortaya koyduğu görülüyor.
Haberi ekleme saati: 09.23-29 Nisan 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

HALKIN AKLIYLA DALGA MI GEÇİYORSUN?

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**NUSRET KOYUNCU SEN DÜN ORHAN ATALAY’I BAŞBAKAN’A GÖTÜRÜRKEN BUGÜN DESTEKLEDİĞİN SAFFET KAYA’NIN ALTINDA Kİ KOLTUĞU KİM ÇEKİYORDU?

AK Parti eski İl Başkanı Nusret Koyuncu’nun, Göle’de yaptığı konuşmasında ‘Ben Orhan Atalay’ı alıp başbakan’a götürdüm ve ben seçtirdim’ şeklinde açıklaması Ardahan’da e siyaset sahnesinde alay konusu oldu.
Çünkü Koyuncu’nun bu açıklamasıyla bugün oy istediği milletin aklıyla dalga geçtiğini ortaya koyarken bugün desteklediği Saffet Kaya’nın arkasında ne gibi filmler çevirdiği de ortaya çıkıyor. Emekli İmam Nusret Koyuncu’nun milleti başına güldüren açıklamasıyla başta Cavit Çetin’e, Orhan Gökdemir’e ve o dönemin diğer AK parti adaylarına da Kaya’ya oynadığı oyunun perdesini aralaması dikkat çekerken, Saffet Kaya’nın da ‘Ula Nuso sen ne filmler çevirmişsin?’ demediği ve dün kendisini arkadan vuran biriyle seçimi kazanacağını iddia etmesi gülünç bir durum olarak ortaya çıkmış gibi..
Haberi ekleme saati: 09.17-29 Nisan 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

BİK: YEREL BASIN GÜÇLENMELİ..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**DAHA İYİ GAZETE İÇİN DESTEK ŞART..

Basın İlan Kurumu (BİK) Genel Müdürlüğü İlan Hizmetleri Müdürü İdris Armağan Çam ile Müdür Yardımcısı Murat Özer’le Ardahan’a gelerek yerel basını bilgilendirdi.
Ardahan Valiliği Toplantı salonunda gerçekleşen toplantıya Basın İlan Kurumu (BİK) Genel Müdürlüğü İlan Hizmetleri Müdürü İdris Armağan Çam, Basın İlan Kurumu (BİK) Genel Müdürlüğü İlan Hizmetleri Kontrol Kurulu Müdür Yardımcısı Murat Aslanoğlu, Ardahan Gazeteciler Başkanı Fakir Yılmaz, Ardahan Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü çalışanları Nuran Uygur, Hatun Avcı ve Yerel Gazete temsilcileri katıldı.
Yerel Basın sorunlarının konuşulduğu toplantıda açıklama yapan Çam, “ Rekabetin farklı alanlarla yoğunlaştığı bu dönemde yerel medya, niteliğini artırmak, kendini yenilemek zorundadır. Gazete bir ürün olduğuna göre; her şeyden önce birbirine benzer gazeteler çıkarmamalı, farklılaşmanın yollarını aramalıyız. Yerel gazetelerimiz özel haberleri, röportajları ve özgün tasarımları ile öne çıkmalıdır.

**Birbirinizi şikâyet etmeyin..

Üstü kapalı olarak Ardahan'da birilerinin meslektaşlarını sık sık şikayet ettiğini ima eden ve yerel basın mensuplarının birbirlerini şikâyet etmelerinin kendilerine fayda getirmeyeceğini ifade eden Özer, “ Hep birlikte birbirinizi destekleyici olun. Rakiplerinizi batırma içerisinde olmayın. Kimse kimseyi şikâyet etmesin. Yani bizim gözümüzde şikâyet edenle edilenle aynıdır. Bunları aynı görüyoruz. Biz birlikte beraber bir aileyiz. Basın ilan kurumu olarak hep beraberiz. Bunu bilmenizi istiyoruz.”
Haberi ekleme saati: 09.17-29 Nisan 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

BAL GİTTİ SAHA GELİYOR!..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşSpor Toto tarafından Ardahan’da yaptırılacak olan 6 adet halı saha için Ankara’da protokol imzalandı.
Ardahan’da spor alt yapısını geliştirmek, gençleri, çocukları spora yönlendirmek ve yeni spor alanları oluşturmak amacıyla Spor Toto tarafından yapılacak olan 1 büyük sentetik yüzeyli çim halı saha ile 5 standart halı saha için Ardahan Valisi Ahmet Deniz ve Spor Toto Teşkilat Başkanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu arasında protokol imzalandı.
Ankara’da imzalanan protokol sırasında Spor Toto Teşkilat Başkanı Kasapoğlu’na, teşekkür eden Vali Deniz, spor faaliyetlerini arttırmak için sürekli bir çaba içerisinde olduklarını, bu anlamda yapılacak olan yeni halı sahaların Ardahan için önemli bir kazanım olacağını belirtti.
Yapılacak olan halı sahaların yaklaşık olarak 2 milyon liraya mal olacağını söyleyen Vali Deniz, ayrıca Spor Toto Teşkilat Başkanı Kasapoğlu’dan, Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü bünyesinde spor kulüplerinin faydalanabileceği bir sosyal tesis yapılması için talepte bulundu.
Haberi ekleme saati: 09.17-29 Nisan 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin


OKULLAR ÜÇ GÜN TATİL..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş2015 TEOG sınavı dolaysıyla bugün yarın ve Cuma günü orta öğretim okulları tatil edildi.

**Vali’den Başarılar..

Vali Ahmet Deniz, 29-30 Nisan tarihlerinde yapılacak olan Temel Eğitimden Orta Öğretime Geçiş (TEOG) Sınavı dolayısıyla mesaj yayınladı.

Vali Deniz’in mesajı;

“29-30 Nisan tarihleri arasında tüm yurtta olduğu gibi ilimizde de Temel Eğitimden Orta Öğretime Geçiş (TEOG) Sınavı yapılacaktır.
TEOG sınavlara girecek olan öğrencilerimizin, rahat ve güven içerisinde bir sınav geçirmeleri için güvenlik birimlerimiz ve üzerine sorumluluk düşen kamu kurumlarımız tarafından sınavların yapılacağı okul çevrelerinde gereken tedbirler ve düzenlemeler yapılmıştır. Bu doğrultuda, tüm vatandaşlarımıza çocuklarımızın rahat ve huzurlu bir sınav geçirmeleri için sorumluluk düşmektedir. Sınavı etkileyebilecek yüksek ses ve gürültü problemleri konusunda vatandaşlarımızın hassasiyet göstereceklerine ve duyarlı davranacaklarına olan inancım tamdır. Bu vesile ile sınava girecek olan tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum.”

**3 Gün TEOG Sınavı..

2015 TEOG sınavı 29 Nisan Çarşamba ve 30 Nisan Perşembe günü geçekleşecek. 1 Mayıs kutlamalarının hafta sonuna denk gelmesi ile birlikte 3 Mayıs Pazartesi günüde tatile eklenecek. Böylelikle 8. sınıf öğrencilerinin gireceği TEOG sınavı nedeni ile 5,6 ve 7. sınıf öğrencileri için okullar 5 gün boyunca tatil olacak.
29 Nisan Çarşamba günü ile 30 Nisan Perşembe günleri milyonlarca öğrenci için tatil olacak. Bu iki günlük tatilin arkasından 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü resmi tatil olması sebebiyle tüm öğrencilere ve tüm çalışanlara tatil olacak. 2 Mayıs Cumartesi ile 3 Mayıs Pazar günü hafta sonu tatillerinin eklenmesiyle tatil 5 güne kadar uzayabilecek.
İkinci dönem ortak sınavları, tek oturumda ve 3 dersin yazılıları farklı saatlerde olacak şekilde yapılacak. Her bir dersin sınavı, yurtiçi ve yurtdışı sınav merkezlerinde, Ankara saati ile 09.00, 10.10 ve 11.20'de aynı anda başlayacak.
Haberi ekleme saati: 09.11-29 Nisan 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Kaymakam Kürt Köylerinde..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**İdarecilerde Yollara Düştü..

Genel seçimlerin gelmesiyle birlikte harekete geçen siyasilerle adeta yarışan bürokratlar köy köy dolaşıp köylülerin sorunlarını dinleyip not aldıkları görülüyor.
Bir çok köy yolunun da yaptırmaya da başlayan İl ve İlçe yöneticileri başta SYDV yöneticileri olmak üzere kendileri ile birlikte götürdükleri idarecilere seçim öncesi emir yağdırdıkları da dikkatlerden kaçmıyor.
Son olarak Ardahan’ın sınır ilçesi Posof Kaymakamı Ufuk Özen Alibeyoğlu, Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Nihat Yılmaz, Müftü Ali Çetin, Milli Eğitim Müdür V. Muhammet Şahin, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Önder Özgen ile birlikte Posof’un 4 Kürt köyü olan Süngülü (Arile) Köyü, Balgöze (Çılderet) Köyü, Derindere Köyü ve Sütoluk (Satkabel) Köyünde Gönül Ziyaretlerin de bulundu.
Haberi ekleme saati: 00.21-28 Nisan 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Üniversiteye ISO 9001 BELGESİ..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşArdahan Üniversitesi Rektörünün eşinin başında bulunduğu Üniversitesi Kütüphanesine 170 Bin Türk Liralık kitap alınacak. İhaleye yoluyla alınacak olan üniversiteye bugünde ISO 9001 Belgesi verilecek.

Ardahan-Kars Yolu Üzerinde bulunan ve önümüzde ki günlerde küyüphanesine 170 Bin liralık kitap alınacak olan Ardahan Üniversitesine yeni bir belge.
Ardahan Üniversitesi, İSO 9001 Uluslararası Kalite Sertifikası almaya hak kazandı.
Dünya Kalite Derneği Başkanı'nın sertifikayı üniversiteye belgeyi takdimi için bugün düzenlenen bir tören düzenlenecek.
Tören, Ardahan Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Konferans Salonu'nda yapılacak.

**İSO BELGESİ NEDİR, NEYE YARAR?..

SO 9000 Kalite Standartları Serisi, organizasyonların müşteri memnuniyetinin artırılmasına yönelik olarak Kalite Yönetim Sistemi'nin kurulması ve geliştirilmesi konusunda rehberlik eden ve Uluslararası Standartlar Organizasyonu (ISO) tarafından yayımlanmış olan bir standartlar bütünüdür.
ISO 9001 ise Kalite Yönetim Sistemi'nin kurulması esnasında uygulanması gereken şartları tanımlayan ve belgelendirmeye esas teşkil eden standarttır. Bununla birlikte, Uluslararası Standartlar Organizasyonu (ISO)'nun yayımlamış olduğu kılavuz standartlar da vardır. ISO 9001 ve kılavuz standartlar, ISO 9000 serisi olarak adlandırılmaktadır. Aşağıda verilen ISO 9000 standart serisi, her tip ve büyüklükteki kuruluşun etkin bir Kalite Yönetim Sistemi oluşturması ve uygulaması için geliştirilmiştir.
Haberi ekleme saati: 00.12-28 Nisan 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

KAI’den KASIAD’a Tam Destek..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşMerkezi İstanbul’da bulunan Kars-Ardahan-Iğdırlı İş Adamları ve Sanayiciler Derneğinin yeni yönetimi yine merkezi İstanbul’da bulunan Kars-Ardahan-Iğdır Vakfı ile bir araya geldi.
Ardahan Hoçvanlı İşadamı Orhan Gökçe’nin Başkanlığına gelmesiyle birlikte toparlanma sürecine giren KAISİAD ile bir araya gelen KAI Vakfı Başkanı Cihangir Göngür ve KAI Yöneticilerini yanı sıra diğer dernek başkanları da KAISİAD Başkanını ve yöneticilerini kutladılar.
Birlikte hareket etme kararı alan KAISİAD ve KAI Yöneticileri amaçları aynı olan iki önemli kurumun bölgeye yönelik yapacakları çalışmalarda görev bölümüne hazır olduklarını belirttiler.
Başta İstanbul’da olmak üzere metropollerde ki KAI İşadamlarının bölgeye yönelmesi konusunda yapılacak olan çalışmalara hazırlayacakları yol haritaları ile yardımcı olacaklarını belirten bölgenin iki önemli kurumu olan KAISİAD ve KAI yöneticileri sık sık bir araya gelme kararı da aldılar.
Haberi ekleme saati: 00.02-28 Nisan 2015
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com

Ardahan'dan Son Haberler
Yazar Fakir


Ardahan'da Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin


Facebook'ta Paylaş

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin
SİTEMİZE REKLAM VERMEK İÇİN;
0. 535 418 32 58 NOLU TELEFONUMUZU ARAYABİLİRSİNİZ..
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yazarlarımızı okuyor musunuz?

YAZIYORSAM SEBEBİ VAR
Şantaj Yapıyorlarmış..

Fakir Yılmaz Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşBu memlekette 30 yıla yakındır siyaset yapan ve bana soracaksanız bu memlekete bir katkısı olmayan bir siyasi yaptığı açıklama da birilerinin kendisine şantaj yaptığını ama kendisinin bu tür şantajlara gelecek oğul olmadığını ima eden biri olmadığını belirtmiş..
Bunu söylerken de şantajın kimden, nasıl geldiğini söyleme cesaretinde bulunmadığı gibi yeniden Ardahanlının kendisini seçeceğini de söylemiş..
Bu siyasinin bu memlekette siyaset yaptığından bu yana yani 30 yıldan beri ne gibi bir şantaja uğradığını ve en önemlisi bu memlekete üç dönem vekillik yaparken ne kattığına da baktığımızda ise açıklaması gibi her şeyinin yalan üzerinde kurulduğunu da görüyor, kendi kendimize gülüyoruz..
Çünkü bu siyasinin egosunu tatmin etmekten öte bugüne dek Ardahan’a katkısının olmadığı gibi dediği gibi hiç mi hiç şantaja uğramadığı gibi kendisinin bu halkı hep kandırıp, bu kez olmadı son kez bakan olacağım şantaj altında tuttuğunu da en iyi bilen biriyim..
Neyse yinede parasının gücüne güvenip, seçime giren bu siyasinin kim olduğunu söylemeyeceğim..
Ama bu siyasinin o çok güvendiği parasını paraya alıştırdığı seçmene koklatıp vermediğini de söylerken bunun da bir şantaj olduğunu unutmamak gerekir..

**Tahminler, Tahliller..

Önce, AK Parti ve CHP’nin yeni İl Başkanları kim olacak, ardından AK Parti, CHP, MHP, HDP’nin adayları kimler, sıraya hangi ismler girecek, şimdi de kim seçilecek tartışması için de olan Ardahanlı seçmen bizleri gördüğü her yerde ‘Hele Ardahan Haber söyle siz gazetecisiniz, daha iyi tahlil edersiniz’ diyerek seçim tahmini ve de tahlili almak istiyor..
Her karşılaştığımız siyasi, seçmenin bu yönde soru sormadan geçemediği şu günler de bizim de en doğru tahmini ve tahlili yapmak için elimizde ki doneleri de kullanıp, ‘Şöyle olursa böyle olur, şu parti ve adayı bu kadar oy alırsa şu seçilir’ demeye çalışıyoruz..
Yetmedi birde oturup, tahmin ve tahlillerimizi yazıyoruz..
Ama gelin görün ki; yazının sözden daha etkili olduğunu düşünen adaylar ve siyasi parti yöneticileri bizlere çok ama çok kızıyorlar..
Çünkü bizim de kendileri gibi yalan etmemizi ve seçmeni kendi lehlerine kandırmamızı bekliyorlar..

**Yazılmayanlar..

Başta internet üzerin de olmak üzere yerelde gazetecilik yapan onca Ardahan Haber yayın organı olan Ardahan’da yaşanan sorunların yeterince gündeme gelip, gelmediğine baktığımız da kiminin kaz geceleri, seçim günlerin de gündeme gelen derneklerde çıkmadığı, kiminin ise resmi kurum sitelerinde çalıp, al/yapıştırla sözüm ona gazetecilik yaptığını görüyoruz.
Kimini ise beş on gazete basarak resmi ilan alma dışında gazetecilik yapmadığı bir Ardahan’da en acı diğer önemli bir konu ise olağanüstü bozuk yollarda evlerine gelip gidenlerin bir bu bozuk yolları ve onca sorunu haber olarak görmediğine şahit olmaktayız..
Ardahan’da yaşananları yazmayıp gazetecilik yapanların da ayrı bir sorun olduğu Ardahan’da bu duruma memnun olanlar ise siyasetçiler ve kurum amirleridir..

**Son kez

Ardahan Haber Eski yönetimin ısrarla istemediği, Ardahan’dan birinci sıradan tekrar aday gösterilen Ensar Öğüt, dün yaptığı açıklamalarında son kez aday olduğunu söyledi.
Meclis kürsüsünde, basın açıklamalarında, eylemlerde orada burada her yerde Ardahan’ın hakkını var gücüyle savunduğunu söyleyen Öğüt, hedefinin son kez vekil olarak seçilip, Demiryolu, Aktaş, hayvancılık, havaalanı ve tarımsal kalkınma konularıyla ilgili projelerini gerçekleştirmek olduğundan bahsetti.
Peki tekrardan Ardahan’dan meclise gitmek isteyen Öğüt’e, seçmenlerin, kar kış demeden dün ki gibi karşılamaya gelenlerin “artık yeter” demeden de oylarını verecekler mi, yaklaşık elli gün sonra birlikte göreceğiz...
0.535.418 32 58-fakiryilmaz323@hotmail.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?

KADINCA/Selmi Yılmaz
Bu hırs niye?..

Ardahan Haberi Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşArdahan’da ki seçimlerin kaderini belirleyeceği söylenen Göle ilçesinin eski belediye başkanı Sabir Muratoğlu’nun GAZETECİ Fakir Yılmaz’a verdiği değeri anlatırken, ‘Fakir Yılmaz’ı önce asıp, sonra da astığımız dar ağacının altında oturup ağlamalyız’ diyordu..
Başkanın bu sözüne gülümserken, sözünün devamın da bu memleketin gerçeklerini dile getiren bu GAZETECİ’nin gerçekleri ve dertleri dile getirirken kendisine dahil hiç bir siyasiye yaranamadığını da belirtiyordu..
Çünkü doğruları yazan GAZETECİ’ye kızanların bile onsuz olamadığını, yazdıklarını okuyamadan geçemediklerini bilen bir siyasetçi olduğunu söylüyordu..
Evet GAZETECİ bugünlerde yine birilerini bir hayli kızdırıp, delirttiğine şahit olurken bazı siyasetçilerin kendisine bir hayli hırslandığını da görüyoruz ve başkan Muratoğlunu’na da hak veriyoruz..

**Kemikler İncelensin..

Vali: Hasan Özdemir..
Olay: Halilefendi’de bulunan ve Ermenilerin katlettiği ileri sürülen Türklere ait denilen mezarlıkta dışarı taşan insan kemikleri..
Ardahan Haberi Tarih: 24 Nisan..
Hep aynı iddialar ve saklamalar, alakasız insanların tarihçilerin, bilim adamlarının yerine konuşması..
Biz gazetecilerinde koşa koşa gittiği Halilefendi Mahallesinde ki toplu mezar denilen alanda Gazeteci bir fotoğraf çekiyor..
O zamanın merkez cami imamı, bugünkü Kızılay Ardahan Şube Başkanı Ahmet Ballı’nın elinde bir insan kafatası karesi..
Ve haberin başlığı;
**YA ERMENİ KEMİĞİ OLDUĞU ANLAŞILIRSA!
Evet, Gazetecinin o gün yani 100 yıldır tartışılan Ermeni ve Türk iddialarıyla ilgili yaptığı haberde aynen şöyle sesleniyordu..
Bırakın, kafatasçı tarihçileri, lobileri bilim gelişmiş tıp çözer bu işi.. Kemiklerin DNA’sı incelensin kimin kimi kırdığı ortaya çıksın..
Bu haberi okuyan Vali Özdemir kazıyı durdurmuş, adeta, 'karıştırmayın, haberde dediği gibi bir DNA testi yapılmaya kalkışılsa ne olacağı belli olmaz' demişti..
Yanlış mı? Haydi o zaman DNA testine..

**Şartlar Eşit mi?

İki aydan az bir zaman kalan genel seçimlerine katılan partiler ve adaylarının şansının ne olduğuna baktığınız da karşımıza çıkan ilk gösterge şu an iktidar da olan AK Partinin avantajlarıdır..
Ardahan Haberi İktidarın nimetlerini en bariz şekilde kullanan AK Parti’nin hazine de aldığı para ile ortaya koyduğu gücü karşısında İş Bankası ortaklığının yanı sıra Hazine de aldığı aldığı kaynakla AK Parti ile eşit görünse de MHP ile HDP’den daha avantajlı görünüyor.
MHP’ninde hazine de aldığı kaynağa baktığımızda işi en zor olan partinin Hazineden yoksun, taraftarı ve seçmeni yoksul HDP’nin işinin bir hayli zor olduğunu görmekteyiz..
Evet şartların eşitsiz olduğu bir seçim daha yapmaya hazırlanan ülkeme %10 barajı 10 kuruşu olmadan geçmeye çalışan parti ile saraylarda seçim stratejisi hazırlayan partilerle demokrasiyi getirecekler.

Ardahan Haberi **Öğüt Vekillik Yapmıştır..

Dün berberinde ki 2. sıra adayı Av. Sezgin Kaya ile birlikte uzun bir konvoy ile Ardahan’a gelerek seçim çalışmalarına start veren CHP Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt’e karşı olan ilgi bu isimin Ardahanlı ile bağdaştığını bir kez daha ortaya koymuştur.
Milletvekilliği yaptığı süre içinde Ardahan’ı en iyi şekilde temsil ettiğine inandığımız Ensar Öğüt bir muhalefet partisi milletvekili olarak 3 dönemdir Ardahan’ı TBMM’sine, ülke gündemine en iyi taşıyan bir isim olduğunu on karşı gösterilen ilgiden bir kez daha anlaşılmıştır.
Evet yeni bir seçimin daha yaklaştığı şu günlerde ard arda Ardahan’a gelen milletvekili adayları arasında en popüleri olan CHP Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt yeni bir seçime daha hazırlanırken diğer adaylardan en avantajlı ve bize göre en çok ilgi görecek bir isim olarak seçimi zorlayacak bir isim olduğunu bir kez daha ortaya koymuştur..

Ardahan Haberi **Türkoğlu Ardahanlı Değil mi?

Her seçim dönemi öncesi, ‘Çantasını eline alıp, Ardahan’a gelen aday oluyor’ denildiği yeni bir seçim öncesi Ardahan’da, Ardahanlılarla birlikte yaşayan, evi, barkı, işi, arkadaşı Ardahan’da olan adaylar kim?’ diye baktığımızda karşımıza iki aday çıkıyor..
Bunların biri Mali Müşavir Ömer Türkoğlu’dur..
Evet başta CHP’de olmak üzere, AK Parti’de aday belirlenirken, ‘Kardeşim Ardahan’da yaşayan biri neden aday edilmez’ denildiği seçim öncesi alın size sizin gibi bir Ardahanlı..
Adı: Ömer Türkoğlu..
DSP’den Ardahan Milletvekili Adayı..
İşi: Ardahan’da..
Evi: Ardahan’da..
Ya aradığınız aday bu değilse Dr. Taşkın Aktaş var ya..

Ardahan Haberi **Başkan bu işi çöz..

Ardahan Belediyesini çizdiği güzergahta çalışan dolmuşçuların bugünlerde bir hayli gergin olduğunu geçtiğimiz gün belediyenin etrafını saran polislerden öğreniyoruz.
Çünkü daha önce bir kaç kez polis baskınına uğrayan Ardahan Belediyesinin önünü yeniden polisler sarınca ‘Ne oluyor’ diyerek gidip, bilgi aldığımız polisler konunun Ardahan Belediyesi ile Dolmuşçular arasında yaşanan bir sorun olduğunu ve dolmuşçuların basın açıklaması yaparak sorunlarını dile getireceği, kendilerini de önlem için burada olduğunu belirten polislerden aldığımız bilgi üzerine belediye yetkililerini aradık ve konun içeriğini öğrendik.
Yolcu hatlarında çalışan dolmuşçuları karşı karşıya getiren bir karara imza atıldığını öğrendiğimiz gelişmenin gün geçtikçe ortamı gerdiği ve her an yaşanabilecek istenmeyen bir tatsızlığa neden olacağını düşünerek, ‘Başkan bu işi çöz’ diyoruz..


Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Ardahanlı Bakan Hazır..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşBİRİLERİNİN, ‘BU KEZ OLMADI, SON KEZ BİR DAHA OY VERİN BU KEZ KESİN BAKANIM’ DİYEREK ARD ARDA MİLLETVEKİL OLUP, BIRAKIN BAKAN OLMAYI HİZMET GETİREMEDİĞİ ARDAHAN’IN BAKANI OLAN VİLAYET RÜYASI ANKARA’DA GERÇEKLEŞECEK GİBİ..
Çünkü Başbakan Davutoğlu’nun A takımında olan bir Ardahanlı Ankara’da kesin seçilecek bir yerde milletvekili adayı ve bu isimin seçimden sonra kurulacak olan hükümet listesinde kesin bakan olacak bir isim olan Başbakan Başdanışmanı Ardahan Hanaklı Prof. Dr. Ertan Aydın..
Ardahan’a bağlı Hanak ilçesi Karakale köylü olan Prof. Dr. Ertan Aydın’ın seçilmesi hainde Başbakan Davutoğlu’nun A takımında yer alıp, önemli bir bakanlığa getirileceğine kesin gözle bakılırken, Aydın’ın da bu yönde ki hazırlıklarına devam ettiği öğrenildi.

**ARDAHANLILAR ANKARA’YA MESAJ İLETMELİ..

Bir çok hemşehrimizin önemli yerlerde olduğu ülke yönetiminde önemli yerlere gelen Göleli Sırrı Atalay, Ardahan Ölçekli Abdulkerim Doğru’den sonra Prof. Dr. Ertan Aydın’ın da bakan olacağı yönünde ki beklenti her geçen gün kesinlik kazanırken, Ardahanlıların da Ankara’da 1. Bölgede aday olan bu hemşehrimize sahip çıkılması yönünde çağrı yapılmaktadır.

**Ertan Aydın Kimdir?..
Doğum Yeri : Ardahan / Türkiye
1971 senesinde Ardahan'da doğan Ertan Aydın, ilkokulu Almanya, orta okul ve liseyi İstanbul Küçükçekmece'de bitirdikten sonra, ODTÜ'den lisans, Bilkent Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümünden doktora derecesini aldı. 2000-2003 yılları arasında Harvard Üniversitesi’nde ve Dartmouth Üniversitesi’nde araştırmacı olarak bulundu. 2004-2011 yılları arasında Çankaya Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü'nde öğretim üyesi olarak çalıştı. Doçentlik ünvanını 2011 yılında aldı. 2012 yılında Recep Tayyip Erdoğan'ın siyasi işlerden sorumlu başdanışmanı olarak atandı. Ertan Aydın bu görevine Ahmet Davutoğlu'nun başbakanlığı döneminde devam etti. Aynı zamanda Pollmark
Araştırma'nın kurucularından olan Aydın'ın yurtiçi ve yurtdışında yayınlanmış çok sayıda kitap ve makaleleri bulunmaktadır. Evli ve üç çocuk babasıdır.
Haberi ekleme saat: 19.48-26 Nisan 2015
Haber/Fotolar: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

AK PARTİ ZORDA MI?

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**ATALAY SEÇİMİ BIRAKIP, İSTANBUL'A GİTTİ..

Haziran ayın da yapılacak olan genel seçimler öncesi tüm parti ve adaylar sahada yoğun bir şekilde çalışırken AK Parti adaylarının ortada olmaması dikkatlerden kaçmıyor.
Orhan Atalay'ın seçim çalışmalarını yarı kesip, İstanbul'a gittiği öğrenilirken 2. sıra adayı Yunus Baydar'ın ortalıkta görünmemesi dikkatlerden kaçmıyor.
HDP'nin Ardahan merkezden sonra en çok oyu alacağı söylenen Göle'de esnaf ziyareti ve köy gezileri yaptığı görülürken, CHP Milletvekili adaylarının Hanak ve Damal'da seçim çalışmaları yürüttükleri öğrenildi.
MHP Adaylarının da uzun bir konvoy ile Ardahan'a geldiği görüldüğü bir güne en önemli gelişme MHP adalarını taşıyan konvoy İnönü caddesi üzerine bulunan HDP binanın önünde geçerken el işaretlerini yapmayı bıraktıkları, HDP'lilerinde MHP'lilere güler yüzlü bakışlarla izlemeleri dikkatlerden kaçmadı.
Haberi ekleme saat: 19.34-26 Nisan 2015
Haber/Fotolar: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

BAŞKAN SEN BU SEÇİM DE
HANGİ TARAFTASIN?

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**Orada mısın, Burada mısın?..

*FARUK KÖKSOY’IN GÖRÜNTÜDE ATALAY’IN KALBEN KAYA’NIN YANINDA OLDUĞU İLERİ SÜRÜLÜYOR..

Genel Seçimler Öncesi İki Arda, Bir Derede Kaldığı İleri Sürülen AK Partili Belediye Başkanı Faruk Köksoy’un İl Çevre ve Orman Müdürüyken Kendisini Belediye Başkan Adayı Yapan ve İki Dönem Seçimi Kazanmasına Yardımcı Olan Ardahan Eski Milletvekili, Şimdi ki Bağımsız Adayı Saffet Kaya ile Partisinin Mevcut Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay’ın Arasında Nasıl Bi Yol İzleyeceği Merak Edilmektedir.

**PERSONELİ KAYA’NIN YANINDA!..

Yaklaşan Genel Seçimeler öncesi safların yavaş yavaş netleşmeye başladığı şu günlerde Ardahan siyaset arenasında en çok tartışılan konuların başında gelen birinci konu, AK Partili Belediye Başkanı Orman Mühendisi Faruk Köksoy’un hangi tarafta olduğu sorusu dikkat çekiyor.
Bu soruya neden olan ise Köksoy’un kendisini siyasete davet edip, iki dönem başkanlığı kazanmasına vesile olduğu ileri sürülen Ardahan eski Milletvekili, şimdi ki bağımsız Milletvekili Saffet Kaya ile şu anki partisinin Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay’ın arasında nasıl bir yol izleyeceği olduğu görülmektedir.
Başta Başkan Köksoy’un Özel kalem Müdürünün babası olmak üzere bir çok belediye çalışanın ve Köksoy’a yakın siyasilerin Saffet Kaya’nın yanında olmasının bu sorunun sorulmasına neden olduğu dikkat çekerken, Köksoy’un da Saffet Kaya’nın partilisi Milletvekili hakkında söyledikleri karşısında susması ve Kaya’nın alacağı ileri sürülen oyların büyük bölümünün AK Partinin oylarının olduğunu bilmesine karşı net tavrını ortaya koymaması Köksoy’un bu seçimde hangisini seçtiğini akıllara getirmektedir.

Ardahan Haberleri **DAĞ DA, AÇILMAYAN ÖZEL İDARENİN OTELİNDE BİR ARAYA GELDİLER!

Başkan Köksoy’un Atalay’ın mı, Kaya’nın yanında olduğunun merak edildiği bir sırada AK Parti kurmayları geçtiğimiz hafta sonunu Yanlızçam Uğurlu Dağ Kayak Tesislerinde yaptırılan Dağ Otelinde bir araya gelerek, seçim öncesi izlenecek yolu tartıştıkları öğrenildi.
Geçmiş seçimlerde halkın içinde toplantılar yapmaktan çekinmeyen AK Partililerin zor geçeceği ileri sürülen önümüzde ki seçimler öncesi halkta kopuk, basından uzak küçük toplantılar ile ne yapacakları konusunu da bilgi alış verişinde bulundukları öğrenilen toplantıda 5 Mayıs’ta Ardahan’a gelecek olan Başbakan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’nu karşılama programı üzerinde bilgi alış, verişin de bulundukları bilgisi alındı.
Haberi ekleme saat: 20.15.22-24 Nisan 2015
Haber/Fotolar: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

SEÇİMLER LAF İLE DEĞİL
İCRAATLARLA KAZANILIR..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**BİR DE SEVGİYLE..

Üç dönemdir Ardahan Milletvekilliğini yapan e bu süre içinde Ardahan’ı e Ardahan’ın sorunların gündeminde hiç düşürmeyen CHP Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt 4. kez seçilmek için gittiği seçmende büyük ilgi e saygı görüyor.
Ardahan’ı sürekli olarak gerek Türkiye Büyük Millet Meclisin de, gerek ulusal e yerel basında sürekli gündeme getiren Öğüt’ün başarılı bir milletvekili olduğunu söyleyen Ardahanlı seçmenler Öğüt’ün muhalefette olmasına rağmen Ardahan’ın sorunlarının çözümü için adeta bir iktidar milletvekillinden daha çok çalıştığını belirten Ardahanlı seçmenler günün 24 saati telefonu açık, Ardahanlının sorunlarını kendi sorunu bilip, gecesini gündüzüne katan bir milletvekili olduğunu belirtiyorlar.
7 Haziran’da yapılacak olan genel seçimler öncesi yeniden gittiği seçmende büyük bir saygı e sevgi gören CHP Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt gerek milletvekili olduğu sırada gerek vekillik öncesi Ardahanlı ile olduğunu belirten Ardahanlılar biz Ensar Öğüt’ten razıyız, Allah ondan razı olsun diyerek Ensar Öğüt’e desteklerini yeniledikleri dikkatlerden kaçmıyor.
Haberi ekleme saat: 14.01-24 Nisan 2015
Haber/Fotolar: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

GÖK: BAYRAK, FLAMA
YER: ÇAMUR, ÇUKUR!

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş7 Haziran Genel Seçimler öncesi yeniden halktan oy isteyen siyasilerin yıllardır çözüm bekleyen bir çok sorun gibi kent içi yollara da çare bulamadıkları görülüyor.
Genel seçimler öncesi cadde ve sokakları partilerin bayrak ve flamaları ile donatan siyasiler seçmeni etkilemek için o cadde ve sokaklara astıkları bayrak ve flamaların altında ki yollarının hala çamur deryası içinde, çukurlarla dolu olduğunu görmeden ‘en iyi hizmeti biz getirdik, yeniden bizleri seçerseniz yeni hizmetleri biz getireceği’ demeye devam etmekteler.
Eriyen karlarla birlikte yeniden ortaya çıkan olağanüstü bozuk yollara yıllardır bir çözüm bulamayan siyasilerin üzerilerine bayrak ve flamalarını astıkları bu yolların geçtiği alanların alt yapısını da yapmış değiller.

**HER YAP/BOZ..

Alt yapısı, yani kanalizasyon, su, telefon, elektrik hatları doğru dürüst yapılmadan her yıl YAP/BOZ sistemi ile büyük masraflar yapılarak sözde yenilenen yolların kısa süre içinde bozulduğu Ardahan ve İlçelerinde yolların olağanüstü bozuk olması dikkatlerden kaçmazken, bu yollardan şikayetçi olan vatandaşında kendilerinde oy isteyen siyasilere ‘ne olacak bu yolların hali’ demediği de görülmektedir.
Haberi ekleme saat: 13.12-24 Nisan 2015
Haber/Fotolar: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

SÖZCÜ GAZETESİ:
AK PARTİ: 1 CHP: 1

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşSözcü Gazetesinin yayınladığı Avrasya Kamuoyu Araştırmasında Ardahan'da ki 2 milletvekilinin yine AK Parti ile CHP arasında paylaşılacağını duyurdu.

**Dr. GÜRBÜZ ÇAPAN ÖĞÜT İÇİN BÖLGE DE..

7 Haziran'da yapılacak olan genel seçimler öncesi yoğun bir şekilde çalışmaya devam eden milletvekili adaylarının seçmene ulaşmak için bütün imkanlarını ortaya koyduğu şu günlerde Avrasya Anket Şirketinin 81 Vilayete yaptığı anket Sözcü Gazetesinde yayınlandı.
55 Bin oyun kullanılması beklenen Ardahan'da durumun değişmeyeceğini ileri süren anket şirketi Ardahan'ın iki milletvekilinin yine AK Parti ile CHP arasında bölüşüleceğini iddia ederken adaylarda ağır topları da harekete geçtiler.
AK Partinin mevcut milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay dün 2. sıra adayı Veteriner Hekim Yunus Baydar ile birlikte Erzurum'a gelen Başbakanın mitingine katıldığı, CHP Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt'ün ise ilçesi Çıldır'da seçim çalışması yürütüğü görülürken, bir çok Ardahanlının yaşadığı İstanbul Esenyurt İlçesi Kurucu Başkanı Dr. Gürbüz Çapan'ın da Göle'ye gelerek partisi CHP'ye ve adayı Ensar Öğüt'e oy istediği görüldü.
Öte yanda Saffet Kaya'nın gün geçtikçe ilgi kayıp ettiği Ardahan'da HDP Ardahan'a verilecek oyların ülke barajı olan %10'a katkı sunacağı, ama HDP'ye verilecek oyların HDP'nin Ardahan'da bir milletvekili çıkarıp, çıkarmayacağını yetip, yetmeyeceği önümüzdeki günlerde dahada netleşeceği görülmektedir.
Haberi ekleme saat: 13.121-24 Nisan 2015
Haber/Fotolar: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

PAMUK DEĞİL, KAR!..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşBaharı beklerken önce Nisan yağmurların, ardından yağmurlu kar’a tutulan Ardahan’da devam eden kar yağışı kent genelini yeniden beyaza bürüdü.
Ardahan'da yaklaşık iki gündür etkili olan kar yağışı hayatı olumsuz etkilerken, kar kalınlığı 20 santimetreye ulaştı.
Ardahan'da etkili olan kar yağışı ve soğuk hava kış aylarını aratmıyor. Kar yağışıyla beraber ulaşımda da aksamalar meydana geliyor. Kar yağışı ve tipi nedeniyle Ardahan-Posof ve Ardahan-Şavşat kara yollarında ulaşım güçlükle sağlanırken, Karayolları ekipleri sürücülere tedbirli olmaları yönünde uyarıda bulunuyor.
Haberi ekleme saat: 12.11-24 Nisan 2015
Haber/Fotolar: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Gorevengte Seçim Heyecanı

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş1972 Yılında belde olan ve 2014 Tarihinde nüfusu 2000 binin altına düşen, Belediyelerle birlikte kapanan ve daha sonra Mahkeme kararıyla tekrar belde olan Ardahan İli Göle ilçesi Köprülü Beldesi 2015 tarihinde seçime gidiyor. Kararın yayınlanması ve Göle Kaymakamının Belediyeyi resmen açmasından sonra Köprülü Beldesinde seçim nabzıda hızlı atmaya başladı. Aday adayları başlattıkları çalışmalarını hızlandırdılar.
Köprülü Belde Belediyesine şu anda seçim çalışmasını yürüten iki parti aday adayları resmen açıklandılar. AKP'den Atalay KARAKILIÇ ve Ersoy ARAS çalışmalarını sürdürürken CHP'den Reşat ÇAKMAKÇI çalışmalarına aralıksız devam etmektedir.

**Yılmaz ÖZYILDIRIM Vefat Etti

Köprülü sakinlerinden Yılmaz ÖZYILDIRIM (Şasen Oğlu) Ani kalp krizi geçirerek Köprülüde vefat etti. Erkan Özçelik
Haberi ekleme saat: 12.06-24 Nisan 2015
Haber/Fotolar: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Beyaz Kürt Orhan Atalay’ın
Akrabası Türk Partisinden Aday..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşArdahan Meclis Başkanı ve AKParti Posof İl Genel Meclis Üyesinin ‘Beyaz Kürt’ lükle suçladığı AK Parti Ardahan Milletvekili ve 2015 Genel Seçimleri Milletvekili Adayı Prof. Dr. Orhan Atalay’ın akrabası Türk Partisinden Ardahan Milletvekili Adayı olduğu ortaya çıktı.
Genel Başkanlığını Ahmet Eyüp Özgüç’ün yaptığı Türk Partisinden Milletvekili Adayı Olan Bilent Atalat Türk Partisinden Ardahan Milletvekili Adayı oldu.
AK Parti’nin mevcut Milletvekilinin akrabası ve Ardahan İli Göle İlçesine bağlı Senemoğlu köylü olan Bilent Atalay yaptığı açıklamada neden milletvekili adayı olduğunu şu sözleriyle açıkladı.
'' YILLARDIR UYUTULMUŞ ÇOCUKLARIN TORUNLARINA , EVRENSEL DEĞERLERİ İLE ÇAĞDAŞ YAŞAM HAKLARINI VE İMKANSIZ DİYE ÖTELENEN İSTEMLERİNİN ARTIK ELDE ETMELERİNİ ANLATMA. KLAVUZLARI OLMAKTIR. BU NEDENLE BENDE VARIM’ dedi.
Kura Nehri ile ilgili önemli bir Ar-Ge Projesinin üzerinde çalıştığını belirten Petrol Kimyalar konusunda Uzman Bilent Atalay Diyarbakırlı olduğu öğrenilen arkadaşı Mehmet Orakçıoğlu ile birlikte Ardahan’da 2015 Genel Seçimlerinde başta akrabası Orhan Atalay ile olmak üzere diğer partilerin adayları ile yarışacak.
Önümüzdeki günlerde Ardahan’a gelerek seçim çalışmalarına başlayacağını belirten 1966 doğumlu, evli ik kız babası Bilent Atalay Bursa’da oturuyor.
İnternet üzerinde zaman zaman yazılarda yazan ve bölge sorunlarıyla ilgili duyarlı bir isim olduğu görülen Bilent Atalay son çalışması olan projesinin cumhurbaşkanına ulaştırıldığı ve incelenmeye alındığı da öğrenildi.
Haberi ekleme saat: 13.17-23 Nisan 2015
Haber/Fotolar: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

SOYKIRIM DEĞİL, KIRIM..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**100 Yıldır Tartışılan Olaylar Bir Hafta İçinde Yaşanmış..

100 Yıla yakındır tartışılan ve 'Soykırım' mi, 'Tecrit mi' diye konuşulmaya devam eden Ermeni Meselesi bir hafa için yapılan katliamlarla gerçekleşmiş..
Bir çok ülkenin ard arda 'Soykırım' dediği 24 Nisan olaylarını yerelde yaptığı bir araştırma ile kitaplaştıran Ardahanlı yazar Kenan Karabağ'ın 'Kura Çözüldü' adlı kitabı yok satıyor.
Kısa bir süre önce yayınlanıp, yayın evlerinde ve internet üzerinde satışa sunulan 'Kura Çözüldü adılı kitap Sinop Cezaevi başta olmak üzere bir çok ceza evinde bulunan idamlık, katillerin, tecavüzcülerin nasıl bir araya getirilip, Ardahan'a getirildiğini anlatıyor.
Bölge de kaça kaç olarak bilinen süreci yerel ağızlardan topladığı bilgilerle kitaplaştıran ve Ardahan'ı bir haftalığına ele geçiren Mahkumlar Ordusunun Teşkilat-ı Mahsusa'nın başı Dr. Bahattin Şakir, ünlü tetikçi Yakup Cemil, Alman Binbaşı Ştange, Sinop Cezaevi'nin silahlandırılmış azılı katilleri, Rus Generali Kalitin, Enver Paşa'nın bölgedeki milis güçleri olan Ur Beyleri ve bütün bunların yanında yaşamak için var güçleriyle hayata sarılanların romanı…
Kura Çözüldü ve bir şehrin çığlıkları gökyüzüne yükseldi. Soluksuz okunuyor.

'Kura Çözüldü' Kitabının yazarı da yaşananlara 'Kırım' diyerek özür diledi..

368 Sayfalık 'Kura Çözüldü' adlı kitabı yazan Ardahan Sulakyurt (Sarzep) köylü yazar Kemal Karabağ o dönem yaşananların her iki taraf için bir insanlık kırımı olduğunu belirttiği açıklamasıyla o dönem yaşananlar için özür diledi.
Karabağ'ın 24 Nisan mesajı şöyle;

Anadolu topraklarında 24 Nisan'a odaklanan acılar, Ardahan'da daha erken yaşandı. 29 Aralık 1914 - 05 Ocak 1915 tarihleri arasında bir şehrin çığlıkları yükseldi gökyüzüne...Mahkumlar ordusuyla Ruslardan aldıkları şehre giren çeteler burada yaşayan Ermenilere karşı top yükün bir kırım uyguladılar.
Ardahan Haberleri Şehri muhasara altına alan Alman binbaşı Ştange komutasındaki Osmanlı ordusu Kura boyunu tutarak kırıma ortak oldu...
Rusların geriye dönüşüyle birlikte şehri terk eden çetelerin ardından yerli halk acımasızlığıyla ünlü Kazak süvarilerinin insafına kaldılar.

**Yörede bilinen kaça kaçlığın en amansızı yaşandı..

05 Ocak 1915 sabahında. Kar altındaki Sahara'dan Şavşat'a kaçmak isteyen Türklerin çığlıkları yükseldi bu kez. Dağda donarak ölenlerin sesleri duyulmadı bile. 1921 yazında Beberek köyünde bir evde yakılarak öldürülen kadın ve çocukların çığlıkları değdi kulaklara. Bir arada yaşayan halkların arasına kan sokuldu. Anadolu topraklarında can veren Halkların çığlıkları gitmez kulaklarımdan. Ardahan'a her gelişimde Kura boyunda Ermenilerin çığlıklarını duyarım. Beberek'te Rumların. Sahara'da Türklerin çığlıkları duyulur. Bir hüzünle ayrılan Malakanlar geçer gözümün önünden. Ne çok acı ne çok dram yaşanmış topraklarımızda...
Adı soykırım ya da ne olursa olsun artık gidenler dönmeyecek bir daha. Yüreklerimizde onların acısını duyuyorsak hala vicdanımız var demektir. Tarihimizle ve orada yaşanan gerçeklerle yüzleştiğimizde bu acılar unutulacaktır. Anadolu topraklarına düşen canların anısına saygıyla...
Bu ülkede yaşayan Ermeniler, Rumlar, Malakanlar, Süryaniler, Asuriler ve Kürtler sizlere yaşattığımız acılar için ÖZÜR DİLİYORUZ...
Kenan Karabağ (Kura çözüldü'nün yazarı)
Haberi ekleme saat: 13.09-23 Nisan 2015
Haber/Fotolar: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

23 NİSAN
KÖYDE KAVGAYLA,
KENTTE KÜRTÇEYLE KUTLANDI..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşArdahan'da kutlanmaya devam eden 23 Nisan etkinliklerinde karşı karşıya gelen iki köy büyükleri çocukların gözü önünde kavga ederlerken, kent merkezinde ki bir etkinlik Kürtçe müzikler eşliğinde yapıldı..

YANLIZÇAMLILAR, HASKÖYLÜ ÇOCUKLARI DÖVÜP, BÜYÜKLERİNE SALDIRDILAR..

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolaysıyla taşımalı eğitimim yapıldığı Yanlızçam okuluna giden komşu köy Y. Hasköylü çocuklar burdaki Yanlıçamlı çocuklar tarafından dövüldü.

Alınan bilgilere göre 23 Nisan etkinlikleri için gittikleri Yanlızçam'da bazı çocukların saldırısına uğrayıp, dayak yine Y. Hasköylü çocukları getiren Y. Hasköy Muhtarı Özkan Gültekin köylüsü çocukları toplayıp, köyüne götürmek için 23 etkinliklerinin yapıldığı alanda ayrılmak istediği bir sırada Yanlızçamlı büyüklerin saldırısına uğradı.

Aracı yumruklanan, sinkaf kelimelerle hakarete uğrayan Y. Hasköy Muhtarı Özkan Gültekin'in yaşananlar üzerine bölgedeki Jandaröa Karakoluna giderek şikayette bulundu.

Yarın çocukları Yanlızçam'a götürmeyeceklerini ve Ardahan'a getirip, İl Milli Eğitim Müdürlüğüne çıkaracağını belirten Muhtar Gültekin bu durumun her zaman yaşandığını ve taşımalı eğitimden vazgeçilip, köylüsü çocuklarının köyünde eğitim almasını isteyeceklerini söyledi.

**KÜRTÇE 23 NİSAN..

Öte yandan Ardahan merkezde devam eden 23 Nisan etkinliklerinin yapıldığı okullar arasınd bulunan 23 Şubat İlköğretim Okulunda ki etkinlikler Kürtçe ve Türkçe müzikler eşliğinde gerçekleşti.
Haberi ekleme saat: 12.29-23 Nisan 2015
Haber/Fotolar: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

MAKAM ARACI ATALAY'A TAHSİSİ Mİ EDİLDİ?

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**Belediyenin arabasıyla seçim çalışması..

7 Haziran'da yapılacak olan genel seçimler öncesi yeniden milletvekili adayı olan AK Parti Ardahan Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay yakıtı halkın parasıyla sağlanan Göle Belediyesine ait makam aracı ile seçim çalışmalarını yürütüyor.

**İŞ YERLERİ SİYASETE KİRALANAMAZKEN..

7 Haziran'da yapılacak olan genel seçimler öncesi seçim çalışmalarına başlayan siyasilerin büyük kesmi kendi imkanları ile seçim propagandası yaptıkları bir sırada şu anda milletvekili olan ve 20 Bin TL.'ye yakın maaş alan AK Parti Ardahan Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay yakıtı ve masrafları halkın vergileri ile ödenen Göle Belediyesine ait makam aracı ile seçim çalışmalarını yapması dikkatlerden kaçmıyor.
Ardahan Valisini Siyasi Parti temsilcileri ile yaptığı toplantı da yasa gereği ticaret yapılan alanların siyasetçilere kiralanamayacağı, seçim bürosu olarak kullanılamayacağını açıkladığı gün Göle Belediyesine ait makam aracı ile seçim çalışmalarını yürüttüğü fotoğraflanan AK Parti Ardahan Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay ve iktidarın nimetlerini kendi siyasi çalışmaların da kullanan AK Partili Belediyelere yasal bir müeyyide uygulanıp, uygulanmayacağı merak konusu olmuştur.

**Ticarethaneler siyasi partilere kiralanamayacak'

07 Haziran 2015 günü yapılacak olan Milletvekilliği Genel seçimiyle ilgili Vali Ahmet Deniz, siyasi partilerin il başkanları ile toplantı yaptı.
Toplantıya Vali Yardımcısı Deniz Pişkin, İl Emniyet Müdürü Selami Hüner, İl Jandarma Komutanı Osman Yeşilöz ile genel seçime katılacak siyasi partilerin il başkanları katıldı.
Seçimin güvenli bir ortamda geçmesi, halkın iradesinin sandıklara özgürce yansıtılması, seçimlerin huzur ve sükûnet içinde gerçekleşmesi amacıyla düzenlenen toplantıda konuşan Vali Deniz, “Seçim milletin iradesini özgürce sandığa yansıtması demektir. Bu nedenle biz kendimizi, halkın özgür iradesinin tecelli etmesini sağlamakla sorumlu görmekteyiz. Seçim süreci boyunca üzerimize düşen görevleri eksiksiz yaptığımız takdirde, ilimiz huzurlu bir seçim geçirecektir. İlimiz sevgi, hoşgörü, barış ve kardeşliğin en güzel şekilde yaşandığı yerlerdendir. Bizim de ilimizde seçimin huzur içerisinde geçmesi için kolluk kuvvetlerimizle birlikte koordineli çalışmalarımız olacak. Tüm sandıklarda alacağımız güvenlik tedbirleriyle vatandaşlarımızın özgürce oylarını kullanmalarını sağlayacağız. Seçimlerin ilimizde demokrasi şöleni içerisinde geçmesini temenni ediyorum” dedi.
Toplantıda İl Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürlüğü tarafından seçim güvenliği konulu sunum gerçekleştirildi. Ayrıca, seçim süreci boyunca siyasi partilerin ve parti temsilcilerinin seçim propagandaları ile yürütülen seçim çalışmaları hakkında yasal sorumlulukları anlatıldı. Toplantıda siyasi partilerin il başkanları ve temsilcileri de bu doğrultudaki görüş ve önerilerini dile getirdiler. Ortak dilek ve beklentilerin görüşülerek karara bağlandığı toplantı sonunda Vali Deniz, yapılacak olan milletvekilliği genel seçiminin hayırlı olması temennisinde bulundu. Öte yandan Vergi mükellefiyeti bulunan iş yerlerin siyasi partilere kiralanamayacağı bildirildi.
Haberi ekleme saat: 12.28-23 Nisan 2015
Haber/Fotolar: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

**KAR SİYASİLERİ ÇALIŞTIRMIYOR..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**Nisan ayının son günlerine rağmen devam eden kar yağışı Ardahan'da hayati olumsuz yönde etkilemeye devam ediyor. Siyasilerin seçim çalışmalarını da olumsuz yönde etkileyen kar yağışı ile birlikte hava sıcaklığı da yeniden düştü..

**CHP ve HDP ARDAHAN’da İTTİFAK MI YAPTI..

MHP Ardahan Birinci sıra Milletvekili Adayı Sağlık Eğitim eski Genel Müdürü Bülent Ulutaş ve ikinci sıra adayı Gümrük eski Muhafaza Amiri Ömer Tekoğulları, il Başkanı Taşkın Polat ile teşkilat yöneticileri, Ülkü Ocakları Başkanları Ardahan’da büyük bir gövde gösterisi yaptılar.
Ardahan Haberleri Ardahanlıların, MHP’ye bu büyük ilgisinden sonra Kentte ilginç bir dedikodunun yayılması dikkat çekti.
Birileri Vatandaşlara, “CHP ve MHP’nin Ardahan’da, CHP adayı üzerinde ittifak yaptığı” söylentisini yaymaya başladı.
Amaç, dağılan oyları MHP’ye karşı birleştirmek ve MHP adaylarını seçtirmemek.
Oysaki silah aniden geri tepti ve Ardahanlıların bu söylenti ittifaka karşı sert tepki gösterdiği gözlendi.
Bu söylentilerin bir oyun olduğunu halka anlatan MHP yöneticileri, Ardahanlıların artık şov yapan siyasilere değil de gerçekten icraat yapacak siyasileri tercih edeceğini vurguladılar.
Halktan da büyük ilgi gören gövde gösterisinden sonra vatandaşlara hitap eden MHP Milletvekili Adayı Bülent Ulutaş, AKP iktidarının 12 yıldır ülkeyi yoksullaştırıp, insanları ayrıştırdığını ve toplumun birliğini bozduğunu vurgulayarak,
“AKP seçim beyannamesinde ‘3 Y’ ile mücadele edeceğini belirtiyor. Bu 3 Y’leri, ‘Yolsuzluk, Yasaklar ve Yoksulluk’.
Yüzyılın en büyük yolsuzluğunu yapan iktidar mensupları, yolsuzluklarının ve usulsüzlüklerinin üstünü kapatmak ve delilleri yok etmek için işleve sokmadıkları intikam planı kalmadı. 60 kadar kendi milletvekilleri de bu hırsızlığı oyları ile Mecliste onayladı.

‘Yasaklar’ diyorlar. Yasak koymadıkları alan mı kaldı?

Kendilerine muhalif olan herkesi, devletin gücü ile kurdukları korku imparatorluğu ile cezaevleri ile cezalarla, çeşitli baskılarla tehdit ettiler. İlköğretim öğrencilerimizi bile cezaevlerine attırdılar.
Yoksulluğu ise resmileştirip, yoksullara karşı tehdit unsuru olarak kullandılar.
Çalışanlar, emekliler, işçiler yoksulluk sınırının altında feryat ediyorlar.
Bakın zaten, ‘Mücadele ettik’ diyemiyorlar.. ‘Edeceğiz’ diyerek işin formalitesini ortaya koyuyorlar.
İnsanlarımızı ötekileştiren bu iktidar, şehitlerimizin baş katili ile de işbirliğine giderek, seçimlerde İmralı canisinden medet ummuştur.
Kürt kökenli vatandaşlarımızın gerçek tek dostu MHP’dir.
AKP’de, HDP’de Kürt kökenli vatandaşlarımızı, küs olmadığı devleti ile zorla küs ilan etmişlerdir.
Biz, Kürt kardeşlerimiz ile küs değiliz ki sözde barış masasına oturalım.
Eşkıya ile bir olan AKP iktidarı, sıkıntıda olan Kürt kardeşlerimizi resmen rehin aldırmıştır.
Bizim iktidarımızda bu ihanet oyunu bozulacaktır.
Ülkenin tüm kaynaklarını yandaşlarına peşkeş çeken bu haramilerden hesap sormak için, 7 Haziran’da MHP’yi seçin. Çünkü tek çare MHP kaldı.
Bunun içindir ki; hepsini geçin, sandıkta MHP’yi seçin” dedi

Ardahan Haberleri **23 Nisan’a Hava Muhalefeti..

Tüm yurtta, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde ve dış ülkelerde bulunan konsolosluklarda kutlanacak olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Ardahan’da hava muhalefetine takıldı.
Nisan ayının son günlerinin olmasına karşın kar yağışının hala devam ettiği Ardahan’da dışarıda yapılması beklenen 23 Nisan etkinlikleri kar yağışının devam etmesi dolayısıyla kapalı alanda gerçekleşecek.

Ardahan Haberleri **BİK Başkanı Ardahan’a Geliyor..

Birçok ile nazaran en çok yerel gazetenin yayınlandığı Ardahan’a Basın İlan Kurumu Başkan Vekili Cem Elçin Ardahan'a geliyor.
28 Nisanda Ardahan’da ki gazete sahipleri ve yetkilileri ile görüşecek olan BİK başkanı başta resmi ilanlar olmak üzere basın mevzuatı konusunda gazetecilere bilgi vereceği öğrenildi.

Ardahan Haberleri **Başbakandan Önce Kılıçdaroğlu Geliyor..

7 Haziran 2015 genel seçimler öncesi iyiden iyiye hareketlenen siyaset arenasının tartışıldığı şu günlerde tüm kozlarını ortaya koyan siyasi partiler ve milletvekili adayları aslarını da sahneye sürmeye hazırlanıyorlar.
Türkiye’nin Gürcistan ve Ermenistan’a komşu Çıldır ilçesinde yapımı devam eden Aktaş Gümrük Kapısının seçimden önce açmaya hazırlanan iktidar partisi Ak Parti Başbakan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’nu Ardahan’a getirmeye hazırlandığı sırada CHP de Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlun’u Ardahan’a getirecek.
4 Mayısta Ardahan’a gelecek olan Kılıçdaroğlu düzenlenecek mitingde Ardahan’a seslenerek partisine ve milletvekili adaylarına oy isteyecek.

Ardahan Haberleri **Erkekler Başaramadı Kızlar Yarı Finalde..

Küçük Altunbulak Ortaokulu yıldız kızlar futbol takımı Türkiye yarı finalinde
Yıldız Kızlar Futbol Takımı Ardahan İl Birincisi Küçük Altubulak Ortaokulu, 18-20 Nisan Tarihleri arasında Rize’de yapılan grup müsabakalarında namaglûp olarak adını yarı finallere yazdırmayı başardı.
Müsabakaların ilk günü Erzincan Temsilcisi ile karşılaşan il temsilcimiz, beşinci dakikada Elvan Çalıkaran’ın attığı golle güzel bir başlangıç yaptı. Bu skorla biten maçla ilk galibiyetini alan takımımız müsabakalara güzel bir başlangıç yaptı.
İkinci gün Iğdır temsilcisi ile yapılan karşılaşmanın normal süresinde gol atılamayınca penaltı atışlarına geçildi. Ayşenur Çakır, Didem Karakulak ve Menşure Çalıkıran’ın golleri ve Emel Çağlayan’ın muhteşem kurtarışlarıyla 3-1lik skorla galibiyetini aldı.
Üçüncü gün, müsabakanın favori isimlerinde Trabzon temsilcisiyle karşılaşan takımımız ilk dakikalardan itibaren oynadığı baskın futbola rağmen gol bulunamadı. Karşılaşma penaltılara kaldı. Maç 3-2 skorla bitti. Temsilcimiz grubunda namaglûp lider olarak Türkiye Yarı Finallerine gitmeye hak kazandı.

Sayfa 8 - 213 < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 > >>
Köşe Yazarları
Copyright © 2003 - 2008 Ardahan kuzeyanadolugazetesi.com
Tel: 0478 - 211 43 31 - 211 45 00
Adres: İnönü Cad. No:50 Ardahan