Ana Sayfa · Forum · Linkler · Resim Galerisi
Ana Menu
Ana Sayfa
Makaleler
Forum
İrtibat
Linkler
Arama
Ziyaretçi Defteri

ÜYELİK HİZMETLERİ

ÜYE KAYIT
ŞİFREMİ UNUTTUM

Sitenize Ekleyin
Resim Galerisi
Telefonlar
Konuk Yazarlar

ARŞİVLERİMİZ
2003 YILI
2004 YILI
2005-2006 YILI
Ulusal Haberler
Misafir
Kullanıcı Adı

Şifre

Beni HatırlaKayıp Şifre ?
Site Durumu
Kayıtlı Üyeler : 12997
Misafirler : 24
En Yeni Üyemiz : sanane757000

Kayıtlı Üye :
Fakir 14 Gün Gelmedi
abdullahank 68 Gün Gelmedi
Orhan-Bahcivan 158 Gün Gelmedi
CEVAT COSKUN 162 Gün Gelmedi
atlantis 183 Gün Gelmedi
baris dursun 184 Gün Gelmedi
yilmaz akinci 193 Gün Gelmedi
adacala 193 Gün Gelmedi
admin 195 Gün Gelmedi
yilmaz_akinci 196 Gün Gelmedi
Forum Başlıklari
En Yeni Başlık
Ardahan Köyleri ve İ...
hoçvanın genel iradesi
Sitemizi Dostlarınız...
Bize ulaşın..
Haber Arşivimiz
Ardahan Görüntüleri
Ardahan Fotoğrafları
Kürdistan Komşunuz O...
KORKAKLARA MEYDAN OK...
Teşvik Ardahan’a Uğr...
Ardahan da Devlet mi...
İMRALI’DAKİ GÖ...
Ardahan ARDAHAN
APE FEZO’NUN A...
O benim Babam..
En Yoğun Başlıklar
YALÇIN TAŞTAN HAK... [51]
TRT bölücülük mü ... [35]
KAFATASÇILAR-ARD... [34]
COCUK ÖLDÜRMEYİ K... [30]
YAZARLARIMIZIN YO... [28]
YAZICIOĞLU'NU KAY... [24]
DTP'li vekillerde... [21]
Ardahan TV [19]
kürde fırsat verm... [18]
ANADİLİMİZ KÜRTÇE... [18]
23 NISAN IRKCI C... [17]
UGAR TÜRKLRI [16]
Bim Marketlerine ... [16]
KÜRT SORUNU DEĞİL... [15]
ARDAHAN LI OLMAKT... [15]
HİT
reklam
Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş Pinterest'te Fakir adlı kullanıcının profilini ziyaret edin.

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

<
Ardahan da Seçimler
Yazar Fakir


Ardahan'da Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin


Facebook'ta Paylaş

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin
SİTEMİZE REKLAM VERMEK İÇİN;
0. 535 418 32 58 NOLU TELEFONUMUZU ARAYABİLİRSİNİZ..

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yazarlarımızı okuyor musunuz?

YAZIYORSAM SEBEBİ VAR
Tencere Tabak Meselesi..

Fakir Yılmaz Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşBir seçimin daha yaklaştığı şu günlerde bir hayli cici olan vatandaş ve seçmenler siyasilerin gözdesi konumundalar..
Kendilerine oy vermesi için seçmeni adeta ablukaya alıp, ikna etmeye çalışan Ardahan Diasporası siyasilerin bir taraftan da ortaya koydukları performansla, ‘Bu işi’ yani milletvekilliğini, ‘en iyi ben yaparım’ demeye çalışıyorlar..
Gerçi bir ikisi dışın da hemen hepsinin eski olan yani bir değil bir kaç defa seçilenlerden oluşan bu dönemde ki siyasilerin yıllardır kandırdıkları seçmenin gözünü bir kez daha boyadıkları aşikardır..
Kimi ‘Bu kez olmadı, ama bu kez bakanım’ diyerek oy istediği, kiminin ‘En iyi milletvekilliğini ben yaparım’ diyerek eskileri kötülediği, ‘Kiminin ise si bakmayın telefonlarınıza bakmadığıma, biraz acemi, biraz da memleketi değil, dünyayı kurtarmaya çalıştım, ama bu kez sizi kurtaracağım’ diyerek yola çıktığı 2015 Genel Seçimleri öncesi kandırılan seçmen ve vatandaşta az değil..
Oda kandırıldığını bile bile her gelen siyasiye, ‘Vallahi oyum sana’ diyerek umutla kendisinden oy bekleyen siyasileri kandırdığını da görmek ve de bilmek gerekir.
Çünkü tencere yuvarlanmış, kapağını bulmuş..

**Türkoğlu Ardahanlı Değil mi?

Ardahan Diasporası Her seçim dönemi öncesi, ‘Çantasını eline alıp, Ardahan’a gelen aday oluyor’ denildiği yeni bir seçim öncesi Ardahan’da, Ardahanlılarla birlikte yaşayan, evi, barkı, işi, arkadaşı Ardahan’da olan adaylar kim?’ diye baktığımızda karşımıza iki aday çıkıyor..
Bunların biri Mali Müşavir Ömer Türkoğlu’dur..
Evet başta CHP’de olmak üzere, AK Parti’de aday belirlenirken, ‘Kardeşim Ardahan’da yaşayan biri neden aday edilmez’ denildiği seçim öncesi alın size sizin gibi bir Ardahanlı..
Adı: Ömer Türkoğlu..
DSP’den Ardahan Milletvekili Adayı..
İşi: Ardahan’da..
Evi: Ardahan’da..
Ya aradığınız aday bu değilse Dr. Taşkın Aktaş var ya..

**Saffet Kaya Kayıp Eder..

İki dönemdir AK Parti’ye kapağı atıp, daha öncekiler gibi adeta bedavadan milletvekili olmak isteyen Saffet Kaya 4. kez milletvekili olmak için bu kez bağımsız milletvekili adayı..
Seçilmek için bu kez en az 3 Milyon TL. seçim bütçesi de hazırladığı ileri sürülen Saffet Kaya’nın bu kadar büyük bir seçim bütçesini ayırırken, milletvekilliğin önemini de ortaya koymakta..
1992 Yılın da yeniden vilayet olan Ardahan’ın ilk milletvekili olan Kaya’nın o günden bugüne Ardahan’a kazandırdıklarını hesaplamak için 8 Haziran’ı bekleyeceğiz..
Ardahan Diasporası Ancak diğer seçimlerde aday olduğu partilerin ve kendisiyle birlikte ikinci sırada olanların oylarını da alan ve bu oylar ile seçilen Kaya’nın bu sefer işi bir hayli zor..
Çünkü bu kez partisi olamayan Saffet Kaya 4. kez milletvekili olmak için sadece kendi ismi ve seçim bütçesine güveniyor..
En az 15 bin oy alması gerekli olan Kaya’nın Ardahan’da ki oylarının 3 ila 5 bin arasında olduğu, bunu biraz daha artırırsanız 7 bin olacağı belirtilen Kaya’nın kazanması için iyi bir çıkış ve samimi bir duruşa ihtiyacı var.. Yoksa Saffet Kaya kayıp eder..

**Oylar nerede?

Benim de sahaya inmeye hazırlandığım ve Ardahan’a doğru yol aldığım bir sıra da Ardahan Diasporası Giresun Espiye ele aldığım bu yazım öncesi beni arayan bir dostum seçimle ilgili son görüşlerimi almak istediğini söylüyordu.
4 aydır uzak olduğum Ardahan’da son durumu kendisinden aldıktan sonra başladık oyların hangi partiye, hangi adaya gideceğini tartışmaya..
Dostumun, ‘ısrarla bu kez hekimi göndereceğiz’ diyerek HDP’nin bir milletvekillini kazanacağından ısrarlı olması üzerine başladık HDP’ye nerede, nasıl oy alacağını konuşmaya..
Efendim Hoçvan’da 4 bin, Ardahan merkez de 2 bin, kuzey kazaları olarak bilinen ilçeler de 2 bin, Göle’de 6 bin oy alsa al sana bir milletvekili HDP’nin..
Peki AK Parti?
Oda Göle’de 6 bin, Çıldır’da 2 bin, Hanak’ta 2 bin, Damal’da 300-500, Posof’ta 3 bin Ardahan merkezde 3 bin..
Al sana bir milletvekili..
Ya CHP?
Oda merkez de 3 bin, Damal’da 4 bin, Hanak’da 3 bin, Çıldır’de 3 bin, Posof’ta 2 bin, Hoçvanda 500..
Alsana bir milletvekili..
Peki hangi parti, hangi adaylar kazanacak?
Toplayın rakamları sonuç ortaya çıkıyor..

**Biz kazanacağız..

AK Partililerin bugün Ankara’da yapılacak olan aday tanıtımı öncesi adayları ile bir araya geldiğini ve ‘Ardahan’ın ki milletvekillini de biz alacağız’ diyerek hakkını yedikleri Yunus Baydar’a gaz verdiklerini gördüğüm fotoya baktığımda Ardahan Diasporası siyasetin ne kadar da çirkinleştiğini bir kez daha gördüm..
Çünkü bugün Ankara’da bir araya gelip, biz kazanacağı diyenlerin daha dün bir birlerinin kuyusunu kazırken neler mırıldandıklarını bir ben bilirim..
Diğer taraftan da AK Parti ve CHP’nin aday olamayanları da arka odalara çekip, ‘Canın sağ olsun, seni aday etmedik ama merak etme iktidar biz olacağız. Ve okumuşsan seni en üst bürokrat, okumamış, iş adamıysan sana ihale ereceğiz’ dediğini de duymuyor değilim..
Ve Saadet Partisinden aday olduğunu açıklayan Hakan Çapan ile amcasının oğlu CHP İl Başkanı olan Vatan Partisi İl Başkanı Erdal Uygur’un da partiler ve adayları gibi ‘Seçimi biz kazanacağız, ben seçileceğim’ dediğini de..
Diğer taraftan kimin kazanacağına bakacak olursak Saffet Kaya’nın da ‘Ben kazanacağım’ dediğini görürken HDP’nin de Posof, Çıldır’dan sonra Hanak’ta ki HES barajlara dayandığını görüyoruz!..
**AK Parti İki Yapar mı?

53 Gün kalan 7 Haziran 2015 Genel Seçimlerinde ülke genelinde 400 Milletvekili almayı hedefleyen ancak bana göre 279’a razı olan iktidar partisinin Ardahan’da ki ili miletvekilinden birine mi yoksa ikisine de mi talip olup, olmadığını anlamış değiliz..
Ardahan Diasporası Çünkü halk ve seçmen bazında bir hayli puan kayıp eden ismi yeniden, hem de liste bir de listeye koyan iktidar partisi AK Parti Ardahan’da nasıl sonuç alacağı şimdilik meçhul..
AK Partililere bakıldığında Ardahan’ın iki milletvekillinden birini alacağı konuşulurken ikiyi almasının yolunun ne olduğunu da tahlil edildiğini görmekteyiz.
Evet Ardahan de değil iki, hayalinde ki biri de kayıp edebileceği konuşulan AK Parti Ardahan’da iki milletvekillini birden alır mı?
Yani Prof. ile Veteriner Ardahan’ın yeni milletvekilleri olurlar mı?
Bu dünyada olmayacak tek şeyin ölümün önlenmesi olduğunu düşünürsek AK Partininde her an iki milletvekillini alabilir diyebiliriz..
Ama bunun için seçmenden önce Yunus Baydar’ın ikna edilmesi ve seçime asılmasını istemek, Baydar’ı bu yönde hazırlamak gerekir, aksine bir de hayal..

**Barajı aşarsa doktor milletvekili..

Bir profesörün, bir doktorun, bir veterinerin, bir muhasebecinin, bir ayakkabıcının, bir değil üç kez vekil olmuş iki iş adamının milletvekili adayı olduğu Ardahan’da kimin, hangi partinin kazanacağını merak edenlerden biri de benim..
Ki sadece seçmen değil, ‘çoğu kuyruğuna bastıklarım’ olmak üzere birileri kabul Ardahan Diasporası etmese de Ardahan kamuoyunun sesi olamaya gayret eden, yönlendirmeye çalışan bir gazeteci olarak merak ettiğim 2015 Genel Seçimlerinde benim de oyumun HDP’nin olduğunu bilenler seçimlerle ilgili nasıl bir yönlendirme yapacağımı da merak ettiklerini biliyorum..
Evet 50 bin oyun kullanılması beklenen Ardahan’da 2 milletvekillini hangi partinin adayının kazanacağını biraz merak edip araştıracak olursak durumun 2-0 değil, 1-1 olacağını hemen herkes söylüyor..
Ama bu 1-1’in hangi partinin, hangi adayın olacağını bilme araştırmasının en zor araştırma olduğunu kabul etmek gerekir..
Ağrı’da yaşanan beklenmedik çatışmaya rağmen HDP’nin en çok oyu alacak partiler arasında olacağı belirtilirken bu oyların %10 Barajını geçer mi sorusunu sorduruyor..
Çünkü HDP Barajı geçerse doktor milletvekili olacak gibi..

**Başkan sakin olmalı..

Seçimlere doğru giden ülkem de başkanlık rüyası kuran Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bugünler de biraz sakin olması gerektiğini hatırlatmak isterim..
Çünkü o gerildikçe ülkemin gerildiğini görüyorum..
Anayasaya aykırı olmasına karşın sanki bir siyasi partinin lideriymiş gibi devletin imkanları ile düzenlediği mitinglerle, yaptığı konuşmalarıyla ortamı gerdiğini gördüğümüz Başkan’ın sakin olması gerektiğini bir ben değil barış sürecinin Ardahan Diasporası devamını isteyenler de söylüyor.
Ve bunların çoğu da benim gibi Kürt değil, Türkler olduğunu da belirtmekte fayda var..
Öte yandan sayın başkanın her konuşmasını ekranlara taşıyan medyanın da başkan kadar gergin ve toplumu geren manşetler attığı şu günlerde karşıdakilerin de armut toplamadığı, onların da başkan ve emrinde ki medya kadar gerildiğini de unutmamak gerekir.
Çünkü, 'gerersen gererler, sıkıştırırsan tırmalanırsın' diye ata sözleri olduğunu başkan benden daha iyi biliyor..
Ortamı gererek, oy devşirmeye çalışanların da sakin olmasını, en önemlisi kan dökülmesine neden olmamaları gerekir.
Yoksa mı bu gemi batmasa da yan yatar..
0.535.418 32 58-fakiryilmaz323@hotmail.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?

KADINCA/Selmi Yılmaz
Bağımsız seçilir mi?..

Ardahan Haberi Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşMikail Kayatürk’ün bağımsız seçildiği dönem kimdi bu Ardahan’ın milletvekili?
Şimdi ki bağımsız olarak milletvekili olmak isteyen?
Evet 81 Vilayet için de ilk olarak bağımsız belediye başkanı seçen Ardahan bu kez bağımsız milletvekili seçecek mi?
Bilmem ama bugün Ardahan’da bağımsız olarak milletvekili olmak isteyen biri var..
Hemde kendisi bugün yer verilmediği için beğenmediği partiler de milletvekili olurken bağımsız milletvekili olanlara terörist diyordu..
Ve bugün bağımsız milletvekili adayı olan kişi 40 ila 45 bin seçmenin olduğu Ardahan’da en az 15 bin oy alabilecek mi?
HDP’nin en az bir, AKP’nin en çok iki milletvekili almayı hedeflediği, CHP’nin seçim tecrübeli bir adayla Haziran seçimine gittiği bir Ardahan’da bağımsız milletvekili olmak isteyen yeniden vekil olur mu?

**Ardahan Suları..

Posof ve Çıldır’dan sonra Hanak’ta da yapılmaya devam eden HES Barajlarına bir yenisi daha ekleniyor..
Koyunpınar (Saskara) köylülerini ayaklandıran bu yeni barajın yanı başında hem de bir Hanaklı iş adamı tarafından yapılan diğer HES Barajı gibi Posof ve Çıldır’da yapılan ve Kura Nehrini de alt üst edecek olan Beşikkaya HES Barajı için hiç bir tepki olmazken, Ardahan doğasını fotoğraflayıp sanal ortamda paylaşanların nerede olduğunu merak etmiyor değilim.
Çünkü karların eridiği şu günlerde adeta sanal denizlerin oluştuğu Ardahan’da ki suların HES’ler aracılığıyla gemlenmek ve çalınmak istendiğini onca fotoğrafı çekenlerin anlamadığını anlıyoruz.
Ardahan’ın sularının, doğasının Ardahanlılardan çalındığını görmeyenlerin yarın adına Ardahan denizi dediklerini göremeyeceklerini şimdiden söylemek ve HES’lere karşı çıkmak gerekir derim..

**Gül..

Peygamberimizin doğum günü dolaysıyla her yıl kutlanan Kutlu Doğum Haftasının başlıca hediyesi olan güllerin bugünlerde bir hayli sevilip, dağıtıldığını görmek çok güzel bir duygu..
Çünkü daha önceki bir müftümüzün imamlara emir etmesine karşın ellerine gül götürmeyenler in çok olduğu bir dünyada yaşamaktayız..
Ardahan Haberi Sevgililer günü başta olmak üzere bir çok önemli günlerin artık sanal da ve telefon mesajlarında kutlandığını da düşünecek olursak elde dağıtılan gülün önemi daha da artmakta..
Çünkü gül bir mutluluk, bir güzellik simgesidir..
Gülü sevenin dikenine katlanamadığı bir süreçte Ağrı’da, Ortadoğu'da, sınırımız Kafkasya ve dünyanın diğer köşelerin de ard arda patlayan güller ile gülleri karıştırmamak lazım..
Çünkü gülle yani kurşun atılacağına gül atılsaydı dünya bugün daha güzel daha yaşanılır olacaktı.
Bu nedenle gülleri koklamak gerek..

**Cırtık Evi..

Resmi adı İstanbullular Ardahan Derneği olan, Kod adı ise Ardahan Kültür Evi olan Ardahan Haberi İstanbul Esenyurt’ta ki Ardahan Evi’nin Ardahanlıların değil, AKP’li Necmi Kadıoğlu destekli küçük bir grubun olduğu yönünde ki iddialar gün geçtikçe gerçeklik kazanması üzücü bir durum..
Bir iki kişinin belediyede ihale kapmak, diğer bir kaç kişinin bir kaç siyasetçiye yaranmak, bir diğerlerinin ben olmasam tufan hesapları yapmak için yarıştığı görülen kültür evinin yerel ağızla cırtık atanlar evi olması binlerce Ardahanlının yaşadığı Esenyurt’ta ki Ardahanlıları da derinden üzüp, etkilediğini görmek ve bunun önüne geçmek gerekir diye düşünüyorum...
Bunun da yolu şu an başkan olan ve bize göre Ardahan toplumunda hala bir değeri olan mevcut başkanın bir an önce kongreye gidip, yönetiminde değişikliğe gitmelidir..


Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ARDAHAN SİYASETİNDE
SON DURUM..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**HDP ve MHP DURUŞTA, CHP TOPLAYIŞTA..
**ATALAY YÜKSELİŞTE, SAFFET İNİŞTE!..

Yaklaşan genel seçimler öncesi Ardahan'da sahaya inen siyasi partiler ver adayları kar, yağmur demeden çalışmalarını sürdürürken, konvoylu gövde gösterileri ardından yaşanan hareketliliğin son iki gündür yerini olağanüstü sakinliğe bıraktığı dikkat çekiyor.

**ATALAY YÜKSELİŞTE, SAFFET KAYA DÜŞÜŞTE, MHP ORTALIKTA YOK..

Geçtiğimiz hafta sonuna kadar çoğu kiralık olan araç konvoyu ile ard arda Ardahan'a gelen milletvekili adaylarından AK Parti Ardahan Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay'ın gerek yanına aldığı Veteriner Hekim Yunus Baydar ile gerek ise partilisi olan Ardahan, Göle, Çıldır ve Posof Belediye Başkanları ile seçmeni dolaşmaya çıktığı ve en önemlisi iktidarın gücünü arkasına aldığı ve kendisine yönelik tepkileri kabullenerek, yaptığı ziyaretler de yaptığı konuşmalarda seçmenden adeta özür dileyerek yeniden bir toparlamaya girdiği dikkat çekerken, saflarını belirlemeye başlayan seçmen de Saffet Kaya'nın seçilemeyeceğine inanmaya başlayıp yanında çekilmeye başladığı dikkatlerden kaçmıyor.
MHP'nin ortalıkta gözükmediği Ardahan'da DSP Adayı Mali Müşavir Ömer Türkoğlu'nun İnönü caddesinde açtığı seçim bürosuyla MHP'den daha heyecanlı ve hareketli olduğu görülen Ardahan'da Ensar Öğüt'ün gelmesiyle HDP'de bir duraganlığı yaşandığı, özellikle HDP seçim bürosuna sık sık gelen Alevi kesiminin adeta geri çekildiği dikkatlerden kaçmazken, Öğüt'ün gelir gelmez Kürt kesimi olarak bilinen Hoçvan ve Göle üzerinde çalışmaya başladığı görülen Ardahan'da gün geçtikçe safların netleşmeye başladığı da Ardahan Siyasetin de dikkat çeken diğer bir önemli gelişme olarak Ardahan seçmeninin karşısında duruyor.


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

BANKACILAR TRAFİK KAZASI GEÇİRDİ..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşKar yağışının devam ettiği Ardahan'da kötü hava koşulları kazalara neden olmaya devam ediyor.
Son olarak dün geceden beri devam eden kar yağışı dolaysıyla kayganlaşan Ardahan Göle yolunda trafik kazası meydana geldi.
Alınan bilgilere göre Ardahanlı olup, Göle Ziraat Bankasında çalışan iki kişi Göle'ye giderlerken kardan kayganlaşan yoldan şarampole yuvarlandıkları ve yaşanan kazayı hafif yaralarla atlatıkları öğrenildi.
Ardahan istikametinden Göle ye gelen OĞUZHAN YILMAZ'ın kullandığı 75 AN 300 Ford Foxus taksi kaza yaptı.
Yağan karın da etkisiyle direksiyon hakimiyetini kayıp eden OĞUZHAN YILMAZ şarampole yuvarlandı. Birlikte aynı iş yerinde Göle Ziraat Bankasında çalışan
SEZAYİ GÖKDEMİR kazayı sıyrıklarla atlattı
Göle Devlet Hastanesine kaldırılan yaralılar burada yapılan müdahale sonrası Ardahan devlet hastanesine sevk edildi edindiğim bilgi doğrultusunda kazada OĞUZHAN YILMAZ'ın kürek kemiği kırık olduğu söylenildi
Haber Kurbani Demir


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ALEVİLER CEM EVİ İSTİYOR..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşArdahan'ın nüfusunun büyük bir kısmını oluşturan Aleviler Ardahan kent merkezinde Cem Evi yapılmasını istiyorlar.
Konu hakkında gazetemize bir açıklama yapan Ardahan'da ki Aleviler onca caminin olduğu Ardahan merkez de neden bir Cem Evi'nin olmadığını sorarlarken, Alevi Açılımı yaptığını belirten iktidarın bu yönde adım atmasını beklediklerini açıkladılar.
Damal'ın tümü, Hanak'ın yarısı, Göle'nin 4 köyünün Alevi olduğunu belirten Aleviler vilayet olan Ardahan'da yaşayan Aleviler olarak bir Cem Evi istiyoruz' diyerek bu yönde ki isteklerinin dikkate alınmasını bekliyorlar.


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Anketimiz Sonucu Gösterir Gibi..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşBünyesinde iki günlük yerel gazete, 4 internet sitesi bulunduran, tüm ilçelerde temsilcisi olan yayın grubumuzun amiral haber sitesi üzerinde yayınlanan 'Ardahan'da Hangi Parti Milletvekili Çıkarır?' başlıklı anket 7 Haziran'da yapılacak olan Genel Seçimlerin Ardahan sonuçlarını gösteriyor gibi..

*AK Parti Önde, CHP ile HDP Kafa Kafaya..

İnternet sitemiz üzerinde yapılan anket devem ederken, şimdiye kadar ki sonuçlar Ardahan'da yarışacak olan partilerin ilk sırasın da AK Parti, HDP, CHP ve MHP geliyor.
İnternet Sitemizin SAĞIN da yayınlanan ve şimdiye kadar Bin 223 Kişinin oy kullandığı 'Ardahan'da Hangi Parti Milletvekili Çıkarır?' başlıklı anketimiz de iktidar partisi 452 oy alıp, birinci parti olurken, 375 oy alan HDP 346 oy alan CHP'nin önünde yer aldığı dikkat çekti.
MHP'nin 260 oy alarak 4. parti olduğu anketimiz devam ederken yeni anketimiz olan 'Ardahan'ın Yeni Milletvekilleri Kim Olur?' başlığıyla okurlarımızın oylamasına sunuldu.


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Bu Nasıl Bir İş?

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşSeçim çalışmalarına başlayan siyasiler oy alma telaşına düştüğü şu günlerde parti yöneticilerinin kendi adaylarından ziyade başka adayların yanında yer almalar ve partililer olmayanları karşılamaları dikkatlerden kaçmıyor..


**AK PARTİ İL BAŞKANI YARDIMCISININ BABASI,

**AK PARTİ KADIN KOLLAR BAŞKAN YARDIMCISI,

**AK PARTİ YÖNETİCİLERİ BAĞIMSIZ ADAYINI KARŞILADILAR..

Genel seçimlere doğru gidildiği şu günlerde AK Partili yöneticilerinin başka adayların yanında yer almaları dikkatlerden kaçmadı.
AK Parti eski İl Başkanı Nusret Koyuncu'nun yanı sıra AK Parti İl Başkanı Yardımcısı Hikmet Görmüş'ün babası, AK Parti Kadın Kolları Başkan Yardımcısı Seher Çoban'ın Bağımsız Milletvekili Adayı Saffet Kaya'yı sevinçle karşılamaları dikkatlerden kaçmadığı şu günlerde bir çok kişide aynı gün bir kaç adayın yanında görülüyor.


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Başkan Saffet Kaya Konusunda Ne Diyecek?

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**AK Partililer Yarın Adaylarını Karşılayacak..

7 Haziran'da yapılacak olan genel seçimler öncesi tek tek sahaya inen partiler ve adayları seçmeni etkilemek için çalışmalarına hız verdikleri şu günlerde en çok merak edilen konuların başında gelen bir zamanlar kanka olan Ardahan AK Partili Belediye Başkanı Faruk Köksoy ile Bağımsız Milletvekili Adayı Saffet Kaya'nın tutumları gelmekte.
Yarın Ardahan'a gelecek olan AK Parti Milletvekili Adaylarını karşılamaya hazırlanan AK Partililerin toplantısına başkanlık ettikten sonra yeni bir kuaförün açılış kurdelesini kesen Belediye Başkanı Faruk Köksoy'un açılışı yaptıktan sonra bir çaycıda vatandaşlar ile sohbet ettiği bir sıra da kente giren Saffet Kaya hakkında ne diyeceği merak edilirken, Kaya'nın da 'Ben olmasaydım seçilemezdi' dediği Köksoy hakkında ne diyeceği merak ediliyor.


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Onlar için 2 çok önemli..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşBirlikte Milletvekilliği yaptıkları 4 yıl süresince uyum için de bulunan AK Parti ve CHP Milletvekilleri Haziran ayında yapılacak olan genel seçimler de yeniden seçilmek için ikinci sıra adaylarına güveniyorlar.

Biri ikinci kez, diğeri 4. kez seçilmek için yeniden milletvekili adayı olduğu AK Pati Ardahan Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay ile CHP Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt 7 Haziran’da yapılacak olan Genel Seçimlerin de iki milletvekili çıkarmaktansa kendilerinden sonra 2. sırada bulunan adayların alacağı oyları hesaplıyor.
Göleli Atalay’ın partisinin eski İl Başkanı Veteriner Hekim Yunus Baydar’ın, Öğüt’ün ise Ardahan merkezden sonra en çok oyu bulunan Göleli Sezgin Kaya’nın alacakları oylara bakarak seçilme hesapları yaptıkları görülürken, Baydar ve Kaya’nın alacağı oyların iki milletvekili çıkarıp, çıkarmayacağı ise bilinmiyor.

**CHP’de Öğüt Lokomotif, AK Parti’de Baydar Motor olacak Gibi..

Haziran ayının ilk haftasının son günün de yapılacak olan genel seçimler de yeniden seçimi kazanma hesapları yapan Ardahan’ın mevcut milletvekilleri Prof. Dr. Orhan Atalay’ın yeniden milletvekili olabilmesi için kendisinin 2. sırasında bulunan Yunus Baydar’ın yapacağı çalışmaya bağlı olduğu dikkat çekerken, Atalay’ın da kendisinin ilçesi olan Göle’nin en çok oyunu almak için ‘Göle seçmeni üzerinde çalışacağı görülüyor.
AK Parti’de motor görevini üstlenmesi beklenen Veteriner Hekim Yunus Baydar’ın ortaya koyacağı performans Atalay’ın yanı sıra kendisinin de milletvekili olup, olmayacağını ortaya koyması beklenen Haziran 2015 Genel Seçimleri öncesi CHP’de de Ensar Öğüt’ün partisinin lokomotif olacağı görülüyor.
3 Dönem milletvekili olan ve bu dönem için de ki tecrübelerini kullanması beklenen Öğüt’ün siyasette acemi olan 2. sıra adayının Göle’de alacağı oyları beklemeksizin CHP’nin Ardahan Kampanyasını adeta tek başına yürüteceğe benziyor.
Haber: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

YARIŞ BAŞLIYOR..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş7 Haziran’da yapılacak olan genel seçimler öncesi yoğun bir şekilde hazırlıklarına devam eden partiler ve adayları önümüzde ki haftadan itibaren çalışmalarına hız veriyorlar.
50 Bin oyun kullanılması beklenen Ardahan’da kimin kazanacağı büyük bir merakla tartışılırken, bu tartışmaların başını ilk 4 parti çekecek gibi. Şu an birer milletvekili olan AK Parti ve CHP’nin mevcut milletvekilleri ile gideceği seçimlere MHP daha önce yine aday olan isimle, HDP’de geçen seçim de CHP’dem 2. sıra milletvekili olan isimle 2015 Genel Seçimlerinde karşı karşıya gelecek gibi görünüyor.

***ANKARA’DA KARDAŞ, ARDAHAN’DA RAKİP!..

Gerek yerel seçimler de, gerek ise Aday aday belirlemesi sırasın da Ardahan’da karşı karşıya gelenler Ankara’da kardeş oluyorlar.
Yerel de dişe diş bir mücadele vererek bir adım öne çıkma mücadelesi veren siyasilerden AK Partili Orhan Atalay, Faruk Köksoy, Yunus Baydar Ankara’da katıldıkları, ‘AK Parti Seçim Beyannamesi ve Milletvekili Aday Tanıtımı’ toplantısında bir araya geldiler.


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Peki onca Ermeni’yi kim öldürdü?

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**Ya bu Ermeniyi kim öldürdü?

PAPA Francesco’nun ’soykırım’ açıklaması ardından ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Marie Harf, 1915 yılı olaylarıyla ilgili gerçeklerin "tam, adil ve içten kabulünün Türkiye, Ermenistan ve Amerika dahil herkesin çıkarına olduğunu" söylemesi Osmanlı torunu olduğunu belirten Türkleri kızdırırken bir zamanlar Ardahan’da da yaşayan bir çok Ermeni'nin bulunduğu bölge de ve en son aralarında Gazeteci Hrant Dink’in de bulunduğu onca Ermeni’yi kim öldürttü, öldürttü sorusunu yeniden gündeme getirdi.


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Parti ve Adaylarının
Jokeyi Saffet Kaya
HAYIR ÇEKİLMİYORUM, ADAYIM..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş1992 Yılında yeniden vilayet olan Ardahan’ın ilk milletvekillerinden olan ve 3 dönem milletvekilliği yapan Saffet Kaya çekileceği yönüne ki haberlerimiz üzerine kendisine yakın yerel gazeteci ve sanal gazetecilere yaptığı açıklama da çekilmeyeceğini ve sonuna kadar aday olduğunu açıkladı.
Kendisinin yeniden aday olmasının nedeninin, Ardahan’da yarım kalan projelerini tamamlamak için olduğununu belirten Ardahan Bağımsız Milletvekili Saffet Kaya seçimi kazanacak olan partiler ve adayları değil Saffet Kaya olduğunu da söyledi.
Ardahan’da ki partiler ve adaylarının üzerinde yaptığı hesapları 7 Haziran akşamı alacağı 18 bin oy ile bozacağını belirten Saffet Kaya çekileceği yönünde ki haberlere de çok kızığı görüldü.

**SAFFET KAYA ADAY İSE BİZ KAZANDIK DEMEKTİR!

Yaklaşık 5 Milyonluk bir seçim bütçesiyle önümüzdeki günler de Ardahan’da gelerek seçim kampanyasını başlatacağı da öğrenilen Ardahan’ın eski Milletvekili Saffet Kaya başta çok aday olmak istediği ama iki kez adaylığı ret edilen AK Parti ve diğerlerinden daha çok oy alacağını da belirttiği görülürken, partiler ve adayları ise Kaya’nın aday olması halinde kendilerini kazanacağını belirtikleri dikkat çekiyor.
Kaya’nın adaylığının en çok kendilerine yarayacağını ileri süren partilerin başında gelen HDP, CHP, MHP ve AK Partinin Ardahan Bağımsız Milletvekili olduğunu belirten Saffet Kaya’nın alacağı oylar üzerinde kendilerinin oylarını hesapladıkları da dikkatlerden kaçmıyor.


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Spor’u siyasete çevirdiler..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**PARAYA ALIŞTILAR..

Başta Ardahan Valisi ve Belediye Başkanı olmak üzere tüm Ardahanlıların tam destek vermesine ve lig sonuna kadar 900 Milyon Liraya yakın maddi destek sunduğu Serhat Ardahan Spor şampiyon olmayınca siyasete soyundu.
Takımın neden şampiyon olmadığını ve onca maddi desteğin nereye gittiğini hesabını verip, açıklamaktansa işi siyasete döken Serhat Ardahan Spor Haziran ayında yapılacak olan Genel Seçimlere parti olarak katılan HDP’lilerin, ‘Oyum HDP’ye’ kampanyasını çalarak, ‘Parayı veren düdüğü çalar, Oyum Serhat Ardahan Spor’a’ kampanyası başlatıp, sanalda ki taraftarın oyunu paraya çevirme hesapları yaptıkalrı görülüyor.


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

AĞRI GÖLE'Yİ HAREKETLENDİRDİ!

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşBarış sürecinin devamının istendiği bir süreçte Ağrı'da yaşanan beklenmedik çatışma Ardahan'ın da için de bulunduğu bölgeyi hareketlendirdiği gibi gerdi de..

**Göle'de bulunan silahlı güçler hareketlendi..

Ağrı da yaşanan çatışma ardından bir anda gerilen bölgede bulunan silahlı güçler tetiklere sarıldı..
Ardahan’ın da bulunduğu bölge yaşanan silahlı çatışma başta güvenlik güçlerini olmak üzere bir anda tüm bölgede ki silahlı güçleri hareketlendirdi.


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Seçim geldi, Telefon açıldı..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşGenel seçimlerin yaklaşmasıyla birlikte yeniden kolları sıvayıp, memleketi kurtarmaya çalışan siyasiler bugünlerde her çalan telefona anında cevap vermeye başladıkları görülüyor.
Milletvekili olduktan sonra ‘Kazı çalınan beni arıyor’ deyip vatandaşı telefonların çıkmayanlar başta olmak üzere tüm adayların seçmeni ve vatandaşı çok sevdiğini ortaya koyan ilgisi gözleri yaşartıyor.

**SAHAYA İNİYORLAR..
Prof. Dr. Orhan Atalay’ın Veteriner Hekim Yunus Baydar ile AK Parti’den, Ensar Öğüt’ün Yunus Sezgin Kaya ile CHP’den, Dr. Taşkın Aktaş’ın Arzu Moco ile HDP’den, Ömer Türkoğlu DSP’den, Kutluhan Akçay Demokrat Parti’den, Erdal Uygur’un Vatan partisinden milletvekili adayı olkdukları Ardahan’da seçim startı yarın Göle’den Ardahan’a gelecek olan HDP’nin Adaylarının karşılaşmasıyla start alacak.
Saffet Kaya’nın da bağımsız milletvekili adayı olduğu Ardahan’da yarından itibaren start alacak genel seçimleri kazanmak için büyük bir mücadele verecekleri görülürken, bazı fırıldak adayların da paralelci alışkanlıklarından kalma yöntemlerle twittir ve facebookla propaganda yaptıkları görülüyor.


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

FIRILDAK GÖLELİ İŞ BAŞINDA!..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**CHP Olmadı, HDP Sonra SP!..

Paralelci denen grubun savunucusu olan şahıs şimdi de başka partide aday..
Ne yaptığı anlaşılmayan önce CHP, sonra HDP'den adayım diye bu şahıs şimdi de Saadet Partisinin adayım diyor..

**BU ŞAHIS NEYİN PEŞİNDE?..

7 Haziran'da yapılacak olan Genel seçimler öncesi fırıldak adaylar da ortaya çıkmaya başladı.

Ülke genelin de olduğu gibi Ardahan'da da görülmeye başlayan fırıldak tipli milletvekili adayları aday oldukları partileri açıklamaktan bile utanmaları ise iş en ilginç diğer yönü olması dikkatlerden kaçmıyor.

Ailelerinin bile desteklemediği bu fırıldak adayların asıl amacının ne olduğunu anlaşılmazken Ardahan'da ki adayın daha önce CHP'ye gittiği, burada yüz görmeyince HDP'den aday olduğunu açıklamış ama 5 bin TL. adaylık parasından kaçtığı için gidip seçimlerde hiç bir iddiası bulunmayan ve aday bulmadığı için boş adamlar arayan MHP'den daha milliyetçi Büyük Birlik Partisiyle ittifak yapan Saadet Partisine başvurduğu ortaya çıktı.

Ardahan Haberleri Burada Okunur
Yazar Fakir


Ardahan'da Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin


Facebook'ta Paylaş

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin
SİTEMİZE REKLAM VERMEK İÇİN;
0. 535 418 32 58 NOLU TELEFONUMUZU ARAYABİLİRSİNİZ..

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yazarlarımızı okuyor musunuz?

YAZIYORSAM SEBEBİ VAR
Memleket Meseleleri..

Fakir Yılmaz Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşSeçimlerin gölgesinde kalan onca sorunların başında gelen bozuk yollar, toplanmayan çöpler, hayvanlarına yem sıkıntısı çekmeye başlayan köylüler, siftah yapmadan dükan kapatan esnaflar, aylık 800, 900 TL.’ye iş buldum diye sevinen işsizler yeni seçileceklerin projelerini beklemeye başladı..
Ardahan Diasporası Kiminin bir değil üç kez, kiminin ise iki kez memleketi kurtaramayıp, yeniden kolları sıvadığı şu günlerde unutulan memleket meselelerinin başında gelen diğer bir sorun da hala devam eden göçtür..
Başbakan’ın Mayıs ayında açılacağını belirttiği Çıldır Aktaş Gümrük Kapısı gibi Posof Türkgözü (Badele) Gümrük Kapısına da giden uluslararası ve şehirler arası yolların delik deşik olduğu memlekette hiç bir iş yapmayan, kuyumcu tezgahı altında tozlanan hayali şirketlerle iş yapanların dertlere çare olamadığı, bu yetmez gibi başkanla karşı karşıya geldiğinde dili tutulanların oralı olmadığı memleketin kanayan diğer bir yarası da ne yaptığı, ne ettiği beli olmayan üniversite ve başındakidir..
Onca paraya rağmen üniversiteyi his edemeyen esnaf ve memleket yeni seçim de yeni kurtarıcılar bekler..

**DEĞİŞEN BİR ŞEY OLMAZ..

Ardahan Diasporası AK Parti ile CHP’nin aynı isimler ile gideceği 2015 Genel Seçimlerini Ardahan’da kimin kazanacağını tartışmaya başlayan seçmenin büyük bölümünün durumun değişmeyeceğini, geriye kalanların ise hala hesaplar yaptığını görmekteyiz..
Karşı oldukları HES Barajlarının hiç birisini durduramayanların seçim barajının yanı sıra Ardahan’da ki ‘Kazanamaz intibasını kıracağız.’ dediklerini de duyduğumuz şu günlerde üç dönem milletvekilliği yapmasına karşın doymayan CHP adayı gibi yeniden bağımsız aday olan isim de bir hayli iddialı..
Demokrat Partinin İl başkanından sonra eski adıyla İşçi Partisi, şimdi ki Vatan Partisi de İl Başkanını aday ettiği Ardahan’da bizim de muhasebemizi tutan mali müşvir de AK Parti’nin, CHP’nin, HDP’nin, MHP’nin adayı kadar şansının olduğunu belirtiyor..
Yani aday adayların dediği gibi adaylar da kendilerinin kazanacağını ileri sürüp, çevrelerine ve de seçmene ‘Güvenin bize’ diyorlar..
İki milletvekili çıkaracak partinin olmadığı Ardahan’a kim kazanacak diye bana sorulursa vereceğim cevap aynen şu olacak..
DEĞİŞEN BİR ŞEY OLMAZ..

**Hoş Geldiniz Adaylar...

Partilerin adaylarını belirledikleri dün yaşanan olağanüstü bir haber yarışında okurumuza ilk haberleri vermenin heyecanı ile günü bitirirken bu yarışta bir gol atıp, bir gol yediğimizi de görüyordum.
Ardahan Diasporası Çünkü CHP’de Öğüt’ün yeniden aday olurken aday edilmesi halinde partisinin oy kaybına uğrayacağını ısrarla belirttiğimiz Orhan Atalay yine listeye girmişti..
HDP’nin anlaşılmaz bir aday belirleme stratejisiyle Ardahan’da nasıl milletvekili çıkaracağını da düşündüğüm dün MHP’nin bir kez seçim kayıp etmiş olan isimi liste bir yapması da HDP kadar beni şaşırtırken, son ana kadar AK Parti’den aday olmak isteyen ama bu kez de bunu başaramayan Saffet Kaya’nın bağımsız aday olduğunu öğreniyordum..
Ömer Türkoğlu’nun DSP’den, Kutluhan Akçay’ın Demokrat Parti’den aday olduğu Ardahan’da bir de bayan Milletvekili Adayımızın olduğunun haberini
alıyorduk..
Seçimin yeni başladığı şu günler de biz gazetecilerin de aday adaylar kadar yorulduğunu, hatta onlar gibi kazanıp, kayıp ettiğini de belirtirken, asıl konunun Ardahan’ın geleceği diyerek belirlenen ve yarışı göğüsleyen adaylara sahaya hoş geldiniz derim..

**Başımız döndü..

Bugün AK Partinin Adaylarının belirlenmesiyle birlikte seçim çalışmaları Ardahan Diasporası için start verecek olan partilerin başında gelen CHP’nin kimi liste birde aday göstereceği yönün de verilen mücadeleyi Ensar Öğüt göğüslemiştir..
Öğüt’ün diğer aday adayların bütün çabalarına karşın yeniden aradan sıyrılıp, 4. kez milletvekili adayı olduğu CHP’yi takip ederken başımız döndü desem inanın..
Çünkü dün günün ilk saatlerine başlayan ve kıran kırana devam eden yarışı takip etmekten bir hayli zorlandık..
Çünkü günün ilk bombası CHP Genel Başkanının kendisi gibi bir zamanlar genel müdür olan emekli hakimi aradığı yönünde ki haberlerdi..
Bu haberi okurlarımla paylaşınca gündem birden CHP’ye kitlendi.. Ve saat 15.33 sıralarında cebime gelen mesajla yarışı yine Öğüt’ün kazandığını öğreniyor, teyitlerden sonra ilk haberi yine ben veriyordum..

**Kayıp olan puanlar..

Sezen Aksu'nun çok sevdiğim
bir şarkısının adıydı, "Kaybolan yıllar"...
Ardahan Diasporası "Dönüşü yok beraberce karar verdik ayrılmaya
Alışmalı arkadaşça yolları ayırmaya
Şimdi artık gözyaşları gereksiz akmamalı
Alışmalı kendi yaramızı kendimiz sarmaya..’ diye devam eden bu şarkıyı onca puanı gereksiz yere kayıp eden Serhat Ardahan Spor’a yönelik derlemekte gerek..
Başlığı da; ‘Kayıp olan puanlar’ konulmalı..
Çünkü bazılarının tripleri, ‘siz kimsiniz?’ kabadaylıkları ve onca imkanlar, desteklere karşın burunlarında kıl aldırmak istemeyenler şimdi Ardahan’a bu şarkıyı söyletiyor, son maça yine de umutla giderken..

**Gazetecilik..

Özellikle son iki aydır olağanüstü bir yoğunluğun yaşandığı bir süreçte gerek yerelin, gerek ise ülkenin gündemini tutma heyecanı ile koşturduğumuz Ardahan-Ankara-İstanbul Hattında yaptığımız haberlere baktığımız da artık vasıflı olan ve 12 sayfa yayınlanan gazetemizin onca sayfalarını doldurmasının yanında diğer gazetelerimizin ve de Ardahan’da ki diğer gazetelerin de sayfalarını Ardahan Diasporası doldurduğunu da görüyorum..
‘Bir gazetecinin mutlu olacağı şey de budur’ diyerek gündemi belirleme çabası için de verdiğimiz bu mücadele de hep önde, hep ilk olmanın sorumluluğunu da taşıyarak gün demini belirlediğimiz güzelim Ardahan’ın yeni milletvekili adaylarının kimler olacağını da tahmin etmek, yazmak ve okura duyurmakta bizim görevimiz diyerek gazetecilik yapmanın dışında başka işimiz olmadığını ortaya koymaktayız..

**Karanlık ve Beyaz...

Ardahan’ın Hanak ilçesinin Alevi köylerinden olan Pikloplu bir üniversite öğrencisinin yanına aldığı Giresunlu arkadaşı ile inandığı davası uğruna ülkeyi sarsacak bir eyleme giderken neler düşündüğü bilmek ne kadar zor ise tasvip etmediğimiz bu eylemin kanlı bitmesine neden olanların vicdan azabı çekip çekmediklerini de anlayamayız..
Ardahan Diasporası Ama bu eylemi tetikleyen ve gerçekleşmesi için kolları sıvayanların ülke genelin de yeni bir karanlık oyunu sergilemeye hazırlandıklarını, savcının ölümü ile sonuçlanan ve hepimizi derinden sarsan rehine olayı öncesi dini ağırlıklı bir dergiye yapılan saldırı ile görmek gerekirdi..
Çünkü İBDA-C'ye yakınlığıyla bilinen ve örgütün Kağıthane'de ki Adımlar Dergisine yapılan ve bir gazetecinin ölümüne neden olan bombalı saldırıyı görmezden gelenler Çağlayan Adliyesine, ardından İstanbul Kartal ilçesinde ki AK Parti İlçe Teşkilatına sonra da İstanbul’un kalbi olarak bilinen Aksaray’da bulunan İstanbul Emniyet Müdürlüğüne yapılan saldırıları da görmemiştirler..
Yada birileri bugün, belki yarın yaşanacakların görülmemesi için ülkenin enerji santrallerinin şalterleri gibi birilerinin gözlerini, kulaklarını kapatmış ve bu karanlık esnasın yine bir Ardahanlı olan Gazeteci Baransu’nun ortaya çıkarıp, yayınladığı belgeler ardından açılan Balyoz Davasını süt beyaz yapmıştır..
fakiryilmaz323@hotmail.com-0.535 418 32 58


Yazarlarımızı okuyor musunuz?

KADINCA/Selmi Yılmaz
1. Parti Hangisi Olur?

Ardahan Haberi Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşArdahan’da siyaset konuşuldu mu AK Parti, CHP, HDP ve MHP olarak arda rda sıralanırken şimdi de Saffet Kaya Partisni de saymak lazım..
Ama Ömer Türkoğlu’nun DSP’den, CHP İl başkanının akrabası Erdal Uygur’un Vatan Partisinden, Kutluhan Akçay’ın da Demokrat Partiden ısrarcı olacaklarını da Ardahan Haberi unutmayalım..
Yunus Baydar’ın AK Parti 2. Sıradan, Ömer Tekoğulları’nın MHP’den, Göle ve Damallıların HDP’den her an çekilebileceğinin de tartışıldığı Ardahan’da saydıklarımızın seçimlere başlamadan önce hepsinin ortalama 6 biner oylarının olduğunu düşünürsek hepsinin 8 bin oya ihtiyaç duyduğunu da hesaba katabiliriz..
Yani Göle dışında yüklü oy alacağına inanmadığımız AK Parti adayının olduğu gibi CHP adayının, HDP ve MHP adaylarının işinin hiçte kolay olmadığını, SKP’nin ise bunlardan da daha zorda olduğunu söyle biliriz..
Kısacası Ardahan’da oylar aslanın değil, seçmenin beyninde bilesiniz..

**Yeni Muhtar

Başkan Recep Tayyip Erdoğan genel seçimler öncesi muhtarlarla buluşup, 400 Milletvekili istemeye devam ediyor.
Ve dün de ‘en büyük muhtar benim’ diyerek bir zamanlar muhtar bile olmaz diyenlere ince bir mesaj göndermeyi de ihmal etmedi..
Tabi hukuk karşısın da yargılanıp, ceza almayanın suçlu sayılmayacağını unutup, öldürülen, yakalanan eylemcilere de terörist demeyenleri de terörist ilan etti..
Gerçi başkan yani en büyük muhtar hukukun guguk edildiğini de unutmuşa benziyor Ardahan Haberi ya neyse diyorum..
Bizim köy muhtarlarının nerede olduğunu da bize hatırlatan başkanın neden Ardahan'ın da içinde bulunduğu kuzey doğuda ki stk’ları, muhtarları da saraya çağırmadığını merak etmiyor değilim..
Bilemiyorum ama Ardahanlıların istememesine rağmen aynı kişiyi yeniden aday gösteren başbakana da bir şey deyip, demeyeceğini de 8 Haziran’da duyup, öğreneceğiz..

**HAYIRLI OLSUN..

İki aya yakındır, ‘Ha şu liste bir, ha bu liste iki’ denilen listeler nihayet netleşti..
Ve partilerin adayları netleşti.
Şimdi sıra ‘Kim kazanacak, kim kayıp edecek’ yarışında..
İki Milletvekilinin seçileceği Ardahan’da iddialı olan partilerin başında gelen AKP, CHP, HDP, MHP’ye bağımsız aday ile DSP’nin adaylarını da takıp, yarışı başlatacak olan kamuoyu bunları yaparken bize de ‘Adaylarınız hayırlı olsun’ demekten öte bir şey düşmez..

**Atalay mı,Baydar mı?.

Yazıma başlamadan önce samimice bir itirafta bulunacağım..
Çünkü yaklaşık iki aydır yoğun bir şekilde aday edilmemesi için mücadele verdiğimiz AK Parti Milletvekili Prof Dr. Orhan Atalay’ın hala AK Parti Genel Merkezin de tartışıldığı ve listeye girip, çıktığını görmekteyiz..
Ardahan Haberi Yani Atalay hala 1-0 önde..
Ancak 4 yıldır Ardahan’a bir şey verdiğini inanmadığımız Atalay’ın yeniden aday gösterilmemesi için isteğimizin bizim değil tüm Ardahan’ın olduğun da baştan belirtelim..
Çünkü bu istek bizim değil, bugün adaylarını açıklayacak olan Başbakanın Ardahan’da bir kaç kişiyi aradığı takdirde bu isteğin tüm Ardahan’ın olduğu görülür..
Ama buna karşın ‘Ben Atalay’da vazgeçmem’ diyebilecek olan başbakandır..
Ve bu yönde bir karar alması halinde AK Parti’nin Ardahan’da ikinci parti olacağını şimdiden söylersem kimse ‘abartıyorsun’ demesin..
Son aldığımız bilgilere göre liste de kalmak için büyük mücadele veren Atalay’ın listeye girmemesi halinde yerine Yunus Baydar’ın geleceğini de belirtmekte fayda var..
Ama diğer bir alternatif ve duyumuz da AK Partinin listesinin 1. Orhan Atalay, 2 Yunus Baydar olabileceğidir..

**Saffet Kaya’nın Kader Günü..

Ardahan’da kimlerin aday milletvekili Adayı olayı açıklanacağının belli olacağı bugün ve yarın gözler partilerin genel merkezlerin de ve Yüksek Seçim Kuruluna verilecek listelerde.
Genel Merkezlerin, Genel Başkanların son rötuşlar yaptığı adayların her an Ardahan Haberi açıklanmasını beklediğimi şu sıralar da en heyecanlı aday kim diye sorulacak olursa bana göre Saffet Kaya’dır..
Orhan Atalay ile Ensar Öğüt’ün ‘yenileme’ adı altında liste de olamayabileceği de tartışılan Ankara’da bulunan Saffet Kaya’nın kapağı AK Parti’ye atıp siyasi hayata devam etmek isteyişi yönünde ki çabaların ne derece sonuç vereceğini merak edenlerin başında gelen biri olarak bugün ve yarının Saffet Kaya için kader günü olduğunu söylemek mümkün..
Çünkü Kaya’nın AK Parti’den aday gösterilmemesi halinde ya bağımsız aday olup siyasete devam diyeceği yada kenara çekilip buraya kadar diyecek gibi.. Orhan Gökdemir’in Orhan Atalay’ın yerini alıp almayacağı, Fatih Rüştü Yılmaz’ın yanında Baydar ve Altun’un sürpriz yapabileceği de konuşulurken, CHP’nin kadın kotasını Ardahan’da uygulaması halinde Av. Yolaçan’ın CHP’nin adayı olacağı belirtilirken HDP ve MHP’nin belirlediği ileri sürülen adaylarla haydi gelin dediğini de görüyoruz..

**Ardahan Ülke Gündemini Belirliyor..

Yaklaşan genel seçimler öncesi ülke gündemini sarsan Hanak İncedere (Piklop) köylü DHKP-C'li Bahtiyar Doğruyol’un hemen ardından Ardahan İl Genel Meclisinde yaşanan bir ittifak Ardahan’ı yeniden ülkenin gündemine taşıdı..
Bu yaşananlarının yanın da Ardahan’da valiyken çatılara çıkan şimdi ki Yaloa Valisi Selim Cebiroğlu’yu da unutmadan..
Gerçi, yeni valimiz Ahmet Deniz’in ‘Burası Ardahan, Bura da Küfür Yok’ sloganı ile tam destek verdiği Serhat Ardahan Spor’un ülke genelinde yarattığı gündemi de unutmayalım..
Ardahan Haberi Evet şu an memleketi Kütahya’da AK Parti’den Milletvekili Aday Adayı olan Mustafa Tekmen’in ‘Kendisi küçük, cürümü büyük’ dediği Ardahan ülkenin gündemini oluşturmaya devam ediyor.
Nisan ayın da yağan karlarla bir kez daha ülke gündeminde ki yerini alan Ardahan’da yapılması düşünülen tünellerin 2015 yılı yatırım programında olmaması, Mayıs, Haziran’da açılacak denilen Aktaş Gümrük Kapısına kadro atnamasada, mevcut iktidar milletvekilinin 4 yılı boş geçirse de Ardahan aktif basın mensupları ile ülkenin gündemine gelmeye, ülkenin gündemini belirlemeye devam ediyor ve selam..

**Yalancının Mumu Sönüyor..

Gazetelerimiz ve sitelerimizin ülke de olduğu gibi Ardahan’da yaşanan gerçekleri ortaya koyması karşısında paniklenip, ne yapacağını şaşıran ve bizleri attıkları iftiralarla çürütmeye kalkan yalancı sahtekarların mumları seçim yaklaştıkça sönmeye başladı gibi..
Havaalanı istemem diyen bir anlayışın Mozoret tüneli gibi Ilgar ve Sahara tünelini de yaptıramadıkları gibi, Aktaş’a da elaman ataması yaptıramadıkları ortaya çıktı..
Ardahan Haberi Dedelerinin adını verip, yaptırdıklar okul ile eğitimi kurtardıklarını sananların yalanlarını ortaya koydukça yüzlerine atılmış bir tokat yemişcesine ne yapacaklarını bilememeleri ve yaptıkları içleri yalan dolu açıklamalarla kendilerini kurtarma hesapları bir türlü tutmuyor..
İşte Mozoret, Ilgar ve Sahara’dan sonra Aktaş’ın da açılmayacağını ortaya koyduk..
Havaalanına gerek yok deyip, önce yollar diyenlerin yollarını da gördüğümüz şu çal/çamur da bize ‘Para alıyorlar, onun bunun masasında ki kırpıntıları yiyorlar’ diyenlerin cemaat odalarında oturdukları masalarda ne aradıklarını da merak etmiyor değiliz..
Az kaldı, yalancıların mumunun sönmesine..
Aday mı olur, ekil mi bilmeyiz ama biz gerçekleri yazmaya devam edeceğiz..


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

SAFFET KAYA DERSİNİ ALACAK' DİYEN BAYDAR;
ÇEKİLMİYORUM, KAZANACAĞIM DA!

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşUzun yıllar Ardahan AK Parti İl Genel Meclis Üyeliği, İl Başkanlığı yaptıktan sonra milletvekili adayı olan Veteriner Hekim Yunus Baydar siyasete devam dedi..
Birilerinin bu seçimde gerekli dersi alacağına inandığını belirten Baydar, bu memleketin en büyük sorunu memlekette yıllarıdır siyaset yaptıklarını sananlardır' dedi.
Yıllardır hizmet ettiği partisinden ve 2. sıradan istifa etmeyeceğini açıklayan AK Parti Ardahan Milletvekili Adayı Yunus Baydar yaptığı açıklamada, 'siyasetin küsme sanatı değil, hizmet yolu olduğunu belirterek 2. sıradan çekilecek haberlerinin gerçekleşmesini kimse beklemesin. Çünkü benim öyle bir düşüncem yok. Ve AK Parti bu dönem iki milletvekilliğini Ardahan'da, 400 milletvekilliğini ülke genelinde alarak halka hizmete devam edecek.' dedi.

**BU MEMLEKETİN EN BÜYÜK SORUNU YILARDIR SAHNEDE OLANLARDIR..

AK Partinin Ardahan'da iki milletvekilliğini kazanacağına inandığını belirten AK Parti Ardahan Milletvekili Adayı Yunus Baydar, 'başta bu memleketin en önemli olumsuz sorunu olan başta yılladır siyaset yaptıklarını sanıp, topluma hiç bir şey vermeyenlerdir. CHP ve diğer partiler halkta gerekli cevabı alacaklar. 3 Dönem milletvekili olanlar 3 bin oydan fazla oy alamaz. Onun kurdukları hayaller çoktan su oldu gitti. Halkımız artık gerçekleri görüyor, hizmetleri alıyor. Kayıp ettiği 15 yılı kendilerinden çalanlara oyları ile geri alacak ve gerekli dersi verecektir.' dedi.
Haberi ekleme saati: 14.58-10 Nisan 2015
Haber/Fotolar: www.kuzeyanadolugazetesi.com<


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

KAÇIRILAN KONSOLOS TACAKİSTAN'A ATANDI..‏

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşGeçtiğimiz yıl görevi başındayken kendisiyle birlikte 48 kişinin İŞİD tarafından kaçırılan Ardahanlı Konsolos Öztürk Yılmaz bu kez Tacikistan Başkonsolosu oldu.

**IRAK KADAR SORUNLU TACİKİSTAN

Alınan bilgilere göre Dışişler Bakanlığı tarafından Tacikistan'a görevlendirilen eski Musul Konsolosu Öztürk Yılmaz'ı önümüzde ki günlerde Irak kadar sorunlu olan e bir çok dinci örgütün bulunduğu Tacikistan'a giderek yeni görevine başlayacağı öğrenildi.
Haber: Fakir Yılmaz/Özel
Haberi ekleme saati: 09.11-10 Nisan 2015
Haber/Fotolar: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

GÖLE VE DAMAL'DA NASIL OY ALINACAK?..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşGenel seçimler öncesi adaylarını belirleyen partiler arasında bulunan Halkların Demokratik Partisinin en çok oy alacağı ilçe olarak gösterilen Göle’de bir aday göstermemesi şok etkisi yaptı.

**DAMAL’DA GÖRMEZDEN GELİNDİ..

Ülke genelinde %10 Barajı geçmeyi hedefleyen ve bu nedenle dengelere çok dikkat ettiği ileri sürülen HDP’nin Ardahan’da aday gösterdiği iki ismi de merkezden olan kişiler olması partilileri olduğu gibi Ardahanlıları da şaşırttı.

**İlk tepki Öcalan’ın Avukat’tından geldi..

Ardahan merkez kadar oyu bulunan Göle’den onca başvuru olmasına rağmen adaylarını Ardahan merkezden olanlardan seçen HDP’ye ilk tepki Öcalan’a da Avukatlık yapan Av. Yaşar Kaya’dan geldi.
İl Başkanı ve İl Yöneticilerinin demokrasi kurallarını işletmediğini ve dayatma adaylarıyla ısrarcı olduklarını belirten Av. Yaşar Kaya başvurusunu bir hafta önceden geri çektiğini açıkladı.
İlk kez Damal’dan da bir aday adayın başvuruda bulunup, aday edilmediği HDP’nin Göle’de olduğu gibi kuzey kazalarını da görmezden geldiğini belirten HDP tabanı ve Ardahanlılar İl Başkanının seçimi kazanmak için değil, kayıp etmek için mi aday belirlediğini anlamadıklarını belirttiler.

**İstoç'un Başkanının Yeğeni HDP'den Aday!

7 Haziran'da yapılacak olan Genel Seçimlerine parti olarak giren Halkların Demokratik Partisi Türkiye Partisi olma yolun da olduğunu adaylarıyla da ortaya koydu.
7 Bine yakın iş merkezinin bulunduğu İstanbul'un önemli çarşılarından olan Toptancılar Çarşısı (İSTOÇ) Başkanı Ardahanlı İşadamı Nahit Kemal Bay'ın yeğeni olan Serpil Kemal Bay HDP'den İstanbul Milletvekili Adayı oldu.
Ardahan merkeze bağlı Sulakyurt (Sarzep) köylü olan ve HDP'den İstanbul 3. Bölge Milletvekili adayı olan Serpil Kemal Bay HDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'la birlikte seçime gidiyor.
Bir çok Ardahanlının yaşadığı İstanbul 3. Bölgeden HDP'nin 4. sıra milletvekili adayı olan Serpil Kemal Bay aynı zaman da Merkezi İstanbul Şişli de bulunan ve 40' a yakın Ardahan Derneğinin bulunduğu Ardahan Federasyonun Kadın Kolları Başkanı Jülide Ferihan Kaya'nın da kuzeni oluyor.
Haberi ekleme saati: 09.09-09 Nisan 2015
Haber/Fotolar: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

TEKOĞLULARI ÇEKİLECEM..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**MHP Başkanı ve Adayı Az Daha Ölüyordular..

AK Parti'den 2. Sıra Adayı Olan Yunus Baydar'ın her an adaylıktan çekilebileceğinin tartışıldığı bir süreçte bir açıklamada MHP'nin 2. Sıra Adayından Geldi..
Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanını Havalanına yetiştirmek için yola çıkan MHP 2. Sıra Milletvekili Adayı Ömer Tekpoğulları ile MHP Ardahan İl Başkanı Taşkın Polat ölümden döndüler.

Alınan bilgilere göre adayların belirlenmesi ardından birlikte Ankara'dan İstanbul'a dönen buradan da İl Başkanı Taşkın Polat'ı Ardahan'a yolcu etmek için Atatürk Havaalanına giderken Otoyolda bir araçla çarpışan Tekoğulları'nın aracı kullanılmaz hale gelirken, Polat ve Tekoğulları'nın yara almadan kazayı atlattıkları öğrenildi.

**TEKOĞULARI: ÇEKİLECEM..

Trafik kazasıyla ilgili görüşlerine başvurduğumuz MHP 2. Sıra Milletvekili Adayı Ömer Tekoğuları birinci sırayı beklediği partisinden küs olmadığını ancak 2. sıradan istifa ederek, kenara çekileceğini açıkladı.
Haberi ekleme saati: 21.32-08 Nisan 2015
Haber/Fotolar: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yunus Baydar İstifa mı Edecek?

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşArdahan AK Parti’nin ağır topları olarak bilinen simalarla bir seçim süreci yürüten AK Parti Milletvekili Adayı Yunus Baydar'ın 2. sıraya konulmasının şokunu yaşıyor.. Uzun yıllar İl başkanlığı yaptığı partisinin kendisini 1. sıradan aday etmemesi karşısın da şok olan Baydar’ın adayların açıklanması ardından Atalay'dan sonra 2. sıradan aday olarak gösterilmesinin şokunu yaşadığı e her an bu sıralama da istifa edip, siyasetten çekilebileceği ileri sürülüyor..
Uzun yıllar AK Parti İl Genel Meclis Üyeliği ve AK Parti Ardahan İl Başkanlığı yapan AK Partinin en güçlü Milletvekili Aday Adaylarından olan ve liste biri bekleyen Yunus Baydar ikinci sırada aday gösterilmesi karşısında şok olduğu ve karar aşamasında olduğu ileri sürüldü.
Aynı zaman da Ardahan Damızlık Yetiştiricileri Birliği Başkanlığını da sürdüren ve Milletvekili Adayı olduktan sonra Hanak, Damal, Posof ve Çıldır’a karşın Göle ilçesine çok gitmediği görülen Baydar’ın adayların açıklanması ardından mevcut milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay'ın 2. sırada yer verilmesi karşısında karar aşamasında olduğu ve her an istifa edebileceği ileri sürüldü.
Haberi ekleme saati: 18.08-08 Nisan 2015
Haber/Fotolar: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Adaylar Belli Oldu
YARIŞ BAŞLIYOR..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş7 Hazran da yapılacak olan genel seçimler öncesi adaylarını belirleyen partiler bugünden itibaren seçim startı veriyorlar.
AK Parti ve CHP’nin mevcut milletvekilleri ile yeni bir seçime gidecekleri Ardahan’da yarışı 4 parti zorlayacak gibi.
İktidar partisi Adalet ve Kalkınma Partisi şu an hala milletvekili olan Prof. Dr. Orhan Atalay’ın yanına eski İl Başkanı Veteriner Hekim Yunus Baydar’ı koyarak gideceği Haziran seçimine CHP’de mevcut milletvekili Ensar Öğüt ile gidecek.
Ensar Öğü’ün bu kez de Göleli bir isimle Göle Büyük Altunbulak köylü Avukat Sezgin Kaya ile yarışacağı 7 Haziran 2015 Genel Seçimlerine HDP’de iki merkez aday ile yarışacak.
MHP’nin daha önce de Milletvekili Adayı olan Bülent Ulutaş ve Gümrükçü Ömer Tekoğulları ile seçime gideceği Ardahan’da Tepesu (Gürcübeg) köylü Dr. Taşkın Aktaş Hoçvanlı Bayan Milletvekili Arzu Mucu ile rakipleri ile yarışacak.
DSP’nin Posof kökenli Ardahanlı Mali Müşavir Ömer Türkoğlu ile Demokrat Partinin Kutluhan Akçay ile gideceği seçimler de kimlerin Ardahan’ın yeni milletvekilleri olacağı bugünden itibaren başlayacak olan seçim propagandaları ortaya koyacak.
Saffet Kaya’nın da bağımsız olarak yarışacağı seçimlerin bir çok sorunla baş başa bulunan Ardahan’ın 4 yılını da şekillendirecek.
Haberi ekleme saati: 23.09-07 Nisan 2015
Haber/Fotolar: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

AK PARTİ'NİN ADAYLARI
PROF. DR. ORHAN ATALAY,
VETERİNER HEKİM YUNUS BAYDAR
MHP'NİN ADAYLARI: BÜLENT ULUTAŞ,
ÖMER TEKOĞULLARI

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşBüyük bir merakla beklenen AK Parti'nin Milletvekili Adayları belli oldu.
Orhan Atalay'ın 1. sıradan, Yunus Baydarın 2. sıradan aday olduğu AK Parti ile yarışacak olan MHP'nin adayları da belli oldu.

**HDP'den istifa..

Bülent Ulutaş'ın 1. Sıradan, Ömer Tekoğullarının 2. Sıradan Aday edildikleri öğrenilirken CHP Merkez İlçe Yönetiminin Başkanı ve 10 Yöneticisini istifa ettiği, öte yanda HDP Aday Adaylarından Göleli Av. Yaşar Kaya'nın bir haftadan önce başvuru dilekçesini geri çektiği, Göleli Hakan Çapan'ın ise HDP hiç başvurmadığı öğrenildi..

**SAFFET KAYA BAĞIMSIZ..

Diğer yandan Saffet Kaya'nın da Ardahan'da bağımsız aday olarak 2015 Genel Seçimlerine gireceği öğrenildi.
Haberi ekleme saati:17.02-07 Nisan 2015
Haber/Fotolar: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

CHP'NİN 1. SIRA ADAYI BELLİ OLDU..
CHP ÖĞÜT'TEN VAZGEÇMEDİ..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşAdaylarını belirlemek için toplanan Cumhuriyet Halk Partisi Parti Meclisi Ardahan'da 1. Sıra Milletvekili Adayını Belirledi.
Üç Dönemdir Ardahan Milletvekilliğini yapan CHP'nin Mevcut Milletvekili Ensar Öğüt CHP'nin Ardahan Liste Birincisi Oldu.

**2. SIRA ADAYI GÖLELİ AVUKAT SEZGİN KAYA

1. Sıra Adayı Ensar Öğüt'ün yeniden milletvekili adayı olduğu CHP'nin Göle Büyük Altunbulak köylü Avukat Sezgin Kaya'nın olduğu da alınan diğer kesin bilgiler oldu.

**HDP'DE BELİRLEDİ..

7 Haziran 2015'te yapılacak Genel seçimlere iddialı hazırlanan Ardahan HDP, Milletvekili listesini açıkladı.
HDP’de liste bire geçen seçim de CHP'den Ensar Öğüt ile birlikte 2. sırada yer alan Gürcübek (Tepesuyu) köylü Dr. Taşkın Aktaş, 2. Sıraya ise Genel merkezin kararıyla Hoçvanlı olduğu öğrenilen Arzu Mucu getirildi.

**SIRA AK PARTİ DE.

Ensar Öğüt'ün 4. Kez Aday Olduğu Ardahan'da MHP'den Ömer Tekoğulları, DSP'den Ömer Türkoğulları, Demokrat Parti'den Kutluhan Akçay'ın Haziran 2013 Genel Seçimlerine gideceği Ardahan'da AK Parti Adayları merakla beklenmeye başlandı.
Haberi ekleme saati: 21.30-05 Nisan 2015
Haber/Fotolar: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Kültür Evi mi,
Kadıoğlu mu?

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**Asıl Sorun Şimşek mi?

Bir çok Ardahanlının yaşadığı İstanbul’un Esenyurt ilçesinde belediye tarafından yaptırılan Kültür Evi Ardahanlıları ikiye böldü.
Yapımı gibi açılışı da berberinde bir çok tartışmayı getirdiği Esenyurt’ta ki Kültür Evi’nin birilerinin İlçenin AK Partili Belediye Başkanı Necmi Kadıoğluna yalakalık yarışına girdiği ev haline dönderildiği ileri sürülürken, bir diğer tartışmada Kültür Ei Yönetiminin bu yerin teslimi ardından ikiye ayrıldığı ve ilk kez bir birlerine karşı geldikleri belirtilmekte.

**Aydemir ve Yılmaz Dağ’ı Sattı m?!

Yıllarca Ardahan Kültür Evi’nin başkanlığını yapan Tuncer Dağ’ın ekibinin için de bulunan Ayhan Aydemir İle Güven Yılmaz’ın saf değiştirip, AK Partili ve Kadıoğlu’nun adamları olarak bilinenlerin yanın da yer aldıkları ileri sürülen Kültür Evi’nin bu hallere düşmesini uzaktan izleyen Ardahanlılar kültür Evi’nin bu gidişle kavga evine dönmesinden korkmaktalar.
Haberi ekleme saati: 21.05-05 Nisan 2015
Haber/Fotolar: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Genel Başkan
Genel Müdürü Sordu!..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**SEÇİME DOĞRU SON DAKİKA!..

7 Haziran’da yapılacak olan 2015 Genel Seçimleri öncesi adaylarını belirlemeye çalışan Cumhuriyet Halk Partisinde son dakika gelişmesi..
Alınan bilgilere göre Ardahan’da kimleri aday göstereceği büyük bir merakla beklenen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun son üç gündür görüşmediği CHP’nin Mevcut Milletvekili Ensar Öğüt’ün yerine kimi koyacağını hala netleştirmediği ve CHP’den Ardahan Milletvekili Aday Adayı olan Posoflu Zeki Güngör’ü sorduğu alınan bilgiler arasında oldu.
Kılıçdaroğlu’nun Öğüt’ü gözden çıkardığı ve yerine bir dönem birlikte genel müdürlük yaptığı eski Ceza ve Tevkif Evleri Genel Müdürlüğü yapan Eski Ağır Ceza Hâkimlerinden Zeki Güngör’ü sorduğu öğrenilirken yaşanan bu gelişmenin CHP’nin Haziran ayın da yapılacak olan genel seçimlere yeni isimler ile seçime gidebileceğini ortaya koydu.
Her an her şeyin yaşanabileceği CHP’de bunlar yaşanırken AK Pati’den Milletvekili adayı olmak için mücadele eden Saffet Kaya’nın vekaletini erdiği şoförünü rdahan’a gönderdiği e bu akşama kadar bekleyip, AK Parti olmaz ise Bağımsız Milletvekili Adayı olarak başvurmaya hazırlandığı bilgileri alındı.
MHP’nin Ömer Tekoğulları ile, HDP’nin ise Doktor Taşkın Aktaş ile Haziran Genel Seçimlerine gitmesi bekleniyor.
Öte yandan Ardahan’da olduğu gibi İstanbul’da da hangi Ardahanlının aday edileceği merak edilirken MHP’den Hümmet Tatar’ın, AK Parti’de ise Beyin Cerrahı Prof. Dr. Fatih Mehmet Avşar’ın bir adım ileride olduğu alınan bilgiler arasında oldu.
Haberi ekleme saati: 10.33-04 Nisan 2015
Haber/Fotolar: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Gazeteci Ardahan'ı Yazıyor,
Vekiller Önerge Veriyor,
Yetkililer Açıklama Yapıyor..
BİRİLERİNE DE HABER ÇIKIYOR!..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**SON OLARAK SUSUZ KÖYLERİN SORUNUNU GÜNDEME TAŞIYAN GAZETELERİMİZİN HABERLERİ ARDAHAN'IN OLDUĞU, SİYASİLERİN, YETKİLİLERİN VE DİĞER MESLEKTAŞLARIN DA GÜNDEMİNİ BELİRLİYOR..

**Biz yazdık, Öğüt önerge verdi, Atalay açıklama yaptı, yerel haber yaptı..

Ardahan'a yapılacağı ileri sürülen tünellerin 2015 yatırım programında olmadığını ortaya çıkaran, ardından Çıldır Aktaş'a görevli atanmadığını manşete çeken gazetelerimiz Ardahan'ın gündemini belirlemeye devam ediyor.
Ardahan'ın gündemini belirleyen haber ve yorumlara imza atan ekibimizi son bir ayda yaptığı haber ve ele aldığı yorumlar üzerine başta siyasiler olmak üzere yetkilier çeşitli girişimler de bulunurken, haberlerimiz ardından yapılan açıklamalarda diğer meslektaşlarımıza haber olarak yansıyor..
CHP'li ATSO Başkanının AK Partiye oy kullanması, tünellerin 2015 yatırım programında olmayışı, Çıldır Aktaş'a kadro atanmaması gibi haberlerimiz ardında yapılan girişim ve açıklamalar ardından yayın grubumuzun ele aldığı 'Eşeğe ihtiyacımız var' başlıklı haberimiz de TBMM'sinin olduğu gibi Ardahan'ın gündemine taşınan haber oldu.
İşte haberimiz ardından CHP Ardahan Milletvekilinin TBMM'sine verdiği önerge ve bir çok siteye kaynak olan haber;

**Ardahan'da Kadınlar Omuzlarında kovalarla su taşıyorlar…
CHP Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt, bölgesindeki suyu olmayan köyler için mücadelesini sürdürüyor. Daha önce bir çok kez girişimde bulunduğu Hanak ilçesine bağlı Koyunpınar köyünün soru sorunun çözümü için bu kez İçişleri bakanı Sabahattin Öztürk’ün yanıtlaması istemiyle sözlü soru önergesi vererek Yamaçlı köyün’den yeni hatlarla su verilmesini talep etti.

**ÖĞÜT: KOYUNPINAR’A SU İÇİN YENİDEN GİRİŞİMDE BULUNDU..
CHP Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt, bölgesindeki suyu olmayan köyler için mücadelesini sürdürüyor. Daha önce bir çok kez girişimde bulunduğu Hanak ilçesine bağlı Koyunpınar köyünün soru sorunun çözümü için bu kez İçişleri bakanı Sabahattin Öztürk’ün yanıtlaması istemiyle sözlü soru önergesi vererek Yamaçlı köyün’den yeni hatlarla su verilmesini talep etti.

**OMUZLARINDA SU TAŞIYORLAR..
Ensar Öğüt, TBMM başkanlığına yaptığı başvuruda, Hanak ilçesine bağlı Koyunpınar köyünün ilçenin en büyük köylerinden olduğunu, köyde yaşayan insanların tek geçim kaynağının ise tarım ve hayvancılık olduğunu, köyde yaşayanların gerek kendi içme sularını temin gerekse hayvanlarının içme suları için her gün omuzlarında kovalarla su taşıdığını ifade ederek, bu ayıba son verilmesini istedi.

**YAMAÇLI’DAN HAT DÖŞENTİN..
Ensar Öğüt açıklamasında şu görüşlere yer verdi: “Köy içme suyu 25 km. uzaklıktaki dağdan temin edilmektedir. Geçtiğimiz yıllarda bu köyümüzle birlikte 14 köy bu su sudan yararlanmaktadır. Koyunpınar köyü bu köyler içinde en son su alan köy olduğundan köye gelen su yeterli gelmemektedir. Gerekli girişimleri yaparak köyümüze yakın Yamaçlı köyünden içme suyu temin edilmesi için Koyunpınar köyüne içme suyu şebekesi için gerekli boruların temin edilerek bu inşaat sezonunda içme suyu şebekesinin ihalesini yapıp hemşehrilerimizin sırtlarında yaz kış su taşımalarına son verecek misiniz?”
Haberi ekleme saati: 13.54-03 Nisan 2015
Haber/Fotolar: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

CHP, MHP, HDP İttifakı Seçimde AKP’yi Yendi!..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**Seçildiğinden bugüne kadar partisinin oy kayıp etmesine neden AK Parti Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay'ın adeta bitirdiği AK Parti'ye bir tepkide Ardahan parlamentosundan geldi.

CHP, MHP ve HDP Ardahan İl Genel Meclisi İl Encümeni ve İhtisas Komisyonu üyelikleri seçiminde AKP'ye karşı ittifak yaparak kendi adaylarını komisyona soktu.
Ardahan İl Genel Meclisi seçimleri ilginç bir ittifaka sahne oldu. Meclis'in İl Encümeni üyelikleri için yapılan seçimde AKP grubu Osman Şahin ve Yaşar Yıldırım'ı aday gösterdi. Meclis'te grupları olmayan MHP ve HDP ise CHP listesinden aday gösterdi. Seçim sonucuna göre CHP'li Binali Özek, MHP'li Çetin Topkaya ve HDP'li Yalçın Altay bir yıllığına encümene girdiler.
AK Parti'yi genel de olduğu gibi yerelde puan kayıp etmesine neden olan ve son olarak yerel parlamento da bitiren Atalay'ın bu duruma ne diyeceği merakla bekleniyor.
Haberi ekleme saati: 09.45-03 Nisan 2015
Haber/Fotolar: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

BAKANLIK ÖDENEK YOK DİYOR
ATALAY YAPILACAK DİYOR!..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**HANGİSİ DOĞRU?

Ardahan'a yapılacağı söylenen ancak gazetemiz ve sitelerimizin 'Karadeniz'e var, Ardahan'a yok başlığı ile 2015 yılı yatırım programında olmadıklarını ortaya çıkardığı Ardahan-Sahara, Ardahan-Ilgar ve Ardahan-Mozoret Tünelleri ile ilgili haberimiz gündeme bomba gibi düştü.
Haberimizi yayınlanması üzerine bakanlığa gittiğini ve haberimizin yalan olduğunu ileri sürüp bir açıklama yapan AK Parti Ardahan Milletvekiline bir yalanlama da bizzat bakanlık tarafından CHP Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt'e yapılan yazılı açıklama ile geldi.
Çünkü haberimiz doğru çıkmış, Ardahan'a yapılacak denilen Sahara, Ilgar ve Mozoret Tünelleri için ödenek ayrılmadığı için tünellerin yapımı projeleri 2015 yatırım programında yer almadığı bizzat bakanlık tarafından doğrulandı.
İşte Bakanlığın 'Ödenek yok' dediği, Atalay'ın ise 'Bakanlığa gittim yapılacak' dediği iki açıklama;

**Öğüt tüneller için acil ödenek istedi..

Karayolları, Sahara, Eminbey Tüneli ve Ilgar Dağı Tüneli hakkında bilgi verdi.

15 Aralık 2014 tarihinde Ulaştırma, Denizcilik Ve Haberleşme Bakanlığına başvuran CHP Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt, proje ihaleleri yapılan Sahara, Eminbey Tüneli ve Ilgar Dağı Tüneli ve yolunun akıbetini sormuş, projelerin takipçisi olmuş ve çalışmalar hakkında kamuoyunun bilgilendirilmesini istemişti. Öğüt, tünel yapım ihalelerinin ne zaman yapılacağının açıklanmasını da istemişti.
Öğüt’ün başvurusu üzerine, bilgilendirme yasası gereğinde bilgilendirmede bulunan Kara Yolları Genel Müdürlüğü, proje çalışmalarının devam ettiğini, ödenek çıkarılması halinde, yol ve tünel yapım ihalesinin yapılacağını açıkladı.
Karayolları genel Müdürlüğü tarafından yapılan Ensar Öğüt’e yapılan bilgilendirmede tüneller hakkında şunlar dile getirildi:
**ŞAVŞAT ARDAHAN DEVLET YOLU
“Şavşat-Ardahan Devlet Yolu: Güzergah mevcut haliyle 45 km’dir. Yapılan proje çalışmalarında 11780+1420 m olmak üzere 13.200 metrelik 2 adet tünel ve 280 metrelik köprü yapılarak tasarlanarak 30 kilometre düşürülen güzergahın Yol Proje ihalesi 7 Ocak 2013 tarihinde gerçekleştirilmiştir.Mega Mühendislik tarafından yapılan proje çalışmalarının 2016 yılında tamamlanması planlanmaktadır. Proje çalışmalarının tamamlanmasına müteakip yeterli ödenek temini halinde yol yapım ihale programına alınacak yolun ihalesi yapıldıktan sonra çalışmalara başlanacaktır.
**EMİNBEY TÜNELİ VE ILGAR DAĞI TÜNELİ
Ardahan-Kars Ayrımı, Hanak-Damal-Posof-Türkgözü Yolu: Güzergah mevcut haliyle 77 kilometre tek yol standartlarında ve sati kaplama bir yoldur. Yapılan proje çalışmalarının uzunlukları 4500+1000 metre olmak üzere 5500 metrelik 2 adet tünel ve 3500 metrelik 1 adet viyadük tasarlanarak güzergah 62 kilometreye düşürülmüştür. Ilgar Tüneli 4750 metre uzunluğunda ve maksimum %4 boyun eğimde olacaktır. Damal tarafından 2150 metre kotundan giriş yapıp, Posof tarafından 1950 metre kotundan çıkacaktır. 1150 metre uzunluğunda maksimum %1 eğimde yapılacak Eminbey Tüneli ise, Posof tarafından 1540 metre kotundan giriş yapıp Eminbey köyü tarafından 1550metre kotundan çıkacaktır. Güzergahın Etüt ve Proje Danışmanlık Alım işinin sözleşmesi 7 Şubat 2014 tarihinde Yüksel Domaniç Mühendislik şirketi ile yapılmıştır. 12 ekim 2015 tarihinde bitirilmesi planlanan proje yapımı çalışmalarının tamamlanmasına müteakip, yeterli ödenek temini halinde yol yapım ihale programına alınacak olan yolun, ihalesi yapıldıktan sonra çalışmalara başlanacaktır”.
**ÖĞÜT’TEN ÖDENEK ÇAĞRISI
Bu bilgilendirme üzerine açıklamada bulunan CHP Ardahan milletvekili Ensar öğüt, her yere olduğu gibi Ardahan bölgesi için hayati önemde olan bu tünel ve yollar içinde acilen ödenek çıkarılmasını ve geciktirilmeden tünel yapım ihalelerinin başlatılmasını istedi.

**Atalay'ın açıklaması..

Basın Açıklaması

Geçtiğimiz günlerde Doğu Karadeniz’e 15 tünel yapılacağına dair basına bir haber düşünce, Artvin Milletvekili İsrafil Kışla Bey ile birlikte Trabzon Bölge Müdürü’ne, Karayolları Genel Müdürü’ne ve son olarak da Ulaştırma Bakanı Lütfü Elvan Bey’e bizzat giderek haberin doğru olup olmadığını sorduk. Her üç yetkili de haberin asılsız olduğunu söylediler.
Bu vesile ile de tekrar belirtmem gerekir ki, gerek Sahara ve gerekse Ilgar tünellerimizle ilgili herhangi bir aksama olmadan süreç devam etmektedir. Şu anda projelerin yapımı sürüyor; Sahara’nın sondaj çalışmaları tamamlanmış, Ilgar’ın sondaj çalışmaları için ise mevsimin normalleşmesi beklenmektedir. Başbakan’ımızın seçim öncesi Ardahan’a yapacağı ziyarette her iki tünelin yapım ihalesinin öne alınarak yatırım programına alınmasıyla ilgili bir açıklama yapacağını umuyoruz.
Ardahan Kamuoyuna saygı ile duyurulur.
Orhan Atalay
Haberi ekleme saati: 21.24-02 Nisan 2015
Haber/Fotolar: www.kuzeyanadolugazetesi.com

Ardahan'ın En Etkili Sitesine Hoş Geldiniz..
Yazar Fakir


Ardahan'da Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin


Facebook'ta Paylaş

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin
SİTEMİZE REKLAM VERMEK İÇİN;
0. 535 418 32 58 NOLU TELEFONUMUZU ARAYABİLİRSİNİZ..

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yazarlarımızı okuyor musunuz?

YAZIYORSAM SEBEBİ VAR
Kadıoğlu’nun Ardahanlıları..

Fakir Yılmaz Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşArdahan’ın Hanak ilçesinin Alevi köylerinden olan Pikloplu bir üniversite öğrencisinin yanına aldığı Giresunlu arkadaşı ile inandığı davası uğruna ülkeyi sarsacak bir eyleme giderken neler düşündüğü bilmek ne kadar zor ise tasvip etmediğimiz bu eylemin kanlı bitmesine neden olanların vicdan azabı çekip çekmediklerini de anlayamayız..
Ardahan Diasporası Geçtiğimiz gün yapılan açılışla bir kez daha gündeme gelen İstanbul Esenyurt’ta ki Ardahan Kültür Evi’nde neden Ardahan Federasyonuna yer verilmediğini sorgulayan Ardahanlılar, bu kültür evinin Kadıoğlu ve onun Ardahanlılarının olmadığını ve en önemlisi Kültür Evi yönetiminin bir an önce kongreye gitmesini istenmektedir.
Bu konuda yazılı ve sesli bir açıklama yapan Ardahan Kültür Evinin eski başkanı Tuncer Dağ’ın ‘Kültür Evi Kongreye Gitmelidir’ çağrısı genel seçimlerin gölgesinde kalmamalı ve ‘Kadıoğlu’nun Ardahanlıları’ oldukları ileri sürülen mevcut yönetimin bir an önce değişmesi gerekir..
Ardahan Diasporası Neden mi?
Çünkü açılışında AK Partinin reklamının yapıldığı Ardahan Kültür Evi’nin birilerinin reklam yaptığı ev değil, bir çok Ardahanlının yaşadığı İstanbul’da ki tüm Ardahanlılarındır..
Birilerinin kendi özel işlerinin yürümesi için yerel ve genel yöneticilere Ardahan ve Ardahanlıları pazarlayamayacağını ortaya koyması gereken tüm Ardahanlıların Ardahan Kültür Evi’ni mevcut yönetiminin bir an önce değişmesi için gerekli baskıyı ortaya koymalı diye düşünüyorum..
Konu hakkında görüşlerine başvurduğum ve Tuncer Dağ’ın kongre istediğini hatırlattığım mevcut emanetçi başkan Hacı Efrail Çiftçi’nin, ‘İstediği kadar kongre desin. Ben görevimin başındayım. Günü geldiğinde kongreye de gideriz’ demesinin adeta ‘Haydi oradan’ anlamına gelirken, asıl aşılması gerekenin Efrail Çiftçi değil Tuncer Dağ’ı olduğu gibi şimdi de Çifçiyi yönlendirip, hem soldan, hem de sağdan malı götürenlerin olduğunu da bilmek gerekir..
Kim mi onlar? Yazdığımda ŞİMşekler çakacak bekleyin..

**Ardahan Diasporası..

Azınlık anlamına gelen Diaspora kelimesini yakıştırdığımız Ardahan’ın dışında yaşayanların sayısının hiçte az olmadığını sanırım hepimiz bilmekteyiz..
Çünkü İstanbul başta olmak üzere bir çok batı kentinde yaşayan Ardahanlıların sayısının şu an devam eden göç dolaysıyla 102 Bine kadar düşen Ardahan nüfusundan 3 bilemediniz 5 kat daha büyüktür..
İşsizlik, yoksulluk ve imkansızlık gibi nedenlerle ana yurtlarından koparak başka yerlerde yaşamak zorunda kalan bir çok topluluk gibi Ardahanlıların da yoğun yaşadığı İstanbul ve Ankara arasında mekik dokuduğum şu günlerde adı küçükte olsa kendisi bu kadar büyük bir diasporanın siyasete yine çaktığını görmenin üzüntüsü içindeyim.
Ardahan Diasporası Gerçi şimdilik CHP’nin ön seçiminde çakan, İstanbul ve Ankara’da ki Ardahan Diasporasının hala umutları var..
Çünkü CHP’nin ön seçimin de yarışan bir çok Ardahanlı siyasetçinin diğer vilayetlerin adayları karşısında adeta ezilip, listelerin sonlarında yer alması ile şok olan Ardahan Diasporası bu kez umudu bu hafta sonu adaylarını açıklayacak olan AK Parti’ye, MHP’ye ve de HDP’ye çevirmiş..
CHP olmadı deyip, diğer partilerde aday aday olanların listelere girip girmeyeceğini sadece merak eder..
Ama bu yönde, yani seçim öncesi hiç bir çabası olmayan ve kaz yemekten göbekleri gibi boyunlarını büyüten İstanbul, Ankara ve diğer illerde ki Ardahan Diasporası üyeleri gibi Ardahanlılar gidip, görüşlerine katıldıkları partilere üye olmaktan bile aciz oldukları ortaya çıktı..
Kısacası CHP’nin ön seçimiyle görüldü ki; Partileri, yıllarca 3-4 kişi ile idare ettikleri tabela derneklerine benzeten Ardahan Diasporası bir kez daha çökmüştür..

*Ankara’da Hissedilmek..

Yoğun siyaset atmosferi içinde önemli gelişme ve çalışmaların gözlerden kaçtığını bana hissettiren son Ankara ziyaretim de iki beraber olduğun Ardahan STK temsilcilerinin Ankara’da gördükleri saygınlık beni onurlandırdığı gibi mutluda etti..
Çünkü birilerinin seçilir seçilmez geldikleri Ankara’da mecliste kovulduklarını, gece de gazino gazino dolaşıp eğlendiklerini bilen bir olarak aynı zaman da Ardahan Şoförler Ardahan Diasporası ve Otomobilciler Odası Başkanı olan ve Ardahan Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği Başkanlığını yürüten Yılmaz Özer, Ardahan Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İsmail Kahya, aynı zaman da Serhat Ardahan Federasyonu Kurucu Başkanı olan Ardahan’ı Güzelleştirme Derneği Başkanı Burak Taştan ve Başkan Yardımcısı Ömer Yılmaz ve benim gibi Ankara’da onlara katılan CHP Ardahan İl Genel Meclis Üyesi Ercan Özer’in Ankara’da ki itibarları karşısında bir gazeteci bir Ardahanlı olarak çok mutlu oldum..
Ardahan’ı Vilayet eden Ardahan’ı Güzelleştirme ve Tanıtma Derneğinin ortaya koyduğu projesi kapsamında Ankara’da ESOBB, ESOB Başkanları ile birlikte birlikte ziyaret ettikleri Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Mendevi Palandöken’i, Türkiye Şoförler Odalar Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı Burhan Aksak’ı ve TESK ve TŞOB’tan sonra, başkanı hemşehrimiz olan Türkiye Jeofizikçiler Derneği Başkanı Dr. Murat Yılmaz’ın ardından AB Ofisi ve Dernekler Dairesi Başkanlığını ziyaretleri ardından gördükleri saygı kendilerine olduğu gibi güzel işlerin yapılması halinde ülke de saygıyla karşılanacağını ortaya koyan Ardahan’aydı..
fakiryilmaz323@hotmail.com-0.535 418 32 58


Yazarlarımızı okuyor musunuz?

KADINCA/Selmi Yılmaz
Adaylar Belli Oldu mu?

Ardahan Haberi Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşGazetelerimiz ve sitelerimizin ülke de olduğu gibi Ardahan’da yaşanan gerçekleri ortaya koyması karşısında paniklenip, ne yapacağını şaşıran ve bizleri attıkları iftiralarla çürütmeye kalkan yalancı sahtekarların mumları seçim yaklaştıkça sönmeye başladı gibi..
Havaalanı istemem diyen bir anlayışın Mozoret tüneli gibi Ilgar ve Sahara tünelini de yaptıramadıkları gibi, Aktaş’a da elaman ataması yaptıramadıkları ortaya çıktı..
Ardahan Haberi Memleketin onca sorununu gölgeleyen seçim gündeminin en kritik eşiği olan ‘Adayların Belirlenmesi’ sürecin de sona gelindiği şu günlerde başta MHP, HDP’nin olmak üzere AK Parti ve CHP’nin adaylarının belirlendiği ve bu adayların yarın yada en geç pazar günü netleşeceği ileri sürülüyor.
Peki kim bunlar diyecek olursanız hepinizin kalbinde ve aklında ki isimler derim..
Çünkü bizim gibi sizlerde her gün yeni bir isimin kesin aday olduğunu konuşur, tartışırız..
Ardahan Haberi 400 Milletvekili isteyen iktidarın ağaç ekerek, işsizliğe çare aradığı şu günlerde iktidarında muhalefet gibi adaylarını belirlediği ve bu adaylar üzerinde son rötuşları yaptığı yönünde haberlerde almaktayız..
AK Parti’nin iki yeni isimle, CHP’nin mevcutun yanına yeni birini ekleyeceği belirtilirken, en rahat partinin DSP olduğunu da görmekteyiz..
Çünkü çok başvurunun olmadığı DSP’de bir kişinin adaylığı kesin gibi..
Asıl merak edilenin ise iktidarın yerelde olmayan mevcut milletvekillini yeniden aday edip, etmeyeceğidir..
Çünkü bu isimin yeniden aday edilmesinin Ardahan’da ki seçimin dengesi olacağı da belirtilmektedir..

**Kedi Evleri Kurulmalı..

Genel seçimlerin adım adım yaklaştığı şu günlerde dün ülke genelinde yaşanan elektrik kesintileri bir çok insanı gibi bizi de mağdur etti..
Gazetelerimizin geç basılmasına vesile olan elektrik kesintilerinin sıkça yaşandığı Ardahan’da özellikle köylerde ki insanların neler çektiğini de ortaya koydu.
Teknolojinin en üst seviyesinde olduğu bir süreçte kos koca bir ülkenin karanlıkta kalmasının nasıl bir iş olduğunu ve bunun suçlularının kimler olduğunun da çokça tartışılacağı bu durumun yaşandığı aynı gün İstanbul Adliyesinde yaşanan üzücü olay Ardahan Haberi da adeta karanlık bir durum olarak karşımıza çıktı..
Çünkü biri Ardahanlı Bahtiyar Doğruyol olmak üzere iki DHKP-C'linin eylemi kanlı sona ermiş, olayda bir savcı, iki eylemci ölmüştü..
Bu olayın ve tüm Türkiye’de yaşanan enerji kesintisinin bir biriyle ne kadar bağlantılı olduğunu da sorgulayacak olan kamuoyunun diğer bir merakı da bu yaşananların sorumlularının bulunup, bulunmayacağı ve hükumet tarafından birinin, ‘Sorumluluk benim, bu yaşananlardan dolay istifa ediyorum’ diyecek mi bilinmezse de dün yeniden gündeme gelen ve geçen seçimlerde trafolara girip, enerji kesintilerine neden olduğu kedileri de unutmamak gerekir..
Bu nedenle Ardahan’da ki köpek toplama merkezi gibi bir an önce Kedi Evleri de yapılmalıdır..
Çünkü seçim geliyor, trafolar açıkta..

**Bir Göle 4 İlçe mi?..

Seçildiği günden bugüne kadar oy aldığı seçmeniyle gerektiği gibi ilgilenmediğiyle eleştirilen, vatandaşın telefonuna çıkmadığıyla tartışılan, telefonunu açtığı vatandaşın 'kazım çalındı' gibi alakasız şikayetlerinden bıktığı ileri sürülen AK Parti Ardahan Milletvekilinin bir hafta sonra tamam mı, devam mı deyip, demeyeceği tartışıla dursun, devam denilmesi halinde bu milletvekilinin Göleli olmasının avantajıyla yeniden aday edilebileceği de konuşuluyor..
Çünkü Ardahan'da ki oylara baktığınız da Ardahan merkezden sonra en çok oyu bulunan ilçenin Göleli olduğu, bu nedenle de AK Partinin kendi gücü yokmuş gibi Göle'den aldığı 6-7 bin oy yüzünden Atalay'a devam diyebileceği de konuşulmaktadır..
Ardahan Haberi Evet AK Parti'nin ilk kurulduğu yıllardan sonra bu ilçede aldığı oylara baktığınıza ilk yıllar da 7 ila 8 bin arasında, sonra ki yıllarda bu oran 3 yukarı, 5 aşağı değişmediğini görmekte mümkün..
Halbuki geçen seçim de iki Kürt adayın konulmasına karşın AK Parti Posof'ta Göle'de aldığı oy kadar oy almış, Çıldır'ın yarısının oyunu almış, Hanak'ta da hatrı sayılı bir oy almasına karşı oyu Atalay ile düşmüştür..
Burada baktığınız da AK Parti'nin Damal'ın da için de bulunduğu 4 ilçeyi Göle'ye değişemeyeceği gibi, Ardahan merkez ve Hoçvan'da da oy alacak iki milletvekili adayına ihtiyaç duymaktadır..
Yani ha Orhan Atalay, ha başkası değişen bir şey olmayacak..
Ama bir gerçek var ki 4 ilçenin de Göle gibi Orhan Atalay'ı istemediği gibi Ardahan merkezin de, Hoçvan'ın da Atalay olursa AK Parti Ardahan'da zorlanacağı, hatta seçimi kayıp edip o çok istediği 400 vekilin birini de Ardahan'da çıkaramayacağı görüşü gerek bugüne kadar yapılan araştırmalar da, ön temayül de, yerel de, kahve de, köşede, hatta Göle'nin en dip köyünde bile konuşulmakta..
Bilmem ama bana sormayın, 'Antalyayı kayıp ettiysek, Ardahan'ı kazandık' diyen ve Başkan olmak isteyen Recep Tayyip Erdoğan'a, şu an bir taraftan seçim bildirgesini yazıp, diğer taraftan aday adayları belirlemeye çalışan Başbakan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu'na sorun derim..


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

EŞEĞE İHTİYACIMIZ VAR

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşArdahan’ın en büyük köylerinden olmasına karşı yıllardır su sorunu çözülemeyen Koyunpınar (Saskara) köyü seçimlerde köylerine gelip oy isteyecek olan parti ve adaylarından eşek isteyecekler.
Buna nede ise her seçimde köylerine gelen siyasinin diğer bir çok konu da verdiği sözleri gibi yerine getiremedikleri içme suyunu köy dışında bulunan çeşme de eşeklerle sağlamaları..

Ardahan’ın en büyük köylerinden olan Hanak ilçesine bağlı Koyunpınar köyünün içme suyu sorunu hala çözülemedi.
Yılardır köylerine su getirilmesini isteyen Saskaralı köylüler, 7 Haziran’da yapılacak olan Genel Seçimler dolaysıyla köylerine gelecek olan parti ve milletvekili adaylarından eşek vaat etmelerini isteyecekler.
Buna nedense yıllardır bekledikleri içme sularının bir türlü gelmemesi ve su ihtiyaçlarını köyün dışında bulunan çeşmede eşek sırtından karşılamaları.
Konu hakkında bir açıklama yapan Ardahan’ın Hanak İlçesine bağlı Koyunpınar köyü muhtarı Hüseyin Suphi Taşkıran kendi özel facebook sayfasında ele aldığı açıklamasın da. ‘Bir köy muhtarı olarak, bundan sonra bana herhangi bir parti görevlisi yada herhangi yetkili birisi,köyünüz için neye ihtiyacınız var dediğinde;vereceğim tek cevap EŞEK olacak, neden mi? bozuk yolları aşabilmek ve derelerden su taşıyabilmek için, evet.. Her evde bir eşeğe ihtiyacımız bulunmaktadır...’ dedi.
Haberi ekleme saati: 21.24-02 Nisan 2015
Haber/Fotolar: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

BAHTİYAR ARDAHAN’I GERDİ..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşGiresunlu arkadaşı ile birlikte İstanbul Çağlayan Adliyesini basan DHKP-C'li Bahtiyar Doğruyol’un Ardahanlı olduğu öğrenildikten sonra başta sanal ortamda olmak üzere tüm ülke de büyük bir tartışma başladı.

**O FOTOĞRAF KÖTÜ DE, BU FOTOĞRAF İYİ Mİ?

Ardahanlı Bahtiyar Doğruyol ile Giresunlu arkadaşının gerçekleştiği eylem sırasında sanal ortamda çekilip internette ve ulusal ve de yerel gazetelerde yayınlanması bir yerlerin tepkisini çekip, savcının alnına dayanmış fotoğrafı yayınlayanları nazikçe ama üstü kapalı uyarıp, bazılarına da dava açarlarken bu olayın hemen ardından yaşanan ve bir kişinin daha cadde ortasında öldürüldüğünü ortaya koyan ‘Polis Haber’ logosuyla fotoğrafa ne diyecekleri bilinmiyor.
Haberi ekleme saati: 21.09-02 Nisan 2015
Haber/Fotolar: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

CHP'de Özdemir Liste 1.

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**AK Parti'de Saffet Kaya 2.

Genel seçimleri öncesi aday adaylarını belirlemeye çalışan partilerin başında gelen CHP ve AK Partinin 1. ve 2. Aday Adayları Belli Oldu İddiası..
66 Gün kalan Genel Seçimler öncesi milletvekili adaylarını belirlemeye çalışan partilerin genel merkezlerinin adeta pentagona dönüp, ser verip, sır vermediği şu günlerde dışarı sızan iddialara göre CHP'nin 3 dönemdir milletvekili olan Ensar Öğüt'e AK Parti'de ki gibi üç dönem uygulamasını getirip, yerine Ardahan'da uzun yılar Köy Hizmetleri İl Müdürlüğü ve Ardahan İl Özel İdare Genel Sekreterliği yapan Mühendis Mete Özdemir'i aday göstereceği, Özdemir'in ikinci sırasına da Göleli Milletekili Aday Adaylardan birini vereceği iddiaları gün geçtikçe güçlenirken, bu durumu far eden ve bir zamanlar Deniz Baykal'ın prensi olarak adlandırılan türkücü Faruk Demir'in de son kozlarını ortaya koyup, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu üzerinde baskı uygulattığı alınan bilgiler arasında oldu.
Üç dönemdir Ardahan Milletvekilliğini yapan Ensar Öğüt'ün gözden çıkarıldığı, son yerel seçimler de kazanmamasına karşın 5 bine yakın oy alan Özdemir'in incelemeye alındığı, Faruk Demir'in ise türkü programı yaptığı tv kanalının sahibi dahil bir çok kişiyi dereye soktuğu öğrenilen şu günlerde Gürsel Tekin'in hemşehrisi Mali Müşavir, Ankara Ardahan Vakfı Başkanı Sabri Arpaç'ın da yaşanan bu durumu değerlendirmek üzere Ensar Öğüt ile bir araya gelip, durum değerlendirmesi yaptıkları da öğrenildi.
Geçtiğimiz genel seçimler de CHP'den 2. sıra adayı olan Eğitimci Metin Demir ve diğer aday adayların yaşananları uzaktan izlediği de görülen CHP'de bunlar yaşanırken, AK Parti'de de önemli bir hareketlenmenin yaşandığı gözlendi.
Yıllarca Posof Belediye Başkanlığı yapan Şükrü Bozyiğit'in yanı sıra uğrunda bir İl yönetiminin harcandığı Yunus Baydar'ın ve kadın kotasına güvenip, bir kez daha milletvekili aday adayı olan Av. Müzeyyen Çiftçi Yolaçan ve diğer aday adayların adeta genel merkezin vereceği karara kilitlendiği görülürken 'AK parti olmazsa bağımsız aday olacağım' diyen Ardahan'ın 21., 22. ve 23. dönem Milletvekili Saffet Kaya'ya 'O kadar güçlü isen liste iki ol' teklifinin götürüldüğü ileri sürüldü.
Bu iddiayı yalanlamadığı bilgisi alınan Saffet Kaya'nın önümüzde ki genel seçimler de liste birde aday edilecek olan isimin arkasında yer almasının istendiği iddialarını ön plana çıkması, yaklaşık bir aydır sesi çıkmayan Kaya'nın hakkında 'Saffet Kaya 2. Sırayı kabul mü etti?' sorusunu akıllara getirdi.
Gazetemizin Ardahan-Ankara kulislerinde elde ettiği bu bilgilere bakıldığında CHP'nin yeni iki isimle, AK Parti'nin ise mevcut milletvekili Atalay ile Kaya'yı bir araya getirip, 2015 Genel Seçimlere gidecekleri izlenimini ortaya çıkarırken, Kaya'nın bu teklifi ret ettiği, Öğüt'ün de Göleli ikinci aday ile yeniden aday olmak için halen direttiği izlenimini ortaya koydu.
Haberi ekleme saati: 18.44-01 Nisan 2015
Haber/Fotolar: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ARDAHAN'IN SU DEPOSUNDA LEŞ Mİ VAR?!

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**Belediyeden Su Açıklaması..

Değerli Ardahanlı hemşirelerim son bir kaç gündür. Ardahan şehir şebekesi su deposu ile ilgili çok çirkin dedikodu üretilmiştir. İnsanlarımızın temiz su içme duygularınızla oynanan bu dedikodu sizleri de bizleri de çok rahatsız etmiştir. Ancak üzülerek ifade etmek istiyorum ki çok alçakça bir iftiradır alçakça bir dedikodudur. Çünkü su depolarımız su kap taşlarımız kapalı sistem çalışmaktadır hepsi emniyet sistemleri içindedir. Ana su depolarımız ise birkaç emniyet kademesi içermektedir. Dikenli telle demir kapılarla ve yüksek merdivenlerle dört tarafı kameralarla donatılmış periyodik kontrollerle yapılan bir sistemle su sizlere sunulmaktadır, Sizlerin temiz su içmesine vesile olacak tüm tedbirler alınmış ve bu şekilde arkadaşlarımızın, ekiplerimizin çalışma ve takipleriyle sizlere ulaşmaktadır. Ayrıca sulardaki herhangi bir olumsuzluk bilesiniz ki, Halk Sağlığı müdürlüğümüzce sürekli numune alımlarıyla analizleri yapılmakta sonuçları bizimle paylaşılmakta ayrıca, Bakanlığa da iletilmektedir. Dedikodunun çıktığı tarihten bu güne kadar içme sularımızda yapılan analiz sonucunda hiçbir olumsuzluğa rastlanmamıştır. Ayrıca O çirkin dedikoduyla ilgili ismini anmak istemiyorum yok efendim hayvan ölüsü atıldı vs. gibi, çok alçakça bir yakıştırma asla mümkün olmayacak bir yakıştırmadır. Buna özel niyet etseler bile bunu başarmaları mümkün değildir. Son derece emniyetli bir su şebekesi ve depo sistemleri vardır. Rahat olun sularımız temizdir. Hatta insan sağlığı açısından marketlerde satılan şişe ve pet sulardan çok daha sağlıklıdır. Kesinlikle dedikodulara inanmayın hiçbir şekilde hiç birimiz, hiçbir yöneticimiz ve hiçbir sorumlumuz sizlere bile bile sağlığa dokunacak, sizleri rahatsız edecek bir su ulaştırması mümkün değildir. Hepinize saygılarımı sunuyorum afiyetler olsun.
Haberi ekleme saati: 01.58-01 Nisan 2015
Haber/Fotolar: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yunus Baydar:
Uyum İçinde çalıştım, çalışaşağım..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşAK Parti Ardahan İl Başkanlığı görevini başarıyla yürüten ve Milletvekili aday adayı olduğu için bu görevini bırakan Veteriner Hekim Yunus Baydar, “Ardahan’ın son yıllarda gösterdiği gelişme, AK Parti iktidarı, AK Parti İl ve İlçe teşkilatları, Milletvekili, Belediye Başkanı ile Vali başta olmak üzere tüm kurum Müdürlerinin uyum içerisinde yaptıkları çalışmalar sayesinde gerçekleşmiştir. Ardahan’da başlatılan ve bundan sonra gelmesi gereken yatırımların hizmete dönüşmesi açısında AK Parti İktidarına ihtiyacımız vardır. Partimizin belirleyeceği isabetli adaylarla Ardahan’da 2-0 yapmamız halinde, Devlet yatırımlarının daha fazla gelmesi sağlanacak, ilimiz genelinde beklenen kalkınma kaçınılmaz olacaktır. Buna bağlı olarak ilimizde göçler tamamen duracağı gibi, geriye dönüşlerde başlayacaktır” demiştir.
AK Parti Ardahan Milletvekili adaylığında birinci veya ikinci sırada yer alacağına kesin gözüyle bakılan ve Özel İdare iş hanında açtığı seçim bürosuna gelen hemşerilerimizle yapılan sohbetlerde çeşitli konulara değine Yunus Baydar, “AK Partinin 550 kişilik Milletvekili kadrosuna 6 bini aşkın kişinin başvuruda bulunması, Türkiye'de ve dolayısıyla Ardahan’da gelişme ile kalkınma adresinin AK Parti olduğunu gösteriyor” değerlendirmesi yapmıştır.
AK Parti'nin 2002 yılında oksijen çadırında ölüm-kalım mücadelesi veren bir Türkiye'yi devraldığını ifade eden Baydar, Üç tarafı deniz olan cennet Türkiye'miz, ne yazık ki dört tarafı düşman dolu bir ülke konumuna getirilmişti. Ta ki demokrasi yıldızlarının doğuşuna kadar? Ne yazık ki ilk demokrasi yıldızımız Adnan Menderes idam edildi, Turgut Özal şaibeli bir ölümle hayata veda etti. Şimdi ise Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan ile Genel Başkanımız ve Başbakanımız sayın Ahmet Davutoğlu ve ekip arkadaşlarının da önü yıllarca kesilmeye çalışıldı, ama hamdolsun ki Cenab-ı Allah buna müsaade etmedi. Bunun sonucunda da özgürlüklere susamış olan halk adaletten yana dik bir duruş sergileyen Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakanımız sayın Ahmet Davutoğlu'ndan yana desteğini AK Parti'nin kuruluşundan buyana esirgemedi. Demokrasi yıldızlarımızı yaşatmak istemeyen güruh ne yazık ki cennet vatanımız Türkiye'de özgürlükler kapısı noktasına gelen AK Parti'yi yıkmak için defalarca halkın iradesinin önüne geçmeye çalıştı. Bunu 17-25 Aralık'ta, 7 Şubat'ta ve daha nice tarihlerde gördük. Ama şükürler olsun ki bu güruh başarılı olamadı. İşte bu nedenledir ki Türkiye bugün dünya arenasında söz sahibi olmuş bir ülke oldu. İşte bu nedenledir ki sayın Erdoğan olsun, sayın Davutoğlu olsun gittikleri her ilde, gittikleri her ülkede sevgi seli ile karşılanıyorlar. İşte bütün bunlar için AK Parti diyoruz, AK Partili bir Türkiye diyoruz. İş bu nedenledir ki 550 kişilik Milletvekilliği için AK Parti'den 6 bini aşkın aday adayı AK Partide siyaset yapmaya talip olmuştur. Bu da AK Partinin önemini kanıtlıyor” şeklinde açıklamalarda bulunmuştur.
Haberi ekleme saati: 01.54-01 Nisan 2015
Haber/Fotolar: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ARDAHAN YENİ BİR ETKİNLİĞE HAZIRLANIYOR..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşArdahan’da ki spor faaliyetlerinde her zaman maddi manevi destek katkı sunan, Ardahan Valisi Ahmet Deniz, Belediye Başkanı Faruk Köksoy, Ardahan Rahvan At Binicilik Kültür Spor Kulübünün düzenlemiş olduğu yemeğe katıldı.
Ardahan Emniyet Müdürü Selami Hüner, Eski İl Başkanı Milletvekili aday adayı Yunus Baydar, İl Genel Meclis Başkanı Bedrettin Çakıcı, Ardahan Üniversitesi Yrd. Doç. Dr. Suat Vural, Gençlik Spor Müdürü Utkuata Nesipoğlu, Belediye Özel Kalem Müdürü Önder Erdem Avşar, Kulüp yöneticileri ve jokeylerin katıldığı yemekte, Doğu Anadolu bölgesinde unutulmaya yüz tutmuş Ata sporumuz, At yarışlarını da yeniden canlandırmak ve bölgenin kaliteli at ırkının yok olmasını önlemek amacıyla ''Altın At Yarışlarından sonra'' Doğu Anadolu Rahvan At yarışlarının düzenleneceği tarih yer tribün saha düzenlemesi gibi önemli konuları görüşüldü.
Spor Kulübü Başkanı Murat Arabul, 7-Ağustos-2015 tarihinde yapılacak yarışmada Ardahan'ın Rahvan atlarını tanıtımın yanında, Türkiye'de dereceye girmiş bölge atlarının da bu bölgeden çıkmış olmasının bölgedeki değerleri gün yüzüne çıkarılmasını amaçlamaktadır dedi. Murat Arabul, konuşmasında Ata sporumuz ve bu değerimizin yeniden başlaması Kulübümüzün kurulmasında bölgedeki başarımızda, Sayın Belediye Başkanımızın Büyük emek ve desteği var. Kendisine teşekkür ediyorum. Sayın Valimizin bize vermiş olduğu desteğe teşekkür ediyorum dedi.
Belediye Başkanı Faruk Köksoy; konuşmasında Sayın Valim, Emniyet Müdürüm, Geleneksel spor il temsilcimiz ve değerli misafirler, ben öncelikle teşekkürlerimi arka arkaya sıralamak istiyorum. Bu işe gönül veren, bu derneğin kurulmasında emeği geçen, Murat kardeşimize teşekkür ediyorum. Aynı zamanda kardeşi Ümit beyde, At konusunda müthiş bir literatür taraması yapmışlar, okumuşlar araştırıyorlar orijin olarak bunu Ardahan’a nasıl kazandırırız diye çok ince haspalarını yapıyorlar, bu anlamda teşekkür ediyorum. Bu süreçte eski Valimiz Seyfettin Azizoğlu’nun da çok ciddi katkıları oldu onunda burada anmadan geçemeyeceğiz. Geleneksel sporların, Ardahan’da kısa zamanda bir şölene dönüşmesi, uluslararası spor olarak gündemde kalması, ulusal basında gündem olmasından dolayı, Alpaslan Ceylan, Suat Vural, hocamız ve Rektörümüz Prof. Dr. Ramazan Korkmaz’ın çok ciddi katkısı oldu. Bu yıl Valimiz Ahmet Deniz’in çok ciddi himaye ve katkıları oldu. Bu arada sayıları biraz azda olsa jokeylerimiz ve at sahiplerimizde bu sinerjiye katkı sağladılar. Ardahan’ın ekosistemi çok uygun, yaylaları, çayırları, bu atların koşu ve yürüyüş güzergâhları, turizm için kaçırılmayacak fırsat, doğaya dayalı turizmin popüler olduğu artan öneme sahip olduğu süreçte iyi bir zamanlama olduğunu düşünüyorum dedi.
Ardahan Valisi Ahmet Deniz konuşmasında, Viyana kapılarına kadar atla gitmişiz, atla gitmiş bir Millettin atı sevmemesi ve sahip çıkmaması düşünülmez. Bu bizim geleneksel değerimiz ona sahip çıktığınız için özellikle sizlere teşekkür ediyorum. Belediye Başkanımız Faruk Köksoy'un eski Valimiz Seyfettin Azizoğlu’nun büyük emekleri var kendilerine teşekkür ediyorum. Böyle şeyler önemli geleneksel değerlerimiz bizim, geleneğine geçmişine sahip çıkmadan geleceğini inşa etmek mümkün değildir bizler seveceğiz ki çocuklarımız da sevsin. Bizde her konuda rahvan at yarışı ve geleneksel sporlarımız da sizlerin yanında olacağımı özellikle söylüyorum dedi.
Bu yıl Çıldır gölü üzerinde 35 santimetreye varan buzla kaplı alanda yapılan 3.Altın At Yarışması büyük ilgi görmüş yurdun bir çok yerinden misafirlere ev sahipliği yapmıştı. Çıldır Gölü’nde gerçekleştirilen şölende atlı kızak ve rahvan at yarışları büyük ilgi toplamıştı. Programa İran’dan gelen Atlı Okçuluk Spor Kulübü ile Kayseri Atlı Okçuluk Spor Kulübü arasında karlı zeminde okçuluk müsabakası yapıldı. Ayrıca buzlu zemin üzerinde Hasbey Atlı Cirit Kulübü ile Kars Selim Çıplaklı Köyü Atlı Cirit Kulüpleri arasında oynanan cirit maçı ise şölenin unutulmaz anları arasında yer aldı. Van erçiş ilçesi Ulupamir Mahallesinden gelen Kırgız Türklerinin atlarla yaptığı Gökbörü oyunu ise çok daha bir renk kattı.
Haberi ekleme saati: 01.48-01 Nisan 2015
Haber/Fotolar: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Sis ve Buz Var Ama Tuz Yok!..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**ÇÖPÇÜLERİN KÜREĞİYLE ÇAĞIN HİZMETİ..

Ardahan'ın yüksek kesimlerinde etkili olan kar yağışı ve sis, bazı karayollarında ulaşımda aksamalara neden oldu.
Kent genelinde etkili olan kar ve yağışı ve sis, hayatı olumsuz etkiledi. Özellikle yüksek kesimlerde görülen yağış ve sis nedeniyle Ardahan-Posof karayolunun Ilgar Dağı mevkisi ile Ardahan-Şavşat karayolunun Sahara mevkilerinde ulaşımda aksamalara neden oldu.
Yolda ilerlemekte güçlük çeken bazı sürücüler, bölgede Ardahan-Posof ve Ardahan-Şavşat karayollarının her zaman ulaşım için sıkıntılı güzergahlar olduğunu, bu nedenle mevcut alanlarda tünelin yapılması gerektiğini bildirdi.
Yetkililer, söz konusu her iki güzergahın rakım yüksekliği nedeniyle kar yağışı ve beraberinde sisin zaman zaman ulaşımı aksattığını, bu nedenle sürücülerin tedbirli olmaları istendi.
Haberi ekleme saati: 01.48-01 Nisan 2015
Haber/Fotolar: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

TAŞKIN POLAT:
Tek Kurtuluş MHP'dir

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşMHP Ardahan il Başkanı Taşkın Polat, ’’7 Haziran seçimleri, Türk milletinin var olma yâda yok olma seçimidir. Türk halkı hırsızlık ve yolsuzluğa teslim mi olacak yoksa hesap mı soracaktır. Bu seçimde Türk milleti buna karar verecektir. ‘’ dedi.
MHP Ardahan İl Başkanı Taşkın Polat, 7 Haziran seçimleriyle ilgili açıklamalarda bulundu. Polat, ’’Türkiye’deki bunca hukuksuzluk, yolsuzluk, hırsızlık ve Vatan hainliği aşikârken ve bütün bunlar Türk milletinin gözü önünde yaşanırken elbette ki halkımız doğrunun, dürüstün, ülkesini seven ve ülkesini bir yerlere taşıyacak partinin MHP olduğu yönünde karar vermesi tabiî ki bu doğrultuda olacaktır’’ dedi.
Polat, Türkiye genelinde MHP’ye ciddi bir yöneliş olduğunu söyleyerek, ’’Türkiye genelinde Milliyetçi Hareket Partisi, şu anda yapılan ve tarafsız olan anketler neticesine bakacak olursak sabit oyunun 18,1 ve kararsızlara tekrardan kime oy verirsiniz sorusu sorulduğunda ise onların da yüzde 60’ının MHP yönünde olduğu birçok anket şirketi tarafından açıklanmıştır. Bu durum böyle olunca da oy oranı yüzde 23 ile 25 arasında olduğu gözlenmektedir. Bu rakamı bile biz az buluyoruz çünkü? Türkiye’deki bunca hukuksuzluk, yolsuzluk, hırsızlık ve vatan hainliği aşikârken ve bütün bunlar Türk milletinin gözü önünde yaşanırken elbette ki halkımız doğrunun, dürüstün, ülkesini seven ve ülkesini bir yerlere taşıyacak partinin MHP olduğu yönünde karar vermesi tabiî ki bu doğrultuda olacaktır. Türkiye genelinde, Milliyetçi Hareket Partisine ciddi bir yöneliş vardır. Biz bunu Ardahan’da da hissediyoruz. Son zamanlarda halk tarafından Milliyetçi Hareket Partisine üye olmak isteyenlerin sayısında büyük bir artış olduğunu burada gözlemliyoruz. Umuyoruz ki bizlerde MHP’nin bu kutlu yürüyüşünde Ardahan olarak görev üstlenip burada da başarıyı sağlayacağız. Çünkü insanlarımız artık telefonda konuşmaya çekinir hale gelmiş, herhangi bir vatandaşımız bilmeden bir suç işlemiş ise altından kalkamayacağı bir adaletsizlikle karşılaşıyor. Yani artık Türkiye’de hukuk’a güven azalmış durumda, devlete güvenilmiyor, askere ve polis’e olan güven tamamen kaybolmuş durunda. Herkes taraflı davranıyor. Bunları yaşayan, bu zorlukları yaşayan insanlar da çareyi MHP’de görüyor. MHP’nin adaletine, MHP’nin tarafsızlığına, MHP’nin insanların hak ve hukukuna saygı göstereceğine inanıyor ve bu doğrultuda da Milliyetçi Hareket Partisine yöneliyorlar. Umuyoruz ki bu durum sandığa yansıyacaktır. Sandığa yansıdığı zaman da biz Milliyetçi Hareket Partisi Ardahan il teşkilatı olarak bu zaferi yaşayacağız.’’
AKP iktidarını sandıkta değiştirecek güce, yüreğe, bilgiye, birikime, tecrübeye sahip tek siyasi gücün MHP olduğunu iddia eden Polat, “7 Haziran, Türk milletinin kurtuluş günüdür. Önümüzdeki süreç, milletvekili adaylarını belirleme sürecidir. Bu süreçte 4 olan milletvekili aday adayı sayımız 2’ye düşecektir. Aday adayı arkadaşlarımızın her biri birbirinden kıymetlidir. Kim seçilirse seçilsin, kendisi seçilmiş gibi sevinecek kadar ülkücü karaktere sahiptirler. Tüm adaylarımızın canla başla çalışmalarını bekliyorum. Halkımıza kendimizi bu süreçte iyi anlatırsak, halkımız zaten bu partiyi tanıyor, sağcısı da, solcusu da ve hatta BDP’lisi bile Milliyetçi Hareket Partisi’nin olmadığı bir Türkiye ayakta duramaz söylemine katılmaktadır. Herkesin gönlünde Milliyetçi Hareket Partisinin bir tahtı vardır. Ama tek çabamız bunu oy oranına döndürmek olmalıdır. Bizde bu yönde çalışacağız ve Allah’ın izni ile de başaracağımıza inanıyorum. Milliyetçi Hareket Partisinin 7 Haziran’dan sonra kuracağı hükümete Ardahan’dan da bir milletvekili göndereceğiz ve buna inancımız tamdır.’’
Haberi ekleme saati: 01.44-01 Nisan 2015
Haber/Fotolar: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ARDAHAN VALİSİ
SINIR İLÇESİNDEYDİ..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**Vali Ahmet Deniz, Posof ilçesinde ziyaret ve toplantılar gerçekleştirdi.

Beraberinde ki heyet ile birlikte Posof ilçesine giden Vali Deniz, İlçe Kaymakamı Ufuk Özen Alibeyoğlu, Belediye Başkanı Cahit Ulgar ve vatandaşlar tarafından karşılandı.
Vali Deniz, daha sonra Halk Eğitim Merkezi Konferans salonunda mahalle ve köy muhtarlarıyla toplantıda bir araya geldi. Her köyde bir orman oluşturmak amacıyla muhtarlarla toplantı yapan Vali Deniz, “İlimizin doğası, yaylalarıyla, dağlarıyla, geniş ovasıyla dört mevsim de de büyük güzelliğe sahip. Özellikle Posof ilçemiz yeşilin ve doğanın en güzel olduğu nadir yerlerden bir tanesidir. Bu doğayı istiyoruz ki daha da güzelleştirelim. Bu amaçla gelecek nesillere yeşil bir kent, yeşil bir köy ve kalıcı bir eser bırakmak için ‘her köye bir orman’ kampanyası başlattık. Bu anlamda muhtarlarımıza büyük görevler düşmektedir. Köylerimizde mera vasfını kaybetmiş alanları tespit ederek, bu alanlarda ağaçlandırma çalışması yapacağız. Hep beraber şehrimizi, köyümüzü biraz daha güzelleştirme adına elimizden gelen çabayı gösterelim” diye konuştu.
Vali Deniz toplantı sırasında muhtarların ilettiği sorun ve taleplerini de dinleyerek, notlar aldırdığı kurum müdürlerine, sorun ve taleplerin hızlı bir şekilde sonuçlandırılması yönünde talimat verdi.
İlçeyi ziyareti sırasında bir çay ocağına giden Vali Deniz, burada bulunan vatandaşlarla birlikte çay içerek, bir süre sohbet etti. Esnaf ziyaretlerinde de bulunan Vali Deniz ilçe merkezinde karşılaştığı çocuklar ve vatandaşlarla görüşerek, sohbet etti. Vali Deniz, sigara kullanan bazı vatandaşları sigarayı bırakmaları konusunda ikna etti.
İlçe ziyareti kapsamında, yapılacak olan hastane ve diğer kamu yatırımları için uygun bölgelerde ve kamuya ait şantiyelerde incelemelerde bulunan Vali Deniz, daha sonra Eminbey Köyü ilkokulunu ziyaret etti. Okul da görev yapan öğretmenlerle toplantı yapan Vali Deniz, girdiği dersliklerde öğrencilerle sohbet etti. Vali Deniz, ilçe de ki halk kütüphanesinde de incelemelerde bulundu.
Özel İdare tarafından çalışmalar yapılan gurup köy yollarını da inceleyen Vali Deniz, daha sonra ilçeden ayrıldı.
Haberi ekleme saati: 00.52-01 Nisan 2015
Haber/Fotolar: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

SON BİR HAFTA..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşHaziran ayında yapılacak olan genel seçimler öncesi yoğun bir tempo için de olan siyasi partiler ve aday adayları için son haftaya girildi.

**AK PARTİ’DE ÜST KURULA ÇIKAN İSİMLER..

7 Haziran’da yapılacak olan Genel Seçimler öncesi 13 Aday Adayın yarıştığı iktidar partisi Adalet ve Kalkınma Partisi Ardahan’da aday gösterilecek olan isimler üzerinde çalışmalarını son aşamaya getirdiği öğrenilirken, AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’nun da aralarında bulunduğu AK Parti Milletvekili Belirleme Üst Kurulu önlerine gelen isimlerden ikisini belirlemek için bugün karar alacağı öğrenildi.
Gazetemizin Ankara kulislerinde aldığı bilgiye göre mevcut Ardahan’ın milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay ile birlikte Veteriner Hekim Yunus Baydar, Kaymakam Salih Altun, Avukat Fatih Rüştü Yılmaz ve Orhan Gökdemir’in yanı sıra Ardahan’ın eski milletvekillerinden Saffet Kaya’nın son kararın verileceği, ‘AK Parti Milletvekili Belirleme Üst Kurulu’ bu isimlerden ikisini 2015 Haziran Seçimlerinde Ardahan’da milletvekili adayı olarak her an göstereceği bilgisi alınırken, aynı partinin Cavit Çetin ve Hamza Bektemür’ü da iki de değerlendirebileceği bilgilerine ulaşıldı.

**CHP’de 3 İsim Gidip, Geliyor..

AK Parti’nin Ardahan’da göstereceği aday adaylarını belirlemeye çalıştığı son bir haftaya girdiği dün Ankara’da CHP yakasında da büyük bir hareketlilik vardı.
CHP’nin kimleri aday göstereceğinin büyük bir merakla beklendiği şu günlerde dün son kozlarını ortaya koyan CHP’nin Milletvekili Aday Adaylarından mevcut Milletvekili Ensar Öğüt, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu adım adım takip ederken, Öğüt’ün kendisine en güçlü rakip gördüğü Ardahan eski milletvekillerinden Faruk Demir ile yine Ardahan'ın eski Genel Sekreterlerinden Mete Özdemir’i Kılıçdaroğlu’na yaklaştırmamaya çalıştığı gözlendi.
Ancak CHP’nin yeni İl Yönetimini CHP MYK’da kabul ettiren Ensar Öğüt’ü aşıp, Kılıçdaroğlu’na ulaşan Demir ve Özdemir’in kendileri ile birlikte getirdikleri kişilere ‘Biz aday edilirsek daha iyi olur’ dedirttikleri bilgileri alındı.
CHP’nin aday adayları arasında bulunan Ardahanlı bayan Avukatlarından olan Müzeyyen Çiftçi’nin kadın kotasına güvenip, Ankara’da yaşanan gelişmeleri yakın takibe aldığı dün Faruk Demir’in Ardahan’da getirttiği şahısların yanı sıra Ankara’da ki bazı dernek yöneticilerini de Kılıçdaroğlu ile görüştürdüğü de alınan bilgiler arasında oldu.
CHP’nin milletvekili aday adayları arasında bulunan Sabri Arpaç’ın Öğüt ile birlikte aday olacağı da konuşulan Ankara’da geçtiğimiz seçimlerde CHP 2. sırada aday olan Metin Demir gibi diğer bir çok isimin liste birden ısrarcı olduğu da alınan diğer haberler arasın da oldu.

**HDP’de Susukunluk..

7 Haziran’da yapılacak olan genel seçimler öncesi Ardahan’da bir milletvekili çıkarabileceği öne sürülen Halkın Demokrasi Partisin de ise olağanüstü bir sessizlik yaşandığı dikkat çekiyor.
10 Milletvekili Aday Adayının olduğu HDP’nin bu isimlerden hangilerini aday edeceği büyük bir merakla beklenirken son anda HDP’den aday adayı olan Göleli İşadamı Hakan Çapan’ın HDP’den aday olmadan önce CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile yaptığı görüşmesini CHP’nin Milletvekili Aday Adayı Faruk Demir’in aldığı randevu ile görüştüğü de ortaya çıktı.

**MHP Adayı Belli Gibi..

AK Parti, CHP ve HDP’den sonra Ardahan’da en çok oyu alan partilerin başında gelen Milliyetçi Hareket Partisi Ardahan’da kimleri aday göstereceğini hala belirlemezken, diğer partilere nazaran en az aday adayın başvurduğu MHP’de Ömer Tekoğuları’nın adı ön plana çıkıyor.
Ardahan’da 6 ila 7 bin arasında oyu bulunan MHP’nin 7 Haziran’da yapılacak olan Genel Seçimler de bu oylarını arttırmayı hedefliyor.

**MHP’de Tekoğulları, DSP’de Türkoğlu!..

40 ila 45 bin kişinin oy kullanması beklenen 7 Haziran Genel Seçimleri öncesi aday adaylarını belirlemeye çalıştığı şu günlerde geçtiğimiz yerel seçimlerde aldığı oylar ile kendisinden bahsettiren DSP’nin de 2015 Genel Seçimleri öncesi Ardahan’da milletvekili adayı göstereceği bilgisi alındı.
MHP’nin Ömer Tekoğulları’nı aday göstermesi beklenen Ardahan’da DSP'nin de Mali Müşavir Ömer Türkoğlu’nu aday göstereceği belirtilmekte.
Haberi ekleme saati: 19.08-31 Mart 2015
Haber/Fotolar: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

DEMİR'İN DYP, ANAP ve DSP BATIĞ KOALİSYONU!

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**Odabaş, Kılıç, Avşar Demir İçin Kılışdaroğlu İle mi Görüşecekler..

Hafta sonu belirlenecek olan CHP'nin Ardahan Milletvekili Adaylarının kim olacağı büyük bir merakla beklenirken, CHP'li Faruk Demir'in kendisinin 1. sırada aday gösterilmesi için çeşitli ilginç yollara başvurduğu dikkatlerden kaçmadı.

**HDP'den Aday Oldu, CHP'de Faruk Demir'i Aday Edin Dedi..

13 ADay Adayın yarıştığı Cumhuriyet Halk Partisi Ardahan Aday Adayları listeye girmek için büyük bir mücadele verirlerken, Öcalan'ın yakalandığı dönem de hükümete olan DSP'den beklenmedik bir anda milletvekili olan, daha sonra bu partiden ayrılıp, yaniden milletvekili adayı olup 2 binden az oy alan CHP Ardahan Milletekili Aday Adayı Faruk Demir ilginç yolLara başvurduğu görülüyor.
Baykal'ın prensi olarak bilinen Türkücü Faruk Demir'in daha öncede şu an HDP'den Milletvekili Aday Adayı olan Hakan Çapan için Kılıçdaroğlu'ndan randevu aldırıp, KAISİAD Başkanı ile birlikte görüştürdüğü gibi şimdi de Ardahan'da parti batıranlar olarak bilinen Doğru Yol eski Başkanı Güngör Odabaş'ı, ANAP eski İl Başkanı kirvesi Sürmeli Kılıç'ı, DSP eski İl Başkanı Temel Avşar'ı ve Dursun kayabaşı isimli şahsı görüştürüp, 'CHP Ardahan'da Farukla Kazanır' dedirteceği iddiasında bulunulmakta.
Haberi ekleme saati: 12.06-31 Mart 2015
Haber/Fotolar: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Esenyurt'tan Serhatspor'a
125 Bin TL. Nakit Destek..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**Bugüne Kadar Kasasına 900 Bin TL. Girdi!

Ardahan'ın Bölgesel Amatör Ligin de başarıyla temsil eden Serhat Ardahan Spor'a bir destekte İstanbul Esenyurt Belediyesinden geldi.
Alınan bilgilere göre geçtiğimiz gün açılışı yapılan Ardahan Kültür Evi'nin açılışı ardından Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu ile makamında bir araya gelen Ardahan Valisi Ahmet Deniz ve Ardahan Belediye Başkanı Faruk Köksoy'un talepleri üzerine Esenyurt Belediyesinin 100 Bin TL, Ardahanlı siyasetçi, stk yöneticileri ve iş adamlarının da 25 Bin TL. nakit para desteğinde bulundukları öğrenildi.
İstanbul Esenyrt'ta bulunan Ardahan Kültür Evi'nin açılışında satılan Serhat Ardahan Spor kaşkolları ile de 3 Bin lira elde ettiği öğrenilen Serhat Ardahan Spor'un kasasına giren bu para ile liderlik mücadelesi verdiği BAL Liginin son iki haftasında büyük bir moral bulduğu öğrenildi.
2. Sırada bulunduğu ve son iki maçı kalan Serhat Ardahan Spor'un kasasına giren bu para ile kulübün kasasına giren paranın 900 Bin TL'yi bulduğu tahmin edilmektedir.
Haberi ekleme saati: 01.40-31 Mart 2015
Haber/Fotolar: www.kuzeyanadolugazetesi.com

Sitemize Hoş Geldin Ardahanlı..
Yazar Fakir


Ardahan'da Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin


Facebook'ta Paylaş

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin
GAZETEMİZİN 1. SAYFALARINI FOX TV ve İMC TV de İzleyebilirsiniz..

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yazarlarımızı okuyor musunuz?

YAZIYORSAM SEBEBİ VAR
Şerefsizce suçlamalar..

Fakir Yılmaz Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşVe Mart’ta sona erdi..
Ve yarın 1 Nisan..
Ve Nisan 7’da kimin hangi parti de milletvekili aday olacağını görecek, duyacak ve yazacağız...
Ve yeni bir yarış başlayacak..
Bu kez kimler kazanacak, kimler kayıp edecek diye tartışacak, konuşacak, yazacağız..
Birileri konuşurken, tartışırken bir şey denmeyecek ama biz yazınca da bazı şerefsizler de ‘para aldılar öyle yazıyorlar’ diyecek..
Ve seçimi almak için, karılarını mebus karısı yapmak için birileri gecesini gündüzüne katacak, biz de onların çalışmalarını, demeçlerini, attıkları adımları takip edip, yazmaya devam edeceğiz..
Birilerinin bu memlekete hizmet etmesi için yine yazacak, yine kavga edecek, yine Yusuf Demirci yapmadıklarını halka anlatacağız..
İşte bu süreçte dedesinin adını bir okula vermekten öteye gitmeyenlerle, bir değil 2-3 kez seçilenlerle, bu kez olmadı son kez diyenlerle büyük bir mücadele verdik, bunların neden olmamasını anlatmaya çalıştık..
Bunu yaparken bazı şerefsizlerin şerefsizce suçlamalarla karşı karşıya kaldık..
Sadece bundan mı ki? Spor’da STK’daki eleştirilerde de..
Ardahan’ı düşünüp, Ardahanlının gerçekte ne düşündüklerini yazınca kıyamet koparıp, yazdığımız gerçekleri saklamak için adice, şerefsizce, çakalca suçlamalarla karşılaştık..
Kimin kim olduğu belli şu Ardahan’da halkın sırtına yapışmış keneleri sökmeye kalkınca birilerinin bir yerleri kanadı, kanadıkça da bizi para almakla suçladılar..
Ama bugün yarın hepsi unutulacak, onlar varsa şerefleriyle baş başa kalacaklar ve biz yazmaya devam edeceğiz..

**AK Parti’nin Adayı Yusuf Demirci mi?..

İki ay on gün kalan genel seçimler öncesi bir hayli hareketli olan Ankara’ya 10 gün için de ikinci kez gelirken dikkatimi çeken ilk şey 06 plakalı başkentte benim 75 lakalı aracım gibi bir çok yabancı plakalı aracın çoğunluğu oldu..
Yusuf Demirci 81 Vilayetin hemen hepsinin plakalarını görmenin mümkün olduğu şu günler de Ankara otelleri de siyasilerin çokluğundan dolayı adeta tıka basa dolu..
Sabah partilerin genel merkezlerinin , akşamları otel lobilerinde siyasetin geleceğini belirleyecek olan aday adayları bol bol sohbetlerine de rastladık..
Başta Ardahan'ın olmak üzere 81 Vilayetin yeni milletvekili adaylarını belirleyecek olan partilerin başında gelen AK Partinin gece gündüz çalıştığını, CHP’nin iste resmi bir daire gibi akşam saatlerinin hemen ardından boşaltılıp, lambalarının söndürüldüğünü görürken AK Parti’de yeni bir gelişme duyuyoruz..
Ki bu gelişme ilginç olduğu kadar net olmayan bir gelişme olsa da gözardı edilmeyecek bir konu olarak değerlendirip, araştırmaya başladık..
Çünkü AK Parti’nin mevcut aday adayların dışında şu an İl Başkanı Yusuf Demirci’yi de değerlendirmeye aldığı ve milletvekili adaylığı için gerekli başvuru dosyasını hazırlayıp, Ankara'ya getirmesini istendiği yönün de bir bilgi alıyorduk.
Olur mu, olmaz mı diye bakarken aynı isimin yatakta uyurken il başkanı edildiğini de hatırlıyorduk..

**Gündemi Kim Belirliyor..

Öcalan’ın 10 Maddelik çağrısı ve İzleme Heyetinin oluşturulması gerektiğini belirtmesiyle başlayan Başkan Erdoğan’ın hükumete ve HDP’ye yüklenmesiyle devam eden sonra da Arınç ile Gökçek’i karşı karşıya getiren gelişmeler ile kafası karışan ülkenin merak ettiği diğer bir şey de bu ülkenin gündemini kim belirliyor sorusudur..
Çünkü Başbakanın yaşananlardan, yaşanacaklardan habersiz olduğunu son açıklamasında görülürken, bu ülkenin gerçek gündemini belirleyenlerin başkaları Yusuf Demirci olduğunu da anlamıyor değildik..
Evet Öcalan’ın10 Maddelik çağrısı ve Dolmabahçe’de ki İzleme Heyetinin ilanı ardından başlayan ve bir an da AK Partinin gerilmesine kadar gelen tartışmaların altında yatan bu ülkenin gündemini oluşturanların bir kişi değil, iki kişi olduğunu ortaya koyuyordu..
Ve bu iki kişinin biri Başkan Recep Tayyip Erdoğan, diğeri ise Öcalan’dır..
Ve her ikisinden önce de ‘Ne sorunu kardeşim’ denen Kürt Sorunudur..
Bu ülkenin gerçek ve en önemli sorunlarından bir olan Kürt Sorununun bir çok hükumeti olduğu gibi AK Partiyi de sallamaya başlamış, öncül artçılarla sarsmıştır..
Çünkü bu sorun bir çoklarından daha ağır, hükumetlerin geleceğini belirleyen bir gündemdir..
fakiryilmaz323@hotmail.com-0.535 418 32 58


Yazarlarımızı okuyor musunuz?

KADINCA/Selmi Yılmaz
Bayan Atalay’ı Tanıyanını Var mı?

Ardahan Haberi Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşKadın seçmenden en çok oyu almakla övünen AK Partinin Ardahan Milletvekilinin eşini tanıyanınız var mı?
Bilemiyorum ama benim de bir çok Ardahanlı gibi tanımadığım Bayan Atalay’ın nereli Ardahan Haberi olduğunu da bilmediğim gibi ‘kaç çocuğunun olduğunu da bilmiyorum’ desem, ‘Nasıl gazetecisin, gazeteler çıkardığın, siteler kurduğun Ardahan’ın milletvekilinin eşini, çocuklarını nasıl tanımaz, bilmesin’ demeyin..
Çünkü Gazeteci olsam da, 4 yıldır milletvekili olan Prof. Dr. Orhan Atalay’ı göremediğimiz, ulaşamadığımız gibi eşini ve çocuklarında tanımam mümkün değil..
En son, ‘kazlarım kayıp oldu’ diye değil, beyin kanaması geçiren bir Ardahanlının acil olarak Erzurum’a yada Trabzon’a gönderilmesi gerektiğini anlatmak için telefonla arayıp, ulaşamadığım Porof. Dr. Orhan Atalay’ı tanıyan kaç Ardahanlı var ki ben de, Ardahanlı da seçimler dahil bir güne bir gün göremediği eşini, çocuklarını tanısın..
Halbuki o AK Parti değil mi, ‘Başımızın tacı kadınlar bizim en büyük oy depomuz, onların seçimlerde ev ev gezerek topladığı oylarla 12 yıldır iktidarız’ diyen..
Bilmem ama bir hafta sonra yine milletvekili adayı olup, olmayacağını büyük bir merakla beklediğimiz AK Parti Ardahan Milletvekilinin eşini, yani sayın Bayan Atalay’ı 4 yıl boyunca görüp tanışmak nasip olmadı..
Belki bu kez eşi yine aday olur da oda; ‘Evet ya haklısınız, 4 yılı boşa harcadık, Ardahalıyla olduğu gibi seninle de tanışamadık’ der ve AK Partili hanım seçmenler gibi ortaya çıkar ve bizle olamazsa da Ardahanlılarla tanışır.


**Ardahanlı Baydar’ın Yanında

Ardahan Haberi 400 Milletvekili isteyen Başkan Erdoğan’ın geçen seçim de ‘Antalya’yı kayıp ettiysek, Ardahan’ı aldık’ sözünün hatırlayanınız var mı bilmem ama aynı sözün şu anki başbakan içinde geçerli olduğunu rahatlıkla söyle biliriz..
Bu nedenle; Ankara’da hala potada olan ancak Ardahan’da adeta yok denen Orhan Atalay ile değil 400, şu anki 330’un alınamayacağının bilinmesi gerekiyor..
Saffet Kaya’nın sanki masraf etmemek için AK Parti’den ısrarcı, Orhan Gökdemir’in ‘1. sıra verilmezse yeniden ikiye girmem’ dediği bir süreci yaşayan AK Partinin kimlerle 400’ü bulacağına baktığımız da bu parti de yıllarca çeşitli görevlerde bulunan ve AK Partinin 12 yıl boyunca iktidar da kalmasına katkı sunan isimler ilk sıraya çıkıyor..
Bu isimlerin başında gelen ise genç, tüm Ardahan’ı yakından tanıyan, kazandıklarını Ardahan’a yatıran, 5 yıl AK Parti İl Genel Meclis Üyeliği, uzun yıllardır Ardahan Damızlık ve Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanlığı Yapan, Veterinerlik gibi önemli bir diplomaya sahip ve hepsinden önemlisi gerek AK Partinin asları olarak bilinenlerin yanında sağcısından solcusuna herkesim adı üzerinde mutabakat kaldığı, ‘Ardahan’dan Ardahan’a Yaşayan Biri Milletvekili Olsun’ demesi bize ‘Ardahanlı Yunus Baydar’ı AK Parti’den Birinci Sıra da İstiyor’ dedirtiyor..
Ama Baydar gibi Ardahanlı olan Avukat e Kaymakam aday adaylarını da unutmamak, onları da göz ardı etmemek gerekir derim..

**Ardahan ve Siyaset..

Hala İl Yönetimi tanımayan CHP Ardahan'ın durumu, AK Partinin içine kapanmışlığı, HDP’nin ve diğerlerinin ne yaptığının bilinememesi Ardahan’da ki siyasetin durumunu net olarak ortaya koymamızı engelliyor..
Belkide gazeteciler yaşananları koklayamıyor, konuşulanları haberleştirip, Ardahan Haberi veremiyor..
Ama Ardahan’da ki siyasetin bir hayli karışık olduğunu rahatlıkla söyle biliriz.
AK Partinin teamül oyunları, CHP’nin anketleri, HDP’nin yöneticilerinin sessizliği, adayların ‘Hele dur’ dediği bir Ardahan siyasetinde en iyi tahlili ve en son gelişmeleri vermek gerçekten bir hayli zor durum..
Ama buna rağmen başta Fakir Yılmaz olmak üzere bir kaç gazeteci bu karışık ve de dağınıklığa rağmen gündemi tutma çabasını da göz ardı etmemek gerekir..
Çünkü bu kadar karışık ve kapanık bir siyaseti yapıldığı Ardahan’da samanlıkta iğne ararcasına çarpıcı haber ve yorumlarıyla Ardahanın gündemini okurlarına aktarma çabası takdire şayan bir emek sonucudur..
İşte bu nedenle 7 Haziran’da yapılacak olan genel seçimler için 7 Nisanı bekleyen partiler ve aday adaylardan haber çıkarmak adeta bir ata sözünü hatırlatıyor bize..
Sonuç; derneklerinin bile tiye alınmadığı bu seçimde Ardahan siyaseti de zor olacak gibi..

**Ensar Öğüt ve diğerleri..

Önümüzde ki genel seçimler de Ardahan’da kimleri aday göstereceğini araştırmaya devam eden CHP Genel Merkezinin özellikle liste bire aradığı isim var mı, yok mu bilmem ama CHP’nin mevcut milletvekili olan ve bize göre bir muhalefet partisi milletvekilinin yapacağı her şeyi yapan Ensar Öğüt’e yeniden verip, vermeyeceği de büyük bir merakla bekleniyor.
Ardahan Haberi Son olarak dün TBMM’sin de Ardahan ve bölgenin sorunlarını dile getiren Öğüt’ün milletvekili olmadan da önce dernekler aracılığıyla Ardahan’a yönelik çalışmaları göz ardı edilemez...
Ardahan’ın en uzak köyünden, en büyük metropolünde ki Ardahanlıya anında ulaşılabilinen, ulaşılabilen bir isim olan CHP Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt’ün aday gösterilmemesi halinde CHP’nin Ardahan’da bir hayli zorlanacağını da bilen bir Ardahanlı olarak CHP’nin diğer aday adaylarda göz atmak isterim..
Ki bu aday adayların çoğunu değil CHP’liler, çoğu Ardahanlı doğru dürüst tanımıyor..
Tanınanlar da toplumdan kopuk, benim olsun küçük olsun anlayışı içinde olanlar olduğunu bilen bir gazeteci olarak Mete Özdemir, Metin Demir, Sabri Arpaç ve Posof’ta yıllarca belediye başkanlığı yapmış Şükrü Bozyiğit değerli birer Ardahanlı oldukları kadar iyi birer CHP’li aday adaylardır..


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Göleliler iktidara sesleniyor
GÖLELİ OLMAZSA DA OYLAR İKTİDARA!

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşTüm ülke de olduğu gibi Ardahan’da da merakla beklenen, ‘İktidar Partisi AK Partinin Milletvekili Adayları Kimler Olacak?’ sorusuna cevp arandığı şu günlerde Ardahan’ın Göle ilçesinde yaptığımız araştırma da ilginç sonuçlar çıktı.
Göleli seçmenin iktidarın hizmetlerinden memnun olduğu adayların kim olursa olsun oylarının büyük bölümünün yine iktidara verileceğini belirten Göleliler, ‘Birilerinin liste bir Göle olmazsa, olmaz’ demesinin iktidarın gözünü korkutup, koltuklarını sağlamlaştırmaktan öte bir şey olmadığını belirtiyorlar.
Gölelinin hizmete baktığını, hizmet, de şu an iktidar olan AK Partinin yaptığına inandıklarını belirten Göleliler, gerek son genel seçimler de, gerek ise cumhurbaşkanlığı seçiminde adaylara değil, AK Partinin politikalarına oy verdiklerini belirterek, ‘önümüzde ki genel seçimlerde de aday Göleli olmazsa da oylarımız iktidara’ diyorlar.
Haberi ekleme saat: 22.56.11-28 Mart 2015
Haber/Fotolar: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ARDAHAN VALİSİ DE MİLLETVEKİLİ ADAYI OLDU!

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşArdahan'da olduğu gibi başta İstanbul'da olmak üzere çeşitli kentlerde milletvekili aday aday olan hemşehrilerimin yanı sıra Ardahan'da çalışan bürokratlarda siyaseti seçti.
Daha önce Ardahan'da İl Emniyet Müdürlüğü yapmış olan Oktay Bulduk'tan sonra Ardahan'ın eski valisi Mustafa Tekmen'de memleketi Kütahya'da milletvekili aday adayı oldu.
Uzun yıllar Ardahan Valiliği yapan Merkez Valisi Mustafa Tekmen AK Parti'den aday olurken, kendisi gibi yine Ardahan'da valilik yapmış olan Hasan Özdemir'de memleketin de aday olup, MHP'den milletvekili olmuştu.
Haberi ekleme saat: 20.11-28 Mart 2015
Haber/Fotolar: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

CHP'de Kimi Milletvekili Adayı Edelim..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**ÖĞÜT OLMAZSA ÖZDEMİR LİSTE BİR!..

Haziran’ın 2. Haftasında yapılacak olan Genel Seçimler öncesi yoğun bir tempo ile yeni milletvekili aday adaylarını belirlemeye çalışan Cumhuriyet Halk Partisi Ardahan’a gönderdiği iki kurmay ile son önerileri dinliyor.
Ensar Öğüt, Mete Özdemir, Av. Müzeyyen Çiftçi Yolaçan, Metin Demir, Sabri Arpaç gibi bir çok aday adayın yarıştığı 2015 Genel Seçimleri öncesi Ardahan’da iki milletvekillini kimlerle alabileceğini araştıran CHP Genel Merkezi Ardahan’a gönderdiği iki kurmay ile son görüşleri alıyor.
Alınan bilgilere göre CHP İzmir Milletvekili Prof. Dr. Oğuz Oyan ve CHP Parti Meclis Üyesi Zeynep Altıok’u Ardahan’a göndererek, Ardahan’da ki partililer ve stk temsilciler ile görüştüren CHP Genel Merkezi bu iki kurmayın getireceği rapor ardından Ardahan’da ki adayları kamuoyuna açıklayacak.
Ancak Ardahan'a giden 2 CHP'li Kurmayın Ardahan'da ki STK'ları olduğu gibi gelişi güzel kişi ve seçmenlerle değil, aday adayların CHP Ardahan İl Yönetimine yönlendirdiği kişileri dinlemesi CHP'nin de AKP gibi başta savma sözde ön teamül yaptığını ortaya koyması dikkatlerden kaçmadı.
Göle e Posof'uda ziyaret etmedikleri öğrenilen CHP'li kurmayların Ardahan'dan sonra Çıldır, Hanak ve Damal'ı ziyaret etmeleri ise akılları iyiden iyiye karıştırdı.
Öte yandan yapılan son değerlendirme de 4. kez milletvekili olmak isteyen Ensar Öğüt'ün yeniden aday gösterilmemesi halin de öne çıkan isimin Mete Özdemir olduğu alınan bilgiler arasında oldu.
Haberi ekleme saat: 12.59-28 Mart 2015
Haber/Fotolar: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

MHP İSTANBUL MİLLETVEKİLİ
ADAY ADAYI HÜMMET TATAR'A
ARDAHAN FEDERASYONUNDAN
TAM DESTEK GELDİ..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**Yaklaşan Genel Seçimler Öncesi Ardahan'da Olduğu Gibi İstanbul ve Diğer İllerde Milletvekil Adayı Olanlar İşe Hemşehrileriyle Buluşuyorlar.

7 Haziran'da yapılacak olan Genel Seçimler öncesi büyük bir mücadele veren milletvekili aday adayları destek arayışlarına devam ediyorlar.
Ardahan'da olduğu gibi bir milyona yakın Ardahanlının yaşadığı İstanbul'da da milletvekili olma mücadelesi eren Ardahanlılardan olan Ardahanlı İşadamı Hümmet Tatar aday olur olmaz işe Ardahanlılardan başladı.
Merkezi İstanbul Şişlide bulunan Ardahan Federasyonunda verilen bir kahvaltı da Ardahanlı STK'larla bir araya gelen MHP İstanbul 3. Bölge Milletvekili Aday Adayı Hümmet Tatar Ardahanlılardan destek istedi.
Ardahan Federasyonu Başkanı Yaşar Geler, Başkan Vekili Mahmut Şenel, Kadın Kolları Başkanı Jülide Ferhan Kaya, Başkan Yardımcılar Kemal Şimşir, Yener Bayrakçı ve ARDAFED Yöneticilerinin hazır bulunduğu kahvaltılı toplantıya ARDAFED'e Üyle olan dernek başkanları da katılarak MHP İstanbul 3. Bölge Milletvekili Aday Adayı olan Ardahan Kotoskara köylü İşadamı Hümmet Tatar'a destek verdiler.
Amacının dünya şehri İstanbul Metropolünde bulunan Ardahanlıları olduğu gibi tüm ülke halklarını temsil etmek için Milletvekili Aday Adayı olduğunu açıklayan MHP 3. Bölge Milletvekili Aday Adayı Hümmet Tatar Ardahanlı hemşehrilerinin bu kenti yönetecek kapasitede olduğuna olan inancıyla yola çıktığını söyledi.
'Ardahanlı Bülent Karataş'ın İl başkanı olduğu İstanbul MHP'nin kendisini aday göstermesi halinde başta Ardahanlılara olmak üzere tüm ülkeye hizmet etmek için çıktığım bu yolda Allah mahcup etmesin' diyerek hemşehrilerinin böyle güzel bir kahvaltılı toplantıda kendisine verdiği destekle daha çok cesaretlenip, mutlu olduğunu belirten Ardahanlı İşadamı Hümmet Tatar diğer siyasetçi hemşehrilerine de başarılar diledi.
Haberi ekleme saat: 12.55-28 Mart 2015
Haber/Fotolar: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

SEÇİM GELDİ, BİR ARAYA GELDİLER..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**KEŞKE HER ZAMAN VE TOPLUMSAL SORUNLARDA DA YAN YANA GELSENİZ..

Yaklaşan Genel Seçimler öncesi hareketlenen bölge dernekleri seçim öncesi çektirdikleri fotoğraflarla siyasilere güç gösterisi yarışı içine girdiler.
Başta toplumsal olaylara olmak üzere bölgede yaşanan sorunlara duyarsızlıkları ile sık sık eleştirilen derneklerden olan Kocaeli'nde ki Bölge Dernekleri bir araya gelerek adeta 'Biz buradayız' derlerken, Kocaeli'nde neden bir Ardahanlı, bir Karslı, bir Iğdırlının milletvekili aday adayı olmadığı, birisinin niye belediye başkanı olmadığını sorgulayamadılar.
Geçtiğimiz gün bir araya gelerek birlikte birde fotoğraf çektiren dernekler yaptıkları toplantı ardından şu açıklamayı yaptılar.

İŞTE O AÇIKLAMA;

Kocaeli'de yaşayan yaklaşık 125 Bin KARS-ARDAHAN-IGDIR 'lı vatandaşlarımızı temsilen hizmet veren ""Kültür, Yardımlaşma ve Dayanışma Dernekleri"" olarak bir araya gelip istişare toplantısı yaptık.
Birlikteliğimiz için atılan bu adımın ilerleyen dönemlerde hemşirelerimize büyük katkılar sağlayacağı yadsınamaz bir gerçektir.
Emeği geçen ve katılımı sağlayan;
KAISİAD, AKÇAKALE DERNEĞİ, KÖRFEZ AZERBAYCAN DERNEĞİ, KAI VAKFI, TÜRKİYE CAFERİLER VAKFI, GEBZE POSOFLULAR DERNEĞİ, A. AYDERE DERNEĞİ, SERHAT İLLERİ DERNEĞİ, Ç. AĞILLI DERNEĞİ, BENLİAHMET K. DERNEĞİ, DIGOR KÜLTÜR PLATFORMU, A. AYDERE K. DERNEĞİ, KARSLILAR DERNEĞİ, DARICA KARS DERNEĞİ, BAĞDEŞEN K. DERNEĞİ, AŞIK ZÜLALİ DERNEĞİ, A. POSOFLULAR DERNEĞİ, KÖRFEZ POSOFLULAR DERNEĞİ, GEBZE KAI DERNEĞİ, AK PARTİ İL ve İLÇE YÖNETİCİLERİ, EĞİTİMCİLER, ESNAFLAR ve SANAYİCİLER, Aşağı Aydere Ardahan Ardahan Belediyesi Basin Yayın Ardahan Kars Iğdır Ardahan Posoflular Ardahan Serhat Haber Buardef Bursa Ardahan Dernekleri Federasyonu Çekmeköy Kars Ardahan Iğdır Kars Ardahan Iğdır Vakfı Kocaeli Ardahanlılar Derneği Kars Ardahan İğdir Kocaeli Serhat İlleri Avcılar Köyü Derneği herkese teşekkür ediyoruz.
Haberi ekleme saat: 19.08-28 Mart 2015
Haber/Fotolar: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

KAYMAKAM BELEDİYE BAŞKANI OLDU!..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşArdahan'ın Göle ilçesine bağlı Köprülü Beldesinin yeniden belediyelik olması kararı netleşti.
Önümüzdeki günler de seçim yapılarak belediye başkanını seçecek olan Ardahan'ın tek beldesi Köprülü (Goreveng) Belediyesini yeniden kurmak için Göle Kaymakamı beldeye Belediye Başkanı olarak görevlendirildi.
Bilindiği gibi nüfusu iki binin altına düştüğü için kapatılan beldeler arasında yer alan Köprülünün kapatılmaması için davalar açılmış bu davalar sonucu Köprülü yeniden belediyelik unvanını kazanmıştı.

**GECE DE BULUŞTULAR..

Öte yandan yeniden belediye olan Köprülü Beldesinden İstanbul'a göç etmiş olan Köprülüler İstanbul'da düzenlenen gece de bir araya geldiler.
İstanbul Esenyurt'ta bulunan ve Esenyurt Belediyesi tarafından yaptırılan Ardahan Kültür Evi'nin açılışına katılmak için İstanbul'a gelen Ardahan Valisi, Ardahan Milletvekilleri, Ardahan Belediye Başkanı, Çıldır Belediye Başkanı, Göle Kaymakamının da katıldığı gece de Köprülünün yeniden belediye olması için çaba gösterenlere teşekkür edildi.
Haberi ekleme saat: 16.09-28 Mart 2015
Haber/Fotolar: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

HDP İl Başkanı Neyin Peşin de?

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş10 Aday Adayının olmasına karşın yanına aldığı bir aday aday ile İstanbul’a giden HDP Ardahan İl Başkanına Genel Merkez dur dedi.
Alınan bilgilere göre yanına aldığı bir aday aday ile İstanbul’a giden ve burada bir gece yapıp, para toplamak isteyen HDP Ardahan İl Başkanı Ergün Koç HDP Genel Merkezin engeline takıldı.
Genel merkezin aday adaylar arken, senin bu yaptığı etik değil’ diyerek dur dediği HDP İl Başkanı Koç’un eli boş olarak Ardahan’a döndüğü öğrenilirken, para toplamak için erkenden İstanbul’a giden Koç’un bu anlamsız davranışı diğer aday adaylar tarafından da tepkiyle karşılandı.


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Metropollerde ki Dernekler Ciddiye Alınmadı!..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**Davetiye Ardahan ve KAI Derneklerine Gitmedi..

Geçtiğimiz gün gerçekleşen ve Arahan’da ki STK’ların, ‘Sandığı Ardahan’da Açarsanız’ oy kullanırız deyip, protesto ettiği AK Partinin STK Teamülüne İstanbul’da ki Ardahan Derneklerini davet etmediği ortaya çıktı.
Bir çok dernek, federasyon ve vakfı bulunan Kars, Ardahan ve Iğdır Derneklerine de daetiye çıkarmadığı öğrenilirken, buna neden kaz geceleri dışın da ortaya çıkmayan Ardahan derneklerinin ciddiye alınmadığı için olduğu ileri sürüldü.

**BİR ÇOK DERNEK YOK..

AK Partinin ülke genelinde bulunan tüm STK’lara çağrı yapıp, davetiye gönderirken, Ardahan ve KAI Derneklerini, Vakıflarını, Federasyonlarını davet etmemesi bölge dernekleri adına skandal olurken, bunun diğer bir nedeninin ar gibi görünüp, kışları kaz gecelerinde, yazları ise festivallerde ortaya çıka Ardahan ve KAI derneklerinin büyük bölümünün İstanbul Dernekler Masası kayıtlarında ya bulunmadığı yada fes edildiği için olduğu da öğrenildi.
Toplumsal olaylara duyarsızlıkları ile tanınan ve düzenledikleri gecelerde topladıkları paraların hesabını vermekten kaçınan Ardahan ve KAI Derneklerinin içine düştüğü bu durum rezalet olarak değerlendirilirken başta İstanbul Dernekler Masası olmak üzere yetkililerin bu duruma müdahale etmesi gerektiğini bir kez daha ortaya çıkmış oldu.
İktidar Partisinin ciddiye almadığı, bir çoğu çantacı, tabelacı, facebookçu olan Ardahan ve KAI Derneklerinin içine düştüğü bu durmda nasıl kurtulacağı bilinmezken, Ardahanlıların adına metropollerde kurulmuş olan bu derneklerin ülkenin en önemli partisi ve iktidarı tarafından yok hükmünde sayılmasının dernek yöneticilerinin basiretsizliğini de ortaya koymuş oldu.


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Ardahan STK’ları Ankara’da..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşArdahan’ı Güzelleştirme ve Tanıtma Derneğinin, ‘Güçlü STK Engelsiz Yaşam' adlı bir projesi kapsamında Ankara’da çeşitli görüşmelerde bulunuldu. Ardahan’da ki Esnaf ve Sanatkarlar Odalarının da destek verdiği Ankara’da ki görüşmeler de STK’ların önemine ve yapması gerekenlere dikkat çekildi.

Ardahan’ı Tanıtma ve Güzelleştirme Derneği tarafından hazırlanan ve hayata geçirilen, ‘Güçlü STK Engelsiz Yaşam' adlı bir proje kapsamında Ankara’da bir dizi ziyaretlerde bulunan Ardahan’ı Güzelleştirme ve Tanıtma Derneği projeye destek veren Ardahan Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği Başkanı Yılmaz Özer ve Ardahan Esnaf Odası Başkanı İsmail Kahya ile birlikte Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Mendevi Palandöken’i, Türkiye Şoförler Odalar Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı Burhan Aksak’ı ziyaret ettiler.
TESK ve TŞOB’tan sonra başkanı hemşehrimiz olan Türkiye Jeofizikçiler Derneği Başkanı Dr. Murat Yılmaz’ ziyaret eden heyet daha sonra AB Sivil Düşün Proje Ofisi Dernekler Dairesi Başkanını da ziyret ettiler.
Aynı zaman da Serhat Ardahan Federasyonu Başkanı olan Burak Taştan, Proje Koordinatörü Ömer Yılmaz’ın başkanlık ettiği Ardahan STK’sının kendilerini ziyaret edip, güzel çalışmalarını anlatmaları kendilerini mutlu ettiğini belirten Ankara’da ki ilgililer Ardahan’ı Güzelleştirme ve Tanıtma Derneği’nin bu güzel çalışmalarına kendilerinin de katkı sunacaklarını belirttiler.


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

2. Kez Aday Olan Metin Demir:
PARTİME 2 ALMAK İÇİN ADAYIM

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşCHP'nin tanınmış simalarından olan Parti Okulu Eğitmeni Metin Demir ikinci kez milletvekili adayı olduğu partisine iki milletvekili kazandırmak için çalışacağını belirtti.
Ülkemin güzel geleceği için partim CHP’den milletvekili adayı olduğunu gazetemize açıklayan Göleli siyasetçi Metin Demir eğer partim liste biri verirse Ardahan’da iki milletvekillini alıp, Ankara’ya geleceğini belirttiği açıklamasında başta Göle’de olmak üzere tüm Ardahan’da en çok oyu alacak olan adayın kendisinin olacağını ve Ardahan’da olduğu gibi CHP’nin iktidar olacağına inandığını söyledi.

**CHP’NİN KAZANMASINA VESİLE OLMUŞTU..

Haziran ayında yapılacak olan genel seçimler öncesi yeniden milletvekili aday adayı olan Eğitimci Metin Demir geçtiğimiz seçimler de liste 2’de olmasına rağmen ortaya koyduğu olağanüstü çaba ile CHP’nin bir milletvekili kazanmasında büyük emeği olmuştu.


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

MECLİSTE KELLE SİYASETİ!..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**ENSAR ÖĞÜT: HASTALIKLI VE KOKMUŞ İTHAL ET YEDİRİYORSUNUZ..

**Hayvan ve et ithalatının yasaklanmasını istedi
CHP Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt, ülkemizin bir tarım ve hayvancılık ülkesi olmasına rağmen, hükümetin kendi bölgelerindeki potansiyele gözlerini kapadığını, et ithal ettiğini ve ülke hayvancılığını bitirdiğini ifade ederek, "Gözünüz aydın, köylerde insan kalmadı, insanlar göç etti. Köylerde gençler o kadar zor durumdaki evlenemiyorlar, işsiz evlerinde oturuyorlar" şeklinde konuştu.
Hükümetin ve Bakanlığın izlediği yanlış politikalar yüzünden köylünün evine icra geldiğini ve köylünün hayvanının icrayla satıldığını ileri süren Öğüt, "Kırmızı et, protein ve beynin gelişimi açısından çok önemlidir. TÜİK'e göre, Avustralya'da bir kişi bir yılda 142 kilo et yiyor, ABD'de 125 kilo, Almanya'da 82 kilo, İngiltere'de 80 kilo et yiyor. Türkiye'de ise yılda 12 kilo et yeniliyor" diye konuştu.
**HAYVANLAR İTHAL EDİLİYOR..
Öğüt, Et ve Süt Kurumu'nda büyük yolsuzluk olduğunu da iddia eden kurumda ölü, veremli, şaplı hayvanların etlerinin satıldığını ve buna ilişkin ihbar yapıldığını kaydeden Öğüt, "Savcılığa göre, etler imha edilmiş gibi gösteriliyor ve satılıyor. Bize hastalıklı, veremli, şaplı etler yedirdiler. Kendi ürettiğimiz ette hastalık yok ama ithal hayvanlarda hastalık var" dedi.
** HAYVANLAR NEREYE GÖMÜLDÜ..
Tarım ve hayvancılık Bakanı Eker'in, Tarım İl l müdürlüklerine yazı yazarak, "yurtdışından gelen hayvanların sakatatlarının imha edilmesini ve gömülmesini istediğini" ileri süren Öğüt, "Bunlar hangi illerde, nereye gömüldü? Bunu açıklayın. Ben bunu size daha önce sormuştum ama söylememiştiniz. Bu yazıyı 3 yıl sonra kendim buldum"sözlerini sarfetti.
**KOKMUŞ ET YEDİRİYORUZSUNUZ..
Gülfem İbiş adlı bir kadının, Et ve Süt Kurumu satış mağazasından aldığı kıymayı ve fişini gösteren Ensar Öğüt, "Kadın bana, 'kıymayı aldım evde pişirdim, kıyma koktu, bunun üzerine mağazaya götürdüm. Bana, (doğru ama ne yapalım, ithal ette koku var) dediler' dedi. Kokmuş eti millete yediriyorsunuz" dedi.
Daha sonra yanında getirdiği "koyun kellesini" gösteren Öğüt, "Bakan yazı yazıyor, 'ithal sakatatları yemeyin, gömün, yakın' diyor. Peki bu kelleleri yiyenler zehirlendi mi zehirlenmedi mi? Zehirlendiyse nerede zehirlendi ya da hangi illerde, nerede gömüldü bu hayvanlar?" diye sordu.
**İTHAL ET VE HAYVAN YASAKLANSIN..
CHP'li Öğüt, et ve hayvan ithalatının yasaklanmasını isteyerek, "Çünkü dışarıdan gelen hayvanların çoğu, domuzların sakatatı ile yapılan yemlerden besleniyor. Onu yediği için bize domuz eti yediriyorsunuz, hakkımı helal etmiyorum size" dedi. Öğüt, kürsüden ayrılmadan önce, "kelleden" kopardığı bir parçayı yedi.


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

AK Parti Adayları Sustu!..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**Yunus Baydar’ı ziyaret eden Cavit Çetin Baydar’a başarılar diledi.

7 Haziran’da yapılacak olan Genel Seçimlerde Milletvekili Aday Adayı olmak için yarışan AK Partili Aday Adayları aniden sessizliğe büründüler.
Mevcut milletvekili başta olmak üzere 12 aday adayın yarıştığı AK Partinin aday adaylarının ilk günlerde ki hızlı tempolarının son bir haftadır durağanlaştığı dikkat çekerken aniden yaşanan bu durumun nedeni merak ediliyor.
Saffet Kaya ve diğer aday adayların aniden sessizliğe bürünmesi AK Parti Genel Merkezinin isteği mi yoksa yapılan araştırma ve oylamalarda ki ümitsizlik sonucu mu tam olarak anlaşılamadı.


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Demirci yönetimini de dinlememiş..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşGöreve geldiğinden bu yana büyük masraflara neden olan yurt dışı gezilerine katılıp, dünya tur yapmaktan başka bir iş yapmadığı ileri sürülen ve son olarak Ardahan’da ki STK’larla birlikte aldığı karara uymayıp, AKP’li aday adaylar için oy kullandığı ortaya çıkan ATSO Başkanı Çetin Demirci AKP’ye oy kullanmak için aldığı kararı kendi yönetimine bile söylemediği ortaya çıktı.
Diğer STK’larla birlikte aldığı kararı ve sonradan bu kararı delip, gidip AKP’li Aday Adaylar için oy kullanan Çetin Demirci’nin bu davranışına tepki gösteren ATSO yönetimi bugün toplantı yaparak tepkilerini dile getireceklerini, yaşananların etik olmadığı gibi ATSO yönetmenliklerinde aykırı olduğu belirttiler.


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

POSOF'TA TIR DEVRLİDİ!

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşArdahan'ın Posof İlçesine de bir tır devrildi.
Alınan ilk haberlerde TIR şoförün araçta sıkıştığı bölgeye Afad ekiplerinin kaydırıldığı ve Türkiye'nin Gürcistan'a açılan Türkgözü (Badele) Gümrük kapısına giden yolda devrildiği öğrenilen Tır'ın neden devrildiği, ölen yaralananı olup olmadığını birazdan sitemizde okuyabilirsiniz.


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

CHP’liler
Aday Olmadığında
Başka Parti’nin Otobüsüne Çıkanı İstemiyor!

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşYaklaşan Genel Seçiler öncesi adaylarını belirlemeye çalışan partiler arasında bulunan Cumhuriyet Halk Partisi Ardahan’a iki milletvekili göndererek mevcut aday adayların hangisinin toplum nezdinde yerinin olduğuna bakacağı öğrenilirken CHP’liler ön seçim yapmayan ve genel merkez aracılığıyla belirleyeceği milletvekili aday adaylarını belirlerken seçimden seçime CHP’den aday olup, aday gösterilmediğinde partiden ayrılıp, başka partinin otobüsüne çıkarak partinin aleyhinde olanları değil, bu partiye gönül veren, partiyi yerelde olduğu gibi genelde de anlatan adayları aday göstermeleri diyorlar.

**İl Örgütünün dağılmasına neden olan kişi Yunus Dündar’mı?

Aday olmak için istifa eden CHP eski İl Başkan Yardımcısı Yunus Dündar’a suçlama..
Her seçimde milletvekili aday adayı olan ama CHP tabanı gibi Ardahanlıların ‘Halktan kopuk biri’ diyerek onay vermediği için bir türlü aday olamayan Eczacı Yunus Dündar’ın CHP’nin bugün yaşadığı huzursuzluğunun baş aktörü olduğu ileri sürülüyor.
Bilindiği gibi İlimdar Senem’in başkan yardımcılığından istifa ettikten sonra örgüt çökmüştü.

Sayfa 9 - 213 < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 > >>
Köşe Yazarları
Copyright © 2003 - 2008 Ardahan kuzeyanadolugazetesi.com
Tel: 0478 - 211 43 31 - 211 45 00
Adres: İnönü Cad. No:50 Ardahan