Ana Sayfa · Forum · Linkler · Resim Galerisi
Ana Menu
Ana Sayfa
Makaleler
Forum
İrtibat
Linkler
Arama
Ziyaretçi Defteri

ÜYELİK HİZMETLERİ

ÜYE KAYIT
ŞİFREMİ UNUTTUM

Sitenize Ekleyin
Resim Galerisi
Telefonlar
Konuk Yazarlar

ARŞİVLERİMİZ
2003 YILI
2004 YILI
2005-2006 YILI
Ulusal Haberler
Misafir
Kullanıcı Adı

Şifre

Beni HatırlaKayıp Şifre ?
Site Durumu
Kayıtlı Üyeler : 12997
Misafirler : 31
En Yeni Üyemiz : sanane757000

Kayıtlı Üye :
Fakir 2 Gün Önce
abdullahank 73 Gün Gelmedi
Orhan-Bahcivan 163 Gün Gelmedi
CEVAT COSKUN 168 Gün Gelmedi
atlantis 189 Gün Gelmedi
baris dursun 189 Gün Gelmedi
yilmaz akinci 198 Gün Gelmedi
adacala 199 Gün Gelmedi
admin 201 Gün Gelmedi
yilmaz_akinci 201 Gün Gelmedi
Forum Başlıklari
En Yeni Başlık
Ardahan Köyleri ve İ...
hoçvanın genel iradesi
Sitemizi Dostlarınız...
Bize ulaşın..
Haber Arşivimiz
Ardahan Görüntüleri
Ardahan Fotoğrafları
Kürdistan Komşunuz O...
KORKAKLARA MEYDAN OK...
Teşvik Ardahan’a Uğr...
Ardahan da Devlet mi...
İMRALI’DAKİ GÖ...
Ardahan ARDAHAN
APE FEZO’NUN A...
O benim Babam..
En Yoğun Başlıklar
YALÇIN TAŞTAN HAK... [51]
TRT bölücülük mü ... [35]
KAFATASÇILAR-ARD... [34]
COCUK ÖLDÜRMEYİ K... [30]
YAZARLARIMIZIN YO... [28]
YAZICIOĞLU'NU KAY... [24]
DTP'li vekillerde... [21]
Ardahan TV [19]
kürde fırsat verm... [18]
ANADİLİMİZ KÜRTÇE... [18]
23 NISAN IRKCI C... [17]
UGAR TÜRKLRI [16]
Bim Marketlerine ... [16]
KÜRT SORUNU DEĞİL... [15]
ARDAHAN LI OLMAKT... [15]
HİT
reklam
Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş Pinterest'te Fakir adlı kullanıcının profilini ziyaret edin.

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

<
Sitemize Hoş Geldin Ardahanlı..
Yazar Fakir


Ardahan'da Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin


Facebook'ta Paylaş

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin
GAZETEMİZİN 1. SAYFALARINI FOX TV ve İMC TV de İzleyebilirsiniz..

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yazarlarımızı okuyor musunuz?

YAZIYORSAM SEBEBİ VAR
Şerefsizce suçlamalar..

Fakir Yılmaz Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşVe Mart’ta sona erdi..
Ve yarın 1 Nisan..
Ve Nisan 7’da kimin hangi parti de milletvekili aday olacağını görecek, duyacak ve yazacağız...
Ve yeni bir yarış başlayacak..
Bu kez kimler kazanacak, kimler kayıp edecek diye tartışacak, konuşacak, yazacağız..
Birileri konuşurken, tartışırken bir şey denmeyecek ama biz yazınca da bazı şerefsizler de ‘para aldılar öyle yazıyorlar’ diyecek..
Ve seçimi almak için, karılarını mebus karısı yapmak için birileri gecesini gündüzüne katacak, biz de onların çalışmalarını, demeçlerini, attıkları adımları takip edip, yazmaya devam edeceğiz..
Birilerinin bu memlekete hizmet etmesi için yine yazacak, yine kavga edecek, yine Yusuf Demirci yapmadıklarını halka anlatacağız..
İşte bu süreçte dedesinin adını bir okula vermekten öteye gitmeyenlerle, bir değil 2-3 kez seçilenlerle, bu kez olmadı son kez diyenlerle büyük bir mücadele verdik, bunların neden olmamasını anlatmaya çalıştık..
Bunu yaparken bazı şerefsizlerin şerefsizce suçlamalarla karşı karşıya kaldık..
Sadece bundan mı ki? Spor’da STK’daki eleştirilerde de..
Ardahan’ı düşünüp, Ardahanlının gerçekte ne düşündüklerini yazınca kıyamet koparıp, yazdığımız gerçekleri saklamak için adice, şerefsizce, çakalca suçlamalarla karşılaştık..
Kimin kim olduğu belli şu Ardahan’da halkın sırtına yapışmış keneleri sökmeye kalkınca birilerinin bir yerleri kanadı, kanadıkça da bizi para almakla suçladılar..
Ama bugün yarın hepsi unutulacak, onlar varsa şerefleriyle baş başa kalacaklar ve biz yazmaya devam edeceğiz..

**AK Parti’nin Adayı Yusuf Demirci mi?..

İki ay on gün kalan genel seçimler öncesi bir hayli hareketli olan Ankara’ya 10 gün için de ikinci kez gelirken dikkatimi çeken ilk şey 06 plakalı başkentte benim 75 lakalı aracım gibi bir çok yabancı plakalı aracın çoğunluğu oldu..
Yusuf Demirci 81 Vilayetin hemen hepsinin plakalarını görmenin mümkün olduğu şu günler de Ankara otelleri de siyasilerin çokluğundan dolayı adeta tıka basa dolu..
Sabah partilerin genel merkezlerinin , akşamları otel lobilerinde siyasetin geleceğini belirleyecek olan aday adayları bol bol sohbetlerine de rastladık..
Başta Ardahan'ın olmak üzere 81 Vilayetin yeni milletvekili adaylarını belirleyecek olan partilerin başında gelen AK Partinin gece gündüz çalıştığını, CHP’nin iste resmi bir daire gibi akşam saatlerinin hemen ardından boşaltılıp, lambalarının söndürüldüğünü görürken AK Parti’de yeni bir gelişme duyuyoruz..
Ki bu gelişme ilginç olduğu kadar net olmayan bir gelişme olsa da gözardı edilmeyecek bir konu olarak değerlendirip, araştırmaya başladık..
Çünkü AK Parti’nin mevcut aday adayların dışında şu an İl Başkanı Yusuf Demirci’yi de değerlendirmeye aldığı ve milletvekili adaylığı için gerekli başvuru dosyasını hazırlayıp, Ankara'ya getirmesini istendiği yönün de bir bilgi alıyorduk.
Olur mu, olmaz mı diye bakarken aynı isimin yatakta uyurken il başkanı edildiğini de hatırlıyorduk..

**Gündemi Kim Belirliyor..

Öcalan’ın 10 Maddelik çağrısı ve İzleme Heyetinin oluşturulması gerektiğini belirtmesiyle başlayan Başkan Erdoğan’ın hükumete ve HDP’ye yüklenmesiyle devam eden sonra da Arınç ile Gökçek’i karşı karşıya getiren gelişmeler ile kafası karışan ülkenin merak ettiği diğer bir şey de bu ülkenin gündemini kim belirliyor sorusudur..
Çünkü Başbakanın yaşananlardan, yaşanacaklardan habersiz olduğunu son açıklamasında görülürken, bu ülkenin gerçek gündemini belirleyenlerin başkaları Yusuf Demirci olduğunu da anlamıyor değildik..
Evet Öcalan’ın10 Maddelik çağrısı ve Dolmabahçe’de ki İzleme Heyetinin ilanı ardından başlayan ve bir an da AK Partinin gerilmesine kadar gelen tartışmaların altında yatan bu ülkenin gündemini oluşturanların bir kişi değil, iki kişi olduğunu ortaya koyuyordu..
Ve bu iki kişinin biri Başkan Recep Tayyip Erdoğan, diğeri ise Öcalan’dır..
Ve her ikisinden önce de ‘Ne sorunu kardeşim’ denen Kürt Sorunudur..
Bu ülkenin gerçek ve en önemli sorunlarından bir olan Kürt Sorununun bir çok hükumeti olduğu gibi AK Partiyi de sallamaya başlamış, öncül artçılarla sarsmıştır..
Çünkü bu sorun bir çoklarından daha ağır, hükumetlerin geleceğini belirleyen bir gündemdir..
fakiryilmaz323@hotmail.com-0.535 418 32 58


Yazarlarımızı okuyor musunuz?

KADINCA/Selmi Yılmaz
Bayan Atalay’ı Tanıyanını Var mı?

Ardahan Haberi Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşKadın seçmenden en çok oyu almakla övünen AK Partinin Ardahan Milletvekilinin eşini tanıyanınız var mı?
Bilemiyorum ama benim de bir çok Ardahanlı gibi tanımadığım Bayan Atalay’ın nereli Ardahan Haberi olduğunu da bilmediğim gibi ‘kaç çocuğunun olduğunu da bilmiyorum’ desem, ‘Nasıl gazetecisin, gazeteler çıkardığın, siteler kurduğun Ardahan’ın milletvekilinin eşini, çocuklarını nasıl tanımaz, bilmesin’ demeyin..
Çünkü Gazeteci olsam da, 4 yıldır milletvekili olan Prof. Dr. Orhan Atalay’ı göremediğimiz, ulaşamadığımız gibi eşini ve çocuklarında tanımam mümkün değil..
En son, ‘kazlarım kayıp oldu’ diye değil, beyin kanaması geçiren bir Ardahanlının acil olarak Erzurum’a yada Trabzon’a gönderilmesi gerektiğini anlatmak için telefonla arayıp, ulaşamadığım Porof. Dr. Orhan Atalay’ı tanıyan kaç Ardahanlı var ki ben de, Ardahanlı da seçimler dahil bir güne bir gün göremediği eşini, çocuklarını tanısın..
Halbuki o AK Parti değil mi, ‘Başımızın tacı kadınlar bizim en büyük oy depomuz, onların seçimlerde ev ev gezerek topladığı oylarla 12 yıldır iktidarız’ diyen..
Bilmem ama bir hafta sonra yine milletvekili adayı olup, olmayacağını büyük bir merakla beklediğimiz AK Parti Ardahan Milletvekilinin eşini, yani sayın Bayan Atalay’ı 4 yıl boyunca görüp tanışmak nasip olmadı..
Belki bu kez eşi yine aday olur da oda; ‘Evet ya haklısınız, 4 yılı boşa harcadık, Ardahalıyla olduğu gibi seninle de tanışamadık’ der ve AK Partili hanım seçmenler gibi ortaya çıkar ve bizle olamazsa da Ardahanlılarla tanışır.


**Ardahanlı Baydar’ın Yanında

Ardahan Haberi 400 Milletvekili isteyen Başkan Erdoğan’ın geçen seçim de ‘Antalya’yı kayıp ettiysek, Ardahan’ı aldık’ sözünün hatırlayanınız var mı bilmem ama aynı sözün şu anki başbakan içinde geçerli olduğunu rahatlıkla söyle biliriz..
Bu nedenle; Ankara’da hala potada olan ancak Ardahan’da adeta yok denen Orhan Atalay ile değil 400, şu anki 330’un alınamayacağının bilinmesi gerekiyor..
Saffet Kaya’nın sanki masraf etmemek için AK Parti’den ısrarcı, Orhan Gökdemir’in ‘1. sıra verilmezse yeniden ikiye girmem’ dediği bir süreci yaşayan AK Partinin kimlerle 400’ü bulacağına baktığımız da bu parti de yıllarca çeşitli görevlerde bulunan ve AK Partinin 12 yıl boyunca iktidar da kalmasına katkı sunan isimler ilk sıraya çıkıyor..
Bu isimlerin başında gelen ise genç, tüm Ardahan’ı yakından tanıyan, kazandıklarını Ardahan’a yatıran, 5 yıl AK Parti İl Genel Meclis Üyeliği, uzun yıllardır Ardahan Damızlık ve Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanlığı Yapan, Veterinerlik gibi önemli bir diplomaya sahip ve hepsinden önemlisi gerek AK Partinin asları olarak bilinenlerin yanında sağcısından solcusuna herkesim adı üzerinde mutabakat kaldığı, ‘Ardahan’dan Ardahan’a Yaşayan Biri Milletvekili Olsun’ demesi bize ‘Ardahanlı Yunus Baydar’ı AK Parti’den Birinci Sıra da İstiyor’ dedirtiyor..
Ama Baydar gibi Ardahanlı olan Avukat e Kaymakam aday adaylarını da unutmamak, onları da göz ardı etmemek gerekir derim..

**Ardahan ve Siyaset..

Hala İl Yönetimi tanımayan CHP Ardahan'ın durumu, AK Partinin içine kapanmışlığı, HDP’nin ve diğerlerinin ne yaptığının bilinememesi Ardahan’da ki siyasetin durumunu net olarak ortaya koymamızı engelliyor..
Belkide gazeteciler yaşananları koklayamıyor, konuşulanları haberleştirip, Ardahan Haberi veremiyor..
Ama Ardahan’da ki siyasetin bir hayli karışık olduğunu rahatlıkla söyle biliriz.
AK Partinin teamül oyunları, CHP’nin anketleri, HDP’nin yöneticilerinin sessizliği, adayların ‘Hele dur’ dediği bir Ardahan siyasetinde en iyi tahlili ve en son gelişmeleri vermek gerçekten bir hayli zor durum..
Ama buna rağmen başta Fakir Yılmaz olmak üzere bir kaç gazeteci bu karışık ve de dağınıklığa rağmen gündemi tutma çabasını da göz ardı etmemek gerekir..
Çünkü bu kadar karışık ve kapanık bir siyaseti yapıldığı Ardahan’da samanlıkta iğne ararcasına çarpıcı haber ve yorumlarıyla Ardahanın gündemini okurlarına aktarma çabası takdire şayan bir emek sonucudur..
İşte bu nedenle 7 Haziran’da yapılacak olan genel seçimler için 7 Nisanı bekleyen partiler ve aday adaylardan haber çıkarmak adeta bir ata sözünü hatırlatıyor bize..
Sonuç; derneklerinin bile tiye alınmadığı bu seçimde Ardahan siyaseti de zor olacak gibi..

**Ensar Öğüt ve diğerleri..

Önümüzde ki genel seçimler de Ardahan’da kimleri aday göstereceğini araştırmaya devam eden CHP Genel Merkezinin özellikle liste bire aradığı isim var mı, yok mu bilmem ama CHP’nin mevcut milletvekili olan ve bize göre bir muhalefet partisi milletvekilinin yapacağı her şeyi yapan Ensar Öğüt’e yeniden verip, vermeyeceği de büyük bir merakla bekleniyor.
Ardahan Haberi Son olarak dün TBMM’sin de Ardahan ve bölgenin sorunlarını dile getiren Öğüt’ün milletvekili olmadan da önce dernekler aracılığıyla Ardahan’a yönelik çalışmaları göz ardı edilemez...
Ardahan’ın en uzak köyünden, en büyük metropolünde ki Ardahanlıya anında ulaşılabilinen, ulaşılabilen bir isim olan CHP Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt’ün aday gösterilmemesi halinde CHP’nin Ardahan’da bir hayli zorlanacağını da bilen bir Ardahanlı olarak CHP’nin diğer aday adaylarda göz atmak isterim..
Ki bu aday adayların çoğunu değil CHP’liler, çoğu Ardahanlı doğru dürüst tanımıyor..
Tanınanlar da toplumdan kopuk, benim olsun küçük olsun anlayışı içinde olanlar olduğunu bilen bir gazeteci olarak Mete Özdemir, Metin Demir, Sabri Arpaç ve Posof’ta yıllarca belediye başkanlığı yapmış Şükrü Bozyiğit değerli birer Ardahanlı oldukları kadar iyi birer CHP’li aday adaylardır..


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Göleliler iktidara sesleniyor
GÖLELİ OLMAZSA DA OYLAR İKTİDARA!

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşTüm ülke de olduğu gibi Ardahan’da da merakla beklenen, ‘İktidar Partisi AK Partinin Milletvekili Adayları Kimler Olacak?’ sorusuna cevp arandığı şu günlerde Ardahan’ın Göle ilçesinde yaptığımız araştırma da ilginç sonuçlar çıktı.
Göleli seçmenin iktidarın hizmetlerinden memnun olduğu adayların kim olursa olsun oylarının büyük bölümünün yine iktidara verileceğini belirten Göleliler, ‘Birilerinin liste bir Göle olmazsa, olmaz’ demesinin iktidarın gözünü korkutup, koltuklarını sağlamlaştırmaktan öte bir şey olmadığını belirtiyorlar.
Gölelinin hizmete baktığını, hizmet, de şu an iktidar olan AK Partinin yaptığına inandıklarını belirten Göleliler, gerek son genel seçimler de, gerek ise cumhurbaşkanlığı seçiminde adaylara değil, AK Partinin politikalarına oy verdiklerini belirterek, ‘önümüzde ki genel seçimlerde de aday Göleli olmazsa da oylarımız iktidara’ diyorlar.
Haberi ekleme saat: 22.56.11-28 Mart 2015
Haber/Fotolar: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ARDAHAN VALİSİ DE MİLLETVEKİLİ ADAYI OLDU!

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşArdahan'da olduğu gibi başta İstanbul'da olmak üzere çeşitli kentlerde milletvekili aday aday olan hemşehrilerimin yanı sıra Ardahan'da çalışan bürokratlarda siyaseti seçti.
Daha önce Ardahan'da İl Emniyet Müdürlüğü yapmış olan Oktay Bulduk'tan sonra Ardahan'ın eski valisi Mustafa Tekmen'de memleketi Kütahya'da milletvekili aday adayı oldu.
Uzun yıllar Ardahan Valiliği yapan Merkez Valisi Mustafa Tekmen AK Parti'den aday olurken, kendisi gibi yine Ardahan'da valilik yapmış olan Hasan Özdemir'de memleketin de aday olup, MHP'den milletvekili olmuştu.
Haberi ekleme saat: 20.11-28 Mart 2015
Haber/Fotolar: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

CHP'de Kimi Milletvekili Adayı Edelim..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**ÖĞÜT OLMAZSA ÖZDEMİR LİSTE BİR!..

Haziran’ın 2. Haftasında yapılacak olan Genel Seçimler öncesi yoğun bir tempo ile yeni milletvekili aday adaylarını belirlemeye çalışan Cumhuriyet Halk Partisi Ardahan’a gönderdiği iki kurmay ile son önerileri dinliyor.
Ensar Öğüt, Mete Özdemir, Av. Müzeyyen Çiftçi Yolaçan, Metin Demir, Sabri Arpaç gibi bir çok aday adayın yarıştığı 2015 Genel Seçimleri öncesi Ardahan’da iki milletvekillini kimlerle alabileceğini araştıran CHP Genel Merkezi Ardahan’a gönderdiği iki kurmay ile son görüşleri alıyor.
Alınan bilgilere göre CHP İzmir Milletvekili Prof. Dr. Oğuz Oyan ve CHP Parti Meclis Üyesi Zeynep Altıok’u Ardahan’a göndererek, Ardahan’da ki partililer ve stk temsilciler ile görüştüren CHP Genel Merkezi bu iki kurmayın getireceği rapor ardından Ardahan’da ki adayları kamuoyuna açıklayacak.
Ancak Ardahan'a giden 2 CHP'li Kurmayın Ardahan'da ki STK'ları olduğu gibi gelişi güzel kişi ve seçmenlerle değil, aday adayların CHP Ardahan İl Yönetimine yönlendirdiği kişileri dinlemesi CHP'nin de AKP gibi başta savma sözde ön teamül yaptığını ortaya koyması dikkatlerden kaçmadı.
Göle e Posof'uda ziyaret etmedikleri öğrenilen CHP'li kurmayların Ardahan'dan sonra Çıldır, Hanak ve Damal'ı ziyaret etmeleri ise akılları iyiden iyiye karıştırdı.
Öte yandan yapılan son değerlendirme de 4. kez milletvekili olmak isteyen Ensar Öğüt'ün yeniden aday gösterilmemesi halin de öne çıkan isimin Mete Özdemir olduğu alınan bilgiler arasında oldu.
Haberi ekleme saat: 12.59-28 Mart 2015
Haber/Fotolar: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

MHP İSTANBUL MİLLETVEKİLİ
ADAY ADAYI HÜMMET TATAR'A
ARDAHAN FEDERASYONUNDAN
TAM DESTEK GELDİ..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**Yaklaşan Genel Seçimler Öncesi Ardahan'da Olduğu Gibi İstanbul ve Diğer İllerde Milletvekil Adayı Olanlar İşe Hemşehrileriyle Buluşuyorlar.

7 Haziran'da yapılacak olan Genel Seçimler öncesi büyük bir mücadele veren milletvekili aday adayları destek arayışlarına devam ediyorlar.
Ardahan'da olduğu gibi bir milyona yakın Ardahanlının yaşadığı İstanbul'da da milletvekili olma mücadelesi eren Ardahanlılardan olan Ardahanlı İşadamı Hümmet Tatar aday olur olmaz işe Ardahanlılardan başladı.
Merkezi İstanbul Şişlide bulunan Ardahan Federasyonunda verilen bir kahvaltı da Ardahanlı STK'larla bir araya gelen MHP İstanbul 3. Bölge Milletvekili Aday Adayı Hümmet Tatar Ardahanlılardan destek istedi.
Ardahan Federasyonu Başkanı Yaşar Geler, Başkan Vekili Mahmut Şenel, Kadın Kolları Başkanı Jülide Ferhan Kaya, Başkan Yardımcılar Kemal Şimşir, Yener Bayrakçı ve ARDAFED Yöneticilerinin hazır bulunduğu kahvaltılı toplantıya ARDAFED'e Üyle olan dernek başkanları da katılarak MHP İstanbul 3. Bölge Milletvekili Aday Adayı olan Ardahan Kotoskara köylü İşadamı Hümmet Tatar'a destek verdiler.
Amacının dünya şehri İstanbul Metropolünde bulunan Ardahanlıları olduğu gibi tüm ülke halklarını temsil etmek için Milletvekili Aday Adayı olduğunu açıklayan MHP 3. Bölge Milletvekili Aday Adayı Hümmet Tatar Ardahanlı hemşehrilerinin bu kenti yönetecek kapasitede olduğuna olan inancıyla yola çıktığını söyledi.
'Ardahanlı Bülent Karataş'ın İl başkanı olduğu İstanbul MHP'nin kendisini aday göstermesi halinde başta Ardahanlılara olmak üzere tüm ülkeye hizmet etmek için çıktığım bu yolda Allah mahcup etmesin' diyerek hemşehrilerinin böyle güzel bir kahvaltılı toplantıda kendisine verdiği destekle daha çok cesaretlenip, mutlu olduğunu belirten Ardahanlı İşadamı Hümmet Tatar diğer siyasetçi hemşehrilerine de başarılar diledi.
Haberi ekleme saat: 12.55-28 Mart 2015
Haber/Fotolar: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

SEÇİM GELDİ, BİR ARAYA GELDİLER..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**KEŞKE HER ZAMAN VE TOPLUMSAL SORUNLARDA DA YAN YANA GELSENİZ..

Yaklaşan Genel Seçimler öncesi hareketlenen bölge dernekleri seçim öncesi çektirdikleri fotoğraflarla siyasilere güç gösterisi yarışı içine girdiler.
Başta toplumsal olaylara olmak üzere bölgede yaşanan sorunlara duyarsızlıkları ile sık sık eleştirilen derneklerden olan Kocaeli'nde ki Bölge Dernekleri bir araya gelerek adeta 'Biz buradayız' derlerken, Kocaeli'nde neden bir Ardahanlı, bir Karslı, bir Iğdırlının milletvekili aday adayı olmadığı, birisinin niye belediye başkanı olmadığını sorgulayamadılar.
Geçtiğimiz gün bir araya gelerek birlikte birde fotoğraf çektiren dernekler yaptıkları toplantı ardından şu açıklamayı yaptılar.

İŞTE O AÇIKLAMA;

Kocaeli'de yaşayan yaklaşık 125 Bin KARS-ARDAHAN-IGDIR 'lı vatandaşlarımızı temsilen hizmet veren ""Kültür, Yardımlaşma ve Dayanışma Dernekleri"" olarak bir araya gelip istişare toplantısı yaptık.
Birlikteliğimiz için atılan bu adımın ilerleyen dönemlerde hemşirelerimize büyük katkılar sağlayacağı yadsınamaz bir gerçektir.
Emeği geçen ve katılımı sağlayan;
KAISİAD, AKÇAKALE DERNEĞİ, KÖRFEZ AZERBAYCAN DERNEĞİ, KAI VAKFI, TÜRKİYE CAFERİLER VAKFI, GEBZE POSOFLULAR DERNEĞİ, A. AYDERE DERNEĞİ, SERHAT İLLERİ DERNEĞİ, Ç. AĞILLI DERNEĞİ, BENLİAHMET K. DERNEĞİ, DIGOR KÜLTÜR PLATFORMU, A. AYDERE K. DERNEĞİ, KARSLILAR DERNEĞİ, DARICA KARS DERNEĞİ, BAĞDEŞEN K. DERNEĞİ, AŞIK ZÜLALİ DERNEĞİ, A. POSOFLULAR DERNEĞİ, KÖRFEZ POSOFLULAR DERNEĞİ, GEBZE KAI DERNEĞİ, AK PARTİ İL ve İLÇE YÖNETİCİLERİ, EĞİTİMCİLER, ESNAFLAR ve SANAYİCİLER, Aşağı Aydere Ardahan Ardahan Belediyesi Basin Yayın Ardahan Kars Iğdır Ardahan Posoflular Ardahan Serhat Haber Buardef Bursa Ardahan Dernekleri Federasyonu Çekmeköy Kars Ardahan Iğdır Kars Ardahan Iğdır Vakfı Kocaeli Ardahanlılar Derneği Kars Ardahan İğdir Kocaeli Serhat İlleri Avcılar Köyü Derneği herkese teşekkür ediyoruz.
Haberi ekleme saat: 19.08-28 Mart 2015
Haber/Fotolar: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

KAYMAKAM BELEDİYE BAŞKANI OLDU!..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşArdahan'ın Göle ilçesine bağlı Köprülü Beldesinin yeniden belediyelik olması kararı netleşti.
Önümüzdeki günler de seçim yapılarak belediye başkanını seçecek olan Ardahan'ın tek beldesi Köprülü (Goreveng) Belediyesini yeniden kurmak için Göle Kaymakamı beldeye Belediye Başkanı olarak görevlendirildi.
Bilindiği gibi nüfusu iki binin altına düştüğü için kapatılan beldeler arasında yer alan Köprülünün kapatılmaması için davalar açılmış bu davalar sonucu Köprülü yeniden belediyelik unvanını kazanmıştı.

**GECE DE BULUŞTULAR..

Öte yandan yeniden belediye olan Köprülü Beldesinden İstanbul'a göç etmiş olan Köprülüler İstanbul'da düzenlenen gece de bir araya geldiler.
İstanbul Esenyurt'ta bulunan ve Esenyurt Belediyesi tarafından yaptırılan Ardahan Kültür Evi'nin açılışına katılmak için İstanbul'a gelen Ardahan Valisi, Ardahan Milletvekilleri, Ardahan Belediye Başkanı, Çıldır Belediye Başkanı, Göle Kaymakamının da katıldığı gece de Köprülünün yeniden belediye olması için çaba gösterenlere teşekkür edildi.
Haberi ekleme saat: 16.09-28 Mart 2015
Haber/Fotolar: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

HDP İl Başkanı Neyin Peşin de?

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş10 Aday Adayının olmasına karşın yanına aldığı bir aday aday ile İstanbul’a giden HDP Ardahan İl Başkanına Genel Merkez dur dedi.
Alınan bilgilere göre yanına aldığı bir aday aday ile İstanbul’a giden ve burada bir gece yapıp, para toplamak isteyen HDP Ardahan İl Başkanı Ergün Koç HDP Genel Merkezin engeline takıldı.
Genel merkezin aday adaylar arken, senin bu yaptığı etik değil’ diyerek dur dediği HDP İl Başkanı Koç’un eli boş olarak Ardahan’a döndüğü öğrenilirken, para toplamak için erkenden İstanbul’a giden Koç’un bu anlamsız davranışı diğer aday adaylar tarafından da tepkiyle karşılandı.


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Metropollerde ki Dernekler Ciddiye Alınmadı!..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**Davetiye Ardahan ve KAI Derneklerine Gitmedi..

Geçtiğimiz gün gerçekleşen ve Arahan’da ki STK’ların, ‘Sandığı Ardahan’da Açarsanız’ oy kullanırız deyip, protesto ettiği AK Partinin STK Teamülüne İstanbul’da ki Ardahan Derneklerini davet etmediği ortaya çıktı.
Bir çok dernek, federasyon ve vakfı bulunan Kars, Ardahan ve Iğdır Derneklerine de daetiye çıkarmadığı öğrenilirken, buna neden kaz geceleri dışın da ortaya çıkmayan Ardahan derneklerinin ciddiye alınmadığı için olduğu ileri sürüldü.

**BİR ÇOK DERNEK YOK..

AK Partinin ülke genelinde bulunan tüm STK’lara çağrı yapıp, davetiye gönderirken, Ardahan ve KAI Derneklerini, Vakıflarını, Federasyonlarını davet etmemesi bölge dernekleri adına skandal olurken, bunun diğer bir nedeninin ar gibi görünüp, kışları kaz gecelerinde, yazları ise festivallerde ortaya çıka Ardahan ve KAI derneklerinin büyük bölümünün İstanbul Dernekler Masası kayıtlarında ya bulunmadığı yada fes edildiği için olduğu da öğrenildi.
Toplumsal olaylara duyarsızlıkları ile tanınan ve düzenledikleri gecelerde topladıkları paraların hesabını vermekten kaçınan Ardahan ve KAI Derneklerinin içine düştüğü bu durum rezalet olarak değerlendirilirken başta İstanbul Dernekler Masası olmak üzere yetkililerin bu duruma müdahale etmesi gerektiğini bir kez daha ortaya çıkmış oldu.
İktidar Partisinin ciddiye almadığı, bir çoğu çantacı, tabelacı, facebookçu olan Ardahan ve KAI Derneklerinin içine düştüğü bu durmda nasıl kurtulacağı bilinmezken, Ardahanlıların adına metropollerde kurulmuş olan bu derneklerin ülkenin en önemli partisi ve iktidarı tarafından yok hükmünde sayılmasının dernek yöneticilerinin basiretsizliğini de ortaya koymuş oldu.


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Ardahan STK’ları Ankara’da..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşArdahan’ı Güzelleştirme ve Tanıtma Derneğinin, ‘Güçlü STK Engelsiz Yaşam' adlı bir projesi kapsamında Ankara’da çeşitli görüşmelerde bulunuldu. Ardahan’da ki Esnaf ve Sanatkarlar Odalarının da destek verdiği Ankara’da ki görüşmeler de STK’ların önemine ve yapması gerekenlere dikkat çekildi.

Ardahan’ı Tanıtma ve Güzelleştirme Derneği tarafından hazırlanan ve hayata geçirilen, ‘Güçlü STK Engelsiz Yaşam' adlı bir proje kapsamında Ankara’da bir dizi ziyaretlerde bulunan Ardahan’ı Güzelleştirme ve Tanıtma Derneği projeye destek veren Ardahan Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği Başkanı Yılmaz Özer ve Ardahan Esnaf Odası Başkanı İsmail Kahya ile birlikte Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Mendevi Palandöken’i, Türkiye Şoförler Odalar Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı Burhan Aksak’ı ziyaret ettiler.
TESK ve TŞOB’tan sonra başkanı hemşehrimiz olan Türkiye Jeofizikçiler Derneği Başkanı Dr. Murat Yılmaz’ ziyaret eden heyet daha sonra AB Sivil Düşün Proje Ofisi Dernekler Dairesi Başkanını da ziyret ettiler.
Aynı zaman da Serhat Ardahan Federasyonu Başkanı olan Burak Taştan, Proje Koordinatörü Ömer Yılmaz’ın başkanlık ettiği Ardahan STK’sının kendilerini ziyaret edip, güzel çalışmalarını anlatmaları kendilerini mutlu ettiğini belirten Ankara’da ki ilgililer Ardahan’ı Güzelleştirme ve Tanıtma Derneği’nin bu güzel çalışmalarına kendilerinin de katkı sunacaklarını belirttiler.


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

2. Kez Aday Olan Metin Demir:
PARTİME 2 ALMAK İÇİN ADAYIM

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşCHP'nin tanınmış simalarından olan Parti Okulu Eğitmeni Metin Demir ikinci kez milletvekili adayı olduğu partisine iki milletvekili kazandırmak için çalışacağını belirtti.
Ülkemin güzel geleceği için partim CHP’den milletvekili adayı olduğunu gazetemize açıklayan Göleli siyasetçi Metin Demir eğer partim liste biri verirse Ardahan’da iki milletvekillini alıp, Ankara’ya geleceğini belirttiği açıklamasında başta Göle’de olmak üzere tüm Ardahan’da en çok oyu alacak olan adayın kendisinin olacağını ve Ardahan’da olduğu gibi CHP’nin iktidar olacağına inandığını söyledi.

**CHP’NİN KAZANMASINA VESİLE OLMUŞTU..

Haziran ayında yapılacak olan genel seçimler öncesi yeniden milletvekili aday adayı olan Eğitimci Metin Demir geçtiğimiz seçimler de liste 2’de olmasına rağmen ortaya koyduğu olağanüstü çaba ile CHP’nin bir milletvekili kazanmasında büyük emeği olmuştu.


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

MECLİSTE KELLE SİYASETİ!..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**ENSAR ÖĞÜT: HASTALIKLI VE KOKMUŞ İTHAL ET YEDİRİYORSUNUZ..

**Hayvan ve et ithalatının yasaklanmasını istedi
CHP Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt, ülkemizin bir tarım ve hayvancılık ülkesi olmasına rağmen, hükümetin kendi bölgelerindeki potansiyele gözlerini kapadığını, et ithal ettiğini ve ülke hayvancılığını bitirdiğini ifade ederek, "Gözünüz aydın, köylerde insan kalmadı, insanlar göç etti. Köylerde gençler o kadar zor durumdaki evlenemiyorlar, işsiz evlerinde oturuyorlar" şeklinde konuştu.
Hükümetin ve Bakanlığın izlediği yanlış politikalar yüzünden köylünün evine icra geldiğini ve köylünün hayvanının icrayla satıldığını ileri süren Öğüt, "Kırmızı et, protein ve beynin gelişimi açısından çok önemlidir. TÜİK'e göre, Avustralya'da bir kişi bir yılda 142 kilo et yiyor, ABD'de 125 kilo, Almanya'da 82 kilo, İngiltere'de 80 kilo et yiyor. Türkiye'de ise yılda 12 kilo et yeniliyor" diye konuştu.
**HAYVANLAR İTHAL EDİLİYOR..
Öğüt, Et ve Süt Kurumu'nda büyük yolsuzluk olduğunu da iddia eden kurumda ölü, veremli, şaplı hayvanların etlerinin satıldığını ve buna ilişkin ihbar yapıldığını kaydeden Öğüt, "Savcılığa göre, etler imha edilmiş gibi gösteriliyor ve satılıyor. Bize hastalıklı, veremli, şaplı etler yedirdiler. Kendi ürettiğimiz ette hastalık yok ama ithal hayvanlarda hastalık var" dedi.
** HAYVANLAR NEREYE GÖMÜLDÜ..
Tarım ve hayvancılık Bakanı Eker'in, Tarım İl l müdürlüklerine yazı yazarak, "yurtdışından gelen hayvanların sakatatlarının imha edilmesini ve gömülmesini istediğini" ileri süren Öğüt, "Bunlar hangi illerde, nereye gömüldü? Bunu açıklayın. Ben bunu size daha önce sormuştum ama söylememiştiniz. Bu yazıyı 3 yıl sonra kendim buldum"sözlerini sarfetti.
**KOKMUŞ ET YEDİRİYORUZSUNUZ..
Gülfem İbiş adlı bir kadının, Et ve Süt Kurumu satış mağazasından aldığı kıymayı ve fişini gösteren Ensar Öğüt, "Kadın bana, 'kıymayı aldım evde pişirdim, kıyma koktu, bunun üzerine mağazaya götürdüm. Bana, (doğru ama ne yapalım, ithal ette koku var) dediler' dedi. Kokmuş eti millete yediriyorsunuz" dedi.
Daha sonra yanında getirdiği "koyun kellesini" gösteren Öğüt, "Bakan yazı yazıyor, 'ithal sakatatları yemeyin, gömün, yakın' diyor. Peki bu kelleleri yiyenler zehirlendi mi zehirlenmedi mi? Zehirlendiyse nerede zehirlendi ya da hangi illerde, nerede gömüldü bu hayvanlar?" diye sordu.
**İTHAL ET VE HAYVAN YASAKLANSIN..
CHP'li Öğüt, et ve hayvan ithalatının yasaklanmasını isteyerek, "Çünkü dışarıdan gelen hayvanların çoğu, domuzların sakatatı ile yapılan yemlerden besleniyor. Onu yediği için bize domuz eti yediriyorsunuz, hakkımı helal etmiyorum size" dedi. Öğüt, kürsüden ayrılmadan önce, "kelleden" kopardığı bir parçayı yedi.


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

AK Parti Adayları Sustu!..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**Yunus Baydar’ı ziyaret eden Cavit Çetin Baydar’a başarılar diledi.

7 Haziran’da yapılacak olan Genel Seçimlerde Milletvekili Aday Adayı olmak için yarışan AK Partili Aday Adayları aniden sessizliğe büründüler.
Mevcut milletvekili başta olmak üzere 12 aday adayın yarıştığı AK Partinin aday adaylarının ilk günlerde ki hızlı tempolarının son bir haftadır durağanlaştığı dikkat çekerken aniden yaşanan bu durumun nedeni merak ediliyor.
Saffet Kaya ve diğer aday adayların aniden sessizliğe bürünmesi AK Parti Genel Merkezinin isteği mi yoksa yapılan araştırma ve oylamalarda ki ümitsizlik sonucu mu tam olarak anlaşılamadı.


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Demirci yönetimini de dinlememiş..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşGöreve geldiğinden bu yana büyük masraflara neden olan yurt dışı gezilerine katılıp, dünya tur yapmaktan başka bir iş yapmadığı ileri sürülen ve son olarak Ardahan’da ki STK’larla birlikte aldığı karara uymayıp, AKP’li aday adaylar için oy kullandığı ortaya çıkan ATSO Başkanı Çetin Demirci AKP’ye oy kullanmak için aldığı kararı kendi yönetimine bile söylemediği ortaya çıktı.
Diğer STK’larla birlikte aldığı kararı ve sonradan bu kararı delip, gidip AKP’li Aday Adaylar için oy kullanan Çetin Demirci’nin bu davranışına tepki gösteren ATSO yönetimi bugün toplantı yaparak tepkilerini dile getireceklerini, yaşananların etik olmadığı gibi ATSO yönetmenliklerinde aykırı olduğu belirttiler.


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

POSOF'TA TIR DEVRLİDİ!

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşArdahan'ın Posof İlçesine de bir tır devrildi.
Alınan ilk haberlerde TIR şoförün araçta sıkıştığı bölgeye Afad ekiplerinin kaydırıldığı ve Türkiye'nin Gürcistan'a açılan Türkgözü (Badele) Gümrük kapısına giden yolda devrildiği öğrenilen Tır'ın neden devrildiği, ölen yaralananı olup olmadığını birazdan sitemizde okuyabilirsiniz.


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

CHP’liler
Aday Olmadığında
Başka Parti’nin Otobüsüne Çıkanı İstemiyor!

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşYaklaşan Genel Seçiler öncesi adaylarını belirlemeye çalışan partiler arasında bulunan Cumhuriyet Halk Partisi Ardahan’a iki milletvekili göndererek mevcut aday adayların hangisinin toplum nezdinde yerinin olduğuna bakacağı öğrenilirken CHP’liler ön seçim yapmayan ve genel merkez aracılığıyla belirleyeceği milletvekili aday adaylarını belirlerken seçimden seçime CHP’den aday olup, aday gösterilmediğinde partiden ayrılıp, başka partinin otobüsüne çıkarak partinin aleyhinde olanları değil, bu partiye gönül veren, partiyi yerelde olduğu gibi genelde de anlatan adayları aday göstermeleri diyorlar.

**İl Örgütünün dağılmasına neden olan kişi Yunus Dündar’mı?

Aday olmak için istifa eden CHP eski İl Başkan Yardımcısı Yunus Dündar’a suçlama..
Her seçimde milletvekili aday adayı olan ama CHP tabanı gibi Ardahanlıların ‘Halktan kopuk biri’ diyerek onay vermediği için bir türlü aday olamayan Eczacı Yunus Dündar’ın CHP’nin bugün yaşadığı huzursuzluğunun baş aktörü olduğu ileri sürülüyor.
Bilindiği gibi İlimdar Senem’in başkan yardımcılığından istifa ettikten sonra örgüt çökmüştü.

Ardahan da Seçim Haberleri
Yazar Fakir


Ardahan'da Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin


Facebook'ta Paylaş

Yazarlarımızı okuyor musunuz?

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin
GAZETEMİZİN 1. SAYFALARINI FOX TV ve İMC TV de İzleyebilirsiniz..

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yazarlarımızı okuyor musunuz?

YAZIYORSAM SEBEBİ VAR
AK Parti Yeni Adaylarla..

Fakir Yılmaz Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşArdahan’da yapılan temayül seçimi ardından dünde Ankara’da geç saatlere kadar süren alt komisyon Ardahan haber sorgusuyla 7 Haziran’da yapılacak olan genel seçimlerinde adaylarını belirlemeye çalışan AK Parti Genel Merkezi bir hayli zor bir durumda olduğunu öğreniyoruz..
Çünkü mevcut milletvekilinin Ardahan taban da silindiğini, yeni adaylarla gitmek istediği 2015 genel seçimleri öncesi yapılan başvuruların azlığı ve başvuranların yetersizliği arasında sıkışmışa benziyor..
Bu intibayı nereden aldığımızı soracak olursanız gerek şu an bulunduğum Ankara’da yaptığım kulisler de gerek ise dün yorgun, argın komisyonun karşısına çıkan 8 aday aday ile yaptığım görüşmelerden derim..
Evet, 7 Haziran 2015 Genel Seçimlerin de 400 Milletvekili ile seçimi tek başına kazanmak isteyen AK Parti Genel Merkezi Erzurum’da normal bir öğretim üyesi olduğu sırada bugün paralelciler olarak suçlananlarca alınıp, Ardahan’a getirilen ve 1. sıraya konulduğu için Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın hatırı için seçilen mevcut milletvekilinin Ardahan tabanında bıraktığı ‘Halkla Kopuk Siyaset’ i dolaysıyla yeni adaylar aradığı kesin gibi.. Ama bu adayların kim olacağını bilmeden..

**Öcalan Aşkı..

Bilmem sizde dikkat ediyor musunuz ama son günler de dün terörist başı denen Abdullah Öcalan sevdalısının bir hayli arttığı ve solcusundan, sağcısına vede dincisine kadar herkesin Ardahan haber Öcalan’ın bir an önce özgürlüğüne kavuşmasını istiyor..
Ve bunların çoğunun benim gibi Kürt olup, yıllardır bu yönde görüş belirten, yazılar yazıp, imzalar toplayıp seslerini duyurmaya çalışan Kürtler değil, Türkler.
Evet, Ardahan’a gelen Akil Adamları, bırakın övmeyi, dövmekten bile tırsanlara karşılatmak için özel gazeteciler derneği kurduran ve Kürt olduğunu bile saklayan Sürmeli Kılç abiye karşıla-tanlar gibi bugünlerde de Öcalan sevdalılarını bir hayli görüp, okuyoruz..
Biz dediğimizde bizlere ‘Terörü övmekten’ hapsi mubah görenler, para cezaları ile adım attırmayan, ‘Dur’ uyarısını yapmadan öldürdükleri pkk’lının cesedini panzerler yerlerde çektiren timlerle poz çekilenler arasında olan bu Öcalan sevdalılar gibi benden daha çok HDP’li olup, bizleri çeşitli suçlamalarla suçlayanlar bugün bu partinin sevdalısı, adayı kesilmişler..
Hatta parti de hiç yer almayan fırıncı Candar Yılmaz bile!
‘Vay be’ demekten öte bir şey diyemeyeceğim bu gelişmeye, diyeceğim tek şey ‘İnşallah dedikleri olur’
fakiryilmaz323@hotmail.com-0.535 418 32 58


Yazarlarımızı okuyor musunuz?

KAZLAR BİTTİ,
DERNEKLER NEREYE GİTTİ?

Ardahan Haberi Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**ŞEMSETTİN ŞENEL

Sayın basın, değerli okuyucular, eğitimci olduğumdan basit bir tekerleme ile başlayacağım ancak önce sizlere birkaç soru soracağım, beni bağışlayın.
Bir kaz kaç para?
Kazlar bitti ancak paralar nereye gitti? Onu da soracağım…
Bunların hesabını soranlar var mı?
Paraları alınca rahatladılar mı acaba?
Siyasi şovlar yapanlar nerede? Vekil mi oldular?
Adayları belirlemede ağırlıkları var mı?
Soruları umarım yanıtlarlar. Hesabını da vali sorar… Biz gelelim gidenlere! Tekerlemeye… Hepiniz de bilirsiniz, ilkokulda çok söylenen bir tekerleme vardı.
Çin çin çikolata… - Biz de deriz ki çin çin kaz!
Ardahan Haberi Çikolata bitti… - Kazlar da bitti!
Hanım kızı gitti… - Başkanlar da gitti!
Nereye gitti? ... – İstanbul’a gitti!
İstanbul’da ne yapacak? … - Dernek başkanı olacak!
Terlik pabuç alacak… - Çok çok kaz alacak…
Terlik pabucu ne yapacak? … - Kazları ne yapacak?
Düğünlerde şıngır mıngır oynayacak… - Gecelerde kazları yiyip oynayacak.
Tamam, yedik oynadık, onu da anladık.
Paraları ne yaptık?
Onu da anlarsınız ya derneğin giderleri vardı ya onları ödedik!
Peki yaptığınız siyasi şov ve arenaları ne ettik?
Onları da rafa kaldırdık, kimseye sözümüzü dinletemedik. Bir dahaki seçimlere erteledik. Peki başka başka neler yaptık? Ne yapacaktık istersen gel sen ol başkan!
Ayıptır, yazıktır, günahtır. Ülke siyaseti maalesef böyle görüyor insanları…
Ne yerine koyarsak artık siyasilerin yaptıklarını dernekler de yapıyor.
Ama bir gün hesap sorarlar!
Saçınızı başınızı yolarlar! Geldiğiniz köylere sizi geri yollarlar, unutmayın!
Saygılarımla…
senelsemsettin@hotmail.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?

KADINCA/Selmi Yılmaz
Gündemi belirlemek..

Ardahan Haberi Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşBaş döndürücü bir gündemle yaklaşan genel seçimler öncesi yaşananları en hızlı, en doğru ve en güvenilir şekilde kamuoyuna duyurma gayretimiz sanırım siz sevgili okurlarımızın dikkatinde kaçmıyor..
Bir taraftan Ardahan ve Ardahanlının gerçek gündemini tutup, yansıtmak, diğer taraftan saniye Ardahan Haberi de bir değişen siyaset gündemi atlamamak için verdiğimiz mücadele ile hergün gündem yaratan haberlerimizle karşınıza çıkarken bu kentte, bu kenttin dışında yaşayan Ardahanlıların merak ettiği siyaset alanında ki gelişmeleri de en kısa sürede okura verme sorumluluğu ile gazetecilik yapıyoruz..
Biz bunu yaparken birileri gibi ‘Çal, al, yapıştırla’ değil, bir diğerleri gibi yağcılık, taraf tutarak değil, ya da bizim yazdıklarımızın oluşturduğu kamuoyunu kıskanıp, haber ve yorumlarımızı çürümek için çabalamakla değil sadece ve sadece gazetecilik yaparak işimiz yapmanın yorgunluğun-dayız..
Siyaset sahnesinin gün geçtikçe biraz daha hareketlendiği bir süreçte asıl işimizi, gazeteciliği yapmanın yoğunluğu ve stresi için de gündemi belirlemek gerçekten zor, bir o kadar da zevk veren bir durum olurken, bizlerin yaptığını yapamadıklarını saklamak için gündemi TIRPANLAMAK isteği de taşa çarpıp MASAT ister..

**HDP Aday Adayları..

Bu seçim de Göle’de en az 7 bin oy almaz ise milletvekili çıkaramaz denilen Halkın Demokrasi Partisinin Ardahan’da kimleri aday göstereceği merak edilirken, bu partinin liste bir ve liste ikiye koyacağı adayların kimler olacağı da yoğun bir şekilde tartışılmaktadır.
8 Aday Adayın başvuruda bulunduğu HDP’nin geçen seçimde ki gibi bu seçimde de dışarıdan bir isimi aday edebileceği de gün geçtikçe konuşulmaya başlandığını da görürken, bu isimin Ardahan Haberi Ardahan dışın da değil, Ardahan’da yaşayan, onların sorunlarını kendi sorunları olarak gören, Kürtlerde olduğu gibi Türklerden, Terekemelerden, Alevilerden de oy alabilecek bir aday olabileceği de tartışılmaktadır..
Ki; HDP Genel Merkezinin Ardahan İl ve İlçe Yöneticilerine, ‘Kimseyi öne çıkarmayın’ demesi de buna bağlı olarak değerlendirilmektedir.
Evet önümüzde ki genel seçimlerde %10 barajını geçeceğini ileri süren ve bu yönde çalışmalar yürüten HDP’nin Ardahan’da göstereceği adayın, toplumdan kopuk, CHP’li ve Kemalistlerle rakı içip, solcu olanlarla değil, tüm Ardahan’a hitap eden bir ve iki isimle seçime gitmek zorundadır..
Çünkü zafer işaretini yapmayan, HDP ve diğer yakın kuruluşlarının siyasetini benimsemeyenlerle değil, partililerle seçimi zorlar..


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

KAZ GECESİ,
SAZ GECESİ OLDU!..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**DÜN DERNEK KURDULAR, BUGÜN KAZ YEDİLER..

Metropollerde tepkilere neden olan kaz geceleri Ardahan'da da yapılmaya başlandı.
Ardahan'ın Gürcistan ve Ermenistan'a komşu ilçesi Çıldır'da bir süre önce kurulan Muhtarlar Derneği tarafından kaz gecesi düzenlendi.
Yaşanan sosyal sorunlar karşısında duyarsızlıkları ile tanınan ve muhtar olduktan sonra adeta ortada kayıp olan köy muhtarlarının düzenlediği Kaz Gecesine Çıldır ilçesi bürokratlarının yanı sıra Ardahan Belediye Başkanı, Çıldır Belediye başkanı Ardahan Vali Yardımcısı, Posof, Göle, Damal Kaymakamları da katıldı.

**GÖLE MUHTARLAR DERNEĞİ DE KAYIP..

Kaz geceleri ile memleketi kurtaran Ardahan Dernekleri gibi kurulduktan sonra ilk icraat olarak Çıldır'a bağlı Yukarıcambaz köyünde Ahacanlı Konağında (Köy Odasında) düzenlenen Kaz Gecesi gecesinde Çıldırlı Aşıklarda Kaz yiyenleri eğlendirmeyi ihmal etmediler.
Haberi ekleme saati: 23.14-13 Mart 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ORHAN ATALAY'IN
SICAK ASFALTI
GÖLE'NİN SOĞUNA 3 AY DAYANAMADI!..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**ARDAHAN'I ÇÖP GÖTÜRDÜ..

Erzurum Atatürk Üniversitesin de normal bir öğretim üyesiyken beklenmedik bir anda AK Parti'den milletvekili adayı gösterilen ve dönemin başbakanın Recep Tayyip Erdoğan'ın siyasi rüzgarıyla Ardahan Milletvekili seçilen Göleli Prof. Dr. Atalay Orhan'ın hizmet getirdiğim dediği Göle'nin yolları ağır kış şartlarına dayanamadı, büküldü.
Yazın tozdan, kışın buzdan geçilmediği Göle ve Ardahan'da eriyen karların altında çıkan yolların olağan üstü bozulduğu dikkat çekiyor.
Geçtiğimiz yılın sonunda dökülen ve adına sıcak asfalt denen asfaltın kar ve buz sularında eriyip, büküldüğü görülürken, aynı zaman da Göleli olan AK Partili Milletvekilinin 'Yatırım yaptım' tezi de bu görüntülerle çürüdüğü görüldü.

Ardahan Haberleri **ARDAHAN'I ÇÖP GÖTÜRÜYOR..

Öte yandan Göle Belediyesi gibi AK Partili olan Ardahan Belediyesi sınırları içinde bulunan kent merkezinin içi adeta çöp yuvasına dönmüş durumda.
Havaların ısınmasıyla birlikte eriyen kar e buzların altında çıkan çöplerin günlerdir toplanmadığı dikkat çekilen Ardahan'da çöpü toplayacak olan özel firmanın ve bu firmayı takip eden belediyenin duyarsızlığına tepki gelmektedir.
Haberi ekleme saati: 14.55-13 Mart 2015
Haber: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com Fotolar: Alp Kılıç/Ceyhun Yusuf


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

CHP İL VE İLÇE YÖNETİCİLERİ:
SAFFET KAYA NE İŞ,
O NE ZAMAN CHP'li OLDU!..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşGeçtiğimiz günlerde görevden alınan İl yönetiminin yerine atanan yeni İl Başkanı Sırrı Atalay Cantürk ilk toplantısını yaptı.
CHP'li Belediye Başkanları, İl Genel ve Belediye Meclis Üyeleri ile bir çok partilinin katıldığı toplantıda son günlerde gündemde olan, 'Saffet Kaya CHP'ye Geliyor' yönünde ki iddialara tepki gösterildi.
'Saffet Kaya ne iş, o nerede çıktı, o ne zaman CHP'li oldu?' diye Saffet Kaya-CHP tartışmalarına tepki koyan Ardahan CHP İl ve İlçe Örgütleri şu an bizim bir milletvekilimiz var. 12 tanede Milletvekili Adayımız var. Saffet Kaya CHP'li değil, kapısından geçemez. Bu tür sansasyonel gelişmeler partimizle uzaktan yakından ilgisi yoktur' dediler.

**ÇANTACI ADAYLAR İSTEMİYORUZ..

Adana'da oturmasına karşı, seçimlerin yaklaşmasıyla birlikte Ardahan'a gelip, CHP Milletvekili Aday Adayı Metin Yılmaz'ında bulunduğu toplantı da, çantacı adaylarda istemediklerini belirten CHP'liler AK Parti gibi CHP'nin de uzun süre siyaset yapanların önünü kesmelidir diyerek CHP Genel Merkezine öneride bulundular.
Haberi ekleme saati: 13.54-13 Mart 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

DIŞARI DA KAVGA ETTİLER,
ARKA ODADA BARIŞTILAR!..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**TOPLANAN PARALARIN HESABININ KAMUOYUNA AÇIKLANMASI İSTENİYOR!..

400 Bin TL. borcu olduğu ve paralarını alamadıkları gerekçesiyle pazar günü yapılacak olan Beşikdüzü maçına futbolcuların çıkmayacağı ileri sürülen Serhat Ardahan Spor ile Kars Spor barıştı.
Alınan bilgilere göre AK Partili Ardahan Belediye Başkanı ile MHP'li Kars Belediye Başkanının girişimi ile Ardahan Öğretmen Evinde bir araya gelen Ardahan Spor ve Kars Spor yöneticileri Ardahan Serhat Spor'un 1-0 yenildiği maç sırasında ve sonrasında yaşanan, 'Küfür Kavgası' gerginliğini tartışıp, barıştılar.

**YAZMIŞTIK: Muharrem Yıldız Ardahan'daydı..

Ardahan Serhat Spor ile Kars Spor yöneticilerinin bir araya gelip, barıştığı yemekte iki kentin düşman değil, kardeş olduğu vurgusunun yapıldığı öğrenilirken, barış görüşmesine başta kulübü maddi olarak desteklediği bilinen Eray Kayatürk ve bir çok yöneticinin protesto edip, katılmadığı da öğrenildi.
Gazetemizin daha önce gündeme getirdiği ve Ardahanlılara hakaret ettiği ileri sürülen Kars Spor Başkanı ve önümüzdeki günler de MHP'den Kars Milletvekili Aday Adayı olacağı öğrenilen Muharrem Yıldız'ın da Ardahan'a gelip, katıldığı toplantı ardından her iki heyette Yanlızçam Uğurludağ Kayak Merkezinde bir yemek yedikleri de alınan bilgiler arasında oldu.

Ardahan Haberleri **Paralar geliyor, hesap verilmiyor?

Kars Spor ile barışan Ardahan Spor'a yeterli olmazsa da maddi destekler de sürerken, gelen bu paraları nerede, nasıl, kimde olduğu ve nasıl harcandığı bilinmiyor.
Bugüne kadar gelen paraların hesabının açık açık kamuoyuna açıklanmasını isteyen Ardahanlı spor severler son olarak AK Parti Milletvekili Aday Adayları Fatih Rüştü Yılmaz'ın verdiği 10 Bin TL.'nin makbuzunun verilmediği de öğrenildi.
Dünde yine AK Parti Aday Adayı olan Abdullah Topçu'nun Bin TL., Ardahanlı İşadamı Yasin Koç 3 bin TL., Kadim Yılmaz'ın 5 Bin TL. ve Onur Kara'nın 5 Bin TL. gönderdiği, Ardahan Serhat Spor yöneticilerinin bu önemli konuda şeffaf olmaları e bugüne kadar kulübün hesabına giren paraların nerede harcandığını kamuoyuna açıklamaları da beklenmektedir.
Haberi ekleme saati: 12.49-13 Mart 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ÇILDIR'DA İNTİHAR..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşArdahan'da yaşanan intihar olaylarına bir yenisi daha eklendi.
Alınan bilgilere göre Ardahan'ın Çıldır ilçesine bağlı Yerliçayıs köyünde yaşayan Turgut Kızıltep (0) girdiği bunalım sonucu iple kendisini asarak intihar etti.
Olaya ilgili soruşturma başlatan jandarma Turgut Kızıltepe'nin ölüm sebebini araştırırken, cesedini de Adli Tıp'a gönderildi.

**POLİSTEN BONZAİ OPERASYONU..

Ardahan'da uyuşturucuyla mücadele çalışmaları kapsamında, "bonzai" sattığı iddiasıyla gözaltına alınan 2 kişi tutuklandı.
Alınan bilgiye göre, İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube Müdürlüğü ekiplerince uyuşturucu ticareti yapan kişilere ilişkin yürütülen çalışmalar çerçevesinde Ardahan Devlet Hastanesinde uyuşturucu tedavisi gören B.G'nin ifadesine başvuruldu. BG'nin, uyuşturucuyu temin ettiği kişilerle ilgili verdiği bilgiler ışığında soruşturmayı derinleştiren KOM ekipleri, bonzai sattığı tespit edilen E.A. ve N.Ç'yi gözaltına aldı. Emniyetteki işlemlerinin ardından sağlık kontrolünden geçirilerek adliyeye çıkarılan 2 zanlı, "Uyuşturucu madde satmak" suçundan tutuklandı.
Haberi ekleme saati: 12.44-13 Mart 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

BÖYLE DÜRÜST SİYASETÇİ KALMIŞMIYDI?!.

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**'ÖN SEÇİM OLMAZSA ADAY DEĞİLİM' DEDİ, OLMADI..

Yaklaşan Genel Seçimler öncesi binlerce aday adayın milletvekili adayı olmak için mücadele ettiği bir sıra da partisinin ön seçim olması halinde partisinin delege ve üyelerine giderek Ardahan'dan milletvekili adaylığı yarışına katılacağını, aksine aday olayacağını söyleyen Mutlu Kerimoğlu diğer bir çok adaya karşın CHP'nin Ardahan'a ön seçim yapmaması üzerine bu yönde verdiği sözünü tutarak aday olmadı.

**ADAYLIK PARASINI PARTİSİNİN İL VE İLÇE ÖRGÜTLERİNE BAĞIŞLADI..

Ardahan Damallı olan ve ilk kez atıldığı siyaset hayatında verdiği sözü tutan siyasetçi unvanını kazanan Mutlu Kerimoğlu, 'CHP Ardahan'da ön seçim yaparsa, partisinin delege ve üyelerine giderek diğer aday adaylarla yarışacağını, aksine yani merkez belirlemesiyle aday belirlenecekse aday olmayacağım' sözünü tutarak, bu yönde söz veren ama ön seçim yapılmamasına karşı aday adaylığına devam edenler gibi aday olmazken, aday olduğu takdirde CHP Genel Merkezine yatıracağı 5 Bin TL'yi de götürüp, CHP Ardahan İl Örgütüne ve ilçelere bağışladı.
Bugün CHP Ardahan İl Binasında düzenleyeceği bir basın açıklamasıyla ön seçim olma ihtimali sırasında dolaştığı tüm partililere teşekkür edecek olan Mutlu Kerimoğlu konu hakkında yaptığı açıklamada şunları söyledi.
Siyaseti çok kirlendiği, politikacıların verdikleri sözleri yerine getirmediği bir süreçte bu genç yaşımda atıldığı siyasette verdiğim ilk sözü tutmanın gururunu yaşıyorum. Çünkü ben ön seçim olursam, delege ve partiliye giderim. Eğer parti tabanı ve halk beni isteseydi aday olurdum. istemeseydi olmazdım. Ama genel merkez ön seçimi ön görmedi. Bende erdiğim sözü tutarak diğerleri gibi ısrarcı olmayıp, aday olmadım. Adaylık parası için aday olmayanlar da utansın diye aday olmam halinde genel merkeze yatıracağım 5 Bin lirayı da getirip, Ardahan iL ve İlçe Örgütlerime bağışladım. Umarım artık siyasilerce verilen sözler tutulur, dürüst bir siyaset yapılır. İllah ki ben olayım denmez, gençlerin önü açılır, halka, seçmene, partiliye güvenilir.' dedi.
Haberi ekleme saati: 22.13-12 Mart 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Ömer Tekoğulları:
Ardahan'ın makus talihini
değiştirmek için
Milletvekili Aday Adayı oldum..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş07 Haziran 2015 tarihinde yapılacak, genel seçimlerde MHP Ardahan'dan Milletvekili A. Adayı olan Ömer Tekoğulları; bir asırdır göç veren, son yıllarda eğitim ve öğretimde Üniversite sınav sonuçlarında Türkiye genelinde sonuncusu olmaktan kurtulamayan, göç kamyonların önü arkası bir türlü kesilmeyen, yoksulluktan, çaresizlikten yakasını kurtaramadığı için geri kalmışlıktan ileriyi göremeyen, her tarafını yoksulluk kuşatmış Ardahan'ın makus talihin değiştirmek için Milletvekili Aday Adayı oldum dedi.
1992 yılından beri, MHP Ardahan'dan Milletvekili çıkaramadığını dile getiren, MHP Ardahan Milletvekili A. Adayı Ömer Tekoğulları; partim aday göstermesi halinde Ardahan'da MHP'nin Milletvekili çıkaracağını iddia etti.
Ardahan İli Merkez Değirmen köyünden olan, MHP Ardahan'dan Milletvekili A. Adayı olan Ömer Tekoğulları; Ardahan'lı hemşerilerimin beni destekleyeceğine inandığım için, Gümrük Müdürlüğünden istifa edip, aday adaylığını açıkladığını söyledi.
35 yıllık devlet memurluğunu Gümrükte çalışarak önemli tecrübeler edindiğini dile getiren, MHP Ardahan Milletvekili A. Adayı Ömer Tekoğulları konuşmalarını şöyle sürdürdü;
Ardahan, 40 yıl düşman işgaline direndikten sonra, 1920 yılında il olmuş, 1926 yılında tekrar ilçe olmuş ve 1992 yılında tekrar il olan, Ardahan doğuda en çok göç verin bir ilimizdir.
Siyasetçilerin vaatleriyle oyalanan, Ardahan ilimiz yoğun ilgisizlik yüzünden, 1992 yılında nüfusu 190 bin iken, 2015 yılında 100 binin altına düşmüş. Ardahan üniversitesi kurulmasıydı belki İlçe olma tehlikesiyle karşı karşıya kalabilirdi.

**Ilgar Dağına Tünel, Sınır Ticareti Yapamıyoruz..
Son 4 yıldır, eğitim ve öğretime sondan birinci ikinci oluyor. Sarp sınır kapısında günde bin tır geçerken, Ilgar dağı tünele olmadığından dolayı, tepeleri aşmaktan korktuğu için günden birkaç tır ancak geçebiliyor. Bir dönem sınırda mazot ve bavul ticareti oldu, gizli güçler mazot ticaretini engelledi. Sınır ticaretine güvenip tanker alan Ardahan'lı hemşerilerimiz hep zarar ettiler.

**Kış Turizminde Ardahan Hep Oyalandı..
20 yıldır 'yalnız çam kayak tesislerin' açılacağı yılan hikâyesine döndü. Halen yatırım alındı deliniyor, yanı Ardahan -Yalnızçam kayak tesisleri 20 yıl önce açılsaydı. Kış turizminden hem Türkiye, hem de Ardahan kazanacaktı. Çıldır gölü kış turizmine açılması için önemli projeler yapılmadı. Birkaç at, kızak festival yapılarak yoksul bir tanıtım yapılıyor. Buda turistleri çekmek için yeterli olmuyor.
Eğer Ardahan'da- Yalnızçam ve Çıldır gölü tam kapasiteli turizme açılmış olsaydı, belki Ardahan bu kadar göç vermezdik.

**Aktaş Sınır Kapısı Göçü tetikledi..
Yıllardır yılan hikâyesine dönen, Aktaş Sınır kapısı açılsaydı. Sınır kapısında bavul ve buna benzer ticaret yapılırdı. Ardahan'dan bu kadar göç olmazdı.

**Organik Ürünlerimiz Markalaşamadı..
Dünyanın en temiz ilaç ve gübre görmemiş, Ardahan coğrafyasında yetişen organik ürünlerimiz iyi tanıtılmadığı ve markalaşmadığı için değerinin çok altında satılıyor.
Yıllardır ihmal edilen, Ardahan'ın geri kalmışlığı önlemek ve göçü durdurmak için önemli projeler hazırladım. Eğer Partim beni aday olarak seçerse, Ardahan'lı hemşerilerim ban güvenip oy verirlerse, TBMM'ye gidersem örnek bir vekillik yapıp Ardahan'ın Ardahanlının emrinde olacağım.

**Ömer Tekoğulları kimdir
1952 yılında Ardahan merkez Değermenli (Değirmenköy) köyünde doğdu.
1995 yılında MHP'nin baraja takıldığında milletvekili adayı oldu.
1976 yılında Tarım Bakanlığında göreve başladı.
1977 'de Gümrük ve Tekel Bakanı Gün Sazak aracılığıyla Gümrük Müdürlüğüne geçen Tekoğulları, 38 yıldır aynı görevini sürdürmekte.
2007 yılında Trabzon 2011 seçimlerinden sonra Yüksekova ve Erzurum, Kayseri, Şırnak, Diyarbakır ve tekrar Şırnak Malatya olmak üzere, 7 iline sürülen ve her sürüldüğü yerden mahkeme kararıyla geri döndü.
7 Haziran 2015 tarihinde yapılacak olan seçimler nedeniyle, 38 yıllık mesleğinden istifa eden, MHP Ardahan Milletvekili A. Adayı olan Ömer Tekoğulları; ı evli 2 erkek bir kız çocuk babasıdır.
Haberi ekleme saati: 22.09-12 Mart 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

HDP ADAY ADAYLARI
İÇİN 3 PARTİ BİR ARAYA GELDİ..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**8 ADAYI 3 PARTİ SEÇECEK!..

Geçtiğimiz gün AK Parti Alt Komisyonun önüne çıkan AK Parti Ardahan Milletvekili Aday Adayları ardından HDP Ardahan Aday Adayları içinde mülakat yapıldı.
Alınan bilgilere göre 8 Aday Adayın yarıştığı ve 'Adayların Halk Arasında Karşılığı', 'Adayların Partiye İdeolojik Yakınlığı' ve 'Demokratik Ulus Devlet En Yakın Aday Hangisi?' şeklinde sorulara cevap aradığı Ardahan Halkın Demokrasi Partisinin yanı sıra Demokratik Bölgeler Partisi ile Demokratik Toplum Partisi İl ve İlçe Yöneticileri, '7 Haziran'da yapılacak olan Genel Seçimler de kimleri aday edersek seçimi kazanırız?' mülakatı yaptıkları ve aday adayların hangisiyle seçim de başarılı çıkacaklarını not ettikleri öğrenildi.

**Hafız Aday Adayı: Yolsuzluk yoksulluğun nedenidir, Yolsuzluk geleceği çalmaktır, Gelin birlikte geleceğe HDP'de yön verelim.

8 Aday adayın yarıştığı HDP Ardahan Milletvekili Aday Adayı Ertan Hamitoğlu'nun da değerlendirmeye alındığı HDP, DBP ve DTP Komisyonlarının adayları belirlemeye çalıştığı Ardahan'da en az bir milletvekili kazanmak için seçim stratejisini de belirlediği bilgisi alınırken aday adaylarda çalışmalarına devam ediyor.
'Yolsuzluk yoksulluğun nedenidir, Yolsuzluk geleceği çalmaktır, Gelin birlikte geleceğe HDP'de yön verelim.' diyerek çalışmalarına devam eden Hafız Ertan Hamitoğlu'nun yanı sıra Mahir Sural, Osman Genç ve diğer adaylar HDP'nin %10 Seçim Barajını geçmesi için çalıştıkları görülüyor.
Haberi ekleme saati: 22.59-12 Mart 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ESKİ BAKAN İLHAN AKÜZÜM:
ÖCALAN PARTİSİNİN BAŞINA GEÇMELİ!..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**Öcalan, Adam mı öldürmüş, adi bir suç mu işlemiş ki ceza evinde!

Kars eski Milletvekillerinden, ANAP İktidarı döneminin Turizm Bakanı ve Gençlik ve Spordan Sorumlu Devlet Bakanı, Kars Vakfı Başkanı İlhan Aküzüm yaptığı açıklamada Abdullah Öcalan'ın bir an önce serbest bırakılmasını istedi.
Anavatan partisinde aktif siyaseti bırakan, merkezi Ankara'da bulunan Kars Vakfının başkanlığına getirilen Turizm Bakanı ve Gençlik ve Spordan Sorumlu Devlet Bakanı İlhan Aküzüm açıklamasın da, 'yürütülen barış sürecinin arkasında olduğunu, bu sürecin devamı için de sürecin 1. tarafı olan Abdullah Öcalan'ın bir an önce serbest bırakılıp, partisinin başına geçmelidir.'dedi.

**ÖCALAN BIRAKILMAZSA İNİSİYATİF DAĞA GEÇER!..

Ardahan Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Fakir Yılmaz, CHP Ardahan Milletvekili Aday Adayı ve eski Tapu Müfettişlerinden Şahin Avşar'ın bulunduğu bir sohbete, 'Azeri bir siyasetçi olarak bölgede siyaset yaptığı sürece Kürtlerle en barışık siyasetçi olduğunu, o dönem kimse Digor'a giremezken ben gittiğimde insanlar beni kucaklıyor' diyen Turizm Bakanı ve Gençlik ve Spordan Sorumlu Devlet Bakanı, Kars Vakfı Başkanı İlhan Aküzüm devam eden sürecin bölgeyi de rahatlattığını görmenin mutluluğunu yaşıyorum. Bu nedenle Öcalan bir an önce bırakılmalı, gelip partisinin başına geçmeli. Aksine inisiyatif dağın eline geçer ve büyük sorunlar çıkar' dedi.
Haberi ekleme saati: 22.53-12 Mart 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

YAZMIŞTIK!
CHP Genel Merkezi Ardahan'da Anket Yaptırıyor
ENSAR ÖĞÜT MÜ?, SAFFET KAYA MI?

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**ARDAHAN'IN GÜNDEMİNİ YARATAN HABER EKİBİ YİNE ÖNCEDEN YAZDI!

Haziran seçimleri öncesi yoğun bir siyaset gündeminin yaşandığı şu günlerde yazılanların ne kadar ciddi, yazanların nasıl gerçek gazeteci olduğunun da tartışıldığı bir süreçte geçtiğimiz günlerde bu sitede ve yerel gazetelerimiz de gündeme getirdiğimiz ve 'Saffet Kaya CHP Genel Merkezine Çağrıldı' başlığı ile haber de doğru çıktı.
CHP Genel Merkezi tarafından yapıldığı ileri sürülen ankete ulaştık.
Ardahan'da yapılan ankette Ardahan'da Milletvekili olarak kimi görmek istersiniz, 1- Ensar Öğüt mü? 2- Saffet Kaya mı?' şeklinde bir anket yaptırdığı ortaya çıktı.
Haberimizin yayınlandığı gün, 'Olmaz, asparagas haber' diyenleri yalanlayan ve bizi doğrulayan bu ankette en çok oyu alanın ise Ensar Öğüt olduğu öğrenildi.
Haberi ekleme saati: 22.17-12 Mart 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

AK Parti: Ensar Öğüt’ü Nasıl Yeneriz?

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşDün AK Parti Genel Merkezinde Alt Komisyonun karşısına çıkan AK Parti Milletvekili Aday Adaylarına CHP’li Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt’ü nasıl yeneriz?’ sorusu sorulduğu ortaya çıktı.
Alınan bilgilere göre geçtiğimiz gün Ardahan’da yapılan ön teamül seçimleri ardından dünde AK parti Genel Merkezinde Alt Komisyon Üyelerinin karşısına çıkan AK Parti Ardahan Milletvekili Aday Adaylarına sorulan sorular arasında Ardahan’da başarılı bir şekilde milletvekilliği yapan CHP Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt’ün yeniden aday edilmesi halinde nasıl aşılıp, iki milletvekilinin alınacağı yönünde soru sorulduğu bilgisi alınırken aynı komisyonda Saffet Kaya’nın adının hiç geçmediği AK Parti Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay’ın, ‘Çirkin sen şöyle dur, güzel olursa olur, olmazsa yine sen’ ata sözünü hatırlatan bir durumda olduğu da alınan bilgiler arasında oldu.

**Veteriner, Avukat ve Kaymakam, İşadamı 1., diğerleri 2. olabilir..

Dün ikinci sınavına katılan AK Parti’nin aday adaylarının genel merkezde ki ilk intibalarının Atalay yeniden aday edilmezse, yerine Veteriner Yunus Baydar, İşadamı Orhan Gökdemir, Kaymakam Salih Alrun yada Avukat Fatih Rüştü Yılmaz’ın1. sıra adayı olabileceği, diğer isimlerin 2. sıraya konulabileceğini anladıklarını ileri sürdüler.
Haberi ekleme saati: 20.39-12 Mart 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

AK Parti Mülakatında adayların isyanı!
‘AK Parti'yi Ardahan'da bitirdiler’

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşAK Partinin Ardahan Aday adaylarıyla yaptığı mülakat dün akşam AK Parti Genel Merkezinde saat: 17.30 sıralarında yapıldı.
AK Parti Genel Merkezin de toplanan komisyon huzuruna çıkan adaylara sorulan sorularda, ''AK Parti Ardahan'da 2-0 nasıl yapar'' diye soru sorulduğu, aday adaylarının da büyük bir kısmının bu soruya verdiği cevapta, ‘Bu tablo mevcut milletvekiliyle çıkmaz sizler yeni adaylarla seçime gitmelisiniz’ cevabı oldu.
Mevcut yapıyla seçime gidilirse 1 Milletvekilinin bile çıkarılmasının artık çok zor olduğunu söyleyen adaylar, AK Partiyi Ardahan'da mevcut siyasilerin bitirdiklerini.ama yeni bir listeyle yola çıkılırsa ve 1.sıra Aday Ardahan Merkezden, 2.sıra adayı ya Göle'den ya da Çıldır'dan olursa AK Partinin yeni yüzlerle gideceği bu seçimde birinci parti çıkar ve ancak 1 Milletvekili alınır, 2-0 çok zor dedikleri ortaya çıktı.
Dün yapılan mülakat sonrası, AK Parti'den aday adayı olan kişilerle telefonda ve gece yüzyüze yaptığımız görüşmelerde mülakatta kendilerine sorulan soruların
1-Ardahan'ın demografik (etnik) yapısının sorulduğunu, bu konuda bilgi alındığını,
2-Seçimi 2-0 nasıl ve hangi adaylarla alabileceklerini sorduklarını,
3-Çözüm süreci hakkında görüşlerinin ne olduğunu öğrenmeye çalıştıklarını,
4-Hangi bölge adaylarıyla seçimi rahat alabilecekleri soruları vs. vs. sorulmuş
Birkaç özel sorunun dışında komisyondaki kişiler Ardahan'ın durumunu bu sorularla anlamaya çalışmışlar.
Aday adaylarının bazıları konuşmalarında konumundakilere,
1-Bir aday adayının sorulara verdiği cevapta, Mevcut Milletvekilinin AK Partiyi Ardahan'da yaptıkları ve halka dokunamayan uygulamaları nedeniyle çok büyük sıkıntıya soktuğunu, bu durumun saha anketiyle önlerine geldiğini ve bu adaylarla seçime gidilirse AK Partinin Ardahan'da 2-0 değil, bir milletvekillini bile zor alacağını söylemişler.
2-Bir diğer aday adayı, Ardahan'da AK Parti adına siyaset yapanların Akraba siyasetinin dışında hiç bir şey yapmadığını, bazılarının elindeki gücü kullanarak bu işi ranta çevirdiklerini, Ardahan yerel medyasındaki yazılan ve ortaya atılan iddialara cevap veremeyenlerin halk nazarında itibarlarının kalmadığını ve komisyondakilerin bu durumu çok iyi anlamaları gerektiğini anlatmış ve bu yapıyla Ardahan'da seçimde çok zorlanırız demiş.
3-Bir diğer aday adayı AK Parti'yi Ardahan'da bu sıkıntıya sokanların tekrar aday edilirse bunların yüzünden seçimi CHP ve HDP'nin adayları 1'er milletvekilliğini nasıl alacak onu izleyeceksiniz demiş ve ben AK Parti'nin bu mevcut siyasilerle yoluna devam ederse nasıl çuvallayacağını anlatayım sizde dinleyin diyerek komisyon üyeleriyle tartışma boyutunda konuşmalara girişmiş.
4-Bir diğer aday adayı da konuşmasında,AK Partinin şimdi çok güvendiği mevcut siyasilerinin Ardahan'da Parti'ye gönül veren İslamcı kesimi küstürdüğünü,beraber yola çıktıkları arkadaşlarını yüzüstü bıraktığını bu durumun Ardahan yerel basınında da gündeme geldiğini ve bu kafa yapısının Ardahan'a ve Ardahanlı'ya zarar verdiğini,Özellikle bu seçimde 1.sıra Aday'ın Ardahan Merkezden birisinin olması gerektiğini, Göle ilçesi veya Çıldır ilçesi adaylarından birisinin bu listede yer alarak seçime gidilirse ancak 1 Milletvekili çıkarılacağını, aksi durumun AK Partinin Ardahan'da çok büyük bir sıkıntıyla karşı karşıya kalacağını söylemiş.
5-Bazı aday adaylarınında, bu sıkıntılı durumdan bana ekmek çıkarmı arayışında olduklarını ve komisyona ne şiş yansın ne de kebap türünden konuştuklarını ve birilerinin 2.sırasına girmek için uğraştığını da öğrenildi. Haber/Derleme: Zafer Tahiroğlu
Haberi ekleme saati: 20.36-12 Mart 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

TOPÇU, "MİT TESADÜFLERE
MEÇHULLERE BIRAKILAMAZ"

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşArdahan Ak Parti milletvekili aday adayı Abdullah Topçu, ’’MİT gibi çok önemli kurum tesadüflere, meçhullere bırakılamaz; bırakılmamalıdır’’ dedi.
Topçu, Hakan Fidan’ın MİT Müsteşarlığı’na dönmesine ilişkin, yaptığı değerlendirmede ’’Eğer malum çevreler Hakan Fidan’ın tekrar MİT’in başına geçmesine karşı çıkıyor ve feryat ediyorsalar, demek ki alınan karar doğru bir karardır’’ dedi.
Gündeme dair önemli açıklamalarda bulunan AK Parti Ardahan milletvekili aday adayı Abdullah Topçu, Hakan Fidan’ın çok deneyimli, donanımlı ve aynı zamanda cesur bir bürokrat olduğunu hatırlatarak, "Bizim bu konuda yorum yapmamız doğru da olmaz etik de olmaz. Biz haddimizi biliriz. Fakat bizim de geçmişten gelen ve Muhsin Yazıcıoğlu gibi Yalçın Topçu gibi dava adamlarıyla yol arkadaşlığımızdan edindiğimiz tecrübelerimiz var. Ülkemiz ateş çemberiyle sarılmışken, içeride birtakım gerekçelerle millet iradesine, milletin seçtiği yerli ve milli hükumete bu kadar saldırı varken, orta doğuda ve komşu coğrafyalarda herkes bir hesap içerisindeyken, MİT gibi çok önemli kurum tesadüflere meçhullere bırakılamaz; bırakılmamalıdır’’ dedi.
Topçu, 7 şubat 2012 tarihinde Özel Yetkili Savcı Sadettin Sarıkaya’nın Mit Müsteşarı Hakan Fidan’ı ve diğer MİT mensuplarını KCK soruşturması kapsamında ifadeye çağırdığını hatırlatarak, bu olayın o dönemde Başbakan olan şimdiki Cumhurbaşkanımızın ameliyat anına denk getirilmesinin tesadüf olmadığını söyleyerek, ’’Eğer Cumhurbaşkanımız o anda ameliyat masasında olmuş olsaydı. bugün çok farklı felaketlerle karşı karşıya kalmış olabilirdik. O gün Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan, Hakan Fidan’a kesinlikle ifade vermeye gitmemesi konusunda telkinde bulunmuş, sonra da malum yasa çıkartılarak MİT görevlilerinin ifadeye çağrılması doğrudan Başbakanın iznine tabi kılınmıştır’’ diye konuştu.
7 Şubat 2012 tarihinin siyasi tarihimiz açısından çok önemli bir gün olduğunu belirten Topçu, ’’Paralel yapı bu tarihte sinsice bir plan yapmış o planı uygulamaya koymuş fakat Recep Tayyip Erdoğan’ın çelik iradesine çarpıp imha olmuştur. Eğer Cumhurbaşkanımız, Hakan Fidan aradığında ameliyat masasında olmuş olsaydı ne olurdu? Bunu herkesin iyi düşünmesi gerekir. Taş yerinde ağırdır. Malum çevreler Hakan Fidan’ın tekrar MİT’in başına geçmesine karşı çıkıyor ve feryat ediyorsalar, demek ki alınan karar doğru karardır. Gün safları sıklaştırma günüdür. Uhud savaşında okçuların verilen emri dinlemeyip mevzilerini terk etmelerinin ne kadar ağır sonuçlar doğurduğunu asla aklımızdan çıkarmamalıyız’’ şeklinde konuştu.
Haberi ekleme saati: 09.33-11 Mart 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com

Ardahan Haberi, Ardahan Haberleri, Ardahan Haber, Ardahan, Ardahan Manset, Ardahan Damal, Hanak, Posof, Çıldır, Göl Hanak, Hoçvan, Göle Haber, Damal Haber, Çıldır Haber, Posof Haber, Hoçan Haber, Köpr
Yazar Fakir


Ardahan'da Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin


Facebook'ta Paylaş

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yazarlarımızı okuyor musunuz?

YAZIYORSAM SEBEBİ VAR
Milletvekili Borsası Ankara..

Fakir Yılmaz Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşÜlke siyasetinin kalbinin attığı Ankara’da bulunduğum şu günler de, parası olupta borsada oynayanlara acıdım..
Çünkü dakikası, dakikasını tutmayan baş döndürücü bir hızla yayılan küçük bir resmi, gayri resmi yada dedikodu ile bir çoğunun parasının bir anda uçup giderken, bazılarınında bir anda ardahan haber milyoner olup, kafayı yediklerini düşünmeye başladım..
Ankara’da yaşanan siyasi borsayı görünce merak edip, İstanbul'a yeniden döndüğümde gitmeye karar verdiğim borsayı görmeden önce Ankara’da ki siyaset borsanın baş döndürücü hızına da yetişmeye çalışıyordum..
Bir yandan Ardahan’dan diğer yandan İstanbul, Ankara başta olmak üzere çeşitli kentler de milletvekili adayı adayı olup, saniye başı liste bir, iki saniye sonra dibe vuran aday adaylar beni de aday adayları da kalpten götürmek istercesine hızla değişirken, Öğüt’ün de, Atalay’ın da mevcut vekillerin de aday adaylar gibi ter döküyordu Milletvekili borsası Ankara’da
Çünkü resmi başvuruya kadar kimsenin garantide olmadığını MİT’e geri dönen Hakan Fidan’ın istifasını geri çekmesinden daha iyi anlıyordum..

**Atalay neden aday edilmemeli?.

Evet yaklaşan genel seçimler öncesi adaylarını belirleme çalışan partilerin başında gelen iktidar partisi AK Partinin mevcut milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay’ı neden yeniden aday göstermemesi gerektiği yönünde ki önerime bu yazımda da devam edeceğim.
Çünkü Orhan Atalay 5 yıldır milletvekili olduğu Ardahan'ın bir çok sorunu çözüm bulmadığı gibi artarak devam etmiştir..
Örnek mi? İki ülkeye sınır olan Ardahan’ın iki gümrük kapısı olmasına karşı ithalat, ihracatın yapılmadığı vilayet konumunu bu vekilin döneminde de devam ettirmiş ve en önemlisi bu vekilin vekil olduğu süre içinde gerek Posof Türkgözü, gerek ise Çıldır Aktaş Gümrük kapısında çekilmiş bir fotoğrafını görmek mümkün değil..
Çünkü bu vekil bırakın gümrük kapılarına gidip, sorunun ne olduğuna bakmasını, o sınırlar da bulunan köylülerin sorunlarına da Ardahan merkezde ki seçmenle olduğu gibi ilgilenmemiştir..

**Önceki yazım..

*ORHAN ATALAY
NEDEN YENİDEN ADAY EDİLMEMELİDİR?..

Yeni bir seçimin adım adım yaklaştığı şu günlerde başta iktidar partisi AK Parti'de olmak üzere Ardahan'da en çok oyu alacak olan partilerin başında gelen CHP'de, MHP'de, HDP'de ve DSP'den kimin, kimlerin milletvekili adayı edileceğinin yoğun bir şekilde tartışıldığı şu günlerde mevcut milletvekillerinden olan Orhan Atalay'ın da yeniden aday edilip, edilmeyeceği merak edilmektedir.
AK Parti Genel Merkezinin bu yönde ne düşündüğünü merak edenlerin bu merakını gidermek için mücadele ettiğimiz ülkenin olduğu gibi siyasetin de başkenti olan Ankara'da bulunduğum şu günlerde ele aldığım bu yazımın AK Parti Genel Merkezince, AK Partinin Milletvekili Aday Belirleme Komisyonunun ve son kararı verecek olan Başbakan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu ve ardahan haber Başkan Recep Tayyip Erdoğan tarafından okunup okunmayacağını bilmem ama ben Orhan Atalay'ın neden yeniden aday edilmemesi gerektiğini tek tek sıralayıp, gerisini AK Partinin kadrolarına bırakacağım..
Ama öncelikle şunu da belirtmeden geçmeyeceğim..
Benim gibi Kürt olan Orhan Atalay ile şahsi bir kavgam yoktur, olamaz..
Aksine Orhan Atalay'ın birinci döneminde seçilmesinden %30 payım var desem de 'yok ya ' diyenler çıkacağı için binde bir payımın olduğunu rahatlıkla söyler, bu iddiamı da o dönem ele aldığım yazı ve yorumlarımla ortaya koyarım.
Kaldı ki bunun Ardahanlıların hepsi iyi bilir..
Neyse ben asıl konuya, Atalay'ın neden yeniden aday edilmemesi gerektiğini anlatalım..
1- Orhan Atalay seçildikten sonra partililerinin olduğu gibi seçmenin vatandaşın telefonlarına çıkmamış, telefonunu bilenlerin bu yönde ki ısrarlarına kızıp, vekilliği süresince bir kaç kez de telefonunu değiştirmiştir..
2- Orhan Atalay milletvekili olduktan sonra başta ilçesi Göle'nin olmak üzere diğer ilçelerin yol ve su sorununun çözümünde bir adım ileri gidilmediği gibi bölgede yapılan bölünmüş yollar 4 yıldır bitirilememiştir..
3- Orhan Atalay döneminde Göle Orman İşletmesi kapatılmış, Aşıkşenlik (Suhara) ve Köprülü (Goreveng) Beldelerinin Belediyelerine kilit vurulurken Atalay'ın bu yönde ciddi bir çalışması görülmemiştir..
4- Orhan Atalay planı, projesi, yeri hazır olmasına karşı hükümetin yapmak istediği, Ardahanlıların arzuladığı Ardahan Havaalanına karşı çıkmış ve bu önemli projeyi durdurmuştur..
5- Orhan Atalay Milletvekili olduktan sonra kendi ilçesi sınırları için de Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) nun petrol arama istasyonu ile ilgilenmemiş, ilgisiz kalan mühendisler burada petrol yok diye rapor tutup giderken, 'Durun beyler nereye gidiyorsunuz' deme gereğinde bulunmadığı gibi bölgede bulunan petrolü yer yüzüne fışkırtacak ekibin yanına gitme zahmetin de bulunmayan..
6-Atalay milletvekili olduktan sonra başta üniversiteye olmak üzere bir çok kuruma yakınlarını işe koydururken, kendisine iş konusunda başvuranlara ‘Ben o işlerle değil, ülkenin dünyadaki ardahan haber işleri ile meşgulüm’ demiş ve iş isteyenler başta olmak üzere sorunları için kendisine başvuran Ardahanlılara, ‘Ya adamın kazı çalınıyor, beni arıyor’ diyerek terslemiştir..
7-Orhan Atalay milletvekili olduktan sonra basınla 4 kez bir araya gelmemiş, olamayan çalışmalarından ziyade iktidar partisi olan AK Partinin çalışmalarını bile basın aracılığıyla kamuoyuna aktarma zahmetinde bulunmamıştır..
8-Orhan Atalay Lorinin hangi köy olduğunu, Kol köyünün hangi ilçeye bağlı olduğunu araştırmaktansa Afrika’da ki insanların sorunlarıyla daha çok ilgilenmiş, Kurtkale’de ki öğrencinin, Ölçek köyünde kesilen Ormanı, Goreveng’in yeniden belde olması için iki yıl orada, burada kalan kararla ilgilenmemiş, TİGEM’le olduğu gibi Şişka köyünün yolunu neden delik deşik olduğunu görüp, sorup, çözümü için hiç bir çaba ortaya koymamıştır..
9-Orhan Atalay yıllardır Vekilin Vekili ile idare edilen Ardahan İl Turizm ve Kültür Müdürlüğüne bir müdür atayamadığı gibi Ardahan’a atanan müdürlerden bile habersiz kalmış, atamalardan sonra bakanlıklarla ‘bana neden sorulmuyor?’ demiş ve en önemlisi İl Spor Müdürü gibi başarılı olanların önüne de set olup, aldırmaya kalkarken o müdürün daha güzel yere gitmesini sağlama becerisini ortaya koymuştur..
*devam edecek..
fakiryilmaz323@hotmail.com-0.535 418 32 58


Yazarlarımızı okuyor musunuz?

KADINCA/Selmi Yılmaz
Doktor Zafer İşareti Yapacak mı?

Ardahan Haberi Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşSeçimden seçime yenilenen İl ve İlçe Örgütlerinin seçimden seçime ortaya çıkarak, partili olamayan, kimsenin tanımadığı, tabanın destek vermediği ama kendilerine yakın isimleri aday edip, en az Ardahan Haberi oyu aldıktan sonra ortada kayıp olduğu HDP İl yönetiminin yeni bir aday daha bulduğu ileri sürülüyor..
Sürülüyor diyoruz, çünkü bu aday hala ortaya çıkıp ya adayım, yada aday adayım veya değili dememesine karşın, partinin içinde bazı kişilerin bu isimi sürekli kamuoyuna pompaladığını görüyoruz ondan..
Halbu ki aralarında Recep Yılmaz gibi kargo aracılığıyla başvuruda bulunduğu 8 aday adayın yarıştığı HDP’de bir hayli iddialı aday adayların olduğunu da görüyoruz..
HDP Genel Merkezinin bu aday adayları dışında başka adayı da değerlendirebileceği de konuşulurken, benim asıl merak ettiğim aday olduğu pompalanan Doktor zafer işareti yapacak mı?

**HDP Ardahan’da Kazanır mı?

Ertan Hamitoğlu, Mahir Sural ve Osman Genç’in da aralarında bulunduğu HDP Ardahan’a şimdiye kadar 8 aday adayın başvuruda bulunduğunu öğreniyoruz.
İki milletvekilinin seçildiği Ardahan’da AK Partinin ardından CHP’nin birer milletvekili kazandığını ve bu seçiminde 1-1 olacağını ileri sürenlerin bir hayli çok olduğunu görürken HDP’nin ülke genelinde %10 barajını, Ardahan’da ise iki milletvekilinin birini kazanmayı hedeflediğini biliyoruz.
Ardahan Haberi Biliyoruz da HDP Ardahan’ın 2 Milletvekilinin birini nasıl kazanacak?
Buna bir bakalım desek karşımıza ne çıkar sizce?..
Haydi bakalım..
Hoçvan’da 4 bin oy, Ardahan merkez de 2 bin, Göle’de 4 bin...
Haydi biraz daha zorlayıp, Damal ve Hanak’ta 500 oy ekleyip, Çıldır ve Posof’ta da 200 oy ekleyelim..
Kaç etti? Toplam: 10 Bin 700 oy
Peki Ardahan’ın en az bir milletvekilini almak için ne kadar oy gerek?..
En az 17 Bin, en Çok 22 Bin..
Arada kaç fark var?
Yaklaşık 5 yada 7 bin oy gerekir ki en iyi niyetle alsa alsa 10 Bin 700 oy alan HDP Ardahan’da milletvekili çıkarsın..
‘Ya Saffet Kaya bağımsız girse, milletvekili seçilmek için istenen oy sayısı aşağı çekilir..’ diyenlerin de olduğu gördüğümü z bir Ardahan’da HDP’nin İl ve İlçe Teşkilatlarını oluşturanların Ardahan kamuoyunda ki gücüne de bakmak gerekir..
Yani HDP’nin İl Başkanı olan arkadaş ve yönetimi acaba Göle Gorevng’in yolunu hatırlıyorlar mı, Çıldır’ın Kurtkale köylerine nasıl gidiliri biliyorlar mı, Hanak’ın olduğu gibi Posof’un Kürt köylerine yolları düş mü?
Bilmem ama belki de Damal’ın Alevi köylerini gezip, Cem evlerini ziyaret etmiş ve en az 15 bin oy alacak bir aday gösterip, Ardahan’da vekil seçtirir..
Tabi İl başkanı bu adayı başta bulmuş gibi kıs kıs güler bize..


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Ardahan Heyetinden
Şükrü Bozyiğit’e Moral..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşÜç dönem Posof Belediye Başkanılığı yapan ve 25 Dönem Milletvekili olabilmek için yıllardır hizmet ettiği partisi CHP’den Ardahan Milletvekili Aday Adayı olan Şükrü Bozyiğit’e Ardahan morali.
Seçim öncesi Ardahan’da Ankara’ya gelen ve CHP Genel Merkezini ziyaret edip, üst düzey partililer görüşen Ardahan heyeti ile Ankara Kızılay’da bir araya gelen Bozyiğit partilileri ile bir araya gelmeyle moral buldu.
Aralarında Ardahan’da ki stk Başkan e yöneticilerinin de bulunduğu buluşmada partinin yaklaşan genel seçimlerde Ardahan'ın iki milletvekillini alabilmesi için mücadele veren aday adayların birlikte hareketi de konuşuldu.
CHP Ardahan Milletvekili Aday Adayı Şükrü Bozyiğit’i kutlayıp, başarılar dileyen CHP’nin Ardahan Heyeti kendilerinin kimsenin adamı yada taraftarı olmadığını, asıl amaçlarının partilerinin hangi adaylarla Ardahan’ın iki milletvekillini kazanması olduğu e bunun için geldikleri Ankara’da CHP Genel Merkezini ve Milletvekili aday adaylarına moral ziyaretinde bulunduklarını belirttiler.
Partililerini Ankara’da karşılayan e kendilerine çay ısmarlayan CHP Ardahan Milletvekili Aday Adayı Şükrü Boyiğit görüşmede yaptığı açıklamada Ardahan’ın sınır ilçesi Posof’ta yıllarca hizmet ettiği Ardahan’a bu kez TBMM’sinde hizmet etmek için CHP’den Milletvekili Aday Adayı olduğunu söyledi.

**BİZ KİMSENİN ADAMI DEĞİLİZ PARTİLİYİZ..

Aaraların da Hanak e Damal İl Genel Meclis Üyelerinin de bulunduğu heyet adına bir açıklama yapan CHPL’li İl Genel meclis Üyeleri Ercan Özer, Sabahattin Polat, Önder Sayın ve Hüseyin Güçlü kimsenin adamı değil partinin adamlarıyız dedi.
Haberi ekleme saati: 23.59-10 Mart 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Kılıçdaroğlu emir etti..
Müftülere Çikolata, İmamlara Baklava!..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşHaziran’da yapılacak olan genel seçimler öncesi partisinin seçim stratejisini belirlemeye çalışan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun partinin İl ve İlçe teşkilatlarına ‘Müftülere çikolata, İmamlara baklava götürseniz güzel olmaz mı?’emri verdiği öğrenildi.

***Emir Erzurum’da Verildi..

Haziran ayın’da yapılacak olan Haziran seçimleri öncesi çalışmalarını yoğunlaştıran CHP’nin seçim stratejisi de belirlenmeye başladı.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu , geçtiğimiz aylar da gittiği ve Erzurum'da Cumhuriyet Gençlik Merkezinin açılışını yapıp, partisinin Palandöken'de yaptığı bölge toplantısına katılışın da yaptığı konuşmada, partililerine Müftü ve İmamlar dahil halka yakın olmalarının emrini verdiği öğrenildi.
Erzurum ziyaretinde önce sokakları dolaşıp çay ocaklarında oturan vatandaşlarla sohbet eden Kılıçdaroğlu’nun burada katıldığı toplantıda basını dışarı çıkardıktan sonra partililerine dönerek, ‘Şimdi baş başa konuşalım, arkadaşlar bir seçim geliyor. Bu seçimler hepimiz için olduğu gibi ülkenin geleceği içinde çok önemli. Bu nedenle halka yakın olun. Herkese gidin, tek tek el sıkışın. Örnek olarak müftülere bir kutu çikolata, imamlara yarım kilo baklava alıp, kendilerini ziyaret edebilirsiniz.’ dediği ve ‘ bu genel başkan emirdir’ diyerek partililerinin bir bire çalışmasını istediği öğrenildi.

**Görevden alınacaklar korkusuyla Ankara’ya gittiler..

Öte yandan geçtiğimiz günlerde İl Başkanı e yönetimi ardından görevden alınmaları beklenen Merkez İlçe ve Göle, Hanak, Damal, Posof ve Çıldır CHP İlçe Başkan ve yöneticilerinin topluca Ankara’ya gittikleri görülürken, İl Başkanlığına atanan Sırrı Atalay Cantürk’ün ve CHP Ardahan Milletvekilinin böyle bir düşüncesi olmadığı bilgisi alındı.

**Liste Genel Merkeze Verilemedi..

13 Milletvekili Aday Adayının yarıştığı CHP Ardahan’da yaşanan İl Başkanı e Yönetimi krizini aşmak için geçtiğimiz gün fes edilen İl Yönetimini oluşturmak için görevlendirilen CHP Ardahan’ın yeni İl Başkanı Sırrı Atalay Cantürk’ün bir liste hazırlayıp, CHP MKY’ya verilmek üzere Ankara’ya gönderdiği, ancak yapılan itirazlar ardından CHP’nin yeni yönetim listesinin gelecek hafta toplanacak olan MYK’ya yeni haliyle verilmek üzere geri çekildiği bilgisi de alındı.
Haberi ekleme saati: 23.57-10 Mart 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

43 Muhtarın 14'ü Ardahanlı..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşArdahanlıların yoğun bir şekilde yaşadığı İstanbul Esenyurt’da Arahanlı muhtar sayısı 14'e çıktı.
Gözlerin gnele seçimler kilitlendiği bir sırada Esenyurt ve Hanak'ta yapılan muhtarlık seçimlerinde yen muhtarlar belirlendi.
Birçok Belediye Meclis Üyesinin de bulunduğu Esenyurt'ta son yapılan muhtarlık seçimin de 8 Ardahanlı daha muhtar oldu.
Bilindiği gibi Esenyurt Belediye Meclisi Kararı ile 20 olan mahalle sayısının 43 e çıkarılması ile 8 Mart günü 23 mahallede muhtarlık seçimi yapıldı.
Esenyurt’da yapılan muhtarlık seçimlerinden siyasi partilerden fazla yerel dernekler çalışma içerisine girerek hemşehrilerinden muhtar çıkarmak için çalışma yaptılar.
Esenyurt’da 23 mahallede yapılan muhtarlık seçimlerinde 23 mahallenin 8 mahallesini Ardahanlı muhtar adayları kazanarak rekor kırdılar.
Esenyurt’da önceki 20 mahallede 6 muhtar ile beraber Esenyurt’un 43 mahallesinde 14 Ardahanlı 2 Karslı muhtar olmak üzere 16 mahalle muhtarlığı alınmış oldu.
Esenyurt İlçesinde Ardahanlı mahalle muhtarları şunlar.
1) İncirtepe Mahallesi: Ahmet Kuzgun
2) İnönü Mahallesi Muhtarı: Hasan Akçelik
3) Merkez Mahallesi Muhtarı: Ali Deli
4) Fatih Mahallesi Muhtarı: Mehmet Yıldırım
5) Namık Kemal Mahallesi Muhtarı: Murat Canbaz
6) Saadetdere Mahalle Muhtarı: Yavuz Zilek
7) Piri Reis Mahallesi Muhtarı: Kadir Sarıdere
8) Battalgazi Mahalle Muhtarı: Nimetullah Arslan
9) Kapadık Mahalle Muhtarı: Kazim Karakuş
10) Eşkinoz Mahalle Muhtarı: Subay Tan
11) Akşemsettin Mahalle Muhtarı: Nurhan Çetin
12) Zafer Mahallesi Muhtarı: Cavit Yılmaz
13) Yunus Emre Mahalle Muhtarı: Gökmen Çiftçi
14) Akevler Mahalle Muhtarı: Süheyla Cingöz Karademir
*Esenyurt'ta ki Karslı Mahalle Muhtarları
1) Sanayı Mahallesi Muhtarı : Bahattin Öztoprak
2) Mevlana Mahallesi Muhtarı:Fulya Ece Yirdem
Haberi ekleme saati: 23.53-10 Mart 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Baydar Milletvekili Gibi Karşılanıyor..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşSeçim gezilerini ilçe teşkilatlarında sürdüren AK Parti Ardahan Milletvekili Aday Adayı Yunus Baydar Posof ilçesinde parti üyeleri ve Posoflular coşkulu karşıladı.

Baydar ilk olarak Posof Ak Parti Belediye Başkanı Cahit Ulgar'ı makamında ziyaret etti. Ardahan Milletvekili Aday Adayı Yunus Baydar burada yaptığı konuşmada, İnşallah memleketimiz için, partimiz için hayırlı bir süreç işler dedi. Baydar,"Bizde bu hayırlı süreçte hayırlı işler yapmak için bu göreve talibiz. Tabi ki talipli olan arkadaşlar da var. Bizim maksadımız memleketin ekmeğini, pastasını büyütmek anlamındaki süreçlere katkı sunmak oldu. Siyaset bir ekip işi ve ben değil biz anlamındaki şeydir. Bizim önceliğimiz, mesele nefsi değil toplumsal, mesele bireysel değil kitlelerin talebidir." dedi.
Posof ilçe Belediye Başkanı Cahit Ulgar, ziyaretlerinden dolayı Baydar'a teşekkürlerini ileterek, ilçede yapacakları projeler hakkında bilgi verdi. Ulgar, "Ak Parti'ye en ücra köşedeki köyden oy verenden, bu partiye gönül eri olarak çıkıp da bende bu hizmete varım demek gerçekten ağır bir sorumluluk ve ağır bir süreç, buna teşebbüs eden, bu organlar içerisinde yer alıp hizmete katkı sunan herkesten Allah razı olsun. Ham dolsun ki aklımızdan geçirdiğimiz, projesini oluşturduğumuz, projesinin adını söyleyebildiğimiz her şeyin mutlaka kısa zamanda mesafe kat edip karşılığını buluyoruz. Bundan dolayı ne kadar teşekkür etsek azdır. Posof olarak bir önceki seçimde Ak Parti'ye yüzde 70 oy veren bir ilçe idi ve önümüzdeki seçimlerde bu oranı yüzde 80'lere çıkarmayı hedefliyoruz." dedi.
Baydar, daha sonra AK Parti Posof ilçe başkanlığını ziyaret etti. Partililerin yoğun ilgi gösterdiği Baydar, burada yaptığı konuşmada, "Bizim derdimiz bu yola çıkarken, memleketin ekmeğini, pastasını biraz daha büyütmek, bu memlekette yatırımları ve hizmetleri yoğun bir şekilde almak. Çünkü Ardahan'ın her köşesinin hizmete ihtiyacı var. Posof'unda bunda çok ciddi hizmet açığı var. Siyaset bir ekip işi, Milletvekiliyle, il başkanıyla, teşkilatıyla, Belediye başkanıyla, ilçe başkanıyla ben demek doğru değil biz anlamında bu süreçlerde Posof'un menfaatlerine ne uygunsa, ilçenin neye ihtiyacı varsa bizde bunları kendimiz için öncelikledik, bunun da mücadelesini vermeye çalıştık. Şu anda partimize yakışan bir süreç işliyor. Ama özellikle Ardahan'da bu hizmet açığını kapatmak, biraz da yüzünü Ardahan'a dönmekle ilgili. Ardahan için Ankara da kavga vermekle alakalı ve biraz daha uğraşmak la alakalı. Sınır kapımız var yeteri düzeyde işlemiyor ve ekonomik katkısı yok, bunun gibi birçok sorunumuz var. Hayvancılık özellikle bölgenin önemli geçim kaynağı ve bununla ilgili birçok düşüncemiz, birçok projelerimiz var. Tabi işin başında olmadan birçok şeyi hayata geçirmekle mümkün değil, il başkanı olmak partinin kademelerindeki yönetimle ve idareyle ilgili birçok tasarrufun oluyor ama hükumet yatırımlarında olsun birçok şeyde il başkanı olarak bir noktada durmak zorundasın. Bunun gibi onlarca sebepten dolayı milletvekili aday adaylığı gibi milletvekili adaylığı için talipli olduk." Şeklinde konuştu.

Ardahan Haberleri **Ak Parti Aday Adayı Baydar’dan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı..

A. Adayı Baydar’ın Seçim bürosunu ziyaret eden AK Parti, Kadın kolları başkanı, Leyla Kargı,ve Bir gurup partili. Baydar ‘a Başarılar diledi.
Ziyaretlerinden dolayı teşekkür eden Baydar 8 mart Dünya Kadınlar günü münasebeti dolaysıyla çiçek verdi.
Mesajında toplumsal yaşamın her kademesinde kadının her zaman önemli roller üstlendiğine dikkat çeken, Baydar ” kadınlarımız, fedakâr ve feragat duygusu içinde yaptıkları çalışmalarla, ülkemizin kalkınmasında her zaman büyük bir payın sahibi olmuşlardır” dedi.
Bir toplumun gelişmişliğinin kadınlarına verdiği değerle ölçüldüğünü belirten Baydar, mesajında;
“Bir toplumda kadına gösterilen saygı, verilen değer, hak ve sorumluluklar, o toplumun çağdaşlık ve gelişmişlik düzeyini belirler. Bir toplum gelişmek, ilerlemek istiyorsa, felsefesinin temeline insanı, insanın da merkezine her şeyden önce; kadını yerleştirmelidir, Ak Parti ’nin kuruluşundan itibaren ‘Kadınsız bir siyaset, kadınsız bir demokrasi sadece kadınlar için değil, bütün toplum için bir eksikliktir ’ diyerek bu alanda ciddi çalışmalar yapılmasını sağlamıştır.
Kadın eli değmiş, kadın ruhuyla zenginleşmiş, şefkatle sarmalanmış bir dünya, elbette ki savaşla, kanla, gözyaşıyla kararan bugünlerden çok daha güzel yarınlar vaat edecektir. Ülkemizin ve tüm dünya kadınlarının 8 Mart Dünya Kadınlar Günü ’nü kutluyorum” dedi.
Haberi ekleme saati: 23.49-10 Mart 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

POSOF'TAN HABERLER

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**Posof yolları kışın ortasında yapıldı

Posof ile Günbatan (Banarhev) grup köylerinin bağlantısını kuran Posof'un çıkışındaki Berak mevkinde yaklaşık 1 kilometrelik yol genişletmesi yapıldı.
Alanda incelemede bulunan AK Parti Posof İl Genel Meclis Üyesi Osman Şahin, yapılan çalışmadan dolayı görevlilere teşekkür etti.
Şahin, 10 köyün bağlantısını kuran alanda bir asırlık sorunun çözüldüğünü ifade ederek, şunları konuştu:
"Bu bizim asırlık sorunumuzdu. Çünkü burada kazalarda ölenler oldu. Söz konusu alanda bir araç bile zor geçerken, bugün parçalanması mümkün olmayan kayaların parçalanmasıyla artık üç araç yolda rahatlıkla yan yana geçebilir. Başta emeği geçen teknik personel olmak üzere tüm İl Özel İdare ekiplerine teşekkür ediyorum."
Yoldaki vatandaşlar da artık köylerine gönül rahatıyla gidebileceklerini söyledi.

**POSOFLU ÖĞRENCİLER YGS'YE KAYMAKAMLA HAZIRLANIYORLAR..

Posof Kaymakamlığının katkılarıyla açılan hızlandırılmış Yüksek Öğretime Geçiş (YGS) kursunu İlçe Kaymakamı Ufuk Özen Alibeyoğlu ziyaret etti. Ziyarette her girdiği sınıfta kursa katılan öğrencilerle bire bir ilgilenen Kaymakam Alibeyoğlu “Başta bu kursta gönüllü çalışan öğretmenlerimize teşekkür ediyorum, hedefe ulaşmak için bir emek harcanması gerekir bizler sizlere güveniyoruz. Sınavlar sonucunda güzel yerleri kazanacağınızı umuyorum. Sizlerin başarılı olabilmeniz için elimizden geleni yapacağız.” dedi.

Ardahan Haberleri **Afyon'da Posoflu Çocuklara Bisiklet..

Belediye Başkanı seçildikten sonra diğer belediyelerin kapısını aşındıran Posof'un AK partili Belediye Başkanı toplamaya devam ediyor..
Son olarak Afyonkarahisar Belediyesi, kardeş belediye olarak seçtiği Ardahan'ın Posof ilçesinde yaşayan 50 öksüz çocuğa bisiklet hediye etti.
Posof Belediyesi önünde yapılan bisiklet dağıtım töreni, çocukların yüzünü güldürüldü. Afyonkarahisar belediyesinin Posof'a dağıtılmak üzere gönderildiği bisikletler, Belediye Başkanı Cahit Ulgar tarafından çocuklara teslim edildi. Posof Belediye Başkanı Ulgar, "Afyonkarahisar belediyesi öksüz çocukları sevindirme adına böyle bir çalışma gerçekleştirdi. Çocuklarımıza birer bisiklet hediye ettik. Çocuklarımız inşallah derslerinde başarılı olurlar. Kampanyamıza destek veren Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban'a teşekkür ediyorum" diye konuştu.
Bisiklet alan öğrenciler ise, belediye başkanlarına teşekkür etti.
Haberi ekleme saati: 23.45-10 Mart 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

TOPRAĞA VERİLDİLER..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşAnkara Gölbaşı ilçesin de talihsiz bir kaza geçirip, hayata göz yman Göleli gençlerden Göle Belediyesi Meclis Üyelerinden Filiz Topçu'nun oğlu Cüneyt Topçu ile Ardahan ESOBB ve Göle ESOB Başkanı Yaşar Daşdemir'in oğlu Özmen Daşdemir toprağa verildiler.
Daşdemir'in Ankara'da, Topçu'nun Göle'de toprağa verildiği her iki cenaze törenine yüzlerce insan katıldı.

**Göle Yastaydı..

Göle'de ki cenaze törenine Ardahan AK Parti yönetimi Belediye Başkanı Faruk Köksoy ile eski il başkanı yeni AK Parti Millet vekili aday adayı Yunus Baydar'ın da katıldığı ve Göle Belediye Başkanı Akın İsmailoğlu İlçe Başkanı İlhan Gültekin ve Gle Belediyesi Meclis Üyeleri ile parti yöneticileri yanı sıra Göle halkının ve kadınların yoğun katıldığı kalabalık ile halkın katılımı ile toprağa verildi.
Haberi ekleme saati: 23.39-10 Mart 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

MHP'DEN 2.ADAY ADAYI..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**CHP'den 13, AK Parti'den 12, HDP'den Milletvekili Aday Adayı Olduğu Ardahan'da MHP'den 2 Aday Adayı Var..

**Türkiye Cumhuriyeti Devletinin var olma mücadelesi veriyor..

İlk olarak sitemiz ve gazetelerimizin yazdığı Ulutaş MHP'den Milletvekili Aday Adayı olduğunu resmen açıkladı.
Parti il binasında gerçekleştirilen geniş katılımlı programda aday adaylığını resmen açıklayan Ulutaş, “bugün Türkiye’nin milliyetçi harekete ihtiyacı var” dedi. Ulutaş’ın adaylığını açıkladığı Programda MHP İl Başkanı Taşkın Polat ve çok sayıda MHP’li yer aldı. İl Başkanı Taşkın Polat yaptığı konuşmada, 7 Haziran 2015 seçimi Türkiye Cumhuriyeti Devletinin var olma mücadelesinin veya yok edilmeye terk edilmesinin tarihi bir günü olacağını söyleyerek şöyle devam etti; ’’Bu nedenle Milliyetçi Hareket Partisine büyük görevler düşüyor. Türkiye Cumhuriyetini yeniden şaha kaldırmak, Cumhuriyetin yeniden yaşamasını, bayrağımızın dalgalanmasını, ezanımızın bağımsız bir şekilde okunmasını, Türklüğümüzü yüce bir şekilde yaşatılmasını korumak için Milliyetçi Hareket Partisi’nin iktidara gelmeye ihtiyacı vardır. İnşallah Allah’ın izniyle 7 Haziran günü bu bayramı tadacağız ve Türkiye Cumhuriyetindeki hedeflerimize ulaşacağız.’’
Aday Adaylığını açıklayan Ulutaş, desturum bir yere denirse Türk ülkesi, gözüm bayrak arar kulağım ezan sesi, Ne Mutlu Türk’üm diyerek yola çıkmak istiyorum dedi.
Ulutaş, Ülkemiz bölünmek üzeredir, ülkemiz satılmak üzeredir, ülkemizin sınırları delik deşik olmuştur. Buna dur demek için gönlünde, kalbinde, nefsinde birazcık Vatan sevgisi olan herkesi yanımızda görmek istiyoruz diyerek, ’’Ardahan’da Ardahanlının oyu hiç kimsenin cebinde değil. Bizim önümüzü kesmek için Ardahan’da siyaset cambazları siyaset oyunları oynamaya başladılar şimdiden. Ancak Milliyetçi Hareket Partisi her zaman vardır ve bundan sonrada Ardahan’da var olacaktır. Bizler Ardahan’da siyasi dengeleri değiştirmek için elimizden gelen her şeyi yapacağız, bugünden itibaren bu ilde siyasi dengeler değişmiştir. Aday olayım, olmayayım seçim boyunca burada olacağım. Köy köy, ev ev girmediğimiz yer kalmayacak, benim birinci ve ikinci sıra adayı olmam hiç önemli değil. Önemli olan Türkiye’nin bu şartlarında Milliyetçi Hareket Partisi’nin, Türk milliyetçilerinin damgasını sınırdan, Edirne’den Ardahan’a kadar damgasını vurmasıdır. Çünkü Türkiye’nin bugünkü şartları gerçekten vahim bir durumdur. Ülkemiz bölünmek üzeredir, ülkemiz satılmak üzeredir, ülkemizin sınırları delik deşik olmuştur. Buna dur demek için gönlünde, kalbinde, nefsinde birazcık vatan sevgisi olan herkesi yanımızda görmek istiyoruz. Esnaf, köylü, solcu, sağcı, komünist, AKP’li, ülkücü, CHP’li, DSP’li kim varsa hepsinin oyuna talibiz.’’ şeklinde konuştu.
Haberi ekleme saati: 23.35-10 Mart 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ATALAY'IN ÜZERİ ÇİZİLDİ Mİ?

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**AK Parti Genel Merkezi seçildiğinden bu yana yemin töreni dahil 3-4 kez meclis kürsüsüne çıkan Atalay'a komisyonlarda yer vermedi..

Genel Merkez geçtiğimiz pazartesinden itibaren başlayan Milletvekili Belirleme Komisyonların da Ardahan Milletvekilline yer ermedi.
Yarın 9 Ardahanlı Aday Adayın da karşısına çıkacağı Milletvekili belirleme komisyonlarında onca AK Partili Milletvekili ve üst düzey yetkili görev alırken, Ardahan AK Parti Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay'a bu komisyonlarda yer vermemesi, 'AK Parti Orhan Atalay'ın Üzerini Çizdi' şeklinde yorumlandı.
Ardahan AK Parti tabanınca ve Ardahanlı seçmeninice yeniden aday gösterilmemesi konusunda baskı yaptığı AK Parti Genel Merkezinin Atalay'ın 81 Vilayet içinde birinde görevlendirmemesi dikkatlerden kaçmadı.

*ARDAHAN AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYLARI KOMİSYON KARŞISINDA..

Orhan Atalay'ın hiç bir ilin milletvekili belirleme komisyonunda yer alamadığı görülen AK Parti Genel Merkezi Ardahan'dan Milletvekili Aday Adayı olanları bugün 'Milletvekili Belirleme Alt Komisyonu' karşısına çıkarıyor.
Mecut Milletvekili Atalay ve eski Milletvekili Kaya ile eski İl Başkanı Yunus Baydar'ın tüzük gereği alınmayacağı alt komisyonun 9 aday adayın üçünü belirleyerek bir üst komisyona göndereceği alınan bilgiler arasında oldu.
Geçtiğimiz genel seçimlerde yine aday olan Orhan Gökdemir, Cavit Çetin ile Hamza Bektmür'un 2. kez karşısına çıkacağı AK Parti Milletvekili Belirleme Alt Komisyonu karşısına Salih Altun ile birlikte geriye kalan aday adaylar çıkacaklar.
Haberi ekleme saati: 23.33-10 Mart 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

GÖLE'DEN HABERLER..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**Orhan Atalay’ Hiç Bir Komisyonda Yer Verilmezken Başkanı Onu Komisyona Koydu!..

**Başkan İsmailoğlu'na soruyoruz, Atalay Hangi İllerin Komisyonunda Görevli?
Göle Belediye Başkanı Akın İsmailoğlu, geçtiğimiz gün Göle'de kutlanan 8 Mart Dünya Kadınlar günü programında yaptığı konuşmanın içerisinde, Milletvekili Orhan Atalay'ın çeşitli illerin Milletvekili Belirleme komisyonlarında görev aldığını ve bu nedenden dolayı toplantıya katılamadığını belirtmesi şaşkınlığa neden oldu.
Çünkü onca milletvekilline görev verilirken Atalay hiç bir vekil belirleme komisyonunda yer alamamıştı..
Bize göre doğru olmayan bu bilgiyi Başkan ne amaçla Göle Halkının huzurunda söylemiş burası bilinmiyor ama, Başkanın bilgisini verdiği ve bize göre doğru olmayan bu bilgiyi aşağıda okuyacağımız listelerde komisyonlarda görevli insanların arasında Atalay'ın olmadığı ortada iken, Göle ve Göleli'yi doğru bilgilendirme amacı olmayan bu açıklamasını ne amaçla yapmış bilmiyoruz ama, buna bir açıklama yapması gerekmektedir.Çünkü Haberini bizimde yaptığımız Komisyonlarda öyle bir isim yok.Bizim bilmediğimiz başka komisyonlarda var haberimiz yoksa bunu da açıklarlarsa memnun olacağız.
Göle Belediye Başkanı Akın İsmailoğlu bu listede Milletvekili Orhan Atalay'ın ismi ve görev yeri belli olmadığı halde Göle'de yaptığı konuşmada Göle insanına neden doğru bilgi verme gereği duymadan böyle bir açıklama yapma gereği duyuyor bilmiyoruz.Başkan'dan bu konu ile ilgili bir açıklama bekliyoruz.
Milletvekili Orhan Atalay Hangi İllerin Milletvekili Belirleme komisyonunda görev almış bizde öğrenmiş olalım,çünkü yukarıdaki komisyon listelerini ve görev alan isimleri AK Parti Genel Merkezi Ulusal Basına verdi.

Ardahan Haberleri **GÖLE HALKI KAR-GAZI İSTİYOR..

Geçtiğimiz yıllarda Ardahan Belediyesinin Kar-Gaz firması ile anlaşarak Ardahan'a getirilen Doğal Gaz Göle'ye de Getirilmeli.
Göle halkı yetkili kişilerin bu çalışmaların bir an önce başlatmasını istiyoruz.Gelişen ve büyüyen Göle için Ardahana getirilen Kar-Gazı Göle içinde getirilmelidir açıklamalarında bulundular.
Göle'nin başlıca yakacağı kerme (tezek) odun kömür dür. Kömür tezek kokan Göle istemiyoruz. Dağal gaz'ın geçtiği il Ardahan bu gaz'ın Göle'ye getirilmemesi için hiç bir sebep yok.
Azerbeycan'dan getirilerek,Gürcistan ve Ceyhan'a sonra da dünya petrol ve doğal gaz boru hatlarının geçtiği İl Ardahan'dır.
Haberi ekleme saati: 23.09-10 Mart 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

SOKAK SOKAK GEZDİ
PARTİSİNİ ANLATI..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşCumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt, Genel merkezi tarafından çalışmalarda bulunmak üzere gönderildiği Van'da sokak sokak gezerek esnaflarla görüştü. Sık sık Doğu ve Güney Doğu Anadolu illerine gittiği için vatandaşlar tarafından tanınan Öğüt, Vanlılardan 2015 seçimleri için destek istedi. Öğüt, vatandaşların yoğun ilgi ve sevgisi ile karşılaştı.
DESTEK, TEŞVİK, KARDEŞLİK
Parti meclisi Üyesi Hüseyin Yaşar, Van İl Başkanı Cemal Şen, İlçe başkanları, Kadın ve gençlik Kolları Başkan ve yöneticileri ile birlikte Van sokaklarında dolaşan, esnafları işyerlerinde ziyaret eden ve hükümetin tarım ve hayvancılık konusunda bölgelerine yanlış yaptığını ifade eden Öğüt, "Vanlılara sözümüz olsun. Yarım ve hayvancılığa büyük destek vereceğiz. Yoksullara, hükümetin yaptığı gibi değil, gerçek ihtiyacını sosyal devlet projesi kapsamında gerçek ihtiyaçlarını karşılayacağız. Üretimi teşvik edeceğiz. Esnaflara destek vereceğiz. İşsizliğe çözüm bulacağız. İnsanlar ekmek parasının peşinde koşmak için göç etmek zorunda kalmayacak. Aç ve açıkta insan bırakmayacağız. Barışı,kardeşliği ve huzuru sağlayacağız."sözü verdi.
FIRSAT VERİN
Bugüne kadar yüzlerce kez van ve bu bölgelere geldiğini, gerekli oyu alamamalarına rağmen ne bölgeden ne sorunlarına çözüm bulmak için koşturmaktan ne de insanlarından vazgeçmediğini anlatan Ensar Öğüt, her zaman yanınızda olmaya çalıştım. Kemal Kılıçdaroğlu'na fırsat verilmeli."diye konuştu.
Öğüt, bölgeye sık sık gelmeye devam edeceğini de ifade etti.

**Ensar Öğüt: "tarımı ve
hayvancılığı tamamen dışa bağladılar"
VANLILARA KILIÇDAROĞLU'NU BAŞBAKAN YAPALIM ÇAĞRISI YAPTI
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt, PM üyesi Hüseyin Yaşar ile birlikte partisi tarafından çalışmalar yapmak üzere gönderildiği Van'da düzenlediği basın toplantısında hükümete yüklenip, vatandaşlardan kendilerine sahip çıkmalarını istedi.
AMERİKA, BREZİLYA VE ARJANTİN'E BAĞLANDIK
Parti binasında düzenlediği basın açıklamasında gündemle ilgili açıklama yapan CHP Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt, Türkiye'nin tamamen dışa bağımlı hale geldiğini söyledi. Türkiye'nin Brezilya'dan, Arjantin ve Amerika'dan hayvan getirdiğini ifade eden Öğüt, "Türkiye'de hayvan yok mu? Türkiye'deki meralar nerede? Merada beslenen hayvanın etinde omega3 var ve besin değeri yüksek. Amerika'da getirilen hayvanlar maalesef domuz yağı ve domuz satakatı ile yapılan yemle besleniyor. Müslümanlara domuz yağı ile beslenen hayvanları sattılar ve yedirdiler. Bunu CHP yapsaydı kıyameti koparırlardı" dedi.
HERKESE GEÇİNEBİLECEĞİ ÜCRET VE DESTEK
2015 genel seçimlerinde ülkenin CHP'ye ihtiyacı olduğunu ifade eden Öğüt, şöyle konuştu: "Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da insanlarımızın yüzde 54'ü yeşil kart ile geçiniyor. CHP iktidar olduğu zaman sosyal devlet anlayışı ile hareket edecektir. Sosyal devlet anlayışı ile hareket ettiğimiz için aile sigortası getireceğiz. Bütün işsiz, muhtaç ailelere geçinebileceği kadar maaş vereceğiz. Bunu bütün halkımızın bilmesini istiyoruz. Ak Parti 30 TL kadın parası veriyorsa, biz 100 TL vereceğiz. Her alanda AK Parti'nin verdiğinden iki kat daha fazla destek vereceğiz. Biz verilen yardımlara karşı değiliz. Hatta verilen yardımları az buluyoruz. Verilen yardımların iki katını, üç katını hatta dört katını vereceğiz. Ama bunu insan onuruna yakışır tarzda. Sosyal devlet, insanını insanca yaşatmak bir mantıkla yapacağız. İnsanları çaresiz bırakarak, kendimize muhtaç etmeyeceğiz"dedi.
BARIŞI VE KARDEŞLİĞİ BİZ GETİREBİLİRİZ
1983-1984 yılında olayların başladığı dönemde o günkü adıyla SHP'nin bunu gördüğünü ve buna karşı raporlar hazırladığını dile getiren Öğüt, şunları söyledi: "Hazırladığımız rapor AK Parti'nin bugünkü söylemlerinden bile daha cesaretli ve somut bir rapordur. 1989 yılında bizim söylediğimiz ve raporlaştırdığımızı AK Parti bugün bile söyleyemiyor. Bunu daha fazla insanın ölmemesi için hazırladık. Ama bir türlü iktidar olamadık. Eğer o zaman iktidar olsaydık Kürt sorununu daha kolay çözerdik. Çözüm sürecine tam destek veriyoruz. Ama kapalı kapılar ardında görüşülmesine karşıyız. Kürt sorununun ne aşamada olduğunu AK Partililer bile bilmiyor. Bize cezaevlerinde dışkılarımızı yedirdiler. Bu nedenle barışa en çok susayan parti CHP'dir. Barışı ve kardeşliği Ortadoğu'ya getirecek tek başkan Kılıçdaroğlu, tek parti CHP'dir." diye konuştu.
NE DİNİ KULLANMA GAFLETİ NE SAYGISIZLIK
CHP'nin ve Kemal Kılıçdaroğlu'nun her fırsatta ifade ettiği gibi dinle bir sorunu olmadığını, dini ne gösteriş için ne de siyasete alet etmek için kullanmadıklarını ifade ederek, Kemal kılıçdaoğlu'nun bir seyit olmasına rağmen bunu ifade etmekten kaçınmasını örnek verdi. Öğüt,"Kılıçdaroğlu aynı zamanda Fatih Sultan Mehmet'e sadrazamlık yapmış olan ve İstanbul'un ilk kadısı olan Hızır beyin de torunudur. Hızır beyin türbesi İstanbul Unkapanı'ndadır. Böyle bir aileden gelen bir zat, bugün CHP'nin genel başkanı ve başbakan adayıdır. Aynı zamanda Kılıçdaroğlu Ehlibeyt soyundan gelen bir seyyittir. İnançlı ve insanlara eşit bakan hiç bir zaman dini siyasete katmayan inançlı bir genel başkandır" dedi.
MÜSLÜMANLIK ÖNCE DÜRÜSTLÜKTÜR
Öğüt, dürüst, şaibesi olmayan, geçmişte devlet bütçelerinin ve planlarının hazırlanmasında görev almış, yolsuzluk, usülsüzlük ve hukuksuzluklara düşmemiş bir lidere Başbakanlığın teslim edilmesini istedi ve Vanlılara "Kılıçdaroğlu'nu Başbakan yapalım"çağrısında bulundu.
Haberi ekleme saati: 10.05-10 Mart 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

HDP’den Teklif Bekliyorlar!..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**BAŞVURULAR BİTTİ DİYE KAPI KAPANMADI!..

Başta hükumete yakın basın ve medya olmak üzere bir çok yönlendirme gruplarının, ‘%10 Barajı geçer’ diyerek gaz verdiği Halkın Demokrasi Partisinin yanıltıldığını ileri süren bir çok Kürt siyasetçi ve aydını, HDP’nin bir an önce kendisine gelip, durum değerlendirmesini yapması gerektiğine dikkat çekiyor.
%10 Barajını geçme planlarının dışarıdan verilen gazlarla değil, kendi içinde ki dinamiklerle olabileceğini belirten Kürt aydın ve siyasetçileri, HDP’nin ilk yapacağı şu an HDP dışında duran ve başka partilerin omurgası konumunda ki Kürt siyasetçileri ile aydınlarını ikna edip, HDP’ye gelmelerini teklif etmesi gerektiğine dikkat çekiyorlar.
Kürt aydınları e siyasetçileri, ‘Başta Ardahan’da olmak üzere ülke genelinde kimlerle seçim alınacağını iyi bir tahlilde geçirmesi gerektiğine dikkat çekilirken, HDP’nin bu yönde geniş çaplı bir araştırma yaparak, şu an HDP’ye adaylık için başvuru yapmamış olan ama kenar da bekleyen, toplum tarafından onaylanan, tanınan, oy getirecek isimleri partiye davet edip, gerektiğinde merkez tarafından direk aday olarak seçimlere sokmalıdır’ diyerek HDP’yi uyardıkları dikkatlerden kaçmıyor.

**NAİF ALİBEYOĞLU GİBİ İSİMLERE GİDİLMELİDİR..

8 Milletvekili Aday Adayının başvuruda bulunduğu Ardahan HDP başta olmak üzere tüm HDP’nin 2015 Genel Seçimlerinde %10’u geçecek olan Milletvekili Aday Adayları ile seçime gitmesine dikkat çeken Kürt siyasetçi ve aydınları örnek olarak iki dönem Kars Belediye Başkanlığı yapmış Naif Alibeyoğlu gibi isimler üzerinde durulması ve partiye davet edilmeli.’ diyerek HDP’nin şu anki yöntem ve kamuoyunda kopuk yöneticilerle seçime gitmesi halinde büyük bir hayal kırıklığı yaşayabileceğine dikkat çekmekteler.
Haberi ekleme saati: 10.05-10 Mart 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

HAYIRSEVER CAVİT ÇETİN:
DAMAL'A CEM EVİ, CAMİ VE TAZİYE EVİ YAPILACAK..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**HAYIRSEVER CAVİT ÇETİN:
DAMAL'A CEM EVİ, CAMİ VE TAZİYE EVİ YAPILACAK..

Haziran ayında yapılacak olan genel seçimlerde Ardahan'dan yeniden milletvekili aday adayı olan Göleli işadamı Cavit Çetin yaptığı açıklamada, ' Aday , seçilsem de yada aday edilmeyip, seçilmezsem de Damal'a kendi imakanları ile bir Cem Evi, bir Cami bir de Taziye Evi yapılacak.' dedi.

**Herkes birlikte çalışmak istiyor..

7 Haziran'da yapılacak olan genel seçimler de AK Parti Ardahan Milletvekili Aday Adayı olan Ardahan Göleli İş adamı geçtiğimiz günler de yapılan ön temayül çalışmaları için gittiği Damal'da ziyaret ettiği AK Parti Damal İlçe Başkanı Nevriye Derdiyok ile ve Damallılarla yaptığı sohbette vatandaşların Damal kent merkezinde uzak olan caminin aynısını merkezde de istendiğini, bunun üzerine Damallılara bir cem evi, bir cami birde taziye evi yapılması yönünde elinden geleceğini yapacağını söyledi.
Damal gibi Hanak'ın da ihmal edildiğini gözleri ile gördüğünü belirten AK Parti Ardahan Milletvekili Aday Adayı Cavit Çetin Posof gibi Hanak'a da bir Yüksek Okulunun açılması gerektiğine inandığını belirterek, bir Göleli olarak Çıldır'ın da içinde bulunduğu kuzey kazalarının ihmal edildiğini görmenin ezikliğini de yaşadığını da belirterek, Çıldır'a bir tren istasyonu yapılması gerekir. İşte bunun için gerek siyasette, gerek ise iş adamı olarak Ardahan'ın sorunları ile her zaman ilgilenmeye çalıştığını da sözlerine ekledi.
Öte yandan Ankara'da bulunan Cavit Çetin'in diğer aday adaylar tarafından sık sık aranıp, birlikte çalışma isteklerini dile getirmeleri dikkatlerden kaçmadı.

YORUMLAR
Yazar Fakir


Ardahan'da Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin


Facebook'ta Paylaş

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam EdinYAZARLARIMIZN YORUMLARI İÇİN DEVAMI TIKLA..
Sayfa 10 - 213 < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 > >>
Köşe Yazarları
Copyright © 2003 - 2008 Ardahan kuzeyanadolugazetesi.com
Tel: 0478 - 211 43 31 - 211 45 00
Adres: İnönü Cad. No:50 Ardahan