Ana Sayfa · Forum · Linkler · Resim Galerisi
Ana Menu
Ana Sayfa
Makaleler
Forum
İrtibat
Linkler
Arama
Ziyaretçi Defteri

ÜYELİK HİZMETLERİ

ÜYE KAYIT
ŞİFREMİ UNUTTUM

Sitenize Ekleyin
Resim Galerisi
Telefonlar
Konuk Yazarlar

ARŞİVLERİMİZ
2003 YILI
2004 YILI
2005-2006 YILI
Ulusal Haberler
Misafir
Kullanıcı Adı

Şifre

Beni HatırlaKayıp Şifre ?
Site Durumu
Kayıtlı Üyeler : 12997
Misafirler : 12
En Yeni Üyemiz : sanane757000

Kayıtlı Üye :
Fakir 4 Gün Gelmedi
Orhan-Bahcivan 81 Gün Gelmedi
CEVAT COSKUN 85 Gün Gelmedi
atlantis 106 Gün Gelmedi
baris dursun 107 Gün Gelmedi
yilmaz akinci 116 Gün Gelmedi
adacala 116 Gün Gelmedi
admin 118 Gün Gelmedi
yilmaz_akinci 119 Gün Gelmedi
dogankaya 119 Gün Gelmedi
Forum Başlıklari
En Yeni Başlık
Ardahan Köyleri ve İ...
hoçvanın genel iradesi
Sitemizi Dostlarınız...
Bize ulaşın..
Haber Arşivimiz
Ardahan Görüntüleri
Ardahan Fotoğrafları
Kürdistan Komşunuz O...
KORKAKLARA MEYDAN OK...
Teşvik Ardahan’a Uğr...
Ardahan da Devlet mi...
İMRALI’DAKİ GÖ...
Ardahan ARDAHAN
APE FEZO’NUN A...
O benim Babam..
En Yoğun Başlıklar
YALÇIN TAŞTAN HAK... [51]
TRT bölücülük mü ... [35]
KAFATASÇILAR-ARD... [34]
COCUK ÖLDÜRMEYİ K... [30]
YAZARLARIMIZIN YO... [28]
YAZICIOĞLU'NU KAY... [24]
DTP'li vekillerde... [21]
Ardahan TV [19]
kürde fırsat verm... [18]
ANADİLİMİZ KÜRTÇE... [18]
23 NISAN IRKCI C... [17]
UGAR TÜRKLRI [16]
Bim Marketlerine ... [16]
KÜRT SORUNU DEĞİL... [15]
ARDAHAN LI OLMAKT... [15]
HİT
reklam
Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş Pinterest'te Fakir adlı kullanıcının profilini ziyaret edin.

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

<
Ardahan ve ülke seçime gidiyor..
Yazar Fakir


Ardahan'da Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin


Facebook'ta Paylaş

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yazarlarımızı okuyor musunuz?

KADINCA/Selmi Yılmaz
İllaki küfür mü etmek gerek?

Ardahan Haberi Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşBize göre bir hava alanı kadar, bir sanayi kadar, bir fabrika kadar, bir snır kapısı kadar, bir hayvancılık entegre tesisi kadar önemli olan Serhat Ardahan Spor’un 3. Lig mücadelesi parasız, pulsuz devam ederken, son Kars maçında aldığı önemli yenilgi bu maçta ve sonrasında yaşanan küfürlerin gölgesinde kaldı.
Çünkü küfürler giden üç altın puandan daha önemliydi..
Aylardır bir arya gelin, bu takımı destekleyin, Ardahan’ı 3. lige taşıyın diye feryatlarımızı duymayanlar bir kaç kendini bilmezin ağır küfürlerini hemen duymuş, ‘Bize küfür edenin ..’ Ardahan Haberi demek için top yükün bir araya gelmiş ve paraya ihtiyaç duyan Serhat Ardahan Spor ile memleketin büyük bir sorununu ortada kaldırmıştırlar..
Evet, eski vilayetimiz olan Kars’ın bize nasıl baktığını artık her Ardahanlının da öğrendiğini bir kez daha gördüğümüz, Kars Spor-Ardahan Serhat Spor Maçı sonucu çok önemli bir birlikteliğe neden olmuş, MHP ve HDP’yi bile bir araya getirmiş, Ardahan’ı kurtaracak olan 3. Lig mücadelesi için değil, küfürlere cevap vermek için tüm Ardahanlıları bir araya getirmiştir..
Demek ki başta hayvancılık, bozuk yollar, ithalat, ihracatın yapılmadığı gümrük kapıları, etrafına bir çivi çakılamadığı Çıldır, Aktaş gölleri, kesilen ormanlar, HES’lerle kelepçelenen Kura Nehriinin Artvin'e akıtılması, işsizlik, göç, sağlık, eğitim ve diğer sorunların çözümü için normal çağrılar da bulunmamak gerek..
Çünkü yıllardır bu yönde verilen mücadele ve çabaların sonuç vermediğini ve bir kaç kişiyi bir araya getiremediğini Karslıların Ardahanlılara yaptığı ağır küfürler ardından gördüğümüz manzara ortaya koymuştur..
Neyse yine de Allah razı olsun Karslılardan ki yıllardır bir araya gelmeyenleri bir araya getirmiş, sporun gücünü ve ne kadar önemli olduğunu herkese anlatmış, ortaya koymuştur..

**Barışın Mimarı BDP’dir..

Bu ülke de süren iç çatışmanın bugün kü HDP’nin BDP olarak Türkiye Büyük Millet meclisine giren milletvekilleridir..
Çünkü hiç bir siyasi parti altına giremediği bu ağır yükü HDP’li Milletvekilleri üstlenmiş ve diğer iktidarlara karşın savaşı değil barışı seçen AK Parti’ye omuz vermiş, hatta ondan daha çok yükü üzerine alıp, bir taraftan Kandil’e bir taraf İmralı’ya, diğer taraftan Meclise koşmuş, tüm Ardahan Haberi eleştiriler rağmen ‘Bu ülkeye barış gelmelidir’ demiştir..
Ve bundan da başarılı olmuş, 30 yıl boyunca patlayan silahları susturmuş, iki yıla yakındır bir kardeşin diğer kardeşi öldürmesine engel olmuş, yeri geldiğinde zaman zaman patlayan silahlara kalkan olmuştur..
Barışın kardeşlik olduğunu, Kürtlere çok Türklere anlatan bugünkü HDP, dünkü BDP Nobel’e aday gösterilecek bir partidir..
Ve bunun önerisini de yapacak olanlarda bu ülke de yıllarca iktidar da olan, muhalefette bulunan diğer partilerdir..
Evet, Öcalan’ın son açıklamasıyla iyiden iyiye yeşeren iç barışını asıl mimarı dünkü BDP, bugün kü HDP’dir..
Ve ödülü de 7 Haziran’da yapılacak olan Genel Seçimlerde ki %10 seçim barajını yıkacak oylardır..
Bunun içinde başta Türkler olmak üzere tüm seçmenler HDP’ye oy vermeli ve faşist cunta 12 Eylül kanunu olan %10 seçim barajını aşmaya çalışan HDP’yi göz ardı etmemeli ve HDP’nin daha güçlü olarak meclise gitmesini ve barışı devamını sağlamalıdır..

**Baydar ve Gökdemir mi?

Ensar Öğüt ve Saffet Kaya’nın 4. kez milletvekili olmak için yeniden bağlı bulundukları partilerine aday adaylık başvurusu yaptıkları şu günler de yapılan ön temayül seçiminde kimin birinci, kiminin sonuncu olduğunu öğrenemedik..
Çünkü sözde ön seçim yapan ama sandığı Ardahan’da değil, Ankara’da açan AK Parti Genel Merkezinin bu yönde karar aldığını öğreniyoruz.
Ardahan ve Ankara’yı yakın takibe alıp, okurlarımıza en yeni en hızlı haberi vermeye çabaladığımız şu günlerde hangi adayın kaçıncı sırada, hangi partide alacağını da tahmin etmeye çalışırken, kulağımıza yen bir haber geliyor..
Ki bu haber özellikle AK Partili Aday Adayları ilgilendirdiği görünce de bizde onlar kadar heyecanlandık ve duyduğumuz haberi teyit etmek ve gerçek payının ne olduğunu az, çok öğrenmeye çalıştık..
Ardahan Haberi Ve bu haberin Ankara’dan Ardahan’a gelen bir emir gibi bir haber olduğunu da anlamıyor değiliz..
Ve bu emrin AK Parti’de 5 yıl İl Genel Meclis Üyeliği, 5 yıl İl Başkanlığı bir o kadar da Daimi Meclis Üyeliği yapan Yunus Baydar ile bir çok adaya karşın köyüne yaptığı yatırımla, Ardahan’da kurduğu eviyle ve en önemlisi geçen seçimde 2. sırada aday olup, kayıp etmesine karşın Ardahan’ı terk etmeyen Hoçvanlı İşadamı Orhan Gökdemir’e gelmesi de dikkat çekici olmalı..
Belki de diğer aday adaylara da öyle bir emir geldi, ama biz bu yönde ne bir haber, ne bir emir, nede bir isim duymadığımız için isimleri geçen iki kişinin yani AK Partinin 2015 Genel Seçimlerinin Aday Adayları arasında bulunan Veteriner Hekim Yunus Baydar ile Ardahanlı İşadamı Orhan Gökdemir olduğunu görüyor, duyuyor ve teyit ediyoruz..
Çünkü ön temayülde sonra bu iki adayın kulaklarına, Ardahan’da kalın, Ardahanlılarla olun, kamuoyu oluşturmaya devam edin’ denildiğini ve bu iki isimin diğer aday adaylardan bir adım ileri de olduğudur..


Yazarlarımızı okuyor musunuz?

YAZIYORSAM SEBEBİ VAR
Kırbayır İçin mi, Para İçin mi?

Fakir Yılmaz Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşArdahan’ın Göle İlçesinde 12 Eylül Cuntasınca evinde alınıp, ortada yok edilen Cemil Kırbayır’ın bulunması için verilen mücadele de bizim de olduğunu bilenler telefonla bii arayarak, bir türlü açılmayan Kırbayır davasını yakından takibe almamızı istemekteler..
göle haber Buna neden ise davanın Kırbayır’ı bulmak değil, bu yönde açılan tazminat olduğu ve bu tazminatı da birileri paydaş etmek için çabaladığı iddiasıdır..
Çünkü Avrupa İnsan Hakları Mahkemesince Türkiye'nin ailesine ödemesi için verdiği 2 Milyonluk tazminatın, Bir Milyonunun hesaplara aktarıldığı, ancak bir türlü alınamadığını da duyuyoruz..
Bu paranın alınması içinde davanın açılmaması gerekli e davayı engellemek için devletin değil, birilerinin işi karıştırdığını ileri süren telefonda ki dostlarımız, Kırbayır’ın ölmediğini ve şu an Kuzey Irak’ta olduğunu da iddia ediyordular..
Şimdi soralım; bu dava Kırbayır mı, para için mi?

**AK Parti Hata Yapar mı?

Her geçen gün biraz daha yaklaşan genel seçimler öncesi aday adaylarını belirlemek için ön temayül, anket, kamuoyu araştırmaları yapan iktidar partisi Adalet ve Kalkınma Partisi iki göle haber milletvekili olan Ardahan’da en azın da bir milletvekili almak için sık eleyip, ince dokuduğunu sanıyoruz..
Sanıyoruz, çünkü ön temayülü Ardahan’da sonucunu Ankara’da açacağı oyları bu oyları verenler gibi bizlerde göremeyeceğimiz için yapılan bu ön temayül gibi yaptırdığı anket ve kamuoyu araştırmalarını da gölgelemekte..
Çünkü gerçek anlamda bir ön temayül yapılsa ve bu temayülle mevcut milletvekil de katılsaydı AK Partinin bu isimle Ardahan’da HDP’nin önüne koyduğu %10 engeline takılacağını görür ve gereğini yapardı..
Kısacası; Mevcut vekille seçime gitmesi halinde büyük hata yapacağı da ileri sürülen AK Parti sizce hata yapar mı?

**Kültür Evi Kongreye Gitmelidir..

Başta Ardahan'ın yeniden vatan topraklarına katılışının yıl dönümü etkinlikleri olmak üzere kaz geceleriyle gündeme gelip, seçimler de hiç bir etkileri olmayan derneklerin düzenledikleri geceler de sattıkları biletlerin hesabını vermesi gerektiğinin tartışıldığı bir süreçte adeta göle haber Hoç/Fed gibi kendisini saklayıp, ama her tartışmada tere yağında kıl çeker gibi su üstüne çıkan Ardahan Kültür Evi yine evi açamadı..
Başkanı elem, kulem sistemi ile değişen, ama ipinin başkalarında olan İstanbul Esenyurt’ta ki Ardahan Kültür Evi’nin yasal olmayan şekilde değiştirdiği yönetiminin de iflas ettiğinin açık örneği olan 23 Şubat’ta açılacak denilip, yine açılamayan Kültür Evi’nin açılışının ertelemektense kongre gitmesi gerekir..
Çünkü başta Esenyurt’ta olmak üzere İstanbul genelinde ki tüm Ardahan derneklerine kötü örnek olmaya başlayan kimin yönetiminde belli olmayan bu dernek derneklikten çıkmış, yaklaşan genel seçimler öncesi yine seçim malzemesi olmuştur..
0.535.418 32 58-fakiryilmaz323@hotmail.com


Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

DAMALI NE ZAMAN KURTARMIŞTIK?

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş1992 Yılında 64 yıl sonra Kars'tan ayrılıp, yeniden vilayet olan Ardahan'ın vilayet, Damal'ın ise Nahiye iken İlçe olması ile bir geçmişi olan Damal ilçesinin Düşman İşgalinden Kurtuluşunun hem de 94. Yıl Dönümü düzenlenen etkinliklerle kutlandı.
Ardahan, Çıldır, Hanak ve Posof'tan sonra kurtarılan bu ileçe de düzenlenen etkinlikleri Damal Damal belediyesi organize etti.
Haberi ekleme saati: 22.078-03 Mart 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ARDAHANLILAR KAI'LERDEN AYRILALIM
DESİN DURSUN,
KAI VAKFI VE DERNEKLERİ ARDAHANLILARI
ÇOKTAN SİLMİŞ BİLE!..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**ARDAHAN, KARS'IN GÖLGESİNDE Kİ ETKİNLİĞE KATILMAMALI..

Kars Spor ile Serhat Ardahan Spor arasında yaşanan ve iki vilayeti karşı karşıya getiren 'Küfür' skandalı ardında bu keze de merkezi İstanbul'da bulunan Kars-Ardahan-Vakfı ve Kars-Ardahan-Iğdır Derneği tarafından yaşandı.
23 Nisan 2015 tarihinde başlayıp, 5 gün sürecek olan Kars Ardahan ve Iğdır tanıtım günleri öncesi KAI Beylikdüzü Derneği tarafından verilen ve İstanbul KAI Vakfı üyelerinin de katıldığı yemeğe hiç bir Ardahanlı çağrılmadı.

**KAI Ardahanlıların Sırtında İnmeli..

Son olarak İstanbul'da düzenlenen ve Ardahan Valiliği yada Belediyesinden kimsenin davet edilmediği İstanbul'da ki KAI Beylikdüzü Derneği ve KAI Vakfı, Kars Ardahan ve Iğdır tanıtım günleri öncesi yemeğine başta Ardahan Federasyonu olmak üzere Damal Federasyonu, Hoçvan Federasyonu,Ardahan ve İlçe yada Köy Derneklerinin de davet edilmediği dikkatlerden kaçmadı.
Geçtiğimiz gün yaşanan ve başta Ardahan Ziraat Odası Başkanı Latifşah Sural olmak üzere bir çok Ardahanlının, stk yöneticilerinin, siyasi parti temsilcilerinin, "Karslılar bizi yıllarca sömürdü. Hep onların gölgesinde olduk. Çıldır’ın 9 köyünü şovenlik yaparak bizden koparıp aldılar. Çıldır gölünün yarısı onlarda. Kars-Tiflis Boru Hattı’nı bizden almış götürmüşler, Biz yine de ’kardeş ilimiz’ diyoruz. Ancak Karslı bunun bilincinde değil. Bizler Kars, Ardahan, Iğdır derneklerinden Ardahan isminin silinmesini istiyoruz. Bu oluşum altında büyük rantlar elde ediyorlar.' şeklinde ki tepki doğrulayan İstanbul Beylikdüzü'n de ki yemekte verilen yemekte sadece Karslılar olması Karslıların Ardahanlıları çoktan sildiğini ortaya koydu.
Haberi ekleme saati: 22.078-03 Mart 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

KARS SPOR BAŞKANI
MUHARREM YILDIZ: ARDAHAN'A GELİP,
BASIN TOPLANTISI YAPACAĞIM!..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**KARS SPOR SAVUNMADA!..

Geçtiğimiz gün yaşanan ve Kars Spor'un 1-0 galibiyeti il sona eren Kars Spor- Serhat Ardahan Spor maçı ardından yaşanan tatsız olayların en çok kendisini üzdüğünü belirten Kars Spor Başkanı Muharrem Yıldız gazetemize yaptığı açıklamada 'İstenmeyen ama yaşanan tatsızlıkları mana edip, Kars Spor'un başarısını ve bundan en önemlisi Kars-Ardahan kardeşliğini kimse gölgelemeye kalkmasın' dedi.

**Ardahan'da Basın Toplantısı Yapacağım..

Gazeteci Fakir Yılmaz'ı arayarak, maçın oynandığı sahada ki gelişmeler ve maç ardından yaşananlar konusunda bilgi veren ve 'Kars, Ardahan Kardeştir, Araya Giren Kalleştir' diyen Kars Spor Kulüp Başkanı Muharrem Yıldız gerekirse Ardahan'a gelip, orada basın açıklaması yaparak, yaşananları anlatırım. Burada ki gerginlik Kas Spor'un yarattığı gerginlik değil, iki valinin maç öncesi kavga çıkacakmış gibi günler öncesi olağan üstü önlemler alıp, kamuoyunu germeleri, bu yetmez gibi Kars'a gelirken nezaket gereği de olsa kendisini arayıp, sormayan Serhat Ardahan Spor yöneticilerini Kars'a getirdiği seyirciler ile Kars merkezde tur atmaları ve Kars Spor taraftarlarına sataşıp, tahrik etmesi gibi sebepler neden olmuştur. Biz burada sadece maç boyunca sahamıza gelemeyen ve maçta üstünlük sağlayamayan Serhat Ardahan Spor'u değil, bu kadar maç yapılmasına rağmen bir güne bir gün sahaya gelmeyen, Kars Spor'a destek vermeyen Kars Valisini, Kars'ı geren önlemler aldıran Ardahan Valisini yendik. Yaşanan rahatsızlığın altında yatan gerçek budur.' dedi.

Ardahan Haberleri **KAISİAD BAŞKANI SAĞDUYUYA DAVET ETTİ..

Öte yandan konu hakkında bir açıklamada İstanbul Kars-Ardahan-Iğdır Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanından geldi.
Yaşananları üzülerek izlediklerini belirten KAISİAD Başkanı Orhan Gökçe yaptığı açıklamada; 'zaman zaman istenmeyen olaylara herkesin sağduyu ile yaklaşması gerektiğini düşünüyorum. Biz bura da Ardahanlı, Karslı, Iğdırlı olarak bir çok konuda yan yana gelir, el ele veririz. Burada ki amaçta coğrafi olarak bir birinden ayrılan ama kalben hep yan yana olan Kars, Ardahan ve Iğdırlının hemşehri kültürüdür. Bugün bir maç ardından yaşananlar hepimiz üzse de yangına benzinle gitmemek en güzelidir. KAI Birlikteliğine zarar getirecek adımlar Ardahan'a olduğu gibi Kars ve Iğdır'a zarar verir, kardeşlik hukukunu bozar. Bu nedenle geride kalan bu üzücü olayları unutup, BAL Liginde başarıyla mücadele eden Serhat Ardahan Spor'un bundan sonra ki maçlarına kilitlenmeliyiz.' dedi.

Ardahan Haberleri **ATSO Moral yemeği verecek..

Öte yandan son aldığı yenilgi ve Kars'ta karşılaştığı olaylar dolaysıyla morali bozulan Serhat Ardahan Spor'a bir moral yemeği vereceği öğrenilen Ardahan Ticaret ve Sanayi Odası hafta sonu yapılacak olan ve derbey maç olacak olan maça kilitlenmek gerektiğine dikkat çekecek.

**Renkleri İnternet Üzerinde Satışa Sunuldu..

Bölgesel Amatör Liginde Ardahan'ı başarıyla temsil eden Serhat Ardahan Spor'un renkleri de internet üzerinde satışa sunuldu.
Yıldız Bujiteri tarafından yaptırılan ve HEPSIARDAHANDA.COM adlı sitede satışa sunulan Forma+atkı+araba için atkı dahil 50 TL'ye internet üzerinde satışa sunuldu.
Haberi ekleme saati: 12.58-03 Mart 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

HDP'NİN HAFIZ ADAY ADAYI
ÖRGÜTLERDEN ÖNCE KOLLARI SIVADI!...

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş7 Haziran'da yapılacak olan Genel Seçimler öncesi yoğun bir tempo ile çalışan HDP Ardahan Milletvekili Aday Adayı Ertan Hamitoğlu şimdiden kolları sıvadı.
HDP Ardahan'dan Milletvekili aday adayı olduktan hemen sonra Ardahan merkez ve köyleri dolaşıp partisinin ve kendisini tanıtan HDP Ardahan Milletvekili Aday Adayı İşadamı, Hafız Ertan Hamitoğlu gittiği her yerde ilgiyle karşılanıyor.
HDP'nin Ardahan ve ülke genelinde alacağı oylar ile iktidara ortak bir güce sahip olacağına olan inancıyla herkesi HDP'ye or vermeye çağıran HDP Ardahan Milletvekili Aday Adayı Ertan Hamitoğlu, kendisi gibi HDP'den Milletvekili aday adayı olan diğer arkadaşlarına da başarılar diledi.

**Ertan Hamitoğlu'nunda aralarında bulunduğu 7 kişinin milletvekili aday adaylığı için başvuruda bulunduğu HDP Ardahan İl ve İlçe Örgütleri de ard arda yaptığı toplantılarla seçim stratejisini belirlemeye çalışıyor.
Osman Genç, Ertan Hamitoğlu, Av. Yaşar Kaya, Mahir Sural, Abbas Yoldaş'ın gibi dikkat çeken isimlerin yanı sıra perşembe gününe kadar bir kaç kişinin daha HDP'de aday adaylığı için başvuracağı öğrenilirken, bu kişilerin arasında Göleli tanınmış simalarından olan Sadrettin (Sedo) Atalay'ında olması bekleniyor.

Ardahan Haberleri **Şimdi de kargocu adaylar ortaya çıktı..

Öte yandan seçimden seçime ortaya çıkan ve Ardahan kamuoyunda 'Çantacı ve Bohçacı Aaylar' denilenlere bir de kargo aracılığıyla başvuru yapanların eklendiği görüldü.
Başta HDP'de olmak üzere diğer partilerde seçimden seçime ortaya çıkıp, 'Bende adayım, memleketi kurtaracam' deyip, ellerine aldıkları çanlarla Ardahan'a gelen çantacı ve bohçacı adaylara eklenen kargocu aday adayların seçimden hemen sonra kuracakları çilingir sofralarında 'Arkadaş ben partiden aday adayı olmuş biriyim' demek için kargo aracılığıyla partilere başvuru yaptıkları dikkatlerden kaçmıyor.
Haberi ekleme saati: 12.55-03 Mart 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

TARIM BAKANINDAN
MORKOÇ HAYVANCILIK'A
1.355.687 TL. ÇEK..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşArdahanlı İşadamı Lütfü Morkoç ve kızı Özlem Morkoç Tekin'in IPARD kapsamında yaptırdığı tesis Tarım Bakanı Mehdi Eker' tarafından 1 Milyon 355 Bin 687 Kuruş ile ödüllendirildi.
Ankara'da yaptırdıkları 250 Baş Besi Tesisini TKDK tarafından desteklenen ve IPARD kapsamında finanse ettiren MORKOÇ HAYVANCILIK Ankara'nın Gölbaşı ilçesi Gökçehöyük köyünde yaptırdığı besi çiftliğinin desteğini bizzat Tarım bakanı Mehdi Eker'in elinde aldı.
"TKDK Ankara İli IPARD Yatırımları Toplu Açılışı", Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır ve AB Türkiye Delegasyonu Maslahatgüzarı Bela Szombatı'nın katıldığı törenle gerçekleştirildi.
TKDK tarafından desteklenen 281 tesisin açılışının yapıldığı törende Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Eker 2015 yılında IPARD kapsamında yatırım yapmak isteyenlere bu sene 1,2 milyar lira hibe ödeme yapılmasının planlandığını söyledi.
1 Milyon 355 Bin 687 Kuruş tutarında ki çekini alan Morkoç Hayvancılık Firması yetkililerinden Özlem Morkoç Tekin yaptığı açıklamada, başta Ardahan'da olmak üzere Türkiye'nin bir çok ilinde ve dünyanın çeşitli ülkelerinde getirdikleri hayvanları besiye aldıkları bu modern tesisi bir yıl içinde yapıp bitirdiklerini ve bir yıla yakındır da hizmet verdiklerini belirtti.

Ardahan Haberleri **Ardahan'a da Yatırım Yapacaklar..

Ankara'da bulunan önemli firmalar arasında marka olmaya başlayan Göleli İşadamı yönetiminde ki Morkoç Hayvancılık Ardahan'da , Ardahan Belediyesi tarafından iş hanı yapılması için ihaleye sunulan alanda da modern bir Alış Veriş Merkezi yapacak
Ardahan sebze ve meyve halinin bulunduğu alana yapılacak olan İş Hanını Demirkol İnşaat ile birlikte yapacak olan Morkoç Hayvancılık bu yatırımla da Ardahan'a dev bir AVM kazandıracak.
Haberi ekleme saati: 12.31-03 Mart 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

BEDAVA KAMULAŞTIRMAYA
TEPKİ KOYDULAR..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**POSOFLU GECİKMELİDE OLSA UYANDI!..

Derelerini kurutan HES’ler ardından, bir türlü doğru dürüst çalıştırılamayan Türkgözü (Badele) Gümrük Kapısı ardından bölgede geçen BTC VE Botaş petrol ve doğal gaz boru hatlarının kendilerine hiç bir faydasının olmadığını belirten Posoflular bu yetmez gibi arazilerinin bedavadan istimlak edilmesine karşı eylem yaptılar.
Ardahan’ın Posof ilçesine bağlı Gürcistan sınırındaki Türkgözü köylüleri, köylerinde yapılacak kamulaştırma çalışmasına tepki gösterdi.
Türkközü köyünden geçecek olan TANAP hattı köylüleri ayaklandırdı. Verimli tarım arazilerinin ellerinden alındığını öne süren köylüler, köylerinden geçen Türkgözü sınır kapısına giden uluslararası yolu trafiğe kapatarak seslerini duyurmak için eylem yaptı. Traktör ve özel araçlarla kapatılan miting yapan köylüler, arazilerinin korunmasını istedi. Köylüler, boru hattının köy bahçelerinden değil de daha uzaktan geçmesini istediklerini belirterek, istimlak edilen arazilere değerinden çok düşük bedel ödendiğini ileri sürdü.
Türkgözü Köyü Derneği Başkanı Adnan Gülaçar, yetkililerin vatandaşın sesini dinlenmesini istedi. Gülaçar, “Biz boru hattının geçmesine karşı değiliz, bu ülkemiz için güzel bir ticaret ancak kamulaştırma yapılırken vatandaşa verilecek para çok cüzi miktarda. Öyle ki hemen sınırın ötesinde Gürcistan’a metrekaresi 30 TL verilirken bizim köye de metrekaresine dört buçuk lira belirlenmesi bizleri yok saymalarıdır. Damal ilçesi ve Hanak ilçelerine de verilen miktar bizlerden oldukça fazla. Oysaki burada 45 çeşit elma türü ve diğer meyve bahçelerimiz var, tarlalarımız oldukça verimli. Bir metrekareye iki lahana bile ekildiğinde her biri 15 kilodan 30 kilo eder. Verecekleri para lahana parasına bile ulaşmıyor” dedi.
Yapılan konuşmalardan sonra çekilen halayla gösteri sona erdi.

**Posof’un nüfusu 8.016 oldu..

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre, Posof’un nüfusu 8.016 oldu
Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından açıklanan Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi sonuçlarına göre Posof’un nüfusu 31.12.2012 itibariyle 8.016 oldu.
İlçe Merkezini nüfusu bir önceki yıl 1.987 iken 59 kişilik bir artışla 2.046 oldu. İlçe Merkezindeki 2.046 kişiden 1.169’u erkek ve 877’si kadındır. Köylerin bir önceki yıl toplam nüfusu 6.272 iken 302 kişilik bir azalışla 5.970 oldu. Köylerde ikamet eden kişilerden 2.876’sı erkek iken 3.094’ü kadındır.
En büyük üç köyü sırasıyla Süngülü(670), Aşıkzülali (337) ve Kolköy(322).
Haberi ekleme saati: 24.00-02 Mart 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

www.hocvanhaber.com
YENİDEN YAYINDA..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşYayın grubumuz bünyesinde bulunan www.haocvanhaber.com adlı intenet sitemiz yeniden yayına geçti.
Yaşanan teknik bir sorun dolaysıyla uzun süredir kapalı bulunan www.hocvanhaber.com adlı internet sitemiz dünden itibaren yeniden yayın hayatına geçerken, sitenin YENİDEN MERHABA yazısında hedefleri anlatıldı.

**Yeniden Merhaba
Uzun bir ayrı kalış ardından birlikte olduğumuz sitemiz de Hoçvvan'ın olduğu gibi Ardahan'ın da haberlerini okuyabilirsiniz..
Ardahan'ın en güçlü haber kadrosunun alıp, hazırladığı bu site de Hoçvanı, Hoçvanlıları okuyacaksınız..
Başta Hoçvan'da yaşanan gelişmeleri olmak üzere bölgemizi yakından ilgilendiren tüm gelişmeleri sitemizde görebilirsiniz..
İstanbul ve diğer illerde hatta tüm dünyada bulunan Hoçvanlıların buluşma noktası olacak bu siteye sizlerinde katkı sunacağını umut eder yeniden merhaba deriz..
www.hocvanhaber.com
Haberi ekleme saati: 23.59-02 Mart 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

YENİ BİR FEDERASYON DAHA KURULDU..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşAynı zaman da İstanbul Ardahan Federasyonu Üyesi olan Ardahan İli Damal Derneği'nin başını çektiği Damal İlçesi Köy Dernekleri federasyon çatısı altında bir araya geldiler.
'ARDAHAN İLİ DAMAL İLÇESİ CEVRE KÖYLERİ DERNEKLER FEDERASYONU' adlı federasyonla Ardahan adına kurulan federasyon sayısı da 4 oldu.
İstanbul Ardahan Federasyonu, Bursa Ardahan Federasyonu, Hoçvan Federasyonu ardından kurulan, Ardahan İli Damal İlçesi Çevra Köyleri Dernekler Federasyonu Damal'ın şu köy derneklerinin bir çatı altında toplanmasıyla oluştu.
ARDAHAN İLİ DAMAL İLÇESİ CEVRE KÖYLERİ DERNEKLER FEDERASYONU GEÇİCİ YÖNETİM KURULU
CEM AYNALİ/BAŞKAN, ERSOY LALE/BAŞ.YAR-BURMADERE KÖYÜ YÖN.KUR.
GÜNAY DOĞANER/BAŞ.YARY-GÜNDEŞ KÖYÜ YÖN.KUR.
HÜSEYİN ALBAN/SAYMAN-OTAĞLI KÖYÜ DERNEK YÖN.KUR.
MEHMET PURHAN/.ÜYE-SEYTÖREN KÖYÜ DER. YÖN.KUR.
HALİM KESKİN/ÜYE-ESKİKILIC KÖYÜ DERNEK YÖN.KUR.
MUSTAFA SİLVİN/ÜYE-OBRUCAK ÜÇ DERE KÖY. DER. YÖN
FERDİ GÜNAY/ÜYE-TEPEKÖY DERNEK YÖN.KUR.
ÜNSAL ERBUDAK/ÜYE-DAMAL İLÇE DERNEK YÖN.KUR.
Haberi ekleme saati: 23.49-02 Mart 2015

**HOÇ/FED SEÇİMLERDE KAYIP!..

Yaklaşan Genel Seçimler öncesi ortalıkta görülmeyen Hoçvan Federasyonunun nerede olduğu bilinmiyor.
Bölge derneklerinin hemen hemen hepsinin bölgesinde bir milletvekili aday adayı çıkardığı gözlenen şu günler de nerede, ne iş yaptığı bilinmeyen Hoç/Fed'in 'Biz bölgenin en ağır federasyonuyuz' tezide bu seçimle birlikte çürümüşe benziyor.
Gerek merkezi bulunan İstanbul Esenurt'ta, gerek ise Ardahan'da adı, sanı dile alınmayan ve adeta bir mahalle takımı gibi ligde düşmemek çabası içinde ki Hoç/Fed'in bu yönetimle nereye kadar gidecei ise bilinmemektedir.
Haberi ekleme saati: 23.53-02 Mart 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

AZ KALDI MEMLEKETİ KURTARMAYA!..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşArdahan Çıldır ve Hanak'tan sonra Posof ilçesinin de yeniden vatan topraklarına katılışının 94. yıl dönümü çeşitli tören ve etkinliklerle kutlandı.
İlk tören Hükümet Konağı önünde Atatürk anıtına çelenk konarak başladı. Saygı duruşu ve okunan İstiklal Marşından sonra mehter takımıyla ve atlı süvarilerle beraber kutlama alanına gidildi. Tören alanında ki kutlamalar Saygı duruşu ve İstiklal Marşıyla başladı. Kaymakam, Belediye Başkanı ve Garnizon komutanının birlikte kurtuluş törenine katılanların kurtuluş bayramını kutladıktan sonra günün anlam ve önemini belirten konuşması Belediye Başkanı Cahit Ulgar tarafından yapıldı.
Öğrencilerin ve askerlerle vatandaşların okuduğu şiirlerden sonra Erzurum’dan getirilen Mehter takımı Posof’ta bir ilke daha imza atarak Kurtuluş Bayramına ayrı bir güzellik kattı. Mehter takımının verdiği coşku ise kutlamalara ayrı bir güzellik ve canlılık kattı.
Öğrencilerin halk oyunları gösterilerinden sonra program yine mehter takımı eşliğinde geçit resmi ile sona erdi. Gece de merkez camiinde kurtuluşta şehit olanlar için kuran okundu ve dua edildi.
Haberi ekleme saati: 23.49-02 Mart 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

TESTLERDE SYDV'DEN!..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**Türkiye'nin en yoksul ve en çok yeşil kartı olan illetrinin başında gelen Ardahan'da fakir ve yoksullara başta yeşil kart, gıda, kömür yardımı olmak üzere çeşitli yardımlarda bulunan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, YGS,LYS ve TEOG sınavlarına hazırlanan Ardahanlı öğrencilere dağıtılmak üzere test yardımında bulundu.
Ardahan İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından konuyla ilgili yapılan açıklama da; 'Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından 8. ve 12. sınıf öğrencilerine dağıtılmak üzere müdürlüğümüze gönderilen testlerin dağıtımı yapıldı. Okul Müdürleri öğrencilere sınavlarda büyük katkı sağlayacağı düşünülen YGS,LYS ve TEOG testlerini Milli Eğitim Müdürlüğünden teslim alarak teşekkürlerini iletti.' denildi.

**OKUL SPORLARI VE KULÜPLER ARASI HALK OYUNLARI YARIŞMASI YAPILDI

**5 ilçenin tamamı yine yoktu..

Ardahan Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü tarafından Okul Sporları Halk Oyunları yarışması düzenlendi.
Kazım Karabekir Kapalı Spor Salonu’nda hazırlanan yarışma programına Vali Ahmet Deniz ve eşi Olcay Deniz, Vali Yardımcısı Muharrem Coşgun, kurum müdürleri ve vatandaşlar katıldı.
Merkez ve ilçelerden 11 gurubun katılımı ile gerçekleşen halk oyunları yarışmasında guruplar, geleneksel gençler, geleneksel yıldızlar ve kulüpler arası gençler kategorilerinde il birinciliği için yarıştılar.
Yarışmalar sonucunda geleneksel gençler düzenlemesiz de Şehit Er Serhat Şanlı Ticaret Meslek Lisesi, geleneksel gençler düzenlemeli de Ardahan Halk Eğitim Merkezi, geleneksel yıldızlar düzenlemesiz de Göle 100’ncü Yıl Ortaokulu, Kulüpler gençler de ise Gençlik ve Spor Kulübü birincilik elde etti.
Programda konuşan Vali Deniz, “Düzenlenen halk oyunları yarışması, hem ilimizin yöresel kültürünü yaşatma hem de gençlerimize bu kültürü aşılama anlamında önem taşımaktadır. Biz bu kültürel çeşitliliğimize sahip çıkmalıyız” dedi.
Öte yandan daha önceki yarışma ve etkinlikler de olduğu gibi bu etkinliğe de 5 ilçenin okullarının büyük bölümünün katılmadığı dikkat çekti.
Haberi ekleme saati: 23.49-02 Mart 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

VALİ MECLİSE HESAP VERDİ..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşArdahan Valisi Ahmet Deniz, İl Genel Meclisi’nin Mart ayı ilk toplantısına katıldı.
14 Üyeli İl Genel Meclisi toplantısında meclis üyelerine yönelik bir konuşma yapan Vali Deniz, seçilmiş ve atanmış olarak görev yapan herkesin tek amacının iyi işler başarmak ve kalıcı hizmetler yapmak olduğunu bildirdi.
Ardahan’ın bütün sorunlarına hep birlikte yönelerek, bu sorunları aşmak için uğraşacaklarını belirten Vali Deniz, “Ayrı gayrı gözetmeden, ortak bir çalışma yürüterek, Ardahan’da başarılı çalışmalara imza atmalıyız. Hepimizin ortak gayesi Ardahan olmalıdır” dedi.
Toplantının verimli geçmesi temennisinde bulunan Vali Deniz, konuşmasının ardından İl Genel Meclis Üyelerinin kendisine ilettiği talep ve istekleri değerlendirdi. Vali Deniz ayrıca toplantıda 2014 yılı faaliyet raporunu sundu.
İl Genel Meclis Başkanı Bedrettin Çakıcı ise toplantıya katılan Vali Deniz’e teşekkür etti.

** DOĞADAKİ İNSAN SERDAR KILIÇ, ARDAHAN’DA BELGESEL ÇEKTİ..

TRT Haber de yayınlanan Doğadaki İnsan belgeselini hazırlayan ve sunan Serdar Kılıç, Vali Ahmet Deniz’in daveti üzerine geldiği Ardahan’da kendisine özgü sunum ve doğa keşifleri ile Ardahan’ın çeşitli bölgelerinde belgesel çekti.
Çektiği belgesellerinde Türkiye’nin çeşitli yerlerinde geçmişin izini sürerek, halen doğada yaşayan insanın mücadelesini anlamaya ve anlatmaya çalışan Serdar Kılıç, gezip keşfettiği bölgelerde ki binlerce yıllık geçmiş ile gelenekler, öğretiler, hürmet, sevgi, vicdan, saygı ve birlikte yaratılan bir Anadolu kültürünü işliyor.
Doğadaki İnsan serisinin bu bölümünde Vali Ahmet Deniz’in daveti üzerine Ardahan’a gelen Serdar Kılıç, kendisine özgü sunum ve doğa keşifleri ile Çıldır Gölü, Yalnızçam dağları, köyler ve Ardahan’ın değişik bölgelerinde ki yerel yaşam ile halk kültürünü ele alıyor.
Ardahan’da ki programını tamamlayan Serdar Kılıç, davetinden dolayı Vali Ahmet Deniz’e teşekkür ederek, Ardahan’ın eşsiz bir doğaya sahip olduğunu belirtti.
Haberi ekleme saati: 23.49-02 Mart 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ARDAHANLI GAZETECİ HAPİSTE!..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**TÜRKİYE'DE TUTUKLU GAZETECİ YOK!..

Göleli Gazeteci Mehmet Baransu tutuklandı
Balyoz'da kumpas kurulduğu iddiası üzerine başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınan ve mahkemeye sevk edilen Ardahan'ın Göle İlçesine bağlı Senemoğlu köylü Gazeteci Mehmet Baransu tutuklandı.
Soruşturma kapsamında emniyette ifade veren Baransu, sabah saatlerinde İstanbul Adalet Sarayı'na getirildi. Savcı Gökalp Kökçü, ifadesini almadan Baransu'yu 'örgüt kurmak ve yönetmek, devletin gizli kalması gereken belgelerini temin etmek, açıklamak ve yok etmek' suçlarından tutuklanması talebiyle mahkemeye sevk etti.
İstanbul 5. Sulh Ceza Hakimliği, Baransu'nun TCK 327. maddesinde düzenlenen 'devletin güvenliği veya iç veya dış siyasal yararları bakımından, niteliği itibarıyla, gizli kalması gereken bilgileri temin eden kimseye 3 yıldan 8 yıla kadar hapis cezası verilir' suçlaması kapsamında tutuklanmasına karar verdi.
Haberi ekleme saati: 23.44-02 Mart 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ARDAHAN EMNİYET MÜDÜRÜ
İSTİFA ETTİ,
CHP'DEN MİLLETVEKİLİ ADAYI OLDU..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş7 Haziran Genel Seçimleri öncesi milletvekilliği aday adaylığı için başvuruları sona eren CHP'de Ardahan'da görev yapan bir İl Emniyet Müdürü de aday aday oldu.
Yaklaşık 3 yıl Ardahan İl Emniyet Müdürlüğü yaptıktan sonra merkeze alınan Ardahan'ın eski İl Emniyet Müdürü Oktay Bulduk CHP'den Milletvekili aday adayı oldu.
Memleketi Kayseri de Milletvekil aday adayı olmak için görevinden istifa eden ve CHP'den Kayseri Milletvekili Aday Adayı olan Emniyet Müdürü Oktay Bulduk İstanbul'da görüştüğü Gazeteci Fakir Yılmaz'a yaptığı açıklama da, bugüne kadar kamuda hizmet ettiği halkıma şimdide mecliste siyaset yapmayı amaçlıyorum.' dedi.

**HDP'de Adaylık Süresi Uzatıldı..

Öte yandan bugün başvuruların sona erdiği Halkın Demokrasi Partisinin Milletvekili Adaylık başvuru süresinin 5 Mart'a kadar uzatıldığı öğrenildi.
Haberi ekleme saati: 23.117-02 Mart 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ARDAHAN KAI'LERDE ÇEKİLMELİ!..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşArdahan'da bulunan siyasi partiler, kamu kurum ve stklar ve sivil toplum örgütlerinden Kars'a yaylım ateşi.
Geçtiğimiz gün yapılan Ardahan Serhat Spor-Kars karşılaşması sırasında yaşananlara Ardahan'sa büyük tepki var.
Kars'ta dün oynanan, Karsspor-Serhat Ardahanspor maçındaki kötü tezahürat, Ardahan'da tepkiyle karşılandı.
Belediye Başkanı Faruk Köksoy, Ardahan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığında sivil toplum örgütü ve siyasi parti temsilcileri bir araya geldi.
Köksoy, yaptığı açıklamada, Kars'ta dün oynanan maçta Karsspor taraftarları tarafından Ardahan'a yönelik sarf edilen küfürlerin, kabul edilir bir tarafının olmadığını, bu nedenle tepki vermek için toplandıklarını söyledi.
Yapılanların Kars içinde doğru olmadığını ifade eden Köksoy, "Küfürler, haddi aşan tavırlardı. Kars'tan bu nedenle özür bekliyoruz. Doğru olan Kars'a yakışan da budur. Ardahan tepkisini vermek için bugün burada toplandı. Kars'a yakışan dünkü tavır değildi. Taraftara yakışan centilmenlikti. Ancak olmadı, bunun üzüntüsü içinde kendilerinden özür bekliyoruz" dedi.
Ardahan TSO Başkanı Çetin Demirci ise küfür eden taraftarlara yönelik tepkilerin devam edeceğini söyledi.
Öte yandan Ardahan'da ki sivil toplum örgütleri başta İstanbul'da olmak üzere diğer tüm kentlerde bulunan Kars-Ardahan-Iğdır Derneklerinden ayrılıp, Ardahan adına dernek kurmaları ve KAI'den ayrılmalarını istediler.
Haberi ekleme saati: 15.32-02 Mart 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Ardahanlı İşadamı Özcan Şit:
İstanbul’a talip olmak güzel..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaşİstanbul’un önemli semtlerinde olan Sancaktepe ve Çekmeköy’de açtığı market ve fırınlarla kendisinden söz ettirmeye başlayan Ardahanlı İşadamlarından Özcan Şit yaklaşan genel seçimler öncesi Ardahanlı siyasilerin İstanbul’da verdiği mücadeleyi takdir ettiğini söyledi.
Ardahan’ı internet sitelerimiz aracılığıyla yakınan takip ettiğini belirten Ardahanlı İşadamı Özcan Şit, ‘Gördüğüm kadarıyla Ardahan’da ki milletvekili sayısı kadar İstanbul’da da bir o kadar Ardahanlı siyasete soyunmuş ve ‘Ben de varım’ diyor. Buda İstanbul’a talip olan biz gurbetçileri mutlu ediyor.’ dedi.
Ardahan’da ki Ardahanlıları 3-4 mislini yaşadığı İstanbul’da da her partide yer alan hemşehrilerimizin siyasetteki çabalarını yakından takip edip, takdir ettiğini belirten Ardahanlı İşadamı ve Şit Marketlerin Sahibi Özcan Şit gazetemize yaptığı açıklamasında, ‘Ardahan’da ki Ardahanlılar gibi İstanbul’da ki Ardahanlıları da mecliste temsil etmeye talip, tüm hemşehrilerimize başarılar diliyorum.’ dedi.
Haberi ekleme saati: 03.31-02 Mart 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ARDAHAN MANİSA'DA DA KURTARILDI..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşManisa Ardahanlılar Yardımlaşma Dayanışma ve Kültür Derneği tarafından Ardahan’ınVatan Topraklarına Katılışının 94. yıl dönümü nedeniyle Manisa'da da Dayanışma Gecesi düzenledi.
Özel bir Düğün Salonu’nda gerçekleşen geceye Yunusemre Belediye Başkan Yardımcısı Ramiz Şiyak, Şehzadeler Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Önal, Basın İlan Kurumu Manisa Şube Müdürü Kenan Tokgöz, MHP Yunusemre Belediye Meclis Üyesi Hüseyin Köroğlu, Manisa Hemşeri Dernekleri Dönem Sözcüsü Çelebi Aslan, dernek başkanları katıldı.
Derneğin 1 yıl önce kurulduğunu ifade eden Manisa Ardahanlılar Yardımlaşma Dayanışma ve Kültür Derneği Başkanı Şerafettin Özkan, “Amacımız kültürümüze, gelenek ve göreneklerimize sahip çıkmak, yaşamak ve yaşatmaktır. Doğduğumuz yer Ardahan ama doyduğumuz Şehzadeler Şehri Manisa’dır. Ardahanlı olduğumuz gibi aynı zamanda Manisalıyız. Manisa’nın gelişmesi, güzelleşmesi, havasının, suyunun, çevresinin temiz kalması için azami gayret göstermeliyiz. İş gücümüzle, beyin gücümüzle, alın terimizle çalışıp yaşamalıyız” dedi.
1 yıl içinde güzel faaliyetler gerçekleştirdiklerini belirten Başkan Özkan, “Manisa Büyükşehir Belediyesi Başkanımız Cengiz Ergün’ün katkılarıyla Hemşeri Dernekleri Festivalinde yer aldık. Ardahan’ımızı Manisa’mızda daha iyi tanıtmaya çalışıyoruz. Acılarımızı paylaşarak azalttık, sevinçlerimizi paylaşarak çoğalttık. Derneğimizin daha başarılı olması için mutlaka kadın kollarının kurulmasına ihtiyaç vardır” diye konuştu. Konuşmanın ardından Ardahan’ın yerel sanatçısı Mehmet Akbulut sahneye çıktı. Mehmet Akbulut, söylediği birbirinden güzel türkülerle Ardahanlılara güzel bir gece yaşattı. Ardahanlılar gece boyunca halay çekerek, yöresel oyunlar oynadılar.

*Cumhurbaşkanı da kutladı..

Öte yandan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'da Ardahan'ın kurtuluş yıl dönümünü tebrik etti.
Cumhurbaşkanlığından yapılan açıklamaya göre, Erdoğan, Ardahan'ın kurtuluş yıl dönümü dolayısıyla Vali Ahmet Deniz ile Belediye Başkanı Faruk Köksoy'a birer tebrik telgrafı gönderdi.
Haberi ekleme saati: 03.20-02 Mart 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin
**ARDAHAN'IN EN ÇOK OKUNAN HABER SİTESİNE GELDİĞİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER..

Ardahan'da Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin


Facebook'ta PaylaşYazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yazarlarımızı okuyor musunuz?

KADINCA/Selmi Yılmaz
Dernekler Neden Hesap Veremiyorlar?

Ardahan Haberi Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşDoymak için doğdukları toprakları terk etmek zoruna kalan ve başta İstanbul’da olmak üzere bir çok metropol de verdikleri ekmek kavgasının yaşattığı stresi ve sıla hasreti ile yüzlerce insanın katıldığı Ardaha, Kaz, Yemek, Kokteyl, Kurtuluş gecelerini düzenleyen stk’lar bu etkinliklerinin ardından kamuoyuna hesap vermemekle de bir hayli meşhurlar..
‘Ya kaç kaz, pardon kaç bilet sattın, toplamı ne tuttu, kaç lirasını nereye harcadın, kasada bir şey kaldı mı?! diye sorulan soruları soranları hain, karıştırıcı, hatta pkk’lı diye ilan eden hesap vermeyen dernek başkanları bizim bu yönde ki ısrarlı duruşumuzu da çok sevmedikleri gibi gecelerinde de davet etmekten kaçtıklarını görüyoruz..
Çünkü gidersek ve gördüklerimiz yazarsak hesapları bozulur korkusu yaşayan bu kazcı, tabelacı, çantacı, facebookçu dernek başkanları neden hesap vermekten kaçarlar?..
Son olarak Ardahan Federasyonu, Serhat Ardahan Federasyonu ve Kocaeli Ardahan Derneğinin yanı sıra HOÇ/FED gibi kendilerini toplumdan izole eden Hoçvan Köy Derneklerinin düzenlediği gecelerin hesabı ne oldu, ne geldi, ne gitti?
Bunu sormak kadar, cevaplamakta normal değil mi?
Burada ki abesle iştigal eden şey nedir?
Serhat Ardahan Spor gibi bunların da geniş çaplı bir denetimde geçmesi gerektiğini düşünen bir gazeteci olarak İstanbul’da ki derneklere bir kez daha soruyoruz..
Ne oldu o iş?


Yazarlarımızı okuyor musunuz?

YAZIYORSAM SEBEBİ VAR
Üniversiteler Kaynatılıyor..

Fakir Yılmaz Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşÖldürülmeden önce attığı twitlerde Kürtlere yönelik ağır ithamlarda bulunan Ülkücü Fırat Yılmaz’ın ardından gözlerin döndüğü üniversiteler de sanki fırtına öncesi büyük bir sessizlik değil, homurdanma var olduğu görülüyor..
Üniversitelerle birlikte tıka basa dolu olan ve ne aşamada olduğu bir türlü anlaşılamayan barış süreci ile birlikte geleceği söylenen affı bekleyen cezaevlerinde de üniversitelerde ki gibi homurdanma yaşandığını his ettiğimiz şu günlerde Ardahan Üniversitesinde de gerginlik var.
Ülkücü geçinen bir kaç kişinin Ardahan’da da çıkış yapmak isteyişini engelleyen üniversite yönetiminin tehdit edildiği dün bulunduğum Kocaeli Üniversitesinde de kavga vardı..
Kısacası; İzmir’de, Kocaeli’nde ve son olarak Ardahan ile Ardahan’da olduğu gibi diğer üniversitelerde de durumun farklı olmadığını ve bu gerginliğin cezaevlerinde başlatılmak istenen isyanlarla adeta kaynatılıyor gibi..
0.535.418 32 58-fakiryilmaz323@hotmail.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

HDP ADAYLARI HALKLA BULUŞTU..
Ertan Hamioğlu Göle'de,
Mahir Sural Ardahan'da..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşYaklaşan genel seçimler öncesi en çok aday adayın başvuruda bulunduğu Halkın Demokrasi Partisi Ardahan Milletvekili Aday Adayları halkla buluşmaya başladılar.
Başta HDP Ardahan Milletvekili Aday Adayı Ertan Hamitoğlu ve Mahir Sural olmak üzere bir çok adayın olduğu Halkın Demokrasi Partisi Ardahan Milletvekili Aday Adayları seçim çalışmalarını halkla buluşarak yaptılar.
Halkların Partisi sloganı ile yola çıkan ve önümüzde ki genel seçimleri de %10 barajı aşmak için yola çıkan HDP'nin Ardahan'da olduğu gibi tüm ülke de en çok oy alan parti olacağına inandıklarını belirten HDP'nin Ardahan Milletvekili Aday Adayları Ertan Hamitoğulları ile Mahir Sural Ardahan'da halkla buluştular.
Ertan Hamitoğuları Göle'de, Mahir Sural ise Ardahan'da bir araya geldiği Ardahanlılarla listeye girip, seçildikleri halde yapacaklarının yanı sıra partilerinin amaç ve çabalarını anlattılar.
Haberi ekleme saati: 21.48-01 Mart 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

CHP'DE BİR İŞ ADAMI ADAY..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**Çıldırlı İşadamı Metin Yılmaz CHP'de Ardahan Milletvekili Aday Adayı oldu.

7 Haziran'da yapılacak olan Genel Seçimler öncesi milletvekili aday adaylığı için başvuruların tamamlandığı CHP'nin Ardahan Aday Adayları arasına Çıldırlı İşadamı Metin Yılmaz'da katıldı.
Çıldırlıların Çıldır Göl Festivaline verdiği desteklerle tanıdığı Ardahan Çıldırlı Metin Yılmaz Çıldır'da ki okulların kalorifere kavuşturulmasında büyük emekleri olan bir iş adamı.

**İLK AÇIKLAMASINI YAPTI..

CHP'ye yaptığı başvuru ardından ilk açıklamasın da yapan CHP Ardahan Milletvekili Aday Adayı Metin Yılmaz ilk açıklamasında şunları söyledi.

DOĞUP BÜYÜDÜĞÜM YÖRENİN SICAK, GÜVENİLİR VE DÜRÜST İNSANLARININ ARASINDA OLMAK VE HALKIMIN YANINDA HALKIMLA BİRLİKTE BİR YOLA ÇIKMAK BENİ ONURLANDIRMAKTADIR.
BU ONUR SİZLERİN TAKDİRİDİR.
AMACIM, ARDAHAN VE İLÇELERİNİN KALKINMASINDA , GELİŞMESİNDE ÇABA GÖSTERMEKTİR. MİLLETVEKİLİ OLURSAM 4 YILLIK SÜREÇTE ARDAHAN VE İLÇELERİ İÇİN HAK MÜCADELESİNDE YER ALACAĞIM. YÖREMİZİN GELİŞMESİNİ VE DEĞİŞİMİNİ SAĞLAYACAĞIM.
YAPILACAK HER YATIRIMDA, HALKIMIN ÇIKARLARI ÖN PLANDA OLACAK ARDAHAN’IMIZIN GELİŞMESİNİ TOPLUMUMUZUN BİRLEŞMESİ VE PAYLAŞMASIYLA DESTEKLEYECEĞİM. BUNUN TAKİPÇİSİ OLARAK EKONOMİK GÜCÜMÜZÜN GELİŞMESİNİ SAĞLAYACAĞIM.
KALKINMA HAMLEMİZİ BİRLİKTE PROGRAMLAYARAK GELİŞTİRECEĞİZ. SİZLERLE BİRLİKTE CESURCA HAREKET EDECEĞİZ. HEDEFLERİMİZİ İDEALİST BİR BİÇİMDE SONUÇLANDIRACAĞIZ. BU İSTİKAMETTE BİRLİKTE HEDEFİ YAKALAYACAĞIMIZI SİZLERE TAAHHÜT EDİYORUM. HER BEKLENTİMİZ DEVLETTEN OLAMAZ. BEKLENTİLERİMİZ DEVLETİN GÖSTERMİŞ OLDUĞU HEDEFLERDEN FAYDALANARAK SONUCA GİTMEKLE OLUR. DÜŞÜNDÜĞÜMÜZ VE İSTEDİĞİMİZ TALEPLERİMİZİ BİRLİKTE GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ.
Haberi ekleme saati: 21.32-01 Mart 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

İPEK YOLU DEĞİL,
OTELİ AÇILDI!..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**ARDAHAN'A YILDIZLI YENİ OTEL!..

Türkiye'nin Kafkaslara açılan kapısı konumunda ki Ardahan'ın büyük ihtiyaç duyduğu konaklama sorunun çözümüne yönelik gerçekleşen yeni bir otel projesi bugün yapılan açılışla hayata geçti.
Gürcistan ve Ermenistan'a komşu Ardahan'da geçen ve yeni adıyla Demir İpek Yolu olarak adlandırılan Kars-Tiflis-Bakü Demiryolu'ndan önce açılmaya hazırlanan İpekyolu adlı otel bugün yapılan açılışla hazır hale getirilerek, müşteri kabul etmeye başladı.
Mehmet Aydın'ın sahipliğini yaptığı, projesini Özkan Durmuş'un çizdiği, 5 Katlı, 90 yataklı, Kapalı vr Açık Oto Parklı, 180 Kişilik Salon İpek Yolu adlı otelin resmi açılışı Ardahan Valisi ile Belediye Başkanının katılımı ile bugün yapıldı.

**KUZEY YILDIZI DA BİTMEK ÜZERE..

Her geçen gün Kafkasların merkezi konumuna gelen ve başta otel, yurt olmak üzere bir çok yatırıma açık olan Ardahan'da yaptırılan diğer bir yıldızlı otel olan Kuzey Yıldızı isimli otelde bu yılın sonunda açılacak.
Ardahanlı iş adamı Kenan Yıldız'ın Ardahan-Göle Yolu üzerinde yaptırdığı İngilisce adıyla The Nort Star olacak olan Kuzey Yıldızı Oteli 25 Odalı 44 yataklı olacak.
Haberi ekleme saati: 20.44-01 Mart 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

SİZ SORMAYIN
BİZ SORARIZ!..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşGeçtiğimiz aylarda kurulan ve başkanlığını Naif Çoban'ın yaptığı Ardahan Tüm Emekliler Derneği kısa sürede 100 üyeyi aştı.

**KARS VE KARSLILAR, BOYKOT EDİLMELİ..

Kısa sürede Ardahan'ın en çok üyesi olan dernek olma konumuna gelen Ardahan Tüm Emekliler Derneği Başkanı Emekli Bankacı Naif Çoban yaptığı açıklamada son olarak Kars'ta yapılan ve Serhat Ardahan Spor ile Kars Spor'un maçında yaşanan ve Ardahanlılara yönelik yapılan hakaretlerin yenir, yutulur olmadığını bu nedenle herkesin Kars ve Karslılara yönelik gerekli tepkiyi ortaya koyması gerektiğini belirtti.
Örnek olarak Ardahan'a gelen Kars plakalı pazarlama araçları başta olmak üzere Karslılarla iletişimler askıya alınmalıdır diyen Çoban, 'başta siyasileri olmak üzere herkesin bu konuda ve başta Serhat Ardahan Spor'a olmak üzere Ardahan'ın sorunları konusun da duyarlı olamaya davet etti.

**STK'lara Danışılmıyor..

Ardahan Tüm Emekliler Derneği Başkanı Naif Çoban Ardahanlı idarecilerin Ardahan ve dışında bulunan stk'lara dayanışmalarından da yakındı.
Çoban, Ardahan'da ki belediye başkanı, vali, siyasi partiler, adaylar ve sözde önde gelenlerin kendilerine danışmadığını bu nedenle Ardahan'ın sorularını çözüm bulamadığını da ama gün gelir bize sorulmayanları, biz onlara sorarız' diyerek yöneticilerin stk'lara karşı olan duyarsızlığına da tepki gösterdi.

**KİMLERDEN OLUŞUYOR?..
Başkanlığı Naif Çoban, Ardaha Tüm Emekliler Derneğin kurucu üyeliklerini Şener Odabaş, İbrahim Kaya, Enver Demir, Şener Mermer, Sabahattin Görmez, Erdal Kara, Mithat Topçu ve Gül Çal oluşturmakta.
Haberi ekleme saati: 20.18-01 Mart 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

TEŞKİLATLAR VE ASLAR
BAYDAR'IN YANINDA MI?

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşHaziran'ın ilk hafta sonunda yapılacak olan genel seçimlerde 5 yıl İl Genel Meclisi Üyeliği, 5 yıl da İl Başkanlığını yaptığı AK Parti'den Ardahan Milletvekili aday adayı olan Veteriner Hekim Yunus Baydar Ardahan kamuoyunda en büyük ilgiyi gören aday adaylarının başında geldiği görülüyor.
Başta AK Partinin asları olarak bilinen isimlerin bir an yalanız bırakmadığı dikkat çekiyor.
12 Aday adayın yarıştığı Aday adayın bulunduğu Ardahan AK Parti'de 1. veya 2. sıraya gelecek isimlerin başını çeken Veteriner Hekim, AK Parti Ardahan Milletvekili Aday Adayı Yunus Baydar başta yıllarca birlikte çalıştığı AK Parti İl ve İlçe Teşkilatları ve gittiği her yerde ilgiyle karşılanıyor.

**Evine bağlı bir aile babası..

Gerek halen başında olduğu Ardahan Ardahan Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği, gerek ise İl Genel Meclis Üyeliği, Daimi Meclis Üyeliği ve son olarak İl Başkanlığı görevi boyuca hep Ardahanlılar ile olan AK Parti Ardahan Milletvekili Aday Adayı Veteriner Hekim Yunus Baydar evine bağlı iyi bir aile babası olarakta tanınıyor.
Öğretmen eşiyle birlikte hep Ardahanlıların içinde olan ve onların yaşadığı sorunları kendi sorunları olarak gören ve çözüm arayışlarına katkı sunan Veteriner Hekim Yunus Baydar son olarak gittiği ve vatan topraklarına yeniden katılışının 94. yıl dönümünü kutladığı Hanak'ta da büyük bir ilgi ile karşılandı.

**Sanal Anketlerde Birinci..

Öte yandan 7 Haziran'da yapılacak olan genel seçimler öncesi internette yapılan anketlerde AK Parti Ardahan Milletvekili Aday Adayı Veteriner Hekim Yunus Baydar'ın ilk sıralar da olması da dikkat çeken diğer bir yönü oldu.
Haberi ekleme saati: 18.28-01 Mart 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

GÖKDEMİR TEŞEKKÜR ZİYARETİNE ÇIKTI..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşGeçtiğimiz hafta sonu yapıla ön teyamül seçimi ardından çalışmalarına ara vermeden devam eden AK Parti Ardahan Milletvekili Aday Adaylarından Ardahanlı İş Adamı Orhan Gökdemir teşekkür ziyaretlerine çıktı.
Başta ön temayül de oy kullanan AK Partili delegelerle olmak üzere Ardahanlı seçmenle tek tek görüşüp, kendisine yönelik ilgileri için teşekkür eden Gökdemir çıktığı teşekkür ziyaretin de yaptığı açıklamada, 'hep birlikte olduğum Ardahanlılarla gerek seçim de gerekse seçimlerden sonra hep beraberim. Beni bir Ardahanlı olarak Ardahanlıların sorunlarını TBMM'sine taşımak için mücadele ediyorum. Önce partim, ardından halkım bizi uygun görürse Ardahan'ı TBMM'sin de en iyi şekil de temsil etmeye çalışacağım.' dedi.

**ÖN TEMAYÜL 10 PUAN, ANKET 30 PUAN,
KAMUOYU 40 PUAN, GENEL MERKEZ 20 PUAN..

Aday adaylarının yoğun bir çalışma sergilediği AK Partinin 2 Ardahan Milletvekili Adayının belirlenmesi için sürdürülen çalışmanın kriterleri de ortaya çıktı.
Gazetemizin edindiği bilgilere göre AK Parti Genel Merkezinin adayları belirlemede ön temayül seçiminde çıkan adaya 10 Puan verirken, aynı aday adayının Anketlerde ki durumuna 30 puan, kamuoyu nezlinde ki görüntüsüne 40 puan verdiği, genel merkezinde bu puanlara 20 puan ekleyerek aday adayların ismini 100 puanla Başbakana sunduğu ve başbakanın onaylamasıyla birlikte AK Parti Milletvekili adaylarının belirlendiği de bilgisi alındı.
Haberi ekleme saati: 18.11-01 Mart 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ENSAR ÖĞÜT YENİDEN ADAY OLDU..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşÖĞÜT'ÜN ANKETİN DE SAFFET KAYA ÇIKTI..

Traktörle CHP Genel Merkezi’ne gelen Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt 4. kez Ardahan Milletvekilliği tekrar aday adaylığı başvurusunda bulunurken, “CHP iktidarında çiftçinin kullandığı mazot 4 lira değil 1,5 lira olacak. Lüks yatların, gemilerin, gemiciklerin kullandığı mazottan ÖTV’ve KDV alınmıyor. Yoksul köylünün çiftçinin kullandığı mazottan ÖTV KDV alınıyor. Pırlantadan elmastan ÖTV KDV alınmıyorsa CHP iktidarında çiftçinin kullandığı mazottan da ÖTV ve KDV alınmayacak” dedi.
Öte yandan Ensar Öğüt'ün yeniden aday olmaya karar vermesine yapılan bir anketin etkili olduğu, bu ankette Ardahanlıların CHP'den Ensar Öğüt'ü, sağda ise Saffet Kaya'yı 25. Dönem Milletvekili olarak görmek istediği de öğrenildi.
Haberi ekleme saati: 18.09-30 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ARDAHAN VE ÇILDIR'DAN SONRA
HANAK'I DA KURTARDIK..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşArdahan'ın vv Çıldır'dan sonra Hanak'ın da Vatan topraklarına katılışının 94. yıl dönümü düzenlenen etkinliklerle kutlandı.
Hanak merkez de düzenlenen etkinliklerle kutlanan Hanak'ın Vatan Topraklarına Katılışının Yıl Dönümü dolasıyla düzenlenen etkinliğe halktan büyük ilgi vardı.

** İZMİR-BUCA HANAK’LILAR DERNEĞİ
HANAK'IN KURTULUŞU ETKİNLİĞİ YAPTI..

Öte yandan İzmir Buca Hanak’lılar Derneğinin düzenlediği 01 Mart Tarihli Hanak'ın Vatana Yeniden katılma etkinliği de büyük bir katılımla gerçekleşti.
İzmir'de ki etkinlik için Ankara’dan gidip, geceye katılan 20-21 ve 23'üncü Dönem Ardahan Milletvekili Saffet Kaya, dernek başkanı, dernek yöneticileri ve Hanak’lı hemşehrileri tarafından karşılandı. Birlik beraberlik ve kardeşliğe dayalı bir konuşma yapan Saffet Kaya daha sonra hemşehrileri ile tek tek tokalaştı.
Haberi ekleme saati: 16.09-01 Mart 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ARDAHAN'A KARS'IN ÇELMESİ!

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş** Biz sizden niye ayrılmıştık?..

Lig’de hiç bir iddiası bulunmayan Ardahan'a komşu Karslılar Ardahanlıların başarısını kıskanınca, ‘Allah'ım benim bir gözümü, komşunun iki gözünü çıkar’ diye başlayan Yahudi fıkrasını gerçekleştirip, yok imkanlar ile BAL Liginde büyük bir başarı gösteren Serhat Ardahan Spora çelme taktı.
Ardahan'ın eski vilayeti olan Kars’ın BAL Liginde hiç bir iddiası kalmayan spor takımı ve seyircilerinin küfür ve hakaret dolu baskısı Ardahan'ı 1-0 yenerek üç önemli altın puandan etti.
Yıllarca Ardahan'ı gölgeleyen ve 1992 yılın da İl olup, bu gölgeden kurtulan Ardahan bu kez futbol da Karslıların engeline takıldı.
Ardahan'ı Bölgesel Amatör Liginde 1. sırada temsil eden Serhat Ardahan Spora Kars çelmesi geldi.
Kars'ta yapılan karşılaşmada Kars Spora 1-0 yenilen Serhat Ardahan Spor bu yenilgisine rağmen güçlü rakiplerinin de berabere ve yenilgi almasıyla 41 puanla iddiasını sürdürdü.
Ligde iddiası bulunmamasına rağmen gerek çirkef oyunu ile, gerek ise seyircisinin küfürleri ile maçı 1-0 alan Kars Spor'un bu çelmesine rağmen 41 puanla 2. sırada lig birinciliğine ortak oldu.
Ardahan Valisi, Ardahan Belediye Başkanı ve bir çok Ardahanlının seyir ettiği maçı Serhat Ardahan Spor'un bir çok rakibinin olduğu ve maçı yönetemeyen Trabzon Bölgesi Hakemlerinde olması ise diğer bir dikkat çekici durum oldu.
Haberi ekleme saati: 14.49-01 Mart 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

KAISİAD KOLLARI SIVADI..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşGeçtiğimiz ay 3. Olağan Kongresini yapan Kars-Ardahan-Iğdır Sanayici ve İş Adamları (KAISİAD) Derneği kongreden sonra görev dağılımı yaptı.
Ardahanlı İşadamı Orhan Gökçe'nin başkanlığını yaptığı KAISİAD'ın yeni yönetiminin yaptığı görevlendirmesi şöyle oldu.
KAISİAD yönetim kurulu İstanbul Şişli'de düzenlediği kahvaltılı toplantıda görev dağılımı yaptı.
Görev dağılımı şöyle oldu: Orhan Gökçe Başkan, Yavuz Polatoğlu Başkan Yardımcısı, Saadet Garan Başkan Yardımcısı Efkan Demir Başkan Yardımcısı, Turgay Zorba Genel Sekreter, Gülsen Ekinci Sayman, Mehtap Kılıç Halkla İlişkiler Sorumlusu, Bişar Şirin Organizasyon Sorumlusu, Hakan Çapan Ar-Ge ve Marka Sorumlusu, Aşkın Şit Basın ve Tanıtım Sorumlusu, Turgut Acay Eğitimden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi ve Cafer Avıncal Yönetim Kurulu Üyesi
Haberi ekleme saati: 20.43-28 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

HESAP VERMEKTEN
KORKAN DERNEKLER DUYURULUR!..
Ardahan Federasyonu Hesap Verdi..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**İstanbul Hidıv Kasrı'nde bir araya gelen Ardahan Federasyonu geçtiğimiz ay sonunda düzenlediği 'Ardahanlılar Günü ve Ardahan'ın Vatan Topraklarına Katılışını 94. Yıl dönümü' etkinliği ardından yönetimine ve kamuoyuna hesap verdi.
Merkezi İstanbul Şişli'de bulunan ve Başkanlığını Yaşar Geler'in, Başkan Yardımcılıklarını Mahmut Şenel ile Fakir Yılmaz'ın yaptığı Ardahan Federasyonu düzenlediği gece de toplam 56. Bin 400 TL. bağış elde ettiği , bu bağışın 26 Bin 950 TL. sini masrafa geriye kalan 29 Bin 450 TL. federasyonun hesabına aktarıldığı bildirildi.
İstanbul Kavacık Hidıv Kasrı'nda bir araya gelen Ardahan Federasyonu Yönetimi ve Başkan Yardımcıları Yener Bayrakçı, Jülide Ferihan Kaya, Kemal Şimşir, Hafız Öztürk, Yıdıray Köksoy, Mühtesim Sarıkaya, Dilek Şimşir katıldılar.
Haberi ekleme saati: 20.37-28 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

KAYMAKAMI ŞEF YAPTILAR!
AK Partinin Ne Kadar
Ciddi Bir Temayül Yaptığının Göstergesidir..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş7 Haziran'da yapılacak olan genel seçim çalışmalarını sürdüren partilerin başında gelen iktidar partisi AK Parti ön temayül seçimi yaptı.
9 Aday Adayın yarıştığı Ardahan AK Parti Milletvekili Aday Adayı belirlemesi öncesi yapılan ön temayül seçimin de adayların adlarının sıralandığı oy pusulasının gelişi güzel hazırlandığı ortaya çıktı.
Kaymakam ve Vali Yardımcısı Salih Altun'un ne iş yaptığına yönelik bölümüne şef yazan AK Parti Ardahan İl Yönetiminin adeta baştan savma ön temayül seçimi yapması ve sandıkları Ardahan'da açmaması adayların tepkisine neden olurken, AK Parti Genel Merkezince görevlendirilen Koordinatör Milletvekilinin hiç bir aday aday ile bir araya gelip, görüşmemesi dikkatlerden kaçmadı.
Orhan Gökdemir, Salih Altun, Hamza Bektemur ve diğer 6 aday adayı yarıştığı ön temayül seçimine mevcut milletvekili, üç dönem Ardahan Milletvekilliğini yapan Saffet Kaya ve Veteriner Hekim Yunus Baydar parti tüzüğü gereği katılmadılar.

**Ardahan Tamam, Sıra Ankara'da..

Yaklaşık 20 gündür süren ön temayül seçimlerin de yoğun bir tempo ile çalışan ve AK Partili delegeden onay almaya çalışan AK Partinin Ardahan Milletvekili Aday Adaylarının gözü şimdi de Ankara'da bulunan AK Parti Genel Merkezinde.
Ön temayül oylarının Ankara'da sayılacağı, bundan sonra da kamuoyu e genel merkezini yaptıracağı anketlerden önde çıkmaya çalışacak olan AK Parti'nin Ardahan Milletvekili Aday Adayları yaklaşık 20 günde Ankara'da çalışmalarını yürütecekler.
Haberi ekleme saati: 20.33.-28 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

EĞİTİMCİ METİN DEMİR:
2. DEĞİL, BİRİNCİ SIRA ADAYIYIM..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşGeçtiğimiz genel seçimlerde CHP'den Ardahan Milletvekili Aday Adayı olan Göleli Eğitimci Metin Demir yeniden hem partisi CHP'den, hem de Ardahan'dan Milletvekili aday adayı oldu.
Yaklaşan genel seçimler öncesi milletvekili olabilmek için bağlı bulundukları partilere başvuranlar arasına katılan ve yaptığı başvurusuyla resmen CHP'den Ardahan Milletvekili Aday Adayı olan Ardahan Göleli Eğitimci Metin Demir başvurusunu yaptıktan sonra yaptığı ilk açıklamasın da ikinci kez milletvekili adayı olduğu Ardahan CHP'de bu kez liste biri almak için aday olduğunu açıkladı.
CHP Ardahan Milletvekili Aday Adayı Metin Demir yaptığı açıklamada, 'bir eğitimci olarak başta eğitim sorunu olarak bölgenin sorunlarını en iyi bilen bir Ardahanlı olarak talip olduğum Ardahan Milletvekilliği gibi ağır bir o kadar da onur verici mevkiye gelirsem var olan sorunların çözümü için çabalayacağım' dedi.
Geçtiğimiz seçimlerde başta eşi Melahat Demir olmak üzere ailesi, partilisi ile olağan üstü bir seçim kampanyası yürüten ve partisinin Ardahan'da bir milletvekili kazanmasına katkı sunan İlke Dershanesi Sahibi Metin Demir gerek başkente, gerek ise bölgede tanınan, sosyal sorumluluğunu bilen, toplumsal olaylara duyarlı, Göle Derneği yöneticiliği gibi stk'larda yer alan kimliğiyle tanınan bir sima olarak seçim yarışına renk getirecek bir isim.
Haberi ekleme saati: 20.55.-27 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

YÜKSEK OKULU VEKİL DEĞİL,
REKTÖR AÇTIRDI!

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**Ardahan'ın sınır ilçesi Posof'a kurulacak olan Posof Yüksek Okulunun müjdesini vermek için Posof'a giden Ardahan Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Ramazan Korkmz'ı makamın da karşılayan AK Partili Posof Belediye Başkanı, 'Posof'a açılacak olan Yüksek Okul için rektöre teşekkür ederken, partisinin milletvekillinden hiç bahsetmemesi dikkatlerden kaçmadı.
AK Parti Milletvekili Aday Adayı Salih Altun'un da bulunduğu rektö ziyaretinde yaptığı açıklamada milletvekillinden hiç bahsetmeyip, adını bile vermeyen ve adeta, 'Vekilden Posof'a Yüksek Okul Müjdesi' açıklamasını çürüten, 'Posof'a Yüksek Okulu Vekil Değil, Rektör Açtırdı' diyen Posof Belediye Başkanı Cahit Ulgar Rektöre çabaları dolaysıyla teşekkür etti.
Rektöründe adını vermediği milletvekillinden bahsetmeyen AK Partili Posof Belediye Başkanının bu açıklaması, 'Posof Belediye Başkanı da Milletvekilinin yeniden aday olmasını istemiyor' şeklinde yorumlandı.

**Torun okusun' diye emekli çiftçi, tarlasını bağışladı

Öte yandan YÖK kararıyla Ardahan Üniversitesine bağlı olarak Posof İlçesine Yüksek Okul açılacağı haberini duyan 89 yaşındaki emekli çiftçi Nurettin Çelik, "Torun okusun" diyerek 30 dönümlük tarlasını bağışladı.
Açılacak Yüksek Okulun müjdesini vermek ve daha önce tahsisi yapılan binalarda incelemelerde bulunmak için Posof'a gelen Ardahan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Korkmaz, Posof Belediye Başkanı AK Partili Cahit Ulgar ile görüştü. YÖK kararı ile Posof'a Yüksek Okul açacaklarını bildiren Prof. Dr. Korkmaz, ilçenin gelişmeye çok elverişli olduğunu belirtti. Prof. Dr. Korkmaz, "Doğal ve organik tarıma çok müsait bir yer. Posof'ta Yüksek Okul açılması hem uluslararası hem strateji hem de göçün önlenmesi açısından çok önemli" diye konuştu.
Posof Belediye Başkanı Cahit Ulgar ise, "Göreve geldiğimiz süre içerisinde dile getirdiğimiz Yüksek Okulun açılmasında desteklerine esirgemeyen Rektörümüz Prof. Dr. Ramazan Korkmaz hocamıza çok teşekkür ediyoruz. Yüksek Okul açılması için alt yapımızı tamamlamaya yönelik çalışmalarımız devam etti. Eksikliklerin tamamlanması konusunda üzerimize düşen ne görev varsa yapmaya hazırız" dedi.
Ardahan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Korkmaz, Yüksek Okul için önceden tahsis edilen Kültür ve Turizm Bakanlığına ait üç katlı ve şimdiye kadar kütüphane, halk eğitim müdürlüğü ve imam hatip olarak kullanılan binada inceleme yaptı. Binalarda inceleme yaparken karşılaştığı Nurettin Çelik, "Yeter ki torunlarımız okusun. Ben 50 bin liralık 30 dönümlük tarlamı bağış yapmak istiyorum" dedi. Nurettin Çelik'i düşüncesinden dolayı kutlayan Prof. Dr. Ramazan Korkmaz, ""İşte bu söz her şeye değer. Nurettin dede herkese örnek olmalı. Helal olsun Posofluya. Nur yüzlü adam helal olsun sana" diye konuştu. Bağışla ilgili işlemlerin daha sonra yapılacağı bildirildi.
Haberi ekleme saati: 19.48.-27 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

AK PARTİLİLER
ÖN TEMAYÜL SANDIĞININ
ARDAHAN'DA AÇILMASINI İSTİYORLAR!..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş9 Aday adayın milletvekilliği için yarıştığı Ardahan Adalet ve Kalkınma Partisi bugün ön temayüle gidiyor.
600 Delegenin oy kulanacağı ön teyaamül seçimi öncesi yoğun bir tempo ile çalışma sergileyen AK Parti Ardahan Milletvekili Aday Adayları ve ön temayülde oy kullanacak olan AK Partili delege ÖN TEMAYÜL sandıklarının Ankara'da değil, ön temayül biter bitmez oyların kullanıldığı Ardahan'da açılmasından yana oldukları öğrenildi.

**Temayülün ciddiyeti sandıkların Ardahan'da açılmasıyla anlaşılır..

Ardahan kamuoyu nezdinde puan kayıp ettiği ve yeniden aday gösterilmesi halin de AK Partinin Ardahan'da oy kayıp edeceği öne sürülen Orhan Atalay, 3 kez milletvekilliği yapan Saffet Kaya ve İl başkanı olduğu için ön temayüle girmeyen Yunus Baydar dışın da milletvekili olmak için başta, Orhan Gökdemir olmak üzere Hamza Bektemür, Salih Altun ve diğer 6 aday adayın yoğun şeklide yarıştığı ön temayül seçim sonuçlarını büyük bir merakla bekleyen Ardahan kamuoyununda sandıkların Ardahan'da açılıp, sayılması gerektiğine dikkat çektiği görülürken, bunun olmaması halinde ön temayül seçimini formaliteden öteye geçmeyeceği de belirtilmektedir.

**EN GÜÇLÜLER, EN ZAYIFA OY VERDİRME PEŞİNDE..

7 Haziran'da yapılacak olan Genel Seçimler de Ardahan'da kimleri Milletvekili adayı göstereceği merakla beklenen ve bunun tespiti için önce ön temayül, sonra da kamuoyu yoklaması ardından çalışma komisyonun tespiti, sonra üst komisyon, ardından da Genel Başkan ve Genel Merkez Yöneticileri tarafından belirlenecek olan AK Partinin Milletvekili Aday Adaylarının iki oy kullanacağı ön temayülde 'Birini bana, birini de zayıf gördüğüne' oy ver' dediği görüldü.
İl Yönetimi, İlçe Yönetimleri, İl ve İlçe Yönetim Gençlik ve Kadın Kolları Üyelerinin oy kullanacağı ön temayül seçimi Ardahan Halk Eğitim Salonunda yapılacak.

**DAMAL ve POSOFLU ADAY YOK..

Yarın yapılacak olan ön temayülde Ardahan merkez de 4, Hoçvan'da bir, Göle'de iki, Hanak'ta bir, Çıldır'da bir olmak üzere 9 aday aday yarışırken, bu dönemde yani 25. Dönem Milletvekili Seçimlerinde Damal ve Posof'tan AK Parti'den Milletvekili aday adayının olmadığı da dikkatlerden kaçmadı.
Haberi ekleme saati: 19.48.-27 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

HDP'YE BÜYÜK İLGİ..
GÖLE'DEN SONRA
HOÇVAN'DAN DA ADAY ADAYLAR..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**MAHİR SURAL: Halka hizmet için adayım..

7 Haziran'da yapılacak olan genel seçimler de %10 seçim barajını yıkıp, ülke siyasetinde yen bir sayfa açmaya hazırlanan Halkın Demokrasi Partisi'ne ilgi gün geçtikçe büyüyor.
Tüm ülke de olduğu gibi Serhat denen bölgede de milletvekili çıkaracağına inanan HDP'ye yönelik ilgi bu parti de milletvekili olmak için yapılan yoğun başvurularda anlaşılırken, diğer illerde olduğu gibi Ardahan'da ard arda milletvekili başvurusu yapıldığı görülüyor.
Son olarak Mahir Sural'ın HDP Ardahan Milletvekili Aday Adayı olduğu öğrenilirken, milletvekili adaylığına başvurur vurmaz gazetemize gelerek, sitemiz ve yayın grubumuzun merkezin de Gazeteci Selmi Yılmaz ile görüşerek açıklamalar da bulundu.
HDP Ardahan Milletvekili Aday Adayı Mahir Sural yaptığı açıklama da; Ardahan Hoçvan Taşlıdere (Bangis) köylü olan Mahir Sural halkların partisi, ülkenin demokrasi kapısı olan HDP'nin bu seçim de %10 barajı yıkmak için yola çıktığını, bundan da bir hayli kararlı olduğunu belirtti.
Sural; 'Biz bu ülkede barış sürdün, halkların hakları verilsin, daha çok demokrasi olsun diyenlerdeniz. Bizim adaylığımız kabul olur olmaz ama bu partinin, yani halkın partisi HDP'nin meclise girmesi için büyük bir mücadele vermeye geldik. Halkın yanında olacağız. Onların sorunlarını parlamentoya, ülke gündemine taşımak için buradayız. Halkların partisi olan HDP'ye herkesin omuz vermesi umuduyla tüm Ardahanlılara selamlarımı iletiyorum.' dedi.
Haberi ekleme saati: 19.44.-27 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ARDAHAN TRT'DEN SONRA
SARI TEL VE ÜLKE TV'DE!..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşArdahanlı Şair/Ozan Yener Yılmazoğlu'nun yayın yönetmenliği ve sunuculuğun yaptığı Sarı Tel adlı progam bugün Ardahan'ı yayınlayacak.
Vatan TV'de yayınlanan ve bölge halkı tarafından büyük bir ilgi ile izlenen SARI TEL adlı televizyon programı geçtiğimiz gün İstanbul'da gerçekleşen ve FOX TV'de de yayınlanan Ardahan Federasyonu tarafından organize edilen 'Dünya Ardahanlılar Günü'nü yayınlanacak.
Bugün saat 19.00'a başlayacak olan programın büyük bir bölümünü Ardahan'a ayırdığını belirten Ardahan Çıldırlı Şair/Ozan Yener Yılmazoğlu tüm Ardahanlıları ekran başına davet etti.

**SARI TEL Reyting Kırıyor..

Usta Aşık Yener Yılmazoğlu Cuma geceleri Vatan TV'de yapmış olduğu Sarı Tel adlı programında çok sayıda ulusal kanalların üzerinde reytingler kırıyor.
Uzun süredir aşıklık geleneğini en iyi icra eden Yener Yılmazoğlu’a perde arkasında büyük bir kitlesi olduğunu ne kadar da magazinden uzakta dursa da site olarak yapmış olduğumuz araştırmalarda ağır başlı kişiliği ile sazıyla sözüyle o güzel farklı yorumuyla gönüllere gönüllerde taht kurduğunu öğrendik.
Son yapmış olduğu albüme çekmiş olduğu klip keşke o günler olaydı eseri internette tıklama rekoru kırıyor.Özellikle Anadolu’nun sesi olan Aşık Yener Yılmazoğlu’na biz dedikodulu magazin ailesi olarak başarılarının devam etmesi dileklerimizi sunuyoruz.

**Ülke TV'de Yarın Göl Belgeselini yayınlayacak..

Öte yandan Ülke TV'de her kış tüm yüzeyi donan Çıldır Gölünü anlatan bir belgesel yayınlayacak.
Yarın (Cumartesi) günü Saat 2.00'da yayınlanacak olan 'ÇILDIR' adlı belgesel bölgenin tanıtımına büyük katkı sunacak.

Ardahan Haberleri **TRT’de, Örnek Taraftar Ardahan Gösterildi…

Diğer yandan pazar günü Kars Spor ile karşı karşıya gelecek olan Serhat Ardahan Spor'da ülke gündeminde.
Vali Ahmet Deniz tarafından başlatılan “Burası Ardahan, burada küfür yok” küfürsüz maç kampanyası, TRT Spor'da yayınlanan PTT 1. Lig Analizi programında yorumlandı.
TRT Spor kanalında yayınlanan programda Tanju Çolak ve Ali Okancı, Serhat Ardahanspor ve küfürsüz maç kampanyası hakkında olumlu değerlendirmelerde bulundu. Bu değerlendirmeler sonucunda Ardahan’dan ilk olarak başlatılan bu kampanyanın ülke geneline dağılması gerektiğinin altı çizildi. Vali Deniz’in başlattığı bu kampanyaya uyan taraftarlarında ülke hatta dünya genelinde bir örnek oluşturduğu vurgusu yapıldı.
Haberi ekleme saati: 11.59-27 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Kardeş Birlikteliği: Başarı..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş20 Milyonluk İstanbul’da başta iş hayatında olmak üzer bir çok başarıya imza atan Ardahanlılar kendilerinden söz ettirmeye devam ediyorlar.
Ardahan’ın Merkeze Bağlı Bağdeşen (Kinzodamal) köylü üç kardeşin İstanbul Sancaktepe İlçesinde ki başarısı dikkatlerden kaçmıyor. BMO ve Bozkurt İnşaat Firmalarının yanı sıra Servis Şirketi Sahibi Üç kardeş Enver, Özkan ve Tuncay Bozkurt İstanbul’un önemli semtlerinde olan Sancaktepe ilçesinde ortaya koydukları birliktelikle iş hayatında başarıyı yakalamanın haklı gururunu yaşıyorlar.

**TOPLUMSAL DUYARLILIĞI DA UNUTMUYORLAR..

İstanbul’da ki bir çok başarılı iş adamı hemşehrimizin ortaya koyduğu çabanın bir örneğini sergileyen Bağdeşenli üç kardeş Enver, Özkan ve Tuncay Bozkurt iş hayatında ki başarıyı sosyal hayatlarına da yansıtmayı da unutmuyorlar.
3 Binin üzerinde köylülerinin yaşadığı İstanbul’da bulunan Ardahan İli Bağdeşen Köyü Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğinin Başkanlığını da yapan Enver Bozkurt gerek kendi iş hayatların da gerek ise sosyal sorumluluk çerçevesinde ellerinden gelenin yaptıklarını, bu başarının altında yatanın da kardeşliğin getirdiği başarı olduğunu söylüyor.
Haberi ekleme saati: 10.23-27 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

AK PARTİLİ ADAYLAR
MAVİ MAVİ!...

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşYarın yapılacak olan AK Parti Ön Temayül seçimine girecek olan AK Parti Ardahan Milletvekili Aday Adaylarının şık giyim kumaşları dikkatlerden kaçmıyor.
600 Delegenin oy kullanacağı, mevcut milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay, eski milletvekili Saffet Kaya ve eski İl Başkanı Veteriner Hekim Yunus Baydar'ın tabi tutulmadığı ön temayül seçimine hazırlanan ve yarın yapılacak olan seçimde en çok oyu almak için günlerdir büyük mücadele için de olan AK Parti'nin Ardahan Milletvekili Aday Adaylarından Orhan Gökdemir, Salih Altun ve Hamza Bektemur'un aynı renkte ki giyimleri ile dikkat çekiyorlar.
Üç adayın da barışın simgesi olan mavi takım elbiseleriyle gittikleri AK Partili delegelerden kendilerini desteklemelerini istedikleri görülürken, her üç adayın da olağanüstü çabası da mavi Ardahan Haberleri elbiseleri gibi dikkat çeken diğer önemli bir nokta olarak 2015 Genel Seçimlerine ilk not olarak düştü.

**Ardahan'da Oy Kullanılacak, Ankara'da Sayılacak..

7 Haziran'da yapılacak olan Milletvekili Seçimlerin de Ardahan'dan milletvekili adayı olmak için büyük uğraş veren ve bu yönde ki ilk engel olan ön teyamül seçimin aşmaya çalışan AK Partili Ardahan Milletvekili Aday Adayları için cumartesi günü sandık başına gidecek olan AK Partililerin oyları Ankara'da açılıp, sayılacak.
Haberi ekleme saati: 22.23-25 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin


Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin
Seçime Doğru Ardahan
Yazar Fakir


Ardahan'da Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin


Facebook'ta Paylaş

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yazarlarımızı okuyor musunuz?

YAZIYORSAM SEBEBİ VAR
Ardahanlı İstanbul Milletvekilleri

Fakir Yılmaz Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşGeçtiğimiz günler de Topkapı Barcelo Eresin Hotel’de yapılan Ardahanlılar Günü etkinliğin de bir ilki gerçekleştiren ve bizim biriler bir şeyler anlar diyerek , ‘İstanbul’a Giriş Gecesi başlığıyla Ardahan Haber gündeme getirdiği etkinliği yapan Ardahan Federasyonuna ve irili, ufaklı, tabelacı, çantacı, facebookcu derneklere önemli bir çağrı yapsam acaba ne kadar önemsenir?
Bilmem ama ben gerek bir Ardahanlı, gerek ise bir Ardahanlı olarak bu tarihi çağrıyı yapacağım ve gerisini duyarlı stk’lara, iktidar ve muhalefet üzerinde etkisi olan Ardahanlı siyasetçilere, iş adamlarına, bürokratlara bırakıyorum..
Evet, önümüzde bir genel seçim var..
Ve bu seçimde İstanbul’da yaşayam Ardahanlıları kaç Ardahanlı temsil edecek..
Ve buna niyetli olanları kimler nasıl, hangi çağrıyla destekleyecek.. Yani Ardahanlı İstanbul Milletvekillerimiz olsun denilecek mi?

**Cahil/Cuhal Adaylar..

Benim de içinde bulunduğum İstanbul Merkezli Ardahan Federasyonun geçtiğimiz günlerde İstanbul Topkapı Fakir Yılmaz Sizde dikkat ediyor musunuz bilmiyorum ama şu günler de memleketi kurtarmaya aday bir çok cahil/cuhalın olduğunu görmekteyiz..
İki kelimeyi bir araya getiremeyen, AKP’nin, CHP’nin, HDP’nin, MHP’nin açılımının okuyup, anlamını anlatamayanların, ‘Bende milletvekili adayıyım’ demesi ne kadar acıysa bunları adam ye rine koyup, dinleyenler de o kadar cahil değiller mi?
Bilmem ama Ardahanlı seçmenin bunları tekmeleyip, kentte kovması gerektiğini desem de buna kimsenin cesaret edemeyeceğini bildiğimden bunu demekten vaz geçip, asıl okuyupta kendisini adam sayan cahillerden de bahsetmek gerekir diye düşünüyorum..
Aldıkları diplomalara güvenip, bende adayım diyenlerin sporculara verdikleri sözleri başta olmak üzere yaptıkları konuşmaların yalan, dolan dolu olduğunu bilmek ve bunların yüzlerine demek gerekir derken, bu cahil/cuhallarla memleket kurtulmaz derim..
0.535.418 32 58-fakiryilmaz323@hotmail.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?

KADINCA/Selmi Yılmaz
HDP Birilerini değil,
Halkın partisi olmalı..

Ardahan Haberi Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşHalkların kardeşliğini savunduğunu belirtip, Türkiye’de ki solu kendi çatısı altına toplamaya çalışan ve ağırda olsa bundan başarılı olmaya başlayan Halkın Demokrasi Partisi 2015 Genel seçimlerine Ardahan Haberi damgasını vuracak en önemli parti olduğunun söylemek sanırım kehanet olmamalı..
Çünkü bu ülke de olmaz denilen bir çok şeyin direnilirse olacağını ortaya koyan ve %10 Barajını da aşılabileceğini belirten HDP bu ülke de aranan sol çatı için çok önemli bir merkez konumuna geldiğini biz değil tüm dünya konuşmaya başladı..
Komşu ülke Yunanistan’da iktidara gelen sol parti Syriza’ın 2015 Genel Seçimlerin de destekleyeceğini açıkladığı HDP’nin bu güzel gidişinin bu partinin mevcut kadrolarını da şımartmışa benziyor..
Belki de şımarmak demek yanlış olur ama Ardahan’da olduğu gibi bi çok yerde ki örgütünün kendi başlarına hareket edip, ‘En iyisini ben bilirim’ edasıyla hareket etiğini ve en önemlisi alaklı, alakasız kişilere milletvekili sözü verdikleri dikkat çekiyor.
%10 Barajını geçip, geçmeyeceği hala net olmayan ama ‘Ben İl Başkanıyım, en iyisini ben bilirim’ deyip, bu partinin kendilerinin olduğunu ileri sürenler ve her seçimde bu partiye oy kayıp ettirenler bu partinin halkların partisi olduğunu unutmuşa benziyorlar..

**Yunus Baydar’ın eşi arkadaşım..

Yaklaşan genel seçimler öncesi, ‘Ardahan’da oturan, Ardahanlının yaşadığı sorunları yaşayan, Ardahanlı ile aynı havayı teneffüs eden, Ardahanlı gibi’ diye her seçim de aradığımız milletvekili kriterlerine Ardahan Haberi uyan kaç milletvekili aday aday var..
Öğrenmek için şöyle etrafımıza baktığımız da on parmağın ikisini geçmeyen aday aday ile karşılaşırsınız..
Mecut milletvekilinin eşini tanıyan var mı, kaç çocuğunun olduğunu bilen var mı?
Ben hem bir gazeteci olarak, hem bir Ardahanlı olarak bilmiyorum..
Atalay’ın olduğu gibi diğerlerinin eşlerini, çocuklarını ne görmüş, ne de tanıyorum.. Orhan Gökdemir’in kendi köyünde kurduğu işletmesiyle, Ardahan merkez de aldığı evi ile ne kadar Ankaralıysa o kadar da Ardahanlı olurken, bu memleketin hemen her sorunu ile haşır neşir olan ve bu sorunların çözümünde gerek veterinerlik diplomasıyla, gerek siyaset alanında, gerek maddi, manevi imkanları ile gerek ise arkadaşım olan, çocuklarını tanıdığım öğretmen eşiyle bir de Yunus Baydar var..


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ARDAHAN ÜNİVERSİTESİ
DEVRİMCİ ÖĞRENCİLERİNDEN
YENİ YARGI PAKETİNE TEPKİ!..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşARDAHAN'DA ÜNİVERSİTELERDEKİ BASKILARI KINAMA AMAÇLI BASIN AÇIKLAMASI YAPILDI..

Basın açıklaması Kampüs alanında yapılırken açıklamada üniversitelerdeki psikolojik siyasal baskılara ve ege üniversitesindeki faşist saldırılara değinildi. Ayrıca Bingöl (Çewlik) üniversitesinde okul yönetiminin öğrencilere olan faşist yaklaşımlarından dolayı açlık grevine giren yurtsever öğrencilere destek verdiklerini bu onurlu duruşlarını selamladıklarını açıkladılar. Aynı zamanda geçtiğimiz günlerde tecavüz edilerek katledilen Özgecan ASLAN olayının sorumlularının cezalandırılması ve ata erkil zihniyetlerin kadını ikinci sınıf, cinsel obje görerek cahiliye dönemini andırmasına son verilmesini, bunları sorumlularının TC Hükümeti olduğunu bildirdi. Sözde demokratik yargı paketi olan 4. yargı paketiyle insan haklarının ihlal edildiği ve diktatör bir rejimin kurulmak istendiği belirtildi. bu yargı paketi asla ve asla kabul edilemez diye açıklamada bulunan Ardahan Demokratik Yurtsever Öğrenci Meclisi temsilcileri sık sık ''ARDAHAN İSYANDIR EGEYE SELAMDIR, ÖRGÜTLÜ GENÇLİK YILDIRILAMAZ, JIN JİYAN AZADİ, ÜNİVERSİTELER FAŞİZME MEZAR OLACAK, BİJİ BERXWEDANA XWANDEKARAN'' sloganları atıldı.
Haberi ekleme saati: 22.17-25 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ÜLKÜCÜLERDEN REKTÖRE TEHDİT..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşArdahan Ülkü Ocakları, Hocalı katliamının 23. yıl dönümü sebebiyle bir basın açıklaması düzenledi.
Milli Egemenlik parkında toplanan kalabalık ellerinde bulunan "Hocalı'da akan kandı sustunuz zaten ya Ermeni yada Rustunuz, Soykırımın adı Hocalı, unutmadık unutmayacağız" yazılı pankartlarla 23 yıl önce Ermeniler tarafından Hocalı köyünde yapılan katliamı kınadı.
Ardahan Ülkü Ocakları adına açıklama yapan Ülkü Ocakları Ardahan İl Başkanı Ercan Ürker, "Sözde soykırım borusu öttüren Ermeniler 26 Şubat 1992 günü soykırımın ne olduğunu dünyaya tanıtmışlardır. Mazlum, silahsız halkı gaddarca öldürmekle kalmayıp, işkencelere maruz bırakmış, küçük çocuklarının gözlerini çıkartacak kadar hainleşmişlerdir. Sözde soykırıma uğrayan Ermeniler içlerinde ki soykırım ve işkence isteğini temiz yürekli Azerbaycan Türklerinden çıkarmışlardır. Dün Hocalı da yaşanan olayları bugün burda ki kalabalık özetmektedir zira bugün hocalı katlimanı, öz kardeşlerimizin uğradığı zulmü yalnızca belirli duyarlı kuruluşlar anmaktadır. 'İki Devlet Tek Millet Söylemi' siyasi arenada sadece bir söylem olarak kalmıştır. Ülke olarak Kardeşlerimizin Yaşadığı olayı, soykırım olarak dile getiremeyip onların haklarını savunamamışızdır. Azerbaycan dan farklı kıtalar da olan devletler Hocalıda yaşanan olayı soykırım olarak kabul etmişken biz Türkiye Cumhuriyeti olarak bunu Meclisimizde Soykırım olarak kabul etmemişiz yada edememişiz. Bu ayıp Türkiye Cumhuriyetinin alnında bir kara leke olarak hep kalacaktır. Dün Hocalı, Bugün Doğu Türkistan, Filistin, Irak, Suriye Müslüman Coğrafyası Her gün Hocalı benzeri olayları yaşamaktadır. Dün Hocalı için semaya açılan ellerimiz bugün diğer zulmün eşiğinde ki Müslüman coğrafyalar için açılmaktadır. Hiç kimse şüphe duymasın bugün dua için semaya açılan ellerimiz vakti geldiğinde zulme dur demek için silaha da sarılmaktan asla geri durmayacaktır."
Ürker ayrıca Ardahan Üniversitesinde son zamanlarda üzücü olaylar yaşandığına da dikkat çekerek, "Üniversitede öğretim görevlisi olan bazı kurt görünümlü çakal hocalarımız arkadaşlarımızı tehdit edip okuldan atarız, okuldan uzaklaştırırız diyerek yaşanan olaylardan dolayı özür dile olayı kapat gibi söylemlerde bulunuyorlarmış. Bu hocalarımız ayaklarını denk alsınlar, haddini bilsinler ve artık Ülkü ocakları susmayacak. Üniversitede bir kardeşimize bir zarar gelirse Ardahan Üniversitesi Rektörü de o koltukta oturamaz." diye konuştu.
Haberi ekleme saati: 22.11-25 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ARDAHAN'DA KURTULUŞ GECESİ..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşArdahan’ın yeniden vatan topraklarına katılışının 94’üncü yıl dönümü dolayısıyla yurdumn çeşitli yerlerinde olduğu gibi Ardahan merkezde de etkinlik düzenledi.
Serhat Ardahan Dernekler Federasyonu tarafından düzenlenen kurtuluş gecesine Belediye Başkanı Faruk Köksoy, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Çetin Demirci, Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği Başkanı Yılmaz Özer, Ardahan Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İsmail Kahya, AK Parti İl Genel Meclis Üyesi Taviddin Coşkun, CHP il Genel Meclis Üyesi Ercan Özer, AK Parti Milletvekili aday adayı Yunus Baydar, dernek başkanları, sendika temsilcileri, gazeteciler ve davetliler katıldı.
Gecede ilk konuşmayı Serhat Ardahan Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Burak Taştan yaptı. “Ülke yıkık ve perişan bir halde iken bir diriliş bir bağımsızlık çığlığının ilk kıvılcımı burada Ardahan’da atılmıştır” diyen Taştan; “Mustafa kemal Atatürk ve onula birlikte bağımsızlık yoluna çıkan bütün vatanseverleri saygıyla anıyorum. Bu gün Ardahan’ın kurtuluşunun 94 üncü yılında olduğu gibi nice 94 üncü yıllar yaşayacaktır. Toprak sevgisi ülke sevgisi bizlerde hiç bitmeyecektir” dedi.
Taştan; “Serhat Ardahan Dernekler Federasyonu olarak Ardahan’da bulunan duyarlı derneklerle bir çatı altında birleştik. Daha güçlü bir dernek yapısı oluşturmanın çabası içerisindeyiz. Federasyon bünyesinde 11 dernek bulunmaktadır. Bu sayı her geçen gün artmaya devam edecektir. Aynı amaç uğrunda tek hedef Ardahan’dır. Ardahan için elimizden gelen katkıyı yapmaktayız ve yapmaya da devam edeceğiz. Bugün serhat Ardahan federasyonu olarak Ardahan’ın kurtuluşun 94 üncü yıl dönümü dolayısıyla hazırladığımız etkinlikte görüyorum ki farklı fikirler aynı amaç uğrunda aynı mekanlarda olabiliyorlar işte Ardahan’ın özlediği bir birliktelik olması bizleri çok mutlu etti. Herkese teşekkürlerimi sunuyorum” diyerek konuşmasını bitirdi.
Gecede söz alıp, bir konuşma yapan Ardahan Belediye Başkanı Faruk Köksoy ise, “Ardahan 100 yıl acı çekmiştir. Bağımsızlık mücadelesinde Ardahan önemli bir çıkış yaparak tüm yurtta olduğu gibi, bağımsızlık savaşı içerisinde bulunmuştur” dedi.
Köksoy; “Ardahan’ın geçmişte yaşadığı olaylar basit olaylar değildir, geçmişte yaşanan acıları çileleri görmemezlikten gelemeyiz. Bizler bu günlerin değerini iyi bilmeliyiz. Geçmişte bu topraklar da canını feda eden atalarımıza rahmet diliyorum” dedi.
Konuşmalar sonrası 94 üncü yıl dönümü anısına slayt gösterisi, “Öğretmen İçin Çal Ardahan” müzik dinletisi ve klipte görev alan öğretmenlerin sahnede davetlileri selamlaması sonrası halk oyunu gösterisi yapıldı.
Gecenin sonunda ise grup ABDAL türküleriyle birlikte halaylar çekildi. Gece geç saatlere kadar etkinlik devam edip son buldu.
Haberi ekleme saati: 22.11-25 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Cemil Kırbayır'ı yakalayan polislere
iki maaş ikramiyesi!..
BULUN BİZDE 5 MAŞ VERELİM!..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş12 Eylül 1980 darbesinden hemen bir gün sonra gözaltına alındıktan sonra işkence sonucu öldürüldüğü tespit edilen ancak cenazesine ulaşılamayan Cemil Kırbayır'ı yakalayan polislere 'ikişer maaş ikramiye' verildiği ortaya çıktı. Ödül kararının arkasında yer alan ismin ise AKP hükümetinde devlet bakanlığı görevini de yürüten, dönemin Emniyet Genel Müdür Muavini Abdulkadir Aksu olduğu belirtildi.
Hülya Karabağlı'nın zete'de yer alan haberine göre, CHP Denizli Milletvekili İlhan Cihaner, 'GİZLİ' notuyla 30 Nisan 1980 tarihli dokuz personel hakkındaki taltif (ödüllendirme) teklifi belgesini açıkladı.
"Ödül komitesinin başındaki ismi gördüğünüzde bu davanın neden sürüncemede kaldığını anlayacaksınız" diyen Cihaner, bu ismin Abdülkadir Aksu olduğunu açıkladı.

'İKİŞER MAAŞ İLE TALTİF EDİLMELERİNE...'
Aksu’nun imzasının da bulunduğu taltif teklifinde şu ifadeler yer aldı:
“Kars Emniyet kadrosunda olup vazifelerindeki başarılı çalışmaları nedeni ile taltif edilmeleri teklif edilen 9 personel hakkındaki valiliğin 28.1.1980 tarih ve 599 sayılı yasası ile ekleri atama ve işlemler şube müdürlüğünden encümenimize intikal ettirilerek incelendi.
8.1.1980 günü Kars ili Adalet partisi il başkanına gelen tehdit mektubunu neticesinde yapılan araştırmalarda daha önceden işlemiş oldukları tespit edilen 11 olayın sanığı THKP-C örgütü üyesi 4 sanığın suç aletleri ile birlikte yakalanarak adalete teslim edilmelerinde yüksek hizmetlerinin geçtiği anlaşılan 18/32672 yaka ve sicil sayılı Başkomiser KEMAL KARTAL-Polis memurları 449/33168 yaka ve sicil sayılı Mehmet HAYTAN-30/30527 yaka ve sicil sayılı SELÇUK AKYıLDIZ-157/36911 yaka ve sicil sayılı MEHMET GÜDEN-184/34977 yaka ve sicil sayılı MUTTULAH GÖKDEMİR-394/38295 yaka ve sicil sayılı ÖZDEN CANTAŞ- ile 446/32282 yaka ve sicil sayılı LAÇİN ÖZŞENGÜL’lerin 3201 sayılı Emniyet teşkilatı kanını 2261 sayılı kanunla değişik 86/A maddesi uyarınca İKİŞER MAAŞ para ile taltif edilmelerine 30.4.1980 günü yapılan toplantıya katılan üyelerin oybirliği ile karar verildi.”

**'DEVLETİN BİLGİSİ DAHİLİNDE İŞLENMİŞSE FAİLLER BULUNMAZ'
Cemil Kırbayır'ın devlet eliyle katledildiğini vurgulayan Cihaner, “Cemil Kırbayır olayı bir kez daha göstermiştir ki aslında faili meçhul olan bir şey yok, fail meçhul değil meşhur. Devletin olduğu yerde, devletin bilgisi dışında hiçbir şey olmaz. Eğer devletin bilgisi dışında bir şey yapılmışsa devlet mutlaka onun failini bulur. Ama devletin bilgisi dahilinde işlenmiş bir cinayet, bir katliam varsa ve devlet bunun ortaya çıkmasını istemiyorsa işte o zaman failler bulunmaz. Cemil Kırbayır da devletin bilgisi dahilinde devlet görevlileri eliyle katledilmiştir” dedi.

**BERFO ANA, OĞLUNUN MEZARINI GÖREMEMİŞTİ..
Cemil Kırbayır, 13 Eylül 1980’de Kars’taki evinden alınmış, 247. Piyade Alayı’nda bir hafta burada tutulduktan sonra da Kars Askeri Gözetimevi’ne gönderilmişti. Kırbayır, o dönem sorgu evi olarak kullanılan Dede Korkut Eğitim Enstitüsü’nde sorgulanırken, 8 Ekim 1980’de işkencede öldü.
Kırbayır'ın annesi Berfo Ana, kayıp ailelerin sembol ismi olmuştu. “Tek dileğim ölmeden oğlumun mezarını görebilmek” diyen Berfo Ana, bunu göremeden 21 Şubat 2013 tarihinde 105 yaşında yaşamını yitirmişti.
Haberi ekleme saati: 22.09-25 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Hamza Bektemür Göle'deydi..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşAK PARTİ ADAY ADAYI HAMZA BEKTEMUR GÖLE DE BARIŞ VE KARDEŞİN ARKASINDA OLACAĞINI AÇIKLADI!
Ön temayül için Ardahan'a ggelerek ilçelerini gezen ve ilk olarak Göle'ye giden AK Parti Milletvekili aday adayı Hamza Pektemur partililer ve seçmenlerle görüşürken bir çok başsağlığında bulundu ve halkla görüştü.
Göle Belediye Başkan Vekili Y .Nurbay Gürbulak'ı makamında ziyaret eden Baktemur Göle basının sorularını yanıtladı.
Bektemür'a Göle Belediyesin de neden aday olduğunu, Ardahan ve Göle için ne düşündüğünü, Barış ve Ardahan da yaşayan halkın bileşenleri ve bugün Vekil olan Atalay'ın önümüze koyduğu siyasetin bireysel ilişkilerden öte toplumsal yapıya büründüğü süreci değerlendirmesini soruldu.
AK Parti aday adayı Hamza Bektemur olanca samimiyetiyle 'Göle'de bana bu soruları soran basına teşekkür ediyorum' diye başladığı sohbetinde; Benim aday olmam bir köylü çocuğu ve sizden biri olarak öncelikli olarak eğitimin Ardahan da gelişmesi gerektiğini, bölgenin hayvancıkla geçinmesi dolayasıyla gerekli iyileşmenin yapılarak Milletvekilimiz Prof. Dr. Orhan Atalay'ın bizlere gösterdiği hedefleri hayata geçirmek ve Ardahan'ın bölgede Kafkaslara açılan kapısı olması önemine değinerek, Ardahan'da yaşayan halkların kardeşliğine değinerek bizleri kültür ve inanan, ayrılığımızın binlerce yıllık ortak yaşamın kültürün ve zenginliği olduğunu Hükümetimizin ortaya koyduğu Barış iradesinin arkasında olacağını söyledi.
Belediye Başkan Yardımcısı Nurbay Gürbulak ise Hamza Bektumur arkadaşımızın aday adayı olmasından memnunluk duyduklarını bu gün Ardahan'da siyasetin geldiği noktada, siyasetin Vekilimiz Orhan hocayla birlikte bireysel çıkar ilişkilerden çıkarak toplumsal ve ortak halkın hizmetine sunulmuş olmasından dolayı Gölelileri anlayan her adayımıza ve başta da partimizin adayı Hamza Bektemuru önemsediklerini ve Göle halkı adına teşekkür ettiğini söyledi.
Haberi ekleme saati: 18.33-25 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

BİR BİZ, BİR DE KARGALAR YAŞIYOR..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**İnsanlar gibi, hayvanlar da susuz..

Ardahan’da etkili olan Sibirya soğukları, hayatı olumsuz etkiliyor. Kentte çeşme ve ağaçlar buz tuttu. Ardahan'da termometreler gece eksi 21 dereceyi gösterdi. Kuru ayazın yaşandığı ilde iş yerlerinin camları buzla kaplanırken, çeşmeler dondu, ağaçlar ise buz tuttu.
"Burada bir kargalar yaşıyor, bir de biz yaşıyoruz" diyen Yavuz Ulutaş isimli vatandaş, "Ardahan vatandaşı olarak eksi 21 derecede yaşıyoruz. Esnaf zaten bitmiş durumda, yollarımız berbat, yaşamımız çok zor. Gece eksi 30’ları bulan soğukta yaşam mücadelesi veriyoruz" dedi.
Sabahın erken saatlerinde iş yerini açmaya gelen vatandaşlar ise buz tutan camlarla karşılaşıyor. Esnaf Erkan Ekmekçi, "İş yerimin camı soğuklardan dolayı buz tutmuş ve ben de buz tutan cama terzi yazısını yazıyorum ki insanlar burayı görsünler. Ardahan donuyor, gördüğünüz gibi camlar buzla kaplanmış. Burada yaşamak çok zor, buz tutan iş yerimizin camını açmaya çalışıyoruz ki görsünler, biz buradayız. Tabelamız bile görünmüyor" diye konuştu.

**Hayvanlar da İnsanlar Gibi Zorda..

Ardahan'da yaşanan olağanüstü soğuklar dolaysıyla zor günler yaşayan Ardahanlılar gibi hayvanlarda zorda.
Yeterli su şebekeleri olmadığı, olanların da gelişi güzel yapıldığı ve yeterince yer altına konulmadığı için yaşanan soğuklarda kısa sürede donup, kullanılmaz hale geldiği su şebekeleri nedeniyle ahırlarında su içemeyen Ardahanda ki hayvanlar -20'leri bulan soğuklarda terli terli çıktıkları ahırların da kilo metrelerce uzaktaki dere yataklarında ki buzlar kırılarak sağlanan sulardan su ihtiyaçlarını gideriyorlar.
Haberi ekleme saati: 18.27-25 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Ardahanlılar İstanbul’u İstiyorlar!

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**EN ÇOK VEYSEL KARATAY ÇALIŞIYOR..

Geçtiğimiz seçimler nazaran önümüzde ki genel seçimler öncesi bir çok Ardahanlı Milletvekili Aday Adayının olduğu İstanbul’da partilerin Ardahanlıları temsilen aday olanlara imkan sunmaları isteniyor.
Başta iktidar partisi AK Parti’ye olmak üzere Genel Başkan Yardımcılığını Ardahanlı Gürsel Tekin’in yaptığı CHP’nin, Bülent Karataş’ın İstanbul İl Başkanlığını yaptığı MHP’nin ve diğer partilerin bir milyona yakın Ardahanlının yaşadığı İstanbul’da siyasetten de temsil edilmek istediklerini belirtiyorlar.
Ticarette, sanayi de ve bürokrasi de büyük katkı sağladıkları ve ikinci vatan toprakları olarak sahiplendikleri dünya kentinde siyasette de yer almak istediklerini belirtip, siyasi partilere milletvekili aday adaylığı için başvuran bir çok Ardahanlının talip olduğu İstanbul Milletvekilliği yapmak için partilerin Ardahanlı seçmenin bu yönde ki talebini göz ardı etmemesini istedikleri gözlenmektedir.

**İstanbul'a Bir çok Ardahanlı Başvurdu.. En çok çalışan Karatay..

20 Milyonluk İstanbul'da bir milyona yakın nüfusa sahip Ardahanlı siyasilere imkan verilmesinin istendiği şu günlerde başta İstanbul 3. Bölge de AK Parti'den Milletvekili Aday Adayı olan Ardahanlı Göleli İşadamı Veysel Karatay en çok çalışan Ardahanlı aday aday olduğu görülürken, Ardahanlı diğer aday adaylar olan Ünsal Kılıç, Burhanettin Yılmaz, Caner Uğraş Kayıkçı, Prof. Dr. Fahtih Mehmet Avşar, TESKOOP İşçi Sendikası Şube Başkanlığı, 2007-2014 yılları arasında yine TESKOOP İş Sendikası Genel Başkanlığı, Türk-İş Başkanlar Kurulu Üyeliği ve Avrupa Dünya Delegesi (UNI EUROPA) olan Ardahan-Göleli Gürsel Doğru, Cemal Uygur, Zekeriya Dede, Kayabeyi Kaya, Ayfer Polat, Derya Şentürk, Av. Sinan Bayat, Prof. Dr. Metin Toprak İstanbul'dan, Başbakan Danışmanı Prof. Dr. Ertan Aydın'da Ankara'dan, Nurcan Özdemir'de Bursa'dan Milletvekili olmak isteyen Ardahanlılar.
Haberi ekleme saati: 18.22-25 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

POSOF BAŞTAN AŞAĞI BOYANACAK!..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**YANGINLARI GÜRCÜLER DEĞİL HİBE İTFAİYE SÖNDÜRECEK..

Ardahan'ın Gürcistan'a açılan ama doğru dürüst ithalat, ihracatın yapılmadığı gümrük kapısı Türkgözü (Badele) Gümrük Kapısının sınırları içinde bulunan Posof Belediyesine 10 ton boya bağışlandı.
CHP'de yıllarca Posof Belediye Encümenliği yapan son seçimde de AK Parti'ye geçip, belediye başkanı olan Cahit Ulgar'ın konuyla ilgili yaptığı açıklamada, bir çok Ardahanlının yaşadığı Kocaeli Belediyesi tarafından Posof'ta kullanılmak üzere 10 ton boyanın bağışlandığını açıkladı.

**İtfaiye çevreden, malzemeleri İETT ve Dernekten..

Göreve gelir gelmez batı kentlerinde bulunan belediyeleri ziyaret eden ve çeşitli taleplerde bulunan AK Partili Posof Belediyesi ne buluyorsa alıp, Posof'a getirmeye başladı.
Bir çok boya fabrikasının bulunduğu Türkiye'nin sanayi şehri Kocaeli Belediyesinden 10 ton boya malzemesi temin eden AK Partili Posof Belediyesi Çevre Bakanlığından da hibe yoluyla bir itfaiye aldı.
Geçtiğimiz yıl Türkgözü köyünde çıkan ve yeterli itfaiye olmadığı için Gürcü itfaiyecilerin yardımıyla söndürülen yangın ardından itfaiyesini takviye eden Posof Belediyesi Çevre Bakanlığında aldığı itfaiye aracının ek malzemelerini de İstanbul İETT ve bu ilde bulunan Posoflular Derneğinin katkılarıyla sağladı.
Haberi ekleme saati: 18.14-25 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

SUYU OLMAYAN İLÇEYE
ATIK SU PROJESİ!..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**BAŞKAN GÜLÜYOR, GÖLE AĞLIYOR!..

**BİRDE YOLLARI KARDAN TEMİZLEME PROJESİ GEREK!..

Ardahan'ın en büyük ilçesi olmasına karşı en büyük su sıkıntısı yaşayan Göle'de atık su tesisi yapılacağı duyuruldu.
Yazları tozdan, kışları buzdan geçilmeyen ve yılardır çözüm bulunamayan içme suyu sorunu ile baş başa bulunan Göle'de Göle Belediyesi bu yıl içinde ilçede bir atık su tesisi yapılacağını duyurdu.
Aynı zaman da AK Parti Ardahan Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay'ın da ilçesi olan ve bir çok sorunla baş başa bulunan içme suyu sorunu yaşayan Göle'de bu yıl bir atık su tesisi yapılacağını bildiren belediye yen TOKİ'lerin yanında da bir gençlik merkezi projesi hazırladıklarını ve bunun da bu yılın sonuna kadar yapılacağını kamuoyuna duyurdu.

***Sabır Edin Su İlk Bahar'da Gelecek..

Yazın bir türlü giderilmeyen su şebekesi yüzünden, kışın da sık sık yaşanan kesintiler nedeniyle donan içme suyu şebekesinin bu yıl yapılacağını da belirten Göle belediyesi içme suyu sorununu ilk bahardan itibaren sonlandıracağını ileri sürdü.
Yaklaşan genel seçimler öncesi ard arda projeler açıklayan AK Partili Göle Belediyesi 15 yıldır iktidara yani AK Partiye oy veren Gölelilerden biraz daha sabır istedi. Yani bu hizmetlerin gelebilmesi için 'önümüzde ki seçimlerde de oy alak hele' diyor.
Haberi ekleme saati: 18.08-25 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

SALİH ALTUN
GARTOL PİŞİRDİ!..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşArdahan Arıcılık Gen Merkezinde kamu görevine başlayan ardından ortaya koyduğu azimle siyasalı bitirip, Kaymakam olup uzun yılar bu görevi yaptıktan sonra Vali Yardımcılığı gibi önemli görevler yapan Ardahanlı Bürokrat Salih Altun atıldığı siyasette yılların deneyimli siyasetçilerine taş çıkarıyor.
İktidar Partisi AK Parti'den Ardahan Milletvekili Aday Adayı olan ve olağanüstü bir tempo ile hem cumartesi günü ön teamül seçimi için sandık başına gidecek olan AK Partili Delegelere, hem de hemşehrileri Ardahanlılara ulaşan AK Parti Ardahan Milletvekili Aday Adayı Salih Altun seçim çalışmaları sırasında ortaya koyduğu samimiyetiyle de dikkat çekiyor.
Seçim çalışmaları sırasın da bir esnafın iş yerinde yaktığı sobasında fırına attığı Gartolları (patatesleri) eliyle çıkarıp, misafir olduğu iş yerindekilerle birlikte yedi.
'Ben bir Ardahanlıyım, az mı gartol yiyip, karnımızı doyurduk. YİBO Mezunu bir Ardahanlı çocuğunuzum. Yok imkanlarla bürokraside yakaladığım imkanlara ve makamlara rağmen değişmedim. Ben Ardahan'ın bir çocuğuyum. Şimdide siyasete hemşehrilerime hizmete talibim.' diyerek tüm AK Partili delegeler de ön seçimde kendisine yardımcı olmaların istedi.
Haberi ekleme saati: 17.51-25 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

SADRETTİN (SEDO) ATALAY
HDP'DEN ADAY MI OLUYOR?!.

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş%10'luk seçim barajına karşın Haziran ayın da yapılacak olan genel seçimlere parti olarak katılmaya karar veren ve gün geçtikçe %10 Barajı zorladığı görülen Halkın Demokrasi Partisi'ne Ardahan'da da olağanüstü bir yöneliş var.
'Halkların partisiyiz' diyerek 2015 Genel seçimlerine giden HDP Ardahan'da milletvekili aday adayı olmatı ciddi bir şekilde düşündüğünü belirten Göle'nin sevilen siması Sadrettin Atalay bir iki gün için de bu yönde karar alacağını ve kararını kamuoyuna açıklayacağını söyledi.
Aynı zaman da Ardahan Gazeteciler Cemiyeti Başkanı olan Ardahanlı Gazeteci Fakir Yılmaz ile konu hakkın da görüşen ve 'Her an Ardahan HDP'den milletvekili aday adayı olabilirim, bunu yazabilirsiniz' dedi.
Aynı zaman da AK Parti Ardahan Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay'ın akrabası olan ve başta Göle'de olmak üzere Ardahan İl genelinde sevilen bir sima olan Sadrettin Atalay'ın HDP'den aaday olması halinde başta AKP'nin olmak üzere diğer tüm partilerin hesaplarının alt üst olması beklenmektedir.

**HAMİOĞLU GÖLE'YE ÇIKARMA YAPACAK.

Öte yandan HDP'den Ardahan Milletvekilliği aday adaylığı için ilk başvuru da bulunan Göleli İşadamı/Müteahhit Ertan Hamitoğlu'nun önümüzde ki Cuma günü Göle'den seçim startını vereceği bilgisi alındı.
Aynı zaman da Hafız kimliğiyle HDP'ye renk getirmesi beklenen Göle Senemoğlu köylü Ertan Hamitoğlu'nun Göle'den başlayacak olan seçim çalışmalarının diğer ilçe ve köylerde de süreceği öğrenildi.
Haberi ekleme saati: 17.11-25 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

VİLAYET'TEN SONRA
İLÇELER DE KURTARILMAYA BAŞLANDI..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşArdahan'ın vatan topraklarına katılışının 94. yıl dönümü ardından Gürcistan ve Ermenistan'a komşu olan Çıldır ilçesinin vatan topraklarına katılışının 94. Yıl Dönümü çeşitli etkinliklerle kutlandı.
Kutlamalara sabah saat 10.00'da başlandı. Kaymakamlık Binası önündeki alanda Atatürk anıtına çelenk koyulması ile başlandı.
Çıldır'ın vatan topraklarına katılışının 94 .yıl kutlamaları Kaymakamlık Binası önündeki alanda Atatürk anıtına çelenk koyulması ile başlandı.
Saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasıyla tören başladı. Törene davetli olarak katılan Ardahan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr . Ramazan Korkmaz'da eşlik etti . Çıldır Kaymakamı Tamer Kılıç, Çıldır Belediye Başkanı K.Yakup Azizoğlu , 9. Hudut Taburu Komutanı Mustafa Güllü olmak üzere daire amirleri ve Çıldır halkının da katıldığı kutlamalar birbirinden güzel anlara sahne oldu.
Törenler sırasında günün anlam ve önemine dair söz alan Çıldır Belediye Başkanı K. Yakup Azizoğlu Çıldır halkının kurtuluş mücadelesi sırasında gösterdiği direnişe ve 93. Koçaklamasından bir dörtlük okuyarak sözlerini tamamladı.
Halk ozanlarımız tarafından Aşık Şenlik türküleri söylendi. Daha sonra Çıldır çok programlı Anadolu lisesi öğrencilerinin yapmış olduğu tiyatro gösterisi izlendi.
Aşık Şenliği canlandırma gösterisi büyük ilgi topladı.
Etkinlikler, Çıldır Belediye Başkanı Yakup Azizoğlu'nun daire amirleri için vermiş olduğu yemekle son buldu.
Haberi ekleme saati: 17.07-25 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ORHAN GÖKDEMİR
EŞİYLE BİRLİKTE YOLLARA DÜŞTÜ..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**VATANDAŞLA DA GÖRÜŞTÜ..

7 Haziran'da yapılacak olan Genel Seçimler öncesi yoğun bir tempo ile çalışan AK Parti Milletvekili Aday Adaylarından Orhan Gökdemir yanına aldığı eşiyle birlikte cumartesi günü yapılacak olan ön temayülde oy kullanacak olan 600 AK Partili delegeyi ve AK Parti İlçe Başkanlıklarını tek tek ziyaret ediyor.
Geçtiğimiz genel seçimler de yien AK Parti'den Milletvekili adayı olan ve az bir oy ile seçilememesine karşın adeta seçilmiş gibi 5 yıl boyunca Ardahanlıların sorun ve sıkıntılarına kendince çözüm aramaya çalışan Ardahanlı İşadamı ve Siyasetçi, AK Parti Ardahan Milletvekili Aday Adayı Orhan Gökdemir eşiyle birlikte gittiği Ardahan'ın ilçelerin de AK Parti İlçe Başkanlıklarını ve ön temayülde oy kullanacak olan AK Partili delegeleri ziyaret ettiler.

**Partililerde sonra basınla buluşacak..

Geçtiğimiz seçimlerde ortaya koyduğu performansla partisi AK Parti'nin Ardahan'da en çok oy alan parti konumuna getiren Ardahanlı İşadamı Orhan Gökdemir Cumartesi günü yapılacak olan ön temayül seçimleri öncesi eşiyle birlikte ziyaret ettiği AK Parti İl ve İlçe Başkanlıkları, Delege ziyaretleri ardından vatandaşları da unutmayarak, onlarla da tek tek görüştükten sonra bugünde Ardahan'da ki yerel ve ulusal basın temsilcileriyle bir araya gelecek.
Haberi ekleme saati: 19.07-24 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Ardahan’da Siyaset..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşYaklaşan Genel Seçimler öncesi iyiden iyiye hareketlenen Ardahan Siyasetin de ön temayül ve merkez yoklama heyecanı yaşanıyor.
İktidar partisi AK Parti’nin Milletvekili Aday Adaylarının 600 delegenin oy kullanacağı ön temayül seçimi için çaba gösterdiği şu günler de mevcut milletvekili ile üç dönem milletvekilliliği yapan Saffet Kaya ve AK Parti eski İl Başkanı Yunus Baydar parti tüzüğü gereği ön temayül seçimlerine katılmazlarken, Orhan Gökdemir’in bu seçimde en çok oy alması beklenen AK Partili Milletvekili Aday Adayları arasında ilk sırada görünüyor.
Gökdemir’i Salih Altun takip ederken Hamza Bektemur’un da sürpriz yapacak aday adaylar arasında görülüyor.

**Cavit Çetin Dosyasını geri mi Çekti?..

Çoğu tanınmayan, seçimden seçime ortaya çıkan ve kamuoyunda ‘Çantacı ve Bohçacı’ aday adaylar olarak adlandırılan AK Partili Milletvekili Aday Adayları 600 AK Partili Delegeyi ikna etme çabalarına devam ettikleri görülürken, bu aday adaylar arasına bulunan Cavit Çetin’in adaylıktan vazgeçtiği ve çalışmalarını yarı kesip, Ardahan’da ayrıldığı ileri sürülürken, konu hakkında kendisine ulaşmaya çalıştığımız Çetin’in Atalay gibi telefonlara çıkmadığı ama çekilmesi gibi bir söz konu olmadığı görüldü.
Diğer aday adayların artık alışkanlık haline geldiği gibi yeniden başvuru yaptıkları için çokta dikkate alınmadıkları dikkat çeken AK Parti’nin Milletvekili aday adayları pazar günü yapılacak olan ön teamülde ilk sırada çıkma mücadelesini sürdürdükleri görülüyor.

**CHP’lile Ankara’da Çadır Kurdular..

AK Partili Aday Adayların yoğun bir çalışma ile 600 delegeyi ikna etmeye çalıştığı görülen Ardahan’da Genel Merkez Yoklamasıyla adaylarını belirleyecek olan CHP’nin aday adaylar da Ankara’da kamp kurmaya başladıkları görülüyor.
5 İlçesi bulunan Ardahan’da seçimi kazanmak için çabalayan CHP’nin hangi isimlerle 2015 Genel Seçimlerine gideceğinin tartışıldığı görülürken, Ensar Öğüt’ün yanı sıra Göle’den Sabri Arpaç ile, Posof’ta belediyeyi AK Parti’ye kaptıran isimle, Damal’da İstanbul Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu’nun kardeşi Mutlu Kerimoğlu
Av. Müzeyyen Çiftçi Yolaçan, Faruk Demir, Mete Özdemir, Serhat Aslangörür’ün aday adaylık için başvuruda bulunmaya hazırlandığı CHP’de adayların Mart ayı ortalarında belli olması bekleniyor.

**MHP'de Açıklama Yasağı..

MHP’de ise Bülent Ulutaş, Sami Atıcı, Suat bora, Mustfa Bozkır, Ömer Tekoğulları, Rıfat Çuha’nın adlarının kamuoyunda seslendirildiği öğrenilirken, MHP Genel Merkezinin aday olmayı düşünenlere Genel Merkezin ikinci emrine kadar hiç bir açıklama yapmamalarını emir ettiği alınan bilgiler arasında oldu.

**HDP'de İki Başvuru..

HDP’ye İşadamı /Müteahhit Hafız olan Ertan Hamitoğlu ile eski köy muhtarı Osman Genç adlı iki aday adayı dışında halen başvuru da bulunan kimsenin olmadığı öğrenilirken bu partinin de yarın geniş çaplı bir toplantı yaparak seçim stratejisini belirleyeceği alınan bilgiler arasında oldu.

**DSP İttifak için pusuda..

Ardahan'da en çok oy alan partiler arasında buluna DSP'nin de CHP ile kurulacak ittifakı beklediği ve bu ittifakın gerçeklemesi halinde liste bir almak için pusuya yattığı gözlemleniyor.
Haberi ekleme saati: 23.19-23 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Sarzepliler
MARKALAŞTI

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşMahalle olarak Ardahan’a bağlanması istenen Ardahan’ın Sulakyurt köyünden İstanbul’a göç eden Polat ailesinin üç ferdi İstanbul’un gözde ilçelerinden olan Göngören’de kurdukları Ayakkabı Firmasını kısa süre de marka haline getirdiler.
Ensar Polat, Umut Polat ve Kadir Polat adlı Ardahanlı kardeşler İstanbul Güngören ilçesinde açtıkları U.K.E Bank isimli Ayakkabı mağazanın isim hakkını tescil ettirdiler.
1984 yılından bu yana İstanbul’da bir çok iş alanında yer alan ve bir çok başarıya imza atan U.K.E Bank Ayakkabıcılık Güngören İlçesinin gözde firmaları arasında yer alırken, Ardahanlı üç kardeşin adlarının baş harflerinde oluşan U.K.E adlı firma başta köylerinin derneğine olduğu gibi hemşehrilerine de ellerinde geldiğince katkı sunmasıyla da tanınmaktadır.
Haberi ekleme saati: 23.11-23 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

AK Parti Atalay'ı Atacak!..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**ELİ BAŞKA YERDE, GÖZÜ BAŞKA YERDE!..

2015 Genel Seçimleri öncesi seçim çalışmalarına hazırlanan iktidar partisi Adalet ve Kalkınma Partisinin milletvekili adayı gösterilmeyene kadar kimsenin tanımadığı Milletvekili seçildikten sonra seçmen ve halkla diyalog kuramamakla eleştirilen ve Ardahan tabanın da istenmeyen adam ilan edilen AK Parti Ardahan Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay’ın yeniden aday edilmeyeceği ileri sürüldü.
Gazetemizin Ankara kulislerinde elde ettiği bilgilere göre AK Parti Genel Merkezinin Ardahan yerelinde yaptırdığı anketlerde Atalay’ın tutum ve davranışlarıyla partiye oy kayıp ettiren ve AK Parti’nin oylarının büyük bölümünü küstüren bir siyasi olduğunu tespit ettiğini ve yeniden aday edilmesi halin de AK Partinin Ardahan’a 3. parti konumuna düşeceğini tespit ettiği, bu nedenle de 7 Haziran’da yapılacak olan Genel Seçimler de Atalay’ın yerine yeni bir ismi aday edip, ‘Yeni aday ile yeni bir Ardahan’ sloganı ile seçimlere gideceği bilgisine ulaşıldı.

**Kaya, Baydar, Gökdemir, Altun Değerlendirmede..

İkidar partisi AK Parti’nin Anayasayı değiştirecek olan 400 Milletvekili sayısına ulaşmak için ince eleyip, sık dokuyacağı, bu nedenle seçimlere yıpranmış adaylarla değil yeni isimler ile gideceği bilgisine de ulaşan gazetemiz istihbarat ekibi AK Parti’ni Ardahan’da Saffet Kaya, Yunus Baydar, Orhan Gökdemir ve Salih Altun üzerinde durduğu, bunlardan ikisinin iki milletvekillini alıp, alamayacağını araştırdığı da alınan diğer bilgiler arasın da oldu.
Haberi ekleme saati: 23.11-23 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com

Ardahan 94 Yaşında..
Yazar Fakir


Ardahan'da Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin


Facebook'ta Paylaş

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yazarlarımızı okuyor musunuz?

KADINCA/Selmi Yılmaz
Ardahanlı İstanbul’dan Milletvekili İstiyor..

Ardahan Haberi Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşGeçtiğimiz gün yapılan ve Ardahan Federasyonunun organize ettiği yemekli toplantıyı yerel ve ulusal basında takip ederken, 17 Milyonluk İstanbul’da bir milyona yakın Ardahanlı varken, bu Ardahanlıların kaçının Ardahanlıları İstanbul’da temsil etmek için yaklaşan milletvekili seçimlere hazırlandığını da merak etmedim değil.
Ardahan Haberi İstanbul’da gerek iş alanın da gerek diğer sahalar da büyük başarı ile Ardahan’ı ve Ardahanlıları temsil edenlerin 2015 Genel Seçimlerinde TBMM’sinde de Ardahan’ı, Ardahanlıları temsil etmeyi niye düşünmediğini de sorgularken, bu kentte yaşayanları olduğu gibi bu kente yaşayan Ardahanlıları temsilen 2015 Genel Seçimlerine Adayım diyenlerin sayısının 10 parmağın 5’ini geçmediğini de üzülerek izlemekteyiz.
Diyen beşinin de 3 ü reklam ve facebookcu geriye kaldı iki tane..
Bunların biri ya girer ya girmez elde kaldı büyük bir sıfır..
İşte tam bu arada artık kurumsallaşan Ardahan Federasyonu işe el atmalı ve partilerin genel merkezine çıkarma yaparak İstanbul’a en az bi en çok 3 milletvekili istiyoruz demeli..
Gürsel Tekin, Bülent Karataş gibi isimlerde olaya el atmalıdır..

**CHP Öğüt’süz Kazanır mı?

Üç dönem milletvekilliği yaptığı Ardahan’da bir kez daha milletvekili olmak için çabalayan Ensar Öğüt gibi siyasetin ustası Saffet Kaya’nın dönemi kapanıyor gibi..
Yedeği ve yönetim kurulunda kimsenin kalmadığı halde neden hala İl Başkanı kaldığı bilinmeyen İlimdar Ardahan Haberi Senem’in başında bulunduğu CHP Ardahan’ın 13 kişilik bir İl Yönetimi ile gittiği 2015 Genel Seçimlerini hangi partinin, hangi aday ile kazanacağının tartışıldığı Ardahan’da 15 yıldır bu partinin milletvekili olan Ensar Öğüt’ün yeniden aday olup, olmayacağı da merakla beklenen diğer bir konu.
Ensar Öğüt’ün bu süre için de partisi CHP için verdiği mücadelenin başta partilileri tarafından olmak üzere tüm ülke tarafından takdirle karşılandığını gördüğümüz bir süreçte CHP’nin Ensar Öğüt’e ihtiyaç duyduğu en önemli seçimin önümüzde ki seçimler olduğu da belirtilmektedir..
Çünkü Öğüt’ün Ardahan’da ki Türklere olduğu kadar Kürtlere de yakın bir isim olduğu Alevisinden, Terekemesine her toplumun ulaşabildiği, sorunlarına az, çok çare bulduğu tek isim olduğu belirtilirken, CHP’nin önümüzde ki seçimde, Ensar Öğüt’süz kazanamaya bileceği de belirtilmektedir..

**Adaylar Bekar mı?

2015 Genel Seçimlere doğru gittiğimiz şu günlerde arda arda ortaya çıkıp Ardahan’ı kendilerinin kurtaracağını ileri sürülen Milletvekili Adaylarının boy boy fotoğraflarını görüp, izliyor, Ardahan Haberi yapacakları konusunda mesajlarını okuyoruz.
Başta iktidar partisi AK Parti’de olmak üzere onu takp eden CHP, MHP ve HDP’nin Ardahan Milletvekillerinin boy boy fotoğraflarını görüp, açıklamalarını okurken bir hayli yanlız olduklarını da görüp üzülüyoruz..
Çünkü en son Özgecan’ın öldürülmesi ardından timsah göz yaşlarını sildiğimiz şu günlerde kadının nasıl olup ikinci sınıf muamele gördüğünün bir işaret olduğunu da memleketi kurtarmaya adayların yalanız olarak adaylıklarını açıklayıp, memleketi kurtarma telaşıyla eşlerini ede unutmuş, belki de kameraların karşısına çıkmalarını günah sayıp, getirmemiştirler..
Evet bir genel seçim daha yaklaşıyor ve bu seçimde de bir kadının aday olmadığı Ardahan’da aday aday olanların çoğuda eşsiz ve bekar..
Bugüne kadar eşlerini, çocuklarını tanımadığımız bir çok milletvekilimiz gibi yeni vekillerimiz de sanki eşsiz ve bekarlardan oluşacak gibi..


Yazarlarımızı okuyor musunuz?

YAZIYORSAM SEBEBİ VAR
Gece yapmadık...

Fakir Yılmaz Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşBenim de içinde bulunduğum İstanbul Merkezli Ardahan Federasyonun geçtiğimiz günlerde İstanbul Topkapı Fakir Yılmaz Barcelo Eresin Hotel’de düzenlediği yemek gece değil, elit bir grup Ardahanlının bir araya gelmesinden öte bir şey değildi.
Bu yemekte ki amacın Ardahanlının öyle bir iki belediyenin verdiği bedava salonlarda yada binlerce lira verilip, borçlu kalınan köhne düğün salonlarında değil, Ardahanlılara yakışır bir yemekli toplantı olmasını istediğimiz de böyle bir etkinlik düzenlendi..
Serhat Ardahan Spor Gecesinden sonra bu etkinliği düzenleyenler arasında yer almamızın farkının his edildiği bu yemeği gece yapıp, sağa sola çekenlerin asıl hesabının ben değil, benim içinde bulunduğum etkinliklerin getirdiği ses ile kulaklarının ağırdığını bildiğimde böyle bir açıklama yaptığım biline..

**Ardahan’ın Kurtuluşu..

Aslında hiç bir ordu savaşı olmayan ama ülkeler arasında yaşanan savaşlar dolaysıyla yapılan anlaşmalar gereği tazminat karşılığı verilip, alınan daha sonra yine bu anlaşmalar gereği yeniden geri alınıp, vatan topraklarına katılan Ardahan’ın bugün 94. yıl dönümü kutlanıyor..
Fakir Yılmaz Ülkemin en yoksul vilayeti olan ve devam eden göç ile her geçen gün nüfusu azalan Ardahan’ın asıl kurtuluşunun ekonomik kazançlarla olacağını her yıl üzerine basa basa anlatırken, bu kurtuluşun bu kente yaşayanlar ile bu kenti doymak için zorunlu olarak terk edenlerin elinde olduğunun bilinmesini istiyoruz.
İşte son kurtuluş çabası tüm yok imkanlara karşı Ardahan’ı BAL Liginde başarıyla temsil eden Serhat Ardahan Spor’un ortaya koyduğu savaştır..
Ve Ardahan'ı bir üst lige taşıma azmi ve mücadelesi veren bir takımın savaşı Ardahan’ın kurtuluşu için diğer bir fırsattır..
Bu nedenle bu mücadeleye tam destek vermeliyiz..

**Korkmaya Hazır Olun..

Bu yıl Ardahan’ın Vatan Topraklarına katılışının yıl dönümü dolaysıyla düzenlenen etkinliklerin içine alınan Solu Türk adlı gösteri uçaklarının dünden itibaren Ardahan semaların da uçması Fakir Yılmaz kente büyük heyecan yarattı..
Torunum Dağhan’ın uçakları görür görmez annesinin telefonuyla beni arayıp, ‘Dede biliyon mu Ardahan’a uçaklar geldi’ diye heyecanla yaşananları anlatırken, ses tonunda heyecanlandığı kadar korktuğunu da anlamıyor değildim..
Havaalanı olmayan Ardahan’da tam da Suriye’de ki şah türbesini alıp, tanklarla kaçırdığımız haberleri sırasın da Ardahan semalarında yüksek ses hızıyla uçan uçakların yarattığı heyecan ve korku ardından 5 bilemediniz 10 yıl sonra Kafkasya’da yaşanacak olan savaş ve iç çatışmaları aklıma getirdi..
Çünkü Suriye’nin de içinde bulunduğu Ortadoğuyu karıştıranların bir elinin de Ardahan’ın da komşu olduğu Kafkasya’da olduğunu biliyordum..
0.535.418 32 58-fakiryilmaz323@hotmail.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yeminli Mali Müşavir
Sabri Arpaç:
'CHP’nin 2-0 Yapması İçin Çalışacağım'

Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşArdahanlı işadamı İmdat Tatar’ın Ardahan’a olan ilgisi devam ediyor.
Hiç bir beklentisi olmadan var olan imkanları ile doğup, büyüdüğü memleketine katkı sunmaya devam eden Ardahanlı İşadamı İmdat Tatar Ardahan’ı 3. Lige taşımaya iddialı olan Serhat Ardahan Haberleri Başta Göle olmak üzere Ardahan’ın genelinin aydın yurttaşların doğup, büyüdüğü bir kent olduğunu belirten Cumhuriyet Halk Partisi Ardahan Milletvekili Aday Adayı Sabri Arpaç önümüzde ki seçimlerde iktidar olacak olan CHP’den aday olduktan sonra ilk açıklamasını gazetemize yaptı.
Göle başta olmak üzere tüm Ardahan’da alacakları oylarla gerek Ardahan’da alacakları 2 milletvekili ile gerek ise ülke genelinde iktidar olacaklarına olan inancıyla yıllardır hep birlikte olduğu hemşehrilerine hizmet için aday olduğunu açıklayan Yeminli Mali Müşavir Sabri Arpaç ‘Merkezi Ankara’da bulunan Ardahan Vakfının aracılığıyla hizmet ettiği Ardahanlıları Milletvekili olarak temsil etme gururu yaşmak için partim CHP’den Ardahan Milletvekili Aday Adayı oldum.’ dedi.
Ardahan'ın yeniden vatan topraklarına katılışının 94. yıl dönümünü de kutlayan CHP Ardahan Milletvekili Aday Adayı Sabri Arpaç bugün resmi başvurusunu yaparak seçim startını vereceğini de belirtti.
Haberi ekleme saati: 23.11-23 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Ardahanlı İşadamı İmdat Tatar’ın
Spor’dan Eğitime Yardımı Devam Ediyor..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşArdahanlı işadamı İmdat Tatar’ın Ardahan’a olan ilgisi devam ediyor.
Hiç bir beklentisi olmadan var olan imkanları ile doğup, büyüdüğü memleketine katkı sunmaya devam eden Ardahanlı İşadamı İmdat Tatar Ardahan’ı 3. Lige taşımaya iddialı olan Serhat Ardahan Haberleri Ardahan Spor’a verdiği destekle yetinmedi, -30’ları bulan soğuklar da eğitim, öğretim görmeye çalışan Çıldır’da ki öğrencilere de el atarak, dondurucu soğukların yaşandığı şu günler de 30’a yakın öğrenciyi baştan aşağı giydirdi.
Aynı zaman da Ardahan Federasyonu Yönetim Kurul Üyesi olan İmdat tatar’ın Serhat Ardahan Spor’dan sonra böyle hayırlı bir işe de el atması bölge halkı tarafından takdirle karşılanırken, Ardahan Akyaka (Kodushara) köylü İmdat Tatar yaptığı açıklamada yaptığı katkılardan ziyade diğer iş adamlarını bölgeye, Serhat Ardahan Spor’a sahip çıkmasını istedi.
Haberi ekleme saati: 23.11-23 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

-20’de bayram..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşOkulların bir gün tatil edildiği, uçakların semalarında uçtuğu Ardahan’da -20’ye rağmen bayram vardı..
Ardahan'ın vatan topraklarına katılışının 4’ncü yıl dönümü, kentte düzenlenen törenlerle kutlandı.
Ardahan Valisi Ahmet Deniz, Tugay Komutanı Tuğgeneral Erdem Kargın ve Belediye Başkanı Faruk Köksoy'un valilik binası önündeki Atatürk Anıtı'na çelenk sunmasıyla başlayan kutlamalar, Kongre Caddesi'nde devam etti.
Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan Belediye Başkanı Faruk Köksoy, kentin vatan topraklarına yeniden katılışının 94’ncü yıl dönümünün mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Bölgenin kurtuluşu için tarih sürecinde verilen mücadelenin eşsiz bir kahramanlık destanı olduğunu vurgulayan Köksoy, ” Namusa sahip çıkmak, vatana sahip çıkmak ve geleceğimize sahip çıkmak, şehitlerimize sahip çıkmakla eşdeğerdir. Bugün burada toplanarak, ilimizin kurtuluşuna vesile olan kahramanları rahmetle anıyoruz” dedi.
Başkan Köksoy’un konuşmasının ardından törende şiirler okundu, atlı birlikler ve halk oyunları ekibi gösteri yaptı. Kurtuluş şöleninde Erzurum Büyük Şehir Belediyesi Mehteran Takımı’da gösteri yaptı. Tören sonunda Vali Ahmet Deniz, protokol üyeleri ve vatandaşlar davul zurna eşliğinde halay çekti.

**ŞEHİTLERE SAYGI YÜRÜYÜŞÜ..
Kongre Caddesi’nde ki törenin ardından, protokol ve çok sayıda vatandaşın katılımı ile Halilefendi Mahallesi’nde ki Yanık Cami Anıtı’na kadar yürüyüş yapılarak, Ruslar ve Ermeni çeteleri tarafından yakılarak şehit edilen Türk’ler için dua edildi.

**SOLOTÜRK GÖSTERİSİ..
Şehrin yeniden vatan topraklarına katılışının 94’ncü yılı anısına Türk Hava Kuvvetleri’nin Fakir Yılmaz SOLOTÜRK F16 Gösteri uçağı, Ardahan semalarında gösteri yaptı. Gösteriyi, Kür-Kale Park’ta toplanan çok sayıda vatandaş ilgiyle izledi.

**KONFERANS..
Serhat şehir Ardahan'ın vatan topraklarına katılışının 94’ncü yıl dönümü olması nedeniyle Halk Eğitim Merkezi Salonu’nda Sakarya Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Enis Şahin tarafından “Türk-Rus-Ermeni ilişkilerinde Ardahan” konulu konferans verildi.

**FOTOĞRAF SERGİSİ..
Kutlama programları kapsamında Ardahan Belediye Başkanlığı Yalnızçam Salonu’nda hazırlanan fotoğraf sergisi gezildi. Belediye Başkanlığı tarafından hazırlanan sergi de, birbirinden güzel Ardahan fotoğrafları büyük beğeni topladı.
Haberi ekleme saati: 23.00-23 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

HDP ARDAHAN'A HAFIZ ADAY!..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş2015 Gene Seçimlerine parti olarak katılacak olan Halkın Demokrasi Partisi Ardahan İl Örgütü seçimlerde aday olacakların başvurusunu almaya başladı.
Şimdiye kadar iki adayın başvuruda bulunduğu öğrenilen HDP Ardahan'dan Milletvekili Adayı olan Ertan Hamitoğlu'nun Hafız olduğu öğrenildi.
Partisi HDP'nin Ardahan'da olduğu gibi ülke genelinde %10 Barajını yıkacağına olan inancıyla milletvekili aday adayı olduğunu açıklayan ve resmi başvurusunu yapan Ertan Hamiitoğlu 'ben partimin bir neferi , bir yoldaşı, bir üyesi ve bir milletvekili aday adayıyım. Eğer bu görev bana verilirse partimin Ardahan'da seçimi alması ve başarılı olması için elimden gelen tüm imkanlarımı seferber edeceğim. Köy köy, ilçe ilçe gezerek partimin halkların partisi olduğu ve demokrasinin barışın anahtarını HDP olduğunu anlatıp, oy isteyeceğim. Partim görev verse de vermese de HDP'nin ülke genelinde olduğu gibi Ardahan'da da atılım yapıp, milletvekili çıkaracak bir oy potansiyeli yakalaması için partili arkadaşlarımla birlikte omuz omuza mücadele edeceğim. Ben ne kadar Göle Senemoğlu köylüysem, o kadar da Posoflu, Damallı, Hanaklı, Çıldırlı, Hoçvanlı ve Ardahanlıyım. Gerek Hafızlığı bitirdiğim Gölenin, gerek ise iş sahasında içinde yaşadığım Ardahan'ın sorunlarını bilen, bunların çözümü için düşünceleri olan bir kardeşinizim. Benim gibi diğre tüm aday aday arkadaşlarıma başarılar dileyerek çıktığım bu yol da Allah utandırmasın' dedi.
Haberi ekleme saati: 15.09-23 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

CHP'NİN ADAY ADAYLARI
ARDAHAN İLİ YOK HÜKMÜNDE GÖRÜP,
BAŞVURULARINI ANKARA'YA YAPIYORLAR!.

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş7 Haziran'da yapılacak olan Genel Seçimler öncesi aday adaylık süreci devam eden Cumhuriyet Halk Partisi Ardahan İl Örgütüne bugüne kadar resmi bir başvuru yapılmazken, CHP Ardahan'dan Milletvekili Aday Adayı olanların hemen hepsinin Ardahan CHP il Örgütüne değil, Ankara'da'da bulunan CHP Genel Merkezine resmi başvurularını yaptıkları, yapacakları öğrenildi.
Mevcut Milletvekili Ensar Öğüt'ün yanı sıra Sabri Arpaç, Müzeyyen Çiftçi Yolaçan, Mutlu Kerimoğlu, Yunus Dündar, Serhat Aslangörür, Mete Özdemir, Faruk Demir ve Şükrü Bozyiğit'in Ardahan'dan Milletekili Adayı olmak için başvurularını Ardahan CHP il Yönetimine değil, direk CHP Genel Merkezine yapmaları yönetiminin çoğu istifa eden, 13 kişi ile hala kendisine İl Başkanı diyen İlimdar Senem yönetiminde ki İl Örgütünü yok hükmünde saydıkları yönünde değerlendirilmektedir.

**Senem'e en yakın aday da güvenmedi..

Aday adayların yok hükmünde saydığı CHP Ardahan İl Örgütünde Başkan Yardımcılığı yaptıktan sonra bir ömür denilecek kadar 6. kez milletvekili aday adaylığı için başvuruda bulunan Eczacı Yunus Dündar'ın da kendi arkadaşları olan CHP Ardahan İl Örgütüne değil, Ankara'dan resmi başvurusunu yaptığı alınan bilgiler arasında oldu.
Haberi ekleme saati: 14.05-23 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ARDAHANLILAR
İSTANBUL'DAN SONRA
KOCAELİ'NDE BULUŞTULAR..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşBu yıl 8'inci kez düzenlenen Tanyıldız Salonu’ndaki kutlamaya Seyfidar Çoban başkanlığındaki yönetim evsahipliği yaptı. Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, AKP Milletvekili Aday Adayı Öztekin Kaşukci, Gençlik ve Spor Şube Müdürü Metin Çimli, İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi Üyesi Tugay Çoban, DSP İzmit İlçe Başkanı Hülya Yıldırım ve dernek üyeleri katıldı. BİZ BİR BÜTÜNÜZ Kocaeli Ardahanlılar Derneği Başkanı Seyfidar Çoban, yaptığı açılış konuşmasında, “Ardahanlılar olarak Kocaeli’de nüfusumuz kalabalık. Memleket olarak nüfus yoğunluğumuzla burada ilk sırada yer alıyoruz. Zamanında bazı şartlar nedeniyle buralara göç ettik. Ama hepimiz iyi yerlere geldik. Biz bir aileyiz ve bütünüz. Bütün olmak mecburiyetindeyiz. Hepinize iyi eğlenceler diliyorum” dedi.
Haberi ekleme saati: 14.05-23 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

CHP Akçam Kardeşlerin Arasına Girdi..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşCHP Ardahanlı Yazar Dursun Akçam'ın oğulları olan Prof. Dr. Taner Akçam ile Dr. Alper Akçam'ın arasına girdi.
Taner Akçam’ın Alman Yeşiller Partisi için hazırladığı “MHP RAPORU” nun basına yansıması ardından yazılı bir açıklama yapan Abisi Dr. Alper Akçam yaptığı yazılı açıklama ile CHP'den özür dilerken, Prof. kardeşini yerden yere vurdu.

İşte o kavga ve özür..
TÜM ALEVİLERDEN ve CHPli DOSTLARDAN
AKÇAM AİLESİ ADINA ÖZÜR DİLİYORUM!

Oda Tv kırk yıla yakın bir süredir yurt dışında yaşayan kardeşim Taner Akçam’ın Alman Yeşiller Partisi için hazırladığı “MHP RAPORU”nu yayınladı.
Taner Akçam o raporda “Türkiye’nin laik ve ilerici olarak bilinen kesimleri (örneğin Aleviler) ve politik partileri (özellikle Cumhuriyet Halk Partisi) Darbe çağrısı yapan Cumhuriyet Mitinglerinin en büyük destekçileri olurlarken” diyerek, Alevileri ve CHP’ni ve darbeci ilan etti.
Herkes artık iyice bilmelidir ki, Taner Akçam, yıllardır Şarkiyatçı Batı politikalarının bakış açısıyla ülkesine ve dünyaya bakıyor… Taner Akçam, yıllardır sap yeyip saman çıkarıyor!
Hiç şaşırmamak gerek, hangi ülkenin kimliğini taşıyor olurlarsa olsunlar, Şarkiyatçılara göre hem Doğu’da yaşıyor hem din istismarına karşıysan, günlük yaşamın dinsel inançlar dışında da yaşanabileceğine ilişkin düşünceler taşıyorsan, “darbeci”sindir. Onlara göre, Şark demek İslam demektir!
Taner Akçam, önceleri babamız Dursun Akçam’ın sıkça kullandığı “bizim oğlan bina okur, döner döner yine okur” özdeyişiyle özetleyebileceğimiz, 20. Yüzyıl başında yaşanmış içler acısı olaylarda bir avuç İttihat Terakki yöneticisi ile Jön Türk geleneğindeki uluslaşma eğilimlerini günah keçisi yaparak emperyalizmi temize çıkaran tezlerle uğraşıyordu. Daha doğrusu, bu tezleri yaşamının ana yörüngesi, şöhret ve geçim kaynağı durumuna getirmişti. Aklı başında olan herkes biliyor ki, yeryüzünde son iki yüz yıldır emperyalizmin bilgisi ve desteği olmaksızın bir tek kurşun sıkılmadı… İttihat Terakki’nin arkasındaki Alman emperyalizmi, Ermeni tarafında yer alan İngiliz emperyalizmi ile Rus çarlığı hesaba katılmadan, hatta altı kalınca çizilmeden yapılan bir tarih değerlendirmesi eksik değil, yanlış olacaktı. Satır aralarında böylesi düşünce kırıntılarının var olduğu söylemi, Taner Akçam’ın Ermeni tezlerindeki o şaşı bakış açısını yok edemeyecek, arşiv fareliğinden öteye götüremeyecektir.
Onun İttihat Terakki üzerine kurulmuş Ermeni tezinin karşısına çıkan birileri de Alman emperyalizminin vagon ticareti ortağı, tehcir politikalarının uygulayıcısı İttihat Terakki’yi, Talat Paşa gibi yöneticilerini aklamaya girişince, yüzbinlerce insanın kanının döküldüğü, milyonlarca insanın yerinden yurdundan olduğu, emperyalizmin Anadolu ve Kafkasya paylaşımının kışkırttığı bu büyük felaketi bir Ermeni kalkışmasına ve karşısında yurt savunmasına indirgeyince, halklar ve milletler arasındaki kördüğüme dönmüş karmaşa bugünlere de olduğu gibi uzanıp geldi.
Bir tarihçi olarak bugün Orta Doğu’yu kan gölüne çeviren emperyalist işgaller, milyonlarca insanın savaşlarda parçalanması, yurtlarından edilmesi, kadınların esir pazarlarında satılır olması Taner Akçam’ı pek ilgilendirmemektedir. Hatta ona göre AKP politikaları mazlum ve mağdur İslam’ın mağduriyetine son vererek onu evrensel normlara çıkarmayı amaçlamaktadır! “ Bilmece gibi konuşmak yerine AKP politikasının ana damarını şöyle formüle etmek isterim: Asırlardır mazlum ve mağdur bir millet olduğu kabul edilen İslami toplulukların mağduriyetlerine, uluslararası evrensel normlarla sahip çıkarak son vermek.” (Taner Akçam, Suriye’de İşler Daha da Kızışmadan, 11. 08. 2011, Taraf Gazetesi)
Taner Akçam’a göre, Ortadoğu’daki ulusal sınırlar Batı’nın sömürgeci amaçlarına uygun çizilmiştir ve şimdi AKP politikalarıyla bu sınırlar kaldırılarak bölge bir “ortak ev” durumuna getirilecektir! “Ortadoğu’da Batı’nın, sömürgeci amaçlarına uygun zorla çizdiği ulusal devlet sınırlarını açıktan eleştirmek, bölge insanlarının kaderlerini yeniden birleştirebilecek ekonomik ve siyasi entegrasyon politikaları geliştirmek; yani Ortadoğu’yu, bir anlamda bura insanının ‘ortak evi’ olarak inşa etmek AKP’nin bölgeye ilişkin politikalarının esasını oluşturuyor.” (Taner Akçam, Suriye’de İşler Daha da Kızışmadan, 11. 08. 2011, Taraf Gazetesi) Gördünüz mü neden bu kadar kan dökülüyormuş, Suriye’de savaş kışkırtıcılığı yapılıyormuş, Orta Asya’dan Kuzey Afrika’ya neden milyonlarca insan yerinden yurdundan ediliyormuş… Neden yüzyıllarca Anadolu’ya kendi dilini bile yasak etmiş, halkı ve halk kültürünü yok saymış yozlaşmış Osmanlıcılık baş tacı edilivermiş…
Kısacası, Taner Akçam, yakın zamanda epeyce büyük çarklar çizerek emperyalizmin “siyasal İslam” politikalarının uygulayıcısı cemaat ve AKP tezlerinin yandan çarklı savunucusu durumuna geldi. Kendi ülkesindeki olaylara bir Batılı gibi bakmaya başladı.
Onun gibi düşünen liberal aydınlara ve Taner Akçam’a göre, anasının babasının sıralarında okuyup üzerlerindeki karanlığı yırttığı, aydınlandığı, “komünist”likten kapatılmış Cılavuz Köy Enstitüsü de “faşist bir müesssese”dir. Çünkü Anadolu halk kültüründeki seküler öğelerin de kaynağında yer aldığı din dışı bir eğitim uygulanmıştır o okullarda; sanatın, edebiyatın yaşamın bir parçası kılındığı özgür okumalar yapılmıştır, iş içinde, yaparak ve yaşayarak öğrenme önde tutulmuştur. Köy Enstitüsü çıkışlı öğretmenler de Taner’in anne ve babası gibi “laik ve ilerici” ya da onun deyimiyle “darbeci” olmuşlardır.
Taner Akçam’ın MHP ile ilgili görüşlerindeyse, dişe dokunur kimi gerçekler yer almaktadır. MHP, çok sıkıştığı zamanlarda AKP’ye verdiği dolaylı destekler ve kimi patlamalar dışında 12 Eylül 1980 öncesine göre daha olgun ve barışçı bir politika izlemektedir.
ABD emperyalizminin at değiştirdiğini sağır sultan bile duydu. 12 Eylül 1980 öncesi gelişen toplumsal muhalefeti bastırabilmek için uzun yıllar Türk Silahlı Kuvvetleri adına NATO’da irtibat subayı olarak görev almış Alpaslan Türkeş’in örgütlediği MHP’nin ve ordu içindeki derin yapının önemli bir işlev üstlendiğini, toplumsal uyanış ve örgütlenmenin bir “sağ – sol” çatışması görünümüne dönüştürülerek herkesi yaka silktiren bir duruma getirildiğini, aralarında babamız Dursun Akçam’ın can dostu Ümit Kaftancıoğlu, Abdi İpekçi, Cavit Orhan Tütengil, Bedri Karafakioğlu, eşinin de yanına katılmasıyla Dr. Sevinç Özgüner, eşi ve çocuklarının da çarpraz ateşe alınmasıyla Dr. Necdet Bulut gibi birçok günahsız aydının “milliyetçi dava” uğruna göz kırpılmadan öldürüldüğünü hâlâ yüreğimiz sızlayarak anımsıyoruz.
ABD emperyalizmi 1980 sonrasında, 12 Eylül öncesinin aralarında yönetici olarak Fethullah Gülen’in de bulunduğu “Komünizmle Mücadele Dernekleri”, “İlim Yayma Cemiyetleri”ni kullanarak Aydınlar Ocağı aracılığıyla, önce Yeni Forum gibi CİA paralelinde çalışan NED (National Endowment for Democracy)’den para aldığı Uğur Mumcu tarafından belgelenen CİA ajanlarının da yazdığı dergilerle “Türk- İslam Sentezci”, arkasından “siyasal İslamcı” bir politikayı uygulamaya soktu. “Siyasal İslam”ı yöre politikalarının koç başı durumuna getirdi. MHP vurucu gücünün yerini kadife eldiven takınmış görünen başka birileri aldı…
1990 başlarında, Sovyetler’in çöküşüyle birlikte Gülen okullarının “Türki-Müslüman” Asya ülkelerindeki dinsel temelli eğitim çalışmalarının atağa geçtiği görüldü. Türkiye içinde de arka arkaya konferanslar düzenlenmekte, din esasına dayalı yeni bir “kimlik-kültür” kurulumu dile getirilmektedir. “Berlin Duvarı’nın yıkılmasının ardından Fethullah Gülen’in gönderdiği 11 kişi, 11 Ocak 1990’da Sarp Ardahan Haberleri kapısından Gürcistan’a ve oradan Bakü’ye geçecek, 28 Mayıs 1990’da da 37 kişilik bir işadamı grubu, Azerbaycan, Özbekistan, Kazakistan ve Tacikistan’a gidecek, Gülen’in kaset ve kitaplarını armağan olarak dağıtacaklardır. Bunu Paul Henze’nin içerisinde yer aldığı bir heyetin Orta Asya cumhuriyetlerine gezisi (27 Mayıs-4 Haziran 1992) izleyecektir.” (Uğur Mumcu, Henze’nin İşi, Cumhuriyet, 17 Mayıs 1992)
Bu ince politika 3 Kasım 2002’de AKP’nin iktidara oturması ile taçlandı.
Taner Akçam’la aynı kaptan yiyen Orhan Pamuk’un Kar romanının yayınlanışı ve ABD’de ilk on kitap arasına girmesi de AKP’nin iktidara gelişi ile aynı tarihe rastlar; ABD Emperyalizmin liberal aydınlar üzerinden geliştirdiği kültür politikalarının bir başka alanına ışık tutar. Bilindiği üzere, Kar romanında Mustafa Kemal kalpağı giymiş solcu Sunay Zaim’in işaretiyle askerler mazlum imam hatipli çocuklara ateş edip onları öldürürler; yalnızca Kürt asker tüfeğinin namlusunu yukarı kaldırır. Onun tüfeğinden çıkan kurşun, 25 yıl önce köpeğiyle birlikte opera izlemek için gelmiş Sovyet başkonsolosunun oturduğu balkona isabet eder!
Bu son derece zekice ve sinsice işleyen, yaşanan gerçekliği tersine döndürmeyi başaran imgelem, Şarkiyatçı aydınların AKP’nin iktidara gelişinde ve sonraki gelişmelerdeki payını da işaret etmektedir.
“Darbecilik” kavramını kültür ve siyaset dünyamıza sokanlar, Erik Jan Zürcher, Etienne Copeaux gibi Batılı Şarkiyatçılardır. Bizimkiler, bizim üniversitelerimizde de kaynak kitap olarak okutulan bu Batılı yazarlardan el ve esin aldılar, ABD ve İngiltere üniversitelerinde hazırlanan doktora tezleriyle kendi ülkelerinin tarihini yeniden yazmaya koyuldular. Böylece de “komünist”likten kapatılmış Köy Enstitüleri “faşistlik” mertebesine yükseldi. Köy Enstitüleri’ne “faşist bir müessese” diyen gazeteci Engin Ardıç, esin kaynağı olarak kitaplaşmış bir ABD doktora tezini göstermişti (A. Karaömerlioğlu, Orada Bir Köy Var Uzakta). Taner Akçam’la yıllar önceki son yazışmamız da Köy Enstitüleri üzerinden olmuştu. Batı kaynaklı bu “liberal” politikalarla, “Ulusalcılık” ve “Darbecilik”, CİA ajanı olmaktan daha tehlikeli bir yafta olarak, emperyalizm karşıtı politikalar savunan, din istismarına karşı çıkan, eğitimde ve devlet yönetiminde laiklik isteyen kişi ve kurumların boynuna asılmaya başlandı.
Daha yazılacak, söylenecek çok söz var değerli dostlar. Sizler, bu ülkede hâlâ özgür bir yaşam için mücadele edenler, ülkenin içine sürüklenmeye çalışıldığı savaş ve kan dünyasına karşı çıkanlar, insanlık için direnenler kusura bakmayın lütfen. Taner Akçam yıllardır sap yeyip saman çıkarıyor.
AKÇAM ailesi adına tüm Alevilerden ve CHP'li dostlardan özür diliyorum…
23 Şubat 2015, Alper AKÇAM

**Taner Akçam ne demişti?

Dr. Alper Akçam'ı kızdıran ve bir özür mektubu yayınlamasına neden olan yazı şöyle;

**Taner Akçam: MHP iyidir ama CHP ve Aleviler darbeci..
Taraf gazetesi yazarı Taner Akçam, CHP'yi ve Alevileri darbeci ilan etti.
Taraf gazetesi yazarı Taner Akçam, Hamburg Yeşiller Partisi için MHP raporu hazırladı. Akçam'ın 3 Ardahan Haberleri başlıkta MHP raporu hazırlamasına neden olan olay ise, Hamburg Türk Toplumu başkanı ve Yeşiller Partisi adayı Nebahat Güçlü'nün 15 Şubat eyalet seçimleri öncesi MHP'nin yurtdışı teşkilatı Türk Federasyonu tarafından düzenlenen "Kültür ve Ülkü Şoleni" toplantısına partisinden izinsiz olarak katılmasıyla başladı. Odatv'de yer alan habere göre, Nebahat Güçlü bu etkinliğe katılması sonrasında partisinden “Aşırı sağcı ve milliyetçi çevrelerin oyuna ihtiyacımız yok” şeklinde eleştiriler alarak adaylık çekilmesi istenmişti.
Bunun üzerine Güçlü, Prof. Taner Akçam'dan MHP’nin aşırı sağcı olup olmadığı konusunda görüştü ve 13 Şubat tarihinde Taner Akçam imzalı MHP “raporu” yazıldı.

**CHP VE ALEVİLER DARBECİ..
Taner Akçam’ın yazdığı raporun Avrupa Postası sitesinden yayınlanması sonrası tartışma başladı. CHP'liler ve bazı Alevi dernekleri, rapordaki kendileri hakkındaki olumsuz ifadelere tepki gösterdi.
Akçam’ın 3 maddede kaleme aldığı MHP raporunda Aleviler ve CHP’nin “darbeci” olduğu iddia ediliyor. “Ne şeriat ne darbe” sloganlarının atıldığı Cumhuriyet mitinglerinden “darbe çağrıları” yapıldığını yazan Taraf yazarı Akçam, bugün iktidar tarafından da “kumpas” olduğu açıklanan Ergenekon iddianamesini ise bu ifadelerine kanıt olarak gösterdi.
2000′li yıllarda, Türk siyasetine, Türk Silahlı Kuvvetlerinin darbe yapma girişimleri damgasını vurdu.(...) Bu dönemde Türkiye’nin laik ve ilerici olarak bilinen kesimleri (örneğin Aleviler) ve politik partileri (özellikle Cumhuriyet Halk Partisi) Darbe çağrısı yapan Cumhuriyet Mitinglerinin en büyük destekçileri olurlarken, MHP tabanını bu çatışmanın dışında tuttu. Ve bu nedenle, Ergenekon adlı örgüt MHP lideri Bahçeli’yi devirmek için planlar yaptı. Bu planlara Ergenekon iddianamesinde yer verildi.

**HDP MHP’DEN ÖZÜR DİLEDİ..
Akçam, Yeşiller Partisi için hazırladığı MHP raporunda konuyu 3 örnekle ele aldı. MHP’nin 1980’li yılların ikinci yarısından itibaren AKP ve CHP gibi sıradan bir parti olduğuna dikkat çeken Akçam, 1990’lı yıllarda şehirlerde Kürt-Türk savaşı çıkmamasını MHP’nin olumlu tavrına bağladı. 2000’li yıllarda MHP’nin kendisini “darbe çağrıları”nın dışında tuttuğunu belirten Akçam, 2014 yılı Ekim ayındaki Kobani olayları sırasında MHP’nin yapıcı tutumu nedeniyle HDP’nin MHP’ye teşekkür ettiğini açıkladı.
Akçam, raporun son bölümünde MHP’ye ilişkin şunları söyledi: “Tekrar etmek isterim ki, eğer Türkiye 1990′lı ve özellikle de 2000′li yıllarda, iç savaşa da yol açabilecek bir şiddet ortamına sürüklenmemiş ise, MHP’nin bu konudaki ısrarlı tutumunun özel bir yeri vardır. Görüşlerini beğenmeyebiliriz, fakat parti sivil demokratik normlara uyan ve saygı gösteren her hangi bir partiden farksızdır. Ve hatta, eğer geçmişi de düşünülürse, Türkiye’de bu özelliği ile diğer partilerden daha da sorumlu davranmaktadır.”
Haberi ekleme saati: 13.55-23 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ARDAHANLI İŞ ADAMI
ALİ RIZA NASIROĞLU
kurtuluş mesajı yayınladı..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşMensubu olmaktan her zaman şeref duyduğum SERHAT ARDAHAN ‘İlimizin düşman işgalinden kurtuluşu olarak tarihe nakşedilen bugün, Yüce Önder Atatürk'ün "Türk Milleti yüzyıllardan beri hür ve müstakil yaşamış ve istiklâli yaşamak için şart saymış bir kavmin kahraman evlâtlarından ibarettir. Bu millet, istiklâlsiz yaşamamıştır, yaşayamaz ve yaşamayacaktır." sözlerinde ifadesini bulan en büyük mefkûresidir.
23 ŞUBAT ARDAHAN 'nın Kurtuluş Günü münasebetiyle; başta Gazi Mustafa Kemal olmak üzere tüm aziz şehitlerimizi ve kahramanlarımızı anmayı, onların anılarını yaşatmayı borç bilir, üstün hizmetlerinden dolayı tüm Türk Silahlı Kuvvetleri'ne şükranlarımı sunarım. Değerli halkımızın bu anlamlı gününü yürekten kutlayarak en derin sevgi ve saygılarımı sunarım
ALİ RIZA NASIROĞLU
Haberi ekleme saati: 10.07-23 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Av. Müzeyyen Çiftçi Yolaçan
CHP’de Aday Oluyor

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş13 Kişi ile kalan CHP Ardahan’da tartışmalar süre dursun, yeni bir aday adayı daha başvuruya hazırlanıyor.
7 Haziran’da yapılacak olan 2015 Genel Seçimlerinde CHP’den Ardahan Milletvekili Aday Adaylığı için başvuruda bulunacağını açıklayan Ardahanlı Av. Müzeyyen Çiftçi Yolaçan gerek Ardahanlı kadınların gerek ise tek tek dokunduğum, birlikte nefes aldığım Ardahan halkının temsilcisi olmak için ata/dedemin, cumhuriyetin kurucusu partim CHP’den bende adayım.’ dedi.

Ardahan Haberleri **MUHTAR DA HDP'DEN ADAY..

Öte yandan Ardahan'ın Göle ilçesine bağlı Mollahasan köyünde yıllarca muhtarlık yapan Osman Genç'te Halkın Demokrasi Partisinden Ardahan Milletvekili Aday Adayı oldu.
Ardahan Haberleri Aday olduğu partisi HDP'nin Ardahan da milletvekili çıkaracağına olan inancıyla aday adayı olduğunu ve Ardahan'ın olduğu gibi Göle'nin oy renginin değişeceğini söyledi.
Halkların birleşeceği parti olan HDP'nin %10 Barajını da yıkıp, geçeceğinide belirten HDP Ardahan Milletvekili Aday Adayı Osman Genç Göle'nin oylarına güvenip, başta iktidar partisinde olmak üzere diğer partilerde aday olanların bu seçimde Göle'de oy alamayacakları gibi Ardahan genelinde de HDP'nin değil onların baraja takılacağını da sözlerine ekledi.
Haberi ekleme saati: 18.11-22 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

TİGEM, Orman İşletmesi,
Banka, Askeri Şübe
Askeri Birlik, Cezaevi, Belde
ŞİMDİ DE OKUL KAPATILIYOR!

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşAK Parti Ardahan Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay’ın ilçesine bağlı Köprülü Beldesinde ki okul kapatılacak.
Daha önce Tarım İşletmeleri Gen Merkezi, Orman İşletmesi, Banka, Askeri Şube, Cezaevi, Belde ve bunların ardında Askeri Birliklerin kapatıldığı Ardahan’ın Göle İlçesine bağlı Köprülü (Goreveng) Beldesinde ki Çok Programlı Lise de kapatılıyor.

**KARAKOL GELECEK..

Okullarının kapatılmasına tepki gösteren Köprülüler, AK Partili Milletvekilline tepki gösterirlerken, milletvekilinin bu tepkileri dindirmek için, ‘Hemen kızmayın başkan açıklacak sağlık ocağı karakol gelecek. Merak etmeyin’ dediği ama okulun kapatılmayacağını diyemediği dikkat çekti.

**İmam Hatip’in Suyu Tez Kurudu..

Öte yandan Ardahan’ın Posof ilçesinde açılması beklenen İmam Hatip’in yerine bir başka okulun taşındığı, buna neden ise idarecilerinin bir çoğunun AK Partili siyasilere yakın olan Posof İmam Hatip Lisesinin yöneticilerinin Posof’un dışında bulunan yane İmam Haip Okuluna gitmek istememeleri olduğu öne sürüldü.
Posof Halitpaşa Okulunun taşınacağı öğrenilen yeni İmam Hatip Okuluna İmam Hatip Lisesinde ki yöneticilerin değil de, Halitpaşa Okulunda ki küçük çocuklarının kışın ortasında taşınmak istenmesine tepki koyan Posoflu veliler İlçe Milli Eğitim’in kamu idarecileri tarafından değil de, AK Partili bir kaç siyasinin emrinde gibi çalıştığını ileri sürdüler.
Haberi ekleme saati: 18.04-22 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Çantacılardan sonra Bohçacılar!

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş7 Haziran’da yapılacak olan Genel Seçimlerin de Ardahan Milletvekili olmak için başvuranlar arasında Ardahan kamuoyunda ‘Çantacı Adaylar’ olarak tabir edilen aday adayların yanı sıra şimdi de ‘Torbacı’ aday adaylar olduğu görülüyor.
Seçimler öncesi iyiden iyiye hareketlenen siyaset arenasında yıllardır Ardahan’a gelmeyen, Ardahan’ın sorunlarını doğru dürüst bilmeyen ve en önemlisi aday oldukları partinin İl ve İlçe Başkanlarının kim olduğunu bile bilmeyen çantacı aday adayların yanın da ‘Bende adayım’ deyip, ortaya çıkan torbacı aday adaylarda görülmeye başlandı.
Çantacıların yanı sıra torbacıların cirit attığı Ardahan siyaset sahnesinde bu tiplerin adayım demelerine karşın resmi başvuru yapmadıkları da dikkatlerden kaçmıyor.
Haberi ekleme saati: 17.55-22 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

UÇAKLAR HAVAALANI
OLMAYAN ARDAHAN'DA UÇTU..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşArdahan'ın vatan topraklarına katılışının 94 Yıl dönümü dolaysıyla düzenlenen tören programına alınan Türk Yıldızları F 16'lar Ardahan semalarındaydılar.
Havaalanı olmamasına karşın Erzurum'da kalkan ve bugün Ardahan üzerinde tur atan ve gösterişte bulunan uçaklar kentte heyecan yarattı.
Ardahan semalarında sabah saatlerinde prova uçuşu yapan F-16 savaş uçaklarının gösterisi vatandaşları korkuttu. Ardahan'ın işgalden kurtuluşunun yarın kutlanacak 94'üncü yıl dönümü öncesi uçuş yapan uçaklar, Pazar günü olması nedeniyle yataklarından solo uçakların sesiyle uyanıp ne olup bittiğini izlemek için pijamalarla sokağa çıktılar. Uçan uçakları dün gece Suriye'deki Süleyman Şah Türbesi'ne yapılan operasyonla bağdaştıran Ardahanlılar, kısa süreyle tedirgin oldu. Ev ve iş yerlerinden dışarı çıkanlar şaşkınlıkla izledikleri uçakların ne için Ardahan semalarında uçtuklarını bilmediklerini ancak biraz korktuklarını söyledi. İlk kez böyle bir durumla karşı karşıya kaldıklarını söyleyenler, kurtuluş günü nedeniyle prova yaptıklarını duyunca rahat nefes aldı.
Haberi ekleme saati: 15.57-21 Şubat 2015 Fotolar: Asya Yılmaz
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com

**


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

SAFFET KAYA YENİDEN AK PARTİLİ..

Ardahan Haberleri Facebook'ta Paylaş**SAFFET KAYA ADAY ADAYLIK İÇİN AK PARTİ'YE BAŞVURU DA BULUNDU..

Twittirda Paylaş
7 Haziran'a yapılacak olan Milletvekili seçimlerinde yeniden milletvekili olmak için AK Partiye resmi başvurusunu tapan Saffet Kaya son dakikada resmi başvurusunu yaptığı öğrenildi.
Konu kahhında gazetemize bir açıklama yapan ve Ardahan'da Milletvekili Aday Adaylığı için 13. sıra da resmi başvurusunu yaptığını doğrulayan Ardahan eski Milletvekillerinden Saffet Kaya 'adaylığımız Ardahan'a hayırlı olsun' dedi.

**Bağımsız değil, AK Parti'den..

Önümüzde ki genel seçimlerde her türlü milletvekili adayı olacağını yenileyen Kaya yaptığı açıklama da şöyle dedi.
'Önümüzde ki günlerde daha önemli gelişmelerin yaşanacağını belirtirken, şu an AK Parti Ardahan Milletvekili Aday dayıyım. Milletvekili olduğum için ön temayül seçimine girmeyeceğim. Ama her zamanki gibi bu süreçte de AK Partili delegasyonla, üyesiyle, partililerim le ve halkımla temasta olacağım.' dedi.
Haberi ekleme saati: 15.55-21 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com

Sayfa 10 - 212 < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 > >>
Köşe Yazarları
Copyright © 2003 - 2008 Ardahan kuzeyanadolugazetesi.com
Tel: 0478 - 211 43 31 - 211 45 00
Adres: İnönü Cad. No:50 Ardahan