Ana Sayfa · Forum · Linkler · Resim Galerisi
Ana Menu
Ana Sayfa
Makaleler
Forum
İrtibat
Linkler
Arama
Ziyaretçi Defteri

ÜYELİK HİZMETLERİ

ÜYE KAYIT
ŞİFREMİ UNUTTUM

Sitenize Ekleyin
Resim Galerisi
Telefonlar
Konuk Yazarlar

ARŞİVLERİMİZ
2003 YILI
2004 YILI
2005-2006 YILI
Ulusal Haberler
Misafir
Kullanıcı Adı

Şifre

Beni HatırlaKayıp Şifre ?
Site Durumu
Kayıtlı Üyeler : 12997
Misafirler : 39
En Yeni Üyemiz : sanane757000

Kayıtlı Üye :
Fakir 6 Gün Gelmedi
abdullahank 60 Gün Gelmedi
Orhan-Bahcivan 149 Gün Gelmedi
CEVAT COSKUN 154 Gün Gelmedi
atlantis 175 Gün Gelmedi
baris dursun 176 Gün Gelmedi
yilmaz akinci 185 Gün Gelmedi
adacala 185 Gün Gelmedi
admin 187 Gün Gelmedi
yilmaz_akinci 188 Gün Gelmedi
Forum Başlıklari
En Yeni Başlık
Ardahan Köyleri ve İ...
hoçvanın genel iradesi
Sitemizi Dostlarınız...
Bize ulaşın..
Haber Arşivimiz
Ardahan Görüntüleri
Ardahan Fotoğrafları
Kürdistan Komşunuz O...
KORKAKLARA MEYDAN OK...
Teşvik Ardahan’a Uğr...
Ardahan da Devlet mi...
İMRALI’DAKİ GÖ...
Ardahan ARDAHAN
APE FEZO’NUN A...
O benim Babam..
En Yoğun Başlıklar
YALÇIN TAŞTAN HAK... [51]
TRT bölücülük mü ... [35]
KAFATASÇILAR-ARD... [34]
COCUK ÖLDÜRMEYİ K... [30]
YAZARLARIMIZIN YO... [28]
YAZICIOĞLU'NU KAY... [24]
DTP'li vekillerde... [21]
Ardahan TV [19]
kürde fırsat verm... [18]
ANADİLİMİZ KÜRTÇE... [18]
23 NISAN IRKCI C... [17]
UGAR TÜRKLRI [16]
Bim Marketlerine ... [16]
KÜRT SORUNU DEĞİL... [15]
ARDAHAN LI OLMAKT... [15]
HİT
reklam
Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş Pinterest'te Fakir adlı kullanıcının profilini ziyaret edin.

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

<
Ardahan Haberi, Ardahan Haberleri, Ardahan Haber, Ardahan, Ardahan Manset, Ardahan Damal, Hanak, Posof, Çıldır, Göl Hanak, Hoçvan, Göle Haber, Damal Haber, Çıldır Haber, Posof Haber, Hoçan Haber, Köpr
Yazar Fakir


Ardahan'da Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin


Facebook'ta Paylaş

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yazarlarımızı okuyor musunuz?

YAZIYORSAM SEBEBİ VAR
Milletvekili Borsası Ankara..

Fakir Yılmaz Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşÜlke siyasetinin kalbinin attığı Ankara’da bulunduğum şu günler de, parası olupta borsada oynayanlara acıdım..
Çünkü dakikası, dakikasını tutmayan baş döndürücü bir hızla yayılan küçük bir resmi, gayri resmi yada dedikodu ile bir çoğunun parasının bir anda uçup giderken, bazılarınında bir anda ardahan haber milyoner olup, kafayı yediklerini düşünmeye başladım..
Ankara’da yaşanan siyasi borsayı görünce merak edip, İstanbul'a yeniden döndüğümde gitmeye karar verdiğim borsayı görmeden önce Ankara’da ki siyaset borsanın baş döndürücü hızına da yetişmeye çalışıyordum..
Bir yandan Ardahan’dan diğer yandan İstanbul, Ankara başta olmak üzere çeşitli kentler de milletvekili adayı adayı olup, saniye başı liste bir, iki saniye sonra dibe vuran aday adaylar beni de aday adayları da kalpten götürmek istercesine hızla değişirken, Öğüt’ün de, Atalay’ın da mevcut vekillerin de aday adaylar gibi ter döküyordu Milletvekili borsası Ankara’da
Çünkü resmi başvuruya kadar kimsenin garantide olmadığını MİT’e geri dönen Hakan Fidan’ın istifasını geri çekmesinden daha iyi anlıyordum..

**Atalay neden aday edilmemeli?.

Evet yaklaşan genel seçimler öncesi adaylarını belirleme çalışan partilerin başında gelen iktidar partisi AK Partinin mevcut milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay’ı neden yeniden aday göstermemesi gerektiği yönünde ki önerime bu yazımda da devam edeceğim.
Çünkü Orhan Atalay 5 yıldır milletvekili olduğu Ardahan'ın bir çok sorunu çözüm bulmadığı gibi artarak devam etmiştir..
Örnek mi? İki ülkeye sınır olan Ardahan’ın iki gümrük kapısı olmasına karşı ithalat, ihracatın yapılmadığı vilayet konumunu bu vekilin döneminde de devam ettirmiş ve en önemlisi bu vekilin vekil olduğu süre içinde gerek Posof Türkgözü, gerek ise Çıldır Aktaş Gümrük kapısında çekilmiş bir fotoğrafını görmek mümkün değil..
Çünkü bu vekil bırakın gümrük kapılarına gidip, sorunun ne olduğuna bakmasını, o sınırlar da bulunan köylülerin sorunlarına da Ardahan merkezde ki seçmenle olduğu gibi ilgilenmemiştir..

**Önceki yazım..

*ORHAN ATALAY
NEDEN YENİDEN ADAY EDİLMEMELİDİR?..

Yeni bir seçimin adım adım yaklaştığı şu günlerde başta iktidar partisi AK Parti'de olmak üzere Ardahan'da en çok oyu alacak olan partilerin başında gelen CHP'de, MHP'de, HDP'de ve DSP'den kimin, kimlerin milletvekili adayı edileceğinin yoğun bir şekilde tartışıldığı şu günlerde mevcut milletvekillerinden olan Orhan Atalay'ın da yeniden aday edilip, edilmeyeceği merak edilmektedir.
AK Parti Genel Merkezinin bu yönde ne düşündüğünü merak edenlerin bu merakını gidermek için mücadele ettiğimiz ülkenin olduğu gibi siyasetin de başkenti olan Ankara'da bulunduğum şu günlerde ele aldığım bu yazımın AK Parti Genel Merkezince, AK Partinin Milletvekili Aday Belirleme Komisyonunun ve son kararı verecek olan Başbakan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu ve ardahan haber Başkan Recep Tayyip Erdoğan tarafından okunup okunmayacağını bilmem ama ben Orhan Atalay'ın neden yeniden aday edilmemesi gerektiğini tek tek sıralayıp, gerisini AK Partinin kadrolarına bırakacağım..
Ama öncelikle şunu da belirtmeden geçmeyeceğim..
Benim gibi Kürt olan Orhan Atalay ile şahsi bir kavgam yoktur, olamaz..
Aksine Orhan Atalay'ın birinci döneminde seçilmesinden %30 payım var desem de 'yok ya ' diyenler çıkacağı için binde bir payımın olduğunu rahatlıkla söyler, bu iddiamı da o dönem ele aldığım yazı ve yorumlarımla ortaya koyarım.
Kaldı ki bunun Ardahanlıların hepsi iyi bilir..
Neyse ben asıl konuya, Atalay'ın neden yeniden aday edilmemesi gerektiğini anlatalım..
1- Orhan Atalay seçildikten sonra partililerinin olduğu gibi seçmenin vatandaşın telefonlarına çıkmamış, telefonunu bilenlerin bu yönde ki ısrarlarına kızıp, vekilliği süresince bir kaç kez de telefonunu değiştirmiştir..
2- Orhan Atalay milletvekili olduktan sonra başta ilçesi Göle'nin olmak üzere diğer ilçelerin yol ve su sorununun çözümünde bir adım ileri gidilmediği gibi bölgede yapılan bölünmüş yollar 4 yıldır bitirilememiştir..
3- Orhan Atalay döneminde Göle Orman İşletmesi kapatılmış, Aşıkşenlik (Suhara) ve Köprülü (Goreveng) Beldelerinin Belediyelerine kilit vurulurken Atalay'ın bu yönde ciddi bir çalışması görülmemiştir..
4- Orhan Atalay planı, projesi, yeri hazır olmasına karşı hükümetin yapmak istediği, Ardahanlıların arzuladığı Ardahan Havaalanına karşı çıkmış ve bu önemli projeyi durdurmuştur..
5- Orhan Atalay Milletvekili olduktan sonra kendi ilçesi sınırları için de Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) nun petrol arama istasyonu ile ilgilenmemiş, ilgisiz kalan mühendisler burada petrol yok diye rapor tutup giderken, 'Durun beyler nereye gidiyorsunuz' deme gereğinde bulunmadığı gibi bölgede bulunan petrolü yer yüzüne fışkırtacak ekibin yanına gitme zahmetin de bulunmayan..
6-Atalay milletvekili olduktan sonra başta üniversiteye olmak üzere bir çok kuruma yakınlarını işe koydururken, kendisine iş konusunda başvuranlara ‘Ben o işlerle değil, ülkenin dünyadaki ardahan haber işleri ile meşgulüm’ demiş ve iş isteyenler başta olmak üzere sorunları için kendisine başvuran Ardahanlılara, ‘Ya adamın kazı çalınıyor, beni arıyor’ diyerek terslemiştir..
7-Orhan Atalay milletvekili olduktan sonra basınla 4 kez bir araya gelmemiş, olamayan çalışmalarından ziyade iktidar partisi olan AK Partinin çalışmalarını bile basın aracılığıyla kamuoyuna aktarma zahmetinde bulunmamıştır..
8-Orhan Atalay Lorinin hangi köy olduğunu, Kol köyünün hangi ilçeye bağlı olduğunu araştırmaktansa Afrika’da ki insanların sorunlarıyla daha çok ilgilenmiş, Kurtkale’de ki öğrencinin, Ölçek köyünde kesilen Ormanı, Goreveng’in yeniden belde olması için iki yıl orada, burada kalan kararla ilgilenmemiş, TİGEM’le olduğu gibi Şişka köyünün yolunu neden delik deşik olduğunu görüp, sorup, çözümü için hiç bir çaba ortaya koymamıştır..
9-Orhan Atalay yıllardır Vekilin Vekili ile idare edilen Ardahan İl Turizm ve Kültür Müdürlüğüne bir müdür atayamadığı gibi Ardahan’a atanan müdürlerden bile habersiz kalmış, atamalardan sonra bakanlıklarla ‘bana neden sorulmuyor?’ demiş ve en önemlisi İl Spor Müdürü gibi başarılı olanların önüne de set olup, aldırmaya kalkarken o müdürün daha güzel yere gitmesini sağlama becerisini ortaya koymuştur..
*devam edecek..
fakiryilmaz323@hotmail.com-0.535 418 32 58


Yazarlarımızı okuyor musunuz?

KADINCA/Selmi Yılmaz
Doktor Zafer İşareti Yapacak mı?

Ardahan Haberi Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşSeçimden seçime yenilenen İl ve İlçe Örgütlerinin seçimden seçime ortaya çıkarak, partili olamayan, kimsenin tanımadığı, tabanın destek vermediği ama kendilerine yakın isimleri aday edip, en az Ardahan Haberi oyu aldıktan sonra ortada kayıp olduğu HDP İl yönetiminin yeni bir aday daha bulduğu ileri sürülüyor..
Sürülüyor diyoruz, çünkü bu aday hala ortaya çıkıp ya adayım, yada aday adayım veya değili dememesine karşın, partinin içinde bazı kişilerin bu isimi sürekli kamuoyuna pompaladığını görüyoruz ondan..
Halbu ki aralarında Recep Yılmaz gibi kargo aracılığıyla başvuruda bulunduğu 8 aday adayın yarıştığı HDP’de bir hayli iddialı aday adayların olduğunu da görüyoruz..
HDP Genel Merkezinin bu aday adayları dışında başka adayı da değerlendirebileceği de konuşulurken, benim asıl merak ettiğim aday olduğu pompalanan Doktor zafer işareti yapacak mı?

**HDP Ardahan’da Kazanır mı?

Ertan Hamitoğlu, Mahir Sural ve Osman Genç’in da aralarında bulunduğu HDP Ardahan’a şimdiye kadar 8 aday adayın başvuruda bulunduğunu öğreniyoruz.
İki milletvekilinin seçildiği Ardahan’da AK Partinin ardından CHP’nin birer milletvekili kazandığını ve bu seçiminde 1-1 olacağını ileri sürenlerin bir hayli çok olduğunu görürken HDP’nin ülke genelinde %10 barajını, Ardahan’da ise iki milletvekilinin birini kazanmayı hedeflediğini biliyoruz.
Ardahan Haberi Biliyoruz da HDP Ardahan’ın 2 Milletvekilinin birini nasıl kazanacak?
Buna bir bakalım desek karşımıza ne çıkar sizce?..
Haydi bakalım..
Hoçvan’da 4 bin oy, Ardahan merkez de 2 bin, Göle’de 4 bin...
Haydi biraz daha zorlayıp, Damal ve Hanak’ta 500 oy ekleyip, Çıldır ve Posof’ta da 200 oy ekleyelim..
Kaç etti? Toplam: 10 Bin 700 oy
Peki Ardahan’ın en az bir milletvekilini almak için ne kadar oy gerek?..
En az 17 Bin, en Çok 22 Bin..
Arada kaç fark var?
Yaklaşık 5 yada 7 bin oy gerekir ki en iyi niyetle alsa alsa 10 Bin 700 oy alan HDP Ardahan’da milletvekili çıkarsın..
‘Ya Saffet Kaya bağımsız girse, milletvekili seçilmek için istenen oy sayısı aşağı çekilir..’ diyenlerin de olduğu gördüğümü z bir Ardahan’da HDP’nin İl ve İlçe Teşkilatlarını oluşturanların Ardahan kamuoyunda ki gücüne de bakmak gerekir..
Yani HDP’nin İl Başkanı olan arkadaş ve yönetimi acaba Göle Gorevng’in yolunu hatırlıyorlar mı, Çıldır’ın Kurtkale köylerine nasıl gidiliri biliyorlar mı, Hanak’ın olduğu gibi Posof’un Kürt köylerine yolları düş mü?
Bilmem ama belki de Damal’ın Alevi köylerini gezip, Cem evlerini ziyaret etmiş ve en az 15 bin oy alacak bir aday gösterip, Ardahan’da vekil seçtirir..
Tabi İl başkanı bu adayı başta bulmuş gibi kıs kıs güler bize..


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Ardahan Heyetinden
Şükrü Bozyiğit’e Moral..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşÜç dönem Posof Belediye Başkanılığı yapan ve 25 Dönem Milletvekili olabilmek için yıllardır hizmet ettiği partisi CHP’den Ardahan Milletvekili Aday Adayı olan Şükrü Bozyiğit’e Ardahan morali.
Seçim öncesi Ardahan’da Ankara’ya gelen ve CHP Genel Merkezini ziyaret edip, üst düzey partililer görüşen Ardahan heyeti ile Ankara Kızılay’da bir araya gelen Bozyiğit partilileri ile bir araya gelmeyle moral buldu.
Aralarında Ardahan’da ki stk Başkan e yöneticilerinin de bulunduğu buluşmada partinin yaklaşan genel seçimlerde Ardahan'ın iki milletvekillini alabilmesi için mücadele veren aday adayların birlikte hareketi de konuşuldu.
CHP Ardahan Milletvekili Aday Adayı Şükrü Bozyiğit’i kutlayıp, başarılar dileyen CHP’nin Ardahan Heyeti kendilerinin kimsenin adamı yada taraftarı olmadığını, asıl amaçlarının partilerinin hangi adaylarla Ardahan’ın iki milletvekillini kazanması olduğu e bunun için geldikleri Ankara’da CHP Genel Merkezini ve Milletvekili aday adaylarına moral ziyaretinde bulunduklarını belirttiler.
Partililerini Ankara’da karşılayan e kendilerine çay ısmarlayan CHP Ardahan Milletvekili Aday Adayı Şükrü Boyiğit görüşmede yaptığı açıklamada Ardahan’ın sınır ilçesi Posof’ta yıllarca hizmet ettiği Ardahan’a bu kez TBMM’sinde hizmet etmek için CHP’den Milletvekili Aday Adayı olduğunu söyledi.

**BİZ KİMSENİN ADAMI DEĞİLİZ PARTİLİYİZ..

Aaraların da Hanak e Damal İl Genel Meclis Üyelerinin de bulunduğu heyet adına bir açıklama yapan CHPL’li İl Genel meclis Üyeleri Ercan Özer, Sabahattin Polat, Önder Sayın ve Hüseyin Güçlü kimsenin adamı değil partinin adamlarıyız dedi.
Haberi ekleme saati: 23.59-10 Mart 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Kılıçdaroğlu emir etti..
Müftülere Çikolata, İmamlara Baklava!..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşHaziran’da yapılacak olan genel seçimler öncesi partisinin seçim stratejisini belirlemeye çalışan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun partinin İl ve İlçe teşkilatlarına ‘Müftülere çikolata, İmamlara baklava götürseniz güzel olmaz mı?’emri verdiği öğrenildi.

***Emir Erzurum’da Verildi..

Haziran ayın’da yapılacak olan Haziran seçimleri öncesi çalışmalarını yoğunlaştıran CHP’nin seçim stratejisi de belirlenmeye başladı.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu , geçtiğimiz aylar da gittiği ve Erzurum'da Cumhuriyet Gençlik Merkezinin açılışını yapıp, partisinin Palandöken'de yaptığı bölge toplantısına katılışın da yaptığı konuşmada, partililerine Müftü ve İmamlar dahil halka yakın olmalarının emrini verdiği öğrenildi.
Erzurum ziyaretinde önce sokakları dolaşıp çay ocaklarında oturan vatandaşlarla sohbet eden Kılıçdaroğlu’nun burada katıldığı toplantıda basını dışarı çıkardıktan sonra partililerine dönerek, ‘Şimdi baş başa konuşalım, arkadaşlar bir seçim geliyor. Bu seçimler hepimiz için olduğu gibi ülkenin geleceği içinde çok önemli. Bu nedenle halka yakın olun. Herkese gidin, tek tek el sıkışın. Örnek olarak müftülere bir kutu çikolata, imamlara yarım kilo baklava alıp, kendilerini ziyaret edebilirsiniz.’ dediği ve ‘ bu genel başkan emirdir’ diyerek partililerinin bir bire çalışmasını istediği öğrenildi.

**Görevden alınacaklar korkusuyla Ankara’ya gittiler..

Öte yandan geçtiğimiz günlerde İl Başkanı e yönetimi ardından görevden alınmaları beklenen Merkez İlçe ve Göle, Hanak, Damal, Posof ve Çıldır CHP İlçe Başkan ve yöneticilerinin topluca Ankara’ya gittikleri görülürken, İl Başkanlığına atanan Sırrı Atalay Cantürk’ün ve CHP Ardahan Milletvekilinin böyle bir düşüncesi olmadığı bilgisi alındı.

**Liste Genel Merkeze Verilemedi..

13 Milletvekili Aday Adayının yarıştığı CHP Ardahan’da yaşanan İl Başkanı e Yönetimi krizini aşmak için geçtiğimiz gün fes edilen İl Yönetimini oluşturmak için görevlendirilen CHP Ardahan’ın yeni İl Başkanı Sırrı Atalay Cantürk’ün bir liste hazırlayıp, CHP MKY’ya verilmek üzere Ankara’ya gönderdiği, ancak yapılan itirazlar ardından CHP’nin yeni yönetim listesinin gelecek hafta toplanacak olan MYK’ya yeni haliyle verilmek üzere geri çekildiği bilgisi de alındı.
Haberi ekleme saati: 23.57-10 Mart 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

43 Muhtarın 14'ü Ardahanlı..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşArdahanlıların yoğun bir şekilde yaşadığı İstanbul Esenyurt’da Arahanlı muhtar sayısı 14'e çıktı.
Gözlerin gnele seçimler kilitlendiği bir sırada Esenyurt ve Hanak'ta yapılan muhtarlık seçimlerinde yen muhtarlar belirlendi.
Birçok Belediye Meclis Üyesinin de bulunduğu Esenyurt'ta son yapılan muhtarlık seçimin de 8 Ardahanlı daha muhtar oldu.
Bilindiği gibi Esenyurt Belediye Meclisi Kararı ile 20 olan mahalle sayısının 43 e çıkarılması ile 8 Mart günü 23 mahallede muhtarlık seçimi yapıldı.
Esenyurt’da yapılan muhtarlık seçimlerinden siyasi partilerden fazla yerel dernekler çalışma içerisine girerek hemşehrilerinden muhtar çıkarmak için çalışma yaptılar.
Esenyurt’da 23 mahallede yapılan muhtarlık seçimlerinde 23 mahallenin 8 mahallesini Ardahanlı muhtar adayları kazanarak rekor kırdılar.
Esenyurt’da önceki 20 mahallede 6 muhtar ile beraber Esenyurt’un 43 mahallesinde 14 Ardahanlı 2 Karslı muhtar olmak üzere 16 mahalle muhtarlığı alınmış oldu.
Esenyurt İlçesinde Ardahanlı mahalle muhtarları şunlar.
1) İncirtepe Mahallesi: Ahmet Kuzgun
2) İnönü Mahallesi Muhtarı: Hasan Akçelik
3) Merkez Mahallesi Muhtarı: Ali Deli
4) Fatih Mahallesi Muhtarı: Mehmet Yıldırım
5) Namık Kemal Mahallesi Muhtarı: Murat Canbaz
6) Saadetdere Mahalle Muhtarı: Yavuz Zilek
7) Piri Reis Mahallesi Muhtarı: Kadir Sarıdere
8) Battalgazi Mahalle Muhtarı: Nimetullah Arslan
9) Kapadık Mahalle Muhtarı: Kazim Karakuş
10) Eşkinoz Mahalle Muhtarı: Subay Tan
11) Akşemsettin Mahalle Muhtarı: Nurhan Çetin
12) Zafer Mahallesi Muhtarı: Cavit Yılmaz
13) Yunus Emre Mahalle Muhtarı: Gökmen Çiftçi
14) Akevler Mahalle Muhtarı: Süheyla Cingöz Karademir
*Esenyurt'ta ki Karslı Mahalle Muhtarları
1) Sanayı Mahallesi Muhtarı : Bahattin Öztoprak
2) Mevlana Mahallesi Muhtarı:Fulya Ece Yirdem
Haberi ekleme saati: 23.53-10 Mart 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Baydar Milletvekili Gibi Karşılanıyor..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşSeçim gezilerini ilçe teşkilatlarında sürdüren AK Parti Ardahan Milletvekili Aday Adayı Yunus Baydar Posof ilçesinde parti üyeleri ve Posoflular coşkulu karşıladı.

Baydar ilk olarak Posof Ak Parti Belediye Başkanı Cahit Ulgar'ı makamında ziyaret etti. Ardahan Milletvekili Aday Adayı Yunus Baydar burada yaptığı konuşmada, İnşallah memleketimiz için, partimiz için hayırlı bir süreç işler dedi. Baydar,"Bizde bu hayırlı süreçte hayırlı işler yapmak için bu göreve talibiz. Tabi ki talipli olan arkadaşlar da var. Bizim maksadımız memleketin ekmeğini, pastasını büyütmek anlamındaki süreçlere katkı sunmak oldu. Siyaset bir ekip işi ve ben değil biz anlamındaki şeydir. Bizim önceliğimiz, mesele nefsi değil toplumsal, mesele bireysel değil kitlelerin talebidir." dedi.
Posof ilçe Belediye Başkanı Cahit Ulgar, ziyaretlerinden dolayı Baydar'a teşekkürlerini ileterek, ilçede yapacakları projeler hakkında bilgi verdi. Ulgar, "Ak Parti'ye en ücra köşedeki köyden oy verenden, bu partiye gönül eri olarak çıkıp da bende bu hizmete varım demek gerçekten ağır bir sorumluluk ve ağır bir süreç, buna teşebbüs eden, bu organlar içerisinde yer alıp hizmete katkı sunan herkesten Allah razı olsun. Ham dolsun ki aklımızdan geçirdiğimiz, projesini oluşturduğumuz, projesinin adını söyleyebildiğimiz her şeyin mutlaka kısa zamanda mesafe kat edip karşılığını buluyoruz. Bundan dolayı ne kadar teşekkür etsek azdır. Posof olarak bir önceki seçimde Ak Parti'ye yüzde 70 oy veren bir ilçe idi ve önümüzdeki seçimlerde bu oranı yüzde 80'lere çıkarmayı hedefliyoruz." dedi.
Baydar, daha sonra AK Parti Posof ilçe başkanlığını ziyaret etti. Partililerin yoğun ilgi gösterdiği Baydar, burada yaptığı konuşmada, "Bizim derdimiz bu yola çıkarken, memleketin ekmeğini, pastasını biraz daha büyütmek, bu memlekette yatırımları ve hizmetleri yoğun bir şekilde almak. Çünkü Ardahan'ın her köşesinin hizmete ihtiyacı var. Posof'unda bunda çok ciddi hizmet açığı var. Siyaset bir ekip işi, Milletvekiliyle, il başkanıyla, teşkilatıyla, Belediye başkanıyla, ilçe başkanıyla ben demek doğru değil biz anlamında bu süreçlerde Posof'un menfaatlerine ne uygunsa, ilçenin neye ihtiyacı varsa bizde bunları kendimiz için öncelikledik, bunun da mücadelesini vermeye çalıştık. Şu anda partimize yakışan bir süreç işliyor. Ama özellikle Ardahan'da bu hizmet açığını kapatmak, biraz da yüzünü Ardahan'a dönmekle ilgili. Ardahan için Ankara da kavga vermekle alakalı ve biraz daha uğraşmak la alakalı. Sınır kapımız var yeteri düzeyde işlemiyor ve ekonomik katkısı yok, bunun gibi birçok sorunumuz var. Hayvancılık özellikle bölgenin önemli geçim kaynağı ve bununla ilgili birçok düşüncemiz, birçok projelerimiz var. Tabi işin başında olmadan birçok şeyi hayata geçirmekle mümkün değil, il başkanı olmak partinin kademelerindeki yönetimle ve idareyle ilgili birçok tasarrufun oluyor ama hükumet yatırımlarında olsun birçok şeyde il başkanı olarak bir noktada durmak zorundasın. Bunun gibi onlarca sebepten dolayı milletvekili aday adaylığı gibi milletvekili adaylığı için talipli olduk." Şeklinde konuştu.

Ardahan Haberleri **Ak Parti Aday Adayı Baydar’dan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı..

A. Adayı Baydar’ın Seçim bürosunu ziyaret eden AK Parti, Kadın kolları başkanı, Leyla Kargı,ve Bir gurup partili. Baydar ‘a Başarılar diledi.
Ziyaretlerinden dolayı teşekkür eden Baydar 8 mart Dünya Kadınlar günü münasebeti dolaysıyla çiçek verdi.
Mesajında toplumsal yaşamın her kademesinde kadının her zaman önemli roller üstlendiğine dikkat çeken, Baydar ” kadınlarımız, fedakâr ve feragat duygusu içinde yaptıkları çalışmalarla, ülkemizin kalkınmasında her zaman büyük bir payın sahibi olmuşlardır” dedi.
Bir toplumun gelişmişliğinin kadınlarına verdiği değerle ölçüldüğünü belirten Baydar, mesajında;
“Bir toplumda kadına gösterilen saygı, verilen değer, hak ve sorumluluklar, o toplumun çağdaşlık ve gelişmişlik düzeyini belirler. Bir toplum gelişmek, ilerlemek istiyorsa, felsefesinin temeline insanı, insanın da merkezine her şeyden önce; kadını yerleştirmelidir, Ak Parti ’nin kuruluşundan itibaren ‘Kadınsız bir siyaset, kadınsız bir demokrasi sadece kadınlar için değil, bütün toplum için bir eksikliktir ’ diyerek bu alanda ciddi çalışmalar yapılmasını sağlamıştır.
Kadın eli değmiş, kadın ruhuyla zenginleşmiş, şefkatle sarmalanmış bir dünya, elbette ki savaşla, kanla, gözyaşıyla kararan bugünlerden çok daha güzel yarınlar vaat edecektir. Ülkemizin ve tüm dünya kadınlarının 8 Mart Dünya Kadınlar Günü ’nü kutluyorum” dedi.
Haberi ekleme saati: 23.49-10 Mart 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

POSOF'TAN HABERLER

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**Posof yolları kışın ortasında yapıldı

Posof ile Günbatan (Banarhev) grup köylerinin bağlantısını kuran Posof'un çıkışındaki Berak mevkinde yaklaşık 1 kilometrelik yol genişletmesi yapıldı.
Alanda incelemede bulunan AK Parti Posof İl Genel Meclis Üyesi Osman Şahin, yapılan çalışmadan dolayı görevlilere teşekkür etti.
Şahin, 10 köyün bağlantısını kuran alanda bir asırlık sorunun çözüldüğünü ifade ederek, şunları konuştu:
"Bu bizim asırlık sorunumuzdu. Çünkü burada kazalarda ölenler oldu. Söz konusu alanda bir araç bile zor geçerken, bugün parçalanması mümkün olmayan kayaların parçalanmasıyla artık üç araç yolda rahatlıkla yan yana geçebilir. Başta emeği geçen teknik personel olmak üzere tüm İl Özel İdare ekiplerine teşekkür ediyorum."
Yoldaki vatandaşlar da artık köylerine gönül rahatıyla gidebileceklerini söyledi.

**POSOFLU ÖĞRENCİLER YGS'YE KAYMAKAMLA HAZIRLANIYORLAR..

Posof Kaymakamlığının katkılarıyla açılan hızlandırılmış Yüksek Öğretime Geçiş (YGS) kursunu İlçe Kaymakamı Ufuk Özen Alibeyoğlu ziyaret etti. Ziyarette her girdiği sınıfta kursa katılan öğrencilerle bire bir ilgilenen Kaymakam Alibeyoğlu “Başta bu kursta gönüllü çalışan öğretmenlerimize teşekkür ediyorum, hedefe ulaşmak için bir emek harcanması gerekir bizler sizlere güveniyoruz. Sınavlar sonucunda güzel yerleri kazanacağınızı umuyorum. Sizlerin başarılı olabilmeniz için elimizden geleni yapacağız.” dedi.

Ardahan Haberleri **Afyon'da Posoflu Çocuklara Bisiklet..

Belediye Başkanı seçildikten sonra diğer belediyelerin kapısını aşındıran Posof'un AK partili Belediye Başkanı toplamaya devam ediyor..
Son olarak Afyonkarahisar Belediyesi, kardeş belediye olarak seçtiği Ardahan'ın Posof ilçesinde yaşayan 50 öksüz çocuğa bisiklet hediye etti.
Posof Belediyesi önünde yapılan bisiklet dağıtım töreni, çocukların yüzünü güldürüldü. Afyonkarahisar belediyesinin Posof'a dağıtılmak üzere gönderildiği bisikletler, Belediye Başkanı Cahit Ulgar tarafından çocuklara teslim edildi. Posof Belediye Başkanı Ulgar, "Afyonkarahisar belediyesi öksüz çocukları sevindirme adına böyle bir çalışma gerçekleştirdi. Çocuklarımıza birer bisiklet hediye ettik. Çocuklarımız inşallah derslerinde başarılı olurlar. Kampanyamıza destek veren Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban'a teşekkür ediyorum" diye konuştu.
Bisiklet alan öğrenciler ise, belediye başkanlarına teşekkür etti.
Haberi ekleme saati: 23.45-10 Mart 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

TOPRAĞA VERİLDİLER..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşAnkara Gölbaşı ilçesin de talihsiz bir kaza geçirip, hayata göz yman Göleli gençlerden Göle Belediyesi Meclis Üyelerinden Filiz Topçu'nun oğlu Cüneyt Topçu ile Ardahan ESOBB ve Göle ESOB Başkanı Yaşar Daşdemir'in oğlu Özmen Daşdemir toprağa verildiler.
Daşdemir'in Ankara'da, Topçu'nun Göle'de toprağa verildiği her iki cenaze törenine yüzlerce insan katıldı.

**Göle Yastaydı..

Göle'de ki cenaze törenine Ardahan AK Parti yönetimi Belediye Başkanı Faruk Köksoy ile eski il başkanı yeni AK Parti Millet vekili aday adayı Yunus Baydar'ın da katıldığı ve Göle Belediye Başkanı Akın İsmailoğlu İlçe Başkanı İlhan Gültekin ve Gle Belediyesi Meclis Üyeleri ile parti yöneticileri yanı sıra Göle halkının ve kadınların yoğun katıldığı kalabalık ile halkın katılımı ile toprağa verildi.
Haberi ekleme saati: 23.39-10 Mart 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

MHP'DEN 2.ADAY ADAYI..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**CHP'den 13, AK Parti'den 12, HDP'den Milletvekili Aday Adayı Olduğu Ardahan'da MHP'den 2 Aday Adayı Var..

**Türkiye Cumhuriyeti Devletinin var olma mücadelesi veriyor..

İlk olarak sitemiz ve gazetelerimizin yazdığı Ulutaş MHP'den Milletvekili Aday Adayı olduğunu resmen açıkladı.
Parti il binasında gerçekleştirilen geniş katılımlı programda aday adaylığını resmen açıklayan Ulutaş, “bugün Türkiye’nin milliyetçi harekete ihtiyacı var” dedi. Ulutaş’ın adaylığını açıkladığı Programda MHP İl Başkanı Taşkın Polat ve çok sayıda MHP’li yer aldı. İl Başkanı Taşkın Polat yaptığı konuşmada, 7 Haziran 2015 seçimi Türkiye Cumhuriyeti Devletinin var olma mücadelesinin veya yok edilmeye terk edilmesinin tarihi bir günü olacağını söyleyerek şöyle devam etti; ’’Bu nedenle Milliyetçi Hareket Partisine büyük görevler düşüyor. Türkiye Cumhuriyetini yeniden şaha kaldırmak, Cumhuriyetin yeniden yaşamasını, bayrağımızın dalgalanmasını, ezanımızın bağımsız bir şekilde okunmasını, Türklüğümüzü yüce bir şekilde yaşatılmasını korumak için Milliyetçi Hareket Partisi’nin iktidara gelmeye ihtiyacı vardır. İnşallah Allah’ın izniyle 7 Haziran günü bu bayramı tadacağız ve Türkiye Cumhuriyetindeki hedeflerimize ulaşacağız.’’
Aday Adaylığını açıklayan Ulutaş, desturum bir yere denirse Türk ülkesi, gözüm bayrak arar kulağım ezan sesi, Ne Mutlu Türk’üm diyerek yola çıkmak istiyorum dedi.
Ulutaş, Ülkemiz bölünmek üzeredir, ülkemiz satılmak üzeredir, ülkemizin sınırları delik deşik olmuştur. Buna dur demek için gönlünde, kalbinde, nefsinde birazcık Vatan sevgisi olan herkesi yanımızda görmek istiyoruz diyerek, ’’Ardahan’da Ardahanlının oyu hiç kimsenin cebinde değil. Bizim önümüzü kesmek için Ardahan’da siyaset cambazları siyaset oyunları oynamaya başladılar şimdiden. Ancak Milliyetçi Hareket Partisi her zaman vardır ve bundan sonrada Ardahan’da var olacaktır. Bizler Ardahan’da siyasi dengeleri değiştirmek için elimizden gelen her şeyi yapacağız, bugünden itibaren bu ilde siyasi dengeler değişmiştir. Aday olayım, olmayayım seçim boyunca burada olacağım. Köy köy, ev ev girmediğimiz yer kalmayacak, benim birinci ve ikinci sıra adayı olmam hiç önemli değil. Önemli olan Türkiye’nin bu şartlarında Milliyetçi Hareket Partisi’nin, Türk milliyetçilerinin damgasını sınırdan, Edirne’den Ardahan’a kadar damgasını vurmasıdır. Çünkü Türkiye’nin bugünkü şartları gerçekten vahim bir durumdur. Ülkemiz bölünmek üzeredir, ülkemiz satılmak üzeredir, ülkemizin sınırları delik deşik olmuştur. Buna dur demek için gönlünde, kalbinde, nefsinde birazcık vatan sevgisi olan herkesi yanımızda görmek istiyoruz. Esnaf, köylü, solcu, sağcı, komünist, AKP’li, ülkücü, CHP’li, DSP’li kim varsa hepsinin oyuna talibiz.’’ şeklinde konuştu.
Haberi ekleme saati: 23.35-10 Mart 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ATALAY'IN ÜZERİ ÇİZİLDİ Mİ?

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**AK Parti Genel Merkezi seçildiğinden bu yana yemin töreni dahil 3-4 kez meclis kürsüsüne çıkan Atalay'a komisyonlarda yer vermedi..

Genel Merkez geçtiğimiz pazartesinden itibaren başlayan Milletvekili Belirleme Komisyonların da Ardahan Milletvekilline yer ermedi.
Yarın 9 Ardahanlı Aday Adayın da karşısına çıkacağı Milletvekili belirleme komisyonlarında onca AK Partili Milletvekili ve üst düzey yetkili görev alırken, Ardahan AK Parti Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay'a bu komisyonlarda yer vermemesi, 'AK Parti Orhan Atalay'ın Üzerini Çizdi' şeklinde yorumlandı.
Ardahan AK Parti tabanınca ve Ardahanlı seçmeninice yeniden aday gösterilmemesi konusunda baskı yaptığı AK Parti Genel Merkezinin Atalay'ın 81 Vilayet içinde birinde görevlendirmemesi dikkatlerden kaçmadı.

*ARDAHAN AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYLARI KOMİSYON KARŞISINDA..

Orhan Atalay'ın hiç bir ilin milletvekili belirleme komisyonunda yer alamadığı görülen AK Parti Genel Merkezi Ardahan'dan Milletvekili Aday Adayı olanları bugün 'Milletvekili Belirleme Alt Komisyonu' karşısına çıkarıyor.
Mecut Milletvekili Atalay ve eski Milletvekili Kaya ile eski İl Başkanı Yunus Baydar'ın tüzük gereği alınmayacağı alt komisyonun 9 aday adayın üçünü belirleyerek bir üst komisyona göndereceği alınan bilgiler arasında oldu.
Geçtiğimiz genel seçimlerde yine aday olan Orhan Gökdemir, Cavit Çetin ile Hamza Bektmür'un 2. kez karşısına çıkacağı AK Parti Milletvekili Belirleme Alt Komisyonu karşısına Salih Altun ile birlikte geriye kalan aday adaylar çıkacaklar.
Haberi ekleme saati: 23.33-10 Mart 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

GÖLE'DEN HABERLER..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**Orhan Atalay’ Hiç Bir Komisyonda Yer Verilmezken Başkanı Onu Komisyona Koydu!..

**Başkan İsmailoğlu'na soruyoruz, Atalay Hangi İllerin Komisyonunda Görevli?
Göle Belediye Başkanı Akın İsmailoğlu, geçtiğimiz gün Göle'de kutlanan 8 Mart Dünya Kadınlar günü programında yaptığı konuşmanın içerisinde, Milletvekili Orhan Atalay'ın çeşitli illerin Milletvekili Belirleme komisyonlarında görev aldığını ve bu nedenden dolayı toplantıya katılamadığını belirtmesi şaşkınlığa neden oldu.
Çünkü onca milletvekilline görev verilirken Atalay hiç bir vekil belirleme komisyonunda yer alamamıştı..
Bize göre doğru olmayan bu bilgiyi Başkan ne amaçla Göle Halkının huzurunda söylemiş burası bilinmiyor ama, Başkanın bilgisini verdiği ve bize göre doğru olmayan bu bilgiyi aşağıda okuyacağımız listelerde komisyonlarda görevli insanların arasında Atalay'ın olmadığı ortada iken, Göle ve Göleli'yi doğru bilgilendirme amacı olmayan bu açıklamasını ne amaçla yapmış bilmiyoruz ama, buna bir açıklama yapması gerekmektedir.Çünkü Haberini bizimde yaptığımız Komisyonlarda öyle bir isim yok.Bizim bilmediğimiz başka komisyonlarda var haberimiz yoksa bunu da açıklarlarsa memnun olacağız.
Göle Belediye Başkanı Akın İsmailoğlu bu listede Milletvekili Orhan Atalay'ın ismi ve görev yeri belli olmadığı halde Göle'de yaptığı konuşmada Göle insanına neden doğru bilgi verme gereği duymadan böyle bir açıklama yapma gereği duyuyor bilmiyoruz.Başkan'dan bu konu ile ilgili bir açıklama bekliyoruz.
Milletvekili Orhan Atalay Hangi İllerin Milletvekili Belirleme komisyonunda görev almış bizde öğrenmiş olalım,çünkü yukarıdaki komisyon listelerini ve görev alan isimleri AK Parti Genel Merkezi Ulusal Basına verdi.

Ardahan Haberleri **GÖLE HALKI KAR-GAZI İSTİYOR..

Geçtiğimiz yıllarda Ardahan Belediyesinin Kar-Gaz firması ile anlaşarak Ardahan'a getirilen Doğal Gaz Göle'ye de Getirilmeli.
Göle halkı yetkili kişilerin bu çalışmaların bir an önce başlatmasını istiyoruz.Gelişen ve büyüyen Göle için Ardahana getirilen Kar-Gazı Göle içinde getirilmelidir açıklamalarında bulundular.
Göle'nin başlıca yakacağı kerme (tezek) odun kömür dür. Kömür tezek kokan Göle istemiyoruz. Dağal gaz'ın geçtiği il Ardahan bu gaz'ın Göle'ye getirilmemesi için hiç bir sebep yok.
Azerbeycan'dan getirilerek,Gürcistan ve Ceyhan'a sonra da dünya petrol ve doğal gaz boru hatlarının geçtiği İl Ardahan'dır.
Haberi ekleme saati: 23.09-10 Mart 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

SOKAK SOKAK GEZDİ
PARTİSİNİ ANLATI..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşCumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt, Genel merkezi tarafından çalışmalarda bulunmak üzere gönderildiği Van'da sokak sokak gezerek esnaflarla görüştü. Sık sık Doğu ve Güney Doğu Anadolu illerine gittiği için vatandaşlar tarafından tanınan Öğüt, Vanlılardan 2015 seçimleri için destek istedi. Öğüt, vatandaşların yoğun ilgi ve sevgisi ile karşılaştı.
DESTEK, TEŞVİK, KARDEŞLİK
Parti meclisi Üyesi Hüseyin Yaşar, Van İl Başkanı Cemal Şen, İlçe başkanları, Kadın ve gençlik Kolları Başkan ve yöneticileri ile birlikte Van sokaklarında dolaşan, esnafları işyerlerinde ziyaret eden ve hükümetin tarım ve hayvancılık konusunda bölgelerine yanlış yaptığını ifade eden Öğüt, "Vanlılara sözümüz olsun. Yarım ve hayvancılığa büyük destek vereceğiz. Yoksullara, hükümetin yaptığı gibi değil, gerçek ihtiyacını sosyal devlet projesi kapsamında gerçek ihtiyaçlarını karşılayacağız. Üretimi teşvik edeceğiz. Esnaflara destek vereceğiz. İşsizliğe çözüm bulacağız. İnsanlar ekmek parasının peşinde koşmak için göç etmek zorunda kalmayacak. Aç ve açıkta insan bırakmayacağız. Barışı,kardeşliği ve huzuru sağlayacağız."sözü verdi.
FIRSAT VERİN
Bugüne kadar yüzlerce kez van ve bu bölgelere geldiğini, gerekli oyu alamamalarına rağmen ne bölgeden ne sorunlarına çözüm bulmak için koşturmaktan ne de insanlarından vazgeçmediğini anlatan Ensar Öğüt, her zaman yanınızda olmaya çalıştım. Kemal Kılıçdaroğlu'na fırsat verilmeli."diye konuştu.
Öğüt, bölgeye sık sık gelmeye devam edeceğini de ifade etti.

**Ensar Öğüt: "tarımı ve
hayvancılığı tamamen dışa bağladılar"
VANLILARA KILIÇDAROĞLU'NU BAŞBAKAN YAPALIM ÇAĞRISI YAPTI
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt, PM üyesi Hüseyin Yaşar ile birlikte partisi tarafından çalışmalar yapmak üzere gönderildiği Van'da düzenlediği basın toplantısında hükümete yüklenip, vatandaşlardan kendilerine sahip çıkmalarını istedi.
AMERİKA, BREZİLYA VE ARJANTİN'E BAĞLANDIK
Parti binasında düzenlediği basın açıklamasında gündemle ilgili açıklama yapan CHP Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt, Türkiye'nin tamamen dışa bağımlı hale geldiğini söyledi. Türkiye'nin Brezilya'dan, Arjantin ve Amerika'dan hayvan getirdiğini ifade eden Öğüt, "Türkiye'de hayvan yok mu? Türkiye'deki meralar nerede? Merada beslenen hayvanın etinde omega3 var ve besin değeri yüksek. Amerika'da getirilen hayvanlar maalesef domuz yağı ve domuz satakatı ile yapılan yemle besleniyor. Müslümanlara domuz yağı ile beslenen hayvanları sattılar ve yedirdiler. Bunu CHP yapsaydı kıyameti koparırlardı" dedi.
HERKESE GEÇİNEBİLECEĞİ ÜCRET VE DESTEK
2015 genel seçimlerinde ülkenin CHP'ye ihtiyacı olduğunu ifade eden Öğüt, şöyle konuştu: "Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da insanlarımızın yüzde 54'ü yeşil kart ile geçiniyor. CHP iktidar olduğu zaman sosyal devlet anlayışı ile hareket edecektir. Sosyal devlet anlayışı ile hareket ettiğimiz için aile sigortası getireceğiz. Bütün işsiz, muhtaç ailelere geçinebileceği kadar maaş vereceğiz. Bunu bütün halkımızın bilmesini istiyoruz. Ak Parti 30 TL kadın parası veriyorsa, biz 100 TL vereceğiz. Her alanda AK Parti'nin verdiğinden iki kat daha fazla destek vereceğiz. Biz verilen yardımlara karşı değiliz. Hatta verilen yardımları az buluyoruz. Verilen yardımların iki katını, üç katını hatta dört katını vereceğiz. Ama bunu insan onuruna yakışır tarzda. Sosyal devlet, insanını insanca yaşatmak bir mantıkla yapacağız. İnsanları çaresiz bırakarak, kendimize muhtaç etmeyeceğiz"dedi.
BARIŞI VE KARDEŞLİĞİ BİZ GETİREBİLİRİZ
1983-1984 yılında olayların başladığı dönemde o günkü adıyla SHP'nin bunu gördüğünü ve buna karşı raporlar hazırladığını dile getiren Öğüt, şunları söyledi: "Hazırladığımız rapor AK Parti'nin bugünkü söylemlerinden bile daha cesaretli ve somut bir rapordur. 1989 yılında bizim söylediğimiz ve raporlaştırdığımızı AK Parti bugün bile söyleyemiyor. Bunu daha fazla insanın ölmemesi için hazırladık. Ama bir türlü iktidar olamadık. Eğer o zaman iktidar olsaydık Kürt sorununu daha kolay çözerdik. Çözüm sürecine tam destek veriyoruz. Ama kapalı kapılar ardında görüşülmesine karşıyız. Kürt sorununun ne aşamada olduğunu AK Partililer bile bilmiyor. Bize cezaevlerinde dışkılarımızı yedirdiler. Bu nedenle barışa en çok susayan parti CHP'dir. Barışı ve kardeşliği Ortadoğu'ya getirecek tek başkan Kılıçdaroğlu, tek parti CHP'dir." diye konuştu.
NE DİNİ KULLANMA GAFLETİ NE SAYGISIZLIK
CHP'nin ve Kemal Kılıçdaroğlu'nun her fırsatta ifade ettiği gibi dinle bir sorunu olmadığını, dini ne gösteriş için ne de siyasete alet etmek için kullanmadıklarını ifade ederek, Kemal kılıçdaoğlu'nun bir seyit olmasına rağmen bunu ifade etmekten kaçınmasını örnek verdi. Öğüt,"Kılıçdaroğlu aynı zamanda Fatih Sultan Mehmet'e sadrazamlık yapmış olan ve İstanbul'un ilk kadısı olan Hızır beyin de torunudur. Hızır beyin türbesi İstanbul Unkapanı'ndadır. Böyle bir aileden gelen bir zat, bugün CHP'nin genel başkanı ve başbakan adayıdır. Aynı zamanda Kılıçdaroğlu Ehlibeyt soyundan gelen bir seyyittir. İnançlı ve insanlara eşit bakan hiç bir zaman dini siyasete katmayan inançlı bir genel başkandır" dedi.
MÜSLÜMANLIK ÖNCE DÜRÜSTLÜKTÜR
Öğüt, dürüst, şaibesi olmayan, geçmişte devlet bütçelerinin ve planlarının hazırlanmasında görev almış, yolsuzluk, usülsüzlük ve hukuksuzluklara düşmemiş bir lidere Başbakanlığın teslim edilmesini istedi ve Vanlılara "Kılıçdaroğlu'nu Başbakan yapalım"çağrısında bulundu.
Haberi ekleme saati: 10.05-10 Mart 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

HDP’den Teklif Bekliyorlar!..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**BAŞVURULAR BİTTİ DİYE KAPI KAPANMADI!..

Başta hükumete yakın basın ve medya olmak üzere bir çok yönlendirme gruplarının, ‘%10 Barajı geçer’ diyerek gaz verdiği Halkın Demokrasi Partisinin yanıltıldığını ileri süren bir çok Kürt siyasetçi ve aydını, HDP’nin bir an önce kendisine gelip, durum değerlendirmesini yapması gerektiğine dikkat çekiyor.
%10 Barajını geçme planlarının dışarıdan verilen gazlarla değil, kendi içinde ki dinamiklerle olabileceğini belirten Kürt aydın ve siyasetçileri, HDP’nin ilk yapacağı şu an HDP dışında duran ve başka partilerin omurgası konumunda ki Kürt siyasetçileri ile aydınlarını ikna edip, HDP’ye gelmelerini teklif etmesi gerektiğine dikkat çekiyorlar.
Kürt aydınları e siyasetçileri, ‘Başta Ardahan’da olmak üzere ülke genelinde kimlerle seçim alınacağını iyi bir tahlilde geçirmesi gerektiğine dikkat çekilirken, HDP’nin bu yönde geniş çaplı bir araştırma yaparak, şu an HDP’ye adaylık için başvuru yapmamış olan ama kenar da bekleyen, toplum tarafından onaylanan, tanınan, oy getirecek isimleri partiye davet edip, gerektiğinde merkez tarafından direk aday olarak seçimlere sokmalıdır’ diyerek HDP’yi uyardıkları dikkatlerden kaçmıyor.

**NAİF ALİBEYOĞLU GİBİ İSİMLERE GİDİLMELİDİR..

8 Milletvekili Aday Adayının başvuruda bulunduğu Ardahan HDP başta olmak üzere tüm HDP’nin 2015 Genel Seçimlerinde %10’u geçecek olan Milletvekili Aday Adayları ile seçime gitmesine dikkat çeken Kürt siyasetçi ve aydınları örnek olarak iki dönem Kars Belediye Başkanlığı yapmış Naif Alibeyoğlu gibi isimler üzerinde durulması ve partiye davet edilmeli.’ diyerek HDP’nin şu anki yöntem ve kamuoyunda kopuk yöneticilerle seçime gitmesi halinde büyük bir hayal kırıklığı yaşayabileceğine dikkat çekmekteler.
Haberi ekleme saati: 10.05-10 Mart 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

HAYIRSEVER CAVİT ÇETİN:
DAMAL'A CEM EVİ, CAMİ VE TAZİYE EVİ YAPILACAK..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**HAYIRSEVER CAVİT ÇETİN:
DAMAL'A CEM EVİ, CAMİ VE TAZİYE EVİ YAPILACAK..

Haziran ayında yapılacak olan genel seçimlerde Ardahan'dan yeniden milletvekili aday adayı olan Göleli işadamı Cavit Çetin yaptığı açıklamada, ' Aday , seçilsem de yada aday edilmeyip, seçilmezsem de Damal'a kendi imakanları ile bir Cem Evi, bir Cami bir de Taziye Evi yapılacak.' dedi.

**Herkes birlikte çalışmak istiyor..

7 Haziran'da yapılacak olan genel seçimler de AK Parti Ardahan Milletvekili Aday Adayı olan Ardahan Göleli İş adamı geçtiğimiz günler de yapılan ön temayül çalışmaları için gittiği Damal'da ziyaret ettiği AK Parti Damal İlçe Başkanı Nevriye Derdiyok ile ve Damallılarla yaptığı sohbette vatandaşların Damal kent merkezinde uzak olan caminin aynısını merkezde de istendiğini, bunun üzerine Damallılara bir cem evi, bir cami birde taziye evi yapılması yönünde elinden geleceğini yapacağını söyledi.
Damal gibi Hanak'ın da ihmal edildiğini gözleri ile gördüğünü belirten AK Parti Ardahan Milletvekili Aday Adayı Cavit Çetin Posof gibi Hanak'a da bir Yüksek Okulunun açılması gerektiğine inandığını belirterek, bir Göleli olarak Çıldır'ın da içinde bulunduğu kuzey kazalarının ihmal edildiğini görmenin ezikliğini de yaşadığını da belirterek, Çıldır'a bir tren istasyonu yapılması gerekir. İşte bunun için gerek siyasette, gerek ise iş adamı olarak Ardahan'ın sorunları ile her zaman ilgilenmeye çalıştığını da sözlerine ekledi.
Öte yandan Ankara'da bulunan Cavit Çetin'in diğer aday adaylar tarafından sık sık aranıp, birlikte çalışma isteklerini dile getirmeleri dikkatlerden kaçmadı.

YORUMLAR
Yazar Fakir


Ardahan'da Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin


Facebook'ta Paylaş

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam EdinYAZARLARIMIZN YORUMLARI İÇİN DEVAMI TIKLA..
Kadınlar Günü Kutlu Olsun
Yazar Fakir


Ardahan'da Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin


Facebook'ta Paylaş

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yazarlarımızı okuyor musunuz?

YAZIYORSAM SEBEBİ VAR
Herkes Kadın Oldu..

Fakir Yılmaz Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolaysıyla düzenlenen onca etkinlikleri takip edip, hepsinin haberini okurumuza vermeye çalışırken, Türkiye’de olduğu gibi tüm dünya da kadınların ne kadar çok sevildiğini (!) görüyordum..
Herkesin kadın olup, onların hak ve hukukunu ölesiye savunurken yeni kadınların yeni cinayetler kurban gittiğini duyuyorduk..
Tüm erkeklerin kadın hakları için adeta yarışa girdiği bir günde bir çok kadın ya cinsel saldırıya uğramış, ya da tecavüz edilmişti.
Kadınlar Gününü kutluyoruz dedikleri etkinlik ve programların baş konukları erkekler, konuşmalar, söz hakkı onlarındı..
Kadınların dinleyici, konuşmadığı, söz etmediği bir kadınlar gününü daha geri de bırakıyorduk, ana dediklerimizin cep telefonu mesajıyla kadınlar gününü kutlarken..
Ne diyelim bugün 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü..
fakiryilmaz323@hotmail.com-0.535 418 32 58


Yazarlarımızı okuyor musunuz?

KADINCA/Selmi Yılmaz
Vekil olmazsa da
Validir..

Ardahan Haberi Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşOnca okuyup, adam olduktan sonra ortadan kayıp olanların tersine Ardahan’dan yetişip, önce Arıcılık Müdürlüğünde, sonra Kaymakamlık ve Vali Yardımcılığında hep Ardahan’ı konuşan, onun sorunlarına kendince çareler üreten, fiki, alış verişinde bulunan ve Ardahanlı bir hukukçu ile evlenen Salih Altun çoğu bürokratın ortaya koyamadığı medeni cesareti ortaya koymuş ve Ardahan’ın sorunlarını yüklenmek için görevinden istifa etmiş, Ardahan’da milletvekili Aday Adayı olmuş..
Bürokraside olduğu gibi siyasette de de olağanüstü bir tempo ile çalıştığını gördüğümüz AK Parti Ardahan Milletvekili Aday Adayı Salih Altun 7 Haziran’da yapılacak olan genel seçimlerde listeye konulsa vekil, konulmasa da başka bir vilayette vali olacağı kesindir..
Hizmetse ikisi de en güzel hizmet makamı değil mi?


Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Garip, Ama Gerçek:
İşadamı diye geçinenler okuyup, utansınlar..
Takım Gibi Tarftarları da Yoksul, Ama Yürekli!

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş****GALATASARAY BAYRAĞI İLE SERHAT ARDAHAN SPOR DEDİLER..
Yok imkanlarla olağanüstü bir başarı ortaya koyup, Bölgesel Amatör Liginde Ardahan'ı birinci sırada temsil etmeye devam eden Serhat Ardahan Spor’un kendisi gibi seyircisi de yoksul.
Başta kaz gecelerinde olmak üzere çeşitli platformda kendilerine iş adamı, siyasetçi dedirten ama Ardahan'ın gerçeklerine, gençlerine sahip çıkmayan iş adamlarına inat Serhat Ardahan Spor’un küçük taraftarları bugün Galatasaray bayrağı ile kent merkezinde eylem yaparak, Ardahanlıları Serhat Ardahan Spor’a destek vermeye davet ettiler.
Ardahan’da futbol ateşi son yıllarının en coşkulu ve en ateşli zamanını yasamaya devam ediyor.
01.03.2015 tarihinde Kars Spor ile Serhat Ardahan Spor arasında oynanan maçta istenmeyen görüntülerin yaşanması sonucu Ardahanlı ve bir çok üst düzey kamu görevlilerinin tepkisine neden olmuştu.
Bu olayın yaşanması herkes tarafından kınanırken bugün Ardahan’da görenleri şaşkına çeviren Serhat Ardahan Spor taraftarlarının attığı sloganlar ve taraftarların en büyüğünün sadece 15 yaşında olması büyük bir beğeni topladı.
Taraftarlardan birisinin biz her gün Serhat Ardahan Spor maçına gitmek için babamızdan söz almak için tüm derslerimizi zamanında yapıyoruz. Her gittiğimiz maçta ise hiçbir şekilde küfür işitmiyoruz ama gecen hafta gittiğimiz maçta duyduklarımız bizleri çok üzdü.
Bizde sesimizi ve tepkimizi koymak için bu yola baş vurduk ama Serhat Ardahan Spor bayrağı bulamadığımız içinde Galatasaray bayrağı ile sesimizi duyurmak istedik.
Bu taraftar grubunu gören Ardahanlılar büyük bir gurur yaşadıklarını dile getirdiler ve teker teker küçük ama kocaman yürekleri olan bu taraftarlarımızı kutladılar.
Haber: Serkan Hanoğlu
Haberi ekleme saati: 19.06-09 Mart 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

SKANDAL!
Ön seçim isteyen yönetim
karar defterine,
'Ön seçim yapılsın' kararı almamış!..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşGeçtiğimiz günlerde görevden alınan CHP Ardahan İl Yönetiminin ön seçim istemediği ortaya çıkı.
Halbuki aynı yönetim, 'Biz ön seçim istedik diye görevden alındık' yaygarası koparıyordu.

**KARAR DEFTERİNE 'ÖN SEÇİM İSTİYORUZ' YAZMAYANLAR ANKARA'DA..

7 Haziran'da yapılacak olan genel seçimler öncesi milletvekili olmak isteyenlerin bir çoğunun ön seçim talebinin, geçtiğimiz günlerde görevden alınan İlimdar Senem başkanlığında ki yönetimce dikkate alınmadığı ve bu yönde karar defterin de bir karar alınmadığı ortaya çıktı.
Aynı grubun başını çeken İlimdar Senem ve görevden alınan eski yönetimin yeniden Ankara'ya gittikleri ve karar defterine yazmadıkları 'Ön seçim' için CHP Genel Merkezine baskı yapmaya çalıştıkları öğrenildi.
Haberi ekleme saati: 18.28-09 Mart 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ARDAHANLILAR İSTANBUL'DA
ARDAHANLI MİLLETVEKİLİ İSTİYORLAR..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**ARDAHANLI EN GENÇ MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI CANER UĞRAŞ KAYIKÇI ARDAHAN FEDERASYONUNU ZİYARET ETTİ..

Ardahan'da olduğu gibi Ardahan dışında bulunan Ardahanlılar siyaset alanında yer almak için büyük mücadele veriyorlar.
Bir çok Ardahanlının çeşitli partiler de listelere girmek için büyük bir çaba harcarlarken, Ardahanlı seçmen ve stk'lar da siyasette yer almak isteyen hemşehrilerinin yanında olma gayreti içinde olduklar dikkatlerden kaçmıyor.
Ardahanlı Caner Uğraş Kayıkçı'nın da AK Parti İstanbul 1.Bölge Milletvekili Aday Adayı olduğu bir süreci yaşayan Ardahanlılar siyasi partilerde milletvekili sırasına girmek isteyen hemşehrilerinin değerlendirmelerini ve bir milyona yakın Ardahanlının yaşadığı İstanbul'da kendilerini TBMM'sinde temsil edecek hemşehrilere yer ermesini istiyorlar.
İktidar partisi AK Parti'de milletvekilliği için başvuran aday adaylar arasında en genç aday aday unvanına sahip Ardahan Göle Yeleçli (Samzelek) köylü hemşehrimiz Caner Kayıkçı'nın milletvekili adayı olarak gösterilmesini isteyen İstanbul 1. Bölgede ki Ardahanlılar bizler hemşehrilerimizin yanında olmaya devam edeceği diyerek siyasi partilere mesaj verdikleri görülüyor.
Haberi ekleme saati: 08.45-09 Mart 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

SINIR'DA YANGIN!..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**YİNE GÜRCÜ İTFAİYELERİ SÖNDÜRDÜ..

Gürcistan'ın Ahıska kenti ile Ardahan'ın Posof ilçesine bağlı Armutveren (Papola) köyü sınırında yangın çıktı.

**YANGINI İKİ ÜLKE BİRLİKTE SÖNDÜRDÜ..
Yangın Türkiye e Gürcistan’a ait itfaiyelerinin ortak çalışması ile söndürüldü. Yangında Türkiye topraklarında 50 dönümlük mera alanı kül oldu.
Haberi ekleme saati: 09.21-09 Mart 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

GÖLELİLER ANKARA'DA
TRAFİK KAZASI KURBANI!

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**Yaşar Daşdemir ile Filiz Topçu'nun oğulları başkentte trafik kazasında öldüler..

Ardahan Esnaf ve Sanatkar Odalar Birliği ve Göle Esnaf ve Sanatkarlar eski Odası Başkanı Yaşar Daşdemir'in oğlu Asker Özmen Daşdemir ile Göle Belediyesi Meclis Üyesi Filiz Topçu'nun oğlu Cüneyt Topçu Ankara'da geçirdikleri elim trafik kazası sonucu hayatlarını kaybettiler.
Alınan bilgilere göre Asker Özmen Daşdemir (32) yönetimindeki 75 AK 004 plakalı otomobil, Konya yolunun 35. kilometresinde kontrolden çıkarak tarlaya girdi. Takla attığı belirtilen otomobilde, sürücü Daşdemir ile Çağla Çiftçi (17) ve Cüneyt Topçu (30) hayatını kaybettiler.
Ankara’da kontrolden çıkan Otomobilin yol kenarındaki bariyerlere çarparak taklalar atması sonucu meydana gelen trafik kazasında 3 kişi öldü, 2 kişi ağır yaralandı.
Kaza, akşam saatlerinde Ankara-Konya karayolunda meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Ankara’dan Konya istikametine giden 75 AK 004 plakalı otomobil, Gölbaşı ilçesi Yağlıpınar mevkiinde sürücünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu kontrolden çıkarak yol kenarındaki bariyerlere çarptı. Taklalar atan otomobil, 100 metre sürüklendikten sonra durdu. Kazada araçtan fırlayan Cüneyt T, Osman A. ve Betül A. ve İpeksu Nadas. ise ağır yaralandı. Betül A. ve İpeksu Nadas., çevredeki vatandaşlar tarafından araçtan çıkartıldı. Kazanın ardından olay yerine çok sayıda ambulans, itfaiye ve Jandarma ekibi sevk edildi.
Kaza sonrası ekipler yolda temizlik yaparken, kaza yapan araç çekici yardımı ile yoldan kaldırıldı. Kazayla ilgili soruşturma başlatıldı.

****

**'BİR ŞEYİN YOK' DEDİLER ÖLDÜ!

Öte yandan rahatsızlanıp, Ardahan Devlet hastanesine gelen Hoçvanlı Medine Yılmaz (40) isimli bir kadın tedavi olmak için gittiği poliklinikte, 'Bir şeyin yok' denilip, yolcu edilirken, polikliniğin önünde geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kayıp etti.
Daha önce de bu tür olayların yaşandığı Ardahan Devlet Hastanesinde başta beyin cerrahı olmak üzere doktorların hastalara gelişi güzel baktıkları ve gerekli tedaviyi yapmadıkları da ileri sürülen bu son olayla ilgili soruşturma başlatıldı.
Haberi ekleme saati: 08.12-09 Mart 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

HOLLANDA DA SERHAT VAKFI KURULUYOR!

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşDamallıların federasyonlaştığı Ankara'da ki Ardahanlıların federasyon çatısı altında bir araya gelmeye çalıştığı bir sırada yurt dışında bulunan Serhatlılarda vakıf kurma çalışması başlattılar.
Başta Posoflular olmak üzere bir çok Ardahanlının çeşitli adlarla Ardahan Dernekleri aracılığıyla bir araya geldiği Avrupa'da şimdide bir vakıf kuruluyor.

**ANKARA VE İSTANBUL'DAKİLERİN NE İŞ YAPTIĞI BİLİNMİYOR..

Merkezi Hollanda olacağı öğrenilen Avrupa'da ki Serhat Vakfı kurluş çalışmalarının başlatıldığı bir sırada Ardahan adını taşıtan Ankara Ardahan Vakfı ile İstanbul'da ki Ardahan Eğitim Vakfı'nın ne iş yaptığı bilinmiyor.
Genel Kurula gitmek üzere olan İstanbul'da ki Kars-Arahan-Iğdır Vakfının Ardahan ile alakası olmayan işlerle uğraştığı bir sırada Avrupa'da kurulma çalışmaları başlatılan vakfında bu vakıf ve derneklere benzememesi beklenmektedir.
Haberi ekleme saati: 21.56-08 Mart 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

CHP'DE HAKİM ADAY!

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş7 Haziran'da yapılacak olan gnel seçimler öncesi milletvekili aday adaylığı yarışı içine giren siyasiler arasına bir de hakim katıldı.
Ardahan Posoflu Ağır Ceza Hakimlerinden ve Ceza ve Tevkif Evleri Genel Müdürü Zeki Güngör Cumhuriyet Halk Partisinden aday adayı oldu.
Emekliye ayrılır ayrılmaz siyasete atılan Güngör'ün listeye girmek için Milletvekili aday adayı olduğu partisi CHP'nin genel müdür olduğu dönemlerde bir çok Ardahanlıya katkısını dikkate alarak, değerlendirme yapması bekleniyor.

**POSOFLULAR MECLİSE TALİP..

Öte yandan Posoflu Zeki Gğngör gibi bir çok Posoflunun çeşitli partiler de Milletvekili aday adayı olduğu öğrenildi.
Posoflu Gazeteci/Araştırmacı Kaan Gündoğdu'nun 2015 Genel Seçimleri öncesi Posoflu olan Milletvekili Aday Adayı olanları listeledi. İşte o liste;
Yaşar Balcı (CHP Zonguldak Milletvekili A. Adayı)-Yeniköyden
Yunus Dündar (CHP Ardahan Milletvekili A. Adayı)-Al köyünden
Zeki Güngör (CHP Ardahan Milletvekili A. Adayı)-Aşıkzülali köyünden
Şükrü Bozyiğit (CHP Ardahan Milletvekili A. Adayı)-İlçe merkezinden
Ömer Türkoğlu (DSP Ardahan Milletvekili A. Adayı)-Aşıküzeyir (Boşdere-Hevat) köyünden
Tülay Kaynarca (AKP İstanbul Milletvekili A. Adayı)-Aşıkzülali (Suskap) köyünden
Öztekin Kaşukci (AKP Kocaeli Milletvekili A. Adayı)-Asmakonak (Sanhulye) köyünden
Yunus Baydar (AKP Ardahan Milletvekili A. Adayı)-Baykent (Vahla) köyünden
İsa Beyaz Alabalık (Sayho) Köyünden. Ankara 1. Bölge AK Parti
Caner Uğraş Kayıkçı Ak Parti 1. Bölge Milletvekili Aday Adayı
Haberi ekleme saati: 21.45-08 Mart 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

KARLAR ERİDİ,
KEL GÖRÜNDÜ!

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**ÇAMURSUZ VE ÇUKURSUZ BİR ARDAHAN İSTİYORUZ..

Yıllardır bir türlü çözüm bulunmayan Ardahan'ın bozuk yolları kar ve buzların erimesiyle birlikte yeniden sorun olmaya başladı.
Bir zamanlar, 'Ardahan'ın yollarında, Güller açar yollarında' türkülerine ilham olan Ardahan yollarının bir türlü yapılmaması tepkilere neden olurken, Ardahanlılar 'Bu yollar iki dönemdir Ardahan belediye başkanlığını yapan iktidar partisi AK Partili Faruk Köksoy'un çılgın projesidir' diyerek üstü kapalı olarak eleştirdikleri dikkatlerden kaçmıyor.

**Çukurdan kaçan, Çamura yakalamıyor..

Baharın yüzünü göstermeye başladığı şu günlerde eriyen kar ve buzların altında çıkan yolların adeta delik deşik olduğu görülürken, içleri kirli su dolu çukurlardan kaçan vatandaşlar, kar sularında çamur haline asfalt artıklarına basıyor.
Son olarak, 'sıcak asfalt döküldü' denen Ardahan kent merkezinde ki bozuk yolların ne zaman yapılacağını soran Ardahanlılar, 'Beyaz asfalt olan kar buz daha iyiydi. Ş,md bozuk ve delik deşik asfaltla uğraşıyoruz' diyerek Ardahan Belediyesi ve kara yollarına tepki göstermekteler.
Haberi ekleme saati: 18.11-08 Mart 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

VALİ VE BAŞKANDAN
8 MART MESAJI..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş8 Mart Dünya Emekçiler Günü dolaysıyla birer mesaj yayınlayan Ardahan Valisi Ahmet Deniz ile Ardahan Belediye Başkanı Faruk Köksoy kadınlar gününü kutladılar.
İşte o mesajlar;

Vali Deniz’in mesajı;

“Kadınlarımız, ailenin ve tolumun temel direğidir. Sağlıklı nesiller yetiştirilmesinde kadınlarımızın emeği çok fazladır. Bu nedenle kadınlarımızın çok daha eğitimli olması önemlidir. ‘Cennet annelerin ayakları altındadır’ diyen bir dinin mensubu olarak, kadınlarımıza hak ettiği değeri vermeliyiz. Bizim kadim kültürümüzde kadınlara yönelik şiddet, ayrımcılık, kötü muamele yoktur. Aksine saygı ve sevgi vardır. Saygı ve sevginin olduğu yerde de huzur vardır, mutluluk vardır. Eğer kadınlarımız mutlu ve huzurlu ise toplumumuzda huzurlu ve mutlu olacaktır.

Varlıklarıyla onurlandığımız başta annelerimiz olmak üzere, tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü yürekten kutlar, sağlık, mutluluk ve huzur dolu yıllar dilerim.”

**Başkanın mesajı..

Ardahan Belediye Başkanı Faruk Köksoy, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.
Başkan Köksoy, yayınladığı mesajda İslamiyet’in kadına verdiği önemi ve değeri hatırlatarak, 8 Mart Kadınlar Günü’nü kutladı.
Belediye Başkanı Faruk Köksoy, 8 mart her ne kadarda 1910 yılından beri kadınlar günü olarak kutlansa da,
Yüce dinimiz ve medeniyetimiz her zaman kadına özel bir önem vermiş ve Kadınlarımızın Hak ve Hukuklarının çiğnenmemesi hususunun altını önemle çizmiştir. Bu konuda Peygamberimiz Hz. Muhammed (SAV). "Cennet, anaların ayakları altındadır'' Kadınların haklarına riayet ediniz, onlar size Allahın Emanetidir, diyerek kadına verilen değeri aşikar gözler önüne sermiştir. Dolayısıyla kadınları korumak, kollamak ve onların daha mutlu ve huzurlu olmasını sağlamak bizlerin görevidir.
Kurtuluş Savaşı’nda vatanımızın bağımsızlığı için çocuğunun yorganını cephanesine saran birlikte cepheden cepheye koşan Türk kadını hakkında, Devletimizin Kurucusu Mustafa Kemal ATATÜRK, şu sözlere yer vermiştir, “Dünyada hiçbir milletin kadını ‘Ben Anadolu kadınından daha fazla çalıştım, milletimi kurtuluş ve zafere götürmekte Anadolu kadını kadar himmet gösterdim’ diyemez”
İslam Dinimizin ve medeniyetimizin bu kadar kadına böylesine değer vermiş olması, Anadolu'da Kutsal değerlerimiz olan onurumuz Anamız Bacımız eşimiz hayatta olmasa olmazımız gördüğümüz kadınımıza uygulanan şiddet hem İslam inancına ters hem toplum tarafından kabulü mümkün değildir.
Bu düşüncelerle tüm kadınlarımızın bu anlamlı gününü kutluyor, selam ve saygılarımı sunuyorum." dedi.
Haberi ekleme saati: 18.09-08 Mart 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ARDA-FED
Kadınlar Kolları Kadınları Unutmadı..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**JÜLİDE FERİHAN KAYA: ARDAHANLI KADINLARI TOPLAYACAĞIZ..

30'un üzeinde Ardahan Derneğinin çatısı altında buluştuğu İstanbul Ardahan Dernekler Federasyonu (ARDA-FED) Kadın Kolları, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü için İstanbul Şişli'deki merkezinde bir program düzenledi.
ARDA-FED Kadın Kolları tarafından düzenlenen programa, İstanbul'daki genel seçimler için Milletvekili aday adayı olan Ardahanlı hemşerilerimizde katıldı.
Etkinliği düzenleyen ARDA-FED Kadın Kolları Başkanı Julide Ferihan Kaya ''Kadın hakkı, insan hak ve özgürlükler hakkı gibi özgür olmalıdır.Kadınlar günü sadece 8 mart'ta değil tüm yaşadığımız günlerin saygınlığına eşdeğer tutulmalıdır.Yaşanılır bir dünya için kadınlara daha çok görev düşüyor'' dedi.
Programa, Ak Parti İstanbul 1. Milletvekili aday adayı Caner Uğraş Kayıkçı,CHP 1 Bölge Milletvekili aday adayı Zekeriye Dede, CHP 3.Bölge Milletvekili aday adayı Yıldıray Köksoy, Sanatçı Mehtap Demir ve çok sayıda Federasyon yönetici ve eşleri katıldı.
Haberi ekleme saati: 17.56-08 Mart 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

NİHAT TURAN ARDAHAN'DAN DEĞİL,
ANKARA'DAN ADAY ADAYI OLDU!..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşBir dönem Anavatan Partisinden Ardahan Milletvekili Adayı olan ancak seçimi kazanamayan Ardahan Göleli İşadamı Nihat Turan AK parti'den Ankara Milletvekili Aday Adayı oldu.
Ardahan'ın tanınmış iş adamlarından olan Göleli İşadamı Ankara Gölbaşı İlçesinde bulunan ZİRVE A.Ş. adlı firmasıyla kuru gıda işi ile uğraşıyor.

Ardahan Haberleri **Ünsal Kılç'ta İstanbul'u sallıyor..

Göleli İş Adamı Ünsal KILIÇ: 3.Bölge Aday Adayı Çalışmalarına hız verdi

Türkiye’nin birkaç ilinde Ak Parti'de siyaset yapan İş adamı Ünsal Kılıç; AK Parti 7 Haziran 2015 tarihinde yapılacak genel seçimlerinde İstanbul 3.Bölge Milletvekili Aday Adayı oldu.
AK Parti İstanbul 3.Bölge Aday Adayı İş Adamı Ünsal KILIÇ: Yoğun göçten sonra 3. Bölgede yaşayan Kars Ardahan Iğdırlı hemşehrilerimin desteğin alarak İstanbul’a Hizmet edeceğini dile getirdi.
AK Parti kurutuluşunda yer alan 12 yıldır hizmet eden Partinin bütün kademelerinde hizmet veren İş adamı Ünsal KILIÇ İstanbul 3.Bölgede yaşayan hemşerilerinin oylarını AK Partiye kazandırmak için Aday Adayı olduğunu dile getirdi.
Aday Adaylık konusunda basın açıklamada bulunan AK Parti İstanbul 3.Bölge Aday Adayı İş Adamı Ünsal KILIÇ: Tabandan gelen talep üzerine aday adayı olduğunu ifade ederek konuşmaların şöyle sürdürdü. 'Sürekli dünyada yükselen yatırımlarıyla 2023 hedefini tutturmak, Ülkemizi daha iyi noktada getirmek için gece gündüz çalışan Ak partiden seçilip Türkiye’ye hizmet etmek için aday oldum.
"Çevremden ve Özellikle Hemşehrilerimzden tabandan gelen talep üzerine AK Parti İstanbul 3.Bölge Aday Adayı oldum. Aday adayı olurken elimiz boş değildi elbette. Projelerimiz var. Özellikle Deprem bölgesi İstanbul için kentsel dönüşüm alanında, elle tutulur projelerimizi hayata geçireceğiz.' dedi.
E-mail: klcunsal@gmail.com - twitter: Unsalkilicunsal7575@gmail.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

İYİ BİR BÜROKRATTI,
HIZLI BİR SİYASETÇİ OLDU!..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşArdahanlı Kaymakam Salih Altun siyasete atılınca işe dört elle sarıldı.
İktidar partisi Adalet ve Kalkınma Partisinden Ardahan Milletvekili olmak için Kaymakam ve Vali Yardımcılığı görevinden istifa eden Ardahanlı bürokrat siyasete atılınca siyasetin tüm gereklerini yapmaya başladı.
Rakiplerine karşın olağanüstü bir performans ortaya koyan ve kısa sürede Ardahan'ın en tanınmış siyasetçilerinin arasına adını yazdırmayı başaran AK parti Ardahan Milletvekili Aday Adayı Salih Altun, 3. Lig Mücadelesi veren Serhat Ardahan Spor'un da yapamadığını a yaparak, Ardahan merkezde bulunan tüm bilbordları posterleri ile donattı.

**Sanal ortamı en iyi kullanan siyasetçi de oldu..

12 Aday Adayın yarıştığı AK parti'de Milletvekili aday adaylık yarışını tüm hızıyla sürdüren AK parti Ardahan Milletvekili Aday Adayı Salih Altun yerel basını olduğu gib facebook e twittir sayfalarıyla sanal ortamını en iyi şekilde kullanan siyasetçi unvanının da almış durumda.
Haberi ekleme saati: 15.58-08 Mart 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

YAYIN GRUBUMUZDAN BİR İLK DAHA!

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşGAZETEMİZ ARTIK 12 SAYFA VE VASIFLI..

Ardahan’ın ilk günlük gazetesini çıkaran, ilk ofset gazetelerini basan, ilçelerin tümüne ayrı ayrı gazeteler yayınlayan, bir çok gazete ve gazeteci kazandıran yayın grubumuz bir ilke daha imza atıyor.
Ardahan’ın ilk internet haber sitesini kuran, Ardahan’da yaşananları en hızlı şekilde tüm dünyaya tanıtan yayın grubumuz şimdi de Ardahan’ın ilk vasıflı gazetesini çıkarıyor.
Ardahan’ın Mahalli Basın Lideri olan yayın grubumuzun amiral gazetesi Kuzey Doğu Anadolu Gazetesinin sayfa sayısını 12 sayfaya çıkaran ekibimiz, gazetemizi okurlarına büfe, bakkal ve gazete bayilerinde de ulaştıracak.
Ardahan’ın gündemini oluşturan, bir çoğu yerel olan haberlerle dop dolu vasıflı gazetemizin ilk sayısı bugünden itibaren Ardahanlı okurlara olduğu gibi İstanbul, Ankara, Bursa ve İzmir’de ki okurlarına da ulaştırılmaya başlandı.

**Yılmaz: Diz çökmeyeceğiz..

Ardahan basın hayatında bir çok ilke ve yeniliğe imza atan Kuzey Doğu Anadolu Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Gazeteci Fakir Yılmaz tek başlarına Ardahan’ın ilk vasıflı gazetesini çıkarılması konusunda şunları söyledi.
‘Ülkede olduğu gibi Ardahan’da da gerçek gazetecilerin önüne konulan engeller gibi iki satırı bir araya getiremeyen alakasız kişilerin gazeteci olduğunu ileri sürüp, girdiği bu sahada yarattığı kirliliğe ve Ardahan’da yaşanan olumsuzluklara karşı direnişimizi çeşitli yollarla kırmaya çalışanların önünde diz çökmeyeceğimiz gibi Ardahan’ın ilk tek başına çıkarılan vasıflı gazete ile bir tokat daha atmayı hedefliyoruz.
Bugün Kuzey Doğu Anadolu Gazetesini yarın Son Vilayeti asıflı yaparak hodri meydan dediğimiz gazeteci tiplemeleriyle verdiğimiz mücadelemiz bir süreçte, 'çal, al, yapıştır, basla' değil, emek verilmiş, kendi özel haberlerimizle dop dolu sayfalarla çıkaracağımız ilk vasıflı gazetemizle Ardahan basın tarihinde bir ilki daha yazmanın şerefini taşıyoruz.’ dedi.
Haberi ekleme saati: 15.57-08 Mart 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ARDAHAN’DA 8 MART DÜNYA EMEKÇİ
KADIN GÜNÜ KUTLANDI..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**Tüm yurtta ve Ardahan'da çeşitli etkinliklerle kutlanmaya devam eden 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Ardahan merkezde olduğu gibi Ardahan Derneklerince de kutlandı.
Ardahan Federasyonu, Hoçvan Hasköy Derneği, Damal Derneği gibi stk'ların yanı sıra Ardahan Valiliği, Ardahan Kent Konseyi bir çık kurumun kutladığı 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü etkinlikleri devam ediyor.

**üniversite ve öğrencileri kadınları unutmadı..

Ardahan’da 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü kutlamaları il önce Ardahan Üniversitesi ve Kent Konseyi tarafından gerçekleşti.
Ardahan Valiliği ve diğer kurumların etkinlikler şöyle oldu.

**ARܒDE “KADINA ŞİDDETE HAYIR” DENİLDİ
Türkiye Cumhuriyeti Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenen “Gençlik Projeleri Destek Programı (GPDP)" kapsamında Ardahan Şehit Aileleri Yardımlaşma Derneği tarafından uygulanmakta olan "100. Yılında 100 Gençle Çanakkale’ye" Projesi çerçevesinde okullarda "Tarihimizde ve Coğrafyamızda Çanakkale" adlı konferans düzenlendi.26 Şubat 2015 tarihinde Ardahan Halitpaşa Anadolu Lisesi ve Yunus Emre Anadolu Öğretmen Lisesinde düzenlenen konferansa Ardahan Üniversitesi Öğretim Üyeleri Doç. Dr. Ahmet Evren Erginal ve Yrd. Doç. Dr. Levent Küçük konuşmacı olarak katıldı. Proje koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Levent Küçük, Çanakkale Savaşı’nın başlamasından bitimine kadar olan çeşitli tarihsel olaylarla ilgili bilgiler verdi. Yrd. Doç. Dr. Küçük, zaferin yokluk ve imkânsızlıklarla kazanıldığını dile getirerek, "Çanakkale zaferi, milletimizin zor şartlar altında çok güçlü ordulara karşı verdiği mücadeleyle destanlaşmıştır. Eşine az rastlanır bir kahramanlık destanı ve tarihimizin dönüm noktalarından biridir. Anadolu’nun farklı bölgelerinden gelen milli ve manevi duyguları ortak yüz binlerce Türk insanı, adeta Çanakkale siperlerinde tek vücut olmuştur. Çanakkale Zaferi’nin başarılmasında ki en büyük güç, milletin milli ve manevi yönden bir bütün haline gelmiş olmasıdır" dedi. Ardahan Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ahmet Evren Erginal konuşmasında Çanakkale Savaşı’nın manevi değerinin yanı sıra coğrafik önemine de değindi. Doç. Dr. Erginal, "Bugün bile Gelibolu yarımadasını ve Çanakkale Boğazı’nı gezip görenler halen mermi ve kemiklerle karşılaşıyor. Savaşların geçtiği yarımadadaki tatlı su kaynaklarının tamamı, Türk askerlerinin kontrolündeydi. Ayrıca boğazın topografik özelliği, düşman gemilerinin ilerlemesine engel olmuştur. Bölgeye hâkim tepeler ve tatlı su kaynaklarının mevcudiyeti, Türk ordusunun düşman kuvvetlere karşı üstünlüğünü sağlamıştır. Gelibolu yarımadasına yapılan çıkartma gecesi aniden çıkan fırtına, İngiliz kuvvetlerinin farklı bölgeden karaya çıkmasına sebep olur. Bu gelişme savaşın seyrini değiştirerek Türk milletini galibiyeti getirir" ifadelerini kullandı. Programın sonunda proje koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Levent Küçük Ardahan Şehit Aileleri Yardımlaşma Derneği tarafından uygulanmakta olan "100. Yılında 100 Gençle Çanakkale’ye" Projesi kapsamında Ardahan’da eğitim veren bütün okullarda projeyle ilgili konferansların verileceğini belirtti.
Türkiye’de son yıllarda ciddi oranda artış gösteren kadına yönelik şiddete dikkat çekmek ve sosyal farkındalık yaratmak için Ardahan Üniversitesi’nde bir etkinlik düzenlendi. Etkinlik, “Şiddete Hayır” sloganı ile Ardahan Üniversitesi Gençlik Merkezi (ARÜGEM) ve Kadın Araştırmaları ve Uygulama Merkezi’nin işbirliği ile gerçekleştirildi.
İİBF Konferans Salonu’nda 4 Mart 2015 Çarşamba günü gerçekleştirilen etkinliğe Rektör Prof. Dr. Ramazan Korkmaz, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Gürkan Doğan, Prof. Dr. Orhan Söylemez ve Prof. Dr. M. Hanefi Palabıyık, Ardahan Valisi Ahmet Deniz’in eşi Olcay Deniz, Ardahan Belediye Başkanı Faruk Kökoy’un eşi Cevriye Köksoy, ARÜGEM Başkanı Canan Korkmaz, akademisyenler ile çok sayıda öğrenci katıldı.
Etkinlik, saat 14.00’da ARÜ Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Vesile Düzgüner’in açış konuşması ile başladı. Kadın haklarının geçmişten günümüze kadar geçirdiği süreçlerden bahseden Yrd. Doç. Dr. Düzgüner, “Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk, kadınlara seçme ve seçilme hakkını kanunlara dayandırarak verirken bu konuda dünyanın pek çok gelişmiş ülkesine ilham kaynağı olmuştur.” dedi. Yrd. Doç. Dr. Düzgüner, “Üniversitemiz, kadınlarımızın yaşam boyu eğitim programları ile yaşamın her alanıyla ilgili eğitimle desteklenmesine, yenilikçi, yaratıcı, girişimci yönlerini ortaya koyabilmek için fırsatların önlerine getirilmesine ve karar alma süreçlerinde önemli roller üstlenmelerine katkı sağlamayı kendine amaç edinmiştir.” diye konuştu.
Rektör Prof. Dr. Korkmaz: “İnsanımızın Yüreğini İnşa ve İmar Etmek Gerekiyor.”
Etkinlikte konuşan Rektör Prof. Dr. Korkmaz, kadın hakları konusunda yasal düzenlemelerin yanı sıra insanların daha çok bilinçlendirilmesi gerektiğine vurgu yaparak, “Kadın haklarını yasal düzenlemeler ile de belirlemek gerekiyor. Ama kadın hakları sadece yasal düzenlemelerle sağlanamaz. İnsanımızın yüreklerini inşa ve imar etmemiz gerekiyor.” dedi. Programın devamında, Kadın Araştırmaları ve Uygulama Merkezi Müdürü ve ARÜ Öğretim Üyesi Yrd. Dr. Elif Gazioğlu Terzi bir sunum gerçekleştirdi.

**A-DEM HDP ile Kutladı..

Zilanlardan Beritanlara, Arinlerden Vejinlere şiarıyla kutlandı. Kutlamada saygı duruşu ve akabinde Abdullah ÖCALAN’ın 8 Mart için yazdığı mektubu okundu. Ayrıca YPJ ve KJA adına günün anlam ve önemi belirtilirken Ardahan Demokratik Yurtsever Örgenci Meclisi (A-DEM-YÖM) üyesi F.D. isimli arkadaşın yazdığı KADINIM BEN isimli şiirini okuması ve sinevizyon izlenimi yapıldı. Sinevizyon izlenimi yapıldıktan sonra zılgıtlar ve sloganlar eşliğinde halaylar çekildi.
Haberi ekleme saati: 15.13-08 Mart 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

KARS SPOR'A
SELAM YOLA DEVAM!..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşBölgesel Amatör Liginde Ardahan'ı temsil eden ve tüm imkansızlıklara, engellemelere rağmen olağanüstü bir performans ortaya koyup, Ardahan'ı 3. Lige taşımaya çalışan Serhat Ardahan Spor önemli bir virajı daha döndü.
Evinde karşıladığı BAL Liginin iddialı takımlarından Karadere Spor'u 1-0 yenerek üç puan altın puanı alan Serhat Ardahan Spor Lig birinciliğini devam ettirdi.
Geçtiğimiz hafta Kars Spor karşısında aldığı yenilgiye rağmen lig birinciliğini bırakmayan ve son olarak evinde konuk ettiği Trabzon Karadere Spor'u 1-0 yenerek 44 puanla 3. Lig iddiasını sürdürdü.
Haberi ekleme saati: 13.18-08 Mart 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

SYDV’dan Posoflu Öğrencilere Yardım..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşPosof Kaymakamı Ufuk Özen Alibeyoğlu’nun kişisel gayretleri sonucu özel bir firmadan temin edilen giyecekler öğrenciler dağıtıldı.
Posof İlçe Kaymakamlığı ve İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nın girişimleriyle eğitim gören öğrencilere giyim yardımında bulundu.
Halitpaşa Yatılı İlköğretim Bölge Okulu ve Binbaşı Eminbey İlköğretim Okulu’nda gerçekleştirilen dağıtımlara Posof Kaymakamı Ufuk Özen Alibeyoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdür V. Muhammet Şahin ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Önder Özgen katıldı.
Bu kapsamda İlçe Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü desteği ile İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı gözetiminde hazırlanan giyim paketleri öğrencilere karne hediyesi olarak dağıtıldı.
Posof Kaymakamı Ufuk Özen Alibeyoğlu, “Anlamlı yardımlar dolayısıyla bir özel firması yetkilileri ile giyim paketlerinin hazırlanmasında emeği geçen SYD Vakfı ve diğer kurum ve kuruluşlarda çalışan personellere teşekkür ediyorum” dedi.
Bu anlamlı davranış karşısında Veliler ise, “Öğrenciler arasında zengin fakir ayrımı yapmayarak bütün öğrencilere eşit şekilde karne hediyesi olarak dağıtılan giyecekler için emeği geçenlere teşekkür ediyor, saygılar sunuyoruz” diye konuştular.
Haberi ekleme saati: 13.18-08 Mart 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Ardahanlı Eskimolar Balık Tuttu!..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşArdahan Valisi Ahmet Deniz, buz tutan Çıldır Gölü'nde balık tuttu. Erzurum'da gece en düşük hava sıcaklığı sıfırın altında 9 derece oldu
Soğuk hava özellikle Doğu Anadolu Bölgesi'nde etkisini sürdürüyor. Soğuk hava nedeniyle cadde ve sokaklarda buzlanma meydana geldi. Vatandaşlar buzla kaplı kaldırımlarda yürümekte güçlük çekti. Kar kalınlıkları Bitlis'te 135, Ağrı'da 35, Muş'ta 29, Erzurum'da 22, Kars'ta 12, Ardahan'da 8, kayak merkezlerinde ise Palandöken'de 90, Konaklı'da 102, Kars'taki Cıbıltepe Kayak Merkezi'nde 140, Ergan'da 77 santimetre kaydedildi. Gece en düşük hava sıcaklığı ise -9 ile Erzurum'da ölçüldü.

**HALAY ÇEKTİLER..
Ardahan'da Çıldır'ın Gölü'nün yüzeyi buzla kaplandı. Yaklaşık 45 santim buzla kaplanan gölün üzerinde vatandaşlar kızaklarla gezinti yapıp, buz altından eskimolar gibi balık avlıyor. Ardahan Valisi Ahmet Deniz de, Çıldır Gölü'ne giderek, atlı kızağa bindi, balıkçılarla birlikte buz altından balık avladı. Vali Deniz, buz üstünde halay çekmeyi de ihmal etmedi. Vali, "Çıldır Gölü insana çok özel bir atmosfer yaşatıyor. Farklı bir turizm yapmak isteyen, yerli ve yabancı turistleri Çıldır Gölü'nün muhteşem güzelliğini görmeye davet ediyoruz" dedi.

**BURSA'DA AĞAÇLAR ÇİÇEK AÇTI..
Doğu'da soğuk hava etkili olurken, Bursa'da ise yükselen hava sıcaklıkları ve güneş ağaçların erken çiçek açmasına sebep oldu. Kentte ağaçlar kartpostallık görüntüler oluşturdu. Yapılan son değerlendirmelere göre; hava yurt genelinin parçalı ve çok bulutlu olacak.
Haberi ekleme saati: 12.12-08 Mart 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

SAFFET KAYA'DAN SONRA
ORHAN ATALAY'IN KÜRT ÇIKIŞI..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**100 yıl hakkını vermeyeceksin sonra 3-5 hak verip, başına kakacaksın bu zihniyet yanlıştır”

Ardahan eski milletvekillerinden Saffet Kaya'nın 'Öcalan bırakılmalıdır' çıkışı ardından AK Parti Ardahan Milletekili Prof. Dr. Orhan Atalay'an da Kürt sorunu ile ilgili önemli bir açıklama geldi.
‘Kürt sorununun özü itibariyle bir dil sorunu olduğunu, öncelikle dil sorununun çözülmesi gerektiğini, çözüm için “şiddetten arındırılmış bir yolun” izlenmesi gerekliliğini anlatan Ardahan Milletvekili Orhan Atalay, “Bu sorun çözümsüz kalırsa felaketler yaşanacaktır.” (!) dediği iddia ediliyor.
Türkiye’de resmi ideoloji sorununun çözülmesi gerektiğini de ifade eden Atalay, Kürt sorunu çözümünün iktidarın en büyük sorumluluğu olduğunu kaydettiği de iddia edilenler arasında yer alıyor.
Özellikle Atalay, dinleyicilerin bir sorusuna verdiği cevapta; Kürt sorununun siyaset üstü sorun olduğunu belirterek, “100 yıl hakkını vermeyeceksin sonra 3-5 hak verip başına kakacaksın bu zihniyet yanlıştır” dediği de iddia ediliyor.
Haberi ekleme saati: 12.07-08 Mart 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

8 MART
KADINLAR GÜNÜNÜ KUTLAYAN
AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI
HAMZA BEKTEMUR: ARDAHAN KAZANACAK..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş8 Mart Kadınlar Günü dolaysıyla bir mesaj yayınlayan AK Parti Ardahan Milletvekili Aday Adayı Ardahan, Çıldırlı İşadamı Hamza Bektemür 7 Haziran'da yapılacak olan genel seçimlerin de Ardahan'ın kazanacağını söyledi.
Milletvekili Aday Adayı olduğu ve hizmet için çıktığı Ardahan yolculuğun da kendisine verilecek olan yüce görev milletvekilliğini en iyi şekilde yapacağına olan inancıyla bu ulvi göreve talip olduğunu belirten AK Parti Ardahan Milletvekili Aday Adayı Hamza Bektemür partisi AK Parti'nin kendisini görevlendirmesi halin de Ardahan'da iki milletvekillini kazanacaklarına olan inancının tam olduğunu söyledi.
Aam, dedem yurdu, vatanımın hizmete susamış sınır, serhat şehri Ardahan'a ve ülkeme hizmet için çıktığım bu yolda verilecek her görevi en iyi şekilde yapacağıma inanıyorum' diyen Ardahanlı İşadamı, AK Parti Ardahan Milletvekili Aday Adayı Hamza Bektemür dengelerin iyi kurulması halinde partisinin Ardahan'ın iki milletvekillini de alacağını ve seçimi kazananın, hizmetlere susayan Ardahanlı kadınlar gibi Ardahanlıların tümü olacağını belirttiği açıklamasında, talip olduğu görevi almaya hazır olduğunu da belirtti.
Haberi ekleme saati: 00.17-08 Mart 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com

Ardahan Haberleri Burada
Yazar Fakir


Ardahan'da Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin


Facebook'ta Paylaş

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yazarlarımızı okuyor musunuz?

YAZIYORSAM SEBEBİ VAR
ORHAN ATALAY
NEDEN YENİDEN ADAY EDİLMEMELİDİR?..

Fakir Yılmaz Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşYeni bir seçimin adım adım yaklaştığı şu günlerde başta iktidar partisi AK Parti'de olmak üzere Ardahan'da en çok oyu alacak olan partilerin başında gelen CHP'de, MHP'de, HDP'de ve DSP'den kimin, kimlerin milletvekili adayı edileceğinin yoğun bir şekilde tartışıldığı şu günlerde mevcut milletvekillerinden olan Orhan Atalay'ın da yeniden aday edilip, edilmeyeceği merak edilmektedir.
AK Parti Genel Merkezinin bu yönde ne düşündüğünü merak edenlerin bu merakını gidermek için mücadele ettiğimiz ülkenin olduğu gibi siyasetin de başkenti olan Ankara'da bulunduğum şu günlerde ele aldığım bu yazımın AK Parti Genel Merkezince, AK Partinin Milletvekili Aday Belirleme Komisyonunun ve son kararı verecek olan Başbakan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu ve Başkan Recep Tayyip Erdoğan tarafından okunup okunmayacağını bilmem ama ben Orhan Atalay'ın neden yeniden aday edilmemesi gerektiğini tek tek sıralayıp, gerisini AK Partinin kadrolarına bırakacağım..
Ama öncelikle şunu da belirtmeden geçmeyeceğim..
Benim gibi Kürt olan Orhan Atalay ile şahsi bir kavgam yoktur, olamaz..
Aksine Orhan Atalay'ın birinci döneminde seçilmesinden %30 payım var desem de 'yok ya ' diyenler çıkacağı için binde bir payımın olduğunu rahatlıkla söyler, bu iddiamı da o dönem ele aldığım yazı ve yorumlarımla ortaya koyarım.
Kaldı ki bunun Ardahanlıların hepsi iyi bilir..
Neyse ben asıl konuya, Atalay'ın neden yeniden aday edilmemesi gerektiğini anlatalım..
1- Orhan Atalay seçildikten sonra partililerinin olduğu gibi seçmenin vatandaşın telefonlarına çıkmamış, telefonunu bilenlerin bu yönde ki ısrarlarına kızıp, vekilliği süresince bir kaç kez de telefonunu değiştirmiştir..
2- Orhan Atalay milletvekili olduktan sonra başta ilçesi Göle'nin olmak üzere diğer ilçelerin yol ve su sorununun çözümünde bir adım ileri gidilmediği gibi bölgede yapılan bölünmüş yollar 4 yıldır bitirilememiştir..
3- Orhan Atalay döneminde Göle Orman İşletmesi kapatılmış, Aşıkşenlik (Suhara) ve Köprülü (Goreveng) Beldelerinin Belediyelerine kilit vurulurken Atalay'ın bu yönde ciddi bir çalışması görülmemiştir..
4- Orhan Atalay planı, projesi, yeri hazır olmasına karşı hükümetin yapmak istediği, Ardahanlıların arzuladığı Ardahan Havaalanına karşı çıkmış ve bu önemli projeyi durdurmuştur..
5- Orhan Atalay Milletvekili olduktan sonra kendi ilçesi sınırları için de Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) nun petrol arama istasyonu ile ilgilenmemiş, ilgisiz kalan mühendisler burada petrol yok diye rapor tutup giderken, 'Durun beyler nereye gidiyorsunuz' deme gereğinde bulunmadığı gibi bölgede bulunan petrolü yer yüzüne fışkırtacak ekibin yanına gitme zahmetin de bulunmayan..
6-Atalay milletvekili olduktan sonra başta üniversiteye olmak üzere bir çok kuruma yakınlarını işe koydururken, kendisine iş konusunda başvuranlara ‘Ben o işlerle değil, ülkenin dünyadaki işleri ile meşgulüm’ demiş ve iş isteyenler başta olmak üzere sorunları için kendisine başvuran Ardahanlılara, ‘Ya adamın kazı çalınıyor, beni arıyor’ diyerek terslemiştir..
7-Orhan Atalay milletvekili olduktan sonra basınla 4 kez bir araya gelmemiş, olamayan çalışmalarından ziyade iktidar partisi olan AK Partinin çalışmalarını bile basın aracılığıyla kamuoyuna aktarma zahmetinde bulunmamıştır..
8-Orhan Atalay Lorinin hangi köy olduğunu, Kol köyünün hangi ilçeye bağlı olduğunu araştırmaktansa Afrika’da ki insanların sorunlarıyla daha çok ilgilenmiş, Kurtkale’de ki öğrencinin, Ölçek köyünde kesilen Ormanı, Goreveng’in yeniden belde olması için iki yıl orada, burada kalan kararla ilgilenmemiş, TİGEM’le olduğu gibi Şişka köyünün yolunu neden delik deşik olduğunu görüp, sorup, çözümü için hiç bir çaba ortaya koymamıştır..
9-Orhan Atalay yıllardır Vekilin Vekili ile idare edilen Ardahan İl Turizm ve Kültür Müdürlüğüne bir müdür atayamadığı gibi Ardahan’a atanan müdürlerden bile habersiz kalmış, atamalardan sonra bakanlıklarla ‘bana neden sorulmuyor?’ demiş ve en önemlisi İl Spor Müdürü gibi başarılı olanların önüne de set olup, aldırmaya kalkarken o müdürün daha güzel yere gitmesini sağlama becerisini ortaya koymuştur..

*devam edecek..

**CHP'NİN YENİ İL BAŞKANINA
AÇIK MEKTUP..

Sevgili Sırrı Atalay Cantürk..
Öncelikle atandığınız il başkanlığı görevi dolaysıyla sizi kutluyor, bu atamanın önce partinize, ardından Ardahan ve ülkeme hayırlı olmasını cani gönülden diliyorum..
Sayın Cantürk..
Sanırım sizde biliyorsunuz ki yüklendiğiniz görev çok önemli bir o kadar da ağır bir görev.
Arahan Haber Bu nedenle bu görevi birlikte yapacağınız arkadaşları iyi seçmeniz ve görevi onlara da dağıtarak hareket etmeniz gerekmektedir.
Aldığınız yetki ardından sıra İl örgütünü oluşturacak vitrinde..
Ve seçimlere doğru gidildiği bir sıra da oluşturacağınız yeni yönetimin önemi daha çok artıyor.
Oluşturacağınız yeni yönetimde yer alanların bir çoğunun sizin gibi yeni yıpranmamış ve birilerinin adamı olmaktansa halkın adamı olmasının sizi ve partinizi daha güçlü yapacağına olan inancımla listenizi yaparken cesur olun..
Ve farklı olduğunuzu ortaya koyun..
Yani eski yönetimi oluşturan ama yeri geldiğinde arkadaşını satıp, onu zorda bırakanlardan değil, sizin gibi adı sürpriz olan ama gerçekten CHP'li olan ailelere danışın ve onlardan birilerini aldığınız görevi paylaşmaya davet edin..
Ve onun bunun adamı olmaktansa halkın, Ardahan'ın, ülkenin, CHP'nin cesur ve toplumsal olaylara duyarlı bir İl Başkanı olun..
Kısacası listenizi yaparken yürekli olun, cesur davranın, farklı olun..

**Üzüldüm..

Dün gittiği CHP Genel Merkezine girer girmez attığım twitle CHP’nin İl başkanının görevden alındığını, Ardahan kamuoyuna ilk haberi olarak verirken, yerine kimin geleceğini 3 saat süren CHP MYK toplantısı Arahan Haber ardından ancak öğrenebildik..
Neyse Dursun Akçam Kültür Merkezinde HES’lerle ilgili toplantı da, ‘Seni ben getirdim, ben göndereceğim’ dediğim şahıs biraz zor olsa da gitmiş, yerine yeni bir isim atanmıştı..
Ama inanın bu haber sevinmedim, tam aksine üzüldüm..
Çünkü şu an bulunduğum Ankara’da gittiğim CHP Genel Merkezinin halinin Ardahan CHP’den beter halde olduğuna şahit oluyordum
Seçimlere üç aydan az bir zaman kalmasına karşın, bom boş bir salon, soğuk salon gibi soğuk yüzlü bir iki sekreter ve güvenlikçi dışında bir kedi ile bir kaç homurdayan CHP’linin olduğunu gördüğüm CHP’nin iktidara talip bir parti değil, muhalefetten de yorulan bir parti konumundaydı..

**HDP Barajı Aşar mı?

Bugünlerde en çok cevap aranan ve herkesin bir birine sorduğu soru, ‘HDP %10 Barajını Geçer mi?’ olduğunu görmekteyiz.
Arahan Haber Bizlerde sıkça sorulan bu sorunun cevabının hem zor hem de bir o kadar zor olduğunu da bilen biri olarak HDP’nin şu an %10 barajını zorlamasa da yaklaştığını söyle bilirim..
Üç ay kalan genel seçimler öncesi yaptığım bu tahminime kızacaklar da olacağını biliyorum..
Ama görünen köyün kılavuz istemediğini şöyle bir çevrenize bakarsanız görmek mümkün..
Başta Kürt seçmeni olmak üzere ülke de ki seçmenin HDP’ye neden oy vermesi gerektiğine baktığımız da ise HDP iktidar olsun diye değil, yada HDP’nin seçim vaatleri için değil, AK Partinin 400 Milletvekili almaması için olduğunu da görmek mümkün..
Yani %10 Barajını geçip, geçmediği sorulan soruya cevap ararken, bu %10’u geçecek oyların nerede, neye geleceğine de bakmak gerekir derim..
0.535.418 32 58-fakiryilmaz323@hotmail.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?

KADINCA/Selmi Yılmaz
Mete Özdemir
Ardahan’ı Tanıyor..

Ardahan Haberi Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşSon yerel seçimlerde 5 bine yakın oy alan ve CHP’ye büyük bir hareketlilik getiren Mete Özdemir yeniden siyaset alanında..
Ardahan Haberi Ama Ardahanlı olan, ömrünün yarısından çoğunu Ardahan’da geçiren ve en önemlisi nüfusunun büyük bölümü köylü olan Ardahan'ın her köyünü karış karış bilen, son seçimde de merkezde ki insanlara dokunan Mete Özdemir’in, CHP’nin mevcut milletvekili Ensar Öğüt kadar Ardahan’ı, Ardahanlıyı iyi tanıdığını rahatlıkla söyle bilir ve mutlaka değerlendirilmesi gereken önemli bir bürokrat ve siyasetçidir..

**CHP tamam AK Partinin Adayları Kim?

Yaklaşan genel seçimler öncesi yoğun bir tempo ile 2015 Genel Seçimleri için aday belirlemeye çalışan iktidar partisi Adalet ve Kalkınma Partisinin Ardahan Adaylarının kimler olacağını merak eden Aday Adaylar ve Ardahanlıların gözü basında, kulağı ise Ankara'da gelecek bir haberde..
Ardahan Haberi Gazeteci Fakir Yılmaz'ın da şu an bulunduğu Ankara'da bu yönde ne gibi haberler alacağımızı önümüzde ki günlerde daha net göreceğiz derken ilk haber AK Parti kanadından değil de, CHP'den geldi..
Gazetecinin Ankara'da gittiği CHP Genel Merkezin de yapılan son MYK Toplantısı ardından uzun süredir alındı, alınacak denilen yönetim gitmiş, yerine yeni yönetim atanmıştı..
AK Parti'den haber beklerken CHP'den gelen haberin artık gına getiren ve bir THE END'le sonuçlanan Yeşilçam filminde öte bir şey değildi..
Asıl merak edilenin AK Partinin Milletvekili Adaylarının kimler olacağıydı.
Çünkü önce ön seçimi kaldıran ardından il başkanını ve yönetimi aldıran Ensar Öğüt'ün 25. Dönem Milletvekili Adayı olduğu sanki kesinleşmiş gibiydi..
Seçildikten sonra telefonlarını seçmene ve halka kapatan, Ardahan'dan ziyade Afrika'yı kurtarmaya çalışan AK Partinin mevcut milletvekilininde yeniden Ardahan'ı hatırlayıp, Ardahan Milletvekili aday adayı olduğu bir süreçte bu partide bulunduğu süre için de partisinin oylarını hep arttıran eski İl Başkanı Veteriner Hekim Yunus Baydar'ın diğer aday adayların önünde olduğunu da Ankara'dan gelen haberlerle öğreniyoruz..
Baydar'ın liste bir olmasa da liste ikide de partisine hizmet edecek bir isim olduğunu bilen AK Parti Genel Merkezinin Baydar'ı göz ardı etmediği bir süreci yakın takibe alarak diğer 11 aday hakkında rapor topladığını da aldığımız diğer haberler arasında.

**ARDAHAN ÇORUM KAYSERİ DERNEĞİ..

Ankara’da bulunan Ardahan Vakfının yeteri bir şekilde etkisini göstermediği, İstanbul’da bulunan ve bir kaç Karslıya kalmış olan Kars-Ardahan -Vakfı ve yine İstanbul’da bulunan ama yönetiminin çoğu Ardahanlı olmayan Ardahan Vakfı ve say sayabildiğin kadar Kars-Ardahan-Iğdır derneği..
Ardahan Haberi Hepsinin de içi boş ve yılda birde olsa düzenledikleri geceler ile sadece Kars’ı kurtaran etkinlikler..
Evet, İstanbul ve diğer kentler de bulunan ama içlerine çokta Karslı ve Iğdırlı olmayan ve en önemlisi başta barış süreci gibi önemli konular da ortada olmayan, hatta ciddiye alınıp, bu yönde yapılan toplantılara bie davet edilmeyen KAI dernekleri, vakıfları ve de federasyonları artık çökmüş olsa da bunu kimse dile getirmek istememesi de dikkat çekmekte..
Gerçi birileri KAI adını kullanıp, yılda bir kaç gece ile geçinip gittiği bir süreçte çoğu tabelacı derneği olan KAI derneklerine Iğdırlılar zaten hiç ama hiç gelmezken, Karslıların da çokta tınlamadığını biliyoruz.
Neyse biz asıl konumuza, Ardahan-Çorum-Kayseri Derneği’ne gelelim..
1992 Yılında Ardahanlıların istemesi üzerine Kars’ta ayrılan Ardahan’dan diğer kentlere göç edenlerin iyi niyetle kurulan ama sonra da suistimal edilen kısa adı KAI olan Kars-Ardahan-Iğdır adlı dernekleri, vakıfları, federasyonları kuranların Ardahan’a ne faydası olduğunu merak ettiğimizde karşımıza kos koca bir sıfırın çıktığını görmek mümkün..
Bunu aşmak ve Ardahan’ın kendi derneğini, kendi federasyonu kurması ve Ardahan’ın bu ülkenin önemli bir vilayeti, 75 plakalı kent olduğunu anlatmak gerekir..
Yada Ardahan-Çorum-Kayseri Derneği de kuralım..


Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

LİDERLER ARDAHAN'DA
KARŞI KARŞIYA GELECEK..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**Dev maça davetlisiniz..

Geçtiğimiz hafta Kars'ta yenilip, alamadığı üç puanla büyük bir fırsatı kaçıran Serhat Ardahan Spor evinde kendisiyle aynı puanı paylaşan BAL Liginin güçlü takımlarından Karadere Spor'u ağırlayacak.
Adeta var olma karşılaşması yapacak olan Serhat Ardahan Spor bu maçı alarak BAL ligi lideriliğine devam etmek istiyor.

**Kadınlar Maça Davet Edildi..

08 Mart 2015 (bugün) Halilefendi Mahallesinde saat: 12.30'da oynanacak oynanacak olan maça başta kadınlar olmak üzere tüm Ardahanlılar davet edilirken, bu maçı kazanması halinde Serhat Ardahan Spor büyük bir avantajı ele geçirecek.

**GÖLE'Yİ ARILAR SOKTU..

Serhat Ardahan Spor'un çok önemli bir karşılaşmaya çıkacağı Ardahan'da ikinci yarısı açılan Ardahan 1. Amatör maçları da başladı.
Ardahan Amatör Liginin ilk gününde evinde Göle Spor'u karşılayan Arı Spor Göle Spor''u 5-2 yenerek ligde ki puanını 33'e çıkardı.
Haberi ekleme saati: 00.14-08 Mart 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

GÖLE'DE YEŞİLAY HAFTASINA İLGİ BÜYÜKTÜ..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**GÖLE YBO'DA YEŞİLAY HAFTASI..

Göle 75. Yıl İMKB Yatılı Bölge Ortaokulu YEŞİLAY haftasını kutladı. Yeşilay Kulübü Rehber Öğretmeni Meyrem KALAY ve kulüp öğrencilerinin hazırladıkları şiir müzik ve görsel sunumların yer aldığı programda öğrencilerin seçtikleri; okul öğretmenlerinden Ferdi ALTUN, Gülsen GÜÇ, Meryem AKÇA Plaket verilirken. Öğrencilerden E. Sude GÜLER ve Nazlıcan KAYA'ya da çeşitli hediyeler ile ödüllendirildiler. Okul Müdürü Ali YILDIZ : programı hazırlayan başta Meyrem KALAY 'a öğretmenime ve kulüp öğrencilerine teşekkür ederim. Bu farkındalıkların hayatımızın her anında bizimle olması gerektiğini bilmeliyiz. Sigara alkol ya da tüm kötü alışkanlıklar ömrümüzden her anımızı kötü ve hızlı bir şekilde azaltmakta. Amacımız temiz okul temiz toplum bilinci yerleştirmekte. Kulüp rehber öğretmeni Meyrem KALAY : eğitim hayatımızın her anında. Sadece sıralarda sınıfta değil. Bizler geleceğimize emin adımlarla ilerlemek istiyorsak kötü alışkanlıklardan uzak durup aile fertlerimizi de sağlıklı gelecek amacı ile yönlendirmeliyiz, dedi.
Haberi ekleme saati: 18.48-07 Mart 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com Doğan Irmağ


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

KAYMASAKTA
KAYAR GİBİ POZ VERİRİZ!..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**Oteli halen açılmadı..

22 Yıldır bir türlü bitirilip, hizmete sokulmayan Ardahan Ardanuç Yolu üzerinde bulunan Yanlızçam Kayak Tesisleri ilgi görmeye devam ederken, kayak merkezine giden bir çok kişinin kaymadan geri döndüğü dikkatlerden kaçmıyor.
Sosyal etkinliklerin yok denecek kadar az olduğu Ardahan'da her geçen gün biraz daha ilgi gören Yanlızçam Uğurludağ Kayak tesislerine gidenlerin kayak bilmediklerinden ve yeterince kayak öğreticisi ve malzemesi olmadığı için kaymadan geri döndüğü görülürken, bölgede yaptırılan Dağ Otelinin de halen hizmete sokulmadığı dikkatlerden kaçmıyor.
Haberi ekleme saati: 01.55-07 Mart 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

BÜLENT ULUTAŞ:
MHP'DEN ADAY ADAYIM..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşSağlık Bakanlığı eski bürokratlarından olan ve Sağlık Eğitimi eski Genel Müdürü Bülent Ulutaş ikinci kez milletvekili adayı oluyor.
MHP'den Ardahan Milletvekili Aday Adayı olduğunu ve önümüzde ki hafta MHP Genel Merkezine Milletvekilliği Aday Adaylığı için bavuru da bulunacağını beliren Bülent Ulutaş daha önce de yine Ardahan'dan milletvekili aday olmuştu.

**Ömer Tekoğullar ile yarışacak..

Yeniden Ardahan'da MHP Milletvekili Aday Adayı olduğunu açıklayan Bülent Ulutaş daha önce bu partiden milletvekili aday aday olduğunu açıklayan Gümrükçü Ömer Tekoğulları ile yarışacak.

**KOCAELİ'NDE DE BİR ARDAHANLI MİLLETVEKİLİ ADAYI..

Yaklaşan Genel seçimleri öncesi kimin nerede, hangi milletvekili adayı olacağının yoğun şekilde tartışıldığı şu günlerde Ardahan'da olduğu gibi diğer illerde de bir çok Ardahanlı milletvekili adayı olmaya devam ediyor.
Son olarak Ardahan Yokuşdibi (Lori) köylü olan Gürkan Karaçam Kocaeli'nde MHP'den Milletvekili aday adayı olduğu öğrenildi.

**HDP'DE DE İLÇE YÖNETİMİ DEĞİŞİKLİĞİ..

Öte yandan CHP Ardahan'da yaşanan İl Başkanlığı değişiminin tartışıldığı şu günlerde HDP'de bir değişime giderek Zahir Demir'i görevden alarak yerine Orhan Palavan'ı getirdiği öğrenildi.
Haberi ekleme saati: 01.52-07 Mart 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

LİG BAŞLIYOR..
Haftanın Derbi Maçına Davetlisiniz..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşArdahan 1. Amatör Liginin ikinci devresi 7 Mart 2015 günü (bugün) başlıyor.
Futbol düzenleme kurulunca e yapılan fikstür tebligatına göre, hemen hemen tüm maçların Cumartesi günleri oynanacağı, daha önce ligden ihraç olan 23 Şubat Spor ile ligden çekileceğini ilan eden Ağzıpek (Cincorup) Sporun fikstürden çıkarıldığı görüldü.

**İLK MAÇ ARI SPOR VE GÖLE SPOR DERBİSİYLE BAŞLIYOR..

İkinci yarsı başlayacak olan Ardahan !. Amatör Futbol Liginin ilk derbi maçı bugün saat 10.00'da Şehir Stadyumunda oynanacak olan Arı Spor-Göle Spor arasında oynanacak başlayacak.

*SERHAT SPOR YÖNETİCİSİ ERAY KAYATÜRK,
ARI SPOR'A TOP HEDİYE ETTİ

Öte yandan BAL liginde Ardahan'ı temsil eden Serhat Spor'un futboldan sorumlu As Başkanı, Ardahnalı İşadamı Eray KAYATÜRK, Ardahan 1.Amatör Liginde mücadele eden Arı Spor'a başarı dileklerinde bulunarak, takıma futbol topu hediye etti.
Her iki kulüp yöneticileri, takımlarının ligdeki durumlarıyla ilgili sohbetinden sonra, As Başkan KAYATÜRK tarafından Arı Spor'a Serhat Spor logolu 3 ad top hediye edildi. Serhat Ardahan Spor Kulüp Başkanı Dicle YILMAZ ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Serhat Spora başarı dileklerinde bulundu.
Haberi ekleme saati: 01.40-07 Mart 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

BELEDİYE BAŞKANLARINDAN
YUNUS BAYDAR'A HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşAK Parti Ardahan Milletvekili aday adayı Veteriner Hekim ve AK Parti eski İl Başkanı Yunus Baydar’ı Özel İdare işhanında açtığı seçim bürosunda ziyaret eden Belediye Başkanı Faruk Köksoy ile Çıldır Belediye Başkanı Kemal Yakup Azizoğlubaşarı dileğinde bulundular.
AK Partiden 12 Ardahan Milletvekili aday adayı olduğunu, parti teşkilatlarının tercihleri ile bunlardan liste 1-2’de kim yer alırsa alsın yanlarında olacaklarını ve 2-0 yapmak için gereken gayretin gösterileceğine inandığını vurgulayan Başkan Faruk Köksoy, “Ardahan’da yapılacak çok işimiz var. Bunun içinde AK Parti iktidarının destekleri gereklidir. Belediyenin başarılı hizmetler sunmasında, Milletvekilleri ile Belediye Başkanlarının uyum içerisinde çalışmalılar. Ardahan’da geçmişte Belediye Başkanları ile Milletvekilleri arasında yaşanan kavgalardan şehrimiz çok zarar gördü. Son 5 yıldır Belediye Başkanı ile Milletvekilinin uyumlu çalışmaları neticesinde Ardahan’da önemli hizmetler gerçekleşti. Bunun için ilimiz ve ilçeleri sorunlarının çözümü için daha aktif çalışacak Milletvekili adayının partimiz teşkilatları tarafından yapılacak araştırmalar sonucu tespit edileceğine güvenim tamdır.” dedi.
Öte yandan Çıldır Belediye Başkanı K. Yakup Azizoğlu ise “ Yunus beyle AK Parti çatısı altında kısa bir süre çalışmamıza rağmen diyaloglarımız çok iyiydi. Sağ olsun İl Başkanlığı döneminde bizimle yakından ilgilendi. Yunus beyin aday adaylığı hayırlı olsun diyor, bu sürecin gönlünce sonuçlanmasını temenni ediyorum” dedi.

**ÖN TEAMÜLE DE GİRMEYEN
YUNUS BAYDAR ALT VE ARA KOMİSYONA ÇIKMAYACAK..

Öte yandan önümüzde ki Çarşamba günü yapılacak olan ve aday adaylarının karşısına çıkacağı Alt ve Ara Komisyon belirlemelerine Yunus Baydar'ın alınmayıp, direk olarak üst komisyona, yani Başbakan Başkanlığında ki heyete direk çıkacak.
Haberi ekleme saati: 12.47-06 Mart 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ARDAHAN İKİ GÜN KARANLIKTA KALACAK!..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşAğır kış şartlarının yaşandığı Ardahan'da iki gün boyınca enerji kesimi yaşanacak.
Aras Edaş Ardahan tarafendan yapılan açıklamada şöyle denildi.
'İl Koordinatörlüğümüz sorumluluk alanında, Ardahan İl ve İlçe merkezlerinde 07.03.2015-08.03.2015 tarihleri arasında 09:00/17:00 saat aralığında Coğrafi Bilgi Sistemleri Veri Toplama çalışmaları yapılacaktır. Yapılacak bu çalışmalardan kaynaklı olarak belirtilen tarihler arasında kısmi olarak kısa süreli bölgesel elektrik kesintileri yaşanacaktır.
Ardahan İl Merkezi ve mahalleleri Göle ilçesi Merkezi ve Mahalleleri Çıldır İlçesi merkez ve Mahalleleri Hanak İlçesi Merkez ve Mahalleleri Damal İlçesi Merkez ve Mahalleleri Posof İlçesi Merkez ve Mahalleleri'
Haberi ekleme saati: 22.47-05 Mart 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

SIRA SAÇINI, BAŞINI TARAMAYAN,
SAKALLARI KESMEYEN İLÇE YÖNETİMİN DE!

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşGenel seçimlere güçlü bir örgüt ile gitmeye çalışan ve bu nedenle bir çoğu istifa eden İl Yönetimini alan CHP Genel Merkezi yeni İl Başkanı Sırrı Atalay Cantürk'ün elini rahatlatmak için başta Ardahan kamuoyunda, 'saçını taramayan, sakalını kesmeyenler' olarak gösterilen CHP İlçe Örgütünü olmak üzere diğer içe örgütlerini dizayn etmeye hazırlanıyor.
CHP'nin Ardahan'da başarız olmasının altında yatan diğer bir nedenin, köyünde bin oyu bulunmasına karşın köyünden 20 oy alamayan mevcut İlçe Başkanı ve onun çoğu partili olmayan yönetici arkadaşları olduğunu bilen CHP Genel Merkezi seçimler öncesi bir tırpanda ilçe yönetimlerine vurmaya hazırlandığı alınan diğer bilgiler arasında oldu.

**Faruk Demir: O kimdir, ben öyle bir kişiyi tanımıyorum..

Öte yandan CHP Adaylarından olan Faruk Demir CHP Genel Merkezince Ardahan İl Başkanlığına atanan Sırrı Atalay Cantürk'ü tanımadığını belirtti.
Demir yeni İl başkanını hiç görmediğini, öyle bir ismi ilk kez duyduğunun belirttiği açıklamasına il yönetiminin değiştirilmesinin kendisiyle alakalı bir durum olmadığında belirtti.
Haberi ekleme saati: 22.47-05 Mart 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ÖNCE BİR OKUSAYDINIZ...

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**Merkezi İstanbul Esenyurt'ta bulunan Arpaşen Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğinin Düzenlemiş olduğu, 'Köyümün Kütüphanesine Kitap' kampanyası devam ediyor.
İnternet çağının başladığı günden beri adeta terk edilen ve evler de yük olmaya başladığı için kenara kaldırılan ansiklopediler olmak üzere bir çok kitabın toplanıp getirildiği dernek merkezi kısa sürede kitapla dolup, taştı.
Ardahan'ın Göle İlçesine bağlı Arpeşen Köyünün İstanbul'da ki derneğinin düzenlediği kitap kampanyasına ilginin büyük olması dernek yöneticilerini memnun ederken, kitapları görenlerin bazılarının, 'Bu kitaplar bir de bağışlayanlar tarafından okunsaydı kampanya daha anlamlı olacaktı' şeklinde sitemleri dikkatlerden kaçmadı.
Haberi ekleme saati: 22.47-05 Mart 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

METE ÖZDEMİR:
EN ÇOK OYU ALACAĞIMA İNANIYORUM..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş7 Haziran'da yapılacak olan 2015 Genel Seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisinden Ardahan Milletvekili Aday Adayı olan Ardahan eski İl Genel Sekreteri, Mühendis Mete Özdemir aday edilmesi halinde belediye seçimlerinde olduğu gibi 7 Haziran'da yapılacak olan genel seçimlerde de en çok oyu alaca olan partini CHP'nin olacağına inandığını söyledi.
Sol görüşlü bir ailenin ferdi olarak gönül verdiği partisi CHP'nin iktidar olması için elinden geleni yapacağını belirten Özdemir, 'aday olur, halka gidersem Ardahan'da en çok oyu alacağıma inanıyorum.' dedi.
Gazeteci Fakir Yılmaz ile Ankara'da görüşen ve adaylığı konusun da, projeleri hakkında bilgi veren Ardahan seki köy Hizmetleri ve İl Genel Sekreteri Makina Mühendisi Mete Özdemir sözlerine şöyle devam etti. 'Ön seçimi isteyen, hatta bu yönde hazırlıklar yapan aday adaydım. Ama Genel Merkez ön seçimi uygun görmedi. Ben de genel merkezin aldığı bu karar gösterdim. Partimin tabanından gelen sesin gnel merkez tarafından duyulacağına olan inancımla adayların bir an önce açıklanmasını ve bir o kadar da bir an önce sahaya inip, çalışmasını bekleyen biri olarak başta mevcut milletvekilimiz olmak üzere diğer arkadaşlarıma başarılar diliyorum. Umarım ki en iyi bir karar verilir, toplum 'İşte bu' dediği isimlerle bir seçime gidilip, Ankara'ya iki milletvekili ile Ardahan'dan Ankara'ta dönülür. Benim temennim bu yönde. Belediye başkan adayı olduğum döneminde aldığımız oyların 4 mislini alıp, Ankara'ya dönecek olan potansiyelde bir aday olduğuma olan inancımla partim CHP'nin vereceği kararı bekliyorum. Açıklanır, açıklanmaz gerek milletvekili adayı, gerek ise bir partili olarak CHPnin iktidar olması için tüm gayretimi ortaya koyacağım dan kimseni şüphesi olmasın.'
Haberi ekleme saati: 22.47-05 Mart 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ARDAHAN AK PARTİNİN
ADAYLARINI BELİRLEYECEK
KOMİSYON BELLİ OLDU..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşHaziran ayında gerçekleşecek olan Genel Seçimler de kimlerin milletvekili adayı olacağı tartışılan partilerin başında gelen iktidar partisi Ardahan'ın 2 Milletvekili adayını belirleyecek ve üst kurula adlarını sunacak olan Alt Komisyonu belirledi.
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yasin Aktay'ın Ardahan'ın da bulunduğu 4. Bölge Alt Komisyonu Başkanlığına getirildiği öğrenilirken, Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı AK Parti MKYK. Lale Ersoy. Kahramanmaraş Milletvekili, Posof Kökenli, Meclis eski Başkan Vekili Nevzat Pakdil ve Hatay Milletvekili Adalet Bakanı Sadullah Ergin 4. Bölge Alt Komisyon Üyeleri oldular.

**9 Mart'ta Mülakat Var..

Ardahan'ın yanı sıra Erzurum, Malatya, Batman, Muş, Bingöl ve Ağrı'da ki adayların belirlenmesinde de rol oynayacak olan AK Parti 4. Bölge Komisyon Üyeleri, Ardahan'dan aday adayı olan 12 Milletvekili Adayını Adayını 9 Mart'ta mülakata alacakları da alınan bilgiler arasında oldu.

**ÖN TEMAYÜL DE HERKES BİRİNCİ!..

Öte yandan geçtiğimiz günler de yapılan ve 9 aday adayın yarıştığı Ön Temayül Seçimlerin de kullanılan oyların akıbetinde haber alınamazken, temayüle katılanların hemen hepsinin sanıkların açıldığını ve kendisini birinci sırada çıktığını anlatmaları dikkatlerden kaçmadı.
Haberi ekleme saati: 22.45-05 Mart 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

SAFFET KAYA:
ABDULLAH ÖCALAN BIRAKILMALI..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşÜç dönem Ardahan Milletvekilliği yapan ve önümüzde ki genel seçimlerde AK Parti'den yeniden Milletvekili Aday Adayı olan Saffet Kaya silahların bırakılmasının istendiği şu günler de tartışılacak bir açıklamada bulundu.
Silah bırakılması istenen PKK Lideri Öcalan'ın bir an önce serbest kalmasının ülke barışı için önemli bir adım olacağını söyledi.
Barış sürecinin devamı için ciddi adımlar atılmasından yana olduğunu da belirten Ardahan eski Milletvekili ve 25. Dönem AK Parti Milletvekili Aday Adayı Saffet Kaya gerek hükümetin, gerek ise HDP'nin bu süreçte devam ettirdiği görüşmelerin silah bırakma çağrısına kadar gelmesinin önemli bir gelişme olduğunu, silahların toprağa gömülmesinin bu ülkenin barışı için çok önemli olduğunu, bu barışın devamı e perçinlenmesi için de Öcalan'ın ya ev hapsine, ya da serbest bırakılması gerektiğine inanığını söyledi.
Haberi ekleme saati: 13.20-04 Mart 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

HÜLYA AVŞAR
HDP'DEN ADAY OLMAK İÇİN Mİ
ARTİSTLİK YAPIYOR?

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşArdahanlı olduğunu yıllar sonra kabul eden Hoçvan Hasköylü Hülya Avşar genel seçimler öncesi yaptığı çıkışlar dikkatlerden kaçmazken, Aşar kızının bu çıkışları ile HDP'ye yaranmak ve akabinde bu partiden milletvekili olmak için dikkatleri üzerine çekmeyi amaçladığı ileri sürüldü.
Hülya Avşar HDP'den Milletvekili Adayı Edilmek İçin Bu Çıkışları Yapıyor' şeklinde yorumlanan Avşar kızı geçtiğimiz gün çıktığı bir tv programında, 'Adım Malakan, Dedemin Adı da Apo' demiş, ardından da, bir filim de idam edilen ülkücü Mustafa Pehlivanoğlu'nun annesini oynayacağını açıklayıp, MHP'liler ile polemiğe girmesi 'Aşar kızı HDP'den aday olmak için artistlik yapıyor' şeklinde yorumlara neden oldu.
İşte Avşar'ın son çıkışları şöyle;

**Hülya Avşar: Adım Malakan

Hülya Avşar oyuncu Ersin Korkut'u konuk ettiği programda ilginç açıklamalarda bulundu.
Hülya Avşar'ın TV8'deki bu haftaki konuğu, BKM oyuncusu Ersin Korkut idi. Hakkari'den kaçıp İstanbul'a gelen Korkut, hayat hikayesini anlattı. Kürt olmanın zorluklarını uzun bir süre çektiğini belirten Korkut "Senin programına da bu yüzden katıldım. Sen beni anlarsın." dedi.

**SEN DE KÜRTSÜN BEN DE KÜRDÜM..
Ersin Korkut'un yaşadığı zorlukları kendine yabancı bulmayan Hülya Avşar, "Sen de kürtsün ben de kürdüm. Ben küçükken hatırlıyorum babam bir akşam eve geldi, dayak yemişti. Çok zor günler yaşadık. Gizli gizli kürtçe şarkı dinliyordu babam. Televizyonda ilk Kürtçe şarkıyı söyleyen bendim hatta Yılmaz Erdoğan ile söylemiştik. "dedi. Avşar, konuşmasına şöyle devam etti;

**BABAMIN ADI ELLO BENİM ADIM MALAKAN
"Bizim sülale, Avşar aşireti. Ne olacak şimdi seni içeri alacaklar, işte bilmem ne. Yani dedim 'ben ne yaptım'. Babaannem Türkçe bilmiyordu hiçbir şekilde. Dedemin adı Apo, babaannemin adı Daduk, ve babamın adı Ello asıl Kürtçe'de. Benim adım Malakan. Hep evde bana Malakan derlerdi. Hala da bana Malakan derler, kimseyi ilgilendirmez yani. Dolayısıyla anlattığın bana çok da uzak gelmedi."

**Hülya Avşar'dan MHP Genel Sekreterine Sert Cevap

MHP'den, Hülya Avşar'ın bir filmde idam edilen ülkücü Mustafa Pehlivanoğlu'nun annesini oynamasına gelen tepkiye, Avşar'dan sert bir karşılık geldi.
MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, oyuncu Hülya Avşar'ın askeri darbe döneminde idam edilen ülkücü Mustafa Pehlivanoğlu'nun bir filmde annesini oynamasına verdiği tepkiye, Avşar çok sert bir cevap verdi.

"KENDİ ÇOCUĞUNA ANNE OLMAKTAN UZAK"

Ülkücü Mustafa Pehlivanoğlu'nun hayatının anlatıldığı 'Veda Mektubu-Ankara Yazı' filminde rol alacak olmasına MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman tepki göstermiş; "Kendi çocuğuna anne olmaktan uzak bir tipi de şehidimizin annesi rolünde oynatma hadsizliğine soyunan bu kanal bilmelidir ki, şehitlerimizin istismar malzemesi yapılmasına asla müsaade etmeyeceğiz" demişti.

**"SANA NE LAN"
Hürriyet'e konuşan Hülya Avşar, Büyükataman'a sert bir cevap verdi:
**"Velev ki Kürdüm...
Sana ne lan, seni araştırırsak neler çıkar kimbilir dibinden, ondan da banane. Bana Ello kızı Malakan diyerek bölücülük yapan, sanatımla kişiliğimi karıştıran, fikirlerime saygı duymayarak demokrasiye, özgürlüğe karşı olduğunu gösteren sen kimsen, ben bu filmde oynayacağım, sizde gelin engelleyin."
Haberi ekleme saati: 23.27-04 Mart 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com

Sayfa 10 - 213 < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 > >>
Köşe Yazarları
Copyright © 2003 - 2008 Ardahan kuzeyanadolugazetesi.com
Tel: 0478 - 211 43 31 - 211 45 00
Adres: İnönü Cad. No:50 Ardahan