Ana Sayfa · Forum · Linkler · Resim Galerisi
Ana Menu
Ana Sayfa
Makaleler
Forum
İrtibat
Linkler
Arama
Ziyaretçi Defteri

ÜYELİK HİZMETLERİ

ÜYE KAYIT
ŞİFREMİ UNUTTUM

Sitenize Ekleyin
Resim Galerisi
Telefonlar
Konuk Yazarlar

ARŞİVLERİMİZ
2003 YILI
2004 YILI
2005-2006 YILI
Ulusal Haberler
Misafir
Kullanıcı Adı

Şifre

Beni HatırlaKayıp Şifre ?
Site Durumu
Kayıtlı Üyeler : 12997
Misafirler : 22
En Yeni Üyemiz : sanane757000

Kayıtlı Üye :
Fakir 38 Gün Gelmedi
abdullahank 190 Gün Gelmedi
Orhan-Bahcivan 279 Gün Gelmedi
CEVAT COSKUN 284 Gün Gelmedi
atlantis 305 Gün Gelmedi
baris dursun 305 Gün Gelmedi
yilmaz akinci 314 Gün Gelmedi
adacala 315 Gün Gelmedi
admin 317 Gün Gelmedi
yilmaz_akinci 317 Gün Gelmedi
Forum Başlıklari
En Yeni Başlık
Ardahan Köyleri ve İ...
hoçvanın genel iradesi
Sitemizi Dostlarınız...
Bize ulaşın..
Haber Arşivimiz
Ardahan Görüntüleri
Ardahan Fotoğrafları
Kürdistan Komşunuz O...
KORKAKLARA MEYDAN OK...
Teşvik Ardahan’a Uğr...
Ardahan da Devlet mi...
İMRALI’DAKİ GÖ...
Ardahan ARDAHAN
APE FEZO’NUN A...
O benim Babam..
En Yoğun Başlıklar
YALÇIN TAŞTAN HAK... [51]
TRT bölücülük mü ... [35]
KAFATASÇILAR-ARD... [34]
COCUK ÖLDÜRMEYİ K... [30]
YAZARLARIMIZIN YO... [28]
YAZICIOĞLU'NU KAY... [24]
DTP'li vekillerde... [21]
Ardahan TV [19]
kürde fırsat verm... [18]
ANADİLİMİZ KÜRTÇE... [18]
23 NISAN IRKCI C... [17]
UGAR TÜRKLRI [16]
Bim Marketlerine ... [16]
KÜRT SORUNU DEĞİL... [15]
ARDAHAN LI OLMAKT... [15]
HİT
reklam
Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş Pinterest'te Fakir adlı kullanıcının profilini ziyaret edin.

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

<
Ardahan Haberleri
Yazar Fakir
Ardahan'da Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin
Yazarlarımızı okuyor musunuz?
**SİZDE BİR REKLAM VERİN BİNLERCE İNSANA ULAŞIN ..
Ardahan'da Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin
Yazarlarımızı okuyor musunuz?

YAZIYORSAM SEBEBİ VAR
Yerel seçimlerden sonra Öz Yönetime Doğru..

Fakir Yılmaz Cumhurbaşkanı olduktan sonra artık başkan dediğimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın bir zamanlar sıkça dillendirdiği ama MHP ile ittifak kurduğundan olacak ki şimdi seslendirmediği başkanlık sisteminin ne getirdiğini, Özal döneminde de yoğun ama çatışmasız bir ortamda yapıldığını unutanlar bugün yaklaşan yerel seçimlerin ne getireceğinden bir haber gibi..

Gerçi Özal ve Çiller dönemlerinde de bugün ki gibi kentler olmazsa da köyler boşaltılıp, harabeye çevrildiğini de unutmamak gerekir ya neyse biz asıl konumuza, yaklaşan yerel seçimlere ve Öz yönetime dönelim..

Buzdolabına kaldırıldığı ileri sürülen Barış Süreci gibi son cumhurbaşkanlığı seçim ile yasallaşan başkanlık sisteminin içinde neler olduğunu topluma anlatamayan Başkan Erdoğan’ın isteği ile dün 'Negri Negri' türkülerinin söylendiği Diyarbakır'a ve HDP'nn yasal partisi olduğu ileri sürülenlerin istediği Öz Yönetim arasında ki farkı kimse anlamıyor, anlatamıyor..

Evet, Her yıl bin kişinin göz etmesinden dolayı Vilayet olurken, yani Kars'tan ayrılıp İL olurken 174 bin nüfusu olan ama bugün 98 bin nüfuslu kalan Ardahan gibi kent merkezlerinin nüfusu 50 binin altında olan yerlerde o kentlerde doğmuş insanların idareci olabileceğine kapı açan, büyük şehirleri çoğaltıp, bir merkeze bağlayan, raflarda duran bütün şehirler yasasını bir türlü yasallaştırmayan AK Parti ve onun kurucu başkanı Cumhurbaşkanı başkanlık isterken, başkanlığın sözlükteki anlamında içinde öz yönetimin de bulunduğunu ve oraya doğu gidildiğini niye kimse anlamıyor, anlatamıyor veya kazanırsa 31 seçimleri ardından söyleyecek gibi..

Çünkü Büyükşehirleri arttırıp, ardından raflar da tuttukları Bütünşehir planı içine olanların asıl amaçları saklanıyor ve Öz Yönetimin diğer adı olan Başkanlıkla yönetilen ABD'd eki gibi Eyalet Sistemine gidildiğini anlatmıyor, yada 'anlatsam oy kayıp ederim' diye 'şimdilik' saklıyor, gündemden düşürüyor..

**Bitik Sendikalar..

Ne iş yaptıkları belli olmayan ve son 17 yıldır iyiden iyiye ortadan kayıp olan sendikalardan biri olan Diyanet Sendikasının Ardahan İl Temsilciliği basın açıklaması yapmış..
Ve yaptıkları açıklamada yüksek maaşlar aldıkları Diyanete sahip çıkmışlar.
Helal olsun..
En azında varlıklarını hissettirip, kurulduklarından bu yana belki ilk kez eylem yapan Diyanet’in Ardahan İl Temsilciliğinin bağlı bulundukları kuruma sahip çıkarken içinde yaşadıkları Ardahan’ın onca sorunları karşısında ne gibi bir açıklama yapabilirler bilinmez..
Çünkü başta kendi hakları, görev yaptıkları bir çok caminin imamsız olduğunu, karda kışta çok zor şartlarda yaşanılan Ardahan’da esnafın siftah yapamadığı ve son iki yılda 100 esnafın dükkan kapattığını, her yıl bin kişinin göç ettiği bir memlekette sendika temsilcisi olduklarını, kendileri gibi kamu kurum çalışanlarının bir çok sorunun olduğunu, hayvancılığın şap ve karantinada iyiden iyiye yerlere serildiğini sanırım Ardahan’da ki imamlar ve bitik sendikalar da biliyorlar..

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin
İstanbul'da 3,
Kocaeli'nde 2 Ardahanlı Belediye Başkan Adayı
HAYDİ ARDAHANLILAR!

'GÜÇLÜ BİR ARDAHAN LOBİSİ' parolası ile yol almaya devam eden Ardahanlılar başta İstanbul ve Kocaeli'nde olmak üzere bir çok batı ilinde varlıklarını his ettirmeye başladılar.
Yaklaşan yerel seçimler öncesi siyasette var olma mücadelesi veren Ardahanlılar İstanbul Bakırköy, Esenyurt ve Sultangazi'de Belediye Başkan adayı olurlarken aynı durum Kocaeli'nin Dilovası ve Derince ilçelerinde de varlıklarını his ettirdiler.
İstanbul'un Bakırköy İlçesinde mevcut Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu CHP'den yeninden Belediye Başkan Adayı olarak gösterilirken ayni partinin Esenyurt Belediye Başkan Adayı, Ardahan Göle Tahtakıran Köylü Makine Mühendis Kemal Deniz Bozkurt oldu.
Seçmen bakımında en çok Ardahanlı seçmenin bulunduğu İstanbul Esenyurt'ta Mühendis Kemal Deniz Bozkurt'un aday olması ve bir dönem Bakırköy Belediye Başkanı olan Dr. Bülent Kerimoğlu'nun yeniden aday gösterilmesi ardından yine İstanbul Sultangazi'de Ardahan Göleli İşadamı Haluk Bozkurt'ta Cumhuriyet Halk Partisi Belediye Başkan Adayı oldu.

**Kocaeli'nde de 2 Ardahanlı Aday Var..

Ardahanlı Dr. Bülent Kerimoğlu'nun İstanbul Bakırköy'de, Ardahan Göleli Kemal Deniz Bozkurt'un İstanbul Esenyurt'ta, Ardahan Göle Tahtakıran Köylü İşadamı Haluk Bozkurt'un İstanbul Sultangazi'de Belediye Başkan Adayı olarak gösterildiği İstanbul'a komşu olan ve bir çok Ardahanlının yaşadığı Kocaeli'nde de iki Ardahanlı Belediye Başkan Adayı oldular.
Ardahan Hoçvanlı İşadamı Hamza Şayir Kocaeli'nin Dilovası'nda AK Parti'den, Kocaeli eski Baro Başkanı Avukat Sertif Gökçe'de Cumhuriyet Halk Partisinde Belediye Başkan Adayı oldu.

**Sıra Ardahanlı Seçmende!..

Ardahanlı Dr. Bülent Kerimoğlu'nun İstanbul Bakırköy'den, Mühendis Kemal Deniz Bozkurt'un İstanbul Esenyurt'tan, İstanbul Sultangazi'den Ardahanlı İşadamı Haluk Bozkurt'un, Kocaeli Dilovası'ndan işadamı Hamza Şayir ve Kocaeli Derince'de Avukat Sertif Gökçe'nin Belediye Başkanı Adayı gösterildiği şu günlerde en büyük görev parti ayırmadan Ardahanlı adaylara sahip çıkacak olan Ardahanlı seçmene düşmekte.
Ardahanlıların batıda güç olduğu, gelecekte daha güçlü bir Ardahan lobisinin oluşmasına katkı sunacak bir bakış ile sandık başına gitmesi gereken Ardahanlıların kendi çocuklarına, hemşehrilerine sahip çıkma zamanıdır.

Ardahan Haber 75
Yazar Fakir


Ardahan'da Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam EdinArdahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yazarlarımızı okuyor musunuz?

YAZIYORSAM SEBEBİ VAR
GÜRSEL TEKİN NAZ ETMEMELİ..

Fakir Yılmaz Hemşehrilerim İşadamı Hamza Şayır'in AK Parti'den Kocael Dilovası'nda, Kocaeli eski Baro Başkanı Avukat Sertif Gökçe'nin CHP'den Derinc'de, Nesim Pakır'ın İstanbul Ümraniye'de DPS'den Belediye Başkan adayı, bir çok hemşehrimin İstanbul, Kocaeli, Bursa, Ankara başta olmak üzere bir çok ilde belediye ve il genel meclis üyesi adayı olduğu ama federasyon, derneklerin başını çektiği lobilerini unutup, kendilerince mücadele ettiği şu süreçte İstanbul'un Esenyurt ilçesinin CHP adayı hala belli değil.
Ve burada aday olanlarla birlikte bir isim daha konuşulmakta..
Bu isim iki dönemdir İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olmak isteyen ancak birincisinde şu an genel başkan olana destek amacıyla çekilip, onu İstanbul'a ardından Türkiye'nin tanıdığı insana yani şu an genel başkanı olan Kemal Kılıçdaroğlu'na büyük katkı sunam Gürsel Tekindir..
Aynı isim ikince kez aday olduğu İBB'de bir kez daha hayal kırıklığına uğrasa da suçlunun içinde olduğu partinin bakış açısının yanında kendisinin de suçu var.
Çünkü Gürsel Tekin kendi lobisini oluşturmamış, 'Güçlü Bir Ardahan Lobisi' diyenleri anlamamış ve başta hemşehri olmak üzere 20 milyonluk İstanbul'da ve batı illerinde kendi ekibini kurma liderliğini göstermemiştir..
Geceleri, etkinlikler ziyaret edip, bir iki bilemedin on, on beş kişi ile merhabalaşmayı lobicilik sanan Gürsel Tekin'in bundan sonra yapacağı tek şey onun aday olması halinde seçimleri zorlayacağız diyen Esenyurtluları ve bizleri dinlemeli ve de kendisine bu yönde geldiği ileri sürülen teklifi kabul edip, nazı kenara bırakmalı..
İl Başkanlığı, Genel Başkanlığı ve Milletvekilliği yaptığı partisinin dünya kenti olan ve temelini hemşehrilerinin attığı Esenyurt'ta aday olması halinde kendisinin olduğu gibi kendisinin yanında olanların önünü açacağına inanılan Gürsel Tekin'in eğer öyle bir teklif yani 'Esenyurt'ta aday ol' şeklinde kendisine gelmişse ret etmeye, düşünmeye hakkı da yoktur.
İstanbul'un olduğu gibi ülkenin en büyük bütçesine sahip ve gün geçtikçe metropol haline gelen Esenyurt'u küçümsemek, naz etmek hem Gürsel Tekin'e hemde hemşehrilerine, Esenyıurt halkına ihanet olur.. Ve bu vebalın altında kalınır..
Benim, bir seçmen, bir gazeteci ve federasyon başkanı olarak gördüğümü göremeyecek kadar kör olamayacağına inandığım Gürsel Tekin'in Esenyurt'ta aday olması hallinde CHP'nin yanı sıra HDP'lilerin de oyuna alarak, İBB'ye aday olan İmamoğlu'na da büyük katkı sunacağını bilmesi gerekir..
Bu nedenle bura da Gürsel Tekin'e sesleniyorum..
1- Önce hemen herkeste olan telefonunu aç, kapatma..
2- Partin önerisini, Esenyurtluların emri olarak algıla..
3- Gecelerine, etkinliklerine gittiğin Federasyon ve derneklerin harekete geçip lobi oluşturmalarını sağla..
4- Ve bende herkes gibi diyorum HAYDİ NAZLANMA ESENYURT'A ADAY OLDUĞUNU açıkla ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı gibi kendini parti içinde tartışmaya aç..
5- Kadıköyü ve Nazı bırak, Esenyurt'ta adayım de..

**

**İnsan Memleketini Niye Sever?

Yahu Siz Burada Nasıl Yaşıyorsunuz?
Buraya gelen yabancılar bize hep şunu sordular:
Yahu siz burada nasıl yaşıyorsunuz? Buranın nesini seviyorsunuz?
Çok zor buna cevap vermek. İnsan memleketini niye sever?

Başka çaresi yoktur da ondan.

Ama biz biliriz ki bir yerde mutlu mesut olmanın ilk şartı orayı sevmektir. Burayı seversen, burası dünyanın en güzel yeridir. Ama dünyanın en güzel yerini sevmezsen orası dünyanın en güzel yeri değildir.

Vizontele-Altan ERKEKLİ
İşte böyle diyor şair.. Tam da bizi diyor, Ardahan’ı anlatıyor..
Evet Ardahan’ın diğer bir sıkıntısı Ardahan’a gelen yabancıların Ardahan’ı sevmemeleridir ve ‘Yahu siz burada nasıl yaşıyorsunuz?’ sorusunu sıkça sormalarıdır..
Halbuki Ardahan’da onun memleketi olduğunu unutur, anlamaz, bilmez ki Ardahan’ın da aynı vatanın toprağı olduğunu..
Ve hep sorar, ‘Yahu siz bu memleketin neyini seversiniz?’ diye..
Gerçekten insan memleketini niye sever?
Hiç düşündünüz mü insan memleketini niye sever?
Ve neden birileri hep bu soruyu sorar?
Ve niye onlarda bu memleketi sevmezler?
Ama bu soruların cevabı yine o şair verir..

O da;
Başka çaresi yokta ondan olmasın mı?

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin
Yazarlarımızı okuyor musunuz?

Hangi Belediye Başkan Adayı Siros Hastası?!..

Yaklaşan yerel seçimler öncesi adaylıkları netleşen ve çalışmalarına başlayan siyasi partilerin adayları seçmeni ikna etme çalışmalarına devam ettiği şu günlerde adayın birinin Siroz hastası olduğu ve bunu saklamak ve de dengelemek için sıkça alkol aldığı iddia edildi.

**SİROS HASTALIĞI VE NEDENİ NEDİR?

Siroz, bir karaciğer rahatsızlığıdır. Karaciğer dokusunun normal hücrelerinin yok olarak bunların yerine nedbe dokusunun alması, bazı hücrelerde düzensiz artan karaciğer hücrelerinin organda nodül ismi verilen anormal şişliklere neden olması sonucunda, karaciğer yetmezliğine neden olan bir rahatsızlıktır. Karaciğer vücudun kimyasını düzenlemeye yarayan bir organdır. Siroz geçiren kişinin karaciğeri yapması gerekenleri gerçekleştiremez. Siroz hastalığının geliştiği süreçte ise önce karaciğerin yapısında bozulmalar meydana gelir. Daha sonra da hücreler zarar görmeye başlar.

**Sirozun nedenleri..

Siroz hastalığına sebep olan etkenler arasında ilk başta alkol tüketimi olmak üzere hepatit virüsleri de bulunmaktadır.
Hepatit B, C ve Delta hepatit B hastalıklarının sonucunda siroz görülebilmektedir.
Doğuştan meydana gelen karaciğer rahatsızları ve kalp yetmezliği de siroz hastalığına sebep olabilir.
Beslenme bozuklukları ve aşırı alkol tüketimi de sirozun başlıca nedenleri arasında yer alır.

**Sirozun belirtileri..

Siroz hastalığının başlangıcında şikayetleri çok azdır. Hastalığın belirtileri sadece bu hastalığa özgü bir durum değildir.
İştahsızlık , normalinden daha çabuk yorulma , sindirim bozuklukları , kabızlık , aşırı gaz , ödem oluşumu , hafif ateş gibi normal hastalık belirtileri gösterebilir.
Sirozun asıl nedeni olan alkol tüketimi safra yolları rahatsızlıklarıyla eş zamanlı olarak ortaya çıkan bir mide iltihabından da meydana gelebilir.
Hastalığın ilerleyen evrelerinde belirtileri çok şiddetlidir. Kişi gözle görülür derecede kilo kaybeder.
Dokularda su tutulmaz.
Yemek borusunda bulunan damarlarda patlama meydana gelerek iç kanama yaşanabilir.
Aç karnına dahi kusma şikayetleri yaşanabilir.

Ardahan Haber
Yazar Fakir


Ardahan'da Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam EdinYazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin
Yazarlarımızı okuyor musunuz?

YAZIYORSAM SEBEBİ VAR
Başkan Erdoğan'ın Partililerini İkna Çabası..

Fakir Yılmaz Yaklaşan yerel seçimler öncesi bir hayli sıkıntıda olduğunu, 'Başkan farkında' başlıklı daha önceki yazımda gündeme getirmiştim ve aynı durumun gün geçtikçe daha da netleştiğinde anlıyoruz, başkanın katıldığı her toplantıda dikkat çektiği 'Oylara sahip çıkın' uyarıları ile..
Asıl hedefinin HDP'nin oyları olduğunu ve bu oyların seçimden seçime gidip Güneydoğuda birikmemesi olduğunu saklasa da ima eden başkanın 'Amcam oğlu aday oldu, İstanbul'da köye gidip, oy kullanayım' diyenlerin olduğunu belirtirken asıl hedefin oy hareketinin önüne geçmek gerektiğine işaret ediyor başkan..
Kendisi ve partisi dönemin de başlatılan ve bir çok seçimin kazanılmasında büyük etkisi olan'Kıta seçmen' ile yani başta belediyelerin olmak üzere devletin imkanları ile oradan oraya taşıtılan seçmenin de 31 Mart seçimde kendilerini kurtaramayacağına ve buna göre yeni plan ve projelerin geliştirilmesini isteyen Başkan'n diğer bir rahatsızlığı da hala görevde olan başkanların yerine atadığı yeni isimlerin yarattığı rahatsızlık olduğu da görülmektedir.
Partisini ve partilileri ikna etmeye çalışan konuşmalar yapan ve bu yönde atılan adımların nedenini anlatmaya çalışan Başkanın partisi içinde alttan alta gelen homurdamanın önünü kesmek için de başta MHP ile kurulan ittifakın önemine de dikkat çektiği konuşmalarında anladığımız şu ki iki ay gibi kısa bir süre kalınan seçim öncesi çokta rahat olmadığını anlam mümkün.

**

**Meclis Başkanı İstifa Etmeli..

AK Parti'nin önce İzmir ardından İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırm'ın şu an bulunduğu meclis başkanlığı makamında istifa etmesi gerektiğine dikkat çekenlerin başını çekenlerin hemen hepsinin Yıldırm gibi ikinci belkide 3. görevde olmaları dikkatlerden kaçan en önemli konu..
Çünkü 31 Mart'ta yapılacak olan yerel seçimleri öncesi aday olanlar arasında bir çok milletvekili ve belediye başkanının yani sıra stk başkanı yada yöneticisi olduğunu sanki görmek istemeyenler var..
Evet, Anayasamızın ve Meclis İç Tüzüğünün emir ettiği gibi İstanbul Büyükşehr Belediye Başkan Adayı olan mevcut Meclis Başkanı Binali Yıldırım istifa etmeli..
Ama bunu demeden önce yani Binali Yıldırım'ın istifa etmesi gerekir denildiği şu süreçte başta Kars Belediye Başkan adayı olan HDP'nin adayı olmak üzere onca milletvekili, stk başkan belediye başkan adayı olanların da en azına etik anlamda, toplum vicdanının rahatlaması anlamında istifa etmesi gerekmez mi?
Bilmem ama onca olayın yaşandığı ama hiç bir yetkilinin istifayı düşünmediği ülkem de bir taraftan meclis başkanı diğer taraftan belediye başkan adayı olan Binali Yıldırım'ın ve aday olan vekil ve de stk başkanlarının istifasını istemek ne kadar mantık olur bilinmez.

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin
Batı da 3 Ardahanlı Desteğinizi ve Oylarınız Bekliyor..

Başta İstanbul'da olmak üzere Ankara, İzmir ve Bursa'da yaşayan Ardahanlıları temsil edecek siyasilerin aday gösterilmesi beklendiği şu günlerde Ardahanlı 2 isim Kocaeli'nin önemli iki ilçesinde belediye başkan adayı oldular.

**İkisi de Hoçvanlı..

KOCAELİ eski Baro Başkanı Ardahan Hoçvanlı Av. Sertif Gökçe'nin CHP'den Derince İlçesinde Belediye Başkan Adayı olması ardından Ardahan Ziraat Odası Başkanı Latifşah Sural'ın da yeğeni olan Ardahanlı Hamza Şayır Kocael'inin sanayi ilçesi Dilovası'nın AK Parti'den Belediye Başkan adayı olması KAI ve diğer anlamsız oluşumlardan uzak bölgedeki Ardahanlıların zaferi oldu.

**İstanbul Ümraniye'de Bir Göleli DSP'den Aday..

Kocaeli'nin Dilovası ve Derice İlçelerinden Belediye Başkan Adayı olan iki Ardahanlının yanında İstanbul Ümraniye ilçesinde de Nesim Pakır DSP'den Belediye Başkan Adayı olarak diğer iki Ardahanlı gibi destekleriniz bekliyor.

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin
ARDAFED'in Güçlü Lobi Çabasını Anlamayan
Av. Refik Yılmaz'da Gitti!..

CHP'lii Belediye Başkanının görevden alınması ardından 3 yıl başkan vekilliği, 5 yılda Bursa'nın önemli ilçelerinden olan Gemlik Belediye Başkanlığı yapan Ardahan Posoflu Av. Refik Yılmaz yeniden aday gösterilmedi.
Yarın İstanbul Ataşehehir'de saat: 10.00'da düzenlenecek ve tahmini 500 Ardahanlının katılması beklenen bir toplantı ile 'Güçlü Ardahan Lobisi' çabalarına devam eden ARDAFED'i anlamayan ve Possoflulara başta olmak üzere Ardahanlılara bir katkısı olmayan Ardahanlı Gemlik Belediye Başkanı Av. Refik Yılmaz yeniden aday gösterilmedi.
10 Yıla yakındır Gemlik gibi önemli bir kentin belediye başkanlığını yapan ancak başta hemşehrilileri olan Posoflulara olmak üzere Ardahan ve Ardahanlılara çokta katkısı olmayan Gemli ilçesinin mevcut Belediye Başkanı Av. Refik Yılmaz'ın yeniden aday gösterilmemesi Ardahanlılarca normal ve olması gereken bir durum olarak değerlendirilidi.
Bu yaşanan durumun Ardahanlıların lobisiz oluşuna ve Refik Yılmaz gibilerinin beklenen lobiyi oluşturması gerekenlerin görevlere geldiklerinde Ardahanlıları unutmalarına bağlayan Ardahanlılar üzücü bu durumdan ders alınmasını umduklarını belirtmeden geçemediler.

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin
Göle Köprülü Beldesi Kapandı mı?

Üç dönem AK Parti Ardahan İl Başkanlığı, Bir dönemde 2. sıradan Milletvekil adayı olan Veteriner hekim Yunus Baydar'ın mevcut Belediye Başkanı Faruk Köksoy'un yerine aday gösteren iktidar partisi Adalet ve Kalkınma Partisi Ardahan'ın İlçe Belediye Başkanlarını da açıklarken Ardahan'ın tek beldesi Göle Köprülü (Goreveng) Beldesinin aday açıklanmaması dikkat çekti.
Kimsenin başvurmadığı Çıldır ve Posof'ta aynı kişilerle 31 Mart 2019 Yerel Seçimlerine gitme kararı alan AK Parti Göle'de ise eski İlçe Başkanı olan İlhan Gültekin'ı, Hanak'ta ise daha bir dönem belediye başkanlığı yapan Taşdemir Çoban'ı yeniden aday gösterdi.

**Sınırlar Yenilenmedi!..

Gürcistan'ın yanı sıra Ermenistan'a komşu olan Aktaş Gümrük Kapısının sınırları içinde bulunduğu Çıldır'da mevcut Belediye Başkanı olan K. Yakup Azizoğlu'nu, Türkgözü (Badele) Gümrük Kapısında ise CHP'den gelme olan mevcut belediye başkanı olan Cahit Ulgar'ı yeniden aday gösteren AK Parti adayı daha önceden belli olan Ardahan'ın Alevi İlçesi Damal ilçesinde ise AK Parti Damal İlçe Başkanı Nevriye Derdiyok'un Avukat kızı olan Özge Derdiyok'u aday gösterdi.
31 Mart yerel seçimleri öncesi Ardahan'da ki adaylarını açıklayan İktidar partisi Adalet ve Kalkınma Partisi Ardahan Merkezden sonra İlçe adaylarını da açıklarken, Ardahan'ın tek beldesi olan Köprülü (Goereveng) Beldesi Belediye Başkan Adayın açıklamaması bu beldenin kapatıldığını akıllara getirdi.
Yarın AK Parti MKYK Üyesi, eski Bakan, Kars Milletvekili Ahmet Arslan ile AK Parti Ardahan Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay'ın katılımı ile aday tanıtımı yapacak olan AK Parti'nin Köprülü Beldesinin adayını açıklayıp, açıklamayacağı ise bilinmemektedir.
Fakir Yılmaz'ın ÖZEL Haberi

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
VAN’IN KULAK KÜPESİ ARDAHAN’DA YAKALANDI!

Ardahan'da yaşandığı ileri sürülen küpe yolsuzluğuna Millî Gazete tarafından belgelendi.
Millî Gazete, hayvancılıkta büyük operasyonun soruşturma tutanağına ulaştı…
Millî Gazete’nin genç çiftçi projesiyle ilgili olarak günlerdir sürdürdüğü yayınlarında ne kadar haklı olduğu belgelendi. Hükümetin sözde genç çiftçiyi desteklemek için üç yıl önce başlattığı genç çiftçi projesi, bazı firmaların vurgun alanına dönmüş durumda. Ortaya çıkan büyük operasyon da firmaların vurgun iddialarını belgeledi.
VAN’IN KULAK KÜPESİ ARDAHAN’DA YAKALANDI
Ardahan Göle Jandarma Komutanlığı, Ekim ayında yaptığı operasyonda genç çiftçi projesine hayvan tedarik eden Ankara merkezli büyük bir firmaya ait kamyonda 2183 adet kulak küpesi yakaladı. Van iline ait kulak küpelerinin Ardahan Göle’de yakalanması büyük bir hayvan kaçakçılığını gündeme getirirken, söz konusu firmanın genç çiftçi projesinde hayvan tedarikçisi olması vahim bir skandalı gündeme getirdi. Söz konusu firmanın dağıttığı hayvanlarla ilgili her bölgeden büyük şikâyetler gelirken, yakalanan kulak küpeleri, buradaki vurgun iddialarına yeni bir boyut kazandırdı.

HER TÜRLÜ SUİSTİMALİ GÜNDEME GETİRİYOR
Bilindiği üzere kulak küpelerinin, hayvanlara tarım il ilçe müdürlüklerinin görevlendirdiği veteriner hekimler tarafından takılması gerekiyor. Bir ile ait kulak küpeleri, şahıslar tarafından başka bir ile götürülemez. Eğer götürülebilirse, bu kulak küpeleri ile istediğiniz hayvan kaçakçılığını yapabilirsiniz. Kulak küpelerine hayvanların her aşısının yapıldığına dair kayıtlar girildiği için, söz konusu kulak küpesini hastalıklı bir hayvana bile taktığınızda o hayvanı sağlıklı ve aşıları yapılmış olarak istediğiniz yere götürüp satabilirsiniz. Yurtdışından kaçak olarak getirilen hayvanlar bile resmileştirilmiş olur.

ÇİFTÇİYE DAĞITILAN HAYVANLARIN KAN TESTLERİ NEDEN YAPILMADI?
Kulak küpesi yakalanan firmanın genç çiftçi projesinin önemli tedarikçi firmalarından olması, 30 bin lira hibe karşılığında çiftçilere dağıtılan hayvanların tamamını şaibeli hale getirdi. Genç çiftçilere, kaçak hayvanlarla birlikte hastalıklı, hiçbir aşısı yapılmamış hayvanlar da dağıtılmış olabilir. Çiftçilere dağıtılan hayvanların kulak küpesine güvenilerek kan testlerinin de yapılmamış olması, buradaki skandalı vahim bir duruma getiriyor.

FİRMANIN BÜTÜN İŞLEMLERİ İNCELEMEYE ALINDI
Tarım ve Orman Bakanlığı, Ardahan-Göle Jandarma Komutanlığı’nın operasyonunun ardından alarm duruma geçti. Konu savcılığına intikal ettirilerek geniş çaplı soruşturma başlatılırken, bakanlık müfettişleri firmanın bütün işlemlerini incelemeye aldı. Van Tarım İl Müdürlüğü’nden bu küpelerin söz konusu firmaya nasıl ve kimler tarafından verildiği araştırılırken, burada bu küpeler için kimlere ne kadar ödeme yapıldığı da sorgulanıyor. Söz konusu kulak küpesi vurgununun kamuoyunda tanınan oda, borsa, birlik yöneticilerine sıçramasından bekleniyor.

İHALESİZ VERİLMİŞTİ!
Kulak küpesi operasyonunda gündeme gelen söz konusu firmaya hayvan tedarik işlemi, TİGEM tarafından ihalesiz bir şekilde doğrudan alım yöntemiyle verilmişti. TİGEM eski Genel Müdürü İsmail Şanlı, yapılan hayvan tedarik ihalesini iptal ederek, daha pahalı bir rakama hayvanların tedarik işlerinin önemli bir bölümünü bu firmaya vermişti. Görevden alınan eski genel müdür, ihale skandalını enflasyondaki artışı gerekçe göstererek savunmaya çalışmıştı. Hayvan tedarik işini ihalesiz bir şekilde alan firmanın kulak küpesi yakalatması ‘genç çiftçide büyük yolsuzluk’ iddialarını kuvvetlendirdi.

Ardahan Haberleri
Yazar Fakir


Ardahan'da Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam EdinYazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin
Yazarlarımızı okuyor musunuz?

YAZIYORSAM SEBEBİ VAR
İbdil Suriye'nin Değil mi?

Fakir Yılmaz Ekonomik krizin kemiğe dayandığı şu günlerde balıkçıların denize ağ atma törenini de ben yaparım diyen Başkan Erdoğan'ın 'Dünya 5'ten daha büyüktür' diyerek üzerine üzerine gittiği ABD, BM ve diğer dünya güçlerinin yeni planı 3. Dünya harbine hazırlık gibi.
Çünkü Çin'in ABD ile yaptığı ekonomik savaşın yanı sıra silahlı güç gösterisi devam ediyor.
ABD'nin Rusya karşında yaptığı güç gösterisinin de devam ettiği ve bu gücünü Ortadoğu'da ki mazlum halklar üzerinden emrindeki çeteler kanalıyla deneyerek kana buladığı bir bölgede bulunan Türkiye'nin derdi ise komşusu Suriye'yi hükumetsiz, idaresiz kalmasına göz yumması, hatta desteklediği güçlerle bölünmesine katkı sunduğu ileri sürülürken Rusya ve İran destekli Suriye'nin ordusu İbdil denen bir yere müdahale edilip, edilmemesi tartışılmaya başlandı.
İbdil'in nerenin olduğunu demeyen ve kendi ülkesinin içine karışılıdığından kıyametler koparanlar Suriye'nin bu hala kimlerin getirdiğini hiç sormazlar.
Hâlbuki İbdil denen yerin komşumuz Suriye'nin olduğu ve gerici çetelerce ele geçirilip, adeta ayrı bir ülkeymiş gibi terör örgütlerince kullanıldığı bir yer değil mi?
Bilmem ama İbdil ve diğer onca sorunlu yerin Suriye'nin toprakları olduğunu ve bu yerleri işgal eden çetelerin biz-zati resmi Suriye Ordusu tarafından müdahaleye uğraması kadar normal bir durum olsa da birileri bunu görmezden gelip, insanlık dramı adı altında Suriye'nin resmi iktidarı ve hükumeti olan Esad yönetimini sanki başka topraklara müdahalesi gibi görmesi kadar saçma ne olabilir ki?
Bilmem ama benim bildiğim tek bir şey var bir ülkenin sınırları içinde olan bir bölgenin birileri tarafından ele geçirilmeye çalışılması halinde o ülkenin ordusunun bu bölgelere müdahalesi kadar normal bir şey yoktur.
Suriye'de Rusya'nın ya da İran'ın müttefikiyle bundan başka bir şey yapmamaktalar.
Ve bu müdahalenin yapılması ardından Suriye'nin yaşayacağı huzurun Türkiye'ye de yansıyacağına da inananlardanım.

Sayfa 2 - 214 < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 > >>
Köşe Yazarları
Copyright © 2003 - 2008 Ardahan kuzeyanadolugazetesi.com
Tel: 0478 - 211 43 31 - 211 45 00
Adres: İnönü Cad. No:50 Ardahan