Ana Sayfa · Forum · Linkler · Resim Galerisi
Ana Menu
Ana Sayfa
Makaleler
Forum
İrtibat
Linkler
Arama
Ziyaretçi Defteri

ÜYELİK HİZMETLERİ

ÜYE KAYIT
ŞİFREMİ UNUTTUM

Sitenize Ekleyin
Resim Galerisi
Telefonlar
Konuk Yazarlar

ARŞİVLERİMİZ
2003 YILI
2004 YILI
2005-2006 YILI
Ulusal Haberler
Misafir
Kullanıcı Adı

Şifre

Beni HatırlaKayıp Şifre ?
Site Durumu
Kayıtlı Üyeler : 12997
Misafirler : 28
En Yeni Üyemiz : sanane757000

Kayıtlı Üye :
Fakir 2 Gün Gelmedi
abdullahank 78 Gün Gelmedi
Orhan-Bahcivan 167 Gün Gelmedi
CEVAT COSKUN 172 Gün Gelmedi
atlantis 193 Gün Gelmedi
baris dursun 194 Gün Gelmedi
yilmaz akinci 202 Gün Gelmedi
adacala 203 Gün Gelmedi
admin 205 Gün Gelmedi
yilmaz_akinci 206 Gün Gelmedi
Forum Başlıklari
En Yeni Başlık
Ardahan Köyleri ve İ...
hoçvanın genel iradesi
Sitemizi Dostlarınız...
Bize ulaşın..
Haber Arşivimiz
Ardahan Görüntüleri
Ardahan Fotoğrafları
Kürdistan Komşunuz O...
KORKAKLARA MEYDAN OK...
Teşvik Ardahan’a Uğr...
Ardahan da Devlet mi...
İMRALI’DAKİ GÖ...
Ardahan ARDAHAN
APE FEZO’NUN A...
O benim Babam..
En Yoğun Başlıklar
YALÇIN TAŞTAN HAK... [51]
TRT bölücülük mü ... [35]
KAFATASÇILAR-ARD... [34]
COCUK ÖLDÜRMEYİ K... [30]
YAZARLARIMIZIN YO... [28]
YAZICIOĞLU'NU KAY... [24]
DTP'li vekillerde... [21]
Ardahan TV [19]
kürde fırsat verm... [18]
ANADİLİMİZ KÜRTÇE... [18]
23 NISAN IRKCI C... [17]
UGAR TÜRKLRI [16]
Bim Marketlerine ... [16]
KÜRT SORUNU DEĞİL... [15]
ARDAHAN LI OLMAKT... [15]
HİT
reklam
Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş Pinterest'te Fakir adlı kullanıcının profilini ziyaret edin.

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

<
Ardahan Haber
Yazar Fakir


Ardahan'da Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin


Facebook'ta PaylaşYazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yazarlarımızı okuyor musunuz?

KADINCA/Selmi Yılmaz
Dernekler Neden Hesap Veremiyorlar?

Ardahan Haberi Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşDoymak için doğdukları toprakları terk etmek zoruna kalan ve başta İstanbul’da olmak üzere bir çok metropol de verdikleri ekmek kavgasının yaşattığı stresi ve sıla hasreti ile yüzlerce insanın katıldığı Ardaha, Kaz, Yemek, Kokteyl, Kurtuluş gecelerini düzenleyen stk’lar bu etkinliklerinin ardından kamuoyuna hesap vermemekle de bir hayli meşhurlar..
‘Ya kaç kaz, pardon kaç bilet sattın, toplamı ne tuttu, kaç lirasını nereye harcadın, kasada bir şey kaldı mı?! diye sorulan soruları soranları hain, karıştırıcı, hatta pkk’lı diye ilan eden hesap vermeyen dernek başkanları bizim bu yönde ki ısrarlı duruşumuzu da çok sevmedikleri gibi gecelerinde de davet etmekten kaçtıklarını görüyoruz..
Çünkü gidersek ve gördüklerimiz yazarsak hesapları bozulur korkusu yaşayan bu kazcı, tabelacı, çantacı, facebookçu dernek başkanları neden hesap vermekten kaçarlar?..
Son olarak Ardahan Federasyonu, Serhat Ardahan Federasyonu ve Kocaeli Ardahan Derneğinin yanı sıra HOÇ/FED gibi kendilerini toplumdan izole eden Hoçvan Köy Derneklerinin düzenlediği gecelerin hesabı ne oldu, ne geldi, ne gitti?
Bunu sormak kadar, cevaplamakta normal değil mi?
Burada ki abesle iştigal eden şey nedir?
Serhat Ardahan Spor gibi bunların da geniş çaplı bir denetimde geçmesi gerektiğini düşünen bir gazeteci olarak İstanbul’da ki derneklere bir kez daha soruyoruz..
Ne oldu o iş?


Yazarlarımızı okuyor musunuz?

YAZIYORSAM SEBEBİ VAR
Üniversiteler Kaynatılıyor..

Fakir Yılmaz Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşÖldürülmeden önce attığı twitlerde Kürtlere yönelik ağır ithamlarda bulunan Ülkücü Fırat Yılmaz’ın ardından gözlerin döndüğü üniversiteler de sanki fırtına öncesi büyük bir sessizlik değil, homurdanma var olduğu görülüyor..
Üniversitelerle birlikte tıka basa dolu olan ve ne aşamada olduğu bir türlü anlaşılamayan barış süreci ile birlikte geleceği söylenen affı bekleyen cezaevlerinde de üniversitelerde ki gibi homurdanma yaşandığını his ettiğimiz şu günlerde Ardahan Üniversitesinde de gerginlik var.
Ülkücü geçinen bir kaç kişinin Ardahan’da da çıkış yapmak isteyişini engelleyen üniversite yönetiminin tehdit edildiği dün bulunduğum Kocaeli Üniversitesinde de kavga vardı..
Kısacası; İzmir’de, Kocaeli’nde ve son olarak Ardahan ile Ardahan’da olduğu gibi diğer üniversitelerde de durumun farklı olmadığını ve bu gerginliğin cezaevlerinde başlatılmak istenen isyanlarla adeta kaynatılıyor gibi..
0.535.418 32 58-fakiryilmaz323@hotmail.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

HDP ADAYLARI HALKLA BULUŞTU..
Ertan Hamioğlu Göle'de,
Mahir Sural Ardahan'da..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşYaklaşan genel seçimler öncesi en çok aday adayın başvuruda bulunduğu Halkın Demokrasi Partisi Ardahan Milletvekili Aday Adayları halkla buluşmaya başladılar.
Başta HDP Ardahan Milletvekili Aday Adayı Ertan Hamitoğlu ve Mahir Sural olmak üzere bir çok adayın olduğu Halkın Demokrasi Partisi Ardahan Milletvekili Aday Adayları seçim çalışmalarını halkla buluşarak yaptılar.
Halkların Partisi sloganı ile yola çıkan ve önümüzde ki genel seçimleri de %10 barajı aşmak için yola çıkan HDP'nin Ardahan'da olduğu gibi tüm ülke de en çok oy alan parti olacağına inandıklarını belirten HDP'nin Ardahan Milletvekili Aday Adayları Ertan Hamitoğulları ile Mahir Sural Ardahan'da halkla buluştular.
Ertan Hamitoğuları Göle'de, Mahir Sural ise Ardahan'da bir araya geldiği Ardahanlılarla listeye girip, seçildikleri halde yapacaklarının yanı sıra partilerinin amaç ve çabalarını anlattılar.
Haberi ekleme saati: 21.48-01 Mart 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

CHP'DE BİR İŞ ADAMI ADAY..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**Çıldırlı İşadamı Metin Yılmaz CHP'de Ardahan Milletvekili Aday Adayı oldu.

7 Haziran'da yapılacak olan Genel Seçimler öncesi milletvekili aday adaylığı için başvuruların tamamlandığı CHP'nin Ardahan Aday Adayları arasına Çıldırlı İşadamı Metin Yılmaz'da katıldı.
Çıldırlıların Çıldır Göl Festivaline verdiği desteklerle tanıdığı Ardahan Çıldırlı Metin Yılmaz Çıldır'da ki okulların kalorifere kavuşturulmasında büyük emekleri olan bir iş adamı.

**İLK AÇIKLAMASINI YAPTI..

CHP'ye yaptığı başvuru ardından ilk açıklamasın da yapan CHP Ardahan Milletvekili Aday Adayı Metin Yılmaz ilk açıklamasında şunları söyledi.

DOĞUP BÜYÜDÜĞÜM YÖRENİN SICAK, GÜVENİLİR VE DÜRÜST İNSANLARININ ARASINDA OLMAK VE HALKIMIN YANINDA HALKIMLA BİRLİKTE BİR YOLA ÇIKMAK BENİ ONURLANDIRMAKTADIR.
BU ONUR SİZLERİN TAKDİRİDİR.
AMACIM, ARDAHAN VE İLÇELERİNİN KALKINMASINDA , GELİŞMESİNDE ÇABA GÖSTERMEKTİR. MİLLETVEKİLİ OLURSAM 4 YILLIK SÜREÇTE ARDAHAN VE İLÇELERİ İÇİN HAK MÜCADELESİNDE YER ALACAĞIM. YÖREMİZİN GELİŞMESİNİ VE DEĞİŞİMİNİ SAĞLAYACAĞIM.
YAPILACAK HER YATIRIMDA, HALKIMIN ÇIKARLARI ÖN PLANDA OLACAK ARDAHAN’IMIZIN GELİŞMESİNİ TOPLUMUMUZUN BİRLEŞMESİ VE PAYLAŞMASIYLA DESTEKLEYECEĞİM. BUNUN TAKİPÇİSİ OLARAK EKONOMİK GÜCÜMÜZÜN GELİŞMESİNİ SAĞLAYACAĞIM.
KALKINMA HAMLEMİZİ BİRLİKTE PROGRAMLAYARAK GELİŞTİRECEĞİZ. SİZLERLE BİRLİKTE CESURCA HAREKET EDECEĞİZ. HEDEFLERİMİZİ İDEALİST BİR BİÇİMDE SONUÇLANDIRACAĞIZ. BU İSTİKAMETTE BİRLİKTE HEDEFİ YAKALAYACAĞIMIZI SİZLERE TAAHHÜT EDİYORUM. HER BEKLENTİMİZ DEVLETTEN OLAMAZ. BEKLENTİLERİMİZ DEVLETİN GÖSTERMİŞ OLDUĞU HEDEFLERDEN FAYDALANARAK SONUCA GİTMEKLE OLUR. DÜŞÜNDÜĞÜMÜZ VE İSTEDİĞİMİZ TALEPLERİMİZİ BİRLİKTE GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ.
Haberi ekleme saati: 21.32-01 Mart 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

İPEK YOLU DEĞİL,
OTELİ AÇILDI!..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**ARDAHAN'A YILDIZLI YENİ OTEL!..

Türkiye'nin Kafkaslara açılan kapısı konumunda ki Ardahan'ın büyük ihtiyaç duyduğu konaklama sorunun çözümüne yönelik gerçekleşen yeni bir otel projesi bugün yapılan açılışla hayata geçti.
Gürcistan ve Ermenistan'a komşu Ardahan'da geçen ve yeni adıyla Demir İpek Yolu olarak adlandırılan Kars-Tiflis-Bakü Demiryolu'ndan önce açılmaya hazırlanan İpekyolu adlı otel bugün yapılan açılışla hazır hale getirilerek, müşteri kabul etmeye başladı.
Mehmet Aydın'ın sahipliğini yaptığı, projesini Özkan Durmuş'un çizdiği, 5 Katlı, 90 yataklı, Kapalı vr Açık Oto Parklı, 180 Kişilik Salon İpek Yolu adlı otelin resmi açılışı Ardahan Valisi ile Belediye Başkanının katılımı ile bugün yapıldı.

**KUZEY YILDIZI DA BİTMEK ÜZERE..

Her geçen gün Kafkasların merkezi konumuna gelen ve başta otel, yurt olmak üzere bir çok yatırıma açık olan Ardahan'da yaptırılan diğer bir yıldızlı otel olan Kuzey Yıldızı isimli otelde bu yılın sonunda açılacak.
Ardahanlı iş adamı Kenan Yıldız'ın Ardahan-Göle Yolu üzerinde yaptırdığı İngilisce adıyla The Nort Star olacak olan Kuzey Yıldızı Oteli 25 Odalı 44 yataklı olacak.
Haberi ekleme saati: 20.44-01 Mart 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

SİZ SORMAYIN
BİZ SORARIZ!..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşGeçtiğimiz aylarda kurulan ve başkanlığını Naif Çoban'ın yaptığı Ardahan Tüm Emekliler Derneği kısa sürede 100 üyeyi aştı.

**KARS VE KARSLILAR, BOYKOT EDİLMELİ..

Kısa sürede Ardahan'ın en çok üyesi olan dernek olma konumuna gelen Ardahan Tüm Emekliler Derneği Başkanı Emekli Bankacı Naif Çoban yaptığı açıklamada son olarak Kars'ta yapılan ve Serhat Ardahan Spor ile Kars Spor'un maçında yaşanan ve Ardahanlılara yönelik yapılan hakaretlerin yenir, yutulur olmadığını bu nedenle herkesin Kars ve Karslılara yönelik gerekli tepkiyi ortaya koyması gerektiğini belirtti.
Örnek olarak Ardahan'a gelen Kars plakalı pazarlama araçları başta olmak üzere Karslılarla iletişimler askıya alınmalıdır diyen Çoban, 'başta siyasileri olmak üzere herkesin bu konuda ve başta Serhat Ardahan Spor'a olmak üzere Ardahan'ın sorunları konusun da duyarlı olamaya davet etti.

**STK'lara Danışılmıyor..

Ardahan Tüm Emekliler Derneği Başkanı Naif Çoban Ardahanlı idarecilerin Ardahan ve dışında bulunan stk'lara dayanışmalarından da yakındı.
Çoban, Ardahan'da ki belediye başkanı, vali, siyasi partiler, adaylar ve sözde önde gelenlerin kendilerine danışmadığını bu nedenle Ardahan'ın sorularını çözüm bulamadığını da ama gün gelir bize sorulmayanları, biz onlara sorarız' diyerek yöneticilerin stk'lara karşı olan duyarsızlığına da tepki gösterdi.

**KİMLERDEN OLUŞUYOR?..
Başkanlığı Naif Çoban, Ardaha Tüm Emekliler Derneğin kurucu üyeliklerini Şener Odabaş, İbrahim Kaya, Enver Demir, Şener Mermer, Sabahattin Görmez, Erdal Kara, Mithat Topçu ve Gül Çal oluşturmakta.
Haberi ekleme saati: 20.18-01 Mart 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

TEŞKİLATLAR VE ASLAR
BAYDAR'IN YANINDA MI?

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşHaziran'ın ilk hafta sonunda yapılacak olan genel seçimlerde 5 yıl İl Genel Meclisi Üyeliği, 5 yıl da İl Başkanlığını yaptığı AK Parti'den Ardahan Milletvekili aday adayı olan Veteriner Hekim Yunus Baydar Ardahan kamuoyunda en büyük ilgiyi gören aday adaylarının başında geldiği görülüyor.
Başta AK Partinin asları olarak bilinen isimlerin bir an yalanız bırakmadığı dikkat çekiyor.
12 Aday adayın yarıştığı Aday adayın bulunduğu Ardahan AK Parti'de 1. veya 2. sıraya gelecek isimlerin başını çeken Veteriner Hekim, AK Parti Ardahan Milletvekili Aday Adayı Yunus Baydar başta yıllarca birlikte çalıştığı AK Parti İl ve İlçe Teşkilatları ve gittiği her yerde ilgiyle karşılanıyor.

**Evine bağlı bir aile babası..

Gerek halen başında olduğu Ardahan Ardahan Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği, gerek ise İl Genel Meclis Üyeliği, Daimi Meclis Üyeliği ve son olarak İl Başkanlığı görevi boyuca hep Ardahanlılar ile olan AK Parti Ardahan Milletvekili Aday Adayı Veteriner Hekim Yunus Baydar evine bağlı iyi bir aile babası olarakta tanınıyor.
Öğretmen eşiyle birlikte hep Ardahanlıların içinde olan ve onların yaşadığı sorunları kendi sorunları olarak gören ve çözüm arayışlarına katkı sunan Veteriner Hekim Yunus Baydar son olarak gittiği ve vatan topraklarına yeniden katılışının 94. yıl dönümünü kutladığı Hanak'ta da büyük bir ilgi ile karşılandı.

**Sanal Anketlerde Birinci..

Öte yandan 7 Haziran'da yapılacak olan genel seçimler öncesi internette yapılan anketlerde AK Parti Ardahan Milletvekili Aday Adayı Veteriner Hekim Yunus Baydar'ın ilk sıralar da olması da dikkat çeken diğer bir yönü oldu.
Haberi ekleme saati: 18.28-01 Mart 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

GÖKDEMİR TEŞEKKÜR ZİYARETİNE ÇIKTI..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşGeçtiğimiz hafta sonu yapıla ön teyamül seçimi ardından çalışmalarına ara vermeden devam eden AK Parti Ardahan Milletvekili Aday Adaylarından Ardahanlı İş Adamı Orhan Gökdemir teşekkür ziyaretlerine çıktı.
Başta ön temayül de oy kullanan AK Partili delegelerle olmak üzere Ardahanlı seçmenle tek tek görüşüp, kendisine yönelik ilgileri için teşekkür eden Gökdemir çıktığı teşekkür ziyaretin de yaptığı açıklamada, 'hep birlikte olduğum Ardahanlılarla gerek seçim de gerekse seçimlerden sonra hep beraberim. Beni bir Ardahanlı olarak Ardahanlıların sorunlarını TBMM'sine taşımak için mücadele ediyorum. Önce partim, ardından halkım bizi uygun görürse Ardahan'ı TBMM'sin de en iyi şekil de temsil etmeye çalışacağım.' dedi.

**ÖN TEMAYÜL 10 PUAN, ANKET 30 PUAN,
KAMUOYU 40 PUAN, GENEL MERKEZ 20 PUAN..

Aday adaylarının yoğun bir çalışma sergilediği AK Partinin 2 Ardahan Milletvekili Adayının belirlenmesi için sürdürülen çalışmanın kriterleri de ortaya çıktı.
Gazetemizin edindiği bilgilere göre AK Parti Genel Merkezinin adayları belirlemede ön temayül seçiminde çıkan adaya 10 Puan verirken, aynı aday adayının Anketlerde ki durumuna 30 puan, kamuoyu nezlinde ki görüntüsüne 40 puan verdiği, genel merkezinde bu puanlara 20 puan ekleyerek aday adayların ismini 100 puanla Başbakana sunduğu ve başbakanın onaylamasıyla birlikte AK Parti Milletvekili adaylarının belirlendiği de bilgisi alındı.
Haberi ekleme saati: 18.11-01 Mart 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ENSAR ÖĞÜT YENİDEN ADAY OLDU..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşÖĞÜT'ÜN ANKETİN DE SAFFET KAYA ÇIKTI..

Traktörle CHP Genel Merkezi’ne gelen Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt 4. kez Ardahan Milletvekilliği tekrar aday adaylığı başvurusunda bulunurken, “CHP iktidarında çiftçinin kullandığı mazot 4 lira değil 1,5 lira olacak. Lüks yatların, gemilerin, gemiciklerin kullandığı mazottan ÖTV’ve KDV alınmıyor. Yoksul köylünün çiftçinin kullandığı mazottan ÖTV KDV alınıyor. Pırlantadan elmastan ÖTV KDV alınmıyorsa CHP iktidarında çiftçinin kullandığı mazottan da ÖTV ve KDV alınmayacak” dedi.
Öte yandan Ensar Öğüt'ün yeniden aday olmaya karar vermesine yapılan bir anketin etkili olduğu, bu ankette Ardahanlıların CHP'den Ensar Öğüt'ü, sağda ise Saffet Kaya'yı 25. Dönem Milletvekili olarak görmek istediği de öğrenildi.
Haberi ekleme saati: 18.09-30 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ARDAHAN VE ÇILDIR'DAN SONRA
HANAK'I DA KURTARDIK..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşArdahan'ın vv Çıldır'dan sonra Hanak'ın da Vatan topraklarına katılışının 94. yıl dönümü düzenlenen etkinliklerle kutlandı.
Hanak merkez de düzenlenen etkinliklerle kutlanan Hanak'ın Vatan Topraklarına Katılışının Yıl Dönümü dolasıyla düzenlenen etkinliğe halktan büyük ilgi vardı.

** İZMİR-BUCA HANAK’LILAR DERNEĞİ
HANAK'IN KURTULUŞU ETKİNLİĞİ YAPTI..

Öte yandan İzmir Buca Hanak’lılar Derneğinin düzenlediği 01 Mart Tarihli Hanak'ın Vatana Yeniden katılma etkinliği de büyük bir katılımla gerçekleşti.
İzmir'de ki etkinlik için Ankara’dan gidip, geceye katılan 20-21 ve 23'üncü Dönem Ardahan Milletvekili Saffet Kaya, dernek başkanı, dernek yöneticileri ve Hanak’lı hemşehrileri tarafından karşılandı. Birlik beraberlik ve kardeşliğe dayalı bir konuşma yapan Saffet Kaya daha sonra hemşehrileri ile tek tek tokalaştı.
Haberi ekleme saati: 16.09-01 Mart 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ARDAHAN'A KARS'IN ÇELMESİ!

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş** Biz sizden niye ayrılmıştık?..

Lig’de hiç bir iddiası bulunmayan Ardahan'a komşu Karslılar Ardahanlıların başarısını kıskanınca, ‘Allah'ım benim bir gözümü, komşunun iki gözünü çıkar’ diye başlayan Yahudi fıkrasını gerçekleştirip, yok imkanlar ile BAL Liginde büyük bir başarı gösteren Serhat Ardahan Spora çelme taktı.
Ardahan'ın eski vilayeti olan Kars’ın BAL Liginde hiç bir iddiası kalmayan spor takımı ve seyircilerinin küfür ve hakaret dolu baskısı Ardahan'ı 1-0 yenerek üç önemli altın puandan etti.
Yıllarca Ardahan'ı gölgeleyen ve 1992 yılın da İl olup, bu gölgeden kurtulan Ardahan bu kez futbol da Karslıların engeline takıldı.
Ardahan'ı Bölgesel Amatör Liginde 1. sırada temsil eden Serhat Ardahan Spora Kars çelmesi geldi.
Kars'ta yapılan karşılaşmada Kars Spora 1-0 yenilen Serhat Ardahan Spor bu yenilgisine rağmen güçlü rakiplerinin de berabere ve yenilgi almasıyla 41 puanla iddiasını sürdürdü.
Ligde iddiası bulunmamasına rağmen gerek çirkef oyunu ile, gerek ise seyircisinin küfürleri ile maçı 1-0 alan Kars Spor'un bu çelmesine rağmen 41 puanla 2. sırada lig birinciliğine ortak oldu.
Ardahan Valisi, Ardahan Belediye Başkanı ve bir çok Ardahanlının seyir ettiği maçı Serhat Ardahan Spor'un bir çok rakibinin olduğu ve maçı yönetemeyen Trabzon Bölgesi Hakemlerinde olması ise diğer bir dikkat çekici durum oldu.
Haberi ekleme saati: 14.49-01 Mart 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

KAISİAD KOLLARI SIVADI..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşGeçtiğimiz ay 3. Olağan Kongresini yapan Kars-Ardahan-Iğdır Sanayici ve İş Adamları (KAISİAD) Derneği kongreden sonra görev dağılımı yaptı.
Ardahanlı İşadamı Orhan Gökçe'nin başkanlığını yaptığı KAISİAD'ın yeni yönetiminin yaptığı görevlendirmesi şöyle oldu.
KAISİAD yönetim kurulu İstanbul Şişli'de düzenlediği kahvaltılı toplantıda görev dağılımı yaptı.
Görev dağılımı şöyle oldu: Orhan Gökçe Başkan, Yavuz Polatoğlu Başkan Yardımcısı, Saadet Garan Başkan Yardımcısı Efkan Demir Başkan Yardımcısı, Turgay Zorba Genel Sekreter, Gülsen Ekinci Sayman, Mehtap Kılıç Halkla İlişkiler Sorumlusu, Bişar Şirin Organizasyon Sorumlusu, Hakan Çapan Ar-Ge ve Marka Sorumlusu, Aşkın Şit Basın ve Tanıtım Sorumlusu, Turgut Acay Eğitimden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi ve Cafer Avıncal Yönetim Kurulu Üyesi
Haberi ekleme saati: 20.43-28 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

HESAP VERMEKTEN
KORKAN DERNEKLER DUYURULUR!..
Ardahan Federasyonu Hesap Verdi..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**İstanbul Hidıv Kasrı'nde bir araya gelen Ardahan Federasyonu geçtiğimiz ay sonunda düzenlediği 'Ardahanlılar Günü ve Ardahan'ın Vatan Topraklarına Katılışını 94. Yıl dönümü' etkinliği ardından yönetimine ve kamuoyuna hesap verdi.
Merkezi İstanbul Şişli'de bulunan ve Başkanlığını Yaşar Geler'in, Başkan Yardımcılıklarını Mahmut Şenel ile Fakir Yılmaz'ın yaptığı Ardahan Federasyonu düzenlediği gece de toplam 56. Bin 400 TL. bağış elde ettiği , bu bağışın 26 Bin 950 TL. sini masrafa geriye kalan 29 Bin 450 TL. federasyonun hesabına aktarıldığı bildirildi.
İstanbul Kavacık Hidıv Kasrı'nda bir araya gelen Ardahan Federasyonu Yönetimi ve Başkan Yardımcıları Yener Bayrakçı, Jülide Ferihan Kaya, Kemal Şimşir, Hafız Öztürk, Yıdıray Köksoy, Mühtesim Sarıkaya, Dilek Şimşir katıldılar.
Haberi ekleme saati: 20.37-28 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

KAYMAKAMI ŞEF YAPTILAR!
AK Partinin Ne Kadar
Ciddi Bir Temayül Yaptığının Göstergesidir..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş7 Haziran'da yapılacak olan genel seçim çalışmalarını sürdüren partilerin başında gelen iktidar partisi AK Parti ön temayül seçimi yaptı.
9 Aday Adayın yarıştığı Ardahan AK Parti Milletvekili Aday Adayı belirlemesi öncesi yapılan ön temayül seçimin de adayların adlarının sıralandığı oy pusulasının gelişi güzel hazırlandığı ortaya çıktı.
Kaymakam ve Vali Yardımcısı Salih Altun'un ne iş yaptığına yönelik bölümüne şef yazan AK Parti Ardahan İl Yönetiminin adeta baştan savma ön temayül seçimi yapması ve sandıkları Ardahan'da açmaması adayların tepkisine neden olurken, AK Parti Genel Merkezince görevlendirilen Koordinatör Milletvekilinin hiç bir aday aday ile bir araya gelip, görüşmemesi dikkatlerden kaçmadı.
Orhan Gökdemir, Salih Altun, Hamza Bektemur ve diğer 6 aday adayı yarıştığı ön temayül seçimine mevcut milletvekili, üç dönem Ardahan Milletvekilliğini yapan Saffet Kaya ve Veteriner Hekim Yunus Baydar parti tüzüğü gereği katılmadılar.

**Ardahan Tamam, Sıra Ankara'da..

Yaklaşık 20 gündür süren ön temayül seçimlerin de yoğun bir tempo ile çalışan ve AK Partili delegeden onay almaya çalışan AK Partinin Ardahan Milletvekili Aday Adaylarının gözü şimdi de Ankara'da bulunan AK Parti Genel Merkezinde.
Ön temayül oylarının Ankara'da sayılacağı, bundan sonra da kamuoyu e genel merkezini yaptıracağı anketlerden önde çıkmaya çalışacak olan AK Parti'nin Ardahan Milletvekili Aday Adayları yaklaşık 20 günde Ankara'da çalışmalarını yürütecekler.
Haberi ekleme saati: 20.33.-28 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

EĞİTİMCİ METİN DEMİR:
2. DEĞİL, BİRİNCİ SIRA ADAYIYIM..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşGeçtiğimiz genel seçimlerde CHP'den Ardahan Milletvekili Aday Adayı olan Göleli Eğitimci Metin Demir yeniden hem partisi CHP'den, hem de Ardahan'dan Milletvekili aday adayı oldu.
Yaklaşan genel seçimler öncesi milletvekili olabilmek için bağlı bulundukları partilere başvuranlar arasına katılan ve yaptığı başvurusuyla resmen CHP'den Ardahan Milletvekili Aday Adayı olan Ardahan Göleli Eğitimci Metin Demir başvurusunu yaptıktan sonra yaptığı ilk açıklamasın da ikinci kez milletvekili adayı olduğu Ardahan CHP'de bu kez liste biri almak için aday olduğunu açıkladı.
CHP Ardahan Milletvekili Aday Adayı Metin Demir yaptığı açıklamada, 'bir eğitimci olarak başta eğitim sorunu olarak bölgenin sorunlarını en iyi bilen bir Ardahanlı olarak talip olduğum Ardahan Milletvekilliği gibi ağır bir o kadar da onur verici mevkiye gelirsem var olan sorunların çözümü için çabalayacağım' dedi.
Geçtiğimiz seçimlerde başta eşi Melahat Demir olmak üzere ailesi, partilisi ile olağan üstü bir seçim kampanyası yürüten ve partisinin Ardahan'da bir milletvekili kazanmasına katkı sunan İlke Dershanesi Sahibi Metin Demir gerek başkente, gerek ise bölgede tanınan, sosyal sorumluluğunu bilen, toplumsal olaylara duyarlı, Göle Derneği yöneticiliği gibi stk'larda yer alan kimliğiyle tanınan bir sima olarak seçim yarışına renk getirecek bir isim.
Haberi ekleme saati: 20.55.-27 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

YÜKSEK OKULU VEKİL DEĞİL,
REKTÖR AÇTIRDI!

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**Ardahan'ın sınır ilçesi Posof'a kurulacak olan Posof Yüksek Okulunun müjdesini vermek için Posof'a giden Ardahan Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Ramazan Korkmz'ı makamın da karşılayan AK Partili Posof Belediye Başkanı, 'Posof'a açılacak olan Yüksek Okul için rektöre teşekkür ederken, partisinin milletvekillinden hiç bahsetmemesi dikkatlerden kaçmadı.
AK Parti Milletvekili Aday Adayı Salih Altun'un da bulunduğu rektö ziyaretinde yaptığı açıklamada milletvekillinden hiç bahsetmeyip, adını bile vermeyen ve adeta, 'Vekilden Posof'a Yüksek Okul Müjdesi' açıklamasını çürüten, 'Posof'a Yüksek Okulu Vekil Değil, Rektör Açtırdı' diyen Posof Belediye Başkanı Cahit Ulgar Rektöre çabaları dolaysıyla teşekkür etti.
Rektöründe adını vermediği milletvekillinden bahsetmeyen AK Partili Posof Belediye Başkanının bu açıklaması, 'Posof Belediye Başkanı da Milletvekilinin yeniden aday olmasını istemiyor' şeklinde yorumlandı.

**Torun okusun' diye emekli çiftçi, tarlasını bağışladı

Öte yandan YÖK kararıyla Ardahan Üniversitesine bağlı olarak Posof İlçesine Yüksek Okul açılacağı haberini duyan 89 yaşındaki emekli çiftçi Nurettin Çelik, "Torun okusun" diyerek 30 dönümlük tarlasını bağışladı.
Açılacak Yüksek Okulun müjdesini vermek ve daha önce tahsisi yapılan binalarda incelemelerde bulunmak için Posof'a gelen Ardahan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Korkmaz, Posof Belediye Başkanı AK Partili Cahit Ulgar ile görüştü. YÖK kararı ile Posof'a Yüksek Okul açacaklarını bildiren Prof. Dr. Korkmaz, ilçenin gelişmeye çok elverişli olduğunu belirtti. Prof. Dr. Korkmaz, "Doğal ve organik tarıma çok müsait bir yer. Posof'ta Yüksek Okul açılması hem uluslararası hem strateji hem de göçün önlenmesi açısından çok önemli" diye konuştu.
Posof Belediye Başkanı Cahit Ulgar ise, "Göreve geldiğimiz süre içerisinde dile getirdiğimiz Yüksek Okulun açılmasında desteklerine esirgemeyen Rektörümüz Prof. Dr. Ramazan Korkmaz hocamıza çok teşekkür ediyoruz. Yüksek Okul açılması için alt yapımızı tamamlamaya yönelik çalışmalarımız devam etti. Eksikliklerin tamamlanması konusunda üzerimize düşen ne görev varsa yapmaya hazırız" dedi.
Ardahan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Korkmaz, Yüksek Okul için önceden tahsis edilen Kültür ve Turizm Bakanlığına ait üç katlı ve şimdiye kadar kütüphane, halk eğitim müdürlüğü ve imam hatip olarak kullanılan binada inceleme yaptı. Binalarda inceleme yaparken karşılaştığı Nurettin Çelik, "Yeter ki torunlarımız okusun. Ben 50 bin liralık 30 dönümlük tarlamı bağış yapmak istiyorum" dedi. Nurettin Çelik'i düşüncesinden dolayı kutlayan Prof. Dr. Ramazan Korkmaz, ""İşte bu söz her şeye değer. Nurettin dede herkese örnek olmalı. Helal olsun Posofluya. Nur yüzlü adam helal olsun sana" diye konuştu. Bağışla ilgili işlemlerin daha sonra yapılacağı bildirildi.
Haberi ekleme saati: 19.48.-27 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

AK PARTİLİLER
ÖN TEMAYÜL SANDIĞININ
ARDAHAN'DA AÇILMASINI İSTİYORLAR!..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş9 Aday adayın milletvekilliği için yarıştığı Ardahan Adalet ve Kalkınma Partisi bugün ön temayüle gidiyor.
600 Delegenin oy kulanacağı ön teyaamül seçimi öncesi yoğun bir tempo ile çalışma sergileyen AK Parti Ardahan Milletvekili Aday Adayları ve ön temayülde oy kullanacak olan AK Partili delege ÖN TEMAYÜL sandıklarının Ankara'da değil, ön temayül biter bitmez oyların kullanıldığı Ardahan'da açılmasından yana oldukları öğrenildi.

**Temayülün ciddiyeti sandıkların Ardahan'da açılmasıyla anlaşılır..

Ardahan kamuoyu nezdinde puan kayıp ettiği ve yeniden aday gösterilmesi halin de AK Partinin Ardahan'da oy kayıp edeceği öne sürülen Orhan Atalay, 3 kez milletvekilliği yapan Saffet Kaya ve İl başkanı olduğu için ön temayüle girmeyen Yunus Baydar dışın da milletvekili olmak için başta, Orhan Gökdemir olmak üzere Hamza Bektemür, Salih Altun ve diğer 6 aday adayın yoğun şeklide yarıştığı ön temayül seçim sonuçlarını büyük bir merakla bekleyen Ardahan kamuoyununda sandıkların Ardahan'da açılıp, sayılması gerektiğine dikkat çektiği görülürken, bunun olmaması halinde ön temayül seçimini formaliteden öteye geçmeyeceği de belirtilmektedir.

**EN GÜÇLÜLER, EN ZAYIFA OY VERDİRME PEŞİNDE..

7 Haziran'da yapılacak olan Genel Seçimler de Ardahan'da kimleri Milletvekili adayı göstereceği merakla beklenen ve bunun tespiti için önce ön temayül, sonra da kamuoyu yoklaması ardından çalışma komisyonun tespiti, sonra üst komisyon, ardından da Genel Başkan ve Genel Merkez Yöneticileri tarafından belirlenecek olan AK Partinin Milletvekili Aday Adaylarının iki oy kullanacağı ön temayülde 'Birini bana, birini de zayıf gördüğüne' oy ver' dediği görüldü.
İl Yönetimi, İlçe Yönetimleri, İl ve İlçe Yönetim Gençlik ve Kadın Kolları Üyelerinin oy kullanacağı ön temayül seçimi Ardahan Halk Eğitim Salonunda yapılacak.

**DAMAL ve POSOFLU ADAY YOK..

Yarın yapılacak olan ön temayülde Ardahan merkez de 4, Hoçvan'da bir, Göle'de iki, Hanak'ta bir, Çıldır'da bir olmak üzere 9 aday aday yarışırken, bu dönemde yani 25. Dönem Milletvekili Seçimlerinde Damal ve Posof'tan AK Parti'den Milletvekili aday adayının olmadığı da dikkatlerden kaçmadı.
Haberi ekleme saati: 19.48.-27 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

HDP'YE BÜYÜK İLGİ..
GÖLE'DEN SONRA
HOÇVAN'DAN DA ADAY ADAYLAR..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**MAHİR SURAL: Halka hizmet için adayım..

7 Haziran'da yapılacak olan genel seçimler de %10 seçim barajını yıkıp, ülke siyasetinde yen bir sayfa açmaya hazırlanan Halkın Demokrasi Partisi'ne ilgi gün geçtikçe büyüyor.
Tüm ülke de olduğu gibi Serhat denen bölgede de milletvekili çıkaracağına inanan HDP'ye yönelik ilgi bu parti de milletvekili olmak için yapılan yoğun başvurularda anlaşılırken, diğer illerde olduğu gibi Ardahan'da ard arda milletvekili başvurusu yapıldığı görülüyor.
Son olarak Mahir Sural'ın HDP Ardahan Milletvekili Aday Adayı olduğu öğrenilirken, milletvekili adaylığına başvurur vurmaz gazetemize gelerek, sitemiz ve yayın grubumuzun merkezin de Gazeteci Selmi Yılmaz ile görüşerek açıklamalar da bulundu.
HDP Ardahan Milletvekili Aday Adayı Mahir Sural yaptığı açıklama da; Ardahan Hoçvan Taşlıdere (Bangis) köylü olan Mahir Sural halkların partisi, ülkenin demokrasi kapısı olan HDP'nin bu seçim de %10 barajı yıkmak için yola çıktığını, bundan da bir hayli kararlı olduğunu belirtti.
Sural; 'Biz bu ülkede barış sürdün, halkların hakları verilsin, daha çok demokrasi olsun diyenlerdeniz. Bizim adaylığımız kabul olur olmaz ama bu partinin, yani halkın partisi HDP'nin meclise girmesi için büyük bir mücadele vermeye geldik. Halkın yanında olacağız. Onların sorunlarını parlamentoya, ülke gündemine taşımak için buradayız. Halkların partisi olan HDP'ye herkesin omuz vermesi umuduyla tüm Ardahanlılara selamlarımı iletiyorum.' dedi.
Haberi ekleme saati: 19.44.-27 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ARDAHAN TRT'DEN SONRA
SARI TEL VE ÜLKE TV'DE!..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşArdahanlı Şair/Ozan Yener Yılmazoğlu'nun yayın yönetmenliği ve sunuculuğun yaptığı Sarı Tel adlı progam bugün Ardahan'ı yayınlayacak.
Vatan TV'de yayınlanan ve bölge halkı tarafından büyük bir ilgi ile izlenen SARI TEL adlı televizyon programı geçtiğimiz gün İstanbul'da gerçekleşen ve FOX TV'de de yayınlanan Ardahan Federasyonu tarafından organize edilen 'Dünya Ardahanlılar Günü'nü yayınlanacak.
Bugün saat 19.00'a başlayacak olan programın büyük bir bölümünü Ardahan'a ayırdığını belirten Ardahan Çıldırlı Şair/Ozan Yener Yılmazoğlu tüm Ardahanlıları ekran başına davet etti.

**SARI TEL Reyting Kırıyor..

Usta Aşık Yener Yılmazoğlu Cuma geceleri Vatan TV'de yapmış olduğu Sarı Tel adlı programında çok sayıda ulusal kanalların üzerinde reytingler kırıyor.
Uzun süredir aşıklık geleneğini en iyi icra eden Yener Yılmazoğlu’a perde arkasında büyük bir kitlesi olduğunu ne kadar da magazinden uzakta dursa da site olarak yapmış olduğumuz araştırmalarda ağır başlı kişiliği ile sazıyla sözüyle o güzel farklı yorumuyla gönüllere gönüllerde taht kurduğunu öğrendik.
Son yapmış olduğu albüme çekmiş olduğu klip keşke o günler olaydı eseri internette tıklama rekoru kırıyor.Özellikle Anadolu’nun sesi olan Aşık Yener Yılmazoğlu’na biz dedikodulu magazin ailesi olarak başarılarının devam etmesi dileklerimizi sunuyoruz.

**Ülke TV'de Yarın Göl Belgeselini yayınlayacak..

Öte yandan Ülke TV'de her kış tüm yüzeyi donan Çıldır Gölünü anlatan bir belgesel yayınlayacak.
Yarın (Cumartesi) günü Saat 2.00'da yayınlanacak olan 'ÇILDIR' adlı belgesel bölgenin tanıtımına büyük katkı sunacak.

Ardahan Haberleri **TRT’de, Örnek Taraftar Ardahan Gösterildi…

Diğer yandan pazar günü Kars Spor ile karşı karşıya gelecek olan Serhat Ardahan Spor'da ülke gündeminde.
Vali Ahmet Deniz tarafından başlatılan “Burası Ardahan, burada küfür yok” küfürsüz maç kampanyası, TRT Spor'da yayınlanan PTT 1. Lig Analizi programında yorumlandı.
TRT Spor kanalında yayınlanan programda Tanju Çolak ve Ali Okancı, Serhat Ardahanspor ve küfürsüz maç kampanyası hakkında olumlu değerlendirmelerde bulundu. Bu değerlendirmeler sonucunda Ardahan’dan ilk olarak başlatılan bu kampanyanın ülke geneline dağılması gerektiğinin altı çizildi. Vali Deniz’in başlattığı bu kampanyaya uyan taraftarlarında ülke hatta dünya genelinde bir örnek oluşturduğu vurgusu yapıldı.
Haberi ekleme saati: 11.59-27 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Kardeş Birlikteliği: Başarı..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş20 Milyonluk İstanbul’da başta iş hayatında olmak üzer bir çok başarıya imza atan Ardahanlılar kendilerinden söz ettirmeye devam ediyorlar.
Ardahan’ın Merkeze Bağlı Bağdeşen (Kinzodamal) köylü üç kardeşin İstanbul Sancaktepe İlçesinde ki başarısı dikkatlerden kaçmıyor. BMO ve Bozkurt İnşaat Firmalarının yanı sıra Servis Şirketi Sahibi Üç kardeş Enver, Özkan ve Tuncay Bozkurt İstanbul’un önemli semtlerinde olan Sancaktepe ilçesinde ortaya koydukları birliktelikle iş hayatında başarıyı yakalamanın haklı gururunu yaşıyorlar.

**TOPLUMSAL DUYARLILIĞI DA UNUTMUYORLAR..

İstanbul’da ki bir çok başarılı iş adamı hemşehrimizin ortaya koyduğu çabanın bir örneğini sergileyen Bağdeşenli üç kardeş Enver, Özkan ve Tuncay Bozkurt iş hayatında ki başarıyı sosyal hayatlarına da yansıtmayı da unutmuyorlar.
3 Binin üzerinde köylülerinin yaşadığı İstanbul’da bulunan Ardahan İli Bağdeşen Köyü Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğinin Başkanlığını da yapan Enver Bozkurt gerek kendi iş hayatların da gerek ise sosyal sorumluluk çerçevesinde ellerinden gelenin yaptıklarını, bu başarının altında yatanın da kardeşliğin getirdiği başarı olduğunu söylüyor.
Haberi ekleme saati: 10.23-27 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

AK PARTİLİ ADAYLAR
MAVİ MAVİ!...

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşYarın yapılacak olan AK Parti Ön Temayül seçimine girecek olan AK Parti Ardahan Milletvekili Aday Adaylarının şık giyim kumaşları dikkatlerden kaçmıyor.
600 Delegenin oy kullanacağı, mevcut milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay, eski milletvekili Saffet Kaya ve eski İl Başkanı Veteriner Hekim Yunus Baydar'ın tabi tutulmadığı ön temayül seçimine hazırlanan ve yarın yapılacak olan seçimde en çok oyu almak için günlerdir büyük mücadele için de olan AK Parti'nin Ardahan Milletvekili Aday Adaylarından Orhan Gökdemir, Salih Altun ve Hamza Bektemur'un aynı renkte ki giyimleri ile dikkat çekiyorlar.
Üç adayın da barışın simgesi olan mavi takım elbiseleriyle gittikleri AK Partili delegelerden kendilerini desteklemelerini istedikleri görülürken, her üç adayın da olağanüstü çabası da mavi Ardahan Haberleri elbiseleri gibi dikkat çeken diğer önemli bir nokta olarak 2015 Genel Seçimlerine ilk not olarak düştü.

**Ardahan'da Oy Kullanılacak, Ankara'da Sayılacak..

7 Haziran'da yapılacak olan Milletvekili Seçimlerin de Ardahan'dan milletvekili adayı olmak için büyük uğraş veren ve bu yönde ki ilk engel olan ön teyamül seçimin aşmaya çalışan AK Partili Ardahan Milletvekili Aday Adayları için cumartesi günü sandık başına gidecek olan AK Partililerin oyları Ankara'da açılıp, sayılacak.
Haberi ekleme saati: 22.23-25 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin


Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin
Seçime Doğru Ardahan
Yazar Fakir


Ardahan'da Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin


Facebook'ta Paylaş

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yazarlarımızı okuyor musunuz?

YAZIYORSAM SEBEBİ VAR
Ardahanlı İstanbul Milletvekilleri

Fakir Yılmaz Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşGeçtiğimiz günler de Topkapı Barcelo Eresin Hotel’de yapılan Ardahanlılar Günü etkinliğin de bir ilki gerçekleştiren ve bizim biriler bir şeyler anlar diyerek , ‘İstanbul’a Giriş Gecesi başlığıyla Ardahan Haber gündeme getirdiği etkinliği yapan Ardahan Federasyonuna ve irili, ufaklı, tabelacı, çantacı, facebookcu derneklere önemli bir çağrı yapsam acaba ne kadar önemsenir?
Bilmem ama ben gerek bir Ardahanlı, gerek ise bir Ardahanlı olarak bu tarihi çağrıyı yapacağım ve gerisini duyarlı stk’lara, iktidar ve muhalefet üzerinde etkisi olan Ardahanlı siyasetçilere, iş adamlarına, bürokratlara bırakıyorum..
Evet, önümüzde bir genel seçim var..
Ve bu seçimde İstanbul’da yaşayam Ardahanlıları kaç Ardahanlı temsil edecek..
Ve buna niyetli olanları kimler nasıl, hangi çağrıyla destekleyecek.. Yani Ardahanlı İstanbul Milletvekillerimiz olsun denilecek mi?

**Cahil/Cuhal Adaylar..

Benim de içinde bulunduğum İstanbul Merkezli Ardahan Federasyonun geçtiğimiz günlerde İstanbul Topkapı Fakir Yılmaz Sizde dikkat ediyor musunuz bilmiyorum ama şu günler de memleketi kurtarmaya aday bir çok cahil/cuhalın olduğunu görmekteyiz..
İki kelimeyi bir araya getiremeyen, AKP’nin, CHP’nin, HDP’nin, MHP’nin açılımının okuyup, anlamını anlatamayanların, ‘Bende milletvekili adayıyım’ demesi ne kadar acıysa bunları adam ye rine koyup, dinleyenler de o kadar cahil değiller mi?
Bilmem ama Ardahanlı seçmenin bunları tekmeleyip, kentte kovması gerektiğini desem de buna kimsenin cesaret edemeyeceğini bildiğimden bunu demekten vaz geçip, asıl okuyupta kendisini adam sayan cahillerden de bahsetmek gerekir diye düşünüyorum..
Aldıkları diplomalara güvenip, bende adayım diyenlerin sporculara verdikleri sözleri başta olmak üzere yaptıkları konuşmaların yalan, dolan dolu olduğunu bilmek ve bunların yüzlerine demek gerekir derken, bu cahil/cuhallarla memleket kurtulmaz derim..
0.535.418 32 58-fakiryilmaz323@hotmail.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?

KADINCA/Selmi Yılmaz
HDP Birilerini değil,
Halkın partisi olmalı..

Ardahan Haberi Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşHalkların kardeşliğini savunduğunu belirtip, Türkiye’de ki solu kendi çatısı altına toplamaya çalışan ve ağırda olsa bundan başarılı olmaya başlayan Halkın Demokrasi Partisi 2015 Genel seçimlerine Ardahan Haberi damgasını vuracak en önemli parti olduğunun söylemek sanırım kehanet olmamalı..
Çünkü bu ülke de olmaz denilen bir çok şeyin direnilirse olacağını ortaya koyan ve %10 Barajını da aşılabileceğini belirten HDP bu ülke de aranan sol çatı için çok önemli bir merkez konumuna geldiğini biz değil tüm dünya konuşmaya başladı..
Komşu ülke Yunanistan’da iktidara gelen sol parti Syriza’ın 2015 Genel Seçimlerin de destekleyeceğini açıkladığı HDP’nin bu güzel gidişinin bu partinin mevcut kadrolarını da şımartmışa benziyor..
Belki de şımarmak demek yanlış olur ama Ardahan’da olduğu gibi bi çok yerde ki örgütünün kendi başlarına hareket edip, ‘En iyisini ben bilirim’ edasıyla hareket etiğini ve en önemlisi alaklı, alakasız kişilere milletvekili sözü verdikleri dikkat çekiyor.
%10 Barajını geçip, geçmeyeceği hala net olmayan ama ‘Ben İl Başkanıyım, en iyisini ben bilirim’ deyip, bu partinin kendilerinin olduğunu ileri sürenler ve her seçimde bu partiye oy kayıp ettirenler bu partinin halkların partisi olduğunu unutmuşa benziyorlar..

**Yunus Baydar’ın eşi arkadaşım..

Yaklaşan genel seçimler öncesi, ‘Ardahan’da oturan, Ardahanlının yaşadığı sorunları yaşayan, Ardahanlı ile aynı havayı teneffüs eden, Ardahanlı gibi’ diye her seçim de aradığımız milletvekili kriterlerine Ardahan Haberi uyan kaç milletvekili aday aday var..
Öğrenmek için şöyle etrafımıza baktığımız da on parmağın ikisini geçmeyen aday aday ile karşılaşırsınız..
Mecut milletvekilinin eşini tanıyan var mı, kaç çocuğunun olduğunu bilen var mı?
Ben hem bir gazeteci olarak, hem bir Ardahanlı olarak bilmiyorum..
Atalay’ın olduğu gibi diğerlerinin eşlerini, çocuklarını ne görmüş, ne de tanıyorum.. Orhan Gökdemir’in kendi köyünde kurduğu işletmesiyle, Ardahan merkez de aldığı evi ile ne kadar Ankaralıysa o kadar da Ardahanlı olurken, bu memleketin hemen her sorunu ile haşır neşir olan ve bu sorunların çözümünde gerek veterinerlik diplomasıyla, gerek siyaset alanında, gerek maddi, manevi imkanları ile gerek ise arkadaşım olan, çocuklarını tanıdığım öğretmen eşiyle bir de Yunus Baydar var..


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ARDAHAN ÜNİVERSİTESİ
DEVRİMCİ ÖĞRENCİLERİNDEN
YENİ YARGI PAKETİNE TEPKİ!..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşARDAHAN'DA ÜNİVERSİTELERDEKİ BASKILARI KINAMA AMAÇLI BASIN AÇIKLAMASI YAPILDI..

Basın açıklaması Kampüs alanında yapılırken açıklamada üniversitelerdeki psikolojik siyasal baskılara ve ege üniversitesindeki faşist saldırılara değinildi. Ayrıca Bingöl (Çewlik) üniversitesinde okul yönetiminin öğrencilere olan faşist yaklaşımlarından dolayı açlık grevine giren yurtsever öğrencilere destek verdiklerini bu onurlu duruşlarını selamladıklarını açıkladılar. Aynı zamanda geçtiğimiz günlerde tecavüz edilerek katledilen Özgecan ASLAN olayının sorumlularının cezalandırılması ve ata erkil zihniyetlerin kadını ikinci sınıf, cinsel obje görerek cahiliye dönemini andırmasına son verilmesini, bunları sorumlularının TC Hükümeti olduğunu bildirdi. Sözde demokratik yargı paketi olan 4. yargı paketiyle insan haklarının ihlal edildiği ve diktatör bir rejimin kurulmak istendiği belirtildi. bu yargı paketi asla ve asla kabul edilemez diye açıklamada bulunan Ardahan Demokratik Yurtsever Öğrenci Meclisi temsilcileri sık sık ''ARDAHAN İSYANDIR EGEYE SELAMDIR, ÖRGÜTLÜ GENÇLİK YILDIRILAMAZ, JIN JİYAN AZADİ, ÜNİVERSİTELER FAŞİZME MEZAR OLACAK, BİJİ BERXWEDANA XWANDEKARAN'' sloganları atıldı.
Haberi ekleme saati: 22.17-25 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ÜLKÜCÜLERDEN REKTÖRE TEHDİT..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşArdahan Ülkü Ocakları, Hocalı katliamının 23. yıl dönümü sebebiyle bir basın açıklaması düzenledi.
Milli Egemenlik parkında toplanan kalabalık ellerinde bulunan "Hocalı'da akan kandı sustunuz zaten ya Ermeni yada Rustunuz, Soykırımın adı Hocalı, unutmadık unutmayacağız" yazılı pankartlarla 23 yıl önce Ermeniler tarafından Hocalı köyünde yapılan katliamı kınadı.
Ardahan Ülkü Ocakları adına açıklama yapan Ülkü Ocakları Ardahan İl Başkanı Ercan Ürker, "Sözde soykırım borusu öttüren Ermeniler 26 Şubat 1992 günü soykırımın ne olduğunu dünyaya tanıtmışlardır. Mazlum, silahsız halkı gaddarca öldürmekle kalmayıp, işkencelere maruz bırakmış, küçük çocuklarının gözlerini çıkartacak kadar hainleşmişlerdir. Sözde soykırıma uğrayan Ermeniler içlerinde ki soykırım ve işkence isteğini temiz yürekli Azerbaycan Türklerinden çıkarmışlardır. Dün Hocalı da yaşanan olayları bugün burda ki kalabalık özetmektedir zira bugün hocalı katlimanı, öz kardeşlerimizin uğradığı zulmü yalnızca belirli duyarlı kuruluşlar anmaktadır. 'İki Devlet Tek Millet Söylemi' siyasi arenada sadece bir söylem olarak kalmıştır. Ülke olarak Kardeşlerimizin Yaşadığı olayı, soykırım olarak dile getiremeyip onların haklarını savunamamışızdır. Azerbaycan dan farklı kıtalar da olan devletler Hocalıda yaşanan olayı soykırım olarak kabul etmişken biz Türkiye Cumhuriyeti olarak bunu Meclisimizde Soykırım olarak kabul etmemişiz yada edememişiz. Bu ayıp Türkiye Cumhuriyetinin alnında bir kara leke olarak hep kalacaktır. Dün Hocalı, Bugün Doğu Türkistan, Filistin, Irak, Suriye Müslüman Coğrafyası Her gün Hocalı benzeri olayları yaşamaktadır. Dün Hocalı için semaya açılan ellerimiz bugün diğer zulmün eşiğinde ki Müslüman coğrafyalar için açılmaktadır. Hiç kimse şüphe duymasın bugün dua için semaya açılan ellerimiz vakti geldiğinde zulme dur demek için silaha da sarılmaktan asla geri durmayacaktır."
Ürker ayrıca Ardahan Üniversitesinde son zamanlarda üzücü olaylar yaşandığına da dikkat çekerek, "Üniversitede öğretim görevlisi olan bazı kurt görünümlü çakal hocalarımız arkadaşlarımızı tehdit edip okuldan atarız, okuldan uzaklaştırırız diyerek yaşanan olaylardan dolayı özür dile olayı kapat gibi söylemlerde bulunuyorlarmış. Bu hocalarımız ayaklarını denk alsınlar, haddini bilsinler ve artık Ülkü ocakları susmayacak. Üniversitede bir kardeşimize bir zarar gelirse Ardahan Üniversitesi Rektörü de o koltukta oturamaz." diye konuştu.
Haberi ekleme saati: 22.11-25 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ARDAHAN'DA KURTULUŞ GECESİ..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşArdahan’ın yeniden vatan topraklarına katılışının 94’üncü yıl dönümü dolayısıyla yurdumn çeşitli yerlerinde olduğu gibi Ardahan merkezde de etkinlik düzenledi.
Serhat Ardahan Dernekler Federasyonu tarafından düzenlenen kurtuluş gecesine Belediye Başkanı Faruk Köksoy, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Çetin Demirci, Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği Başkanı Yılmaz Özer, Ardahan Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İsmail Kahya, AK Parti İl Genel Meclis Üyesi Taviddin Coşkun, CHP il Genel Meclis Üyesi Ercan Özer, AK Parti Milletvekili aday adayı Yunus Baydar, dernek başkanları, sendika temsilcileri, gazeteciler ve davetliler katıldı.
Gecede ilk konuşmayı Serhat Ardahan Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Burak Taştan yaptı. “Ülke yıkık ve perişan bir halde iken bir diriliş bir bağımsızlık çığlığının ilk kıvılcımı burada Ardahan’da atılmıştır” diyen Taştan; “Mustafa kemal Atatürk ve onula birlikte bağımsızlık yoluna çıkan bütün vatanseverleri saygıyla anıyorum. Bu gün Ardahan’ın kurtuluşunun 94 üncü yılında olduğu gibi nice 94 üncü yıllar yaşayacaktır. Toprak sevgisi ülke sevgisi bizlerde hiç bitmeyecektir” dedi.
Taştan; “Serhat Ardahan Dernekler Federasyonu olarak Ardahan’da bulunan duyarlı derneklerle bir çatı altında birleştik. Daha güçlü bir dernek yapısı oluşturmanın çabası içerisindeyiz. Federasyon bünyesinde 11 dernek bulunmaktadır. Bu sayı her geçen gün artmaya devam edecektir. Aynı amaç uğrunda tek hedef Ardahan’dır. Ardahan için elimizden gelen katkıyı yapmaktayız ve yapmaya da devam edeceğiz. Bugün serhat Ardahan federasyonu olarak Ardahan’ın kurtuluşun 94 üncü yıl dönümü dolayısıyla hazırladığımız etkinlikte görüyorum ki farklı fikirler aynı amaç uğrunda aynı mekanlarda olabiliyorlar işte Ardahan’ın özlediği bir birliktelik olması bizleri çok mutlu etti. Herkese teşekkürlerimi sunuyorum” diyerek konuşmasını bitirdi.
Gecede söz alıp, bir konuşma yapan Ardahan Belediye Başkanı Faruk Köksoy ise, “Ardahan 100 yıl acı çekmiştir. Bağımsızlık mücadelesinde Ardahan önemli bir çıkış yaparak tüm yurtta olduğu gibi, bağımsızlık savaşı içerisinde bulunmuştur” dedi.
Köksoy; “Ardahan’ın geçmişte yaşadığı olaylar basit olaylar değildir, geçmişte yaşanan acıları çileleri görmemezlikten gelemeyiz. Bizler bu günlerin değerini iyi bilmeliyiz. Geçmişte bu topraklar da canını feda eden atalarımıza rahmet diliyorum” dedi.
Konuşmalar sonrası 94 üncü yıl dönümü anısına slayt gösterisi, “Öğretmen İçin Çal Ardahan” müzik dinletisi ve klipte görev alan öğretmenlerin sahnede davetlileri selamlaması sonrası halk oyunu gösterisi yapıldı.
Gecenin sonunda ise grup ABDAL türküleriyle birlikte halaylar çekildi. Gece geç saatlere kadar etkinlik devam edip son buldu.
Haberi ekleme saati: 22.11-25 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Cemil Kırbayır'ı yakalayan polislere
iki maaş ikramiyesi!..
BULUN BİZDE 5 MAŞ VERELİM!..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş12 Eylül 1980 darbesinden hemen bir gün sonra gözaltına alındıktan sonra işkence sonucu öldürüldüğü tespit edilen ancak cenazesine ulaşılamayan Cemil Kırbayır'ı yakalayan polislere 'ikişer maaş ikramiye' verildiği ortaya çıktı. Ödül kararının arkasında yer alan ismin ise AKP hükümetinde devlet bakanlığı görevini de yürüten, dönemin Emniyet Genel Müdür Muavini Abdulkadir Aksu olduğu belirtildi.
Hülya Karabağlı'nın zete'de yer alan haberine göre, CHP Denizli Milletvekili İlhan Cihaner, 'GİZLİ' notuyla 30 Nisan 1980 tarihli dokuz personel hakkındaki taltif (ödüllendirme) teklifi belgesini açıkladı.
"Ödül komitesinin başındaki ismi gördüğünüzde bu davanın neden sürüncemede kaldığını anlayacaksınız" diyen Cihaner, bu ismin Abdülkadir Aksu olduğunu açıkladı.

'İKİŞER MAAŞ İLE TALTİF EDİLMELERİNE...'
Aksu’nun imzasının da bulunduğu taltif teklifinde şu ifadeler yer aldı:
“Kars Emniyet kadrosunda olup vazifelerindeki başarılı çalışmaları nedeni ile taltif edilmeleri teklif edilen 9 personel hakkındaki valiliğin 28.1.1980 tarih ve 599 sayılı yasası ile ekleri atama ve işlemler şube müdürlüğünden encümenimize intikal ettirilerek incelendi.
8.1.1980 günü Kars ili Adalet partisi il başkanına gelen tehdit mektubunu neticesinde yapılan araştırmalarda daha önceden işlemiş oldukları tespit edilen 11 olayın sanığı THKP-C örgütü üyesi 4 sanığın suç aletleri ile birlikte yakalanarak adalete teslim edilmelerinde yüksek hizmetlerinin geçtiği anlaşılan 18/32672 yaka ve sicil sayılı Başkomiser KEMAL KARTAL-Polis memurları 449/33168 yaka ve sicil sayılı Mehmet HAYTAN-30/30527 yaka ve sicil sayılı SELÇUK AKYıLDIZ-157/36911 yaka ve sicil sayılı MEHMET GÜDEN-184/34977 yaka ve sicil sayılı MUTTULAH GÖKDEMİR-394/38295 yaka ve sicil sayılı ÖZDEN CANTAŞ- ile 446/32282 yaka ve sicil sayılı LAÇİN ÖZŞENGÜL’lerin 3201 sayılı Emniyet teşkilatı kanını 2261 sayılı kanunla değişik 86/A maddesi uyarınca İKİŞER MAAŞ para ile taltif edilmelerine 30.4.1980 günü yapılan toplantıya katılan üyelerin oybirliği ile karar verildi.”

**'DEVLETİN BİLGİSİ DAHİLİNDE İŞLENMİŞSE FAİLLER BULUNMAZ'
Cemil Kırbayır'ın devlet eliyle katledildiğini vurgulayan Cihaner, “Cemil Kırbayır olayı bir kez daha göstermiştir ki aslında faili meçhul olan bir şey yok, fail meçhul değil meşhur. Devletin olduğu yerde, devletin bilgisi dışında hiçbir şey olmaz. Eğer devletin bilgisi dışında bir şey yapılmışsa devlet mutlaka onun failini bulur. Ama devletin bilgisi dahilinde işlenmiş bir cinayet, bir katliam varsa ve devlet bunun ortaya çıkmasını istemiyorsa işte o zaman failler bulunmaz. Cemil Kırbayır da devletin bilgisi dahilinde devlet görevlileri eliyle katledilmiştir” dedi.

**BERFO ANA, OĞLUNUN MEZARINI GÖREMEMİŞTİ..
Cemil Kırbayır, 13 Eylül 1980’de Kars’taki evinden alınmış, 247. Piyade Alayı’nda bir hafta burada tutulduktan sonra da Kars Askeri Gözetimevi’ne gönderilmişti. Kırbayır, o dönem sorgu evi olarak kullanılan Dede Korkut Eğitim Enstitüsü’nde sorgulanırken, 8 Ekim 1980’de işkencede öldü.
Kırbayır'ın annesi Berfo Ana, kayıp ailelerin sembol ismi olmuştu. “Tek dileğim ölmeden oğlumun mezarını görebilmek” diyen Berfo Ana, bunu göremeden 21 Şubat 2013 tarihinde 105 yaşında yaşamını yitirmişti.
Haberi ekleme saati: 22.09-25 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Hamza Bektemür Göle'deydi..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşAK PARTİ ADAY ADAYI HAMZA BEKTEMUR GÖLE DE BARIŞ VE KARDEŞİN ARKASINDA OLACAĞINI AÇIKLADI!
Ön temayül için Ardahan'a ggelerek ilçelerini gezen ve ilk olarak Göle'ye giden AK Parti Milletvekili aday adayı Hamza Pektemur partililer ve seçmenlerle görüşürken bir çok başsağlığında bulundu ve halkla görüştü.
Göle Belediye Başkan Vekili Y .Nurbay Gürbulak'ı makamında ziyaret eden Baktemur Göle basının sorularını yanıtladı.
Bektemür'a Göle Belediyesin de neden aday olduğunu, Ardahan ve Göle için ne düşündüğünü, Barış ve Ardahan da yaşayan halkın bileşenleri ve bugün Vekil olan Atalay'ın önümüze koyduğu siyasetin bireysel ilişkilerden öte toplumsal yapıya büründüğü süreci değerlendirmesini soruldu.
AK Parti aday adayı Hamza Bektemur olanca samimiyetiyle 'Göle'de bana bu soruları soran basına teşekkür ediyorum' diye başladığı sohbetinde; Benim aday olmam bir köylü çocuğu ve sizden biri olarak öncelikli olarak eğitimin Ardahan da gelişmesi gerektiğini, bölgenin hayvancıkla geçinmesi dolayasıyla gerekli iyileşmenin yapılarak Milletvekilimiz Prof. Dr. Orhan Atalay'ın bizlere gösterdiği hedefleri hayata geçirmek ve Ardahan'ın bölgede Kafkaslara açılan kapısı olması önemine değinerek, Ardahan'da yaşayan halkların kardeşliğine değinerek bizleri kültür ve inanan, ayrılığımızın binlerce yıllık ortak yaşamın kültürün ve zenginliği olduğunu Hükümetimizin ortaya koyduğu Barış iradesinin arkasında olacağını söyledi.
Belediye Başkan Yardımcısı Nurbay Gürbulak ise Hamza Bektumur arkadaşımızın aday adayı olmasından memnunluk duyduklarını bu gün Ardahan'da siyasetin geldiği noktada, siyasetin Vekilimiz Orhan hocayla birlikte bireysel çıkar ilişkilerden çıkarak toplumsal ve ortak halkın hizmetine sunulmuş olmasından dolayı Gölelileri anlayan her adayımıza ve başta da partimizin adayı Hamza Bektemuru önemsediklerini ve Göle halkı adına teşekkür ettiğini söyledi.
Haberi ekleme saati: 18.33-25 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

BİR BİZ, BİR DE KARGALAR YAŞIYOR..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**İnsanlar gibi, hayvanlar da susuz..

Ardahan’da etkili olan Sibirya soğukları, hayatı olumsuz etkiliyor. Kentte çeşme ve ağaçlar buz tuttu. Ardahan'da termometreler gece eksi 21 dereceyi gösterdi. Kuru ayazın yaşandığı ilde iş yerlerinin camları buzla kaplanırken, çeşmeler dondu, ağaçlar ise buz tuttu.
"Burada bir kargalar yaşıyor, bir de biz yaşıyoruz" diyen Yavuz Ulutaş isimli vatandaş, "Ardahan vatandaşı olarak eksi 21 derecede yaşıyoruz. Esnaf zaten bitmiş durumda, yollarımız berbat, yaşamımız çok zor. Gece eksi 30’ları bulan soğukta yaşam mücadelesi veriyoruz" dedi.
Sabahın erken saatlerinde iş yerini açmaya gelen vatandaşlar ise buz tutan camlarla karşılaşıyor. Esnaf Erkan Ekmekçi, "İş yerimin camı soğuklardan dolayı buz tutmuş ve ben de buz tutan cama terzi yazısını yazıyorum ki insanlar burayı görsünler. Ardahan donuyor, gördüğünüz gibi camlar buzla kaplanmış. Burada yaşamak çok zor, buz tutan iş yerimizin camını açmaya çalışıyoruz ki görsünler, biz buradayız. Tabelamız bile görünmüyor" diye konuştu.

**Hayvanlar da İnsanlar Gibi Zorda..

Ardahan'da yaşanan olağanüstü soğuklar dolaysıyla zor günler yaşayan Ardahanlılar gibi hayvanlarda zorda.
Yeterli su şebekeleri olmadığı, olanların da gelişi güzel yapıldığı ve yeterince yer altına konulmadığı için yaşanan soğuklarda kısa sürede donup, kullanılmaz hale geldiği su şebekeleri nedeniyle ahırlarında su içemeyen Ardahanda ki hayvanlar -20'leri bulan soğuklarda terli terli çıktıkları ahırların da kilo metrelerce uzaktaki dere yataklarında ki buzlar kırılarak sağlanan sulardan su ihtiyaçlarını gideriyorlar.
Haberi ekleme saati: 18.27-25 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Ardahanlılar İstanbul’u İstiyorlar!

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**EN ÇOK VEYSEL KARATAY ÇALIŞIYOR..

Geçtiğimiz seçimler nazaran önümüzde ki genel seçimler öncesi bir çok Ardahanlı Milletvekili Aday Adayının olduğu İstanbul’da partilerin Ardahanlıları temsilen aday olanlara imkan sunmaları isteniyor.
Başta iktidar partisi AK Parti’ye olmak üzere Genel Başkan Yardımcılığını Ardahanlı Gürsel Tekin’in yaptığı CHP’nin, Bülent Karataş’ın İstanbul İl Başkanlığını yaptığı MHP’nin ve diğer partilerin bir milyona yakın Ardahanlının yaşadığı İstanbul’da siyasetten de temsil edilmek istediklerini belirtiyorlar.
Ticarette, sanayi de ve bürokrasi de büyük katkı sağladıkları ve ikinci vatan toprakları olarak sahiplendikleri dünya kentinde siyasette de yer almak istediklerini belirtip, siyasi partilere milletvekili aday adaylığı için başvuran bir çok Ardahanlının talip olduğu İstanbul Milletvekilliği yapmak için partilerin Ardahanlı seçmenin bu yönde ki talebini göz ardı etmemesini istedikleri gözlenmektedir.

**İstanbul'a Bir çok Ardahanlı Başvurdu.. En çok çalışan Karatay..

20 Milyonluk İstanbul'da bir milyona yakın nüfusa sahip Ardahanlı siyasilere imkan verilmesinin istendiği şu günlerde başta İstanbul 3. Bölge de AK Parti'den Milletvekili Aday Adayı olan Ardahanlı Göleli İşadamı Veysel Karatay en çok çalışan Ardahanlı aday aday olduğu görülürken, Ardahanlı diğer aday adaylar olan Ünsal Kılıç, Burhanettin Yılmaz, Caner Uğraş Kayıkçı, Prof. Dr. Fahtih Mehmet Avşar, TESKOOP İşçi Sendikası Şube Başkanlığı, 2007-2014 yılları arasında yine TESKOOP İş Sendikası Genel Başkanlığı, Türk-İş Başkanlar Kurulu Üyeliği ve Avrupa Dünya Delegesi (UNI EUROPA) olan Ardahan-Göleli Gürsel Doğru, Cemal Uygur, Zekeriya Dede, Kayabeyi Kaya, Ayfer Polat, Derya Şentürk, Av. Sinan Bayat, Prof. Dr. Metin Toprak İstanbul'dan, Başbakan Danışmanı Prof. Dr. Ertan Aydın'da Ankara'dan, Nurcan Özdemir'de Bursa'dan Milletvekili olmak isteyen Ardahanlılar.
Haberi ekleme saati: 18.22-25 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

POSOF BAŞTAN AŞAĞI BOYANACAK!..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**YANGINLARI GÜRCÜLER DEĞİL HİBE İTFAİYE SÖNDÜRECEK..

Ardahan'ın Gürcistan'a açılan ama doğru dürüst ithalat, ihracatın yapılmadığı gümrük kapısı Türkgözü (Badele) Gümrük Kapısının sınırları içinde bulunan Posof Belediyesine 10 ton boya bağışlandı.
CHP'de yıllarca Posof Belediye Encümenliği yapan son seçimde de AK Parti'ye geçip, belediye başkanı olan Cahit Ulgar'ın konuyla ilgili yaptığı açıklamada, bir çok Ardahanlının yaşadığı Kocaeli Belediyesi tarafından Posof'ta kullanılmak üzere 10 ton boyanın bağışlandığını açıkladı.

**İtfaiye çevreden, malzemeleri İETT ve Dernekten..

Göreve gelir gelmez batı kentlerinde bulunan belediyeleri ziyaret eden ve çeşitli taleplerde bulunan AK Partili Posof Belediyesi ne buluyorsa alıp, Posof'a getirmeye başladı.
Bir çok boya fabrikasının bulunduğu Türkiye'nin sanayi şehri Kocaeli Belediyesinden 10 ton boya malzemesi temin eden AK Partili Posof Belediyesi Çevre Bakanlığından da hibe yoluyla bir itfaiye aldı.
Geçtiğimiz yıl Türkgözü köyünde çıkan ve yeterli itfaiye olmadığı için Gürcü itfaiyecilerin yardımıyla söndürülen yangın ardından itfaiyesini takviye eden Posof Belediyesi Çevre Bakanlığında aldığı itfaiye aracının ek malzemelerini de İstanbul İETT ve bu ilde bulunan Posoflular Derneğinin katkılarıyla sağladı.
Haberi ekleme saati: 18.14-25 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

SUYU OLMAYAN İLÇEYE
ATIK SU PROJESİ!..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**BAŞKAN GÜLÜYOR, GÖLE AĞLIYOR!..

**BİRDE YOLLARI KARDAN TEMİZLEME PROJESİ GEREK!..

Ardahan'ın en büyük ilçesi olmasına karşı en büyük su sıkıntısı yaşayan Göle'de atık su tesisi yapılacağı duyuruldu.
Yazları tozdan, kışları buzdan geçilmeyen ve yılardır çözüm bulunamayan içme suyu sorunu ile baş başa bulunan Göle'de Göle Belediyesi bu yıl içinde ilçede bir atık su tesisi yapılacağını duyurdu.
Aynı zaman da AK Parti Ardahan Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay'ın da ilçesi olan ve bir çok sorunla baş başa bulunan içme suyu sorunu yaşayan Göle'de bu yıl bir atık su tesisi yapılacağını bildiren belediye yen TOKİ'lerin yanında da bir gençlik merkezi projesi hazırladıklarını ve bunun da bu yılın sonuna kadar yapılacağını kamuoyuna duyurdu.

***Sabır Edin Su İlk Bahar'da Gelecek..

Yazın bir türlü giderilmeyen su şebekesi yüzünden, kışın da sık sık yaşanan kesintiler nedeniyle donan içme suyu şebekesinin bu yıl yapılacağını da belirten Göle belediyesi içme suyu sorununu ilk bahardan itibaren sonlandıracağını ileri sürdü.
Yaklaşan genel seçimler öncesi ard arda projeler açıklayan AK Partili Göle Belediyesi 15 yıldır iktidara yani AK Partiye oy veren Gölelilerden biraz daha sabır istedi. Yani bu hizmetlerin gelebilmesi için 'önümüzde ki seçimlerde de oy alak hele' diyor.
Haberi ekleme saati: 18.08-25 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

SALİH ALTUN
GARTOL PİŞİRDİ!..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşArdahan Arıcılık Gen Merkezinde kamu görevine başlayan ardından ortaya koyduğu azimle siyasalı bitirip, Kaymakam olup uzun yılar bu görevi yaptıktan sonra Vali Yardımcılığı gibi önemli görevler yapan Ardahanlı Bürokrat Salih Altun atıldığı siyasette yılların deneyimli siyasetçilerine taş çıkarıyor.
İktidar Partisi AK Parti'den Ardahan Milletvekili Aday Adayı olan ve olağanüstü bir tempo ile hem cumartesi günü ön teamül seçimi için sandık başına gidecek olan AK Partili Delegelere, hem de hemşehrileri Ardahanlılara ulaşan AK Parti Ardahan Milletvekili Aday Adayı Salih Altun seçim çalışmaları sırasında ortaya koyduğu samimiyetiyle de dikkat çekiyor.
Seçim çalışmaları sırasın da bir esnafın iş yerinde yaktığı sobasında fırına attığı Gartolları (patatesleri) eliyle çıkarıp, misafir olduğu iş yerindekilerle birlikte yedi.
'Ben bir Ardahanlıyım, az mı gartol yiyip, karnımızı doyurduk. YİBO Mezunu bir Ardahanlı çocuğunuzum. Yok imkanlarla bürokraside yakaladığım imkanlara ve makamlara rağmen değişmedim. Ben Ardahan'ın bir çocuğuyum. Şimdide siyasete hemşehrilerime hizmete talibim.' diyerek tüm AK Partili delegeler de ön seçimde kendisine yardımcı olmaların istedi.
Haberi ekleme saati: 17.51-25 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

SADRETTİN (SEDO) ATALAY
HDP'DEN ADAY MI OLUYOR?!.

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş%10'luk seçim barajına karşın Haziran ayın da yapılacak olan genel seçimlere parti olarak katılmaya karar veren ve gün geçtikçe %10 Barajı zorladığı görülen Halkın Demokrasi Partisi'ne Ardahan'da da olağanüstü bir yöneliş var.
'Halkların partisiyiz' diyerek 2015 Genel seçimlerine giden HDP Ardahan'da milletvekili aday adayı olmatı ciddi bir şekilde düşündüğünü belirten Göle'nin sevilen siması Sadrettin Atalay bir iki gün için de bu yönde karar alacağını ve kararını kamuoyuna açıklayacağını söyledi.
Aynı zaman da Ardahan Gazeteciler Cemiyeti Başkanı olan Ardahanlı Gazeteci Fakir Yılmaz ile konu hakkın da görüşen ve 'Her an Ardahan HDP'den milletvekili aday adayı olabilirim, bunu yazabilirsiniz' dedi.
Aynı zaman da AK Parti Ardahan Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay'ın akrabası olan ve başta Göle'de olmak üzere Ardahan İl genelinde sevilen bir sima olan Sadrettin Atalay'ın HDP'den aaday olması halinde başta AKP'nin olmak üzere diğer tüm partilerin hesaplarının alt üst olması beklenmektedir.

**HAMİOĞLU GÖLE'YE ÇIKARMA YAPACAK.

Öte yandan HDP'den Ardahan Milletvekilliği aday adaylığı için ilk başvuru da bulunan Göleli İşadamı/Müteahhit Ertan Hamitoğlu'nun önümüzde ki Cuma günü Göle'den seçim startını vereceği bilgisi alındı.
Aynı zaman da Hafız kimliğiyle HDP'ye renk getirmesi beklenen Göle Senemoğlu köylü Ertan Hamitoğlu'nun Göle'den başlayacak olan seçim çalışmalarının diğer ilçe ve köylerde de süreceği öğrenildi.
Haberi ekleme saati: 17.11-25 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

VİLAYET'TEN SONRA
İLÇELER DE KURTARILMAYA BAŞLANDI..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşArdahan'ın vatan topraklarına katılışının 94. yıl dönümü ardından Gürcistan ve Ermenistan'a komşu olan Çıldır ilçesinin vatan topraklarına katılışının 94. Yıl Dönümü çeşitli etkinliklerle kutlandı.
Kutlamalara sabah saat 10.00'da başlandı. Kaymakamlık Binası önündeki alanda Atatürk anıtına çelenk koyulması ile başlandı.
Çıldır'ın vatan topraklarına katılışının 94 .yıl kutlamaları Kaymakamlık Binası önündeki alanda Atatürk anıtına çelenk koyulması ile başlandı.
Saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasıyla tören başladı. Törene davetli olarak katılan Ardahan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr . Ramazan Korkmaz'da eşlik etti . Çıldır Kaymakamı Tamer Kılıç, Çıldır Belediye Başkanı K.Yakup Azizoğlu , 9. Hudut Taburu Komutanı Mustafa Güllü olmak üzere daire amirleri ve Çıldır halkının da katıldığı kutlamalar birbirinden güzel anlara sahne oldu.
Törenler sırasında günün anlam ve önemine dair söz alan Çıldır Belediye Başkanı K. Yakup Azizoğlu Çıldır halkının kurtuluş mücadelesi sırasında gösterdiği direnişe ve 93. Koçaklamasından bir dörtlük okuyarak sözlerini tamamladı.
Halk ozanlarımız tarafından Aşık Şenlik türküleri söylendi. Daha sonra Çıldır çok programlı Anadolu lisesi öğrencilerinin yapmış olduğu tiyatro gösterisi izlendi.
Aşık Şenliği canlandırma gösterisi büyük ilgi topladı.
Etkinlikler, Çıldır Belediye Başkanı Yakup Azizoğlu'nun daire amirleri için vermiş olduğu yemekle son buldu.
Haberi ekleme saati: 17.07-25 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ORHAN GÖKDEMİR
EŞİYLE BİRLİKTE YOLLARA DÜŞTÜ..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**VATANDAŞLA DA GÖRÜŞTÜ..

7 Haziran'da yapılacak olan Genel Seçimler öncesi yoğun bir tempo ile çalışan AK Parti Milletvekili Aday Adaylarından Orhan Gökdemir yanına aldığı eşiyle birlikte cumartesi günü yapılacak olan ön temayülde oy kullanacak olan 600 AK Partili delegeyi ve AK Parti İlçe Başkanlıklarını tek tek ziyaret ediyor.
Geçtiğimiz genel seçimler de yien AK Parti'den Milletvekili adayı olan ve az bir oy ile seçilememesine karşın adeta seçilmiş gibi 5 yıl boyunca Ardahanlıların sorun ve sıkıntılarına kendince çözüm aramaya çalışan Ardahanlı İşadamı ve Siyasetçi, AK Parti Ardahan Milletvekili Aday Adayı Orhan Gökdemir eşiyle birlikte gittiği Ardahan'ın ilçelerin de AK Parti İlçe Başkanlıklarını ve ön temayülde oy kullanacak olan AK Partili delegeleri ziyaret ettiler.

**Partililerde sonra basınla buluşacak..

Geçtiğimiz seçimlerde ortaya koyduğu performansla partisi AK Parti'nin Ardahan'da en çok oy alan parti konumuna getiren Ardahanlı İşadamı Orhan Gökdemir Cumartesi günü yapılacak olan ön temayül seçimleri öncesi eşiyle birlikte ziyaret ettiği AK Parti İl ve İlçe Başkanlıkları, Delege ziyaretleri ardından vatandaşları da unutmayarak, onlarla da tek tek görüştükten sonra bugünde Ardahan'da ki yerel ve ulusal basın temsilcileriyle bir araya gelecek.
Haberi ekleme saati: 19.07-24 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Ardahan’da Siyaset..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşYaklaşan Genel Seçimler öncesi iyiden iyiye hareketlenen Ardahan Siyasetin de ön temayül ve merkez yoklama heyecanı yaşanıyor.
İktidar partisi AK Parti’nin Milletvekili Aday Adaylarının 600 delegenin oy kullanacağı ön temayül seçimi için çaba gösterdiği şu günler de mevcut milletvekili ile üç dönem milletvekilliliği yapan Saffet Kaya ve AK Parti eski İl Başkanı Yunus Baydar parti tüzüğü gereği ön temayül seçimlerine katılmazlarken, Orhan Gökdemir’in bu seçimde en çok oy alması beklenen AK Partili Milletvekili Aday Adayları arasında ilk sırada görünüyor.
Gökdemir’i Salih Altun takip ederken Hamza Bektemur’un da sürpriz yapacak aday adaylar arasında görülüyor.

**Cavit Çetin Dosyasını geri mi Çekti?..

Çoğu tanınmayan, seçimden seçime ortaya çıkan ve kamuoyunda ‘Çantacı ve Bohçacı’ aday adaylar olarak adlandırılan AK Partili Milletvekili Aday Adayları 600 AK Partili Delegeyi ikna etme çabalarına devam ettikleri görülürken, bu aday adaylar arasına bulunan Cavit Çetin’in adaylıktan vazgeçtiği ve çalışmalarını yarı kesip, Ardahan’da ayrıldığı ileri sürülürken, konu hakkında kendisine ulaşmaya çalıştığımız Çetin’in Atalay gibi telefonlara çıkmadığı ama çekilmesi gibi bir söz konu olmadığı görüldü.
Diğer aday adayların artık alışkanlık haline geldiği gibi yeniden başvuru yaptıkları için çokta dikkate alınmadıkları dikkat çeken AK Parti’nin Milletvekili aday adayları pazar günü yapılacak olan ön teamülde ilk sırada çıkma mücadelesini sürdürdükleri görülüyor.

**CHP’lile Ankara’da Çadır Kurdular..

AK Partili Aday Adayların yoğun bir çalışma ile 600 delegeyi ikna etmeye çalıştığı görülen Ardahan’da Genel Merkez Yoklamasıyla adaylarını belirleyecek olan CHP’nin aday adaylar da Ankara’da kamp kurmaya başladıkları görülüyor.
5 İlçesi bulunan Ardahan’da seçimi kazanmak için çabalayan CHP’nin hangi isimlerle 2015 Genel Seçimlerine gideceğinin tartışıldığı görülürken, Ensar Öğüt’ün yanı sıra Göle’den Sabri Arpaç ile, Posof’ta belediyeyi AK Parti’ye kaptıran isimle, Damal’da İstanbul Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu’nun kardeşi Mutlu Kerimoğlu
Av. Müzeyyen Çiftçi Yolaçan, Faruk Demir, Mete Özdemir, Serhat Aslangörür’ün aday adaylık için başvuruda bulunmaya hazırlandığı CHP’de adayların Mart ayı ortalarında belli olması bekleniyor.

**MHP'de Açıklama Yasağı..

MHP’de ise Bülent Ulutaş, Sami Atıcı, Suat bora, Mustfa Bozkır, Ömer Tekoğulları, Rıfat Çuha’nın adlarının kamuoyunda seslendirildiği öğrenilirken, MHP Genel Merkezinin aday olmayı düşünenlere Genel Merkezin ikinci emrine kadar hiç bir açıklama yapmamalarını emir ettiği alınan bilgiler arasında oldu.

**HDP'de İki Başvuru..

HDP’ye İşadamı /Müteahhit Hafız olan Ertan Hamitoğlu ile eski köy muhtarı Osman Genç adlı iki aday adayı dışında halen başvuru da bulunan kimsenin olmadığı öğrenilirken bu partinin de yarın geniş çaplı bir toplantı yaparak seçim stratejisini belirleyeceği alınan bilgiler arasında oldu.

**DSP İttifak için pusuda..

Ardahan'da en çok oy alan partiler arasında buluna DSP'nin de CHP ile kurulacak ittifakı beklediği ve bu ittifakın gerçeklemesi halinde liste bir almak için pusuya yattığı gözlemleniyor.
Haberi ekleme saati: 23.19-23 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Sarzepliler
MARKALAŞTI

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşMahalle olarak Ardahan’a bağlanması istenen Ardahan’ın Sulakyurt köyünden İstanbul’a göç eden Polat ailesinin üç ferdi İstanbul’un gözde ilçelerinden olan Göngören’de kurdukları Ayakkabı Firmasını kısa süre de marka haline getirdiler.
Ensar Polat, Umut Polat ve Kadir Polat adlı Ardahanlı kardeşler İstanbul Güngören ilçesinde açtıkları U.K.E Bank isimli Ayakkabı mağazanın isim hakkını tescil ettirdiler.
1984 yılından bu yana İstanbul’da bir çok iş alanında yer alan ve bir çok başarıya imza atan U.K.E Bank Ayakkabıcılık Güngören İlçesinin gözde firmaları arasında yer alırken, Ardahanlı üç kardeşin adlarının baş harflerinde oluşan U.K.E adlı firma başta köylerinin derneğine olduğu gibi hemşehrilerine de ellerinde geldiğince katkı sunmasıyla da tanınmaktadır.
Haberi ekleme saati: 23.11-23 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

AK Parti Atalay'ı Atacak!..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**ELİ BAŞKA YERDE, GÖZÜ BAŞKA YERDE!..

2015 Genel Seçimleri öncesi seçim çalışmalarına hazırlanan iktidar partisi Adalet ve Kalkınma Partisinin milletvekili adayı gösterilmeyene kadar kimsenin tanımadığı Milletvekili seçildikten sonra seçmen ve halkla diyalog kuramamakla eleştirilen ve Ardahan tabanın da istenmeyen adam ilan edilen AK Parti Ardahan Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay’ın yeniden aday edilmeyeceği ileri sürüldü.
Gazetemizin Ankara kulislerinde elde ettiği bilgilere göre AK Parti Genel Merkezinin Ardahan yerelinde yaptırdığı anketlerde Atalay’ın tutum ve davranışlarıyla partiye oy kayıp ettiren ve AK Parti’nin oylarının büyük bölümünü küstüren bir siyasi olduğunu tespit ettiğini ve yeniden aday edilmesi halin de AK Partinin Ardahan’a 3. parti konumuna düşeceğini tespit ettiği, bu nedenle de 7 Haziran’da yapılacak olan Genel Seçimler de Atalay’ın yerine yeni bir ismi aday edip, ‘Yeni aday ile yeni bir Ardahan’ sloganı ile seçimlere gideceği bilgisine ulaşıldı.

**Kaya, Baydar, Gökdemir, Altun Değerlendirmede..

İkidar partisi AK Parti’nin Anayasayı değiştirecek olan 400 Milletvekili sayısına ulaşmak için ince eleyip, sık dokuyacağı, bu nedenle seçimlere yıpranmış adaylarla değil yeni isimler ile gideceği bilgisine de ulaşan gazetemiz istihbarat ekibi AK Parti’ni Ardahan’da Saffet Kaya, Yunus Baydar, Orhan Gökdemir ve Salih Altun üzerinde durduğu, bunlardan ikisinin iki milletvekillini alıp, alamayacağını araştırdığı da alınan diğer bilgiler arasın da oldu.
Haberi ekleme saati: 23.11-23 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com

Ardahan 94 Yaşında..
Yazar Fakir


Ardahan'da Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin


Facebook'ta Paylaş

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yazarlarımızı okuyor musunuz?

KADINCA/Selmi Yılmaz
Ardahanlı İstanbul’dan Milletvekili İstiyor..

Ardahan Haberi Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşGeçtiğimiz gün yapılan ve Ardahan Federasyonunun organize ettiği yemekli toplantıyı yerel ve ulusal basında takip ederken, 17 Milyonluk İstanbul’da bir milyona yakın Ardahanlı varken, bu Ardahanlıların kaçının Ardahanlıları İstanbul’da temsil etmek için yaklaşan milletvekili seçimlere hazırlandığını da merak etmedim değil.
Ardahan Haberi İstanbul’da gerek iş alanın da gerek diğer sahalar da büyük başarı ile Ardahan’ı ve Ardahanlıları temsil edenlerin 2015 Genel Seçimlerinde TBMM’sinde de Ardahan’ı, Ardahanlıları temsil etmeyi niye düşünmediğini de sorgularken, bu kentte yaşayanları olduğu gibi bu kente yaşayan Ardahanlıları temsilen 2015 Genel Seçimlerine Adayım diyenlerin sayısının 10 parmağın 5’ini geçmediğini de üzülerek izlemekteyiz.
Diyen beşinin de 3 ü reklam ve facebookcu geriye kaldı iki tane..
Bunların biri ya girer ya girmez elde kaldı büyük bir sıfır..
İşte tam bu arada artık kurumsallaşan Ardahan Federasyonu işe el atmalı ve partilerin genel merkezine çıkarma yaparak İstanbul’a en az bi en çok 3 milletvekili istiyoruz demeli..
Gürsel Tekin, Bülent Karataş gibi isimlerde olaya el atmalıdır..

**CHP Öğüt’süz Kazanır mı?

Üç dönem milletvekilliği yaptığı Ardahan’da bir kez daha milletvekili olmak için çabalayan Ensar Öğüt gibi siyasetin ustası Saffet Kaya’nın dönemi kapanıyor gibi..
Yedeği ve yönetim kurulunda kimsenin kalmadığı halde neden hala İl Başkanı kaldığı bilinmeyen İlimdar Ardahan Haberi Senem’in başında bulunduğu CHP Ardahan’ın 13 kişilik bir İl Yönetimi ile gittiği 2015 Genel Seçimlerini hangi partinin, hangi aday ile kazanacağının tartışıldığı Ardahan’da 15 yıldır bu partinin milletvekili olan Ensar Öğüt’ün yeniden aday olup, olmayacağı da merakla beklenen diğer bir konu.
Ensar Öğüt’ün bu süre için de partisi CHP için verdiği mücadelenin başta partilileri tarafından olmak üzere tüm ülke tarafından takdirle karşılandığını gördüğümüz bir süreçte CHP’nin Ensar Öğüt’e ihtiyaç duyduğu en önemli seçimin önümüzde ki seçimler olduğu da belirtilmektedir..
Çünkü Öğüt’ün Ardahan’da ki Türklere olduğu kadar Kürtlere de yakın bir isim olduğu Alevisinden, Terekemesine her toplumun ulaşabildiği, sorunlarına az, çok çare bulduğu tek isim olduğu belirtilirken, CHP’nin önümüzde ki seçimde, Ensar Öğüt’süz kazanamaya bileceği de belirtilmektedir..

**Adaylar Bekar mı?

2015 Genel Seçimlere doğru gittiğimiz şu günlerde arda arda ortaya çıkıp Ardahan’ı kendilerinin kurtaracağını ileri sürülen Milletvekili Adaylarının boy boy fotoğraflarını görüp, izliyor, Ardahan Haberi yapacakları konusunda mesajlarını okuyoruz.
Başta iktidar partisi AK Parti’de olmak üzere onu takp eden CHP, MHP ve HDP’nin Ardahan Milletvekillerinin boy boy fotoğraflarını görüp, açıklamalarını okurken bir hayli yanlız olduklarını da görüp üzülüyoruz..
Çünkü en son Özgecan’ın öldürülmesi ardından timsah göz yaşlarını sildiğimiz şu günlerde kadının nasıl olup ikinci sınıf muamele gördüğünün bir işaret olduğunu da memleketi kurtarmaya adayların yalanız olarak adaylıklarını açıklayıp, memleketi kurtarma telaşıyla eşlerini ede unutmuş, belki de kameraların karşısına çıkmalarını günah sayıp, getirmemiştirler..
Evet bir genel seçim daha yaklaşıyor ve bu seçimde de bir kadının aday olmadığı Ardahan’da aday aday olanların çoğuda eşsiz ve bekar..
Bugüne kadar eşlerini, çocuklarını tanımadığımız bir çok milletvekilimiz gibi yeni vekillerimiz de sanki eşsiz ve bekarlardan oluşacak gibi..


Yazarlarımızı okuyor musunuz?

YAZIYORSAM SEBEBİ VAR
Gece yapmadık...

Fakir Yılmaz Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşBenim de içinde bulunduğum İstanbul Merkezli Ardahan Federasyonun geçtiğimiz günlerde İstanbul Topkapı Fakir Yılmaz Barcelo Eresin Hotel’de düzenlediği yemek gece değil, elit bir grup Ardahanlının bir araya gelmesinden öte bir şey değildi.
Bu yemekte ki amacın Ardahanlının öyle bir iki belediyenin verdiği bedava salonlarda yada binlerce lira verilip, borçlu kalınan köhne düğün salonlarında değil, Ardahanlılara yakışır bir yemekli toplantı olmasını istediğimiz de böyle bir etkinlik düzenlendi..
Serhat Ardahan Spor Gecesinden sonra bu etkinliği düzenleyenler arasında yer almamızın farkının his edildiği bu yemeği gece yapıp, sağa sola çekenlerin asıl hesabının ben değil, benim içinde bulunduğum etkinliklerin getirdiği ses ile kulaklarının ağırdığını bildiğimde böyle bir açıklama yaptığım biline..

**Ardahan’ın Kurtuluşu..

Aslında hiç bir ordu savaşı olmayan ama ülkeler arasında yaşanan savaşlar dolaysıyla yapılan anlaşmalar gereği tazminat karşılığı verilip, alınan daha sonra yine bu anlaşmalar gereği yeniden geri alınıp, vatan topraklarına katılan Ardahan’ın bugün 94. yıl dönümü kutlanıyor..
Fakir Yılmaz Ülkemin en yoksul vilayeti olan ve devam eden göç ile her geçen gün nüfusu azalan Ardahan’ın asıl kurtuluşunun ekonomik kazançlarla olacağını her yıl üzerine basa basa anlatırken, bu kurtuluşun bu kente yaşayanlar ile bu kenti doymak için zorunlu olarak terk edenlerin elinde olduğunun bilinmesini istiyoruz.
İşte son kurtuluş çabası tüm yok imkanlara karşı Ardahan’ı BAL Liginde başarıyla temsil eden Serhat Ardahan Spor’un ortaya koyduğu savaştır..
Ve Ardahan'ı bir üst lige taşıma azmi ve mücadelesi veren bir takımın savaşı Ardahan’ın kurtuluşu için diğer bir fırsattır..
Bu nedenle bu mücadeleye tam destek vermeliyiz..

**Korkmaya Hazır Olun..

Bu yıl Ardahan’ın Vatan Topraklarına katılışının yıl dönümü dolaysıyla düzenlenen etkinliklerin içine alınan Solu Türk adlı gösteri uçaklarının dünden itibaren Ardahan semaların da uçması Fakir Yılmaz kente büyük heyecan yarattı..
Torunum Dağhan’ın uçakları görür görmez annesinin telefonuyla beni arayıp, ‘Dede biliyon mu Ardahan’a uçaklar geldi’ diye heyecanla yaşananları anlatırken, ses tonunda heyecanlandığı kadar korktuğunu da anlamıyor değildim..
Havaalanı olmayan Ardahan’da tam da Suriye’de ki şah türbesini alıp, tanklarla kaçırdığımız haberleri sırasın da Ardahan semalarında yüksek ses hızıyla uçan uçakların yarattığı heyecan ve korku ardından 5 bilemediniz 10 yıl sonra Kafkasya’da yaşanacak olan savaş ve iç çatışmaları aklıma getirdi..
Çünkü Suriye’nin de içinde bulunduğu Ortadoğuyu karıştıranların bir elinin de Ardahan’ın da komşu olduğu Kafkasya’da olduğunu biliyordum..
0.535.418 32 58-fakiryilmaz323@hotmail.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yeminli Mali Müşavir
Sabri Arpaç:
'CHP’nin 2-0 Yapması İçin Çalışacağım'

Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşArdahanlı işadamı İmdat Tatar’ın Ardahan’a olan ilgisi devam ediyor.
Hiç bir beklentisi olmadan var olan imkanları ile doğup, büyüdüğü memleketine katkı sunmaya devam eden Ardahanlı İşadamı İmdat Tatar Ardahan’ı 3. Lige taşımaya iddialı olan Serhat Ardahan Haberleri Başta Göle olmak üzere Ardahan’ın genelinin aydın yurttaşların doğup, büyüdüğü bir kent olduğunu belirten Cumhuriyet Halk Partisi Ardahan Milletvekili Aday Adayı Sabri Arpaç önümüzde ki seçimlerde iktidar olacak olan CHP’den aday olduktan sonra ilk açıklamasını gazetemize yaptı.
Göle başta olmak üzere tüm Ardahan’da alacakları oylarla gerek Ardahan’da alacakları 2 milletvekili ile gerek ise ülke genelinde iktidar olacaklarına olan inancıyla yıllardır hep birlikte olduğu hemşehrilerine hizmet için aday olduğunu açıklayan Yeminli Mali Müşavir Sabri Arpaç ‘Merkezi Ankara’da bulunan Ardahan Vakfının aracılığıyla hizmet ettiği Ardahanlıları Milletvekili olarak temsil etme gururu yaşmak için partim CHP’den Ardahan Milletvekili Aday Adayı oldum.’ dedi.
Ardahan'ın yeniden vatan topraklarına katılışının 94. yıl dönümünü de kutlayan CHP Ardahan Milletvekili Aday Adayı Sabri Arpaç bugün resmi başvurusunu yaparak seçim startını vereceğini de belirtti.
Haberi ekleme saati: 23.11-23 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Ardahanlı İşadamı İmdat Tatar’ın
Spor’dan Eğitime Yardımı Devam Ediyor..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşArdahanlı işadamı İmdat Tatar’ın Ardahan’a olan ilgisi devam ediyor.
Hiç bir beklentisi olmadan var olan imkanları ile doğup, büyüdüğü memleketine katkı sunmaya devam eden Ardahanlı İşadamı İmdat Tatar Ardahan’ı 3. Lige taşımaya iddialı olan Serhat Ardahan Haberleri Ardahan Spor’a verdiği destekle yetinmedi, -30’ları bulan soğuklar da eğitim, öğretim görmeye çalışan Çıldır’da ki öğrencilere de el atarak, dondurucu soğukların yaşandığı şu günler de 30’a yakın öğrenciyi baştan aşağı giydirdi.
Aynı zaman da Ardahan Federasyonu Yönetim Kurul Üyesi olan İmdat tatar’ın Serhat Ardahan Spor’dan sonra böyle hayırlı bir işe de el atması bölge halkı tarafından takdirle karşılanırken, Ardahan Akyaka (Kodushara) köylü İmdat Tatar yaptığı açıklamada yaptığı katkılardan ziyade diğer iş adamlarını bölgeye, Serhat Ardahan Spor’a sahip çıkmasını istedi.
Haberi ekleme saati: 23.11-23 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

-20’de bayram..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşOkulların bir gün tatil edildiği, uçakların semalarında uçtuğu Ardahan’da -20’ye rağmen bayram vardı..
Ardahan'ın vatan topraklarına katılışının 4’ncü yıl dönümü, kentte düzenlenen törenlerle kutlandı.
Ardahan Valisi Ahmet Deniz, Tugay Komutanı Tuğgeneral Erdem Kargın ve Belediye Başkanı Faruk Köksoy'un valilik binası önündeki Atatürk Anıtı'na çelenk sunmasıyla başlayan kutlamalar, Kongre Caddesi'nde devam etti.
Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan Belediye Başkanı Faruk Köksoy, kentin vatan topraklarına yeniden katılışının 94’ncü yıl dönümünün mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Bölgenin kurtuluşu için tarih sürecinde verilen mücadelenin eşsiz bir kahramanlık destanı olduğunu vurgulayan Köksoy, ” Namusa sahip çıkmak, vatana sahip çıkmak ve geleceğimize sahip çıkmak, şehitlerimize sahip çıkmakla eşdeğerdir. Bugün burada toplanarak, ilimizin kurtuluşuna vesile olan kahramanları rahmetle anıyoruz” dedi.
Başkan Köksoy’un konuşmasının ardından törende şiirler okundu, atlı birlikler ve halk oyunları ekibi gösteri yaptı. Kurtuluş şöleninde Erzurum Büyük Şehir Belediyesi Mehteran Takımı’da gösteri yaptı. Tören sonunda Vali Ahmet Deniz, protokol üyeleri ve vatandaşlar davul zurna eşliğinde halay çekti.

**ŞEHİTLERE SAYGI YÜRÜYÜŞÜ..
Kongre Caddesi’nde ki törenin ardından, protokol ve çok sayıda vatandaşın katılımı ile Halilefendi Mahallesi’nde ki Yanık Cami Anıtı’na kadar yürüyüş yapılarak, Ruslar ve Ermeni çeteleri tarafından yakılarak şehit edilen Türk’ler için dua edildi.

**SOLOTÜRK GÖSTERİSİ..
Şehrin yeniden vatan topraklarına katılışının 94’ncü yılı anısına Türk Hava Kuvvetleri’nin Fakir Yılmaz SOLOTÜRK F16 Gösteri uçağı, Ardahan semalarında gösteri yaptı. Gösteriyi, Kür-Kale Park’ta toplanan çok sayıda vatandaş ilgiyle izledi.

**KONFERANS..
Serhat şehir Ardahan'ın vatan topraklarına katılışının 94’ncü yıl dönümü olması nedeniyle Halk Eğitim Merkezi Salonu’nda Sakarya Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Enis Şahin tarafından “Türk-Rus-Ermeni ilişkilerinde Ardahan” konulu konferans verildi.

**FOTOĞRAF SERGİSİ..
Kutlama programları kapsamında Ardahan Belediye Başkanlığı Yalnızçam Salonu’nda hazırlanan fotoğraf sergisi gezildi. Belediye Başkanlığı tarafından hazırlanan sergi de, birbirinden güzel Ardahan fotoğrafları büyük beğeni topladı.
Haberi ekleme saati: 23.00-23 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

HDP ARDAHAN'A HAFIZ ADAY!..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş2015 Gene Seçimlerine parti olarak katılacak olan Halkın Demokrasi Partisi Ardahan İl Örgütü seçimlerde aday olacakların başvurusunu almaya başladı.
Şimdiye kadar iki adayın başvuruda bulunduğu öğrenilen HDP Ardahan'dan Milletvekili Adayı olan Ertan Hamitoğlu'nun Hafız olduğu öğrenildi.
Partisi HDP'nin Ardahan'da olduğu gibi ülke genelinde %10 Barajını yıkacağına olan inancıyla milletvekili aday adayı olduğunu açıklayan ve resmi başvurusunu yapan Ertan Hamiitoğlu 'ben partimin bir neferi , bir yoldaşı, bir üyesi ve bir milletvekili aday adayıyım. Eğer bu görev bana verilirse partimin Ardahan'da seçimi alması ve başarılı olması için elimden gelen tüm imkanlarımı seferber edeceğim. Köy köy, ilçe ilçe gezerek partimin halkların partisi olduğu ve demokrasinin barışın anahtarını HDP olduğunu anlatıp, oy isteyeceğim. Partim görev verse de vermese de HDP'nin ülke genelinde olduğu gibi Ardahan'da da atılım yapıp, milletvekili çıkaracak bir oy potansiyeli yakalaması için partili arkadaşlarımla birlikte omuz omuza mücadele edeceğim. Ben ne kadar Göle Senemoğlu köylüysem, o kadar da Posoflu, Damallı, Hanaklı, Çıldırlı, Hoçvanlı ve Ardahanlıyım. Gerek Hafızlığı bitirdiğim Gölenin, gerek ise iş sahasında içinde yaşadığım Ardahan'ın sorunlarını bilen, bunların çözümü için düşünceleri olan bir kardeşinizim. Benim gibi diğre tüm aday aday arkadaşlarıma başarılar dileyerek çıktığım bu yol da Allah utandırmasın' dedi.
Haberi ekleme saati: 15.09-23 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

CHP'NİN ADAY ADAYLARI
ARDAHAN İLİ YOK HÜKMÜNDE GÖRÜP,
BAŞVURULARINI ANKARA'YA YAPIYORLAR!.

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş7 Haziran'da yapılacak olan Genel Seçimler öncesi aday adaylık süreci devam eden Cumhuriyet Halk Partisi Ardahan İl Örgütüne bugüne kadar resmi bir başvuru yapılmazken, CHP Ardahan'dan Milletvekili Aday Adayı olanların hemen hepsinin Ardahan CHP il Örgütüne değil, Ankara'da'da bulunan CHP Genel Merkezine resmi başvurularını yaptıkları, yapacakları öğrenildi.
Mevcut Milletvekili Ensar Öğüt'ün yanı sıra Sabri Arpaç, Müzeyyen Çiftçi Yolaçan, Mutlu Kerimoğlu, Yunus Dündar, Serhat Aslangörür, Mete Özdemir, Faruk Demir ve Şükrü Bozyiğit'in Ardahan'dan Milletekili Adayı olmak için başvurularını Ardahan CHP il Yönetimine değil, direk CHP Genel Merkezine yapmaları yönetiminin çoğu istifa eden, 13 kişi ile hala kendisine İl Başkanı diyen İlimdar Senem yönetiminde ki İl Örgütünü yok hükmünde saydıkları yönünde değerlendirilmektedir.

**Senem'e en yakın aday da güvenmedi..

Aday adayların yok hükmünde saydığı CHP Ardahan İl Örgütünde Başkan Yardımcılığı yaptıktan sonra bir ömür denilecek kadar 6. kez milletvekili aday adaylığı için başvuruda bulunan Eczacı Yunus Dündar'ın da kendi arkadaşları olan CHP Ardahan İl Örgütüne değil, Ankara'dan resmi başvurusunu yaptığı alınan bilgiler arasında oldu.
Haberi ekleme saati: 14.05-23 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ARDAHANLILAR
İSTANBUL'DAN SONRA
KOCAELİ'NDE BULUŞTULAR..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşBu yıl 8'inci kez düzenlenen Tanyıldız Salonu’ndaki kutlamaya Seyfidar Çoban başkanlığındaki yönetim evsahipliği yaptı. Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, AKP Milletvekili Aday Adayı Öztekin Kaşukci, Gençlik ve Spor Şube Müdürü Metin Çimli, İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi Üyesi Tugay Çoban, DSP İzmit İlçe Başkanı Hülya Yıldırım ve dernek üyeleri katıldı. BİZ BİR BÜTÜNÜZ Kocaeli Ardahanlılar Derneği Başkanı Seyfidar Çoban, yaptığı açılış konuşmasında, “Ardahanlılar olarak Kocaeli’de nüfusumuz kalabalık. Memleket olarak nüfus yoğunluğumuzla burada ilk sırada yer alıyoruz. Zamanında bazı şartlar nedeniyle buralara göç ettik. Ama hepimiz iyi yerlere geldik. Biz bir aileyiz ve bütünüz. Bütün olmak mecburiyetindeyiz. Hepinize iyi eğlenceler diliyorum” dedi.
Haberi ekleme saati: 14.05-23 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

CHP Akçam Kardeşlerin Arasına Girdi..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşCHP Ardahanlı Yazar Dursun Akçam'ın oğulları olan Prof. Dr. Taner Akçam ile Dr. Alper Akçam'ın arasına girdi.
Taner Akçam’ın Alman Yeşiller Partisi için hazırladığı “MHP RAPORU” nun basına yansıması ardından yazılı bir açıklama yapan Abisi Dr. Alper Akçam yaptığı yazılı açıklama ile CHP'den özür dilerken, Prof. kardeşini yerden yere vurdu.

İşte o kavga ve özür..
TÜM ALEVİLERDEN ve CHPli DOSTLARDAN
AKÇAM AİLESİ ADINA ÖZÜR DİLİYORUM!

Oda Tv kırk yıla yakın bir süredir yurt dışında yaşayan kardeşim Taner Akçam’ın Alman Yeşiller Partisi için hazırladığı “MHP RAPORU”nu yayınladı.
Taner Akçam o raporda “Türkiye’nin laik ve ilerici olarak bilinen kesimleri (örneğin Aleviler) ve politik partileri (özellikle Cumhuriyet Halk Partisi) Darbe çağrısı yapan Cumhuriyet Mitinglerinin en büyük destekçileri olurlarken” diyerek, Alevileri ve CHP’ni ve darbeci ilan etti.
Herkes artık iyice bilmelidir ki, Taner Akçam, yıllardır Şarkiyatçı Batı politikalarının bakış açısıyla ülkesine ve dünyaya bakıyor… Taner Akçam, yıllardır sap yeyip saman çıkarıyor!
Hiç şaşırmamak gerek, hangi ülkenin kimliğini taşıyor olurlarsa olsunlar, Şarkiyatçılara göre hem Doğu’da yaşıyor hem din istismarına karşıysan, günlük yaşamın dinsel inançlar dışında da yaşanabileceğine ilişkin düşünceler taşıyorsan, “darbeci”sindir. Onlara göre, Şark demek İslam demektir!
Taner Akçam, önceleri babamız Dursun Akçam’ın sıkça kullandığı “bizim oğlan bina okur, döner döner yine okur” özdeyişiyle özetleyebileceğimiz, 20. Yüzyıl başında yaşanmış içler acısı olaylarda bir avuç İttihat Terakki yöneticisi ile Jön Türk geleneğindeki uluslaşma eğilimlerini günah keçisi yaparak emperyalizmi temize çıkaran tezlerle uğraşıyordu. Daha doğrusu, bu tezleri yaşamının ana yörüngesi, şöhret ve geçim kaynağı durumuna getirmişti. Aklı başında olan herkes biliyor ki, yeryüzünde son iki yüz yıldır emperyalizmin bilgisi ve desteği olmaksızın bir tek kurşun sıkılmadı… İttihat Terakki’nin arkasındaki Alman emperyalizmi, Ermeni tarafında yer alan İngiliz emperyalizmi ile Rus çarlığı hesaba katılmadan, hatta altı kalınca çizilmeden yapılan bir tarih değerlendirmesi eksik değil, yanlış olacaktı. Satır aralarında böylesi düşünce kırıntılarının var olduğu söylemi, Taner Akçam’ın Ermeni tezlerindeki o şaşı bakış açısını yok edemeyecek, arşiv fareliğinden öteye götüremeyecektir.
Onun İttihat Terakki üzerine kurulmuş Ermeni tezinin karşısına çıkan birileri de Alman emperyalizminin vagon ticareti ortağı, tehcir politikalarının uygulayıcısı İttihat Terakki’yi, Talat Paşa gibi yöneticilerini aklamaya girişince, yüzbinlerce insanın kanının döküldüğü, milyonlarca insanın yerinden yurdundan olduğu, emperyalizmin Anadolu ve Kafkasya paylaşımının kışkırttığı bu büyük felaketi bir Ermeni kalkışmasına ve karşısında yurt savunmasına indirgeyince, halklar ve milletler arasındaki kördüğüme dönmüş karmaşa bugünlere de olduğu gibi uzanıp geldi.
Bir tarihçi olarak bugün Orta Doğu’yu kan gölüne çeviren emperyalist işgaller, milyonlarca insanın savaşlarda parçalanması, yurtlarından edilmesi, kadınların esir pazarlarında satılır olması Taner Akçam’ı pek ilgilendirmemektedir. Hatta ona göre AKP politikaları mazlum ve mağdur İslam’ın mağduriyetine son vererek onu evrensel normlara çıkarmayı amaçlamaktadır! “ Bilmece gibi konuşmak yerine AKP politikasının ana damarını şöyle formüle etmek isterim: Asırlardır mazlum ve mağdur bir millet olduğu kabul edilen İslami toplulukların mağduriyetlerine, uluslararası evrensel normlarla sahip çıkarak son vermek.” (Taner Akçam, Suriye’de İşler Daha da Kızışmadan, 11. 08. 2011, Taraf Gazetesi)
Taner Akçam’a göre, Ortadoğu’daki ulusal sınırlar Batı’nın sömürgeci amaçlarına uygun çizilmiştir ve şimdi AKP politikalarıyla bu sınırlar kaldırılarak bölge bir “ortak ev” durumuna getirilecektir! “Ortadoğu’da Batı’nın, sömürgeci amaçlarına uygun zorla çizdiği ulusal devlet sınırlarını açıktan eleştirmek, bölge insanlarının kaderlerini yeniden birleştirebilecek ekonomik ve siyasi entegrasyon politikaları geliştirmek; yani Ortadoğu’yu, bir anlamda bura insanının ‘ortak evi’ olarak inşa etmek AKP’nin bölgeye ilişkin politikalarının esasını oluşturuyor.” (Taner Akçam, Suriye’de İşler Daha da Kızışmadan, 11. 08. 2011, Taraf Gazetesi) Gördünüz mü neden bu kadar kan dökülüyormuş, Suriye’de savaş kışkırtıcılığı yapılıyormuş, Orta Asya’dan Kuzey Afrika’ya neden milyonlarca insan yerinden yurdundan ediliyormuş… Neden yüzyıllarca Anadolu’ya kendi dilini bile yasak etmiş, halkı ve halk kültürünü yok saymış yozlaşmış Osmanlıcılık baş tacı edilivermiş…
Kısacası, Taner Akçam, yakın zamanda epeyce büyük çarklar çizerek emperyalizmin “siyasal İslam” politikalarının uygulayıcısı cemaat ve AKP tezlerinin yandan çarklı savunucusu durumuna geldi. Kendi ülkesindeki olaylara bir Batılı gibi bakmaya başladı.
Onun gibi düşünen liberal aydınlara ve Taner Akçam’a göre, anasının babasının sıralarında okuyup üzerlerindeki karanlığı yırttığı, aydınlandığı, “komünist”likten kapatılmış Cılavuz Köy Enstitüsü de “faşist bir müesssese”dir. Çünkü Anadolu halk kültüründeki seküler öğelerin de kaynağında yer aldığı din dışı bir eğitim uygulanmıştır o okullarda; sanatın, edebiyatın yaşamın bir parçası kılındığı özgür okumalar yapılmıştır, iş içinde, yaparak ve yaşayarak öğrenme önde tutulmuştur. Köy Enstitüsü çıkışlı öğretmenler de Taner’in anne ve babası gibi “laik ve ilerici” ya da onun deyimiyle “darbeci” olmuşlardır.
Taner Akçam’ın MHP ile ilgili görüşlerindeyse, dişe dokunur kimi gerçekler yer almaktadır. MHP, çok sıkıştığı zamanlarda AKP’ye verdiği dolaylı destekler ve kimi patlamalar dışında 12 Eylül 1980 öncesine göre daha olgun ve barışçı bir politika izlemektedir.
ABD emperyalizminin at değiştirdiğini sağır sultan bile duydu. 12 Eylül 1980 öncesi gelişen toplumsal muhalefeti bastırabilmek için uzun yıllar Türk Silahlı Kuvvetleri adına NATO’da irtibat subayı olarak görev almış Alpaslan Türkeş’in örgütlediği MHP’nin ve ordu içindeki derin yapının önemli bir işlev üstlendiğini, toplumsal uyanış ve örgütlenmenin bir “sağ – sol” çatışması görünümüne dönüştürülerek herkesi yaka silktiren bir duruma getirildiğini, aralarında babamız Dursun Akçam’ın can dostu Ümit Kaftancıoğlu, Abdi İpekçi, Cavit Orhan Tütengil, Bedri Karafakioğlu, eşinin de yanına katılmasıyla Dr. Sevinç Özgüner, eşi ve çocuklarının da çarpraz ateşe alınmasıyla Dr. Necdet Bulut gibi birçok günahsız aydının “milliyetçi dava” uğruna göz kırpılmadan öldürüldüğünü hâlâ yüreğimiz sızlayarak anımsıyoruz.
ABD emperyalizmi 1980 sonrasında, 12 Eylül öncesinin aralarında yönetici olarak Fethullah Gülen’in de bulunduğu “Komünizmle Mücadele Dernekleri”, “İlim Yayma Cemiyetleri”ni kullanarak Aydınlar Ocağı aracılığıyla, önce Yeni Forum gibi CİA paralelinde çalışan NED (National Endowment for Democracy)’den para aldığı Uğur Mumcu tarafından belgelenen CİA ajanlarının da yazdığı dergilerle “Türk- İslam Sentezci”, arkasından “siyasal İslamcı” bir politikayı uygulamaya soktu. “Siyasal İslam”ı yöre politikalarının koç başı durumuna getirdi. MHP vurucu gücünün yerini kadife eldiven takınmış görünen başka birileri aldı…
1990 başlarında, Sovyetler’in çöküşüyle birlikte Gülen okullarının “Türki-Müslüman” Asya ülkelerindeki dinsel temelli eğitim çalışmalarının atağa geçtiği görüldü. Türkiye içinde de arka arkaya konferanslar düzenlenmekte, din esasına dayalı yeni bir “kimlik-kültür” kurulumu dile getirilmektedir. “Berlin Duvarı’nın yıkılmasının ardından Fethullah Gülen’in gönderdiği 11 kişi, 11 Ocak 1990’da Sarp Ardahan Haberleri kapısından Gürcistan’a ve oradan Bakü’ye geçecek, 28 Mayıs 1990’da da 37 kişilik bir işadamı grubu, Azerbaycan, Özbekistan, Kazakistan ve Tacikistan’a gidecek, Gülen’in kaset ve kitaplarını armağan olarak dağıtacaklardır. Bunu Paul Henze’nin içerisinde yer aldığı bir heyetin Orta Asya cumhuriyetlerine gezisi (27 Mayıs-4 Haziran 1992) izleyecektir.” (Uğur Mumcu, Henze’nin İşi, Cumhuriyet, 17 Mayıs 1992)
Bu ince politika 3 Kasım 2002’de AKP’nin iktidara oturması ile taçlandı.
Taner Akçam’la aynı kaptan yiyen Orhan Pamuk’un Kar romanının yayınlanışı ve ABD’de ilk on kitap arasına girmesi de AKP’nin iktidara gelişi ile aynı tarihe rastlar; ABD Emperyalizmin liberal aydınlar üzerinden geliştirdiği kültür politikalarının bir başka alanına ışık tutar. Bilindiği üzere, Kar romanında Mustafa Kemal kalpağı giymiş solcu Sunay Zaim’in işaretiyle askerler mazlum imam hatipli çocuklara ateş edip onları öldürürler; yalnızca Kürt asker tüfeğinin namlusunu yukarı kaldırır. Onun tüfeğinden çıkan kurşun, 25 yıl önce köpeğiyle birlikte opera izlemek için gelmiş Sovyet başkonsolosunun oturduğu balkona isabet eder!
Bu son derece zekice ve sinsice işleyen, yaşanan gerçekliği tersine döndürmeyi başaran imgelem, Şarkiyatçı aydınların AKP’nin iktidara gelişinde ve sonraki gelişmelerdeki payını da işaret etmektedir.
“Darbecilik” kavramını kültür ve siyaset dünyamıza sokanlar, Erik Jan Zürcher, Etienne Copeaux gibi Batılı Şarkiyatçılardır. Bizimkiler, bizim üniversitelerimizde de kaynak kitap olarak okutulan bu Batılı yazarlardan el ve esin aldılar, ABD ve İngiltere üniversitelerinde hazırlanan doktora tezleriyle kendi ülkelerinin tarihini yeniden yazmaya koyuldular. Böylece de “komünist”likten kapatılmış Köy Enstitüleri “faşistlik” mertebesine yükseldi. Köy Enstitüleri’ne “faşist bir müessese” diyen gazeteci Engin Ardıç, esin kaynağı olarak kitaplaşmış bir ABD doktora tezini göstermişti (A. Karaömerlioğlu, Orada Bir Köy Var Uzakta). Taner Akçam’la yıllar önceki son yazışmamız da Köy Enstitüleri üzerinden olmuştu. Batı kaynaklı bu “liberal” politikalarla, “Ulusalcılık” ve “Darbecilik”, CİA ajanı olmaktan daha tehlikeli bir yafta olarak, emperyalizm karşıtı politikalar savunan, din istismarına karşı çıkan, eğitimde ve devlet yönetiminde laiklik isteyen kişi ve kurumların boynuna asılmaya başlandı.
Daha yazılacak, söylenecek çok söz var değerli dostlar. Sizler, bu ülkede hâlâ özgür bir yaşam için mücadele edenler, ülkenin içine sürüklenmeye çalışıldığı savaş ve kan dünyasına karşı çıkanlar, insanlık için direnenler kusura bakmayın lütfen. Taner Akçam yıllardır sap yeyip saman çıkarıyor.
AKÇAM ailesi adına tüm Alevilerden ve CHP'li dostlardan özür diliyorum…
23 Şubat 2015, Alper AKÇAM

**Taner Akçam ne demişti?

Dr. Alper Akçam'ı kızdıran ve bir özür mektubu yayınlamasına neden olan yazı şöyle;

**Taner Akçam: MHP iyidir ama CHP ve Aleviler darbeci..
Taraf gazetesi yazarı Taner Akçam, CHP'yi ve Alevileri darbeci ilan etti.
Taraf gazetesi yazarı Taner Akçam, Hamburg Yeşiller Partisi için MHP raporu hazırladı. Akçam'ın 3 Ardahan Haberleri başlıkta MHP raporu hazırlamasına neden olan olay ise, Hamburg Türk Toplumu başkanı ve Yeşiller Partisi adayı Nebahat Güçlü'nün 15 Şubat eyalet seçimleri öncesi MHP'nin yurtdışı teşkilatı Türk Federasyonu tarafından düzenlenen "Kültür ve Ülkü Şoleni" toplantısına partisinden izinsiz olarak katılmasıyla başladı. Odatv'de yer alan habere göre, Nebahat Güçlü bu etkinliğe katılması sonrasında partisinden “Aşırı sağcı ve milliyetçi çevrelerin oyuna ihtiyacımız yok” şeklinde eleştiriler alarak adaylık çekilmesi istenmişti.
Bunun üzerine Güçlü, Prof. Taner Akçam'dan MHP’nin aşırı sağcı olup olmadığı konusunda görüştü ve 13 Şubat tarihinde Taner Akçam imzalı MHP “raporu” yazıldı.

**CHP VE ALEVİLER DARBECİ..
Taner Akçam’ın yazdığı raporun Avrupa Postası sitesinden yayınlanması sonrası tartışma başladı. CHP'liler ve bazı Alevi dernekleri, rapordaki kendileri hakkındaki olumsuz ifadelere tepki gösterdi.
Akçam’ın 3 maddede kaleme aldığı MHP raporunda Aleviler ve CHP’nin “darbeci” olduğu iddia ediliyor. “Ne şeriat ne darbe” sloganlarının atıldığı Cumhuriyet mitinglerinden “darbe çağrıları” yapıldığını yazan Taraf yazarı Akçam, bugün iktidar tarafından da “kumpas” olduğu açıklanan Ergenekon iddianamesini ise bu ifadelerine kanıt olarak gösterdi.
2000′li yıllarda, Türk siyasetine, Türk Silahlı Kuvvetlerinin darbe yapma girişimleri damgasını vurdu.(...) Bu dönemde Türkiye’nin laik ve ilerici olarak bilinen kesimleri (örneğin Aleviler) ve politik partileri (özellikle Cumhuriyet Halk Partisi) Darbe çağrısı yapan Cumhuriyet Mitinglerinin en büyük destekçileri olurlarken, MHP tabanını bu çatışmanın dışında tuttu. Ve bu nedenle, Ergenekon adlı örgüt MHP lideri Bahçeli’yi devirmek için planlar yaptı. Bu planlara Ergenekon iddianamesinde yer verildi.

**HDP MHP’DEN ÖZÜR DİLEDİ..
Akçam, Yeşiller Partisi için hazırladığı MHP raporunda konuyu 3 örnekle ele aldı. MHP’nin 1980’li yılların ikinci yarısından itibaren AKP ve CHP gibi sıradan bir parti olduğuna dikkat çeken Akçam, 1990’lı yıllarda şehirlerde Kürt-Türk savaşı çıkmamasını MHP’nin olumlu tavrına bağladı. 2000’li yıllarda MHP’nin kendisini “darbe çağrıları”nın dışında tuttuğunu belirten Akçam, 2014 yılı Ekim ayındaki Kobani olayları sırasında MHP’nin yapıcı tutumu nedeniyle HDP’nin MHP’ye teşekkür ettiğini açıkladı.
Akçam, raporun son bölümünde MHP’ye ilişkin şunları söyledi: “Tekrar etmek isterim ki, eğer Türkiye 1990′lı ve özellikle de 2000′li yıllarda, iç savaşa da yol açabilecek bir şiddet ortamına sürüklenmemiş ise, MHP’nin bu konudaki ısrarlı tutumunun özel bir yeri vardır. Görüşlerini beğenmeyebiliriz, fakat parti sivil demokratik normlara uyan ve saygı gösteren her hangi bir partiden farksızdır. Ve hatta, eğer geçmişi de düşünülürse, Türkiye’de bu özelliği ile diğer partilerden daha da sorumlu davranmaktadır.”
Haberi ekleme saati: 13.55-23 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ARDAHANLI İŞ ADAMI
ALİ RIZA NASIROĞLU
kurtuluş mesajı yayınladı..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşMensubu olmaktan her zaman şeref duyduğum SERHAT ARDAHAN ‘İlimizin düşman işgalinden kurtuluşu olarak tarihe nakşedilen bugün, Yüce Önder Atatürk'ün "Türk Milleti yüzyıllardan beri hür ve müstakil yaşamış ve istiklâli yaşamak için şart saymış bir kavmin kahraman evlâtlarından ibarettir. Bu millet, istiklâlsiz yaşamamıştır, yaşayamaz ve yaşamayacaktır." sözlerinde ifadesini bulan en büyük mefkûresidir.
23 ŞUBAT ARDAHAN 'nın Kurtuluş Günü münasebetiyle; başta Gazi Mustafa Kemal olmak üzere tüm aziz şehitlerimizi ve kahramanlarımızı anmayı, onların anılarını yaşatmayı borç bilir, üstün hizmetlerinden dolayı tüm Türk Silahlı Kuvvetleri'ne şükranlarımı sunarım. Değerli halkımızın bu anlamlı gününü yürekten kutlayarak en derin sevgi ve saygılarımı sunarım
ALİ RIZA NASIROĞLU
Haberi ekleme saati: 10.07-23 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Av. Müzeyyen Çiftçi Yolaçan
CHP’de Aday Oluyor

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş13 Kişi ile kalan CHP Ardahan’da tartışmalar süre dursun, yeni bir aday adayı daha başvuruya hazırlanıyor.
7 Haziran’da yapılacak olan 2015 Genel Seçimlerinde CHP’den Ardahan Milletvekili Aday Adaylığı için başvuruda bulunacağını açıklayan Ardahanlı Av. Müzeyyen Çiftçi Yolaçan gerek Ardahanlı kadınların gerek ise tek tek dokunduğum, birlikte nefes aldığım Ardahan halkının temsilcisi olmak için ata/dedemin, cumhuriyetin kurucusu partim CHP’den bende adayım.’ dedi.

Ardahan Haberleri **MUHTAR DA HDP'DEN ADAY..

Öte yandan Ardahan'ın Göle ilçesine bağlı Mollahasan köyünde yıllarca muhtarlık yapan Osman Genç'te Halkın Demokrasi Partisinden Ardahan Milletvekili Aday Adayı oldu.
Ardahan Haberleri Aday olduğu partisi HDP'nin Ardahan da milletvekili çıkaracağına olan inancıyla aday adayı olduğunu ve Ardahan'ın olduğu gibi Göle'nin oy renginin değişeceğini söyledi.
Halkların birleşeceği parti olan HDP'nin %10 Barajını da yıkıp, geçeceğinide belirten HDP Ardahan Milletvekili Aday Adayı Osman Genç Göle'nin oylarına güvenip, başta iktidar partisinde olmak üzere diğer partilerde aday olanların bu seçimde Göle'de oy alamayacakları gibi Ardahan genelinde de HDP'nin değil onların baraja takılacağını da sözlerine ekledi.
Haberi ekleme saati: 18.11-22 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

TİGEM, Orman İşletmesi,
Banka, Askeri Şübe
Askeri Birlik, Cezaevi, Belde
ŞİMDİ DE OKUL KAPATILIYOR!

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşAK Parti Ardahan Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay’ın ilçesine bağlı Köprülü Beldesinde ki okul kapatılacak.
Daha önce Tarım İşletmeleri Gen Merkezi, Orman İşletmesi, Banka, Askeri Şube, Cezaevi, Belde ve bunların ardında Askeri Birliklerin kapatıldığı Ardahan’ın Göle İlçesine bağlı Köprülü (Goreveng) Beldesinde ki Çok Programlı Lise de kapatılıyor.

**KARAKOL GELECEK..

Okullarının kapatılmasına tepki gösteren Köprülüler, AK Partili Milletvekilline tepki gösterirlerken, milletvekilinin bu tepkileri dindirmek için, ‘Hemen kızmayın başkan açıklacak sağlık ocağı karakol gelecek. Merak etmeyin’ dediği ama okulun kapatılmayacağını diyemediği dikkat çekti.

**İmam Hatip’in Suyu Tez Kurudu..

Öte yandan Ardahan’ın Posof ilçesinde açılması beklenen İmam Hatip’in yerine bir başka okulun taşındığı, buna neden ise idarecilerinin bir çoğunun AK Partili siyasilere yakın olan Posof İmam Hatip Lisesinin yöneticilerinin Posof’un dışında bulunan yane İmam Haip Okuluna gitmek istememeleri olduğu öne sürüldü.
Posof Halitpaşa Okulunun taşınacağı öğrenilen yeni İmam Hatip Okuluna İmam Hatip Lisesinde ki yöneticilerin değil de, Halitpaşa Okulunda ki küçük çocuklarının kışın ortasında taşınmak istenmesine tepki koyan Posoflu veliler İlçe Milli Eğitim’in kamu idarecileri tarafından değil de, AK Partili bir kaç siyasinin emrinde gibi çalıştığını ileri sürdüler.
Haberi ekleme saati: 18.04-22 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Çantacılardan sonra Bohçacılar!

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş7 Haziran’da yapılacak olan Genel Seçimlerin de Ardahan Milletvekili olmak için başvuranlar arasında Ardahan kamuoyunda ‘Çantacı Adaylar’ olarak tabir edilen aday adayların yanı sıra şimdi de ‘Torbacı’ aday adaylar olduğu görülüyor.
Seçimler öncesi iyiden iyiye hareketlenen siyaset arenasında yıllardır Ardahan’a gelmeyen, Ardahan’ın sorunlarını doğru dürüst bilmeyen ve en önemlisi aday oldukları partinin İl ve İlçe Başkanlarının kim olduğunu bile bilmeyen çantacı aday adayların yanın da ‘Bende adayım’ deyip, ortaya çıkan torbacı aday adaylarda görülmeye başlandı.
Çantacıların yanı sıra torbacıların cirit attığı Ardahan siyaset sahnesinde bu tiplerin adayım demelerine karşın resmi başvuru yapmadıkları da dikkatlerden kaçmıyor.
Haberi ekleme saati: 17.55-22 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

UÇAKLAR HAVAALANI
OLMAYAN ARDAHAN'DA UÇTU..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşArdahan'ın vatan topraklarına katılışının 94 Yıl dönümü dolaysıyla düzenlenen tören programına alınan Türk Yıldızları F 16'lar Ardahan semalarındaydılar.
Havaalanı olmamasına karşın Erzurum'da kalkan ve bugün Ardahan üzerinde tur atan ve gösterişte bulunan uçaklar kentte heyecan yarattı.
Ardahan semalarında sabah saatlerinde prova uçuşu yapan F-16 savaş uçaklarının gösterisi vatandaşları korkuttu. Ardahan'ın işgalden kurtuluşunun yarın kutlanacak 94'üncü yıl dönümü öncesi uçuş yapan uçaklar, Pazar günü olması nedeniyle yataklarından solo uçakların sesiyle uyanıp ne olup bittiğini izlemek için pijamalarla sokağa çıktılar. Uçan uçakları dün gece Suriye'deki Süleyman Şah Türbesi'ne yapılan operasyonla bağdaştıran Ardahanlılar, kısa süreyle tedirgin oldu. Ev ve iş yerlerinden dışarı çıkanlar şaşkınlıkla izledikleri uçakların ne için Ardahan semalarında uçtuklarını bilmediklerini ancak biraz korktuklarını söyledi. İlk kez böyle bir durumla karşı karşıya kaldıklarını söyleyenler, kurtuluş günü nedeniyle prova yaptıklarını duyunca rahat nefes aldı.
Haberi ekleme saati: 15.57-21 Şubat 2015 Fotolar: Asya Yılmaz
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com

**


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

SAFFET KAYA YENİDEN AK PARTİLİ..

Ardahan Haberleri Facebook'ta Paylaş**SAFFET KAYA ADAY ADAYLIK İÇİN AK PARTİ'YE BAŞVURU DA BULUNDU..

Twittirda Paylaş
7 Haziran'a yapılacak olan Milletvekili seçimlerinde yeniden milletvekili olmak için AK Partiye resmi başvurusunu tapan Saffet Kaya son dakikada resmi başvurusunu yaptığı öğrenildi.
Konu kahhında gazetemize bir açıklama yapan ve Ardahan'da Milletvekili Aday Adaylığı için 13. sıra da resmi başvurusunu yaptığını doğrulayan Ardahan eski Milletvekillerinden Saffet Kaya 'adaylığımız Ardahan'a hayırlı olsun' dedi.

**Bağımsız değil, AK Parti'den..

Önümüzde ki genel seçimlerde her türlü milletvekili adayı olacağını yenileyen Kaya yaptığı açıklama da şöyle dedi.
'Önümüzde ki günlerde daha önemli gelişmelerin yaşanacağını belirtirken, şu an AK Parti Ardahan Milletvekili Aday dayıyım. Milletvekili olduğum için ön temayül seçimine girmeyeceğim. Ama her zamanki gibi bu süreçte de AK Partili delegasyonla, üyesiyle, partililerim le ve halkımla temasta olacağım.' dedi.
Haberi ekleme saati: 15.55-21 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com

Ardahan'da Milletvekili Olma Yarışı
Yazar Fakir


Ardahan'da Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin


Facebook'ta Paylaş
Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yazarlarımızı okuyor musunuz?

YAZIYORSAM SEBEBİ VAR
Ne oldu Öğüt sevmeyenler?..

Fakir Yılmaz Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş80 Yaşına dayanan Baykal’ın da yeniden milletvekili olmak için baş vurduğu ve BSP yani ‘Beyaz Saçlılar ardahan  haber Partisi’ olmakla eleştirilen CHP’nin 15 yıllık kesintisiz Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt’ün ön seçimi isteyenlerin önünü kesen golü ardından Öğüt’ü sevmeyenlerin başına adeta taş düşmüşe benziyor..
Çünkü, Ardahanlı CHP’lilerin çeper diplerinde, ‘İstemezuk, artık yeter’ feryadı ve biz yazdığımız da ise ‘para alıp yazıyorlar’ diyenler nedense birden sus/pus oldular.
Yoksa şimdi de onlar mı para alıyorlar?..
Belki de, yüksek sesle ve çeperlerin dibin de değil, kamuoyu önünde yiğitçe, ‘Artık yeter, tapusu mu sen de kardeşim’ diyenin yine bizim olmamız, Ensar Öğüt’ü sevmeyenleri bir kez daha şok etti!..
‘Bir kez de CHP’li Alevi yada Kürt milletvekili olsun’ yada gençlerin önü açılsın diyenler size ne oldu ?..
Peki; ‘Ön seçim olmazsa partiden ayrılır, HDP’ye oy veririm’ diyenler ya size ne oldu?
İşte bu korkaklığınız değil mi Öğüt’ün yıllardır milletvekili olmasına ve bu seçimde de olacağının göstergesi?..
0.535.418 32 58-fakiryilmaz323@hotmail.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?

KADINCA/Selmi Yılmaz
Saffet Kaya Aday Olamayacak!

Ardahan Haberi Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşÜç dönem milletvekilliği yaptığı Ardahan’da bir kez daha milletvekili olmak için çabalayan Ensar Öğüt gibi siyasetin ustası Saffet Kaya’nın dönemi kapanıyor gibi..
Ardahan Haberi Çünkü bu yazıyı ele aldığımız dakikalar da Kaya’nın hala bir partiye başvuru da bulunmadığını öğreniyorduk..
Buna neden ise liste bire kim konulursa konulsun seçilmesi garantisi olan AK Partinin üst düzey yetkililerinin Saffet Kaya ismine sıcak bakmadığı ve Kaya’nın da çok zor olan bağımsız adaylığından vazgeçmek için yol arayışına girdiğini duymamızdır..
Zor ve sıkıntılı anlar yaşayan Saffet Kaya’nın nasıl bir karar alacağını kendisinin bugünün sonuna kadar vereceği kararla daha iyi anlayacağız..
Ama bize sorarsanız, Saffet Kay’nın AK Parti’ye yönelik, 'Aday edilmezsem, bağımsızım' çıkışları başta Başkan Erdoğan tarafından olmak üzere AK Partinin kozmik odasınca görülmediğidir..
Kısacası; Saffet Kaya bu seçimde aday olmayacak gibi..


Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

İSTANBUL'A GİRİŞ GECESİ..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşMerkezi İstanbul Şişlide bulunan ve çatısı altın da 40'a yakın Ardahan Derneğinin bulunduğu Ardahan’lılar Federasyonu, İstanbul Topkapı'da düzenlediği, 'Dünya Ardahanlılar Günü' son yapılan gecelerin en starı oldu.
İstanbul Ardahan Dernekler Federasyonu, Ardahan’ın Vatan Topraklarına katılışının 94. yıl dönümü nedeniyle İstanbul Topkapı Barcelono Eresin Oteli’nde düzenlediği kutlama muhteşem oldu.
(ARDA-FED) Ardahan’ın kurtuluşunu İstanbul’da 21 Şubat 2015 cumartesi akşamı saat 19.00 da Topkapı Eresin Otel’de yapılan kutlama çok renkli geçti.
FOX TV, Vatan TV ve SINIR TV’nin çekim yaptığı geceye Ardahan Valisi Ahmet Deniz, Ardahan Belediye Başkanı Faruk Köksoy, Çıldır Belediye Başkanı Yakup Azizoğlu, İstanbul Kartal Belediye Başkan Yardımcısı Gülcemal Fidan, İstanbul Sancaktepe Belediye Meclisi Başkan Vekili Turgay Akpınar, İstanbul Esenyurt Belediye Meclis Üyesi Togay Çoban, Foks TV’nin Genel Yayın Müdürü Doğan Şentürk, MHP İstanbul İl Başkanı Mehmet Bülent Karataş, İstanbul'da ki Ardahanlı Milletvekili aday Ardahan Haberleri adayları, Meclis Üyeleri, Muhtarlar, İşadamları, Ardahan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Çetin Demirci, Ardahan ESOBB Başkanı Yılmaz Özer, ESOB Ardahan Başkanı İsmail Kahya, Serhat Ardahanlılar Federasyonu Başkanı Burak Taştan, MÜSİAD Ardahan İl Temsilcisi Orhan Gökdemir, KAISİAD’ın Başkanı Orhan Gökçe, Ardahan Kültürevi Başkanı Efrail Çiftçi Ardahan Dernek Başkanı Ahmet Demirbaş, Trakya Yakası Ardahanlılar Dernek Başkanı Nurettin Çukurçayır, Hoçvan Dernekler Federasyon Başkanı Yakup Mavzer, Bursa Ardahan Dernekler Federasyon Genel Başkanı Zeki Aydın, Damal Dernek Ünsal Erbudak Başkanı Beylikdüzü KAI Dernek Başkanı Gürsel İlgüz, Avcılar Kars Ardahan Iğdır Derneğinin Onursal Başkanı Mustafa Küpeli, Kars Ardahan Iğdır İl, İlçe ve Köy Dernek Başkanları ve Sanatçılar. Ve Ardahan’ın renkli simaları katıldı.
Federasyon yöneticileri Yaşar Geler, Mahmut Şenel, Fakir Yılmaz, Julide Kaya, Hafız Öztürk, Yener Bayrakçı Sıtkı Dursun, Kemal Şimşir, Terlan Kaya, Ayhan Aydemir İmdat Tatar'ın geceye katılan konuklarla tek tek ilgilendiği gecenin ilk kez İstanbul merkezin de yapılması 'Ardahanlıarın İstanbu'l'a girişi olarak değerlendirildi.
Not: Gece ile ilgili fotoğrafları fakiryilmaz facebook sayfasında görebilisiniz.
Haberi ekleme saati: 13.23-22 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

BONUSLAR 3 PUAN ALDI..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**Eğitimden, Sınır Ticaretine bir çok konuda 81 Vilayet içinde sonlarda olan Ardahan yok imkanlara karşın futbol da yakaladığı başarı ile doğu ve Karadeniz'in lideri oldu..

Ardahan'ı BAL liginde temsil eden Serhat Ardahan Spor'un yok imkanlar karşın başarıları devam ediyor.
Ardahan'ı 3. Futbol Ligine taşımaya iddialı olan Serhat Ardahan Spor bugün evinde karşılaştığı Giresun Bulancak Spor'u 2-0 yenerek BAL Ligi liderliğini sürdürdü.
41Puanla Liderliğini sürdüren Ardahan Serhat Spor'un son başarıı ile şampiyonluk iddiasını sürdürüken, yapılan karşılaşma da geçtiğimi hafta transfer edilen ve 'Ardahan'ın Bonusları' olarak adlandırılan yeni futbolcular Burçin, Hasan ve Ayaydın'ın ortaya koydukları performans göz doldurdu.

**ŞAMPİYONLUK AZMİ VAR, PARA YOK..

Ardahan'ı 3. Lige taşıması halinde Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş gibi ünlü takımların Ardahan'a gelmesini sağlayacağı gibi Ardahan'a de bir stadyumun yapılması, bununla birlikte bir çok yen spor alanlarının gerçekleşmesi, onca gencin spor'a yönelmesi ve iş bulmasını sağlayacak olan Serhat Ardahan Spor'un ortaya koyduğu azmin önünde ki tek engel parasızlık.
Konu hakkında bir açıklama yapan takımın Başkanı Sedat Sural ve Başkan Yardımcısı Eray Kayatürk 'Bizim azmimiz ortada, bir kaç iş adamı ve gencin yoktan var ettiği vali, belediye başkanının desteklediği, basının teşviki, gönüllü iş adamlarının destek verdiği bu takımın önünde ki tek engel parasızlık. Eğer destek verilmeye devam ederse biz Ardahan'ı 3. Lige taşıyacağız. Yeter ki herkes buna inansın ve güvensin' dedi.
Haberi ekleme saati: 14.35-22 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

'Şah' değil 'Mat' Operasyonu!..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**Ardahan Göleli CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, Şah Fırat operasyonunu değerlendirdi.
Tekin, Operasyon “Şah” değil “Mat” operasyonu olmuştur. 90 yıllık cumhuriyet tarihinde ilk defa savaşmadan topraklarımızı kaybediyoruz, bu kabul edilebilecek bir durum değildir” dedi.

**HDP'li Hasip Kaplan'dan şok iddia: Türk ordusu YPG ile birlikte çalıştı..

Öte ynadan Suriye sınırları içindeki, Türkiye Cumhuriyeti'ne ait toprak parçası olan Süleyman Şah türbesinin taşınması konusunda en çarpıcı iddia, HDP'den geldi.
HDP Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan, Süleyman Şah türbesinin taşınması operasyonundan Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve YPG'nin birlikte çalıştıklarını öne sürdü.

**Bu Bir Geri Çekilme ve Toprak Kaybıdır..

Bilindiği gibi dün geceyaşanan askeri hareketlilikten sonra 39 tank ve 572 askerin katıldığı operasyonla Süleyman Şah Karakol'unda görev yapan 44 asker Türkiye'ye getirildi.
TÜRK Silahlı Kuvvetleri (TSK), Türkiye sınırları dışındaki tek Türk toprağı olan Suriye içindeki Süleyman Şah Saygı Karakolu ve Türbesi'ne bu sabaha karşı 39 tankla "yıldırım operasyonu" gerçekleştirdi.
Operasyon da Süleyman Şah'ın mezarının da komple alınarak Türkiye'ye getirildiği ileri sürüldü.
Operasyonla ilk izlenimler bunun bir geri çekilme ve toprak kaybı olduğu yönünde olması dikkatlerden kaçmadı.
Haberi ekleme saati: 13.08-22 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

BAĞDEŞENLİLER,
YENİ BAŞKANLARIYLA
YERLERİNİ YENİLEDİLER...

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşMerkezi İstanbul Sancaktepe İlçesinde bulunan Ardahan İli Başdeğen (Kinzodamal) Yardımlaşma ve Sosyal Derneği 8. Başkanını seçti.
Enver Bozkurt'un başkanlığına getirildiği Ardahan İli Başdeğen (Kinzodamal) Yardımlaşma ve Sosyal Derneği kongresini yapar yapmaz derneğin bulunduğu lokalde baştan aşağı yenilendi.
Genç başkanın görevi alır almaz kolları sıvayarak dernek merkezinin bulunduğu lokalden başlayarak işleri yoluna koyma çabası Bağdeşen köylüleri tarafından takdirle karşılandı.
'Gurbet ile Sıla arasın da köprü olacaklarını dile getiren Ardahan İli Başdeğen (Kinzodamal) Yardımlaşma ve Sosyal Derneği Başkanı Enver Bozkurt bundan sonra ki çalışmalarının İstanbul metropolünde bulunan köylülerinin tespitini yaparak, derneğe üye yapıp daha güçlü bir stk yapmayı hedeflediklerini söyledi.
Derneğin kurucusu Şemsettin Şenel gibi büyüklere danışıp, çalışmalara katmayı da hedeflediklerini belirten Ardahan İli Başdeğen (Kinzodamal) Yardımlaşma ve Sosyal Derneği Başkanı Ertan Bozkurt başta Ardahan 1. Amatör Ligin de köylerini temsil eden köylernin futbol takımı olmak üzere köylülerinin sosyal kültürel faaliyetlerini de destekleyeceklerini de dile getirdi.
Haberi ekleme saati: 22.09-20 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

İSTANBUL VE ANKARA'DAN SONRA
BURSA'DAN DA ARDAHANLI ADAY OLDU..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşSitemiz ve gazetelerimizİn ısrarla üzerinde durduğu ve 'Ardahan dışın da yaşayanların Ardahan'da değil yaşadıkları yerlerde siyasete de damga vurması gerektiğini' işareti, görülmeye başlandı.
'Azıcık paralanan yada şöhret kazananın çantasını alıp, Ardahan'ın yollarına düşmesinin yanlış olduğu, bir çok Ardahanlının yaşadığı batı kentlerinde nasıl bürokrasi de, ticaret ve sanayi de başarılı olunuyorsa, onca Ardahanlının olduğu kentlerde siyasette de başarılı olunmaması elde değil' diyen yayınlarımız başta İstanbul'da olmak üzere diğer bir çok kente ki Ardahanlıların gözünü açtı, hedefini büyüttü.
Son olarak Bursa'da Ardahanlı İşkadını Nurcan Özdemir'in iktidar partisinden Milletvekili Aday Adayı olması Ardahanlıları iş sahasında, bürokrasiden sonra batı kentlerinin siyasetine de talip olduğunu ortaya koydu.
Başbakan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu'nun Başdanışmanı Prof. Dr. Ertan Aydın'ın Ankara'da, Göleli İşadamı Veysel Karatay'ın İstanbul'da ilk çıkışı yaptıktan sonra Türkiye'nin önemli sanayi kentlerinden olan Bursa'da bir Ardahanlı, hemde başarılı iş kadını Nurcan Özdemir'de Ardahanlıları temsilen AK Parti'den aday adayı oldu.
Ardahan Federasyonu Başkanı ile birlikte başvurusunu yapan Nurcan Özdemir yaşadığı kentin sorunlarının çözümü için adayım dedi.

**KARATAY VE TOPRAK'TA BAŞVURDU..

Öte yandan Ardahanlı olarak ilk çıkışı yapan Ardahanlı İşadamı Veysel Karatay ile kendisi gibi Göleli olan Prof. Dr. Metin Toprak'ta bugün AK Parti İstanbul İl Başkanlığına giderek resmi başvurularını yaptılar.
Haberi ekleme saati: 21.55-20 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

GÖLELİ KADINLARIN ÖZGECAN TEPKİSİ...

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşGöle de kadınların tepkisi vardı!
Çeçtiğimiz günlerde Mersinin Tarsus ilçesinde insanlık dışı vahşice katledilen
Özgecan ASLANA yönelik saldırıyı şiddetle kınıyoruz.Günümüzde kadına karşı şiddet gün geçmiyor ki artarak süre geliyor. Hergün bir kadın cinayeti ile karşılaşıyoruz.
Erkek egemenliği yasalar içinde kadınların yaşam hakları kısıtlanıyor.Biz Göleli kadınlar olarak Özgecan'a yönelik saldırı yarın başka Özgecanlar olmasın istemiyle acil olarak önlem alınmasını ve gerekli yasaların çıkmasını istiyoruz.
Asıl sorun toplumsal cinsiyet ayrımcılığı ile cinsiyet eşitsizliğidir.artık kadına karşı bakış açısı değişmelidir. Aile içinde kadın ve erkeğe biçilen kalıplarla kadını birey olarak görmeyen anlayışla yetişen çocuklar yaşamı boyunca
şiddete eğilimli olmaktadır.
Bizler yaşanabilir bir toplum istiyorsak bunun yolu mutlu kadın ,mutlu aileden geçmektedir.
Ülkemizde yaşanan kadın cinayetlerinin son bulmasını istiyoruz,başka Özgecan vakalarının yaşanmaması için herkesi mücadeleye çağırıyoruz.
Yaşasın kadınların birlik ve dayanışması. Kadına kalkan eller kırılsın Diyen Filiz Topçu konuşmasının sonun da ''bir evde kadın yoksa o evin çatısı yoktur. Sizlere sesleniyoruz erkekler; bizleri ana. bizleri eş, bizleri kardeş olarak görün ve düşünün kadına yapılan bu zulüm sizlere yapılsa kabul eder misiniz?'' diye sorması katılan ve seyreden Göleli erkekler tarafından alkışlandığı görüldü.
Haberi ekleme saati: 21.55-20 Şubat 2015 Foto: ŞANLIBEY ATALAY
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

AKP'Lİ BELEDİYE
ATATURK'Ü TERS ASTI!..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşArdahan'ın Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 94. Yıl Dönümü dolayısı ile Ardahan Belediye binasına asılan Atatürk posterinin ters görüntüsü vatandaşların tepkisine yol açtı. Görevlinin bi anlık dikkatsizliği sonucu ters asıldığı belirtilen poster, kısa süre sonra düzeltildi.
Ardahan'ın Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 94. Yıl Dönümü nedeniyle Ardahan Belediye binasına büyük bir Türk Bayrağı ile Atatürk'ün posteri asıldı. Ancak ters asılan poster vatandaşlar tarafından fark edilerek fotoğraflandı. Oda yetkililerinin bilgilendirilmesi üzerine poster düzeltildi.
Öte yandan Didim'de çöpe atılmış bir çok Atatürk posteri fotoğraflandı.
Haberi ekleme saati: 21.55-20 Şubat 2015 F
Haber/Fotolar: Serkan Hanoğlu


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

CHP GENEL BAŞKANININ
MESLEKTAŞI DA CHP'DEN ADAY ADAYI..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşYönetiminin büyük bir bölümünün istifa ettiği halde 13 kişilik il yönetimi il 2015 Genel Seçimlerine giden Cumhuriyet Halk Partisinde kimlerin milletvekili aday adayı olacağı yönünde tartışmalarda aralıksız devam ediyor.
İl yönetiminin ön seçim isteminin genel merkez tarafından ret edilmesiyle sessizliğe bürünen CHP Ardahan'da Milletvekili Aday Adayı olmak için hazırlıklar yaptığı öğrenilen Ardahan Ankara Vakfı Başkanı, Yeminli Mali Müşavir Sabri Arpaç'ın pazartesi günü CHP Genel Merkezine resmi başvurusunu yapacağı öğrenildi.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu gibi Mali Müşavir olan ve Ankara'da ki Ardahanlıların adresi olarak bilinen Göleli Mali Müşavir Sabri Arpaç'ın adaylığıyla yeniden hareketlenmesi beklenen CHP Ardahan'ın bu isimle özellikle Göle'de dengeleri değiştirebileceği de ileri sürülmekte.
Kılıçdaroğlu Gelirler Genel Müdür iken, Ankara Kızılbey Vergi Dairesi Müdürlüğü de yapan Yeminli Mali Müşavir Sabri Arpaç'ın yıllardır i.in de bulunduğu partisin de bir nefer gibi çalışması ve maddi, manevi destekle CHP'nin iktidar olmasına sunuğu katkıyı 2015 Genel Seçimlerinde kendi memleketi Ardahan'da taçlandırmak istediği öğrenilirken, CHP'nin Ardahan merkez kadar oyu bulunan Göle'den bir adayın başvurusuyla seçmen tarafından da olumlu karşılanacağı da belirtilmektedir.

Ardahan Haberleri **Saffet Kaya'nın Başvuru Yapmadığı AK Parti'de 11 Aday Adayı Var..

Göleli Mali Müşavir Sabri Arpaç'ın CHP'den Ardahan Milletvekili Aday Adayı olacağı haberi ile bir kez daha hareketlenen Ardahan siyasetin de önemli yer tutan iktidar partisi Adalet ve Kalkınma Partisinde de resmi başvurular tamamlandı.
Bu partiden Ardahan Milletvekili olmak için resmi başvuruların yapanların sayısının toplam 11 olduğu öğrenilirken, Saffet Kaya'nın son gün olan başvuru günüde AK parti'ye başvurmadığı bilgisi alındı.
Orhan Gökdemir, Hamza Bektemur, Ergün Kılıç, Orhan Atalay, Abdullah Topçu, Salih Altun, M. Akif Avşar, Yunus Baydar, Cavit Çetin, F. Rüştü Yılmaz, Yunus İpek'in resmi başvurusunu yaptığı öğrenilen AK Partiden Ardahan'dan Milletvekili Aday Adaylığı için başvuruda bulundular.
Haberi ekleme saati: 20.37-20 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

JANDARMADAN KAR OPERASYONU!

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**HAYVAN HIRSIZLARI YAKALANDI..

Ardahan’ın merkeze bağlı Hacıali köyünde 23 Ocak 2015 tarihinde meydana gelen hırsızlık olayında, C.K. isimli şahsın çalınan 8 büyük baş hayvanı, Jandarma’nın yaptığı çalışma sonucu bulundu.
Hırsızlık olayının haber alınması üzerine harekete geçen Jandarma ekipleri, yapılan soruşturma ve incelemeler sonucunda tespit ettiği şüphelilerden Y.A, M.A. ve S.K isimli üç şahsı gözaltına aldı. Jandarma da ki ifadelerinin ardından adliyeye çıkarılan şüphelilerden Y.A. ve M.A. tutuklanarak cezaevine gönderildi. S.K ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.
Haberi ekleme saati: 20.34-20 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Çağberk Bizim Mutfak
Ardahan'da Hizmete Açıldı

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşÇAĞBERK İNŞAAT’ın Sahibi Ardahan Çıldırlı İşadamı Metin Yılmaz tarafından kiralanan Ardahan Ticaret ve Sanayi Odası’na ait olan iş yeri yeni adıyla hizmete girdi.
BİZİM SOFRA adlı bir restoranı açan Metin Yılmaz İstanbul’da yaptığı yemek işini Ardahan’da da yapmaya başladı.
Konu hakkında bir açıkmaya yapan Metin Yılmaz, ‘Ardahan’a hizmet etmek için mücadele ettiğimiz bir süreçte Ardahan’a laik işler yapmanın gururunu yaşıyoruz. İnşaat sektöründen sonra açtığımız restoranla da halkımız hizmet vermek amacındayız. Kongre Caddesi üzerin de bulunan BİZİM SOFRA isimli restoranımızın Ardahan ve Ardahanlılara hayırlı olacağına inanıyorum’ dedi.
Haberi ekleme saati: 20.34-20 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Muhtarlarda Kaz Gecesi Düzenleyecek!

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**MUHTARLAR DA DERNEKLERE UYDU..

Kısa bir süre önce kurulan Çıldır Muhtarlar derneği de diğer Ardahan Dernekleri gibi kaz gecesi düzenleyecek.
Çıldır Muhtarlar Derneği Genel Kurul yaparak yeni yönetim kurulunu oluşturdu.
Çıldır Öğretmenevi Konferans salonunda yapılan genel kurula Çıldır Muhtarlar Derneği üyesi olan bütün muhtarlar katıldı. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve şehitler için bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Divan Başkanı ve iki üye seçildi. Divan Başkanı tarafından yapılan seçimin ardından bütün muhtarların oyları ile Eşmepınar Köyü Muhtarı Arif Uzunkaya başkan olarak seçildi. Seçimin ardından Çıldır Muhtarlar Derneği başkanı seçilen Arif Uzunkaya yaptığı konuşmasında “Yaklaşık bir ay önce arkadaşlarımızla birlikte gerekli prosedürleri tamamlayarak kurduğumuz derneğimizin bugün yapmış olduğumuz seçimle birlikte yeni yönetim kurulunu belirledik. Derneğimiz ve yeni yönetimimiz ilçemize ve hepimize hayırlı olsun. Bu dernek ile oluşturmuş olduğumuz birliktelikle muhtarlar olarak daha güçlü ve daha aktif olarak hizmet edeceğiz. Nerede bir eksiklik nerede bir aksaklık var ise senin, benim demeden Dernek çatısı altında çözümü daha kesin sonuçlar alacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Birlikte hareket edersek muhatabımız kim olursa olsun elimiz her zaman daha güçlü olacak. Bu derneği kurmamızın en büyük amacı da bu idi. Çünkü muhatabımız olacak kurum yada kişi seni, beni değil 40 tane muhtarı muhatap alacaktır. Bugün burada benim başkanlığımda karar kılıp, destekleyen bütün muhtar arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Ayrıca derneğimizin kuruluş aşamasında ve yakın bir zamanda yapmayı planladığımız Kaz Gecesi organizasyonunda bizlerden desteğini esirgemeyen Emekli Yazı İşleri Müdürümüz Yalçın Gökçe’ye de Dernek üyelerimiz adına çok teşekkür ediyorum.” dedi.
Çıldır Muhtarlar Derneği ilk organizasyon olarak Kaz Gecesi düzenleyeceklerini belirttiler. Geceye Çıldır ve Ardahan’dan Mülki amirler katılacağı belirtilirken, Kaz Gecesinin Emekli Yazı İşleri Müdürü Yalçın Gökçe’nin Yukarı Canbaz köyündeki tarihi baba evinde yapılacağı söylendi.
Haberi ekleme saati: 20.17-20 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

VALİ'EN KAR ARACI SÖRFÜ!..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**Ardahan Valisi Deniz kar motoru sürdü..

Ardahan Valisi Ahmet Deniz, Yalnızçam Kayak Merkezinde kar motoru sürdü.
Deniz, Yanlızçam Kayak Merkezin de yaptığı açıklamada, Ardahan'da kışın güzelliğini gündeme getirmek ve spor yaparak buna dikkat çekmek istediklerini söyledi.
Kar motoru sürmenin çok zevkli ve maceralı olduğunu, böyle bir imkanın çoğu yerde bulunmadığını ifade eden Deniz, "Bu spor çok zevkli. Macera güzel. Buranın kışını ve karını güzel değerlendirmeye ve bunu yansıtmaya çalışıyoruz. Bu gayet güzel bir faaliyet oldu" dedi.

**Vali Deniz'den karla mücadele ekiplerine baklava ikramı..

Ardahan Valisi Ahmet Deniz, 2 bin 740 rakımlı Sahara geçidinde kar ve tipi altında çalışan Karayolları ekiplerini ziyaret ederek, tatlı ikram etti.
Vali Ahmet Deniz, karla mücadele çalışmalarında görev alan İl Özel İdaresi ve Karayolları ekiplerini görevleri başında ziyaret ederek, çalışmalar hakkında bilgi alıp, tatlı ikram etti.
Merkeze bağlı Değirmenli köyünde yol açma çalışması yapan İl Özel İdaresi ekiplerinin çalışmalarını yerinde gören Vali Deniz, ekiplere özverili ve yoğun çalışmalarından dolayı teşekkür etti. Vali Deniz, karla mücadele ekiplerinde görev alan personele tatlı ikram etti. Çalışmalar sırasında köye öğrenci taşıyan bir servis içerisinde ki öğrencilerle görüşen Vali Deniz, öğrencilere de tatlı ikram etti.
Vali Deniz daha sonra 2470 rakımlı Sahara geçidine giderek Karayolları 183’ncü Şube Şefliği ekiplerinin yer yer 3 metreyi bulan kar temizleme çalışmasını yerinde gördü. Ekiplerin yolda bulunan yoğun kar kütlesini temizleme çalışmasını yakından takip eden Vali Deniz, ekiplere tatlı ikram etti.
Sahara ve Ilgar Geçidi ile köy yollarında karla mücadele ekiplerinin gece gündüz demeden yoğun mesai harcayarak çalışmalarını sürdürdüğünü söyleyen Vali Deniz, Ardahan’ın bu yıl içerisinde karla mücadele konusunda sorun yaşamadığını ve devam eden kar yağışına rağmen bütün yolların trafiğe açık olduğunu bildirdi.
Haberi ekleme saati: 20.08-20 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

BİLDİRİ KİTAPLAŞTI..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşKafkasya Üniversiteler Birliği (KÜNİB), Ağrı Valiliği ve Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi’nin birlikte düzenlediği “Kavimler Göçünden Orta Asya-Kafkasya-Anadolu” temalı “KÜNİB Uluslararası Ağrı Sosyal Bilimler Kongresi”nde sunulan bildiriler bir kitapta toplanarak ölümsüzleştirildi.
Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Nezehat Çeçen Konferans Salonu’nda 25 Eylül 2013 tarihi Çarşamba günü başlayan kongreye Ağrı Vali Yardımcısı Ercan Ateş, KÜNİB Başkanı ve Ardahan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Korkmaz, Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İrfan Aslan, Kafkas Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sami Özcan, Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Telat Yanık, Ardahan Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. M. Hanefi Palabıyık, yurt içi ve yurt dışından birçok üniversite rektörü ve çok sayıda akademisyen katıldı.
Prof. Dr. Korkmaz; ‘ İnsan, yaşadığı toprakların ruhuna dönüşür ve o topraklarla aynı kaderi yaşar.’
Kongrede sunulan 149 bildirinin yer aldığı kitabın önsözleri Ağrı Vali Yardımcısı Ercan Ateş, Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İrfan Aslan, Ardahan Üniversitesi Rektörü ve KÜNİB Başkanı Prof. Dr. Ramazan Korkmaz, IC Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Günseli Çeçen ve Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı ve Kongre Düzenleme Kurulu Başkanı Prof. Dr. Vedat Dağdemir tarafından yazıldı. Kafkasya ve Orta Asya coğrafyasında yapılan akademik çalışmaların azlığına dikkat çeken Prof. Dr. Korkmaz, sözlerine şöyle devam etti; “ İnsan, yaşadığı toprakların ruhuna dönüşür ve o topraklarla aynı kaderi yaşar. Üniversitelerin insanın toprakla ve coğrafyayla olan kader birliğini çok iyi bir şekilde okuması gerekiyor; öyle ki toprağın bilgisi okunamadığında o topraklar üzerinde yaşamayı da hak edemeyiz.” dedi.
137 Akademisyenin Katıldığı Kongrede 149 Bildiri Sunuldu
Üç gün süren kongrede din, ekonomi, tarih, coğrafya, edebiyat, turizm ve sanat alanlarında yurt içinden katılan akademisyenler tarafından 130 bildiri, yurt dışından katılan akademisyenler tarafından ise 19 bildiri olmak üzere toplam 149 bildiri sunuldu. İlk bildiriyi Azerbaycan Tarih Kurumu Başkanı Prof. Dr. Tofiq Mustafazade, “18. Yüzyılın 20-40 Yıllarında Osmanlı İmparatorluğu ve Azerbaycan” konulu çalışmasıyla sundu.
Haberi ekleme saati: 19.55-20 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Kurtuluş’ta Kur’an Okunacak..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşArdahan İlçe Müftüleri toplantısı Ardahan İl Müftülüğünde yapıldı. Toplantıya başkanlık eden Ardahan İl Müftüsü Aytekin YILMAZ, gündem konuları üzerine değerlendirmelerde bulundu.
Ardahan İl Müftüsü Aytekin YILMAZ ”Yaklaşmakta olan 23 Şubat Ardahan’ın Kurtuluşu etkinlikleri çerçevesinde İl Müftülüğü olarak hazırlığı içerisinde bulunduğumuz ve 21 Şubat cumartesi günü saat 12.30’ da Halk Eğitim Merkezinde yapılacak olan Kur’an Ziyafeti Programı ve akabinde ilkini geçen yıl başlatmış olduğumuz uygulamanın devamı olarak, 22 Şubat pazar günü Posof Türk Gözü Köyü camimizde okunacak olan çifte ezan ile daha anlamlı hale gelecek olan programda gerekli tedbirlerin alınması hususunda İlçe Müftülerine görev taksimi yapan Müftü YILMAZ, “Tüm personelimiz ve Ardahan halkımızın icra edeceğimiz bu programlara iştiraki ile hep birlikte Şehitlerimize ve Gazilerimize karşı azda olsa vefa borcumuzu yerine getirmenin huzurunu yaşamış olacağız” dedi.

Vali Ahmet Deniz, Ardahan’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 94’ncü yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

**VALİ DENİZ’İN, 94’NCÜ KURTULUŞ YILDÖNÜMÜ MESAJI

Vali Deniz’in mesajı;
“Serhat şehrimiz Ardahan’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 94’ncü yıl dönümünü birlik ve beraberlik içerisinde, heyecanla ve coşkuyla kutluyoruz.
Öncelikle, yokluk ve yoksulluk içerisinde çok zor şartlar altında kutsal vatan topraklarının Ardahan Haberleri bağımsızlığı için kahramanca mücadele eden, şehitlik mertebesine ulaşan aziz şehitlerimizi rahmetle ve şükranla anıyorum. Kahraman Gazilerimize de şükranlarımı sunuyorum.
Değerli hemşehrilerim, tarihini ve geçmişini iyi bilmeden geleceği inşa etmek mümkün değildir. Bu nedenle kurtuluş günlerimiz, tarihe ışık tutması açısından son derece önemidir. Bizlere düşen görev ise tarihiyle, muhteşem doğasıyla, çok önemli doğal ve kültürel değerlere sahip ilimizin kalkınması ve gelişmesi için var gücümüzle çalışmaktır. Hepimizin ortak değeri, Ardahan olmalıdır. Sevgiyi ve hoşgörüyü yüreğinde yaşatan, ortak yaşama kültürünü oluşturmuş insanımızın bu erdemli davranışı özellikle çağımızda çok ama çok önemlidir. Biz, bu sevgi ve hoşgörüyü birlik ve beraberlik içerisinde muhafaza ettiğimiz sürece, gelecek günlerimiz çok daha iyi olacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle Ardahan’ımızın 94’ncü kurtuluş yıldönümünü yürekten kutluyorum.”

**VALİ DENİZ, DİN GÖREVLİLERİ İLE TOPLANTI YAPTI

Vali Ahmet Deniz, Ardahan’da görev yapan Din görevlileri ile toplantı yaptı.
Merkez Cami konferans salonunda yapılan toplantıda konuşan Vali Deniz, “Din görevlilerimiz, toplumun sürekli olarak diyalogda olduğu, örnek aldığı kamu görevlilerimizdir. Ben din görevlilerimizden görev yaptıkları yerlerde halkla iç içe olmalarını, özellikle gençlerle ve çocuklarla yakın temas kurarak sohbetler yapmalarını istiyorum. Bu konuda sizlere çok görev düşüyor. Sorumluluğunuz büyük. Biz geçmişten bugüne kadar her zaman güzel işler yapmışız, doğrudan yana olmuşuz, haksızlığa asla prim vermemişiz. Çocuklarımızın insani değerlere sahip, milli ve manevi değerlerini özümsemiş olarak yetişmeleri çok ama çok önemlidir. Onun için din görevlilerimize de önemli sorumluluklar düşmektedir” dedi.
Haberi ekleme saati: 22.23-20 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Bir türlü paketlenmedi gitti!

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş1. Muhatap En Sonda Oturdu!..

1992 yılında yeniden vilayet olduktan sonra gelen her vali ‘markalaşacak, paketlenecek’ diyerek daha iyi bir duruma gelmesi için gereken desteği verdiği Ardahan Balı geride kalan, gelip, giden onca valiye rağmen bir türlü ne markalaştı, ne de paketlenebildi.

**Paketleme Merkezi Zaten Var Vali Bey..
Milyonlar harcanıp, yapılmasına karşın bir türlü çalıştırılamayan Bal Paketleme Merkezi olmasına rağmen hala ‘paketlenip, markalaşacak’ denilen Ardahan Balının bir türlü paketlenemediği görülürken, bunun asıl nedeninin bu kurumun başında bulunup, bal tutan parmağını yalayanlar mı, yoksa her yıl tonlarca bal üretip, gerekli ilgi, alaka gösterilemyen Kafkas arısı mı olduğu hala bilinmiyor.

**En son valide ‘Paketlenecek’ demişti..
2014 Yılında 203 Bin 300 Kilo balın üretildiği Ardahan’ın Valisi Ahmet Deniz, Ardahan balının paketlenerek marka haline getirilmesi amacıyla ilgili birim yetkilileriyle toplantı yaptı.
Valilik makamında Vali Deniz başkanlığında gerçekleşen toplantıya, Vali Yardımcısı Deniz Pişkin, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Mustafa Tanı, Kafkas Arısı Üretim Eğitim ve Gen Merkezi Müdürü Sadık Doğan, Türkiye Tarım Kredi Kooperatifi Müdürü Kenan Kara, Ziraat Bankası Şube Müdürü Mehmet Nesih Tercan ve Arıcılar Birliği Başkanı İlhan Evliyaoğlu katıldı.
Toplantıda Ardahan balının paketlenerek marka haline gelmesinin hızla gerçekleşeceğini belirten Vali Deniz, "İlgili birimlerimiz tarafından koordineli çalışarak, ilimizin ekonomisine büyük katkı sağlayan Ardahan balını marka haline getirmek için somut adımlar atacağız. Balın paketlenmesi, Markalaşma anlamında önemli bir adım olacaktır. İlimizde üretilen balın satışı anlamında herhangi bir problemimiz yok. Dolayısıyla bu Balı marka haline getirip, paketlediğimiz zaman kalitesini de, fiyatını da arttırmış olacağız. Bu da ilimiz ekonomisine artı bir değer katacaktır. Biz üreticilerimize ürettikleri balı paketleyebilmeleri için bu hizmeti sunacağız. Bu süreçlerde üreticilerimizin paketleme işlemi için getirdikleri balın analizi yapılacak, tescillenecek ve paketlenerek satışa sunulacak. Bunu yaptığımız zaman etiketsiz, markasız Bal satışının önüne de geçmiş olacağız. Markalaşma ve kaliteyi yakalama anlamında bunu yapacağız. Çalışmalarımızı tamamlayarak hızlı bir şekilde paketleme ve marka işlemine başlayacağız" diye konuştu.
Haberi ekleme saati: 22.23-20 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

GÖLE'DE NEREDE YÜRÜYEBİLİRSİNİZ?..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaşİlçemizde toplantı ve gösteri yürüyüşleri güzergahının yapılması için toplantı yapıldı.İlçe Kaymakamı'mız Zafer OKTAY başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda,'Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu'nun' 6.maddesine göre toplantı yer ve güzergahlarının belirlenmesi konusu görüşüldü.Temel hak ve özgürlüklerden olan, Anayasa ve yasalarla güvence altına alınan toplantı ve gösteri yürüyüşü düzenleme hakkının özgür bir ortamda anayasa ve kanunlarla belirtilen esaslar çerçevesinde kullanılması amacıyla, ilçemiz sınırları içerisinde toplanma alanı, yürüyüş güzergahı, toplantı alanı 2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu'nun 6.Maddesi ile belirlenmiş olup; söz konusu alanlarla ilgili bilgiler sunulmuştur.
Haberi ekleme saati: 22.17-20 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

BAŞKAN SAFFET KAYA İÇİN Mİ ANKARA'DA!..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş7 Haziran'da yapılacak olan Genel Seçimler de AK Parti'den Milletvekili Aday Adayı olacaklar bugün mesai bitimine kadar başvurmaları gerekirken, 'bu partiden aday edilmezsem, bağımsız milletvekili adayım' diyen Saffet Kaya'nın son görüşmeleri yaptığı alınan haberler arasında oldu.
Bu dönem çok az sayıda kişinin adaylık için başvurduğu AK Parti Ardahan'dan Milletvekili aday adayı olanların resmi başvurularını yapıp, ön temayül için delegasyona ulaşmaya çalıştığı sırada AK Parti'ye '1. sırada aday olursam, başvurumu yapayım' diyerek rest ve şart koşan Ardahan'ın eski milletvekili Saffet Kaya'nın haberimizi yaptığımız saate kadar başvuruda bulunmaması 'Kaya iki arada, bir derede' yorumuna neden oldu.

Ardahan Haberleri **Belediye Başkanı Acil Olarak Ankara'da!..

Seçmeni ve vatandaşla kuramadığı ilişki ve telefonlarına çıkmamasıyla sıkça eleştirilen AK Partinin mevcut Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay'ın yeniden milletvekili olmak için resmi başvurusunu yaparken, Atalay gibi her seçimde partisinin oyunu arttıran ve Ardahan kamuoyu tarafından 'O bir Ardahanlı' denilerek desteklenen Veteriner Hekim Yunus Baydar, geçtiğimiz seçimlerde AK Partiden 2. sıra milletvekili adayı olan ve Atalay'ın seçimi yüksek oyla kazanmasına vesile olduğu belirtilen Ardahanlı İşadamı Orhan Gökdemir, görev yaptığı her yerde Ardahan'ı en güzel temsil etmesiyle tanınan Ardahanlı Bürokrat Salih Altun, geçtiğimiz dönem de AK Parti'den Milletvekili Aday Adayı olan Çıldırlı İşadamı Hamza Bektemur'un yanı sıra Hoçvanlı Akif Avşar, Hanaklı Ergün Çelik'in resmi başvurularını yapıp, çalışmalara başlarlarken, Saffet Kaya'nın durumu hala netlik kazanmış değil.
Kaya'nın durumunun belli olacağı bugünü yakın takibe alan Ardahanlıların gözü Ankara'da olduğu bir sıra da kar, kışa rağmen SERKA'nın yurt dışı gezisinde döner dönmez ayağının karı ile acil olarak Ankara'ya giden ve başbakanın başkanlarla yaptığı toplantıya katılan Ardahan Belediye Başkanının en çokta birinci dönemde kendisini aday gösteren, ikinci dönem de yeniden seçilmesine büyük katkı sunan Saffet Kaya için görüşmeler yapmak için Ankara'ya gittiği ileri sürüldü.

Ardahan Haberleri **Karatay Bugün Resmen Başvuruyor..

Ardahan'da olduğu gibi metropolleri de yakın takibe alan Ardahanlılar başta İstanbul'da olmak üzere batı kentlerin de başta iktidar partisinde olmak üzere diğer partilerde aday olup olmayacaklarını da merakla beklerlerken, Göleli İşadamı Veysel Karatay'ın bugün AK Parti İl Başkanlığına giderek resmi başvurusunu yapacağı alınan bilgiler arasında oldu.
Derya Şentürk, Caner Uğraş Kayıkçı, Avukat Sinan Bayat, Zekeriya Dede, Ayfer Polat'ın İstanbul CHP'den, Başbakan Başdanışmanı Ertan Aydın'ın Ankara'da Zekiye Çapan, Prof. Dr. Metin Toprak ve Kayabey Kaya'nın da İstanbul AK Parti'den milletvekilliği adaylığı için şimdiye kadar başvuruda bulunan Ardahanlılar olarak biliniyorlar.
Haberi ekleme saati: 22.13-20 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

SİZDE 6 GÜN, BİZDE 6 AY
Bu gürültü niye?!.

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaşİstanbul merkezli ulusal basın e medyanın da bulunduğu İstanbul'da yağan kar günlerdir gündemde düşmezken Ardahan ve Ardahan gibi altı ay kar altında kalan iller gündeme bile gelmiyor.
Nüfusu ve trafiği mana edilerek yaşanan her olayı büyüterek, her olay da İstanbul'u gündemin birinci sırasına yerleştiren ulusal basın ve medya, ağır kış şartları altında yaşamlarını sürdürmek zorun da kalan ve bin bir zorlukla mücadele eden Ardahan ve onun gibi bir çok Anadolu vilayetinde yaşanan daha önemli sorunu görmezden gelmesi basının ve batının doğuya bakışını bir kez daha ortaya koydu.
İstanbul'da yaşanan son kar yağışın

Sayfa 12 - 214 < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 > >>
Köşe Yazarları
Copyright © 2003 - 2008 Ardahan kuzeyanadolugazetesi.com
Tel: 0478 - 211 43 31 - 211 45 00
Adres: İnönü Cad. No:50 Ardahan