Ana Sayfa · Forum · Linkler · Resim Galerisi
Ana Menu
Ana Sayfa
Makaleler
Forum
İrtibat
Linkler
Arama
Ziyaretçi Defteri

ÜYELİK HİZMETLERİ

ÜYE KAYIT
ŞİFREMİ UNUTTUM

Sitenize Ekleyin
Resim Galerisi
Telefonlar
Konuk Yazarlar

ARŞİVLERİMİZ
2003 YILI
2004 YILI
2005-2006 YILI
Ulusal Haberler
Misafir
Kullanıcı Adı

Şifre

Beni HatırlaKayıp Şifre ?
Site Durumu
Kayıtlı Üyeler : 12997
Misafirler : 21
En Yeni Üyemiz : sanane757000

Kayıtlı Üye :
Fakir 4 Gün Önce
abdullahank 91 Gün Gelmedi
Orhan-Bahcivan 180 Gün Gelmedi
CEVAT COSKUN 185 Gün Gelmedi
atlantis 206 Gün Gelmedi
baris dursun 207 Gün Gelmedi
yilmaz akinci 215 Gün Gelmedi
adacala 216 Gün Gelmedi
admin 218 Gün Gelmedi
yilmaz_akinci 219 Gün Gelmedi
Forum Başlıklari
En Yeni Başlık
Ardahan Köyleri ve İ...
hoçvanın genel iradesi
Sitemizi Dostlarınız...
Bize ulaşın..
Haber Arşivimiz
Ardahan Görüntüleri
Ardahan Fotoğrafları
Kürdistan Komşunuz O...
KORKAKLARA MEYDAN OK...
Teşvik Ardahan’a Uğr...
Ardahan da Devlet mi...
İMRALI’DAKİ GÖ...
Ardahan ARDAHAN
APE FEZO’NUN A...
O benim Babam..
En Yoğun Başlıklar
YALÇIN TAŞTAN HAK... [51]
TRT bölücülük mü ... [35]
KAFATASÇILAR-ARD... [34]
COCUK ÖLDÜRMEYİ K... [30]
YAZARLARIMIZIN YO... [28]
YAZICIOĞLU'NU KAY... [24]
DTP'li vekillerde... [21]
Ardahan TV [19]
kürde fırsat verm... [18]
ANADİLİMİZ KÜRTÇE... [18]
23 NISAN IRKCI C... [17]
UGAR TÜRKLRI [16]
Bim Marketlerine ... [16]
KÜRT SORUNU DEĞİL... [15]
ARDAHAN LI OLMAKT... [15]
HİT
reklam
Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş Pinterest'te Fakir adlı kullanıcının profilini ziyaret edin.

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

<
Ardahan Haberleri Burada
Yazar Fakir


Ardahan'da Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin


Facebook'ta Paylaş

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yazarlarımızı okuyor musunuz?

YAZIYORSAM SEBEBİ VAR
ORHAN ATALAY
NEDEN YENİDEN ADAY EDİLMEMELİDİR?..

Fakir Yılmaz Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşYeni bir seçimin adım adım yaklaştığı şu günlerde başta iktidar partisi AK Parti'de olmak üzere Ardahan'da en çok oyu alacak olan partilerin başında gelen CHP'de, MHP'de, HDP'de ve DSP'den kimin, kimlerin milletvekili adayı edileceğinin yoğun bir şekilde tartışıldığı şu günlerde mevcut milletvekillerinden olan Orhan Atalay'ın da yeniden aday edilip, edilmeyeceği merak edilmektedir.
AK Parti Genel Merkezinin bu yönde ne düşündüğünü merak edenlerin bu merakını gidermek için mücadele ettiğimiz ülkenin olduğu gibi siyasetin de başkenti olan Ankara'da bulunduğum şu günlerde ele aldığım bu yazımın AK Parti Genel Merkezince, AK Partinin Milletvekili Aday Belirleme Komisyonunun ve son kararı verecek olan Başbakan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu ve Başkan Recep Tayyip Erdoğan tarafından okunup okunmayacağını bilmem ama ben Orhan Atalay'ın neden yeniden aday edilmemesi gerektiğini tek tek sıralayıp, gerisini AK Partinin kadrolarına bırakacağım..
Ama öncelikle şunu da belirtmeden geçmeyeceğim..
Benim gibi Kürt olan Orhan Atalay ile şahsi bir kavgam yoktur, olamaz..
Aksine Orhan Atalay'ın birinci döneminde seçilmesinden %30 payım var desem de 'yok ya ' diyenler çıkacağı için binde bir payımın olduğunu rahatlıkla söyler, bu iddiamı da o dönem ele aldığım yazı ve yorumlarımla ortaya koyarım.
Kaldı ki bunun Ardahanlıların hepsi iyi bilir..
Neyse ben asıl konuya, Atalay'ın neden yeniden aday edilmemesi gerektiğini anlatalım..
1- Orhan Atalay seçildikten sonra partililerinin olduğu gibi seçmenin vatandaşın telefonlarına çıkmamış, telefonunu bilenlerin bu yönde ki ısrarlarına kızıp, vekilliği süresince bir kaç kez de telefonunu değiştirmiştir..
2- Orhan Atalay milletvekili olduktan sonra başta ilçesi Göle'nin olmak üzere diğer ilçelerin yol ve su sorununun çözümünde bir adım ileri gidilmediği gibi bölgede yapılan bölünmüş yollar 4 yıldır bitirilememiştir..
3- Orhan Atalay döneminde Göle Orman İşletmesi kapatılmış, Aşıkşenlik (Suhara) ve Köprülü (Goreveng) Beldelerinin Belediyelerine kilit vurulurken Atalay'ın bu yönde ciddi bir çalışması görülmemiştir..
4- Orhan Atalay planı, projesi, yeri hazır olmasına karşı hükümetin yapmak istediği, Ardahanlıların arzuladığı Ardahan Havaalanına karşı çıkmış ve bu önemli projeyi durdurmuştur..
5- Orhan Atalay Milletvekili olduktan sonra kendi ilçesi sınırları için de Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) nun petrol arama istasyonu ile ilgilenmemiş, ilgisiz kalan mühendisler burada petrol yok diye rapor tutup giderken, 'Durun beyler nereye gidiyorsunuz' deme gereğinde bulunmadığı gibi bölgede bulunan petrolü yer yüzüne fışkırtacak ekibin yanına gitme zahmetin de bulunmayan..
6-Atalay milletvekili olduktan sonra başta üniversiteye olmak üzere bir çok kuruma yakınlarını işe koydururken, kendisine iş konusunda başvuranlara ‘Ben o işlerle değil, ülkenin dünyadaki işleri ile meşgulüm’ demiş ve iş isteyenler başta olmak üzere sorunları için kendisine başvuran Ardahanlılara, ‘Ya adamın kazı çalınıyor, beni arıyor’ diyerek terslemiştir..
7-Orhan Atalay milletvekili olduktan sonra basınla 4 kez bir araya gelmemiş, olamayan çalışmalarından ziyade iktidar partisi olan AK Partinin çalışmalarını bile basın aracılığıyla kamuoyuna aktarma zahmetinde bulunmamıştır..
8-Orhan Atalay Lorinin hangi köy olduğunu, Kol köyünün hangi ilçeye bağlı olduğunu araştırmaktansa Afrika’da ki insanların sorunlarıyla daha çok ilgilenmiş, Kurtkale’de ki öğrencinin, Ölçek köyünde kesilen Ormanı, Goreveng’in yeniden belde olması için iki yıl orada, burada kalan kararla ilgilenmemiş, TİGEM’le olduğu gibi Şişka köyünün yolunu neden delik deşik olduğunu görüp, sorup, çözümü için hiç bir çaba ortaya koymamıştır..
9-Orhan Atalay yıllardır Vekilin Vekili ile idare edilen Ardahan İl Turizm ve Kültür Müdürlüğüne bir müdür atayamadığı gibi Ardahan’a atanan müdürlerden bile habersiz kalmış, atamalardan sonra bakanlıklarla ‘bana neden sorulmuyor?’ demiş ve en önemlisi İl Spor Müdürü gibi başarılı olanların önüne de set olup, aldırmaya kalkarken o müdürün daha güzel yere gitmesini sağlama becerisini ortaya koymuştur..

*devam edecek..

**CHP'NİN YENİ İL BAŞKANINA
AÇIK MEKTUP..

Sevgili Sırrı Atalay Cantürk..
Öncelikle atandığınız il başkanlığı görevi dolaysıyla sizi kutluyor, bu atamanın önce partinize, ardından Ardahan ve ülkeme hayırlı olmasını cani gönülden diliyorum..
Sayın Cantürk..
Sanırım sizde biliyorsunuz ki yüklendiğiniz görev çok önemli bir o kadar da ağır bir görev.
Arahan Haber Bu nedenle bu görevi birlikte yapacağınız arkadaşları iyi seçmeniz ve görevi onlara da dağıtarak hareket etmeniz gerekmektedir.
Aldığınız yetki ardından sıra İl örgütünü oluşturacak vitrinde..
Ve seçimlere doğru gidildiği bir sıra da oluşturacağınız yeni yönetimin önemi daha çok artıyor.
Oluşturacağınız yeni yönetimde yer alanların bir çoğunun sizin gibi yeni yıpranmamış ve birilerinin adamı olmaktansa halkın adamı olmasının sizi ve partinizi daha güçlü yapacağına olan inancımla listenizi yaparken cesur olun..
Ve farklı olduğunuzu ortaya koyun..
Yani eski yönetimi oluşturan ama yeri geldiğinde arkadaşını satıp, onu zorda bırakanlardan değil, sizin gibi adı sürpriz olan ama gerçekten CHP'li olan ailelere danışın ve onlardan birilerini aldığınız görevi paylaşmaya davet edin..
Ve onun bunun adamı olmaktansa halkın, Ardahan'ın, ülkenin, CHP'nin cesur ve toplumsal olaylara duyarlı bir İl Başkanı olun..
Kısacası listenizi yaparken yürekli olun, cesur davranın, farklı olun..

**Üzüldüm..

Dün gittiği CHP Genel Merkezine girer girmez attığım twitle CHP’nin İl başkanının görevden alındığını, Ardahan kamuoyuna ilk haberi olarak verirken, yerine kimin geleceğini 3 saat süren CHP MYK toplantısı Arahan Haber ardından ancak öğrenebildik..
Neyse Dursun Akçam Kültür Merkezinde HES’lerle ilgili toplantı da, ‘Seni ben getirdim, ben göndereceğim’ dediğim şahıs biraz zor olsa da gitmiş, yerine yeni bir isim atanmıştı..
Ama inanın bu haber sevinmedim, tam aksine üzüldüm..
Çünkü şu an bulunduğum Ankara’da gittiğim CHP Genel Merkezinin halinin Ardahan CHP’den beter halde olduğuna şahit oluyordum
Seçimlere üç aydan az bir zaman kalmasına karşın, bom boş bir salon, soğuk salon gibi soğuk yüzlü bir iki sekreter ve güvenlikçi dışında bir kedi ile bir kaç homurdayan CHP’linin olduğunu gördüğüm CHP’nin iktidara talip bir parti değil, muhalefetten de yorulan bir parti konumundaydı..

**HDP Barajı Aşar mı?

Bugünlerde en çok cevap aranan ve herkesin bir birine sorduğu soru, ‘HDP %10 Barajını Geçer mi?’ olduğunu görmekteyiz.
Arahan Haber Bizlerde sıkça sorulan bu sorunun cevabının hem zor hem de bir o kadar zor olduğunu da bilen biri olarak HDP’nin şu an %10 barajını zorlamasa da yaklaştığını söyle bilirim..
Üç ay kalan genel seçimler öncesi yaptığım bu tahminime kızacaklar da olacağını biliyorum..
Ama görünen köyün kılavuz istemediğini şöyle bir çevrenize bakarsanız görmek mümkün..
Başta Kürt seçmeni olmak üzere ülke de ki seçmenin HDP’ye neden oy vermesi gerektiğine baktığımız da ise HDP iktidar olsun diye değil, yada HDP’nin seçim vaatleri için değil, AK Partinin 400 Milletvekili almaması için olduğunu da görmek mümkün..
Yani %10 Barajını geçip, geçmediği sorulan soruya cevap ararken, bu %10’u geçecek oyların nerede, neye geleceğine de bakmak gerekir derim..
0.535.418 32 58-fakiryilmaz323@hotmail.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?

KADINCA/Selmi Yılmaz
Mete Özdemir
Ardahan’ı Tanıyor..

Ardahan Haberi Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşSon yerel seçimlerde 5 bine yakın oy alan ve CHP’ye büyük bir hareketlilik getiren Mete Özdemir yeniden siyaset alanında..
Ardahan Haberi Ama Ardahanlı olan, ömrünün yarısından çoğunu Ardahan’da geçiren ve en önemlisi nüfusunun büyük bölümü köylü olan Ardahan'ın her köyünü karış karış bilen, son seçimde de merkezde ki insanlara dokunan Mete Özdemir’in, CHP’nin mevcut milletvekili Ensar Öğüt kadar Ardahan’ı, Ardahanlıyı iyi tanıdığını rahatlıkla söyle bilir ve mutlaka değerlendirilmesi gereken önemli bir bürokrat ve siyasetçidir..

**CHP tamam AK Partinin Adayları Kim?

Yaklaşan genel seçimler öncesi yoğun bir tempo ile 2015 Genel Seçimleri için aday belirlemeye çalışan iktidar partisi Adalet ve Kalkınma Partisinin Ardahan Adaylarının kimler olacağını merak eden Aday Adaylar ve Ardahanlıların gözü basında, kulağı ise Ankara'da gelecek bir haberde..
Ardahan Haberi Gazeteci Fakir Yılmaz'ın da şu an bulunduğu Ankara'da bu yönde ne gibi haberler alacağımızı önümüzde ki günlerde daha net göreceğiz derken ilk haber AK Parti kanadından değil de, CHP'den geldi..
Gazetecinin Ankara'da gittiği CHP Genel Merkezin de yapılan son MYK Toplantısı ardından uzun süredir alındı, alınacak denilen yönetim gitmiş, yerine yeni yönetim atanmıştı..
AK Parti'den haber beklerken CHP'den gelen haberin artık gına getiren ve bir THE END'le sonuçlanan Yeşilçam filminde öte bir şey değildi..
Asıl merak edilenin AK Partinin Milletvekili Adaylarının kimler olacağıydı.
Çünkü önce ön seçimi kaldıran ardından il başkanını ve yönetimi aldıran Ensar Öğüt'ün 25. Dönem Milletvekili Adayı olduğu sanki kesinleşmiş gibiydi..
Seçildikten sonra telefonlarını seçmene ve halka kapatan, Ardahan'dan ziyade Afrika'yı kurtarmaya çalışan AK Partinin mevcut milletvekilininde yeniden Ardahan'ı hatırlayıp, Ardahan Milletvekili aday adayı olduğu bir süreçte bu partide bulunduğu süre için de partisinin oylarını hep arttıran eski İl Başkanı Veteriner Hekim Yunus Baydar'ın diğer aday adayların önünde olduğunu da Ankara'dan gelen haberlerle öğreniyoruz..
Baydar'ın liste bir olmasa da liste ikide de partisine hizmet edecek bir isim olduğunu bilen AK Parti Genel Merkezinin Baydar'ı göz ardı etmediği bir süreci yakın takibe alarak diğer 11 aday hakkında rapor topladığını da aldığımız diğer haberler arasında.

**ARDAHAN ÇORUM KAYSERİ DERNEĞİ..

Ankara’da bulunan Ardahan Vakfının yeteri bir şekilde etkisini göstermediği, İstanbul’da bulunan ve bir kaç Karslıya kalmış olan Kars-Ardahan -Vakfı ve yine İstanbul’da bulunan ama yönetiminin çoğu Ardahanlı olmayan Ardahan Vakfı ve say sayabildiğin kadar Kars-Ardahan-Iğdır derneği..
Ardahan Haberi Hepsinin de içi boş ve yılda birde olsa düzenledikleri geceler ile sadece Kars’ı kurtaran etkinlikler..
Evet, İstanbul ve diğer kentler de bulunan ama içlerine çokta Karslı ve Iğdırlı olmayan ve en önemlisi başta barış süreci gibi önemli konular da ortada olmayan, hatta ciddiye alınıp, bu yönde yapılan toplantılara bie davet edilmeyen KAI dernekleri, vakıfları ve de federasyonları artık çökmüş olsa da bunu kimse dile getirmek istememesi de dikkat çekmekte..
Gerçi birileri KAI adını kullanıp, yılda bir kaç gece ile geçinip gittiği bir süreçte çoğu tabelacı derneği olan KAI derneklerine Iğdırlılar zaten hiç ama hiç gelmezken, Karslıların da çokta tınlamadığını biliyoruz.
Neyse biz asıl konumuza, Ardahan-Çorum-Kayseri Derneği’ne gelelim..
1992 Yılında Ardahanlıların istemesi üzerine Kars’ta ayrılan Ardahan’dan diğer kentlere göç edenlerin iyi niyetle kurulan ama sonra da suistimal edilen kısa adı KAI olan Kars-Ardahan-Iğdır adlı dernekleri, vakıfları, federasyonları kuranların Ardahan’a ne faydası olduğunu merak ettiğimizde karşımıza kos koca bir sıfırın çıktığını görmek mümkün..
Bunu aşmak ve Ardahan’ın kendi derneğini, kendi federasyonu kurması ve Ardahan’ın bu ülkenin önemli bir vilayeti, 75 plakalı kent olduğunu anlatmak gerekir..
Yada Ardahan-Çorum-Kayseri Derneği de kuralım..


Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

LİDERLER ARDAHAN'DA
KARŞI KARŞIYA GELECEK..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**Dev maça davetlisiniz..

Geçtiğimiz hafta Kars'ta yenilip, alamadığı üç puanla büyük bir fırsatı kaçıran Serhat Ardahan Spor evinde kendisiyle aynı puanı paylaşan BAL Liginin güçlü takımlarından Karadere Spor'u ağırlayacak.
Adeta var olma karşılaşması yapacak olan Serhat Ardahan Spor bu maçı alarak BAL ligi lideriliğine devam etmek istiyor.

**Kadınlar Maça Davet Edildi..

08 Mart 2015 (bugün) Halilefendi Mahallesinde saat: 12.30'da oynanacak oynanacak olan maça başta kadınlar olmak üzere tüm Ardahanlılar davet edilirken, bu maçı kazanması halinde Serhat Ardahan Spor büyük bir avantajı ele geçirecek.

**GÖLE'Yİ ARILAR SOKTU..

Serhat Ardahan Spor'un çok önemli bir karşılaşmaya çıkacağı Ardahan'da ikinci yarısı açılan Ardahan 1. Amatör maçları da başladı.
Ardahan Amatör Liginin ilk gününde evinde Göle Spor'u karşılayan Arı Spor Göle Spor''u 5-2 yenerek ligde ki puanını 33'e çıkardı.
Haberi ekleme saati: 00.14-08 Mart 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

GÖLE'DE YEŞİLAY HAFTASINA İLGİ BÜYÜKTÜ..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**GÖLE YBO'DA YEŞİLAY HAFTASI..

Göle 75. Yıl İMKB Yatılı Bölge Ortaokulu YEŞİLAY haftasını kutladı. Yeşilay Kulübü Rehber Öğretmeni Meyrem KALAY ve kulüp öğrencilerinin hazırladıkları şiir müzik ve görsel sunumların yer aldığı programda öğrencilerin seçtikleri; okul öğretmenlerinden Ferdi ALTUN, Gülsen GÜÇ, Meryem AKÇA Plaket verilirken. Öğrencilerden E. Sude GÜLER ve Nazlıcan KAYA'ya da çeşitli hediyeler ile ödüllendirildiler. Okul Müdürü Ali YILDIZ : programı hazırlayan başta Meyrem KALAY 'a öğretmenime ve kulüp öğrencilerine teşekkür ederim. Bu farkındalıkların hayatımızın her anında bizimle olması gerektiğini bilmeliyiz. Sigara alkol ya da tüm kötü alışkanlıklar ömrümüzden her anımızı kötü ve hızlı bir şekilde azaltmakta. Amacımız temiz okul temiz toplum bilinci yerleştirmekte. Kulüp rehber öğretmeni Meyrem KALAY : eğitim hayatımızın her anında. Sadece sıralarda sınıfta değil. Bizler geleceğimize emin adımlarla ilerlemek istiyorsak kötü alışkanlıklardan uzak durup aile fertlerimizi de sağlıklı gelecek amacı ile yönlendirmeliyiz, dedi.
Haberi ekleme saati: 18.48-07 Mart 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com Doğan Irmağ


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

KAYMASAKTA
KAYAR GİBİ POZ VERİRİZ!..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**Oteli halen açılmadı..

22 Yıldır bir türlü bitirilip, hizmete sokulmayan Ardahan Ardanuç Yolu üzerinde bulunan Yanlızçam Kayak Tesisleri ilgi görmeye devam ederken, kayak merkezine giden bir çok kişinin kaymadan geri döndüğü dikkatlerden kaçmıyor.
Sosyal etkinliklerin yok denecek kadar az olduğu Ardahan'da her geçen gün biraz daha ilgi gören Yanlızçam Uğurludağ Kayak tesislerine gidenlerin kayak bilmediklerinden ve yeterince kayak öğreticisi ve malzemesi olmadığı için kaymadan geri döndüğü görülürken, bölgede yaptırılan Dağ Otelinin de halen hizmete sokulmadığı dikkatlerden kaçmıyor.
Haberi ekleme saati: 01.55-07 Mart 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

BÜLENT ULUTAŞ:
MHP'DEN ADAY ADAYIM..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşSağlık Bakanlığı eski bürokratlarından olan ve Sağlık Eğitimi eski Genel Müdürü Bülent Ulutaş ikinci kez milletvekili adayı oluyor.
MHP'den Ardahan Milletvekili Aday Adayı olduğunu ve önümüzde ki hafta MHP Genel Merkezine Milletvekilliği Aday Adaylığı için bavuru da bulunacağını beliren Bülent Ulutaş daha önce de yine Ardahan'dan milletvekili aday olmuştu.

**Ömer Tekoğullar ile yarışacak..

Yeniden Ardahan'da MHP Milletvekili Aday Adayı olduğunu açıklayan Bülent Ulutaş daha önce bu partiden milletvekili aday aday olduğunu açıklayan Gümrükçü Ömer Tekoğulları ile yarışacak.

**KOCAELİ'NDE DE BİR ARDAHANLI MİLLETVEKİLİ ADAYI..

Yaklaşan Genel seçimleri öncesi kimin nerede, hangi milletvekili adayı olacağının yoğun şekilde tartışıldığı şu günlerde Ardahan'da olduğu gibi diğer illerde de bir çok Ardahanlı milletvekili adayı olmaya devam ediyor.
Son olarak Ardahan Yokuşdibi (Lori) köylü olan Gürkan Karaçam Kocaeli'nde MHP'den Milletvekili aday adayı olduğu öğrenildi.

**HDP'DE DE İLÇE YÖNETİMİ DEĞİŞİKLİĞİ..

Öte yandan CHP Ardahan'da yaşanan İl Başkanlığı değişiminin tartışıldığı şu günlerde HDP'de bir değişime giderek Zahir Demir'i görevden alarak yerine Orhan Palavan'ı getirdiği öğrenildi.
Haberi ekleme saati: 01.52-07 Mart 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

LİG BAŞLIYOR..
Haftanın Derbi Maçına Davetlisiniz..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşArdahan 1. Amatör Liginin ikinci devresi 7 Mart 2015 günü (bugün) başlıyor.
Futbol düzenleme kurulunca e yapılan fikstür tebligatına göre, hemen hemen tüm maçların Cumartesi günleri oynanacağı, daha önce ligden ihraç olan 23 Şubat Spor ile ligden çekileceğini ilan eden Ağzıpek (Cincorup) Sporun fikstürden çıkarıldığı görüldü.

**İLK MAÇ ARI SPOR VE GÖLE SPOR DERBİSİYLE BAŞLIYOR..

İkinci yarsı başlayacak olan Ardahan !. Amatör Futbol Liginin ilk derbi maçı bugün saat 10.00'da Şehir Stadyumunda oynanacak olan Arı Spor-Göle Spor arasında oynanacak başlayacak.

*SERHAT SPOR YÖNETİCİSİ ERAY KAYATÜRK,
ARI SPOR'A TOP HEDİYE ETTİ

Öte yandan BAL liginde Ardahan'ı temsil eden Serhat Spor'un futboldan sorumlu As Başkanı, Ardahnalı İşadamı Eray KAYATÜRK, Ardahan 1.Amatör Liginde mücadele eden Arı Spor'a başarı dileklerinde bulunarak, takıma futbol topu hediye etti.
Her iki kulüp yöneticileri, takımlarının ligdeki durumlarıyla ilgili sohbetinden sonra, As Başkan KAYATÜRK tarafından Arı Spor'a Serhat Spor logolu 3 ad top hediye edildi. Serhat Ardahan Spor Kulüp Başkanı Dicle YILMAZ ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Serhat Spora başarı dileklerinde bulundu.
Haberi ekleme saati: 01.40-07 Mart 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

BELEDİYE BAŞKANLARINDAN
YUNUS BAYDAR'A HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşAK Parti Ardahan Milletvekili aday adayı Veteriner Hekim ve AK Parti eski İl Başkanı Yunus Baydar’ı Özel İdare işhanında açtığı seçim bürosunda ziyaret eden Belediye Başkanı Faruk Köksoy ile Çıldır Belediye Başkanı Kemal Yakup Azizoğlubaşarı dileğinde bulundular.
AK Partiden 12 Ardahan Milletvekili aday adayı olduğunu, parti teşkilatlarının tercihleri ile bunlardan liste 1-2’de kim yer alırsa alsın yanlarında olacaklarını ve 2-0 yapmak için gereken gayretin gösterileceğine inandığını vurgulayan Başkan Faruk Köksoy, “Ardahan’da yapılacak çok işimiz var. Bunun içinde AK Parti iktidarının destekleri gereklidir. Belediyenin başarılı hizmetler sunmasında, Milletvekilleri ile Belediye Başkanlarının uyum içerisinde çalışmalılar. Ardahan’da geçmişte Belediye Başkanları ile Milletvekilleri arasında yaşanan kavgalardan şehrimiz çok zarar gördü. Son 5 yıldır Belediye Başkanı ile Milletvekilinin uyumlu çalışmaları neticesinde Ardahan’da önemli hizmetler gerçekleşti. Bunun için ilimiz ve ilçeleri sorunlarının çözümü için daha aktif çalışacak Milletvekili adayının partimiz teşkilatları tarafından yapılacak araştırmalar sonucu tespit edileceğine güvenim tamdır.” dedi.
Öte yandan Çıldır Belediye Başkanı K. Yakup Azizoğlu ise “ Yunus beyle AK Parti çatısı altında kısa bir süre çalışmamıza rağmen diyaloglarımız çok iyiydi. Sağ olsun İl Başkanlığı döneminde bizimle yakından ilgilendi. Yunus beyin aday adaylığı hayırlı olsun diyor, bu sürecin gönlünce sonuçlanmasını temenni ediyorum” dedi.

**ÖN TEAMÜLE DE GİRMEYEN
YUNUS BAYDAR ALT VE ARA KOMİSYONA ÇIKMAYACAK..

Öte yandan önümüzde ki Çarşamba günü yapılacak olan ve aday adaylarının karşısına çıkacağı Alt ve Ara Komisyon belirlemelerine Yunus Baydar'ın alınmayıp, direk olarak üst komisyona, yani Başbakan Başkanlığında ki heyete direk çıkacak.
Haberi ekleme saati: 12.47-06 Mart 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ARDAHAN İKİ GÜN KARANLIKTA KALACAK!..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşAğır kış şartlarının yaşandığı Ardahan'da iki gün boyınca enerji kesimi yaşanacak.
Aras Edaş Ardahan tarafendan yapılan açıklamada şöyle denildi.
'İl Koordinatörlüğümüz sorumluluk alanında, Ardahan İl ve İlçe merkezlerinde 07.03.2015-08.03.2015 tarihleri arasında 09:00/17:00 saat aralığında Coğrafi Bilgi Sistemleri Veri Toplama çalışmaları yapılacaktır. Yapılacak bu çalışmalardan kaynaklı olarak belirtilen tarihler arasında kısmi olarak kısa süreli bölgesel elektrik kesintileri yaşanacaktır.
Ardahan İl Merkezi ve mahalleleri Göle ilçesi Merkezi ve Mahalleleri Çıldır İlçesi merkez ve Mahalleleri Hanak İlçesi Merkez ve Mahalleleri Damal İlçesi Merkez ve Mahalleleri Posof İlçesi Merkez ve Mahalleleri'
Haberi ekleme saati: 22.47-05 Mart 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

SIRA SAÇINI, BAŞINI TARAMAYAN,
SAKALLARI KESMEYEN İLÇE YÖNETİMİN DE!

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşGenel seçimlere güçlü bir örgüt ile gitmeye çalışan ve bu nedenle bir çoğu istifa eden İl Yönetimini alan CHP Genel Merkezi yeni İl Başkanı Sırrı Atalay Cantürk'ün elini rahatlatmak için başta Ardahan kamuoyunda, 'saçını taramayan, sakalını kesmeyenler' olarak gösterilen CHP İlçe Örgütünü olmak üzere diğer içe örgütlerini dizayn etmeye hazırlanıyor.
CHP'nin Ardahan'da başarız olmasının altında yatan diğer bir nedenin, köyünde bin oyu bulunmasına karşın köyünden 20 oy alamayan mevcut İlçe Başkanı ve onun çoğu partili olmayan yönetici arkadaşları olduğunu bilen CHP Genel Merkezi seçimler öncesi bir tırpanda ilçe yönetimlerine vurmaya hazırlandığı alınan diğer bilgiler arasında oldu.

**Faruk Demir: O kimdir, ben öyle bir kişiyi tanımıyorum..

Öte yandan CHP Adaylarından olan Faruk Demir CHP Genel Merkezince Ardahan İl Başkanlığına atanan Sırrı Atalay Cantürk'ü tanımadığını belirtti.
Demir yeni İl başkanını hiç görmediğini, öyle bir ismi ilk kez duyduğunun belirttiği açıklamasına il yönetiminin değiştirilmesinin kendisiyle alakalı bir durum olmadığında belirtti.
Haberi ekleme saati: 22.47-05 Mart 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ÖNCE BİR OKUSAYDINIZ...

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**Merkezi İstanbul Esenyurt'ta bulunan Arpaşen Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğinin Düzenlemiş olduğu, 'Köyümün Kütüphanesine Kitap' kampanyası devam ediyor.
İnternet çağının başladığı günden beri adeta terk edilen ve evler de yük olmaya başladığı için kenara kaldırılan ansiklopediler olmak üzere bir çok kitabın toplanıp getirildiği dernek merkezi kısa sürede kitapla dolup, taştı.
Ardahan'ın Göle İlçesine bağlı Arpeşen Köyünün İstanbul'da ki derneğinin düzenlediği kitap kampanyasına ilginin büyük olması dernek yöneticilerini memnun ederken, kitapları görenlerin bazılarının, 'Bu kitaplar bir de bağışlayanlar tarafından okunsaydı kampanya daha anlamlı olacaktı' şeklinde sitemleri dikkatlerden kaçmadı.
Haberi ekleme saati: 22.47-05 Mart 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

METE ÖZDEMİR:
EN ÇOK OYU ALACAĞIMA İNANIYORUM..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş7 Haziran'da yapılacak olan 2015 Genel Seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisinden Ardahan Milletvekili Aday Adayı olan Ardahan eski İl Genel Sekreteri, Mühendis Mete Özdemir aday edilmesi halinde belediye seçimlerinde olduğu gibi 7 Haziran'da yapılacak olan genel seçimlerde de en çok oyu alaca olan partini CHP'nin olacağına inandığını söyledi.
Sol görüşlü bir ailenin ferdi olarak gönül verdiği partisi CHP'nin iktidar olması için elinden geleni yapacağını belirten Özdemir, 'aday olur, halka gidersem Ardahan'da en çok oyu alacağıma inanıyorum.' dedi.
Gazeteci Fakir Yılmaz ile Ankara'da görüşen ve adaylığı konusun da, projeleri hakkında bilgi veren Ardahan seki köy Hizmetleri ve İl Genel Sekreteri Makina Mühendisi Mete Özdemir sözlerine şöyle devam etti. 'Ön seçimi isteyen, hatta bu yönde hazırlıklar yapan aday adaydım. Ama Genel Merkez ön seçimi uygun görmedi. Ben de genel merkezin aldığı bu karar gösterdim. Partimin tabanından gelen sesin gnel merkez tarafından duyulacağına olan inancımla adayların bir an önce açıklanmasını ve bir o kadar da bir an önce sahaya inip, çalışmasını bekleyen biri olarak başta mevcut milletvekilimiz olmak üzere diğer arkadaşlarıma başarılar diliyorum. Umarım ki en iyi bir karar verilir, toplum 'İşte bu' dediği isimlerle bir seçime gidilip, Ankara'ya iki milletvekili ile Ardahan'dan Ankara'ta dönülür. Benim temennim bu yönde. Belediye başkan adayı olduğum döneminde aldığımız oyların 4 mislini alıp, Ankara'ya dönecek olan potansiyelde bir aday olduğuma olan inancımla partim CHP'nin vereceği kararı bekliyorum. Açıklanır, açıklanmaz gerek milletvekili adayı, gerek ise bir partili olarak CHPnin iktidar olması için tüm gayretimi ortaya koyacağım dan kimseni şüphesi olmasın.'
Haberi ekleme saati: 22.47-05 Mart 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ARDAHAN AK PARTİNİN
ADAYLARINI BELİRLEYECEK
KOMİSYON BELLİ OLDU..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşHaziran ayında gerçekleşecek olan Genel Seçimler de kimlerin milletvekili adayı olacağı tartışılan partilerin başında gelen iktidar partisi Ardahan'ın 2 Milletvekili adayını belirleyecek ve üst kurula adlarını sunacak olan Alt Komisyonu belirledi.
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yasin Aktay'ın Ardahan'ın da bulunduğu 4. Bölge Alt Komisyonu Başkanlığına getirildiği öğrenilirken, Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı AK Parti MKYK. Lale Ersoy. Kahramanmaraş Milletvekili, Posof Kökenli, Meclis eski Başkan Vekili Nevzat Pakdil ve Hatay Milletvekili Adalet Bakanı Sadullah Ergin 4. Bölge Alt Komisyon Üyeleri oldular.

**9 Mart'ta Mülakat Var..

Ardahan'ın yanı sıra Erzurum, Malatya, Batman, Muş, Bingöl ve Ağrı'da ki adayların belirlenmesinde de rol oynayacak olan AK Parti 4. Bölge Komisyon Üyeleri, Ardahan'dan aday adayı olan 12 Milletvekili Adayını Adayını 9 Mart'ta mülakata alacakları da alınan bilgiler arasında oldu.

**ÖN TEMAYÜL DE HERKES BİRİNCİ!..

Öte yandan geçtiğimiz günler de yapılan ve 9 aday adayın yarıştığı Ön Temayül Seçimlerin de kullanılan oyların akıbetinde haber alınamazken, temayüle katılanların hemen hepsinin sanıkların açıldığını ve kendisini birinci sırada çıktığını anlatmaları dikkatlerden kaçmadı.
Haberi ekleme saati: 22.45-05 Mart 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

SAFFET KAYA:
ABDULLAH ÖCALAN BIRAKILMALI..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşÜç dönem Ardahan Milletvekilliği yapan ve önümüzde ki genel seçimlerde AK Parti'den yeniden Milletvekili Aday Adayı olan Saffet Kaya silahların bırakılmasının istendiği şu günler de tartışılacak bir açıklamada bulundu.
Silah bırakılması istenen PKK Lideri Öcalan'ın bir an önce serbest kalmasının ülke barışı için önemli bir adım olacağını söyledi.
Barış sürecinin devamı için ciddi adımlar atılmasından yana olduğunu da belirten Ardahan eski Milletvekili ve 25. Dönem AK Parti Milletvekili Aday Adayı Saffet Kaya gerek hükümetin, gerek ise HDP'nin bu süreçte devam ettirdiği görüşmelerin silah bırakma çağrısına kadar gelmesinin önemli bir gelişme olduğunu, silahların toprağa gömülmesinin bu ülkenin barışı için çok önemli olduğunu, bu barışın devamı e perçinlenmesi için de Öcalan'ın ya ev hapsine, ya da serbest bırakılması gerektiğine inanığını söyledi.
Haberi ekleme saati: 13.20-04 Mart 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

HÜLYA AVŞAR
HDP'DEN ADAY OLMAK İÇİN Mİ
ARTİSTLİK YAPIYOR?

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşArdahanlı olduğunu yıllar sonra kabul eden Hoçvan Hasköylü Hülya Avşar genel seçimler öncesi yaptığı çıkışlar dikkatlerden kaçmazken, Aşar kızının bu çıkışları ile HDP'ye yaranmak ve akabinde bu partiden milletvekili olmak için dikkatleri üzerine çekmeyi amaçladığı ileri sürüldü.
Hülya Avşar HDP'den Milletvekili Adayı Edilmek İçin Bu Çıkışları Yapıyor' şeklinde yorumlanan Avşar kızı geçtiğimiz gün çıktığı bir tv programında, 'Adım Malakan, Dedemin Adı da Apo' demiş, ardından da, bir filim de idam edilen ülkücü Mustafa Pehlivanoğlu'nun annesini oynayacağını açıklayıp, MHP'liler ile polemiğe girmesi 'Aşar kızı HDP'den aday olmak için artistlik yapıyor' şeklinde yorumlara neden oldu.
İşte Avşar'ın son çıkışları şöyle;

**Hülya Avşar: Adım Malakan

Hülya Avşar oyuncu Ersin Korkut'u konuk ettiği programda ilginç açıklamalarda bulundu.
Hülya Avşar'ın TV8'deki bu haftaki konuğu, BKM oyuncusu Ersin Korkut idi. Hakkari'den kaçıp İstanbul'a gelen Korkut, hayat hikayesini anlattı. Kürt olmanın zorluklarını uzun bir süre çektiğini belirten Korkut "Senin programına da bu yüzden katıldım. Sen beni anlarsın." dedi.

**SEN DE KÜRTSÜN BEN DE KÜRDÜM..
Ersin Korkut'un yaşadığı zorlukları kendine yabancı bulmayan Hülya Avşar, "Sen de kürtsün ben de kürdüm. Ben küçükken hatırlıyorum babam bir akşam eve geldi, dayak yemişti. Çok zor günler yaşadık. Gizli gizli kürtçe şarkı dinliyordu babam. Televizyonda ilk Kürtçe şarkıyı söyleyen bendim hatta Yılmaz Erdoğan ile söylemiştik. "dedi. Avşar, konuşmasına şöyle devam etti;

**BABAMIN ADI ELLO BENİM ADIM MALAKAN
"Bizim sülale, Avşar aşireti. Ne olacak şimdi seni içeri alacaklar, işte bilmem ne. Yani dedim 'ben ne yaptım'. Babaannem Türkçe bilmiyordu hiçbir şekilde. Dedemin adı Apo, babaannemin adı Daduk, ve babamın adı Ello asıl Kürtçe'de. Benim adım Malakan. Hep evde bana Malakan derlerdi. Hala da bana Malakan derler, kimseyi ilgilendirmez yani. Dolayısıyla anlattığın bana çok da uzak gelmedi."

**Hülya Avşar'dan MHP Genel Sekreterine Sert Cevap

MHP'den, Hülya Avşar'ın bir filmde idam edilen ülkücü Mustafa Pehlivanoğlu'nun annesini oynamasına gelen tepkiye, Avşar'dan sert bir karşılık geldi.
MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, oyuncu Hülya Avşar'ın askeri darbe döneminde idam edilen ülkücü Mustafa Pehlivanoğlu'nun bir filmde annesini oynamasına verdiği tepkiye, Avşar çok sert bir cevap verdi.

"KENDİ ÇOCUĞUNA ANNE OLMAKTAN UZAK"

Ülkücü Mustafa Pehlivanoğlu'nun hayatının anlatıldığı 'Veda Mektubu-Ankara Yazı' filminde rol alacak olmasına MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman tepki göstermiş; "Kendi çocuğuna anne olmaktan uzak bir tipi de şehidimizin annesi rolünde oynatma hadsizliğine soyunan bu kanal bilmelidir ki, şehitlerimizin istismar malzemesi yapılmasına asla müsaade etmeyeceğiz" demişti.

**"SANA NE LAN"
Hürriyet'e konuşan Hülya Avşar, Büyükataman'a sert bir cevap verdi:
**"Velev ki Kürdüm...
Sana ne lan, seni araştırırsak neler çıkar kimbilir dibinden, ondan da banane. Bana Ello kızı Malakan diyerek bölücülük yapan, sanatımla kişiliğimi karıştıran, fikirlerime saygı duymayarak demokrasiye, özgürlüğe karşı olduğunu gösteren sen kimsen, ben bu filmde oynayacağım, sizde gelin engelleyin."
Haberi ekleme saati: 23.27-04 Mart 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com

Ardahan ve ülke seçime gidiyor..
Yazar Fakir


Ardahan'da Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin


Facebook'ta Paylaş

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yazarlarımızı okuyor musunuz?

KADINCA/Selmi Yılmaz
İllaki küfür mü etmek gerek?

Ardahan Haberi Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşBize göre bir hava alanı kadar, bir sanayi kadar, bir fabrika kadar, bir snır kapısı kadar, bir hayvancılık entegre tesisi kadar önemli olan Serhat Ardahan Spor’un 3. Lig mücadelesi parasız, pulsuz devam ederken, son Kars maçında aldığı önemli yenilgi bu maçta ve sonrasında yaşanan küfürlerin gölgesinde kaldı.
Çünkü küfürler giden üç altın puandan daha önemliydi..
Aylardır bir arya gelin, bu takımı destekleyin, Ardahan’ı 3. lige taşıyın diye feryatlarımızı duymayanlar bir kaç kendini bilmezin ağır küfürlerini hemen duymuş, ‘Bize küfür edenin ..’ Ardahan Haberi demek için top yükün bir araya gelmiş ve paraya ihtiyaç duyan Serhat Ardahan Spor ile memleketin büyük bir sorununu ortada kaldırmıştırlar..
Evet, eski vilayetimiz olan Kars’ın bize nasıl baktığını artık her Ardahanlının da öğrendiğini bir kez daha gördüğümüz, Kars Spor-Ardahan Serhat Spor Maçı sonucu çok önemli bir birlikteliğe neden olmuş, MHP ve HDP’yi bile bir araya getirmiş, Ardahan’ı kurtaracak olan 3. Lig mücadelesi için değil, küfürlere cevap vermek için tüm Ardahanlıları bir araya getirmiştir..
Demek ki başta hayvancılık, bozuk yollar, ithalat, ihracatın yapılmadığı gümrük kapıları, etrafına bir çivi çakılamadığı Çıldır, Aktaş gölleri, kesilen ormanlar, HES’lerle kelepçelenen Kura Nehriinin Artvin'e akıtılması, işsizlik, göç, sağlık, eğitim ve diğer sorunların çözümü için normal çağrılar da bulunmamak gerek..
Çünkü yıllardır bu yönde verilen mücadele ve çabaların sonuç vermediğini ve bir kaç kişiyi bir araya getiremediğini Karslıların Ardahanlılara yaptığı ağır küfürler ardından gördüğümüz manzara ortaya koymuştur..
Neyse yine de Allah razı olsun Karslılardan ki yıllardır bir araya gelmeyenleri bir araya getirmiş, sporun gücünü ve ne kadar önemli olduğunu herkese anlatmış, ortaya koymuştur..

**Barışın Mimarı BDP’dir..

Bu ülke de süren iç çatışmanın bugün kü HDP’nin BDP olarak Türkiye Büyük Millet meclisine giren milletvekilleridir..
Çünkü hiç bir siyasi parti altına giremediği bu ağır yükü HDP’li Milletvekilleri üstlenmiş ve diğer iktidarlara karşın savaşı değil barışı seçen AK Parti’ye omuz vermiş, hatta ondan daha çok yükü üzerine alıp, bir taraftan Kandil’e bir taraf İmralı’ya, diğer taraftan Meclise koşmuş, tüm Ardahan Haberi eleştiriler rağmen ‘Bu ülkeye barış gelmelidir’ demiştir..
Ve bundan da başarılı olmuş, 30 yıl boyunca patlayan silahları susturmuş, iki yıla yakındır bir kardeşin diğer kardeşi öldürmesine engel olmuş, yeri geldiğinde zaman zaman patlayan silahlara kalkan olmuştur..
Barışın kardeşlik olduğunu, Kürtlere çok Türklere anlatan bugünkü HDP, dünkü BDP Nobel’e aday gösterilecek bir partidir..
Ve bunun önerisini de yapacak olanlarda bu ülke de yıllarca iktidar da olan, muhalefette bulunan diğer partilerdir..
Evet, Öcalan’ın son açıklamasıyla iyiden iyiye yeşeren iç barışını asıl mimarı dünkü BDP, bugün kü HDP’dir..
Ve ödülü de 7 Haziran’da yapılacak olan Genel Seçimlerde ki %10 seçim barajını yıkacak oylardır..
Bunun içinde başta Türkler olmak üzere tüm seçmenler HDP’ye oy vermeli ve faşist cunta 12 Eylül kanunu olan %10 seçim barajını aşmaya çalışan HDP’yi göz ardı etmemeli ve HDP’nin daha güçlü olarak meclise gitmesini ve barışı devamını sağlamalıdır..

**Baydar ve Gökdemir mi?

Ensar Öğüt ve Saffet Kaya’nın 4. kez milletvekili olmak için yeniden bağlı bulundukları partilerine aday adaylık başvurusu yaptıkları şu günler de yapılan ön temayül seçiminde kimin birinci, kiminin sonuncu olduğunu öğrenemedik..
Çünkü sözde ön seçim yapan ama sandığı Ardahan’da değil, Ankara’da açan AK Parti Genel Merkezinin bu yönde karar aldığını öğreniyoruz.
Ardahan ve Ankara’yı yakın takibe alıp, okurlarımıza en yeni en hızlı haberi vermeye çabaladığımız şu günlerde hangi adayın kaçıncı sırada, hangi partide alacağını da tahmin etmeye çalışırken, kulağımıza yen bir haber geliyor..
Ki bu haber özellikle AK Partili Aday Adayları ilgilendirdiği görünce de bizde onlar kadar heyecanlandık ve duyduğumuz haberi teyit etmek ve gerçek payının ne olduğunu az, çok öğrenmeye çalıştık..
Ardahan Haberi Ve bu haberin Ankara’dan Ardahan’a gelen bir emir gibi bir haber olduğunu da anlamıyor değiliz..
Ve bu emrin AK Parti’de 5 yıl İl Genel Meclis Üyeliği, 5 yıl İl Başkanlığı bir o kadar da Daimi Meclis Üyeliği yapan Yunus Baydar ile bir çok adaya karşın köyüne yaptığı yatırımla, Ardahan’da kurduğu eviyle ve en önemlisi geçen seçimde 2. sırada aday olup, kayıp etmesine karşın Ardahan’ı terk etmeyen Hoçvanlı İşadamı Orhan Gökdemir’e gelmesi de dikkat çekici olmalı..
Belki de diğer aday adaylara da öyle bir emir geldi, ama biz bu yönde ne bir haber, ne bir emir, nede bir isim duymadığımız için isimleri geçen iki kişinin yani AK Partinin 2015 Genel Seçimlerinin Aday Adayları arasında bulunan Veteriner Hekim Yunus Baydar ile Ardahanlı İşadamı Orhan Gökdemir olduğunu görüyor, duyuyor ve teyit ediyoruz..
Çünkü ön temayülde sonra bu iki adayın kulaklarına, Ardahan’da kalın, Ardahanlılarla olun, kamuoyu oluşturmaya devam edin’ denildiğini ve bu iki isimin diğer aday adaylardan bir adım ileri de olduğudur..


Yazarlarımızı okuyor musunuz?

YAZIYORSAM SEBEBİ VAR
Kırbayır İçin mi, Para İçin mi?

Fakir Yılmaz Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşArdahan’ın Göle İlçesinde 12 Eylül Cuntasınca evinde alınıp, ortada yok edilen Cemil Kırbayır’ın bulunması için verilen mücadele de bizim de olduğunu bilenler telefonla bii arayarak, bir türlü açılmayan Kırbayır davasını yakından takibe almamızı istemekteler..
göle haber Buna neden ise davanın Kırbayır’ı bulmak değil, bu yönde açılan tazminat olduğu ve bu tazminatı da birileri paydaş etmek için çabaladığı iddiasıdır..
Çünkü Avrupa İnsan Hakları Mahkemesince Türkiye'nin ailesine ödemesi için verdiği 2 Milyonluk tazminatın, Bir Milyonunun hesaplara aktarıldığı, ancak bir türlü alınamadığını da duyuyoruz..
Bu paranın alınması içinde davanın açılmaması gerekli e davayı engellemek için devletin değil, birilerinin işi karıştırdığını ileri süren telefonda ki dostlarımız, Kırbayır’ın ölmediğini ve şu an Kuzey Irak’ta olduğunu da iddia ediyordular..
Şimdi soralım; bu dava Kırbayır mı, para için mi?

**AK Parti Hata Yapar mı?

Her geçen gün biraz daha yaklaşan genel seçimler öncesi aday adaylarını belirlemek için ön temayül, anket, kamuoyu araştırmaları yapan iktidar partisi Adalet ve Kalkınma Partisi iki göle haber milletvekili olan Ardahan’da en azın da bir milletvekili almak için sık eleyip, ince dokuduğunu sanıyoruz..
Sanıyoruz, çünkü ön temayülü Ardahan’da sonucunu Ankara’da açacağı oyları bu oyları verenler gibi bizlerde göremeyeceğimiz için yapılan bu ön temayül gibi yaptırdığı anket ve kamuoyu araştırmalarını da gölgelemekte..
Çünkü gerçek anlamda bir ön temayül yapılsa ve bu temayülle mevcut milletvekil de katılsaydı AK Partinin bu isimle Ardahan’da HDP’nin önüne koyduğu %10 engeline takılacağını görür ve gereğini yapardı..
Kısacası; Mevcut vekille seçime gitmesi halinde büyük hata yapacağı da ileri sürülen AK Parti sizce hata yapar mı?

**Kültür Evi Kongreye Gitmelidir..

Başta Ardahan'ın yeniden vatan topraklarına katılışının yıl dönümü etkinlikleri olmak üzere kaz geceleriyle gündeme gelip, seçimler de hiç bir etkileri olmayan derneklerin düzenledikleri geceler de sattıkları biletlerin hesabını vermesi gerektiğinin tartışıldığı bir süreçte adeta göle haber Hoç/Fed gibi kendisini saklayıp, ama her tartışmada tere yağında kıl çeker gibi su üstüne çıkan Ardahan Kültür Evi yine evi açamadı..
Başkanı elem, kulem sistemi ile değişen, ama ipinin başkalarında olan İstanbul Esenyurt’ta ki Ardahan Kültür Evi’nin yasal olmayan şekilde değiştirdiği yönetiminin de iflas ettiğinin açık örneği olan 23 Şubat’ta açılacak denilip, yine açılamayan Kültür Evi’nin açılışının ertelemektense kongre gitmesi gerekir..
Çünkü başta Esenyurt’ta olmak üzere İstanbul genelinde ki tüm Ardahan derneklerine kötü örnek olmaya başlayan kimin yönetiminde belli olmayan bu dernek derneklikten çıkmış, yaklaşan genel seçimler öncesi yine seçim malzemesi olmuştur..
0.535.418 32 58-fakiryilmaz323@hotmail.com


Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

DAMALI NE ZAMAN KURTARMIŞTIK?

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş1992 Yılında 64 yıl sonra Kars'tan ayrılıp, yeniden vilayet olan Ardahan'ın vilayet, Damal'ın ise Nahiye iken İlçe olması ile bir geçmişi olan Damal ilçesinin Düşman İşgalinden Kurtuluşunun hem de 94. Yıl Dönümü düzenlenen etkinliklerle kutlandı.
Ardahan, Çıldır, Hanak ve Posof'tan sonra kurtarılan bu ileçe de düzenlenen etkinlikleri Damal Damal belediyesi organize etti.
Haberi ekleme saati: 22.078-03 Mart 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ARDAHANLILAR KAI'LERDEN AYRILALIM
DESİN DURSUN,
KAI VAKFI VE DERNEKLERİ ARDAHANLILARI
ÇOKTAN SİLMİŞ BİLE!..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**ARDAHAN, KARS'IN GÖLGESİNDE Kİ ETKİNLİĞE KATILMAMALI..

Kars Spor ile Serhat Ardahan Spor arasında yaşanan ve iki vilayeti karşı karşıya getiren 'Küfür' skandalı ardında bu keze de merkezi İstanbul'da bulunan Kars-Ardahan-Vakfı ve Kars-Ardahan-Iğdır Derneği tarafından yaşandı.
23 Nisan 2015 tarihinde başlayıp, 5 gün sürecek olan Kars Ardahan ve Iğdır tanıtım günleri öncesi KAI Beylikdüzü Derneği tarafından verilen ve İstanbul KAI Vakfı üyelerinin de katıldığı yemeğe hiç bir Ardahanlı çağrılmadı.

**KAI Ardahanlıların Sırtında İnmeli..

Son olarak İstanbul'da düzenlenen ve Ardahan Valiliği yada Belediyesinden kimsenin davet edilmediği İstanbul'da ki KAI Beylikdüzü Derneği ve KAI Vakfı, Kars Ardahan ve Iğdır tanıtım günleri öncesi yemeğine başta Ardahan Federasyonu olmak üzere Damal Federasyonu, Hoçvan Federasyonu,Ardahan ve İlçe yada Köy Derneklerinin de davet edilmediği dikkatlerden kaçmadı.
Geçtiğimiz gün yaşanan ve başta Ardahan Ziraat Odası Başkanı Latifşah Sural olmak üzere bir çok Ardahanlının, stk yöneticilerinin, siyasi parti temsilcilerinin, "Karslılar bizi yıllarca sömürdü. Hep onların gölgesinde olduk. Çıldır’ın 9 köyünü şovenlik yaparak bizden koparıp aldılar. Çıldır gölünün yarısı onlarda. Kars-Tiflis Boru Hattı’nı bizden almış götürmüşler, Biz yine de ’kardeş ilimiz’ diyoruz. Ancak Karslı bunun bilincinde değil. Bizler Kars, Ardahan, Iğdır derneklerinden Ardahan isminin silinmesini istiyoruz. Bu oluşum altında büyük rantlar elde ediyorlar.' şeklinde ki tepki doğrulayan İstanbul Beylikdüzü'n de ki yemekte verilen yemekte sadece Karslılar olması Karslıların Ardahanlıları çoktan sildiğini ortaya koydu.
Haberi ekleme saati: 22.078-03 Mart 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

KARS SPOR BAŞKANI
MUHARREM YILDIZ: ARDAHAN'A GELİP,
BASIN TOPLANTISI YAPACAĞIM!..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**KARS SPOR SAVUNMADA!..

Geçtiğimiz gün yaşanan ve Kars Spor'un 1-0 galibiyeti il sona eren Kars Spor- Serhat Ardahan Spor maçı ardından yaşanan tatsız olayların en çok kendisini üzdüğünü belirten Kars Spor Başkanı Muharrem Yıldız gazetemize yaptığı açıklamada 'İstenmeyen ama yaşanan tatsızlıkları mana edip, Kars Spor'un başarısını ve bundan en önemlisi Kars-Ardahan kardeşliğini kimse gölgelemeye kalkmasın' dedi.

**Ardahan'da Basın Toplantısı Yapacağım..

Gazeteci Fakir Yılmaz'ı arayarak, maçın oynandığı sahada ki gelişmeler ve maç ardından yaşananlar konusunda bilgi veren ve 'Kars, Ardahan Kardeştir, Araya Giren Kalleştir' diyen Kars Spor Kulüp Başkanı Muharrem Yıldız gerekirse Ardahan'a gelip, orada basın açıklaması yaparak, yaşananları anlatırım. Burada ki gerginlik Kas Spor'un yarattığı gerginlik değil, iki valinin maç öncesi kavga çıkacakmış gibi günler öncesi olağan üstü önlemler alıp, kamuoyunu germeleri, bu yetmez gibi Kars'a gelirken nezaket gereği de olsa kendisini arayıp, sormayan Serhat Ardahan Spor yöneticilerini Kars'a getirdiği seyirciler ile Kars merkezde tur atmaları ve Kars Spor taraftarlarına sataşıp, tahrik etmesi gibi sebepler neden olmuştur. Biz burada sadece maç boyunca sahamıza gelemeyen ve maçta üstünlük sağlayamayan Serhat Ardahan Spor'u değil, bu kadar maç yapılmasına rağmen bir güne bir gün sahaya gelmeyen, Kars Spor'a destek vermeyen Kars Valisini, Kars'ı geren önlemler aldıran Ardahan Valisini yendik. Yaşanan rahatsızlığın altında yatan gerçek budur.' dedi.

Ardahan Haberleri **KAISİAD BAŞKANI SAĞDUYUYA DAVET ETTİ..

Öte yandan konu hakkında bir açıklamada İstanbul Kars-Ardahan-Iğdır Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanından geldi.
Yaşananları üzülerek izlediklerini belirten KAISİAD Başkanı Orhan Gökçe yaptığı açıklamada; 'zaman zaman istenmeyen olaylara herkesin sağduyu ile yaklaşması gerektiğini düşünüyorum. Biz bura da Ardahanlı, Karslı, Iğdırlı olarak bir çok konuda yan yana gelir, el ele veririz. Burada ki amaçta coğrafi olarak bir birinden ayrılan ama kalben hep yan yana olan Kars, Ardahan ve Iğdırlının hemşehri kültürüdür. Bugün bir maç ardından yaşananlar hepimiz üzse de yangına benzinle gitmemek en güzelidir. KAI Birlikteliğine zarar getirecek adımlar Ardahan'a olduğu gibi Kars ve Iğdır'a zarar verir, kardeşlik hukukunu bozar. Bu nedenle geride kalan bu üzücü olayları unutup, BAL Liginde başarıyla mücadele eden Serhat Ardahan Spor'un bundan sonra ki maçlarına kilitlenmeliyiz.' dedi.

Ardahan Haberleri **ATSO Moral yemeği verecek..

Öte yandan son aldığı yenilgi ve Kars'ta karşılaştığı olaylar dolaysıyla morali bozulan Serhat Ardahan Spor'a bir moral yemeği vereceği öğrenilen Ardahan Ticaret ve Sanayi Odası hafta sonu yapılacak olan ve derbey maç olacak olan maça kilitlenmek gerektiğine dikkat çekecek.

**Renkleri İnternet Üzerinde Satışa Sunuldu..

Bölgesel Amatör Liginde Ardahan'ı başarıyla temsil eden Serhat Ardahan Spor'un renkleri de internet üzerinde satışa sunuldu.
Yıldız Bujiteri tarafından yaptırılan ve HEPSIARDAHANDA.COM adlı sitede satışa sunulan Forma+atkı+araba için atkı dahil 50 TL'ye internet üzerinde satışa sunuldu.
Haberi ekleme saati: 12.58-03 Mart 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

HDP'NİN HAFIZ ADAY ADAYI
ÖRGÜTLERDEN ÖNCE KOLLARI SIVADI!...

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş7 Haziran'da yapılacak olan Genel Seçimler öncesi yoğun bir tempo ile çalışan HDP Ardahan Milletvekili Aday Adayı Ertan Hamitoğlu şimdiden kolları sıvadı.
HDP Ardahan'dan Milletvekili aday adayı olduktan hemen sonra Ardahan merkez ve köyleri dolaşıp partisinin ve kendisini tanıtan HDP Ardahan Milletvekili Aday Adayı İşadamı, Hafız Ertan Hamitoğlu gittiği her yerde ilgiyle karşılanıyor.
HDP'nin Ardahan ve ülke genelinde alacağı oylar ile iktidara ortak bir güce sahip olacağına olan inancıyla herkesi HDP'ye or vermeye çağıran HDP Ardahan Milletvekili Aday Adayı Ertan Hamitoğlu, kendisi gibi HDP'den Milletvekili aday adayı olan diğer arkadaşlarına da başarılar diledi.

**Ertan Hamitoğlu'nunda aralarında bulunduğu 7 kişinin milletvekili aday adaylığı için başvuruda bulunduğu HDP Ardahan İl ve İlçe Örgütleri de ard arda yaptığı toplantılarla seçim stratejisini belirlemeye çalışıyor.
Osman Genç, Ertan Hamitoğlu, Av. Yaşar Kaya, Mahir Sural, Abbas Yoldaş'ın gibi dikkat çeken isimlerin yanı sıra perşembe gününe kadar bir kaç kişinin daha HDP'de aday adaylığı için başvuracağı öğrenilirken, bu kişilerin arasında Göleli tanınmış simalarından olan Sadrettin (Sedo) Atalay'ında olması bekleniyor.

Ardahan Haberleri **Şimdi de kargocu adaylar ortaya çıktı..

Öte yandan seçimden seçime ortaya çıkan ve Ardahan kamuoyunda 'Çantacı ve Bohçacı Aaylar' denilenlere bir de kargo aracılığıyla başvuru yapanların eklendiği görüldü.
Başta HDP'de olmak üzere diğer partilerde seçimden seçime ortaya çıkıp, 'Bende adayım, memleketi kurtaracam' deyip, ellerine aldıkları çanlarla Ardahan'a gelen çantacı ve bohçacı adaylara eklenen kargocu aday adayların seçimden hemen sonra kuracakları çilingir sofralarında 'Arkadaş ben partiden aday adayı olmuş biriyim' demek için kargo aracılığıyla partilere başvuru yaptıkları dikkatlerden kaçmıyor.
Haberi ekleme saati: 12.55-03 Mart 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

TARIM BAKANINDAN
MORKOÇ HAYVANCILIK'A
1.355.687 TL. ÇEK..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşArdahanlı İşadamı Lütfü Morkoç ve kızı Özlem Morkoç Tekin'in IPARD kapsamında yaptırdığı tesis Tarım Bakanı Mehdi Eker' tarafından 1 Milyon 355 Bin 687 Kuruş ile ödüllendirildi.
Ankara'da yaptırdıkları 250 Baş Besi Tesisini TKDK tarafından desteklenen ve IPARD kapsamında finanse ettiren MORKOÇ HAYVANCILIK Ankara'nın Gölbaşı ilçesi Gökçehöyük köyünde yaptırdığı besi çiftliğinin desteğini bizzat Tarım bakanı Mehdi Eker'in elinde aldı.
"TKDK Ankara İli IPARD Yatırımları Toplu Açılışı", Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır ve AB Türkiye Delegasyonu Maslahatgüzarı Bela Szombatı'nın katıldığı törenle gerçekleştirildi.
TKDK tarafından desteklenen 281 tesisin açılışının yapıldığı törende Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Eker 2015 yılında IPARD kapsamında yatırım yapmak isteyenlere bu sene 1,2 milyar lira hibe ödeme yapılmasının planlandığını söyledi.
1 Milyon 355 Bin 687 Kuruş tutarında ki çekini alan Morkoç Hayvancılık Firması yetkililerinden Özlem Morkoç Tekin yaptığı açıklamada, başta Ardahan'da olmak üzere Türkiye'nin bir çok ilinde ve dünyanın çeşitli ülkelerinde getirdikleri hayvanları besiye aldıkları bu modern tesisi bir yıl içinde yapıp bitirdiklerini ve bir yıla yakındır da hizmet verdiklerini belirtti.

Ardahan Haberleri **Ardahan'a da Yatırım Yapacaklar..

Ankara'da bulunan önemli firmalar arasında marka olmaya başlayan Göleli İşadamı yönetiminde ki Morkoç Hayvancılık Ardahan'da , Ardahan Belediyesi tarafından iş hanı yapılması için ihaleye sunulan alanda da modern bir Alış Veriş Merkezi yapacak
Ardahan sebze ve meyve halinin bulunduğu alana yapılacak olan İş Hanını Demirkol İnşaat ile birlikte yapacak olan Morkoç Hayvancılık bu yatırımla da Ardahan'a dev bir AVM kazandıracak.
Haberi ekleme saati: 12.31-03 Mart 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

BEDAVA KAMULAŞTIRMAYA
TEPKİ KOYDULAR..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**POSOFLU GECİKMELİDE OLSA UYANDI!..

Derelerini kurutan HES’ler ardından, bir türlü doğru dürüst çalıştırılamayan Türkgözü (Badele) Gümrük Kapısı ardından bölgede geçen BTC VE Botaş petrol ve doğal gaz boru hatlarının kendilerine hiç bir faydasının olmadığını belirten Posoflular bu yetmez gibi arazilerinin bedavadan istimlak edilmesine karşı eylem yaptılar.
Ardahan’ın Posof ilçesine bağlı Gürcistan sınırındaki Türkgözü köylüleri, köylerinde yapılacak kamulaştırma çalışmasına tepki gösterdi.
Türkközü köyünden geçecek olan TANAP hattı köylüleri ayaklandırdı. Verimli tarım arazilerinin ellerinden alındığını öne süren köylüler, köylerinden geçen Türkgözü sınır kapısına giden uluslararası yolu trafiğe kapatarak seslerini duyurmak için eylem yaptı. Traktör ve özel araçlarla kapatılan miting yapan köylüler, arazilerinin korunmasını istedi. Köylüler, boru hattının köy bahçelerinden değil de daha uzaktan geçmesini istediklerini belirterek, istimlak edilen arazilere değerinden çok düşük bedel ödendiğini ileri sürdü.
Türkgözü Köyü Derneği Başkanı Adnan Gülaçar, yetkililerin vatandaşın sesini dinlenmesini istedi. Gülaçar, “Biz boru hattının geçmesine karşı değiliz, bu ülkemiz için güzel bir ticaret ancak kamulaştırma yapılırken vatandaşa verilecek para çok cüzi miktarda. Öyle ki hemen sınırın ötesinde Gürcistan’a metrekaresi 30 TL verilirken bizim köye de metrekaresine dört buçuk lira belirlenmesi bizleri yok saymalarıdır. Damal ilçesi ve Hanak ilçelerine de verilen miktar bizlerden oldukça fazla. Oysaki burada 45 çeşit elma türü ve diğer meyve bahçelerimiz var, tarlalarımız oldukça verimli. Bir metrekareye iki lahana bile ekildiğinde her biri 15 kilodan 30 kilo eder. Verecekleri para lahana parasına bile ulaşmıyor” dedi.
Yapılan konuşmalardan sonra çekilen halayla gösteri sona erdi.

**Posof’un nüfusu 8.016 oldu..

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre, Posof’un nüfusu 8.016 oldu
Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından açıklanan Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi sonuçlarına göre Posof’un nüfusu 31.12.2012 itibariyle 8.016 oldu.
İlçe Merkezini nüfusu bir önceki yıl 1.987 iken 59 kişilik bir artışla 2.046 oldu. İlçe Merkezindeki 2.046 kişiden 1.169’u erkek ve 877’si kadındır. Köylerin bir önceki yıl toplam nüfusu 6.272 iken 302 kişilik bir azalışla 5.970 oldu. Köylerde ikamet eden kişilerden 2.876’sı erkek iken 3.094’ü kadındır.
En büyük üç köyü sırasıyla Süngülü(670), Aşıkzülali (337) ve Kolköy(322).
Haberi ekleme saati: 24.00-02 Mart 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

www.hocvanhaber.com
YENİDEN YAYINDA..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşYayın grubumuz bünyesinde bulunan www.haocvanhaber.com adlı intenet sitemiz yeniden yayına geçti.
Yaşanan teknik bir sorun dolaysıyla uzun süredir kapalı bulunan www.hocvanhaber.com adlı internet sitemiz dünden itibaren yeniden yayın hayatına geçerken, sitenin YENİDEN MERHABA yazısında hedefleri anlatıldı.

**Yeniden Merhaba
Uzun bir ayrı kalış ardından birlikte olduğumuz sitemiz de Hoçvvan'ın olduğu gibi Ardahan'ın da haberlerini okuyabilirsiniz..
Ardahan'ın en güçlü haber kadrosunun alıp, hazırladığı bu site de Hoçvanı, Hoçvanlıları okuyacaksınız..
Başta Hoçvan'da yaşanan gelişmeleri olmak üzere bölgemizi yakından ilgilendiren tüm gelişmeleri sitemizde görebilirsiniz..
İstanbul ve diğer illerde hatta tüm dünyada bulunan Hoçvanlıların buluşma noktası olacak bu siteye sizlerinde katkı sunacağını umut eder yeniden merhaba deriz..
www.hocvanhaber.com
Haberi ekleme saati: 23.59-02 Mart 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

YENİ BİR FEDERASYON DAHA KURULDU..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşAynı zaman da İstanbul Ardahan Federasyonu Üyesi olan Ardahan İli Damal Derneği'nin başını çektiği Damal İlçesi Köy Dernekleri federasyon çatısı altında bir araya geldiler.
'ARDAHAN İLİ DAMAL İLÇESİ CEVRE KÖYLERİ DERNEKLER FEDERASYONU' adlı federasyonla Ardahan adına kurulan federasyon sayısı da 4 oldu.
İstanbul Ardahan Federasyonu, Bursa Ardahan Federasyonu, Hoçvan Federasyonu ardından kurulan, Ardahan İli Damal İlçesi Çevra Köyleri Dernekler Federasyonu Damal'ın şu köy derneklerinin bir çatı altında toplanmasıyla oluştu.
ARDAHAN İLİ DAMAL İLÇESİ CEVRE KÖYLERİ DERNEKLER FEDERASYONU GEÇİCİ YÖNETİM KURULU
CEM AYNALİ/BAŞKAN, ERSOY LALE/BAŞ.YAR-BURMADERE KÖYÜ YÖN.KUR.
GÜNAY DOĞANER/BAŞ.YARY-GÜNDEŞ KÖYÜ YÖN.KUR.
HÜSEYİN ALBAN/SAYMAN-OTAĞLI KÖYÜ DERNEK YÖN.KUR.
MEHMET PURHAN/.ÜYE-SEYTÖREN KÖYÜ DER. YÖN.KUR.
HALİM KESKİN/ÜYE-ESKİKILIC KÖYÜ DERNEK YÖN.KUR.
MUSTAFA SİLVİN/ÜYE-OBRUCAK ÜÇ DERE KÖY. DER. YÖN
FERDİ GÜNAY/ÜYE-TEPEKÖY DERNEK YÖN.KUR.
ÜNSAL ERBUDAK/ÜYE-DAMAL İLÇE DERNEK YÖN.KUR.
Haberi ekleme saati: 23.49-02 Mart 2015

**HOÇ/FED SEÇİMLERDE KAYIP!..

Yaklaşan Genel Seçimler öncesi ortalıkta görülmeyen Hoçvan Federasyonunun nerede olduğu bilinmiyor.
Bölge derneklerinin hemen hemen hepsinin bölgesinde bir milletvekili aday adayı çıkardığı gözlenen şu günler de nerede, ne iş yaptığı bilinmeyen Hoç/Fed'in 'Biz bölgenin en ağır federasyonuyuz' tezide bu seçimle birlikte çürümüşe benziyor.
Gerek merkezi bulunan İstanbul Esenurt'ta, gerek ise Ardahan'da adı, sanı dile alınmayan ve adeta bir mahalle takımı gibi ligde düşmemek çabası içinde ki Hoç/Fed'in bu yönetimle nereye kadar gidecei ise bilinmemektedir.
Haberi ekleme saati: 23.53-02 Mart 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

AZ KALDI MEMLEKETİ KURTARMAYA!..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşArdahan Çıldır ve Hanak'tan sonra Posof ilçesinin de yeniden vatan topraklarına katılışının 94. yıl dönümü çeşitli tören ve etkinliklerle kutlandı.
İlk tören Hükümet Konağı önünde Atatürk anıtına çelenk konarak başladı. Saygı duruşu ve okunan İstiklal Marşından sonra mehter takımıyla ve atlı süvarilerle beraber kutlama alanına gidildi. Tören alanında ki kutlamalar Saygı duruşu ve İstiklal Marşıyla başladı. Kaymakam, Belediye Başkanı ve Garnizon komutanının birlikte kurtuluş törenine katılanların kurtuluş bayramını kutladıktan sonra günün anlam ve önemini belirten konuşması Belediye Başkanı Cahit Ulgar tarafından yapıldı.
Öğrencilerin ve askerlerle vatandaşların okuduğu şiirlerden sonra Erzurum’dan getirilen Mehter takımı Posof’ta bir ilke daha imza atarak Kurtuluş Bayramına ayrı bir güzellik kattı. Mehter takımının verdiği coşku ise kutlamalara ayrı bir güzellik ve canlılık kattı.
Öğrencilerin halk oyunları gösterilerinden sonra program yine mehter takımı eşliğinde geçit resmi ile sona erdi. Gece de merkez camiinde kurtuluşta şehit olanlar için kuran okundu ve dua edildi.
Haberi ekleme saati: 23.49-02 Mart 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

TESTLERDE SYDV'DEN!..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**Türkiye'nin en yoksul ve en çok yeşil kartı olan illetrinin başında gelen Ardahan'da fakir ve yoksullara başta yeşil kart, gıda, kömür yardımı olmak üzere çeşitli yardımlarda bulunan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, YGS,LYS ve TEOG sınavlarına hazırlanan Ardahanlı öğrencilere dağıtılmak üzere test yardımında bulundu.
Ardahan İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından konuyla ilgili yapılan açıklama da; 'Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından 8. ve 12. sınıf öğrencilerine dağıtılmak üzere müdürlüğümüze gönderilen testlerin dağıtımı yapıldı. Okul Müdürleri öğrencilere sınavlarda büyük katkı sağlayacağı düşünülen YGS,LYS ve TEOG testlerini Milli Eğitim Müdürlüğünden teslim alarak teşekkürlerini iletti.' denildi.

**OKUL SPORLARI VE KULÜPLER ARASI HALK OYUNLARI YARIŞMASI YAPILDI

**5 ilçenin tamamı yine yoktu..

Ardahan Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü tarafından Okul Sporları Halk Oyunları yarışması düzenlendi.
Kazım Karabekir Kapalı Spor Salonu’nda hazırlanan yarışma programına Vali Ahmet Deniz ve eşi Olcay Deniz, Vali Yardımcısı Muharrem Coşgun, kurum müdürleri ve vatandaşlar katıldı.
Merkez ve ilçelerden 11 gurubun katılımı ile gerçekleşen halk oyunları yarışmasında guruplar, geleneksel gençler, geleneksel yıldızlar ve kulüpler arası gençler kategorilerinde il birinciliği için yarıştılar.
Yarışmalar sonucunda geleneksel gençler düzenlemesiz de Şehit Er Serhat Şanlı Ticaret Meslek Lisesi, geleneksel gençler düzenlemeli de Ardahan Halk Eğitim Merkezi, geleneksel yıldızlar düzenlemesiz de Göle 100’ncü Yıl Ortaokulu, Kulüpler gençler de ise Gençlik ve Spor Kulübü birincilik elde etti.
Programda konuşan Vali Deniz, “Düzenlenen halk oyunları yarışması, hem ilimizin yöresel kültürünü yaşatma hem de gençlerimize bu kültürü aşılama anlamında önem taşımaktadır. Biz bu kültürel çeşitliliğimize sahip çıkmalıyız” dedi.
Öte yandan daha önceki yarışma ve etkinlikler de olduğu gibi bu etkinliğe de 5 ilçenin okullarının büyük bölümünün katılmadığı dikkat çekti.
Haberi ekleme saati: 23.49-02 Mart 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

VALİ MECLİSE HESAP VERDİ..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşArdahan Valisi Ahmet Deniz, İl Genel Meclisi’nin Mart ayı ilk toplantısına katıldı.
14 Üyeli İl Genel Meclisi toplantısında meclis üyelerine yönelik bir konuşma yapan Vali Deniz, seçilmiş ve atanmış olarak görev yapan herkesin tek amacının iyi işler başarmak ve kalıcı hizmetler yapmak olduğunu bildirdi.
Ardahan’ın bütün sorunlarına hep birlikte yönelerek, bu sorunları aşmak için uğraşacaklarını belirten Vali Deniz, “Ayrı gayrı gözetmeden, ortak bir çalışma yürüterek, Ardahan’da başarılı çalışmalara imza atmalıyız. Hepimizin ortak gayesi Ardahan olmalıdır” dedi.
Toplantının verimli geçmesi temennisinde bulunan Vali Deniz, konuşmasının ardından İl Genel Meclis Üyelerinin kendisine ilettiği talep ve istekleri değerlendirdi. Vali Deniz ayrıca toplantıda 2014 yılı faaliyet raporunu sundu.
İl Genel Meclis Başkanı Bedrettin Çakıcı ise toplantıya katılan Vali Deniz’e teşekkür etti.

** DOĞADAKİ İNSAN SERDAR KILIÇ, ARDAHAN’DA BELGESEL ÇEKTİ..

TRT Haber de yayınlanan Doğadaki İnsan belgeselini hazırlayan ve sunan Serdar Kılıç, Vali Ahmet Deniz’in daveti üzerine geldiği Ardahan’da kendisine özgü sunum ve doğa keşifleri ile Ardahan’ın çeşitli bölgelerinde belgesel çekti.
Çektiği belgesellerinde Türkiye’nin çeşitli yerlerinde geçmişin izini sürerek, halen doğada yaşayan insanın mücadelesini anlamaya ve anlatmaya çalışan Serdar Kılıç, gezip keşfettiği bölgelerde ki binlerce yıllık geçmiş ile gelenekler, öğretiler, hürmet, sevgi, vicdan, saygı ve birlikte yaratılan bir Anadolu kültürünü işliyor.
Doğadaki İnsan serisinin bu bölümünde Vali Ahmet Deniz’in daveti üzerine Ardahan’a gelen Serdar Kılıç, kendisine özgü sunum ve doğa keşifleri ile Çıldır Gölü, Yalnızçam dağları, köyler ve Ardahan’ın değişik bölgelerinde ki yerel yaşam ile halk kültürünü ele alıyor.
Ardahan’da ki programını tamamlayan Serdar Kılıç, davetinden dolayı Vali Ahmet Deniz’e teşekkür ederek, Ardahan’ın eşsiz bir doğaya sahip olduğunu belirtti.
Haberi ekleme saati: 23.49-02 Mart 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ARDAHANLI GAZETECİ HAPİSTE!..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**TÜRKİYE'DE TUTUKLU GAZETECİ YOK!..

Göleli Gazeteci Mehmet Baransu tutuklandı
Balyoz'da kumpas kurulduğu iddiası üzerine başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınan ve mahkemeye sevk edilen Ardahan'ın Göle İlçesine bağlı Senemoğlu köylü Gazeteci Mehmet Baransu tutuklandı.
Soruşturma kapsamında emniyette ifade veren Baransu, sabah saatlerinde İstanbul Adalet Sarayı'na getirildi. Savcı Gökalp Kökçü, ifadesini almadan Baransu'yu 'örgüt kurmak ve yönetmek, devletin gizli kalması gereken belgelerini temin etmek, açıklamak ve yok etmek' suçlarından tutuklanması talebiyle mahkemeye sevk etti.
İstanbul 5. Sulh Ceza Hakimliği, Baransu'nun TCK 327. maddesinde düzenlenen 'devletin güvenliği veya iç veya dış siyasal yararları bakımından, niteliği itibarıyla, gizli kalması gereken bilgileri temin eden kimseye 3 yıldan 8 yıla kadar hapis cezası verilir' suçlaması kapsamında tutuklanmasına karar verdi.
Haberi ekleme saati: 23.44-02 Mart 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ARDAHAN EMNİYET MÜDÜRÜ
İSTİFA ETTİ,
CHP'DEN MİLLETVEKİLİ ADAYI OLDU..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş7 Haziran Genel Seçimleri öncesi milletvekilliği aday adaylığı için başvuruları sona eren CHP'de Ardahan'da görev yapan bir İl Emniyet Müdürü de aday aday oldu.
Yaklaşık 3 yıl Ardahan İl Emniyet Müdürlüğü yaptıktan sonra merkeze alınan Ardahan'ın eski İl Emniyet Müdürü Oktay Bulduk CHP'den Milletvekili aday adayı oldu.
Memleketi Kayseri de Milletvekil aday adayı olmak için görevinden istifa eden ve CHP'den Kayseri Milletvekili Aday Adayı olan Emniyet Müdürü Oktay Bulduk İstanbul'da görüştüğü Gazeteci Fakir Yılmaz'a yaptığı açıklama da, bugüne kadar kamuda hizmet ettiği halkıma şimdide mecliste siyaset yapmayı amaçlıyorum.' dedi.

**HDP'de Adaylık Süresi Uzatıldı..

Öte yandan bugün başvuruların sona erdiği Halkın Demokrasi Partisinin Milletvekili Adaylık başvuru süresinin 5 Mart'a kadar uzatıldığı öğrenildi.
Haberi ekleme saati: 23.117-02 Mart 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ARDAHAN KAI'LERDE ÇEKİLMELİ!..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşArdahan'da bulunan siyasi partiler, kamu kurum ve stklar ve sivil toplum örgütlerinden Kars'a yaylım ateşi.
Geçtiğimiz gün yapılan Ardahan Serhat Spor-Kars karşılaşması sırasında yaşananlara Ardahan'sa büyük tepki var.
Kars'ta dün oynanan, Karsspor-Serhat Ardahanspor maçındaki kötü tezahürat, Ardahan'da tepkiyle karşılandı.
Belediye Başkanı Faruk Köksoy, Ardahan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığında sivil toplum örgütü ve siyasi parti temsilcileri bir araya geldi.
Köksoy, yaptığı açıklamada, Kars'ta dün oynanan maçta Karsspor taraftarları tarafından Ardahan'a yönelik sarf edilen küfürlerin, kabul edilir bir tarafının olmadığını, bu nedenle tepki vermek için toplandıklarını söyledi.
Yapılanların Kars içinde doğru olmadığını ifade eden Köksoy, "Küfürler, haddi aşan tavırlardı. Kars'tan bu nedenle özür bekliyoruz. Doğru olan Kars'a yakışan da budur. Ardahan tepkisini vermek için bugün burada toplandı. Kars'a yakışan dünkü tavır değildi. Taraftara yakışan centilmenlikti. Ancak olmadı, bunun üzüntüsü içinde kendilerinden özür bekliyoruz" dedi.
Ardahan TSO Başkanı Çetin Demirci ise küfür eden taraftarlara yönelik tepkilerin devam edeceğini söyledi.
Öte yandan Ardahan'da ki sivil toplum örgütleri başta İstanbul'da olmak üzere diğer tüm kentlerde bulunan Kars-Ardahan-Iğdır Derneklerinden ayrılıp, Ardahan adına dernek kurmaları ve KAI'den ayrılmalarını istediler.
Haberi ekleme saati: 15.32-02 Mart 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Ardahanlı İşadamı Özcan Şit:
İstanbul’a talip olmak güzel..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaşİstanbul’un önemli semtlerinde olan Sancaktepe ve Çekmeköy’de açtığı market ve fırınlarla kendisinden söz ettirmeye başlayan Ardahanlı İşadamlarından Özcan Şit yaklaşan genel seçimler öncesi Ardahanlı siyasilerin İstanbul’da verdiği mücadeleyi takdir ettiğini söyledi.
Ardahan’ı internet sitelerimiz aracılığıyla yakınan takip ettiğini belirten Ardahanlı İşadamı Özcan Şit, ‘Gördüğüm kadarıyla Ardahan’da ki milletvekili sayısı kadar İstanbul’da da bir o kadar Ardahanlı siyasete soyunmuş ve ‘Ben de varım’ diyor. Buda İstanbul’a talip olan biz gurbetçileri mutlu ediyor.’ dedi.
Ardahan’da ki Ardahanlıları 3-4 mislini yaşadığı İstanbul’da da her partide yer alan hemşehrilerimizin siyasetteki çabalarını yakından takip edip, takdir ettiğini belirten Ardahanlı İşadamı ve Şit Marketlerin Sahibi Özcan Şit gazetemize yaptığı açıklamasında, ‘Ardahan’da ki Ardahanlılar gibi İstanbul’da ki Ardahanlıları da mecliste temsil etmeye talip, tüm hemşehrilerimize başarılar diliyorum.’ dedi.
Haberi ekleme saati: 03.31-02 Mart 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ARDAHAN MANİSA'DA DA KURTARILDI..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşManisa Ardahanlılar Yardımlaşma Dayanışma ve Kültür Derneği tarafından Ardahan’ınVatan Topraklarına Katılışının 94. yıl dönümü nedeniyle Manisa'da da Dayanışma Gecesi düzenledi.
Özel bir Düğün Salonu’nda gerçekleşen geceye Yunusemre Belediye Başkan Yardımcısı Ramiz Şiyak, Şehzadeler Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Önal, Basın İlan Kurumu Manisa Şube Müdürü Kenan Tokgöz, MHP Yunusemre Belediye Meclis Üyesi Hüseyin Köroğlu, Manisa Hemşeri Dernekleri Dönem Sözcüsü Çelebi Aslan, dernek başkanları katıldı.
Derneğin 1 yıl önce kurulduğunu ifade eden Manisa Ardahanlılar Yardımlaşma Dayanışma ve Kültür Derneği Başkanı Şerafettin Özkan, “Amacımız kültürümüze, gelenek ve göreneklerimize sahip çıkmak, yaşamak ve yaşatmaktır. Doğduğumuz yer Ardahan ama doyduğumuz Şehzadeler Şehri Manisa’dır. Ardahanlı olduğumuz gibi aynı zamanda Manisalıyız. Manisa’nın gelişmesi, güzelleşmesi, havasının, suyunun, çevresinin temiz kalması için azami gayret göstermeliyiz. İş gücümüzle, beyin gücümüzle, alın terimizle çalışıp yaşamalıyız” dedi.
1 yıl içinde güzel faaliyetler gerçekleştirdiklerini belirten Başkan Özkan, “Manisa Büyükşehir Belediyesi Başkanımız Cengiz Ergün’ün katkılarıyla Hemşeri Dernekleri Festivalinde yer aldık. Ardahan’ımızı Manisa’mızda daha iyi tanıtmaya çalışıyoruz. Acılarımızı paylaşarak azalttık, sevinçlerimizi paylaşarak çoğalttık. Derneğimizin daha başarılı olması için mutlaka kadın kollarının kurulmasına ihtiyaç vardır” diye konuştu. Konuşmanın ardından Ardahan’ın yerel sanatçısı Mehmet Akbulut sahneye çıktı. Mehmet Akbulut, söylediği birbirinden güzel türkülerle Ardahanlılara güzel bir gece yaşattı. Ardahanlılar gece boyunca halay çekerek, yöresel oyunlar oynadılar.

*Cumhurbaşkanı da kutladı..

Öte yandan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'da Ardahan'ın kurtuluş yıl dönümünü tebrik etti.
Cumhurbaşkanlığından yapılan açıklamaya göre, Erdoğan, Ardahan'ın kurtuluş yıl dönümü dolayısıyla Vali Ahmet Deniz ile Belediye Başkanı Faruk Köksoy'a birer tebrik telgrafı gönderdi.
Haberi ekleme saati: 03.20-02 Mart 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin
**ARDAHAN'IN EN ÇOK OKUNAN HABER SİTESİNE GELDİĞİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER..

Ardahan'da Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin


Facebook'ta PaylaşYazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yazarlarımızı okuyor musunuz?

KADINCA/Selmi Yılmaz
Dernekler Neden Hesap Veremiyorlar?

Ardahan Haberi Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşDoymak için doğdukları toprakları terk etmek zoruna kalan ve başta İstanbul’da olmak üzere bir çok metropol de verdikleri ekmek kavgasının yaşattığı stresi ve sıla hasreti ile yüzlerce insanın katıldığı Ardaha, Kaz, Yemek, Kokteyl, Kurtuluş gecelerini düzenleyen stk’lar bu etkinliklerinin ardından kamuoyuna hesap vermemekle de bir hayli meşhurlar..
‘Ya kaç kaz, pardon kaç bilet sattın, toplamı ne tuttu, kaç lirasını nereye harcadın, kasada bir şey kaldı mı?! diye sorulan soruları soranları hain, karıştırıcı, hatta pkk’lı diye ilan eden hesap vermeyen dernek başkanları bizim bu yönde ki ısrarlı duruşumuzu da çok sevmedikleri gibi gecelerinde de davet etmekten kaçtıklarını görüyoruz..
Çünkü gidersek ve gördüklerimiz yazarsak hesapları bozulur korkusu yaşayan bu kazcı, tabelacı, çantacı, facebookçu dernek başkanları neden hesap vermekten kaçarlar?..
Son olarak Ardahan Federasyonu, Serhat Ardahan Federasyonu ve Kocaeli Ardahan Derneğinin yanı sıra HOÇ/FED gibi kendilerini toplumdan izole eden Hoçvan Köy Derneklerinin düzenlediği gecelerin hesabı ne oldu, ne geldi, ne gitti?
Bunu sormak kadar, cevaplamakta normal değil mi?
Burada ki abesle iştigal eden şey nedir?
Serhat Ardahan Spor gibi bunların da geniş çaplı bir denetimde geçmesi gerektiğini düşünen bir gazeteci olarak İstanbul’da ki derneklere bir kez daha soruyoruz..
Ne oldu o iş?


Yazarlarımızı okuyor musunuz?

YAZIYORSAM SEBEBİ VAR
Üniversiteler Kaynatılıyor..

Fakir Yılmaz Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşÖldürülmeden önce attığı twitlerde Kürtlere yönelik ağır ithamlarda bulunan Ülkücü Fırat Yılmaz’ın ardından gözlerin döndüğü üniversiteler de sanki fırtına öncesi büyük bir sessizlik değil, homurdanma var olduğu görülüyor..
Üniversitelerle birlikte tıka basa dolu olan ve ne aşamada olduğu bir türlü anlaşılamayan barış süreci ile birlikte geleceği söylenen affı bekleyen cezaevlerinde de üniversitelerde ki gibi homurdanma yaşandığını his ettiğimiz şu günlerde Ardahan Üniversitesinde de gerginlik var.
Ülkücü geçinen bir kaç kişinin Ardahan’da da çıkış yapmak isteyişini engelleyen üniversite yönetiminin tehdit edildiği dün bulunduğum Kocaeli Üniversitesinde de kavga vardı..
Kısacası; İzmir’de, Kocaeli’nde ve son olarak Ardahan ile Ardahan’da olduğu gibi diğer üniversitelerde de durumun farklı olmadığını ve bu gerginliğin cezaevlerinde başlatılmak istenen isyanlarla adeta kaynatılıyor gibi..
0.535.418 32 58-fakiryilmaz323@hotmail.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

HDP ADAYLARI HALKLA BULUŞTU..
Ertan Hamioğlu Göle'de,
Mahir Sural Ardahan'da..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşYaklaşan genel seçimler öncesi en çok aday adayın başvuruda bulunduğu Halkın Demokrasi Partisi Ardahan Milletvekili Aday Adayları halkla buluşmaya başladılar.
Başta HDP Ardahan Milletvekili Aday Adayı Ertan Hamitoğlu ve Mahir Sural olmak üzere bir çok adayın olduğu Halkın Demokrasi Partisi Ardahan Milletvekili Aday Adayları seçim çalışmalarını halkla buluşarak yaptılar.
Halkların Partisi sloganı ile yola çıkan ve önümüzde ki genel seçimleri de %10 barajı aşmak için yola çıkan HDP'nin Ardahan'da olduğu gibi tüm ülke de en çok oy alan parti olacağına inandıklarını belirten HDP'nin Ardahan Milletvekili Aday Adayları Ertan Hamitoğulları ile Mahir Sural Ardahan'da halkla buluştular.
Ertan Hamitoğuları Göle'de, Mahir Sural ise Ardahan'da bir araya geldiği Ardahanlılarla listeye girip, seçildikleri halde yapacaklarının yanı sıra partilerinin amaç ve çabalarını anlattılar.
Haberi ekleme saati: 21.48-01 Mart 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

CHP'DE BİR İŞ ADAMI ADAY..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**Çıldırlı İşadamı Metin Yılmaz CHP'de Ardahan Milletvekili Aday Adayı oldu.

7 Haziran'da yapılacak olan Genel Seçimler öncesi milletvekili aday adaylığı için başvuruların tamamlandığı CHP'nin Ardahan Aday Adayları arasına Çıldırlı İşadamı Metin Yılmaz'da katıldı.
Çıldırlıların Çıldır Göl Festivaline verdiği desteklerle tanıdığı Ardahan Çıldırlı Metin Yılmaz Çıldır'da ki okulların kalorifere kavuşturulmasında büyük emekleri olan bir iş adamı.

**İLK AÇIKLAMASINI YAPTI..

CHP'ye yaptığı başvuru ardından ilk açıklamasın da yapan CHP Ardahan Milletvekili Aday Adayı Metin Yılmaz ilk açıklamasında şunları söyledi.

DOĞUP BÜYÜDÜĞÜM YÖRENİN SICAK, GÜVENİLİR VE DÜRÜST İNSANLARININ ARASINDA OLMAK VE HALKIMIN YANINDA HALKIMLA BİRLİKTE BİR YOLA ÇIKMAK BENİ ONURLANDIRMAKTADIR.
BU ONUR SİZLERİN TAKDİRİDİR.
AMACIM, ARDAHAN VE İLÇELERİNİN KALKINMASINDA , GELİŞMESİNDE ÇABA GÖSTERMEKTİR. MİLLETVEKİLİ OLURSAM 4 YILLIK SÜREÇTE ARDAHAN VE İLÇELERİ İÇİN HAK MÜCADELESİNDE YER ALACAĞIM. YÖREMİZİN GELİŞMESİNİ VE DEĞİŞİMİNİ SAĞLAYACAĞIM.
YAPILACAK HER YATIRIMDA, HALKIMIN ÇIKARLARI ÖN PLANDA OLACAK ARDAHAN’IMIZIN GELİŞMESİNİ TOPLUMUMUZUN BİRLEŞMESİ VE PAYLAŞMASIYLA DESTEKLEYECEĞİM. BUNUN TAKİPÇİSİ OLARAK EKONOMİK GÜCÜMÜZÜN GELİŞMESİNİ SAĞLAYACAĞIM.
KALKINMA HAMLEMİZİ BİRLİKTE PROGRAMLAYARAK GELİŞTİRECEĞİZ. SİZLERLE BİRLİKTE CESURCA HAREKET EDECEĞİZ. HEDEFLERİMİZİ İDEALİST BİR BİÇİMDE SONUÇLANDIRACAĞIZ. BU İSTİKAMETTE BİRLİKTE HEDEFİ YAKALAYACAĞIMIZI SİZLERE TAAHHÜT EDİYORUM. HER BEKLENTİMİZ DEVLETTEN OLAMAZ. BEKLENTİLERİMİZ DEVLETİN GÖSTERMİŞ OLDUĞU HEDEFLERDEN FAYDALANARAK SONUCA GİTMEKLE OLUR. DÜŞÜNDÜĞÜMÜZ VE İSTEDİĞİMİZ TALEPLERİMİZİ BİRLİKTE GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ.
Haberi ekleme saati: 21.32-01 Mart 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

İPEK YOLU DEĞİL,
OTELİ AÇILDI!..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**ARDAHAN'A YILDIZLI YENİ OTEL!..

Türkiye'nin Kafkaslara açılan kapısı konumunda ki Ardahan'ın büyük ihtiyaç duyduğu konaklama sorunun çözümüne yönelik gerçekleşen yeni bir otel projesi bugün yapılan açılışla hayata geçti.
Gürcistan ve Ermenistan'a komşu Ardahan'da geçen ve yeni adıyla Demir İpek Yolu olarak adlandırılan Kars-Tiflis-Bakü Demiryolu'ndan önce açılmaya hazırlanan İpekyolu adlı otel bugün yapılan açılışla hazır hale getirilerek, müşteri kabul etmeye başladı.
Mehmet Aydın'ın sahipliğini yaptığı, projesini Özkan Durmuş'un çizdiği, 5 Katlı, 90 yataklı, Kapalı vr Açık Oto Parklı, 180 Kişilik Salon İpek Yolu adlı otelin resmi açılışı Ardahan Valisi ile Belediye Başkanının katılımı ile bugün yapıldı.

**KUZEY YILDIZI DA BİTMEK ÜZERE..

Her geçen gün Kafkasların merkezi konumuna gelen ve başta otel, yurt olmak üzere bir çok yatırıma açık olan Ardahan'da yaptırılan diğer bir yıldızlı otel olan Kuzey Yıldızı isimli otelde bu yılın sonunda açılacak.
Ardahanlı iş adamı Kenan Yıldız'ın Ardahan-Göle Yolu üzerinde yaptırdığı İngilisce adıyla The Nort Star olacak olan Kuzey Yıldızı Oteli 25 Odalı 44 yataklı olacak.
Haberi ekleme saati: 20.44-01 Mart 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

SİZ SORMAYIN
BİZ SORARIZ!..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşGeçtiğimiz aylarda kurulan ve başkanlığını Naif Çoban'ın yaptığı Ardahan Tüm Emekliler Derneği kısa sürede 100 üyeyi aştı.

**KARS VE KARSLILAR, BOYKOT EDİLMELİ..

Kısa sürede Ardahan'ın en çok üyesi olan dernek olma konumuna gelen Ardahan Tüm Emekliler Derneği Başkanı Emekli Bankacı Naif Çoban yaptığı açıklamada son olarak Kars'ta yapılan ve Serhat Ardahan Spor ile Kars Spor'un maçında yaşanan ve Ardahanlılara yönelik yapılan hakaretlerin yenir, yutulur olmadığını bu nedenle herkesin Kars ve Karslılara yönelik gerekli tepkiyi ortaya koyması gerektiğini belirtti.
Örnek olarak Ardahan'a gelen Kars plakalı pazarlama araçları başta olmak üzere Karslılarla iletişimler askıya alınmalıdır diyen Çoban, 'başta siyasileri olmak üzere herkesin bu konuda ve başta Serhat Ardahan Spor'a olmak üzere Ardahan'ın sorunları konusun da duyarlı olamaya davet etti.

**STK'lara Danışılmıyor..

Ardahan Tüm Emekliler Derneği Başkanı Naif Çoban Ardahanlı idarecilerin Ardahan ve dışında bulunan stk'lara dayanışmalarından da yakındı.
Çoban, Ardahan'da ki belediye başkanı, vali, siyasi partiler, adaylar ve sözde önde gelenlerin kendilerine danışmadığını bu nedenle Ardahan'ın sorularını çözüm bulamadığını da ama gün gelir bize sorulmayanları, biz onlara sorarız' diyerek yöneticilerin stk'lara karşı olan duyarsızlığına da tepki gösterdi.

**KİMLERDEN OLUŞUYOR?..
Başkanlığı Naif Çoban, Ardaha Tüm Emekliler Derneğin kurucu üyeliklerini Şener Odabaş, İbrahim Kaya, Enver Demir, Şener Mermer, Sabahattin Görmez, Erdal Kara, Mithat Topçu ve Gül Çal oluşturmakta.
Haberi ekleme saati: 20.18-01 Mart 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

TEŞKİLATLAR VE ASLAR
BAYDAR'IN YANINDA MI?

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşHaziran'ın ilk hafta sonunda yapılacak olan genel seçimlerde 5 yıl İl Genel Meclisi Üyeliği, 5 yıl da İl Başkanlığını yaptığı AK Parti'den Ardahan Milletvekili aday adayı olan Veteriner Hekim Yunus Baydar Ardahan kamuoyunda en büyük ilgiyi gören aday adaylarının başında geldiği görülüyor.
Başta AK Partinin asları olarak bilinen isimlerin bir an yalanız bırakmadığı dikkat çekiyor.
12 Aday adayın yarıştığı Aday adayın bulunduğu Ardahan AK Parti'de 1. veya 2. sıraya gelecek isimlerin başını çeken Veteriner Hekim, AK Parti Ardahan Milletvekili Aday Adayı Yunus Baydar başta yıllarca birlikte çalıştığı AK Parti İl ve İlçe Teşkilatları ve gittiği her yerde ilgiyle karşılanıyor.

**Evine bağlı bir aile babası..

Gerek halen başında olduğu Ardahan Ardahan Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği, gerek ise İl Genel Meclis Üyeliği, Daimi Meclis Üyeliği ve son olarak İl Başkanlığı görevi boyuca hep Ardahanlılar ile olan AK Parti Ardahan Milletvekili Aday Adayı Veteriner Hekim Yunus Baydar evine bağlı iyi bir aile babası olarakta tanınıyor.
Öğretmen eşiyle birlikte hep Ardahanlıların içinde olan ve onların yaşadığı sorunları kendi sorunları olarak gören ve çözüm arayışlarına katkı sunan Veteriner Hekim Yunus Baydar son olarak gittiği ve vatan topraklarına yeniden katılışının 94. yıl dönümünü kutladığı Hanak'ta da büyük bir ilgi ile karşılandı.

**Sanal Anketlerde Birinci..

Öte yandan 7 Haziran'da yapılacak olan genel seçimler öncesi internette yapılan anketlerde AK Parti Ardahan Milletvekili Aday Adayı Veteriner Hekim Yunus Baydar'ın ilk sıralar da olması da dikkat çeken diğer bir yönü oldu.
Haberi ekleme saati: 18.28-01 Mart 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

GÖKDEMİR TEŞEKKÜR ZİYARETİNE ÇIKTI..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşGeçtiğimiz hafta sonu yapıla ön teyamül seçimi ardından çalışmalarına ara vermeden devam eden AK Parti Ardahan Milletvekili Aday Adaylarından Ardahanlı İş Adamı Orhan Gökdemir teşekkür ziyaretlerine çıktı.
Başta ön temayül de oy kullanan AK Partili delegelerle olmak üzere Ardahanlı seçmenle tek tek görüşüp, kendisine yönelik ilgileri için teşekkür eden Gökdemir çıktığı teşekkür ziyaretin de yaptığı açıklamada, 'hep birlikte olduğum Ardahanlılarla gerek seçim de gerekse seçimlerden sonra hep beraberim. Beni bir Ardahanlı olarak Ardahanlıların sorunlarını TBMM'sine taşımak için mücadele ediyorum. Önce partim, ardından halkım bizi uygun görürse Ardahan'ı TBMM'sin de en iyi şekil de temsil etmeye çalışacağım.' dedi.

**ÖN TEMAYÜL 10 PUAN, ANKET 30 PUAN,
KAMUOYU 40 PUAN, GENEL MERKEZ 20 PUAN..

Aday adaylarının yoğun bir çalışma sergilediği AK Partinin 2 Ardahan Milletvekili Adayının belirlenmesi için sürdürülen çalışmanın kriterleri de ortaya çıktı.
Gazetemizin edindiği bilgilere göre AK Parti Genel Merkezinin adayları belirlemede ön temayül seçiminde çıkan adaya 10 Puan verirken, aynı aday adayının Anketlerde ki durumuna 30 puan, kamuoyu nezlinde ki görüntüsüne 40 puan verdiği, genel merkezinde bu puanlara 20 puan ekleyerek aday adayların ismini 100 puanla Başbakana sunduğu ve başbakanın onaylamasıyla birlikte AK Parti Milletvekili adaylarının belirlendiği de bilgisi alındı.
Haberi ekleme saati: 18.11-01 Mart 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ENSAR ÖĞÜT YENİDEN ADAY OLDU..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşÖĞÜT'ÜN ANKETİN DE SAFFET KAYA ÇIKTI..

Traktörle CHP Genel Merkezi’ne gelen Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt 4. kez Ardahan Milletvekilliği tekrar aday adaylığı başvurusunda bulunurken, “CHP iktidarında çiftçinin kullandığı mazot 4 lira değil 1,5 lira olacak. Lüks yatların, gemilerin, gemiciklerin kullandığı mazottan ÖTV’ve KDV alınmıyor. Yoksul köylünün çiftçinin kullandığı mazottan ÖTV KDV alınıyor. Pırlantadan elmastan ÖTV KDV alınmıyorsa CHP iktidarında çiftçinin kullandığı mazottan da ÖTV ve KDV alınmayacak” dedi.
Öte yandan Ensar Öğüt'ün yeniden aday olmaya karar vermesine yapılan bir anketin etkili olduğu, bu ankette Ardahanlıların CHP'den Ensar Öğüt'ü, sağda ise Saffet Kaya'yı 25. Dönem Milletvekili olarak görmek istediği de öğrenildi.
Haberi ekleme saati: 18.09-30 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ARDAHAN VE ÇILDIR'DAN SONRA
HANAK'I DA KURTARDIK..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşArdahan'ın vv Çıldır'dan sonra Hanak'ın da Vatan topraklarına katılışının 94. yıl dönümü düzenlenen etkinliklerle kutlandı.
Hanak merkez de düzenlenen etkinliklerle kutlanan Hanak'ın Vatan Topraklarına Katılışının Yıl Dönümü dolasıyla düzenlenen etkinliğe halktan büyük ilgi vardı.

** İZMİR-BUCA HANAK’LILAR DERNEĞİ
HANAK'IN KURTULUŞU ETKİNLİĞİ YAPTI..

Öte yandan İzmir Buca Hanak’lılar Derneğinin düzenlediği 01 Mart Tarihli Hanak'ın Vatana Yeniden katılma etkinliği de büyük bir katılımla gerçekleşti.
İzmir'de ki etkinlik için Ankara’dan gidip, geceye katılan 20-21 ve 23'üncü Dönem Ardahan Milletvekili Saffet Kaya, dernek başkanı, dernek yöneticileri ve Hanak’lı hemşehrileri tarafından karşılandı. Birlik beraberlik ve kardeşliğe dayalı bir konuşma yapan Saffet Kaya daha sonra hemşehrileri ile tek tek tokalaştı.
Haberi ekleme saati: 16.09-01 Mart 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ARDAHAN'A KARS'IN ÇELMESİ!

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş** Biz sizden niye ayrılmıştık?..

Lig’de hiç bir iddiası bulunmayan Ardahan'a komşu Karslılar Ardahanlıların başarısını kıskanınca, ‘Allah'ım benim bir gözümü, komşunun iki gözünü çıkar’ diye başlayan Yahudi fıkrasını gerçekleştirip, yok imkanlar ile BAL Liginde büyük bir başarı gösteren Serhat Ardahan Spora çelme taktı.
Ardahan'ın eski vilayeti olan Kars’ın BAL Liginde hiç bir iddiası kalmayan spor takımı ve seyircilerinin küfür ve hakaret dolu baskısı Ardahan'ı 1-0 yenerek üç önemli altın puandan etti.
Yıllarca Ardahan'ı gölgeleyen ve 1992 yılın da İl olup, bu gölgeden kurtulan Ardahan bu kez futbol da Karslıların engeline takıldı.
Ardahan'ı Bölgesel Amatör Liginde 1. sırada temsil eden Serhat Ardahan Spora Kars çelmesi geldi.
Kars'ta yapılan karşılaşmada Kars Spora 1-0 yenilen Serhat Ardahan Spor bu yenilgisine rağmen güçlü rakiplerinin de berabere ve yenilgi almasıyla 41 puanla iddiasını sürdürdü.
Ligde iddiası bulunmamasına rağmen gerek çirkef oyunu ile, gerek ise seyircisinin küfürleri ile maçı 1-0 alan Kars Spor'un bu çelmesine rağmen 41 puanla 2. sırada lig birinciliğine ortak oldu.
Ardahan Valisi, Ardahan Belediye Başkanı ve bir çok Ardahanlının seyir ettiği maçı Serhat Ardahan Spor'un bir çok rakibinin olduğu ve maçı yönetemeyen Trabzon Bölgesi Hakemlerinde olması ise diğer bir dikkat çekici durum oldu.
Haberi ekleme saati: 14.49-01 Mart 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

KAISİAD KOLLARI SIVADI..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşGeçtiğimiz ay 3. Olağan Kongresini yapan Kars-Ardahan-Iğdır Sanayici ve İş Adamları (KAISİAD) Derneği kongreden sonra görev dağılımı yaptı.
Ardahanlı İşadamı Orhan Gökçe'nin başkanlığını yaptığı KAISİAD'ın yeni yönetiminin yaptığı görevlendirmesi şöyle oldu.
KAISİAD yönetim kurulu İstanbul Şişli'de düzenlediği kahvaltılı toplantıda görev dağılımı yaptı.
Görev dağılımı şöyle oldu: Orhan Gökçe Başkan, Yavuz Polatoğlu Başkan Yardımcısı, Saadet Garan Başkan Yardımcısı Efkan Demir Başkan Yardımcısı, Turgay Zorba Genel Sekreter, Gülsen Ekinci Sayman, Mehtap Kılıç Halkla İlişkiler Sorumlusu, Bişar Şirin Organizasyon Sorumlusu, Hakan Çapan Ar-Ge ve Marka Sorumlusu, Aşkın Şit Basın ve Tanıtım Sorumlusu, Turgut Acay Eğitimden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi ve Cafer Avıncal Yönetim Kurulu Üyesi
Haberi ekleme saati: 20.43-28 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

HESAP VERMEKTEN
KORKAN DERNEKLER DUYURULUR!..
Ardahan Federasyonu Hesap Verdi..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**İstanbul Hidıv Kasrı'nde bir araya gelen Ardahan Federasyonu geçtiğimiz ay sonunda düzenlediği 'Ardahanlılar Günü ve Ardahan'ın Vatan Topraklarına Katılışını 94. Yıl dönümü' etkinliği ardından yönetimine ve kamuoyuna hesap verdi.
Merkezi İstanbul Şişli'de bulunan ve Başkanlığını Yaşar Geler'in, Başkan Yardımcılıklarını Mahmut Şenel ile Fakir Yılmaz'ın yaptığı Ardahan Federasyonu düzenlediği gece de toplam 56. Bin 400 TL. bağış elde ettiği , bu bağışın 26 Bin 950 TL. sini masrafa geriye kalan 29 Bin 450 TL. federasyonun hesabına aktarıldığı bildirildi.
İstanbul Kavacık Hidıv Kasrı'nda bir araya gelen Ardahan Federasyonu Yönetimi ve Başkan Yardımcıları Yener Bayrakçı, Jülide Ferihan Kaya, Kemal Şimşir, Hafız Öztürk, Yıdıray Köksoy, Mühtesim Sarıkaya, Dilek Şimşir katıldılar.
Haberi ekleme saati: 20.37-28 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

KAYMAKAMI ŞEF YAPTILAR!
AK Partinin Ne Kadar
Ciddi Bir Temayül Yaptığının Göstergesidir..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş7 Haziran'da yapılacak olan genel seçim çalışmalarını sürdüren partilerin başında gelen iktidar partisi AK Parti ön temayül seçimi yaptı.
9 Aday Adayın yarıştığı Ardahan AK Parti Milletvekili Aday Adayı belirlemesi öncesi yapılan ön temayül seçimin de adayların adlarının sıralandığı oy pusulasının gelişi güzel hazırlandığı ortaya çıktı.
Kaymakam ve Vali Yardımcısı Salih Altun'un ne iş yaptığına yönelik bölümüne şef yazan AK Parti Ardahan İl Yönetiminin adeta baştan savma ön temayül seçimi yapması ve sandıkları Ardahan'da açmaması adayların tepkisine neden olurken, AK Parti Genel Merkezince görevlendirilen Koordinatör Milletvekilinin hiç bir aday aday ile bir araya gelip, görüşmemesi dikkatlerden kaçmadı.
Orhan Gökdemir, Salih Altun, Hamza Bektemur ve diğer 6 aday adayı yarıştığı ön temayül seçimine mevcut milletvekili, üç dönem Ardahan Milletvekilliğini yapan Saffet Kaya ve Veteriner Hekim Yunus Baydar parti tüzüğü gereği katılmadılar.

**Ardahan Tamam, Sıra Ankara'da..

Yaklaşık 20 gündür süren ön temayül seçimlerin de yoğun bir tempo ile çalışan ve AK Partili delegeden onay almaya çalışan AK Partinin Ardahan Milletvekili Aday Adaylarının gözü şimdi de Ankara'da bulunan AK Parti Genel Merkezinde.
Ön temayül oylarının Ankara'da sayılacağı, bundan sonra da kamuoyu e genel merkezini yaptıracağı anketlerden önde çıkmaya çalışacak olan AK Parti'nin Ardahan Milletvekili Aday Adayları yaklaşık 20 günde Ankara'da çalışmalarını yürütecekler.
Haberi ekleme saati: 20.33.-28 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

EĞİTİMCİ METİN DEMİR:
2. DEĞİL, BİRİNCİ SIRA ADAYIYIM..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşGeçtiğimiz genel seçimlerde CHP'den Ardahan Milletvekili Aday Adayı olan Göleli Eğitimci Metin Demir yeniden hem partisi CHP'den, hem de Ardahan'dan Milletvekili aday adayı oldu.
Yaklaşan genel seçimler öncesi milletvekili olabilmek için bağlı bulundukları partilere başvuranlar arasına katılan ve yaptığı başvurusuyla resmen CHP'den Ardahan Milletvekili Aday Adayı olan Ardahan Göleli Eğitimci Metin Demir başvurusunu yaptıktan sonra yaptığı ilk açıklamasın da ikinci kez milletvekili adayı olduğu Ardahan CHP'de bu kez liste biri almak için aday olduğunu açıkladı.
CHP Ardahan Milletvekili Aday Adayı Metin Demir yaptığı açıklamada, 'bir eğitimci olarak başta eğitim sorunu olarak bölgenin sorunlarını en iyi bilen bir Ardahanlı olarak talip olduğum Ardahan Milletvekilliği gibi ağır bir o kadar da onur verici mevkiye gelirsem var olan sorunların çözümü için çabalayacağım' dedi.
Geçtiğimiz seçimlerde başta eşi Melahat Demir olmak üzere ailesi, partilisi ile olağan üstü bir seçim kampanyası yürüten ve partisinin Ardahan'da bir milletvekili kazanmasına katkı sunan İlke Dershanesi Sahibi Metin Demir gerek başkente, gerek ise bölgede tanınan, sosyal sorumluluğunu bilen, toplumsal olaylara duyarlı, Göle Derneği yöneticiliği gibi stk'larda yer alan kimliğiyle tanınan bir sima olarak seçim yarışına renk getirecek bir isim.
Haberi ekleme saati: 20.55.-27 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

YÜKSEK OKULU VEKİL DEĞİL,
REKTÖR AÇTIRDI!

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**Ardahan'ın sınır ilçesi Posof'a kurulacak olan Posof Yüksek Okulunun müjdesini vermek için Posof'a giden Ardahan Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Ramazan Korkmz'ı makamın da karşılayan AK Partili Posof Belediye Başkanı, 'Posof'a açılacak olan Yüksek Okul için rektöre teşekkür ederken, partisinin milletvekillinden hiç bahsetmemesi dikkatlerden kaçmadı.
AK Parti Milletvekili Aday Adayı Salih Altun'un da bulunduğu rektö ziyaretinde yaptığı açıklamada milletvekillinden hiç bahsetmeyip, adını bile vermeyen ve adeta, 'Vekilden Posof'a Yüksek Okul Müjdesi' açıklamasını çürüten, 'Posof'a Yüksek Okulu Vekil Değil, Rektör Açtırdı' diyen Posof Belediye Başkanı Cahit Ulgar Rektöre çabaları dolaysıyla teşekkür etti.
Rektöründe adını vermediği milletvekillinden bahsetmeyen AK Partili Posof Belediye Başkanının bu açıklaması, 'Posof Belediye Başkanı da Milletvekilinin yeniden aday olmasını istemiyor' şeklinde yorumlandı.

**Torun okusun' diye emekli çiftçi, tarlasını bağışladı

Öte yandan YÖK kararıyla Ardahan Üniversitesine bağlı olarak Posof İlçesine Yüksek Okul açılacağı haberini duyan 89 yaşındaki emekli çiftçi Nurettin Çelik, "Torun okusun" diyerek 30 dönümlük tarlasını bağışladı.
Açılacak Yüksek Okulun müjdesini vermek ve daha önce tahsisi yapılan binalarda incelemelerde bulunmak için Posof'a gelen Ardahan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Korkmaz, Posof Belediye Başkanı AK Partili Cahit Ulgar ile görüştü. YÖK kararı ile Posof'a Yüksek Okul açacaklarını bildiren Prof. Dr. Korkmaz, ilçenin gelişmeye çok elverişli olduğunu belirtti. Prof. Dr. Korkmaz, "Doğal ve organik tarıma çok müsait bir yer. Posof'ta Yüksek Okul açılması hem uluslararası hem strateji hem de göçün önlenmesi açısından çok önemli" diye konuştu.
Posof Belediye Başkanı Cahit Ulgar ise, "Göreve geldiğimiz süre içerisinde dile getirdiğimiz Yüksek Okulun açılmasında desteklerine esirgemeyen Rektörümüz Prof. Dr. Ramazan Korkmaz hocamıza çok teşekkür ediyoruz. Yüksek Okul açılması için alt yapımızı tamamlamaya yönelik çalışmalarımız devam etti. Eksikliklerin tamamlanması konusunda üzerimize düşen ne görev varsa yapmaya hazırız" dedi.
Ardahan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Korkmaz, Yüksek Okul için önceden tahsis edilen Kültür ve Turizm Bakanlığına ait üç katlı ve şimdiye kadar kütüphane, halk eğitim müdürlüğü ve imam hatip olarak kullanılan binada inceleme yaptı. Binalarda inceleme yaparken karşılaştığı Nurettin Çelik, "Yeter ki torunlarımız okusun. Ben 50 bin liralık 30 dönümlük tarlamı bağış yapmak istiyorum" dedi. Nurettin Çelik'i düşüncesinden dolayı kutlayan Prof. Dr. Ramazan Korkmaz, ""İşte bu söz her şeye değer. Nurettin dede herkese örnek olmalı. Helal olsun Posofluya. Nur yüzlü adam helal olsun sana" diye konuştu. Bağışla ilgili işlemlerin daha sonra yapılacağı bildirildi.
Haberi ekleme saati: 19.48.-27 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

AK PARTİLİLER
ÖN TEMAYÜL SANDIĞININ
ARDAHAN'DA AÇILMASINI İSTİYORLAR!..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş9 Aday adayın milletvekilliği için yarıştığı Ardahan Adalet ve Kalkınma Partisi bugün ön temayüle gidiyor.
600 Delegenin oy kulanacağı ön teyaamül seçimi öncesi yoğun bir tempo ile çalışma sergileyen AK Parti Ardahan Milletvekili Aday Adayları ve ön temayülde oy kullanacak olan AK Partili delege ÖN TEMAYÜL sandıklarının Ankara'da değil, ön temayül biter bitmez oyların kullanıldığı Ardahan'da açılmasından yana oldukları öğrenildi.

**Temayülün ciddiyeti sandıkların Ardahan'da açılmasıyla anlaşılır..

Ardahan kamuoyu nezdinde puan kayıp ettiği ve yeniden aday gösterilmesi halin de AK Partinin Ardahan'da oy kayıp edeceği öne sürülen Orhan Atalay, 3 kez milletvekilliği yapan Saffet Kaya ve İl başkanı olduğu için ön temayüle girmeyen Yunus Baydar dışın da milletvekili olmak için başta, Orhan Gökdemir olmak üzere Hamza Bektemür, Salih Altun ve diğer 6 aday adayın yoğun şeklide yarıştığı ön temayül seçim sonuçlarını büyük bir merakla bekleyen Ardahan kamuoyununda sandıkların Ardahan'da açılıp, sayılması gerektiğine dikkat çektiği görülürken, bunun olmaması halinde ön temayül seçimini formaliteden öteye geçmeyeceği de belirtilmektedir.

**EN GÜÇLÜLER, EN ZAYIFA OY VERDİRME PEŞİNDE..

7 Haziran'da yapılacak olan Genel Seçimler de Ardahan'da kimleri Milletvekili adayı göstereceği merakla beklenen ve bunun tespiti için önce ön temayül, sonra da kamuoyu yoklaması ardından çalışma komisyonun tespiti, sonra üst komisyon, ardından da Genel Başkan ve Genel Merkez Yöneticileri tarafından belirlenecek olan AK Partinin Milletvekili Aday Adaylarının iki oy kullanacağı ön temayülde 'Birini bana, birini de zayıf gördüğüne' oy ver' dediği görüldü.
İl Yönetimi, İlçe Yönetimleri, İl ve İlçe Yönetim Gençlik ve Kadın Kolları Üyelerinin oy kullanacağı ön temayül seçimi Ardahan Halk Eğitim Salonunda yapılacak.

**DAMAL ve POSOFLU ADAY YOK..

Yarın yapılacak olan ön temayülde Ardahan merkez de 4, Hoçvan'da bir, Göle'de iki, Hanak'ta bir, Çıldır'da bir olmak üzere 9 aday aday yarışırken, bu dönemde yani 25. Dönem Milletvekili Seçimlerinde Damal ve Posof'tan AK Parti'den Milletvekili aday adayının olmadığı da dikkatlerden kaçmadı.
Haberi ekleme saati: 19.48.-27 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

HDP'YE BÜYÜK İLGİ..
GÖLE'DEN SONRA
HOÇVAN'DAN DA ADAY ADAYLAR..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**MAHİR SURAL: Halka hizmet için adayım..

7 Haziran'da yapılacak olan genel seçimler de %10 seçim barajını yıkıp, ülke siyasetinde yen bir sayfa açmaya hazırlanan Halkın Demokrasi Partisi'ne ilgi gün geçtikçe büyüyor.
Tüm ülke de olduğu gibi Serhat denen bölgede de milletvekili çıkaracağına inanan HDP'ye yönelik ilgi bu parti de milletvekili olmak için yapılan yoğun başvurularda anlaşılırken, diğer illerde olduğu gibi Ardahan'da ard arda milletvekili başvurusu yapıldığı görülüyor.
Son olarak Mahir Sural'ın HDP Ardahan Milletvekili Aday Adayı olduğu öğrenilirken, milletvekili adaylığına başvurur vurmaz gazetemize gelerek, sitemiz ve yayın grubumuzun merkezin de Gazeteci Selmi Yılmaz ile görüşerek açıklamalar da bulundu.
HDP Ardahan Milletvekili Aday Adayı Mahir Sural yaptığı açıklama da; Ardahan Hoçvan Taşlıdere (Bangis) köylü olan Mahir Sural halkların partisi, ülkenin demokrasi kapısı olan HDP'nin bu seçim de %10 barajı yıkmak için yola çıktığını, bundan da bir hayli kararlı olduğunu belirtti.
Sural; 'Biz bu ülkede barış sürdün, halkların hakları verilsin, daha çok demokrasi olsun diyenlerdeniz. Bizim adaylığımız kabul olur olmaz ama bu partinin, yani halkın partisi HDP'nin meclise girmesi için büyük bir mücadele vermeye geldik. Halkın yanında olacağız. Onların sorunlarını parlamentoya, ülke gündemine taşımak için buradayız. Halkların partisi olan HDP'ye herkesin omuz vermesi umuduyla tüm Ardahanlılara selamlarımı iletiyorum.' dedi.
Haberi ekleme saati: 19.44.-27 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ARDAHAN TRT'DEN SONRA
SARI TEL VE ÜLKE TV'DE!..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşArdahanlı Şair/Ozan Yener Yılmazoğlu'nun yayın yönetmenliği ve sunuculuğun yaptığı Sarı Tel adlı progam bugün Ardahan'ı yayınlayacak.
Vatan TV'de yayınlanan ve bölge halkı tarafından büyük bir ilgi ile izlenen SARI TEL adlı televizyon programı geçtiğimiz gün İstanbul'da gerçekleşen ve FOX TV'de de yayınlanan Ardahan Federasyonu tarafından organize edilen 'Dünya Ardahanlılar Günü'nü yayınlanacak.
Bugün saat 19.00'a başlayacak olan programın büyük bir bölümünü Ardahan'a ayırdığını belirten Ardahan Çıldırlı Şair/Ozan Yener Yılmazoğlu tüm Ardahanlıları ekran başına davet etti.

**SARI TEL Reyting Kırıyor..

Usta Aşık Yener Yılmazoğlu Cuma geceleri Vatan TV'de yapmış olduğu Sarı Tel adlı programında çok sayıda ulusal kanalların üzerinde reytingler kırıyor.
Uzun süredir aşıklık geleneğini en iyi icra eden Yener Yılmazoğlu’a perde arkasında büyük bir kitlesi olduğunu ne kadar da magazinden uzakta dursa da site olarak yapmış olduğumuz araştırmalarda ağır başlı kişiliği ile sazıyla sözüyle o güzel farklı yorumuyla gönüllere gönüllerde taht kurduğunu öğrendik.
Son yapmış olduğu albüme çekmiş olduğu klip keşke o günler olaydı eseri internette tıklama rekoru kırıyor.Özellikle Anadolu’nun sesi olan Aşık Yener Yılmazoğlu’na biz dedikodulu magazin ailesi olarak başarılarının devam etmesi dileklerimizi sunuyoruz.

**Ülke TV'de Yarın Göl Belgeselini yayınlayacak..

Öte yandan Ülke TV'de her kış tüm yüzeyi donan Çıldır Gölünü anlatan bir belgesel yayınlayacak.
Yarın (Cumartesi) günü Saat 2.00'da yayınlanacak olan 'ÇILDIR' adlı belgesel bölgenin tanıtımına büyük katkı sunacak.

Ardahan Haberleri **TRT’de, Örnek Taraftar Ardahan Gösterildi…

Diğer yandan pazar günü Kars Spor ile karşı karşıya gelecek olan Serhat Ardahan Spor'da ülke gündeminde.
Vali Ahmet Deniz tarafından başlatılan “Burası Ardahan, burada küfür yok” küfürsüz maç kampanyası, TRT Spor'da yayınlanan PTT 1. Lig Analizi programında yorumlandı.
TRT Spor kanalında yayınlanan programda Tanju Çolak ve Ali Okancı, Serhat Ardahanspor ve küfürsüz maç kampanyası hakkında olumlu değerlendirmelerde bulundu. Bu değerlendirmeler sonucunda Ardahan’dan ilk olarak başlatılan bu kampanyanın ülke geneline dağılması gerektiğinin altı çizildi. Vali Deniz’in başlattığı bu kampanyaya uyan taraftarlarında ülke hatta dünya genelinde bir örnek oluşturduğu vurgusu yapıldı.
Haberi ekleme saati: 11.59-27 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Kardeş Birlikteliği: Başarı..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş20 Milyonluk İstanbul’da başta iş hayatında olmak üzer bir çok başarıya imza atan Ardahanlılar kendilerinden söz ettirmeye devam ediyorlar.
Ardahan’ın Merkeze Bağlı Bağdeşen (Kinzodamal) köylü üç kardeşin İstanbul Sancaktepe İlçesinde ki başarısı dikkatlerden kaçmıyor. BMO ve Bozkurt İnşaat Firmalarının yanı sıra Servis Şirketi Sahibi Üç kardeş Enver, Özkan ve Tuncay Bozkurt İstanbul’un önemli semtlerinde olan Sancaktepe ilçesinde ortaya koydukları birliktelikle iş hayatında başarıyı yakalamanın haklı gururunu yaşıyorlar.

**TOPLUMSAL DUYARLILIĞI DA UNUTMUYORLAR..

İstanbul’da ki bir çok başarılı iş adamı hemşehrimizin ortaya koyduğu çabanın bir örneğini sergileyen Bağdeşenli üç kardeş Enver, Özkan ve Tuncay Bozkurt iş hayatında ki başarıyı sosyal hayatlarına da yansıtmayı da unutmuyorlar.
3 Binin üzerinde köylülerinin yaşadığı İstanbul’da bulunan Ardahan İli Bağdeşen Köyü Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğinin Başkanlığını da yapan Enver Bozkurt gerek kendi iş hayatların da gerek ise sosyal sorumluluk çerçevesinde ellerinden gelenin yaptıklarını, bu başarının altında yatanın da kardeşliğin getirdiği başarı olduğunu söylüyor.
Haberi ekleme saati: 10.23-27 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

AK PARTİLİ ADAYLAR
MAVİ MAVİ!...

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşYarın yapılacak olan AK Parti Ön Temayül seçimine girecek olan AK Parti Ardahan Milletvekili Aday Adaylarının şık giyim kumaşları dikkatlerden kaçmıyor.
600 Delegenin oy kullanacağı, mevcut milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay, eski milletvekili Saffet Kaya ve eski İl Başkanı Veteriner Hekim Yunus Baydar'ın tabi tutulmadığı ön temayül seçimine hazırlanan ve yarın yapılacak olan seçimde en çok oyu almak için günlerdir büyük mücadele için de olan AK Parti'nin Ardahan Milletvekili Aday Adaylarından Orhan Gökdemir, Salih Altun ve Hamza Bektemur'un aynı renkte ki giyimleri ile dikkat çekiyorlar.
Üç adayın da barışın simgesi olan mavi takım elbiseleriyle gittikleri AK Partili delegelerden kendilerini desteklemelerini istedikleri görülürken, her üç adayın da olağanüstü çabası da mavi Ardahan Haberleri elbiseleri gibi dikkat çeken diğer önemli bir nokta olarak 2015 Genel Seçimlerine ilk not olarak düştü.

**Ardahan'da Oy Kullanılacak, Ankara'da Sayılacak..

7 Haziran'da yapılacak olan Milletvekili Seçimlerin de Ardahan'dan milletvekili adayı olmak için büyük uğraş veren ve bu yönde ki ilk engel olan ön teyamül seçimin aşmaya çalışan AK Partili Ardahan Milletvekili Aday Adayları için cumartesi günü sandık başına gidecek olan AK Partililerin oyları Ankara'da açılıp, sayılacak.
Haberi ekleme saati: 22.23-25 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin


Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin
Seçime Doğru Ardahan
Yazar Fakir


Ardahan'da Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin


Facebook'ta Paylaş

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yazarlarımızı okuyor musunuz?

YAZIYORSAM SEBEBİ VAR
Ardahanlı İstanbul Milletvekilleri

Fakir Yılmaz Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşGeçtiğimiz günler de Topkapı Barcelo Eresin Hotel’de yapılan Ardahanlılar Günü etkinliğin de bir ilki gerçekleştiren ve bizim biriler bir şeyler anlar diyerek , ‘İstanbul’a Giriş Gecesi başlığıyla Ardahan Haber gündeme getirdiği etkinliği yapan Ardahan Federasyonuna ve irili, ufaklı, tabelacı, çantacı, facebookcu derneklere önemli bir çağrı yapsam acaba ne kadar önemsenir?
Bilmem ama ben gerek bir Ardahanlı, gerek ise bir Ardahanlı olarak bu tarihi çağrıyı yapacağım ve gerisini duyarlı stk’lara, iktidar ve muhalefet üzerinde etkisi olan Ardahanlı siyasetçilere, iş adamlarına, bürokratlara bırakıyorum..
Evet, önümüzde bir genel seçim var..
Ve bu seçimde İstanbul’da yaşayam Ardahanlıları kaç Ardahanlı temsil edecek..
Ve buna niyetli olanları kimler nasıl, hangi çağrıyla destekleyecek.. Yani Ardahanlı İstanbul Milletvekillerimiz olsun denilecek mi?

**Cahil/Cuhal Adaylar..

Benim de içinde bulunduğum İstanbul Merkezli Ardahan Federasyonun geçtiğimiz günlerde İstanbul Topkapı Fakir Yılmaz Sizde dikkat ediyor musunuz bilmiyorum ama şu günler de memleketi kurtarmaya aday bir çok cahil/cuhalın olduğunu görmekteyiz..
İki kelimeyi bir araya getiremeyen, AKP’nin, CHP’nin, HDP’nin, MHP’nin açılımının okuyup, anlamını anlatamayanların, ‘Bende milletvekili adayıyım’ demesi ne kadar acıysa bunları adam ye rine koyup, dinleyenler de o kadar cahil değiller mi?
Bilmem ama Ardahanlı seçmenin bunları tekmeleyip, kentte kovması gerektiğini desem de buna kimsenin cesaret edemeyeceğini bildiğimden bunu demekten vaz geçip, asıl okuyupta kendisini adam sayan cahillerden de bahsetmek gerekir diye düşünüyorum..
Aldıkları diplomalara güvenip, bende adayım diyenlerin sporculara verdikleri sözleri başta olmak üzere yaptıkları konuşmaların yalan, dolan dolu olduğunu bilmek ve bunların yüzlerine demek gerekir derken, bu cahil/cuhallarla memleket kurtulmaz derim..
0.535.418 32 58-fakiryilmaz323@hotmail.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?

KADINCA/Selmi Yılmaz
HDP Birilerini değil,
Halkın partisi olmalı..

Ardahan Haberi Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşHalkların kardeşliğini savunduğunu belirtip, Türkiye’de ki solu kendi çatısı altına toplamaya çalışan ve ağırda olsa bundan başarılı olmaya başlayan Halkın Demokrasi Partisi 2015 Genel seçimlerine Ardahan Haberi damgasını vuracak en önemli parti olduğunun söylemek sanırım kehanet olmamalı..
Çünkü bu ülke de olmaz denilen bir çok şeyin direnilirse olacağını ortaya koyan ve %10 Barajını da aşılabileceğini belirten HDP bu ülke de aranan sol çatı için çok önemli bir merkez konumuna geldiğini biz değil tüm dünya konuşmaya başladı..
Komşu ülke Yunanistan’da iktidara gelen sol parti Syriza’ın 2015 Genel Seçimlerin de destekleyeceğini açıkladığı HDP’nin bu güzel gidişinin bu partinin mevcut kadrolarını da şımartmışa benziyor..
Belki de şımarmak demek yanlış olur ama Ardahan’da olduğu gibi bi çok yerde ki örgütünün kendi başlarına hareket edip, ‘En iyisini ben bilirim’ edasıyla hareket etiğini ve en önemlisi alaklı, alakasız kişilere milletvekili sözü verdikleri dikkat çekiyor.
%10 Barajını geçip, geçmeyeceği hala net olmayan ama ‘Ben İl Başkanıyım, en iyisini ben bilirim’ deyip, bu partinin kendilerinin olduğunu ileri sürenler ve her seçimde bu partiye oy kayıp ettirenler bu partinin halkların partisi olduğunu unutmuşa benziyorlar..

**Yunus Baydar’ın eşi arkadaşım..

Yaklaşan genel seçimler öncesi, ‘Ardahan’da oturan, Ardahanlının yaşadığı sorunları yaşayan, Ardahanlı ile aynı havayı teneffüs eden, Ardahanlı gibi’ diye her seçim de aradığımız milletvekili kriterlerine Ardahan Haberi uyan kaç milletvekili aday aday var..
Öğrenmek için şöyle etrafımıza baktığımız da on parmağın ikisini geçmeyen aday aday ile karşılaşırsınız..
Mecut milletvekilinin eşini tanıyan var mı, kaç çocuğunun olduğunu bilen var mı?
Ben hem bir gazeteci olarak, hem bir Ardahanlı olarak bilmiyorum..
Atalay’ın olduğu gibi diğerlerinin eşlerini, çocuklarını ne görmüş, ne de tanıyorum.. Orhan Gökdemir’in kendi köyünde kurduğu işletmesiyle, Ardahan merkez de aldığı evi ile ne kadar Ankaralıysa o kadar da Ardahanlı olurken, bu memleketin hemen her sorunu ile haşır neşir olan ve bu sorunların çözümünde gerek veterinerlik diplomasıyla, gerek siyaset alanında, gerek maddi, manevi imkanları ile gerek ise arkadaşım olan, çocuklarını tanıdığım öğretmen eşiyle bir de Yunus Baydar var..


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ARDAHAN ÜNİVERSİTESİ
DEVRİMCİ ÖĞRENCİLERİNDEN
YENİ YARGI PAKETİNE TEPKİ!..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşARDAHAN'DA ÜNİVERSİTELERDEKİ BASKILARI KINAMA AMAÇLI BASIN AÇIKLAMASI YAPILDI..

Basın açıklaması Kampüs alanında yapılırken açıklamada üniversitelerdeki psikolojik siyasal baskılara ve ege üniversitesindeki faşist saldırılara değinildi. Ayrıca Bingöl (Çewlik) üniversitesinde okul yönetiminin öğrencilere olan faşist yaklaşımlarından dolayı açlık grevine giren yurtsever öğrencilere destek verdiklerini bu onurlu duruşlarını selamladıklarını açıkladılar. Aynı zamanda geçtiğimiz günlerde tecavüz edilerek katledilen Özgecan ASLAN olayının sorumlularının cezalandırılması ve ata erkil zihniyetlerin kadını ikinci sınıf, cinsel obje görerek cahiliye dönemini andırmasına son verilmesini, bunları sorumlularının TC Hükümeti olduğunu bildirdi. Sözde demokratik yargı paketi olan 4. yargı paketiyle insan haklarının ihlal edildiği ve diktatör bir rejimin kurulmak istendiği belirtildi. bu yargı paketi asla ve asla kabul edilemez diye açıklamada bulunan Ardahan Demokratik Yurtsever Öğrenci Meclisi temsilcileri sık sık ''ARDAHAN İSYANDIR EGEYE SELAMDIR, ÖRGÜTLÜ GENÇLİK YILDIRILAMAZ, JIN JİYAN AZADİ, ÜNİVERSİTELER FAŞİZME MEZAR OLACAK, BİJİ BERXWEDANA XWANDEKARAN'' sloganları atıldı.
Haberi ekleme saati: 22.17-25 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ÜLKÜCÜLERDEN REKTÖRE TEHDİT..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşArdahan Ülkü Ocakları, Hocalı katliamının 23. yıl dönümü sebebiyle bir basın açıklaması düzenledi.
Milli Egemenlik parkında toplanan kalabalık ellerinde bulunan "Hocalı'da akan kandı sustunuz zaten ya Ermeni yada Rustunuz, Soykırımın adı Hocalı, unutmadık unutmayacağız" yazılı pankartlarla 23 yıl önce Ermeniler tarafından Hocalı köyünde yapılan katliamı kınadı.
Ardahan Ülkü Ocakları adına açıklama yapan Ülkü Ocakları Ardahan İl Başkanı Ercan Ürker, "Sözde soykırım borusu öttüren Ermeniler 26 Şubat 1992 günü soykırımın ne olduğunu dünyaya tanıtmışlardır. Mazlum, silahsız halkı gaddarca öldürmekle kalmayıp, işkencelere maruz bırakmış, küçük çocuklarının gözlerini çıkartacak kadar hainleşmişlerdir. Sözde soykırıma uğrayan Ermeniler içlerinde ki soykırım ve işkence isteğini temiz yürekli Azerbaycan Türklerinden çıkarmışlardır. Dün Hocalı da yaşanan olayları bugün burda ki kalabalık özetmektedir zira bugün hocalı katlimanı, öz kardeşlerimizin uğradığı zulmü yalnızca belirli duyarlı kuruluşlar anmaktadır. 'İki Devlet Tek Millet Söylemi' siyasi arenada sadece bir söylem olarak kalmıştır. Ülke olarak Kardeşlerimizin Yaşadığı olayı, soykırım olarak dile getiremeyip onların haklarını savunamamışızdır. Azerbaycan dan farklı kıtalar da olan devletler Hocalıda yaşanan olayı soykırım olarak kabul etmişken biz Türkiye Cumhuriyeti olarak bunu Meclisimizde Soykırım olarak kabul etmemişiz yada edememişiz. Bu ayıp Türkiye Cumhuriyetinin alnında bir kara leke olarak hep kalacaktır. Dün Hocalı, Bugün Doğu Türkistan, Filistin, Irak, Suriye Müslüman Coğrafyası Her gün Hocalı benzeri olayları yaşamaktadır. Dün Hocalı için semaya açılan ellerimiz bugün diğer zulmün eşiğinde ki Müslüman coğrafyalar için açılmaktadır. Hiç kimse şüphe duymasın bugün dua için semaya açılan ellerimiz vakti geldiğinde zulme dur demek için silaha da sarılmaktan asla geri durmayacaktır."
Ürker ayrıca Ardahan Üniversitesinde son zamanlarda üzücü olaylar yaşandığına da dikkat çekerek, "Üniversitede öğretim görevlisi olan bazı kurt görünümlü çakal hocalarımız arkadaşlarımızı tehdit edip okuldan atarız, okuldan uzaklaştırırız diyerek yaşanan olaylardan dolayı özür dile olayı kapat gibi söylemlerde bulunuyorlarmış. Bu hocalarımız ayaklarını denk alsınlar, haddini bilsinler ve artık Ülkü ocakları susmayacak. Üniversitede bir kardeşimize bir zarar gelirse Ardahan Üniversitesi Rektörü de o koltukta oturamaz." diye konuştu.
Haberi ekleme saati: 22.11-25 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ARDAHAN'DA KURTULUŞ GECESİ..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşArdahan’ın yeniden vatan topraklarına katılışının 94’üncü yıl dönümü dolayısıyla yurdumn çeşitli yerlerinde olduğu gibi Ardahan merkezde de etkinlik düzenledi.
Serhat Ardahan Dernekler Federasyonu tarafından düzenlenen kurtuluş gecesine Belediye Başkanı Faruk Köksoy, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Çetin Demirci, Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği Başkanı Yılmaz Özer, Ardahan Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İsmail Kahya, AK Parti İl Genel Meclis Üyesi Taviddin Coşkun, CHP il Genel Meclis Üyesi Ercan Özer, AK Parti Milletvekili aday adayı Yunus Baydar, dernek başkanları, sendika temsilcileri, gazeteciler ve davetliler katıldı.
Gecede ilk konuşmayı Serhat Ardahan Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Burak Taştan yaptı. “Ülke yıkık ve perişan bir halde iken bir diriliş bir bağımsızlık çığlığının ilk kıvılcımı burada Ardahan’da atılmıştır” diyen Taştan; “Mustafa kemal Atatürk ve onula birlikte bağımsızlık yoluna çıkan bütün vatanseverleri saygıyla anıyorum. Bu gün Ardahan’ın kurtuluşunun 94 üncü yılında olduğu gibi nice 94 üncü yıllar yaşayacaktır. Toprak sevgisi ülke sevgisi bizlerde hiç bitmeyecektir” dedi.
Taştan; “Serhat Ardahan Dernekler Federasyonu olarak Ardahan’da bulunan duyarlı derneklerle bir çatı altında birleştik. Daha güçlü bir dernek yapısı oluşturmanın çabası içerisindeyiz. Federasyon bünyesinde 11 dernek bulunmaktadır. Bu sayı her geçen gün artmaya devam edecektir. Aynı amaç uğrunda tek hedef Ardahan’dır. Ardahan için elimizden gelen katkıyı yapmaktayız ve yapmaya da devam edeceğiz. Bugün serhat Ardahan federasyonu olarak Ardahan’ın kurtuluşun 94 üncü yıl dönümü dolayısıyla hazırladığımız etkinlikte görüyorum ki farklı fikirler aynı amaç uğrunda aynı mekanlarda olabiliyorlar işte Ardahan’ın özlediği bir birliktelik olması bizleri çok mutlu etti. Herkese teşekkürlerimi sunuyorum” diyerek konuşmasını bitirdi.
Gecede söz alıp, bir konuşma yapan Ardahan Belediye Başkanı Faruk Köksoy ise, “Ardahan 100 yıl acı çekmiştir. Bağımsızlık mücadelesinde Ardahan önemli bir çıkış yaparak tüm yurtta olduğu gibi, bağımsızlık savaşı içerisinde bulunmuştur” dedi.
Köksoy; “Ardahan’ın geçmişte yaşadığı olaylar basit olaylar değildir, geçmişte yaşanan acıları çileleri görmemezlikten gelemeyiz. Bizler bu günlerin değerini iyi bilmeliyiz. Geçmişte bu topraklar da canını feda eden atalarımıza rahmet diliyorum” dedi.
Konuşmalar sonrası 94 üncü yıl dönümü anısına slayt gösterisi, “Öğretmen İçin Çal Ardahan” müzik dinletisi ve klipte görev alan öğretmenlerin sahnede davetlileri selamlaması sonrası halk oyunu gösterisi yapıldı.
Gecenin sonunda ise grup ABDAL türküleriyle birlikte halaylar çekildi. Gece geç saatlere kadar etkinlik devam edip son buldu.
Haberi ekleme saati: 22.11-25 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Cemil Kırbayır'ı yakalayan polislere
iki maaş ikramiyesi!..
BULUN BİZDE 5 MAŞ VERELİM!..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş12 Eylül 1980 darbesinden hemen bir gün sonra gözaltına alındıktan sonra işkence sonucu öldürüldüğü tespit edilen ancak cenazesine ulaşılamayan Cemil Kırbayır'ı yakalayan polislere 'ikişer maaş ikramiye' verildiği ortaya çıktı. Ödül kararının arkasında yer alan ismin ise AKP hükümetinde devlet bakanlığı görevini de yürüten, dönemin Emniyet Genel Müdür Muavini Abdulkadir Aksu olduğu belirtildi.
Hülya Karabağlı'nın zete'de yer alan haberine göre, CHP Denizli Milletvekili İlhan Cihaner, 'GİZLİ' notuyla 30 Nisan 1980 tarihli dokuz personel hakkındaki taltif (ödüllendirme) teklifi belgesini açıkladı.
"Ödül komitesinin başındaki ismi gördüğünüzde bu davanın neden sürüncemede kaldığını anlayacaksınız" diyen Cihaner, bu ismin Abdülkadir Aksu olduğunu açıkladı.

'İKİŞER MAAŞ İLE TALTİF EDİLMELERİNE...'
Aksu’nun imzasının da bulunduğu taltif teklifinde şu ifadeler yer aldı:
“Kars Emniyet kadrosunda olup vazifelerindeki başarılı çalışmaları nedeni ile taltif edilmeleri teklif edilen 9 personel hakkındaki valiliğin 28.1.1980 tarih ve 599 sayılı yasası ile ekleri atama ve işlemler şube müdürlüğünden encümenimize intikal ettirilerek incelendi.
8.1.1980 günü Kars ili Adalet partisi il başkanına gelen tehdit mektubunu neticesinde yapılan araştırmalarda daha önceden işlemiş oldukları tespit edilen 11 olayın sanığı THKP-C örgütü üyesi 4 sanığın suç aletleri ile birlikte yakalanarak adalete teslim edilmelerinde yüksek hizmetlerinin geçtiği anlaşılan 18/32672 yaka ve sicil sayılı Başkomiser KEMAL KARTAL-Polis memurları 449/33168 yaka ve sicil sayılı Mehmet HAYTAN-30/30527 yaka ve sicil sayılı SELÇUK AKYıLDIZ-157/36911 yaka ve sicil sayılı MEHMET GÜDEN-184/34977 yaka ve sicil sayılı MUTTULAH GÖKDEMİR-394/38295 yaka ve sicil sayılı ÖZDEN CANTAŞ- ile 446/32282 yaka ve sicil sayılı LAÇİN ÖZŞENGÜL’lerin 3201 sayılı Emniyet teşkilatı kanını 2261 sayılı kanunla değişik 86/A maddesi uyarınca İKİŞER MAAŞ para ile taltif edilmelerine 30.4.1980 günü yapılan toplantıya katılan üyelerin oybirliği ile karar verildi.”

**'DEVLETİN BİLGİSİ DAHİLİNDE İŞLENMİŞSE FAİLLER BULUNMAZ'
Cemil Kırbayır'ın devlet eliyle katledildiğini vurgulayan Cihaner, “Cemil Kırbayır olayı bir kez daha göstermiştir ki aslında faili meçhul olan bir şey yok, fail meçhul değil meşhur. Devletin olduğu yerde, devletin bilgisi dışında hiçbir şey olmaz. Eğer devletin bilgisi dışında bir şey yapılmışsa devlet mutlaka onun failini bulur. Ama devletin bilgisi dahilinde işlenmiş bir cinayet, bir katliam varsa ve devlet bunun ortaya çıkmasını istemiyorsa işte o zaman failler bulunmaz. Cemil Kırbayır da devletin bilgisi dahilinde devlet görevlileri eliyle katledilmiştir” dedi.

**BERFO ANA, OĞLUNUN MEZARINI GÖREMEMİŞTİ..
Cemil Kırbayır, 13 Eylül 1980’de Kars’taki evinden alınmış, 247. Piyade Alayı’nda bir hafta burada tutulduktan sonra da Kars Askeri Gözetimevi’ne gönderilmişti. Kırbayır, o dönem sorgu evi olarak kullanılan Dede Korkut Eğitim Enstitüsü’nde sorgulanırken, 8 Ekim 1980’de işkencede öldü.
Kırbayır'ın annesi Berfo Ana, kayıp ailelerin sembol ismi olmuştu. “Tek dileğim ölmeden oğlumun mezarını görebilmek” diyen Berfo Ana, bunu göremeden 21 Şubat 2013 tarihinde 105 yaşında yaşamını yitirmişti.
Haberi ekleme saati: 22.09-25 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Hamza Bektemür Göle'deydi..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşAK PARTİ ADAY ADAYI HAMZA BEKTEMUR GÖLE DE BARIŞ VE KARDEŞİN ARKASINDA OLACAĞINI AÇIKLADI!
Ön temayül için Ardahan'a ggelerek ilçelerini gezen ve ilk olarak Göle'ye giden AK Parti Milletvekili aday adayı Hamza Pektemur partililer ve seçmenlerle görüşürken bir çok başsağlığında bulundu ve halkla görüştü.
Göle Belediye Başkan Vekili Y .Nurbay Gürbulak'ı makamında ziyaret eden Baktemur Göle basının sorularını yanıtladı.
Bektemür'a Göle Belediyesin de neden aday olduğunu, Ardahan ve Göle için ne düşündüğünü, Barış ve Ardahan da yaşayan halkın bileşenleri ve bugün Vekil olan Atalay'ın önümüze koyduğu siyasetin bireysel ilişkilerden öte toplumsal yapıya büründüğü süreci değerlendirmesini soruldu.
AK Parti aday adayı Hamza Bektemur olanca samimiyetiyle 'Göle'de bana bu soruları soran basına teşekkür ediyorum' diye başladığı sohbetinde; Benim aday olmam bir köylü çocuğu ve sizden biri olarak öncelikli olarak eğitimin Ardahan da gelişmesi gerektiğini, bölgenin hayvancıkla geçinmesi dolayasıyla gerekli iyileşmenin yapılarak Milletvekilimiz Prof. Dr. Orhan Atalay'ın bizlere gösterdiği hedefleri hayata geçirmek ve Ardahan'ın bölgede Kafkaslara açılan kapısı olması önemine değinerek, Ardahan'da yaşayan halkların kardeşliğine değinerek bizleri kültür ve inanan, ayrılığımızın binlerce yıllık ortak yaşamın kültürün ve zenginliği olduğunu Hükümetimizin ortaya koyduğu Barış iradesinin arkasında olacağını söyledi.
Belediye Başkan Yardımcısı Nurbay Gürbulak ise Hamza Bektumur arkadaşımızın aday adayı olmasından memnunluk duyduklarını bu gün Ardahan'da siyasetin geldiği noktada, siyasetin Vekilimiz Orhan hocayla birlikte bireysel çıkar ilişkilerden çıkarak toplumsal ve ortak halkın hizmetine sunulmuş olmasından dolayı Gölelileri anlayan her adayımıza ve başta da partimizin adayı Hamza Bektemuru önemsediklerini ve Göle halkı adına teşekkür ettiğini söyledi.
Haberi ekleme saati: 18.33-25 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

BİR BİZ, BİR DE KARGALAR YAŞIYOR..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**İnsanlar gibi, hayvanlar da susuz..

Ardahan’da etkili olan Sibirya soğukları, hayatı olumsuz etkiliyor. Kentte çeşme ve ağaçlar buz tuttu. Ardahan'da termometreler gece eksi 21 dereceyi gösterdi. Kuru ayazın yaşandığı ilde iş yerlerinin camları buzla kaplanırken, çeşmeler dondu, ağaçlar ise buz tuttu.
"Burada bir kargalar yaşıyor, bir de biz yaşıyoruz" diyen Yavuz Ulutaş isimli vatandaş, "Ardahan vatandaşı olarak eksi 21 derecede yaşıyoruz. Esnaf zaten bitmiş durumda, yollarımız berbat, yaşamımız çok zor. Gece eksi 30’ları bulan soğukta yaşam mücadelesi veriyoruz" dedi.
Sabahın erken saatlerinde iş yerini açmaya gelen vatandaşlar ise buz tutan camlarla karşılaşıyor. Esnaf Erkan Ekmekçi, "İş yerimin camı soğuklardan dolayı buz tutmuş ve ben de buz tutan cama terzi yazısını yazıyorum ki insanlar burayı görsünler. Ardahan donuyor, gördüğünüz gibi camlar buzla kaplanmış. Burada yaşamak çok zor, buz tutan iş yerimizin camını açmaya çalışıyoruz ki görsünler, biz buradayız. Tabelamız bile görünmüyor" diye konuştu.

**Hayvanlar da İnsanlar Gibi Zorda..

Ardahan'da yaşanan olağanüstü soğuklar dolaysıyla zor günler yaşayan Ardahanlılar gibi hayvanlarda zorda.
Yeterli su şebekeleri olmadığı, olanların da gelişi güzel yapıldığı ve yeterince yer altına konulmadığı için yaşanan soğuklarda kısa sürede donup, kullanılmaz hale geldiği su şebekeleri nedeniyle ahırlarında su içemeyen Ardahanda ki hayvanlar -20'leri bulan soğuklarda terli terli çıktıkları ahırların da kilo metrelerce uzaktaki dere yataklarında ki buzlar kırılarak sağlanan sulardan su ihtiyaçlarını gideriyorlar.
Haberi ekleme saati: 18.27-25 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Ardahanlılar İstanbul’u İstiyorlar!

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**EN ÇOK VEYSEL KARATAY ÇALIŞIYOR..

Geçtiğimiz seçimler nazaran önümüzde ki genel seçimler öncesi bir çok Ardahanlı Milletvekili Aday Adayının olduğu İstanbul’da partilerin Ardahanlıları temsilen aday olanlara imkan sunmaları isteniyor.
Başta iktidar partisi AK Parti’ye olmak üzere Genel Başkan Yardımcılığını Ardahanlı Gürsel Tekin’in yaptığı CHP’nin, Bülent Karataş’ın İstanbul İl Başkanlığını yaptığı MHP’nin ve diğer partilerin bir milyona yakın Ardahanlının yaşadığı İstanbul’da siyasetten de temsil edilmek istediklerini belirtiyorlar.
Ticarette, sanayi de ve bürokrasi de büyük katkı sağladıkları ve ikinci vatan toprakları olarak sahiplendikleri dünya kentinde siyasette de yer almak istediklerini belirtip, siyasi partilere milletvekili aday adaylığı için başvuran bir çok Ardahanlının talip olduğu İstanbul Milletvekilliği yapmak için partilerin Ardahanlı seçmenin bu yönde ki talebini göz ardı etmemesini istedikleri gözlenmektedir.

**İstanbul'a Bir çok Ardahanlı Başvurdu.. En çok çalışan Karatay..

20 Milyonluk İstanbul'da bir milyona yakın nüfusa sahip Ardahanlı siyasilere imkan verilmesinin istendiği şu günlerde başta İstanbul 3. Bölge de AK Parti'den Milletvekili Aday Adayı olan Ardahanlı Göleli İşadamı Veysel Karatay en çok çalışan Ardahanlı aday aday olduğu görülürken, Ardahanlı diğer aday adaylar olan Ünsal Kılıç, Burhanettin Yılmaz, Caner Uğraş Kayıkçı, Prof. Dr. Fahtih Mehmet Avşar, TESKOOP İşçi Sendikası Şube Başkanlığı, 2007-2014 yılları arasında yine TESKOOP İş Sendikası Genel Başkanlığı, Türk-İş Başkanlar Kurulu Üyeliği ve Avrupa Dünya Delegesi (UNI EUROPA) olan Ardahan-Göleli Gürsel Doğru, Cemal Uygur, Zekeriya Dede, Kayabeyi Kaya, Ayfer Polat, Derya Şentürk, Av. Sinan Bayat, Prof. Dr. Metin Toprak İstanbul'dan, Başbakan Danışmanı Prof. Dr. Ertan Aydın'da Ankara'dan, Nurcan Özdemir'de Bursa'dan Milletvekili olmak isteyen Ardahanlılar.
Haberi ekleme saati: 18.22-25 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

POSOF BAŞTAN AŞAĞI BOYANACAK!..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**YANGINLARI GÜRCÜLER DEĞİL HİBE İTFAİYE SÖNDÜRECEK..

Ardahan'ın Gürcistan'a açılan ama doğru dürüst ithalat, ihracatın yapılmadığı gümrük kapısı Türkgözü (Badele) Gümrük Kapısının sınırları içinde bulunan Posof Belediyesine 10 ton boya bağışlandı.
CHP'de yıllarca Posof Belediye Encümenliği yapan son seçimde de AK Parti'ye geçip, belediye başkanı olan Cahit Ulgar'ın konuyla ilgili yaptığı açıklamada, bir çok Ardahanlının yaşadığı Kocaeli Belediyesi tarafından Posof'ta kullanılmak üzere 10 ton boyanın bağışlandığını açıkladı.

**İtfaiye çevreden, malzemeleri İETT ve Dernekten..

Göreve gelir gelmez batı kentlerinde bulunan belediyeleri ziyaret eden ve çeşitli taleplerde bulunan AK Partili Posof Belediyesi ne buluyorsa alıp, Posof'a getirmeye başladı.
Bir çok boya fabrikasının bulunduğu Türkiye'nin sanayi şehri Kocaeli Belediyesinden 10 ton boya malzemesi temin eden AK Partili Posof Belediyesi Çevre Bakanlığından da hibe yoluyla bir itfaiye aldı.
Geçtiğimiz yıl Türkgözü köyünde çıkan ve yeterli itfaiye olmadığı için Gürcü itfaiyecilerin yardımıyla söndürülen yangın ardından itfaiyesini takviye eden Posof Belediyesi Çevre Bakanlığında aldığı itfaiye aracının ek malzemelerini de İstanbul İETT ve bu ilde bulunan Posoflular Derneğinin katkılarıyla sağladı.
Haberi ekleme saati: 18.14-25 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

SUYU OLMAYAN İLÇEYE
ATIK SU PROJESİ!..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**BAŞKAN GÜLÜYOR, GÖLE AĞLIYOR!..

**BİRDE YOLLARI KARDAN TEMİZLEME PROJESİ GEREK!..

Ardahan'ın en büyük ilçesi olmasına karşı en büyük su sıkıntısı yaşayan Göle'de atık su tesisi yapılacağı duyuruldu.
Yazları tozdan, kışları buzdan geçilmeyen ve yılardır çözüm bulunamayan içme suyu sorunu ile baş başa bulunan Göle'de Göle Belediyesi bu yıl içinde ilçede bir atık su tesisi yapılacağını duyurdu.
Aynı zaman da AK Parti Ardahan Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay'ın da ilçesi olan ve bir çok sorunla baş başa bulunan içme suyu sorunu yaşayan Göle'de bu yıl bir atık su tesisi yapılacağını bildiren belediye yen TOKİ'lerin yanında da bir gençlik merkezi projesi hazırladıklarını ve bunun da bu yılın sonuna kadar yapılacağını kamuoyuna duyurdu.

***Sabır Edin Su İlk Bahar'da Gelecek..

Yazın bir türlü giderilmeyen su şebekesi yüzünden, kışın da sık sık yaşanan kesintiler nedeniyle donan içme suyu şebekesinin bu yıl yapılacağını da belirten Göle belediyesi içme suyu sorununu ilk bahardan itibaren sonlandıracağını ileri sürdü.
Yaklaşan genel seçimler öncesi ard arda projeler açıklayan AK Partili Göle Belediyesi 15 yıldır iktidara yani AK Partiye oy veren Gölelilerden biraz daha sabır istedi. Yani bu hizmetlerin gelebilmesi için 'önümüzde ki seçimlerde de oy alak hele' diyor.
Haberi ekleme saati: 18.08-25 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

SALİH ALTUN
GARTOL PİŞİRDİ!..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşArdahan Arıcılık Gen Merkezinde kamu görevine başlayan ardından ortaya koyduğu azimle siyasalı bitirip, Kaymakam olup uzun yılar bu görevi yaptıktan sonra Vali Yardımcılığı gibi önemli görevler yapan Ardahanlı Bürokrat Salih Altun atıldığı siyasette yılların deneyimli siyasetçilerine taş çıkarıyor.
İktidar Partisi AK Parti'den Ardahan Milletvekili Aday Adayı olan ve olağanüstü bir tempo ile hem cumartesi günü ön teamül seçimi için sandık başına gidecek olan AK Partili Delegelere, hem de hemşehrileri Ardahanlılara ulaşan AK Parti Ardahan Milletvekili Aday Adayı Salih Altun seçim çalışmaları sırasında ortaya koyduğu samimiyetiyle de dikkat çekiyor.
Seçim çalışmaları sırasın da bir esnafın iş yerinde yaktığı sobasında fırına attığı Gartolları (patatesleri) eliyle çıkarıp, misafir olduğu iş yerindekilerle birlikte yedi.
'Ben bir Ardahanlıyım, az mı gartol yiyip, karnımızı doyurduk. YİBO Mezunu bir Ardahanlı çocuğunuzum. Yok imkanlarla bürokraside yakaladığım imkanlara ve makamlara rağmen değişmedim. Ben Ardahan'ın bir çocuğuyum. Şimdide siyasete hemşehrilerime hizmete talibim.' diyerek tüm AK Partili delegeler de ön seçimde kendisine yardımcı olmaların istedi.
Haberi ekleme saati: 17.51-25 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

SADRETTİN (SEDO) ATALAY
HDP'DEN ADAY MI OLUYOR?!.

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş%10'luk seçim barajına karşın Haziran ayın da yapılacak olan genel seçimlere parti olarak katılmaya karar veren ve gün geçtikçe %10 Barajı zorladığı görülen Halkın Demokrasi Partisi'ne Ardahan'da da olağanüstü bir yöneliş var.
'Halkların partisiyiz' diyerek 2015 Genel seçimlerine giden HDP Ardahan'da milletvekili aday adayı olmatı ciddi bir şekilde düşündüğünü belirten Göle'nin sevilen siması Sadrettin Atalay bir iki gün için de bu yönde karar alacağını ve kararını kamuoyuna açıklayacağını söyledi.
Aynı zaman da Ardahan Gazeteciler Cemiyeti Başkanı olan Ardahanlı Gazeteci Fakir Yılmaz ile konu hakkın da görüşen ve 'Her an Ardahan HDP'den milletvekili aday adayı olabilirim, bunu yazabilirsiniz' dedi.
Aynı zaman da AK Parti Ardahan Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay'ın akrabası olan ve başta Göle'de olmak üzere Ardahan İl genelinde sevilen bir sima olan Sadrettin Atalay'ın HDP'den aaday olması halinde başta AKP'nin olmak üzere diğer tüm partilerin hesaplarının alt üst olması beklenmektedir.

**HAMİOĞLU GÖLE'YE ÇIKARMA YAPACAK.

Öte yandan HDP'den Ardahan Milletvekilliği aday adaylığı için ilk başvuru da bulunan Göleli İşadamı/Müteahhit Ertan Hamitoğlu'nun önümüzde ki Cuma günü Göle'den seçim startını vereceği bilgisi alındı.
Aynı zaman da Hafız kimliğiyle HDP'ye renk getirmesi beklenen Göle Senemoğlu köylü Ertan Hamitoğlu'nun Göle'den başlayacak olan seçim çalışmalarının diğer ilçe ve köylerde de süreceği öğrenildi.
Haberi ekleme saati: 17.11-25 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

VİLAYET'TEN SONRA
İLÇELER DE KURTARILMAYA BAŞLANDI..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşArdahan'ın vatan topraklarına katılışının 94. yıl dönümü ardından Gürcistan ve Ermenistan'a komşu olan Çıldır ilçesinin vatan topraklarına katılışının 94. Yıl Dönümü çeşitli etkinliklerle kutlandı.
Kutlamalara sabah saat 10.00'da başlandı. Kaymakamlık Binası önündeki alanda Atatürk anıtına çelenk koyulması ile başlandı.
Çıldır'ın vatan topraklarına katılışının 94 .yıl kutlamaları Kaymakamlık Binası önündeki alanda Atatürk anıtına çelenk koyulması ile başlandı.
Saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasıyla tören başladı. Törene davetli olarak katılan Ardahan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr . Ramazan Korkmaz'da eşlik etti . Çıldır Kaymakamı Tamer Kılıç, Çıldır Belediye Başkanı K.Yakup Azizoğlu , 9. Hudut Taburu Komutanı Mustafa Güllü olmak üzere daire amirleri ve Çıldır halkının da katıldığı kutlamalar birbirinden güzel anlara sahne oldu.
Törenler sırasında günün anlam ve önemine dair söz alan Çıldır Belediye Başkanı K. Yakup Azizoğlu Çıldır halkının kurtuluş mücadelesi sırasında gösterdiği direnişe ve 93. Koçaklamasından bir dörtlük okuyarak sözlerini tamamladı.
Halk ozanlarımız tarafından Aşık Şenlik türküleri söylendi. Daha sonra Çıldır çok programlı Anadolu lisesi öğrencilerinin yapmış olduğu tiyatro gösterisi izlendi.
Aşık Şenliği canlandırma gösterisi büyük ilgi topladı.
Etkinlikler, Çıldır Belediye Başkanı Yakup Azizoğlu'nun daire amirleri için vermiş olduğu yemekle son buldu.
Haberi ekleme saati: 17.07-25 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ORHAN GÖKDEMİR
EŞİYLE BİRLİKTE YOLLARA DÜŞTÜ..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**VATANDAŞLA DA GÖRÜŞTÜ..

7 Haziran'da yapılacak olan Genel Seçimler öncesi yoğun bir tempo ile çalışan AK Parti Milletvekili Aday Adaylarından Orhan Gökdemir yanına aldığı eşiyle birlikte cumartesi günü yapılacak olan ön temayülde oy kullanacak olan 600 AK Partili delegeyi ve AK Parti İlçe Başkanlıklarını tek tek ziyaret ediyor.
Geçtiğimiz genel seçimler de yien AK Parti'den Milletvekili adayı olan ve az bir oy ile seçilememesine karşın adeta seçilmiş gibi 5 yıl boyunca Ardahanlıların sorun ve sıkıntılarına kendince çözüm aramaya çalışan Ardahanlı İşadamı ve Siyasetçi, AK Parti Ardahan Milletvekili Aday Adayı Orhan Gökdemir eşiyle birlikte gittiği Ardahan'ın ilçelerin de AK Parti İlçe Başkanlıklarını ve ön temayülde oy kullanacak olan AK Partili delegeleri ziyaret ettiler.

**Partililerde sonra basınla buluşacak..

Geçtiğimiz seçimlerde ortaya koyduğu performansla partisi AK Parti'nin Ardahan'da en çok oy alan parti konumuna getiren Ardahanlı İşadamı Orhan Gökdemir Cumartesi günü yapılacak olan ön temayül seçimleri öncesi eşiyle birlikte ziyaret ettiği AK Parti İl ve İlçe Başkanlıkları, Delege ziyaretleri ardından vatandaşları da unutmayarak, onlarla da tek tek görüştükten sonra bugünde Ardahan'da ki yerel ve ulusal basın temsilcileriyle bir araya gelecek.
Haberi ekleme saati: 19.07-24 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Ardahan’da Siyaset..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşYaklaşan Genel Seçimler öncesi iyiden iyiye hareketlenen Ardahan Siyasetin de ön temayül ve merkez yoklama heyecanı yaşanıyor.
İktidar partisi AK Parti’nin Milletvekili Aday Adaylarının 600 delegenin oy kullanacağı ön temayül seçimi için çaba gösterdiği şu günler de mevcut milletvekili ile üç dönem milletvekilliliği yapan Saffet Kaya ve AK Parti eski İl Başkanı Yunus Baydar parti tüzüğü gereği ön temayül seçimlerine katılmazlarken, Orhan Gökdemir’in bu seçimde en çok oy alması beklenen AK Partili Milletvekili Aday Adayları arasında ilk sırada görünüyor.
Gökdemir’i Salih Altun takip ederken Hamza Bektemur’un da sürpriz yapacak aday adaylar arasında görülüyor.

**Cavit Çetin Dosyasını geri mi Çekti?..

Çoğu tanınmayan, seçimden seçime ortaya çıkan ve kamuoyunda ‘Çantacı ve Bohçacı’ aday adaylar olarak adlandırılan AK Partili Milletvekili Aday Adayları 600 AK Partili Delegeyi ikna etme çabalarına devam ettikleri görülürken, bu aday adaylar arasına bulunan Cavit Çetin’in adaylıktan vazgeçtiği ve çalışmalarını yarı kesip, Ardahan’da ayrıldığı ileri sürülürken, konu hakkında kendisine ulaşmaya çalıştığımız Çetin’in Atalay gibi telefonlara çıkmadığı ama çekilmesi gibi bir söz konu olmadığı görüldü.
Diğer aday adayların artık alışkanlık haline geldiği gibi yeniden başvuru yaptıkları için çokta dikkate alınmadıkları dikkat çeken AK Parti’nin Milletvekili aday adayları pazar günü yapılacak olan ön teamülde ilk sırada çıkma mücadelesini sürdürdükleri görülüyor.

**CHP’lile Ankara’da Çadır Kurdular..

AK Partili Aday Adayların yoğun bir çalışma ile 600 delegeyi ikna etmeye çalıştığı görülen Ardahan’da Genel Merkez Yoklamasıyla adaylarını belirleyecek olan CHP’nin aday adaylar da Ankara’da kamp kurmaya başladıkları görülüyor.
5 İlçesi bulunan Ardahan’da seçimi kazanmak için çabalayan CHP’nin hangi isimlerle 2015 Genel Seçimlerine gideceğinin tartışıldığı görülürken, Ensar Öğüt’ün yanı sıra Göle’den Sabri Arpaç ile, Posof’ta belediyeyi AK Parti’ye kaptıran isimle, Damal’da İstanbul Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu’nun kardeşi Mutlu Kerimoğlu
Av. Müzeyyen Çiftçi Yolaçan, Faruk Demir, Mete Özdemir, Serhat Aslangörür’ün aday adaylık için başvuruda bulunmaya hazırlandığı CHP’de adayların Mart ayı ortalarında belli olması bekleniyor.

**MHP'de Açıklama Yasağı..

MHP’de ise Bülent Ulutaş, Sami Atıcı, Suat bora, Mustfa Bozkır, Ömer Tekoğulları, Rıfat Çuha’nın adlarının kamuoyunda seslendirildiği öğrenilirken, MHP Genel Merkezinin aday olmayı düşünenlere Genel Merkezin ikinci emrine kadar hiç bir açıklama yapmamalarını emir ettiği alınan bilgiler arasında oldu.

**HDP'de İki Başvuru..

HDP’ye İşadamı /Müteahhit Hafız olan Ertan Hamitoğlu ile eski köy muhtarı Osman Genç adlı iki aday adayı dışında halen başvuru da bulunan kimsenin olmadığı öğrenilirken bu partinin de yarın geniş çaplı bir toplantı yaparak seçim stratejisini belirleyeceği alınan bilgiler arasında oldu.

**DSP İttifak için pusuda..

Ardahan'da en çok oy alan partiler arasında buluna DSP'nin de CHP ile kurulacak ittifakı beklediği ve bu ittifakın gerçeklemesi halinde liste bir almak için pusuya yattığı gözlemleniyor.
Haberi ekleme saati: 23.19-23 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Sarzepliler
MARKALAŞTI

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşMahalle olarak Ardahan’a bağlanması istenen Ardahan’ın Sulakyurt köyünden İstanbul’a göç eden Polat ailesinin üç ferdi İstanbul’un gözde ilçelerinden olan Göngören’de kurdukları Ayakkabı Firmasını kısa süre de marka haline getirdiler.
Ensar Polat, Umut Polat ve Kadir Polat adlı Ardahanlı kardeşler İstanbul Güngören ilçesinde açtıkları U.K.E Bank isimli Ayakkabı mağazanın isim hakkını tescil ettirdiler.
1984 yılından bu yana İstanbul’da bir çok iş alanında yer alan ve bir çok başarıya imza atan U.K.E Bank Ayakkabıcılık Güngören İlçesinin gözde firmaları arasında yer alırken, Ardahanlı üç kardeşin adlarının baş harflerinde oluşan U.K.E adlı firma başta köylerinin derneğine olduğu gibi hemşehrilerine de ellerinde geldiğince katkı sunmasıyla da tanınmaktadır.
Haberi ekleme saati: 23.11-23 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

AK Parti Atalay'ı Atacak!..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**ELİ BAŞKA YERDE, GÖZÜ BAŞKA YERDE!..

2015 Genel Seçimleri öncesi seçim çalışmalarına hazırlanan iktidar partisi Adalet ve Kalkınma Partisinin milletvekili adayı gösterilmeyene kadar kimsenin tanımadığı Milletvekili seçildikten sonra seçmen ve halkla diyalog kuramamakla eleştirilen ve Ardahan tabanın da istenmeyen adam ilan edilen AK Parti Ardahan Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay’ın yeniden aday edilmeyeceği ileri sürüldü.
Gazetemizin Ankara kulislerinde elde ettiği bilgilere göre AK Parti Genel Merkezinin Ardahan yerelinde yaptırdığı anketlerde Atalay’ın tutum ve davranışlarıyla partiye oy kayıp ettiren ve AK Parti’nin oylarının büyük bölümünü küstüren bir siyasi olduğunu tespit ettiğini ve yeniden aday edilmesi halin de AK Partinin Ardahan’a 3. parti konumuna düşeceğini tespit ettiği, bu nedenle de 7 Haziran’da yapılacak olan Genel Seçimler de Atalay’ın yerine yeni bir ismi aday edip, ‘Yeni aday ile yeni bir Ardahan’ sloganı ile seçimlere gideceği bilgisine ulaşıldı.

**Kaya, Baydar, Gökdemir, Altun Değerlendirmede..

İkidar partisi AK Parti’nin Anayasayı değiştirecek olan 400 Milletvekili sayısına ulaşmak için ince eleyip, sık dokuyacağı, bu nedenle seçimlere yıpranmış adaylarla değil yeni isimler ile gideceği bilgisine de ulaşan gazetemiz istihbarat ekibi AK Parti’ni Ardahan’da Saffet Kaya, Yunus Baydar, Orhan Gökdemir ve Salih Altun üzerinde durduğu, bunlardan ikisinin iki milletvekillini alıp, alamayacağını araştırdığı da alınan diğer bilgiler arasın da oldu.
Haberi ekleme saati: 23.11-23 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com

Sayfa 12 - 214 < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 > >>
Köşe Yazarları
Copyright © 2003 - 2008 Ardahan kuzeyanadolugazetesi.com
Tel: 0478 - 211 43 31 - 211 45 00
Adres: İnönü Cad. No:50 Ardahan