Ana Sayfa · Forum · Linkler · Resim Galerisi
Ana Menu
Ana Sayfa
Makaleler
Forum
İrtibat
Linkler
Arama
Ziyaretçi Defteri

ÜYELİK HİZMETLERİ

ÜYE KAYIT
ŞİFREMİ UNUTTUM

Sitenize Ekleyin
Resim Galerisi
Telefonlar
Konuk Yazarlar

ARŞİVLERİMİZ
2003 YILI
2004 YILI
2005-2006 YILI
Ulusal Haberler
Misafir
Kullanıcı Adı

Şifre

Beni HatırlaKayıp Şifre ?
Site Durumu
Kayıtlı Üyeler : 12997
Misafirler : 27
En Yeni Üyemiz : sanane757000

Kayıtlı Üye :
Fakir 14 Gün Gelmedi
abdullahank 68 Gün Gelmedi
Orhan-Bahcivan 158 Gün Gelmedi
CEVAT COSKUN 162 Gün Gelmedi
atlantis 183 Gün Gelmedi
baris dursun 184 Gün Gelmedi
yilmaz akinci 193 Gün Gelmedi
adacala 193 Gün Gelmedi
admin 195 Gün Gelmedi
yilmaz_akinci 196 Gün Gelmedi
Forum Başlıklari
En Yeni Başlık
Ardahan Köyleri ve İ...
hoçvanın genel iradesi
Sitemizi Dostlarınız...
Bize ulaşın..
Haber Arşivimiz
Ardahan Görüntüleri
Ardahan Fotoğrafları
Kürdistan Komşunuz O...
KORKAKLARA MEYDAN OK...
Teşvik Ardahan’a Uğr...
Ardahan da Devlet mi...
İMRALI’DAKİ GÖ...
Ardahan ARDAHAN
APE FEZO’NUN A...
O benim Babam..
En Yoğun Başlıklar
YALÇIN TAŞTAN HAK... [51]
TRT bölücülük mü ... [35]
KAFATASÇILAR-ARD... [34]
COCUK ÖLDÜRMEYİ K... [30]
YAZARLARIMIZIN YO... [28]
YAZICIOĞLU'NU KAY... [24]
DTP'li vekillerde... [21]
Ardahan TV [19]
kürde fırsat verm... [18]
ANADİLİMİZ KÜRTÇE... [18]
23 NISAN IRKCI C... [17]
UGAR TÜRKLRI [16]
Bim Marketlerine ... [16]
KÜRT SORUNU DEĞİL... [15]
ARDAHAN LI OLMAKT... [15]
HİT
reklam
Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş Pinterest'te Fakir adlı kullanıcının profilini ziyaret edin.

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

<
Ardahan'da Kimler Vekil Olacak?
Yazar Fakir


Ardahan'da Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin


Facebook'ta Paylaş
Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yazarlarımızı okuyor musunuz?

YAZIYORSAM SEBEBİ VAR
CHP Ardahan Öğüt’ün Tapusu mu?

Fakir Yılmaz Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşGenel seçimler öncesi çantasını alıp, Ardahan’a gidenlerin ard arda ‘Bende adayım’ dediği şu günler de hala altı boşalan birini İl Başkanı olarak tutan CHP Ardahan’da yaşananları takip ederken beni arayan CHP Ardahan Haber 2015 Genel Seçimlerine giden Cumhuriyet Halk Partisi Ardahan’ın da içinde bulunduğu bir çok yerde Genel Merkez tarafından belirlenecek adaylarla seçime girme kararı almış..
CHP’nin aldığı bu karar ile 70 yaşını geçen mevcut milletvekili Ensar Öğüt’ün yeniden aday olma isteğine de bir nevi yol vermiştir..
Tamam da CHP’nin Ardahan tapusu mezara kadar Ensar Öğüt’ün mü olacak?
Bilmem ama Öğüt’ün karşısında aday olanların tutarsızlıkları ve korkaklıklarına rağmen Ardahan’ın kaderi birilerine bırakılmaz. diye düşünüyorum..
Ve şu an aday aday olanlar başta olmak üzere tüm CHP’lileri bu karar karşı çıkması gerekmez mi?
Korkak ve teslimiyetçi aday adaylar, CHP'liyim, solcu hatta devrimciyim diyenler, ama arka kapılarda, 'Beni ikiye koy' diyenler yürekli olup, bu gidişata dur der mı, genel merkeze ve de 'Yeter artık Öğüt' deyip ortaya çıkarlar mı sizce?
Çıkmayıp, hazır ola geçseler de ben bu tapuyu yırtıp, atmak için birileri ortaya çıkmalı derim..

**Acil Futbolcu Alınmalı?..
Ardahan’da ki bir kaç kişi ile İstanbul’da ki bir grup iş adamının destek ve teşvikiyle kurulan ve kısa sürede ortaya koyduğu başarı ile Ardahan’ın adını başarılı bir şekilde temsil eden ve dün CHP Ardahan Haber yapılan Ardeşen maçını 2-0 kayıp edip, şampiyonluğu ve 3. Lige çıkma hayalini tehlikeye düşüren Serhat Ardahan Spor bir an önce en az 5-6 futbolcu alıp, bir iki futbolcu sakatlandığın da yada sorun çıkardığın da tıkanan takımı takviye etmeli..
Ardahan ve İstanbul’daki iş adamlarının yanında Ankara’da, İzmir’de, Bursa’da bulunan iş adamlarının, dernek, federasyon, vakıfların, basının da bir an önce el atması gereken Serhat Ardahan Spor’un önümüzde ki Cuma’ya kadar bu takviyeler için transfer yapması gerektiğin de hatırlatırken, gerek bu kulübe sonuna kadar sahip çıkan Vali, Belediye Başkanı başta olmak üzere kulüp yöneticileri ve tüm Ardahanlılar B planını hayata geçirmelidirler..
Bu B planı Ardahan’da ki mevcut futbol takımlarında ki iyi futbolculardan mı, yoksa diğer illerde bulunan Ardahanlı veya yabancı futbolcular mı olur bilmem ama Serhat Ardahan Spor’a hem para, hem de futbolcu gerek..
Çünkü 8 maçı kalan bu başarılı takımın yedekleri gibi parası da yok, ligin sona yaklaştığı şu günlerde..
0.535.418 32 58-fakiryilmaz323@hotmail.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?

KADINCA/Selmi Yılmaz
Sürreya Hanım da Gitti,
Sırada ki Gelsin..

Ardahan Haberi Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşArdahanlı İşadamları ve Sanayicilerin kurulması için çalışmaların aralıksız devam ettiği bir süreçte hazır kurulu olan ve üç vilayetin işadamı ile sanayicinin bir arada olduğu Kars-Ardahan-Iğdır İşadamları ve Sanayiciler derneği de kongresini yaptı..
KAISİAD’ın yeni yönetimi Orhan Gökçe ile yeniden kolları sıvarken bizde işimiz bakalım ve bu Ardahan Haberi toplumun önünü kapatanların kimler olduğuna, sıradakilerin kimler olduğuna bakalım..
Orhan Gökçe’li yeni KAISİAD’ın çalışmalarının yanı sıra yaklaşan genel seçimleri ve Ardahan’ın gerçek gündemini unutmadan, yaşananları takip edip, okurlarımızla paylaşmaya devam ederken, Ardahan Federasyonundan sonra tapusu olmayan bir bina için yönetimi ısmarlama olarak kurulan ve olağanüstü kongreye gitmesi gerekirken, 6 aydır kongreye gitmeyen Ardahan Kültür Evi, bir kaç kişinin ‘Geke dükkanı olan’ Hoç/Fed’i, Ardahan’a hiç bir hayrı olmayan, Ardahanlı iş adamlarını üye yapmayan Cihan Güngörlü KAI Vakfı ve yeri olmadığı halde hemen her yere birimler açan İstanbul Kartal’da ki Demirbaş’ı değişmeyen Ardahan Derneğini gündeme taşıyacağız..
Ve KAI adı altında başta Ardahanlı hemşehrilerimizin olmak üzere İstanbul ve diğer kentlerde bulunan ve hesabını vermedikleri kaz geceleri ile şowlar yapan KAI derneklerini de unutmayacağız..
Hepsi sırada ve hepsinin üzerine tüm gücümüzle giderek, bunların gerçek birer sivil toplu örgütü, Ardahan’ı olduğu gibi Kars’ı, Iğdır’ı kucaklayan gerçek çalışmalara imza atan kadrolara kavuşmaları için üzerilerine gideceğiz..

**Özgecan..
4 Kız annesi olan bir anne olarak Özgecan’ın vahşi bir şekilde saldırıya uğrayıp, bir o kadar vahşice de öldürülmesini nasıl anlatabilirim bilmem ama ben basın ve medyanın olayı nasılda magazinleştirdiğini bakmak istiyorum..
Ardahan Haberi Ki basın ve medyanın yanında sanal ortam da takip ettiklerimi de anlatmak isterim..
Yaşanan olayın acısını daha da ağırlaştıran, hatta siyasileştiren bakışın da Özgecan’ı öldüren o canavarın yaptıklarından daha ağırdı..
Çünkü kimi fırsat bu fırsat diyerek Özfecan’ın öldürülmesi kadar insanlık suçu olan idamın getirmek için adeta kampanya başlattığı, kiminin ise ‘Mini etek giymeseydi’ diyerek, beyninin altında ki kadına karşı şiddeti dışarı vuruyordu..
Yaşanan bu tür sorunların bir eğitim sorunu olduğunu düşünmeyenlerin kadını kapatmak, bir diğerlerinin bu cinayetin üzerinde siyaset yapmaya kalkması kadını olduğu gibi insanlığı ezip geçiyordu, Özgecan’ın toprağa erildiği bir sırada..
Ya Özgecan’ın öldürülmesi karşısında tüm ülkeyi ayağa kalkarken, kış dolaysıyla mı, yoksa her konuda ki duyarsızlığı gibi donup kalan, hiç bir eylem yapmayan Ardahan’a ne demek gerek..
Bilemiyorum ama balık hafızalı bir toplumun bu yaşanan vahşi cinayetin nedenlerini, önlemlerini araştırmaktansa bağırıp, çağırdıktan sonra daha önceki kadın, erkek, çocuk ölümleri gibi bunu da unutacak gibi..
Bakın işte unuttu bile..


Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

GENÇ ARDAHANLI İŞ ADAMINDAN
İSTANBUL'UN GÖBEĞİNE RESİDANCE!..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**ARDAHANLI İŞ ADAMINDAN BİR İLK..

METREKÜP MİMARLIK İNŞAAT 'IN SAHİBİ, ARDAHANLI İŞ ADAMI TANER TEKİN DEV BİR PROJEYE DAHA İMZA ATARAK, İSTANBUL'UN ORTASINA RESİDANCE DİKTİ..

İnşaat ve gıda sektöründe en hızlı büyüyen iş adamlarımızdan biri olan Taner Tekin, inşaat alanında onlarca projeye imza attığı gibi FULYA LİFE RESİDANCE projesi ile de bir ilke imza attı. İş Dünyamız içinde Şişli-Mecidiyeköy civarında ilk defa bir iş adamımız bu denli büyük projeye imza atmanın haklı gururunu yaşıyor.
Tekin sadece inşaat alanında değil, Dörtel Gıda LTD ŞTİ firması ile de gıda alanında önemli yatırımlara girişiti. Dörtel Döner, Cafe ve Dörtel Et'le İstanbul geneline gıda alanında yerli ve doğal ürünlerle hizmet verirken, Dörtel Et'le de İstanbul ve ülke geneline tamamıyla doğal olarak mera ortamında yetişen hayvanlardan elde edilen et'le ülke geneline et dağıtım işi de yapmaya başladı.
Genç, girişimci, yetenekleri ile iş dünyamızın gurur kaynağı olan Ardahan Hoçvan Otbiçen (Kımılı) köylü Taner Tekin'in inşaat alanındaki projeleri işin uzmanları tarafından en çok takdir edilen, en çok rağbet gören projeler arasında ilk sıralarda yer alıyor.

Ardahan Haberleri **FULYA LİFE RESİDANCE PROJESİNİN ÖZELLİKLERİ:
FULYA DORA HASTANESİ YANINDA 1+1 ve 2+1 NET 95m2-105m2-115m2 OLMAK ÜZERE GİRİŞİNDE LOBİSİ BULUNAN OTOPARKLI.
YUKARI KATLARDA MUHTEŞEM DENİZ VE DOĞA MANZARALI DAİRELER HER KATTA 1+1 VE 2+1 DAİRELER BULUNMAKTA OLUP, KATINA VE CEPHESİNE GÖRE FİYATLARI DEĞİŞMEKTEDİR
Metreküp Mimarlık İnşaat'ın "Hizmetler Dünyası" projelerinden daire satın alan veya kiralayanlara sunduğu bir “avantajlar, kolaylıklar ve hizmetler paketi”dir. Metreküp daire sahipleri, konutlarını satın aldıkları günden itibaren bu hizmetlerden ücretsiz ya da indirimli olarak yararlanmaya başlar, teslimat sırasında ve sonrasında da bu hizmetler paketinden yararlanmaya devam ederler.
Metreküp Hizmetler Dünyasının sunduğu Pusula paketi, “Metreküp’lü olmanın bir ayrıcalığı” dır. Bu ayrıcalıklı hizmetler ile; evinizin dekorasyonundan, dairenizin satış veya kiralanmasına, vergi ödemelerinden lobi hizmetlerine kadar bilgi ve yardım alacağınız büyük bir enformasyon ağı, hayatınızı düşünemeyeceğiniz kadar kolaylaştırıyor. Kısaca Pusula, her ihtiyacınızı siz yorulmadan yerine getiriyor.
Haberi ekleme saati: 19.39-16 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

GÖKÇE İŞE HIZLI BAŞLADI..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşGeçtiğimiz hafta sonu kongreye giderek yeni yönetimini seven Kars-Ardahan-Iğdır Sanayici ve İşadamları Derneği'nin yeni başkanı Orhan Gökçe işe hızlı başladı.
Bölge iş adamlarını güçlü bir çatı altın da bir araya getiren KAISİAD'ın yeni Başkanı, Ardahanlı İşadamı Orhan Gökdemir işe hızlı başladı.
İstanbul metropolünde olduğu gibi diğer batı kentlerin de ve Ardahan'da ki iş adamlar ile sanayicileri bi araya getirmek, güçlü bir stk' oluşturmak için işe başladığını belirten KAISİAD'ın yeni başkanı görev gelir gelmez ziyaret ettiği Ardahanlı İşadamlarını KAISİAD'a üye yapmaya başladı.
Başkan olur olmaz ziyaret etmeye başladığı Ardahan Hanaklı İşadamlarından PETEK İNŞAAT VE EMLAK Firmasının sahibi Efkan Demir ile GALAXY Gayrimenkul'un Sahibi Ardahanlı İşadamı Mesut Toptaş'i KAISİAD'a üye yaptı.
Birliktelikte güç doğduğunu bilen her iş adamını KAISİAD'ın çatısı altınad bir araya getirmeye çalışacaklarını belirten KAISİAD Başkanı Orhan Gükçe bugün 100 üyesi bulunan ve Kars, Ardahan, Iğdır'ı temsil eden KAISİAD'ı yeni üyelerle daha güçlü ve etkili bir stk yapacaklarını belirtti
Haberi ekleme saati: 19.34-16 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

YAZDIK, YAPTILAR!..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**ARDAHAN EYLEMDEYDİ..

Bir çok konuda duyarsızlıkları ile tanınan Ardahan'da ki siyasi parti ve stk'ar Güvenlik Paketi, Öcalan ve Özgecan için bir gün gecikmelide olsa basın açıklaması yaptılar.
Gazetelerimiz ve sitelerimizin 'DUYARSIZ ARDAHAN' başlığıyla dikkat çektiği haber ardından al acele bir araya gelen HDP, bir gün gecikmeli de olsa 'Öcalan için özgürlük' derken, ATSO Kadın Kollarının organize ettiği diğer bir grupta Mersinde vahşice öldürülen Özgecan Aslan için Atatürk büstünün önün de bir basın açıklaması yaptılar.

**ÇILDIR'DA DA EYLEM VARDI..

Çıldır Meslek Yüksek Okulu (MYO) Öğrencilerinden özgecan Aslan için bir araya geldiler. Çıldır Kaymakamlık önünde toplanan bir grup öğrenci Özgecan için pankart açtılar. Mersin’in Tarsus ilçesin de önce tecavüz edilip sonra vahşice yakılan Özgecan için Çıldır (MYO) öğrencilerinden tam destek geldi. Çıldır halkının duyarsız davrandığı ve katılmadığı gösteriye bazı öğrencilerden de tepki yağdı.

Ardahan Haberleri **ARDA-FED KADIN CİNAYETLERİNİ KINADI..

Ardahan Dernekler Federasyonu (ARDA-FED) Kadın Kolları Başkanı Jülide Ferihan Kaya kadın cinayetlerine tepki gösterdi. Kaya’nın açıklaması şöyle:
Sözün bittiği yerdeyiz..Yine acı bir Türkiye gerçeği ile karşı karşıyayız.Kelimelerin kifayetsiz kaldığı yerdeyiz.Bir anne ve bir kadın olarak hunharca katledilen sevgili kızımız Özgecan Aslan için tarif edilemez bir acı hissettim.Artık bu kadınlarımızın ve kızlarımızın ölümlerine bir son verme zamanı geldi geçiyor bile..Bir evladın nasıl yetiştiğini ve o yaşa kadar nasıl geldiğini ebeveyn olarak hepimiz biliriz ve bir sapık düşünceli erkeğin onun canını alması hepimiz çok üzmüştür..Bir can bu kadar ucuz olmamalı.Sivil toplum kuruluşu yöneticisi olarak en önemlisi ANNE ve KADIN olarak sesim nereye kadar duyulur bilmiyorum tüm gücümle bağırıyorum.Bu kadın cinayetlerine bir son verilsin.Ceza kanunlarında caydırıcı düzenlemelerin yapılmasını istiyorum.Her ne kadar tasvip etmesem de idam cezasının bu tür caniler için gelmesini diliyorum.
Saygılarımla
Jülide Ferihan KAYA
Ardahan Dernekler Federasyonu Kadın Kolları Başkanı

**Ardahan Eğitim-Sen'den 13 Şubat Boykotu..

Ardahan'da eğitimde yapılan düzenlemeleri protesto etmek için Eğitim-Sen’in çağrısı ile toplanan eyleme HDP ve CHP temsilcileri ile sendika üyeleri katıldı.
Dursun Akçam Kültür Evinin önünde toplanan grup sloganlar eşliğinde Milli Egemenlik parki önünde basın açıklaması yaptılar.
Ardahan Eğitim-Sen Şube Başkanı Yardımcısı Fırat Dursun, “12 Eylül darbeci zihniyetinin günümüzde temsilcisi konumunda olan AKP iktidarı, başta eğitim sistemi olmak üzere bütün alanlarda kendi siyasal ve ideolojik hedefleri doğrultusunda tekçi ve baskıcı otoriter uygulamalar üzerinden, tüm topluma dayatmaktadır.
Siyasi iktidar eğitimde bilimsel, laik ve demokratik ilke ve değerleri temel almak yerine farklı din mezhep ve kimlikleri yoksa sayan ayrımcı ötekileştirici politikalar hayata geçirmektedir” şeklinde konuştu. Basın Açıklaması olaysız sona erdi.
Haberi ekleme saati: 19.10-16 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ARDAHAN'DA ÇOCUKLAR İÇİN TİYATRO..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşÇOCUK TİYATROSUNA BÜYÜK İLGİ..
Ardahan’da Dursun Akçam Kültür Evinde düzenlenen çocuk tiyatrosuna büyük ilgi.
Sosyal etkinliklerle sürekli ön planda olan Dursun Akçam Kültür Evi yine güzel bir çalışmaya imza attı. Köy Enstitüsü mezunu olan Ardahan’lı Yazar Dursun Akçam anısına, çocukları tarafından yaptırılan kültür evi Ardahanlıların evi haline geldi.
Ardahan’ın ilk tiyatro topluğu olan Dursun Akçam Tiyatro Topluluğunun düzenlediği, 23 Şubat İlköğretim Okulu öğrencilerinin oynadığı Abi Simit Var,Bir Garip Hikaye,Gülmenin Önemi ve Doğru Aile Yanlış Aile tiyatro oyunları yoğun ilgi gördü. Salonda yer sıkıntısının yaşandığı tiyatro gösteriminin yönetmenliğini Murat Fidan yaptı. Murat Fidan’ın bir süredir yapmaya çalıştığı ve Ardahan’da başardığı tiyatro oyununun ilgi görmesinden çok memnun olduğunu dile getirdi. Ardahan’lı çocukların çok aktif ve girişken olduğunu belirten Fidan bu tür çalışmaların sürekli yapılarak çocukların öz güven kazanmalarını ve kendilerini geliştirmelerine çok katkısı olacağını belirtti.
Haberi ekleme saati: 18.33-16 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ARDAHANLILAR KOCAELİ'NDE
BİR ARAYA GELECEK..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşSefidar Çoban'ın başkanlığını yaptığı Kocaeli Ardahanlılar Derneği 222 Şubat'ta gece düzenliyor.
Uğur Işık, Kamuran Soylu, Turgut Dursun, Tülin Keçeci Güngör, Kutlay Dursunoğlu ,Tanay Çakıcı Oğuz Kaya Gürsel Süt ve Alpay Aydemir'ın yönetimini oluşturduğu Kocaeli Ardahanlılar Derneği nüfusunun büyük bölümü Ardahanlı olan Kocaeli'n de daha güçlü olmak ve bu güzelim kentte yaşayanların bir birlerini tanıması için 22 Şubat 2015 Günü, Saat 10.30'da Tanyıldız Restorant'a 8. kez bir araya geleceğiz diyerek, Kocaeli'n de yaşayan Ardahanlıları gecelerine davet ettiler.
Haberi ekleme saati: 18.28-16 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

KEŞKE ARDAHANLI BÜYÜKLER DE
SİZİN KADAR DUYARLI OLSA!..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşArdahanlı İşadamlarından Gürsoy Karataş’ın oğlu ile İsmail Uçar’ı çocukları Mert Uçar ve Ali Eren Karataş yarı yıl tatillerini geçirdikleri ata dede topraklarına gittiklerinde harçlıklarından biriktirdikleri biner lirayı BAL Liginde Ardahan’ı başarıyla temsil eden Serhat Ardahan Spor’a bağışladılar.
Büyüklere örnek olarak Ardahanlı küçüklerin bu davranışı karşısında çok duygulandıklarını belirten Serhat Ardahan Spor yöneticileri tüm Ardahanlıları bu başarının devamı için manevi desteğin yanı sıra maddi desteğe davet ettiler.

**AMATÖR LİGİN BAŞLAMA TARİHİ UZAYACAK GİBİ
07 Mart 2015 de başlatılması planlanan Ardahan 1. Amatör Futbol Ligi olumsuz hava şartları sebebiyle 28 Mart 2015 tarihine ertelenmesi yönündeki eğilim ağırlıkta.
Futbol tertip komitesi başkanı tarafından verilen bir demeçte şöyle denildi; ''İlimizde oynanan amatör ligin ikinci yarısı için en uygun aylar Mart ve Nisan ayları olduğu, söz konusu tarihe kadar hem soğuk havaların tamamen kırılması, hemde ligde oynayan takımların kendilerini hazırlaması yönünde gerekli zamanın verilmesinin daha mantıklı olacağını'' belirtilerek, ikinci devrenin başlama tarihinin uzanacağının sinyalini verdi.
Haberi ekleme saati: 23.43-15 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Duyarsız Kent Ardahan!

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş17 Aralık Yolsuzluk Operasyonun da göz altına alınıp, tutuklandıktan sonra hiç bir şey olmamış gibi serbest bırakılan Rıza Sarraf’ın eşi Ebrü Gündeş’in de jüri üyeliği yaptığı ‘O Ses Türkiye’ adlı eğlence programına büyük ilgi gösteren Ardahanlılar tecavüz edilmek istenirken öldürülen Özgecan Aslan için sessiz kaldı.
Tüm yurtta çeşitli eylemlerle kınan Özgecan için ses çıkarmayan Ardahan’da yine yurdun bir çok yerin de yapılan siyasi eylemler karşısında da sessizlik vardı.
Addullah Öcalan’ın yakalanmasının 15. yıl dönümü dolaysıyla çeşitli kentler de yapılan eylemlerin başını çeken BDP Ardahan İl Örgütünün sessizliği olmak üzere, ön seçim istenmesine karşın ‘Merkez belirlemesi karar’ alan CHP’li siyasilerde sessizdi.
Haberi ekleme saati: 23.17-15 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Çıldır’da Kızak..
Yanlızçam’da Kayak..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşDondurucu soğuklara rağmen hayatın devam ettiği Ardahan’da kış turizmi gün geçtikçe büyük ilgi görüyor.
Her kış tüm yüzeyi donan Çıldır Gölünde kızak keyfi yapan Ardahanlılar bir diğer taraftan da Yanlızçam kayak merkezinde kayarak soğuk havalara inat yaşamlarını sürdürüyorlar.

**Salı'dan sonra havalar yeniden soğuyacak..

Meteoroloji hava soğuklarının Salıdan itibaren tüm yurtta görüleceğini, bazı yerlerde kar ve yağmur görüleceğini belirtti.
Meteorolojiden yapılan açıklamaya göre; Salı gününden itibaren sıcaklıklar tüm yurtta düşecek, Ege ve Batı Akdeniz dışındaki bölgelerde kar ve yağmur görülecek.
Soğuk ve yağışın Perşembe günü etkisini kaybetmesi, en düşük sıcaklıkların ise Çarşamba günü ölçülmesi bekleniyor.
Hava durumunun ise şöyle olacağı tahmin ediliyor:
16 Şubat Pazartesi: Güney Ege kıyıları açık, diğer bölgeler yağışlı geçecek. Yağışlar, Doğu ve İç Anadolu’da kar, diğer bölgelerde yağmur şeklinde olacak.
17-18-19 Şubat Salı-Çarşamba-Perşembe: Ege ve Akdeniz çok bulutlu, Güneydoğu Anadolu yağmurlu geçecek. Diğer tüm bölgeler kar yağışlı.
Haberi ekleme saati: 23.11-15 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

CHP’li Adaylar Şokta,
AKP’li Adaylar Sırada!

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**ARDAHAN SİYASETİNİ BİZİMLE TAKİP EDEBİLİRSİNİZ..

2015 Genel Seçimleri öncesi seçim stratejisini belirlemeye çalışan Cumhuriyet Halk Partisi Ardahan Milletvekili Adaylarını Genel Merkezce belirleyeceğini ilan etti.
Çoğu ön seçim isteyen 15’e yakın aday adayın bulunduğu CHP’de bu karar, ön seçim isteyen aday adayları şok ederken, AKP Adayları da başvuru için genel merkezin kapısında sıraya girdiler.
CHP’de yaşanan, ‘Merkez Belirleyecek’ şokunun tartışıldığı Ardahan da iktidar partisi AK Parti’den Milletvekili olmak isteyenler de başvuru için AK Parti Genel Merkezin de başvuru sırasın girdikleri görülürken CHP’li adayların yaşadığı Genel Merkez stresi MHP’de de yaşanıyor.
Şimdiye kadar Ömer Tekoğulları’nın MHP’de aday olacağını ilan ederken, AK Parti’den Mevcut Milletvekili Orhan Atalay, eski İl Başkanı Yunus Baydar, İşadamları Orhan Gökdemir, Hamza Bektemür, Cavit Çetin, Bürokrat Salih Altun gibi isimler ön plana çıkarken, geçtiğimiz genel seçimlerde de aday olacağının ilan edip, aday olmayan Nihat Atam’ın da AK Parti’den Milletvekili Aday Adayı olmak için hazırlık yaptığı alınan bilgiler arasında oldu.
Önümüzde ki genel seçimlerine parti olarak katılacağını belirten HDP’de şimdiye kadar resmi bir başvuru olmazken, bu partiden geçtiğimiz dönem aday olan isimlerin yeniden başvuru yapmaları beklenmektedir.
Haberi ekleme saati: 23.09-15 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

HAVALANI OLMAYAN ARDAHAN'DA
UÇAKLAR UÇACAK!

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**Ardahan’ın Düşman İşgalinden Kurtuluş Günü Programı Belli Oldu..

23 Şubat’ta, ‘Vatan Topraklarına Katılışının 94 Yıl Dönümü’nü kutlayacak olan Ardahan’da düzenlenecek olan kurtuluş etkinliklerinin programı belli oldu.
Türk hava Kuvvetlerinin uçak filosu ”SOLOTÜRK’ün de bir gösteri yapması beklenen etkinliğin programıyla ilgili Ardahan Belediyesin de bir açıklama yaptı.
Belediyenin konuyla ilgili yaptığı açıklama şöyle;
Ardahan Belediye Başkanı Faruk Köksoy, 23 Şubat Ardahan’ın düşman işgalinden kurtuluş günü kutlama programıyla ilgili bir açıklama yaptı.
Köksoy, ”İlimizin düşman işgalinden kurtuluşunun “94. Yıl Yönümü” olan bu anlamlı günde, Aziz şehitlerimizi rahmetle,minnetle anıyor, kahraman gazilerimize hürmet ve şükranlarımı sunuyorum.
Ülkemizin zor günler yaşadığı, işgallere maruz kaldığı tarihte, Ardahan’ımızın da içinde bulunduğu dönemi tüm olumsuz şartlara rağmen, ecdadımızın kahramanlığı ve manevi gücü, düşmanı söküp atarak, huzurlu yaşamamıza vesile olacak bir kahramanlığın eşsiz örneğini de göstermişlerdir. İşgalden özgürlüğe geçen bu anlamlı günü bizlere bırakan ecdadımızı saygı şükran ve rahmetle yad ediyorum.
Bizlere düşen ise; gerek ekonomi, gerekse sosyal ve kültürel alanda yapacağımız büyük projelerle, İlimizi muhasır medeniyetler seviyesine taşımak olacaktır. Barışın,hoşgörünün, kardeşliğin geliştiği büyüdüğü Ardahan’ı birlikte inşa etmeye devam edeceğiz. İlimize yapmış olduğumuz çalışmalara yeni projeler ekleyerek, insanları daha mutlu, yaşam kalitesi daha yüksek, havası suyu caddeleri temiz, sorunları azaltılmış yaşanabilirliği artan modern bir kent inşa edeceğiz.
Bu duygu ve temennilerimle, bizlere vatanı; canları pahasına emanet eden büyüklerimize Allahtan rahmet diliyorum. Bu güne kadar hizmet eden emeği gecen herkese teşekkür ediyorum. Hayatta olanlara da saygılarımı sunuyorum diyen, Ardahan Belediye Başkanımız Faruk Köksoy; 23' Şubat kutlama programında bir ilki de gerçekleştireceklerini söyledi.
Türk hava Kuvvetlerinin ve Ülkemizin göz bebeği ”SOLOTÜRK” ün 23 Şubat günü Ardahan semalarında olacağını, gösterileriyle halkımıza daha farklı bir kutlama programı sunmuş olacaklarını da söyleyen Köksoy, kutlama programında ayrıca ‘işgalden kurtuluşa Şehitlerimize’ yapılacak olan saygı yürüyüşüne halkımızın katılmasını arzu ediyorum. Yürüyüş, Millet olarak ortak paydamızda buluşmak, o fotoğraf karelerinin bu günün gençlerine örnek olacaktır. Gelecek nesillerimize ise, bu günün anlamını değerini daha iyi anlatacaktır. Yürüyüşün hemen sonrasında SOLOTÜRK’ ün gösterileri ve kutlama programının tamamını izlemeye tüm halkımız davetlidir.
Ardahanlı tüm hemşehrilerimin 23 Şubat kurtuluş gününü kutluyor, Ülkemizin birlik ve beraberliğinin daim olmasını Yüce Allahtan niyaz ediyorum” dedi.
Haberi ekleme saati: 21.13-15 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

''EN BÜYÜK SERMAYEMİZ BİRLİKTELİĞİMİZ''

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**ARDAHANLI İŞ ADAMLARI KONUŞUYOR, GAZETECİ YAZIYOR..

Başta İstanbul’da olmak üzere batı kentlerin de kurdukları işlerle gün geçtikçe kendilerinden bahsettirmeye başlayan Ardahanlı iş adamları kurdukları birliktelikle İstanbul’da başarıya imza atmaya devam ediyorlar.
Bir çok Ardahanlı iş adamının sağlayamadığı birlikteliği sağlayan Ardahanlı İş adamları Taşkın KARAKOÇ, Hakan ULUTAŞ, Nihat ÇELİK , Erdal Yılmaz, İmdat TATAR, İsmail UÇAR, Gürsoy KARATAŞ’ın birlikteliklerinin hikayesi bir çok Ardahanlı iş adamının ders alması gereken önemli bir konu..
İşte yedi Ardahanlı iş adamının birlikteliği ve kurdukları, bir çok kişinin ekmek kazandığı işlerinin hikayesi şöyle;

Taşkın Karakoç, Hakan ULUTAŞ ve Nihat ÇELİK 1995 yılında hep beraber İstanbul gelerek 20 yıldır hiç kopmadan her türlü zorluğa imkansızlıklara karşı yılmadan EN Büyük Sermayemiz Birlikteliğimiz düşüncesi ile mücadele ederek başta gayrimenkul olmak üzere bir çok sektörde ticaret hayatına atıldık. 2010 yılında merkezi İstanbul Merter'de bulunan KUTSAL GRUP TEKSTİL firmasını kurarak Çin ve Türkiye pazarında her türlü tekstil aksesuarı ve Çin menşeli ürünlerin ithalatına başlayarak aynı zamanda danışman ve aracı firma olarak ithalat ve ihracata başladık. Çin Halk Cumhuriyetinin en büyük şehirlerinden olan Guangzahu'da ofis açarak daha kurumsal bir yapıya büründük. Tekstil başta olmak üzere her türlü ürün ve malzemelerin ithalatı ve ihracatı konusunda aracı firma konumuna geldik.
2013 yılı içerisinde ise kurmuş olduğumuz UNİ-MİX GIDA İNŞAAT TEKSTİL VE DIŞ TİCARET firmamız ile Türkiye'nin en büyük Vakıf Üniversitelerinden İstanbul Gelişim Üniversitesi bünyesinde bulunan kafeterya ve restoranların işletme hakkını alarak gıda sektörüne ' de giriş yaptık.

**Ardahanlıların birlikteliğini büyüteceğiz..
Birliktelik parolamızdan yola çıkarak, 2014 yılında 'bir elin nesi var, iki elin sesi var' anlayışı ile Ardahanlı hemşehrilerimizden olan Erdal Yılmaz ve İmdat TATAR ile ortaklık yaparakArdahan Haberleri güçlerimizi birleştirdik. Aynı zamanda İstanbul'da bulunan hemşehrilerimizden gönül ve dost bağımız olan İsmail UÇAR ve Gürsoy KARATAŞ ile de işbirliği ve güç birliği içerisinde bulunmaktayız. Bu yedi kişilik Ardahanlı iş adamı ekibimiz ile yeni projelere adım atmak için girişimlerde bulunarak Ardahanlının gücünü gösterme ve Ardahan'ımıza yatırımlar yapma konusunda mücadelemize devam edeceğiz.Bu nedenle İstanbul'da Ardahan'a Ardahanlıya yakışır bir şekilde kurumsal sosyal projeleri olan Ardahanlı iş adamlarını çatısı altında toplayacak bir oluşumun olması gerektiği inancında ve bu oluşumu da her türlü destekleyeceğimizi ve içinde yer alacağımızı da ekibimiz adına beyan ediyoruz.
Biz Ardahanlı işadamları olarak inanıyoruz ki; Birliktelikten kuvvet doğacaktır. Güçlerimizi doğru yerlerde kullanarak bir arada olarak Ardahan'ın Ardahanlının gücüne güç katarak daha büyük yerlere geleceğiz. Amacımız Ardahan'da değil metropollerde dünyanın büyük şehirlerinde ülkelerinde Ardahanlı olarak büyümek ve Ardahan'ı tanıtmak ve bunlardan elde edilen kazanımlarla Ardahan'a yatırım yapmak amacı gütmekteyiz.

**Serhat Ardahan Spor'un Kurulmasına Teşvik Ettik..
Aynı zamanda Ardahanlı iş adamlarımızı bir araya getirerek dahada büyümek hedefindeyiz. Ayrıca Serhat Ardahan Sporun kuruluşunda bulunan Ardahanlılar olarak bu takımı şehrimize kazandırılması konusunda büyük çabalarımız ve desteklerimiz oldu amaç başarıydı takımımızda bunu buyuk bir gayret göstererek başardı.Biz bundan sonrada bundan önce olduğu gibi Takımımıza ve şehrimize sahip çıkarak göstereceğiz..Şehrimizde inansın takımımızda inansınlar ki en büyük sermaye birlikteliktir bu inançla hareket edilirse bu şehir ve takım daha iyi yerlere gelecektir.
Haberi ekleme saati: 21.09-15 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

BİLET ALMAYAN
TOPKAPI ERENSİN OTELDE
YAPILACAK OLAN ELİT GECEYE KATILAMAYACAK!..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşArdahan'ın Vatan Topraklarına Katılışının Yıl Dönümü dolaysıyla İstanbul Topkapı'da bulunan Erensin Otel'de yapılacak olan geceye katılmak için son haftaya girildi.
40'ın üzerinde derneğin çatısı altında bir araya geldiği Ardahan Federasyonu tarafından organize edilen ve 21 Şubat'ta Topkapı Erensin Otel'de yapılacak olan 'Ardahanlılar Günü Gecesi' için hazırlıkların tamamlandığını kamuoyuna duyuran Ardahan Federasyonu Çarşamba Günü akşama kadar bilet almayıp, yer ayırmayanların geceye katılamayacaklarını, bu nedenle 21 Şubat'ta yapılacak olan bu elit geceye katılmak isteyenleri Çarşamba gününe kadar, ya Ardahan Federasyonu Başkanını, yada yöneticilerini arayıp, bilet alıp, yer ayırmaları, yada federasyonun hesabına geceye katılım bileti ücretini yatırmaları gerektiğine dikkat çektiler.

**GECE'YE KATILMAK İÇİN; 0534183258 (Fakir Yılmaz), 05554668501 (Fed. Bşk. Yaşar Geler)-05334717726 (Jülide Ferhan Kaya)-05364874841 (Yener Bayrakçı), 05326326100
HESAP NO :TR: 950001500158007297404844 Vakıfbank
Haberi ekleme saati: 16.33-15 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

KAISİAD'DA GÖKÇE DÖNEMİ!..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşBaşta İstanbul'da olmak üzere yurt genelinde ki iş adamı ve sanayicileri bir çatı altında toplamak amacıyla kurulan İstanbul Kars-Ardahan-Iğdır İşadamı ve Sanayiciler Derneği 3.Olağan Kongresini gerçekleştirdi.
İstanbul Şişli'de bulunan KAISİAD Genel Merkezinde yapılan kongre de tek aday olan Orhan Gökçe KAISİAD'ın yeni başkanı oldu.
Gökçe'nin başkanlığına getirildiği KAISİAD'ın yeni yönetimi şu isimlerden oluştu.
Yönetim Kurulu: Yavuz Polatoğlu, Saadet Garan, Efkan Demir, Mehtap Kılıç, Hakan Çapan, Gülsen Ekinci, Bişar Şirin, Cafer Avincal, Turgt Acay, Aşkın Şit, Burhan Özer, Turgay Zorba e İsmail Yıldırım
Denetim Asıl: Sefe Karakoyunlu, Cafer Öztürk, Cihan Acay
Hasiyet J-Kurulu: Kemal Taştan, Levent Karadağ, Özkan Gökçe
Danışma Kurulu: Ahmet Demirbaş, Nurettin Yılmaz, Cemal Avcı
Kongreden sonra bir açıklama yapan KAISİAD'ın yeni başkanı Ardahan Hoçvanlı İşadamı Orhan Gökçe 'bölge adına kurulan stk'ların en kurumsalı, en başarılısı olan KAISİAD'ı bir adım değil, on adım daha ileri götürmek için bu ağır görevi üstlendik. İlk hedefimiz bölge iş adamlarına gidip, derneği daha çok güçlendirmek, yeni üyeler yaparak KAISİAD'ın amacını anlatmaktır.'dedi.
Haberi ekleme saati: 16.21-15 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

2-0 YENİLEN SERHAT SPOR'U
İKİNCİ TAKIMIN BERBERLİĞİ KURTARDI!

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş*İMDAT TATAR'DAN 20 BİN TL. DESTEK DAHA..

Ardahan'ı Bölgesel Amatör Liginde temsil eden Serhat Ardahan Spor bugün deplasman da çıktığı Ardeşen Spor karşılaşmasında bekleneni veremedi.
Son üç hafta aldığı başarılı sonuçlarla BAL Liginin birinci koltuğuna oturan Serhat Ardahan Spor 2 puan farkla lider olarak karşısına çıktığı Ardeşen Spor'a 2-0 yenilmesine karşın en yakın rakibi Karaderespor'un rakibiyle 0-0 berabere kalması sonucu 1 puanla liderliğini sürdürdü.
Ardeşen'de yediği 2 gol ile üç puan kayıp eden ve bir puanla liderlğini sürdüren Serhat Ardahan Spor bu maçı kazanıp 3 puan alsaydı önümüzde ki maçlarda daha rahat olacaktı.

**DESTEKLER SÜRÜYOR..
Aldığı 2-0 Yenilgi ile morali bozulan BAL Liginin Lideri Serhat Ardahan Spor'a maddi, manevi destekler de sürüyor.
Serhat Ardahan Spor'un kuruluşundan bu yana arkadaşları ile birlikte takımın en büyük destekçisi olan TATAR GÜMRÜKLEME adlı Firmanın yöneticilerinden İmdat Tatar'dan Serhat Ardahan Spor'a 20 Bin TL.'lik bir para desteği daha geldi.
Son yenilginin takımın onca başarısını gölgelemeyeceğini belirten Ardahanlı İşadamı Ardahan ayağa kalkan bir çocuk gibi takımıyla, sınır kapısıyla, kars-tiflis-bakü demiryolu ile, hayvancılığı ile, her gün gelişip, büyüyen iş adamları ve bürokratları ile yakaladığı başarı da aldığı yolda düşme, kalkmalar olabilir. Serhat Ardahan Spor'da bunlardan biridir. Bu yenilgi gibi tüm moral bozan gelişmelere karşın moralimiz yüksek tutmalıyız.' diyerek gönderdiği 20 Bin Tl. parasal desteğin Ardahan'ın gençlerin başarısı için olduğunu söyledi.
Haberi ekleme saati: 13.54-15 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

CHP ARDAHAN VE KARS'TA
MERKEZLE SEÇİME GİDİYOR!

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaşİl yönetiminin büyük bölümünün istifa etmesine rağmen yeni İl Başkanı bulmaktan zorlanan Cumhuriyet Halk Partisi Ardahan ve Kars'ta Merkez Yoklama ile Genel Seçimlere gidiyor.
Bugün toplanan CHP Parti Meclisinin 2015 Genel Seçim Stratejisini belirlemeye çalıştığı toplantıda sızan ilk bilgilere CHP'nin Ardahan ve Kars'ta Genel Merkez'in belirleyeceği milletvekili adayları ile seçime gitme kararı aldığı öğrenildi.
Konu hakkında yaptığımız araştırma da CHP PM'nin 2015 Genel Seçimlerin de hangi yöntemi uygulayacağını tartıştığı e Ardahan ile Kars'ta ön seçime değil, merkezin belirleyeceği adaylarla 2015 Genel Seçimlerine katılma kararı aldığı öğrenildi.

**YENİ İL YÖNETİMİ DE ATAMA İLE..
Öte yandan İlimdar Senem başkanlığında ki yönetimini yaşanan istifalar ile düşmesi sonucu yeni İl Başkanı ve Yönetiminin de belrileneceği CHP Ardahan'da yeni yönetimin de genel merkez tarafından atama ile yapılacağı ileri sürüldü.
Haberi ekleme saati: 13.54-15 Şubat 2015


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ASKERİ HASTANESİ KAPANAN
ARDAHAN'IN AKP'Lİ BAŞKANI:
'Her şey yolun da' dedi..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**MİLLETVEKİLİNİN ADINI AĞZINA ALMADAN İLK AÇIKLAMASINI YAPTI..

TİGEM, İlçe Askeri Şubeleri, Ceza Evleri, Göle Orman İşletmesi, Çıldır Adliyesi, Kan Merkezi ve bir çok iş yerinin ardından Askeri Hastanesi de kapatılacak olan Ardahan'ın yeni İl Başkanı verdiği ilk demecinde Ardahan'da her şeyin güllük gülistanlık olduğunu açıkladı.
AK Partili Milletvekil Orhan Aalay'ın hiç adının vermediği açıklamasın da eğitim de 81 Vilayet içinde sondan birinci olan Ardahan'da eğitimin iyi gittiğini de ileri süren iktidar partisi Ardahan İl Başkanı Av. Yusuf Demirci son nüfus sayımında 2 bin kişinin daha göç ettiği Ardahan'ı şöyle özetledi.

**AK Parti Ardahan İl Başkanı Demirci söylemiştim biz hizmet edeceğiz..

AK Parti Ardahan İl Başkanı Yusuf Demirci, "Yaklaşık bir ay önce bu görevi aldım. Bu görevi alırken söylemiştim, 'biz hizmet edeceğiz" dedi.
Demirci, düzenlediği basın toplantısında, Ardahan'a önemli yatırımların olduğunu, olmaya da devam edeceğini belirtti.
Hükümet olarak Ardahan'a pozitif ayrımcılık yapıldığını ifade eden Demirci, şunları söyledi:
"Yaklaşık bir ay önce bu görevi aldım. Bu görevi alırken söylemiştim, 'Biz hizmet edeceğiz'. Posof ilçemize meslek yüksek okulunun açılması kesinleşti. Çünkü, bu ilçemizde özellikle arıcılık önemli bir potansiyel. Bu açıdan yüksek okul önemlidir. Önceki gün sağlık camiamıza beş adet son model ve modern ambulans kazandırdık. Bizim için sağlık olmazsa olmazımız. Ulaşımda yatırımlarımız sürüyor, sürecek. Başbakanımızın Ardahan'a gelmesi için çalışmalarımız sürüyor. Bizi Karadeniz'e bağlayacak olan Sahara ve Posof ilçemiz aracılığıyla da Gürcistan'a bağlayacak olan Ilgar Dağı tünelleri için çalışmalar tam hız sürüyor. İnşallah bu tüneller konusundaki gelişmeyi ve müjdeyi buraya, yani Ardahan'a gelecek olan Başbakanımız aracılığıyla vermek istiyoruz."
Eğitime önemli yatırımlar yaptıklarını vurgulayan Demirci, "Şu an eğitim konusunda çok iyi bir noktadayız. Fiziki olarak son derece iyi bir konumdayız. Sınıf mevcutlarımız birçok ile göre, daha doğrusu Türkiye ortalamasının çok üstünde, kolej konumunda. Öğretmen sirkülasyonu konusunda da önemli bir mesafe katettik, en azında gelen öğretmen sayısı gidenden çok daha fazla. Çünkü bölgenin bu genel bir sorunudur. Öğretmenin burada durması için çalışmalarımız maddi ve manevi olarak sürüyor" diye konuştu.
Ardahan'da ayrıca çağrı merkezinin kurulması için gerekli çalışmaları başlattıklarını anlatan Demirci, kapanma sürecine giren Ardahan Asker Hastanesi personelinin de Ardahan'da kalması için çalışmalarının olduğunu sözlerine ekledi.
Haberi ekleme saati: 13.43-15 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com

Seçim Geliyor.. Ardahanlı Adaylarda..
Yazar Fakir


Ardahan'da Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin


Facebook'ta Paylaş

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin
Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yazarlarımızı okuyor musunuz?

YAZIYORSAM SEBEBİ VAR
Bedoş İl Başkanı Olamaz mı?

Fakir Yılmaz Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşGenel seçimler öncesi çantasını alıp, Ardahan’a gidenlerin ard arda ‘Bende adayım’ dediği şu günler de hala altı boşalan birini İl Başkanı olarak tutan CHP Ardahan’da yaşananları takip ederken beni arayan AK Parti Ardahan Haber Bedrettin Karaçoban (Bedoş) abim, ‘Ya Fakir bu memlekette bize ne zaman sıra gelecek. Yıllarca hizmet ettiğimiz partimiz CHP beni niye İl Başkanı olarak atamıyor ki?.. Aha bende adayım şimdi ne olacak?’ diyordu..
Bende, ‘Evet ya abi gerçekten de niye olmayasın ki, olanlar senden daha mı iyi ki.. Ardahan merkezde oturan sen, hem CHP’li, hem İşçi Partili olmayan sen, beceriksiz, birilerinin gölgesine sığınmayan sen niye olmasın ki’ dedim..
Evet ya Banker Bilo’da ki gibi dedim de hele sorun niye dedim..
Onu da anlayan anlar, başta CHP MYK’sı..

**AKP Atalay’la Alamaz..

Yaklaşan Genel Seçimler öncesi ard arda ortaya çıkıp, milletvekili aday adayı olduklarını açıklayanların sayısının her geçen gün arttığı şu günlerde en çok merak edilenin şu an iktidar olan AK Parti’den kimin, AK parti Ardahan Haber kimlerin milletvekili adayı olacağı yönünde yoğun bir tartışma var..
Yerel de olağanüstü bir puan kaybı yaşayan, genel merkezde ise Arap ve Afrika ülkeleri ile ilgili raporlar hazırlamaktan öte çokta dikkate alınmadığı ileri sürülen Atalay’ın yeniden aday edilip, edilmeyeceğinin de tartışıldığı AKP Ardahan’da en çok konuşulan diğer bir konu da AKP’nin Baydar ve Gökdemir’i değerlendirildiğidir.. Ve HDP ve MHP kadar oyu olduğu belirtilen Kaya gibi yeni isimlerle mi, yoksa mevcutla devam edip, etmeyeceğinin tartışıldığı Ardahan’da en çok konuşulan diğer bir konu da AK Parti’nin Atalay ile seçimi alamayacağıdır.. Buda en doğru bir tespittir..
0.535.418 32 58-fakiryilmaz323@hotmail.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?

KADINCA/Selmi Yılmaz
O Bir Ardahanlı...

Ardahan Haberi Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşYaklaşan Genel Seçimler öncesi kimin hangi partiden Milletvekili adayı olacağını merak edip, takip ettiğimiz şu günlerde ilk başvuruda geldi..
Ardahanlı İşadamı ve siyasetçi Orhan Gökdemir’in yeniden Ak Parti’den Milletvekili Aday Adayı olduğunu ilan ettikten sonra kendisini tanıma konusunda yeni bir araştırmaya gerek olmadığını, Gökdemir’in zaten tanınan bir Ardahanlı, bir siyasetçi, bir iş adamı olduğunu biliyorduk..
Çünkü Gökdemir bir çoğu gibi seçimden seçime Ardahan’a gelip, ‘Bende adayım’ diyenlerden değil, evi, işi, ailesi, köyü, eş ve dostu Ardahan’da, Ardahanlıydı.
O bir Ardahanlıydı.
Hayırlı olsun..
Ardahan Haberi Peki Gökdemir’in yeniden aday oluşunu sadece bir hayırlı olsunla mı geçiştireceğiz..
Tabi ki hayır..
Çünkü Gökdemir ve diğer milletvekili adaylarının hepsinin Ardahan’ın geleceği ile ilgili olduklarını bizde, AK Parti Delegesi de, Ardahanlılar da iyi biliyorlar..
Bu nedenle; Gökdemir gibi yatırımını Ardahan'a yapan, evi Ardahan’da olan, bir Ardahanlı gibi yaşayan ve onların sorunlarını kendi sorunları olarak bilen milletvekillerinin seçilmesi için her kese görev düşüyor..
Bu görevi birincisi bu ayın sonuna kadar ön teamül seçimi yapacak olan AK Partili delegeye, ardından Ardahanlılara düşüyor..
Ve önümüzde ki yılların sorunları çözmeye gerçekten, samimice uğraşan, arandığında telefona cevap veren, gerektiğinde yaşanan sorunu kendi sorunuymuş gibi bilen insanlara ihtiyacımız var..
Onun için herkesi başta AK Parti’nin milletvekili aday adaylarını olmak üzere tüm partilerin adaylarına O Bir Ardahanlı olarak bakmalıdırlar..

**Vali Bir Şanstır..

Yeniden vilayet olmasından bu yana geçen süre de gelip, valilik yapan her valinin bir taşın üzerine taş koyup gittiği Ardahan’ın son vali ile yakaladığı şansın farkında mıyız bilemiyorum ama son vali Ahmet Deniz’in başta gençler için olmak üzere Ardahan için gerçek bir şans olduğunu rahatlıkla söyle bilirim..
Çünkü Ahmet Deniz o bildiğimiz devletin soğuk yüzlü kamu görevlisi değil, bir Ardahanlı gibi güzel yüzlü, ‘Ben valiyim ula siz kimsiniz?’ demeyen, mütevaziliğiyle takdir alan kişiliğiyle güzel bir insan..
Ardahan Haberi Ve hepsinden önemlisi bir Ardahanlıdan öte Ardahan’a sahip çıkmış, Ardahanlı gençlerin futbol’da, spor’da yer alıp, geleceklerinin önünü açmaya çalışıyor..
Sadece bunu değil, kar, kış demeden köy yolları başta olmak üzere Ardahan’ın sorunlarını çözmek için gecesini gündüzüne katmış, bu çabasına her şeyi devletten bekleyen Ardahanlılar da katmaya gayret ediyor..
Spor’dan turizme hemen her konuya el atmaya çalışan ve bunu yaparken de Ardahan’ın dinamiklerini harekete geçirmeye çalışan Ardahan Valisi Ahmet Deniz olmaz denilenin olacağını, gönülden tam destek verdiği Serhat Ardahan Spor ile ortaya koymaya gayret ediyor.
Ve bunu da o güzel yüreğiyle başaracak gibi..
Geriye kalan tek şey Vali Deniz’in Ardahan için bir şans olduğunu anlama ve yanında yer almak ve onu anlamak kalıyor..

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yazarlarımızı okuyor musunuz?

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

İKİNCİ BAŞVURU HAMZA BEKTEMÜR'DAN..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşGenel seçimler de Ardahan'dan iktidar partisi AK Parti'den Milletvekili Aday Adayı olmak için resmi başvurular devam ediyor.
Geçtiğimiz seçimlerde de milletvekili aday adayı olan Çıldırlı İşadamı Hamza Bektemur 2015 Genel Seçimlerin de yeniden milletvekili aday adayı oldu.
Konu hakkında bir açıklama yapan Hamza Bektemur Orhan Gökdemir'den sonra AK Parti'ye 2. başvuru yapan Gökdemir başvurusu ardından yaptığı açıklaması şöyle; 'bir Ardahanlı, bir Çıldırlı olarak halkıma hizmet etmek, var olan sorunların çözümü için çabalamak için milletvekili başvurumu yaptım. İnşallah hayırlısı olur.' dedi.

Ardahan Haberleri **Başbakanın Başdanışmanı Ankara'dan,
Ünsal Kılıç İstanbul'da Aday..

Kamuoyunda aldığı pozitif enerji sayesinde aday adaylığı başvurusunu yaptığını açıklayan Bektemur: “ Siyasi tecrübelerim doğrultusunda adaylık için şartların uygun olduğu partimin çatısı altında ülkeme ve ilimize katkıda bulunacağıma inandığımdan adaylığımın gerçekleşmesinin ısrarlı sinyallerini de arkama alarak aday adaylığına karar vermiş bulunuyorum. Önümüzdeki günlerde Ardahan ilimize giderek AK Parti’den Milletvekili aday adaylığı resmi başvurumu yapıp seçim çalışmalarına başlayacağım” derken, Hanaklı olan ve Başbakan Davutoğlu'na Başdanışmanlık yapan Prof. Dr. Fatih Aydın'da görevinden istifa ederek AK Parti'den Ankara Milletvekili Aday Adayı olduğunu açıkladı.
Öte yandan Ardahan'ın renkli siyaset simalarından olan Göleli siyasetçi Ünsal Kılıç'ın da bu kez ve yine AK Parti'den İstanbul 3. Bölgeden Milletvekili Aday Adayı olduğu öğrenildi.

Ardahan Haberleri **Baydar ve Çetin'de Salı Günü Başvuruyorlar..

Ardahanlı İşadamı Orhan Gökdemir'den sonra Çıldırlı İş adamı Hamza Bektemur'un başvuru yaptığı AK Parti'den Milletvekili Aday Adaylık başvuruları da devam ediyor.
Cavit Çetin'in de yeniden Milletvekili Aday Adayı olmak için Salı günü resmi başvurusunu yapacağı öğrenilirken Çerin gibi AK Parti Ardahan eski İl Başkanı Veteriner Hekim Yunus Baydar'ıda aynı gün resmi başvurusunu AK Parti Genel Merkezine yapacağı alınan diğer bilgiler arasında oldu.
Haberi ekleme saati: 20.43-13 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

POSOF'A YÜKSEK OKUL KURULACAK..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşHer geçen gün büyüyen Ardahan Üniversitesi ilçelere açılmaya devam ediyor.
Daha önce Ardahan'ın Göle ve Çıldır İlçelerine birer Yüksek Okul açan Ardahan Üniversitesi Gürcistan'a komşu Posof ilçesine de bir Yüksek Okul açıyor.
Alınan bilgilere göre 2015-2016 Eğitim, Öğretim döneminde öğrenci alacak olan Posof Meslek Yüksek Okulu için geçtiğimiz gün toplanan YÖK Genel Kurulu’ndan Posof’a büyük bir müjde çıktı. Posof ilçesinde kurulacak olan Posof Meslek Yüksek Okulu ilgili Ardahan Üniversitesi teklifi geçtiğimiz günlerde TBMM'sinin alt komisyonda kabul edilmiş, dün de TBMM'sinin Genel Kurul’dan geçmek suretiyle sonuçlanmış oldu.

**Ölüler Ardahan'da Otopsi yapılacak!..

Öte yandan Maliye Bakanlığının Ardahan'a 6 Milyonluk ek bir ödenek çıkardığı, bu ek ödeneğin yanı sıra Ardahan'da bir otopsi merkezi açılmasına da karar verildiği alınan diğer bilgiler arasında oldu.
Haberi ekleme saati: 20.43-13 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ARDAHAN SAFFET KAYA'YI İSTİYOR..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**GÖKÇEK'LE BİRLİKTE KOD ADI: KOZ FİLMİNİ İZLEDİ..

Dondurucu soğukların yaşandığı Ardahan'da yaklaşan genel seçimle bir hayli ısınan siyaset sahnesinin baş aktörlerinden Ardahan'ın eski milletvekillerinden Saffet Kaya'ya yönelik ilgi Kaya'nın şansını daha da arttırdığı görülüyor.
Her geçen gün biraz daha yaklaşan Genel Seçimlerde yeniden aday olması istenen Saffet Kaya Ardahan'da yapılan tüm anketler de ilk sırada yer alan siyasetçi olması dikkatlerden kaçmazken, yapılan anketlere de Kaya'nın adının ilk sıralar da çıkması 'Ardahanlı Saffet Kaya'yı İstiyor' şeklinde değerlendirirken, Kaya'nın AK Parti'den milletvekili adayı olması halinde AK Parti'nin Ardahan'da iki milletvekili çıkaracağı, Bağımsız olursa AK Parti, CHP, MHP ve HDP kadar oy alacak bir seçmeni olduğu da ileri sürülmektedir.

**Her türlü adayım ve kazanacağım..

Yaklaşan genel seçimler öncesi Ardahan siyaset alanın da yer alan isimler arasında adı ilk sıralar da bulunan ve seçimlere girmesi halinde yeniden seçilecek güçte olacak en güçlü isim olarak değerlendiren Saffet Kaya'nın gördüğü bu ilgi üzerine yaptığı açıklamalar da gerek AK parti'den, gerek ise Bağımsız olsun mutlaka aday olacağını ve seçimi kazanacak tek isim olduğunu yakın çevresine anlattığı da alınan diğer bilgiler arasında.

**Melih Gökçe ile birlikte sinemaya gitti..

Ardahanlıların 'Aday olursa kazanır' diyerek adını siyasetin ilk sıralarında tuttuğu Saffet Kaya Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ile birlikte sinamaya gittiği görüldü.
Sinema tarihimizin en ajitatif propaganda filmi olmaya aday 'Kod Adı: KOZ', AKP iktidarındaki her türlü 'sorun'u 'Paralel Yapı'ya bağlıyor. Fethullah Gülen'i bütün kötülüklerin müsebbibi olarak gösteren yapım, 850 salonda vizyona çıkıyor
Haberi ekleme saati: 20.43-13 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

SALİH ALTUN:
HİZMET BAYRAĞINI ALMAK İSTİYORUM..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**Özgecan 'ı Unutmadı..

Ardahanlı Kaymakam, Vail Yardımcısı Salih Altun Basınla Kahvaltıda Buluştu
Ak Parti Milletvekili aday adayı Salih Altun, ’’Ben genç dinamik, mülki idare amirliği yapmış bir kardeşiniz olarak bu bayrağı eğer devralırsam daha hızlı bir şekilde ve daha ileriye götüreceğime söz veriyorum.
Ak Parti Milletvekili aday adayı Salih Altun, "Ben genç dinamik, mülki idare amirliği yapmış bir kardeşiniz olarak bu bayrağı eğer devralırsam daha hızlı bir şekilde ve daha ileriye götüreceğime söz veriyorum." dedi.
25. Dönem Milletvekili Genel Seçiminde yer alabilmek için Bitlis vali yardımcılığı görevinden istifa eden Salih Altun Ardahan'da basınla kahvaltıda bir araya geldi.
Altun, burada yaptığı konuşmada basının önemine değinerek, Basın halkın vicdanı ve sesi olduğunu söyledi. Altun, "Tabi ki basın halkın vicdanıdır, halkın sesidir. Bizde Ak Partiden Milletvekili aday adayı olarak çıktığımız bu yolda basın mensuplarımızla kahvaltıda bir araya gelelim dedik. Dün vatandaşlarımızın da katıldığı bir toplantıyla Ak Partiden Ardahan Milletvekili aday adayı olduğumu açıkladım. Ben Ardahan halkına gösterdikleri ilgiden dolayı çok teşekkür ediyorum. Özellikle genç kesim başta olmak üzere esnafımızdan ve herkesimden insandan çok büyük bir destek gördüm, bu beni çok mutlu etti. Şu anda iyi ki de bu sürece girmişim diyorum, aday adayı olmuşum diyorum."
Altun, Ardahan'da öncelikle hükümetimizin genel politikaları çerçevesinde, Sayın Başbakanımız Ahmet Davutoğlu'nun belirlediği politikalar çerçevesinde ve tabii ki ülkemizin lideri Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın koymuş olduğu ve bugüne kadar çizmiş olduğu prensipler çerçevesinde Ardahan halkına her şeyin en iyisini yapmak için aday oluyorum diyerek şöyle devam etti;
"Ardahan'daki tabandan bu derece hakikaten ilgi görmüş olmak beni mutlu etti. Ben buradan diğer aday adaylarına da başarılar diliyorum. Partimizden bu kadar aday adayının olması da çok güzeldir. Çünkü ne kadar çok aday adayı olursa partimizin, halkımızın, genel merkezimizin tercih yapma şansı da o kadar fazla olacaktır. Daha kaliteli, daha nitelikli tercihler yapma imkanı bulunacaktır. O anlamda da şu anda aday adaylığı yarışmasına girmiş olan bütün değerli büyüklerimize, arkadaşlarımıza da bu yolda başarılar diliyorum. Bundan önce Ardahan'da yapılmış olan hizmetler vardır, hükümetimizin getirmiş olduğu yatırımlar vardır. Bunlarda emeği geçen önceki il başkanlarımıza, Milletvekillerimize ve belediye başkanımıza hepsine teşekkür ediyorum. Ben genç dinamik, mülki idare amirliği yapmış bir kardeşiniz olarak bu bayrağı eğer onlardan alırsam daha hızlı bir şekilde ve daha ileriye götüreceğime söz veriyorum." şeklinde konuştu.

**Özgecan İçin Anlamlı Mesaj..
AK Parti Ardahan Milletvekili Aday Adayı Salih Altun Tarsus'ta vahşice öldürülen üniversite öğrencisi Özgecan Aslan'ı da unutmayarak, 'Nefsin arsız istekleri, bedensel rahat ve kuralsızlık üzerine kurulan bir hayat tarzı, insanları ancak yıkıma sürükleyebilir. Her isteyene sınırsız arzularını yerine getirme vaadinde bulunan bir yaşam şekli tüm insanlık için bir tehdittir. Özgecan'ın katillerine en ağır cezayı vermekle kalmayıp, böyle caniler üreten dünya düzenine de savaş açmalıyız.' yaşanan vahşeti mesajla kınadı.
Haberi ekleme saati: 19.55-13 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

KURT SÜRÜSÜ KAMERAYA TAKILDI..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşOlağanüstü dondurucu soğukların yaşandığı Ardahan'da aç kalan Kurtlar topluca köylere kadar inmeye başladı.
Geçtiğimiz günler de önce Posof Kaymakamlığının önüne kadar inen kurtlar bu kez Hanak'ta bir köyün içlerine kadar indi.
Ardahan'ın Hanak ilçesinden Ahmet Ulaş Öztürk, Sulakçayır (carıshev) Köyüne gelen kurt sürüsünü görüntüledi. Öztürk, 9 adet bir Kurt grubunun köye girişini ve elinde kova bulunan bir kişiyle karşılaşmaları üzerine geri dönerek kaçışları detaylı biçimde kaydetti.
Hanak ilçesine bağlı Sulakçayır Köyünden Ahmet Ulaş Öztürk, geçen 12 Şubat günü saat 05.30'da köye kurt sürüsünün girişini güvenlik kamerasıyla tespit etti. Köye 7 kurt girerken, 2'si arkada kaldı ve köye gelmedi. Kurtlar geldikten 3 dakika sonra köyden birisini gördükleri için geri döndü. Kurtların uzaklaşmasının ardından hiçbir şeyden habersiz olan 'Kemal' adlı bir vatandaş, kovası ile birlikte köy dışına doğru giderken görüntüye girdi. Öztürk sosyal paylaşım sitesi Facebook'ta görüntüleri, 'Kurtlar Vadisi Carıshev' başlığı ile yayınladı.
Haberi ekleme saati: 19.09-13 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ÖMER TÜRKOĞLU:
“SOLDA İTTİFAK ARDAHAN’DAN
2 VEKİL ÇIKARTIR”

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş7 Haziran 2015 Genel Seçimlerinde DSP’den Ardahan Milletvekili aday adaylığını daha önce açıklayan Mali Müşavir ve Ekonomist Ömer Türkoğlu, kamuoyunda özellikle bazı medya organları tarafından dillendirilerek kara propaganda haline gelen DSP’nin baraj sorunu var yönündeki haberlerin gerçeği yansıtmadığını vurgulayarak, partinin baraj sorunu olmamasına rağmen solda birlik oluşturmak için DSP Lideri Masum Türker’in geçtiğimiz günlerde Kılıçdaroğlu ile seçim ittifakı konusunda yapmış olduğu görüşmeyi basına değerlendirdi.
2007 Genel Seçimlerinde iki parti arasında yapılan ittifaka vurgu yapan Türkoğlu, “ O dönem Partimiz ile seçim ittifakına girdiğimiz CHP arasında yapılan uyumlu çalışma sonucu, Türkiye genelinde ve özellikle Ardahan’da sol oylarda patlama olmuştu. Daha sonra yapılan 2011 Genel seçimlerinde ise bu ittifakın olmaması nedeniyle CHP özellikle Ardahan’da milletvekili çıkaramayacak duruma gelmiş 600 oy farkla bir vekil çıkartabilmişti. Bu tehlike bu dönemde ise daha fazla kendini göstermiştir. Geçtiğimiz yerel seçimlerde de görüldüğü üzere Türkiye’de ve Ardahan’da solun iki güçlü partisi olan DSP ve CHP aynı tabana hitap ettiği için seçimlerde diğer partiler başarılı çıkmıştır. Oysa iki parti arasında yapılacak ittifak Türkiye’de sol hareketi iktidara taşıyacağı gibi ilimizde de 2 milletvekili çıkarma şansı bulunmaktadır.” İfadelerini kullandı.
Demokratik Sol Parti Lideri Masum Türker’in geçtiğimiz hafta CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu ziyareti sırasında da gündeme gelen seçim ittifakı konusunda değerlendirmelerde bulunan Ekonomist Ömer Türkoğlu, “Sayın başkanımız Masum Türker, ülkemizdeki kutuplaşmanın farkına varmış bir lider olarak, 7 Haziran seçimlerinin genel seçimden öte Türkiye’nin geleceği için çok önemli bir yere sahip olduğu bilinci ile solda birlik için çalışma başlatmıştır. Her iki parti de aynı tabana hitap etmesi nedeniyle girdiğimiz seçimlerde sağ partiler başarılı gibi görünse de aslında bu başarı solda birliğin olmamasından kaynaklıdır.
Ülkenin AK Parti çıkmazından kurtulması için CHP ve DSP’ye büyük iş düşmektedir. Yapılacak olan bir ittifak iktidarı bu partini elinden alacağı gibi daha demokratik bir ülke seviyesine de taşıyacağından şüphemiz yok. Çünkü mevcut kadrolarımızda ekonomiden siyasiye her alanda birbirinden değerli isimler bulunmaktadır” dedi.
DSP ile CHP’nin ittifak kurması durumunda kamuoyunda adının bu ittifakın Ardahan adayı olarak geçmesi konusunda da açıklamalarda bulunan Türkoğlu sözlerini şöyle sürdürdü;
Bildiğiniz gibi 1999 Genel Seçimlerinde partimiz Ardahan’dan bir vekilini Meclise göndermişti. Ardahan Merkez ve ilçelerde partimiz 15-20 bin arasında bir oy oranına sahiptir. CHP ile kurulacak bir ittifakta Ardahan’dan 2 milletvekillini meclise gönderecek düzeydedir. Tüm bu çalışmalar yetkili arkadaşlar tarafından titizlikle yapılmaktadır. Bu ittifakın liste bir adayı konusuna gelince benim ismimin geçmesi sosyal demokrat biri olarak beni mutlu etmiştir. Amacımız kişiler üzerinden siyasetten çok partimize ve ülkemize fayda sağlayacak adaylarda karar kılmak olacaktır” dedi.
Haberi ekleme saati: 19.00-13 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ÖĞÜT MEYDANI TBMM'SİNE TAŞIDI..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşTosun, Boğa ve Kesilmiş Et'ten sonra da şimdi de KOÇ..

Mecliste yapmış olduğu ilginç basın toplantılarıyla ön plana çıkan CHP Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt, bu defa de koç getirerek basın birleşimi düzenledi. Geçtiğimiz sene Meclis'e büyükbaş hayvan sokmak isterken polis engeli ile karşılaşan Öğüt, kendi kullandığı aracının arkasındaki koçu, polis kontrol etmediği için Meclis'e sokmakta bu kez arıza yaşamadı. Hayvancılıkta yaşanan sorunlara dikkat çekmek için TBMM'ye aracının bagajında getirdiği koç ile basın birleşimi düzenleyen Öğüt, ipinden tuttuğu koçu zapt ekmekte zorlandı.

**Ensar Öğüt, Meclis'te koçlu basın birleşimi düzenledi..
CHP Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt, TBMM basın kapısının önündeki bahçede basın en son yeni açıklaması yapacağını açıkladı . Böylece basın mensupları hazırlanırken, Öğüt, aracının bagajından bir koç indirdi. Koç'u görenler ise şaşkınlık yaşadı. Öğüt burada yapmış olduğu açıklamada, Türkiye'de 1 kişinin senede ortalama 12 kilogram et yediğini ve bunun yetersiz olduğunu ortaya koyarak ,, "Ülkemizde beş yıldan bu yana ithalat yapılıyor. 2010 senesinde başlayan et ve hayvan ithalatına yaklaşık olarak beş milyar dolar para ödendi. Tarım ürünlerine AKP- AK Parti döneminde 80 milyar dolar civarında para ödendi. Bugün son kullanıcı eti 30-40 liraya yiyor, et yiyemediği için protein alamıyor." diye belirtti .
İthal et ile etin ucuzlatılamayacağını açıklayan Öğüt, "Köyde hayvan kalmadı, hayvan kalmayınca vatandaşlar göç ediyor. Büyükbaş Türkiye'de yok olma durumuna geldi. Vatandaşın ucuz et alabilmesi için köylünün kalkınması gerek . İthal ete ödenmiş olan parayı köylümüze ödeyelim ve köylümüzü kalkındıralım" diye açıkladı .
Bir gazeteci, koçu bagajda getirmek eziyet olmadı mı? yönündeki soruya Öğüt, "Hayır, en iyi şekilde yemlerini vererek getirdik. Bu bizim bagajda geldi. Polisin bir kabahati de yok. Arabayı ben kullandığım için kimse bakmadı. AKP- AK Parti hükümeti 2015 seçimlerinde artık halkı koyun olarak göremeyecek. Halk koç olarak kafa sallayacak ve AKP- AK Parti iktidarını yıkacak" ifadelerini kullandı.
Basın açıklamasının peşinden Meclis bahçesinde koçu gezdiren Öğüt, peşinden aracının bagajına konan koçu başından öptü. Basın en son yeni açıklaması esnasında dışkısını yapan koçun pisliğini ise Meclis görevlileri ile Öğüt beraber temizledi.
Haberi ekleme saati: 19.00-13 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

AK PARTİ'DEN İLK BAŞVURU
ORHAN GÖKDEMİR'DEN GELDİ..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş2015 Genel Seçimlerin de yeniden milletvekili aday adayı olduğunu açıklayan ve resmi başvurusunu yapan Ardahanlı İşadamı Orhan Gökdemir 'Bismillah' diyerek seçim çalışmalarına resmen start verdi.
Geçtiğimiz genel seçimler de AK Parti'den yine milletvekili adayı olan ve az bir oy farkıyla seçimi kayıp eden Ardahanlı İşadamı/Siyasetçi Gökdemir adaylık başvurusunu yaptı.
Ardahan'da il olarak resmi başvuruyu yapan Gökdemir başvurusu ardından yaptığı açıklamada amacının evinin, işinin olduğu Ardahan'a hizmet etmek ve bu hizmetlerin yapılmasında büyük gücü bulunan TBMM'sin de Ardahan'ı, Ardahanlıları en güzel şekilde temsil etmek için Türkiye'ye çağ atlatan, Recep Tayyip Erdoğan gibi liderin emanet ettiği AK Parti Genel Başkanı ve Başbakanımız Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu ile birlikte Ardahan'a, ülkeme, halkıma hizmet için adayıyım:' dedi.

**Aday Oldur İlk Paylaşımında Yaptı..

24. Dönem AK Parti Ardahan Milletvekili seçimlerinde gerek partisinin delegesinden, gerek ise seçmenden büyük destek alan ve seçimlerden sonrada partisine bir nefer gibi çalışan, tüm etkinliklerine katılan, yerel seçimlerde, cumhurbaşkanlığı seçiminde kendisi adaymış gibi özveri ile çalışan Ardahanlı İş adamı Orhan Gökdemir adaylık başvurusunu yapar yapmaz kendisine ait facebook sayfasında şu açıklamayı yaptı.

..Sevgili Dostlar,
25.Dönem Milletvekilliği Genel Seçimlerinde Ak Parti Ardahan Milletvekili A. Adaylığımızı yapıp sizlerle paylaştığımız bu kısa vakit içerisinde sizlerden çok sayıda tebrik telefonu ve mesaj aldım.
Her birinize ayrı ayrı teşekkür ederim. 24.Dönemde Mevla bizlere Ak Partimizden Ardahan'ımız için 2.sırada milletvekilliği adaylığını nasip etmişti. Bizlerde şu an milletvekili olan Orhan bey, Ak Parti Ardahan İl Teşkilatımız, İlçe teşkilatlarımız, Hanım Kollarımız, Gençlik Kollarımız ile Ardahan Haberleri birlikte ülkemiz, milletimiz ve memleketimiz için var gücümüzle gece, gündüz demeden çalışmıştık. Aradan 5 yıla yakın bir süre geçti, Ardahan'ımız için bir şeyler yapılmaya çalışıldı. Ama yeterli miydi? Elbette ki değil.
Türkiye'nin doğuya açılan iki büyük sınır kapısına sahip Serhat şehrimiz Ardahan'ımız için daha yapılacak çok şey var.
Hemşehriniz olarak ve her ayın bir haftasını Ardahan'da geçiren bir kardeşiniz olarak Ardahan'ı 2023 Türkiye'sine taşıyabilmek için yeniden bu göreve talip oldum.
Bu zor karar sürecinde beni yalnız bırakmayan, başta ailem olmak üzere fikir alışveriş ve istişarelerimizde bizi yüreklendiren dostlara teşekkür ederim.
Mevla amellerimizi niyetlerimizle bir eylesin inşallah.

**DELEGELERİMİZ EN İYİ KARARI VERECEKTİR..

Geçtiğimiz genel seçimlerde büyük bir desteğini aldığı AK Parti Delegasyonun önümüzde ki günlerde yapılacak olan ön teamül seçiminde yine en iyi kararı vereceğine inandığını belirten Ardahanlı İşadamı ve Siyasetçi Orhan Gökdemir, AK Parti delegesinin de Ardahanlılar gibi evi, işi Ardahan'da olan, onlar gibi yaşayan, onlardan biri olan Orhan Gökdemir'e destek ereceğine olan inancının tam olduğunu söyledi.
Haberi ekleme saati: 23.13-12 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ÜNİVERSİTEDEN BAŞARIYA DESTEK..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşArdahan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Korkmaz, BAL Liginde Ardahan’ı temsil eden Serhat Ardahanspor’un oyuncuları ve teknik yöneticiler onuruna akşam yemeği verdi.
Üniversite’nin Konuk Evi’nde verilen yemeğe Ardahan Valisi Ahmet Deniz, Cumhuriyet Başsavcısı Recai Bilgin, Vali Yardımcıları Deniz Pişkin, Muharrem Coşgun, öğretim görevlileri, futbolcular ve kulüp yöneticileri katıldı.
Programda konuşan Vali Ahmet Deniz, “Spor sevginin, kardeşliğin ve güzelliğin bir göstergesidir. İllerin tanıtımında, reklamında özellikle futbol çok önem taşımaktadır. Serhat şehri Ardahanımız, sevginin hoşgörünün güzelliklerin ve paylaşmanın hala erdem olduğu nadir yerlerden bir tanesidir. Bu şehirde insanlar bir başarı bekliyor. Bizler hep birlikte girdiğimiz bu yola yüreğimizi koyar isek, o zaman başarı kaçınılmaz olacak ve bu başarı beraberinde yeni başarılar getirecek. Bu anlamda bütün Ardahanlıların takıma sahip çıkması, önümüzde ki süreçte de takımın başarısını sürdürmesi anlamında önem taşımaktadır” dedi.
Vali Deniz ayrıca, verilen yemeğin, futbolculara büyük moral olduğunu belirterek, Rektör Korkmaz’a ve katılımcılara teşekkür etti.
Ardahan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Korkmaz da, “Spor kulübümüzün, mücadelenin başladığı günden bu yana bütün takımlar karşısında başarılı olması bizleri çok mutlu etti. Çok başarılı ve uyumlu bir ekibimiz var. Bu başarının ligin sonuna kadar aynı kararlılıkla devam edeceğine inancımız tamdır. Takımımıza sahip çıkan desteklerini hiç esirgemeyen başta sayın Valimiz Ahmet Deniz bey olmak üzere bütün gönüllülerimize teşekkür ediyorum” dedi.
Haberi ekleme saati: 23.08-12 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

CHP NAMUSLU BİLO'YU ARIYOR!..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**BANKER BİLO FACİASINI YAŞAMAK İSTEMİYOR!..

Yönetim kurulu üyelerinin büyük bölümü istifa eden CHP Ardahan'da yeni İl Başkanı arayışı sürüyor.
2015 Genel Seçimlerine doğru giden partilerin başına bulunan Cumhuriyet Halk Partisi Ardahan İl Örgütü yaşanan istifalar nedeniyle zor günler yaşarken, yönetiminin büyük bölümü istifa ettiği için CHP Genel Merkezince görevden el çektirilmek üzere olan İlimdar Senem'in yerine kimin getirileceğine karar verilemiyor.
Gazetemizin Ankara kulislerinde edindiği bilgilere göre başta önümüzde ki genel seçimlerde yeniden Ardahan'da Milletvekili adayı olmak için büyük bir uğraş veren mevcut milletvekili Ensar Öğüt olmak üzere CHP Genel Merkezinin sorun çıkarmayacak bir İl Başkanı arayışı içinde olduğu ve bu nedenle Senem'in yerine önerilen isimlere şüpheli baktığı, bu durum nedeniyle de yönetimi istifa ettiği için CHP tüzüğü gereği düşmüş İl Başkanı İlimdar Senem'in yerine atamayı yapmaktan geciktiği öğrenildi.

Ardahan Haberleri **Cengiz Samancı'ya
'CHP'den Milletvekili Aday Ol' Teklifi..

İl Başkanı ve teşkilatı sorunu yaşayan ve kimin il başkanı, kimlerin yönetim kurulu üyeleri olacağı ve önümüzde ki genel seçimlerde kimlerin milletvekili aday adayı olduğu tartışılan CHP Ardahan'da yeni aday arayışlarınında devam ettiği alınan diğer bilgiler arasında oldu.
Başta Göleli İş Adamı Cengiz Samancı'ya olmak üzere bir çok isime 'Gel partimizden milletvekili adayı ol' teklifinin götürüldüğü bilgiler alan gazetemiz muhabirleri bu isimler arasında öne çıkan isimin Türkiye'nin marka Rent A Car firması olan Dollar Rent A Car'ın Yönetim Kurulu Başkanı, Göleli İşadamı Cengiz Samancının geldiği yönünde bilgilere ulaşırken, Samancı'nın bu yönde ki teklifleri kabul etmezse de redde etmediği de alınan diğer haberler arasında oldu.
Haberi ekleme saati: 22.08-11 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Belediyenin İş Hanı Yapımını
Morkoç Hayvancılık Şirketiyle Birlikte Alan Demirkol/Mühendislik İnşaat’tan
SERHAT ARDAHAN SPOR’A TAM DESTEK!

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşFatih Demirkol’un başında bulunduğu DEMİRKOL İNŞAAT sosyal sorumluk görevini de unutmuyor.
Başta Ardahan Belediyesinin işler olmak üzere Ardahan’da ki bir çok güzel işe imza atan DEMİRKOL MÜHENDİSLİK İNŞAAT Firması yeni iş ortağı Göleli İşadamı Lütfü Morkoç’un başında bulunduğu MORKOÇ HAYVANCILIK ve Kerestecilik firmasıyla birlikte aldığı eski sebze ve meyve hlının yerine yapılacak olan iş hanı inşaat işinin protokolünü imzalar, imzalamaz yeni iş ortağı MORKOÇ HAYVANCILIK firmasıyla birlikte Bölgesel Amatör Ligin de Ardahan’ı başarıyla temsil eden Serhat Ardahan Spor’a 25 Bin TL. nakit para desteğinde bulundu.
Ortaya koyduğu başarılı bir çizgiyle kısa sürede Ardahan’ın en tanınmış ve en güvenilir firması konumuna gelen DEMİRKOL İNŞAAT'ın Sahibi Fatih Demirkol daha önce bir çok kez destek verdiği Serhat Ardahan Spor’un başarısı için ve Ardahan’ın 3. Lige taşınması için ne gerekiyorsa yapmaya hazır olduklarını belirtti.
Serhat Ardahan Spor'a olduğu gibi Kale Spor'a ve diğer bir çok sosyal çalışmalara katkı sunan DEMİRKOL İNŞAAT VE MÜHENDİSLİK Firması Sahibi Fatih Demirkol bu yönde ki desteklerinin süreceğini de sözlerine ekledi.

**Sedat Sural’dan Teşekkür..

Ardahan’ı 3. Lige taşımak için ortaya koyduğu büyük başarının devamı için iş adamlarının desteğine büyük ihtiyaç duyulduğunu belirten Serhat Ardahan Spor Kulübü Başkanı Sedat Sural DEMİRKOL VE MORKOÇ HAYVANCILIK adılı firmaların kendilerine erdiği desteğin Ardahan’ın gelişip, büyümesinde, işsizliğin diz boyu olduğu bir kentte gençlerin yeşil sahalarda mücadele vermesinde büyük etki olduğunu, bu nedenle başta Fatih Demrkol’a ve yeni iş ortağı Morkoç Hayvancılık ve Kerestecilik adlı firmanın sahibi Göleli İşadamı Lüftü Morkoç’a başta olmak üzere herkese teşekkür ediyorum.’ dedi.
Haberi ekleme saati: 19.39-11 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

MHP'den Ardahan Milletvekili
Aday Adayı Olan Gümrük Müdürü Ömer Tekoğulları:
HEDEFİMİZ ÜLKE DE İKTİDAR, ARDAHAN'DA MİLLETVEKİLİ ÇIKARMAK..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşArdahan'ın o istenen başarıyı yakalaması, işsizliğin en aza inip, göçün durması için gümrük kapılarının büyük bir nimet olduğunu belirten Milliyetçi Hareket Partisi Ardahan Milletvekili Aday Adayı olan Ardahanlı Gümrük Müdürü Ömer Tekoğulları 2015 Genel Seçimlerinin MHP'nın ülke genelinde iktidar, Ardahan'da milletvekili çıkardığı bir seçim olacağına inandığını söyledi.
Milletvekili aday olmak için 1976 yılından bu yana içinde bulunduğu kamu görevinde istifa eden ve Ardahan'da Milletvekili Aday Adayı olduğunu açıklayan Ardahanlı Gümrük Müdürü Ömer Tekoğulları istifasını verdikten sonra gazetemize yaptığı ilk açıklamasında, 'Ben Ardahanlıyım, Ardahan'ı benden iyi tanıyan, sorunlarını bilen ve bu sorunların çözümünün ne olacağına akıl yoran bir Ardahanlıyım. Kamu görevim gereği ırakta olsam her yıl geldiğim, her köyünü karış karış gezdiğim, ailem, dostum, akrabam, arkadaşımın yaşadığı bu topraklara hizmet etmek için partim olan Milliyetçi Hareket Partisinden Milletvekili aday adayım. Partim izin verirse, Ardahanlı desteklerse ki bundan şüphem yok Ardahan ve Ardahanlılara hizmet etmek için milletvekili aday adayıyım.' dedi.

**Ardahan'ın geleceği Sınır Ticaretindendir..

Hayvancılık yaparak geçimlerini sağlayan hemşehrilerimin Arıcılık, Süt ve Süt Ürünleri konusunda ortaya koyduğu çabayı, harcadığı emeği iyi bildiğini belirten MHP Ardahan Milletvekili Aday Adayı Ömer Tekoğuları, 'Ardahanlıların önünde bulunan siyasilerin halkı bölgenin nimetlerinden faydalanması için yol göstermediklerine dikkat çekerek şöyle konuştu.
Hayvancılığın yanı sıra, tarım ve çiftçiliğinin yanı sıra burnumuzun dibinde bulunan Posof Türkgözü (Badele) Gümrük Kapısı ve önümüzde ki aylarda açılacak olan Çıldır Aktaş Gümrük Kapısı Ardahan ve Ardahanlı için büyük bir nimet olmasına karşı siyasilerin basiretsizliği ve bu değerlerin değerlerini kavrayamamaları nedeniyle bölge halkı bu imkanlardan faydalanamamış, yararlanamamıştır. Halbuki halkın desteğini alarak bu iki gümrük kapısında yapılacak işlerle bir çok insana iş, onca işsiz gence aş kapısı açılabilir. Bir gümrükçü olarak gümrük kapılarının önemini en iyi bilen biri olarak göçü durduracak, bölge insanını zenginleştirecek olan sınır ticaretine gerekli ilgi gösterilmesi Ardahan ve Ardahanlılar için elzem bir durumdur.'dedi.

**2015 Yılı Genel Seçimleri MHP Başarı Seçimleri Olacaktır..

Bir dönem daha milletvekili adayı olduğu ve o dönem en çok oyu alan partisi MHP'nin 2015 Genel Seçimlerinde alacağı oylarla bu kez tam iktidar olacağına olan inançla bu yola çıktığını belirten MHP Ardahan Milletvekili Aday Adayı Ömer Tekoğulları AKP İktidarı 12 yıldır ortaya koyduğu politikalarla ülkede satmadık yer bırakmadığı gibi, bu güzelim ülkede kardeşçe yaşayan halkı karşı karşıya getiren çok tehlikeli oyunlar peşindedir. Halkımız, Ardahanlılar bu tehlikeyi görmeli ve birlik berberliğin simgesi olan MHP'nin etrafından bir araya gelmelidir.' diyerek gazetemiz aracılığıyla tüm Ardahanlılara selamlarını, saygılarını ilettiğini belirtti.
Haberi ekleme saati: 19.33-11 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ARDAHANLI İŞADAMI
ERDAL YILMAZ:
Serhat Ardahan Spor Şampiyon Olana Kadar
Herkes Diline Sahip Çıksın!..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşTürkiye'nin Kafkaslara açılan iki gümrük kapısıyla, Kars-Tiflis-Bakü Demiryolu ile, Üniversitesiyle, Hayvancılığının yanı sıra, Kaşarı, Balı ve hepsinden önemlisi insanı ile bir marka şehir olması gerektiğine inandığı Ardahan'ın futbol'da yakaladığı başarıyı kimsenin engellememesini isteyen Ardahanlı İşadamı Erdal Yılmaz yaptığı açıklama ile Serhat Ardahan Spor ile İstanbul'da ki iş adamları arasında yaşandığı ileri sürülen tartışmalara son noktayı koydu.
Serhat Ardahan Spor'a desteklerinin devam ettiğini belirten Ardahan Göleli iş adamı Erdal Yılmaz gerek benim, gerek ise arkadaşlarımın bugün çok önemli bir ivme yakalayan Serhat Ardahan Spor'u kuruluşundan bu yana destekliyoruz, desteklemeye de devam edeceğiz. Kaldı ki spor'u seven, gençlerin önünü açan bir valimiz var. Vali bey, Ardahan Belediye Başkanı ve diğer tüm Ardahanlılar ile el ele vermiş, vermeye de deam ediyoruz. Kimsenin bundan şüphesi olmasın. Ama yeter ki Serhat Ardahan Spor şampiyon olana kadar herkes sussun, herkes diline sahip çıksın. Bir iki dedikodu, sanal mesajla bu güzelliği bozmasın' dedi.
Ardahan eski İl Genel Meclis Üyelerinden olan Zekeriya Yılmaz'ın da yeğeni olan İstanbul'un önemli gümrükleme firmalarından olan ÖRTAŞ'ın başında bulunan Ardahanlı İşadamı Erdal Yılmaz, 'Serhat Ardahan Spor'un yakaladığı bu önemli başarının devamı için de tüm Ardahanlı iş adamlarına büyük görev düştüğünü başta iş adamları olmak üzere herkes iyi bilmelidir.' demeyi de unutmadı.
Haberi ekleme saati: 19.11-11 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

AMATÖR, BAL
ŞİMDİ DE U13!..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**VALİ'DEN GENÇLERE VE GELECEĞE BÜYÜK YATIRIM..

Ardahan'ı 3. Lige taşımaya kararlı olan ve bu yönde ortaya koyduğu performansıyla büyük bir başarı ortaya koyan Serhat Ardahan Spor'un en büyük destekçilerinden olan Ardahan Valisi Ahmet Deniz spor'u tabana yaymaya kararlı.
Kentlerin yanı sıra ülkelerini tanıtımı ve gelişiminde büyük etkis bulunan furbol'un yanı sır spor'un diğer tüm dallarının başta gençlere olmak üzere 7'den 70'e herkes aşılanması gerektiğine dikkat çeken Ardahan Valisi Ahmet Deniz sağlık içinde olmazsa olmaz olan spor'u tüm imkanlarla desteklemeye devam edeceklerini belirterek, Ardahan'da U13’ Futbol Ligini kurdu.
Ardahan’da sporcu altyapısının geliştirilmesi amacıyla kurulan U13 liginde futbol oynayacak 120 çocuğa spor malzemesi dağıtıldı.
.
Ardahan’da sporcu altyapısının geliştirilmesi amacıyla, Vali Ahmet Deniz’in girişimleri sonucu Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü koordinesinde 12-13 yaş grubunda ki çocukları kapsayan ‘U13’ futbol ligi oluşturuldu.
Yeni oluşturulan lige katılan takımlara antrenmanlarda kullanacakları spor malzemelerin dağıtılması nedeniyle, Kazım Karabekir Kapalı Spor Salonu’nda tören düzenlendi. Törene, Vali Ahmet Deniz, Vali Yardımcıları Deniz Pişkin, Muharrem Coşgun, Belediye Başkan Yardımcısı Levent Turan, İl Emniyet Müdürü Selami Hüner, Göle Kaymakamı Zafer Oktay, Özel İdare Genel Sekreteri Hakkı Özgür, kurum müdürleri, siyasi parti ve sivil toplum örgütleri temsilcileri, amatör spor kulüpleri yöneticileri ve sporcular katıldı.
Tören de bir konuşma yapan Vali Ahmet Deniz, “ Altyapı her alanda çok önemlidir. Eğer geleceğimizi düşünüyorsak, planlı, programlı ve kurumsal düşünüyorsak, mutlaka o işin altyapısına önem vermemiz gerekiyor. Bugün biz Ardahan ilimizde özellikle spor altyapısını oluşturmaya çalışıyoruz. Burada ki çocuklarımız eminim ki, ileride çok daha başarılı olacaklar ve ilimizi çok daha iyi temsil edecekler. Çünkü bu çocuklar bizim geleceğimiz” diye konuştu.
Sporun insan hayatında ki önemine de değinen Vali Deniz, daha sonra şunları söyledi “Sporun özünde sevgi, kardeşlik, barış, güzellik ve sağlık var. Onun için biz bugün bu güzellikler için bir temel atalım istedik ve 12-13 yaş grubunda ki çocuklarımızın futbol oynayacağı U13 Ligi oluşturduk. Birkaç yıl sonra bu çocukların içerisinde çok başarılı sporcular çıkacağına inancımız tamdır. Yeni ligimizin hayırlı olmasını diliyorum.”
Konuşmasının ardından, 120 futbolcudan oluşan 8 takıma spor malzemesi dağıtan Vali Deniz, tören sonunda futbolcular ve takım yöneticileriyle hatıra fotoğrafı çektirdi.
Haberi ekleme saati: 19.06-11 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com

Ardahan ve İlçelerinden Haberler
Yazar Fakir


Ardahan'da Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin


Facebook'ta Paylaş
Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yazarlarımızı okuyor musunuz?

YAZIYORSAM SEBEBİ VAR
Ardahanlı Bürokratlarımız..

Fakir Yılmaz Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşBir elimde kalem, diğerinde toplu iğne misali kent kent gezip, Ardahanlı aradığım bir sıra da gelen bir Ali Rıza Nasıroğlu mesajla İzmir Ticaret Mahkemesine bir Posoflunun başkanlık yaptığını, eşinin de Ardahanlı Savcı olduğunu öğreniyordum..
Bu mesajı değerlendirip, haber yapar yapmaz masa başında oturup, siteci, gazetecilik yapanların al/yapıştırla haberimizi götürdüklerini görüp, yine gülümserken bu kez Hoçvan’da haberimi okuyan bir dostum arıyor, ‘Tekirdağ ve Hakkari Çukurca’da ki köylülerim olan idarecleri de yaz, Ardahanlılara duyur’ diyordu..
Her iki haberi, ‘Ardahanlıların başarısı bu işte’ diyerek, gururlanarak yaparken onca diğer bürokratlarımızın neden kendilerini sakladıklarını merak etmedim değil..
Kim bilir belki de arayıp, bulduğum onca iş adamı gibi bu bürokratlarımızı da birileri suistimal ediyor ondan..

**MHP’nin Adayları..

Yaklaşan Genel Seçimler öncesi Ardahan’da kimlerin milletvekili adayı olacağı, kimlerin seçimi kazanacağı, Ali Rıza Nasıroğlu kimlerin Ardahan’ın yeni milletvekili olacağının yoğun bir şekilde tartışıldığı şu günlerde göz ardı edilen partilerin arasında bulunan Milliyetçi Hareket Partisini kimsenin hesaba katmadığını görsekte, Ardahan’da 6 ila 8 bin oyu bulunan MHP’nin bu seçimde iyi bir çıkış yapacağını duyup, öğreniyoruz.
HDP gibi MHP’nin de bu seçimde iddialı olduğunu gördüğümüz Ardahan siyasetinde başta Ardahanlı İşadamı Ali Rıza Nasıroğlu olmak üzere bir çok isimin bu partiden milletvekili adayı olacağı ve geçmiş seçimlere nazaran bu seçim de Ardahan’da bir milletvekili çıkarmak için olağanüstü bir seçim çalışması yapacağı yönünde bilgiler almaktayız.
Çünü MHP’de Ardahan’da iddialı bir parti..

**HDP Ardahan’a Vekil Çıkarır mı?

Ali Rıza Nasıroğlu AK Parti Ardahan Milletvekili Aday Adayı olması beklenen Ardahanlı İşadamı Orhan Gökdemir ile yaptığım telefon görüşmesinde Ardahan’da ki siyasi atmosferi değerlendirdik..
Şu an bulunduğum İstanbul’da aklı esenin Ardahan’da Milletvekili adayı olduğunu da gördüğüm bir sıra da Gebze’de rastladığım ve 123 Milyonluk bütçede ne kadarını matbaa işlerine harcadığını bilmediğimiz Rektörün yeğeni olduğunu belirten şahısla da Gökdemir ile yaptığım sohbetin bi örneğini yaparken, hepsinin derdinin HDP’nin Ardahan’da Milletvekili çıkarıp, çıkaramayacağının olduğunu gördüm..
Gerçi Orhan Gökdemir’in tespit ettiği ve ‘2015 Genel Seçimi Bölgede Bir Hayli Sert’ geçeceğini söylerken, aslında HDP’nin bu seçimde bölgede bir hayli iddialı olduğunu da anlatıyordu.
Çünkü HDP Ardahan’da seçimi zorlayacak gibi..
0.535.418 32 58-fakiryilmaz323@hotmail.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?

KADINCA/Selmi Yılmaz
100 Dernek 100 Bin TL.

Ardahan Haberi Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşDaha önce sıraladığımız gibi adeta Allahın vergisi olan bir gelişme daha birilerini şaşırtırken, birilerinin de duyarsızlığını ortaya koymakta..
Öncelikle İstanbul’da düzenlenen gecede vaat ettikleri parayı hala vermeyen dernekler ve iş adamları olmak üzere Ardahan’ı kurtaracaklarını belirten siyasiler ve her gelişmede olduğu gibi spor’da da yaşanan gelişmeyi görmezden gelen ama Ardahan’ın kaymağını yeyip, Ardahan’ın Ardahan Haberi gelişmesi ile ilgili hiç bir adım atmayanlar olmak üzer bir çok Ardahanlı Serhat Ardahna Spor’un yaptığını ya anlamıyor, yada anlamamazlıktan geliyor..
Bunların dünyanın açılmasını dört gözle beklediği Çıldır Aktaş Gümrük Kapısı, Kars-Tiflis-Bakü Demir Yolu, Ardahan-Ardanuç Yolu gibi dev projeleri görmedikleri ve ilgilenmedikleri gibi Serhat Ardahan Spor’un Ardahan’ı 3. Futbol Ligine taşıma hırsını ve başarısını da görmezden geldiklerini rahatlıkla söyleyebiliriz..
Ve bunların için de Ardahan adını taşıyıp, yüzlerce insanın toplandığı kaz gecelerinin hesaplarını vermeyen ünlü, ünsüz derneklerimizde bulunuyor..
Halbuki; 100 Derneğin dernek başı bin lira toplama imkanı varken, toplanacak olan 100 Bin liranın Ardahan’ın kaderini değiştireceğini anlamaları gerekmez mi?
Bilmem ama elin oğlu vali kadar, kent gelişsin diye çırpınan belediye başkanı ve biz kendini paralayan bir iki gazeteci kadar Ardahan ile ilgilenmediklerini üzülerek ve de kızarak görmekteyiz..

**Ardahan Evi’nin Tapusu Var mı?

Yıllardır tartışma konusu olan İstanbul Esenyurt’ta ki Ardahan Kültür Evi’nin yani diğer bir adıyla Ardahan Evi olacak olan bina 21 Şubat’ta teslim edilecekmiş..
Ardahan Haberi Tuncer Dağ’ın görevi bırakıp, çoğu AK Partili Meclis üyesi olan yeni yönetime bırakılan Kültür Evi’nin yeni yönetimi, 21 Şubat’ta açılacağı söylenen kültür evinde evi yaptıran Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu ile birlikte kahvaltı yapmış..
Hayırlı, uğurlu olsun dediğimiz bu kahvaltı da öne çıkan en önemli nokta Ardahan Evi olacak denilen bu binanın tapusunun olup olmadığıdır..
Evet, bir çok binanın tapusunun olmadığı ve önüne gelenin istediği yerde bina diktiği Eenyurt’ta yaptırılan bu binanın tapusunun olup, olmadığını biz Ardahanlılara söyleyecek bir çıkar mı?
Bilmem ama bizim bildiğimiz bu binanın yapıldığı alanın kimin olduğu, tapusunun olmadığı ve asıl yetkinin Esenyurt Belediyesinde değil, İstanbul Büyükşehir Belediyesinde olduğudur.
Kısacası bu ev Kültür Evi değil, şu an bir gecekondudur..

**Büyük bir fırsat..

Ardahan’ı tanıtmak için büyük gayretlerin ortaya konulduğu şu günler de adeta Allah’ta gelen bir imkanın farkında mıyız bilmem ama sanırım bir çoğumuz bunun farkında değiliz..
Ardahan Haberi Çünkü eğer olsaydık memleketin en zengini, Ardahan Ticaret ve Sanayi Odası’nın Meclis Başkanı olan zat Ardahan’ı 3. Lige taşımak üzere olan futbol takımından yer parası almaz, aksine destek verirdi..
Yani dünya da bir yeri en iyi tanıtma aracı olarak bilinen futbolun önemine varmayan bu zat gibi başta İstanbul’da olmak üzere Ankara, Bursa ve İzmir’de bulunan Ardahanlı iş adamları, stk’lar da Serhat Ardahan’ın Spor’un başarısından bi haber.
Yada haberleri var da işlerine gelmiyor..
Bilmem ama Ardahan’ı bir üst lige taşımak üzere olan Serhat Ardahan Spor’un bu büyük başarısını görmezden gelen gözlerin kör olduğunu düşünmeye başladım gibi..
Buna neden ise ard arda kaz geceleri düzenleyen derneklerin o hesabını vermedikleri kazlar gibi yonttuğu Ardahanlılara dönüpte, Serhat Ardahan Spor’a Sahip Çıkın’ bile demiyorlar..


Yazarlarımızı okuyor musunuz?

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

MEMLEKET KAR BORAN..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşSon yılların en ağır kışını yaşayan Ardahan son yağan karla birlikte adeta kara batmış kent görünümünü aldı.
Başta okulların bir gün tatil edildiği Ardahan'ın en büyük ilçesi olan Göle'de olmak üzere bir metreye varan kar yağışının devam ettiği görülürken, kar yağışının ardından gelen tipi ve dondurucu soğuklar hayatı olumsuz yönde etkilemeye devam ettiği Ardahan'da ağır kış nedeniyle başta zaten yeterli olmayan kanalizasyon şebekesi gibi içme suyu şebekesi de yaşanan donmalar nedeniyle sık sık arızalanmakta.

**Ardahan Belediyesi, karla mücadele çalışmalarını sürdürüyor.

Öte yandan İlçe Belediyeleri gibi Ardahan Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından başlatılan karla mücadele çalışmaları kapsamında kent merkezinde araç trafiğinin yoğun olduğu ana caddelerde iş makineleri ve kamyonlarla başlattığı çalışmalar devam ediyor. Güvenlik açısından trafiğe kapanan yollarda devam eden çalışmalarda, iş makileri ile temizlenen kar yığınları belli bir noktada biriktirilerek kamyonlarla şehir dışına taşınıyor.
Haberi ekleme saati: 18.33-11 Şubat 2015 Kaynak: Şanlıbey Atalay
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

CAMİ DE YAPILIR DA,
CEM EVİ'NDE YAPILMAZ MI?!.

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**DAMAL BELEDİYESİ MÜFTÜLÜĞÜN CAMİLERDE SEMİNER VE KURS VERMESİNE KARŞI KARŞI ATAĞA GEÇTİ!

Ardahan İl Müftülüğünün uygulamaya koyduğu, 'Camilerde seminer ve kurs' etkinlikleri ardından Ardahan'ın Alevi olan İlçesi Damal Belediyesi de müftülüğün bu uygulamasına benzer bir adım atarak, esnafla Damal Cem Evi'n de toplandı.
Cumhuriyet Halk Partili Belediye Başkanı Ergin Önal başkanlığında Damal Merkez Cem Evi'n de bir araya gelen Damallı esnaf belediye çalışmaları ile ilgili görüş, alış verişinde bulundular.
Konu hakkında bir açıklamada bulunan CHP'li Damal Belediye Başkanı Ergin Önal, 'Burada ki amacımız Damal'da faaliyet gösteren esnaf ve iş adamları ile Merkez Cemevi toplantı salonunda toplantı yaptık. Toplantı da Belediye Hizmetleri ve yatırım planları hakkında bilgi verdik, esnaf ve iş adamlarının görüş, öneri ve şikayetlerini dinledik.' dedi.
CHP'li Başkanın bu toplantıyı tamda Müftülüğün camilerde seminer ve kurs verdiği' haberimiz ardından yapması dikkat çekerken, Cem Evi'nde yapılan toplantının, 'Siz Cami de yaparsınız da biz Cem Evi'nde yapmaz mıyız' şeklinde yorumlandı.
Haberi ekleme saati: 18.23-11 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Camide Seminer ve Kurs!..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**Türkiye'de olduğu gibi Ardahan'da yaşanan hızlı değişim gün geçtikçe toplumun geneline yayılıyor..
Bu değişime ayak uyduran Ardahan İl Müftülüğü artık seminer ve kursları camilerde yapmaya başladı..

Ardahan İl Müftü Yardımcısı Mevlüt GÜDER, Hoçvan köylerinde görev yapan İmam-Hatiplere Taşlıdere Köyü Camiinde mesleki açıdan gerekli olan konular üzerine seminer verdi.
Din görevlisinin mesleki açıdan görev mahallinde daha etkili ve verimli olabilmesi için bölgesel farklılıkları da göz önünde bulundurarak ne tür materyaller ve yöntemler kullanması gerektiğini slayt gösteri eşliğinde anlatan Ardahan İl Müftü Yardımcısı GÜDER “Arkadaşlar zamanın ruhunu iyi okumamız gerekiyor” dedi.

**Cami de Eğitim..
Ardahan Müftülüğü, merkez ve köylerin de görev yapan İmam-Hatip ve Müezzin Kayyımlar için Hizmet İçi Eğitim Kursu’ nun ikinci etabını başlattı.
Kur’an-ı Kerim, İlmihal, Ezan, Sala ve Dini Rehberlik konusunda personelin bilgi ve becerilerini artırmak amacıyla düzenlenen kurs yine merkez camii toplantı salonunda yapılacak. Yaklaşık iki ay sürecek olan kursa Ardahan İl Müftüsü Aytekin YILMAZ öncülüğünde, Müftü Yardımcısı Mevlüt GÜDER, Şube Müdürleri Eyüp KALKAN ve Ercan BİNGÖL’ de rehber öğretici olarak katılıyor.
Haberi ekleme saati: 20.22-10 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

BİRİ SAHA DA,
DİĞERİ SAHNE DE
ARDAHAN'I TANITIYORLAR!..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş1992 Yılında Kars’tan ayrılıp, yeniden vilayet olduktan sonra 75 plakasını alan Türkiye’nin sınır kenti Ardahan’ın tanıtımın da önemli rol oynayan BAL Liginin lideri Serhat Ardahan Spor ile özel bir TV kanalında ses yarışmasını başarıyla götüren Ardahanlı Sahil Ardahanlıların gönlünde taht kurdular.
Kenti tanıtmak ve ‘Kars’ın İlçesi Ardahan’ lafından kurtulmak için büyük çabaların ortaya konulduğu bir sıra da yok imkanlara karşın Serhat Ardahan Spor’un yeşil sahalarda, Sahil’in ise televizyon ekranlarında Ardahan’ın adından bahsettirme başarıları milyonlarca lira reklama değer altın bir fırsat olduğunu belirten Ardahanlılar Ardahan’ın tanınmasında büyük katkıları olduğunu belirttiği Serhat Ardahan Spor’a ve sesi ile bir anda ülke gündemine giren Sahil’e teşekkür ediyorlar.
Bölgesel Amatör Ligin de ortaya koyduğu başarı ile Ardahan’ın adından bahsettiren Serhat Ardahan Spor’a karınca kararınca maddi destekler sunan Ardahanlılar Sahil’e de kontörleriyle destek veriyorlar.

Ardahan Haberleri **ARI SPOR'DAN SERHAT ARDAHAN'A SPOR DESTEK..

Öte yandan onca milyonluk iş adamı olmasına rağmen yok imkanlar ile kurulan bir takımın ortaya koyduğu başarı kendisi gibi imkansız olan rakipleri tarafından da desteklenmeye devam ediyor.
BAL Ligine çıkmadan önce Serhat Ardahan Spor'un en güçlü rakiplerinden olan Ardahan 1. Amatör Futbol Liginde mücadele eden Ardahan'ı BAL liginde büyük bir başarı ile temsil eden Ardahan Arı Spor Futbol Kulübü Serhat Ardahan Spor'a Bin TL. destek sundu.
Milyonluk bütçeli rakiplerinin yanında maddi imkansızlıklarla kıvranan ama ortaya koyduğu başarı ile Ardahan'ın adını Bölgesel Amatör Liginde birinci sıraya çıkaran ve 3. Futbol Ligine adım adım yaklaşan Serhat Ardahan Spor'a ARı Spor'un yöneticisi Güven Demir'le birlikte, kentin iki önemli petrol istasyonu sahipleri Gürsoy Tunç ve Orhan Toprak'ta toplam15 Bin TL. para desteğinde bulundular.
Diğer yandan Ardahan'ın Hanak ilçesine bağlı Macivet köyünde yaptırdığı entegre tesisle bölge hayvancılığına büyük katkı sunacak olan AKDENİZ HAYVANCILIK'tan Ercüment Evren'de Serhat Ardahan'a destek sözü verdi.
Haberi ekleme saati: 20.22-10 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

POSOF HELVASI VE HINGALI
FRANSA'NIN BİLBORDLARINDA!..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşArdahan ve ilçelerinin tanıtımı için çaba gösterildiği bir sırada önemli bir adımda Fransa'dan geldi.


**HELAL BİZİM POSOFLULAR'A!!!
Avrupa'nın en batısındaki şehirlerden biri olan Fransa'nın Bordeaux kentinde 3 bin civarında Posoflu hemşerimiz yaşamaktadır. Kentte, Türkiye'den en fazla nüfusu Isparta-Yalvaçlılar oluştursa da, Bordeaux'taki Türklerle ilgili bütün sivil toplum örgütlerinin yönetimi Posoflular'ın elinde. Yine Flers ilçesinin Belediye Başkan Yardımcısı da Posof'un Süngülü köyünden olan Hürizet Günder Hanımefendi'ye emanet. Yine belediye meclisinde Sarıdarı köyünden Avukat Çiğdem Taş Hanımefendi'de var. Bunun yanı sıra kentteki tüm inşaat şirketleri de Posoflular'ın. Özellikle genç nüfusun yüksek eğitimini tamamlamasıyla devlet dairlerinde, okullarda da bir çok hemşerimizde görev yapıyor. Doğal olarak Bordeaux'ta durum böyleyken, Türkiye'nin tanıtımı bile Posof üzerinden yapılıyor. Bordeaux Belediyesi sınırları içerisinde yaşayan 60’dan fazla değişik ülke vatandaşının yaşamını ve kültürlerini tanıtmak amacıyla Belediye tarafından kurulan Çeşitliliğin Konseyi (Le Conseil de la Diversité) organizesinde yapılan etkinlikte, Türkiye yemekleri; Posof mutfağından "Hınkal" ve "Posof Un Helvası" ile tanıtılıyor.
Haberi ekleme saati: 20.22-10 Şubat 2015 Kaynak: Kaan Gündoğdu
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.kuzeyanadolugazetesi.co


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ARDAHANLILAR DEĞİL,
KADIOĞLU AÇACAK!..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**İSİM NECMİ'NİN, DAVETİYE DAĞITMA İŞİ İSE ARDAHANLILARIN..

Bir çok Ardahanlının yaşadığı Esenyurt'ta yaptırılan Ardahan Kültür Evi'nin açılış davetiyeleri dağıtılmaya başlandı.
Esenyurt Belediyesince bölgede ki iş adamlarına yaptırılan Kültür Evi'nin açılış davetiyelerin de AK Partili Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu'nun adının ön planda olması dikkat çekerken, bastırılan davetiyelerin dağıtımını da Ardahanlıların yaptığı görüldü.
Ardahan Kültür Evi'nin logosu yada yönetiminin değil, Kadıoğlu'nun adının öne çekilip, Esenyurt Beleidyesi logosuyla dağıtılmaya başlanan Ardahan Kültür Evi'nin davetiyesini dağıtmak için Ankara başta olmak üzere bir çok yere giden yönetim 21 Şubat'ta yapılacak olan açılışa Ardahan AK Parti Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay'ı da davet etmeyi unutmadılar.
Haberi ekleme saati: 20.22-10 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

TEKİRDAĞ'DA İDAREYİ,
HAKKARİ ÇUKURCA'DA
YÖNETİM ARDAHANLILAR DA..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşGenel seçimler öncesi ard arda istifa eden bürokratlar siyasette yer almaya devam ederken, Türkiye'nin iki önemli kenti Ardahan Hoçvanlı iki bürokratın idare ve yönetiminde.
Ardahan merkeze bağlı Hoçvan Bayramoğlu köylü Sinan Zengin Tekirdağ İdare Mahkemesi Başkanlığını yaparken, aynı köylü Ünal Koç'ta Hakkari Çukurca Kaymakamlığı yapmakta.

**HDP İSTEDİ, AKTAŞ İSTİFA ETTİ..

Öte yandan yıllardır Ardahan'da Aile Doktorluğu yapan Tepesuyu (Gürcübeg) köylü Taşkın Aktaş ise bulunduğu görevinde istifa ederek, yeniden siyasete girdi.
Bir önce ki genel seçimlerde CHP'den 2. Sıra Milletvekili Adayı olan Dr. Taşkın Aktaş'ın önümüzde ki genel seçimler de Milletvekili Aday Adayı olmak için HDP Ardahan İl Yönetiminin istemi üzerine istifa ettiği alınan bilgiler arasın da oldu.
Haberi ekleme saati: 20.09-10 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

MEZAR PROTESTOCULARINA KARA HABER!

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**Mezarlık davası başladı. Savcının İddianamesi: PKK mezarlığının yıkılmasını protesto eden de teröristtir!

Ardahan Göle'de, PKK'lıların gömüldüğü ve "Şehit Ahmet Güler Şehitliği" adı verilen mezarlığın valilik tarafından yıkılmasını yol kapatıp oturma eylemi yaparak protesto eden 20 kişiye 30 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.
Ardahan’ın Göle ilçesine bağlı Senemoğlu köyünde, çatışmalarda öldürülen PKK ’lıların gömüldüğü, “Şehit Ahmet Güler Şehitliği” adı verilen mezarlık 11 Aralık 2014’te valilik tarafından yıkıldı.
Bu yıkımı protesto etmek üzere Demokratik Bölgeler Partisi İl Başkanlığı ve Ardahan Demokratik Yurtsever Öğrenci Derneği, Facebook üzerinden eylem çağrısı yaptı. Ardahan’dan iki minibüs halinde Göle’ye doğru yola çıkan grup, Erzurum Caddesi’nde durduruldu. Polis, “minibüslerin teknik donanım eksikliğini” gerekçe göstererek, yola devam etmelerine izin vermedi. Bunun üzerine grup otoyolu kapatarak, il merkezine doğru yürüyüşe geçti. Daha sonra oturma eylemi yapan grup, iddiaya göre polise taş attı. Atılan taşlardan biri, polisin ayağına; diğeri spor salonunun camına geldi. Polisler biber gazıyla müdahale ederken, grubun “Biji serok Apo” diye slogan attığı ileri sürüldü.
Adli kontrol kararıyla serbest bırakılan 20 kişiye; “silahlı örgüte üyelik, silahlı örgüt propagandası, kamu malına zarar, kamu görevlisine direnme ve 2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu’na muhalefet” iddiasıyla toplam 30 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. İddianamede, PKK’lıların gömüldüğü bölge için, “Sözde şehitlik” ifadesi kullanılırken, şüphelilerin “örgüt bütünlüğü ve eylem birliği içerisinde hareket ettikleri, eylemleri belli bir plan ve örgütün amaçların doğrultusunda gerçekleştirdikleri, şüphelilerin örgüt üyesi olduklarının değerlendirildiği” savunuldu. Ardahan Ağır Ceza Mahkemesi’nde açılan davanın ilk duruşması, bugün görüldü.
Haberi ekleme saati: 19.44-10 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

REKTÖR'DEN ANLAMLI DESTEK..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**REKTÖR PROF. DR. KORKMAZ’DAN SERHAT ARDAHAN SPOR KULÜBÜ İÇİN “MORAL YEMEĞİ”

Yok imkanlara karşın ortaya koyduğu başarı ile 14 Futbol Takımının Mücadele ettiği Bölgesel Amatör Ligin de 1. olan Serhat Ardahan Spor'a bir destekte üniversiteden.
Daha önce bir çok imkanını seferber eden Ardahan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Korkmaz tarafından Serhat Ardahan Spor Kulübü için 12 Şubat 2015 Perşembe günü Ardahan Üniversitesi Yenisey Konuk Evi’nde “Moral Yemeği ” programı düzenlenecek.

**Rektör: Asıl Desteği İşadamları Sunmalıdır..

Konu hakkında bir açıklamada bulunan Ardahan Üniversitesi Rektörü Prof Dr. Ramzan Korkmaz kendilerinin daha önce bir çok kez yardımcı olduğu Serhat Ardahan Spor'a destek vereceklerin başında Ardahanlı iş adamları gelmektedir. Gençlerin sağladığı bu imkanın Ardahan'ı tanıtmada, geliştirmede büyük bir fırsat olduğunu belirten Ardahan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramzan Korkmaz tüm Ardahanlı iş adamlarını karınca kararınca Serhat Ardahan Spor'u desteklemeye davet etti.

**Kamptan geldiler, eğitime başlayamadılar..

Öte yandan tatillerin, Kırşehir'de düzenlenen kampta geçiren Ardahan Üniversitesi Öğretim Görevlileri 2014-2015 Eğitim/öğretim Sezonun başlamasıyla birlikte Ardahan'a döndüler.
Ardahan'a dönen öğretim üyeleri kayıtların bir hafta uzaması, öğrencilerin gelmemesi dolaysıyla ders başı yapamadıkları bilgisi de alındı.
Haberi ekleme saati: 11.55-10 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

20 Yıl ATSO
20 Yıl AZO!..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**BAŞKANLAR YURT DIŞINA UÇTULAR..

Ardahan Ziraat Odası hafta sonu gittiği kongrede uzun yıllardır odaya başkanlık yapan Latifşah Sural’ı yeniden seçti.
Türkiye’nin önemli hayvancılık bölgesi olan Ardahan’da başında bulunduğu Ardahan Ziraat Odası Başkanlığına yeniden seçilen Latifşah Sural 20 yıla yakındır başında bulunduğu Ziraat Odasından öncede yine yaklaşık 20 yıl Ardahan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığını yapan isim olarak tarih sayfalarında yer almış bir isim.

**Başkan Yeni Zelanda’ya Gitti..

Öte yandan Ardahan Belediye Başkanı Faruk Köksoy Güney Büyük Okyanus'da bir ada ülkesidir. Yeni Zelanda’ya gitti.
Alınan bilgilere göre bölgeye yatırım yapan iş adamlarını destek olması için kurulan ama turizmi şirketi gibi davranıp başta yönetim kurulundakilerini olmak üzere valileri, belediye başkanlarını, il genel meclis üyeleri, ticaret ve sanayi oda başkanlarını dünyayı gezdiren SERKA’nın hazırladığı ‘Gezi Projesi’ ile Yeni Zelanda’ya giden Başkan Köksoy ile birlikte ATSO Başkanı Çetin Demirci’nin de bu tura katıldığı, Ardahan Valisinin İçişleri Bakanlığının izin vermemesi nedeniyle tura katılamadığı alınan diğer bilgiler arasında oldu.
Haberi ekleme saati: 10.34-10 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Posoflu Hakim İzmir
Ticaret Mahkemesi Başkanı Oldu..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşBaşta İstanbul'da olmak üzer bir çok kentte önemli işler ve görevler üstlenen Ardahanlılar gurur kaynağımız olmaya devam ediyorlar.
Son olarak aynı zaman da İzmir Cumhuriyet Savcısı olan Hakan Evgin'in eşi olan Posof Yanaltlı köylü Hakim Suzan Bayraktaroğlu Evgin İzmir 4. Asliye Ticaret Mahkemesi Başkanlığı'na atandı.

**Ardahanlıların Gururu..

Yapılan atama ardından bir açıklama yapan Ardahan Belediye Başkanı Faruk Köksoy, HSYK 1. Dairesi'nin 5 Şubat tarihli kararnamesinde İzmir 4. Asliye Ticaret Mahkemesi Başkanlığı'na Ardahanlı hemşehrileri Suzan Bayraktaroğlu Evgin'in atandığını anımsattı.
Atamaya bir Ardahanlı olarak çok sevindiğini dile getiren Köksoy, "Onların başarısı Ardahan'ın ve Ardahanlıların başarısıdır. Kendilerini tebrik ediyorum. Çünkü hemşehrilerimizin daha yüksek makamlarda olmalarını istiyor, arzuluyoruz. İzmir tarihinde ilk defa böyle bir makamı bizim hemşehrimiz temsil ediyor" dedi.
Evgin ise eşi hakim Hakan Evgin ile Ardahanlılardan çok sayıda tebrik mesajları aldıklarını, bu nedenle çok mutlu olduklarını söyledi.

**Ardahan'dan Sonra İstanbul Savcısı Oldu..

Öte yandan uzun yıllar Ardahan Cumhuriyet Savılığı Cumali Karakütük'te yapan İstanbul Başsavcı Yardımcısı oldu.
Haberi ekleme saati: 10.12-10 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Güngören Belediyesi Karda Kışta
ÇILDIR'A GELDİ..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşArdahan'ın Gürcistan ve Ermenistan'a komşu ilçesi Çıldır'a kardeş belediye olan İstanbul Güngören Belediyesi yetkilileri Çıldır'da inceleme yaptılar.
Bölgede yapılacak olan çalışmaların neler olabileceğini Çıldır Belediye Başkanı K. Yakup Azizoğlu ile birlikte inceleyen Güngören Belediyesi yetkilileri Çıldır Belediyesi ile birlikte yapılacak olan ortak çalışmaların ön görüşmelerini yaptıklar.
Konu hakkında bir açıklama yapan Çıldır Belediye Başkanı K. Yakup Azizoğlu yılardır hizmet edilemeyen, başta kanalizasyon ve içme suyu sorunu olmak üzere bir çok sorunu bulunan Çıldır Belediyesinin sorunlarını Güngören Belediyesi gibi kardeş belediye iş birliği ile çözmeye çalıştıklarını söyledi.
Haberi ekleme saati: 10.03-10 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

DAĞ GİTTİ, EV GELDİ!..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**DERNEKLERE YER YOK..

6 Yıl önce tapusu olmayan bir arsaya temeli atılan ve bir çok tartışmaya neden olan ve her seçim öncesi belediye tarafından reklam olarak kullanılan Kültür Evi nihayet açılıyor.
Ardahanlıların beş kuruş katkısı olmamasına karşın adı Ardahan Kültür Evi olan binanın açılışı öncesi son eksiklikler gözden geçirildi.

**Yönetim AKP'li Olunca, İşlerde Tez Bitti..
İstanbul Esenyurt Belediyesi tarafından binanın yapımının tamamlanmasıyla birlikte Kültür evi Yöneticileri açılış hazırlığına başladı.
Tuncer Dağ'ın istifasıyla birlikte yönetiminin büyük bölümü değişen, değişmeyenlerin de siyasi olarak değişip, AK Parti'nin yanında yer alması ile birlikte yapımı hızlandırılan Ardahan Kültürevi olarak ilk kez kendi binasında düzenlediği kahvaltılı toplantıya, Esenyurt Belediye
Başkanı Necmi Kadıoğlu’nun yanı sıra Başkan Yardımcısı Gazanfer Karakaş, Göleli Belediye Başkanvekili Gürbüz Süleymanoğlu, Hanaklı Togay Çoban ve diğer meclis üyeleri ve Ardahan ilçe dernek başkanları da katıldı.
Ardahan Kültür Evi’nin tamamlanan çalışmalarını yerinde görmek isteyen Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu, Kültürevi Yönetimi ile birlikte katları dolaşarak açılışın içeriği hakkında Kültür Evi Başkanı Efrail Çiftçi’den bilgi aldı.

**Dernek Odaları Sınıf Oldu..
Esenyurt Belediyesi tarafından yapım aşaması tamamlanan ve bölgede bulunan diğer Ardahan Derneklerine de yer verileceği, ancak son anda bundan vazgeçildiği ve derneklere verilecek denilen odaların sınıf yapıldığı belirtilen 3600 metrekare alana sahip olan 5 katlı kompleks, görkemli bir açılışla Ardahanlıların hizmetine hazırlanıyor. En alt katında masa tenisi, satranç gibi spor dallarının oynanması için alanların bulunacağı, toplantı salonlarıyla ve lobisiyle tam donanımlı bir tesis oluşturuldu.
Sosyal ve kültürel anlamda örnek bir merkez
Yapımı tamamlanan Ardahan Kültür Evi, İstanbul’da yaşayan Ardahanlılar için bir ilki oluştururken; Türkiye’de de sosyal ve kültürel anlamda model olacak bir tesis de hizmete sunuluyor.
3600 metrekare alana sahip 5 katlı bina içerisinde; kahvaltı salonu, taziye salonu, tiyatro salonu, ilçe dernekleri için ayrılan bölümler ve öğrenciler için eğitim sürecine destek sağlayacak kurs alanları da bulunuyor. Her türlü etkinlik ve programa hitap eden tesis hizmete açılması için gün sayıyor.
Düzenlenen kahvaltı programında bir araya gelen İstanbul Ardahan Kültür Evi Yönetimi ve Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu açılış programı için fikir alışverişinde bulundu.

**Açılış törenine yoğun katılım bekleniyor…
İstanbul ve Ardahan Milletvekilleri ile İlçe Belediye Başkanlarının yanı sıra sanatçılar, dernek başkanları, siyasetçiler, iş adamları, esnaf ve basın mensuplarının da açılışta hazır bulunmaları için çalışmalar yapılırken binlerce Ardahanlı vatandaşın katılımı bekleniyor.

**Kadıoğlu’ndan tam destek…
Açılış öncesi Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu, Ardahan Kültür Evi binasını dolaşarak eksikliklerin tamamlanması konusunda son talimatları verdi.
Kültürevi Yöneticileri ile fikir alışverişinde bulunan Başkan Kadıoğlu, “ Ardahan Kültür Evi’ne maddi ve manevi her türlü desteğimizi Esenyurt Belediyesi olarak en güzel şekilde sağlayacağız” diyerek verdiği
desteği ifade etti. Sözlerine devam eden Kadıoğlu, “Ardahanlılar için yapmış olduğumuz bu tesisin, sizlere hayırlı olmasını diliyorum. Açılış için bizden ne talep ediyorsanız, yerine getirmeye hazırız.
Tesisimizin eksikliklerini açılışa kadar tamamlayacağız. Hem Esenyurt’a hem de Ardahanlılara yakışan bir tesis ve Kültürevi olarak burayı hizmete açmayı planlıyoruz. Umarım tüm Ardahanlı hemşehrilerimiz için faydalı ve hayırlı bir merkez olur” şeklinde konuştu.
Kadıoğlu, Kültürevi’nin son aşamalarının hızla şekillendirilmesi ve eksiklerin tamamlanması yönünde Başkan Yardımcısı Gazanfer Karakaş’a talimat verdi.
Haberi ekleme saati: 20.44-09 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ZİL ÇALDI, TATİL BİTTİ!..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**İMAM HATİP'İN SUYU ÇIKTI!..

2014-2015 Eğitim/Öğretim Sezonunun ikinci dönemi bugün çalan olan zillerle başladı.
15 Günlük tatil ardından hem de karlı bir günde yeniden okullarına kavuşan olan Ardahanlı öğrenci ve öğretmenleri bekleyen yoğun bir gündemin yanı sıra etkisi her gün artarak devam eden dondurucu soğuklarla da mücadele edecekler.

**İMAM HATİP'İN ALTINDA SU ÇIKTI..

Öte yandan Ardahan’ın Göle ilçesinden sonra Gürcistan'a sınır Posof İlçesi’nde yapılan İmam Hatip Lisesi inşaatı tamamlandı.
Dönemin Valisi Seyfettin Azizoğlu tarafından yapımı başlatılan okul binası ve pansiyon inşaatı tamamlanarak eğitime hazır hale getirildi.
Ardahan Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay, Posof Kaymakamı Ufuk Özen Alibeyoğlu, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İl Genel Sekreterliği yöneticileri ilçe ziyareti kapsamında okul ve pansiyon inşaatını denetlediler.
Milletvekili ve Posof Kaymakamı beraberindekilerle birlikte okulu gezdikten sonra pansiyon binasını gezdiler. Pansiyon binasının Bodrum katını da kontrol etmek için merdivenlerden aşağı inen milletvekili ve kaymakam aniden kendilerini suyun içinde buldular. Teftiş sonrası Kaymakamlık makamında bir araya gelen heyet konuyu istişare ettikten sonra Posof Anadolu İmam Hatip okulunun taşınması ertelendi.

**ARDAHAN GÖLE'DE OKULLARA KAR TATİLİ..
Ardahan'da gün boyu etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle Göle ilçesinde okullar, yarın için 1 günlüğüne tatil edildi. İlçedeki kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan hamile ve engelli personel de bir gün süre ile idari izinli sayılacak.

**Kayseri’den Ardahan’a Uzanan Hayır Köprüsü..
Kayseri İl Müftülüğü’nün daveti ve Kayserili hayırsever iş adamlarının desteği ile İmam-Hatip Lisesi öğrencileri için gönderilen, içerisinde mont, ayakkabı ve bot bulunan yardım kolileri Ardahan İl Müftülüğü tarafından teslim alınarak, İl ve İlçelerimizdeki İmam-Hatip Lisesi öğrencilerine dağıtılmak üzere okullara gönderildi.
Haberi ekleme saati: 20.01-09 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Sanki Ardahan Vekili Değil,
Sanki Ana Muhalefetin Lideri!

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşCHP Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt Ardahan dışında diğer doğu illerini de adım adım gezerek partisini anlatıp, vatandaştan oy istiyor.
ERZURUM CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaoğlu tarafından halkın sorunlarını dinlemek, dertlerine ortak olmak, bölge halkını temsilen milletvekilleri çıkarmak için halktan destek istemek için görevlendirilen Öğüt, caddelerdeki tüm iş yerlerini ziyaret etti.
Bölgenin sorunlarına sahip çıktığı için Erzurumlular tarafından milletvekilleri gibi karşılanan Öğüt, CHP Erzurum İl Başkanı Tevhit Yavuz, Yakutiye CHP İlçe Başkanı Haydar Akdağ, İl Saymanı Yavuz Polat ve Yönetim kurulu üyeleri ile eski il Başkanı ve Milletvekili aday adayı Tacettin Kızıloğlu ile birlikte, Erzurum’da basmadık yer bırakmadı. Kahvehane, berber, kuyumcu, bakkal demedi her esnafı ziyaret etti. Öğüt, çoğu yerlerde toplantılar da yaptı.

**ERZURUM'DAN VEKİL ÇIKARACAĞIZ..
Her işyerinde esnaflar tarafından sıcak ilgi ve samimi bir şekilde karşılanan Ensar Öğüt, “Yıllardır Erzurum’u kendi bölgem olarak gördüm ve sık sık sizin yanınızda oldum. Meclis’te Erzurum’u Kars ve Ardahan’dan ayırmadım. Yüzlerce önerge verip Erzurum’u TBMM’ye taşıdım. Ancak, bizzat bu bölgeden meclise vekiller göndermenizi istiyoruz. Kılıçdaroğlu’nun selamlarını getirdim.7 haziran seçimlerinde sizlerden destek istiyoruz. İktidar olduğumuzda, yıllardır gündeme taşıdığım, bana anlattığınız tüm sorunlarınıza çözüm bulacağımızın sözünü veriyorum”dedi.
CHP’li vekil Öğüt, sohbetlerinde tarımdan hayvancılığa, esnafların sorunlarından işsizliğe kadar onlarca sorun hakkında partisinin görüşlerini anlattı. Öğüt, görüşmelerde vatandaşların onlarca isteğini not almayı da ihmal etmedi.
Haberi ekleme saati: 19.23-09 Şubat 2015

**SİZİN DE BURADA BİR REKLAMINIZ OLABİLİR..
Ardahan'da Kim Milletvekili Olacak?
Yazar Fakir


Ardahan'da Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yazarlarımızı okuyor musunuz?

YAZIYORSAM SEBEBİ VAR
Serhat Ardahan Spor’un Başarısı..

Fakir Yılmaz Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşHayvancılık Ardahan Haberleri nedeniyle kırmızı et deposu denen Ardahan’ın vilayet olması kadar önemli olan ithalat ve ihracatın yapılmadığı Posof Türkgözü (Badele) Sınır Kapısı, ardından bölgede geçen ve geçecek olan petrol ve geçte olsa Ardahan’a da verilen doğalgaz boru hatları, demir ipek yolu olarak adlandırılan Kars Tiflis Demir Yolu ve önümzde ki aylarda açılacak ve açıldığında Türkiye’nin 3. büyük gümrük kapısı olacak olan Gürcistan’ın yanı sıra Ermenistan’a komşu olan Çıldır’da ki Aktaş Sınır Kapısı, 25 yıldır bitmeyen Ardahan-Ardanuş Yolu Üzerinde bulunan Yanlızçam Uğurludağ Kayak Tesisi, Bölünmüş yollar kadar önemli olan ve Ardahan’ı 3. Lige taşıyacak olan ve Feneri, Cimbomu, Kara Kartal’ı Ardahan’a getirecek, yeni spor tesisleri yaptıracak olan Serhat Ardahan Spor’un büyük başarısıdır..
Bu nedenle; Herkes maddi manevi desteği sunmalıdır..

**HDP Barajı Aşar mı?

Ardahan Haberleri Hep tartışılmasına rağmen hala 12 Eylül Cuntasının hazırladığı Anayasa ile yeni bir seçime daha giden ülkemin partilerinden olan Halkın Demokrasi Partisi, yani BDP’nin seçim barajını geçip, geçmeyeceğini dert etmişe benziyoruz..
Çünkü açıkça demezlerse de bu ülke de en dirençli, en dik, en dürüst, en ilkeli siyaseti yapan partinin HDP olduğunu Türklerde biliyor..
Onca zulme ve baskıya rağmen yerelde başarılı bir yönetim sergileyen HDP’nin iktidar olmazsa da hükumetin ortağı olmasını isteyenlerin sayısının hiçte anımsanmayacak kadar çok olduğu bir süreçte HDP’nin %10 Barajını geçip, geçmeyeceğini tartışmak, %10’un üzerine iki puan daha eklemekten başka işe yaramaz..
Çünkü HDP’ değil, seçmeni bu kez çok kararlı..
0.535.418 32 58-fakiryilmaz323@hotmail.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?

KADINCA/Selmi Yılmaz
Hakanların yarışı..

Ardahan Haberi Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşBir dönemler yeşil sahalarda top koşturup, siyasette saha dışına atılan Hakan Şükür’ün tam unutulduğu bir sıra da MİT Müsteşarı Hakan Fidan’ın siyasete girme arzusuyla çok önemli görevinden istifa etmesi ile Hakan ismi yeniden gündeme geldi..
Ardahan Haberi Barış sürecinin önemli aktörlerinden olan Hakan Fidan’ın 7 Şubat’ta görevinden istifa edip, milletvekili aday adayı olacağını konuşulduğu bir sırada, Güney Amerika’ya giden Başkan Erdoğan’ın açıklaması gündeme bomba gibi düştü.
Ki; MİT Müsteşarı Hakan Fidan’ın milletvekili olmak için istifa ederken, kendisine danışmadan hareket edemeyeceğini bildiğimiz halde Başkan Erdoğan, ‘Ben istifa etmesinden yana değildim’ demesi yeni bir tartışma başlattı.
Çünkü Hakan Şükür’ü siyaset sahasına çekip, ardından saha da atan başkan Erdoğan bu kez çok önemli bir görevde bulunan ama milletvekili adayı olmak için istifa eden Hakan Fidan’ın girdiği milletvekili yolun da kırmızı ışık gibi yanmıştı..
Gündeme bomba gibi düşen bu açıklamayı değerlendirdiğimiz ve ne anlama geldiğini konuşurken bu kez Gazeteci Fakir Yılmaz’dan bir haber geliyordu..
Gazeteci Fakir Yılmaz’ın İstanbul’da gönderdiği haber ile adeta, ‘Ankara’da Hakan Fidan varsa Ardahan’da Hakan Çapan var’ diyordu..
Ve bizlerde önümüzde ki seçimler de Ankara ve Ardahan’da Hakanların tartışılmasına ve eğer aday olur, edilirlerse Hakanların yarışına şahit olacağımızı anlıyorduk..

**Kayıp Etmek..

Ardahan Haberi Hepimizi en çok üzen şeydir, insanın bir şeyini kayıp edip, bulamaması..
Arayıp, bulmak için dakikalarca, bazen de günlerce mücadele eder, bulamasakta kayıp ettiğimizi, unutamayız ve ‘Keşke’ deyip dururuz o kayıp ettiğimizi bekleyen gözlerimizle..
Ama küçük bir eşyamızı kayıp ettiğimizde yaşadığımız üzüntünün milyonlarca büyüğünü yaşadığınız da ise o canından can olduğunuz, onun ilk öpüşü ile hayatınızın ilk gülümsemenizi yaşadığınız evinizin direği, kalesi babayı kayıp ettiğinizi anlarsınız..
‘Benim babam dünyanın en güzeli, en yakışıklısı, en güçlüsüdür’ di
yerek tuttuğunuz o sıcak elin sizi bırakıp gittiğidir, o kaybı yaşadığınız anı acı acı hissederken..
‘O benim babam’ diye gururlandığımız saatlerin tükendiğini de artık sizde babasız kaldığını zı anladığınızda saçlarınıza bir beyaz yıldız daha konar ve yüreğinizi delen o sel olup, akmak isteyen göz yaşlarınızı birer ok gibi içinize atarsınız, ‘Hayat dedikleri şeyin diğer bir önemli kuralı da ölümdür’ diyerek.
Kısacası bu yazı gibi teselli ararsınız kayıp ettikleriniz hep ararken..


Yazarlarımızı okuyor musunuz?

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Hakan Çapan:
Her Halükarda
MİLLETVEKİLİ ADAYIYIM..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşYaklaşan 2015 Genel Seçimleri öncesi ard arda adaylıklarını açıklayanlar arasına Ardahanlı İşadamı Hakan Çapan’da katıldı.
İstanbul’da bulunan Gazeteci Fakir Yılmaz’la görüşen ve önümüzde ki genel seçimler de Ardahan’dan milletvekili adayı olacağını açıklayan Ardahan Göleli İşadamı Hakan Çapan, ‘Türkiye’de olduğu gibi Ardahan’da da siyasete kalite gelmeli.’ dedi.
Ardahan’ın sorunlarını en iyi bilen biri olarak o sorunların çözümünde rol alacak olanın kendisinin olduğuna inan Yüksek Okul Mezunu bir isim olan Hakan Çapan, ‘Ardahan’ı seçimden seçime hatırlayanlardan değil, evi, ailesi Ardahan’da olan, işi Ardahan’a olan ve en önemlisi Ardahanlının yaşadığı sorunları yaşayan bir kişiyim. Ailem ve ben hep siyasetin içindeyiz. Bu kentin, bu şehrin, bu köylerin hemen her köşesini bilen bir isimim. Ve 2015 Genel seçimlerinde her halükarda milletvekili adayıyım’ dedi.
Ardahanlının adaylığına yönelik olumlu bir baskı yaptığını da belirten Çapan, ‘Ardahan’ın, Ardahanlının sesini, sorunlarını Ankara’ya, TBMM’sine taşıyacak kaliteli, markalı bir siyaset izleyeceğinin de belirtti.
Haberi ekleme saat: 23.12-08 Şubat 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

GÖKÇE: ÇITAYI YÜKSELTECEĞİZ..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşKars, Ardahan Iğdır Sanayici İşadamları Derneği (KAISİAD) Genel Sekreteri ve KAISİAD Başkan Adayı İşadamı Orhan Gökçe önümüzde ki hafta yapılacak olan genel kurul öncesi yaptığı açıklamada, 'KAISİAD'ın tabandan tavana bütün, Kars, Ardahan, Iğdırlı hemşehrilerimizi buluşturarak, örgütlenmeyi tamamladığı için bundan sonra KAI' bölgesinde yatırım projelerini hayata geçirmek için bir gayret içinde olacak. dedi.
KAISİAD Başkan Adayı Gökçe yaptığı açıklamada, 'Ben 2002'den beri ben KASİAD'ın üyesiyim. 2013 kongresinde Süreyya Hanımın daveti üzerine geçtiğimiz genel kurul da genel sekreter seçildim. Yaklaşık iki yıldır KAISİAD'da Genel Sekreterlik görevi yapıyorum. KASİAD bölge açısından kurulduğu günden bu yana toparlayıcı bir rol oynadı. Şimdiye kadar mevcut olan KASİAD'ın yöneticilerinin yaptıklarına yeni şeylerde katıp çıtayı yükselteceğiz. Öncelik hedeflerimden birisi bölgenin 'yoksul çocuklarına' katkıda bulunmak ve yaşamlarını kolaylaştırmak ve belli sayıda öğrencilerimize burs sağlayabilmek. Yola çıkıntılığımın birinci nedenlerden biri budur. İlköğretim öğrencilerin giysi, kırtasiye malzemeleri ve yardımlar yaparak onlara da katkıda bulunacağız. Bildiğiniz gibi KAISİAD üç ili temsil ediyor ve bunun yükü çok ağır. İsmin ağırlığından dolayı üç ili temsil etmek ayrı bir gurur. Bu üç ilin çok güzide çok değerli iş adamlarının olduğunu biliyorum ve birçoğunu da yakinen tanıyorum. Bu değerli insanları bu sürece katıp; çok iyi ve sağlıklı bir üye yapısı çok güzel şeyler başaracağımıza inanıyorum.' dedi.

**Az Bir Yönetimle Çok İş..

Gökçe açıklamasına şöyle devam etti. 'Tüzük çok güzel hazırlanmış. Bana KAISİAD’ın göre Türkiye'deki Sivil Toplum Örgütlerine bu tüzük örnek teşkil ediyor. Kaısiad asil ve yedekler olarak, toplam 48 üyeden oluşuyor. Değiştirilecek bir madde olduğunu düşünmüyorum. Asıl değiştirilmesi gerekecek bir şey olursa yönetim sayısını değiştirmek olur. Bana göre yönetimler ne kadar az olursa o kadar iyi yönetilir. Projelerin gerçekleştirilmesi adına da az ve öz yönetimi tercih ederim. İlerde yapılacak bir şeydir derseniz bu olabilir. Ama öncelikle bölge ayrımı yapmaksızın, öncelikle İstanbul’da ki örgütlenmeyi tamamlamak içi tabın kucaklamak için İstanbul’un tüm bölgelerine ve tüm ilçelerine KAISİAD'ın birer temsilciliğini kurucağız. Merkez Şişlide bulunan KAISİAD İstanbul’da 39 İlçe’de örgütlenmek için her İlçe’de birer şubeler Ardahan Haberleri açacağız. Her şubeye beşer onar yönetici tayin edip örgütlük sürecini hızlandıracağız.
Kars Ardahan, Kars, Iğdır'daki işverenlerimiz kurmuş oldukları, STK'larla Entegre bir şekilde bölgemiz ve insanımız için devletinde desteklediği fonlardan faydalanarak, hangi projelerde faydalı olabiliriz diye kazan sistemiyle güzel şeyler yapacağız.

**Genç İşadamlarını KAISİAD'a Katacağız..

Yapılacak olan kongrede delegnin onayını alıp, başkan olarak seçilmesi halinde KAISİAD’ın gençlik kolların kurup gençlerin toparlayıp, onların fikirlerinden ve enerjilerinden faydalanacağız. Bizler bu gençleri hayata hazırlayacağız ve bir şekilde bizim kulumuz ve kanadımız olacaklar. Kadınlardan ve gençlerden oluşan komisyonlar kuracağız. Bunlar bir anda olabilecek şeyler değil ama hedeflediğimiz şeylerdir. Olmayacak şeyler de değil zamanla bu projeler ayakları yere basan, fikirler olduğunu hep beraber göreceğiz. Özveri ve emekle bunları inşallah yapacağız.

**Kaz Gecesi Değil, Kazanç Etkinlikleri Yapacağız..

Gökçe, 'Klasikleşmiş Kaz gecelerinin ötesine geçmek gerekiyor. Üç ili temsil etmeye çalışıyoruz. Kendimize de işadamları ve sanayi lakabını takıyoruz, dolayısıyla bu ülkenin de bir sanayi bakanı var. Bizler de bu üç ili temsil eden bir kuruluş olarak, bu bakanı kendinize getirmesini bilmeliyiz. Bölgenin kalkınması adına Hükümetlere projeler sunmalıyız. Proje hazırlayabilecek, A'dan Z'ye bölge ticaretini anlatabilecek kapasiteye sahip üyelerimizin olması lazım. Yaptığınız güçlü etkinlikler için bir SMS ile üç yüz iş adamınızı bir araya getirip Siyasi Parti temsilcilerini Milletvekillerini, Bakanları o etkinliklerde buluşturabilirseniz o zaman güçlüsünüz yoksa kaz gecelerinin bölgenin kalkınmasına katkısının olmadığını bilmemiz lazım.' dedi.

**BEN DEĞİL, BİZ..

KAISİAD Başkan Adayı Ardahanlı İşadamı Orhan Gökçe sözlerini şöyle tamamladı; 'Bizler KAISİAD’ı kurumsal bir hale büründürmek niyetindeyiz. Eğer kurum kişiye odaklı olursa, sağlıklı olmaz kişide odaklı bir kuruma karşı biri olarak kurumsal bir yapıya büründürmek adına ne yapılması gerekiyorsa yapacağız. Türkiye'de ve dünyada marka sahipleri emin olun şube sayılarını bilmezler. Uygulanan kurumsal sistemle bu işler gidiyor. İlk altı ay örgütlenmeyle uğraşacağız. Başarılı olursak akabinde projelerimizi tek tek uygulamaya koyucağız. İnsanlara ışık sunmalısınız. Bireysellikten çıkıp toplumsal hareket etmeliyiz. İyi bir Kaisad, örgütlü bir KAISİAD için çalışacağız. Genç ve güzel kardeşlerimizle birlik ve beraberlik içinde hareket edeceğiz. Ben değil birinci öncelik olarak biz olarak hareket edeceğiz.'
Haberi ekleme saat: 22.59-08 Şubat 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

SİSTEN SONRA KAR UÇAK İNDİRTMEDİ..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**ARDAHAN HAVAALANI İSTİYOR..

Bölgede yaşanan olumsuz hava şartları hayatı olumsuz yönede etkilemeye devam ederken, Türk Hava Yollarına ait uçaklar sis ve kar nedeniyle bölgede bulunan havaalanlarına inemiyor.
Dün sis dolaysıyla İstanbul ve Ankara'dan kalkan uçakların inemediği Erzurum Havaalanına bu kez de kar yağışı dolaysıyla uçaklar inemedi.
Alınan bilgilere göre Ankara ve İstanbul'dan Erzurum'a giden uçaklar yoğun kar yağışı nedeniyle havaalanına inemedikleri ve Trabzon'a yönlendirildikleri bilgisi alındı.
Bilindiği gibi dünde İstanbul ve Ankara'dan kalkan uçaklar sis nedeniyle Erzurum havaalanna inememiş, Kars havaalanına yönlendirilmiştiler.
Haberi ekleme saat: 22.58-08 Şubat 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

SAĞLIĞA 6 YENİ AMBULANS..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşSağlık Bakanlığı tarafından Acil Sağlık Hizmetlerinde kullanılmak üzere Ardahan’a gönderilen altı ambülans, törenle hizmete girdi.
Ambülansların hizmete girmesi dolayısıyla Valilik önünde tören düzenlendi. Törene Vali Ahmet Deniz, Iğdır Valisi Davut Haner, Ardahan Milletvekili Prof.Dr. Orhan Atalay, Belediye Başkanı Faruk Köksoy, İl Sağlık Müdürü Ulaş Şentürk, kurum müdürleri ve sağlık çalışanları katıldı.
Vali Ahmet Deniz, “Sağlık Bakanlığımız tarafından ilimize acil sağlık hizmetlerinde kullanılmak üzere altı adet ambülans tahsis edildi. İl merkezi ve ilçelerimizde hizmet verecek olan ambülanslarımız, bugün itibariyle hizmete başladı. Bunların dışında bugün yine ilimizde bir adet mobil ağız ve diş tarama aracı ile bir adet obez ambülansımız da hizmete girmiş bulunuyor. Ambülanslarımızın kazasız belasız bir şekilde halkımıza hizmet etmesini temenni ediyorum” dedi.
Törenin ardından sürücülerine anahtarları teslim edilen ambülanslar, hizmete başladı.
Haberi ekleme saat: 17.58-08 Şubat 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

KAI YENİDEN TANITILACAK..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**KAI Tanıtım Günleri 24-27 Nisan’da!

Ankara'dan sonra İstanbul'da Kar, Ardahan ve Iğdır İllerini tanıtma etkinliği düzenliyor.
Alınan bilgilere göre Kars Ardahan Iğdır (KAI) Tanıtım Günleri, 24-27 Nisan 2015 tarihleri arası İstanbul Dünya Ticaret Merkezinde yapılacak.
KAI Tanıtım Günleri için Beylikdüzü, Maya Restorant’ta toplanan, Kars, Ardahan, Iğdır derneklerinden tam destek geldi. Kars, Ardahan, Iğdır Vakfı önderliğinde KAI Derneklerin desteğiyle yapılacak, KAI Tanıtım Günlerinde, İstanbul'da yaşayan, bir milyon iki yüz bin kişiyi ilk kez bir araya getirilecek olan organizasyonun şimdiden KAI'lıları heyecanlandırdığı bildirildi.
Çalışmaları aylardır, İstanbul, Kars, Ardahan, Iğdır Kalkınma Vakfı Önderliğinde sürdürülen, 24-27 Nisan 2015 tarihinde İstanbul Dünya Ticaret Merkezinde yapılacak. Kars, Ardahan, Iğdır tanıtım günleri 3. Bölge toplantısında önemli kararalar alındı.
Toplantıda açılış konuşmasını yapan, KAI Kalkınma Vakfı İşadamları Konsey Başkanı Yılmaz Ulubey, 24-27 Nisan 2015 tarihleri arası gerçekleştirilecek tanıtım günlerine tüm İstanbul halkını davet etti. İstanbul'da yaşayan bütün, Kars, Ardahan, Iğdırlıları da KAI Tanıtım Günlerinde buluşturacağız diyen KAI Kalkınma vakfı İşadamları Konsey Başkanı Yılmaz Ulubeyi, KAI'lıların buluşma günü olacak 24-27 Nisan'da birlik mesajı vermek için bütün hemşerilerimiz fuarda buluşalım” dedi.

**AVCI: ÇOK ÇALIŞMALIYIZ..
KAI tanıtım günleri komitesinin, 3. Bölge sorumlusu KAI Kalkınma Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Cemal Avcı ise; “50 yıldır göçten sonra yapacağımız bu organizasyon için aylardır toplantı yaparak komiteler ve komisyonlar kurduk. Önümüzde fazlada bir zaman yok. Bu nedenle derneklerimiz katılım noktasında yoğun bir çaba göstermelidir. 3 aydır bu etkinlik üzerinde çalışıyoruz. Katılım noktasında hemşerilerinden destek istiyoruz.” Dedi.

**BİRİLİK VE BERABERLİK MESAJLARI VERİLDİ..
Öte yandan 24-27 Nisan 2015 tarihinde İstanbul Dünya Ticaret Merkezinde yapılacak olan ve birlik ve beraberlik mesajlarının verildiği Kars, Ardahan, Iğdır Tanıtım Günleri 3. Bölge toplantısında: “Toplantıya ev sahipliğini yapan, KAI Beylikdüzü Dernek Başkanı Gürsel İlgüz. İstanbul Karslılar Kültür Dernek Başkanı Yücel Taşçı. Avcılar Kars, Ardahan, Iğdır Dernek Başkanı Necati Çetinkaya. İstanbul, Iğdırlılar Dernek Başkanı Av. Sinan Bayat. Ardahan Kültürevi Başkan Yardımcısı Veysel Karatay. Avcılar Belediyesi Meclis Üyesi Mahir Budak. Avcılar Belediyesi Meclis Üyesi Nedim Sukuşu. Beylikdüzü Kent Konseyi Yönetim Kurulu Üyesi Aydan Şavluk. KAI Tanıtım Günlerini organize edecek, ikinci Anatolya Organizasyon Firmasının Sahibi Özgür Can Çelik. KAI tanıtım Günlerinin Organize eden, Popüler Medya'nın sahibi Oktay Irmak. KAI Kalkınma Vakfı Basın Konsey Başkan Yardımcısı Mustafa Küpeli. İSSAD Başkanı Tuncay Zavotçu. Akyaka Sulakhane Köyü Başkanı Faik Bulut. Ardahan Ömer Ağa Köyü Dernek Başkanı Ercan Avşar. Eyüp KAI Dernek Başkan Yardımcısı Bülent Güntay. İstanbul Ardahan Kültür Evi Başkan yardımcısı Gürhan Şimşek. Ardahan Kültür evi Genel Sekreteri Ayhan Aydemir. İstanbul, Adanan Kültür Evi
Başkan Yardımcısı Güven Avşar. Beylikdüzü KAI Saymanı Orhan Sural. İSSAD Yönetim Kurulu Üyesi Yahya Bilican ve İSSAD Yönetim Kurulu Üyesi Aşık Mustafa Kurbanoğlu.” hazır bulundu. Haberi ekleme saat: 17.57-08 Şubat 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

BU TAKIM DESTEĞİ HAK EDİYOR!..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**Serhat Ardahan Spor Liderliğe Oturdu, Tatar 20 Bin TL. Destek Verdi..

Yok imkanlara karşın büyük bir başarı ortaya koyan Serhat Ardahan Spor bugün evin de karşıladığı Erzincan GK Spor'u 2-1 yenerek aldığı 3 puanla 14 Takımın Mücadele ettiği Bölgesel Amatör Ligin de yeniden liderlik koltuğuna oturdu.
İstanbul'dan sonra Ardahan'da düzenlenen 2. Destek gecenin morali ile evinde karşılaştığı Erzincan'ı da deviren ve 38 puan ile Bal Liginin en yakın rakibinden iki puan fazlalıkla liderlik koltuğuna oturan Serhat Ardahan Spor Ardahan'ı tüm maddi imkansızlıklara rağmen 3. Lige taşıma iddiasını sürdürdü.

**Başarılarının Devamı İçin 20 Bin TL. İmdat Tatar'dan..

Yok imkanlara rağmen başta Ardahan Valisi Ahmet Deniz, Ardahan Belediye Başkanı Faruk Köksoy olmak üzere takımın başkanı Sedat Sural ve Başkan Yardımcısı Eray Kayatürk olmak üzere bir çok gönüllünün takımı yürekten ayakta tutma çabasına en büyük destek yine İstanbul'da ki iş adamlarından geldi.
Başta TATAR GÜMRÜK MÜŞAVİRLİĞİ LTD. ŞTİ.'nin ortaklarından olan Ardahan Akyaka (Kotoskara) köylü İşadamı İmdat Tatar olmak üzere bir çok iş adamının desteklerinin süreceğini belirttiği Serhat Ardahan Spor'a bir destekte Ardahan'da düzenlenen geceden geldi.
Ardahanlı İşadamı İmdat Tatar'ın onca maddi desteğinin yanında 20 Bin TL. daha destek verdiği Serhat Ardahan Spor'a diğer iş adamları, dernekler, vakıflar ve federasyonlarında desteği bekleniyor.

**Ben hep desteklemeye hazırım..

Serhat Ardahan Spor'un ortaya koyduğu başarının devamı için kendilerine ne düşerse hazır olduğunu belirten Ardahanlı İşadamı İmdat Tatar, 'Ben, gerek Sedat Sural, gerek ise Eray Kayatürk ve en önemlisi futbolu seven, bir kent için önemini anlayan Ardahan Valisi, Ardahan Belediye Başkanının hep yanında oldum. Bundan sonrada olmaya devam edeceğim. Bu başarı yoktan var edilmekten öte bir şey değil. Bu nedenle bana olduğu gibi tüm iş adamlarına buradan Ardahan Haberleri çağrıda bulunuyorum. Gelin hepimiz Ardahan'ı 3. Lige taşıyacak olan bu takıma sahip çıkalım' diyerek sözlerini şöyle tamamladı. 'Serhat Ardahan Spor'un ard arda aldığı puanlara ödül olarak yeniden 20 bin TL. katkıda bulunuyorum' dedi.

**Bir Destekte Orhan Gökdemir'den..

Yakaladığı büyük başarının devamı için maddi desteğe ihtiyaç duyan Serhat Ardahan Spor'a bir destekte Ardahan Hoçvanlı İşadamı Orhan Gökdemir'de geldi.
Ardahan'da düzenlenen 'Serhat Ardahan Spor'u Destekleme Gecesi' nde 3 bin TL. bağışta bulunan AK Parti Ardahan Milletvekili Aday Adayı Orhan Gökdemir'de tüm siyasilere çağrı da bulunarak Serhat Ardahan Spor'un yakaladığı bu büyük başarının devamı için herkesin elinde geleni yapmasını istedi.

**Nasıroğlu'da Serhat'ı Yanalız Bırakmıyor..

Bugüne kadar verdiği desteklerle gerek Ardahan kamuoyunda, gerek ise spor camiasında Ardahanlıların gönlünde takt kuran Ardahanlı İşadamı Ali Rıza Nasıroğlu'nun da 10 Bin TL. gibi bir desteği daha yaptığı gecede Ardahan Belediyesi çalışanları da aralarında topladıkları 10 Bin TL.'yi Serhat Ardahan Spor'a bağışladılar.

**İnşaat Sektörü de 'Serhat'a Destek Gerek' dedi..

Bugün oynadığı karşılaşma ile olmaz denileni yapan ve yok imkanlara karşın 14 takımın mücadele ettiği BAL Liginin lideri Serhat Ardahan Spor'a bir destekte Ardahanlı İnşaat Firmalarında Çağberk ve Demirkpl İnşaat'a geldi.
Düzenlenen gce de Serhat Ardahan Spor'a 10'ar bin TL: destek veren Çağberk İnşaat'ın Sahibi Metin Yılmaz ile Demirkol inşaat'ın sahibi Fatih Demirkol'un yanı sıra Nurbay Kayatürk & Ardahan Haberleri Tuncer Kayatürk kardeşler 12.000 (Eray İnşaat / Özlem Ardahan), AK Parti eski İl Başkanı ve AK Parti Milletvekilli Aay Adayı Yunus Baydar, Petrolcu Gürsoy Tunç, Salduz Beton Olgay Salduz , Altıparmak İnşat'ın Sahibi Taner Altıparmak 5 Bin TL.'lik destek sözü verdiler.
Saykoç, Özel İdare Çalışanları ve Ziraat Odası 3 Bin TL., Av. Osman Nuri Yıldız 2 Bin 500 TL., Göle Aile Hekimliği Bin 500 TL. destek verdikleri gece de ayrıca; ATSO Başkanı Latifşah Sural, Cenk Turan, Ahsen Pastahanesi, Karslı İş Adamı, Özmen Demir (Ardem) İki Bin TL, Alibey Yılmaz Bin 500 TL., Sevim Köseliören, Metin Aydın, Muharrem Çapan, Asim Bulut'un., Aşkın Kaya., ATSO Başkanı Çetin Demirci., Vakıfbank Ardahan Şubesi, Erpa Market'im Biner TL. destek verdiler.
Onur Kara'nın 700, Erdal Kara'nın 600 TL., Av. Yusuf Yılmaz, Tarım İl Müdürlüğü, Deniz Market'in 500'er, Yener Bulut 350 TL., Yunus ve Turgay Yıldız'ın 300, Muratcan Şentürk , Mehmet Doğan'ın, 200 TL. Fikret Çerkezoğlu para desteği verildi.

**Rakip Takımlardan da Tam Destek Geldi..

Ortaya koyduğu olağanüstü başarıyla BAL Liginde fırtınalar estirmeye deam eden Serhat Ardahan Spor'a çok önemli bir destekte, Ardahan 1. Amatör Liginde Mücadele eden ve bir zamanlar Serhat Ardahan Spor'a rakip olan takımlardan geldi.
23 Şubatspor'un yanı sıra Kalespor'dan da Serhat Ardahan Spor'a 200'e TL. destekte bulundular.

**KAISİAD'DAN BİN TL.

Öte yandan Merkezi İstanbul'da bulunan Kars-Ardahan-Iğdırlı İşadamları Derneğinin Genel Sekreteri Orhan Gökçe'den de Serhat Ardahan Spor'a BİN TL. maddi yardımdan bulunuldu.
Haberi ekleme saat: 17.55-08 Şubat 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

POSOF'TA TRAFİK KAZASI!..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşArdahan’ın Posof ilçesinde meydana gelen kazada 7 kişi çeşitli yerlerinden yaralandı.
Meydana Gelen kazada yaralanan yaralıları Posof Devlet Hastanesine ve Damal Devlet Hastanesine kaldırıldığı öğrenildi. Olayın 34 DJ 4752 plakalı aracın Ardahan istikametinden Posof istikametine giderken karşıdan gelen 36 EK 489 plakalı araç ile kafa kafaya carpıştı öğrenildi.
Kazada yaralanın 7 kişiden Haşim Aras araç şoförü Metin ve Yusuf Sönmez ve ismini öğrenemediğimiz bir kişi Posof Devlet Hastanesine Kaldırılırken 3 kişinin ise Damal Sağlık Ocağına kaldırıldığı öğrenildi.
Kaynak: www.ardahanguncelhaber.com
Haberi ekleme saat: 14.09-07 Şubat 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ARDAHAN VE POSOF'TA ENERJİ KESİNTİSİ..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşAras Elektrik Ardahan İl Koordinatörlüğünde yapılan yazılı açıklamaya göre Ardahan ve Posof'ta enerji kesintileri uygulanacak.
Konuyla ilgili yapılan yazılı açıklama şöyle; İl Koordinatörlüğümüz sorumluluk alanı içinde Ardahan İli Posof İlçesi TM ( Trafo Merkezi )- DM ( Dağıtım Merkezi )arası Fider bağlantı çalışması yapılacağından 08.02.2015 tarihinde 10:00 / 15:00 saatleri arasında kısmi elektrik kesintisi yapılacaktır. KESİNTİ YAPILACAK BÖLGELER 1- Hanak İlçe Merkezi ve Köyler ; Altınemek, Arıkonak, Aşağıaydere Baştoklu, Binbaşak, Börk, Dilekdere, Geçköy, Güneşgören, Karakale, Koyunpınarı, Ortakent, Oğuzyolu, Sazlıçayır, Serinkuyu, Sevimli, Sulakçayır, Yamaçyolu, Yamçılı, Yukarıaydere, Yünbüken, Çatköy, Çavdarlı, Çayağzı,Çimliçayır, Çiçeklidağ, incedere. 2- Damal İlçe Merkezi ve Köyler; Burmadere, Dereköy, Eskikılıç, İkizdere, Otağlı ,Seyitören, Tepeköy. 3- Posof Merkez ve Köyleri; Akballı, Alabalık, Alköy, Arılı, Armutveren, Aşıküzeyir, Aşıkzülali, Asmakonak, Balgöze, Baykent, Binbaşıeminbey, Çakırkoç, Çambeli, Çamyazı, Çayırçimen, Demirdöver, Derindere, Doğrular, Erim, Gönülaçan, Gümüşkavak, Günbatan, Günlüce, Gürarmut, İncedere, Kaleönü, Kalkankaya, Kayınlı, Kırköy, Kolköy, Kopuzlu, Kumlukoz, Kurşunçavuş, Özbaşı, Sarıçiçek, Sarıdarı, Savaşır, Söğütlükaya, Süngülü, Sütoluk, Taşkıran, Türközü (Badele), Uğurca, Uluçam, Yaylaaltı, Yeniköy, Yolağzı, Yurtbaşı, Yurtbekler.

**Ardahan İli Enerji Kesintisi
İl Koordinatörlüğümüz sorumluluk alanı içinde Ardahan İl Merkezinde; 20 nolu Kabinde Gerilim Trafosu değişimi ve 3 nolu Kabinde Hücre onarımı çalışmaları yapılacağından 08.02.2015 tarihinde 11:00 / 13:00 saatleri arasında kısmi elektrik kesintisi yapılacaktır. KESİNTİ YAPILACAK BÖLGELER 1- Ardahan İl Merkezine bağlı Karagöl Mahallesi, İnönü Mahallesi, Kaptanpaşa Mahallesinin bir bölümü, Eski TOKİ’ler.
Haberi ekleme saat: 11.54-07 Şubat 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

GÖLÜ ATLAR BASTI!..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşBu yıl 3. Gerçekleşen 'Çıldır Altın At III. Uluslararası Kış Şöleni Sona Erdi.
Ardahan Belediyesi, Ardahan Üniversitesi, Türkiye Jokey Kulübü Çıldır Kaymakamlığı ve Spor Toto'nun Desteklediği, Çıldır Belediyesinin ev sahipliği yaptığı şölen dolaysıyla donan Çıldır gölü üzeri atlarla dolup, taştı.
Bugün başlayan ve 'Atlı Kızak, Dörtnal At, Rahvan/Yorga At, Atlı Okçuluk ve Cirit' yarışmaları için şölene katılan bir çok atın dondurucu soğuklardan üzeri yaklaşık bir metre donan Çıldır Gölü üzerinde bir araya geldiler.
Ardahan Valililiğinin şölene katılmak isteyenler için Ardahan Valiliği önünde araç kaldırırken, Çıldır'de da Çıldır Belediyesinin önünde belediye tarafından servis kaldırılacak.
Yurt içi ve yurt dışında bir çok insanın katıldığı şöleni izlemek için başta doğa fotoğrafçıları olmak üzere bir çok fotoğrafçı ve basın mensubunun da izlediği şölene çevre ilerde de büyük bir katılım olduğu gözlendi.
Haberi ekleme saat: 11.20-07 Şubat 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

İL BAŞKANI OLMAYA GİTTİLER,
İL BAŞKANINI GÖREVDEN ALDIRDILAR..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**CIRTIK ATMAYI İHMAL ETMEDİLER..

Ard arda yaşanan istifalar ile 14 kişi kalan İl Yönetimi ile İl Başkanı kalmak isteyen CHP Ardahan İl Başkanı yanına aldığı yöneticileriyle gittiği Ankara'da görevden alındı.
Alınan bilgilere göre altı boşaldığı için istifa etmesi gereken ancak 14 kişilik bir yönetimle İl başkanı olarak kalmak isteyen İlimdar Senem'in dün Ankara'da görüştüğü CHP Genel Merkez yöneticilerine 'Ben istifa edeyim, bu benimle birlikte gelen arkadaşlarımdan birini İl başkanı yapın, yeni yönetimi oluştursun' teklifinde bulunduğu, ancak genel merkezin bu saçma öneriye kızıp, Senem'i görevden aldığı öğrenildi.

**Genel Merkez de Gırgır Yapmayı Unutmadılar..

Öte yandan gittikleri Ankara'da Genel Başkan ve Yardımcıları ile görüşemeyen, parti yetkilileri ile ancak görüşen Düşük CHP İl Yönetimi CHP Genel Merkezinde gır gır geçip, poz vermeyi de unutmadılar.
CHP Genel Başkanının basın karşısına çıktığı alanda poz verip, dalga geçmeyi unutmayan düşük il yöneticilerinin ciddiyetsizliği genel merkezde de görüldü.
Haberi ekleme saat: 22.39-06 Şubat 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ÇILDIR'DA BAHARDAN KALMA GÜNLER..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşÖzellikle geceleri yaşanan aşırı soğukların tüm etkisiyle yaamı adeta durdurduğu Ardahan'ın sınır ilçelerinde bahardan kalma günler yaşanıyor.
Ardahan'ın Gürcistan'a komşu ilçesi Posof'ta olduğu gibi Gürcistan ve Ermenistan'a komşu Çıldır'da da baharlı günler yaşanıyor.
Soğuklar nedeniyle sınırları için de bulunan Çıldır ve Aktaş göllerinin donduğu şu günlerde bahardan kalma günlerin yaşandığı Çıldır'da güneşi görenler kendilerini dışarı attılar.
Cadde de tavla oynayıp, pazarda alış veriş yapma imkanı yakalayan Çıldırlılar gece -25'ler kadar çıkan dondurucu havaların azda olsun ısındığı gündüzler ortaya çıkan güneşle birlikte günü bitiriyorlar.
Haberi ekleme saat: 22.34-06 Şubat 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Ardahan'ın 2. Gümrük Kapısı Açılıyor..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşKağıt üzerinde yıllardır açık görülmesine karşın, resmen açılamayan Çıldır Aktaş Gümrük Kapısı nihayet açılıyor.
Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli, Ardahan'ın Gürcistan ve Ermenistan'a koşu Çıldır ilçesi sınırları içinde bulunan Çıldır Aktaş Sınır Kapısı’nın Mayıs’da açılacağını açıkladı.
Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli, geçen hafta Gürcistan’a yaptığı ziyarette de Türkiye açısından önemli adımlar attıklarını anlattı. Canikli, “Orada da ikinci kapıyı devreye sokuyoruz. Çıldır Aktaş Sınır Kapısı Mayıs’da açılacak. Sarp kapısının trafiği çok yoğun ve gittikce de artıyor. Yolcu geçişinde birinci sırada, araç geçişinde ise üçüncü sırada. Türkiye’nin Orta Asya’ya açılan tek kapısı olduğunu için de alternatif yaratmak zorundayız.Bu ikinci kapı yolu 120 kilometre daha kısaltıyor”dedi
Ardahan’a 62 km uzaklıkta bulunan ve Gürcistan’a açılan Çıldır-Aktaş Sınır Kapısı 76.000 m2 alan üzerine kuruluyor. Çıldır – Aktaş Sınır Kapısı’nda 3 adet giriş, 3 adet çıkış peronu bulunacak. Ayrıca sahanın hemen yanında gümrük lojmanları da inşa ediliyor.
Haberi ekleme saat: 22.17-06 Şubat 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Jandarma Komutanı Sis Kurbanı!..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşErzurum'da yaşanan sis uçak indirtmedi..

THY Uçakları bölgede yaşanan sis dolaysıyla Kars'a inmek zorunda kaldılar.
Alınan bilgilere göre bugün akşam saatlerinden İstanbul ve Ankara'dan Erzurum'a giden ve içinde Erzurum ve Ardahan Milletvekilleri, Jandarma Bölge Komutanın da bulunduğu TK 70 74, ayrıca TK 70 75 ve İstanbul Sabiha Gökçen'den kalkan 72 24 ile 72 25, Atatürk Havayolunda kalkan 27 06 ve 2707 sefer uçakları Erzurum'da yaşanan sis dolaysıyla Kars hava alanına inmek zorunda kaldılar.
Uçakların inemediği hava alanın da yaşanan sisin devam ettiği öğrenilirken, yolcuların bir çoğunun mağdur olduğu ve kendilerini Erzurum'a götürecek araçların gelmemesi nedeniyle Kars Havalanın da mağdur kaldıkları bilgisi alındı.
Yolcuların mağdur olması üzerine THY TK 70 74 Sefer uçağında bulunan Erzurum Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Ali Lapanta'nın devreye girmesiyle başta Kars'ta bulunan askeri araçlar olmak üzere bir askeri servis araçlarının Kars'ta Erzurum'a yolcuları götürdüğü öğrenildi.
Haberi ekleme saat: 22.13-06 Şubat 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ARDAHAN'IN
Charlie Chaplin Başkanları!..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**POZLAR GÜZEL DE, YA SORUNLAR?!.

*ARDAHAN'DA Kİ YARI RESMİ STK BAŞKANLARININ GEREK ARDAHAN'DA, GEREK İSE ÜLKE GENELİNDE YAŞANAN OLAYLARA KARŞI SESSİZ VE DİLSİZ OLMALARI DİKKAT ÇEKİYOR..

Başta yok imkanlar ile Ardahan’ı 3. Lige taşımaya çalışan Serhat Ardahan Spor’un yaşadığı sorunlar olmak üzere Ardahan'ın onca sorunu karşısında duyarsızlıkları ile tanınan sivil toplum örgütlerinin başında gelen Ardahan Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği, Ardahan Esnaf ve Sanatkarlar Odası ve Göle Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanları yollukları ve masrafları ödenen Ankara'da ki toplantıları hiç kaçırmazlarken, ülke genelinde yaşanan onca sorum karşısında olduğu gibi Ardahan merkezde ki sorunlar karşısında da duyarsızlıkları ile dikkat çekiyorlar.

**SESSİZ VE DİLSİZLER..

Aynı zaman da bozuk yollardan yakınan Ardahanlı Şoförler Odasının Başkanı da olan Ardahan ESOBB Başkanı Yılmaz Özer'in yanı sıra Ardahan Esnaf ve Sanatkar Odası Başkanı İsmail Kahya ile Göle Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Yılmaz Kaya'nın seçildiğinden bu yana başında bulundukları esnafların sorunlarının da içinde bulunduğu Ardahan ve ülkedeki sorunlar için hiç bir açıklama yapmamaları dikkat çekmekte.
Özer, Kahya vve Kaya'nın da diğer Ardahan stk'larının başındakiler gibi yaşananlara karşı duyarsız ve sessiz kalışlarının nedeni anlaşılmazken, siftah yapmadan kepenk kapatan esnafın derdini, sıkıntılarını ne zaman, nasıl dile getirecekleri merak konusu olmaktadır.

**Cemil Baba'da, Sural'da Onları Aratmıyor..

Ardahan'da ki yarı resmi stk'ların başında gelen ESOBB, AESOB ve GESOB başkanlarının yaşanan sorunlara karşı duyarsızlıkları ile tanınması ve seçildiklerinden bu yana onca sorun karşısında hiö bir açıklama, demeç yada bir eylem yapmamaları dikkat çektiği Ardahan'da ki Ziraat Odaları da sessiz ve dilsiz.
Hayvancılık bölgesi olarak adlandırılan bölgede ki sorunlarla ilgili hiç bir açıklamaya da bulunmayıp, bu yönde adım atmayan Ardahan ve Göle Ziraat Odalarının Başkanları Latifşah Sural ile Cemil Budak'ta diğer oda başkanları gibi var olan sorunlar karşısında sessiz ve de dilsiz olmaları dikkatlerden kaçmıyor.
Haberi ekleme saat: 22.39-05 Şubat 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ARDAHAN BOŞALDI!..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşYAŞANAN SOĞUKLAR DOLAYSIYLA DIŞARI ÇIKILAMAYAN ARDAHAN’DA TATİLE GİREN ÜNİVERSİTE VE OKULLAR NEDENİYLE KENT MERKEZLERİ BOŞ KALDI..
Son nüfus sayımı ile 2 bin kişinin daha göç ettiği görülen Ardahan'ı şimdi de soğuk ve tatil boşalttı.
Yaşanan dondurucu soğukların başta yaşlı ve çocukları dışarı bırakmadığı Ardahan ve ilçelerin de yarı yıl tatili ardından kent merkezleri adeta terk edilmiş kent görünümüne kavuştu.

**AZO Seçime Gidiyor..

Latifşah Sural’ın başkanlığını yaptığı Ardahan Ziraat Odası hafta sonu seçime gidecek.
Sural’ın tek aday olduğu kongre eski garaj olarak bilinen Kars Garajın yanında bulunan belediyenin yaptırdığı iş hanında ki ATSO'ya ait odada yapılacak.
Uzun yıllar Ardahan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı ardından kurduğu Ardahan Ziraat Odasını da yaklaşık 20 yıldır idare eden Sural'ın yine tek aday olduğu bilgisi alındı.
Haberi ekleme saat: 22.38-05 Şubat 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

CHP ARDAHAN'A BAYAN BAŞKAN MI?

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş4 Kişinin daha istifa edeceği ileri sürülen Cumhuriyet Halk Partisi Ardahan İl Başkanlığına bir bayanın atanacağı ileri sürüldü.
Gazetemizin Ankara kulislerinden elde ettiği son bilgilere göre yönetiminin büyük bölümü istifa eden İlimdar Senem'in yerine Birsen Okyay'ın atanacağı bilgilerine ulaşıldı.
Son yaşanan iki istifa ardından 14 kişiye düşen İlimdar Senem yönetiminin görevden el çektirildiği ve yeni yönetimin oluşması için Birsen Okyay'ın Ankara'ya çağrıldığı ileri sürülen son gelişmeler de yönetimi istifa eden İlimdar Senem'in de istifa etmesi için CHP Genel Merkezince uyarıldığı, Senem'in ise yeni yönetimin kurulması için görevin yeniden kendisine verilmesini istediği ancak Senem'in bu talebine olumlu cevap verilmediği de alınan son haberler oldu.

**HDP Çıldır’da İlçe Binası Açıyor..

HDP Çıldır’da İlçe Binası Açıyor.. Öte yandan yaklaşan genel seçimlere hazırlanan Halkın Demokrasi Partisi (HDP) Ardahan’ın Gürcistan ve Ermenistan’a komşu ilçesinde de örgütleniyor. Önümüzde ki günlerde Çıldır İlçe binasını açacak olan HDP’nin Damal ve Hanak’tan sora Posof’ta da örgütleneceği öğrenildi.
Haberi ekleme saat: 22.34-05 Şubat 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

KUMPAS SONUCU TUTUKLANANLAR
YENİDEN YARGILANACAKLAR..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşGeride kalan yıllar da kurulan kumpas ve tutulan söz de gizli tanıkların yönlendirme ve ifadeleri ardından yapılan operasyonlar sonucu tutuklanıp, ağır cezalar alan bir çok Ardahanlının davası yeniden görülmeye başlandı.
Gazetelerimiz ve sitelerimizin aha önce bozulduğunu duyurduğu dosyalar Ardahan Adliyesine geldi. Ardahan Adliyesinde görülmeye başlanan dava sonucunda uzun süredir hapis olup, mağdur olanların serbest bırakılması bekleniyor.
Bilindiği gibi yaklaşık 5 yıl önce yapılan operasyonla başta Ardahanlı bir çok otelci, gazino işletmecisi olmak üzere yaklaşık 50 kişi yakalanıp, görülen davalar sonuca 20 ila 70'er yıl hapis cezası almış, bir çok aile mağdur edildiği gibi Ardahan'da ki turizm sektörüne de büyük darbe vurulmuştu.
Öte yandan tutuklu bulunanların ailelerinin, İl Başkanı Avukat olan AK Parti Ardahan İl Başkanlığı önünde bir basın açıklaması yaparak, tutuklu olan yakınlarının kurulan kumpas ve sözde gizli tanıkların ifadesi sonucu mağdur olduklarını ve serbest bırakılmalarını isteyecekleri öğrenildi.
Haberi ekleme saat: 04.46-04 Şubat 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com

Sayfa 12 - 213 < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 > >>
Köşe Yazarları
Copyright © 2003 - 2008 Ardahan kuzeyanadolugazetesi.com
Tel: 0478 - 211 43 31 - 211 45 00
Adres: İnönü Cad. No:50 Ardahan