Ana Sayfa · Forum · Linkler · Resim Galerisi
Ana Menu
Ana Sayfa
Makaleler
Forum
İrtibat
Linkler
Arama
Ziyaretçi Defteri

ÜYELİK HİZMETLERİ

ÜYE KAYIT
ŞİFREMİ UNUTTUM

Sitenize Ekleyin
Resim Galerisi
Telefonlar
Konuk Yazarlar

ARŞİVLERİMİZ
2003 YILI
2004 YILI
2005-2006 YILI
Ulusal Haberler
Misafir
Kullanıcı Adı

Şifre

Beni HatırlaKayıp Şifre ?
Site Durumu
Kayıtlı Üyeler : 12997
Misafirler : 18
En Yeni Üyemiz : sanane757000

Kayıtlı Üye :
Fakir 38 Gün Gelmedi
abdullahank 190 Gün Gelmedi
Orhan-Bahcivan 279 Gün Gelmedi
CEVAT COSKUN 284 Gün Gelmedi
atlantis 305 Gün Gelmedi
baris dursun 305 Gün Gelmedi
yilmaz akinci 314 Gün Gelmedi
adacala 315 Gün Gelmedi
admin 317 Gün Gelmedi
yilmaz_akinci 317 Gün Gelmedi
Forum Başlıklari
En Yeni Başlık
Ardahan Köyleri ve İ...
hoçvanın genel iradesi
Sitemizi Dostlarınız...
Bize ulaşın..
Haber Arşivimiz
Ardahan Görüntüleri
Ardahan Fotoğrafları
Kürdistan Komşunuz O...
KORKAKLARA MEYDAN OK...
Teşvik Ardahan’a Uğr...
Ardahan da Devlet mi...
İMRALI’DAKİ GÖ...
Ardahan ARDAHAN
APE FEZO’NUN A...
O benim Babam..
En Yoğun Başlıklar
YALÇIN TAŞTAN HAK... [51]
TRT bölücülük mü ... [35]
KAFATASÇILAR-ARD... [34]
COCUK ÖLDÜRMEYİ K... [30]
YAZARLARIMIZIN YO... [28]
YAZICIOĞLU'NU KAY... [24]
DTP'li vekillerde... [21]
Ardahan TV [19]
kürde fırsat verm... [18]
ANADİLİMİZ KÜRTÇE... [18]
23 NISAN IRKCI C... [17]
UGAR TÜRKLRI [16]
Bim Marketlerine ... [16]
KÜRT SORUNU DEĞİL... [15]
ARDAHAN LI OLMAKT... [15]
HİT
reklam
Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş Pinterest'te Fakir adlı kullanıcının profilini ziyaret edin.

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

<
Ardahan 94 Yaşında..
Yazar Fakir


Ardahan'da Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin


Facebook'ta Paylaş

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yazarlarımızı okuyor musunuz?

KADINCA/Selmi Yılmaz
Ardahanlı İstanbul’dan Milletvekili İstiyor..

Ardahan Haberi Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşGeçtiğimiz gün yapılan ve Ardahan Federasyonunun organize ettiği yemekli toplantıyı yerel ve ulusal basında takip ederken, 17 Milyonluk İstanbul’da bir milyona yakın Ardahanlı varken, bu Ardahanlıların kaçının Ardahanlıları İstanbul’da temsil etmek için yaklaşan milletvekili seçimlere hazırlandığını da merak etmedim değil.
Ardahan Haberi İstanbul’da gerek iş alanın da gerek diğer sahalar da büyük başarı ile Ardahan’ı ve Ardahanlıları temsil edenlerin 2015 Genel Seçimlerinde TBMM’sinde de Ardahan’ı, Ardahanlıları temsil etmeyi niye düşünmediğini de sorgularken, bu kentte yaşayanları olduğu gibi bu kente yaşayan Ardahanlıları temsilen 2015 Genel Seçimlerine Adayım diyenlerin sayısının 10 parmağın 5’ini geçmediğini de üzülerek izlemekteyiz.
Diyen beşinin de 3 ü reklam ve facebookcu geriye kaldı iki tane..
Bunların biri ya girer ya girmez elde kaldı büyük bir sıfır..
İşte tam bu arada artık kurumsallaşan Ardahan Federasyonu işe el atmalı ve partilerin genel merkezine çıkarma yaparak İstanbul’a en az bi en çok 3 milletvekili istiyoruz demeli..
Gürsel Tekin, Bülent Karataş gibi isimlerde olaya el atmalıdır..

**CHP Öğüt’süz Kazanır mı?

Üç dönem milletvekilliği yaptığı Ardahan’da bir kez daha milletvekili olmak için çabalayan Ensar Öğüt gibi siyasetin ustası Saffet Kaya’nın dönemi kapanıyor gibi..
Yedeği ve yönetim kurulunda kimsenin kalmadığı halde neden hala İl Başkanı kaldığı bilinmeyen İlimdar Ardahan Haberi Senem’in başında bulunduğu CHP Ardahan’ın 13 kişilik bir İl Yönetimi ile gittiği 2015 Genel Seçimlerini hangi partinin, hangi aday ile kazanacağının tartışıldığı Ardahan’da 15 yıldır bu partinin milletvekili olan Ensar Öğüt’ün yeniden aday olup, olmayacağı da merakla beklenen diğer bir konu.
Ensar Öğüt’ün bu süre için de partisi CHP için verdiği mücadelenin başta partilileri tarafından olmak üzere tüm ülke tarafından takdirle karşılandığını gördüğümüz bir süreçte CHP’nin Ensar Öğüt’e ihtiyaç duyduğu en önemli seçimin önümüzde ki seçimler olduğu da belirtilmektedir..
Çünkü Öğüt’ün Ardahan’da ki Türklere olduğu kadar Kürtlere de yakın bir isim olduğu Alevisinden, Terekemesine her toplumun ulaşabildiği, sorunlarına az, çok çare bulduğu tek isim olduğu belirtilirken, CHP’nin önümüzde ki seçimde, Ensar Öğüt’süz kazanamaya bileceği de belirtilmektedir..

**Adaylar Bekar mı?

2015 Genel Seçimlere doğru gittiğimiz şu günlerde arda arda ortaya çıkıp Ardahan’ı kendilerinin kurtaracağını ileri sürülen Milletvekili Adaylarının boy boy fotoğraflarını görüp, izliyor, Ardahan Haberi yapacakları konusunda mesajlarını okuyoruz.
Başta iktidar partisi AK Parti’de olmak üzere onu takp eden CHP, MHP ve HDP’nin Ardahan Milletvekillerinin boy boy fotoğraflarını görüp, açıklamalarını okurken bir hayli yanlız olduklarını da görüp üzülüyoruz..
Çünkü en son Özgecan’ın öldürülmesi ardından timsah göz yaşlarını sildiğimiz şu günlerde kadının nasıl olup ikinci sınıf muamele gördüğünün bir işaret olduğunu da memleketi kurtarmaya adayların yalanız olarak adaylıklarını açıklayıp, memleketi kurtarma telaşıyla eşlerini ede unutmuş, belki de kameraların karşısına çıkmalarını günah sayıp, getirmemiştirler..
Evet bir genel seçim daha yaklaşıyor ve bu seçimde de bir kadının aday olmadığı Ardahan’da aday aday olanların çoğuda eşsiz ve bekar..
Bugüne kadar eşlerini, çocuklarını tanımadığımız bir çok milletvekilimiz gibi yeni vekillerimiz de sanki eşsiz ve bekarlardan oluşacak gibi..


Yazarlarımızı okuyor musunuz?

YAZIYORSAM SEBEBİ VAR
Gece yapmadık...

Fakir Yılmaz Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşBenim de içinde bulunduğum İstanbul Merkezli Ardahan Federasyonun geçtiğimiz günlerde İstanbul Topkapı Fakir Yılmaz Barcelo Eresin Hotel’de düzenlediği yemek gece değil, elit bir grup Ardahanlının bir araya gelmesinden öte bir şey değildi.
Bu yemekte ki amacın Ardahanlının öyle bir iki belediyenin verdiği bedava salonlarda yada binlerce lira verilip, borçlu kalınan köhne düğün salonlarında değil, Ardahanlılara yakışır bir yemekli toplantı olmasını istediğimiz de böyle bir etkinlik düzenlendi..
Serhat Ardahan Spor Gecesinden sonra bu etkinliği düzenleyenler arasında yer almamızın farkının his edildiği bu yemeği gece yapıp, sağa sola çekenlerin asıl hesabının ben değil, benim içinde bulunduğum etkinliklerin getirdiği ses ile kulaklarının ağırdığını bildiğimde böyle bir açıklama yaptığım biline..

**Ardahan’ın Kurtuluşu..

Aslında hiç bir ordu savaşı olmayan ama ülkeler arasında yaşanan savaşlar dolaysıyla yapılan anlaşmalar gereği tazminat karşılığı verilip, alınan daha sonra yine bu anlaşmalar gereği yeniden geri alınıp, vatan topraklarına katılan Ardahan’ın bugün 94. yıl dönümü kutlanıyor..
Fakir Yılmaz Ülkemin en yoksul vilayeti olan ve devam eden göç ile her geçen gün nüfusu azalan Ardahan’ın asıl kurtuluşunun ekonomik kazançlarla olacağını her yıl üzerine basa basa anlatırken, bu kurtuluşun bu kente yaşayanlar ile bu kenti doymak için zorunlu olarak terk edenlerin elinde olduğunun bilinmesini istiyoruz.
İşte son kurtuluş çabası tüm yok imkanlara karşı Ardahan’ı BAL Liginde başarıyla temsil eden Serhat Ardahan Spor’un ortaya koyduğu savaştır..
Ve Ardahan'ı bir üst lige taşıma azmi ve mücadelesi veren bir takımın savaşı Ardahan’ın kurtuluşu için diğer bir fırsattır..
Bu nedenle bu mücadeleye tam destek vermeliyiz..

**Korkmaya Hazır Olun..

Bu yıl Ardahan’ın Vatan Topraklarına katılışının yıl dönümü dolaysıyla düzenlenen etkinliklerin içine alınan Solu Türk adlı gösteri uçaklarının dünden itibaren Ardahan semaların da uçması Fakir Yılmaz kente büyük heyecan yarattı..
Torunum Dağhan’ın uçakları görür görmez annesinin telefonuyla beni arayıp, ‘Dede biliyon mu Ardahan’a uçaklar geldi’ diye heyecanla yaşananları anlatırken, ses tonunda heyecanlandığı kadar korktuğunu da anlamıyor değildim..
Havaalanı olmayan Ardahan’da tam da Suriye’de ki şah türbesini alıp, tanklarla kaçırdığımız haberleri sırasın da Ardahan semalarında yüksek ses hızıyla uçan uçakların yarattığı heyecan ve korku ardından 5 bilemediniz 10 yıl sonra Kafkasya’da yaşanacak olan savaş ve iç çatışmaları aklıma getirdi..
Çünkü Suriye’nin de içinde bulunduğu Ortadoğuyu karıştıranların bir elinin de Ardahan’ın da komşu olduğu Kafkasya’da olduğunu biliyordum..
0.535.418 32 58-fakiryilmaz323@hotmail.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yeminli Mali Müşavir
Sabri Arpaç:
'CHP’nin 2-0 Yapması İçin Çalışacağım'

Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşArdahanlı işadamı İmdat Tatar’ın Ardahan’a olan ilgisi devam ediyor.
Hiç bir beklentisi olmadan var olan imkanları ile doğup, büyüdüğü memleketine katkı sunmaya devam eden Ardahanlı İşadamı İmdat Tatar Ardahan’ı 3. Lige taşımaya iddialı olan Serhat Ardahan Haberleri Başta Göle olmak üzere Ardahan’ın genelinin aydın yurttaşların doğup, büyüdüğü bir kent olduğunu belirten Cumhuriyet Halk Partisi Ardahan Milletvekili Aday Adayı Sabri Arpaç önümüzde ki seçimlerde iktidar olacak olan CHP’den aday olduktan sonra ilk açıklamasını gazetemize yaptı.
Göle başta olmak üzere tüm Ardahan’da alacakları oylarla gerek Ardahan’da alacakları 2 milletvekili ile gerek ise ülke genelinde iktidar olacaklarına olan inancıyla yıllardır hep birlikte olduğu hemşehrilerine hizmet için aday olduğunu açıklayan Yeminli Mali Müşavir Sabri Arpaç ‘Merkezi Ankara’da bulunan Ardahan Vakfının aracılığıyla hizmet ettiği Ardahanlıları Milletvekili olarak temsil etme gururu yaşmak için partim CHP’den Ardahan Milletvekili Aday Adayı oldum.’ dedi.
Ardahan'ın yeniden vatan topraklarına katılışının 94. yıl dönümünü de kutlayan CHP Ardahan Milletvekili Aday Adayı Sabri Arpaç bugün resmi başvurusunu yaparak seçim startını vereceğini de belirtti.
Haberi ekleme saati: 23.11-23 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Ardahanlı İşadamı İmdat Tatar’ın
Spor’dan Eğitime Yardımı Devam Ediyor..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşArdahanlı işadamı İmdat Tatar’ın Ardahan’a olan ilgisi devam ediyor.
Hiç bir beklentisi olmadan var olan imkanları ile doğup, büyüdüğü memleketine katkı sunmaya devam eden Ardahanlı İşadamı İmdat Tatar Ardahan’ı 3. Lige taşımaya iddialı olan Serhat Ardahan Haberleri Ardahan Spor’a verdiği destekle yetinmedi, -30’ları bulan soğuklar da eğitim, öğretim görmeye çalışan Çıldır’da ki öğrencilere de el atarak, dondurucu soğukların yaşandığı şu günler de 30’a yakın öğrenciyi baştan aşağı giydirdi.
Aynı zaman da Ardahan Federasyonu Yönetim Kurul Üyesi olan İmdat tatar’ın Serhat Ardahan Spor’dan sonra böyle hayırlı bir işe de el atması bölge halkı tarafından takdirle karşılanırken, Ardahan Akyaka (Kodushara) köylü İmdat Tatar yaptığı açıklamada yaptığı katkılardan ziyade diğer iş adamlarını bölgeye, Serhat Ardahan Spor’a sahip çıkmasını istedi.
Haberi ekleme saati: 23.11-23 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

-20’de bayram..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşOkulların bir gün tatil edildiği, uçakların semalarında uçtuğu Ardahan’da -20’ye rağmen bayram vardı..
Ardahan'ın vatan topraklarına katılışının 4’ncü yıl dönümü, kentte düzenlenen törenlerle kutlandı.
Ardahan Valisi Ahmet Deniz, Tugay Komutanı Tuğgeneral Erdem Kargın ve Belediye Başkanı Faruk Köksoy'un valilik binası önündeki Atatürk Anıtı'na çelenk sunmasıyla başlayan kutlamalar, Kongre Caddesi'nde devam etti.
Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan Belediye Başkanı Faruk Köksoy, kentin vatan topraklarına yeniden katılışının 94’ncü yıl dönümünün mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Bölgenin kurtuluşu için tarih sürecinde verilen mücadelenin eşsiz bir kahramanlık destanı olduğunu vurgulayan Köksoy, ” Namusa sahip çıkmak, vatana sahip çıkmak ve geleceğimize sahip çıkmak, şehitlerimize sahip çıkmakla eşdeğerdir. Bugün burada toplanarak, ilimizin kurtuluşuna vesile olan kahramanları rahmetle anıyoruz” dedi.
Başkan Köksoy’un konuşmasının ardından törende şiirler okundu, atlı birlikler ve halk oyunları ekibi gösteri yaptı. Kurtuluş şöleninde Erzurum Büyük Şehir Belediyesi Mehteran Takımı’da gösteri yaptı. Tören sonunda Vali Ahmet Deniz, protokol üyeleri ve vatandaşlar davul zurna eşliğinde halay çekti.

**ŞEHİTLERE SAYGI YÜRÜYÜŞÜ..
Kongre Caddesi’nde ki törenin ardından, protokol ve çok sayıda vatandaşın katılımı ile Halilefendi Mahallesi’nde ki Yanık Cami Anıtı’na kadar yürüyüş yapılarak, Ruslar ve Ermeni çeteleri tarafından yakılarak şehit edilen Türk’ler için dua edildi.

**SOLOTÜRK GÖSTERİSİ..
Şehrin yeniden vatan topraklarına katılışının 94’ncü yılı anısına Türk Hava Kuvvetleri’nin Fakir Yılmaz SOLOTÜRK F16 Gösteri uçağı, Ardahan semalarında gösteri yaptı. Gösteriyi, Kür-Kale Park’ta toplanan çok sayıda vatandaş ilgiyle izledi.

**KONFERANS..
Serhat şehir Ardahan'ın vatan topraklarına katılışının 94’ncü yıl dönümü olması nedeniyle Halk Eğitim Merkezi Salonu’nda Sakarya Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Enis Şahin tarafından “Türk-Rus-Ermeni ilişkilerinde Ardahan” konulu konferans verildi.

**FOTOĞRAF SERGİSİ..
Kutlama programları kapsamında Ardahan Belediye Başkanlığı Yalnızçam Salonu’nda hazırlanan fotoğraf sergisi gezildi. Belediye Başkanlığı tarafından hazırlanan sergi de, birbirinden güzel Ardahan fotoğrafları büyük beğeni topladı.
Haberi ekleme saati: 23.00-23 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

HDP ARDAHAN'A HAFIZ ADAY!..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş2015 Gene Seçimlerine parti olarak katılacak olan Halkın Demokrasi Partisi Ardahan İl Örgütü seçimlerde aday olacakların başvurusunu almaya başladı.
Şimdiye kadar iki adayın başvuruda bulunduğu öğrenilen HDP Ardahan'dan Milletvekili Adayı olan Ertan Hamitoğlu'nun Hafız olduğu öğrenildi.
Partisi HDP'nin Ardahan'da olduğu gibi ülke genelinde %10 Barajını yıkacağına olan inancıyla milletvekili aday adayı olduğunu açıklayan ve resmi başvurusunu yapan Ertan Hamiitoğlu 'ben partimin bir neferi , bir yoldaşı, bir üyesi ve bir milletvekili aday adayıyım. Eğer bu görev bana verilirse partimin Ardahan'da seçimi alması ve başarılı olması için elimden gelen tüm imkanlarımı seferber edeceğim. Köy köy, ilçe ilçe gezerek partimin halkların partisi olduğu ve demokrasinin barışın anahtarını HDP olduğunu anlatıp, oy isteyeceğim. Partim görev verse de vermese de HDP'nin ülke genelinde olduğu gibi Ardahan'da da atılım yapıp, milletvekili çıkaracak bir oy potansiyeli yakalaması için partili arkadaşlarımla birlikte omuz omuza mücadele edeceğim. Ben ne kadar Göle Senemoğlu köylüysem, o kadar da Posoflu, Damallı, Hanaklı, Çıldırlı, Hoçvanlı ve Ardahanlıyım. Gerek Hafızlığı bitirdiğim Gölenin, gerek ise iş sahasında içinde yaşadığım Ardahan'ın sorunlarını bilen, bunların çözümü için düşünceleri olan bir kardeşinizim. Benim gibi diğre tüm aday aday arkadaşlarıma başarılar dileyerek çıktığım bu yol da Allah utandırmasın' dedi.
Haberi ekleme saati: 15.09-23 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

CHP'NİN ADAY ADAYLARI
ARDAHAN İLİ YOK HÜKMÜNDE GÖRÜP,
BAŞVURULARINI ANKARA'YA YAPIYORLAR!.

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş7 Haziran'da yapılacak olan Genel Seçimler öncesi aday adaylık süreci devam eden Cumhuriyet Halk Partisi Ardahan İl Örgütüne bugüne kadar resmi bir başvuru yapılmazken, CHP Ardahan'dan Milletvekili Aday Adayı olanların hemen hepsinin Ardahan CHP il Örgütüne değil, Ankara'da'da bulunan CHP Genel Merkezine resmi başvurularını yaptıkları, yapacakları öğrenildi.
Mevcut Milletvekili Ensar Öğüt'ün yanı sıra Sabri Arpaç, Müzeyyen Çiftçi Yolaçan, Mutlu Kerimoğlu, Yunus Dündar, Serhat Aslangörür, Mete Özdemir, Faruk Demir ve Şükrü Bozyiğit'in Ardahan'dan Milletekili Adayı olmak için başvurularını Ardahan CHP il Yönetimine değil, direk CHP Genel Merkezine yapmaları yönetiminin çoğu istifa eden, 13 kişi ile hala kendisine İl Başkanı diyen İlimdar Senem yönetiminde ki İl Örgütünü yok hükmünde saydıkları yönünde değerlendirilmektedir.

**Senem'e en yakın aday da güvenmedi..

Aday adayların yok hükmünde saydığı CHP Ardahan İl Örgütünde Başkan Yardımcılığı yaptıktan sonra bir ömür denilecek kadar 6. kez milletvekili aday adaylığı için başvuruda bulunan Eczacı Yunus Dündar'ın da kendi arkadaşları olan CHP Ardahan İl Örgütüne değil, Ankara'dan resmi başvurusunu yaptığı alınan bilgiler arasında oldu.
Haberi ekleme saati: 14.05-23 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ARDAHANLILAR
İSTANBUL'DAN SONRA
KOCAELİ'NDE BULUŞTULAR..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşBu yıl 8'inci kez düzenlenen Tanyıldız Salonu’ndaki kutlamaya Seyfidar Çoban başkanlığındaki yönetim evsahipliği yaptı. Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, AKP Milletvekili Aday Adayı Öztekin Kaşukci, Gençlik ve Spor Şube Müdürü Metin Çimli, İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi Üyesi Tugay Çoban, DSP İzmit İlçe Başkanı Hülya Yıldırım ve dernek üyeleri katıldı. BİZ BİR BÜTÜNÜZ Kocaeli Ardahanlılar Derneği Başkanı Seyfidar Çoban, yaptığı açılış konuşmasında, “Ardahanlılar olarak Kocaeli’de nüfusumuz kalabalık. Memleket olarak nüfus yoğunluğumuzla burada ilk sırada yer alıyoruz. Zamanında bazı şartlar nedeniyle buralara göç ettik. Ama hepimiz iyi yerlere geldik. Biz bir aileyiz ve bütünüz. Bütün olmak mecburiyetindeyiz. Hepinize iyi eğlenceler diliyorum” dedi.
Haberi ekleme saati: 14.05-23 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

CHP Akçam Kardeşlerin Arasına Girdi..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşCHP Ardahanlı Yazar Dursun Akçam'ın oğulları olan Prof. Dr. Taner Akçam ile Dr. Alper Akçam'ın arasına girdi.
Taner Akçam’ın Alman Yeşiller Partisi için hazırladığı “MHP RAPORU” nun basına yansıması ardından yazılı bir açıklama yapan Abisi Dr. Alper Akçam yaptığı yazılı açıklama ile CHP'den özür dilerken, Prof. kardeşini yerden yere vurdu.

İşte o kavga ve özür..
TÜM ALEVİLERDEN ve CHPli DOSTLARDAN
AKÇAM AİLESİ ADINA ÖZÜR DİLİYORUM!

Oda Tv kırk yıla yakın bir süredir yurt dışında yaşayan kardeşim Taner Akçam’ın Alman Yeşiller Partisi için hazırladığı “MHP RAPORU”nu yayınladı.
Taner Akçam o raporda “Türkiye’nin laik ve ilerici olarak bilinen kesimleri (örneğin Aleviler) ve politik partileri (özellikle Cumhuriyet Halk Partisi) Darbe çağrısı yapan Cumhuriyet Mitinglerinin en büyük destekçileri olurlarken” diyerek, Alevileri ve CHP’ni ve darbeci ilan etti.
Herkes artık iyice bilmelidir ki, Taner Akçam, yıllardır Şarkiyatçı Batı politikalarının bakış açısıyla ülkesine ve dünyaya bakıyor… Taner Akçam, yıllardır sap yeyip saman çıkarıyor!
Hiç şaşırmamak gerek, hangi ülkenin kimliğini taşıyor olurlarsa olsunlar, Şarkiyatçılara göre hem Doğu’da yaşıyor hem din istismarına karşıysan, günlük yaşamın dinsel inançlar dışında da yaşanabileceğine ilişkin düşünceler taşıyorsan, “darbeci”sindir. Onlara göre, Şark demek İslam demektir!
Taner Akçam, önceleri babamız Dursun Akçam’ın sıkça kullandığı “bizim oğlan bina okur, döner döner yine okur” özdeyişiyle özetleyebileceğimiz, 20. Yüzyıl başında yaşanmış içler acısı olaylarda bir avuç İttihat Terakki yöneticisi ile Jön Türk geleneğindeki uluslaşma eğilimlerini günah keçisi yaparak emperyalizmi temize çıkaran tezlerle uğraşıyordu. Daha doğrusu, bu tezleri yaşamının ana yörüngesi, şöhret ve geçim kaynağı durumuna getirmişti. Aklı başında olan herkes biliyor ki, yeryüzünde son iki yüz yıldır emperyalizmin bilgisi ve desteği olmaksızın bir tek kurşun sıkılmadı… İttihat Terakki’nin arkasındaki Alman emperyalizmi, Ermeni tarafında yer alan İngiliz emperyalizmi ile Rus çarlığı hesaba katılmadan, hatta altı kalınca çizilmeden yapılan bir tarih değerlendirmesi eksik değil, yanlış olacaktı. Satır aralarında böylesi düşünce kırıntılarının var olduğu söylemi, Taner Akçam’ın Ermeni tezlerindeki o şaşı bakış açısını yok edemeyecek, arşiv fareliğinden öteye götüremeyecektir.
Onun İttihat Terakki üzerine kurulmuş Ermeni tezinin karşısına çıkan birileri de Alman emperyalizminin vagon ticareti ortağı, tehcir politikalarının uygulayıcısı İttihat Terakki’yi, Talat Paşa gibi yöneticilerini aklamaya girişince, yüzbinlerce insanın kanının döküldüğü, milyonlarca insanın yerinden yurdundan olduğu, emperyalizmin Anadolu ve Kafkasya paylaşımının kışkırttığı bu büyük felaketi bir Ermeni kalkışmasına ve karşısında yurt savunmasına indirgeyince, halklar ve milletler arasındaki kördüğüme dönmüş karmaşa bugünlere de olduğu gibi uzanıp geldi.
Bir tarihçi olarak bugün Orta Doğu’yu kan gölüne çeviren emperyalist işgaller, milyonlarca insanın savaşlarda parçalanması, yurtlarından edilmesi, kadınların esir pazarlarında satılır olması Taner Akçam’ı pek ilgilendirmemektedir. Hatta ona göre AKP politikaları mazlum ve mağdur İslam’ın mağduriyetine son vererek onu evrensel normlara çıkarmayı amaçlamaktadır! “ Bilmece gibi konuşmak yerine AKP politikasının ana damarını şöyle formüle etmek isterim: Asırlardır mazlum ve mağdur bir millet olduğu kabul edilen İslami toplulukların mağduriyetlerine, uluslararası evrensel normlarla sahip çıkarak son vermek.” (Taner Akçam, Suriye’de İşler Daha da Kızışmadan, 11. 08. 2011, Taraf Gazetesi)
Taner Akçam’a göre, Ortadoğu’daki ulusal sınırlar Batı’nın sömürgeci amaçlarına uygun çizilmiştir ve şimdi AKP politikalarıyla bu sınırlar kaldırılarak bölge bir “ortak ev” durumuna getirilecektir! “Ortadoğu’da Batı’nın, sömürgeci amaçlarına uygun zorla çizdiği ulusal devlet sınırlarını açıktan eleştirmek, bölge insanlarının kaderlerini yeniden birleştirebilecek ekonomik ve siyasi entegrasyon politikaları geliştirmek; yani Ortadoğu’yu, bir anlamda bura insanının ‘ortak evi’ olarak inşa etmek AKP’nin bölgeye ilişkin politikalarının esasını oluşturuyor.” (Taner Akçam, Suriye’de İşler Daha da Kızışmadan, 11. 08. 2011, Taraf Gazetesi) Gördünüz mü neden bu kadar kan dökülüyormuş, Suriye’de savaş kışkırtıcılığı yapılıyormuş, Orta Asya’dan Kuzey Afrika’ya neden milyonlarca insan yerinden yurdundan ediliyormuş… Neden yüzyıllarca Anadolu’ya kendi dilini bile yasak etmiş, halkı ve halk kültürünü yok saymış yozlaşmış Osmanlıcılık baş tacı edilivermiş…
Kısacası, Taner Akçam, yakın zamanda epeyce büyük çarklar çizerek emperyalizmin “siyasal İslam” politikalarının uygulayıcısı cemaat ve AKP tezlerinin yandan çarklı savunucusu durumuna geldi. Kendi ülkesindeki olaylara bir Batılı gibi bakmaya başladı.
Onun gibi düşünen liberal aydınlara ve Taner Akçam’a göre, anasının babasının sıralarında okuyup üzerlerindeki karanlığı yırttığı, aydınlandığı, “komünist”likten kapatılmış Cılavuz Köy Enstitüsü de “faşist bir müesssese”dir. Çünkü Anadolu halk kültüründeki seküler öğelerin de kaynağında yer aldığı din dışı bir eğitim uygulanmıştır o okullarda; sanatın, edebiyatın yaşamın bir parçası kılındığı özgür okumalar yapılmıştır, iş içinde, yaparak ve yaşayarak öğrenme önde tutulmuştur. Köy Enstitüsü çıkışlı öğretmenler de Taner’in anne ve babası gibi “laik ve ilerici” ya da onun deyimiyle “darbeci” olmuşlardır.
Taner Akçam’ın MHP ile ilgili görüşlerindeyse, dişe dokunur kimi gerçekler yer almaktadır. MHP, çok sıkıştığı zamanlarda AKP’ye verdiği dolaylı destekler ve kimi patlamalar dışında 12 Eylül 1980 öncesine göre daha olgun ve barışçı bir politika izlemektedir.
ABD emperyalizminin at değiştirdiğini sağır sultan bile duydu. 12 Eylül 1980 öncesi gelişen toplumsal muhalefeti bastırabilmek için uzun yıllar Türk Silahlı Kuvvetleri adına NATO’da irtibat subayı olarak görev almış Alpaslan Türkeş’in örgütlediği MHP’nin ve ordu içindeki derin yapının önemli bir işlev üstlendiğini, toplumsal uyanış ve örgütlenmenin bir “sağ – sol” çatışması görünümüne dönüştürülerek herkesi yaka silktiren bir duruma getirildiğini, aralarında babamız Dursun Akçam’ın can dostu Ümit Kaftancıoğlu, Abdi İpekçi, Cavit Orhan Tütengil, Bedri Karafakioğlu, eşinin de yanına katılmasıyla Dr. Sevinç Özgüner, eşi ve çocuklarının da çarpraz ateşe alınmasıyla Dr. Necdet Bulut gibi birçok günahsız aydının “milliyetçi dava” uğruna göz kırpılmadan öldürüldüğünü hâlâ yüreğimiz sızlayarak anımsıyoruz.
ABD emperyalizmi 1980 sonrasında, 12 Eylül öncesinin aralarında yönetici olarak Fethullah Gülen’in de bulunduğu “Komünizmle Mücadele Dernekleri”, “İlim Yayma Cemiyetleri”ni kullanarak Aydınlar Ocağı aracılığıyla, önce Yeni Forum gibi CİA paralelinde çalışan NED (National Endowment for Democracy)’den para aldığı Uğur Mumcu tarafından belgelenen CİA ajanlarının da yazdığı dergilerle “Türk- İslam Sentezci”, arkasından “siyasal İslamcı” bir politikayı uygulamaya soktu. “Siyasal İslam”ı yöre politikalarının koç başı durumuna getirdi. MHP vurucu gücünün yerini kadife eldiven takınmış görünen başka birileri aldı…
1990 başlarında, Sovyetler’in çöküşüyle birlikte Gülen okullarının “Türki-Müslüman” Asya ülkelerindeki dinsel temelli eğitim çalışmalarının atağa geçtiği görüldü. Türkiye içinde de arka arkaya konferanslar düzenlenmekte, din esasına dayalı yeni bir “kimlik-kültür” kurulumu dile getirilmektedir. “Berlin Duvarı’nın yıkılmasının ardından Fethullah Gülen’in gönderdiği 11 kişi, 11 Ocak 1990’da Sarp Ardahan Haberleri kapısından Gürcistan’a ve oradan Bakü’ye geçecek, 28 Mayıs 1990’da da 37 kişilik bir işadamı grubu, Azerbaycan, Özbekistan, Kazakistan ve Tacikistan’a gidecek, Gülen’in kaset ve kitaplarını armağan olarak dağıtacaklardır. Bunu Paul Henze’nin içerisinde yer aldığı bir heyetin Orta Asya cumhuriyetlerine gezisi (27 Mayıs-4 Haziran 1992) izleyecektir.” (Uğur Mumcu, Henze’nin İşi, Cumhuriyet, 17 Mayıs 1992)
Bu ince politika 3 Kasım 2002’de AKP’nin iktidara oturması ile taçlandı.
Taner Akçam’la aynı kaptan yiyen Orhan Pamuk’un Kar romanının yayınlanışı ve ABD’de ilk on kitap arasına girmesi de AKP’nin iktidara gelişi ile aynı tarihe rastlar; ABD Emperyalizmin liberal aydınlar üzerinden geliştirdiği kültür politikalarının bir başka alanına ışık tutar. Bilindiği üzere, Kar romanında Mustafa Kemal kalpağı giymiş solcu Sunay Zaim’in işaretiyle askerler mazlum imam hatipli çocuklara ateş edip onları öldürürler; yalnızca Kürt asker tüfeğinin namlusunu yukarı kaldırır. Onun tüfeğinden çıkan kurşun, 25 yıl önce köpeğiyle birlikte opera izlemek için gelmiş Sovyet başkonsolosunun oturduğu balkona isabet eder!
Bu son derece zekice ve sinsice işleyen, yaşanan gerçekliği tersine döndürmeyi başaran imgelem, Şarkiyatçı aydınların AKP’nin iktidara gelişinde ve sonraki gelişmelerdeki payını da işaret etmektedir.
“Darbecilik” kavramını kültür ve siyaset dünyamıza sokanlar, Erik Jan Zürcher, Etienne Copeaux gibi Batılı Şarkiyatçılardır. Bizimkiler, bizim üniversitelerimizde de kaynak kitap olarak okutulan bu Batılı yazarlardan el ve esin aldılar, ABD ve İngiltere üniversitelerinde hazırlanan doktora tezleriyle kendi ülkelerinin tarihini yeniden yazmaya koyuldular. Böylece de “komünist”likten kapatılmış Köy Enstitüleri “faşistlik” mertebesine yükseldi. Köy Enstitüleri’ne “faşist bir müessese” diyen gazeteci Engin Ardıç, esin kaynağı olarak kitaplaşmış bir ABD doktora tezini göstermişti (A. Karaömerlioğlu, Orada Bir Köy Var Uzakta). Taner Akçam’la yıllar önceki son yazışmamız da Köy Enstitüleri üzerinden olmuştu. Batı kaynaklı bu “liberal” politikalarla, “Ulusalcılık” ve “Darbecilik”, CİA ajanı olmaktan daha tehlikeli bir yafta olarak, emperyalizm karşıtı politikalar savunan, din istismarına karşı çıkan, eğitimde ve devlet yönetiminde laiklik isteyen kişi ve kurumların boynuna asılmaya başlandı.
Daha yazılacak, söylenecek çok söz var değerli dostlar. Sizler, bu ülkede hâlâ özgür bir yaşam için mücadele edenler, ülkenin içine sürüklenmeye çalışıldığı savaş ve kan dünyasına karşı çıkanlar, insanlık için direnenler kusura bakmayın lütfen. Taner Akçam yıllardır sap yeyip saman çıkarıyor.
AKÇAM ailesi adına tüm Alevilerden ve CHP'li dostlardan özür diliyorum…
23 Şubat 2015, Alper AKÇAM

**Taner Akçam ne demişti?

Dr. Alper Akçam'ı kızdıran ve bir özür mektubu yayınlamasına neden olan yazı şöyle;

**Taner Akçam: MHP iyidir ama CHP ve Aleviler darbeci..
Taraf gazetesi yazarı Taner Akçam, CHP'yi ve Alevileri darbeci ilan etti.
Taraf gazetesi yazarı Taner Akçam, Hamburg Yeşiller Partisi için MHP raporu hazırladı. Akçam'ın 3 Ardahan Haberleri başlıkta MHP raporu hazırlamasına neden olan olay ise, Hamburg Türk Toplumu başkanı ve Yeşiller Partisi adayı Nebahat Güçlü'nün 15 Şubat eyalet seçimleri öncesi MHP'nin yurtdışı teşkilatı Türk Federasyonu tarafından düzenlenen "Kültür ve Ülkü Şoleni" toplantısına partisinden izinsiz olarak katılmasıyla başladı. Odatv'de yer alan habere göre, Nebahat Güçlü bu etkinliğe katılması sonrasında partisinden “Aşırı sağcı ve milliyetçi çevrelerin oyuna ihtiyacımız yok” şeklinde eleştiriler alarak adaylık çekilmesi istenmişti.
Bunun üzerine Güçlü, Prof. Taner Akçam'dan MHP’nin aşırı sağcı olup olmadığı konusunda görüştü ve 13 Şubat tarihinde Taner Akçam imzalı MHP “raporu” yazıldı.

**CHP VE ALEVİLER DARBECİ..
Taner Akçam’ın yazdığı raporun Avrupa Postası sitesinden yayınlanması sonrası tartışma başladı. CHP'liler ve bazı Alevi dernekleri, rapordaki kendileri hakkındaki olumsuz ifadelere tepki gösterdi.
Akçam’ın 3 maddede kaleme aldığı MHP raporunda Aleviler ve CHP’nin “darbeci” olduğu iddia ediliyor. “Ne şeriat ne darbe” sloganlarının atıldığı Cumhuriyet mitinglerinden “darbe çağrıları” yapıldığını yazan Taraf yazarı Akçam, bugün iktidar tarafından da “kumpas” olduğu açıklanan Ergenekon iddianamesini ise bu ifadelerine kanıt olarak gösterdi.
2000′li yıllarda, Türk siyasetine, Türk Silahlı Kuvvetlerinin darbe yapma girişimleri damgasını vurdu.(...) Bu dönemde Türkiye’nin laik ve ilerici olarak bilinen kesimleri (örneğin Aleviler) ve politik partileri (özellikle Cumhuriyet Halk Partisi) Darbe çağrısı yapan Cumhuriyet Mitinglerinin en büyük destekçileri olurlarken, MHP tabanını bu çatışmanın dışında tuttu. Ve bu nedenle, Ergenekon adlı örgüt MHP lideri Bahçeli’yi devirmek için planlar yaptı. Bu planlara Ergenekon iddianamesinde yer verildi.

**HDP MHP’DEN ÖZÜR DİLEDİ..
Akçam, Yeşiller Partisi için hazırladığı MHP raporunda konuyu 3 örnekle ele aldı. MHP’nin 1980’li yılların ikinci yarısından itibaren AKP ve CHP gibi sıradan bir parti olduğuna dikkat çeken Akçam, 1990’lı yıllarda şehirlerde Kürt-Türk savaşı çıkmamasını MHP’nin olumlu tavrına bağladı. 2000’li yıllarda MHP’nin kendisini “darbe çağrıları”nın dışında tuttuğunu belirten Akçam, 2014 yılı Ekim ayındaki Kobani olayları sırasında MHP’nin yapıcı tutumu nedeniyle HDP’nin MHP’ye teşekkür ettiğini açıkladı.
Akçam, raporun son bölümünde MHP’ye ilişkin şunları söyledi: “Tekrar etmek isterim ki, eğer Türkiye 1990′lı ve özellikle de 2000′li yıllarda, iç savaşa da yol açabilecek bir şiddet ortamına sürüklenmemiş ise, MHP’nin bu konudaki ısrarlı tutumunun özel bir yeri vardır. Görüşlerini beğenmeyebiliriz, fakat parti sivil demokratik normlara uyan ve saygı gösteren her hangi bir partiden farksızdır. Ve hatta, eğer geçmişi de düşünülürse, Türkiye’de bu özelliği ile diğer partilerden daha da sorumlu davranmaktadır.”
Haberi ekleme saati: 13.55-23 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ARDAHANLI İŞ ADAMI
ALİ RIZA NASIROĞLU
kurtuluş mesajı yayınladı..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşMensubu olmaktan her zaman şeref duyduğum SERHAT ARDAHAN ‘İlimizin düşman işgalinden kurtuluşu olarak tarihe nakşedilen bugün, Yüce Önder Atatürk'ün "Türk Milleti yüzyıllardan beri hür ve müstakil yaşamış ve istiklâli yaşamak için şart saymış bir kavmin kahraman evlâtlarından ibarettir. Bu millet, istiklâlsiz yaşamamıştır, yaşayamaz ve yaşamayacaktır." sözlerinde ifadesini bulan en büyük mefkûresidir.
23 ŞUBAT ARDAHAN 'nın Kurtuluş Günü münasebetiyle; başta Gazi Mustafa Kemal olmak üzere tüm aziz şehitlerimizi ve kahramanlarımızı anmayı, onların anılarını yaşatmayı borç bilir, üstün hizmetlerinden dolayı tüm Türk Silahlı Kuvvetleri'ne şükranlarımı sunarım. Değerli halkımızın bu anlamlı gününü yürekten kutlayarak en derin sevgi ve saygılarımı sunarım
ALİ RIZA NASIROĞLU
Haberi ekleme saati: 10.07-23 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Av. Müzeyyen Çiftçi Yolaçan
CHP’de Aday Oluyor

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş13 Kişi ile kalan CHP Ardahan’da tartışmalar süre dursun, yeni bir aday adayı daha başvuruya hazırlanıyor.
7 Haziran’da yapılacak olan 2015 Genel Seçimlerinde CHP’den Ardahan Milletvekili Aday Adaylığı için başvuruda bulunacağını açıklayan Ardahanlı Av. Müzeyyen Çiftçi Yolaçan gerek Ardahanlı kadınların gerek ise tek tek dokunduğum, birlikte nefes aldığım Ardahan halkının temsilcisi olmak için ata/dedemin, cumhuriyetin kurucusu partim CHP’den bende adayım.’ dedi.

Ardahan Haberleri **MUHTAR DA HDP'DEN ADAY..

Öte yandan Ardahan'ın Göle ilçesine bağlı Mollahasan köyünde yıllarca muhtarlık yapan Osman Genç'te Halkın Demokrasi Partisinden Ardahan Milletvekili Aday Adayı oldu.
Ardahan Haberleri Aday olduğu partisi HDP'nin Ardahan da milletvekili çıkaracağına olan inancıyla aday adayı olduğunu ve Ardahan'ın olduğu gibi Göle'nin oy renginin değişeceğini söyledi.
Halkların birleşeceği parti olan HDP'nin %10 Barajını da yıkıp, geçeceğinide belirten HDP Ardahan Milletvekili Aday Adayı Osman Genç Göle'nin oylarına güvenip, başta iktidar partisinde olmak üzere diğer partilerde aday olanların bu seçimde Göle'de oy alamayacakları gibi Ardahan genelinde de HDP'nin değil onların baraja takılacağını da sözlerine ekledi.
Haberi ekleme saati: 18.11-22 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

TİGEM, Orman İşletmesi,
Banka, Askeri Şübe
Askeri Birlik, Cezaevi, Belde
ŞİMDİ DE OKUL KAPATILIYOR!

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşAK Parti Ardahan Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay’ın ilçesine bağlı Köprülü Beldesinde ki okul kapatılacak.
Daha önce Tarım İşletmeleri Gen Merkezi, Orman İşletmesi, Banka, Askeri Şube, Cezaevi, Belde ve bunların ardında Askeri Birliklerin kapatıldığı Ardahan’ın Göle İlçesine bağlı Köprülü (Goreveng) Beldesinde ki Çok Programlı Lise de kapatılıyor.

**KARAKOL GELECEK..

Okullarının kapatılmasına tepki gösteren Köprülüler, AK Partili Milletvekilline tepki gösterirlerken, milletvekilinin bu tepkileri dindirmek için, ‘Hemen kızmayın başkan açıklacak sağlık ocağı karakol gelecek. Merak etmeyin’ dediği ama okulun kapatılmayacağını diyemediği dikkat çekti.

**İmam Hatip’in Suyu Tez Kurudu..

Öte yandan Ardahan’ın Posof ilçesinde açılması beklenen İmam Hatip’in yerine bir başka okulun taşındığı, buna neden ise idarecilerinin bir çoğunun AK Partili siyasilere yakın olan Posof İmam Hatip Lisesinin yöneticilerinin Posof’un dışında bulunan yane İmam Haip Okuluna gitmek istememeleri olduğu öne sürüldü.
Posof Halitpaşa Okulunun taşınacağı öğrenilen yeni İmam Hatip Okuluna İmam Hatip Lisesinde ki yöneticilerin değil de, Halitpaşa Okulunda ki küçük çocuklarının kışın ortasında taşınmak istenmesine tepki koyan Posoflu veliler İlçe Milli Eğitim’in kamu idarecileri tarafından değil de, AK Partili bir kaç siyasinin emrinde gibi çalıştığını ileri sürdüler.
Haberi ekleme saati: 18.04-22 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Çantacılardan sonra Bohçacılar!

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş7 Haziran’da yapılacak olan Genel Seçimlerin de Ardahan Milletvekili olmak için başvuranlar arasında Ardahan kamuoyunda ‘Çantacı Adaylar’ olarak tabir edilen aday adayların yanı sıra şimdi de ‘Torbacı’ aday adaylar olduğu görülüyor.
Seçimler öncesi iyiden iyiye hareketlenen siyaset arenasında yıllardır Ardahan’a gelmeyen, Ardahan’ın sorunlarını doğru dürüst bilmeyen ve en önemlisi aday oldukları partinin İl ve İlçe Başkanlarının kim olduğunu bile bilmeyen çantacı aday adayların yanın da ‘Bende adayım’ deyip, ortaya çıkan torbacı aday adaylarda görülmeye başlandı.
Çantacıların yanı sıra torbacıların cirit attığı Ardahan siyaset sahnesinde bu tiplerin adayım demelerine karşın resmi başvuru yapmadıkları da dikkatlerden kaçmıyor.
Haberi ekleme saati: 17.55-22 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

UÇAKLAR HAVAALANI
OLMAYAN ARDAHAN'DA UÇTU..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşArdahan'ın vatan topraklarına katılışının 94 Yıl dönümü dolaysıyla düzenlenen tören programına alınan Türk Yıldızları F 16'lar Ardahan semalarındaydılar.
Havaalanı olmamasına karşın Erzurum'da kalkan ve bugün Ardahan üzerinde tur atan ve gösterişte bulunan uçaklar kentte heyecan yarattı.
Ardahan semalarında sabah saatlerinde prova uçuşu yapan F-16 savaş uçaklarının gösterisi vatandaşları korkuttu. Ardahan'ın işgalden kurtuluşunun yarın kutlanacak 94'üncü yıl dönümü öncesi uçuş yapan uçaklar, Pazar günü olması nedeniyle yataklarından solo uçakların sesiyle uyanıp ne olup bittiğini izlemek için pijamalarla sokağa çıktılar. Uçan uçakları dün gece Suriye'deki Süleyman Şah Türbesi'ne yapılan operasyonla bağdaştıran Ardahanlılar, kısa süreyle tedirgin oldu. Ev ve iş yerlerinden dışarı çıkanlar şaşkınlıkla izledikleri uçakların ne için Ardahan semalarında uçtuklarını bilmediklerini ancak biraz korktuklarını söyledi. İlk kez böyle bir durumla karşı karşıya kaldıklarını söyleyenler, kurtuluş günü nedeniyle prova yaptıklarını duyunca rahat nefes aldı.
Haberi ekleme saati: 15.57-21 Şubat 2015 Fotolar: Asya Yılmaz
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com

**


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

SAFFET KAYA YENİDEN AK PARTİLİ..

Ardahan Haberleri Facebook'ta Paylaş**SAFFET KAYA ADAY ADAYLIK İÇİN AK PARTİ'YE BAŞVURU DA BULUNDU..

Twittirda Paylaş
7 Haziran'a yapılacak olan Milletvekili seçimlerinde yeniden milletvekili olmak için AK Partiye resmi başvurusunu tapan Saffet Kaya son dakikada resmi başvurusunu yaptığı öğrenildi.
Konu kahhında gazetemize bir açıklama yapan ve Ardahan'da Milletvekili Aday Adaylığı için 13. sıra da resmi başvurusunu yaptığını doğrulayan Ardahan eski Milletvekillerinden Saffet Kaya 'adaylığımız Ardahan'a hayırlı olsun' dedi.

**Bağımsız değil, AK Parti'den..

Önümüzde ki genel seçimlerde her türlü milletvekili adayı olacağını yenileyen Kaya yaptığı açıklama da şöyle dedi.
'Önümüzde ki günlerde daha önemli gelişmelerin yaşanacağını belirtirken, şu an AK Parti Ardahan Milletvekili Aday dayıyım. Milletvekili olduğum için ön temayül seçimine girmeyeceğim. Ama her zamanki gibi bu süreçte de AK Partili delegasyonla, üyesiyle, partililerim le ve halkımla temasta olacağım.' dedi.
Haberi ekleme saati: 15.55-21 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com

Ardahan'da Milletvekili Olma Yarışı
Yazar Fakir


Ardahan'da Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin


Facebook'ta Paylaş
Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yazarlarımızı okuyor musunuz?

YAZIYORSAM SEBEBİ VAR
Ne oldu Öğüt sevmeyenler?..

Fakir Yılmaz Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş80 Yaşına dayanan Baykal’ın da yeniden milletvekili olmak için baş vurduğu ve BSP yani ‘Beyaz Saçlılar ardahan  haber Partisi’ olmakla eleştirilen CHP’nin 15 yıllık kesintisiz Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt’ün ön seçimi isteyenlerin önünü kesen golü ardından Öğüt’ü sevmeyenlerin başına adeta taş düşmüşe benziyor..
Çünkü, Ardahanlı CHP’lilerin çeper diplerinde, ‘İstemezuk, artık yeter’ feryadı ve biz yazdığımız da ise ‘para alıp yazıyorlar’ diyenler nedense birden sus/pus oldular.
Yoksa şimdi de onlar mı para alıyorlar?..
Belki de, yüksek sesle ve çeperlerin dibin de değil, kamuoyu önünde yiğitçe, ‘Artık yeter, tapusu mu sen de kardeşim’ diyenin yine bizim olmamız, Ensar Öğüt’ü sevmeyenleri bir kez daha şok etti!..
‘Bir kez de CHP’li Alevi yada Kürt milletvekili olsun’ yada gençlerin önü açılsın diyenler size ne oldu ?..
Peki; ‘Ön seçim olmazsa partiden ayrılır, HDP’ye oy veririm’ diyenler ya size ne oldu?
İşte bu korkaklığınız değil mi Öğüt’ün yıllardır milletvekili olmasına ve bu seçimde de olacağının göstergesi?..
0.535.418 32 58-fakiryilmaz323@hotmail.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?

KADINCA/Selmi Yılmaz
Saffet Kaya Aday Olamayacak!

Ardahan Haberi Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşÜç dönem milletvekilliği yaptığı Ardahan’da bir kez daha milletvekili olmak için çabalayan Ensar Öğüt gibi siyasetin ustası Saffet Kaya’nın dönemi kapanıyor gibi..
Ardahan Haberi Çünkü bu yazıyı ele aldığımız dakikalar da Kaya’nın hala bir partiye başvuru da bulunmadığını öğreniyorduk..
Buna neden ise liste bire kim konulursa konulsun seçilmesi garantisi olan AK Partinin üst düzey yetkililerinin Saffet Kaya ismine sıcak bakmadığı ve Kaya’nın da çok zor olan bağımsız adaylığından vazgeçmek için yol arayışına girdiğini duymamızdır..
Zor ve sıkıntılı anlar yaşayan Saffet Kaya’nın nasıl bir karar alacağını kendisinin bugünün sonuna kadar vereceği kararla daha iyi anlayacağız..
Ama bize sorarsanız, Saffet Kay’nın AK Parti’ye yönelik, 'Aday edilmezsem, bağımsızım' çıkışları başta Başkan Erdoğan tarafından olmak üzere AK Partinin kozmik odasınca görülmediğidir..
Kısacası; Saffet Kaya bu seçimde aday olmayacak gibi..


Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

İSTANBUL'A GİRİŞ GECESİ..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşMerkezi İstanbul Şişlide bulunan ve çatısı altın da 40'a yakın Ardahan Derneğinin bulunduğu Ardahan’lılar Federasyonu, İstanbul Topkapı'da düzenlediği, 'Dünya Ardahanlılar Günü' son yapılan gecelerin en starı oldu.
İstanbul Ardahan Dernekler Federasyonu, Ardahan’ın Vatan Topraklarına katılışının 94. yıl dönümü nedeniyle İstanbul Topkapı Barcelono Eresin Oteli’nde düzenlediği kutlama muhteşem oldu.
(ARDA-FED) Ardahan’ın kurtuluşunu İstanbul’da 21 Şubat 2015 cumartesi akşamı saat 19.00 da Topkapı Eresin Otel’de yapılan kutlama çok renkli geçti.
FOX TV, Vatan TV ve SINIR TV’nin çekim yaptığı geceye Ardahan Valisi Ahmet Deniz, Ardahan Belediye Başkanı Faruk Köksoy, Çıldır Belediye Başkanı Yakup Azizoğlu, İstanbul Kartal Belediye Başkan Yardımcısı Gülcemal Fidan, İstanbul Sancaktepe Belediye Meclisi Başkan Vekili Turgay Akpınar, İstanbul Esenyurt Belediye Meclis Üyesi Togay Çoban, Foks TV’nin Genel Yayın Müdürü Doğan Şentürk, MHP İstanbul İl Başkanı Mehmet Bülent Karataş, İstanbul'da ki Ardahanlı Milletvekili aday Ardahan Haberleri adayları, Meclis Üyeleri, Muhtarlar, İşadamları, Ardahan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Çetin Demirci, Ardahan ESOBB Başkanı Yılmaz Özer, ESOB Ardahan Başkanı İsmail Kahya, Serhat Ardahanlılar Federasyonu Başkanı Burak Taştan, MÜSİAD Ardahan İl Temsilcisi Orhan Gökdemir, KAISİAD’ın Başkanı Orhan Gökçe, Ardahan Kültürevi Başkanı Efrail Çiftçi Ardahan Dernek Başkanı Ahmet Demirbaş, Trakya Yakası Ardahanlılar Dernek Başkanı Nurettin Çukurçayır, Hoçvan Dernekler Federasyon Başkanı Yakup Mavzer, Bursa Ardahan Dernekler Federasyon Genel Başkanı Zeki Aydın, Damal Dernek Ünsal Erbudak Başkanı Beylikdüzü KAI Dernek Başkanı Gürsel İlgüz, Avcılar Kars Ardahan Iğdır Derneğinin Onursal Başkanı Mustafa Küpeli, Kars Ardahan Iğdır İl, İlçe ve Köy Dernek Başkanları ve Sanatçılar. Ve Ardahan’ın renkli simaları katıldı.
Federasyon yöneticileri Yaşar Geler, Mahmut Şenel, Fakir Yılmaz, Julide Kaya, Hafız Öztürk, Yener Bayrakçı Sıtkı Dursun, Kemal Şimşir, Terlan Kaya, Ayhan Aydemir İmdat Tatar'ın geceye katılan konuklarla tek tek ilgilendiği gecenin ilk kez İstanbul merkezin de yapılması 'Ardahanlıarın İstanbu'l'a girişi olarak değerlendirildi.
Not: Gece ile ilgili fotoğrafları fakiryilmaz facebook sayfasında görebilisiniz.
Haberi ekleme saati: 13.23-22 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

BONUSLAR 3 PUAN ALDI..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**Eğitimden, Sınır Ticaretine bir çok konuda 81 Vilayet içinde sonlarda olan Ardahan yok imkanlara karşın futbol da yakaladığı başarı ile doğu ve Karadeniz'in lideri oldu..

Ardahan'ı BAL liginde temsil eden Serhat Ardahan Spor'un yok imkanlar karşın başarıları devam ediyor.
Ardahan'ı 3. Futbol Ligine taşımaya iddialı olan Serhat Ardahan Spor bugün evinde karşılaştığı Giresun Bulancak Spor'u 2-0 yenerek BAL Ligi liderliğini sürdürdü.
41Puanla Liderliğini sürdüren Ardahan Serhat Spor'un son başarıı ile şampiyonluk iddiasını sürdürüken, yapılan karşılaşma da geçtiğimi hafta transfer edilen ve 'Ardahan'ın Bonusları' olarak adlandırılan yeni futbolcular Burçin, Hasan ve Ayaydın'ın ortaya koydukları performans göz doldurdu.

**ŞAMPİYONLUK AZMİ VAR, PARA YOK..

Ardahan'ı 3. Lige taşıması halinde Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş gibi ünlü takımların Ardahan'a gelmesini sağlayacağı gibi Ardahan'a de bir stadyumun yapılması, bununla birlikte bir çok yen spor alanlarının gerçekleşmesi, onca gencin spor'a yönelmesi ve iş bulmasını sağlayacak olan Serhat Ardahan Spor'un ortaya koyduğu azmin önünde ki tek engel parasızlık.
Konu hakkında bir açıklama yapan takımın Başkanı Sedat Sural ve Başkan Yardımcısı Eray Kayatürk 'Bizim azmimiz ortada, bir kaç iş adamı ve gencin yoktan var ettiği vali, belediye başkanının desteklediği, basının teşviki, gönüllü iş adamlarının destek verdiği bu takımın önünde ki tek engel parasızlık. Eğer destek verilmeye devam ederse biz Ardahan'ı 3. Lige taşıyacağız. Yeter ki herkes buna inansın ve güvensin' dedi.
Haberi ekleme saati: 14.35-22 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

'Şah' değil 'Mat' Operasyonu!..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**Ardahan Göleli CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, Şah Fırat operasyonunu değerlendirdi.
Tekin, Operasyon “Şah” değil “Mat” operasyonu olmuştur. 90 yıllık cumhuriyet tarihinde ilk defa savaşmadan topraklarımızı kaybediyoruz, bu kabul edilebilecek bir durum değildir” dedi.

**HDP'li Hasip Kaplan'dan şok iddia: Türk ordusu YPG ile birlikte çalıştı..

Öte ynadan Suriye sınırları içindeki, Türkiye Cumhuriyeti'ne ait toprak parçası olan Süleyman Şah türbesinin taşınması konusunda en çarpıcı iddia, HDP'den geldi.
HDP Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan, Süleyman Şah türbesinin taşınması operasyonundan Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve YPG'nin birlikte çalıştıklarını öne sürdü.

**Bu Bir Geri Çekilme ve Toprak Kaybıdır..

Bilindiği gibi dün geceyaşanan askeri hareketlilikten sonra 39 tank ve 572 askerin katıldığı operasyonla Süleyman Şah Karakol'unda görev yapan 44 asker Türkiye'ye getirildi.
TÜRK Silahlı Kuvvetleri (TSK), Türkiye sınırları dışındaki tek Türk toprağı olan Suriye içindeki Süleyman Şah Saygı Karakolu ve Türbesi'ne bu sabaha karşı 39 tankla "yıldırım operasyonu" gerçekleştirdi.
Operasyon da Süleyman Şah'ın mezarının da komple alınarak Türkiye'ye getirildiği ileri sürüldü.
Operasyonla ilk izlenimler bunun bir geri çekilme ve toprak kaybı olduğu yönünde olması dikkatlerden kaçmadı.
Haberi ekleme saati: 13.08-22 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

BAĞDEŞENLİLER,
YENİ BAŞKANLARIYLA
YERLERİNİ YENİLEDİLER...

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşMerkezi İstanbul Sancaktepe İlçesinde bulunan Ardahan İli Başdeğen (Kinzodamal) Yardımlaşma ve Sosyal Derneği 8. Başkanını seçti.
Enver Bozkurt'un başkanlığına getirildiği Ardahan İli Başdeğen (Kinzodamal) Yardımlaşma ve Sosyal Derneği kongresini yapar yapmaz derneğin bulunduğu lokalde baştan aşağı yenilendi.
Genç başkanın görevi alır almaz kolları sıvayarak dernek merkezinin bulunduğu lokalden başlayarak işleri yoluna koyma çabası Bağdeşen köylüleri tarafından takdirle karşılandı.
'Gurbet ile Sıla arasın da köprü olacaklarını dile getiren Ardahan İli Başdeğen (Kinzodamal) Yardımlaşma ve Sosyal Derneği Başkanı Enver Bozkurt bundan sonra ki çalışmalarının İstanbul metropolünde bulunan köylülerinin tespitini yaparak, derneğe üye yapıp daha güçlü bir stk yapmayı hedeflediklerini söyledi.
Derneğin kurucusu Şemsettin Şenel gibi büyüklere danışıp, çalışmalara katmayı da hedeflediklerini belirten Ardahan İli Başdeğen (Kinzodamal) Yardımlaşma ve Sosyal Derneği Başkanı Ertan Bozkurt başta Ardahan 1. Amatör Ligin de köylerini temsil eden köylernin futbol takımı olmak üzere köylülerinin sosyal kültürel faaliyetlerini de destekleyeceklerini de dile getirdi.
Haberi ekleme saati: 22.09-20 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

İSTANBUL VE ANKARA'DAN SONRA
BURSA'DAN DA ARDAHANLI ADAY OLDU..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşSitemiz ve gazetelerimizİn ısrarla üzerinde durduğu ve 'Ardahan dışın da yaşayanların Ardahan'da değil yaşadıkları yerlerde siyasete de damga vurması gerektiğini' işareti, görülmeye başlandı.
'Azıcık paralanan yada şöhret kazananın çantasını alıp, Ardahan'ın yollarına düşmesinin yanlış olduğu, bir çok Ardahanlının yaşadığı batı kentlerinde nasıl bürokrasi de, ticaret ve sanayi de başarılı olunuyorsa, onca Ardahanlının olduğu kentlerde siyasette de başarılı olunmaması elde değil' diyen yayınlarımız başta İstanbul'da olmak üzere diğer bir çok kente ki Ardahanlıların gözünü açtı, hedefini büyüttü.
Son olarak Bursa'da Ardahanlı İşkadını Nurcan Özdemir'in iktidar partisinden Milletvekili Aday Adayı olması Ardahanlıları iş sahasında, bürokrasiden sonra batı kentlerinin siyasetine de talip olduğunu ortaya koydu.
Başbakan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu'nun Başdanışmanı Prof. Dr. Ertan Aydın'ın Ankara'da, Göleli İşadamı Veysel Karatay'ın İstanbul'da ilk çıkışı yaptıktan sonra Türkiye'nin önemli sanayi kentlerinden olan Bursa'da bir Ardahanlı, hemde başarılı iş kadını Nurcan Özdemir'de Ardahanlıları temsilen AK Parti'den aday adayı oldu.
Ardahan Federasyonu Başkanı ile birlikte başvurusunu yapan Nurcan Özdemir yaşadığı kentin sorunlarının çözümü için adayım dedi.

**KARATAY VE TOPRAK'TA BAŞVURDU..

Öte yandan Ardahanlı olarak ilk çıkışı yapan Ardahanlı İşadamı Veysel Karatay ile kendisi gibi Göleli olan Prof. Dr. Metin Toprak'ta bugün AK Parti İstanbul İl Başkanlığına giderek resmi başvurularını yaptılar.
Haberi ekleme saati: 21.55-20 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

GÖLELİ KADINLARIN ÖZGECAN TEPKİSİ...

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşGöle de kadınların tepkisi vardı!
Çeçtiğimiz günlerde Mersinin Tarsus ilçesinde insanlık dışı vahşice katledilen
Özgecan ASLANA yönelik saldırıyı şiddetle kınıyoruz.Günümüzde kadına karşı şiddet gün geçmiyor ki artarak süre geliyor. Hergün bir kadın cinayeti ile karşılaşıyoruz.
Erkek egemenliği yasalar içinde kadınların yaşam hakları kısıtlanıyor.Biz Göleli kadınlar olarak Özgecan'a yönelik saldırı yarın başka Özgecanlar olmasın istemiyle acil olarak önlem alınmasını ve gerekli yasaların çıkmasını istiyoruz.
Asıl sorun toplumsal cinsiyet ayrımcılığı ile cinsiyet eşitsizliğidir.artık kadına karşı bakış açısı değişmelidir. Aile içinde kadın ve erkeğe biçilen kalıplarla kadını birey olarak görmeyen anlayışla yetişen çocuklar yaşamı boyunca
şiddete eğilimli olmaktadır.
Bizler yaşanabilir bir toplum istiyorsak bunun yolu mutlu kadın ,mutlu aileden geçmektedir.
Ülkemizde yaşanan kadın cinayetlerinin son bulmasını istiyoruz,başka Özgecan vakalarının yaşanmaması için herkesi mücadeleye çağırıyoruz.
Yaşasın kadınların birlik ve dayanışması. Kadına kalkan eller kırılsın Diyen Filiz Topçu konuşmasının sonun da ''bir evde kadın yoksa o evin çatısı yoktur. Sizlere sesleniyoruz erkekler; bizleri ana. bizleri eş, bizleri kardeş olarak görün ve düşünün kadına yapılan bu zulüm sizlere yapılsa kabul eder misiniz?'' diye sorması katılan ve seyreden Göleli erkekler tarafından alkışlandığı görüldü.
Haberi ekleme saati: 21.55-20 Şubat 2015 Foto: ŞANLIBEY ATALAY
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

AKP'Lİ BELEDİYE
ATATURK'Ü TERS ASTI!..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşArdahan'ın Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 94. Yıl Dönümü dolayısı ile Ardahan Belediye binasına asılan Atatürk posterinin ters görüntüsü vatandaşların tepkisine yol açtı. Görevlinin bi anlık dikkatsizliği sonucu ters asıldığı belirtilen poster, kısa süre sonra düzeltildi.
Ardahan'ın Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 94. Yıl Dönümü nedeniyle Ardahan Belediye binasına büyük bir Türk Bayrağı ile Atatürk'ün posteri asıldı. Ancak ters asılan poster vatandaşlar tarafından fark edilerek fotoğraflandı. Oda yetkililerinin bilgilendirilmesi üzerine poster düzeltildi.
Öte yandan Didim'de çöpe atılmış bir çok Atatürk posteri fotoğraflandı.
Haberi ekleme saati: 21.55-20 Şubat 2015 F
Haber/Fotolar: Serkan Hanoğlu


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

CHP GENEL BAŞKANININ
MESLEKTAŞI DA CHP'DEN ADAY ADAYI..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşYönetiminin büyük bir bölümünün istifa ettiği halde 13 kişilik il yönetimi il 2015 Genel Seçimlerine giden Cumhuriyet Halk Partisinde kimlerin milletvekili aday adayı olacağı yönünde tartışmalarda aralıksız devam ediyor.
İl yönetiminin ön seçim isteminin genel merkez tarafından ret edilmesiyle sessizliğe bürünen CHP Ardahan'da Milletvekili Aday Adayı olmak için hazırlıklar yaptığı öğrenilen Ardahan Ankara Vakfı Başkanı, Yeminli Mali Müşavir Sabri Arpaç'ın pazartesi günü CHP Genel Merkezine resmi başvurusunu yapacağı öğrenildi.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu gibi Mali Müşavir olan ve Ankara'da ki Ardahanlıların adresi olarak bilinen Göleli Mali Müşavir Sabri Arpaç'ın adaylığıyla yeniden hareketlenmesi beklenen CHP Ardahan'ın bu isimle özellikle Göle'de dengeleri değiştirebileceği de ileri sürülmekte.
Kılıçdaroğlu Gelirler Genel Müdür iken, Ankara Kızılbey Vergi Dairesi Müdürlüğü de yapan Yeminli Mali Müşavir Sabri Arpaç'ın yıllardır i.in de bulunduğu partisin de bir nefer gibi çalışması ve maddi, manevi destekle CHP'nin iktidar olmasına sunuğu katkıyı 2015 Genel Seçimlerinde kendi memleketi Ardahan'da taçlandırmak istediği öğrenilirken, CHP'nin Ardahan merkez kadar oyu bulunan Göle'den bir adayın başvurusuyla seçmen tarafından da olumlu karşılanacağı da belirtilmektedir.

Ardahan Haberleri **Saffet Kaya'nın Başvuru Yapmadığı AK Parti'de 11 Aday Adayı Var..

Göleli Mali Müşavir Sabri Arpaç'ın CHP'den Ardahan Milletvekili Aday Adayı olacağı haberi ile bir kez daha hareketlenen Ardahan siyasetin de önemli yer tutan iktidar partisi Adalet ve Kalkınma Partisinde de resmi başvurular tamamlandı.
Bu partiden Ardahan Milletvekili olmak için resmi başvuruların yapanların sayısının toplam 11 olduğu öğrenilirken, Saffet Kaya'nın son gün olan başvuru günüde AK parti'ye başvurmadığı bilgisi alındı.
Orhan Gökdemir, Hamza Bektemur, Ergün Kılıç, Orhan Atalay, Abdullah Topçu, Salih Altun, M. Akif Avşar, Yunus Baydar, Cavit Çetin, F. Rüştü Yılmaz, Yunus İpek'in resmi başvurusunu yaptığı öğrenilen AK Partiden Ardahan'dan Milletvekili Aday Adaylığı için başvuruda bulundular.
Haberi ekleme saati: 20.37-20 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

JANDARMADAN KAR OPERASYONU!

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**HAYVAN HIRSIZLARI YAKALANDI..

Ardahan’ın merkeze bağlı Hacıali köyünde 23 Ocak 2015 tarihinde meydana gelen hırsızlık olayında, C.K. isimli şahsın çalınan 8 büyük baş hayvanı, Jandarma’nın yaptığı çalışma sonucu bulundu.
Hırsızlık olayının haber alınması üzerine harekete geçen Jandarma ekipleri, yapılan soruşturma ve incelemeler sonucunda tespit ettiği şüphelilerden Y.A, M.A. ve S.K isimli üç şahsı gözaltına aldı. Jandarma da ki ifadelerinin ardından adliyeye çıkarılan şüphelilerden Y.A. ve M.A. tutuklanarak cezaevine gönderildi. S.K ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.
Haberi ekleme saati: 20.34-20 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Çağberk Bizim Mutfak
Ardahan'da Hizmete Açıldı

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşÇAĞBERK İNŞAAT’ın Sahibi Ardahan Çıldırlı İşadamı Metin Yılmaz tarafından kiralanan Ardahan Ticaret ve Sanayi Odası’na ait olan iş yeri yeni adıyla hizmete girdi.
BİZİM SOFRA adlı bir restoranı açan Metin Yılmaz İstanbul’da yaptığı yemek işini Ardahan’da da yapmaya başladı.
Konu hakkında bir açıkmaya yapan Metin Yılmaz, ‘Ardahan’a hizmet etmek için mücadele ettiğimiz bir süreçte Ardahan’a laik işler yapmanın gururunu yaşıyoruz. İnşaat sektöründen sonra açtığımız restoranla da halkımız hizmet vermek amacındayız. Kongre Caddesi üzerin de bulunan BİZİM SOFRA isimli restoranımızın Ardahan ve Ardahanlılara hayırlı olacağına inanıyorum’ dedi.
Haberi ekleme saati: 20.34-20 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Muhtarlarda Kaz Gecesi Düzenleyecek!

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**MUHTARLAR DA DERNEKLERE UYDU..

Kısa bir süre önce kurulan Çıldır Muhtarlar derneği de diğer Ardahan Dernekleri gibi kaz gecesi düzenleyecek.
Çıldır Muhtarlar Derneği Genel Kurul yaparak yeni yönetim kurulunu oluşturdu.
Çıldır Öğretmenevi Konferans salonunda yapılan genel kurula Çıldır Muhtarlar Derneği üyesi olan bütün muhtarlar katıldı. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve şehitler için bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Divan Başkanı ve iki üye seçildi. Divan Başkanı tarafından yapılan seçimin ardından bütün muhtarların oyları ile Eşmepınar Köyü Muhtarı Arif Uzunkaya başkan olarak seçildi. Seçimin ardından Çıldır Muhtarlar Derneği başkanı seçilen Arif Uzunkaya yaptığı konuşmasında “Yaklaşık bir ay önce arkadaşlarımızla birlikte gerekli prosedürleri tamamlayarak kurduğumuz derneğimizin bugün yapmış olduğumuz seçimle birlikte yeni yönetim kurulunu belirledik. Derneğimiz ve yeni yönetimimiz ilçemize ve hepimize hayırlı olsun. Bu dernek ile oluşturmuş olduğumuz birliktelikle muhtarlar olarak daha güçlü ve daha aktif olarak hizmet edeceğiz. Nerede bir eksiklik nerede bir aksaklık var ise senin, benim demeden Dernek çatısı altında çözümü daha kesin sonuçlar alacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Birlikte hareket edersek muhatabımız kim olursa olsun elimiz her zaman daha güçlü olacak. Bu derneği kurmamızın en büyük amacı da bu idi. Çünkü muhatabımız olacak kurum yada kişi seni, beni değil 40 tane muhtarı muhatap alacaktır. Bugün burada benim başkanlığımda karar kılıp, destekleyen bütün muhtar arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Ayrıca derneğimizin kuruluş aşamasında ve yakın bir zamanda yapmayı planladığımız Kaz Gecesi organizasyonunda bizlerden desteğini esirgemeyen Emekli Yazı İşleri Müdürümüz Yalçın Gökçe’ye de Dernek üyelerimiz adına çok teşekkür ediyorum.” dedi.
Çıldır Muhtarlar Derneği ilk organizasyon olarak Kaz Gecesi düzenleyeceklerini belirttiler. Geceye Çıldır ve Ardahan’dan Mülki amirler katılacağı belirtilirken, Kaz Gecesinin Emekli Yazı İşleri Müdürü Yalçın Gökçe’nin Yukarı Canbaz köyündeki tarihi baba evinde yapılacağı söylendi.
Haberi ekleme saati: 20.17-20 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

VALİ'EN KAR ARACI SÖRFÜ!..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**Ardahan Valisi Deniz kar motoru sürdü..

Ardahan Valisi Ahmet Deniz, Yalnızçam Kayak Merkezinde kar motoru sürdü.
Deniz, Yanlızçam Kayak Merkezin de yaptığı açıklamada, Ardahan'da kışın güzelliğini gündeme getirmek ve spor yaparak buna dikkat çekmek istediklerini söyledi.
Kar motoru sürmenin çok zevkli ve maceralı olduğunu, böyle bir imkanın çoğu yerde bulunmadığını ifade eden Deniz, "Bu spor çok zevkli. Macera güzel. Buranın kışını ve karını güzel değerlendirmeye ve bunu yansıtmaya çalışıyoruz. Bu gayet güzel bir faaliyet oldu" dedi.

**Vali Deniz'den karla mücadele ekiplerine baklava ikramı..

Ardahan Valisi Ahmet Deniz, 2 bin 740 rakımlı Sahara geçidinde kar ve tipi altında çalışan Karayolları ekiplerini ziyaret ederek, tatlı ikram etti.
Vali Ahmet Deniz, karla mücadele çalışmalarında görev alan İl Özel İdaresi ve Karayolları ekiplerini görevleri başında ziyaret ederek, çalışmalar hakkında bilgi alıp, tatlı ikram etti.
Merkeze bağlı Değirmenli köyünde yol açma çalışması yapan İl Özel İdaresi ekiplerinin çalışmalarını yerinde gören Vali Deniz, ekiplere özverili ve yoğun çalışmalarından dolayı teşekkür etti. Vali Deniz, karla mücadele ekiplerinde görev alan personele tatlı ikram etti. Çalışmalar sırasında köye öğrenci taşıyan bir servis içerisinde ki öğrencilerle görüşen Vali Deniz, öğrencilere de tatlı ikram etti.
Vali Deniz daha sonra 2470 rakımlı Sahara geçidine giderek Karayolları 183’ncü Şube Şefliği ekiplerinin yer yer 3 metreyi bulan kar temizleme çalışmasını yerinde gördü. Ekiplerin yolda bulunan yoğun kar kütlesini temizleme çalışmasını yakından takip eden Vali Deniz, ekiplere tatlı ikram etti.
Sahara ve Ilgar Geçidi ile köy yollarında karla mücadele ekiplerinin gece gündüz demeden yoğun mesai harcayarak çalışmalarını sürdürdüğünü söyleyen Vali Deniz, Ardahan’ın bu yıl içerisinde karla mücadele konusunda sorun yaşamadığını ve devam eden kar yağışına rağmen bütün yolların trafiğe açık olduğunu bildirdi.
Haberi ekleme saati: 20.08-20 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

BİLDİRİ KİTAPLAŞTI..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşKafkasya Üniversiteler Birliği (KÜNİB), Ağrı Valiliği ve Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi’nin birlikte düzenlediği “Kavimler Göçünden Orta Asya-Kafkasya-Anadolu” temalı “KÜNİB Uluslararası Ağrı Sosyal Bilimler Kongresi”nde sunulan bildiriler bir kitapta toplanarak ölümsüzleştirildi.
Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Nezehat Çeçen Konferans Salonu’nda 25 Eylül 2013 tarihi Çarşamba günü başlayan kongreye Ağrı Vali Yardımcısı Ercan Ateş, KÜNİB Başkanı ve Ardahan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Korkmaz, Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İrfan Aslan, Kafkas Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sami Özcan, Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Telat Yanık, Ardahan Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. M. Hanefi Palabıyık, yurt içi ve yurt dışından birçok üniversite rektörü ve çok sayıda akademisyen katıldı.
Prof. Dr. Korkmaz; ‘ İnsan, yaşadığı toprakların ruhuna dönüşür ve o topraklarla aynı kaderi yaşar.’
Kongrede sunulan 149 bildirinin yer aldığı kitabın önsözleri Ağrı Vali Yardımcısı Ercan Ateş, Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İrfan Aslan, Ardahan Üniversitesi Rektörü ve KÜNİB Başkanı Prof. Dr. Ramazan Korkmaz, IC Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Günseli Çeçen ve Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı ve Kongre Düzenleme Kurulu Başkanı Prof. Dr. Vedat Dağdemir tarafından yazıldı. Kafkasya ve Orta Asya coğrafyasında yapılan akademik çalışmaların azlığına dikkat çeken Prof. Dr. Korkmaz, sözlerine şöyle devam etti; “ İnsan, yaşadığı toprakların ruhuna dönüşür ve o topraklarla aynı kaderi yaşar. Üniversitelerin insanın toprakla ve coğrafyayla olan kader birliğini çok iyi bir şekilde okuması gerekiyor; öyle ki toprağın bilgisi okunamadığında o topraklar üzerinde yaşamayı da hak edemeyiz.” dedi.
137 Akademisyenin Katıldığı Kongrede 149 Bildiri Sunuldu
Üç gün süren kongrede din, ekonomi, tarih, coğrafya, edebiyat, turizm ve sanat alanlarında yurt içinden katılan akademisyenler tarafından 130 bildiri, yurt dışından katılan akademisyenler tarafından ise 19 bildiri olmak üzere toplam 149 bildiri sunuldu. İlk bildiriyi Azerbaycan Tarih Kurumu Başkanı Prof. Dr. Tofiq Mustafazade, “18. Yüzyılın 20-40 Yıllarında Osmanlı İmparatorluğu ve Azerbaycan” konulu çalışmasıyla sundu.
Haberi ekleme saati: 19.55-20 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Kurtuluş’ta Kur’an Okunacak..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşArdahan İlçe Müftüleri toplantısı Ardahan İl Müftülüğünde yapıldı. Toplantıya başkanlık eden Ardahan İl Müftüsü Aytekin YILMAZ, gündem konuları üzerine değerlendirmelerde bulundu.
Ardahan İl Müftüsü Aytekin YILMAZ ”Yaklaşmakta olan 23 Şubat Ardahan’ın Kurtuluşu etkinlikleri çerçevesinde İl Müftülüğü olarak hazırlığı içerisinde bulunduğumuz ve 21 Şubat cumartesi günü saat 12.30’ da Halk Eğitim Merkezinde yapılacak olan Kur’an Ziyafeti Programı ve akabinde ilkini geçen yıl başlatmış olduğumuz uygulamanın devamı olarak, 22 Şubat pazar günü Posof Türk Gözü Köyü camimizde okunacak olan çifte ezan ile daha anlamlı hale gelecek olan programda gerekli tedbirlerin alınması hususunda İlçe Müftülerine görev taksimi yapan Müftü YILMAZ, “Tüm personelimiz ve Ardahan halkımızın icra edeceğimiz bu programlara iştiraki ile hep birlikte Şehitlerimize ve Gazilerimize karşı azda olsa vefa borcumuzu yerine getirmenin huzurunu yaşamış olacağız” dedi.

Vali Ahmet Deniz, Ardahan’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 94’ncü yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

**VALİ DENİZ’İN, 94’NCÜ KURTULUŞ YILDÖNÜMÜ MESAJI

Vali Deniz’in mesajı;
“Serhat şehrimiz Ardahan’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 94’ncü yıl dönümünü birlik ve beraberlik içerisinde, heyecanla ve coşkuyla kutluyoruz.
Öncelikle, yokluk ve yoksulluk içerisinde çok zor şartlar altında kutsal vatan topraklarının Ardahan Haberleri bağımsızlığı için kahramanca mücadele eden, şehitlik mertebesine ulaşan aziz şehitlerimizi rahmetle ve şükranla anıyorum. Kahraman Gazilerimize de şükranlarımı sunuyorum.
Değerli hemşehrilerim, tarihini ve geçmişini iyi bilmeden geleceği inşa etmek mümkün değildir. Bu nedenle kurtuluş günlerimiz, tarihe ışık tutması açısından son derece önemidir. Bizlere düşen görev ise tarihiyle, muhteşem doğasıyla, çok önemli doğal ve kültürel değerlere sahip ilimizin kalkınması ve gelişmesi için var gücümüzle çalışmaktır. Hepimizin ortak değeri, Ardahan olmalıdır. Sevgiyi ve hoşgörüyü yüreğinde yaşatan, ortak yaşama kültürünü oluşturmuş insanımızın bu erdemli davranışı özellikle çağımızda çok ama çok önemlidir. Biz, bu sevgi ve hoşgörüyü birlik ve beraberlik içerisinde muhafaza ettiğimiz sürece, gelecek günlerimiz çok daha iyi olacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle Ardahan’ımızın 94’ncü kurtuluş yıldönümünü yürekten kutluyorum.”

**VALİ DENİZ, DİN GÖREVLİLERİ İLE TOPLANTI YAPTI

Vali Ahmet Deniz, Ardahan’da görev yapan Din görevlileri ile toplantı yaptı.
Merkez Cami konferans salonunda yapılan toplantıda konuşan Vali Deniz, “Din görevlilerimiz, toplumun sürekli olarak diyalogda olduğu, örnek aldığı kamu görevlilerimizdir. Ben din görevlilerimizden görev yaptıkları yerlerde halkla iç içe olmalarını, özellikle gençlerle ve çocuklarla yakın temas kurarak sohbetler yapmalarını istiyorum. Bu konuda sizlere çok görev düşüyor. Sorumluluğunuz büyük. Biz geçmişten bugüne kadar her zaman güzel işler yapmışız, doğrudan yana olmuşuz, haksızlığa asla prim vermemişiz. Çocuklarımızın insani değerlere sahip, milli ve manevi değerlerini özümsemiş olarak yetişmeleri çok ama çok önemlidir. Onun için din görevlilerimize de önemli sorumluluklar düşmektedir” dedi.
Haberi ekleme saati: 22.23-20 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Bir türlü paketlenmedi gitti!

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş1. Muhatap En Sonda Oturdu!..

1992 yılında yeniden vilayet olduktan sonra gelen her vali ‘markalaşacak, paketlenecek’ diyerek daha iyi bir duruma gelmesi için gereken desteği verdiği Ardahan Balı geride kalan, gelip, giden onca valiye rağmen bir türlü ne markalaştı, ne de paketlenebildi.

**Paketleme Merkezi Zaten Var Vali Bey..
Milyonlar harcanıp, yapılmasına karşın bir türlü çalıştırılamayan Bal Paketleme Merkezi olmasına rağmen hala ‘paketlenip, markalaşacak’ denilen Ardahan Balının bir türlü paketlenemediği görülürken, bunun asıl nedeninin bu kurumun başında bulunup, bal tutan parmağını yalayanlar mı, yoksa her yıl tonlarca bal üretip, gerekli ilgi, alaka gösterilemyen Kafkas arısı mı olduğu hala bilinmiyor.

**En son valide ‘Paketlenecek’ demişti..
2014 Yılında 203 Bin 300 Kilo balın üretildiği Ardahan’ın Valisi Ahmet Deniz, Ardahan balının paketlenerek marka haline getirilmesi amacıyla ilgili birim yetkilileriyle toplantı yaptı.
Valilik makamında Vali Deniz başkanlığında gerçekleşen toplantıya, Vali Yardımcısı Deniz Pişkin, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Mustafa Tanı, Kafkas Arısı Üretim Eğitim ve Gen Merkezi Müdürü Sadık Doğan, Türkiye Tarım Kredi Kooperatifi Müdürü Kenan Kara, Ziraat Bankası Şube Müdürü Mehmet Nesih Tercan ve Arıcılar Birliği Başkanı İlhan Evliyaoğlu katıldı.
Toplantıda Ardahan balının paketlenerek marka haline gelmesinin hızla gerçekleşeceğini belirten Vali Deniz, "İlgili birimlerimiz tarafından koordineli çalışarak, ilimizin ekonomisine büyük katkı sağlayan Ardahan balını marka haline getirmek için somut adımlar atacağız. Balın paketlenmesi, Markalaşma anlamında önemli bir adım olacaktır. İlimizde üretilen balın satışı anlamında herhangi bir problemimiz yok. Dolayısıyla bu Balı marka haline getirip, paketlediğimiz zaman kalitesini de, fiyatını da arttırmış olacağız. Bu da ilimiz ekonomisine artı bir değer katacaktır. Biz üreticilerimize ürettikleri balı paketleyebilmeleri için bu hizmeti sunacağız. Bu süreçlerde üreticilerimizin paketleme işlemi için getirdikleri balın analizi yapılacak, tescillenecek ve paketlenerek satışa sunulacak. Bunu yaptığımız zaman etiketsiz, markasız Bal satışının önüne de geçmiş olacağız. Markalaşma ve kaliteyi yakalama anlamında bunu yapacağız. Çalışmalarımızı tamamlayarak hızlı bir şekilde paketleme ve marka işlemine başlayacağız" diye konuştu.
Haberi ekleme saati: 22.23-20 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

GÖLE'DE NEREDE YÜRÜYEBİLİRSİNİZ?..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaşİlçemizde toplantı ve gösteri yürüyüşleri güzergahının yapılması için toplantı yapıldı.İlçe Kaymakamı'mız Zafer OKTAY başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda,'Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu'nun' 6.maddesine göre toplantı yer ve güzergahlarının belirlenmesi konusu görüşüldü.Temel hak ve özgürlüklerden olan, Anayasa ve yasalarla güvence altına alınan toplantı ve gösteri yürüyüşü düzenleme hakkının özgür bir ortamda anayasa ve kanunlarla belirtilen esaslar çerçevesinde kullanılması amacıyla, ilçemiz sınırları içerisinde toplanma alanı, yürüyüş güzergahı, toplantı alanı 2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu'nun 6.Maddesi ile belirlenmiş olup; söz konusu alanlarla ilgili bilgiler sunulmuştur.
Haberi ekleme saati: 22.17-20 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

BAŞKAN SAFFET KAYA İÇİN Mİ ANKARA'DA!..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş7 Haziran'da yapılacak olan Genel Seçimler de AK Parti'den Milletvekili Aday Adayı olacaklar bugün mesai bitimine kadar başvurmaları gerekirken, 'bu partiden aday edilmezsem, bağımsız milletvekili adayım' diyen Saffet Kaya'nın son görüşmeleri yaptığı alınan haberler arasında oldu.
Bu dönem çok az sayıda kişinin adaylık için başvurduğu AK Parti Ardahan'dan Milletvekili aday adayı olanların resmi başvurularını yapıp, ön temayül için delegasyona ulaşmaya çalıştığı sırada AK Parti'ye '1. sırada aday olursam, başvurumu yapayım' diyerek rest ve şart koşan Ardahan'ın eski milletvekili Saffet Kaya'nın haberimizi yaptığımız saate kadar başvuruda bulunmaması 'Kaya iki arada, bir derede' yorumuna neden oldu.

Ardahan Haberleri **Belediye Başkanı Acil Olarak Ankara'da!..

Seçmeni ve vatandaşla kuramadığı ilişki ve telefonlarına çıkmamasıyla sıkça eleştirilen AK Partinin mevcut Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay'ın yeniden milletvekili olmak için resmi başvurusunu yaparken, Atalay gibi her seçimde partisinin oyunu arttıran ve Ardahan kamuoyu tarafından 'O bir Ardahanlı' denilerek desteklenen Veteriner Hekim Yunus Baydar, geçtiğimiz seçimlerde AK Partiden 2. sıra milletvekili adayı olan ve Atalay'ın seçimi yüksek oyla kazanmasına vesile olduğu belirtilen Ardahanlı İşadamı Orhan Gökdemir, görev yaptığı her yerde Ardahan'ı en güzel temsil etmesiyle tanınan Ardahanlı Bürokrat Salih Altun, geçtiğimiz dönem de AK Parti'den Milletvekili Aday Adayı olan Çıldırlı İşadamı Hamza Bektemur'un yanı sıra Hoçvanlı Akif Avşar, Hanaklı Ergün Çelik'in resmi başvurularını yapıp, çalışmalara başlarlarken, Saffet Kaya'nın durumu hala netlik kazanmış değil.
Kaya'nın durumunun belli olacağı bugünü yakın takibe alan Ardahanlıların gözü Ankara'da olduğu bir sıra da kar, kışa rağmen SERKA'nın yurt dışı gezisinde döner dönmez ayağının karı ile acil olarak Ankara'ya giden ve başbakanın başkanlarla yaptığı toplantıya katılan Ardahan Belediye Başkanının en çokta birinci dönemde kendisini aday gösteren, ikinci dönem de yeniden seçilmesine büyük katkı sunan Saffet Kaya için görüşmeler yapmak için Ankara'ya gittiği ileri sürüldü.

Ardahan Haberleri **Karatay Bugün Resmen Başvuruyor..

Ardahan'da olduğu gibi metropolleri de yakın takibe alan Ardahanlılar başta İstanbul'da olmak üzere batı kentlerin de başta iktidar partisinde olmak üzere diğer partilerde aday olup olmayacaklarını da merakla beklerlerken, Göleli İşadamı Veysel Karatay'ın bugün AK Parti İl Başkanlığına giderek resmi başvurusunu yapacağı alınan bilgiler arasında oldu.
Derya Şentürk, Caner Uğraş Kayıkçı, Avukat Sinan Bayat, Zekeriya Dede, Ayfer Polat'ın İstanbul CHP'den, Başbakan Başdanışmanı Ertan Aydın'ın Ankara'da Zekiye Çapan, Prof. Dr. Metin Toprak ve Kayabey Kaya'nın da İstanbul AK Parti'den milletvekilliği adaylığı için şimdiye kadar başvuruda bulunan Ardahanlılar olarak biliniyorlar.
Haberi ekleme saati: 22.13-20 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

SİZDE 6 GÜN, BİZDE 6 AY
Bu gürültü niye?!.

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaşİstanbul merkezli ulusal basın e medyanın da bulunduğu İstanbul'da yağan kar günlerdir gündemde düşmezken Ardahan ve Ardahan gibi altı ay kar altında kalan iller gündeme bile gelmiyor.
Nüfusu ve trafiği mana edilerek yaşanan her olayı büyüterek, her olay da İstanbul'u gündemin birinci sırasına yerleştiren ulusal basın ve medya, ağır kış şartları altında yaşamlarını sürdürmek zorun da kalan ve bin bir zorlukla mücadele eden Ardahan ve onun gibi bir çok Anadolu vilayetinde yaşanan daha önemli sorunu görmezden gelmesi basının ve batının doğuya bakışını bir kez daha ortaya koydu.
İstanbul'da yaşanan son kar yağışın

Ardahan Karları İstanbul'da..
Yazar Fakir


Ardahan'da Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin


Facebook'ta Paylaş
Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yazarlarımızı okuyor musunuz?

YAZIYORSAM SEBEBİ VAR
Birleşmişler..

Fakir Yılmaz Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşYaklaşan genel seçimler öncesi partilerin de bir araya gelip, birleştikleri, birleşecekleri yönün de sık sık haberler görüyoruz..
Son olarak dün mü, evelsi gün mü kıytırıktan iki partinin daha 2015 Genel Seçimleri öncesi birleşmek için bir araya geldiğini haber olarak okuyunca bu birleşenler bir bakayım dedim..
Fakir Yılmaz Yani oy potansiyelleri nedir, birleşseler ne kadar oy alırlar, yani kısacası hepsi bir araya gelirse cürümleri nedir diye baktığım da işin fos olduğunu gördüm..
Çünkü bu, ‘birleştik, geliyoruz, güçlendik’ diyenlerin yıllardır zaten işini ehli yapan, seçimden seçime değil her an, her yerde, halkın yanın da, halkın sorunlarını kendi sorunu sayanlar karşısında, ‘birleştik, birleşiyoruz’ demelerinin hikaye olduğunu gördüm..
Evet benim de içinde bulunduğum bir çok gerçek gazetecinin adlarını bile satırlar arasına alma gereğini görmediği bu sözde birleşmelerin diğer bir yönü de bunların zaten işini ehli yapanlar karşısında yıllardır birlikte hareket ettiğini, birilerinin paçalarına tutunmaya çalıştığını ve en önemlisi ustaların sırtında siyaset, ticaret yaptığını herkes bildiği içinde halk başta olmak kimse bunlara inanamadığı da diğer bir gerçek..
Neyse onlar birleşip dursunlar, ülke de olduğu gibi yerel de işini gerçek anlam da, hakkını vererek yapanlar da işine baksınlar..
Bakalım kim batacak diyerek..

**Güvenlik Paketine Karşı Çıkmalıyız..

AKP İktidarının ülkeyi diktatörlüğe götüren bir çok yasayı ard arda çıkardığı ve çıkarmaya devam ettiği bir sürede ülke genelinde yaşanan suskunluk dikkatlerden kaçmıyor..
Bir kaç parti ve sivil toplum örgütünün düzenlediği eylemler ile toplumu uyandırmaya çalıştığı Fakir Yılmaz bir sırada başta sanal ortam da olmak üzere diğer bir çok yakada devam eden duyarsızlık bu toplumun kör, sağı ve dilsizlerden oluştuğunun bir göstergesi olarak adlandırılsa da, bunu fırsat bilen AKP İktidarı demokrasiyi ve insan haklarını yok sayan yasaları yapmasını ve mecliste çıkarmasına fırsat veriyor..
Başkanlık sistemini cumhurbaşkanı seçildiği günden itibaren başlatan başkan Tayyip’in emirlerini eksiksiz yerine getiren AKP Hükumeti mecliste görülmeye başlayan Güvenlik Yasası öncesi 3 muhalefet milletvekillini hastanelik etmesi, Türkiye'nin geleceğini de adeta ortaya koyarken, toplumun hala Acun’un düzenlediği ve kontörlerle zenginleştiği programları izleyip, Rıza Sarraf’ın eşi Gündeş’ reyting yaptırması ne kadar ilginç ise, bu antidemokratik yasalara karşı olan duyarsızlıkta bir o kadar ilginç ve acı verici bir durumdur.. Kısacası herkesimin şiddetle karşı çıkması gereken Güvenlik Yasasının nefes almanın suç olacağını herkes bilmeli..
0.535.418 32 58-fakiryilmaz323@hotmail.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?

KADINCA/Selmi Yılmaz
Ardahan’ın Gerçek Gündemi..

Ardahan Haberi Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşSerhat Spor’un 3. Lige çıkması halinde Ardahan’a dev bi stadyumun yanı sıra bir çok sportif faaliyetlerin yapılacağı alanların yapılacağı, bunlar yapılırken önce arsa sahipleri, ardından inşaat firmaları, sonra malzeme satıcılarının iş bulacağı, ardından diz boyu işsizliğin yaşandığı bir kente başta güvenlikçi olmak üzere bir çok kişi iş bulup göç etmeyeceğini anlamayanlar Ebrü Gündeş’e kontör yetiştirmenin derdinde..
Çünkü ülkenin olduğu gibi yerelin gerçek gündemi ile alakası olmayanların bu konuları anlaması zor..
Evet Ardahan’da yaşananlardan bi haber resmi ilan için 10-15 tane gazete çıkarıp, gazeteci geçinenler gibi ilde yaşananları görmeyen idarecilerin hastanede ki durumu görmelerini, donan alt yapıyı onarmalarını, Hanak’ta kaçırılıp, 20 gündür bulunmayan öğrenci kızı bulmalarını, Fakir Yılmaz buzlanan yolları tuzlamayı düşünmelerini ve bu yönde çare aramalarını istemek zaten duyarlı bir insanın kendisini yormaktan öteye geçmez..
Ardahan’da onca matbaa bulunurken, hatta yaşadıkları sıkıntıları aşmak için birleşmek zorunda kalan gazeteciler varken üniversite ve diğer kurumlar gibi son olarakta ATSO’nun dışarıdan getirdiği ajansla anlaşma yapar, esnaf rehberi kitapçığı çıkarırken, birileri de halkın sorunları gibi kendilerini ilgilendiren ‘bunların yazılması gerekir’ diyeceğine duyarsızlıkları dolaysıyla batan bir şehirde batmamak için yeni bir maceraya girip, ‘Birleşiyoruz’ demeleri ne kadar inandırıcı olur ki?
Bilmem ama bu memleketin asıl sorunu duyarsızlık ve işini ehli olarak yapmamaktır..
Gerçek gündemi değil, valiliğin, belediyenin, üniversitenin hazır haberlerini al yapıştırla birleşen gazetelere koyup resmi ilanı hazıra koymaktır.. Bu kenti ve kendi yaptıklarını görmemektir..

**Dernek Değil, Siyaset Panosu..

Yeri olmayan, tabelası bulunmayan ve başkanının Demirbaş’mış gibi hep aynı kişi olan Anadolu Yakasında ki Ardahan İl Derneği yeni bir çıkış yaptı.. Ki bu dernek daha öncede kendi yeri olmadığı halde hemen hemen İstanbul’un her yerine bir temsilci açtığını ilan etmiş ama bu temsilcilerin de yeri yurdu yoktu, kimse de kendilerini tanımıyordu..
Son gecesiyle ilgili ortaya atılan iddialar ve gecede ki gelirin ne kadar olduğu, kimin cebine girdiği de sorulan bu derneğimiz şimdi de siyaset yapmaya başladı..
Hemde tarafsızca..
Fakir Yılmaz Yaklaşan Genel Seçimler öncesi aday aday olan hemşehrilerimizin fotoğraflarını sağda solda bulup, sitesine ekleyen bu derneğin amacı hemşehrilerini çok sevdiğinden değil, yarın ‘Ya seçilirse’ ilk gidip, yanında poz verip, sonra da ‘Bizim hemşehrimiz başkan, bizim hemşehrimiz milletvekili’ deyip yöneticilerini işini kolaylaştırmak..
Tabela derneği desek tabelası yok, çanta derneği desek çantası yok denilen bu derneğin asıl işini bırakıp, yöneticilerinin ticaretine hizmet edişini yakın takibe alırken, bu derneğin ana kurucusu CHP Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt’ün ve ondan sonra ki dernek başkanlarının bile mevcut yönetimden şikayetçi olduğunu da görmüyor değiliz..
Ardahanlıların kendi adını kullanıp, başta İstanbul metropolünde olmak üzere diğer batı kentlerinde dernekçiliği suistimal kapısı haline çevirenlere daha nereye kadar izin vereceğini de merak ederken, bu derneğin son düzenlediği gecede elde ettiği gelirin hesabını vermediği gibi bu derneğin ne kadar üyesi, bu üyelerin kimler olduğunu da kamuoyuna açıklaması daha doğru olmaz mı?
Bilmem ama sanırım hen Ardahanlılar, hem de İstanbul Dernekler Masası da bu derneğe bir an önce bakmalıdır..


Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ARDAHANLI EMNİYET MÜDÜRÜ:
'İYİM GÖREVİMİN BAŞINA DÖNECEĞİM'

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşGeçtiğimiz yıl uğradığı silahlı saldırı sonucu ağır yaralanan Ardahanlı Bingöl Emniyet Müdürü Atalay Ürker tedavisinin iyi geçtiğini ve her geçen gün biraz daha iyileştiğini belirtti.
Gazeteci Fakir Yılmaz ile yaptığı telefon görüşmesinde saldırıya uğradığı günden bugüne kadar başta Ardahanlı hemşehrileri olmak üzere bir çok insanın yakın ilgisi, doktorlarının olağanüstü çabası ve mesai arkadaşlarının desteğiyle kötü günleri geride bıraktığını belirterek, herkese teşekkür ettiğini belirtti.
Sayın Cumhurbaşkanı, Başbakan ve Hükümet yetkililerinin yakın ilgisi ve vatandaşlarımızın dualar sonucu bugün iyileştiğini ve yakından aynı yerde yani Bingöl'de Müdürlük görevine kaldığı yerden devam etmek için hazır olduğunu belirten Ardahanlı Bingöl İl Emniyet Müdürü Müdürü Atalay Ürker gazetelerimiz e sitelerimizin olay gününden bugüne kadar kendisine karşı ortaya koyduğu yakın ilginin de takdire şayan bir hemşehrili duygusunu ortaya koyduğunu belirterek ekibimize de teşekkür etmeyi unutmadı.
Bilindiği gibi 09. 10. 2014 tarihin de Bingöl kent merkezinde olaylar nedeniyle tahrip edilen iş yerlerinde inceleme yaparken silahlı saldırıya uğrayan Ardahanlı Bingöl Emniyet Müdürü Ürker yaralanırken, beraberindeki Emniyet Müdür Yardımcısı Atıf Şahin ve Koruma polislerinden Komiser Hüseyin Hatipoğlu şehit olmuş, polis memuru Uğur Atlı ise yaralanmıştı.
Saldırının ardından faillerin peşine düşen polisler 3 saldırganı ölü olarak ele geçirdi.
Haberi ekleme saati: 21.08-19 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ÖĞÜT DÖNEMİNİN KAPANMASINI İSTEYEN CHP'LİLER
ALEVİ YADA KÜRT BİR ADAYLA
SEÇİME GİTMEK İSTİYOR..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş7 Haziran'da yapılacak olan genel seçimler öncesi Ardahan'da ki Milletvekili adayını belirlemeyi genel merkez tarafından yapacak olan Cumhuriyet Halk Partisi l ve İlçe Yönetimi ile milletvekili aday adayları suskunluğa bürünürken, parti tabanı e Ardahanlı CHP'liler önümüzde ki genel seçimlerde Alevi veya Kürt Adaylara şans tanınmalı diyerek CHP Genel Merkezine baskı yaptıkları alınan bilgiler arasında oldu.
Üç dönemdir CHP'den Milletvekili olan Ensar Öğüt'ün yeniden aday gösterilmesi halinde CHP'nin Ardahan'da zorlanacağına dikkat çeken CHP'liler bu partiye ful oy veren Damal ve yarısı Alevi olan Hanak'ın yanı sıra AK Parti'nin oy deposu saydığı Göle'den ve BDP'nin en çok oy aldığı Hoçvan'dan oy almasının tek yolunun önümüzde ki genel seçimlerde Ardahan'dan milletvekili adayı gösterilecek olan iki isimden birinin ya Alevi kökenli yada Kürt kökenli olması gerektiğine veya da birinci sıranın bunlardan birinin olması gerektiğine dikkat çeken CHP tabanı Ardahan'da 2 sıfır yapmanın tek yolununda bu yöntemden geçtiğine dikkat çekmekteler.

**GÖZLER SAFFET KAYA'DA!..

CHP'nin Öğütün döneminin kapanmasını ve yeni adaylarla seçime gitmesinden yana olduğu Ardahan'da CHP il ve İlçe yönetimlerinin de önümüzde ki günlerde bir deklarasyon hazırlayacakları ve hazırlayacakları deklarasyonda CHP Genel Merkezinin Ardahan ile ilgili 'Merkez Belirlemesi' kararını yeniden gözden geçirmesini, bu kararın değiştirilmemesi halinde Ardahan İl ve İlçe Örgütünün sunacağı 4 isimden ikisinin aday gösterilmesini isteyeceği bilgisi de alınırken, gözlerin yarın başvuruları son olan AK Parti aday adayları arasında yer alması beklenen Saffet Kaya'da.
Halen AK Parti'ye başvuruda bulunmadığı öğrenilen Kaya'nın akşam 16. 20'ye kadar AK Parti Genel Merkezinde davet bekleyeceği, aksine bağımsız girip, girmeyeceği yönünde bilgiler alındı.
Haberi ekleme saati: 19.02-19 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ESKİ İL BAŞKANI
YENİ İL BAŞKANINA
MİLLETVEKİLLİĞİ BAŞVURUSU YAPTI!..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşYaklaşan Genel Seçimler öncesi milletvekili başvurularının ard arda yapıldığı Adalet ve Kalkınma Partisinden milletvekili olmak için resmi başvurusunu yapanlar arasına AK Parti'nin eski başkanlarından Veteriner Hekim Yunus Baydar'da katıldı.
Çoğu AK Parti'nin Ardahan tabanı olarak bilinenleri oluşturduğu yoğun bir kalabalığın eşlik ettiği Veteriner Hekim Yunus Baydar, Ardahan Meclis Başkanı Bedrettin Çakıcı, AK Parti İl Genel, Belediye Meclis Üyesi, İlçe Başkanlarının da aralarında bulunduğu destekçileri ile birlikte geldiği AK Parti Ardahan İl Başkanlığında da büyük bir ilgi ile karşılandığı görüldü.
Eşi Filiz birlikte geldiği partisinin yeni başkanı Av. Yusuf Demirci'ye başvuru dilekçesini veren Ardahan Haberleri AK Parti eski İl Başkanı Veteriner Hekim Yunus Baydar gerek, Mesleğim Veterinerlikte, gerek Ardahan İli Damızlık Birliğinde, gerek İl Genel Meclis Üyeliğinde, gerek ise Köylere Hizmet Götürme Birlik Üyeliğinde, gere ise 5 Yıl onurla yaptığım AK Parti Ardahan İl Başkanlığı görevi de hizmetinde olduğum güzelim Ardahan'ı mı bu kez Türkiye Büyük Millet Meclisinde temsil etmek için Türkiye'yi yeniden inşaat eden iktidar partisinde Ardahan Milletvekili olmak için Ardahan Milletvekilliğine aday adayıyım. Uzun yıllar birlikte çalıştığım partime bu kez milletvekili aday adaylığı için geldim. Çok heyecanlı olmam sanırım yüklenmek istediğim ve talip olduğum görevin ağırlığıdır. Ben ve ailem bu memlekette yaşayan, bir Ardahanlı kadar Ardahanlı, evi Ardahan'da, öğretmen eşiyle birlikte Ardahanlıya hizmet eden, Ardahan'ın olduğu gibi ilçelerinin köylerinin, yaylalarının nerede olduğunu tek tek sayabilecek ve memleketimin her metrekaresinde bulunan sorunları bilen ve bu sorunları çözmek için yaşamının yarısından çoğunu bu yönde harcayan bir Ardahanlıyım. Türkün olduğu kadar Kürdün de, Terekemenin de, Alevinin de yanında olan, onlardan biri olan Yunus Bayar olarak önce partimin beni aday etmesini, ardından halkımın onay vermesini istemek için buradayım. Diğer aday aday arkadaşlarıma da başarılar diliyorum. Son 10 yılda oylarını arttırarak gerek Ardahan'da, gerek ise ülke genelinde iktidar olan, hizmet kervanının motor gücü olan AK Parti 2015 Genel Seçimlerinde de zaferle çıkacağına olan inancımla tüm Ardahanlılara sevgi ve saygılarımı sunuyorum.' diyerek 25. Dönem Milletvekili Aday Adaylık dilekçesini 5 yıl görev yaptığı yeni İl Başkanı Av. Yusuf Demirci'ye verdi.

Ardahan Haberleri **BAYDAR GİBİ ADAYLIK DİLEKÇESİNİ VEREN
SALİH ALTUN: AK PARTİLİ OLMAYANLARI DA İKNA EDECEĞİZ..

Öte yandan 7 Haziran 2015 tarihinde yapılacak olan milletvekilliği seçimleri için AK Parti'den milletvekili aday adayı olmak için Bitlis Vali Yardımcılığından istifa eden Ardahanlı Bürokrat Salih Altun, 18 Şubat Çarşamba günü AK Parti İl Başkanlığına giderek aday adaylığı başvurusunu yaptı.
Parti İl Binasında İl Başkanı Av.Yusuf Demirci, il yöneticileri ve partililerle bir araya gelen Salih Altun, başvuru dosyasını teslim ederek alındı belgesini İl Başkanı Av.Yusuf Demircinin elinden aldı.
Aday adaylığı müracaat töreninde bir konuşma yapan Salih Altun, "Ardahan’da doğmuş, büyümüş ve eğitimin büyük bir kısmını Ardahan’ da aldıktan sonra ve yine Ardahan Arıcılık ve üretme istasyonunda uzun bir süre görev yapmış, içindeki Ardahan sevgisinden dolayı gelip Şavşat’ta kaymakamlık yapmış, hiçbir zaman Ardahan’dan kopmamış bir kardeşinizim. Ardahan a olan sevgimden, Ardahan’ a olan bağlılığımı ve Ardahanlıya hizmet etmek isteyişimi samimiyetle gösterebilmek adına Allah’ın izniyle Bismillahirrahmanirrahim diyerek Rahmanın adıyla bu siyaset yoluna girmiş bulunuyoruz" dedi.
Ardahan Haberleri Salih Altun sözlerine şöyle devam etti "Tabii ki aday adaylığı süreci AK Partiye gönül vermiş insanlar ve aday adayları arasında geçecek olan centilmence bir yarış olacaktır. Aday adayı olan herkes bu partinin bir neferi olarak AK Partinin 2002 yılından bu yana ortaya koymuş olduğu yeni Türkiye vizyonuna hizmet etmek için, barış ve kardeşliğe hizmet etmek için, daha kalkınmış bir Türkiye’yi hep beraber oluşturmak için ve yine devlet başkanımız Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın başlatmış olduğu yeni Türkiye ideali ve yine Sayın Başbakanımız, Genel Başkanımız Ahmet Davutoğlu’ nun şuanda devam ettirdiği aynı ideal uğruna girilmiş bir mücadeledir. Dolayısıyla bu mücadele bu aday adaylığı yarışı inşallah partimize ve ülkemize hayırlı olur. Şayet en başta Yüce Allah’ ın nasip etmesi halinde ve daha sonra da gerek partimizin Ardahan İl Başkanlığı, yöneticileri, ilçe başkanlıkları ve yöneticilerinin ve tabiki genel merkezimizin ve de halkımızın uygun görmesi ile aday olmamız sandıktan çıkmamız halinde inşallah bize verilen emaneti en iyi şekilde taşıyacağız"
Altun, "uygun görülür de aday olursam, herkesle tek tek iletişim kurarak AK partili olmayanları da ikna ederek, Ardahan’ a bir milletvekili yetmez iki tane milletvekili almak istiyoruz diyerek yolumuza devam edeceğiz ve inşallah bu bayrağı bugüne kadar getirildiği yerden daha da ileriye götüreceğiz" dedi.
Haberi ekleme saati: 16.54-19 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

IŞİD Alttan Bombalarsa Şaşırmayın!

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşMİT, Kobani'den çekilmek zorunda kalan IŞİD militanlarının Türkiye'ye sızdığı uyarısında bulunduğu bir sırada büyük kentlerde ki güvensiz kapalı otoparklar dikkat çekiyor.

IŞİD'in sansasyonel eylemleri arasında bulunan bomba yüklü araçları patlattığının bilinmesine rağmen başta IŞİD'e bir çok elamanın kazandırılıp, gönderildiği Kocaeli Gebze ve İstanbul'da olmak üzere bir çok metropolde ki binaların atında bulunan güvenliksiz, korumasız kapalı garajlar adeta hedef halinde.
Birçoğunun üzerinde onlarca katlı binaların bulunduğu kapalı garajların giriş ve çıkışlarında hiç bir güvenlik önleminin olmadığı görülen İstanbul ve diğer kentlerde ki kapalı garajlar gibi sadece bagajı açılıp, LPG'li olup olmadığına bakılıp bomba ölçen araçlar olmaksızın giriş izni verilen büyük AVM'lerin kapalı garajları da her yaşanabilecek bomba yüklü araçlar için bulunmaz bir yer olarak değerlendirilirlerken, MİT'in bu yön de ki uyarısının da işe yaramadığı dikkatlerden kaçmıyor.
Haberi ekleme saati: 22.08-18 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ARDAHAN'IN BİR BELDESİ OLDU!

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**KAPATILAN KÖPRÜLÜ YENİDEN AÇILIYOR..

Ardahan Göle İlçesine bağlı Köprülü (Gorveng) Beldesi Beleidyesinin yeniden açılması mücadelesinde önemli bir engel daha geçildi.
Alınan bilgilere göre geçtiğimiz yerel seçimler öncesi nüfusu 2 binin altına düştüğü için Ardahan diğer iki beldesi olan Hakan Otakent (Büyük Nakala) ve Çıldır Aşıkşenlik (Suğara) Beldeleri ardından kapatılan Göle Köprülü (Goreveng) Beldesinin Belediyesinin yeniden açılması Danıştay tarafından verilen kararı Erzurum İdare Mahkemesince de kabul gördü.
Bu kararların ardından önümüzde ki genel seçimlerden önce Ardahan'da bir seçim daha yapılacağı ve Köprülü Belediyesinin Belediye Başkanının seçimi için sandık başına gidileceği öğrenildi.
Haberi ekleme saati: 19.41-18 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

HASTANEDE KAVGA,
HANAK'TA KIZ KAÇIRMA!..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşArdahan Devlet Hastanesinde bir hasta yakını ile doktorun tartışması kavgaya dönüşünce olaya önce polis ardından savcılık karıştı.
Alınan bilgilere göre kız kardeşini hastaneye getiren bir kişi nöbetçi doktorla tartışınca olay kavgaya dönüştü. Hasta yakını ile doktorun kavgası sonucu her iki tarafında darp aldığı ve olayın polis ve savcılık olduğu öğrenildi.

**Hanak'tan Ardahan' Kaçırılan Kız Bulunamıyor..

Öte yandan Hanak'ta 16 yaşında ki bir kızın 10 gün önce kaçırılmasına karşın hala bulunamadığı, Ardahan'a kaçırıldığı ileri sürülen öğrenci kızın ailesinin kızlarının akıbetinden şüphe ettiği öğrenildi.

**Göle Halk Eğitim Müdürünün Babası Hayata Göz Yumdu..

Geçtiğimiz gün vefat eden ANAP eski İlçe Başkanlarından Sim Taşçı'nın ardından bugünde Göle Halk Eğitim Müdürü Halil Aras'ın babası Mehmet Aras hayat göz yumdu.
Taziye mesajı için tel: 05326857682

**Özkan Karakaya'nın Babası da Yoğun Bakımda..

Diğer yandan Ardahanlı gazeteci Özkan Karakaya'nın babası Kemal Karakaya'nın da kalp yetmezliği dolaysıyla ameliyat edildiği ve yoğun bakıma alındığı bilgisi alındı.
Haberi ekleme saati: 17.51-18 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

VALİ GÖLE'DEN SONRA DAMAL'DAYDI..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşArdahan Valisi Ahmet Deniz kar yağışına rağmen Göle ve Damal ilçelerini ziyaret etti.
Serhat Ardahanlı sporcularıda ziyaret ederek hafta sonu yapılacak olan maç öncesi moral veren Ardahan Valisi Ahmet Deniz, Damal ve Serhat Spor ziyareti öncesi ziyaret ettiği Göle ilçesinde çeşitli ziyaret ve toplantılar gerçekleştirdi.
Beraberinde ki heyet ile birlikte Göle ilçesine giden Vali Deniz’i, ilçe Kaymakamı Zafer Oktay ve Belediye Başkanı Akın İsmailoğlu karşıladı. Ziyaretleri kapsamında Kazım Karabekir Paşa Endüstri Meslek Lisesi, Eyüp Sabri Çarmıklı Anadolu Lisesi ile Feride Karabacak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne giden Vali Deniz, okullarda ve atölyelerde incelemelerde bulundu.
Ziyaret ettiği okullarda 12’nci sınıf öğrencileriyle sohbet eden Vali Deniz, Yüksek Öğrenime Geçiş Sınavı (YGS) öncesi öğrencilere moral verdi. Öğrencilerin sınavlarda başarılı olacaklarına inandığını söyleyen Vali Deniz, “Sizlerin önünde önemli bir sınav var ve bu sınav sizin geleceğinize de şekil verecek bir sınav. Ben sizlerin üniversite sınavlarında başarılı olacağınıza inanıyorum. Hepiniz pırıl pırıl gençlersiniz. Önünüzdeki sınavlarda başarılı olmanızı engelleyecek çok büyük sıkıntılar, engeller yok. Sizler geleceğinizi düşünerek, özveriyle ve emek vererek çalışırsanız, önünüzde hiçbir engel duramayacaktır. Bizler de sizlerin başarılı olabilmesi için elimizden ne geliyorsa yapacağız. Başarılı olmanızın yanında sizin iyi birey, iyi insan olmanız, milli ve manevi değerlerle yetişen, topluma, millete ve devlete faydalı bireyler olmanız da çok önemlidir. Bu coğrafya milli ve manevi kültürlerin en yoğun yaşandığı ve Ardahan Haberleri yaşatıldığı bir coğrafyadır. Dolayısıyla siz yetiştiğiniz coğrafyanın size kattığı milli ve manevi değerleri, toplum ve ahlak bilincini yaşatacak nesillersiniz. Sizlere olan güvenimiz tamdır. Hep birlikte Ardahan’ımızı eğitim de, teknoloji de, spor da, kültür de ve sanatta daha ileriye taşımak için çalışacağız ve yürüdüğümüz yolda daima başarı için adım atacağız” diye konuştu.
Okul ziyaretleri sırasında Eyüp Sabri Çarmıklı Anadolu Lisesi pansiyonunda öğrencilerle birlikte yemek yiyen Vali Deniz, ziyaret ettiği okullarda görev yapan öğretmenlerle de toplantı yaptı.
Ziyaretlerini sürdüren Vali Deniz, Göle Şehit ve Gaziler Derneği’ni de ziyaret etti. Dernek başkanı ve yönetimiyle bir süre sohbet eden Vali Deniz, “Sizler bu vatanın bağımsızlığı ve geleceği için canınızı hiçe sayarak büyük kahramanlık gösterdiniz. Bu anlamda aziz şehitlerimiz ve kahraman gazilerimiz, milletimizin gönlünde asla unutulmayacak bir yere sahip olmuşturlar. Bizler her zaman için sizlerin yanındayız. Sizlerin sağlıklı, huzurlu ve mutlu bir yaşam sürmeniz için devlet olarak, millet olarak elimizden gelen ne varsa seve seve yapmaya hazırız” dedi.
Temaslarını sürdüren Vali Deniz, ilçe merkezinde bir çay ocağına da giderek, burada ki vatandaşlarla birlikte çay eşliğinde sohbet etti.
Vali Deniz daha sonra Yatılı İlköğretim Bölge Okulu Konferans Salonunda merkez ve köylerin muhtarlarıyla toplantı yaptı. Muhtarların köyleriyle ilgili sorun ve taleplerini dinleyerek notlar aldıran Vali Deniz, sorunların çözümü için gerekli çalışmaların yapılması yönünde yetkili kurum amirlerine talimat verdi.
Muhtarlarla yaptığı toplantıda özellikle her köye bir orman için çalışma başlattıklarını söyleyen Vali Deniz, “Burada bir kampanya başlatıyoruz ve her köye bir orman alanı oluşturalım diyoruz. Bu konu çok önemli. Muhtarlarımızdan köylerinde orman alanı yapılabilecek bölgeleri belirleyerek bize müracaat etmelerini istiyorum” dedi.
Köy muhtarlarına yönelik konuşmasını sürdüren Vali Deniz, “Bizler bu coğrafya üzerinde birlik ve beraberlik içerisinde hareket ettiğimiz zaman kalkınmamızın ve gelişmemizin önünde hiçbir engel kalmayacaktır. İlimiz, birlik ve beraberliğin en güzel yaşandığı şehirlerden bir tanesidir. Bu birliği ve beraberliği devam ettirerek, huzur ve güven içerisinde yaşamak için hep birlikte gayret etmeliyiz” diye konuştu.
Haberi ekleme saati: 17.40-18 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

KÜLTÜR EVİ YİNE AÇILAMIYOR..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**SİZ EN İYİSİ ÇIKIN DEYİN Kİ BU AÇILIŞ YAPILMAYACAK...

Yapılışı gibi açılışı da yılan hikayesine dönen Ardahan Kültür Evi'nin bu kez de kar engeline takıldı.
İstanbul Esenyurt'ta bulunan ve Esenyurt Belediyesince yaptırılan Ardahan Kültür Evi'nin 21 Şubat'ta yapılacağı belirtilen resmi açılışının İstanbul'da yaşanan kar yağışı dolaysıyla iptal edildiği duyurulurken, bu iptalle yıllardır açıldı, açılacak denilen Kültür Evi yine açılamadı.
Uzun süre yönetiminin değişmesi için bekletilen açılışın Kadıoğlu'na yakın yönetimin göreve gelmesiyle eksikleri hızla tamamlanan Ardahan Kültür Evi'nin bu kez de yarın kalkması beklenen kar mana edilerek iptal edilmesi dikkat çekerken, açılışa daha üç gün olmasına rağmen yağan karın mana edilerek iptal edilmesi şüphelere neden oldu.

**FEDERASYON GECESİNİ YAPACAK..

Öte yandan Ardahan'ın Vatan Topraklarına Katılışının 94. Yıl Dönümü Dolaysıyla İstanbul Topkapı Erensin Hotel'de 21 Şubat akşamı düzenleyeceği gecenin yapılacağı öğrenildi.
300'e yakın davetlinin yer ayırdığı öğrenilen geceye ilginin devam ettiği ve yer ayırımlarının sürdüğü alınan diğer bilgiler arasın da oldu.
Haberi ekleme saati: 17.04-18 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ARDAHAN'DA SEÇİME DOĞRU..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**AK PARTİ DE ÖN TEMAYÜL YARIŞI..

2015 Genel Seçimleri öncesi iyiden iyiye hareketlenen Ardahan siyaset arenası başta iktidar partisi AK Parti'de olmak üzere CHP, HDP ve MHP Milletvekili aday adaylarının yarışına şahit oluyor.
Şimdiye kadar 7 Milletvekili Aday Adayının yarıştığı AK Parti'de mevcut milletvekili Orhan Atalay'ın 2. kez milletvekili olabilmek için resmi başvurusunu yaptığı öğrenilirken, Atalay'ın milletvekili süresince seçmen ve halkla kuramadığı sıcak ilişki dolaysıyla 'Yeniden aday edilirse AK Parti Ardahan'da seçimi zor alır' tartışmaları dolaysıyla AK Parti Genel Merkezinin bu başvuruya sıcak bakmadığı ileri sürülmekte.
Saffet Kaya faktörünün en önemli konu olduğu AK Parti'de Alevi kökenli Ardahanlı İşadamı Nihat Atam'ın da nabız yokladığı alınan diğer haberler arasında olurken, AK Parti'nin bu dönem aday göstermesi halinde büyük oy alacağı söylenen Saffet Kaya etkenini göz ardı etmediği de alınan bilgiler arasında.

Ardahan Haberleri **BAYDAR TEMAYÜL'E GİRMİYOR..

5 Yıllık AK Parti İl Başkanlığı dönemince partisinin her seçimde oy arttırarak, Ardahan merkezde olduğu gibi önce Ardahan'ın sol kalesi olarak bilinen Göle'de, ardından Hanak'ta, daha sonra d Posof'ta yerel seçimleri kazanma başarısı gösteren Veteriner Hekim Yunus Baydar'a AK Parti Genel Merkezinde ayrıcalık tanındı.
Şubat ayının sonu yada Mart ayının ilk haftasın da ön temayüle gidecek olan aday adaylar arasına sokulmayan ve ön temayüle gitmesine gerek olmadığı belirtilen Yunus Baydar yarın Ardahan'da yerini bıraktığı yeni İl Başkanı Av. Yusuf Demrici'ye resmi başvurusunu yaparak, 3T ile yani 'Tarım, Ticaret, Turizm' seçim sloganı ile kolları sıvayacağı öğrenildi.

Ardahan Haberleri **Gökdemir en güçlü aday adaylardan biri..

Geçtiğimiz genel seçimler de AK Parti'den 2. sıra milletvekili adayı olan ve 1. sırada ki adaya karşın olağanüstü bir çalışma ortaya koyan ve partisinin en yüksek oy ile seçimi kazanmasına vesile olan Ardahanlı İş Adamı, MUSİAD'ın Ardahan İl Kurucusu Orhan Gökdemir önümüzde ki genel seçimlerde AK Parti'de milletvekilliği için başvuru yapan aday adayların içinde listeye girecek olan en güçlüsü isim olarak gösterilirken, Gökdemir'in 2. sırada girdiği seçimlerden sonra birileri gibi Ardahan'ı terk etmediği gibi köyüne yaptığı dev yatırımla, Arahan merkezde aldığı daire ile bir Ardahanlı gibi Ardahanlılarla birlikte yaşayan bir isim olarak, ön temayül de oy kullanacak olan 600 AK Partili delegasyonun ve seçmenin karşısına çıkacak.

Ardahan Haberleri **2. Altun Dönemi Olabilir mi?

Seçildiği günden bugüne kadar seçmenin telefonuna çıkmayan, danışmanı ettiği dayısı ve yeğenlerinin halka karşı tavırları dolaysıyla tabanda güç kaybına uğrayan ve aday edilmesi halinde partisinin oy kaybına uğrayacağı mevcut milletvekilinin yerine aday adayı olanlar arasında bulunan ve Kaymakamlık ile Vali Yardımcılığı gibi önemli görevler de bulunan Ardahanlı Bürokrat Salih Altun'un bugün resmi başvurusunu yaparak, gireceği ön temayül seçiminde en çok oyu almak için başlattığı çalışmalarına kaldığı yerden devam edecek.
'SEÇİLİRSEM BÜRO AÇACAĞIM' diyen ve 16 yıllık kamu tecrübesi olduğunu dile getiren Salih Altun, bunun yaklaşık 12 yılını mülki idare amiri, kaymakam, vali yardımcısı ve vali vekilliği gibi görevler yaparak geçirdiğini belirterek, Milletvekili olması halinde herkesi Ankara'ya taşımayacağını Ardahan'da açacağı büro ile sorunları yerinde tespit edip, kaydederek tasnif edeceğini ve çözümünün takipçisi olacağını dile getiren Altun'un şansının haberde şimdiye kadar geçemn isimler kadar ön sırada olduğu dikkat çekiyor.

Ardahan Haberleri **Bektemür: Uyum içinde çalışacağım..

Çıldırlı olan ve Ankara'da oturmasına karşın gerek Çıldırlılar ile gerek ise başı ağırıp, Ankara'ya yolu düşen tüm hemşehrileri ile siyasi görüşe bakmaksızın kurduğu yakın ilişkiyle tanınan Hamze Bektemür'un da resmi başvurusunu yapıp, seçim çalışmalarına start verdi.
Listeye girip, seçildiği takdir de bugüne kadar ortaya koyduğu uyumu devam edeceğini belirten Otomotiv ve İnşaat işleri ile ilgilenen Çıldırlı İşadamı Hamza Bektemür başta sınır ticareti olmak üzere Ardahan'ın gelişmesi ve sorunlarının en aza inmesi için Ankara'da ticaret alanında ortaya koyduğu başarının tecrübesiyle mücadele edeceğini belirtip, önce AK Partili delegasyondan, sonrada seçmende oy istediği görülüyor.

**YENİ BİR ADAY DAHA..

Öte yandan Ardahan-Hanaklı Ergün ÇELİK 25.Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinde Ardahan Vekili olmak için başvurusunu gerçekleştirdi.

Ardahan Haberleri **CHP'DE SUSKUNLUK DÖNEMİ!..

**Ülke genelinde olduğu gibi Ardahan'da da AK Parti'nin en güçlü rakibi CHP'de alınan merkez yoklama kararı ardından bir sessizlik yaşanıyor.
Mevcut milletvekili Ensar Öğüt'ün başarısı olarak algılanan merkez yoklama kararına tepki gösteren ama ortaya çıkıp, bu yönde bir eleştiri yada açıklama yapamayan aday adaylar gibi Öğüt'ün de sessizliği büründüğü dikkat çeken CHP Ardahan'da Öğüt'u de Faruk Demir korkusu sardığı ileri sürülüyor.
Damallı Mutlu Kerimoğlu'nun listeye girmesi halin de CHP'nin kuzey kazalarında oy arttıracağı gibi Atalay'lı AK Parti karşısın da Alevi ve Kürt adayların CHP'ye biri değil, ikiyi de kazandırabileceği de ileri sürülürken, DSP ile kurulabilecek bir ittifak ile bu ittifakın Ardahan 1. sıra adayının DSP'de milletvekili adayı olduğunu açıklayan Mali Müşavir Ömer Türkoğlu'nu yada DSP İl Yönetimini göstereceği bir adayın (Faruk Demir'de eski DSP'li olduğu unutulmadan) CHP-DSP İttifakının adayı olabileceği de ileri sürülmektedir.
Öğüt'ün ön seçimi yaptırmaması ile 1-0 öne geçtiği CHP İl Teşkilatının yaşanan istifalara rağmen hala görevde olmasının Öğüt'ün moralini bozup, susmasına neden olduğu da ileri sürülen CHP'de 2015 Genel Seçimleri öncesi İl Yönetiminin değişip, değişmeyeceği de beklenen diğer önemli bir nokta olarak seçmenin takibinde olduğu görülmektedir.

Ardahan Haberleri **HDP'de Oy ve Aday Patlaması..

Ardahan'da en çok oy alan 3. parti olan Halkın Demokrasi Partisinde her geçen gün milletvekili adayı olduğunu açıklaması dikkatlerden kaçmıyor.
Damal ve Hanak'ta ilçe binası açılışı yapan ve Damallı birisinin de HDP'den aday olacağı haberleri alınan bu partiye Göle'den de bir çok isimin milletvekili adayı olmak için başvuruda bulunduğu dikkat çekiyor.
Son olarak Göle Senemoğlu köylü İşadamı Ertan Hamitoğlu'nun da HDP Ardahan'da milletvekili adaylığı başvurusu yapacağı öğrenilirken aralarında bir gazetecinin de bulunduğu bir çok önemli isimin yakında HDP'ye başvurup, %10 Barajını geçeceğinden emin olan ve 2015 Genel Seçimlerine parti olarak katılan bu partiden milletvekili aday adayı olduklarını kamuoyuna açıklamaları bekleniyor.
İl ve İlçe yönetiminin bir isim üzerine de durup, aynı kişiyi sürekli dillendirmesine tepki koyan HDP'den aday olmayı düşünen adaylar bu durumun geçen seçimlerde partinin kapısını partiye güç katacak isimlere ve halka kapatmaktan öte bir şey olmadığına dikkat çektikleri de alınan diğer haberler arasında oldu.

Ardahan Haberleri **MHP'de Tek İsim Öne Çıkıyor..

2015 Genel Seçimlerinde Ardahan'da en çok oyu almayı hedefleyen partiler arasında bulunan Milliyetçi Hareket Partisi'nde şimdiye kadar en ciddi aday adayı Gümrükçü Ömer Tekoğulları olurken bu partiden aday olacak denilen Ardahanlı İşadamı Ali Rıza Nasıroğlu yaptığı açıklamada bu dönem aday olmayı düşünmediğini açıkladı.
Ardahan'da en çok oyu alıp, milletvekili çıkaracaklarına olan inançla aday olduğunu belirten Ömer Tekoğulları tüm Milliyetçileri, AKP iktidarı karşıtlarını MHP'nin çatısı altında toplanmaya davet ettiğini belirterek, ülkenin geleceğinin bu seçime bağlı olduğuna dikkat çekerek, seçim çalışmalarına start verdiği görülüyor.
Haberi ekleme saati: 12.54-17 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

HANAK'TA KUDUZ KARANTİNASI!

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşDikanlar 6 ay giriş çıkış yasak!..

Ardahan'ın Hanak İlçesine bağlı Alaçam (Aşağı Dikkan) Mahallesi ile aynı zamanda Ardahan Belediye Başkanı Faruk Köksoy'un köyü olan Baştoklu (Yukarı Dikkan) köyü karantinaya alındı.
Alınan bilgilere göre her iki yerleşim yerinde kuduz oldukları tespit edilen iki köpek tarafından ısırılan Kanun Baytöre (Yukarı Dikanlı) ve Fezayir Yılmaz (Aşağı Dikanlı) iki vatandaşı ısıran köpeklerin telef oldukları ve yapılan otopsi sonucu kuduz oldukları tespit edilmesi ardından iki köyde 6 ay boyunca karantinaya alındığı ve köydeki tüm hayvanlara kuduz aşısı yapıldığı öğrenildi.

**KAR KAZA'YA NEDEN OLDU..

Gürcistan plakalı araç buzlu yolda donan dereye kayıp uçtu.
Direksiyon hakimiyetinin kaybedilmesi sonucu yabancı uyruklu araç dereye uçtu.
Edinilen bilgiye göre, Gürcistan’dan gelen yabancı uyruklu taksi Ardahan girişinde ki Kars köprüsü olarak adlandırılan yerde eğimli ve buzlu yol nedeniyle direksiyon hakimiyeti kaybedilen araç dereye uçtu.
İsmi öğrenilemeyen araç şoförü kendi imkanlarıyla çıkmayı başarırken, başka kimsenin olmadığı öğrenildi.
Yaralı şoför Ardahan Devlet Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındığı gelen bilgiler arasında oldu. Polis olayla ilgili soruşturma başlattı.
Haberi ekleme saati: 12.45-17 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

7 Bin Çamın
Daha Kesileceği Ardahan’da
“Her köye bir orman”
kampanyası başlatıldı!

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşÖnce bölgeden geçen petrol ve doğalgaz boru hatları için, ardından bölünmüş yol ve HES’lerin inşaları için, sonra da hemen her yıl gençleştirme adı altında binlerce çamın kesildiği ve önümüzde ki yaz aylarından itibaren Yanlızçam Kayak Tesislerini de kayak alanlarının yapılması için 7 bin çamın kesileceği Ardahan’da ‘Her köye bir orman’ kampanyası başlatıldı.
Ardahan Valisi Ahmet Deniz, Ardahan’ın yeşil bir doğaya sahip olması amacıyla “Her köye bir orman” kampanyası başlattıklarını bildirdi.
Gelecek nesillere yeşil bir Ardahan bırakmak amacıyla bütün köylerde orman alanı oluşturma çabasında olduklarını söyleyen Vali Deniz, “İlimizin doğası, yaylalarıyla, dağlarıyla, geniş ovasıyla dört mevsim de de büyük güzelliğe sahip. Bu doğayı istiyoruz ki daha da güzelleştirelim. Bu amaçla gelecek nesillere yeşil bir kent, yeşil bir köy ve kalıcı bir eser bırakmak için “her köye bir orman” kampanyası başlatıyoruz. Bu anlamda köylerimizde mera vasfını kaybetmiş alanları tespit ederek, bu alanlarda ağaçlandırma çalışması yapacağız. Orman ile şehirlerin daha da güzelleştiğini görmekteyiz. Biz de hep beraber şehrimizi, köyümüzü biraz daha güzelleştirme adına elimizden gelen çabayı göstereceğiz” dedi.
Haberi ekleme saati: 20.09-16 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

KARLA MÜCADELE DEVAM EDİYOR..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşSon günlerde meydana gelen yoğun kar yağışı nedeniyle başta Ardahan’ın Hanak ilçesinde bağlı olan köy yolların da olmak üzere kardan kapanan yolları ulaşıma açmak için çalışmalar aralıksız devam ediyor.
Hanak İlçe Özel İdare ekiplerini yerinde denetlemek amacı ile Hanak Kaymakamı Mehmet BALIKÇILAR, İlçe Jandarma Komutanı Tuncay ÇAĞLAR ve İlçe Özel İdare Şefi Turgay ÇELİK ile çalışmaları yerinde izledi.Çat Köyü yolunun da ulaşıma açılması ile kapalı köy yolunun kalmadığını belirten Hanak Kaymakamı köydeki bazı vatandaşların sorunlarını dinleyerek köyden ayrıldı.
Haberi ekleme saati: 19.47-16 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

3 Kelimesinden Biri Milletvekili!..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşArdahan’ın Göe Belediye Başkanı yaptığı her konuşmada milletvekilini unutmaması dikkatlerden kaçmıyor.
Kendisini belediye başkanı seçilmesinde büyük emeği bulunan AK Parti Ardahan Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay’ı her konuşmasında yere göğe sığdıramayan Göle Beledyesi’nin AK Partili Belediye Başkanı Akın İsmailoğlu her kullandığı 3 kelimesinden bir ‘Milletvekilmzi’ olması dikkatlerde kaçmıyor.
Göle Belediye Başkanı Akın İSMAİLOĞLU son olarak katıldığı AK Parti Danışma Toplantısında Kamuoyuna yönelik yaptığı konuşmasında, Göle'nin aldığı yatırımlar ve aldığı hizmetlere dikkat çektiDanışma Toplantısı Göle Belediye Başkanı Akın İSMAİLOĞLU Danışma Toplantısında Kamuoyuna yönelik yaptığı konuşmasında Göle'nin aldığı yatırımlar ve aldığı hizmetlere dikkat çekerek ''Görünen Göle Fotoğrafı ortadadır. Bugün bu fotoğrafı Göleli hemşerilerimize sunan Belediyemiz Millet Vekilimiz sayın Prof.Dr. Orhan Atalay'ın Ankara da ortaya koyduğu yürekli duruşu, partimiz içinde ki saygın konumu ve çabalayan çalışan azmi ile ortaya çıkmış bir fotoğraftır. Bizlerde bu fotoğrafın oluşmasını sağlayarak yıllardır Göle'mizin hakkı olan hizmeti oluşturmaya çalışmaktayız.
1 Nisan 2014' te bu görevi bizlere layık gören halkımız bizlerden beklentilerini bir hayata geçirmek için çaba içindeyiz. Vekilimiz ve arkadaşlarımızla birlikte ilk baharla birlikte bir çok projemizi hayata geçirmiş olacağız.''demiştir. yapılan hizmetlerin bugünün fotoğrafı olduğunu söyleyen Başkan İSMAİLOĞLU ''Çok söze gerek yok,görünen şey ortadadır. Bunun yolu Göleli olma bilinciyle birlik olma bilinciyle bütünleşince ortaya çıkan resmin güzel olmasını sağlıyor. Bugün Ardahan'ın önümüze koyduğu gündem birlikte olmaktır. Bunun için bizlere bu değeri sağlayan sayın Millet Vekilimiz Prof. Dr. OrhanATALAY'a, emek eden arkadaşlarıma, partili arkadaşlarıma, Belediye çalışanlarına ve halkıma teşekkür ediyorum". demiştir.
Haberi ekleme saati: 19.42-16 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com

Ardahan'da Kimler Vekil Olacak?
Yazar Fakir


Ardahan'da Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin


Facebook'ta Paylaş
Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yazarlarımızı okuyor musunuz?

YAZIYORSAM SEBEBİ VAR
CHP Ardahan Öğüt’ün Tapusu mu?

Fakir Yılmaz Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşGenel seçimler öncesi çantasını alıp, Ardahan’a gidenlerin ard arda ‘Bende adayım’ dediği şu günler de hala altı boşalan birini İl Başkanı olarak tutan CHP Ardahan’da yaşananları takip ederken beni arayan CHP Ardahan Haber 2015 Genel Seçimlerine giden Cumhuriyet Halk Partisi Ardahan’ın da içinde bulunduğu bir çok yerde Genel Merkez tarafından belirlenecek adaylarla seçime girme kararı almış..
CHP’nin aldığı bu karar ile 70 yaşını geçen mevcut milletvekili Ensar Öğüt’ün yeniden aday olma isteğine de bir nevi yol vermiştir..
Tamam da CHP’nin Ardahan tapusu mezara kadar Ensar Öğüt’ün mü olacak?
Bilmem ama Öğüt’ün karşısında aday olanların tutarsızlıkları ve korkaklıklarına rağmen Ardahan’ın kaderi birilerine bırakılmaz. diye düşünüyorum..
Ve şu an aday aday olanlar başta olmak üzere tüm CHP’lileri bu karar karşı çıkması gerekmez mi?
Korkak ve teslimiyetçi aday adaylar, CHP'liyim, solcu hatta devrimciyim diyenler, ama arka kapılarda, 'Beni ikiye koy' diyenler yürekli olup, bu gidişata dur der mı, genel merkeze ve de 'Yeter artık Öğüt' deyip ortaya çıkarlar mı sizce?
Çıkmayıp, hazır ola geçseler de ben bu tapuyu yırtıp, atmak için birileri ortaya çıkmalı derim..

**Acil Futbolcu Alınmalı?..
Ardahan’da ki bir kaç kişi ile İstanbul’da ki bir grup iş adamının destek ve teşvikiyle kurulan ve kısa sürede ortaya koyduğu başarı ile Ardahan’ın adını başarılı bir şekilde temsil eden ve dün CHP Ardahan Haber yapılan Ardeşen maçını 2-0 kayıp edip, şampiyonluğu ve 3. Lige çıkma hayalini tehlikeye düşüren Serhat Ardahan Spor bir an önce en az 5-6 futbolcu alıp, bir iki futbolcu sakatlandığın da yada sorun çıkardığın da tıkanan takımı takviye etmeli..
Ardahan ve İstanbul’daki iş adamlarının yanında Ankara’da, İzmir’de, Bursa’da bulunan iş adamlarının, dernek, federasyon, vakıfların, basının da bir an önce el atması gereken Serhat Ardahan Spor’un önümüzde ki Cuma’ya kadar bu takviyeler için transfer yapması gerektiğin de hatırlatırken, gerek bu kulübe sonuna kadar sahip çıkan Vali, Belediye Başkanı başta olmak üzere kulüp yöneticileri ve tüm Ardahanlılar B planını hayata geçirmelidirler..
Bu B planı Ardahan’da ki mevcut futbol takımlarında ki iyi futbolculardan mı, yoksa diğer illerde bulunan Ardahanlı veya yabancı futbolcular mı olur bilmem ama Serhat Ardahan Spor’a hem para, hem de futbolcu gerek..
Çünkü 8 maçı kalan bu başarılı takımın yedekleri gibi parası da yok, ligin sona yaklaştığı şu günlerde..
0.535.418 32 58-fakiryilmaz323@hotmail.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?

KADINCA/Selmi Yılmaz
Sürreya Hanım da Gitti,
Sırada ki Gelsin..

Ardahan Haberi Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşArdahanlı İşadamları ve Sanayicilerin kurulması için çalışmaların aralıksız devam ettiği bir süreçte hazır kurulu olan ve üç vilayetin işadamı ile sanayicinin bir arada olduğu Kars-Ardahan-Iğdır İşadamları ve Sanayiciler derneği de kongresini yaptı..
KAISİAD’ın yeni yönetimi Orhan Gökçe ile yeniden kolları sıvarken bizde işimiz bakalım ve bu Ardahan Haberi toplumun önünü kapatanların kimler olduğuna, sıradakilerin kimler olduğuna bakalım..
Orhan Gökçe’li yeni KAISİAD’ın çalışmalarının yanı sıra yaklaşan genel seçimleri ve Ardahan’ın gerçek gündemini unutmadan, yaşananları takip edip, okurlarımızla paylaşmaya devam ederken, Ardahan Federasyonundan sonra tapusu olmayan bir bina için yönetimi ısmarlama olarak kurulan ve olağanüstü kongreye gitmesi gerekirken, 6 aydır kongreye gitmeyen Ardahan Kültür Evi, bir kaç kişinin ‘Geke dükkanı olan’ Hoç/Fed’i, Ardahan’a hiç bir hayrı olmayan, Ardahanlı iş adamlarını üye yapmayan Cihan Güngörlü KAI Vakfı ve yeri olmadığı halde hemen her yere birimler açan İstanbul Kartal’da ki Demirbaş’ı değişmeyen Ardahan Derneğini gündeme taşıyacağız..
Ve KAI adı altında başta Ardahanlı hemşehrilerimizin olmak üzere İstanbul ve diğer kentlerde bulunan ve hesabını vermedikleri kaz geceleri ile şowlar yapan KAI derneklerini de unutmayacağız..
Hepsi sırada ve hepsinin üzerine tüm gücümüzle giderek, bunların gerçek birer sivil toplu örgütü, Ardahan’ı olduğu gibi Kars’ı, Iğdır’ı kucaklayan gerçek çalışmalara imza atan kadrolara kavuşmaları için üzerilerine gideceğiz..

**Özgecan..
4 Kız annesi olan bir anne olarak Özgecan’ın vahşi bir şekilde saldırıya uğrayıp, bir o kadar vahşice de öldürülmesini nasıl anlatabilirim bilmem ama ben basın ve medyanın olayı nasılda magazinleştirdiğini bakmak istiyorum..
Ardahan Haberi Ki basın ve medyanın yanında sanal ortam da takip ettiklerimi de anlatmak isterim..
Yaşanan olayın acısını daha da ağırlaştıran, hatta siyasileştiren bakışın da Özgecan’ı öldüren o canavarın yaptıklarından daha ağırdı..
Çünkü kimi fırsat bu fırsat diyerek Özfecan’ın öldürülmesi kadar insanlık suçu olan idamın getirmek için adeta kampanya başlattığı, kiminin ise ‘Mini etek giymeseydi’ diyerek, beyninin altında ki kadına karşı şiddeti dışarı vuruyordu..
Yaşanan bu tür sorunların bir eğitim sorunu olduğunu düşünmeyenlerin kadını kapatmak, bir diğerlerinin bu cinayetin üzerinde siyaset yapmaya kalkması kadını olduğu gibi insanlığı ezip geçiyordu, Özgecan’ın toprağa erildiği bir sırada..
Ya Özgecan’ın öldürülmesi karşısında tüm ülkeyi ayağa kalkarken, kış dolaysıyla mı, yoksa her konuda ki duyarsızlığı gibi donup kalan, hiç bir eylem yapmayan Ardahan’a ne demek gerek..
Bilemiyorum ama balık hafızalı bir toplumun bu yaşanan vahşi cinayetin nedenlerini, önlemlerini araştırmaktansa bağırıp, çağırdıktan sonra daha önceki kadın, erkek, çocuk ölümleri gibi bunu da unutacak gibi..
Bakın işte unuttu bile..


Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

GENÇ ARDAHANLI İŞ ADAMINDAN
İSTANBUL'UN GÖBEĞİNE RESİDANCE!..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**ARDAHANLI İŞ ADAMINDAN BİR İLK..

METREKÜP MİMARLIK İNŞAAT 'IN SAHİBİ, ARDAHANLI İŞ ADAMI TANER TEKİN DEV BİR PROJEYE DAHA İMZA ATARAK, İSTANBUL'UN ORTASINA RESİDANCE DİKTİ..

İnşaat ve gıda sektöründe en hızlı büyüyen iş adamlarımızdan biri olan Taner Tekin, inşaat alanında onlarca projeye imza attığı gibi FULYA LİFE RESİDANCE projesi ile de bir ilke imza attı. İş Dünyamız içinde Şişli-Mecidiyeköy civarında ilk defa bir iş adamımız bu denli büyük projeye imza atmanın haklı gururunu yaşıyor.
Tekin sadece inşaat alanında değil, Dörtel Gıda LTD ŞTİ firması ile de gıda alanında önemli yatırımlara girişiti. Dörtel Döner, Cafe ve Dörtel Et'le İstanbul geneline gıda alanında yerli ve doğal ürünlerle hizmet verirken, Dörtel Et'le de İstanbul ve ülke geneline tamamıyla doğal olarak mera ortamında yetişen hayvanlardan elde edilen et'le ülke geneline et dağıtım işi de yapmaya başladı.
Genç, girişimci, yetenekleri ile iş dünyamızın gurur kaynağı olan Ardahan Hoçvan Otbiçen (Kımılı) köylü Taner Tekin'in inşaat alanındaki projeleri işin uzmanları tarafından en çok takdir edilen, en çok rağbet gören projeler arasında ilk sıralarda yer alıyor.

Ardahan Haberleri **FULYA LİFE RESİDANCE PROJESİNİN ÖZELLİKLERİ:
FULYA DORA HASTANESİ YANINDA 1+1 ve 2+1 NET 95m2-105m2-115m2 OLMAK ÜZERE GİRİŞİNDE LOBİSİ BULUNAN OTOPARKLI.
YUKARI KATLARDA MUHTEŞEM DENİZ VE DOĞA MANZARALI DAİRELER HER KATTA 1+1 VE 2+1 DAİRELER BULUNMAKTA OLUP, KATINA VE CEPHESİNE GÖRE FİYATLARI DEĞİŞMEKTEDİR
Metreküp Mimarlık İnşaat'ın "Hizmetler Dünyası" projelerinden daire satın alan veya kiralayanlara sunduğu bir “avantajlar, kolaylıklar ve hizmetler paketi”dir. Metreküp daire sahipleri, konutlarını satın aldıkları günden itibaren bu hizmetlerden ücretsiz ya da indirimli olarak yararlanmaya başlar, teslimat sırasında ve sonrasında da bu hizmetler paketinden yararlanmaya devam ederler.
Metreküp Hizmetler Dünyasının sunduğu Pusula paketi, “Metreküp’lü olmanın bir ayrıcalığı” dır. Bu ayrıcalıklı hizmetler ile; evinizin dekorasyonundan, dairenizin satış veya kiralanmasına, vergi ödemelerinden lobi hizmetlerine kadar bilgi ve yardım alacağınız büyük bir enformasyon ağı, hayatınızı düşünemeyeceğiniz kadar kolaylaştırıyor. Kısaca Pusula, her ihtiyacınızı siz yorulmadan yerine getiriyor.
Haberi ekleme saati: 19.39-16 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

GÖKÇE İŞE HIZLI BAŞLADI..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşGeçtiğimiz hafta sonu kongreye giderek yeni yönetimini seven Kars-Ardahan-Iğdır Sanayici ve İşadamları Derneği'nin yeni başkanı Orhan Gökçe işe hızlı başladı.
Bölge iş adamlarını güçlü bir çatı altın da bir araya getiren KAISİAD'ın yeni Başkanı, Ardahanlı İşadamı Orhan Gökdemir işe hızlı başladı.
İstanbul metropolünde olduğu gibi diğer batı kentlerin de ve Ardahan'da ki iş adamlar ile sanayicileri bi araya getirmek, güçlü bir stk' oluşturmak için işe başladığını belirten KAISİAD'ın yeni başkanı görev gelir gelmez ziyaret ettiği Ardahanlı İşadamlarını KAISİAD'a üye yapmaya başladı.
Başkan olur olmaz ziyaret etmeye başladığı Ardahan Hanaklı İşadamlarından PETEK İNŞAAT VE EMLAK Firmasının sahibi Efkan Demir ile GALAXY Gayrimenkul'un Sahibi Ardahanlı İşadamı Mesut Toptaş'i KAISİAD'a üye yaptı.
Birliktelikte güç doğduğunu bilen her iş adamını KAISİAD'ın çatısı altınad bir araya getirmeye çalışacaklarını belirten KAISİAD Başkanı Orhan Gükçe bugün 100 üyesi bulunan ve Kars, Ardahan, Iğdır'ı temsil eden KAISİAD'ı yeni üyelerle daha güçlü ve etkili bir stk yapacaklarını belirtti
Haberi ekleme saati: 19.34-16 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

YAZDIK, YAPTILAR!..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**ARDAHAN EYLEMDEYDİ..

Bir çok konuda duyarsızlıkları ile tanınan Ardahan'da ki siyasi parti ve stk'ar Güvenlik Paketi, Öcalan ve Özgecan için bir gün gecikmelide olsa basın açıklaması yaptılar.
Gazetelerimiz ve sitelerimizin 'DUYARSIZ ARDAHAN' başlığıyla dikkat çektiği haber ardından al acele bir araya gelen HDP, bir gün gecikmeli de olsa 'Öcalan için özgürlük' derken, ATSO Kadın Kollarının organize ettiği diğer bir grupta Mersinde vahşice öldürülen Özgecan Aslan için Atatürk büstünün önün de bir basın açıklaması yaptılar.

**ÇILDIR'DA DA EYLEM VARDI..

Çıldır Meslek Yüksek Okulu (MYO) Öğrencilerinden özgecan Aslan için bir araya geldiler. Çıldır Kaymakamlık önünde toplanan bir grup öğrenci Özgecan için pankart açtılar. Mersin’in Tarsus ilçesin de önce tecavüz edilip sonra vahşice yakılan Özgecan için Çıldır (MYO) öğrencilerinden tam destek geldi. Çıldır halkının duyarsız davrandığı ve katılmadığı gösteriye bazı öğrencilerden de tepki yağdı.

Ardahan Haberleri **ARDA-FED KADIN CİNAYETLERİNİ KINADI..

Ardahan Dernekler Federasyonu (ARDA-FED) Kadın Kolları Başkanı Jülide Ferihan Kaya kadın cinayetlerine tepki gösterdi. Kaya’nın açıklaması şöyle:
Sözün bittiği yerdeyiz..Yine acı bir Türkiye gerçeği ile karşı karşıyayız.Kelimelerin kifayetsiz kaldığı yerdeyiz.Bir anne ve bir kadın olarak hunharca katledilen sevgili kızımız Özgecan Aslan için tarif edilemez bir acı hissettim.Artık bu kadınlarımızın ve kızlarımızın ölümlerine bir son verme zamanı geldi geçiyor bile..Bir evladın nasıl yetiştiğini ve o yaşa kadar nasıl geldiğini ebeveyn olarak hepimiz biliriz ve bir sapık düşünceli erkeğin onun canını alması hepimiz çok üzmüştür..Bir can bu kadar ucuz olmamalı.Sivil toplum kuruluşu yöneticisi olarak en önemlisi ANNE ve KADIN olarak sesim nereye kadar duyulur bilmiyorum tüm gücümle bağırıyorum.Bu kadın cinayetlerine bir son verilsin.Ceza kanunlarında caydırıcı düzenlemelerin yapılmasını istiyorum.Her ne kadar tasvip etmesem de idam cezasının bu tür caniler için gelmesini diliyorum.
Saygılarımla
Jülide Ferihan KAYA
Ardahan Dernekler Federasyonu Kadın Kolları Başkanı

**Ardahan Eğitim-Sen'den 13 Şubat Boykotu..

Ardahan'da eğitimde yapılan düzenlemeleri protesto etmek için Eğitim-Sen’in çağrısı ile toplanan eyleme HDP ve CHP temsilcileri ile sendika üyeleri katıldı.
Dursun Akçam Kültür Evinin önünde toplanan grup sloganlar eşliğinde Milli Egemenlik parki önünde basın açıklaması yaptılar.
Ardahan Eğitim-Sen Şube Başkanı Yardımcısı Fırat Dursun, “12 Eylül darbeci zihniyetinin günümüzde temsilcisi konumunda olan AKP iktidarı, başta eğitim sistemi olmak üzere bütün alanlarda kendi siyasal ve ideolojik hedefleri doğrultusunda tekçi ve baskıcı otoriter uygulamalar üzerinden, tüm topluma dayatmaktadır.
Siyasi iktidar eğitimde bilimsel, laik ve demokratik ilke ve değerleri temel almak yerine farklı din mezhep ve kimlikleri yoksa sayan ayrımcı ötekileştirici politikalar hayata geçirmektedir” şeklinde konuştu. Basın Açıklaması olaysız sona erdi.
Haberi ekleme saati: 19.10-16 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ARDAHAN'DA ÇOCUKLAR İÇİN TİYATRO..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşÇOCUK TİYATROSUNA BÜYÜK İLGİ..
Ardahan’da Dursun Akçam Kültür Evinde düzenlenen çocuk tiyatrosuna büyük ilgi.
Sosyal etkinliklerle sürekli ön planda olan Dursun Akçam Kültür Evi yine güzel bir çalışmaya imza attı. Köy Enstitüsü mezunu olan Ardahan’lı Yazar Dursun Akçam anısına, çocukları tarafından yaptırılan kültür evi Ardahanlıların evi haline geldi.
Ardahan’ın ilk tiyatro topluğu olan Dursun Akçam Tiyatro Topluluğunun düzenlediği, 23 Şubat İlköğretim Okulu öğrencilerinin oynadığı Abi Simit Var,Bir Garip Hikaye,Gülmenin Önemi ve Doğru Aile Yanlış Aile tiyatro oyunları yoğun ilgi gördü. Salonda yer sıkıntısının yaşandığı tiyatro gösteriminin yönetmenliğini Murat Fidan yaptı. Murat Fidan’ın bir süredir yapmaya çalıştığı ve Ardahan’da başardığı tiyatro oyununun ilgi görmesinden çok memnun olduğunu dile getirdi. Ardahan’lı çocukların çok aktif ve girişken olduğunu belirten Fidan bu tür çalışmaların sürekli yapılarak çocukların öz güven kazanmalarını ve kendilerini geliştirmelerine çok katkısı olacağını belirtti.
Haberi ekleme saati: 18.33-16 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ARDAHANLILAR KOCAELİ'NDE
BİR ARAYA GELECEK..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşSefidar Çoban'ın başkanlığını yaptığı Kocaeli Ardahanlılar Derneği 222 Şubat'ta gece düzenliyor.
Uğur Işık, Kamuran Soylu, Turgut Dursun, Tülin Keçeci Güngör, Kutlay Dursunoğlu ,Tanay Çakıcı Oğuz Kaya Gürsel Süt ve Alpay Aydemir'ın yönetimini oluşturduğu Kocaeli Ardahanlılar Derneği nüfusunun büyük bölümü Ardahanlı olan Kocaeli'n de daha güçlü olmak ve bu güzelim kentte yaşayanların bir birlerini tanıması için 22 Şubat 2015 Günü, Saat 10.30'da Tanyıldız Restorant'a 8. kez bir araya geleceğiz diyerek, Kocaeli'n de yaşayan Ardahanlıları gecelerine davet ettiler.
Haberi ekleme saati: 18.28-16 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

KEŞKE ARDAHANLI BÜYÜKLER DE
SİZİN KADAR DUYARLI OLSA!..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşArdahanlı İşadamlarından Gürsoy Karataş’ın oğlu ile İsmail Uçar’ı çocukları Mert Uçar ve Ali Eren Karataş yarı yıl tatillerini geçirdikleri ata dede topraklarına gittiklerinde harçlıklarından biriktirdikleri biner lirayı BAL Liginde Ardahan’ı başarıyla temsil eden Serhat Ardahan Spor’a bağışladılar.
Büyüklere örnek olarak Ardahanlı küçüklerin bu davranışı karşısında çok duygulandıklarını belirten Serhat Ardahan Spor yöneticileri tüm Ardahanlıları bu başarının devamı için manevi desteğin yanı sıra maddi desteğe davet ettiler.

**AMATÖR LİGİN BAŞLAMA TARİHİ UZAYACAK GİBİ
07 Mart 2015 de başlatılması planlanan Ardahan 1. Amatör Futbol Ligi olumsuz hava şartları sebebiyle 28 Mart 2015 tarihine ertelenmesi yönündeki eğilim ağırlıkta.
Futbol tertip komitesi başkanı tarafından verilen bir demeçte şöyle denildi; ''İlimizde oynanan amatör ligin ikinci yarısı için en uygun aylar Mart ve Nisan ayları olduğu, söz konusu tarihe kadar hem soğuk havaların tamamen kırılması, hemde ligde oynayan takımların kendilerini hazırlaması yönünde gerekli zamanın verilmesinin daha mantıklı olacağını'' belirtilerek, ikinci devrenin başlama tarihinin uzanacağının sinyalini verdi.
Haberi ekleme saati: 23.43-15 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Duyarsız Kent Ardahan!

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş17 Aralık Yolsuzluk Operasyonun da göz altına alınıp, tutuklandıktan sonra hiç bir şey olmamış gibi serbest bırakılan Rıza Sarraf’ın eşi Ebrü Gündeş’in de jüri üyeliği yaptığı ‘O Ses Türkiye’ adlı eğlence programına büyük ilgi gösteren Ardahanlılar tecavüz edilmek istenirken öldürülen Özgecan Aslan için sessiz kaldı.
Tüm yurtta çeşitli eylemlerle kınan Özgecan için ses çıkarmayan Ardahan’da yine yurdun bir çok yerin de yapılan siyasi eylemler karşısında da sessizlik vardı.
Addullah Öcalan’ın yakalanmasının 15. yıl dönümü dolaysıyla çeşitli kentler de yapılan eylemlerin başını çeken BDP Ardahan İl Örgütünün sessizliği olmak üzere, ön seçim istenmesine karşın ‘Merkez belirlemesi karar’ alan CHP’li siyasilerde sessizdi.
Haberi ekleme saati: 23.17-15 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Çıldır’da Kızak..
Yanlızçam’da Kayak..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşDondurucu soğuklara rağmen hayatın devam ettiği Ardahan’da kış turizmi gün geçtikçe büyük ilgi görüyor.
Her kış tüm yüzeyi donan Çıldır Gölünde kızak keyfi yapan Ardahanlılar bir diğer taraftan da Yanlızçam kayak merkezinde kayarak soğuk havalara inat yaşamlarını sürdürüyorlar.

**Salı'dan sonra havalar yeniden soğuyacak..

Meteoroloji hava soğuklarının Salıdan itibaren tüm yurtta görüleceğini, bazı yerlerde kar ve yağmur görüleceğini belirtti.
Meteorolojiden yapılan açıklamaya göre; Salı gününden itibaren sıcaklıklar tüm yurtta düşecek, Ege ve Batı Akdeniz dışındaki bölgelerde kar ve yağmur görülecek.
Soğuk ve yağışın Perşembe günü etkisini kaybetmesi, en düşük sıcaklıkların ise Çarşamba günü ölçülmesi bekleniyor.
Hava durumunun ise şöyle olacağı tahmin ediliyor:
16 Şubat Pazartesi: Güney Ege kıyıları açık, diğer bölgeler yağışlı geçecek. Yağışlar, Doğu ve İç Anadolu’da kar, diğer bölgelerde yağmur şeklinde olacak.
17-18-19 Şubat Salı-Çarşamba-Perşembe: Ege ve Akdeniz çok bulutlu, Güneydoğu Anadolu yağmurlu geçecek. Diğer tüm bölgeler kar yağışlı.
Haberi ekleme saati: 23.11-15 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

CHP’li Adaylar Şokta,
AKP’li Adaylar Sırada!

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**ARDAHAN SİYASETİNİ BİZİMLE TAKİP EDEBİLİRSİNİZ..

2015 Genel Seçimleri öncesi seçim stratejisini belirlemeye çalışan Cumhuriyet Halk Partisi Ardahan Milletvekili Adaylarını Genel Merkezce belirleyeceğini ilan etti.
Çoğu ön seçim isteyen 15’e yakın aday adayın bulunduğu CHP’de bu karar, ön seçim isteyen aday adayları şok ederken, AKP Adayları da başvuru için genel merkezin kapısında sıraya girdiler.
CHP’de yaşanan, ‘Merkez Belirleyecek’ şokunun tartışıldığı Ardahan da iktidar partisi AK Parti’den Milletvekili olmak isteyenler de başvuru için AK Parti Genel Merkezin de başvuru sırasın girdikleri görülürken CHP’li adayların yaşadığı Genel Merkez stresi MHP’de de yaşanıyor.
Şimdiye kadar Ömer Tekoğulları’nın MHP’de aday olacağını ilan ederken, AK Parti’den Mevcut Milletvekili Orhan Atalay, eski İl Başkanı Yunus Baydar, İşadamları Orhan Gökdemir, Hamza Bektemür, Cavit Çetin, Bürokrat Salih Altun gibi isimler ön plana çıkarken, geçtiğimiz genel seçimlerde de aday olacağının ilan edip, aday olmayan Nihat Atam’ın da AK Parti’den Milletvekili Aday Adayı olmak için hazırlık yaptığı alınan bilgiler arasında oldu.
Önümüzde ki genel seçimlerine parti olarak katılacağını belirten HDP’de şimdiye kadar resmi bir başvuru olmazken, bu partiden geçtiğimiz dönem aday olan isimlerin yeniden başvuru yapmaları beklenmektedir.
Haberi ekleme saati: 23.09-15 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

HAVALANI OLMAYAN ARDAHAN'DA
UÇAKLAR UÇACAK!

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**Ardahan’ın Düşman İşgalinden Kurtuluş Günü Programı Belli Oldu..

23 Şubat’ta, ‘Vatan Topraklarına Katılışının 94 Yıl Dönümü’nü kutlayacak olan Ardahan’da düzenlenecek olan kurtuluş etkinliklerinin programı belli oldu.
Türk hava Kuvvetlerinin uçak filosu ”SOLOTÜRK’ün de bir gösteri yapması beklenen etkinliğin programıyla ilgili Ardahan Belediyesin de bir açıklama yaptı.
Belediyenin konuyla ilgili yaptığı açıklama şöyle;
Ardahan Belediye Başkanı Faruk Köksoy, 23 Şubat Ardahan’ın düşman işgalinden kurtuluş günü kutlama programıyla ilgili bir açıklama yaptı.
Köksoy, ”İlimizin düşman işgalinden kurtuluşunun “94. Yıl Yönümü” olan bu anlamlı günde, Aziz şehitlerimizi rahmetle,minnetle anıyor, kahraman gazilerimize hürmet ve şükranlarımı sunuyorum.
Ülkemizin zor günler yaşadığı, işgallere maruz kaldığı tarihte, Ardahan’ımızın da içinde bulunduğu dönemi tüm olumsuz şartlara rağmen, ecdadımızın kahramanlığı ve manevi gücü, düşmanı söküp atarak, huzurlu yaşamamıza vesile olacak bir kahramanlığın eşsiz örneğini de göstermişlerdir. İşgalden özgürlüğe geçen bu anlamlı günü bizlere bırakan ecdadımızı saygı şükran ve rahmetle yad ediyorum.
Bizlere düşen ise; gerek ekonomi, gerekse sosyal ve kültürel alanda yapacağımız büyük projelerle, İlimizi muhasır medeniyetler seviyesine taşımak olacaktır. Barışın,hoşgörünün, kardeşliğin geliştiği büyüdüğü Ardahan’ı birlikte inşa etmeye devam edeceğiz. İlimize yapmış olduğumuz çalışmalara yeni projeler ekleyerek, insanları daha mutlu, yaşam kalitesi daha yüksek, havası suyu caddeleri temiz, sorunları azaltılmış yaşanabilirliği artan modern bir kent inşa edeceğiz.
Bu duygu ve temennilerimle, bizlere vatanı; canları pahasına emanet eden büyüklerimize Allahtan rahmet diliyorum. Bu güne kadar hizmet eden emeği gecen herkese teşekkür ediyorum. Hayatta olanlara da saygılarımı sunuyorum diyen, Ardahan Belediye Başkanımız Faruk Köksoy; 23' Şubat kutlama programında bir ilki de gerçekleştireceklerini söyledi.
Türk hava Kuvvetlerinin ve Ülkemizin göz bebeği ”SOLOTÜRK” ün 23 Şubat günü Ardahan semalarında olacağını, gösterileriyle halkımıza daha farklı bir kutlama programı sunmuş olacaklarını da söyleyen Köksoy, kutlama programında ayrıca ‘işgalden kurtuluşa Şehitlerimize’ yapılacak olan saygı yürüyüşüne halkımızın katılmasını arzu ediyorum. Yürüyüş, Millet olarak ortak paydamızda buluşmak, o fotoğraf karelerinin bu günün gençlerine örnek olacaktır. Gelecek nesillerimize ise, bu günün anlamını değerini daha iyi anlatacaktır. Yürüyüşün hemen sonrasında SOLOTÜRK’ ün gösterileri ve kutlama programının tamamını izlemeye tüm halkımız davetlidir.
Ardahanlı tüm hemşehrilerimin 23 Şubat kurtuluş gününü kutluyor, Ülkemizin birlik ve beraberliğinin daim olmasını Yüce Allahtan niyaz ediyorum” dedi.
Haberi ekleme saati: 21.13-15 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

''EN BÜYÜK SERMAYEMİZ BİRLİKTELİĞİMİZ''

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**ARDAHANLI İŞ ADAMLARI KONUŞUYOR, GAZETECİ YAZIYOR..

Başta İstanbul’da olmak üzere batı kentlerin de kurdukları işlerle gün geçtikçe kendilerinden bahsettirmeye başlayan Ardahanlı iş adamları kurdukları birliktelikle İstanbul’da başarıya imza atmaya devam ediyorlar.
Bir çok Ardahanlı iş adamının sağlayamadığı birlikteliği sağlayan Ardahanlı İş adamları Taşkın KARAKOÇ, Hakan ULUTAŞ, Nihat ÇELİK , Erdal Yılmaz, İmdat TATAR, İsmail UÇAR, Gürsoy KARATAŞ’ın birlikteliklerinin hikayesi bir çok Ardahanlı iş adamının ders alması gereken önemli bir konu..
İşte yedi Ardahanlı iş adamının birlikteliği ve kurdukları, bir çok kişinin ekmek kazandığı işlerinin hikayesi şöyle;

Taşkın Karakoç, Hakan ULUTAŞ ve Nihat ÇELİK 1995 yılında hep beraber İstanbul gelerek 20 yıldır hiç kopmadan her türlü zorluğa imkansızlıklara karşı yılmadan EN Büyük Sermayemiz Birlikteliğimiz düşüncesi ile mücadele ederek başta gayrimenkul olmak üzere bir çok sektörde ticaret hayatına atıldık. 2010 yılında merkezi İstanbul Merter'de bulunan KUTSAL GRUP TEKSTİL firmasını kurarak Çin ve Türkiye pazarında her türlü tekstil aksesuarı ve Çin menşeli ürünlerin ithalatına başlayarak aynı zamanda danışman ve aracı firma olarak ithalat ve ihracata başladık. Çin Halk Cumhuriyetinin en büyük şehirlerinden olan Guangzahu'da ofis açarak daha kurumsal bir yapıya büründük. Tekstil başta olmak üzere her türlü ürün ve malzemelerin ithalatı ve ihracatı konusunda aracı firma konumuna geldik.
2013 yılı içerisinde ise kurmuş olduğumuz UNİ-MİX GIDA İNŞAAT TEKSTİL VE DIŞ TİCARET firmamız ile Türkiye'nin en büyük Vakıf Üniversitelerinden İstanbul Gelişim Üniversitesi bünyesinde bulunan kafeterya ve restoranların işletme hakkını alarak gıda sektörüne ' de giriş yaptık.

**Ardahanlıların birlikteliğini büyüteceğiz..
Birliktelik parolamızdan yola çıkarak, 2014 yılında 'bir elin nesi var, iki elin sesi var' anlayışı ile Ardahanlı hemşehrilerimizden olan Erdal Yılmaz ve İmdat TATAR ile ortaklık yaparakArdahan Haberleri güçlerimizi birleştirdik. Aynı zamanda İstanbul'da bulunan hemşehrilerimizden gönül ve dost bağımız olan İsmail UÇAR ve Gürsoy KARATAŞ ile de işbirliği ve güç birliği içerisinde bulunmaktayız. Bu yedi kişilik Ardahanlı iş adamı ekibimiz ile yeni projelere adım atmak için girişimlerde bulunarak Ardahanlının gücünü gösterme ve Ardahan'ımıza yatırımlar yapma konusunda mücadelemize devam edeceğiz.Bu nedenle İstanbul'da Ardahan'a Ardahanlıya yakışır bir şekilde kurumsal sosyal projeleri olan Ardahanlı iş adamlarını çatısı altında toplayacak bir oluşumun olması gerektiği inancında ve bu oluşumu da her türlü destekleyeceğimizi ve içinde yer alacağımızı da ekibimiz adına beyan ediyoruz.
Biz Ardahanlı işadamları olarak inanıyoruz ki; Birliktelikten kuvvet doğacaktır. Güçlerimizi doğru yerlerde kullanarak bir arada olarak Ardahan'ın Ardahanlının gücüne güç katarak daha büyük yerlere geleceğiz. Amacımız Ardahan'da değil metropollerde dünyanın büyük şehirlerinde ülkelerinde Ardahanlı olarak büyümek ve Ardahan'ı tanıtmak ve bunlardan elde edilen kazanımlarla Ardahan'a yatırım yapmak amacı gütmekteyiz.

**Serhat Ardahan Spor'un Kurulmasına Teşvik Ettik..
Aynı zamanda Ardahanlı iş adamlarımızı bir araya getirerek dahada büyümek hedefindeyiz. Ayrıca Serhat Ardahan Sporun kuruluşunda bulunan Ardahanlılar olarak bu takımı şehrimize kazandırılması konusunda büyük çabalarımız ve desteklerimiz oldu amaç başarıydı takımımızda bunu buyuk bir gayret göstererek başardı.Biz bundan sonrada bundan önce olduğu gibi Takımımıza ve şehrimize sahip çıkarak göstereceğiz..Şehrimizde inansın takımımızda inansınlar ki en büyük sermaye birlikteliktir bu inançla hareket edilirse bu şehir ve takım daha iyi yerlere gelecektir.
Haberi ekleme saati: 21.09-15 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

BİLET ALMAYAN
TOPKAPI ERENSİN OTELDE
YAPILACAK OLAN ELİT GECEYE KATILAMAYACAK!..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşArdahan'ın Vatan Topraklarına Katılışının Yıl Dönümü dolaysıyla İstanbul Topkapı'da bulunan Erensin Otel'de yapılacak olan geceye katılmak için son haftaya girildi.
40'ın üzerinde derneğin çatısı altında bir araya geldiği Ardahan Federasyonu tarafından organize edilen ve 21 Şubat'ta Topkapı Erensin Otel'de yapılacak olan 'Ardahanlılar Günü Gecesi' için hazırlıkların tamamlandığını kamuoyuna duyuran Ardahan Federasyonu Çarşamba Günü akşama kadar bilet almayıp, yer ayırmayanların geceye katılamayacaklarını, bu nedenle 21 Şubat'ta yapılacak olan bu elit geceye katılmak isteyenleri Çarşamba gününe kadar, ya Ardahan Federasyonu Başkanını, yada yöneticilerini arayıp, bilet alıp, yer ayırmaları, yada federasyonun hesabına geceye katılım bileti ücretini yatırmaları gerektiğine dikkat çektiler.

**GECE'YE KATILMAK İÇİN; 0534183258 (Fakir Yılmaz), 05554668501 (Fed. Bşk. Yaşar Geler)-05334717726 (Jülide Ferhan Kaya)-05364874841 (Yener Bayrakçı), 05326326100
HESAP NO :TR: 950001500158007297404844 Vakıfbank
Haberi ekleme saati: 16.33-15 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

KAISİAD'DA GÖKÇE DÖNEMİ!..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşBaşta İstanbul'da olmak üzere yurt genelinde ki iş adamı ve sanayicileri bir çatı altında toplamak amacıyla kurulan İstanbul Kars-Ardahan-Iğdır İşadamı ve Sanayiciler Derneği 3.Olağan Kongresini gerçekleştirdi.
İstanbul Şişli'de bulunan KAISİAD Genel Merkezinde yapılan kongre de tek aday olan Orhan Gökçe KAISİAD'ın yeni başkanı oldu.
Gökçe'nin başkanlığına getirildiği KAISİAD'ın yeni yönetimi şu isimlerden oluştu.
Yönetim Kurulu: Yavuz Polatoğlu, Saadet Garan, Efkan Demir, Mehtap Kılıç, Hakan Çapan, Gülsen Ekinci, Bişar Şirin, Cafer Avincal, Turgt Acay, Aşkın Şit, Burhan Özer, Turgay Zorba e İsmail Yıldırım
Denetim Asıl: Sefe Karakoyunlu, Cafer Öztürk, Cihan Acay
Hasiyet J-Kurulu: Kemal Taştan, Levent Karadağ, Özkan Gökçe
Danışma Kurulu: Ahmet Demirbaş, Nurettin Yılmaz, Cemal Avcı
Kongreden sonra bir açıklama yapan KAISİAD'ın yeni başkanı Ardahan Hoçvanlı İşadamı Orhan Gökçe 'bölge adına kurulan stk'ların en kurumsalı, en başarılısı olan KAISİAD'ı bir adım değil, on adım daha ileri götürmek için bu ağır görevi üstlendik. İlk hedefimiz bölge iş adamlarına gidip, derneği daha çok güçlendirmek, yeni üyeler yaparak KAISİAD'ın amacını anlatmaktır.'dedi.
Haberi ekleme saati: 16.21-15 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

2-0 YENİLEN SERHAT SPOR'U
İKİNCİ TAKIMIN BERBERLİĞİ KURTARDI!

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş*İMDAT TATAR'DAN 20 BİN TL. DESTEK DAHA..

Ardahan'ı Bölgesel Amatör Liginde temsil eden Serhat Ardahan Spor bugün deplasman da çıktığı Ardeşen Spor karşılaşmasında bekleneni veremedi.
Son üç hafta aldığı başarılı sonuçlarla BAL Liginin birinci koltuğuna oturan Serhat Ardahan Spor 2 puan farkla lider olarak karşısına çıktığı Ardeşen Spor'a 2-0 yenilmesine karşın en yakın rakibi Karaderespor'un rakibiyle 0-0 berabere kalması sonucu 1 puanla liderliğini sürdürdü.
Ardeşen'de yediği 2 gol ile üç puan kayıp eden ve bir puanla liderlğini sürdüren Serhat Ardahan Spor bu maçı kazanıp 3 puan alsaydı önümüzde ki maçlarda daha rahat olacaktı.

**DESTEKLER SÜRÜYOR..
Aldığı 2-0 Yenilgi ile morali bozulan BAL Liginin Lideri Serhat Ardahan Spor'a maddi, manevi destekler de sürüyor.
Serhat Ardahan Spor'un kuruluşundan bu yana arkadaşları ile birlikte takımın en büyük destekçisi olan TATAR GÜMRÜKLEME adlı Firmanın yöneticilerinden İmdat Tatar'dan Serhat Ardahan Spor'a 20 Bin TL.'lik bir para desteği daha geldi.
Son yenilginin takımın onca başarısını gölgelemeyeceğini belirten Ardahanlı İşadamı Ardahan ayağa kalkan bir çocuk gibi takımıyla, sınır kapısıyla, kars-tiflis-bakü demiryolu ile, hayvancılığı ile, her gün gelişip, büyüyen iş adamları ve bürokratları ile yakaladığı başarı da aldığı yolda düşme, kalkmalar olabilir. Serhat Ardahan Spor'da bunlardan biridir. Bu yenilgi gibi tüm moral bozan gelişmelere karşın moralimiz yüksek tutmalıyız.' diyerek gönderdiği 20 Bin Tl. parasal desteğin Ardahan'ın gençlerin başarısı için olduğunu söyledi.
Haberi ekleme saati: 13.54-15 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

CHP ARDAHAN VE KARS'TA
MERKEZLE SEÇİME GİDİYOR!

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaşİl yönetiminin büyük bölümünün istifa etmesine rağmen yeni İl Başkanı bulmaktan zorlanan Cumhuriyet Halk Partisi Ardahan ve Kars'ta Merkez Yoklama ile Genel Seçimlere gidiyor.
Bugün toplanan CHP Parti Meclisinin 2015 Genel Seçim Stratejisini belirlemeye çalıştığı toplantıda sızan ilk bilgilere CHP'nin Ardahan ve Kars'ta Genel Merkez'in belirleyeceği milletvekili adayları ile seçime gitme kararı aldığı öğrenildi.
Konu hakkında yaptığımız araştırma da CHP PM'nin 2015 Genel Seçimlerin de hangi yöntemi uygulayacağını tartıştığı e Ardahan ile Kars'ta ön seçime değil, merkezin belirleyeceği adaylarla 2015 Genel Seçimlerine katılma kararı aldığı öğrenildi.

**YENİ İL YÖNETİMİ DE ATAMA İLE..
Öte yandan İlimdar Senem başkanlığında ki yönetimini yaşanan istifalar ile düşmesi sonucu yeni İl Başkanı ve Yönetiminin de belrileneceği CHP Ardahan'da yeni yönetimin de genel merkez tarafından atama ile yapılacağı ileri sürüldü.
Haberi ekleme saati: 13.54-15 Şubat 2015


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ASKERİ HASTANESİ KAPANAN
ARDAHAN'IN AKP'Lİ BAŞKANI:
'Her şey yolun da' dedi..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**MİLLETVEKİLİNİN ADINI AĞZINA ALMADAN İLK AÇIKLAMASINI YAPTI..

TİGEM, İlçe Askeri Şubeleri, Ceza Evleri, Göle Orman İşletmesi, Çıldır Adliyesi, Kan Merkezi ve bir çok iş yerinin ardından Askeri Hastanesi de kapatılacak olan Ardahan'ın yeni İl Başkanı verdiği ilk demecinde Ardahan'da her şeyin güllük gülistanlık olduğunu açıkladı.
AK Partili Milletvekil Orhan Aalay'ın hiç adının vermediği açıklamasın da eğitim de 81 Vilayet içinde sondan birinci olan Ardahan'da eğitimin iyi gittiğini de ileri süren iktidar partisi Ardahan İl Başkanı Av. Yusuf Demirci son nüfus sayımında 2 bin kişinin daha göç ettiği Ardahan'ı şöyle özetledi.

**AK Parti Ardahan İl Başkanı Demirci söylemiştim biz hizmet edeceğiz..

AK Parti Ardahan İl Başkanı Yusuf Demirci, "Yaklaşık bir ay önce bu görevi aldım. Bu görevi alırken söylemiştim, 'biz hizmet edeceğiz" dedi.
Demirci, düzenlediği basın toplantısında, Ardahan'a önemli yatırımların olduğunu, olmaya da devam edeceğini belirtti.
Hükümet olarak Ardahan'a pozitif ayrımcılık yapıldığını ifade eden Demirci, şunları söyledi:
"Yaklaşık bir ay önce bu görevi aldım. Bu görevi alırken söylemiştim, 'Biz hizmet edeceğiz'. Posof ilçemize meslek yüksek okulunun açılması kesinleşti. Çünkü, bu ilçemizde özellikle arıcılık önemli bir potansiyel. Bu açıdan yüksek okul önemlidir. Önceki gün sağlık camiamıza beş adet son model ve modern ambulans kazandırdık. Bizim için sağlık olmazsa olmazımız. Ulaşımda yatırımlarımız sürüyor, sürecek. Başbakanımızın Ardahan'a gelmesi için çalışmalarımız sürüyor. Bizi Karadeniz'e bağlayacak olan Sahara ve Posof ilçemiz aracılığıyla da Gürcistan'a bağlayacak olan Ilgar Dağı tünelleri için çalışmalar tam hız sürüyor. İnşallah bu tüneller konusundaki gelişmeyi ve müjdeyi buraya, yani Ardahan'a gelecek olan Başbakanımız aracılığıyla vermek istiyoruz."
Eğitime önemli yatırımlar yaptıklarını vurgulayan Demirci, "Şu an eğitim konusunda çok iyi bir noktadayız. Fiziki olarak son derece iyi bir konumdayız. Sınıf mevcutlarımız birçok ile göre, daha doğrusu Türkiye ortalamasının çok üstünde, kolej konumunda. Öğretmen sirkülasyonu konusunda da önemli bir mesafe katettik, en azında gelen öğretmen sayısı gidenden çok daha fazla. Çünkü bölgenin bu genel bir sorunudur. Öğretmenin burada durması için çalışmalarımız maddi ve manevi olarak sürüyor" diye konuştu.
Ardahan'da ayrıca çağrı merkezinin kurulması için gerekli çalışmaları başlattıklarını anlatan Demirci, kapanma sürecine giren Ardahan Asker Hastanesi personelinin de Ardahan'da kalması için çalışmalarının olduğunu sözlerine ekledi.
Haberi ekleme saati: 13.43-15 Şubat 2015
Haber/Fotolar: Ardahan Haber www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com

Sayfa 13 - 214 < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 > >>
Köşe Yazarları
Copyright © 2003 - 2008 Ardahan kuzeyanadolugazetesi.com
Tel: 0478 - 211 43 31 - 211 45 00
Adres: İnönü Cad. No:50 Ardahan