Ana Sayfa · Forum · Linkler · Resim Galerisi
Ana Menu
Ana Sayfa
Makaleler
Forum
İrtibat
Linkler
Arama
Ziyaretçi Defteri

ÜYELİK HİZMETLERİ

ÜYE KAYIT
ŞİFREMİ UNUTTUM

Sitenize Ekleyin
Resim Galerisi
Telefonlar
Konuk Yazarlar

ARŞİVLERİMİZ
2003 YILI
2004 YILI
2005-2006 YILI
Ulusal Haberler
Misafir
Kullanıcı Adı

Şifre

Beni HatırlaKayıp Şifre ?
Site Durumu
Kayıtlı Üyeler : 12997
Misafirler : 33
En Yeni Üyemiz : sanane757000

Kayıtlı Üye :
Fakir 2 Gün Önce
abdullahank 73 Gün Gelmedi
Orhan-Bahcivan 163 Gün Gelmedi
CEVAT COSKUN 168 Gün Gelmedi
atlantis 189 Gün Gelmedi
baris dursun 189 Gün Gelmedi
yilmaz akinci 198 Gün Gelmedi
adacala 199 Gün Gelmedi
admin 201 Gün Gelmedi
yilmaz_akinci 201 Gün Gelmedi
Forum Başlıklari
En Yeni Başlık
Ardahan Köyleri ve İ...
hoçvanın genel iradesi
Sitemizi Dostlarınız...
Bize ulaşın..
Haber Arşivimiz
Ardahan Görüntüleri
Ardahan Fotoğrafları
Kürdistan Komşunuz O...
KORKAKLARA MEYDAN OK...
Teşvik Ardahan’a Uğr...
Ardahan da Devlet mi...
İMRALI’DAKİ GÖ...
Ardahan ARDAHAN
APE FEZO’NUN A...
O benim Babam..
En Yoğun Başlıklar
YALÇIN TAŞTAN HAK... [51]
TRT bölücülük mü ... [35]
KAFATASÇILAR-ARD... [34]
COCUK ÖLDÜRMEYİ K... [30]
YAZARLARIMIZIN YO... [28]
YAZICIOĞLU'NU KAY... [24]
DTP'li vekillerde... [21]
Ardahan TV [19]
kürde fırsat verm... [18]
ANADİLİMİZ KÜRTÇE... [18]
23 NISAN IRKCI C... [17]
UGAR TÜRKLRI [16]
Bim Marketlerine ... [16]
KÜRT SORUNU DEĞİL... [15]
ARDAHAN LI OLMAKT... [15]
HİT
reklam
Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş Pinterest'te Fakir adlı kullanıcının profilini ziyaret edin.

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

<
Ardahan'da Kim Milletvekili Olacak?
Yazar Fakir


Ardahan'da Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yazarlarımızı okuyor musunuz?

YAZIYORSAM SEBEBİ VAR
Serhat Ardahan Spor’un Başarısı..

Fakir Yılmaz Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşHayvancılık Ardahan Haberleri nedeniyle kırmızı et deposu denen Ardahan’ın vilayet olması kadar önemli olan ithalat ve ihracatın yapılmadığı Posof Türkgözü (Badele) Sınır Kapısı, ardından bölgede geçen ve geçecek olan petrol ve geçte olsa Ardahan’a da verilen doğalgaz boru hatları, demir ipek yolu olarak adlandırılan Kars Tiflis Demir Yolu ve önümzde ki aylarda açılacak ve açıldığında Türkiye’nin 3. büyük gümrük kapısı olacak olan Gürcistan’ın yanı sıra Ermenistan’a komşu olan Çıldır’da ki Aktaş Sınır Kapısı, 25 yıldır bitmeyen Ardahan-Ardanuş Yolu Üzerinde bulunan Yanlızçam Uğurludağ Kayak Tesisi, Bölünmüş yollar kadar önemli olan ve Ardahan’ı 3. Lige taşıyacak olan ve Feneri, Cimbomu, Kara Kartal’ı Ardahan’a getirecek, yeni spor tesisleri yaptıracak olan Serhat Ardahan Spor’un büyük başarısıdır..
Bu nedenle; Herkes maddi manevi desteği sunmalıdır..

**HDP Barajı Aşar mı?

Ardahan Haberleri Hep tartışılmasına rağmen hala 12 Eylül Cuntasının hazırladığı Anayasa ile yeni bir seçime daha giden ülkemin partilerinden olan Halkın Demokrasi Partisi, yani BDP’nin seçim barajını geçip, geçmeyeceğini dert etmişe benziyoruz..
Çünkü açıkça demezlerse de bu ülke de en dirençli, en dik, en dürüst, en ilkeli siyaseti yapan partinin HDP olduğunu Türklerde biliyor..
Onca zulme ve baskıya rağmen yerelde başarılı bir yönetim sergileyen HDP’nin iktidar olmazsa da hükumetin ortağı olmasını isteyenlerin sayısının hiçte anımsanmayacak kadar çok olduğu bir süreçte HDP’nin %10 Barajını geçip, geçmeyeceğini tartışmak, %10’un üzerine iki puan daha eklemekten başka işe yaramaz..
Çünkü HDP’ değil, seçmeni bu kez çok kararlı..
0.535.418 32 58-fakiryilmaz323@hotmail.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?

KADINCA/Selmi Yılmaz
Hakanların yarışı..

Ardahan Haberi Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşBir dönemler yeşil sahalarda top koşturup, siyasette saha dışına atılan Hakan Şükür’ün tam unutulduğu bir sıra da MİT Müsteşarı Hakan Fidan’ın siyasete girme arzusuyla çok önemli görevinden istifa etmesi ile Hakan ismi yeniden gündeme geldi..
Ardahan Haberi Barış sürecinin önemli aktörlerinden olan Hakan Fidan’ın 7 Şubat’ta görevinden istifa edip, milletvekili aday adayı olacağını konuşulduğu bir sırada, Güney Amerika’ya giden Başkan Erdoğan’ın açıklaması gündeme bomba gibi düştü.
Ki; MİT Müsteşarı Hakan Fidan’ın milletvekili olmak için istifa ederken, kendisine danışmadan hareket edemeyeceğini bildiğimiz halde Başkan Erdoğan, ‘Ben istifa etmesinden yana değildim’ demesi yeni bir tartışma başlattı.
Çünkü Hakan Şükür’ü siyaset sahasına çekip, ardından saha da atan başkan Erdoğan bu kez çok önemli bir görevde bulunan ama milletvekili adayı olmak için istifa eden Hakan Fidan’ın girdiği milletvekili yolun da kırmızı ışık gibi yanmıştı..
Gündeme bomba gibi düşen bu açıklamayı değerlendirdiğimiz ve ne anlama geldiğini konuşurken bu kez Gazeteci Fakir Yılmaz’dan bir haber geliyordu..
Gazeteci Fakir Yılmaz’ın İstanbul’da gönderdiği haber ile adeta, ‘Ankara’da Hakan Fidan varsa Ardahan’da Hakan Çapan var’ diyordu..
Ve bizlerde önümüzde ki seçimler de Ankara ve Ardahan’da Hakanların tartışılmasına ve eğer aday olur, edilirlerse Hakanların yarışına şahit olacağımızı anlıyorduk..

**Kayıp Etmek..

Ardahan Haberi Hepimizi en çok üzen şeydir, insanın bir şeyini kayıp edip, bulamaması..
Arayıp, bulmak için dakikalarca, bazen de günlerce mücadele eder, bulamasakta kayıp ettiğimizi, unutamayız ve ‘Keşke’ deyip dururuz o kayıp ettiğimizi bekleyen gözlerimizle..
Ama küçük bir eşyamızı kayıp ettiğimizde yaşadığımız üzüntünün milyonlarca büyüğünü yaşadığınız da ise o canından can olduğunuz, onun ilk öpüşü ile hayatınızın ilk gülümsemenizi yaşadığınız evinizin direği, kalesi babayı kayıp ettiğinizi anlarsınız..
‘Benim babam dünyanın en güzeli, en yakışıklısı, en güçlüsüdür’ di
yerek tuttuğunuz o sıcak elin sizi bırakıp gittiğidir, o kaybı yaşadığınız anı acı acı hissederken..
‘O benim babam’ diye gururlandığımız saatlerin tükendiğini de artık sizde babasız kaldığını zı anladığınızda saçlarınıza bir beyaz yıldız daha konar ve yüreğinizi delen o sel olup, akmak isteyen göz yaşlarınızı birer ok gibi içinize atarsınız, ‘Hayat dedikleri şeyin diğer bir önemli kuralı da ölümdür’ diyerek.
Kısacası bu yazı gibi teselli ararsınız kayıp ettikleriniz hep ararken..


Yazarlarımızı okuyor musunuz?

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Hakan Çapan:
Her Halükarda
MİLLETVEKİLİ ADAYIYIM..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşYaklaşan 2015 Genel Seçimleri öncesi ard arda adaylıklarını açıklayanlar arasına Ardahanlı İşadamı Hakan Çapan’da katıldı.
İstanbul’da bulunan Gazeteci Fakir Yılmaz’la görüşen ve önümüzde ki genel seçimler de Ardahan’dan milletvekili adayı olacağını açıklayan Ardahan Göleli İşadamı Hakan Çapan, ‘Türkiye’de olduğu gibi Ardahan’da da siyasete kalite gelmeli.’ dedi.
Ardahan’ın sorunlarını en iyi bilen biri olarak o sorunların çözümünde rol alacak olanın kendisinin olduğuna inan Yüksek Okul Mezunu bir isim olan Hakan Çapan, ‘Ardahan’ı seçimden seçime hatırlayanlardan değil, evi, ailesi Ardahan’da olan, işi Ardahan’a olan ve en önemlisi Ardahanlının yaşadığı sorunları yaşayan bir kişiyim. Ailem ve ben hep siyasetin içindeyiz. Bu kentin, bu şehrin, bu köylerin hemen her köşesini bilen bir isimim. Ve 2015 Genel seçimlerinde her halükarda milletvekili adayıyım’ dedi.
Ardahanlının adaylığına yönelik olumlu bir baskı yaptığını da belirten Çapan, ‘Ardahan’ın, Ardahanlının sesini, sorunlarını Ankara’ya, TBMM’sine taşıyacak kaliteli, markalı bir siyaset izleyeceğinin de belirtti.
Haberi ekleme saat: 23.12-08 Şubat 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

GÖKÇE: ÇITAYI YÜKSELTECEĞİZ..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşKars, Ardahan Iğdır Sanayici İşadamları Derneği (KAISİAD) Genel Sekreteri ve KAISİAD Başkan Adayı İşadamı Orhan Gökçe önümüzde ki hafta yapılacak olan genel kurul öncesi yaptığı açıklamada, 'KAISİAD'ın tabandan tavana bütün, Kars, Ardahan, Iğdırlı hemşehrilerimizi buluşturarak, örgütlenmeyi tamamladığı için bundan sonra KAI' bölgesinde yatırım projelerini hayata geçirmek için bir gayret içinde olacak. dedi.
KAISİAD Başkan Adayı Gökçe yaptığı açıklamada, 'Ben 2002'den beri ben KASİAD'ın üyesiyim. 2013 kongresinde Süreyya Hanımın daveti üzerine geçtiğimiz genel kurul da genel sekreter seçildim. Yaklaşık iki yıldır KAISİAD'da Genel Sekreterlik görevi yapıyorum. KASİAD bölge açısından kurulduğu günden bu yana toparlayıcı bir rol oynadı. Şimdiye kadar mevcut olan KASİAD'ın yöneticilerinin yaptıklarına yeni şeylerde katıp çıtayı yükselteceğiz. Öncelik hedeflerimden birisi bölgenin 'yoksul çocuklarına' katkıda bulunmak ve yaşamlarını kolaylaştırmak ve belli sayıda öğrencilerimize burs sağlayabilmek. Yola çıkıntılığımın birinci nedenlerden biri budur. İlköğretim öğrencilerin giysi, kırtasiye malzemeleri ve yardımlar yaparak onlara da katkıda bulunacağız. Bildiğiniz gibi KAISİAD üç ili temsil ediyor ve bunun yükü çok ağır. İsmin ağırlığından dolayı üç ili temsil etmek ayrı bir gurur. Bu üç ilin çok güzide çok değerli iş adamlarının olduğunu biliyorum ve birçoğunu da yakinen tanıyorum. Bu değerli insanları bu sürece katıp; çok iyi ve sağlıklı bir üye yapısı çok güzel şeyler başaracağımıza inanıyorum.' dedi.

**Az Bir Yönetimle Çok İş..

Gökçe açıklamasına şöyle devam etti. 'Tüzük çok güzel hazırlanmış. Bana KAISİAD’ın göre Türkiye'deki Sivil Toplum Örgütlerine bu tüzük örnek teşkil ediyor. Kaısiad asil ve yedekler olarak, toplam 48 üyeden oluşuyor. Değiştirilecek bir madde olduğunu düşünmüyorum. Asıl değiştirilmesi gerekecek bir şey olursa yönetim sayısını değiştirmek olur. Bana göre yönetimler ne kadar az olursa o kadar iyi yönetilir. Projelerin gerçekleştirilmesi adına da az ve öz yönetimi tercih ederim. İlerde yapılacak bir şeydir derseniz bu olabilir. Ama öncelikle bölge ayrımı yapmaksızın, öncelikle İstanbul’da ki örgütlenmeyi tamamlamak içi tabın kucaklamak için İstanbul’un tüm bölgelerine ve tüm ilçelerine KAISİAD'ın birer temsilciliğini kurucağız. Merkez Şişlide bulunan KAISİAD İstanbul’da 39 İlçe’de örgütlenmek için her İlçe’de birer şubeler Ardahan Haberleri açacağız. Her şubeye beşer onar yönetici tayin edip örgütlük sürecini hızlandıracağız.
Kars Ardahan, Kars, Iğdır'daki işverenlerimiz kurmuş oldukları, STK'larla Entegre bir şekilde bölgemiz ve insanımız için devletinde desteklediği fonlardan faydalanarak, hangi projelerde faydalı olabiliriz diye kazan sistemiyle güzel şeyler yapacağız.

**Genç İşadamlarını KAISİAD'a Katacağız..

Yapılacak olan kongrede delegnin onayını alıp, başkan olarak seçilmesi halinde KAISİAD’ın gençlik kolların kurup gençlerin toparlayıp, onların fikirlerinden ve enerjilerinden faydalanacağız. Bizler bu gençleri hayata hazırlayacağız ve bir şekilde bizim kulumuz ve kanadımız olacaklar. Kadınlardan ve gençlerden oluşan komisyonlar kuracağız. Bunlar bir anda olabilecek şeyler değil ama hedeflediğimiz şeylerdir. Olmayacak şeyler de değil zamanla bu projeler ayakları yere basan, fikirler olduğunu hep beraber göreceğiz. Özveri ve emekle bunları inşallah yapacağız.

**Kaz Gecesi Değil, Kazanç Etkinlikleri Yapacağız..

Gökçe, 'Klasikleşmiş Kaz gecelerinin ötesine geçmek gerekiyor. Üç ili temsil etmeye çalışıyoruz. Kendimize de işadamları ve sanayi lakabını takıyoruz, dolayısıyla bu ülkenin de bir sanayi bakanı var. Bizler de bu üç ili temsil eden bir kuruluş olarak, bu bakanı kendinize getirmesini bilmeliyiz. Bölgenin kalkınması adına Hükümetlere projeler sunmalıyız. Proje hazırlayabilecek, A'dan Z'ye bölge ticaretini anlatabilecek kapasiteye sahip üyelerimizin olması lazım. Yaptığınız güçlü etkinlikler için bir SMS ile üç yüz iş adamınızı bir araya getirip Siyasi Parti temsilcilerini Milletvekillerini, Bakanları o etkinliklerde buluşturabilirseniz o zaman güçlüsünüz yoksa kaz gecelerinin bölgenin kalkınmasına katkısının olmadığını bilmemiz lazım.' dedi.

**BEN DEĞİL, BİZ..

KAISİAD Başkan Adayı Ardahanlı İşadamı Orhan Gökçe sözlerini şöyle tamamladı; 'Bizler KAISİAD’ı kurumsal bir hale büründürmek niyetindeyiz. Eğer kurum kişiye odaklı olursa, sağlıklı olmaz kişide odaklı bir kuruma karşı biri olarak kurumsal bir yapıya büründürmek adına ne yapılması gerekiyorsa yapacağız. Türkiye'de ve dünyada marka sahipleri emin olun şube sayılarını bilmezler. Uygulanan kurumsal sistemle bu işler gidiyor. İlk altı ay örgütlenmeyle uğraşacağız. Başarılı olursak akabinde projelerimizi tek tek uygulamaya koyucağız. İnsanlara ışık sunmalısınız. Bireysellikten çıkıp toplumsal hareket etmeliyiz. İyi bir Kaisad, örgütlü bir KAISİAD için çalışacağız. Genç ve güzel kardeşlerimizle birlik ve beraberlik içinde hareket edeceğiz. Ben değil birinci öncelik olarak biz olarak hareket edeceğiz.'
Haberi ekleme saat: 22.59-08 Şubat 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

SİSTEN SONRA KAR UÇAK İNDİRTMEDİ..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**ARDAHAN HAVAALANI İSTİYOR..

Bölgede yaşanan olumsuz hava şartları hayatı olumsuz yönede etkilemeye devam ederken, Türk Hava Yollarına ait uçaklar sis ve kar nedeniyle bölgede bulunan havaalanlarına inemiyor.
Dün sis dolaysıyla İstanbul ve Ankara'dan kalkan uçakların inemediği Erzurum Havaalanına bu kez de kar yağışı dolaysıyla uçaklar inemedi.
Alınan bilgilere göre Ankara ve İstanbul'dan Erzurum'a giden uçaklar yoğun kar yağışı nedeniyle havaalanına inemedikleri ve Trabzon'a yönlendirildikleri bilgisi alındı.
Bilindiği gibi dünde İstanbul ve Ankara'dan kalkan uçaklar sis nedeniyle Erzurum havaalanna inememiş, Kars havaalanına yönlendirilmiştiler.
Haberi ekleme saat: 22.58-08 Şubat 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

SAĞLIĞA 6 YENİ AMBULANS..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşSağlık Bakanlığı tarafından Acil Sağlık Hizmetlerinde kullanılmak üzere Ardahan’a gönderilen altı ambülans, törenle hizmete girdi.
Ambülansların hizmete girmesi dolayısıyla Valilik önünde tören düzenlendi. Törene Vali Ahmet Deniz, Iğdır Valisi Davut Haner, Ardahan Milletvekili Prof.Dr. Orhan Atalay, Belediye Başkanı Faruk Köksoy, İl Sağlık Müdürü Ulaş Şentürk, kurum müdürleri ve sağlık çalışanları katıldı.
Vali Ahmet Deniz, “Sağlık Bakanlığımız tarafından ilimize acil sağlık hizmetlerinde kullanılmak üzere altı adet ambülans tahsis edildi. İl merkezi ve ilçelerimizde hizmet verecek olan ambülanslarımız, bugün itibariyle hizmete başladı. Bunların dışında bugün yine ilimizde bir adet mobil ağız ve diş tarama aracı ile bir adet obez ambülansımız da hizmete girmiş bulunuyor. Ambülanslarımızın kazasız belasız bir şekilde halkımıza hizmet etmesini temenni ediyorum” dedi.
Törenin ardından sürücülerine anahtarları teslim edilen ambülanslar, hizmete başladı.
Haberi ekleme saat: 17.58-08 Şubat 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

KAI YENİDEN TANITILACAK..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**KAI Tanıtım Günleri 24-27 Nisan’da!

Ankara'dan sonra İstanbul'da Kar, Ardahan ve Iğdır İllerini tanıtma etkinliği düzenliyor.
Alınan bilgilere göre Kars Ardahan Iğdır (KAI) Tanıtım Günleri, 24-27 Nisan 2015 tarihleri arası İstanbul Dünya Ticaret Merkezinde yapılacak.
KAI Tanıtım Günleri için Beylikdüzü, Maya Restorant’ta toplanan, Kars, Ardahan, Iğdır derneklerinden tam destek geldi. Kars, Ardahan, Iğdır Vakfı önderliğinde KAI Derneklerin desteğiyle yapılacak, KAI Tanıtım Günlerinde, İstanbul'da yaşayan, bir milyon iki yüz bin kişiyi ilk kez bir araya getirilecek olan organizasyonun şimdiden KAI'lıları heyecanlandırdığı bildirildi.
Çalışmaları aylardır, İstanbul, Kars, Ardahan, Iğdır Kalkınma Vakfı Önderliğinde sürdürülen, 24-27 Nisan 2015 tarihinde İstanbul Dünya Ticaret Merkezinde yapılacak. Kars, Ardahan, Iğdır tanıtım günleri 3. Bölge toplantısında önemli kararalar alındı.
Toplantıda açılış konuşmasını yapan, KAI Kalkınma Vakfı İşadamları Konsey Başkanı Yılmaz Ulubey, 24-27 Nisan 2015 tarihleri arası gerçekleştirilecek tanıtım günlerine tüm İstanbul halkını davet etti. İstanbul'da yaşayan bütün, Kars, Ardahan, Iğdırlıları da KAI Tanıtım Günlerinde buluşturacağız diyen KAI Kalkınma vakfı İşadamları Konsey Başkanı Yılmaz Ulubeyi, KAI'lıların buluşma günü olacak 24-27 Nisan'da birlik mesajı vermek için bütün hemşerilerimiz fuarda buluşalım” dedi.

**AVCI: ÇOK ÇALIŞMALIYIZ..
KAI tanıtım günleri komitesinin, 3. Bölge sorumlusu KAI Kalkınma Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Cemal Avcı ise; “50 yıldır göçten sonra yapacağımız bu organizasyon için aylardır toplantı yaparak komiteler ve komisyonlar kurduk. Önümüzde fazlada bir zaman yok. Bu nedenle derneklerimiz katılım noktasında yoğun bir çaba göstermelidir. 3 aydır bu etkinlik üzerinde çalışıyoruz. Katılım noktasında hemşerilerinden destek istiyoruz.” Dedi.

**BİRİLİK VE BERABERLİK MESAJLARI VERİLDİ..
Öte yandan 24-27 Nisan 2015 tarihinde İstanbul Dünya Ticaret Merkezinde yapılacak olan ve birlik ve beraberlik mesajlarının verildiği Kars, Ardahan, Iğdır Tanıtım Günleri 3. Bölge toplantısında: “Toplantıya ev sahipliğini yapan, KAI Beylikdüzü Dernek Başkanı Gürsel İlgüz. İstanbul Karslılar Kültür Dernek Başkanı Yücel Taşçı. Avcılar Kars, Ardahan, Iğdır Dernek Başkanı Necati Çetinkaya. İstanbul, Iğdırlılar Dernek Başkanı Av. Sinan Bayat. Ardahan Kültürevi Başkan Yardımcısı Veysel Karatay. Avcılar Belediyesi Meclis Üyesi Mahir Budak. Avcılar Belediyesi Meclis Üyesi Nedim Sukuşu. Beylikdüzü Kent Konseyi Yönetim Kurulu Üyesi Aydan Şavluk. KAI Tanıtım Günlerini organize edecek, ikinci Anatolya Organizasyon Firmasının Sahibi Özgür Can Çelik. KAI tanıtım Günlerinin Organize eden, Popüler Medya'nın sahibi Oktay Irmak. KAI Kalkınma Vakfı Basın Konsey Başkan Yardımcısı Mustafa Küpeli. İSSAD Başkanı Tuncay Zavotçu. Akyaka Sulakhane Köyü Başkanı Faik Bulut. Ardahan Ömer Ağa Köyü Dernek Başkanı Ercan Avşar. Eyüp KAI Dernek Başkan Yardımcısı Bülent Güntay. İstanbul Ardahan Kültür Evi Başkan yardımcısı Gürhan Şimşek. Ardahan Kültür evi Genel Sekreteri Ayhan Aydemir. İstanbul, Adanan Kültür Evi
Başkan Yardımcısı Güven Avşar. Beylikdüzü KAI Saymanı Orhan Sural. İSSAD Yönetim Kurulu Üyesi Yahya Bilican ve İSSAD Yönetim Kurulu Üyesi Aşık Mustafa Kurbanoğlu.” hazır bulundu. Haberi ekleme saat: 17.57-08 Şubat 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

BU TAKIM DESTEĞİ HAK EDİYOR!..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**Serhat Ardahan Spor Liderliğe Oturdu, Tatar 20 Bin TL. Destek Verdi..

Yok imkanlara karşın büyük bir başarı ortaya koyan Serhat Ardahan Spor bugün evin de karşıladığı Erzincan GK Spor'u 2-1 yenerek aldığı 3 puanla 14 Takımın Mücadele ettiği Bölgesel Amatör Ligin de yeniden liderlik koltuğuna oturdu.
İstanbul'dan sonra Ardahan'da düzenlenen 2. Destek gecenin morali ile evinde karşılaştığı Erzincan'ı da deviren ve 38 puan ile Bal Liginin en yakın rakibinden iki puan fazlalıkla liderlik koltuğuna oturan Serhat Ardahan Spor Ardahan'ı tüm maddi imkansızlıklara rağmen 3. Lige taşıma iddiasını sürdürdü.

**Başarılarının Devamı İçin 20 Bin TL. İmdat Tatar'dan..

Yok imkanlara rağmen başta Ardahan Valisi Ahmet Deniz, Ardahan Belediye Başkanı Faruk Köksoy olmak üzere takımın başkanı Sedat Sural ve Başkan Yardımcısı Eray Kayatürk olmak üzere bir çok gönüllünün takımı yürekten ayakta tutma çabasına en büyük destek yine İstanbul'da ki iş adamlarından geldi.
Başta TATAR GÜMRÜK MÜŞAVİRLİĞİ LTD. ŞTİ.'nin ortaklarından olan Ardahan Akyaka (Kotoskara) köylü İşadamı İmdat Tatar olmak üzere bir çok iş adamının desteklerinin süreceğini belirttiği Serhat Ardahan Spor'a bir destekte Ardahan'da düzenlenen geceden geldi.
Ardahanlı İşadamı İmdat Tatar'ın onca maddi desteğinin yanında 20 Bin TL. daha destek verdiği Serhat Ardahan Spor'a diğer iş adamları, dernekler, vakıflar ve federasyonlarında desteği bekleniyor.

**Ben hep desteklemeye hazırım..

Serhat Ardahan Spor'un ortaya koyduğu başarının devamı için kendilerine ne düşerse hazır olduğunu belirten Ardahanlı İşadamı İmdat Tatar, 'Ben, gerek Sedat Sural, gerek ise Eray Kayatürk ve en önemlisi futbolu seven, bir kent için önemini anlayan Ardahan Valisi, Ardahan Belediye Başkanının hep yanında oldum. Bundan sonrada olmaya devam edeceğim. Bu başarı yoktan var edilmekten öte bir şey değil. Bu nedenle bana olduğu gibi tüm iş adamlarına buradan Ardahan Haberleri çağrıda bulunuyorum. Gelin hepimiz Ardahan'ı 3. Lige taşıyacak olan bu takıma sahip çıkalım' diyerek sözlerini şöyle tamamladı. 'Serhat Ardahan Spor'un ard arda aldığı puanlara ödül olarak yeniden 20 bin TL. katkıda bulunuyorum' dedi.

**Bir Destekte Orhan Gökdemir'den..

Yakaladığı büyük başarının devamı için maddi desteğe ihtiyaç duyan Serhat Ardahan Spor'a bir destekte Ardahan Hoçvanlı İşadamı Orhan Gökdemir'de geldi.
Ardahan'da düzenlenen 'Serhat Ardahan Spor'u Destekleme Gecesi' nde 3 bin TL. bağışta bulunan AK Parti Ardahan Milletvekili Aday Adayı Orhan Gökdemir'de tüm siyasilere çağrı da bulunarak Serhat Ardahan Spor'un yakaladığı bu büyük başarının devamı için herkesin elinde geleni yapmasını istedi.

**Nasıroğlu'da Serhat'ı Yanalız Bırakmıyor..

Bugüne kadar verdiği desteklerle gerek Ardahan kamuoyunda, gerek ise spor camiasında Ardahanlıların gönlünde takt kuran Ardahanlı İşadamı Ali Rıza Nasıroğlu'nun da 10 Bin TL. gibi bir desteği daha yaptığı gecede Ardahan Belediyesi çalışanları da aralarında topladıkları 10 Bin TL.'yi Serhat Ardahan Spor'a bağışladılar.

**İnşaat Sektörü de 'Serhat'a Destek Gerek' dedi..

Bugün oynadığı karşılaşma ile olmaz denileni yapan ve yok imkanlara karşın 14 takımın mücadele ettiği BAL Liginin lideri Serhat Ardahan Spor'a bir destekte Ardahanlı İnşaat Firmalarında Çağberk ve Demirkpl İnşaat'a geldi.
Düzenlenen gce de Serhat Ardahan Spor'a 10'ar bin TL: destek veren Çağberk İnşaat'ın Sahibi Metin Yılmaz ile Demirkol inşaat'ın sahibi Fatih Demirkol'un yanı sıra Nurbay Kayatürk & Ardahan Haberleri Tuncer Kayatürk kardeşler 12.000 (Eray İnşaat / Özlem Ardahan), AK Parti eski İl Başkanı ve AK Parti Milletvekilli Aay Adayı Yunus Baydar, Petrolcu Gürsoy Tunç, Salduz Beton Olgay Salduz , Altıparmak İnşat'ın Sahibi Taner Altıparmak 5 Bin TL.'lik destek sözü verdiler.
Saykoç, Özel İdare Çalışanları ve Ziraat Odası 3 Bin TL., Av. Osman Nuri Yıldız 2 Bin 500 TL., Göle Aile Hekimliği Bin 500 TL. destek verdikleri gece de ayrıca; ATSO Başkanı Latifşah Sural, Cenk Turan, Ahsen Pastahanesi, Karslı İş Adamı, Özmen Demir (Ardem) İki Bin TL, Alibey Yılmaz Bin 500 TL., Sevim Köseliören, Metin Aydın, Muharrem Çapan, Asim Bulut'un., Aşkın Kaya., ATSO Başkanı Çetin Demirci., Vakıfbank Ardahan Şubesi, Erpa Market'im Biner TL. destek verdiler.
Onur Kara'nın 700, Erdal Kara'nın 600 TL., Av. Yusuf Yılmaz, Tarım İl Müdürlüğü, Deniz Market'in 500'er, Yener Bulut 350 TL., Yunus ve Turgay Yıldız'ın 300, Muratcan Şentürk , Mehmet Doğan'ın, 200 TL. Fikret Çerkezoğlu para desteği verildi.

**Rakip Takımlardan da Tam Destek Geldi..

Ortaya koyduğu olağanüstü başarıyla BAL Liginde fırtınalar estirmeye deam eden Serhat Ardahan Spor'a çok önemli bir destekte, Ardahan 1. Amatör Liginde Mücadele eden ve bir zamanlar Serhat Ardahan Spor'a rakip olan takımlardan geldi.
23 Şubatspor'un yanı sıra Kalespor'dan da Serhat Ardahan Spor'a 200'e TL. destekte bulundular.

**KAISİAD'DAN BİN TL.

Öte yandan Merkezi İstanbul'da bulunan Kars-Ardahan-Iğdırlı İşadamları Derneğinin Genel Sekreteri Orhan Gökçe'den de Serhat Ardahan Spor'a BİN TL. maddi yardımdan bulunuldu.
Haberi ekleme saat: 17.55-08 Şubat 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

POSOF'TA TRAFİK KAZASI!..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşArdahan’ın Posof ilçesinde meydana gelen kazada 7 kişi çeşitli yerlerinden yaralandı.
Meydana Gelen kazada yaralanan yaralıları Posof Devlet Hastanesine ve Damal Devlet Hastanesine kaldırıldığı öğrenildi. Olayın 34 DJ 4752 plakalı aracın Ardahan istikametinden Posof istikametine giderken karşıdan gelen 36 EK 489 plakalı araç ile kafa kafaya carpıştı öğrenildi.
Kazada yaralanın 7 kişiden Haşim Aras araç şoförü Metin ve Yusuf Sönmez ve ismini öğrenemediğimiz bir kişi Posof Devlet Hastanesine Kaldırılırken 3 kişinin ise Damal Sağlık Ocağına kaldırıldığı öğrenildi.
Kaynak: www.ardahanguncelhaber.com
Haberi ekleme saat: 14.09-07 Şubat 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ARDAHAN VE POSOF'TA ENERJİ KESİNTİSİ..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşAras Elektrik Ardahan İl Koordinatörlüğünde yapılan yazılı açıklamaya göre Ardahan ve Posof'ta enerji kesintileri uygulanacak.
Konuyla ilgili yapılan yazılı açıklama şöyle; İl Koordinatörlüğümüz sorumluluk alanı içinde Ardahan İli Posof İlçesi TM ( Trafo Merkezi )- DM ( Dağıtım Merkezi )arası Fider bağlantı çalışması yapılacağından 08.02.2015 tarihinde 10:00 / 15:00 saatleri arasında kısmi elektrik kesintisi yapılacaktır. KESİNTİ YAPILACAK BÖLGELER 1- Hanak İlçe Merkezi ve Köyler ; Altınemek, Arıkonak, Aşağıaydere Baştoklu, Binbaşak, Börk, Dilekdere, Geçköy, Güneşgören, Karakale, Koyunpınarı, Ortakent, Oğuzyolu, Sazlıçayır, Serinkuyu, Sevimli, Sulakçayır, Yamaçyolu, Yamçılı, Yukarıaydere, Yünbüken, Çatköy, Çavdarlı, Çayağzı,Çimliçayır, Çiçeklidağ, incedere. 2- Damal İlçe Merkezi ve Köyler; Burmadere, Dereköy, Eskikılıç, İkizdere, Otağlı ,Seyitören, Tepeköy. 3- Posof Merkez ve Köyleri; Akballı, Alabalık, Alköy, Arılı, Armutveren, Aşıküzeyir, Aşıkzülali, Asmakonak, Balgöze, Baykent, Binbaşıeminbey, Çakırkoç, Çambeli, Çamyazı, Çayırçimen, Demirdöver, Derindere, Doğrular, Erim, Gönülaçan, Gümüşkavak, Günbatan, Günlüce, Gürarmut, İncedere, Kaleönü, Kalkankaya, Kayınlı, Kırköy, Kolköy, Kopuzlu, Kumlukoz, Kurşunçavuş, Özbaşı, Sarıçiçek, Sarıdarı, Savaşır, Söğütlükaya, Süngülü, Sütoluk, Taşkıran, Türközü (Badele), Uğurca, Uluçam, Yaylaaltı, Yeniköy, Yolağzı, Yurtbaşı, Yurtbekler.

**Ardahan İli Enerji Kesintisi
İl Koordinatörlüğümüz sorumluluk alanı içinde Ardahan İl Merkezinde; 20 nolu Kabinde Gerilim Trafosu değişimi ve 3 nolu Kabinde Hücre onarımı çalışmaları yapılacağından 08.02.2015 tarihinde 11:00 / 13:00 saatleri arasında kısmi elektrik kesintisi yapılacaktır. KESİNTİ YAPILACAK BÖLGELER 1- Ardahan İl Merkezine bağlı Karagöl Mahallesi, İnönü Mahallesi, Kaptanpaşa Mahallesinin bir bölümü, Eski TOKİ’ler.
Haberi ekleme saat: 11.54-07 Şubat 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

GÖLÜ ATLAR BASTI!..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşBu yıl 3. Gerçekleşen 'Çıldır Altın At III. Uluslararası Kış Şöleni Sona Erdi.
Ardahan Belediyesi, Ardahan Üniversitesi, Türkiye Jokey Kulübü Çıldır Kaymakamlığı ve Spor Toto'nun Desteklediği, Çıldır Belediyesinin ev sahipliği yaptığı şölen dolaysıyla donan Çıldır gölü üzeri atlarla dolup, taştı.
Bugün başlayan ve 'Atlı Kızak, Dörtnal At, Rahvan/Yorga At, Atlı Okçuluk ve Cirit' yarışmaları için şölene katılan bir çok atın dondurucu soğuklardan üzeri yaklaşık bir metre donan Çıldır Gölü üzerinde bir araya geldiler.
Ardahan Valililiğinin şölene katılmak isteyenler için Ardahan Valiliği önünde araç kaldırırken, Çıldır'de da Çıldır Belediyesinin önünde belediye tarafından servis kaldırılacak.
Yurt içi ve yurt dışında bir çok insanın katıldığı şöleni izlemek için başta doğa fotoğrafçıları olmak üzere bir çok fotoğrafçı ve basın mensubunun da izlediği şölene çevre ilerde de büyük bir katılım olduğu gözlendi.
Haberi ekleme saat: 11.20-07 Şubat 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

İL BAŞKANI OLMAYA GİTTİLER,
İL BAŞKANINI GÖREVDEN ALDIRDILAR..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**CIRTIK ATMAYI İHMAL ETMEDİLER..

Ard arda yaşanan istifalar ile 14 kişi kalan İl Yönetimi ile İl Başkanı kalmak isteyen CHP Ardahan İl Başkanı yanına aldığı yöneticileriyle gittiği Ankara'da görevden alındı.
Alınan bilgilere göre altı boşaldığı için istifa etmesi gereken ancak 14 kişilik bir yönetimle İl başkanı olarak kalmak isteyen İlimdar Senem'in dün Ankara'da görüştüğü CHP Genel Merkez yöneticilerine 'Ben istifa edeyim, bu benimle birlikte gelen arkadaşlarımdan birini İl başkanı yapın, yeni yönetimi oluştursun' teklifinde bulunduğu, ancak genel merkezin bu saçma öneriye kızıp, Senem'i görevden aldığı öğrenildi.

**Genel Merkez de Gırgır Yapmayı Unutmadılar..

Öte yandan gittikleri Ankara'da Genel Başkan ve Yardımcıları ile görüşemeyen, parti yetkilileri ile ancak görüşen Düşük CHP İl Yönetimi CHP Genel Merkezinde gır gır geçip, poz vermeyi de unutmadılar.
CHP Genel Başkanının basın karşısına çıktığı alanda poz verip, dalga geçmeyi unutmayan düşük il yöneticilerinin ciddiyetsizliği genel merkezde de görüldü.
Haberi ekleme saat: 22.39-06 Şubat 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ÇILDIR'DA BAHARDAN KALMA GÜNLER..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşÖzellikle geceleri yaşanan aşırı soğukların tüm etkisiyle yaamı adeta durdurduğu Ardahan'ın sınır ilçelerinde bahardan kalma günler yaşanıyor.
Ardahan'ın Gürcistan'a komşu ilçesi Posof'ta olduğu gibi Gürcistan ve Ermenistan'a komşu Çıldır'da da baharlı günler yaşanıyor.
Soğuklar nedeniyle sınırları için de bulunan Çıldır ve Aktaş göllerinin donduğu şu günlerde bahardan kalma günlerin yaşandığı Çıldır'da güneşi görenler kendilerini dışarı attılar.
Cadde de tavla oynayıp, pazarda alış veriş yapma imkanı yakalayan Çıldırlılar gece -25'ler kadar çıkan dondurucu havaların azda olsun ısındığı gündüzler ortaya çıkan güneşle birlikte günü bitiriyorlar.
Haberi ekleme saat: 22.34-06 Şubat 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Ardahan'ın 2. Gümrük Kapısı Açılıyor..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşKağıt üzerinde yıllardır açık görülmesine karşın, resmen açılamayan Çıldır Aktaş Gümrük Kapısı nihayet açılıyor.
Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli, Ardahan'ın Gürcistan ve Ermenistan'a koşu Çıldır ilçesi sınırları içinde bulunan Çıldır Aktaş Sınır Kapısı’nın Mayıs’da açılacağını açıkladı.
Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli, geçen hafta Gürcistan’a yaptığı ziyarette de Türkiye açısından önemli adımlar attıklarını anlattı. Canikli, “Orada da ikinci kapıyı devreye sokuyoruz. Çıldır Aktaş Sınır Kapısı Mayıs’da açılacak. Sarp kapısının trafiği çok yoğun ve gittikce de artıyor. Yolcu geçişinde birinci sırada, araç geçişinde ise üçüncü sırada. Türkiye’nin Orta Asya’ya açılan tek kapısı olduğunu için de alternatif yaratmak zorundayız.Bu ikinci kapı yolu 120 kilometre daha kısaltıyor”dedi
Ardahan’a 62 km uzaklıkta bulunan ve Gürcistan’a açılan Çıldır-Aktaş Sınır Kapısı 76.000 m2 alan üzerine kuruluyor. Çıldır – Aktaş Sınır Kapısı’nda 3 adet giriş, 3 adet çıkış peronu bulunacak. Ayrıca sahanın hemen yanında gümrük lojmanları da inşa ediliyor.
Haberi ekleme saat: 22.17-06 Şubat 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Jandarma Komutanı Sis Kurbanı!..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşErzurum'da yaşanan sis uçak indirtmedi..

THY Uçakları bölgede yaşanan sis dolaysıyla Kars'a inmek zorunda kaldılar.
Alınan bilgilere göre bugün akşam saatlerinden İstanbul ve Ankara'dan Erzurum'a giden ve içinde Erzurum ve Ardahan Milletvekilleri, Jandarma Bölge Komutanın da bulunduğu TK 70 74, ayrıca TK 70 75 ve İstanbul Sabiha Gökçen'den kalkan 72 24 ile 72 25, Atatürk Havayolunda kalkan 27 06 ve 2707 sefer uçakları Erzurum'da yaşanan sis dolaysıyla Kars hava alanına inmek zorunda kaldılar.
Uçakların inemediği hava alanın da yaşanan sisin devam ettiği öğrenilirken, yolcuların bir çoğunun mağdur olduğu ve kendilerini Erzurum'a götürecek araçların gelmemesi nedeniyle Kars Havalanın da mağdur kaldıkları bilgisi alındı.
Yolcuların mağdur olması üzerine THY TK 70 74 Sefer uçağında bulunan Erzurum Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Ali Lapanta'nın devreye girmesiyle başta Kars'ta bulunan askeri araçlar olmak üzere bir askeri servis araçlarının Kars'ta Erzurum'a yolcuları götürdüğü öğrenildi.
Haberi ekleme saat: 22.13-06 Şubat 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ARDAHAN'IN
Charlie Chaplin Başkanları!..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**POZLAR GÜZEL DE, YA SORUNLAR?!.

*ARDAHAN'DA Kİ YARI RESMİ STK BAŞKANLARININ GEREK ARDAHAN'DA, GEREK İSE ÜLKE GENELİNDE YAŞANAN OLAYLARA KARŞI SESSİZ VE DİLSİZ OLMALARI DİKKAT ÇEKİYOR..

Başta yok imkanlar ile Ardahan’ı 3. Lige taşımaya çalışan Serhat Ardahan Spor’un yaşadığı sorunlar olmak üzere Ardahan'ın onca sorunu karşısında duyarsızlıkları ile tanınan sivil toplum örgütlerinin başında gelen Ardahan Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği, Ardahan Esnaf ve Sanatkarlar Odası ve Göle Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanları yollukları ve masrafları ödenen Ankara'da ki toplantıları hiç kaçırmazlarken, ülke genelinde yaşanan onca sorum karşısında olduğu gibi Ardahan merkezde ki sorunlar karşısında da duyarsızlıkları ile dikkat çekiyorlar.

**SESSİZ VE DİLSİZLER..

Aynı zaman da bozuk yollardan yakınan Ardahanlı Şoförler Odasının Başkanı da olan Ardahan ESOBB Başkanı Yılmaz Özer'in yanı sıra Ardahan Esnaf ve Sanatkar Odası Başkanı İsmail Kahya ile Göle Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Yılmaz Kaya'nın seçildiğinden bu yana başında bulundukları esnafların sorunlarının da içinde bulunduğu Ardahan ve ülkedeki sorunlar için hiç bir açıklama yapmamaları dikkat çekmekte.
Özer, Kahya vve Kaya'nın da diğer Ardahan stk'larının başındakiler gibi yaşananlara karşı duyarsız ve sessiz kalışlarının nedeni anlaşılmazken, siftah yapmadan kepenk kapatan esnafın derdini, sıkıntılarını ne zaman, nasıl dile getirecekleri merak konusu olmaktadır.

**Cemil Baba'da, Sural'da Onları Aratmıyor..

Ardahan'da ki yarı resmi stk'ların başında gelen ESOBB, AESOB ve GESOB başkanlarının yaşanan sorunlara karşı duyarsızlıkları ile tanınması ve seçildiklerinden bu yana onca sorun karşısında hiö bir açıklama, demeç yada bir eylem yapmamaları dikkat çektiği Ardahan'da ki Ziraat Odaları da sessiz ve dilsiz.
Hayvancılık bölgesi olarak adlandırılan bölgede ki sorunlarla ilgili hiç bir açıklamaya da bulunmayıp, bu yönde adım atmayan Ardahan ve Göle Ziraat Odalarının Başkanları Latifşah Sural ile Cemil Budak'ta diğer oda başkanları gibi var olan sorunlar karşısında sessiz ve de dilsiz olmaları dikkatlerden kaçmıyor.
Haberi ekleme saat: 22.39-05 Şubat 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ARDAHAN BOŞALDI!..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşYAŞANAN SOĞUKLAR DOLAYSIYLA DIŞARI ÇIKILAMAYAN ARDAHAN’DA TATİLE GİREN ÜNİVERSİTE VE OKULLAR NEDENİYLE KENT MERKEZLERİ BOŞ KALDI..
Son nüfus sayımı ile 2 bin kişinin daha göç ettiği görülen Ardahan'ı şimdi de soğuk ve tatil boşalttı.
Yaşanan dondurucu soğukların başta yaşlı ve çocukları dışarı bırakmadığı Ardahan ve ilçelerin de yarı yıl tatili ardından kent merkezleri adeta terk edilmiş kent görünümüne kavuştu.

**AZO Seçime Gidiyor..

Latifşah Sural’ın başkanlığını yaptığı Ardahan Ziraat Odası hafta sonu seçime gidecek.
Sural’ın tek aday olduğu kongre eski garaj olarak bilinen Kars Garajın yanında bulunan belediyenin yaptırdığı iş hanında ki ATSO'ya ait odada yapılacak.
Uzun yıllar Ardahan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı ardından kurduğu Ardahan Ziraat Odasını da yaklaşık 20 yıldır idare eden Sural'ın yine tek aday olduğu bilgisi alındı.
Haberi ekleme saat: 22.38-05 Şubat 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

CHP ARDAHAN'A BAYAN BAŞKAN MI?

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş4 Kişinin daha istifa edeceği ileri sürülen Cumhuriyet Halk Partisi Ardahan İl Başkanlığına bir bayanın atanacağı ileri sürüldü.
Gazetemizin Ankara kulislerinden elde ettiği son bilgilere göre yönetiminin büyük bölümü istifa eden İlimdar Senem'in yerine Birsen Okyay'ın atanacağı bilgilerine ulaşıldı.
Son yaşanan iki istifa ardından 14 kişiye düşen İlimdar Senem yönetiminin görevden el çektirildiği ve yeni yönetimin oluşması için Birsen Okyay'ın Ankara'ya çağrıldığı ileri sürülen son gelişmeler de yönetimi istifa eden İlimdar Senem'in de istifa etmesi için CHP Genel Merkezince uyarıldığı, Senem'in ise yeni yönetimin kurulması için görevin yeniden kendisine verilmesini istediği ancak Senem'in bu talebine olumlu cevap verilmediği de alınan son haberler oldu.

**HDP Çıldır’da İlçe Binası Açıyor..

HDP Çıldır’da İlçe Binası Açıyor.. Öte yandan yaklaşan genel seçimlere hazırlanan Halkın Demokrasi Partisi (HDP) Ardahan’ın Gürcistan ve Ermenistan’a komşu ilçesinde de örgütleniyor. Önümüzde ki günlerde Çıldır İlçe binasını açacak olan HDP’nin Damal ve Hanak’tan sora Posof’ta da örgütleneceği öğrenildi.
Haberi ekleme saat: 22.34-05 Şubat 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

KUMPAS SONUCU TUTUKLANANLAR
YENİDEN YARGILANACAKLAR..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşGeride kalan yıllar da kurulan kumpas ve tutulan söz de gizli tanıkların yönlendirme ve ifadeleri ardından yapılan operasyonlar sonucu tutuklanıp, ağır cezalar alan bir çok Ardahanlının davası yeniden görülmeye başlandı.
Gazetelerimiz ve sitelerimizin aha önce bozulduğunu duyurduğu dosyalar Ardahan Adliyesine geldi. Ardahan Adliyesinde görülmeye başlanan dava sonucunda uzun süredir hapis olup, mağdur olanların serbest bırakılması bekleniyor.
Bilindiği gibi yaklaşık 5 yıl önce yapılan operasyonla başta Ardahanlı bir çok otelci, gazino işletmecisi olmak üzere yaklaşık 50 kişi yakalanıp, görülen davalar sonuca 20 ila 70'er yıl hapis cezası almış, bir çok aile mağdur edildiği gibi Ardahan'da ki turizm sektörüne de büyük darbe vurulmuştu.
Öte yandan tutuklu bulunanların ailelerinin, İl Başkanı Avukat olan AK Parti Ardahan İl Başkanlığı önünde bir basın açıklaması yaparak, tutuklu olan yakınlarının kurulan kumpas ve sözde gizli tanıkların ifadesi sonucu mağdur olduklarını ve serbest bırakılmalarını isteyecekleri öğrenildi.
Haberi ekleme saat: 04.46-04 Şubat 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com

Serhat Ardahan Spor Desteğinizi Bekliyor..
Yazar Fakir


Ardahan'da Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yazarlarımızı okuyor musunuz?

YAZIYORSAM SEBEBİ VAR
BAŞKAN EMİR ETMİŞTİR..

Fakir Yılmaz Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaşİnsanların ölmediği, anaların ağlamadığı ama sesli tartışmaların sertçe devam ettiği barış sürecinin gizli kahramanlarından olan MİT Müsteşarı Hakan Fidan’ın önümüzde ki genel seçimlerde Ardahan Haberi milletvekili adayı olup, olmayacağını merak edenler başkan Erdoğan’ın konu hakkında sorulan soruya verdiği cevapla az çok belli olmuştur..
Yani Erdoğan’ın, ‘Ben konu hakkın da başbakanla görüştüm’ cevabı aslın da başbakana bir emirdir ve MİT Müsteşarı önümüzde ki genel seçimlerde milletvekili adayıdır demektir..
Çünkü önümüzde ki seçimler de AK Parti’nin yeniden iktidar olabilmesi için Davutoğlu’nun liderliğinden çok Erdoğan’ın önereceği adaylara, önderliğine ve önerilerine ihtiyaç duyulmakta olduğunu Fidan’da bende iyi biliyoruz..

**Ölümü Görmek..

Yoğun bir tempo ile koşturduğumuz şu dünya da 100 yaşına kadar yaşayanın uyku çıkarılırsa aslında 50 yıl, bu Ardahan Haber elli yılın ilk 10-15 yılı da tam anlaşılmayan yaş olarak sayılırsa geriye kalır 30-35 yıl.. Onu da ya hasta, yada sorunlarla geçirmekle geçen zamana denk getirirseniz geriye ya kalır 10, bilemediniz 15 yıl..
Ve bir gün bakarsınız ki kapıya gelen ölüm ile ‘yaşadım’ dediğiniz şu yalan dünya da aslında hiç yaşamadığınızı anlarsınız..
Evet, bir ölüm daha gördük ilerleyen yaşımızı bizi ölüme doğru hızla götürdüğünü anlamadan..
Ve bir acı daha yaşadık daha dün gibi yaşanan onca acıyı tam da unutmuşken..
Elinizde, yanınızda dediklerinizin tek tek çekip gittiğini, hayatınız da eksilen saniyeleri olduğu gibi fark etmez, dakikaların önemini anlamaz, saatleri saymaz, yılları takmaz insan oğlunun baş ucundadır ölüm.. Ve her an sevdiklerinizi, sizi ve bir günde beni alıp gidecek olan ölüm, onca sevdiklerimizden sonra şimdi de kayın pederimi alıp gitti..

**Ardahan'dan Uzak Olmak..

Ardahan ile İstanbul arasında mekik dokuduğum şu günler de beni özleyenlerin yanı sıra benim Ardahan’da Ardahan Haber olmamam dolaysıyla yaşananların yazılmamasından yakınanların sayısı da her geçen gün artıyor..
Başta Ardahan Valiliğinin tuvaletlerinin gibi bir çok ev ve iş yerinin sularının kesintiler nedeniyle donduğunu belirten ve Ardahan’ın onca sorunu gibi bu sorunlarının yazılmadığından yakınan Ardahanlı okurlarım vali beyin başında bulunduğu valilik binasını, belediye başkanının da başında bulunduğu kenti bir dolaşmalarını ve donan wc’leri, sık sık kesilen suları görmelerini, benim de uzak kaldığım bu sorunları yazmamı istiyorlar.
Ardahan’da olduğu gibi ilçelerinde de sık sık su kesintilerinin yaşandığından yakınan Ardahanlı okurlarım bir hayli dondurucu havaların yaşandığı Ardahan’a bir an önce gelerek ‘en azında haberlerinle buraları ısıt demeleri’ hem güzel bir durum, hem de benim de kendilerini özlediğimi hissettirip, üzüyor..
Sevdiklerimden, sevenlerden, Ardahan’dan uzak olmak işte böyle bir şey..
0.535.418 32 58-fakiryilmaz323@hotmail.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?

KADINCA/Selmi Yılmaz
CHP’de İran Satrancı..

Ardahan Haberi Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşÖncelikle kendisini olduğu gibi politikasını beğendiğimiz CHP Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt’ün yeniden milletvekili olmak için uğraştığı CHP Ardahan ile bizim gazetecilik dışında bir ilişkimizin olmadığını herkesin bilmesini isteriz..
Ardahan Haberi Kaldı ki solu temsil eden parti ve kişilerin gerçek anlamda solcu, halkı sorunlarına yakın partilerin ülke yönetimin de söz sahibi olmasını istediğimizi de başta okurlarımız olmak üzere çok kişi zaten biliyor..
Bunu bilenlerin başında gelenlerden biri de bugün 14 kişi ile CHP Ardahan İl Başkanlığından ısrarcı olan İlimdar Senem’dir..
Öğüt ve Senem’de olduğu gibi kendisine sol diyen her kişi ve partide dik duruş ve inandığına sahip çıkan bir kişilik sergilemelerini istememiz düşmanlık değil, doğru yolu göstermekten öte bir şey değildir.
Bu nedenle, Genel Seçimler öncesi CHP Ardahan’da oynan satrancı yakından takip ediyor, yaşanan gelişmeleri gazetecilik görevi için de kamuoyuna duyuruyoruz..
Biz bunları düşünüp, yaparken CHP Ardahan’da İran satrancının tüm hızıyla devam ettiğini de görüp, şah-mat diyecekleri de bekliyoruz..

**Acıyı hissetmek..

Gerek bir insan olarak, gerek ise bir gazeteci olarak günü birlik olarak yaşanan ölümlerle ilgili haberleri yaparken il tepkimiz, hayata göz yuman kişinin kim, ne iş yaptığı ve neden öldüğünü toparlamak ve haber olarak okurlarımıza duyurmaktır..
Ardahan Haberi O haberleri yaparken, birer insan olarak yaşadığımız üzüntülerin haberin gölgesinde kaldığını anlıyorum, habercilik yönünün etkisiyle beni ilk arayıp, ‘Çık gel baban çok hasta’ diyen İstanbul’da ki eşimin bana verdiği kara haberle..
Daha dün gibi yanımdan ayrılıp, ailemin yaşadığı Kocaeli’ne giden babamın özlemini yaşarken, ölüm haberini almamla o her gün rutin haberler olarak verdiğimiz ölümün ne kadar acı olduğunu bir kez daha anılıyor, belimin kırıldığını anlıyordum..
Artık benim de yetim bir çocuk olduğumu da bana acıyla his ettiren babamın ölüm haberi ile yaşadığım şokun aslında hemen her gün yaşandığı ve insanoğlunun kader olarak kabul ettiğini de oğlumun beni al acele uçağa yetiştirmesiyle fark ediyordum..
‘Acıyı hissetmek buymuş’ diyen babamın ölüm haberi ile yıkılırken, her ölümün küçük bir kıyamet olduğunu da bir kez daha anlıyordum..

**Ardahan Tanınmalı..

Gürcistan ve Ermenistan gibi geleceğin yer altı enerji merkezi olacak Kafkasya’nın iki önemli ülkesine komşu, bir demir yolu 3 gümrük kapısı olacak olan, petrol ve doğal gaz boru hatlarının geçtiği, Ardahan Haberi kırmızı et deposu Ardahan’ın tanıtımı için yapılan etkinliklerin çok önemsenmesi gerektiğine inanların başın da gelen olarak kenti yönetenlerin bu yöndeki çabasını takdirle karşılıyorum..
Turizmin önemine hala varmamış, bisküvi kutuları ile vitrinlerini kapatan esnaflara karşın Ardahan’ı tanıtma çabasını ortaya koyan herkese de teşekkür ederken Ardahan’ın hala yeterince tanıtılamadığına inanlardanım da..
Çünkü bu kentin hala ‘Kars Ardahan’mı?’ diye tanınıp, KAI dernekleri başta olmak üzere Ardahan’a bir hayrı olmayan, Lojistik merkezini çalan, Çıldır’ı 9 köyünü götürüp, Çıldır gölünü almak isteyen Kars’ın gölgesinde olduğunu, 75 plakasının neresi olduğunun sorulduğunu en iyi ben biliyorum..
Bu nedenle başta Çıldır Gölünde yapılan Altın At etkinliği olmak üzere Serhat Ardahan Spor, Yanlızçam Kayak Tesisi, Posof, Göle, Hanak, Damal, Çıldır, Köprülü, Hoçvan’ı daha çok tanıtmalıyız..


Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

SELMİ YILMAZ'IN BABASI
SEYFETTİN IŞIK
TOPRAĞA VERİLDİ..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**ACIMIZI PAYLAŞAN HERKESE TEŞEKKÜR EDİYORUZ..

Aynı zaman da sitemizin de sahibi olan Gazeteci Selmi Yılmaz'ın babası, Gazeteci Fakir Yılmaz'ın kayın pederi Seyfettin Işık toprağa verildi.
Kalp krizi sonucu 71 yaşında hayata göz yuman Işık'ın cenaze törenine bir çok Ardahanlının yanı sıra Kocaeli'nde ki köylüleri ve komşuları katıldılar.
Kocaeli Ardahanlılar Derneği Başkanın Seyfidar Çoban ve Yöneticileri, Ardahan Federasyonu Başkanı Yaşar Geler, Federasyon Başkan Yardımcıları Gazi Aydoğdu, Hafız Öztürk, Jülide Kaya, Yöneticileri, Ardahan Kültür Evi eski Başkanı Tuncer Dağ, AK Parti'den Milletvekili Aday Adayı Gölel İşadamı Veysel Karatay, Ardahan Federasyonu Yöneticisi Ramazan Tan, Ardahanlı Avukatlardan Casim Yılmaz, Doğan Yılmaz'ın yanı sıra bir çok Ardahanlı iş adamı, siyasetçinin katıldığı cenaze töreni ardından Kocaeli'nde toprağa verilen Seyfettin Işık'ın cenazesine oğlu Yücel Işık'ın görev yaptığı Yalova İl Emniyet Müdürlüğünün yanı sıra bir çok kurumdan da çelenk gönderildiği görüldü.

Ardahan Haberleri **Selmi Yılmaz'dan Teşekkür..

Kendisini bu acı günde yalanız bırakmayan herkese teşekkür eden Gazeteci Fakir Yılmaz'ın eşi, yayın grubumuzun sahibi Ardahanlı Gazeteci Selmi Yılmaz bir teşekkür metni yayınladı.
Selmi Yılmaz yayınladığı teşekkür metninde şöyle dedi.
'Babamın ölümü ardından cenaze törenine bizzat katılıp, Kocaeli'ne kadar zahmet eden dostlarımıza, Ardahan Valisi Ahmet Deniz gibi evimize gelemeyip, bizleri telefonla arayanlara, facebook, wapsap, twittirdan baş sağlığı dileyip, acımızı paylaşan teşekkür ediyorum.' dedi.
Haberi ekleme saat: 04.39-04 Şubat 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ARDAHAN TEXAS OLMUŞ
GURBETTEKİ SİYASİLER DE KOVBOY!..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşYaklaşan Genel Seçimler öncesi Ardahan'dan Milletvekili Adayı olmak isteyenlerin partilerin kapılarını aşındırdığı şu günlerde gazetemize bir açıklamada bulunan Ardahanlı İşadamı Güven Kotan'dan seçimden seçime Ardahan'ı kurtarmaya çalışan siyasiler ilginç benzetme.
Ardahanlı olup, kendileri gibi işi, aşı, eşi gurbette olanların her seçim öncesi Ardahan'ı hatırlamaları ve 'Ardahan'ı ben milletvekili olursam kurtarırım' deyip, Milletvekili adayım şeklinde açıklamalarda bulunmaları hem Ardahan'da yaşayıp, orada yaşayanlara saygısızlık, hem de biz Ardahanlılara saygısızlızktır.' diyen Göleli İşadamı Kotan, 'bir Ardahanlı olarak bunlardan utanıyorum. Ya kardeşim yıllardır gitmediğin, beş kuruşluk bir hayrın olmadığı Ardahan'ı seçimden seçime hatırlıyorsun. Kaldı ki seni bu gurbette ne bir cenazede, ne bir düğün de nede bir etkinlikte gören mi var. Bırakın Ardahan'da ki Ardahan'da siyaset yapsın. Siz de Ardahanlıların yoğun şekilde yaşadığı Gebze'de, Kocaeli'nde, İstanbul, Bursa ve İzmir'de siyaset yapın. Yaşadığınız yerde ki insanlara sahip çıkın, önderlik yapın. Belediye Başkanı olun, meclis üyesi seçtirin, ticaret, sanayi odaları başta olmak üzere stk'lara aday olun. Kocaeli'de nüfusun %!^'lüsü Ardahanlı, Karslı bir milletvekil seçilmesi için mücadele edin. Sizin 2 milletvekili olan Ardahan'da ne işiniz ar. Orada seçileceklere Ankara'da, metropollerde destek olun. Nedir bu rezillik, sanki Ardahan Texsas, Gurbetteki biraz para biriktiren, kendisine iş adamı dedirten, siyasetçiyim diyen de Kovboy, atını alan Ardahan'a sürüyor. Buna tepki koymalı, çanta derneklere olduğu gibi çantacı vekillere de dur deyip tepki koymalıyız.' dedi.
Haberi ekleme saat: 04.33-04 Şubat 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ENSAR ÖĞÜT'ÜN SAĞ AÇILIMI!

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşEnsar Öğüt, Türkiye Büyük Millet Meclisinde danışman ve personel haklarının tamamını Doğru Yol Partisi tabanlı eşinin akrabalarını yerleştirdi.

**Kerimoğlu Vekil Adayı Olup, Danışmanlığı Bırakınca..

Danışman olarak 20 yaşında halen öğrenci olan İrem Derya Çağlayan’ı işe alan Ensar Öğüt genç Çağlayan’ın TBMM'den yaklaşık 5500 (beş bin beş yüz) lira maaş almasını sağladı.
Aynı zaman da Ensar Öğüt’ün kayın pederi olan Özel Danışman olarak Dada lakaplı rahmetli Feramuz Çağlayan'ın ın oğlu, Doğru Yol Partisinden emekli Hasan Çağlayan’ı ve ailesini işe alan Ensar Öğüt son olarak CHP Ardahan'dan Milletvekili aday adayı olduğunu açıklayıp, Öğüt'ün danışmanlığından istifa eden Mutlu Kerimoğlu'nun yerine yine Öğüt'ün baldızının oğlu olan Posoflu Volkan Çağlayan'ı danışmanı olarak işe aldı.
Ardahan da bu kadar işsiz CHP’li varken vekilin bu kadrolar da hanımın akrabalarını yerleştirmesi özellikle CHP Gençlik Kollarında büyük tepkiyle karşılandı. CHP Genel Merkezi bakalım konuya ne tür bir açıklama getireceği merakla bekleniyor.
Haberi ekleme saat: 04.17-04 Şubat 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Kimsenin adamı olmayacak
İL BAŞKANI ARANIYOR..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**İKİ KİŞİNİN DAHA İSTİFA ETTİĞİ CHP ARDAHAN GÖREVDEN ALINIYOR..

İlimar Senem başkanlığında ki CHP Ardahan İl Yönetimi bir kişinin daha istifa etmesiyle tamamen çöktü.
Alınan bilgilere göre geçtiğimiz yerel seçimlerde ve seçimler sonrası istifa eden CHP İl Yöneticilerinin istifasıyla 17 kişi ile İl Başkanlığı yapmaya çalışan İlimdar Senem'in yönetiminde bulunan Kamil Demirbaş ile Durmuş Ocak'ın da istifa ettiği öğrenildi.
Ocak'ın istifasıyla birlikte 14 kişiye düşen CHP'de yaşanan bu durum dün CHP MYK'da görüşüldüğü ancak kararın bir daha ki MHK toplantısına bırakıldığı öğrenilirken, CHP'nin yeni İl Başkanının ki olacağı yönünde tartışmalar başladı.

**Yeni İl Başkanı Sırrı Atalay Cantürk'mü?

14 Kişi kalan İlimdar Senem Başkanlığında ki CHP Ardahan'ın Genel Merkez tarafından Ankara'ya çağrıldığı ve istifasının istendiği bilgisi de alınırken, Senem'in bugün Ankara'ya giderek önce yeni yönetim oluşturmak için yeni görev isteyeceği, alamazsa istifa edeceği öğrenilirken, Genel Merkezin kendisinde istifasını isteyeceği öğrenilirken, yerine kimi İl başkanı olarak atayacağını tartışmaya başladığı bilgilerine ulaşıldı.
Başta Ardahan kamuoyunun iyi bir sendikacı, duyarlı bir insan olarak değerlendirdiği Sırrı Atalay Cantürk olmak üzere bir çok kişini adı İl Başkanı olacak isimler arasında geçiyor.
Diğer yandan ise Yaşar Daşdemir, Selattin Kılıç, Yalçın Taştan, Orhan Balcı, Birsen Okyay, Sinan Onay, Temel Avşar ve Alper Öztürk'ünde adlarının CHP Ardahan İl Başkanlığı için adları CHP Genel Merkez de geçenler alınan diğer bilgiler arasında oldu.
Haberi ekleme saat: 04.11-04 Şubat 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Ardahan’da
HAYVANLAR DA,
İNSANLAR DA SUYA GİDER..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşDondurucu soğukların yaşandığı Ardahan’da yetersiz su şebekeleri donunca hayvanlar gibi insanlar da dışarıda ki su kaynaklarında içme suyu ihtiyaçlarını gidermek zorunda kalıyor.
Başta KÖY/DES olmak üzere bir çok plan ve projeye rağmen hala çözüm bulunamayan alt yapı nedeniyle her kış aynı manzaraların yaşandığı Ardahan’da yeterli şekilde korunmadan yapılan su şebekelerinin her kış sık sık donup arızalandığında yakınan Ardahanlı köylüler hayvan sayısının hesaba katılmadan hane başı yapılan su şebekelerinin yazın olduğu gibi kışın da yeterli gelmediğine dikkat çekerlerken, yeterince yer altına konulmadığı için her kış donan su şebekeleri nedeniyle kendileri gibi hayvanlarının da -20’leri geçen soğuklar da dışarıda ki su kaynaklarında ve kar suyu birikintilerinde su ihtiyacını karşıladıklarından yakındıkları görülüyor.
Haberi ekleme saat: 03.08-04 Şubat 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yayla yollarını AKAK yapacak..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşArdahan, Kars, Artvin Kalkınma Projesi (AKAK)’ın Ardahan’da uygulayacağı “yayla yolları altyapı iyileştirmesi ve hayvan içme suyu” çalışmaları için protokol imzalandı.
Valilik makamında Vali Ahmet Deniz, AKAK Koordinatörü Ümit Mansız, Özel İdare Genel Sekreteri Hakkı Özgür ile Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Mustafa Tanı arasında imzalanan protokol sırasında konuşan Vali Deniz, “İlimiz merkez ve ilçelerimize bağlı köylerin yaylalarında, hayvanların su ihtiyacını karşılayacak sulaklar ve yayla yollarının iyileştirilmesi amacıyla AKAK’a sunduğumuz projelerin onaylanması sonucu 2 milyon 600 bin liralık bir kaynak sağlamış olduk. Bugün imzaladığımız protokol sonucunda birçok köyümüzün yaylasının yolu rehabilite edilecek ve yaylalarımızda doğal olarak beslenen hayvanların su ihtiyacının karşılanması için sulaklar yapılacak. Yapılacak olan bu çalışmalar, bölge hayvancılığını destekleyecek ve hayvancılık alanında, özellikle et ve süt üretimi anlamında ilimizde önemli gelişmeler sağlayacaktır” dedi.
Çalışmaların İl Özel İdaresi ile Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü koordinesiyle yürütüleceğini aktaran Vali Deniz, Ardahan için ayrılan toplam 2 milyon 600 bin liralık kaynağın, 1 milyon 600 bin lirasının hayvan içe suyu projesine, 1 milyonluk kaynağın ise yayla yollarının rehabilitasyonu için hazırlanan projeler için kullanılacağını kaydetti.
Haberi ekleme saat: 04.14-03 Şubat 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

KAISİAD’DA GÖKÇE DÖNEMİ BAŞLIYOR

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşİSTANBUL METROPOLÜNDE GÜÇLÜ BİR LOBİ ARAYIŞLARININ DEVAM ETTİĞİ BİR SÜREÇTE HAFTA SONU SEÇİME GİDECEK OLAN KARS-ARDAHAN-IĞDIRLI SANAYİCİ VE İŞ ADAMLARI DERNEĞİ TEK ADAY İLE
KONGREYE GİDECEK..
100’e yakın Karslı, Ardahanlı, Iğdırlı İş adamının bir araya gelip kurduğu ve kuruluşundan sonra önemli etkinliklere imza atan KAISİAD bu hafta sonu genel kurula gidecek.
Ardahanlı İşadamı Orhan Gökçe’nin tek başkan adayı olarak yönetim oluşturacağı KAISİAD’ın İstanbul Şişli Merkezn de yapılacağı öğrenilen kongresi ardınan yeni bir süreç başlatacaklarını belirten KAISİAD Genel Sekreteri Orhan Gökçe gazetemize yaptığı açıklama da bu derneği kuranlar ve bugüne kadar getirenlerin bölge iş adamlarının bir araya gelip, tek yürek, tek yumruk olması ve yüzlerini bölgeye çevirme gayretleri güzel niyetlerinin bir ürünüdür.
İşte bu amaç doğrultusunda kurulan KAISİAD’a daha ileriye götürmek, daha iyisini yapmak için kongre de yönetime adayız.’ dedi.
Haberi ekleme saat: 03.39-03 Şubat 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

POSOF BELEDİYE DURAKLATILDI!..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşArdahan'ın Gürcistan'a komşu ilçesi Posof ilçesinin AK Partili Belediyesine ait internet sitesi 'Alan Adı Ücreti' ödenmediği için kapatıldı.
Yıllarca CHP'li başkan tarafından idare edilen, son yerel seçimlerde CHP'li Belediye Başkanı olan Cahit Ulgar'ın bir an da AK partili olp, bu partiden seçilip, belediye başkanı seçilmesiyle iktidar partisi AK Parti'nin yönetimine geçen Posof Belediyesine ait http://www.posof.bel.tr adlı internet sitesi alan adı ücereti ödenmediği gerekçesiyle kapatıldığı görüldü.
'İktidar'a oy ver Hizmet gelsin' denilerek seçim kazanan AK Parti hükümeti ve belediye başkanın yıllık aidatı ödeyemeyip, tanınmaya muhtaç bir ilçenin belediyesine ait internet sitesini kapattırması başta gurbette bulunup, ilçesini takip eden Posofluları olmak üzere Ardahanlıların tepkisine neden oldu.

**Valilikte müziği ve telefonu kapattı..

Öte yandan Ardahan Valiliği tarafından kullanılan internet sitesinde ki müzik duraklatılırken, valilerin kullandığı 0505054975 nolu cep telefonunun da iptal edildiği görüldü.
Haberi ekleme saat: 03.30-03 Şubat 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

GÖLE'DE GECE TEMİZLİĞİ..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşArdahan'ın en büyük ilçesi Göle'de yaşanan dondurucu soğuklara karşın kent içi temizliği devam ediyor.
Göle Belediyesi Temizlik İşleri ekibi çöplerin toplanmasının yanı sıra kent içinde ki karları da temizliyorlar.
Yaşanan soğukların en çok etki gösterdiği ilçe olarak bilinen Göle'de gündüz temizliğinin yanı sıra gece de çalışan ekipler gün boyu biriken çöplerin yanı sıra geceleri de cadde ve sokaklarda birken çöpler gibi karları da temizliyorlar.
Belediye çalışanları cadde ve sokakların çöplerden temizliğinin yanı sıra buzlama temizliğini de yapmayı ihmal etmiyorlar.
Foto: Metin Kasımoğlu
Haberi ekleme saat: 22.07-03 Şubat 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

3. BÖLGEDE 2 GÖLELİ
BİRİ SAĞ DA, DİĞERİ SOL DA
MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI!..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**ARDAHANLILAR YÜZLERİNİ YAŞADIKLARI KENTLERİN SİYASETİNE ÇEVİRDİLER..

Her seçim de 2 Milletvekili olan Ardahan'da siyaset yapmak için yarışan Ardahanlı siyasiler yayınlarımızın da verdiği cesaretle yüzlerini yaşadıkları kentlerde ki siyaset arenasına çevirmeye başladılar.
Yaklaşan genel seçimler öncesi kimin nerede, hangi partiden milletvekili aday adayı olacağının tartışılmaya başlandığı şu günler de bir çok Ardahanlının yoğun şekilde yaşadığı İstanbul'un Avrupa yakasında iki Ardahanlı partilerinde milletvekili aday adayı olduklarını şimdiden ilan ettiler.
Karatay Sürücü Kurslarının Sahibi Ardahan Göleli İşadamı Veysel Karatay'ın iktidar partisi AK Parti'den Milletvekili aday adayı olacağını ilk olarak gazetemizde ilan etmesi ardından yine Göleli olan CHP İstanbul Gençlik Kolları Başkanı Recep Karakoç'ta TBMM'sin de en büyük muhalefet partisi olan CHP'den İstanbul 3. Bölge Milletvekili Aday Adayı olduğunu açıkladı.
Haberi ekleme saat: 19.39-03 Şubat 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Gazeteciler Yasta..

Ardahan Haberleri **GAZETECİ SELMİ YILMAZ BABASINI KAYIP ETTİ..

Aynı zaman da sitemizin sahibi olan Gazeteci Selmi Yılmaz'ın babası, Gazeteci Fakir Yılmaz'ın kayınpederi Seyfettin Işık hayata göz yumdu.
Ardahan merkeze bağlı Büyüksütlüce (Harziyan) köylü olan Seyfettin Işık'ın (72) grip teşhisi ile kaldırıldığı Kocaeli Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesinde geçirmiş olduğu kalp krizi sonucu hayata göz yumduğu öğrenilirken Kocaeli Uzunçiftlik mezarlığında öğle namazı ardında toprağa verileceği öğrenildi.
Taziye için: 0543 220 88 87-0.535. 418 32 58

**HACI DOĞAN GÖKÇE'DE KAYIN PEDERİNİ KAYIP ETTİ..

Öte yandan Ardahanlı İşadamlarından Hacı Doğan Gökçe'nin kayınpederi Remzi Çelik'inde vefat ettiği öğrenildi.
Çelik'in Ardahan'da köyünde toprağa verileceği bilgisi alındı.
Taziye Tel Erdoğan Gökçe: 05322863457
Haberi ekleme saat: 19.33-03 Şubat 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Altın Atlar Aranıyor..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş7 Şubat’ta yapılacak olan Çıldır Gölü etkinliklerine tüm Ardahanlıları davet eden Çıldır Belediye Başkanı K. Yakup Azizoğlu Çıldır’ın yanı sıra tüm Ardahan’ı dünyaya tanıtacak olan bu etkinliğe büyük önem verdiklerini söyledi.
Yapılacak olan etkinliğe tüm At sahiplerinde davet eden Azizoğlu, ‘Altın Atlar Arıyoruz’ dedi.

Ardahan Haberleri **Vali Deniz Çıldır’daydı..

Vali Ahmet Deniz, “3. Uluslararası Çıldır Altın At Kış Şöleni”nin gerçekleştirileceği Çıldır Gölü’nde incelemelerde bulundu.
Vali Deniz, beraberinde Ardahan Belediye Başkanı Faruk Köksoy, Vali Yardımcısı Deniz Pişkin, Çıldır Kaymakamı Tamer Kılıç, Çıldır Belediye Başkanı Yakup Azizoğlu, İl Emniyet Müdürü Selami Hüner ve İl Jandarma Komutanı Osman Yeşilöz ile birlikte buz tutan Çıldır Gölü’ne giderek, 7 Şubat Cumartesi günü gerçekleştirilecek olan “kış şöleni” için yapılan hazırlık çalışmalarını değerlendirdi.
Göl yüzeyinde ki buz kalınlığı hakkında bilgi alarak, etkinliklerin gerçekleştirileceği alanda incelemelerde bulunan Vali Deniz, yapılacak olan etkinliğin Çıldır Gölü’nün tanıtımı açısından büyük önem taşıdığını, bu nedenle hazırlıkların titizlikle yapılması gerektiğini kaydetti.
Çıldır Gölü’nde ki incelemelerinin ardından beraberinde ki heyet ile birlikte ilçe merkezine geçen Vali Deniz, üzerinde proje yapılması planlanan ilçe merkezinde ki eski tekel binasında incelemelerde bulundu. İncelemelerinin ardından Kaymakamlığı da ziyaret eden Vali Deniz, ilçeden ayrıldı.
Haberi ekleme saat: 11.55-02 Şubat 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

GÖKDEMİR: SATRANCI İYİ BİLİRİM..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşÖnümüzdeki genel seçimlerde yeniden milletvekili adayı olması beklenen Ardahanlı İşadamı Orhan Gökdemir Ardahan’da ki evinde satranç oynarken siyaseti değerlendirdi.
Satrancı iyi bildiğini belirten Ardahanlı İş adamı Siyasetçi Gökdemir siyasetinde bir satranç olduğunu söyledi.

**Nasıl bir milletvekili istersiniz?

Diğer yandan kendi facebokk sayfasında seçmene seslenen Orhan Gökdemir Ardahanlılardan 2015 Genel Seçimlerinde Milletvekili Adayı olanlardan ve seçilecek olan Milletvekillerinden beklentilerini sordu;
İşte Gökdemir'in yorumlanmasını ve görüşlerin belirtmelerini istediği o çağrı;

Değerli Ardahanlı hemşirelerim, sizce vekiliniz nasıl olmalı, hangi vasıfları taşımalı, acil olarak hangi hizmetleri yapmalı, kısaca siz asiller nasıl bir vekil seçmek istiyorsunuz lütfen yorum yapınız. Ziraa aday adayları ona göre sizlerin ne istediğini bilerek kararlarını versinler.Bu yorumlarınız istişare amaçlı ve yol gösterici olacaktır.Şimdi buyurunuz istişare meclisine fikirlerinizi, beklentilerinizi, istek ve arzularınızı beyan ediniz. Bu vesileyle siz saygıdeğer hemşerilerime en kalbi duygularımla selam ve sevgilerimi sunuyorum.

**KADIN KOLLARI DA ATAMA İLE BELİRLENDİ..

Öte yandan geçtiğimiz gün Ardahan'a giderek partisinin İl ve ilçe teşkilatları ile toplantılar yapacağı belirtilen mevcut AK Parti Ardahan Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay'ın kendisine karşı yaşanan ilgisizlik dolaysıyla yapmayı düşündüğü toplantıları kendi ilçesi Göle ve İl Başkanını ziyaret edip, hayırlı olsun ziyaretleri ile tamamlayıp Ankara'ya döndüğü görülürken, İl Başkanı gibi Kadın Kolları Başkanlığına da İl ve İlçe Teşkilatları ile Milletvekilinin istediği isim değil, bir başkası, hemde İl Başkanı gibi Genel Merkezden atandığı öğrenildi.
Kamile Göktaş'ın Belediye Meclis Üyesi seçilmesiyle boşalan AK Parti Ardahan Kadın Kolları Başkanlığına Nezaket Bayaroğlu isimli bir bayanın atandığı öğrenilirken, İl, İlçeler ve Milletvekilinin istediği bilinen ve uzun süredir bu görevi vekaleten yürüten Leyla Kargı'nın yönetime bile alınmadığı bilgisi alındı.
Gençlik Kolları Başkanlığının da değişmesi beklenen AK Parti'de mevcut Gençlik Kolları başkanının yerine bir başka isimin getirileceği alınan diğer bilgiler arasında oldu.
Haberi ekleme saat: 11.18-01 Şubat 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Kaya: Adaylar Kaya’ya Çarpmıştır..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşKendisinin de aday olduğu Adalet ve Kalkınma Partisi’nin son İl Başkanılığının atanmasını değerlendiren İnşaat Mühendisi Mustafa Kaya Ankara’ya, ‘başbakanla görüştürülmeye götürülenler ve onları önerenler adeta kayaya çarpmıştırlar.’ dedi.
Ardahan’ın yanı sıra Kocaeli Gebze’de mühendislik yapan Ardahanlı İşadamı Mustafa Kaya Av. Yusuf Demirci’nin uyurken Ardahan İl Başkanlığına atanması sürecini değerlendirdi.
Kaya şunları söyledi; ‘Benimde için de bulunduğum aday adayların önce Ardahan’da, sonra da Ankara’da elenmesinin Demir’den önce İl yönetiminin kararsızlığı ve milletvekilinin Ankara’da gerekli iradeyi ortaya koymamasının İl Başkanlığına yaşattığı kötü bir süreç olarak tarihe geçmiştir. Çünkü başbakanın karşısına çıkarılanlar adeta kayaya çarpmış ve yazık edilmiştir. Mevcut İl Başkanını tanıyan biri olarak kendisine başarılar diliyorum. Genç ve hukukçu olan bu arkadaşımızın partimizin çıtasını daha da yükselteceğine inanıyorum’ dedi.

**Ardahanlılara her zaman hizmete hazırım..

Yıllardır emirlerinde olduğu Ardahanlılara mesleği olan mühendislik yaparak devam edeceğini belirten KAYA MÜHENDİSLİK Firmasının sahibi Mustafa Kaya İl Başkanı olmasam da Ardahanlılara hizmete devam edeceğim dedi.
Haberi ekleme saat: 11.12-01 Şubat 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Göleli Mali Müşavir Türkan Deli:
hemşehri derneklerini asli görevlerine davet etti.

Ardahan Haberi Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**KAZ GECELERİN DE BOŞANA BİLSELER YAPACAKLAR DA!..

Hemşehri derneklerinin ülkedeki toplum sorunları göz ardı ederek, kazlı-sazlı gece düzenlemelerine, İstanbul Göle Derneği eski yöneticilerinden Mali Müşavir Türkan Deli’den tepki geldi.

**Ankara Demokrat Göleliler Platformunu örnek gösterdi..
Ankara Demokrat Göleliler Platformunun başlattığı yardım kampanyası sonucu Irak ve Suriyeli savaş mağdurlarına yardım eli uzatmasını örnek gösteren Türkan Deli, hemşehri derneklerini sert dille eleştirdi. Deli: ”Sayıca çok olmak çok iş yapacağınız anlamına gelmiyor, bakınız yüzlerce üyesi olan İstanbul Göle Derneği 3-5 yürekli insanın bir araya gelerek oluşturdukları Ankara Demokrat Göleliler Platformunun çalışmalarının yüzde birini yapamıyor. Çünkü başarıya ulaşmak için inançlı bir vicdana sahip olmanız lazım.” dedi.

**Hemşehri dernekleri; sivil kitle örgütlenmesinin kılcal damarıdır..
Derneklerin görevi; sadece kaz yemek değildir diyen Deli: “Hemşehri dernekleri sivil kitle örgütlenmesinin kılcal damarıdır, toplumsal sorunların çözümü noktasında hemşehri dernekleri kılcal damar görevi üstlenerek merkeze kan taşımalı. Ülkede olup biten toplumsal olaylar hakkında söyleyecek sözü olmalı hatta sorunların çözümü için fikir üretmeli.” Şeklinde sözlerine devam etti.

**Dernekler rant siyasetçilerinin arka bahçesi oldu..
Hemşehri derneklerinin rant siyasetinin arka bahçesi haline geldiğini belirten Deli: “Hemşehri derneklerimiz kendilerini inkar eder bir hal almışlar, toplumla iç içe olmak yerine rant siyaseti yapan politikacıların arka bahçesi haline geldiler. Yılda bir düzenledikleri kaz geceleri, memleketi değil siyasetçilerin yarıştığı bir arenaya dönüşüyor. Hemşehri dernekleri en kısa sürede kendine çeki düzen vermeli ve yüzünü rant’a değil, halka çevirmeli.” İfadeleriyle sözlerini noktaladı.
Haberi ekleme saat: 11.02-01 Şubat 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com

***


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yazarlarımızı okuyor musunuz?

Demokrat Göleliler
Savaş Mağdurlarına El Uzattı.

Ardahan Haberi Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşToplumsal sorunların çözümü için yaptıkları çalışmalarıyla kamuoyunun gündemine oturan Ankara Demokrat Göleliler Platformu ülkemizde yaşanan insanlık dramına kayıtsız kalmadı.
Ankara Demokrat Göleliler Platformu üyeleri; ülkelerindeki iç savaştan kaçarak Türkiye’ye sığınan Irak ve Suriyeli savaş mağdurlarına el uzattı.
Battaniye yerine gıda malzemesi alındı…
“İnsanlık Üşümesin, bir battaniye de sen ver!” kampanyasını başlatan Ankara Demokrat Göleliler Platformu kamplardan gelen talep üzerine 7000 TL tutarında ki gıda malzemesini savaş mağdurlarına dağıtılması için Suruç’ta ki yardım koordinasyon merkezine teslim ettiler.
Haberi ekleme saat: 10.23-01 Şubat 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com

***


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yazarlarımızı okuyor musunuz?

BELEDİYE BAŞKANI FARUK KÖKSOY'DAN,
SERHAT ARDAHAN SPOR'A DESTEK ÇAĞRISI

Ardahan Haberi Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş Bal liginde başarılarını sürdüren Serhat Ardahan spor galibiyetine devam etti. Iğdır spor'u evinde konuk eden, Serhat Ardahan spor Maçı 2 - 1 alarak 3 puanın sahibi oldu.
Maç sonrası bir açıklama yapan Ardahan Belediye Başkanı Faruk Köksoy, Serhat Ardahan Spora destek çağrısını yeniledi.
'Tüm hemşirelerimizi Serhat Ardahan Spora destek olmaya davet ediyorum diyen, Belediye Başkanı Faruk Köksoy, 'kimsenin şüphesi olmasın el ele vererek desteğimizi sürdürdükçe, Serhat Ardahan sporun yükselişi devam edecektir. Belediye olarak her zaman kulübe destek olduklarının altını çizdi'
Başkan Köksoy, 'Futbol takımımızın Bal Ligindeki başarısı ve mücadelesi devem ediyor, BAL Ligi'nde şampiyon olarak profesyonel lige çıkacağına inanıyorum. Yalnız futbolda değil, tüm branşlardaki sporcularımızı, yöneticilerimizi, ve teknik ekiplerimizi, başarılarından dolayı kutluyorum. İllerin gelişmesinde, kalkınmasında, tanıtımında, sanayi ve turizm ne kadar önemliyse spor da bir o kadar önemlidir, çünkü kalkınmada öncelikli hedef tanıtımdan geçer. Bunun en etkin yolu spor faaliyetleridir. Bugün bölgesel amatör Lig'de bir futbol takımımızın olması başarılı bir mücadele vermesi bu ile katacağı değerler yapılan reklamlardan daha etkindir. Bunun için biz spora ve sporcuya her zaman değer verdik vermeye de devam edeceğiz.' dedi.
Ardahan Beleidye Başkanı Faruk Köksoy 'kentimizin marka değerini arttıracak bu bir fırsatı ilk kez yakaladık iyi değerlendirmeliyiz, Spor en büyük tanıtım ve propaganda aracıdır. Bunun için herkes üzerine düşeni yapmalıdır. İş adamlarımıza, STK' larına, esnafımıza, tüm hemşehrilerimize Serhat Ardahan Spora destek olmaları çağrısında bulunuyorum, bu başarı bu gurur hepimizindir. Herkesin'de üzerine düşeni yapmasını arzu ediyoruz.' dedi.
Haberi ekleme saat: 10.23-01 Şubat 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

KARAKUŞ: BENDE ADAY ADAYIYIM

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş11 Şubat’ta resmi başvuruları yapılacak olan Milletvekili seçimleri öncesi Ardahan’dan Milletvekili Aday Adayı olduklarını belirtenler kervanına Ardahan Göleli İşadamlarından Aziz Gökhan Karakuş'ta katıldı.
Hayatımın bundan sonrasını Ardahan ve Ardahanlıların hak ettiği noktaya taşımak için harcayacağını belirten Ardahanlı genç İşadamı Aziz Karakuş iktidar partisi Adalet ve Kalkınma Partisinden Ardahan Milletvekili Aday Adayı olduğunu açıkladı.
11 Şubat’ta milletvekili aday adayı olmak için resmi başvurusunu yapacağını açıklayan Aziz Gökhan Karakuş, Ardahan'ın yeni dönemde layık olduğu yere gelebilmesi için tüm kesimleri el birliğiyle, omuz omuza çalışmaya davet etti.

**"Ardahan'ı geleceğe birlikte hazırlamalıyız"

‘Bugün nerede yaşarsa yaşasın, tüm Ardahanlıları, Ardahan'a sahip çıkmaya davet ediyorum’ diyen Ardahanlı İşadamı karakuş, Kocaeli ve İstanbul da inşaat, matbaa ve ambalaj üzerine işlerle uğraşmakta. Atlantis Matbaa İnşaat ve Ambalaj San.Tic.Ltd.Şti isimli firmanın Genel Müdürü Aziz Gökhan Karakuş, siyasilerden iş adamlarına, STK temsilcilerinden bürokratlara, gazetecilerden akademisyenlere kadar, tüm kesimlerin Ardahan için el birliği, gönül birliği yapması gerektiğini söyledi.
Karakuş, "Türkiye'nin 2023 yılı hedeflerine ulaşabilmesi, her ilin, her ilçenin gelişimiyle mümkün olacaktır. Ardahan'ın gelişimi, yeni dönemde layık olduğu yere gelebilmesi için çalışmalıyız. Bu konuda Ardahan sevdalısı her kişi ve kurum elini taşın altına koymak, üzerine düşeni yapmak zorunda. " diye konuştu.

**HER ŞEY ARDAHAN İÇİN?

Ardahan'ın uzun yıllardır, ağır koşullar nedeniyle sürekli göç verdiğini hatırlatan Karakuş "İşsizlikten eğitime, sosyal hayattan sağlığa kadar memleketimizin çeşitli sorunları bulunmaktadır. Bütün bu konularda son yıllarda Ardahan'da çok önemli yatırımlar yapıldığını görmekte ve mutluluk duymaktayız. Ancak her şeyi devletten beklememek gerekir. Türkiye'nin, hatta dünyanın dört bir yanında yaşayan biz Ardahanlılar da şehrimiz için bir şeyler yapmalıyız. Ardahan'ın gelişmesi, işsizliğin azalması, batıda ne varsa aynısının Ardahan'da da olması için birlikte hareket etmeliyiz. Ardahan'ın ihtiyaç duyduğu özel sektör yatırımlarının gerçekleşmesi, insanlarımızın refah seviyesinin yükselmesi, hemşehrilerimizin Ardahan'dan göç etmek yerine orada kalarak ata-dede topraklarına sahip çıkması, ancak sıkıntılarının giderilmesiyle mümkün olacaktır" dedi?

**ARDAHAN YATIRIMA MÜSAİT?

Ardahanlı başarılı işadamı KARAKUŞ, Ardahan'ın sanayiden turizme, tarımdan tekstile kadar yüzlerce sektörde yatırıma çok uygun bir kent olduğunu da vurguladı. Karakuş, "Ardahan'a yalnızca kamu yatırımları değil, özel sektör yatırımlarının da yapılması, istihdam ve üretim artışının sağlanması gerekmektedir. Bereketli toprakları, coğrafi konumu, çalışkan, aydın ve yeniliklere açık insanları ile Ardahan, bütün bu yatırımları, iyi bir sosyal yaşamı, insanca yaşamayı fazlasıyla hak etmektedir. İhtiyaç duyduğu yetişmiş insan gücüne kavuşması, bu insanların istihdamını karşılayacak yatırımların yapılması, halkımızın mutlu, huzurlu bir şekilde hayatını idame ettirebilmesi için dünyanın her yerindeki Ardahanlıları, Ardahan için tek yürek olmaya çağırıyorum.''şeklinde konuştu.
Haberi ekleme saat: 22.45-05 Şubat 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com

Ardahan Çok Soğuk
Yazar Fakir


Ardahan'da Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yazarlarımızı okuyor musunuz?

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ÜNİVERSİTE KAMPÜSÜNÜ
DOMUZLAR BASTI!..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşArdahan'ın da içinde bulunduğu Doğu Anadolu Bölgesi'nde etkili olan dondurucu soğuklar yaban hayatı da olumsuz yönde etkiliyor.
Son yıllarda artan ormanlık alanlarla birlikte sayıları artmaya başlayan yabani hayanlar yaşanan aşırı soğuklar dolaysıyla yiyecek bulmaktan zorlanınca yollara döküldü.
Ardahan'da yiyecek bulmakta zorlanan domuzlar, kent merkezine indi. Domuzların sürü halinde geçişi kameralara takılırken kentte daha önce de kurt ve domuz sürüsü görüntülenmişti.

**ÜNİVERSİTE KAMPÜSÜNE İNDİLER..
Ardahan'da Çamlıçatak Ormanı bölgesinden Ardahan Üniversitesi kampüsünün bulunduğu alana kadar inen domuz sürüsü amatör kamera tarafından görüntülendi.

**VATANDAŞLAR ŞOK OLDU..
Bir anda domuz sürüsünü gören vatandaşlar büyük bir şok yaşadı. Yiyecek bulmak amacıyla şehir merkezine kadar indikleri tahmine dilen domuz sürüsü daha sonra gözden kayboldu.
Daha önce de kurt sürüsünün akınına uğrayan Ardahan'da vatandaşlar geceleri dışarı çıkmaya korkuyor.
Haberi ekleme saat: 10.06-01 Şubat 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

SERHAT IĞDIR'I DA GEÇTİ..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**YOK DENECEK İMKANLARLA OLMAZ DENİLENİ BAŞARAN SERHAT ARDAHAN SPOR BAL LİGİN DE ALDIĞI BAŞARILARLA PUANLARI TOPLAMAYA DEVAM EDERKEN, BAŞTA RAKİPLERİNİ OLMAK ÜZERE TÜM SPOR CAMİASININ TAKDİRİNİ ALMAYA DEVAM EDİYOR.
MADDİ İMKAN YETERSİZLİĞİNİ MANEVİ GÜÇ İLE YENMEYİ BAŞARAN SERHAT ARDAHAN SPOR TÜM ARDAHANLILARIN BU BAŞARIYA KATILMASINI İSTİYOR VE BEKLİYOR..

Türkiye Bölgesel Amatör Ligi 2. Gurupta mücadele eden Serhat Ardahan Spor, kendi evinde Iğdır Aras Spor’u 2-1 yenerek liderlik koltuğunu bu haftada paylaştı.
Serhat Ardahan, Halil Efendi sentetik Çim Sahada Iğdır Arasspor ile karşı karşıya geldi. Sahaya mutlak galibiyet parolasıyla çıkan Ardahanspor, karşılaşmanın 18. Dakikasında geriye düştü. İkinci yarıda toparlanan Sehat Ardahan Spor penaltı ve ceza sahasına yapılan ortada kafayla bir Golda bularak 2-1 üstünlüğü sağladı. Maç 2-1 sona erdi. Bu galibiyetle 35 puana çıktı. Aynı puanla olan Araklı Karadere Spor kulübü ile liderlik koltuğunu paylaştı.

**VALİ DENİZ’DEN SERHAT ARDAHAN SPOR’A DESTEK ÇAĞRISI..

Ardahan Haberleri Öte yandan Ardahan Valisi Ahmet Deniz, beraberinde Belediye Başkanı Faruk Köksoy ile birlikte Halilefendi Sentetik Çim Sahasında antrenmanlarını sürdüren Serhat Ardahan Spor’u ziyaret ederek Iğdır Aras Spor karşılaşması öncesi futbolculara başarılar diledi.
Futbolcularla görüşerek, her zaman için yanlarında olduklarını söyleyen Vali Deniz, ligin ilk 15 haftasında başarılı bir performans gösteren takımın, ligin sonuna kadar bu başarıyı göstereceğine inandıklarını ifade etti.
Vali Deniz, “Serhat Ardahan Spor’un BAL Ligi’nde şampiyonluk mücadelesi vermesi tüm Ardahanlıları mutlu etmektedir. Başarının devamı açısından Ardahanlı hemşehrilerimizin imkanları ölçüsünde şehrimizin takımına sahip çıkması, destek olması gerekmektedir. Ayrıca, “Burası Ardahan, burada küfür yok” sloganıyla küfüre ve kötü tezahürata karşı koyan ve spor camiasında örnek bir tavır sergileyen taraftarlarımıza sonsuz teşekkür ediyorum” dedi.

Ardahan Haberleri **4 Şubat'ta Gece Var, Haydi Desteğe..

Tüm yokluklara ve kırgınlıklara rağmen elde ettiği başarı ile Bölgesel Amatör Liginde beklenmedik bir başarıyı ortaya koyan Serhat Ardahan Spor 4 Şubat'ta Ardahan'da 'Serhat Ardahan Spor'a Destek Gecesi' düzenliyor.

**Takımın 4'lüsü Ardahanlılardan Destek bekliyor..

Ardahan'ı BAL Ligin de en iyi şekilde temsil eden ve yok imkanlara karşın aldığı başarılarla adeta tarih yazan Serhat Arahan Spor'un 4'lüsü olarak bilinen Ardahan Valisi Ahmet Deniz, Ardahan Belediye Başkanı Faruk Köksoy, Serhat Spor Kulübü Başkanı Sedat Sural ve Serhat Spor'un As yöneticilerinden Ardahanlı İşadamı Serhat Spor Kulübü Yöneticisi Eray Kayatürk 4 Şubat'ta çevre yolu üzeinde bulunan Gündoğdu Düğün Salonunda yapılacak olan Serhat Arahan Spor'u Destekleme Gecesine Tüm Ardahanlıları davet ederek, aldığı başarılarla tarih yazan Ardahan'ın takımını desteklemeye çağırdılar.
Haberi ekleme saat: 10.06-01 Şubat 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

GÖKDEMİR'DE ARDAHAN'DA..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşYaklaşan 2015 Genel Seçimleri öncesi hareketlenen Ardahan siyasetinde adları ön planda olan isimlerin başında gelen Ardahanlı İşadamı Orhan Gökdemir'de bir çok siyasetçi gibi çalışmalarına hız verdi.
Geçtiğimiz genel seçimlerde AK Parti Ardahan Milletvekili Adayı olan ve az bir oy ile seçilemeyen ve önümüzde ki genel seçimlerde partisi Adalet ve Kalkınma Partisinde yeniden Milletvekili aday adayı olması beklenen Ardahanlı İşadamı Gökdemir Ardahan Hayvan Meydanında vatandaşlarla buluştu.
Diğer siyasilere nazaran evi, işi Ardahan'da olan ve Ardahan'da açtığı MÜSİAD Temsilciliğiyle Ardahanlıların sorunlarının çözümüne ortak olmaya çalışan Hoçvanlı İşadamı Orhan Gökdemir kendisinin de kurduğu çiftlikle uğraş verdiği hayvancılıkla uğraşan Ardahanlıların sorunlarını dinlemek için eksi 15'leri bulan soğuklara karşın meydana giderek, hayvancılıkla iligili ar olan sorunları vatandaşlarla paylaştı.
Haberi ekleme saat: 12.10-01 Şubat 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

AK PARTİ'DEN HINGAL PARTİSİ!..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşYaklaşan genel seçimler dolaysıyla hareketlenen partilerin başında gelen iktidar partisi Ardahan Teşkilatının asları hıngal yemeğinde bir araya geldiler.
Geçtiğimiz genel seçimlerin de Erzurum Atatürk Üniversitesin de öğretim üyesiyken beklenmedik bir anda AK Parti Milletvekili adayı edilen ve milletvekili seçilen Prof. Dr. Orhan Atalay, AK Partili Ardahan Belediye Başkanı Faruk Köksoy, AK Parti Ardahan İl Başkanı Av. Yusuf Demirci ve AK Parti eski Ardahan İl Başkanı Veteriner Hekim Yunus Baydar, AK Partili İl Genel Meclis Üyesi Taviddin Coşkun'un evinde verdiği Hıngal (Mantı) yemeğin d ebir araya geldiler.
Siyasette ki son durumun tartışıldığı öğrenilen yemekte kimin milletvekili adayı olacağı konusunda söz açmadıkları da alınan bilgiler arasında olurken yeni İl Başkanı Av. Yusuf Demirci'nin uzun saçları ve son il başkanlığı tartışmalarında sahada kaçmakla suçlanan AK emekli imam Nusret Koyuncu'nun o yemekte bulunması Hıngal partisinde ki en dikkat çekici durum oldu.
Haberi ekleme saat: 22.55-31 Ocak 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

İLÇE BAŞKANLARI YANIN DA
İL BAŞKANI YOK..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşArdahan'ın olduğu gibi bölgenin sorunlarını gündeme getirmesiyle tanınan Cumhuriyet Halk Partisi Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt Ardahan'a giderek vatandaşların sorunlarını dinledi.
Yaptığı eylem ve açıklamalarla bölgede ki vatandaşın sorunlarını gündeme taşımayı başaran ve bu nedenle başta hayvancılıkla geçimlerini sağlayanların olmak üzere küçüğünden büyüğüne herkesin gönlünde taht kuran CHP Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt son Ardahan ziyaretin de Göle ilçesini ziyaret ederek Göleli vatandaşların sorunların yerinde dinledi.
CHP Göle'nin yeni ve eski ilçe başkanları ile birlikte vatandaşların ayağına giderek tek tek dert ve sorunlarını dinleyen Öğüt'ün yanında olmayan tek isim her an görevde alınması beklenen CHP il Başkanı İlimdar Senem'di.

**GÖLE’DE YENİ VE ESKİ İLÇE BAŞKANLARIMIZLA BİRLİKTE ESNAFLARIN KAPI KAPI SORUNLARINI DİNLEDİK..

Konu hakkında bir açıklama yapan CHP Ardahan Milletvekili Öğüt; 'Göle’de İlçe Başkanımız Uğraş GÜVERCİN, eski ilçe Başkanlarımız Engin TURAN, Metin KASIMOĞLU, Baki ÇETİN ve Yönetimi kurulu üyesi arkadaşlarımızla, önce durum değerlendirmesi yapıp, ardından Göle’de esnaflarımızı tek tek ziyaret edip, hem onları dinledik hem de bizim yaptığımız çalışmalar hakkında bilgiler verdik.
Gösterilen ilgi ve sıcak karşılamaya, Ardahan için verdiğimiz mücadele nedeniyle esnaflarımızın bize gösterdiği vefalı davranışa teşekkür ederim.' dedi.
Haberi ekleme saat: 20.07-31 Ocak 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

TÜRKMENİSTANLI ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİ
ARDAHAN'DA İNTİHAR ETTİ..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşGeçtiğimiz gün İstanbul'da biri Göleli, diğeri Hoçvanlı olmak üzere iki Ardahanlının intiharı ardından Ardahan'da da bir intihar vakası yaşandı.
Alınan bilgilere göre Türkmenistanlı olan ve Ardahan Üniversitesin de okuyan 21 yaşında ki bir öğrenci girdiği bunalım da çıkamayarak, kira da kaldığı evin de kendisini ipe asarak, hayatına son verdi.
Olayla ilgili soruşturma başlatan polis hayatına son veren gencin cansız cesedini Ardahan Devlet Hastanesi morguna kaldırdı.
Bilindiği gibi daha öncede İstanbul'da Göleli iş adamı girdiği ekonomik sıkıntı dolaysıyla hayatına son vermiş, bu olayın ardından 17 yaşında ki Hoçvanlı bir genç hayatına son vermişti.
Haberi ekleme saat: 19.55-31 Ocak 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Büyük Dernek Başkanları
KAZLARIN PARALARI NEREDE?

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**Kaz gecelerinin hesaplarının kamuoyuna açıklanması isteniyor..

Başta düzenlediği kaz gecesinde Bolu'da yaptırdığı daireleri satmaya çalışan ve dernekçiliği villaları için kullanmaya başlayan Kartal Merkezli Ardahan İli Derneği Başkanı Ahmet Demirbaş olmak üzere Ardahan ve köyleri adına kurulmuş dernekler tarafından kurulan derneklerin her yıl düzenledikleri kaz gecelerinin hesaplarını kamuoyuna açıklamaları istenmektedir.
Kaz gecesi düzenlemekten öteye gitmeyen bu derneklerin hemen her yıl düzenlediği onca gece ve etkinlikte elde ettikleri paraları nerede, nasıl harcadıkları merak edilen bir süreçte yüzlerce insana satılan kaz gecesi biletlerinin hesabının değil kamuoyuna, dernek yöneticilerine bile verilmediğinden şikayetçi olan Ardahanlılar, bu derneklerin Ardahanlıların memleket hasretlerini su istimal ettiklerini düşünmeye başladıklarını belirtmekteler.
Yeri, yurdu ve bir tabelası bie olmayan bu nedenle misafirlerini İstanbul Ataşehir de Öğretmenevin de karşılayan, orada kahvaltı yemek partileri düzenleyen Ahmet Demirbaş'ın başında bulunduğu Ardahan İli İli Sosyal Kültür ve Dayanışma Derneği gibi yerleri, merkezleri olmayan ve çoğu çantada, telefon mesajın da sanal da olan Ardahan ve Köy Derneklerinin onca insana sattıkları kaz gecesi biletlerinin hesaplarını neden kamuoyuna açıklamadıkları merak edilirken toplanan bu paraların birilerinin cebine girmesinde de şüphe duyulduğu da dikkat çekilmektedir.
Haberi ekleme saat: 23.11-30 Ocak 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ARDAHAN KAYIYOR..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşKar yağışının yanı sıra dondurcu soğukların yaşandığı Ardahan'da kayak sezonunu açan Ardahanlılar soğuklara aldırmadan kayak yapmayı ihmal etmiyorlar.
Sosyal etkinliklerinin yok denecek kadar az olan bölgede özellikle tatil günlerini en iyi şekilde değerlendirmeye çalışan Ardahanlılar buldukları her türlü kayak aracı ile kayabilecekleri alanlara hucum ediyorlar.
Başta Ardahan-Ardanuç yolu üzerin de bulunan Yanlızçam Uğurludağ Kayak Merkezin de olmak üzere bir çok alanda kayarak hafta sonu tatillerini kayarak değerlendiren Ardahanlılar kayak yapılan alanları eğlence alanı yapmayı da ihmal etmiyorlar.

**Damal'dan Sonra Hanak'ta da..

Ardahan merkezde olduğu gibi ilçelerde de kışı eğlenceye çevirmeye çalışan Ardahanlılar gibi ilçelerinde yaşayanlarda dondurucu soğuklara karşın kayak yapmayı ihmal etmiyorlar.
Damallıların yanı sıra köylülerde kaymak için buldukları her alanı değerlendirmeyi ihmal etmiyorlar.
Hnaak Burmadereliler gibi Damallılar da kendi kayak merkezlerini kendi imkanları ile açıp, tatillerini değerlendirmenin yolunu bulmuşlar.
Haberi ekleme saat: 22.54-30 Ocak 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ARDAHANLILAR
DİLOVASINDA DA ÖRGÜTLENDİLER..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş700 Bin Ardahanlının yaşadığı ileri sürülen İstanbul'da bir çok yerde dernek kuran ve bu derneklerin bir federasyon altında bir araya geldiği Ardahanlılar İstanbul'dan sonra en çok yaşadıkların kentlerden olan Kocaeli Dilovasında da bir araya gelip, derneklerini kurdular.
Alınan bilgilere göre 'Dilovası Ardahan İli Kültür ve Yardımlaşma Derneği' adı altında bir araya gelen Dilovasın'da ki Ardahanlılar Derneğinin kurucu yönetimi şu isimlerden oluştu.
Türkcan Şirin (Kurucau Başkan), Kurucu Yönetim Kurulu: Gökmen Deli, Cevdet Konukseven, Hamza Şair, Murat Çoban, Güven Demirbaş, Ali Osman Alioğlu, Murat Avşar, Erol Atbaş

**Kocaeli KAD 8. Ardahanlılar Kurtuluş Günü Buluşması

Öte yandan Dilovasın da kurdukları dernekle Kocaeli'nde ikinci derneklerini kuran Ardahanlılar 22 Şubat'ta gece düzenleyecek.
Alınan bilgilere göre Kocaeli Ardahanlılar Derneği, 8. Ardahanlılar Kurtuluş Günü Buluşması düzenliyor.
Konu hakkında yapılan açıklamada şöyle denildi; Kocaeli’de yaşayan Ardahanlılar 22 Şubat 2015 Pazar, Saat 19:30 da İzmit Tanyıldız Restaurant’ta birlik ve beraberlik gecesinde; Ardahanımızın 94. Kurtuluş Yıl Dönümünde buluşuyor.
Öte yandan Kocaeli Ardahan Derneğinin gece ile ilgili bastırdığı davetiyede Damal, Çıldır ve Ardahan'da fotoğraflar olurken Hanak ve Posof'un fotoğraflarının davetiyeye konulmaması dikkatlerden kaçmadı.
Haberi ekleme saat: 22.48-30 Ocak 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

HAYVAN MEYDANI DEĞİL,
GÖLE MEYDANI..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşDondurucu soğukların yaşanmaya devam ettiği Ardahan'da etraflarında bir çay ocağı, bir otel, bir tuvalet e ısınacak yer olmayan hayan meydanlarına götürülemeyen hayvanlar kent meydanlarında satılmaya çalışılıyor.
Başta Ardahan'ın en büyük ilçesi konumunda ki Göle'de olmak üzere olağanüstü soğuk günlerin yaşandığı Ardahan'da geçimlerini sağlamak için besledikleri hayvanları köylerden kentlere getiren vatandaşlar ihtiyaçlarını sağlamak için satışa sundukları hayvanlarını kent meydanlarında satışa sundukları görülüyor.

*Soğuklar fiyatları da arttırdı..

Yaşanan aşırı soğuklar nedeniyle dışarı çıkılamadığ Ardahan'da hayvan fiyatları da arttı.
Ardahan Hayvan Pazarın da alınan bilgilere göre bir Kısır İneğin 2 ila 4 bin TL: arasında satıldığı Ardahan'da bir adet Gebe İneğin 3 ila 6 Bin TL, Düge'nin tanesinin 2 ila 4 Bin TL., Tosun'un 3 ila 5 Bin TL:, Dişi Dana'nın tanesinin 2,5 ila 4 Bin TL: arasın da alıcı bulduğu öğrenirken, Gebe Koyunun çiftinin ise bin ila 1,5 TL. arasında alıcı bulduğu öğrenildi.
Haberi ekleme saat: 22.48-30 Ocak 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

SEÇİM YAKLAŞINCA,
TEŞKİLATLAR VE HALK AKLINA GELDİ!..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**4 Yılda Kaç Vatandaşla Görüştün?..

Seçildiğinde bugüne kadar başta vatandaşa olmak üzere seçmene ve partililerine cevap vermemekle eleştirilen AK Parti Ardahan Milletvekili seçimler yaklaşınca teşkilatları hatırladı.
7 Haziran'da yapılacak olan Genel Seçimler öncesi ilk kez bir toplantı ile AK Partililerle bir araya gelen AK Parti Ardahan Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay bu hareketiyle önümüzde ki genel seçimler de yeniden Ardahan'dan milletvekili adayı olacağını da ortaya koydu.

**Seni takan var mı ki?

Dört yıldır vatandaştan kopuk bir politika izlemekle suçlanan AK Parti Milletvekilinin seçimlerin yaklaşması ile Ardahan'a giderek çoğu kendisinden rahatsız teşkilat üyeleri ile yaptığı toplantı öncesi 2015 Genel Seçimlerine parti olarak katılacağını belirten HDP'ye yönelik açıklamalarda da bulundu.
Cizre de yaşanan olayların Kandil ve PKK sempatilerinin Öcalan'ı ve HDP'yi takmadığını ima eden Atalay, Cizre olayları birilerinin Öcalan ve HDP'yi dinlemediğinin göstergesi olduğunu da ima etmesi dikkat çekti.
Haberi ekleme saat: 22.44-30 Ocak 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Elektrik Değil, Faturalar Çarpıyor!

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşDondorucu soğukların yaşandığı Ardahan’da vatandaşa gelen yüksek elektrik faturları tepkilere neden oluyor.
Konu hakkında bir açıklama yapan Sabahattin Hanoğlu ARAS Edaş’ın yüksek faturların yanın da ‘Açma/Kapama’ adı altında bir çok konu da haksız ücret çıkardığını ve her ay gelen yüksek elektrik faturalarının vatandaşı canında bezdirdiğini söyledi.
TEDAŞ’ın özelleştikten sonra vatandaşa gelen enerji tüketim faturalarının ikiye katlandığını da belirten Hanoğlu, Aras Edaş’ın bu ağır kış günlerinde ödeme imkanı olmayan vatandaşların göz yaşına bakmadığını da belirtti.

**Hatlar onarılıyor..

Ardahanlıların yüksek enerji faturalarından şikayetçi olduğu Aras Elektrik Firması bir taraftan alacaklarını toplarken, diğer traftan geçtiğimiz günlerde yaşanan tipi dolaysıyla enerji hatlarında meyana gelen arzları gidermeye çalışıyor.
Haberi ekleme saat: 05.12-29 Ocak 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Saffet Kaya Yılın Siyasetçisi Seçildi..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşBu yıl yapılacak olan genel seçimlerde yeniden milletvekili adaı olması beklenen Ardahan’ın 20., 21. ve 23. Dönem Milletvekillerinden Saffet Kaya ‘Yılın Siyasetçisi Ödülü’ nü aldı.
Önümüzde ki genel seçimlerin de Ardahan Milletvekili olacaklar arasın da ilk sıralarda adı tartışılan Kaya aldığı bu ödülle bölge de siyaset yapan bir çok siyasetçiden en çok oyu alan siyasetçi unvanını da aldı.
Alınan bilgilere göre merkezi Ankara’da bulunan Mebus Haber Dergisi tarafından geleneksel hale gelen ve bu yıl 11. kez düzenlediği törenle basın, siyaset, iş ve sanat dünyasından birçok kişiyi ödüllendirdi.
Sürmeli Otel’de düzenlenen törene basın, siyaset ve iş dünyasından çok sayıda kişi katıldı. Törende Ardahan 23.Dönem Milletvekili Saffet Kaya, ödüle layık görüldü.
Ödüle layık görülenlerin dergi okurlarının gönderdikleri e-posta, mektup ve yapılan anketlerle belirlendiği törende; TBMM Başkanı Cemil Çiçek yılın başarılı devlet adamı, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu yılın başarılı bakanı ödülünü aldı. Ödül alanlar arasında ayrıca, Ardahan 23 Dönem Milletvekili Saffet Kaya Van Milletvekili Fatih Çiftçi,
Birçok Milletvekili Belediye Başkanı Sanatçı Televizyon ve Haber Programları Olmak Üzere TRT Haber Koordinatörü Bünyamin Şahin, TRT Avaz Koordinatörü Murat Akkoç, Başbakanlık Müşaviri Birol Dok, Van Tuşba Belediye Başkanı Fevzi Özgökçe yer aldı, Yılın başarılı siyasetçilerinin de ödül aldığı törende yılın iş adamları da unutulmadı.
Haberi ekleme saat: 04.59-29 Ocak 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Federasyon Kaynıyor
Sahibini Arıyor..
Şemsettin Şenel

Şemsettin Şenel Hani ağaların hani beylerin? Yalan yalın kalmış yolların, umut yoldaş olmuş ne olacak senin hallerin? Sevgili okuyuculara ve de değerli Ardahanlılara Ardahan sevdalılarına derim ki bu iş böyle olmaz! Hepinizi seviyorum ama gel gör ki sevgiden öte doğru bir yol var mı? Biz hep yazılarımızda eleştiriden eleştiren olduk. Sevilmeyen ve de “yine kimi eleştirecek” demekten öte yol yok! Onlarca derken, onlarca siyasi ve de binlerce alternatif üretecek güce sahip olan federasyonunun kısır döngü yar yoldaş olma sevdalarından kurtulamamasına üzülüyorum. Sadece başkan olam demekle bu gemi yürümüyor. Federasyon demek Ardahan’ın ülke gündemindeki temsilcisi demektir. Var mı içinizde vekili? Yok… Var mı hukukçusu? Yok… Var mı doktoru? Yok… Var mı mühendisi proje çizsin? O da yok… Allahtan bir de Fakir Basın’ı var da Ardahan Haber sesi çıkıyor. Var mı iş adamı? Hangi binayı aldı? Hangi projelere imza attı? Birbirinizi kandırmaktan vazgeçin bir an evvel Ardahan’ı sahibine teslim edin!
Sözüm o ki halkımı kucaklayacak, kira ödemelerinden kurtaracak, kaz gecelerinden gelir odaklı olmayacak, yeri yurdu büyük tabelası ve de ses getiren biri olacak… Boşuna manevra etmeye de gerek yok. Nitelikli, akademisyen, toplumu kucaklayacak serhat yiğitler odaklı bir şey yapmalı! Der ya şair: “ Bir şeyler yapmalı! Bir şeyler yapmalı…”
Paranız var mı?... Yok…
Kira ödemekte zorlanıyor musunuz?... Evet…
Hangi projeleri yaptınız?... Hayır ne projesi!
Önümüzdeki süreçte kaç derneği federasyona katabildiniz?... O da yok!
Seçim süreci geliyor. Kaç tane adayı siyasete hazırladınız?... Öyle bir şeyi organize edecek gücümüz yok.
Peki kaç tane Ardahanlı’yı işe verdiniz?... Hayır bizim öyle bir gücümüz yok.
Peki kaz gecelerindeki geliri nereye aktaracaksınız? Hesaplarınızı kapatacak mı?... Tabi ki hayır! Sizin hesaplarınız böyle gecelerle kapatılmaz. Böyle de federasyon olmaz. Bu kısır döngüde kendiniz birilerine adapte etmeye de gücünüz yetmez.
Sevgili STK kurmayları, gerçekten samimi olalım bir şeyler yapalım! Federasyonu ses getiren, sesi duyulan Ardahanlı’ya güç olacak, güç odaklı merkez haline dönüştürelim. Saygılarımla…

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
KOBANİ'NİN ÖNEMİ..

Osman Kamacı *OSMAN KAMACI

Kobani Suriye'nin kuzeyinde ve Türkiye sınırının karşısında yer alan, Şanlıurfa ilinin Suruç ilçesini demir yoluyla ikiye bölündüğü bir Kürt şehridir. Bu şehir Suriye toprakları içerisinde olmuş olsa da, burada yaşayan insanlar Türkiye'nin Şanlıurfa ili ve civar bölgelerinde yaşayanlarla önemli akrabalık bağı olduğu gerçeğine sahiptir. Öyle ki, iki farklı ülke toprağında yaşamalarına rağmen, sosyal ilişkilerini aksatmamış, kız almış, kız vermişlerdir. Bu açıdan bakıldığında Kobani ve Kobani de yaşayan Kürtlerin Türkiye'de yaşayan Kürtler için ne kadar önemli olduğunu daha net görürüz.
İslami terör örgütü IŞİD'in Irak ve Suriye deki birçok bölgeyi hiç bir direnişle karşılaşmadan ele geçirmesi ve sonrasında kapısına dayanarak, ağır silahlarla düşürmeye çalıştığı şehirdir aslında Kobani... Söz konusu terör örgütü Eylül 2014'te Kobani ve Şengal'in 300 köyünü hiç bir engelle karşılaşmadan ele geçirmiş, Kobani'nin de direnç göstermeden teslim olabileceğini hesaplamış olacak ki, yüklendikçe yüklenmişti. Ancak, evdeki hesap çarşıya uymadı ve PKK'nın Suriye kolu PYD ve PJK ( Kadın Savunma Birlikleri) bu barbar terör örgütünü duvara toslatmış, nesilden nesile geçecek bir destanı gerçekleştirerek, kahramanlık öykülerine konu olabilecek bir direnişe imza atmış oldular. Gerek Irak Kürdistan'ının, ( Kuzey ırak) gerekse Rojeva'nın ( Suriye'nin kuzeyi) Türkiye'deki Kürtler için önemini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın " Kobani düştü, düşecek,, söyleminden hemen sonra 6-7 Eylül'de sokaklara taşan ve birçok insanın hayatına mal olan olaylarla ortadadır. Çünkü Kürt kardeşleri orada terör Osman Kamacı örgütünün kana susamış cellâtları tarafından boğazlanırken, Türkiye'nin Kürt ve demokrat insanları bu söylemi haksız ve amacına hizmet etmeyen bir söylem olarak algıladı ve bin yıllık birlikte yaşamışlığa bakmadan felaketin ayak izlerine karıştılar. Bu korkulu rüyayı kazasız belasız atlatırken, bir kez daha anlıyoruz ki, Kobani hem Kürtler, hem de Türkler için büyük bir değerdir ve IŞİD gibi bir barbarlar ordusuna feda edilemez, edilmemelidir. 1. dünya Savaşı öncesinde Osmanlı toprakları içerisinde yer alan ve Savaş sonrasında Fransız egemenliğine geçen, sonrasında ise Suriye topraklarına dâhil edilen Kobani, aslında Türkiye'ye Osmanlı'dan kalan bir emanetidir. Eğer bu kenti bir emanet olarak kabul ediyorsak, Kürtler kadar, Türklerin de sahiplenmesi kaçınılmaz olmalıdır. Çünkü orada yaşayan insanların Türkiye'deki Kürt akrabaları bin yıldır bir arada ve sorunsuz yaşamanın verdiği özgüvenle olmalıdır ki, Türk kardeşlerinden haklı beklentileri vardır. Bu beklenti, Cumhuriyet Türkiye'sinin, Osmanlı'nın gösterdiği gibi bir sahiplenme refleksini ortaya koyabilme beklentisidir. Çünkü Emperyalist güçlerin bir cetvelle ortadan ikiye bölerek ayırdığı bu insanlar, IŞİD barbarlarından kaçarak sığındıkları ilk ve tek yer Türkiye'dir, Türkiye'deki akrabalarıdır.
Bundan dolayıdır ki, Kobani Türkiye için komşu bir Kürt kenti olma özelliğinden ziyade, Türkiye sınırları içinde yaşayan akrabaları olduğu ve bu nedenle hem sosyal, hem de coğrafi bir öneme sahip olduğu iyi okunmalıdır. Çünkü bölgenin her iki tarafında yaşayan halklar arasında perçinleşen ve geçirgenlik kabul etmeyen etnik yapı, barış içinde yaşamanın tek ve en önemli besin kaynağıdır ve bu göz ardı edilmemelidir.


Yazarlarımızı okuyor musunuz?

Saadet ATALAY’ın Kaleminden..
POSOF' UN AHISKA' YA BAKAN YÜZÜ..

Saadet Atalay Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşGüneşin doğduğu yere doğru, bir bilinmezliğe bakardı gözlerimiz, Kulaklarımızda acı bir hikayenin bitmez tükenmez cümleleriyle. Biz Posof un Ahıska ya bakan yüzüydük. Oyunlarımızı oynarken dedelerimizin anlattığı sürgünün ve zulmün acı hikayeleriyle büyüdük. Çocuk aklımızın alamayacağı kadar uzaklardan, akrabalarımızdan gelen siyah beyaz fotoğraflara bakar dururduk. Hem çok tanıdık hem de uzaktı yüzler, seslerinden inadına yoksunduk. Bir gün kavuşma umuduyla büyürken bizler, sonra birdenbire kesildi mektuplar.. Zaman kendini bir bilinmezliğe bırakmıştı. Yine Gözümüz dikenli tellerle çevrili sınırın ötesinde geçmişimizde kalmıştı. Bir hareket, bir ışık görebilmek sanki uzaklara savrulmuş canlarımızı bize getirecekmiş gibi Ilgar dağına sırtımızı yaslayıp Ahıska ya bakardık.
Olmaz denilen çocukluk hayalimiz oldu, açılmaz dediğimiz sınır kapısı açıldı. Ahıska 'daydık. Dedelerimizin at koşturduğu, savaştığı, acılar çektiği topraklara ayak basmıştık. Ve sanki sesleri kulaklarımızdaydı ama onlar yada onlarda kalanlar yoktular. Bu ıssızlık canımızı yaktı. Dedelerimizden dinlediğimiz o acılı hikayeler gerçekti işte. Ahıska nın soğuk yüzüyle karşılaşmış, sessizliğinde adeta sağır olmuştuk.
Ardahan Dönmeliydiler, tarlalarında, bahçelerinde olmalıydılar, yanmalıydı evlerinin ışıkları, ne olursa olsun dönmeliydiler doğdukları topraklara. Gözyaşıyla, kanla sulanan bu topraklar, sevinç gözyaşlarıyla arınmalı, aklanmalıydı acılardan ..Çoğalmalıydı her doğan bebeğin çığlığında umutlar…
Atalarımız, dedelerimiz eli öpülesi nenelerimiz.. Acılarınız acılarımız, emanetiniz emanetimizdir yarına.. Siz rahat uyuyun diye, türk olmanın gururu ve sorumluluğuyla Posof un Ahıska ya bakan yüzleri gülmeliydi artık bir olmanın çoğalmanın gücüyle.
Biz güneşin doğduğu yerin çocuklarıyız. Ahıska dan tüm Issızlığı ve burukluğuyla bir başka doğardı güneş güzel yüzüyle gülümseyen umudu Posof' a. İkisi de birbirine sevdalı, ikisi de her şeyden yakınken birbirine en uzak. Bir gün diyordu bir gün, dağların zirvesinde uğuldayan rüzgar. Bir gün kavuşacaksınız, tozuna toprağına çamuruna bulanacak yine bebelerin ayakları, elleri üşüyecek yağan karın altın yine sizler ısıtacaksınız kor gibi yüreklerinizle. Umudumuz hiç bitmeyecekti dökülen kanların yitip giden hayatların üzerine ant içmiştik. Nesilden nesile aktarılmıştı maddi manevi tüm hatıralar. Kimi ata toprağı Ahıska ya ayakbastı, kiminin ömrü vefa etmedi belki ama, yine de ne olursa olsun tamamlanmalıydık.
Çoktuk biz çoğalmıştık. Bizler dünyanın dört biryanına acı rüzgarlarla savrulan, değişen dünyanın değişmeyen gücüydük.
Yerimiz değişti, yurdumuz değişti, oradan oraya savrulduk, çok zaman geçti de özümüz hiç değişmedi. Unutmadık gelenek göreneklerimizi, aslımızı hiç inkar etmedik. Hep hasretle dağlamayacaktı ya, zaman yüreğimizi, hep yanmayacaktı ya canımız böyle, elbet bize de gülecekti zaman. Çağıracaktı vatanın sıcak toprakları yine bizi, ısıtacaktı canımızı, bağrına alacaktı ölünce bizi, artık rahat uyuyalım diye. Posof un gülen yüzüyle yalnızlığımız bitecekti Ahıska' nın sessiz, kimsesiz topraklarında.
Bir olmalıydık biz olup kenetlenmeliydik. Değişen dünyanın değişmeyen gücünü görmeliydi, anlamalıydı dünya. Vatanın kokusunu içimize çekene kadar durmak yok anlatabiliyor muyum, durmak yok .
BİR olmanın, BİZ olmanın gücüyle yolumuz açık, vatanımızın toprağını öpene dek Allah yardımcımız olsun.


Yazarlarımızı okuyor musunuz?

YAZIYORSAM SEBEBİ VAR
4 Şubat Gecesi..

Fakir Yılmaz Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşBaşta İstanbul’da olmak üzere batı kentlerinde ard arda memleketi kurtarma geceleri yapıla dursun, 4 Şubat’ta Ardahan’da çok önemli bir gece yapılacağından pek fazla kimsenin haberi yok gibi..
Ardahan Öncelikle Ardahan'ı 3. Lige çıkaracak olan Serhat Ardahan Sporu Destekleme Gecesinin yapılacağı Ardahan’da tüm Ardahanlıları ve Ardahanlıyım diyenleri bu geceye davet ediyorum.
Ve vali bey ile belediye başkanının bu yazıyı okur okumaz, başta İstanbul’da olmak üzere diğer kentlerde bulunan kaz geceleri düzenleyen dernek başkanlarını, bu geceler de memleketi kurtaran iş adamlarını, o gecelerin tümüne, ‘muhteşem geceler’ diye manşet atan gazetecileri telefonla hemen aratarak, ‘Haydi gelin, sizin yapamadığınızı yapan Serhat Ardahan Spor için geceye desteğe gelin’ demelidirler..
Ve tanınan, tanınmayan tüm iş adamları vede siyasiler de o geceye katılıp, karınca kararınca maddi destek sunmaları sağlamalıdırlar..
Yerel ve de Ulusal basın da unutulmadan..
Çünkü 4 Şubat 23 Şubat kadar önemlidir..

**Orhan Gökdemir..

Kendisini bir önce ki genel seçimlerde tanıdım..
Uzun yıllar sonra geldiği Ardahan’da birilerinin tam tersi var olan imkanları ile kendi köyüne ilk modern ahırı yapan, ardından Ardahan merkez de ailesiyle kalacağı bir daire alan Orhan Ardahan Gökdemir hiç adı yokken ön seçimde en çok oyu alarak AK Parti’nin önce ki genel seçimlerin de Ardahan’da 2. Sıra da Milletvekili Aday Adayı olmayı başarmıştı..
Listede yer almasıyla birlikte partisinin kazanması için gecesini gündüzüne katan Orhan Gökdemir önünde ki Orhan’ın siyaseti olduğu gibi Ardahan’ı yeterince tanınmaması ve en önemlisi yükü kendisine ve partisine yüklemesi nedeniyle az bir fark ile AK Partinin 2 milletvekillini kazanamaması nedeniyle seçilememiş olsa da Ardahan’a, Ardahanlılara küsmemiş, halkla diyaloğunu kesmemiş, çel çocuğunu da partisinin hizmetine vermiş genel de olduğu gibi yerelde de AK Partinin başarısına çalışan bir isim..

**Demirbaş’ın Derneği Nerede?

Ardahan adını taşıyıp, kışları kaz gecelerinde, yazları şenliklerde, seçimlerde balo salonların da ortaya çıkan çantacı dernekler arasında bulunan ve Ardahan’da değil, Bolu’da Villalar yapıp, Ardahanlılara satan Ölçekli Ahmet Demirbaş’ın başın da bulunduğu Ardahan İli Sosyal Kültür ve Dayanışma Derneği İstanbul’un neresindedir?
En küçük köyünden, en büyük köyüne kadar hemen her derneğin bulunduğu şu İstanbul’u Ardahan taradığım bugünler de en son rastladığım dernek Bağdeşen (Kinzodamal) Derneği’nin merkezini görüp, ziyaret ettiğim de bölgenin en büyük dernekleri arasında olduğunu ileri sürüp, kendisi gibi sanal ortamda sürekli sözüm ona çalışmalarını Ardahanlılara anlatan Demirbaş’ın derneğinin yerinin nerede olduğunu merak ettim..
Evet ya; Tabela ve çantacı derneklerin için de olan ve yeri nerede olduğu belli olmayan Ardahan İli Sosyal Kültür ve Dayanışma Derneği ve Ahmet Demirbaş nerededir?
0.535.418 32 58-fakiryilmaz323@hotmail.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?

KADINCA/Selmi Yılmaz
Beyler söz verdiğiniz
paraları neden vermezsiniz?

Ardahan Haberi Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşOnca kazın tüketildiği geceler de boy gösterip, Ardahanı kurtaranların düzenledikleri gecelerin hesabının Ardahan Haberi istendiği bir süreçte Ardahan’ı 3. Futbol Ligine taşımak için mücadele eden Serhat Ardahan Spor Gecesinde verilen sözlerin de tutulmadığını da biliyoruz..
Kimisi dernek başkanı, kimisi dernek yöneticisi, kimis hem iş adamı, hem siyasetçi olan Ardahan’ı, Ardahanlıları çok seven (!) lerin o gecede verdikleri parasal destek sözünü bugüne kadar halen yerine getirmediğini, vermez diyenlerin sözlerini tutarken, verir diye beklenenlerin bugüne kadar sözlerinde durmadıklarını öğreniyoruz..
Evet burada bir kez daha soruyoruz..
Heyy.. Siz valinin, belediye başkanının, basının önünde ‘Benden bu kadar’ diyen beyler neden sözünüzü tutmaz ve niye söz verdiğiniz paraları yok imkanlara karşın Ardahan’ı BAL Liginde yani Ardahan’ı 3. Lige taşıyacak olan ve Ardahan’ın gelişimine büyük katkı sunacak olan Serhat Ardahan Spor’u görmezden gelirsiniz?
Kısacası beyler paraları neden vermezsiniz, açıklayın yada verin..

**CHP Adayların
Ön Seçim İsteğini Duyuyor mu?

7 Haziran’da yapılacak olan genel seçimler öncesi altı boşalan İl Teşkilatı’nın durumunun ne olacağı merak edilen Cumhuriyet Halk Partisinden Ardahan Milletvekili olmak isteyenlerin sayısının 20’ye yaklaştığını ve bunların çoğunun ön seçim istediğini duyuyor, görüyor ve de yazıyoruz..
Ardahan Haberi Üç dönemdir bu partinin Ardahan Milletvekilliğini başarıyla yapan Ensar Öğüt ile yarışacak olan adayların büyük bölümünün kendilerine olan öz güven ile ön seçim istediğini ve bundan da bir hayli ısrarcı olduğu bir süreçte Ardahan İl Başkanı ve yönetimini değişmeden önce MYK Üyelerinde değişikliğe gideceği ileri sürülen CHP Genel Başkanı ve Genel Merkezinin milletvekili aday adaylarının ‘Ön seçim’ istemini duyup, duymadığını da merak etmiyor değiliz..
Evet, başta Mutlu Kerimoğlu olmak üzere bir çok aday adayın ön seçimle belirlenmesini istediği CHP’nin Ardahan Milletvekili Adaylarının kim olacağından önce CHP’nin Ardahan’da olduğu gibi yurt genelinde partililere, delegelere, üyelere gidip, gitmeyeceğidir..

**KAISİAD’LAR..

Uzun bir mücadele sonucu nihayet seçim kararı alan İstanbul’da ki Kars-Ardahan-Iğdırlı İşadamları ve Sanayiciler Derneği’nin gündemde olduğu şu günler de İstanbul’d aki ve diğer kentlerde ki KAISİAD’lara da bakmak gerekir..
Ama ondan önce Kars-Ardahan-Iğdır Vakfılar ve Kars-Ardahan-Iğdır Derneklerine de göz atmak gerekmez mi?
Bilmem ama bana soracak olursanız Türkiye'nin 75. Vilayeti olan Ardahan'ın artık kendi oluşumlarını, yani Karslının olup, Ardahanlının olmadığı, Iğdırlının katılmadığı içi boş onca KAI Derneklerini terk edip, Ardahan Derneklerini yada başka adlı oluşumlarını kurmalı..
Çünkü KAI’lerin yükünün büyük bölümünü de Ardahanlılar yüklenmiş götürüyor..
Ardahan Haberi Neyse biz asıl konumuza, KAISİAD’lara gelelim ve Orhan Gökçe’nin yeni başkanı olacağı görülmeye başlanan ve yeniden umut veren İstanbul KAISİAD’a ve bundan başka KAISİAD’lara bakalım mı?..
Baktığımız da ise İstanbul’da ki KAI Vakfı ve Gebze’de ki KAISİAD gibi diğerlerinin de dernekler gibi bir yere gidemediğini görmek mümkün..

**Kayıplar..

Sizde dikkat ediyor musunuz bilemiyorum ama Ardahan'a geldikten sonra Başbakan olan Davutoğlu’nun başbakan olmasından sonra Genelkurmay Başkanı ve askeri üst kurmaylar adeta kayıp oldular.
Sabah 8’de, akşam 5’te işlerine gidip gelen memurlar gibi çalışan memurların arasına girdiğini gördüğümüz şu günlerde Genelkurmay Başkanı ve askeri üst düzey yetkilileri neden birden geri çekildiler.
Nerede oldukları bilinmeyen ve adeta kayıp olan Genelkurmay Başkanı ve üst düzey yetkilerinin bu tutumlarının ne anlama geldiğini bilemiyorum..
Ama benim asıl üzerinde durmak istediğim diğer bir konu ise Hoç/Fed’in Başkanı Yakup Mavzer gibi görüntülü operasyona takılan ama hala Hoçvan Hasköy Derneği Başkanı olarak kalan Osman Avşar ile Gürcistan’da bir bayanla davalık olan Göle Ankara Derneği Başkanı Ergüder Şimdi’de ortada yoklar.
Gerçekten bunlar neden ortadan kayıplar?


Yazarlarımızı okuyor musunuz?

FUTBOL TAKIMI
BİR ŞEHRİN KADERİ OLABİLİR Mİ?
SEZGİN KAYA

Sezgin Kaya Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşYaşadığınız şehrin futbol takımı profesyonel lige çıkmış ise sadece takımız değil şehrinizde her yönüyle bir üst kategoriye çıkıyor eğer takımınız bir alt lige düşüyor ise sizde aynen bir kategori düşüyorsunuz
Futbol asla sadece futbol değildir iki taş,bir topla sokak arasında bile oynandığı,renk,arma ve forma aşkıyla top koşturulan dönemler geride kaldı. Futbol sayesinde bir ilin, bir ilçenin sosyal ve ekonomik yaşantısının nasıl değiştiğini yakından görebiliyoruz. Küçücük bir il veya ilçe olabilirsiniz ancak futbolun o gizemli büyüsü sizi bir anda popüler yapıyor ve herkes sizi tanıyor.
Yıllar sonra ayağımıza kadar gelmiş olan bu şansı tepmemek için herkesin elini taşın altına sokması gerekiyor gerek sayın vali, gerek sayın belediye başkanı, saygın işadamları serhat ARDAHAN’ımıza gönül vermiş taraftarlarımıza bu yolda çok büyük iş düşüyor ne kadar reklam Ardahan Haberleri yaparsanız yapın tanıtımlar, fuarlar vb etkinlikler bir şehrin gelişmesi sosyal ve ekonomik yönden maalesef spor bilhassa futbol dan geçer bu süreçte herkes kendine düşen görevleri yaparsa tarihimizde ilk kez profesyonel lige çıkma şansını yakalayacağız bunun içinde birlik beraberlik içinde tek vücut olarak siyasi görüşler ne olursa olsun hep beraber bu yarışı mutlu sonla sonlandırmalıyız bu bizlerin elinde unutmayalım.
İstanbul da geleneksel hale gelen kaz gecelerinde futbol takımımızın ürünlerini satıp takıma katkı sağlayabiliriz, hatta Serhat Ardahan spor formasını açık artırımla satıp kulübümüze gelir sağlayabiliriz.. bu yarışta çalışma özveri kadar parada büyük unsur unutmayalım ki Ardahan spor hepimizin şehrimizin takımı bu önerime bütün köy derneklerimizin duyarlı olacağını düşünüyorum.
Son olarak Ardahan da ki bir anımı sizinle paylaşmak istiyorum..
Yıl 1985 Ardahan orta okul da okuyorum. Beden eğitim öğretmenlerimiz sıra ile ‘büyüyünce ne olacaksın?’ sorusunu soruyorlar..
Sıra bana geldiğinde, ‘futbolcu olacağım’ dedim bana güldüler.. çok zoruma gitmişti gülmeleri gerçi hocalarım açıklama da yapmadı değiller ve ‘Sezgin burada futbol adına ne alt nede üst yapı var’ dediler haksız da sayılmazlardı..
Ben o yıl sonunda İstanbul’a göç ettim. Ailemle bura da yani İstanbul Maltepespor da futbola başladım. Çok kıssa zamanda A takıma çıktım. 1988 yılında Maltepespor -Kilimlispor 3.lig maçına sahaya çıktım, ne göreyim beden eğitimi öğretmeni Hüseyin Büyükçoban maçın hakemi, bakıştık maç sonu sarılıp sohbet ettik. Çok sevinmiştim onunla karşılaştığıma. En azından Ardahan dan da futbolcu çıkacağını ona kanıtlamıştım. Çok kısa bir sürede asıl burada anlatmak istediğim ise şu 30 yıl geçmesine rağmen Ardahanspor’un bu sene ki kadrosunda Ardahanlı kardeşlerimiz ya çok az ya da yok hala demek ki bir alt yapımız yok lütfen ALT YAPI ya önem verelim.
SAYGILARIMLA
0.532 425 57 64

Ardahan, Ankara, İstanbul Bursa Ardahan
Yazar Fakir


Ardahan'da Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yazarlarımızı okuyor musunuz?

YAZIYORSAM SEBEBİ VAR
Türkü çalmak güzeldir..

Fakir Yılmaz Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşAbdullah Öcalan’ın ABD ve diğer bir çok ülkenin birlikte organize ettiği komplo ile Kenya’dan alınıp Türkiye’ye getirilmesi sırasın da hükumette olan DSP’nin Öcalan’ın yakalanması hatırı ile Aleksis Tsipras yüksek bir oy alması sonucu hiç ummadığı bir anda milletvekili olan türkücü Hanaklı hemşehrimin, 'Ardahan’dan yine milletvekili olabilir miyim?' sondajı yaptığını duyup, görüyoruz..
Son seçimde CHP’ye birde beste yapıp türküsünü çaldıran, bu yetmez gibi Ankara/Çankaya'da beleidye başkan aday adayı olan, bu hemşehrimin Baykal’ın ekibin de olduğunu da bilen biri olarak, kendisine bir soru sorup, birde tavsiye de bulunacağım..
Sorum; Sen ve diğerleri çelinizin, çocuğunuzun oturduğu İstanbul'da, İzmir'de, Ankara’da niye aday olmuyorsun?
Tavsiyemise; Dostum türkü çalmak daha güzeldir, vekil olduğunda beceremediğin onca işi yapamamaktan daha iyidir..

*İstanbul’u Kazanmak..

Geçtiğimiz gün Yomra Spor’u evinde 1-0 yenerek üç altın puanı alan ve bu başarısı için maddi ve manevi sesteğe ihtiyaç duymaya devam eden Serhat Ardahan Spor’un gecesi ile adeta yüzünü Ardahan’a çeviren İstanbul’da ki Ardahanlıların, Ardahanlı İşadamı ve de Siyasetçilerin doğdukları, ata dede yurdu toprakları Ardahan’a daha çok ilgi duyması ve önce yaşadıkları bölgelerde ki Ardahanlılara olmak üzere Ardahan’da yaşayanlara omuz vermelerinin yolu yerel diyalogda geçtiğini bir kez daha anladığım şu İstanbul ziyaretlerim de Ardahan’ın, Ardahanlının Aleksis Tsipras gelişmesi, büyümesi, söz sahibi olması için İstanbul’u kazanması gerektiğini bir kez aha yüksek sesle seslendiriyorum..
Bunu yapacak olan kurumların, kişilerin başında gelenin de Belediye, Belediye Başkanı ve Basındır diyorum..
Valilik ve Kayamkamlıkların da tüm dünyada iş yapan, görüşmeler yapan bir Türkiye yaratmaya çalışan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı örnek alarak, Ardahan’da yılardır su ve yol sorununu çözemedikleri köyleri gezmektense İstanbul’u, Bursa’yı, Ankara’yı ziyaret edip, oluşturulması gereken o güçlü Ardahan Lobisinin oluşmasına katkı sunmaları gerektiğini de belirtirken, bunun gerçekleşmesi halinde köylerin su ve yol sorunu gibi işsizlik, göç ve diğer sorunlarında el birliği ile, Ardahanlıların güç birliği ile çözüleceğine inanıyorum..
Bu nedenle; Önce İstanbul’u ardından Ardahan dışında bulunan Ardahanlıları kazanmak gerek..

**GERÇEK SOLCU KAZANDI!..

Komşumuz Yunanistan'da Aleksis Tsipras'ın başın da bulunduğu sol parti SYRİZA'ın seçimleri kazanması Türkiye'de olduğu gibi tüm dünya da gündemi belirledi, hatta alt üst etti desek doğrusunu demiş oluruz..
Çünkü Komünist kökenli biri, kapitalizmin acımasız çarkları arasında ezilen bir ülke de iktidara geçtiği yetmez gibi, ilk icraatı da düzene karşı gelip yemin törenin de sisteme uymuyor ve inandığını yapıyor, 'ben dine inanmıyorum' diyerek Papazların önünde hazır ola geçmeyip, İncile de el basmıyor..
Yani ben Türkiye'de ki sahte solcular yada sağcılar gibi değil, solcuyum diyor..
Çünkü gerçek anlamda 'Ben solcuyum' diyenler dinin siyasette adeta bir afyon olarak kullanıldığını ve halkları kandırmak için kullanıldığına inanıyor..
Peki bana göre Rusya'nın Putin'i, Türkiye'nin Erdoğoğan'ı örneğiyle siyaset yapacağına inandığım bu adam yani benden küçük, 41 yaşında ki bu genç adam Aleksis Tsipras nasıl oldu da Yunanistan'ı olduğu gibi tüm dünyayı salladı..
Evet asıl buna bakmak, burada ki tılsımı görmek gerekmez mi?
Gerekir diyecek olursak, benim sık sık dile getirdiğim ve yazılarım da dikkat çektiğim bu önemli konunun tılsımı bir insanın, bir partinin, bir sivil toplum örgütünün, bir liderin inandığından yalpalamamasıdır..
Aleksis Tsipras Sağcıysa sağın gereklerini, solcuysa solun gereğini, inançlıysa inancının gereğini yapmalı, dik durmalıdır..
Bunu yapanlar er yada geç hep kazanan taraflar olmuştur..
Bunun en büyük lideri, örneği bugün bin 400 yıldır inandığı inancıyla hala yaşayan, yaşatılan İslam dinin lideri Hz. Muhammeddir..
O inandığını tüm engellere, hem de cahiliye dönemine rağmen inandığından taviz vermemiş ve inancının yayılması için tüm gücü ile savaşmış, 'Dün dündür, bugünde böyle olsun' dememiştir..
Dünya kurulduğundan bu yana bugün hala adları unutulmayan diğer liderlere baktığınızda da aynı inanç, aynı dik duruşu görmeniz mümkündür..
Size göre yanlış olanı sizin hatırınız için, sizden bir oy almak için değişmemiş, 'Benim doğrum, benim sorumluluğumdadır. Gerekirse bedelini öderim' diyenler hep başarılı olmuşturlar..
Daha çok örnek sayacak olursak dün ve bugün toplumlara önderlik yapmış ve 'inandığını canı pahasına da olsa savunmuş liderler kimlerdir?' diye baktığınız da karşınıza bir çok gerçek lider çıkar..
İşte tam da burada Türkiye'de kendisine solcu diyen CHP başta olmak üzere solcu, sosyalist diyenlere bakmak gerekir. Sağcıları da unutmadan..
'Aleviyim, Kürdüm' demekten korkan, 'Ne yapalım ülkenin nüfusun %99'u Müslümandır, bizde ele davranmak zorundayız' deyip, parti merkezlerinde abdesthane açıp, sağ partilerin deyişlerini diyen, onların yaptığını kopyalayanların neden başarısız kaldığını artık görmek gerekir..
Ve 'Türkiye Partisi Olacağım' deyip, sisteme ve iktidarın yandaş basınını şişirmelerine inanan ve %10 Baraj Ne ki?' deyip gaza gelenlerin de dikkat etmesi gereken Yunanistan'da ki solun başarısı iyice irdelenmeli ve bu sonuçta başarının sahtekarlıkla değil, gerçek inanç, gerçek solculukta yattığını görmek gerekmez mi?
Tabi ki görmek gerekir..
Çünkü Yunanistan'da gerçek solcuya baktığınızda Fransa'da ki, Almanya'da ki faşistleri gördüğünüz de adamların sahtekarlıkla siyaset yapmadığını görürsünüz..
Yani solcuysa solcu, sağcıysa sağcılardır..
Bilmem anlata bildim mi, anlatmak istediğimi..
Anladıysanız Yunanistan'da ki başarıyı anlamak, anlatmak yeter de, artar da..
0.535.418 32 58-fakiryilmaz323@hotmail.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?

KADINCA/Selmi Yılmaz
Baydar’ı yabana atamayız..

Ardahan Haberi Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşYazıma başlamadan önce bu dünyanın etme bulma dünyası olduğunu, ‘Bu dünya benimdir’ hatırlatmak isterim..
Çünkü aldığımız haberlere göre seçildiğinden bu yana bizimde içinde bulunduğumuz bir çok Ardahan Haberi seçmenin telefonlarını açmayan AK Parti Milletvekilinin ve de dayısının telefonlarında da birilerinin cevap vermediği ve Vekil ile Dayısının, ‘Ya nerede bu adamı başımıza bela ettiler’ dediğini duyuyoruz..
Yani Yunus Baydar gibi başbakan tarafından AK Parti Ardahan İl Başkanlığına atanan Avukatın vekil ile dayısının zırt, pırt aramalarına cevap vermediğini haber alıyoruz.
Ne diyelim, ‘Etme, bulma’ denilen şu dünyada..
Evet yazımıza gelecek olursak konumuzun çocukla çocuk, Hoçvanlıyla Hoçvanlı, Damallıyla, Damallı olan ve partisini her seçimde başarıya koşturan ve bugün de AK Parti Ardahan Milletvekili Aday dayı olan Veteriner Hekim Yunus Baydar’dır..
Çünkü Baydar’ın 2015 Genel Seçimlerinde yabana atılacak bir olmadığını ben de, Ardahanlılar da, AK Parti de iyi biliyor..

**Battı, Batacak, Düştü, Düşecek..

Tesadüf mü, yoksa inancın sonucu mu bilmem ama Yunanistan'da solcular, Kobani'de Kürtler aynı gün zafer ilan ediyor..
Yunanistan'da Tsipras, Kobani'de PYD kazanıyor..
Ardahan Haberi Hemde battı, batacak, düştü düşecek denilirken..
Gündemine yetişemediğimiz bir süreci yaşayan dünyada yaşanan bu iki gelişme tarihin sayfalarına altın harflerle yazıldı.
Yunanistan'da solcular, Kobani'de Kürtler kazandı..
Battı batacak denilen Yunanistan, Düştü düşecek denilen Kobani.
İkisinde de zafer var..
Biri kapitalizminin acımasız çarklarını, diğeri üdüğü belirsiz, destekçileri belli İşİT'in belini kırıyor.
İkisinin de başarısının altında yatan ise halkların desteği, hakların var olma direncidir..
Yunanistan'da SYRİZA, Kobani'de PYD..
İkisinin lideri de çok inançlı ve inandıklarından taviz vermeyen ve zaferin dalkavuklukla, teslimiyetle değil, direnişle olacağına inanıyor.
Ve Yunanistan'da Aleksis Tsipras, Kobani'de Abdullah Öcalan haklı çıkıp, kazanıyor..
Olmaz denileni başaranlar tarihe yazılırken, onlara inanan halklar zafer çığlıkları atıyor.
İki halkı da, onların liderlerini kutlamakta bizlere düşüyor..


Yazarlarımızı okuyor musunuz?

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Gümrüğe %20 Kotası!..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**Badele Kapısında Derebeyi Uygulamaları Sürüyor..

Artvin Hopa Sarp Gümrük Kapısından sonra Kafkaslara açılan 2. gümrük kapısı Ardahan Posof Türkgözü (Badele) Gümrük Kapısın da engellemeler bu önemli kapının iş yapmasını engellemeye devam ediyor.
Yıllardır açık olmasına karşın bu kapı da görev yapan gümrükçülerin adeta ‘Buradan gelip, geçmeyin’ diyen uygulamaları dolaysıyla ithalat-ihracatın en az yapıldığı kapı gümrük kapısı unvanını alan Posof Türkgözü (Badele) Gümrük Kapısına şimdi de %20 Kotası getirildi.
Alınan bilgilere göre bu gümrük kapısından Gürcistan'a gitmek isteyen yolcu otobüsleri kapasitelerinin %20’si dolu değilse gümrükten geçişlerine izin verilmiyor.
Konu hakkında gazetemize bilgi veren Ardahanlı otobüs firma yetkilileri bin bir zorlukla iş yapmaya çalıştıkları bölgede Gürcistan'a yolcu götüremez olduklarını belirttiler.
Otobüsçüler, Türkiye-Gürcistan arasın da yolcu taşıyan otobüslerinin önüne getirilen %20 engeli dolaysıyla iş yapamaz hale geldiklerini belirttiler.
Gümrükçülerin 45 ila 50 kişilik otobüslerimizin en az %20’sinin dolu olması gerektiği şartını getirdikleri, aksine sınırdan giriş, çıkış yapamadıklarını belirten Ardahanlı otobüs firmaları, zaten yolcu olmayan bu yolda her zaman 20 kişi bulamadıklarını, bu nedenle de sınırdan giriş, çıkış yapamadıklarını bununda kendilerini zorda bıraktığını ileri sürerek, Gürcistan Gümrüğünde, Hopa Sarp’ta, Van da, Ağrı Doğubeyazıt’ta ve diğer gümrük kapılarında olmayan bu uygulamanın neden Posof Türkgözü Gümrüğün de uygulandığını anlamadıklarını belirterek şikayetçi oldukları dikkat çekti.
Haberi ekleme saat: 04.53-29 Ocak 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

AİAD
ARDAHANLI İŞ ADAMI DERNEĞİ KURULUYOR..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**Sizde bir telefonla bu önemli adımın ilk kurucularından ve yöneticilerinden olun..

Doğdukları toprakları unutmayan ve ata dede yurdu insanına karınca kararınca bir şeyler katmak isteyen Ardahanlı İşadamları' örgütleniyor.
Mecut dernek ve diğer oluşumların yanı sıra stk'ların çatısı altında halen bir araya gelmeyen iş adamlarını da alıp, yola çıkmayı hedeflediklerini belirten bir grup iş adamı 'Ardahan İşadamları Derneği adından yeni bir oluşum için kolları sıvadılar.
Ardahan'ın TÜSİAD'ı olma hedefiyle yola çıktıklarını belirten Ardahanlı İşadamları Derneğini kurmak için koları sıvayan Ardahanlı İşadamı İmdat Tatar konu hakkında yaptığı açıklamada; 'Uzun süredir tartışma konusu olan ve kurulması için büyük emek erilen Ardahanlı İşadamları Derneği fikrini hayata geçirmek için bu yola çıktık. Ve ilk etapta bir çok Ardahanlı iş adamından destek aldık. Türkiye'nin iki sınır kapısı, Posof Türkgözü (Badele) ve Çıldır Aktaş Gümrük Kapısına sahip, çağın ipek yolu olarak değerlendirilen Kars-Tiflis-Bakü Demiryolunun geçtiği Kafkasların ve Karadeniz'in kapısı olan Ardahan'a, Ardahanlılara karınca kararınca katkı sunmak, güzelim Ardahan'ı başta İstanbul'da olmak üzere diğer kentlerde en güçlü, en güzel şekilde temsil etmek için bu yola çıktık.' dedi.
Kuracakları derneğin hem bir vakıf, hem bir dernek, hem de gerek ekonomik, gerek ise sosyal bir güç birliğinin merkezi konumunda olacağını belirten Ardahanlı iş adamı TATKAR GÜMRÜKLEME Firmasının ve Ardahan Federasyonu Yöneticilerinden İmdat Tatar bu derneğimizi kururken, 'Ben kurdum bitti' demeden, 'Hepimizin kurduğu' demek için başta bu haberi okuyanlar olmak üzere tüm Ardahanlı iş adamlarını bu önemli oluşuma destek vermesini bekliyoruz.' dedi.
Kurulma çalışmalarına başlanan AİAD'a üye olup, destek vermek, kurucu üyelğinin yapmak isteyen iş adamları 05558038854 nolu telefonla İmdat Tatar'a ulaşabilirler.
Haberi ekleme saat: 04.47-29 Ocak 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ARDAHAN VE İLÇELERİNDEN HABERLER..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşBir Sınır’da Muhtarlara Hayvancılık Dersi..

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne görevlendirilen isimin neden bir aydır göreve başlatılmadığı merak edilen Posof İlçesi Muhtarlarına hayvancılık konusunda seminer verildi.
Ardahan Üniversitesi Öğretim Görevlisi Cemalettin Ayvazoğlu’nun verdiği seminere Kaymakam Ufuk Özen Alibeyoğlu, Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Nihat Yılmaz ve köy muhtarları katıldı. Hayvan Hastalıkları Semineri Halitpaşa Yatılı İlköğretim Bölge Okulu Konferans Salonu'nda gerçekleşti. ARÜ Öğretim Görevlisi Ayvazoğlu “Bölgemizde hayvancılık yaygın bir geçim kaynağıdır. Muhtarlar aracılığı ile hayvan hastalıkları konusunda hayvan sahiplerine ulaşıp onları da bilinçlendirmeyi hedefliyoruz” dedi.

Ardahan Haberleri **Diğer Sınır’da Muhtarlara Dernek..

Çıldır Muhtarlar Derneği kurucu üyeleri bir araya gelerek geçici yönetim kurulunu oluşturdu.
Çıldır Muhtarlar Derneği Başkanı Arif Uzunkaya, derneğin amacının muhtarları bir araya getirerek, ilçede yaşayan halkın sosyal faaliyetlerinin etkinleştirilmesi ve geliştirilmesini sağlamak olduğunu belirterek, "Derneğimiz kamu düzeni içinde etkili ve demokratik bir yönetim sistemi ile güçlü bir kuruluş haline getirmek ve bu konuda çalışmalar yapan üyelerinin sosyal ve ekonomik haklarının aranmasında destek vermek amacı ile kuruldu. Halkımız hizmetin en iyisine layıktır. Muhtarlar olarak bir arada hareket ederek Çıldır halkına en iyi şekilde hizmet götüreceğiz" dedi.
Muhtarlar yaptıkları toplantıda üyelik işlemlerinin tamamlanmasının ardından 15 gün içerisinde genel kurul yapılması konusunda görüş birliğine varıldı.
Toplantı sonrasında yapılacak çalışma konuları ve biçimleri belirlendi. İlk amaçlarının birlik ve beraberliğin sağlanması olduğu açıklandı.

Ardahan Haberleri **GÖLE’DE KANALİZASYONLAR DONDU..

Ardahan’da kara kış tüm ağırlığı ile etkili olmaya devam ederken Ardahan’ın en büyük ve en soğuk ilçesi olarak bilinen Göle ilçesinde ki kanalizasyonlar donunca TOKİ sakinleri zor anlar yaşadı.
Tıkanan kanalizasyonları nedeniyle su kullanmayan TOKİ sakinleri kanalizasyonlar açılıp, yapılana kadar bu kez akmadığı için donan su şebekeleri ile şok oldular.
Göle Belediyesinin sıfırın altın da 20 derece olan hava da zor bela aöıp, onardığı kanalizasyonlar yeniden çalışırken dün gece en düşük hava sıcaklığı sıfırın altında 24 dereceyle Kars ve Ardahan'da ölçüldü.
Öte yandan 12'nci Bölge Müdürlüğü yetkilileri, bölgenin Orta Akdeniz'den gelen alçak basıncın etkisi altına girdiğini, bölgede kar yağışının aralıklarla devam edeceğini bildirdi. Kars'ta ve Erzurum- Pasinler karayolunda sis nedeniyle ulaşım olumsuz etkilendi.
Hava sıcaklığı dün gece sıfırın altında olmak üzere Kars ve Ardahan'da 17, Erzurum'da 12, Muş'ta 10, Ağrı'da 9, Erzincan'da 8, Iğdır'da 5 derece oldu.
Ardahan Haberleri **Kar kalınlıkları ise Muş'ta 23, Ardahan'da 16, Ağrı'da 17, Erzurum'da 12, Kars ve Erzincan'da 3 santim olarak ölçüldü. Kayak merkezleri Palandöken'de kar kalınlığı 87 santim ve Sarıkamış'ta 72 santim ölçüldü.

**Damal’a Gelmediler..

Başta Damallı olan Dr. Bülent Kerimoğlu olmak üzer İstanbul’da bulunan CHP’li 12 Belediye Başkanının ziyaret edeceği Ardahan’ın Damal İlçesine gelecekler denilen başkanlar hala Damal’a gelmediler.

Ardahan Haberleri **HANAK'TA SORUNLAR BİTTİ, SIRA KIŞ YÜRÜYÜŞÜNDE..

Son yerel seçimler de Gebze'den gelerek CHP'den Belediye Başkanı olan Hanak Belediye Başkanı eşiyle birlikte kış yürüyüşü yapıyor.
Onca sorunu olan ilçe de çözüm üretmesi beklenen CHP'li başkanın Hanak ve Hanaklıların sorunlarını çözme konusunda gerekli performansı göstermediği ileri sürülen bir sırada ilçesinde hiç bir sorun kalmamış gibi sabah keyfi ile yürüyüş yapması dikkat çekmekte.
Görece geldiğinden bugüne kadar sadece Hanak'ın girişine yapılan TAK'ı yıkması dışında ve makamına gelenlerle sanal da fotoğraf paylaşması dışında iş yapmadığıyla eleştirilen CHP'li Hanak Belediye Başkanının bir yıl boyunca yapamadığı yollar da yürümesi ise dikkat çeken diğer bir konu oldu. Çünkü başkanın yürüdüğü o yol yaz boyunca Hanak ilçesinin en bozuk yolu ve yapılması gereken yoldu. Ama kış gelip, kar yağınca beyaz asfalt olması başkanı da rahatlatmışa benziyor.
Haberi ekleme saat: 22.29-28 Ocak 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

MİLLETVEKİLİ ATATTI,
İLÇE TEŞKİLATI ile BAŞKAN KARŞI ÇIKTI,
KAYMAKAM VE MİLLİ EĞİTİM
GÖREVE BAŞLATMADI!..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**KÜRT DİYE Mİ BAŞLATMIYORSUNUZ?..

Ardahan'ın Gürcistan'a sınır ilçesi Milli Eğitim Müdürü koltuğu siyasileri karşı karşıya getirirken, bu karışıklıktan çekinen bürokrasi İlçeye atanan yeni Milli Eğitim Müdürünün göreve başlatamıyor.
Alınan bilgilere göre bu ayın başında Posof İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne yeni bir isim, Posof'ta yıllardır öğretmenlik yapan ve toplumca sevilen Bedenci Resul Çelikdemir görevlendirildi ve bu yönde ki karar AK Parti Ardahan Milletvekilinin onayı da alınarak bakanlıkça onayladı.
Ancak Posof'ta İlçe Milli Eğitimine yakınlarını doldurdukları ileri sürülen Posof Belediye Başkanı ile Posof İlçe Başkanı ve yönetimi Milletvekilinin istemi, bakanlığın onayına karşı bu görevlendirmeye karşı çıkıp, Kaymakamlık ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü üzerinde baskı uygulayıp, 1 Ocak'ta Posof İlçe Müdürlüğü koltuğuna oturması gereken Çelikdemir'e engel olup, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koltuğunu kendi yakınları için bugüne kadar boş tutmayı başardılar.
Milletvekilline ve Bakanlığa rağmen atandığı Posof İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koltuğuna oturamayan yeni Milli Eğitim Müdürü ve Posofluların şaşkın kaldığı İlçede AK Parti İlçe Başkanı ve yönetiminin devlet dairelerini adeta kendi yakınları arasında pay ettiği de ileri sürülürken, bu önemli konuya Ardahan Valisi Ahmet eniz'in bir an önce el atmasını ve Milli Eğitimi kendilerinin siyasi arenası yapanlara dur demesi istenmektedir.

**Yoksa Kürt Diye Mİ?

AK Parti Posof İlçe Başkanı ile İlçe Yöneticilerinin Milletvekili, Bakanlık saymaz tavırları Posof'ta sorun olmaya başladığı da belirtilirken, bir aydır kararı çıkmasına rağmen Posof İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne atanmayan yeni müdürün kökenin Kürt olması 'Acaba birileri yeni müdür Kürt'tür' diye propaganda yaparak bir çok resmi daire koltuğunu kaptıkları gibi Milli Eğitim'in koltuğunda kendi yakınlarını mı getirmek istiyorlar?' iddialarını da gündeme getirdi.

**Posof'ta Hiç Kürt İdareci Yok!..

Öte yandan Kaymakamlık başta olmak üzere Posof'ta ki onca devlet dairesinde son 15 yıldır hiç Kürt idarecinin olmaması da dikkat çeken diğer önemli bir konu.
Haberi ekleme saat: 22.29-28 Ocak 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

10 Yıl Önce İstifa Eden
İSTİFA GEREKÇESİNİ DE SAKLAMIŞ!

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşBaşkanı 5 ay önce istifa eden Kars-Ardahan-Iğdır İşadamları ve Sanayiciler İstanbul Derneği 8 Şubat'ta gideceği kongre öncesi hareketli günler yaşıyor.
60'a yakın üyesi olan KAISİAD'ın yeni başkanlığına aday olan Ardahanlı İşadamı Orhan Gökçe kendisi gibi iş adamları ile görüşmelerine devam ederken, istifa etmese de KAISİAD tüzüğü gereği 3. dönem yeniden aday olamayan Süreyya Cinik'in 5 ay önce istifa ettiği dilekçesine de ulaştık.
21.08.2014 Tarihinde 3 satırlık istifa dilekçesinde istifa nedenini sakladığını belirtip, istifa ettiği ortaya çıkan Süreyya Cinik'in de üç satırlık istifa mektubunu yeniden oluşacak olan KAISİAD'ın başına geçmesi beklenen KAISİAD'ın şu an ki Genel Sekreteri Orhan Gökçe'ye sunması da dikkatlerden kaçmazken Süreyya Cinik imzalı dilekçenin tarihinin 2004 olarak yazılması da Cinik'in KAISİAD'ı nasıl yönettiğini de ortaya koymakta.
Haberi ekleme saat: 22.29-28 Ocak 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

İki Yıl İçin de 2 Bin Kişi Eksildik..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşÇalışma alanlarının olmaması, bünyesinde bulunan fabrikaların kapanması ve işsizliğin kol gezdiği Ardahan'ın 2013’te 102.809 olan nüfusu 2014 yılında 100 Bin 809’ya düştü.
1992 Yılın da 176 Bine yakın bir nüfusla vilayet olan Ardahan'da bir yıl için de 2 bin kişi göç etti..
2014 yılı Aralık ayı Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi Sonuçlarının baz alındığı TUİK'in verdiği verilere göre, Türkiye nüfusu 31 Aralık 2014 tarihi itibarıyla 77 milyon 695 bin 904 kişi oldu.
Haberi ekleme saat: 22.23-28 Ocak 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

O SES ARDAHAN!..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşO Ses Türkiye'de 16 yaşındaki Ardahanlı Sahil, muhteşem uzun havasıyla hem geceye damga vurdu hem de rakibine fark atarak finale çıktı.
Birbirinden yetenekli seslerin jüri karşısına çıktığı yarışma programı O Ses Türkiye'nin çapraz eleme gecesinde 16 yaşındaki Sahil Ekmekçi'nin uzun havası herkesi mest etti. 16 yaşındaki genç isim jüri üyelerini kendine hayran bıraktı.

**FİNALE KALDI..
Çapraz eşleşmelerde Ertan Güleç ve Sahil Ekmekçi düellolarını gerçekleştirirken Ertan %28 oy alırken, Sahil %72 oy aldı. Böylece düellonun kazananı Sahil Ekmekçi oldu.
Haberi ekleme saat: 21.09-27 Ocak 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Serhat Ardahan Spor
DESTEĞİNİZİ BEKLİYOR

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşArdahanlı Genç İşadamı Eray Kayatürk tüm Ardahanlıların tarih yazan Serhat Ardahan Spor’u desteklemeye davet etti.
Ardahan’ın Bölgesel Amatör Ligin de temsil eden Serhat Ardahan Spor’un tüm imkansızlıklara karşın büyük işlere imza atıp, Ardahan Spor tarihinde tarih yazdığını belirten ERAY İNŞAAT’ın sahibi Eray Kayatürk gazetemize yaptığı açıklamada, ‘Zamanın küskünlük, dargınlık zamanı değil, Ardahan’ı, Ardahanlıları, Serhat Ardahan Spor’u desteklemek zamanıdır.’ dedi.
Son Yomra Spor maçı zaferinin bu takımın geleceğini ve de gücünü ortaya koyduğunu belirten Eray Kayatürk başta İstanbul’da ki İşadamı abilerim olmak üzere Ardahan basını, Ardahanlıyım diyen herkesin bu başarının altında imzası var. Ve bu imzanın daha güçlü atılması için yeni bir morale, yeni bir desteğe ihtiyacı var. Bu ihtiyaç hem manevi, hem de maddidir. Ama maddiden önce manevi desteğin devamı şarttır. Buradan tüm Ardahanlılara, Ardahan’ı seviyorum diyenlere bir kez daha sesleniyorum. Gelin bu takımı, bu güzelim Ardahan’a hediye ettiği başarının devamnı birlikte sağlayalım. Valimizin, Belediye Başkanımızın, İstanbul’da ki iş adamlarımızın, kulüp başkanımızın, yönetici arkadaşlarımızın hpsini katkısının olduğu bu başarıya seyircimizinde desteğiyle devam edebili, Ardahan’ı 3. Lige taşıyabiliriz’ diyerek tüm Ardahanlıları Serhat Ardahan Spor’u desteklemeye çağırdı.
Haberi ekleme saat: 09.45-27 Ocak 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Ağrılılar Ziyaret Etti,
Ardahanlılar Davet Etti..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaşİstanbul Sancaktepe Belediye Meclisi Başkan Yardımcısı Ardahanlı Mühendis /İşadamı Turgay Akpınar bir süre önce gittiği Umreden döndü.
Ardahanlıların yoğun şekilde yaşadığı İstanbul’un önemli kentlerinden olan Sancaktepe Beleidyesinin AK Parti Belediye Meclis Üyesi ve Sancaktepe Belediyesi Meclis Başkan Yardımcısı Mühendis Turgay Akpınar yurda döner dönmez yoğun bir ziyaretçi akınına uğradı.
Sancaktepe Belediyesinde ki makamın da ziyaretçilerini kabul ederek, kendilerine Umreden getirdiği Medine Hurması ve Zem Zem suyu ikramında bulunan Turgay Akpınar ikinci kez gittiği Umre’de herkese dua ettiğini söyledi.
Sancaktepe Belediye Başkanı ve Meclis arkadaşları ile gittiği Umreden dönen Sancaktepe Belediye Meclis Başkan Yardımcısı Turgay Akpınar’ı Sancaktepe Ağrılılar Derneği Yönetimi ardından Ardahan Federasyonu Yönetimi de ziyaret etti.
Ardahan’ın Göle İlçesiyle ‘Kardeş Belediye’ de olan Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem’i de makamın da ziyaret eden ve kendisine Ardahan Balı ile Kaşar Göbeğini ikram eden Ardahan Federasyonu yönetimi Başkanı İsamil Erdem’i ve Sancaktepe Beleidiye Meclisi Başkan Yardımcısı Akpınar’ı Ardahan’ı kurtuluş gününe davet ettiler.
Haberi ekleme saat: 09.33-27 Ocak 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

BİR ARDAHANLI DAHA İNTİHAR ETTİ!

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşÖnce Göleli, Sonra Hoçvanlı..

Geçtiğimiz günler de İstanbul Esenyurt İlçesi meydanında bulunan caminin önünde kafasına sıktığı mermi sonucu hayatına son veren Göleli İşadamından sonra yine Ardahanlıların yoğun şekilde yaşadığı Esenyurt ilçesin de bu kez Ardahan merkeze bağlı Kurdoğlu köylü bir genç aynı yöntemle intihar ederek hayatına son verdi.
Alınan bilgilere göre geçtiğimiz gece aldığı kuru sıkı silahı gerçeğe çeviren 17 yaşında ki D. Yıldırm isimli Ardahanlı genç ev halkının uyuduğu bir sırada yatak odasında kafasına sıktığı bir kurşunla hayatına son verdi.
Ardahan Aşağı Kurdoğlu Köyü eski dernek başkanı Ayaz Yıldırım'ın yeğeni de olduğu öğrenilen gencin neden intiar ettiği anlaşılamazken, Esenyurt'ta düzenlenecek lan cenaze töreni ardından toprağa verileceği öğrenildi.

**Ölümümden kimse suçlu değil..

Öte yandan Esenyurt Merkez camisinin önünde kafasına sıktığı kurşunla intihar ederek hayatına son veren Göleli İşadamı Taner Nalkıran intihar etmeden önce bir not bıraktığı öğrenildi.
Nalkıran’ın cesedi başında inceleme yapan olay yeri inceleme ekibinin genç iş adamının cebinde bulduğu bir not ise herkesi duygulandırdı.
”Ölümümden kimse sorumlu değildir, oğlum sizlere emanet. Ben sana layıkıyla babalık görevimi yapamadım Can, hakkınızı helal edin”
notuyla henüz 17 yaşında lisede okuyan oğlu Can Nalkıran ve ailesine adeta veda etmişti.
Haberi ekleme saat: 09.06-27 Ocak 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Kar Çalışması değil, Yol Çalışması..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşOcak ayının 30’una üç gün kala -30’lara varan dondurucu havaların etkisini tüm ağırlığıyla sürdürdüğü Ardahan’ın Gürcistan’a sınır Posof ilçesinde bahardan kalma günler yaşanmaya devam ediyor.
Ardahan merkezde olduğu gibi ilçeleri Göle’de, Hanak’ta, Damal’da ve Çıldır’da kara kışın hüküm sürdüğü şu günler de kent merkezine 9o kilo metre uzaklıkta ki Posof ilçesinde bahardan kalma günlerinin yaşanması İl Özel İdareyi de harekete geçirdi.
Bir taraftan kardan kapanan yolları açan İl Özel İdaresi bahardan kalma günlerin yaşandığı Posof’ta da yol yapım çalışmalarına aralıksız devam ediyor.
Haberi ekleme saat: 23.43-26 Ocak 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

İLİMDAR SENEM
'ENSAR ÖĞÜT DÖNEMİ KAPANMALIDIR'
DİYEN ÖMER TÜRKOĞLU'NA
SAYFASINDA PAYLAŞIMA İZİN VERDİ!..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşYönetiminin büyük bölümü istifa eden ve yedeksiz olan 17 kişi ile hala İl Başkanlığı koltuğunda oturan Cumhuriyet Halk Partisi Ardahan İl Başkanı partisinin milletvekili aleyhine yazılan haber ve demeçlerin kendi sayfasında yayınlanmasından rahatsız olmuyor.
Senem'e ait facebook sayfasına bakıldığında Ardahanlı Mali Müşavir Ömer Türkoğlu'nun CHP Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt hakkında aleyhte ele aldığı yazılardan hiç rahatsız olmadığı, bunun tam aksine CHP Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt'ün aleyhinde ki yazıları sayfasına eklenmesinden hiç rahatsız olmadığı ve bu yöndeki yazıları engelleyip, kaldırmadığı dikkatlerden kaçmıyor.
Haberi ekleme saat: 23.12-26 Ocak 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

AK PARTİ ARDAHAN MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI
VETERİNER HEKİM YUNUS BAYDAR..
'Sorunları ve çözümünü en iyi bilen biriyim'

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşBu yıl yapılacak olan genel seçimlerde iktidar partisi Adalet ve Kalkınma Partisinden Ardahan Milletvekili Aday Adayı olmak için 5 yıldır başında bulunduğu Ardahan AK Parti İl Teşkilatı Başkanlığından istifa eden Veteriner Hekim Yunus Baydar İl Başkanlığı yaptığı süre içinde Ardahan'ın sorunlarının çözümü için mücadele ettiğini söyledi.
Ardahan'ın sorunlarını ve bunların çözüm yollarını en iyi kendisinin bildiğini belirten Baydar, 'partim ve halk milletvekilliğimi onaylarsa eğer bu kez TBMM'sin de Ardahan'a hizmete devam edeceğim.' dedi.
Merkezi İstanbul'da bulunan köyü Yanlızçamlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğinin gecesine katılmak için gelidği İstanbul'da açıklamalarda bulunan Baydar, Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başbakan iken beni atadığı AK Parti Ardahan İl Başkanlığım süresince Ardahan ve Ardahanlıların sorunlarının çözümü için büyük mücadele verdiğinin belirttiği açıklamasın da, İl Başkanlığım süresince yeri geldi bir İl Başkanı, yeri geldi bir partili, yeri geldiğinde ise her Ardahanlı gibi var olan sorunların çözümüne çalıştığını sözlerine ekledi.
Köyünün İstanbul'da ki dernek gecesinde köylülere ve geceye katılan Ardahanlılara yönelik bir konuşma yapan AK Parti Ardahan Milletvekili Aday Adayı Yunus Baydar, 'AK Parti İl Genel Meclis Üyeliği, AK Parti Ardahan İl Başkanlığım süresince hem her seçim de partimin oylarının artmasını, hem de Ardahan'a yapılan hizmetlerin artmasını sağladığım için bugün çok mutluyum' diyerek sözlerine şöyle devam etti.
'Bir dönem İl Genel Meclisi Üyeliğini yaptığım ve bu dönem de Ardahan'a üniversite gelmesi için meclis arkadaşlarımla aldığımız kararın, ve kararlılığın ve Recep Tayyip Erdoğan Hükumetinin ülke geneline olduğu gibi Ardahan'a hizmet aşkı ile bugün Kafkaslara hitap eden bir üniversitenin Ardahan'a kazandırılmasın da büyük rol oynamıştır. Posof Türkgözü (Badele) Gümrük Kapısının yenilenmesi, 53 yıldır kapalı bulunan Çıldır Aktaş Gümrük kapısının gümrük binalarının yapılması ve bu önemli kapının açılma noktasına gelmesi, Ardahan'ı diğer illere bağlayan karayollarının bölünmüş yol projesiyle adeta duble yollar haline getirilmesi, Ardahan'a yen bir modern hastanenin kazandırılması, Ardahan ve Göle'ye SGK binaları gibi yeni TOKİ'lerin yapılması, eğitimin alt yapısının olmazsa olmazları olan yen okul ve dersliklerin yapılması, AK Partili Belediye anlayışının Ardahan'da, Göle'de, Posof'ta ve de Çıldır'da hayata geçirilmesi gibi bir çok hizmete imza atmanın onuru ve gururu içindeyim.' dedi.
Haberi ekleme saat: 22.55-26 Ocak 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

CİNİK KAISİAD'DA SORUN OLMAYA BAŞLADI!..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşHiç bir işi olmamasına karşın Karslı, Ardahanlı, Iğdırlı İşadamlarının kurduğu derneğin başkanlığını iki dönem yaptıktan sonra gelen tepkiler üzerine istifa eden Süreyya Cinik KAISİAD'da sorun olmaya başladı.
İstifa etmesinin üzerin de aylardır derneğin kongreye gitmesini engellediği ileri sürülen Süreyya Cinik'in son oyunu, derneği iyi niyetle kuran, dernek üyesi olan gerçek iş adamlarını karşı karşıya getirip, KAI kamuoyunca yakından tanınan ve çoğu iş adamı olanları birbiriyle çatıştırıp, 'Burada ben ne çıkarırım, nasıl karlı olurum' hesaplarının içine girdiği iddiaları KAISİAD'ı yaşatmaya çalışan iyi niyeti iş adamlarının olduğu gibi KAI kamuoyunu rahatsız etmeye başladı.
KAISİAD'ın iki dönem maddesinin engeli ve başkanlık sürecinde ki başarısızlığı nedeniyle başkan adayı olamayacağını anlayan Cinik'in kendisinin hüküm edeceği bir başkan ve yönetim için çabaladığı iddiaları, 8 Şubat'ta kongreye gidecek olan KAISİAD'ın yöneticileri ile üyelerini rahatsız ettiği dikkat çekiyor.
8 Şubat'ta yapılacak olan Kars-Ardahan-Iğdırlı Sanayiciler ve İşadamları Derneği Kongresi öncesi Cinik'in oyunlarına gelmeyeceklerini ve yeni bir yönetimle yeni bir çıkış yapacaklarını belirten KAISİAD Üyeleri KAISİAD'ın birinin egosunu tatmin etme yeri olmadığını kongrede ortaya koyacaklarını belirttiler.
Haberi ekleme saat: 21.09-26 Ocak 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Altun'dan Çözüm Sürecine Destek..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşArdahan'da AK Parti'den Milletvekili Aday Adayı olacağı belirtilen Bitlis Vali Yardımcısı Salih Altun, Türkiye Gençlik Kulüpleri Konfederasyonu’nun (TGKK) Diyarbakır’da düzenlemiş olduğu "Toplumsal Barış ve Kardeşlik Sürecinde Gençlerin Rolü" programına katıldı.
Bitlis Vali Yardımcısı Salih Altun, Türkiye Gençlik Kulüpleri Konfederasyonu’nun (TGKK) Diyarbakır’da düzenlemiş olduğu "Toplumsal Barış ve Kardeşlik Sürecinde Gençlerin Rolü" programına katıldı.
TGKK tarafından organize edilen program Ak Parti Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten, Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili Abdulkerim Gök’ün de katılım ve destekleri ile gerçekleşti. Programa katılan eden bir diğer isim ise Hukukçu-Yazar Bahadır Yenişehirlioğlu, oldu. Yenişehirlioğlu, üç günlük program süresince gençlerle birlikte çalıştaylara katıldı ve konferanslar verdi.
Aynı zamanda TGKK Yüksek Danışma Kurulu Üyesi olan Vali Yardımcısı Altun, yaptığı konuşmada, Diyarbakır programını hazırlayan TGKK Genel Başkanı Bilal Okudan ve TGKK Genel Sekreteri Feyzullah Tecirli başta olmak üzere, TGKK yönetimi, Konfederasyon Başkan ve üyelerinin son derece anlamlı bir işe imza attıklarını belirterek, 81 ilden gelen gençlerin üç gün boyunca Diyarbakır’da gerçekleştirdikleri faaliyetlerin son derece anlamlı olduğunu dile getirdi.

**"BARIŞ VE KARDEŞLİK SÜRECİNİN EN ÖNEMLİ AKTÖRÜ GENÇLERDİR"
TGKK tarafından gerçekleştirilen programda gençlere hitap eden Altun, hiçbir projenin, gençlerin desteği ve katkısı olmadan başarıya ulaşamayacağını, bu itibarla toplumsal barış ve kardeşlik sürecinin en önemli aktörünün gençler olduğunu söyledi.
Programın bitiminin ardından TGKK mensupları ve programa katılan gençler, Diyarbakır Valiliği’nde Başbakan Ahmet Davutoğlu ve eşi Sare Davutoğlu tarafından kabul edildi. Gençlerle bir süre sohbet eden Başbakan Davutoğlu, programdan ötürü kendilerini kutladı. Ak Parti STK’lardan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık ise gençlerle yakından ilgilenerek hükümet olarak sivil toplum faaliyetlerine büyük önem verdiklerini dile getirdi.
Kendisine mikrofon uzatılan Yazar Bahadır Yenişehirlioğlu ise “Bu çalışmalarda ki amaç çözüm sürecinde Diyarbakırlıların yanında yer almaktır. Diyarbakır simgesel olarak önemlidir. Buradan başlayacak çözüm sürecinin bütün ülkeye dalga dalga yayılacağına inanıyorum. Eskiden taşların molotofların atıldığı Diyarbakır'da şimdi batıdan doğuya uzanan kardeşlik eliyle sosyal faaliyetleri gerçekleştirmenin önemli olduğunu düşünüyorum. Bütün sivil toplum kuruluşlarının aydınların ve entelektüellerin bu barış sürecinde katkı sunmaları geleceğimiz açısından hayati önem taşımaktadır. Bu bağlamda yapılacak bütün çalışmaların ciddi faydalar sağlayacağına inanıyorum. BDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan Bey'le çözüm süreci konusunda fikir alışverişinde bulundum. Bu organizasyonun bence en sürpriz tarafı Diyarbakır’da bulunan Başbakanımız Ahmet Davutoğlu’na son romanım Aşk Çölü’nü imzalamak oldu. Kendisiyle Diyarbakır Valiliğinde görüşüp öz çekim gerçekleştirmekte ayrıca sevindiriciydi. TGKK Genel Başkanı Bilal Okudan’a bu faaliyetlerin yürütülmesine ciddi katkılar sunan Ak Parti Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten ve Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili Abdülkerim Gök’e, Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy, Emniyet Müdürü Halis Böğürcü’ye ve Spor Toto Teşkilat Başkanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na çok teşekkür ediyorum. Çalışmalara sundukları katkılar son derece yararlı olmuştur” şeklinde konuştu.
Günün sonunda Ak Parti Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten, Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili Abdulkerim Gök, Hukukçu-Yazar Bahadır Yenişehirlioğlu, Vali Yardımcısı Salih Altun ve beraberindekiler Diyarbakır İç Kale’yi gezdi.
Haberi ekleme saat: 20.54-26 Ocak 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

HANAKLILARIN
ÖNÜNDE Kİ ENGEL
SEFAKÖY HANAK DERNEĞİ!..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşYılardır aynı kişinin başkanlığını yaptığı ve ya kaz gecesin de yada seçimden seçime ortaya çıkan Sefaköy Hanaklılar Derneği'nin Hanaklıların önünde engel olduğu ileri sürülüyor.
Mevcut dernek başkanının, 'Benim olsun küçük olsun' anlayışı ile hareket edip, yıllardır elinde tuttuğu ve yeni yada gençlerin önünü kapattığı ileri sürülen Ardahan İli Hanaklılar Derneğinin yapılan son kongresinde aynı isimin yine başkan olması Hanaklıların tepkisine neden oldu.

**Hanak Birilerinin Siyasi Egosunu Tatmin Etme Yeri Değildir..

Yıllardır başında bulunduğu derneği bir yere götürmemekle eleştirilen Sefaköy merkezli derneğin başkanının bir iki değişiklikle yaptığı kongreyi derneğin üyelerinden habersiz kongreye gittiği belirtilirken yıllardır kurulu bulunan ama değişmeyen aynı kadrosuyla bir yere gidemeyen Sefaköy Hanaklılar Derneği'nin adeta birilerinin siyasi egosunu tatmin etmek için kullanılan bir dernek haline getirildiğini, ama Hanak'ın birilerine başkan densin diye dernek kurmadığı gibi birilerinin egolarını tatmin etme yeri olmadığını belirterek, Sefaköy Derneğinin Esenyurt'ta ki derneği örenek alarak tabana, halka inmesini ve Ardahan Federasyonuna katılıp, Hanak'ı güçlü bir kadro ile temsil etmesi gerektiğine dikkat çektiler.
Haberi ekleme saat: 20.51-26 Ocak 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com

Sayfa 13 - 213 < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 > >>
Köşe Yazarları
Copyright © 2003 - 2008 Ardahan kuzeyanadolugazetesi.com
Tel: 0478 - 211 43 31 - 211 45 00
Adres: İnönü Cad. No:50 Ardahan