Ana Sayfa · Forum · Linkler · Resim Galerisi
Ana Menu
Ana Sayfa
Makaleler
Forum
İrtibat
Linkler
Arama
Ziyaretçi Defteri

ÜYELİK HİZMETLERİ

ÜYE KAYIT
ŞİFREMİ UNUTTUM

Sitenize Ekleyin
Resim Galerisi
Telefonlar
Konuk Yazarlar

ARŞİVLERİMİZ
2003 YILI
2004 YILI
2005-2006 YILI
Ulusal Haberler
Misafir
Kullanıcı Adı

Şifre

Beni HatırlaKayıp Şifre ?
Site Durumu
Kayıtlı Üyeler : 12997
Misafirler : 13
En Yeni Üyemiz : sanane757000

Kayıtlı Üye :
Fakir 4 Gün Gelmedi
Orhan-Bahcivan 81 Gün Gelmedi
CEVAT COSKUN 85 Gün Gelmedi
atlantis 106 Gün Gelmedi
baris dursun 107 Gün Gelmedi
yilmaz akinci 116 Gün Gelmedi
adacala 116 Gün Gelmedi
admin 118 Gün Gelmedi
yilmaz_akinci 119 Gün Gelmedi
dogankaya 119 Gün Gelmedi
Forum Başlıklari
En Yeni Başlık
Ardahan Köyleri ve İ...
hoçvanın genel iradesi
Sitemizi Dostlarınız...
Bize ulaşın..
Haber Arşivimiz
Ardahan Görüntüleri
Ardahan Fotoğrafları
Kürdistan Komşunuz O...
KORKAKLARA MEYDAN OK...
Teşvik Ardahan’a Uğr...
Ardahan da Devlet mi...
İMRALI’DAKİ GÖ...
Ardahan ARDAHAN
APE FEZO’NUN A...
O benim Babam..
En Yoğun Başlıklar
YALÇIN TAŞTAN HAK... [51]
TRT bölücülük mü ... [35]
KAFATASÇILAR-ARD... [34]
COCUK ÖLDÜRMEYİ K... [30]
YAZARLARIMIZIN YO... [28]
YAZICIOĞLU'NU KAY... [24]
DTP'li vekillerde... [21]
Ardahan TV [19]
kürde fırsat verm... [18]
ANADİLİMİZ KÜRTÇE... [18]
23 NISAN IRKCI C... [17]
UGAR TÜRKLRI [16]
Bim Marketlerine ... [16]
KÜRT SORUNU DEĞİL... [15]
ARDAHAN LI OLMAKT... [15]
HİT
reklam
Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş Pinterest'te Fakir adlı kullanıcının profilini ziyaret edin.

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

<
Ardahan İstanbul Hattı
Yazar Fakir


Ardahan'da Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yazarlarımızı okuyor musunuz?

YAZIYORSAM SEBEBİ VAR
Bende İstanbul’da Milletvekili Adayım..

Fakir Yılmaz Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşDün yapılan MHP Ardahan İl Kongresini değerlendirmek için önce kongreyi 18 gibi küçük bir farkla alabilen MHP İl Başkanı Taşkın Polat ile sonra da bana göre bu kongrenin kazananı olan Hülya Ardahan Haberleri Davutoğulları ile, ardından MHP eski Başkanı Levent Pehlivan ile sonra da MHP’den Ardahan Milletvekili adayı olabilecekler arasın da gösterilen Aşkın Kaya ile birer telefon görüşmesi yaptım..
Bu sohbetler sırasın da görüştüğüm son MHP’li olan Aşkın Kaya’ya Milletvekili aday adayıyımışsın?’ diye sorunca, ‘Yok kardeş, öyle bir şey düşünmüyorum. Çünkü senin şu an bulunduğun Ankara’da, İstanbul’da cebine biraz para koyan, eline bir çanta alan, sonra da gelip Ardahan’da milletvekili adayı oluyorsa, Ardahanlı da buna tepki koymuyorsa sana da, bana da milletvekili sırası gelmez’ diyordu..
Aynı konuyu bir gün önce tartıştığım Ardahanlı İşadamı, Tay Sürücü Kursları Sahibi Veysel Karatay’da, ‘Ya bu İstanbul’da bende milletvekil adayıyım’ diyecek biri yok mu? Bura da yaşayanlar neden bizim de milyona varan insanlarımızın yaşadığı İstanbul’da, Ankara'da, Bursa'da, İzmir'de adayımız olsun’ demiyorlar’ diyordu..
Haksızlar mı?

**İSTANBUL'UN ARDAHANLI MİLLETVEKİLİ..

Genel seçimlere adım adım yaklaşıldığı şu günlerde yeniden geldiğim İstanbul'da dolaşırken başta dernekler ve vakıflar olmak üzere, bölge insanının dinamikleri olarak değerlendirilen simaların hiçte oralı olmadığına şahit oldum..
Derneklerin kaz yedirme derdin de, vakıfların ise ortada gözükmediği İstanbul metropolünü dolaşırken 600 binin üzerin de Ardahanlının yaşadığı bu kentte bir Ardahanlının milletvekili Ardahan Haberleri olup, olmayacağın da sorup, sorgulamadan geçemiyorum..
Her ziyaret ettiğim dostum, okurum olan Ardahanlılarla sohbete başlarken konunun dolanıp, dolaşıp siyasete, önümüzde ki genel seçimlere geldiğine de şahit olurken bu güzelim kentte, 70'ın üzerin de milletvekili bulunan İstanbul'da en az bir milletvekilinin Ardahanlı olup, olmayacağını masaya yatırmaktayız..
Gerçekten yaklaşan genel seçimlerde bu kente yani İstanbul'da bir Ardahanlı milletvekili olamayacak mı?
Bende Ardahan'da değil, İstanbul'da ki Ardahanlıları temsil edeceğim deyip, aday olamayacak mı?
Yada benim de içinde bulunduğum federasyonlar, dernekler, vakıflar dünyanın en büyük kentlerinden olan İstanbul'da bizi temsil edecek en az bir, en fazla 7 bilemediniz 8 Ardahanlı Ardahan Haberleri milletvekilimiz olmalı demeyecekler mi, bu yönde bir araya gelerek partilere yönelik bir deklere edemeyecek mi?
Başta 3. Bölge de olmak üzere İstanbul'un genelinde onca Ardahanlının yaşadığını övünerek anlatırken, bu Ardahanlıları kimlerin, hangi Ardahanlı siyasinin TBMM'de temsil edeceğini merak edip, konuşacak mıyız?
Bilmem ama en son görüştüğüm Ardahanlı Veysel Karatay ile Tuncer Dağ ile yaptığım uzun sohbett konumuz yine bu kentte, İstanbul'da yaşayan Ardahanlıları mecliste temsil eden bir Ardahanlının niye ortaya çıkmadığını, çıkarılmadığını konuşup, durduk..
Gerçekten İstanbul'un Ardahanlı Milletvekilline ihtiyacı yok mu?..
0.535.418 32 58-fakiryilmaz323@hotmail.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?

KADINCA/Selmi Yılmaz
Bir kadın onca erkek..

Ardahan Haberi Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşYeri geldiğin de ‘Kadınlar bizim anamız, bizim bacımız, bizim kardeşimiz, bizim eşimiz.. ‘ diyen erkeklerin 2. sınıf olrak bakmadıklarını belirttikleri, o baş tacı (!) ettikleri biz kadınlara ne kadar önem verdiklerini MHP Ardahan İl başkanlığı kongresinde de gördük..
Hülya Davutoğlulları’nın İl Başkanı olmaması için ellerinden geleni, ardlarına koymayan MHP’li Ardahan Haberi erkekler ile, diğer partilerin erkekleri ne kadar da bir birlerine benzediklerini bir kez daha görmüş olduk..
Çünkü Hülya’nın kadın olduğunu, seçimi kazanamayacağını, kazansa da İl başkanlığını yapamayacağını önceden ilan edenler kadınlara çok saygılı oldukları bu kongrede de belli oldu..
Ama ne hikmetse MHP’li erkekler, sözüm ona ileri gelenleri, yürekli, cesur, vatanı tek başına savunacak kadar yürekli MHP’li erkekler Hülya’nın adaylığına baştan beri dudak büküyordular..
Ve kongre günü gelip, çatınca Çıldır İlçe Teşkilatın da tam desteğini ardına alan Hülya denen kadın neredeyse seçimi alıyor, o ‘Kadın aday mı, Kadın il başkanı mı, Kadın Milletvekilimi?’ diye dudak bükenlerin belini büküp, neredeyse de kırıyordu..
Onu da yapardı, ama gerek acemi oluşu, gerek ise erkeklerin kadınlardan daha akıllı değil, daha kurnaz olduğunu anlamayan ve en önemlisi kongre süresince kendisine önerilen bir kaç işi yapmaması ve basın ile diyalog kuramayıp, uzak durması 40 oy alamaz denilen Hülya’nın seçimi 18 gibi bir oy ile seçimi kıl payı ile kayı etmesine neden olmuştur..
Kısacası bir kadın onca erkekle baş edeceğinin bir kez daha gördük, MHP Ardahan İl Kongresinde..
Çünkü kadın güçlüdür..

**İÇ ÇATIŞMAYA DEĞİL, SEÇİME GİDİYORUZ..

Cumhuriyet gazetesinin dünkü sayısını taşıyan kamyonun önünü kesip, peygamberin resmini basıp, basılmadığını kontrol eden bir anlayışın hüküm etmeye devam ettiği ülkede aynı gün Akit gazetesinin önünde toplanan bir kalabalık gazetenin hazırlandığı binayı taşlıyordu..
Öte yandan doğu da yine gerginlik yaşanıyor, 12 yaşında ki bir çocuk daha öldürülüyordu..
Ardahan Haberi Sanki bir merkezde düğmeye basılmış gibi bir gün de üç önemli gelişme yaşanırken, ülke siyasetini en iyi tahlil eden Öcalan'ın İmralı da dikkat çektiği bu önemli konu HDP Milletvekili tarafından Şırnak'ta halka aktarılıyor ve başta Kürt halkının olmak üzere herkesin karanlık oyunlara karşı dikkatli olmasını istiyordu..
Evet genel seçimlere doğru giden ülkem de yenide başlayan karanlık oyunlara herkesin dikkat etmesi gerektiğine dikkat çekildiği bir süreçte bu yaşananlar mutlaka dikkate alınması gereken önemli bir konudur..
Cizre ve diğer kentler de yaşanan ve çocuk ölümleri ile sonuçlanan olayların her an ülke geneline yayılmasından şüphe eden Öcalan'ın, 'Kobani olaylarına ben durun demeseydim, birileri bugün iktidar da olmazdılar' sözünün de altı önemle, hem de kalın kalemle çizilmesi gereken diğer bir meseledir..
Çünkü seçimlere doğru giden ülkemin iç çatışmaya değil, sandığın başına gittiğini başta HDP'nn %10'u aşmasında korkan iktidar olmak üzere birileri fark edip, buna yönelik söylemlerde bulunmalı, toplumu gerecek adımlardan uzak durmalıdır..


Yazarlarımızı okuyor musunuz?

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

VEYSEL KARATAY:
ARDAHANLILARIN EMRİNDEYİM..

Ardahan Haberleri **Adı Milletvekili Adayı Olacaklar Arasında Geçen Karatay'dan Gazetemize Açıklama..

Yaklaşan Genel Seçimler öncesi kimin nerede hangi parti de milletvekili aday adayı olacağının tartışıldığı şu günler de bir çok Ardahanlının yaşadığı İstanbul Esenyurt İlçesinde TAY SÜRÜCÜ KURSLARI'nin Yönetim Kurulu Başkanlığını yapan Göleli İşadamı/Siyasetçi Veysel Karatay siyasete ilgili sorularımızı cevapladı.
Adı, iktidar partisi Adalet ve Kalkınma Partisinde İstanbul 3. Bölge de milletvekili aday adayı olabilecekler arasında geçen Karatay, 'Ardahanlılar ve partisinin kendisine böyle bir görev vermesi halin de bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da onların emrinde olurum' diyerek cevapladı.
Ardahanlının gerek siyasette, gerek ise iş alanında hak ettiği yere gelmesinin en çok kendisini mutlu edeceğini belirten Karatay Sürücü Kursları Sahibi Göleli İşadamı Veysel Karatay yaklaşan genel seçimler öncesi Ardahanlı toplum liderlerinin bir adım öne çıkması için yapılan baskıları his eden biri olarak siyaseti yakın takibe aldığını ve kendisi gibi diğer hemşehrilerin bu yönde yapılan çağrıları dikkatle takip ettiğini belirttiği açıklamasın da, 'yıllarıdır için de bulunduğum iş hayatı, siyaset ve stk'lar aracılığıyla toplumun sorunları karşısında gerekli duyarlılığı ortaya koyan ve kanıtlayan biri olarak 2015 Genel Seçimlerinin Ardahanlıların seçimi olmasını umut ederim. Bu konuda nerede, nasıl bir görev düşecekse başım üzerine derim. Her Ardahanlıyım diyen de bunu yapmalı ve en önemlisi kendi değerlerine sahip çıkıp, onların siyasett, ticarett bir yErlere gelmesi için gerekeni yapmasını umut ederim.' dedi.


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

DAMAL DERNEĞİ DE
ARDAHAN FEDERASYONUNA
KATILMA KARARI ALDI..

Ardahan Haberleri 25 Şubat'ta yardımlaşma gecesi yapmaya hazırlanan İstanbul Damal Derneği de Ardahan Federasyonuna katılma kararı aldı.
Sebahat Akkiraz, Ozan Niyazi, Aliye Fişenk ve Arkadaşları, Tulum Ustası Halil İbrahim Tarakçı ve Davul Zurna'nın bulunduğu bir programla 15 Şubat 2015 Pazar Günü Esenyurt'ta bulunan Boy Düğün Salonun da düzenleyeceği yardımlaşma gecesi yapmaya hazırlanan Ardahan İli Damal İlçesi Kültür ve Dayanışma Derneği yönetimi aldığı bir karar ile merkezi İstanbul Şişlide bulunan ve 40'a yakın derneğin çatısı altında bir araya geldiği Ardahan Dernekler Federasyonuna katılma kararı aldı.
Merkezi İstanbul Avcılar/Parseller de bulunan ve Ünsal Erbudak'ın başkanı olduğu Ardahan İli Damal İlçesi Kültür ve Dayanışma Derneği ve yönetimi 25 Şubat'ta yapacakları gece öncesi dernek lokalin de görüştükleri Ardahan Federasyonu Başkan Yardımcısı ve Gazeteci Fakir Yılmaz'a federasyona katılma dilekçesi sundular.
Konu hakkına bir açıklama yapan Ardahan İli Damal İlçesi Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Ünsal Erbudak Damal derneği olarak Damal'ın köy dernekleri ile bir araya gelip, 'Damal Federasyonu' çalışmalarını başlattıklarını, bu süreçte hazırda kurulu bulunan Ardahan Federasyonuna da katılma kararı aldıklarını belirterek, bu yönde hazırladıkları başvuru dilekçesini aynı zaman ds Ardahan Federasyonu Başkan Yardımcısı olan Fakir Yılmaz'a sunduklarını belirtti.
Damal Derneğinin federasyona katılma kararını almasının çok önemli bir gelişme olduğunu belirten Fakir Yılmaz ise, Sayın Ünsal Erbudak ve yönetimi Cem Aynalı, Mehmet Çalayır, Kenan Cülü, Adnan çaça, Yusuf Külekçi, Binalı Kana, Alpaslan Kasa imzalı federasyona katılma dilekçesinin kendisi aracılığıyla verilmesinin çok anlamlı olduğunu, tüm ilçelerin derneklerinin içinde olması gereken Ardahan Federasyonun Damal Derneği ile daha güçlü ve saygın olacağını belirtti.

**ARDAHAN'DA Kİ DERNEKLERDE KATILMAK İÇİN HAZIRLANIYOR..

Diğer yandan başta Ardahan'da bulunan Serhat Ardahan Federasyonunun kurucu dernekleri olan Ardahan'ı Güzelleştirme ve Tanıtma Derneği ve diğer derneklerinde İstanbul'da bulunan federasyona da katılmak için hazırlık içinde oldukları alınan bilgiler arasın da oldu.

Ardahan Haberleri **KAZ GECELERİ SON SÜRAT DEVAM EDİYOR..

Öte yandan başta İstanbul'a olmak üzere Ardahan dışında bulunan Ardahanlıları bir çatı altında bir araya getirme iddiasıyla kurulan derneklerin artık gına getiren kaz geceleri tam sürat devam ediyor.
Son olarak İstanbul Esenyurt'ta bulunan ve gecesinde ses düzeni doğru dürüst çalışmadığı Ardahan İli Göle İlçesi Dedeşen (Gümüşparmak) Köy Derneği ve kimsenin konuşturulmadığı Tellioğlu Köy Derneğinin dünde Aşıkşenlik Derneğinin düzenlediği kaz gecesi ardından yine Ardahan'a bağlı Hanak İlçesi Arıkonak (Kong) Köyü Kültür ve Dayanışma Derneğinde Gebze'de bir kaz gecesi düzenledi.
Talat Kesgin'in başkanlığını yaptığı Hanak İlçesi Arıkonak Köyü Derneğinin düzenlemiş olduğu kaz gecesine çok sayıda siyasetçi, gazeteci, iş adamı yöresel sanatçılar ve çok sayıda Arıkonaklı köylüler ile davetliler katıldılar.


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yolları Belediye yada Karayolları Değil,
MAHALLE MUHTARI TUZLADI!..

Ardahan Haberleri Ardahan'da yaşanan kar ve tipi ardından gelen dondurucu havaların yarattığı buzlanmaya kimse müdahale etmeyince Mahalle Muhtarı kolları sıvadı.
Muhtar olduktan sonra mahallesinin olduğu gibi Ardahan'ın sorunlarını çözmek için mücadele eden ancak derdini yetkililere anlatamayınca kendisi kolları sıvayıp, ilginç eylemler de bulunan Ardahan'ın en büyük mahallerinden olan Kaptanpaşa Mahallesi Muhtarı Efrail Yıldız buzlanan yolları tuzlamayan Ardahan Belediyesi ile Karayolarını protesto etmek için tuzlama eylemi yaptı.
Konu hakkın da bir açıklama yapan Muhtar Efrail Yıldız, Ardahan'ı diğer İl ve ilçeler bağlayan yollar gibi Ardahan kent merkezide buzdan geçilmiyor. Yaşanan soğuklar dolaysıyla buzlanan yol ve kaldırımların tuzlanıp, temizlenmesi için bir çok kez baş vurduğumuz belediye ve karayolların da cevap alamadık. Bizde kendi paramızla aldığımız tuzla vatandaşı, gelip geçerken kayıp düştüğü kaldırım ve yolları tuzlama kararı aldık. Esnafta verdiği destekle her gün buzdan geçit vermeyen kent içi yolları tuzlayacağım. Belki birileri bu görevin kendilerinde olduğunu anlar da bir çok trafik kazasına neden olan şehirler arası yolları ve kent içinde ki yol ve kaldırımları tuzlar, kardan, buzdan temizler.' diyerek Ardahan Belediyesine ve Karayollarına tepki koydu.
Muhtarın bu anlamlı eylemine destek veren Ardahanlı esnaflarda, geçtiğimiz son bir haftada buzlu yollar dolaysıyla Ardahan'da üç ağır trafik kazası meydana geldi. Bir kadın da hayatını kayıp etti. Buna rağmen yolları tuzlayıp, temizlemeyen belediye ve karayollarının duyarsızlığına dikkat çektiler.


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

BAŞKAN BAŞBAKANIN
LİSTE BAŞKANIN!..

Ardahan Haberleri **AK PARTİ 5. KONGRESİNİ YAPTI..

İktidar Partisi Adalet ve Kalkınma Partisi Ardahan İl Teşkilatı 5. İl Kongresini yaptı.
Ardahan Kapalı Spor Salonun da yapılan AK Parti Ardahan İl Kongresine Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç da katıldığı kongre de divana tek liste sunulurken, bu listeye başkanlık eden Av. Yusuf Demirci AK Partinin Ardahan İl Teşkilatının yel başkanı olurken, listesinde ki bir çok isimin Ardahan Belediye Başkanı Faruk Köksoy'un ekibi olarak bilinen isimlerden oluşması dikkatlerden kaçmadı.
Başbakan tarafından önerilen isim olarak AK Parti'nin yeni İl Başkanı olan Av. Yusuf Demirci'nin listesine AK Parti Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay ile eski İl Başkanı Yunus Baydar'ın müdahale edemediği görülen kongre de Baydar'ın ekibi olarak bilinenlerin bir çoğunun da liste dışı kaldı.
İşte;
Av. Yusuf Demirci'nin yeni İl başkanı olduğu Adalet ve Kalkınma Partisi Ardahan 5. Kongresi ardından oluşan yeni yönetim:
Asıllar: Av. Songül Şit, Yalçın Koç, Mutlu Şanlıtrük, Erdal Kurukaya, Tuncer Özcan, Hikmet Görmüş, Zeynep Nalbant, Erol Yılmaz, Muharrem Bilgin, Yalçın Köroğlu, Vedat Özgür, Muzaffer Gümüş, Günay Kay, İslam Bozkurt, Levent Bilgili, Mustafa Özcan, Kadir Şenel, Sunay Avşar, Tülay Kendir, Bahattin Daş, Baki Morkoç, Adem Aktaş, Tevcit Değirmenci, Özgür Us, Murat Ekinci, Aytekin Yigen, İsmet Mirzeoğlu, Kamile Göktaş, İsmet Kaya

*Yedekler: Deniz Özer, Orhan Özgür, Şemsettin Yılmaz, Kurbani Aktaş, Mekmet Alkan, MUrat Baydar, İbrahim Kayatürk, Turgur Güllüdağ, Atabey Beşli, Savaş Gömüş, Temel Aygün, Sümmani Çınar, Kemal Yılmaz, Cengiz Taşçı, Emrah Özcan, Erbay Aydın, Ferman Gencer, Kenan Zara, Sedat Ünal, Serhat Günal, Sinem Karakoç, Kurtuluş Bilgin, Turan Güzel, Muhammed Altun, Alper Şentürk, Bülent Kaya, Timür Aydın, Süleyman Aras, Şerefettin Taşdemir, Ali Öztürk.

*AK Parti Ardahan İl Başkanlığı İl Disiplin Kurulu: Hayri Sinan Şentürk, M. Ali Nalbant, Arif Şimşek, Mecit Çelik, İrkan Eryat
AK Parti Ardahan İl Teşkilatı Demokrasi ve Hakem Kurulu Üyeleri; Samet Demirci, Rasim Avşar, Alibey Yılmaz
AK Parti Ardahan İl Başkanlığı Büyük Kongre Delegeleri: Yusuf Demirci, Faruk Köksoy, Yunus Baydar
AK Parti Ardahan İl Başkanlığı Disiplin Kurulu Yedekleri; Vural Odabaş, Ali Özgür, Engin Gögün, MiraçÇelik, Ersin Topçu
AK Parti Ardahan İl Başkanlığı Demokrasi ve Hakem Kurulu Yedekleri; Güven Kaya, Hacer Bektimür, Yunus Akkaya
AK Parti Ardahan İl Başkanlığı Büyük Kongre Delegesi Yedekleri; Bedrettin Çakıcı


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ARDAHAN KÜLTÜR EVİ BAŞKANI:
'GÖLE DERNEK BAŞKANI YANLIŞ YAPMIŞTIR'

<br />
Ardahan Haberleri **Kültür Evi, Eğitim Evi Oluyor..

21 Şubat'ta Kültür Evi2nin resmi açılışını yapacaklarını belirten Ardahan Kültür Evi Başkanı Efrail Çiftçi, Esenyurt Belediyesi tarafından yaptırılıp, Ardahanlılra teslim edilen Kültür Evi'nde başta üniversite öğrencilerine olmak üzere Ardahanlı çocuklara eğitim verecek sınıflar açacaklarını söyledi.
Merkezi İstanbul Esenyurt'ta kurulan ve asıl adı İstanbul Ardahan Derneği olan Ardahan Kültür Evi'nin başkanlığına geldikten sonra yaptığı çalışmaları anlatan Efrail Çiftçi, 'başkanlığı süresince en büyük başarılarının bir çok tartışmaya neden olan Kültür Evi'nin teslim alınmasıdır.' dedi.

**Otomatik Üyelerden 6 Ay İçin de 800 TL. Aldım..

Kültür Evi'nin altında ki iş yerlerinin kiralarını da almaya başladıklarını belirten Ardahan Kültür Evi Başkanı Efrail Çiftçi Kültür Ei'nin yanın da bulunan boş arazide de iki iş yeri yapma planlarının olduğunu da sözlerine ekledi.
500'ün üzerin de üyesi bulunan Ardahan Kültür Evi'ne telefon mesajıyla ödenen aidatlardan bugüne kadar 800 TL. toplandığını belirten Çiftçi derneğin gelirlerini arttırmak için bir çok projelerinin olduğunu ve bu projeleri hayta geçirmek için resmi açılışı beklediklerini de belirtti.

**Geceler Karma Karışık..

Önümüzde ki hafta kültür evin de yönetim kurulu toplantısı yapacaklarını da belirten Efrail Çiftçi derneklerin ard arda aynı gün, aynı saatler de düzenlediği gecelere de tepki gösterdi.
Çiftçi, 'Başta Göle Derneği olmak üzere ilçe derneklerinin köy dernekleri üzerinde etki yapmadığına tepki koyan Ardahan Kültür Evi Başkanı Efrail Çiftçi Göle Derneği aynı gün, aynı gece hatta aynı saatlerde yapılan Göle Köy Dernekleri gecelerine müdahale edip, ayrı tarihlerde yapmasını sağlayabilirdi. Bunu bu yılda başaramadık. Karma karışık geceler yapıldı. Artık bu karmaşanın önüne geçilmeli. Bunu da yapacak olanlarda köyler de İlçe dernekleri, İlçeler de İl dernekleri ve Federasyon olmalıdır.' dedi.


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ARDAHAN KARS YOLUNDA
İKİ MİNİBÜS BUZ KURBANI!..

Ardahan Haberleri Dondurucu soğukların yaşandığı Ardahan'da buzlanan yolar trafik kazalarına neden olmaya devam ediyor.
Geçtiğimiz gün yaşanan ve bir kadının ölümü ile sonuçlanan trafik kazası ardında dün ve bugün de iki kaza meydana geldi.
Alınan bilgilere göre dün Ardahan Merkezden Hoçvan Tunçoğlu (Panik) Köyüne gitmekte olan Doğan Yıldız yönetiminde ki yolcu minibüsü buzlanan ve tuzlanmayan Ardahan-Kars yolunun Çamlıçatak (Gölebert) köyü yakınların da kayarak şarampole yuvarlandı.
Ölü yada yaralının olmadığı bu kazanın ardından bugün de Ardahan'dan Kars'a gitmekte olan sigara pazarlayan bir firmaya ait minibüs aynı yolun Taşlıdere (Beberek) Köyü yakınlarında yine buzlanan yol dolaysıyla kontrolden çıkarak devrildiği öğrenildi.


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

DAMALLI GENÇ KIZIN
GELECEĞİ 60 BİN TL.'YE MAHKUM..

Ardahan Haberleri Ardahan'ın Damal İlçesin de İstanbul'a yerleşen Atalay ailesinin kızı 21 yaşında ki Gizem Atalay yakalandığı hastalıktan kurtulmak için yardım sever Ardahanlıların desteğini istiyor.
Beynin de tümür olduğu öğrenilen ve bir kez de ameliyat olan Gizem Atalay'ın beyninde ki urun yeniden ürediği ve bu nedenle bir an önce ameliyat olması gerektiği bilgisi alınırken ailenin 60 bin TL. tutan ameliyat parasını bulmakta zorlandığı öğrenildi.
Konu hakkında gazetemize bilgi veren Atalay ailesinin fertleri kendilerine el atacak, kızlarının yaşamına devamını sağlayacak ameliyatı yapabilmek için yardım sever Ardahanlıların desteğini bekliyoruz diyerek, tüm Ardahanlıların bir insan hayatının söz konusu olduğu bu olaya duyarlı olmalarını istediler.


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ÇILDIR GÖL FESTİVALİ
7 ŞUBAT'TA YAPILACAK..

Ardahan Haberleri Ardahan'ı tanıtma amacıyla yapılan etkinliklerin içinde bulunan Çıldır Gölü Festivalinin tarihi belli oldu.
İlk olarak KAR/BUZ FESTİVALİ adıyla düzenlenen ve hemen her yıl yeni bir isimle gerçekleşen ÇILDIR GÖL FESTİVALİ bu yıl da ÇILDIR ALTIN AT III. KIŞ ŞÖLENİ adını alan Çıldır Göl Festivali bu yıl 7 Şubat'ta yapılacak.
Çıldır Belediyesi, Çıldır Kaymakamlığı, Ardahan Belediyesi ve Ardahan Üniversitesinin birlikte organize edeceği öğrenilen bu yılki Çıldır Göl Festivalini Spor Toto da ekonomik olarak destekleyecek.


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

YİBO DERNEĞİ KENDİ ADAYINI ÇIKARDI..

Ardahan Haberleri Yaklaşan Genel Seçimler öncesi hareketlenen siyaset arenasında yer almak isteyenlerde sahaya çıkmaya başladı.
Aralarında Ardahan Yatılı Bölge İlköğretim Okulunda mezaun olan ve Ardahan Eğitim ve Kültür Derneği Üyesi Bitlis Vali Yardımcısı Salih Altun'un da bulunduğu bir çok simanın önümüzde ki genel seçimler de milletvekili olmak için girdikleri aday adaylık yarışına bölge dernekleri de kendi imkanlarınca katkı sunmaya çalıştıkları dikkat çekiyor.
Ardahan'ın TBMM'sin de güçlü bir şekil de temsilden yana olduklarını belrten Ardahan Eğitim ve Kültür Derneği Başkanı Celil Ünlü kendilerini ziyaret edip, destek isteyen okul arkadaşlarından Salih Altun'un bu medeni cesaretinde kutladığını belirtirken, Altun gibi isimlerin TBMM'sine girmesinin Ardahan'a büyük getirisinin olacağını belirtti.
İstanbul'da bulunan okul ve dernek yönetimi arkadaşlarını yerlerin de ziyaret edip, destek isteyen Bitlis Vali Yardımcısı Salih Altun amacının doğup, büyüdüğü memleketine hizmet etmek ve Ardahan'ın gelişimi için düşüncelerini hayata geçirmek için siyasete girmek istediğini, bu nedenle önce bir zamanlar birlikte okuduğu arkadaşları gibi Ardahan adını taşıyan stk'ları ziyaret eip, görüş alış verişinde bulunduğunu söyledi.
Ardahan Eğitim ve Kültür Derneği Başkanı Celil Ünlü, derneğin yönetim kurulu üyeleri Mali Müşavir Burhan Yıldırım, Gazeteci Çetin Yılmaz'ın bulunduğu toplantı da siyasetle uğraşan Ardahanlıların parti ayrımı yapmaksızın desteklenip, güçlenmesi için ellerinde geleni yapacaklarını belirttiler.


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

KAISİAD KONGREYE GİDİYOR..

Ardahan Haberleri Merkezi İstanbul'a bulunan Kars-Ardahan-Iğdır İşadamları ve Sanayiciler Derneği kongre kararı almak için olağanüstü toplanıyor.
Alınan bilgilere göre başkanı aylar önce istifa eden KAISİAD'ın üyelerinin bir araya gelerek, kongreye gitme kararı alacakları ve en kısa sürede derneği kongreye götürüp, yeni başkanı ve yönetimi belirleyecekleri öğrenildi.

**Eski başkan şimdi de başka platform da..

Gazeteci Hüsnü Bediroğlu'nun önderlik yaptığı, Ardahanlı İşadamı Ahmet Demirbaş'ın kurucu başkanlığını yaptığı, yönetiminin Demirbaş'tan sonra başkanı ferdi davranışları dolaysıyla dernekten uzaklaştığı KAISİAD'ın aylardır başkansız kalması karşısında harekete geçen üyeler derneği kongreye götürme kararı almak için bugünden başlayarak çalışmalara başlatacaklar alınan bilgiler arasın da oldu.
Öte yandan eski başkanın İstanbul Sarıyer de yeni bir platformda çalışmaya başladığı dikkatlerden kaçmadı.

**Göle Dernekler Federasyonu Kuruluyor-75!

Her kaz gecesi ortaya çıkıp bir şeyler yapacağını söyleyen, kaz gecesi ardından ortada kayıp olan Ardahan Dernekleri arasın da bulunan İstanbul Göle Derneği’nden kaz gecesi öncesi yeni bir açıklama daha geldi.
Kaz gecesi öncesi yeniden federasyon kuracağını belirten dermek yöneticilerinin Ardahan plakası olan bu 75 nci aynı açıklaması artık ciddiye alınmazken, kaz geceleri öncesi sıkça yapılan bu tür açıklamaların içini dolduracak bir adımın bugüne kadar neden atılmadığı da merak konusu olurken, aynı dernek yönetiminin birlik berberlikte her kaz gecesinde bahsederken, derneğe üye olmak isteyen gençlerin üyelik başvurusunu almaması da tartışma konusu olmaya devam ediyor.


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ARDAHAN
ÜNİVERSİTE
ÖĞRENCİSİNDEN DE SONUNCU!..

Ardahan Haberleri 81 Vilayette yapılan üniversite sınavların da hep sonuncu olan Ardahan'ın üniversite öğrencisi sayısında da sonuncu olduğu ortaya çıktı..
511 bin üniversitelinin eğitim gördüğü İstanbul’u, 258 bin 773 öğrenci sayısı ile Ankara, 145 bin 557 kişi ile İzmir takip etti. En az öğrenci Hakkari, Şırnak ve Ardahan’da bulunuyor.
Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı verilerinden derlediği bilgiye göre, Türkiye’deki 181 üniversitede 2 milyon 877 bin 586 öğrenci öğrenim görüyor.
Üniversiteli sayısı yarım milyonu aştı
Bünyesinde 50’den fazla üniversiteyi barındıran İstanbul, en fazla üniversite öğrencisinin eğitim gördüğü kent oldu. İstanbul’daki üniversiteli sayısı 511 bin 360 olarak yarım milyonu aştı ve 41 ilin nüfusunu geçti.
İstanbul’u, 258 bin 773 üniversitelinin öğrenim gördüğü Ankara, 145 bin 557 öğrencinin eğitim gördüğü İzmir takip etti.
En az öğrencinin eğitim gördüğü kent ise Hakkari oldu. Hakkari’de 2 bin 576 kişi öğrenim görürken bu kenti 3 bin 136 üniversiteli ile Şırnak, 3 bin 733 yüksek öğrenimli Ardahan izledi.
Marmara birinci, Güneydoğu sonuncu
Bölgeler bazında üniversiteli sayısı incelendiğinde ise Marmara Bölgesi’ndeki üniversitelerde öğrenim görenlerin sayısı 879 bin 890 oldu. İç Anadolu Bölgesi’ndeki üniversitelerde 636 bin 852, Ege Bölgesi’nde 450 bin 340, Karadeniz Bölgesi’nde 343 bin 500, Doğu Anadolu Bölgesi’nde 226 bin 633, Akdeniz Bölgesi’nde 207 bin 565 öğrenci eğitim görüyor.
En az üniversiteli öğrencinin bulunduğu bölge ise Güneydoğu Anadolu Bölgesi oldu. Bu bölgede 132 bin 806 üniversiteli eğitim alıyor.

**Geçen yılki bütçesi 55.142.000

3 bin 733 yüksek öğrenim gördüğü Ardahan Üniversitesinin 2014 Bütçesinin ise 55.142.000 TL. olduğu öğrenildi.


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

MHP'DE KADININ AYAK SESLERİ
ERKEK ADAYINI KORKUTTU!..

Ardahan Haberleri **Taşkın Polat, kadın aday Hülya Davutoğulları karşısında ter döktü, seçimi zor aldı..

Milliyetçi Hareket Partisi Ardahan İl Teşkilatı kongresini yaparak, MHP Genel Merkezi tarafından bir süre önce yenide MHP Ardahan İl Başkanlığına atanan Taşkın Polat'ı onayladı.
Polat'ın rakibi bayan aday Hülya Davutoğulları'nın başkanlığı kıl payı kaçırdığı kongreye hemşehrimiz MHP İstanbul Milletvekili Attila Kaya ve bir çok partili katıldı.
250 delegenin oy kullandığı kongre de 50 oydan fazla oy alamaz denilen Hülya Davutoğulları, bir önce ki dönemlerde uzun yıllardır İl Başkanlığı yapan Taşkın Polat karşısında 122 oy alma başarısı ortaya koyarken, kadın aday karşısında oy sayımının bitimine kadar ter döken Taşkın Polat 130 oy alarak yeniden MHP İl Başkanı oldu.

**Kongre Yorgunluğunu Konserle Attılar..

Üç oyun iptal edildiği kongre ardından son yılların en başarılı Ülkü Ocakları yönetimi olarak değerlendirilen Ardahan Ülkü Ocakları tarafından organize edien birde konser verildi.
Ozan Banas'ın sahne aldığı konsere bir çok MHP'li, Ülkü Ocağı Üyesi, Devlet Memurları ve Öğrencilerin katıldığı görüldü.


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Havaalanı Olmayan Ardahan’ı
Uçaklar Kurtaracak..

Ardahan Haberleri İstanbul’da kaz geceleri ile kurtarılmaya devam edilen Ardahanvatana yeniden katılışının yıl dönümünü gösteri uçakları eşliğinde gerçekleştirecek.
Merkezi Ardahan’da bulunan Serhat Federasyonu nun 24 Şubat’a Çıldır ilçesinin kurtuluş günü ile aynı gün bir gece düzenleyeceği, Ardahan’ın Yeniden Vatan Topraklarına Katılışının Yıl Dönümümün de Türk Yıldızı adı verilen F-16 Uçaklarının gösterisi ile desteklenecek.

**Ensar Öğüt'ün girişimleri sonuç verdi:
Türk Yıldızları 23 Şubat'ta Ardahan semalarında gösteri yapacak

**DÜNYANIN GÖZÜ ARDAHAN'DA OLACAK..
CHP Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt'ün dünyaca ünlü Türk Yıldızlarının Ardahan semalarında gösteri yapması girişimi sonuç verdi. Milli Savunma Bakanlığı, Ardahan'ın kurtuluşunun 93. Yıl kutlamaları kapsamında Türk yıldızları gösteri uçakları Ardahan semalarında uçmasını programına aldı.

**MİLLİ SAVUNMA BAKANINA TEŞEKKÜR..
CHP Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt, uzun zamandır gerek soru önergeleri gerek çeşitli başvurularla Türk yıldızlarının Ardahan'da gösteri yapması için çaba sarf ettiğini ifade ederek, " Bu önerimizin gerçekleşmesinden mutlu oldum. Milli savunma Bakanlığına teşekkür ederim. Bu gösterilerle tüm dünyanın gözleri Ardahan'da olacak" dedi.

**ARDAHAN İÇİN MÜCADELEYE DEVAM..
Öğüt, 2002 yılından buyana "Yaşanabilir Bir Ardahan " hedefi ile gecesini gündüzüne kattığını, gerek parlamento kürsüsünde gerek kanun teklifleriyle gerek bizzat hükümet ve devlet kurumlarıyla görüşerek gerekse de eylemlerle bölgesinin sorunlarını çözmeye çalıştığını ifade ederek, " Yıllardır köyde köylü ve muhtar, şehirde esnaf, okulda öğretmen, tarlada çiftçi, dağda çoban, evde ev kadınları ile elele vererek Ardahan için bir mücadele yürütüyorum. Eğitim, sağlık, tarım ve hayvancılığına sahip çıkmaya çalışıyorum. Halkımla elele elimden geleni yapıyorum. Elbette Ardahanımıza hizmetler istenilen düzeyde değil. Çok hedef ve isteğimiz var. Bunun için iktidar olmak şart. Ancak, muhalefetiz diye kenara çekilip oturacak değiliz. Önümüzdeki dönem de aynı tempoda mücadeleye devam edeceğim"diye konuştu.


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ARDAHAN'DA SİYASET HABERLERİ..

Ardahan Haberleri **HDP KİMİNLE ARDAHAN’DA DAHA ÇOK OY ALIR?

Önümüzde ki günlerde Ardahan İl Kongresine gidecek olan Halkın Demokrasi Partisi 2015 Genel Seçimlerin de kimi Ardahan’da Milletvekili adayı edeceği merakla takip ediliyor.
Gazeteci Fakir Yılmaz’ın da araların da bulunduğu bir çok isim üzerin de duran HDP’nin Ardahan’da en çok aday arayışında olduğu dikkat çekiyor.
Selahattin Demirtaş’ın da katılması beklenen İl başkanlığı kongresi öncesi aday arayışına devam edecek olan HDP Ardahan İl Başkanı seçimi ardından seçim çalışmalarına start verecek.

**Hanak ve Damal'da Teşkilat Açacak..

Öte yandan mevcut İl Başkanı rcan Karagöz'ün İl Başkanlığına devam etme kararı aldığı da alınan bilgiler arasında olan HDP'nin Ardahan'ın diğer ilçelerinde de teşkilatlanma çalışmaları yaptığı ve kongre sonrası ilk etapta Hanak ve Damal'da teşkilatlarını açması bekleniyor.
Bilindiği gibi 5 ilçesi bulunan Ardahan'da HDP'nin sadece Göle'de ilçe örgütü bulunuyor.

**Ak Parti'de Av. Yusuf Demirci Dönemi Başlıyor..

Geçtiğimiz günler de sürpriz bir şekil de iktidar partisi Ardahan İl Başkanlığına atanan Ardahanlı Avukatlardan Yusuf Demirci başkanlığında 5. Olağan Kongresini yapacak olan AK Parti Ardahan İl Teşkilatında sular durulmuşa benziyor.
Mevcur İl Başkanı Veteriner Hekim Yunus Baydar'ın yerine önerilen Av. Demirci'ye karşı kimsenin adaylığa cesaret edip, çıkmadığı dikkat çeken AK parti'de Demirci dönemi de başlamış olacak.

**CHP'de Belirsizlik Sürüyor..

Ardahan İl genelin de en çok oyu alan partilerin başını çeken Cumhuriyet Halk Partisi İl Örgütünde yaşananların sonucunun nereye varacağı merakla beklenirken, geçtiğimiz gün Ankara'ya giden CHP Ardahan İl başkanı İlimdar Senem'in CHP Genel Merkez de bir dizi görüşmelerde bulunduğu öğrenildi.
2015 Genel Seçimlerin de Ardahan'da Milletvekili Aday Adaylığını açıklayan ve ön seçimin yapılması gerektiğine dikkat çeken Mutlu Kerimoğlu ile birlikte Göleli siyasetçi Gürsel Tekin'le de görüşen Senem'in istifalarla boşalan İl Başkanlığını nereye kadar götüreceği de Ardahan siyaset arenasında merak edilen konuların başında geliyor.

**MHP Ardahan de Kongreye Gidiyor..

MHP Ardahan'da 2015 Genel Seçimlerine kongresini yaparak giden partiler arasında.
MHP Genel Başkan Yardımcısı, İstanbul Milletvekili Attila Kaya 'nın da katılacağı ve Taşkın Polat ile Hülya Davutoğulları'nın yarıştığı öğrenilen kongreye ilginin büyük olması bekleniyor.

**DSP Birleşmeyi Bekliyor..

Ardahanlı Mali Müşavir Ömer Türkoğlu'nun Milletvekili Aday Adaylığını açıkladığı Demokratik Sol Parti Ardahan İl Örgütünün de başta CHP ile olmak üzere ülke genelinde birleşerek gidilen bir seçimi beklediği görülen Ardahan'da Kutluhan Akçay'da yeniden siyasete döndü.
Daha önce DYP Ardahan İl Başkanlığı yapan Ardahanlı Turizmci işadamı Akçay'ın bu kez Demokrat Parti Ardahan İl Başkanlığına getirildi.

**Gazeteci Kılıç ve Karakaya'a İl Başkan Yardımcısı Oldular..

Öte yandan Ardahan'da çokta etkili olmayan Saadet Partisi Ardahan İl Başkan Yardımcılığına Gazeteci Özkan Karakaya, İdris Bal'ın Genel Başkanı olduğu ve Cemaatin kurduğu bir parti olduğu söylenen Demokratik Gelişim Partisi'nin Ardahan İl başkan yardımcılığında Gazetesi Bülent Kılıç'ın getirildiği bilgisi alındı.
Ardahan eski Belediye Başkanlarından Mikail Kayatürk'ün organize ettiği DGP'nin Ardahan Merkez İlçe Başkanlığına da Raşit Kılıç'ın getirildiği bilgisi alındı.


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Hoçvanlı İşadamı Doğan Gökçe
‘EL ELE, SIRT SIRTA VERMELİYİZ’

Ardahan Haberleri Bir çok Ardahanlının yaşadığı İstanbul’un Esenyurt ilçesinin önemli iş adamlarından Hacı Doğan Gökçe’den birlik mesajı.
Yılardır İstanbul’da mücadele veren tüm hemşehrilerinin el ele, sırt sırta vermesi gerektiğine dikkat çektiği açıklamasın da gerek ticari, gerek ise siyasi gücün de bu birlikteliğinden geçtiğinin altını da çizdi.

**Şark kurnazlığını kenara bırakmalıyız..
Herkesin kendisine göre, kendi alanında gücünün bulunduğuna dikkat çeken Ardahanlı İşadamı Hacı Doğan Gökçe tüm toplumun istediği o birlik beraberliği gerçekleştirmenin birinci şartının şark kurnazlığı yapmamak ve samimi olarak bir birimize destek vermesinden geçtiğini belirttiği açıklamasın da Esenyurt’ta ki hemşehrilerin yanı sıra gerek İstanbul genelin de, gerek ise Ardahan’da tüm Ardahanlıların kuracakları samimi bir berberliğin ülke genelin de güce dönüşeceğini de bilmek gerekir.’ dedi.
Üniversite öğrencisi Fatih Gökçe ile birlikte Esenyurt’ta ki bürosunda Ardahanlı hemşehrilerine selam göndermeyi de unutmayın Gökçe 2015 genel seçimlerinin de unutulmamasını da istedi.


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Ünlü Kürt Yazar
Yaşar Kemal hastaneye kaldırıldı..

Ardahan Haberleri Ülke edebiyatının efsanevi ismi yazar Yaşar Kemal, rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldı. Yapılan ilk açıklamada Kemal'in solunum cihazına bağlandığı ve 24 saat bekleneceği ifade edildi.
92 yaşındaki Yaşar Kemal, öğle saatlerinde solunum güçlüğü ve kalp ritim bozukluğu sebebiyle İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi'ne kaldırıldı.
Yaşar Kemal’in solunum desteğine ihtiyaç duyduğu için yapay solunum cihazına bağlı olarak tutulduğu ve uyutulduğu bildirildi.

DOKTORUNDAN İLK AÇIKLAMA
İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Başhekimi Prof. Dr. Mehmet Akif Karan yaptığı ilk açıkalama da, "Solunum yetmezliği var. Solunum cihazına bağlı. Gözlem altında. Şu an göstergeleri iyi. Ama ne olacağını bilmiyoruz. İzliyoruz. Zatürree var gibi görünüyor. Tedaviye iyi cevap verecek diye umuyoruz. Bekliyoruz. 24 saat bekleyeceğiz" dedi.

"MAALESEF HAYATİ TEHLİKE VAR"
Hastanede düzenlenen basın toplantısında Yaşar Kemal'in sağlık durumuyla ilgili bilgiler veren Prof. Dr. Karan, Yaşar Kemal'ın 9 Ocak'tan beri başka bir hastanede tedavi gördüğünü belirterek, bugün öğleden sonra hastanelerine getirildiğini söyledi.


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Bu kez kaydılar..

Ardahan Haberleri Geçtiğimiz gün Ardahan’a gelen Türkiye Kayak Federasyonu Başkanı ile
birlikte kaymadan kayak merkezini ziyaret edip, yetkililerden bilgi alan Ardahan protokolü bu kez tesisi kayarak tanıtıp, resmi kayak sezonuna da start verdiler.

Ardahan'ın Uğurlu Dağ Mevkiindeki Yalnızçam Kayak Merkezi'nde 2015 yılı kayak sezonu açıldı.
Sezon açılışı için kayak merkezinde tören düzenlendi. Törene Vali Ahmet Deniz ve eşi Olcay Deniz, Belediye Başkanı Faruk Köksoy ve Eşi Cevriye Köksoy, Vali Yardımcısı Deniz Pişkin ve çok sayıda kayak sever katıldı.
Törende konuşan Vali Deniz, “Bugün Yalnızçam Kayak Merkezi’nde 2015 yılı kayak sezonunu açıyoruz. Bakanlar kurulu kararı ile turizm bölgesi olarak ilan edilen kayak merkezimiz, önümüzdeki yıllardan itibaren daha güzel tesislere kavuşacak ve bölgede adını ön plana çıkaracak. Bu tesislerimizden özellikle milli sporcular, milli kayakçılar yetiştirmek istiyoruz. Ben, Ardahan’da herkesin kayak sporunu yapabildikleri ölçüde yapmalarını istiyorum. Buranın doğası da karı da muhteşem güzellikte” dedi.
Belediye Başkanı Faruk Köksoy da, “Kayak merkezimiz uzun süredir adından bahsettiriyor ve her yönüyle umut vadediyor. Tesisleşme, altyapı ve diğer fiziki koşulların daha iyi seviyelere gelmesiyle birlikte birkaç yıl içerisinde Yalnızçam Kayak Merkezi, daha fazla adından bahsettirecektir. Ardahan için kış sporları ve özellikle kayak sporu çok önemlidir. Bu sporun yaygınlaşmasına hepimizin destek vermesi lazım” diye konuştu.
Açılış töreninin yapılmasıyla birlikte Vali Ahmet Deniz, Belediye Başkanı Faruk Köksoy, Vali Yardımcısı Deniz Pişkin ve çok sayıda kayak sever ile birlikte pistlerde kayak yaptı.


Yazarlarımızı okuyor musunuz?

Göle derneği savrulmaktan arınmalı‏..
Ramazan TAN

Ardahan Haberi Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşGölelilerin yoğun yaşadığı bölge olarak da bilinen İstanbul Esenyurt gerçekten de Gölelilerin yoğunluğu ve duyarlılığıyla birlikte, bölgenin siyasetine de yön verebilen ancak bu yönü kendi lehine çevirme noktasında aciz kalanların toplandığı yerdir.
Yoğun göçün birleştirdiği Gölelilerin sözde çok eski ve çok etkin olarak gördükleri Göle Derneği şimdilere kadar onlarca başkanları gelip geçti hepside geceler yaptı, kazlar yedirdi, sazlar çalındı.. Ancak yapmış oldukları şatafatlı gecelerde hep ya birilerinin arka bahçesi oldu ya da birilerinin açıkça reklamını yaptı.
Bunca zahmetlere giren mikrofonları eline aldıkları zaman attıkları nutuklarla kulakları çınlatanlar aslında geriye baktıklarında Gale’lilerle ilgili hiçbir şey yapmadıkları sadece kendi reklamlarıyla birlikte hep başkalarını yücelttikleri açıkça görülmektedir.,
Şimdi bu söylediklerime hayıflanacaklar ya bu nasıl yazı diyeceklere sesleniyorum.
Yıllardır güçlülüğünüzden söz eder durursunuz.. Geçmiş dönemde 15 yıl görev yapan Çapanların hep yanında oldunuz.. Çapanlar şimdiye kadar kaç tane Göleli iş adamı yetiştirdi? Yâda kaç tane Göleliye Belediyede kadro verdi cevap verebilir misiniz?
Yâda Gölelilerin yoğun olarak desteklediği Kadıoğlu kaç tane Göleli iş adamı yetiştirdi? Yada Yanında bulundurduğu temsilcilerimiz Esenyurt Belediyesi tarafından mağdur edilen kaç kişinin işini çözebildi?
Gelelim son seçimlere CHP'nin adayı Esenyurtta etkin ve yetkin olmayanları liste bire yazarken Göle dernek başkanını abisini listenin 22'sine koyması sizce de düşündürücü değil mi, yani Gölelilere verilen değerin ölçüsü degilmi ?
Yâda AKP ye baktığımızda Gölelileri temsil edecek, onlara sahip çıkacak bilgi birikimli birini listesine koyup bir başkan yardımcılığı verdi mi? Bunlara baktığımızda aslında ikisininde biri birinden farkının olmadığı bunların bizi sadece kullandıkları herkes tarafından görülmektedir.
Aslında tamda bu süreçte Göle Derneğinin kendilerini gözden geçirip, silkelenerek şimdiye kadar izlenen yolun tam tersine radikal kararlar alarak bir ilke imza atması gerekmez mi?
Bu yönetimin diğerlerinden farklı bir duruş sergilemesi gerekmez mi ?
Şimdi Göle Dernek başkanının söylemlerine bakıldığında farklı icraatlarında farklı olması ne kadar doğru olur?..
Şimdi Göle dernek yönetiminin bir geceden gecenin hemen arkasından 'Göleli kendi siyasetçisini arıyor' yada 'Göleli liderini arıyor' çalıştayından bahsetmesi güzel..
Güzelde hem bunu söylüyor hemde yine sağdan ve soldan şimdiye kadar bizleri kullanarak paçavra yapanları geceye davet ederek yine Gölelilere alkışlatmaya çalışmaları aslında söylemlerinde samimi olmadıklarını göstermez mi?..
Şimdi sizler siyasileri getirip, gecede onlara şov yaptıracaksınız iki ay sonra çalıştay Ardahan Haberi yapacaksınız, üç ay sonrada seçimleri yaşayacaksınız şimdi bunun adı sizce de yine peşkeş olmaz mı? Yada oraya getirip alkışlattığınız kişilerin reklamı olmaz mı ?
Şimdi ben herkesin söylediğini bir kez daha söylüyorum hatta haykırıyorum. Göle derneği gerçektende Şimdiye kadar yapılamayanı yapmak istiyorsa, Gölelilerin önünü açmak istiyorsa, Göleli siyasetçilerini belirlemek istiyorsa o zaman dik duruş sergileyerek bir ilke imza atmalı
Bu ilk yapacakları geceye Esenyurtta şimdiye kadar siyaset yapan sağdan ve soldan Göleli olmayan Gölelileri sadece kullanan Hiçbir politikacıları bu kaz gecesine çağırmamalı onları oraya getirip Gölelilere alkışlatmamalı. Çıkıp kürsüye sadece Göleli liderlerimizi yaratacağımızın artık kendimizi hiç kimseye kullandırmayacağımızı geçmişe sünger çekip yeni bir sayfa açacağımızı ve alkışlanması gereken biri varsa o da Göleli olması gerektiğini açıklaması gerekir. Derneğe ve yönetime de bu yakışmaz mı?
Bunu yaptıktan sonra Göleli kendi liderini arıyor Çalıştayım yaparsanız işte bu inandırıcı olur çünkü çalıştayın arkasındanda TBMM sine göndereceğimiz bizleri temsil edebilecek bilgi birikime sahip birkaç Göleliyi ön plana çıkarmış olmaz mıyız ?.
Eğerki biz bunu başarabilirsek işte o zaman Dernek dernekçiliğini yapmış olur yani sezerin hakkı sezere teslim edilmiş olur. Yani Göleliye sahip çıkmış oluruz.
Bunu başaranlar önümüzdeki yerel seçimlere de damga vurmuş olur.
Eğer ki bunu yapma cesareti gösteremeseniz o zaman sizinde diğerlerinden bir farkınız olmaz. İşiniz zor bunu yaparken beklide birilerinden icazet almak gerekir ya da gerekmez bu sizin ne kadar duruş göstereceğinizin de bir ölçeği olmaz mı ?
Aksi taktirde gecenizi yaparsınız, kazlar yenir, konuşmalar yapılır, gelenler alkışlanır olay orda bıraktığınız noktada kalır.
Sizlerde savrulan küller arasında kayıp olur gidersiniz..
Saygılarımla.


Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin
Ardahan'da AK Partililerin Kafası Karışık..
Yazar Fakir


Ardahan'da Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yazarlarımızı okuyor musunuz?

YAZIYORSAM SEBEBİ VAR
Sen başkan olamazsın..

Fakir Yılmaz Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşBölge iş adamı ve sanayicileri temsil edeceği belirtilip, kurulan, ama başına ne iş adamı, ne de sanayici kadını Fakir Yılmaz olan birinin getirilip, bitirilme noktasına götürülen Kars-Ardahan-Iğdır İş Adamları ve Sanayiciler Derneği bugünler de bir hayli hareketli.
Bunun nedenini araştırdığımız da ise bu derneği alıp, gerçek amacı doğrultusunda yoluna koymak isteyen gerçek iş adamları ile bu derneğin sonunu getirenlerin yarışına şahit oluyoruz..
Ve en önemlisi iş adamı, iş kadını olmadığı halde KAISİAD’ın başında iki dönem kalan ve tüzüğü gereği yeniden başkan adayı olması mümkün olmayan bir hanımın ortalığı toz duman etmesidir..
Ya anlayamıyorum, gerek bu derneğe üye olan, gerek se KAI kamuoyunun önemli etkenleri, derneği bitirdikten sonra istifa edip, giden bu hanıma neden dur diyemez ve ‘Kardeş sen gerek bugüne kadar yaptıklarınla, gerek ise tüzük gereği başkan olamazsın’ demezler ki?..

**Yeni Kral..

Sanırım hatırlayanınız vardır, Yunus Baydar’da İl başkanlığına getirilirken o zamanın başbakanı, Fakir Yılmaz bugünün cumhurbaşkanı tarafından Ardahan AK Parti İl başkanlığına atanmıştı..
Ve o günde birileri, ‘Ne yapalım, başbakan atamışsa en doğrusunu yapmıştır’ demiş ve Baydar’ın karşısın da hazır ola geçmişti..
Evet daha dün gibi hafızalarımız da olan ve bugün de aynı manzaranın yaşandığını gördüğümüz bir Ardahan’da siyaset yapanların, ‘Eski Kral öldüyse, yeni Kral var’ dediğine de şahit oluyoruz..
Tek fark, ‘Kral öldü’ haberini il veren bir gazeteci olarak unuttuğumuz yeni Kral’ın listesine girmek için kuyruğa girenlerin başını , eski Kral’ın gelişinde olduğu gibi yen Kral’ın gelişinde de feryat koparanlar gelmesi ise bu memleketin talihsiz kaderi olarak tarihe not edilmesiydi..

**Akraba SYDV’si Haberi..

Ardahan’da yaşananları yazan bir ekibin başında olduğuma inan bir çok okur bizlerin göremediği, duyamadığı olayları başlıkları ile bazen de fotoğrafları ile bizlere duyurması bizlerin okura verdiği ‘Yazarsa onlar yazar’ güvenidir..
Öyle ki bazen de güldüren haber ve isteklerde almıyor değiliz..
Örnek olarak Ardahanlı birisiyle evleneceğini belirtip, evleneceği kişinin kimliğini, geçmişini hatta kişiliğini bizlere soran Ardahanlı olmayanlar da çıkmıyor değil..
Sadece bumu ki?..
Tabi ki hayır.. Son olarak CHP’li, HDP’li, AKP’li ve MHP’li İl Genel Meclis Üyelerinin Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Üyeliklerine yakınlarını üye seçtiğini de haber alıyor, onların yerine biz utanıyoruz..
0.535.418 32 58-fakiryilmaz323@hotmail.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?

KADINCA/Selmi Yılmaz
Baydar çok rahat..

Ardahan Haberi Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşBeş yıldır başında bulunduğu partisini daha emni bir el olduğunu belirttiği bir isime, kendisi gib başbakan tarafından Ardahan Haberi önerilen Av. Yusuf Demirci’ye bırakmanın rahatlığını yaşadığını belirten Veteriner Hekim Yunus Baydar, ‘Seni durumunun ne olır?’ başlıklı sorumuza, ‘Ben bu partinin bir neferiyim. Yılardır partime hizmet veren biriyim. Bugün İl başkanlığı, yarın bir başka görev. Biz görev verildiğinde en iyisin yapma mücadelesi veren insanlarız.’ diyerek cevaplaması dikkat çekici olduğu gibi kendisinden emin bir kişilik sergiliyordu.
Önümüzde ki genel seçimler de milletvekili aday adayı olan Yunus Baydar’ın bu rahatlığı kendisinden, hizmet verdiği partisine güven de başka bir şey değildir..
Tanıdığımız Veteriner Hekim Yunus Baydar öyledir de..

**Gençlere sıra gelecek mi?

Yılardır siyaseti için de olan ve Ardahan siyasetinin gündemini belirleyen bir gazeteci olarak önümüzde ki genel seçimlerde kimlerin Ardahan’da milletvekili aday adayı olmak için çabaladığını sizlere aktardığımız şu günlerde sıraladığımız isimler arasında ‘Genç’ denebileceklerin saysının bir elin Ardahan Haberi 5 parmağını geçmediğini görüyoruz..
Şu an Ankara’da Kazan’da AK parti Belediye Meclis Üyesi olan Muhsin Koca ve yine AK Parti’den milletvekili aday adayı olması beklenen Ardahanlı Kaymakam Salih Altun ve CHP’de Mutlu Kerimoğlu Serhat Aslangörür gibi isimler ‘bizde varız’ deseler de yaşlı ve kurt politikacıların dolu olduğu parti genel merkezlerinin nasıl olup aşılacağı merak konusudur..

**KAI ve KAISİAD

Birinin, CHP’li, diğerinin MHP’li olduğunu ortaya koymaya başladığı dernekler ve federasyonlara karşı en güçlü stk’lar olamaya aday olacaklarını belirtip, bir araya gelenlerden oluşan Kars-Ardahan-Iğdır Vakfı ile Kars-Ardahan-Iğdır İş Adamları ve Sanayiciler Derneği Seçime gidiyor..
İstanbul’da ki federasyonun en geç 21’in de yapılacak olan geceden sonra olağanüstü kongreye gideceğinin tartışıldığı bir süreçte Kars’tan Ardahan ve Iğdır’a geçemeyen KAI Vakfı ile uzun süredir başsız kalan KAISİAD’da kongreye gidecek..
Bursa’da ki federasyonun Ardahan ziyareti ardında kendisini ele verdiği bir sürede diğer stk’larımız da kaz yeme derdinden..


Yazarlarımızı okuyor musunuz?

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

BAYDAR: TUFAN BEKLEYENLER YANILIR!..

Ardahan Haberleri **Baydar: Bütün Ardahanlılar Kongreye Davetlidir..

2015 Genel Seçimlerin de Milletvekili adayı olmak için yeniden İl Başkanı olmayacağını açıkladıktan sonra yerine İl Başkanı Adayı olarak atanan Av. Yusuf Demirci’nin kendisinden daha iyi bir İl başkanlığı yapacağına inandığını belirten AK Parti Ardahan İl Başkanı Veteriner Hekim Yunus Baydar birilerinin parti için de tufan beklemesinin boşuna olduğunu belirtti.
AK Parti’nin ana sermayesinin halk olduğu ve halkın %50’nın üzerinde oy verdiği partinin başındakiler yada üyelerinin başka partilerin sorumsuz, duyarsız, ilgisiz yönetici veya üyesi olmadığını belirten AK Parti Ardahan İl Başkanı Yunus Baydar 5 yıl önce kendisinin de birilerine rağmen zamanın başbakanı tarafından İl Başkanlığına atandığı ve o günden bugüne partisinin çıtasını hep yukarılara taşıdığını belirtirken, bunu yerine aday olarak gösterilen Av. Yusuf Demirci’nin de yapacağını inandığını söyled.
Pazar günü yapılacak lan AK Parti İl Başkanlığı Kongresine tüm Ardahanlıları davet eden AK Parti İl Başkanı Yunus Baydar Spor Salonun da yapılacak olan AK Parti Ardahan İl Kongresine Gençlik ve Spor Bakanı Samsun Milletvekili Akif Çağatay Kılıç, AK Parti Ardahan Genel başkan Yardımcısı, İstanbul Milletvekili Belma Satır ve AK Parti Başkanı Yerel Yönetimler. Abdulhamit Gül’ün katılacağını belirtti.


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Süreyya Cinik Tüzük Gereği Aday Olamıyor..

Ardahan Haberleri Başta İstanbul’da olmak üzere bölgede ki iş adamları ile sanayicileri bir çatı altında toplamak amacıyla kurulan Kars-Ardahan-Iğdır İşadamaları ve Sanayiciler Derneği kongre hazırlıklarını hızlandırdı.
Aylar öncesi başkanlık görevinden istifa edip, kenara çekilen Süreyya Cinik’in yerine kimin geleceği belli olmazken, KAISİAD’ın Genel Sekreteri olan ve yapılacak olan kongre de başkan adayı olması beklenen Ardahanlı İşadamı Orhan Gökçe’ye bölge işadamlarından tam destek geldiği görülüyor.
Cinik’in gerek tüzük gereği, gerek ise kenara çekilmesi nedeniyle aday olamadığı KAISİAD seçiminin bu ayın sonlarında yapılması bekleniyor.


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Şenliği Veysel Yapmalıyız!..

Ardahan Haberleri Önümüzdeki günler de kongreye gitmeye hazırlanan Aşıkşenlik Derneği başkanlığı için adı önerilen Çıldırlı İşadamı Halit Karahan Aşık Şenlik’in yeterince tanıtılmadığından yakındı.
Kurtuluş savaşı kahramanlarından Aşık Şenliğin gerek bölgede, gerek ise Kafkaslar da önemli bir şahsiyet olduğuna dikkat çeken Karahan, ‘Bizlere düşen birinci görevin bu önemli aşık ve şairi Aşık Veysel kadar tanıtıp, anlatmaktır.’ dedi.

Ardahan’ın tanınmış işadamlarından, Murathan Pul Civata Fabrikasının Yönetim Kurulu Başkanı Halit Karahan merkezi İstanbul’da bulunan Aşık Şenlik Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanlığına önerilmekte.
Önümüzdeki günler de yapacağı gece ardından kongreye gitmeye hazırlanan, ‘Aşık Şenlik Derneği’nin gerçek misyonunu ortaya koyması için Şenlik babayı gerektiği gibi tanıtıp, tüm dünyaya anlamaktan geçer.’ diyen Karahan eğer derneğin başına gelirsem bunu görev sayacağım.’ dedi.


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Sarzeplilerden Muhteşem Bir Gece

Ardahan Haberleri Ardahan’ın en büyük köylerinden olan Sulakyurt (Sarzep) Derneği İstanbul’da düzenlemiş olduğu gecede adeta gövde gösterisi yaptı.
Yener Bayrakçı’nın başında bulunduğu Sulakyurt Köyü Yardımlaşma ve Dayanışma gecesine Binin üzerinde misafirin katıldığı görülürken, gece de en dikkat çekici durum geceye katılan Sarzeplilern bay, bayanlı olarak şık ve güzel giyimleriydi.
Bir zamanlar iki sineması olan Sarzeplilerin yoğun ilgi gösterdiği ve Nihat Tanrıkulu’nun başkanlığını yaptığı geceye CHP Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt, İSTOǒun da başkanlığını yapan Sarzepli İşadamı Nait Kamal Bay, Küçükçekmece CHP Meclis üyesi Enis Koçak, Sarzepli İşadamı Gürsoy Karataş, Çıldırlı İşadamı Kemal Şimşir, Ardahanlı İşadamı Serdar Nalbant, Ardahan İl Genel Sekreteri Hakkı Özgür’ün yanı sıra bir çok konuk katıldı.
Aynı zaman da Ardahan Gazeteciler Cemiyeti Başkanı da olan Gazeteci Fakir Yılmaz’ın yanı sıra Yılmaz’ın başkan yardımcılığını yaptığı İstanbul Ardahan Federasyonu yönetimi, bir çok Ardahan derneği yöneticisi, Ardahanlı iş adamının da katıldığı geceye Sarzep Köy Muhtarı Şenol Karabağ ve köye de oturan Sarzepliler da katıldılar.
Hanaklı İstanbul Esenyurt Belediye Meclis Üyesi Togay Çoban’ın da katkı sunduğu gece de Sarzep’te getirilen kazlar misafirlere ikram edildi.

**Bir de Kazlar Kayıp Olmasaydı..

Öte yandan dernek yönetimince gece boyunca ortaya konulan çabalar tüm misafirleri memnun ederken, salona gelen bazı misafirlerin kaz yiyemediği, buna neden ise gece için hazırlanan kazlardan 110 tanesinin bir anda ortada kayıp olduğu bu nedenle misafirlerin bazıları gecede kaz yemeden ayrıldıkları öğrenildi.


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ÖĞÜT GECELERİ DE ÇALIŞIYOR!..

Ardahan Haberleri **Ensar öğüt, "Bu mücadele hakkımızı alamama mücadelesidir"

CHP Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt, bu aralar her gün ilden ile koşuyor.
Bir taraftan TBMM'deki çalışmalarını aksatmayan ve Ardahan'da çalışmalarını sürdüren Öğüt, diğer taraftan da İstanbul'da yoğunlaşan Ardahan derneklerinin dayanışma gecelerinde onları yalnız bırakmıyor. Her hafta çok sayıda derneğin etkinliğinde onur konuğu olarak yer alan Ensar Öğüt, her gittiği yerde siyasi görüşü ne olursa olsun hemşehrileri tarafından sevgi gösterileri ile karşılanıyor.
HANAKLILARA ZİYARET
Vekil Ensar Öğüt geçen hafta sonu gecesine katıldığı bir başka dernek ise, İstanbul Sulakyurt derneğinin Sefaköy'de gerçekleştirdiği dayanışma gecesi oldu. Gece öncesi Sefaköy Hanaklılar Dayanışma Derneğini ziyaret eden ve vatandaşlarla sohbet edip hasret giderek Öğüt, yine aynı yerde gerçekleştirilen Sulakyurtluların gecesine ve mutluluğuna ortak oldu.
SİYASİ AYRIM YOK, ARDAHAN VAR
Gecede bir konuşma yapan ve derneklerin kültürel değerlerin yaşatılması ve sosyal dayanışma bakımından önemine dikkat çeken Ensar Öğüt, "Ardahanımızı gerek sorunlarının çözümü yolunda mücadele ederek, gerekse güzelliklerini kamuoyuna sunarak en iyi şekilde tanıtmaya ve temsil etmeye çalışıyorum. Bu gücü bölge halkından, demokratik kuruluşlarımızın desteğinden alıyorum. Bir ülke, bir Ardahan sevdalısı olarak desteğiniz arkamda olduğu müddetçe mücadelemizi artırarak sürdüreceğiz. Bu mücadele, Ardahan halkının hak ettiğini alamaması mücadelesidir" dedi.
Gece sonunda Dernek başkanı Yener Bayrakçı tarafından teşekkür plaketi verildi.
Haber/Fotolar: www.kuzeyandolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

DÜN DÜNDÜR..

Ardahan Haberleri Bir zamanlar Dr. Gürbüz Çapan’ın ayrılmaz basın danışmanlığını yapan ve bu sıra da Çapan kadar Dr. Bülent Kerimoğlunu seven (!) Gazeteci meslektaşımız Cihan Güner Çapanların son seçimde ki yenilgisi ve kenara çekilmeleri ve Cihan’ı gruptan ayırmaları ardından tam yalnız kalmışken, bugün Bakırköy Belediye Başkanlığı yapan Dr. Bülent Kerimoğlu’nun yanın da görünmeye başladı.
Son olarak 10 Ocak Gazeteciler Günün de Kerim oğlu ile birlikte görünen Cihan Güner ile Kerimoğlu’nun zora ki de olsa dostluğu ardından bakanları bile şaşırttı.


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

GÖLE'DEN HABERLER..

Ardahan Haberleri **Karatay;”Gençliğe Söz Hakkı Verilmeli”

Ardahan Gençliği Esenyurt’un en kalabalık hemşehri topluluğu olan Ardahanlıların oluşturduğu bir gençlik platformu çalışmalarına son hızla devam ediyor.
Esenyurt da bir çok şubesi bulunan TAY sürücü kurslarının kurucusu Sn.Veysel KARATAY’ın Gençlere verdiği kahvaltı programına katılım yoğundu.Ardahan ve Gençler üzerine sohbetin yoğun olduğu kahvaltı programı büyük neşe içerisinde geçti.Ardahan’ın her ilçesinden gençlerin bulunduğu ve her geçen gün büyüyen Gençlik Platfromun da bulunan gençler de Kahvaltı Programını düzenleyen Sn.KARATAY ile katılım sağlayan Değerli büyükler Recep YILDIRIM,Tuncer MARANGOZ ve Ramazan TAN’a ayrı ayrı teşekkür ettiler.
Kahvaltı sırasında Ardahan Gençliği geleceğe daha planlı adım atılması için yakın bir zaman da Esenyurt da yapılması gündem de olan Gençlik Çalıştayı üzerine ayrıntıları konuştu ve zaman konusunda fikir alış-verişi yaptılar.

**Göle Derneğinden Kaz Gecesine Davet..

Merkezi İstanbul/Esenyurt da bulunan Ardahan ili Göle İlçe Derneği 24 Ocak ta Esenyurt da yapacakları Kaz gecesine bütün Ardahanlıları davet ediyor.Slayt Gösterisi,Müzik dinletisi ve Sürpriz şarkıcıların sahne alacağı gece için her yıl olduğu gibi yoğun bir katılım bekleniyor.Davetiye Bileti temin etmek için Başkan Ertekin Baysal’a ulaşabilirsiniz. Göle Dernek Başkanı Ertekin BAYSAL; 0532 270 33 02


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ÇILDIR'DAN HABERLER..

Ardahan Haberleri **BAŞKAN HALK GÜNÜ DÜZENLEDİ..

ÇILDIR BELEDİYE BAŞKANI AZİZOĞLU İLÇE ESNAFIYLA TOPLANTI YAPARAK SORUNLARI NOT ALDI.

Çıldır Belediye Başkanı Azizoğlu İlçe Esnafıyla toplantı yaptı.
Çıldır Öğretmen evinde toplantı yapan Çıldır Belediye Başkanı Yakup Azizoğlu Esnafa Göreve geldiği 30 Mart 2014 seçimlerinden bu güne yapılan çalışmalar ile ilgili bilgi verdi.
Azizoğlu Çıldır'da bir ilk olan Halk Günün de yapyığı konuşmada, 'Birlikte yönetim.. Çıldır'ın sorunları ve çözümleri hep birlikte ele almak adına buradayız.' dedi.

**Çıldır'a Hayvan Meydanı Yapılacak..

Ardahan'ın Gürcistan ve Ermenistan'a komşu sınır ilçesi Çıldır'ın Belediye Başkanı K. Yakup Azizoğlu'nun düzenlediği toplantıya bir çok esnaf ve Çıldırlı katılırken, Başkan Azizoğlu toplantıda yaptığı açıklamada Çıldırlılara bir de müjde verdi.
Azizoğlu açıklamalarına şöyle devam etti. 'Doğu Anadolu (DAP) Projesi kapsamında hibe destekli hayvan pazarı ile ilgili projemiz kabul edilmiştir. Birinci gelir kaynağımız olan hayvancılığımıza büyük katkı sunacağına inandığımız Çıldır'ımıza küçük çaplı hayvan pazarı yapılacaktır. Daha sonra Aktaş sınır kapısı açılmadan inşallah Adliyeyi getirmek için şimdiden çaba gösterdiklerini ve en önemlisi Çıldır gölü 'nü imara açıcağız dedi.
Esnaf ve vatandaşların sorunlarını da dinleyen Azizoğlu vatandaşları ve esnafları dinledikten sonra, 'her konuda yapacağınız önerilerinizi dikkate alacağız' dedi.


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

POSOF'TAN HABERLER..

Ardahan Haberleri **Kaymakam öğrencilerle yemekteydi..

Ardahan'ın Gürcistan'a komşu İlçesi Posof Kaymakamı Ufuk Özen Alibeyoğlu, İlçe Özel İdare Müdürü Ayhan Bildir ve İlçe Milli Eğitim Müdür V. Muhammet Şahin’ in katılımı ile Posof Çok Programlı Lisesi son sınıf öğrencileri ile yurdun yemekhanesinde bir araya geldiler. Toplantıda bir konuşma yapan Kaymakam Alibeyoğlu Mart ayında yapılacak olan YGS’ye (Yükseköğretime Geçiş Sınavı) çok az bir süre kaldığını ve bu sürenin öğrenciler tarafından verimli bir şekilde planlama yapılarak yoğun bir ders programı çerçevesinde değerlendirilmesi gerektiğini ayrıca önümüzde olan yarıyıl tatilinde evlerine gitmek istemeyen öğrencilere okul hocalarının katkılarıyla ders programı hazırlayabileceklerini ve bu tatil döneminde eğitimlerine katkıda bulunmak istediklerini, bu programa katılmak isteyenlerin yurt müdürüne müracaat etmelerini belirtmiştir. Öğrenciler ile birlikte yemek yiyen ve sohbet eden Kaymakam Alibeyoğlu daha sonra yurttan ayrılmıştır.


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Atalay İran’ı
Türkiye’ye Getirecek..

Ardahan Haberleri Ak Parti Ardahan Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay, Türkiye Delegasyonu başkanlığını yürüttüğü İslam İşbirliği Teşkilatı Parlamentolar Birliği'nin 17-22 Ocak tarihleri arasında İstanbul'da yapacağı yıllık olağan genel kurul öncesi çalışmalar için İran'ın başkenti Tahran'a gitti.
Üç günlük bir çalışmanın ardından yurda dönecek olan Atalay kısa bir de mesaj yayımladı.
"53 İslam ülkesinden meclis başkanları ile parlamenterlerin katılacağı 2015 Genel Kurul toplantısına bu yıl ev sahipliği yapacak ülke Türkiye'dir. Bilindiği üzere İslam Dünyası'nın kahir ekseriyeti bugün geride bıraktığımız yüzyılın başından beri sırtlan kümesi batılı emperyalist güçler tarafından işgal edilmişliğin, sömürgeleştirilmişliğin, batılı efendilerine karşı kedi ama kendi halklarına karşı aslan kesilen diktatörlerin elinde kalmışlığın en derin cefasını yaşıyor. Afrika'daki açlığın da Ortadoğu'daki cehennemin de, Boko Haram'ın da İşid'in de el-Kaide'nin de asıl müsebbibi tabii toplumsal genetiğimizi ifsat etmiş olan o 'medeniyet maskarası mahluklar' olduğu bilincinde olan herkes gayet iyi biliyor ki, o 'galipler' geçtiğimiz yüzyıl boyunca kendi kıtalarında demokrasi, özgürlük, adalet, birlik, barış ve refahtan cennetler inşa ederlerken biz 'mağluplara' da o değerlerin aksini reva gördüler. O yüzden de Müslümanlar olarak dünyamızın büyük bir kısmını ahtapotun zehirli kolları misali çepeçevre kuşatmış bulunan diktatörlükten, esaretten, işgalden, sömürgeden, zulümden, parçalanmışlıktan, savaştan ve sefaletten bir türlü kurtulamıyoruz. Kısa adı İSİPAB olan İslam İşbirliği Teşkilatı Parlamentolar Birliği'nin birincil ödevi de binlerce yıl boyunca bu coğrafyanın üstünde vücut bulmuş maddi-manevi her türlü varlığımızı yakıp kül eden bu cehennemî hayattan bir an önce kurtuluş çaresi bulmaktır. O çarenin iç barıştan ve siyasi istikrardan geçtiğini yüzlerce kez tecrübe etmiş bir coğrafyanın sakinleri olmamıza rağmen ne yazık ki bu gerçeği hâlâ arzu edilen düzeyde idrak edemedik. Ondan olsa gerek ki, bu toprakları sen-ben kavgasından, ayrılık-gayrılık sevdasından da bir türlü arındıramıyoruz.
Tarihin bu evresinde tek başına kalmış da görünse mazlumların en gür sesi, en yiğit yüreği ve en büyük umudu olmuş Türkiye'nin ev sahipliğinde yapılacak 2015 İSİPAB Genel Kurulu'nun bu cehennemin ateşin ve zifirî karanlığından kurtuluşun sebebi ve tüm beşeriyet için özgürlüğün, eşitliğin, adaletin, refahın ve kardeşliğin tecessümüne vesile olmasını diliyorum".


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Tipi Çatıları Uçurdu!..

Ardahan Haberleri Ardahan'ın Çıldır İlçesinde bir anda çıkan fırına Çıldır ilk okulun satısını uçurdu.
Alınan bilgilere göre Ardahan'ın Çıldır İlçesinde bir anda çıkan fırtına Çıldır İlkokulun çatısını uçurdu.Alınan bilgilere göre öğleden sonra çıkan fırtına bir anda okulun çatısını uçurarak bir yerde topladı.
Öğrencilerin derste olması büyük bir faciayı önledi. Çatının koparak yere düşmesi o anda okul etrafında kimselerin olmadığı şans eseri görülürken, Okul müdürü Günay Topkaya bu durumu yazılı bir şekilde yetkililere bildirdiklerini söyledi.

**Hastanenin çatıları da yerde..

Öye yandan Ardahan Devlet hastanesinin çatıları da çıkan fırtınada koparak kullanılmaz hale geldi.
Bölgede yaşanan olumsuz hava şartlarının etkisini tüm hızıyla devam ettiği Ardahan’da İl Emniyet Müdürlüğünün de aralarında bulunduğu bir çok bina ve evinde çatıları koparak kullanılmaz hale geldiği alınan bilgiler arasında oldu.


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

SİLUETİN PROJESİ TAMAM!..

Ardahan Haberleri Öğüt: Atatürk silüeti projesinin tamamlandığını müjdeledi
**ENSAR ÖĞÜT'E YUKARI GÜNDEŞ'TEN SEVGİ ÇEMBERİ..
Damal Mustafa Kemal Mahallesi Yukarı Gündeş Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından Esenyurt Belediyesi Kültür merkezi'nde müthiş bir katılımla bir etkinlik gerçekleştirildi. Etkinliğe onur konuğu olarak katılan CHP Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt, Yukarı Gündeş'ten doğan Atatürk Silüeti projesinin temelinin atıldığını müjdeledi.
**ÇOK SAYIDA SANATÇI SAHNE ALDI
Sanatçılar Tolga Sağ, Aşır Özek, Tuncay Balcı, Ozan Koçkaya, Eyüp Derdiyok, Özge Çam, Merdan Us, Soner Kaya, Cihan Evcil, Bülent Çardakçı ve Yukarı Gündeş Halay ekibi sahne aldığı yemekli etkinliğe, CHP Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt, Kartal Belediye Başkan Yardımcısı Gülcemal Fidan, Erenler Eğitim Kültür Başkanı, Alevi Federasyonları temsilcileri, Damal Dernekleri Başkanları ile Yukarı Gündeşliler katıldı.
**ÖĞÜT'Ü DUYGULANDIRAN SEVGİ..
Etkinliğe katılan CHP Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt, burada yaptığı konuşmada, ülkede Cumhuriyete sahip çıkan ve yücelten Damal halkına çok şey borçlu olduğunu dile getirerek, kendisine gösterilen sevgiye teşekkür etti. Öğüt, salona girişinden itibaren sevgi çemberine alındığını ifade ederek, "benim Damal'ı sevmem, evimin kapılarını onlara sonuna kadar açmam boşuna değilmiş. Vefakar Damalıma hizmete ve onlara kucak açmaya devam edeceğim"dedi.
**PROJEYE DESTEK VERENLERE TEŞEKKÜR..
Geceye katılamayan Bakırköy belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu, olan Damal Belediye Başkanı Argün Önal ve Damal CHP İlçe başkanı Ramazan Aydoğan mesajını da ileten Ensar Öğüt, bir müzice olarak güneşin battığı yerden doğan Atatürk Silüeti için büyük bir proje hazırlattıklarını, bu proje ile bu mucizeyi yaşatmak istediklerini, ülke ve dünyaya tanıtacaklarını, bu bölgenin güzelliğini görmesi için ülke insanlarını bu bölgeye çekeceklerini ifade ederek, bu projeye destek veren Bülent Kerimoğlu,, Ergün Önal ve Ankara Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar'a teşekkür etti. Öğüt, projenin bünyesinde çeşitli tesisler olduğunu ifade ederek, temelinin atıldığını da müjdeledi.
**KILIÇDAROĞLU'NU BAŞBAKAN YAPALIM..
Ensar Öğüt, herkesin komşusuna CHP Genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun geçmişte devletin bütçesini yapan, planlamalarında bulunan deneyimli bir devlet adamı olduğunu anlatmasını da isteyen Öğüt, "Daha fazla çalışıp 2015'de Kılıçdaroğlu'nu başbakan yapalım"dedi.


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

BÜYÜK ARDAHAN BULUŞMASI

Ardahan Haberleri Merkezi İstanbul Kartal’da bulunan Ardahan İli Derneğinin geçtiğimiz gün düzemiş olduğu Birlik Beraberlik Tanışma ve Kaynaşma gecemiz katılım bir hayli yoğundu.
Ahmet Demirbaş’ın başkanlığını yapış olduğu derneğin düzenlediği geceye Dernein Kurucu başkanı, Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt, Bitlis Vali Yardımcısı Ardahanlı Salih Altun’un yanı sıra Derneğin Onursal Başkanı Cevdet Şentürk, Derneğin önce ki başkanlarından Av. Yalçın Tura, Kültür Birin Başkanı Zekeriya Dede, Maltepe Seçim Kurulu Başkanı Hemşerimiz Ekrem Dündar, Türkiye Azerbaycan Dernek Başkanı Sefer Karakoyunlu, Ardahan Dernekler Federasyon Başkanı ve Yönetimi, Kars Ardahan Iğdır Kalkınma Vakfı Başkanı Cihangir Güngör İşadamları Konsey Başkanı Yılmaz Ulubeyi, Ahıska Türkleri Vakfı Başkanı Mehmet Oğuz, Kaısiad Yöneticileri, Karder Başkanı ve Ataşehir Belediyesi ulaşım Müdürü Orhan Çerkez ve Yönetim kurulu, Gebze KAI Dernek Başkanı Metin Baytöre, Ardahan Vakfı Başkanı İlter Avşar, Darıca Posoflular Dernek Başkanı ve Yönetimi, Hanak Dernek Başkanı Güner Özmen, Çıldır Dernek Başkanı Yüksel Kılıç, Ölçek Köyü Dernek Başkanı Yüksel Kavak, Eski Beyrehatun Köyü Başkanı Nafız Özdemir ve Yönetimi, Geç Köyü Dernek Başkanı Mikail Aras, Binbaşak Köyü Dernek Başkanı Naim Kızılkaya ve yönetimi, Esenyurt Kars Ardahan Birliği Başkanı Ahmet Kaya, Yönetimi, Sancaktepe KAI Dernek Başkanı Kadim Ot e çok sayıda bölgemizin Dernek Başkan ve yöneticileri,
SGK Ümraniye Müdürü, Coşkun Bilgin, Vergi Denetmeni Şavşatlı Hemşerimiz Sacit Yıımaz, Doktorlarımızdan Dr Arslan Dağar, Fatih Sultan Hastane Koordinatörü Dr Kamil Ayrım, Dr Nurbay Işık. Dr Gazi Kurt, Çıldırlı İş adamlarımızdan İsa Yucak, İş Hanımı Bahap Dış Ticaret Yönetim Kurulu Başkanı Derya Şentürk, İş Kadını Mehtap Kılıç, Enğin Gayri Menkul Üzeyir Engin, Veysel Çamlı, Veysel Karatay, Mustafa Alagöz Bülent Tanrıverdi, Muharrem Korkut ve Av Kızı, Abbas Murat Danışmanlı, Emlak Uzmanı Bedir Taşan, Bülent Orhan Turan, Gürsel Burukçu, Ahmet Gökçe, Selver Aydemir. Fikret Kılıç, Filim Yapımcısı Ercan Yıldız, Tuzla Belediyesi CHP, Grup Başkan Vekili Önder Polatoğlu Kadıköy Belediyesi Başkan Vekili Yener Kazak , Küçükçekmece CHP Meclis üyesi Enis Koçak, Sarıyer CHP Meclis üyesi Ekrem Tekçe, CHP Önceki Meclis üyesi İmkan Demirci ve bir çok konuk katıldılar.


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Altun Milletvekili Olmak İstiyor..

Ardahan Haberleri **KOCA'DA ARDAHAN'DAN MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI..

‘Gençlerin önü açılmalı’ diyen Ardahanlı Vali Yardımcısı Salih Altun Ardahan’da milletvekili aday adayı olamaya hazırlanıyor.
Şu an Bitlis’te Vali Yardımcılığı yapan ve Şubat atında istifa ederek, siyasete atılmaya hazırlanan Ardahanlı Vali Yardımcısı Salih Altun uzun sürede kaymakamlık yaptı.

**Vali Yardımcısı Salih Altun ''Milletvekili adayı oluyor''
Türkiye Gençlik Kulüpleri Konfederasyonu Yüksek İstişare Kurulu Üyesi ve Bitlis Vali Yardımcısı Salih Altun Memleketi Ardahan'dan Milletvekili Adayı Oluyor.
Türkiye Gençlik Kulüpleri Konfederasyonu Yüksek İstişare Kurulu Üyesi ve Bitlis Vali Yardımcısı Salih Altun memleketi Ardahan'da milletvekili adayı olmak için kolları sıvadı. Halkın içinden ve halkın gönlüne taht kurmayı başaran Salih Altun özellikle görev yaptığı yerlerde halkın gönlünde büyük yer ediniyor. Halen görev yaptığı yer olan Bitlis'te özellikle sivil toplum ve gençlik alanında gençlere gösterdiği yakınlık ve samimi yaklaşımları ile Bitlis'te güzel işlere imza atılıyor. Türkiye Gençlik Kulüpleri Konfederasyonu'na bağlı ve Bitlis merkezli Doğu Anadolu Gençlik Kulüpleri Federasyonu'nun yönetimi ile bir araya gelen muhabirlerimiz Altun'u gençlerin ağzından dinleyerek şehrin nabzını tuttu. Doğu Anadolu Gençlik Kulüpleri Federasyonu Genel Başkanı Ensar Kaya Altun'un milletvekili adaylığı ile ilgili şöyle konuştu:
"Sayın Valimiz Ardahan için bir şans. Bizim buradaki ve Ardahan'ın da içerisinde bulunduğu bölge federasyonundaki çalışmalarımızı yakından takip ediyor ve oldukça ilgileniyor. Bölge gençliğinin sıkıntıları ile dertlendiğini ve bu sıkıntıları aşmak adına gösterdiği çabalara yakından şahit oluyoruz. Valilikten ziyade bir ağabey edası ile halk ile gençler ile güzel iletişim kurduğunu söylemek istiyoruz. Bu yüzden Sayın Valimizin yerinde bir karar vererek siyasete girmesinin hayırlı bir karar olduğunu düşünüyoruz. Ardahan halkının kendi içinden halktan bir vekile sahip olacağı için çok şanslı olduğunu düşünüyoruz ve sayın valimize başarılar diliyoruz." dedi.

**Muhsin Koca'da AK Parti'den Ardahan'da Milletvekili Olmak İstiyor..

Öte yandan uzun süre Ardahan'ın Çıldır İlçesine bağlı Aşıkşenlik (Suhara) Beldesin de Belediye Başkanlığı yapan Fezayir Koca'nın oğlu, Ankara kazan İlçesi Belediye Meclis Üyesi Muhsin Koca'nın da AK Parti'den Ardahan Milletvekili Aday Adayı olmayı düşündüğü alınan diğer haberler arasında oldu.
Haber: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Nasıroğlu'ndan Hizmet Bilmeyen Siyasilere:
'Bu Milletin Sırtında Artık İnin..'

Ardahan Haberleri **MHP İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyesi Ardahanlı İşadamı Ali Rıza Nasıroğlu'ndan önemli açıklamalar..
Yaklaşan genel seçimler öncesi bir çok isimin yine gündeme geldiğini görmenin üzüntüsü için de olduğunu belirten MHP İstanbul İl Yönetim Kurul Üyesi, Ardahanlı İşadamı Ali Rıza Nasıroğlu ‘yıllardır milletin sırtın da siyaset yapıp, siyasi kariyerlerine yaptıkları katkıdan başka bir şey yapmayanların artık milletin sırtında inmeliler.’ dedi.
Ardahanlı olmaktan, vatanıma, milletine bir iş adamı, bir siyasetçi, bir nefer olmaktan gurur duyduğunu belirten Ardahanlı İş adamı Ali Rıza Nasıroğlu tü dünyada olduğu gibi Ardahan’da da siyasetin hizmet için yapılması gerekirken tam tersine birilerinin halkın sırtına binmesine vesile olduğunu görüyoruz. Ve en önemlisi yıllardır halkın siyasetinde inmeyenlerin bu halka bir şey vermediklerini görüyoruz. Halkta artı bunları görmeli ve sırtlarında ki kene olmuş siyasileri silkinip atmalı diye düşünüyorum’ dedi.

**Ardahan Benim Memleketim..

Kendisi gibi Ardahanlı olan ve MHP İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyesi olan Kurtuluş Bozkır ve MHP Maltepe İlçe Başkanının bulunduğu bir sohbet sırasında kendisine sorular yöneltiğimiz Nasıroğlu'nudan samimi cevaplar geldi.
‘Ardahan’da siyaset düşünüyor musunuz?’ başlıklı sorumuza, ‘Bugün bir çok insana iş sağlama imkanı yakalayan ve bu işin getirisinin memleketim Ardahan’a da yansıması için mücadele eden bir iş adamıyım. Kocaeli’n de, İstanbul’da olduğu gibi Ardahan’da da işletmelerim, çalışanlarım var. Benim siyasetim memleketime hizmettir. Bunu yapabiliyorsam en büyük hizmeti ve de siyaseti yapıyorum demektir. Beni de bu mutlu ediyor’ diyen Ardahanlı İş adamı Ali Rıza Nasıroğlu, ‘Ardahan benim memleketim. Ardahan’da siyaset görevi verilirse onu a en iyi şekilde yapmaya hazırım. Ama şimdilik düşünmesem de bugün bir iş adamı olarak hizmet veriyorsam ne mutlu bana. Yeni mahalleli Orhan Nasıroğlu’nun oğlu, yoksul Ali ile, Veli ile arkadaş olabilen, onların derdini, tasasını kendi derdi sayabilen, kanalizasyonu olmayan, çocuk parkı bulunmayan ve mıtırf mahallesi denip, ötelenen topraklarda ayağa kalkabilen, ekmeğini Ardahanlı ile, arkadaşıyla bölen Ali Rıza Nasıroğluyum. Ben bununla mutluyum. Siyaset ise hizmet için var olduğunun bilen biriyim. Siyasi bir görev verilse de verilmese de ben memleketime hizmete devam edeceğim.’ dedi.


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

HAYVAN ÇOK, TÜCCAR YOK..

Ardahan Haberleri Olumsuz hava şartlarının etkisini devam ettiği Ardahan'da kar, tipi ardından gelen dondurucu havalar Hayvan Pazarlarını da vurdu.
Bölgenin birinci gelir kapısı olan hayvanların müşteri bulduğu Ardahan ve ilçelerinde ki hayvan meydanlarına getirilen hayvanlar, soğuk havalar dolaysıyla bölgeye gelmeyen tüccar yokluğunda satılmadan yeniden geri götürülmek zorunda kalıyor.

**Fiyatlara da yansıdı!..

Bölge de yaşanan olumsuz hava şartları nedeniyle hayatın adeta durduğu Ardahan'a gelmeyen tüccar dolaysıyla 10 gün önce 3 bin liraya satılan bir hayan şu an İki bin beş yüz TL.'ye kadar inerken, bu düşüşün devam edeceği belirtilmektedir.

**Haberimiz ardından mahsur kalan Koyun sürüsü kurtarıldı..

Öte yandan geçtiğimiz gün yaşanan tip dolaysıyla yayla da esir kalan koyun sürüsü, haberimiz üzerine bölgede yapılan yol temizleme çalışmaları ardından kurtarılarak Bağdeşen (Kinzodamal) köyüne sağ salim getirildiler.


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

BURASI ARDAHAN DEĞİL
KOCAELİ!

Ardahan Haberleri Olumsuz hava şartlarının hayatı olumsuz yönde etkilediği Ardahan'da dondurucu havaların devam ettiği şu günler de batı da doğuyu aratmıyor.
Başta Kocaeli'nde olmak üzere İstanbul, Adapazarı ve Yalova'da doğuyu aratmayan kış günlerinin yaşandığı dikkat çekerken son yılların sert kış günlerini geçirmekte.
Kar yağışının devam ettiği bölge de kışa hazırlıklı olmayan bir çok aracın trafik kazası geçirdiği, bir çoğunun da yollara çıkmadığı dikkat çekti.

**Batı da kar, Doğu'da don!..

Öte yandan Doğu Anadolu Bölgesi'nde etkili olmaya devam eden karakış hayatı felç ederken, en düşük hava sıcaklığı sıfırın altında 20 derece ile Ardahan'da yaşandı. Bölgedeki diğer illerde ise termometreler Ağrı ve Muş'ta 16, Kars'ta 14, Erzurum'da 13, Iğdır'da 10 ve Erzincan'da 8 dereceyi gösterdi. Soğuk hava, Kars'ta araçların yakıt depolarının donmasına neden oldu. Donan yakıt depoları nedeniyle araçlar, başka araçlardan alınan akü desteği ile çalıştırılabiliyor. Sürücüler, zaman zaman araçlarını çalışır halde bıraktıklarını, günde birkaç defa belli aralıklarla çalıştırdıklarını belirtti. Sürücüler, tüm bu önlemlere rağmen gece araçlarının üzerlerine battaniye örttüklerini, depolarının önlerini de kartonlarla kapatmalarına rağmen donmayı engelleyemediklerini belirtti.


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

GENEL SEKRETERİN
TAYİNİ ÇIKTI!..

Ardahan Haberleri Ardahan Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. Gökhan DEMİRAL'ın tayini çıktı.
Alınan bilgilere göre iki yıldan fazladır Ardahan Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğine atanan Demiral'ın tayinini Rize Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğine atandığı öğrenildi.
Yerine kimin atandığı belli olmayan Demiral'ın bu hafta sonu Ardahan'da ayrılacağı bilgisi alındı.

**Belediye Başkanı ve Yeni Başkan, Eski Başkan Hastanedeydiler..

Öte yandan Ardahan Belediyesi Basın Danışmanlarından, AK Parti Posof eski İlçe Başkanı Erol Özer'in annesinin tedavi edildiği Ardahan Devlet Hastanesini ziyaret eden Ardahan Belediye Başkanı Faruk Köksoy, AK Parti Ardahan İl Başkanı Yunus Baydar ve yerine atanan Av. Yusuf Demirci Özer'i ziyaret ederek, geçmiş olsun dileğin de bulundular.

**Demirci: Ben kimsenin dediğini yazmam..

Diğer yandan pazar günü yapılacak olan AK Parti Arahan İl Başkanlığına önerilen Av. Yusuf Demirci'nin Ankara'ya gittiği öğrenilirken, Demirci'nin bu görevlendirme ardından çevresine yaptığı açıklama da 'Başbakan beni atadı. Hazırlayacağı listeyi ben belirleyeceğim. Kimse benim adamım diye adam yazdırmaz. Avukatlığımı askıya alıp, partime çalışacağım' dediği alınan diğer bilgiler arasın da oldu.


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Bir taraftan yas, diğer taraftan çal oynasın!

Ardahan Haberleri Geçtiğimiz hafta Fransa’da Charlie Hebdo dergisi basıldı, çoğu gazeteci 12 kişi katledişi, devamında süren olaylarda ölü sayısı 20’ye ulaşması, Basın ve İfade Özgürlüğü’ne yönelik bu saldırı tüm dünyada büyük tepkilere neden olurken, yüz binlerce insan meydanlara çıkarken, İstanbul'da ki gazeteciler eğlencedeydiler.

**CHP'li Bakırköy ve Avcılar Belediye Başkanı da katıldılar..

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle açıklama yapan Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ve Türkiye Gazeteciler Sendikası, 2014’ün gazetecilere en çok baskının yapıldığı yıl olduğunu bildirirken,
TGS ve TGC’nin 2014 yılı basın davalarına ilişkin raporuna göre, sadece 17-27 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonu süreciyle ilgili 60’ın üzerinde gazeteciye 100’ü aşkın dava açılırken. Yine rapora göre, 20 gazeteci tutuklu, 500’ün üzerinde gazeteci işten atılırken, 217 gazeteci darp edilirken, 559 gazeteci, yazar ve medya çalışanın işine son verilirken, 83 gazeteci istifa ederken, toplu işten çıkartmalar, yıl boyunca sürerken İstanbul Yerel Gazeteciler Derneği, Avcılar CHP'li Belediye Başkanı ve CHP'li Bakırköy Belediye Başkanlarının da bizzat katıldığı kendilerine özel düzenlediği gecede çal oynasın, vur patlasın keyfini yaşadılar.

**AK Partili Milletvekili de Oradaydı..

Ekim ayında Özgür Gündem Gazetesi dağıtıcısı Kadir Bağdu, Adana’da dağıtım yaparken sırtından vurularak katledilirken, Zaman Gazetesi ve Samanyolu TV polis baskınlarına uğradı gazeteciler gözaltına alınırken, gazeteci Sedef Kabaş attığı twitler nedeniyle gözaltına alınıp, sorgulanırken, Diyarbakır’da yaşayan Hollandalı gazeteci Frederike Geerdink, evine yapılan baskının ardından “Örgüt propagandası yapmak” iddiasıyla gözaltına alınıp sorgulanırken İGYAD halay çekiyordu.
Bugün 212 Sayılı Yasa ile elde edilen hakların hemen hemen hiç biri kalmazken. Gazetecilerin sadece yüzde 20'si Basın-İş Yasası'yla çalışabilirken, kısacası ortada gazeteciler açısından kutlanacak bir gün olmazken İstanbul'da ki gazeteciler davul zurna eşliğinde vur patlasın çal oynasın diyerek 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutladılar.
8 Ocak tarihi, polisler tarafından dövülerek öldürülen Evrensel Gazetesi Muhabiri Metin Göktepe’nin, 19 Ocak tarihi, sırtından vurularak katledilen Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink’in, 24 Ocak tarihi de bombalı suikastla öldürülen Cumhuriyet Gazetesi Yazarı Uğur Mumcu’nun ölüm yıl dönümleri dolaysıyla Ocak ayı gazeteciler için yasla ve anmalarla geçen “kara” bir ay olurken İstanbul'da ki gazeteciler eğleniyordu.


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

POLİS ÖĞRENCİLERE ÇARPTI!..

Ardahan Haberleri Kar yağışı ardından olumsuz havaların devam ettiği Ardahan'da buzlanan yollar kazalara davetiye çıkarmaya devam ediyor.
Geçtiğimiz hafta sonu yaşanan ve bir kadının ölmesine neden olan buzlu yollar bu kez Göle'de korkuttu.
Sabah saatlerin de okullarına giden öğrenciler taşıyan servis otobüsü ile Göle İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı bir ekip otosu buzlanan yol dolaysıyla çarpıştı.
Kazada ölü yada yaralı olmazken her iki araçta da hasar meydana geldi.


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

BAYDAR KOLTUĞU VERMEDİ!..

Ardahan Haberleri **AK Partililer Yeni Başkanla Tanıştılar..

Mevcut İl Başkanı Veteriner Hekim Yunus Baydar'ın bu yıl yapılacak olan Genel Seçimlerin de Milletvekili Aday Adayı olacağını açıklaması ardından yerine atanacak isimin belirlendiği Ardahan Adalet ve Kalkınma Partisinin müstakbel AK Parti Ardahan İl Başkanı Av. Yusuf Demirci görücüye çıktı.
AK Parti Ardahan İl Binasın da partililer ile bir araya gelen Av. Yusuf Demirci kendisinin dışarıdan biri değil partili olan bir olduğunu ve partisinin önümüzde ki genel seçimde en iyi sonucu almak için mücadele vereceğini açıkladı.
Pazar günü yapılacak olan AK Parti Ardahan İl Başkanlığı Kongresi ardından seçim çalışmalarına stat vereceklerini belirten Av Yusuf Demirci İl Başkanlığı süresince tüm Ardahanlılarla birlikte hareket edip, var olan sorunların çözümü için mücadele edeceğini de belirtti.
AK Parti İlçe Başkanları ve Göle Belediye Başkanının da bulunduğu toplantıda en dikkat çekici sahne önümüzde ki hafta İl başkanlığı bitecek olan Yunus Baydar'ın yeni İl başkanı adayına koltuğunu vermemesiydi.

Ardahan Haberleri **Hediye Hala Sebep Olmuş!

Aylardır kimin yeni İl başkanı olacağı tartışılan AK Parti Ardahan İl Başkanlığı için önerilen Av. Yusuf Demirci’nin İl Başkanlığına önerilmesinin perde arkası da belli olmaya başladı.
Alınan bilgilere göre başbakan olmadan önce Ardahan’a gelen ve Demirci’nin annesini ziyaret eden Başbakan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’nun o an Ardahan ziyareti aklına geldiği ve bu ziyaret sırasın da kendisiyle sohbet eden Ardahan’ın renkli siması Hediye Şero Hala’nın nasıl olduğunu soran Davutoğlu o an Demirci’nin abisini arayın dediği ve İl Başkanlığına önerdiği Av. Yusuf Demirci’nin abisi öğrencisi Akif Demirci’ye, ‘Yusuf’u ara ve İl başkanı olarak atadığımı söyle’ dediği öğrenildi.

**Koyuncu: Düşünüyorum..

Öte yandan önümüzde ki pazar günü yapılacak olan AK Parti Ardahan İl Kongresi de aday olacağı ileri sürülen AK Parti Ardahan eski İl Başkanı Nusret Koyuncu'nun süreci takibe aldığı görülürken pazar günü yapılacak olan İl Başkanlığı Kongresinde aday olup olmamaya karar vermediği dikkat çekerken, bir çok kişinin Av. Yusuf Demirci'nin listesin de yer almak için adeta sıraya girdiği haberleri de alınıyor.

Ardahan'da Kış Var
Yazar Fakir


Ardahan'da Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yazarlarımızı okuyor musunuz?

Gazetecilik‏..
Prof.Dr.Yavuz Ötürkler

Prof.Dr.Yavuz Ötürkler Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşBir İnsanlık Tutkusu: “Gazetecilik”

İnsanoğlu, mağara duvarlarına yazı yazdığı günden beri veya belki de daha evvelinden itibaren hep haber veya mesaj verme arzusunda olmuş, insanlık tarihinde iletişim, haber alma ve verme önemli bir tutku olarak günümüze dek süregelmiştir.
Gazeteciliğin tarihi 2000 yıldan öncesine dayanır. İlk gazete Roma’da çıkarılmış, Acta Diurna adıyla 2000 kopya basılıp dağıtılmıştır.
Gazetecilik, matbaanın icadıyla gelişmiş, endüstri ve bilgi toplumunun vazgeçilmez bir parçası olmuştur. İnsanoğlu’nun merak güdüsü, önlenemez bir haber alma ve haber verme tutkusunu tetiklemiş ve bu gazeteciliği besleyen en önemli enerji kaynağı olmuştur.
Gücünün azaldığı zamanlarda bile, suyun bir yerlerden ince bir yol bularak çıkması misali gerçeğin sızmasını bir şekilde sağlamıştır gazetecilik... Karanlık ve yalan çoğu zaman onun isli tezgahlarından çıkan mürekkebinde boğulmuştur.
Gazetecilik etik değerlerle yapıldığı zaman bir toplumun gelişmesinde oldukça önemli bir rol oynar, tersi durumda bir toplum için onarılmaz hasarlar da meydana getirebilir.
Çaycısından muhabirine, dizgicisinden, redaktörüne, dağıtıcısından editörüne kadar büyük bir özveri ile ulusal ve yerel düzeyde faaliyet gösteren gazeteciliğin etik değerleri elden bırakmadan varolması gereklidir. Ülkelerin gelişmişlik göstergelerinden biri de gazetecilerinin ve basınının yüksek değerler açısında gelişmiş olmasıdır.
Gazete ve basın çalışanlarının sosyo-ekonomik açıdan daha müreffeh oldukları, seslerini korkmadan hep vicdandan, doğrudan ve doğruluktan yana çıkarabildikleri bir dünyada yaşamamız dileğiyle, “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” kutlu olsun.


Yazarlarımızı okuyor musunuz?

KADINCA/Selmi Yılmaz
AK PARTİLİLER SUSACAKLAR MI?

Ardahan Haberi Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşMilli İradeden dem vurup, tepeden atamalar ile milletvekili, il, İlçe başkanı adayı belirleyen partilerin demokrasi anlayışının ne olduğunu en son AK Parti Ardahan İl Başkan Adayının belirlenmesi sürecinden de gördük..
Evet, aylardır, günlerdir tartışılan AK Parti Ardahan İl Başkanlığı tartışmaları geçtiğimiz gün Ankara'da AK Parti Genel Merkezin de gece yarısı, hem de yatakta uyuyan bir adama İl paris sladirisi Başkanlığı teklifi ile son bulmuş gibi..
Gibi diyoruz.
Çünkü bu tartışmaların asıl fitilinin bu karardan sonra yakıldığını AK Parti İl ve İlçe Teşkilatlarında olduğu gibi Ardahan siyaset kamuoyunda da görüp izliyoruz..
Rahatsızlıklarını öyle yada böyle belli edenlerin bu ateşi önümüzde ki günlerde yapılacak olan AK Parti Kongresinde Başbakanın atadığı söylenen isime rakip çıkarmaya kadar götürecekleri de görülüyor..
Bilmem ama yukarıda atama ile İl Başkanı belirlenmesi demokrasiye sığmadığı gibi AK Parti'nin Ardahan'da ki İl ve İlçe Teşkilatlarını ve Milletvekillini de, İl Başkanınında çizmiştir..
Yani onca isim ve siyasiye teklif ve öneri götürülmesine rağmen başka birinin, Av. Yusuf Demirci'nin hem de uyurken, yatağın da AK Parti Ardahan İl Başkanlığına atanması ve önümüzde ki pazar günü yapılacak kongrede seçilmiş İl Başkanı olması ile Ardahan AK Parti'de olduğu gibi siyasetinden de birileri için sonun başlangıcı olarak kabul edildiği gün ilan edilecektir biline..

**BDP Milletvekili Adayı..

AK Parti’nin hala belirleyemediği İl Başkanı sorunu ile, CHP’nin yaşanan istifalar ile altı boşalan İl Teşkilatı ile uğraştığı bir sırada İl ve Merkez İlç Başkanını bir türlü belirleyemeyen, hatta bulamayan BDP’nin Anayasa Mahkemesinin indirmeye paris sladirisi cesaret edemediği 2015 Genel Seçimlerine parti olarak katılacağını belirtmesi çok ciddi bir iddia olduğu gibi olmayacak işte değildir..
Çünkü kör topal da olsa yürüyen Barış Sürecinin gün geçtikçe normalleştirdiği Türkiye’de seçmenin de bir arayışta olduğunu kabul etmek gerekir..
2015 Genel Seçimlerine bağımsız adaylar ile değil, parti olarak katılacağını belirten BDP’nin %10 seçim barajını geçip, geçmemesi konusunda hala tereddüt ve tartışmalarının olduğu bir sıra da Ardahan’ın iki milletvekillinden birini nasıl olup kazanacağını da düşünmesi gerekir..
Çünkü Ardahan’ın iki milletvekillinden birini aldığı takdir de Türkiye barajını aşacağını da bilmelidir..
Bu nedenle BDP Ardahan’da göstereceği adayın toplumun tüm kesiminin tanıdığı, Hoçvan ve Göle dışında da oy alan yerel, bir isimle 2015 Genel Seçimlerine gitmesi mecburidir..

**Derneklerden sonra,
Federasyonlarda mı Fos Çıkıyor?

Ardahan adının kullanıp, üzerine Kars kaymağı sürüp, sonra da Iğdır soso ekleyip, kendi köyünün nerede olduğunu bile unutmuşken bir türkü söyleyip, paracıkları götürenlerin bir hayli reyting yaptığı şu günlerde reytingleri düşüp, ses ve sedaları çıkmayan federasyonlardan biri daha Ardahan çıkarması yaptı.
Hem de Mehter Marşı ve Ülkücü Sloganları ile..
paris sladirisi Hayırlı olsun dediğimiz Bursa Ardahan Federasyonun şu günlerde tur atığı Ardahan'a çokça hayırları olmayan bu tür içi boş oluşumların başın çekenlerin arda sırada Ardahan'a gelip, vali ile, belediye başkanı ile poz vermesi de adeta olmazsa olmazlardan olmaya başladı..
Halbuki Ardahan adını taşıyıp, İstanbul, Ankara, Bursa ve diğer batı illerinde ki Ardahan dernek ve oluşumlarının Ardahan ve Ardahanlılara küçükte olsa bir katkısı olmadığı ileri sürülüp, sıkça, sertçe eleştirildiğini hepimiz biliyoruz..
Ama bunlara rağmen başta kaz geceleri vurgunları olmak üzere hemşehri duygusunu, sıla hasretini sömürmeye devam edenlere de izin veriyor ve birilerine başkan desinler diye yaşanan komediyi izlemeye devam ediyoruz..
Ve derneklerle yetinmeyip, Ardahan'da ki İlk okullular birleşenleri, Liseliler buluşması ve yine yetmedi ard arda Federasyonlar kuranların da bekleneni vermedikleri gibi bunların da içi boş etkinlikler yapması federasyon adlarından kendilerinde bir şeyler insanların umudunu kırdığını görüp izlmeketeyiz..
Son olarak Ardahan'a gelip, tüm insanları, ayrı görüşleri bir çatı altında toplamakla övünüp, Bursa'da federasyon kurup, ama Ardahan'a gelip MHP'de Kurtçu işareti yapan(skandl hareketi yaptığı için istifası gerektiğine inandığım) federasyoncuların da fos çıkmasından korkmaya başladım.
Umarım bu korkum gerçekleşmez ve güçlü bir Ardahan oluşumu bugün olmazsa da yarın gerçekleşir..


Yazarlarımızı okuyor musunuz?

YAZIYORSAM SEBEBİ VAR
Çalışan mı, Çalışmayan
GAZETECİLER GÜNÜ MÜ?..

Fakir Yılmaz Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşBugün 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü..

Merak edip, bu günü neden, niçin ilan edildiğini merak edip google babadan küçük bir araştırma yaptım.
Ve çokta öyle bir özelliği olmayan bir gün olduğunu gördüm..
Çünkü bugünün de diğer günler gibi 'elesine' günlerden olduğunu, gerek bu günün içi boş bir gün 10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ<font> <font face=oluşunda gerek ise 1 Mayıs yada Newroz gibi önem taşıyan günlerin içeri dolu gün olduğundan ilan edildiğine şahit olmadım..
Evet bugün 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü..
Peki çalışan gazeteciler derken neyi anlıyoruz?
Cep telefonu ile fotoğraf çekip, haberini yazamayanlar mı çalışan gazeteci..
Belki de; internetten al yapıştırla gazeteci olup, yalakalıktan öteye gitmeyip, gazeteci nediri bilmeyenler çalışan gazeteciler!
Kim bilir vali, kaymakam, belediye başkanı yada müdür konuşmadıkça 'Haber mi var' kardeşim deyip, etrafında ki onca olayı, yaşananı haber yapamayanlar çalışan gazeteci oluyorlar..
Yada yerelde, bölgede, ülke de ve de tüm dünyada bir yorum bile yazamayanlar çalışan gazeteci..
Yada son olarak Paris'te öldürülen 10 gazeteci, karikatüristler, yazdıkları haberler dolaysıyla ceza evin de olan, gazeteci diye öldürülenlerle ilgili bir satır haber, yazıları olmayanlar günü..
Belki de bunların sayısı, gerçek gazetecilerin sayısın da fazla oluşunun günüdür 10 Ocak..
Bilmem ama çalışan gazeteciler günü mü, çalışmayıpta gazeteci olanlar günü mü anlayamadım gitti..
En iyisi susup, gerçek anlamda gazeteci olanları ve gazetecilik adına ömür tüketip, çalışan gazeteciler, kızdırmamak için..

**Halktan, Delegeden Kaçan Aday Adayları..

Ensar Öğüt, Mutlu Kerimoğlu, Özgür İncesu, Metin Demir, Serhat Aslangörür, Mete Özdemir ve say sayabileceğin kadar bir çok isimin milletvekili aday adayı olduğu Cumhuriyet Halk Partisi Ardahan’ın milletvekili adaylarının arasına İl başkanlığından istifa ettiğini belirten dilekçesini paris sladirisi beklediğim İlimdar Senem’i de ekleyebilirsiniz..
Çünkü yönetiminin büyük bölümünün istifa ettiği için altı boşalan İlimdar Senem’in arayış içinde kara kara düşündüğünü öğreniyoruz..
‘Düşük Başkan’ olarak adlandırılmaya başlanan İlimdar Senem’in ‘Milletvekili Aday Adayıyım’ deyip istifa etmek olduğunu, bu istifaya da bir kulp takmak için formüller aradığını da haber alıyoruz..
Başarılı (!) Bir İl başkanlığı döneminin sona erdiği belirtilen İlimdar Senem ile CHP’nin Ardahan’da ki milletvekili sayısının 15 bilemediniz 20’yi bulacağını da haber alırken bu aday adayların çoğunun ön seçim istemediğini de duymaktayız..
Bu kadar aday adayı olan bir partinin adaylarının neden ön seçim istemez diye düşünürken Senem dahil hemen hepsinin CHP’li delegeyi olduğu gibi halkı da tanımadığını da düşünüyorum..

**Sıra Fransa'da mı?

Türkiye'de ki canlı bombanın kim olduğu ve amacının ne olduğu daha netleşmediği bir sırada Göleli meslektaşım, Cumhuriyet Gazetesinin temsilcisi Süleyman Tosunoğlu'nun telefonuyla Paris'te yaşanan saldırı haberi ile bir kez daha şok oluyorum..
Buna neden ise; Türk basını ve medyasının üzerinde çokça durmadığı, ama günlerdir devam eden Almanya'da ki İslam karşıtı dev gösterilerin sürdüğü bir sırada, başta Posoflular olmak üzere bir çok Türkiyelinin yaşadığı Fransa'nın kalbi Paris'te bir dergi bürosunun basılıp, iki polis, 10 karikatürist ve gazetecinin kahpece öldürülmesi beni şok ettiği gibi tüm dünyayı derinden sarstı..
Milyonlara varan bir Türkiyelinin yaşadığı Almanya'nın komşusu Fransa'da yaşanan bu beklenmedik saldırının tam da günlerdir dev eylemlerin yapıldığı Almanya'da İslam ve göçmen karşıtı gösterilerin bir kar topu gibi giderek büyümesi sırasında ve 'Batı'nın İslamlaşmasına Karşı Vatansever Avrupalılar” adında devam eden bu eylemleri destekledikleri sırada bu vahşi saldırının meydana gelmesi bir tesadüf mü?
paris sladirisi Paris'te ki bu beklenmedik saldırı geride soru işaretleri de bıraktı..
Çünkü İslam'ı ve Müslümanlığın kabul etmediği bu tür terörist ve İslam dininin şiddetle ret ettiği eylemleri gerçekleştirenler kadar tehlikeli olan Islama karşı eylemlerin devam ettiği Almanya'da ki İslam düşmanlarını haklı çıkaracak bu saldırının ardından Almanya'dan sonra sıranın Avrupa'nın en güçlü ülkesi Fransa'da olduğunu gösteriyor.
Ve en büyük korkum Avrupa'da dalga dalga yayılan ve de büyüyen İslam düşmanlığının gün geçtikçe Türkiye'de ki milliyetçi söylemlere dönmesi ve 'Ya sev, ya terk et' denip, orada ki insanların ülke dışına itilmeye kalkışılmasıdır..
Çünkü İslam düşmanlığının bahane, asıl sorunun gün geçtikçe tıkanan dünya ekonomisi dolaysıyla bunalıma giren Avrupa'da ki Avrupalı işsizlerin ayaklanması ve başta Türklere olmak üzere Müslüman ülkelerinden Avrupa'ya gidip, bir ekmek için gecesini gündüzüne katan, hatta iş adamı olmuş insanların milliyetçi akımlarla karşı karşıya gelmesidir..
Bunu başarmak için de Avrupa'nın dinamosu olan Almanya ve Fransayı rahatsız edecek eylemleri hayata geçirmektir.
Kısaca; Türkiye'de ki canlı bomba gibi Paris'te ki kahpece saldırı da, bunu tetiklemek için yapılmış olma ihtimali yüksektir.
Bu oyunların içinde istihbarat elamanlarının da olduğunu unutmadan..
0.535.418 32 58-fakiryilmaz323@hotmail.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Kartal Donduran Soğuklar!

Ardahan Haberleri Kar ve Tip ardından her geçen gün etkisini sürdüren dondurucu soğukların etkisini sürdürdüğü Ardahan'da insanlar gibi hayvanlarda olumsuz havalardan etkilenmeye devam ediyor.
İnsanların soğuktan dışarıya çıkmadığı, hayvanların donup hayatlarını kayıp ettiği Ardahan'da 2 metrelik Dev Kartal -30'ları geçmeye başlayan soğuklar nedeniyle donarak telef oldu.

**Toprak evler kardan temizleniyor..

Son yılların en etkili kışının yaşanmaya başladığı Ardahan ve ilçelerin de yaşanan dondurucu hava şartları dolaysıyla yabani hayvanların donarak telef olduğu Göle'de iki metrelik kartal donmuş olarak bulunurken, Gürcistan ve Ermenistan'a komşu Ardahan'ın Çıldır ilçesine bağlı köy e mahallerde de toprak örtülü ev ve ahırların üzerinde ki karlar temizlenmeye çalışılmakta.
Haberi ekleme saati:23.12-10 Ocak 2014
Haber/Fotolar: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

KOYUNLAR YAYLADA ESİR KALDI!..

Ardahan Haberleri Ardahan'da yaşanan olağanüstü kar yağışı ve dondurucu soğuklar insanları olduğu gibi hayvanlarda olumsuz yönde etkileniyor.
Kar ve tipi ardından yaşanan dondurcu soğukların etkisini sürdürdüğü Ardahan'ın Bağdeşen (Kinzodamal) köyünün Bülbilan Yaylasında bulunan koyun sürüsünün kardan kapanan yollar dolaysıyla dağda mahsur kaldıkları öğrenildi.
İl Özel İdare ve Affet Kurtarma ekiplerinin dağda kalan koyunları kurtarmak için çalışma başlattığı bilgisi alınırken, Ardahan genelin de devam eden soğukların devam edeceği nilgisi alındı.
Haberi ekleme saati:23.08-10 Ocak 2014
Haber/Fotolar: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ORHAN GÖKÇE KASİAD'A
KAI'YE SABRİ YİĞİT ADAY!..

Ardahan Haberleri Ard arda düzenledikleri kaz ve kış geceleri iel adeta yarışa giren bölge dernek ve vakıflarından olan Kars Ardahan Iğdır İş Adamları ve Sanayiciler Derneği ile Kars Ardahan Iğdır Vakfı kongreye gidiyor.
Merkezleri İstanbul'da bulunan KAISİD ve KAI'nın yönetimini değişmeyi hedeflediği kongreler öncesi Ardahanlı İşadamı Orhan Gökçe'nin KAISİAD'a, Karslı İşadamı Sabri Yiğit'in KAI'ye başkan olmak için aday olmaya hazırlandıkları öğrenildi.
Uzun süredir sessizliği bürünen ve hiç bir çalışması bulunmayan KAISİAD'ın Gökçe ismiyle hareketlenmesi beklenirken, çalışmalarının büyük bölümünü Kars'a yönelik yapmakla eleştirilen KAI'nin başına da Türkiye'nin önemli markalarından olan Digicom'un sahibi Sabri Yiğit'in getirilmeye çalışıldığı bilgisi alındı.

**Serhat Ardahan Federasyonundan Kaz Gecelerine Tepki..

Öte yandan merkezi Ardahan'da bulunan Serhat Ardahan Federasyon yazılı bir açıklama yaparak Ardahan dışında bulunup, Ardahan adını kullanarak kışları kaz geceleriyle, yazın festivallerle adları gündeme gelen İstanbul'da ki derneklere ateş püskürdü.
İşte o açıklama;

***Saygı değer basın mensupları, çok kıymetli Ardahanlılar..

Malumunuz olduğu üzere kışın gelmesiyle birlikte ilimizin düşman işgalinden kurtuluşunun 94. Yılını kutlayacağımız Şubat ayı yaklaşınca yine ilimiz dışında faaliyet gösteren hemşehri derneklerinin kaz siyaset ve rant geceleri adeta yarış halinde devam etmektedir.
Köyüne 35. 40 sene gelmemiş, Ardahan İl ve İlçe Dernekleri ve de köy derneği başkanları 'memleket meselesi' diye yanıp tutuşan ama ne hikmetse villaları kendi köyünün dağında değilde, başka dağlarda yapan dernek başkanları Ardahan’a sadece festivalde gelip protokolde poz veren, ilimizle ilgili tek bir faaliyet gösterememiş ama sosyal medyayı sallayan dernekler ve başkanlarını bütün Ardahan kamu yu Ardahan'ın özverili fedakar stk ları olarak hayret ve Ardahan Haberleri şaşkınlıkla izliyoruz.
Yine genel seçimlerin yaklaşmasıyla beraber seçildiği şehirde 156 tane stknın 4 tanesini alt alta yazamayacak olan ve Ardahan'da bir kere sivil toplum örgütleriyle bir ara gelmemiş sayın vekillerimizin parti genel merkezlerinde harıl harıl davetiye dağıttığını hayretle gözlemekteyiz.
Saygı değer basın mensupları
İlimiz dışında faaliyet gösteren hemşehri derneklerini hemşirecilik duygularını sömürdüğü bu günlerde Serhat Şehri Ardahan'ımızın köklü kurtuluş tarihini geçen yıl olduğu gibi Ardahan halkıyla kutlayacağız.
Geçen yıl olduğu gibi bu yılda, ‘94. Yıllın tarih ve Kültürüyle Buluşan Şehir Ardahan’ isimli başlığımız la bir çok etkilik ve faaliyetle yapılacak olup, bu etkinler Serhat Ardahan Dernekler Federasyonu bünyesindeki bütün dernekler ve bir çok stk ile iş birliği yapılarak amacına uygun bir şekilde yapılacaktır.
Serhat Ardahan Dernekler Federasyonu Başkanı
Burak TAŞTAN
Haberi ekleme saati:19.45-10 Ocak 2014
Haber/Fotolar: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

İKİ TRAFİK KAZASINDA
BİR ÖLÜ!..

Ardahan Haberleri Ardahan'da buzlanan meydan gelen iki trafik kazasında bir bayan hayatını kayıp etti.
Alınan bilgilere göre, Ardahan-Göle Karayolunun 5. kilometresinde ticari taksicilik yapan Erkan Beşli ile Ayhan Mert kafa kafaya çarpıştı. Yaşanan kazada Ayhan Mert'in eşi vefat ederken, diğer 3 kişinin ise yararlandığı öğrenildi.
Ardahan Valiliği Acil Afet ekiplerinin müdahale ettiği olay ardından Ardahan Devlet Hastanesine kaldırılan yaralıların durumunun iyi olduğu bildirilirken, kazanın yolun buzlu olmasından kaynakladığı ileri sürüldü.
Öteye yandan aynı yolda yolun bz olması dolaysıyla bir aracında şarampole yuvarlandığı, meydana gelen bu kaza da ölü yada yaralı olmazken araç kullanılmaz hale geldi.
Haberi ekleme saati:19.33-10 Ocak 2014
Haber/Fotolar: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

KIŞIN ORTASINDA YANGIN..

Ardahan Haberleri **Gebe hayvanlar telef oldu..

Ardahan'da çıkan yangında 12 büyükbaş hayvan telef oldu Ardahan'da bir köydeki ahırda çıkan yangında 7'si gebe 12 büyükbaş hayvan telef oldu.Alınan bilgiye göre, Çataldere köyünde ikamet eden Ergün Kılıç'a ait ahırda, henüz bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Durumu fark eden Kılıç, yetkililere haber vererek, komşularının yardımıyla yangını söndürmeye çalıştı.Ardahan Belediyesi itfaiye ekiplerince söndürülen yangında, ahırdaki 7'si gebe 12 büyükbaş hayvan telef oldu, ahır kullanılamaz hale geldi.Olay yerinde önlem alan jandarma ekipleri de inceleme yaptı.Kılıç, yaptığı açıklamada, yangının elektrik kontağından çıktığını tahmin ettiklerini belirterek, "Yangını saat 05.30'da fark ettim. O kadar yoğun bir dumandı ki içeri giremedim. Komşulara koşarak haber verdim. Ne yazık ki hayvanların tamamı telef olmuş, kurtaramadık" dedi.
Haberi ekleme saati:15.09-10 Ocak 2014
Haber/Fotolar: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

HDP MERKEZİ SEÇTİ..

Ardahan Haberleri **GÖLEBERTLİ HİKMET KARATAŞ HDP İLÇE BAŞKANI OLDU..

AK Parti'nin genel merkezden yapılan atama ile yeni İl Başkanının adını kamuoyuna deklere ettiği, CHP İl Örgütünün her an görevde alınacağı ileri sürülen bir zaman da Göle'den sonra Merkez İlçe Kongresine giden Halkın Demokrasi Partisi HDP Merkez İlçe Kongresi parti binasında gerçekleşti.
Hikmet Karataş'ın HDP İlçe Başkanılığına, Esra Yılmaz'ın HDP Merkez İlçe Eş Başkanlığına seçildiği kongre de 63 Delege oy kullandı.

**İl Kongresi 25 Ocak'ta..

Uzun süredir kongrelerin yapma hazırlıkları sürdüren ve yapılan kongre ile yeni Merkez İlçe Başkanını seçen HDP'nin İl Kongresini yapacağı tarihte belli oldu.
25 Ocak'ta Dursun Akçam Kültür Merkezin de yapılacağı öğrenilen HDP Ardahan İl Kongresine HDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın da davet edildiği bilgisi de alındı.
Haberi ekleme saati:14.56-10 Ocak 2014
Haber/Fotolar: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

GÖLE TÜRKİYE'NİN EN SOĞUK İLÇESİ..

Ardahan Haberleri **Soğuk hava dalgası altına giren Türkiye'de sıcaklıklar hızla düşerken, Ardahan'ın Göle ilçesinde termometreler eksi 35.7 dereceyi gördü.
Kar yağışının durmasıyla birlikte Sibirya soğuklarının etkili olduğu Doğu Anadolu'da, dün gecenin en düşük sıcaklığı, sıfırın altında 35.7 dereceyle Ardahan'ın Göle İlçesi'nde ölçüldü.

**GÖLE'DE TERMOMETRELER EKSİ 35'İ GÖRDÜ..
Sibirya üzerinden gelen yüksek basınç sistemi etkisi altına giren Doğu Anadolu'da dondurucu soğuklar hüküm sürmeye başladı. Meteroloji 12'nci Bölge Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, dün gece en düşük hava sıcaklıkları, sıfırın altında olmak üzere Ardahan'ın Göle'de 35.7, Ağrı'da 29, Ardahan'da 26, Kars'ta 22, Erzincan'da 21, Erzurum'da 20, Muş'ta 19, Iğdır'da 10 dereceyi buldu.

**1004 KÖY YOLU ULAŞIMA KAPANDI..
Erzurum'da 400, Muş'ta 200, Erzincan'da 179, Ağrı'da 180, Kars'ta 45 olmak üzere toplam 1004 köy yolunun merkezlerle bağlantısı hala sağlanamıyor. İl Özel İdaresi ekipleri köy yollarında ulaşım sağlamak için yol açma çalışmalarını sürdürüyor.

**CADDE VE SOKAKLAR BUZ PİSTİNE DÖNDÜ..
Öte yandan dondurucu soğuklar nedeniyle Erzurum'da cadde ve sokaklar buz pistine döndü. Nehir, göl, Çeşme ve şadırvanlar buz tutarken çatılarda sarkıtlar oluştu. Yetkililer sürücüleri, yollarda oluşan buzlanma, tipi ve don olayına karşı dikkatli olmaları konusunda uyardı.
Haberi ekleme saati:14.41-10 Ocak 2014
Haber/Fotolar: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

KADIKÖY BELEDİYE BAŞKAN YARDIMCISI
Uygur Çakmak: Gençlerin Önünü Açmalıyız..

Ardahan Haberleri **ÇAKMAK: ÖN SEÇİM BAŞARI GETİRİR..

İstanbul'un önemli ilçelerinden biri olan Kadıköy Belediyesi Başkan Yardımcısı hemşehrimiz Uygur Çakmak'tan 2015 Gene Seçimleri öncesi önemli açıklamalar.
2015 Genel Seçimlerinin önemine değinen ve bu seçimlerde CHP'nin mutlak iktidar olacağına inandığını belirten Ardahan'ın tanınmış ailelerinden Çakmak Ailesinin ferdi olan Mali Müşavir, Kadıköy Belediye Başkan Yardımcısı ve İstanbul Büyükşehir Meclis Üyesi Uygur Çakmak CHP'nin önümüzde ki genel seçimlerde gençlerin önünü açacak dedi.
2015 Genel Seçimlerinin de gerek İstanbul'da, gerek ise Ardahan'da gençlerin iktidara taşındığı bir seçim olacağına inandığını belirten Çakmak, ön seçimin önemine de dikkat çekti.
Kendisi dahil, bir çok isimin gençlerin önünün açılmasından yana olduğunu belirten Kadıköy Belediye Başkan Yardımcısı Uygur Çakmak, AKP'nin gençlere ve kadınlara verdiği önemin göden kaçırılmaması gerektiğini, CHP'nin de başarı getiren ön seçimle birlikte genç ve kadınların dinamo olduğu bir seçime doğru gideceğine olan inancının tam olduğunu söyledi.
Aynı zaman da Ardahan Gazeteciler Cemiyeti Başkanı olan Gazeteci Fakir Yılmaz ile makamın da görüşen ve Fakir Yılmaz'ın nezdinde 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutlayan Kadıköy Belediye Başkan Yardımcısı Uygur Çakmak babası Ahmet Çakmak'ın yıllarca görev yaptığı Göle'nin Ardahan'ın 2015 Genel Seçimlerinde cumhuriyete yönelik yüzünü ortaya koyup, kaderini belirleyeceğine olan inancıyla Gölelilere, köyü Ölçeklilere ve tüm Ardahanlılara selam gönderdiğini belirttiği açıklamasında İstanbul Kadıköy'de yada bir başka yerde kendisine düşen her türlü göreve hazır olduğunu da sözlerine ekledi.

**Uygur Çakmak Kimdir?

Aslen Ardahan Ölçekli olan Uygur Çakmak 1956 doğumludur. Hacettepe Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi mezunudur.1979-1983 tarihleri arasında Başbakanlık Basın Yayın Genel Müdürlüğünde,1984-1985 Koç Holding Merkez Ticarette Bölge Sorumluluğu,1985-1997 tarihleri arasında Maliye Bakanlığı Vergi Denetim Elemanlığı (Vergi Müfettişliği) görevlerinde bulundu.1998-2000 Yılları arasında Mali Müşavirler Birliği Kadıköy Şubesinde Denetçilik yaptı. 2000-2002 Yılları arasında CHP Kadıköy İlçe Yönetim Kurulu Üyeliği (İlçe Saymanlığı) 2005-2009 Yılları arasında CHP İstanbul İl Yönetim Kuruluğu Üyeliği (İl Saymanlığı )görevinde bulundu. Orta derece İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.
Haberi ekleme saati:12.22-10 Ocak 2014
Haber/Fotolar: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

DOST, AKRABA, KARDEŞ
Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı!..

Ardahan Haberleri Ardahan Merkez ve İlçler de bulunan Sosyal Yardımlaşma Vakıflarının Mütevelli Heyeti Üyeleri için seçimler yapıldı.
AK Parti, CHP, HDP ve MHP'li İl Genel Meclis Üyelerinin yanı sıra Valilik ve Kaymakamlık yetkililerinin katıldığı seçimlerde SYDV'ların üyeliğine seçilenlerin İl Genel Meclisi Üyelerinin yakınları ve yandaşları olması dikkatlerden kaçmıyor.
Fakir ve yoksullara yapılan gıda yardımlarının başını çektiği SYDV'nin üyeliklerine seçilen siyasilerin kardeş ve yakınlarının marketçi, bakkal, toptancı olmaları ise dikkat çeken diğer bir önemli nokta oldu.

**Hanak'ta CHP'li Meclis Üyesinin Kardeşi Hanak SYDV Üyesi Oldu!..

Ardahan Merkezde BDP eski İl Genel Meclis Üyesi Ömer Yılmaz ile HDP eski İl Başkanı Atif Avşar'ın Ardahan SYDV Üyeliğine seçilirken, Hanak'ta ise CHP Hanak İl Genel Meclis Üyesi Önder Sayın'ın kardeşi olan Barış Sayın Hanak SYDV'nın üyeliğine seçildi.

**Göle'de İlçe Başkanının Kayınçosu Göle SYDV Üyesi oldu..

Kuru Gıda, Kömür ve Nakit Yardımların yapıldığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarının üyeliklerine siyasilerin yakınlarının seçilme kuralı Göle'de de değişmedi.
AK Parti Göle İlçe Başkanı İlhan Gültekin'in kayınçosu olan Cihan Karabacak ile Engin Turan'ın seçildiği Göle SYDV Üyelikleri için yapılan seçim de son anda oy kullanacak bir üyenin değiştirilmesi de dikkatlerden kaçmadı.

**Çıldır'da MHP İl Genel Meclisi Üyesinin Amcasının Oğlu..

Hanak ve Göle'de olduğu gibi Çıldır'da İl Genel Meclis Üyesinin yakının seçildiği Çıldır SYDV'nın Üyeliğine MHP Çıldır İl Genel Meclis Üyesinin amcasının oğlu olan Yaşar Topkaya seçildi.
Damal'da Mustafa Kemal Mahalle Muhtarı Ramazan Aydoğan ile Erdal Yalıtekin, Posof'ta ise Yılmaz Demirel ile Ufuk Bakırcı'nın seçildiği Posof SYDV'lerin üyeliklerine seçilenlerin bir çoğunun marketçi, bakkalcı ve sebzeci olması ve bunların hemen hepsinin siyasilere yakın oluşu büyük paraların ve de yardımların döndüğü en önemlisi kimsenin umursamadığı, siyasilerin büyük önem verdiği buraların ne kadar önemli olduğunu da bir kez daha ortaya koydu.
Haberi ekleme saati:09.12-10 Ocak 2014
Haber/Fotolar: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

BİZİM KAZ GECESİ
SİZİN KAZ GECENİZİ DÖVER!..

Ardahan Haberleri Onca sorunu bulunan Ardahan ile ilgili ciddi bir plan, bir proje ortaya koymayan ve bir çoğu çantacı, tabelacı, facebookcu oldukları görülen dernekler yine aynı gün, aynı saat, aynı anda kaz geceleri yarışı içine girmiş durumda oldukları görülüyor.

** Aynı Saatler de Başlayan 4 Kaz Gecesi Var!..

Kendi gecelerini programlamaktan aciz ve bir birinden habersiz aldıkları kararla aynı gün, aynı saat, aynı programla kaz geceleri düzenleyen Ardahan adını taşıyan derneklerden dördü geçtiğimiz hafta sonu aynı saatler de kaz gecesi düzenledi.
Ardahan Merkeze bağlı Sulakyurt (Sarzep) Köyü Derneğinin yanı sıra Ardahan Akkaya (Kotozkara) köyünün Kaz Gecesi İstanbul Avrupa Yakasın da aynı gün ve saatte yapılacak.
Yine aynı gün İstabul Üsküdar'da bulunan Kars-Ardahan-Iğdır Derneği de bir kaz gecesi düzenledi.
Yine aynı gün ve aynı saatte kaz düzenleyen İstanbul Ardahan İli Derneğinin gecesi de İstanbul Anadolu yakasında gerçekleşecek.
İstanbul Göle Derneğinin de 24 Ocak 2015 Günü bir kaz gecesi düzenlemeye hazırlandığı dikkat çekerken bu dernek gibi diğer bir çok derneğinde bir birinden habersiz bu hafta ve önümüzdeki ayın sonuna kadar aynı gün ve saatlerde kaz geceleri düzenledikleri dikkatlerden kaçmıyor.
Hanak Binbaşar (Gügübe) Köyü Derneği 7 Şubat'ta, Ardahan Değirmenli (Değirmenliköy) Köyü Derneği ve Göle Büyük Altunbulak Köyü Derneğinin 8 Şubat'ta,
Haberi ekleme saati: 00.42-10 Ocak 2014
Haber/Fotolar: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Başbakan 4 Adayı da Beğenmedi!

Ardahan Haberleri **AV. YUSUF DEMİRCİ AK Parti İl Başkanı Oldu..

Mevcut İl Başkanı Yunus Baydar’ın 2015 Genel Seçimlerinde Milletvekili Aday Adayı olacağını açıklaması ardından yerine aday olanların hiç birisi başbakanın onayını almadı.
Dün gece saat 02.30’da Başbakan ile görüştürülen Sezai Altun, Nusret Koyuncu, Mutlu Şanlıtürk ve Beyzat Emin ile görüşen başbakanın 4 adayla görüşüp, resim çektikten sonra, ‘Siz bekleyin’ dediği öğrenilirken AK Parti’ye yeni bir başkan arayışına girdiği ve bu adayın da, başbakan olmadan önce geldiği Ardahan’da evini ziyaret ettiği ve Annesinin elini öptüğü Ardahan Ovapınar (Bağdat) köylü, Davutoğlu'nun çalışma arkadaşı olduğu ileri sürülen Akif Demirci'nin küçük kardeşi olan Av. Yusuf Demirci'yi atadığı öğrenildi.
Bir dönem AK Parti Ardahan Belediye Meclis Üyeliğini de yapan Ardahanlı Avukat Yusuf Demirci’nin atanmasıya, AK Parti'de beklenmedik bir atama olarak değerlendirildi.

**Rakip Adayı Çıkabilir..

Öte yandan Dmirci'nin AK Parti İl Başkanlığına atanmasının kimseyi memnun etmediği dikkat çekerken, milletvekillinden, eski il başkanlarına ve milletvekili aday adaylarından bir çok AK Partilinin kongre de Demirci'ye karşı bir aday çıkarabilecekleri konuşulmaya başlandı.
Haberi ekleme saati: 03.33-09 Ocak 2014
Haber/Fotolar: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ARDAHAN’DA ULAŞIM
NORMALE DÖNDÜ..

Ardahan Haberleri **Elektrikler hala dönmedi..

Ardahan’da yaşanan kar yağışı dolaysıyla kapanan yolların açıldığı ve ulaşımın normale döndüğü bildirildi.
Konu hakkında yazılı bir açıklama yapan Ardahan Valiliği yaptığı açıklamada;
Karayolları ekiplerimizin yoğun çalışmaları neticesinde, tipi ve fırtınaya bağlı olarak kapanan yollarımızdan Ardahan-Posof ile Ardahan-Çıldır karayolu, 07.01.2015 tarihinde saat:11.30’da trafiğe açılmış olup, kapalı olan Sahara geçidinde ise yol açma çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.

**ŞİMDİ DE DON GELİYOR..
Dün yaşanan ve tipi olup devam eden kar yağışı ardından dondurucu havalar geliyor.
Doğu Anadolu Bölgesi'nde gece en düşük hava sıcaklığı sıfırın altında 9 dereceyle Ardahan'da kaydedildi.
Gece en düşük hava sıcaklığı Van'da sıfır, Iğdır'da 2, sıfırın altında olmak üzere Ardahan'da 9, Ağrı'da 6, Kars'ta 5, Erzurum'da kaydedildi.

**ilçeler ve Köyler Karanlıkta..
Öte yandan geçtiğimiz gün yaşanan tipi dolaysıyla başta Göle'de olmak üzere 5 İlçe ve köyde enerji kesintileri devam ederken, bir çok köyün günlerdir elektriksiz olduğu alınan haberler arasın da oldu.


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

HERE HAVAALANI VAR
ARDAHAN'A YOK!..

Ardahan Haberleri Sitelerimizin ve gazetelerimizin ısrarla gündem de tutuğu 'Ardahan'a Havaalanı' istemi Ardahan kamuoyunca devam ederken, Ulaştırma Bakanından da beklenen müjde gelmedi.
Daha önce gündeme getirdiğimiz ve Ardahan Havaalanı Projesinin (Gazetemiz ve sitemiz ortaya çıkarmıştı) Rize'ye kaydırıldığını teyit eden bakanın konuyla açıklaması şöyle;

**3 Vilayete Var, Ardahan'a Yok!..
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, havacılık sektörünün gelişmeye devam ettiğini söyledi. Türkiye genelinde havalimanı inşasına devam edileceğini belirten Elvan, “Yozgat’ta, Rize'de havalimanı yapacağız. Trakya’da da havalimanı yapacağız.” dedi. Elvan, hızlı trenin de Kapıkule'ye kadar getirileceğini söyledi.

**KAPIKULE'YE KADAR HIZLI TREN..
Elvan, bir başka önceliklerinin de Türkiye'ye sınır olan ülkelerin ve sınır kapılarının hem demiryolu hem de karayolu açısından güçlendireceklerini belirterek, şunları kaydetti:
"Bulgaristan, Yunanistan bağlantımız, Habur, Gürcistan ile bağlantımız… Yani sınırımızda yer alan ülkelerle altyapı bağlantımızı daha da güçlendirmek istiyoruz. Bu çerçevede İstanbul'u Edirne üzerinden Kapıkule'ye kadar hızlı tren ile bağlayacağız. 2015 yılında bunun ihalesine çıkmayı hedefliyoruz. Kapıkule'ye Bulgaristan sınırına hızlı tren ile bağlantıyı sağlamış olacağız. Mega projelerimiz arasında yer alan Kuzey Marmara Otoyolu, 3. Köprümüz, bu köprü üzerinden geçecek demiryolu hattımız da bu hat ile bağlanacak. Yunanistan ile karayolu bağlantımızı güçlendiriyoruz demiryolu bağlantımızı baştan aşağı yeniliyoruz. Yunanistan tarafından da kendi demiryolunu güçlendirmesini bekliyoruz.

**3 İLE HAVALİMANI YAPILACAK..
Elvan, havacılık sektöründe de çok önemli gelişmelerin söz konusu olduğunu, bu yıl 166 milyon yolcu sayısına ulaşıldığını ifade ederek, "Kamu-özel iş birliğiyle havalimanları yapıyoruz, özel kesim marifetiyle yapılmasını sağlıyoruz. Yap-işlet-devret ile gerçekleştiremeyeceğimiz bölgesel nitelikteki havalimanlarını inşa ediyoruz, mevcut havalimanlarımızın modernizasyonunu sağlıyoruz. Mart ayında Ordu-Giresun havaalanını açacağız. Mayıs ayında Hakkari havaalanını arkasından Rize, Yozgat havalimanları gelecek, Trakya'da da havalimanı yapmayı planlıyoruz" diye konuştu.

**2015 SONU 4G'YE GEÇİLECEK..
Bu yıl 4G'nin ihalesine çıkmayı hedeflediklerini dile getiren Bakan Elvan, "Bilgi ve İletişim Teknolojileri Kurumumuz ile Bakanlığımız çalışmalarını yürütüyor. Hedefimiz bu yılın ilk 3 ay sonunda bunun ihalesini gerçekleştirmektir. İnşallah 2015 sonu itibarıyla 4G'ye de geçmiş oluruz" diye konuştu.

**3 BÜYÜK LİMAN PROJESİ VAR..
3 büyük denizde 3 büyük liman projelerinin bulunduğunu hatırlatan Elvan, denizcilik sektöründe gelecek dönemde ciddi canlanma söz konusu olacağını, bununla ilgili önlemler almaya başladıklarını söyledi.
Haberi ekleme saati: 23.55-09 Ocak 2014
Haber/Fotolar: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

VALİ GAZETECİLER GÜNÜNÜ
ERKEN KUTLADI..

Ardahan Haberleri Ardahan Valiliğine atandıktan son ikinci kez geniş çaplı bir basın toplantısı düzenleyip, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü”nü iki gün önceden kutlayan Ardahan Valisi Ahmet Deniz Ardahan'da ki yerel ve ulusal basın temsilcileri ile kahvaltılı bir kahvaltı da bir araya gelen Ardahan Valisi Ahmet Deniz göreve Ardahan Valiliği görevine geldiğinden bugüne kadar Ardahan'da yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.
10 Ocak'ta Ardahan'da olmayacağı için 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü”nü şimdiden kutladığını belirten Vali Deniz gazetecilere 2015'te yapılacak olan çalışmalar hakkında da bilgi vererek, gazetecilerin sorularını cevaplandırdı.
Ardahan Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Fakir Yılmaz'ın İstanbul'da olması nedeniyle katılamadığı basın toplantısına yerel ve ulusal basın temsilcileri katıldılar.
Haberi ekleme saati: 23.11-09 Ocak 2014
Haber/Fotolar: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

CHP'li Ensar Öğüt ile Karatay'dan kırmızı et tepkisi..

Ardahan Haberleri CHP Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt, "Suni beslenmeyi bırakıp doğal beslenmeye yöneldiğimiz zaman hem köylü, çiftçi kazanacak, göç duracak hem de Türkiye kazanacak" dedi. İç hastalıkları ve kardiyoloji uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay da "Doğal beslenen hiçbir hayvanın eti de yağı da zararlı değildir" ifadesini kullandı.
Öğüt, iç hastalıkları ve kardiyoloji uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay ile TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, kırmızı etin sağlığa zararlı olduğu yönündeki haberlere tepki gösterdi.
Doğal meralarda beslenmiş hayvanlardan elde edilen kırmızı etin sağlık açısından zararlı olmadığını belirten Öğüt, "Adana'da yüzyıl önce de Adana kebabı yeniliyordu ama Adanalılar kalp hastası değillerdi. Şimdi Adana'da üç kalple ilgili hastane var, hastalara yetişemiyor. Çünkü insanlar sağlıklı beslenmiyor"
dedi.
Doğal koşullarda yapılan tarım ve hayvancılığa destek verilmesinin sağlıklı beslenme ve sağlıklı kuşaklar için önemli olduğunu vurgulayan Öğüt, "Suni beslenmeyi bırakıp doğal beslenmeye yöneldiğimiz zaman hem köylü, çiftçi kazanacak, göç duracak hem de Türkiye kazanacak" diye konuştu.
Karatay da kırmızı etin yararlı olduğunu vurgulayarak, "Kırmızı et kanserojendir" diyenlere "Hangi kırmızı et?" diye sorulması gerektiğini belirtti.
İşlenmiş kırmızı etin kanserojen olduğuna işaret eden Karatay, "Doğal beslenen hiçbir hayvanın eti de yağı da zararlı değildir" ifadesini kullandı.
Kırmızı etin zararlı olduğu sonucuna Amerika'da yapılan çalışmalarda varıldığına dikkati çeken Karatay, Amerikalıların küçük baş hayvan yemediğini, hayvanların doğal ortamlarda büyütülmediğini, kanı akıtılmadan elektro şok yöntemiyle öldürüldüğünü, etlerin işlediğini ve yanma düzeyinde pişirdiğini bu şekilde tüketilen etin de zararlı olduğunu anlattı.
Bir gazetecinin parmağındaki renkli yüzükleri işaret ederek, "Özellikleri nedir?" diye sorması üzerine de Karatay, "Ucuz olması. Sokaktaki tablalarda satılıyor. Oradan alıyor, renkli renkli takıyorum. Uyduruk yani" dedi.
Haberi ekleme saati: 23.07-09 Ocak 2014
Haber/Fotolar: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ARDAHANLI ERZURUM DA ÖLÜ BULUNDU!..

Ardahan Haberleri Erzurum'da bir kişi, otel odasında ölü bulundu.
Alınan bilgiye göre, Gürcükapı semtinde bir otelde temizlikçi olarak görev yapan A.D, temizlik için girdiği odada Y.Ö. isimli şahsı hareketsiz halde buldu.
Durumu yetkililere bildirmesi üzerine yapılan incelemede, şahsın öldüğü belirlendi.
Otel işletme sahibi A.Y, hayatını kaybeden kişiyi 2012 yılından beri tanıdığını, Ardahan 'da ikamet ettiğini ancak gırtlak kanseri olduğu için aralıklarla Erzurum'a tedavi için geldiğini ve kendi otelinde kaldığını bildirdi.
Haberi ekleme saati: 13.24-08 Ocak 2014
Haber/Fotolar: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Metin Göktepe:
Ben gazeteciyim!

Ardahan Haberleri Gazeteci Metin Göktepe, 8 Ocak 1996'da yüzlerce kişinin gözü önünde coplanarak öldürüldü. Genç meslektaşları, sokakta birlikte muhabirlik yaptığı arkadaşları 4 yıl boyunca Metin'in davasını sahipsiz bırakmadı. Bugün ölüm yıl dönümü. Yayın grubumuz çalışanları olarak Metin'i saygıyla anıyoruz.
Türkiye 'de basına yönelik her zaman baskı oldu. Kimi zaman gazeteler kapatıldı, kimi zaman yasaklandı, sayfalar sansürlendi, bombalandı. Gazeteciler faili meçhul cinayetlere kurban gitti.
Ama öyle bir an geldi ki, gazeteci gizli saklı değil, hukuki kılıflara uydurularak, sinsi planlarla değil, herkesin gözü önünde, herkese ders olsun diye, uluorta dövülerek öldürüldü. İşte o an Metin Göktepe'ydi..

**YARIM METRELİK DUVARDAN DÜŞTÜ DEDİLER
Tarih 8 Ocak 1996... Ümraniye Cezaevi'nde öldürülen tutuklular için Alibeyköy'de cenaze töreni düzenlenecekti. Evrensel gazetesi muhabiri Metin Göktepe, "Mutlaka ben izlemeliyim" diyerek habere gitti.
"Sarı Basın Kartı" olmadığı gerekçesiyle ilçeye sokulmadı. Haberi izlemekte "ısrarcı" davranınca da, gözaltına alındı ve yüzlerce insanla birlikte Eyüp Kapalı Spor Salonu'na götürüldü. Burada polislerin şiddetli cop darbeleriyle dövülerek öldürüldü. Polisler vururken defalarca "Ben gazeteciyim" diye bağırdı. Ancak zaten her cop da tam da gazeteci olduğu için daha bir şiddetli indi.
Haberi ekleme saati: 12.44-08 Ocak 2014
Haber/Fotolar: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Ardahanlı İşadamı Oktay Kaya:
KURUMSAL ÇALIŞMA BAŞARI GETİRİR..

Ardahan Haberleri Başta İstanbul’da olmak üzere metropoller de mücadele eden Ardahanlıların başarı grafiğinin her geçen gün biraz daha artmasının bir göstergesi olan BETSAN MOSAIX’in Yönetim Kurulu Başkanı Ardahanlı İşadamı Oktay Kaya başarının altında kurumsal çalışmanın yattığına dikkat çekti.
Ardahanlının her başarısının kendisini mutlu ettiğinin belirten BETSAN MOSAIX’in Yönetim Kurulu Başkanı Oktay Kaya daha firmalarımızın ve iş adamızın daha çok kurumsallaşılması halin de o çok istenen başarının kısa sürede elde edileceğini söyledi.
Başta internet olmak üzer medya ve basının başarıyı yakalamada çok önemli bir güç olduğunun da unutulmamasını isteyen Kaya, Ardahanlıların bu önemi argümanları kullanması halinde Ardahan’da olduğu gibi İstanbul’da hatta dünyada başarıyı yakalayacağına inandığını belirtti.
Ardahanlıların başarılarını yakından takip ettiğini de belirten BETSAN MOSAIX’in Yönetim Kurulu Başkanı Oktay Kaya u başarının bir araya getirilip, daha çok güçlendirilmesi gerektiğine de işaret ettiği açıklamasında gerek ticarette, gerek ise siyasette dah çok güçlü olmanın yolunun da birlik beraberlikten geçtiğini de söyledi.
Kurumsal hareket etmenin var olmanın devamını sağlayacağı gibi başarıyı da getireceğini söyleyen BETSAN MOSAIX’in Yönetim Kurulu Başkanı Oktay Kaya firmalarının başarısının da buradan geldiğini de sözlerine ekledi.
Haberi ekleme saati: 12.23-08 Ocak 2014
Haber/Fotolar: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

YILMAZLARIN ACI GÜNÜ..

Ardahan Haberleri Ardahan Federasyonları arasında bulunan Hoçvan Federasyonu ski başkanlarından Güven Yılmaz'ın abisi geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kayıp etti.
Alınan bilgilere göre İstanbul Sarıyer'de oturan Bulent Yılmaz'ın kalp krizi sonucu hayata göz yumduğu ve bugün öğlen namazın da Sarıyer Maden Camisinde kılınacak namaz ardından toprağa verilecek.
Taziye için tel: 05324616772

**Çıldırlı Yılmaz'lar da Yasta..

Öte taraftan Ardahanlı Ozanlardan ve Sarı Tel Tv Programı sunucusu Yener Yılmazoğlu'nun da iki akrabası hayata göz yumdu.
Alınan bilgilere göre geçtiğimiz gün hayata göz yuman Gülpaşa Yılmaz'ın oğlu Yasin Yılmaz'da annesinin ölümüne üzülüp, iki gün sonra geçirmiş olduğu kalp krizi sonucu hayata göz yumdu.
Aynı zaman da Çıldırlı iş adamı Metin Yılmaz'ın da akrabası olan Yılmazların Çıldır'da toprağa verildikleri öğrenildi.
Taziye için tel: 0532 2644367
Haberi ekleme saati: 12.09-08 Ocak 2014
Haber/Fotolar: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com

Ardahan da Kış Başladı..
Yazar Fakir


Ardahan'da Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yazarlarımızı okuyor musunuz?

YAZIYORSAM SEBEBİ VAR
Düşük İl Başkanı..

Fakir Yılmaz Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşDün de 2 istifanın daha yaşandığı Cumhuriyet Halk Partisi Ardahan İl Teşkilatı düşmüştür..
Muhsin Koca Çünkü daha önce 7 kişinin gerek yerel seçimlerin de gerek ise önümüzde ki genel seçimler de aday olmak için istifa ettiği CHP Ardahan İl Teşkilatın da geçtiğimiz gün de 7 istifa etmiş, dün de 2 kişi istifa edince istifa edenlerin sayısı 16 olmuş, geriye kalanların sayısı da 15’ e düşmüş ve yedekleri olmayan bir İl Teşkilatı haline dönüşmüştür..
Yani kısacası, ‘Yıkılmadık, Ayaktayız’ diyen CHP Ardahan İl Başkanı ve Teşkilatı düşük bir teşkilat ve başkandır..
Daha önce dediğim gibi istifa mektubunu beklediğim CHP Ardahan İl Başkanı İlimdar Senem’de köyüne gitmiştir..

**Ardahan’ı tanıtma çabası..

Son olarak Kayak Federasyonu Başkanının gelip, incelediği Yanlızçam Uğurludağ Kayak Tesisleri başta Muhsin Koca olmak üzere ülkeye ve tüm dünyaya anlatılıp, tanıtılması gereken güzelim Ardahan’da yaşananları yerel de gazetelerimiz ve sitelerimiz aracılığı ile, ulusalda da gerek muhabirliğini yaptığım ulusal gazetelerde, gerek ise yüz yılın en iyi tanıtım aracı olarak tabir edilen medya aracılığıyla anlatma çabamızı sanırım bizleri takip edenler daha iyi biliyor..
İşte bu çabamızın en son eseri de bu çaba ve emeğimizi görüp, bizlere olduğu gibi Ardahan’a bir omuz veren Doğan Şentürk’ün Haber Müdürlüğünü yaptığı Fox TV ve İMC TV’nin gazetelerimizin 1. sayfalarını günlük olarak tüm dünyaya duyurmasıdır..

**AK Parti'nin Adayı
Muhsin Koca mı?

Yeni İl Başkanının kim olacağı yönün de tartışmalarını aralıksız sürdüğü Adalet ve Kalkınma Partisinde Ardahan Milletvekili olmak için yarışanların sayısından da her geçen gün artış olduğunu duyuyor gözlemliyoruz.
Muhsin Koca Geçtiğimiz genel seçimler de hiç adı sanı ortada yokken gelip, milletvekili olan Orhan Atalay gibi önümüzde ki genel seçimlerde de sürpriz adayların çıkacağı görülüyor.
İşte bunlarda bir olan ve şu an Ankar'nın Kazan ilçesi Belediye Meclis Üyesi de olan, Çıldır Aşıkşenlik (Suğara) Köylü, İşadamı Muhsin Koca'nın da her an AK Parti'de Ardahan Milletvekili Aday Adayı olabileceğini duyup, öğrenip, bununla yetinmeyip, bir yerleri arayıp teyit ediyoruz..
Yakından tanıdığım bir isim olan ve beldelik ve belediye rütbesi sökülmeden önce babası uzun süre belediye başkanlığı yaptığı Çıldır Aşıkşenlikle Siyasetçi, İşadamı Muhsin Koca'nın bu yönde ne düşündüğünü sorduğumuz da ise alışık bir ceap alıyoruz..
O cevapta; 'Siyasette 24 Saat çok önemlidir ve ben de o 24 saati kollayan bir siyasetçiyim' idi..
Evet, İl Başkanı kim olacak sorusuna cevap arayan Ardahanlı AK Partililer ve Ardahan kamuoyu bu isime yani Muhlis Koca'nın adını da artı sık sık duyacak gibi..

**Çıkın Ortaya, İnin Meydana..

2015 Genel Seçimlerinin yaklaştığı şu günler de Ardahan’dan milletvekili aday adayı olmak isteyenlerin sayısında da bir hayli artışın olduğunu görüyoruz..
‘Ben de milletvekili adayıyım’ diyenlerin ard arda açıklama yaptığı şu günler de bu isimlerin çoğunun da yıllardır milletvekili olmak isteyip olamayanlar olması da bir o kadar dikkat çekici bir durum olarak karşımızda duruyor..
Benim bugün kü yazımda dikkat çekmek istediğim durum bu yaşananlar değil, İstanbul’da başta olmak üzere Ankara’da, Bursa’da, İzmir’de ki Arahanlıların neden ortaya çıkıp, meydana inmediğidir..
Evet.. Binlerce Ardahanlının yaşadığı bu kentlerde ki Ardahanlı siyasiler size soruyorum..
0.535.418 32 58-fakiryilmaz323@hotmail.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?

KADINCA/Selmi Yılmaz
Canlı Bomba Olmak..

Ardahan Haberi Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşDün, kar boran ile uğraşırken eşimin de şu an bulunduğu İstanbul’da canlı bomba olduğu öne sürülen genç bir kızın gittiği polis karakolunda üzerinde ki pimi çekip, patlattığı haberini alıyorduk..
4 Kızı bulunan bir anne olarak o kız çocuğunun nasıl olup, kendi canına olduğu gibi polis diye Ardahan'da kayak insanların canına kıydığını düşünürken, canlı bomba olmaya nelerin neden olduğunu merak ederek, internette geniş çaplı bir araştırma yaptım..
Şimdi, canlı bomba nasıl olunur? Ya da, insan nasıl olur da, bir “dava...bir inanç...” uğruna hem intihar eder hem de tanımadığı birçok insanı öldürebilir?
Bu konuda yapılan araştırmalara göre, “canlı bomba” toplumun dışına itilmiş, ruhsal sorunları olan, uyuşturucu bağımlısı kişiler arasından seçiliyor. Kimi zaman da “canlı bomba” yüklü bir para alıyor bu eylem öncesi. Parayı yoksulluk çukurunda debelenen ailesine veriyor, bir süre soluk alabilsin diye! Sonra da, kadın ya da erkek, vücuduna plastique olarak bilinen patlayıcıları sarıyor, kalabalığın içine girince pimi çekiyor..
Evet belki de çok basit bir araştırma diyerek bana kızanlarınız da olacak ama genel de böyle tarif ediliyor canlı bombalar..
Ama sonucu ne olursa olsun hiç kimse ölmemeli, öldürmemelidir..
4 Dinin de ret ettiği İnsanının insanı öldürmemesi emri dinlense bunlar yaşanır mı?

**Yüce Divan ve Hırsızlar..

Anayasa Mahkemesi Başkanının,‘Baskı altındayız’ dediği bir ülke de adaleti aramak, hukuka sığınmak ne kadar inandıırcı olur bilinmez ama yine de tuzu kokutmamak için tek çarenin adalet ve hukuk olduğuna inanmak gerekir..
Ardahan'da kayak Ancak son olay da yani dün yaşananları izlerken tuzun da kokabileceğini görüp, üzüldük..
Çünkü ayakkabı kutularında çıkan paraların hesabının verilemediği bir ülke de alenen yapılan hırsızlığı görmezden gelip, suçlu olanları savunmak için hırsızlığı paralel hikayesine sığdırmak ne adaletli bir davranış, nede hukuki bir şey olmadığını biliyoruz..
‘Çalıyorlarsa, yapıyorlar da’ diyen bir toplumun atalarının, ‘Minareyi çalan Kılıfını hazırlar’ sözü ile hırsızlığı, ‘Bal tutan, parmağını yalar’ sözü ile teyit ettiği bir ülke de 700 milyonluk saatler, dolar dolu ayakkabı kutularını sorgulamakta zor dedirten son karar ile birilerin Yüce Divan’dan kurtardıysa da vicdanın divanın da kurtulamayanların olduğunu da biliyoruz..
Gerçi Mavi Akım Gaz Boru Hattının yapıldığı günlerde de birileri Yüce Divanlık olmuş ve birilerine hiç bir şey olmamıştı ya neyse..
Yine de yüce divana gitmesi gerekenlerin niye gitmediğini sormamız lazım değil mi?

**Kar Turizmi..

Haberlere konu olmaktan öteye geçmeyen karların yeniden sardığı Ardahan'da kar turizmine yönelik ciddi bir çalışma yapılmadığını söylersek, birileri, 'otel yaptık ya kardeşim' diyecek.
Ama bunu diyeceklerin o yaptırdığı oteli özel sektöre değil, kamu işlerin de hızla çekilen Ardahan'da kayak devlete işleteceklerini de belirtmeleri gerekir..
Yani devlet anlayışının tüm ağırlığı ile sürdüğü bölge de 'Turizmi de ben yaparım' diyen bir devlet anlayışı var karşımızda..
Ama bunlara karşın Ardahanlı İşadamı Kutluhan Akçay'ın kurduğu DEMKA Turzim adlı firması aracılığıyla Ardahan'da bir ilke imza atarak, yılbaşın da bir çok kişiyi Gürcistan Batum'a götürmesi Ardahan'da ki özel sektörün devletin Turizmse onuda ben yaparım' diyen devlet anlayışına karşın ve de tüm zorluklara karşın kar ve kış turizmi başta olmak üzer bu alan da sahip çıkmaya çalıştığını da kabul etmek gerekir..
Özel sektöre imkan verilirse, bölgede ki SEKA, SODES, TKDK gibi kurumlar boş ve maceralara takılmayıp, bu yöne eğilse bölgede bin bir sıkıntıya neden olan Kar'ın da paraya, ekonomiye döneceği kesindir..
Çünkü Yanlızçam Uğurludağ Kayak Tesislerine baktığınız da Ardahanlının bu yönde Erzurum Palandökendekilerden, 'Şehitle bahane, eğlenme şahane' oyununun oynandığı Sarıkamış Cıbıldağdakilerin daha hevesli olduğu daha net görünecektir..


Yazarlarımızı okuyor musunuz?

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

BUDA MİLLİYETÇİ ARDAHANLILAR BURSA FEDERASYONU!..

Ardahan Haberleri **ARDAHAN STKSI DEĞİL, MHP'NİN STKSI MI?

Bursa'da bulunan Ardahan Federasyonu Yöneticileri Ardahan'a gelerek bir dizi ziyaretler de bulundular.
Ardahan Valisi, Ardahan Beleidye Bşkanı ve Ardahan Üniversitesi Rektörünü makamlarında ziyaret eden Bursa Ardahan Federasyonu (BUARDEF) Yöneticileri araların da MHP Ardahan İl Teşkilatının da bulunduğu siyasi partileri de ziyaret etmeyi unutmadılar.
BUARDEF Başkanı Zekayi Aydın başkanlığında Ardahan'a gelerek valilik, belediye ve rektörlüğü ziyaret ettikten sonra MHP'yi, AK Parti'yi ve CHP'yi ziyaret eden, ama HDP'yi ziyaret etmeyen Bursa Ardahanlılar Federasyonu Başkan ve Yöneticilerinin MHP İl Başkanı Taşkın Polat ve Yönetimini ziyaretin de MHP'nin siyasi sloganı olan Kurt işareti yapmaları, federasyonun Ardahan ziyaretini adeta skandala dönüştürürken, derneklerin siyaset yapmadığı tezini de çürüttüğü görüldü.
Haberi ekleme saati: 21.01-07 Ocak 2014
Haber/Fotolar: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

KAR ESARETİ!..

Ardahan Haberleri Bölgeyi etkisi altına alan kar tipiye dönüşünce çatılar uçtu, elektrikler kesildi, araçlar yollarda kaldı, yollar ve okullar kapandı.
Ardahan’da etkisini tüm ağırlığıyla devam ettiren kış hayatı olumsuz yönde etkilemeye başladı.
Okulların tatil edilmesine neden olan kar ve tipi bir çok yolu kapatırken, kent ve köylerde yaşayanlar kar ve tipiden kapanan oldukları yerde mahsur kaldılar.
Ardahan Valiliğinin alarm verip, tüm birimleri harekete geçirdiği gün boyu İl Özel İdare, Belediyeler, Karayolları ve Affet İşleri ekipleri ile İl Sağlık Birimleri gün boyu büyük bir mücadele vererek, kar ve tip dolaysıyla nefes alamaz hale gelen Ardahanlıların imdadına koştular.
Haberi ekleme saati: 23.07-06 Ocak 2014
Haber/Fotolar: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

AK PARTİ ADAYLARI 4'E DÜŞTÜ!.

Ardahan Haberleri **AYHAN BALCI ve YOLDAN GEÇERKEN ADAY OLAN ŞAHIS ELENDİ..

Mevcut İl Başkanı Yunus Baydar'ın 2015 Genel Seçimlerinde Milletvekili Aday Adayı olduğunu açıklaması ardından, 'Kimin yerine İl Başkanı Olacağı' tartışılan Ardahan İl Teşkilat Başkanlığına aday aday olanlar yeniden Ankara'ya çağrıldı.
AK Parti Ardahan İl Başkanı olması büyük muhtemel Sezai Altun, Mutlu Şanlıtürk, Beyzat Emin'in de araların da bulunduğu 4 kişinin yeniden Ankara'ya çağrıldılar.
Nusret Koyuncu'nun da çağrıldığı Ankara'da Koyuncu'ya, 'adaylıktan çekil' telkininde bulunulacağı öğrenilirken, Ayhan Balcı ve AK Parti İl Başkanlığının bulunduğu cadde de geçerken gördüğü kalabalık üzerine, 'Burada ne oluyor?' diye sorup, koordinatör milletvekilinin geldiğini öğrendikten sonra parti binasına girip, 'Bende adayım' diyerek aday olduğu öne sürülen şahısın elendiği, yani Ankara'ya çağrılmadığı öğrenilirken, AK Parti Ardahan'ın yeni İl Başkanı olacak isimin, Altun, Şanlıtürk ve Emin üçlüsü arasında çıkması bekleniyor.

**CHP İl Yönetimin de İstifalar Devam Ediyor..

Öte yandan geçtiğimiz gün yaşanan 7 istifa ile düştüğü ileri sürülen Ardahan İl Yönetiminde iki kişinin daha istifa ettiği alınan bilgiler arasın da oldu.
İlhan Nuh ve Durmuş Ocak'ın da istifa ettiği CHP Ardahan İl Yönetiminin önümüzde ki günlerde CHP Genel Merkezince yeni İl Başkanı ve Yönetimle yenileneceği de ileri sürülen iddialar arasın da oldu.
Haberi ekleme saati: 19.06-06 Ocak 2014
Haber/Fotolar: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

KAR TİPİ OLDU, ELEKTRİKLER KESİLDİ,
YOLLAR KAPANDI, ÇATILAR UÇTU!..
OKULLAR TATİL!..

Ardahan Haberleri **Ardahan Genelinde ki Tüm Okullar Tatil..

Ardahan'da yaşanan olumsuz hava şartları yaşamı durma noktasına getirdi.
Yoğun kar yağışı ardından gelen tipi bir çok köy yolu gibi Ardahan'ı ilçelere ve diğer illere bağlayan karayollarını da kapattı.
Ardahan İl Emniyet Müdürlüğünün çatıları başta olmak üzere bir çok ev ve iş yerinin çatılarını da uçuran tipi nedeniyle Ardahan merkeze bağlı köylerde ki okulların yanı sıra İlçelerde ki okulların yarın da tatil edilmesine neden olurken Ardahan İl genelinde sık sık elektrik kesintileri yaşandığı alınan bilgiler arasın da oldu.

**İLÇELERLE İLETİŞİM KESİLDİ..

Ardahan-Posof, Ardahan-Göle, Ardahan-Şavşat ve Ardahan-Kars karayolu, etkili olan kar yağışı ve tipi nedeniyle öğle saatlerinde ulaşıma kapandı.
Yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle Ardahan-Posof, Ardahan-Göle, Ardahan- Şavşat ve Ardahan- Kars karayolu öğlen saatlerinde ulaşıma kapandığı bildirildi. Tipi nedeniyle 116 köy yolunda ise ulaşım sağlanamıyor.
Ardahan İl Özel İdare Genel Sekterliklerine bağlı karla mücadele ekipleri, kapalı köy yollarının ulaşıma açılması için çalışma yapıyor. Ekipler, yolu ulaşıma kapanan köylerde, sağlık durumu ciddi olanları da hastanelere ulaştırıyor.

**Mahsur kalanlardan para istenince..

Öte yandan bir cenaze için İstanbul'dan Ardahan'a gelen bir grup Gölelinin ipi dolaysıyla Ardahan merkezde mağdur kaldıkları ve Ardahan Valisi tarafından Ardahan Öğretmen Evine yönlendirildikleri bilgisi alınırken, Öğretmen Evine yönlendirilenlerden para istenmesi tepkilere neden oldu.
Haberi ekleme saati: 17.12-06 Ocak 2014
Haber/Fotolar: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Kar Köy Okullarını Tatil Ettirdi!..

Ardahan Haberleri Bölgede yaşanan olumsuz hava şartları eğitim, öğretimi de vurdu.
Geçtiğimiz gün yeniden yağmaya başlayan ve halen deavm eden kar yağışı nedeniyle tüm yurtta olduğu gibi Ardahan merkeze bağlı köy okulları da tatil edildi.
Konu hakkında bilgi veren Ardahan İl Milli Eğitim Müdürü Tevfik Fikret Eteker kar yağışı nedeniyle bir çok köy yolunun kapanması dolaysıyla Ardahan merkeze bağlı köylerde ki okulların bir günlüğüne tatil edildiğini belirtti.
Ardahan merkezde ve ilçelerin de bulunan okullarda normal eğitimin devam ettiğini ve tatil edilmediğini de belirten Ardahan İl Milli Eğitim Müdürü Tevfik Fikret Eteker eğitim, öğretimin devamı için İl Özel İdare ve Karayolları ile koordinede olduklarını da sözlerine ekledi.

**POSOF YOLU KAPANDI..

Yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle Ardahan-Posof karayolu sabah saatlerinde ulaşıma kapandı.
İl Özel İdaresi'nden alınan bilgiye göre, gece etkili olan kar yağışının ardından tipi birçok köy yolunun kapanmasına neden oldu.
İl genelinde 82 köyle de ulaşım sağlanamıyor. Ekipler, yol açma çalışmaları için bölge sevk edildi.
Karayolları 183. Şube Şefliği'nden yapılan açıklamada ise tipi nedeniyle Ardahan-Posof karayolunun, Ilgar Dağı mevkisinin sabah saatlerinde ulaşıma kapandığı belirtildi. Görüş mesafesi olmadığı için karla mücadele çalışmasının da yapılamadığı ifade edildi.
Açıklamada, diğer yolları kullanacak olan sürücülerin de yoğun buzlanmadan dolayı zincir, takoz ve çekme halatı bulundurmaları istendi.

**Türkiye’yi de Vurdu..

Beklenen kar yağışı gece saatlerinden itibaren başladı. Bazı yollar ulaşıma kapanırken bazılarında durma noktasına geldi. Zincirsiz araçlara ekipler geçiş izni vermedi.
Meteoroloji'nin hafta sonu yaptığı ve "Pazartesi günü gece saatlerinde dondurucu soğuklar gelecek" uyarısı gerçek oldu. Dün akşam başlayan kar gece saatlerinde Türkiye'yi vurdu. Birçok yol ulaşıma kapanırken bazı yollarda ulaşım güçlükle sağlanıyor.
Dondurucu soğukta görev yapan polis ve jandarma ekipleri zincirsiz araçlara geçiş izni vermezken yolların kapanmasını engellemek için ellerinden geleni yapıyor. Bazı il ve ilçelerde okullara kar tatili verildi. Soğuklar hem cadde ve sokakları hem de vatandaşı buz kesti. www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com
Haberi ekleme saati: 09.32-06 Ocak 2014
Haber/Fotolar: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Kaymadan Kayağın Geleceğini Konuştular..

Ardahan Haberleri Yağan son karla birlikte geçtiğimiz hafta sonu kayak sezonunun açıldığı Ardahan Yanlızçam Uğurludağ Kayak Tesisini ziyaret eden yetkili ve ilgiller kaymadan kayağın geleceğini tartıştılar.
Vali Ahmet Deniz’in daveti üzerine Ardahan’a gelen Türkiye Kayak Federasyonu Başkanı Erol Mehmet Yarar , Ardahan’da Yalnızçam Uğurludağ Kayak Merkezi ve Çıldır Gölü’nde incelemelerde bulundu.
Bünyesinde telesiyej hattı, kayak pisti, konaklama oteli ve restaurant bulunduran Yalnızçam Uğurludağ Kayak Merkezi’nin daha aktif hale getirilmesi ve turizme kazandırılması amacıyla Vali Deniz’in daveti üzerine Ardahan’a gelen Kayak Federasyonu Başkanı Yarar, Vali Deniz ve Belediye Başkanı Faruk Köksoy ile birlikte Kayak Merkezi’nde incelemelerde bulundu. İncelemelerin ardından Kayak Merkezi’nin daha etkin bir şekilde kullanılabilmesi ve turist çekebilmesi için neler yapılacağı yönünde fikir alışverişinde bulunuldu.
Kayak Federasyonu Başkanı Yarar, Vali Ahmet Deniz, Ardahan Belediye Başkanı Faruk Köksoy, Vali Yardımcısı Deniz Pişkin, Çıldır Kaymakamı Tamer Kılıç ve Çıldır Belediye Başkanı Yakup Azizoğlu ile birlikte Çıldır Gölü’nde de incelemelerde bulundu. İncelemelerin ardından yapılan görüşmelerde, gölün özellikle kış turizmi açısından ne tür faaliyetlere açılabileceği, bölgenin turizm potansiyellerinin ne durumda olduğu ve bölgede turizmin canlandırılması amacıyla yapılabilecek çalışmalar ele alındı.
Haberi ekleme saati: 22.59-05 Ocak 2014
Haber/Fotolar: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ANKETLER TANIDIK İSİMLERİ
ŞİMDİDEN MİLLETVEKİLİ YAPTI!..

Ardahan Haberleri Yaklaşan yerel seçimler öncesi kolları sıvayan siyasiler ile anket şirketleri çalışmalarına hız verdi.
Başta internet ortamın da olmak üzere çeşitli deneklerle araştırmalar yapan siyasiler ve anket şirketleri bir çok isimin seçim gelmeden milletvekili ilan etmiş durumda.
İktidar partisi AK Parti'nin en çok kullandığı yol olan Anket çalışmalarını göz ardı etmeyen siyasi partiler Ardahan'ın da için de bulunduğu vilayetler de bir çok isim üzerin de araştırmalar yaptırdığı görülen şu günlerde bir çok siyasinin de özellikle internet üzerinde yayınlanan anket sitelerini sıkça ziyaret ettikleri dikkatlerden kaçmıyor.
İsimlerini kayıt ettikleri 'Anket' sitelerin de en çok oyu almak için dost ve eşlerini bu sitelere yönlendiren siyasilerin amacının bağlı bulundukları partilerin İl, İlçe ve Genel Merkezlerini etkilemek olduğu da görülmekte.

**Tanıdık isimler ile tanınmayanlar yarışıyor..

Son olarak http://secimharitasi.com adlı sitenin hazırladığı Ardahan sayfasında 2015 Genel Seçimlerin de Ardahan'da milletvekili adayı olması muhtemel isimleri sıralayıp, siteyi ziyaret edenlerden oy istediği görülürken bu sitede bulunan bir çok tanıdık isim ile tanınmayanların yoğun bir yarış için de oldukları dikkat çekiyor.
Araların da Ardahan kamuoyunda yakından tanınan 39 kişinin ismini ziyaretçilerin onayına sunan sitede Ardahan siyaset sahnesinde çokca tanınan isimler ile hiç tanınmayan isimlerin baş başa yarıştığı dikkatlerden kaçmıyor.

**Bölge siteleri de düzenliyor..

Öte yandan yaklaşan yerel seçimler öncesi siyasi haberlerinde bir hayli artışın görüldüğü bölge haberlerini yayınlayan intenet haber sitelerinin de okurları için 'Kimi milletvekili olarak görmek istersiniz?' araştırması ve anketleri yaptıkları da görülüyor.
Haberi ekleme saati: 22.55-05 Ocak 2014
Haber/Fotolar: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Tırlar yola çıktı!..

Ardahan Haberleri Ağır kış şartlarına rağmen Posof Türkgözü (Badele) Gümrük Kapısından Gürcistan’a geçmek için yola çıkan İran tırları bir taraftan ağır kış şartlarını, diğer taraftan yolları üzerin de bulunan 2 bin 918 rakımlı Ulgar dağını aşmaya çalışıyorlar.
53 Yıldır açıldı, açılacak denilen ancak 2014 yılında da açılmayan Çıldır Aktaş Gümrük Kapısından geçip, Gürcistan’a geçmesi beklenen yabancı tırların tüm ağır şartlara karşın yollara çıkması Aktaş’ın açılmasıyla bölgeye büyük hareket getirecekleri belirtilmekte.

**SAMAN KAMYONLARI DA YOLLARDA!..

Yoğun kar yağışının etkili olduğu, dondurucu havaların hayatı olumsuz etkilediği Ardahan’a gelmeye başlayan saman yüklü kamyonlar hayvan yetiştiricilerini imdadına yetişmeye başladılar. Hayvancılık yaparak geçimlerini sağlayan Ardahanlıların imdadına yetişen saman yüklü kamyonlar Diyarbakır ve Konya başta olmak üzere Güneydoğu Bölgesi ve Orta Anadolu illerinden Ardahan’a saman taşıyorlar.
Haberi ekleme saati: 21.58-05 Ocak 2014
Haber/Fotolar: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Göle’de şüpheli iki kadın ölümü!

Ardahan Haberleri Ardahan’ın Göle ilçesinde bir ay aralıkla meydana gelen iki kadının ölümü ilçeyi yasa boğdu.
Alınan bilgilere göre geçtiğimiz gün Ardahan’ın en büyük ilçesi Göle’ye bağlı Çalıdere (Mıhırek) köyünde hayvanlara bakmak için ahıra giderken tansiyonu düşüp, kafasını yere vurduğu ileri sürülen ve hayatını kayıp eden 28 yaşında ki 3 çocuk annesi Ayşe Öngel’den sonra dün de aynı zaman da Göle Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Yılmaz Kaya’nın yeğeni olan Çardak köylü 26 yaşında ki 2 çocuk annesi hamile Demet Toprak’ın ani ölümü ilçede şok yarattı.
İki genç kadının beklenmedik bi anda ölmesi üzerine yasa boğulan her iki kadınının yakınları cenazeleri toprağa verirken, olayla ilgili soruşturma başlatan Göle Cumhuriyet savcılığı yere düşerek öldüğü ileri sürülen Ayşe Öngel ile karnın da çocuğuyla birlikte zehirlenme sonucu hayatını kayıp eden Demet Toprak’ın ani ölümü ile ilgili soruşturma başlattığı öğrenildi.
Demet Toprak’ın kuduz olan sonucu öldüğü ileri sürülen iddiaları araştıran savcılık, her iki kadının ani ölümünü aydınlatmak için otopsi sonuçlarını istediği bilgisi alındı.
Haberi ekleme saati: 21.52-05 Ocak 2014
Haber/Fotolar: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

HAYAT ONA DAHA ZOR!..

Ardahan Haberleri Geçirdiği trafik kazasında ayağı kırılan ve ameliyatla ayağına platin takılan bir kişi, zor şartlarda hayatını sürdürmeye çalışıyor.
Kimsesi olmayan Orbay Karataş, kaza sonucu ayağının kırıldığını ve platin takıldığını belirterek, "3 ay bakımevinde kaldım. Daha sonra yasal süre dolduğu için bu eve yerleştirildim" dedi. Karataş, "İhtiyaçlarımı gideremiyorum, odunumu, kömürümü getiremiyorum, yemeğimi yapamıyorum. Banyo ihtiyaçlarımı karşılayamıyorum ve bununla ilgili yetkililerden yardım talebinde bulunuyorum" dedi.
Tek başına yaşam mücadelesi verdiğini ve ihtiyaçlarını gideremediği için sobayı yakmak için bile arkadaşlarını aradığını belirten Karataş, "Bu nedenle tekrar bakım evine dönmek istiyorum. En azından bu kış mevsimini atlatana kadar sosyal hizmetlerin bakım evinde kalmak istiyorum" dedi.
Haberi ekleme saati: 19.11-05 Ocak 2014
Haber/Fotolar: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ARDAHAN YERELİNDEN
ULUSALA MANŞET TAŞIYORUZ..

Ardahan Haberleri Ardahan'ın ilk ofset gazetesini basan, ilk günlük gazetesi dağıtan, tüm ilçeler de gazete çıkaran, Türkiye'nin il internet haberi sitesi kuran ekibin çıkardığı gazeteleri yerelde olduğu gibi Türkiye'nin ulusal tv'lerin de de gündem olmaya devam ediyor.
Attığı manşetlerle, yaptığı haberler ile Ardahan ve Ardahanlıların gündemini tutan Ardahan'ın Mahalli Basın Lideri olan gazetemiz Kuzey Doğu Anadolu ve Son Vilayet Gazeteleri Fox ve Güler Yıldız'ın sabah haberlerini sunduğu İMC TV'de günlük olarak okunup, Ardahan'ın gündemini ulusala taşımaya devam ediyor.
Gazeteci İsmail Küçükkaya'nın sunduğu ve büyük ilgi gören Fox TV'de sabah saatlerinde yayınlanan, 'Çalar Saat' programın da ve İMC TV'nin sabah haberlerin de manşetleri okunan gazetelerimiz Ardahan'ın gündemini ulusala taşımaya devam etti.
Haberi ekleme saati: 19.04-05 Ocak 2014
Haber/Fotolar: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

SARIKAMIŞ'I UNUTMADILAR..

Ardahan Haberleri **ESENYURT DA ARDAHANLILARDAN “SARIKAMIŞ ANMASI”

Esenyurt da yaşayan Ardahanlılar Sarıkamış Şehitlerini unutmadı.4 Ocak Pazar günü bir araya gelen tamamı gençlerden oluşan Ardahanlılar Sarıkamış da kaybettiğimiz şehitler için anma düzenledi.”Dost Meclisi” adıyla bir çok toplantı düzenleyen ve Esenyurt gibi en az 30 bin Ardahanlı Gencin yaşadığı bir ilçe de Ardahanlı Gençlerin bir araya gelmesi için yola çıkan grup üyeleri biz her ne kadar şehirde yaşasak da özümüzü unutmadık diyerek de ekledi.
Anma sırasında Pankartla “Sarıkamış Şehitlerimizi 100.Yılında Rahmetle Anıyoruz”denildi.
Haberi ekleme saati: 19.09-04 Ocak 2014
Haber/Fotolar: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

EV DE KARDAN ADAM..

Ardahan Haberleri Soğukların artarak devam ettiği Ardahan’da insanlar dışarı çıkamıyor..
Kar yağışı ardından aşırı soğukların yaşandığı Ardahan’da dışarı çıkamayan Ardahanlı çocuklar ailelerinin dışarıdan getirdiği karla ev de kardan adam yaparak kar keyfini çıkarıyorlar.

**Ardahanlı kendi evin de oturuyor..

Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre, Türkiye'deki hane sayısı 19 milyon 481 bin 678, ortalama hanehalkı büyüklüğü ise 3,8 oldu.
Türkiye İstatistik Kurumu'nun (TÜİK) 2011 yılına ilişkin Nüfus ve Konut Araştırmasına göre, Türkiye'deki hane sayısı 19 milyon 481 bin 678, ortalama hanehalkı büyüklüğü ise 3,8 oldu. Araştırmada yaklaşık 9 milyon kişi ile yüz yüze görüşme gerçekleştirildi.
-Türkiye'deki hane sayısı 19 milyon 481 bin 678, ortalama hanehalkı büyüklüğü ise 3,8.
-Ortalama hanehalkı büyüklüğü en yüksek olan iller sırasıyla Şırnak (8), Hakkari (7,9) ve Siirt (6,8) olurken, en düşük olan iller ise Çanakkale (2,9), Balıkesir (3) ve Eskişehir (3) olarak sıralandı.
-Hanehalklarının yüzde 20'si tek katlı binalardaki, yüzde 25,5'i 4-5 katlı binalardaki, yüzde 23,1'i de 6 ve daha üzeri katlardaki binalardaki konutlarda yaşıyor.
-Hanehalklarının yüzde 21,8'i 10 ve daha az yaştaki binalardaki konutlarda yaşıyor. 10 ve daha az yaştaki binalardaki konutlarda yaşayan hanehalkı oranının en yüksek olduğu iller Hakkari (yüzde 40,1), Bingöl (yüzde 38,2) ve Van (yüzde 37,5). En düşük orana sahip iller Bartın (yüzde 12,9), Uşak (yüzde 13,3) ve Balıkesir (yüzde 15).
-Hanehalklarının mülkiyet durumuna göre dağılımına bakıldığında kendi konutunda oturanların oranının en yüksek olduğu il yüzde 84,3 ile Ardahan, en düşük olduğu il ise yüzde 59,5 ile Gaziantep oldu.
-Kirada oturanların oranının en yüksek olduğu il yüzde 31,5 ile İstanbul, en düşük olduğu il ise yüzde 8,4 ile Ardahan olarak belirlendi.
-Konutunun içinde borulu su sistemi olan hanehalklarının oranı yüzde 97,4 olurken, konutunda tuvalet bulunan hanehalklarının oranı yüzde 92,5 ve konutunda banyo bulunan hanehalklarının oranı ise yüzde 97,2 olarak kayıtlara geçti.
-Konutunda borulu su sistemi bulunan hanehalklarının oranının en yüksek olduğu ilk üç il sırasıyla; Sakarya (yüzde 99,9), Kocaeli (yüzde 99,8) ve Zonguldak (yüzde 99,8), en düşük olduğu iller ise Iğdır (yüzde 65,7), Ağrı (yüzde 69,1) ve Şanlıurfa (yüzde 78) oldu.
-Nüfusun %3’ü (2 207 844 kişi) bir yıl önce ikamet ettiği ilden farklı bir ile göç etmiştir. Bu nüfusun göç etme nedenleri ise sırasıyla; hanedeki fertlerden birine bağımlı göç (%41,5), eğitim (%22,6), iş arama/bulma (%12,2), tayin ve iş değişikliği (%13,4), evlilik/boşanma (%7,5) ve sağlık (%1)’tır.
Haberi ekleme saati: 20.12-04 Ocak 2014
Haber/Fotolar: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Şehitler Bahane,
Eğlence Şahane!..

Ardahan Haberleri **Öğüt'ten Davutoğlu'na 'Kiziroğlu' çıkışı..

Ardahan’ın da içinde bulunduğu bölgeyi Rus işgalinden kurtarmak için Afrika ve Batıdan getirilip, cepheye sürülen Askerlerin donarak şehit olduğu Allahüekber Dağlarında yapılan etkinliklerin anmaktan öte başta kamu görevlileri olmak üzere alakalı, alakasız kişilerin eğlendiği güne dönüştüğü dikkat çekiyor.
Programı düzenleyenlerin çabasına gölge düşüren etkinliklerin başında şehitlerin anıldığı gün bir taraftan keyif için kayanlar, diğer taraftan aşıklar kahvesinde düzenlenen ‘Atışma geceleri’ n de aşıkların çaldığı sazlarla eğlenmeleri dikkat çekiyor.

**Öğüt'ten Davutoğlu'na 'Kiziroğlu' çıkışı..

Kars’ta Ozanlara eşlik eden CHP Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt, Davutoğlu’na seslendi: Kars'ın türküsüne değil, sorunlarına sahip çık.
Kars’ta tarihi Kars evlerinde ozanları ziyaret eden ve Sarıkamış şehitlerinin anısına söyledikleri ağıtlara eşlik eden CHP Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt, son günlerde seçim şarkısı olarak gündeme gelen ve tartışılan Kiziroğlu Mustafa Bey şarkısına eşlik ederken, türkünün Kars’ın kültürel bir değeri olduğunu söyledi.

*ÖNCE OZANLARIMIZA SAHİP ÇIK..
Etkinlik sonrası gazetecilere konuşan Öğüt, türkünün Başbakan Ahmet Davutoğlu’na seçim şarkısı olarak uyarlanmasına göndermede bulundu. Öğüt, “Kars’ın türküsüne, şarkısına sahip çıkacağına, önce ozanlarına sahip çık. Mesela Kars’ın Ani harabelerine, dökülen yollarına, işsiz gençlerine sahip çık” dedi.

*HAK ETMEK LAZIM..
Ensar Öğüt, “Kizir, Kars'ın Susuz kazasına bağlı bir köydür. Köyün hakim bir yerinde de bir kale kalıntısı vardır. Köylüler Kiziroğlu'nun kalesi derler buraya. Kiziroğlu bu köyde yaşamış ve burada efsaneleşmiştir. Kiziroğlu Mustafa Bey ise onun oğlu, haksızlıklar ve adaletsizliklere karşı savaş açan, kendisi gibi yiğit biri olan Köroğlu’nu yenen ve onun övgüsünü kazanan birisidir. Onu günümüze değer olarak taşıyan ise, Karslı, ülke ozanı Murat Çobanoğlu’dur. Kars’ın değerini kullanmak için onu hak etmek gerekir” diye konuştu.
Haberi ekleme saati: 20.09-03 Ocak 2014
Haber/Fotolar: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

TÜRK MÜSLÜMANLIĞINI
İHRAÇ ETMELİYİZ!..

Ardahan Haberleri Gazetemiz Sahibi Selmi Yılmaz ve Gazeteci Fakir Yılmaz ile makamında görüşen Ardahan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Korkmaz'dan çok tartışılacak açıklamalar..
İŞID Gibi örgütlerin yarın da Kafkaslara sıçrayacağından korktuğunu belirten Ardahan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Korkmaz, ‘Türkiye’nin bu bölgeye olduğu gibi her yere Türk Müslümanlığını ihraç etmelidir.’ dedi.
Müslümanlığın en iyi şekilde anlatıldığı ve de yaşandığı ülke Türkiye’dir. Buda bilim adamı düzeyinde ki Türk ilahiyatçıların sayesinde olmaktadır’ diyen Rektör Prof. Dr.. Korkmaz, Göleli İşadamı Nihat Delibalta tarafından Göle’ye yaptırılan binanın ne olacağı yönünde ki, sorumuza, ‘O binayı İlahiyat Fakültesi yapmayı düşünüyoruz. ’ dedi.
Rektör Korkmaz, Ardahan Üniversitesince açılacak olan İlahiyat Fakültesi ve diğer fakültelerden bilim adamı düzeyinde ilahiyatçıların çıktığını, bu da Türkiye’de ki Müslümanlığın dünyaya yayılmasını sağlıyor. Çünkü dünya da ki Müslümanlık en anlamlı, en güzel şekliyle Türkiye’de yaşanıyor. Ve Türk tipi Müslümanlığı, Müslümanlığı kullanıp, Müslümanlıkla alakası olmayan işlere kalkışan İŞİD gibi terör örgütlerinin önüne geçmek için de Kafkaslara başta olmak üzere dünyanın her yerine mutlaka Türkiye’nin Diyanet Fakültelerinde yetişimi olan ilahiyatçıları ihraç etmeliyiz. ’ dedi.
Haberi ekleme saati: 19.38-03 Ocak 2014
Haber/Fotolar: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

KAYAK SEZONU BAŞLADI..

Ardahan Haberleri **UĞURLUDAĞ SELFİSİ..

23 Yıldır, bitirilip hizmete sokulmayan Ardahan-Ardahnuç Yolu Üzerin de bulunan Yanlızçam Uğurludağ Kayak Tesisleri sezonu açtı.
Geçtiğimiz günlerde yağan karla birlikte beklenen derece de kar alan Yanlızçam Uğurludağ Kayak Tesisi kaya severleri ağırlamaya başladı.

** Vali Sarıkamış'ta, Ardahanlılar Uğurluğ da Kaydı!..

Kar esaretini en ağı şkl de yaşandığı Ardahan'da kışı ekonomiye kazandırma çabaları ile yaptırılan Yanlızçam Uğurludağ Kayak Tesisleri 2015 Yılı Kayak Sezonunu açarken, Ardahan Valisi Ahmet Deniz Sarıkamış'ta Sarıkamış Şehitlerini anma törenleri için Sarıkamış Cıbıldağ'da kayak yaparken, Ardahanlılar hafta sonunu Uğurludağ'da kayarak hafta sonunu değerlendirdiler.

**4 Bin Çam Kesilecek..

Bu yıl hizmete girmesi beklenen ve İl Özel İdare tarafından işletilmesi beklenen Dağ Oteline de kavuşan Yanlızçam Uğurludağ Kayak Tesislerinin bulunduğu alan da yeni kayak alanı için 4 bine yakın çamın kesileceği öğrenildi.
Haberi ekleme saati: 19.34-03 Ocak 2014
Haber/Fotolar: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

TÜRKOĞLU: 2015'TE BENDE ADAYIM..

Ardahan Haberleri Ardahanlı Mali Müşavir Türkoğlu, DSP’den Milletvekili adaylığını açıkladı..

Ardahanlı Mali Müşavir ve Siyasetçi Ömer Türkoğlu, 2015 yılında yapılacak olan Genel Seçimlerde Demokratik Sol Parti (DSP)’den Milletvekili adayı olduğunu kamuoyuna duyurdu.
Hafta sonu ildeki yerel ve ulusal basın mensuplarıyla akşam yemeğinde bir araya gelen Mali Müşavir Ömer Türkoğlu, partisinden Milletvekili olmak için gerekli başvuruları yaptığını söyledi.
Ardahan halkının yeni yılını ve Mevlit kandilini kutlayarak iyi dilek temennilerinde bulunan Türkoğlu, Sarıkamış Şehitlerinin 100. Yılında anılmasına da değinerek şöyle konuştu;
Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün yaveri olan Celal Tunus’un torunu olarak Sarıkamış Şehitlerimizi minnet ve şükranla bir kez daha yâd ediyorum. Ülkenin bölünmez bütünlüğü ve ezan sesinin topraklarımızda ebediyen okunması için canlarını bu topraklarda seve seve veren o kahramanlarımızın torunları olarak büyük şeref ve gurur duyuyorum. Bu vesile ile Sarıkamış Şehitlerimize Yüce Rabbimden rahmet diliyorum” dedi.
DSP’den Ardahan Milletvekili olmak isteyen Mali Müşavir Ömer Türkoğlu, ilin sorunlarının çözülmesi noktasında dürüst ve ilkeli siyasete ihtiyaç duyulduğunu belirterek, “Partimizin kurucusu Türk siyasi hayatında dürüst ve başarılı bir siyasetçi olarak bilinen rahmetli Bülent Ecevit’in partisinde siyaset yapmak ve parti Genel Başkanı Masum Türker ile aynı çatı altında bulunmaktan dolayı çok mutluyum.” İfadelerini kullandı.
Ardahan’ın sorunlarına değinerek AK Parti hükümeti dönemimde bu sorunların çözülemediğini vurgulayan Ömer Türkoğlu, “12 yılı aşkın bir süredir iktidar partili milletvekillerinin ilin sorunlarını çözmede yetersiz kaldıkları aşikârdır.
İlimiz her yıl metropollere büyük oranda göç vermekte halkımız büyükşehirlerde yaşam mücadelesi verirken baba ocaklarında kalan yaşlı nüfusumuz ise yoksullukla mücadele etmektedir. Biz Demokratik Sol Parti olarak 2015 genel seçimlerinden halkımızdan yetki alarak ülkeyi yönetmeye talibiz. Altını çizerek şunu da söyleyeyim ki, Türkiye’de gerçek sosyal demokrat politikası partimiz çatısı altında yapılmaktadır. Sol parti olarak halkın gözünü boyamaya çalışan onlarca partinin içinde bulunduğu durumda malumunuz gözler önündedir.
Ardahan halkının onayını alıp bu ili temsilen TBMM’de yer aldığımda biran önce ilin gerçekleri göz önüne alınarak zaman kaybetmeden bu sorunları çözmede tüm mesaimi harcayacağım.
İlimiz, organik tarım ve doğal besicilik sektöründe ülkenin göz bebeği olacak potansiyele ve araziye sahipken, halen daha bu sektörün modern bir şekilde yapılmaması ve teşviklerin yetersiz olması çiftçi ve besicilerimizin bu sektörden para kazanamamalarına neden oluyor” dedi.
DSP Ardahan Milletvekili Adayı Ömer Türkoğlu, Ardahan – ET işletmesinin önemine de vurgu yaparak, bu işletmenin bir zamanlar Ardahan’a tek başına yettiğini ifade ederek şu ifadelere yer verdi,
“Daha öncede birçok yerel basın ve ulusal basın aracılığı ile dile getirdiğim Ardahan – Et işletmesinin ilimiz için çok hayati bir önem arz ettiğini bir kez daha dile getirmek istiyorum. Milyon dolarlık bu tesis geçmiş yıllarda Ardahanlı çiftçilerimizin hayvanlarını alım ve kesiminde çok büyük rol oynuyordu. Öyle ki faal olduğu yıllarda yaptığı üretim ve çiftçimizin hayvanını alımda bir motor görevi görüyor.
Vatandaşlarımız bu işletme sayesinde hayvancılık ve hayvansal ürünlerden para kazanır durumda iken, son yıllarda kapısına kilit vurulması ve kullanılmaması çiftçimizi de etkilemiştir. Bu tesisin yeniden aktif olarak faaliyete geçmesi halinde yan sanayi olarak da deri ve ayakkabı fabrikası kurulup istihdama katkı sağlayabilir. Ayrıca bu tesis Ardahan’a örnek teşkil ederek aynı tür işletmelerin çoğalmasına vesile olacağı gibi modern besi ahırcılığını da yaygınlaştıracaktır. Çiftçimiz hayvanlarını il dışına besi için götürmeyeceğinden ilimize ekstradan ekonomik bir katkı da sunacaktır.
Basın mensuplarının sorularını da yanıtlayan DSP Adayı Ömer Türkoğlu, 2015 seçimleri öncesi Anayasa Mahkemesinin seçim barajı kararının ne olursa olsun, halkımız lehinde karar çıkacağına emin olduğunu belirterek, “DSP olarak partimiz 2015 Genel Seçimlerinde baraj korkusu içinde değildir.
Çünkü başta genel başkanımız Masum Türker olmak üzere tüm partililerimiz başarı için çalmadık kapı bırakmıyoruz. Parti politikamızı halkımıza anlatıyoruz. Halkımızdan aldığımız memnuniyet ifadeler ise bize Genel Seçimlerde eski günlerimize döneceğimiz sinyalini veriyor” Açıklamasında bulundu.
Ardahan’ın yer altı kaynaklarının yeterince hatta hiç kullanılmadığı günümüzde, DSP iktidarı ile bu yer altı kaynaklarını çıkartarak ekonomiye katkı sunacağız. Bunların başında Sulakyurt çevresindeki daha önceden açılıp kömür çıkartılan ama ne hikmetse kapatılan kömür ocağını yeni den açıp halkımızın hizmetine sunacağız.
Öte yandan açık durumda olan Posof Türkgözü sınır kapısının aktif olarak kullanılmaması halkımıza hiçbir getirisi olmadığı gibi bu yıl içerisinde açılacak Çıldır Aktaş kapısının akıbetinin Posof gibi olmamasını istiyoruz. Kapıların hem ilimize hem de bölgeye ekonomi faydalarının olması için bizim zamanımızda gerçek manada işlev kazanacaktır.
Ayrıca Ardahan’da görev yapan kamu personelinin konut sıkıntısı giderileceği gibi, bir çok kurumun kendi lojmanları olduğu halde lojmanı olmayan sağlık çalışanları ve Devlet Hastanesi personelinin lojman sorunu bizimle birlikte çözülecektir.
Ardahan’da ki konut sorunu yönündeki sorulara da cevap veren Türkoğlu, “2008 yılında Ardahan Üniversitesinin açılmasıyla birlikte ilimizde konut ihtiyacı büyük sorun olarak önümüze çıktı. Aradan geçen 7 yılda bu sorun ne yazık ki çözülemedi. Şu anda konut eksikliği nedeniyle büyükşehirlerde bile olmayan faiş kira bedelleri ödeniyor.
Bunun çözülmesi için TOKİ’nin Ardahan’a ilk beş yıl içinde 2 bin konut yapmasını istiyoruz. Ardahan Üniversitesi kurucu rektörü Prof. Dr. Ramazan Korkmaz’ın ilimize kazandırdığı ve her geçen yıl adından sıkça söz ettiren üniversitemiz biz Ardahanlıların gurur kaynağı haline gelmiştir. Bu vesile ile üniversitenin kuruluş aşamasından bu güne gelmesinde büyük emeği olan değerli hemşerim Korkmaz’a şükranlarımı iletiyorum ” dedi.
Ardahan Belediye Başkanı Faruk Köksoy’un 2014 yerel seçimlerde yeniden Beleye Başkanı seçilmesiyle birlikte konut sorunun çözülemeyeceğini de iddia eden Ömer Türkoğlu, Belediye Başkanı Faruk Köksoy’un özel sektör müteahhitlerinin yaptığı konutların satılması için yeni etap TOKİ konutlarına karşı olduğunu belirterek, kendilerinin iktidara gelmesiyle birlikte halktan yana kararlar alınarak tüm sorunların üstesinden gelineceğini bu yüzden tüm halkı DSP çatısı altında bir araya gelmeye davet etti.
2002 yılındaki DSP’nin içinde yer aldığı koalisyon hükümeti döneminde terör sorunu sıfırlanmışken, aradan geçen sürede terör sorunu yine birinci sıraya yerleşti. Bu sorunu tekrardan çözecek tek parti DSP iktidarı olacaktır.
Türkiye Cumhuriyeti çatısı altında yaşayan ve topraklarımızın bölünmez bütünlüğü savunan, din, dil, ırk ve mezhep ayrımı yapmaksızın bütün yurttaşlarımızı partimiz çatışında toplanmaya ve partimizi tek başına iktidara çıkartmaya çağırıyorum.
Haberi ekleme saati: 19.20-03 Ocak 2014
Haber/Fotolar: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com

Sayfa 13 - 212 < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 > >>
Köşe Yazarları
Copyright © 2003 - 2008 Ardahan kuzeyanadolugazetesi.com
Tel: 0478 - 211 43 31 - 211 45 00
Adres: İnönü Cad. No:50 Ardahan