Ana Sayfa · Forum · Linkler · Resim Galerisi
Ana Menu
Ana Sayfa
Makaleler
Forum
İrtibat
Linkler
Arama
Ziyaretçi Defteri

ÜYELİK HİZMETLERİ

ÜYE KAYIT
ŞİFREMİ UNUTTUM

Sitenize Ekleyin
Resim Galerisi
Telefonlar
Konuk Yazarlar

ARŞİVLERİMİZ
2003 YILI
2004 YILI
2005-2006 YILI
Ulusal Haberler
Misafir
Kullanıcı Adı

Şifre

Beni HatırlaKayıp Şifre ?
Site Durumu
Kayıtlı Üyeler : 12997
Misafirler : 22
En Yeni Üyemiz : sanane757000

Kayıtlı Üye :
Fakir 4 Gün Önce
abdullahank 91 Gün Gelmedi
Orhan-Bahcivan 180 Gün Gelmedi
CEVAT COSKUN 185 Gün Gelmedi
atlantis 206 Gün Gelmedi
baris dursun 207 Gün Gelmedi
yilmaz akinci 215 Gün Gelmedi
adacala 216 Gün Gelmedi
admin 218 Gün Gelmedi
yilmaz_akinci 219 Gün Gelmedi
Forum Başlıklari
En Yeni Başlık
Ardahan Köyleri ve İ...
hoçvanın genel iradesi
Sitemizi Dostlarınız...
Bize ulaşın..
Haber Arşivimiz
Ardahan Görüntüleri
Ardahan Fotoğrafları
Kürdistan Komşunuz O...
KORKAKLARA MEYDAN OK...
Teşvik Ardahan’a Uğr...
Ardahan da Devlet mi...
İMRALI’DAKİ GÖ...
Ardahan ARDAHAN
APE FEZO’NUN A...
O benim Babam..
En Yoğun Başlıklar
YALÇIN TAŞTAN HAK... [51]
TRT bölücülük mü ... [35]
KAFATASÇILAR-ARD... [34]
COCUK ÖLDÜRMEYİ K... [30]
YAZARLARIMIZIN YO... [28]
YAZICIOĞLU'NU KAY... [24]
DTP'li vekillerde... [21]
Ardahan TV [19]
kürde fırsat verm... [18]
ANADİLİMİZ KÜRTÇE... [18]
23 NISAN IRKCI C... [17]
UGAR TÜRKLRI [16]
Bim Marketlerine ... [16]
KÜRT SORUNU DEĞİL... [15]
ARDAHAN LI OLMAKT... [15]
HİT
reklam
Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş Pinterest'te Fakir adlı kullanıcının profilini ziyaret edin.

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

<
Ardahan'ın Haberleri..
Yazar Fakir


Ardahan'da Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yazarlarımızı okuyor musunuz?

YAZIYORSAM SEBEBİ VAR
Ardahan’ın Tanıtımı

Fakir Yılmaz Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşBaşta CHP olmak üzere AK Parti’nin neden 13 yıldır iktidar da olduğunu araştırmayıp, bu partiyi geliş güzel eleştirenlerin bu partinin belediyelerinde haberdarlar mı?
Ardahan Bugün İstanbul Tüyap’ta başlayan EMİTT Fuarında yer alacak olan Ardahan’ı tanıtma standına gitmeden önce cep telefonuma gelen iki mesaj dikkatimi çekti..
Ki bu mesajlardan önce benim e katıldığım Ardahan Federasyonu toplantısın da, Tüyap’ta düzenlenecek olan ve Ardahan standının da yer alacağı EMİTT Fuarına federasyonunda için de bulunduğu hiç bir stk’ya davetiye çıkarılmadığı gibi ‘gelin bu tanıtımı birlikte yapalım’ denilmediğini de öğreniyordum..
Bu konuyu haber yapıp gazetelerimizde yayınladıktan hemen sonra Ardahan Belediyesinde bir mesaj geldi ve bu mesajla Ardahanlılar Perşembe günü Tüyap’a davet ediliyordu..
Bu mesajın hemen ardından ise Ardahan Derneklerine hitap eden Ardahan Federasyonunda da bir mesaj geliyordu.. O mesajda da Cuma günü Tüyap’a gideceğiz deniliyordu.. Sizce hangisi davet..

**AK Belediyeler..

Bilmem ama şu günlerde bulunduğum İstanbul’da zaman zaman ziyaret ettiğim CHP’li ve AK Partili Belediyelerin çalışmalarını karşılaştırınca AK Belediyelerin bir hayli önde olduğunu görüyorum.
Bu durum da hükümetin muhalefete ait belediyelere nefes aldırmamak için yetkilerin bir çoğunu büyük şehirlere vermesinin etkisini de unutmadan, AK Partili Belediyelerin hizmette de önde olduğunu kabul ederken dün gittiğim Fatih Belediyesin de bunu bir kez daha gördüm.
Çünkü Togay Çoban’ın randevu aldığı Fatih Belediyesinin binasına girerken Mustafa Kara’nın ve diğer AK Partili Belediye Başkanlarının tek yaptığı şey insanlara güler yüzlü olmaları..

**Sorunları aktarmak..

Dün Göleli iş adamı Nihat Delibalta’nın ve Çıldırlı Tuncay Aslan’ın yanındaydım..
Her ikisi de kendi dallarında birer dev olan Ardahanlı bu iki iş adamı ile görüşürken, bir gün Ardahan önce İstanbul’a tepeden bakan İSTOǒun Başkanı Sarzepli Nahit Kemal Bay’la da aynı konuları konuştuğumu hatırlıyordum..
Her üç iş adamımızın Ardahan’ın yaşadığı sorunları, istemlerini çokça bilmediği, bilgilendirilmediğini de gördüğüm bu görüşmede başta Ardahan Belediye Başkanı olmak üzere Vali ve Rektörün ve de İlçe Belediye Başkanlarının batı da bulunan Ardahanlı iş adamlarını bilgilendirecek geniş çaplı bir bilgilendirme toplantısı yapması gerektiğini de düşünürken, sorunları aktarılmayan bir kentin nasıl olup, iş adamları tarafından ziyaret edilip, yatırım alabilir ki diye düşünüyordum..

**İki fotoğraf arasında ki fark..

Sanal ortamı yakından takip eden sizlerin de gördüğüne inandığım bir fotoğraf aynısının bugünlerde İstanbul Ardahan ve diğer batı kentlerin de ard arda düzenlenen kaz gecelerin de çekilmekte..
Bir taraftan Türkiye’nin 81 Vilayeti için de en yoksul iki vilayetinden bir olan Ardahan’da ki fukaralık, diğer taraftan derneklerin kaz zengini geceleri..
O fotoğrafta ki gibi karelerin ard arda çekildiği şu İstanbul’da görmemiş gibi kaz butlarını yiyenlerin derdinin memleket değil, memleket hasreti üzerin de reklam, şan, şöhret ve de rant peşin de olduklarıdır..
Bunlar olurken neden birilerinin bir taraftan kuzular önlerinde develer ardların da Arap şeyhlerine kızar anlamıyorum..
Çünkü aynı manzaralar memleketi kurtaran Ardahan Derneklerinin gecelerinde de olmuyor mu?..
0.535.418 32 58-fakiryilmaz323@hotmail.com
Yazarlarımızı okuyor musunuz?


KADINCA/Selmi Yılmaz
Posof’tan Haberler

Ardahan Haberi Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşPosof’tan arayan bir lokantacı polis memuru olan bir memurun ilçenin tek caddesinde eşi üzerine açtığı lokantanın kendilerinin işini kestiğini belirtirken, ilçede ki hava durumunu da bildiriyordu.
Ki bu hava durumunun sadece meteorolojik değil, ilçede yaşayanların burunların da Ardahan Haberi soluduklarını, bu solmanın da gün geçtikçe arttığını, bunun nedenini ise vilayet merkezine uzak olduğu için adeta gözden uzak, gönülden de ırak Posof’ta bir türlü çalıştırılamayan Türkgözü Gümrük kapısı, tünel açılacak denilip, 90 yıldır bir kazma vurulmayan yazları soğuktan, kışları soğuktan geçit vermeyen Ilgar dağı üzerinde geçen yolun bozuk oluşu ve işsizlik, yatırımsızlık nedeniyle devam eden göç..
Bunları bize analatan lokantacı anlatmak istediklerini anlattıktan sonra eşine lokanta açtıran polis memuru gibi ilçede görev yapan bir kaç kamu memurunun memurluğun yanı sıra ticareti, ekonomiyi de yönlendirmeye kalktığından da şikayetçiydi, 'Posof’ta alın size haberler' diyerek..

**Ardahan’da siyaset..

Ardahan Haberi Yönetiminin büyük bölümü istifa eden İlimdar Senem’in hala ben İl Başkanıyım dediği Ardahan’da siyaset ne durum da diye baktığımız da karşımıza en açık ve bariz şekilde çıkan tek şey Av. Yusuf Demirci’nin AK Parti İl Başkanlığın atanmasıyla birlikte bu partide yeni bir dönem başladığını görmek mümkün..
Çünkü Demirci’nin gelişi ile birlikte Saffet Kaya kenara çekildi, Baydar ekibi tar-mar oldu, Atalay’ın adı bile geçmiyor..
BDP/HDP’nin Kongreye gitmek üzere olduğu Ardahan’da bu partinin alacağı oyların Ardahan’da ki siyasi arenayı büyük oran da etkileyeceği beklentisi bu partinin bunu başarması için milletvekili adayını toplumun içinde birini ve Ardahanlı, Ardahan’da tanınan biri olarak belirlemesiyle beklediği oyu alacağı belirtilmektedir.. Son durum bu..

**O kadın niye öldü?..

Geçtiğimiz günler de yaşanan iki kadın ölümü ardından dün de bir kadın hem de diğer kadınlar gibi hastane yolunda hayata göz yumdu..
Alınan bilgilere göre baş ağrısı nedeniyle dün Ardahan Devlet Hastanesine giden ve iğne vurulan Yeni Mahalleli kadın Göle’de ki diğer iki kadın gibi beklenmedik bir an da ölüyor..
Ardahan Haberi Ard arda yaşanan kadın ölümlerinin diğer ölümler gibi normal görüldüğü bir kentte yaşanan ölümlerin otopsi sonuçlarının da aileden, kamuoyunda saklanması ise bu ölümlere yeni ölümlere yol çıp açmadığını bilemesekte dün ‘Başım ağrıyor’ diyerek, tedavi olmak isteyen son kadına olduğu gibi insanlara baştan savma tedaviler ile hizmet ettiğini sananlar ve o hastaneden sorumlu olanlar Yeni Mahalleli o kadın niye öldü?..

**Muhteşem Geceler..

Ardahan adını taşıyan derneklerin kaz gecelerine gösterdikleri ilgiyi neden Ardahan ve Ardahanlıların sorunları konusunda da göstermediğini merak eden biri bu yönde geniş çaplı bir araştırma yapsa ve suçluyu arasa karşısına basının çıkacağına adım gibi eminim.
Çünkü bu derneklerin kaz gecelerinde beslendiği gibi basın diye geçinen bazı sözde basıncıların bu duyarsızlığın birinci sebebi oldukları ortaya çıkacak..
Evet, başta İstanbul’da ki basın olmak üzere yöresel basının her içi boş geceye ‘Muhteşem gece’ dedikçe Ardahan’da ki kurumlar gibi İstanbul ve diğer kentlerde ki dernekler de tembelleşir, vur patlasın, çal oynasın geceleri düzenlemeye devam ederler..


Yazarlarımızı okuyor musunuz?

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Kurdistan Tüyap'ta!..

Ardahan Haberleri **KÜRDİSTAN ARDAHAN'A KOMŞU OLDU..

Bir zamanlar adının telaffuz edildiğinde olaylara neden olan Kürdistan Tüyap'a kadar geldi.
Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarına katılan vilayetler ve turizm şirketleri arasında yer alan Kürdistan standında yöresel ve bölgesel ürünler ve turistik alanlar tanıtıldı.
Ardahan'ın aralarında bulunduğu 81 Vilayetin yer aldığı Tüyap Emit Fuarın da bir çok devletin de stand açtığı dikkat çekti.
Turizm Bakan Yardımcısı ve İstanbul Valisinin açılışını yaptı bu yılki fuara Vilayetlerin yanı sıra kaymakamlıklar ve özel teşebbüs firmalarını da katıldılar.
Ardahan Valisi Ahmet Deni'in de katıldığı bu yıl 22-25 Ocak 2015 tarihlerinden 19. kez gerçekleşen EMİTT Tanıtım Fuarına Abu Dhabi, Adigeya, Almanya, Arjantin, Azerbaycan, Bulgaristan, Brezilya, Cezayir, Çek Cumhuriyeti, Çin, Dubai, Dominik Cumhuriyeti, Dubrovnic, Ekvator, Endonezya, Ermenistan, Fas, Filistin, Fransa, Güney Afrika, Hindistan, İngiltere, Italya, Japonya, Kazakistan,Karaddağ, Kenya, Kırım, Kosova, Kore, Küba, Lübnan, KKTC, Kuveyt, Macaristan, Makedonya, Meksika, Moldovya, Maldivler, Mısır, Rusya Federasyonu, acentalar ve oteller, Özbekistan, Pattaya- Tayland, Peru Senegal, Seychell adaları, Singapur, Slovenya, Sudan, Tanzanya, Tataristan RF, Tanzanya, Tayland, Tunus, Ukrayna, Ürdün, Vietnam, Yunanistan'ın yanı sıra Kürdistan'ında katılması dikkatlerden kaçmadı.


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Kadın Girişimciler Stant Açtı..

Ardahan Haberleri Ardahan Ticaret ve Sanayi Odasına bağlı Kadın Girişimciler Ardahan Belediyesine ait kapalı pazar da stant açtılar.
Sevim Köseliören’in başkanlığına seçildikten sonra ilk etkinliğini yapan Ardahan kadın Girişimciler Kurul Üyelerinde ilk icraat halkın pazarında gerçekleşti.
Ardahan’da bir çok iş alanın da yer alan Ardahanlı Kadınlardan oluşan Ardahan Ticaret ve Sanayi Odası Kadın Girişimciler odaya kayıtlı kadın esnafların kendi imkanları ile ürettikleri bir çok eşyayı pazarda açtıkları standa satışa sundular.
Sevim Köseliören’in başkanlığını yaptığı, gazetemiz sahibi Selmi Yılmaz’ın da yönetimin de bulunduğu Kadın Girişimciler Kurulunun açtığı standa bir çok ev ürünü sergilenip, satışa sunuldu.
Haberi ekleme saati: 09.37-22 Ocak 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Ardahan’da Kış, Posof’ta Bahar..

Ardahan Haberleri Dondurucu soğukların -30’ları zorlamaya başlayadığı Ardahan’a karşın Gürcistan’a komşu Posof’ta sonbahardan kalma günler yaşanıyor.
Ardahan, Göle, Çıldır ve Hanak’a karşın kışları sıcak bir atmosferde geçiren Ardahan’ın Gürcistan’a komşu ilçesi Posof’ta kışın ortasında bahar yaşanıyor.
Ağır kış koşullarının yaşandığı Doğu Anadolu Bölgesindeki tüme yakın yerleşim birimlerinde Kar yağışı ile birlikte Sibirya soğukları etkili olurken Ardahan'ın Posof İlçesi'nde güneş yüzünü gösterdi. Hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerinde olması nedeniyle Posof'ta arılar kovanlarından çıktı. Besici Önder Doğru hayvanlarını merada otlattığını belirterek, "Geçen yıllarda Ocak ayında çok fazla Kar yağardı. Şimdi bahar havası var. Hayvanlara yem vermiyoruz. Çünkü karınlarını merada doyuruyorlar" dedi.
Haberi ekleme saati: 08.59-21 Ocak 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

İŞ ADAMALARI
STK'LARDAN ŞİKAYETÇİ..

Ardahan Haberleri Kaz gecelerinin tüm hızıyla devam ettiği İstanbul'da bulunan Ardahanlı iş adamları bu kentte bulunan federasyon, vakıf ve derneklerden bir hayli şikayetçi.
Binlerce Ardahanlının bulunduğu dünya kenti İstanbul'da Ardahanlıları güçlü bir çatı altın da bir araya getirmek iddiasıyla kurulan stk'ların yazları festival, piknik etkinlikleri, kışları ise kaz geceleri düzenlemekten öteye gitmediğinden yakınan Ardahanlı İşadamlarından Gayrimenkulcü Ardahanlı İşadamları Efkan Demir ve Tekstilci Taner Badem stk'ların siyasetten, ekonomiye, güçlü bir birliktelik, güçlü bir lobicilik yapamadıklarını söylediler.

**Siyasi birlikteliği sağlamak gerek..

Doymak için, doğdukları yerleri terk etmek zorun da kalıp, başta İstanbul olmak üzere diğer batı kentlerine göç etmek zorunda kalan Ardahanlıların sayısının azımsanmayacak bir çoğunlukta olduğuna dikkat çeken Ardahanlı iş adamları Demir ve Badem hemen her sokakta kurulan stk, federasyon ve vakıfların artık bir araya gelip, güçlü bir lobi oluşturması gerektiğine dikkat çekerlerken bu birlikteliğin ilk adımının önümüzde ki genel seçimlerde, 2015 Genel seçimlerinde atılabileceğine işaret ettiler.

**Ardahanlı İşadamları da Bir Araya Gelmeli..

Genel seçimlere 136 gün kaldığı şu günlerde bir araya gelip, güçlü bir lobi hareketi ile başta İstanbul'da olmak üzere diğer bir çok kentte siyasete damgasını vurması gereken Ardahanlıların gücüne güç katacak olan iş adamlarının da bir araya gelip, Ardahanlı İşadamları Derneği yada başka bir isimle birlikteliğini sağlamalı diyen PETEK İNŞAAT VE EMLAK firmasının sahibi Efkan Demir ve Taner Badem toplumun istediği o güçlü birlikteliğin sağlanması için tüm Ardahanlılara görev düştüğünü de belirtmeden geçemediler.


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

BAŞKAN BAŞKANLARLA GÖRÜŞMEYE BAŞLADI..

Ardahan Haberleri **İstanbul Beylikdüzün de bulunan Tüyap Fuar Merkezide bugün açılacak olam Emitt İlleri Tanıtım Fuarında kurulan Ardahan standının açılışı için İstanbul'a giden Ardahan Belediye Başkanı Faruk Köksoy partisinin İstanbul'da ki belediye başkanlarını ziyaret etti.
Karslı, İstanbul Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ile görüşen ve kendisine Ardahan Balı ile Kaşarı hediye eden Ardahan Belediye Başkanı Faruk Köksoy burada yaptığı açıklamada, 'hemşehrimiz Yücel Çelikbilek'in başında bulunduğu Beykoz Belediyesinin Ardahan'a bir çok katkısının olduğunu, bu nedenle kendilerine teşekkür ziyaretinde bulundum.' dedi.
Haberi ekleme saati: 07.14-21 Ocak 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Çapan Kars’ta, Korkmaz İzmir’de..

Ardahan Haberleri **Kerimoğlu’da Ardahan’da..

2015 Genel Seçimleri öncesi sahaya inmeye başlayan siyasiler nabız yoklamaya devam ediyorlar.
Tüm ülke de olduğu gibi Ardahan ve Kars’ta da hareketlenen siyasi arena da eski yüzler ile yeni yüzlerin yarışı da başlamış görünüyor.
Ardahan ile Kars’ın yanı sıra İstanbul başta olmak üzere batı kentlerinde de siyaset yapmak isteyen Ardahan ve Karslı siyasiler nerede daha rahat seçileceklerini tahlil ettikleri bugünlerde İstanbul Esenyurt’ta yıllardır siyaset yapan iki önemli isimin İstanbul’da değil, Kars ve İzmir’de nabız yokladıkları dikkatlerden kaçmıyor.
Aldığı hapis cezası dolaysıyla geçtiğimiz yerel seçimler de Esenyurt’ta belediye Başkan Adayı olamayan İstanbul Esenyurt İlçesi eski başkanlarından Karslı Dr. Gürbüz Çapan’ın Kars’ta, Ardahan Göleli İşadamı Selahattin Korkmaz’ın ise İzmir’de milletvekili adayı olmak için nabız yokladıkları görülüyor.

**Mutlu Kerimoğlu’da Ardahan’da..

Yaklaşan genel seçimler öncesi Çapan ve Korkmaz gibi Cumhuriyet Halk Partisin de Milletvekil olmak için siyaset arenasına inen Mutlu Kerimoğlu’da Ardahan’da Milletvekili aday adayı.
Seçim çalışmaları için Ardahan’a gelen ve ön seçim isteyen CHP’liler ile görüşen Mutlu kerimoğlu’na başta kuzey kazalarında olmak üzere Ardahan e Göle’de büyük ilginin olduğu dikkat çekiyor.
İl Başkanı ve yönetiminin her an değişeceği ileri sürülen CHP’nin ön seçim yapılması halinde Mutlu Kerimoğlu’nun CHP’nin adayı olacağını belirten Ardahanlılar Kerimoğlu gibi diğer siyasileri yakından takip ettikleri de görülüyor.


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Tatil üşümekten kurtaracak..

Ardahan Haberleri Bölgede yaşanan olumsuz havalar dolay
sıyla zor günler yaşayan öğrenciler yarı yıl tatilini dört gözle bekliyorlar.
Ardahan İl genelin de bulunan 248 okul da eğitim-öğretim gören 22 Binin üzerin de ki öğrenci önümüzde ki Cuma günü tatile giriyor.
Önümüzde ki Cuma günü tatile girecek olan okullar da okuyan öğrencilerin dört gözle beklediği 2014-2015 Eğitim-Öğretim Sezonunun yarı yıl tatili Ardahan’da yaşanan dondurucu soğuklar nedeniyle dışarı çıkamayan öğrenciler gibi onları ailelerini de bir süreliğine de olsa rahatlatacak.
Yoksul öğrencilerin tatili boyacılık başta olmak üzere çalışmaları beklenen tatil süresince okullar da nöbeti idareci ve kaloriferciler bulunmaya devam edecek.


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Fatih Belediye Başkanı
Ardahan Gecesine Davet Edildi..

Ardahan Haberleri Andy-AR Araştırma Şirketi’nin, Ocak ayında 30 büyük şehirde yaptığı "Yerel Yönetimler Performans Araştırması"nda % 57,2 ile en çok oyu alarak 'En Başarılı Belediye Başkanı' seçilen İstanbul Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir Ardahan gecesine davet edildi.
Ardahan Federasyonu Başkan Yardımcısı Fakir Yılmaz, Hafız Öztürk , Ardahan Federasyonu Kadın Kolları Başkanı Jülide Kaya ve Kurumlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Yener Bayrakçı'nın makamında ziyaret ederek, 21 Şubat'ta yapılacak olan Ardahanlılar Gecesine davet etikleri Diyarbakırlı Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir'e Ardahan Balı ve Ardahan kaşar göbeği hediye edildi.
Geceye davet edilen başkanın misafirperverliği karşısın da memnun olan federasyon yetkilileri Fatih Belediye Başkanından, Ardahan'a komşu Artvinli olan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Toptaş'ın da gecelerine katılması için kendisinden katkı beklediklerini de belirttiler.

**ARDA-FED Ardahan Valiliği’ne ve Demirbaş'a Tepki Gösterdi..

**ARDA-FED'den Ardahan Valiliği’ne ve Demirbaş'a Tepki Gösterdi..
Ser.Ard.Fed ve Kent Konseyi ‘de davet edilmedi..

Ardahan’ı Ardahan ve İstanbul’da temsil eden Ardahan Federasyonları ve Kent Konseyi Ardahan ile ilgili çalışmalara davet edilmediklerini belirtip, bu duruma tepki gösterdiler.
Son olarak İstanbul’da düzenlenecek olan Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyehat Fuarı’na davet bile edilmediklerini belirten Ardahan ve İstanbul’da ki federasyonlarının yanı sıra merkezi Ardahan’da bulunan Kent Konseyinin de EMİTT’e davet edilmediği gibi Ardahan ile igili diğer stk’larda davet edimedi..
Öte yandan İstanbul Ardahan Dernekler Federasyonu (ARDA-FED) yönetim kurulu 21 Şubat’a yapacağı ”Ardahanın kurtuluşu ve Dünya Ardahanlılar Günü” için İstanbul Eresin Otel’de yapacağı gece için toplantı yaptı.
Toplantıya ARDA-FED Başkanı Yaşar Geler,Başkan Vekili Mahmut Şenel, Başkan Yardımcısı Fakir Yılmaz ve yönetim kurulu katıldılar.
Ahmet Demirbaş'ın başkanı olduğu Kartal Derneğinin kendisini federasyonun üzerinde görmeden ve sözde birimler kurmadan önce derneğin tabelasını asacak bir bina kiralaması gerektiğine dikkat çeken ARDA-FED Başkanlar Kurulu, Üye Dernek Başkan ve Yöneticileri gecenin çalışmaları gözden geçirdiler.
Toplantıda, 21 Şubat'ta yapılacak olan dayanışma gecesi için Ankara’ya giden heyet federasyon yöneticilerine bilgi verdiler.
Ankara'ya giden heyet verdiği bilgiler göre; Düzenlenecek olan geceye Başbakan Ahmet Davutoğlu’'nun da içinde bulunduğu bir çok devlet ve siyaset liderinin de davet edildiği belirtildi.
Ardahan Haberleri Yapılan açıklamada, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP Genel Başkan Yardımcısı Göleli hemşehrimiz Gürsel Tekin ve çok sayıda CHP milletvekilinin geceye katılabileceği de açıklandı.
Toplantı da, CHP Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt ve Ak Parti Ardahan Milletvekili Orhan Atalay’ın ARDA-FED Ankara federasyon heyetine yakın ilgi gösterdikleri de belirtildi.
ARDA-FED yönetimi 22 Ocak'ta yapılacak olan EMİTT fuarında yer Ardahan Valiliği standı resmi açılışına tepki olarak gitmeyeceklerini belirtiler.
Kartal'da olduğu belirtilen Kartal Ardahan Derneğinin kendisini federasyonun üzerinde görmeyeceğini de ve yaptığı çalışmalar da federasyon başkanı ve yöneticilerini bilgilendirmediği gibi, kendi başına hareket edildiğini belirtilen ARDA-FED'in Başkanlar Kurulu ve federasyona üye dernek başkanları ile yöneticileri, yöneticileri yaptıkları açıklamada, Ardahan Valiliği, Ardahan Belediyesi ve Ardahan Üniversitesi EMİTT fuarı standını Ardahanlı firmalara vermediği hatta Ardahanlı firmalarda fiyat teklifi bile alınmadan Malatyalı bir firmaya ihalesiz verilmesine göz yumulmayacağını ve bu durumun sorgulanması gerektiğini açıkladılar.
Ardahan Valiliği’nin EMİTT fuarındaki açılış için İstanbul Ardahan Dernekler Federasyonu’na davet gönderilmediğini İstanbul’daki STK ların görmezden gelindiğini belirten yönetim kurulu üyeleri, Ardahan Valiliği,Ardahan Belediyesi ve Ardahan Üniversitesi’ne tepki olarak Ardahan Derneklerinin EMİTT Fuarı açılışına katılmayacaklarını açıkladılar.
Ahmet Demirbaş'ın yönetiminde ki derneğin geçtiğimiz günlerde düzenlediği gece de Ardahan Milletvekillerini olduğu gibi Federasyon Başkanını da görmezden geldiğini belirten ARDA-FED Başkanı Yaşar Geler,”İstanbuldaki STK’ların yok sayılmasına göz yummayacağız. Yine de Federasyon olarak Ardahanlılık sorumluluk ve bilinciyle hareket ederek ilimizin standını cuma günü saat 15.00 te ziyaret edeceğiz.Bazı yerlerde Çıldır yoluyla ilgili kampanya başlatılmış.Bununla ilgilide federasyonumuzun başlangıç noktası olarak görülmediği hiçbir kampanyaya destek vermeyeceğimizi de belirtiyoruz.Siyasete girecek hemşehrilerimizden hangi partiden olursa olsun Federasyonumuzun görüşlerini almadan ya da federasyonumuzu hiç dikkate almayanların adaylıklarını desteklemeyeceğiz” dedi
Haber / Erkan SARIKAYA

**Kent Konseyi ve Serhat Ardahan Federasyonu da Davet Edilmedi..

Diğer yandan İstanbul Tüyap'ta yapılacak olan EMİT Fuarına merkezleri Ardahan'da bulunan Ardahan Kent Konseyi ile 7 Derneğin çatısı altın da bir araya gelen Serhat Ardahan Federasyonunun da, İstanbul ve diğer illerde bulunan federasyon ve stk'ların da EMİT'e davet edilmediği de öğrenildi.


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

POSOF'TA KAHVALTI,
DAMLA'DA TİYATRO..

Ardahan Haberleri Ardahan’ın Gürcistan’a komşu İlçesi Posof’un Kaymakamı Ufuk Özen Alibeyoğlu, ilçede görev yapan daire amirleriyle Öğretmen Evi Salonunda kahvaltıda bir araya gelerek ilçenin sorunlarını konuştu.
Yapılan kahvaltılı toplantıda Kaymakam Alibeyoğlu, kurum yetkililerinden kurumlarda sürdürülen çalışmalar, yapılan ve yapılması planlanan projeler ile bilgili bilgi aldı. Kurum amirlerini dinleyen Alibeyoğlu, ilçe vatandaşlarına daha iyi nasıl hizmet verilir noktasında bilgi alış verişinde bulundu.
Kaymakam Ufuk Özen Alibeyoğlu, "İlçemizdeki kurum amirlerimizle kahvaltıda bir araya gelerek hem vatandaşlarımıza daha iyi nasıl hizmet verebileceğimizi düşünüyoruz hem de kurumlarda yaşanan sorunları ele alarak çözüm üretiyoruz. Bu tür toplantıların yapılması hem kurum amirlerimiz açısından hem de kurumlar arası diyalogları pekiştirmesi açısından çok faydalı oluyor” dedi.

**Damal’da Tiyatro Gösterimi

Damal’da ‘Faili İnsan’ isimli 2 perdelik komedi oyunu Süleyman Demirel İlköğretim Okulu Sinema&Tiyatro sahnesinde gösterime sunulacaktır.
Tüm Damal’lı halkı davet edildi.


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

GÖLE DE VE GÖLDE KIZAK KEYFİ..

Ardahan Haberleri Son günlerde etkili olan soğuk hava nedeniyle yüzeyi buz tutan Çıldır Gölü üzerinde atlı kızak keyfi başladı. Gölün kendileri için bir ekmek kapısı olduğunu ifade eden atlı kızağın sahibi Tekin Akçay, "Bu sene gölümüz biraz geç tuttu ve atlı kızak sezonu geç açıldı ama şimdi göl üzerindeyiz. Şu an sezonu açmış bulunmaktayız. Yerli ve yabancı turistleri bekliyoruz" dedi.
Atlı kızakların meraklılarının çokluğuna değinen atlı kızak sahiplerinden Tuncay Aydemir ise, "Bu yıl Çıldır Gölü geç de olsa dondu. Tüm atlı kızak meraklılarını buraya bekliyoruz" diye konuştu.
MHP Ardahan İl Başkanı Taşkın Polat ise, Göle yeterince değer verilmediğini belirterek şunları söyledi: "Çıldır Gölü, Ardahan’ın en önemli özelliklerinden biridir. Ardahan’ı güzelleştiren, Ardahan’ı Türkiye’ye açan, tanıtan ve herkesin görmesi gereken bir güzelliğimiz. Göl daha aktif hale getirilirse Ardahan için Turizm kaynağı olacaktır. Buradaki balık tesisi ile yavaş yavaş başarmaya başlamıştır ve inşallah ileri dönemlerde daha güzel yatırımlar yapılarak teşviklerle gölü ön plana çıkartıp Türkiye’nin gündemine getirirler. Yüzeyi tamamen buz tutan göl kışın atlı kızaklarla ön plana çıkıyor ve yabancıların da zaman zaman gelip bu hevesini gidermelerine vesile oluyor. Sarı balığıyla özdeşleşen göl iyi bir şekilde tanıtılırsa bu bölgede Turizm patlaması yaşanmasına sebep olacaktır."

**Göleliler kızakla evden işe geliyorlar..

Diğer taraftan bi amanlar bölgenin değişmez taşıma aracı olan kızakların yenien görünmeye başladığı Ardahan'ın en büyük ilçesi Göle'de de kızakla evlerinden işe gelip, gidenlerin satısının arttığı dikkat çekerken bu Atlı kızakların gün boyu eşya taşımak için kullanıldığı da görülmekte.


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

CHP’de Değişim Başlıyor!

Ardahan Haberleri Ard rda yaşanan istifalarla yönetimi 16 kişiye inen Cumhuriyet Halk Partisi Ardahan İl Örgütü’nün yeniden dizayn edilmesi için yapılan çalışmanın son aşamaya geldiği bilgisine ulaşıldı.
Gazetemizin Ankara’da yaptığı araştırmada yaşanan istifalar ile ‘Düşük Başkan’ olarak adlandırılmaya başlanan mevcut İl Başkanı İlimdar Senem’in her an görevden el çektirilmek üzere olduğu ve yerine yeni bir isimin İl Başkanı olarak atanacağı olurken, CHP Genel Merkezinin bu kararını vermeden önce tarafların memnun olacağı bir yönetim oluşturmak için çabaladığı bilgisi alındı.

**20’ye yakın Milletvekili Aday Adayı Var..

Bir çoğunun ön seçime gidilmesi gerektiğini belirttiği Ardahan CHP’nin her an değişmesi beklenen İl Yönetimi ardından 2015 Genel Seçimlerle kilitleneceğini de alınan bilgiler arasın da olurken, CHP’de Ardahan Milletvekili olmak için yaklaşık 20 isimin parti genel merkezinin kapısını aşındırdığı da dikkat çekti.


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

BUNU SEN Mİ SÖYLÜYORSUN MUSTAFA?!..

Ardahan Haberleri Başta İstanbul’da olmak üzere bir çok batı kentlerin yapılan onca kaz gecelerinin bölgeye, Ardahanlılara bir şey vermediğini ısrarla dile getirmemize karşın, bu geceleri düzenleyen derneklerin %99’nun ya üyesi, ya kurucu üyeleri arasında bulunan, yada fahri üyesi olan ve en önemli her kaz gecesinin başucu gazetesini çıkaran ve ayrım yapmaksızın her gece ardından ‘Muhteşem Gece’ başlıkları atan Göleli Gazeteci Mustafa Küpeli’de kaz gecelerin de şikayetçi oldu.
Kaz geceleri gibi bölgeye çokta hayri olmamasıyla eleştirilen SERKA’nın İstanbul’da düzenlediği bir toplantıda bir konuşma yapan Küpeli aynen şöyle dedi;

DERNEKLER SADECE GECE YAPMAKLA KALMAMALI..
Toplantıda bir konuşma yapan gazeteci Mustafa Küpeli ise, bölge işadamlarında dayanışmanın eksikliği üzerinde durarak, yıllardır bölgeye yatırım ve sahip çıkılmasının konuşulduğunu ancak, pratiğe geçirilemediğini vurguladı. Küpeli deneklerinde sadece gece düzenlemekten sıyrılmalarını, gerek devlet gerekse yatırımcılar üzerinde bölgenin kalkındırılmasına yönelik demokratik baskı unsuru olmaları gerektiğini söyledi.

**Kars, Ardahan, Iğdır ve Ağrı’ya yatırım çağrısı
İDF, SERKA İLE İŞADAMLARINI BULUŞTURDU..
Öte yandan İstanbul Dernekler Federasyonu, Serhat Kalkınma Ajansı(SERKA) ajansı Genel sekreteri ve uzmanları ile ajansın sorumluluk alanı içinde olan Kars Ardahan Iğdır ve Ağrı illerinden işadamlarını İstanbul Taksim’de buluşturdu. Toplantıya, Serhat Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Doç. Dr. Hüsnü Kapu, Arpaçay belediye başkanı Erçetin Altay, Susuz Belediye Başkanı Murat Uray, SERKA Uzmanı Evren Demir, Kars Ardahan Iğdır Vakfı eski Başkanı ve Yıldız Koleji sahibi Yıldız Laçinel, işkadını, eğitimci Saadet Garan Federasyon eski genel başkanı Burhanettin Yılmaz, Federasyon İşadamları Komisyonu Başkanı, işadamı Yavuz Doğan, Ağrı, Kars, Ardahan ve Iğdırlı işadamları ile basın mensupları katıldı.


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

BU HABERİ OKUMADAN ARSA ALMAYIN..

Ardahan Haberleri **ARSA ALMAK İSTEYENLER ENGİN GAYRİMENKULÜ BİR ARAYIN, ZİYARET EDİM..

Metropollerde dünya devleriyle yarışan iş adamlarımızdan Engin Gayrimenkulün Yönetim Kurulu Başkanı Ardahanlı İşadamı Üzeyir Engin Türkiye'nin En büyük arsa Projesini yaparak ev almak isteyen ve yatırım yapmak isteyenlerin adresi durumuna geldi.
Ardahanlı hemşehrilerimizin büyük illerde kendini kanıtlarken; bazı işadamlarımızda yaptığı işlerle ülke genelinde ki kendi iş kollarında birinci sıraya çıktıkları görüldü.
Metropollerde dünya devleriyle yarışan iş adamlarımızdan Engin Gayrimenkulün Yönetim Kurulu Başkanı Üzeyir Engin Türkiye'nin En büyük arsa Projesini yaparak ev almak isteyen ve yatırım yapmak isteyenlerin adresi durumuna geldi.
Topraktan gelen kazanç sloganıyla tüm vatandaşı ev sahibi yaparak ve yatırım yapmak isteyenlere öncülük yapan Üzeyir Engin'e ünlü sanatçıların yani sıra bakan ve milletvekillerinde uğrak adresi oldu.
Geçtiğimiz günlerde Güler Duman, Sabahat Akkiraz, Yudum gibi bir çok sanatçının daire alarak tapularını gelip Engin Gayrimenkulün Yönetim Kurulu Başkanı Üzeyir Engin'in elinden aldıkları görüldü.
Son olarak Ardahan CHP Milletvekili Ensar Öğüt, Üzeyir Engin'i bürosunda ziyaret ederek, Çanakkale-Biga-Gümüşçay'da 2.500 parselle ilgili detaylı bilgi aldı.

**PROJESİNİ ANLATTI..

Çatalca, Çerkezköy, Trakya ve Marmara bölgesinin birçok yerinde, binlerce insanı 10-15 Bin TL ufuk bir ücretle imarlı ifrazlı arsa sahip yapan "ENGİN GAYRİMENKUL İnşaat Arsa Ofisi" Çanakkale Biga'da 2500 adet imarlı arsanın inşaatına başlayacak.
Çanakkale Biga'da sattığımız 2500 arsanın üzerine inşa edeceğimiz "ENGİN KENT"in temelini atıp inşaatı başlatacağını söyleyen "ENGİN GAYRİMENKUL İnşaat Arsa Ofisi" Yönetim Kurulu Başkanı Üzeyir Engin; 1 Mayıs'ta inşaatlar başlayınca arsa fiyatları on katlanacak bizden arsa alanların karıda ona katlanacak. dedi.
'Kaliteli yaşam, yeşil çevre' ilkesinden ödün vermeden, yaşanılabilir ev, pencerelerden gökyüzünü görülebildiği "Nefes alabileceği, bir şehir inşa edip Biga Gümüşçay'ın yeniden doğuşuna vesile olacağız. Diyen Başkan Engin; Türkiye'deki yoğun yapılaşmanın en az Ardahan Haberleri hissedildiği yerlerden biri Çanakkale Biga'da gelişi güzel bir yapılaşmaya kesinlikle izin vermeyip örnek bir Şehri inşa edeceğiz. dedi
Kamuoyu ve basına bir açıklamada bulunan "ENGİN GAYRİMENKUL İnşaat Arsa Ofisi" Yönetim Kurulu Başkanı Üzeyir Engin; 'Çanakkale Biga'da 2500 adet imarlı arsayı satarken yatırım yapanların yarınlarını, hayallerini süslemek için bir Anadolu kenti yapacağız.' dedi.

**Çanakkale Bölgedeki bin 1800 dönüm üzerine tasarladığınız 2500 arsayı satıp bittikten sonra inşaat yapmayı düşünüyor musunuz?

Ü. ENGİN: Bu 2015 yılında açıklayacağımız projenin sorusunu sordunuz. Biraz erken bir açıklama olacaktır ama sorunuzu yanıtsız bırakmakta istemiyorum.
Biz eğer arsaları satıp o bölgeyi terk etmiş olsaydık. Arsaları alanlar kafasına göre plansız, programsız, bilinçsiz bir kentleşme gidip paralarını ve hayallerinde heba etmiş olacaklardı.
"ENGİN GAYRİMENKUL olarak İnşaat Arsa Ofisi" olarak Yeşil alanlarıyla sosyal donatılarıyla yaşanılabilir bir tek tip iki katlı bir şehir planını Çanakkale Biga Gümüşçay Belediyesine verdik. Belediyeyle birlikte "ENGİN KENT"in kuruluşunu hazırlıyoruz.

** İnşa edeceğiniz 2500 aile ve an az 10 bin kişinin yaşayacağı "ENGİN KENT"i bize anlatır mısınız?
Ü. ENGİN: Hayallerini kurduğumuz "ENGİN KENT" şehrin öncelikle insan ve doğa dengesinin sağlandığı bir yerleşime dönüştürülmesi gerekmektedir. Binaların, betonun, alışveriş merkezlerinin (AVM) boğduğu bir kent değil; geniş bulvarları ve caddeleri ile açık, ferah ve herkesin özgürce ve eşit bir biçimde yararlanacağı bir kent tasarladık.
Kentler, medeniyetlerin şekillendiği yaşam alanlarıdır. Türkiye'de kent anlayışının ciddi bir dönüşüme, yeni ve farklı bir perspektife ihtiyacı bulunmaktadır. Bizde Arsayı Anadolu'nun 20 yakın insanın sattık herkesin Anadolu kokusunu alacağı bir şehir inşa edeceğiz.
Otopark problemi olmayan, her türlü yalıtımı yapılmış, depreme dayanıklı, güvenli ve yeşil alanlara sahip evlerde oturmak herkesin hakkı. Bu nedenle"ENGEN KENT" için insan odaklı tasarımlar yaptık. 80 Dönüm Gölet alanı ve 40 Dönüm orman alanı olan 1800 dönüm arazinin doğal yapısını bozmadan "İnsanlara sadece bir ev değil bir yuva, bir yaşam biçimi de sunacağız.
Projemiz hayata geçmeye başlayınca Binlerce insan Gümüşçay Beldesinde inşa edeceğimiz "ENGİN KENT"e yaşamayı arzulayacağını şimdiden hissediyorum.
Sonuç olarak 1 Mayıs' temel atma töreninden sonra arsa değerinin 10 katına çıkacaktır.
"ENGİN GAYRİMENKUL İnşaat Arsa Ofisi"'nen arsa alan herkesin parası 5 misli değerlenecektir.
Bilgi almak için: 0212 450 10 24 -26- GSM: 0532 723 77 08
www.engingayrimenkul.com.tr


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

İKİNCİ YARIYA BİR PUAN KAYIPLA GİRDİLER..

Ardahan Haberleri **FACEBOOK KABADAYLIĞINI BIRAKIN, TAKIMA BAKIN..

Ardahan’ı Bölgesel Amatör Ligin de temsil eden Serhat Ardahan Spor geçtiğimiz hafta sonu başlayan 2. Yarıya yaralı başladı.
Ardahan’da evin de karşılaştığı Arhavi Spor ile karşı karşıya gelen Serhat Ardahan Spor Arhavispor ile 2-2 berabere kalırken, ikinci yarıda aldığı bu yara ile ligde ki ikinci sırasını Karader Spor’a kaptırarak ligde 3. Sıraya indi.

**Seyircilere de saygısızlık..

Ligin birinci yarısın da takıma verilen desteğin takım yöneticileri tarafından ortaya konulan anlamsız, şımarık tutumlar dolaysıyla çekilmesi ve bunun sonuncunda ard arda gelen başarısızlıkla lig birincisiyken 3. Sıraya inen Serhat Ardahan Spor bu anlamsız tutumunu seyircilere karşıda ortaya koydu.
Arhavi maçı öncesi kulübün facebook sayfasında yapılan duyuruda adeta seyircilere hakaret eden takım yöneticileri facebok sayfasında ‘Biz kimseyi eğlendiremeyiz, laf eden çok, para veren yok’ şeklinde sözler sarf etmeleri dikkatlerden kaçmadı.

**Bakan gelecek, soğuk tarafa geçin..

Yöneticilerinin ferdi çıkışı dolaysıyla önce destek, ardından puan kaybına uğrayan ve lig de 3. Sıraya düşen Serhat Spor maçı öncesi AK Parti İl Kongresine gelen Spor Bakanı maçı izleyecek denilerek seyircilerin güneş görmeyen tribüne yönlendirilmesi tepkilere neden oldu. Bakanın gelmediği maç öncesi spor severleden 5 lira bilet parası alındığı da öğrenildi.
Öte yandan bir grup sarhoş Serhat Spor taraftarının maç öncesi Ardahan’a gelip, otelde kalan Arhavi Spor’un kaldığı otelin önüne giderek, misafir takıma hakaretler dolu sloganlar attığı da alınan bilgiler arasın da oldu.

Ardahan İstanbul Hattı
Yazar Fakir


Ardahan'da Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yazarlarımızı okuyor musunuz?

YAZIYORSAM SEBEBİ VAR
Bende İstanbul’da Milletvekili Adayım..

Fakir Yılmaz Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşDün yapılan MHP Ardahan İl Kongresini değerlendirmek için önce kongreyi 18 gibi küçük bir farkla alabilen MHP İl Başkanı Taşkın Polat ile sonra da bana göre bu kongrenin kazananı olan Hülya Ardahan Haberleri Davutoğulları ile, ardından MHP eski Başkanı Levent Pehlivan ile sonra da MHP’den Ardahan Milletvekili adayı olabilecekler arasın da gösterilen Aşkın Kaya ile birer telefon görüşmesi yaptım..
Bu sohbetler sırasın da görüştüğüm son MHP’li olan Aşkın Kaya’ya Milletvekili aday adayıyımışsın?’ diye sorunca, ‘Yok kardeş, öyle bir şey düşünmüyorum. Çünkü senin şu an bulunduğun Ankara’da, İstanbul’da cebine biraz para koyan, eline bir çanta alan, sonra da gelip Ardahan’da milletvekili adayı oluyorsa, Ardahanlı da buna tepki koymuyorsa sana da, bana da milletvekili sırası gelmez’ diyordu..
Aynı konuyu bir gün önce tartıştığım Ardahanlı İşadamı, Tay Sürücü Kursları Sahibi Veysel Karatay’da, ‘Ya bu İstanbul’da bende milletvekil adayıyım’ diyecek biri yok mu? Bura da yaşayanlar neden bizim de milyona varan insanlarımızın yaşadığı İstanbul’da, Ankara'da, Bursa'da, İzmir'de adayımız olsun’ demiyorlar’ diyordu..
Haksızlar mı?

**İSTANBUL'UN ARDAHANLI MİLLETVEKİLİ..

Genel seçimlere adım adım yaklaşıldığı şu günlerde yeniden geldiğim İstanbul'da dolaşırken başta dernekler ve vakıflar olmak üzere, bölge insanının dinamikleri olarak değerlendirilen simaların hiçte oralı olmadığına şahit oldum..
Derneklerin kaz yedirme derdin de, vakıfların ise ortada gözükmediği İstanbul metropolünü dolaşırken 600 binin üzerin de Ardahanlının yaşadığı bu kentte bir Ardahanlının milletvekili Ardahan Haberleri olup, olmayacağın da sorup, sorgulamadan geçemiyorum..
Her ziyaret ettiğim dostum, okurum olan Ardahanlılarla sohbete başlarken konunun dolanıp, dolaşıp siyasete, önümüzde ki genel seçimlere geldiğine de şahit olurken bu güzelim kentte, 70'ın üzerin de milletvekili bulunan İstanbul'da en az bir milletvekilinin Ardahanlı olup, olmayacağını masaya yatırmaktayız..
Gerçekten yaklaşan genel seçimlerde bu kente yani İstanbul'da bir Ardahanlı milletvekili olamayacak mı?
Bende Ardahan'da değil, İstanbul'da ki Ardahanlıları temsil edeceğim deyip, aday olamayacak mı?
Yada benim de içinde bulunduğum federasyonlar, dernekler, vakıflar dünyanın en büyük kentlerinden olan İstanbul'da bizi temsil edecek en az bir, en fazla 7 bilemediniz 8 Ardahanlı Ardahan Haberleri milletvekilimiz olmalı demeyecekler mi, bu yönde bir araya gelerek partilere yönelik bir deklere edemeyecek mi?
Başta 3. Bölge de olmak üzere İstanbul'un genelinde onca Ardahanlının yaşadığını övünerek anlatırken, bu Ardahanlıları kimlerin, hangi Ardahanlı siyasinin TBMM'de temsil edeceğini merak edip, konuşacak mıyız?
Bilmem ama en son görüştüğüm Ardahanlı Veysel Karatay ile Tuncer Dağ ile yaptığım uzun sohbett konumuz yine bu kentte, İstanbul'da yaşayan Ardahanlıları mecliste temsil eden bir Ardahanlının niye ortaya çıkmadığını, çıkarılmadığını konuşup, durduk..
Gerçekten İstanbul'un Ardahanlı Milletvekilline ihtiyacı yok mu?..
0.535.418 32 58-fakiryilmaz323@hotmail.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?

KADINCA/Selmi Yılmaz
Bir kadın onca erkek..

Ardahan Haberi Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşYeri geldiğin de ‘Kadınlar bizim anamız, bizim bacımız, bizim kardeşimiz, bizim eşimiz.. ‘ diyen erkeklerin 2. sınıf olrak bakmadıklarını belirttikleri, o baş tacı (!) ettikleri biz kadınlara ne kadar önem verdiklerini MHP Ardahan İl başkanlığı kongresinde de gördük..
Hülya Davutoğlulları’nın İl Başkanı olmaması için ellerinden geleni, ardlarına koymayan MHP’li Ardahan Haberi erkekler ile, diğer partilerin erkekleri ne kadar da bir birlerine benzediklerini bir kez daha görmüş olduk..
Çünkü Hülya’nın kadın olduğunu, seçimi kazanamayacağını, kazansa da İl başkanlığını yapamayacağını önceden ilan edenler kadınlara çok saygılı oldukları bu kongrede de belli oldu..
Ama ne hikmetse MHP’li erkekler, sözüm ona ileri gelenleri, yürekli, cesur, vatanı tek başına savunacak kadar yürekli MHP’li erkekler Hülya’nın adaylığına baştan beri dudak büküyordular..
Ve kongre günü gelip, çatınca Çıldır İlçe Teşkilatın da tam desteğini ardına alan Hülya denen kadın neredeyse seçimi alıyor, o ‘Kadın aday mı, Kadın il başkanı mı, Kadın Milletvekilimi?’ diye dudak bükenlerin belini büküp, neredeyse de kırıyordu..
Onu da yapardı, ama gerek acemi oluşu, gerek ise erkeklerin kadınlardan daha akıllı değil, daha kurnaz olduğunu anlamayan ve en önemlisi kongre süresince kendisine önerilen bir kaç işi yapmaması ve basın ile diyalog kuramayıp, uzak durması 40 oy alamaz denilen Hülya’nın seçimi 18 gibi bir oy ile seçimi kıl payı ile kayı etmesine neden olmuştur..
Kısacası bir kadın onca erkekle baş edeceğinin bir kez daha gördük, MHP Ardahan İl Kongresinde..
Çünkü kadın güçlüdür..

**İÇ ÇATIŞMAYA DEĞİL, SEÇİME GİDİYORUZ..

Cumhuriyet gazetesinin dünkü sayısını taşıyan kamyonun önünü kesip, peygamberin resmini basıp, basılmadığını kontrol eden bir anlayışın hüküm etmeye devam ettiği ülkede aynı gün Akit gazetesinin önünde toplanan bir kalabalık gazetenin hazırlandığı binayı taşlıyordu..
Öte yandan doğu da yine gerginlik yaşanıyor, 12 yaşında ki bir çocuk daha öldürülüyordu..
Ardahan Haberi Sanki bir merkezde düğmeye basılmış gibi bir gün de üç önemli gelişme yaşanırken, ülke siyasetini en iyi tahlil eden Öcalan'ın İmralı da dikkat çektiği bu önemli konu HDP Milletvekili tarafından Şırnak'ta halka aktarılıyor ve başta Kürt halkının olmak üzere herkesin karanlık oyunlara karşı dikkatli olmasını istiyordu..
Evet genel seçimlere doğru giden ülkem de yenide başlayan karanlık oyunlara herkesin dikkat etmesi gerektiğine dikkat çekildiği bir süreçte bu yaşananlar mutlaka dikkate alınması gereken önemli bir konudur..
Cizre ve diğer kentler de yaşanan ve çocuk ölümleri ile sonuçlanan olayların her an ülke geneline yayılmasından şüphe eden Öcalan'ın, 'Kobani olaylarına ben durun demeseydim, birileri bugün iktidar da olmazdılar' sözünün de altı önemle, hem de kalın kalemle çizilmesi gereken diğer bir meseledir..
Çünkü seçimlere doğru giden ülkemin iç çatışmaya değil, sandığın başına gittiğini başta HDP'nn %10'u aşmasında korkan iktidar olmak üzere birileri fark edip, buna yönelik söylemlerde bulunmalı, toplumu gerecek adımlardan uzak durmalıdır..


Yazarlarımızı okuyor musunuz?

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

VEYSEL KARATAY:
ARDAHANLILARIN EMRİNDEYİM..

Ardahan Haberleri **Adı Milletvekili Adayı Olacaklar Arasında Geçen Karatay'dan Gazetemize Açıklama..

Yaklaşan Genel Seçimler öncesi kimin nerede hangi parti de milletvekili aday adayı olacağının tartışıldığı şu günler de bir çok Ardahanlının yaşadığı İstanbul Esenyurt İlçesinde TAY SÜRÜCÜ KURSLARI'nin Yönetim Kurulu Başkanlığını yapan Göleli İşadamı/Siyasetçi Veysel Karatay siyasete ilgili sorularımızı cevapladı.
Adı, iktidar partisi Adalet ve Kalkınma Partisinde İstanbul 3. Bölge de milletvekili aday adayı olabilecekler arasında geçen Karatay, 'Ardahanlılar ve partisinin kendisine böyle bir görev vermesi halin de bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da onların emrinde olurum' diyerek cevapladı.
Ardahanlının gerek siyasette, gerek ise iş alanında hak ettiği yere gelmesinin en çok kendisini mutlu edeceğini belirten Karatay Sürücü Kursları Sahibi Göleli İşadamı Veysel Karatay yaklaşan genel seçimler öncesi Ardahanlı toplum liderlerinin bir adım öne çıkması için yapılan baskıları his eden biri olarak siyaseti yakın takibe aldığını ve kendisi gibi diğer hemşehrilerin bu yönde yapılan çağrıları dikkatle takip ettiğini belirttiği açıklamasın da, 'yıllarıdır için de bulunduğum iş hayatı, siyaset ve stk'lar aracılığıyla toplumun sorunları karşısında gerekli duyarlılığı ortaya koyan ve kanıtlayan biri olarak 2015 Genel Seçimlerinin Ardahanlıların seçimi olmasını umut ederim. Bu konuda nerede, nasıl bir görev düşecekse başım üzerine derim. Her Ardahanlıyım diyen de bunu yapmalı ve en önemlisi kendi değerlerine sahip çıkıp, onların siyasett, ticarett bir yErlere gelmesi için gerekeni yapmasını umut ederim.' dedi.


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

DAMAL DERNEĞİ DE
ARDAHAN FEDERASYONUNA
KATILMA KARARI ALDI..

Ardahan Haberleri 25 Şubat'ta yardımlaşma gecesi yapmaya hazırlanan İstanbul Damal Derneği de Ardahan Federasyonuna katılma kararı aldı.
Sebahat Akkiraz, Ozan Niyazi, Aliye Fişenk ve Arkadaşları, Tulum Ustası Halil İbrahim Tarakçı ve Davul Zurna'nın bulunduğu bir programla 15 Şubat 2015 Pazar Günü Esenyurt'ta bulunan Boy Düğün Salonun da düzenleyeceği yardımlaşma gecesi yapmaya hazırlanan Ardahan İli Damal İlçesi Kültür ve Dayanışma Derneği yönetimi aldığı bir karar ile merkezi İstanbul Şişlide bulunan ve 40'a yakın derneğin çatısı altında bir araya geldiği Ardahan Dernekler Federasyonuna katılma kararı aldı.
Merkezi İstanbul Avcılar/Parseller de bulunan ve Ünsal Erbudak'ın başkanı olduğu Ardahan İli Damal İlçesi Kültür ve Dayanışma Derneği ve yönetimi 25 Şubat'ta yapacakları gece öncesi dernek lokalin de görüştükleri Ardahan Federasyonu Başkan Yardımcısı ve Gazeteci Fakir Yılmaz'a federasyona katılma dilekçesi sundular.
Konu hakkına bir açıklama yapan Ardahan İli Damal İlçesi Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Ünsal Erbudak Damal derneği olarak Damal'ın köy dernekleri ile bir araya gelip, 'Damal Federasyonu' çalışmalarını başlattıklarını, bu süreçte hazırda kurulu bulunan Ardahan Federasyonuna da katılma kararı aldıklarını belirterek, bu yönde hazırladıkları başvuru dilekçesini aynı zaman ds Ardahan Federasyonu Başkan Yardımcısı olan Fakir Yılmaz'a sunduklarını belirtti.
Damal Derneğinin federasyona katılma kararını almasının çok önemli bir gelişme olduğunu belirten Fakir Yılmaz ise, Sayın Ünsal Erbudak ve yönetimi Cem Aynalı, Mehmet Çalayır, Kenan Cülü, Adnan çaça, Yusuf Külekçi, Binalı Kana, Alpaslan Kasa imzalı federasyona katılma dilekçesinin kendisi aracılığıyla verilmesinin çok anlamlı olduğunu, tüm ilçelerin derneklerinin içinde olması gereken Ardahan Federasyonun Damal Derneği ile daha güçlü ve saygın olacağını belirtti.

**ARDAHAN'DA Kİ DERNEKLERDE KATILMAK İÇİN HAZIRLANIYOR..

Diğer yandan başta Ardahan'da bulunan Serhat Ardahan Federasyonunun kurucu dernekleri olan Ardahan'ı Güzelleştirme ve Tanıtma Derneği ve diğer derneklerinde İstanbul'da bulunan federasyona da katılmak için hazırlık içinde oldukları alınan bilgiler arasın da oldu.

Ardahan Haberleri **KAZ GECELERİ SON SÜRAT DEVAM EDİYOR..

Öte yandan başta İstanbul'a olmak üzere Ardahan dışında bulunan Ardahanlıları bir çatı altında bir araya getirme iddiasıyla kurulan derneklerin artık gına getiren kaz geceleri tam sürat devam ediyor.
Son olarak İstanbul Esenyurt'ta bulunan ve gecesinde ses düzeni doğru dürüst çalışmadığı Ardahan İli Göle İlçesi Dedeşen (Gümüşparmak) Köy Derneği ve kimsenin konuşturulmadığı Tellioğlu Köy Derneğinin dünde Aşıkşenlik Derneğinin düzenlediği kaz gecesi ardından yine Ardahan'a bağlı Hanak İlçesi Arıkonak (Kong) Köyü Kültür ve Dayanışma Derneğinde Gebze'de bir kaz gecesi düzenledi.
Talat Kesgin'in başkanlığını yaptığı Hanak İlçesi Arıkonak Köyü Derneğinin düzenlemiş olduğu kaz gecesine çok sayıda siyasetçi, gazeteci, iş adamı yöresel sanatçılar ve çok sayıda Arıkonaklı köylüler ile davetliler katıldılar.


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yolları Belediye yada Karayolları Değil,
MAHALLE MUHTARI TUZLADI!..

Ardahan Haberleri Ardahan'da yaşanan kar ve tipi ardından gelen dondurucu havaların yarattığı buzlanmaya kimse müdahale etmeyince Mahalle Muhtarı kolları sıvadı.
Muhtar olduktan sonra mahallesinin olduğu gibi Ardahan'ın sorunlarını çözmek için mücadele eden ancak derdini yetkililere anlatamayınca kendisi kolları sıvayıp, ilginç eylemler de bulunan Ardahan'ın en büyük mahallerinden olan Kaptanpaşa Mahallesi Muhtarı Efrail Yıldız buzlanan yolları tuzlamayan Ardahan Belediyesi ile Karayolarını protesto etmek için tuzlama eylemi yaptı.
Konu hakkın da bir açıklama yapan Muhtar Efrail Yıldız, Ardahan'ı diğer İl ve ilçeler bağlayan yollar gibi Ardahan kent merkezide buzdan geçilmiyor. Yaşanan soğuklar dolaysıyla buzlanan yol ve kaldırımların tuzlanıp, temizlenmesi için bir çok kez baş vurduğumuz belediye ve karayolların da cevap alamadık. Bizde kendi paramızla aldığımız tuzla vatandaşı, gelip geçerken kayıp düştüğü kaldırım ve yolları tuzlama kararı aldık. Esnafta verdiği destekle her gün buzdan geçit vermeyen kent içi yolları tuzlayacağım. Belki birileri bu görevin kendilerinde olduğunu anlar da bir çok trafik kazasına neden olan şehirler arası yolları ve kent içinde ki yol ve kaldırımları tuzlar, kardan, buzdan temizler.' diyerek Ardahan Belediyesine ve Karayollarına tepki koydu.
Muhtarın bu anlamlı eylemine destek veren Ardahanlı esnaflarda, geçtiğimiz son bir haftada buzlu yollar dolaysıyla Ardahan'da üç ağır trafik kazası meydana geldi. Bir kadın da hayatını kayıp etti. Buna rağmen yolları tuzlayıp, temizlemeyen belediye ve karayollarının duyarsızlığına dikkat çektiler.


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

BAŞKAN BAŞBAKANIN
LİSTE BAŞKANIN!..

Ardahan Haberleri **AK PARTİ 5. KONGRESİNİ YAPTI..

İktidar Partisi Adalet ve Kalkınma Partisi Ardahan İl Teşkilatı 5. İl Kongresini yaptı.
Ardahan Kapalı Spor Salonun da yapılan AK Parti Ardahan İl Kongresine Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç da katıldığı kongre de divana tek liste sunulurken, bu listeye başkanlık eden Av. Yusuf Demirci AK Partinin Ardahan İl Teşkilatının yel başkanı olurken, listesinde ki bir çok isimin Ardahan Belediye Başkanı Faruk Köksoy'un ekibi olarak bilinen isimlerden oluşması dikkatlerden kaçmadı.
Başbakan tarafından önerilen isim olarak AK Parti'nin yeni İl Başkanı olan Av. Yusuf Demirci'nin listesine AK Parti Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay ile eski İl Başkanı Yunus Baydar'ın müdahale edemediği görülen kongre de Baydar'ın ekibi olarak bilinenlerin bir çoğunun da liste dışı kaldı.
İşte;
Av. Yusuf Demirci'nin yeni İl başkanı olduğu Adalet ve Kalkınma Partisi Ardahan 5. Kongresi ardından oluşan yeni yönetim:
Asıllar: Av. Songül Şit, Yalçın Koç, Mutlu Şanlıtrük, Erdal Kurukaya, Tuncer Özcan, Hikmet Görmüş, Zeynep Nalbant, Erol Yılmaz, Muharrem Bilgin, Yalçın Köroğlu, Vedat Özgür, Muzaffer Gümüş, Günay Kay, İslam Bozkurt, Levent Bilgili, Mustafa Özcan, Kadir Şenel, Sunay Avşar, Tülay Kendir, Bahattin Daş, Baki Morkoç, Adem Aktaş, Tevcit Değirmenci, Özgür Us, Murat Ekinci, Aytekin Yigen, İsmet Mirzeoğlu, Kamile Göktaş, İsmet Kaya

*Yedekler: Deniz Özer, Orhan Özgür, Şemsettin Yılmaz, Kurbani Aktaş, Mekmet Alkan, MUrat Baydar, İbrahim Kayatürk, Turgur Güllüdağ, Atabey Beşli, Savaş Gömüş, Temel Aygün, Sümmani Çınar, Kemal Yılmaz, Cengiz Taşçı, Emrah Özcan, Erbay Aydın, Ferman Gencer, Kenan Zara, Sedat Ünal, Serhat Günal, Sinem Karakoç, Kurtuluş Bilgin, Turan Güzel, Muhammed Altun, Alper Şentürk, Bülent Kaya, Timür Aydın, Süleyman Aras, Şerefettin Taşdemir, Ali Öztürk.

*AK Parti Ardahan İl Başkanlığı İl Disiplin Kurulu: Hayri Sinan Şentürk, M. Ali Nalbant, Arif Şimşek, Mecit Çelik, İrkan Eryat
AK Parti Ardahan İl Teşkilatı Demokrasi ve Hakem Kurulu Üyeleri; Samet Demirci, Rasim Avşar, Alibey Yılmaz
AK Parti Ardahan İl Başkanlığı Büyük Kongre Delegeleri: Yusuf Demirci, Faruk Köksoy, Yunus Baydar
AK Parti Ardahan İl Başkanlığı Disiplin Kurulu Yedekleri; Vural Odabaş, Ali Özgür, Engin Gögün, MiraçÇelik, Ersin Topçu
AK Parti Ardahan İl Başkanlığı Demokrasi ve Hakem Kurulu Yedekleri; Güven Kaya, Hacer Bektimür, Yunus Akkaya
AK Parti Ardahan İl Başkanlığı Büyük Kongre Delegesi Yedekleri; Bedrettin Çakıcı


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ARDAHAN KÜLTÜR EVİ BAŞKANI:
'GÖLE DERNEK BAŞKANI YANLIŞ YAPMIŞTIR'

<br />
Ardahan Haberleri **Kültür Evi, Eğitim Evi Oluyor..

21 Şubat'ta Kültür Evi2nin resmi açılışını yapacaklarını belirten Ardahan Kültür Evi Başkanı Efrail Çiftçi, Esenyurt Belediyesi tarafından yaptırılıp, Ardahanlılra teslim edilen Kültür Evi'nde başta üniversite öğrencilerine olmak üzere Ardahanlı çocuklara eğitim verecek sınıflar açacaklarını söyledi.
Merkezi İstanbul Esenyurt'ta kurulan ve asıl adı İstanbul Ardahan Derneği olan Ardahan Kültür Evi'nin başkanlığına geldikten sonra yaptığı çalışmaları anlatan Efrail Çiftçi, 'başkanlığı süresince en büyük başarılarının bir çok tartışmaya neden olan Kültür Evi'nin teslim alınmasıdır.' dedi.

**Otomatik Üyelerden 6 Ay İçin de 800 TL. Aldım..

Kültür Evi'nin altında ki iş yerlerinin kiralarını da almaya başladıklarını belirten Ardahan Kültür Evi Başkanı Efrail Çiftçi Kültür Ei'nin yanın da bulunan boş arazide de iki iş yeri yapma planlarının olduğunu da sözlerine ekledi.
500'ün üzerin de üyesi bulunan Ardahan Kültür Evi'ne telefon mesajıyla ödenen aidatlardan bugüne kadar 800 TL. toplandığını belirten Çiftçi derneğin gelirlerini arttırmak için bir çok projelerinin olduğunu ve bu projeleri hayta geçirmek için resmi açılışı beklediklerini de belirtti.

**Geceler Karma Karışık..

Önümüzde ki hafta kültür evin de yönetim kurulu toplantısı yapacaklarını da belirten Efrail Çiftçi derneklerin ard arda aynı gün, aynı saatler de düzenlediği gecelere de tepki gösterdi.
Çiftçi, 'Başta Göle Derneği olmak üzere ilçe derneklerinin köy dernekleri üzerinde etki yapmadığına tepki koyan Ardahan Kültür Evi Başkanı Efrail Çiftçi Göle Derneği aynı gün, aynı gece hatta aynı saatlerde yapılan Göle Köy Dernekleri gecelerine müdahale edip, ayrı tarihlerde yapmasını sağlayabilirdi. Bunu bu yılda başaramadık. Karma karışık geceler yapıldı. Artık bu karmaşanın önüne geçilmeli. Bunu da yapacak olanlarda köyler de İlçe dernekleri, İlçeler de İl dernekleri ve Federasyon olmalıdır.' dedi.


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ARDAHAN KARS YOLUNDA
İKİ MİNİBÜS BUZ KURBANI!..

Ardahan Haberleri Dondurucu soğukların yaşandığı Ardahan'da buzlanan yolar trafik kazalarına neden olmaya devam ediyor.
Geçtiğimiz gün yaşanan ve bir kadının ölümü ile sonuçlanan trafik kazası ardında dün ve bugün de iki kaza meydana geldi.
Alınan bilgilere göre dün Ardahan Merkezden Hoçvan Tunçoğlu (Panik) Köyüne gitmekte olan Doğan Yıldız yönetiminde ki yolcu minibüsü buzlanan ve tuzlanmayan Ardahan-Kars yolunun Çamlıçatak (Gölebert) köyü yakınların da kayarak şarampole yuvarlandı.
Ölü yada yaralının olmadığı bu kazanın ardından bugün de Ardahan'dan Kars'a gitmekte olan sigara pazarlayan bir firmaya ait minibüs aynı yolun Taşlıdere (Beberek) Köyü yakınlarında yine buzlanan yol dolaysıyla kontrolden çıkarak devrildiği öğrenildi.


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

DAMALLI GENÇ KIZIN
GELECEĞİ 60 BİN TL.'YE MAHKUM..

Ardahan Haberleri Ardahan'ın Damal İlçesin de İstanbul'a yerleşen Atalay ailesinin kızı 21 yaşında ki Gizem Atalay yakalandığı hastalıktan kurtulmak için yardım sever Ardahanlıların desteğini istiyor.
Beynin de tümür olduğu öğrenilen ve bir kez de ameliyat olan Gizem Atalay'ın beyninde ki urun yeniden ürediği ve bu nedenle bir an önce ameliyat olması gerektiği bilgisi alınırken ailenin 60 bin TL. tutan ameliyat parasını bulmakta zorlandığı öğrenildi.
Konu hakkında gazetemize bilgi veren Atalay ailesinin fertleri kendilerine el atacak, kızlarının yaşamına devamını sağlayacak ameliyatı yapabilmek için yardım sever Ardahanlıların desteğini bekliyoruz diyerek, tüm Ardahanlıların bir insan hayatının söz konusu olduğu bu olaya duyarlı olmalarını istediler.


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ÇILDIR GÖL FESTİVALİ
7 ŞUBAT'TA YAPILACAK..

Ardahan Haberleri Ardahan'ı tanıtma amacıyla yapılan etkinliklerin içinde bulunan Çıldır Gölü Festivalinin tarihi belli oldu.
İlk olarak KAR/BUZ FESTİVALİ adıyla düzenlenen ve hemen her yıl yeni bir isimle gerçekleşen ÇILDIR GÖL FESTİVALİ bu yıl da ÇILDIR ALTIN AT III. KIŞ ŞÖLENİ adını alan Çıldır Göl Festivali bu yıl 7 Şubat'ta yapılacak.
Çıldır Belediyesi, Çıldır Kaymakamlığı, Ardahan Belediyesi ve Ardahan Üniversitesinin birlikte organize edeceği öğrenilen bu yılki Çıldır Göl Festivalini Spor Toto da ekonomik olarak destekleyecek.


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

YİBO DERNEĞİ KENDİ ADAYINI ÇIKARDI..

Ardahan Haberleri Yaklaşan Genel Seçimler öncesi hareketlenen siyaset arenasında yer almak isteyenlerde sahaya çıkmaya başladı.
Aralarında Ardahan Yatılı Bölge İlköğretim Okulunda mezaun olan ve Ardahan Eğitim ve Kültür Derneği Üyesi Bitlis Vali Yardımcısı Salih Altun'un da bulunduğu bir çok simanın önümüzde ki genel seçimler de milletvekili olmak için girdikleri aday adaylık yarışına bölge dernekleri de kendi imkanlarınca katkı sunmaya çalıştıkları dikkat çekiyor.
Ardahan'ın TBMM'sin de güçlü bir şekil de temsilden yana olduklarını belrten Ardahan Eğitim ve Kültür Derneği Başkanı Celil Ünlü kendilerini ziyaret edip, destek isteyen okul arkadaşlarından Salih Altun'un bu medeni cesaretinde kutladığını belirtirken, Altun gibi isimlerin TBMM'sine girmesinin Ardahan'a büyük getirisinin olacağını belirtti.
İstanbul'da bulunan okul ve dernek yönetimi arkadaşlarını yerlerin de ziyaret edip, destek isteyen Bitlis Vali Yardımcısı Salih Altun amacının doğup, büyüdüğü memleketine hizmet etmek ve Ardahan'ın gelişimi için düşüncelerini hayata geçirmek için siyasete girmek istediğini, bu nedenle önce bir zamanlar birlikte okuduğu arkadaşları gibi Ardahan adını taşıyan stk'ları ziyaret eip, görüş alış verişinde bulunduğunu söyledi.
Ardahan Eğitim ve Kültür Derneği Başkanı Celil Ünlü, derneğin yönetim kurulu üyeleri Mali Müşavir Burhan Yıldırım, Gazeteci Çetin Yılmaz'ın bulunduğu toplantı da siyasetle uğraşan Ardahanlıların parti ayrımı yapmaksızın desteklenip, güçlenmesi için ellerinde geleni yapacaklarını belirttiler.


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

KAISİAD KONGREYE GİDİYOR..

Ardahan Haberleri Merkezi İstanbul'a bulunan Kars-Ardahan-Iğdır İşadamları ve Sanayiciler Derneği kongre kararı almak için olağanüstü toplanıyor.
Alınan bilgilere göre başkanı aylar önce istifa eden KAISİAD'ın üyelerinin bir araya gelerek, kongreye gitme kararı alacakları ve en kısa sürede derneği kongreye götürüp, yeni başkanı ve yönetimi belirleyecekleri öğrenildi.

**Eski başkan şimdi de başka platform da..

Gazeteci Hüsnü Bediroğlu'nun önderlik yaptığı, Ardahanlı İşadamı Ahmet Demirbaş'ın kurucu başkanlığını yaptığı, yönetiminin Demirbaş'tan sonra başkanı ferdi davranışları dolaysıyla dernekten uzaklaştığı KAISİAD'ın aylardır başkansız kalması karşısında harekete geçen üyeler derneği kongreye götürme kararı almak için bugünden başlayarak çalışmalara başlatacaklar alınan bilgiler arasın da oldu.
Öte yandan eski başkanın İstanbul Sarıyer de yeni bir platformda çalışmaya başladığı dikkatlerden kaçmadı.

**Göle Dernekler Federasyonu Kuruluyor-75!

Her kaz gecesi ortaya çıkıp bir şeyler yapacağını söyleyen, kaz gecesi ardından ortada kayıp olan Ardahan Dernekleri arasın da bulunan İstanbul Göle Derneği’nden kaz gecesi öncesi yeni bir açıklama daha geldi.
Kaz gecesi öncesi yeniden federasyon kuracağını belirten dermek yöneticilerinin Ardahan plakası olan bu 75 nci aynı açıklaması artık ciddiye alınmazken, kaz geceleri öncesi sıkça yapılan bu tür açıklamaların içini dolduracak bir adımın bugüne kadar neden atılmadığı da merak konusu olurken, aynı dernek yönetiminin birlik berberlikte her kaz gecesinde bahsederken, derneğe üye olmak isteyen gençlerin üyelik başvurusunu almaması da tartışma konusu olmaya devam ediyor.


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ARDAHAN
ÜNİVERSİTE
ÖĞRENCİSİNDEN DE SONUNCU!..

Ardahan Haberleri 81 Vilayette yapılan üniversite sınavların da hep sonuncu olan Ardahan'ın üniversite öğrencisi sayısında da sonuncu olduğu ortaya çıktı..
511 bin üniversitelinin eğitim gördüğü İstanbul’u, 258 bin 773 öğrenci sayısı ile Ankara, 145 bin 557 kişi ile İzmir takip etti. En az öğrenci Hakkari, Şırnak ve Ardahan’da bulunuyor.
Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı verilerinden derlediği bilgiye göre, Türkiye’deki 181 üniversitede 2 milyon 877 bin 586 öğrenci öğrenim görüyor.
Üniversiteli sayısı yarım milyonu aştı
Bünyesinde 50’den fazla üniversiteyi barındıran İstanbul, en fazla üniversite öğrencisinin eğitim gördüğü kent oldu. İstanbul’daki üniversiteli sayısı 511 bin 360 olarak yarım milyonu aştı ve 41 ilin nüfusunu geçti.
İstanbul’u, 258 bin 773 üniversitelinin öğrenim gördüğü Ankara, 145 bin 557 öğrencinin eğitim gördüğü İzmir takip etti.
En az öğrencinin eğitim gördüğü kent ise Hakkari oldu. Hakkari’de 2 bin 576 kişi öğrenim görürken bu kenti 3 bin 136 üniversiteli ile Şırnak, 3 bin 733 yüksek öğrenimli Ardahan izledi.
Marmara birinci, Güneydoğu sonuncu
Bölgeler bazında üniversiteli sayısı incelendiğinde ise Marmara Bölgesi’ndeki üniversitelerde öğrenim görenlerin sayısı 879 bin 890 oldu. İç Anadolu Bölgesi’ndeki üniversitelerde 636 bin 852, Ege Bölgesi’nde 450 bin 340, Karadeniz Bölgesi’nde 343 bin 500, Doğu Anadolu Bölgesi’nde 226 bin 633, Akdeniz Bölgesi’nde 207 bin 565 öğrenci eğitim görüyor.
En az üniversiteli öğrencinin bulunduğu bölge ise Güneydoğu Anadolu Bölgesi oldu. Bu bölgede 132 bin 806 üniversiteli eğitim alıyor.

**Geçen yılki bütçesi 55.142.000

3 bin 733 yüksek öğrenim gördüğü Ardahan Üniversitesinin 2014 Bütçesinin ise 55.142.000 TL. olduğu öğrenildi.


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

MHP'DE KADININ AYAK SESLERİ
ERKEK ADAYINI KORKUTTU!..

Ardahan Haberleri **Taşkın Polat, kadın aday Hülya Davutoğulları karşısında ter döktü, seçimi zor aldı..

Milliyetçi Hareket Partisi Ardahan İl Teşkilatı kongresini yaparak, MHP Genel Merkezi tarafından bir süre önce yenide MHP Ardahan İl Başkanlığına atanan Taşkın Polat'ı onayladı.
Polat'ın rakibi bayan aday Hülya Davutoğulları'nın başkanlığı kıl payı kaçırdığı kongreye hemşehrimiz MHP İstanbul Milletvekili Attila Kaya ve bir çok partili katıldı.
250 delegenin oy kullandığı kongre de 50 oydan fazla oy alamaz denilen Hülya Davutoğulları, bir önce ki dönemlerde uzun yıllardır İl Başkanlığı yapan Taşkın Polat karşısında 122 oy alma başarısı ortaya koyarken, kadın aday karşısında oy sayımının bitimine kadar ter döken Taşkın Polat 130 oy alarak yeniden MHP İl Başkanı oldu.

**Kongre Yorgunluğunu Konserle Attılar..

Üç oyun iptal edildiği kongre ardından son yılların en başarılı Ülkü Ocakları yönetimi olarak değerlendirilen Ardahan Ülkü Ocakları tarafından organize edien birde konser verildi.
Ozan Banas'ın sahne aldığı konsere bir çok MHP'li, Ülkü Ocağı Üyesi, Devlet Memurları ve Öğrencilerin katıldığı görüldü.


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Havaalanı Olmayan Ardahan’ı
Uçaklar Kurtaracak..

Ardahan Haberleri İstanbul’da kaz geceleri ile kurtarılmaya devam edilen Ardahanvatana yeniden katılışının yıl dönümünü gösteri uçakları eşliğinde gerçekleştirecek.
Merkezi Ardahan’da bulunan Serhat Federasyonu nun 24 Şubat’a Çıldır ilçesinin kurtuluş günü ile aynı gün bir gece düzenleyeceği, Ardahan’ın Yeniden Vatan Topraklarına Katılışının Yıl Dönümümün de Türk Yıldızı adı verilen F-16 Uçaklarının gösterisi ile desteklenecek.

**Ensar Öğüt'ün girişimleri sonuç verdi:
Türk Yıldızları 23 Şubat'ta Ardahan semalarında gösteri yapacak

**DÜNYANIN GÖZÜ ARDAHAN'DA OLACAK..
CHP Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt'ün dünyaca ünlü Türk Yıldızlarının Ardahan semalarında gösteri yapması girişimi sonuç verdi. Milli Savunma Bakanlığı, Ardahan'ın kurtuluşunun 93. Yıl kutlamaları kapsamında Türk yıldızları gösteri uçakları Ardahan semalarında uçmasını programına aldı.

**MİLLİ SAVUNMA BAKANINA TEŞEKKÜR..
CHP Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt, uzun zamandır gerek soru önergeleri gerek çeşitli başvurularla Türk yıldızlarının Ardahan'da gösteri yapması için çaba sarf ettiğini ifade ederek, " Bu önerimizin gerçekleşmesinden mutlu oldum. Milli savunma Bakanlığına teşekkür ederim. Bu gösterilerle tüm dünyanın gözleri Ardahan'da olacak" dedi.

**ARDAHAN İÇİN MÜCADELEYE DEVAM..
Öğüt, 2002 yılından buyana "Yaşanabilir Bir Ardahan " hedefi ile gecesini gündüzüne kattığını, gerek parlamento kürsüsünde gerek kanun teklifleriyle gerek bizzat hükümet ve devlet kurumlarıyla görüşerek gerekse de eylemlerle bölgesinin sorunlarını çözmeye çalıştığını ifade ederek, " Yıllardır köyde köylü ve muhtar, şehirde esnaf, okulda öğretmen, tarlada çiftçi, dağda çoban, evde ev kadınları ile elele vererek Ardahan için bir mücadele yürütüyorum. Eğitim, sağlık, tarım ve hayvancılığına sahip çıkmaya çalışıyorum. Halkımla elele elimden geleni yapıyorum. Elbette Ardahanımıza hizmetler istenilen düzeyde değil. Çok hedef ve isteğimiz var. Bunun için iktidar olmak şart. Ancak, muhalefetiz diye kenara çekilip oturacak değiliz. Önümüzdeki dönem de aynı tempoda mücadeleye devam edeceğim"diye konuştu.


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ARDAHAN'DA SİYASET HABERLERİ..

Ardahan Haberleri **HDP KİMİNLE ARDAHAN’DA DAHA ÇOK OY ALIR?

Önümüzde ki günlerde Ardahan İl Kongresine gidecek olan Halkın Demokrasi Partisi 2015 Genel Seçimlerin de kimi Ardahan’da Milletvekili adayı edeceği merakla takip ediliyor.
Gazeteci Fakir Yılmaz’ın da araların da bulunduğu bir çok isim üzerin de duran HDP’nin Ardahan’da en çok aday arayışında olduğu dikkat çekiyor.
Selahattin Demirtaş’ın da katılması beklenen İl başkanlığı kongresi öncesi aday arayışına devam edecek olan HDP Ardahan İl Başkanı seçimi ardından seçim çalışmalarına start verecek.

**Hanak ve Damal'da Teşkilat Açacak..

Öte yandan mevcut İl Başkanı rcan Karagöz'ün İl Başkanlığına devam etme kararı aldığı da alınan bilgiler arasında olan HDP'nin Ardahan'ın diğer ilçelerinde de teşkilatlanma çalışmaları yaptığı ve kongre sonrası ilk etapta Hanak ve Damal'da teşkilatlarını açması bekleniyor.
Bilindiği gibi 5 ilçesi bulunan Ardahan'da HDP'nin sadece Göle'de ilçe örgütü bulunuyor.

**Ak Parti'de Av. Yusuf Demirci Dönemi Başlıyor..

Geçtiğimiz günler de sürpriz bir şekil de iktidar partisi Ardahan İl Başkanlığına atanan Ardahanlı Avukatlardan Yusuf Demirci başkanlığında 5. Olağan Kongresini yapacak olan AK Parti Ardahan İl Teşkilatında sular durulmuşa benziyor.
Mevcur İl Başkanı Veteriner Hekim Yunus Baydar'ın yerine önerilen Av. Demirci'ye karşı kimsenin adaylığa cesaret edip, çıkmadığı dikkat çeken AK parti'de Demirci dönemi de başlamış olacak.

**CHP'de Belirsizlik Sürüyor..

Ardahan İl genelin de en çok oyu alan partilerin başını çeken Cumhuriyet Halk Partisi İl Örgütünde yaşananların sonucunun nereye varacağı merakla beklenirken, geçtiğimiz gün Ankara'ya giden CHP Ardahan İl başkanı İlimdar Senem'in CHP Genel Merkez de bir dizi görüşmelerde bulunduğu öğrenildi.
2015 Genel Seçimlerin de Ardahan'da Milletvekili Aday Adaylığını açıklayan ve ön seçimin yapılması gerektiğine dikkat çeken Mutlu Kerimoğlu ile birlikte Göleli siyasetçi Gürsel Tekin'le de görüşen Senem'in istifalarla boşalan İl Başkanlığını nereye kadar götüreceği de Ardahan siyaset arenasında merak edilen konuların başında geliyor.

**MHP Ardahan de Kongreye Gidiyor..

MHP Ardahan'da 2015 Genel Seçimlerine kongresini yaparak giden partiler arasında.
MHP Genel Başkan Yardımcısı, İstanbul Milletvekili Attila Kaya 'nın da katılacağı ve Taşkın Polat ile Hülya Davutoğulları'nın yarıştığı öğrenilen kongreye ilginin büyük olması bekleniyor.

**DSP Birleşmeyi Bekliyor..

Ardahanlı Mali Müşavir Ömer Türkoğlu'nun Milletvekili Aday Adaylığını açıkladığı Demokratik Sol Parti Ardahan İl Örgütünün de başta CHP ile olmak üzere ülke genelinde birleşerek gidilen bir seçimi beklediği görülen Ardahan'da Kutluhan Akçay'da yeniden siyasete döndü.
Daha önce DYP Ardahan İl Başkanlığı yapan Ardahanlı Turizmci işadamı Akçay'ın bu kez Demokrat Parti Ardahan İl Başkanlığına getirildi.

**Gazeteci Kılıç ve Karakaya'a İl Başkan Yardımcısı Oldular..

Öte yandan Ardahan'da çokta etkili olmayan Saadet Partisi Ardahan İl Başkan Yardımcılığına Gazeteci Özkan Karakaya, İdris Bal'ın Genel Başkanı olduğu ve Cemaatin kurduğu bir parti olduğu söylenen Demokratik Gelişim Partisi'nin Ardahan İl başkan yardımcılığında Gazetesi Bülent Kılıç'ın getirildiği bilgisi alındı.
Ardahan eski Belediye Başkanlarından Mikail Kayatürk'ün organize ettiği DGP'nin Ardahan Merkez İlçe Başkanlığına da Raşit Kılıç'ın getirildiği bilgisi alındı.


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Hoçvanlı İşadamı Doğan Gökçe
‘EL ELE, SIRT SIRTA VERMELİYİZ’

Ardahan Haberleri Bir çok Ardahanlının yaşadığı İstanbul’un Esenyurt ilçesinin önemli iş adamlarından Hacı Doğan Gökçe’den birlik mesajı.
Yılardır İstanbul’da mücadele veren tüm hemşehrilerinin el ele, sırt sırta vermesi gerektiğine dikkat çektiği açıklamasın da gerek ticari, gerek ise siyasi gücün de bu birlikteliğinden geçtiğinin altını da çizdi.

**Şark kurnazlığını kenara bırakmalıyız..
Herkesin kendisine göre, kendi alanında gücünün bulunduğuna dikkat çeken Ardahanlı İşadamı Hacı Doğan Gökçe tüm toplumun istediği o birlik beraberliği gerçekleştirmenin birinci şartının şark kurnazlığı yapmamak ve samimi olarak bir birimize destek vermesinden geçtiğini belirttiği açıklamasın da Esenyurt’ta ki hemşehrilerin yanı sıra gerek İstanbul genelin de, gerek ise Ardahan’da tüm Ardahanlıların kuracakları samimi bir berberliğin ülke genelin de güce dönüşeceğini de bilmek gerekir.’ dedi.
Üniversite öğrencisi Fatih Gökçe ile birlikte Esenyurt’ta ki bürosunda Ardahanlı hemşehrilerine selam göndermeyi de unutmayın Gökçe 2015 genel seçimlerinin de unutulmamasını da istedi.


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Ünlü Kürt Yazar
Yaşar Kemal hastaneye kaldırıldı..

Ardahan Haberleri Ülke edebiyatının efsanevi ismi yazar Yaşar Kemal, rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldı. Yapılan ilk açıklamada Kemal'in solunum cihazına bağlandığı ve 24 saat bekleneceği ifade edildi.
92 yaşındaki Yaşar Kemal, öğle saatlerinde solunum güçlüğü ve kalp ritim bozukluğu sebebiyle İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi'ne kaldırıldı.
Yaşar Kemal’in solunum desteğine ihtiyaç duyduğu için yapay solunum cihazına bağlı olarak tutulduğu ve uyutulduğu bildirildi.

DOKTORUNDAN İLK AÇIKLAMA
İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Başhekimi Prof. Dr. Mehmet Akif Karan yaptığı ilk açıkalama da, "Solunum yetmezliği var. Solunum cihazına bağlı. Gözlem altında. Şu an göstergeleri iyi. Ama ne olacağını bilmiyoruz. İzliyoruz. Zatürree var gibi görünüyor. Tedaviye iyi cevap verecek diye umuyoruz. Bekliyoruz. 24 saat bekleyeceğiz" dedi.

"MAALESEF HAYATİ TEHLİKE VAR"
Hastanede düzenlenen basın toplantısında Yaşar Kemal'in sağlık durumuyla ilgili bilgiler veren Prof. Dr. Karan, Yaşar Kemal'ın 9 Ocak'tan beri başka bir hastanede tedavi gördüğünü belirterek, bugün öğleden sonra hastanelerine getirildiğini söyledi.


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Bu kez kaydılar..

Ardahan Haberleri Geçtiğimiz gün Ardahan’a gelen Türkiye Kayak Federasyonu Başkanı ile
birlikte kaymadan kayak merkezini ziyaret edip, yetkililerden bilgi alan Ardahan protokolü bu kez tesisi kayarak tanıtıp, resmi kayak sezonuna da start verdiler.

Ardahan'ın Uğurlu Dağ Mevkiindeki Yalnızçam Kayak Merkezi'nde 2015 yılı kayak sezonu açıldı.
Sezon açılışı için kayak merkezinde tören düzenlendi. Törene Vali Ahmet Deniz ve eşi Olcay Deniz, Belediye Başkanı Faruk Köksoy ve Eşi Cevriye Köksoy, Vali Yardımcısı Deniz Pişkin ve çok sayıda kayak sever katıldı.
Törende konuşan Vali Deniz, “Bugün Yalnızçam Kayak Merkezi’nde 2015 yılı kayak sezonunu açıyoruz. Bakanlar kurulu kararı ile turizm bölgesi olarak ilan edilen kayak merkezimiz, önümüzdeki yıllardan itibaren daha güzel tesislere kavuşacak ve bölgede adını ön plana çıkaracak. Bu tesislerimizden özellikle milli sporcular, milli kayakçılar yetiştirmek istiyoruz. Ben, Ardahan’da herkesin kayak sporunu yapabildikleri ölçüde yapmalarını istiyorum. Buranın doğası da karı da muhteşem güzellikte” dedi.
Belediye Başkanı Faruk Köksoy da, “Kayak merkezimiz uzun süredir adından bahsettiriyor ve her yönüyle umut vadediyor. Tesisleşme, altyapı ve diğer fiziki koşulların daha iyi seviyelere gelmesiyle birlikte birkaç yıl içerisinde Yalnızçam Kayak Merkezi, daha fazla adından bahsettirecektir. Ardahan için kış sporları ve özellikle kayak sporu çok önemlidir. Bu sporun yaygınlaşmasına hepimizin destek vermesi lazım” diye konuştu.
Açılış töreninin yapılmasıyla birlikte Vali Ahmet Deniz, Belediye Başkanı Faruk Köksoy, Vali Yardımcısı Deniz Pişkin ve çok sayıda kayak sever ile birlikte pistlerde kayak yaptı.


Yazarlarımızı okuyor musunuz?

Göle derneği savrulmaktan arınmalı‏..
Ramazan TAN

Ardahan Haberi Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşGölelilerin yoğun yaşadığı bölge olarak da bilinen İstanbul Esenyurt gerçekten de Gölelilerin yoğunluğu ve duyarlılığıyla birlikte, bölgenin siyasetine de yön verebilen ancak bu yönü kendi lehine çevirme noktasında aciz kalanların toplandığı yerdir.
Yoğun göçün birleştirdiği Gölelilerin sözde çok eski ve çok etkin olarak gördükleri Göle Derneği şimdilere kadar onlarca başkanları gelip geçti hepside geceler yaptı, kazlar yedirdi, sazlar çalındı.. Ancak yapmış oldukları şatafatlı gecelerde hep ya birilerinin arka bahçesi oldu ya da birilerinin açıkça reklamını yaptı.
Bunca zahmetlere giren mikrofonları eline aldıkları zaman attıkları nutuklarla kulakları çınlatanlar aslında geriye baktıklarında Gale’lilerle ilgili hiçbir şey yapmadıkları sadece kendi reklamlarıyla birlikte hep başkalarını yücelttikleri açıkça görülmektedir.,
Şimdi bu söylediklerime hayıflanacaklar ya bu nasıl yazı diyeceklere sesleniyorum.
Yıllardır güçlülüğünüzden söz eder durursunuz.. Geçmiş dönemde 15 yıl görev yapan Çapanların hep yanında oldunuz.. Çapanlar şimdiye kadar kaç tane Göleli iş adamı yetiştirdi? Yâda kaç tane Göleliye Belediyede kadro verdi cevap verebilir misiniz?
Yâda Gölelilerin yoğun olarak desteklediği Kadıoğlu kaç tane Göleli iş adamı yetiştirdi? Yada Yanında bulundurduğu temsilcilerimiz Esenyurt Belediyesi tarafından mağdur edilen kaç kişinin işini çözebildi?
Gelelim son seçimlere CHP'nin adayı Esenyurtta etkin ve yetkin olmayanları liste bire yazarken Göle dernek başkanını abisini listenin 22'sine koyması sizce de düşündürücü değil mi, yani Gölelilere verilen değerin ölçüsü degilmi ?
Yâda AKP ye baktığımızda Gölelileri temsil edecek, onlara sahip çıkacak bilgi birikimli birini listesine koyup bir başkan yardımcılığı verdi mi? Bunlara baktığımızda aslında ikisininde biri birinden farkının olmadığı bunların bizi sadece kullandıkları herkes tarafından görülmektedir.
Aslında tamda bu süreçte Göle Derneğinin kendilerini gözden geçirip, silkelenerek şimdiye kadar izlenen yolun tam tersine radikal kararlar alarak bir ilke imza atması gerekmez mi?
Bu yönetimin diğerlerinden farklı bir duruş sergilemesi gerekmez mi ?
Şimdi Göle Dernek başkanının söylemlerine bakıldığında farklı icraatlarında farklı olması ne kadar doğru olur?..
Şimdi Göle dernek yönetiminin bir geceden gecenin hemen arkasından 'Göleli kendi siyasetçisini arıyor' yada 'Göleli liderini arıyor' çalıştayından bahsetmesi güzel..
Güzelde hem bunu söylüyor hemde yine sağdan ve soldan şimdiye kadar bizleri kullanarak paçavra yapanları geceye davet ederek yine Gölelilere alkışlatmaya çalışmaları aslında söylemlerinde samimi olmadıklarını göstermez mi?..
Şimdi sizler siyasileri getirip, gecede onlara şov yaptıracaksınız iki ay sonra çalıştay Ardahan Haberi yapacaksınız, üç ay sonrada seçimleri yaşayacaksınız şimdi bunun adı sizce de yine peşkeş olmaz mı? Yada oraya getirip alkışlattığınız kişilerin reklamı olmaz mı ?
Şimdi ben herkesin söylediğini bir kez daha söylüyorum hatta haykırıyorum. Göle derneği gerçektende Şimdiye kadar yapılamayanı yapmak istiyorsa, Gölelilerin önünü açmak istiyorsa, Göleli siyasetçilerini belirlemek istiyorsa o zaman dik duruş sergileyerek bir ilke imza atmalı
Bu ilk yapacakları geceye Esenyurtta şimdiye kadar siyaset yapan sağdan ve soldan Göleli olmayan Gölelileri sadece kullanan Hiçbir politikacıları bu kaz gecesine çağırmamalı onları oraya getirip Gölelilere alkışlatmamalı. Çıkıp kürsüye sadece Göleli liderlerimizi yaratacağımızın artık kendimizi hiç kimseye kullandırmayacağımızı geçmişe sünger çekip yeni bir sayfa açacağımızı ve alkışlanması gereken biri varsa o da Göleli olması gerektiğini açıklaması gerekir. Derneğe ve yönetime de bu yakışmaz mı?
Bunu yaptıktan sonra Göleli kendi liderini arıyor Çalıştayım yaparsanız işte bu inandırıcı olur çünkü çalıştayın arkasındanda TBMM sine göndereceğimiz bizleri temsil edebilecek bilgi birikime sahip birkaç Göleliyi ön plana çıkarmış olmaz mıyız ?.
Eğerki biz bunu başarabilirsek işte o zaman Dernek dernekçiliğini yapmış olur yani sezerin hakkı sezere teslim edilmiş olur. Yani Göleliye sahip çıkmış oluruz.
Bunu başaranlar önümüzdeki yerel seçimlere de damga vurmuş olur.
Eğer ki bunu yapma cesareti gösteremeseniz o zaman sizinde diğerlerinden bir farkınız olmaz. İşiniz zor bunu yaparken beklide birilerinden icazet almak gerekir ya da gerekmez bu sizin ne kadar duruş göstereceğinizin de bir ölçeği olmaz mı ?
Aksi taktirde gecenizi yaparsınız, kazlar yenir, konuşmalar yapılır, gelenler alkışlanır olay orda bıraktığınız noktada kalır.
Sizlerde savrulan küller arasında kayıp olur gidersiniz..
Saygılarımla.


Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin
Ardahan'da AK Partililerin Kafası Karışık..
Yazar Fakir


Ardahan'da Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yazarlarımızı okuyor musunuz?

YAZIYORSAM SEBEBİ VAR
Sen başkan olamazsın..

Fakir Yılmaz Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşBölge iş adamı ve sanayicileri temsil edeceği belirtilip, kurulan, ama başına ne iş adamı, ne de sanayici kadını Fakir Yılmaz olan birinin getirilip, bitirilme noktasına götürülen Kars-Ardahan-Iğdır İş Adamları ve Sanayiciler Derneği bugünler de bir hayli hareketli.
Bunun nedenini araştırdığımız da ise bu derneği alıp, gerçek amacı doğrultusunda yoluna koymak isteyen gerçek iş adamları ile bu derneğin sonunu getirenlerin yarışına şahit oluyoruz..
Ve en önemlisi iş adamı, iş kadını olmadığı halde KAISİAD’ın başında iki dönem kalan ve tüzüğü gereği yeniden başkan adayı olması mümkün olmayan bir hanımın ortalığı toz duman etmesidir..
Ya anlayamıyorum, gerek bu derneğe üye olan, gerek se KAI kamuoyunun önemli etkenleri, derneği bitirdikten sonra istifa edip, giden bu hanıma neden dur diyemez ve ‘Kardeş sen gerek bugüne kadar yaptıklarınla, gerek ise tüzük gereği başkan olamazsın’ demezler ki?..

**Yeni Kral..

Sanırım hatırlayanınız vardır, Yunus Baydar’da İl başkanlığına getirilirken o zamanın başbakanı, Fakir Yılmaz bugünün cumhurbaşkanı tarafından Ardahan AK Parti İl başkanlığına atanmıştı..
Ve o günde birileri, ‘Ne yapalım, başbakan atamışsa en doğrusunu yapmıştır’ demiş ve Baydar’ın karşısın da hazır ola geçmişti..
Evet daha dün gibi hafızalarımız da olan ve bugün de aynı manzaranın yaşandığını gördüğümüz bir Ardahan’da siyaset yapanların, ‘Eski Kral öldüyse, yeni Kral var’ dediğine de şahit oluyoruz..
Tek fark, ‘Kral öldü’ haberini il veren bir gazeteci olarak unuttuğumuz yeni Kral’ın listesine girmek için kuyruğa girenlerin başını , eski Kral’ın gelişinde olduğu gibi yen Kral’ın gelişinde de feryat koparanlar gelmesi ise bu memleketin talihsiz kaderi olarak tarihe not edilmesiydi..

**Akraba SYDV’si Haberi..

Ardahan’da yaşananları yazan bir ekibin başında olduğuma inan bir çok okur bizlerin göremediği, duyamadığı olayları başlıkları ile bazen de fotoğrafları ile bizlere duyurması bizlerin okura verdiği ‘Yazarsa onlar yazar’ güvenidir..
Öyle ki bazen de güldüren haber ve isteklerde almıyor değiliz..
Örnek olarak Ardahanlı birisiyle evleneceğini belirtip, evleneceği kişinin kimliğini, geçmişini hatta kişiliğini bizlere soran Ardahanlı olmayanlar da çıkmıyor değil..
Sadece bumu ki?..
Tabi ki hayır.. Son olarak CHP’li, HDP’li, AKP’li ve MHP’li İl Genel Meclis Üyelerinin Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Üyeliklerine yakınlarını üye seçtiğini de haber alıyor, onların yerine biz utanıyoruz..
0.535.418 32 58-fakiryilmaz323@hotmail.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?

KADINCA/Selmi Yılmaz
Baydar çok rahat..

Ardahan Haberi Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşBeş yıldır başında bulunduğu partisini daha emni bir el olduğunu belirttiği bir isime, kendisi gib başbakan tarafından Ardahan Haberi önerilen Av. Yusuf Demirci’ye bırakmanın rahatlığını yaşadığını belirten Veteriner Hekim Yunus Baydar, ‘Seni durumunun ne olır?’ başlıklı sorumuza, ‘Ben bu partinin bir neferiyim. Yılardır partime hizmet veren biriyim. Bugün İl başkanlığı, yarın bir başka görev. Biz görev verildiğinde en iyisin yapma mücadelesi veren insanlarız.’ diyerek cevaplaması dikkat çekici olduğu gibi kendisinden emin bir kişilik sergiliyordu.
Önümüzde ki genel seçimler de milletvekili aday adayı olan Yunus Baydar’ın bu rahatlığı kendisinden, hizmet verdiği partisine güven de başka bir şey değildir..
Tanıdığımız Veteriner Hekim Yunus Baydar öyledir de..

**Gençlere sıra gelecek mi?

Yılardır siyaseti için de olan ve Ardahan siyasetinin gündemini belirleyen bir gazeteci olarak önümüzde ki genel seçimlerde kimlerin Ardahan’da milletvekili aday adayı olmak için çabaladığını sizlere aktardığımız şu günlerde sıraladığımız isimler arasında ‘Genç’ denebileceklerin saysının bir elin Ardahan Haberi 5 parmağını geçmediğini görüyoruz..
Şu an Ankara’da Kazan’da AK parti Belediye Meclis Üyesi olan Muhsin Koca ve yine AK Parti’den milletvekili aday adayı olması beklenen Ardahanlı Kaymakam Salih Altun ve CHP’de Mutlu Kerimoğlu Serhat Aslangörür gibi isimler ‘bizde varız’ deseler de yaşlı ve kurt politikacıların dolu olduğu parti genel merkezlerinin nasıl olup aşılacağı merak konusudur..

**KAI ve KAISİAD

Birinin, CHP’li, diğerinin MHP’li olduğunu ortaya koymaya başladığı dernekler ve federasyonlara karşı en güçlü stk’lar olamaya aday olacaklarını belirtip, bir araya gelenlerden oluşan Kars-Ardahan-Iğdır Vakfı ile Kars-Ardahan-Iğdır İş Adamları ve Sanayiciler Derneği Seçime gidiyor..
İstanbul’da ki federasyonun en geç 21’in de yapılacak olan geceden sonra olağanüstü kongreye gideceğinin tartışıldığı bir süreçte Kars’tan Ardahan ve Iğdır’a geçemeyen KAI Vakfı ile uzun süredir başsız kalan KAISİAD’da kongreye gidecek..
Bursa’da ki federasyonun Ardahan ziyareti ardında kendisini ele verdiği bir sürede diğer stk’larımız da kaz yeme derdinden..


Yazarlarımızı okuyor musunuz?

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

BAYDAR: TUFAN BEKLEYENLER YANILIR!..

Ardahan Haberleri **Baydar: Bütün Ardahanlılar Kongreye Davetlidir..

2015 Genel Seçimlerin de Milletvekili adayı olmak için yeniden İl Başkanı olmayacağını açıkladıktan sonra yerine İl Başkanı Adayı olarak atanan Av. Yusuf Demirci’nin kendisinden daha iyi bir İl başkanlığı yapacağına inandığını belirten AK Parti Ardahan İl Başkanı Veteriner Hekim Yunus Baydar birilerinin parti için de tufan beklemesinin boşuna olduğunu belirtti.
AK Parti’nin ana sermayesinin halk olduğu ve halkın %50’nın üzerinde oy verdiği partinin başındakiler yada üyelerinin başka partilerin sorumsuz, duyarsız, ilgisiz yönetici veya üyesi olmadığını belirten AK Parti Ardahan İl Başkanı Yunus Baydar 5 yıl önce kendisinin de birilerine rağmen zamanın başbakanı tarafından İl Başkanlığına atandığı ve o günden bugüne partisinin çıtasını hep yukarılara taşıdığını belirtirken, bunu yerine aday olarak gösterilen Av. Yusuf Demirci’nin de yapacağını inandığını söyled.
Pazar günü yapılacak lan AK Parti İl Başkanlığı Kongresine tüm Ardahanlıları davet eden AK Parti İl Başkanı Yunus Baydar Spor Salonun da yapılacak olan AK Parti Ardahan İl Kongresine Gençlik ve Spor Bakanı Samsun Milletvekili Akif Çağatay Kılıç, AK Parti Ardahan Genel başkan Yardımcısı, İstanbul Milletvekili Belma Satır ve AK Parti Başkanı Yerel Yönetimler. Abdulhamit Gül’ün katılacağını belirtti.


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Süreyya Cinik Tüzük Gereği Aday Olamıyor..

Ardahan Haberleri Başta İstanbul’da olmak üzere bölgede ki iş adamları ile sanayicileri bir çatı altında toplamak amacıyla kurulan Kars-Ardahan-Iğdır İşadamaları ve Sanayiciler Derneği kongre hazırlıklarını hızlandırdı.
Aylar öncesi başkanlık görevinden istifa edip, kenara çekilen Süreyya Cinik’in yerine kimin geleceği belli olmazken, KAISİAD’ın Genel Sekreteri olan ve yapılacak olan kongre de başkan adayı olması beklenen Ardahanlı İşadamı Orhan Gökçe’ye bölge işadamlarından tam destek geldiği görülüyor.
Cinik’in gerek tüzük gereği, gerek ise kenara çekilmesi nedeniyle aday olamadığı KAISİAD seçiminin bu ayın sonlarında yapılması bekleniyor.


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Şenliği Veysel Yapmalıyız!..

Ardahan Haberleri Önümüzdeki günler de kongreye gitmeye hazırlanan Aşıkşenlik Derneği başkanlığı için adı önerilen Çıldırlı İşadamı Halit Karahan Aşık Şenlik’in yeterince tanıtılmadığından yakındı.
Kurtuluş savaşı kahramanlarından Aşık Şenliğin gerek bölgede, gerek ise Kafkaslar da önemli bir şahsiyet olduğuna dikkat çeken Karahan, ‘Bizlere düşen birinci görevin bu önemli aşık ve şairi Aşık Veysel kadar tanıtıp, anlatmaktır.’ dedi.

Ardahan’ın tanınmış işadamlarından, Murathan Pul Civata Fabrikasının Yönetim Kurulu Başkanı Halit Karahan merkezi İstanbul’da bulunan Aşık Şenlik Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanlığına önerilmekte.
Önümüzdeki günler de yapacağı gece ardından kongreye gitmeye hazırlanan, ‘Aşık Şenlik Derneği’nin gerçek misyonunu ortaya koyması için Şenlik babayı gerektiği gibi tanıtıp, tüm dünyaya anlamaktan geçer.’ diyen Karahan eğer derneğin başına gelirsem bunu görev sayacağım.’ dedi.


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Sarzeplilerden Muhteşem Bir Gece

Ardahan Haberleri Ardahan’ın en büyük köylerinden olan Sulakyurt (Sarzep) Derneği İstanbul’da düzenlemiş olduğu gecede adeta gövde gösterisi yaptı.
Yener Bayrakçı’nın başında bulunduğu Sulakyurt Köyü Yardımlaşma ve Dayanışma gecesine Binin üzerinde misafirin katıldığı görülürken, gece de en dikkat çekici durum geceye katılan Sarzeplilern bay, bayanlı olarak şık ve güzel giyimleriydi.
Bir zamanlar iki sineması olan Sarzeplilerin yoğun ilgi gösterdiği ve Nihat Tanrıkulu’nun başkanlığını yaptığı geceye CHP Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt, İSTOǒun da başkanlığını yapan Sarzepli İşadamı Nait Kamal Bay, Küçükçekmece CHP Meclis üyesi Enis Koçak, Sarzepli İşadamı Gürsoy Karataş, Çıldırlı İşadamı Kemal Şimşir, Ardahanlı İşadamı Serdar Nalbant, Ardahan İl Genel Sekreteri Hakkı Özgür’ün yanı sıra bir çok konuk katıldı.
Aynı zaman da Ardahan Gazeteciler Cemiyeti Başkanı da olan Gazeteci Fakir Yılmaz’ın yanı sıra Yılmaz’ın başkan yardımcılığını yaptığı İstanbul Ardahan Federasyonu yönetimi, bir çok Ardahan derneği yöneticisi, Ardahanlı iş adamının da katıldığı geceye Sarzep Köy Muhtarı Şenol Karabağ ve köye de oturan Sarzepliler da katıldılar.
Hanaklı İstanbul Esenyurt Belediye Meclis Üyesi Togay Çoban’ın da katkı sunduğu gece de Sarzep’te getirilen kazlar misafirlere ikram edildi.

**Bir de Kazlar Kayıp Olmasaydı..

Öte yandan dernek yönetimince gece boyunca ortaya konulan çabalar tüm misafirleri memnun ederken, salona gelen bazı misafirlerin kaz yiyemediği, buna neden ise gece için hazırlanan kazlardan 110 tanesinin bir anda ortada kayıp olduğu bu nedenle misafirlerin bazıları gecede kaz yemeden ayrıldıkları öğrenildi.


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ÖĞÜT GECELERİ DE ÇALIŞIYOR!..

Ardahan Haberleri **Ensar öğüt, "Bu mücadele hakkımızı alamama mücadelesidir"

CHP Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt, bu aralar her gün ilden ile koşuyor.
Bir taraftan TBMM'deki çalışmalarını aksatmayan ve Ardahan'da çalışmalarını sürdüren Öğüt, diğer taraftan da İstanbul'da yoğunlaşan Ardahan derneklerinin dayanışma gecelerinde onları yalnız bırakmıyor. Her hafta çok sayıda derneğin etkinliğinde onur konuğu olarak yer alan Ensar Öğüt, her gittiği yerde siyasi görüşü ne olursa olsun hemşehrileri tarafından sevgi gösterileri ile karşılanıyor.
HANAKLILARA ZİYARET
Vekil Ensar Öğüt geçen hafta sonu gecesine katıldığı bir başka dernek ise, İstanbul Sulakyurt derneğinin Sefaköy'de gerçekleştirdiği dayanışma gecesi oldu. Gece öncesi Sefaköy Hanaklılar Dayanışma Derneğini ziyaret eden ve vatandaşlarla sohbet edip hasret giderek Öğüt, yine aynı yerde gerçekleştirilen Sulakyurtluların gecesine ve mutluluğuna ortak oldu.
SİYASİ AYRIM YOK, ARDAHAN VAR
Gecede bir konuşma yapan ve derneklerin kültürel değerlerin yaşatılması ve sosyal dayanışma bakımından önemine dikkat çeken Ensar Öğüt, "Ardahanımızı gerek sorunlarının çözümü yolunda mücadele ederek, gerekse güzelliklerini kamuoyuna sunarak en iyi şekilde tanıtmaya ve temsil etmeye çalışıyorum. Bu gücü bölge halkından, demokratik kuruluşlarımızın desteğinden alıyorum. Bir ülke, bir Ardahan sevdalısı olarak desteğiniz arkamda olduğu müddetçe mücadelemizi artırarak sürdüreceğiz. Bu mücadele, Ardahan halkının hak ettiğini alamaması mücadelesidir" dedi.
Gece sonunda Dernek başkanı Yener Bayrakçı tarafından teşekkür plaketi verildi.
Haber/Fotolar: www.kuzeyandolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

DÜN DÜNDÜR..

Ardahan Haberleri Bir zamanlar Dr. Gürbüz Çapan’ın ayrılmaz basın danışmanlığını yapan ve bu sıra da Çapan kadar Dr. Bülent Kerimoğlunu seven (!) Gazeteci meslektaşımız Cihan Güner Çapanların son seçimde ki yenilgisi ve kenara çekilmeleri ve Cihan’ı gruptan ayırmaları ardından tam yalnız kalmışken, bugün Bakırköy Belediye Başkanlığı yapan Dr. Bülent Kerimoğlu’nun yanın da görünmeye başladı.
Son olarak 10 Ocak Gazeteciler Günün de Kerim oğlu ile birlikte görünen Cihan Güner ile Kerimoğlu’nun zora ki de olsa dostluğu ardından bakanları bile şaşırttı.


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

GÖLE'DEN HABERLER..

Ardahan Haberleri **Karatay;”Gençliğe Söz Hakkı Verilmeli”

Ardahan Gençliği Esenyurt’un en kalabalık hemşehri topluluğu olan Ardahanlıların oluşturduğu bir gençlik platformu çalışmalarına son hızla devam ediyor.
Esenyurt da bir çok şubesi bulunan TAY sürücü kurslarının kurucusu Sn.Veysel KARATAY’ın Gençlere verdiği kahvaltı programına katılım yoğundu.Ardahan ve Gençler üzerine sohbetin yoğun olduğu kahvaltı programı büyük neşe içerisinde geçti.Ardahan’ın her ilçesinden gençlerin bulunduğu ve her geçen gün büyüyen Gençlik Platfromun da bulunan gençler de Kahvaltı Programını düzenleyen Sn.KARATAY ile katılım sağlayan Değerli büyükler Recep YILDIRIM,Tuncer MARANGOZ ve Ramazan TAN’a ayrı ayrı teşekkür ettiler.
Kahvaltı sırasında Ardahan Gençliği geleceğe daha planlı adım atılması için yakın bir zaman da Esenyurt da yapılması gündem de olan Gençlik Çalıştayı üzerine ayrıntıları konuştu ve zaman konusunda fikir alış-verişi yaptılar.

**Göle Derneğinden Kaz Gecesine Davet..

Merkezi İstanbul/Esenyurt da bulunan Ardahan ili Göle İlçe Derneği 24 Ocak ta Esenyurt da yapacakları Kaz gecesine bütün Ardahanlıları davet ediyor.Slayt Gösterisi,Müzik dinletisi ve Sürpriz şarkıcıların sahne alacağı gece için her yıl olduğu gibi yoğun bir katılım bekleniyor.Davetiye Bileti temin etmek için Başkan Ertekin Baysal’a ulaşabilirsiniz. Göle Dernek Başkanı Ertekin BAYSAL; 0532 270 33 02


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ÇILDIR'DAN HABERLER..

Ardahan Haberleri **BAŞKAN HALK GÜNÜ DÜZENLEDİ..

ÇILDIR BELEDİYE BAŞKANI AZİZOĞLU İLÇE ESNAFIYLA TOPLANTI YAPARAK SORUNLARI NOT ALDI.

Çıldır Belediye Başkanı Azizoğlu İlçe Esnafıyla toplantı yaptı.
Çıldır Öğretmen evinde toplantı yapan Çıldır Belediye Başkanı Yakup Azizoğlu Esnafa Göreve geldiği 30 Mart 2014 seçimlerinden bu güne yapılan çalışmalar ile ilgili bilgi verdi.
Azizoğlu Çıldır'da bir ilk olan Halk Günün de yapyığı konuşmada, 'Birlikte yönetim.. Çıldır'ın sorunları ve çözümleri hep birlikte ele almak adına buradayız.' dedi.

**Çıldır'a Hayvan Meydanı Yapılacak..

Ardahan'ın Gürcistan ve Ermenistan'a komşu sınır ilçesi Çıldır'ın Belediye Başkanı K. Yakup Azizoğlu'nun düzenlediği toplantıya bir çok esnaf ve Çıldırlı katılırken, Başkan Azizoğlu toplantıda yaptığı açıklamada Çıldırlılara bir de müjde verdi.
Azizoğlu açıklamalarına şöyle devam etti. 'Doğu Anadolu (DAP) Projesi kapsamında hibe destekli hayvan pazarı ile ilgili projemiz kabul edilmiştir. Birinci gelir kaynağımız olan hayvancılığımıza büyük katkı sunacağına inandığımız Çıldır'ımıza küçük çaplı hayvan pazarı yapılacaktır. Daha sonra Aktaş sınır kapısı açılmadan inşallah Adliyeyi getirmek için şimdiden çaba gösterdiklerini ve en önemlisi Çıldır gölü 'nü imara açıcağız dedi.
Esnaf ve vatandaşların sorunlarını da dinleyen Azizoğlu vatandaşları ve esnafları dinledikten sonra, 'her konuda yapacağınız önerilerinizi dikkate alacağız' dedi.


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

POSOF'TAN HABERLER..

Ardahan Haberleri **Kaymakam öğrencilerle yemekteydi..

Ardahan'ın Gürcistan'a komşu İlçesi Posof Kaymakamı Ufuk Özen Alibeyoğlu, İlçe Özel İdare Müdürü Ayhan Bildir ve İlçe Milli Eğitim Müdür V. Muhammet Şahin’ in katılımı ile Posof Çok Programlı Lisesi son sınıf öğrencileri ile yurdun yemekhanesinde bir araya geldiler. Toplantıda bir konuşma yapan Kaymakam Alibeyoğlu Mart ayında yapılacak olan YGS’ye (Yükseköğretime Geçiş Sınavı) çok az bir süre kaldığını ve bu sürenin öğrenciler tarafından verimli bir şekilde planlama yapılarak yoğun bir ders programı çerçevesinde değerlendirilmesi gerektiğini ayrıca önümüzde olan yarıyıl tatilinde evlerine gitmek istemeyen öğrencilere okul hocalarının katkılarıyla ders programı hazırlayabileceklerini ve bu tatil döneminde eğitimlerine katkıda bulunmak istediklerini, bu programa katılmak isteyenlerin yurt müdürüne müracaat etmelerini belirtmiştir. Öğrenciler ile birlikte yemek yiyen ve sohbet eden Kaymakam Alibeyoğlu daha sonra yurttan ayrılmıştır.


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Atalay İran’ı
Türkiye’ye Getirecek..

Ardahan Haberleri Ak Parti Ardahan Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay, Türkiye Delegasyonu başkanlığını yürüttüğü İslam İşbirliği Teşkilatı Parlamentolar Birliği'nin 17-22 Ocak tarihleri arasında İstanbul'da yapacağı yıllık olağan genel kurul öncesi çalışmalar için İran'ın başkenti Tahran'a gitti.
Üç günlük bir çalışmanın ardından yurda dönecek olan Atalay kısa bir de mesaj yayımladı.
"53 İslam ülkesinden meclis başkanları ile parlamenterlerin katılacağı 2015 Genel Kurul toplantısına bu yıl ev sahipliği yapacak ülke Türkiye'dir. Bilindiği üzere İslam Dünyası'nın kahir ekseriyeti bugün geride bıraktığımız yüzyılın başından beri sırtlan kümesi batılı emperyalist güçler tarafından işgal edilmişliğin, sömürgeleştirilmişliğin, batılı efendilerine karşı kedi ama kendi halklarına karşı aslan kesilen diktatörlerin elinde kalmışlığın en derin cefasını yaşıyor. Afrika'daki açlığın da Ortadoğu'daki cehennemin de, Boko Haram'ın da İşid'in de el-Kaide'nin de asıl müsebbibi tabii toplumsal genetiğimizi ifsat etmiş olan o 'medeniyet maskarası mahluklar' olduğu bilincinde olan herkes gayet iyi biliyor ki, o 'galipler' geçtiğimiz yüzyıl boyunca kendi kıtalarında demokrasi, özgürlük, adalet, birlik, barış ve refahtan cennetler inşa ederlerken biz 'mağluplara' da o değerlerin aksini reva gördüler. O yüzden de Müslümanlar olarak dünyamızın büyük bir kısmını ahtapotun zehirli kolları misali çepeçevre kuşatmış bulunan diktatörlükten, esaretten, işgalden, sömürgeden, zulümden, parçalanmışlıktan, savaştan ve sefaletten bir türlü kurtulamıyoruz. Kısa adı İSİPAB olan İslam İşbirliği Teşkilatı Parlamentolar Birliği'nin birincil ödevi de binlerce yıl boyunca bu coğrafyanın üstünde vücut bulmuş maddi-manevi her türlü varlığımızı yakıp kül eden bu cehennemî hayattan bir an önce kurtuluş çaresi bulmaktır. O çarenin iç barıştan ve siyasi istikrardan geçtiğini yüzlerce kez tecrübe etmiş bir coğrafyanın sakinleri olmamıza rağmen ne yazık ki bu gerçeği hâlâ arzu edilen düzeyde idrak edemedik. Ondan olsa gerek ki, bu toprakları sen-ben kavgasından, ayrılık-gayrılık sevdasından da bir türlü arındıramıyoruz.
Tarihin bu evresinde tek başına kalmış da görünse mazlumların en gür sesi, en yiğit yüreği ve en büyük umudu olmuş Türkiye'nin ev sahipliğinde yapılacak 2015 İSİPAB Genel Kurulu'nun bu cehennemin ateşin ve zifirî karanlığından kurtuluşun sebebi ve tüm beşeriyet için özgürlüğün, eşitliğin, adaletin, refahın ve kardeşliğin tecessümüne vesile olmasını diliyorum".


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Tipi Çatıları Uçurdu!..

Ardahan Haberleri Ardahan'ın Çıldır İlçesinde bir anda çıkan fırına Çıldır ilk okulun satısını uçurdu.
Alınan bilgilere göre Ardahan'ın Çıldır İlçesinde bir anda çıkan fırtına Çıldır İlkokulun çatısını uçurdu.Alınan bilgilere göre öğleden sonra çıkan fırtına bir anda okulun çatısını uçurarak bir yerde topladı.
Öğrencilerin derste olması büyük bir faciayı önledi. Çatının koparak yere düşmesi o anda okul etrafında kimselerin olmadığı şans eseri görülürken, Okul müdürü Günay Topkaya bu durumu yazılı bir şekilde yetkililere bildirdiklerini söyledi.

**Hastanenin çatıları da yerde..

Öye yandan Ardahan Devlet hastanesinin çatıları da çıkan fırtınada koparak kullanılmaz hale geldi.
Bölgede yaşanan olumsuz hava şartlarının etkisini tüm hızıyla devam ettiği Ardahan’da İl Emniyet Müdürlüğünün de aralarında bulunduğu bir çok bina ve evinde çatıları koparak kullanılmaz hale geldiği alınan bilgiler arasında oldu.


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

SİLUETİN PROJESİ TAMAM!..

Ardahan Haberleri Öğüt: Atatürk silüeti projesinin tamamlandığını müjdeledi
**ENSAR ÖĞÜT'E YUKARI GÜNDEŞ'TEN SEVGİ ÇEMBERİ..
Damal Mustafa Kemal Mahallesi Yukarı Gündeş Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından Esenyurt Belediyesi Kültür merkezi'nde müthiş bir katılımla bir etkinlik gerçekleştirildi. Etkinliğe onur konuğu olarak katılan CHP Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt, Yukarı Gündeş'ten doğan Atatürk Silüeti projesinin temelinin atıldığını müjdeledi.
**ÇOK SAYIDA SANATÇI SAHNE ALDI
Sanatçılar Tolga Sağ, Aşır Özek, Tuncay Balcı, Ozan Koçkaya, Eyüp Derdiyok, Özge Çam, Merdan Us, Soner Kaya, Cihan Evcil, Bülent Çardakçı ve Yukarı Gündeş Halay ekibi sahne aldığı yemekli etkinliğe, CHP Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt, Kartal Belediye Başkan Yardımcısı Gülcemal Fidan, Erenler Eğitim Kültür Başkanı, Alevi Federasyonları temsilcileri, Damal Dernekleri Başkanları ile Yukarı Gündeşliler katıldı.
**ÖĞÜT'Ü DUYGULANDIRAN SEVGİ..
Etkinliğe katılan CHP Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt, burada yaptığı konuşmada, ülkede Cumhuriyete sahip çıkan ve yücelten Damal halkına çok şey borçlu olduğunu dile getirerek, kendisine gösterilen sevgiye teşekkür etti. Öğüt, salona girişinden itibaren sevgi çemberine alındığını ifade ederek, "benim Damal'ı sevmem, evimin kapılarını onlara sonuna kadar açmam boşuna değilmiş. Vefakar Damalıma hizmete ve onlara kucak açmaya devam edeceğim"dedi.
**PROJEYE DESTEK VERENLERE TEŞEKKÜR..
Geceye katılamayan Bakırköy belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu, olan Damal Belediye Başkanı Argün Önal ve Damal CHP İlçe başkanı Ramazan Aydoğan mesajını da ileten Ensar Öğüt, bir müzice olarak güneşin battığı yerden doğan Atatürk Silüeti için büyük bir proje hazırlattıklarını, bu proje ile bu mucizeyi yaşatmak istediklerini, ülke ve dünyaya tanıtacaklarını, bu bölgenin güzelliğini görmesi için ülke insanlarını bu bölgeye çekeceklerini ifade ederek, bu projeye destek veren Bülent Kerimoğlu,, Ergün Önal ve Ankara Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar'a teşekkür etti. Öğüt, projenin bünyesinde çeşitli tesisler olduğunu ifade ederek, temelinin atıldığını da müjdeledi.
**KILIÇDAROĞLU'NU BAŞBAKAN YAPALIM..
Ensar Öğüt, herkesin komşusuna CHP Genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun geçmişte devletin bütçesini yapan, planlamalarında bulunan deneyimli bir devlet adamı olduğunu anlatmasını da isteyen Öğüt, "Daha fazla çalışıp 2015'de Kılıçdaroğlu'nu başbakan yapalım"dedi.


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

BÜYÜK ARDAHAN BULUŞMASI

Ardahan Haberleri Merkezi İstanbul Kartal’da bulunan Ardahan İli Derneğinin geçtiğimiz gün düzemiş olduğu Birlik Beraberlik Tanışma ve Kaynaşma gecemiz katılım bir hayli yoğundu.
Ahmet Demirbaş’ın başkanlığını yapış olduğu derneğin düzenlediği geceye Dernein Kurucu başkanı, Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt, Bitlis Vali Yardımcısı Ardahanlı Salih Altun’un yanı sıra Derneğin Onursal Başkanı Cevdet Şentürk, Derneğin önce ki başkanlarından Av. Yalçın Tura, Kültür Birin Başkanı Zekeriya Dede, Maltepe Seçim Kurulu Başkanı Hemşerimiz Ekrem Dündar, Türkiye Azerbaycan Dernek Başkanı Sefer Karakoyunlu, Ardahan Dernekler Federasyon Başkanı ve Yönetimi, Kars Ardahan Iğdır Kalkınma Vakfı Başkanı Cihangir Güngör İşadamları Konsey Başkanı Yılmaz Ulubeyi, Ahıska Türkleri Vakfı Başkanı Mehmet Oğuz, Kaısiad Yöneticileri, Karder Başkanı ve Ataşehir Belediyesi ulaşım Müdürü Orhan Çerkez ve Yönetim kurulu, Gebze KAI Dernek Başkanı Metin Baytöre, Ardahan Vakfı Başkanı İlter Avşar, Darıca Posoflular Dernek Başkanı ve Yönetimi, Hanak Dernek Başkanı Güner Özmen, Çıldır Dernek Başkanı Yüksel Kılıç, Ölçek Köyü Dernek Başkanı Yüksel Kavak, Eski Beyrehatun Köyü Başkanı Nafız Özdemir ve Yönetimi, Geç Köyü Dernek Başkanı Mikail Aras, Binbaşak Köyü Dernek Başkanı Naim Kızılkaya ve yönetimi, Esenyurt Kars Ardahan Birliği Başkanı Ahmet Kaya, Yönetimi, Sancaktepe KAI Dernek Başkanı Kadim Ot e çok sayıda bölgemizin Dernek Başkan ve yöneticileri,
SGK Ümraniye Müdürü, Coşkun Bilgin, Vergi Denetmeni Şavşatlı Hemşerimiz Sacit Yıımaz, Doktorlarımızdan Dr Arslan Dağar, Fatih Sultan Hastane Koordinatörü Dr Kamil Ayrım, Dr Nurbay Işık. Dr Gazi Kurt, Çıldırlı İş adamlarımızdan İsa Yucak, İş Hanımı Bahap Dış Ticaret Yönetim Kurulu Başkanı Derya Şentürk, İş Kadını Mehtap Kılıç, Enğin Gayri Menkul Üzeyir Engin, Veysel Çamlı, Veysel Karatay, Mustafa Alagöz Bülent Tanrıverdi, Muharrem Korkut ve Av Kızı, Abbas Murat Danışmanlı, Emlak Uzmanı Bedir Taşan, Bülent Orhan Turan, Gürsel Burukçu, Ahmet Gökçe, Selver Aydemir. Fikret Kılıç, Filim Yapımcısı Ercan Yıldız, Tuzla Belediyesi CHP, Grup Başkan Vekili Önder Polatoğlu Kadıköy Belediyesi Başkan Vekili Yener Kazak , Küçükçekmece CHP Meclis üyesi Enis Koçak, Sarıyer CHP Meclis üyesi Ekrem Tekçe, CHP Önceki Meclis üyesi İmkan Demirci ve bir çok konuk katıldılar.


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Altun Milletvekili Olmak İstiyor..

Ardahan Haberleri **KOCA'DA ARDAHAN'DAN MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI..

‘Gençlerin önü açılmalı’ diyen Ardahanlı Vali Yardımcısı Salih Altun Ardahan’da milletvekili aday adayı olamaya hazırlanıyor.
Şu an Bitlis’te Vali Yardımcılığı yapan ve Şubat atında istifa ederek, siyasete atılmaya hazırlanan Ardahanlı Vali Yardımcısı Salih Altun uzun sürede kaymakamlık yaptı.

**Vali Yardımcısı Salih Altun ''Milletvekili adayı oluyor''
Türkiye Gençlik Kulüpleri Konfederasyonu Yüksek İstişare Kurulu Üyesi ve Bitlis Vali Yardımcısı Salih Altun Memleketi Ardahan'dan Milletvekili Adayı Oluyor.
Türkiye Gençlik Kulüpleri Konfederasyonu Yüksek İstişare Kurulu Üyesi ve Bitlis Vali Yardımcısı Salih Altun memleketi Ardahan'da milletvekili adayı olmak için kolları sıvadı. Halkın içinden ve halkın gönlüne taht kurmayı başaran Salih Altun özellikle görev yaptığı yerlerde halkın gönlünde büyük yer ediniyor. Halen görev yaptığı yer olan Bitlis'te özellikle sivil toplum ve gençlik alanında gençlere gösterdiği yakınlık ve samimi yaklaşımları ile Bitlis'te güzel işlere imza atılıyor. Türkiye Gençlik Kulüpleri Konfederasyonu'na bağlı ve Bitlis merkezli Doğu Anadolu Gençlik Kulüpleri Federasyonu'nun yönetimi ile bir araya gelen muhabirlerimiz Altun'u gençlerin ağzından dinleyerek şehrin nabzını tuttu. Doğu Anadolu Gençlik Kulüpleri Federasyonu Genel Başkanı Ensar Kaya Altun'un milletvekili adaylığı ile ilgili şöyle konuştu:
"Sayın Valimiz Ardahan için bir şans. Bizim buradaki ve Ardahan'ın da içerisinde bulunduğu bölge federasyonundaki çalışmalarımızı yakından takip ediyor ve oldukça ilgileniyor. Bölge gençliğinin sıkıntıları ile dertlendiğini ve bu sıkıntıları aşmak adına gösterdiği çabalara yakından şahit oluyoruz. Valilikten ziyade bir ağabey edası ile halk ile gençler ile güzel iletişim kurduğunu söylemek istiyoruz. Bu yüzden Sayın Valimizin yerinde bir karar vererek siyasete girmesinin hayırlı bir karar olduğunu düşünüyoruz. Ardahan halkının kendi içinden halktan bir vekile sahip olacağı için çok şanslı olduğunu düşünüyoruz ve sayın valimize başarılar diliyoruz." dedi.

**Muhsin Koca'da AK Parti'den Ardahan'da Milletvekili Olmak İstiyor..

Öte yandan uzun süre Ardahan'ın Çıldır İlçesine bağlı Aşıkşenlik (Suhara) Beldesin de Belediye Başkanlığı yapan Fezayir Koca'nın oğlu, Ankara kazan İlçesi Belediye Meclis Üyesi Muhsin Koca'nın da AK Parti'den Ardahan Milletvekili Aday Adayı olmayı düşündüğü alınan diğer haberler arasında oldu.
Haber: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Nasıroğlu'ndan Hizmet Bilmeyen Siyasilere:
'Bu Milletin Sırtında Artık İnin..'

Ardahan Haberleri **MHP İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyesi Ardahanlı İşadamı Ali Rıza Nasıroğlu'ndan önemli açıklamalar..
Yaklaşan genel seçimler öncesi bir çok isimin yine gündeme geldiğini görmenin üzüntüsü için de olduğunu belirten MHP İstanbul İl Yönetim Kurul Üyesi, Ardahanlı İşadamı Ali Rıza Nasıroğlu ‘yıllardır milletin sırtın da siyaset yapıp, siyasi kariyerlerine yaptıkları katkıdan başka bir şey yapmayanların artık milletin sırtında inmeliler.’ dedi.
Ardahanlı olmaktan, vatanıma, milletine bir iş adamı, bir siyasetçi, bir nefer olmaktan gurur duyduğunu belirten Ardahanlı İş adamı Ali Rıza Nasıroğlu tü dünyada olduğu gibi Ardahan’da da siyasetin hizmet için yapılması gerekirken tam tersine birilerinin halkın sırtına binmesine vesile olduğunu görüyoruz. Ve en önemlisi yıllardır halkın siyasetinde inmeyenlerin bu halka bir şey vermediklerini görüyoruz. Halkta artı bunları görmeli ve sırtlarında ki kene olmuş siyasileri silkinip atmalı diye düşünüyorum’ dedi.

**Ardahan Benim Memleketim..

Kendisi gibi Ardahanlı olan ve MHP İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyesi olan Kurtuluş Bozkır ve MHP Maltepe İlçe Başkanının bulunduğu bir sohbet sırasında kendisine sorular yöneltiğimiz Nasıroğlu'nudan samimi cevaplar geldi.
‘Ardahan’da siyaset düşünüyor musunuz?’ başlıklı sorumuza, ‘Bugün bir çok insana iş sağlama imkanı yakalayan ve bu işin getirisinin memleketim Ardahan’a da yansıması için mücadele eden bir iş adamıyım. Kocaeli’n de, İstanbul’da olduğu gibi Ardahan’da da işletmelerim, çalışanlarım var. Benim siyasetim memleketime hizmettir. Bunu yapabiliyorsam en büyük hizmeti ve de siyaseti yapıyorum demektir. Beni de bu mutlu ediyor’ diyen Ardahanlı İş adamı Ali Rıza Nasıroğlu, ‘Ardahan benim memleketim. Ardahan’da siyaset görevi verilirse onu a en iyi şekilde yapmaya hazırım. Ama şimdilik düşünmesem de bugün bir iş adamı olarak hizmet veriyorsam ne mutlu bana. Yeni mahalleli Orhan Nasıroğlu’nun oğlu, yoksul Ali ile, Veli ile arkadaş olabilen, onların derdini, tasasını kendi derdi sayabilen, kanalizasyonu olmayan, çocuk parkı bulunmayan ve mıtırf mahallesi denip, ötelenen topraklarda ayağa kalkabilen, ekmeğini Ardahanlı ile, arkadaşıyla bölen Ali Rıza Nasıroğluyum. Ben bununla mutluyum. Siyaset ise hizmet için var olduğunun bilen biriyim. Siyasi bir görev verilse de verilmese de ben memleketime hizmete devam edeceğim.’ dedi.


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

HAYVAN ÇOK, TÜCCAR YOK..

Ardahan Haberleri Olumsuz hava şartlarının etkisini devam ettiği Ardahan'da kar, tipi ardından gelen dondurucu havalar Hayvan Pazarlarını da vurdu.
Bölgenin birinci gelir kapısı olan hayvanların müşteri bulduğu Ardahan ve ilçelerinde ki hayvan meydanlarına getirilen hayvanlar, soğuk havalar dolaysıyla bölgeye gelmeyen tüccar yokluğunda satılmadan yeniden geri götürülmek zorunda kalıyor.

**Fiyatlara da yansıdı!..

Bölge de yaşanan olumsuz hava şartları nedeniyle hayatın adeta durduğu Ardahan'a gelmeyen tüccar dolaysıyla 10 gün önce 3 bin liraya satılan bir hayan şu an İki bin beş yüz TL.'ye kadar inerken, bu düşüşün devam edeceği belirtilmektedir.

**Haberimiz ardından mahsur kalan Koyun sürüsü kurtarıldı..

Öte yandan geçtiğimiz gün yaşanan tip dolaysıyla yayla da esir kalan koyun sürüsü, haberimiz üzerine bölgede yapılan yol temizleme çalışmaları ardından kurtarılarak Bağdeşen (Kinzodamal) köyüne sağ salim getirildiler.


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

BURASI ARDAHAN DEĞİL
KOCAELİ!

Ardahan Haberleri Olumsuz hava şartlarının hayatı olumsuz yönde etkilediği Ardahan'da dondurucu havaların devam ettiği şu günler de batı da doğuyu aratmıyor.
Başta Kocaeli'nde olmak üzere İstanbul, Adapazarı ve Yalova'da doğuyu aratmayan kış günlerinin yaşandığı dikkat çekerken son yılların sert kış günlerini geçirmekte.
Kar yağışının devam ettiği bölge de kışa hazırlıklı olmayan bir çok aracın trafik kazası geçirdiği, bir çoğunun da yollara çıkmadığı dikkat çekti.

**Batı da kar, Doğu'da don!..

Öte yandan Doğu Anadolu Bölgesi'nde etkili olmaya devam eden karakış hayatı felç ederken, en düşük hava sıcaklığı sıfırın altında 20 derece ile Ardahan'da yaşandı. Bölgedeki diğer illerde ise termometreler Ağrı ve Muş'ta 16, Kars'ta 14, Erzurum'da 13, Iğdır'da 10 ve Erzincan'da 8 dereceyi gösterdi. Soğuk hava, Kars'ta araçların yakıt depolarının donmasına neden oldu. Donan yakıt depoları nedeniyle araçlar, başka araçlardan alınan akü desteği ile çalıştırılabiliyor. Sürücüler, zaman zaman araçlarını çalışır halde bıraktıklarını, günde birkaç defa belli aralıklarla çalıştırdıklarını belirtti. Sürücüler, tüm bu önlemlere rağmen gece araçlarının üzerlerine battaniye örttüklerini, depolarının önlerini de kartonlarla kapatmalarına rağmen donmayı engelleyemediklerini belirtti.


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

GENEL SEKRETERİN
TAYİNİ ÇIKTI!..

Ardahan Haberleri Ardahan Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. Gökhan DEMİRAL'ın tayini çıktı.
Alınan bilgilere göre iki yıldan fazladır Ardahan Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğine atanan Demiral'ın tayinini Rize Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğine atandığı öğrenildi.
Yerine kimin atandığı belli olmayan Demiral'ın bu hafta sonu Ardahan'da ayrılacağı bilgisi alındı.

**Belediye Başkanı ve Yeni Başkan, Eski Başkan Hastanedeydiler..

Öte yandan Ardahan Belediyesi Basın Danışmanlarından, AK Parti Posof eski İlçe Başkanı Erol Özer'in annesinin tedavi edildiği Ardahan Devlet Hastanesini ziyaret eden Ardahan Belediye Başkanı Faruk Köksoy, AK Parti Ardahan İl Başkanı Yunus Baydar ve yerine atanan Av. Yusuf Demirci Özer'i ziyaret ederek, geçmiş olsun dileğin de bulundular.

**Demirci: Ben kimsenin dediğini yazmam..

Diğer yandan pazar günü yapılacak olan AK Parti Arahan İl Başkanlığına önerilen Av. Yusuf Demirci'nin Ankara'ya gittiği öğrenilirken, Demirci'nin bu görevlendirme ardından çevresine yaptığı açıklama da 'Başbakan beni atadı. Hazırlayacağı listeyi ben belirleyeceğim. Kimse benim adamım diye adam yazdırmaz. Avukatlığımı askıya alıp, partime çalışacağım' dediği alınan diğer bilgiler arasın da oldu.


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Bir taraftan yas, diğer taraftan çal oynasın!

Ardahan Haberleri Geçtiğimiz hafta Fransa’da Charlie Hebdo dergisi basıldı, çoğu gazeteci 12 kişi katledişi, devamında süren olaylarda ölü sayısı 20’ye ulaşması, Basın ve İfade Özgürlüğü’ne yönelik bu saldırı tüm dünyada büyük tepkilere neden olurken, yüz binlerce insan meydanlara çıkarken, İstanbul'da ki gazeteciler eğlencedeydiler.

**CHP'li Bakırköy ve Avcılar Belediye Başkanı da katıldılar..

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle açıklama yapan Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ve Türkiye Gazeteciler Sendikası, 2014’ün gazetecilere en çok baskının yapıldığı yıl olduğunu bildirirken,
TGS ve TGC’nin 2014 yılı basın davalarına ilişkin raporuna göre, sadece 17-27 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonu süreciyle ilgili 60’ın üzerinde gazeteciye 100’ü aşkın dava açılırken. Yine rapora göre, 20 gazeteci tutuklu, 500’ün üzerinde gazeteci işten atılırken, 217 gazeteci darp edilirken, 559 gazeteci, yazar ve medya çalışanın işine son verilirken, 83 gazeteci istifa ederken, toplu işten çıkartmalar, yıl boyunca sürerken İstanbul Yerel Gazeteciler Derneği, Avcılar CHP'li Belediye Başkanı ve CHP'li Bakırköy Belediye Başkanlarının da bizzat katıldığı kendilerine özel düzenlediği gecede çal oynasın, vur patlasın keyfini yaşadılar.

**AK Partili Milletvekili de Oradaydı..

Ekim ayında Özgür Gündem Gazetesi dağıtıcısı Kadir Bağdu, Adana’da dağıtım yaparken sırtından vurularak katledilirken, Zaman Gazetesi ve Samanyolu TV polis baskınlarına uğradı gazeteciler gözaltına alınırken, gazeteci Sedef Kabaş attığı twitler nedeniyle gözaltına alınıp, sorgulanırken, Diyarbakır’da yaşayan Hollandalı gazeteci Frederike Geerdink, evine yapılan baskının ardından “Örgüt propagandası yapmak” iddiasıyla gözaltına alınıp sorgulanırken İGYAD halay çekiyordu.
Bugün 212 Sayılı Yasa ile elde edilen hakların hemen hemen hiç biri kalmazken. Gazetecilerin sadece yüzde 20'si Basın-İş Yasası'yla çalışabilirken, kısacası ortada gazeteciler açısından kutlanacak bir gün olmazken İstanbul'da ki gazeteciler davul zurna eşliğinde vur patlasın çal oynasın diyerek 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutladılar.
8 Ocak tarihi, polisler tarafından dövülerek öldürülen Evrensel Gazetesi Muhabiri Metin Göktepe’nin, 19 Ocak tarihi, sırtından vurularak katledilen Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink’in, 24 Ocak tarihi de bombalı suikastla öldürülen Cumhuriyet Gazetesi Yazarı Uğur Mumcu’nun ölüm yıl dönümleri dolaysıyla Ocak ayı gazeteciler için yasla ve anmalarla geçen “kara” bir ay olurken İstanbul'da ki gazeteciler eğleniyordu.


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

POLİS ÖĞRENCİLERE ÇARPTI!..

Ardahan Haberleri Kar yağışı ardından olumsuz havaların devam ettiği Ardahan'da buzlanan yollar kazalara davetiye çıkarmaya devam ediyor.
Geçtiğimiz hafta sonu yaşanan ve bir kadının ölmesine neden olan buzlu yollar bu kez Göle'de korkuttu.
Sabah saatlerin de okullarına giden öğrenciler taşıyan servis otobüsü ile Göle İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı bir ekip otosu buzlanan yol dolaysıyla çarpıştı.
Kazada ölü yada yaralı olmazken her iki araçta da hasar meydana geldi.


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

BAYDAR KOLTUĞU VERMEDİ!..

Ardahan Haberleri **AK Partililer Yeni Başkanla Tanıştılar..

Mevcut İl Başkanı Veteriner Hekim Yunus Baydar'ın bu yıl yapılacak olan Genel Seçimlerin de Milletvekili Aday Adayı olacağını açıklaması ardından yerine atanacak isimin belirlendiği Ardahan Adalet ve Kalkınma Partisinin müstakbel AK Parti Ardahan İl Başkanı Av. Yusuf Demirci görücüye çıktı.
AK Parti Ardahan İl Binasın da partililer ile bir araya gelen Av. Yusuf Demirci kendisinin dışarıdan biri değil partili olan bir olduğunu ve partisinin önümüzde ki genel seçimde en iyi sonucu almak için mücadele vereceğini açıkladı.
Pazar günü yapılacak olan AK Parti Ardahan İl Başkanlığı Kongresi ardından seçim çalışmalarına stat vereceklerini belirten Av Yusuf Demirci İl Başkanlığı süresince tüm Ardahanlılarla birlikte hareket edip, var olan sorunların çözümü için mücadele edeceğini de belirtti.
AK Parti İlçe Başkanları ve Göle Belediye Başkanının da bulunduğu toplantıda en dikkat çekici sahne önümüzde ki hafta İl başkanlığı bitecek olan Yunus Baydar'ın yeni İl başkanı adayına koltuğunu vermemesiydi.

Ardahan Haberleri **Hediye Hala Sebep Olmuş!

Aylardır kimin yeni İl başkanı olacağı tartışılan AK Parti Ardahan İl Başkanlığı için önerilen Av. Yusuf Demirci’nin İl Başkanlığına önerilmesinin perde arkası da belli olmaya başladı.
Alınan bilgilere göre başbakan olmadan önce Ardahan’a gelen ve Demirci’nin annesini ziyaret eden Başbakan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’nun o an Ardahan ziyareti aklına geldiği ve bu ziyaret sırasın da kendisiyle sohbet eden Ardahan’ın renkli siması Hediye Şero Hala’nın nasıl olduğunu soran Davutoğlu o an Demirci’nin abisini arayın dediği ve İl Başkanlığına önerdiği Av. Yusuf Demirci’nin abisi öğrencisi Akif Demirci’ye, ‘Yusuf’u ara ve İl başkanı olarak atadığımı söyle’ dediği öğrenildi.

**Koyuncu: Düşünüyorum..

Öte yandan önümüzde ki pazar günü yapılacak olan AK Parti Ardahan İl Kongresi de aday olacağı ileri sürülen AK Parti Ardahan eski İl Başkanı Nusret Koyuncu'nun süreci takibe aldığı görülürken pazar günü yapılacak olan İl Başkanlığı Kongresinde aday olup olmamaya karar vermediği dikkat çekerken, bir çok kişinin Av. Yusuf Demirci'nin listesin de yer almak için adeta sıraya girdiği haberleri de alınıyor.

Ardahan'da Kış Var
Yazar Fakir


Ardahan'da Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yazarlarımızı okuyor musunuz?

Gazetecilik‏..
Prof.Dr.Yavuz Ötürkler

Prof.Dr.Yavuz Ötürkler Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşBir İnsanlık Tutkusu: “Gazetecilik”

İnsanoğlu, mağara duvarlarına yazı yazdığı günden beri veya belki de daha evvelinden itibaren hep haber veya mesaj verme arzusunda olmuş, insanlık tarihinde iletişim, haber alma ve verme önemli bir tutku olarak günümüze dek süregelmiştir.
Gazeteciliğin tarihi 2000 yıldan öncesine dayanır. İlk gazete Roma’da çıkarılmış, Acta Diurna adıyla 2000 kopya basılıp dağıtılmıştır.
Gazetecilik, matbaanın icadıyla gelişmiş, endüstri ve bilgi toplumunun vazgeçilmez bir parçası olmuştur. İnsanoğlu’nun merak güdüsü, önlenemez bir haber alma ve haber verme tutkusunu tetiklemiş ve bu gazeteciliği besleyen en önemli enerji kaynağı olmuştur.
Gücünün azaldığı zamanlarda bile, suyun bir yerlerden ince bir yol bularak çıkması misali gerçeğin sızmasını bir şekilde sağlamıştır gazetecilik... Karanlık ve yalan çoğu zaman onun isli tezgahlarından çıkan mürekkebinde boğulmuştur.
Gazetecilik etik değerlerle yapıldığı zaman bir toplumun gelişmesinde oldukça önemli bir rol oynar, tersi durumda bir toplum için onarılmaz hasarlar da meydana getirebilir.
Çaycısından muhabirine, dizgicisinden, redaktörüne, dağıtıcısından editörüne kadar büyük bir özveri ile ulusal ve yerel düzeyde faaliyet gösteren gazeteciliğin etik değerleri elden bırakmadan varolması gereklidir. Ülkelerin gelişmişlik göstergelerinden biri de gazetecilerinin ve basınının yüksek değerler açısında gelişmiş olmasıdır.
Gazete ve basın çalışanlarının sosyo-ekonomik açıdan daha müreffeh oldukları, seslerini korkmadan hep vicdandan, doğrudan ve doğruluktan yana çıkarabildikleri bir dünyada yaşamamız dileğiyle, “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” kutlu olsun.


Yazarlarımızı okuyor musunuz?

KADINCA/Selmi Yılmaz
AK PARTİLİLER SUSACAKLAR MI?

Ardahan Haberi Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşMilli İradeden dem vurup, tepeden atamalar ile milletvekili, il, İlçe başkanı adayı belirleyen partilerin demokrasi anlayışının ne olduğunu en son AK Parti Ardahan İl Başkan Adayının belirlenmesi sürecinden de gördük..
Evet, aylardır, günlerdir tartışılan AK Parti Ardahan İl Başkanlığı tartışmaları geçtiğimiz gün Ankara'da AK Parti Genel Merkezin de gece yarısı, hem de yatakta uyuyan bir adama İl paris sladirisi Başkanlığı teklifi ile son bulmuş gibi..
Gibi diyoruz.
Çünkü bu tartışmaların asıl fitilinin bu karardan sonra yakıldığını AK Parti İl ve İlçe Teşkilatlarında olduğu gibi Ardahan siyaset kamuoyunda da görüp izliyoruz..
Rahatsızlıklarını öyle yada böyle belli edenlerin bu ateşi önümüzde ki günlerde yapılacak olan AK Parti Kongresinde Başbakanın atadığı söylenen isime rakip çıkarmaya kadar götürecekleri de görülüyor..
Bilmem ama yukarıda atama ile İl Başkanı belirlenmesi demokrasiye sığmadığı gibi AK Parti'nin Ardahan'da ki İl ve İlçe Teşkilatlarını ve Milletvekillini de, İl Başkanınında çizmiştir..
Yani onca isim ve siyasiye teklif ve öneri götürülmesine rağmen başka birinin, Av. Yusuf Demirci'nin hem de uyurken, yatağın da AK Parti Ardahan İl Başkanlığına atanması ve önümüzde ki pazar günü yapılacak kongrede seçilmiş İl Başkanı olması ile Ardahan AK Parti'de olduğu gibi siyasetinden de birileri için sonun başlangıcı olarak kabul edildiği gün ilan edilecektir biline..

**BDP Milletvekili Adayı..

AK Parti’nin hala belirleyemediği İl Başkanı sorunu ile, CHP’nin yaşanan istifalar ile altı boşalan İl Teşkilatı ile uğraştığı bir sırada İl ve Merkez İlç Başkanını bir türlü belirleyemeyen, hatta bulamayan BDP’nin Anayasa Mahkemesinin indirmeye paris sladirisi cesaret edemediği 2015 Genel Seçimlerine parti olarak katılacağını belirtmesi çok ciddi bir iddia olduğu gibi olmayacak işte değildir..
Çünkü kör topal da olsa yürüyen Barış Sürecinin gün geçtikçe normalleştirdiği Türkiye’de seçmenin de bir arayışta olduğunu kabul etmek gerekir..
2015 Genel Seçimlerine bağımsız adaylar ile değil, parti olarak katılacağını belirten BDP’nin %10 seçim barajını geçip, geçmemesi konusunda hala tereddüt ve tartışmalarının olduğu bir sıra da Ardahan’ın iki milletvekillinden birini nasıl olup kazanacağını da düşünmesi gerekir..
Çünkü Ardahan’ın iki milletvekillinden birini aldığı takdir de Türkiye barajını aşacağını da bilmelidir..
Bu nedenle BDP Ardahan’da göstereceği adayın toplumun tüm kesiminin tanıdığı, Hoçvan ve Göle dışında da oy alan yerel, bir isimle 2015 Genel Seçimlerine gitmesi mecburidir..

**Derneklerden sonra,
Federasyonlarda mı Fos Çıkıyor?

Ardahan adının kullanıp, üzerine Kars kaymağı sürüp, sonra da Iğdır soso ekleyip, kendi köyünün nerede olduğunu bile unutmuşken bir türkü söyleyip, paracıkları götürenlerin bir hayli reyting yaptığı şu günlerde reytingleri düşüp, ses ve sedaları çıkmayan federasyonlardan biri daha Ardahan çıkarması yaptı.
Hem de Mehter Marşı ve Ülkücü Sloganları ile..
paris sladirisi Hayırlı olsun dediğimiz Bursa Ardahan Federasyonun şu günlerde tur atığı Ardahan'a çokça hayırları olmayan bu tür içi boş oluşumların başın çekenlerin arda sırada Ardahan'a gelip, vali ile, belediye başkanı ile poz vermesi de adeta olmazsa olmazlardan olmaya başladı..
Halbuki Ardahan adını taşıyıp, İstanbul, Ankara, Bursa ve diğer batı illerinde ki Ardahan dernek ve oluşumlarının Ardahan ve Ardahanlılara küçükte olsa bir katkısı olmadığı ileri sürülüp, sıkça, sertçe eleştirildiğini hepimiz biliyoruz..
Ama bunlara rağmen başta kaz geceleri vurgunları olmak üzere hemşehri duygusunu, sıla hasretini sömürmeye devam edenlere de izin veriyor ve birilerine başkan desinler diye yaşanan komediyi izlemeye devam ediyoruz..
Ve derneklerle yetinmeyip, Ardahan'da ki İlk okullular birleşenleri, Liseliler buluşması ve yine yetmedi ard arda Federasyonlar kuranların da bekleneni vermedikleri gibi bunların da içi boş etkinlikler yapması federasyon adlarından kendilerinde bir şeyler insanların umudunu kırdığını görüp izlmeketeyiz..
Son olarak Ardahan'a gelip, tüm insanları, ayrı görüşleri bir çatı altında toplamakla övünüp, Bursa'da federasyon kurup, ama Ardahan'a gelip MHP'de Kurtçu işareti yapan(skandl hareketi yaptığı için istifası gerektiğine inandığım) federasyoncuların da fos çıkmasından korkmaya başladım.
Umarım bu korkum gerçekleşmez ve güçlü bir Ardahan oluşumu bugün olmazsa da yarın gerçekleşir..


Yazarlarımızı okuyor musunuz?

YAZIYORSAM SEBEBİ VAR
Çalışan mı, Çalışmayan
GAZETECİLER GÜNÜ MÜ?..

Fakir Yılmaz Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşBugün 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü..

Merak edip, bu günü neden, niçin ilan edildiğini merak edip google babadan küçük bir araştırma yaptım.
Ve çokta öyle bir özelliği olmayan bir gün olduğunu gördüm..
Çünkü bugünün de diğer günler gibi 'elesine' günlerden olduğunu, gerek bu günün içi boş bir gün 10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ<font> <font face=oluşunda gerek ise 1 Mayıs yada Newroz gibi önem taşıyan günlerin içeri dolu gün olduğundan ilan edildiğine şahit olmadım..
Evet bugün 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü..
Peki çalışan gazeteciler derken neyi anlıyoruz?
Cep telefonu ile fotoğraf çekip, haberini yazamayanlar mı çalışan gazeteci..
Belki de; internetten al yapıştırla gazeteci olup, yalakalıktan öteye gitmeyip, gazeteci nediri bilmeyenler çalışan gazeteciler!
Kim bilir vali, kaymakam, belediye başkanı yada müdür konuşmadıkça 'Haber mi var' kardeşim deyip, etrafında ki onca olayı, yaşananı haber yapamayanlar çalışan gazeteci oluyorlar..
Yada yerelde, bölgede, ülke de ve de tüm dünyada bir yorum bile yazamayanlar çalışan gazeteci..
Yada son olarak Paris'te öldürülen 10 gazeteci, karikatüristler, yazdıkları haberler dolaysıyla ceza evin de olan, gazeteci diye öldürülenlerle ilgili bir satır haber, yazıları olmayanlar günü..
Belki de bunların sayısı, gerçek gazetecilerin sayısın da fazla oluşunun günüdür 10 Ocak..
Bilmem ama çalışan gazeteciler günü mü, çalışmayıpta gazeteci olanlar günü mü anlayamadım gitti..
En iyisi susup, gerçek anlamda gazeteci olanları ve gazetecilik adına ömür tüketip, çalışan gazeteciler, kızdırmamak için..

**Halktan, Delegeden Kaçan Aday Adayları..

Ensar Öğüt, Mutlu Kerimoğlu, Özgür İncesu, Metin Demir, Serhat Aslangörür, Mete Özdemir ve say sayabileceğin kadar bir çok isimin milletvekili aday adayı olduğu Cumhuriyet Halk Partisi Ardahan’ın milletvekili adaylarının arasına İl başkanlığından istifa ettiğini belirten dilekçesini paris sladirisi beklediğim İlimdar Senem’i de ekleyebilirsiniz..
Çünkü yönetiminin büyük bölümünün istifa ettiği için altı boşalan İlimdar Senem’in arayış içinde kara kara düşündüğünü öğreniyoruz..
‘Düşük Başkan’ olarak adlandırılmaya başlanan İlimdar Senem’in ‘Milletvekili Aday Adayıyım’ deyip istifa etmek olduğunu, bu istifaya da bir kulp takmak için formüller aradığını da haber alıyoruz..
Başarılı (!) Bir İl başkanlığı döneminin sona erdiği belirtilen İlimdar Senem ile CHP’nin Ardahan’da ki milletvekili sayısının 15 bilemediniz 20’yi bulacağını da haber alırken bu aday adayların çoğunun ön seçim istemediğini de duymaktayız..
Bu kadar aday adayı olan bir partinin adaylarının neden ön seçim istemez diye düşünürken Senem dahil hemen hepsinin CHP’li delegeyi olduğu gibi halkı da tanımadığını da düşünüyorum..

**Sıra Fransa'da mı?

Türkiye'de ki canlı bombanın kim olduğu ve amacının ne olduğu daha netleşmediği bir sırada Göleli meslektaşım, Cumhuriyet Gazetesinin temsilcisi Süleyman Tosunoğlu'nun telefonuyla Paris'te yaşanan saldırı haberi ile bir kez daha şok oluyorum..
Buna neden ise; Türk basını ve medyasının üzerinde çokça durmadığı, ama günlerdir devam eden Almanya'da ki İslam karşıtı dev gösterilerin sürdüğü bir sırada, başta Posoflular olmak üzere bir çok Türkiyelinin yaşadığı Fransa'nın kalbi Paris'te bir dergi bürosunun basılıp, iki polis, 10 karikatürist ve gazetecinin kahpece öldürülmesi beni şok ettiği gibi tüm dünyayı derinden sarstı..
Milyonlara varan bir Türkiyelinin yaşadığı Almanya'nın komşusu Fransa'da yaşanan bu beklenmedik saldırının tam da günlerdir dev eylemlerin yapıldığı Almanya'da İslam ve göçmen karşıtı gösterilerin bir kar topu gibi giderek büyümesi sırasında ve 'Batı'nın İslamlaşmasına Karşı Vatansever Avrupalılar” adında devam eden bu eylemleri destekledikleri sırada bu vahşi saldırının meydana gelmesi bir tesadüf mü?
paris sladirisi Paris'te ki bu beklenmedik saldırı geride soru işaretleri de bıraktı..
Çünkü İslam'ı ve Müslümanlığın kabul etmediği bu tür terörist ve İslam dininin şiddetle ret ettiği eylemleri gerçekleştirenler kadar tehlikeli olan Islama karşı eylemlerin devam ettiği Almanya'da ki İslam düşmanlarını haklı çıkaracak bu saldırının ardından Almanya'dan sonra sıranın Avrupa'nın en güçlü ülkesi Fransa'da olduğunu gösteriyor.
Ve en büyük korkum Avrupa'da dalga dalga yayılan ve de büyüyen İslam düşmanlığının gün geçtikçe Türkiye'de ki milliyetçi söylemlere dönmesi ve 'Ya sev, ya terk et' denip, orada ki insanların ülke dışına itilmeye kalkışılmasıdır..
Çünkü İslam düşmanlığının bahane, asıl sorunun gün geçtikçe tıkanan dünya ekonomisi dolaysıyla bunalıma giren Avrupa'da ki Avrupalı işsizlerin ayaklanması ve başta Türklere olmak üzere Müslüman ülkelerinden Avrupa'ya gidip, bir ekmek için gecesini gündüzüne katan, hatta iş adamı olmuş insanların milliyetçi akımlarla karşı karşıya gelmesidir..
Bunu başarmak için de Avrupa'nın dinamosu olan Almanya ve Fransayı rahatsız edecek eylemleri hayata geçirmektir.
Kısaca; Türkiye'de ki canlı bomba gibi Paris'te ki kahpece saldırı da, bunu tetiklemek için yapılmış olma ihtimali yüksektir.
Bu oyunların içinde istihbarat elamanlarının da olduğunu unutmadan..
0.535.418 32 58-fakiryilmaz323@hotmail.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Kartal Donduran Soğuklar!

Ardahan Haberleri Kar ve Tip ardından her geçen gün etkisini sürdüren dondurucu soğukların etkisini sürdürdüğü Ardahan'da insanlar gibi hayvanlarda olumsuz havalardan etkilenmeye devam ediyor.
İnsanların soğuktan dışarıya çıkmadığı, hayvanların donup hayatlarını kayıp ettiği Ardahan'da 2 metrelik Dev Kartal -30'ları geçmeye başlayan soğuklar nedeniyle donarak telef oldu.

**Toprak evler kardan temizleniyor..

Son yılların en etkili kışının yaşanmaya başladığı Ardahan ve ilçelerin de yaşanan dondurucu hava şartları dolaysıyla yabani hayvanların donarak telef olduğu Göle'de iki metrelik kartal donmuş olarak bulunurken, Gürcistan ve Ermenistan'a komşu Ardahan'ın Çıldır ilçesine bağlı köy e mahallerde de toprak örtülü ev ve ahırların üzerinde ki karlar temizlenmeye çalışılmakta.
Haberi ekleme saati:23.12-10 Ocak 2014
Haber/Fotolar: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

KOYUNLAR YAYLADA ESİR KALDI!..

Ardahan Haberleri Ardahan'da yaşanan olağanüstü kar yağışı ve dondurucu soğuklar insanları olduğu gibi hayvanlarda olumsuz yönde etkileniyor.
Kar ve tipi ardından yaşanan dondurcu soğukların etkisini sürdürdüğü Ardahan'ın Bağdeşen (Kinzodamal) köyünün Bülbilan Yaylasında bulunan koyun sürüsünün kardan kapanan yollar dolaysıyla dağda mahsur kaldıkları öğrenildi.
İl Özel İdare ve Affet Kurtarma ekiplerinin dağda kalan koyunları kurtarmak için çalışma başlattığı bilgisi alınırken, Ardahan genelin de devam eden soğukların devam edeceği nilgisi alındı.
Haberi ekleme saati:23.08-10 Ocak 2014
Haber/Fotolar: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ORHAN GÖKÇE KASİAD'A
KAI'YE SABRİ YİĞİT ADAY!..

Ardahan Haberleri Ard arda düzenledikleri kaz ve kış geceleri iel adeta yarışa giren bölge dernek ve vakıflarından olan Kars Ardahan Iğdır İş Adamları ve Sanayiciler Derneği ile Kars Ardahan Iğdır Vakfı kongreye gidiyor.
Merkezleri İstanbul'da bulunan KAISİD ve KAI'nın yönetimini değişmeyi hedeflediği kongreler öncesi Ardahanlı İşadamı Orhan Gökçe'nin KAISİAD'a, Karslı İşadamı Sabri Yiğit'in KAI'ye başkan olmak için aday olmaya hazırlandıkları öğrenildi.
Uzun süredir sessizliği bürünen ve hiç bir çalışması bulunmayan KAISİAD'ın Gökçe ismiyle hareketlenmesi beklenirken, çalışmalarının büyük bölümünü Kars'a yönelik yapmakla eleştirilen KAI'nin başına da Türkiye'nin önemli markalarından olan Digicom'un sahibi Sabri Yiğit'in getirilmeye çalışıldığı bilgisi alındı.

**Serhat Ardahan Federasyonundan Kaz Gecelerine Tepki..

Öte yandan merkezi Ardahan'da bulunan Serhat Ardahan Federasyon yazılı bir açıklama yaparak Ardahan dışında bulunup, Ardahan adını kullanarak kışları kaz geceleriyle, yazın festivallerle adları gündeme gelen İstanbul'da ki derneklere ateş püskürdü.
İşte o açıklama;

***Saygı değer basın mensupları, çok kıymetli Ardahanlılar..

Malumunuz olduğu üzere kışın gelmesiyle birlikte ilimizin düşman işgalinden kurtuluşunun 94. Yılını kutlayacağımız Şubat ayı yaklaşınca yine ilimiz dışında faaliyet gösteren hemşehri derneklerinin kaz siyaset ve rant geceleri adeta yarış halinde devam etmektedir.
Köyüne 35. 40 sene gelmemiş, Ardahan İl ve İlçe Dernekleri ve de köy derneği başkanları 'memleket meselesi' diye yanıp tutuşan ama ne hikmetse villaları kendi köyünün dağında değilde, başka dağlarda yapan dernek başkanları Ardahan’a sadece festivalde gelip protokolde poz veren, ilimizle ilgili tek bir faaliyet gösterememiş ama sosyal medyayı sallayan dernekler ve başkanlarını bütün Ardahan kamu yu Ardahan'ın özverili fedakar stk ları olarak hayret ve Ardahan Haberleri şaşkınlıkla izliyoruz.
Yine genel seçimlerin yaklaşmasıyla beraber seçildiği şehirde 156 tane stknın 4 tanesini alt alta yazamayacak olan ve Ardahan'da bir kere sivil toplum örgütleriyle bir ara gelmemiş sayın vekillerimizin parti genel merkezlerinde harıl harıl davetiye dağıttığını hayretle gözlemekteyiz.
Saygı değer basın mensupları
İlimiz dışında faaliyet gösteren hemşehri derneklerini hemşirecilik duygularını sömürdüğü bu günlerde Serhat Şehri Ardahan'ımızın köklü kurtuluş tarihini geçen yıl olduğu gibi Ardahan halkıyla kutlayacağız.
Geçen yıl olduğu gibi bu yılda, ‘94. Yıllın tarih ve Kültürüyle Buluşan Şehir Ardahan’ isimli başlığımız la bir çok etkilik ve faaliyetle yapılacak olup, bu etkinler Serhat Ardahan Dernekler Federasyonu bünyesindeki bütün dernekler ve bir çok stk ile iş birliği yapılarak amacına uygun bir şekilde yapılacaktır.
Serhat Ardahan Dernekler Federasyonu Başkanı
Burak TAŞTAN
Haberi ekleme saati:19.45-10 Ocak 2014
Haber/Fotolar: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

İKİ TRAFİK KAZASINDA
BİR ÖLÜ!..

Ardahan Haberleri Ardahan'da buzlanan meydan gelen iki trafik kazasında bir bayan hayatını kayıp etti.
Alınan bilgilere göre, Ardahan-Göle Karayolunun 5. kilometresinde ticari taksicilik yapan Erkan Beşli ile Ayhan Mert kafa kafaya çarpıştı. Yaşanan kazada Ayhan Mert'in eşi vefat ederken, diğer 3 kişinin ise yararlandığı öğrenildi.
Ardahan Valiliği Acil Afet ekiplerinin müdahale ettiği olay ardından Ardahan Devlet Hastanesine kaldırılan yaralıların durumunun iyi olduğu bildirilirken, kazanın yolun buzlu olmasından kaynakladığı ileri sürüldü.
Öteye yandan aynı yolda yolun bz olması dolaysıyla bir aracında şarampole yuvarlandığı, meydana gelen bu kaza da ölü yada yaralı olmazken araç kullanılmaz hale geldi.
Haberi ekleme saati:19.33-10 Ocak 2014
Haber/Fotolar: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

KIŞIN ORTASINDA YANGIN..

Ardahan Haberleri **Gebe hayvanlar telef oldu..

Ardahan'da çıkan yangında 12 büyükbaş hayvan telef oldu Ardahan'da bir köydeki ahırda çıkan yangında 7'si gebe 12 büyükbaş hayvan telef oldu.Alınan bilgiye göre, Çataldere köyünde ikamet eden Ergün Kılıç'a ait ahırda, henüz bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Durumu fark eden Kılıç, yetkililere haber vererek, komşularının yardımıyla yangını söndürmeye çalıştı.Ardahan Belediyesi itfaiye ekiplerince söndürülen yangında, ahırdaki 7'si gebe 12 büyükbaş hayvan telef oldu, ahır kullanılamaz hale geldi.Olay yerinde önlem alan jandarma ekipleri de inceleme yaptı.Kılıç, yaptığı açıklamada, yangının elektrik kontağından çıktığını tahmin ettiklerini belirterek, "Yangını saat 05.30'da fark ettim. O kadar yoğun bir dumandı ki içeri giremedim. Komşulara koşarak haber verdim. Ne yazık ki hayvanların tamamı telef olmuş, kurtaramadık" dedi.
Haberi ekleme saati:15.09-10 Ocak 2014
Haber/Fotolar: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

HDP MERKEZİ SEÇTİ..

Ardahan Haberleri **GÖLEBERTLİ HİKMET KARATAŞ HDP İLÇE BAŞKANI OLDU..

AK Parti'nin genel merkezden yapılan atama ile yeni İl Başkanının adını kamuoyuna deklere ettiği, CHP İl Örgütünün her an görevde alınacağı ileri sürülen bir zaman da Göle'den sonra Merkez İlçe Kongresine giden Halkın Demokrasi Partisi HDP Merkez İlçe Kongresi parti binasında gerçekleşti.
Hikmet Karataş'ın HDP İlçe Başkanılığına, Esra Yılmaz'ın HDP Merkez İlçe Eş Başkanlığına seçildiği kongre de 63 Delege oy kullandı.

**İl Kongresi 25 Ocak'ta..

Uzun süredir kongrelerin yapma hazırlıkları sürdüren ve yapılan kongre ile yeni Merkez İlçe Başkanını seçen HDP'nin İl Kongresini yapacağı tarihte belli oldu.
25 Ocak'ta Dursun Akçam Kültür Merkezin de yapılacağı öğrenilen HDP Ardahan İl Kongresine HDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın da davet edildiği bilgisi de alındı.
Haberi ekleme saati:14.56-10 Ocak 2014
Haber/Fotolar: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

GÖLE TÜRKİYE'NİN EN SOĞUK İLÇESİ..

Ardahan Haberleri **Soğuk hava dalgası altına giren Türkiye'de sıcaklıklar hızla düşerken, Ardahan'ın Göle ilçesinde termometreler eksi 35.7 dereceyi gördü.
Kar yağışının durmasıyla birlikte Sibirya soğuklarının etkili olduğu Doğu Anadolu'da, dün gecenin en düşük sıcaklığı, sıfırın altında 35.7 dereceyle Ardahan'ın Göle İlçesi'nde ölçüldü.

**GÖLE'DE TERMOMETRELER EKSİ 35'İ GÖRDÜ..
Sibirya üzerinden gelen yüksek basınç sistemi etkisi altına giren Doğu Anadolu'da dondurucu soğuklar hüküm sürmeye başladı. Meteroloji 12'nci Bölge Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, dün gece en düşük hava sıcaklıkları, sıfırın altında olmak üzere Ardahan'ın Göle'de 35.7, Ağrı'da 29, Ardahan'da 26, Kars'ta 22, Erzincan'da 21, Erzurum'da 20, Muş'ta 19, Iğdır'da 10 dereceyi buldu.

**1004 KÖY YOLU ULAŞIMA KAPANDI..
Erzurum'da 400, Muş'ta 200, Erzincan'da 179, Ağrı'da 180, Kars'ta 45 olmak üzere toplam 1004 köy yolunun merkezlerle bağlantısı hala sağlanamıyor. İl Özel İdaresi ekipleri köy yollarında ulaşım sağlamak için yol açma çalışmalarını sürdürüyor.

**CADDE VE SOKAKLAR BUZ PİSTİNE DÖNDÜ..
Öte yandan dondurucu soğuklar nedeniyle Erzurum'da cadde ve sokaklar buz pistine döndü. Nehir, göl, Çeşme ve şadırvanlar buz tutarken çatılarda sarkıtlar oluştu. Yetkililer sürücüleri, yollarda oluşan buzlanma, tipi ve don olayına karşı dikkatli olmaları konusunda uyardı.
Haberi ekleme saati:14.41-10 Ocak 2014
Haber/Fotolar: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

KADIKÖY BELEDİYE BAŞKAN YARDIMCISI
Uygur Çakmak: Gençlerin Önünü Açmalıyız..

Ardahan Haberleri **ÇAKMAK: ÖN SEÇİM BAŞARI GETİRİR..

İstanbul'un önemli ilçelerinden biri olan Kadıköy Belediyesi Başkan Yardımcısı hemşehrimiz Uygur Çakmak'tan 2015 Gene Seçimleri öncesi önemli açıklamalar.
2015 Genel Seçimlerinin önemine değinen ve bu seçimlerde CHP'nin mutlak iktidar olacağına inandığını belirten Ardahan'ın tanınmış ailelerinden Çakmak Ailesinin ferdi olan Mali Müşavir, Kadıköy Belediye Başkan Yardımcısı ve İstanbul Büyükşehir Meclis Üyesi Uygur Çakmak CHP'nin önümüzde ki genel seçimlerde gençlerin önünü açacak dedi.
2015 Genel Seçimlerinin de gerek İstanbul'da, gerek ise Ardahan'da gençlerin iktidara taşındığı bir seçim olacağına inandığını belirten Çakmak, ön seçimin önemine de dikkat çekti.
Kendisi dahil, bir çok isimin gençlerin önünün açılmasından yana olduğunu belirten Kadıköy Belediye Başkan Yardımcısı Uygur Çakmak, AKP'nin gençlere ve kadınlara verdiği önemin göden kaçırılmaması gerektiğini, CHP'nin de başarı getiren ön seçimle birlikte genç ve kadınların dinamo olduğu bir seçime doğru gideceğine olan inancının tam olduğunu söyledi.
Aynı zaman da Ardahan Gazeteciler Cemiyeti Başkanı olan Gazeteci Fakir Yılmaz ile makamın da görüşen ve Fakir Yılmaz'ın nezdinde 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutlayan Kadıköy Belediye Başkan Yardımcısı Uygur Çakmak babası Ahmet Çakmak'ın yıllarca görev yaptığı Göle'nin Ardahan'ın 2015 Genel Seçimlerinde cumhuriyete yönelik yüzünü ortaya koyup, kaderini belirleyeceğine olan inancıyla Gölelilere, köyü Ölçeklilere ve tüm Ardahanlılara selam gönderdiğini belirttiği açıklamasında İstanbul Kadıköy'de yada bir başka yerde kendisine düşen her türlü göreve hazır olduğunu da sözlerine ekledi.

**Uygur Çakmak Kimdir?

Aslen Ardahan Ölçekli olan Uygur Çakmak 1956 doğumludur. Hacettepe Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi mezunudur.1979-1983 tarihleri arasında Başbakanlık Basın Yayın Genel Müdürlüğünde,1984-1985 Koç Holding Merkez Ticarette Bölge Sorumluluğu,1985-1997 tarihleri arasında Maliye Bakanlığı Vergi Denetim Elemanlığı (Vergi Müfettişliği) görevlerinde bulundu.1998-2000 Yılları arasında Mali Müşavirler Birliği Kadıköy Şubesinde Denetçilik yaptı. 2000-2002 Yılları arasında CHP Kadıköy İlçe Yönetim Kurulu Üyeliği (İlçe Saymanlığı) 2005-2009 Yılları arasında CHP İstanbul İl Yönetim Kuruluğu Üyeliği (İl Saymanlığı )görevinde bulundu. Orta derece İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.
Haberi ekleme saati:12.22-10 Ocak 2014
Haber/Fotolar: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

DOST, AKRABA, KARDEŞ
Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı!..

Ardahan Haberleri Ardahan Merkez ve İlçler de bulunan Sosyal Yardımlaşma Vakıflarının Mütevelli Heyeti Üyeleri için seçimler yapıldı.
AK Parti, CHP, HDP ve MHP'li İl Genel Meclis Üyelerinin yanı sıra Valilik ve Kaymakamlık yetkililerinin katıldığı seçimlerde SYDV'ların üyeliğine seçilenlerin İl Genel Meclisi Üyelerinin yakınları ve yandaşları olması dikkatlerden kaçmıyor.
Fakir ve yoksullara yapılan gıda yardımlarının başını çektiği SYDV'nin üyeliklerine seçilen siyasilerin kardeş ve yakınlarının marketçi, bakkal, toptancı olmaları ise dikkat çeken diğer bir önemli nokta oldu.

**Hanak'ta CHP'li Meclis Üyesinin Kardeşi Hanak SYDV Üyesi Oldu!..

Ardahan Merkezde BDP eski İl Genel Meclis Üyesi Ömer Yılmaz ile HDP eski İl Başkanı Atif Avşar'ın Ardahan SYDV Üyeliğine seçilirken, Hanak'ta ise CHP Hanak İl Genel Meclis Üyesi Önder Sayın'ın kardeşi olan Barış Sayın Hanak SYDV'nın üyeliğine seçildi.

**Göle'de İlçe Başkanının Kayınçosu Göle SYDV Üyesi oldu..

Kuru Gıda, Kömür ve Nakit Yardımların yapıldığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarının üyeliklerine siyasilerin yakınlarının seçilme kuralı Göle'de de değişmedi.
AK Parti Göle İlçe Başkanı İlhan Gültekin'in kayınçosu olan Cihan Karabacak ile Engin Turan'ın seçildiği Göle SYDV Üyelikleri için yapılan seçim de son anda oy kullanacak bir üyenin değiştirilmesi de dikkatlerden kaçmadı.

**Çıldır'da MHP İl Genel Meclisi Üyesinin Amcasının Oğlu..

Hanak ve Göle'de olduğu gibi Çıldır'da İl Genel Meclis Üyesinin yakının seçildiği Çıldır SYDV'nın Üyeliğine MHP Çıldır İl Genel Meclis Üyesinin amcasının oğlu olan Yaşar Topkaya seçildi.
Damal'da Mustafa Kemal Mahalle Muhtarı Ramazan Aydoğan ile Erdal Yalıtekin, Posof'ta ise Yılmaz Demirel ile Ufuk Bakırcı'nın seçildiği Posof SYDV'lerin üyeliklerine seçilenlerin bir çoğunun marketçi, bakkalcı ve sebzeci olması ve bunların hemen hepsinin siyasilere yakın oluşu büyük paraların ve de yardımların döndüğü en önemlisi kimsenin umursamadığı, siyasilerin büyük önem verdiği buraların ne kadar önemli olduğunu da bir kez daha ortaya koydu.
Haberi ekleme saati:09.12-10 Ocak 2014
Haber/Fotolar: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

BİZİM KAZ GECESİ
SİZİN KAZ GECENİZİ DÖVER!..

Ardahan Haberleri Onca sorunu bulunan Ardahan ile ilgili ciddi bir plan, bir proje ortaya koymayan ve bir çoğu çantacı, tabelacı, facebookcu oldukları görülen dernekler yine aynı gün, aynı saat, aynı anda kaz geceleri yarışı içine girmiş durumda oldukları görülüyor.

** Aynı Saatler de Başlayan 4 Kaz Gecesi Var!..

Kendi gecelerini programlamaktan aciz ve bir birinden habersiz aldıkları kararla aynı gün, aynı saat, aynı programla kaz geceleri düzenleyen Ardahan adını taşıyan derneklerden dördü geçtiğimiz hafta sonu aynı saatler de kaz gecesi düzenledi.
Ardahan Merkeze bağlı Sulakyurt (Sarzep) Köyü Derneğinin yanı sıra Ardahan Akkaya (Kotozkara) köyünün Kaz Gecesi İstanbul Avrupa Yakasın da aynı gün ve saatte yapılacak.
Yine aynı gün İstabul Üsküdar'da bulunan Kars-Ardahan-Iğdır Derneği de bir kaz gecesi düzenledi.
Yine aynı gün ve aynı saatte kaz düzenleyen İstanbul Ardahan İli Derneğinin gecesi de İstanbul Anadolu yakasında gerçekleşecek.
İstanbul Göle Derneğinin de 24 Ocak 2015 Günü bir kaz gecesi düzenlemeye hazırlandığı dikkat çekerken bu dernek gibi diğer bir çok derneğinde bir birinden habersiz bu hafta ve önümüzdeki ayın sonuna kadar aynı gün ve saatlerde kaz geceleri düzenledikleri dikkatlerden kaçmıyor.
Hanak Binbaşar (Gügübe) Köyü Derneği 7 Şubat'ta, Ardahan Değirmenli (Değirmenliköy) Köyü Derneği ve Göle Büyük Altunbulak Köyü Derneğinin 8 Şubat'ta,
Haberi ekleme saati: 00.42-10 Ocak 2014
Haber/Fotolar: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Başbakan 4 Adayı da Beğenmedi!

Ardahan Haberleri **AV. YUSUF DEMİRCİ AK Parti İl Başkanı Oldu..

Mevcut İl Başkanı Yunus Baydar’ın 2015 Genel Seçimlerinde Milletvekili Aday Adayı olacağını açıklaması ardından yerine aday olanların hiç birisi başbakanın onayını almadı.
Dün gece saat 02.30’da Başbakan ile görüştürülen Sezai Altun, Nusret Koyuncu, Mutlu Şanlıtürk ve Beyzat Emin ile görüşen başbakanın 4 adayla görüşüp, resim çektikten sonra, ‘Siz bekleyin’ dediği öğrenilirken AK Parti’ye yeni bir başkan arayışına girdiği ve bu adayın da, başbakan olmadan önce geldiği Ardahan’da evini ziyaret ettiği ve Annesinin elini öptüğü Ardahan Ovapınar (Bağdat) köylü, Davutoğlu'nun çalışma arkadaşı olduğu ileri sürülen Akif Demirci'nin küçük kardeşi olan Av. Yusuf Demirci'yi atadığı öğrenildi.
Bir dönem AK Parti Ardahan Belediye Meclis Üyeliğini de yapan Ardahanlı Avukat Yusuf Demirci’nin atanmasıya, AK Parti'de beklenmedik bir atama olarak değerlendirildi.

**Rakip Adayı Çıkabilir..

Öte yandan Dmirci'nin AK Parti İl Başkanlığına atanmasının kimseyi memnun etmediği dikkat çekerken, milletvekillinden, eski il başkanlarına ve milletvekili aday adaylarından bir çok AK Partilinin kongre de Demirci'ye karşı bir aday çıkarabilecekleri konuşulmaya başlandı.
Haberi ekleme saati: 03.33-09 Ocak 2014
Haber/Fotolar: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ARDAHAN’DA ULAŞIM
NORMALE DÖNDÜ..

Ardahan Haberleri **Elektrikler hala dönmedi..

Ardahan’da yaşanan kar yağışı dolaysıyla kapanan yolların açıldığı ve ulaşımın normale döndüğü bildirildi.
Konu hakkında yazılı bir açıklama yapan Ardahan Valiliği yaptığı açıklamada;
Karayolları ekiplerimizin yoğun çalışmaları neticesinde, tipi ve fırtınaya bağlı olarak kapanan yollarımızdan Ardahan-Posof ile Ardahan-Çıldır karayolu, 07.01.2015 tarihinde saat:11.30’da trafiğe açılmış olup, kapalı olan Sahara geçidinde ise yol açma çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.

**ŞİMDİ DE DON GELİYOR..
Dün yaşanan ve tipi olup devam eden kar yağışı ardından dondurucu havalar geliyor.
Doğu Anadolu Bölgesi'nde gece en düşük hava sıcaklığı sıfırın altında 9 dereceyle Ardahan'da kaydedildi.
Gece en düşük hava sıcaklığı Van'da sıfır, Iğdır'da 2, sıfırın altında olmak üzere Ardahan'da 9, Ağrı'da 6, Kars'ta 5, Erzurum'da kaydedildi.

**ilçeler ve Köyler Karanlıkta..
Öte yandan geçtiğimiz gün yaşanan tipi dolaysıyla başta Göle'de olmak üzere 5 İlçe ve köyde enerji kesintileri devam ederken, bir çok köyün günlerdir elektriksiz olduğu alınan haberler arasın da oldu.


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

HERE HAVAALANI VAR
ARDAHAN'A YOK!..

Ardahan Haberleri Sitelerimizin ve gazetelerimizin ısrarla gündem de tutuğu 'Ardahan'a Havaalanı' istemi Ardahan kamuoyunca devam ederken, Ulaştırma Bakanından da beklenen müjde gelmedi.
Daha önce gündeme getirdiğimiz ve Ardahan Havaalanı Projesinin (Gazetemiz ve sitemiz ortaya çıkarmıştı) Rize'ye kaydırıldığını teyit eden bakanın konuyla açıklaması şöyle;

**3 Vilayete Var, Ardahan'a Yok!..
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, havacılık sektörünün gelişmeye devam ettiğini söyledi. Türkiye genelinde havalimanı inşasına devam edileceğini belirten Elvan, “Yozgat’ta, Rize'de havalimanı yapacağız. Trakya’da da havalimanı yapacağız.” dedi. Elvan, hızlı trenin de Kapıkule'ye kadar getirileceğini söyledi.

**KAPIKULE'YE KADAR HIZLI TREN..
Elvan, bir başka önceliklerinin de Türkiye'ye sınır olan ülkelerin ve sınır kapılarının hem demiryolu hem de karayolu açısından güçlendireceklerini belirterek, şunları kaydetti:
"Bulgaristan, Yunanistan bağlantımız, Habur, Gürcistan ile bağlantımız… Yani sınırımızda yer alan ülkelerle altyapı bağlantımızı daha da güçlendirmek istiyoruz. Bu çerçevede İstanbul'u Edirne üzerinden Kapıkule'ye kadar hızlı tren ile bağlayacağız. 2015 yılında bunun ihalesine çıkmayı hedefliyoruz. Kapıkule'ye Bulgaristan sınırına hızlı tren ile bağlantıyı sağlamış olacağız. Mega projelerimiz arasında yer alan Kuzey Marmara Otoyolu, 3. Köprümüz, bu köprü üzerinden geçecek demiryolu hattımız da bu hat ile bağlanacak. Yunanistan ile karayolu bağlantımızı güçlendiriyoruz demiryolu bağlantımızı baştan aşağı yeniliyoruz. Yunanistan tarafından da kendi demiryolunu güçlendirmesini bekliyoruz.

**3 İLE HAVALİMANI YAPILACAK..
Elvan, havacılık sektöründe de çok önemli gelişmelerin söz konusu olduğunu, bu yıl 166 milyon yolcu sayısına ulaşıldığını ifade ederek, "Kamu-özel iş birliğiyle havalimanları yapıyoruz, özel kesim marifetiyle yapılmasını sağlıyoruz. Yap-işlet-devret ile gerçekleştiremeyeceğimiz bölgesel nitelikteki havalimanlarını inşa ediyoruz, mevcut havalimanlarımızın modernizasyonunu sağlıyoruz. Mart ayında Ordu-Giresun havaalanını açacağız. Mayıs ayında Hakkari havaalanını arkasından Rize, Yozgat havalimanları gelecek, Trakya'da da havalimanı yapmayı planlıyoruz" diye konuştu.

**2015 SONU 4G'YE GEÇİLECEK..
Bu yıl 4G'nin ihalesine çıkmayı hedeflediklerini dile getiren Bakan Elvan, "Bilgi ve İletişim Teknolojileri Kurumumuz ile Bakanlığımız çalışmalarını yürütüyor. Hedefimiz bu yılın ilk 3 ay sonunda bunun ihalesini gerçekleştirmektir. İnşallah 2015 sonu itibarıyla 4G'ye de geçmiş oluruz" diye konuştu.

**3 BÜYÜK LİMAN PROJESİ VAR..
3 büyük denizde 3 büyük liman projelerinin bulunduğunu hatırlatan Elvan, denizcilik sektöründe gelecek dönemde ciddi canlanma söz konusu olacağını, bununla ilgili önlemler almaya başladıklarını söyledi.
Haberi ekleme saati: 23.55-09 Ocak 2014
Haber/Fotolar: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

VALİ GAZETECİLER GÜNÜNÜ
ERKEN KUTLADI..

Ardahan Haberleri Ardahan Valiliğine atandıktan son ikinci kez geniş çaplı bir basın toplantısı düzenleyip, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü”nü iki gün önceden kutlayan Ardahan Valisi Ahmet Deniz Ardahan'da ki yerel ve ulusal basın temsilcileri ile kahvaltılı bir kahvaltı da bir araya gelen Ardahan Valisi Ahmet Deniz göreve Ardahan Valiliği görevine geldiğinden bugüne kadar Ardahan'da yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.
10 Ocak'ta Ardahan'da olmayacağı için 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü”nü şimdiden kutladığını belirten Vali Deniz gazetecilere 2015'te yapılacak olan çalışmalar hakkında da bilgi vererek, gazetecilerin sorularını cevaplandırdı.
Ardahan Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Fakir Yılmaz'ın İstanbul'da olması nedeniyle katılamadığı basın toplantısına yerel ve ulusal basın temsilcileri katıldılar.
Haberi ekleme saati: 23.11-09 Ocak 2014
Haber/Fotolar: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

CHP'li Ensar Öğüt ile Karatay'dan kırmızı et tepkisi..

Ardahan Haberleri CHP Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt, "Suni beslenmeyi bırakıp doğal beslenmeye yöneldiğimiz zaman hem köylü, çiftçi kazanacak, göç duracak hem de Türkiye kazanacak" dedi. İç hastalıkları ve kardiyoloji uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay da "Doğal beslenen hiçbir hayvanın eti de yağı da zararlı değildir" ifadesini kullandı.
Öğüt, iç hastalıkları ve kardiyoloji uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay ile TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, kırmızı etin sağlığa zararlı olduğu yönündeki haberlere tepki gösterdi.
Doğal meralarda beslenmiş hayvanlardan elde edilen kırmızı etin sağlık açısından zararlı olmadığını belirten Öğüt, "Adana'da yüzyıl önce de Adana kebabı yeniliyordu ama Adanalılar kalp hastası değillerdi. Şimdi Adana'da üç kalple ilgili hastane var, hastalara yetişemiyor. Çünkü insanlar sağlıklı beslenmiyor"
dedi.
Doğal koşullarda yapılan tarım ve hayvancılığa destek verilmesinin sağlıklı beslenme ve sağlıklı kuşaklar için önemli olduğunu vurgulayan Öğüt, "Suni beslenmeyi bırakıp doğal beslenmeye yöneldiğimiz zaman hem köylü, çiftçi kazanacak, göç duracak hem de Türkiye kazanacak" diye konuştu.
Karatay da kırmızı etin yararlı olduğunu vurgulayarak, "Kırmızı et kanserojendir" diyenlere "Hangi kırmızı et?" diye sorulması gerektiğini belirtti.
İşlenmiş kırmızı etin kanserojen olduğuna işaret eden Karatay, "Doğal beslenen hiçbir hayvanın eti de yağı da zararlı değildir" ifadesini kullandı.
Kırmızı etin zararlı olduğu sonucuna Amerika'da yapılan çalışmalarda varıldığına dikkati çeken Karatay, Amerikalıların küçük baş hayvan yemediğini, hayvanların doğal ortamlarda büyütülmediğini, kanı akıtılmadan elektro şok yöntemiyle öldürüldüğünü, etlerin işlediğini ve yanma düzeyinde pişirdiğini bu şekilde tüketilen etin de zararlı olduğunu anlattı.
Bir gazetecinin parmağındaki renkli yüzükleri işaret ederek, "Özellikleri nedir?" diye sorması üzerine de Karatay, "Ucuz olması. Sokaktaki tablalarda satılıyor. Oradan alıyor, renkli renkli takıyorum. Uyduruk yani" dedi.
Haberi ekleme saati: 23.07-09 Ocak 2014
Haber/Fotolar: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ARDAHANLI ERZURUM DA ÖLÜ BULUNDU!..

Ardahan Haberleri Erzurum'da bir kişi, otel odasında ölü bulundu.
Alınan bilgiye göre, Gürcükapı semtinde bir otelde temizlikçi olarak görev yapan A.D, temizlik için girdiği odada Y.Ö. isimli şahsı hareketsiz halde buldu.
Durumu yetkililere bildirmesi üzerine yapılan incelemede, şahsın öldüğü belirlendi.
Otel işletme sahibi A.Y, hayatını kaybeden kişiyi 2012 yılından beri tanıdığını, Ardahan 'da ikamet ettiğini ancak gırtlak kanseri olduğu için aralıklarla Erzurum'a tedavi için geldiğini ve kendi otelinde kaldığını bildirdi.
Haberi ekleme saati: 13.24-08 Ocak 2014
Haber/Fotolar: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Metin Göktepe:
Ben gazeteciyim!

Ardahan Haberleri Gazeteci Metin Göktepe, 8 Ocak 1996'da yüzlerce kişinin gözü önünde coplanarak öldürüldü. Genç meslektaşları, sokakta birlikte muhabirlik yaptığı arkadaşları 4 yıl boyunca Metin'in davasını sahipsiz bırakmadı. Bugün ölüm yıl dönümü. Yayın grubumuz çalışanları olarak Metin'i saygıyla anıyoruz.
Türkiye 'de basına yönelik her zaman baskı oldu. Kimi zaman gazeteler kapatıldı, kimi zaman yasaklandı, sayfalar sansürlendi, bombalandı. Gazeteciler faili meçhul cinayetlere kurban gitti.
Ama öyle bir an geldi ki, gazeteci gizli saklı değil, hukuki kılıflara uydurularak, sinsi planlarla değil, herkesin gözü önünde, herkese ders olsun diye, uluorta dövülerek öldürüldü. İşte o an Metin Göktepe'ydi..

**YARIM METRELİK DUVARDAN DÜŞTÜ DEDİLER
Tarih 8 Ocak 1996... Ümraniye Cezaevi'nde öldürülen tutuklular için Alibeyköy'de cenaze töreni düzenlenecekti. Evrensel gazetesi muhabiri Metin Göktepe, "Mutlaka ben izlemeliyim" diyerek habere gitti.
"Sarı Basın Kartı" olmadığı gerekçesiyle ilçeye sokulmadı. Haberi izlemekte "ısrarcı" davranınca da, gözaltına alındı ve yüzlerce insanla birlikte Eyüp Kapalı Spor Salonu'na götürüldü. Burada polislerin şiddetli cop darbeleriyle dövülerek öldürüldü. Polisler vururken defalarca "Ben gazeteciyim" diye bağırdı. Ancak zaten her cop da tam da gazeteci olduğu için daha bir şiddetli indi.
Haberi ekleme saati: 12.44-08 Ocak 2014
Haber/Fotolar: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Ardahanlı İşadamı Oktay Kaya:
KURUMSAL ÇALIŞMA BAŞARI GETİRİR..

Ardahan Haberleri Başta İstanbul’da olmak üzere metropoller de mücadele eden Ardahanlıların başarı grafiğinin her geçen gün biraz daha artmasının bir göstergesi olan BETSAN MOSAIX’in Yönetim Kurulu Başkanı Ardahanlı İşadamı Oktay Kaya başarının altında kurumsal çalışmanın yattığına dikkat çekti.
Ardahanlının her başarısının kendisini mutlu ettiğinin belirten BETSAN MOSAIX’in Yönetim Kurulu Başkanı Oktay Kaya daha firmalarımızın ve iş adamızın daha çok kurumsallaşılması halin de o çok istenen başarının kısa sürede elde edileceğini söyledi.
Başta internet olmak üzer medya ve basının başarıyı yakalamada çok önemli bir güç olduğunun da unutulmamasını isteyen Kaya, Ardahanlıların bu önemi argümanları kullanması halinde Ardahan’da olduğu gibi İstanbul’da hatta dünyada başarıyı yakalayacağına inandığını belirtti.
Ardahanlıların başarılarını yakından takip ettiğini de belirten BETSAN MOSAIX’in Yönetim Kurulu Başkanı Oktay Kaya u başarının bir araya getirilip, daha çok güçlendirilmesi gerektiğine de işaret ettiği açıklamasında gerek ticarette, gerek ise siyasette dah çok güçlü olmanın yolunun da birlik beraberlikten geçtiğini de söyledi.
Kurumsal hareket etmenin var olmanın devamını sağlayacağı gibi başarıyı da getireceğini söyleyen BETSAN MOSAIX’in Yönetim Kurulu Başkanı Oktay Kaya firmalarının başarısının da buradan geldiğini de sözlerine ekledi.
Haberi ekleme saati: 12.23-08 Ocak 2014
Haber/Fotolar: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

YILMAZLARIN ACI GÜNÜ..

Ardahan Haberleri Ardahan Federasyonları arasında bulunan Hoçvan Federasyonu ski başkanlarından Güven Yılmaz'ın abisi geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kayıp etti.
Alınan bilgilere göre İstanbul Sarıyer'de oturan Bulent Yılmaz'ın kalp krizi sonucu hayata göz yumduğu ve bugün öğlen namazın da Sarıyer Maden Camisinde kılınacak namaz ardından toprağa verilecek.
Taziye için tel: 05324616772

**Çıldırlı Yılmaz'lar da Yasta..

Öte taraftan Ardahanlı Ozanlardan ve Sarı Tel Tv Programı sunucusu Yener Yılmazoğlu'nun da iki akrabası hayata göz yumdu.
Alınan bilgilere göre geçtiğimiz gün hayata göz yuman Gülpaşa Yılmaz'ın oğlu Yasin Yılmaz'da annesinin ölümüne üzülüp, iki gün sonra geçirmiş olduğu kalp krizi sonucu hayata göz yumdu.
Aynı zaman da Çıldırlı iş adamı Metin Yılmaz'ın da akrabası olan Yılmazların Çıldır'da toprağa verildikleri öğrenildi.
Taziye için tel: 0532 2644367
Haberi ekleme saati: 12.09-08 Ocak 2014
Haber/Fotolar: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com

Sayfa 15 - 214 < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 > >>
Köşe Yazarları
Copyright © 2003 - 2008 Ardahan kuzeyanadolugazetesi.com
Tel: 0478 - 211 43 31 - 211 45 00
Adres: İnönü Cad. No:50 Ardahan