Ana Sayfa · Forum · Linkler · Resim Galerisi
Ana Menu
Ana Sayfa
Makaleler
Forum
İrtibat
Linkler
Arama
Ziyaretçi Defteri

ÜYELİK HİZMETLERİ

ÜYE KAYIT
ŞİFREMİ UNUTTUM

Sitenize Ekleyin
Resim Galerisi
Telefonlar
Konuk Yazarlar

ARŞİVLERİMİZ
2003 YILI
2004 YILI
2005-2006 YILI
Ulusal Haberler
Misafir
Kullanıcı Adı

Şifre

Beni HatırlaKayıp Şifre ?
Site Durumu
Kayıtlı Üyeler : 12997
Misafirler : 27
En Yeni Üyemiz : sanane757000

Kayıtlı Üye :
Fakir 2 Gün Gelmedi
abdullahank 78 Gün Gelmedi
Orhan-Bahcivan 167 Gün Gelmedi
CEVAT COSKUN 172 Gün Gelmedi
atlantis 193 Gün Gelmedi
baris dursun 194 Gün Gelmedi
yilmaz akinci 202 Gün Gelmedi
adacala 203 Gün Gelmedi
admin 205 Gün Gelmedi
yilmaz_akinci 206 Gün Gelmedi
Forum Başlıklari
En Yeni Başlık
Ardahan Köyleri ve İ...
hoçvanın genel iradesi
Sitemizi Dostlarınız...
Bize ulaşın..
Haber Arşivimiz
Ardahan Görüntüleri
Ardahan Fotoğrafları
Kürdistan Komşunuz O...
KORKAKLARA MEYDAN OK...
Teşvik Ardahan’a Uğr...
Ardahan da Devlet mi...
İMRALI’DAKİ GÖ...
Ardahan ARDAHAN
APE FEZO’NUN A...
O benim Babam..
En Yoğun Başlıklar
YALÇIN TAŞTAN HAK... [51]
TRT bölücülük mü ... [35]
KAFATASÇILAR-ARD... [34]
COCUK ÖLDÜRMEYİ K... [30]
YAZARLARIMIZIN YO... [28]
YAZICIOĞLU'NU KAY... [24]
DTP'li vekillerde... [21]
Ardahan TV [19]
kürde fırsat verm... [18]
ANADİLİMİZ KÜRTÇE... [18]
23 NISAN IRKCI C... [17]
UGAR TÜRKLRI [16]
Bim Marketlerine ... [16]
KÜRT SORUNU DEĞİL... [15]
ARDAHAN LI OLMAKT... [15]
HİT
reklam
Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş Pinterest'te Fakir adlı kullanıcının profilini ziyaret edin.

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

<
ARDAHAN DA KİM MİLLETVEKİLİ ADAYI OLACAK?
Yazar Fakir


Ardahan'da Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yazarlarımızı okuyor musunuz?

YAZIYORSAM SEBEBİ VAR
Havalar soğuk olsa da..

Fakir Yılmaz Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşGün geçtikçe iyiden iyiye etkisini gösteren hava sıcaklığına karşın siyaset arenası bir hayli ısınmaya başladı.
Ardahan Haberleri Başta Ardahan’da en az bir milletvekilliğini garanti sayan CHP’de olmak üzere hemen her partide yaşanan kıpırdamanın iktidar partisinde ki İl başkanlığı yarışını da hareketlendirdi.
Daha dün ‘Kim milletvekili aday adayı olması beklenen Yunus Baydar’ın yerine aday olacak?’ denilen AK Parti’de bugün aday sayısının 9 olması beni de şaşırttı..
Gerçi valilik ve diğer resmi siteler de al yapıştır yapıp, Ardahan’ın gerçek gündemini yazıp durmazsam şaşırmayacağım ..
Çünkü bir çok konu gibi bizim yazıp gündem de tuttuğumuz Ardahan’da ki siyasette biz yazdıkça hareketleniyor..
Yoksa kendi evinin yolunun buzdan, taşan kanalizasyonlardan donduğunu görmeyip, resmi kurum idarecilerinin haberleri dışında haber yapmayanlar yüzünden Ardahan’da ki siyasette, ticarette, sosyal hayatta donacak..
Evet, dün STK’lar da, Kent Konseyin de, bugün ATSO’da ki irili ufaklı seçimleri ısındırdığımız gibi Ardahan’da ki siyasette gün geçtikçe kızışmaya başladı gibi..
Bakın işte Mete Özdemir bile o sıcaklığı görüp geldi.
Kısacası Ardahan’da hava soğuk olsa da siyaset çok sıcak..

**CHP’nin Başkanı Kim Olacak?..

Sarıgül’ün yeniden parti kurma çalışmalarının startını verdiği, Ömer Fakir Yılmaz Türkoğlu’nun DSP’den milletvekili adayı olmaya hazırlandığı, AK Parti’den İl Başkanları sayısının arttığı şu günlerde milletvekili aday adayı olacağını belirtip, CHP Ardahan İl Başkanlığı görevinden, pardon Yardımcılığından istifa eden Eczacı Yunus Dündar’ın yerine kim gelecek tartışmaları başladı..
Dündar’ın bizlerin de oluşturduğu kamuoyu ile kongreye giden CHP Ardahan İl Örgütünün İlimdar Senem dönemin de Senem’den daha çok İl Başkanı olduğunu bilen biri olarak, Dündar’ın gitmesiyle bu tablonun değişip, değişmeyeceğini de merak edilen diğer bir konu..
İlimdar Senem’in, Dündar’ın gölgesinde çıkamadığıyla eleştirilmesi, Dündar’ın ise partinin iplerini elinde tutma hırsıyla parti de adam bırakmaması genel seçimlere doğru giden CHP’nin yeni İl Başkanının kim olacağı sorusunu daha da önemli hale getirmektedir..
Mete Özdemir’in bu kez de milletvekili aday adayı olmak için Ardahan’a geldiği, Öğüt’ün, ‘Ben olmazsam CHP kayıp eder açıklaması’ ve CHP Genel Merkezinin ön seçime sıcak bakmaması CHP’de ki soru işaretlerini arttırırken bu partiyi seçime götürecek olan İl Başkanının kim olacağı yönünde ki soruya cevap vermek CHP kadar zor bir durum..
0.535.418 32 58-fakiryilmaz323@hotmail.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?

KADINCA/Selmi Yılmaz
31 Aralığa kadar..

Ardahan Haberi Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşArdahan’ın nüfusunun artıp, artmadığını bir hafta sonra yapılacak olan Adrese Dayalı Sistemi sonucu belli olacak..
1992 Yılında 175 Bin nüfusla yeniden vilayet olan ama beklenen yatırım ve gelişmelerin olmaması dolaysıyla gün geçtikçe nüfusu eriyen ve bugün 105 binlere kadar düşen kent geneli bu nüfusuyla nüfusuyla Gayri Safi Milli Hasılattan aldığı pay ile ne kadar hizmet alabilir ki?..
Evet bir hafta kalan yeni nüfus sayımı öncesi başta dernekler olmak üzere, Ardahan dışında ki Ardahanlılar bir haftalığına Ardahan’a nüfuslarını alabilirler mi?
Yada belediyelerin öncülük ‘Ardahan dışındakiler bir haftalığına da olsa nüfus kaydınızı Ardahan’a getirin’ adlı bir kampanya başlatılabilir mi?

**Ayıptır, Ayıp..

Ardahan’ın da aralarında bulunduğu kent ve köyleri kurtarmak için yazlık elbiseleri ile Ruslara karşı taarruza geçip Sarıkamış Allahuekber dağlarında donarak hayatlarını kayıp eden askerleri anmak için düzenlenen törenler için bastırılan davetiyelerin lükslüğü gerçekten de utanç verici bir durumdur..
Efendim, şehidimize can kurban olsun denilerek, örtünmek istenen ama o lüks davetiyelere ödenen paralar ile başta Sarıkamış’ta ki şehit ailelerini olmak üzere o üzerilerinde elbiseler olmadığı için donan onca askerlerin ailelerini derinden üzmektedir..
Çünkü derdin onları anlamktansa onlar adına düzenlenen etkinliğin faturasını kabartmak olduğunu o lüks davetiyeleri gören herkes anlar..


Yazarlarımızı okuyor musunuz?

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

BAŞKAN TESİSLERİ
ÜNİVERSİTEDEN GERİ ALACAK..

Ardahan Haberleri **AMACI DIŞIN DA KULLANILIYOR..

Ardahan'ın Gürcistan ve Ermenistan'a komşu ilçesi sınırları için de bulunan Çıldır Gölü kenarında bulunan ve Ardahan Üniversitesine kiralanan tesisler amacı dışında kullanıldığı gerekçesiyle geri alınacak.
Konu hakkında bir açıklama yapan Çıldır Belediye Başkanı Kemal Yakup Azizoğlu kendisinden önce Ardahan Üniversitesine verilen Göl Tesislerinin amacı dışında kullanıldığını, bu nedenle geri alacaklarını açıkladı.
Üniversiteye bu yönde başvuruya hazırlandıklarını belirten Çıldır Belediye Başkanı K. Yakup Azizoğlu tesisleri alıp, belediye tarafından işleteceklerini belirtti.

**Valilik Otelcilik Yapacak..

Öte yandan 22 yıldır bir türlü bitirilip, hizmete giremeyen Ardahan-Ardanuç yolu üzerinde bulunan Yanlızçam Uğurludağ Kayak Tesislerinin yakınında bulunan alanda yaptırılan Dağ Otelinin kiraya verilmekten vazgeçildiği ve Ardahan Valiliği İl Özel İdaresi tarafından işletileceği öğrenildi.

**Turizm Yüksek Okulu Öğrenci Alacak..

Çıldır Gölü kenarında bulunan Çıldır Belediyesine ait tesisleri amacı dışında kullandığı ileri sürülen Ardahan Üniversitesi yeni bir yüksek okul daha açıyor.
Alınan bilgilere göre Ardahan Yüksek Turizm Okulu açacağı öğrenilen üniversitenin bu okula 2015-2016 Eğitim-Öğretim yılı döneminde öğrenci alacağı öğrenildi.
Haberi ekleme saati: 12.59-26 Aralık 2014
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ÜYE OLURSANIZ
TOKİ POSOF'A KONUT YAPACAK..

Ardahan Haberleri Ardahan ve Göle'ye yapılan TOKİ Kpnutlarının bir benzerinin de Ardahan'ın Gürcistan'a komşu ilçesi Posof'a da yapılması için çalışmalar başlatıldı.
Uzun yıllar CHP Belediye Başkanlığı yaptıktan sonara son yerel seçimler de AK Parti'ye geçip, bu partiden aday olduktan sonra Posof Belediye Başkanı seçilen Posof Belediye Başkanı Cahit Ulgar yaptığı açıklama da Posof'a TOKİ tarafından konut yapılacağını duyurdu.
TOKİ'nin Posof'a konut yapması için bu yönde istek ve talep olması gerektiğini duyuran AK Partili Posof Belediye Başkanı Cahit Ulgar başta yurt dışında ki Posoflular olmak üzere emekli ve iş adamı tm Posofluların başvuru yapıp, talepte bulunması halinde plan ve projesi hazırlanan TOKİ Konutlarının bir an önce yapılacağını duyurdu.
Posof Belediye Başkanının konuyla ilgili yaptığı yazılı açıklama şöyle;
Herşeyin en güzeline layık olan ilçemiz Posof ‘a Hizmet parolası ile çıktığımız bu yolda Toki konusun da daha önce yapmış olduğumuz
açıklamalarda aşama kaydettiğimizi belirmiştik . Bugünkü geldiğimiz nokta da TOKİ için başvuru süreci başlamış olup hemşirelerimizin başvurularını ve her türlü bilgi belge için Posof Belediyesi telefonundan 0478 511 2015 ‘e ulaşarak bilgi alabilirler . İlçemiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum tüm hemşehrilerimi saygıyla ve sevgiyle selamlıyorum .
Posof Belediye Başkanı Cahit Ulgar
Haberi ekleme saati: 12.59-26 Aralık 2014
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

GÖLE BİTMEDİ
KARS AÇILMAK ÜZERE..

Ardahan Haberleri **KARS'A YENİ BİR HASTANE DAHA..

Ardahan'ın Göle İlçesinde yapımı devam eden ve 2013 yılının Ekim ayın da biteceği söylenen ancak 2104 yılı bitmesine karşı hala bitirilemeyen Göle Devlet Hastanesinin akıbeti hala belli olmazken Kars'ya yaptırılan yeni hastane hizmete açılmak üzere.
Kars'ta açılmak üzere olan ve teslim edildiğinde toplam 256 yataklı olacak olan Kars Harakani Devlet Hastanesi hizmete açılmaya hazırlanırken, AK partili Ardahan Milletvekilinin ilçesi Göle'de yaklaşık 3 yıldır inşaatı süren ama bir türlü bitmeyen Göle İlçesinin Yeni Hastanesi daha beton haliyle hizmete gireceği günü bekliyor.

**HARAKANİ DEVLET HASTANESİ 41 MİLYON TL’YE MAL OLDU

Ardahanlı Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Atıf Deniz'in başında bulunduğu Kars’ta 256 yatak kapasiteli hastanenin yapımı tamamlandı. Modern Hastaneye Harakani ismi verildi.
Haberi ekleme saati: 12.54-26 Aralık 2014
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ARDAHAN BELEDİYESİNE ASANSÖR..

Ardahan Haberleri Ardahan Belediyesi, engelli bireylerin belediye hizmet binasını engel olmadan, rahat bir şekilde kullanabilmeleri amacıyla, engelli asansörü ve WC’si ile hissedilebilir yüzey yol çalışması yapıldı.
Ardahan Belediyesi, Görme engellilere, hissedilebilir yol ve bireylerin güvenli bir şekilde gidecekleri istikamette yönlendirilmeleri amacıyla kaldırım çalışmaları yapılmaya devam edilmektedir.
Görme engelli bireylerin güvenli bir şekilde durmalarını veya yön değiştirmelerini sağlamak amacıyla engellilere engelsiz bir yaşam sunmaya dönük örnek çalışmalarına yenilerini eklemeyi sürdürüyor.

**Engelli asansörü yapıldı..
Başkan Köksoy, 2. döneminde ise belediye hizmet binasını,Engelli vatandaşların rahat bir şekilde kullanabileceği hale getiriyor.
Engelli asansörü hizmete girdi.
Köksoy, yaptığı açıklamada Belediyeciliğin insanların hayatlarını kolaylaştırma, yaşam şartlarını iyileştirme sanatı olduğunun altını çizdi. Başkan Köksoy, Biz de bunu yapmaya gayret ediyoruz. Her sosyal grubun ihtiyaçlarını tespit edip, o ihtiyaçlara cevap vermek bizim hem belediyecilik hem de insanlık vazifemizdir dedi.

**Belediye binası engelsiz..
Belediye binasını da engelsiz hale dönüştürdüklerine işaret eden Köksoy, konuşmasını şöyle sürdürdü: Engelli asansörü ve WC’si ile engelli vatandaşlarımız rahatlıkla, hiç kimsenin yardımı olmadan belediye hizmet binasına girebilecekler; işlemlerini tamamladıktan sonra da ayrılabilecekler.
Haberi ekleme saati: 11.23-26 Aralık 2014
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

WEB'ÇİLEBİR ARAYA GELDİLER..

Ardahan Haberleri Esnafının olduğu gibi resmi kurumlarının bir çoğu internet sitesiz olan Ardahan'da wep sitesi yapımcıları bir araya geldiler.
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı tarafından İlçe Müdürlüklerine Web Sitesi oluşturulmuş olup, Ardahan'da İlçe web sitesi sorumlularına İl web sitesi sorumlusu Sosyolog Abdullah AKGÜN tarafından Ardahan Tarım Müdürlüğü toplantı salonunda web sitesi eğitimi verildi.
Haberi ekleme saati: 11.18-26 Aralık 2014
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ARDAHANLI İŞ ADAMLARI
TRAFİK KAZASI GEÇİRDİLER..

Ardahan Haberleri **Oktay Aktaş, Levent ve Kürşat Pehlivan Trafik kazası Geçirdiler..

Ardahanlı İşadamlarından Oktay Aktaş, Levent Pehlivan ve Kürşat (Sezer) Pehlivan bir yakınlarının İstanbul’da ki cenazesine giderlerken Ardahan-Erzurum yolun da trafik kazası geçirdiler.
Alınan bilgilere göre kendi özel araçları ile Ardahan’dan Erzurum’a doğu giden Ardahanlı iş adamlarının Erzurum’a bağlı Oltu ilçesi yakınlarından yolun buzlu olması nedeniyle şarampole yuvarlandıkları öğrenildi.
Kazayı hafif yaralarla atlatan iş adamlarının durumlarının iyi olduğu bilgisi alınırken, kaza geçiren aracın kullanılmaz hale geldiği öğrenildi.
Haberi ekleme saati: 10.05-26 Aralık 2014
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Kongrede de yalnız kaldılar..

Ardahan Haberleri **KENAN YILDIZ ADAY DEĞİLİM..

Ardahan’ı Bölgesel Amatör Liginde temsil eden Serhat Ardahan Spor’da kongre öncesi sessizlik sürüyor.
Ardahan’ı BAL ligin de temsil eden Serhat Ardahan Spor yöneticilerinin ligin birinci yarısında yakalanan atmosferi ortaya koydukları gereksiz tutum ve davranışlar nedeniyle son 4 hafta da bozmaları ile sarsmaları ardından takıma yönelik yaşanan ilgisizliği arttırınca kulüp, kongre öncesi adeta terk edilmiş duruma düştü.
3 Ocak’ta kongreye gidecek olan ve geçtiğimiz günlerde kulüp hesapları da denetime alınan Serhat Ardahan Spor’un yaşadığı bu olumsuz havayı nasıl olup, dağıtacağı merak edilirken, muhalif tarafın mevcut yönetimin aynı isimler ile seçime gittiklerini açıklaması ile iyiden iyiye kenara çekildikleri de dikkatlerden kaçmadı.
Kongre de aday olacağı ileri sürülen Ardahanlı İşadamı Kenan Yıldız’ın ‘Aday değilim, mevcut yönetimin yanlış turum ve davranışları kamuoyunu olmadığı gibi bizi de tatmin etmiyor. Yine de Allah işlerini var etsin.’ diyerek 3 Ocak’ta aday olmayacağını açıklamasıyla iyiden iyiye gündem de düşen takımın yöneticilerinin iyiden iyiye yalanız kalmalarına neden ortaya koydu.
Lig arası Antalya’ya kampa gidecekleri yönünde bilgilerin de alındığı Serhat Ardahan Spor’un adeta dağılan takımı ve kulübü nasıl olup yeniden toparlayacağı da merak edilen konuların başın da gelmektedir.
Haberi ekleme saati: 23.18-25 Aralık 2014
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Mete Özdemir
Bu Kez Vekil Adayı..

Ardahan Haberleri 20 Yıla yakın bürokratlık yaptığı Ardahan’ın beleidye başkanı olmak için geçtiğimiz yerel seçimler de CHP’den Belediye Başkan Adayı olan ve az bir oy ile seçimleri kayıp eden Mete Özdemir bu kez milletvekili aday adayı olmak için kolları sıvadı.
Uzun süre Ardahan Köy Hizmetleri ve İl Özel İdare Genel Sekreterliği yapan Mühendis Mete Özdemir 2015 Genel Seçimleri öncesi geldiği Ardahan’da nabız yoklamaya başladığı görülüyor.

**ÖN SEÇİM BASKISI SÜRÜYOR..

Öte yandan geçtiğimiz gün CHP İl Başkan Yardımcılığı görevin de istifa eden Yunus Dündar'ın start verdiği CHP Ardahan'da ön seçim yapılması için partililerce CHP Genel Merkezine baskı yapıldığı dikkatlerden kaçmıyor.
Haberi ekleme saati: 23.18-25 Aralık 2014
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

İLÇELERDEN HABERLER..

Ardahan Haberleri **GÖLELİ İDARECİLER KÖYLERİ GEZDİ..

Ardahan'ın en büyük ilçesi Göle Kaymakamı Zafer OKTAY beraberinde İlçe Jandarma Komutanı Serdar KENĞER, İlçe Emniyet Müdürü Fatih ULUKAYA, İlçe Nüfus Müdürü Süleyman ÇELENK, Vakıf Müdürü Mustafa DEMİR, İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Doğan PALA, KHGB Teknikeri Yusuf DAŞ ile birlikte ilçeye bağlı Sürügüden, (Heve) Yanatlı (Varginis) ,Karlıyazı (Kirziyan), Tellioğlu, Yavuzlar (Üçkilise) ,Ağılyolu (Arpeşen) köylerini ziyaret ederek vatandaşlarla ve köy muhtarlarıyla sohbet ettiler.
Yapılan ziyaretlerde okullar ziyaret edilerek, öğretmenlerle toplantılar yapıldı. Yine yapımı devam eden taziye evleri incelenerek görüş alışverişinde bulunuldu.
Ziyaret sırasında vatandaşların talepleri alınarak ilgili daire amirleri tarafından not edildi. Göle İlçe Kaymakamı Zafer OKTAY yaptığı açıklamada kısa sürede büyük çoğunluğunu ziyaret ettiğimiz 53 köyümüzün tamamını ziyaret ederek, sorunları ve ihtiyaçları tespit edeceklerini,önümüzdeki yılın yatırım programı için hazırlık yapıldığını, vatandaşların sorunlarını ilk ağızdan duyarak acilen çözme yoluna gidildiğini ve bu sayede vatandaşa sunulan hizmetin hızlı bir şekilde ulaştırmanın hedeflendiğini belirtti.

**Eğitim Toplantısı..

Göle Kaymakamı Zafer OKTAY'ın başkanlığında İlçe Milli Eğitim Müdürü Mevlüt ÖZALP, Şube Müdürleri, Halk Eğitim Müdürü Halil ARAS ve ilçemiz merkez ve köy tüm okul müdürleriyle bir toplantı düzenlendi.Toplantıda ilçemizde yapılması planlanan eğitim projeleriyle ilgili bir değerlendirme yapılarak okul müdürlerinin fikirleri alındı.

Ardahan Haberleri *ÇILDIR KAYMAKAMINDAN MHP'YE ZİYARET..

Ardahan'ın Gürcistan ve Ermenistan'a komşu olan sınır ilçesi Çıldır Kaymakamı Tamer KILIÇ, kurumların düzenlediği etkinliklerin yanı sıra siyasi parti temsilcilerini de ziyaret ediyor. MHP Çıldır İlçe Teşkilatını ziyaret eden Kaymakam KILIÇ, ilçenin genel durumu hakkında bilgiler alırken parti yöneticilerinin dile getirdikleri ilçe sorunları ve çözüm yolları hakkında bilgi alış verişinde bulundu.
Kaymakam Tamer KILIǒın ziyaretini değerlendiren MHP ilçe başkanı Gürşad ŞÜKRÜOĞLU ve Çıldır Ülkü Ocakları Başkanı Volkan TOPKAYA, ziyaretten çok memnun olduklarını Çıldır’ın birçok sorununu dile getirerek önerilerini anlattıklarını dile getirdiler.

**KURUM AMİRLERİYLE DE YEMEKTE BİR ARAYA GELDİ..

İlçemize atandığı ilk günden bu yana her fırsatta kurumlar arasında ortak çalışma ve koordinasyona verdiği önemi vurgulayan Kaymakam KILIÇ, kurum amirleri ile sık sık bir araya geliyor. Yapılan toplantıda Kaymakam KILIÇ, kurum yetkililerinden bilgi aldı. Kurum amirlerinin, kurumlarıyla ilgili sürdürülen çalışmaları dinleyen KILIÇ, vatandaşlara daha iyi hizmet sunulabilmesi için devletin tüm birimleriyle gereken ne varsa yapılması gerektiğini belirtti.

Ardahan Haberleri **Damal'da Spor Toplantısı..

Ardahan'ın Alevi ilçesi Damal'da Kaymakam Abdurrezzak CANPOLAT ve Belediye Başkanı Ergin ÖNAL'ın katıldığı spor toplantısında ilçe de gençlere ve çocuklara yönelik spor faaliyetlerinin geliştirilmesi amacıyla toplantı düzenlendi.
Alınan bilgilere göre Kayak, Yüzme, Futbol, Basketbol v.b. spor branşlarına Damal'da ki gençlerin ve çocukların teşvik edilmesi, yetenekli gençlerin ve çocukların iyi birer sporcu olmaları yolunda gerekli maddi ve manevi desteğin sağlanacağı konu alınmıştır.
Ayrıca Damal Spor Kulübünün kurulması ve geliştirilmesi ile ilgili görüşülüp, Damal Spor Kulübünün temelleri atıldı.

Ardahan Haberleri **Hanak Kaymakamı da Köylerdeydi..

Ardahan'ın Hanak İlçesi Kaymakamı Mehmet Balıkçılar, köylerin sorunlarını ve ihtiyaçlarını yerinde tespit etmek amacıyla kalabalık bir heyetle köy gezilerine devam ediyor.
Hanak Kaymakamı Mehmet Balıkçılar beraberindeki heyet ile birlikte İlçeye bağlı köylerden Ortakent (Büyük Nakala), Sevimli (Vel), Arıkonak (Konk) , Dilekdere (Hoşuret), Binbaşak (Gügübe), Börk köylerini ziyaret ederek incelemelerde bulundu ve vatandaşların sorunlarını dinledi.
Kaymakamın ziyaret ettiği köylerdeki okul, sağlık evi ve camileri de ziyaret ederek yetkililerden bilgi aldı.

Ardahan Haberleri **Posof Kaymakamı Askerleri Ziyaret Etti..

Ardahan'ın Gürcistan'a omşu ilçesi kaymakamı Ufuk Özen Alibeyoğlu Türkiye-Gürcistan Sınırında bulunan 1. Hudut Bölük Komutanlığını ziyaret etti.
1. Hudut Bölük Komutanı Üsteğmen Abdullah Ülger tarafından karşılanan Kaymakam Alibeyoğlu, komutanlığın faaliyetleri hakkında bilgi aldı.
Daha sonra Yeniköy Karakolu ve Yurtbekler (Caksuyu) Karakolu’nu ziyaret eden Alibeyoğlu incelemelerde bulundu ve vatani görevini yapan askerlerle bir süre sohbet ettikten sonra Mehmetçiklere hayırlı tezkereler dileyerek ziyaretlerini sona erdirdi.

**ÖĞRENCİ YURTLARINI UNUTMADI..

Posof Kaymakamı Ufuk Özen ALİBEYOĞLU başında bulunduğu ilçede ki Halitpaşa Yatılı İlköğretim Bölge Okulu ve Posof Çok Programlı Lise Öğrenci Yurdu’nu da ziyaret etti. Milli Eğitim Müdürü Fikret YILMAZ’dan yurt ve öğrenciler hakkında bilgi alan ALİBEYOĞLU, öğrencilerle birlikte yemek yedi.Yemeğin ardından toplantı salonunda öğrencilerle sohbet ederek öğrencilerin eğitimi hakkında bilgi aldı.
Haberi ekleme saati: 23.09-25 Aralık 2014
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Ardahan’da 55 Çift Boşandı..

Ardahan Haberleri Türkiye'de 2013 yılında boşananların yüzde 79'u evliliklerinin ilk yılı boşandı. İlk yıl boşanmaların illere göre yüzdelik diliminde Diyarbakır 19'uncu, Şanlıurfa 44'üncü olurken, Yalova ilk sırada, Ardahan son sırada yer aldı.
Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Diyarbakır Bölge Müdürü M. Salih Uras, evliliklerinin ilk yılında boşananların illere göre yüzdelik dilimini açıkladı. Uras'ın verdiği bilgilere göre, 2013 yılında 125 bin 305 çift evliliklerini sonlandırdı. Boşanmaların yüzde 79'u evliliklerin ilk yılında gerçekleşirken, ikinci yıl boşananların oranı yüzde 13, geri kalanlar ise yüzde 8'ini oluşturdu.

Yalova İLK SIRADA

Evliliklerinin ilk yılında boşananların oranı en yüksek kent yüzde 88 ile Yalova olurken, Ardahan yüzde 55 oranıyla son sırada yer aldı. İllerin oranları ise şöyle:

"Yalova 88, Niğde 88, Bilecik 87, Tunceli 86, İzmir 86, Manisa 84, Karabük 84, Antalya 83, Kahramanmaraş 83, Kastamonu 83, Hakkari 82, Kırıkkale 82, Sakarya 82, Bursa 82, Nevşehir 82, Muğla 81, Mersin 81, Şırnak 81, Diyarbakır 81, Kilis 81, Hatay 81, Denizli 81, Iğdır 81, Ankara 81, Adana 81, Kocaeli 81, Eskişehir 80, Osmaniye 80, Balıkesir 80, Samsun 80, Yozgat 79, Çankırı 79, Çanakkale 79, Aydın 79, Aksaray 79, Kırklareli 78, Tokat 78, Gaziantep 78, Ağrı 78, Çorum 78, Zonguldak 78, Bingöl 78, Düzce 78, Şanlıurfa 78, Kayseri 78, Artvin 77, Edirne 77, Kütahya 77, Tekirdağ 77, Giresun 77, Adıyaman 76, Trabzon 76, Rize 76,Kars 76, Amasya 76, Sivas 76, Sinop 75, Bolu 75, Siirt 75, Isparta 75, Karaman 75, İstanbul 75, Mardin 75, Bayburt 74, Ordu 74, Batman 74, Kırşehir 74, Elazığ 74, Uşak 73, Konya 72, Bartın 71, Burdur 71, Van 71, Bitlis 71, Malatya 70, Afyonkarahisar 70, Gümüşhane 70, Erzurum 70, Muş 68, Erzincan 68, Ardahan 55."
Haberi ekleme saati: 22.54-25 Aralık 2014
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ARDAHAN MERKEZ DE BAHAR, KÖYLERDE KIŞ!..

Ardahan Haberleri Son bir haftadır bahar günlerinden kalma günler yaşanan Ardahan merkeze kaırışık köylerde kış tüm ağırlığı ile devam ediyor.
Ardahan'da taşımalı eğitim nedeniyle bir minibüsle köylerine dönmek için yola çıkan 13 öğrenci ile 4 köylü, yoğun kar yağışı ve tipi yüzünden 3 saat mahsur kaldı. Köylerine 1 kilometre kala mahsur kalan öğrenciler ile yolcular, bir saatlik çalışma sonucu kurtarıldı.
Ardahan merkeze taşımalı eğitim için gelen Sarıyamaç (Sırazgom) köyünden 13 öğrenci saat 15.00'de çıkış ziliyle birlikte 20 kilometre uzaklıktaki köylerine dönmek için Aytaç Ulutaş yönetimindeki 75 M 0072 plakalı minibüse bindi. Öğrencilerle birlikte köye gitmek isteyen 4 yolcuyu taşıyan minibüs, Yokuşdibi (Lori) ile Sarıyamaç Köyü arasında tipi nedeniyle yolda kaldı.
Aniden bastıran kar ve tipi nedeniyle yol alamayan minibüste mahsur kalanlar, cep telefonu ile yardım istedi. Sarıyamaç Köyüne 1 kilometre kala mahsur kalan öğrenciler ve 4 köylüyü kurtarmak için Ardahan İl Özel İdare Müdürlüğü harekete geçti.
Tipi ve sis nedeniyle görüş mesafesinin yer yer sıfır olduğu yolda yaklaşık 1 saat süren çalışma sonucu minibüse ulaşıldı. Yaklaşık 3 saat sonra kurtarılan öğrenciler ile yolcular köylerine götürüldü. Yolda mahsur kalan öğrenciler çok üşüdüklerini ve acıktıklarını belirtti. Öğrencilerin sağlık durumlarının iyi olduğu bildirildi.

**Posof'ta da kış..

Ardahan'ın Posof ilçesinde öğleden sonra başlayan kar yağışı hayatı etkiledi.
Posof ilçesinde bugün öğleden başlayan ve aralıklarla devam eden kar yağışı sonucu Posof- Damal karayolu arasındaki Ilgar Dağı geçidinde ulaşım durma noktasına gelirken, yoğun sis nedeniyle görüş mesafasi 1 metreye kadar düştü. Kar yağışı cadde üzerinde tezgah açan pazarcı esnafını da zor durumda bıraktı. Tezgahlarının üzeri karla kaplandığı için pazarcılar erkenden sergilerini topladığı görüldü.
Haberi ekleme saati: 22.13-25 Aralık 2014 Kaynak: Ajanslar
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Sarzepliler Gece Yapıyor..

Ardahan Haberleri **FOX TV HABER MÜDÜRÜ DE DAVET EDİLDİ..

Başta İstanbul'da olmak üzere ülkenin bir çok yerinde bulunan dernekler ard arda düzenledikleri KAZ geceler ile gündeme gelmeye devam ediyorlar.
Merkezi İstanbul’da bulunan Ardahan İli Sulakyurt (Sarzep) Köyü Derneği Kaz Gecesi yapıyor.
10 Ocak 2015 Tarihin de yapılacak olan Kaz Gecesine tüm Ardahanlıları Davet eden Sılakyurt (Sarzep) Köyü Derneği Başkanı ve Ardahan Federasyonu Başkanı Yener Bayrakçı, Sulakyurt Köyü Derneği
Kaz Gecesi
Sefaköy Küçükçekmece Klas Düğün Sarayı
Saat: 19.00-24.00 - Tarih 01.10. 2015 - Bilet 50 TL.
Aynı Zaman da Ardahan Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi olan Ardahan Sulakyurt Dernek Başkanı Yener Bayrakçı programı ile yapacakları geceye tüm Ardahanlıların davetli olduğunu söyledi.
Haberi ekleme saati: 22.09-25 Aralık 2014
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Anadolu Şubeden Köprülüye..

Ardahan Haberleri Köprülü Beldesinin ihtiyacı olan Çok fonksiyonlu Yazıcı-Tarayıcı-Fotokopi Cihazını Köprülü Derneği Anadolu Şübesinin öncülüğünde kısa bir süre içerisinde Köprülülerin desteği ile alınıp Köprülüye gönderildi. Şübeden yapılan açıklama şöyle "Köprülü Beldesi İlköğretim okulumuz için başlatmış olduğumuz yazıcı için destek ve katkılarını bizlerden esirgemeyen tüm köylülerimize teşekkür ederiz.Okul müdürümüzün istediği yazıcı cuma günü itibariyle alındı .Erzurum bölgeye yollandı yetkili servis götürüp kurulumunu yapacaktır.Ayrıca yanında 2 set yedek toner yollandı.
Hayırsever kardeşlerimiz isim yazılmasını istemedi ama biz yazmayı doğru buluyoruz. Amaç birlikte bir şeyleri başarmak olacaktır.
Katkı sunan kardeşlerimiz. Melahat AKKOÇ, İlhami ÖYILDIRIM, Aslan Özyıldırım, Yüksel ÖZAKDAĞ, Volkan KAVAK, Muhammed POLAT, Orhan KURŞUN, Erkan ÖZÇELİK, Erkan SARIKAYA, Öztürk ÖZDAĞ, Cavit KAVAK, Taner KARAKOYUN, Oktay KARAKOYUN, Özcan KAVAK, Kenan KAVAK, Gökçen AVŞARLI, Eser AKKOÇ, Müntaz AKKOÇ, Yıldırım SARIKAYA, Gürbüz AKKOÇ, Alihan SARIKAYA, Çoşkun AKKOÇ, Metin KAVAK, Hakan SARIKAYA, Erdinç SARIKAYA, Kurbani KAVAK, Metin KAVAK, Aşkın ÖZAKDAĞ, Ercan SARIKAYA, Levent SARIKAYA, İlter SARIKAYA, Reşat SARIKAYA
Emirhan AKKOÇ, Yılmaz ÖZOĞURLU, Güner GÖNET, Ferdin ÖZOĞURLU
Haberi ekleme saati: 21.49-25 Aralık 2014
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Tek depo ile Edirne'den Ardahan'a

Ardahan Haberleri Peugeot Türkiye, 130 beygir gücündeki yeni turbo benzinli PureTech motorunun verimliliğini ve yakıt ekonomisini Türkiye yol şartlarında ispat etmek üzere Volkan Işık Akademi ve TOSFED ile yola çıktı. Yeni Peugeot 308 1.2l 130 hp PureTech benzinli motor ile gerçekleştirilen test ile Edirne'den Ardahan'a en düşük yakıt tüketimini elde ederek ulaşmak hedeflendi. Peugeot 308 1.2l 130 hp PureTech manuel şanzımanlı Allure versiyonu ile, 100 kilometrede ortalama 3,2 litrelik tüketim değeri ile Edirne'den Ardahan'a 1.718 kilometre geride bırakıldı.
Haberi ekleme saati: 21.44-25 Aralık 2014
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

AK PARTİ İL BAŞKAN ADAYLARI GÖRÜCÜYE ÇIKTI..

Ardahan Haberleri **TARİH YAKLAŞINCA ADAY ADAYLAR ÇOĞALDI..

Mevcut İl Başkanı Yunus Baydar'ın 2015 yılının Haziran ayın da yapılacak olan Genel Seçimlerde Milletvekili Aday Adayı olduğunu açıkladıktan sonra kimin yerine geçeceği tartışılan iktidar partisi Adalet ve Kalkınma Partisi Ardahan İl Başkanlığı için süreç resmen start alırken dün İl Başkanı adayı bulmayan partiye bugün 9 aday adayı çıktı.
Ardahan'ın da için de bulunduğu bir çok ilin koordinatör milletvekilliğini yapan Yozgat Milletvekili Ertuğrul Sosyal'ın Ardahan'a gelerek, İl Başkanı olmak isteyenlerle görüştüğü toplantıda 9 aday adayı olduğu öğrenildi.
Fatmagül Özgür, Nusret Koyuncu, Beyzat Emin, Ayhan Balcı, Şerefettin Aydın, Sezai Altun, Mustafa Kaya ve Bayram Bozkurt'un AK Parti Ardahan İl Başkanlığına Aday Adayı olduğu ve koordinatör milletvekili ile görüştükleri öğrenilen toplantı da AK Parti Ardahan İl Başkanı olacak isimin mutlaka yüksek okul mezunu olanlardan biri olacağının aday adaylara hatırlatıldığı bilgisi alındı.
Görücüye çıkan AK Parti Aday Adaylarının önümüzde ki günlerde Ankara'ya çağrılacakları da alınan bilgiler arasın da oldu.
Haberi ekleme saati: 21.44-25 Aralık 2014
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Öğretmen Polis Çocuğunu Dövdü..

Ardahan Haberleri **LİSEDE KAÇIRILAN KIZDAN HABER ALINAMIYOR!..

Ardahan’da görev yapan polis memuru Süleyman Tatar Kazım Karabekir YBO. 2 Sınıf’ta okuyan oğlu M.F.T’nin öğretmeni tarafından darp edildiği gerekçesiyle öğretmen hakkında şikayetçi oldu.
Öğretmen B. Öztürk’ün öğrencisi olan M.F.T.’nin isimli oğlunu darp eden öğretmeni Milli Eğitime şikayet etmesine karşın kimsenin oğluyla ilgilenmediğini de ileri sürdü.

**Hoçvan Hasköy ÇPL'de Kaçırılan Kızdan Haber Alınamıyor..

Öte yandan Ardahan merkeze bağlı Hoçvan Hasköy Çok Programlı Lisesinde okuyan bir kız öğrencinin zorla kaçırıldığı ileri sürüldü.
Konu hakkında gazetemize bilgi veren ve Jandarma ile Polisin yanı sıra İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Valiliğin kendileriyle ilgilenip, kızlarını bulamadığından yakınan K.Ç.'nin annesi Hoçvan Çalabaş köylü Suna Çelik 20 gün önce zorla kaçırılan kızının bulunmasını istedi.
Kızının 15 yaşında olduğunu ve 20 gün önce okuldan bazı kişilerce zorla kaçırıldığını ve tüm aramalara, şikayetlere karşın bulamadıkların belirtirken, kızının hayatından endişe ettiğini söyledi.
Haberi ekleme saati: 11.18-24 Aralık 2014
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Sadece AKP’li İşsiz mi Var?

Ardahan Haberleri Çalışma Bakanlığı tarafından Ardahan’da ki işsizlerin iş bulması için Ardahan İş-Kur’a gönderilen kadroların sadece AK Partili Belediyelere ayrılması CHP’lileri ve AK Partili olmayanları kızdırdı.
Geçtiğimiz günlerde bin kişiyi işe alan İş-Kur şimdi de Çalışma Bakanlığı tarafından gönderilen 200 kişilik kadroya işsizleri alacak.
Ancak bu kadronun sadece Ardahan’da ki AK Partili Belediyelere verilmesi dikkat çekerken, konu hakkında gazetemize açıklamalar da bulunan CHP’li Belediyeler, ‘Bu fikir bizim ve biz daha önce başvurduk. Ama gelin görün ki bakanlığın gönderdiği kadronun tümü AK Partili Belediyelere verilmiş. Bu kentte sadece AKP’liler mi işsiz. Bu nasıl bir anlayış?’ diyerek yaşanan duruma tepki gösterdiler.

**ÖĞÜT EYLEM YAPACAK..

AKP’li belediye başkanlarına iş kontenjanı, CHP’ye ayrımcılık…
ENSAR ÖĞÜT ÇALIŞMA BAKANLIĞI ÖNÜNDE EYLEME HAZIRLANIYOR.

CHP Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının, İŞKUR kanalıyla işçi alımı konusunda Ardahan’daki Adalet ve Kalkınma Partili belediyelere kontenjan verdiğini, CHP’li belediyeleri ise ayrımcılık yapıp devredışı bırakmaya çalıştığını açıklayarak, eğer bakan bu ayrımcılığa son vermezse bakanlık önünde eylem yapacağını duyurdu.

**BAKANA ÇAĞRI..
Ensar Öğüt, “Ardahan İŞKUR Müdürümüz, Valimiz ve Müşteşar ile görüştüm. Anlaşıldığı kadar bu ayrımcılık doğrudan Bakanlık kanalıyla yapılmaktadır. Bu ne Anayasaya, ne yasalara ne hukuk devletine uyar. Böylesi bir ayrımcılık karşısında sessiz kalmayacağız. Siyaset uğruna Ardahan halkını bölmeye çalışmaktır. Buna halkımız izin vermeyeceğiz. Bakana durumu düzeltmesi için buradan çağrı yapıp, aksi durumda Bakanlık önünde her türlü eylemi yapacağımızı açıklıyorum.
Haberi ekleme saati: 11.11-24 Aralık 2014
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

VALİLİKTEN HABERLER..

Ardahan Haberleri **HABERLERİMİZ ÜZERİNE VALİ YEMEKHANELERİ DENETLENDİ..
Ardahan'da ki öğrencilere yemek veren yemekhanelerin kalitesiz yemek ürettikleri yönünde ki haberlerimiz üzerine kente bulunan yemekhaneleri ziyaret edip, inceleyen Ardahan Valisi yetkililerden sürekli denetim istedi
Vali Ahmet Deniz, Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı okul ve pansiyonların yemek ihtiyacının temin edildiği özel yemek üretim tesisinde incelemelerde bulundu.
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Mustafa Tanı, Milli Eğitim Müdürü Tevfik Fikret Eteker ve Gıda Mühendisleriyle beraber, Milli Eğitim’e bağlı okul ve pansiyonların yemek ihtiyacının temin edildiği tesiste incelemelerde bulunan Vali Deniz, yemeklerin şartnameye uygun, hijyenik bir ortamda üretilmesi gerektiğini söyledi. Vali Deniz ayrıca Gıda Mühendisleri tarafından da sürekli olarak denetimlerin yapılmasını istedi.

**Ardahan Emniyetli İL..

Ardahan İl Emniyet Müdürlüğü tarafından hazırlanan “Huzur Toplantısı” Vali Ahmet Deniz başkanlığında yapıldı.
Toplantıya, Vali Ahmet Deniz, Vali Yardımcısı Deniz Pişkin, İl Emniyet Müdürü Selami Hüner, İl jandarma Komutanı Osman Yeşilöz, kurum müdürleri, mahalle muhtarları, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, esnaflar ve öğrenciler katıldı.
Toplantıda konuşan Vali Deniz, “Bizim burada ki temel görevlerimizden biride halkımızın huzur ve güvenliğini sağlamaktır. Huzur ve güvenlik olmadığı zaman diğer faaliyetlerin hiçbir anlamı olmamaktadır. Kamu güvenliğini sağlarken tamamen topluma dayalı, toplum destekli, halkının desteğini alan idareler çok daha etkili yönetim anlayışı benimsemektedir. Halk ve toplumdan uzak bir yönetim anlayışı mümkün değildir. Bizlerin burada ki amacı, insanlarımızın güvenliğini sağlamaktır. İlimizde bu anlamda çok ciddi problemler yaşanmamaktadır. Hepimiz burada Türkiye Cumhuriyeti’nin onurlu birer vatandaşıyız. Hepimiz bir ve bütünüz. Bunu en güzel sağlayan illerden birisi Ardahan’dır” dedi.
Vali Deniz’in konuşmasının ardından Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı şube müdürleri tarafından Ardahan’da yürütülen faaliyetler, araştırmalar ve alınan tedbirler konusunda sunumlar yapıldı.
Haberi ekleme saati: 11.07-25 Aralık 2014
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com

Ardahan Haberleri **Vali eşiyle birlikte HEM'i ziyaret etti..

Vali Ahmet Deniz, eşi Olcay Deniz ile birlikte Halk Eğitim Merkezi bünyesinde ki Damal Bebeği kursu ve diğer kursları ziyaret etti.
Halk Eğitim Merkezi salonlarında verilen ve Ardahan’ın markası olma yolunda önemli adımlar kateden Damal Bebeği üretimi kursu ve kuaförlük ile trikotaj kurslarını gezen Vali Ahmet Deniz ve eşi Olcay Deniz, kursiyerlerle bir süre sohbet ettiler. Kursların durumu hakkında Halk Eğitim Merkezi Müdiresi Nesrin Yörükoğlu’dan bilgi alan Vali Deniz, açılan kursların mesleki açıdan büyük kazanımlar getirdiğini ve bu kurslar sayesinde vatandaşların kendi işini kurmasının kolaylaştığını söyledi.

Ardahan Haberleri **GAZİ VE ŞEHİT AİLELERİYLE BİR ARAYA GELDİ..

Şehit aileleri ve gazilerin, talep, sorun ve beklentilerinin karşılanması amacıyla Vali Ahmet Deniz başkanlığında toplantı düzenlendi.
Valilik Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıda, şehit yakınları ve gazilerin isteklerini dinleyen Vali Deniz, “Siz aziz şehitlerimizin yakınları ve gazilerimiz, her zaman bizim için övünç kaynağı olmuşsunuzdur. Sizler bize birer kutsal emanetsiniz. Sizlerin sorunu, sıkıntısı bizim sıkıntımızdır. Elimizden geldiği kadar sizlerin sorun ve sıkıntılarınızı çözmek için çalışmaya devam edeceğiz. Sizlerin huzur ve mutluluğunuzu sağlamak, devlet olarak bizim görevimizdir” dedi.
Şehit yakınları ve gazilerin kendisine ilettiği sorun ve talepleri dinleyerek not aldıran Vali Deniz, sorunların en kısa süre içerisinde çözüme kavuşturulması için ilgili birimlere talimat verdi.

Ardahan Haberleri **Eğitim de taviz verilmeyecek..

Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 2015 yılı yatırım programlarının değerlendirilmesi amacıyla Vali Ahmet Deniz başkanlığında toplantı düzenlendi.
Valilik toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıda merkez ve ilçelerde yapılması planlanan okul ve lojmanların durumu değerlendirildi. Vali Ahmet Deniz toplantıda yaptığı konuşmada, inşaat mevsiminin kısa olduğunu anımsatarak, “Zaman kaybetmeyecek şekilde hazırlıklarımızı kış mevsiminde yapacağız ve 15 Nisan’da sezonun başlamasıyla birlikte planladığımız işlerin çalışmasına başlayacağız. Bu konuda titiz hareket edelim ve asla taviz vermeyelim. Sezonla birlikte işe başlarsak eğer, başladığımız işleri büyük ölçüde sonuçlandırmış olacağız” dedi.

Ardahan Haberleri **Vali Hanak'taydı..

Vali Ahmet Deniz, Hanak ilçesinde çeşitli ziyaret ve incelemelerde bulundu.
Hanak ilçesine giden Vali Deniz, Kaymakamlık binası önünde Hanak Kaymakamı Mehmet Balıkçılar, Belediye Başkanı Ayhan Büyükkaya, kurum müdürleri ve vatandaşlar tarafından karşılandı.
Karşılamanın ardından Kaymakamlık makamına geçen Vali Deniz, son kararname ile ilçe kaymakamı olarak atanan Mehmet Balıkçılar’a yeni görevi dolayısıyla hayırlı olsun dileklerini iletti. Beraberindekilerle birlikte bir süre Kaymakamlık makamında görüşmelerde bulunan Vali Deniz, daha sonra Cumhuriyet Savcılığı’nı ziyaret ederek, görev yapan hakim ve savcılarla görüştü.
Buradaki ziyaretinin ardından Hanak ilçesinde bulunan ve yıkılıp yerine modern bir eğitim kurumu olarak yapılması planlanan Atatürk İlköğretim okulunda incelemelerde bulunan Vali Deniz, ardından inşaatı devam eden Anadolu İmam Hatip Ortaokulu ve Hanak Çok Programlı Anadolu Lisesini ziyaret ederek, girdiği dersliklerde öğrencilerle sohbet etti. Öğrencilerden, kendilerine güvenmelerini ve daha çok ders çalışarak başarılı öğrenciler olmalarını isteyen vali Deniz, ziyaret ettiği okullarda görev yapan öğretmenlerle de toplantı yaparak, sorunlar ve çözüm önerileri üzerine görüş alışverişinde bulundu. Buradaki görüşmelerin ardından, öğle yemeğini öğrencilerle birlikte okul yemekhanesinde yiyen Vali Deniz, buradan ilçede Şahdeniz Doğalgaz Boru Hattının geçtiği BOTAŞ tesislerine geçerek, incelemelerde bulundu ve çalışmalar hakkında brifing aldı.
İlçede ki ziyaretlerini BOTAŞ tesislerinin ardından Koyunpınarı köyünde sürdüren Vali Deniz, köyde Sadiye Abdullah Tan ilköğretim okulunu gezerek, buradaki öğrencilere çeşitli hediyeler verdi. Okulda öğretmenler ile de görüşen Vali Deniz, eğitim ve öğretimde ülke politikası olarak hiçbir fedakarlıktan kaçınmayacaklarını ve burada bulunan Türkiye’nin geleceği olan öğrencilerin yetişmesinde kendilerine ne kadar büyük sorumluluklar düştüğünü belirtti. Vali Deniz, Daha sonra vatandaşlarla toplantı yaparak köyün sorunlarını dinledi.
Koyunpınarı’nda gerçekleşen programların akabinde Vali Deniz, Koyunpınarı köyü içinde inşaatı devam eden Cem evini ziyaret ederek, buradan Çayağzı köyüne hareket etti.
Çayağzı köyünde Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından ihtiyaç sahibi bir aile için yaptırılan eve giden Vali Deniz, hayırlı olsun dileklerini ileterek, beraberindeki heyet ile birlikte Ardahan il merkezine hareket etti.
Haberi ekleme saati: 11.07-24 Aralık 2014
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Açılacak, Kapanacak..

Ardahan Haberleri Ardahan’ın Göle İlçesine bağlı Köprülü (Goreveng) Beldesi yeniden kapanma ile karşı karşıya.
Çünkü önümüzde ki yerel seçimlerde ‘Bütünşehir’ uygulması hayata geçerken araların da Köprülünün de bulunduğu ülkede ki tüm beldeler de tamamamen kapanacak.

**Son seçimini yapacak mı..

1992 Yılında yeniden vilayet olurken araların da Köprülünün de bulunduğu üç belde ile vilayet olan Ardahan’da yaşanan göç dolaysıyla önce Hanak ilçesine bağlı Ortakent (Büyük Nakala) Beldesi, ardından Çıldır İlçesine bağlı Aşıkşenlik (Suğara) Beldesi daha sonra da geçtiğimiz günlerde mahkeme kararı ile yeniden açılan Göle Köprülü (Gorevenk) Beldesi kapatılmıştı.
Nüfusu 2 Binin altına düştüğü önce geçen yıl belediyesi kapatılıp, köy olan Köprülü ile ilgili mahkeme kararı belediyesi yeniden açılmış ve belde de belediye başkanı seçiminin yapılıp, yapılmayacağı merakla bekleniyor.

**Emeklilerin Köprülü’ye Nakilerini Almaları İsteniyor..

Köprülü Belediyesi İçin yapılacak seçimde İstanbul’daki Köprülü (Korevenk)’li hemşerilerimizden nüfus nakilerini Köprülü’ye almaları için Köprülü Derneği tarafından çağrı yapıldı.
Nüfusu 2 bin altına düştüğü için kapanan daha sonra Afyon Gömü Belediyesi emsal gösterilerek Danıştay 8. Dairesi tarafından tekrar açılması yönünde karar çıkması üzerine Dosya Erzurum İdare Mahkemesi’ne gönderilmişti.Erzurum’dan çıkacak karar ile Yüksek seçim Kurulu tarafından Köprülü Belediyesi’ne yeni Başkan seçilmesi için bir tarih belirlemesi bekleniyor.Köprülü Beldesi’ne mahalle olan Köylerin oy kulanıp kulanmayacağı tam olarak netleşmiş değil.
İstanbul’da ikametgah eden, fakat yaz aylarında Köprülü Beldesi’nde tatilerini geçiren yaklaşık 600 emekli olduğu belirtiliyor.Emeklilerin ikametgahlarını Köprülü Beldesi’ne almaları halinde seçimde oy kulanacakları aynı zamanda Köprülü Beldesi nüfusu artmış olacağı belirtiliyor.Böylece Belediye nüfus başına İller bankasından daha fazla ödenek almış olacak.Köprülü Belediyesi’nin 9 nüfus eksik olduğu için kapandığını unutmamalıyız.İstanbul’daki emeklilerin Nüfuslarını Köprülü’ye aldırma işlemi için Köprülü Beldesi’ne gitmelerine gerek yok.Noterden Köprülü’de yaşayan birisine vekalet gönderip nüfusunu aldırabilir.Herkesin umursamadığı bu nüfus aldırma yüzünden Köprülü Belediyesi kapandı.İstanbul’da yaşayan emeklilere Köprülü Derneği ve Köprülü Derneği Anadolu şubesi çağrı yaparak emeklilerin nüfuslarını Köprülü’ye aldırmalarını istediler.
Haberi ekleme saati: 10.05-24 Aralık 2014
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Kıskandıran Yalanlama!

Ardahan Haberleri Geçtiğimiz günler de Ardahan’a gelen ve bir dizi geziler düzenleyen Ardahan eski milletvekili Saffet Kaya’nın Ardahan’da döndükten sonra Ankara’da eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile birlikte yemek yediği haberine yalanlama geldi.
Kaya’nın Gül ile birlikte yemek yediği yerin Kaya’nın bürosu olmadığını ileri sürülürken, Kaya’nın tesadüfen bu yemek masasın da olduğu iddia edildi.
Önümüzde ki genel seçimler önce

Yeni Yıl Mesajlarınızı Yayınlayalım mı?
Yazar Fakir


Ardahan'da Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yazarlarımızı okuyor musunuz?

KADINCA/Selmi Yılmaz
Yeter ki İmkan Verilsin..

Ardahan Haberi Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşKurulduğundan bu yana 123 Milyon TL. nakit paranın bütçesine aktarıldığı Ardahan Üniversitesi başta olmak üzere SERKA, TKDK, SODES gibi Ardahan Haberi kurumların, ‘Ardahanlı anlamaz, Ardahanlı yapamaz, Ardahanlı bilemez’ diyerek bütçelerinin büyük bölümünü dışarıda yaptıkları alımlarla giderirlerken, Ardahanlı esnafta bakkalcılıktan öteye geçemez, vergisini veremez, sgk ve diğer primlerini ödeyemez..
Sadece üniversite yada SERKA, TKDK mi?
Tabi ki hayır..
Valilik ve bağlı kurumlar ve buralarda çalışan memurlar..
Evet işte ‘Yapamaz, beceremez’ denilen Ardahan’ın Göle Yanatlı (Varginis) köylü mucit baba ve oğulun yaptığı ‘Köylü kar savuran..
Kısaca sı imkan verilirse Ardahanlı yapar mı, yapamaz mı örneği..

**Ardahan’da Turizm..

Başta Çıldır Gölü olmak üzere bir çok hazineye sahip Ardahan’da turizm potansiyelinin kent ekonomisine yansıması için nelerin yapılabileceği yönünde sık Ardahan Haberi sık ele aldığımız yazılarımızın bir yenisini daha ele almaya hazırlanırken Ardahan Ticaret ve Sanayi Odası ile Serka’nın Turizm Çalıştayı düzenlediğini öğreniyorduk..
Bu kentte 10 yıldan fazladır İl Turizm ve Kültür Müdürünün vekilinin vekili ile idare edildiğini bilen bir gazeteci olarak bu çalıştayın ne kadar sonuç vereceğini de merak etmedim değil..
Çünkü işin başında ki adam Ardahan’da maaş alıp, Hakkari de yan gelip yattığını da biliyordum..

**Ardahan’da da Alevi Var..

'Maraş Olayları'nın 36'ncı yıl dönümünü nedeniyle başta Kahramanmaraş’ta olmak üzere bir çok yerde anılırken Damal ve Hanak’ta Ardahan Haberi yine ses yok..
Bir çoğu bu olaylara benzer olaylar dolaysıyla Ardahan’ın da için de bulunduğu yerlere göç eden Alevilerin yaşadığı acıları anmak ve o acıların bir daha yaşanmaması için verilen mücadelede olduğu gibi diğer bir çok sosyal olaylar karşısında sesiz kalan Damal’ın tümü ve Hanak’ın yarısının da Alevi olduğunu biliyor musunuz?..
Bilmem ama Ardahan’da yeni yeni yer alan Alevilerin bizde bu kentte varız demesi için ne zaman çıkış yapacaklarını merak eder, dururuz..
Çünkü Ardahan’da da Alevi var..

Ardahan Haberi **75 Bin Asker Nasıl 90 Bin Oldu?

Abartılı masallarla yetişen bir toplumun fertleri bugünlerde yine hummalı bir çalışma için de..
İkinci Çanakkaleyi yaratmaya çalışan tarih okumazların Sarıkamış Hareketinin 100. Yıl Dönümünü lüks davetiyelerle anmaya hazırlanırken, o harekete katılanların sayısının 75 binden nasıl olup 90 bine ulaştığını bir türlü açıklayamazlar..
Evet, Sarıkamış Harekatının 100. Yıl Dönümünü anmaya hazırlananlar Sarıkamış Allahuekber dağlarında kaç askerin önce bit ve diğer hastalıklardan, sonra da dondurucu soğuklarda öldüklerini niye doğru dürüst açıklayamazlar.
Yine de soralım mı? Sarıkamış’ta 75 bin mi, 90 bin mi asker öldü?


Yazarlarımızı okuyor musunuz?

YAZIYORSAM SEBEBİ VAR
Öcalan bırakılıyor mu?

Fakir Yılmaz Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşKCK Yürütme Konseyi üyesi Murat Karayılan, 'Çözüm sürecinin' başarıyla sonuçlanması durumunda, Öcalan'ın 2015 yılının Nisan ayında yapılması planlanan Ardahan Haber PKK'nın 12'nci kongresine katılacağını belirttikten sonra iki yıla yakındır devam eden barış süreci yeni bir sürece girmiş oldu..
Kapalı kapılar ardından sürdürülen görüşmelerin ne aşamada olduğunu tam olarak bilmesekte sürecin bir hayli ileriye gittiğini anlamamak mümkün değil..
Çünkü ateş olmayan yerde duman tütmeyeceğini az çok bilmekteyiz..
Hükümet ile Öcalan arasında sürdürülen görüşmelerin kamuoyu önünde tartışılmasına çok kızan hükümet yetkililerinden Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan "Kandil'den yapılan gerçek dışı, zamansız, yersiz, tahrik edici açıklamalar sürece yarar sağlamaz. Anakronik bir hal... ya geçmişte takılıp kalıyorlar, ya afaki bir geleceğe veya hayale savruluyorlar. Her Sabah düne uyananlar bugünü yakalayamazlar, zamanı yaşayamazlar..." dese de Öcalan’ın bugün olmazsa da yarın bırakılacağının işareti midir, bilinmez..

**CHP Öğüt’süz Kayıp Eder..

2015 Genel Seçimlerinin yaklaştığı şu günler de başta CHP’de olmak üzere diğer partilerde milletvekili aday adayı olmak ve seçilmek için bir çok kişinin hazırlık yaptığını görüp, izlemekteyiz..
Ardahan’da hangi partinin kiminle, hangi isimle milletvekili kazanacağını tartıştığımız Ardahan Haber şu günlerde iki milletvekili olan Ardahan’ın en az bir milletvekillini alması muhtemel CHP’ye baktığımızda birilerinin mevcut milletvekillini, yani Öğüt’ü hedef aldığını da görmekteyiz..
Öğüt’ün üç dönemdir milletvekili olduğu CHP’den vekil olmak için sıraya girenlerin ilk engel olarak gördükleri Ensar Öğüt’e yüklenirken kendilerinin toplum da ki yerlerinin neresi olduğunu hiç hesaba katmazlar..
Çünkü Ardahan’ı değil doğunun sorunlarını en iyi gündeme getiren ve de adeta tek başına bir parti olan Ensar Öğüt’ün seçmen tarafından en kabul gören isim olduğunu görmezden geliyorlar..
Ve en önemlisi bu kadar çalışıp, çırpınan ve de hükumeti yoran Ensar Öğüt’e rağmen çalışmayan teşkilatları ile CHP’nin Öğüt olmaz ise Ardahan’da kayıp edeceğini görmezler..

**2014 Bitiyor..

**Çıldır Aktaş Gümrük Kapısı açılmadı..
**Posof Türkgözü Gümrük Kapısına yapılacağı söylenen Sınır Ticaret Merkezi açılmadı..
**Şavşat, Posof ve Çıldır’da açılacağı söylenen tünellere kazma vurulmadı..
**25 Yıldır bir türlü bitmeyen Ardahan-Ardanuç yolu bitmedi..
Ardahan Haber **Ardahan-Et yine açılmadı..
**Göle, Çıldır, Hanak, Damal, Posof kara yolları yine bölünmedi..
**Göle Hastanesi İnşaatı yine kaldı..
**Eğitim de 81 vilayet için de yine en sonlardan bir üst sıraya çıkamadık..
**Kültür ve Turizm Müdürlüğü başta olmak üzere vekilin vekilinin vekili ile idare edilmeye devam ettik..
**Ardahan’ın olduğu gibi ilçelerin kent merkezleri yazın tozdan, kışın buzdan kurtulamadı..
**Üniversitenin yurt sıkıntısı aşılamadı..
**Meydanı bitmeyen hayvancılık yine ata dededen kalma yöntemlerle yapılamaya devam etti..
**Kazlar dernek gecelerine kurban oldu..
Ve 2014, yani bir yıl daha bitti..

**Sahtekarlık Zamanı!..

Hükümetin demektense Başkan'ın yani 12. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın adına, 'Paralel yapı' deyip, ardından, 'İnlerine gireceğiz' dedikten sonra Zaman Gazetesine ve Samanyolu Televizyonuna yapılan baskınlar ülkenin olduğu gibi dünyanın gündemini meşgul etmeye devam ediyor..
Gözaltına alınacağını anlayan ve yılardır başın da bulunduğu gazetede demokrasi ve basın özgürlüğünü hatırlayan ve bir zamanlar yan yana olduğu hükümetin saldırısını değil, Kürtlere olan düşmanlığını, 'Yezidilere boyun eğmek yok'sözleri ile bir kez daha teyit eden Zaman Gazetesi Genel Yayın Müdürü Ekrem Dumanlı ve tayfası kuyruklarına basılınca civaklamalarını ve bir zamanlar cemaatle birlikte aynı fikir de olan hükümet ve sözde demokrasi/basın özgürlüğü (!) yanlısı havuz medyasını izlediğimiz şu günlerde sahtekarlığın daniska filmi de reyting yapmışa benziyor..
Ardahan Haber Çünkü dün başta KCK, Balyoz, Ergenekon Operasyonla olmak üzere bir çok antidemokratik operasyonu görmezden gelen, hatta tetikleyen cemaatin yayın organları onca insan hakları, antidemokrasi anlayışı desteklemesi günahını ödüyor gibiler..
Toplumun büyük bir kesiminin 'Oh oldu' diye desteklediği bu sözde operasyonu yapanların ne kadar demokrasi yanlısı olduğunu da görme fırsatı da yakaladığımız şu günlerde adına Tahşiyeci denilenlerin 'cemaatten ne kadar aşağı kaldığı' da sorgulanması gerekmez mi?..
Bunu birilerine sorarken 'burası guguk ülkesi mi?' denen bu ülke de dün, 'Terör Örgütü Lideri' denilen bir Genelkurmay başkanı ömür boyu hapis cezası aldıktan sonra serbest bırakıla bilinirken, öte yandan bir çoğu aydın ve toplum lideri, seçilmiş olan insanlar kendilerine kurulan kumpaslara hala hapishanelerde olması sahtekarlık değil mi?
Bilmem ama bir kurşun sıkmadığı bilinmesine rağmen milyonlarca insanın hakkını, dilini, dinini savunan ve birlikte kurulan bu ülkenin Anayasasın da güvence altına alınması gerektiğini belirtip, yıllardır mücadele eden insanlar da hala hapishanelerde, ada da tutulur şu sahtekarlık filminin reyting yaptığı Zaman da..
0.535.418 32 58-fakiryilmaz323@hotmail.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ARDAHAN'DA KONUŞAN FOTOĞRAFLAR..

Ardahan Haberleri **Belediyenin sarhoş tabelası..

Ardahan Belediyesi tarafından Kura Nehri kenarından yaptırılan Abdullah Gül parkının yanı başına asılan uyarı levhası bölgede yaşanan durumu ortaya koyuyor.

**1840'dan Beri..

Ardahan kent merkezinde bulunan PTT'nin otomatik sıra alma makinasının arızalı olduğunu yazan PTT görevlileri arızalı makinanın üzerine astıkları uyarının aynı makinanın üzerinde yazan ve PTT'nin kuruluş yılını hatırltan '1840 yılından beri..' satırlarını görmemiş gibiydiler..
Fotoğraflar: Bahattin Sural, Ali Umaç
Haber: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Göle Köprülü Derneği
Futbol Turnuvası 3.Hafta..

Ardahan Haberleri Köprülü Derneği Gençlik Kolları ve Organizasyon komitesi tarafından düzenlenen 2.Futbol Turnuvası’nda 3.hafta maçları ile devam etti.
İstanbul Esenyurt’ta oynan maçlara bu hafta özellikle seyircilerin katılımının yüksek olması futbolcuları sevindirdi.İstanbul’da yaşayan Köprülü Beldesi hemşirelerimizin her hafta bir araya gelmesine vesile olan Futbol Turnuvası’nda gençler centilmence mücadele ediyor.Organizasyon komitesi adına açıklama yapan Baykan Karakılıç, Turnuvadaki katılımdan dolayı memnuniyeti dile getirdi.
Grup maçları 7 hafta sürecek kalan 4 hafta çok çekişmeli maçlara sahne olacağı benziyor. 2 grupta da puanların bir birine yakın olması ilk 4 için son haftaya kadar kıyasıya bir mücadelenin habercisi gibi.Tüm takımlarımıza tekrar başarılar dileriz.
4. Hafta maçları İstanbul Anadolu yakası Sultanbeyli’de 28 Aralık 2014 pazar günü oynanacak.
Haberi ekleme saati: 12.23-23 Aralık 2014
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ÖĞÜT'TEN ALEVİLERE TEŞEKKÜR..

Ardahan Haberleri **"Bana sahip çıktınız. Ben de size hiç sırtımı dönüp gitmedim, evim eviniz oldu"
ENSAR ÖĞÜT SASKARA, GÜNEŞ GÖREN VE İNCEDERE'Yİ YALNIZ BIRAKMADI..

Ardahan, Hanak ilçesine bağlı Koyunpınar (Saskara), Güneşgören ve İncedere Köyleri kültür ve Dayanışma Derneği, Çankaya Ankara Vedat Dalokay Salonunda dayanışma gecesi düzenledi.
Dayanışma gecesinde eşi Kıymet Öğüt ile birlikte katılan CHP Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt, geç saatlere kadar hem sohbet etme hem de onlarla halay çekme fırsatı buldu.
Gecede bir konuşma yapan Ensar Öğüt, Saskara'da geçmiş yıllarda su getirme çalışmalarında yaşadığı anıları ve aylarca kaldığı bu bölgelerde kurduğu dostlukları duygulu bir şekilde anlattı. Öğüt, konuşmada, Saskara ve çevre köyler ile Damal köylerinin her zaman kendilerine sahip çıktığını, kendisinin de bu bölge ile güçlü bir gönül bağı oluştuğunu ifade ederek, "Bana her zaman sofranızı açtınız. Bende ailemde her zaman sizleri evimizin bir ferdi olarak gördük. Kendimizi sizin bir parçanız olarak gördük. Hiç sırtımızı çevirmedik. Mecliste odam ve evim her zaman sizler için dost kapısı oldu. Mezara kadarda öyle olacak"dedi.
Davetleri için eşi ve kendi adına Haydar Başkan ve Yönetim Kurulu üyelerine teşekkür eden etti.
Haberi ekleme saati: 12.15-23 Aralık 2014
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Tuzlanmayan yoldan aşağı düştü..

Ardahan Haberleri **ARDAHAN DONUYOR..

Hava sıcaklığının -15’leri bulmaya başladığı Ardahan’da gündüzleri eriyen, geceleri donan kar suları trafik kazalarına neden olmaya devam ediyor.
Son olarak Ardahan-Kars yolu üzerin de meydana gelen kaza da yaralı veya ölü olmazken, yoldan aşağı düşen 53 plakalı araç kullanılmaz hale geldi.
Buzlanan yolların sık sık tuzlanması gerektiğine dikkat çeken vatandaşlar buzlu yollar dolaysıyla bölgede sık sık trafik kazalarının yaşandığına dikkat çektiler.

**ARDAHAN DONUYOR..

Sibirya soğuklarının yaşandığı Ardahan’da hava sıcaklığı -15’lere inmeye başladı.
*Çıdır Gölü ve Kura Nehri Donmaya başladı..
Yaşanan soğukların gün geçtikçe etkisini gösterdiği Ardahan’da geceleri olduğu gibi gündüzleri de dışarı çıkılamıyor.


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

İsviçre Davos’a Gitmiyorsan,
Ardahan Davos’a Gel..

Ardahan Haberleri **ATSO SEÇİM GİDİYOR..

Geçtiğimiz günler de Köşk’e çıkan Ardahan Ticaret ve sanayi Odası Başkanı Çetin Demirci Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı Ardahan’a davet etti.
TOBB tarafından 365 oda başkanı ile sıkça tartışılan yeni Cumhurbaşkanı Sarayına çıkan ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Çetin DEMİRCİ Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN' a hayırlı olsun dileklerini ilettikten sonra Cumhurbaşkanı Erdoğna’a Ardahan sorunlarını aktardı.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı Ardahan'a davet etti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı ziyareti ile ilgili gazetemize açıklama da bulunan ATSO Başkanı Mali Müşavir Çetin Demirci Erdoğan’a, ‘Sayın Cumhurbaşkanı biliyorum artık İsviçre Davos’a gitmiyorsunuz. Ama Türkiye’nin Davos’u olan Ardahan’a davet ediyorum.’ dediğini belirtti.
Ardahan’ın sorunlarını sık sık ilgililer ilettiğini belirten ATSO Başkanı Çetin Demirci Cumhurbaşkanı Erdoğan’a da Ardahan’ın sorunlarını içeren bir dosya sunduğunu da belirtti.

**ATSO Seçime Gidiyor..

Ardahan Ticaret ve Sanayi Odası yarın iki seçim birden yapıyor.
Ardahan ATSO Üyeleri Kadın Girişimcileri Kurulu ve Genç Girişimciler Kurulu seçimleri için yarın sandık başına gidecek.
Ardahanlı İş Kadınlarından Kura Kum Firmasının Sahibi Sevim Köseliören'in ATSO Kadın Girişimciler Kurulu Başkanlığına, Cenk Turan'ın ise ATSO Genç Girişimciler Kurulu Başkanlığına aday oldukları öğrenilen seçimler öncesi gazetemizi ziyaret eden ve yayın grubumuzun sahibi Selmi Yılmaz ile görüşen ATSO Kadın Girişimciler Kurulu Başkan Adayı Sevim Köseliören gazetemize yaptığı açıklamada; 'Ardahan'da bir çok bayanın esnaf olduğunu ve bu bayanların da ATSO başta olmak üzere kentte bulunan STK'larda, siyasi alanda yer alması gerektiğini düşündüğüm için aday oldum. ATSO Delegeleri adaylığıma onay verirlerse bu önemli görevi en iyi şekilde yapacağıma inanıyorum.'dedi.
Haberi ekleme saati: 12.10-23 Aralık 2014
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Köylü Karsavuran!

Ardahan Haberleri **Ağır kış şartlarının yaşandığı Ardahan’da yağan karlardan yolları açılmayan köylüler mucit oldular.
Köy yolları açılmayınca kolları sıvayan Ardahanlı köylüler kendi karsavuranlarını yaptılar.

Ardahan’ın Göle İlçesine bağlı Yanatlı (Varginis) köylü Tornacı Yusuf Karatay ile oğlu Sinan Karatay köylerinin yolları açılmayınca baştan aşağı kendi imkanları ile karsavuran yaptılar.
Pancar motorundan karsavuran yapan baba, oğul Karataylar hurda saçlardan yaptıkları araçla hem kendi evlerinin, hem de köyün yolunu karan temizliyorlar.
10 Vitesli ‘Köylü Karsavuran’ı yapan Yusuf Karatay ve oğlu Sinan Karatay 20 gün içinde yaptıkları araçlarının yanı sıra köyde kurdukları atölye ile biçerden, patosa kadar bir çok aracı da baştan aşağı yapmalarıyla tanınıyorlar.
Ardahan’ın Göle İlçesine 30 kilo metre uzaklıkta ki Yanatlı (Varginis) köylüler Ysuf ve Sinan Karatay’ın bundan sonra ki hedefleri yaptıkları araçları sanayileştirip, piyasaya pazarlamak olduğu öğrenildi.
Haberi ekleme saati: 09.11-23 Aralık 2014
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

SERHAT SPOR SEÇİME GİDİYOR..

Ardahan Haberleri **Sural: Aynı kadro ile yeniden adayız..

Ardahan'ı Bölgesel Amatör Ligin de temsil eden Serhat Ardahan Spor Başkanı Sedat Sural ve Kulüp Yöneticisi Eray Kayatürk'ten gazetemize ziyaret.
3 Ocak'ta kongreye gidecek olan Ardahan'ın BAL Ligi takımı Serhat Ardahan Spor'un ortaya koyduğu başarının, ekip dayanışmasından geldiğini belirten Sural ve Kayatürk yeniden aday olduklarını açıkladılar.
Ortaya koydukları başarının Ardahanlıların tam desteğini aldığını belirten Sural ve Kayatürk birinci yarıda ortaya koydukları başarının ikinci yarıda da devamı için Ardahanlıların desteğine ihtiyaç duyduklarını belirttikleri açıklamaların da kulüpte yaşanan bazı olayların abartıdan öte bir şey olmadığını ve kulüplerinin yöneticisiyle, futbolcusuyla ayakta olduğunu belirterek 3 Ocak'ta yapılacak olan ve 85 Delegenin oy kullanacağı kongre de yeniden aday olduklarını belirttiler.

**Kulüp Hesapları Ortada..

Başında bulundukları kulüplerinin hesap, kitaplarını herkese açık olduğunu belirten Serhat Ardahan Spor Başkanı Sedat Sural vermeyeceğimiz hesabımız yok. Denetim yapılacak. Orada da görülecek ki kulübümüzün gelir-giderinin herkese açık ve şeffaf olduğu ve vermeyecekleri hesaplarının olmadığını da belirtti.
Haberi ekleme saati: 08.59-23 Aralık 2014
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Başkanlardan Ardahan'dan Edirne'ye!

Ardahan Haberleri İktidar partisi Ardahan İl Başkanı Yunus Baydar ile AK Partili Ardahan Belediye Başkanı Faruk Köksoy Edirne'ye gittiler.
Alınan bilgilere göre AK Parti İl Başkanları ve Belediye Başkanları toplantısına katılmak için yaklaşık 3 gün önce Ankara'ya giden AK Parti Ardahan İl Başkanı Yunus Baydar ve AK Partili Ardahan Belediye Başkanı Orman Mühendisi Faruk Köksoy AK Parti Genel Merkezinin Edirne'de düzenlediği 'İl Başkanları ve Belediye Başkanları Toplantısı' na katılmak için birlikte Edirne'ye gittikleri öğrenildi.
Haberi ekleme saati: 08.59-23 Aralık 2014
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

YUNUS DÜNDAR İSTİFA ETTİ!

Ardahan Haberleri Her an görevden alınacağı ileri sürülen ve yaklaşık iki aydır bu gerginlikte iş yapamaz hale gelen Cumhuriyet Halk Partisin de ilk istifa geldi.
CHP Ardahan İl Başkan Yardımcısı Eczacı Yunus Dündar partide ki görevinde istifa etti.
Konu hakkında bir açıklama yapan Ecz. Yunus Dündar, 'Genel Merkezimizin genelgesi doğrultusunda; önümüzdeki genel seçimlerde milletvekili aday adayı olacağımdan dolayı bugün itibari ile CHP Ardahan İl Yönetim Kurulu üyeliğinden ayrılıyorum. Çalışma arkadaşlarıma başarılar dilerim.'
Haberi ekleme saati: 08.55-23 Aralık 2014
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

10 Yıldır Turizm Müdürünün Olmadığı
ARDAHAN’DA TURİZM ÇALIŞTAYI!..

Ardahan Haberleri 10 Yıldan fazladır İl Turizm ve Kültür Müdürü olmayan Ardahan'da Turizm Çalıştay'ı düzenlendi.
Ardahan Ticaret ve Sanayi Odası ile Serhat Kalkınma Ajansı (SERKA) tarafından düzenlenen “Turizm Çalıştayı” nda Ardahan'ın turizm potansiyeli masaya yatırıldı.

**Kamyoncu Turistler..

Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı Salonu’nda yapılan çalıştaya, Vali Ahmet Deniz, Vali Yardımcısı Deniz Pişkin, SERKA Genel Sekreteri Hüsnü Kapu, TSO Başkanı Çetin Demirci, Belediye Başkanları, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve esnaflar katıldı.
Toplantıda konuşan Vali Ahmet Deniz, kalkınmada bölgelerin kendine has özelliklerinin önem taşıdığını belirterek, “Her ülkenin, her bölgenin, her yörenin bir kalkınma stratejisi var. Tabi bunda en önemli şey o bölgenin potansiyelidir. Mevcut potansiyelin tespit edilmesinin ardından, neler yapılabileceği yönünde yol çizilir. Dünyanın bir çok yerinde çok farklı ülkelerde çok başarılı örnekler vardır. Bizim ilimiz nezdinde baktığımız zaman tarım, hayvancılık ve arıcılık faaliyeti konusunda çok ciddi potansiyellerimiz vardır. Bunların dışında özellikle son 15 yıldır Türkiye, turizm alanında dünyaya örnek gösterilebilecek bir trend yakaladı. Bu demek oluyor ki, Türkiye ciddi bir turizm tecrübesine sahip olmuştur. Ardahan’a baktığımız zamanda, tarihiyle, doğasıyla, tabiatıyla, coğrafyasıyla muhteşem değerlere sahiptir. Turizm artık kum, deniz, güneş üçgeninden ziyade yavaş yavaş kültür ve doğa turizmi dediğimiz alanlar oluşmaya başladı. Bizim de Ardahan olarak asıl hedefimiz, bu doğayı turizme açmaktır. Burada bize lazım olan en önemli şey, kaliteli yatak ve kaliteli servistir. Kalite ile birlikte tanıtıma da önem vermek zorundayız. İlimizin tanıtımı için 2015 yılında önemli çalışmalarımız olacaktır. Ardahan serhat şehrimizdir. Sevginin, hoşgörünün bir arada yaşandığı çok güzel bir coğrafyadır. Göç olgusunu da bir şekilde sosyal hayatı iyileştirerek, kültürel faaliyetler gerçekleştirerek aşmak için çaba sarf edeceğiz. Bu çalıştayın, belirttiğimiz sorunların çözümü noktasında hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.
Vali Deniz’in konuşmasının ardından SERKA’nın Kalkınma ve Ar-Ge uzmanları tarafından Ardahan’ın turizm potansiyelleri hakkında geniş kapsamlı sunumlar yapıldı.
Yapılana sunumlarda Ardahan'ın turizmde de sınıfta kaldığına dikkat çekilirken, kentte turist olarak gelenlerinin büyük bölümünün kamyoncu esnafı olduğunu bunun da kentte gelip konaklayan turist sayısının yok denecek kadar az olduğu gibi turizme yönelik otel ve lokantalarında yeteri hizmet veremediğine dikkat çekildi.
Haberi ekleme saati: 23.50-22 Aralık 2014
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Kurtlardan Sonra Domuzlar!..

Ardahan Haberleri Kışın gelmesiyle birlikte aç kalan yabani hayvanlar kent ve köylere kadat inmeye başladılar.
Bir süre önce Posof Kaymakamlığına kadar inen bir kurt ve köylerin yakınına inen Kurt sürüleri ardından geçtiğimiz gün de domuz sürüsünün yol kenarına kadar indiği görüldü.
Ardahan'da zorlu kış şartları nedeniyle yiyecek arayan domuz sürüsü görüntülendi.
Hanak İlçesine bağlı Dilekdere ile Ortakent köyleri arasındaki dereye inmeye çalışan çok sayıda domuz, bölgede bulunan vatandaşlar tarafından görüntülendi.
İzlendiklerini fark eden sürü, geri dönerek bölgeden uzaklaştı.
Dereye inen domuz sürüsünü izleyen vatandaşlar, yaptıkları açıklamada, daha önce sayısı fazla olan domuz sürüsüne rastlamadığını belirterek, "Onlarca domuz bir arada. 30'un üzerinde domuz vardı. Böyle kalabalık domuz sürüsü ilk kez gördüm" diye konuştu.
Ardahan’da son günlerde sıkça görülmeye başlayan yabani hayvanların kent ve köylere kadar inmesinin nedeninin bölge de devam eden HES Barajları ve ard arda kesilen ormanlar nedeniyle hayvanların doğal yaşam alanlarınıdan dışarıya çıkmasına neden olduğu belirtilmektedir.
Haberi ekleme saati: 23.49-22 Aralık 2014
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ARDAHAN'DA SİYASET HABERLERİ..

Ardahan Haberleri **HDP 25 Kişi İle Başkan Seçti..

Yaklaşan Genel Seçimler öncesi kongrelerini tamamlamaya çalışan partiler arasın da bulunan Halkın Demokrasi Partisi Ardahan İl Örgütü, teşkilatı bulunan tek ilçe, Göle'de kongreye gitti.
2015 Genel Seçimlerin de Ardahan'da bir milletvekili çıkaracağını iddia eden ve bu yönde çalışmalarını sürdüren HDP'nin Göle'de ki kongresine ilginin bir hayli az olması dikkatlerden kaçmadı.
Zahir Demir'in kongreye katılan 25 delegenin oyunu alarak HDP Göle İlçe Başkanlığına seçildiği HDP'nin Ardahan İl Kongresinin de önümüzde ki günlerde yapılacağı öğrenildi.

Ardahan Haberleri **MHP'de Bayan Aday..

İktidar partisi AK Parti'nin ilçe kongrelerini tamamlayıp, Ocak ayı için de yapılacak olan İl Kongresine hazırlandığı Ardahan'da Milliyetçi Hareket Partisi'de İl Kongresi hazırlıklarını sürdürüyor.
Taşkın Polat'ın MHP Genel Merkezi tarafından yeniden İl Başkanlığı için görevlendirdiği MHP'nin önümüzde ki günler de gerçekleştireceği İl Kongresin de bayan bir partili de İl Başkanlığına aday olduğunu açıkladı.
Hülya Davutoğulları'nın MHP Ardahan İl Teşkilatına aday olduğu görülürken MHP Genel Merkezi tarafından yeniden İl başkanlığına atanan Taşkın Polat'ında kongrede aday olacağı bilgisi alındı.
Öte yandan aynı partinin İl Başkanlığı seçimi öncesi Merkez İlçe Başkanı olacak birini bulmakta zorlandığı alınan diğer bilgiler arasında oldu.

Ardahan Haberleri **AK Parti İl Başkanı Bulamıyor..

Geçtiğimiz günlerde ilçe kongrelerini tamamlayan Adalet ve Kalkınma Partisi'nin de 2015 Genel Seçimleri öncesi kongrelerini tamamlamaya çalıştığı Ardahan'da AK Partinin yeni İl Başkanı kimin olacağı halen netleşmedi.
Mevcut İl Başkanı Veteriner Hekim Yunus Baydar'ın 2015 Genel Seçimlerinde Milletvekili Aday Adayı olacağı için boşaltacağı koltuğa Göleli İş adamlarından Muharrem Çapan'ın önerildiği, ancak Çapan'ın halen bu konuda karar vermediği dikkat çekiyor.

Ardahan Haberleri **CHP, DSP ve Diğerlerin de Ses Yok..

AK Parti, HDP/DBP, MHP'nin kongrelerini yaptığı Ardahan'da bulunan diğer partilerden olan CHP'de uzun süredir ses çıkmadığı görülürken, bu sessizliğin fırtınada önce ki sessizlik mi olduğu merak edilirken, Ömer Türkoğlu'nu 2015 Genel Seçimlerinde Milletvekili adayı olarak göstermesi beklenen DSP Ardahan İl ve İlçe Örgütlerinde de sessizlik dikkatlerden kaçmıyor.
Haberi ekleme saati: 23.49-21 Aralık 2014
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

KÖYLER KUMARHANE OLDU..

Ardahan Haberleri Kışın kendisini iyiden iyiye hissettirdiği Ardahan'ın ilçelerin de ve köylerin de köy kahvesi, köy bakkalı adında ki iş yerlerinde kumar oynatıldığı ileri sürülmekte.
İleri sürülen iddialara göre kent merkezlerin de yanı sıra köylerde kumar oynatan yerlerin sayısının bir hayli arttığı belirtilirken, polisten kaçan kumarbazların gözden ve jandarma kontrolünden uzak köylerde ki kumarhanelere gittikleri ileri sürülüyor.
Kış günlerin de zaman geçirmek için gittikleri kamuya açık kahvehane ve bakkallar da kumara teşvik edilenlerin sayısının da bir hayli arttığı ileri sürülen Ardahan'da güvenlik ekiplerinin yaklaşan yılbaşı öncesi iyiden iyiye arttığı kumar oyunları karşısında yeni tedbirler almaları da istenmektedir.
Haberi ekleme saati: 23.45-21 Aralık 2014
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

AW TUNNE (SU YOK)

Ardahan Haberleri İktidar partisi AK Partili Milletvekilinin İlçesi olan Göle’de içme suyu sorunu bu kışta devam ediyor.
Ardahan’ın en büyük ilçesi konumunda ki Göle ilçesin de yaz boyu içme suyu sıkıntısı yaşayan vatandaşlar kışını ortasın da su sıkıntısı çekiyorlar. Yıllardır yenilenemeyen su şebekesinin doğru dürüst çalışmadığı Göle’de -15 dereceye kadar inen soğuklarda bir bidon su için köylere kadar giden Göleliler başta AK partili belediye başkanından olmak üzere hem Kürtçe, hem de Türkçe feryat ederek yıllardır çözüm bulunamayan su sorununa çare bulacak yetkili
arıyorlar.
Haberi ekleme saati: 23.38-21 Aralık 2014
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

KENT KONSEYİ
MUHTARLARLA BULUŞTU..

Ardahan Haberleri 3. Olağan kongresini yapıp, kurullarını oluşturan Ardahan kent Konseyi il toplantısını Ardahan merkeze bağlı mahalle muhtarları ile gerçekleştirdi.
7 Mahallesi bulunan Ardahan'ın var olan sorunlarını el birliğiyle belirleme ve çözümleri için çaba göstermek amacıyla yapılan toplantıya Ardahan Üniversitesi Öğretim Üyelerinden Doç. Dr. Derya Altunbaş'ta katılıp, muhtarların sıkıntılarını dinleyip, not aldı.
Ardahan Kent Konseyi Başkanı Burak Taştan ve yönetiminin tam kadro katıldığı toplantı da söz alan mahalle muhtarları başta muhtarlık binası olmak üzere mahallerinin sorunlarını anlattılar.
Ardahan'ın sorunlarını birlikte yaşadıkları muhtarlarla bir araya gelip, var olan sorunları tespit ederek başta Ardahan Belediyesine olmak üzere gerekli yerlere ileteceklerini belirten Ardahan Kent Konseyi Başkanı Burak Taştan bu yönde ki toplantılarının devam edeceğini belirtti.
Biz Ardahanlı kadınlar Derneğinde yapılan toplantıya, Kaptanpaşa, Halilefendi, Yenimahalle, Karagöl, İnönü, Atatürk ve Gürçayır (Sapkara) Mahalle muhtarları ve Kent Konseyi yürütme kurul üyeleri katıldılar.
Haberi ekleme saati: 16.48-21 Aralık 2014
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

KOYMAYIN BU LOPPAZLARI SAHAYA!

Ardahan Haberleri **Arı Spor'un 4-3 aldığı maçta sahaya giren saha holiganları yine olay çıkardılar.
Ardahan 1. Amatör Futbol Ligi bugün yapılan Arı Spor-Halilefendi karşılaşmasıyla devam etti.
Ligi,n iki iddialı takımının karşılaştığı Halilefendi Semt Sahasında ki maçı 4-3 Arı Spor'un galibiyeti ile sonuçlanırken maç sonrası sahaya fırlayan ve kendilerine 'Loppazlar' adını koyan holiganlar hakemlere ve Arı Spor futbolcularına saldırdılar.
Polisin zorla önlediği olayları çıkaran aynı şahısların her maçta nasıl olup, sahanın içine girdikleri ve her maçta olaylar çıkardıkları dikkatlerden kaçmıyor.
Etrafı beton bariyerlerle korumaya alınan, bir çok polisin görevli olduğu saha da bu tiplerin çıkardığı olaylar dolaysıyla taraftarlar ver kulüp yöneticileri sık sık karşı karşıya gelirken, polisin ve gazetecilerin fotoğraf ve görüntülerini aldıkları bu holiganların maçlara alınmaması gerekliliğine dikkat çekildi.
Haberi ekleme saati: 14.56-21 Aralık 2014
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

KIŞIN ORTASIN DA
YAYLA YOLU YAPIMI..

Ardahan Haberleri Karayollarının 5 yıldan fazladır bitiremediği, 'Bölünmüş yol' çalışmaları tepki almaya devam ederken Ardahan İl Özel İdaresi tarafından kış günü kırsalda bulunan yayla yolları yapılıyor.
Ağır kış şartlarının hüküm sürdüğü Ardahan’da Ardahan İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü ekipleri tarafından yayla yollarında yol çalışmaları aralıksız devam ediyor. Ardahan’ın Hanak ilçesi Dilekdere köyü yayla yolu zorlu kış şartlarına rağmen yapılıyor.
Ardahan İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Hakkı Özgür, kış olmasına rağmen nerede bir imkân buluyorsak orada çalışıyoruz diyerek, Dilekdere köyü yayla mevkiinde 15 kilometrelik mesafede yol çalışmalarının yoğun bir şekilde devam ettiğini söyledi.
Köy halkından olan Nadim Ateş, ’’Biz hayvanlarımızı buradan götürmek zorundayız. Burada götürdüğümüzde hayvanlarımız buradan uçuruma uçar ve telef olurlardı. Yol olmadığı için otlak alanlara hayvanlarımızı götüremiyorduk. Bu kış şartlarına rağmen bu yolu yapıyorlar, emeği geçen herkesten Allah razı olsun’’ dedi.
Köy muhtarı Şentürk Kızılkaya ise, Yüz yıldır yapılmayan bu yayla yolu şu anda ağır kış şartlarına rağmen yapılıyor diyerek şunları kaydetti: ’’Hayvanlarımız yol olmadığı ve kayalık bir alan olduğu için buradan yaylaya götürülürken kimi hayvanların ayağı kırılıyordu, bazı hayvanlar ise bu uçurumlardan düşerek telef oluyordu. Yılda ortalama 50- 60 hayvan burada telef oluyordu. bugün Aralık ayının 18’i buna rağmen burada yol çalışması yapılıyor. Genel sekreterimize, operatörümüze ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.’’

**Ardahan'da İki Araç Kafa Kafaya Çarpıştı...

Ardahan'da bir türlü yapılmayan karayolların da iki araç kafa kafaya çarpıştı.
Alınan bilgilere göre Akşam saat 18.30 da meydana gelen kazada iki kişinin hafif şekilde yaralanması meydana gelen kazada herkesi şaşkınlık içerisine soktu. Kazanın şiddetinin büyük olması ve içerisinden çıkanların çok fazla yara almadan kurtulmalarının mucize olduklarını söylediler.
Hanak’lı petrol ofisi sahibi Orhan Aydın 75 AY 571 plakalı acarı ile Ardahan Çevre yolundan Kars istikametinden gelirken Gürsoy Uğurlu (emekli Öğretmen) kullandığı 75 AR 994 plakalı araç ile Ardahan Şehir Merkezinden cevre yoluna çıkarken kafa kafaya çarpıştı.
Çarpmanın etkisi ile her iki araçta kendi şeritlerinden çıkarak farklı şeritlere geçti.
Kaza anını görenlerin, araçların aşırı derece de hızlı oldukları iddia ettiler.


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

İLÇELER VE KÖYLERDE
ELEKTRİK KESİNTİLERİ VATANDAŞI ÇILDIRTIRKEN
Gökdemir Enerji Bakanıyla Görüşüyordu!..

Ardahan Haberleri Başta Gürcistan ve Ermenistan'a komşu olan Ardahan'ın Çıldır ilçesinde olmak üzere Ardahan'a bağlı ilçe ve köylerde yaşanan elektrik kesintileri vatandaşları çıldırtıyor.
Damal'da ki elektrik arıza ekibini geri çeken, diğer ilçe ve köylerde ki elektrik kesintilerine müdahalede geciken Aras Elektrik Dağıtım A.Ş.'ye tepkiler çığ gibi büyürken, aynı firmanın elektrik borcu olanlara bir gün değil, bir saat müsaade etmemesi de dikkatlerden kaçmıyor.
Ardahanlıların sık sık elektrik kesintilerinden şikayetçi olduğu şu günlerde Ankara'da enerji bakanı ile görüşen Ardahanlı İşadamı Siyasetçi Orhan Gökdemir'in bakanla yapılan görüşme ardında sanal ortamda şunları yazdı.
'MÜSİAD Ankara Yönetim Kurulu olarak, geleceğin en önemli gücü olacak olan enerji kaynaklarımızı ve enerji üretim gücümüzü, enerji dolu Bakanınız Sayın Taner YILDIZ Bey ile konuştuk. Enerjimizin ve kaynaklarımızın böyle bir bakana emanet olması, geleceğimiz adına bizleri sevindiriyor. Orhan Gökdemir'
Haberi ekleme saati: 23.28-20 Aralık 2014
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Ömer Türkoğlu'nun eleştirdiği
Ensar Öğüt Meclise Süt ve Çayı Götürdü..

Ardahan Haberleri Ardahan'ın olduğu gibi bölge illerinin sorunlarını Türkiye Büyük Millet Meclisinin kürsüne taşımaya devam eden Cumhuriyet Halk Partisi Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt bu kez süt ile çayı TBMM'si kürsüsüne taşıdı.
30 bardak sütün Bir bardak çay parası etmediğini belirten CHP Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in kendisini dinlemeyip, genel kurulu terk etmesini 'bakan kaçmasaydı' diyerek tepki gösterdi.
Ardahan'ın var olan sorunlarının kendisine verilen sürede hızla sıralayan Öğüt Ardahan Üniversitesinin vergisini, kirasını ödeyemeyen Ardahan esnafında alış-veriş yapmadığı gibi elaman ihtiyacını da Ardahan dışında karşıladığını belirttiği konuşmasında Ardahan'a havaalanı yapılmasının gerekliliğine dikkat çekti.
Ekonomik sıkıntılar dolaysıyla evlenemeyen Ardahanlı gençlerin düğün masrafının devlet tarafından karşılanmasını, Posof, Damal ve Hanak'a da doğal gaz verilmesini, Aktaş Gümrük Kapısının artık açılmasını, Kars-Tiflis-Bakü Demiryolu üzerinde bulunan köylerde ki evlerin demiryolu inşaatının yapımı sırasında yıkıldığını, Posof Ilgar Dağına tünel yapılması gerektiğine dikkat çeken CHP Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt kendisine sataşan A partili Milletvekillerine, 'Saray yapacağınıza, köylüye, esnafa sahip çıkın' diyerek cevap verdi.

**Türkoğlu: Öğüt Dönemi Kapanmalıdır..

TBMM'side görüşülmeye devam eden 2015 Bütçe Görüşmeleri sırasın 2. konuşmayı yaparak, Ardahan ve bölge illerinin sorunlarını dile getiren CHP Ardahan Miletvekiline bir de eleştiri geldi.
Ardahanlı Mali Müşavir Ömer Türkoğlu kendi facebook sayfasında ele aldığı bir açıklama ile Ensar Öğüt'ün döneminin kapanması gerektiğine dikkat çekti.
İşte Türkoğlu'nun Öğüt ile ilgili o açıklaması;

CHP ARDAHAN MİLLETVEKİLİ ENSAR ÖĞÜT: SAYIN ÖĞÜT SENİN MİLLETVEKİLLİĞİ DÖNEMİNDE CHP DE OLAN ÇILDIR BELEDİYESİNİ DSP VE POSOF BELEDİYESİNİ AK PARTİ ALDI.ÇILDIR VE POSOF İLÇELERİNDE CHP DE BİRER ADET İL GENEL MECLİSİ ÜYELİKLERİ VARDI VE BİRER ADET OLAN İL GENEL MECLİS ÜYELİKLERİNİ DE KAYBETTİNİZ.YİNE ÇILDIR AŞIKŞENLİK-HANAK ORTAKENT BELEDİYELERİ CHP DE İDİ BU BELEDİYELERDE KAPANDI.GÖLE KÖPRÜLÜ (GROVENG) DSP İDİ DSP BELEDİYE BASKANI VE DSP ÖRGÜTÜNÜN ÇALIŞMALARI İLE BU BELDE BELEDİYESİ KAPANMADI.BASINA AÇIKLAMA YAPIYORSUN KÖPRÜLÜ BELDESİNDE BELEDİYE SEÇİMİ VAR ADAYLARA MÜJDE VERİYORSUN.BELDE BELEDİYE BAŞKANLIĞI SEÇİMİ VAR DİYE. KÖPRÜLÜ BELDESİ BELEDİYESİNİN KAPANMAMASI DSP BELEDİYE BAŞKANIN ONURLU MÜCADELESİDİR. BUNA SAHİP ÇIKMA.SEN ÖNCE KAYBETTİĞİN BELEDİYE VE KAYBETTİĞİN İL GENEL MECLİS ÜYELİKLERİNİ NEDEN KAYBETTİN ONU DÜŞÜN. ARDAHAN HALKI UYANDI.ARTIK ARDAHAN DA ARDAHAN LININ DEYİŞİ İLE ÇANTACI ADAY İSTEMİYOR. ARDAHAN'I ARDAHAN DA SİYASET YAPAN SİYASETÇİLERE BIRAKIN.ARDAHAN ÇANTACI ADAYI ARTIK HAK ETMİYOR. SAYGILARIMLA

Ardahan Haberleri **KAYA'YI DA ELEŞTİRMİŞTİ..

Ensar Öğüt'ün döneminin kapanması gerektiğine dikkat çeken Ardahanlı Mali Müşavir Ömer Türkoğlu bir süre önece Saffet Kaya'ya yönelik eleştiride bulunmuştu.

İşte O açıklama;

Genel Seçimlerde DSP’den Ardahan Milletvekili adayı olması beklenen Mali Müşavir Ömer Türkoğlu, sözde kurtarıcı siyasetçilere özel hatırlatmalarda bulundu.
Özellikle Ardahan da 20 yıldır siyaset yapan Saffet Kaya’ya balyoz gibi çarpan Ömer Türkoğlu, zamanı gelince bildiği her şeyi anlatacağını söyledi. Gazetecilere özel açıklamalarda bulunan Türkoğlu: “Ardahan il olurken, o günkü nüfus ile bu günkü nüfus arasındaki yaşanan göç dalgasının tek sebebini geçmişte siyaset yapanlara bağlıyorum. Büyük siyasetçilerimiz yatırımların gelmesinde, sorunlarımızın çözümünde ve yıllardır mağdur edilen bölge insanına, aş iş bulamadığı için büyük metropollere göç başlayarak halen daha devam etmektedir. Ardahan tarım ve hayvancılık bölgesi olduğu halde bu bölgede bu sektör üzerinde hiçbir faaliyet başlamadı” dedi.

**ARDAHAN ET (AR-ET) NİYE YATIYOR!..
Ardahan’da yaşanan sorunları özel bir titizlikle dile getiren Mali Müşavir Ömer Türkoğlu, bu sefer Ar-Et’i masaya yatırıyor! DSP’li Mali Müşavir Ömer Türkoğlu, bölgenin gelişmesine ve hayvancılığın büyümesine katkı sunacak AR-ET’in neden kapalı olduğunu da sordu.
Bu tesis neden yıllardır kapalı duruyor diyen Türkoğlu: “Bu milyon dolarlık tesisin sahibi kim? Burayı sözde açık tutup üzerinde çeşitli büyük meblağlı krediler kullanarak rant kazananlar kimlerdir? Yaklaşık 20 yıldır Ardahan siyasetinde sahneye oynayanlar, bölgenin gelişmesine en büyük katkıyı sağlayacak bu tesisi neden faaliyete sokmuyorlar?
Bu memlekette 20 yıldır yalan üretenler, hangi yüzle kamuoyunun karşısına çıkıyorlar. Bu tesis sayesinde ceplerini dolduranlar, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının en büyük ihalelerine bu tesisin adıyla ihaleye girenler ve ihracat yapanlar, aynı zamanda bu tesisin adıyla Amerika, İngiltere, İskoçya ve birçok batı ülkelerinde bizon, Angus ve buna benzer hastalıklı olduğu ileri sürülen büyükbaş hayvan ithalatı yaparak hayvancılığa darbe vuran ihanet şebekesini merak ediyoruz.
Yine bu tesisin adını kullanarak İzmir’de çeşitli ihalelere giren bu ile en büyük düşmanlığı yapan kişi ya da kişilerden kamuoyunu rahatlatacak açıklama bekliyorum. Bu tesisin işletilmesi ve bu tesise entegre tesislerin yapılması halinde bir taraftan göç duracak, diğer taraftan da bölge ekonomisi başta olmak üzere istihdamda sağlanacağı unutulmamalıdır” dedi.

**KAPANAN BELEDİYELER SAFFET KAYA’NIN ESERLERİDİR!
Çıldır Aşıkşenlik, Hanak Ortakent ve Göle Köprülü Beldelerinin kapanmasının tek sebebinin 2007-2011 döneminde AK Parti Ardahan Milletvekili olan Saffet Kaya zamanında kapandığını dile getiren Tükoğlu, “Köprülü Belde Belediyesinin Başkanı DSP’li olduğu için özel gayret ve çalışması nedeniyle bu beldemiz kapanmaktan kurtulmuştur. Bu başarı DSP Belediye Başkanı Yıldırım Sarıkaya’nın başarısıdır. Saffet Kaya ve diğer siyasiler bu başarıya sahip çıkmasınlar gölgede düşürmesinler ve benim eserim de demesinler.
Saffet Kaya, doğup büyüdüğün köyün Çetinsu (Beberek) İlköğretim okulu kapanmıştır. Ardahan’da oturacak bir evin bile yok, sen kime caka satıyorsun, bu memleket sahipsiz değildir. Ardahan’da oturacak bir evin olmadığı halde köyündeki İlköğretimin kapanmasına engel olamayan Saffet Kaya, şimdi ise Ardahan’ı kurtarmaya geliyormuş, bırakın bu palavraları ve ayakları, halkın gözü açıldı. Ardahan’ı Ardahan’da yaşayan siyasetçilere bırakın” ifadelerini kullandı.
Haberi ekleme saati: 20.09-20 Aralık 2014
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

BURADA SİZİN DE REKLAMINIZ OLABİLİRDİ..


Ardahan'da Sis ve Pus
Yazar Fakir


Ardahan'da Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yazarlarımızı okuyor musunuz?

YAZIYORSAM SEBEBİ VAR
Putin’in kabadayılığı ve ekonomi..

Fakir Yılmaz Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşDemokrasinin önünde ki engellerin kaldırılması yönünde ki istemleri gölgelemek için istenen her hakkı vatan hainliği ile suçlayan liderlerin başın da gelen Rusya devlet başkanı Putin bugünler de bir hayli sıkıntıda..
Yıllardır yaptığı kabadayılığın bedelini Rusya ekonomisinin çökmesiyle ödemeye başlayan Putin’in çöken ekonomi karşında ki paniği tüm dünyayı etkilemeye başladı..
Çünkü Putin benzeri kabadayıların sayısının hiç az olmadığı dünya ekonomisi de sarsılıyor..
Ardahan Haber Birilerini de AB başta olmak üzere herkese ‘Haydi oradan, işime karışmayın’ diyerek işi geçiştirmeye çalıştığı şu günlerde yerle bir olan Ruble’nin dolar karşısında erimesi ve dünya devi olarak algılanan Rusya’nın yeniden yoksullaşmasının altında yatanın Putin’in saldırgan ve antidemokratik tutumlarının bedelidir..
Dünyanın ekonomisinin iç içe girdiği bir zaman da elinde ki petrol ve gaz silahını kullanarak, demokrasi istemlerini acımasızca bastıran Putin’in ve onun benzerlerinin kabadaylığı o ülkelerin insanlarının yoksullaşarak bedel ödemesine neden olurken, birilerinin Kremli saraylarını kıskandıran saraylar da oturma keyfini yaşarlar..
Ama gün gelir ki; Yugoslavya'nın dağılmasına yol açan ve başkent yetmez gibi her kentte kendisine saraylar yapan Tito gibi yerle bir olan onca diktatörün sonu gibi bir sonla karşılaşacaklar diye korkarım..
Çünkü halkın ve dünyanın istediği demokrasinin verilmemesi halin de günü geldiğinde önce ekonomi de , ardında diktatör yönetimin de daralmasına neden olduğunu anladıklarında zamanın geçmiş olduğunu anlayacaklar..
Kısaca korkum o ki; Putinlerin sonu da Tito gibi olacak..

**Ardahan'ın Asalak Sözde Esnafları..

Bu kentin gelişimi için mücadele verenleri saymaya kalkarsanız bir elin on parmağını geçer mi bilmem ama bu kentin gelişmesi için mücadele verenleri adeta keriz yerine koyanların sayısının bir hayli fazla olduğunu iyi bilen biriyim..
Çünkü o kerizlerden biri de benim olduğunu bu kent gelştikçe kaymağını yiyen asalak, sözde esnaflar da iyi biliyorlar..
Ardahan Haber Çünkü bu kentin gelişimi için gecesini gündüzüne katanların bu kente kattığının kaymağını yiyen asalak sözde esnaflar içinde bulundukları iş yerlerinden dışarı çıkmadan, hem de kıçları üşümeden rantlarına rant katmanın keyfi için de biz kerizleri izlediklerini de dün ATSO'nun Genç Girişimciler Kurulu Seçimi öncesi ziyaret ettiğim bir iş yerinin sahibinin oğlu ile görüşürken bir kez daha gördüm..
Çoğu alkolik, hapçı ve psikolojik sorunları olan bu asalakların adeta birer kene gibi bu kentin gelişimi için mücadele edenlerin soy isimleri gibi oğulları da babaları gibi bu kentin kaymağını yerken, bu kentin gelişmesi için çabalayanların çabalarına destek vermekten uzak, kendi kapalı iç dünyalarında yaşarlar..
Evet dün bu kentin nasıl gelişeceğini gittiğim bir iş yerinde saf saf bir asalağa anlatırken, onun bu kent gelişirken yediği kaymağın keyfiyle attığı hap ile kayan gözleri, eğilen ağzıyla 'Bana ne kardeşim, ben işime bakar, rantımı kazanırım' anlamına gelen salakça konuşmalarını dinlerken bu kentin diğer bir sorunun da bu asalaklar olduğuna karar verdim..
Dertleri sadece kazanmak olan, kazanırken de ellerini değil taşın altına koymak, sıcak suya bile koymayan bu asalakların ne kadar vergi verdiklerini de merak ettiğiniz de değil 'en çok vergi veren ilk 10 arasında' bin kişinin arasında bile yoklar..
Ama bu kent geliştikçe binaları, evleri para eden, kendilerine bile hayri olmayan küflü paralarına yeni paralar eklenirken Ardahan Vilayet Olsun, Ardahan'ın Gümrük kapıları açılsın, Ardahan'a üniversite açılsın, Ardahan'a havaalanı gelsin, kısacası Ardahan gelişsin çabaları içinde hiç göremezsiniz..
Birileri masalarına misafir olur, çay, yemek yerler diye korkan bu aslaklar kahveye gitmez, lokanta da yemez, sahada olmaz, topta, futbol da görünmez, iş yerlerinde çıkmaz, cadde de gezmez tiplerdir..
Çünkü nasılsa bu kentin gelişmesi için çalışıp, çabalayan kerizler var..
Onlar çalışır, çabalar bu asalak, sözde esnaflar yerler..
0.535.418 32 58-fakiryilmaz323@hotmail.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?

KADINCA/Selmi Yılmaz
Müteahhidi değil, yetkiliye çağırın..

Ardahan Haberi Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşGeçtiğimiz gün Posof ve Ardahan Merkezde ki okulların da araların da bulunduğu bazı gezi ve incelemeler de bulunan Ardahan Valisi Ahmet Deniz’in Ardahan Haberi mesleği olmamasına karşın bir inşaat mühendisi gibi okulların ve diğer inşaatların yapımını, malzeme kullanımını ve kalitesini incelediğini gördük.
Ve incelenen inşaatların çokta iyi olmadığını ve bu inşaatları yapan müteahhidi kızarak yanına çağırdığını gördük..
Evet, kentin mülki amiri olan Valinin bu tür ziyaret ve denetimleri daha de sıklaştırıp, incelemelerini arttırmasını umarken, müteahhitleri değil, onları kontrol eden yetkili yanında götürmesini ve kızacaksa onlara kızması gerektiğini belirtiriz..
Çünkü kontrol onlarda..

**İl başkanı bulamayan bir iktidar..

Muhalefet İl Başkanlarının ilçelerden getirildiği Ardahan'da iktidar partisinin de il başkanı bulamadığını yazsak sanırım sizde bizim kadar şaşırırsızın..
Çünkü değil Ardahan'a, ülkeye, dünyaya kafa tuttuğunu ileri süren ikitdar partisi Adalet ve Kalkınma Partisi il başkanı bulamıyor..
Ardahan Haberi Mevcut il başkanının önümüzde ki genel seçimlerde milletvekil adayı olacağını açıkladıktan sonra kimin il başkanı olacağını kara kara düşünen bu partinin için de bulunduğu sıkıntıyı hala aşamadığını gördüğümüz Ardahan'da iktidar olup, kapısında 'Ben il başkanı olayım' diyenlerin sayısının yok denecek kadar az olması gerçekten düşündürücü bir durum.
Çünkü bu ülke de en çok oyu alan bir partinin il başkanı sorunu yaşıyor..
Mevcut aday adayların hiç birisinin kamuoyun da destek almadığı ise diğer ayrı bir sorun olarak AK Parti'nin bu sorunu nasıl olup aşacağı merak edilirken, bu partinin bu sorunu aşmak için atama yoluna gideceği de büyük bir ihtimal olarak karşımızda duruyor..
Çünkü bir iktidar partisi olan AK Parti'nin aradığı kriterler de bir adayı olmadığı gibi, 'Ben aday olayım' diye kapısın da bekleyenler de yok..


Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

AMATÖR LİGİ DEVAM ETTİ..

Ardahan Haberleri **Ardahan Spor Liderliğe Devam Etti..

12 Futbol Kulübünün Mücadele ettiği Ardahan 1. Amatör Liginin 11. Hafta karşılaşmaları hafta sonu yapılan 4 karşılaşma ile devam etti.
Ligin lideri olan Ardahan Spor Halilefendi Semt Sahasın da karşılaştığı 23 Şubat Spor'u 8-0 yenip, aldığı 3 puanla ligde ki puanını 33'e çıkarıp, ilk yarıyı lider olarak tamamladı.
Diğer karşılaşmalar da ise; Posof Spor, Göle Belediye Spor'u 6-5 yenerken, Bağdeşen (Kinzodamal) Spor, Göle Senemoğlu Spor'u 4-2, Sulakyurt (Sarzep) Spor, Anadolu Spor'u 2-0 yendi.

**Yarın iki karşılaşma var..

Ardahan Spor'un 33 puanla 1. yarıyı lider olarak tamamladığı Ardahan 1. Amatör Ligi yarın Arıspor ile Kale (Halilefendi) Spor ve Göle Gücü Ağzıipek (B. Cincorup) Spor karşılaşmaları ile tamamlanacak.
Haberi ekleme saati: 17.52-20 Aralık 2014
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ARDAHAN'DAN HAFTA SONU HABERLERİ..

Ardahan Haberleri **Ardahanlı Ozan Önser Akpınar hayatını Kaybetti…

Ardahan’ lı Aşıklarından Bağdeşen (Kınzodamal) köylü Önser Akpınar vefat etti.
Yakalandığı amansız hastalığıyla ilgili İstanbul’da bir süredir tedavi görüyordu.
Aşık Ozan Önser Akpınar geçtiğimiz gün hayatını kaybetti.

**Ardahanlı Senarist Serbest Bırakıldı…

14 Aralık soruşturması kapsamında gözaltında bulunan Ardahan Göle İlçe doğumlu senarist Elif Yılmaz dün çıkarıldığı mahkemece serbest bırakıldı.

Ardahan Haberleri **VALİ HOÇVAN'DAYDI..

Ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere ilk olarak Bayramoğlu köyüne giden Ardahan Valisi Ahmet Deniz, ilköğretim okulunu ziyaret etti. Okulda incelemelerde bulunan Vali Deniz, girdiği dersliklerde öğrencilerle sohbet ederek, çeşitli hediyeler verdi. Okul ziyaretinin ardından Vali Deniz, köy konağında biraraya geldiği köylülerin sorun ve isteklerini dinledi.

**SYDV Üye Seçimi Yapacak..

Ardahan Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı 2015 Yılın da yapacağı yarımları belirleyen komisyon da görev yapacak iki Mütevelli Heyetin de yer alacak üyeler için seçim yapacak.
22 Aralık 2014 Günü, Ardahan Toplantı Salonun da yapılacak olan seçim de 2 asıl, 2 yedek üye için 40 Dernek Temsilcisinin belirlediği üyeler oy kullanacak.

Ardahan Haberleri **ARDAHAN'DA HIRSIZLIKLARI MOBESA ÖNLEDİ..

Ardahan'da yaşanan hırsızlık olaylarının MOBESE sayesinde önlendiği bildirildi.
Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, 2010 yılında faaliyete geçen MOBESE sayesinde 2010-2014 yılları arasında il merkezinde büyükbaş hayvan hırsızlığı olayının yaşanmadığı ifade edildi.
Emniyet olarak özellikle hırsızlık olaylarına ayrı bir önem verildiği belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:
"İlimiz polis sorumluluk bölgemizde ikametten, iş yerinden, resmi kurum ve kuruluşlardan, otodan hırsızlıklarından ve ilimizin geçim kaynağı olan büyükbaş hayvan hırsızlığı olaylarının önlenmesi ve suç soruşturmalarının en etkin şekilde yapılabilmesi için Asayiş Şube Müdürlüğümüz bünyesinde özel bir araştırma ekibi kurularak, sorumluluk bölgemizde olay yoğunluğu bulunan mahallelere ağırlık verilmiş, polisin sokak ve mahallelere hakim olması sağlanmıştır."
Açıklamada, ayrıca 2014 yılında söz konusu olaylarla ilgili yakalanan 130 kişinin adli makamlara sevk edildiği belirtildi.

Ardahan Haberleri **Engellerini Notalarla Aşıyorlar..

Ardahan Engelsiz Yaşam ve Rehabilitasyon Merkezi'nde kurulan müzik atölyesinde, zihinsel ve bedensel engelliler melodika, def, ağaç bango, dijital davul gibi müzik aletlerini çalarak engellerini aşıyor.
Ardahan Tanıtma ve Güzelleştirme Derneği'nin hazırladığı proje kapsamında kurulan atölyede, haftanın bir günü engellilere müzik öğretmeni eşliğinde ders veriliyor.
Merkezde kalan 30 engelli, melodika, def, ağaç bango, dijital davul, djembe, darbuka, makaras, piyano, yağmur çubuğu, yumurta shaker ve üçgen zilden oluşan müzik aletleriyle "ritim" tutturmak için çabalıyor.
Dernek Başkanı Burak Taştan, yaptığı açıklamada, projenin İçişleri Bakanlığı katkılarıyla gerçekleştirildiğini söyledi.
Taştan, "Bugün çok mutlu ve sevinçliyim. Gerçekleştirdiğimiz bu projeyle engelli kardeşlerimizi sevindirmeyi başardık. Onların müzik söylemesine, müzik dinletmelerine, müzik aletlerini çalmayı öğrenmelerine sebep olduk. İşin manevi boyutu bu olsa gerek. Çok mutluyum, çünkü amacımıza fazlasıyla ulaştık" dedi.
Merkezin müdürü Hanım Helen Değer ise ilk kez müzik atölyesine kavuştuklarını ve bu nedenle mutlu olduklarını ifade ederek, "Artık haftanın bir günü engellilere müzik dersi vermeye başladık. Bu arkadaşlarımız belki ileride müzik ziyafeti sunabileceklerdir. Projeye katkı sunan herkese bu engelli kardeşlerimiz adına teşekkür ediyorum" diye konuştu.
Haberi ekleme saati: 13.32-20 Aralık 2014
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ARDAHAN'DAN EN SON HABERLER..

Ardahan Haberleri **ARDAHAN ÜNİVERSİTESİNİN
HESAPLARI DENETİME ALINDI..

Kurulduğundan bu yana 123 Trilyon para aktarılan Ardahan Üniversitesinin hesapları Sayıştay Müfettişleri tarafından denetime alındı.
Bir haftaya yakındır tüm hesapları incelemeye alınan Ardahan Üniversitesinin bugüne kadara yaptığı tüm hesapların didik didik edildiği bilgisi alındı.

**Serhat Ardahan Spor'da Denetime Alınacak..

Öte yandan son günlerde hesapları, alıp/verdikleri de tartışılan Ardahan Serhat Spor'un kulüp evraklarının da denetleneceği, Son haftalarda puan ve destek kaybı yaşayan Serhat Spor Kulübü ile birlikte Ardahan Amatör 1. Futbol Ligin de mücadele eden diğer takımlarında denetime alınacağı bilgisi alındı.

**Üniversite Öğrencileri Öldü..

Ardahan Üniversitesin de okuyan iki öğrenci geçirdikleri rahatsızlık sonucu hayatlarını kayıp ettiler.
Kız öğrenci Kübra Altusoy'un tatile gittiği memleketi Erzurum da kalp krizi sonucu hayata göz yumarken, Mehmet Emin Ay adlı öğrencinin de beyninde ki ur dolaysıyla Ardahan Üniversitesi kampüsün de rahatsızlanarak hayata göz yumduğu bilgisi alındı.

**GAZETECİNİN ANASI DA VEFAT ETTİ..

Öte yandan Ardahanlı gazetecilerden Murat Abdullahoğlu’nun annesi Yurdagül Abdullahoğlu hayata göz yumdu.
63 Yaşında olduğu öğrenilen Abdullahoğlu’nun uzun süredir rahatsız olduğu öğrenildi.

**Yoksul Vilayette Bedelliye 1 Milyon!..

Bedelli kanunu çıktıktan sonra askere gitmek istemeyenlerin kuyruğa girdiği Askeri Şubesi önünün de sıraya giren Ardahanlıların bugüne kadar 1 Milyon TL. ödeme yaparak terhis oldukları öğrenildi.

**Mafya değil, Köylü Aldı..

Ardahan Belediyesi tarafından özelleştirilen çöp ihalesi gerçekleşti.
3 Trilyona yakın bir meblağ ile ihale edildiği öğrenilen çöp ihalesini Ardahan Belediye Başkanı Faruk Köksoy'un köylüleri olan bir firmanın aldığı bilgisi alındı.
Ancak ihalenin daha sonra bazı eksiklikler dolaysıyla komisyon tarafından iptal edildiği öğrenildi.

Ardahan Haberleri **Damal Spor Kuruldu..

Son haftalarda yaşadığı kulüp içi sıkıntılar dolaysıyla 3 Ocak'ya yapılmak üzere kongre kararı aldığı ileri sürülen Ardahan'ın BAL Ligi temsilcisi Serhat Ardahan Spor Kulübü sıkıntıları aşmaya çalıştığı şu günler de yeni bir futbol takımı daha kuruldu.
2015-2016 Sezonun da Ardahan 1. Amatör Futbol Liginde mücadele etmeye hazırlanan Damal Spor resmi olarak kurularak, çalışmalarına başladı.
DAMAL SPOR KULÜBÜ adında kurulan yeni futbol kulübünün yönetim kurulu şu isimlerden oluştu.
ABDURREZZAK CANPOLAT/ONURSAL BAŞKAN/Damal Kaymakamı
1-ERGİN ÖNAL/BAŞKAN/ Damal Belediye Başkanı
2-YASİN ZORLU /2. BAŞKAN, 3-METİN SALCAN/SAYMAN, 4-YALÇIN US/SEKRETER, 5-GÜRBÜZ ÇAKABAY/ÜYE, 6-MURAT DALANBAY/ÜYE, 7- ÜMİT ERYIKAR/ÜYE

**Çıldır ve Hanak bekleniyor..

14 Futbol takımının mücadele ettiği Ardahan 1. Amatör Futbol Ligin de yer almak için kurulan Damal Spor'ile birlikte Ardahan'ın Göle, Posof ilçelerinin futbol kulüpleri olurken, futbol kulübü olmayan Çıldır ve Hanak'ın da takım kurmaları beklenmektedir.

Ardahan Haberleri **Muharrem Çapan
AK Parti Ardahan İl Başkanı Adayı mı Oluyor?

Merkez İlçe Kongrelerini bitiren iktidar partisi Adalet ve Kalkınma Partisin de yarış hızlanıyor.
Mevcut İl başkanı Veteriner Hekim Yunus Baydar'ın 2015 Genel Seçimlerin de Ardahan'dan Milletvekili Aday Adayı olduğunu açıkladıktan sonra Baydar'ın yerine kimin İl başkanı olacağı yarışının devam ettiği AK Parti'de Yüksek Okul Mezunu Muharrem Çapan'ın da her an adaylığını açıklayacağı ileri sürülmekte.

**Başkan'ın Yardımcısı ve Özel Kalem Müdürü tayin istedi..

Ardahan Belediyesi Başkan Yardımcısı Levent Turan ile Özel Kalem Müdürü Önder Avşar'ın belediyede ayrılmak istedikleri ve bu yönde belediyeye dilekçe verdikleri öğrenildi.
Haberi ekleme saati: 23.13-19 Aralık 2014
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Vali Küçüklerle Küçük Oldu..

Ardahan Haberleri Vali Ahmet Deniz, faaliyete geçen ve inşaatı devam eden okulları denetledi.
Denetlemeleri kapsamında Yeni Mahalle’de faaliyete geçen Atatürk İlkokulu’nu ziyaret eden Vali Deniz, okulda incelemelerde bulundu. Okulun durumu hakkında yetkililerden bilgi alan Vali Deniz, dersliklere de girerek öğrencilerle sohbet etti.
Denetlemelerini sürdüren Vali Deniz, daha sonra İnönü Mahallesi’nde inşaat çalışmaları devam eden İlkokul binasında incelemelerde bulundu.

**Posof İlçesi’nde de çeşitli ziyaret ve incelemelerde bulundu..

Posof İlçesi’ne giden Vali Deniz, Kaymakamlık binası önünde Kaymakam Ufuk Özen Alibeyoğlu, Belediye Başkanı Cahit Ulgar, kurum müdürleri ve vatandaşlar tarafından karşılandı.
Karşılamanın ardından Kaymakamlık makamına geçen Vali Deniz, son kararname ile ilçe kaymakamı olarak atanan Ufuk Özen Alibeyoğlu’na yeni görevi dolayısıyla hayırlı olsun dileklerini iletti.
Beraberindekilerle birlikte bir süre Kaymakamlık makamında sohbet eden Vali Deniz, daha sonra Cumhuriyet Başsavcısı Recai Bilgin ile birlikte İlçe Cumhuriyet Savcılığı’nı ziyaret ederek, görev yapan hakim ve savcılarla görüştü. Buradaki ziyaretinin ardından Posof Çok Programlı Anadolu Lisesi’ni ziyaret eden Vali Deniz, girdiği dersliklerde öğrencilerle sohbet etti. Öğrencilerden daha fazla ders çalışmalarını ve başarılı öğrenciler olmalarını isteyen Vali Deniz, okul ziyaretinin ardından karma öğrenci yurdunda öğrencilerle birlikte yemek yedi. Vali Deniz, inşaat çalışmaları devam eden İmam Hatip Lisesi ve pansiyonlarda da denetlemelerde bulundu.
İlçe Jandarma Komutanlığı ve Emniyet Amirliği ve Sağlık Ocağını da ziyaret eden Vali Deniz, daha sonra Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) tarafından verilen hibe desteklemeleri sonucu kurulan konaklama oteli inşaatında incelemelerde bulundu.
İlçe merkezinde görüştüğü vatandaşlarla da bir süre sohbet eden Vali Deniz, ilçeden ayrıldı.

Ardahan Haberleri **Aralık ayı Kaymakamlar Toplantısı, Vali Ahmet Deniz başkanlığında yapıldı...

Valilik Toplantı Salonu’ndaki toplantıya Vali Deniz ile birlikte Vali Yardımcısı Muharrem Coşgun, İlçe Kaymakamları ve kurum müdürleri katıldı.
2014 yılının son Kaymakamlar Toplantısı olması nedeniyle, yıl içerisinde yapılan kamu yatırımları, Sodes desteklemeleri, sağlık, eğitim, spor, kültür, turizm ve sanat faaliyetleri hakkında geniş değerlendirmelerde bulunuldu.
Toplantıda konuşan Vali Deniz, özellikle eğitim konusunda titiz çalışmaların yapılması gerektiğine vurgu yaparak, “Okullarımızın çoğunun fiziki şartları iyi seviyede ve öğretmenlerimizin tamamı asil kadrolu. Bunlarla birlikte az sayıda kalan birleştirilmiş sınıfları da tamamen ortadan kaldırdığımız zaman, eğitim konusunda neredeyse hiçbir sorunumuz kalmayacak ve o zaman eğitimde ki başarı çıtamız hızla yükselecek. Öğretmen ve öğrenci motivasyonu konusu da bu anlamda önem taşımaktadır. Okullarımızı sık sık ziyaret edelim, öğretmenlerimizle öğrencilerimizle buluşup, sohbetler edelim, velilerle irtibata geçelim. Eğitim bir gönül işidir, sevgi işidir. Onlara bu işi önemsediğimizi, yanlarında olduğumuzu hissettirelim” dedi.
Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları tarafından evi olmayan vatandaşların tespitinin hassasiyetle yapılması yönünde kaymakamlara talimat veren Vali Deniz, “Yaş gözetmeksizin evi olmayan, ihtiyaç sahibi durumunda olan vatandaşlarımızın durumunu değerlendirelim ve çalışmalarımız neticesinde Ardahan’da evsiz vatandaşlarımız kalmasın” diye konuştu.
Sigara denetimleri konusunda ki hassasiyetini de belirten Vali Deniz, konu hakkında talimat vererek, sürekli olarak denetimlerin yapılmasını ve ihbarların titizlikle değerlendirilmesini istedi. Engelli vatandaşlara yönelik çalışmalardan bahseden Vali Deniz, akülü tekerlekli araç ihtiyacı olan engelli vatandaşların tespit edilerek, ihtiyaçlarının giderilmesi konusunda çalışma başlatılmasının önemine dikkat çekti. Vali Deniz ayrıca, Ardahan’da organ bağışı konusunda da bir kampanya başlatacaklarını kaydetti.
Haberi ekleme saati: 19.25-18 Aralık 2014
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

İnönü’ye Kırmızı
Kongre’ye Mavi!..

Ardahan Haberleri Ardahan Belediyesi, Yeni Yıl öncesi caddeleri geceleri LED ışıklarla aydınlatmaya başladı.
Yapılan çalışma ile farklı bir görünüm ve figürlerle aydınlatılacak caddeler LED teknolojisi ile ışıl ışıl hal geliyor.
Kaldırımların Andezit taşla yapımı yanı sıra, çevre düzenleme çalışmalarına da büyük önem veren Ardahan Belediyesi, cadde ve sokakları motifli özel LED ışıklandırmalarla aydınlatma çalışmasına başladı.
Ardahan Belediyesi, şehrin gece görüntüsüne görsel bir güzellik kazandırmak amacıyla ana caddelerdeki aydınlatma direklerine, motifli LED aydınlatmaları monte ederek, caddelere ayrı bir renk kattı, şehrin her alanda değişimi gelişimi için büyük caba sarf ettiklerini, Ardahan’ın Ardahanlıya yakışır bir kent olma yolunda hızla ilerlediğini söyleyen Belediye Başkanımız Köksoy, alt yapı kadar şehrin görsel yapısındaki çalışmalarımızda büyük önem veriyoruz, yollarımızı asfalt kaldırımları andezit taşla yaparken yeşil alanları da çoğalttık. Kenti güzelleştirme adına yaptığımız çalışmaları taçlandırma adına da caddelerimizi LED ışıklandırmaları ile aydınlatıyoruz, diye konuştu.

**Neden Karışık Değil?

Öte yandan kentin ana caddelerini LED ışıkları ile süsüleyen Ardahan Beleidyesinin kentin caddeleri arasında ayrım yaptığı ileri sürüldü.
Bu ayrımım yapılan ışıklandırma çalışmalarında İnönü caddesinin sadece kırmızı LED’lerle, Kongre caddesinin bir çok rengin bulunduğu Mavi ve çarpcı ışıklarla süslemesi olduğunu belirten Ardahanlılar tüm cadde ve sokakların aynı renklerle süslenmesi gerektiğine dikkat çekiyorlar.

**TARİHİ BİNALARDA IŞIKLANDIRILSIN..

Yapılan çalışmayı beğenen Ardahanlılar bu güzel çalışmanın başta Akkoş’un binası olarak bilinen tarihi bina ve kentin diğer simge binalarının da ışıklandırılması gerektiğine işaret ettiler.
Haberi ekleme saati: 17.11-18 Aralık 2014
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

MUTLU KERİMOĞLU
“KARDEŞLİĞİN GARANTÖRE İHTİYACI YOK”

Ardahan Haberleri 2015 seçimlerinde CHP’den Ardahan Milletvekilliği için aday adaylığını açıklayan Mutlu Kerimoğlu’ndan, Ensar Öğüt’e yanıt var.
CHP Milletvekili Ensar Ögüt “Ben aday olmazsam CHP Ardahan’da seçim kazanamaz” açıklamasıyla tepkilerin odağına oturdu.
3 dönemdir milletvekilliği koltuğunda oturan Öğüt yeniden aday adayı olduğunu söyledi. CHP milletvekilinin yaptığı açıklamalara tepkiler ardı ardına geldi. CHP’den 2015 seçimlerinde milletvekili aday adayı olan ve uzun süre Öğüt’ün danışmanı olarak Ardahan’a ve Ardahanlılara hizmet eden Mutlu Kerimoğlu’ndan da yanıt geldi.
Mutlu Kerimoğlu, Ensar Öğüt’ün “Ardahan’da Türk Kürt kardeşliğinin garantisiyim,sigortasıyım” sözlerine tepki gösterdi.
“Yüzyıllara uzanan kadim kardeşliğin garantöre ihtiyacı yok” diyen Kerimoğlu sözlerine şöyle devam etti:
“Türk Kürt kardeşliğinin en güzel örneğinin yaşandığı bir adrestir Ardahan, sigortaya gerek yok. Kaldı ki yapay sigortalar gün gelir yanar, atar. Kardeşlik daimdir Ardahan’da. Kimsenin garantörlüğüne de ihtiyacı yoktur. Ardahan’da evlerimizin kapıları ardına kadar birbirimize açıktır, bizim memleketimizde kimse kimsenin etnik kökenine bakmaksızın karşısındakini sofrasına buyur eder, ekmeği paylaşırken kim olduğuna asla önem vermez, önemli olan insan olmasıdır.” dedi. CHP siyasetinde etnik köken, mezhep ayrımcılığı hiçbir zaman olmadı diyen Kerimoğlu, milletvekili Öğüt’ün Ardahan’da Alevinin 9 bin oyu vardı şimdi 4 -5 bin kaldı sözlerine de tepki gösterdi. CHP aday adayı Mutlu Kerimoğlu;
‘’CHP’nin en sade üyesi bile etnik köken ve mezhep siyaseti yapmaz. Siyaseten ağabeyim olan sayın Öğüt, Alevi yurttaşlarımıza yönelik sayılar vererek ayrımcılık yapmıştır. Ögüt’ün Alevi yurttaşlarımız için dile getirdiği “göç verdiler bugün bu kadar kaldılar’’ifadesi yarın onları yok sayma anlamına gelir. Ardahan’ın aydınlık yüzüyle, CHP’nin herkesi kucaklayan siyaseti ile bu söylem bağdaşmamıştır. Bu yaklaşım “sıfırlamacı” yaklaşımdır. Ardahan’da emeğiyle, alın teriyle, çoluğunun çocuğunun rızkından arttırarak CHP’ye katkı vermekten onur duyan Alevi’yi SIFIRLAMA çabasıdır ki kabul edilemez” dedi.
Kişiler değil toplumsal birliktelik başarıyı getirir diyen Mutlu Kerimoğlu, Öğüt’ün “ben olmazsam Akp kazanır” sözlerine de karşı çıktı. Parti emekçilerini, CHP’nin köklü geçmişini hiçe sayan bir söylem diyen Kerimoğlu sözlerini “siyaset tek başına başarıya ulaşılacak bir alan değil, halkla birlikte örgütlü mücadele ile başarı gelir. Ardahan’da her dönem CHP çizgisi iktidar ortağı olmuştur. Sosyal demokratlar, Atatürkçü, laik ve yurtseverler insanlarımız her seçimde teveccüh gösterip partimize güç katmıştır. O yüzden ben varsam başarı var demek gerçeklerle bağdaşmaz. Amacımız halkımızla birlikte başarmak, partimizi daha yukarıya taşımak olmalı” dedi.
Haberi ekleme saati: 17.05-18 Aralık 2014
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ARDAHAN'DA GÜNÜN EN SON HABERLERİ..

Ardahan Haberleri **Yerli Malı Haftası Etkinlikleri Devam Ediyor..

12-18 Aralık tarihleri arasında kutlanan Yerli Malı Haftası etkinlikleri başladı.
Başta Çıldır Şehit Öğretmen Sezgin Yolcu Yatılı İlköğretim Bölge Okulu’nda plmak üzere Arahan’da ki okulllar da kutlanmaya başlanan Yerli Malı Haftasın da öğrenciler evlerinde yapılan yemek, pasta ve kurabiyeler ile haftayı kutlamaya başladığı görüldü.

**YERLİ MALI..

Türkiye'de tüm okullarda kutlanan belirli günler ve haftalardandır.
II. Dünya Savaşı sonrası oluşan ekonomik darboğazın ardından yabancı ülkelere para akışının önünün kesilmesi ve toplumsal tutum bilincinin oluşması amaçlanmıştır. Bu amaçla Atatürk başkanlığında, 1923 yılında İzmir İktisat Kongresi'ni toplandı. Bu kongrede yurdun bağımsızlığının korunması, yerli mallar üretilmesi ve kullanılması kararlaştırıldı. Dönemin başbakanı İsmet İnönü 12 Aralık 1929 tarihinde TBMM’de bir konuşma yaptı. Konuşmasında ulusal ekonomi, yerli malı ve tutumlu olma konularını anlattı. 1946 yılından itibaren Yerli Malı Haftası olarak kutlandı. 1983 yılında adı Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası olarak değiştirildi.

Haftanın amacı, yerli tüketimin bilinçli olarak artmasıdır. Bu hafta süresince tutumlu olmanın, yatırım yapmanın ve yerli malı kullanmanın önemi vurgulanır. İnsanların parasını, malını, eşyalarını, zamanını ve sağlığını gerektirdiği gibi korumak ve dikkatli kullanmasına tutumlu olmak denir. İhtiyaçlara harcandıktan sonra artakalan para ile yatırım yapmanın önemi üzerinde durulur. Tüketilecek ürünlerin ülkede üretilen ürünlerden seçilmesinin gerekliliği anlatılır. Bu şekilde ülkenin zenginliklerinin artması amaçlanmaktadır. Ayrıca bilinçli tüketicilik konuları üzerinde durulur.
Okullarda 12 – 18 Aralık tarihleri arasında kutlanan bu haftada tutum, yatırım ve Türk malları hakkında bilgi verilir. Şiirler okunur, konuşmalar yapılır, skeçler ve oyunlar oynanır.

Ardahan Haberleri **‘Öğretmen İçin Çal Ardahan’ Klibi Ekibi Ardahan Belediyesinde..

Ardahan Belediye Başkanı Faruk Köksoy,Ardahan’da ki öğretmenler tarafından hazırlanan ve ülke genelinde büyük ilgi toplayan, ‘Öğretmen İçin Çal Ardahan’ klibinde görev alan öğretmenleri makamında kabul etti.
Ardahan’da görev yapan çeşitli branştaki öğretmenler bir araya gelerek, kendilerinin seslendirdikleri “Öğretmen İçin Çal Ardahan” şarkısına klip çektiler.
Ardahan’ın tarihi ve turistik mekânlarında çekilen,öğretmenler günü programında sürpriz çalışma Organizasyonda görev alan öğretmenler,Başkan Köksoy’u makamında ziyaret ettiler çalışmanın çok anlamlı olduğunu belirten Başkan Köksoy kutsal bir görev olan öğretmenlik mesleğinin, müzikle buluşturmalarından dolayı öğretmenlere teşekkür etti.

Ardahan Haberleri **Basketbol Ardahan İl Birinciliği Sona Erdi..

014-2015 Sezonu Okul Sporları Genç Erkekler Basketbol İl Birinciliği Müsabakaları 24-28 Kasım 2014 tarihleri arasında yapılarak tamamlandı.
Büyük çekişmelere sahne olan müsabakaların sonucunda İl birinciliğini (1). Rekabet Kurumu Fen Lisesi, 2. Kazım Karabekir Teknik Lise ve E.M.L ve 3. 80 Yıl Anadolu Lisesi Olmuşlardır. Ödülleri Spor Şube Müdürü Eyyup Yavuzarslan,ve Kazım Karabekir Mesleki ve Teknik Lisesi E.M.L Müdürü Remzi Almas, tarafından verilmiştir.

Ardahan Haberleri **Göle ve Iğdır'da mezarlığa yapılan saldırı kınandı..

Göle'de ve Iğdır'da DBP, HDP öncülüğünde, Senemoğlu köyünde yapımı devam eden "Ahmet Güler Şehitliği"ne yapılan saldırı kınanarak, saldırı sonrası yaşanan olaylarda gözaltına alınanların serbest bırakılması istenildi.

Ardahan'ın Göle ilçesinde, HDP ve BDP öncülüğünde dün Senemoğlu köyünde yapımı devam eden "Ahmet Güler Şehitliği"ne yapılan saldırıyı kınamak ve ardından çıkan olaylarda yaşanlara ile gözaltlılara dikkat çekmek amacıyla açıklama yapıldı. Yoğun polisiye önlemlerinin alındığı ilçede, DBP ilçe binası önünde bir araya gelen ve aralarında DBP PM Üyesi Ayşegül Çoban, DBP İlçe Eş Başkanı Adem Durmuş, HDP İlçe Eş Başkan Yardımcısı Nurettin Özbey'in de bulunduğu çok sayıda yurttaş, "Şehidimize uzanan eller kırılsın" Baskılar bizi yıldıramaz" ve "PKK halktır halk burada" dövizlerini açarak, "PKK halktır. halk burada", "Şehit xwînate erdê namîne", "Göle uyuma onuruna sahip çık" ve "Disa disa serhıldan seroke me Öcalan" sloganlarını attı.

'Valinin kararını kınıyoruz'

Ardından yurttaşlar adına açıklama yapan DBP yöneticisi Yaşar Kaya, Göle'de polis ve asker ile halk üzerinde baskı uygulanmak istendiğine dikkat çekerek, valinin mezarlık için verdiği yıkım kararını kınadı. Kaya, "Özel arazide Göle'ye bağlı Senemoğlu köyünde yapımı biten Ahmet Güler Şehitliği Ardahan Valisi'nin talimatıyla dün sabah saatlerinde hunharca bir şekilde askerler tarafından yıkılmıştır. Göle halkı olarak alınan yıkım kararını kınıyoruz" diye konuştu.

'Sonuna kadar Öcalan'ın arkasındayız'

Kürt halkı olarak sonuna kadar PKK Lideri Abdullah Öcalan'ın arkasında olduklarını belirten Kaya, şunları aktardı: "Biz Kürt halkı ve dostları olarak Sayın Abdullah Öcalan'ın yanında ve arkasında yer alıyoruz. Yürüttüğü demokratik çözüm sürecini destekliyoruz. Gelinen bu aşamada sürecin ilerlemesi için Meclis'e gönderilen güvenlik yasasının derhal geri çekilmesi ve gözaltına alınan arkadaşlarımızın serbest bırakılmasını istiyoruz. Bu vesileyle de yıkım emri veren Ardahan Valisi'ni Göle'ye yaptırdığı uygulamalardan dolayı istifaya çağırıyoruz."
Yapılan açıklamanın ardından kitle sloganlar eşliğinde 5 dakikalık oturma eylemi gerçekleştirdi.

'Yapılan saldırı kabul edilemez'

Iğdır'da da,"Şehit Ahmet Güler Şehitliği"ne yapılan saldırı kınandı. DBP ve HDP öncülüğünde DBP il binası önünde yapılan açıklamaya, DBP İl Eş Başkanı Mehmet Nuri Çifçi, belediye eş başkanları Murat Yikit, Şaziye Önder, Tuzluca Belediyesi eş başkanları Mehmet Gültekin, Neşegül Can, il genel ve belediye meclis üyeleri katıldı.
Burada açıklama yapan DBP il yöneticisi Kemal Kum, Kobanê eylemlerinin ardından başlatılan gözaltı ve tutuklama furyasına dikkat çekti. Dün Ardahan halkının değeri olan mezarlığa saldırının kabul edilemez olduğunu söyleyen Kum, "Ardahan halkımız demokratik bir yürüyüş gerçekleştirmiş ancak faşist AKP polisi halkın bu demokratik yürüyüşüne tahammül edemeyerek halkın üzerine gaz bombalarıyla tomarlarla saldırmış. Burada bu faşist zihniyeti kınamak için Iğdır halkı olarak Ardahan halkımızın yanında olduğumuzu belirtiyoruz'' dedi.

Ardahan Haberleri **BÜTÜNLEŞTİRMEK İÇİN ADAYIM..

Milliyetçi Hareket Partisi Ardahan İl Kongresi 15 Ocak 2015 tarihinde yapılacak. Mevcut Başkan Taşkın Polat'ın tekrar aday olacağı seçimlerde, 2009-2014 yıllarında MHP Merkez İlçe Başkanlığı yapan Hülya Davutoğulları MHP'den İl Başkanlığı adaylığını açıkladı.
MHP İl Başkanlığı adaylığını açıklayan Davutoğulları, "Partide bütünleştirici güç olacağım", kadınlarımızın, bacılarımızın sorunlarını, dertlerini iyi biliyorum,şimdiye kadar neden kadınlarını oyunu alamamışız, demek ki onların derlerini yeterince dinlememişiz.. İnşallah yapacağımız istişareler sonrasında İl Başkanlığı görevi ile de 2015 yılı genel seçimlerinde partimizden milletvekili çıkarma gayreti içerisinde olacağız. Bizlerde adayımız kim çıkarsa onu destekleyeceğiz. İnşallah 15 Ocakta İl Başkanı olarak bütünleştirici unsur olarak çalışmalarımıza devam edeceğiz. Partimize adaylık sürecim hayırlı olsun" diye konuştu.
Haberi ekleme saati: 10.49-18 Aralık 2014
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ARDAHAN’A DEĞİL,
Siirt, 2017 Yılında Havalimanına Kavuşuyor..

Ardahan Haberleri Plan ve projesi hatta bütçesi hazırlanmışken son anda yapılmasında vazgeçilen Ardahan’a Havaalanı isteminin devam ettiği şu günler de hükümet bir vilayete daha havaalanı yapılacağını ilan etti.
Ardahan ile birlikte vilayet olmasına karşı havaalnı yapılan Iğdır’ın yanın da şimdi de Siirt’e havaalanı yapılacağı duyuruldu.
Siirt'in havalimanı 2017'de hizmete açılacak. Havalimanından günlük yaklaşık 1.810 kişinin yararlanması bekleniyor.
Siirt'in yıllardır özlemini duyduğu havalimanına 2017 yılının ilk aylarında kavuşması planlanıyor. Ulaştırma, Denizcilik Ve Haberleşme Bakanlığı Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan Çevre Etki Değerlendirme (ÇED) başvuru dosyasında yer alan bilgilere göre, havalimanının yatırım tutarının ise yaklaşık 400 milyon lira olması bekleniyor. Proje içi üst yapı tesisleri dahil olmak üzere toplam 420 hektarlık bir alan kullanılması planlıyor.

**TURİZMİ DE CANLANDIRACAK..
Havalimanının fizibilite ve ekonomik ölçütler göz önünde tutulduğunda, öncelikle ilgili bölge, dolayısıyla da Türkiye için önemli yatırım olacak. Havalimanının işletme aşamasında bin personelin istihdam edilmesi öngörülüyor. Havalimanın bölge ekonomisine de büyük ölçüde katkı sağlaması amaçlanıyor. Siirt Havalimanı'ndan günlük yaklaşık bin 810 kişinin faydalanması bekleniyor.

**ÇÖZÜM SÜRECİNE DESTEK..
Proje için yatırım süresinin bir yılı projelendirme olmak üzere 3 yıl olması planlanıyor. Havalimanının 2017 yılının ilk aylarında işletmeye açılması bekleniyor. Siirt Havalimanı'nın ekonomik ömrünün 25 yıl olması öngörülüyor. Siirt'in bulunduğu coğrafi konum, ülkesel ve bölgesel kalkınma stratejileri ve çözüm süreci düşünüldüğünde projenin gerçekleştirilmesiyle Siirt'in ve turizm potansiyeli olan ilçelerinin gelişmesine de katkı sağlanması amaçlanıyor.
Haberi ekleme saati: 10.49-18 Aralık 2014
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ENSAR ÖĞÜT:
Ardahan’ın Sigortası Benim…

Ardahan Haberleri CHP Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt, Ardahan’da Kürt ve Türk arasında sigorta görevinde bulunduğunu söyledi.
Gazetecilere genel seçimler ve gündeme ilişkin konular hakkında özel açıklamalarda bulunan Öğüt, Bir milletvekilinin yapması gereken ne varsa ben hepsini yapıyorum. Hatta daha fazlasını yapıyorum. Bir çok ilde teşekkür mesajları alıyorum. Vatandaşın sorunlarını çözdüğüm için mutlu oluyorum” dedi.
TBMM’de en çalışkan milletvekilleri arasında gösterilen ve gerçekleştirdiği birçok eylemlerle Türkiye’nin gündemine oturan CHP Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt, en çok soru önergesi veren rekortmen milletvekili olarak tanınıyor.

**İL ÖRGÜTÜNÜN ALINMASINA KARŞI ÇIKTIM..
CHP Ardahan İl Örgütü hakkında çeşitli şikayetlerin CHP Genel Merkezine yapıldığını da açıklayan YDK Üyesi Ensar Öğüt, “Demokrasiye inanmış biri olarak CHP Ardahan İl Örgütünün görevden alınmasına karşı geldim.
Seçimle gelen seçimle gider, ancak mevcut Başkan İlimdar Senem’in CHP Ardahan İl Başkanı olması için verdiğim mücadele ne yazık ki birileri tarafından algılanmış değil. Ama zaman kimin haklı olduğunu gösterecek” demesi dikkat çekti.
CHP’nin Doğu Anadolu’da tek milletvekili olan Ensar Öğüt, Genel Seçimlerde kendisine ihtiyaç duyulduğu için yeniden milletvekili aday adayı olacağını, aksi takdirde CHP’nin Ardahan’da seçimi kayıp etmesinden endişe duyduğunu dile getirdi.

**ÇALIŞMASAM CHP ARDAHAN’DA KAYBEDER…
Partisinin kendisini milletvekili göstermemesi durumunda CHP’den Milletvekili adayı olacak kişiye destek vererek seçimlerde çalışmalıyım. Çalışmasam CHP seçimi kaybeder. Ardahan’da 3 dönemdir devletle yarışıyorum. Çıldır, Göle ve Posof’ta aldığım oy, geçmişle kıyaslandığında ciddi bir fark ortaya çıkıyor. Şahsi oyum olmazsa bu kadar gayret ve çalışma göstermezsem seçmen yönünü AKP’ye çevirir” dedi.

**ARDAHAN’DA 4 BİN ALEVİ VATANDAŞ GÖÇ ETTİ
Ardahan’da son 12 yılda 4 Bin Alevi vatandaşın göç ettiğine vurgu yapan Öğüt: “12 Yıl önce Ardahan’da Alevi oyu yaklaşık 9 Bin civarındaydı. Şimdi bu sayı 5 Bine kadar düşmüş. CHP’nin Ardahan’da milletvekilliği kazanması için sadece Alevi oyu yeterli değildir. Muhafazakar ve Kürt kesiminde de ciddi oy aldığım için aradaki makas kapanıyor. Ardahan seçmeni beni tanıyor ve güveniyor. Bu gerçeklerler ortada, yoksa Kars ve Iğdır modeli ortaya çıkar, toplum ayrışmaya doğru yol alır” ifadesini kullandı.

**ÖN SEÇİM HİKAYE..
Bazı ulusalcı ve kutuplaştırıcı çevrelerce dillendirilen Genel Seçim Öncesi Ön Seçim isteğinin partiyi bölme ve zayıf düşürmeye yönelik bir düşüncenin ürünüdür diyen CHP Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt, kamuoyu yoklamaları en doğal ön seçimdir. Bunun dışında hareket etmek bir tarafın kazanılması diğer tarafın kaybedilmesine neden olur. Bunun için Ardahan ve benzer illerde ön seçim istemek uydurulmuş hikayedir” şeklinde konuştu.
Haber: Barış Bilgin
Haberi ekleme saati: 21.05-17 Aralık 2014
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

CENK TURAN:
Bu kentin geleceği gençlerdir..

Ardahan Haberleri 25 Aralık'ta yapılacak olan Ardahan Ticaret ve Sanayi Odası Genç Girişimciler Kurulu başkanlığına aday olan Ardahanlı İşadamı Cenk Turan Ardahan'ın geleceğin de umutlu olduğunu söyledi.
Ardahan'ın geleceğinin gençler olduğunu belirten ATSO Genç Girişimciler Kurulu Başkan Adayı Cenk Turan aday olduğu genç girişimciler kuruluna başkan seçilmesi halinde ATSO'nun kuruluşundan bu yana doğru dürüst bir çalışması olmayan bu kurumu Ardahan'ın güzel geleceği için en aktif hala getireceklerini söyledi.
Genç beyinlerin üreteceği projelerin hayata geçmesi için çabalayacaklarını belirtti.
Ardem Tavukçuluk Firması Sahibi Özmen Demir ile birlikte gazetemizi ziyaret edip, 25 Aralık'ta yapılacak olan Ardahan Ticaret ve Sanayi Odası'nın Genç Girişimler Kurulu seçimi öncesi vre sonrasın da yapacakları çalışmalar hakkında bilgi veren TURAN GRUP'un Yönetim Kurulu başkanı Cenk Turan ATSO'ya üye genç iş adamları ile birlikte çıktıkları bu yolda diğer Ardahanlı genç iş adamlarını da yanlarına alıp, Kafkaslara açılan Ardahan'ın tüm dünyada tanıtıp, gelişimine katkı sunacak projeleri hayata geçireceklerini belirtti.
Haberi ekleme saati: 21.05-17 Aralık 2014
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ATALAY: EĞİTİM DE 90 YILDA YAPILMAYANI YAPTIK..

Ardahan Haberleri AK Parti'li Atalay: "Osmanlıca; bu coğrafi havzada yüzlerce yıl boyunca vücut bulmuş devasa kültür mirasımızın ana dilidir.
AK Parti Ardahan Milletvekili Orhan Atalay, eğitimde 90 yılda yapılamayanların onlarca katını başardıklarını söyledi. Atalay, "Tam anlamıyla bir kimlik ve anlam bunalımıyla geçirdiğimiz yüz yılın sonunda gördük ki dil ve din başta olmak üzere, medeniyet değerlerimizle her türlü rabıtayı kesmek için verdiğimiz onca çabaya rağmen, yine de muasır medeniyet seviyesine çıkamamaştık. Son yıllarda milli eğitimde bir anlamda öze dönüş olarak da tanımlayabileceğimiz değişimler, esasında bizi bizle buluşturmak gibi son derece anlamlı bir çaba olduğu yeterince açık değil midir? Bir toplumun kendi kültür mirasıyla buluşması kadar tabii ne olabilir? Osmanlıca; bu coğrafi havzada yüzlerce yıl boyunca vücut bulmuş devasa kültür mirasımızın ana dilidir. Ana dili bilmemek demek kişinin anasıyla konuşamaması demektir, başka bir ifadeyle kökünden beslenemeyen dal demektir. Kişinin anasıyla konuşmasını zinhar yasaklamış olmak gibi yıllar boyu işlenmiş yüz kızartıcı ayıptan henüz kurtulmuş iken gelin, dedemizin mezar taşını okuyamama mahcubiyetinden de arınalım" diye konuştu.
Haberi ekleme saati: 16.29-17 Aralık 2014
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com

Türkiye Nereye Gidiyor?..
Yazar Fakir


Ardahan'da Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yazarlarımızı okuyor musunuz?

YAZIYORSAM SEBEBİ VAR
Başarı hepimizin, başarısızlıkta..

Fakir Yılmaz Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşArdahan’ın gelişimi için herkesin sağında solun da mücadele ettiği bir süreçte kendi imkanları ile yola çıkıp, daha sonra verilen imkan ve moralle önemli Ardahan Haberleri bir yol alan spor’da yaşananları hemen her Ardahanlı yakın da takip ediyor.
Ardahan’ın yakaladığı bu atmosferin devamı için de herkese büyük görev düştüğünü bilen biri olarak bu kentin başarısının da, başarısızlığın da hepimize, her Ardahanlıya mal olacağını herkes bilmelidir..
Bu nedenle son günler de yaşanan gelişmelerin inat, şımarıklık, ukalalıkla değil, saygıyla, ‘Ben değil, hepimiz’ denilerek hareket edilmesi gerektiğini hatırlatırım..
Spor da yakalanan başarının 500 Binin üzerin de Ardahanlının bulunduğu İstanbul’un yüzünü Ardahan’a dönderdiği bir sırada bu önemli gelişmeyi kişisel egolara kurban etmemek ve en önemlisi başkasının parasıyla, adıyla, imkanı ile kabadayılık yapmamak gerekir..
Ve en önemlisi bu işin bir mahalle takımı değil, tüm toplumun takımı olduğunu anlamanın gerektiğini belirtirken, bu yaşananların yeniden olumlu bir atmosfer içine alınıp, el birliği ile ‘Yeniden, haydi hep berber’ denmesinin zamanın geçmediğini de unutmamak gerekiyor..

**Karışmayın işime..

Ardahanlı Amatörler, Vali başta olmak üzere kenti yöneten idarecilerin ve basının kendilerini yanlız bıraktığından yakındığı şu günler de görülmeye başlanan bir davayı tüm dünya yakından izliyor..
Ardahan Haberleri Beşiktaş'ın taraftar grubu Çarşı üyesi 35 kişi hakkında Gezi olaylarına ilişkin açılan davanın ilk duruşması bugün görülmeye başlanırken, geçtiğimiz gün gazete ve televizyon merkezlerini basıp, gazetecileri içeri alan anlayışın sahibi ülke de yaşanan antidemokratik girişimlere tepki koyan Avrupa Birliğine ‘İşime karışmayı, siz kim oluyorsunuz?’ diyerek kafa tutuyordu..
Kobani olayları ardından 5 bin kişiyi göz altına aldırıp, bunların 500’ünü tutuklatan anlayışın sahibinin demokrasi anlayışının da bir kez daha ortaya çıktığı son gelişmeler bu ülkenin gün geçtikçe tek adam dönemine girmeye başladığını da ortaya koymaktadır..
Dün KCK, Ergenekon, Balyoz, bugün Cemaat diyerek insanları toplayan anlayışın iki taraftarı ‘Hükümeti yıkmak’, ‘Hükümete Darbe’ diyerek mahkemelere çıkarırken, Ardahan’da yeni gözaltıların olduğunu öğreniyorduk..
Ve hasıl ‘Karışmayın işime’ diyerek demokrasiyi koruyan anlayışı kutluyorum..

**Sustukça sıra sana gelecek..

Cemaat basınına yönelik yapılan baskın ardından aradığım ilk kişi bir zamanlar Ardahan’da Zaman Gazetesi Muhabirliği yapan Kutbettin Tarhan oldu.
Ardahan Haberleri Ardahan’dayken Kubi diye seslendiğimiz ve geçmiş olsun dileğimden sonra Tarhan’a ilk sözüm, ‘Ya Kutbettin ben sana demiyor muydum susmayın, sustukça sıra size gelecek..’ diye..
Gülümseyip, ‘Haklısın abi’ demekten öte bir şey diyemeyen Kutbetin’e ülke de olduğu gibi Ardahan’da da değişen bir şey olmadığını ve başta gazeteciler olmak üzere herkesin yaşananlar karşısında sus, pus olduğunu tekrarlayınca başta cemaati olmak üzere tüm susanların bu son yaşananlardan ders alması için duacı olmasını da isteyerek telefonu kapattım..
İstanbul merkezli bu baskın öncesi Ardahan’da da aynı şeylerin yaşandığı ve Göle’ye giderken önleri kesilip, gözaltına alınan 19 kişiyi görmezden gelen ulusal basının iş kendisine gelince ‘Özgür Basın Susturulamaz’ sloganları atması ne kadar gülünçse, aralarında HDP, DBP İl Başkanlarının da bulunduğu bir çok kişinin gözaltına alınması karşısında susulması da o kadar acı olduğu bir ülke de barışın, kardeşliğin, özgürlüğün gelmesi için herkesin ‘Benim için’ değil, ‘Herkes için demokrasi, özgürlük’ demesi gerekmez mi?
0.535.418 32 58-fakiryilmaz323@hotmail.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?

KADINCA/Selmi Yılmaz
Başkan da vekil gibi yalnız..

Ardahan Haberi Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşAltı yıldır Ardahan Belediye Başkanlığı görevini yapan Faruk Köksoy’un bu kentin alt ve üst yapısının yenilenmesi için verdiği mücadele toplumun büyük kesimi Ardahan Haberleri tarafından takdirle izlendiği bir gerçektir.
Önümüzde ki yerel seçimler de belediye başkan adayı değil, milletvekili adayı olacağı da konuşulan Köksoy’un bu kentin gelişimi için verdiği mücadele de adeta yalnız olduğunu da söyleyebiliriz..
Çünkü bir kaç çalışanı dışında Ardahan Belediyesinin tüm yükünün Başkan Köksoy’un boynun da olduğunu her Ardahanlı görmekte, izlemekte..
Kısacası Milletvekili Prof. Orhan Atalay gibi başkanın da yalnız olduğunu Köksoy’da, Atalay’da görmelidir..

**Suçlu sadece yıkanlar mı?

Başta Kürt sorunu olmak üzere ülkenin bir çok sorunu karşısında ortaya koydukları mücadele ile devletin ve iktidar ile büyük bir mücadele veren HDP ve ona Ardahan Haberleri yakın kurumların Ardahan’da ki temsilcilerinin basiretsizlikleri Göle’de yaptırılan mezarlığın faşist bir anlayış sonucu yıkılmasıyla bir kez daha ortaya çıkmıştır..
Çünkü değerlere saygı için halkın istemi ve parasıyla yaptırılan mezarlık korunamamış, faşist düşüncenin yıkıcı anlayışına fırsat verilmiştir..
Başta Göle’de ki DBP, HDP’liler olmak üzere bölge de bulunan temsilcilerin acizliğini ortaya koyan bu duruma sebep olanlar da o mezarlığı yıkanlar kadar sorumlu ve öz eleştirileri alınması gerekenler değil midirler?..

**Basın Özgürlüğü ve Okur..

Ardahan Haberleri 25 Kuruş verip, gazete almayan ama gazete gitmeyince 75 kuruşluk kontörü harcayıp, ‘Gazete bana niye gelmiyor?’ diye bizi arayan bir okur kitlesinin olduğu ülkem de basın ve medyaya yeni bir baskın daha yaşanıyor..
Zorunlu olmadıkça hayatın da Yay/Sat bayisine gidip bir gazete almayan, ama kuyruklarına basıldığı da, ‘Gazeteciye 100 Lira verip, haber yaptırıyorlar’ diye facebook kabadayılığı yapan bir okuru olan ülkem de basın özgürlüğüne nasıl sahip çıkılabilir ki?
Bilmem ama bu ülke de bir milyon satan bir gazetenin merkezi basılıp, genel yayın yönetmeni gözaltına alını yorsa Ardahan’dan Göle’ye giderken gözaltına alınan 19 kişiyi nasıl koruyup, kollanır ki?..

**Ardahan’da Siyaset..

Ardahan Haberleri 2015 Genel Seçimlerinin yaklaştığı günler de milletvekili olmak isteyenler de sahaya çıkmaya başladılar..
Kimi ilk kez aday olmayı düşünürken, kimileri ise tadını aldıkları meclise yenden gidip, orada ömürlerinin sonuna kadar kalmayı hedeflediklerini gördüğümüz Ardahan’da, ‘Kimler Milletvekili Adayı Olacak?’ sorusuna da cevap arandığını da izlemekteyiz..
Seçmenin net olmadığı, tavrını açıkça ortaya koyamadığı Ardahan’da ki siyaset arenasın da yaşanan boşluğu doldurmak için yarışanların toplum nezdinde nasıl karşılandıkları ise bulutlu, bir kadar da sisli..
Çünkü Ardahan’da ki siyaset gelene ağam, gidene paşam diyor..


Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ARDAHAN'IN ÇÖPÜ İÇİN
MAFYA MI DEVRE DE!

Ardahan Haberleri Yıl sonu dolaysıyla yenilenen dev ihaleler nedeniyle başta belediye olmak üzere bir çok kurum hummalı bir çalışma yürüttüğü Ardahan'da bazı kişilerin firma yetkilisi adı altın da müteahhitleri tehdit ettiği ileri sürülüyor.

**Belediye emniyet altına alınmalı!..

Geçtiğimiz gün yapılan greyder ihalesi ardından büyük tartışmaların yaşandığı Ardahan Belediyesinin yarın yapacağı çöp ihalesi nedeniyle bir hayli gergin geçtiği, Ardahan dışında Ardahan'a gelen bazı kişilerin bu ihaleye girmek isteyenleri tehdit ettiği iddia edilmekte.
Başta emniyet güçleri olmak üzere yetkililerinin yarın yapılacak olan Ardahan Belediyesi Çöp İhalesini takibe alıp, bu işe girmek isteyen ancak tehdit edildikleri ileri sürülen müteahhitleri koruması gerektiğine dikkat çekilirken, mafya görüntüsü sergileyen tiplerin belediyeyi adeta ablukaya aldığı da ileri sürülmektedir.
Haberi ekleme saati: 16.21-17 Aralık 2014
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetes.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ARDAHAN'DA CHP
GÖLE'DE DBP/HDP EYLEM YAPIYOR..

Ardahan Haberleri **KÖPRÜLÜ BELDESİ YENİDEN BELEDİYE..

Son günler de hareketli günler yaşanan Ardahan'da iki yeni eylem daha gerçekleşecek.
Cumhuriyet Halk Partisinin 'Hırsızlar Haftası' adını verdiği 17 Aralık-25 Aralık Yolsuzluk Operasyonun 1. Yıl dönümün de Ardahan'da bir eylem yapacağı öğrenilirken, Göle'de de beklenmedik bir an yıkılan mezarlık için yeni bir eylem yapılacağı bilgisi alındı.

**Köprülü belediyesinin yeniden açılması Danıştay’dan onaylanarak çıktı..

ENSAR ÖĞÜT “GÖZÜMÜZ AYDIN”
CHP Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt, kapatılan Köprülü belediyesinin yeniden açılmasının kesinleşmesi ve Danıştay Kararının Erzurum Bölge Mahkemesine gönderilmesinin ardından, bölge halkına hem geçmiş olsun hem gözünüz aydın dedi.
KARAR TAMAM
Köprülü Belediyesinin açılması için çalışmalar yürüten ve yakından takip edenlerden biri olan Ensar Öğüt,son gelişmeler üzerine yapığı açıklamada, “ Avukatlarımızın bilgilendirmesinin yanı sıra ben de 28.11.2014 tarihinde yayınlamış olduğum açıklamada, Göle Köprülü Beldesi ile ilgili davayı takip eden Av. Murat Toprak ve Danıştay 8. Dairedeki ilgililer ile yapmış olduğum görüşme sonucunda,dosyanın ilk incelemesinin yapıldığına, konuyu yakınen takip ettiğime ve 28.11.2014 tarihinde karar düzeltmenin lehimize çıkarak tek bir imza beklendiğine dair bilgi vermiştim.

**EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR
15.12.2014 Pazartesi tarihi itibariyle beklenen imza atılarak Karar Düzeltme kazanılmış ve Belediye Eski Başkanımız Yıldırım Sarıkaya ve Av. Murat Toprak ile de bilgiler paylaşılmıştır. Bu durumda konunun Ankara’da ki işlemleri bitmiş ve Erzurum Bölge İdare Mahkemesine gönderilmiştir. Avukatlarımıza, emeği geçen herkese teşekkür ederim. Titizlikle takip ettiğim bu konunun sonuçlanarak seçimin bir an önce yapılması için elimden geleni yapacağımı belirtir, komuoyunun tüm hemşehrilerimin bilgisine saygılarımla sunarım” dedi.
Haberi ekleme saati: 11.06-17 Aralık 2014
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetes.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yollar yeniden kazılacak..

Ardahan Haberleri Yıllardır bir türlü yapılmayan Ardahan yolları Mart ayından itibaren yeniden kazılacak.
Konu hakkın da bir açıklama yapan Ardahan Belediye Başkanı Faruk Köksoy önümüzdeki bahar ayının başında itibaren Ardahan kent merkezin de bulunan yolların ‘Yağmur kanalları’ çalışması dolaysıyla yeniden kazınacağını belirtti.
17 Milyonluk bir projenin daha hayata geçirileceğini belirten Ardahan Belediye Başkanı Faruk Köksoy güzel bir Ardahan için Ardahanlının biraz daha sabırlı olmasını istedi.

**ARITMA TAŞERONU İŞİ BIRAKTI..

Öte yandan Ardahan-Göle, Ardahan, Hanak, Damal, Posof ve Ardahan Çıldır yollarını yapan müteahhitlerin sık sık işi bırakmaları, taşeronlarla anlaşamaması dolaysıyla bir türlü bitmeyen Şehirlerarası yolları gibi kamuya ait bir çok proje ve yatırım da müteahhit ve taşeronların işi bırakmaları nedeniyle bitirilemiyor.
Göle Devlet Hastanesi, Ardahan Belediyesi İş Hanı gibi bir çok yatırımın müteahhit ve taşeronları ile yaşanan sorunlar dolaysıyla bir türlü bitirilemediği Ardahan'da en son olarak Arıtma Tesisinin yapan firmanın taşeronunun işi bıraktığı ve icralık olduğu bilgisi alındı.
Haberi ekleme saati: 10.59-17 Aralık 2014
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetes.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Başkan: Serhat’a Sahip Çıkacağız
GEREKİRSE YÖNETİM DEĞİŞECEK!..

Ardahan Haberleri Ardahan’ı Bölgesel Amatör Ligin de temsil eden Serhat Ardahan Spor’un 4 hafta öncesine kadar yakaladığı atmosferi ikinci yarıda da devam etmesi içim elinden geleni yapacağını belirten Ardahan Belediye Başkanı Faruk Köksoy kulübün son haftalar da yaşadığı olumsuzluğun önüne geçmeye kararlı olduğunu belirtti.
Yakalanan olumlu havanın ve moral motivasyonunun devamı için kulüp için de yaşanan rahatsızlığı önleyerek aşabileceklerini, bunun da mevcut yönetimin gerekirse kongreye gidip, yönetimi yenileyerek, yeni bir çıkışa izin vermesini sağlayacaklarını belirtti. Bu yönde çalışmaların devam ettiğini belirten Ardahan Belediye Başkanı Faruk Köksoy Türkiye’nin Kafkaslara açılan kapısı Ardahan’ın futbolda da bir yere gelmesi için kararlı olduklarını belirtti.

**KULÜBÜN CAM ÇERÇEVESİNİ KIRDILAR!..

Ardahan’ı Bölgesel Amatör Ligin de temsil eden ve son haftalarda yaşanan kulüp içi gelişmeler dolaysıyla gündemde düşmeyen Serhat Ardahan Spor’a valilik tarafından tahsis edilen binanın cam, pencerelerinin kulüp antrenörü ile futbolcular arasın da çıkan tartışmanın kavgaya dönmesi sonucu kırıldığı ileri sürüldü.
Son hafta da lig birinciliğini de kayıp eden Serhat Ardahan Spor’da yaşanan bu gelişme ardından bir çok futbolcunun da Ardahan’da ayrıldıkları görülürken, bu futbolcuların ligin tatile girmesinden dolayı mı, yoksa kulüpten ayrıldıklarından mı olduğu öğrenilemedi.

**KURALAR ÇEKİLDİ

Merkezi İstanbul’da bulunan Köprülü Derneği, Anadolu Şübesi, Gençlik Kolları ve Organize Komitesi tarafında düzenlenen II. Futbol Turnuvası kuraları pazar günü Köprülü Derneği Merkezinde çekildi. Açılış konuşmasını yapan Serkan KARAKILIÇ yeni dönem için kurallarıda komite ve takım sorumluları ile paylaştı.
Atilla KARADOĞAN, Menderes SARIKAYA, Ercan ÇAKMAKÇI ve Güven ÖZYILDIRIM anısına yapılacak olan Turnuva Müsabakaları Aralık ayın ilk Pazar günü Esenyurt'da başlayacak ve bir sonraki hafta Anadolu yakasında devam edecek... Final maçı ise çekilen kura sonucunda Anadolu Yakasında oynanmasına karar verildi.
İki gurup sekiz takım dan oluşan müsabaka sonuçlarında guruplardan çıkan ilk dört takım Çapraz eşleştirmeyle (1. 4. İle 2. 3. Ile) eşleştirilecektir....
Guruplar
A GURUBU 1.Hafta: Durançam 1- Doruk. , Yastemal - Kaniya Tomel, Kartal -Tek Çam., Awaşor -Fırtına.
B GURUBU 1. Hafta: Rojava -Yayla. , Lanse İnşaat -Devgençler, Xuro leQe -Karapaça , Durançam 2 -Gundilona
Haberi ekleme saati: 10.52-17 Aralık 2014
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetes.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

BOŞ MEZARLIĞI YIKACAĞINIZA
TOPLU MEZARLIĞI AÇIN!..

Ardahan Haberleri **yIKILAN MEZARLIK BİRİLERİN YERİNDE OYNATACAK GİBİ!

Geçtiğimiz gün beklenmedik bir karar ile yıkılan Göle'de ki mezarlık gerginliği bir nebze de olsa düştüğü bir sıra da İHD Ardahan'da ki toplu mezarın açılması için yeniden çağrı yaptı.

**ARDAHAN'DA BİR TOPLU MEZAR VAR..
İnsan Hakları Derneği (İHD) Diyarbakır Şubesince 6 yıl süren çalışmanın sonucunda güncellenen Türkiye'deki "Zorla Kaybedilenler, Faili Meçhul Cinayet, Yargısız İnfazlar, Toplu Mezarlar" raporu kitaplaştırıldı.
İHD Şube Başkanı Raci Bilici, dernekte düzenlediği basın toplantısında Türkiye'de binlerce insanın evlerinden, yerlerinden, yurtlarından alınarak kaybedildiğini iddia etti.
Faili meçhullerle ilgili en büyük sorunun zaman aşımı konusu olduğuna dikkati çeken Bilici, taleplerinin başında, toplu mezarların açılarak bulunan insan kalıntılarının kimlik tespitinin dışında nasıl öldüğünün de araştırılması geldiğini kaydetti.
Türkiye'de 30 yılı aşkın süre devam eden çatışmalarda öldürülen PKK'lıların da toplu mezarlara gömüldüğünü iddia eden Bilici, "Bu ülkede yıllar boyu devletin güvenlik güçleri organizasyonuyla ve bizzat ülkeyi yönetenler tarafından yürütülen konsept gereği binlerce insan evlerinden, yerlerinden, yurtlarından alınarak kaybedilmiştir. Yine binlercesi devlet gözetimindeki yapılar tarafından faili meçhul bir şekilde katledilmiştir. Onlarca sivilin cenazeleri toplu mezarlarda ortaya çıkmıştır" dedi.
Bilici, geçmişle yüzleşme ve hakikatlerin araştırılması konusunu önemsediklerini, Türkiye'nin, toplu mezarlarla ilgili "Minnesota Protokolü"ne imza atması ve gereklerini yerine getirmesi gerektiğini kaydetti.

**25 kentte 348 toplu mezar..

Türkiye'de 25 kentte 348 toplu mezarın bulunduğunu, bu mezarlarda 4 bin 201 kişinin olduğunun iddia edildiğini dile getiren Bilici, şimdiye kadar açılan 45 mezarda 281 kişiye ait kemiklerin çıkarıldığını söyledi.
Rapora göre, Diyarbakır'da 41, Siirt'te 40, Bitlis'te 40, Hakkari'de 37, Bingöl'de 39, Van'da 25, Şırnak'ta 19, Mardin'de 15, Batman'da 12, Tunceli'de 9, Ağrı'da 4, Malatya'da 3, Antalya'da 3, Elazığ'da 2, Kahramanmaraş'ta 2, Sivas'ta 2, Şanlıurfa'da 1, Kars'ta 2, Iğdır'da 1, Muş'ta 1, Ardahan'da 1, Adıyaman'da 1, Gaziantep'de 1, Hatay'da 1 ve Erzincan'da 1 toplu mezar bulunuyor.

**Göle'de ki mezarlığın yıkılması birilerini yerin de edecek gibi..

Öte yandan geçtiğimiz gün beklenmedik bir anda yıktırılan ve büyük tepki alan Ardahan'ın Göle'de ki mezarlığı yıkma kararı verenlerin başının bir hayli ağırdığı ve her an üst düzey bazı bürokratların görevlerin de el çektirilebilecekleri alınan bilgiler arasın da oldu.
Haberi ekleme saati: 22.48-16 Aralık 2014
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetes.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Posof Belediye Başkanı
Bursa Ardahan Federasyonunu
Ziyaret Etti..

Ardahan Haberleri Ardahan’ın sınır ilçesi Posof Belediye Başkanı İl dışı ziyaretlerine devam ediyor.
AK Partili Posof Belediye Başkanı Cahit Ulgar son olarak Bursa’da bulunan Ardahanlılar Federasyonunu ziyaret ederek, yeni yönetimi kutlayıp, desteklerini beklediğini söyledi.
Öte yandan BUARDEF Bursa Ardahan Dernekleri Federasyonu 2. olağan genel kurulunu yaparak federasyon genel başkanlığına Zekai AYDIN seçildi.

**Damal’da Spor İçin Toplantı Yapıldı..

Damal’da gençlere ve çocuklara yönelik spor faaliyetlerinin geliştirilmesi amacıyla toplantı düzenlendi.
Toplantıya, Damal Kaymakamı Abdurrezzak CANPOLAT ve Damal Belediye Başkanı Ergin ÖNAL’ın katıldı.Kayak,Yüzme,Futbol,Basketbol v.b. spor branşlarına ilçemizdeki gençlerin ve çocukların teşvik edilmesi, yetenekli gençlerin ve çocukların iyi birer sporcu olmaları yolunda gerekli maddi ve manevi desteğin sağlanacağı konu alındı.
Ayrıca Damal Spor Kulübünün kurulması ve geliştirilmesi ile ilgili görüşülüp, Damal Spor Kulübünün temelleri atıldı.
Haberi ekleme saati: 12.12-15 Aralık 2014
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetes.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Belediye de
Doğalgazla Isınmaya Başladı..

Ardahan Haberleri Azerbaycan’dan getirilip, Gürcistan ve Türkiye üzeinde dünya petrol piyasalarına aktarılan Doğalgazı bu yıl ilk kez yakmaya başlayan Ardahan’da Belediye de doğalgaz ile ısınmaya başladı.
Doğalgaz şebekesi çektiren kurum ve iş yerleri arasına giren Ardahan Belediyesi doğalgaz ile ısıtmaya çalıştığı binasının onarımına da devam ediyor.
Haberi ekleme saati: 11.58-15 Aralık 2014
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetes.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Amatör Şikayetçi!..

Ardahan Haberleri Ardahan 1. Amatör Futbol Ligin de Mücadele eden 14 Amatör Futbol Takımı destek göremediklerinden yakındılar.
GÖLE SPOR, ARDAHAN SPOR, POSOF SPOR, ARI SPOR, SENEMOĞLU SPOR, ANADOLU SPOR, GÖLE GÜCÜ, SULAKYURT SPOR, AĞZIPEK SPOR, 23 ŞUBAT SPOR, KALE SPOR ve BAĞDEŞEN SPOR’un mücadele ettiği Ardahan 1. Amatör Futbol Liginin sahipsiz bırakıldığını belirten Amatör Kulüp Başkan ve Yöneticileri Ardahan’da da sadece Bölgesel Amatör Liginin olmadığını, 400-500 gencin kendi imkanları ile kar, kış demeden mücadele ettiğini, ancak kimsenin kendilerine sahip çıkmadığından yakındılar.
Haberi ekleme saati: 11.53-15 Aralık 2014
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetes.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

YALAKADAN SANATÇI OLUNMAZ!

Ardahan Haberleri **KILIÇDAROĞLU HADDİNİ BİLDİRDİ : 'HÜLYA AVŞAR KİM, SANATÇIMI? YALAKADAN SANATÇI OLMAZ'

14 Aralık operasyonunu değerlendiren Kılıçdaroğlu, “Basın üzerindeki baskılar pek çok çevreyi kaygılandırıyor” dedi.
***CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, şunları söyledi;
“17-25 Aralık haftasının 'Yolsuzluk Haftası' olmasını istedik. Bilboardları kiralamak istedik. Yolsuzluklar unutturulmak isteniyor ama unutmayacağız ve unutturmayacağız.
Bu operasyonlar intikam alma güdüsüyle yapılan operasyonlardır. Devleti yönetenler intikam duygusu, hınçla yönetemezler. Devletin televizyonu bile önyargıyla haber yapıyor, ön yargıyla bunu kamuoyuna yansıtmaya çalışıyor.”

**AVŞAR DA KİM?

"Cumhurbaşkanı Sarayı konusundaki sözlerinizle ilgili Hülya Avşar tazminat davası açtı” denilmesi üzerine Kılıçdaroğlu,
“Hülya Avşar kim? Sanatçı mı? Yalakadan sanatçı olmaz. Sanatçı dik durur, gücün karşısında eğilmez” diye konuştu.
CHP lideri, HDP’yle ittifak iddialarıyla ilgili olarak ise “Bizim kimseyle ittifak yapmaya ihtiyacımız yok” dedi.
Haberi ekleme saati: 11.45-15 Aralık 2014
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetes.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Bir Zamanlar Karacalarımız Vardı..

Ardahan Haberleri Orman kesimlerinin devam ettiği Ardahan’da bir zamanlar özgürce dolaşan yabani hayvanlar artık görülmüyor.
Başta Çamlıçatak (Gölebert) Ormanların da olmak üzere Ardahan’ı saran ormanlar da artık eskisi kadar yabani hayvanın olmadığı görülüyor.
Evliya Çelebi Seyahatnamesinde adı ‘Meşe Ardahan olarak geçen Ardahan’ın çevresinde ki ormanları azalmasıyla birlikte orta da kayıp olan yabani hayvanların başında gelen hayvanların başın da Karacalar gelirken, Ayı, Domuz gibi yabani hayvanların da ortada gözükmediği Ardahan ormanları kesilmeye devam ediyor.
Haberi ekleme saati: 09.52-15 Aralık 2014
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetes.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Saffet Kaya
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül
ve AK Partili Bakanları ofisinde ağırladı..

Ardahan Haberleri Geçtiğimiz günler de Ardahan’a gelerek bir dizi ziyaretler de bulunan Ardahan eski milletvekili Saffet Kaya’ya önemli ziyaret.
11. Cumhurbaşkanı, Abdullah Gül, Meclis Başkanı Cemil Çiçek ve Bakanlar ile birlikte Milletvekilleri, 23. Dönem Ardahan Milletvekili Saffet Kaya'yı çalışma ofisinde buluşup, yemek yediler.
Ardahan’dan Ankara’ya döndükten sonra Saffet Kaya’ya ait facebook sayfasında yayınlanan fotoğrafta Kaya’nın Ankara bürusun da önemli ziyaretçileri olduğu görülürken Kaya’yı ziyaret edip, birlikte yemek yiyenlerin başın da eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, TBMM’si Başkanı Cemil Çiçek, Enerji Bakanı Taner Yıldız, Enerji Bakanı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Salih Kapusuz, Adalet Eski Bakanı Sadullah Ergin, Ak Parti Trabzon Milletvekili, Kemalettin Göktaş, AK Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Baş geldiler.
Türkiye ve Ardahan’da ki gelişmelerin değerlendirildiği öğrenilen yemekte 2015 Genel Seçimlerinin de konuşulduğu bilgisi alındı.
Haberi ekleme saati: 09.46-15 Aralık 2014
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetes.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ENSAR ÖĞÜT,
MÜHENDİSLERİN EYLEMİNE
DESTEK VERDİ

Ardahan Haberleri Sosyal medya üzerinden bir araya gelen yüzlerce işsiz Gıda, Ziraat, Su Ürünleri Mühendisleri, veteriner ve teknikerler eylem yaptı.
Aylardır atanmayı bekleyen işsiz gıda, ziraat, su ürünleri mühendisleri, veteriner hekim ve teknikerler Kasım ayında Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının atama yapmaması ve gelecekle ilgili herhangi bir açıklamanın yapılmamasından dolayı Ankara Abdi İpekçi Parkı'nda eylem yaptı. Gençler emek verdikleri sınavdan sonuç almayı ve bir an önce bakanlığın alım yapmasını istediler.
CHP Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt'te mühendisleri yalnız bırakmayarak onların protesto eylemine katılarak, destek açıklamasında bulundu. Mühendislerle halay da çeken Öğüt, bir de hükümete çağrıda bulunarak "çözün bu işi" dedi.
Haberi ekleme saati: 09.42-15 Aralık 2014
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetes.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yaz/Kış Çoban Çocuklar..

Ardahan Haberleri Ülkenin yoğun gündemi arasın da sorunları unutulan doğuda ki çocuklar okuyorlar mı, çobanlık mı yapıyorlar anlaşılamıyor..
Yaz tatilini ailelerinin hayvanlarına çobanlık yapan Ardahanlı çocuklar kışları da hafta sonları da kar, kış demeden çobanlığa devam ediyorlar.
Türkiye’nin 81 Vilayeti için de başta üniversite sınavların da olmak üzere bir çok sınav da sondan üçüncü olan Ardahan’da ki çocukların yeterli, eğitim alamadıklarını ortaya koyan bu durumun önüne bir türlü geçememesi ise ayrı bir sorun olarak karşımızda duruyor.
Haberi ekleme saati: 21.19-14 Aralık 2014
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetes.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

SUSTULAR, SIRA ONLARA GELDİ!

Ardahan Haberleri Ülke de yıllardır yaşanan onca faşist saldırılara, bir o kadar haksız uygulamalara karşı sessizliği ile tanınan ve antidemokratik uygulamaları büyük oran da destekleyip, susan cemaat basının amiral gemisi Zaman Gazetesi polis baskınına uğradı.
İstanbul başta olmak üzere 13 ayrı il de Zaman Gazetesi ve Samanyolu televizyonuna yönelik gerçekleştirilen operasyon ülke de ve dış basında da yankı uyandırdı.
Gözaltına alınan Zaman Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni ve cemaate yakın bir çok kişi, bir zamanlar desteklediği hükumetin emriyle şu an birer suçlu olarak ifade veriyorlar.
‘Basın susturulamaz’, ‘Bunu da yaz tarih’ sloganları altında gözaltına alınan Ekrem Dumanlı’ya en büyük destek sol ve demokrat orijinli gazetecilerden geldi.
Ardahan Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Fakir Yılmaz’ın da attığı twittirle kınadığı operasyonu duyanlar, ‘Susma, Sustukça Sıra Sana da Gelecek’ sloganını hatırlatan sitemlerle Zaman ve cemaate yakın diğer basın kuruluşlarına yapılan baskını kınadıkları görüldü.
Haberi ekleme saati: 20.59-14 Aralık 2014
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

İmam Hatipli Kızlar
Liseli Kızları Dövdü!

Ardahan Haberleri Öğrencilerine verilen yemeklerin kalitesiz olduğu ileri sürülen Ardahan’da ki okullar da ard arda çıkan kavgalar dikkat çekerken, son kavga kızlar arasında yaşandı.
Alınan bilgilere göre geçtiğimiz hafta yaşanan kavga da İmam Hatip Lisesi Öğrenci Yurdundan kalan bir grup kız öğrenci Ardahan Lisesinde okuyan kızların sınıf ve yurtlarını basarak arkadaşlarıyla kavga eden öğrencileri dövünce karakolluk oldukları öğrenildi.
Haberi ekleme saati: 20.55-14 Aralık 2014
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

AK PARTİLİ BAŞKANDAN
NOEL SÜSLEMESİ..

Ardahan Haberleri Yaklaşan yeni yıl öncesi Yılbaşı hazırlıklarına başlayan Ardahan esnafı tüketiciyi iş yerlerine çekmek için vitrinlerini yenileyip, ışıklandırdığı şu günler de Ardahan Belediyesi de kent merkezin de bulunan parkta ki ağaçları ışıklandırdı.
Başta Kura Nehri çevresinde ki parklarda ki ağaçlar olmak üzere kentin simgesi konumundaki Kura Nehri üzerin de bulunan 100 yıllık demir köprünün yanı başında ki beton köprünün ardından Ardahan kent merkezin de ki parkı da ışıklandıran Ardahan Belediyesi yeni yıl öncesi çalışmalarına devam ediyor.

**ESNAF NOELLE MÜŞTERİ BEKLİYOR..

2014 yılını geride bırakmaya hazırlanan Ardahan esnafı da yaklaşan 2015 yılı için hazırlıklara başladı.
Vitrinlerini temizleyip, ışıklarla süslemeye başlayan Ardahan esnafı Hristiyan kültüründe yeri olan Noel Baba'nın mankenleri ile iş yerlerine müşteri çekmeye çalıştığı görülüyor.
Haberi ekleme saati: 20.19-14 Aralık 2014
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ŞIMARILIKLIĞA
UKALALIKTA EKLENİNCE
LİG BİRİNCİLİĞİ DE GİTTİ!..

Ardahan Haberleri **Kars Spor Vurdu, Ardahan Serhat Durdu..

Ardahan'ı Bal Ligin de temsil eden Serhat Ardahan Spor yönetiminin şımarıklığı sonucu yaşanan kulüp içi deprem olumsuzluklara ve puan kayıplarına neden olmaya devam ediyor.
Kamuoyunun Ardahan adına verdiği desteğin morali ile alınan başarıların yöneticilerin şımarıklığına kurban edilmesi ve aynı yöneticilerin bunun ötesine geçip, takımı destekleyenlere karşı ukala tavırlar içine girmesi sonucu önce moral, ardından maddi, manevi kayıplar yaşayan Serhat Ardahan Spor evinde karşılaştığı Giresun Görele Spor ile 0-0 berabere kalınca, BAL Liginin ilk yarısının son maçın da lig birinciliğini kayıp etti.

**Kars Spor 3 Puanı 3 Golle Aldı..

Öte yandan Serhat Ardahan Spor gibi Türkiye Bölgesel Amatör Ligi 2. Gurupta mücadele eden Karsspor, kendi evinde Trabzon ekibi Beşikdüzüspor ile oynağı maçı, 80 ve 90’ıncı dakikalarda attığı 3 golle 3 – 2 yenerek tarih yazdı.

**Amatör'e kar engelli..

Serhat Ardahan Spor'un son iki hafa da kayıp ettiği puanlarla BAL Ligin de inişe başladığı aynı hafta da Ardahan 1. Amatör Futbol Ligi maçları da vardı.
Kalespor-Ağzıipek ve Arı Spor-23 Şubat Spor karşılaşmalarının İl Spor Müdürlüğünün stadyumun kardan temizlenmediği için ileri ki bir haftaya ertelendiği Ardahan 1. Amatör Futbol Liginin diğer maçlarında Posof Spor'un Ardahan'a gelip sahaya çıkmaması dolaysıyla ligin birincisi olan Ardahan Spor'un oynamadan hükmen galip sayılıp, aldığı üç puanla lig birinciliğine devam etti.
Göle Gücü Spor-Bağdeşen (Kinzodamal) Spor'u 2-0, Göle Senmoğlu Spor-Sulakyurt (Sarzep) Spor'u 4-3 yenerken haftanın diğer önemli karşılaşmasında Göle Spor- Anadolu Spor'u 6-4 yenmesilye sonuçlandı.
Haberi ekleme saati: 20.11-14 Aralık 2014
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

AK PARTİ
MERKEZ DE KONGRE YAPTI..

Ardahan Haberleri Ocak ayı için de İl Kongresine gidecek olan iktidar partisi Adalet ve Kalkınma Partisi Posof, Damal, Hanak, Çıdır ve Göle'den sonra Ardahan Merkez İlçe Başkanlığı için kongreye gitti.
Ak Parti Ardahan Merkez İlçe 5. Olağan Kongresi Halk Eğitim Merkezi Salonunda gerçekleştirildi.
2015 yılında yapılacak olan Genel Seçimler öncesi kongrelerini hızla tamamlamaya çalışan Ak Parti Ardahan Teşkilatı hafta sonu Merkez İlçe kongresini de tamamladı.
Ak Parti Genel Merkezi tarafından görevlendirilen Mardin Milletvekili Gönül Bekin Şahkulubey’in de katıldığı kongreye, İl Başkanı Yunus Baydar, Ardahan Belediye Başkanı Faruk Köksoy, parti yöneticileri ve çok sayıda delege yer aldı.
Kongrenin açılış konuşmasını yapan Ardahan Belediye Başkanı Faruk Köksoy, delegelere katılımlarından dolayı teşekkür ederek, kongrenin hayırlara vesile olması temennilerinde bulundu.
Daha sonra kürsüye çıkan AK Parti İl Başkanı Yunus Baydar, partisinin iktidarı döneminde Ardahan’a yapılan yatırımlardan söz ederek, “80 yılda yapılamayan yatırımlar partimizin iktidarı döneminde ilimize yapılmıştır” dedi.
AK Parti İl Başkanı Yunus Baydar’ın konuşması ardından kürsüye çıkan AK Parti Mardin Milletvekili Gönül Bekin Şahkulubey’de konuşmasına partilileri selamlayarak başladı.
Ardahan’a ilk kez geldiğini söyleyen Şahkulubey, ildeki yatırımlardan dolayı Belediye Başkanı ve Milletvekiline teşekkür etti.
Ardahan’ı çok kısa sürede olsa gezdiğini dile getiren Mardin Milletvekili, yapılan devasa yatırımların AK Parti iktidarları döneminde yapıldığını öğrenmekten de mutlu olduğunu dile getirdi.
Konuşmalarından ardından AK Parti Merkez İlçe 5. Olağan Kongresinde oylamaya geçildi. Tek liste halinde aday olan Fahrettin Görmüş, Ak Parti Merkez İlçe Başkanı seçildi
Haberi ekleme saati: 19.39-14 Aralık 2014
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

HÜLYA ŞOV DEVAM EDİYOR..

Ardahan Haberleri **HÜLYA AVŞAR KILIÇDAROĞLU'NA DAVA AÇTI..

Kobani başta olmak üzere Irak ve Suriye'de ki olaylar karşısında orta da gözükmeyen, ama olaylar durulduktan sonra bir grupla birlikte bölgeye gidip, bir kelim kırık Kürtçe ile magazin basının manşetine çıkan ve Ezidilere, diğer mağdurlara bugüne kadar hala bir çorap alıp, düzenlenen kampanyalara katılmayan Ardahanlı Artist Hülya Avşar yeniden gündemde..
Ardahanlı Hülya Avşar, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na geçen hafta Cumhurbaşkanlığı Sarayı için kullandığı ifadelerle kişilik haklarını zedelediği ve toplumsal onurunu aşağıladığı gerekçesiyle 50 bin liralık tazminat davası açtı.
Kılıçdaroğlu, geçtiğimiz günlerde Ankara'da gazetecilerle gündemi değerlendirmişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ASKON toplantısında yaptığı konuşmasında kendisine yönelik sözlerine yanıt veren Kılıçdaroğlu, yine Cumhurbaşkanlığı sarayı üzerinden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı eleştirmişti.
Erdoğan'ın kendisine yönelik sözlerinden haberdar olup olmadığı sorulan Kılıçdaroğlu konuşmasında "Herhalde gündemde kalmak için benimle tartışmak istiyor. Meraklanmasın ben onunla tartışmayacağım. Çünkü benimle tartışması ona itibar kazandırmaz. Ona itibar kazandıracak olan saraydır. Sarayında otursun. Ona yine itibar kazandıracak olan Rıza Sarraf'tır. Onu da yanına alsın, genel sekreter yapsın. Yan tarafına Hülya Avşar'ı da alabilir" dedi.

**AVŞAR DAVACI OLDU..

Avşar, bu sözlerden rahatsız oldu. Avukatları Kerem Hasbakkal ve Eda Ergin aracılığıyla Kılıçdaroğlu'na dava açtı. Kılıçdaroğlu'ndan 50 bin lira manevi tazminat talep etti.
Dilekçede, özetle "Avşar, dünyaya mal olmuş, ülkemizin önde gelen ve sayılı sanatçılarındandır. Kamuoyu önünde ölçüsüz ve ağır biçimde aşağılandı. Sanatçı, siyasi ve hayat görüşünü saklamıyor. 30 yılı aşkın sanat hayatı boyunca yaptığı tüm işlerde sevilen sayılan bir sanatçı olması sebebiyle, Avşar'ın bu denli ağır, çirkin ve gerçeğe aykırı bir ithamla yaptığı mesleğe, karakterine ve güvenirliğine hakaret edilmiş, kişilik haklarına saldırılmıştır" denildi.
Avşar, Türkiye İş Kadınları Derneği (TİKAD) yöneticileriyle birlikte geçen hafta Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmüş, çıkışta basın mensuplarına Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nın abartıldığı kadar olmadığını, hatta kendi evinin daha ihtişamlı olduğunu söylemişti.
Haberi ekleme saati: 19.32-14 Aralık 2014
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ÖĞÜT'TEN BAKAN'A KAVURMA..

Ardahan Haberleri Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt, Meclis Genel Kurulu'nda bakanlara kavurma ikram ederek, “Çiftçimizin kalkınması için köylümüze imkan verin, gerekli destek verilsin. Doğu Anadolu kalkınırsa, Türkiye kalkınır” dedi.
CHP'li Öğüt, TBMM Meclis kürsüsünden yaptığı konuşmanın ardından Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz ve Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan’a kavurma ikram etti.
Öğüt, Doğu Anadolu ve Konya Ovaları projeleri adına söz aldığını söyleyerek, 5 bin kişi ile anket yaptıklarını ve neler konuşacağını halkın belirlediğini belirtti. Ardahan'dan, ot yiyen hayvanların etini bakanlara getirdiğini ifade eden Öğüt, şunları kaydetti:
“O merada otlayan hayvanın eti bu. Bu ette Omega 3 var, Omega 6 var, Omega 9 var. Bizim anamızı ağlattı doktorlar, ‘Kırmızı et yemeyin, kolestrol var’ diye. Profesör Canan Karatay ile görüştüm. Merada otlayan hayvanın kırmızı etinde kolestrol yok. Omega 3, Omega 6, Omega 9 var. Her sabah Ardahan’dan getirdiğim tereyağı ve yumurta yedim. Çiftçimizin kalkınması için köylümüze imkan verin, gerekli destek verilsin. Doğu Anadolu kalkınırsa, Türkiye kalkınır.”
Öğüt konuşmasını bitirdikten sonra yanında getirdiği kavurmayı Bakanlara ikram etti.
Haberi ekleme saati: 19.17-14 Aralık 2014
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yıkanlar belli,
Yıktıranlar kim?..

Ardahan Haberleri Ardahan’ın Göle ilçesine bağlı Senemoğlu köyü yakınların da yaptırılan ve bittiğin de ölen PKK’lıların mezarlığı olacağı ileri sürülen mezarlığın beklenmedik bir anda panzerlerle yıkılması ortamı gererken, gözden kaçan diğer bir ayrıntı ise bu mezarlığı koruması gerekenlerin nerede olduğunu gündeme getirdi.
Başta bu mezarın yapılması için karar alan, para toplayan ve yaptıranlar olmak üzere Göle’de ki DBP ve HDP’lileri mezarlığı koruyamadıkları, bunun da büyük bir ihmal ve mezarlığı yıkanlara fırsat verildiğini ortaya koydu.
Sorumluların bulunup, ortaya çıkarılıp, öz eleştirileri alınması gerektiğini belirten halk, ‘Yıkanlar belli, yıktıranlar ki?’ diye sormaktalar.
Haberi ekleme saati: 10.09-14 Aralık 2014
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

MEZARLIK GERGİNLİĞİNİ
BİTİREN KARAR KENTİ RAHATLATTI..

Ardahan Haberleri **19 KİŞİ SERBEST..

*Adalet İdarenin Hukuksuzluğunu Yendi..
Barış sürecinin devamı için toplumun tüm kesimlerinin büyük çaba gösterdiği bir sıra da idarenin Ardahan’ın Göle İlçesinde yaptırılan bir mezarı, ‘PKK Mezarlığı’ diye yıktırması ardından yaşanan gerginlik Adliyenin sağduyulu hukukçuların kararıyla son buldu.

Ardahan'ın Göle ilçesin de yaptırılan mezarlığın yıkılması ardından olayı protesto etmek için Göle'ye giderken önleri kesilip, gözaltına alınan 19 kişi sevk edildikleri Ardahan Adliyesinde çıktıkları hakime yaptıkları savunmaları ardından serbest kaldılar.
Mahkemeyi takip etmek için Hoçvan'dan, Göle'den, Kars ve Iğdır'dan gelenlerin kente sokulmadığı gün boyu alınan olağanüstü önlemler, kenti adeta ablukaya alınmış bir şehir görüntüsüne soktu.

**ÖZEL İDARE: BİZ YIKMADIK..

Öte yandan mezarlığın yıkılması iç,n hiç bir kararlarının olmadığını bildiren Ardahan İl Özel İdaresi mezarlığı kendilerinin yıkmadığını, güvenik güçleri korumasında diğer kurumlara ait araçlarca yıkıldığını açıklarken, konunun bu şekilde basına yansımasının kendilerini üzdüğünü açıkladı.

**AJANSLAR YAŞANANLARI YİNE GÖRMEDİLER..

Göle'ye gitmek üzere Ardahan'dan yola çıktıktan sonra kent çıkışın da önleri polis tarafından kesilen ve gözaltına alınan 19 kişinin çıkarıldıkları mahkeme tarafından serbest bırakılmaları üç gün boyunca yaşanan gerginliği bir nebze de olsa düşürürken, aralarına da HDP Ardahan İl Başkanı Ercan Karagöz ile Demokratik Bölgeler Partisi yöneticilerinin de bulunduğu bir çok kişinin göz altına alınması, mezarlığın yıkılması, kentte ki gerginlik başta ulusal ajans ve gazetelerin muhabirlerince olmak üzere kentte bulunan onca gazete ve haber sitesi tarafından görülmek istenmemesi dikkatlerden kaçmadı.
Haberi ekleme saati: 23.07-13 Aralık 2014
Haber/Fotolar: www.kuzeyanadolgazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Sayfa 16 - 214 < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 > >>
Köşe Yazarları
Copyright © 2003 - 2008 Ardahan kuzeyanadolugazetesi.com
Tel: 0478 - 211 43 31 - 211 45 00
Adres: İnönü Cad. No:50 Ardahan