Ana Sayfa · Forum · Linkler · Resim Galerisi
Ana Menu
Ana Sayfa
Makaleler
Forum
İrtibat
Linkler
Arama
Ziyaretçi Defteri

ÜYELİK HİZMETLERİ

ÜYE KAYIT
ŞİFREMİ UNUTTUM

Sitenize Ekleyin
Resim Galerisi
Telefonlar
Konuk Yazarlar

ARŞİVLERİMİZ
2003 YILI
2004 YILI
2005-2006 YILI
Ulusal Haberler
Misafir
Kullanıcı Adı

Şifre

Beni HatırlaKayıp Şifre ?
Site Durumu
Kayıtlı Üyeler : 12997
Misafirler : 66
En Yeni Üyemiz : sanane757000

Kayıtlı Üye :
Fakir 13 Gün Gelmedi
abdullahank 165 Gün Gelmedi
Orhan-Bahcivan 254 Gün Gelmedi
CEVAT COSKUN 259 Gün Gelmedi
atlantis 280 Gün Gelmedi
baris dursun 280 Gün Gelmedi
yilmaz akinci 289 Gün Gelmedi
adacala 290 Gün Gelmedi
admin 292 Gün Gelmedi
yilmaz_akinci 292 Gün Gelmedi
Forum Başlıklari
En Yeni Başlık
Ardahan Köyleri ve İ...
hoçvanın genel iradesi
Sitemizi Dostlarınız...
Bize ulaşın..
Haber Arşivimiz
Ardahan Görüntüleri
Ardahan Fotoğrafları
Kürdistan Komşunuz O...
KORKAKLARA MEYDAN OK...
Teşvik Ardahan’a Uğr...
Ardahan da Devlet mi...
İMRALI’DAKİ GÖ...
Ardahan ARDAHAN
APE FEZO’NUN A...
O benim Babam..
En Yoğun Başlıklar
YALÇIN TAŞTAN HAK... [51]
TRT bölücülük mü ... [35]
KAFATASÇILAR-ARD... [34]
COCUK ÖLDÜRMEYİ K... [30]
YAZARLARIMIZIN YO... [28]
YAZICIOĞLU'NU KAY... [24]
DTP'li vekillerde... [21]
Ardahan TV [19]
kürde fırsat verm... [18]
ANADİLİMİZ KÜRTÇE... [18]
23 NISAN IRKCI C... [17]
UGAR TÜRKLRI [16]
Bim Marketlerine ... [16]
KÜRT SORUNU DEĞİL... [15]
ARDAHAN LI OLMAKT... [15]
HİT
reklam
Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş Pinterest'te Fakir adlı kullanıcının profilini ziyaret edin.

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

<
YOK BE ABİ ..
Yazar Fakir - Ekim 25 2007 - 14:44:38
YOK BE ABİ BU İŞ BANA GÖRE DEĞİL/Tuncer Dağ

Tuncer Dağ 
Yıl 1987 yanı 20 yıl önce ilk kalemi elime aldığımda makale yazmaya başladım. Başladım ama nerede ve nasıl başlayacağıma bir türlü karar veremedim. Yazığım makaleyi defalarca yazdım ve yırttım. Kafamda canlandırdığım yazı ile kaleme aldığım yazı birbiri ile örtüşmüyordu. Zorlanmama rağmen ilk yazımı İstanbul Büyükçekmece Bölgesinde yayınlanan Hürbakış Gazetesine yazdım. Yavaş yavaş elim kalem tutmaya, ağzım laf yapmaya başladı. Uzun sürmedi iki yıl içinde gazeteciliğin bazı önemli detaylarını öğrenmeye başladım. Yazı dilimi de geliştirmeye çalıştım. 1989 yılında kendi gazetemi çıkarmaya başladım. Dizgi mizanpaj ve montajına hatta dağıtımına kadar bir gurup arkadaşla üstlendik.
Zaman su gibi akıp geçti. 20 yıl oldu. 20 yıllık süre içerisinde binlerce makale yazdım. Onlarca gazeteye köşe yazısı yazdım. Sosyal ve Kültürel amaçlı sivil toplum örgütlerinde yöneticilik başkanlık yaptım. Bu süreç beni istemezsem de siyasi arenaya çekti. 2003 yılında aktif siyasi ortama girdim. Keşke girmez olsaydım denecek türdeydi. Siyasete ilk girişim ve ilk siyasi toplantımda kongre dönemlerine denk gelmişti. Siyasi arenadaki insanların birbirlerine karşı olan rekabetleri, birbirilerinin şahsiyetlerine yönelik tasvip edilmeyecek eleştirileri ilk günde midemi bulandırmıştı. Keşke bu işe girmezseydim denilecek türdeydi. Bir kere yola çıkmıştık ya geri çekilmeyi gururuma yedirmedim. Ama kendi kendime söz verdim. “Ya bu işi adam gibi yapacağım. Yada yapabildiğim kadarını yapıp çekileceğim” dedim. Partinin çeşitli kademelerinde bulundum. Bulunduğum her kademede düşüncelerimde taviz vermedim. Taviz vermediğim gibi de gelmem ile gitmem bir oluyordu. Sabah atanıyor akşam alınıyordum. Bu durum defalarca devam etti. Sırt sırta verdiğimiz ve mücadele ettiğimiz bir çok insan bir anda 360 derece dönüş yapıyordu. Siyasette bir kural vardı. Bir yere gelmek için birilerini heba etmek zorundasın. Bu mantık bana pek iç açıcı gelmiyordu. Bende arkadaşlarımı heba etmemek için kendimi heba ediyordum. Süreç geçtikçe siyasetin çirkin yönleri daha da belirginleşmeye başladı. Guruplaşmalar, hemşericilik, etnik yapıya dayalı siyaset anlayışı daha fazla ön plana çıkıyordu. Benim istediğim siyaset anlayışı bu değildi. Olmayacağı da zaman geçtikçe daha net anlaşılmaya başladı.
Eski günlerimi özlemeye başladım. Gerçek dostlukları aramaya başladım. Zaman zaman bu siyaset bana göre değil en iyisi yine makalelerimi yazmaya başlayayım. Kitaplarımı hazırlamaya başlayayım. Amaç bir şeyler üretmekse bu en mantıklısıdır. Kararımı vermek üzereyim. Ya siyasette devam yada 2003 öncesindeki yaşama devam. Bende sizler gibi bekleyip göreceğim zaman ne getiriyor ne götürüyor bilinmez. Pes etmedim. Etmeyeceğimde. Sadece iyi bir gazeteci olmak için her ortama girmek gerekiyor. Bende siyasete girerek siyasetin iç yüzünü de böylelikle öğrenmiş oldum. Belki de önümüzdeki süreç içerisinde ders alacağım kısa bir dönem oldu. Siyasetin iç yüzünü dönen dolapları topluma aktarma şansını elde ettim.
tuncerdag75@hotmail.com

Yorumlar
cagdasgole - Ekim 26 2007 - 10:07:16
Siyaseti bırakıyormusunuz? bunu açıkça yazmamışsınız? Konuya açıklık getiriseniz memnun oluruz.
ramazan tan - Kasım 09 2007 - 18:49:01
Sayın Dağ yıllardan beridir siyaset yapıyorsunuz. bölgemizin sayılı simalarından birisiniz.Aktif siyasi hayatınızda bir takım çirkin oyunları gördünüz. kaçma kararı aldınız. ancak göz ardı ettiginiz bir şey var bizim bölgemizin insanları her nedense biraz ileri çıkanları yok etme adına politika yapıyorlar. insanlar biri birini bitirerek ön plana çıkacaklarını sanıyorlar. oy saki bu bir bilgi birikim işidir. bu bir emek işidir. tabiki bunu herkes görmezlikten geliyor. şimdi soruyorum eger sizde bu arenadan kaçarsanız zaten kirlenmiş siyasette kimler olur. ve bu toplumumuzu nereye taşırlar? sizler iyi kötü siyaset in içindeki oyunları gördünz yaşadınız ve yılların vermiş olduğu bilgi ve birikimle şu an varsınız. ve bu bilgi birikiminizi toplumumuzun lehine kullanacak durumdasınız. oysaki kaçmayı düşünüyorsunuz. bence yalnış yapıyorsunuz. bu kaçmanız kendilerini seçim simsarı olarak görenler varsa onların işine yarar başka bir şey olmaz. oysaki bizim toplumumuzun yeniden yapılanmaya, birlik ve beraberligi sağlamaya ihtiyacı vardır. artık böl parçala yönet anlayışı bitmiştir. çok bilgili bir toplumumuz vardır. bu toplum içerisinde öncü ama çizgisinden ödün vermeyen hemşerilerimiz vardır. bunların hepsi küser kaçarsa vay bu toplumun haline . camdan baktığımızda neler döndügünü hep birlikte görüyoruz. onun için de herkesin dimdi durması gerekir. özüyle ve sözüyle. hepimiz belirli yaşlara geldik bir daha dünyaya gelmeyecegimize göre herkes imkanları ve bilgi ve birikimleri doğrultusunda toplumumuza faydalı olma gibi bir sorumluluklarımız vardır. ve herkes sorumluluklarını yerine getirmek zorundadır. kendinizi yeniden gözden geçirip öncü insanlarımız olarak dimdik ayakta durmanızı diliyor selamlar sunuyorum.
Yorum Gönder
Yorum yapmak icin giriş yapmalısınız.
Oylama
Sadece üyeler oylayabilir.

Lütfen Giriş Yapın.

Henüz oylanmamış.
Köşe Yazarları
Copyright © 2003 - 2008 Ardahan kuzeyanadolugazetesi.com
Tel: 0478 - 211 43 31 - 211 45 00
Adres: İnönü Cad. No:50 Ardahan