Ana Sayfa · Forum · Linkler · Resim Galerisi
Ana Menu
Ana Sayfa
Makaleler
Forum
İrtibat
Linkler
Arama
Ziyaretçi Defteri

ÜYELİK HİZMETLERİ

ÜYE KAYIT
ŞİFREMİ UNUTTUM

Sitenize Ekleyin
Resim Galerisi
Telefonlar
Konuk Yazarlar

ARŞİVLERİMİZ
2003 YILI
2004 YILI
2005-2006 YILI
Ulusal Haberler
Misafir
Kullanıcı Adı

Şifre

Beni HatırlaKayıp Şifre ?
Site Durumu
Kayıtlı Üyeler : 12997
Misafirler : 45
En Yeni Üyemiz : sanane757000

Kayıtlı Üye :
Fakir 1 Saniye Önce
abdullahank 136 Gün Gelmedi
Orhan-Bahcivan 225 Gün Gelmedi
CEVAT COSKUN 230 Gün Gelmedi
atlantis 251 Gün Gelmedi
baris dursun 251 Gün Gelmedi
yilmaz akinci 260 Gün Gelmedi
adacala 261 Gün Gelmedi
admin 263 Gün Gelmedi
yilmaz_akinci 263 Gün Gelmedi
Forum Başlıklari
En Yeni Başlık
Ardahan Köyleri ve İ...
hoçvanın genel iradesi
Sitemizi Dostlarınız...
Bize ulaşın..
Haber Arşivimiz
Ardahan Görüntüleri
Ardahan Fotoğrafları
Kürdistan Komşunuz O...
KORKAKLARA MEYDAN OK...
Teşvik Ardahan’a Uğr...
Ardahan da Devlet mi...
İMRALI’DAKİ GÖ...
Ardahan ARDAHAN
APE FEZO’NUN A...
O benim Babam..
En Yoğun Başlıklar
YALÇIN TAŞTAN HAK... [51]
TRT bölücülük mü ... [35]
KAFATASÇILAR-ARD... [34]
COCUK ÖLDÜRMEYİ K... [30]
YAZARLARIMIZIN YO... [28]
YAZICIOĞLU'NU KAY... [24]
DTP'li vekillerde... [21]
Ardahan TV [19]
kürde fırsat verm... [18]
ANADİLİMİZ KÜRTÇE... [18]
23 NISAN IRKCI C... [17]
UGAR TÜRKLRI [16]
Bim Marketlerine ... [16]
KÜRT SORUNU DEĞİL... [15]
ARDAHAN LI OLMAKT... [15]
HİT
reklam
Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş Pinterest'te Fakir adlı kullanıcının profilini ziyaret edin.

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

<
Özür dilerseniz ..
Yazar Fakir - Nisan 11 2008 - 21:01:50
Özür dilerseniz neden olmasın?/İbrahim Küpeli

İbrahim Küpeli Kars, Ardahan, Iğdır'ın insanları Kafkaslar'da asırlarca bütün halklarla din, dil, ırk mezhep, memleket ayrımı yapmadan barışık yaşamış Mevlana gibi hep "Kim olursan ol" demiş herkesi bağrına basmış ama….
Sn Kadıoğlu ; "Ben Karslı'yım" diye gazetelerde demeç vermesinden anlaşılıyor ki, siyaseti iyi öğrenmiş. Eskisi gibi kırıcı, hakaret içeren konuşmaların yerine nerede ve nasıl konuşacağını bilen ve Esenyurt'un yarısından fazla nüfusa sahip Kars, Ardahan, Iğdırlılar'a şirin görünmek için elinden geleni yapan bir siyasetçi olmuş.. Ancak, "Yerel Seçim" yaklaştığı için "Ben Karslı olmak istiyorum" diyen Kadıoğlu'nun kriterlerine bakmak lazım
Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu'nun Manşet Gazetesi'nde verdiği demeci okurken bir an "Bayram değil, seyran değil; Sn Kadıoğlu neden Karslı olmak istiyor?" Bakınca yeni bir siyasi çalımı gördüm. Kadoğlu aynen şöyle demeç vermiş "Esenyurt'un nüfusunun %60 Karslı'dır ve ben de sizin gibi bir Karslıyım" Bu yoğun nüfusa sahip olan üç şehre kim hemşehri olmaz ki? Ama bu fahri hemşehriciliği ilan ederken biraz geçmişe bakıp beraberindeki samimiyete inanmak lazım
Sn. Kadıoğlu mademki Esenyurt'ta Karslı, Kars'ta Büyük Çataklı, Göle'de Senemoğlu olacaktın da niye bundan 1 yıl önce Gümüşhaneliler gecesinde "Ben Türkiye'nin en zor yerinde görev yapıyorum orada Karslıların hakimiyeti var. Şimdi size Esenyurt'taki cadde isimlerini sayacağım Doğan Araslı Caddesi, Sırrı Atalay Caddesi, Aşık Şenlik Caddesi hele de bir isim söyleyeceğim, tüyleriniz ürperecek (!) Deniz Gezmiş Caddesi; ama ben gereğini yapacağım" dediniz? Bir belediye başkanı kendi hemşehrilerine böyle konuşur mu?
İnsan hata yapmak için bu dünyaya gelmiştir. Bu açıklamadan sonra Karslılar'ın iki ay ısrarlı yayınlarına karşı bu suçu kabul etmeyip, bir özrü çok gördünüz. Şimdi de hakaret ettiğiniz memleketin hemşehrisi olmak istiyorsunuz. Eyvallah!
Sn. Kadıoğlu; Belediye seçimini kazanır kazanmaz ilk gün Esenyurt Belediye binasının girişindeki Kars Kalesi'nin panosunu indirmişti. Kars'ı böyle sevene eyvallah!
Mazbatayı alır almaz Esenyurt Belediyesi'nde çalışmakta olan Karslı hemşehrilerimizi sürmeye başladı ve (hele ki bayanları çalışamayacağı yerlere sürdü) sürgünlere devam etti. En son eski Yazı İşleri Müdürü Sema Düzcü ve beraberinde ki hemşehrilerimizi İstanbul Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Müdürlüğü'ne sürdüğünde yanınıza ricacı olarak giden dernek başkan ve yöneticilerini kırarak "Yok" diyerek geri çevirdiniz. 5 gün sonra da "Ben Karslı'yım" diye demeç veriyorsunuz. Buna da eyvallah!
Esenyurt Belediyesi'nde güvenlik görevlileri tarafından Göleli bir gencimizi dövdüler. Siz bu görevli hakkında her hangi bir işlem yapmadığınız gibi bir açıklama da yapmadınız ve siz hala "Karslı'yım" diyorsunuz. Buna da eyvallah
Sn Kadıoğlu önce içindeki kin ve nefrete yenmelisin, ondan sonra hemşehrimiz olsun. Karslı olmak bu kadar basit mi?
Şunu söylemek istiyorum; "Esenyurt'un nüfusunun %60 Karslıdır. Ben de bir Karslıyım" diyorsun Sn Kadıoğlu. Sence söylemekle olmaz

Senin Kars'a yaptığın yatırımlar Esenyurt'taki Karslı'nın verdiği oyun bedelidir. Ben şuna inanıyorum; benim hemşehrim o koltuğa oturttuysa indirmesini de bilir.
Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu "Ben Karslı'yım" demeyi hak etmiyor. Çünkü Karslı olmak bedel ödemektir. Yürek ister!..
Ama…Sn Kadıoğlu Karslılar; demokrat, çağdaş, medeni, erdemli, herkesi içine sindiren, barış ve kardeşliği hep önünde tutan ve kin ve nefret bilmeyin hep "Aydınlık Türkiye" diyen bir halkla yaşamaya hazırsanız... Ne diyelim buna da eyvallah.
Sn Kadıoğlu geçmişte yaptığınız davranışlardan ötürü İstanbul ve Türkiye'deki Kars, Ardahan, Iğdırlılar'a bir özür borcun var. Siz erdemlik gösterip özür dilerseniz hemşehri talebeniz neden olmasın? ibrahimkupeli@mynet.com

Yorumlar
Henüz bir yorum yapılmamış.
Yorum Gönder
Yorum yapmak icin giriş yapmalısınız.
Oylama
Sadece üyeler oylayabilir.

Lütfen Giriş Yapın.

Henüz oylanmamış.
Köşe Yazarları
Copyright © 2003 - 2008 Ardahan kuzeyanadolugazetesi.com
Tel: 0478 - 211 43 31 - 211 45 00
Adres: İnönü Cad. No:50 Ardahan