Ana Sayfa · Forum · Linkler · Resim Galerisi
Ana Menu
Ana Sayfa
Makaleler
Forum
İrtibat
Linkler
Arama
Ziyaretçi Defteri

ÜYELİK HİZMETLERİ

ÜYE KAYIT
ŞİFREMİ UNUTTUM

Sitenize Ekleyin
Resim Galerisi
Telefonlar
Konuk Yazarlar

ARŞİVLERİMİZ
2003 YILI
2004 YILI
2005-2006 YILI
Ulusal Haberler
Misafir
Kullanıcı Adı

Şifre

Beni HatırlaKayıp Şifre ?
Site Durumu
Kayıtlı Üyeler : 12997
Misafirler : 37
En Yeni Üyemiz : sanane757000

Kayıtlı Üye :
Fakir 4 Gün Önce
abdullahank 143 Gün Gelmedi
Orhan-Bahcivan 233 Gün Gelmedi
CEVAT COSKUN 237 Gün Gelmedi
atlantis 259 Gün Gelmedi
baris dursun 259 Gün Gelmedi
yilmaz akinci 268 Gün Gelmedi
adacala 268 Gün Gelmedi
admin 271 Gün Gelmedi
yilmaz_akinci 271 Gün Gelmedi
Forum Başlıklari
En Yeni Başlık
Ardahan Köyleri ve İ...
hoçvanın genel iradesi
Sitemizi Dostlarınız...
Bize ulaşın..
Haber Arşivimiz
Ardahan Görüntüleri
Ardahan Fotoğrafları
Kürdistan Komşunuz O...
KORKAKLARA MEYDAN OK...
Teşvik Ardahan’a Uğr...
Ardahan da Devlet mi...
İMRALI’DAKİ GÖ...
Ardahan ARDAHAN
APE FEZO’NUN A...
O benim Babam..
En Yoğun Başlıklar
YALÇIN TAŞTAN HAK... [51]
TRT bölücülük mü ... [35]
KAFATASÇILAR-ARD... [34]
COCUK ÖLDÜRMEYİ K... [30]
YAZARLARIMIZIN YO... [28]
YAZICIOĞLU'NU KAY... [24]
DTP'li vekillerde... [21]
Ardahan TV [19]
kürde fırsat verm... [18]
ANADİLİMİZ KÜRTÇE... [18]
23 NISAN IRKCI C... [17]
UGAR TÜRKLRI [16]
Bim Marketlerine ... [16]
KÜRT SORUNU DEĞİL... [15]
ARDAHAN LI OLMAKT... [15]
HİT
reklam
Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş Pinterest'te Fakir adlı kullanıcının profilini ziyaret edin.

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

<
Bir milletvekiline ..
Yazar Fakir - Ağustos 09 2008 - 08:08:33
Ardahan bir milletvekiline düşecek ../Mustafa Küpeli

Mustafa Küpeli Bayburt bir Milletvekiline düştü, Ardahan tek Milletvekilliğine düşerse bunu hesabını kim verecek?..
Bir bölgede Siyasi kirliliğin önüne geçilmediği müddetçe kalkınmadan söz etmek mümkün değildir.
Milletvekilleri siyaseti halka hizmet içen yapmalıdır.
Ardahanlı Siyasetçileri seçerken, ‘TBMM’de iş takibi yapsın’ diye, ‘yakınlarına ihale kapsın’ diye, diğer yandan, ‘kooperatifler kurup emlakçılık yapmaları için’ oy vermediler. Daha önce arsa satışı nedeniyle Ardahanlı emlakcı Milletvekili lakabı ile anılan, Basında ve TBMM’de dalga geçenler yüzünden, bu yoksul şehrin insanlarının onurunu kırılmıştır. Buda yetmemiş şimdi ikinci kooperatifi kurup arsa satan siyasetçiler bana göre siyaseti bırakıp, eski meslekleri olan işe başlamalıdırlar.
Ardahan’da yoksulluk diz boyu herkesin aklında bir göç hikâyesi var.
1992 Yılından bu güne kadar Ardahan 75 bin insanını göç vermiş.
Daha Ardahan’da bir organize sanayi yapılmadı, sınır kapıları çalışmıyor, hayvan borsası, bal borsası yok, siyasilerin hibe kredilerinden de haberi yok.
Eğitim sondan üçüncü olmuş, KÖY/DES yolları eskisinden kötü, kimse bunun hesabını sormuyor, sular eşek üzerinde taşınıyor, okullar eskimiş tipi pencere kapıdan giriyor. okullarda tezek yanıyor, her ay bir bakan gelmiş, ayakkabı tozunu aldırıyor, gelen bakanlar bir çivi çakmamış, sadece, ‘manevi yardım ederiz’ diyen Sanayi bakanı, ‘olsa dükkan sizin’ deyip, Ardahan halkı ile adeta dalga geçiyor.
Halk yoksulluktan inim inim inliyor, Ardahan’da diğer taraftan Karadeniz sahil yolu projesine 7 milyar dolar götürenlere bakıyorum, Sarp kapıdan her gün geçen bin kamyona bakıyorum. GAP projesine yatırılan 15 Milyar dolara bakınca siyasetçilerimizin ne kadar çalıştıkların görüyorum.

**Siyasiler halen show yapmakta ..

Bir şehrin duygularını sömüren siyasetçiler göçü durduracak hiçbir proje geliştirememiş sadece konuşma kirliliği yaparak göçü tetiklemişlerdir.
Bugün Bayburt göç yüzünden nüfusu azalmış ve Bayburt bir milletvekiline düşmüştür.
Ardahan sürekli göç veriyor, yarın tek milletvekiline düşerse bunun hesabını kim verecek?
Ardahan ilçe olursa bunun hesabını kim verecek?
Siz TBMM’de kazandıklarınızla Milletvekili emekli maaşıyla geçinirsiniz ama yoksulluğu ittiğiniz Ardahanlıların vebali size ve çocuklarınıza huzurlu bir hayat kılmayacaktır.
Dün gece 23 Şubat gazetesinde çalışan bir meslektaşımızın Evinin yanmasını kaleme alan meslektaşımız, Selmi Yılmaz’ın çaresizliğin bu kadarı köşe yazısındaki " Şöyle diyor.
“Dün gece ki yangın itfaiye olmadığı için seyredenlerin yüreğini yakıyordu. Öyle ki; Ya o yanan ev benim evim, benim iş yerim olsa, ne yaparım’ diye düşünmesi geliyordu insanın aklına, Bir kent, bir vilayet, bir şehir düşünün ki itfaiyesi yok!.. Kaza geçirdiğiniz de, kan kayıp ettiğiniz de ‘Yoğun bakım’ servisi olmadığı için 4 saatlik Erzurum yoluna düştüğünüz gibi yarın her an çaresiz kalabilirsiniz bu şehirde. Çünkü bu şehirde, yani Ardahan'da çaresizlik çok zordur ..” Yukarıdaki cümleleri okurken o şehrin insanları gibi o şehrin kurtuluşu için beslediğim bütün umutlarımı kaybetmiştim. Bir itfaiye alamayan siyasetçiler bu şehrin yoksul karnesine bir zayıf daha eklemişlerdir.
Yapılan kirli siyasetin yüzünden bu şehirde kavgada eksik olmamış, bu kavgaları bahane eden siyasetçiler köylü inadıyla direnip, Ardahan belediyesine maddi yardım sağlamamıştır.
Her yıl yapılan Bal Festivalinin yapılması için Kültür Bakanlığından bir pay alınmadığı için festival yapılmamış, şimdi kuru inatla halkın ortak olmadığı bir festival düşünülüyor.
Şimdi Ardahan seven siyasetçilere sesleniyorum. Bu ilin itfaiyesi olmadığı için bir hemşerimizin evi gözler önünde yanmıştır.
Festivallerde bu şehri yalnız bırakan siyasiler yatırım yardım getiremeyip bir itfaiye aracı bile getiremeyen siyasiler sıkılmadan, utanmadan hizmetten bahsetmeleri biz ve dinleyenleri hayrete düşürüyor,
Yabancı bankalar yoksul halkımıza kredi verip topraklarına el koymaya çalışırken, siz halen halkı oyalıyorsunuz,

**Gelelim Bal Festivaline,

18 yıldır Dernekleri içinde Festivali organize etmiş biri olarak siyasetin gölgesinde yapılan festivallerin yaraları 10-10 yıla iyi olmayacağını hepimiz bilmeliyiz
Bu yıl yapılamayan Bal Festivali hem bala, hem de şehrin yerli turistinin gelirine darbe vurmuştur.
Bu şehri gerek siyasiler gerekse dernekler kendi egolarını tatmin için yalnız bıraktılar. Artık bu şehrin dayanacak gücü kalmamıştır.
Siyasiler, Ardahan’daki siyaseti kirletmenin yanı sıra seçim zamanlarında dernekleri çirkin emellerine alet ettiler, seçim meydanlarına götürüp siyasi olarak fişlediler ve üyeleri derneklere olan güvenlerini kaybetti, aynı görüşte olmayan üyelerde bu görüntü yüzün den derneklerden uzaklaştılar. Bu yüzden Dernekler tabanını kaybetmiş, şuan kiralarını ödeyemez hale geldiler, bu yüzden ne Ardahan’da ne de Gurbette iki yakamız bir araya gelmemekte.
Derneklere siyaset bulaştıran siyasiler gurbetteki güçlü yapıyı da, Terekeme, Azeri, Yerli, Kürt, Muturuf, Karapapak gibiayırımları yaparak, parçalamayı da becermiş ve dernekçiliği de dize getirmişlerdir.
Gurbette yerel anlamda çok güçsüz olmamızın tek sebebi dernekleri siyaset alet etmemizdir, Siyasetçilerin yaptığı toplantıya iki, üç dernek ancak katılıyor. Hiç kimse yitirilen örgütlü duruşu geri getiremez,
Ardahan gerçeğini anlatırken öküzün altında buzağı aramak siyasi kirliliğin ikinci ayağıdır.
Buradan bir uyarıda dernek başkanlarına olmalı, gelin Ardahan halkını başarıya taşımak için Ardahan Dernekler Federasyonu çatısında birleşip, siyasilerin kumandasından kurtulup, benliğimizi ve geleceğimizi başarıya taşıyalım, bu şehrin evlatları olmaktan gurur duyalım.

mustafakupeli36@gmail.

Yorumlar
Henüz bir yorum yapılmamış.
Yorum Gönder
Yorum yapmak icin giriş yapmalısınız.
Oylama
Sadece üyeler oylayabilir.

Lütfen Giriş Yapın.

Henüz oylanmamış.
Köşe Yazarları
Copyright © 2003 - 2008 Ardahan kuzeyanadolugazetesi.com
Tel: 0478 - 211 43 31 - 211 45 00
Adres: İnönü Cad. No:50 Ardahan