Ana Sayfa · Forum · Linkler · Resim Galerisi
Ana Menu
Ana Sayfa
Makaleler
Forum
İrtibat
Linkler
Arama
Ziyaretçi Defteri

ÜYELİK HİZMETLERİ

ÜYE KAYIT
ŞİFREMİ UNUTTUM

Sitenize Ekleyin
Resim Galerisi
Telefonlar
Konuk Yazarlar

ARŞİVLERİMİZ
2003 YILI
2004 YILI
2005-2006 YILI
Ulusal Haberler
Misafir
Kullanıcı Adı

Şifre

Beni HatırlaKayıp Şifre ?
Site Durumu
Kayıtlı Üyeler : 12997
Misafirler : 22
En Yeni Üyemiz : sanane757000

Kayıtlı Üye :
Fakir 14 Gün Gelmedi
abdullahank 165 Gün Gelmedi
Orhan-Bahcivan 255 Gün Gelmedi
CEVAT COSKUN 260 Gün Gelmedi
atlantis 281 Gün Gelmedi
baris dursun 281 Gün Gelmedi
yilmaz akinci 290 Gün Gelmedi
adacala 291 Gün Gelmedi
admin 293 Gün Gelmedi
yilmaz_akinci 293 Gün Gelmedi
Forum Başlıklari
En Yeni Başlık
Ardahan Köyleri ve İ...
hoçvanın genel iradesi
Sitemizi Dostlarınız...
Bize ulaşın..
Haber Arşivimiz
Ardahan Görüntüleri
Ardahan Fotoğrafları
Kürdistan Komşunuz O...
KORKAKLARA MEYDAN OK...
Teşvik Ardahan’a Uğr...
Ardahan da Devlet mi...
İMRALI’DAKİ GÖ...
Ardahan ARDAHAN
APE FEZO’NUN A...
O benim Babam..
En Yoğun Başlıklar
YALÇIN TAŞTAN HAK... [51]
TRT bölücülük mü ... [35]
KAFATASÇILAR-ARD... [34]
COCUK ÖLDÜRMEYİ K... [30]
YAZARLARIMIZIN YO... [28]
YAZICIOĞLU'NU KAY... [24]
DTP'li vekillerde... [21]
Ardahan TV [19]
kürde fırsat verm... [18]
ANADİLİMİZ KÜRTÇE... [18]
23 NISAN IRKCI C... [17]
UGAR TÜRKLRI [16]
Bim Marketlerine ... [16]
KÜRT SORUNU DEĞİL... [15]
ARDAHAN LI OLMAKT... [15]
HİT
reklam
Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş Pinterest'te Fakir adlı kullanıcının profilini ziyaret edin.

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

<
3 ARDAHAN 2 KARS
Yazar Fakir - Kasım 13 2008 - 14:14:44
3 ARDAHAN 2 KARS
ESENYURT’DA NAHOŞ YARIŞ/Tuncer DAĞ

Tuncer Dağ Yerel seçimlerin yaklaşması ile Esenyurt yine Ardahanlılar ile tarhana çorbasına döndü. AKP’nin adayının Necmi Kadıoğlu olduğu baştan beri belli. Necmi Ağa çok rahat. Esenyurt’u Kars ve Ardahanlılar ile baş başa bıraktı kendisi Kars’da gününü gün ediyor. Necmi Ağa derenin kaynağına inerken Kars ve Ardahanlılar halen kendileri ile yarış halindeler. Birbirilerini kesme, birbirlerine takos koyma yarışındadırlar.
AKP’li Kadıoğluna karşı CHP halen aday arayışındadır. Yeni oluşan CHP İlçe Yönetiminde söz sahibi olma insiyatıfını kaybeden Kars ve Ardahanlılar üç Ardahanlı iki Karslı aday adayı ile ortaya çıkıp birbirlerine karşı üstünlük elde etme yarışındadırlar. Esenyurt’da yıllardır siyaset yapan, iş yapan Kars ve Ardahanlıların dışında bölge ile alakası olmayan aday adaylarının çıkması da düşündürücüdür.
Çoğumuz Esenyurt siyasetini Ardahan siyaseti gibi yakında takip ederiz. Esenyurt’da CHP li adayın Kars veya Ardahanlı olacağı kesin olması sevindiricidir. Ama dışarıda birinin gelip Esenyurt’da siyaset yapanların önünü kesmeye çalışması üzücüdür. Derneklerin bizzat siyasetin içine çekilmeye çalışılması, Ardahanlı dernekleri Ardahanlılara karşı kullanmak üzücüdür.
Şimdi gelelim işin özüne. Şimdi adaylarımızı tanıyalım. Kim ne yapmaya çalışıyor. Onu görelim.
1) Selahattin Korkmaz: Ardahan Gölelidir. Uzun yıllardır CHP içinde aktif siyaset yapmaktadır. Esenyurt’da esnaflık yapmaktadır. Birçok sivil toplum örgütünün yanında bölge halkında ve 20.000 seçmene sahip Gölelilerin desteğini almaktadır. Esenyurt CHP de Belediye Başkanlığına Aday Adayıdır.
2) Bülent Kerimoğlu: Ardahan Damallıdır. 2004 yılında CHP de Aday Adayı oldu. CHP de Aday olamayınca DSP de babası aday oldu. Küçümsenmeyecek derecede oy potansiyeline sahiptir. Şu an CHP üyesidir. Birçok sivil toplum örgütü ile bölge halkında destek almaktadır. Esenyurt’da Hastane işletmektedir. Esenyurt CHP de Aday Adayıdır.
3) Gürbüz Çapan: Kars Arpaçaylıdır. Üç dönem Esenyurt’da Belediye Başkanlığı yaptı. Esenyurt’da ciddi bir oy potansiyeline sahiptir. Ergenekon Davasından dolayı yargılanmakta ve Silivri Cezaevinde tutuklu bulunmakta. CHP üyeliği için girişimleri bulunmaktadır. .
4) Ahmet Oruçoğlu: Kars Merkez Boğatepe nüfusuna kayıtlı. Basın ve Ajans işinin yanı sıra Cumhuriyet Gazetesi Antalya sorumlusudur. Uzun suredir Esenyurt’da ikamet etmektedir. CHP nin üyesidir. Esenyurt’da Aday Adayıdır.
5) Faruk Demir: Ardahan Hanaklıdır. Ardahan’da DSP de Milletvekili oldu. Ankara’daki Ardahanlılar Vakfının Başkanlığını yapmaktadır.
Kars ve Ardahanlı beş aday adayı. Beşi de birbirinde değerli. Bunlardan biri aday olacak ve Necmi Kadıoğlu’nun elinde belediyeyi almak için uğraşacaktır. Uğraşacaktır. Ama tek başına başaramayacağını da bilmelidir.
Bu aday adaylarının arasında fark var elbette. Dört tanesi Esenyurtlu. Esenyurt’da esnaflık, Esenyurt’da siyaset yapmaktadırlar. Esenyurt halkının içindedirler.
Sevgili Faruk Demir kusura bakmasın ama her ne kadar aday adaylığını açıklamadıysa da boş durmadığı da malum. Bu yazımı kaleme alırken ona kastımın olduğundan değil değer verdiğimi bilmesini isterim. Mevcut Aday Adaylarının içinde bana en yakın olan bir isimdir. Köyünde babasının evine misafir olmuş ilgisini görmüştüm. Ama Esenyurt’da aday olması konusunda sıcak bakmadığımı belirtmek isterim. Faruk Demir siyaseti açık oynamamaktadır. Acaba Esenyurt’un kaç mahallesinin olduğunu biliyor mu? Esenyurt’da yakınları ikamet ettiği için ara sıra gelip gitmekte. Ama bu orada siyaset yapması için yeterli değildir. Kendisi Milletvekili olmadan önce Ankara Hanaklılar Dernek Başkanlığını yapıyordu. Bu imkanı değerlendirerek meclise gitti. Şimdi yine Ankara Ardahanlılar Vakıf Başkanlığını yapmaktadır. Yine siyasetin içerisindedir. Faruk Demir kesin aday adaylığını açıklamamış. Ama görünen köy klavuz istemez. Esenyurt’da kendisine fikir hocalığı yapan insanlarda sık sık müzakere yapmaktadır. Şimdi sormazlar mı Sayın Demir siz Ankara Vakıf Başkanısınız neden İstanbul’da Vakıf için gece yapma gereği duydunuz. Ve neden Esenyurt’un yanı başında beş yıldızlı Kaya Ramada otelinde. Kaya Ramada Otelinde bir kişilik yemek 58 YTL maliyete gelirken siz neden iki kişi için 50 YTL fiyat biçtiniz. Amaç halkı oraya yığmak ve boy gösterisi yapmak değimlidir. Ve beni üzen nedir biliyormusunuz Sevgili Faruk Demir diğer Kars Ardahanlı Aday Adaylarına karşı Ardahanlı Dernekleri bu oluşuma alet etmenizdir ve onlarla tanımadığınız bir bölgede siyaset yolunu açmanızdır. Şuna eminim siz isteseniz aday olursunuz. Hatta diğer aday adaylarında daha şanslı konumdasınız. Adayları belirleyecek olan CHP Parti Meclisinin üyesisiniz. Deniz Baykal ile her sabah spor yapmaktasınız. Partinin önde gelen simalardasınız. Milletvekilliği yaptınız. Mecliste Dilekçe Komisyonu Başkanlığı yaptınız. Kırmızı plakalı araç emrinizdeydi. Aday olma şansınız yüksek ama iş sadece aday olmakla olmuyor. Bölgeyi tanımak, seçmeni tanımakla olur. Siz daha iyi bilirsiniz ama siyaset artık bazı şeylere prim vermiyor. Herkes olduğu yerde siyaset yapsın. Esenyurt’da siyaset yapacak çok değerli insanlar var. Sizi pek fazla aratmazlar merak etmeyin….. tuncerdag75@hotmail.com

Yorumlar
musaguven - Kasım 17 2008 - 16:26:03
Tuncer bey,Faruk Demir'in neden aday olmaması gerektiği konusunda, ikna edici bir argüman ortaya koyamamışsınız. Faruk Demir ankara'da ikamet etse de esenyurt'a uzak birisi değil.ağabisi dahil, bir çok yakını burada ikamet etmektedir.üstelik, aday adayı profillerine baktığımız da faruk demir'in fazlası varki eksiği yoktur. Gürbüz Çapan'ın durumu malum,seçime de az bir zaman kaldı...Kerimoğlu ise şansını 2004 seçimlerindeki hırsına kurban etti.Maalesef, toplumun belli bir kesiminin belleğinde olumsuz bir iz bıraktı.Malum, süreç zor ve önemli. Karşımızda 1 yıl önceki genel seçimlerde 40 bin oy almış ve iktidar olanaklarına sahip, bir aday var.Yani, neresinden baksan 2004 seçimlerinde dahada zor bir seçim süreci bekliyor solu. tüm kesimleri içine alan güçlü bir ittifaka ihtiyaç var.Ayrıca, Esenyurt artık 350 bin Nufuslu kocaman bir ilçe. Adayın nerede ikamet ittiğinde çok, sahip olduğu nitelikler daha önemlidir
Yorum Gönder
Yorum yapmak icin giriş yapmalısınız.
Oylama
Sadece üyeler oylayabilir.

Lütfen Giriş Yapın.

Henüz oylanmamış.
Köşe Yazarları
Copyright © 2003 - 2008 Ardahan kuzeyanadolugazetesi.com
Tel: 0478 - 211 43 31 - 211 45 00
Adres: İnönü Cad. No:50 Ardahan