Ana Sayfa · Forum · Linkler · Resim Galerisi
Ana Menu
Ana Sayfa
Makaleler
Forum
İrtibat
Linkler
Arama
Ziyaretçi Defteri

ÜYELİK HİZMETLERİ

ÜYE KAYIT
ŞİFREMİ UNUTTUM

Sitenize Ekleyin
Resim Galerisi
Telefonlar
Konuk Yazarlar

ARŞİVLERİMİZ
2003 YILI
2004 YILI
2005-2006 YILI
Ulusal Haberler
Misafir
Kullanıcı Adı

Şifre

Beni HatırlaKayıp Şifre ?
Site Durumu
Kayıtlı Üyeler : 12997
Misafirler : 38
En Yeni Üyemiz : sanane757000

Kayıtlı Üye :
Fakir 1 Saniye Önce
abdullahank 136 Gün Gelmedi
Orhan-Bahcivan 226 Gün Gelmedi
CEVAT COSKUN 231 Gün Gelmedi
atlantis 252 Gün Gelmedi
baris dursun 252 Gün Gelmedi
yilmaz akinci 261 Gün Gelmedi
adacala 262 Gün Gelmedi
admin 264 Gün Gelmedi
yilmaz_akinci 264 Gün Gelmedi
Forum Başlıklari
En Yeni Başlık
Ardahan Köyleri ve İ...
hoçvanın genel iradesi
Sitemizi Dostlarınız...
Bize ulaşın..
Haber Arşivimiz
Ardahan Görüntüleri
Ardahan Fotoğrafları
Kürdistan Komşunuz O...
KORKAKLARA MEYDAN OK...
Teşvik Ardahan’a Uğr...
Ardahan da Devlet mi...
İMRALI’DAKİ GÖ...
Ardahan ARDAHAN
APE FEZO’NUN A...
O benim Babam..
En Yoğun Başlıklar
YALÇIN TAŞTAN HAK... [51]
TRT bölücülük mü ... [35]
KAFATASÇILAR-ARD... [34]
COCUK ÖLDÜRMEYİ K... [30]
YAZARLARIMIZIN YO... [28]
YAZICIOĞLU'NU KAY... [24]
DTP'li vekillerde... [21]
Ardahan TV [19]
kürde fırsat verm... [18]
ANADİLİMİZ KÜRTÇE... [18]
23 NISAN IRKCI C... [17]
UGAR TÜRKLRI [16]
Bim Marketlerine ... [16]
KÜRT SORUNU DEĞİL... [15]
ARDAHAN LI OLMAKT... [15]
HİT
reklam
Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş Pinterest'te Fakir adlı kullanıcının profilini ziyaret edin.

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

<
KURUŞ KAVGASI ..
Yazar Fakir - Ocak 07 2009 - 23:48:46
KAYATÜRK İLE ÖĞÜT ARASINDA KURUŞ KAVGASI ..

Kim hangi kuruşluk? **KAYATÜRK ÖĞÜT’ÜN 4 KURUŞLUK FAYDASI OLMADIĞINI BELİRTİRKEN KENDİSİNİN 5 KURUŞLUK FAYDASININ OLDUĞUNUN ALTINI ÇİZDİ ..

2 dönemdir Ardahan Belediye Başkanlığı yapmasına karşın Ardahan’ın gerçek durumunu görmek istemeyen ve anlattıkları ile Ardahan’ın tüm sorunları çözmüş olduğunu ima eden Ardahan Belediye Başkanı Mikail Kayatürk, CHP Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt’ün, ‘Ardahan Milletvekili olarak belediye başkanından utanıyorum’ başlıklı açıklamasına yaptığı yazalı bir basın açıklamasıyla cevap verdi.
Ensar Öğüt’ün Ardahan’a 4 kuruş borcu olmadığını ileri süren Kayatürk icraatlarını anlatırken kendisinin Ardahan’a 5 kuruşluk faydasının olduğunu ileri sürdü.
Kayatürk’ün Öğüt’e yönelik yaptığı açıklamasını aynen yayınlayarak, yorumunu yine Ardahan halkına bırakıyoruz ..

BASIN AÇIKLAMASI

05.01.2009 tarihinde yerel gazetelerde haber olarak verilen ve “Ardahan Millet Vekili Ensar ÖĞÜT bir Ardahanlı olarak Belediye Başkanından utanıyorum” başlıklı yazısında; şahsıma iftira atmış, hakkımda usulsüzlük, yolsuzluk ve görevi kötüye kullanmaktan 29 mahkememin olduğunu ileri sürmüş yargılanmak için her gün ağır ceza mahkemesinde sıra beklediğimi belirtmiş ve şahsımı beceriksizle itham etmiştir.
Hakkımda Ağır Ceza Mahkemesinde görülmekte olan tek bir dava söz konusu olup yargı süreci devam ettiğinden bu hususta herhangi bir açıklama yapmam mümkün değildir.
Kaldı ki genel bir Hukuk prensibi olan “Suçluluğu mahkeme kararıyla sabit olmayan herkes masumdur” ilkesi kapsamında iddiayı ve yargısal süreci bilmeden yapılan bu açıklama tamamen mesnetsiz, kötü niyetli ve şahsımı yıpratmaya yönelik talihsiz bir beyandır. Adı geçen Milletvekilini bu açıklamasından dolayı kınıyorum.
Şahsımı beceriksizlikle itham eden Ensar ÖĞÜT 2 nci dönem Milletvekili olarak yaptıklarına ve Ardahan halkını her fırsatta nasıl rencide ettiğine bakmalıdır.
Ardahan ilinde okullarda tezek yakıldığını; köylere prefabrik tuvaletler konulması gerekliliği şeklinde konuşmalar yaparak Ardahan yöre halkını rencide edici ve küçük düşürücü beyanları unutulmamalıdır.
Hükümet tarafından yapılan yatırım ve icraatlarla ilgili olarak bir muhalefet Milletvekili olduğu gerçeğini unutup yapılan işleri sahiplenip Ardahanlılara kendisinin yaptırdığı yönünde mesaj göndermesi,
CHP. Belediye Meclis üyelerini aleyhime kışkırtarak, Ardahan’ın faydasına yapılması amaçlanan her icraatta nedensiz yere engel olmalarını sağlaması.
Ardahan Milletvekili olarak Ardahan’a bugüne kadar sağladığı bir faydası bile yoktur. Mikail KAYATÜRK olarak Avrupa Birliğinden alınan 2.000.000 Euro (4.000.000) Ytl. Ardahan’a kazandırılmış, kanalizasyon kolektör hattı yapılarak hizmete sunulmuştur. Cumhuriyet tarihinden buyana kanalizasyonu olmayan mahallere kanalizasyon yapılmıştır.
Ensar ÖĞÜT seyyar tuvalete çözüm bulmaya çalışıyor, bu beyanlarla Ardahan halkını rencide edene kadar Milletin vekili olarak kanalizasyon yapılmasını ve yaptırılmasına uğraşsın ve destek sağlasın.
Bu kolektör hattının yapımı ile özellikle Halilefendi ve Yeni mahallenin altyapı çalışmalarının % 80 tamamlanarak hizmete sokulmuştur.
Sayın ÖĞÜT’ ün Ardahan’a 4 Trilyon değil 4 Liralık bir faydası var mı açıklasın.
Şehir içme suyu hattı 1997 yılında başlamış 2000 yılında bitirilmesi gerekirken 1999 yılının 4.ayına kadar %75 i tamamlanmış 4000 lik boru ile şehre saniyede 87 litre su verilmiştir. 6 ay sonra bitmesi gereken proje kurumdan ayda 8 milyar para kesildiğinden dolayı 2004 yılına kadar inşaat durdurulmuştur. Yani 5 yıl terk edilmiştir. 2004 yılında tekrar inşaata başlanılmış 9 yıldan sonra tarafımdan içme suyu inşaatı tamamlanmıştır. 1999 yılına kadar bu hizmetler hazine tarafından yapılmakta olup kurum tarafından hiç harcama yapılmazken değişen yasalar sonucu her belediye hazineden faizli para kullanma sistemi getirilerek yapılması sağlanmıştır. Ayda 8 milyar para ödeme imkanı oluşturamayan dönemin Belediye Başkanı 1999 yılından itibaren kurumu 11 trilyon 750 milyar zarara uğratmıştır. 10 yıl yani 120 ay hazineden borç para alınmıştır. Oysa önceden alt yapı hizmetlerini devlet kendi katkısıyla yapıyordu. 2004’de görev alınca tekrar ihale edilmiş 3.5 Km. ishale hattı 4000 ve 1000 tonluk 2 adet depo ve 29 Km. şebeke hattı 2 yılda tamamlanarak hizmete sokulmuştur. İller Bankasına eski sudan kalan 2 Trilyon borç ve yeni yapılan işlerinin ihale bedeli 2.5 Trilyon faiziyle beraber kurumumuza 6 Trilyona mal olmuştur. 2014 yılına kadar İller Bankasına borçlanıldığından, her ay hissemizden yaklaşık olarak 75 Milyar kesilmektedir. Buda Belediyemiz hizmetlerine engel olunacak bir durum yaratmaktadır.
Sayın Öğüt Belediye Başkanı hizmet yapmamıştır diyorsun, 4 yıl içerisinde 100 bin nüfusa 24 saat kesintisiz saniyede 138 litre su verildiği gibi, 7 köyümüzü de beslemekteyiz yani sizin ve özel idarenin görevini de Belediye tamamlamaktadır. Oyunu aldığınız 7 köyün içme suyunu da İl Belediye Başkanı karşılamaktadır. Vanalar kapatılırsa sizin ve özel idarenin hali ne olur. Zaten kimin hizmet edip etmediği Ardahan halkı tarafından bilinmektedir.
Milletvekili olarak bu konuda hiçbir destek ve katkısı varmıdır. Bunu açıklamasını bekliyorum.
1994-1999 yılları arasında 142 adet cadde ve sokak açılmış, genişletilmiş bu cadde , sokakların alt yapı ıslah çalışmaları yapılarak dolgu ve stabilize malzemeleri yenilenerek hizmete sunulmuştur.
Ardahan il merkezinde 300 bin nüfusu barındıracak 437 cadde ve sokağımız bulunmakta olup, 43 tane daha sokak açılmıştır. Yani 482 cadde ve sokağımız mevcuttur bütün semtlerimizde şehir içi içme suyu alt yapı kanalizasyon kolektör hattı ve Halilefendi , Yeni Mahalle ve Karagöl mahallesinde güçlendirme yapılmıştır. Atatürk ve İnönü Mahallesinde kanalizasyon ve içme suyu şebekesi tamamlanmıştır. Arkasından 482 cadde ve sokağın alt yapı ıslah çalışmaları yapılarak dolgu ve stabilize malzemeleri yenilenerek hizmete sunulmuştur. Belediye olarak kendi imkanlarımız ile yapılması söz konusu olmayan kolektör hattı ve şebeke yapımının iller bankası ve bayındırlık fiyatları ile yaklaşık 12 trilyon olup borçlanma ve kredi ile 16 trilyona mal olacak proje 4 trilyona,7 ila 8 yılda bitmesi gereken bu proje 8 ay gibi kısa bir sürede bitirilmiştir. Devletin ve kurumun kuruşu kullanılmamıştır. Gerek çevre düzenlemesi, yol kaldırım yapımı 6 semtimize ve emniyet lojmanları içerisine çocuk parkları kurulup hayati 2 projede 5000 nüfuslu 30 çaplı şebeke yenilenerek içme suyu ve kanalizasyon kolektör hattı 100.000 nüfusa hitap edilecek şekilde yapılıp hizmete sunulmuştur.
Engelli vatandaşlarımıza 40 adet akülü araç 75 adet tekerlekli araç dağıtılmıştır. İhtiyaç sahibi öğrencilerimize her yıl kırtasiye ve giyecek yardımları yapılmıştır. Asker aile yardımları kesintisiz yapılmıştır. Belediyemizin maddi imkanları ölçüsünde acize yardımları yapılmaktadır.
Ardahan İlimizin alt yapı ve üstyapı hizmetleri tamamlandığı gibi, Kamu kurum ve kuruluşlarının Belediye ile ilgili her türlü hizmetleri tamamlanmıştır. Yeni Belediye hizmet binası yapılarak hizmete sunulmuştur.
Türkiye’de hiçbir ilin Milletvekillerinin yüce mecliste karşılıklı tartışma rezaleti görülmemiştir bu rezaleti Ardahan halkına tattıran sizlersiniz. Meclisin içerisinde anlamsız ve seviyesiz, konululara tam vakıf olmadan konuşmaların ve konuların seviyesizliğini Ardahan halkı çok yakından takip etmektedir. Ardahan Belediye Başkanından gurur duymanız gerekirken utanılacak bir konu içeren CHP Meclis üyeleri tarafından 4.5 yıl içerisinde yapılması düşünülen Meclis kararlarına doğrudan veya dolaylı her türlü karara karşı çıkılmış olup, bir çivi çakılması bile tarafınızdan istenmemiştir. 24 saatin 22 saatini gece gündüz demeden çalışarak çok büyük hizmetler yaptığımızın farkındasınız.
Seçimleri alabilmek için dağıtmış olduğunuz altınların parasını halen daha Ardahan kuyumcularına ödemektesiniz. Dağıtmış olduğunuz kumanyaların parasını kapatmaya çalışmaktasınız.CHP Meclis üyesinin iş yerinden alınan kumanyalardan iş yeri sahibine rant sağlamış olduğunuz bilinmektedir. Bulunduğunuz mekan bile şaibelidir.
İlimizi ikiye bölen alabalık deresi her bahar ayında sele maruz bulunmakta ve civarda yaşayan insanlara korku ve zarar vermekte idi. Belediye Başkanı olarak DSİ. İle gerek yazışma gerekse şifai görüşmeler sonucu 2008 yılında ıslahına başlanmıştır. Bu işin proje bedeli yaklaşık 2 Trilyona mal olup alabalık deresinin genişliği 8 Mt. Duvarların yüksekliği 3 Mt. Ye çıkarılmış ve dere üzerinde bulunan mevcut 4 adet köprü yeniden yaptırılacak ve bir adet ilave köprü yaptırılacaktır. Sanayi içerisine düşen suların ve bölge okunun civarına düşen selin önlenmesi için kuşaklama kanalı ile Alabalık deresine akıtılması yapılacaktır. Ayrıca derenin içerisinin dolmaması için rusubat önleyici ve sel engelleyici setler yapılarak suyun hızı kesilerek sel önlenecektir.
Sayın ÖĞÜT muhalefet Milletvekili olarak Ardahan’a yapacağı ve yaptığı hiçbir katkı yoktur. Devletin rutin olarak yaptığı hizmetlerini sahiplenme acizliği içerisinde olup, Ardahan halkını küçük düşürücü onur kırıcı söylemleriyle zaman zaman Ardahan aklına ihanet etmekten başka bir şeyler yapmamıştır.

Havanda su döverek boş laflarla Milletvekilliği zamanını doldurmaya çalışmaktadır. Ardahan’ da hiçbir yatırımı olmayan evi bile bulunmayan ÖĞÜT bütün yatırımını batıya yapmıştır. Ancak ne acı ki Ardahan Milletvekili olmuştur.
Ardahan’da Ensar ÖĞÜT bu icraatlarıyla anılmakta olup bu tutumuna devam etmesi halinde bu şekilde anılmaya devam edecektir.
Gurur ve kıvançla Ardahan Belediye Başkanlığı gibi kutsal bir görevi yürütürken Ardahan halkına hiçbir ayrım yapmadan eşit, şeffaf bir yönetim gösterme çabası içerisinde bütün personel ve sağduyulu vatandaşlar ile birlikte görevimi şerefle yürütmekteyim.
Ancak son zamanlarda Ardahan Belediye Başkanlık makamı ve şahsıma yönelik basın aracılığıyla haksız ithamlarda bulunulduğunu gözlemlemekteyim. Söz konusu iddia ve suçlamalarla ilgili yüce Türk adaleti karşısında yasal Haklarımı kullanacağım bilinmelidir.
Bu nedenle Ardahan halkının istek ve temayülleri gereği tekrar Belediye Başkanlığına aday olarak Halkımızın birlik ve beraberliklerini bozmaya çalışan, kısır çekişmelerden boş laflardan uzak durup projelerimizle hizmetlerimizin devamı ve eksiklerimizin giderilmesi için aday olduğum bilinmelidir.
Sayın Halkımızın bilgisine Saygılarımla…
Mikail KAYATÜRK Belediye Başkanı

Yorumlar
Henüz bir yorum yapılmamış.
Yorum Gönder
Yorum yapmak icin giriş yapmalısınız.
Oylama
Sadece üyeler oylayabilir.

Lütfen Giriş Yapın.

Henüz oylanmamış.
Köşe Yazarları
Copyright © 2003 - 2008 Ardahan kuzeyanadolugazetesi.com
Tel: 0478 - 211 43 31 - 211 45 00
Adres: İnönü Cad. No:50 Ardahan