Ana Sayfa · Forum · Linkler · Resim Galerisi
Ana Menu
Ana Sayfa
Makaleler
Forum
İrtibat
Linkler
Arama
Ziyaretçi Defteri

ÜYELİK HİZMETLERİ

ÜYE KAYIT
ŞİFREMİ UNUTTUM

Sitenize Ekleyin
Resim Galerisi
Telefonlar
Konuk Yazarlar

ARŞİVLERİMİZ
2003 YILI
2004 YILI
2005-2006 YILI
Ulusal Haberler
Misafir
Kullanıcı Adı

Şifre

Beni HatırlaKayıp Şifre ?
Site Durumu
Kayıtlı Üyeler : 12997
Misafirler : 63
En Yeni Üyemiz : sanane757000

Kayıtlı Üye :
Fakir 13 Gün Gelmedi
abdullahank 165 Gün Gelmedi
Orhan-Bahcivan 254 Gün Gelmedi
CEVAT COSKUN 259 Gün Gelmedi
atlantis 280 Gün Gelmedi
baris dursun 280 Gün Gelmedi
yilmaz akinci 289 Gün Gelmedi
adacala 290 Gün Gelmedi
admin 292 Gün Gelmedi
yilmaz_akinci 292 Gün Gelmedi
Forum Başlıklari
En Yeni Başlık
Ardahan Köyleri ve İ...
hoçvanın genel iradesi
Sitemizi Dostlarınız...
Bize ulaşın..
Haber Arşivimiz
Ardahan Görüntüleri
Ardahan Fotoğrafları
Kürdistan Komşunuz O...
KORKAKLARA MEYDAN OK...
Teşvik Ardahan’a Uğr...
Ardahan da Devlet mi...
İMRALI’DAKİ GÖ...
Ardahan ARDAHAN
APE FEZO’NUN A...
O benim Babam..
En Yoğun Başlıklar
YALÇIN TAŞTAN HAK... [51]
TRT bölücülük mü ... [35]
KAFATASÇILAR-ARD... [34]
COCUK ÖLDÜRMEYİ K... [30]
YAZARLARIMIZIN YO... [28]
YAZICIOĞLU'NU KAY... [24]
DTP'li vekillerde... [21]
Ardahan TV [19]
kürde fırsat verm... [18]
ANADİLİMİZ KÜRTÇE... [18]
23 NISAN IRKCI C... [17]
UGAR TÜRKLRI [16]
Bim Marketlerine ... [16]
KÜRT SORUNU DEĞİL... [15]
ARDAHAN LI OLMAKT... [15]
HİT
reklam
Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş Pinterest'te Fakir adlı kullanıcının profilini ziyaret edin.

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

<
ESENYURT’DA SEÇİM
Yazar Fakir - Şubat 09 2009 - 10:44:30
ESENYURT’DA SEÇİM SANCISI/Tuncer DAĞ

Tuncer Dağ Seçim atmosferi gittikçe ısınmakta ve kıyasıya bir yarış başlamış durumdadır.
Cumartesi günü Esenyurt gün boyu miting ve toplantılara ev sahipliği yaptı. İlk toplantı saat 10.00 da CHP Belediye Başkan Aday Adayı olan Selahattin Korkmaz bir kahvaltıda 1000 e yakın destekçisini bir araya getirerek durum değerlendirmesi yaptı. Selahattin Korkmaz özellikle AKP ye karşı oluşturulacak güç birliğinin bir an önce tesis edilmesini istedi. Bunu yapmak zorunda olacak tek kişi ise Dr. Bülent Kerimoğlu olduğunu söyledi. Oluşumun başarısız olması durumun da sorumlusunun Kerimoğlu olacağını vurguladı. Korkmaz’ın sitemkâr olduğu da her halinde belli oluyordu.
İkinci toplantı DTP tarafında yapıldı. DTP Adayını daha önce açıklamıştı. Aday Tuncer Bakırhan henüz Esenyurt’a gelmemişti. Binlerce insanın katılımı ve parti üst düzey yetkililerinin iştiraki ile Esenyurt Meydanında miting yaptılar. Toplanan kalabalık ve yoğun ilgi DTP nin de Esenyurt’da iddialı partiler arasında olduğunu gösterdi.
Üçüncü toplantı ise CHP tarafında organize edilmişti. Esenyurt belki de ilk defa böyle bir kalabalığa ev sahipliği yaptı. CHP nin tam kadro ile bu toplantıya katılmaları önem arz etmekteydi. Zira Faruk Demir’in CHP ne atanıp geri çekilmesinde sonra görev verilen Bülent Kerimoğlu’nun da tekrar değiştirebileceği kulislerde sık sık konuşuluyordu. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Kemal Kılıçtaroğlu’nun bu mitinge katılması halinde Kerimoğlu’nun adaylığı tekrar tartışma konusu olmayacaktı.
Öyle de oldu. İki saat gecikmeli de olsa CHP tam kadro Esenyurt Meydanına gelmişti. CHP de konuşma yapan her yetkili söz arasında Gürbüz Çapan’a övgülerde bulunmayı da ihmal etmediler. CHP’nin toplantısının yapıldığı ve Çapan’a övgülerin geldiği dakikalarda Gürbüz Çapan tarafında Pazar günü yapılması düşünülen mitingin ertelendiği mesajı gelmişti. Adeta uzatılan zeytin dalı yerini bulmuştu gibi CHP lileri rahatlatmıştı. Yine de Çapan’ın alacağı tavır merakla beklenmektedir.
Geçtiğimiz hafta yazdığım yazıda Kerimoğlu’nun ateşten gömlek giydiğini vurgulamıştım. Bir tarafta Esenyurt’da ciddi şekilde örgütlenmiş AKP ve diğer tarafta ise CHP içerisinde henüz giderilmeyen kırgınlıklar. Asıl önemlisi ise Gürbüz Çapan taraftarlarının tutumunda bir yumuşamanın olmamasıdır. Bu tablo karşısında Kerimoğlu’nun rahat olmadığını söylemek gerekir. Kerimoğlu meclis üyeleri arasında yapacağı sıralama ve gelecek olan tepkilerde ayrı bir sancı olacaktır.
Esenyurt hali hazırda görünen tabloya baktığımızda hangi partinin seçimi alacağını kestirmek zor bir ihtimal. Ama şu bilinen bir gerçek ki seçimi hangi parti alırsa alsın çıkaracağı meclis üyesi sayısı muhalefetin sayısından az olacak. Zira CHP-AKP- DTP-MHP hatta SP meclis üyesi çıkarabilir. İktidar olacak olan partinin belediye başkanı çok muhalefetli bir mecliste bu dönemde olduğu gibi sorunsuz kararlar alamayacaktır. Çok sesli ve çok renkli bir yapı ortaya çıkacaktır.
Esenyurt’un siyasi kaderi şu anda Gürbüz Çapan’ın iki dudağı arasındadır. Gürbüz Çapan eğer başka bir partide aday olma konusunda diretirse AKP sorunsuz birinci parti olacaktır. Gürbüz Çapan’ın bu siyasi riski üstleneceğine ihtimal vermiyorum.
Zira AKP’nin kazanması sorumluluğu Çapan’a mal edilecektir. Siyasette uzmanlaşan Çapan bunun tahlilini iyi yapacaktır. Çapan seçmen kitlesini serbest bırakması halinde seçmen kitlesi CHP ve DTP arasında tercih yapaktır. Bu durumda AKP ise kendilerini ciddi şekilde etkileyecek olan MHP ve SP sinin darbesi ile kazanma şansını kaybedebilir.
tuncerdag75@hotmail.com

Yorumlar
CETIN_YILMAZ - Şubat 09 2009 - 18:51:44
ÖNCELİKLE MERHABALAR HERKEZE VE ARDAHANA KUCAK DOLUSU SEVGİLERİMİ SUNARIM Sevgili tüncer dağ yazılarının tamamı olmasada bır çoğuna katıldığımı bılmeni isrerım katılmadığım konu ise şurası gürbüz çapan o dava adamı ne dedi ben aday deyilim ahali ne dedi seninle ancak bu işi olur ve söz vremelisin başkan olmana ne dedik sözünden dönen kalleş olsun davamız hayırlı olsun buraya kadar doğrumu eee her halukarda adayım dıyen bir kişiye burda sakın demeyınkı kaymederse sol vebali gürbuz çapandır o dava adamının elini kolunu niçin bağladılar seçim için deyilmi esenyurt tu kurtarmak pahsına sayın çapan kellesını ortaya koydu bület kerım oğlu ise 2004 seçimini akp ye altın tepside verdi bunuda yazsanız yıne dıyorum 1 yıl önceki sologanımızı ne dedık bu yoldan dönen kalleş olsun bu yola taş koyanlarda akpnin havuzuna su tasımış sayarız ESENYURDUN MİMARI O DAVA ADAMI Dr GÜRBÜZ ÇAPAN DSP DEN ADAYDIR HERKEZ HESABINI İYİ YAPSIN BİRLEŞMEK İSTİYENEDE KAPIMIZ SONUNA KADAR AÇIKTIR Sayın çapan ahaliye sorun ne derseler onu yaparız imza toplandı bugün tahrili 45000 bu rakamı başkası toplasın bız çekliriz yopluyamasaları çekilsinler haklın iradesınde heba etmesınler sevgilerimle
iyildiz_08 - Şubat 13 2009 - 22:17:45
Yorum Gönder
Yorum yapmak icin giriş yapmalısınız.
Oylama
Sadece üyeler oylayabilir.

Lütfen Giriş Yapın.

Henüz oylanmamış.
Köşe Yazarları
Copyright © 2003 - 2008 Ardahan kuzeyanadolugazetesi.com
Tel: 0478 - 211 43 31 - 211 45 00
Adres: İnönü Cad. No:50 Ardahan