Ana Sayfa · Forum · Linkler · Resim Galerisi
Ana Menu
Ana Sayfa
Makaleler
Forum
İrtibat
Linkler
Arama
Ziyaretçi Defteri

ÜYELİK HİZMETLERİ

ÜYE KAYIT
ŞİFREMİ UNUTTUM

Sitenize Ekleyin
Resim Galerisi
Telefonlar
Konuk Yazarlar

ARŞİVLERİMİZ
2003 YILI
2004 YILI
2005-2006 YILI
Ulusal Haberler
Misafir
Kullanıcı Adı

Şifre

Beni HatırlaKayıp Şifre ?
Site Durumu
Kayıtlı Üyeler : 12997
Misafirler : 16
En Yeni Üyemiz : sanane757000

Kayıtlı Üye :
Fakir 13 Gün Gelmedi
abdullahank 165 Gün Gelmedi
Orhan-Bahcivan 255 Gün Gelmedi
CEVAT COSKUN 259 Gün Gelmedi
atlantis 280 Gün Gelmedi
baris dursun 281 Gün Gelmedi
yilmaz akinci 290 Gün Gelmedi
adacala 290 Gün Gelmedi
admin 292 Gün Gelmedi
yilmaz_akinci 293 Gün Gelmedi
Forum Başlıklari
En Yeni Başlık
Ardahan Köyleri ve İ...
hoçvanın genel iradesi
Sitemizi Dostlarınız...
Bize ulaşın..
Haber Arşivimiz
Ardahan Görüntüleri
Ardahan Fotoğrafları
Kürdistan Komşunuz O...
KORKAKLARA MEYDAN OK...
Teşvik Ardahan’a Uğr...
Ardahan da Devlet mi...
İMRALI’DAKİ GÖ...
Ardahan ARDAHAN
APE FEZO’NUN A...
O benim Babam..
En Yoğun Başlıklar
YALÇIN TAŞTAN HAK... [51]
TRT bölücülük mü ... [35]
KAFATASÇILAR-ARD... [34]
COCUK ÖLDÜRMEYİ K... [30]
YAZARLARIMIZIN YO... [28]
YAZICIOĞLU'NU KAY... [24]
DTP'li vekillerde... [21]
Ardahan TV [19]
kürde fırsat verm... [18]
ANADİLİMİZ KÜRTÇE... [18]
23 NISAN IRKCI C... [17]
UGAR TÜRKLRI [16]
Bim Marketlerine ... [16]
KÜRT SORUNU DEĞİL... [15]
ARDAHAN LI OLMAKT... [15]
HİT
reklam
Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş Pinterest'te Fakir adlı kullanıcının profilini ziyaret edin.

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

<
GÖLELİLER NE YAPIYORSUNUZ!
Yazar Fakir - Mart 21 2009 - 14:34:31
GÖLELİLER NE YAPIYORSUNUZ!/Tuncer DAĞ

Tuncer Dağ Seçimlerin maratonunun son haftasına girdiğimiz şu günlerde siyasiler var güçleri ile çalışmakta ve son kozlarını kullanmaktadırlar.
Göçmen toplum olmamız nedeni ile yerel siyaset siyasi ideolojinin önüne geçmektedir. Siyasilerde bu kozu iyi kullanıyorlar. Yerel Dernekler siyasetin birer basamağı olarak rollerini oynuyorlar. Oysa onlara biçilen görev yerel kültürlerini yaşatmak, sosyal ve kültürel manada dayanışma içinde olmaktır. Ayrıca kendi üyelerini siyasi manada desteklemekte olsa bile her yörede birçok siyasi partide adayların olduğu derneklerin durumu tam bir komedi havasına döndü. Birçok dernek başkanı ve yöneticisi her siyasi parti adayı ile kare kare resim çektirmekte ve gazetelerde şu dernek şu adaya destek vermekte haberler çıkmaktadır. Belki de o siyasi partinin bir senaryosu da olsa dernek başkanlarının bunun farkına varmaması da düşündürücüdür.
Her toplum ve yöre belediye başkanının kendi yöresinde olmasını ister. Yöresinde Belediye Başkanı adayının olduğu bir derneğin farklı bir yöre adayını desteklemesi dernek başkanının çıkarlarına hizmet etmekten başka bir şey olmadığını kabul etmek gerek.
Geçtiğimiz günlerde birçok gazetede ve haber sitelerinde “Gölelilerden AKP li şu meclis üyesine destek” haberlerinin yazılması başta Göleliler olmak üzere birçok insani rencide ettiğini kabul etmek gerek. Özellikle bu resim karesinde olan eski başkan ve yeni yöneticilerin olması ise düşündürücüdür. Esenyurt’da 18.000 seçmeni bulunan Göleliler bu seçimlerde istikrarlı bir tablo sergiledikleri ve 12 Eylül öncesinin ruhunu yaşatmaya çalıştıkları söylenmekteydi. Oysa son çıkan haberlerdeki tablo hayal kırıklığı yaşattı. Eğer yerel siyaset yapılacaksa, eğer siyasi parti gözetmeksizin kendi bölgesindeki adaylar desteklenecekse işte Tuncer Bakırhan kendisi Karslı annesi Göleli. Adam gibi de adam. Duruşu ve kişiliği 12 Eylül öncesinin Göle’sine de uygun. İşte Bülent Kerimoğlu. Ardahanlı. 12 Eylül öncesinde ismini dağlara taşlara yazdığımız bir partide aday. İşte İşte Taner Uluğ. Karslı. Hemde özbe öz halk çocuğu. Madem başa oynuyorsunuz buyurun adaylarınız. Madem yıllardır özlemini çektiğiniz her defasında 18.000 oyumuz var adayımız Göleli olmalı deyip durdunuz hiç bir dönemde bunu başaramadığınıza göre hiç olmazsa başları oynayın. Başta olan hemşerilerinizi destekleyin. Bölgemizde ki saygın isimlerin caddelere verilen isimlerinde rahatsız olan biri ile aynı masayı paylaşıp poz vermeniz ne kadar dernekçilik anlayışınız ile örtüşüyor anlamış değilim. Her defasında “Bizi dikkate almayanlara dersini vereceğiz “ diyorsunuz. Bende olsam fazla dikkate almam. Neden mi? Eğer Göleli önce başa oynayacak sonra ikinciliğe hatta dokuzunculuğa tav olacaksa, eğer Göleli yönetici her siyasi partiye mavi boncuk uzatacaksa, eğer Göleli her mahallede birkaç tane muhtar adayı çıkaracaksa, eğer Göleli birbirlerini tahammül edemeyecekse, eğer Göleli seçildikten sonra önce ikinci adam olacak sonra da beşe kadar inecekse buna gıkı bile çıkmayacaksa, eğer Göleli her ortamda Göleliyi alt edecekse bende Gölelileri fazla dikkate almam. Derneklerin görevi önce kendi toplumunun menfaat ve çıkarlarını korumaktır. Eğer bundan aciz iseniz bırakın bu işi. Toplumun kaderi ile oynama hakkını kimse size vermedi. Değerlerini önemsemeyen insanlarla aynı masayı paylaşma görevi size verilmedi. Daha birkaç ay öncesine kadar yapacağınız geceyi iptal etmeye çalışan ve aynı zihniyet değimlidir. Gölelileri terörist ilan eden aynı zihniyet değimlidir. Ayrıca sadece Göleli Meclis Üyeleri AKP demi var…. Sakın bu ucuz hesaplarla toplumun karşısına çıkmayın. Bunun hesabını vermek kolay olmazsa gerek. Bu senaryoya kılıf uyduracaksınız biliyorum… Ama o dikiş yama tutmaz.. 21.03.2009

Yorumlar
Henüz bir yorum yapılmamış.
Yorum Gönder
Yorum yapmak icin giriş yapmalısınız.
Oylama
Sadece üyeler oylayabilir.

Lütfen Giriş Yapın.

Harika! 0% [Oylanmamış]
Çok İyi 100% [1 Oy]
İyi 0% [Oylanmamış]
Fena Değil 0% [Oylanmamış]
Zayıf / Kötü 0% [Oylanmamış]
Köşe Yazarları
Copyright © 2003 - 2008 Ardahan kuzeyanadolugazetesi.com
Tel: 0478 - 211 43 31 - 211 45 00
Adres: İnönü Cad. No:50 Ardahan