Ana Sayfa · Forum · Linkler · Resim Galerisi
Ana Menu
Ana Sayfa
Makaleler
Forum
İrtibat
Linkler
Arama
Ziyaretçi Defteri

ÜYELİK HİZMETLERİ

ÜYE KAYIT
ŞİFREMİ UNUTTUM

Sitenize Ekleyin
Resim Galerisi
Telefonlar
Konuk Yazarlar

ARŞİVLERİMİZ
2003 YILI
2004 YILI
2005-2006 YILI
Ulusal Haberler
Misafir
Kullanıcı Adı

Şifre

Beni HatırlaKayıp Şifre ?
Site Durumu
Kayıtlı Üyeler : 12997
Misafirler : 24
En Yeni Üyemiz : sanane757000

Kayıtlı Üye :
Fakir 14 Gün Gelmedi
abdullahank 165 Gün Gelmedi
Orhan-Bahcivan 255 Gün Gelmedi
CEVAT COSKUN 260 Gün Gelmedi
atlantis 281 Gün Gelmedi
baris dursun 281 Gün Gelmedi
yilmaz akinci 290 Gün Gelmedi
adacala 291 Gün Gelmedi
admin 293 Gün Gelmedi
yilmaz_akinci 293 Gün Gelmedi
Forum Başlıklari
En Yeni Başlık
Ardahan Köyleri ve İ...
hoçvanın genel iradesi
Sitemizi Dostlarınız...
Bize ulaşın..
Haber Arşivimiz
Ardahan Görüntüleri
Ardahan Fotoğrafları
Kürdistan Komşunuz O...
KORKAKLARA MEYDAN OK...
Teşvik Ardahan’a Uğr...
Ardahan da Devlet mi...
İMRALI’DAKİ GÖ...
Ardahan ARDAHAN
APE FEZO’NUN A...
O benim Babam..
En Yoğun Başlıklar
YALÇIN TAŞTAN HAK... [51]
TRT bölücülük mü ... [35]
KAFATASÇILAR-ARD... [34]
COCUK ÖLDÜRMEYİ K... [30]
YAZARLARIMIZIN YO... [28]
YAZICIOĞLU'NU KAY... [24]
DTP'li vekillerde... [21]
Ardahan TV [19]
kürde fırsat verm... [18]
ANADİLİMİZ KÜRTÇE... [18]
23 NISAN IRKCI C... [17]
UGAR TÜRKLRI [16]
Bim Marketlerine ... [16]
KÜRT SORUNU DEĞİL... [15]
ARDAHAN LI OLMAKT... [15]
HİT
reklam
Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş Pinterest'te Fakir adlı kullanıcının profilini ziyaret edin.

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

<
AKP GEMİSİ
Yazar Fakir - Nisan 12 2009 - 19:01:06
AKP GEMİSİ ve KERİMOĞU MANTIĞI/Tuncer DAĞ

Tuncer Dağ Uzun zamandır İstanbul dışında olduğumdan dolayı bölgeniz sıcak gündemini yakinen takip edemedim. Önceki yazılarımdan da belirttiğim gibi AKP galibiyetin faturasını çok ağır ödettirecektir. Bunlarda ilk örnek Beylikdüzü İlçesinde yaşandı. Beylikdüzü Eski Belediye Başkanı Vehpi Orakçı AKP gemisinde indirilmişti. Bu gemide inenler için ferman yazılır. Yazılan fermanda ağır olur. Eğer yüzme bilmiyorsan denizde boğulursun. Vehpi Orakçı'da bunlardan birisidir. AKP karşısında güç olarak gördükleri şahısları Adaletin güçlü kollarına teslim ederler. Adaletin Kalkanı varyoz gibi bunların kafasına düşer. Bu varyos Tayip Erdoğan'ın hayatını da kurtarmıştı. Gemicik, Adalet ve Varyos bir araya gelince gerisini artık siz düşünün. AKP'liler aman haa Gemicikte inmeyesiniz. Battığı yere kadar devam edin. Siz siz olun aman fazla ilişmeyin AKP ye. Bu kalkan sizinde kafanıza varyos gibi düşebilir.
Bu kalkan sadece Beylikdüzü İlçesinde değil her ilçede vardır.
Hepimiz hatırlarız. Esenyurt İlçesinde Gürbüz Çapan faktörü vardı. Bu faktör tehlike arz edince Adaletin Kalkanına teslim edildi. Meydan boş olunca Kadıoğlu hükümdarlığı daha da güçlendi. Öyle bir hükümdarlık ki artık karşısında muhalefeti bile görmüyor. Muhalefeti susturmak için tüm kozlarını da şimdide oynamaya başladı. Bunun örneğini daha ilk meclis toplantısında yaşadık.
Esenyurt Meclis toplantısında CHP sözcülüğünü yapan Meclis Üyesine ilk tehdidini savurmuştur. Zamanla diğer muhalefet üyelerine de farklı alanda tehditler savuracaktır.
Aslını soracak olursak CHP de öyle meclis üyeleri seçti ki tam Necmi Kadıoğlu'na göre.. Eğer meclis üyeleri şaibeleri taşıyorsa iki yolu var ya sessiz kalacaklar yada şaibelerde kendini arındıracaklardır. Umarım şaibelerde kendilerini arındırırlar. Eğer sessiz kalmayı tercih ederlerse asıl tehlike o zaman başlar.
Görünen o ki CHP'li meclis üyeleri sessiz kalmayacaklardır. CHP'li Osman Nuri Savaş'ın ilk çıkışı göz doldurdu. Umarım böyle devam eder. AKP içerisinde şaibelere bulaşmış meclis üyeleri yok mudur? Olsa da onlar Adaletin korumasındadırlar. Onların şaibelerinin ortaya çıkmaları için AKP Gemisinde inmeleri gerekir.
Esenyurt'daki Meclis yapısına baktığın zaman İktidar ve muhalefet dâhil birçoğunun çeşitli bağlantıları vardır. Malum, çoğu müteahhit. Birçoğu da sadece siyaset için Esenyurt'dadırlar. Başka türlü Esenyurt ile bağlantıları yoktur. Esenyurt'da bu dönem fazla ümitli değilim açıkçası. Ancak muhalefet partileri güçlü bir şekilde oluşacak, etkin ve aktif bir muhalefet ile ayakta durabilirler. Eğer muhalefet sadece meclis üyelerine kalırsa fazla bir şey beklememek gerekir. Malum müteahhitlerin partisi olmaz. Nerede iş varsa müteahhit oradadırlar.
Esenyurt'da Ana Muhalefet Partisi olan CHP de şimdiden İlçe Başkanlığı kulisleri yapılmaya başlandı. CHP Belediye Başkan Adayı Bülent Kerimoğlu CHP İlçe Başkanlığı için kulis çalışmalarına başladığı haberleri gelmektedir. Bülent Kerimoğlu Esenyurt'a atanan İlçe Başkanlarının önünü nasıl kestiğini, nasıl görevde aldığını şimdi daha iyi anlamaktayım. Eğer bu kulis çalışması doğru ise Kerimoğlu'nun amacı belediye başkanlığı olmadığı 2004 ve 2009 da solu kaybettirmekte birinci derecede sorumlu olan bir şahsın aynı hatayı tekerrürü akıllara farklı şeyler getirmektedir. Sanırım buda Kerimoğlu Mantığıdır. Bekleyip göreceğiz. tuncerdag75@hotmail.com

Yorumlar
Henüz bir yorum yapılmamış.
Yorum Gönder
Yorum yapmak icin giriş yapmalısınız.
Oylama
Sadece üyeler oylayabilir.

Lütfen Giriş Yapın.

Henüz oylanmamış.
Köşe Yazarları
Copyright © 2003 - 2008 Ardahan kuzeyanadolugazetesi.com
Tel: 0478 - 211 43 31 - 211 45 00
Adres: İnönü Cad. No:50 Ardahan