Ana Sayfa · Forum · Linkler · Resim Galerisi
Ana Menu
Ana Sayfa
Makaleler
Forum
İrtibat
Linkler
Arama
Ziyaretçi Defteri

ÜYELİK HİZMETLERİ

ÜYE KAYIT
ŞİFREMİ UNUTTUM

Sitenize Ekleyin
Resim Galerisi
Telefonlar
Konuk Yazarlar

ARŞİVLERİMİZ
2003 YILI
2004 YILI
2005-2006 YILI
Ulusal Haberler
Misafir
Kullanıcı Adı

Şifre

Beni HatırlaKayıp Şifre ?
Site Durumu
Kayıtlı Üyeler : 12997
Misafirler : 44
En Yeni Üyemiz : sanane757000

Kayıtlı Üye :
Fakir 9 Gün Gelmedi
abdullahank 161 Gün Gelmedi
Orhan-Bahcivan 250 Gün Gelmedi
CEVAT COSKUN 255 Gün Gelmedi
atlantis 276 Gün Gelmedi
baris dursun 276 Gün Gelmedi
yilmaz akinci 285 Gün Gelmedi
adacala 286 Gün Gelmedi
admin 288 Gün Gelmedi
yilmaz_akinci 288 Gün Gelmedi
Forum Başlıklari
En Yeni Başlık
Ardahan Köyleri ve İ...
hoçvanın genel iradesi
Sitemizi Dostlarınız...
Bize ulaşın..
Haber Arşivimiz
Ardahan Görüntüleri
Ardahan Fotoğrafları
Kürdistan Komşunuz O...
KORKAKLARA MEYDAN OK...
Teşvik Ardahan’a Uğr...
Ardahan da Devlet mi...
İMRALI’DAKİ GÖ...
Ardahan ARDAHAN
APE FEZO’NUN A...
O benim Babam..
En Yoğun Başlıklar
YALÇIN TAŞTAN HAK... [51]
TRT bölücülük mü ... [35]
KAFATASÇILAR-ARD... [34]
COCUK ÖLDÜRMEYİ K... [30]
YAZARLARIMIZIN YO... [28]
YAZICIOĞLU'NU KAY... [24]
DTP'li vekillerde... [21]
Ardahan TV [19]
kürde fırsat verm... [18]
ANADİLİMİZ KÜRTÇE... [18]
23 NISAN IRKCI C... [17]
UGAR TÜRKLRI [16]
Bim Marketlerine ... [16]
KÜRT SORUNU DEĞİL... [15]
ARDAHAN LI OLMAKT... [15]
HİT
reklam
Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş Pinterest'te Fakir adlı kullanıcının profilini ziyaret edin.

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

<
İthal Avukat
Yazar Fakir - Haziran 03 2009 - 18:07:34
Ardahan’a İthal Avukat Gönderilmemelidir ..

Mustafa Küpeli Ardahan ve çevresinde Türkiye’ye yönelik haber yapan ve meslektaşım Kuzey Anadolu Gazetesi’nin İmtiyaz Sahibi Semli Yılmaz ve Yazı İşler Müdürü Fakir Yılmaz’ın Asliye Ceza Mahkemesi Hâkimi Dilek Şen ile Cumhuriyet Savcısı Emrah Ünal
Mahkeme sırasında kayıtlara geçmeyen/geçirilemeyen sert sohbetlerini gazeteye yansıtmasıyla 20 bin TL tazminat davası açmasını üzülerek okudum.
"Reddi Hâkim mi yapsaydım?" yazısında sert tartışmaları anlatırken yazının bitiminde de ben yine de şüphe etmeyip, yaşananları günün yorgunluğuna bağışlayıp, hakkım olan ‘reddi hakim’ demeden, bunlarda gelir geçer, yeter ki, düşündüklerini yazıya döküp, inadına direnip, baskılara karşın güzeli, iyiyi istemek karşısında ezilmek olsa da diyerek saygısını bozmadan basın özgürlüğü çerçevesinde mahkeme salonunda yaşadıklarını kendi gazetelerinde dile getirmişlerdir.
Basın her zaman doğru muhalefetle birlikte hareket edip, haksızlığı önleme adına garibin, yoksulun yanında yer alıp, haksızlığa uğrayanı haber yapıp, gelişen olayları kamuoyuna taşırken zaman zaman saldırılara, tehditlere, darplara maruz kalmış ve zarar görmüştür.
Yargıda aynı yolda haksızın karsında, haklının yanında yer almıştır. Suçluya gereken cezayı verip, adaleti sağlamıştır
Yargı bununla da kalmayıp, bu haksızlığı yazıp kamu oyuna taşıyan gazetecilere yapılan saldırıları yapanları yargılayıp cezalandırarak medyayı koruma altına almıştır. Zaten yargı basını koruma altına almazsa basın görevini yapamaz ki.
Yargı bazen basının yanında haksızlığın üzerine birlikte yürürken, bazen basın yoluyla hakaret içerikli haberleri yazan gazetecileri de yargılamış, haksızlığa uğrayan mağdur vatandaşı da koruma altına almıştır.
Biz akşama kadar adliyedeyiz. Hâkim ve savcının karısındayız. Aramız açılır diyerek, bu davayı alamayız deyip, Yılmaz ailesini savunmayı kabul etmeyen Ardahan’daki Avukatlar hem görevini yapmamış, hem de Ardahan’daki hukukçu denen mesleğe gölge düşürmüştür.
10.05.2009 günü Ardahan Adliyesinin 2. Asliye Hukuk Mahkemesinde görülecek davanın komşu ilde görülmesi doğru ve adil olur gibi sözcüklerin sitelerde dolaştığı bunun kanıtıdır. Bana göre Ardahan’ın Adaleti Ardahan’da Sağlanmalı
İkinci olarak; Bazı yazarlar, avukatlar görevlerini yapmaz ise bizde Ardahan’a ithal avukat göndeririz söylemleri de Ardahan’daki avukatların kimliğini zedelemiştir.
Ardahan adliyesinde mahkeme salonunda yaşanan sert bir tartışmanın ülke gündemine taşınması oldukça üzücü bir durumdur.
Saygı ve güven duyduğumuz hukukçularımızın, bizim hakım ve savcılarla davlarımız oluyor deyip davaları üstlenmemesi sonucunda zor durumda kalan Yılmaz ailesinden 20 Bin TL. Tazminat isteyen Ardahan Adliyesi Hâkimi Dilek Şen ile yine Ardahan Adliyesi Savcısı Emrah Ünal hakkında Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kuruluna şikâyete bulunulacak olması ayrı bir gelişme
Bana göre devletin politikası, halkın bilinçlenmesini engellemek olmamalı. Sorunların ikinci plana atılmaması için basında rahat bir zemin hazırlamalıdır. Şöyle ki, basın yapılan haksız saldırılara karşı kanunu gösterip onlara rahat bir zemin hazırlamalı. Koruma altına almalı.
Gurbetteki dernekler bu konu hakkında basına sahip çıkıp, İstanbul’dan ithal avukat göndermeliler.
Konu hakkında açıklama yapan Gazeteci Fakir Yılmaz, ‘hâkim ve savcının sadece düşüncelerimi ele aldığım eleştiri yazıma dava açıp, tazminat istemelerinin basına ve gazetecilere yönelik yapılan baskılardan öte bir şey olmadığını, yine Ardahan adliyesinde, Yargıtay’da gerekirse AHİM’de er geç ortaya çıkacaktır. Bu nedenle bizde haklılığımızı savunup, tamamen gazetecilik çerçevesi içinde, düşünce suçu olarak algılanan yazıma karşı açılan dava karşısında dimdik ayakta duracağız.
Şimdi 10.06.2009 günü Ardahan Adliyesinin 2. Asliye Hukuk Mahkemesinde görülecek davada eğer avukatlar meslektaşlarımızı savunmazsa mahkemeye avukatsız girip kendi kendilerini savunmak zorunda kalacaklar. Biz bu süreçte meslektaşımızın yanında yer alıp yalnız bırakmayacağımızı herkesin bilmesin isteriz.
Anayasanın ilk maddelerinden olan “Basın hürdür sansür edilemez” maddesine güvenerek haberlerimizi yapmaktayız. Kaldı ki yazımıza konu olan haber değil, dünyanın önünü açmaya çalıştığı düşüncelerin gazete sayfalarına aktarılmasıdır. Yanı bu dava da köşesinde düşünüp, düşüncelerini gazete sayfalarına aktaran Fakir Yılmaz bir düşünce suçlusu konumuna getirilmek istenmektedir/istenmiştir ..
Bu maddeye dayanarak insan haklarına saygılı basın ilkelerine bağlı kalmak kaydı ile haberlerimiz her zaman yapılacaktır.
mustafakupeli36@gmail.com

Yorumlar
Henüz bir yorum yapılmamış.
Yorum Gönder
Yorum yapmak icin giriş yapmalısınız.
Oylama
Sadece üyeler oylayabilir.

Lütfen Giriş Yapın.

Henüz oylanmamış.
Köşe Yazarları
Copyright © 2003 - 2008 Ardahan kuzeyanadolugazetesi.com
Tel: 0478 - 211 43 31 - 211 45 00
Adres: İnönü Cad. No:50 Ardahan