Ana Sayfa · Forum · Linkler · Resim Galerisi
Ana Menu
Ana Sayfa
Makaleler
Forum
İrtibat
Linkler
Arama
Ziyaretçi Defteri

ÜYELİK HİZMETLERİ

ÜYE KAYIT
ŞİFREMİ UNUTTUM

Sitenize Ekleyin
Resim Galerisi
Telefonlar
Konuk Yazarlar

ARŞİVLERİMİZ
2003 YILI
2004 YILI
2005-2006 YILI
Ulusal Haberler
Misafir
Kullanıcı Adı

Şifre

Beni HatırlaKayıp Şifre ?
Site Durumu
Kayıtlı Üyeler : 12997
Misafirler : 48
En Yeni Üyemiz : sanane757000

Kayıtlı Üye :
Fakir 4 Gün Önce
abdullahank 135 Gün Gelmedi
Orhan-Bahcivan 225 Gün Gelmedi
CEVAT COSKUN 229 Gün Gelmedi
atlantis 250 Gün Gelmedi
baris dursun 251 Gün Gelmedi
yilmaz akinci 260 Gün Gelmedi
adacala 260 Gün Gelmedi
admin 262 Gün Gelmedi
yilmaz_akinci 263 Gün Gelmedi
Forum Başlıklari
En Yeni Başlık
Ardahan Köyleri ve İ...
hoçvanın genel iradesi
Sitemizi Dostlarınız...
Bize ulaşın..
Haber Arşivimiz
Ardahan Görüntüleri
Ardahan Fotoğrafları
Kürdistan Komşunuz O...
KORKAKLARA MEYDAN OK...
Teşvik Ardahan’a Uğr...
Ardahan da Devlet mi...
İMRALI’DAKİ GÖ...
Ardahan ARDAHAN
APE FEZO’NUN A...
O benim Babam..
En Yoğun Başlıklar
YALÇIN TAŞTAN HAK... [51]
TRT bölücülük mü ... [35]
KAFATASÇILAR-ARD... [34]
COCUK ÖLDÜRMEYİ K... [30]
YAZARLARIMIZIN YO... [28]
YAZICIOĞLU'NU KAY... [24]
DTP'li vekillerde... [21]
Ardahan TV [19]
kürde fırsat verm... [18]
ANADİLİMİZ KÜRTÇE... [18]
23 NISAN IRKCI C... [17]
UGAR TÜRKLRI [16]
Bim Marketlerine ... [16]
KÜRT SORUNU DEĞİL... [15]
ARDAHAN LI OLMAKT... [15]
HİT
reklam
Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş Pinterest'te Fakir adlı kullanıcının profilini ziyaret edin.

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

<
SASKARALI ARDAHAN’IN
Yazar Fakir - Mart 22 2010 - 13:25:35
SASKARALI ARDAHAN’IN VE ÜLKENİN NERESİNDE?!./Bayram Çağlayan

Bayram Çağlayan Ardahan’ın en büyük köylerinden biri olan Koyunpınarı( Saskara) Köyü gerek eğitim düzeyi olsun gerekse toplumsal dayanışması olarak geçmişte kalan belirgin yapılarından başka geriye neyi kaldı diye araştırıyorum.
Bir dönem ülke gündemine damgasını vuran merhum yazar Ümit KAFTANCIOĞLU’NUN ülkemiz genelinde kazandığı saygınlık ile başlayan Saskaralı’lar olarak orduda, tıpta, eğitim de ve birçok alanda içimizden çıkmış değerli saygın kişilerimiz vardır…
Mecburi göç sebebi ile Anadolu’dan göç veren Saskaralı’lar metropol şehirlerde dernekçilik ile bir araya gelmeye çalışsalar dahi bu konsensüs ebetteki çok yetersiz kalıyor.
Siyasal güç odağı olması gereken bir toplumun siyasal bozguna uğramasını kabul edemiyorum. Ümit KAFTANCIOĞLU’nun Kars Milletvekili adayı olduğunda ön seçim ile belirlenen listede en çok delegesi olan bir köyden çıkan Aydın bir adayın son sırada (6.) listede yer alması ile başlayan seçim yenilgisi, sandıktan çıkan sonuç ile hüsrana uğradığımızı ve bu kaderimizi kendi elimiz ile tayin ettiğimizi hepimiz biliyoruz.
Ölümünün ardından geçen 30 yıldan beri sadece ismi ile yaşatılmaya çalıştırılan Kaftancıoğlu hem memleketinde unutturulmaya çalışılmış hem de dönem dönem hatırlatılmaya da özen gösterilmiştir.
Oysa benim beklentim kanaat önderi olarak öne çıkmış kişilerin KAFTANCIOĞLU’nu onlatabilmeleri kadar, topluma enjekte edememe başarısızlıklarını görürüm ‘’tabi ki bu bir kişisel düşüncedir’’ Merhum Yazarımızı hiçbir kurumun ve kişilerin sadece bire bir sahiplenme yada o büyük insanın değer ölçüsünde görünmesi söz konusu olamayacağı gibi ona ve değerlerine nail olmaya gayret edilmesinin yeterli olabileceğini düşünüyorum. Bu yazdıklarım belki bir sitem gibi algılanacaktır ama evet ben gerçekten haklıyım ‘’hem de ilk defa dik konuşuyorum bu kez ben böyle düşünüyorum ötekisi ne düşünürse düşünsün diyorum ‘’ Kaftancıoğlu’nun adı kimsenin aracı değil ! amacıda olmasın sadece o değere nail olmaya çalışsınlar yeterli bence .
Şimdi Saskara Ardahanı’n ve ülkenin neresinde başlığı ile bağdaşmıyor denilse bile buda umurum da değil Çünkü : Kaftancıoğlu ile başlayan toplumsal hareketlilik ve hemen devamında siyasal bozgun ile yenilgi yaşadığımızı dediğim gibi bu yenilgiyi bizim kendimiz hak ettiğimizi fakat hala geçmişten bir ders alamadığımızı ve Saskaralılar olarak devletin hiçbir kurumun da özellikle belediyelerde hiçbir çalışan kişilerimizin olmamasının sebebi bunlardır hep ‘’TAŞÖREN OLMUŞUZ’’ böyle giderse hep öylede kalacağız ..
Metropolde güç odağı olduğumuz semtlerde küçük beyincikli anlayışlar ile yerel sülale şoven anlayışın da olan bir kesim insanların ha bire toplumuna zarar vermesini izlerken ‘Merhum KAFTANCIOĞLU’na yapılan haksızlıkların aynısını yaşıyoruz..’ diyerek geçmişte ki köstebeklere ve onların kirli izin den giden kenef kanalizasyonlu adamlara’da aynı sitemi ediyorum.
SASKARALI’nin metropolde bırakın bir belediye başkanının olmasını hadi vazgeçtim belediye meclis üyesinin olmasını yahu bırakın derseniz muhtarı da olmasın ama lütfen bari bir muhtar yanın da azası olması hak değimlidir?
Bu neden kaynaklanıyor biliyor musunuz ? Toplumsal egoma ve kişisel egolardan kaynaklanıyor ..
Şimdi biraz mütevazı olalım hep kötüler mi suçlu? Yok. birazda biz suçluyuz Kötülere boyun eğdiğimiz için ..
İçimizden biri olan Merhum Ümit Kaftancıoğlunun 30. Ölüm yıl dönümünde kendisini saygı ile anarken Toplumumuza, Ardahan’a ve ülkemize yapmış olduğu hizmetler den dolayı önünde saygı ile eğiliyor, onun değerlerine ve miraslarına nail olmaya gayret ederken Merhuma Allahtan Rahmet diliyorum…
İşte saskaralılar olarak Ardahan’ın ve Ülkenin neresinde olduğumuz açık ortadadır büyük değerlerin küçülen bireyleri diyerek…
selale_075@hotmail.com/www.saskarahaber.com

Yorumlar
Henüz bir yorum yapılmamış.
Yorum Gönder
Yorum yapmak icin giriş yapmalısınız.
Oylama
Sadece üyeler oylayabilir.

Lütfen Giriş Yapın.

Henüz oylanmamış.
Köşe Yazarları
Copyright © 2003 - 2008 Ardahan kuzeyanadolugazetesi.com
Tel: 0478 - 211 43 31 - 211 45 00
Adres: İnönü Cad. No:50 Ardahan