Ana Sayfa · Forum · Linkler · Resim Galerisi
Ana Menu
Ana Sayfa
Makaleler
Forum
İrtibat
Linkler
Arama
Ziyaretçi Defteri

ÜYELİK HİZMETLERİ

ÜYE KAYIT
ŞİFREMİ UNUTTUM

Sitenize Ekleyin
Resim Galerisi
Telefonlar
Konuk Yazarlar

ARŞİVLERİMİZ
2003 YILI
2004 YILI
2005-2006 YILI
Ulusal Haberler
Misafir
Kullanıcı Adı

Şifre

Beni HatırlaKayıp Şifre ?
Site Durumu
Kayıtlı Üyeler : 12997
Misafirler : 49
En Yeni Üyemiz : sanane757000

Kayıtlı Üye :
Fakir 1 Saniye Önce
abdullahank 136 Gün Gelmedi
Orhan-Bahcivan 225 Gün Gelmedi
CEVAT COSKUN 230 Gün Gelmedi
atlantis 251 Gün Gelmedi
baris dursun 251 Gün Gelmedi
yilmaz akinci 260 Gün Gelmedi
adacala 261 Gün Gelmedi
admin 263 Gün Gelmedi
yilmaz_akinci 263 Gün Gelmedi
Forum Başlıklari
En Yeni Başlık
Ardahan Köyleri ve İ...
hoçvanın genel iradesi
Sitemizi Dostlarınız...
Bize ulaşın..
Haber Arşivimiz
Ardahan Görüntüleri
Ardahan Fotoğrafları
Kürdistan Komşunuz O...
KORKAKLARA MEYDAN OK...
Teşvik Ardahan’a Uğr...
Ardahan da Devlet mi...
İMRALI’DAKİ GÖ...
Ardahan ARDAHAN
APE FEZO’NUN A...
O benim Babam..
En Yoğun Başlıklar
YALÇIN TAŞTAN HAK... [51]
TRT bölücülük mü ... [35]
KAFATASÇILAR-ARD... [34]
COCUK ÖLDÜRMEYİ K... [30]
YAZARLARIMIZIN YO... [28]
YAZICIOĞLU'NU KAY... [24]
DTP'li vekillerde... [21]
Ardahan TV [19]
kürde fırsat verm... [18]
ANADİLİMİZ KÜRTÇE... [18]
23 NISAN IRKCI C... [17]
UGAR TÜRKLRI [16]
Bim Marketlerine ... [16]
KÜRT SORUNU DEĞİL... [15]
ARDAHAN LI OLMAKT... [15]
HİT
reklam
Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş Pinterest'te Fakir adlı kullanıcının profilini ziyaret edin.

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

<
Kaymamak 1, Muhtarlar 0!..
Yazar Fakir - Nisan 02 2010 - 10:49:19
Kaymamak 1, Muhtarlar 0!../Ecevit Ulavur

Ecevit Ulavur Ardahan’ın Posof İlçesinin Halk Eğitim Konferans salonunda İlçe Kaymakamı Muanmer KÖKEN’in bireysel inisiyatifi ile Tarımsal kredi, çevre sağlık, çevre ve orman konuları işlenen ve bu konudaki idarecilerin katılı mı ile muhtarları ve halkı bilgilendirme ve çözüm üretme toplantısı yapıldı.
Halkın büyük katılımı ile başlayan toplantının açılış konuşmasını İlçe kaymakamı yaparken, sunuşu ise Halk Eğitim Müdürü yaptı.
Çevre Sağlık Başkanı Dr .Can GÜNAY ilk konuşmacı olarak söz aldı. Dr. Günay’ın konuşmasında hayatı olumsuz şekilde etkileyen çevre kirliliğidir, bunlar hava kirlililiği, su kirliliği ve radyoaktif kirliliklerdir, bunları en aza indirgemek için,ilk önce hayvan dışkılarının dışarıya dökülmemesi,ve bir şekilde çevre bilinci oluşması gerektiğini söyledi,ayriyeten köylerdeki ölüm olaylarına, doktorların çağrılması ve gebe insanlarımızın hastanemizce bildirilmesi gibi açıklamalar yaparak kendi düşüncem olarak ifade ettiği,kanser hastalığının bölgede aşırı olarak bulunduğunu, bu konuda da bir araştırılma yapılmasını ilave etti. Ayriyeten Posof da, köylerin bazılarında su tahlil raporlarının iyi bir neticede gelmediğini, kaymakamın o köylerin ismini açıkla demesi ilede, doktor can bey o köylerin Uğurca, Günlüce ve Gülarmut köylerinde bir sıkıntı var ifadesini kullandı. Şahsım Posof suyunu sorduğumda ise tahlil raporlarının, olumlu geldiğini ve içile bilir nitelikte olduğunu, ama 2000 m ertenin üzerindeki sularda en az 1 dakika kaynatıldıktan sonra ılımaya bırakılarak içileceğini belirtti,(ama önlerinde ise şaşal suyunun bulunduğunu, Posof un suyunu kimsenin içmediğini belirttiğimizde ise ona ben karışamam isteyen içer istemeyen içmez ) diye bir cevap verdi. 2010 un 8. ayında Posof 3 e bölünerek aile hekimliğine gireceğini aile hekimine görünmeden asla her hangi bir ile sevkin olmayacağını belirtti.
Daha sonra Kaymakamın önceki konuşmalarında Posof’ta kanalizasyon yapılamaz, sözleri toplantıya damgasını vurarak toplantı kanalizasyon bağlamında uzadı, Posof doğa derneği başkanının konuşması halktan olumlu bir tepki almış olsa da, Kaymakam inisiyatifi eline alarak tartışmalara ve sorulara bence son günlerde gördüğüm en mantıklı ve en makul cevabı verdi, konuşmasında, sizin istekleriniz 4,5 milyon, bize gelecek para 1.milyon diyerek, barut un bittiği yerde savaş olmaz diyerek tartışmayı kapattı.
Haklıda, niçin diyeceksiniz, (aslında bire bir muhalif olduğum insanı haklı buluyorum) gelen para nüfus oranına göre geliyor, o parayı da kimse görmüyor ama her başı sıkışan, her hastaneye giden Kaymakamlığın kapısını çalıp para isterse nere ye gittiği belli, toplantıda dikkat çeken mevzulardan biride, çapan çalmayı çok seven Posoflu hemşerilerimiz, devletin parasını Posoflulara çok gören, istediğine kredi veren istemediğine mevzuatın o zor prosedürünü gösteren banka müdürünü de alkışlaması veya bir başkasını, alkışlaması.Z.Bankası müdürünün, tarımsal kredi ile ilgili başvuruları bir güne indirerek hemen ödeme yaptığını söylemesi, iyi olsa dahi, halktan gelen sorulara net ve makul cevaplar verememesi,siyasi perspektife aynı yerde duranlara yardımcı olup karşı tarafta olanlara ise zorluk çıkarması, halk tarafından bilindiği için hiçbir şeyi açıklığa kavuşturamadan kürsüden indi. Çevre ve Orman İl Müdürlüğünde gelen bir yetkili ise, İktidarın onları HES projeleri için görevlendirdiklerini inkar edercesine, Posof un doğal örtü bitkisi ile ilgili bir kitap bastırdıklarını, tanıtım amaçlı olarak Posof’taki bitki örtüsünü tanıtacaklarını ifade ettiler ..
Sanki Posof uzaydan yeni geldi dünya ya .. Daha düne kadar Posof un nerde olduğunu bilmeyenler bazılarının n ki başta iktidarın menfaatlerini düşünerek halkı nasıl kandıra birli ve şekilde sustura biraz, mantalitesi içinde her konuda bilgili olduklarını dile getirip zavallı halkı uyutma devam ediyorlar (gerçi gerek yok buna .. Posof halkı 40 yıldır uyuyor!.. Bizde kanıyoruz da, benim gibi, devlet ide İktidarları da bilen bu topraklarda onlarca ama azda olsa insan var.
Kısacası; Kaymakam 1, Muhtarlar 0 maç bitiştir, rövanşı dört gözle bekliyoruz ..
ecevitulavur@hotmail.com

Yorumlar
Henüz bir yorum yapılmamış.
Yorum Gönder
Yorum yapmak icin giriş yapmalısınız.
Oylama
Sadece üyeler oylayabilir.

Lütfen Giriş Yapın.

Henüz oylanmamış.
Köşe Yazarları
Copyright © 2003 - 2008 Ardahan kuzeyanadolugazetesi.com
Tel: 0478 - 211 43 31 - 211 45 00
Adres: İnönü Cad. No:50 Ardahan