Ana Sayfa · Forum · Linkler · Resim Galerisi
Ana Menu
Ana Sayfa
Makaleler
Forum
İrtibat
Linkler
Arama
Ziyaretçi Defteri

ÜYELİK HİZMETLERİ

ÜYE KAYIT
ŞİFREMİ UNUTTUM

Sitenize Ekleyin
Resim Galerisi
Telefonlar
Konuk Yazarlar

ARŞİVLERİMİZ
2003 YILI
2004 YILI
2005-2006 YILI
Ulusal Haberler
Misafir
Kullanıcı Adı

Şifre

Beni HatırlaKayıp Şifre ?
Site Durumu
Kayıtlı Üyeler : 12997
Misafirler : 33
En Yeni Üyemiz : sanane757000

Kayıtlı Üye :
Fakir 5 Gün Önce
abdullahank 143 Gün Gelmedi
Orhan-Bahcivan 233 Gün Gelmedi
CEVAT COSKUN 238 Gün Gelmedi
atlantis 259 Gün Gelmedi
baris dursun 259 Gün Gelmedi
yilmaz akinci 268 Gün Gelmedi
adacala 269 Gün Gelmedi
admin 271 Gün Gelmedi
yilmaz_akinci 271 Gün Gelmedi
Forum Başlıklari
En Yeni Başlık
Ardahan Köyleri ve İ...
hoçvanın genel iradesi
Sitemizi Dostlarınız...
Bize ulaşın..
Haber Arşivimiz
Ardahan Görüntüleri
Ardahan Fotoğrafları
Kürdistan Komşunuz O...
KORKAKLARA MEYDAN OK...
Teşvik Ardahan’a Uğr...
Ardahan da Devlet mi...
İMRALI’DAKİ GÖ...
Ardahan ARDAHAN
APE FEZO’NUN A...
O benim Babam..
En Yoğun Başlıklar
YALÇIN TAŞTAN HAK... [51]
TRT bölücülük mü ... [35]
KAFATASÇILAR-ARD... [34]
COCUK ÖLDÜRMEYİ K... [30]
YAZARLARIMIZIN YO... [28]
YAZICIOĞLU'NU KAY... [24]
DTP'li vekillerde... [21]
Ardahan TV [19]
kürde fırsat verm... [18]
ANADİLİMİZ KÜRTÇE... [18]
23 NISAN IRKCI C... [17]
UGAR TÜRKLRI [16]
Bim Marketlerine ... [16]
KÜRT SORUNU DEĞİL... [15]
ARDAHAN LI OLMAKT... [15]
HİT
reklam
Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş Pinterest'te Fakir adlı kullanıcının profilini ziyaret edin.

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

<
Hakan Çapan'a ..
Yazar Fakir - Nisan 11 2010 - 15:02:38
Ardahan'da siyaseti kirletenleri koruyanların konuşma hakkı olamaz ../Mustafa Küpeli

Mustafa Küpeli Şimdi Sn. Hakan Çapan Esenyurt'ta Gürbüz Çapan'la Solcu, Ardahan'da
AKP'li, bazen köşe yazarlığı yaparken geçmişi unutarak sağa sola iftara atarak Ardahan Göle'yi adam yerine koymayan, AKP'nin kalemşorluğunu yapıyor.
Buda ayrı bir çelişki değil mi?..
15 yıldır tanıdığı birine iftira atarak karalaması haksız yere büyüklerine saldırılarda bulunması kişiliğinin oluşmadığı için onurlu konuşmayı öğrenememiş diye düşünüyorum.
Ben bugüne kadar aile terbiyemle yazılarımı yazamaya çalıştım ama Sn. Hakan Çapan'ın www.ardahanhaberleri.com internet sitesinde verdiği demecinde kullandığı cümlelere cevaben yazdığım için sürçü lisan eylersem okuyuculardan ve hemşerilerimden özür dilerim.

###Gelelim Sn. Hakan Çapan'ın Kitap' eleştirisine ..

"Kaymakamın Bisikleti Tarla Sürer mi?" kitabının eleştirisinde Sn. Çapan tarihleri unutuyor. Kaymakam bey kitap bitiminde tahini Göle'ye çıktı. Kaymakam bey 4 ay içinde Eğitim ve Öğretim de devrim yaptı. O zaman Göle'de ne ihale vardı nede bir şey yapılmıştı. Kaymakam bey Göle'yi bilmiyordu.
Ama Kaymakam beyin bu eğitim projesi benim gibi bütün Gölelileri heyecanlandırmıştı.
Bu eğitim projesi kapsamında bugüne güne kadar 900 başarılı öğrenciye bisiklet ve çalışma masası verilmiştir.
Bu öğrencilerin listesi bizim elimizde. İddia ediyoruz çocuk yaşta 30–40 kitap okuyup ve özetini çıkaran bu öğrencilerin yarısı Türkiye'nin başarılı insanı olacaktır.
İkici olarak kimsenin cesaret etmediği Ardahan'ın yenilmişliğini, geri kalmışlığının sorumlularını ortaya çıkaran çalışmam, Zübük isimli kitaptı ..
Kitabın İsmi Zübük'tü çünkü ağırlıklı olarak Ardahan'ın siyasetini kirletenleri ön plana çıkarmıştım.
Ama Son yazılan "Kaymakamın bisikleti Tarla Sürer mi?" öykümü kitabın baskısını yapan "Yalın Ses yayınlarının" Sahibi Öztürk Tatar; Zübük Aziz Nesin'indir kopyacılık olur, fazla ilgide çekmez ama "Kaymakamın Bisikleti Tarla Sürer mi" ismi kitabı daha iyi tanıtır ve sattırır dedi.
Toplantıda yayın kurulu da destekledi ve bu isim konuldu.
Ben 20 yıldır hiç kimsenin avukatlığını yapmadım. Yolsuzluğa karışan babam bile olsa affetmeden yazdım. Buna her kes şahittir.
Bölgedeki Çürümüş eğitimin üzerinden ölü toprağı aralayan, Göle ilçemizin
Çocuklarına 30-40 kitap okuduktan sonra ödül olarak bisiklet vererek kaliteli eğitimin kapılarını açan bir Kaymakamı yazmasaydım da Ardahan'da son 4 yıl eğitim ve öğretimi sondan birinci eden beceriksiz Ardahan hainlerini mi yazacaktım.
Bu kitap 1992 yılında il olan Ardahan'ın o ter temiz onurlu şerefli duygularıyla oynayan Zübükleri anlattığı için Kitabın kurgusu Ardahan'ın zübüklerini üzerine yapılmıştı.
Sn. Kaymakamı tam tanımadan yazılan bir öykü Sn. Çapan. Bunun bir maddiyet karşılığı yazıldığını söylüyor, Göle kaymakamlığında bir faturam bulunursa Gazeteyi kapatır özür dilerim. Şahsıma yapılan kötü bir alçakça iftaradır.
Yasal süreci başlatacağım. Sn. Çapan Ardahan'a sahip çıkan yabancıların Ardahan'daki kirli siyasetini, diz boyu yoksulluğun, göçün ve bütün sorunların sorumlularını ortaya koyan bu kitabı okumadığını anladım. Eğer okusaydı onunda yüreği yanar teşekkür ederdi.
Bu kitapta Türkiye'nin onurlu sinemacılarından Sanatçı Sn. Tarık Akan, Sn. Reis Çelik, Sn. Gazeteci Songül Dündar gibi pırıl pırıl insanların önsözleriyle Ardahanlıya ve emekçi halkına zulüm eden zübük ağalara bir masaj verilmiştir.
Bu kitap akademik bir kadroyla hazırlandığını, dikkatle önsözleri ve kitabı okursa basit bir gözlükle bakılan bir kitap olmadığı ortaya çıkar.
Kaldı ki, Ardahan halkı kitaba sahip çıkmış bu anlamda kitap kendini finanse etmiş birinci baskı bitmiş ve 25 Ocak 2009 yılında kitap ikinci baskıyı bile yapmıştır.
Sn. Çapan Ardahan'ı bu kadar seviyorsa oradan kazandığı peynir paralarıyla Ardahan'ı bu hale getiren Zübükleri anlatan bu kitabı bir baskı yapar bütün Ardahanlıya dağıtır ve birlikte Ardahan halkına teşhir ederiz.
Zübükler bir daha Ardahan'a giremezler.
Nerede o yürek. "Kaymakamın Bisikleti Tarla Sürer mi' çıkınca dağıtılmaması ve toptan
almak için teklif edilen çek miktarını duyarsa Sn. Hakan Çapan kesin utanacaktır. "Hatasını Kabul eden İnsan En büyük insandır. Özür dileme erdemliği de bir insanın erdemli kültürüne kalmış bir iş...
Ama unutulmamalıdır ki Güneş balçıkla sıvanmaz.
Muhtarların haberi çıkınca Sn Çapan beni ardı; ‘Sen CHP ‘den Ardahan’dan Milletvekili adayı olduğun için AK Partiye saydırıyorsun’ dedi. Benim AK Partiye tavrım kurulduğundan biri ortadadır. Sn. Hakan Çapan AK Parti Ardahan’dan siyaset düşünüyor böyle saldırarak iftara ederek kendisini bir yere getirmez. Amcası onu adayda etmez. Yine yabacıları yaparlar ..
###Gelelim Gazetecilik çizgimize ..

20 yıllık gazetecilik dönemimizde Ne Ardahan'ı, ne Kars'ı, ne Iğdır'ı ne de Türkiye'yi hiç satmadık. Ödediğimiz bedelleri Türkiye biliyor.
Kars Ardahan Iğdırlı hemşerilerimiz ve en fazlasını Sn. Çapan biliyor ama takdir etmek erdemli insanların işi ya...
Kars Ardahan Iğdır ve Gölelileri birleştiren, üzerine toz kondurmayan,
KAI kimliğini her koşulda koruyarak kalemini satmayan bir gazeteyi tanıyan birisinin saldırması bana göre psikolojisinin bozuk olduğu belirtileridir.
Gazetemiz Kars Ardahan Iğdır'da yapılan bütün festivallerde özel sayı çıkarmış reklamını ve duyurusunu layıkıyla yapmıştır.
Özellikle Göleliler Kaşar Festivali için büyük maddi manevi destekler sunmuş ve
biz gazete olarak her festivalde yani 13 festivalde özel sayı çıkararak insanlarımızı Göle'de buluşturmak için üzerimize düşen görevi yaptığımızı bütün Göleliler bilir.
Ama ne gariptir ki, Kaşar Festivalleri sayesinde Kaşarcıların ve
Çapanlar'ın Peynir satışları 100%10000 artmış, bu sayede fabrika sahibi olmuşlar. Festivalleri yalnız bırakan ve gelen konuklara bir dilim kaşar vermeyen Göle'yi sömürenlerin onurlu insanları eleştirme hakları var mı?

###Gelelim Muhtarlara ..

Gazetecilik iki tarafın görüşü alınarak haber yapmalıdır. Önce Göle muhtarları Ardahan Valisine gedip AKP Göle İlçe Başkanı Sn. Cengiz Çapan'ı Şikâyet ettikleri haberini okuduktan bir gün sonra Dölekçayır Muhtarı Sn. Cavit Kotankıran beni aradı. Göle Sn. Kaymakamın hazırladığı ve Göle muhtarlarını eşleriyle davet ettiği Cumhuriyet
Resepsiyonuna eşlerimizle katıldığımız için Sn Cengiz Çapan'ın neden katıldınız karılarınızı Kaymakama Peşkeş mi? çektiniz gibi bir sürü hakaret ettiğini söyledi. Bende bir gün önce Ardahan valisine şikâyet eden muhtarları dikkate alarak haberi teyit etmek için diğer muhtarlarla görüşmeden olmaz dedim ve Muhtarları aradığımda olayı doğruladılar.
Bundan doğal bir haber anlayışı olur mu? Ben peynircilik yapmıyorum ki, habercilik yapıyorum. Bundan büyük haber olur mu?
Kaldı ki bütün muhtarların ses kaydı mevcuttur.
Şahsım ve gazete yetkilileri, çalışanları, Kars Ardahan Iğdır Göle kimliğini korumaya çalışırken AK Parti'nin Ardahan'da gurbette KAI ve özellikle Esenyurt'ta Göle kimliğini yerle bir ederken verdiğimiz mücadelede her zaman yanımızda olan destekleyen Sn. Hakan Çapan bu gün o onurlu duruşunu Ardahan sevgisini de kaybettiğine de üzüldüm.

####O zaman bütün okurlarımızın dikkatine ..

Dölekçayır Muhtarı Cavit Kotankıranı 0(536) 593 42 78 Telefonundan
bütün Göleliler arasın sorsun Cumhuriyet Resepsiyonunda Sn Cengiz Çapan bu cümleleri kullandı mı?
Kullanmadı mı?
Muhtarla bir birine vurdular mı?
Vurmadılar mı?
Peki, mademki kaymakam bey sizin anlattığınız kadar kötüydü olaydan 20 gün sonra Sn. Cengiz Çapan Kaymakam beyle toplantı yaparak poz vermesi gülünç değil mi?
Muhtarlar diyor ki Sn. Cengiz Çapan kendilerine beni alır Kaymakama gidersiniz, yoksa gidemezsiniz Muhtarlar Sn.Cengiz Çapan'ı önüne alıp kaymakam beye gitseydi bu tartışmalar olurmuy du? "Ateş olmayan yerde duman tütmez" buda kamuoyunun bilgisine.

###Çapanlar Ardahan Göle'yi nasıl sevmişler

Göle'nin kaderini değiştirecek tarım ve hayvancılıkta devrim yapacak
TGEMİ alırken Sn. Çapan'a güvendiğimiz için teşvik amaçlı bir plaket verdik.
Bundan dolayı Gölelilerden yoğun eleştiri almıştık. Sn. Hakan Çapan TİGEM'e Bir lira yatırım yapmadığı gibi TİGEM'i Buzdolabına koydu, atıl hale getirdi. Göle'nin kaderiyle oynadı daha doğrusu umut verdiği yatırım sözünü tutmadı. Onu seven, bağrına basan Gele’liyi ve bizi utandırdı.
Göle halkının hakkının hukukunun fazla heba olmaması için Sn. Hakan
Çapan'ın Köyünden Av. Yaşar Kaya TGEM şartnamesine aykırı davrandıkları için verdiği demeçlere cevap veremeyen Sn. Çapan organik tarım dünyası TİGEM'e yatırım yapmayarak Göle'yi ekonomik olarak pusuya düşürmüş olmuyor mu?

### Gerici cemaatçilere Cumhuriyeti emanet edemeyiz!...

Göle, Cumhuriyetin yaşatılmasında korunmasında verdiği mücadeleyi ve ödediği bedelleri dünya biliyor. Cumhuriyet Kültürünün yaşatılması adına Gazetemizin bütün çalışanları ve Cumhuriyet değerlerine yapılan saldırıların karşısında duruşumuzu herkes bilmektedir.
Sn. Çapan Cumhuriyeti hazmetmediği için Türkiye genelinde yapılan
Cumhuriyet resepsiyonlarını ya bilmiyor ya da sadece Göle'de yapıldığını zannederek resepsiyonun bir düzmece olduğunu söylüyor ki, bu bütün Türkiye'de yapıldı. Buda ayrı bir gaf. Ama unutulamamalıdır ki dedelerimizin kurduğu ve 85 yıldır en fazla Gölelilerin ayakta
tuttuğu, sahiplendiği bedel ödediği Cumhuriyeti gerici cemaatlere emanet etmeyeceğimizi de herkesin bilmesi lazım.
Sn Çapan bir yazısında Cumhuriyetçi dersi vermişti. Göle caddelerinden
Cumhuriyetimizin ve kurucusu Atatürk'ün ismi bir caddeye verilmemiştir.
Sn Çapan'ın amcası Göle AKP ilçe Başkanı Belediyede AKP'li O zaman Göle'de bir caddenin adını Atatürk Caddesi veya Cumhuriyet caddesi koyarlarsa sevdiklerini kanıtlarlar bizi de yanıltırlar.

###Çapanlar Ardahan'da Nasıl bir siyasi çizgi izlemişler ..

1992 yılından beri Ardahan'da siyaseti kirleten 173 bin nüfusunu işsizlik nedeniyle 92 bine düşüren Karadeniz lobisine sesini çıkarmadığı için Sınır kapılarını açamayan, eğitim öğretimde Türkiye'de sonuncu yapan kirli siyaseti markalaştıran Şavşat kökenli birisini Ardahan'ın başına bela etmişlerdir ama ne hikmettir bu gün şikâyetçiler.
Göle'nin oy potansiyeli Ardahan'ın 3 ilçesinden fazla olmasına rağmen bu potansiyeli koruyamayan, Göleli bir aday gösteremeyen ve Sn Hakan Çapan'ın İstanbul'dan hazırladığı Göle belediye başkan adayını göstermeyen amcasına beceriksiz deyip eleştirmiş ki delikanlı bir duruş sergilemiş biri olarak bu gün amcasını savunuyor. Buda düşünülmesi gereken bur durum.
22 Temmuz da Göle'yi adam yerin koymayan AK Parti 1. adayını Şavşat kökenli, 2 adayını da Şenkaya kökenli insanlardan yapmıştır. Bizler gurbetten bağırıp yazmışız, çizmişiz istifa edin genel merkeze yürüyelim demişiz ama siz erdemlik gösterip Göle'nin onuru koruyup istifa etmemiş, şikâyet ettiğiniz adamın adaylığını onaylamışsınız.
Eğer teşkilat istifa etseydi bu gün Ardahan'da başka Göleli veya bir
Ardahanlı milletvekiliydi. Bende Zübükler için bir Kitap yazmamış olurdum.
22 Temmuz da 24 bin Ardahan'ın oyunu Saffet Kaya'ya verdirenler ona seçimlerde kefil olmuşsunuz. Ardahan'ı Göle'yi siyasi tuzağa düşürülmesine sebep olmuşsunuz ve AK Parti Genel merkezide Saffet Kaya'yı onurlandırmışsınız. Şimdide şikâyetçisiniz kamuoyunun takdirine bırakıyorum.
22 Temmuz'da oy verip kazandırdığınız 23 Temmuz'da omuzlarınızda gezdirdiğiniz vekil Sn. Saffet Kaya'nın AKP Ardahan İl Başkanı Sn. Nusret Koyuncu'ya saldırması karşısında neden destek sunmayıp, önce Göle'den istifalar başlatıp Nusret Koyuncuyu yalnız bırakarak Sn.
Saffet Kaya'nın çanağına ekmek doğramak Birlikte hareket etmek değil mi? Ardahanlı kulağıyla ekmek yemiyor.
Şimdi beğenmediğiniz dediklerinizi ailece koluna girip köy köy gezip
Biz kefiliz deyip 22 Temmuz seçimlerinde 24 bin Ardahan'ın namuslu
oylarının verilmesine vesile olup onurlandırdınız. Siyasi olarak
güçlendirdiniz. Şimdi kötü adam ilan ediyor, zeytinyağı gibi suyun
üzerine çıkmaya çalışıyorsunuz. Sizce bu doğru davranış mı? Siz
bunları Ardahanlıların külahına anlatın.

###18 Yılda 10 Vali değişti ..

Sizin mantığınızla hareket etmeyen bürokratlardan Geleni gideni şikayet ettiğiniz için Ardahan'da 11 vali değişti, sayısız müdür geldi gitti sürüldü. Son vali Ardahan'da bütün Sınır ticaretinde 17 milyon doları KÖYDES’ DEKİ trilyonları ve çürük binaları yapanları mahkemeye verdiği için görevden alınırken biz kıyameti kopardık. Sn Başbakan valiyi görevden alırken kandırıldı mı?" diye dilekçeler yazılar yazdık. Madem Ardahan'ı çok seviyordunuz neden bir yazı yazıp Başbakana gidip Valiye sahip çıkmadınız. Bunları görmemek heyetlerle Başbakana ve yetililere gitmemek, Köşe yazarlığı yaparken Yazılar yazmamak, Ardahan’ı yalnız bırakıp yolsuzluk yapanları korumak değil midir?

###Göle'nin Caddesini kim sattı?..

Siyaseti bilmeyenlerin yüzünden ZÜBÜKLER Ardahan'ı bu hale getirdi.
AKP'nin kanunla çıkardığı yatırımlardan "KÖYDES" Türkiye'de yolsuz,
susuz köy kalmayacaktı. Ardahan'a ödenen trilyonlarla yapılan yollar eskisinden daha kötü. Kaymakamı takip ettiğiniz kadar bu müteahhitleri takip etseydiniz topraklı hafriyat döktürmeseydiniz görevinizi yapmış olurdunuz. Şimdi bu trilyonların hesabını vermeden kahraman kesilmek
doğru mudur.?
İkinci kanunda "BELDES" ise Türkiye'de Ardahan gibi geri kalmış, kaldırımı olmayan il ilçelerin beldelerin bütün kaldırımları yapılacaktı. Oturduğunda başbakanla bakanlarla arkadaş olduğunuz söylüyorsunuz.
Savunduğun AKP Göle ilçe yönetimi beceriksizliği ve bilgisizliği yüzünden hükümetten bu yardımı almamış almayı becerememiş, gidip Göle deki caddeyi Kadıoğlu'na 500 bin liraya satanlar, Ardahan Göle'yi seviyoruz diye bahsetmeleriniz gülünç değil mi?
Kaldı ki o zaman Ardahan’da bazı ilçe beldeler bile BELDES Projesine1–2 trilyon aldılar
Göle'deki 500 bin liraya Kadıoğlun'a satılan Cadde sayesinde Esenyurta'ki Göleliler siyasette dikiş tutturamamış. Sn Hakan Çapan siz bu yüzden Esenyurt'ta siyasete soyunduğunuz da Gölelilere atılan 500 bin liralık siyasi çelimin ağır bedelini görüp ve geri çekilmiştiniz.
Şimdi bütün bu olanlar sizin görev yaptığınız sorumlu olduğunuz yıllarda gerçekleşti. Bunların hesabını vermeden sağa sola saldırarak geçmişteki hatalarınızı ört bas edemezsiniz.
Bu sıraladıklarım Ardahan'ın Gölelilerin yürek yarısıdır.
Otur oturduğun yerde para senin elinde olabilir ama tarih belgeler bizim elimizdedir.

###Gölelilerin kültüründe işbirlikçilik yoktur

Göleliler tarih boyu işbirlikçilik yapmamıştır. İşbirlikçi olmadığımıza 12 Eylül şahittir. Esenyurt'taki duruşumuzu, Kars'ı, Ardahan'ı, Iğdır'ı ve Göle'yi senden fazla sevdiğimizi, koruduğumuzu bütün Kars Ardahan Iğdırlı ve Göleliler şahittir. Ardahan'ı, Göle'yi
Kimliksizleştirenlerin Ardahan’ı uyutup uyuşturan bir siyasi anlayışın konuşmaya hiç hakkı yoktur.
Sizin hafıza kaybı yaşadığınızı anladım bundan sonra yazılar yazarken geçmişinizi gözden geçirerek yazı yazınki ters köşeye düşmeyesin söylemesi bizden.
mustafakupeli36@gmail.com

Yorumlar
Henüz bir yorum yapılmamış.
Yorum Gönder
Yorum yapmak icin giriş yapmalısınız.
Oylama
Sadece üyeler oylayabilir.

Lütfen Giriş Yapın.

Henüz oylanmamış.
Köşe Yazarları
Copyright © 2003 - 2008 Ardahan kuzeyanadolugazetesi.com
Tel: 0478 - 211 43 31 - 211 45 00
Adres: İnönü Cad. No:50 Ardahan