Ana Sayfa · Forum · Linkler · Resim Galerisi
Ana Menu
Ana Sayfa
Makaleler
Forum
İrtibat
Linkler
Arama
Ziyaretçi Defteri

ÜYELİK HİZMETLERİ

ÜYE KAYIT
ŞİFREMİ UNUTTUM

Sitenize Ekleyin
Resim Galerisi
Telefonlar
Konuk Yazarlar

ARŞİVLERİMİZ
2003 YILI
2004 YILI
2005-2006 YILI
Ulusal Haberler
Misafir
Kullanıcı Adı

Şifre

Beni HatırlaKayıp Şifre ?
Site Durumu
Kayıtlı Üyeler : 12997
Misafirler : 48
En Yeni Üyemiz : sanane757000

Kayıtlı Üye :
Fakir 3 Gün Önce
abdullahank 135 Gün Gelmedi
Orhan-Bahcivan 225 Gün Gelmedi
CEVAT COSKUN 229 Gün Gelmedi
atlantis 250 Gün Gelmedi
baris dursun 251 Gün Gelmedi
yilmaz akinci 260 Gün Gelmedi
adacala 260 Gün Gelmedi
admin 262 Gün Gelmedi
yilmaz_akinci 263 Gün Gelmedi
Forum Başlıklari
En Yeni Başlık
Ardahan Köyleri ve İ...
hoçvanın genel iradesi
Sitemizi Dostlarınız...
Bize ulaşın..
Haber Arşivimiz
Ardahan Görüntüleri
Ardahan Fotoğrafları
Kürdistan Komşunuz O...
KORKAKLARA MEYDAN OK...
Teşvik Ardahan’a Uğr...
Ardahan da Devlet mi...
İMRALI’DAKİ GÖ...
Ardahan ARDAHAN
APE FEZO’NUN A...
O benim Babam..
En Yoğun Başlıklar
YALÇIN TAŞTAN HAK... [51]
TRT bölücülük mü ... [35]
KAFATASÇILAR-ARD... [34]
COCUK ÖLDÜRMEYİ K... [30]
YAZARLARIMIZIN YO... [28]
YAZICIOĞLU'NU KAY... [24]
DTP'li vekillerde... [21]
Ardahan TV [19]
kürde fırsat verm... [18]
ANADİLİMİZ KÜRTÇE... [18]
23 NISAN IRKCI C... [17]
UGAR TÜRKLRI [16]
Bim Marketlerine ... [16]
KÜRT SORUNU DEĞİL... [15]
ARDAHAN LI OLMAKT... [15]
HİT
reklam
Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş Pinterest'te Fakir adlı kullanıcının profilini ziyaret edin.

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

<
KAI'lı Derneklerin Esenyurt'ta ki öteki yüzü ..
Yazar Fakir - Eylül 14 2010 - 07:02:31
KAI'lı Derneklerin Esenyurt'ta ki öteki yüzü ../Mustafa Küpeli

Mustafa Küpeli Kültür ve Dayanışma Derneklerimiz kurulurken hemşerilerimiz örgütlenip İstanbul'da bir güç olacağız diye sevindiler. Ve Derneklerini bazen korkuyu yenme adresi, bazen de umut kapısı olarak görüp üye oldular.
Sonra takke düştü kel göründü. Bazı derneklerin hemşehrilerimize sahip çıkmak için değil. Gizli pazarlıklarla siyaset yürütmek için kurulduklarını tespit ettik.
Bunların ilkesiz duruşları ve gizli ilişkileri yüzünden hemşehrilemizin derneklere bakışları değişti ve birbirlerini sahiplenme duyguları köreldi.
Kendileri de sürekli yıprandılar, güçlerini kaybettiler. Bu nedenle son zamanlarda üye sayıları azıldı. Bazı kongrelerde dernek kapanmasın diye yönetim kurulu üyelerini cep telefonuyla arayarak yeter sayıyı bulmaya çalıştılar.
Bu çok acı bir durumdur. Hemşehrilerimiz bunu hak etmiyor.
Bu ilkesizlikten vazgeçilmelidir.
Yeri gelince AK partide, CHP'de, BDP'de, MHP'de ve daha birçok partide siyaset yapan hemşehrilerimize destek verilmelidir. Hem de çok Güçlü destekler verilmelidir. Aksi İktidardan nemalanmak adına hemşehri kimliğini reddedenlerin, tek taraflı davrananların, bir de gizli siyaset yapanların, birlikten ve beraberlikten bir şey bekleme hakları yoktur. Olmamalıdır.
5 Eylül Günü CHP Esenyurt İlçe Başkanı olan hemşihrimiz Kemal Deniz Bozkurt'un ve beraberindeki hemşehri komitesinin hazırladığı bir mitinge katıldım.
Parti Otobüsünün üzerindeki İlçe Başkanı Kemal Deniz Bozkurt'un yanında CHP Parti Meclis Üyesi Hikmet Çelik ile CHP İstanbul İl Sekreteri Dr. Bülent Kerimoğlunu ve Sendika Genel Başkanı Muzaffer Ünlüyü görünce çok gururlandım 3 hemşehrimiz kendi partilerinin "HAYIR" kampanyasını sürdürüyordu!
Bu kampanyada Kars-Ardahan- Iğdırlıların kalesi olarak bilinen Esenyurt'ta, Kars Ardahan Iğdır adına kurulan derneklerin Bu üç hemşehrimize destek sunup, alkışlayacaklarını umuyordum. Yanılmışım. miting alanında sürekli dolaştım ama, o canlı topluluk içinde bir tek Kars-Ardahan-Iğdır il ilçe köy dernek başkanını, ya da yöneticisini görmedim, rastlayam . Üzüldüm adeta içim acıdı. Gördümkü Dernekler hemşehrilerini, üyelerini desteklemiyorlar. Çok basit ve ucuz çıkarlar karşılığında. başka siyasilerin kuyruğuna takılıyor, hatta küçülüyorlar.
Bir gün önce Esenyurt Belediye başkanı Nemci Kadıoğlunun toplantısına katılan bir dernek yöneticilerine sordum. Neden dünkü toplantıya katılmadınız'da Kadıoğlunun toplantısına katıldınız?
Biz dernek olarak siyaset yapmıyoruz! Bu toplantıya hemşehrimiz Gürbüz Süleymanoğlu'na destek vermek için katıldık" dediler. Burası güzel!
Tabiî ki hemşehri desteklenmeli. Ama Esenyurt'lu Kars-Ardahan-Iğdırlılar Gürbüz Süleymanoğlu'nun çömezleri değildir. Vicdanen denek yöneticilerinin eşit davranmaları gerekir. Bülenet Kerimoğlu'nu, Hikmet Çelik'i Esenyurt Ana muhalefet partisi İlçe Başkanı Kemal Deniz Bozkurt'u inkar etmeye hakları da yoktur. Onları inkâr etmek dernekleri var eden hemşerilerimizi de inkâr etmek anlamına gelir.
Uyarıyoruz dernek yöneticilerini!
Esenyurt belediyesinden nemalanmak için tek taraflı olmayın, küçülmeyin. Siyaset yapan bütün hemşehrilerimize karşı eşit davranın!
Ak parti, Kadıoğlu ve ekibinin karşısında eğiliyor, bükülüyor ve yok sayılıyorsa dernekler kapansın daha iyi olur.
Bütün Derneklerimizin yöneticileri tüzüklerinin ve ilkelerinin gereğini yerine getirmek ve hemşehrilerimize karşı koşulsuz şartsız eşit destek vermek zorundadırlar.
Akllarını başlarına toplasınlar! "Genel kurullarda dernekleri siyasete bulaştırmayacağız" diye verdikleri sözleri unutmasınlar.
Gelelim Ardahan Kültür Evinin Açılışına
Kadıoğlu binlerce Teşekkürü hak etti Ama…. Siyaset bulaştırınca tadı kaçtı.
Hayatta en kötü insan Ret eden, yok sayan, kabullenmeyen ve inkar eden insandır.
Esenyurt'ta ki Ardahan ve ilçeleri dernekleri için temeli atılan kültür merkezini taktirle karşılıyoruz.. Bunun için Kadıoğluna teşekkür ederiz.
İkinci teşekkürde Bu kültür evini yapımlısı için Ardahan lobisini oluşturup çözen Ardahan Kültür Evi Dernek yöneticilerine
Ancak, Bana göre tarihi bir Açılışta Esenyurt halkından alınan vergiler ile Ak partinin "EVET" kampanyasının yürütülmesini de şiddetle kınıyoruz.
Açılış saatinde oradaydım, Açılış için hazırlanan platformun her iki başında AKP'nin "EVET" kampanyasını yapan anons arabaları Her taraf Belediye Başbakanın fotoğrafları ve "EVET" kampanyasının afişleriyle donatılmıştı. Arada bir Anons arabaları Başbakan Recep Tayip Erdoğan'ın kampanyayla ilgili konuşmalarını yayınlıyordu.
Yanı temel atılışı tam bir "EVET" Kampanyası şovuna dönüştürülmüştü..
Bu merkezin yapılacağına inanmıyordum hatta bu konuda Ramazan Tanla ile bahse girmiştim. Eğer böyle bir merkez yapılırsa gidip 6 Yıldır merhaba etmediğim Kadıoğulu'nun elini tutup tebrik edecektim. Bu manzarayı görmeden önce sözümü yerine getirmek için prova da yapmıştım. Ama o tabloyu görünce tepkiyi koydum Dernek Kurucu Bakanı Barış Yıldırım, şimdiki Başkan Tuncer Dağ ve bazı yöneticilere tepkimi çok ser bir şekilde vererek Oradan ayrıldığım, buna tanık olan birçok hemşehrim de oradan ayrıldı.
Şimdi soruyorum.
-Neden Evet-Hayır oylamasına üç gün kala temel atıldı?
-Neden bu açılış siyasete kurban edildi?
-Başka zamana kalamaz mıydı?
İşte o zaman ben de gider Kadıoğlu'nu tebrik ederdim, aramızdaki o buzlarda erirdi. Ardahanlıların aklında hiç unutulmayacak bir açılış olurdu belkide!
Bir çuval inciri berbat ettiniz beyler!
Derneğe siyaset bulaştırdığınız için. Ardahanlılar da tepki gösterdiler. 2000 kişi için hazırlanan iftar sofrasına, daha doğrusu "EVET" şovuna ancak 650-700 kişi katıldı. BU açılışta hem dernek başkanları yöneticiler üzüldü, Ardahanlı Göleli meclis üyeleri katılımın azlığından dolayı mahçup oldular. hem Kadıoğlu anlamlı sayılacak katkısına düzgün bir cevap alamadan üz gün ayrıldı.
Ne Kadıoğlu memnun ne dernek yöneticileri nede Ardahanlı Hemehrilerimiz!
Yazık!... Çok yazık!... Hiç ders almamışsınız!...
mustafakupeli 36@gmail.com

Yorumlar
Henüz bir yorum yapılmamış.
Yorum Gönder
Yorum yapmak icin giriş yapmalısınız.
Oylama
Sadece üyeler oylayabilir.

Lütfen Giriş Yapın.

Henüz oylanmamış.
Köşe Yazarları
Copyright © 2003 - 2008 Ardahan kuzeyanadolugazetesi.com
Tel: 0478 - 211 43 31 - 211 45 00
Adres: İnönü Cad. No:50 Ardahan