Ana Sayfa · Forum · Linkler · Resim Galerisi
Ana Menu
Ana Sayfa
Makaleler
Forum
İrtibat
Linkler
Arama
Ziyaretçi Defteri

ÜYELİK HİZMETLERİ

ÜYE KAYIT
ŞİFREMİ UNUTTUM

Sitenize Ekleyin
Resim Galerisi
Telefonlar
Konuk Yazarlar

ARŞİVLERİMİZ
2003 YILI
2004 YILI
2005-2006 YILI
Ulusal Haberler
Misafir
Kullanıcı Adı

Şifre

Beni HatırlaKayıp Şifre ?
Site Durumu
Kayıtlı Üyeler : 12997
Misafirler : 34
En Yeni Üyemiz : sanane757000

Kayıtlı Üye :
Fakir 4 Gün Önce
abdullahank 143 Gün Gelmedi
Orhan-Bahcivan 233 Gün Gelmedi
CEVAT COSKUN 237 Gün Gelmedi
atlantis 259 Gün Gelmedi
baris dursun 259 Gün Gelmedi
yilmaz akinci 268 Gün Gelmedi
adacala 268 Gün Gelmedi
admin 270 Gün Gelmedi
yilmaz_akinci 271 Gün Gelmedi
Forum Başlıklari
En Yeni Başlık
Ardahan Köyleri ve İ...
hoçvanın genel iradesi
Sitemizi Dostlarınız...
Bize ulaşın..
Haber Arşivimiz
Ardahan Görüntüleri
Ardahan Fotoğrafları
Kürdistan Komşunuz O...
KORKAKLARA MEYDAN OK...
Teşvik Ardahan’a Uğr...
Ardahan da Devlet mi...
İMRALI’DAKİ GÖ...
Ardahan ARDAHAN
APE FEZO’NUN A...
O benim Babam..
En Yoğun Başlıklar
YALÇIN TAŞTAN HAK... [51]
TRT bölücülük mü ... [35]
KAFATASÇILAR-ARD... [34]
COCUK ÖLDÜRMEYİ K... [30]
YAZARLARIMIZIN YO... [28]
YAZICIOĞLU'NU KAY... [24]
DTP'li vekillerde... [21]
Ardahan TV [19]
kürde fırsat verm... [18]
ANADİLİMİZ KÜRTÇE... [18]
23 NISAN IRKCI C... [17]
UGAR TÜRKLRI [16]
Bim Marketlerine ... [16]
KÜRT SORUNU DEĞİL... [15]
ARDAHAN LI OLMAKT... [15]
HİT
reklam
Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş Pinterest'te Fakir adlı kullanıcının profilini ziyaret edin.

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

<
ARDER' in Kura İle Patlayan 23 Şubatı..
Yazar Fakir - Ocak 26 2013 - 16:30:41
ARDER' in Kura İle Patlayan 23 Şubatı..!/İlyas Yıldız

Yalçıner Yılmaz Ardahan'ın düşman işgalinden kurtuluşu olarak değerlendirip düzenledikleri Kaz ve Kuş geceleri yanı sıra içi boş birçok etkinlikle her geçen gün Ardahan'ı un ufak etmeye devam ediyorlar…
Bilimsellikten uzak öngörülerle halkın gözünün içine baka, baka tarihi çarpıtmaya çalışan anlayışlar, esasen siyasal öngörülerle perde gerisinde pastadan pay kapma yarışında oldukları bir türlü görülememekte.
''Ardahan'ı kim kurtardı, kimlerden kurtardı?'' sorularını sormak nedense kimsenin aklına gelmiyor… Tarihi gerçekler öteden beri sürekli çarpıtılarak insanlara anlatılmaya çalışılmakta. Durum bu olunca siyasal anlamda isteyen atını istediği istikamete doğru sürebilmektedir.
Ardahan'da bulunan Kura Nehri, Hidroelektrik Santralı (HES) projesi için yatağı değiştirilerek Çoruh Nehri üzerinden Karadeniz'e akıtılmak istendi. Ancak, Ulgar Tekin Şentürk adında bir çevrecinin açtığı dava sonucu Danıştay projeyi durdurma kararı almıştı.
Danıştay'ın "Mahkeme sonuçlanıncaya kadar ihale edilemez" kararına rağmen Devlet Su İşleri projenin ihalesini yeniden yaptı. Bu projeyle Kura Nehri, Beşikkaya Deresi'nde durdurulacak, vadi atlaması usulüyle Ardanuç Nehri'nden Çoruh'a, oradan da Karadeniz'e akıtılacak. Karar 2012'nin 9 ayında verilmişti.
Kartal-Ardahan Derneğinin girişimi ile Av. Ulgar Tekin Şentürk tarafından açılan Kura ile ilgili dava 2012'nin 9 uncu ayında karara bağlanmasına karşılık işin ilginç yanı yeni bir olaymış gibi gündem yaratılmaya çalışılması. 23 Şubatta Özel Pendik Greenpark Otelde yapılacak olan Kaz gecesine hazırlanan Kartal Ardahan Derneği tarafından bu olayın sosyal medya üzerinde yeni bir olaymış gibi yansıtılması birçok Ardahanlı tarafından şimdiden neredeyse protesto niteliğinde büyük bir tepki ile karşılandı.
Ardahan kamuoyu Derneklerin son süreçteki samimiyetsizliklerini bildiklerinden adeta gelenekselleşmiş Kaz ve Kuş gecelerine artık itibar etmiyor.
Kura Projesinin Ardahan için büyük bir tehlike olduğu herkesçe kabul ediliyor. Bu projenin gerçekleşmesi halinde Ardahan da ekolojik düzen tamamen bozulacak. Başta kuzeyanadolu bölgesinde bulunan bazı üniversitelerin bu konudaki duyarsızlığının siyasi boyutu olduğu şüpheleri su götürmez bir gerçek ancak, beri tarafta Ardahan dernekçiliğinde siyasal öngörülerle hareket etmek suretiyle kişisel egoların ön plana çıkarılma hastalığı da söz konusu. Bu durum gelişen olumsuzlukların üzerine tuz biber olmakta!
Ardahan dernekler federasyonunun kurulmasının üzerinden 3 yıla yakın bir zamanın geçmesine rağmen kişisel çekişmeler nedeni ile Federasyonun önü türlü oyunlarla kesilmeye çalışılması gözlerden kaçmıyor.
Alınan bireysel kararlar nedeni ile kitlesel eylemlerin önü kesiliyor. Kişileri beğensek de beğenmesek de Federasyonun kuruluş amacı tüm Ardahanlıların öngörüsü olan bir kurum niteliğine haiz.
Kişisel egoların geri plana atılması halinde güçlü bir federasyonun, neticesinde güçlü bir lobinin başaramayacağı hiçbir olumsuzluk söz konusu değil. Ancak bunu kabul edemeyen bir takım anlayışlar son zamanlarda sülale birliğine dayanan dernekçilik anlayışı ile siyasal rant ve bireysel kariyerist çıkışlar sergilemekteler. Ardahan bölük pörçük oluşumlar nedeni ile adeta bilinçli olarak bir çıkmaza itilmekte.
Konu ile ilgili görüştüğümüz birçok insan, ''Bu tür çıkışları sergileyenler, samimiyseler, Ardahan'ı çok önemsiyorlarsa buyursunlar 23 Şubat' da bizimle birlikte taksim meydanında Pankartlarını açıp orada Ardahan'ın sorunlarını dile getirsinler'' Diye tepki gösteriyorlar.
Kura nehri ile ilgili Danıştay kararı yeni bir olay değil ancak nasıl oldu ise bir şekilde tekrar haber konusu oldu. İşin ilginç bir diğer tarafı, bu haberin son derece ciddi bir yayın organında yer alması!
Kaynağını belirterek yayınladığımız alıntı haber üzerine ellerine fırsat geçse bizi bir kaşık suda boğmaya çalışacak olan siyasal anlayışlar tetikte beklercesine bu alıntı haberimizi, bizi kaynak göstermek suretiyle sosyal medya üzerinde fırsata çevirdiklerine şahit olmaktayız..!

Yorumlar
Henüz bir yorum yapılmamış.
Yorum Gönder
Yorum yapmak icin giriş yapmalısınız.
Oylama
Sadece üyeler oylayabilir.

Lütfen Giriş Yapın.

Henüz oylanmamış.
Köşe Yazarları
Copyright © 2003 - 2008 Ardahan kuzeyanadolugazetesi.com
Tel: 0478 - 211 43 31 - 211 45 00
Adres: İnönü Cad. No:50 Ardahan