Ana Sayfa · Forum · Linkler · Resim Galerisi
Ana Menu
Ana Sayfa
Makaleler
Forum
İrtibat
Linkler
Arama
Ziyaretçi Defteri

ÜYELİK HİZMETLERİ

ÜYE KAYIT
ŞİFREMİ UNUTTUM

Sitenize Ekleyin
Resim Galerisi
Telefonlar
Konuk Yazarlar

ARŞİVLERİMİZ
2003 YILI
2004 YILI
2005-2006 YILI
Ulusal Haberler
Misafir
Kullanıcı Adı

Şifre

Beni HatırlaKayıp Şifre ?
Site Durumu
Kayıtlı Üyeler : 12997
Misafirler : 32
En Yeni Üyemiz : sanane757000

Kayıtlı Üye :
Fakir 5 Gün Önce
abdullahank 143 Gün Gelmedi
Orhan-Bahcivan 233 Gün Gelmedi
CEVAT COSKUN 238 Gün Gelmedi
atlantis 259 Gün Gelmedi
baris dursun 259 Gün Gelmedi
yilmaz akinci 268 Gün Gelmedi
adacala 269 Gün Gelmedi
admin 271 Gün Gelmedi
yilmaz_akinci 271 Gün Gelmedi
Forum Başlıklari
En Yeni Başlık
Ardahan Köyleri ve İ...
hoçvanın genel iradesi
Sitemizi Dostlarınız...
Bize ulaşın..
Haber Arşivimiz
Ardahan Görüntüleri
Ardahan Fotoğrafları
Kürdistan Komşunuz O...
KORKAKLARA MEYDAN OK...
Teşvik Ardahan’a Uğr...
Ardahan da Devlet mi...
İMRALI’DAKİ GÖ...
Ardahan ARDAHAN
APE FEZO’NUN A...
O benim Babam..
En Yoğun Başlıklar
YALÇIN TAŞTAN HAK... [51]
TRT bölücülük mü ... [35]
KAFATASÇILAR-ARD... [34]
COCUK ÖLDÜRMEYİ K... [30]
YAZARLARIMIZIN YO... [28]
YAZICIOĞLU'NU KAY... [24]
DTP'li vekillerde... [21]
Ardahan TV [19]
kürde fırsat verm... [18]
ANADİLİMİZ KÜRTÇE... [18]
23 NISAN IRKCI C... [17]
UGAR TÜRKLRI [16]
Bim Marketlerine ... [16]
KÜRT SORUNU DEĞİL... [15]
ARDAHAN LI OLMAKT... [15]
HİT
reklam
Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş Pinterest'te Fakir adlı kullanıcının profilini ziyaret edin.

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

<
Yazılar/Yazarlar
Yazar Fakir - Aralık 10 2013 - 09:53:45
Vekil Okusun Diye../Şemsettin Şenel

Şemsettin Şenel Sayın basın, değerli okuyucular;
Dertli söylegen olur. Derdini kime söylersin? Dertten anlayana tabi ki… Ardahan’ın 3 yıldır eğitimde sonuncu olduğunda sesi çıkmayan vekil, sayın Orhan Atalay çıkmış şimdi basının önünde ülkenin eğitimi hakkında AKP’nin sözcülüğünü yapıp dershanelerin kapanmasına göz yumarak cemaatlerin hükümete karşı olumsuzluğunu savunuyor. Ben de bir eğitimci olarak kaç yıldır Ardahan’ın sonunculuğunu defalarca yazmamıza rağmen bir gün dönüp de olaya müdahil olarak da olsa bile gündemine almayan vekilime soruyorum, soracağım da! Biz Ardahan Dernekler Federasyonu ve sivil toplumlar olarak bir gün yanımızda olmayan, Ardahan’ın kurmaylarını bile meclisten, meclis başkanı tarafından hakarete maruz bırakan vekilimin seçimler gündeme gelince ortaya çıkarak ahkam kesmelerini de garipsiyorum ve yadırgıyorum. Önümüzdeki yerel seçimlerde hangi Ardahanlının elinden tutup da metropoldeki yönetimlerde görev alması için ne kadar çaba harcıyorsun? Hangi hemşerine yar yoldaş olup da öneri bulunuyorsun? Tabi ki hayır…
Onlar ki valisi de vekili de bürokrasisi de kendilerine göre dernekleri de var sivil toplum örgütleri de var. Ardahan halkının ümmetçi beddalarına sığınarak istedikleri gibi isteği şeyleri yapma ortamını buluyorlar. Tabi ki seni, beni, onu, bunu, kaale bile almadan sahipsiz memlekette oynayabiliyorlar.
Ancak şunu unutmamak gerekir ki Ardahan ve Ardahan halkının sahipsiz ve de zavallı olmadığını belirtir, onlar da geldikleri gibi giderler! Biz ne valiler ne vekiller gördük, önemli olan o memlekete neler yapıp yapmadıklarımızdır… 3 komşu devlete sınırları olan serhat şehrimize hangi yatırımları aldınız? Neler yaptınız? Ne zaman yapacağınızı da merak ediyorum. Şimdi çıkıp ülke eğitimine destek anlamında görüş belirtiyorsunuz. Sayın vekil, hükümetinizin derdi dershane meselesi değil. Amaç, ülkedeki devlet okullarını bile özele dönüştürerek köklü bir değişiklik yapmaktır. Sanıyor musunuz ki Ardahanlı fark etmiyor? Ediyor! Ediyor da! Edecek de! Ülke ve değerler üzerinde oyunlar oynamaya istediğiniz emelleri gerçekleştirmeye gücünüz yetmeyecek diye düşünüyorum. Sayın vekili, ülke eğitimiyle değil Ardahan eğitimiyle ilgilenmeye davet ediyorum. Bizim amacımız ne kimseyi kırmak ne de üzmektir. Biz gazeteciyiz, yazarız. Gerçekleri halkımızla paylaşırız. Atalarımızın bir güzel sözü var; “At ölür meydan kalır, yiğit ölür şan kalır!” En önemlisi o memlekete hatıralar bırakıcı bir şeyler yapmaktır. Saygılarımla…

**ARDAFED Eğitim Sekreteri

Yazarlarımızı okuyor musunuz?

24 Kasım’ın ardından …

Selmi Yılmaz Bir 24 Kasım daha geçti…

Toplum için çok önemli olan eğitimin en önemli öznesi olan Öğretmenlerle ilgili etkileyici etkinliklerin pek olmadığı bir Öğretmenler Günü daha geçti.

Öğretmenler Gününde:

Öğrencilere nasıl daha iyi eğitim verilebileceği ve eğitimde nasıl daha verimli olunabileceği üzerinde enine boyuna durulmalıdır.

Eğitim verilen çocuklara ne kadar faydalı olunduğu, onların minik beyinleri ve yüreklerine nasıl hitap edilebildiği ve onların acımasız bir hayat serüvenine ne kadar iyi hazırlanabildiği Öğretmenler günüde daha derin bir şekilde tartışılmalıdır.

Kuşkusuz eğitimin ve Öğretmenlerin sorunları da tartışılmalı, daha iyi bir düzeye gelmek için kafa yorulmalı ve etkin fikirler ortaya konulmalıdır.

Kısaca Öğretmenler günü Öğretmenler ve öğrenciler açısından en önemli muhasebe günü olmalıdır. Önemli günler o güne muhatap olan kişi ve konuların en çok konuşulduğu günlerdir.

Bu konular üzerinde yeterince durulduğunu söyleyemeyiz.

Bunların yerine daha çok frapan ve birbiriyle yarışan hediye poşetleri gördük.

Öğrenciliğimden beri, Öğretmenler günü denince aklıma hep hediye gelmiştir. Öğretmenler gününü hep öğrencileri hediye kaygısının sardığı günler olarak hatırlamışımdır.

Bir sınıfta bulunan öğrenci profili birbirinin aynısı olmayıp, öğrenciler arasında mutlaka ekonomik açıdan farklılıklar bulunmaktadır. Doğal olarak her öğrencinin alabileceği hediyenin aynı maddi ağırlıkta olması mümkün değildir. Her öğrencinin velisi de diğer velilerin düşündüğünün aynısını düşünemeyebilir.

Herkes bilir ki, bir öğrenci, Öğretmeninin gözünde hep değerli ve önemli olmak ister…Öğretmeni tarafından hep takdir edilmek ve sevilmek ister. Onun minik gözleri sabahtan akşama kadar Öğretmeninin yüzüne takılıp kalır. Öğretmeninin yüzündeki hafif bir ekşilik onun minik kalbini hemen buruklaştırır, Öğretmeninden alacağı en ufak bir “sevgi ve aferin “ ifadesi onu bir gün boyunca kanatlandırmaya yeter.

Toz kondurmadığı ve gözünde çok büyüttüğü Öğretmenine, o muhteşem insana bir hediye almak yüküne sokulan çocukların psikolojik durumlarının göz önünde bulundurulması gerekir.

Şüphesiz Öğretmenlerimiz hediyelerin en değerlisine layıktır. Sadece Öğretmenler gününde değil her zaman her şeyin en iyisine layıktırlar.

Ancak Öğretmenlerimize “hediye verme” merasimini daha farklı biçimde uygulamak için başka bir yöntem bulunmalıdır. Hem Öğretmenlerimizi hem de öğrencilerimizi zor durumda bırakmayacak bir yöntem mutlaka vardır. Eğer bulunamıyorsa en azından şimdi uygulanan bu tarzdan vazgeçilmelidir.

Umarız bir sonraki öğretmenler günü amacına uygun ve daha etkili geçer.

Bu duygularla Öğretmenlerimizin geçmiş Öğretmenler Gününü kutlar, saygılarımı sunarım.

Çocukları eğitenler, meydana getirenlerden daha fazla onura layıktırlar. Çünkü ebeveynler onlara sadece yaşamı verdi, ama öğretmenler onlara iyi yaşama sanatını verdi. (Aristo)

Prof.Dr.Yavuz Öztürkler

****EĞİTİM KALİTESİNE DAMGA VURACAĞINIZA YÜREKTEN İNANIYORUM

Toplantıya katılan Milli Eğitim kurumlarında görevli öğretmen ve müdürlere yönelik konuşmasında Ardahan'ın eğitim seviyesinin yükselmesi gerektiğine vurgu yapan Vali AZİZOĞLU, sözlerini şu şekilde sürdürdü; “ Biz, okul içerisinde ki bu faaliyetlerin yanında çocuklarımızın okul dışı zamanlarının da dolu ve yine sizlerin denetimi altında geçirmelerini arzu ettik. O sebeple geçen sen bunu başlattık ve çok başarılı oldu. Eğitim, bilim, kültür, sanat, spor ligi çerçevesinde bütün ilçelerimizi ve bütün köylerimizi bu işe dahil ettik. Böylece çocuklarımızın okul dışında ki zamanlarını da doğru bir şekilde değerlendirmek için bu işi yaptık. Bu sene buna öğrencilerimizin dışında vatandaşlarımızı da katalım istiyoruz. Öğretim çağı geçmiş ama çok güzel becerisi var, başarısı var, müzik, resim gibi becerileri var. Bu vatandaşlarımızı da bu şekilde yarıştıralım ve böylelikle toplumla kaynaşmayı sağlayalım istiyoruz. Burada ki esas lokomotif siz öğretmenlersiniz. Siz bu işin başındasınız. Siz ne kadar gönüllü olursanız iş o kadar başarılı olacak ve sizin en büyük sermayeniz, en büyük ödülünüz, en büyük kazancınız yine sizin çocuklarınızın, talebelerinizin yarın güzel yerlere gelmeleri olacak. Bir öğretmen açısından en büyük mükafat ve ödül sizinde bildiğiniz gibi budur. Bu sene güzel bir çalışmayla hem okul içi faaliyetlerde hem okul dışı faaliyetlerinde Ardahan'ın eğitim kalitesine bir damga vuracağınıza yürekten inanıyorum.”

Yorumlar
Henüz bir yorum yapılmamış.
Yorum Gönder
Yorum yapmak icin giriş yapmalısınız.
Oylama
Sadece üyeler oylayabilir.

Lütfen Giriş Yapın.

Henüz oylanmamış.
Köşe Yazarları
Copyright © 2003 - 2008 Ardahan kuzeyanadolugazetesi.com
Tel: 0478 - 211 43 31 - 211 45 00
Adres: İnönü Cad. No:50 Ardahan