Ana Sayfa · Forum · Linkler · Resim Galerisi
Ana Menu
Ana Sayfa
Makaleler
Forum
İrtibat
Linkler
Arama
Ziyaretçi Defteri

ÜYELİK HİZMETLERİ

ÜYE KAYIT
ŞİFREMİ UNUTTUM

Sitenize Ekleyin
Resim Galerisi
Telefonlar
Konuk Yazarlar

ARŞİVLERİMİZ
2003 YILI
2004 YILI
2005-2006 YILI
Ulusal Haberler
Misafir
Kullanıcı Adı

Şifre

Beni HatırlaKayıp Şifre ?
Site Durumu
Kayıtlı Üyeler : 12997
Misafirler : 20
En Yeni Üyemiz : sanane757000

Kayıtlı Üye :
Fakir 14 Gün Gelmedi
abdullahank 165 Gün Gelmedi
Orhan-Bahcivan 255 Gün Gelmedi
CEVAT COSKUN 260 Gün Gelmedi
atlantis 281 Gün Gelmedi
baris dursun 281 Gün Gelmedi
yilmaz akinci 290 Gün Gelmedi
adacala 291 Gün Gelmedi
admin 293 Gün Gelmedi
yilmaz_akinci 293 Gün Gelmedi
Forum Başlıklari
En Yeni Başlık
Ardahan Köyleri ve İ...
hoçvanın genel iradesi
Sitemizi Dostlarınız...
Bize ulaşın..
Haber Arşivimiz
Ardahan Görüntüleri
Ardahan Fotoğrafları
Kürdistan Komşunuz O...
KORKAKLARA MEYDAN OK...
Teşvik Ardahan’a Uğr...
Ardahan da Devlet mi...
İMRALI’DAKİ GÖ...
Ardahan ARDAHAN
APE FEZO’NUN A...
O benim Babam..
En Yoğun Başlıklar
YALÇIN TAŞTAN HAK... [51]
TRT bölücülük mü ... [35]
KAFATASÇILAR-ARD... [34]
COCUK ÖLDÜRMEYİ K... [30]
YAZARLARIMIZIN YO... [28]
YAZICIOĞLU'NU KAY... [24]
DTP'li vekillerde... [21]
Ardahan TV [19]
kürde fırsat verm... [18]
ANADİLİMİZ KÜRTÇE... [18]
23 NISAN IRKCI C... [17]
UGAR TÜRKLRI [16]
Bim Marketlerine ... [16]
KÜRT SORUNU DEĞİL... [15]
ARDAHAN LI OLMAKT... [15]
HİT
reklam
Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş Pinterest'te Fakir adlı kullanıcının profilini ziyaret edin.

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

<
O BİR AĞADIR..
Yazar Fakir - Mart 26 2007 - 17:36:28
YAZI-YORUM/O BİR AĞADIR NE YAPARSA YERİDİR!/Tuncer Dağ

Tuncer Dağ “Biz Gümüşhaneliler bayrağını, milletini seven vatansever bir milletiz. Ama ben ülkenin en zor yerinde görev yapıyorum. Orada Kars hâkimiyeti var. Şimdi size Esenyurt’ta caddelere konulan isimleri tek tek sayacağım: Doğan Araslı Caddesi, Sırrı Atalay Caddesi hele bir isim söyleyeceğim ki, saçlarınız diken diken olacak, Deniz Gezmiş Caddesi. Ama merak etmeyin ben gerekeni yapıyorum.”

Yukarıdaki sözlen şu an İstanbul Esenyurt Belediye Başkanı olan AKP’li Nemci Kadıoğlu’nun Bahçelievlerde Gümüşhaneliler Derneği’nde yaptığı öne sürülen sözlerdir.
Geçtiğimiz hafta Kars Ardahan ve Iğdırlıların en fazla konuştuğu ve rencide oldukları bir konu vardı.
Bizim şapkamızı önümüze koyup düşünmemizi gerektiren, havaalanlarında törenle karşıladığımız, yoluna kurbanlar kestiğimiz, her gittiği yere konvoylar eşliğinde yanında olduğumuz başımızın tacı Necmi Ağamızın bizi ne kadar sevdiğini, Kars Ardahan ve Iğdır’ın değerlerine ne kadar saygılı olduğunu öğrendik!..
Necmi Ağa bu konuşmasını hemşerileri ile olduğu bir toplantıda söylemiş.
Bu konuşma o toplantıda misafir olarak bulunan çok değerli bir dostumuz bize anlattı. Ayrıca sayın Mustafa Küpeli bu konuya gerekli hassasiyeti göstererek kaleme aldı ve kamuoyuna gerek e-mail ve gerekse yapmış olduğu el ilanları ile anlattı.
Ne yazık ki var olan değerlerimize toplum olarak fazla duyarlılık gösteremedik. Kadıoğlu “Sırrı Atalay ve Doğan Araslı’nın Esenyurt’da Gürbüz Çapan zamanında caddelere verilen isimlerinde rahatsız olduğunu, Esenyurt’ta Kars hakimiyetinin olduğunu, en kısa zamanda bu caddelerin isimlerini değiştireceğini söylemiş.
Esenyurt’ta Karslıların yoğunluğunda ve gerek Kars’ın ve gerekse Türkiye’nin ender rastlanan siyasi önderlerinden rahatsızlığını açık seçik bir şekilde ifade ettiği gibi Karslıları her defasında rencide etmek için tüm yolları denemektedir. Esenyurt Belediyesinde diğer bölgelere yapılan hibe ve bağışlar sessiz sedasız yapılırken Kars ve Ardahan’a yapılan bağışlar alenen ilan edilerek yapılmaktadır. Adeta göz boyama misali. Esenyurt Belediyesi Göle’de bir kilometrelik asfalt işi yapabilmesi için konuyu meclis gündemine getirmiş. Bu karar İstanbul’da günlerce yerel basına konu olmuştur. Göle’nin onuru gururu ile oynanıldı. Birçok insan Esenyurt’taki fakirin ödediği verginin Göle’ye gitmesinden dolayı rahatsız olduğunu dile getirdi. Doğal olarak da Göle ismi günlerce malzeme oldu. Göle’ye yapılacak olan bu yardımın gündeme gelmesi ile Kadıoğlu’un Kars ve Ardahanlıları küçük düşüren demecinin aynı döneme denk gelmesi tesadüfî değildir. Planlanan oyunların birer parçasıdır. Önce hakaret sonra bir parmak bal misali oldu. Kadıoğlu orijinal bir siyasetçi profili çizerek bir tarafta yerini garantiye alabilmesi için devletin imkanlarını kullanarak Karslı seçmenin sempatisini kazanmaya çalışıyor diğer tarafta kin kusuyor.
Ama, kinini Karslıların olmadığı özel toplantılarda gündeme getirmekte. Necmi Kadioğlu’nun siyasi görüşü göz önüne alındığında Sırrı Atalay, Doğan Aralsı ve Deniz Gezmiş ile ilgili düşüncelerini yadırgamıyorum. Benim yadırgadığım Esenyurt’ta siyaset yapan Kars Ardahan ve Iğdırlıların sessiz kalması. Hatta “Kadıoğlu’nun kişisel düşüncesidir” diye hak verenler bile oldu. Derneklerimizde ses seda çıkmadı. Kadıoğlu bunun rahatlığı içindedir.
Esenyurt 300 bin nüfusun üzerinde olan bir mega kenttir. Bu kentte yıllardır beraber yaşayan insanlar arasında şu ana kadar hiç nifak sokulmadı.
Esenyurt halkı hiç böyle ucuz oyunlara gelmedi. Bir bölgenin sempatisini kazanmak için diğer kesimi karalayan siyasilere fazla primde vermedi. Esenyurt’ta ikamet eden 100 bine yakın Kars Ardahan ve Iğdırlı kendi değerlerinin başkası tarafında siyasi malzeme olmasına razı olacak bir toplum değildir. Kadıoğlu’nun etrafında fırıldak dönen Kars Ardahan Iğdırlı siyasilerin ve derneklerin toplumun vicdanının ne kadar rahatsız olduğunun bilincinde değiller sanırım. Hiçbir maddi değer ve hiçbir makam ve mevkii insanın onuru kadar önemli değildir.
Necmi Kadioğlu Kars ve Ardahan’a yaptığı her ziyarette kendisini o bölgenin bir ferdi olarak görmeye çalışırdı. Bizim saf ve temiz duygulu insanlarımız da hemşerisini bağrına basardı. Ne yazık ki o bağrına bastıkları insan farklı bir düşünce içindeymiş. Bizim varlığımızda fevkalade rahatsız oluyormuş.
Sayın Necmi Kadıoğlu şunu sanırım gözde kaçırıyor. Gümüşhane ile Kars Ardahan Iğdır sizin tabir ettiğiniz gibi karşılıklı nefret sahibi değiller. Sizin Gümüşhaneliler Derneğinde Kars Ardahan ve Iğdırlılara yönelik yaptığınız konuşma Gümüşhaneliler tarafında takdir topladığını sanma aksine tepki toplamıştır.
Gümüşhaneliler sizin düşündüğünüz gibi düşünmüyor. Sayın Mustafa Küpelinin dediği gibi sen sen ol sakın Esenyurt’ta ki insanların arasına nifak sokma Sayın Kadıoğlu.

Yorumlar
ahsen - Nisan 04 2007 - 17:28:28
kadıoğlunun söylemleri yanlış ve özür dilemeli ancak sayın DAĞ ben bir göleli olarak şunu merak ediyorum sizin gibi sol düşünceli insanların memlekete ne yaptıkları ortada malum? Ayrıca GÖLE yi KARS ı vede ardahanı ne kadar sevdiğiniz ortada memlekete hangi çiviyi çaktınızda biz çıkardık lütfen daha dürüst olalım siyaset yapayım derken kendinizi ve çok bağlı olduğunuz düşüncenizin asıl niyetini ortaya koyuyorsunuz............
Yorum Gönder
Yorum yapmak icin giriş yapmalısınız.
Oylama
Sadece üyeler oylayabilir.

Lütfen Giriş Yapın.

Harika! 0% [Oylanmamış]
Çok İyi 0% [Oylanmamış]
İyi 0% [Oylanmamış]
Fena Değil 0% [Oylanmamış]
Zayıf / Kötü 100% [2 Oy]
Köşe Yazarları
Copyright © 2003 - 2008 Ardahan kuzeyanadolugazetesi.com
Tel: 0478 - 211 43 31 - 211 45 00
Adres: İnönü Cad. No:50 Ardahan