Ana Sayfa · Forum · Linkler · Resim Galerisi
Ana Menu
Ana Sayfa
Makaleler
Forum
İrtibat
Linkler
Arama
Ziyaretçi Defteri

ÜYELİK HİZMETLERİ

ÜYE KAYIT
ŞİFREMİ UNUTTUM

Sitenize Ekleyin
Resim Galerisi
Telefonlar
Konuk Yazarlar

ARŞİVLERİMİZ
2003 YILI
2004 YILI
2005-2006 YILI
Ulusal Haberler
Misafir
Kullanıcı Adı

Şifre

Beni HatırlaKayıp Şifre ?
Site Durumu
Kayıtlı Üyeler : 12997
Misafirler : 64
En Yeni Üyemiz : sanane757000

Kayıtlı Üye :
Fakir 13 Gün Gelmedi
abdullahank 165 Gün Gelmedi
Orhan-Bahcivan 254 Gün Gelmedi
CEVAT COSKUN 259 Gün Gelmedi
atlantis 280 Gün Gelmedi
baris dursun 280 Gün Gelmedi
yilmaz akinci 289 Gün Gelmedi
adacala 290 Gün Gelmedi
admin 292 Gün Gelmedi
yilmaz_akinci 292 Gün Gelmedi
Forum Başlıklari
En Yeni Başlık
Ardahan Köyleri ve İ...
hoçvanın genel iradesi
Sitemizi Dostlarınız...
Bize ulaşın..
Haber Arşivimiz
Ardahan Görüntüleri
Ardahan Fotoğrafları
Kürdistan Komşunuz O...
KORKAKLARA MEYDAN OK...
Teşvik Ardahan’a Uğr...
Ardahan da Devlet mi...
İMRALI’DAKİ GÖ...
Ardahan ARDAHAN
APE FEZO’NUN A...
O benim Babam..
En Yoğun Başlıklar
YALÇIN TAŞTAN HAK... [51]
TRT bölücülük mü ... [35]
KAFATASÇILAR-ARD... [34]
COCUK ÖLDÜRMEYİ K... [30]
YAZARLARIMIZIN YO... [28]
YAZICIOĞLU'NU KAY... [24]
DTP'li vekillerde... [21]
Ardahan TV [19]
kürde fırsat verm... [18]
ANADİLİMİZ KÜRTÇE... [18]
23 NISAN IRKCI C... [17]
UGAR TÜRKLRI [16]
Bim Marketlerine ... [16]
KÜRT SORUNU DEĞİL... [15]
ARDAHAN LI OLMAKT... [15]
HİT
reklam
Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş Pinterest'te Fakir adlı kullanıcının profilini ziyaret edin.

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

<
Sıra Sizde Kadıoğlu
Yazar Fakir - Nisan 16 2007 - 10:25:06
YAZI-YORUM/Sıra Sizde Kadıoğlu!/Tuncer Dağ

Tuncer Dağ Son günlerde Kars Ardahan ve Iğdırlılar ile Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu arasında soğuk rüzgarlar esmektedir. Necmi Kadioğlu’nun 17 Mart günü Bahçelievler’de Gümüşhane Genç İşadamları Derneği’nin gecesinde yapmış olduğu konuşmada Esenyurt’ta Kars Hâkimiyetinden bahsetmesi ve Karslılar açısında önem arz eden şahsiyetlerin Esenyurt’taki caddelere verilen isimlerinin değiştirileceğine yönelik olan konuşmasına duyulan tepkiydi. Kars Ardahan ve Iğdır Dernekleri konuyu uzun süre tartıştılar çeşitli araştırmalar yaptılar olayın tanığı olan şahsı davet ederek dinlediler. Olayın tanığı gelişmeleri anlatırken aynı salonda Kadıoğlu ile basın açıklaması yapan Kars’lı meclis üyeleri Gürbüz Süleymanoğlu, Asım Karabacak ve Ziyaddin Yılmaz’da vardı. Bu üç meclis üyesi de tanığın ne kadar samimi ve yalansız olduğunu biliyorlardı. Hatta Asım Karabacak dernekler toplantısında yaptığı konuşmada “tanığını söylediği her şeyin doğru olduğunda asla şüphem yok” demişti. Dernekler yaklaşık bir ay açıklama yapmadan durum değerlendirmesi yaptılar. Kadıoğlu’nun yapmış olduğu talihsiz açıklamadan dolayı toplumu rahatlatacak açıklama yapmayı beklediler. Kadıoğlu toplumu fazla dikkate almadı. Son günlere kadar açıklama yapma gereği duymadı. Tepkilerin doruk noktasına çıktığı bir dönemde yanına Karslı meclis üyelerini alarak açıklama yaptı. Yaptığı açıklama tatmin edici olmadığı gibi Karslılarıda karşı karşıya getirmeyi başardı. Bir gün önce Kadıoğlu ile basının karşısına çıkan Karslı Meclis üyeleri ertesi gün dernekler toplantısına katıldılar. Ve tanığa olan güvenini tazelediler. Necmi Kadıoğlu bu talihsiz konuşmayı yaptığını tanığın konuşması ile tüm dernekler tatmin edildiler. Kadıoğlu olayı inkara gitmeden dernekler toplantısına gelip bir açıklama yapsaydı sanırım olay bu kadar büyümeyecekti.
Esenyurt’ta tüm illerin insanları kaynaşmış ve bir bütün olmuşlardır. Kadıoğlu’nun Gümüşhaneli olması ve Gümüşhaneliler Derneğinde bu konuşmayı yapması sorumluluğu Gümüşhanelilere ait değildir. Gümüşhaneliler ile Karslılar ortak bir çok değere sahip iki toplumdur. Yıllarca beraber yaşamış, beraber ticaret yapmış aralarında kan bağı oluşturulmuş iki toplumdur. Bu iki toplumu karşı karşıya getirecek hiçbir gücün olduğuna inanmıyorum.
Necmi Kadıoğlu her yıl defalarca Kars Ardahan ve Iğdır bölgesini ziyaret etmekte ve çeşitli yardımlarda bulunmaktadır. Bu yardımlarla toplumu hoşnut kılarken bir taraftan da rencide etmesinin kabul edilir bir tarafı yoktur. Kurt Dumanlı Günü Sever misali Kars ve Gümüşhane toplumunu karşı karşıya getirmek için bu ortamı fırsat bilecek birçok unsurlar ortaya çıkacaktır. Birçok kesim burada nemalanma yoluna gidecektir. Böl Parçala yönet taktiği uygulanacaktır. Umarım Kars ve Gümüşhane toplumu Kadıoğlu’nun bu talihsiz konuşmasında etkilenmezler. Kadıoğlu bir an önce olayın gerçeğini anlatmalı ve ortamı daha fazla germe yoluna gitmemelidir. Olayın boyutu gün geçtikçe genişlemekte ve Esenyurt dışına kadar çıkmaktadır. Dikkat edilirse Pazar günün yapılan basın açıklamasında İstanbul da bulunan bir çok dernek ile Ankara’daki Vakıf bile katılmıştı. Kars Derneklerinin bir ay açıklama yapmadan beklemelerinin anlamı Kadıoğlu’nun tatmin edici bir açıklama yapmasını beklemekti. Ama maalesef Kadıoğlu sadece söylemiş olduğu konuşmayı kendi ağzından ziyade Karslıl meclis üyelerinin ağzı ile yalanlama yoluna gitti. Karslı meclis üyeleri de ikili oynamayı çok iyi becerdiler. Karslı meclis üyeleri “Bizim amacımız ortamı germeği önlemektir” deseler de bir özrün çok büyük değerinin olduğunu da Kadıoğlu’na hatırlatmaları gerekirdi. Şimdi söz hakkı Kadıoğlunda umarım ikinci bir gaf olmaz.

Yorumlar
Henüz bir yorum yapılmamış.
Yorum Gönder
Yorum yapmak icin giriş yapmalısınız.
Oylama
Sadece üyeler oylayabilir.

Lütfen Giriş Yapın.

Henüz oylanmamış.
Köşe Yazarları
Copyright © 2003 - 2008 Ardahan kuzeyanadolugazetesi.com
Tel: 0478 - 211 43 31 - 211 45 00
Adres: İnönü Cad. No:50 Ardahan