Ana Sayfa · Forum · Linkler · Resim Galerisi
Ana Menu
Ana Sayfa
Makaleler
Forum
İrtibat
Linkler
Arama
Ziyaretçi Defteri

ÜYELİK HİZMETLERİ

ÜYE KAYIT
ŞİFREMİ UNUTTUM

Sitenize Ekleyin
Resim Galerisi
Telefonlar
Konuk Yazarlar

ARŞİVLERİMİZ
2003 YILI
2004 YILI
2005-2006 YILI
Ulusal Haberler
Misafir
Kullanıcı Adı

Şifre

Beni HatırlaKayıp Şifre ?
Site Durumu
Kayıtlı Üyeler : 12997
Misafirler : 47
En Yeni Üyemiz : sanane757000

Kayıtlı Üye :
Fakir 1 Saniye Önce
abdullahank 136 Gün Gelmedi
Orhan-Bahcivan 225 Gün Gelmedi
CEVAT COSKUN 230 Gün Gelmedi
atlantis 251 Gün Gelmedi
baris dursun 251 Gün Gelmedi
yilmaz akinci 260 Gün Gelmedi
adacala 261 Gün Gelmedi
admin 263 Gün Gelmedi
yilmaz_akinci 263 Gün Gelmedi
Forum Başlıklari
En Yeni Başlık
Ardahan Köyleri ve İ...
hoçvanın genel iradesi
Sitemizi Dostlarınız...
Bize ulaşın..
Haber Arşivimiz
Ardahan Görüntüleri
Ardahan Fotoğrafları
Kürdistan Komşunuz O...
KORKAKLARA MEYDAN OK...
Teşvik Ardahan’a Uğr...
Ardahan da Devlet mi...
İMRALI’DAKİ GÖ...
Ardahan ARDAHAN
APE FEZO’NUN A...
O benim Babam..
En Yoğun Başlıklar
YALÇIN TAŞTAN HAK... [51]
TRT bölücülük mü ... [35]
KAFATASÇILAR-ARD... [34]
COCUK ÖLDÜRMEYİ K... [30]
YAZARLARIMIZIN YO... [28]
YAZICIOĞLU'NU KAY... [24]
DTP'li vekillerde... [21]
Ardahan TV [19]
kürde fırsat verm... [18]
ANADİLİMİZ KÜRTÇE... [18]
23 NISAN IRKCI C... [17]
UGAR TÜRKLRI [16]
Bim Marketlerine ... [16]
KÜRT SORUNU DEĞİL... [15]
ARDAHAN LI OLMAKT... [15]
HİT
reklam
Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş Pinterest'te Fakir adlı kullanıcının profilini ziyaret edin.

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

<
GÖLE SEÇMENİNDEN UMUTLUYUM
Yazar Fakir - Haziran 29 2007 - 07:10:18
GÖLE SEÇMENİNDEN UMUTLUYUM/Hülya Arık

Hülya Arık 1990 yılında RP ile yükselmeye başlayan ılımlı İslam AKP ile bu yükselişe devam etmekte. O zaman tehlikenin boyutlarının buraya kadar olaşacağını kestiremedik. Ya da her zaman ki gibi bekleyip görme yolunu seçtik ve RP barajı aşarak bugünkü durma gelmemize sebep oldu. Tayip’te üstüne cabası tabi. Anayasa İslami partilerin şeriatı desteklemelerini yasaklıyor. Fakat Türkiye’deki siyasi İslam buna rağmen yükselmekte ve Türkiye bir kaosa doğru sürüklenmekte.
Bazı kararlar güçtür ve geri dönülmez yaralar açılabilir. Tıpkı Göle seçmenin şuan içinde bulunduğu durum gibi. Eğer göle seçmeni 23 Temmuz sabahı AKP’den bir adayı çıkarmış olursa şimdiye kadar verdiği mücadeleye derin bir yara açmış olacak ve toparlanması güç durumlara düşecek. Göleliler vermiş oldukları oylarla, yobazlara ve gericilere karşı tepkisini dile getirmişti ve bu seçimlerde de aynını yapacaktır. Ne Gölelinin kendi içinden olan biri aday, nede Gölelinin duruşuna ve düşünce tarzına yakışır bir adayları var.
RPnin İstanbul’da nasıl oy topladığını bilmeyenimiz yoktur. Adamlar bir küçük altına oy aldır. Şimdi aynı politika Kürt kimliğiyle tanınan Gölede yapılmaya çalışılıyor. Ve Göle insanı bu kirli politika ile kirletilmek istenmektedir. Bir teneke yağ ve bir paket çaya oylar şeriata akacak. Bizler gözümüzü açıp her zamanki laik ve aydın göle halkı olarak, o topraklardan şeriat yoluna gidecek oyları vermemeliyiz ne AKP hükümetine ne de adaylarına. Yozlaşma bizim yöremizde tavan yapmayacaktır. Şimdiye kadar eşarptan başka örtü taktırmadığı kadına ve kara çarşaf giydirmeyecektir.
Bütün beklentilerim onlara gereken cevabı verip, Göle’den bu isimlerin silineceği yönünde. Yöremin insanı ne cahil, ne yobaz, ne birer Hizbullahçı, nede gericidir. Göle geçmişte birçok kaliteli siyasetçi çıkarmış bir toplumdur.
AKP hükümetinin duruşu belli değildir. Tıpkı kızgın bir demir gibiler ve ne yöne bükerseniz o yöne eğilmektedir. Adayları da tıpkı onlar gibiler yoksa bizim gördüğümüzü onlarda görmüştür. Ama seçilmeme kaygısı taşıdıkları için iktidar partisinden aday oldular. Eğer tutarlı bir yol izlemiş olsalardı bağımsız ya da daha önceki partilerinden aday olulardı.
Oylar bizim geleceğimizdir, oyumuzu kullanırken bunlara dikkat edelim. Dönen dolaplar ortada, bu hükümetin neler yaptığını sıralamaya gerek yok.
Sonuç olarak; 'Yapılacaklarda gün gibi ortadadır. Oyunuzu ya bağımsız adaylardan yana kullanın ya da solun şuan zirvede olan tek partisi CHP yönünde kullanın.' diyerek, Göle ve Gölelilerin onurlu duruşunu görmek bir Göleli olarak benim en tabi hakkımdır diyorum..

hulyaarik_75@hotmail.com

Yorumlar
5981 - Haziran 29 2007 - 14:51:41
hanımefendi öncelikle sizi ırkçı yazınızdan dolayı kınıyorum bizi sizin gibi ırkçı yobazlar bu hale getiriyor hırsız içeride dışarı bakıp yobaz aramayın bi zahmet aynaya bakın bize kürt türk şimdelerde laik anti laik gibi yutturma gündemle karıştırmak isteyen emperyalit güçler elinde kalmış kendini haklı zanneden düşüncelersiniz bizi bölmenize izin vermeyeceğiz beni kürt arkadaşlarımla ayıramayacaksınız buna kimsenin gücü yetmez . Göleliler küt buradan akp ye yada başka düşüncelere oy çıkmasın bunlar yobaz bağnaz sen neyi savunuyorsun şimdiye kadar türkiyeye kandan başka kanlı göz yaşı döken anaların ağlamasından başka bir şey getirmemiş düşüncenin ürünüsün sen hala bunları savunuyorsun yine söylüyorum başaramayacaksınız benim küt kardeşlerimden beni koparamayacaksın bırakın yakamızı yeter artık .
Ozturk_Polat - Haziran 30 2007 - 06:54:13
Sevgili Hülya tespitlerin çok yerinde olmuş. Bende senin gibi düşünüyor, Göle'nin irticaya ve gericilere geçit vermeyeceğine inanıyorum. Öztürk Polat
Yorum Gönder
Yorum yapmak icin giriş yapmalısınız.
Oylama
Sadece üyeler oylayabilir.

Lütfen Giriş Yapın.

Henüz oylanmamış.
Köşe Yazarları
Copyright © 2003 - 2008 Ardahan kuzeyanadolugazetesi.com
Tel: 0478 - 211 43 31 - 211 45 00
Adres: İnönü Cad. No:50 Ardahan