Ana Sayfa · Forum · Linkler · Resim Galerisi
Ana Menu
Ana Sayfa
Makaleler
Forum
İrtibat
Linkler
Arama
Ziyaretçi Defteri

ÜYELİK HİZMETLERİ

ÜYE KAYIT
ŞİFREMİ UNUTTUM

Sitenize Ekleyin
Resim Galerisi
Telefonlar
Konuk Yazarlar

ARŞİVLERİMİZ
2003 YILI
2004 YILI
2005-2006 YILI
Ulusal Haberler
Misafir
Kullanıcı Adı

Şifre

Beni HatırlaKayıp Şifre ?
Site Durumu
Kayıtlı Üyeler : 12997
Misafirler : 21
En Yeni Üyemiz : sanane757000

Kayıtlı Üye :
Fakir 13 Gün Gelmedi
abdullahank 165 Gün Gelmedi
Orhan-Bahcivan 255 Gün Gelmedi
CEVAT COSKUN 259 Gün Gelmedi
atlantis 280 Gün Gelmedi
baris dursun 281 Gün Gelmedi
yilmaz akinci 290 Gün Gelmedi
adacala 290 Gün Gelmedi
admin 292 Gün Gelmedi
yilmaz_akinci 293 Gün Gelmedi
Forum Başlıklari
En Yeni Başlık
Ardahan Köyleri ve İ...
hoçvanın genel iradesi
Sitemizi Dostlarınız...
Bize ulaşın..
Haber Arşivimiz
Ardahan Görüntüleri
Ardahan Fotoğrafları
Kürdistan Komşunuz O...
KORKAKLARA MEYDAN OK...
Teşvik Ardahan’a Uğr...
Ardahan da Devlet mi...
İMRALI’DAKİ GÖ...
Ardahan ARDAHAN
APE FEZO’NUN A...
O benim Babam..
En Yoğun Başlıklar
YALÇIN TAŞTAN HAK... [51]
TRT bölücülük mü ... [35]
KAFATASÇILAR-ARD... [34]
COCUK ÖLDÜRMEYİ K... [30]
YAZARLARIMIZIN YO... [28]
YAZICIOĞLU'NU KAY... [24]
DTP'li vekillerde... [21]
Ardahan TV [19]
kürde fırsat verm... [18]
ANADİLİMİZ KÜRTÇE... [18]
23 NISAN IRKCI C... [17]
UGAR TÜRKLRI [16]
Bim Marketlerine ... [16]
KÜRT SORUNU DEĞİL... [15]
ARDAHAN LI OLMAKT... [15]
HİT
reklam
Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş Pinterest'te Fakir adlı kullanıcının profilini ziyaret edin.

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

<
FAKÜLTE MİLLİ MESELEMİZ OLMALI
Yazar Fakir - Temmuz 20 2007 - 01:00:27
FAKÜLTE MİLLİ MESELEMİZ OLMALI/Tuncer Dağ

Tuncer Dağ Tüm ülke seçimlere odaklanmışken Göle halkı sessiz ve tepkili bir şekilde ve de siyasette kızgın birazda küskün bir şekilde patlamaya hazır bomba gibi beklemektedir. Göle Halkı siyasetçilerden umudunu kesmiş sadece artık halk vardır. Halk artık kendileri ile baş başa kalıp kendi sorunlarını siyasetten arınmış halk desteği ile çözmeye çalışıyor. Yıllardır bir köşede unutulan ve her defasında siyasetten pasifize edilen bir halkın sessiz tepkisidir bu. Siyasetten umudunu yitirmiş ve hizmette susamış olan bu halk artık çareyi kendi içinde aramaktadır. Göle’ye el atan kim olursa olsun baş tacı yapmaktadır. Bu da Göle’ye özgü bir anlayıştır.
Bugün Türkiye’nin hemen hemen tüm illerinde Üniversiteler açılmıştır. Hemen hemen tüm ilçelerde Fakülteler ve Yüksekokullar açılmıştır. Göle’nin yarısı büyüklüğünde olan ilçelerde bile bu okullar açılmasına rağmen bu konuda şu ana kadar Göle hep arka planda bırakıldı. Göle’ye Fakülte açılması yönünde Erdal Durak’ın başlattığı ve Siyasal Birikim Gazetesi başta olmak üzere birçok kurum ve kuruluşun destek verdiği kampanya gün geçtikçe güçlenmektedir. Bu kampanya tamamen halk hareketinden ibarettir. Hepimiz hatırlarız Göle Lisesinin zarar görmesi ile lise öğrencilerimiz yıllarca ilkokul sıralarında ders gördüler. Çarmıklı’nın babasının anısına yapmış olduğu lise bir anda siyasilerin iştahını kabarttı. Tüm siyasiler buna sahip çıkmaya başladılar. Şimdi sıra Fakülte yapımında ama bu artık öyle olmayacak bu okul konusu gerçekleşmesi halinde bunun mimarı kampanyayı başlatanlar olacak. Bunun mimarı halk olacak.
Göle Halkı Fakülte konusunu milli dava haline getirmeli. Göle Halkı bu kampanyayı başlatanlara sonuna kadar destek vermeli. Bu kampanyayı sonuna kadar götürmeli. Gerekirse eylem yapmalı, gerekirse Ankara’ya kadar yaya yürümeli. Kamuoyunun dikkatini Göle’ye çekmeli. Göle halkının Göle dışında yaşayanlardan beklentisi var. Gün birlik zamanı gün beraberlik zamanı artık kırgınlık dargınlıkları bir tarafa bırakıp tek yumruk olmalıyız. Derneklerimiz, basınımız, aydınlarımız, yazarlarımız, çizerlerimiz bu kampanyaya güç verelim. Göleli olmak sadece kimlikte Göle yazmakla olmuyor. Göleli olmak Göle’ye güç vermekle oluyor. Eğer bizler Göle şemsiyesi altında barınıyorsak o zaman bunun gereğini de yerine getirmeliyiz.
tuncerdag75@hotmail.com

Yorumlar
ramazan tan - Temmuz 21 2007 - 13:05:19
Sayın Dağ. ağzına sağlık ne güzel konuşuyorsun. işte tüm insanlarımızın sizlerden bekledigi mesaj budur ve böylede olmalı. Birlik ve beraberligin olmadığı yerlerde hüsranlar vardır, bölünüp yem olmak vardır, hep olduğu gibi. işte artık birlik ve beraberlik zamanıdır. bu birlik ve beraberlik adına katkı sunan kim olursa olsun saygı duymak gerekir. tüm yazanlar ve konuşanların bence en büyük düşüncesi bu olmalı. İnanıyorumki tüm yollar birlik ve beraberlik yolu olacaktır ve uyuyan büyük güç ayağa kalkıp şahlanacaktır. işte o zaman hak edenler hak ettigi yerlerde olacaklardır. bölenler, peşkeş çekenler, dalkavukluk yapanlar artık toplum içine çıkamayacak ve konuşamayacaktır. işte o zaman gerçekten bölgesi ve bölgesinin halkı için mücadele edenler ön planda olacaktır. bu yazınızdan dolayı sizleri kutluyor başarılarınızın devamını diliyorum
Yorum Gönder
Yorum yapmak icin giriş yapmalısınız.
Oylama
Sadece üyeler oylayabilir.

Lütfen Giriş Yapın.

Henüz oylanmamış.
Köşe Yazarları
Copyright © 2003 - 2008 Ardahan kuzeyanadolugazetesi.com
Tel: 0478 - 211 43 31 - 211 45 00
Adres: İnönü Cad. No:50 Ardahan