Ana Sayfa · Forum · Linkler · Resim Galerisi
Ana Menu
Ana Sayfa
Makaleler
Forum
İrtibat
Linkler
Arama
Ziyaretçi Defteri

ÜYELİK HİZMETLERİ

ÜYE KAYIT
ŞİFREMİ UNUTTUM

Sitenize Ekleyin
Resim Galerisi
Telefonlar
Konuk Yazarlar

ARŞİVLERİMİZ
2003 YILI
2004 YILI
2005-2006 YILI
Ulusal Haberler
Misafir
Kullanıcı Adı

Şifre

Beni HatırlaKayıp Şifre ?
Site Durumu
Kayıtlı Üyeler : 12997
Misafirler : 65
En Yeni Üyemiz : sanane757000

Kayıtlı Üye :
Fakir 7 Gün Gelmedi
abdullahank 130 Gün Gelmedi
Orhan-Bahcivan 219 Gün Gelmedi
CEVAT COSKUN 224 Gün Gelmedi
atlantis 245 Gün Gelmedi
baris dursun 246 Gün Gelmedi
yilmaz akinci 255 Gün Gelmedi
adacala 255 Gün Gelmedi
admin 257 Gün Gelmedi
yilmaz_akinci 258 Gün Gelmedi
Forum Başlıklari
En Yeni Başlık
Ardahan Köyleri ve İ...
hoçvanın genel iradesi
Sitemizi Dostlarınız...
Bize ulaşın..
Haber Arşivimiz
Ardahan Görüntüleri
Ardahan Fotoğrafları
Kürdistan Komşunuz O...
KORKAKLARA MEYDAN OK...
Teşvik Ardahan’a Uğr...
Ardahan da Devlet mi...
İMRALI’DAKİ GÖ...
Ardahan ARDAHAN
APE FEZO’NUN A...
O benim Babam..
En Yoğun Başlıklar
YALÇIN TAŞTAN HAK... [51]
TRT bölücülük mü ... [35]
KAFATASÇILAR-ARD... [34]
COCUK ÖLDÜRMEYİ K... [30]
YAZARLARIMIZIN YO... [28]
YAZICIOĞLU'NU KAY... [24]
DTP'li vekillerde... [21]
Ardahan TV [19]
kürde fırsat verm... [18]
ANADİLİMİZ KÜRTÇE... [18]
23 NISAN IRKCI C... [17]
UGAR TÜRKLRI [16]
Bim Marketlerine ... [16]
KÜRT SORUNU DEĞİL... [15]
ARDAHAN LI OLMAKT... [15]
HİT
reklam
Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş Pinterest'te Fakir adlı kullanıcının profilini ziyaret edin.

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

<
SATRANÇ OYUNU
Yazar Fakir - Eylül 05 2007 - 10:03:56
SATRANÇ OYUNU /Saim Özer

IRAKIN İŞGAL EDİLMESİ İLE BU İŞGALİN OLMASI GEREKTİĞİNE İNANAN NEO-CON CULARIN ASKERLERİ IRAK A GİRDİĞİNDE NAMUS ELDEN GİTMİŞ, ŞEREF HAYSİYET KALMAMIŞTI. NUFUS KÜTÜKLERİ, HAYATİ ÖNEME SAHİP EVRAKLAR VE DİĞERLERİ TALAN OLMUŞ. SEKSEN YIL SONRA IRAKLI ÇOCUK BEN KİMİM GİRDABINA DÜŞECEK. ACABA O ÇOCUĞU O GİRDABA ATANLAR IRAKTAN ÇIKACAKLAR MI? YOKSA IRAKTA DEMOKRSİ VAR. IRAK HALKI ÖZGÜRLÜĞÜNE KAVUŞTU YALANLARI İLE IRAK HALKINI MODERN KÖLE HALİNE GETİRECEK GİZLİ İKTİDAR GÖREVİ VERDİKLERİ KİŞİ VEYA GRUPLAR İLE BİZ BURADYIZ MI DİYECEKLER.

IRAK BİRAZ PALAZLANMAYA BAŞLAYINCA, ŞARTLAR IRAK LEHİNE DEĞİŞMEYE BAŞLAYINCA, IRAKLI DÜŞTÜĞÜM GİRDAPTAN ÇIKTIM ÇIKACAĞIM DİYE HAYKIRMAYA BAŞLAYINCA NELER OLUR? IRAK SADDAM YANLILARI VE KARŞITLARIYLA MI, MESHEP ÇATIŞMALARIYLA MI, ÇIKAR KAVGALARIYLA MI… HANGİSİYLE KARIŞTIRILIR VE TEKRAR GERİSİN GERİYE GİRDABIN İÇİNE İTİLİVERİR. TABİKİ IRAKLI VATANINI BEKLENTİSİZ SEVİYOR, HUZUR İSTİYOR, DEMOKRASİ İSTİYOR, SOSYAL ADALET İSTİYOR. İSTEMEK OLMASAYDI, İSTEMEDE OLMAZDI. ONLARIN EN DOĞAL HAKKI BÜTÜN İNSANLAR GİBİ İSTEMEK. DİKKAT! KURT GÖVDEYE GİRDİ Mİ BİR KERE, DEV ASA GÖVDE BAŞLAR İÇTEN İÇE ÇÜRÜMEYE VE YOK OLMAYA DOĞRU YOL ALIR.
BUNCA GÜRÜLTÜ PATIRTI KOPARANLARA, KALEM İLE SİLAHŞÖRLÜK YAPANLARA SORUYORUM, SİZE HAMLE YAPTIRAN NEDİR? KİMDİR? CUMHURBAŞKANI ABDULLAH GÜL OLDU. KIYAMET Mİ? KOPTU.
ANAYASANIN BİRİNCİ MADDESİ, TÜRKİYE DEVLETİ ‘NİN BİR CUMHURİYET OLDUĞUNU VURGULAR. HEMEN İKİNCİ MADDESİ TÜRKİYE ‘NİN DEMOKRATİK, LAİK VE SOSYAL BİR HUKUK DEVLETİ OLDUĞUNU BELİRTİR. YİNE BİLİNDİĞİ GİBİ BU İKİ HÜKÜM ASLA DEĞİŞTİRİLEMEZ VE DEĞİŞTİRİLMESİ TEKLİF BİLE EDİLEMEZ. BU İKİ MADDE TEMİNAT ALTINDADIR. BUNLARA DOKUNAMAZSINIZ. BELKİ BİR MANADA DAHA MÜKEMMELİNİ BULURSANIZ, DEMOKRASİYE İLAVELERDE BULUNABİLİRSİNİZ. LAİKLİĞİN TARİFİNİ AÇABİLİR, GENİŞLETEBİLİR VE ONU İNSANİ DEĞERLERİ DAHA KUŞATICI OLMA UFKUNA YÜKSELTEBİLİRSİNİZ. ‘’SOSYAL DEVLET’’ İFADESİ ÜZERİNDE DURUP KONUYU AÇABİLİR VE DAHA İNSANİLEŞTİREBİLİRSİNİZ.
DEMOKRASİ HALK HÂKİMİYETİNE DAYALI SİSTEMİDİR. EVET, DEMOKRASİ, TEMEL HAK VE HÜRRÜYETLERİN KORUNMASINI HALKIN TEMSİLCİLERİNE TEVDİ EDEN, MİLLETİN GÖRÜŞ VE KANAATLERİNİN ÜLKE YÖNETİMİNDE TESİRLİ OLMASI GEREKTİĞİ ESASINA DAYANAN BİR İDARE ŞEKLİDİR. BUGÜNDE HALKIN İRADESİ TECELLİ ETMİŞTİR. TBMM MEŞRU BİR KURUMDUR. CUMHURBAŞKANI CUMHURUN BAŞKANIDIR VE MEŞRUDUR. CUMHURBAŞKANININ ŞAHSINDA MAKAMINA SAYGI GÖSTERİLİR. ASKERDE KOMUTANLARIMIZ ARKADAŞLAR KIŞLADA İTAAT ÜNÜFORMAYADIR. BİZ BUNUN TEMSİLCİLERİYİZ. YARIN BU ÜNÜFORMA ÇIKTIĞINDA BİZE AYNI İTATİ GÖSTERMEK ZORUNDA DEĞİLSİNİZ DİYORLARDI. YANİ BİR TEMSİL DEN BAHSEDİYORLARDI. CUMHURBAŞKANI KİM OLURSA OLSUN O MAKAMA SAYGI SONSUZ. ÇÜNKÜ O MAKAM BÜTÜN MİLLİETİ, CUMHURU TEMSİL EDİYOR.
TÜRKİYE YENİDEN BÜYÜK BİR SİNERJİ İLE YOLUNA DEVAM EDİYOR. HAMLELER TUTMADI. ŞAH MAD OLMADI. OLMAYACAK. TÜRKİYE VE TÜRKİYELİ YENİDEN BİR GİRDABA ÇEKİLMEYECEK, ÇEKİLMEMELİ, ÇEKTİRTMEMELİ. NEO-CON CULARIN TÜRKİYEDEKİ GİZLİ GÖREVLİLERİ BU SEFER BAŞARAMADINIZ. ZAFER DEMOKRASİNİN OLDU. ZAFER TÜRKİYELİLERİN OLDU. GÜZEL ÜLKEMİZ İYİ OLAN HERŞEYE LAYIK. PSİKOLOSİK BUNALIMLARINIZ SONUÇ VERMEDİ. VATANSEVERLİĞİNİZ, ULUSALCILIĞINIZ, YURTSEVERLİĞİNİZ TUTMADI. TÜRKİYE DERSİNE İYİ ÇALIŞMIŞ.BUGÜNÜN VE GELECEĞİN TEMSİLCİLERİ; TARİHİ VE COĞRAFYAYI İYİ BİLMEK ZORUNDADIRLAR. GEÇMİŞİ İYİ BİLİP GELECEĞİ SEZE BİLMELİ BUGÜN. HAMASİ DESTANLARLA, KİNLE, GAYZ İLE BİR YERE VARILMAZ. GEÇMİŞTE SAĞIDA SOLUDA DUVARA YAPIŞTIRAN ZİHNİYET ERBAKANIN ELİYLE İMAMHATİLERİ KAPATTIRMADIMI.
FALİH RIFKI ATAY HATIRALARINDA ZAMAININ BAŞBAKANINA İMAM HATİPLERİ AÇTIRDI DİYE ÇOK CİDDİ YÜKLENDİĞİNİ SÖYLER. KARŞILAŞTIKLARINDA BAŞBAKAN KENDİSİNE FALİHCİĞİM BEN İMAM HATİPLERİ AÇTIRDIM AMA BU OKULDA ARAPÇA YOK. TEFSİR YOK. HADİS YOK. KISACA BU KAFALARI YOZLAŞTIRMA OKULU, YANİ HERŞEYİ ELLERİNDEN ALDIK. DİYEN BAŞBAKAN DA CHP LİYDİ. BU SATRANC OYUNUNU KİM OYNUYOR.
saimozer@yahoo.com

Köşe Yazarları
Copyright © 2003 - 2008 Ardahan kuzeyanadolugazetesi.com
Tel: 0478 - 211 43 31 - 211 45 00
Adres: İnönü Cad. No:50 Ardahan