Ana Sayfa · Forum · Linkler · Resim Galerisi
Ana Menu
Ana Sayfa
Makaleler
Forum
İrtibat
Linkler
Arama
Ziyaretçi Defteri

ÜYELİK HİZMETLERİ

ÜYE KAYIT
ŞİFREMİ UNUTTUM

Sitenize Ekleyin
Resim Galerisi
Telefonlar
Konuk Yazarlar

ARŞİVLERİMİZ
2003 YILI
2004 YILI
2005-2006 YILI
Ulusal Haberler
Misafir
Kullanıcı Adı

Şifre

Beni HatırlaKayıp Şifre ?
Site Durumu
Kayıtlı Üyeler : 12997
Misafirler : 63
En Yeni Üyemiz : sanane757000

Kayıtlı Üye :
Fakir 7 Gün Gelmedi
abdullahank 130 Gün Gelmedi
Orhan-Bahcivan 219 Gün Gelmedi
CEVAT COSKUN 224 Gün Gelmedi
atlantis 245 Gün Gelmedi
baris dursun 246 Gün Gelmedi
yilmaz akinci 255 Gün Gelmedi
adacala 255 Gün Gelmedi
admin 257 Gün Gelmedi
yilmaz_akinci 258 Gün Gelmedi
Forum Başlıklari
En Yeni Başlık
Ardahan Köyleri ve İ...
hoçvanın genel iradesi
Sitemizi Dostlarınız...
Bize ulaşın..
Haber Arşivimiz
Ardahan Görüntüleri
Ardahan Fotoğrafları
Kürdistan Komşunuz O...
KORKAKLARA MEYDAN OK...
Teşvik Ardahan’a Uğr...
Ardahan da Devlet mi...
İMRALI’DAKİ GÖ...
Ardahan ARDAHAN
APE FEZO’NUN A...
O benim Babam..
En Yoğun Başlıklar
YALÇIN TAŞTAN HAK... [51]
TRT bölücülük mü ... [35]
KAFATASÇILAR-ARD... [34]
COCUK ÖLDÜRMEYİ K... [30]
YAZARLARIMIZIN YO... [28]
YAZICIOĞLU'NU KAY... [24]
DTP'li vekillerde... [21]
Ardahan TV [19]
kürde fırsat verm... [18]
ANADİLİMİZ KÜRTÇE... [18]
23 NISAN IRKCI C... [17]
UGAR TÜRKLRI [16]
Bim Marketlerine ... [16]
KÜRT SORUNU DEĞİL... [15]
ARDAHAN LI OLMAKT... [15]
HİT
reklam
Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş Pinterest'te Fakir adlı kullanıcının profilini ziyaret edin.

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

<
DOSTUMUN DOSTU DOSTUMDUR
Yazar Fakir - Eylül 05 2007 - 10:09:08
DOSTUMUN DOSTU DOSTUMDUR/Saim Özer

ONYIL ÖNCE BİRLİKTE ÇALIŞTIĞIM, ÇOK SEVDİĞİM BİR DOSTUMA GENEL MÜDÜRLÜĞÜNÜ TEBRİK İÇİN ZİYARETİNE GİTTİM. BAŞLADIK ESKİLERDEN KONULAR AÇMAYA. HEYGİDİ GÜNLER HEY! MUHABBET DEMİNİ BULDUĞU SIRADA KAPI TAK! TAK! VURULDU.
ARKADAŞIMIN BAŞKA BİR DOSTU GİRDİ İÇERİYE. SERANOMİ KISMI BİTTİKTEN SONRA KENDİLERİ MERAMINI DİLE GETİRDİLER. ÇOCUĞUNUN EĞİTİMİ İLE İLGİLİ FİKİR ALIŞVERİŞİNDE BULUNDULAR. DERKEN MUHABBET DEMLİ OLDUĞUNDAN VE DOSTUMUN DOSTU DOSTUMDUR MANTIĞI İLE GELEN DOST AÇILDI SAÇILDI… MUHABBETİN DEMİNİ ARTIRDI. TABİKİ SÖZÜ SİYASETE GETİRDİ. BEN YILLARCA ÜLKE, ÜLKE GEZDİM. BİZİM MEMLEKET ÇOK GÜZEL. ASLINDA BİZ DE HİÇ PROBLEM YOK. AMA RANT ELDE EDENLER HEP ARAMIZDA PROBLEM ÇIKARIYORLAR. BİZ KAVGA ETTİÇE ONLARIN İŞİNE YARIYOR. BENİM HER YÖREDEN HER KÜLTÜRDEN ARKADAŞIM VAR. HİÇBİRİSİYLE PROBLEMİM YOK. ALEVİ ARKADAŞIM VAR PROBLEM YOK. HIRİSTİYAN ARKADAŞLARIM VAR PROBLEM YOK. BOŞNAK ARKADAŞIM VAR PROBLEM YOK. KÜRT ARKADAŞIM VAR PROBLEM YOK. AMA KÜRTLERDE CEHALET HÂKİM. OKADARKİ KÜRT ADAMI ÖLDÜRÜR BİRDE DÖNÜP ÖLÜSÜNE VURUR. TABİ İÇİM CIZ ETTİ. ETRAFIMDA O KADAR KARINCAYI DAHİ İNCİTMEKTEN ÇEKİNEN OLGUN BİLGE İNSAN TANIRIM Kİ BİR ANDA ONLAR GÖZLERİMİN ÖNÜNDEN GEÇTİ. HAKSIZLIĞA BAKIN DEDİM KENDİ KENDİME. YAKINDAN TANIDIĞIM İSMET ÖZER AMCAM VARDI. KAHIR İNSANI. ARAMIZDA BİRKAÇ KUŞAK OLMASINA RAĞMEN ONUN ENGİNLİĞİNE HAYRANDIM. ONUN YAŞITLARININ OKUMA İLE İLGİSİ YOKKEN, O GÜNLÜK GAZETESİNİ ELİNDEN BIRAKMAZ. KÖŞE YAZILARINI OKURKEN CÜMLELERİN ALTINI ÇİZEREK OKUR VE ONLARI İRDELERDİ. ELİNDE OKUDUĞU KİTAPLARI GÖRÜNCE HAYRETELE SEYREDERDİM. YANİ; DEVRİNDE OKUMA ŞANSI YAKALIYAMAMIŞ AMA PES ETMEMİŞ BİR İNSANDI. BENİM VE EMSALLERİMİN OKUMASINDAN HAZ DUYAR VE BAŞARILARIMIZ KARŞISINDA HEYECANLANIRDI. ONUN YAŞITLARI BİZİ PEK UMURSAMAZKEN ONUN BİZE GÖSTERDİĞİ İLGİ VE ŞEVKAT YÜREĞİMİZİ ISITIRDI. HELE BİZE GÖSTERDİĞİ HEDEFLER O GÜN İÇİN ÇOK UZAK GELİRKEN BUGÜN ONLARIN NE KADAR YAKIN OLDUĞUNU GÖRÜYORUM. İNSANLARLA UYUM İÇERİSİNDE YAŞAMANIN ERDEMLİLİK OLDUĞUNU HER FIRSATTA KULAĞIMIZA FISILDAR YANLIŞLARDAN UZAK DURMAMIZI SALIKLARDI. KÖYÜNDEN KOPUP GELMİŞ, ZORLUKLARA GÖĞÜS GERMİŞ, AMA YENİLMEMİŞ. İSTANBUL ‘DA ONUN ŞARTLARINI PAYLAŞANLARIN AKLINA BİLE GELMEYEN SİYASETE ATILMIŞ. BİRÇOK İNSANIN DERDİ İLE DERTLENMİŞ, ADETA DERT BABASI OLMUŞTU. İNSANLAR GELİP DERTLERİNİ PAYLAŞARAK ÇARE BULURLARDI. EVİ SOFRASI HERKESE AÇIKTI. SARF EDİLEN SÖZLER; HAYATLARI TEK BAŞINA KÜLTÜR OLAN İSMET ÖZER VE ONUN GİBİLERE YAPILAN SAYGISIZLIK DEĞİLDİ DE NEYDİ. SEN YERİNDE HUZUR İÇİNDE UYU. ALLAH RAHMET ETSİN. DEMEKKİ; SEBEP OLACAKMIŞ BUNLARI ANLATMAYA. AMA SİNEĞİN KANADINA ZARAR DEĞMESİN DİYE UĞRAŞAN DAHA ÇOK İSMET ÖZER ‘LER VAR. NE YAPAYIM BUDA SENİ YÂDIM OLDU. HAYTTA İKEN BUNLARI İFADE ETME FIRSATI BULAMADIM. BU DA SANA VEFAM OLSUN.
TABİ TESPİT BİRİLERİ TARAFINDAN YAPILIYORSA İLGİLİLERİN OTURUP DÜŞÜNMESİ LAZIM DEĞİLMİ? CEHALET SADECE DOĞU İNSANININ ÜZERİNE ETİKET OLARAK YAPIŞTIRILMAMALI. CEHALET ASIRLARDAN BERİ HERKESİN PROBLEMİ HALİNE GELMİŞTİR. ARAP YARIM ADASINDA KIZ ÇOCUKLARININ DİRİ DİRİ GÖMÜLMESİ İLE BUGÜNKÜ TÖRE KANUNLARI ARASINDA BİR FARK VAR MI? SKOLÂSTİK BATI AVRUPASINDA KADINLAR İNSAN MI? TARTIŞMALARI İLE BUGÜNÜN MODERN DÜNYASINDA KADIN MI ÜSTÜN ERKEK Mİ? TARTIŞMALARI ARASINDA BİR FARK VAR MI? CEHALET HER DEVİRDE AYNI, DEĞİŞMİYOR. BU İNSANIN OLGUNLUĞU KENDİNİ AŞABİLMESİ İLE İLGİLİ BİR KONU. BU ANCAK EĞİTİM İLE AŞILABİLMİŞ. O ZAMAN DOĞU İNSANI KAYBETTİĞİ MEDENİYETİ OKUMAYLA BULACAK. OKUMAYLA CEHALETE MEYDAN OKUYACAK. İLKOKUL ÇAĞINDAKİ ÇOCUKLAR OKULLARI TERK ETMEYECEK. HERKES KENDİ DEVRİNİ YAŞAMAYA ÇALIŞACAK. BÜYÜKLERE SAYGIMIZ SONSUZ; AMA, İŞ GENÇ NESLİN OMUZLARINDA YÜRÜYECEK.
GENÇ NESİL HAFIZALARDA KANLA, İRİNLE, DÜŞMANLIKLA, KİNLE, NEFRETLE DEĞİL SEVGİYLE, ŞEFKATLE, BAŞARIYLA, BİLGİYLE İZ BIRAKMALI. NEREDE GÜZEL ARDAHANIN FİZİKTE, KİMYADA, BİYOLOJİDE, EDEBİYATTA, SANATTA, SİYASETTE BAŞARILARI VE BAŞARILI GENÇLERİ…
ŞAİRİN DEDİĞİ GİBİ:
‘’ ZEN MERDE, CİCAN PİRE KEMAN TİRİNE MUHTAÇ,
ECZA-İ CİHAN CÜMLE BİRBİRİNE MUHTAÇ’’
YİNE MEVLANA GİBİ:
‘’GEL, GEL ARAMIZA KATIL; BİZ HAKKA GÖNÜL VERMİŞ AŞK İNSANLARIYIZ!
GEL, GEL BİZE KATILDA SEVGİ KAPISINDAN İÇERİYE GİRİVER,
GİRİVER VE EVİMİZDE BİZİMLE BERABER OTUR…
GEL BİRBİRİMİZLE İÇTEN KONUŞALIM… KULAKLARDAN GÖZLERDEN GİZLİ KONUŞALIM…
GÜLLER GİBİ DUDAKSIZ VE SESSİZ GÜLÜŞELİM… TIPKI DÜŞÜNCE GİBİ DUDAKSIZ-DİLSİZ GÖRÜŞELİM…
MADEMKİ HEPİMİZ BİRİZ, BİRBİRİMİZE DİLSİZ-DUDAKSIZ GÖNÜLDEN SESLENELİM…
MADEMKİ ELLERİMİZ KENETLİ, GEL BU HALDEN BAHİSLER AÇALIM; EL-AYAK, GÖNÜL HAREKETLERİNİ DAHA İYİ ANLAR, ÖYLE İSE GEL DİLİMİZİ TUTALIM, TİTREYEN GÖNÜLLERİMİZLE KONUŞALIM…’’ DER VE GÖNÜL DİLİNDEN BİZE DESTANLAR SUNAR.
saimozer@yahoo.com

Köşe Yazarları
Copyright © 2003 - 2008 Ardahan kuzeyanadolugazetesi.com
Tel: 0478 - 211 43 31 - 211 45 00
Adres: İnönü Cad. No:50 Ardahan