Ana Sayfa · Forum · Linkler · Resim Galerisi
Ana Menu
Ana Sayfa
Makaleler
Forum
İrtibat
Linkler
Arama
Ziyaretçi Defteri

ÜYELİK HİZMETLERİ

ÜYE KAYIT
ŞİFREMİ UNUTTUM

Sitenize Ekleyin
Resim Galerisi
Telefonlar
Konuk Yazarlar

ARŞİVLERİMİZ
2003 YILI
2004 YILI
2005-2006 YILI
Ulusal Haberler
Misafir
Kullanıcı Adı

Şifre

Beni HatırlaKayıp Şifre ?
Site Durumu
Kayıtlı Üyeler : 12997
Misafirler : 55
En Yeni Üyemiz : sanane757000

Kayıtlı Üye :
Fakir 3 Gün Gelmedi
abdullahank 126 Gün Gelmedi
Orhan-Bahcivan 216 Gün Gelmedi
CEVAT COSKUN 220 Gün Gelmedi
atlantis 241 Gün Gelmedi
baris dursun 242 Gün Gelmedi
yilmaz akinci 251 Gün Gelmedi
adacala 251 Gün Gelmedi
admin 253 Gün Gelmedi
yilmaz_akinci 254 Gün Gelmedi
Forum Başlıklari
En Yeni Başlık
Ardahan Köyleri ve İ...
hoçvanın genel iradesi
Sitemizi Dostlarınız...
Bize ulaşın..
Haber Arşivimiz
Ardahan Görüntüleri
Ardahan Fotoğrafları
Kürdistan Komşunuz O...
KORKAKLARA MEYDAN OK...
Teşvik Ardahan’a Uğr...
Ardahan da Devlet mi...
İMRALI’DAKİ GÖ...
Ardahan ARDAHAN
APE FEZO’NUN A...
O benim Babam..
En Yoğun Başlıklar
YALÇIN TAŞTAN HAK... [51]
TRT bölücülük mü ... [35]
KAFATASÇILAR-ARD... [34]
COCUK ÖLDÜRMEYİ K... [30]
YAZARLARIMIZIN YO... [28]
YAZICIOĞLU'NU KAY... [24]
DTP'li vekillerde... [21]
Ardahan TV [19]
kürde fırsat verm... [18]
ANADİLİMİZ KÜRTÇE... [18]
23 NISAN IRKCI C... [17]
UGAR TÜRKLRI [16]
Bim Marketlerine ... [16]
KÜRT SORUNU DEĞİL... [15]
ARDAHAN LI OLMAKT... [15]
HİT
reklam
Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş Pinterest'te Fakir adlı kullanıcının profilini ziyaret edin.

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

<
SİYASET POLİTİKA
Yazar Fakir - Eylül 16 2007 - 20:43:05
SİYASET POLİTİKA/Saim ÖZER

NELER OLUYOR
HANGİ ÜLKEDE BU KADAR YOĞUN VE HIZLI GÜNDEM YAŞANIR. ÖNCE AKP YE KARŞI HAZIRLANAN MÜTHİŞ ORGANİZASYONLAR; YANİ BİNDİRİLMİŞ KIT’ALAR HAREKETİ. VATAN, ULUS, LAİKLİK, CUMHURİYET ELDEN GİDİYOR SAFSATALARI TUTMADI.
TÜRKİYE SÜPER SİNERJİ YAKALADI. SEÇİMLER DEMOKRATİK SÜRECİN SİGORTASI OLDU. SİGORTA ATMADI. AMA MUHALEFET HAVLU ATTI, İP ATTI YİNEDE BECEREMEDİ, ÇOK YÜKLENDİ AMA SİGORTAYI ATTIRAMADI.
AKP YENİDEN GÜÇLENEREK İKTİDAR OLDU. CUMHURBAŞKANI BÜTÜN ENGELLEMELERE RAĞMEN ABDULLAH GÜL OLDU. KİMİ BOYKOT ÇEKTİ, KİMİ CEPHE SELAMI ESİRGEDİ AMA O CUMHURUN TEMSİLCİSİ CUMHURUN BAŞI OLDU. KAMUNUN HALK OLDUĞUNU, KAMU ERKİNİN HALKA AİT OLDUĞUNU HATIRLATTI HERKESE. CUMHURBAŞKANI OLUR OLMAZ BU MİLLETİN KANAYAN YARASI OLAN GÜNEYDOĞU MESELESİNE EL ATTI. İLK ZİYARETİNİ GÜNEY DOĞUDAN BAŞLATARAK SİZ BENİM BENDE SİZİNİM YANİ BİZ BİR BÜTÜNÜZ MESAJI VERDİ. CUMHUR CUMHURBAŞKANINI MİTHİŞ BİR COŞKUYLA KARŞILADI. BARİYERLERE RAĞMEN HALK CUMHURBAŞKANI İLE KUCAKLAŞMAYI BAŞARDI. KÖŞK GERÇEK SAHİPLERİNE YANİ HALKA ARZ EDİLDİ. KAMUSAL ALAN ARTIK GERÇEK SAHİBİNİ BULDU.
BİR YANDANDA BU HUZURU KAÇIRMAK İSTEYENLER ANKARA YI YAKLANAN BOMBALARLA SARSTI. DÜŞÜNÜN BAKALIM BOMBALAR PATLASAYDI KİMİN İŞİNE YARAYACAKTI. BİRİLERİ BİRŞEYLER KARIŞTIRIYOR. BİRİLERİ BU MEMLEKETTE HUZUR İSTEMİYOR.
TÜM BU OLANLARI NASIL YORUMLAMAK LÂZIM? KAMUOYU YENİ BİR “KONTROLLÜ GERGİNLİK” STRATEJİSİYLE Mİ KARŞI KARŞIYA ACABA? NE OLDUĞUNU KAVRAYABİLMEK İÇİN BU YILIN BAŞLARINA GİTMEK GEREKİYOR GALİBA. 2007 İKİ SEÇİMİN YAPILACAĞI BİR YILDI MALUMUNUZ. BU İKİ SEÇİMİ “GARANTİ” ALTINA ALMAK İÇİN BİRTAKIM GÜÇLER HAREKETE GEÇTİ YILBAŞINDAN İTİBAREN. BİR YANDAN SİYASET İÇİ AKTÖRLERİN AK PARTİ KARŞISINDA “SIKLET MERKEZİ” OLUŞTURABİLMESİ İÇİN CUMHURİYET MİTİNGLERİ DÜZENLENDİ, DİĞER YANDAN DA İKTİDARIN MEVCUT GÜÇ TEMERKÜZÜNÜ YENİDEN ELDE ETMESİNİ ENGELLEMEK İÇİN PARTİ KADROLARI ARASINDA BİR REKABET HAVASI OLUŞTURULMAYA ÇALIŞILDI. ÖZELLİKLE DE BÜLENT ARINÇ, ABDULLAH GÜL, R. TAYYİP ERDOĞAN VE ABDÜLLATİF ŞENER ARASINDA. PROJENİN KAMUOYU NEZDİNDE BİR KARŞILIĞININ OLABİLMESİ İÇİN DE KİTLELERİ ORTAK BİR PAYDADA, ULUSALCILIK FİKRİ ETRAFINDA TOPLAMAK GEREKİYORDU. BU AMAÇLA ANTİ AMERİKANCILIK KÖRÜKLENDİ ANTİEMPERYALİZM KİSVESİ ALTINDA… DİNÎ HASSASİYETLERİ HAREKETE GEÇİRMEK İÇİN ÜLKENİN HER YANINI MİSYONERLERİN KUŞATTIĞI SAFSATASI ATILDI ORTAYA. MİLLİYETÇİ DUYGULARI GALEYANA GETİRMEK İÇİN DE VATAN TOPRAKLARININ YABANCILARA PEŞKEŞ ÇEKİLDİĞİ ŞAYİASI YAYILDI ANADOLU’NUN DÖRT BİR YANINDA…
KİTLELERİN HAREKETE GEÇMESİYLE İKİNCİ SAFHASI BAŞLADI PROJENİN. SİYASET İÇİ AKTÖRLER, AK PARTİ KARŞITLIĞI ORTAK PAYDASINDA YENİ BİR SIKLET MERKEZİ OLUŞTURMAK İÇİN TEK BİR ÇİZGİDE BULUŞTURULACAKTI. MERKEZ SAĞ (DYP İLE ANAP) VE MERKEZ SOL (CHP İLE DSP) PARTİLER BİRLEŞEREK SEÇİME GİRECEKTİ YANİ. SOLDA ORTAKLIK SAĞLANDI; AMA SAĞDA İŞLER BEKLENDİĞİ GİBİ GİTMEDİ. BUNA RAĞMEN DEMOKRASİDE ÇARELER TÜKENMEZ DENİLDİ VE CHP-MHP KOALİSYONU KURULABİLMESİ İÇİN “SOLCULAR CHP’YE, SAĞCILAR MHP’YE OY VERSİN” PROPAGANDASI YAPILDI. YAPILDI YAPILMASINA AMA ESKİDEN ÇOK İŞE YARAYAN TOPLUM MÜHENDİSLİĞİ BU KEZ TERS TEPTİ. AK PARTİ GÜCÜNE GÜÇ KATARAK ÇIKTI SANDIKTAN. ARKASINDAN DA ABDULLAH GÜL’Ü DÖRT AY RÖTARLA ÇANKAYA’YA ÇIKARMAYI BAŞARDI.
BUGÜN SİYASET İÇİ AKTÖRLERLE AK PARTİ’NİN ÖNÜNÜ KESMEK ÇOK ZOR. 2009’DA YAPILACAK YEREL SEÇİMLERDE BU GÜCÜNÜ PEKİŞTİRMESİ İŞTEN BİLE DEĞİL. MUHALEFET PARTİLERİNİN İKTİDAR ALTERNATİFİ OLMAYA TAKATLERİ DE VİZYONLARI DA YOK. O HALDE YASAMA İLE YÜRÜTMEYİ (CUMHURBAŞKANLIĞI İLE BAŞBAKANLIK) BİRLİKTE İDARE ETME KABİLİYETİNİ ŞEKLEN KAZANAN AK PARTİ’NİN ÖNÜNÜ KİM KESEBİLİR ACABA? SİYASET DIŞI AKTÖRLER VE TABİİ Kİ İSTİKRARSIZLIĞA SEBEP OLABİLECEK BİR TERÖR DALGASI… DTP’Lİ MİLLETVEKİLLERİ İLE BELEDİYE BAŞKANLARININ SON ÇIKIŞLARINA BİR DE BU GÖZLE BAKMAK LÂZIM. ONLAR KİME VE NEYE HİZMET EDİYORLAR BU “GARİP” AÇIKLAMALARLA? SAHİ BİLEN VAR MI?
saimozer@yahoo.com

Köşe Yazarları
Copyright © 2003 - 2008 Ardahan kuzeyanadolugazetesi.com
Tel: 0478 - 211 43 31 - 211 45 00
Adres: İnönü Cad. No:50 Ardahan