Ana Sayfa · Forum · Linkler · Resim Galerisi
Ana Menu
Ana Sayfa
Makaleler
Forum
İrtibat
Linkler
Arama
Ziyaretçi Defteri

ÜYELİK HİZMETLERİ

ÜYE KAYIT
ŞİFREMİ UNUTTUM

Sitenize Ekleyin
Resim Galerisi
Telefonlar
Konuk Yazarlar

ARŞİVLERİMİZ
2003 YILI
2004 YILI
2005-2006 YILI
Ulusal Haberler
Misafir
Kullanıcı Adı

Şifre

Beni HatırlaKayıp Şifre ?
Site Durumu
Kayıtlı Üyeler : 12997
Misafirler : 64
En Yeni Üyemiz : sanane757000

Kayıtlı Üye :
Fakir 2 Gün Gelmedi
abdullahank 125 Gün Gelmedi
Orhan-Bahcivan 215 Gün Gelmedi
CEVAT COSKUN 219 Gün Gelmedi
atlantis 241 Gün Gelmedi
baris dursun 241 Gün Gelmedi
yilmaz akinci 250 Gün Gelmedi
adacala 250 Gün Gelmedi
admin 252 Gün Gelmedi
yilmaz_akinci 253 Gün Gelmedi
Forum Başlıklari
En Yeni Başlık
Ardahan Köyleri ve İ...
hoçvanın genel iradesi
Sitemizi Dostlarınız...
Bize ulaşın..
Haber Arşivimiz
Ardahan Görüntüleri
Ardahan Fotoğrafları
Kürdistan Komşunuz O...
KORKAKLARA MEYDAN OK...
Teşvik Ardahan’a Uğr...
Ardahan da Devlet mi...
İMRALI’DAKİ GÖ...
Ardahan ARDAHAN
APE FEZO’NUN A...
O benim Babam..
En Yoğun Başlıklar
YALÇIN TAŞTAN HAK... [51]
TRT bölücülük mü ... [35]
KAFATASÇILAR-ARD... [34]
COCUK ÖLDÜRMEYİ K... [30]
YAZARLARIMIZIN YO... [28]
YAZICIOĞLU'NU KAY... [24]
DTP'li vekillerde... [21]
Ardahan TV [19]
kürde fırsat verm... [18]
ANADİLİMİZ KÜRTÇE... [18]
23 NISAN IRKCI C... [17]
UGAR TÜRKLRI [16]
Bim Marketlerine ... [16]
KÜRT SORUNU DEĞİL... [15]
ARDAHAN LI OLMAKT... [15]
HİT
reklam
Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş Pinterest'te Fakir adlı kullanıcının profilini ziyaret edin.

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

<
Gonuşma lan
Yazar Fakir - Eylül 28 2007 - 03:11:38
Gonuşma lan!..

Gardaşım, bu melmekette demokrasi diye bi şi var. Bu hainler hemi habu gerçeee bilmedüklerinden, hemi de vatanı sahapsız bellediklerinden gonişip duriler,...
Gardaşım, bu melmekette demokrasi diye bi şi var. Bu hainler hemi habu gerçeee bilmedüklerinden, hemi de vatanı sahapsız bellediklerinden gonişip duriler, emme bi gün gafamın tasını fene attıracaklar!
Herifçioğlunun soyadı Türk, gene de gahraman Türk ordusuna dil uzatii. Silahlı guvvetleri kim eleştirebilii ki sen eleştiresin ula zirzop! Demokrasi Allahına gadar bizde de var; istenilenleri sölemen şartıyla sonsuza gadar gonuşabilirsin. Gahraman Türk ordusunu övmek serbest, sövmekse greko Romen; o gadar!
Bi başka hain daaa var ki, galkmış, “Diyarbekir galedir, ben de galecisiyim, maça hazırız,” diii. Olum, bunlar nasıl bi sözler öle! Sen gafayı mı yedin zottirik? Gonuşma, sana fikrini soran oldu mu?
Demokrasi bize iki gömlek fazla gelmese bunlar böle gonuşmazlardı. Her şeye gafa yorulur mu la serseriler? Böyüklerimiz her bi şeyi sizin ve bizim namımıza düşünii, size noli la? Bi de galkıp, bağda gonuşturmadıklarından mecburen dağa çıktık, demezler mi! Bu devlet, gonuşmanızı hatta bağırmanızı bile selbest bırakii emme siz bunu inkar ediisiniz! Aha, Diyarbekirspor- Elazığspor maçına gidin, İstiklal marşı okunurken çatlayıncaya patlayıncaya, bi tarafınızı yırtıncaya gadar bağırın, kim garışabilir? Al sana özgürlük! Hemi de alası… Bi başka örnek, vatanın her garış toprağında olduğu gibi Şırnaktaki talebeler de, her gün derslerden önce, “Türküm, dooruyum, çalışkanım!” diye seslerini gısana gadar baarabilirler. Şanlı tarihimizin özellikle balıklara altın saçan Deli İbrahim ve öz bi gardaşlarını boğazlayan padişahların zamanındaki gibi zaferlerle dolu altın sayfalarını garıştırınca görik ki, böyüklerimizin sözünden dışarı çıkmayınca başarılara ulaşmışız. On beş Türk devletini de bu yüzden yıkmışız, ula ben ne dirim la, ağzımdan yel alsın, on altı Türk devletini de böylece gurmuşuz diicektim. Bu sayı bizim için az bile; çok çalışıp, misal, yirmi altı hatta otuz altı filan yaparak zaferlerimizi artırmamız gerekiii. Kötü niyetli hainler, dağa çıkmak için bahane ariler, emme benden gaçar mı? Oturduğun yerde adam gibi siyaset yapsan, kim sana ne dir ki ula! Ortalığı garıştırıp, öfkeyle sağa sola saldırmaktan ne zevk aliler bilmim. Biz hiç gızıp da alev gibi harlamiik, gene de bu serserilere örnek olamiiik. Çoğunluğun azınlık üzerindeki diktatörlüğünden başka bir şey olmayan demokrasi suresi dördüncü ayette ne yazar? Her kim ki farklı gonuşa, tiz kellesi vurula! Bütün suç başbakanda; bu dallamaları neden ülkemizden govmii, anlamadım gitti. Hakaret etmeyin, hainler! Demokrasi dersi alın, insan haklarına saygılı olun, susun da dinlemeyi örenin. Hala gonuşimisin la! Gapatın bunların partilerini! Defolun, gözüm görmesin sizi… Bakma lan! Ayamın altına alırım, gebertirim seni… Susun lannn! Demokrasi var, gonuşmayın!

Gönderen: Alim Han

Not: DIGER BIR GÜNLÜK GAZETEDEN ALINTIDIR..

Köşe Yazarları
Copyright © 2003 - 2008 Ardahan kuzeyanadolugazetesi.com
Tel: 0478 - 211 43 31 - 211 45 00
Adres: İnönü Cad. No:50 Ardahan