Ana Sayfa · Forum · Linkler · Resim Galerisi
Ana Menu
Ana Sayfa
Makaleler
Forum
İrtibat
Linkler
Arama
Ziyaretçi Defteri

ÜYELİK HİZMETLERİ

ÜYE KAYIT
ŞİFREMİ UNUTTUM

Sitenize Ekleyin
Resim Galerisi
Telefonlar
Konuk Yazarlar

ARŞİVLERİMİZ
2003 YILI
2004 YILI
2005-2006 YILI
Ulusal Haberler
Misafir
Kullanıcı Adı

Şifre

Beni HatırlaKayıp Şifre ?
Site Durumu
Kayıtlı Üyeler : 12997
Misafirler : 86
En Yeni Üyemiz : sanane757000

Kayıtlı Üye :
Fakir 8 Gün Gelmedi
abdullahank 131 Gün Gelmedi
Orhan-Bahcivan 220 Gün Gelmedi
CEVAT COSKUN 225 Gün Gelmedi
atlantis 246 Gün Gelmedi
baris dursun 247 Gün Gelmedi
yilmaz akinci 255 Gün Gelmedi
adacala 256 Gün Gelmedi
admin 258 Gün Gelmedi
yilmaz_akinci 259 Gün Gelmedi
Forum Başlıklari
En Yeni Başlık
Ardahan Köyleri ve İ...
hoçvanın genel iradesi
Sitemizi Dostlarınız...
Bize ulaşın..
Haber Arşivimiz
Ardahan Görüntüleri
Ardahan Fotoğrafları
Kürdistan Komşunuz O...
KORKAKLARA MEYDAN OK...
Teşvik Ardahan’a Uğr...
Ardahan da Devlet mi...
İMRALI’DAKİ GÖ...
Ardahan ARDAHAN
APE FEZO’NUN A...
O benim Babam..
En Yoğun Başlıklar
YALÇIN TAŞTAN HAK... [51]
TRT bölücülük mü ... [35]
KAFATASÇILAR-ARD... [34]
COCUK ÖLDÜRMEYİ K... [30]
YAZARLARIMIZIN YO... [28]
YAZICIOĞLU'NU KAY... [24]
DTP'li vekillerde... [21]
Ardahan TV [19]
kürde fırsat verm... [18]
ANADİLİMİZ KÜRTÇE... [18]
23 NISAN IRKCI C... [17]
UGAR TÜRKLRI [16]
Bim Marketlerine ... [16]
KÜRT SORUNU DEĞİL... [15]
ARDAHAN LI OLMAKT... [15]
HİT
reklam
Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş Pinterest'te Fakir adlı kullanıcının profilini ziyaret edin.

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

<
Belediye başkanı adayı ol
Yazar Fakir - Ekim 04 2007 - 06:31:02
Faruk Demir'e ‘Belediye Başkanı Adayı Ol’ baskısı ..

Su vermeyene yol yok!.. Ardahan Eski Milletvekili MSM yönetim kurulu üyesi Faruk Demir; Yoğun bir şekilde yerel yönetimlere aday olması konusunda çevresinde baskı olduğunu dile getirerek," "Partim görev verirse bu talepleri değerlendireceğim" dedi.

Belediye başkan adayı olmamı istiyorlar
Esenyurt ve çevre ilçe ve beldelerde Belediye başkan adayı olması konusunda yoğun bir istek olduğunu dile getiren Demir, " Belediye Başkan Adayı olmam için bir sürü teklif eden partili ve yören insanı var. Bende bunca istek karşısında uzun süre düşünüp bu gelen talepleri değerlendiriyorum. Bu gelişmeler karşısında partim bana hangi görevi verirse yaparım. Ama nasıl yapacağım çok önemli. Şimdi, belediye başkanları 10 korumayla geziyorlar. Dürüst ve namuslu insan kendisini seçen halkından korkar mı? Demek ki, büyük paralar kazanılmış, paraları bölmek isteyen mafyalardan kendisin korumak için eskort arabalarla toplantılara katılıyorlar"
Hak kandırıldığını elbet bir gün anlayacaktır.
CHP'nin önümüzdeki yerel seçimlerde büyük başarı göstereceğini dile getiren Faruk Demir, " Çünkü kandırılmış halk yuvaya döneciktir. Çünkü, şimdiden Türkiye'nin dış borcu 400 milyar dolara dayandı ithalat ihracatı ikiye katladı. Parçalanmış aileler, elektriği kesilecek sanayici, felç edilen tarımcısı, hayvan üreticisi, yem mazot fiyatları yüzünden iflasın eşiğinde, Sulama kanıları olmayan üreteci mahsulünü kurutmuş gelecek yıl tohumu olmayan köylü. Aldığı krediyi ödeyemeyip icralık olan vatandaş.

Yoksulluk kapkaçı çeteleri yarattı
Büyükşehirlerde geleceği yok olan umutlarını kaybeden aileler. Evden kaçıp köprü altlarını mekan tutan sokak başlarında çeteler suyu bitmiş büyükşehirler, kapanan şirketler, milyonlarca kredi kartı mağduru bu ülkede haksız kazanç sağlayın bir gurup insanın karşısında 20 milyona yakın açlık sınırındaki benim yoksul vatandaşım Ordusuyla, mahkemesiyle kavgalı. Halkıyla kavgalı AK parti kağıt üzerinde Türkiye'ye toz pempe gösteriyor Bu onurlu halk elbet bir gün kandırılmışlığın görüp doğru kararın verecektir elbet" diye konuştu.

Küresel ısınmada kömür dağıttılar
AK Partinin ülkenin kaynaklarını kötü kullandığını iddia eden Demir, AK parti bu ülkenin kaynaklarını çok kötü harcamakta Ankara Büyükşehir Belediyesi 1 milyar Dolar BOTAŞ'a olan borcunu ödemiyor Ankara'nın suyu için 240 Milyon dolar için Gökçek param yok diyor. Bir örnek vermek istiyorum Dünya Türkiye ısınıyor Ak parti oy almak için 22 Temmuz Genel seçimlerinde Yaz sıcağında milyon ton kömür dağıttı AK Parti paraları seçimler ve gereksiz harcadılar Şimdi AK partili belediyeler . Paramız yok diyor büyük projelere yatırım yapamıyoruz. Halk uyanış dönemine çoktan girdi. Halk bu kötü gidişatı her geçen gün anlayıp nasıl kandırıldıklarının farkına vardılar. Ve Türkiye'nin özlediği Atatürk ve Silah arkadaşlarının kurduğu halk partisine döneceklerin inanıyorum" dedi.

Kaliteli bir yerel yöneticilik şart
Varoşlarda yaşayan halkın makarna, kömür, pirinç aldığını ancak, ailevi tüm değerlerin kaybettiğini iddia eden Demir," Ak Partili belediyeler günü birlik vatandaşa katkı sunmaya şirin görünmeye çalışıyorlar. Belediyelerin bütçeleri yok yere heba ediliyor üreten bir vatandaş değil her gün tüketen bir vatandaş yaratan AK partili belediyelere inanan halk birinci gün pirinç bulgur makarna kömür alabilirler ama ikinci gün sofrada zeytini bulamayan vatandaş, diğer taraftan ev kirasını ödeyemiyor elektriği, doğalgazı suyu telefonu kesik kredi kartıyla icralık Ak partili belediyeler vatandaşı bu yoksulluktan sefaletten ittiler. Üreten bir yurttaş yetiştirilseydi fuzuli paralarla eğitim yuvaları mesleki kurslar açıp halkı kalifiye elaman yetiştirselerdi. Bu gün Türkiye bu kadar yoksul olmazdı. Türkiye'nin en yoksul döneminde yönetimi devir alan CHP hiçbir zaman bu kadar dışa bağımlı olmamış aksine onurlu duruşunu bozmadan üreten vatandaşıyla kendisine yeten bir Türkiye yaratmıştı. Dün olduğu gibi bugünde Türk halkının insan gibi yaşamasını sağlayacaktır" dedi.

Yerel yönetimler CHP'nin işi
Varoşlara göç eden insanların durumunu AK parti'nin çok iyi bildiğini iddia eden Demir," "Psikolojik uzmanları vatandaşı bu ucuz tarifiyle partiye üye yapıp vatandaşlık seçme seçilme hakkını elinden alıyorlar.
AK parti sosyal belediyecilik yapmıyor dilencilik belediyeciliği yapıyor. Bütün vatandaşlara aş iş kapısı açmıyor herkesi belediyenin dağıtacağı zamın geçmiş gıdalar kalitesiz kömürler vererek halkı oyalayıp insani değerlerini yerle bir edip yoksulluğa dayalı bir anlaşışı geliştirip insanın duruşunu bozuyor" dedi.

Fatsa örneği bir belediyecilik olacak
Belediye başkan adayı olup ta seçilmesi durumunda ise örnek bir belediyecilik hizmeti vereceğini iddia eden Demir,"Partim bana görev verirde ben her hangi bir ilçe ve belde belediyesine aday olur kazanırsam Fatsa gibi halk belediyeciliği yap, Türkiye'ye örnek belediyeciliği sergileyeceğim. Yolsuzluğu hıksızlığı imar yolsuzluğuna adam kayırmacılığa partizanlığa din dil ırk ayırımına son verip halkın özlediği bir kaliteli onurlu belediyecilik yapılmasının önünü açacağım" dedi.

B. şehrin tek bir proje üretmemiştir
İstanbul Büyükşehir belediyesi'nin proje üretmediğini iddia eden Demir,"Biz Mimar Sinanların torunuyuz İstanbul Ankara Büyük Şehir belediyeleri Başkent ve İstanbul'da gözle görülür kalıcı bir proje üretememişlerdir. Büyük şehri milyar dolarlık bütçesi sadece yolları genişletmeye, 6 ayda bir kaldırımları söküp yenilemeye harcanmıştır. Alt yapıyı bırakıp üstü cilalayıp vatandaşın gözünü boyamışlar Ama bu devir sona erdi" dedi.

Haber: Murat Abdullahoğlu/İstanbul

Köşe Yazarları
Copyright © 2003 - 2008 Ardahan kuzeyanadolugazetesi.com
Tel: 0478 - 211 43 31 - 211 45 00
Adres: İnönü Cad. No:50 Ardahan