Ana Sayfa · Forum · Linkler · Resim Galerisi
Ana Menu
Ana Sayfa
Makaleler
Forum
İrtibat
Linkler
Arama
Ziyaretçi Defteri

ÜYELİK HİZMETLERİ

ÜYE KAYIT
ŞİFREMİ UNUTTUM

Sitenize Ekleyin
Resim Galerisi
Telefonlar
Konuk Yazarlar

ARŞİVLERİMİZ
2003 YILI
2004 YILI
2005-2006 YILI
Ulusal Haberler
Misafir
Kullanıcı Adı

Şifre

Beni HatırlaKayıp Şifre ?
Site Durumu
Kayıtlı Üyeler : 12997
Misafirler : 106
En Yeni Üyemiz : sanane757000

Kayıtlı Üye :
Fakir 8 Gün Gelmedi
abdullahank 131 Gün Gelmedi
Orhan-Bahcivan 220 Gün Gelmedi
CEVAT COSKUN 225 Gün Gelmedi
atlantis 246 Gün Gelmedi
baris dursun 247 Gün Gelmedi
yilmaz akinci 255 Gün Gelmedi
adacala 256 Gün Gelmedi
admin 258 Gün Gelmedi
yilmaz_akinci 259 Gün Gelmedi
Forum Başlıklari
En Yeni Başlık
Ardahan Köyleri ve İ...
hoçvanın genel iradesi
Sitemizi Dostlarınız...
Bize ulaşın..
Haber Arşivimiz
Ardahan Görüntüleri
Ardahan Fotoğrafları
Kürdistan Komşunuz O...
KORKAKLARA MEYDAN OK...
Teşvik Ardahan’a Uğr...
Ardahan da Devlet mi...
İMRALI’DAKİ GÖ...
Ardahan ARDAHAN
APE FEZO’NUN A...
O benim Babam..
En Yoğun Başlıklar
YALÇIN TAŞTAN HAK... [51]
TRT bölücülük mü ... [35]
KAFATASÇILAR-ARD... [34]
COCUK ÖLDÜRMEYİ K... [30]
YAZARLARIMIZIN YO... [28]
YAZICIOĞLU'NU KAY... [24]
DTP'li vekillerde... [21]
Ardahan TV [19]
kürde fırsat verm... [18]
ANADİLİMİZ KÜRTÇE... [18]
23 NISAN IRKCI C... [17]
UGAR TÜRKLRI [16]
Bim Marketlerine ... [16]
KÜRT SORUNU DEĞİL... [15]
ARDAHAN LI OLMAKT... [15]
HİT
reklam
Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş Pinterest'te Fakir adlı kullanıcının profilini ziyaret edin.

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

<
Yemin Metni
Yazar Fakir - Ekim 17 2007 - 12:54:31
YEMİN METNİ /Mustafa Küpeli

Mustafa Küpeli TBMM’deki yeminin değişmesinden yanayım Allah haram yiyip, yalan söyleyenin duasını, yeminini ve hayrını kabul etmez.
Birçok kişinin dokunulmazlık zırhına bürünmek için parti merkezilerine büyük paralar ödeyerek milletvekili olduğunu herkes biliyor. Bu sayede davalarını zaman aşımına uğratarak sözde temize çıkıyorlar, ama vicdanlarını, kirletip kötü örnek olduklarının farkında olmalılar. En önemlisi Genç kuşaklara ülkenin nasıl soyulacağını, yollarını öğreterek. Şu an en başta Cumhurbaşkanımız, birkaç partinin genel başkanları da bu zırhtan faydalanmaktadır.
4 Ağustos günü TBMM'de yemin töreni izlerken birçok Milletvekili'nin kendi yeminine sadık kalacağına, kendisinin bile inanmadığını, birçok milletvekilinin ettiği yeminin kabul olmayacağını, çok milletvekilinin de ayağını kaldırıp içten yemin etmediğini görür gibiydim. Çoğunun hangi gaye ile Millet Meclisi’ne girdiklerini herkes daha iyi bilemektedir.
Hz. Ali'nin bir sözüyle yazımı sürdürmek istiyorum: "Haksızlığa karşı çıkıp hakkını aramayan hem hakkını hem şerefini kaybeder" O zaman hakkımızı aramak için yazmak, söylemek ve uyarmanın gereğin görüyorum
Ben hoca efendinin yalancısıyım!
Hoca efendinin açıkladığı bir ayete göre , 'Kim iyi bir iş yaparsa, mahşere kadar ona sevap yazılır'. Kim kötülüklere örnek olup, bir kötü alışkanlığı başlatır, bu yoldan günah işlemeye devam edenlerin bütün günahlar ona yazılır"
Bu ülke 1946 çok partili sisteme geçtik ten sonra tutucu politikacılar yüzünden yolsuzluk, hırsızlık, hortumculuk, adam kayırma naylon fatura, hayali ihracat ve ırkçılık gibi bir dizi olumsuzluklar safhaya geldi.
Bir örnekle yazımı sürdürmek istiyorum,
Medya aylarca yazdı. "İstanbul'un çok bölgesinde heyelan var, deprem var, toprak kayıyor" diye. Ama onlar imar izni verdiler ve bu araziler üzerinde 15- 20 katlı binalar dikildi.
Sn. Başbakan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanıyken kaçak yapılaşmaya, göz yumdu. Orman arazileri üzerinde yapılan ve bugün inşaatı durdurulan Acaristan İnşaatları ve kaçak yapılan seçim konduları, çarpık varoşlar yaratılmasına vesile oldu.
Bu yüzden Olimpiyat reddini görüp milyar dolarları kaybeden İstanbul'a hesap vermeyen kişi bugün yemin ederek ikinci kez başbakan oldu.
En ufak bir örnek İstanbul Avcılar Mustafa Kemal Paşada mahallesinde Avcılar Haspital hastanesinin 2 kaçak katında tam. 10 yıl kaçak sağlık hizmeti veren. AKP eski İstanbul il başkanı Sn Mehmet Müezzinoğlu oda bağıra bağıra Milletvekili olarak gelip TBMM'de yemin etti.
250 Milyon dolar yatırım için param yoktur deyip Ankara'yı susuz bırakan ve BOTAŞ'ın Milyar dolar paranın hesabını vermeyen Ankara Büyük şehir Belediye Başkanına hesap sormayan Ankara Milletvekilleri ile Refah partisinin kayıp trilyonluk davasından mahkûm olan Milletvekilleri dün gelip önce TBMM'de yemin ettiler sonra da 60. Hükümette güven oyu verip Türkiye'yi yönetmek için görev verdiler. Binlerce örnek verilebilir…
Mademki Türkiye devleti laiktir, dolayısıyla dinden soyutlanmış, dinsiz bir devlettir. Şimdiye kadar namusu ve şerefi üzerine yemin eden vekillerin %80’ni yanlış yaptılar. Daha doğrusu yeminlerine sadık kalmadılar. Öyle ise Adalet ve Kalkınma Partisi Dindar bir partidir. Cumhurbaşkanlığı için referanduma giderken TBMM'deki yeminin de değiştirsin ve referanduma ekleyip halka götürülmesinden yanayım
Yani TBMM'deki yemin Allah ve Kur'ana el basarak yapılsın. Belki bu sayede bu ülkede haksızlık, ayrımcılık, partizanlık, adam kayırmacılık, ihaleye fesat karıştırmak, hayali ihracat, naylon faturacılık, haksız kazanç, haksız özelleştirme, hortumculuk son bulsun.
Kuran-ı Kerim'in bir ayetinde aynen şöyle buyurur; "Allah haram yiyenin duasını da yemininde kabul etmediği gibi, haram sermayenin hayrını da kabul etmez."
O zaman biraz irdeleyelim yetim hakkı, devlet hakkı, insan ayrımı, din, ırk, mezhep ayrımı, haksız kadrolaşma, partizanlık vs bunların hepsi haram değimli?
Diğer yandan Yolsuzluklara karşı durmayacaksın, istediğinin üzerine gideceksin partilisinin ve yakınının üzerine gitmeyip, önünü açıp maddi manevi çıkar sağlayacaksın, kendinden olan partili belediyelere her türlü yatırımı ve yardımı yapacaksın, partinden olmayan belediyelere çivi çakmayacaksın, yandaşlarına çıkar sağlamayanlardan hesap sormayacaksın, TBMM'de yemin edeceksin..
Parti kimliği kullanıp ihaleyi yandaşlarına, partililerine vereceksin. Partiyi kullanıp her türlü çıkar sağlayacaksın, akrabalarına hak etmediği halde önemli yerlere getireceksin, Devletin haksız trilyonlarını haksız yere özelleştirip çıkar sağlayacaksın, Devleti aile şirketi gibi yönetip erk ve güç olmak isteyeceksin.
Bu bir milyon dolar oğlumun düğününde toplandı diyeceksin, Senin ve bütün bakanların çocukları gemiler alacak, Kuzey Irak'ta ihale alacak, Holding, servetler sahibi olacaksın sonra TBMM'de yemin edeceksin. O zaman Kuran-ı Kerim deki Ayete göre yemin kabul olmadığı için değiştirilmesi lazım değil mi?
Yine kurani kerimde buyururki; Eşinden izin almadan ikinci bir hatunla gizli imam nikah kabul değildir. Sen Eşinden izinsiz imam nikahı yapacaksın, onun hakkını vermeyeceksin, döveceksin, sonra yemin edeceksin. Allah bu gibi haksız yeminleride kabul eder mi?
En önemlisi, eski çiçekleri sulamadan sorumlu devlet bakanı Sn. Kamer Genç'te yemin etti. Bu yeminden sonra yine çiçekleri sularsa ettiği yemin ne olacak?
Sn Abdullah Gül TBMM’de sonra Cumhurbaşkanı sıfatıyla iki kez yemin ettiniz.
Cumhurbaşkanı olmadan dediniz ki Bir vatandaşın cuma namazından çıkarken Cumhurbaşkanı olmazsan ben sana hakkımı helal etmem dediği için Sn. Gül, ben Allah’tan korktuğum için aday olacağım demiştiniz ve Aday olup Cumhurbaşkanı oldunuz.
Şimdi Sn. Cumhurbaşkanım iki yemin ettiniz Allah’la sizin aranızda Ama RP kayıp trilyon davasının hesabını, Bakanlığınız döneminde şahsi harcamalarınızı devlete olan borcunuzu Cumhurbaşkanlık makamı ve dokunulmazlık zırhına bürünüp vatandaşa hesap vermeseniz Bende sana hakkımı helal etmeyeceğim.
mustafakupeli36@gmail.com

Köşe Yazarları
Copyright © 2003 - 2008 Ardahan kuzeyanadolugazetesi.com
Tel: 0478 - 211 43 31 - 211 45 00
Adres: İnönü Cad. No:50 Ardahan