Ana Sayfa · Forum · Linkler · Resim Galerisi
Ana Menu
Ana Sayfa
Makaleler
Forum
İrtibat
Linkler
Arama
Ziyaretçi Defteri

ÜYELİK HİZMETLERİ

ÜYE KAYIT
ŞİFREMİ UNUTTUM

Sitenize Ekleyin
Resim Galerisi
Telefonlar
Konuk Yazarlar

ARŞİVLERİMİZ
2003 YILI
2004 YILI
2005-2006 YILI
Ulusal Haberler
Misafir
Kullanıcı Adı

Şifre

Beni HatırlaKayıp Şifre ?
Site Durumu
Kayıtlı Üyeler : 12997
Misafirler : 64
En Yeni Üyemiz : sanane757000

Kayıtlı Üye :
Fakir 2 Gün Gelmedi
abdullahank 125 Gün Gelmedi
Orhan-Bahcivan 215 Gün Gelmedi
CEVAT COSKUN 219 Gün Gelmedi
atlantis 241 Gün Gelmedi
baris dursun 241 Gün Gelmedi
yilmaz akinci 250 Gün Gelmedi
adacala 250 Gün Gelmedi
admin 252 Gün Gelmedi
yilmaz_akinci 253 Gün Gelmedi
Forum Başlıklari
En Yeni Başlık
Ardahan Köyleri ve İ...
hoçvanın genel iradesi
Sitemizi Dostlarınız...
Bize ulaşın..
Haber Arşivimiz
Ardahan Görüntüleri
Ardahan Fotoğrafları
Kürdistan Komşunuz O...
KORKAKLARA MEYDAN OK...
Teşvik Ardahan’a Uğr...
Ardahan da Devlet mi...
İMRALI’DAKİ GÖ...
Ardahan ARDAHAN
APE FEZO’NUN A...
O benim Babam..
En Yoğun Başlıklar
YALÇIN TAŞTAN HAK... [51]
TRT bölücülük mü ... [35]
KAFATASÇILAR-ARD... [34]
COCUK ÖLDÜRMEYİ K... [30]
YAZARLARIMIZIN YO... [28]
YAZICIOĞLU'NU KAY... [24]
DTP'li vekillerde... [21]
Ardahan TV [19]
kürde fırsat verm... [18]
ANADİLİMİZ KÜRTÇE... [18]
23 NISAN IRKCI C... [17]
UGAR TÜRKLRI [16]
Bim Marketlerine ... [16]
KÜRT SORUNU DEĞİL... [15]
ARDAHAN LI OLMAKT... [15]
HİT
reklam
Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş Pinterest'te Fakir adlı kullanıcının profilini ziyaret edin.

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

<
Bakanlar Kurulu Kars’ta toplansın
Yazar Fakir - Kasım 13 2007 - 08:09:48
Bakanlar Kurulu Kars’ta toplansın/Mustafa Küpeli

Mustafa Küpeli Gelmiş geçmiş hükümetler Kars-Ardahan-Iğdır illerinin sorunlarına, isteklerine geçiştirici bir gözle baktıkları için geri kalmışlık bu seviye gelmiştir. Yazıma Bir anekdotla başlamak istiyorum. 60. Hükümette görev alan ve bütçe komisyon üyesi Kars eski Milletvekili Dr. Selahattin Beyribey, Kars-Ardahan-Iğdır Kalkınma Vakfını ziyaret etmiş, Sn. Başbakan Türkiye'nin geri kalmış birçok ilinin iş adamlarıyla bir araya geliyor. Sn. Başbakanın Kars'ın kalkınması için KAI Vakfı ve KAI'lı işadamlarıyla bir toplantıda bir araya gelmek istiyor demişti.
Vakıf Başkanı Sn. İskender Bozdemir konuyu toplantıda tartıştırıp oylamaya sunduktan sonra böyle bir görüşmenin KAI için çok katkıları olacaktır. Biz kısa zamanda toplantının bütün hazırlıklarını yaparız. Siz Sn. başbakana hazır olduğumuzu iletebilirsiniz demişti.
O zaman ben bir yazı yazmıştım. Bakanlar kurulu Kars'ta toplansın. O zaman KAI'lı işadamları, bilim adamları, ekonomistleri, bölgenin sorunlarını yerinde anlatıp izah ederse, geri kalmışlığın fotoğrafı yerinde çizilir. Kalkınmanın samimi bir temelini atmış oluruz. Nerde…
Sn Başbakan ve Bakanlar Kurulu toplantısını Erzurum'da yaptılar. Erzurum'un yıllık ödeneğine bakarsanız Kars'ı 50'ye katlar. Ama Başbakan Kars Tıp Fakültesinin açılışına Erzurumlu Sağlık bakanının ve Sn. Erzurumluların korkusundan katılamadı. Kars belediyesi önünde bir konuşma yaptıktan sonra Kars'ı o güzelim mimari turistik yapısını incelemeden jet hızıyla Kars'tan ayrıldı.
Şimdi Size sesleniyorum. Ak Partiye gönül verenler, Karslılar
Kars halkı kabile olmadığı için yıllarca oyunu özgürce kullanmış, Erzurum kabile halkı olduğu için her zaman iktidara oy vermiş ve Erzurum Doğu'nun Paris'i olmuştur.
AK Parti Kars Milletvekili Sn. Zeki Karabayır, AK Parti Kars Milletvekili Sn. Mahmut Esat Güven, AK Parti Kars Belediye Başkanı Sn. Naif Alibeyoğlu, AK Parti Akyaka Belediye Başkanı Sn Bulut Öztük, AK Parti Digor Belediye Başkanı Sn. Hikmet Özyünlü, AK Parti Sarıkamış Belediye Başkanı Sn. İlhan Özbilen, AK Parti Arpaçay Belediye Başkanı Sn. Cengiz Çobanoğlu, Ak Parti il ilçe ve belde teşkilatları 84 yıldır Kars'a analık gözüyle bakan hükümetlere şimdiye kadar oy vermemiş olabiliriz. Ama Kars son iki seçimde AK Partiye oy vermiş. Bu oyları alırken halka verdiğiniz sözleri yerine getirmek için başbakan ve bakanlarınıza baskı yapıp 2 genel bir yerel seçimde Kars halkından Kars'ın sorunlarını çözeceğiz diye oy istedik AK Partiye. Ve 2 Vekil çıkattık
En önemlisi Sn. başbakan Ak Parti Milletvekilleri KAI'lı iş adamlarına verdiği sözü yerine getirmesi, KAI'lı işadamlarıyla yapacağı toplantının tarihini alınız. En önemlisi bir defaya mahsup Bakanlar Kurulu toplantısının Kars'ta yapılmasını rica edin. Yalnız Sn başbakanla yapılacak toplantıya önel projeleri hazırlayarak gidilirse, başbakan Karslıların konuyu bildiklerini görür ve çözüme kavuşturmak için düğmeye basabilir.
Çözüm bekleyen ve Kars'ın kalkınmasına büyük katkı sunacak önemli projelerden birkaçı Başbakanı bekliyor
1- Kars -Tiflis-Bakü Demiryolu açılıyor. Serbest Bölgenin Kars'ta kurulması.
2- Kars Tıp Fakültesinin açılışını geciktirip, Erzurum'a giderken yine hastalarımızın bir kısmı yollarda ölmesini önlemek için, Kars Tıp Fakültesine ödenek acilen ayrılmalı.
3- Sınır ticaretinin başlamasıyla en önemli alt yapı olan Kars Organize sanayi sitesi yapılması
4- Yıllardır Erzurum'a yapılan yatırımların bir kısmını Kars'a yatırılması için Teşvik Kredilerini yumuşatarak cazip hale getirip özel teşebbüsü Kars'a çekmek için Sn Başbakanın düğmeye basması
5- Organik tarımı teşvik edecek projelerin hayata geçirilmesi için maddi kaynak
6- Sn. Başbakanın medyayı Kars'a götürüp Büyük Zat Hasani HARAKANİ' Yİ Dünya'ya tanıtmak için mezarını ve yapılan camini açılışını yapıp büyük Zatın iyi bir tanıtımı yapıp dinsel turizmin önünü acilen açılması,
7- Ani Harabeleri'nin restorasyonu ve suyunun getirilmesi
8- 2011'de Erzurum'da yapılacak 2011 Kış Olimpiyatlarının bir bölümünün Sarıkamış'a, Iğdır Ağrı dağına, Ani Harabeleri ve Çıldır Gölü'ne kaydırılması için alt yapının oluşturulması..
Kars'ı ve bölgeyi kalkındıracak tarım, hayvancılık, halıcılık, balıkçılık, arıcılık gibi Kış turizmi, yayla turizmi, dinsel turizm gibi önemli projelerimiz hazır.
Sn. Başbakan siz ciddi bir siyasetçisiniz. Karslılara verdiğiniz sözünüzü yerine getireceğinize inanıyor, siz ve bütün bakanları Kars'a bekliyoruz.
mustafakupeli36@gmail.com

Köşe Yazarları
Copyright © 2003 - 2008 Ardahan kuzeyanadolugazetesi.com
Tel: 0478 - 211 43 31 - 211 45 00
Adres: İnönü Cad. No:50 Ardahan