Ana Sayfa · Forum · Linkler · Resim Galerisi
Ana Menu
Ana Sayfa
Makaleler
Forum
İrtibat
Linkler
Arama
Ziyaretçi Defteri

ÜYELİK HİZMETLERİ

ÜYE KAYIT
ŞİFREMİ UNUTTUM

Sitenize Ekleyin
Resim Galerisi
Telefonlar
Konuk Yazarlar

ARŞİVLERİMİZ
2003 YILI
2004 YILI
2005-2006 YILI
Ulusal Haberler
Misafir
Kullanıcı Adı

Şifre

Beni HatırlaKayıp Şifre ?
Site Durumu
Kayıtlı Üyeler : 12997
Misafirler : 69
En Yeni Üyemiz : sanane757000

Kayıtlı Üye :
Fakir 6 Gün Gelmedi
abdullahank 130 Gün Gelmedi
Orhan-Bahcivan 219 Gün Gelmedi
CEVAT COSKUN 224 Gün Gelmedi
atlantis 245 Gün Gelmedi
baris dursun 245 Gün Gelmedi
yilmaz akinci 254 Gün Gelmedi
adacala 255 Gün Gelmedi
admin 257 Gün Gelmedi
yilmaz_akinci 257 Gün Gelmedi
Forum Başlıklari
En Yeni Başlık
Ardahan Köyleri ve İ...
hoçvanın genel iradesi
Sitemizi Dostlarınız...
Bize ulaşın..
Haber Arşivimiz
Ardahan Görüntüleri
Ardahan Fotoğrafları
Kürdistan Komşunuz O...
KORKAKLARA MEYDAN OK...
Teşvik Ardahan’a Uğr...
Ardahan da Devlet mi...
İMRALI’DAKİ GÖ...
Ardahan ARDAHAN
APE FEZO’NUN A...
O benim Babam..
En Yoğun Başlıklar
YALÇIN TAŞTAN HAK... [51]
TRT bölücülük mü ... [35]
KAFATASÇILAR-ARD... [34]
COCUK ÖLDÜRMEYİ K... [30]
YAZARLARIMIZIN YO... [28]
YAZICIOĞLU'NU KAY... [24]
DTP'li vekillerde... [21]
Ardahan TV [19]
kürde fırsat verm... [18]
ANADİLİMİZ KÜRTÇE... [18]
23 NISAN IRKCI C... [17]
UGAR TÜRKLRI [16]
Bim Marketlerine ... [16]
KÜRT SORUNU DEĞİL... [15]
ARDAHAN LI OLMAKT... [15]
HİT
reklam
Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş Pinterest'te Fakir adlı kullanıcının profilini ziyaret edin.

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

<
ÇORUM KATLİAMI ..
Yazar Fakir - Aralık 02 2007 - 16:34:25
ÇORUM KATLİAMI ../Bayram Çağlayan

Bayram Çağlayan Çatışmaların akıl ve mantık yitimi olduğu gerçekliği ile insanlık adına yapılan cani saldırıların ancak hayvansı iç güdüler ile yapılabileceği inancındayım ve bu olgu dahilinde hareket ederek sözde çözüm ve sözde vatanseverlik duygularına bürünenler aslın da günümüzde yaşadığımız Emperyalist kıskacının nedeni işbirlikçi maşalar sayesinde bu ülkenin tüm insanlarına karşı bir ayıp işledikleri utancı ile yaşıyor olmaları gerekiyor...
Katliam nedir?
Katliam ilişkileri neye bağlıdır?
Bu iki sorunun kendi içerisindeki açık ve net cevabı ise kişisel egoların tatminkarlığı ve ayrıştırmaların en utanç tablosuna bağlı olarak yapıldığı haki katsızlık ve haysiyetsizlikten ibarettir. Yazımın başlığında Çorum katliamı kullanma sebebim ise insanlık adına işlenmiş Faşist zihniyetlerin en bağnaz ve işbirlikçi ve hatta birilerine karşı uşaklaştırılmış olmanın küçüklüğüne en sadakatli kalmış katliamcıların 28 Mayıs ve 1 Temmuz tarihlerinde iki kez aynı utancı işlemiş olmalarına bağlıdır.
Aslında katliamların büyüğü küçüğü olmaz ama en illegal olanı Çorum katliamıdır, utanç vericidir, insanlık ayıbıdır bu ayıpla yaşanılması da hereksin kaldırabileceği yük olamaz.
Çorumun adımı lekelendi yoksa insan zihniyetlerimi alçaklaştırılıp basitleştirildi ..
Tabi ki; İkisi de değil .. Ancak,
Çorumlu olup ta Çoruma ve bu ülkeye bağlılığını gösterecek tüm bürokrasiler, politikacılar, yöneticiler gibi bu halkın vergisi ile nemalanan herkes geçmişteki o insanlık ayıbını kapatmak için hizmet verdiği bir bölgede, kurumda veya kuruluşta hakikatli olmalı çürümüş zihniyetler ile hareket etmemelidirler ki geçmişte bu ülkeye yaşattıkları o çirkin işbirlikçi banal emellerini unutturabilsinler aksi halde yaşadığımız günümüzde tıpkı geçmişlerinde olduğu gibi kin ve nefret ile kınanacaklardır.
Yunan ata sözündeki gibi ‘geçmişinin güzelliği ile övünenler geleceğe ışık tutamazlar, tıpkı patates fidyesi gibi iyi tarafları toprak altında kalmaya mahkûmdur`` geçmiş güzelliği ile yaşamak geleceği karanlıklara mahkum edeceği gibi, geçmişteki basiretsizlikleri düzeltme eyleminde bulunmayanlar ise tıpkı geçmişinde olduğu gibi karanlıklarda yaşamaya mahkûm olacaklardır, onlarda ebedi utanç sayfalarında gelecek nesillere anlatılacaktır.
Gün SAZAK’ın Ankara’da öldürülmesini bahane ederek iki kez aynı alçaklığa yeltenen zihniyetler bu vatana göz dikmiş Emperyalistlerin uşağı olarak bu vatana ihanet ettikleri kesinliğine bağlı olarak günümüzde pasivize etme çabasında olanlar, söylem ve eylem sınıfsallığı gözetenler, kendine uşak seçenler, yargılamayı ve yargılanmayı bilmeyenler, makam gücünü kişiselleştirenler ve o makama nail olmayanlar tıpkı geçmişte yaşanılmış insanlık ayıbı dediğimiz katliamların daha acısını işliyor olmaları ve bu halka ihanet ettiklerini bilmeleri gerekiyor.
Herkes bu hakikate mutlak uyum sağlamalıdır. Çünkü; Bu vatan müdafaasında kişisel ayırımlar, bölgesel farklılıklar, etnik ve mezhep ayrımı yapılmamaksızın herkes bir yürek olmuştu.
Fakat bu halk bütünlüğünü saldırganlıkla bozamayan Emperyalistler aramızda birilerini maşa olarak kullanma eylemin de bulunarak başarmaya çalışmışlardır ama ona da güçleri yetmeyecek ve o zihniyetlere maşa olmuş sözde sevdalılar küçülmeyin, bu halk arasında kendi egonuzu tatmin edemezsiniz.
Ne katliamcılar nede o zihniyete sahip olanlar ve hatta olayı daha basitleştiren kişisel ayırımcılık yapan basiretsiz katliamcılar asla başarılı olamayacaksınız...
Hizmet anlayışın da hizipçi, kayırgan, evrensellik dışı kalan, küs barışık yapıya yeltenen ve yoksullaştırma politikası içinde olanlar Faşist kalıpları ile hareket ettikleri sürece kendisine ve tüm değelerine hakaret ettiğini bilmesi gerekir ..
Çünkü kişilerin özlüğündeki değer toplumsal değerlere parelerdir ..
Susturma, sindirme ve vur kaç anlayışı içinde olanlar adeta bir devrik liderin mirasçısı gibi sahtekar, diktatör lider gibi yalakalık yaklaşımı gösterilen aslında ise hiç sevilmeyen bir karakterdir.
Şimdi tekrar katliam, soykırım ve birey olarak yapılan acizlikler ile üç olguyu mukayese edersek olayın neresinden bakarsan bak aynı karanlık tünelin içinde yaşanılan yarasa yığınına benzer, çirkindir, ürperticidir ..
Avlanmış bir ceylanın ölüsü üzerinde sırtlanların, çakalların ve leş kargalarının kavgasına benzer .
İnsan sevgisi, düşünce saygısı, ulus ve dünya halkına sadakat, dileğimle tüm insanlığa saygı ve sevgilerimle...
selale_075@hotmail.com

Köşe Yazarları
Copyright © 2003 - 2008 Ardahan kuzeyanadolugazetesi.com
Tel: 0478 - 211 43 31 - 211 45 00
Adres: İnönü Cad. No:50 Ardahan