Ana Sayfa · Forum · Linkler · Resim Galerisi
Ana Menu
Ana Sayfa
Makaleler
Forum
İrtibat
Linkler
Arama
Ziyaretçi Defteri

ÜYELİK HİZMETLERİ

ÜYE KAYIT
ŞİFREMİ UNUTTUM

Sitenize Ekleyin
Resim Galerisi
Telefonlar
Konuk Yazarlar

ARŞİVLERİMİZ
2003 YILI
2004 YILI
2005-2006 YILI
Ulusal Haberler
Misafir
Kullanıcı Adı

Şifre

Beni HatırlaKayıp Şifre ?
Site Durumu
Kayıtlı Üyeler : 12997
Misafirler : 59
En Yeni Üyemiz : sanane757000

Kayıtlı Üye :
Fakir 3 Gün Gelmedi
abdullahank 126 Gün Gelmedi
Orhan-Bahcivan 215 Gün Gelmedi
CEVAT COSKUN 220 Gün Gelmedi
atlantis 241 Gün Gelmedi
baris dursun 242 Gün Gelmedi
yilmaz akinci 251 Gün Gelmedi
adacala 251 Gün Gelmedi
admin 253 Gün Gelmedi
yilmaz_akinci 254 Gün Gelmedi
Forum Başlıklari
En Yeni Başlık
Ardahan Köyleri ve İ...
hoçvanın genel iradesi
Sitemizi Dostlarınız...
Bize ulaşın..
Haber Arşivimiz
Ardahan Görüntüleri
Ardahan Fotoğrafları
Kürdistan Komşunuz O...
KORKAKLARA MEYDAN OK...
Teşvik Ardahan’a Uğr...
Ardahan da Devlet mi...
İMRALI’DAKİ GÖ...
Ardahan ARDAHAN
APE FEZO’NUN A...
O benim Babam..
En Yoğun Başlıklar
YALÇIN TAŞTAN HAK... [51]
TRT bölücülük mü ... [35]
KAFATASÇILAR-ARD... [34]
COCUK ÖLDÜRMEYİ K... [30]
YAZARLARIMIZIN YO... [28]
YAZICIOĞLU'NU KAY... [24]
DTP'li vekillerde... [21]
Ardahan TV [19]
kürde fırsat verm... [18]
ANADİLİMİZ KÜRTÇE... [18]
23 NISAN IRKCI C... [17]
UGAR TÜRKLRI [16]
Bim Marketlerine ... [16]
KÜRT SORUNU DEĞİL... [15]
ARDAHAN LI OLMAKT... [15]
HİT
reklam
Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş Pinterest'te Fakir adlı kullanıcının profilini ziyaret edin.

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

<
Sendemi Hocam
Yazar Fakir - Ocak 14 2008 - 23:16:49
Sendemi Hocam

Hamit Öncü Hocam'ı öğretmenken tanırdım. Öncü hocam sakinliğiyle, sıcak yüreğiyle öğrencilerine büyük bir ivme katan bir öğretmen olduğunu hatırlatmak isterim.
Bu ülkenin yöneticilerinin bütünü iyi öğretmenlerin elinde yetişmiştir. Her öğretmen öğrencisi tarafında "beni bu öğretmen yetiştirdi" sözcüğünü duymak ister.
2004'teki yerel seçimlerinde İstanbul'dan seçilen 32 İlçe, 41 Belde belediye başkanından sadece Hamit Öncü hocamı tebrik etmek için gitmiştim. Nedeni Kıraç'ı çok iyi bilen, Kıraç'taki çamur deryasında yüzen insanların çektiği çileyi çok iyi bilen, Çamurdan ayağındaki ayakkabısı yırtılan, Öğrencilerin sınıfa girerken sıkılan, utanan mahcup çocukları görüp üzülenlerden birisiydi.
Sayın Öncü Kıraç'taki yoksulluğa, çaresizliğe çare bulup insanları topluma kazandıracak öncelikle iyi bir eğitimciydi.
Sayın Öncü seçildi. İstanbul Büyük Şehir belediyesi, Ak Partili belediyelerin katkıları ve dostlarının yardımıyla Kıraç'ı kısa zamanda çamurdan kurtarmış, bütün caddeleri asfalt yapmış, onun öğrencilerinin ayakkabıları artık yırtık değildi. Sınıflarına girerlerken artık ayağımız çamur diye utanmıyorlardı. Onun sayesinde Kıraç halkı ayağında poşetle değil, boyalı ayakkabıyla geziyordu.
Hocama güvendiğimde yanılmadığım anlamış, bizzat sekreterini arayıp teşekkürlerimi iletmiştim.
24 Kasım 2007 Öğretmenler gününde kendisini tekrar tebrik etmek için Kıraç Belediyesine gitmek için bir randevu isteyecektim ki, Kıraç'ta yapılan hizmetleri biraz öğrenip hepsine birden teşekkür edeyim dedim.
Biraz araştırmam sonucunda Başöğretmen Atatürk'ün bir Öğretmenini kaybetmenin acısını yüreğimde hissettim. Birkaç konu bu ziyaretimi engelledi ve ben çok beğendiğim, inandığım, ilmin ışığı öğretmenimin ziyaretine gitmedim. Öğretmenler gününü içimde buruk kutlamış oldu.
Güvenimin sarsılmasının en önemli nedeni, bazı gazeteler çıkış paralarını Kıraç belediyesinden alıyor ve sürükle methiyeler yazıyorlar. Anladım ki buralarda diğer belediyeler gibi rant köprüleri kurulmuş. Gazeteci neden çıkış parası alır, gördüğünü yazmamak için. Belediye Başkanı neden korumayla gezer. Çünkü kısa zamanda servet sahibi olunca, mafyaya pay vermemek için. Götürdüğünü mafyayla böldürmemek için gezer.
Olur dedim ne yolsuzluklar yazdık. Elinde keserle gelip Belediye Başkanı olan kalfaların milyon doları oldu. Özel kalem müdürleri milyon dolarlar götürdüler. Kaygan bölgelerde 15-20 katlı şehirler yapıp trilyonları götürenleri de yazdık.
Düşündüm hocam müsaade etmez sonra çıkış paraları gibi ufak paralar devede kulak gibi. Sonra bana ne belki o gazetecilerle başkan kirvede olmuş olabilir.
Daha sonra Cumhuriyet Gazetesi'nde Hamit Öncü'nün serveti 50 Milyon dolar mı? manşetini okudum. Olamaz dedim ve yine sabırla bekledim. Baktım ki hocam kendisini aklamak için tekzip yapmamış. O zaman benim hocama karşı beslediğim bütün iyi niyetlerim bir anda silindi. En önemlisi Kıraç gibi mücavir alanda bütün hazine arazileri satılmış, gün görmemiş Anadolu çocukları için yapılan bir parkı da Doğalgaz boru hattının üzerine yapılmış. Onun çocuk sevgisini kaybetmesi benim büsbütün güvenimin kaybolmasına neden oldu.
Bu konuyu Siyasal Birikim Gazetesinin manşetine taşıdık. Kaynak Cumhuriyet gazetesi yazdık. Ama sayın hocam darılmış ve bütün yandaşlarına telefon etmiş. Siyasal Birikim Gazetesine reklam vermeyin, yaşamasın demiş. Teşekkür ederim kirli para istemiyoruz.
Sayın Hocama önemli bir konu hakkında bilgilendirmek istiyorum. Ben Kars'ın Susuz İlçesinde Kurulu Köy Enstitüsünden yetişmiş, Cumhuriyetçi, onurlu, yıllardır demokratik cumhuriyete omuz veren ve bu ülkenin en namuslu öğretmelerinin öğrencisiyim. 15 yıldır İstanbul'da yolsuzluklarla mücadele veriyoruz. Ama kalemimizi hiç satmadık. Çünkü bize öğretmenlerimiz ölye bir terbiye verdi. Hiçbir zaman yetim hakkı yiyen, yolsuzlukla beslenen, onursuz parayla gazete çıkartmadık, bunu böyle bilesin.
Sayın Hocam, önemli olan para sahibi olmak değil, ölümsüz olmaktır. Bu ülkedeki değerlere baktığımızda, Mevlana'nın, Pir Sultan'ın, Ahmedi Hane'nin, Aşık Şenlik'in, Aşık Veysel'in, Nazim Hikmet'in parası yoktu. Onlar ne Sabancı nede Koç gibi zengin değillerdi. Ama namları, onların onurlu bir duruşu vardı. Bu gün adlarına yapılan her etkinlerine 100 binlerce insan katılıyor. Bugünün öğrencileri yarının öğretmenleri, Cumhuriyetin sahipleri, sizi bir öğretmen gibi görmek istiyoruz.

Haber Karşılığı reklam verende alanda namussuzdur'

Mustafa Küpeli /mustafakupeli36@gmail.com

Köşe Yazarları
Copyright © 2003 - 2008 Ardahan kuzeyanadolugazetesi.com
Tel: 0478 - 211 43 31 - 211 45 00
Adres: İnönü Cad. No:50 Ardahan