Ana Sayfa · Forum · Linkler · Resim Galerisi
Ana Menu
Ana Sayfa
Makaleler
Forum
İrtibat
Linkler
Arama
Ziyaretçi Defteri

ÜYELİK HİZMETLERİ

ÜYE KAYIT
ŞİFREMİ UNUTTUM

Sitenize Ekleyin
Resim Galerisi
Telefonlar
Konuk Yazarlar

ARŞİVLERİMİZ
2003 YILI
2004 YILI
2005-2006 YILI
Ulusal Haberler
Misafir
Kullanıcı Adı

Şifre

Beni HatırlaKayıp Şifre ?
Site Durumu
Kayıtlı Üyeler : 12997
Misafirler : 85
En Yeni Üyemiz : sanane757000

Kayıtlı Üye :
Fakir 7 Gün Gelmedi
abdullahank 131 Gün Gelmedi
Orhan-Bahcivan 220 Gün Gelmedi
CEVAT COSKUN 225 Gün Gelmedi
atlantis 246 Gün Gelmedi
baris dursun 246 Gün Gelmedi
yilmaz akinci 255 Gün Gelmedi
adacala 256 Gün Gelmedi
admin 258 Gün Gelmedi
yilmaz_akinci 258 Gün Gelmedi
Forum Başlıklari
En Yeni Başlık
Ardahan Köyleri ve İ...
hoçvanın genel iradesi
Sitemizi Dostlarınız...
Bize ulaşın..
Haber Arşivimiz
Ardahan Görüntüleri
Ardahan Fotoğrafları
Kürdistan Komşunuz O...
KORKAKLARA MEYDAN OK...
Teşvik Ardahan’a Uğr...
Ardahan da Devlet mi...
İMRALI’DAKİ GÖ...
Ardahan ARDAHAN
APE FEZO’NUN A...
O benim Babam..
En Yoğun Başlıklar
YALÇIN TAŞTAN HAK... [51]
TRT bölücülük mü ... [35]
KAFATASÇILAR-ARD... [34]
COCUK ÖLDÜRMEYİ K... [30]
YAZARLARIMIZIN YO... [28]
YAZICIOĞLU'NU KAY... [24]
DTP'li vekillerde... [21]
Ardahan TV [19]
kürde fırsat verm... [18]
ANADİLİMİZ KÜRTÇE... [18]
23 NISAN IRKCI C... [17]
UGAR TÜRKLRI [16]
Bim Marketlerine ... [16]
KÜRT SORUNU DEĞİL... [15]
ARDAHAN LI OLMAKT... [15]
HİT
reklam
Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş Pinterest'te Fakir adlı kullanıcının profilini ziyaret edin.

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

<
AKP'li Belediyeler
Yazar Fakir - Nisan 24 2008 - 18:53:09
AKP'li Belediyeler için Mübah,
CHP'li belediyeler için günah/Mustafa Küpeli

Mustafa Küpeli 
Eskiden insanlarda ar damarı vardı. Rüşvet ve hırsızlık utanılacak bir olaydı. Bu tür iftiralara uğrayanlar arasında intihar edenler bile rastlanmıştır. (Japonların Harakiri eylemleri gibi) Nesli tükenen bu olaylara son örnek Van'da yaşanmıştır. İftiraya uğrayan mağdur bu kara lekeyi hazmedememiş ve yaşamını son vermiştir.
Kimseye bu tür davranışı önermek gibi bir haddimiz yok. Ama; onurlu ve şerefli olmanın bir erdem olduğunu 70 Milyon insanın (ama hepsinin) kabul etmesi gerektiğin ısrarla savunuyoruz.
Demokrasi, insanlık vs kendimize yapılmasını uygun görmediğimiz, karşı çıktığımız bir eylemin başkasına yapılması durumunda aynı tepkiyi koymanın kısaca tarifidir.
Geri kalmış (geri bırakılmış) ülkelerde Demokrasi körler ülkesinde filin tarifini andırmaktadır. Kim neresinden yakalarsa tarifini oraya göre yapmaktadır.
İstanbul'da İSK skandalı olayında Prof. Dr. Sözen bizzat genel müdürü şikâyet ederek gerekli işlemleri başlatmıştır. Ve fakat bu bile parti için büyük bir leke oluşturmuştur. Ankara belediye bünyesindeki bir Genel Müdürün yaptığı son rezillikleri karşısında İ. Melih Gökçek adı geçen Genel Müdürün daha önce de zengin olduğunu idda ederek savunmuştur.
Kaldı ki; adı geçen genel müdürün yolsuzluktan hüküm giydiği basına yansımıştı. Ve yine aynı Genel Müdürün metresi adı geçenin su satarak karnını doyuran bir çulsuz olduğunu yine basanda izledik.
Hatay Belediyesinde ayyuka çıkan yolsuzluklar AKP Milletvekilleri tarafından açıklanmış ve fakat tavsiye edilerek bir daha Milletvekili olamamışlardır. Çorum, Samsun, vs, vs. gibi Onlarcasını bir çırpıda saymak mümkündür.
Her şeyden önce Sn başbakanın ve arkadaşlarının AKBİL yolsuzluk davası ve sonucu henüz kamuoyunda netlik kazanmamış ve şaibe bulutları kaybolmamıştır. (Veya biz bilmiyoruz)
CHP'li Edirne Belediye Bakanı Hamdi Sedefçi, hakkında idda edilen konuları için yıldırım hızıyla Mahkemede yargılanması başlarken, bu arada ulusal basın da kıyameti koparıyordu.
Ama Kıraç Belediye Başkanı Hamit Öncü hakkında milyon dolar yolsuzluk söylentileri belgelere dayandırılarak, bu dosyalar Adliye, ulusal basın ve devletin en üst kurumlarına kadar ulaştırılmış durumda.
Bu ülkede yolsuzluk yapının partisi olmamalı. Hırsızlık ve yolsuzluk yapanlar korunmamalı. Bir deyiş vardır "hırsızın sağcısı, solcusu olmaz" diye. Biz; " temiz eller operasyonunu" başlattığını idda eden yönetimin ucu kendisine dokunsa bile tüm soruşturmaların tarafsız olarak ve adalete güvenerek üstüne gitmesini savunuyoruz.
Bu konuda bir kasıt aranmamalıdır ve kimse savunulmamalıdır. En iyi savunma mekanizması adı geçenlerin yargıda kendilerini savunmaları suçsuzsa, aklanmalıdır. Bu da adaletin görevidir.

Edirne Belediye Başkanı Sedefçi: "Hiçbir haksız kazanca karışmadım" demektedir. Bunu kanıtlamanın yeri adalet mekanizmasıdır.
Seçilmiş ve atanmış herkes görevini yerine getirirken şaibeye bulaşmamaya, gölgeli işlemler yapmamaya özen göstermelidir. Şeffaf olmalıdır. Ve kendisini her an her mevkide savunabilecek davranış zenginliğinde olmalıdır.
Seçilmişler ve atanmışlara karşı "temiz eller operasyonunu" da tarafsızlık hukukun temel ilkesidir. Aksi ispatlanıncaya kadar herkes suçsuzdur.
Edirne Belediyesi olayında soruşturmaya yürütenler ve dünyayı ayağı kaldıran Ulusal basın, her nedense AKP'li Kıraç Belediye Başkanı Hamit Öncü için suskunluğunu korumaktadırlar.
Bu ince noktada dikkat edilmesi gereken şey "HUKUKUN ÜSTÜNLÜK İLKESİDİR. Çünkü HUKUK BİR GÜN HERKESE LAZIM OLABİLİR".

mustafakupeli36@gmail.com

Köşe Yazarları
Copyright © 2003 - 2008 Ardahan kuzeyanadolugazetesi.com
Tel: 0478 - 211 43 31 - 211 45 00
Adres: İnönü Cad. No:50 Ardahan