Ana Sayfa · Forum · Linkler · Resim Galerisi
Ana Menu
Ana Sayfa
Makaleler
Forum
İrtibat
Linkler
Arama
Ziyaretçi Defteri

ÜYELİK HİZMETLERİ

ÜYE KAYIT
ŞİFREMİ UNUTTUM

Sitenize Ekleyin
Resim Galerisi
Telefonlar
Konuk Yazarlar

ARŞİVLERİMİZ
2003 YILI
2004 YILI
2005-2006 YILI
Ulusal Haberler
Misafir
Kullanıcı Adı

Şifre

Beni HatırlaKayıp Şifre ?
Site Durumu
Kayıtlı Üyeler : 12997
Misafirler : 81
En Yeni Üyemiz : sanane757000

Kayıtlı Üye :
Fakir 8 Gün Gelmedi
abdullahank 131 Gün Gelmedi
Orhan-Bahcivan 220 Gün Gelmedi
CEVAT COSKUN 225 Gün Gelmedi
atlantis 246 Gün Gelmedi
baris dursun 247 Gün Gelmedi
yilmaz akinci 255 Gün Gelmedi
adacala 256 Gün Gelmedi
admin 258 Gün Gelmedi
yilmaz_akinci 259 Gün Gelmedi
Forum Başlıklari
En Yeni Başlık
Ardahan Köyleri ve İ...
hoçvanın genel iradesi
Sitemizi Dostlarınız...
Bize ulaşın..
Haber Arşivimiz
Ardahan Görüntüleri
Ardahan Fotoğrafları
Kürdistan Komşunuz O...
KORKAKLARA MEYDAN OK...
Teşvik Ardahan’a Uğr...
Ardahan da Devlet mi...
İMRALI’DAKİ GÖ...
Ardahan ARDAHAN
APE FEZO’NUN A...
O benim Babam..
En Yoğun Başlıklar
YALÇIN TAŞTAN HAK... [51]
TRT bölücülük mü ... [35]
KAFATASÇILAR-ARD... [34]
COCUK ÖLDÜRMEYİ K... [30]
YAZARLARIMIZIN YO... [28]
YAZICIOĞLU'NU KAY... [24]
DTP'li vekillerde... [21]
Ardahan TV [19]
kürde fırsat verm... [18]
ANADİLİMİZ KÜRTÇE... [18]
23 NISAN IRKCI C... [17]
UGAR TÜRKLRI [16]
Bim Marketlerine ... [16]
KÜRT SORUNU DEĞİL... [15]
ARDAHAN LI OLMAKT... [15]
HİT
reklam
Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş Pinterest'te Fakir adlı kullanıcının profilini ziyaret edin.

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

<
Dinime küfür eden ..
Yazar Fakir - Mayıs 04 2008 - 17:59:21
Dinime küfür eden bari müslüman olsa ../Cevdet Şentürk

Cevdet Şentürk Rahmetlik Uğur Mumcu’nun cenazesine katılmak üzere Ankara’ya gitmiştik. Tarihte gördüğüm en kalabalık cenazeydi. Türkiye, Ankara’ya taşınmıştı. Sokak, cadde insan seli.

“Uğurlar ölmez, uğurlar olsun” sesleri gökyüzüne yükseliyordu.

O günler de aczimendi tarikatçılarının acayip giysi ve kıyafetleri, ellerinde asaları ile yüce peygamberimize ve onun asaflarını islamın doğuşunu, yayılışını taklit ediyorlardı. Türkiye’de belli bir kesimin de beğenisini alıyorlardı.İşte bu ekip Uğur Mumcu’nun cenazesindeki bu kalabalığı tahrik etmek için Ankara’ya kalabalık içerisine girmek istemişlerdi. Polisin ikazları sonucu Ankara’nın huzurunu bozmayarak kalabalığın içerisine girmemeyi kabullenmişlerdi.Ertesi günü gazetelerde ve televizyonlarda “Biz istedeseydik girerdik, biz de iman kuvveti var. Ama polisi kıramadık, dolayısıyla yol değiştirdik” diyerek şovlarını yapmışlardı. İslamın temsilcisi olduklarını kamu oyuna yansıtmaya çalışmışlardı.

Aradan fazla zaman geçmedi.
Müslüm Gündüz’ün benzeri o günün önemli partilerinden birisinin içerisinde yer alan bazı milletvekili ve politikacılarımızdan istişare içerisinde olan Ali Kalkancı isimli birisinin tıpkı bugün Hüseyin Üzmez’in 14 yaşındaki zavallı kızımızı istismar ettiği gibi o günde Ali Kalkancı sonra da Uğur Mumcu’nun cenazesine 50-60 adamıyla elindeki asasıyla girerek “Bende din kuvveti var” deyip kalabalıktan korkmadığı söyleyen Müslüm Gündüz de Malatyalı bir yoksul ailenin kızını Ali Kalkancı’dan kendi kirli emellerine transfer etmişti. Bu zavallı kızın adı Fadime Şahin’di. Şimdi bu aile bu korkunç vakadan sonra yurt dışına irtica ettiği söyleniliyor. O günde bizim kamuoyu Fadime Şahin’i “afişte kadın” diyerek yadırgamış, Ali Kalkancı ve Müslüm Gündüz’ün yanında yer almışlardı.

Aradan fazla zaman geçmedi. Meşhur Hüseyin Üzmez’i Türkiye kamuoyu çok iyi tanır. Gazetelerde yazar, mühtelif televizyonlarda yorumcu hatta karikaturist Bedri Baykam’la karşı karşıya getirilirek Bedri Baykam’a korkunç suçlamalarda bulunur.Bazen dinci bazen özgürlükçü olduğundan bahisle eski Cumhurbaşkanı merhum Turgut Özal’ı istismar eder. Deniz Gezmiş’in arkadaşı olduğunu söyler. Beraber yargılandıklarını, hapiste yattığını ifade ederek Türkiye insan potansiyelinin büyük bölümünün sempatisini kazanmaya çalışan bir şovmendir.Ben hiç yadırgamadım. Hüseyin Üzmez gazetelerde sözkonusu olan 14 yaşındaki kızın cinsel ilişki ile ne kadar zor duruma düştüğünü Üzmez tarafından fazla yadırganmayacağı olayın fazla abartıldığı kendisine haksızlık edildiğini bu olayın komplo olduğunu yakında tahliye edilerek kendisine komplo hazırlayanlar hakkında tazminat davası açacağını ifade etmesi çok doğaldır. BOZACININ ŞAHİDİ ŞİRACIYMIŞ derler ya.Şimdi Hüseyin Üzmez’i hapishane de yalnız bırakmayarak ziyaret eden benzer gazetelerde yazı yazan meslektaşları bakın Hüseyin abilerine nasıl sahip çıkıyorlar.

*ABDURAHMAN DİLİPAK; Hüseyin abi mutlaka dini nikah kıymıştır.

Abdurahman Dilipak başına şapka, boynuna kravat takmaz.Ben Ulu Önder Atatürk’ü rahmetle anıyorum. O devrimleriyle inkılaplarıyla kalbimde yaşıyor.Kravatın fötr şapkanın ilk Atamız tarafından kullandığını biliyorsunuz.

*EMİNE ŞENLİKOĞLU; Bu bayanda kışın kara çarşaf yazında beyaz çarşaf giyinir.Kadın özgürlüklerini ve türbanı savunur.Sivri çıkışları var.Muhtelif televizyonlarda ülke halkının dikkatini üzerine çeker. Objektif adlı televizyon programında program yapımcısı Kadir Çelik’le bir söyleşisi sırasında Kadir Çelik, Emine Şenlikoğlu’na sizin annenizin genelev kadını olup sizin de teyzenizin kocasını ayarttığınız iddaa ediliyor denilince Emine Şenlikoğlu “Meyve veren ağacı taşlarlar” diyerek olayı geçiştirmişti. Daha sonra yapımcı madem iddaalar doğru değilse niye tazminat davası açmıyorsunuz diyerek Emine Şenlikoğlu’na aynı suali tekrarlamış ve tatminkar cevap alamamıştır. İşte üç aşağı beş yukarı konumu itibari ile durumları belli olan bu tür çok sayıda sözüm ona dini yorum yapan kişilerin bugün Hüseyin Üzmez abilerini yalnız bırakmamalarını ve ona sahip çıkmalarını hiç de yadırgamıyorum. Ama bu memlekette büyük çoğunluğun gerçek islamı yaşayarak alillere acizlere kimsesizlere kadın ve kız çocuklarına mutlak suretle sahip çıktıkları muhakkakdır.Türk yargısı da kılı kırk yararak o zavallı yavrunun ve ailesinin hakkını koruyacağına yürekten inanıyorum.

Köşe Yazarları
Copyright © 2003 - 2008 Ardahan kuzeyanadolugazetesi.com
Tel: 0478 - 211 43 31 - 211 45 00
Adres: İnönü Cad. No:50 Ardahan