Ana Sayfa · Forum · Linkler · Resim Galerisi
Ana Menu
Ana Sayfa
Makaleler
Forum
İrtibat
Linkler
Arama
Ziyaretçi Defteri

ÜYELİK HİZMETLERİ

ÜYE KAYIT
ŞİFREMİ UNUTTUM

Sitenize Ekleyin
Resim Galerisi
Telefonlar
Konuk Yazarlar

ARŞİVLERİMİZ
2003 YILI
2004 YILI
2005-2006 YILI
Ulusal Haberler
Misafir
Kullanıcı Adı

Şifre

Beni HatırlaKayıp Şifre ?
Site Durumu
Kayıtlı Üyeler : 12997
Misafirler : 65
En Yeni Üyemiz : sanane757000

Kayıtlı Üye :
Fakir 6 Gün Gelmedi
abdullahank 130 Gün Gelmedi
Orhan-Bahcivan 219 Gün Gelmedi
CEVAT COSKUN 224 Gün Gelmedi
atlantis 245 Gün Gelmedi
baris dursun 245 Gün Gelmedi
yilmaz akinci 254 Gün Gelmedi
adacala 255 Gün Gelmedi
admin 257 Gün Gelmedi
yilmaz_akinci 257 Gün Gelmedi
Forum Başlıklari
En Yeni Başlık
Ardahan Köyleri ve İ...
hoçvanın genel iradesi
Sitemizi Dostlarınız...
Bize ulaşın..
Haber Arşivimiz
Ardahan Görüntüleri
Ardahan Fotoğrafları
Kürdistan Komşunuz O...
KORKAKLARA MEYDAN OK...
Teşvik Ardahan’a Uğr...
Ardahan da Devlet mi...
İMRALI’DAKİ GÖ...
Ardahan ARDAHAN
APE FEZO’NUN A...
O benim Babam..
En Yoğun Başlıklar
YALÇIN TAŞTAN HAK... [51]
TRT bölücülük mü ... [35]
KAFATASÇILAR-ARD... [34]
COCUK ÖLDÜRMEYİ K... [30]
YAZARLARIMIZIN YO... [28]
YAZICIOĞLU'NU KAY... [24]
DTP'li vekillerde... [21]
Ardahan TV [19]
kürde fırsat verm... [18]
ANADİLİMİZ KÜRTÇE... [18]
23 NISAN IRKCI C... [17]
UGAR TÜRKLRI [16]
Bim Marketlerine ... [16]
KÜRT SORUNU DEĞİL... [15]
ARDAHAN LI OLMAKT... [15]
HİT
reklam
Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş Pinterest'te Fakir adlı kullanıcının profilini ziyaret edin.

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

<
Bir seçimin ardından ..
Yazar Fakir - Mayıs 20 2008 - 20:37:57
Bir seçimin ardından ve seçimde yaşananlar ../Murat Abdullahoğlu

Murat Abdullahoğlu İstanbul Göle Derneği seçimleri yapıldı ve bitti ama akıllarda birçok soru işareti kaldı. Bunlardan bir kaçı şöyle;
Bundan önce 15 kişi olan dernek yönetimi neden 21’e çıktı?
Eğer bu yönetim 21’e çıkmasaydı kimler küsecekti?
Bu sorulara birazdan geleceğim ama önce işin esas önemli kısmı, ‘Göle Dernek seçimleri neden bu kadar ilgi uyandırdı ve neden bir anda ortaya bu kadar çok aday çıktı?’ yı anlatmak istiyorum ..
Bir gazeteci ve bir Göleli olarak İstanbul Göle Derneğine başkan adaylığımı açıkladıktan sonra meslektaşlarımdan yoğun bir destek gördüm. Beni sürekli gündemde tutan haberler ve yazılar yazdılar. Buradan hepsine ayrı ayrı teşekkür ederim. Bu meslektaşlarım eğer benim adaylığımla ilgili bu kadar haber ve yorum yayınlamamış olsaydı, beklide 2 sene önce yaşanan İstanbul Göle Derneği seçimi gibi listeye yazacak isim bulamazdık.
Ama yazılan haberlerle ve yapılan yorumlarla İstanbul Göle Derneği bir anda özellikle Esenyurt’ta yerel seçim hesabı yapanların gündeminin birinci sırasına oturdu ve bence birilerini, “Gazetesine giremediğimiz adam yerel seçimler üstü eğer dernek başkanı olursa yalanlarımızla derneğe de giremeyiz” korkusu aldı.
Çünkü; ‘Siyaset ısınıyor ve önümüzde yerel seçimler var .. Şimdiye kadar bir baltaya sap olamamış bir çok insan için Göle derneği iyi bir fırsat olabilir ..’ düşüncesine karşı adaylığımı açıklarken tek düşüncem, yaklaşan yerel seçimlerde, ‘Göle Derneği üzerinde siyaset yaparak yıpranmasın ve tüzüğünde yazılı işleri yapsın’ dediğim için bir çok toplantıda sanki başka dünyadan gelmişim gibi yüzüme bakılarak eleştirildim. Çünkü buraya talip olan arkadaşlarımın düşüncesini okuyor gibiydim.
Dernek seçimi yaklaştıkça, özellikle, Gölelinin İstanbul ve Esenyurt’ta ki siyaset ki ağırlığını bilen siyasilerin ve dernek içindeki maşalarının boy hedefi haline geldim ..
Ama buna da izin vermeyip ve Göle’nin birlik ve bütünlüğünün bozulmaması için adaylıktan çekildim.Çünkü, adaylıktan ısrar etseydim, bunların oyunu sürecekti ..
Neyse; Ben adaylıktan çekildikten sonra yaşanan süreci sizlere kısaca anlatmaya çalışmıştım. Ve; Bir sürü entrikalar, adam karalamalar, ‘kendisi adam olamamışlar’ tarafından yakıştırılan birilerinin adamcılığı ve daha neler neler ..
Ve nihayet 18 Mayıs 2008 günü İstanbul Göle Derneğinde seçim heyecanı yaşandı. Bakmayın siz benim seçim heyecanı dediğime. Zaten günler öncesinden senaryolar yazılmış, kimin hangi rolü oynayacağı belli gibiydi. Ama bu süreçte en çok yıpranan son ikiye kalan adaylar Mehmet Şimşek ve Zeynel Odabaş oldu. Çünkü, ikisi de adaylıklarını devam ettirirken simsarlar tarafından hep birilerinin adamı olarak gösterilmişti.
Göle Derneği merkezinde seçim heyecanı yaşanırken, salondaki arkadaşların cep telefonları hiç susmuyordu ve sürekli dışarıdaki Göleli olmayan siyasilerle bilgi alış verişi yaparak seçimin yönünü belli ediyorlardı. Ve nihayetinde çokta demokratik olmayan dayatmalı tek liste ile genel kurul seçimi bir an evvel bitirme yoluna gitti. Salonda bulanan sade Göleliler ne olduğunun çok farkına varmadan, en önemlisi başkan adayının bilgisi alınmadan listede isimler silindi, isimler eklendi ve nihayetinde seçim bitti.

Liste 21 kişi.

Listenin 21 kişiye çıkması da tam bir facia oldu. Listenin 21 kişiye çıkması için divana önerge veren yönetici arkadaşıma sebebini sorduğumda, “Listeye girmek isteyenler var ve eğer girmezseler bunlar dernekten küsecek” diyordu. Bence buda kurulu tezgahın bir parçası gibiydi.
Bundan önce benim Göle Derneğindeki görevimi eleştiren, ‘sözde büyüğüm’ şimdi tam kadro yönetimde ..
Bundan sonra gözüm Göle Derneği yönetiminin üzerinde.
Geçmişinde hangi ideolojide olduğunu bilmeyen ve şimdi birilerinin maşalığı uğruna beni ve bir çok Göleliyi sözde bir tarafa çekmeye çalışan taşeronların bundan sonra ensesinde olacağım.
Çünkü, Göle Derneğinde 2 yıl boyunca saf duygularla emeğim oldu ve yerel seçimlerin yaklaştığı şu günlerde bu taşeronlara meydanı boş bırakıp, Göle Derneği adı altında Gölelilerin pazarlanmasına izin vermemeye çalışacağım ..
Bunu da, gücüm ve kalemim yettiğince Göle Derneğinin kimsenin siyasi arenası olması için yapmaya gayret edeceğim ..
muratabdullahoglu@hotmail.com

Köşe Yazarları
Copyright © 2003 - 2008 Ardahan kuzeyanadolugazetesi.com
Tel: 0478 - 211 43 31 - 211 45 00
Adres: İnönü Cad. No:50 Ardahan