Ana Sayfa · Forum · Linkler · Resim Galerisi
Ana Menu
Ana Sayfa
Makaleler
Forum
İrtibat
Linkler
Arama
Ziyaretçi Defteri

ÜYELİK HİZMETLERİ

ÜYE KAYIT
ŞİFREMİ UNUTTUM

Sitenize Ekleyin
Resim Galerisi
Telefonlar
Konuk Yazarlar

ARŞİVLERİMİZ
2003 YILI
2004 YILI
2005-2006 YILI
Ulusal Haberler
Misafir
Kullanıcı Adı

Şifre

Beni HatırlaKayıp Şifre ?
Site Durumu
Kayıtlı Üyeler : 12997
Misafirler : 24
En Yeni Üyemiz : sanane757000

Kayıtlı Üye :
Fakir 3 Gün Gelmedi
abdullahank 126 Gün Gelmedi
Orhan-Bahcivan 216 Gün Gelmedi
CEVAT COSKUN 221 Gün Gelmedi
atlantis 242 Gün Gelmedi
baris dursun 242 Gün Gelmedi
yilmaz akinci 251 Gün Gelmedi
adacala 251 Gün Gelmedi
admin 254 Gün Gelmedi
yilmaz_akinci 254 Gün Gelmedi
Forum Başlıklari
En Yeni Başlık
Ardahan Köyleri ve İ...
hoçvanın genel iradesi
Sitemizi Dostlarınız...
Bize ulaşın..
Haber Arşivimiz
Ardahan Görüntüleri
Ardahan Fotoğrafları
Kürdistan Komşunuz O...
KORKAKLARA MEYDAN OK...
Teşvik Ardahan’a Uğr...
Ardahan da Devlet mi...
İMRALI’DAKİ GÖ...
Ardahan ARDAHAN
APE FEZO’NUN A...
O benim Babam..
En Yoğun Başlıklar
YALÇIN TAŞTAN HAK... [51]
TRT bölücülük mü ... [35]
KAFATASÇILAR-ARD... [34]
COCUK ÖLDÜRMEYİ K... [30]
YAZARLARIMIZIN YO... [28]
YAZICIOĞLU'NU KAY... [24]
DTP'li vekillerde... [21]
Ardahan TV [19]
kürde fırsat verm... [18]
ANADİLİMİZ KÜRTÇE... [18]
23 NISAN IRKCI C... [17]
UGAR TÜRKLRI [16]
Bim Marketlerine ... [16]
KÜRT SORUNU DEĞİL... [15]
ARDAHAN LI OLMAKT... [15]
HİT
reklam
Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş Pinterest'te Fakir adlı kullanıcının profilini ziyaret edin.

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

<
Göle Derneği'nde neler oluyor?
Yazar Fakir - Haziran 30 2008 - 16:03:01
Göle Derneği'nde neler oluyor?/Murat Abdullahoğlu

Murat Abdullahoğlu Yaklaşık bir ay önce sancılı bir kongre yaşayan ve farklı listeleri bir araya getiren İstanbul Göle Derneği'nde son günlerde yaşandığını duyduğumuz olaylar dernek yönetiminin zor durumda olduğunu gösteriyor.
Bundan önceki yazılarımda derneğin kongre sürecini, adayların maruz kaldığı baskıları ve nihayetinde yaşanan kongreyi sizlere anlatmaya çalışmıştım. Ama şunu çok iyi biliyorum ki, İstanbul Göle Derneği ve yeni seçilen yönetimi yaklaşan yerel seçimler öncesi ve yerel seçimlerde yara alacaktır.
Bundan önceki yönetimde görev almam ve derneğin kongresi öncesi aday olmam nedeniyle kendimde Göle Derneğine karşı bir sorumluluk duyduğum için bu yazıları ve uyarıları yazma gereği duyuyorum. Sakın bu eleştirilerimi birileri, bir tarafa çekmesin.
Evet, Göle Derneği bir kaos süreci içine girdi. Bugün yaşanan kaosun olacağı en başından belliydi. O günlerde bende dahil, Göle Dernek başkanlığına aday olanlara eski başkanlar ve eski yönetim tarafından bir baskı uygulanarak, hiç de adil olmayan bir yol seçilmişti, bu yol ise tek listeydi. Adeta iki ayrı kutup olan adayların ısrarla ve baskıyla tek liste yapmaları istendi ve seçim tek liste ile yapıldı. Her defasında demokrasiden bahseden ağabeylerimiz bu sefer demokrasiyi bir tarafa bırakmış gibiydiler. Bu adil olmayan sistemle seçilen yada seçilmesi istenen yönetim, daha beraber çalışacağı ekibi tanımadan, daha fikir birliği yapmadan bir şölen yapma kararı almışlar.
Alınan sölen kararı bu yönetimin de sonunu hazırladı. 29 Haziran'da yapılması planlanan şölen, B.Çekmece Kaymakamı tarafından iptal edildi. Bu iptal sonrası akıllarda bir çok soru işareti oluştu. B.Çekmece Kaymakamının verdiği karar da bölgede yaşayan Gölelileri rencide edecek sonuçta oldu.

Bütün bu olaylar yaşanırken dernek yönetimi iki parça olarak Gölelileri de arkasından sürüklemeye başladı. Hele hele derneğin içine birde, "Onun adamı, bunun adamı" yakıştırması zaten karşı iki kutup olan insanları iyice karşı karşıya getirdi.
Tabi bu olaylar yaşanırken birde yönetimde olmayan ama olayların baş aktörü olan biri var. Senaryoyu yazar, oyuncuları seçer, sıkıştığı zaman da en büyük Göleli olur. İşin garip yanı ise bu olaylarda başrol oynayan ve dernek adına Esenyurt'ta söz sahibi olmaya çalışan zat Esenyurt'ta oturmuyor olmasıdır. Sadece Esenyurt'un ve Göle derneğinin iyi gittiği süreçlerde ortaya çıkar, bir söz, iki yazı, ortalık toz duman olur ve sonra kaybolur. Kendi şahsına yaptığı muhalefette başarısı olunca birden Göleli kesilir, yanında olmayan bütün Gölelileri ihanetçi olmakla suçlar. Oysa işin aslı, kendi kişisel menfaatleri için verdiği mücadelede başarısız olmuştur.
Sonuç olarak Göleliler ve Göle Derneği yapılan son seçimle yanlış bir tercih yapmıştır. Bütün karşı çıkmalara rağmen, dünya görüşleri çok ayrı olan iki insanı yan yana getirip Göle için ve dernek için çalışmaları istenmiştir. Bugün yaşanan olaylara bakılınca tercihin ne kadar yanlış olduğu görülmektedir.
Bundan sonra izlenecek yol, dernek yönetimi olağan kongre kararı alarak herkesin özgür iradesi ile aday olmasına imkan tanımalıdır.
Esenyurt'ta yaşayan bir Göleli olarak zorlukları biz çekmek ve göğüslemek zorunda kalıyoruz. Dışarıdakilerin umurunda değil.
Murat Abdullahoğlu/gazetecim@hotmail.com

Köşe Yazarları
Copyright © 2003 - 2008 Ardahan kuzeyanadolugazetesi.com
Tel: 0478 - 211 43 31 - 211 45 00
Adres: İnönü Cad. No:50 Ardahan