Ana Sayfa · Forum · Linkler · Resim Galerisi
Ana Menu
Ana Sayfa
Makaleler
Forum
İrtibat
Linkler
Arama
Ziyaretçi Defteri

ÜYELİK HİZMETLERİ

ÜYE KAYIT
ŞİFREMİ UNUTTUM

Sitenize Ekleyin
Resim Galerisi
Telefonlar
Konuk Yazarlar

ARŞİVLERİMİZ
2003 YILI
2004 YILI
2005-2006 YILI
Ulusal Haberler
Misafir
Kullanıcı Adı

Şifre

Beni HatırlaKayıp Şifre ?
Site Durumu
Kayıtlı Üyeler : 12997
Misafirler : 59
En Yeni Üyemiz : sanane757000

Kayıtlı Üye :
Fakir 7 Gün Gelmedi
abdullahank 130 Gün Gelmedi
Orhan-Bahcivan 219 Gün Gelmedi
CEVAT COSKUN 224 Gün Gelmedi
atlantis 245 Gün Gelmedi
baris dursun 246 Gün Gelmedi
yilmaz akinci 255 Gün Gelmedi
adacala 255 Gün Gelmedi
admin 257 Gün Gelmedi
yilmaz_akinci 258 Gün Gelmedi
Forum Başlıklari
En Yeni Başlık
Ardahan Köyleri ve İ...
hoçvanın genel iradesi
Sitemizi Dostlarınız...
Bize ulaşın..
Haber Arşivimiz
Ardahan Görüntüleri
Ardahan Fotoğrafları
Kürdistan Komşunuz O...
KORKAKLARA MEYDAN OK...
Teşvik Ardahan’a Uğr...
Ardahan da Devlet mi...
İMRALI’DAKİ GÖ...
Ardahan ARDAHAN
APE FEZO’NUN A...
O benim Babam..
En Yoğun Başlıklar
YALÇIN TAŞTAN HAK... [51]
TRT bölücülük mü ... [35]
KAFATASÇILAR-ARD... [34]
COCUK ÖLDÜRMEYİ K... [30]
YAZARLARIMIZIN YO... [28]
YAZICIOĞLU'NU KAY... [24]
DTP'li vekillerde... [21]
Ardahan TV [19]
kürde fırsat verm... [18]
ANADİLİMİZ KÜRTÇE... [18]
23 NISAN IRKCI C... [17]
UGAR TÜRKLRI [16]
Bim Marketlerine ... [16]
KÜRT SORUNU DEĞİL... [15]
ARDAHAN LI OLMAKT... [15]
HİT
reklam
Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş Pinterest'te Fakir adlı kullanıcının profilini ziyaret edin.

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

<
Fakir Kardeşime Cevap ..
Yazar Fakir - Ağustos 23 2008 - 18:09:24
Fakir Kardeşime Cevap/Mustafa Küpeli

Mustafa Küpeli Ardahan Bal Festivali’nin yaıplmasına karşı olarak beni göstermişsin. Ben Fesitveale karşı değildim.
Ardahan Bal Festivali’nin yaıplmasına karşı olarak beni göstermişsin. Ben Fesitveale karşı değildim. Yazımı okurken herkes görecek ki, düğün gibi bir fesitvle karşı olduğumu yazmıştım ve söylemiştim. Daha büyük bir fesitvalin yaıplabilmesi için Türkiye’deki 200’e yakın derneği bu işin içine koymalıyız dedim. İknicisi Ankara ayağını oluşturmak için Sizi aradım Sen Ardahan’dan, ben de İstanbul’dan gelip Ankara’daki derrekleri alıp 23 bin oy verdiğimiz Ardahan Milletvekili Saffet Kaya’yı da alıp Kültür Bakanlığı’ndan bir miktar para almak ve bakanları da daved edip, Ulusal Basını oraya sürüklemekti. İkinci olarak Ankara Ardahan Vakfı Başkanı ve Ardahan Eski Milletvekili Faruk Demir’den de bir satar sanatçı getirmesini sağlayıp festivali coşkulu bir şekilde yapmaktı. Ama olmadı ve sen gelmedin. Orada sen ve ben görüştüğümüzde alacağımız maddi yardımlardan itfaiyesi olmayan Ardahan’a bir itfaiye almak değilmiydi. Önce Ardahan’ın Bal Fesitvali’nin aseletli ismini bozup, Şenlik olarak kutlanmasını da istememiştim. Ne ulusal basın geldi, ne üst düzey devlet ekranı gelmedi. Şenlik Ardahan’da kaldı. Ama siyasetçi dediğim dedik dedi. Ardahan Şenliği köylerin yaptığı şenlikler kadar da basında tartışılmadı.
Doğrudur 30 Milyara mal olur demiştim. Ama neden 30 Milyara mal oluru anlatayım kardeşime, Ardahan’ı ulusal basına taşımak ve Ardahan’ı gündemde tutacak Star bir sanatçı götürelim teklfinde bulunmuştum. Senin hesabın yanlış. 5 sanatçı, 5 aşık geldiğini kabul edersek bunların uçak paraları, sanatçılarımıza ödenen paralar, konaklamaları yine 20 milyara yakın bir gider olmuştur.
Yazında demişsin ki,
Bir ben, birde Kars-Ardahan-Iğdır'ın sesi adlı dergiyi çıkaran Türkan ablamız vardı.
Ve hiç öyle, pos bıyıklıları gazetelerimize, dergimize sayfa sayfa koyup, 'filan festivali kutlarız, falan gece muhteşem oldu' diye haberimizde yoktu.
Hele hele ki, 50 kuruş verdi diye manşete çekip, 'Ardahan yetmedi Kars'a bakmayın siz Iğıdır'ı da kurtaracak' diye kimseyi manşette yapmamıştık ..
Para alıp, haber yapmakla suçladığın bizi Diyorsun haber Karşılığı para alınmış. Amcam DTP Adayı Ahmet Yavuz Yılmaz’dan haber karşılığı para aldınız demişsin. Ardahan temsilcimiz şimdi senin muhabirliğini de yapan kardeşimiz Özkan Karakaya’ya amcanız haber ve reklamını vermişti. Şu an arşivimizde mevcut. Yarım sayfa haber ve çeyrek sayfa renkli reklamı vardı. Normalde Gazetemizin çeyrek sayfa renkli ilanınımız 750 YTL olmasına rağmen biz sadece reklam için 140 YTL değerinde benzin aldık. Siz gidin ben amcamdan parayı alırım demiştiniz. Değil amcan haber yaptığımız değerli işadamlarımazdan birisi haber karşılığı para aldığımızı söylesin biz gazetemizi kapatacağımıza söz veriyoruz.
O pos bıyıklı dediğin işadamı hemşehrilerimiz Ardahan’dan göç edip Metropollere geldiğinde fabrikalara işci olarak başvuran fakat Karslı oldukları için işe alınmayan, mücadele ederek çalışan ve bu şehre yenilmeyen, bugün hepsinin onurlu bir şekilde duran işveren hemşehrilerimizdir. Bir mellekiten sesi, kulağı, gözü olan basını ayakta tutmak için gazetemize destek veren onurlu ve nitelikli insanlardır. Zaten bu hemşehrilerimizde memleket sevgisi için destek veriyorlar. Onlar kimseden korkmazlar, santajcılığa müsade edecek insanlarda değildir bilesin canım kardeşim...
Yazında diyorsunki bazı haberleri kendi sitende korkundan yayınlamıyorsun. İstanbul’da yayın yapan Yedi Tepenin Sesi Birikim gazetemizde çıkan haberleri senin çok yakınen takip ettiğini ve bu haberlerden dolayı yüklü tazminat yiyeceksin diye defalarca uyaran sendin. Onun içinde ayrıca teşekkür ediyorum.
Fakirciğim demişsinki, Biz onun gibi yani Birikim Gazetesi gibi ayda bir yayın yapan değil, günlük gazete çıkarıyoruz.
Ardahan’dan aldığın ilan paralarıyla herkes rahatça 4 sayfa gazete çıkarabilir. Benzin parası yok, yol çilesi yok. Bir habere giderken bir günün kaybolduğunu kendinde belirttiğin gibi bizlere burayı bırıktığında sende ayda bir çıktığını unutmuşsun her halde. Kaldı ki biz burada İstanbul’da Şişli’de bir gazete, İstanbul genelinde bir gazete, Tüm Türkiye ve Doğuya hemşehrlerimize ulaştırdığımız Gazete ve iki internet sitemiz ile hizmet ediyoruz. 15 Yıldır Ücretsiz gazete dağıttık Gelecek Kuşaklara Temiz Samimi bir KAI bırakmak için ödediğimiz bedellerinde siz çok iyi biliyorsunuz. Yaptığımız yayınlardan ötürü kendin Gezetemizi ziyaret etteğinizde gördün 500 yakın ödül aldık. Ama hemşehri kimliğini sonuna kadar savunup onurluca yayın yapıyor uz Biz bu kadarını yapabiliyoruz.
Yazında demişsinki, Korktuğu haberleri bana atıyor ve ben bu konuda Mustafa abiye tepki gösterdim. Bak kardeşim Türkiye’de bizi tanıyan hemşehri ve okurlarımızın kimseden korkmadağımızı herkes bilir. Yazdığımız yazıların bir kısmı www.siyasalbirikim-ist.com sitesine ve Gazetesine baktığında göreceksin.
Yine demişsinki, Fesitvllerde ilan reklamları alarak gazete çıkartıyorsunuz doğrudur.
Bak kardeşim biz ilan reklam almadan da gazetemizi çıkarıyoruz. Hürriyet, Cumhuriyet, Sabah gazetesi nasıl çıkıyorsa bizde reklam alarak yaşamımızı sürdürüyoruz. Ardahan ve ilçelerinden bir gelirimizin olmadığınıda biliyorsun. Verilen reklamların % 30’nuda alamdağımızada sen şahitsin. Alacaklarımızın peşinde koşarken, abi bu benzinlere yazık, bu kadar gazete basmayın bunlar para vermez diyen sendin Fakir kardeşim.
Şimdi paradan, puldan bahsetmeni doğru bulmadım. Bizi tanıdığından beri yaşamımız, paramız, pulumuz ve servetimizin hepsini biloyorsun anlatmama gerek yok. Yanımızda çalışıp ve bizden ayrıldıktan sonra ne kadar servet sahibi olduklarını kendin biliyorsun.
Son olarak Türkiye de ve Kars Ardahan Iğdır’da yaşayan hemşehrilerimiz arasında barış, kardeşlik, dostluk ve hemşehricilik kültürünü yaymak için 15 yıldır çaba gösteriyoruz. Bu doğru yolda yürüyüp, içimize Kavga, soğukluk, hemşehrilerimizi bir birinden uzaklaştıracak hiç bir eylem içinde olmayacağız.
Bu meydanlar senindir Fakir kardeşim yanaklarından öpüyorum...

Köşe Yazarları
Copyright © 2003 - 2008 Ardahan kuzeyanadolugazetesi.com
Tel: 0478 - 211 43 31 - 211 45 00
Adres: İnönü Cad. No:50 Ardahan