Ana Sayfa · Forum · Linkler · Resim Galerisi
Ana Menu
Ana Sayfa
Makaleler
Forum
İrtibat
Linkler
Arama
Ziyaretçi Defteri

ÜYELİK HİZMETLERİ

ÜYE KAYIT
ŞİFREMİ UNUTTUM

Sitenize Ekleyin
Resim Galerisi
Telefonlar
Konuk Yazarlar

ARŞİVLERİMİZ
2003 YILI
2004 YILI
2005-2006 YILI
Ulusal Haberler
Misafir
Kullanıcı Adı

Şifre

Beni HatırlaKayıp Şifre ?
Site Durumu
Kayıtlı Üyeler : 12997
Misafirler : 60
En Yeni Üyemiz : sanane757000

Kayıtlı Üye :
Fakir 7 Gün Gelmedi
abdullahank 130 Gün Gelmedi
Orhan-Bahcivan 220 Gün Gelmedi
CEVAT COSKUN 224 Gün Gelmedi
atlantis 245 Gün Gelmedi
baris dursun 246 Gün Gelmedi
yilmaz akinci 255 Gün Gelmedi
adacala 255 Gün Gelmedi
admin 257 Gün Gelmedi
yilmaz_akinci 258 Gün Gelmedi
Forum Başlıklari
En Yeni Başlık
Ardahan Köyleri ve İ...
hoçvanın genel iradesi
Sitemizi Dostlarınız...
Bize ulaşın..
Haber Arşivimiz
Ardahan Görüntüleri
Ardahan Fotoğrafları
Kürdistan Komşunuz O...
KORKAKLARA MEYDAN OK...
Teşvik Ardahan’a Uğr...
Ardahan da Devlet mi...
İMRALI’DAKİ GÖ...
Ardahan ARDAHAN
APE FEZO’NUN A...
O benim Babam..
En Yoğun Başlıklar
YALÇIN TAŞTAN HAK... [51]
TRT bölücülük mü ... [35]
KAFATASÇILAR-ARD... [34]
COCUK ÖLDÜRMEYİ K... [30]
YAZARLARIMIZIN YO... [28]
YAZICIOĞLU'NU KAY... [24]
DTP'li vekillerde... [21]
Ardahan TV [19]
kürde fırsat verm... [18]
ANADİLİMİZ KÜRTÇE... [18]
23 NISAN IRKCI C... [17]
UGAR TÜRKLRI [16]
Bim Marketlerine ... [16]
KÜRT SORUNU DEĞİL... [15]
ARDAHAN LI OLMAKT... [15]
HİT
reklam
Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş Pinterest'te Fakir adlı kullanıcının profilini ziyaret edin.

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

<
Barış ve kardeşlik elimizi ..
Yazar Fakir - Aralık 04 2008 - 00:38:07
BASINA VE KAMUOYUNA!...

Gecikmeden hemen barış .. Bilindiği üzere, 28 Kasım günü içinde eş başkanlarımız ve bölge milletvekillerinin bulunduğu parti konvoyumuza hazırlıkları günler öncesinde yapılmış planlı bir saldırı düzenlenmiştir.

Çoğunluğu Ardahanlı olmayan çevre illerden getirilmiş, ellerine bayrak ve sopalar verilmiş, tıpkı Sivas katliamını hatırlatan bir grup parti seçim otobüsümüze ve kitlemize taşlı sopalı saldırıda bulunmuş, seçim otobüsümüzün camları kırılmış, parti çalışanları ve çok sayıda insanlarımız yaralanmıştır.

Parti çalışanlarımız ve kitlemizin göstermiş olduğu iyi niyet daha önce Sakarya’da gerçekleşen linç girişimi ve Madımak katliamı benzeri bir olaya dönüşmesine engel olmuştur.

Ardahan esnafı içinde edinilen izlenim ve gözlemler, bu saldırıyı planlayanların milletvekili Saffet Kaya, kimi sözde sosyal demokrat ve CHP’lilerin, MHP’lilerin ve AKP’nin atadığı üst düzey yetkililerinin emri altında çalışan güvenlik güçlerinin koordineli bir iş birliğinin olduğunu gösteriyor.

Saldırının bir gün öncesi emniyet güçlerinin gözetiminde bir takım insanlar esnafa bayrak dağıtarak ertesi gün gelecek konvoyumuzu taşlamaları yönünde baskı uygulamıştır.

Aynı akşam sokağa çıkan ırkçı ve milliyetçi sloganlar atan 20 kişilik bir grup emniyet güçlerince dağıtılmak yerine grubun çoğalmasına ve provoke edici davranışlarda bulunmasına göz yumulmuştur.

28 Kasım günü saldırgan grup sabahın saat 8’inden itibaren parti binamıza 20 metre mesafeye kadar bilakis emniyet güçlerinin denetiminde yerleştirilmiş, hiçbir güvenlik barikatı oluşturulmadan, güvenlik önlemi alınmadan parti otobüsümüzün alana girdiği saat 11’e kadar grubun çoğalmasına ve taşkınlık yapılmasına emniyet güçlerince göz yumulmuştur.

Güvenlik önlemlerinin alınmadığı alanda yaklaşık 10/15 tane resmi kıyafetli polis memurunun dışında ortalıkta güvenlik güçlerinin bulunmayışı da saldırı sırasında yerden ot biter gibi saldırganlar içinde yer almış, yüzlerce sivil polis, ellerinde cop ve taşlarla grupla birlikte otobüsümüze ve kitlemize saldırmaları resmi kıyafetli polislerin de onları durdurmak yerine kitlemize yönelmeleri bu saldırıyı planlayanların adresini göstermektedir. Diyarbakır’da panzere taş atan çocuklara 58 yıl mahkumiyet isteyen bir anlayışın Ardahan’ımızda siyasi bir partinin otobüsüne ve milletvekillerine uygulanmak istenen linç girişiminde bulunanları güvenlik güçlerinin müdahalede bulunmayışı sistemin çifte standartlığının bariz bir göstergesidir.

Kürt sorununda çözüm bulma arayışında olan bunu kitlelerle paylaşmayı başaran partimizin kitlelerle buluşmasına AKP’nin hiçbir anti demokratik çabası sonuç getirmeyecektir.
Partimiz Kürt sorunun çözümünde kitlelerle buluşmadaki kararlılığını sürdürecektir.

AKP ülkemizde halklar arası çatışma yaratarak kardeş halklarını birbirine karşı düşmanlaştırarak halklar arası çatışma ortamı üzerinden kirli emellerini hayata geçirmeye çalışmaktadır. Ardahan’da o gün yaşanan olay da AKP’nin bu uygulamalarından biridir.
Bu uygulama biz Ardahanlıların, tıpkı GAP’ta olduğu gibi ilimiz ve bölgemizde de AKP dostları olan Sorosçu ve Siyonistlere yeni bir harita sunduğunu akla getirmektedir.

Bu temelde başta partimiz olmak üzere Ardahan’da yaşayan tüm halklar, AKP’nin bu kirli emellerine alet olmayacaktır.
Biz Demokratik Toplum Partisi olarak Ardahanlı hemşerilerimize barış ve kardeşlik elimizi uzatıyoruz. Herkesin bu anlamda barış ve kardeşlik için gereken hassasiyeti göstereceğini yürekten inanıyoruz. İlimiz yetkili kurumların bu olaya sebebiyet veren sorumluluk sahiplerini ortaya çıkarması partimiz ve Ardahan halkını toplumun vicdanı nezlinde rahatlatacağını düşünüyoruz. Bu olaylara sebebiyet veren bütün kirli odakları halkımız adına şiddetle kınıyoruz.

DTP Ardahan İl ve İlçe Örgütleri

Köşe Yazarları
Copyright © 2003 - 2008 Ardahan kuzeyanadolugazetesi.com
Tel: 0478 - 211 43 31 - 211 45 00
Adres: İnönü Cad. No:50 Ardahan