Ana Sayfa · Forum · Linkler · Resim Galerisi
Ana Menu
Ana Sayfa
Makaleler
Forum
İrtibat
Linkler
Arama
Ziyaretçi Defteri

ÜYELİK HİZMETLERİ

ÜYE KAYIT
ŞİFREMİ UNUTTUM

Sitenize Ekleyin
Resim Galerisi
Telefonlar
Konuk Yazarlar

ARŞİVLERİMİZ
2003 YILI
2004 YILI
2005-2006 YILI
Ulusal Haberler
Misafir
Kullanıcı Adı

Şifre

Beni HatırlaKayıp Şifre ?
Site Durumu
Kayıtlı Üyeler : 12997
Misafirler : 86
En Yeni Üyemiz : sanane757000

Kayıtlı Üye :
Fakir 7 Gün Gelmedi
abdullahank 131 Gün Gelmedi
Orhan-Bahcivan 220 Gün Gelmedi
CEVAT COSKUN 225 Gün Gelmedi
atlantis 246 Gün Gelmedi
baris dursun 246 Gün Gelmedi
yilmaz akinci 255 Gün Gelmedi
adacala 256 Gün Gelmedi
admin 258 Gün Gelmedi
yilmaz_akinci 258 Gün Gelmedi
Forum Başlıklari
En Yeni Başlık
Ardahan Köyleri ve İ...
hoçvanın genel iradesi
Sitemizi Dostlarınız...
Bize ulaşın..
Haber Arşivimiz
Ardahan Görüntüleri
Ardahan Fotoğrafları
Kürdistan Komşunuz O...
KORKAKLARA MEYDAN OK...
Teşvik Ardahan’a Uğr...
Ardahan da Devlet mi...
İMRALI’DAKİ GÖ...
Ardahan ARDAHAN
APE FEZO’NUN A...
O benim Babam..
En Yoğun Başlıklar
YALÇIN TAŞTAN HAK... [51]
TRT bölücülük mü ... [35]
KAFATASÇILAR-ARD... [34]
COCUK ÖLDÜRMEYİ K... [30]
YAZARLARIMIZIN YO... [28]
YAZICIOĞLU'NU KAY... [24]
DTP'li vekillerde... [21]
Ardahan TV [19]
kürde fırsat verm... [18]
ANADİLİMİZ KÜRTÇE... [18]
23 NISAN IRKCI C... [17]
UGAR TÜRKLRI [16]
Bim Marketlerine ... [16]
KÜRT SORUNU DEĞİL... [15]
ARDAHAN LI OLMAKT... [15]
HİT
reklam
Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş Pinterest'te Fakir adlı kullanıcının profilini ziyaret edin.

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

<
PABUCUMUN BUSH'u
Yazar Fakir - Aralık 19 2008 - 11:59:15
PABUCUMUN BUSH'u/Sezer Nişancı

Sezer Nişancı İki gündür bu cümle etrafında dönüyor zihnim. Çok uzun süredir böylesi güldüğüm ve hoşuma giden bir eyleme tanık olmamıştım. Hatta ben gibi diğer dünya ülkeleri ve elbette yurdum insanı.
Nasıl güzel bir eylemdi o öyle ABD başkanına pabuç fırlatmak.
Yani terör desen değil, katliam hiç değil. Ölüm amaçlı değil bu eylem. Ama müthişti açıkcası. Özgür Amerika'nın özgür başkanı hoş karşılamış görünüyor eylemi ama korktu mu acaba? Ben en çok da bunu merak ediyorum. Bireysel bir tepki anca bu kadar güzel olabilirdi ve kıyamıyorum ben o Irak'lı cesur gazeteciye. Haber kaynaklarına göre haşat etmişler adamı dayaktan. Peki o cesur gazeteciyi döven kimdi? Irak'taki polis ya da yargı mı, yıllarca binlerce çocuğu yetim bırakan ve ben sizi yola getireceğim, diyen ABD görevlileri mi?
Şimdi adam gerçek bir yurtsever. Bu kesin yani. Geliyor birileri ülkesini işgal ediyor. Yakıyor , yıkıyor, ve asıl amaç ülkenin en büyük doğal kaynağı petrolün üstüne konmak aşikar iken sessiz mi kalmalıydı o gazeteci? Sahici bir vatansever gibi yaptı yapacağını aslanlar gibi.
Bireysel eylemlerden birini seç seçebilirsen. Elbette öylesi bir meclise girebilmek için bir özelliği olmalı kişinin. O da gazeteci kimliği ile o toplantıdaydı ve yapabileceği tek eylem oydu kanımca. Tükürmek de olabilirdi mesela, ama tükürük atma hızı o kadar uzağa ulaşmayabilirdi.
Türk malı ayakkabılarını fırlatarak adımızı bir kez daha tüm dünya milletlerine duyuran Irak'lı gazeteciye biz de millet olarak şükran borçluyuz elbette.
Şimdi ben de çok kızıyorum ama o başkana ve eylem yapmalarım kendi kendime homurdanmaktan öte geçmiyor. Pek çoğumuzun yaptığı gibi yani. Ne o ülkeyi protesto etmek adına, adı geçen ülkenin mallarını almaktan vazgeçiyoruz, ya da pek çok ünlünün yaptığı gibi orada tatil yapmaktan. O söylüyor biz yapıyoruz. Ağzımızı bile açmadan, kurulmuş saat gibiyiz resmen.
O ne derse, o'dur yani. Benim ülkem ekonomisinden tutun da, terörüme, Türk'üme , Kürdüme, Lazıma, göçmenime karışan o. Dağıma, denizime, akan suyuma, esen yelime karışan o.Dinime, mezhebime, maaşımdan eğitimime karışan o. Biz de kuzular gibi, ne dense yapan bir millet olmadık mı sizce de?
Iraklı gazeteci yerine koydum kendimi. Ben de alasından Türk malı olan botlarımı fırlatabilir miydim başkana? Ya da topuklu bir pabuç giyip de yaralanmasına sebebiyet verebilir miydim? Yapamazdım. Neden yapamazdım: Bizim yasalarımızdan korkardım.Bir de ani ünlü olmaktan. Neyime lazım bir anda gelen şöhret yaşamımı altüst edebilir yani.)))
Sürünürdüm yemin ile mahkemelerde.
Son yıllarda benim ülkemde de her şey serbest biliyorsunuz. Hırsızlık, sabıka falan, pek bir şey ifade etmiyor gelecek için. Karartmıyor yaşamınızı yani. Hatta milletvekili seçilmenizde önemli bir rol bile oynar bu sabıkalar. Ama eminim suçlanmam cana kasıt değil de, Türk gelenek ve göreneklerine karşı gelerek misafire hakaret ya da taciz olarak geçerdi ki kayıtlara aman da ne ayıp etmiş olurdum değil mi?
Oysa adam alışkın , iki hamleyi de bir çırpıda savuşturdu. Belli ki talimli yani. Kızmadı, hoş da gördü. Eee şikayetçi olan var mı bu durumdan? Var. Kim? Ben değilim inanın)))
Diliyorum öfkeyle fırlattığı Türk malı pabuçlar bela olmayacak Irak'lı gazeteciye. Umuyorum kendi hükümeti, "olmuştur bir kaza anı" deyip de geçiştirecek bu olayı.
Sen düşeceksin ki bizim bir stadyuma sayın başkan göreceksin gününü. O gün hakemler beraat eder de , tüm haykırmaların hepsi sana dair yazılır anında seranadlar halinde .!!!
Beklersin artık biri sana tercüme etsin diye.)))
Dünden beri gülüyorum vay pabucumun Bush'u diye.
17 Aralık 2008 İzmir

Köşe Yazarları
Copyright © 2003 - 2008 Ardahan kuzeyanadolugazetesi.com
Tel: 0478 - 211 43 31 - 211 45 00
Adres: İnönü Cad. No:50 Ardahan