Ana Sayfa · Forum · Linkler · Resim Galerisi
Ana Menu
Ana Sayfa
Makaleler
Forum
İrtibat
Linkler
Arama
Ziyaretçi Defteri

ÜYELİK HİZMETLERİ

ÜYE KAYIT
ŞİFREMİ UNUTTUM

Sitenize Ekleyin
Resim Galerisi
Telefonlar
Konuk Yazarlar

ARŞİVLERİMİZ
2003 YILI
2004 YILI
2005-2006 YILI
Ulusal Haberler
Misafir
Kullanıcı Adı

Şifre

Beni HatırlaKayıp Şifre ?
Site Durumu
Kayıtlı Üyeler : 12997
Misafirler : 71
En Yeni Üyemiz : sanane757000

Kayıtlı Üye :
Fakir 2 Gün Gelmedi
abdullahank 125 Gün Gelmedi
Orhan-Bahcivan 215 Gün Gelmedi
CEVAT COSKUN 219 Gün Gelmedi
atlantis 241 Gün Gelmedi
baris dursun 241 Gün Gelmedi
yilmaz akinci 250 Gün Gelmedi
adacala 250 Gün Gelmedi
admin 252 Gün Gelmedi
yilmaz_akinci 253 Gün Gelmedi
Forum Başlıklari
En Yeni Başlık
Ardahan Köyleri ve İ...
hoçvanın genel iradesi
Sitemizi Dostlarınız...
Bize ulaşın..
Haber Arşivimiz
Ardahan Görüntüleri
Ardahan Fotoğrafları
Kürdistan Komşunuz O...
KORKAKLARA MEYDAN OK...
Teşvik Ardahan’a Uğr...
Ardahan da Devlet mi...
İMRALI’DAKİ GÖ...
Ardahan ARDAHAN
APE FEZO’NUN A...
O benim Babam..
En Yoğun Başlıklar
YALÇIN TAŞTAN HAK... [51]
TRT bölücülük mü ... [35]
KAFATASÇILAR-ARD... [34]
COCUK ÖLDÜRMEYİ K... [30]
YAZARLARIMIZIN YO... [28]
YAZICIOĞLU'NU KAY... [24]
DTP'li vekillerde... [21]
Ardahan TV [19]
kürde fırsat verm... [18]
ANADİLİMİZ KÜRTÇE... [18]
23 NISAN IRKCI C... [17]
UGAR TÜRKLRI [16]
Bim Marketlerine ... [16]
KÜRT SORUNU DEĞİL... [15]
ARDAHAN LI OLMAKT... [15]
HİT
reklam
Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş Pinterest'te Fakir adlı kullanıcının profilini ziyaret edin.

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

<
Çarşafa Dolayacak
Yazar Fakir - Aralık 23 2008 - 08:06:00
CHP AKP'yi Çarşafa Dolayacak/Mustafa Küpeli

Mustafa Küpeli CHP İstanbul İl Teşkilatının Alibeyköy Atmaca Düğün Salonu’nda partiye katılım töreninde CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’ın Cumhuriyet Halk Partisi’ne katılan türbanlı ve çarşaflı bayanlara rozet takması Türkiye’de bütün taşları yeriden oynatırken, zihinsel haritaların bozulmasına da neden oldu.
AKP’nin hiç beklemediği ve moralinin bozulmasına neden olan türbanlıların CHP’ye geçişi bütün televizyonların haber konusu olurken tartışma programlarında uzun uzan yorumlar yapılıp Türkiye gerçeğini ortaya koyulmasına, kurumsallaştırılmaya çalışılan dinli dinsiz bölünmenin yanlış olduğunu gözler önüne sergileyerek, Türkiye’de siyasi devrim yaşanmasına neden olmuştur.
AKP’liler ve onlara yakın sağ partiler CHP’nin bu çıkışını değerlendirirken CHP biter, CHP dağılır, CHP bozulur gibi yaklaşımları onların çantada keklik olarak gördükleri türbanlıları, başı kapalıları kaybetmenin telaşı içinde olduklarını göstermektedir. Nasıl CHP’li başını bağlayıp veya türban takarak AKP’ye girince AKP bozulmadıysa, CHP’ye girince CHP’de bozulmayacaktır.
Bu katılım CHP kollarını bütün Türk vatandaşlarına açtığını göstermiş ve Türkiye’de bir bölünmenin haksız yere taraf tutmanın çıkarlar uğruna kandırılan, aldatılan bir kemsin aydınlanmasının özellikle gerçeği görmesine vesile olmuştur.
Bu katılımı geleneksel hale getirilmek istenen Müslümanlığın adresinin AK Parti olmadığını, 85 yıldır biri sürü tehditlerle karşı karşıya bırakılmış layık, demokratik bir rejimin korunmasının, yaşatılmasının türbanlı türbansız her yurttaşın görevinin olduğunu hatırlatmıştır.
Kim ne derse desin CHP Halk partisi olduğunu ortaya koymuş, Türkiye’deki Müslüman ve Müslüman olmayan gibi dini bölünmenin önüne geçmiş, Türkiye’yi kucaklamak için yeni bir yol haritası çizmiş, Türk Halkı arasındaki dinli dinsiz kavramının yanlış olduğunu insanların bir birlerine ters gözle bakmasının ve siyaset yapan yapmayan bütün Türk vatandaşlarının siyasi düşman olmalarının önüne geçmiş, insanların kardeşçe yaşaması için önemli bir adım atılmıştır.
Yıllardır dini alet ederek, yurttaşın cumhuriyet sevdalılarının önü kesilmiş, Cumhuriyete sempatiyle bakanları zorla geri çevrilmiş, Cumhuriyetçi kızlarımız, çocuklarımız Cumhuriyeti gelecek kuşaklara taşıyacak kadrolarımız, türbanlı meselesi adı altında yapılan siyası çalışma, gençlerimizin Atatürk’e ve Cumhuriyet ve sol partilere ters bakılmasına neden olmuş, bu sayede Türkiye gerçeğinden uzaklaştırılmıştır.
CHP’nin bu hareketinden sonra türban artık siyasi bir malzeme olmaktan çıkarılmış, bu olaydan sonra Cumhuriyetten ve Atatürk’ten uzaklaştırılmak istenen yurttaşlar gerçeği görerek doğru olanı yakalamıştır.
Aslında Atatürk’ün inkılap kitaplarında kadınların kıyafetlerine yönelik müdahale yok. Bazı zihniyetler bu oyunlarla halkı uzaklaştırmıştır. CHP yıllar sonra İstanbul İl Başkanı Gürsel Tekin’in projelerini hayata geçirerek bu oyunu bozma şansını yakalamıştır.
Şimdi Türkiye’nin %70’i kafasını kapatmış. Ama tamamına yakını özgürlüklerini istiyorlar. Bunların içinde cemaatlerden kopmak isteyenler var. Bu isteğe şimdi CHP karşılık verirse Türkiye’de çok şeyin değişeceğini hep beraber göreceğiz.
Bu güne kadar halktan, köylüden, işçiden, emekten, emekçiden ve ülkenin geleceğinden yana tavır koymayan, ülke menfaatlerini hiçe sayıp yandaşlarının yolsuzluk yapılmasına müsaade eden, haksız özeleştirme yapıp yandaşlarını zengin eden, çıkara ve yolsuzluğa dayalı politika yaparak halkı yönetmeye çalışan, dolma partilerin hızlı yükselişi gibi inişleri de hızlı olmuştur. Türk halkının menfaatlerine ve Laik Demokratik Cumhuriyete tam anlamıyla hizmet etmediği, gelecekten kaygı duyduğu, paçayı kurtarmak için Alevi açılımı için derin bir çalışma içinde olan, gelecekten kaygı duyan, bu gerçekleri yakalayan başı kapalı ve türbanlılar AKP’de aynı kaderi yaşatacaktır.
Şimdi kaygı duyup Cumhuriyet mitinglerini yapanlar, Laik düzenden kuşku duyup, hükümete tepki koyup, Ergenekon kapsamında içeri alınanlar laikliğin tehlikede olduğunu hissedip tavır koyan askerde bu sayede derin bir soluk almış durumdadır.
Kandırılmış başı kapalı ve türbanlıların CHP’ye geçişi AKP’de büyük kırılmaların yaşanmasına neden olacaktır. Bu süreçte vicdanı terazilerini kurup, dedelerinin kurduğu babalarının yaşattığı Cumhuriyete başörtülülerde sahip çıkacaklardır.
Mustafa Küpeli
mustafaküpeli36@gmail.com

Köşe Yazarları
Copyright © 2003 - 2008 Ardahan kuzeyanadolugazetesi.com
Tel: 0478 - 211 43 31 - 211 45 00
Adres: İnönü Cad. No:50 Ardahan