Ana Sayfa · Forum · Linkler · Resim Galerisi
Ana Menu
Ana Sayfa
Makaleler
Forum
İrtibat
Linkler
Arama
Ziyaretçi Defteri

ÜYELİK HİZMETLERİ

ÜYE KAYIT
ŞİFREMİ UNUTTUM

Sitenize Ekleyin
Resim Galerisi
Telefonlar
Konuk Yazarlar

ARŞİVLERİMİZ
2003 YILI
2004 YILI
2005-2006 YILI
Ulusal Haberler
Misafir
Kullanıcı Adı

Şifre

Beni HatırlaKayıp Şifre ?
Site Durumu
Kayıtlı Üyeler : 12997
Misafirler : 60
En Yeni Üyemiz : sanane757000

Kayıtlı Üye :
Fakir 6 Gün Gelmedi
abdullahank 130 Gün Gelmedi
Orhan-Bahcivan 219 Gün Gelmedi
CEVAT COSKUN 224 Gün Gelmedi
atlantis 245 Gün Gelmedi
baris dursun 246 Gün Gelmedi
yilmaz akinci 254 Gün Gelmedi
adacala 255 Gün Gelmedi
admin 257 Gün Gelmedi
yilmaz_akinci 258 Gün Gelmedi
Forum Başlıklari
En Yeni Başlık
Ardahan Köyleri ve İ...
hoçvanın genel iradesi
Sitemizi Dostlarınız...
Bize ulaşın..
Haber Arşivimiz
Ardahan Görüntüleri
Ardahan Fotoğrafları
Kürdistan Komşunuz O...
KORKAKLARA MEYDAN OK...
Teşvik Ardahan’a Uğr...
Ardahan da Devlet mi...
İMRALI’DAKİ GÖ...
Ardahan ARDAHAN
APE FEZO’NUN A...
O benim Babam..
En Yoğun Başlıklar
YALÇIN TAŞTAN HAK... [51]
TRT bölücülük mü ... [35]
KAFATASÇILAR-ARD... [34]
COCUK ÖLDÜRMEYİ K... [30]
YAZARLARIMIZIN YO... [28]
YAZICIOĞLU'NU KAY... [24]
DTP'li vekillerde... [21]
Ardahan TV [19]
kürde fırsat verm... [18]
ANADİLİMİZ KÜRTÇE... [18]
23 NISAN IRKCI C... [17]
UGAR TÜRKLRI [16]
Bim Marketlerine ... [16]
KÜRT SORUNU DEĞİL... [15]
ARDAHAN LI OLMAKT... [15]
HİT
reklam
Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş Pinterest'te Fakir adlı kullanıcının profilini ziyaret edin.

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

<
Zulmüne karşı susmak
Yazar Fakir - Ocak 16 2009 - 10:01:33
ABD ve İsrail’in Zulmüne karşı susmak/Mustafa Küpeli

Mustafa Küpeli Hep bir ağızdan Filistin bizim namusumuzdur Kahrolsun Amerika Kahrolsun İsrail hepimiz Filistinliyiz.

ABD her gün Ortadoğu'da İsrail aracılığıyla kan döktürüyor. Dünyanın seyrettiği bu drama, Müslüman ülkeler de seyirci kalıyor. Petrol kaynaklarına el koymak için 100 yıl önceden hazırladığı işgal projelerini hayata geçiren ABD, her gün kan döktürmeye devam ediyor.

Masum çocukların bile önemsenmeden katledildiği bu seri katliamlara karşı ne yazık ki dünyada ciddi bir duruş yok.

ABD güdümündeki Birleşmiş Milletler ise bu olaylara karşı sadece bir gölge durumunda, sesi soluğu çıkmıyor, kınama bile yapamıyor. Çocukları hunharca öldürülen, namusları kirletilen, onurları kırılan, evleri yıkılan insanlara karşı tarihin hiçbir döneminde bu kadar duyarsız kalınmamıştır.

Bu duyarsızlığa anlam vermek mümkün değil, ancak bu petrol savaşından aslan payını alan ABD uşaklarının yaptıklarına bir oranda anlam yüklemek mümkün. Ancak Müslümanların bu ölü sessizliğini anlamak mümkün olmuyor.

O çirkin savaşın sponsorluğu durumunda olan ABD ürünlerini halen satın almaya devam ediyor olmasına nasıl bir kılıf bulacağız?

Hiç olmazsa, bu işgal hayallerinin bir kısmının da bizim topraklarımıza yönelik olduğunu anlamıyor olmamıza nasıl bir çare bulacağız?

ABD Irak'a girerken onların ellerini öpen Iraklılardan kendimizi nasıl ayıracağız?

Kendi çocuklarımızın yüzüne nasıl bakıyoruz? Televizyonda yaşıtları, bombayla yıkılmış enkazların altından çıkarılırken, bizim o haberleri çizgi film izler gibi izlememiz, rahatımızı hiç bozmayışımız çocuklarımızda nasıl izler bırakıyor? Bizi ne zannediyorlar dersiniz? Her şeye rağmen kendisine sığınılabilecek bir baba olarak mı görüyor sanıyorsunuz?

Evet, Müslümanlar Özellikle Müslüman Araplar bu kıyıma kuş bakışı bakıyorlar. Aslan payı alanlar zaten zevkle seyrediyorlar. O mazlumlar yalnız kalıyorlar.

Artık biz Müslümanlar üzerimizde ölü toprağı atmalıyız. Boykot yapmalıyız. Grev yapmalıyız. Sesimizi yükseltmeliyiz. İşgalin büyükelçilikleri üzerine yürümeli, aramızdaki duyarsızları da işgal devleti gibi kınamalıyız.

AB ülkelerindeki Müslümanlar da bu kervana katılmalı. Fransa'da bir Müslüman'ın ölümünden sonra Fransa'ya savaş alınana çevirip ve dünyaya kafa tutan Müslümanlar, Filistin ve Irak konusunda da duyarlı olmalı.

Müslüman ülkeler neden petrol ambargosu koymuyorlar? İşgal devletlerine verdikleri petrolü neden kesmiyorlar? Araplar eğer petrolü keserlerse, işgal kuvvetleri neyle savaşacak? Almanlar dünyaya kafa tutarken, Rusya'da arabaların mazotları donunca yenilmeye başladılar. Eğer arabaları benzinli olsaydı bu günkü Rusya olmayacaktı

Araplar yeniden bir tarih yazmalıdırlar. Müslümanların akan kanlarını durdurmak için veya Allah rızası için eğer petrol musluklarını kapatırlarsa, Ortadoğu'da eylemlerin şekilleri değişir. Ölümler durur.

Biraz geri gitmek istiyorum. 1878-1879 Osmanlı-Rus savaşında, yenik düştük ve yörelerimiz savaş tazminatı olarak Ruslara verildi. 40 yıl esaret altında zulüm gördük. Rusya 1915 yılında Ermenileri başımıza bela etti. Onlar da insanları ahırlara doldurup diri diri yaktılar.

Ülkenin bütün kuvvetleri ortak hareket ederek kurtuluşu başardık. Cenubi Garbi Kafkas Cumhuriyetin kurulmasında ilk imzayı atan Azerbaycan'dır. Kurtuluş savaşında altın toplayıp Türkiye'ye yardım eden Pakistan'dır.

Şimdi biz de Ortadoğu'da bir olup, ABD'nin Müslümanlara zulmünü durdurmalı ve kaynaklarımıza sahip çıkmalıyız. İşgal ürünlerini asla kullanmamalıyız. Zalime karşı mazlumun yanında olmalıyız.

Bizler de bir gün mazlum olabilir, zulme uğrayabilir ve gözlerimiz ufukta, bizim için çırpınan milletler arayabiliriz. Bugün susarsak, yarın da zulüm karşısında ufka bakan gözlerimiz, bakarsınız bir ümitsizlikle yeniden yerlere düşer. Tıpkı bugün onların yaşadığı gibi.
mustafakupeli36@gmail.com

Köşe Yazarları
Copyright © 2003 - 2008 Ardahan kuzeyanadolugazetesi.com
Tel: 0478 - 211 43 31 - 211 45 00
Adres: İnönü Cad. No:50 Ardahan